Page 1

4 (16) травень 2012

авторитетний та стильний

«anturazh

потрібен людям»

Романтичний

націоналіст Юрій Михальчишин Катя Осадча про голлівудських зірок

«Вітаю Вас, дорогі читачі, з нашим маленьким святом»

Оксана Родак COVER.indd 2

5

млрд. доларів

річний оборот косметичної

компанії

ESTEE LAUDER

Євро-2012: що чекає збірну

України

е! к Єви ш р е Вп денни що

и

Червоненко

N 2 E ро W к

Євген

21.05.2012 16:19:45


КЛУБ СІМЕЙНОГО ВІДПОЧИНКУ

«ОСТРІВ СКАРБІВ» Шалена екзотика Тури по Європі Лікувальні та оздоровчі програми Дитячий відпочинок Навчання за кордоном Гірськолижні та термальні курорти Шоп-Тури

оголошує набір у дорослу та дитячу школу моделей

Львів, Ів. Франка, 54 тел.: (032) 260-22-42 (032) 247-62-63 моб.: (097) 504-27-00 ostriv_skarbiv@i.ua www.ostrivskarbiv.info

м. Львів, вул. Хімічна, 4; тел.: (098) 099-33-91, (063) 565-22-73 e-mail: anturazhmagazine@mail.ru; www.anturazh.com.ua

COVER.indd 3

21.05.2012 16:20:18


Liverpool English Pub

справжній англійський паб

Адреса: м. Львів, вул. Куліша, 31. Телефон: +38 (032) 243 55 66 E-mail: info@liverpool.lviv.ua Сайт: liverpool.lviv.ua

AD.indd 5

21.05.2012 17:10:54


anturazh

04

травень 2012

Про вік

і нове «вбрання»

П

сихологи кажуть, що ніщо у житті не є настільки важливим, наскільки здається важливим тоді, коли ми про це думаємо. «Ефект фокусування» спрацьовує у багатьох випадках. Хтось не здавався собі самотнім, доки не почав задумуватися над тим, що поруч – дуже мало хороших людей. Комусь спокійно жилося з існуючим гардеробом, аж доки його не почала переслідувати думка, що у ньому бракує яскравих деталей. А хтось не зважав на свій вік, доки у черговий свій день народження не усвідомив, що сьогодні лічильник його років відрахував на одну цифру більше. Здається, зовсім недавно журнал «ANTURAZH» в атмосфері читацького тепла і ранніх здобутків святкував свій перший ювілей. Зігріта невичерпним зарядом ентузіазму та любов’ю своєї аудиторії, наша команда на одному подиху пропрацювала ще один рік. І ось саме зараз, коли ми опинилися на порозі дворіччя, то здається, усвідомили – свій вік можемо множити на два. А разом із тим – уже не на два, а на десять, на двадцять – множимо кількість своїх прихильників, завойовану за цей час, кількість партнерів і просто друзів, у відданості яких встигли впевнитися. Окрім цього, як і будь-хто у своєму житті, ми прагнемо змін на краще. Тож, починаючи з цього номера, постаємо перед Вами у новому «вбранні», в оновленому дизайні. Сподіваємося, наш новий вигляд припаде Вам до душі. Хочу привітати Вас, дорогі читачі, з нашим маленьким святом. Дивуєтеся, що замість прийому привітань сама їх висловлюю? Адже саме Ви творите те яскраве сьогодення, яке віддзеркалюється у журналі «ANTURAZH». Дякую, що йдете пліч-о-пліч із нами та надихаєте нас!

З повагою, Ваша Оксана Родак

NEWS.indd 4

21.05.2012 16:28:56


4 (16) травень 2012 13 соціум

ти ще не народила? плати

22 fashion world

vera wang

Королева весільної моди 32 приватне життя

зіркові фобії

Чого бояться селебрітіс 48 стосунки

14

обережно альфонс!

53 зіркова біографія

сергій притула

травень 2012

10

4(16)травень 2012 Директор видання: Оксана Родак Головний редактор: Оксана Родак Дизайн та верстка: Назар Гайдучик

62

Фото: Андрій Сенчишин, Андрій Янушевський Засновник і видавець: ФОП Коваль Н.В. Свідоцтво про реєстрацію друкованого ЗМІ: Серія ЛВ № 965/218р Рекламний відділ: +38 067 597-24-99 +38 098 099-33-91 +38 063 565-22-73 anturazhmagazine@mail.ru anturazhmagazine@ukr.net

58 автосвіт

авто на яких не їздять

Адреса редакції: м. Львів, вул. Хімічна,4 www.anturazh.com.ua

60 подорож

тайланд

Читацька аудиторія: 10 000 Редакція не завжди поділяє думки авторів публікацій. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець. * рубрика публікується на безкоштовній основі

На обкладинці: Оксана Родак Фото: Андрій Янушевський Стиль: Лілія Пазен Зачіска і макіяж: Оксана Ілечко, Ірина Мащак, "Студія краси Оксани Ілечко"

NEWS.indd 5

anturazh

05

Над номером працювали: Юлія Тунік-Чорна, Лілія Пазен, Ірина Березовська, Зоряна Тур, Іван Городинський, Інна Сагайдак, Роман Пагулич, Ярослава Тимощук, Орися Хом'як, Марта Плішило, Ніна Муравицька

Країна тисячі усмішок 64 euro2012

група d

40

66

стань обличчям anturazh

38

68 звідусіль

най-най-най жінки

71 new

29

щоденник єви

21.05.2012 16:29:04


NEWS ONLINE Програма протистояння тероризму в Україні

К

абінет міністрів України заявив про намір розробити програму протистояння терористичним загрозам. Відкриваючи засідання уряду, Микола Азаров повідомив про необхідність створення сучасних систем реагування у публічних місцях, на транспорті. За словами прем’єра, уряд має зробити все для забезпечення спокою громадян. «Події в Дніпропетровську змушують нас зробити дуже серйозні і нові для незалежної України висновки. Перший. На жаль, Україна, як і багато інших країн світу, може стати мішенню для ворогів суспільства. Постраждали невинні люди. Такий виклик державі, безумовно, буде жорстко покараний. Правоохоронці працюють, результат обов’язково буде. Хто б не стояв за цими вибухами в Дніпропетровську, зрозуміло одне - це має навчити нас, насамперед, запобігати подібному злу», - заявив Микола Азаров. Нагадаємо, 27 квітня в Дніпропетровську трапилася серія вибухів. Травми отримали 30 осіб, з них 10 дітей. Прокуратура порушила кримінальну справу за статтею теракт. У четвер, 3 травня, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що основної версії теракту в Дніпропетровську на сьогоднішній день ще не висунуто.

anturazh

06

травень 2012

Антиукраїнський «Матч»

The Program of terrorism opposition in Ukraine

T

he cabinet of Ministers of Ukraine announced its intention to work out the program of opposition to terrorism menace. Opening a government session, Mykola Azarov informed about the necessity to form modern reacting systems in public places, on transport. According to the Prime Minister, the government is supposed to do its best to ensure peace for citizens. “The events in Dnipropetrovsk ” make us draw very serious and new for independent Ukraine conclusions. The first one. Unfortunately, Ukraine, as well as many other countries of the world, can become a shooting mark for public enemies. Innocent people have suffered. Such a challenge to the State will undoubtedly be severely punished. Law enforcement officials work. The result will be for sure. Whoever is behind these explosions in Dnipropetrovsk, one thing is clear – first of all this must teach us to prevent an evil alike”, –Mykola Azarov said. Let us remind, that on April 27th series of explosions occurred in Dnipropetrovsk. Thirty persons including ten children were injured. Public prosecution instituted criminal proceedings under the Article about terrorism. On Thursday May 3d the Minister of Internal Affairs Vitaliy Zakharchenko stated that the main version of the act of terror hadn’t been suggested yet.

Anti-Ukrainian “Match

У

T

Україна перенесла Ялтинський саміт

Ukraine postponed Yalta summit

кінотеатрі «Україна» в Києві повинна була відбутися прем’єра фільму «Матч». Перешкодили показу активісти партії «Свобода», вимагаючи заборонити пропаганду українофобії на кіноекранах. Близько двох десятків «свободівців» були затримані співробітниками підрозділу «Беркут». Через суперечливий зміст фільму ліцензію на його прокат в Україні довго не видавали. Картина, знята Андрієм Малюковим, розповідає про «матч смерті» між футболістами київського «Динамо» і «Локомотива» та німецькою командою «Flakelf» в окупованому Києві 1942 року. Версія росіян про події не сподобалася і українським історикам. Зокрема, відштовхнуло те, що фашистські поліцейські у фільмі розмовляють українською.

У

країна перенесла Ялтинський саміт країн Центральної і Східної Європи Проведення 18-го саміту глав держав Центральної і Східної Європи, що було заплановано на 11-12 травня в Ялті, відкладено на невизначений термін. Таке перенесення спричинене неможливістю 14 глав європейських держав взяти участь у саміті. Президент Німеччини Йоахім Гаук і президент Чехії Вацлав Клаус скасували запланований візит у зв’язку з невідповідними умовами утримання у в’язниці екс-прем’єра України Юлії Тимошенко. Президент Хорватії Іво Йосипович вирішив утриматися від участі в саміті держав Центральної і Східної Європи в Ялті, щоб висловити протест проти порушень прав людини в Україні.

Івано-Франківську – 350!

І

вано-Франківську виповнилося 350 років. У програмі відзначення ювілею міста – понад півсотні заходів. Серед них, зокрема, четвертий міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів України «Родослав», десятий міжнародний фестиваль «Свято ковалів», перший міжнародний дитячий фестиваль мистецтв «Вогні Ратуші», спільний концерт Олега Скрипки та віртуоза-скрипаля Василя Попадюка. Вперше в історії міста священики різних конфесій влаштували спільний молебень просто неба. Вони також урочисто відкрили пам’ятний знак першій українській церкві. В урочистостях беруть участь 28 делегацій міст-побратимів із 12 країн, а також дипломатичних установ та інших міст України. Програма урочистостей завершиться тоді, коли до міста привезуть кубок чемпіонату Європи з футболу. 

NEWS.indd 6

he premiere “Match” was to be held in the cinema “Ukraine” in Kyiv. The film was prevented from showing by activists of the Party “Svoboda” demanding to ban a ukrainophobia propagation on television screens. About two dozen “svobodivtsi” were detained by special subunit Berkut officers. Because of the contradictory movie content the license for its distribution was not given for a long time. The film, shot by Andrei Maliukov, tells about “death Match” among the football players of Kyiv “Dynamo”, “Lokomotyv” and German team “Flakelf” in occupied Kyiv of 1942. Even Ukrainian historians did not like Russian version about the events. In particular, they were spurned by the fact that fascist policemen speak Ukrainian in the film.

U

kraine postponed Yalta summit of Central and Eastern Europe Holding of the 18th summit of the heads of Central and Eastern Europe countries, that had been planned for May 11-12 in Yalta, was carried over an indefinite period. Such a carrying over is caused by the impossibility of 14 heads of European States to take part in the summit. The President of Germany Joachim Gauck and the President of Czech Republic Vaclav Klaus cancelled the planned visit due to the inappropriate conditions of keeping the former Prime Minister of Ukraine Yulia Tymoshenko in jail. Тhe President of Croatia Ivo Josipovic decided to refrain from the participating in the summit of Central and Eastern Europe countries in Yalta in order to express protest against the violations of human rights in Ukraine.

Ivano-Frankivsk is 350!

I

vano-Frankivsk celebrated 350 years. The program of a city anniversary celebration includes more than half a hundred arrangements. Among those, in particular, the fourth international folklore festival of ethnographic regions of Ukraine “Rodoslav”, the tenth international festival “Smiths Holiday”, the first international children’s art festival “City Hall Fires”, joined concert of Oleh Skrypka and virtuoso violinist Vasyl Popadiuk. It was for the first time that the priests of different confessions held a joint prayer service outdoors. They also solemnly unveiled memorial to the first Ukrainian church. 28 delegations of the twin cities from 12 countries, and also diplomatic institutions and other cities of Ukraine take part in the ceremonial events. The solemnity program will be finished after the European Football Championship Cup is taken into the city.

21.05.2012 16:29:07


Ралі «Галіція – Ворота України»

Rally “Galicia – Gates of Ukraine”

Н

O

апередодні ралі «Галіція – Ворота України» відбулася прес-конференція провідної української ралійної команди «Dream Team Ukraine» за участю її лідера Євгена Червоненка. У ході прес-конференції було зазначено, що цей етап є ювілейним – 100-м в історії відкритих чемпіонатів України з ралі. Саме цей факт, за словами Євгена Червоненка, став причиною повернення у великий спорт: «Минулого року, після здобуття титулу чемпіона України, я завершив кар’єру і залишив посаду президента вітчизняної Федерації автоспорту. Проте, коли я дізнався, що цей етап стане ювілейним, спортивний інтерес взяв гору, і я вирішив знову одягнути комбінезон гонщика». Червоненко наголосив на тому, що у складі його команди в змаганнях візьме участь кілька молодих та перспективних гонщиків: Олександр Салюк-молодший, Іван Мішин, Дмитро Роткевич. Проте на питання, коли наші спортсмени досягнуть рівня світових зірок автоспорту, таких як Себастьян Льоб, Червоненко відповісти не зміг: «У Німеччині підготовку гонщиків екстра-класу розпочинають із 5 років. Це потребує постійного вкладання коштів та зусиль, що в Україні наразі складно». Ралі «Галіція – Ворота України» стартує у Львові та в ньому візьме участь низка українських та закордонних команд, у тому числі з Польщі.

n the eve of the rally “Galicia – Gates of Ukraine” a press-conference of the leading Ukrainian rally team «Dream Team Ukraine» with the assistance of its leader Yevhen Chervonenko eventuated. During the pressconference  it was stated that  this  phase  is the anniversary - 100m in the history of the Open rally Championship of Ukraine. Just this fact, according to Yevhen Chervonenko, became the reason of his return to the great sport. “Last year, after getting the title of champion of Ukraine, I finished the career and left the post of President of the national Motorsport Federation. Yet, when I got to know that this phase will be jubilee one, sporting interest prevailed and I decided to wear racing overalls again.” Chervonenko emphasized that several young and promising  racers as part of  his team, such as Oleksandr Saluk –younger, Ivan Mishyn, Dmitry Rudkevich will take part in the competitions. However, the question like when our sportsmen reach  the level of world  motorsport stars,  such as Sebastian Loeb, Chervonenko could not give any answer: “In Germany the preparation of extra-class racers start from the age of 5.This requires permanent funds and effort investments which is currently difficult for Ukraine.” Rally “Galicia – Gates of Ukraine” will start in Lviv and a number of Ukrainian and foreign teams, including Poland will take part in it.

T

Країни з найбільшою цензурою

The most censored countries

М

іжнародна неурядова організація «Комітет із захисту журналістів» опублікувала список країн, в яких діє найсильніша цензура. Його очолили Еритрея, Північна Корея і Сирія. Згідно з доповіддю організації влада східноафриканської Еритреї «не пускає іноземні ЗМІ та встановлює диктаторський контроль над висвітленням подій всередині країни». У Північній Кореї майже всі внутрішні новини надходять із державного інформагентства ЦТАК. Цензура у Сирії значно посилилася останнім часом у зв’язку з політичною нестабільністю. Ще у 2006 році держава займала 9 місце у списку, а тепер опинилася на третьому. На четвертому місці розташувався Іран. Десяте місце дісталося Білорусі, де, на думку експертів, влада здійснює політичне переслідування журналістів, використовує заборону на в’їзд у країну представників ЗМІ, що критикують Мінськ, ув’язнення тощо. У список увійшли також Екваторіальна Гвінея, Узбекистан, М’янма, Саудівська Аравія і Куба.

Міжнародна бієнале ARSENALE 2012

«Н

айкращі часи, найгірші часи. Відродження й Апокаліпсис у сучасному мистецтві» - така тематика першої київської міжнародної бієнале ARSENALE 2012, що відбудеться 24 травня – 31 липня 2012 року. На бієнале буде представлено більше ніж 100 міжнародних і українських митців, 250 творів мистецтва. Вперше глядачі побачать 40 нових робіт: Яйоі Кусами, Філліди Барлоу, Джитіш Каллат і Бориса Михайлова. Серед найбільш важливих робіт – твори Ай Вейвея, Пола Маккарті, Луіз Буржуа, Іллі та Емілії Кабакових, Білла Віоли.

NEWS.indd 7

I

1 2 3

07

З

he famous painting “The Scream” by Norwegian artist Edvard Munch was sold for almost $120 Million. This is the largest sum ever paid for art canvas. Co-workers of an auction house "Sotheby's" are proud of a successful sale. Yet, it was planned to gain for “The Scream” one and a half times less. The name of the buyer is not disclosed. And the seller of the canvas is a Norwegian millionaire Peter Olsen. He inherited the painting from his father, who was on friendly terms with the author of the work. The seller is planning to use the proceeds of the sale to set up a museum, an art centre and a hotel in his homeland. Let us remind that the previous record holder was Picasso's painting, which cost 106 million dollars.

травень 2012

Record-breaking “The Scream”

намениту картину «Крик» норвезького митця Едварда Мунка продали за майже 120 мільйонів доларів. Це найбільша сума, яку колись платили за художнє полотно. Співробітники аукціонного дому «Сотбіс» пишаються вдалим продажем. Адже вторгувати за «Крик» планували у півтори рази менше. Імені покупця не розголошують. А продавець полотна – норвезький мільйонер Петер Олсен. Картину він отримав у спадок від батька, який дружив із автором роботи. Продавець за одержані гроші планує побудувати у себе на батьківщині музей, центр мистецтв та готель. Нагадаємо, що попереднім рекордсменом була картина Пікассо, яка коштувала 106 мільйонів доларів.

anturazh

Рекордний «Крик»

nternational nongovernmental organization “Committee to Protect Journalists” published a list of the most censored countries, putting Eritrea, North Korea and Syria on top. According to the report of the organization, the government of East African Eritrea “does not allow foreign media in and establishes dictatorial control on the coverage of events inside the country.” In North Corea almost all internal news comes from the state news agency TsTAK. Censorship in Syria has greatly increased lately due to political instability. Already in 2006 the state took 9th place in the list, and now it found itself in the third place. The fourth place goes to Iran. The tenth place went to Belarus, where, according to experts, the government provided the political persecution of journalists, used a ban on entry into the country for media representatives, who criticized Minsk, imprisonment, etc. The list also includes Equatorial Guinea, Uzbekistan, Myanmar, Saudi Arabia and Cuba.

International biennale ARSENALE 2012

«T

he best times, the worst times. Rebirth and Apocalypse in Modern Art” – this is a theme of the first Kyiv international biennale ARSENALE 2012, which will take place on May 24 – July 41, 2012. More than 100 international and Ukrainian artists, 250 works of art are going to be displayed at the biennale. For the first time the spectators will see 40 new works by: Yayoi Kusama, Phyllida Barlow, Jitish Kallat, and Boris Mikhailov. Among the most important works there will be the such of Ai Wei Wei, Paul McCarthy, Louise Bourgeois, Ilya & Emilia Kabakov, Bill Viola.

21.05.2012 16:29:15


дак а Ро вора н а с Ок с, су -бо леді аведлива р п і с

КОМПАНІЇ «ANTURAZH» ДВА РОКИ Д

ва роки для видання – зовсім небагато. Так здається тим, хто щомісяця бере в руки новий номер глянцевого журналу та із задоволенням його читає. Звісно, є безліч видань зі всесвітньою славою та багаторічною історією, за плечима у яких – справді бурхлива діяльність та чималі перипетії. Та скільки б років не існував журнал, кожен день його діяльності наповнений подіями, враженнями, досягненнями. Для будь-якого молодого видання на ранніх етапах свого існування важливим є те, щоб

KOLECTYV.indd 2

хороший старт став трампліном, після якого не падають, а щоразу злітають все вище. Журнал «ANTURAZH» використав свій шанс – і тепер має приємну можливість тішити читачів своєю працею. Для злагодженої і результативної діяльності важливо мати розумного і виваженого керівника. Ним із перших днів існування «ANTURAZH» є Оксана Родак. Успішна бізнес-леді, молода мама і просто красива жінка – під її крилом ось уже другий рік зростає і компанія «ANTURAZH». Авторитетний та стильний журнал, модельна школа, фото-

студія, event-агенція – Оксана Родак зі своїм колективом щодня втілюють розмаїття ідей та задумів. Останній рік – теж не виняток. Він був насиченим і став знаковим як для компанії, так і для її керівника. Шефство над журналом теж взяла Оксана Миколаївна, ставши головним редактором авторитетного та стильного глянцю і вибудувавши редакційну політику на засадах об’єктивності, оперативності та вичерпності. Окрім цього, красуня-бос спробувала себе в амплуа ведучої, з феєричним успіхом провівши безпрецедентний «Новорічний

21.05.2012 15:40:41


Андрій Янушевськи Андрій Сенчй, ишин (справа) фо

тографи, ловці мит і

а овськ Березр» т с т Ірина і а ал мент о журн ери «експ

є, , зна зен тора к а е П р и Лілміяічник дстоїтзьа, в’яже

Один за всіх і вс і – за одного Юл про ія Тун за свідний ік-Чор не пловом журнана олізе в киш ліст еню ,

нова, а Смкір лами рве Ярин е р відділ да греблю во тиха

ко

альчен имир М Волод реклами відділ

вогник» із рекордною кількістю зірок, який, до речі, організувала компанія «ANTURAZH». Оксана Родак, як і будьяка сучасна жінка, намагається підкорювати все нові й нові вершини, які раніше здавалися недосяжними. Цього року вона зреалізувала одну з безлічі своїх мрій – зняла кліп на композицію «Tuk-Tuk», записала три пісні та поміж тим встигає відвідувати заняття з вокалу. Попри безліч справ, Оксана Родак не забуває про нове покоління моделей – регулярно проводяться набори, навчання та яскраві випуски модельної школи.

KOLECTYV.indd 3

Зоряна Тур журналіст-стюардеса

Наза креатриГайдучик вний ди зайнер

Директорові компанії «ANTURAZH» хочеться робити життя цікавішим, і не лише довкола себе. Саме тому вона успішно організувала грандіозне свято краси у місті Ірпінь (Київська область) – конкурс «Міс Ірпінь-2012», давши юним красуням можливість проявити себе. Команда компанії «ANTURAZH» за цей рік встигла провести ще безліч заходів, цікавих подій, концертних програм та вечірок, взяти участь у благодійних акціях та втілити в життя чимало проектів. Звісно, з кожним зреалізованим пунктом у списку

на

по у світ– як чомкаже а с

й динськи , Іван Горо урналіст вний ж у л спортиел бо т фу ь т и юб л

«до виконання» чи просто у мріях з’являються все нові й нові цілі, які компанія «ANTURAZH» ставить перед собою і щодо яких запевняє – з ними вона теж впорається на «відмінно». Серед наших друзів і читачів – відомі люди, політики, представники шоу-бізнесу, зірки, артисти й актори і просто ті, кому цікаво нас читати. Наші двері завжди відчинені для тих, хто прагне перспективно розвиватися і бачить своє майбутнє яскраво. Це як клієнти, так і ті, хто може стати чаcтинкою нашої дружньої команди «ANTURAZH».

21.05.2012 15:41:06


інтерв’ю

anturazh

10

травень 2012

априкінці минулого року Ви отримали диплом у номінації найрейтинговішого депутата. Що, на вашу думку, повинно входити у поняття «рейтинг» для політика? Рейтинг – доволі відносна категорія. Її можна розглядати як соціологічний індикатор прямої виборчої підтримки того чи того політика або політичної партії. З іншого боку, можна говорити про неформальну настроєву характеристику, яка відображає позитивне ставлення більшої частини громади до того чи іншого явища або політика. Я б сприймав із обережністю цифри та відсотки будь-якого рейтингу. У межах соціології варто говорити про зростаючу підтримку «Свободи» як політичної партії. Оскільки у нас робота командна, не хотів би відокремлювати свого особистого результату від результату загальнокомандного. Утім, потрібно розуміти, що є люди, яким просто подобається правдивий, радикальний і чесний погляд на речі, і вони готові підтримати того, хто не просто цей погляд відстоює, а й намагається втілити в життя.

