Issuu on Google+

Pead/ristid

Tähed/ruudud

TEEME KODUEHITAJA ELU LIHTSAMAKS

Pead/ristid

Tähed/ruudud

Pead/ristid

Tähed/ruudud

MESSIKALENDER

TUTVUSTAME STRATEEGILIST PARTNERIT: DOW CHEMICALS

WOLF TALES HUNDIJUTUD

KEVAD | SUVI 2016

04 Topelt ruudud

03 Pead/teravristid

04 Topelt ruudud

03 Pead/teravristid

EasyPRO spaatel® + 04 Topelt ruudud

03 Pead/teravristid

Innovatsioon:

HUNDI KREEDO ROHELINE MÕTLEMINE EHITUSES TERE TULEMAST HUNDIKARJA!

OLIVÉ rebränding KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD


„PESSIMIST NÄEB IGAS VÕIMALUSES RASKUSI. OPTIMIST NÄEB IGAS RASKUSES VÕIMALUSI.” Meie hundikarja juhid on viimasel poolaastal tihti kokku saanud ja ühiseid eesmärke arutanud, et need oleksid lihtsasti mõistetavad, saavutatavad ja inspireerivad. Tundidepikkuste arutelude tulemusel on valminud WG strateegia aastani 2021. Nüüd tuleb need eesmärgid kõigi üksuste kõikidele töötajatele selgeks teha. Lihtne, eks? Loomulikult mitte. Kuidas saavutada seda, et müügiinimene Venemaal ja tööline Hispaanias mõtleks ühtmoodi? Oleme meeskonnana edukad vaid siis,

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016

kui teame, et saame kõigi peale loota. Mida siis teha, et sõnad oleksid midagi enamat kui vaid moto? Endast ja oma meeskonnast maksimumi andmiseks ei olegi tarvis mingeid suuri sõnu ega strateegiaid. Oleme kehtestanud lihtsad ja selged põhimõtted, mille järgimine teebki meid maailma parimateks.

Hundi kreedo: »» »» »» »» »» »» »» »» »» »» »» »» »»

Olen täpne. Tunnen oma valdkonda. Hoolin. Olen osa grupist/meeskonnast. Väärtustan ja hindan teiste tööd. Pean kinni tähtaegadest ja antud lubadustest. Vastan kõigile küsimustele, aga kui vastust ei tea, siis nii ütlengi – sellest sõltub ju teiste töö. Tunnustan kolleege. Annan konstruktiivset tagasisidet. Tean, et minu meeskonnale antakse hinnang minu töö põhjal. Annan alati endast parima. Olen optimist – igas probleemis leidub mingi võimalus. Ja eelkõige – oleme siin sellepärast, et meie kliendid on olemas!

Kui tunned, et tahad ja suudad neid põhimõtteid järgida, ongi edu tagatud. Lihtne! Kindlasti paljude jaoks. Kui kõigi jaoks, siis oleme tõepoolest maailma parim meeskond!

Jaan Puusaag Wolf Groupi ja Krimelte juhatuse esimees

2 Juhtkiri 3 Uudised 4 Meeli Pedak: „Asume väikeses Eestis, aga oleme suured.” 5 Jooks mugavustsoonist väljas – Oriol Burzon 6 EasyPRO spaatel ® – hermeetiku mugavaks pealekandmiseks 8 PENOSIL EasyPRO pakub kodu- ehitajale uusi ainulaadseid võimalusi 9 Käivitus OLIVÉ kaubamärgi rebrändingu projekt 10 Wolf Group messidel 12 Roheline ehitus – parema ja tõhusama keskkonna kujundamine 15 Partner: Dow Chemicals 16 Galerii 18 Pilguheit: uustulnukad 19 Õnnitleme: raudvara, sünnipäeva lapsed, värsked lapsevanemad

ditsirvaret/daeP 30

duduur tlepoT 40

HUNDI KREEDO

AASTA 2016 on täies hoos. WG on langusest üle saanud ja vaatab suvepäikese valguses optimistlikult tulevikku. Käimas on meeskonnatöö aasta. Meeskonnast rääkides – vaatame lähemalt, kes meie tiimi kuuluvad. Igapäevaselt ei mõtlegi me tavaliselt sellele, kuivõrd mitmekesine meie meeskond on. Näiteks pakendaja Venemaal, müügiesindaja Rumeenias, laboritöötaja Hispaanias, tarnija Eestis jne. Nad kõik on osa meie meeskonnast, kellega koos igapäevaselt oma eesmärkide poole püüdleme. Keskmine hunt on 40-aastane, 2/3 mees, 1/5 hispaanlane ja 1/4 eestlane, kutseharidusega, töötanud meil juba üle viie aasta ja tal on kaks last: poeg ja tütar. Meil seisab ees ülesanne, mis on samaaegselt lihtne ja raske. Kas kogu hundikari mõistab meie sihte ühtmoodi? Kas oleme kindlad, et töötame ühe ja sama eesmärgi nimel?

2

ditsirvaret/daeP 30

duduur tlepoT 40

SELLES NUMBRIS

Tutvustame autoreid NIGEL PITTMAN 12-aastase avalike suhete kogemusega konsultant, kelle erialaks on ehitus ja kes on 25-aastase töökogemusega ehitussektoris. Selles numbris kirjutab ta rohelisest mõtteviisist ehitusvaldkonnas. ANNELI KULVER Omab CMI tunnistust turunduses ja müügis ning bakalaureusekraadi avalikus halduses. Ta on Krimeltes töötanud alates aastast 2007, omades laialdasi kogemusi tooteetikettide ja -pakendite valdkonna ning turundusprojektide juhtimises. Käesolevas numbris kirjutab ta Wolf Groupi tutvustamisest messidel. PHILIP P. PHILIPOFF  Tal on rahvusvaheline taust ja põhjalikud kogemused tarbekaupade, kinnisvara ja teenuste sektoris nii juhtimise, turunduse kui ka kommunikatsiooni alal. Philip on olnud Krimelte turundusdirektor alates 2012. aastast. Selles numbris kirjutab ta mitmel teemal.


WOLF GROUP RAJAB TOOTEJUHTIMISOSAKONNA

Wolf Group teatas, et ettevõtte struktuuris luuakse uus üksus – tootejuhtimise osakond. Osakonna juhatajaks saab Veigo Kallaste, kes hakkab vastutama kogu grupi tootejuhtimise eest. Veigo liitus Krimeltega aastal 2012 ja vastutas siis ehitusprojektide ning hiljem uurimis- ja arendusprojektide juhtimise eest. Lisaks mitmete teiste edukate projektide juhtimisele on Veigol olnud oluline roll ka uue EasyPRO spaatli kujundamisel.

JAAN PUUSAAG - MUUSIK

03 Pead/teravristid

ditsirvaret/daeP 30

UUDISED

TERE TULEMAST HISPAANIASSE, PENOSIL EasyPRO! Käesoleva aasta märtsis lansseeris Wolf Group uue jaekontseptsiooni PENOSIL EasyPRO Hispaania turul. Grupi tööstusklientidele, ehitusettevõtetele ja professionaalsetele kasutajatele on mõeldud kaubamärk OLIVÉ. PENOSIL pakub aga lahendusi nii professionaalidele kui kodukasutajatele. PENOSIL EasyPRO sari on Portugali turul olnud 2015. aasta teisest poolest saadik ning pärast seal saavutatud edu on aeg see nüüd ka teistele arenenud turgudele viia.

