Page 1


Právě se připravuje tištěná verze dokumentu.

Louskáček 2012: Skicář art directora Tisk na kvalitním papíře, v poctivé vazbě. Přebal tvoří replika plakátu galavečera, který visel v pražských ulicích.

Pro vítěze, členy ADC a partnery Louskáčka výtisk zdarma. Ostatní zájemci posílejte své objednávky na email: rocenka@adc-czech.cz Cena 499,- Kč/ks včetně DPH. Výroba je plánovaná na první pololetí roku.


Žena zpívá indickou píseň v boolywoodském stylu: „Vzdělání mám vysokoškolské. Vysokoškolské vzdělání mám. Jsem flexibilní, loajální, komunikativní. Požaduji odpovídající platové ohodnocení.“ VO: Váš životopis dostaneme do světa. Teď nabízíme pracovní pozice v Indii. Škoda Auto. Simply clever.

Sbor Alexandrovců zpívá v typicky ruském stylu: „Mám praxi v oboru elektro slaboproud. Mám praxi mám v oboru, senior jsem senior. Seeeenior, senior, ech senior! Nástup možný ihned.“ VO: Váš životopis dostaneme do světa. Teď nabízíme pracovní pozice v Rusku. Škoda Auto. Simply clever.


Hudba a opakování Budhistické mantry – OM. Tichý monotónní mužský hlas: Dalajlama I. OM Dalajlama II. OM Dalajlama III. OM Dalajlama IV. OM Dalajlama V. OM Dalajlama VI. OM Dalajlama VII. OM Dalajlama VIII. OM Dalajlama IX. OM Dalajlama X. OM Dalajlama XI. OM Dalajlama XII. OM Dalajlama XIII. OM Dalajlama XIV. OM VO: Recyklace funguje. eko-kOM


Pokladní v supermarketu za zvuku pokladny: „Takže to máme: jétrevé pešteke, velešské klebése, pemerenčevé lemenéde, benének v čekelédě, teterské eméčke a jednu Lučinu.“ VO: Přírodní smetanový sýr Lučina neobsahuje žádná éčka. Lučina, tak chutná jedna jediná.


SFX: Tajemná hudba Chlapec (šeptem): „Vidím ulici... semafory... auto, zatroubí, náraz... Sklo, vysype se na zem... Muž bude křičet: Kam koukáš, sakra? Vidím pojišťovnu, spoustu papírů... Vidím paní za přepážkou, bude šermovat razítkem: Tak to vám nezaplatíme! Pak autoservis, chlapík v montérkách, bude kroutit hlavou... Pak peníze, lítají vzduchem... Spousta peněz...“ SFX: Prudké zaskřípání brzd. VO: Vidí dál, než vy. Vůz Škoda Citigo se systémem City Safe Drive. Při hrozícím nárazu zastaví sám. Škoda. Simply clever.


Když stál plukovník Aureliano Buendia před popravčí četou na ostrově Tana Masa, pohlédl na Bílou čarodejnici, jak svírá v ruce srdcerváč a se slovy „svoboda je otroctví“ vypil kávu od žida. Pak otočil se k paní Müllerové, zacpal jí hendkou lipsy a zeptal se: „Co abych tě drahá oběsil?“ „Zemřít, spát, nic víc,“ odvětila, „stejně už Berliozovi tramvaj uřízla hlavu a Soňa s Rodionem odjeli dávno na Sibiř.“ Zavolala Paželva, aby spolu s Myškinem vyhledali v hotelu U zlatého města Prahy majora Majora Majora Majora, co narodil se s lejnem mezi prsty u nohou, a společně vhodili její prsten do hory osudu. Na křižovatce Anděl přidal se k nim Zilvar s láhví máslového ležáku. „Ať žije Trockij!“ zakřičel, pak proměnil se v obří hmyz a pochopil, že Bůh je Medvídek Pú. V tomto úryvku bylo ukryto dvacet pět literárních odkazů – odhalili jste aspoň polovinu? Pokud ne – čtěte víc. Čtení totiž pomáhá. Více na ctenipomaha.cz.


Muž: „Zdravím. Víte, co se stane, když z vašeho rádia odfiltrujeme basy?“ SFX: Zvukový filtr „ořeže“ zvuk hlasu o basy. Muž: „Posloucháte přece pořád stejnou stanici. Ale něco nám tu začíná chybět, nebo ne? A když odfiltrujeme výšky...“ SFX: Zvukový filtr „ořeže“ zvuk hlasu o výšky. Muž: „...změní se zvuk zase jinak, co vy na to? A teď odfiltrujeme ještě něco a máme...“ SFX: Zvukový filtr zvuk hlasu odstraní z hlasu i další frekvence. Muž: „...telefonní záznamník.“ SFX: Všechny zvukové filtry opět zmizí a zvuk hlasu je opět normální. Muž: „Naštěstí tady v rádiu umíme všechno odfiltrované zase vrátit pěkně zpátky.“ VO: Staropramen Nefiltrovaný. Pro nefiltrovaný zážitek.


Louskáček 2012: Skicář Art Directora  
Louskáček 2012: Skicář Art Directora  

Přehled nejlepších kreativních prací oceněných Louskáčkem, který uděluje Art Directors Club Czech Republic.

Advertisement