Page 1

katalog wiosna 2017


O WYDAWNICTWIE Wydawnictwo Krytyki Politycznej powstało w 2007 roku z ambicją ożywienia tradycji polskiej inteligencji zaangażowanej. Nasze publikacje wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów i wpływały na kształt debaty publicznej, żeby wymienić tylko Kapitał w XXI wieku Thomasa Pikkety’ego, Prześnioną rewolucję Andrzeja Ledera, Matkę feministkę Agnieszki Graff czy Zakonnice odchodzą po cichu Marty Abramowicz. Od dekady wprowadzamy w polski obieg idei najważniejsze prace z filozofii, ekonomii, historii, socjologii politycznej oraz teorii kultury i sztuki. KONTAKT Krytyka Polityczna www.wydawnictwo.krytykapolityczna.pl ul. Foksal 16, II p., 00-372 Warszawa tel.: (+48 22) 505 66 90, faks: (+48 22) 505 66 84 sklep@krytykapolityczna.pl prawa autorskie: Maciej Kropiwnicki maciej.kropiwnicki@krytykapolityczna.pl dystrybucja: dystrybucja@krytykapolityczna.pl propozycje wydawnicze: redakcja@krytykapolityczna.pl Propozycje wydawnicze przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej. Prosimy o dołączenie biogramu autora i krótkiego streszczenia książki. promocja: promocja@krytykapolityczna.pl GDZIE KUPIĆ? Redakcja Krytyki Politycznej (ul. Foksal 16, II p. II, Warszawa) Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35, Gdańsk) Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie (Al. Jana Łyska 3, Cieszyn) Sklep internetowy KP (www.wydawnictwo.krytykapolityczna.pl) a także sieć Empik i dobre księgarnie na terenie całej Polski oraz na Virtualo | Publio | Woblink | IBUK audiobooki: http://audioteka.com/ dystrybutorzy: Ateneum, OSDW Azymut, Dictum, FK Jacek Olesiejuk, Książnica Polska, Platon, Super Siódemka.


Kamień węgielny. Mój bunt przeciwko hipokryzji kościoła krzysztof charamsa W pełnym rozkwicie kariery teologicznej na najwyższych szczeblach w Watykanie Charamsa zdecydował się obnażyć hipokryzję Kościoła katolickiego, instytucji, która od wieków wykorzystuje seks jako narzędzie, pozwalające zapewnić jej władzę nad ludźmi. Przez nakazy, doktrynę i spowiedź Kościół reglamentuje radosne przeżywanie tego podstawowego wymiaru egzystencji. Wymusza na kobietach podporządkowanie się mężczyznom, a osoby homoseksualne dyskryminuje, traktuje jak trędowatych, wyniszcza. Unieszczęśliwia ludzi. Charamsa w Kamieniu węgielnym pragnie wstrząsnąć sumieniami i zapoczątkować odnowę Kościoła katolickiego, w który wciąż jeszcze chce wierzyć. Aby Kościół mógł dalej istnieć, musi wreszcie pogodzić się z wynikami badań naukowych i zacząć szanować wszystkich ludzi – niezależnie od ich orientacji seksualnej. patronat:

Liczba stron: 320 | ISBN/ISSN 978-83-65369-83-3 | Cena: 39.90 zł | E-book

k atalog wiosna 2017


Seks przyszłości. Nowa wolna miłość emily witt Emily Witt uczciła trzydziestkę rozpadem wieloletniego związku, flautą w łóżku i telefonem od przygodnego partnera dzwoniącego, by uprzedzić ją, że ma chlamydię. Rozczarowana monogamią, pakuje walizki i przenosi się do San Francisco, gdzie poznaje świat sieciowych serwisów randkowych, fikuśnej pornografii i kamerek, poliamorycznych związków informatyków z Google’a czy posthipisowskiej medytacji orgazmicznej. Seks przyszłości to szczera, nieironiczna książka o poszukiwaniu rozkoszy i więzi. Ważna nie tylko w Kaliforni. patronaty:

