Babski Weekend – Zwyczajny dzień, Nina Majewska Brown, REBIS

Page 1


Nigdy nie wiesz, kiedy

ZWYCZAJNY DZIEŃ może stać się

NIEZWYCZAJNY


Cholera. Miałam w poniedziałek wyjechać na szkolenie do Berlina. Wszystko już opłaciłam i zarezrwowałam, Klarze obiecałam babski weekend i do tego Toni, ktory coraz więcej rozumie i którym muszę się zająć. Nina Majewska-Brown


Inspiracja

Od kiedy jesteś matką, każdy, nawet zwyczajny dzień nie jest już taki zwyczajny. Masz dziecko, czasem nawet całą gromadkę. Musisz im zapewnić wszystko, co najlepsze. Kiedy jednej z twoich pociech jest źle, szybko musisz znaleźć na tę przypadłość lekarstwo. Kiedy „zgubi się” ulubiony miś córki, przybywasz z odsieczą – poszukujesz pluszaka wśród porozrzucanych zabawek. Kiedy płacze twoje drugie dziecko, biegniesz, by je uspokoić. Wszystko, co robisz, robisz już tylko z myślą o swoich maluchach, które tak szybko dorastają. Każdy dzień rozpoczynasz od filiżanki kawy, żeby szybko się dobudzić. Musisz mieć siłę, by walczyć z codziennymi sprawami, z kaprysami dzieci i jeszcze pracować, bo przecież za coś żyć trzeba. Ale to wszystko to nic. Bo kiedy stojąc w kuchni, spoglądasz na wesoło buszującą po ogrodzie gromadkę, czujesz, że właśnie znalazłaś swoje miejsce na ziemi.


Przynęta

Zwyczajny dzień wydaje się zwykłą obyczajową książką o życiu. Jednak trzeba przyznać, że Nina Majewska–Brown napisała historię zabawną, trochę refleksyjną o codziennych sprawach, o macierzyństwie, o relacjach z najbliższymi. Autorka opowiada historię taki sposób, iż wydaje ci się, że siedzisz na kanapie w salonie u najlepszej koleżanki, przy kawie i serniku, a ona. lekkim i bardzo współczesnym językiem opowiada swoją historię, która od dawna zaprzątała jej głowę. Zwyczajny dzień to przyjemne czytadło na jesienne wieczory z lampką czerwonego wina w dłoni. Z pewnością doda ci otuchy, zapewni kilka godzin relaksu. UWAGA: Warto przed sięgnięciem po tę książkę, przeczytać pierwszą część przygód Niny Braun pod bardzo sympatycznym, aczkolwiek bardzo mylącym tytułem: Wakacje.


Projekt okładki broszury: Agnieszka Pohl Zdjęcie naokładce broszury: © focuspocusltd, © Petkov – Depositphotos.com, Bobas © svsunny– Depositphotos.com Okno z misiem © springfield – Depositphotos.com Kawa w filiżance: © librakv – Depositphotos.com Okładka książki: Materiały prasowe/P.Majewski Korekta: Agnieszka Grabowska Projekt i skład: Agnieszka Pohl Teksty: Agnieszka Pohl Broszura promocyjna przygotowana we współpracy z wydawnictwem Rebis.

© Studio Wydawnicze “Zaklęty Papier” © Magazyn Obsesje Kontakt: biuro@zakletypapier.pl www.zakletypapier.pl www.biblioteczka.magazynobsesje.pl FB:/ObsesyjneWcinanieKsiążek