Романтичний

націоналіст

Юрій Михальчишин

Одні вважають його цинічним, радикальним і надто категоричним, інші переконані, що за такими людьми – майбутнє України. Ця розмова – із депутатом Львівської міської ради від ВО «Свобода» Юрієм Михальчишиним. Він розповів журналу «ANTURAZH» про плани рідної партії щодо прийдешніх виборів, про те, яким був у 18 років, та поділився поглядами на особисте життя.

DESIGN.indd 10

Тим не менше нинішня популярність дає вам неабиякі шанси потрапити до Верховної Ради наступного скликання. Ви самі яку мету ставите? Для нас як для партії, що існує уже двадцять років і до недавнього часу не користувалася такою високою підтримкою, яка б дозволяла говорити про претензії на зміну ситуації в країні загалом, вирішальною не є проста присутність в парламенті та органах влади. Наша політична сила хоче не просто критикувати існуючий лад і систему, а чимскоріш перейти від слів до дій, змінювати країну, її економіку та самих українців. Зайве говорити, що ці вибори є для нас надзвичайно важливими. У парламенті повинна бути фракція націоналістів – це найближчий пріоритет. А ким конкретно вона буде представлена – для нас це питання другорядне. Якщо ж все-таки рівень висловленої Вам довіри буде високим, як будете її виправдовувати? Довіра виправдовується конкретними практичними справами. З іншого боку, ми розуміємо, що украй складно отримати повноту влади, яка дозволить нам вповні втілити свою програму. Та перший крок до цього – це формування фракції в парламенті. І ми його зробимо. Це можливість організованого захисту інтересів виборців, звичайних українців. Адже за двадцять років у

20.05.2012 20:40:05


Якими Ви були у 18 років? Здається, таким самим, як і сьогодні. Мої погляди робляться більш послідовними і конкретними. Це не юнацький максималізм, не ідеалізм і не якась підліткова хвороба, яку можна перерости, а потім згадувати з ностальгією як романтичний період молодості. Це нормальні свідомі погляди. Ви активно дописуєте до революційного часопису «Ватра». Який ваш читач? Мій читач – молода людина, професіонал своєї справи. Він цікавиться рідною українською та європейською історією, переважно з недовірою

DESIGN.indd 11

Ви доволі цікаво пишете про чуттєву складову життя активного борця за ідею. Самі нею не нехтуєте? Я хотів би подавати здоровий приклад тим, для кого я пишу. Та ніколи не намагався робити особисте життя загальним надбанням. Хотів би, щоб справжній націоналіст не був фанатичним догматиком, а був всебічно розвиненою людиною і міг створювати довкола себе певний простір довіри й комфорту, врешті-решт – нову українську сім’ю, яка стане основою нової української нації. Який ідеал другої половинки Юрія Михальчишина? Вона повинна бути такою ж радикальною і категоричною? Вона повинна бути ніжна, чуйна і вірна. Має цікавитись ще чимось, окрім розваг та речей споживацького

характеру. Хочеться, щоб у людини було відчуття духовної складової життя. Не обов’язково, щоб вона цікавилась політикою. Не потрібно навантажувати особисті стосунки ідеологією. Звісно, загальна культура та ерудиція повинні братися до уваги у будь-якому випадку. А зовнішність? Як відомо, краса врятує світ. Але часто доводиться рятувати і світ від краси. Тому не варто на цьому акцентувати надмірної уваги. Поняття краси – суб’єктивне. Є різні критерії краси, різні підходи до того, що вважається прекрасним, а що – пересічним. Найкращий варіант – це гармонія, коли внутрішній світ людини проявляється через її зовнішність. А як бути, коли людина не поділяє ваших поглядів? Звичайно, одруження на дівчині з Партії регіонів складно собі уявити. Якщо говорити про такі речі, як сімейний затишок, душевний комфорт і взаємна довіра, то не обов’язково тотально поділяти погляди один одного. Сповід увати діаметральні погляди теж навряд чи вдасться. Найкраще, коли такі речі є не центральними у стосунках.

травень 2012

жінка повинна бути ніжна, чуйна і вірна. Має цікавитись ще чимось, окрім розваг та речей споживацького характеру

11

Головним джерелом змін бачите революцію? Якими будуть її активи? Революцію треба розуміти не тільки у форматі театралізованої дискотеки на Майдані, про яку ми мали можливість поговорити 2004 року. З іншого боку, не треба зводити революцію до масових заворушень, безладів і заколотів, як це відбувається зараз в країнах Європи, що вражені економічною кризою. Революція – це системна зміна політики, економіки і свідомості. А формат цих змін може бути різним. Якщо відштовхуватися від конкретики, хочемо згуртувати найбільш дієву та ідеалістичну частину нашого суспільства (це, звісно, українська молодь), яка відчуває себе позбавленою усіляких перспектив та потрібності своїй країні. Потрібно мобілізувати молодь навколо ідеї, яка полягає у тому, що Україну слід повернути тим, кому вона належить по праву – українцям. Людей треба об’єднати навколо політичної організації, яка має всі засоби для такої боротьби, навколо діяльних, харизматичних, авторитетних лідерів, які здатні не просто кидати красномовні фрази, а діяти і відповідати за свої вчинки. Саме молодь сьогодні вже у віці 18 років має стійкіші і визначеніші погляди, аніж старше покоління. Адже ці люди не травмовані радянською спадщиною, не відчувають ідеологічних стереотипів, мають можливість отримати різносторонню освіту, живуть в інформаційному суспільстві, мають здатність навчатися і самовдосконалюватися.

ставиться до того, що розповідають по телевізору, шукає щось нове. Це людина, яка притримується радикальних поглядів на життя.

Пане Юрію, у Вас є свої погляди на те, як відпочиває нинішня молодь… Деколи виникають дуже сумні враження після відвідин розважальних закладів Львова. Звісно, там багато молоді, яка весело проводить час. Але якщо попросити якогось хлопця підтягнутися десять разів на перекладині, здається, матимемо невтішний результат. Серйозні сумніви виникають і щодо того, чи стануть хорошими матерями дівчата, які провадять такий спосіб життя.

anturazh

них відібрали Батьківщину, право на мрію, право почуватися людиною, яка твердо стоїть обома ногами на землі. Ми би хотіли повернути в першу чергу відчуття гідності і самодостатності. Для цього потрібні активні радикальні дії, які матимуть не просто протестно-вуличний характер, а форму конкретних політичних вимог до вищих органів влади. Фракція в парламенті – хороший інструмент, щоб ці вимоги активно лобіювати і відстоювати.

Як відпочиваєте Ви? Разом зі своїми друзями намагаємось знайти альтернативу порожнім розвагам. Займаємось спортом (від шахів – до кікбоксингу), любимо подорожувати (об’їздив усю Європу, люблю Балкани). Інколи ходимо в оперу, відвідуємо мистецькі виставки та експозиції. Весело і корисно проводимо час, не зашкоджуючи ні собі, ні іншим. Люблю різноманітну музику – від важкого року до електронної музики, багато читаю у вільний час. Переглядаю фільми, серед улюблених акторок – Сандра Баллок, Лів Тайлер. Розмовляла Дарія Стожар

20.05.2012 20:40:07


СОЦІУМ ституції. Але суворі «незалежні» реалії яскраво засвідчили, на яку примарну фікцію перетворюються на практиці наші конституційні свободи й права. Тож Конституційний суд, поспостерігавши п’ять років за знущанням над маленьким українцем, зглянувся нарешті над його долею і в жовтні 2001 р. скасував прописку, а дію Міністерства внутрішніх справ надавати громадянам дозвіл на мешкання у певному місці розцінили як таку, що не відповідає Конституції.

anturazh

12

травень 2012

Прописка чи реєстрація – термін значення не має

Прописка: не вмерла і не вмре?

На таку тему наштовхнула прикра пригода – якось, цілком випадково, зламала ногу. Пощастило, що поліклініка близько. Але не так воно сталося… В реєстратурі авторитетно пояснили, що обслуговують тільки «своїх», тобто тих, хто прописаний на дільниці. До чого тут злощасний інститут прописки? Боротьба з вітряками

Якщо вчитатися у законодавчі документи, неважко зрозуміти, що терміна «прописка» просто не існує. Проте на «улюбленій» радянській прописці тримається все наше життя. Прописку остаточно і безповоротно скасовують останні 10 років, але… влаштуватися на роботу, отримати медичну допомогу, провести Інтернет і т. п. без прописки неможливо. Ганебний інститут прописки фактично з перших днів незалежності всіляко намагалися ліквідувати. Ще у 1992 р.

SOCIUM_PROPYSKA.indd 12

Верховна Рада ухвалила закон, яким скасувала кримінальну відповідальність за порушення правил паспортної системи. І майже без зволікань Міністерство внутрішніх справ України своїм наказом затверджує «Тимчасову інструкцію про порядок документування і прописки (реєстрації) громадян», яка встановлює «необхідність отримання дозволу органів внутрішніх справ на прописку (виписку) в усіх без винятку населених пунктах України». Остаточно з пропискою ми мали б розпрощатися у червні 1996 р. із прийняттям Кон-

Закон таки діє. Але так само, як і всі решта у нашій країні. У ньому фігурує термін «реєстрація», яка, згідно з законом, мала б подолати дозвільний характер, набувши статусу інформування відповідного органу про місце перебування людини. Втім, згідно з буквою закону технічно реєстрація замінила прописку. Все одно у паспорті проставляється штамп про реєстрацію за місцем проживання і про зняття з неї. До речі, мало хто знає: у нас, окрім реєстрації проживання, є ще й реєстрація місця перебування. Це коли людина десь мешкає не довше від шести місяців. Згідно з нормами закону людина, яка поїхала у відпустку чи відрядження, повинна протягом тижня зареєструватися. Проте, оскільки механізм цього пункту закону не прописано, то відповідні органи не надто звертають на це увагу. Бог із ними, з паспортами і телефонами. А от зі здоров’ям… тут усе цікавіше. В «Основах законодавства України про охорону здоров’я» стверджується, що хвора людина має право на медичне обслуговування і навіть право вільного вибору установи, а також вільного вибору лікаря. З іншого боку, з бюджету держава виділяє гроші для медичної установи на кожного приписаного до певної установи мешканця. З цієї суми формуються заробітна плата для медиків, оплата енергоносіїв, обслуговування апаратури, закупівля препаратів тощо. Тобто, якщо людина зареєстрована на Сихові чи Левандівці, нічого ламати ногу у центрі міста, бо у такому випадку гроші на допомогу Вам держава виділить, але прикріпить до Сихова чи Левандівки. Мені таки пощастило – коли я з’ясовувала всі нюанси функціонування сфери охорони здоров’я у нашій країні та її безпосередню залежність від певних бюрократичних процедур, в тому числі і прописки, саме нагодився травматолог. За лічені хвилини мені надали необхідну допомогу і навіть відкрили такий необхідний лікарняний. Дякувати Богу, у нашій країні виявилися люди, які, на відміну від законотворців, все ще працюють – усупереч тим же реаліям. Ірина Березовська

21.05.2012 17:05:29


СОЦІУМ

Для багатодітних українців податок на прибуток можуть зменшувати – для батьків трьох-чотирьох дітей, найменшому з яких виповнилося три роки, податок на доходи становитиме 10%. А для п’ятидітних (або й більше) – 5%. Хоча ці “пільги” передбачені лише на той період,

Вирішувати демографічні проблеми на часі давно, але не в такий недемократичний спосіб! Це питання вирішується у трошки іншій площині. Якщо метою є дійсно стимулювання народжуваності, а не бажання отримати додатковий фіскальний кошт, то для сімей, в яких є діти (особливо дві, три дитини), просто зменшується податок. Тобто все відбувається шляхом надання сім’ям із дітьми податкових пільг. Можна згадати нарешті про податкові кредити, про які раніше стільки говорили, тобто якщо сім’я витратила на навчання дитини або на послуги охорони здоров’я певну суму, то їй ці кошти компенсують, зменшуючи податки. Людей слід стимулювати, а не змушувати.

Зрештою, наважитися продовжити себе у дітях – особиста справа кожного. Заходи повинні скеровуватися на облаштування життя людей: адекватну оплату праці, аби людина за рахунок прибутку могла гідно утримувати сім’ю, на доступність житла, якісного медичного обслуговування, якісної освіти. Тоді українці хотітимуть мати дітей. А якщо жінка через здоров’я не може народити? Чи поважні законотворчі подумали про те, стільки стресів завдасть такій жінці збирання паперів, аби не платити за те, що й так є для неї непосильним випробуванням? Зареєстрований проект порушує право на приватне життя та ще й закон “Про захист персональних даних”. Адже, якщо людина не може мати дітей і не хоче сплачувати податок на бездітність, вона буде змушеною надавати чиновнику відповідний документ. Наразі доля самого законопроекту незрозуміла: його вже встигли розкритикувати чимало колег ініціаторів податку. Залишається сподіватися, що улюблений парламент не наважиться посилювати фіскальний тиск на українців, принаймні до чергових виборів. Ірина Березовська

травень 2012

Кого не жаль? Неодружених!

Не репресіями, а стимулами!

А гуманність де?

13

Демографічну яму в Україні долали всі влади. Теперішня взялася за неї всерйоз і репресивно – збільшивши податкове навантаження на бездітних. Якщо і не подолають проблему, то хоча б зароблять на ній. За підрахунками авторів суперечливого законопроекту, надходження до бюджету у випадку запровадження “податку на бездітність” можуть зрости на 800 мільйонів гривень! У законопроекті пропонують підвищити ставку податку на прибуток: кожен, хто після 30 років залишатиметься бездітним, буде зобов’язаний замість 15% із прибутку сплачувати 17%. Єдиний виняток передбачений для інвалідів, усі ж інші в обов’язковому порядку мусять народжувати. Цікаво, що депутати не вказують, куди спрямовуватимуться кошти від нового податку. Ані тобі облаштування дитсадків, ані кредитів для молодят, ані кредитів на навчання…

поки діти не досягнуть повноліття. А далі як для всіх. Депутати взяли на озброєння той аргумент, що населення України скорочується, вони все ж помиляються, стверджуючи, що разом із тим меншає кількість сімей, які мають дітей. Згідно з дослідженнями Держкомстату частка сімей із дітьми залишається стабільною впродовж останніх років. Минулого року 38% сімей мали дітей стільки ж, як і у 2005 році. Отже, податком обкладуть не стільки бездітних, скільки неодружених?

anturazh

Бездітність вигідна державі

Ти ще не народила? Народні обранці час від часу вміють потішити: якщо не з’ясовують стосунки, то сушать мізки над черговим резонансним і обов’язково кабальним законопроектом. Віднедавна чи не всі медіа повідомляли про те, що парламентарі прагнуть відновити радянський «податок на бездітність». Слава Богу, експерти встигли відреагувати і гостро розкритикували ініціативу законотворців. А чого б і не критикувати, якщо попахує Середньовіччям?..

SOCIUM_BABY.indd 13

фото: www.mamkam.spb.ru

Плати!

21.05.2012 17:05:43


Євген Червоненко:

«Моя сила – в моїй правді»

anturazh

14

травень 2012

ІНТЕРВ’Ю

Є

вгене Альфредовичу, у вас хист – бути «на коні» за будьякої влади. У чому секрет – досвід, здібності, харизма? Ніколи не задумувався про те, аби бути «на коні». Де той кінь? Їжджу на конях доволі посередньо. Повірте, немає спеціальної системи виживання. Я – щира людина. Моя сила – в моїй правді. Це багатьом не подобається. Тому моя кар’єра могла б бути набагато кращою, успішнішою і «багатшою». Якщо людина потребує моєї правди – я відповім за кожне своє слово. Так було і з Кучмою, і з Ющенком. У кожної людини, особливо у лідерів, є своя правда, за якою він живе. Горе тим керівникам, які вибирають зручний односторонній потік інформації. І ще більше горе тим, які люблять, аби їм тільки цілували руки та говорили зручні речі. Я ніколи таким не був – це велика проблема. Зараз ходжу з розправленими плечима, попри те, що часто наді мною знущаються. Мені ще важливе моє ім’я на Заході та у світі, адже маю насичену історію міжнародного життя та займаю високі посади у Світовому єврейському конгресі. А охочих пристосуватись до влади та прогнутися під неї і так достатньо. Я живу як живу, разом зі своєю країною. Інколи боляче. Але намагаюсь усміхатись.

CHERVONENKO.indd 14

Наскільки ваші захоплення, зокрема, автоспорт та пов’язані з ним заслуги, допомагають триматися «на плаву», підтримувати політичний рейтинг? Навпаки, заважають. Скажіть, хто вірив у «Прайм Ялту-Ралі»? Хто взагалі знав, що таке автоспорт? Все було на задвірках суспільного зацікавлення. Коли я це зробив, дав дорогу молодим. Образливо те, що багато з тих, із ким я прожив в автоспорті 33 роки, кому рятував життя, кому допомагав завжди, не задумуючись, зрадили. Ці люди зараз знищують мене, мої задуми. А для мене друг – це ікона. Своїм дружинам завжди пояснював: спершу – гонки і робота, потім – друзі, а вже тоді – жінки. Не всім таке подобається. Я дратую багатьох. Та вони не бачать іншого. За моєю усмішкою та перемогою у червоному комбінезоні – багато праці, болі, ризику, витрачених грошей і сил. Це біда України – у нас не люблять успішних. Та я не дозволю собі показувати перед вами слабкість, розповідаючи,

такий журнал, як«ANTURAZH», потрібен людям.

Голова департаменту авіації МНС, екс-міністр транспорту та зв’язку України, почесний член Правління Всеукраїнської громадської організації «Українська таксомоторна асоціація», почесний президент Групи компаній «Орлан Транс» Євген Червоненко – одіозна фігура української політики й бізнесу. Та це не заважає йому усміхатися в обличчя своїм недоброзичливцям та продовжувати втілювати в життя задуми й проекти. В ексклюзивному інтерв’ю журналу «ANTURAZH» найстарший чемпіон України-2011 розповів про підводні течії лідерства, важливість інвестицій, парламентські вибори та своїх дітей.

скільки ж насправді маю проблем. Один із псевдодрузів нещодавно написав на моїй сторінці у Facebook: «Я його не люблю – він такий незалежний і нахабний. Навіть жінки довкола нього завжди красиві». Якщо серйозно, вважаю, що ми ніколи не станемо цивілізованою європейською країною, доки всі не житимемо за одними правилами. В Україні не модні Д’Артаньяни, Атоси, Портоси та Араміси. Ми стали нікчемними крамарями, і вершина досягнення – вкрасти. Не наважитися на подвиг, яким би всі захоплювалися, а вміння вступити в потрібну партію, вчасно зрадити, вчасно прогнутися – і це дорога в нікуди. Я постійно наголошую на правилах. Усі країни розвивались завдяки інвестиціям. У корупційну країну без правил гри гроші не прийдуть. Ми граємо в гру на виживання, живучи на кредити, за які потім будуть розраховуватися наші діти. Коли крадіжки стають правилом виживання в країні, тоді завтрашнього дня просто немає. Ви порушили тему інвестицій, яка актуальна у контексті Євро-2012… Чи готовий хтось у Львові чи в Україні гарантувати, що на стадіоні щодня чи кілька разів на тиждень будуть відбуватися події, які збиратимуть хоча б

21.05.2012 16:52:47


половину стадіону? Ринат Ахметов перед будуванням «Донбас-Арени» возив фахівців в Англію на навчання. Я теж дзвонив у всі дзвони, за свій кошт возив групи у Торонто – вчитися. На тамтешньому стадіоні впродовж 300 із 365 днів у році щось відбувається. Це змагання, весілля, автогонки, шоу, концерти, американський футбол, бейсбол… Та для цього потрібний фаховий менеджмент. В українців прийнято сидіти вдома, задерши ноги, і судити тих, хто щось робить. Євгене Альфредовичу, Ви перемагаєте в гонках хлопців, удвічі молодших за Вас. Як переживаєте такі порції адреналіну? Як потім оговтуєтеся? Коли після двадцятирічної перерви ми фінішували на чемпіонаті України, довкола зібралася велика кількість журналістів. Скажу відверто: я опустив сонцезахисний шолом і в ті хвилини боровся з собою. Я довів сам собі, що за силою духу мені не 52 роки, що маю право називатися чоловіком. Під час цих перегонів мені зробили 5 уколів, та я не жалівся, а, як завжди, усміхався. Хоча по щоках текли сльози. Потім, звісно, вийшов до публіки з голлівудською усмішкою та був тим Євгеном Червоненком, якого можна ненавидіти за його силу духу. Навіть відчув, що помолодшав, бо скинув 10 кілограм

CHERVONENKO.indd 15

завдяки спорту. У цьому житті я люблю швидкість, мужність, жінок, гірські лижі і російську лазню. Тричі на тиждень ходжу в лазню – там розслабляюся. У кожного – свій рецепт відновлення. Я відновлююся навіть у ті моменти, коли всі дружно сміються, переживши ризик. Бо після того, як ти переміг страх і бачив поруч прірву, їдучи на швидкості 170 км/ год., дивишся на життя, на жінок, на дітей зовсім по-іншому. Потрібно цінувати кожен день на цій землі – іншого кіно не буде (сміється). Наскільки діти користуються вашим іменем, статками? Настільки, наскільки я їм це дозволяю. Донька Саша працює і живе за жорсткими правилами. Кирило вчиться в Англії і вже заробляє 500 фунтів в місяць, будучи воротарем міської футбольної команди. Попри це, він є одним із найуспішніших учнів своєї alma-mater. Він усвідомлює свій щомісячний бюджет, тож сльози і прохання не допомагають (сміється). У нас є «військова таємниця». Перед вступом у школу я повів його в салон спортивних автомобілів і ми підписали «договір». Він знає, що якщо закінчить Лондонську школу добре і вступить у Гарвард, я придбаю йому ту модель, яку він захоче. Тож мусить наполегливо вчитися.

Незабаром парламентські вибори. Пробуватимете свої сили? Мені депутатство заради депутатства не потрібне. У мене немає такої необхідності, як в решти – потрапити в депутати, щоб їздити з «сиренами», отримати дипломатичний паспорт і недоторканість. У мене все є, моя впізнаваність становить 96%. Я давав і даю робочі місця і приїжджаю до Львова з розправленими плечима. Чи хочуть львів’яни людину, яка приходитиме до них в обумовлений час, вислуховуватиме проблеми та їх вирішуватиме? Роздавати гречку я не збираюся, це вульгарно. Відкупитися грошима і зачинитися від людей – найлегше. Я вже давав інтерв’ю журналу «ANTURAZH». Не хочу, щоб зараз кожен думав, скільки ж Червонець грошей «відвалив» за інтерв’ю. Я інтерв’ю за гроші не даю принципово. Навіть більше – допомагатиму журналу «ANTURAZH» усім, чим можу. Я люблю цей колектив, товаришую з ним і завжди йому допомагатиму і захищатиму його. Це мій формат спілкування і мій формат поведінки. Такий журнал, як «ANTURAZH», потрібен людям.

anturazh

15

травень 2012

За моєю усмішкою та перемогою у червоному комбінезоні – багато праці, болю, ризику, витрачених грошей і сил.

Розмовляла Юлія Тунік-Чорна

21.05.2012 16:52:53


ANTURAZH PRACTICUM Львівська «Еллада», або майданний настрій у місцевій політиці Львівська обласна рада все частіше мені нагадує театр. Театр, де у кожного є власна роль, зарплата та сценарій, за яким розгортаються події. Однак режисери у цьому театрі не завжди розуміють, що політичні вистави людям уже вкрай набридли. І річ тут не у власних переконаннях чи відстоюванні інтересів громади, про що так активно говорять під час чергових і позачергових сесійних засідань. Річ у тому, що відразу після завершення політичної вистави опускаються лаштунки і всі опозиціонери, котрі грали головні ролі, їдуть заробляти свої мільйони. А глядачі, на яких ці горе-політики перетворили всіх нас, вкотре думають про пенсії, комунальні проблеми та працевлаштування дітей. І, на жаль, прірва між «театралами» та «глядачем» помітно зростає.