Liczba stron: 320 | ISBN/ISSN 978-83-65369-88-8 | Cena: 39.90 zł | E-book

Rok dobrej zmiany wywiady michała sutowskiego Sutowski robi najlepsze wywiady polityczne w Polsce, bo udaje mu się wyjść poza rytualną młóckę PiS kontra anty-PiS. Żeby zrozumieć, co nas może za chwilę czekać, jakie błędy III RP do tego doprowadziły i na czym tak naprawdę polega zło „dobrej zmiany“, trzeba przeczytać tę książkę. grzegorz sroczyński, „gazeta wyborcza” Rok oczywiście dobry nie był, ale nie zabrakło w nim gorączkowych dyskusji, częściej nawet awantur i skandali. W efekcie ważne diagnozy i wnioski, jeśli się pojawiają, to zbyt często i szybko toną w medialnej pianie i partyjnej walce na postfakty. Sutowski postanowił choć część z nich ratować w tej książce. To naprawdę ciekawe rozmowy. agnieszka lichnerowicz, tok fm patronat:

Liczba stron: 464 | ISBN/ISSN 978-83-65369-65-9 | Cena: 39.90 zł | E-book

k atalog wiosna 2017


Wojna, która nas zmieniła paweł pieniążek W zachodnich mediach coraz rzadziej relacjonuje się dziś wydarzenia, które mają miejsce we wschodniej Ukrainie, chociaż wojna w Donbasie trwa nadal. Paweł Pieniążek od samego początku inwazji rosyjskich zielonych ludzików relacjonuje te wydarzenia dla polskiej prasy, radia i telewizji. Czasem wprost z pola największych bitew. Bohaterowie reportażu Pieniążka, Kucha, Chachoł, Mrówa, Alina i inni, walczą po jednej i po drugiej stronie frontu. Niektórzy wyjechali z Donbasu, uciekając przed ostrzałami, inni zostali – bo tam jest ich dom. W przejmujących historiach Pieniążka poznajemy te tragiczne detale konfliktu, które umykają w zdawkowych relacjach medialnych, zrujnowane życia, heroiczne próby odbudowy codzienności i marzenia o powrocie do normalności. patronat:

Liczba stron: 240 | ISBN/ISSN 978-83-65369-84-0 | Cena: 34.90 zł | E-book

Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia félix guattari, gilles deleuze W swojej najważniejszej książce Gilles Deleuze i Félix Guattari przeprowadzają błyskotliwą krytykę mieszczańskiego użytku z psychoanalizy i zarysowują projekt materialistycznej psychiatrii, dostarczając narzędzi pozwalających zrozumieć powiązanie chorób psychicznych i formacji społecznych. Zastanawiają się również, czy kapitalizm jest wieczny, czy napotka gdzieś swoją absolutną granicę, i próbują odpowiedzieć na nader aktualne pytanie: dlaczego ludzie pragną faszyzmu? Dziś, po ponad czterdziestu latach od publikacji, Anty-Edyp pozostaje kontrowersyjnym, lecz znaczącym wkładem w bardzo potrzebną dyskusję o charakterze wolnej myśli i naszego uwewnętrznionego faszyzmu.

Liczba stron: 400 | ISBN/ISSN 978-83-65369-82-6 | Cena: 69.90 zł | E-book

k atalog wiosna 2017


Ślady Holocaustu w imaginarium kultury polskiej pod red. iwony kurz, justyny kowalskiej-leder, małgorzaty szpakowskiej, pawła dobrosielskiego Książka pokazuje, w jakiś sposób rozmaite znaki dyskursywne, performatywne i wizualne przywołują, choć nie zawsze w sposób oczywisty, skojarzenia z Zagładą. Autorzy i autorki książki proponują interpretacyjne podążanie za śladami odciśniętymi w polskim zbiorowym imaginarium. Odsłaniają mapę zagadnień, na którą składają się między innymi: kwestia widzialności ludobójstwa, różne sposoby uwikłania Polaków w Zagładę, martyrologiczna rywalizacja z jej ofiarami, problem „obojętności” świadków i przejmowania mienia „pożydowskiego”. Pytają również o możliwość reprezentacji doświadczenia Holocaustu i wskazują szereg dylematów związanych z pamięcią o nim, m.in. etyczny wymiar form upamiętniania czy edukacji oraz „skażenie” polskiej ziemi przez to wydarzenie historyczne.

