ГДЗ Математика 3 клас Оляницька 2020

Page 1


https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1

На який майдан ведуть усі вулиці й

Майдан «Тисяча»

Які математичні нáзви вам уже відомі?

Додавання, віднімання, одноцирові числа, множення, ділення, арифметичні

Що ви можете розповісти про них? Додавання

+ 5 = 8.

Віднімання

Множення

Наприклад, 4 ⋅ 3 = 12.

Ділення – дія, що визначає, скільки разів одне число

= 3

Одноцифрові числа

Які математичні

(0, 1, 2, 3, ...,

2x + 3

11 12 13 14 15 16

1, 11, 21, 31, 41, 51, 61, 71, 81, 91

3, 13, 23, 33, 43, 53, 63, 73, 83, 93 4, 14, 24, 34, 44, 54, 64, 74, 84, 94

8, 18, 28, 38, 48, 58, 68, 78, 88, 98

3, 13, 23, 33, 43, 53, 63, 73, 83, 93

5, 15, 25, 35, 45, 55, 65, 75, 85, 95

10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

3. Математичний диктант

Числа, які містять 5 десятків: 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59

Числа, більші від 38 й менші за 45: 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45

Число, у якому 7 десятків і 3 одиниці; 73

Найбільше одноцифрове число: 9

Найбільше двоцифрове число; 99

Найменше двоцифрове число; 10

Число, більше на 1 від 99. 99 + 1 = 100

4. Запиши числа 37,18, 81, 59 як суму розрядних доданків (див. зразок).

37 = 30 + 7 18 = 10 + 8 81 = 80 + 1 59 = 50 + 9

5. Обчисли значення виразів.

34 + 1 = 35 56 – 6 = 50 87 – 1 – 6 = 80 79 – ( 3 + 6) = 70

6. Тетяна сплела з ромашок і волошок вінок. Скільки всього квітів у вінку, якщо ромашок було 9, а волошок на 4

Розв’язання

1) 9 + 4 = 13 (кв.) – всього ромашок

2) 9 + 13 = 22 (кв.)

Відповідь: у вінку 22 квіти.

7. Обчисли значення виразів.

89 + 1 = 90 75 – 70 = 5 48 – 1 –

8. Тарас прочитав за літо 9 книжок

Скільки всього

Розв’язання

1) 9 – 1 = 8 (кн.) – прочитав

2) 9 + 8 = 17 (кн.)

Відповідь: улітку Тарас прочитав

27 + 4 = 31 (річниця)

числа: 70, 10, 100, 30

Одноцифрові числа: 2, 1, 0, 4

числа: 85, 70, 18, 10, 26, 61, 53, 30

54 + 1 = 55

70 – 1 = 69

39 + 1 = 40

– 70 = 7 48 + 20 = 68

+ 2 = 92

– 7 = 60

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

89 – 1 = 88 50 – 40 = 10

+ 9 = 36

36 – 27 = 9 36 – 9 = 27

1)

– 8 = 26

+ 8 = 34

– 26 = 8

(с.)

2) 21 + 14 = 35 (с.)

Відповідь: у книжці 35 сторінок.

15.

Додавши до цього

Розв’язання

х + 19 = 72

х = 72 – 19

х = 53

Відповідь: число 53

16.

46 + 8 = 54 54 – 8 = 46

– 46 = 8

Розв’язання 1) 24 + 10 = 34 (р.)

2) 34 – 1 = 33 (р.)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

50 + 9 + 11 = 70

79 – (33 + 46) = 79 – 79 = 0

80 – (11 – 9) = 80 – 2 = 78

60 + 1 – 0 = 61 21.

22.

1) 37 + 7 = 44 (п.) – було пасажирів

2) 44 – 5 = 39 (п.)

Відповідь: на третій палубі 39 пасажирів. 23. Назви кожну геометричну фігуру. Об’єднай

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

63 – 24 > 63 – 44 85 – 38 > 65 – 38 41 – 23 < 42 – 23

30. Розв’яжіть задачі (усно).

і

створили азбуку, у якій було 43 літери. У сучасній абетці 33 літери. На скільки літер

в сучасній абетці, ніж

43 – 33 = 10 (л.)

Відповідь: на 10 літер менше.

2) Мавпа живе 40 років, а верблюд — 35 років. На скільки років мавпа

довше, ніж верблюд?

Розв’язання

40 – 35 = 5 (р.)

Відповідь: на 5 років довше.

31. У небі летіло 35 качок. 12 качок сіли відпочити на озеро,

якому

27 качок. На скільки більше стало качок на озері, ніж полетіло далі?

1) 35 – 12 = 23 (к.) – полетіло качок

2) 12 + 27 = 39 (к.) – стало на озері качок

3) 39 – 23 = 16 (к.)

Відповідь: на 16 качок стало більше.

32. Назви геометричні фігури.

Геометричні фігури: 1) прямокутник, 2) шестикутник, 3) квадрат, 4) п'ятикутник, 5) чотирикутник, 6) чотирику

тник

Назва одним словом: многокутники У якої геометричної фігури найбільше

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Розв’язання

1) 7 + 2 = 9 (з.) – придбали зошитів

2) 48 + 9 = 57 (з.)

Відповідь: на полиці стало 57 зошит.

Назви приладдя, за допомогою якого можна побудувати кут: транспортир

39. Назви прямі та непрямі кути.

Прямі кути: АВС, SBK

Непрямі кути: NMK, DFO, HLM, PCT

40. Остапу 13 років, а Софії 8. Скільки років було Софії, коли

1) 13 – 9 = 4 (р.) – пройшло років

2) 8 – 4 = 4 (р.)

Відповідь: Софії було 4 роки.

41. Знайди значення виразу 61 + а – 40, якщо а = 19, 23, 8.

Якщо а = 19, то 61 + а – 40 = 61 + 19 – 40 = 40

Якщо а = 23, то 61 + а – 40 = 61 + 23 – 40 = 44

Якщо а = 8, то 61 + а – 40 = 61 + 8 – 40 = 29

42. У курки було 12 рудих

білих?

12 – 9 = 3 (к.)

Відповідь: на 3 рудих курчат

§6. Арифметичні

43. Обчисліть (усно).

25 + 25 = 20 + 20 + 5 + 5 = 40 + 10 = 50

73 + 25 = 70 + 20 + 3 + 5 = 90 + 8 = 98

+ 25 = 60 + 20 + 5 = 80 + 5 = 85

+ 25 = 10 + 20 + 8 + 5 = 30 + 13 = 43 35 + 25 = 30 + 20 + 5 + 5 = 50 + 10 = 60 56 + 25 = 50 + 20 + 6 + 5 = 70 + 11 = 81 63 + 25 = 60 + 20 + 3 + 5 = 80 + 8 = 88

86 – 56 = 30

– 27 = 59

– 48 = 38

– 50 = 36

44 + 25 = 40 + 20 + 4 + 5 = 60 + 9 = 69 86 – 86 = 0 86 – 69 = 17 86 – 34 = 52

– 77 = 9

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 2 ⋅ 5 = 10 (год) – тренувався 5 днів

2) 3 ⋅ 2 = 6 (год) – тренувався 2 дні

3) 10 + 6 = 16 (год)

Відповідь: Петро тренується 16 годин.

48. Продовж твердження. У прямокутника всі кути прямі.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 6 ⋅ 3 = 18 (кг) – слив у ящиках

2) 18 + 3 = 21 (кг)

Відповідь: родина зібрала 21 кг слив.

Вираз: 6 ⋅ 3 + 3 = 21 (кг)

57. Назви многокутники. У якого многокутника найменша кількість

сторін?

Многокутники: 3) шестикутник; 4) трикутник; 6) п'ятикутник; 7) чотирикутник Найменша кількість кутів, вершин і сторін у трикутника.

58. Обчисли значення виразів.

54 – 7 ⋅ 7 = 54 – 49 = 5

4 ⋅ (13 – 7) = 4 ⋅ 6 = 24 48 : (22 – 18) = 48 : 4 = (40 + 8) : 4 = 10 + 2 = 12 72 : 9 + 16 = 8 + 16 = 24

59. Туристи наповнили джерельною

1) 3 ⋅ 7 = 21 (л) – заповнили

2) 21 + 6 = 27 (л)

туристи

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

30 : 3 = 10 (грн) Відповідь: у

4 ⋅ 5 = 5 ⋅ 4

⋅ 6 > 2 ⋅

67. Ширина прямокутника дорівнює 4 см,

1) 4 ⋅ 2 = 8 (см) – ширина прямокутника

2) (8 + 4) ⋅ 2 = 24 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 24 см.

68. Обчисліть ланцюжок виразів

25 : 5 ⋅ 4 : 2 ⋅ 3 : 6 ⋅ 8 : 1 = 40

69. Продовж твердження.

15 : 3 + 14 : 2 = 12

1) 15 : 3 = 5

2) 14 : 2 = 7

3) 5 + 7 = 12

2) 3 ⋅ 7 = 21 3) 28 – 21 = 7

+ 18 : 3 = 42

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 24 : 4 = 6 (св.) –

2) 24 – 6 = 18 (св.)

Відповідь: залишилося

1) 2 ⋅ 3 = 6 (д.) –

2) 3 + 6 = 9 (д.)

Відповідь: у родині 9 дітей.

74. Обчисли значення виразів.

4 ⋅ 6 : 3 = 24 : 3 = 8 6 : 1 ⋅ 8 = 6 ⋅ 8 = 48

75. Майстриня розписала 15, а її учениця 5 горнят. У скільки

майстриня, ніж її

15 : 5 = 3 (р.)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

3) 24 + 16 + 2 = 32 (м.)

Відповідь: у спортзалі 32 м'ячі.

80. Продовж твердження.

Чотирикутник, у якого всі кути прямі , а сторони рівні.

Прямокутник, у якого всі сторони рівні.

81. Виміряй сторону квадрата (див. завдання 80). Побудуй квадрат у зошиті.

82. Обчисли периметр побудованого квадрата (див. завдання 81).

Р = а ⋅ 4 = 5 ⋅ 4 = 20 (см)

Відповідь: периметр квадрата 20 сантиметрів.

83. Обчисли значення виразу а ⋅ 4 – b : 3, якщо а = 4, 7, 9; b = 24, 15, 21.

Якщо а = 4 і b = 24, то а ⋅ 4 – b : 3 = 4 ⋅ 4 – 24 : 3 = 16 – 8 = 8 Якщо а = 7 і b = 15, то

= 9 і b = 21,

7 = 35

: 4 = 6

35 : 5 = 7, 35 : 7 = 5

4 ⋅ 6 = 24, 24 : 6 = 4

18 : 3 = 6 Перевірка: 6 ⋅ 3 = 18, 18 : 6 = 3

2 ⋅ 7 = 14 Перевірка: 14 : 2 = 7, 14 : 7 = 2

1) 3 ⋅ 5 = 15 (м.)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 36 – 15 = 21 (м.)

1) 4 ⋅ 4 = 16 (см)

2) 4 ⋅ 2 = 8 (см) – довжина прямокутника

3) (8 + 4) ⋅ 2 = 12 ⋅ 2 = 24 (см)

4) 24 – 16 = 8 (см)

Відповідь: периметр квадрата

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

(7 + 9) : 2 = 16 : 2 = 8 (30 - 18) : 1 = 12 : 1 = 12

1) 27 : 3 = 9 (к.)

1) 4 ⋅ 3 = 12 (в.)

2) 12 + 3 = 15 (в.)

Відповідь:

4 ⋅ 5 + 6 = 20 + 6 = 26 (кг)

Відповідь: купили 26 кілограмів фруктів.

98.

АВ

99. Обчисли значення виразів.

14 : 2 ⋅ 3 = 7 ⋅ 3 = 21

22 – 4 ⋅ 4 = 22 – 16 = 6

6 : 2 ⋅ 1 = 3 ⋅ 1 = 3 18 : 3 + 8 = 6 + 8 = 14

тобі

0 год 15 хв

4 год 5 хв 11 год

40 : 5 = 8, бо 8 ⋅ 5 = 40 6 ⋅ 4 = 24, бо 24 : 4 = 6 21 : 3 = 7, 21 : 7 = 3 16 : 2 = 8,

2 ⋅ 7 = 14 (кг) Відповідь:

: 3 = 2 (р.)

3 дм = 23 см + 7 см (23 см + 7 см = 30 см = 3 дм)

1

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 9 – 6 = 3 (см) – ширина

2) (9 + 3) ⋅ 2 = 24 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 24 см.

116. Порівняй іменовані числа (>; <; =).

1 дм < 10 см + 1 см (10 дм = 10 см)

1 м = 8 дм + 20 см (8 дм + 20 см = 8 дм + 2 дм = 10 дм = 1 м)

1 дм 8 см < 20 см (20 см = 2 дм)

4 доби < 1 тижд. (1 тижд. = 7 діб)

1 год > 56 хв (1 год = 60 хв)

2 дм = 20 см (2 дм = 20 см)

117. Довжина прямокутника дорівнює 11 см, що

Знайди ширину прямокутника. Обчисли

1) 11 – 7 = 4 (см) – ширина прямокутника 2) (11 + 4) ⋅ 2 = 30 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 30 см.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

задачі.

Обернена задача

У каністрі 25 л міститься пального, а у

цистерні — на 73 л пального більше.

Скільки літрів пального у цистерні?

Розв’язання

25 + 73 = 98 (л)

Відповідь: у цистерні 98 л бензину. У цистерні міститься 98 л пального, а у

каністрі — на 73 л пального менше.

Скільки літрів пального у каністрі?

Розв’язання

98 – 73 = 25 (л)

Відповідь: у каністрі 25 л бензину.

122. Розв’яжи задачу. Склади й розв’яжи обернену задачу

Тато придбав у магазині 34 кг фруктів

і овочів. Скільки овочів купив тато, якщо фруктів він купив 16 кг?

Розв’язання

34 – 16 = 18 (кг)

Відповідь: тато купив 18 кг овочів.

Тато придбав у магазині 34 кг фруктів і

овочів. Скільки фруктів купив тато, якщо овочів він купив 18 кг?

Розв’язання

34 – 18 = 16 (кг)

Відповідь: тато

16 кг фруктів. 123.

8 ⋅ 4 = 32 (см) Відповідь: периметр квадрата 32 см.

125. Мамі 32 роки, а її

розв’яжи обернену задачу.

Мамі 32 роки, а її доньці у 4

32 : 4 = 8 (р.)

Відповідь: доньці 8 років.

8 років, а її мамі

Розв’язання 8 ⋅ 4 = 32 (р.)

Відповідь: мамі 32 роки.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 2 ⋅ 5 = 10 (см) – ширина прямокутника

2) (10 + 2) ⋅ 2 = 24 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 24 см.

132. У першому вагоні трамваю

всього пасажирів їхало в трамваї?

1) 27 : 3 = 9 (п.) – пасажирів їхало в II трамваї

2) 27 + 9 = 36 (п.)

Відповідь: у трамваї їхало 36 пасажирів.

133. 4 роки тому Оксані було 6 років. Скільки років

1) 6 + 4 = 10 (р.) – Оксані зараз років

2) 10 + 5 = 15 (р.)

Відповідь: Оксані буде 15 років.

2 РОЗДІЛ.

через 5 років?

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

78 – 6 ⋅ 6 =

1-й спосіб

1) 3 ⋅ 6 = 18 (кв.) – квітів у

2) 9 ⋅ 6 = 54 (кв.)

3) 18 + 54 = 72 (кв.)

2-й спосіб

1) 9 + 3 = 12 (кв.) – квітів у 1 букеті

2) 12 ⋅ 6 = 72 (кв.)

Відповідь: у квітковому магазині було продано 72 троянди. §17. Таблиця ділення на 6

143. Обчисліть ланцюжок виразів і дізнаєтеся

Синевир найбільшого

(45 – 15) : 5 ⋅ 2 : 3 ⋅ 9 – 12 = 24

144. Обчисли

6 ⋅ 7 = 42

42 : 6 = 7

42 : 7 = 6 6 ⋅ 9 = 54 54 : 9

145. Полічи шістками до 60. 6, 12, 18, 24, 30, 36, 42, 48, 54

146. З рівностей на

Розгляньте таблиці.

Скільки виразів

147. Обчисли вирази.

36 : 6 ⋅ 9 = 6 ⋅ 9 = 54 (27 + 21) : 6 = 48 : 6 = 8

148. Туристи

1) 36 : 6 = 6 (км)

2) 36 + 6 = 42 (км)

24 : 4 = 6 (см)

150. Обчисли вирази.

6 ⋅ 8 – 36 = 48 – 36 = 12 42 : 6 + 59 = 7 + 59 = 66 (72 – 18) : 6 = 54 : 6 = 9 91 – 48 : 6 = 91 – 8 = 83

151. Восени

посадив лісник?

1) 48 : 6 = 8 (д.) – посадили дубків

2) 48 + 8 = 56 (д.)

Відповідь: лісник посадив 56 дерев. §18. Задачі

152. Обчисліть

1) 54 : 6 = 9 (д.)

2) 9

4 = 36 (д.)

54 : 6 ⋅ 4 = 36 (д.).

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Відповідь: 36 деталей. 158. Три

Які це числа?

1,2 ,3, бо 1 ⋅ 2 ⋅ 3 = 1 + 2 + 3

159. Обчисли вирази.

27 : 3 ⋅ 6 = 9 ⋅ 6 = 54

48 : 6 ⋅ 5 = 8 ⋅ 5 = 40 64 – 36 : 6 = 64 – 6 = 58 (71 – 29) : 6 ⋅ 4 = 42 : 6 ⋅ 4 = 7 ⋅ 4 = 28

160. У двох упаковках було 16 кулькових ручок. Скільки ручок у п’яти таких

упаковках?

1) 16 : 2 = 8 (р.) — ручок в 1 упаковці

2) 8 ⋅ 5 = 40 (р.) — ручок у 5 упаковках

Вираз: 16 : 2 ⋅ 5 = 40 (р.).

Відповідь: 40 ручок. §19. Таблиця множення числа 7

161. Обчисліть

місто

77 – 20 + 12 – 9 + 1 – 40 – 14 = 7

162. Обчисли кругові

6 ⋅ 3 = 18 18 : 2 = 9

163.

+ 18 = 27

: 6 = 7

числа. Запиши рівності.

7 ⋅ 3 = 21, бо 21 : 7 = 3

7 ⋅ 7 = 49, бо 49 : 7 = 7

1) 30 : 5 = 6 (ч.)

2) 6

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 6 ⋅ 7 = 42 (т.) — тістечок у 7

Вираз: 24 : 4 ⋅ 7 = 42 (т.). Відповідь: 42 тістечка.

5 + 11 + 13 + 1 = 30 5 + 7 + 15 + 3 =

171.

7 ⋅ 5 = 35

173. Обчисли вирази.

49 : 7 ⋅ 8 = 7 ⋅ 8 = 56 (35 + 28) : 7 = 63 : 7 = 9

174. Маса чотирьох однакових посилок

розкласти товар масою 18 кг?

1) 8 : 4 = 2 (кг) – маса кожної посилки

2) 18 : 2 = 9 (п.) – кількість посилок

Вираз: 18 : (8 : 4) = 9 (п.)