Ei, see ei ole mingi nali. Wolf Groupi ja Krimelte juhatuse esimees Jaan Puusaag osales ettevõtete bändide võistlusel Firmabänd 2016 ja jõudis ka finaali. Ta oli oma tenniseklubi bändi VIA Pallase liige. Jaani bändi saatis edu ja nad said JCI eriauhinna ehk võimaluse esineda 2. juunil Tallinna Raekoja platsil.

KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD

3


ditsirvaret/daeP 30

PERSOON

MEELI PEDAK:

“Asume väikses Eestis, aga oleme suured.” TEGELIKULT ON Meeli Krimeltes

Meeli, kes asus 2016. aasta jaanuaris Krimeltes tööle ostudirektorina, räägib meile, milliseid väljakutseid ettevõte talle pakub ja mida talle vabal ajal meeldib teha.

töötanud juba 5 aastat, tarneahela juhi positsioonil. Uus aasta saabus aga uue väljakutsega asuda ostudirektoriks. Wolf Groupis töötamist naudib Meeli väga, rõhutades mitmekesisust tänu erinevatele tootmis- ja müügiüksustele nii Eestis kui välisriikides: “See võimaldab suhtlemist eri kultuuridest inimestega. Lisaks on kindlasti oluline ka see, et ise on võimalik protsesse muuta ja parandada. On tore tunne, et asume väikses Eestis, aga oleme suured!” Krimelte OÜ on Eestis üks neist vähestest ettevõtetest, mis ühest küljest on laia globaalse haardega, samas asuvad omanikud ja juhtimine Eestis. Seda peab Meeli suureks plussiks, omades ka kogemust, kus ülemus asub teises riigis ja otsuseid tehakse mujalt. Võimalus ettevõtte tasandil kiiresti ja paindlikult reageerida, teha otsuseid ilma liigse bürokraatiata annab võimaluse ettevõttel kiiresti areneda. Seeläbi on võimalik ka kõigil töötajatel sellest arengust osa saada. Meeli jaoks on väga olulised toredad kolleegid, kellega on meeldiv ühise eesmärgi nimel koos töötada!

Väljakutse pakub rahuldust

Uuel ametikohal on Meeli eesmärk anda maksimaalne panus ettevõtte arengusse. Ta loodab, et tema silmad on piisavalt lahti, et osata näha igal pool võimalusi ning neid targalt ära kasutada. Naine ei

4

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016

pane pikki eesmärke täpselt paika, kuna kõik ümberringi on pidevas muutumises ning tuleb olla paindlik. Lühiajalisemaid eesmärke, mis on konkreetsemad ja puudutavad protsesside parandamist, täiustamist, probleemide lahendamist ja igapäevast toimimist, on palju ja nendega tuleb lihtsalt võimalikult efektiivselt tegeleda. “Kokkuvõtvalt: proovin teha nii, et annan kõiges, mida teen, endast parima. Ainult siis tuleb ka hea tulemus, mis annab omakorda uut energiat edasi liikuda,” ütleb Meeli.

Positiivne meelestatus on edu võti

Meeli usub kindlalt, et motiveeritud töötajad ja hea koostöö on võti heade tulemuste saavutamiseks. Seega on tema eesmärk motiveerida ka oma osakonna töötajaid nii, et nad tuleksid iga päev hea meelega tööle, oleksid positiivselt meelestatud ja rahul. Ma võtan raskusi, lahendamist vajavaid olukordi väljakutsetena, sest mulle ei meeldi lahendamata asjad ja paigalseis. Ka igast veast on võimalik targemaks saada ja õppida. Sama põhimõtet järgib Meeli ka eraelus ning eelistatuim vaba aja veetmise viis on ikka koos perega. „Tore on koos perega suviti reisida, aga ka näiteks käia maal kartuleid võtmas või panna dressid selga ja minna lihtsalt poegade ja mehega väljakule jalgpalli mängima,” ütleb ta. Samuti armastab Meeli näpud mulda pista, tal on aias palju lilli ja muid taimi, sealhulgas 40 erinevat roosisorti.


PERSOONILUGU

Pikamaajooksjana teab Olivé Química tootmisjuht Oriol Burzon, et ultrajooks nõuab suuri pingutusi, järjepidevust ja ohverdusi. Jooksus viivad väikesed sammud suurte eesmärkideni, samamoodi nagu tootmises viivad väikesed täiustused suurema tootlikkuse ja parema kvaliteedini. PIDEV ARENG ja enda piiride nihutamine ongi Orioli ajendiks ja motivaatoriks. Tema vastutusalaks Olivé Química tootmishoones Barcelona lähedal Gavàs on silaanid, silikoonid ja liimid ning ka laod ja hooldus. Oriol mäletab, et kui ta ettevõttega 2015. aasta jaanuaris liitus, oli tootmisprotsess veidi segane. Sellest ajast peale on ta selle parandamise nimel tööd teinud. „Mulle väga meeldib, et kõike, mida me tootmise parandamiseks teeme, on töötajate igapäevatöös väga hästi tunda ja näha,“ ütleb Oriol. Erinevalt levinud arvamusest on tehasetöö iga päev erinev ja see ongi üks põhjustest, miks Oriol seda naudib. Näiteks intervjuu andmise päeval kulus tal varahommikust alates viis tundi, et leida ühe masina rikke põhjus. „Rutiini tekkimine ei ole lihtsalt võimalik. Nüüd ootan juba järgmist probleemi,“ naljatab Oriol. Ta ei ole endale

loonud illusiooni, et tootmisprotsessiga seotud probleemid saab vaid ühe nupuvajutusega lahendada. „Kõike tehakse sammhaaval. Alati. Iga tehase põhieesmärk on tõsta ohutust, kvaliteeti ja tootlust. Minu jaoks on oluline põhiteemad tähtsuse järjekorda seada. Kui tead, millele keskenduda, arenevad asjad juba iseenesest,“ ütleb ta.

Kirg mägede vastu

Mägedes käimine on Orioli suur kirg. Ta kasvas üles La Llacuna mägikülakeses, kus elab alla tuhande inimese. „Minu esimesed mälestused on kõik seotud mägedega – matkamine, jalgrattasõit, mägironimine, suusatamine ja jooksmine,“ räägib Oriol. Kuna talle meeldib ennast proovile panna, on ta viimased neli aastat teinud mägijookse, mis on tavapärasest maratonist ehk 42 kilomeetrist pikemad ja mida kutsutakse ultra-

03 Pead/teravristid

Jooks mugavustsoonist väljas

jooksudeks. Tavaliselt jookseb ta neljal kuni seitsmel päeval nädalas, sõltuvalt võistlushooajast, mis algab aprillis ja kestab oktoobrini. Tema pikim lõpetatud jooks oli 120 kilomeetrit, mille läbimiseks kulus tal umbes 17 tundi.