Liczba stron: 584 | ISBN/ISSN 978-83-65369-82-6 | Cena: 59.90 zł | E-book

Jerzy Andrzejewski. Przyczynek do biografii intymnej anna demadre-synoradzka Pierwsza od dwóch dekad, oparta na głębokich badaniach archiwalnych, pionierska pod względem perspektywy badawczej biografia Jerzego Andrzejewskiego przynosi nieznany obraz pisarza. Autorka książki skupia się na życiu osobistym twórcy, które w istotny sposób kształtowało jego przekonania, idee i działania artystyczne. Bohaterami książki, obok samego Andrzejewskiego, są rozmaite znane postaci życia literackiego, m.in. Józef Czapski, Krzysztof Baczyński, Jarosław Iwaszkiewicz, Zygmunt Mycielski, Marek Hłasko, Czesław Miłosz. Tworzą one „prywatność mikrospołeczną” (termin Przemysława Czaplińskiego), w której budowała się tożsamość autora Miazgi.

Liczba stron: 800 | ISBN/ISSN 978-83-65369-50-5 | Cena: 69.90 zł | E-book

k atalog wiosna 2017


Zgubiłem okulary. Listy z lat 1947-1962 wanda i władysław broniewscy Publikowane po raz pierwszy listy Władysława i Wandy Broniewskich obejmują czas powojenny, niezwykle ciekawy ze względu na drogę Broniewskiego, który po powrocie z Anglii i śmierci wieloletniej przyjaciółki Marii Zarębińskiej próbował wpisać się w nową polską powojenną rzeczywistość Wyłaniają się tu nie tylko prywatne rozterki, ale też cały wachlarz kontekstów i obserwacji politycznych oraz historycznych. Korespondencja pokazuje zarazem mechanizmy, jakie wykorzystywano w czasach PRL-u wspierania twórczości literackiej oraz przywileje towarzyszące wybranym twórcom: zagraniczne sanatoria, wille ofiarowane przez państwo, wysokie zarobki... Pośrednio jest to również sugestywna charakterystyka ówczesnego środowiska intelektualnego i artystycznego.

Liczba stron: 352 | ISBN/ISSN 978-83-65369-49-9 | Cena: 39.90 zł

wcześniej ukazały się:

Stanęła naga… powieść nieskończona Władysław Broniewski

Miłość jest nieprzyjemna. Listy ze wspólnego życia Janina i Władysław Broniewscy

ISBN 978-83-62467-50-1 Cena: 34.90 zł

ISBN 978-83-63855-97-0 Cena: 49.90 zł

Pamiętnik Władysław Broniewski

Publicystyka Władysław Broniewski

ISBN 978-83-63855-59-8 Cena: 39.90 zł

ISBN 978-83-64682-96-4 Cena: 39.90 zł

k atalog wiosna 2017


Hello World michał r. wiśniewski Hello world! Życie jest sitcomem, w którym nie ma śmiechu z taśmy, tylko kolejne sezony z następnymi komplikacjami fabuły. Zdjęcie z anteny jest jak koniec świata, ale przecież nic naprawdę się nie kończy, a stare serie powracają po latach z nową obsadą. Ludzie analogowi i ludzie cyfrowi. Sfrustrowana nastolatka, współczesna trzydziestolatka w ciąży, programista z pomysłem na startup, kreatywna zmagająca się z wyzwaniami kapitalizmu. W labiryncie ludzkich spraw, na rozstaju dróg, na zakręcie. Jetlag był o miłości. God Hates Poland o nienawiści. Hello World to książka o nadziei. Witaj świecie! Michał R. Wiśniewski (1979) – publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, w magazynach „Pulp, „Nowa Fantastyka”, „Kmag”, „Arigato”, portalu next.gazeta.pl, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin – Pascal Lajt. Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl Liczba stron: 320 | ISBN/ISSN 978-83-65369-81-9 | Cena: 34.90 zł | E-book

wcześniej ukazały się:

God Hates Poland

Jetlag

Liczba stron: 276 | ISBN/ISSN 978-8364682-79-7 | Cena: 34.90 zł | E-book

Liczba stron: 232 | ISBN/ISSN 978-8364682-04-9 | Cena: 29.90 zł | E-book

patronaty:

k atalog wiosna 2017


Nowa Odyseja. Opowieść o kryzysie uchodźczym w Europie patrick kingsley Haszema al-Soukiego, skromnego informatyka pracującego w wodociągach w Damaszku, trudno nazwać buntownikiem, ale i tak funkcjonariusze Baszszara al-Assada zamknęli go w katowni reżimu. Po wyjściu z więzienia al-Souki emigruje z Syrii do Egiptu. Stamtąd samotnie przedostaje się na Sycylię. Płynie sam, bo boi się o rodzinę – niedługo przed jego przeprawą statek tego samego szmuglera idzie na dno wraz z 300 migrantami. Pierwsze kroki w Europie są trudne, po zejściu ze statku al-Soukiego wita komitet Frontexu który zamiast uścisku dłoni oferują ludziom strzał z termometru w czoło. Nowa Odyseja to historia Haszema i jemu podobnych migrantów, zmuszonych przez wojnę, głód i nędzę do porzucenia starego, bezpiecznego i spokojnego życia. Itaka nie jest jednak dla nich. patronaty:

Liczba stron: 352 | ISBN/ISSN 978-83-65369-66-6 | Cena: 44.90 zł | E-book

A słabi muszą ulegać? Europa, polityka oszczędnościowa a zagrożenie dla globalnej stabilizacji janis warufakis Historia powstania i upadku europejskiej waluty spisana przez Janisa Warufakisa wciąga i porusza. Służy też ku przestrodze, bo jak pisze autor, „zjednoczona Europa oparta na wolnym handlu, swobodnym przepływie kapitału, wspólnym prawie pracy i wspólnej walucie da się, niestety, pogodzić zarówno z programem nazistowskim, jak i z programem postępowym, humanistycznym, internacjonalistycznym. Tę otrzeźwiającą myśl dzisiejsza Europa ma obowiązek utrwalić w swej zbiorowej świadomości”. patronat:

Liczba stron: 416 | ISBN/ISSN 978-83-65369-67-3 | Cena: 54.90 zł | E-book

k atalog wiosna 2017


Euro joseph stiglitz Eurokryzys, Brexit, zastój gospodarczy, sytuacja awaryjna, a za chwilę już kryzysowa – oto Europa dziś. W swojej najnowszej książce noblista i bestsellerowy autor rozmontowuje na części pierwsze dzisiejszy konsensus w kwestii tego, co dolega dzisiaj Europie. Przeciwstawia się zwolennikom zaciskania pasa, krytykuje działania Europejskiego Banku Centralnego i kreśli plany tego, jak uchronić od zniszczenia ekonomicznego nasz kontynent i świat. Euro miało przynieść dobrostan, lecz stało się inaczej. Poszczególne kryzysy pokazują ograniczenia wspólnego rynku, zastój Europy po części wynika ze wspólnej waluty, która już u swoich początków była problematyczna, ponieważ integracja gospodarcza przeważała nad polityczną. Stiglitz dobitnie pokazuje, że dzisiejsza struktura promuje raczej rozbieżność niż spójność w europejskiej wspólnocie i proponuje konkretne sposoby uleczenia tej sytuacji, m.in. nowy system „elastycznego euro”. U podstaw całości książki leży proste pytanie: czy Europa może rozwijać się bez euro?

Liczba stron: 276 | ISBN/ISSN 978-83-65369-94-9 | Cena: 69.90 zł | E-book

Nierówności anthony b. atkinson Nierówności są z nami od zawsze: archeologowie znajdowali ich ślady na prehistorycznych stanowiskach, w starożytnej republice rzymskiej senatorzy bogacili się kosztem niewolników i podbitych terytoriów, w czasach reformacji w niemieckich miastach współczynnik Giniego szybował do niebotycznych poziomów. Czy skoro po tylu latach reform, wojen i postępu wciąż nie poradziliśmy sobie z tym, że jedni mają więcej a inni mniej, problem w ogóle da się rozwiązać? Anthony B. Atkinson, jeden z najważniejszych badaczy zajmujących się nierównościami, twierdzi że tak, choć będzie to wymagało reform bardziej wyszukanych niż zwykłe podwyższenie podatków dla bogatych i szeregu kompleksowych zmian w dziedzinach zatrudnienia, technologii, ubezpieczeń społecznych, dystrybucji kapitału i opodatkowania.