Відповідь: 9 посилок.

175. У 5 ящиків розклали порівну

щоб розкласти 63 кг огірків?

1) 35 : 5 = 7 (кг) – маса кожного ящика

2) 63 : 7 = 9 (ящ.)

Вираз: 63 : (35 : 5) = 9 (ящ.)

Відповідь: 9 ящиків.

1) 4 + 3 = 7 (см)

2) 7 + 3 = 10

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

27 – 63 : 7 = 27 – 9 = 18 (81 – 39) : 7 = 42 : 7 = 6

178. З 35 деталей

1) 35 : 5 = 7 (д.) – деталей потрібно

2) 56 : 7 = 8 (в.) – кількість веж

Вираз: 56 : (35 : 5) = 8 (в.)

Відповідь: 8 веж.

179. Обчисліть (усно).

9 ⋅ 7 = 63

5 ⋅ 7 = 35

7 ⋅ 7 = 49

3 ⋅ 7 = 21

4 ⋅ 7 = 28

6 ⋅ 7 = 42

2 ⋅

56 : (21 : 3) = 8 (кг)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

є взаємооберненими.

184. Довжина сторони

Знайди периметр прямокутника. Побудуй його. 1) 11 – 7 = 4 (см) – ширина прямокутника 2) (11 + 4) ⋅ 2 = 30 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 30 сантиметрів.

185. Обчисли значення виразу а : 7 + 56, якщо а = 35, 42.

Якщо а = 35, то а : 7 + 56 = 35 : 7 + 56 = 5 + 56 = 61

Якщо а = 42, то а : 7 + 56 = 42 : 7 + 56 = 6 + 56 = 62

186. У семи однакових бідонах 35 л молока. Скільки потрібно

1) 35 : 7 = 5 (л) – маса кожного бідону

2) 45 : 5 = 9 (б.)

Вираз: 45 : (35 : 7) = 9 (б.)

Відповідь: 8 бідонів.

Ці задачі є взаємооберненими.

187. Обчисліть

((75 – 26) : 7 + 8 – 5 – 4) : 6 + 7 = 8 188.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

86 – 8 ⋅ 8 = 86 – 64 = 22 8 ⋅ 7 + 8 ⋅ 4 = 56 + 32 = 88 194. На

1) 2 + 6 = 8 (дзв.) – отримали MMS і SMS разом 2) 8 ⋅ 4 = 32 (дзв.)

195.

196.

ділення. 8 ⋅ 7 = 56

: 8 = 7

: 7 = 8

Розгляньте таблиці.

Знайди значення виразів. Якщо а = 9, то 18 + а ⋅ 8 = 18 + 9 ⋅ 8 =

b = 72, то 23 – b :

невідомим). У семи однакових

пляшках?

Розв’язання

1) 14 : 7 = 2

2) 2 ⋅ 9 = 18 (пл.) – кількість пляшок

Вираз: 14 : 7 ⋅ 9 = 18 (пл.)

Відповідь: 18 пляшок.

1) 8 : 1 = 8 (кв.)

2) 1 ⋅ 8 = 8

64 : 8 + 75 = 8 + 75 = 83 21 – 48 : 8 = 21 – 6 = 15

1) 18 : 9 = 2 (л)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

комбайна

1) 16 : 8 = 2 (л) – витрачав

2) 12 : 2 = 6 (год) – час роботи

Вираз: 12 : (16 : 8) = 6 (год)

Відповідь: 6 годин.

§24. Прості задачі, які

203. Обчисліть ланцюжок виразів і дізнаєтеся, скільки років тривала

навколосвітня подорож іспанців під керівництвом Фернана Магеллана. ((8 ⋅ 8 – 40) : 8 ⋅ 7 + 24) : 5 – 6 = 3

204. Математичний диктант

Добуток чисел 8 і 3 зменште в 6 разів; 8 ⋅ 3 : 6 = 24 : 6 = 4

різницю чисел 75 і 19 зменште у 8 разів; (75 – 19) : 8 = 56 : 8 = 7

добуток чисел 7 і 9 збільште на 7;

7 ⋅ 9 + 7 = 83 + 7 = 70

суму чисел 18 і 14 зменште в 4 рази; (18 + 14) : 4 = 32 : 4 = 8

частку чисел 32 і 8 збільште на 9.

32 : 8 + 9 = 4 + 9 = 13

205. Порівняй

8 ⋅ 0 + 24 < 24 + 8 ⋅ 1 48

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

211. Виконайте обчислення (усно).

2 ⋅ 8 = 16

5 ⋅ 8 = 40

7 ⋅ 8 = 56

4 ⋅ 8 = 32

8 ⋅ 8 = 64

9 ⋅ 8 = 72

3 ⋅ 8 = 24

6 ⋅ 8 = 48

24 : 8 = 3

212. Розгляньте таблиці. Для самостійного опрацювання. Що цікавого ви помітили? Які правила

Скільки виразів потрібно запам’ятати?

Потрібно запам'ятати два вирази.

213. Перше число а, друге у 9 разів більше.

Знайди значення виразу, якщо а = 9, 8.

число

Вираз: а + а ⋅ 9

Якщо а = 9, то а + а ⋅ 9 = 9 + 9 ⋅ 9 = 9 + 81 = 90 Якщо а = 8, то а + а ⋅ 9 = 8 + 8 ⋅ 9 = 8 + 72 = 80 214. Обчисли вирази.

5 ⋅ 9 + 64 : 8 = 45 + 8 = 53 9 ⋅ 9 – 8 ⋅ 8 = 81 – 64 = 17 (67 – 59) ⋅

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

54 : 6 = 9 72 : 8 = 9 27 : 9 = 3 63 : 7 = 9

221. З рівностей

Розгляньте таблиці. Для самостійного опрацювання.

Скільки виразів потрібно запам’ятати?

Потрібно запам’ятати два вирази.

222. Добери числа, щоб

істинними. 9 : 3 = 12 : 4 42 : 7 < 42 : 6

: 3 > 27 : 9

: 9 = 35 : 7

223. Обчисли вирази. 9 ⋅ 9 – 46 = 81 – 46 = 35 (95 – 32) : 9 = 63 : 9 = 7 54 : 9 + 36 : 9 = 6 + 4 = 10 (65 + 16) : 9 ⋅ 8 = 81 : 9 ⋅ 8 = 9 ⋅ 8 = 72

224. Діти розрізали паперову смужку

довжина кожної частини? 27 : 9 = 3 (дм)

Відповідь: довжина кожної частини 3 дециметри.

225. Батькові й сину разом 47 років.

1) 9 ⋅ 2 = 18 (р.) – на стільки років

2) 47 + 18 = 65 (р.)

Відповідь: їм буде разом 65 років.

226. Обчисли вирази.

72 : 9 + 76 = 8 + 76 = 84 (27 – 18) ⋅ 6 = 9 ⋅ 6 = 54 81 : 9 + 63 : 7 = 9 + 9 = 18

227. Миша живе в середньому

довше за мишу? 12 : 3 = 4 (р.)

Відповідь: у 4 рази

233.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

(де

63 : (45 : 5) = 7 9 ⋅ (8 – 4) = 36 64 : 8 + 1 = 9

234. Обчисли вирази.

56 : 7 + 65 = 8 + 65 = 73 (56 + 25) : 9 = 81 : 9 = 9 49 : 7 + 6 ⋅ 9 = 7 + 54 = 61 6 ⋅ 6 – 35 : 5 = 36 – 7 = 29

235. Господиня купила 2 кг моркви

заплатила 67 грн. Скільки коштував кавун?

1) 9 ⋅ 2 = 18 (грн) – вартість моркви

2) 67 – 18 = 49 (грн)

Відповідь: кавун коштував 49 гривень. §28. Прості задачі, які містять трійки взаємопов’язаних величин (загальна місткість, місткість однієї посудини, кількість посудин)

236. Обчисліть ланцюжок виразів і дізнаєтеся, скільки

слон.

9 ⋅ 4 : 6 ⋅ 4 : 8 ⋅ 9 – 7 + 80 = 100 (л) –

237. Розглянь малюнок. Яку місткість

Місткість посудин: склянка 1

ємність потрібно використати, щоб

50 ⋅ 2 = 100 (л)

Яку ємність потрібно використати, щоб напоїти теля, яке

50 + 20 = 70 (л)

Яку ємність потрібно використати,

1) 45 : 5 = 9 (л)

2) 9 – 6 = 3 (л)

: 9 + 58 = 3 + 58 = 61

1) 9 – 2 = 7 (хв.)

3) 7 + 4 = 11 (хв.)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 2 ⋅ 9 = 18 (л) – продав молока

2) 25 – 18 = 7 (л)

Відповідь: у фермера залишилося 7 літрів молока.

§29. Прості задачі, які містять трійки взаємопов’язаних величин (загальний виробіток, продуктивність праці, час роботи)

244. Полічіть сімками до 70; вісімками до 80; десятками до 100.

Лічимо сімками до 70: 7, 14, 21, 28, 35, 42, 49, 56, 63, 70

Лічимо вісімками до 80: 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56, 64, 72, 80

Лічимо десятками до 100: 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100

245. Пригадай правила множення та ділення на 10.

Щоб помножити число на 10, достатньо дописати до цього числа один нуль.

Щоб поділити число на 10, треба від цього числа відкинути один нуль.

246. Обчисли вирази.

4 ⋅ 10 : 5 = 40 : 5 = 8 16 : 1 : 4 = 16 : 4 = 4 10 ⋅ (34 – 27) = 10 ⋅ 7 = 70 50 :

247.

кравця.

35 : 5 = 7 (ш.)

Відповідь: щодня

1) 35 ⋅ 5 = 7 (ш.)

3) 9 ⋅ 5 = 45 (ш.)

9 – 6 = 3 (см)

2)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

3) 5 ⋅ 6 = 30 (м) –

§

3

чисел 48 і 6

числа 72 відніміть частку чисел 9

частку чисел 49 і 7 збільште у 8 разів.

254. Обчисли значення виразу а : 8 + b ⋅ 5,

Якщо а = 64 і b = 10, то а : 8 + b ⋅ 5 = 64 : 8 + 10 ⋅ 5 = 8 + 50 = 58 Якщо а = 32 і b = 1, то а : 8 + b ⋅ 5 = 32 : 8 + 1 ⋅ 5 = 4 + 5 = 9

255. Розв’яжи й порівняй задачі.

1)

28 : 7 = 4 (м) Відповідь:

4

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

260.

7 ⋅ 8 = 56

261. Частка яких чисел

64 : 8 = 8

262. Обчисли значення виразів.

8 ⋅ 6 + 3 ⋅ 9 = 48 + 27 = 75

8 ⋅ 9 – 7 ⋅ 6 = 72 – 42 = 30

7 ⋅ 1 + 24 > 24 + 7 ⋅ 0

8 ⋅ 5 + 30 = 6 ⋅ 5 + 40

264. Виконай перетворення іменованих чисел.

1 год 9 хв = 60 хв + 9 хв = 69 хв

80 с = 60 с + 20 с = 1 хв 20 с 1 рік 9 міс. = 12 міс + 9 міс = 21 міс.

265. Периметр

1) 35 : 5 = 7 (в.) – розписала

2) 42 : 7 = 6 (дн.)

Вираз: 42 : (35 : 5) = 6 (дн.)

Відповідь: за 6 днів.

64 : (4 ⋅ 2) = 8 7 ⋅ (9 – 2) =

356 = 3 c

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

272.

одинадцять, сто дванадцять, сто тринадцять, сто чотирнадцять,

сто шістнадцять, сто сімнадцять 273. Прочитай числа. Випиши трицифрові числа.

32 тридцять два, 120 сто двадцять, 9 дев'ять, 310 триста десять, 90 дев'яносто, 708 сімсот вісім, 200 двісті, 50 п'ятдесят, 1000 одна тисяча, 821 вісімсот

п'ять, 500 п'ятсот Трицифрові числа: 120, 310, 708, 200, 821, 500 274. На Святі кольорової крейди відбувся

скільки крейди використала

1) 4 (найменше), 2) 7, 3) 9, 4) 11 (найбільше)

275. Яке число задумала

однієї одиниці?

276. У книжці 72 сторінки.

1) 9 ⋅ 5 = 45 (с.) – прочитав у

2) 45 + 14 = 59 (с.) – прочитав у

3) 72 – 59 = 13 (с.)

Відповідь: в

277. Запиши числа: сто сім, двісті, вісімсот, тисяча,

п’ятдесят п’ять, чотириста.

107 сто сім, 200 двісті, 800 вісімсот, 1000

301 триста один, 600 шістсот, 555

278. Учні

9 ⋅ 2 + 17 = 18 + 17 = 35 (м.)

Відповідь: до

Полічіть десятками до 100. Полічіть від 150 до 174; від 305 до 320.

Лічимо десятками до 100: 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100

Лічимо від 150 до 174; 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174

Лічимо від 305 до 320: 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320

280. Запиши сусідні числа.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

283. Порівняй

128 + 1 > 128 – 1

607 – 1 < 608 – 1

284.

110 + 1 = 111 (м.)

Відповідь: у Михайла 111 марок.

285. Обчисли значення виразів.

408 + 1 = 409 311 – 1 = 310 200 – 1 – 1 = 198 329 + 1 + 1 = 331

286. Протягом року спортивний клуб відвідувало 120 чоловіків,

менше, ніж чоловіків. Скільки жінок відвідувало спортивний клуб?

120 – 1 = 119 (ос.)

Відповідь: спортивний клуб відвідало 119 жінок.

§33. Порівняння сотень. Додавання та віднімання сотнями (400 + 200, 400 – 200)

287. Полічіть десятками від 100 до 200, від 300 до 400, від 600 до 700, від 900 до 1000.

Лічимо десятками від 100 до 200: 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190, 200

Лічимо десятками від 300 до 400: 300, 310, 320, 330, 340, 350, 360, 370, 380, 390, 400

Лічимо

десятками від 600 до 700: 600, 610, 620, 630, 640, 650, 660, 670, 680, 690, 700

Лічимо

десятками від 900 до 1000: 900, 910, 920, 930, 940, 950, 960, 970, 980, 990, 1000

288. Порівняй числа за зразком (>; <; =).

2 сот. < 7 сот 200 < 700 1 тис. > 9 сот.

289. Порівняй записи. Обчисли вирази.

300 + 100 = 400

700 + 200 = 900

300 + 200 = 500

290. Обчисли значення виразів

5 сот. + 4 сот. = 9 сот.

500 + 400 = 900

10 сот. – 3 сот. = 7 сот.

1000 – 300 = 700

1) 6 + 3 = 9

1)

– 200 = 500

– 200 = 100

– 200 = 500

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 8 ⋅ 4 = 32 (к.) – кущів в 4 рядах

Відповідь: 8 кущів, 32 кущі.

§34. Лічба в межах 1000. Розряд сотень

295. Розгадайте ребуси.

Розгадали ребуси: місто, тісто, стовп, сторона, росток

296. Полічи сотнями до 1000 та у зворотному порядку до 100.

100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900, 1000 1000, 900, 800, 700, 600, 500, 400, 300, 200, 100

297. Розглянь таблицю. Прочитай

1)

2) 9 + 72 = 81 (р.)

3)

1) 15 : 3 =

3) 20 – 2 =

Трицифрові

числа: 300, 163, 701, 900, 234, 642, 895 304.

97 до 109, від 294 до 316, від 458 до 469, від 718 до 729.

Лічимо від 97 до 109: 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109

Лічимо від 294 до 316: 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316

Лічимо від 458 до 469: 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469

Лічимо від 718 до 729: 718, 719, 720, 721, 722, 723, 724, 725, 726, 727, 728, 729

305.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Одна сотня і сім десятків; 170

дві сотні й вісім одиниць; 208

десять десятків; 100

десять сотень; 1000

шість сотень, два десятки й три одиниці; 623

сім сотень і п’ять одиниць; 705

п’ять десятків і дев’ять одиниць; 59

дев’ять сотень, дев’ять десятків і дев’ять одиниць; 999

вісім сотень, один десяток і три одиниці; 813

число, наступне до числа 459; 460

число, попереднє до числа 381. 380

306. Прочитай числа в розрядній таблиці. Скільки сотень, десятків і одиниць містить

кожне число? Яке число найбільше? Яке число найменше? Запиши кілька

нерівностей з цими числами за зразком.

102 cто два, 111 сто одинадцять, 240 двісті сорок, 318 триста вісімнадцять, 600 шістсот, 887 вісімсот вісімдесят сім

102 = 1 сот. 2 од. Найменше число

111 = 1 сот. 1 дес. 1 од.

240 = 2 сот. 4 дес.

318 = 3 сот. 1 дес. 8 од.

600 = 6 сот.

887 = 8 сот. 8 дес. 7 од. Найбільше число

111 < 240, 318 > 240, 102 < 111, 240 > 102, 318 < 600, 887 > 600

307. Запиши рівності за зразком.

200 + 80 + 1 = 281

800 + 10 + 3 = 813

100 + 70 + 5 = 175

308. Склади й розв’яжи

36 : 4 = 9 (к.)

600 + 20 + 2 = 622

400 + 80 + 4 = 484

900 + 70 + 6 = 976

Відповідь: пошили 9 костюмів.

309. Обчисли значення виразів.

200 + 40 + 9

900 + 70 + 6 = 976

200 + 50 = 250

300 + 4 = 304

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

у яких є цифра 2: 126, 216, 320, 462

число: 981,

216 2 сотні

320 — 3 сотні

462 — 4 сотні

607 — 6 сотні 981 9 сотні 216 21 десятків 320 — 32 десятків 462 —

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

одиниць.

Усі трицифрові числа, які можна утворити з

зростання: 111, 137, 173, 317, 371, 333, 713, 731, 777

Таких чисел є дев'ять.

Усі трицифрові числа, які можна утворити

зменшення: 666, 642, 624, 462, 444, 426, 264, 246, 222

Таких чисел є дев'ять.

320. Добери числа. Запиши рівності.

400 + 300 = 700 400 + 100 = 500 800 + 1 = 801

Щоб знайти невідомий доданок, потрібно

321. Розгляньте малюнок. Складіть і розв’яжіть задачу за малюнком.

У білки було 2 яблука. Скільки яблук

2 + x = 26

х = 26 – 2

х = 24

Відповідь: у їжака 24 яблука.

322. Розв’яжи рівняння за зразком.

15 + y = 29

у = 29 – 15

у = 14

15 + 14 = 29

29 = 29 b + 26 = 52 b = 52 – 26 b = 26 26 + 26 = 52 52 = 52

36 + x = 58

х = 58 – 36

х = 22

Відповідь: було 22 кілограми слив.

324. Олена задумала число.

задумала Олена?

х + 5 = 12

х = 12 – 5

х = 7 Відповідь: Олена

34 + х = 62

х = 62 – 34

х = 28

34 + 28 = 62

62 = 62

+ 100 = 700 c = 700 – 100

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

327. Назвіть пропущені числа. 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506

328. Виконай обчислення (усно).