Magavale kassile hiir suhu ei jookse

Orioli meelest aitavad ultrajooksud teda igapäevatöös väga palju. „Tootmises on meil aastaeesmärgid, mida võiks võrrelda ultrajooksude hooajaga – suuri eesmärke ei ole võimalik kõiki korraga saavutada. Peame tegema palju üksikuid samme ja iga samm ongi omaette väike eesmärk, millele keskenduda. Selle saavutamiseks ja motivatsiooni hoidmiseks pead pingutama, olema järjepidev ja tegema ohverdusi ning sa ei tohi kunagi alla anda. Siis on kõik võimalik,“ selgitab Oriol. Kahe-kolme aasta pärast tahaks ta läbida võistluse Ultra-Trail du MontBlanc vähem kui 24 tunniga. Võistlust peetakse üheks Euroopa kõige raskematest: distants on 166 kilomeetrit ja mõned lõigud sellest asuvad kõrgemal kui 2500 meetrit merepinnast. „Ma jooksen, sest selline ma olen. Käin nendel jooksudel, kuna mulle ei meeldi mugavustsoonis püsida. Tahan pidevalt areneda ja oma piire nihutada. Kui tänase tööpäeva lõpetan, lähen samuti mägedesse jooksma,“ ütleb Oriol.

KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD

5


INNOVATSIOON

ditsirvaret/daeP 30

01 Tähed/ruudud

EasyPRO spaatel® –

hermeetiku mugavaks pealekandmiseks

JAAN PUUSAAG, Wolf Groupi ja Krimelte juhatuse esimees „Esimene tagasiside turult on olnud väga positiivne. Edasimüüjad võtsid lisatarvikud soojalt vastu. Need tõstavad meid konkurentide hulgas esile. Loodame, et kasutajad annavad neile sama hea hinnangu nagu edasimüüjadki.”

PENOSIL EasyPRO sarjaga tulevad nüüd kaasa tasuta lisatarvikud, mis hõlbustavad toodete kasutamist. UUE TOOTESARJA PENOSIL

6

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016

ras, Wolf Groupi jaemüügi arendusjuht. Seega käis Hispaania disaini- ja brändiagentuur Summa uue EasyPRO sarja arendamise käigus välja idee, et hermeetiku mugavamaks pealekandmiseks võiks kasutusele võtta spaatli.

03 Pead/teravristid

EasyPRO väljalaskmisega tutvustab Wolf Group turule uhiuut tasuta lisatarvikut, mille abil on silikoone ja hermeetikuid märksa lihtsam peale kanda. Wolf Group on välja arendanud spetsiaalse aplikaatori, millega on hermeetiku pealekandmine lihtne ka kogenematu ehitaja jaoks. Uue tootesarja ja uute lisatarvikute eesmärk on pakkuda kasutajatele parimaid tulemusi. Kui Wolf Group EasyPRO projektiga tööd alustas, oli põhieesmärk tõsta toodete kasutusmugavust. „Probleem seisnes selles, et kui klient ostis poest hermeetiku − ükskõik kui kvaliteetse või kalli −, ei olnud ta 80% tõenäosusega siiski lõpptulemusega rahul. Ja seda mitte toote kvaliteedi pärast, vaid selle tõttu, et kliendid ei osanud toodet õigesti kasutada,” selgitab Dovydas Aušt-

Spaatli kujundus on meeskonnatöö

Spaatli kujundus muutus projekti käigus mitu korda. „Wolf Groupis ei ole meil disainerit. Spaatli disainis kogu meie meeskond. Soovisime selle kujundada võimalikult mugavaks ja täpseks,” ütleb Veigo Kallaste, uue Tallinna tootejuhtimise osakonna juhataja. Spaatli ühe, esialgse kujunduse käsitsi joonistatud kavandi autor oli Jaan Puusaag, Wolf Groupi ja Krimelte juhatuse esimees. Veigo Kallaste, kes on hariduselt insener, lisas mõned ideed, kuna ta on

silikooni ja hermeetikute eduka pealekandmise spetsiifikaga hästi kursis. Meeskonna teised liikmed pakkusid samuti oma ideid. Spaatli kujunduse lõplik väljatöötamine ja toote turuletoomine võttis aega 16 kuud. Selle aja jooksul prooviti eri kujusid ja sobivaima plastmassi leidmiseks testiti erinevaid materjale kolm kuud. Spaatli nurgad keerati kaarjaks, et sellega saaks liitekohtade nurki puhastada.

Esialgne tagasiside – oodatust veelgi parem

Wolf Group on spaatli turule paisanud juba Portugalis, Leedus, Eestis, Lätis ja Hispaanias. Teised turud järgnevad samuti peagi ning eeldatavalt müüakse 2016. aasta suvel EasyPRO hermeetikute sarja koos aplikaatoriga juba kõigil turgudel.


INNOVATSIOON

03 Pead/teravristid

„Pilootturgudeks olid Leedu ja Portugal, kus uus sari ja lisatarvik väga edukaks osutusid. Turgudele sisenemine viibis veidi, aga sellegipoolest on praeguseni tulemused vägagi muljetavaldavad olnud. Nüüd on küsimus lokaliseerimises,” ütleb Tiit Arro, Wolf Groupi ja Krimelte äriarendus- ja turundus­ direktor. „Tagasiside on olnud oodatust parem. Kliendid on EasyPRO spaatlit nähes öelnud „Jah, see ongi just see, mida ma vajan”, aga keegi teine ei ole sellise asja pakkumisele varem mõelnud,” ütleb Dovydas Auštras. Kui varem oli ainult 20% kodukasutajatest silikooni või hermeetikuga rahul, sest ülejäänud ei osanud seda õigesti kasutada, siis nüüd on olukord vastupidine. 80% klientidest on EasyPRO spaatli abil tehtud tööga rahul ja 20% ei ole. „Teeme selle 20% osas

veel tööd ja soovime koostada neile parimad juhised ja nõuanded uue tarviku kasutamiseks, et ka nemad saaksid tõeliselt head tulemused,” lisab Dovydas Auštras.

Uus hermeetikute standard

Wolf Group on praegu ainus ettevõte, mis koos tootega tasuta spaatli kaasa annab. „Spaatel on ainulaadne – sellise tarvikuga tooteid keegi teine ei paku. Loomulikult on turul saadaval igasuguseid tarvikuid, aga ükski ei ole tootega kohe kaasas,” ütleb Tiit Arro. EasyPRO spaatel on patenteeritud. Dovydas Auštras lisab, et konkurendid hoiavad Wolf Groupil silma peal ja üritavad tõenäoliselt millegi sarnasega välja tulla, aga see ei saa olla täpselt samasugune. Ilmselt ei tule analoogset toodet turule veel aasta-

paari jooksul, sest sellist asja pole lihtne arendada ega masstoota. „Konkurentide reaktsioon näitab, et oleme turul uue hermeetikute standardi loonud. Usun, et nii 3 kuni 5 aasta pärast ei olegi Euroopas võimalik müüa kvaliteethermeetikut ilma sellega komplektis oleva spaatlita. Sellest saab nagu mingi standard, mida kõik soovivad. Nii et oleme justkui pannud aluse uuele moesuunale,” ütleb Dovydas Auštras.