Ігор Грещук

травень 2012

голова фракції Партії регіонів у Львівській обласній раді

«Любов до незгоди». На думку істориків, давньогрецьку Елладу знищило саме це. Львів нині може повторити долю Еллади. Свого часу давні греки, талановитий народ, винищували самі себе на ґрунті суперництва партій та громад. Нині ми маємо схожу ситуацію. Скандали та проголошення «недовір» кожному – це те, що вирізняє роботу Львівської обласної ради. Звісно, можна говорити, що є теза - «в суперечці народжується істина». Однак у нашому випадку суперечки та конфлікти під час сесій створені лише для піару однієї політичної сили. Майданний настрій затьмарює все на світі, а люди продовжують створювати собі нових політичних лідерів, підносячи їх до небес. Цього не потрібно! Думайте добре! Оцінюйте не гучні політичні гасла, а реальну роботу політиків!

anturazh

16

Кольорові лінзи – за чи проти

Баб’як Тетяна Василівна лікар-офтальмолог НМЦ «Святої Параскеви»

Останнім часом на вітчизняному ринку контактних лінз і засобів догляду за ними представлений широкий спектр продукції закордонних фірм-виробників. Кольорові контактні лінзи відрізняються від звичайних тим, що їх основне призначення - іміджеве, і до них вдаються тоді, коли на деякий час хочуть змінити колір очей. «Дискотечні» лінзи мають найбільше обмежень для використання, оскільки вони здебільшого непрозорі, суттєво обмежують світлосприйняття та кольоровідчуття. Їх рекомендовано носити не більше 4-5 годин на день, оскільки при тривалішому застосуванні вони можуть стати причиною розладів зору. Дослідження щодо шкідливості тонованих та кольорових лінз дають суперечливі результати. Вкрай важливо купувати кольорові контактні лінзи в салонах оптики з бездоганною репутацією, де працюють фахівці. Лінзи, що пропонуються до продажу в неспеціалізованих магазинах і на інтернетаукціонах, купувати не варто. Вони можуть викликати алергію, набряки, інфікувати очі. І завжди слід пам’ятати, що контактні лінзи – це засоби індивідуального використання.

Якщо претендуєте на дві посади – чоловіка і продюсера… Я не можу стверджувати, що у нас з Ірою все правильно, зрештою, про це судити людям, які бачать результат нашої спільної праці. На мою думку, будь-яка справа – нелегка. Але коли поруч твоя кохана дружина, це ще й приємна справа! Якщо ви збираєтеся працювати пліч-о-пліч зі своєю половинкою в шоу-бізнесі, маєте пам’ятати той факт, що тут робочий день не закінчується ніколи, адже немає лімітованого робочого часу, як у всіх інших людей. Легко, коли є розуміння з півслова, але коли його бракує? Треба шукати точки дотику одне з одним, з усім колективом, щоб успішно комунікувати з усіма.

Віталій Човник

Щоб утриматися «на двох посадах» - люблячого чоловіка і успішного продюсера – треба ще й вміти оцінити себе, визнати і виправити свої помилки. І як нагорода – три успішні великі концерти за півроку і народна любов…

чоловік та продюсер співачки Ірини Федишин

PRACTICUM'.indd 16

20.05.2012 16:22:25


AD.indd 3

20.05.2012 17:31:59


експеримент

ЄВРО-2012: ДЛЯ КОГО СВЯТО? anturazh

18

травень 2012

Головна подія літа – футбольний чемпіонат – уже не за горами. Чесно зізнаюся: я не фанатка, тому щиро сподівалася, що Євро2012 мене омине. Однак так уже сталося, що я також закрутилася у вирі футбольних підготувань… І ось вирішила з’ясувати прикладний момент справи – а як же бути нельвів’янам і навіть неукраїнцям? Добре, якщо футбольне свято тобі видно з власного балкону на Стрийській, а якщо ти півсвіта перетнув заради того, щоб побачити, як Роналду забиває свого заповітного гола? Більше того, всесвітнє павутиння починає рясніти нехитрими пропозиціями «дешевого і комфортного» житла під час Євро. За старою звичкою вирішую перевірити все на собі – ану ж маклери-спритники щось наплутали?

Як я шукала помешкання на час футбольного чемпіонату

EURO2012.indd 18

21.05.2012 15:45:02


EURO2012.indd 19

«Здам квартиру подобово, вул. Коперника. Вартість – 300 грн за добу, червень – 1000 грн. їх читачі-іноземці будуть надто подивовані таким дивом техніки, як «stiralka machine». А ми ще обурюємося, що таксисти і полісмени не знають англійської…

Польща: наполовину дешевше!

Для порівняння шукаю аналогічні сайти у сусідній Польщі, адже у них там такий же футбольний чемпіонат. І що ж Ви думаєте? Сусіди також не проти підза-

травень 2012

Проте це ще не всі особливості львівського сервісу. На сайті комерційного центру «Львів» серед інших пропозицій житла віднайшла вищепроцитоване оголошення. Коли шок від ціни трохи минув, його змінив інший. Зокрема, писалося про такий прецікавий перелік переваг помешкання: «In the apartment: 2 sofa beds, shower, cable television, water (hot and cold), stiralka machine, iron». Йшлося, як я зрозуміла, про пралку, але автори оголошення, напевно, забули, що

робити і скласти конкуренцію готелям, мотелям і хостелам. Польські орендодавці виявилися дещо винахідливішими (бо ж справжні європейці!) – у оголошенні вони ще й вказують відстань від стадіону, на якому відбуватиметься футбольне дійство. У підсумку кількагодинного блукання натрапляю на комфортабельні апартаменти за прийнятними цінами. Скажімо, у недалекому Вроцлаві за 1 км від стадіону можна зняти помешкання за 80 злотих (18, 22 євро, або ж 191, 2 гривень). З усім пакетом життєво необхідних зручностей. Тут же дивлюся фото щойно відремонтованої квартирки, і виглядає вона затишніше від львівської… І до стадіону від центру теж неблизько… У нас за такою ціною не завжди у звичайний час знайдеш помешкання, а тут у гарячу футбольну пору така знахідка! Поляки явно недооцінили масштабів футбольного дійства, бо оцінили свою гостинність наполовину скромніше. Дуже ймовірно, неквапливі і недурні іноземні фанати швидше за все оберуть «економну» Польщу замість мало кому відомої України – і матимуть рацію. Принаймні, з точки зору економічної. Бронювати місця туристичні компанії радять в офіційних партнерів Євро. Ті, принаймні, не змінюють умов броні. На відміну від деяких готелів, які підвищуватимуть ціну залежно від попиту на номери, і від львів’ян, які вирішили заробити на футбольних пристрастях. Особисто для себе я вже вирішила: вболіватиму перед телевізором вдома.

19

Без особливих старань віднаходжу перше-ліпше оголошення: «Здам квартиру подобово, вул. Коперника. Вартість – 300 гривень за добу, червень – 1000 гривень. Можливе попереднє бронювання». Я розумію, що свою квартиру іноземним туристам прагне здати чи не кожна львівська бабця, але відверте ошуканство примусило задіяти мізки: звідки раптом такий стрибок цін? Але логіка у нашому місті рідко затребувана, її часом краще відключати, щоб не завдавати собі зайвого стресу. Для більшої ясності ще кілька годин блукаю Інтернетом у пошуку житла. Відрадно, що львів’яни здають відремонтовані помешкання, без слідів недалекого «совкоарту», бо ще не так давно моя товаришка шукала помешкання: було страшно не те що там жити, а й просто дивитися! Господарі не бояться демонструвати на фото кожен куточок, викладають у мережі детальні оголошення. Розказують навіть про колір постільної білизни, яку люб’язно залишають своїм гостям. Однак ціни мене відверто здивували. От, приміром, за добу в однокімнатній квартирі на Дорошенка беруть від 55 до 110 євро. Погодьтеся, немало. Але найбільше дивує, що та сама квартира з 1 до 8 червня коштує 55 євро, а ось уже з 9 до 17 – 110 євро! І – о диво! – з 18 до 30 уже знову 55 євро за ніч! Цікава динаміка з огляду на розклад матчів на львівському стадіоні. Виявляється, ціну на житло формує доля провидіння чи то пак УЄФА.

Труднощі перекладу, або Чи є у квартирі «stiralka machine»

anturazh

Квартира – у травні 300 гривень, у червні – 1000 «завдяки УЄФА»

Ірина Березовська

21.05.2012 15:45:04


травень 2012 20 anturazh

Тернопіль – не просто «файне місто» з чудовими й люб’язними людьми. Тут можна знайти безліч цікавих і неповторних місць, яких не побачиш у жодному іншому місті. В одному із них заховалася справжня оаза шопінгу, розваг і культури – торгівельно-відпочинковий комплекс «Атріум». Хоча у «хованки» з «Атріумом» грати не доводиться – важко не помітити цю розкішну гранд-будівлю, яка вирізняється з-поміж усіх інших у Тернополі.

Атріум ATRIUM.indd 20

рай для шопінгу, відпочинку та моди 21.05.2012 16:30:21


ATRIUM.indd 21

травень 2012

«Атріум» відкрився бутік Prêt-à-Porter чотирьох українських дизайнерів - Голди Виноградської (GOLDA), Ірини та Оксани Мурашок (Murashka), Мальви Чернишової (MALVA-FLOREA) і Gosha Altshuler. Відкриття супроводжувалось грандіозним модним шоу та виступами артистів. Колекції бутіка – це мікс стилів, фактур, а також проекція на площину моди кожного з дизайнерів. Дизайнер Голда Виноградська (Golda) створює красиву й елегантну моду. М’які лінії силуетів та жіночність вбрання дозволяє створити гармонійний повсякденний або ж вечірній образ. Gosha Altshuler, київський дизайнер, який творить зі шкіри та хутра справжні шедеври, пропонує мешканкам Тернополя колекції стильного верхнього одягу зі шкіри. Львівський дизайнер Malva-Florea експериментує з техніками та фактурами, тож  створює як стримане вбрання з ексклюзивними елементами, так і креативне, яке дивує своєю сміливістю. А дизайнерський тандем Murashka, вдало поєднуючи ефектність та практичність кожної створеної моделі, пропонує модним мешканкам Тернополя одяг на всі випадки життя, деталі якого виконані вручну.   Щомісяця тут відбуватимуться промо-акції, завдяки яким тернополяни зможуть безпосередньо поспілкуватися з творцями моди, проконсультуватися і пошити собі ексклюзивні речі. 

21

сидіти чи не кожен відвідувач. Власники жартують, що їм вдалося те, чого не зміг герой Ільфа і Петрова Остап Бендер – таки знайти кошти у цьому стільці і збудувати на них «Атріум».    Засновники та власники комплексу – Тарас та Ірина Демкури, приватні підприємці в сфері електронної комерції – відкрили «Атріум» 24 серпня 2010 року. Усі найпопулярніші марки і бренди гармонійно розташувалися в комплексі. Відтак кожен відвідувач знайде тут те, що його цікавить. Окрім цього, зможе й добре відпочити. Адже у комплексі  «Атріум» працює ресторан «Відень», де відвід увачі мають змогу скуштувати смачні страви й напої і комфортно провести час. Кулінарні таланти кухарів ресторану у поєднанні із доступною ціновою політикою забезпечать справжню насолоду від відпочинку в «Атріумі». А для наймолодших гостей «Атріуму» працює кімната «Тарзанія», що дозволяє діткам весело і безтурботно відпочивати, допоки їхні батьки поринають у шопінг. Дорослі можуть бути спокійними – їхнє чадо у безпеці та під наглядом (до слова, й самі можуть спостерігати за своїми дітьми завдяки відеонагляду). Шопінгом та розвагами життя в «Атріумі» не обмежується. Часто тут відбуваються цікаві акції та відкриваються мистецькі виставки. Так, у стінах комплексу можна побачити і роботи всесвітньо відомого скульптора Олега Пінчука, і живопис Марії Приймаченко, і унікальні вишиванки Віри Матковської. А 24 березня у торгівельно-відпочинковому центрі

anturazh

У

же майже два роки торгівельно-розважальний комплекс «Атріум» заслужено прикрашає центр Тернополя. До речі, «Атріум» був номінований на звання «Кращої споруди України-2010». Ще б пак, адже це не лише архітектурна окраса міста. «Атріум» встиг стати для людей закладом, що тішить якісними товарами та пропонує сервіс європейського рівня. А 4 - 6 травня тут вперше в Тернополі відбувся «Атріум fashion weekеnd». «Атріум» - це нова, обладнана за останнім словом техніки будівля загальною площею 3500 квадратних метрів, у якій є всі умови, необхідні сьогодні для забезпечення комфорту покупців і продавців: відеоспостереження і комплексна система охоронної сигналізації та контролю доступу, дві сходинкові клітки, ліфти. Автолюбителі завжди можуть скористатися парковкою, розташованою біля «Атріуму». Комплекс має і все необхідне оснащення для гостей з обмеженими фізичними можливостями, усі поверхи обладнані просторими ліфтами, що дозволяє комфортно переміщатися відвідувачам на спецзасобах пересування. Численні погляди перехожих і туристів ловлять на собі оригінальні бронзові пам’ятники, розташовані за стінами «Атріуму». Це – пам’ятник сантехніку, який вилазить із каналізаційного люка, людина-невидимка, від якої на постаменті залишились лише черевики та «щасливий 12-й стілець» біля самого входу в комплекс. На ньому прагне по-

Юлія Тунік-Чорна

21.05.2012 16:30:26


anturazh

22

травень 2012

Fashion World

Мабуть, немає у світі нареченої, яка б не мріяла піти під вінець у сукні від Вери Вонг. Ця легендарна жінка одноосібно зробила революцію у світі весільної моди. Це ім’я знає кожна дівчина, і не важливо – заміжня вона, планує весілля чи навіть ні з ким не зустрічається.

vera wang королева весільної моди fashion world_v.wang.indd 22

20.05.2012 20:24:30


травень 2012 23 anturazh

фото: www.onewed.com

Ч

им настільки прекрасні весільні сукні від Вери Вонг, що змогли отримати найвищі оцінки найбільш строгих модних критиків і любов голлівудських селебрітіс? У першу чергу, своїм приголомшливим дизайном. Фасони разюче відрізняються від запропонованого на ринку весільних суконь. І мимоволі дивуєшся, якими ж дивовижною фантазією і відчуттям стилю потрібно володіти, аби щось подібне створити. Чудове поєднання вишуканого смаку, унікальної дизайнерської думки та інтуїтивного розуміння того, як повинна виглядати наречена… Сукні від Вери Вонг – розкішні, яскраві і водночас консервативні. Вони чітко продумані та ідеально зшиті. Кожна деталь сукні - це справжній витвір мистецтва. Секрет успіху Вери Вонг – дорогі тканини. Модельєр вважає, що в найважливіший день у житті будь-яка дівчина гідна лише найкращого. Для своїх шедеврів Вера вибирає лише натуральні матеріали. Адже тільки вони зможуть продемонструвати всю красу і легкість весільної сукні. Знаменита дизайнерка народилась у

fashion world_v.wang.indd 23

сім’ї, яка ще до її народження мігрувала з Китаю до Нью-Йорка. Дівчинка виросла в достатку у великому мегаполісі. Вона займалася танцями й отримала чудову освіту в одній із елітних шкіл та паризькій Сорбонні. У 23 роки дівчина стала наймолодшим редактором відділу моди журналу Vogue за всю історію існування, а через 13 років – директором із дизайну жіночих аксесуарів у Ральфа Лорена.

Сукні від Вери Вонг - розкішні, яскраві і водночас консервативні. Визначальним моментом для подальшої долі дизайнерки стала підготовка до власного весілля. Як відома та заможна жінка Вера могла обрати сукню від будьякого кутюр’є, але нічого не подобалося і жодна сукня не виглядала омріяною. І тоді Вера створила власний ескіз, за ​​яким кравчиня пошила оригінальну, не схожу

на будь-яку іншу, весільну сукню. Надихнувшись створенням весільної сукні для себе, Вера Вонг задумала відкрити власний весільний салон. І вже за рік, у 1990 році в Нью-Йорку, за підтримки батька і чоловіка її мрія здійснилася. Цей магазин-салон швидко став дуже популярним. Спочатку там продавали весільні сукні різних дизайнерів, однак з часом їх витіснили власні моделі. У сукнях Вери Вонг виходили заміж найвідоміші жінки світу, такі як Сара Мішель Геллар, Вікторія Бекхем, Дженніфер Лопес, Джесіка Сімпсон, Шерон Стоун, Іванка Трамп, Челсі Клінтон, Алісса Мілано, Мерайя Кері, Ума Турман, Кейт Хадсон… Весільні сукні від Вери Вонг володіють однією характерною ознакою - в них ніколи не буває «занадто». Ви побачите в її колекціях класику, модерн, розкіш і стиль, але ніколи нічого зайвого. Почуття золотої середини у Вонг, схоже, в крові. А ще Вонг вивчала історію мистецтв у Сорбонні. Зоряна Тур

20.05.2012 20:24:34


T E E R ST YLE ST земної х я ц и л них стоhion-світі. д о м у увати fas иль м т р у с о я й і ф ч и ь е н Вулич еж окрема т акож можут рої модної кулі – т ні перехожі т смаки й наст поєднанні Звичай і впливати най буденність уміливістю – тренди ти. Простота ручністю та с спільно дуальністю, з чної моди. і з індив і штрихи вули основн

фото: www.vogue.com

anturazh

24

травень 2012

ТРЕНДИ

TRENDS_STREET STYLE.indd 24

21.05.2012 17:06:15


AD.indd 7

21.05.2012 15:28:47


FASHION WORLD

КОРОТКІ ТОПИ і ТОПИ-БРА

За вікном хай не справжня, а все ж календарна весна, і хай там собі песимістки затягують паски на шубах, а улюблений глянець наполегливо рекомендує завести у своєму гардеробі просто зараз короткі топи і топи-бра. Короткі топи ніби неформальні, але віднедавна їх можна побачити і у вечірньому одязі. Топ-бра – альтернатива коротким топам. Прості та однотонні, яскраві і принтовані, прикрашені незвичайним стібком або химерними вирізами – топи-бра гарячі, як найближче літо.

anturazh

26

травень 2012

УЛЬТРАКОРОТКІ і ШИРОКІ ШОРТИ

Ультракороткі шорти були серед дизайнерів найбільш популярними. У літній сезон вони з’являться в різних стилях і кольорах: денім, шкіра, перфорована тканина, з високою та заниженою талією, широкі і дуже облягаючі. З тією лише поправкою, що складки стали м’якшими, а шорти – ширшими.

КВІТКОВІ, ТВАРИННІ ПРИНТИ

Квіткові принти заполонили уяву і колекції всіх дизайнерів! У Blumarine я помітила цю тенденцію на 100%, а інші нею свої колекції тільки розбавили. Коли йдеться про тваринний принт, перше, що спадає на думку, ‒ леопард. Тепер леопардовий принт не той, до якого ми звикли! Віднедавна малюнок сам по собі став дрібнішим і ніжнішим, а ще може представлятися всіма кольорами.

АСИМЕТРИЧНИЙ ПОДІЛ

Проти класики, як і проти генетики, не попреш. Як і проти асиметричного подолу. Не тільки сукні пропонуються з асиметричним подолом, а й багато спідниць і навіть низ курток обрізано найдивовижнішим способом.

ЧОРНИЙ і БІЛИЙ - РАЗОМ і ОКРЕМО

Хоча це найбільш традиційне поєднання кольорів для формального одягу, який зазвичай не дуже оригінальний з огляду на дизайн, у новому сезоні все буде по-іншому. На подіумах чорно-білі моделі виглядали грайливо, стильно і шикарно. Чорно-білих суконь для коктейлю, шкіряних костюмів у поєднанні з сексуальними блузками – до вибору, до кольору!

ДЕКОЛЬТЕ «ЧОВНИК»

Покликання декольте «човник» - не показати красу грудей, а підкреслити плечі. Для офіціозів дизайнери пропонують більш скромні

TRENDS.indd 26

варіанти, але для повсякденного одягу декольте може бути таким глибоким, як вам заманеться.

ФІЛОСОФІЯ – НЕ В БУДУАРІ

Будуарна мода не така смілива, як колись, але все ще дуже сексуальна й еротична. Прозорі облягаючі тканини, мереживна оздоба, оборки, відверті декольте – все отримало друге дихання!

ШИК-БЛИСК

Ви блискуча, як ніколи! Сукні, жакети, блузки, штани, взуття – всі предмети одягу повинні виблискувати в глянцевих кольорах. Срібло, золото, смарагд, синій електрик залишається вирішити, який із кольорів ваш.

АХ, ЦІ ПЛЕЧІ!

Звідки з’явилася мода на відкриті плечі, не в курсі ніхто, але в одязі з відкритими плечима ви будете виглядати розслабленою і спокусливо. Одне відкрите плече дизайнери не тільки драпірують, а й прикрашають складками, вишивкою та кристалами.

БАХРОМА

Бахрома була не в кожній колекції, але там, де вона представлялася, це виглядало фантастично.

МЕРЕЖИВО і ПЕРФОРАЦІЯ

Мереживо ніхто не відміняв! Але якщо в попередніх сезонах мереживо застосовувалося скрізь, то тепер воно в основному використовується в сукнях. Хоча перфорація деколи виглядає трохи грубо, вона може подаватися і дуже стильно, якщо дизайнер знає про особливості використання, як-от Giles і Chloe.

БАСКА

Баски у великій кількості помітили на червоній килимовій доріжці. І на подіумах баску представлено на сукнях, спідницях і брюках. Правда, такі деталі додають об’єм стегнам. Тому й моделі одягу ‒ тільки для струнких леді.

РЮШІ

Рюші якимось чином залишилися. Але тепер рюшів буде менше, вони стануть широкими і вільно спадаючими, і з’являтимуться переважно в сукнях.

Останні покази весна / літо-2012 були запаморочливими: чи не кожен другий іменитий дизайнер намагався зі шкіри вилізти, щоб змусити носити своє творіння. Тому набір ідей і тенденцій цьогоріч – справді надзвичайний! Якщо ти справжня модна піранья, яка воліє не заблукати в розмаїтті стилів, кольорів і тканин, то цей текст саме для тебе.

ПРОЗОРИЙ ОДЯГ

Важко згадати, хто вирішив, що виставляти тіло напоказ модно. Але прозорі спідниці, які можуть бути «в підлогу» або до колін, – модні однозначно. А ще широкі прозорі пальта з ПВХ, які раніше носили у дощ.

21.05.2012 15:52:58


Бутік жіночого авторського одягу «Віктор Черкаський»: м. Львів, пл. Міцкевича, 1 (готель «Жорж») AD_CHERKASJKYY.indd 3

20.05.2012 16:55:39


інтерв’ю

Федір Возіанов: «Стриманість завжди виграшна»

anturazh

28

травень 2012

Я

кою бачить Федір Возіанов найближчу модну осінь та зиму? Моя колекція «Ready for Fall», представлена на останніх Тижнях моди у Києві та Львові, – це колекція про осінь, виконана у відповідних осінніх кольорах, створена мовою осені. Ця осінь порадить затягувати ремені, мода буде більш приталеною, ближчою до тіла, з акцентом на жіночність. Вона стримано багатобарвна, рвучка і трохи сувора. Це не колекція об’ємів, а колекція силуетів та кольорів. Це колекція для романтиків, які готові захистити і відстояти власні цінності. З матеріалів домінує вовна та шовк. Кольорова палітра – стримані барви з вкрапленнями яскравих кольорів: від оливково-зеленого до червоного, від шафрану до карміну. Немає збірного образу, але збережений спільний романтичний настрій. У зв’язку з проведенням футбольного чемпіонату Євро2012 в країні актуалізується футбольна тематика. Як у контексті останніх подій вигідно позиціонувати українську моду? У моїй колекції нема жодного натяку на футбольну тематику. Позиціонувати, звичайно, можна, але це мали би бути інші заходи, інші колекції. Футбольні вболівальники і люди, які цікавляться модою, – це зовсім різні аудиторії. Тобто я би таких подій не пов’язував. Пане Федоре, напевно, Вам доводилося чути висловлювання Карла Лагерфельда після візиту до Москви. Тамтешніх чоловіків він назвав «найжахливішими у світі», а жінок – «найкрасивішими». Наскільки, як на Вас, подібна ситуація актуальна для України? Думаю, деякою мірою це також стосується і України. Тут великий простір для того, щоб прогресувати, шукати нові імена, зокрема чоловічих дизайнерів. І потрібно більше чоловіків, які будуть у цьому зацікавленими. Італійський «Vogue» два роки тому зарахував Вас до вісімки найперспективніших дизайнерів світу. Чи відчуваєте з огляду на це відповідальність?