100 + 1 = 101

399 + 1 = 400

700 + 1 = 701

999 + 1 = 1000

219 + 1 = 220

507 + 1 = 508

180 + 1 = 181

329. Розклади на розрядні доданки

104 = 100 + 4 350 = 300 + 50

330.

5 сот. + 7 дес. = 500 + 70 = 570

5 сот. + 7 од. = 500 + 7 = 507

175 – 1 = 174

200 – 1 = 199

410 – 1 = 409

641 – 1 = 640

156 - 1 = 155

1000 – 1 = 999

837 – 1 = 836

= 500 + 10 + 1

= 600 + 60 + 9

5 сот. + 2 дес . + 7 од. = 500 + 20 + 7 = 527

7 сот. + 1 дес. = 700 + 10 = 710

7 сот. + 1 од. = 700 + 1 = 701

7 сот. + 6 дес. + 1 од. = 700 + 60 + 1 = 761

331.

90 + х = 91

х = 91 – 90

х = 1

90 + 1 = 91

91 = 91 х + 300 = 600 х = 600 – 300 х = 300 х + 300 = 600

600 = 600

=

=

+ 90 + 9

200 + х = 500 х = 500 – 200 х = 30 200 + х = 500 500 = 500 332.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

3 сот. 4 дес. 5 од. – 3 сот. = 4 дес. 5 од. = 345 – 300 = 45

3 сот. 4 дес. 5 од. – 4 дес.= 3 сот. 5 од. = 345 – 40 = 305

3 сот. 4 дес. 5 од. – 5 од. = 3 сот. 4 дес. = 345 – 5 = 340

5 сот. 7 дес. 2 од. – 5 сот. = 7 дес. 2 од. = 572 – 500 = 72

5 сот. 7 дес. 2 од. – 4 дес. = 5 сот. 3 дес. 2 од. = 572 – 40 = 532

5 сот. 7 дес. 2 од. – 2 од. = 5 сот. 7 дес. = 572 – 2 = 570

338.

610 + х = 619

х = 619 – 610

х = 9

610 + 9 = 619

619 = 619

120 – 1 < 120 + 1

676 – 1 > 670 + 1

суконь із шовку?

х + 300 = 367 х = 367 – 300

= 67

+ 300 = 367 367 = 367

1) 45 : 9 = 5 (с.) – пошили сукні із батисту

2) 45 + 5 = 50 (с.) – пошили сукні із ситцю

3) 154 – 50 = 104 (с.)

Відповідь: пошили 104 сукні із шовку.

341.

620 – 20 = 600 587 – 7 = 580

342. Пластмаса розкладається

скільки

450 – 50 = 400 (р.)

Відповідь:

+ х = 271

= 271 – 71

= 200

+ 200 = 271 271 = 271

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

500 м + 400 м = 900 м

1 км – 900 м = 100 м 700 м – 200 м = 500 м

347. Склади рівності

140 + 9 = 149

149 – 140 = 9

149 – 9 = 140

348. Три села розташовані

становить 4 км, а від

третього?

4 км + 5 км 800 м = 9 км 800 м Відповідь: від першого

349. Обчисли вирази.

600 см – 300 см = 300 см

+ 70 = 670

– 600 = 70

– 70 = 600

м + 200 м = 1000 м

+ 23 = 323

– 300 = 23

– 23 = 300

9 дм – 45 см = 90 см – 45 см = 45 см

40 дм + 60 дм = 100 дм 1 км – 800 м = 1000 м – 800 м = 200 м

150 см – 50 см = 100 см 48 см + 12 см = 60 см

350. У майстерні розпиляли

колода, якщо вийшло

1 ⋅ 5 = 5 (м)

5 м = 50 дм = 500 см §41. Додавання та віднімання

351. Обчисліть ланцюжок

Чернівецькій

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

10 + 50 + 80 = (80 + 10) + 50 = 90 + 50 = 140

10 + 20 + 80 = (80 + 20) + 10 = 100 + 10 = 110

10 + 30 + 90 = (90 + 10) + 30 = 100 + 30 = 130

10 + 40 + 90 = (90 + 10) + 40 = 100 + 40 = 140

10 + 50 + 70 = (50 + 10) + 70 = 60 + 70 = 130

10 + 20 + 70 = (20 + 10) + 70 = 30 + 70 = 100

10 + 30 + 60 = 40 + 60 = 100

10 + 40 + 60 = (60 + 40) + 10 = 100 + 10 = 110

10 + 30 + 90 = (90 + 10) + 30 = 100 + 30 = 130

Від

40 + 70 + 30 = 40 + (70 + 30) = 40 + 100 = 140

90 + 80 + 10 = (90 + 10) + 80 = 100 + 80 = 180

25 + 400 + 5 + 300 = (400 + 300) + (25 + 5) = 700 + 30 = 730

361. Обчисли вирази, застосовуючи

39 + 200 + 1 = 200 + (39 + 1) = 200 + 40 = 240

40 + 70 + 60 = (60 + 40) + 70 = 100 + 70 = 170

99 + 20 + 1 + 80 = (99 + 1) + (80 + 20) = 100 + 100 = 200

362. Виміряй довжини відрізків.

самостійного

1)

2) 9 + 5 = 14 (д.)

73 + 200 + 7 = (73 + 7) + 200 = 80 + 200 = 280

500 + (81 + 9) = 500 + 90

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 90 + 10 = 100 (м.)

Вираз: 40 + 50 + 10 = 100 (м.)

Відповідь:

367.

38 + 300 – 8 + 60 + 100 + 10 – 200 = 300 б) 300 — нуль

368.

200 + 60 + 400 + 10 = (200 + 400) + (60 + 10) = 600 + 70 = 670

800 + 40 + 10 + 100 = (800 + 100) + (40 + 10) = 900 + 50 = 950

300 + 20 + 500 + 30 = (300 + 500) + (20 + 30) = 800 + 50 = 850

400 + 30 + 500 + 40 = (400 + 500) + (30 + 40) = 900 + 70 = 970

369.

(а + b) + с = (а + с) + b = а + (b + с)

а + (b + с) = (а + b) + с = (а + с) + b

370.

(27 + 3) + 200 = 30 + 200 = 230

50 + (600 + 50) = (50 + 50) + 600 = 100 + 600 = 700

(64 + 100) + 6 = (64 + 6) + 100 = 70 + 100 = 170

371.

Якщо а = 100, тоді (500 + а) + 80 = (500 + 100) + 80 = 600 + 80 = 680

Якщо а = 200, тоді (500 + а) + 80 = (500 + 200) + 80 = 700 + 80 = 780

Якщо а = 400, тоді (500 + а) + 80 = (500 + 400) + 80 = 900 + 80 = 980

Якщо а = 100, тоді а + (20 + 600) = 100 + (20 + 600) = 100 + 620 = 720

Якщо а = 50, тоді а + (20 + 600) = 50 + (20 + 600) = 50 + 620 = 670

Якщо а = 40, тоді а + (20 + 600) = 40 + (20 + 600) = 40 + 620 = 660

372. 1)

7 ⋅ 3 = 21 (к.)

Відповідь: бригада

21 : 3 = 7 (к.)

Відповідь:

373.

(77 + 3) + 500 = 80 + 500 = 580

200 + (34 + 6) = 200 + 40 = 240 (45 + 100) + 5 = (45 + 5) + 100 = 50 + 100 = 150

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

377.

(270 + 30) – 70 = (270 – 70) + 30 = 200 + 30 = 230

450 – (20 + 50) = (450 – 50) – 20 = 400 – 20 = 380

580 – (30 + 50) = 580 – 80 = 500 (48 + 100) – 100 = 48 + (100 – 100) = 48 + 0 = 48

378.

х + 50 = 370

х = 370 – 50

х = 320 50 + у = 190 у = 190 – 50 у = 140 z + 40 = 460 z = 460 – 40 z = 420

379.

1

1) 170 – 60 = 110 (кг)

2)

3) 110 + 110 = 220 (кг)

2 спосіб

1) 170 + 160 = 330 (кг) –

2) 60 + 50 = 110 (кг) –

3) 330 – 110 = 220 (кг) –

380.

270 – (30 + 40) = 200

430 + (60 – 30) = 460 або (430 + 60) – 30 = 460

80 + (50 – 30) = 100 або (80 + 50) – 30 = 100

381.

40 + (130 + 60) = (40 + 60) + 130 = 100 + 130 = 230 890 – (60 + 30) = 890 – 90 = 800 (150 + 60) – 50 = (150 – 50) + 60 = 100 + 60 = 160

382. У парку було 140

Скільки дерев росло в парку?

140 – 30 = 110 (д.)

Відповідь: в парку росло 110 дерев. §45.

383.

290, 310, 800, 340, 180, 400, 950, 110, 1000 384.

чисел (340 + 220)

У числі 804 — 8 сотень, 530 — 5 сотень, 189 — 1 сотня,

340 — 34 десятки, 220 — 22 десятки.

385.

= 500 + 7

= 200 + 50

386.

340 + 220 = (300 + 40) + (200 + 20) = (300 + 200) + (40 + 20) = 500 + 60 = 560

387. 150 + 140 = (100 + 50) + (100 + 40) = (100 + 100) + (50 + 40) =

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

310 + 220 = (300 + 10) + (200 + 20) = (300 + 200) + (10 + 20) = 500 + 30 = 530

530 + 430 = (500 + 30) + (400 + 30) = (500 + 400) + (30 + 30) = 900 + 60 = 960

610 + 260 = (600 + 10) + (200 + 60) = (600 + 200) + (10 + 60) = 800 + 70 = 870

388. Міжміський

110 + 230 = 340 (км)

Відповідь: автобус має подолати 340

389.

розв’язання задачі кожний хлопець?

Десять хвилин

390.

450 + 230 = (400 + 50) + (200 + 30) = (400 + 200) + (50 + 30) = 600 + 80 = 680

160 + 210 = (100 + 60) + (200 + 10) = (100 + 200) + (60 + 10) = 300 + 70 = 370

240 + 520 = (200 + 40) + (500 + 20) = (200 + 500) + (40 + 20) = 700 + 60 = 760

630 + 250 = (600 + 30) + (200 + 50) = (600 + 200) + (30 + 50) = 800 + 80 = 880

391. На ярмарку мама витратила 320

Скільки грошей витратила мама на покупки?

320 + 340 = 660 (грн)

Відповідь: мама

393. 340 – 220 = (300 + 40) – (200 + 20) = (300 –

394. 550 – 340 = (500 + 50) – (300 + 40) = (500 –

+ (50 – 40) =

+ 10 =

670 – 530 = (600 + 70) – (500 + 30) = (600 – 500) + (70 – 30) = 100 + 40 = 140

670 – 520 = (600 + 70) – (500 + 20) = (600 – 500) + (70 – 20) = 100 + 50 = 150

860 – 440 = (800 + 60) – (400 + 40) = (800 – 400) + (60 – 40) = 400 + 20 = 420 770 – 360 = (700 + 70) – (300 + 60) = (700 – 300) + (70 – 60) = 400 + 10 = 410

– 650 = (900 + 60) – (600 + 50) = (900 –

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

740 – 310 + 230 = 430 + 230 = 660

399. У Зіни

у Зіни?

120

1) 2 ⋅ 5 = 10 (грн) – витратила грошей

2) 120 – 10 = 110 (грн) – залишилося грошей Відповідь: у Зіни залишилося 110 гривень. §47. Додавання та віднімання круглих чисел. Рівняння. Знаходження невідомого зменшуваного

400. У числі 340 — 3 сотні, 120 — 1 сотня, 220 — 2 сотні, 710 — 7 сотень, 851 — 8

сотень, 630 — 6 сотень. У числі 750 — 75 десятків, 420 — 42 десятки, 540 — 54 десятків, 890 — 89

158 — 15 десятків, 291 — 29 десятків.

401.

507 = 500 + 7

251 = 200 + 50 + 1

402.

440 = 400 + 40 398 = 300 + 90 + 8

410 + 460 – 320 = 870 – 320 = 550

760 – 240 + 150 = 520 + 150 = 670 940 – 420 + 210 = 520 + 210 = 730

403. 540 – 410 = 130 380 – 150 = 230

404. Мама зварила

кілограмів яблук було спочатку?

х – 12 = 26

х = 26 + 12

х = 38

Відповідь: було 38 кг яблук.

405.

y – 11 = 19

у = 19 + 11

у = 30

30 – 11 = 19

642 = 600 + 40 + 2 601 = 600 + 1

– 360 = 210

= 48 + 27

= 75

19 = 19 а – 27 = 48

– 27 = 48

= 48

х – 34 = 7

х = 7 + 34

х = 41

470 + х = 690

= 690 – 470

= 220

470 + 220 = 690

690 = 690

– 160 = 580

– 160 =

– 120 = 430 с = 430 +

х – 38 = 24

х = 24 + 38

х = 62

Відповідь:

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

409. Від’ємник завжди менший за зменшуване. Хибне

Зменшуване менше за різницю. Хибне Будь-яке двоцифрове число більше за 100. Хибне Сума двох чисел завжди менша за один з доданків. Хибне 410.

240 + 310 = (200 + 40) + (300 + 10) = 500 + 50 = 550

550 – 120 = (500 + 50) – (100 + 20) = 400 + 30 = 430

430 + 150 = (400 + 30) + (100 + 50) = 500 + 80 = 580

580 – 240 = (500 + 80) – (200 + 40) = 300 + 40 = 340

340 + 330 = (300 + 40) + (300 + 30) = 600 + 70 = 670

670 – 520 = (600 + 70) – (500 + 20) = 100 + 50 = 150

150 + 440 = (100 + 50) + (400 + 40) = 500 + 90 = 590

590 – 350 = (500 + 90) – (300 + 50) = 200 + 40 = 240 411.

560 – 330 = 230 750 – 310 = 440 370 – 250 = 120 Щоб знайти

– у = 6

= 15 – 6

= 9

= 12

х =

= 110

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

440 – 110 = 210 210 = 210 42 – 19 = 23 23 = 23

416. Мультфільм

сеанс?

960 – 520 = 440 (д.) Відповідь: на

417. 760 – 60 + 120 – 300 + 250 – 70 – 600 + 20 = 120 (м)

знайдено пластикову пляшку. 120 = 1 сот. 2 дес. 0 од.

У числі 120 всього 1 сотня, 12 десятків, 120 одиниць.

Дізнайтеся, як забруднення довкілля

екологічній катастрофі? 418.

5 + 7 = 12

50 + 70 = 120

419.

550 + 320 = 870 870 = 870

+ 4 = 13

=

Якщо а = 70, тоді 40 + а = 40 + 70 = 110

Якщо а = 90, тоді 40 + а = 40 + 90 = 130

Якщо а = 80, тоді а + 30 = 80 + 30 = 110

Якщо а = 90, тоді а + 30 = 90 + 30 = 120 420.

450 + 270 = (400 + 50) + (200 + 70) = (400 + 200) + (50 + 70) = 600 + 120 = 720 421.

380 + 230 = (300 + 80) + (200 + 30) = (300 + 200) + (80 + 30) = 500 + 110 = 610

160 + 450 = (100 + 60) + (400 + 50) = (400 + 100) + (60 + 50) = 500 + 110 = 610

540 + 290 = (500 + 40) + (200 + 90) = (500 + 200) + (40 + 90) = 700 + 130 = 830

280 + 370 = (200 + 80) + (300 + 70) = (200 + 300) + (80 + 70) = 500 + 150 = 650

480 + 110 = 590

2) 480 + 590 = 1070

423.

180 + 340 = (100 + 80) + (300 + 40) = (100 + 300) + (80 + 40) = 400 + 120 = 520

330 + 490 = (300 + 30) + (400 + 90) = (300 + 400) + (30 + 90) = 700 + 120 = 820

270 + 140 = (200 + 70) + (100 + 40) = (200 + 100) + (70 + 40) = 300 + 110 = 410

650 + 160 = (600 + 50) + (100 + 60) = (600 + 100) + (50 + 60) = 700 + 110 = 810

424.

426.

12 – 5 = 7

120 – 50 = 70

427.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

11 – 4 = 7 110 – 40 = 70

Якщо а = 50, тоді 140 – а = 140 – 50 = 90

Якщо а = 80, тоді 140 – а = 140 – 80 = 60

Якщо а = 120, тоді а – 60 = 120 – 60 = 60

Якщо а = 150, тоді а – 60 = 150 – 60 = 90

428.

13 – 8 = 5 130 – 80 = 50

450 – 270 = (300 + 150) – (200 + 70) = (300 – 200) + (150 – 70) = 100 + 80 = 180

429.

520 – 340 = (400 + 120) – (300 + 40) = (400 – 300) + (120 – 40) = 100 + 80 = 180

810 – 630 = (700 + 110) – (600 + 30) = (700 – 500) + (110 – 30) = 200 + 80 = 280

740 – 580 = (600 + 140) – (500 + 80) = (600 – 500) + (140 – 80) = 100 + 60 = 160

450 – 290 = (300 + 150) – (200 + 90) = (300 – 200) + (150 – 90) = 100 + 60 = 160

430. У Катерини було 520 грн. Вона

Скільки

1) 10 ⋅ 3 = 30 (грн) – витратила на зошити

2) 30 + 140 = 170 (грн) – витратила на покупку

3) 520 – 170 = 350 (грн) – залишилося грошей Відповідь: у Катерини залишилося 350 гривень.

431.

510 – 230 = (400 + 110) – (200 + 30) = (400 – 200) + (110 – 30) = 200 + 80 = 280

650 – 360 = (500 + 150) – (300 + 60) = (500 – 300) + (150 – 60) = 200 + 90 = 290

420 – 240 = (300 + 120) – (200 + 40) = (300 – 200) + (120 – 40) = 100 + 80 = 180

930 – 670 = (800 + 130) – (600 + 70) = (800 – 600) + (130 – 70) = 200 + 60 = 260

432. На Сорочинський ярмарок

437.

1 т = 1000 кг

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 350 + 250 = 600 (кг) –

2) 1000 – 600 = 400 (кг) – решта Відповідь:

16 : 4 = 4 (см) – сторона квадрата.

16 : 2 = 8 (см) – сума суміжних сторін

470 + 50 = 520

190 + 50 = 240

220 + 50 = 270

370 + 50 = 420

780 + 50 = 830

640 + 50 = 690

860 + 50 = 910

570 + 50 = 620

520 – 50 = 470 140 – 50 = 90 350 – 50 = 300

430 – 50 = 380 210 – 50 = 160

670 – 50 = 620

880 – 50 = 830

610 – 50 = 560 442. 1

+ 150 = 390 (г)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 25 – 18 = 7 (грн) – решта грошей

7 < 14

2) 14 : 7 = 2 (р.) – у стільки разів менше

3) 1000 : 2 = 500 (г)

447. 1 кг – 500 г = 1000 г

448. Для святкування дня

для свята?

1 кг = 1000 г

1000 – 400 = 600 (г) Відповідь: для свята

449. 20, 10, 700, 320, 50, 800, 1000 450. 80 86 90 310 317 320

451. 165 170 605 610 478

452.

450 + 70 = 450 + 100 – 30 = 520 530 – 90 = 530 – 100 + 10 = 440

453.

