Page 1

www.telegraf.in.ua

четвер 30 грудня 2010 року

У центрі уваги Вопрос этой недели:

Какое событие в Кременчуге претендует на звание «Событие года»?

Такі новини

Нетверезих не чіпатимуть у новорічну ніч Міліціонери не збираються забирати влаштовувати нетверезим кременчужанам «екскурсію» до райвідділку міліції. Як каже начальник міськуправління міліції Анатолій Кононенко, його підлеглі будуть лояльно відноситься до тих, хто у «святковому настрої». Забирати будуть тільки явних порушників  – Беручи до уваги те, що це будуть святкові дні і, традиційно, люди вживають алкоголь, то їх не будуть затримувати, – розповів він. – Ми розуміємо, що 90% людей на вулицях будуть в нетверезому вигляді.  Проте якщо хтось із громадян, не розрахує свої сили і вип’є зайвого, то в першу чергу правоохоронці повідомлять про це  родичів, щоб забрали «готового клієнта» самі. І, звичайно ж, у ніч на перше січня, і на всі новорічні свята кременчуцька міліція буде працювати в посиленому режимі – у громадських місцях перебуватиме більше 50% співробітників.

Януковичу нагадають про його обіцянки Міські депутати нагадають Президенту про меморандум, який він підписав із кременчуцькою громадою минулого року під час передвиборчої кампанії. Відповідне звернення депутати підтримали на сесії міськради. Зокрема їх цікавить питання – коли ж Янукович, як і було обіцяно, підтримає Кременчук у питанні будівництва нового мосту через Дніпро. Адже подальші проектні роботи, схоже, знов «заглохли» – у жовтні до міста приїжджали високопосадовці, які уважно послухали про кременчуцькі проблеми, однак так нічим і не допомогли. У Держбюджет на наступний рік потрібних 20? мільйонів для розробки проекту мостового переходу не закладено. – На 2011 рік часу для вирішення цієї проблеми не знайшлося... По даних обіцянках прошу повідомити на наступній сесії, чи будуть застосовані заходи», – зазначив автор запиту депутат Дмитро Кравченко. Він каже – хоч Держбюджет вже поділений, на Кременчук увагу Президента потрібно звернути – можливо, знайдуться кошти з резерву

За п’ять років кіосків не стане Встановлення нових кіосків у Кременчуці призупинили. Таке рішення ухвалили у вівторок на сесії міської ради. Як пояснили у відділі архітектури, вочевидь, навіть заявки, що вже надійшли не будуть доопрацьовані – «проскочити» встигли лише ті, хто отримав погодження сесії на встановлення кіосків. Як довго не можна буде встановлювати кіоски у Кременчуці, невідомо. Мер міста Олег Бабаєв каже, що заявки все одно мерія збиратиме, їх розглядатимуть на рівні виконавчого комітету. – З сьогоднішнього дня (вівторов – ред.) ми ставимо шлагбаум і починаємо відлік знищення кіосків у Кременчуці, – сказав він. – Якщо і будуть встановлюватись кіоски, то лише там, де людям дійсно важко ходити, околиці. Зараз відбувається інвентаризація кіосків – виявляють незаконно встановлені, покинуті господарями. Скільки часу займе ця робота – невідомо. По завершенні фахівці візьмуться за ті, у яких закінчується строк оренди. – Якщо кіоску необхідно стояти, то він буде стояти, якщо ж ні…– каже мер і додає, що кількість кіосків буде щорічно зменшуватись і за п’ять років стане близькою до нуля.

41 % 20 % 11 % 10%

Выскажите свое мнение на сайте

ww

Победа Олега Бабаева............................................... Появление в Кременчуге автоподжигателя.............. Победа в проекте «Народна зірка» кременчужанина Сергея Лоба................................. ... Постройка и открытие Гонга Мира.............................