INTERVIEW.indd 28

Стиль дизайнера бренду «Vozianov» Федора Возіанова модні критики називають «естетичним авангардом». Експерименти, лаконічність, артовість – ознаки, що визначають творчість майстра. У березні 2010 року італійський «Vogue» назвав Возіанова одним із восьми найперспективніших дизайнерів світу. В інтерв’ю «АNTURAZH» дизайнер прогнозує наступний модний сезон, малює модну карту України та розповідає про важливість завжди залишатися собою.

Так, звичайно. Це велика похвала, але водночас і відповідальність. У нас є простір, щоб прогресувати і виходити на міжнародні ринки. Як, на вашу думку, відбуватиметься еволюція українських політиків у стилі одягу? Умовним символом початку Незалежності був малиновий піджак, згодом політики обрали Brioni. Як змусити їх одягнути українське? Думаю, настане момент, коли політики національного виробника підтримають. Потрібний час і, звичайно, певний прогрес у розумінні стилю, якості та патріотизму. Мода опинилася на шляху європеїзації, це процес, тісно пов’язаний із політикою та економікою. Вічне модне питання: чому чоловік шиє одяг для жінки? Це бажання бачити її красивішою? По-перше, це потреба самореалізації через творчість. По-друге, чоловікам трохи легше, бо коли жінка творить для жінки, то робить це насамперед для себе, занурюючись у процес та інколи втрачаючи об’єктивність. А чоловік може подивитися на процес ширшим, відстороненим поглядом. Я закінчив лінгвістичний університет, але мода у моєму житті була пріоритетною. З 12-13 років почав цікавитися стилем та дизайном, згодом у певний момент зрозумів, що мода повинна бути справою життя. Яким Ви бачите стиль українських модників? Чим вони грішать у манері вдягатися? З одного боку, жінки завжди дуже уважні до одягу. А з іншого, – ймовірно, можливість одягатися згідно з власним баченням є у небагатьох. Адже це питання коштів, клопотів та затрат часу. Українським жінкам не завжди легко. Я би порадив завжди залишатися собою – це головне. Інколи варто утриматися від надмірної яскравості, бути стриманішою, зробити ставку на мінімалізм. Від цього жінка лише виграє. Ярослава Тимощук

21.05.2012 16:31:41


ОСОБИСТІСТЬ програми «Світське життя», її редактори висувають переді мною ті завдання, які я повинна виконати відносно гостей передачі. До кожного заходу ми готуємося дуже ретельно і ґрунтовно, думаємо над запитаннями всією командою.

Про спілкування з голлівудськими зірками

Щонеділі ми приковуємося до екранів телевізорів, аби не прогавити завжди яскравого та насиченого «Світського життя з Катериною Осадчою». Аби побачити відомих зірок у незручних ситуаціях, аби зазирнути за куліси чужого життя, врешті-решт, аби подивитися на новий капелюшок незмінної ведучої програми. Викроївши хвилинку у своєму більш ніж щільному графіку, Катя Осадча розповіла журналу «ANTURAZH» про свою роботу, відпочинок та, звісно, ‒ кохання.

Про стосунки з Пономарьовим

Я вперше знялась у відеороботі – кліпі Олександра Пономарьова «Я знайду тебе, кохана». Ми з Олександром працюємо пліч-о-пліч ось уже другий сезон, на проекті «Голос країни». А знаємо один одного сім років. Сашко – мій дуже добрий товариш, тому погодилась попрацювати

OSADCHA.indd 29

з ним на знімальному майданчику. Зараз у мене є кохана людина, яка не має стосунку до шоу-бізнесу. Відпочиваю разом із нею від світського життя.

Про незручні запитання

Це – моя професія, тому жодних незручностей, ставлячи свої запитання героям програми, не відчуваю. Команда

29

«З голлівудськими зірками легше спілкуватись, аніж із нашими»

Усі прес-джанкети закордонних зірок суворо регламентуються, є спеціальні люди, які стежать за кожною хвилиною розмови. Трапляється, що після п’яти хвилин інтерв’ю камери просто вимикаються і розмова завершується. Леонардо ДіКапріо, коли ми з ним спілкувались, був дуже привітним. Так само й Анджеліна Джолі. Нещодавно повернулись із Москви, де розмовляли з «Гаррі Поттером» Деніелом Редкліффом. Він відчутно здивувався, що ми прилетіли з України спеціально для цієї зустрічі. Зізнався, що вболіває за Віталія Кличка і дуже хотів би зі спортсменом познайомитися. Ми пообіцяли Деніелу, що, коли він завітає до нас, познайомимо його і з Віталієм, і з Володимиром.

anturazh

Катя Осадча:

Про регламенти в інтерв’ю та привітність зірок

травень 2012

Важко згадати, у кого я першого взяла інтерв’ю із закордонних зірок. Із тих інтерв’ю, які я робила тет-а-тет, найбільше запам’яталась розмова з Антоніо Бандерасом. Я неодноразово наголошую на тому, що з голлівудськими та світовими зірками набагато легше спілкуватися, аніж із деякими українськими. Адже вони дійсно – професіонали. Наприклад, Мадонна. Нещодавно вона презентувала свою кінострічку і хоче, аби її подивилась якнайбільша кількість людей. Тож намагається дати якомога більше інтерв’ю, бо знає: кожне з них – черговий шанс, що на її фільм прийде велика аудиторія глядачів. Мадонна дуже професійно дає інтерв’ю, не каже, що на якісь питання хоче відповідати, на якісь – ні. Дуже зібрано слухає та сконцентровано відповідає на будь-яке запитання.

Про повсякденний стиль одягу

У мене дуже комфортна форма одягу на щодень – светри, джинси, взуття на пласкій підошві. У житті взагалі не ношу підборів, бо їх вистачає і на роботі. Люблю максимально зручний одяг, бо я багато пересуваюсь, літаю через Атлантику та сплю в літаку протягом восьми годин.

Про ді-джейство

Люблю цю справу. Час від часу виступаю на вечірках у нічних клубах. Не надто часто, бо задіяна у зйомках. Часу в мене і справді дуже і дуже мало… Розмовляла Юлія Тунік-Чорна

20.05.2012 16:58:30


ПРИВАТНЕ ЖИТТЯ

Рок-група Rammstein в свої гастрольні апартаменти просить 100 пляшок (по 0,5л) очищеної негазованої води, по 10 пляшок пива, сухого червоного вина, шампанського двох видів і горілки, 5 пляшок золотої текіли, 40 кілограмів льоду, 120 білих рушників і … 2 гелі для душу.

Епатажний американський рок-співак Іггі Поп, крім нескромності, має ще й відмінне почуття гумору. До готелю його мають супроводжувати семеро карликів на авто Jaguar, а в номер виконавцю обов’язково мусять подати броколі. Оскільки Поп її ненавидить, то відразу ж викидає, піднімаючи тим самим собі настрій.

Засновник легендарних The Beatles Пол Маккартні любить точність і екзотику, тому в свій номер він замовляє 8 пальм від 0,9м до 1,2м, 8 пальм від 1,5м до 1,8м та 6 композицій з гербер різного кольору.

anturazh

30

травень 2012

Королівські забаганки НЕКОРОЛІВСЬКИХ ПЕРСОН Репер P.Diddy, як і практично всі його колеги, обожнює шикувати. Броньований Maybach за 300тис. доларів, на якому він пересувається будь-яким містом – найкращий тому доказ. Мерайя Кері любить шампанське Cristal і хоче, щоб в гримерці завжди була людина, яка викидатиме пожовані співачкою жуйки.

ZABAGANKY.indd 30

Екс-перчинка Вікторія Бекхем любить фрукти, не змішані на тарілці, та зелений салат… привезений з універмагу Wholefoods, що в США! Однак всі правила мають винятки. Найдивніша забаганка 50 Cent - лише два відерця цукерок M&M’s всіх кольорів, крім коричневого (!).

Спокуслива Дженніфер Лопес теж щедра на вимоги. Всі меблі в номері і гримерці співачки мають бути сірими, а квіти, штори, свічки, скатертини та інші предмети інтер’єру – білими. Любителька мирних кольорів суворо просить лише одне – помішувати її каву потрібно проти годинникової стрілки.

21.05.2012 16:53:25


Найбільше розчарування всіх жінок планети – Рікі Мартін – вимагає в своїй гримерці оранжевого освітлення, щоб здаватися більш засмаглим. А скандальна Наомі Кемпбел в переліку своїх вимог зазначає послуги 16-літньої масажистки.

Поп-діва Брітні Спірс не дивує організаторів нічим, крім 240 білих рушничків у номері, а Шакірі для комфортного відпочинку перед виступом знадобиться диван, набитий гусячим пухом.

Джанет Джексон – леді незабобонна й велелюбна, тому в своїх апартаментах воліє бачити тільки 10 чорних троянд й офіціантів-чоловіків. Натомість Лілі Ален полюбляє ночувати з… цуценятком, яке мусять доставити в номер співачки, а легендарна Барбара Стрейзанд ходитиме в туалет тільки… по пелюстках троянд.

Натомість всіма улюблені Linkin Park вимагають тільки виключної чистоти й безпеки. Тому всі напої на території заходу мають продаватися в пластмасових чи паперових упаковках.

Райдери зірок близького зарубіжжя набагато скромніші. Крім Маші Распутіної, яку біля трапу літака мусить зустріти білий лімузин, особливими примхами не дивує практично ніхто. Група Блестящие, до прикладу, в гримерці хоче бачити 4 крісла, вішалки, бутерброди і сік, а Софія Ротару – мелену каву «Jacobs» і зелений чай у пакетиках.

anturazh

31

травень 2012

Знаменитості нерідко намагаються повернути свою оздоблену діамантами золоту медаль іншим боком – тим, який не дає селебрітіс спокою, втомлює, покладає на тендітні плечі тягар бути впізнаваними й багатими. Та коли на очі потрапляють сторінки нескромних побажань, а то й нахабних вимог до потенційних організаторів супершоу, смак зіркового життя припиняє нагадувати прицукрений лимон.

Напевно, в силу ментальної специфіки й пострадянських звичок організаторів більшість знаменитостей основними пунктами в переліку вимог вважають справні мікрофони, гримерки в одному зі сценою приміщенням, кондиціонер влітку і обігрівач – взимку.

текст: Інна Сагайдак

ZABAGANKY.indd 31

21.05.2012 16:53:29


З ір кові фобі ї, а бо Чого б о ять ся селебр і ті с

Колись у підручниках вичитала, що страх є базовим інстинктом. Нічого собі – база! Хай би краще моїм «фундаментом» було якесь світліше почуття, та ж любов наприклад… Все ж, без страху нікуди – як у дитинстві, так і в зрілості. Ніщо людське голлівудським зіркам не чуже, в тому числі й відчайдушна боязнь чогось, що доходить до нав’язливості. Хочете знати, чого бояться, здавалося б, найхоробріші знаменитості?

текст: Ірина Березовська

anturazh

32

травень 2012

Приватне життя

Улюблен е Джоні ць всіх часів і на ро Д взагалі р епп дуже боїть дів ся о словами зфарбованих осі клоунів і , «це зав б. За його жд з того бо ку маски и виглядає так ,н є ‒ це об личчя ди нічого не немає, ібито явола». а якщо і

рпала же поте нро ду ь-таки дивно о М ін т о доси Мерил кі афобії, щ Люди, я ься від агор ни ї ї професії. т я о б , ію и б для люд ть на агорафо ю . а ь д ц ж іс а м р ст их відкрит людних

нтон об Тор етами Біллі Б перед предм ійно ь т ст и о тремт Йому п чі аріату. антикв , що подібні ре вих о я здаєтьс бивати своїх н ей, в юд л ь іт в а можуть н ька ків або власни о вирішили кіл . я т с с и о т р а п т і с и як ми скор разів ни

FOBII.indd 32

Альфр е Правда д Хічкок нен ,й а ненави ого асистент видів яйця. дить яй говори в, що «Х ця, він він нен н іч авидит ь вас са енавидить сиг кок мих». арети,

Зигму н наукови д Фрейд, ав то х стражд робіт із психо р багатьох ав фобія ан а декіль ми, при алізу, сам к ч для Фр ома. Проте на ому не однією ей й , він над да була подор більшою муко звичай но бояв ож залізницею ю ся потя : гів.

20.05.2012 17:05:07


У Меган Фо кс боязнь паперу ‒ «папірофобія», тобто . Меган катего відмовляєтьс рично я називати св ій ст фобією і вваж ає його звичай рах неврозом. Та , попри це, ак ним триса боїться папе ру, причому тільки сухого Уявляєте, як . непросто їй до водиться, коли потрібно прочитати то сценарій? встий - Я не боюся торк просто терпіти атися до паперу: я його не можу газети, все щ . Сценарії, о за заламіновано вгодно - якщо це не , я просто не мо цього торкат ися! Мені дово жу до ди постійно обли зувати пальці ться , перегорнути сторінку, - ро щоб зповіла Меган Фокс.

Брітні Спірс ду драконів і взаг же боїться алі будь-яких інших ящерів і пл зірка непокоїть азунів. Також ся отруєння, тому з приводу возить із собою на гаст ролі кухаря й навіть свою пи тну воду.

учасниць Цілком логічна фобія у колишніх ицької та групи «ВІА ГРА» Олени Вінн на двох – вони Світлани Лободи. Фобія одна панічно бояться висоти.

оїться ідман б Ніколь К щоразу при і в, метеликі ває ними відчу зустрічі з ка Та . ах р ст панічний икла у Ніколь н реакція ви дитинстві. у у далеком азу, коли Одного р верталася зі по ка н дівчи еред воротах п школи, на на побачила во м будинко етелика нічного м розмірів. их гігантськ

FOBII.indd 33

травень 2012

Камерон Діас страждає на гермафобію (боязнь чимось заразитися). Виявляється, актриса боїться дверних ручок, а точніше - мікробів, які на них живуть! При цьому Камерон стверджує, що не страждає на гермафобію або бактеріофобію, як, наприклад, Скарлетт Йоханссон, але вперто відчиняє двері коліном або плечем.

33

Памела Ан д власне відобр ерсон ненавидить аж що втрачає св ення настільки, ідомість при дзеркала. Н а цьому фон вигляді і абсолютно безневинно ви Мадонна, як глядають Шер та і лише боятьс я вікових зморщок.

на Коннері а фобія у Шон Найбезглуздіш ора, а оф ітл св о світла боязнь червоног Макконехі боїться ью ет М нещасний оун боїться ей, Шарон Ст обертових двер при ввімкненні він що , на не ев телевізора - вп бухне. обов’язково ви

anturazh

но досить дав Крус вже ких фільмах а п о л е дея Пен ити, але в ійно. кинула пал ся це робити пост ься ть и д е боїт уж д о їй дово щ , ворить ча, Актриса го кідливу звичку. Хо ш відновити анніх фільмів, Крус ст о судячи з о палити, або прост ве. но ла и ча от о п ік н о ез аб б овує щось використ

А «винищув ачка вампірі Сара Міш в» ел тремтить пе ь Геллар ред кладов ищами.

уває дімов відч Павло Гу . «У Музикант із дурними людьми ли д Ко страх поря ія вже років десять. сть об мене ця ф екземпляр, чия дурі . я ка ьс ні єт па ля трап яється мене з’явл заповнення вражає, у ся ю бо е я дуж танцій, До того ж, перів – кви рократії», всіляких па бю ої та інш декларацій икант. уз ділиться м

20.05.2012 17:05:23


СТИЛЬ ЖИТТЯ

травень 2012 34 anturazh

Орися

Хом’як

Систем Схлипува оцінок супро щоденн ання над двійкводжує нас пов за четвірику та боротьб ою у шкільном сякчас. незадок ку перероста а з викладачему життя. ументовані оц ють у подальшо бодай інки вчи нків вла му в Зірки як сного люди, щ найвищ о п и е х р позбавл сходинках іє ебувають на власне ені змоги сам рархії публічн мільйон життя. У цьому остійно оцінюв ості, Журнал и фанатів: «двієїм «допомагаю ати власну о «АNTURAZH» чників» та «від ть» найвідо цінку творчого спробував посмінниць». міших го т ллівудсьта суспільного авити ж ких кра сунь. иття

Життя « на

ав гарет Кортні Л , пачки си аркотики ще ряд невдалих н ь, л го ди Алко одайте сю куючі щодня. Д х операцій, відля евміння н и н та ч пласти лоссям му енти з во акіяж. Са експерим ння накладати м ав зіграла Л а і чи небаж а сказати, Кортн оти Ларі н р себе, мож стрічці «Народ п ій , комічно в ій о ьт ьн л л у к та а у артині ф мої Лав. к са » я та тт и ін Фл кіж , такій, я трагічній

/2

Ліндсей Лохан ця», Ліндсі Як і ї ї «попередни ною реться з алкоголь ди бо о чн ти ма сте си вж за не ю, іст жн зале та наркотичною є із зовнішністю ту ен им ер сп ек вдало ається у нових та все рідше знім очас Ліндсей Лохан дн Во х. на кінокарти иі знає свої помилк привселюдно ви ляти. Окрім ав пр ви їх ся єть навіть намага ар’єрі, тний спад у кінок ома того, попри помі ьк кіл де із кт ра нт ко ччям Лохан підписала . До слова, обли ми да ен бр и им ла відом ста ку ро 11 20 ї астініно колекції Кіри Пл і. дс саме Лін

/3

LIFESTYLE_VOTES.indd 34

текст:

Різ Уізерспун Виконавиця у ситкомах та романтичних комедіях, чиє амплуа – це здебільшого ініціативна та симпатична білявка, Різ, тим не менше, входить до десятки найвисокооплачуваніших акторок Голлівуду. Її гонорари сягають 8-10 мільйонів доларів за фільм. Успішну, хай і не надто насичену в драматичному плані кар’єру, Різ Уізерспун вдало поєднує з роллю матері, а не так давно – і дружини.

/4

Наталі Портма н Поголити кілограм голову, схуднути ів все це за і навіть «осліпн на дванадцять р у «Оскара ади ролі готова ти» - на », во диплом молода мама та лодарка ов дружин а, мов, пер аний психолог, зн ек красива онана вегетаріа авець кількох жінка – н ка та пр Наталі П акторка осто ор н стати на іколи не дозвол тман. Водночас я ш л підлітко ляху особистого а роботі во злет сво му віці вона пе життя. Ще у ре єї вищу осв кар’єри, виріши рвала стрімкий вши здо іт бути зробити у. От і зараз На талі пау За праце зу та присвятити вирішила л се юбність бе сім’ї. передов та тала сі пріорите м за вміння розс нт, а тавляти ти – най вища оц інка.

/5

20.05.2012 17:09:11


кулінарія

Гусяча грудка з карамелізованою грушею і журавлиним соусом 1 2 3 4

Гусяча грудка – 1шт.(250г) Грушка – 200г Масло вершкове – 25г Яблучний оцет – 5г 5 Цукор – 10г 6 Сіль, перець 7 Розмарин, тимян 8 Вино червоне сухе – 20г 9 Соєвий соус – 20г 10 Апельсин – 50г

Ресторан «Хмільний дім Роберта Домса» м.Львів, вул. Клепарівська, 18 тел. 242-25-94 e-mail: robert.doms@gmail.com www.robertdoms.lviv.ua

Декор: 1 Свіжа полуниця 2 3 4 5

М’ята свіжа Цедра апельсина Фізаліс Салат Фрізе 6 Салат Рукола

СОУС 1 Вино червоне сухе – 100г 2 Журавлина – 50г 3 Цукор – 25г

Шеф-кухар – Козерема Андрій

Технологія приготування: Гусячу грудку замаринувати в соєвому соусі, червоному вині, апельсиновому соці і свіжих травах. Посолити і поперчити до смаку. Гусячу грудку обсмажити на сковорідці з обох сторін і довести в духовці до готовності при t 200˚ 8 хв. Почищену грушу нарізати і обсмажити на вершковому маслі, додати цукор і яблучний оцет. Соус: в посудині проварити вино з журавлиною і цукром, збити на блендері і перетерти через сито. Гусячу грудку порізати і викласти на тарілку разом з грушею. Прикрасити свіжою полуницею, цедрою апельсина, свіжою м’ятою і полити журавлиним соусом.

KITCHEN_HDRD.indd 35

20.05.2012 17:12:00


anturazh

36

травень 2012

ІНТЕРВ’Ю

гурт

«Dekolte»: і «форми»,

Київський гурт «Dekolte» поділився із журналом «ANTURAZH» своїми поглядами на красу й талант, поєднання сцени й особистого життя та дует з Кузьмою Скрябіним.

INTERVIEW_DECOLTE.indd 36

і зміст

20.05.2012 17:18:00


Розкажіть про створення вашого тандему. Юля: Ми дуже творчі особистості, не уявляємо свого життя без музики! Єдине, чим прагнемо займатися в житті, - це творчість. Тому життя поєднало нас в Dekolte. Лєна: Ми з дитинства любимо співати. І завжди мріяли про виступи у музичній групі. Спільне бажання об’єднало нас у дует.

Про що намагаєтеся говорити у своїх піснях? Юля: Звичайно, про кохання! Адже без кохання життя неможливе. Ця тема близька кожній людині. Над чим зараз працюєте? Що у ваших творчих планах? Юля: Нещодавно відзняли цікавий кліп спільно з Кузьмою Скрябіним на пісню «Дівчина з кафешки». Найближчим часом презентуємо його нашим шанувальникам. Ця спільна праця не залишить байдужим нікого! Лєна: Збираємося підготувати нові яскраві образи, пошити нові костюми та створити з балетом «Любовники» яскраві постановки. Чи не заважає сцена особистому життю? Юля: Якщо щось любиш, то завжди навчишся поєднувати з особистим життям! Лєна: Не заважає! Зараз жінки навчилися успішно все поєднувати.

Дівчата, а Ви змогли би пожертвувати кар’єрою заради сімейного щастя? Юля: Кар’єра – це важлива складова нашого життя. Не треба чимось жертвувати – треба поєднувати й отримувати від життя насолоду! Лєна: Сім’я завжди підтримає і не вимагатиме таких жертв. Хто для Вас є музичним кумиром? Юля: В Україні - це Кузьма Скрябін. Ми давно хотіли спільно заспівати! От нарешті це здійснилося. Лєна: Він талановита та творча людина! І є кумиром дуже багатьох українців. Як любите відпочивати від концертів, виступів, зйомок? Юля: Я просто обожнюю мандрувати. І коли з’являються вільні дні, літати у різні країни! Навіть коротенька поїздка дозволяє одержати багато нових приємних вражень! Лєна: Люблю відпочивати у сімейному колі з родиною! Вдома можна від усього повноцінно відпочити і зарядитися енергією. Розмовляла Дарія Стожар

MUSIC LIFE

anturazh

37

Розкрийте значення своєї назви. Чи має вона «прихований підтекст»? Юля: Слово «декольте» французького походження та означає місце, де знаходиться душа людини. І це найбільш гарна зона у жінки! Лєна: Крім того, назвою ми підкреслюємо і привертаємо увагу до своїх жіночих форм. Коли є що показати, чому це приховувати?

Зараз дуже багато дівочих груп. Чим особливе саме «Декольте»? Юля: Ми маємо професійну команду. Чітко знаємо, чого хочемо досягти, і прямуємо до своєї цілі! Лєна: У нас гарний репертуар, яскраві костюми та шоу-програма.

травень 2012

Д

івчата, на ваш погляд, красу і талант можна поєднати? Юля: Звичайно! Адже краса – це не тільки зовнішній вигляд! Краса виходить зсередини! І коли дві ознаки – краса і талант – поєднуються, – це надзвичайно. Людина з такими якостями здатна до дуже великих дій. Здатна досягти всього, чого прагне у житті. Лєна: Я теж вважаю, що ці риси поєднуються і чудово взаємодіють.

як Павло Табаков із Діаною Арбеніною на велосипедах

каталися

Співак Павло Табаков довів, що голос країни – родом зі Львова. Він став переможцем вокального шоу «Голос країни. Нова історія», яке завершилося на каналі «1+1». Всупереч «нещасливому» номеру 13, він зумів проявити себе та вдруге забезпечити перемогу своєму зірковому тренеру Діані Арбеніній.