540 + 70 = 540 + 100 – 30 = 640 – 30 = 610 350 – 80 = 350 – 100 + 20 = 250 + 20 = 270 870 + 160 = 870 + 200 – 40 = 1070 – 40 = 1030

150 – 90 = 150 – 100 + 10 = 50 + 10 = 60 454. 130 + х = 210 х = 210 – 130 х = 80

130 + 80 = 210 210 = 210

455. Для

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

+ 50 = 220

= 220

– 150 = 40

1) 2 ⋅ 20 = 40 (кг) –

2) 40 + 2 + 2 = 44 (кг) –

3) 110 – 44 = 66 (кг)

Відповідь: придбали 66 кг білої фарби.

456.

320 + 180 = 320 + 200 – 20 = 520 – 20 = 500

550 + 60 = 550 + 100 – 40 = 650 – 40 = 610

760 – 80 = 760 – 100 + 20 = 660 + 20 = 680

240 – 160 = 240 – 200 + 40 = 40 + 40 = 80

457. У вересні бібліотека закупила 60

Скільки нових книжок

1) 60 – 30 = 30 (кн.) – закупили у жовтні

2) 60 + 30 = 90 (кн.)

Відповідь: бібліотека

§54. Залежність результату дій додавання

458. Складіть і запишіть усі

9.

109, 190, 901, 910. Найбільше число 910 й

число 109. 459.

450 + 310 = 770

450 – 310 = 320

+ 220 = 990

– 220 = 550

460. Знайди по 5 можливих буквенних

c – 600 > 200, звідси c > 800, тому с = 810, 850, 900, 920, 950 a + 100 < 400, звідси а < 300, тому а = 100, 110, 200, 250, 290

500 – d > 300, звідси d < 200, тому d = 5, 10, 30, 50, 190 461.

(240 + 30) – 5 ⋅ 8 + 460 = 690

1) 240 + 30 = 270

2) 5 ⋅ 8 = 40

3) 270 – 40 = 230

+ 1 = 461

– 1 = 459

4) 230 + 460 = 690 72 : 9 ⋅ 10 + (740 – 120) + 30 = 730 1) 740 – 120 = 620 2) 72 : 9 = 8

3) 8 ⋅ 10 = 80 4) 80 + 620 = 700

5) 700 + 30 = 730

462.

2) 16 : 2 = 8

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

(560 + 30) + (240 – 40) = (560 + 240) –

465.

410 + (230 – 160) = 410 + 70 = 480 (147 – 140) ⋅ 4 = 7 ⋅ 4 = 28

467.

645 – 5 – 40 + 200 – 400 + 80 + 1 – 140 = 341 в) авокадо — 341. 468.

До суми чисел 400 й 70 додайте 500;

400 + 70 + 500 = 970

суму чисел 300 й 70 зменште на 140;

300 + 70 – 140 = 370 – 140 = 230

суму чисел 500 і 40 збільште на 50; 500 + 40 + 50 = 590 суму чисел 620 і 350 зменште на 400; 620 + 350 – 400 = 970 – 400 = 570

469.

3 ц = 300 кг 40 кг < 1 ц 1 т > 1 ц

суму чисел 580 і 230, 580 + 230 = 810

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Від’ємник 40 50 60

Різниця 430 420 410

Зменшуване 520 520 520

Від’ємник 220 210 200

Різниця 300 310 320

Зменшуване 230 240 280

Від’ємник 140 140 140

Різниця 90 100 140

Зменшуване 580 560 540

Від’ємник 230 230 230

Різниця 350 330 310

Якщо

473.

700 – 40 + 8 = 660 + 8 = 668

954 – 900 – 50 – 4 = 0

340 – 150 + 24 = 214 474.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

95 – 75 = 20 (мм)

Відповідь: на 20 мм

дистанції? Розв’яжи задачу рівнянням.

34 – х = 25

х = 34 – 25

х = 9

Відповідь: з дистанції зійшло 9 автомобілів.

481. Що буде, якщо до числа 52 дописати

зменшиться це число? Збільшиться. На скільки? На 300 (352 – 52 = 300) §56. Письмове

482. 240 – 120 – 100 + 37 – 10 + 100 – 110 = 37 (в.)

483. 342 + 413 = (300 + 400) + (40 + 10) + (2 +

484.

485.

х – 245 = 322

х = 322 + 245

х = 567

567 – 245 = 322

322 = 322 у – 734 = 162 у = 162 + 734 у = 896

896 – 734 = 162 162 = 162

х – 376 = 323

= 323 + 376

= 699

Відповідь:

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

489. У числі 382 — 3 сотні, 804 — 8 сотень, 180 — 1 сотня, 1000 — 10 сотень.

У числах 875

У числах 71 — 71 одиниць, 195 — 195 одиниць, 806 — 806 одиниць, 330 — 330

245 + 134 = 379, 245 – 134 = 111 490. 755 – 413 = (700 – 400) + (50 – 10) + (5 – 3) =

491.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

494. Скільки

утворені числа: 111, 114, 141, 144, 411, 414, 441, 444

444 + 111 = 555, 444 – 111 = 333

495.

221 (кг)

Відповідь: залишилося

497.

7 + 9 = 16

3 + 9 = 12

2 + 9 = 11

+ 9 = 17

506.

11 – 9 = 2

13 – 9 = 4 12 – 9 = 3

507.

– 110 = 230

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

– 9 = 9

– 9 = 6

– 9 =

+ 246 = 452

х = 452 – 246

х = 206

206 + 246 = 452

452 = 452

– 235 = 317

= 317 + 235

= 552 552 – 235 = 317

= 317

+ 319 = 624

= 624 – 319

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

514.

1) 459 + 29 = 488 (кв.)

2) 586 – 488 = 98 (кв.)

Відповідь: в кінотеатрі залишилося

§60. Письмове віднімання

515. 453 – 240 + 4 – 13 + 6

цифрами.

516.

10 дес. – 1 дес. = 9 дес. 100 – 10 = 90 10 сот. – 1 сот.

517.

519.

1)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

300 (см) = 30 (дм) = 3 (м)

Відповідь: довжина вугра 3 метри.

525. Для самостійного опрацювання.

526.

527.

528. На

Скільки

1) 970 – 750 = 220 (пт.) — індиків

2) 310 – 220 = 90 (пт.) — гусей

3) 750 – 90 = 660 (пт.) — курей

Відповідь:

660 + 90 + 220 = 970 (пт).

529. Птахи та

1)

2)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 990 – 880 = 110 (м) Відповідь: на

533.

535.

х + 247 = 600

536. Дорослий

2 м = 200 см

200 – 3 = 197 (см)

Відповідь:

1)

2)

3) 680 – 85 = 595 (м) –

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 875 – 635 = 240 (кг) –

2) 394 – 240 = 154 (кг) –

3) 635 – 154 = 481 (кг) – було

Перевірка: 481 + 154 + 240 = 875 (кг).

541. 97 – 58 = 39 360 – 120 =

542.

543.

Якщо а = 340, тоді 587 – (а + 107) = 587 –

Якщо а = 339, тоді 587 – (а + 107) = 587 – (339 + 107) = 587 – 446 = 141

Якщо а = 343, тоді 217 + а – 360 = 217 + 343 –

544.

1) 457 + 43 = 500 (км)

2) 457 + 500 = 957 (км)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Якщо а = 446, тоді а + (а – 38) = 446 + (446 – 38) = 446 + 408 = 854

548. Щоб яр

157 саджанців

1) 157 – 78 = 79 (с.)

2) 157 + 79 = 236 (с.)

Відповідь: всього

549.

153 – 97 = 56

262 – 140 = 122

209 + 161 = 370

677 – 257 = 320

250 + 320 = 570

550.

551.

552.

х + 318 = 645

х = 645 – 318 х = 327

327 + 318 = 645 645 = 645

674 – х = 126

х = 674 – 126

х = 548

674 – 548 = 126

126 = 126

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

+ 437 = 742

= 742 – 437

548

= 305

+ 437 = 742

= 742

– 284 = 272

1) 174 – 65 = 109 (кн.)

2) 174 + 109 = 283 (кн.) – на

3) 283 – 96 = 187 (кн.) – на

Відповідь: на третьому стелажі стояло 187 книжок. §65. Закріплення прийомів додавання та віднімання чисел у межах 1000 557. Числа, які менші від 730 й більші за 316: 346, 400, 501, 712, 729 558.

940 – 300 = 640 640 + 250 = 890 890 –

564. Ширина

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 4 + 3 = 7 (см) – довжина прямокутника 2) (4 + 7) ⋅ 2 = 22 (см) – периметр

565. Рік складається з 12 місяців. У

році 365 діб. У

У місяці 30 днів бо 31 день (у лютому — 29 або 28 днів). 1 тиждень — 7 діб (днів). Доба = 24 години. Година = 60 хвилин. 566.

1 доба < 48 год 1 р. = 12 міс. 6 год > 60 хв 900 діб > 2 р. 567.

1 год – 40 хв = 60 хв – 40 хв = 20 хв

1 р. – 7 міс. = 12 міс. – 7 міс. = 5 міс.

120 дн. + 245 дн. = 365 дн. = 1 р.

1 р. + 15 міс. = 1 р. + 1 р. 3 міс. = 2 р. 3 міс.

568.

750 років = 7 ст. 50 років 924 роки = 9 ст. 24 роки 1000 років = 10 ст.

2 ст. = 200 р. 1 тис. = 1000 р. 2 р. = 24 міс. 500 р. = 5 ст. 569. Святий Миколай

1) 985 – 768 = 217 (л.)

2) 300 – 217 = 83 (л.) –

3) 768 – 83 = 685 (л.)

Відповідь: святий

Перевірка: 685 + 83 + 217 = 985 (л). 570.

456 + 158 + 97 = 711

204 – 89 + 195 = 310

576.

712 – 433 = 279

567 – 324 = 243

1) 32 : 4 = 8 (м)

2) 10 ⋅ 6 = 60 (м)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

348 + 455 = 803

614 – 347 = 267

748 + 264 =

1) 35 : 5 = 7 (х.)

2) 7 + 1 = 8 (х.)

3) 8 ⋅ 3 = 24 (х.) –

4) 35 + 24 = 59 (х.)

581.

582.

586.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2 год 35 хв + 3 год 50 хв = 5 год 85 хв = 6 год 25 хв

587.

588.

27 хв + 33 хв = 60 хв = 1 год

2 хв – 37 с = 120 с – 37 с = 83 с

27 год – 1 доба = 27 год – 24 год = 3 год

15 год + 9 год = 24 год = 1 доба

589.

4

– 45 хв = 3 год 15 хв

590.

1 год 30 хв 13 год 30 хв

594.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

598.

599.

60 с < 6 хв

600.

45 см + 6 дм = 45 cм + 60 cм = 105 см

1 км – 200 м = 1000 м – 200 м = 800 м

1 год 25 хв + 45 хв = 1 год 70 хв = 2 год 10 хв 2 р. – 15 міс. = 24 міс. – 15 міс. = 9 міс.

601. Урок закінчився о 13 год 10 хв. Тривалість уроку 40 хв. Коли урок розпочався?

13 год 10 хв – 40 хв = 12 год 70 хв – 40 хв = 12 год 30 хв

Відповідь: урок розпочався о 12 год 30 хв.

602. Екскурсія розпочалась о 9 год і закінчилася через 6 год. О

закінчилася екскурсія?

9 год + 6 год = 15 год

Відповідь: екскурсія закінчилася о 15 год. 603. Скільки ялинкових іграшок у третій коробці?

1) 76 + 34 = 110 (ігр) – у першій і другій коробках

2) 150 – 110 = 40 (ігр)

Відповідь: у третій коробці 40 ігр.

604.

2 доби – 18 год = 48 год – 18 год = 30 год

1 км – 600 м = 1000 м – 600 м = 400 м

12 см + 2 дм = 12 cм + 20 см = 32 см

1 ц + 107 кг = 100 кг + 107 кг = 207 кг 605. Урок триває 45 хв, а перерва

разом?

45 + 20 = 65 (хв)

Відповідь: урок і перерва разом

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

115 (пр.)

Відповідь:

х

х = 355 + 540

х = 895

Відповідь:

трикутника?

1) 33 – 18 = 15 (см) – третя сторона

2)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

275 + 421 = 696 696 = 696

620.

1) 9 + 9 = 18 (м) –

2) 38 – 18 = 20 (м)

3) 20 : 2 = 10 (м) Відповідь:

1)

3)

622. Щохвилини від колоди відпилюють

623. ЛАТИНСЬКИЙ

«МАГІЧНИЙ» ТРИКУТНИК: відсутнє число

624. Намисто, стоматолог, хре стоматія

626.

мами кішки. Серед тих,

вітальні спочатку цуценят

627.

Якщо а = 0, тоді 200 + 0 = 200

Якщо а = 400, тоді 1000 – 400 > 500

Якщо с = 600, тоді 600 – 300 > 200

Якщо с = 200 , тоді 800 – 200 < 700

Якщо d = 100, тоді 400 – 100 > 100

Якщо d = 100, тоді 100 + 100 < 800

628. Знайди

633.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 20 : 2 = 10 (см) – сума

2) 10 – 6 = 4 (см) – порівно

3) 4 : 2 = 2 (см) – ширина

4) 2 + 6 = 8 (см) – довжина

Відповідь: довжина прямокутника 8 см, а ширина прямокутника 2 см.

634. У візерунку на спідниці Олени 9 разів повторюються 7 трикутників. Скільки

всього трикутників у візерунку?

7 ⋅ 9 = 63 (тр.)

Відповідь: у візерунку 63 трикутники.

635. Наказові дорожні знаки мають форму трикутника

Заборонні дорожні знаки мають форму Круга

636. Дві години просинався, дві години умивався, одну годину утирався, добу

одягався. Скільки часу збирався Іван?

2 + 2 + 1 + 24 = 29 (год)

Відповідь: Іван збирався 29 годин.

637. 22 грудня ніч триває 17 годин. Скільки годин

годин день коротший за ніч?

1) 24 – 17 = 7 (год) – триває день

2) 17 – 7 = 10 (год) – на стільки день

Відповідь: 7 год; 10 год.

638. Сторож обходить

1) 30

2) 7 год + 2 год = 9 год

639. Яку масу можна зважити

1 + 3 + х = 9

х = 9 – 3 – 1 х = 5 (кг) Відповідь: 5 кг

1) 73

2) 61

+ х = 3 + 9

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Однак його годинник відставав на 15 хв, а матч затримувався

1) 20 – 15 = 5 (хв) – прийшов до початку

2) 30 + 5 = 35 (хв)

Відповідь:

646. Навчальний проєкт «Цікаво про числа» Для самостійного опрацювання.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2

1.

383 + 19 – 118 + 21 + 146 - 1 = 450

1) 383 + 19 = 402

2) 402 - 118 = 284

3) 284 + 21 = 305

4) 305 + 146 = 451

5) 451 - 1 = 450

6 ⋅ 3 = 18 (ігр.)

4 ⋅ 6 + 12 : 4 = 24 + 3 = 27

3 ⋅ 8 – 16 : 2 = 24 – 8 = 16

4 ⋅ 7 – 2 ⋅ 9 = 28 – 18 = 10

6 ⋅ 2 + 3 ⋅ 8 = 12 + 24 = 36 9 ⋅ 2 – 3 ⋅ 6 = 18 – 18 = 0 7 ⋅ 8 + 18 : 3 = 56 + 6 = 62

x ⋅ 4 = 32

х = 32 : 4

х = 8 Відповідь:

x ⋅ 7 = 56

х = 56 : 7

= 8

⋅ 7 = 56

= 56 : 7

= 8

4 ⋅ 2 ⋅ 3 = 4 ⋅ (2 ⋅ 3) = 4 ⋅ 6 = 24

4 ⋅ 2 ⋅ 3 =(4 ⋅ 2) ⋅ 3) = 8 ⋅ 3 = 24

9 ⋅ 4 ⋅ 2 = 9 ⋅ (4 ⋅ 2) = 9 ⋅ 8 = 72

8 ⋅ 3 ⋅ 2 = 8 ⋅ (3 ⋅ 2) = 8 ⋅ 6 = 48

7 ⋅ 2 ⋅ 3 = 7 ⋅ (2 ⋅ 3) = 7 ⋅ 6 = 42

3 ⋅ 3 ⋅ 8 = (3 ⋅ 3) ⋅ 8 = 9 ⋅ 8 = 72

13. 350 – х = 180 х = 350 – 180 х = 170 х ⋅ 6 = 48 х = 48 : 6 х = 8 х + 407 = 815 х = 815 – 407 х = 408

задачу, склавши рівняння.

х ⋅ 5 = 45

х = 45 : 5

х = 9

Відповідь: задумане число 9. 15. У шкільному

а = 18.

⋅ 5 ⋅ 2 = 7 ⋅ (5 ⋅

⋅ 5 = 45 (кг)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

27. У пункті прокату

8 ⋅ 6 = 48 (д.)

1, 10, 2, 20, 3, 30 , 4, 40, 5, 50, 6, 60, 7, 70, 8, 80, 9, 90, 10, 100

38.

7 ⋅ 10=70

10 ⋅ 4=40

7 ⋅ 100 : 10=700 : 10=70

6 ⋅ 5 : 10 = 30 : 10 = 3 40 : 10 = 4

900 : 100=9 (232 + 368):100=600 : 100=6 (600 + 40):10 = 640 : 10 =64 39. 17 ⋅ х = 170

= 170 : 17

= 10

⋅ 10 = 170 х = 170 : 10

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2 ⋅ 3 = 6 (п.)

Відповідь: 6

43. 11 ⋅ 10 = 110

20 ⋅ 10 = 200

250 : 10 = 25

200 : 100 = 2

30 : 10 = 3 (р.)

30 – 10 = 20 (в.) Відповідь:

45.

25 : 5 ⋅ 100 – 300 : 10 : 4 ⋅ 0 = 500 – 0 = 500

46. 0 : 8 = 0 6

47. 28 : 4 + 120 ⋅ 0 = 7 + 0 = 7

+ 0 – 0 ⋅ 9 = 184

48. Перше число 36, друге

ніж друге?

1) 36 : 6 = 6 – II число 2) 36 – 6 = 30 Відповідь:

1) 32 – 24 = 8

2) 32 : 8 = 4

2)

1000 : 100 ⋅ 3 = 10 ⋅ 3 = 30

100 ⋅ 8 : 10 = 800 : 10 = 80 (524 + 76) : 100 = 600 : 100 = 6 (135 + 15) : 10 = 150 : 10 = 15

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

186 – 179 = 7 (діб)

55. 33 : 33 = 1 17 : 17 = 1

8 : 8 + 8 ⋅ 1 =

56.

1) 8 ⋅ 3 = 24 (грн) –

2) 24 : 6 = 4 (шт.) Відповідь:

1) 8 : 4 = 2 (кг)

2) 12 : 2 = 6 (кг)

3) 6 : 2 = 3 (р.)

6) 1 ⋅ 12 = 12

63.