Liczba stron: 276 | ISBN/ISSN 978-83-65369-95-6 | Cena: 69.90 zł | E-book

k atalog wiosna 2017


Źli Samarytanie ha joon chang Źli Samarytanie. Tajna historia kapitalizmu to porywająca historia awansu nędzarzy do rangi czempiona globalnych rynków. Opowieść nie nowa, ale mało znana – ponieważ dotychczas to zwycięzcy pisali historię i naginali ją do własnych potrzeb, kreując użyteczne dla swych interesów mity. Orędownicy wolnego handlu, niewidzialnej ręki rynku i wycofania państwa z gospodarki pragną by inni zapomnieli, że dzisiejsi liderzy światowej gospodarki, ze Stanami Zjednoczonymi na czele, sami zamykali dostęp do swych rynków, chronili swój raczkujący przemysł przed konkurencją, wspomagali prywatny biznes za publiczne pieniądze, a wolny handel wymuszali na słabszych przemocą. Liczba stron: 320 | ISBN/ISSN 978-83-65369-15-4 | Cena: 39.90 zł | E-book

Ekonomia: instrukcja obsługi Ha-Joon Chang, niepokorny brytyjski ekonomista, tłumaczy w jaki sposób jego koledzy i koleżanki (choć głównie koledzy, kobiety są zdecydowanie rozsądniejsze) po fachu przekonali nas, że posiedli tajemną wiedzę o funkcjonowaniu nie tylko gospodarki, ale też właściwie wszystkiego innego. Liczba stron: 320 | ISBN/ISSN 978-83-64682-35-3 | Cena: 39.90 zł | E-book

23 rzeczy których nie mówią ci o kapitalizmie Liczba stron: 352 | ISBN/ISSN 978-83-65369-64-2 | Cena: 34.90 zł | E-book

patronaty:

k atalog wiosna 2017


Przeciw demokracji. Idee polityczne XX wieku w Europie jan-werner müller To jedna z najważniejszych książek kreślących polityczny pejzaż minionego wieku. Opisując intelektualne, polityczne i kulturowe ruchy od początku wieku, przez wojny światowe po rewolucje lat 60. Jan-Wener Müller wskazuje na problemy, z którymi mierzyć musi się demokracja. Bohaterami książki czyni nie tylko najsłynniejszych przywódców, lecz także niesłusznie zapomnianych politycznych myślicieli, ruchy społeczne, instytucje, które wywarły ogromny wpływ na to jak wyglądał wiek XX.

Liczba stron: 384 | ISBN/ISSN 978-83-65369-32-1 | Cena: 44.90 zł

w czerwcu ukaże się:

Co to jest populizm? jan-werner müller Trump, Berlusconi, Erdoğan, Le Pen, Orbán, Kaczyński – gdzie nie spojrzeć, tam populiści. Ale co to właściwie jest populizm? Czy każdy, kto krytykuje Wall Street i komu nie podoba się coś w Unii Europejskiej, jest populistą? Jaka jest różnica między prawicowym i lewicowym populizmem? Czy populizm zbliża rząd do ludzi, czy jest zagrożeniem dla demokracji? Kim są w ogóle ci „ludzie” i kto mówi w ich imieniu? Co to jest populizm? to prowokacyjna i przystępna w lekturze książka, która pokazuje, jak demokraci powinny radzić sobie z populistami, a w szczególności, jak przeciwstawić się ich pretensjom do tego, że mówią w imieniu „milczącej większości” lub „prawdziwych ludzi”.