Ei ole ainus EasyPRO tarvik

EasyPRO spaatel ei ole ainus tasuta toode, mida uue kontseptsiooniga kaasa pakutakse. Mõnede sama sarja polüuretaanvahtudega saab kaasa patenteeritud EasyPRO vahuaplikaatori, mis tagab püstolist lastud vahuga võrreldavad tulemused ilma kallist vahupüstolit ostmata.

KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD

7


TOODE

ditsirvaret/daeP 30

heli- ja soojusisolatsioon; lisaks isolatsiooniplaatide ja katusekivide vaheliste ühenduste tihendamiseks ning akna- ja uksevuukide tihendamiseks. Samasse tootekategooriasse kuuluv silikoonhermeetik sobib paisumisvuukide tihendamiseks toas ja õues; akende, uste ja rippfassaadide ilmastikukindlaks muutmiseks; vuukide tihendamiseks vannitubades, köökides, peeglitel ja klaasidel ning ventilatsiooni ja veetorude tihendamiseks.

Unikaalsed lisatarvikud

PENOSIL

pakub koduehitajale uusi ja ainulaadseid võimalusi. Eestimaine ehituskeemia tootja Krimelte on otsustanud muuta koduehitaja elu veel lihtsamaks: uue PENOSIL EasyPRO tootesarja toodetega antakse kaasa ainulaadsed lisatarvikud.

8

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016

SARJA KUULUB ühtekokku kümme erinevat toodet ning vahud ja hermeetikud on tähistatud nende kasutuskoha järgi, näiteks „Akendele ja ustele“, „Kööki ja vannituppa“ või „Vuukide ja pragude täitmiseks“. Sobiva toote leiab liigselt aega kulutamata.

Multifunktsionaalsed tooted

Kui koduehitaja ei tea, millist vahtu või silikooni ta vajab, siis on soovitav valida tootesarjast just EasyPRO All Purpose tooteid. Nende toodete kasutuskoha tähistus on „Mitmeotstarbeline“. EasyPRO All Purpose vahtu võib kasutada nii montaaži-, tihendamis- kui ka täitevahuna: erinevate liitekohtade ja pragude hermetiseerimiseks, et tagada

Penosilile on tähtsad tarbija mugavus ning toote kasutajasõbralikkus. EasyPRO All Purpose toodetega saab ostja kaasa tööks vajalikud lisatarvikud. EasyPRO All Purpose vahtu ja aplikaatorit koos kasutades kulub toodet poole vähem, võrreldes tavalise kõrrevahuga. Lisaks säästab koduehitaja raha: vahu laskmiseks pole enam vaja vahupüstolit, sest ka EasyPRO aplikaatoriga saavutatakse professionaalne tulemus. Kui võrrelda kõrre- ja püstolivahtu, siis tavalist kõrt kasutades on vahul suur järelpaisumise efekt. Tänu patenteeritud tehnoloogiale annab EasyPRO aplikaator märksa parema tulemuse, mis on võrreldav püstolist lastud vahuga. Seda on lihtne kasutada isegi siis, kui puudub varasem kogemus: doseerimine on täpne, puudub ebameeldiv järelpaisumine ning ülekulu on tänu sellele minimaalne. Uusim tootearendus silikoonhermeetiku juures on aga EasyPRO spaatel, mis võimaldab saavutada korraliku tulemuse lihtsa vaevaga. Lisatarvikuta tihendamine nõuab juba veidi kogenuma ehitaja kätt, et tulemus jääks korrektne. Uus spaatel, millega saab silikooni ka doseerida, on turul ainulaadne ning tagab mõninga harjutamisega maksimaalselt täpse tulemuse. Mõlemad lisatarvikud on Krimelte patenteeritud. Uues tootesarjas on ühendatud Wolf Groupi müügiettevõtete jaemüügikogemus ja tootmisettevõtete professionaalsed lahendused tihendustöödeks. Tooted on saadaval Eesti hästi varustatud ehituspoodides. Rohkem infot: www.penosil.com/easypro


WOLF GROUP’IS

OLIVÉ

03 Pead/teravristid

Käivitus kaubamärgi rebrändingu projekt Pärast esimese ühisprojekti ehk PENOSIL EasyPRO välja­töötamist kodukasutajatele otsustas Wolf Group tellida ülemaailmselt brändingugrupilt SUMMAlt veel ühe tähtsa projekti – OLIVÉ QUÍMICA ja OLIVÉ kaubamärkide rebrändingu.

OLIVÉ kaubamärki tutvustatakse Building Green (Ehitame roheliselt) moto abil, väljendades seda nii uue logotüübi, pakendi kui ka organisatsiooni täiesti uue identiteedi kaudu. Uus imago peegeldab kindlasti fakti, et OLIVÉ pakub kaasaegse arhitektuuri vajadustele vastavaid energiasäästlikke tihenduslahendusi ja aitab niimoodi luua jätkusuutlikumat maailma. Brändiagentuuri SUMMA peakorter asub Barcelonas ning kontorid on Madriidis (Hispaania) ja ka Lissabonis (Portugal). 2016. aasta alguses liitus SUMMA teise tuntud brändiagentuuri Coleman CBXiga, millel on juba 25 aastat edukat töökogemust.

Suurte tänapäevaste kaubamärkide hulgas

SUMMA tegevdirektor Jordi Mateu sõnutsi suudab uus ühisagentuur pakkuda

klientidele, sealhulgas Wolf Groupile, kaks korda rohkem ressursse. Veel üks eriline eelis Wolf Groupi jaoks on fakt, et Coleman CBX on kogenud just pakendikujunduse projektides ja nende meeskonnal on vajalikud oskused. SUMMA muljetavaldavasse kliendibaasi kuuluvad muuhulgas ka INDITEX (maailma suurim moegrupp, kuhu kuuluvad sellised kaubamärgid nagu Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home ja Uterqüe), PEPSICO (rahvusvaheline toidu, suupistete ja jookide tootja), REPSOL (ülemaailmne integreeritud energiaettevõte), MERCK (ülemaailmne ravimi- ja kemikaalifirma), Santander Group (turuväärtuse alusel euroala suurim pank), RTVE (Hispaania rahvusringhääling), Adveo (Euroopa juhtiv kontoritarvete ja -teenuste pakkuja), la Caixa (Euroopa juhtiv hoiupank ja His-

paania suurim finantsasutus), mitmed Euroopa Liidu asutused ja nüüdsest – ka Wolf Group.

Lansseerimine aastal 2017

Nagu eelmise projekti puhul, teevad Wolf Groupi turundus- ja tootearenduseksperdid brändiagentuuriga taas tihedalt koostööd. 16. märtsil 2016 toimus Barcelonas SUMMA kontoris strateegiline nõupidamine. Aruteludes osalesid aktiivselt Wolf Groupi ja Krimelte juhatuse esimees Jaan Puusaag ja tegevdirektor Alar Salum ning OLIVÉ QUÍMICA tegevdirektor Luis Olivé Palau. Uue OLIVÉ kaubamärgi ülemaailmne esmaesitlus toimub eeldatavalt järgmise aasta jaanuaris Münchenis Saksamaal, messi BAU 2017 raames, mis on maailma juhtiv arhitektuuri, materjale ja süsteeme tutvustav mess.

KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD

9


MESSIKALENDER

ditsirvaret/daeP 30

Wolf Group messidel Baltiriikides on Wolf Groupi jaoks messid heaks traditsiooniks kujunenud. Krimelte turundusosakonna välja töötatud tänavune messikontseptsioon on leidnud kasutamist juba mitmel turul. TÄNU PENOSIL EasyPRO tootesarja turuletulekule sündis idee töötada välja terviklik lahendus, et erinevatel turgudel ühe ja sama näoga väljas olla. Krimelte ekspordi turundusjuht Anneli Kulver kommenteerib, et messiboksid on üldjuhul eri mõõdus ja erineva planeeringuga. Selle projekti eesmärk oli luua põhikujundus, mida saab rakendada võimalikult ühtemoodi kõikides riikides. Samuti peeti oluliseks rakendada taaskasutatavat disaini, et

messiboksi kujunduselemente saaks kasutada erinevates riikides ka järgnevatel aastatel. “Võrreldes eelnevate aastatega on tegemist värvirohke lahendusega, seda ka lõpptarbijani jõudmise eesmärgil,” ütleb Anneli. Üldiselt lähtutakse Wolf Groupis mõtteviisist, et messidel tuleb ikka käia, et oma innovatiivsust ja ka järjepidevust näidata.

MÄRTS 2016

Māja 2016 10.−13. märtsil Riias Lätis lokatsioon H-12

Viesturs Saltais, juhatuse liige, Krimelte Läti: “Māja on Läti kõige suurem ehitusmess. Krimelte Läti esitles Penosil EasyPRO sarja ning Tempsi materjale. EasyPRO spaatli vastu oli väga suur huvi. Peamised küsimused olid hinna, ostukoha ja 10-aastase garantii kohta. Messijärgsed emotsioonid on tõesti positiivsed – oli hea võimalus testida spaatlit ning saada kiiret tagasisidet.”

10

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016


MESSIKALENDER APRILL 2016

Eesti Ehitab 2016 03 Pead/teravristid

6.−9. aprillil Tallinnas Eestis lokatsioon C-55

Eikki Kari, müügidirektor, Penosil Eesti: “Üldine emotsioon on suurepärane. Kui kaks esimest messipäeva tundusid rahvarohkuselt pigem keskpärased, siis reede ja laupäev ületasid ootused.  Keskendumine ainult EasyPRO tootesarjale ning spaatli kasutamisele oli õige otsus. Spaatliga tegevus tekitas elevust ning tõmbas inimesi toodetega tutvuma. Paljud olid valmis oma käega selle kasutamist proovima ning enamik avaldas imestust selle üle, kui hea tulemus jääb. Tänu eelnevatel aastatel õpitule ning saadud kogemustele läks messiks ettevalmistus täppi. Fookus peab olema kitsas, tegevusi vähe. Silmajäämise huvides on kõrgemate elementide kasutamine messiboksi kujunduses vajalik ning meie peaksime rohkem esile tõstma Eesti toodet. Üldiselt on latt kõrgele seatud ning raske on sellest üle hüpata.”

FEICON BATIMAT

Individuali statyba 2016

12.−16. aprillil São Paulos Brasiilias

14.−17. aprillil Klaipedas Leedus Lokatsioon 79

Dovydas Auštras, tegevdirektor, Krimelte Leedu: “Huvi oli väga suur spaatli vastu. Samuti EasyPRO sarjas oleva toote Stop Fungi osas. Messil käies peaks püüdma klientidele alati midagi uut pakkuda, et nende tähelepanu püüda. Interaktiivne esitlus on efektiivne.”

OKTOOBER 2016 25. – 28. oktoober Madriidis Hispaanias

VETECO 2016

Olivé Química’s stand at VETECO 2008

JANUARY 2017 16.−21. jaanuaril Münchenis Saksamaal Wolf Group’s stand at BAU 2015

KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD

11


TÖÖSTUS

ditsirvaret/daeP 30

Ten Trinity Square Londonis – uuel viietärnihotelli ja luksuskorteritega hoonel on tsinkkatus, mille eluiga on ligikaudu 80 aastat.

12

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016


TÖÖSTUS

ROHELINE EHITUS – Ehitustööstus on peaaegu alati iga riigi suurim loodusvarade tarbija. TEKST: NIGEL PITTMAN „PANUSE“ MÕJU vähendamine toote kasutusaja jooksul tähendab nii materjalide hankimise ja kaevandamise kui ka tootmisprotsessi ja selle toimimise hindamist. Arvesse tuleb võtta ka muid põhitegureid, nagu hoone kasutamine, hooldamine ja lõpuks lammutamine. Isegi sellisel juhul on „rohelise ehitamise“ eelised tavaliselt tohutu suured ning madal energiatarve ja madalam saaste on vaid paar neist. Peale keskkonnasõbralikkuse hõlmavad saadavad eelised ka paremaid töötingimusi, suuremat tootlikkust ja vähemaid töölt puudumisi.

Säästev ehitamine võib ka kaalu vähendada

Kaasaegses ehituses tuleb kõige otsesem säästliku ehituse eelis nähtavale katuseja fassaadimaterjalides. Metallide, näiteks roostevaba terase ja tsingi osakaal tõuseb, sest need aitavad vähendada ehitise kaalu ja pakuvad samas tehnilisi ee-

liseid, nagu rooste- ja tulekindlus, hea soojusisolatsioon, vastupidavus ja täielik ümbertöödeldavus. Järjest suurem kvaliteetsete tuhmumiskindlate värvide valik, madalamad hoolduskulud ja soodsad elutsükli kulud moodustavad kokku vägagi atraktiivse paketi. Moodsad toonid, viimistlused ja pindefektid aitavad muidugi disainilahendust positiivselt väljendada, aga ainuüksi sellest ei piisa. Tuleb uurida, kui palju kaalu saab fassaadi või katuse arvelt säästa. Alumiiniumi või vase tavaline paksus on umbes 1 mm – võrdluseks 0,8 mm tsingil ja 0,5 mm roostevabal terasel. Kui võtame lihtsa 300 m2 suuruse projekti, mis vajaks umbes 1 tonni roostevaba terast, siis vaske läheks tarvis 1,5 tonni või enamgi. Ja äärmuslikumatel juhtudel kaalub samaväärne kogus tina lausa üle 10 tonni! Ühes suuremahulises projektis, milleks oli 0,6 mm paksune roostevabast terasest 7400-ruutmeetrine ja 45 miljonit

03 Pead/teravristid

luues paremat ja tõhusamat keskkonda naelsterlingit maksnud katus Marks & Spenceri kauplusel Glasgow Fort kaubanduskeskuses, võideti fassaadi kaalus umbes 18 tonni võrreldes samaväärse tsingist või vasest katusega.