.u a

02

w. telegraf.in

С кем вы встречаете Новый год? • В семье • С друзьями • С любимым (-ой) • С коллегами на работе

• С ППСниками • Сам • Я не встречаю – сплю

гарячі ціни

Онкодиспансер хочуть переселити у першу лікарню Після «переїзду» він може втратити частину функцій Онколдиспансер пропонують переселити у приміщення офтальмологічного відділення першої лікарні. Міські посадовці кажуть – у цьому лише плюси, нарешті заклад отримає гарне приміщення. Колектив онкодиспансеру проти – у разі переїзду установа втратить статус диспансеру і стане відділенням. А це означає, що на консультації онкохворі звертатимуться до міських поліклінік, а не в онкозаклад. Онкологічному диспансеру, будівля якого розташована на території першої міськлікарні, підшукали нове місце – його пропонують розмістити у офтальмологічному відділенні першої лікарні. Минулої п’ятниці посадовці на чолі із мером оглядали обидва приміщення. Прийшли до висновку – умови, в яких лікуються онкохворі жахливі. Приміщення ж офтальмологічного відділення значно просторіше. І зараз не потребує такої площі – у ньому більше 50 койок, половина – порожня. Тож це відділення можна було б частково скоротити та переселити в інше місце. А вільне приміщення відремонтувати ( на це потрібно біля 2 млн грн.) та вселити онкодиспансер. Проте таким чином онкодиспансер практично перетвориться з окремого закладу відділення першої лікарні, хоча його й продовжуватиме фінансувати область. Міські посадовці кажуть – шпиталь нічого не програє. Навпаки, матиме гарне приміщення, можливо, область допоможе із новим обладнанням, а також направить додаткових фахівців.

Воно б мало назву кременчуцька філія обласного онкодиспенсеру. Залишиться в обласному підпорядкуванні. Виконуватиму ті ж функції, що й раніше Просто статус може змінитись, але це вже така справа…– каже керівник міськздоровідділу Валерій Литвиненко. Однак зміна статусу найбільше й лякає колектив онкодиспансеру. Медики проти цього, адже вважають, що це перший крок до знищення онкослужби у Кременчуці: – Є статус окремого закладу, а є стаціонар, – пояснює в.о. головного лікаря онкодиспансеру у Кременчуці Олександр Дорошенко. – Якщо це відділення, то є лише стаціонар, із певною кількістю кок, зменшенням штату, зменшенням можливостей обслідування. А зараз у нас є прийом, амбулаторія, де він ведеться хірургом, онкогінекологом. Включно по листопад ми прийняли 14 тисяч чоловік. А якщо ми будемо віділенням, у нас не буде прийому, і цим 14-ти тисяч час не буде куди піти. Куди людина піде на перввічний

У магазинах з’являться полички для пільговиків У міських магазинах посадовці пропонують зробити соціальну акцію – відпускати певним категоріям кременчужан деякі продуктові товари зі знижкою. – Це, наприклад, можуть бути інваліди ВВВ. Ми ведемо перемовини із власниками кількох магазинів, аби зробити там таку соціальну акцію, – каже керівник управління торгівлі Людмила Жорняк. – Є підприємства, які згодні. У магазинах, наприклад, була б окрема поличка із товарами, які пільговики можуть взяти дешевшу. Наразі йде мова про знижку у 5-10%. Пані Жорняк додає, що в планах зробити по фамільні списки пільговиків, закріпити їх за магазинами за місцем проживання. Товар і магазині відпускали б по пред’явленню документу, що посвідчує особу. Майбутній проект відпрацьовується, потім він бде затверджуватись розпорядженням міського голови.

прийом? До поліклініки за місцем прописки. Медики додають – на обліку у них 5 тисяч онкохворих, що перебувають під постійним наглядом. Якщо онкодиспансер стане відділенням, їх також «вестимуть» у різних поліклініках, а статистичних даних по онкології Кременчука не буде: – Х в о р і б уд у т ь «неприкаяні». Їх по поліклініках розкидають, а там онкологи сидять некваліфіковані…– додають у колективі диспансеру. Онкологи кажуть – їхню думку щодо такого «переїзду» ніхто і не питав, і не ставив до відома – все вирішують «нагорі». У колективі онкодиспа нсеру н а водят ь приклади кількох міст Полтавщини, де онкодиспансери спочатку зробили відділенями, а потім взагалі закрили. Пацієнти онкодиспансеру написали листа до мерії, де прохають зберігти статус онкодиспансеру. Під ним підписалось більше 200 чоловік. У головному ж онкодиспансері області перевод диспансеру у відділення розцінюють позитивно. В цьому старому онкодиспансері немає реанімації, а по сучасним міркам потрібно перевести у відділення, де кожну хвилину за хворим буде доглядати медсестра, – пояснює в.о. головного онколога області Володимир Л…. Якщо онколслужб на Полтавщині не стане, обласний онкодиспансер буде монополістом. Хворим доведеться лікуватись лише у цьому закладі. Тож зміцнення онкодиспансеру у Кременчуці, якби його оселили у приміщенні екс-шпиталю, не надто вигідне головному онкозакладу Полтавщини.