Liczba stron: 160 | ISBN/ISSN 978-83-65369-93-2 | Cena: 34.90 zł | E-book

k atalog wiosna 2017


Krytyka Polityczna nr 45 Znudzeni, zmęczeni, wściekli Zbyt znudzeni, by przejmować się polityką. Zbyt zmęczeni, żeby na dłuższą metę zaangażować się w jej zmianę. Zbyt wściekli, żeby tolerować dzisiejsze status quo. Co zrobić w sytuacji, gdy wygląda na to, że bajka, która do tej pory organizowała nasz polityczny program, właśnie się skończyła? A może w ogóle nie ma co się polityką przejmować? Przecież: It’s all fake news! W 45. numerze „Krytyki Politycznej”, balansując między ADHD a syndromem wypalenia, zajmujemy się kryzysem dzisiejszej demokracji liberalnej. Czy jest nad czym płakać i czy faktycznie warto ją ratować? Co robić, jak żyć? Wśród autorów m.in. Kinga Dunin, Byung-Chul Han (pierwszy raz po polsku), Jakub Bożek, Pierre Rosanvallon, Jan-Werner Müller, Marcin Kaliński, Andrzej Leder, Jakub Majmurek, Jakub Dymek, McKenzie Wark, Adelajda Truścińska, Janis Warufakis, Artur Żmijewski.

Liczba stron: 320 | ISBN/ISSN 978-83-65369-67-3 | EAN 9771644091457 | Cena: 19.90 zł | E-book

Donald Trump: Jak on to zrobił? david cay johnston David Cay Johnston, wielokrotnie nagradzany dziennikarz śledczy, który spędził ponad trzydzieści lat na badaniu biografii Trumpa, odpowiada na te pytania, pokazując często małe znane fakty z życia i kariery obecnego prezydenta USA. Zaczynając od jego dziadka, nielegalnego imigranta z Niemiec, który wzbogacił się na budowaniu burdeli w czasach gorączki złota, poprzez szemrane biznesy Trumpa na rynku nieruchomości, które sprawiły, że jego imperium stało się zbyt wielkie by upaść, aż po wyścig o fotel prezydencki, Johnston ukazuje prawdopodobnie najbardziej pełny obraz wpływów kontrowersyjnego przedsiębiorcy i celebryty. Gwiazda mediów, urodzony biznesmen, a może błyskotliwy polityk? Można go kochać i nienawidzić, ale z pewnością warto wiedzieć, w jaki sposób, pomimo licznych kontrowersji i kłopotów z prawem, Donald Trump stał się tym, kim jest.

Liczba stron: 416 | ISBN/ISSN 978-83-65369-96-3 | E-book

k atalog wiosna 2017


POLECAMY

Zakonnice odchodzą po cichu marta abramowicz

Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała. W ciążę z biskupem zaszła. Jak one tam bez chłopa wytrzymują? Chyba w czystości nie żyją? patronaty/matronaty:

Liczba stron: 224 | ISBN/ISSN 978-83-64682-91-9 | Cena: 39.90 zł | E-book

Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania harald welzer, sönke neitzel

Mit Wehrmachtu niezaangażowanego w zbrodnie wojenne trwał jeszcze wiele dekad po wojnie. Dwóch niemieckich badaczy rozprawiło się z nim raz na zawsze. Materiały odnalezione przez nich w brytyjskich i amerykańskich archiwach są po prostu wstrząsające. Żołnierze mogą zmienić nasze poglądy na wojnę. „Der Spiegel”

Liczba stron: 400 | ISBN/ISSN 978-83-63855-87-1 | Cena: 49.90 zł

Ma być czysto anna cieplak

Mieć piętnaście lat to jak cierpieć na nieuleczalne zaburzenia urojeniowe. Każdą uwagę na swój temat analizuje się po sto razy, kompleks wyrasta na kompleksie, a wszystko, co fajne, jest zabronione. Oliwia boi się, że zaszła w ciążę z Chomikiem o grzywce Biebera. Czy z powodu pechowego wypadu do sklepu, gdy jej kolegów przyłapano na kradzieży batonów, wyląduje w ośrodku? Julii to raczej nie grozi, jest z lepszego osiedla. Nie jest jednak pewna, czy w sercu Usziego wygra z żołnierzami wyklętymi, ani nawet, czy by tego chciała. patronat:

Liczba stron: 223 | ISBN/ISSN 978-83-65369-31-4 | Cena: 29.90 zł

k atalog wiosna 2017


patronat:


Emily Witt przenosi się do San Francisco, epicentrum nowego seksu, i w brawurowym reportażu pokazuje nam świat sieciowych serwisów randkowych, kamerek i medytacji orgazmicznej.

WWW.WYDAWNICTWO.KRYTYKAPOLITYCZNA.PL PAT R O N AT:

Katalog. Wiosna 2017  

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Katalog. Wiosna 2017  

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Advertisement