270 : 10 = 27

27 : 9 = 3

3 ⋅ 100 = 300

300 : 10 = 30

30 : 30 = 1

1 ⋅ 27 = 27

27 ⋅ 10 = 270

64.

65. 10 ⋅ х =

10 ⋅ х = 60 х = 60 : 10 х = 6

67.

18 : 2 – 24 : 3 = 1 (кг) Відповідь:

: 3 + 18 : 2 = 8 + 9 = 17 (п.)

х = 90 : 10

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

х = 9 х = 70 : 1 х = 70

70. Невідоме

число.

х : 100 = 8

х = 8 ⋅ 100

х = 800

Відповідь: невідоме число 800.

= 5 ⋅ 10

71. Допоможіть Іванові, селянському сину, виконати завдання

Визначте, на якій відстані від

3 ⋅ 9 = 27 (км) – розташоване

3 ⋅ 10 = 30 (км) – розташоване тридесяте царство.

72.

5 ⋅ 10 ⋅ 2 = (5 ⋅ 2) ⋅ 10 = 10 ⋅ 10 = 100 3 ⋅ 100 ⋅ 3 = (3 ⋅ 3) ⋅ 100 = 9 ⋅ 100=900

I спосіб: 40 ⋅ 2 = 4 дес. ⋅ 2 = 8 дес. = 80

спосіб: 40 ⋅ 2 = (4 ⋅ 10) ⋅ 2 = (4 ⋅ 2) ⋅ 10 = 8 ⋅ 10 = 80 I спосіб: 400 ⋅ 2 = 4 сот. ⋅ 2 = 8 сот. = 800

II спосіб: 400 ⋅ 2 = (4 ⋅ 100) ⋅ 2 = (4 ⋅ 2) ⋅ 100 = 8 ⋅ 100 = 800 74.

30 ⋅ 3 = 3 дес. ⋅ 3 = 9 дес. = 90

300 ⋅ 3 = 3 сот. ⋅ 3 = 9 сот. = 900

20 ⋅ 4 = 2 дес. ⋅ 4 = 8 дес. = 80

200 ⋅ 4 = 2 сот. ⋅ 4 = 8 сот. = 800

30 ⋅ 2 = 3 дес. ⋅ 2 = 6 дес. = 60

300 ⋅ 2 = 3 сот. ⋅ 2 = 6 сот. = 600

20 ⋅ 5 = 2 дес. ⋅ 5 = 10 дес. = 100

200 ⋅ 5 = 2 сот. ⋅ 5 = 10 сот. = 1000

75. Поні має

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 20 ⋅ 4 = 80 (кг) – в чотирьох інших

2) 50 + 80 = 130 (кг)

Відповідь: маса борошна

80.

20 ⋅ 4 : 10 ⋅ 5 : 40 ⋅ 9 ⋅ 6 ⋅ 10 = 540

1) 20 ⋅ 4 = 80

2) 80 : 10 = 8

3) 8 ⋅ 5 = 40

4) 40 : 40 = 1

5) 1 ⋅ 9 = 9

6) 9 ⋅ 6 = 54

7) 54 ⋅ 10 = 540

а) 54 — слон; б) 600 — заєць; в) 540 —

81.

100 ⋅ 3 – 200 = 300 – 200 = 100 50 : 5 + 300 = 10 + 300 = 310 900 – 4 ⋅ 200 = 900 – 800 = 100 60 : 10 + 400 = 6

I спосіб: 40 : 2 = 4 дес. : 2 = 2 дес. = 20

40 : 2 = (4 ⋅ 10) : 2 = (4 : 2) ⋅ 10 = 2 ⋅ 10 = 20

400 : 2 = 4 сот. : 2 = 2 сот. = 200 II спосіб: 400 : 2 = (4 ⋅ 100) : 2 = (4 : 2) ⋅ 100 = 2 ⋅ 100 = 200

60 : 3 = (6 ⋅ 10) : 3 = (6 : 3)

900 : 3 = (9 ⋅ 100) : 3 = (9 : 3)

3 ⋅ 30 = 90

: 3 = 30

: 30 = 3

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 18 + 22 = 40 (з.)

2) 40 : 2 = 20 (з.)

Відповідь:

87.

90 : у = 3 у = 90 : 3 у = 30

88. У квесті взяли участь 4 команди по 20 школярів у кожній. Скільки

школярів узяли участь у квесті?

20 ⋅ 4 = 80 (шк.)

Відповідь: у квесті взяли участь 80 школярів.

89. У порядку зростання: 10 20 40 60 80 90 –

порядку спадання: 940 800 450 210 100 –

90.

Ребуси

91. Якщо a = 10, тоді 5 ⋅

100 < 105

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

– 15 = 80 – 15

1) 40 : 2 = 20 (грн)

2) 80 : 20 = 4 (р.) – можна купити рибок

3) 20 ⋅ 8 = 160 (грн)

Відповідь: можна купити 4

6 ⋅ 5 ⋅ 3 : 10 ⋅ 9 + 5 = 81 + 5 = 86

100. Білка назбирала 19 соснових шишок. Вона вирішила розкласти

купки для себе та свого друга їжака.

19 : 2 = 9 (ост. 1)

101.

4 : 2 = 2 5 : 2 = 2 (ост. 1) 6 : 2 = 3 7 : 2 =

102. 6 : 3 = 24

103.

15 : 5 = 3 16 : 5 = 3 (ост. 1)

За 3 дні

читаючи

1) 27 : 3 = 9 (с.)

2) 9 ⋅ 6 = 54 (с.) Відповідь:

28 : 6 = 4 (ост. 4) 32 : 5 = 6 (ост.

464, 494, 646, 696, 949, 969

число: 969

число: 464

108.

12 : 4 = 3

13 : 4 = 3 (ост. 1)

14 : 4 = 3 (ост. 2)

15 : 4 = 3 (ост. 3)

16 : 4 = 4

17 : 4 = 4 (ост. 1)

18 : 4 = 4 (ост. 2)

19 : 4 = 4 (ост. 3)

20 : 4 = 5

21 : 4 = 5 (ост. 1)

22 : 4 = 5 (ост. 2)

23 : 4 = 5 (ост. 3)

4, 6,

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

109.

3 : 3 = 1

4 : 3 = 1 (ост. 1)

5 : 3 = 1 (ост. 2)

12 : 3 = 4

13 : 3 = 4 (ост. 1)

14 : 3 = 4 (ост. 2)

6 : 3 = 2

7 : 3 = 2 (ост. 1)

8 : 3 = 2 (ост. 2)

15 : 3 = 5

16 : 3 = 5 (ост. 1)

17 : 3 = 5 (ост. 2)

Висновок: остача завжди менша від дільника.

9 : 3 = 3

10 : 3 = 3 (ост. 1)

11 : 3 = 3 (ост. 2)

110. За 8 днів прибиральниця використала 16 пляшок

пляшок мийних засобів використала прибиральниця за 1 день?

16 : 8 = 2 (пл.)

Відповідь: за 1

800 : 4 = 200 (уд.)

Відповідь: за 1 хвилину дятел зробив 200 ударів дзьобом.

112. Знайди периметр прямокутника, ширина якого

за його довжину.

1) 7 ⋅ 3 = 21 (см) – довжина прямокутника

2) (21 + 7) ⋅ 2 = 28 ⋅ 2 = 56 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 56 сантиметрів.

113. Діти пішли до лісу, щоб розвісити

Олени, Сашко

діти?

18 : 5 = 3 (ост. 3)

37 : 9 = 4 (ост. 1)

34 : 10 = 3 (ост. 4)

17 : 2 = 8 (ост. 1)

36 : 4 = 9 (км)

50 : 8 = 6 (ост. 2) 28 : 3 = 9 (ост. 1)

59 : 8 = 7 (ост. 3)

: 7 = 7 (ост. 3)

: 3 = 7 (ост. 2)

: 8 = 8 (ост. 4)

на 7: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6

8: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

9: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

10: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Остача

7 : 3 = 2 (ост. 1)

8 : 3 = 2 (ост. 2)

2 + 1 = 7 3 – 2 + 2 = 8

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

12 : 5 = 2 (ост. 2)

5 ⋅ 2 + 2 = 12

56 : 6 = 9 (ост. 2)

6 ⋅ 9 + 2 = 56

119. Постав,

23 : 7 = 3 (ост. 2)

7 ⋅ 3 + 2 = 23

44 : 6 = 7 (ост. 2)

6 ⋅ 7 + 2 = 44

31 : 5 = 6 (ост. 1)

5 ⋅ 6 + 1 = 31

47 : 9 = 5 (ост. 2)

9 ⋅ 5 + 2 = 47

істинними. (8 + 12) : 4 – 2 = 3 8 + (12 : 4) – 2 = 9 8 + 12 : (4 – 2) = 14 120. До Новорічних

разів більше придбали апельсинів,

1) 4 ⋅ 2 = 8 (кг)

2) 8 ⋅ 6 = 48 (кг)

3) 48 : 8 = 6 (разів)

Відповідь: у 6 разів більше

121. Склади задачі за схемами.

Мама купила 4 пачки зошитів

8

у

1) 12 ⋅ 4 = 48 (з.)

2) 8 ⋅ 2 = 16 (з.)

3) 48 – 16 = 32 (з.)

Відповідь:

по 8 штук у кожній.

1) 12 ⋅ 4 = 48 (шт.)

2) 8 ⋅ 2 = 16 (шт.)

3) 48 : 16 = 3 (рази)

замінити 2 Жучки, або 2 ⋅ 4 миші = 8 мишей. Бабу можуть замінити 2 онуки, або 2 ⋅ 8 мишей = 16 мишей. Діда можуть замінити 2 баби, або 2 ⋅ 16 мишей = 32 миші. Щоб витягнути ріпку,

31 : 5 = 6 (ост. 1) 5 ⋅ 6 + 1 = 31

: 7 = 6 (ост.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Остачі при діленні на 2: 0, 1

Остачі при діленні на 6: 0, 1 , 2, 3, 4, 5

Остачі при діленні на 8: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Остачі при діленні на 9: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Остача завжди менша від дільника.

126. Для самостійного опрацювання.

127.

(4 + 7) ⋅ 5 = 4 ⋅ 5 + 7 ⋅ 5 = 20 + 35 = 55

(8 + 5) ⋅ 6 = 8 ⋅ 6 + 5 ⋅ 6 = 48 + 30 = 78

(10 + 8) ⋅ 3 = 10 ⋅ 3 + 8 ⋅ 3 = 30 + 24 = 54

(3 + 7) ⋅ 8 = 10 ⋅ 8 = 80

128. Знайди всі значення змінної а, за яких нерівність а ⋅ 6 < 42 є істинною.

а ⋅ 6 < 42, при а = 1, 2, 3, 4, 5, 6

129.

Р = (а + b) ⋅ 2 = (8 + 5) ⋅ 2 = 26 (см)

130. У кожного із семи гномів

монет було в родині гномів? Розв'яжи задачу,

6 ⋅ 7 + 8 ⋅ 7 = 98 (м.)

1) 6 ⋅ 7 = 42 (м.) – срібних монет

2) 8 ⋅ 7 = 56 (м.) – золотих монет

3) 42 + 56 = 98 (м.)

Відповідь: в родині

Він намалював уже

Скільки малюнків

1) 8 ⋅ 7 = 56 (м.)

2) 62 – 56 = 6 (м.) Відповідь: залишилося

(6 + 5)

7 = 6

(10 + 3) ⋅ 5 = 10

7 + 5

7 = 42 + 35 = 77

5 + 3 ⋅ 5 = 50 + 15 = 65

(9 + 4) ⋅ 7 = 9 ⋅ 7 + 4 ⋅ 7 = 63 + 28 = 91

(3 + 8)

6 + 3

3 = 3

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

а ⋅ 3 > 12 є істинною.

а ⋅ 3 > 12

а = 5, 6, 7, … , тобто всі числа більші від чотири.

138. Суму чисел 2 і 8 збільште в 9 разів; (2 + 8) ⋅ 9 = 10 ⋅ 9 = 90

Частку чисел 24 і 6 збільште в 7 разів; 24 : 6 ⋅ 7 = 4 ⋅ 7 = 28

Число 6 збільште на суму чисел 3 і 5;

6 + (3 + 5) = 6 + 8 = 14

Суму чисел 15 і 45 зменште в 6 разів. (15 + 45) : 6 = 60 : 6 = 10

139. Допоможи мамі зробити розрахунки. Щоб сплести 4 шапки й 6 снудів, мамі

потрібно купити пряжу по 2 мотки на кожен виріб. Скільки

мама? Розв'яжи

2 ⋅ (4 + 6) = 2 ⋅ 10 = 20 (м.)

1) 4 + 6 = 10 (в.) – виробів (шапок

2) 2 ⋅ 10 = 20 (м.)

2-й спосіб

2 ⋅ 4 + 2 ⋅ 6 = 8 + 12 = 20 (м.)

1) 2 ⋅ 4 = 8 (м.) – на шапки

2) 2 ⋅ 6 = 12 (м.) – на снуді

3) 8 + 12 = 20 (м.)

Відповідь: мама має купити 20 мотків пряжі.

16 см.

16 : 4 = 4 (см) – сторона квадрата

Р = (7 + 1) ⋅ 2 = 16 (см)

Р = (6 + 2) ⋅ 2 = 16 (см)

Р = (5 + 3) ⋅ 2 = 16 (см)

16 : 2 =

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

8 ⋅ (2 + 7) = 8 ⋅ 9 =72

6 ⋅ (4 + 8) = 6 ⋅ 4 + 6 ⋅ 8 = 24 + 48 = 72

5 ⋅ (8 + 2) = 5 ⋅ 10 = 50

7 ⋅ (3 + 9) = 7 ⋅ 3 + 7 ⋅ 9 = 21 + 63 = 84

2) 19 ⋅ 2 = 38 (д.) 2-

2) 10 ⋅ 2 = 20 (д.) – жовтих

3) 18 + 20 = 38 (д.)

1)

2) 30 : 5 = 6

Відповідь:

1) 19 + 5 =24 (грн) – має дати

150.

22 ⋅ 4 = (20 + 2) ⋅ 4 = 20 ⋅ 4 + 2 ⋅ 4 = 80 + 8 = 88 28 ⋅ 3 = (20 + 8) ⋅ 3 = 20 ⋅ 3

⋅ 5 = (10 + 9) ⋅ 5 = 10 ⋅ 5 + 9 ⋅ 5 = 50 + 45 = 95 42 ⋅ 7 = (40 + 2) ⋅ 7 = 40 ⋅ 7 + 2 ⋅ 7 = 280 + 14 = 294 38 ⋅ 2 = (30 + 8) ⋅ 2 =

1) 72 : 9 = 8 (г) – маса 1 дм дроту 2) 8 ⋅ 16 = 128

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

4 ⋅ 15 = 4 ⋅ (10 + 5) = 4 ⋅ 10 + 4 ⋅ 5 = 40 + 20 = 60

8 ⋅ 16 = 8 ⋅ (10 + 6) = 8 ⋅ 10 + 8 ⋅ 6 = 80 + 48 = 128

3 ⋅ 32 = 3 ⋅ (30 + 2) = 3 ⋅ 30 + 3 ⋅ 2 = 90 + 6 = 96

2 ⋅ 27 = 2 ⋅ (20 + 7) = 2 ⋅ 20 + 2 ⋅ 7 = 40 + 14 = 54

6 ⋅ 13 = 6 ⋅ (10 + 3) = 6 ⋅ 10 + 6 ⋅ 3 = 60 + 18 = 78

157. Якщо k = 26, то 3 ⋅ k = 3 ⋅ 26 = 3 ⋅ (20 + 6) = 3 ⋅ 20 + 3 ⋅ 6 = 60 + 18 = 78

158. Тарас і Тетяна придбали 2 шоколадки

вартість усієї покупки?

1) 45 ⋅ 2 = 90 (грн) – вартість шоколадки

2) 18 ⋅ 4 = 72 (грн) – вартість печива

3) 90 + 72 = 162 (грн)

Відповідь: вартість всієї покупки 162 грн.

159.

4 ⋅ 22 = 4 ⋅ (20 + 2) = 4 ⋅ 20 + 4 ⋅ 2 = 80 + 8 = 88

3 ⋅ 34 = 3 ⋅ (30 + 4) = 3 ⋅ 30 + 3 ⋅ 4 = 90 + 12 = 102

6 ⋅ 18 = 6 ⋅ (10 + 8) = 6 ⋅ 10 + 6 ⋅ 8 = 60 + 48 = 108

3 ⋅ 26 = 3 ⋅ (20 + 6) = 3 ⋅ 20 + 3 ⋅ 6 = 60 + 18 = 78

7 ⋅ 14 = 7 ⋅ (10 + 4) = 7 ⋅ 10 + 7 ⋅ 4 = 70 + 28 = 98 160. Радіус

15 : 3 = 5 (см) – радіус кола 161. 2 ⋅ 20 = 40 2 ⋅ 18 = 36

+ 150 = 300

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Відповідь: батькові 33 роки.

168.

320 ⋅ 2 = (300 + 20) ⋅ 2 = 300 ⋅ 2 + 20 ⋅ 2 = 600 + 40 = 640

180 ⋅ 4 = (100 + 80) ⋅ 4 = 100 ⋅ 4 + 80 ⋅ 4 = 400 + 320 = 720

230 ⋅ 4 = (200 + 30) ⋅ 4 = 200 ⋅ 4 + 30 ⋅ 4 = 800 + 120 = 920

160 ⋅ 5 = (100 + 60) ⋅ 5 = 100 ⋅ 5 + 60 ⋅ 5 = 500 + 300 = 800

410 ⋅ 2 = (400 + 10) ⋅ 2 = 400 ⋅ 2 + 10 ⋅ 2 = 800 + 20 = 820

169. Маса однієї цеглини 4 кг. Яка маса 150 таких цеглин?

4 ⋅ 150 = 4 ⋅ (100 + 50) = 400 + 200 = 600 (кг)

Відповідь: маса 150 таких цеглин 600 кілограмів.

170.

297 = 200 + 90 + 7

190 = 100 + 90

629 = 600 + 20 + 9

806 = 800 + 6

711 = 700 + 10 + 11

354 = 300 + 50 + 4

242 = 200 + 40 + 2 171. 242 ⋅ 3 = (200 + 40 + 2) ⋅ З = 200 ⋅ З + 40 ⋅ З + 2 ⋅ З =

3) 4 ⋅ 2 = 8 (грн)

Яка їхня маса?

1) 16 : 8 = 2 (кг) – маса 1 хлібини

2) 2 ⋅ 245 = 490 (кг)

Відповідь: маса 245 таких хлібин 490 кг.

179. Які трицифрові числа можна утворити

не повинно бути однакових цифр? 204, 240, 402, 420 Скільки таких чисел? Чотири таких чисел

180. 3 ⋅ 240= 3 ⋅ (200 + 40) = 3 ⋅ 200 + 3 ⋅ 40 = 600 + 120 = 720 181.