У

фіналі за звання найголосистішого, окрім львів’ян Павла Табакова та Назара Савка (команда Олега Скрипки), змагалися ще Марія Яремчук із Чернівців (команда Олександра Пономарьова) та Ангеліна Моняк із Ужгорода (команда Валерії). «Перед фіналом за одну ніч переслухав понад сто пісень, ‒ зізнається Павло Табаков. – Та зупинився на ліричній композиції зі свого репертуару – «Тільки ти моя» (автор слів і музики – Володимир Возняк, співавтор музики – Павло Табаков – прим. авт.). До цього впродовж всього проекту доводилося «воювати» за пісні з продюсерами шоу, адже хотілося бачити себе у нових жанрах та амплуа».

INTERVIEW_DECOLTE.indd 37

Про свого тренера Діану Арбеніну Павло каже так: «Це – харизматична людиналідер. Після шоу вона сама запропонувала перейти на «ти». Якось перед фіналом ми репетирували пісню «Океану Ельзи» «Вище неба», яку виконували дуетом. Вийшли у парк, а там дівчата катаються на велосипедах. Діана попросила їх «дати покататися» - і ось ми вже вдвох їдемо і продовжуємо репетирувати». Зараз на Павла Табакова чекає підписання контракту з Universal Music Group, і у межах цієї співпраці співак планує записати новий якісний альбом та підкорити європейського слухача. Юлія Тунік-Чорна

20.05.2012 17:18:04


історія успіху

фото: www.makeuppleasure.wordpress.com

anturazh

38

травень 2012

на фото: зліва

Есте Лаудер – єдина жінка-мільярдер, що увійшла у двадцятку геніальних і впливових бізнесменів XX століття. Почавши з сімейного рецепта крему, приготовленого у домашній печі, Есте створила бізнес, що згодом розрісся у міжнародну косметичну компанію з річним оборотом в $5 мільярдів доларів і 20-тисячним штатом співробітників у 130 країнах світу.

Estee Lauder:

жінка-мільярдер

ESTEE LAUDER.indd 38

20.05.2012 17:19:28


ESTEE LAUDER.indd 39

Незважаючи на підступаючу старість, Есте не здавалася, стверджуючи: «Звісно, роки грають проти мене. Але на моїй стороні граю я сама – і невідомо, чия візьме!» Есте Лаудер прості і зрозумілі: у жінки є тільки 10 хвилин ранком і ввечері – і за цей час її шкіра повинна стати молодою і сяючою. Концепція «швидко й ефектно» виявилася безпрограшною. Лаудер однією з перших пропонувала своїм клієнтам влаштовувати перед купівлею безкоштовні випробування парфумерії й косметики та роздавання безкоштовних зразків своєї продукції. Згодом така стратегія просування стала у світовій косметичній індустрії загальноприйнятою. Есте Лаудер нікого не обманювала – її креми були чудової якості, хоча ніхто не знав, що вироблялися вони на малюсінькій кухні Лаудерів ночами. Якось служниця однієї з клієнток помилково замість майонезу заправила салат кремом Esteе Lauder. Есте тільки розсміялася: «Нічого! У моїх кремах тільки натуральні інгредієнти».

Коли Есте й Джо Лаудер розпочинали свою справу, мало хто чув про їхній продукт за межами Нью-Йорка. Одне з найважливіших рішень, прийнятих Лаудерами, стосувалося просування товарів. Есте повідомила, що продемонструє Фіску інтерес покупців Saks до її продуктів на благодійному ланчі. На церемонії в готелі Waldorf-Astoria вона презентувала гостям 80 подарункових наборів із своїми новими помадами. На відміну від більшості у той час, ці помади вироблялися в металевих контейнерах. Гості помітили незвичайне пакування, кольори й текстуру. Після закінчення ланчу, як згадує Фіск, «через Парк-Авеню й 50-у вулицю в Saks вишикувалася черга людей, які запитували про ці помади. Це переконало нас, що на продукт Лаудер буде попит». Saks зробив замовлення косметики на велику на той час суму в 800 доларів. Одного разу Еста увійшла в парфумерний відділ знаменитого паризького «Лафайета», вийняла з сумочки великий флакон із новими парфумами й брязнула його об підлогу. За кілька секунд у парфумерному відділі поширився дивний аромат, а порушниця порядку вимовила: «Це мої нові парфуми Youth Dew, а мене звати Есте Лаудер. Ви ніколи не чули мого імені?» Доти такого імені в Європі справді ніхто не чув, але після рекламної акції обсяги продажу стали зростати просто астрономічно. Незважаючи на підступаючу старість, Есте не здавалася, стверджуючи: «Звісно, роки грають проти мене. Але на моїй стороні граю я сама – і невідомо, чия візьме!» Її ніс був здатний розпізнати близько 3 600 різних запахів! При цьому Есте не терпіла навколо свого імені ажіотажу: коли президент Ніксон запропонував роль посла США в Люксембурзі, вона відмовилася, стверджуючи, що головні цінності її імперії – будинок, сім’я і діти.

травень 2012

Estee Lauder – приклад сімейного бізнесу, що розвинувся у корпорацію, не розчинившись у ній і не втративши приватного характеру керування, властивого фамільним підприємствам. І сьогодні, після перетворення Estee Lauder на відкриту компанію, більшість акцій перебувають у розпорядженні сімейства засновників фірми. Вони ж займають ключові позиції в її менеджменті. Від початку цілі

Стратегія «розбитої пляшки»

39

Есте Лаудер народилася в небагатому передмісті Куїнс у бідній сім’ї угорського єврея-емігранта й була молодшою з восьми дітей. Всесвітньо відома леді Есте Лаудер мала українське коріння. Її батько Яків Ментцер народився у маленькому селі на південь від Чернівців. Есте якось навіть їздила на Україну, де обідала з дружиною президента, а потім відвідала рідне село батька. «Будинок, де народився мій батько, усе ще стоїть в цьому маленькому українському селі. Для мене дуже важливо було побувати там, тому що я хочу розповісти моїм онукам якнайбільше про наше минуле». Коли Естe виповнилося 6 років, у їхньому будинку оселився дядько Джон Шотц, який виготовляв креми для обличчя. Племінниця, що випробувала їх на собі, зацікавилася технологією. За обіднім столом і на звичайній кухонній плиті у своїй нью-йоркській квартирі за допомогою свого дядька-дерматолога вона створила формули чотирьох кремів для шкіри, не знятих із виробництва й дотепер. За деякий час покупцями її домашньої косметики вже були кілька салонів краси й готелів у Нью-Йорку й Маямі. Це тривало досить довго – навіть після того, як вона заснувала в 1946-му разом із чоловіком Джозефом Лаудером компанію Estee Lauder, маркетинг фірмової продукції був досконалішим від технології її виробництва. Креми, як і раніше, готували на плиті – правда, вже ресторанній, і особисто доставляли покупцям власники фірми. Оплачувати послуги аптечних магазинів було дорого, рекламний бюджет компанії виявився мізерним. Тому Лаудер зробила своїми торговельними агентами престижні універмаги: це був її прорив у бізнесі. За поширення продуктів взявся універмаг Saks на 5-й авеню Нью-Йорка. Спочатку лише одна людина відповідала на всі телефонні дзвінки, змінюючи голос, щоб представлятися по черзі відділом продажів і бухгалтерією. Зараз світова штаб-квартира Estee Lauder – на 40-му поверсі «Дженерал Моторс» на Манхеттені – «офіс мрії» кожної ділової жінки.

Якщо у вас закінчився майонез, підійде… крем від Есте

anturazh

Домашня «лабораторія»

Ірина Березовська

20.05.2012 17:19:28


anturazh

40

травень 2012

СПЕЦПРОЕКТ

ВЛАСТА СКИБА ів 6 рок

VIP KIDSindd.indd 40

20.05.2012 17:21:24


ГОРЧИН

ВІКТОРІЯ ПАВЛЮК 6 років

anturazh

41

травень 2012

МАКСИМ 10років

ПАВЛЮК ТЕТЯНА 10 років

VIP KIDSindd.indd 41

РІЯ ИЧ ВІКТО ГЕРМАНОВ ів 6 рок

20.05.2012 17:21:35


Стиль твоєї дитини

Одяг від магазину "Wojcik", м.Львів,

вул. Городоцька, 17 тел. 272-05-82; www.wojcikmarket.com.ua

AD.indd 8

21.05.2012 16:36:15


Колекція «Весна-літо 2012» – вже у продажу вул. Городоцька, 47; пр. Свободи, 1/3; вул. Кн. Романа, 11; ринок «Південний» ТЦ «Україна», 2 поверх, №227; ТЦ «Привокзальний», №273; ТЦ «Шувар», магазин №15

www.dianora.ua AD.indd 3

21.05.2012 15:29:35


краса та здоров’я

SPAсіння для справжньої леді

чий масаж шкіри голови, який звільнить від емоційного напруження. А при відвідуванні SPA-басейну виникає враження перебування на справжньому курорті. Купання в SPA-басейні допоможе позбутися зайвих кілограмів і целюліту.

Найпопулярніші SPA-процедури

Індустрія SPA з кожним днем стає все популярнішою, а перелік послуг у салонах збільшується. У списку найбільш популярних екзотичних процедур лідирують марокканська лазня, індійська аюрведа і тайський антицелюлітний масаж.

Марокканська лазня Після розслабляючого й ароматного парення в сауні шкірний покрив очищається так званим чорним милом. Це така косметична новинка, що складається з екстрактів цілющих трав і маслинової олії. Шкіра набуває практично ідеальної гладкості, а пори розкриваються максимально. Потім роблять

глибокий пілінг із ефірними олійками і натуральною морською сіллю, а на завершення проводять релаксаційний масаж. Індійська аюрведа Розповісти на словах, що є аюрведичними ритуалами краси, практично неможливо – це треба пережити! Набагато ефективніше відвідати салон і випробувати всі принади оригінального диво-масажу... Тайський антицелюлітний масаж Оскільки ця процедура спрямована на те, щоб в мінімальні терміни значно зменшити целюлітні утворення на проблемних місцях, то і попит на неї традиційно збільшується напередодні літніх відпусток. Також цей вид масажу покращує обмін речовин організму, що сприяє зниженню ваги. Ірина Березовська

anturazh

44

травень 2012

SPA unisex

У сучасній лексиці SPA – це місце, де за допомогою витончених процедур, замішаних на цілющих властивостях мінеральних вод і солей, цілющих грязей, водоростей і масел приводять до ладу тіла і душі. SPA-процедури допомагають також і в догляді за руками, ногами, нігтями. У SPAсалоні фахівець зробить масаж стоп, кистей рук із використанням рослинних бальзамів, мінералів, термальних вод. Важливими є SPA-процедури і при догляді за шкірою обличчя. Мезотерапія допоможе при втраті пружності шкіри, появі дрібних зморщок. Лікувальна косметика, глибоко проникаючи в шари шкіри, стимулює вироблення колагену, і зморшки зникають. Особливі коктейлі з підтягуючим ефектом допоможуть позбутися другого підборіддя, сформувати досконалий овал обличчя, допомогти в лікуванні вугрів і зняти набряки. Допоможуть SPA-процедури і при догляді за волоссям – фахівець призначить шампуні і бальзами. Вам зроблять маску, розслабляю-

Абревіатуру SPA чули всі, але багато хто так і не має повного уявлення про те, що це таке. SPA – це також назва бельгійського містечка з відомими термальними джерелами. SPAпроцедури підвищують імунітет, знімають стреси, психологічні навантаження, особливо вони корисні жінкам у післяпологовий період. Сьогодні добре самопочуття – це не примха, а життєва необхідність. Головне – правильно обрати свій варіант SPA!

BEAUTY&HEALTH_SPA.indd 44

20.05.2012 17:24:34


краса та здоров’я

Ліпосакція –

не остання соломинка Міф 1: після ліпосакції худнуть

Міф 2: ліпосакція допомагає позбавитися в’ялої або відвислої шкіри

Міф 3: після ліпосакції жир не повернеться... ніколи!

Це один з головних міфів про ліпосакцію, найпоширеніший, помилковий і шкідливий. Більшість жінок упевнена, що після ліпосакції вони можуть забути про дієти і фітнес і їсти все підряд собі на втіху, адже велика частина жирової тканини видалена і повернення ненависних кілограмів їм не загрожує. Проте при ліпосакції видаляють далеко не всі жирові клітинки. Якщо після процедури пацієнт сильно додає у вазі, ці зайві кілограми «розжарюються» на необроблених ділянках тіла.

Очі:

Міф 4: ліпосакція допоможе вирішити психологічні проблеми

Дослідження показали, що багато пацієнтів після ліпосакції переживають позитивні психологічні зміни, зокрема підвищення самооцінки, але тільки ліпосакція не допоможе вирішити серйозніші психологічні проблеми. Якщо ви страждаєте від розладу харчової поведінки (анорексії, булімії і т.п.) і сподіваєтеся, що ліпосакція позбавить вас від цього захворювання, подумайте двічі.

травень 2012

Ліпосакція спрямована на видалення жирових клітин, тому вона не допомагає позбавитися шкіри, яка виявляється зайвою після видалення жирової тканини. Якщо ви хочете повернути пружність шкіри, вибирайте підтяжку живота, яка зводиться до хірургічного видалення надлишку шкіри і жиру на животі. В деяких випадках підтяжка може стягувати черевні м’язи. Не сподівайтеся, що після ліпосакції у вас з’явиться рельєфний прес.

45

Боротьба зі старінням – проблема з розряду глобальних на рівні з політичними і економічними кризами. Бо як би там не було, але жінки завжди хочуть виглядати бездоганно! Для більшості з нас вікові зміни виявляються неприємним сюрпризом - дивно одного разу побачити в дзеркалі не чарівну красуню з бездоганною фігурою, а тітоньку, яка носить у кілька разів більший розмір від звичного. Незважаючи на всі зусилля, виснажливі дієти і щоденні заняття фітнесом, упертий жир все одно не зникає. Про ліпосакцію (хірургічну процедуру видалення жиру) говорить багато хто, але ви все ще сумніваєтеся в правильності цього вибору? Щоб не розчаруватися в результаті і не рвати на собі волосся, позбавтеся неправильних уявлень про ліпосакцію, перш ніж ухвалити остаточне рішення.

anturazh

Міфи про ліпосакцію

Хоча ліпосакція дійсно прибирає жирові клітки у ділянці живота, сідниць, стегон, вона жодним чином не сприяє схудненню. Ліпосакція викликає схуднення лише в тому випадку, якщо підкріплюється здоровим раціональним харчуванням і регулярними заняттями фітнесом.

нині блакитні, завтра – зелені…

Ну, що б то таке змінити, що ще не підлягало змінюванню? Імідж, стрижкузачіску, бюст і губи Ви успішно змінювали минулого сезону, а простір для метаморфоз залишився… Хотілося б чогось такого… нового, цілком іншого! Якот, змінити колір очей! Зміни ці є абсолютно виправданими – по-перше, вони не травматичні, по-друге, дійсно кардинальні, адже очі – все-таки дзеркало душі. Змінюють колір очей контактні лінзи, а якщо у Вас ще й проблеми із зором, то це взагалі оптимальне рішення!

Наука – страшна сила!

Отто Віхтерле - великий чеський хімік - подарував жінкам, напевно, найпотужнішу зброю для зваблювання після фарби для волосся контактні лінзи, які згодом дозволили відтіняти і змінювати колір очей. Сьогодні сотні мільйонів людей у всьому світі носять лінзи. І з кожним роком, завдяки постійному вдосконаленню конструкцій і матеріалів, популярність лінз тільки зростає.

Вам які - відтінкові чи кольорові?

Контактні лінзи, що змінюють колір очей, поділяються на відтінкові і кольорові. Відтінкові лінзи лише злегка змінюють або підсилюють

BEAUTY.indd 45

колір тільки світлих очей. Володарям темних очей значно важче досягнути зміни свого природного кольору - він намагається проступити через світліше забарвлення лінзи. Крім того, виробники пропонують лінзи з різними ефектами: світяться, з логотипами, неприродних кольорів і т.д. Кольорові контактні лінзи можуть бути як коригуючими, так і без діоптрій. Ви зможете не тільки за необхідності поліпшити свій зір, але й підвищити задоволеність своєю зовнішністю. Кольорові контактні лінзи з малюнком Crazy яскраве доповнення до костюма на святі і карнавалі. Вони допоможуть розвеселити друга або здивувати незнайомця. Райдужна оболонка виконана у вигляді оригінальних малюнків: до-

лар, котяче око, футбольний м’яч, атом, вогонь, очі перевертня і так далі. Так, модний «Дім Діор» теж не відстає від цієї модної тенденції. Знаменитий британський дизайнер Джон Гальяно (John Galliano) для Dior випустив кольорові контактні лінзи Dior Eyes Pret a Porter і Dior Eyes Haute COUT UE. Зона райдужної оболонки оточена золотим або чорним кільцем. Всередині лінзи вигравіруваний логотип CD. Існують чотири версії виконання: золоте кільце, чорне кільце, чорне кільце з блакитним і чорне кільце із золотом. Ірина Березовська

21.05.2012 15:54:19


професія

Leg positioner: красиві ніжки Доки вчителі збирають докупи малюків і нерви, лікарі балансують між чужим життям і смертю, МНС-ники рятують невдах і котів, письменники – душу, юристи – власний добробут, є люди, які освоюють професію лег позиціонера.

фото: www.wallpaperpimper.com

anturazh

46

травень 2012

текст: Інна Сагайдак

Ж

оден філолог не взяв на себе відповідальності за українську адаптацію терміна, який благородними латинськими символами позначається як «leg positioner». «ANTURAZH» не боїться помсти, тому називатиме цих спеціалістів ногопоправлячами. Професія, що за милозвучністю назви трохи перевершує двірника, є на подив богемною й високооплачуваною. Суть роботи зводиться до того, що ногопоправляч стежить за ракурсом зіркових ніг у фотооб’єктиві. Простіше кажучи, лег позиціонер мусить вказати знаменитості легший за спортзал та дієти спосіб отримати приголомшливі ніжки. Профі знає, як стати/ сісти/лягти естрадній принцесі, щоб на сторінках модних глянців чи у відеороликах нижня частина тіла затьмарювала наманікюрені нігтики, плоский животик, величезні очі чи й навіть по-воєнному агресивний макіяж. Хтось скаже: «З жиру бісяться» і помилиться, бо бісяться радше від недоїдання. В Україні професійних ногопоправлячів немає. Чи то зірки наші самотужки, перед дзеркалом, вивчили складні прийоми візуального обману, чи то перехідна економіка не дозволяє дратувати суспільство не однією сотнею доларів зарплати лег позиціонера. На прогресивному американському континенті така професія не є рідкісною. Свій leg positioner є, до прикладу, в Мераї Кері. Так чи інакше ас у такій справі не допоможе приховати закороткі чи затовсті ноги ні на концерті, ні на зустрічах. А для всього решти у смертних є Фотошоп, а в зірок – лег позиціонери.

Брейдер: заплести всіх Перукарська майстерність витонченіша за ювелірну. Обробити слухняні й мовчазні камені набагато легше, ніж приборкати гребінцем неслухняне волосся, а смаком – вибагливого клієнта. Добре забута й туго заплетена коса повертає собі позиції якщо не в пісенних, то в модних тенденціях.

Л

юдина, яка кидає виклик традиційним перукарським прийомам – локонам, укладкам та начесаному волоссю – брейдер. Свої шедеври він… заплітає, бо сама назва професії походить від англійського «braid» ‒ плетіння, шнурок. Оригінальні коси й африканські косички, дреди, сенегальські джгути, поні-тейл, гофре – лише дещиця того, чим дивує своїх клієнтів брейдер. Любителі перукарського екстриму, як правило, люди молоді – від підліткового до 25-річного віку, відповідно, і майстри цієї небанальної справи не обтяжені стандартними уявленнями зовнішнього вигляду персони. До цієї вимоги можна додати терплячість (на плетіння однієї зачіски зазвичай потрібно кілька годин), ідеальний художній смак, добре здоров’я (відсутність проблем із опорно-

BEAUTY&HEALTH_LEGS_BRAIDS.indd 46

руховою системою, алергій, варикозних хвороб), комунікабельність та неконфліктність. Майже півдня, крім копіткої праці, фахівець із плетіння косичок мусить приділяти увагу людині в кріслі. Розмовляти про смаки, моду, ціни чи й просто обговорювати життєві нюанси з часто незнайомою людиною – це окреме ремесло. Сумлінний майстер мусить попередити і про всі можливі наслідки подібних експериментів для здоров’я волосся. Однак такі старання забезпечують непогані прибутки. За екстравагантну зачіску любителі брейдів готові платити від ста п’ятдесяти гривень до кількасот доларів. Агресивні готи в похмурому одязі чи меланхолійні, веселково-кольорово вбрані емо-кіди, – давно не єдині поціновувачі заплетеного волосся. Коси стають стильною тенденцією модного світу. Елегантні й недбалі, тонкі, мов павутина, чи об’ємні, немов плетені самим вітром, зачіски прикрашають не тільки жіночі, а й чоловічі голови, впадають в око як відвідувачів підвального хорд-рок кафе, так і fashion-фотографів на урочистих показах чи світських вечірках. Інна Сагайдак

21.05.2012 15:55:48


AD.indd 9

21.05.2012 15:29:54


СТОСУНКИ

О

Здебільшого жертвою альфонса стають жінки, що заробляють більше за нього. Причому не просто більше, а значно більше. Стільки, щоб бути здатною забезпечити гарне життя – платити за нього в ресторанах, купувати дорогі парфуми та костюм, а потім і презентабельний автомобіль та окреме житло. А він просто знизує плечима – що зробиш, що вона заробляє більше. Це класичне пояснення альфонсом роду своєї діяльності. Найчастіше альфонс зовсім не працює або ж роками намагається влаштуватися на роботу, гідну його величності. Він живе, не знаючи горя, на гроші жінки, абсолютно не піклуючись про те, щоб заробити власні. Найбільше мені подобається відмовка – немає роботи. Тут мається на увазі, що робота, звісно, є, але такого розумного та працьовитого чоловіка влаштує лише керівна посада, як мінімум менеджер середньої ланки. Тому певний час він «вимушений» жити за рахунок жінки. Щоправда, є й такі альфонси, які роз’їжджають на дорогому авто, мають певний статус, але під час вечері у ресторані можуть безапеляцій-

но заявити: «Дорогенька, у мене немає гривень, лише валюта... Давай ти розрахуєшся?» Виникає питання: куди ж у таких випадках зникає чоловіча гідність і самоповага? Невже у ліжко? Швидше за все саме туди, і власне це змушує жінок утримувати своїх співмешканців. Не можна любити, купуючи людину, і вже тим більше продаючись іншій. Якщо чоловік любить жінку, він ніколи не дозволить суспільству висміювати їх союз, незалежно від своїх освіти чи здібностей. Він знайде місце на ринку робочої сили і спосіб заробити гроші своїм розумом або фізичною працею, але аж ніяк не відносинами. І нехай ці гроші будуть меншими за доходи жінки, але ніхто і ніколи не назве його альфонсом, що живе за чийсь рахунок. «Жінка, яка продається чоловікові, гідна сліз; чоловік, який продається жінці, гідний шибениці». Паоло Мантегацца «Донжуан може підкорити кожну? Що за нісенітниці! Насправді він просто не здатний жодній відмовити». Тадеуш БойЖеленський Зоряна Тур

anturazh

48

травень 2012

лександр Дюма (син) у далекому XIX столітті, мабуть, і не підозрював, що ім’ям героя його драми у подальшому величатимуть будь-якого чоловіка, який живе на кошти своєї коханки, або простіше кажучи альфонса. То хто ж такі альфонси і як їх розпізнати? Найчастіше чоловіки-утриманці націлені лише на певних жінок - заможних. Причому це єдиний критерій у пошуку жертви. Решта параметрів, таких як вік, інтелект, розмір бюсту, довжина ніг і навіть краса, – не мають ні найменшого значення. Процес захоплення жінки та її подальшої «обробки» відбувається без поспіху, вміло і грамотно, використовуються всі доступні методи - починаючи з лестощів і закінчуючи палкими зізнаннями у коханні. Деякі експонати навіть можуть зробити певні фінансові вкладення в об’єкт своєї уваги - оплата таксі, рахунків у ресторані та красиві букети квітів. Але це не більше, ніж інвестиції перед очікуваними щедрими дивідендами.