Tihendusmaterjali kvaliteet on väga tähtis

Tihendusmaterjalide tootjate nagu Olivé Química jaoks on keskkonnasäästlikkuse tõendamine hulga keerulisem, eriti kuna mõnes riigis on selliseid tooteid juba aastaid tarbekaubana müüdud ja ostuotsust ei mõjuta peale hinna eriti miski. Sellele vaatamata on arhitektidelt saadud tagasiside pidevalt ettevõtte toodete kvaliteeti kinnitanud ja näidanud, et selged tõendid keskkonnaeelistest tasuvad end vägagi ära. Üldise säästlikkuse osas on Olivé juba aastaid täitnud tööstuse kõrgeid nõudmisi ning pikendanud toodete eluiga. Kaasaegses ehituses keskendub tootedisain järjest rohkem soojustõhususele, nii et tihendusmaterjalide roll on tõeliselt tähtis. Peaks ju nende kavandatud kasutusaeg vähemalt vastama elementaar-

KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD

13


ditsirvaret/daeP 30

TÖÖSTUS

sete ehitusmaterjalide omale, mis roostevaba terase ja tsingi puhul on 80 aastat või enam. Energiatõhususe standardite mõju, ehitusmääruste täiendamine ja Euroopa Liidu seadusandlus suurendavad nõudlust tihendusmaterjalide järele, mis pakuvad tõhusat pikaajalist õhukindlust. Selle kõige tulemusel näeme neid lõpuks juba ehituse spetsifikatsioonidesse sissekirjutatuna, mitte enam ainult ehitaja valikuna.

Marks & Spenceri hoonel Glasgows on roostevabast terasest fassaad, millega säästeti hoone kaalus alumiiniumiga võrreldes hinnanguliselt 18 tonni.

Millal hakkab keskkonna­ säästlikkus tõelist mõju avaldama?

Kuna hooned toodavad üle 10% kogu süsinikuheitest, on tihendusmaterjalidel ilmselgelt kliimamuutuste teemas tohutu suur roll. Sellegipoolest ei ole mõned tootjad eriti kiirustanud lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) kasutamise vähendamisega. Vastutustundlikud tootjad valmistavad nüüd ainult eriti madala LOÜ sisaldusega tihendusmaterjale ja see on hakanud mõjutama hulgimüüjate ostupoliitikat kogu Euroopas. Järjest kasvav keskkonnadeklaratsioonide (EPD®) kasutamine mängib siin samuti rolli ja kuigi sellised tõendid küll ei kinnita mingi kaubamärgi kindlaid eeliseid mõne teisega võrreldes, annavad need siiski selge ülevaate keskkonnamõjust kogu toote eluea jooksul. Ühendkuningriigis viib selliseid hindamisi läbi asutus Building Research Establishment (BRE), mis ka-

14

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016

sutab selliseid tuntud keskkonnahindamise meetodeid nagu BREEAM − esimene ja kõige levinum hoonete keskkonnanäitajate hindamise standard. See on saanud eeskujuks kogu maailma riikidele ning Hispaanias toetavad BREEAM ES ja Rohelise Ehituse Nõukogu samu väärtusi. Seoses Ameerika Ühendriikide sertifitseerimissüsteemiga Leadership in Energy and Environmental Design (LEED) on toodangu sertifitseerimine ning keskkonnasäästlike hoonete ehitamine ja kasutamine järjest rohkem levima hakanud. Standardid nagu Natureplus® on keskkonnahindamist veelgi edasi viinud, sest ei kasuta näiteks soojuspidavuse puhul kaalutud hinnanguid ega luba keskkonda mittesäästvate materja-

lide tasakaalustamist muude näitajatega. Igale projektile vastavate toodete olemasolu ongi just see, mis tavapäraseid arhitektuurilisi spetsifikatsioone kasutavad tootjad esile tõstab. See tähendab pidevat uurimis- ja arendustööd eesmärgiga tagada, et tulemused käiks seadusandlusest ees, vähendades samal ajal igal võimalusel keskkonnamõjusid. 21. sajandil arhitektuuril ees seisvad väljakutsed muutuvad aina suuremaks, nii et tooted peavad pakkuma häid tulemusi ja olema ka keskkonnasõbralikud. Ettevõtted, mille ärimudel juhindub kuludest, on sellele endiselt vastu, aga vähemalt tihendusmaterjalide puhul tõusevad nõudmised kvaliteedile koos iga ehitusstandardites tehtava muuda­ tusega.


PARTNER

tšempionide partnerlus

03 Pead/teravristid

Krimelte ja Dow – Strateegilised partnerlused põhinevad ühistel huvidel ja kasudel – just selline ongi Dow Chemical Company ja Wolf Groupi suhe. Kiirelt areneva ja ambitsioonika ettevõttena on Krimelte Dow ehk ühe juhtiva polüuretaani tootja jaoks väga väärtuslik klient. THE DOW CHEMICAL COMPANY

asutati 1897. aastal Ameerika Ühendriikides ja sellele pani aluse Herbert Henry Dow, kes oma eluea jooksul leiutas ja patenteeris palju keemilisi protsesse, ühendeid ning tooteid. Tänapäeval on Dow üks maailma suurimaid keemiaettevõtteid, mille mitmekülgsesse ja turukesksesse portfelli kuuluvad kemikaali-, materjali-, agroteadus- ja plastmassitööstusele mõeldud tooted. Dow pakub laia valikut tehnoloogiapõhiseid tooteid ja lahendusi ligikaudu 180 riigi klientidele.

• Dow 2015. aasta läbimüük oli peaaegu 49 miljardit dollarit, maksueelne kasum 9,6 miljardit dollarit • 35 riigi 179 tootmiskohas toodetakse rohkem kui 6000 tootesarja • Dow teenindab erinevaid tööstusi, näiteks põllumajandus-, auto-, ehitus-, elektroonika-, pakendi-, kattematerjalide, veepuhastus- ja muid tööstusi

Dow varustab Wolf Groupi polüuretaani, MDI ja erinevat liiki polüoolidega, mida kasutatakse ühe komponendi – polüuretaanvahu tootmisel. Ettevõtete partnerlus sai alguse juba Krimelte äritegevuse algusaegadel. „Hakkasin Krimeltega koostööd tegema kohe algusest peale. Külastasin Krimeltet esimest korda aastal 1996,“ meenutab Sergei Anikin, Dow Izolani ehk Dow Chemical Company ja Venemaa juhtiva polüuretaansüsteemide tootja Izolan Ltd. ühisettevõtte peadirektor. Sellest ajast saadik on Krimelte laienenud nii mahuliselt kui ka geograafiliselt ja viimastel aastatel on mõlemad ettevõtted järjest aktiivsemalt tegutsenud.

