Page 66

Najmodniejszy hidżab

NA INSTAGRAMIE

OD MODOWYCH INFLUENCEREK RÓŻNI JE CHUSTA NA GŁOWIE I WIĘKSZA SKROMNOŚĆ. MUZUŁMAŃSKIE BLOGERKI WIEDZĄ, ŻE MOGĄ KOCHAĆ JEDNOCZEŚNIE ALLAHA I FASHION. OTO PIĘĆ NAJCIEKAWSZYCH Z NICH.

Pierwsze skojarzenie z kobietami wyznającymi Islam? Restrykcyjny ubiór: czador, burka, hidżab. Na plażę – burkini, które odsłania jedynie twarz, stopy i dłonie. Złoto? Tak, jeśli jest haftem zdobiącym abaje, długie płaszcze bez rękawów. Tymczasem ile krajów, tyle praw i podejść do tradycji. Muzułmanki żyjące w Ameryce oraz Europie często mogą i lubią czerpać z ogól-

noświatowych trendów. To odbiorczynie głośnej kolekcji hidżabów duetu Dolce i Gabbana, eksperymentują z nowością umiejętnie i dobierają ją do tradycji. Tworzą blogi i kanały na YouTube, piszą głównie po angielsku, a ich Instagramy są pełne kolorowych zdjęć – zupełnie innych niż zdjęcia, które widujemy w mediach. ALEKSANDRA ZAWADZKA

Dina Torkia @dinatokio Warstwy, kolory, wzory i geometryczne formy ubrań to kwintesencja jej stylu. Dina Torkia z Egiptu włosy chowa pod chustą, ale na stopy zakłada futrzane klapki albo sneakersy, a szerokie bluzki potrafi spiąć gorsetem jak z pokazu Isabel Marant. Swoje wyczucie stylu oraz poczucie humoru prezentuje na Instagramie i YouTube. Tworzy lookbooki, zdradza wskazówki jak się ubierać, testuje nowości kosmetyczne, ale też porusza poważniejsze tematy, jak opowieści o zaburzeniach żywienia, obchodzeniu Ramadanu czy elementach jej kultury. Prowadzi także oddzielny kanał na spółkę z mężem i sama projektuje ubrania.

Maria Al-Sadek @mariaalia Jednego dnia jest na Coachelli, gdzie zakłada czapkę z daszkiem na chustę, innego – pozuje w kampanii Uniqlo albo ogląda pokazy na fashion weekach. Jej korzenie sięgają Palestyny i Puerto Rico, urodziła się i wychowała w Alabamie, ale obecnie jej dom to jedna ze stolic mody, czyli Nowy Jork. Zarówno Instagram, jak i blog Marii są estetycznie dopracowane w każdym calu. Nie ma co się dziwić – to artystyczna dusza, która zawodowo zajmuje się m.in. pracą w social mediach.

66

Profile for Lounge

lounge | No 93 | 07-08 '17  

The Orient Issue. Wysokiej jakości magazyn lifestyle'owy. Bezcenny. High quality lifestyle magazine. Priceless.

lounge | No 93 | 07-08 '17  

The Orient Issue. Wysokiej jakości magazyn lifestyle'owy. Bezcenny. High quality lifestyle magazine. Priceless.

Advertisement