5 ⋅ 150 = 5 ⋅ 100 + 5 ⋅ 50 = 500 + 250 = 750

2 ⋅ 280 = 2 ⋅ 200 + 2 ⋅ 80 = 400 + 160 = 560

3 ⋅ 320 = 3 ⋅ 300 + 3 ⋅ 20 = 900 + 60 = 960

5 ⋅ 150 = 5 ⋅ 100 + 5 ⋅ 50 = 500 + 250 = 750

2 ⋅ 330 = 2 ⋅ 300 + 2 ⋅ 30 = 600 + 60 = 660

4 ⋅ 130 = 4 ⋅ 100 + 4 ⋅ 30 = 400 + 120 = 520

182.

600 : х = 10

х = 600 : 10 х = 60 600 : 60 = 10 10 = 10

х ⋅ 6 = 48 х = 48 : 6 х = 8

⋅ 5 = 45

= 45 : 5

= 9

=

: 470 = 2

= 940

: 470 = 2 2 = 2

: 170 = 4

х = 700

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

450 ⋅ 2 = (400 + 50) ⋅ 2 = 800 + 100 = 900 (г)

1) 235 ⋅ 2 = 470 (д.) – у I групі (дві групи)

2) 145 ⋅ 2 = 290 (д.) – у II групі (дві

3) 470 + 290 = 760 (д.) Відповідь: в цих

186.

4 ⋅ 250 = 4 ⋅ 200 + 4 ⋅ 50 = 800 + 20 = 1000

5 ⋅ 120 = 5 ⋅ 100 + 5 ⋅ 20 = 500 + 100 = 600

3 ⋅ 310 = 3 ⋅ 300 + 3 ⋅ 10 = 900 + 30 = 930

6 ⋅ 110 = 6 ⋅ 100 + 6 ⋅ 10 = 600 + 60 = 660

187. Для 440 учасників

2 ⋅ 440 = 2 ⋅ 400 + 2 ⋅ 40 = 800 + 80 = 880 (м)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

3 ⋅ 324 = 3 ⋅ 300 + 3 ⋅ 20 + 3 ⋅ 4 = 900 + 60 + 12 = 972

2 ⋅ 235 = 2 ⋅ 200 + 2 ⋅ 30 + 2 ⋅ 5 = 400 + 60 + 10 = 470

4 ⋅ 175 = 4 ⋅ 100 + 4 ⋅ 70 + 4 ⋅ 5 = 400 + 280 + 20 = 700

5 ⋅ 148 = 5 ⋅ 100 + 5 ⋅ 40 + 5 ⋅ 8 = 500 + 200 + 40 = 740 196. З

яблук?

1) 120 ⋅ 4 = 100 ⋅ 4 + 20 ⋅ 4 = 400 + 80 = 480 (г) –

2) 135 ⋅ 3 = 100 ⋅ 3 + 30 ⋅ 3 + 5 ⋅ 3 = 300 + 90 + 15 = 405 (г) –

3) 480 + 405 = 885 (г)

Відповідь: загальна маса всіх яблук 885 грам.

197. Поставте, де потрібно, дужки так, щоб рівності стали істинними. (9 + 6) : 3 – 2 = 3 9 + 6 : (3 – 2) = 15 (9 + 6 : 3) – 2 = 9

198.

2 ⋅ 10 = 20, а (2 ⋅ 4) ⋅ 10 = 80

2 ⋅ 10 = 20, а 2 ⋅ (10 ⋅ 4) = 80 199.

8 ⋅ 6 = 48, а (8 : 2) ⋅ 6 = 24

8 ⋅ 6 = 48, а 8 ⋅ (6 : 2) = 24

200. Фіксики Сімка та Фаєр склали

3 ⋅ 2 = 6, а 12 ⋅ 2 = 24

1 ⋅ 5 = 5, а 4 ⋅ 5 = 20

2 ⋅ 8 = 16, а 2 ⋅ 4 = 8

3 ⋅ 4 = 12, а 3 ⋅ 2 = 6

201. Найменше двоцифрове

10 ⋅ 3 = 30, а 10 ⋅ 30 = 300

= 90 : 10

= 9

: 9 = 10

= 10

18 : 3 = 6 (грн)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 6 ⋅ 112 = 6 ⋅ 100 + 6 ⋅ 10 + 6 ⋅ 2 = 600 + 60 + 12 = 672 (грн)

120 ⋅ 5 : 100 ⋅ 25 : 10 ⋅ 8 ⋅ 4 – 20 = 480 – 20 = 460

460 – 57 = 403 (м.)

207.

18 ⋅ 3 = 10 ⋅ 3 + 8 ⋅ 3 = 30 + 24 = 54

27 ⋅ 3 = 20 ⋅ 3 + 7 ⋅ 3 = 60 + 21 = 81

32 ⋅ 3 = 30 ⋅ 3 + 2 ⋅ 3 = 90 + 6 = 96

16 ⋅ 4 = 10 ⋅ 4 + 6 ⋅ 4 = 40 + 24 = 64

28 ⋅ 2 = 20 ⋅ 2 + 8 ⋅ 2 = 40 + 16 = 56

35 ⋅ 4 = 30 ⋅ 4 + 5 ⋅ 4 = 120 + 20 = 140

5 ⋅ 15 = 5 ⋅ 10 + 5 ⋅ 5 = 50 + 25 = 75

6 ⋅ 12 = 6 ⋅ 10 + 6 ⋅ 2 = 60 + 12 = 72

8 ⋅ 15 = 8 ⋅ 10 + 8 ⋅ 5 = 80 + 40 = 120

3 ⋅ 22 = 3 ⋅ 20 + 3 ⋅ 2 = 60 + 6 = 66

4 ⋅ 28 = 4 ⋅ 20 + 4 ⋅ 8 = 80 + 32 = 112

3 ⋅ 27 = 3 ⋅ 20 + 3 ⋅ 7 = 60 + 21 = 81 208.

120 ⋅ 3 = 100 ⋅ 3 + 20 ⋅ 3 = 300 + 60 = 360 302 ⋅ 2 = 300 ⋅ 2 + 2 ⋅ 2 = 600 + 4 = 604

⋅ 5 = 100 ⋅ 5 + 10 ⋅ 5 + 2 ⋅

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 40 : 5 = 8 (тр.) –

2) 8 : 2 = 4 (тр.) –

2

1) 40 : 2 = 20 (тр.) –

2) 20 : 5 = 4 (тр.) –

3 + 2 = 5 (кр.)

5 ⋅ 20 = 100 (кр.)

25 ⋅ 4 = 20 ⋅ 4 + 5 ⋅ 4 = 80 + 20 = 100

3 ⋅ 124 = 3 ⋅ 100 + 3 ⋅ 20 + 3 ⋅ 4 = 300 + 60 + 12 = 372

5 ⋅ 45 = 5 ⋅ 40 + 5 ⋅ 5 = 200 + 25 = 225

248 ⋅ 2 = 200 ⋅ 2 + 40 ⋅ 2 + 8 ⋅ 2 = 400 + 80 + 16 = 496

330 ⋅ 3 = 300 ⋅ 3 + 30 ⋅ 3 = 900 + 90 = 990

214. Для офісу

1) 420 ⋅ 2 = 400 ⋅ 2 + 20 ⋅ 2 = 800 + 40 = 840 (грн) –

2) 80 ⋅ 2 = (8 ⋅ 10) ⋅ 2 = (8 ⋅ 2) ⋅ 10 = 16 ⋅ 10 = 160 (грн)

3) 840 + 160 = 1000 (грн)

Відповідь: вартість покупки 100 гривень.

215.

20 ⋅ 5 : 10 ⋅ 6 : 10 ⋅ 100 – 275 + 125 = 600

150 : 10 = 15 (р.) — у

216. Білка вирішила розкласти

вона це зробила двома способами.

I спосіб: (18 + 24) : 6 = 42 : 6 = 7

(18 + 24) : 6 = 18 : 6 + 24 : 6 = 3 + 4 = 7

217.

(9 + 6) : 5 = 15 : 3 = 5

(48 + 24) : 6 = 48 : 6 + 24 : 6 = 8 + 4 = 12

(10 + 6) : 4 = 16 : 4 = 4

(32 + 72) : 8 = 32 : 8 + 72 : 8 = 4 + 9 = 13

218.

Якщо t = 12, тоді (t + 8) : 2 = (12 + 8) : 2 = 20 : 2 =10

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 16 : 4 = 4 (д.) – хлопців

3) 3 + 4 = 7 (д.)

ІІ спосіб

1) 12 + 16 = 28 (д.) – разом

2) 28 : 4 = 7 (д.) Відповідь: в

4 + 19 + 17 = 40

40 – 23 – 10 = 7

40 – 13 – 11 = 16

+ 35)

1) 9 : 3 = 3 (п.)

2) 6 : 3 = 2 (п.)

3) 3 + 2 = 6 (п.)

1) 9 + 6 = 15

2) 15 : 3 = 5 (п.)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

22 : 2 = (20 + 2) : 2 = 20 : 2 + 2 : 2 = 10 + 1 = 11

84 : 4 = (80 + 4) : 4 = 80 : 4 + 4 : 4 = 20 + 1 = 21

66 : 6 = (60 + 6) : 6 = 60 : 6 + 6 : 6 = 10 + 1 = 11

48 : 4 = (40 + 8) : 4 = 40 : 4 + 8 : 4 = 10 + 2 = 12

36 : 3 = (30 + 6) : 3 = 30 : 3 + 6 : 3 = 10 + 2 = 12

28 : 2 = (20 + 8) : 2 = 20 : 2 + 8 : 2 = 10 + 4 = 14

227.

63 : х = 3

х = 63 : 3

х = 21

63 : 21 = 3

3 = 3

1) 40 : 5 = 8 (тр.) – ремонтували 4 механіки за 1 день

2) 8 : 4 = 2 (тр.) – ремонтував 1 механік за 1 день II спосіб

1) 40 : 4 = 10 (тр.) – ремонтував 1 механік за 5 днів

2) 10 : 5 = 2 (тр.) – ремонтував 1 механік за 1

Відповідь: 2 трактори ремонтував

1) 66 : 6 = 11

2)

3) 13 ⋅ 5 = 65 (м)

1) 17 + 12 + 10 = 39 (г.)

2) 39 : 3 = 13

3) 17 – 13 = 4 (г.)

4) 13 – 12 = 1

5) 13 – 10 = 3 (г.)

:

: x = 5

= 20 : 5

= 4

: 4 = 5 5 = 5

1) 36 : 6 = 6 (кг) –

2) 12 : 6 = 3 (кг) – з’їдає 1

3

28 = 20 + 8

32 = 20 + 12

= 20 + 6 38 = 20 + 18

234. 48 : 3 = (30 + 18) : 3 = 30 : 3 + 18 : 3 = 10 + 6 = 16

235.

32 : 2 = (20 + 12) : 2 = 20 : 2 + 12 : 2 = 10 + 6 = 16

90 : 6 = (60 + 30) : 6 = 60 : 6 + 30 : 6 = 10 + 5 = 15

78 : 6 = (60 + 18) : 6 = 60 : 6 + 18 : 6 = 10 + 3 = 13

54 : 3 = (30 + 24) : 3 = 30 : 3 + 24 : 3 = 10 + 8 = 28

56 : 4 = (40 + 16) : 4 = 40 : 4 + 16 : 4 = 10 + 4 = 14

85 : 5 = (50 + 35) : 5 = 50 : 5 + 35 : 5 = 10 + 7 = 17

60 : 4 = (40 + 20) : 4 = 40 : 4 + 20 : 4 = 10 + 5 = 15

72 : 6 = (60 + 12) : 6 = 60 : 6 + 12 : 6 = 10 + 2 = 12

236. 28 кг черешень і 32 кг вишень розклали

використали? Розв'яжи задачу, склавши

І спосіб: 28 : 4 + 32 : 4 = 7 + 8 = 15 (п.)

ІІ спосіб: (28 + 32) : 4 = 60 : 4 = (40 + 20) : 4 = 10 + 5 = 15 (п.)

Відповідь: використали 15 пакетів.

237. З першої вишні зібрали k кг

зібрали з обох дерев?

Вираз: k : 3 + k

Якщо k = 45, тоді k : 3 + k = 45 : 3 + 45 = 13 + 45 = 60 (кг) Відповідь: з

х ⋅ 5 = 65

х = 65 : 5 х = 13

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

242.

24 ⋅ 3 : 4 ⋅ 3 : 9 ⋅ 12 : 3 + 26 = 24 + 26 = 50

50 : 2 = 25 (р.) – може прожити канарка.

243.

54 : 6 = 9 9 ⋅ 11 = 99

99 – 39 = 60 60 – 12 = 48

48 : 8 = 6 6 ⋅ 14 = 84

84 – 57 = 27 27 ⋅ 2 = 54

244.

52 : 4 = (40 + 12) : 4 = 40 : 4 + 12 : 4 = 10 + 3 = 13

39 : 3 = (30 + 9) : 3 = 30 : 3 + 9 : 3 = 10 + 3 = 13

42 : 3 = (30 + 12) : 3 = 30 : 3 + 12 : 3 = 10 + 4 = 14

56 : 4 = (40 + 16) : 4 = 40 : 4 + 16 : 4 = 10 + 4 = 14

84 : 7 = (70 + 14) : 7 = 70 : 7 + 14 : 7 = 10 + 2 = 12

62 : 2 = (60 + 2) : 2 = 60 : 2 + 2 : 2 = 30 + 1 = 31

245. У кіоску продали 6 пляшок води за 54 грн і

пляшка води чи пакет

1) 54 : 6 = 9 (грн) – ціна пляшки води

2) 72 : 4 = 18 (грн) – ціна пакета соку

3) 18 – 9 = 9 (грн)

Відповідь:

Остап

Скільки

1) 24 : 2 = 12 (п.)

2) 63 : 3 = 21 (п.)

3) 12 + 21 = 33 (п.)

Відповідь: діти разом

1) 72 : 3 = 24 (бл.)

2) 24 : 2 = 12 (бл.)

Відповідь: 12 блоків

248. Довжина

: 4 = 20 (мм) = 2 (см)

Р = 2 ⋅ (80 + 20) = 2 ⋅ 100 = 200 (мм) = 20 (см)

45 : 3 = (30 + 15) : 3 = 30 : 3 + 15 : 3 = 10 + 5 = 15

92 : 4 = (80 + 12) : 4 = 80 : 4 + 12 : 4 = 20 + 3 = 23

80 : 5 = (50 + 30) : 5 = 50 : 5 + 30 : 5 = 10 + 6 = 16

32 : 2 = (20 + 12) : 2 = 20 : 2 + 12 : 2 = 10 + 6 = 16

96 : 8 = (80 + 16) : 8 = 80 : 9 + 16 : 8 = 10 + 2 = 12

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

90 : 6 = (60 + 30) : 6 = 60 : 6 + 30 : 6 = 10 + 5 = 15 (кг)

Відповідь: маса сітки цибулі 15 кілограмів.

251.

1, 2, 3, 5, 8, 13, 14, 15, 16, 18, 21, 26, 27, 28, 29, 31, 34

2, 4, 6, 10, 16, 26, 42, 44, 46, 48, 52, 58, 68, 84, 86, 88, 90, 94, 100, 110

252. 112 : 7 = (70 + 42) : 7 = 70 : 7 + 42 : 7 = 10 + 6 = 16

253.

120 : 8 = (80 + 40) : 8 = 80 : 8 + 40 : 8 = 10 + 5 = 15

102 : 6 = (60 + 42) : 6 = 60 : 6 + 42 : 6 = 10 + 7 = 17

108 : 9 = (90 + 18) : 9 = 90 : 9 + 18 : 9 = 10 + 2 = 12

126 : 7 = (70 + 56) : 7 = 70 : 7 + 56 : 7 = 10 + 8 = 18

108 : 6 = (60 + 48) : 6 = 60 : 6 + 48 : 6 = 10 + 8 = 18

144 : 8 = (80 + 64) : 8 = 80 : 8 + 64 : 8 = 10 + 8 = 18

119 : 7 = (70 + 49) : 7 = 70 : 7 + 49 : 7 = 10 + 7 = 17

254.

Якщо а = 9, тоді 99 : а = 99 : 9 = 11

Якщо а = 9, тоді 171 : а = 171 : 9 = 19

Якщо а = 9, тоді 135 : а + 68 = 135 : 9 + 68 = 83

Якщо а = 9, тоді 117 : а + 78 = 117 : 9 + 78 = 91

255. Знайди суму чисел, якщо

Вираз: t + t : 5

Якщо t = 95, тоді t + t : 5 = 95 + 95 : 5 = 95 + 19 = 114

256. З першої

Вираз: (12 + а) : 4

Якщо а = 60, тоді (12 + а) : 4 = (12 + 60) : 4 = 3 + 15 = 18 (кн.) 257.

: 3 : 3 = 3

128 : 8 = (80 + 48) : 8 = 10 + 6 = 16

144 : 9 = (90 + 54) : 9 = 10 + 6 = 16

133 : 7 = (70 + 63) : 7 = 10 + 9 = 19

105 : 7 = (70 + 35) : 7 = 10 + 5 = 15

114 : 6 = (60 + 54) : 6 = 10 + 9 = 19

104 : 8 = (80 + 24) : 8 = 10 + 3 = 13 259.

вираз, якщо х = 128.

х – х : 8 Якщо х = 128, тоді х – х : 8 = 128 – 128 : 8 = 128 – 16 = 112 260.

90 : 5 : 3 ⋅ 14 : 2 : 6 ⋅ 10 = 70

1) 90 : 5 = 18

2) 18 : 3 = 6

3) 9 ⋅ 14 = 84

4) 84 : 2 = 42

5) 42 : 6 = 7

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

6) 7 ⋅ 10 = 70 (л) –

70 : 10 = 7 (л) –

261.

66 : 6 = (60 + 6) : 6 = 10 + 1 = 11

84 : 7 = (70 + 14) : 7 = 10 + 2 = 12

114 : 6 = (60 + 54) : 6 = 10 + 9 = 19

98 : 7 = (70 + 28) : 7 = 10 + 4 = 14

144 : 8 = (80 + 64) : 8 = 10 + 8 = 18

135 : 9 = (90 + 45) : 9 = 10 + 5 = 15

48 : 3 + 225 = (30 + 18) : 3 + 225 = 10 + 6 + 225 = 241

730 – 72 : 4 = 730 – (40 + 32) : 4 = 730 – 10 – 8 = 712

12 : 2 + 137 = 6 + 137 = 143

60 : 3 : 4 = 20 : 4 = 5

(70 + 28) : 7 = 10 + 4 = 14

(54 + 18) : 6 = 9 + 3 = 12

262.

5 ⋅ х = 80

х = 80 : 5

х = 16

5 ⋅ 16 = 80

80 = 80

– 2 = 48

= 48 + 2

= 50

– 2 = 48 48 = 48

: 6 = 12

= 12 ⋅ 6

= 72 72 : 6 = 12 12 =

45 : х = 3

х = 45 : 3

х = 15 (д.)

Відповідь: потрібно

60 : 5 = (50 + 10) : 5 = 10 + 2 = 12 (грн)

Обернені задачі.

Ціна листівки 12 грн. Скільки таких

60 : 12 = 5 (л.) Відповідь: можна

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

267.