Laienemisplaanid

02 Pead/ristid

Dow Chemical Company

Partnerid algusest peale

„Meie jaoks on Wolf Group strateegiline klient mitte ainult mahtude, vaid ka kas-

vupotentsiaali ja uuendusmeelsuse tõttu. Ühine huvi seisneb siin selles, et Dow kui polüuretaani tarnija ja üks juhtivamaid tootjaid suudab selliseid kasvuambitsioone ja innovatsiooniplaane ellu viia, sest me ei müü ainult kaupa, vaid üritame müüa täislahendust. Pakume head teenust, kvaliteetset toodet ja tehnilist tuge, mis kõik on eduka äritegevuse juures väga olulised,“ ütleb Anikin. Ta lisab, et Dow on Wolf Groupiga partnerlusest huvitatud just sellepärast, et viimast peetakse Venemaa vahtplasti turul üheks juhtivamaks tegijaks. „Wolf Group areneb ühekomponendilise vahu tootjana ja on Hispaania kontserni Olivé Química omandamisega saanud ka oluliseks liimide tootjaks. Selle osas on ettevõttel samuti väga hea kasvupotentsiaal. Dow valib enda partneriks turu tšempionid, ja Wolf Groupi peamegi selliseks tšempioniks.”

KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD

15

0


GALLERII

ditsirvaret/daeP 30

Wolf Groupi 2015. aasta jõulugala ja Wolf Clubi auhinnad 27. novembril toimus kuulsa Tallinna Lauluväljaku klaassaalis Wolf Groupi 2015. aasta jõuluüritus. Ürituseks valitud koht, mis on eestlaste jaoks märgilise tähendusega, demonstreeris oma suurepärast akustikat, kui Vanalinna Segakoor vabaõhulaval esines. Nagu alati oli Wolf Clubi auhinnatseremoonia ürituse kõige oodatum osa. Wolf Groupi asutajad Jaan Puusaag ja Jaanus Paeväli andsid erinevate kategooriate võitjatele üle 2015. aasta auhinnad.

WOLF CLUBI AUHINNAD 2015

16

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016

Kategooria

Võitja / Kandidaadid

JUHTHUNT

Dovydas Auštras (Krimelte Leedu) Janari Talvistu (Krimelte Eesti) Ivo Laan (Krimelte Eesti) Igor Śvedovski (Krimelte Eesti)

PABERIHUNT

Veigo Kallaste (Krimelte Eesti) Meeli Pedak (Krimelte Eesti) Jano Kahr (Krimelte Eesti)

HUNDIKUTSIKAS

João Mamede (OQ Portugal) Oriol Burzon (OQ Hispaania) Francisco Talavera (OQ Hispaania) Maris Puust (Krimelte Eesti)

TOOTMISHUNT

Jürgen Koosapoeg (Krimelte Eesti) Viktor Kabanov (Krimelte Eesti) Maksim Solovjov (Krimelte Eesti)

TOOTMISHUNDITAR

Kätlin Svintsov (Krimelte Eesti) Alesja Prokovjeva (Krimelte Eesti) Jelena Januśko (Krimelte Eesti)

TUGIHUNT

Jüri Koolmann (Krimelte Eesti) Sergei Vlassov (Krimelte Eesti) Deniss Kovaltśuk (Krimelte Eesti)

MÜÜGIHUNT

Stig Bredahl (Krimelte Taani) Jim Fitzsimons (OQ Suurbritannia) David Alegret (OQ Hispaania) Vjatšeslav Yachmenev (Krimelte Venemaa)

ERIAUHIND – PARIM MEESKONNATÖÖ ERIAUHIND – 10 AASTAT KOOS

Krimelte Leedu Krimelte Venemaa


GALLERII

03 Pead/teravristid

Kõiki kandidaate tervitati laval tormilise aplausiga. Kolleegid ja partnerid elasid oma lemmikutele väga kaasa. Pärast ametliku osa lõppu hoidis rõõmsat ja pidulikku meeleolu üleval Eesti kaasaegse rahvatantsu tuntud koreograafi Märt Agu tantsutrupp. Kui esinema hakkas ansambel Swingers koos Tanja Mihhailova ja Mikk Saarega, täitus peaaegu kogu tantsupõrand külalistega. Mõned väliskülalised tundsid Tanjas kohe ära laulja, kes 2014. aastal Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindas. Selle aasta peovärvid olid PENOSILi kaubamärgi punane ja valge, nii et naiste erksavärvilised kleidid särasid kirkalt pimedas novembriöös. Talvist taevast valgustas uhke punavalge ilutulestik, mis andis kogu Tallinnale teada, kus üritus toimub.

Wolf Clubi 2015. aasta konverents Wolf Clubi 2015. aasta konverents toimus 26.–27. novembril. Sel korral osales üle 50 Wolf Groupi töötaja 12 riigist ning ka mitu riiklikku edasimüüjat neljalt mandrilt. Avaldati esialgsed 2015. aasta lõpu tulemused ning seati eesmärke ja tehti plaane 2016. aastaks. Erilist tähelepanu pöörati tootearendusuudistele grupi uurimis- ja arenduskeskustest Tallinnas ja Gavàs, sest ligi 80 turgu ootasid Wolf Groupi uusi tooteid. PENOSIL EasyPRO kontseptsiooni lansseerimine oli esitlustel ja aruteludel samuti teemaks. Pilootturgudelt saadud tagasiside vaadati üle. Vahetati aktiivselt turundus- ja müügikogemusi eesmärgiga uus tootesari uutele turgudele viia. Tähtis ja oodatud suhtlusüritus, mis alati konverentsi päevakavva kuulub, toimus sel aastal Hansaaidas. Aida praeguse tegevusega kooskõlas kutsuti kohale klaasimeister Jüri Soo, kes korraldas lühikese, aga põhjaliku traditsiooniliste klaasehete valmistamise kursuse. Iga külaline sai endale valmistada vähemalt ühe klaasripatsi, suveniiri või muu meene. FOTOD: TIIT ARRO, GERLI RASPEL KEVAD | SUVI 2016

HUNDIJUTUD

17


ditsirvaret/daeP 30

PILGUHEIT

Mairold Agu

on Tallinnas asuva Krimelte OÜ plastmassiosakonna uus juht. Tal on pikaajalised kogemused plastmassi valamises – ta on selles valdkonnas töötanud juba 15 aastat. Tema hobideks on jalgrattasõit, ujumine ja suusatamine.

Tere tulemast hundikarja! Meil on hea meel tutvustada Wolf Groupi uusi liikmeid. Soovime kõigile pikka ja edukat karjääri.

Mario Borrás Barrachina on

Gavàs asuva Olivé Química S.A. uus jaemüügijuht. Tema eelneva töökogemuse hulka kuulub näiteks äriüksuse juhi ametikoht Europac S.A.-s, mis on üks pakenditööstuse tähtsamaid ettevõtteid, kus ta töötas neli aastat. Vabal ajal meeldib Mariole häid laineid otsida – ta armastab surfamist. Lisaks mängib ta jalgpalli ja tennist ning naudib jalgrattasõitu ja sörkjooksu.

Inma Luque Muñoz on Olivé

Química S.A. uus varahaldusja krediidijuht. Tal on palju kogemusi suurte ettevõtete finantsosakondadega, kus ta on töötanud nii varahaldaja kui ka finantskontrolörina – tihti eesmärgiga saavutada finantside optimaalne ärakasutamine. Vabal ajal on ta sportlik, käib jõusaalis ja jooksmas.