Будь-якій жінці, як фінансово біднішій, так і матеріально забезпеченій, хочеться жіночого щастя. Щоб поруч був сильний чоловік, а не безхребетний хлюпик. Та саме ці струни жіночої душі і використовує той, хто може так залізти в душу, що потраплять на гачок навіть досвідчені стерви. Подібні чоловіки - природжені актори. Подеколи розігрують такі спектаклі, що Станіславському і не снилося.

ALJFONS.indd 48

ОБЕРЕ а л ь ЖНО: фо н с

21.05.2012 15:57:08


На в ід беру почино к три найнеоб завжди в х звісн еликих в ідніше – о а поло , - свою лізи і, винк коха ну у.

ваєте Якщо відпочи о їхати раз в рік, варт ути вдвох, щоб відч з бе один одного о, ог нн де всього бу родищо розбурхує Якщо ну сумнівами.  ивість ж маєте можл а разів, поїхати кільк ловідозвольте чо и за кові посумуват ся вами. Але йдеть сун про здорові сто є довіки, у яких пану ра і любов.

Якби мені було 25 років, поїхав би з друзями в Таїланд. Оскільки мені вже далеко не 25, то відпочив би з дітьми, адже рідко їх бачу. Заодно скучив би за дружиною.

Світлан а Подсу візажист хіна, -стиліст, директор салону кр аси «Гала тея»

Володимир Водвуд, чоловік і продюсер співачки Андріани

Звісно, що самому!:) Адже навіть місяць на небі іноді втрачає свою половинку…

Юрій Хомин, директор коктейль -клубу «Ібіца»

ська, цюбин зинів чоловіо К а н Оле жі мага re»

Іван Тиц

Відпочинок десь далеко і удвох – гарний антисептик від щоденного побуту. Якщо кохана половинка остаточно вам «травмувала психіку», відпочинок з хорошими подругами прийде на допомогу!

улик, Галина К р PR-директо ду «Murashka» ен модного бр

ейко

Звісно, що бе з! На відпочинку є купа самотніх «полов инок», а крім цього, – ті, хто теж приїхав без своїх «половинок ».

Дана юрист

Москв

а,

«На відпочинок без другої половинки: за чи проти?»

Прот и що, п , тому р люди оживши з ною 25 ро не мо к ж собі в еш уяви ів, т ід своєї почино и к поло винк без и.

anturazh

49

травень 2012

мере «Ceza власник іночого одягу ж а чого т

Якщо у вас є дійсно та половинка, з якою ви готові на все у цьому житті, тоді відпустка – саме те, що треба. А загалом я люблю відпочивати з друзями. Думаю, ви мене розумієте.

MC MOSKVA

QUESTIONS.indd 49

21.05.2012 11:23:51


anturazh

50

травень 2012

ІНТЕРВ’Ю

: о л а к м а » Г з е м н о Г а Ром б із Селеною ся в а в ю ц а р «Сп

ло ан Гамкаухні, м о Р й и ч к еведу єї кіно р та тел секретами сво ми на майбутнє. е к й е м іп » кл H на режисер, ними пла NTURAZ Відомий я з журналом «A оробіт та амбіт поділивс ми успішних віде рецепта

INTERVIEW_HAMKALO.indd 50

21.05.2012 16:01:03


Р

омане, як Ви прийшли до режисури? Знаю, що Ви пробували себе як співак, далі з’явилися на телеекрані в ролі ведучого телепроектів «Автоклас» та «Швидкість», окрім цього, ще працюєте фотографом… І не тільки (сміється). Хочете спитати: чи не забагато? Не люблю одноманітності! Я ще був ведучим соціально-політичної телепрограми, також вів проект, пов’язаний із туризмом, і декілька років працював ведучим радіоефіру на ТРК «Люкс». Загалом важко сказати, з чого все почалося. Мабуть, я дуже хотів цього, докладав максимум зусиль для втілення своєї мрії. Що з цього вдалося – судити не мені, а Вам і всім телеглядачам, які дивилися мої роботи.

Які відео стали для Вас знаковими? Є роботи, які мені подобаються. Такі, як рекламний ролик «Природа чистоти», «Тур Галичина», «Rixos-Prykarpattya» або реклама автоцентру «Рік Авто», деякі відеокліпи та, знову ж таки, декілька телепрограм. Мабуть, найвартіснішими для мене є ті роботи, які, можливо, не становлять мистецької цінності, проте є дуже важливими для людей, котрі цього справді потребують. Це соціальні ролики, що допомагають хворим дітям одужати, від таких доброчинних робіт або концертів ще жодного разу не відмовлявся. І цим пишаюся! А ще дуже хочеться створити високоякісний соціальний ролик, та на це треба витратити багато часу і грошей. Ані того, ані іншого на даний час у мене, на жаль, немає, проте це не виправдання. І я сподіваюся, що у цьому році мрія все-таки реалізується. Романе, Ви працювали як із багатьма відомими торговими марками, так і з зірками. Знімали кліпи для гурту «Glamour», Руслани Калини, Захара, остання ваша робота - кліп «Tuk-Tuk» для Ксенії Родак. З ким працювати цікавіше? З усіма, інакше я би від чогось відмовився (сміється). Зрозуміло, що бізнесмени у нашій країні більш консервативні

INTERVIEW_HAMKALO.indd 51

і переконати їх створити щось поза меж ами звичних стандартів досить непросто. А ось співаки – це зовсім інша історія. Вони творчі люди, тому прагнуть бути не лише красивими, а й креативними. Підтвердженням моїх слів може бути співпраця з Ксенією Родак, дебютний кліп якої незабаром з’явиться на телеекранах. Загалом я вдячний всім замовникам, з якими працював, за те, що обрали саме мене. Сподіваюсь, я виправдав їхні очікування! В одних режисерів ідеї з’являються моментально, інші довго продумують концепцію роботи. Як це зазвичай відбувається у Вас? Цікава ідея – не секундне явище. Тут потрібно враховувати все – від суті тексту і до стилю музики, брати до уваги імідж та манеру виконання. Відео повинно доповнювати композицію. Плюс – кліп зобов’язаний відповідати тенденціям, які визначаються смаками аудиторії, має бути модним. Правда, я не дуже притримуюсь «ультрамодних» тенденцій, популярність яких – швидкоплинна:

У кожного митця є своєрідний почерк. Ви намагаєтеся притримуватися якихось своїх авторських прийомів, вподобань під час зйомки? Люблю експериментувати. Не хочу, щоб роботи були схожі одна на одну, як дві краплі води. Зрозуміло, що так легше, адже є напрацьовані механізми і ти просто змінюєш деякі елементи в кадрі. Намагаюся цього уникати. Мені подобається показувати як стосунки між людьми, так і реалістичний світ, або магію чи, наприклад, природу, а також із задоволенням працюю з графікою та спецефектами. Незалежно від типу відеопродукції треба щоразу задіювати щось нове (кольорокорекція, стилі й прийоми зйомки, локації і т. д.). Думаю, краще, якщо у кожній роботі митця не буде якихось явних окремих «слідів», які б вказували саме на нього. Я не прагну, щоб мене впізнавали, просто намагаюся зробити цікавий продукт, тобто щось високоякісне, красиве, але нове!

51

Цікава ідея – не секундне явище. Тут потрібно враховувати все – від суті тексту і до стилю музики, брати до уваги імідж та манеру виконання виконавця.

травень 2012

Ніколи не замислювалися над зйомкою повнометражного фільму? Звичайно, думав про це, і не раз. Та, щоб зняти гарний фільм, потрібен хороший сценарій. Це означає шукати доброго сценариста (що не так легко, як видається на перший погляд). Спілкувався з багатьма сценаристами, які працюють над фільмами та серіалами, читав їхні сценарії, та наразі не знайшов того, що б зацікавило. Мабуть, коли з’явиться нагода, працюватиму над сценарієм сам. Можливо, пощастить створити щось цікаве, адже сценарії для телепрограм пишу самотужки, тому трохи досвіду є. Не таємниця, що до багатьох популярних кінострічок, які отримали визнання, сценарії режисери писали власними силами. І всупереч критикам досягали успіху та отримували престижні кінонагороди. Дасть Бог, я реалізую свої плани і, ймовірно, навіть теж досягну визнання. Хочеться надіятися, що не у старості (сміється).

anturazh

Отож, Ви побували по обидві сторони «барикад»: у кадрі – як виконавець чи ведучий, та поза кадром – як режисер… Це Вам зараз допомагає? Думаю, що так. Розуміючи, як нелегко працювати у кадрі, ставлюся до акторів, ведучих чи співаків максимально толерантно. Важливо, щоб на знімальному майданчику панувала позитивна енергетика. Тоді все буде о’кей. Я не з тих режисерів, яких часто змальовують у фільмах такими собі злющими самозакоханими людьми, що верещать на всіх з причини чи без. Зовсім ні – краще зайвий раз усе спокійно пояснити, до кожного знайти особливий підхід, нехай на це знадобиться більше часу. Проте я вірю, що у позитиві народжуються хороші речі.

використовувати їх треба, але обережно. Люблю втілювати ідеї, які б залишались актуальними завжди.

Є хтось такий, для кого Ви б хотіли зняти кліп? О-о-о таких багато! Перша у рейтингу моїх обранців – це, звичайно ж, неперевершена INNA: дуже гарна дівчина, в якої приємна, динамічна музика. INNA виглядає у кадрі просто ідеально! Selena Gomez теж дуже цікава. Якщо розглядати чоловіків, то це, напевно, Dan Balan і ARASH. Та й серед українських виконавців надзвичайно багато талановитих особистостей, з якими я б теж працював із задоволенням. Розмовляла Юлія Тунік-Чорна

21.05.2012 16:01:30


OPERA.indd 2

20.05.2012 17:40:21


ЗІРКОВА БІОГРАФІЯ

SERGIY PRYTULA.indd 53

anturazh

53

травень 2012

фото: www.admin.izum.ua

Н

ародився 1981 року у славному галицькому містечку Збараж, що на Тернопільщині. 1997 року посів 2 місце на захисті наукових робіт у Малій Академії Наук України. Отримав золоту медаль у школі та паспорт громадянина України. Відкрив нову сторінку у спілкуванні з жінками та, вислухавши мамине «Куди тобі у Київ, ти ж там пропадеш!», вступив до Тернопільської Академії Народного Господарства. Опинитись у великому місті, де тебе ніхто не знає, – що може бути ліпше? Був активним учасником низки молодіжних організацій, разом із однодумцями створив неформальну незареєстровану спілку «Митці» та самвидав «Слина». У січні 1999-го з’явився в ефірі «Радіо Тернопіль 106.1 FM» під ефірним псевдо «Сірий». Наступного року проплатив курс навчання в одному з лондонських коледжів. У 2000-му під пісню Братів Гадюкіних «Бай-бай, мила, бай-бай» перетнув українсько-польський кордон, щоб майже на рік зависнути у країні, де слово Девіда Бекхема важить більше, ніж слово прем’єр-міністра. Розчарувавшись у коледжах, зі стель яких на голови студентам падала штукатурка, а рівень викладання був нижчим, аніж очікувалося, знайшов розраду в праці. Пройшов усі етапи: від будівельника і вантажника до офіціанта та помічника кухаря. 2004 року став ведучим програми «Було ваше – стало наше». Через рік отримав запрошення від столичної радіостанції «Music-радіо», розпрощався з Тернополем і поповнив лави тих, хто до Києва «понаехал». З 2006-го року резидент «Comedy Club UA». У 2007-му найвідповідальніша подія життя – одруження. Друзі з «Comedy Сlub» допомогли освідчитися. Наречений і компанія приїхали до офісу Юлі з величезними букетами троянд. Вишикувалися в дві шеренги і, коли вона вийшла, заспівали: «Нехай і холод, і вітри, і сніг з дощем, я від негоди захищу тебе плащем». Потім кожен із резидентів підходив до неї і говорив: «Я найрозумніший», «Я найсексуальніший», «Я найбагатший»… Останнім підійшов я і сказав: «Для такої жінки, як ти, я спробую поєднати в собі всі ці якості». А потім додав: «Моя рука, серце, печінка і всі інші органи мого тіла тепер належать тобі». У 2008-му році з’явився в ефірі Нового каналу як один із резидентів «Comedy Club UA». Потім був проект «Чи розумніший ти за п’ятикласника?», далі відбулося входження в ефір скетч-шоу «Файна Юкрайна» та оновленого ранкового шоу «Підйом». Окрім цього, долучився до шоу «Україна сльозам не вірить», «Зроби мені смішно» та «Співай, якщо можеш». Нині активно займається розвитком першого україномовного гумор-шоу «Вар’яти».

«Тернопільський Сірий» –

Сергій Притула Україномовний резидент «Comedy Сlub», ведучий «Файна Юкрайна» та «Підйом», ведучий авторської колонки у журналі «Профіль» і просто класний хлопець – Сергій Притула! Його дотепні жарти щоранку заряджають українців позитивом, а передачі за його участю – обов’язково з неперевершеним національним колоритом.

21.05.2012 16:02:43


Вул. Кримська,28

тел.: (032) 225-77-40

означає в перекладі з китайської-райський персиковий сад.Плоди"тао хао" за легендою ростуть в садах раю цариці Сі Ван Му, яка збирає у ньому всіх богів і пригощає їх чарівними плодами,які дарують безсмертя. Відчуйте себе шановним гостем стародавньої цариці райського персикового саду і скуштуйте неповторно смачні плоди кулінарної творчості китайських кухарів. Ви зможете приємно відпочити в колі друзів та вдало провести ділову зустріч,скуштувати смак чаю,поринувши у світ медитації в залі"чайної церемонії",насолодитись вишуканими сортами вин,організувати проведення родинної урочистості,корпоративної вечірки,святкування весілля із додатковим меню європейської кухні,презентації та романтичного побаченння.Для наших дітей запропонуємо дитяче меню та навчання користуватись паличками.

city-life

Новий коктейль-клуб

IBIZA

IBIZA.indd 2

15 квітня відкрився перший у Львові коктейль-клуб «Ібіца» (проспект Чорновола, 59). За словами директора закладу Юрія Хомина, лише для Вас в коктейль-клубі «Ібіца»: • • • • • • •

єдина у Львові коктейльна карта, де усі напої подаються по-особливому, зручне місце розташування – недалеко від центру, затишний інтер’єр як тераси, так і танцювального залу, вишукана європейська та грузинська кухня, щонеділі – коктейльний день (знижка 25% на усі коктейлі), у денний час – знижка 20% на все! щотижня – запальні вечірки та вибуховий настрій!

21.05.2012 16:04:35


anturazh

55

травень 2012

CITY-LIFE

13 травня ми традиційно відсвяткували День Народження нашого улюбленого митця, дизайнера і світського діяча Олександра Шкарупського. Незмінне місце свята – клуб «Rafinad». Серед гостей – учасниці цьогорічного конкурсу «Міс Львів», керівництво найпопулярніших глянців, зірки і просто близькі друзі. Свято проходило за зачиненими дверима, але наш журнал вирішив припідняти завісу таємничості.

Де нь н а р о д ж ен н я Олек са нд р а Шкар у п с ь ко го SHKARUPSJKYY.indd 55

20.05.2012 20:22:03


anturazh

56

травень 2012

АВТОСВІТ

7 квітня компанія «Захід Моторс», офіційний дилер Mazda у Львівській області, зібрала всіх охочих на унікальне свято - «Писанка від Mazda», в ході якого була презентована довгоочікувана Mazda CX-5.

«Захід Моторс»

презентувала новинку року -

довгоочікувану

Mazda CX-5! MAZDA.indd 56

21.05.2012 16:40:17


Відразу після презентації автомобіля розпочались тестдрайви, в ході яких кожен з гостей отримав унікальну можливість самостійно випробувати довгоочікуваний автомобіль довгоочікуваний автомобіль, який відразу ж викликав жвавий інтер ес гостей – ще б пак, адже автомобіль не лише вражав стильним зовнішнім виглядом та передовою «начинкою», але й з’явився перед гостями в розкішній «вишиванці»! Відразу після презентації автомобіля розпочались тест-драйви, в ході яких кожен з гостей отримав унікальну

Також цього дня гості мали нагоду взяти участь в ряді майстер-класів від професіоналів прикладного народного мистецтва – з вишивки бісером від Олени Гункевич, виготовлення ляльокмотанок з Тетяною Русановською, розпис писанок від партнера заходу – студії «Калякі-Малякі», вишивання листівок технікою «ізонитка» від Лесі Романчук, а також плетення прикрас з бісеру з Людмилою Гощук. Захоплюючі майстер-класи від вправних майстринь викликали справжнє захоплення як в дорослих, так і маленьких відвідувачів свята, адже кожен з них отримав можливість своїми руками виготовити унікальний автентичний сувенір чи прикрасу. Відпочити та підкріпити сили гості мали можливість у фуршетній зоні, а гарний настрій всім запрошеним забезпечив супермаркет напоїв всього світу «Ваш сомельє», який провів дегустацію вишуканого алкоголю. Гості задоволено відзначали, що подія перевершила їхні сподівання, адже цього дня вони отримали можливість не лише познайомитись з довгоочікуваною новинкою від Mazda, а й цікаво провести час цілою сім’єю.

57

Зокрема, гості мали можливість помилуватись ефектним показом національних строїв від партнера заходу магазину-салону «Мамина світлиця». Саме юнаки і дівчата в народних вбраннях під оплески презентували публіці

можливість самостійно випробувати довгоочікуваний автомобіль та оцінити його безпосередньо в їзді. Повертаючись з тест-драйвів, клієнти задоволено відзначали як відмінні ходові якості новинки, так і її надзвичайну комфортність, яких вдалося досягнути завдяки втіленню найновіших розробок. Зокрема, завдяки технологіям SKYACTIV бензиновий двигун з прямим впорскуванням палива об’ємом 2 літри та потужністю 150 кінських сил забезпечує не лише відмінну динаміку, а й рекордно низькі витрати палива – всього 10 л по місту, що є справді вражаючим показником для автомобілів цього класу. Завдяки суттєвому дорожньому просвіту – цілих 27 сантиметрів – автомобіль легко долає навіть складні дороги та бездоріжжя, що в поєднанні з просторим комфортним салоном та містким багажником – 443 літри та цілих 1560 при складених спинках сидінь – робить цей автомобіль незамінним не лише при поїздках містом, а й для подорожей великою компанією.

anturazh

З

нагоди Великодніх свят компанія «Захід Моторс» провела презентацію в особливому форматі – гостей зустрічали дівчата в національному строї, а до їхньої уваги окрім знайомства з новою Mazda CX-5 та можливості випробувати його на тест-драйві, був представлений цілий ряд унікальних розваг.

травень 2012

ТОВ «Захід Моторс», Львів, вул. Липинського, 50-Б, тел.: 297-6-297

Якщо Вас зацікавив новий автомобіль, пропонуємо Вам пройти тестдрайв – для запису, звертайтесь, будь ласка, за номером телефону 297-6-297.

MAZDA.indd 57

21.05.2012 16:40:21


автосвіт

К

олекціонери здатні викладати величезні суми грошей, щоб отримати бажане унікальне або рідкісне авто, тому кінцева ціна пересічних людей здатна вразити.

Інша представниця італійських конструкторів,​ Ferrari 250 Testa Rossa Prototype, з’явилася в якості прототипу та випробувальної моделі для лінійки Testa Rossa у 1957, що, напевно, є найуспішнішою серією спортивних авто для перегонів в історії. Це авто взяло участь у всіх найбільш значущих перегонах світу ‒ від Нюрбургрингу до Ле Ману. За всю історію існування у машини було лише 3 власники, останній із яких заплатив за неї $ 16.39 млн. Ще однією «золотою» автівкою стала Ferrari 250 Testa Rossa. Її продали в 2010 році за $ 12 млн.

Ferrari 250 GTO ‒ один із 36 спорткарів, випущених протягом 1962-63 рр. Він оснащений 12-циліндровим двигуном об’ємом 290 к.с. та здатний розігнатися до 280 км/год. За нього колекціонер виклав $17,7 млн.

Це може здатися традицією, але і четвертим номером у нашому списку знову виступає італійський жеребець - Ferrari 250 GT SWB California Spyder. Всього було випущено приблизно 50 таких авто. Цей екземпляр свого часу належав американському кіноакторові Джеймсу Кобурну. Майже $11 млн. за нього заплатив останній власник у 2008 році.

І, нарешті, Mercedes-Benz 540 K Speсial Roadster. У світі залишилося 3 екземпляри футуристичної моделі Mercedes 1937 року. Одна з цих автівок встановила ціновий рекорд концерну Mercedes, тому що в 2011 році пішла з молотка за $9,7 млн.

anturazh

58

травень 2012

Небесно-блакитний Bugatti Type 57SC Atlantic 1936 року 2 роки тому на аукціоні Gooding and Company продали за $38 млн. Загалом було випущено лише 3 автівки, і сума, яку заплатили за цей автомобіль, стала найбільшою в історії аукціонів.

Наступний шедевр - Bugatti Royale Kellner Coupe 1931 року. Залишилося лише шість унікальних Bugatti з об’ємом двигуна 12,7 л. Один із них було продано за $9,7 млн. у 1987 році. Якщо хтось захоче виставити цей автомобіль на продаж найближчим часом, то отримає за нього суму, в 2 рази більшу за попередню.

Duesenberg Model J Long-Wheelbase Coupe продали з молотка за $10.34 млн. Це автомобіль, який було зібрано у часи Великої депресії у США.

Кожного року автовиробники представляють громадськості нові моделі автівок. Деякі з них стають популярними на певний час, до появи чогось нового, інші безслідно зникають. Але є й особливі машини, які стали класикою, і їхня вартість, коли вони опиняються на аукціонах, оцінюється мільйонами.

AUTO.indd 58

Авто,

Роман Пагулич

на яких не їздять 21.05.2012 16:43:09


ь

anturazh

59

травень 2012

ТОВ «Захід Моторс», Львів, вул. Липинського, 50-Б, тел.: 297-6-297

«П’ятнадцять проявів краси» від Mazda!

К

раса – вічна філософська тема, над якою міркували та дискутували вже сотні поколінь, проте жоден з них не знайшов її магічної формули, адже для кожного вона є різною. Відомий фотохудожник Володимир Шурубура пропонує свій погляд та бачення – п’ятнадцять глибоких образів, майстерно переданих автором, п’ятнадцять унікальних історій, в яких кожен знайде для себе щось близьке – спогади, мрії, асоціації. Кожна

AUTO.indd 59

з робіт є водночас цілісною історією для автора та інтригуючою загадкою для глядача, адже кожна з зображених жінок є особистістю зі своїми мріями, думками, бажаннями, розгадати які автор пропонує кожному з глядачів. Ці ж образи – краси, грації, впевненості, творчості – близькі і всім поціновувачам автомобілів Mazda, адже автомобілі японського бренду – як концепти, так і серійні моделі - заслужено вважаються еталоном вишуканості та елегантності та не раз викликали широкий резонанс в

Компанія «Захід Моторс», офіційний дилер Mazda у Львівській області – запрошує усіх охочих на унікальну мистецьку подію – виставку робіт відомого фотохудожника Володимира Шурубури «П’ятнадцять проявів краси»! суспільстві саме завдяки своєму яскравому сміливому дизайну. Ціль події – подарувати відвідувачам особливий піднесений настрій та своєрідну «подорож» у світ, де панує краса, грація та творчість, світ, де краса не має перепон та обмежень. Кожен з гостей отримає можливість отримати задоволення від краси у всіх її проявах – статичному, увіковіченому вправною рукою фотохудожника, та динамічному, який несуть в собі автомобілі Mazda.

21.05.2012 16:43:17


ПОДОРОЖ

тайланд: кр аїна

тисячі

anturazh

60

травень 2012

усмішок

TRAVEL.indd 60

Якщо Ви вирішили скуштувати екзотичного відпочинку, в першу чергу варто звернути увагу на Тайланд. Чому саме ця країна? запитаєте Ви. Стільки екзотики, скільки можна побачити тут, вистачить не на один місяць вражень: мегаполіси та занедбані міста, буддистські храми найдивовижніших форм і розмірів та буйна рослинність із всюдисущими мавпами на додачу, коралові рифи та прекрасні пляжі. А незабутній тайський масаж, унікальні плавучі ринки, катання на слонах та знамените нічне життя Тайланду зроблять подорож неповторною. Повірте, в «країні тисячі усмішок» є на що подивитися.