300 – х = 100

х = 300 – 100

х = 200

300 – 200 = 100

100 = 100

⋅ 7 = 91

= 91 : 7

268. За 4 однакові блокноти Ірина заплатила 76 грн. Яка ціна одного блокнота?

76 : 4 = (40 + 36) : 4 = 10 + 9 = 19 (грн)

Відповідь: вартість такого блокнота 19 гривень.

Обернені задачі.

Ціна блокнота 19 грн. Скільки таких блокнотів можна купити за 76 грн?

76 : 19 = 4 (бл.)

Відповідь: можна купити 4 блокноти.

Ціна блокнота 19 грн. Яка вартість 4 таких блокнотів?

19 ⋅ 4 = 76 (грн)

Відповідь: вартість 4 таких блокнотів 76 гривень.

269. 40, 340, 70, 100, 370, 110, 640, 30, 280

270.

8 дес. : 2 дес. = 4

80 : 20 = 4 6 дес. : 3

271.

35 : 7 = 5 5 ⋅ 7 = 35

272. Способом добору. 90 : 30 = ?

30 ⋅ 1 = 30 (число 1 не підходить);

30 ⋅ 2 = 60 (число 2 не підходить);

30 ⋅ 3 = 90 (число 3 підходить).

Отже, 90 : 30 = 3

Щоб поділити 90 на 30,

90: 30 ⋅ ? = 90 → 30 ⋅ 3 = 90

273.

70 : 10 = 7 10 ⋅ 7 = 70

Способом добору.

80 : 20 = ?

: 40 = 2

⋅ 2

20 ⋅ 1 = 20 (число 1 не підходить)

20 ⋅ 2 = 40 (число 2 не підходить)

20 ⋅ 3 = 60 (число 3 не підходить)

20 ⋅ 4 = 80 (число 4 підходить)

Отже, 80 : 20 = 4

60 : 30 = ?

30 ⋅ 1 = 30 (число 1 не підходить)

30 ⋅ 2 = 60 (число 2 підходить)

40 : 10 = ?

10 ⋅ 1 = 10 (число 1 не підходить)

10 ⋅ 2 = 20 (число 2 не підходить)

10 ⋅ 3 = 30 (число 3 не підходить)

10 ⋅ 4 = 40 (число 4 підходить)

Отже, 40 : 10 = 4

40 : 20 = ?

20 ⋅ 1 = 20 (число 1 не підходить)

20 ⋅ 2 = 40 (число 2 підходить)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Отже, 60 : 30 = 2

275. За 5

1) 50 : 5 = 10 (шт.)

2) 10 – 3 = 7 (шт.) –

3) 49 : 7 = 7 (днів)

Відповідь: на

40 : 20 = 2

ще стільки ж, а потім ще 20 грн. Скільки грошей є в Орини?

100 – 20 = 80 (грн) – удвічі більше грошей, ніж є

80 : 2 = 40 (грн)

Відповідь: в Орини є 40 грн.

277. Способом добору.

100 : 20 = ?

20 ⋅ 1 = 20 (число 1 не підходить)

20 ⋅ 2 = 40 (число 2 не підходить)

20 ⋅ 3 = 60 (число 3 не підходить)

20 ⋅ 4 = 80 (число 4 не підходить)

20 ⋅ 5 = 100 (число 5 підходить)

Отже, 100 : 20 = 5

60 : 20 = ?

20 ⋅ 1 = 20 (число 1 не підходить)

20 ⋅ 2 = 40 (число 2 не підходить)

20 ⋅ 3 = 60 (число 3 підходить)

Отже, 60 : 20 = 3

800 : 400 = 2

40 : 20 = ?

20 ⋅ 1 = 20 (число 1 не підходить)

20 ⋅ 2 = 40 (число 2 підходить)

Отже, 40 : 20 = 2

80 : 10 = ?

10 ⋅ 1 = 10 (число 1 не підходить)

10 ⋅ 2 = 20 (число 2 не підходить)

10 ⋅ 3 = 30 (число 3 не підходить) 10 ⋅ 4 = 40 (число 4 не підходить)

10 ⋅ 5 = 50 (число 5 не

⋅ 6 = 60 (число 6 не підходить) 10 ⋅ 7 = 70 (число 7 не підходить)

⋅ 8 = 80 (число 8 підходить) Отже, 80 : 10 = 8

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

400 ⋅ 2 = 800

283.

900 : 300 = ?

300 ⋅ 2 = 600 (число 2 не підходить)

300 ⋅ 3 = 900 (число 3 підходить)

Отже, 900 : 300 = 3

400 : 200 = ?

200 ⋅ 2 = 400 (число 2 підходить);

Отже, 400 : 200 = 2

284.

800 : х = 200

х = 800 : 200

х = 4

800 : 4 = 200

200 = 200

200 ⋅ 5 = 1000

600 : 200 = ?

200 ⋅ 2 = 400 (число 2 не підходить);

200 ⋅ 3 = 600 (число 3 підходить);

Отже, 600 : 200 = 3

х ⋅ 300 = 600 х = 600 : 300

х = 2

2 ⋅ 300 = 600

600 = 600

285. Двома сівалками за 5 год

1) 30 : 5 = 6 (га) – 2 сівалки за 5 год

2) 6 : 2 = 3 (га) – 1 сівалка за 1 год

3) 3 ⋅ 20 = 60 (га)

Відповідь: можна

холодильників

1) 60 : 5 = (50 + 10) : 5 = 10 + 2 =

2) 12 : 3 = 4 (х.) – за день щогодини

3) 4 ⋅ 3 = 12 (х.)

II спосіб

1) 60 : 3 = 20 (х.) – за 1 день, працюючи 5

2) 20 : 5 = 4 (х.) – за день щогодини

3) 4 ⋅ 3 = 12 (х.)

Відповідь: завод виготовив 12 холодильників.

287. Способом добору.

600 : 300 = ?

300 ⋅ 2 = 600 (число 2 підходить)

Отже, 600 : 300 = 2

1000 : 500 = ?

500 ⋅ 2 = 1000 (число 2 підходить)

Отже, 1000 : 500 = 2

400 : х = 200 х = 400 : 200 х = 2

400 : 2 = 200

200 = 200

300 : 100 = ?

100 ⋅ 2 = 200 (число 2 не підходить)

100 ⋅ 3 = 300 (число 3 підходить)

Отже, 300 : 100 = 3

800 : 100 = ?

100 ⋅ 2 = 200 (число 2 не підходить)

100 ⋅ 3 = 300 (число 3 не підходить)

100 ⋅ 4 = 400 (число 2 не підходить)

100 ⋅ 5 = 500 (число 3 не підходить)

100 ⋅ 6 = 600 (число 6 не підходить)

100 ⋅ 7 = 700 (число 7 не підходить)

100 ⋅ 8 = 900 (число 8 підходить)

Отже, 800 : 100 = 8

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 40 : 4 = 10 (с.) – набирають 2 оператори за 1 год

2) 10 : 2 = 5 (с.) – набирає 1 оператор за 1

3) 5 ⋅ 6 = 30 (с.)

Відповідь: оператор набере 30 сторінок за 6 годин.

289.

490 = 49 дес.

300 = 30 дес.

120 = 12 дес.

54 = 5 дес. 4 од.

290.

140 = 14 дес.

16 дес. = 160

291.

16 дес. : 4 дес. = 4

160 : 40 = 4

292.

180 : 60 = 3

60 ⋅ 3 = 180

170 = 17 дес.

740 = 74 дес.

20 = 2 дес.

293. Способом добору.

180 : 30 = ?

30 ⋅ 2 = 60 (число 2 не підходить)

30 ⋅ 3 = 90 (число 3 не підходить)

30 ⋅ 4 = 120 (число 4 не підходить)

30 ⋅ 5 = 150 (число 5 не підходить)

30 ⋅ 6 = 180 (число 6 підходить)

Отже, 180 : 30 = 6

300 : 30 = ?

30 ⋅ 2 = 60 (число 2 не підходить)

30 ⋅ 3 = 90 (число 3 не підходить)

30 ⋅ 4 = 120 (число 4 не підходить)

30 ⋅ 5 = 150 (число 5 не підходить)

30 ⋅ 6 = 180 (число 6 не підходить)

30 ⋅ 7 = 210 (число 7 не підходить)

30 ⋅ 8 = 240 (число 8 не підходить)

30 ⋅ 9 = 270 (число 9 не підходить)

30 ⋅ 10 = 300 (число 10 підходить)

Отже, 300 : 30 = 10

150 : 50 = ?

50 ⋅ 2 = 100 (число 2 не підходить)

50 ⋅ 3 = 150 (число 3 підходить)

Отже, 150 : 50 = 3

821 = 82 дес. 1 од.

167 = 16 дес. 7 од. 204 = 20 дес. 4 од.

190 = 19 дес. 3 дес. = 30

14 дес. : 7 дес. = 2

140 : 70 = 2

150 : 30 = 5

⋅ 5 = 150

180 : 90 = ?

550 = 55 дес. 80 = 8 дес.

406 = 40 дес. 6 од.

90 ⋅ 2 = 180 (число 2 підходить)

Отже, 180 : 90 = 2

180 : 20 = ?

20 ⋅ 2 = 40 (число 2 не підходить)

20 ⋅ 3 = 60 (число 3 не підходить)

20 ⋅ 4 = 80 (число 4 не підходить)

20 ⋅ 5 = 100 (число 5 не підходить)

20 ⋅ 6 = 120 (число 6 не підходить)

20 ⋅ 7 = 140 (число 7 не підходить)

20 ⋅ 8 = 160 (число 8 не підходить)

20 ⋅ 9 = 180 (число 9 підходить)

Отже, 180 : 20 = 9

120 : 60 = ?

60 ⋅ 2 = 120 (число 2 підходить)

Отже, 120 : 60 = 2

3) 9 ⋅ 2 = 18 (м.)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Відповідь: у майстерні

295. 5 автобусів за 2 рейси перевезли 300 пасажирів. Скільки пасажирів

один автобус за один рейс?

1) 300 : 2 = 150 (п.) — перевозять 5 автобусів за один рейс

2) 150 : 5 = 30 (п.)

Відповідь: один автобус за один рейс перевозить 30 пасажирів.

296. Способом добору.

120 : 20 = ?

20 ⋅ 2 = 40 (число 2 не підходить)

20 ⋅ 3 = 60 (число 3 не підходить)

20 ⋅ 4 = 80 (число 4 не підходить)

20 ⋅ 5 = 100 (число 5 не підходить)

20 ⋅ 6 = 120 (число 6 підходить)

Отже, 120 : 20 = 6

180 : 60 = ?

60 ⋅ 2 = 120 (число 2 не підходить)

60 ⋅ 3 = 180 (число 3 підходить)

Отже, 180 : 60 = 3

150 : 30 = ?

30 ⋅ 2 = 60 (число 2 не підходить)

30 ⋅ 3 = 90 (число 3 не підходить)

30 ⋅ 4 = 120 (число 4 не підходить)

30 ⋅ 5 = 150 (число 5 підходить)

Отже, 150 : 30 = 5

297. Для пошиття восьми однакових костюмів

метрів тканини потрібно

1) 24 : 8 = 3 (м) – на 1 костюм

2) 3 ⋅ 15 = 45 (м)

Відповідь: потрібно 45 метрів

298. 120 : 60 ⋅ 50 : 10 : 2 ⋅ 8 : 20 ⋅ 150 = 300 (л) –

299. добуток чисел 120 і 2;

120 ⋅ 2 = (100 + 20) ⋅ 2 = 200 + 40 = 240

частка чисел 500 і 5;

500 : 5 = 100

число 9 збільште у 20 разів;

9 ⋅ 20 = 180

число 5 збільште в 30 разів;

5 ⋅ 30 = 150

число 700 зменште в 10 разів; 700 : 10 = 70

число 150 зменште в 30 разів. 150 : 30 = 5

300.

240 = 24 дес.

дес. = 640

120 : 60 = 12 дес. : 6 дес. = 2

120 : 60 = 120 : (10 ⋅ 6) = 120 : 10 : 6 = 12 : 6 = 2

420 : 20 = 42

=

+ 1 = 21

420 : 20 = (400 + 20) : 20 = 400 : 20 + 20 : 20 = 20 + 1 = 21

302.

240 : 20 = (200 + 40) : 20 = 200 : 20 + 40 : 20 = 10 + 2 = 12

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

990 : 30 = (900 + 90) : 30 = 900 : 30 + 90 : 30 = 30 + 3 = 33

480 : 40 = (400 + 80) : 40 = 400 : 40 + 80 : 40 = 10 + 2 = 12

640 : 80 = (400 + 240) : 80 = 400 : 80 + 240 : 80 = 5 + 3 = 8

360 : 40 = (200 + 160) : 40 = 200 : 40 + 160 : 40 = 5 + 4 = 9

420 : 70 = (210 + 210) : 70 = 210 : 70 + 210 : 70 = 3 + 3 = 6

303. Перше число

цих чисел.

b + b : 30

Якщо b = 270, тоді b + b : 30 = 270 + 270 : 30 = 270 + 90 = 360

304.

120 ⋅ 4 = (100 + 20) ⋅ 4 = 400 ⋅ 80 = 480

160 : 2 = (80 + 80) : 2 = 40 + 40 = 80

54 : 18 = 54 : (9 ⋅ 2) = 54 : 9 : 2 = 6 : 2 = 3

305. Тетяна придбала 3 ручки

1) 8 ⋅ 3 = 24 (грн) – вартість ручок

2) 24 : 6 = 4 (з.)

8

Відповідь: Тетяна придбала 4 зошити.

306.

960 : 30 = (900 + 60) : 30 = 30 + 2 = 32

510 : 30 = (300 + 210) : 30 = 10 + 7 = 17

460 : 20 = (400 + 60) : 20 = 20 + 3 = 23

640 : 80 = (400 + 240) : 80 = 5 + 3 = 8

307. За 60 ручок для офісу заплатили

540 : 60 = 9 (грн)

Відповідь: одна ручка коштує 9 гривень.

308. Назвіть

111, 222, 333, 444, 555, 666, 777, 888, 999

309.

640 : 8 + 30 = 80 + 30 = 110

700 – 240 : 40 = 700 – 6 = 694

: 60 + 124 = 6 + 124 = 130

– 560 : 70 = 560 – 8 = 552 310.

630 : х = 30

х = 630 : 30

х = 21

630 : 21 = 30 30 = 30

– 7 = 350

= 350 + 7

= 357

– 7 = 350

= 350

(200 – 20) : 20 = 200 : 20 – 20 : 20 = 10 – 1 = 9 312. З чисел 5, 6, 10, 15, 20, 35

30 : a > 2, при а = 5, 6, 10

30 : 5 = 6, 6 > 2

30 : 6 = 5, 5 > 2

30 : 10 = 3, 3 > 2

: х = 5 х = 550 : 5

= 110

: 110 = 5 5 = 5

80 : a < 5, при а = 20

80 : 20 = 4, 4 < 5

45 + a > 40, при а = 5, 6, 10, 15, 20, 35

45 + 5 = 50, 50 > 40

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

75 : a > 10, при а = 5

75 : 5 = 15, 15 > 10

60 – a < 50, при а = 12, 20, 35

60 – 12 = 48, 48 < 50

60 – 20 = 40, 40 < 50

60 – 35 = 25, 25 < 50

313.

1) 60 : 6 = 10 (скл.)

2) 10 : 2 = 5 (скл.)

3) 5 ⋅ 7 = 35 (скл.)

Відповідь: за

45 + 6 = 51, 51 > 40

45 + 10 = 55, 55 > 40

45 + 15 = 60, 60 > 40

45 + 20 = 65, 65 > 40

45 + 35 = 80, 80 > 40

400 : a < 35, при а = 20

400 : 20 = 20, 20 < 35

314. Добери числові дані й розв'яжи задачу. За 4 однакових спортивних

купити за 600 грн?

1) 800 : 4 = 200 (грн) – ціна костюма

2) 600 : 200 = 3 (к.)

Відповідь:

Добери числа, щоб рівності

81 : 9 ⋅ 6 = 54 30 ⋅ 8 : 6 = 40

: 200 : 2 = 20 316. 480 : 6 + 210 = (300 + 180) : 6 + 210 = 50 + 30 + 210 = 290

360 : 30 + 509 = (300 + 60) : 30 + 509 = 10 + 2 + 509 = 521

670 – 320 : 40 = 670 – 8 = 662

870 – 520 : 20 = 870 – (400 + 120) : 20 = 870 – 20 – 6 = 844 317. Для пошиття

тканини потрібно

1) 120 : 40 = 3 (м) –

2) 3 ⋅ 9 = 27 (м)

Відповідь: потрібно 27 метрів

318. 84 : 2 : 7 ⋅ 9 : 3 ⋅ 6 : 4 –

319.

Способом добору: 51 : 17 = ?

17 ⋅ 2 = 34 (число 2 не підходить);

17 ⋅ 3 = 51 (число 3 підходить).

Отже, 51 : 17 = 3

320.

24 : 12 = 2

12 ⋅ 2 = 24

321. Способом добору.

39 : 13 = ?

13 ⋅ 2 = 26 (число 2 не підходить)

13 ⋅ 3 = 39 (число 3 підходить)

Отже, 39 : 13 = 3

75 : 15 = ?

15 ⋅ 2 = 30 (число 2 не підходить)

15 ⋅ 3 = 45 (число 3 не підходить)

42 : 14 = ? 14 ⋅ 2 = 28 (число 2 не підходить) 14 ⋅ 3 = 42 (число 3 підходить)

Отже, 42 : 14 = 3

80 : 16 = ?

16 ⋅ 2 = 32 (число 2 не підходить) 16 ⋅ 3 = 48 (число 3 не підходить)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

15 ⋅ 4 = 60 (число 4 не підходить)

15 ⋅ 5 = 75 (число 5 підходить)

Отже, 75 : 15 = 5

96 : 24 = ?

24 ⋅ 2 = 48 (число 2 не підходить)

24 ⋅ 3 = 82 (число 3 не підходить)

24 ⋅ 4 = 96 (число 4 підходить)

Отже, 96 : 24 = 4

75 : 25 = ?

25 ⋅ 2 = 50 (число 2 не підходить)

25 ⋅ 3 = 75 (число 3 підходить)

Отже, 75 : 25 = 3

322. Розв’яжи

х ⋅ 16 = 64

х = 64 : 16

х = 4

4 ⋅ 16 = 64

64 = 64

323. Фермер

із

1) 75 : 3 = 25 (л)

2) 100 : 25 = 4 (кг)

Відповідь: 4 кг

силосу на день?

1) 36 : 6 = 6 (кг) –

240 : х = 80 х = 240 : 80

х = 3

240 : 3 = 80

16 ⋅ 4 = 64 (число 4 не підходить)

16 ⋅ 5 = 80 (число 5 підходить).

Отже, 80 : 16 = 5

63 : 21 = ?

21 ⋅ 2 = 42 (число 2 не підходить)

21 ⋅ 3 = 63 (число 3 підходить).

Отже, 63 : 21 = 3

54 : 18 = ?