18

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016

José Gabriel Silva Cardoso

alustas jaemüügijuhina tööd Olivé Química Portugali S.A.-s. Enne seda töötas ta M. Cardoso S.A.-s ja kandis hoolt edasimüügi eest Portugalis. Tal on praeguseks müügi valdkonnas juba 10 aastat töökogemust. Vabal ajal meeldib talle jalgpalli mängida ja jooksmas käia.


5 AASTAT

Anu Madjak Sergei Priks Julia Beimanova Georgi Belichev Reigo Oras Kazimieras Motiekaitis Janari Talvistu Meeli Pedak Irina Lotareva Kerli Meier Jelena Januško

7 AASTAT

15 AASTAT

Antonia Ferrera Martinez

35 AASTAT

Jose Maria Martos Jorda

40 AASTAT

Martin Gonzales Flores

JAANUAR 2016 Patrocinio Honrubia Jimenez Gabriel da Silva Cardoso Dmitri Kosarev Margus Vihman

Jaanuar 2016 Jaanuar 2016 Jaanuar 2016 Veebruar 2016 Veebruar 2016 Aprill 2016 Aprill 2016 Mai 2016 Mai 2016 Juuni 2016 Juni 2016

VEEBRUAR 2016

Rolands Naglis Dmitri Mironov Vassõl Himišinets  

06 Märts 09 Märts 13 Märts 16 Märts 20 Märts 23 Märts 27 Märts

Robert Sorli Caňas Jüri Käosaar Montserrat Garcia Gomez Jüri Koppel Carlos Bou Gomez Julia Tjulpanova Astrid Kenk  

40 45 50 25 45 45 40

04 Aprill 14 Aprill 17 Aprill 20 Aprill 22 Aprill 24 Aprill 25 Aprill

Jaanuar 2016

Zulmira Marques Andrei Šumskih Sven Kompus Jelena Budennaja Janari Talvistu Maria Lopez Rodriguez Annika Jenkins Alesja Prokofjeva Margarita Jimenez Pozo  

65 45 50 25 35 30 40 30 40

10 Mai 14 Mai 18 Mai 19 Mai 21 Mai 26 Mai 26 Mai 29 Mai 30 Mai

Erik Henno Roman Nikolajev Angelica Nikitina Jose Luis Ranchal Pina Lembit Aonurm Gregorio Moya Camara Valli Leppsalu David Alegret Conesa Jorge Tenorio Palacios

35 25 40 55 60 55 60 35 40

02 Juuni 04 Juuni 10 Juuni 16 Juuni 22 Juuni 22 Juuni 23 Juuni 26 Juuni 28 Juuni

MAI 2016

Veebruar 2016 Aprill 2016

JUUNI 2016

November 2015 November 2015 Detsember 2015 Jaanuar 2016 Jaanuar 2016 Veebruar 2016 Veebruar 2016 Veebruar 2016 Veebruar 2016 Veebruar 2016 Veebruar 2016 Aprill 2016 Aprill 2016 Aprill 2016 Aprill 2016 Mai 2016 Mai 2016 Mai 2016 Mai 2016 Mai 2016 Mai 2016

04 Topelt ruudud

03 Pead/teravristid

40 30 45 55 30 35 55

APRILL 2016

Veebruar 2016 Aprill 2016 Aprill 2016 Aprill 2016 Juuni 2016

Logistikajuht Koosteliini töötaja Raamatupidaja Müügiesindaja Operaator Varahaldus- ja krediidijuht Plastmassiosakonna juht Raamatupidaja Koosteliini töötaja Müügijuht Laotöötaja Ekspordijuht Keemik Mehaanik Müügijuht Müügijuht Tootmisliini tööline Tootmisliini tööline Tehniline tugi Vahetuse juht Labori juhataja

14 Veebruar 19 Veebruar 23 Veebruar

MÄRTS 2016

Rõõm tutvuda Nita Mara Anna Lebedeva Lilija Jonaitiené Dmitri Knjažev Mikhail Mitrofanov Inmaculada Luque Mairold Agu Anna Beskova Angelica Nikitina Mario Borrás Vladimir Grak David Gonzales Ferreiro Anni-Brit Kirsipuu Sergei Grigorjev Gabriel da Silva Cardoso Cãlin Goia Alesja Osminko Natalja Alfutina Roberto Aleixo Antunes Toivo Kaare Argo Vonk

25 35 35

Eva Iškova Aleksandr Maiorov Lidia Pantica Jelena Kuznetsova Olesja Razinko Teodor Constantin Maria Jose Uvieda Panadero  

Jaanuar 2016 Märts 2016 Aprill 2016 Mai 2016 Juuni 2016

Vanus Kuupäev 40 11 Jaanuar 35 14 Jaanuar 35 16 Jaanuar 40 21 Jaanuar

02 Pead/ristid04 Topelt ruudud

10 AASTAT

Jüri Käosaar Andris Graveris Sergei Veltmann Lourdes Rueda Ruiz Toivo Päkk

01 Tähed/ruudud 03 Pead/teravristid

Riina Rebane Jose Maria Martinez Bonilla Dmitri Avdeev Viola Andryshenko Sigita Gasparaviciene

Palju õnne!

02 Pead/ristid

Vanad olijad

03 Pead/teravristid

01 Tähed/ruudud

ÕNNITLEME!

Värsked lapsevanemad Kaie Valo Aleksandr Oskin Reelika Nork ja Tarmo Nork Mihaela Boldeanu Aleksandr Arhipov Stanislava Grakauskienė Karolin Lauri Ivo Laan

Henri Arseni Sebastian Ana-Gabriela Tatjana Darija Grete-Liisa Helandra

KEVAD | SUVI 2016

September-2015 Detsember 2015 Detsember 2015 Jaanuar 2016 Jaanuar 2016 Veebruar 2016 Veebruar 2016 Märts 2016

HUNDIJUTUD

19


 Skandinaavia kõrgeim pilvelõhkuja on HSB Turning Torso Malmös Rootsis. Tuntud Hispaania arhitekti, skulptori ja ehitusinseneri Santiago Calatrava poolt projekteeritud hoone vorm on inspireeritud tema huvist looduse ja inimkeha vastu. See 54-korruseline elumaja kasutab ainult taastuvenergiat. Ehitamisel on kasutatud Olivé Química tooteid.

02 Pead/ristid

01 Tähed/ruudud

Koostaja: Sisuagentuur Menu Toimetaja: Anu Lill www.menuk.ee

04 Tope

03 Pead/

04 Tope

03 Pead/

04 Tope

HUNDIJUTUD KEVAD | SUVI 2016

02 Pead/ristid

01 Tähed/ruudud

02 Pead/ristid 20

Info: Wolf Group Koordinaator: Philip P. Philipoff Suur-Paala 10, 13619 Tallinn, Eesti Telefon: + 372 6 059 300 Faks: +372 6 059 315 E-post: info@wolfgroupweb.com www.wolfgroupweb.com


Wolf Tales 2016 Autumn/Winter 2016