21.05.2012 16:51:26


TRAVEL.indd 61

Характерна риса тайців – вони завжди усміхаються Коли їхати? Сезон триває весь рік, але, щоб не потрапити у сезон дощів, краще їхати з грудня по червень. Віза. Оформляється після прильоту, якщо термін перебування у країні ‒ менше ніж 15 діб. Вартість проживання в готелі (одномісний номер). Залежить від сезону (приблизно від 10-20 умовних одиниць). Транспорт. Таксі, прокат автомобіля або дешеві моторолери «тук-тук». Як дістатися? Є прямі авіаперельоти з Києва до Бангкока. Часовий пояс випереджає київський час взимку на 5 годин, влітку ‒ на 4 години. Мова. Тайська. Також зазвичай Вас зрозуміють англійською, китайською та російською. Обов’язково: 1. Подивіться старовинні храми та статуї Будди та відвідайте Grand Palace (будинок королівської сім’ї). 2. Відвідайте крокодилячу ферму та знамените шоу Fantasea. 3. Спробуйте справжню тайську їжу та масаж. 4. Відчуйте незрівнянне нічне життя Тайланду. 5. Відвідайте острів Пхі-Пхі, де знімався знаменитий кінофільм «Пляж».

травень 2012 61

моря - Андаманське і Південнокитайське. Тайланд настільки правильно задуманий і спланований самою природою, що їхати сюди є сенс практично весь рік. У той час, як в Андаманському морі - сезон дощів, на іншому краю Тайланду - в Південнокитайському морі, - теплий сезон. І навпаки. Найвідоміші острови Тайланду - це Пхукет в Андаманському морі і Ко Чанг і Ко Самуї - у Південнокитайському. Поруч із островом Пхукет знаходиться острівна група Пхі-Пхі - цей рай на Землі став знаменитим завдяки фільму «Пляж» із Леонардо Дікапріо в головній ролі. Неподалік від Самуї є «азіатська Ібіца», місце постійних пляжних дискотек, Ко Пханган і улюблене місце дайверів Ко Тао. Острови незмінно радують чистим морем, небагатолюдними пляжами, пишною тропічною рослинністю і відмінною інфраструктурою. Будь-який острів здатний запропонувати всі види водного спорту - дайвінг, сноркелінг, каякінг, кайтинг, риболовлю. Також на островах Ви виявите кулінарні школи, водоспади, катання на слонах, сади метеликів, крокодилячі і зміїні ферми, вегетаріанські фестивалі, пінні дискотеки тощо. А острів Пхукет славиться унікальним у своєму роді шоу Fantasea: величезний розважальний комплекс із тематичними парками і рестораном на 4 000 місць, де кожного вечора проводяться шоу в стилі Лас-Вегаса, але за мотивами тайських міфів. Таке варто побачити! На території

anturazh

ухня Тайланду – окрема пам’ятка цієї дивовижної країни. Чи це вулична ятка з крихітними шашличками, чи це розкішний ресторан на березі моря – скрізь Вас нагодують виключно смачно, хоч і гостро. Деколи так гостро, що захочеться поплакати. Тому поки не звикнете до гострої їжі, не забувайте попереджати офіціанта: «Not spicy, please». Не можна поїхати з Тайланду, не спробувавши справжній тайський масаж. Це мистецтво, коріння якого пов’язане з далеким минулим. Секрет ритуалу – у духовному зціленні організму, позбавленні від негативної енергії та досягненні єдності душі і тіла. Супроводжується масаж деякими елементами йоги. Для повного розслаблення Вам запропонують горнятко чаю, зібраного на високогірних плантаціях. Характерна риса тайців – це те, що вони завжди усміхаються. Звідси неформальна назва Тайланду – «країна усмішок». Ну, а колись країна називалася Сіамом. Так-так, знамениті кішки з гладкою шерстю і непростим характером – теж звідси. Місцеві жителі ставляться  до них із великою любов’ю. Знайомство з Тайландом туристи, як правило, починають з Бангкока. У Бангкоку легко знайти все, що до душі, незалежно від того, скільки Вам років та якої Ви статі. Провівши декілька днів на пляжі, час приступати до рішучих дій. Якщо Ви взяли з собою дітей, то вирушайте до Dream World. Це величезний парк із мініатюрними сімома чудесами світу та захоплюючими атракціонами. Також неодмінно попрямуйте на прогулянку по річці Чао Прайя, відвідайте плавучий ринок, зоопарк, крокодилячу та пташину ферми. Цінителям архітектури варто насолодитися храмами міста. Золоті шпилі Королівського палацу, срібляста башта храму Ват Арун (Храм Світанку), різнокольорові вітражі храму Ват Бенчамабопіт, нефритова статуя Будди в храмі Ват Пра Кео (храм смарагдового Будди), монастир Ват Фо із золотою статуєю лежачого Будди – все це лише незначний перелік чудових храмів. Нічне життя Бангкока кипить у районі Патпонг і на площі Нана. Величезна кількість дискотек і нічних клубів розважають туристів, як тільки можуть. У клубах показують яскраві шоу-програми з цікавими концертними номерами, виступають приголомшливі неймовірної краси дівчата, які при розгляді зблизька виявляються... трансвеститами. А ще тут варто піти на тайський бокс - просто подивитися або ж зробити ставки і, можливо, навіть виграти. Але наскільки би не був прекрасним Бангкок, скільки б розваг не пропонувало туристам Місто Ангелів, варто згадати про те, що зовсім поруч розташовуються відразу два теплих тропічних

комплексу знаходиться тайське село, де можна подивитися, як створюються твори національних ремесел, а ще тут є Палац слонів і Село фестивалів. Про острів Паттайя туристи жартують: «Від Паттайї просто таю!» Крім моря, пляжів і всіх вищеперелічених тайських розваг, слонів, крокодилів, танців, шоу і водних видів спорту, тут є парк Міні-Сіам (весь Тайланд у мініатюрі) і Парк Каменів з крокодилячою фермою, а ще Парк Орхідей і забавний музей «Вірю-не-вірю», експонати якого занурюють відвідувачів у світ оптичних ілюзій і небачених диковинок природи. Тайланд вабить до себе мандрівників зі всього світу. І це не випадковість. Він, на відміну від будь-якої іншої країни, чудово поєднує в собі справжню екзотику і неземну красу природи, спокійний відпочинок і нічне життя. Кожен знаходить тут щось своє, але одне залишається незмінним – приїхавши сюди один раз, хочеться повернутися знову. А відпочинок в інших місцях здається вже якимось прісним. Зоряна Тур

21.05.2012 16:51:44


EURO2012

Склад команди

anturazh

62

травень 2012

Саме футболісти, їх клас та майстерність є головною запорукою успіху будь-якої команди. Проте підбір гравців є головним «головним болем» української збірної. Наразі у збірній є лише один футболіст, який провів сезон на найвищому рівні і в чемпіонаті, і в єврокубках – Анатолій Тимощук із німецької «Баварії». Всі інші – або виступають в досить посередніх командах, або ж мають надто мало досвіду. Найскладніша ситуація наразі з воротарями. Одразу три основні голкіпери: Шовковський, Дикань та Рибка ‒ втратили шанс зіграти на Євро: перші два через травми, третій – через допінг. Тому ворота збірної захищатиме основний голкіпер «Шахтаря» Андрій Пятов, який, проте, першу половину сезону просидів в запасі і не грав у Лізі Чемпіонів. Його дублерами швидше за все будуть динамівець Максим Коваль і страж воріт «Металіста» Олександр Горяїнов. Не все так просто в захисті. Екс-гравець «Барселони» Олександр Чигринський травмований і, найімовірніше, не зіграє на Євро. Богдан Бутко, Євген Селін та Євген Хачеріді мають надто мало досвіду, а Артем Федецький та Олександр Кучер – ігрової практики. І тільки центр за-

хисту, де виступають досвідчені динамівець Тарас Михалик і гірник Ярослав Ракицький, не є приводом для хвилювання. Півзахист, ‒ мабуть, єдина ланка команди, де є достатній склад досвідчених гравців. Вже згаданий Анатолій Тимощук є одним із кращих опорних півзахисників чемпіонату Німеччини і безумовним лідером збірної. Дніпропетровець Євген Коноплянка є чи не найперспективнішим гравцем збірної. Крім того, можна розраховувати на кримчан Назаренка і Калініченка, динамівців Олександра Алієва та Олега Гусєва, а також іншого дніпровця Руслана Ротаня. І нарешті, проблеми є помітними в нападі. Головну зірку збірної – Андрія Шевченка ‒ мучать травми, і чи встигне він відновитися невідомо. Артем Мілевський вже давно більш відомий розбитими авто екстракласу, ніж футбольними досягненнями. Андрій Воронін не грає в основному складі півроку. А українцю сербського походження Марко Девічу часто бракує чи то влучності, чи то майстерності. Єдиним нападником високого рівня у збірній є тільки динамівець Андрій Ярмоленко. Серед інших претендентів на цю позицію – кримчанин Антон Шиндер і форвард «Шахтаря» Євген Селезньов.

Оптимальний склад: Андрій Пятов («Шахтар») – Олег Гусєв, Тарас Михалик (обидва – «Динамо»), Ярослав Ракицький («Шахтар»), Євген Селін («Ворскла») – Анатолій Тимощук («Баварія») – Сергій Назаренко («Таврія»), Руслан Ротань («Дніпро») – Андрій Ярмоленко («Динамо»), Євген Коноплянка («Дніпро») – Андрій Шевченко («Динамо»).

Євро-2012:

що чекає збірну України? текст: Іван Городиський

Євро-2012 стане дебютним для збірної України. Крім того, наша держава вперше прийматиме футбольні змагання такого рівня. І тому мрією всіх вболівальників є перемога нашої команди на цьому турнірі. Проте мрії здійснюються не тоді, коли ми цього хочемо, а тоді, коли є передумови. Тож давайте розглянемо, чи є і якщо так, то які саме шанси в збірної України на цьому турнірі.

EURO_UKRAINE.indd 62

20.05.2012 20:57:15


тренер

Олег Блохін провів найбільше матчів на чолі національної дружини і досяг із нею найбільшого успіху в її історії: чвертьфіналу Чемпіонату Світу в 2006 р. Проте призначення тренера за рік до чемпіонату, коли вдавалося провести тільки товариські матчі і побачити справжні можливості

гравців приблизно, не сприяло формуванню боєздатної команди. Проте у Блохіна є і сильні сторони: це його досвід і неперевершене вміння налаштувати команду на гру. Крім того, варто не забувати і про «фартовість» цього тренера, про яку стільки говорили раніше.

63

Групу В, до якої потрапила Україна, легкою не назвеш, але і «групою смерті» вона не є. Навіть грізні імена Франції та Англії меркнуть на тлі проблем всередині цих команд. І якби наша збірна була би більш стабільною, то шанси на легке проходження групи стали б дуже високі. А у цій ситуації навіть перспективи збірної Швеції видаються кращими. У будь-якому разі шанси на успішний виступ для нашої збірної є. Але їх треба використовувати і реалізовувати на полі.

травень 2012

Суперники

Анатолій Тимощук («Баварія»)

Андрій Шевченко: «У нас молода команда з великим потенціалом. На Євро-2012 багато чого буде залежати від того, як молоді гравці впораються з суттєвим психологічним тиском. Якщо це вдасться, у збірної України буде хороший шанс на вихід із групи».

anturazh

Го л о в н а з і р к а

Олег Блохін: «Перед нами поставлено завдання виграти Євро-2012, але я поняття не маю, хто це придумав. Звичайно, ми повинні прагнути до цього, але також повинні реально дивитися на речі. Перш за все ми повинні вийти з групи».

Останнім часом саме «Тімо» став найвідомішим українським футболістом в Європі. Цей сезон видався для нього досить успішним: він став гравцем основи «Баварії» і дійшов із нею до фіналу Ліги Чемпіонів. Саме його бійцівські якості та досвід роблять Анатолія не просто зіркою, а лідером збірної України. І успішний виступ на Євро багато в чому залежатиме саме від нього.

надія Згадується студентський анекдот: «Ти маєш щось для завтрашнього екзамену?» – «Звичайно: віру, надію, оптимізм». Зі збірною України ситуація схожа. Лише з тією відмінністю, що ще є надія на «фарт» Блохіна, магію рідних стін та те, що кілька молодих гравців (Коноплянка, Ярмоленко, Ракицький) розкриються на єврочемпіонаті повною мірою.

EURO_UKRAINE.indd 63

20.05.2012 20:57:18


EURO2012

Збірна

цікаві факти

Франції

- на час Євро-2012 збірна Франції мешкатиме в Донецьку, на тренувальній базі «Шахтаря»;

Кольори: синьо-білі Тренер: Лоран Блан Головна зірка: Франк Рібері Найкращий результат на Євро: чемпіони (1984, 2000 рр.) Прогноз на Євро-2012: боротьба за вихід з групи

Д

дерації, де вже оголосили, що за будь-яких обставин Блан очолюватиме збірну і після Євро-2012. Звісно, буде краще, якщо ці обставини виявляться сприятливими. Імена підопічних Блана вражають зірковістю, але от на футбольному полі до звання «команда-зірка» ще справді далеко. Франк Рібері: лідер і зірка №1 команди ‒ зараз набув чудової форми в «Баварії» і готовий докласти максимум зусиль до успішного виступу своєї збірної на Євро. А крім нього, цьому сприятимуть також такі зірки, як Карім Бензема, Флоран Малуда та Ерік Абідаль.

- жоден гравець чинного чемпіона Франції – «Лілля» ‒ не виступає за збірну; - як і у випадку збірної Англії, збірна Франції отримала своє прізвисько від зображення на емблемі: «півні»; - з 2010 р., відколи свою міжнародну кар’єру завершив Тьєрі Анрі, збірна Франції досі не має постійного капітана.

текст: Іван Городиський

anturazh 64

ГРУПА

травень 2012

есять років тому рівних збірній Франції у світі не було: команда об’єднала титули чемпіонів світу та Європи. За десять років траплялося різне, але зазвичай доволі успішні виступи чергувалися з провалами. Що чекати на Євро-2012 від «синіх», наразі сказати важко. Але, враховуючи досвід попередніх турнірів, можна спрогнозувати, що французам доведеться боротися вже навіть за вихід із групи. У принципі це й не дивно: Лоран Блан, який є наставником збірної, тільки почав вибудовувати команду два роки тому. Це розуміють і у французькій футбольній фе-

- Лоран Блан єдиний серед головних тренерів збірних-учасниць Євро-2012 перемагав на чемпіонаті Європи (у 2000 р.);

Група D на Євро-2012 є однією з найцікавіших. По-перше, там виступає і господар турніру – збірна України. По-друге, крім нашої команди, там виступатимуть і фаворити турніру: команди Франції та Англії і потужна збірна Швеції. Навряд чи нашій збірній пощастило з суперниками, але тим цікавіше буде спостерігати за її виступами. Українська футбольна дружина та її шанси на Євро заслуговують окремої розповіді, а на суперниках варто зупинитися окремо.

FOOTBALL_GROUP_D.indd 64

20.05.2012 18:02:23


Збірна

Англії

Кольори: біло-сині Тренер: Фабіо Капелло Головна зірка: Уейн Руні Найкращий результат на Євро: третє місце (1968, 1996 рр.) Прогноз на Євро-2012: чвертьфінал/півфінал

цікаві факти - збірна Англії є суперником збірної України у відборі на Чемпіонат Світу 2014 р.;

швеції

FOOTBALL_GROUP_D.indd 65

- попри те, що всі матчі збірної Англії відбудуться в Києві та Донецьку, це єдина збірна групи D, яка на час проведення Євро мешкатиме в Польщі; - гравці збірної Англії: Гарет Беррі і Стівен Джерард ‒ виступали ще на Чемпіонаті Європи 2000 р.

- після Чемпіонату Світу 2010 р. Златан Ібрагімовіч оголосив про завершення кар’єри у збірній, але згодом повернувся і став її капітаном;

Кольори: жовто-сині Тренер: Ерік Хамрен Головна зірка: Златан Ібрагімовіч Найкращий результат на Євро: третє місце (1992 р.) Прогноз на Євро-2012: 3-4 місце у групі

С

- збірну Англії називають «три леви», що пояснює емблема команди;

цікаві факти

Збірна

кандинавська збірна вже традиційно бере участь практично в усіх великих турнірах на рівні збірних. Проте найбільших успіхів «вікінги» досягли на початку 1990-х рр., коли боролися за найвищі сходинки серед національних команд. Зараз команда, попри наявність кількох відомих імен, явно є середняком, якщо не сказати аутсайдером Євро. А враховуючи, що шведи потрапили в групу, де, крім англійців і французів виступатимуть і господарі турніру – українці, які битимуться за кожне очко, то їхні шанси на успіх взагалі видаються мінімальними. Проте головний тренер шведів – Ерік Хамрен – упевнений в успішному виступі своєї

- до збірної Англії Фабіо Капелло ніколи не очолював національних збірних;

травень 2012

скепсис і шквал критики. Після відносного провалу на минулому Чемпіонаті Світу в ПАР доля сеньйора Фабіо опинилася під великим питанням, але йому таки вдалося зберегти свою посаду. Тепер майбутнє тренера напряму залежить від виступу на Євро-2012: у разі невдачі чи непереконливого виступу ймовірним є залишення посади. Євро-2012 є останнім шансом здобути великий трофей на рівні збірних для «Золотого покоління» англійців. Лемпард, Террі, Ешлі Коул, Джерард, Ріо Фердінанд та інші вигравали багато трофеїв. Але жодного ‒ з національною командою. І для більшості це останній шанс виграти. Ось що має стимулювати і молодше покоління, головною зіркою якого є Уейн Руні.

anturazh 65

З

бірна Англії є фаворитом кожного турніру, в якому бере участь. Проте перша і остання перемога британців на першостях світу чи Європи датована 1966 р., коли вони перемогли на домашньому Чемпіонаті Світу. Відтоді збірна Англії з фантастичним підбором гравців, якщо не провалює турніри, то принаймні не вражає виступами на них. Євро-2012 є черговим шансом здобути трофей. І хоча статистика і шанси перед турніром свідчать не на користь підданих королеви, але те, що вони будуть боротися за найвищі місця, не викликає сумнівів ні у кого. Спрямовувати Англію до перемоги буде італієць Фабіо Капелло. Іноземні тренери збірної команди Англії завжди викликають

- найбільшої поразки 1:12 збірна Швеції зазнала від свого суперника по групі ‒ збірної Англії у 1908 р.; - на час Євро-2012 збірна Швеції мешкатиме під Києвом, у КончаЗаспі; команди. Тим більше, що за таких обставин ні від нього, ні від збірної не вимагатимуть чогось надзвичайного. А в таких ситуаціях, як відомо, власне і трапляються дива. А досвід тренера, що вже більше ніж 20 років перебуває на тренерському містку, повинен цьому посприяти. Посприяти мають і гравці команди, підбір яких є аж ніяк не найгіршим порівняно з іншими учасниками турніру. Найвідомішим серед них, безумовно, є один із найкращих форвардів сучасності, швед боснійського походження Златан Ібрагімовіч. А серед його партнерів на всю Європу відомими є імена Кіма Чельстрьома, Оли Тойвонена та Йохана Ельмандера.

- всі три свої матчі на Євро-2012 збірна Швеції проведе на НСК «Олімпійський» у Києві; - єдиний суттєвий футбольний титул збірна Швеції здобула у 1948 р., коли на Олімпійських іграх у Лондоні команда здобула золоті медалі.

20.05.2012 18:02:29


У спецпроекті журналу «ANTURAZH» кожен може стати зіркою авторитеного та стильного глянцю! Якщо тобі від 16 до 100 років, ти все життя мріяв чи мріяла потрапити на сторінки відомого видання – цей конкурс саме для тебе! Заходь в офіційну групу журналу «ANTURAZH» у соціальній мережі «ВКонтакті», завантажуй своє найкраще фото у спеціально створені альбоми і чекай на результати голосування серед членів нашої віртуальної спільноти.

с

п

е

ц

п

р

о

е

к

т

ПЕРЕМОЖЕЦЬ МІСЯЦЯ

anturazh

66

травень 2012

Стань обличчям

O.A..indd 66

21.05.2012 16:11:51


Компанія «ANTURAZH» провела дійство, що сколихнуло все місто Ірпінь! «Міс Ірпінь-2012» - масштабне і феєричне свято краси, грації та стилю - відбулося у міському будинку культури та, вочевидь, надовго запам’ятається ірпінчанам та гостям міста. Бо такої концентрації приємних емоцій Ірпінь ще не відчував.

MISS IRPIN'.indd 67

травень 2012

Свято краси

Після тривалих обговорень журі та нестерпного чекання, змішаного з хвилюванням, заслужений титул «Міс Ірпінь-2012» виборола 23-річна Дарія Чередниченко. «Свої мрії потрібно реалізовувати самостійно, власними зусиллями, запевняє переможниця. – Допомагає мені у цьому кредо: посміхайся життю – і воно посміхнеться у відповідь». «Міс Ірпінь-2012», окрім коштовної корони та заохочувальних подарунків, отримала суперприз – подорож Європою від клубу сімейного відпочинку «Острів скарбів».

67

Олексій Кузнєцов – переможець першого сезону шоу «Х-фактор». Дефіле у звабливій та екстравагантній білизні від дизайн-студії «Рептилія», вихід у розкішних сукнях від Олександра Шкарупського, відверті відповіді на провокативні питання – за час усіх конкурсів учасниці встигли підкорити не одного члена журі. А глядачів цього вечора розважав зірковий склад гостей – гурт «Decolte», співачка Рената, Олексій Кузнєцов та Дмитро Скалозубов, неодноразові чемпіони України, тренери фітнес-клубу «Тонус» – Марія Рагуліна та Артем Борщов із номером «Чарівний та ніжний вальс». Звісно, таке грандіозне свято не обійшлося без партнерів, серед яких – Ірпінський АТП 13250, Ярослав Місяць, Юрій Прилипко, «Комплекс Островського», дизайн-студія «Рептилія», готель-ресторан «Шато-Парадіз», клуб сімейного відпочинку «Острів скарбів», диско-клуб «Заїр», студія естрадного танцю Віолетти Кременчук, фотостудія «Ігрек». Над образами красунь працювали професіонали з «Gallery of Beauty». Інформаційні партнери конкурсу – авторитетний та стильний глянцевий журнал «ANTURAZH» та газета «Західне передмістя Києва». А режисеромпостановником свята краси виступила Віолетта Кременчук.

у місті Ірпінь

anturazh

Д

овга і ретельна підготовка, кастинги, репетиції та примірки – все для того, щоб визначити найкрасивішу та найдостойнішу звання «Міс Ірпінь-2012». Дванадцять вродливих та харизматичних красунь змагалися за цей почесний титул, зачаровуючи гостей та зіркове журі. Серед суддів цього вечора були: голова журі – Микола Тищенко, ресторатор, президент групи компаній «Наша Карта», благодійник, член журі телепроекту «Мастер-шеф», Оксана Родак – голова організаційного комітету «Міс Ірпінь-2012», директор компанії «ANTURAZH», головний редактор авторитетного та стильного глянцевого журналу «ANTURAZH», Ірена Кваснікова – керівник клубу сімейного відпочинку «Острів скарбів», Олександр Шкарупський – провідний український модельєр, дизайнер екстраординарного одягу, Земфіра Орлова – директор концертного агентства «Оrlova concert agency», Сергій Пахут – об’єктивний суддя, голова районного суду у Львівській області, Євгенія Антонюк – начальник відділу культури і туризму Ірпінської міської ради, Ірина Пилипишина – директор фітнес-клубу «Тонус», Наталія Захаренко – екс-модель, «Міс Поділля-2003», Дмитро Скалозубов – фіналіст першого сезону шоу «Х-фактор»,

21.05.2012 16:54:09


Найрозумніша

найплодовитіша

Даніела Сімідчіева, мати трьох дітей із Болгарії, має п’ять магістерських ступенів (!!!). Її IQ складає 192 бали (середній рівень IQ –100 балів). Таким результатом може похвалитися не більше 1% населення Землі. Міжнародна організація MENSA International, яка об’єднує людей із найвищим рівнем інтелекту, визнала Даніелу найрозумнішою жінкою на планеті. У неї такий же IQ, як у Марії Склодовської-Кюрі, що двічі отримувала Нобелівську премію з хімії. При цьому Даніела не може знайти роботу. ˝Люди з більш низьким рівнем інтелекту мають інші переваги, - переконана Даніела. Наприклад, вони можуть краще продавати себе˝.