З «Амстору» візьмуть гроші Товариству «Амстор-М» не поновили договір на земельну ділянку, яку орендував на Молодіжному в районі четвертої поліклініки для будівництва громадсько-торгівельного центру – питання відправили на доопрацювання. Причина – невиконані обіцянки щодо будівництва льодового палацу по вул. Халаменюка. Мер Олег Бабаєв зачитав гарантійний лист «Амстора»у якому він обіцяв або до серпня 2008 року збудувати палац, або віддати в інфраструктуру 5 мільйонів коштів. Тепер із підприємства вимагатимуть гроші. Поміж тим пан Бабаєв прогнозує, що гіпермаркет сам відмовиться від частини землі, яку взяв в оренду і не використовує, адже ціна на неї підвищиться: – Вони користуються 4 га землі, а сплачують за 2,8 га. Буде нова вартість оренди землі, вони самі відмовляться від неї, – зазначає мер.

Кому шпиталь? Кілька років поспіль посадовці розповідали, що приміщення колишнього військового шпиталю потрібно для того, аби заселити туди онкодиспансер і таким чином поліпшити йому умови. Якщо ж умови поліпшать, заселивши заклад у першу міськлікарню, то необхідність переселення закладу в онодиспансер відпаде. Це підтверджує й мер міста Олег Бабаєв. Тоді кому ж дістанеться комплекс, розташований у центрі на березі Дніпра? Пан Бабаєв каже, що ще не визначився. Проте згідно із розпорядженням Кабміну про передачу Кременчуку приміщень військового шпиталю, у цьому комплексі можна облаштувати або медичний або соціальний заклад. Віцемер Калашник каже, що це може бути й хоспис. Керівник місьздороввідділу додає – у будь-якому разі, місто саме не потягне ремонт екс-шпиталю, а область зможе допомогти із грошима лише через 3-4 роки. Працівники онкодиспансеру не дивуються цим заявам. Вони кажуть – ідея із переселеня до екс-шпиталю і так була фантастикою – надто «ласий» шматочок у центрі міста, аби віддати його під мед заклад. – Та хай би вони його продали, отримали мільйони. А нас дали кілька сот тисяч щоб ми тут ремонт зробили. Нам 20 років на це нічого не виділяли…– кажуть працівники диспансеру.

Куди подіти офтальмологічне ще вирішують Керівник міськздороввідділу наголошує, що місту не потрібне офтальмологічне відділення у тому форматі, в якому воно зараз є: Відділення перетворюється на денний стаціонар. Технології, які зараз використовуються, зробили крок уперед. Катаракта, глаукома вимагають спеціального обладнання, яке є як в області, так і в двох кременчуцьких поліклініках. Щодо інших проблем – от слойка сітчатки, травми, то офтальмологічна служба має бути, проте в якому форматі – це вже інше питання. Віце-мер Віктор Калачник додає – офтальмологічне відділення у Кременчуці залишиться, проте на базі якого закладу ще не відомо. Медперсонал відділення скорочувати не будуть.

Сніг прибиратимуть поливальні машини У Кременчуці вже у січні з’являться дві машини для прибирання снігу, які не розкидатимуть піщаносольову суміш, а поливатимуть спеціальним розчином. Про такі плани каже мер міста Олег Бабаєв. На його думку, це дозволить врятувати міські мережі від засмічення піском та сіллю, Він зазначає, що домовився із СП «Нібулон», яке звело елеватор на першому Занасипі, що вони придбають таку техніку вартістю 1,8 млн грн. – На базі МАЗів ставлять обладнання, змішується сіль та вода. Потім машина їде, розчин розливає. Коли сніг розтає, його просто зчищають, – пояснив технологію мер. Така техніка є в Києві і навіть сусідній Полтаві. Він додав, що окрім цього нових ресурсів, порівняно із минулим роком, на прибирання снігу немає. telegraf.in.ua

2  
2  

З «Амстору» візьмуть гроші Выскажите свое мнение на сайте гарячі ціни Куди подіти офтальмологічне ще вирішують telegraf.in.ua Кому шпиталь?...

Advertisement