Жінка Фeдopa Bacильєвa з Шyї Іванівської області, що в Росії, між 1725 і 1765 роками народила 69 дітей. Згідно із записами 1782 р. селянка народжувала 27 разів - 16 разів двійнят, 7 разів трійнят і чотири рази по чотири близнюки, тільки двоє з дітей не дожили до дорослого віку. При цьому історія не зберегла навіть імені матері-героїні. З наших сучасниць найбільш плодовитою вважається чилійка Леонтина Альбіна (нар. 1921 р.), яка в 1943-1981 рр. дала життя 55 дітям. У результаті перших п’яти вагітностей у неї народжувалися трійні, причому винятково хлопчики.

Найсильніша

Найдовші ноги

Це не сестри Клички, а королева Вікторія (24.05.1819 - 22.01.1901). З 1837 року вона правила Сполученим Королівством Великої Британії та Ірландії, а також була проголошена імператрицею Індії. Вікторія пробула на троні більше, ніж будь-який інший британський монарх, - 63 роки. Під ї ї владою більше від чверті населення Землі, а епоха правління збіглася з промисловою революцією і періодом розквіту Британської імперії. Шлюби ї ї дітей і онуків зміцнили зв’язки між королівськими династіями Європи і посилили вплив Великої Британії на континенті.

У 2003 р. нотаріус у присутності двох свідків документально засвідчив довжину ніг росіянки Світлани Панкратової. Від найвищої точки клубової кістки до підлоги – рівно 1,32 м. З того часу це досягнення офіційно внесено до Книги рекордів Гіннеса і наразі ніким не побито. Попереднє належало англійці Сем Стейсі – 1,27 м. Ірина Березовська

anturazh

68

травень 2012

ЗВІДУСІЛЬ

У жінці все має бути особливим - і бюст, і нігті, і розум, і гроші. У нашому святковому рейтингу не всі ідеальні у всьому, але в чомусь та й найкращі!

WOMEN.indd 68

20.05.2012 18:09:31


«Я зараз буду», коли насправді Ви ще без макіяжу і в хатніх капцях. Згідно з етикетом запізнюватися на побачення можна не більше ніж на п’ятнадцять хвилин. Він встигне про Вас подумати зайвий раз, але не давайте йому на це більше часу, інакше роздуми можуть спрямуватися у негативне русло. Не запізнюйтеся взагалі, якщо в нього квитки в театр або кіно.

4

«Я пофарбувала волосся, а ти й не помітив». Особливо тоді, коли насправді нічого такого не зробили. Кому потрібні ці перевірки і тести на уважність? Зрештою, іноді жінки теж не помічають нового кольору волосся в подруг. (Ну добре, я нікого такого більше не знаю, але сама не зауважую, якщо хіба це не глобальні зміни, скажімо, у блакитний колір).

5

текст: Ярослава Тимощук

6

7

«Тобі дуже пасуватиме оця рожева сорочка зі стразами». Не плутайте його з подружкою. За таке можна страх як образитися.

«А чи не пройтися нам завтра по магазинах?», якщо Ви напевно знаєте, що похід затягнеться годин на три як мінімум.

«У мене такий чудовий макіяж, бо я провела годину перед дзеркалом», «Я дві години сиділа в перукарні» і т.д. Хай думає, що Ви така чарівна від природи.

8

«Я так хочу цю норкову шубку». Без коментарів. І так усе зрозуміло.

9

«А мій колишній…». Дивіться пункт два.

10

«Артем Мілевський такий милий». Це особливо небезпечно, якщо хлопець футбольний фанат.

травень 2012

3

2

«А моя мама думає інакше». Вам же не надто цікаво, як вважає або як робить його мама.

Ніколи не кажи йому…

69

«Я така товста, така товста». Ясна річ, Ви розраховуєте на таку реакцію: «Ну, що ти таке кажеш, звичайно, ти дуже гарна і анітрішечки не товста» або щось подібне. Але, зрештою, словниковий запас втішних слів у вашого кавалера може вичерпатися або ж Ви таки переконаєте його у своїй непривабливій формі. До того ж, Ви полюбляєте скиглити. Дівчина-пампушка зі схильністю до регулярного ниття – вбивче поєднання.

anturazh

1

Психологія

0рто 1 п То і не ва

PSYCOLOGY_WOMANSPA.indd 69

фото: www.fotolia.com.ua

гові як у , р з д а р у ф воєм у, хто с и т и говор ця або том це сер тендує на я. пре не званн почес

21.05.2012 16:13:39


АЛЬБОМ

Карпа та її «And I Made а Man» Гурт «Qarpa», лідерка якого - відома письменниця та співачка Ірена Карпа, - презентував у Львові новий альбом «And I Made а Man». У Ірени Карпи здійснилася ї ї дитяча мрія - ще у буремні часи «Території А» вона жадала кар’єри поп-зірки. Але через брак модельної зовнішності та коштів на записи фонограм під іоніку обрала у менш витратний світ альтернативної музики. Нині ж Ірена Карпа дописує пісню, яку вперше виконає в дуеті із заслуженою артисткою України Наталкою Карпою, що стане гостею концерту. «Коли вже мені не судилося заспівати дуетом із Олександром Пономарьовим чи самою “Аква Вітою” в дитинстві і зла доля примусила займатися мізантропською альтернативною музикою, то, може, хоч зараз разок у житті пощастить і вдасться заспівати із заслуженою артисткою? Та ще й прізвище у неї яке ‒ Карпа...», ‒ сказала Ірена Карпа та додала, що таким чином підтримає традицію зіркових дуетів Фреда Дарста та Брітні Спірз, «Rammstein» і «t.A.T.u» тощо.

60 рідкісних ретро-автівок – уже у Києві

ВИСТАВКА

КНИЖКА

Люлі, люлечки: Колискові і примовлянки до сну / Н. Дзюбишина-Мельник. – Львів: Свічадо, 2011. Коли у родині з’являється дитинка, ви, дорогі дорослі, готові дістати для неї зірку з неба. Але найчастіше не з неба, а з ринків і навіть бутіків на ваших улюбленців сипляться китайські іграшки, вишукані ласощі, недешеві телефони, іPodи, в той час, коли їм потрібний особистісний психологічний контакт із вами. Бо спілкування – це не лише розкіш, а й життєво необхідна людська потреба. Ця перша «Затишна книжка» у видавництві «Свічадо» започатковує однойменну серію. Аякже, книжечка не вкладається у межі збірника колискових. «Люлі, люлечки» - щось значно більше! У комплексі з надзвичайними ілюстраціями це неймовірний подарунок і дітям, і батькам.

anturazh

70

травень 2012

У столичному виставковому павільйоні «АККО Інтернейшнл» на виставці «Ретро і Екзотика Мотор Шоу» киянам показали 60 рідкісних автомобілів. Найцінніше авто ‒ синій кабріолет «Horch 930V Sportcabrio». Такі автомобілі випускали в Німеччині тільки з 1937 по 1940 рік. В Україні це єдина машина. Її продемонстровано вперше після реставрації. Загалом таких було випущено близько 2,5 тисяч. Збереглося не дуже багато, тому машина дуже цінується серед колекціонерів. Фірми, яка випускала, зараз не існує. Наприкінці 1930-их років дозволити собі їздити на такому розкішному авто могла тільки німецька еліта. І Штірліц пересувався саме на «Хорьху». Коштувала машина тоді 10 тисяч рейхсмарок.

NB

«Морський бій» - поєднання Шварценеґґера, Памели Андерсон і «Сімпсонів»

КІНО

Цей, можливо, найкрутіший екшн нинішнього року подібний до гарного сексу: короткий, збуджуючий, вибуховий. У тому сенсі, що «Морський бій» ідеально втілює те, що глядач очікує від обраного жанру. Нічого зайвого, тільки екшн. Плюс дещиця іронії для закріплення. Без неї, власне кажучи, про вторгнення інопланетних жаб, чиї суперкораблі стрибають по воді, серйозно дивитися було б неможливо. А з нею вакханалія м’язів, ідеально білих зубів і US Navy перетворюється на легкий жарт, який веселить усіх, навіть, гадаю, тих, кого він висміює. Розпочинаючись як анекдотичний рекламний кліп (чию основу сценаристи запозичили з відомого в Інтернеті ролика, склеєного із записів камер відеоспостереження в супермаркеті), «Морський бій» із реготу переходить на улюлюкання на тему жіночих форм, а потім на німе захоплення від спецефектів, народжених CG-графікою «Трансформерів» і абсолютно незрозуміло як зроблених. І треба віддати належне режисерові Пітеру Берґу, якого до цього можна було просто любити, але тепер треба носити на руках: у крутий, пацанський фільм із накачаними дядьками та інопланетянами він втулює русяву секс-бомбу і чорношкірого безногого піхотинця. Головне - «морський бій» земляни виграли!

nota bene

NOTA BENE.indd 70

20.05.2012 18:13:32


Щоденник

EVA.indd 71

71

травень 2012

нове авто його дружини, поки та була у відпустці, тож мені довелося за один вечір з-під землі діставати усі рідкісні необхідні деталі. Це одна сторона мого життя. Інша – організація івентів, я це справді люблю і, як мені здається, вмію робити. Тематичні вечірки, прийоми, презентації – я люблю, коли люди весело і зі смаком відпочивають. Додає інтриги те, що… більшість людей не знає: подію організувала саме я. Приймаю замовлення від компанії Інтернетом і спілкуюсь із ними виключно віртуально. Навіть мій бос інколи ходить зі своїми «утриманками» на ці вечірки, не підозрюючи, хто за цим стоїть. А наступного дня безсоромно обманює: «Я допізна працював над нашим новим будівельним проектом і просто не в змозі приїхати зараз. Євочко, проведіть нараду з інвесторами самостійно». І Єва за десять хвилин повинна розібратися, які ж саме інвестори прийдуть зараз і які саме графіки й презентації їм треба демонструвати. Але Єва звикла. А саме у цю хвилину вона б самотужки скликала і провела цілий міжнародний конгрес – тільки б не думати про чорну смугу у своєму житті. Наскільки б легше стало жити, якби люди вигадали простий хірургічний спосіб видалити з пам’яті усі погані спогади і помилки, залишивши тільки все хороше. Але що робити, поки цей щасливий день не настав? Діяти за простою і перевіреною філософією «пробачити і забути»? Доведеться. Але вибачення не приймаються – це точно.

anturazh

Я

вже давно не дівчинка-підліток, для якої справжня авантюра – вести щоденник. І у мене цілком інші проблеми, аніж страждання від нерозділеного шкільного кохання. Я – Єва, мені 25 років, і на сьогодні у мене запланована одна-єдина справа – повернути сукню. У весільний салон. Кілька неприємних дзвінків-пояснень до друзів я вирішила відкласти – рівень моєї внутрішньої «розбитості» і так вищий за будь-які показники. Зі смітника золотом виблискують рівні стрічечки поміж красивих аплікацій – я так і не залишила собі жодного весільного запрошення напам’ять. Я думала, що нарешті зустріла того єдиного на все життя. Здається, він не був схожим на усіх попередніх моїх кавалерів. Бо до цього все теж завершувалося, за різними сценаріями, але фінал був однаковим – скандальним і безповоротним. Я думала, що підсвідомо закохуюсь в одного і того ж чоловіка. І цього разу йшла «проти течії» - я не закохалась у нього з першого погляду (як можна закохатися у бездушного суддю?!), він не любив найсмачніший гарячий шоколад у моїй улюбленій кав’ярні (а всі до цього його просто обожнювали!), навіть кількаденна щетина йому зовсім не личила (від решти при цьому віяло особливою спокусливістю). Тим не менше між нами були теплі почуття. Може, я виросла з чоловіків свого минулого, але ще не доросла до чоловіків свого майбутнього? Бо останній чоловік мого теперішнього раптом забув про «суддівську чесність і справедливість», провівши кілька «судових засідань» у компанії подруги уже мого минулого. За таким сценарієм я ще не жила. Це була «прем’єра», кіно вдалося… Дякувати Богу, до другої частини під назвою «Весілля» не дійшло. Ну принаймні, до весілля зі мною. Мушу відкинути всі думки і зайнятись роботою. У мене є дві роботи – улюблена і вимушена. Я працюю асистентом одного чиновника, який, здається, вночі не спить, а вигадує, якими ж іще безглуздими завданнями «нагородити» мене наступного дня. Одного разу мені довелося зустрічати в аеропорту фінських гостей і чимось «зайняти» їх 5 (!) годин, допоки мій шеф позбирає усю потрібну документацію. А якось його коханка розбила

Єви

Далі буде…

20.05.2012 18:14:01


ВІЗИТКИ*

anturazh

72

травень 2012

пр. Шевченка, 14, тел.: 8 (032) 261-57-52 www.dyrbergkern.com.ua; інтернет-магазин-www.dyrbergkern.ua

розміщуйте рекламу на нашому сайті: www.anturazh.com.ua (098) 099-33-91

VIZUTKY.indd 72

20.05.2012 20:37:12


CITY INSIDE

KYIV AIRLINES AEROSVIT AIRLINES 9/2V.Vasylkivska (Chervonoarmiyska vul.) 7A tel.: 0 (044) 490-3-490 tel.: 0-800-509-800

VIZUTKY.indd 73

lviv RESTAURANTS LIVERPOOL PUB 31Kulisha str., Lviv tel: +38 (032) 243 55 66 e-mail: info@liverpool.lviv.ua www.liverpool.lviv.ua KULT 7, Chajkovskogo str., Lviv tel.: 0 (032) 242-22-42 DELICE 8, Samchuka str., Lviv tel: 0(032) 297-04-54 SHAKESPEARE 144, Lyubinska str., Lviv tel.: 0(032) 295-52-95 GLORIA JEAN’S 1, Mitskevych sqr., Lviv tel.: 0 (032) 297-01-97 MaESTRO 3a, Lazneva str., Lviv tel.: 0 (067) 310-48-47 Play-bar 6, Kryva lypa str., Lviv tel.: 0 (032) 72-25-01 partybarlviv@gmail.com

1000+1 night shisha-bar 19, Brativ Rogatynciv str., Lviv tel.: 0 (032) 297-03-48 lviv HOTELS CITADEL INN 11, Grabovskogo str., Lviv tel.: 0 (032) 295-77-77 tel.: 0 (032) 295-82-22 info@citadel-inn.com.ua HOTEL LEOPOLIS 16, Teatralna str., Lviv tel.: 0(032) 295-95-00 hotel@leopolishotel.com www.leopolishotel.com Hotel ˝Drevny Grad” Pustomyty region, camping, 7th km of Kyiv Highway Hotel royal-geneva 61, Suhovolia str., Truskavets, tel.: 0 (032) 477-17-17 admin@sangeneva.com.ua manager@sangeneva.com.ua RAFAEL Lviv region, v.Zubra 1a, Gonty Str. tel.: 0 (032) 227-57-11 www.rafael.com.ua HOTEL LVIV 25, Svobody avn, Lviv 7, Chornovola avn. tel.: 0 (032) 242-32-70, hotel_lviv@svitonline.com www.hotel-lviv.com.ua Nobilis Hotel Lviv 79005, Ukraine 5, Fredra Street Tel. (38) 032-295-25-95

травень 2012

KYIV HOTELS BOUTIQUE HOTEL RIVIERA 15 Sahaidachnoho vul. tel.: 0 (044) 581-28-88 DNIPRO 1/2 Khreshchatyk vul. tel.: 0 (044) 254-67-77 HYATT REGENCY KYIV 5 Tarasovoi Ally vul. tel.: 0 (044) 581-12-34 LYBID 1 Peremohy pl. tel.: 0 (044) 239-76-00 OPERA HOTEL 53 Khmelnytskoho B. vul. tel.: 0 (044) 581-70-70 PREMIER PALACE HOTEL 5-7/29 Tarasa Shevchenka bulv. tel.: 0 (044) 244-12-00 RADISSON BLU HOTEL 22 Yaroslaviv Val vul. tel.: 0 (044) 492-22-00 BAKKARA 1 Venice Island, Hydropark tel.: 0 (044) 369-32-32

shisha 1000+1 night shisha-club 23, Krakivs’ka str., Lviv tel.: 0 (032) 235-41-77 Fashionable day of every wednesday in 20.30

73

TURKISH AIRLINES 19 Pushkinska vul. tel.: 0 (044) 490-59-33

anturazh

KYIV RESTAURANTS BUDDA-BAR 14 Khreshchatyk vul. tel.: 0 (044) 270-76-76/77 KAZBEK 30-a Lesi Ukrainky bulv. tel.: 0 (044) 285-48-05 NOBU SUSHI-BAR 12 Shota Rustaveli vul. tel.: 0 (044) 246-77-34 BELVEDERE 1 Dniprovsku Uzviz tel.: 0 (044) 288-50-70 DA VINCI FISH KLUB 12 Volodymyrska vul. tel.: 0 (044)490-34-34 FELLINI 5 Horodetskoho vul. tel.: 0 (044)279-68-22, 279-54-62 IL PATIO 5-a Bessarabska pl. tel.: 0 (044) 246-43-27 MANTRA 5 Chervonoarmiyska vul. tel.: 0 (044) 221-44-48, tel.:0 (067) 509-44-68 MOCCO 15/4 Khreshchatyk vul. tel.: 0 (044) 230-92-30 PANTAGRUEL 1 Lysenka vul. tel.: 0 (044) 278-81-42 TERRACOTTA 5-7/29 Tarasa Shevchenka bulv. tel.: 0 (044) 244-12-35 VELUR 43 Lva Tolstoho vul. tel.: 0 (044) 289-34-32 TSARSKE SELO 42/1 Mazepy Lvana (Lavrs`ka) vul. tel.: 0 (044) 288-97-75 SHCHEKAVYTSYA 46/52 Kostyantynivska vul. tel.: 0 (044) 417-14-72 SHYNOK 28-v Lesi Ukrainky bulv. tel.: 0 (044) 285-57-77 SPOTYKACH 16 Volodymurska vul. tel.: 0 (044) 586-40-95 VARENYCHNA NA KHRESHCHTYKU 14 Khreshchatyk vul tel.: 0 (044) 279-56-69

lviv NIGHT CLUBS RAFFINAD PEOPLE 1, Rudanskogo str., Lviv tel.: 0 (032) 261-61-68

20.05.2012 20:37:12


CITY INSIDE

anturazh

74

травень 2012

FASHION-CLUB 1, Pidkova sqr., Lviv tel.: 0 (032) 235-87-06 tel.: 0 (067) 374-44-91 e-mail: fashionclub@ukr.net CHOCOLATE PARTY BAR 2, Petrushevycha sqr, Lviv tel.: 0 (032) 225-54-45 MILLENIUM 2, Chornovola avn., Lviv tel.: 0 (032) 240-35-91 Party club ˝MIXX” 8,Stary rynok sqr., Lviv tel.: 0 (032) 244-83-42 tel.: 0 (098) 291-89-39 info@mixx.lviv.ua; www.mixx.lviv.ua FENOMEN 186, Zelena str, Lviv tel.: 0 (032) 270-55-58 www.fenomenclub.com ZanZiBar 36, Lypynskogo str., Lviv tel.: 0 (096) 597-22-35 lviv BEAUTY SALONS Lavanda Ladies 58а, Saharova str, Lviv tel.: (032)240-24-06 tel.: 0 (067) 674-54-49 lavanda-ladies@ukr.net Image studio ˝Miledi” 4, Kostjushky str., Lviv tel.: 0 (032) 297-17-07 AVENTIN 63, Doroshenko str., Lviv tel.: 0 (032) 261-03-20 TETOKS 10, Tyktora str., 10 tel.: 0 (032) 295-81-00; tel.: 0 (067) 225-81-00 www.tetoks.lviv.ua lviv REST AQUAPARK ˝PLYAZH” 114, Knyagini Olgi str., Lviv tel.: 0 (032) 263-60-55 BUHTA VIKINGIV Lviv region, v. Bibrka tel.: 0 (032) 240-34-28 tel.: 0 (067) 512-55-55 NAVARIYA NOVA Lviv region, v. Navariya tel.: 0 (032) 227-27-27 tel.: 0 (032) 227-25-97 OZERNIY KRAY Lviv region, Pustomity village, 60, Stavkova str. tel.: 0 (032) 299-04-35 tel.: 0 (067) 902-17-82

VIZUTKY.indd 74

lviv auto world NIKO-west 50b, Lypyns’kogo str., Lviv tel.: 0 (032) 297-12-97 PF ˝Khrystuna” Official dealer BMW in Lviv 1, P’jasec’kogo str., Lviv tel.: 0 (032) 244-19-00, tel.: 0 (032) 262-93-22 Neptun "AutoComplex" 45a, pr. Chornovola, Lviv tel.: 0 (032) 243-33-77 "Toyota Centr Lviv "Diamant" Official dealer toyota in Lviv 226 Kul'parkivska str, Lviv tel.: 0 (032) 277-77-77, tel.: 0 (032) 224-42-20 lviv GYM Eurosport 1, Petrushevicha sq., Lviv tel.: 0 (032) 276-33-27 tel.: 0 (032) 276-33-28 Grand club sofia 10, Shevchenka sq., Lviv tel.: 0 (032) 272-50-41 www.ghgroup.com.ua e-mail:grand@ghgroup.com.ua lviv event agency Ovatio 3/3, Klenovicha str., Lviv tel.: 0 (032) 275-10-35 Mob. tel.: +38 (050) 375-39-91, +38 (063) 127-79-85 www.ovatio.com.ua ▶ lviv RESTAURANTS KNYAZHYI DVIR Lviv region, Pustomity district, Sokolniki village 17, Str. Lesy Ukrainky tel.: 0 (032) 226-06-86, tel.: 0 (097) 934-54-25 Ivano-Frankivsk RESTAURANTS Restaurant Burzhui 26, Promyslova St. Tel.: +38 (067) 958-77-11 Viva Italia Italian restaurant www.viva-italia.com.ua 26, Vovchynetska St. Tel.: +38 (0342) 71-11-11 Riviera Tel.: +38 (0342) 72-19-22 39, Pasichna St.

Amour 35b, Khryplynska St. Tel.: +38 (067) 344-24-94 Valiazh 21а, Nezalezhnosti St. Tel.: +38 (03422) 2-26-48 Ivano-Frankivsk HOTELS Hotel-restaurant ˝Cheremosh” 260 а, Konovaltsia St. tel.: (0342) 71-02-20 Hotel ˝Staryi Stanislaviv” 7, Chornovola St. tel.: (0342) 75-24-70, (0342) 75-24-80  http://stanislaviv.org.ua  Hotel ˝Atrium”  31, Halytska St. tel.: (0342) 55-78-79  Hotel ˝Halytska Sadyba” 16, Halytska St. tel.: (0342) 58-33-93  Hotel ˝Park Hotel” **** 146, Mazepy St. tel.: (0342) 595-595  Hotel ˝Аускопрут” *** 7/9 Hriunvaldska St. tel.: (03422) 2-34-01 http://www.auscoprut.if.ua , e-mail: auscoprut@ivf.ukrpack.net Ivano-Frankivsk NIGHT CLUBS Night club ˝Red-Hot˝  Khryplyn village, 138, Avtolyvmashivska St. tel.: 0 (342) 58-78-16, 0 (342) 58-7820, 0 (342) 58-78-00  Mob. tel.: (050) 627-38-00, (095) 699-99-88  e-mail: info@zabava.if.ua Night club ˝Edison˝  3, Nezalezhnosti St. tel.: 0 (342) 50-26-76  Mob. tel.: (068) 145-31-19  e-mail: edisonclub@i.ua Night club ˝Panorama Club˝ 201, Halytska St.  tel.: 0 (342) 58-42-36 Night club ˝Eldorado˝  60, Ivasiuka St. tel.: 0 (342) 77-39-05  http://eldoradoclub.com.ua/ Night club ˝Barrakuda˝  1, Petrushevycha St.  tel.: 0 (342) 50-15-80

20.05.2012 20:37:13

ANTURAZH #16  

anturazh magazine (Lviv)

ANTURAZH #16  

anturazh magazine (Lviv)

Advertisement