18 ⋅ 2 = 36 (число 2 не підходить)

18 ⋅ 3 = 54 (число 3 підходить).

Отже, 54 : 18 = 3

80 = 80 x : 5 = 10

2) 6 : 3 = 2 (кг) – з'їдає 1 вівця

3) 20 : 2 = 10 (в.)

Відповідь: 10 вівцям вистачить 20

325. Спосіб добору.

72 : 12 = ?

12 ⋅ 2 = 24 (число 2 не підходить)

12 ⋅ 3 = 36 (число 3 не підходить)

12 ⋅ 4 = 48 (число 4 не підходить)

12 ⋅ 5 = 60 (число 5 не підходить)

12 ⋅ 6 = 72 (число 6 підходить)

Отже, 72 : 12 = 6

48 : 12 = ?

12 ⋅ 2 = 24 (число 2 не підходить)

12 ⋅ 3 = 36 (число 3 не підходить)

12 ⋅ 4 = 48 (число 4 підходить)

Отже, 48 : 12 = 4

84 : 21 = ?

21 ⋅ 2 = 42 (число 2 не підходить)

21 ⋅ 3 = 66 (число 3 не підходить)

21 ⋅ 4 = 84 (число 4 підходить)

Отже, 84 : 21 = 4

81 : 27 = ?

600 : x = 300 х = 600 : 300

= 2

: 2 = 300

= 300

48 : 16 = ?

16 ⋅ 2 = 32 (число 2 не підходить)

16 ⋅ 3 = 48 (число 3 підходить)

Отже, 48 : 16 = 3

96 : 32 = ?

32 ⋅ 2 = 64 (число 2 не підходить)

32 ⋅ 3 = 96 (число 3 підходить)

Отже, 96 : 32 = 3

68 : 17 = ?

17 ⋅ 2 = 34 (число 2 не підходить)

17 ⋅ 3 = 51 (число 3 не підходить)

17 ⋅ 4 = 68 (число 4 підходить)

Отже, 68 : 17 = 4

50 : 25 = ?

25 ⋅ 2 = 50 (число 2 підходить)

Отже, 50 : 25 = 2

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

27 ⋅ 2 = 54 (число 2 не підходить)

27 ⋅ 3 = 81 (число 3 підходить)

Отже, 81 : 27 = 3

326. Два набори з 12 чашок коштують 480

1) 480 : 12 = 40 (грн) — коштують 2 набори з 1 чашкою

2) 40 : 2 = 20 (грн) — коштує 1 набір з 1 чашкою

3) 20 ⋅ 6 = 120 (в.)

Відповідь: ціна шести таких чашок 120 гривень.

327.

28 : 14 = 28 : (7 ⋅ 2) = 28 : 7 : 2 = 4 : 2 = 2

64 ⋅ 4 = (60 + 4) ⋅ 4 = 240 + 16 = 256

45 : 3 = (30 + 15) : 3 = 10 + 5 = 15

150 : 30 = 5

100 ⋅ 10 = 1000

60 : 20 = 3

328. Способом добору.

45 : 15 = ?

15 ⋅ 2 = 30 (число 2 не підходить)

15 ⋅ 3 = 45 (число 3 підходить)

Отже, 45 : 15 = 3

36 : 12 = ?

12 ⋅ 2 = 24 (число 2 не підходить)

12 ⋅ 3 = 36 (число 3 підходить)

Отже, 36 : 12 = 3

⋅ 3 = 300 + 240 280 : 4 = 400 – 330

⋅ а = 45

= 45

63 : 21 = ?

21 ⋅ 2 = 42 (число 2 не

21 ⋅ 3 = 63 (число 3 підходить) Отже, 63 : 21 = 3

52 : 13 = ?

13 ⋅ 2 = 26 (число 2 не підходить)

13 ⋅ 3 = 39 (число 3 не підходить)

⋅ 4 = 52 (число 4 підходить)

52 : 13 = 4

: 6 = 2 ⋅ 8

: 7 =

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

48 ⋅ х = 96 х = 96 : 48 х = 2

Вираз: 110 ⋅ k + 24 ⋅ 5

Якщо k = 2, тоді 110 ⋅ k + 24 ⋅ 5 = 110 ⋅ 2 + 24 ⋅ 5 = 220 + 120 =340 (грн)

Відповідь: вартість покупки 340 гривень.

потім ці самі числа перемножили. Що більше: сума цих

Способом добору.

51 : 17 = ?

17 ⋅ 1 = 17 (число 1 не підходить)

17 ⋅ 2 = 34 (число 2 не підходить)

17 ⋅ 3 = 51 (число 3 підходить)

Отже, 51 : 17 = 3

55 : 11 = ?

11 ⋅ 1 = 11 (число 1 не підходить)

11 ⋅ 2 = 22 (число 2 не підходить)

11 ⋅ 3 = 33 (число 3 не підходить)

11 ⋅ 4 = 44 (число 4 не підходить)

11 ⋅ 5 = 55 (число 5 підходить)

Отже, 55 : 11 = 5

18 : (З ⋅ 2) = 18 : 6 = 3

18 : (3 ⋅ 2) = (18 : 3) : 2 = 6 : 2 = 3

18 : (3 ⋅ 2) = (18 : 3) : 2

48 : (6 ⋅ 4) = (48 : 6) : 4 = 8 : 4 = 2

600 : (10 ⋅ 6) = (600 : 10) : 6 = 60 : 6 = 10

75 : (5 ⋅ 3) = (75 : 5) : 3 = 15 : 3 = 5

90 : (10 ⋅ 3) = (90 : 10) : 3 = 9 : 3 = 3 340.

25 + 20 = 45 (ш.)

39 : 13 = ?

1, 2, 3, 4 спочатку

13 ⋅ 1 = 13 (число 1 не підходить) 13 ⋅ 2 = 26 (число 2 не підходить)

13 ⋅ 3 = 39 (число 3 підходить)

Отже, 39 : 12 = 3

144 : 18 = ?

18 ⋅ 1 = 18 (число 1 не підходить)

18 ⋅ 2 = 36 (число 2 не підходить)

18 ⋅ 3 = 54 (число 3 не підходить)

18 ⋅ 4 = 72 (число 4 не підходить)

18 ⋅ 5 = 90 (число 5 не підходить)

18 ⋅ 6 = 108 (число 6 не підходить)

18 ⋅ 7 = 126 (число 7 не підходить)

18 ⋅ 8 = 144 (число 8 підходить)

144 : 18 = 8

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 45 : 5 = 9 (ш.) Відповідь:

341.

1 т =

1) 30

2)

3) 400 : 50 = 8 (ящ.)

Відповідь: для буряків

6 ⋅ 4 = 24 (см) –

1) 36 : 3

2) 12 + 6 =

4) 36 – 18 – 8 = 10 (в.)

на

— 8 ворон. 344. Способом послідовного

36 : (6 ⋅ 2) = (36 : 6) : 2 = 6 : 2 = 3

100 : (10 ⋅ 5) = (100 : 10) : 5 = 10 : 5 = 2

64 : (8 ⋅ 2) = (64 : 8) : 2 = 8 : 2 = 4

250 : (10 ⋅ 5) = (250 : 10) : 5 = 25 : 5 = 5 345. Склади

1) 18

2 = (10 + 8)

3) 36 + 48 = 84 (л)

45 : 15 = 3 (р.)

64 : 16 = 64 : (8 ⋅ 2) = (64 : 8) : 2 = 8 : 2 = 4 349. Способом

48 : 12 = 48 : (6 ⋅ 2) = (48 : 6) : 2 = 8 : 2 = 4

56 : 14 = 56 : (7 ⋅ 2) = (56 : 7) : 2 = 8 : 2 = 4

72 : 18 = 72 : (9 ⋅ 2) = (72 : 9) : 2 = 8 : 2 = 4

81 : 27 = 81 : (9 ⋅ 3) = (81 : 9) : 3 = 9 : 3 = 3

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

350. 64 : х = 16

х = 64 : 16

х = 4 12 ⋅ х = 36 х = 36 : 12 х = 3

351. На екскурсію

решта

повезло учнів на екскурсію?

1) 20 ⋅ 5 = 100 (учн.) – у менших автобусах

2) 199 – 100 = 99 (учн.) – у більших

3) 99 : 33 = 3 (авт.)

Відповідь: учнів на екскурсію повезли в 3 автобусах.

352. Склади й розв'яжи задачу за схемою (□ + □) : □.

У одній пачці було 48 книг, а в другій — 42 книги. Усі книги розклали порівно

Скільки книг стало на кожній полиці?

(48 + 42) : 3 = 90 : 3 = 30 (кн.)

Відповідь: на кожній полиці стало по 30 книг.

353. Способом послідовного ділення.

54 : 18 = 54 : (9 ⋅ 2) = 54 : 9 : 2 = 6 : 2 = 3

45 : 15 = 45 : (5 ⋅ 3) = 45 : 5 : 3 = 9 : 3 = 3

72 : 24 = 72 : (8 ⋅ 3) = 72 : 8 : 3 = 9 : 3 = 3

48 : 16 = 48 : (8 ⋅ 2) = 48 : 8 : 2 = 6 : 2 = 3

354. Зайчиха розклала 16 морквин і 8 капустяних

овочів на одній тарілці?

1) 16 + 8 = 24 (шт.) – овочів на тарілці

2) 24 : 4 = 6 (шт.)

Відповідь: на

4.

13, 22, 31, 40

356.

96 : 16 = 96 : (2 ⋅ 8) = 96

: 12 = 48 : (6 ⋅ 2) = 48 : 6 :

= 8 :

=

: 15 = 75 : (5 ⋅ 3) = 75 : 5 : 3 = 15 : 3 = 5 357. 25 ⋅ х = 250

= 250 : 25

= 10

– 3 – 2 = 18

= 72 : 24

: 7 : 3 = 3

: 7 ⋅

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

117 : 37 = 39

39 – 2 = 37 –

39 + 2 = 41

41.

362.

36 : 12 = 36 : (6 ⋅ 2) = 36 : 6 : 2 = 6 : 2 = 3

54 : 18 = 54 : (9 ⋅ 2) = 54 : 9 : 2 = 6 : 2 = 3

60 : 15 = 60 : (3 ⋅ 5) = 60 : 3 : 5 = 20 : 5 = 4

72 : 18 = 72 : (9 ⋅ 2) = 72 : 9 : 2 = 8 : 2 = 4

363. 18 кг халви розклали порівну в 6 коробок. Скільки потрібно таких коробок, щоб розкласти 15 кг халви?

1) 18 : 6 = 3 (кг) – халви в 1 коробці

2) 15 : 3 = 5 (к.)

Відповідь: потрібно 5 таких коробок.

364.

99, 86, 73, 60, 47, 34

Закономірність: кожне наступне число на 13

(99 – 86 = 13, 86 – 73 = 13)

365. Обчисли кругові вирази.

16 + 16 = 32 32 : 4 = 8

8 : 4 = 2 2 ⋅ 9 = 18

18 : 3 = 6 6 ⋅ 4 = 24

24 – 8 = 16

366.

48 : 12 = 48 : (6 ⋅ 2) = 48 : 6 : 2 = 8 : 2 = 4

72 : 18 = 72 : (9 ⋅ 2) = 72 : 9 : 2 = 8 : 2 = 4

39 : 13 = (13 + 26) : 13 = 13 : 13 + 26 : 13 = 1 + 2 = 3

75 : 15 = 3 (15 ⋅ 2 = 30, 2 не підходить, 15 ⋅ 3 = 75, 3 –

96 : 32 = 3 (32 ⋅ 2 = 64, 2 не підходить, 32 ⋅ 3 = 96, 3 –

80 : 20 = 4

84 : 14 = 6 (14 ⋅ 2 = 28, 2 не підходить, 14 ⋅ 3 = 42, 3 –

підходить)

підходить)

підходить, 14 ⋅ 4 = 56, 4 не підходить, 14 ⋅ 5 = 70, 5 – не підходить, 14 ⋅ 6 = 84, 5 підходить)

56 : 14 = 4 (14 ⋅ 2 = 28, 2 не підходить, 14 ⋅ 3 = 42, 3 – підходить, 14 ⋅ 4 = 56, 4 підходить) 367. Перше число 27, а

1) 27 + 81 = 108

на 81

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 63 – 27 = 36 (кв.)

2 спосіб

1) 63 : 9 = 7 (кв.) –

2) 7 – 3 = 4 (кв.) –

3) 4 ⋅ 9 = 36 (кв.)

Відповідь: у під’їзді 36 вільних квартир.

369. Після

1) 68 – 20 = 48 (грн)

2) 48 : 4 = 12 (грн)

= 4

1) 110

2) 108 : 12 = 9 (м.) Відповідь:

24 : 6 = 4 24 : 6 = 4

: 6 = 4

12 : 2 < 24 : 2 12 : 4 < 12 : 3

(45 + 27) : 9 = 72 : 9 = 8 (10 – 8) ⋅ 3 = 2 ⋅ 3 = 6 (10 + 8) ⋅ 3 = 10 ⋅ 3 + 8 ⋅ 3 = 30 + 24 = 54

9 ⋅ (90 - 83) = 9 ⋅ 7 = 63

60 : 3 : 4 = 20 : 4 = 5

90 : 30 ⋅ 8 = 3 ⋅ 8 = 24

= 8

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 96 – 16 = 80 (с.)

2) 80 : 10 = 8 (дн.)

3) 8 + 1 = 9 (дн.)

Відповідь: Тарас

378.

1) 420 : 6 = 70 (грн) –

2) 70 ⋅ 4 = 280 (грн)

Відповідь: 4 такі чашки коштують 280 гривень.

379. Периметр одного квадрата дорівнює 32 см, а другого 64 см. У скільки разів сторона другого квадрата більша?

1) 32 : 4 = 8 (см) – сторона одного квадрата

2) 64 : 4 = 16 (см) – сторона другого квадрата

3) 16 : 8 = 2

Відповідь: сторона

380.

20 : 5 > 20 : 10 (дільники 5 < 10)

20 : 5 < 40 : 5 (ділені 20 < 40)

80 : 10 > 80 : 20 (дільники 10 < 20)

80 : 10 > 40 : 10 (ділені 80 > 40)

381. У скільки разів сторона рівностороннього

більша, ніж сторона шестикутника з таким самим

1) 36 : 3 = 12 (см) – сторона рівностороннього

2) 36 : 6 = 6 (см) – сторона шестикутника

3) 12 : 6 = 2 (р.)

Відповідь: у 2 рази.

382. 270 : 10 : 3 ⋅ 100 : 30 ⋅ 2 ⋅ 4 = 240 (дн.) —

80 – х = 34

х = 80 – 34

х = 46

від'ємник 17, різниця

х – 17 = 40

х = 40 + 17

х = 57 складіть

а = 0

⋅ 0 = 0 384. Для самостійного

385. 80 ⋅ (710 – 690) = 1600

1) 710 – 690 = 20

2) 80 ⋅ 20 = 1600 233 + 28

3 = 317 1) 28 ⋅ 3 = 84

2) 233 + 84 = 317

0.

– 105 = 396 (101 + 99) : 100 ⋅ 55 : 10 = 11 1) 101 + 99 = 200 2) 200 : 100 = 2 3) 2 ⋅ 55 = 110 4) 110 : 10 = 11

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

386.

830 – 120 : 4 – (89 + 107) ⋅ 4 = 16

1) 89 + 107 = 196

2) 196 ⋅ 4 = 784

3) 120 : 4 = 30

4) 830 – 30 = 800

5) 800 – 784 = 16

128 : 2 + 38 ⋅ 6 – (674 – 438) = 56

1) 674 – 439 = 236

2) 38 ⋅ 6 = 228

3) 128 : 2 = 64

4) 64 + 228 = 292

5) 292 – 236 = 56

387. Добери числа, щоб рівності стали істинними.

6 ⋅ 5 + 4 = 34

6 ⋅ х + 4 = 34

6 ⋅ х = 34 – 4

6 ⋅ х = 30 х = 30 : 6 х = 5 28 : 7 ⋅ 9 = 36 28 : х ⋅ 9 = 36

2 ⋅ 12 = 24 (п.)

: 3 = 7 (п.)

1) 96 : 3 = 32 (б.)

2) 14 : 7 = 2 (л)

28 : х = 36 : 9

: х = 4

= 28 : 4

= 7

: 8 + 7 = 15

: 8 = 15 – 7

: 8 = 8

= 8 ⋅ 8

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Накресли квадрат, периметр якого дорівнює периметру прямокутника. (5 + 3) ⋅ 2 = 8 ⋅ 2 = 16 (см) – периметр прямокутника або квадрата 16 : 4 = 4 (см) – сторона квадрата

393.

96 : 24 = 4 (24 ⋅ 2 = 48, 2 не підходить, 24 ⋅ 3 = 72, 3 – не підходить, 24 ⋅ 4 = 96, 4 – підходить)

90 : 18 = 5 (18 ⋅ 2 = 36, 2 не підходить, 18 ⋅ 3 = 54, 3 –

підходить, 18 ⋅ 4 = 72, 4 не підходить, 18 ⋅ 5 = 90, 5 – підходить)

42 : 14 = 3 (14 ⋅ 2 = 28, 2 не підходить, 14 ⋅ 3 = 42, 3 –

підходить)

63 : 21 = 3 (21 ⋅ 2 = 42, 2 не підходить, 21 ⋅ 3 = 63, 3 – підходить)

72 : 18 = 4 (18 ⋅ 2 = 36, 2 не підходить, 18 ⋅ 3 = 54, 3 – не підходить, 18 ⋅ 4 = 72, 4 – підходить)

75 : 25 = 3 (25 ⋅ 2 = 50, 2 не підходить, 25 ⋅ 3 = 75, 3 – підходить)

900 : 300 = 3 (300 ⋅ 2 = 600, 2 не підходить, 300 ⋅ 3 = 900, 3 – підходить)

700 : 100 = 7 (100 ⋅ 2 = 200, 2 не підходить, 100 ⋅ 3 = 300, 3 – не підходить, 100 ⋅ 4 = 400, 4 не підходить, 100 ⋅ 5 = 500, 5 – не підходить, 100 ⋅ 6 = 600, 6 не підходить, 100 ⋅ 7 =700, 7 підходить)

394.

27 ⋅ 3 – 60 : 15 = 81 – 4 = 77

63 – 63 : 7 = 63 – 9 = 54

6 ⋅ 9 – 28 : 2 = 54 – 14 = 40 4 + 28 : 7 = 4 + 4 = 8

27 : (39 – 30) ⋅ 6 = 27 : 9 ⋅ 6 = 3 ⋅ 6 = 18 (49 – 24) : 5 ⋅ 8 = 25 : 5 ⋅ 8 = 5 ⋅ 8 = 40 395.

45 ⋅ 20 – 810 : 10 + 16 ⋅ 5 = 899

1) 45 ⋅ 20 = 900

2) 16 ⋅ 5 = 80

3) 810 : 10 = 81

4) 900 – 81 + 80 = 899

890 – 25 ⋅ 4 + (660 : 30) ⋅ 8 = 966

1) 660 : 30 = 22

2) 22 ⋅ 8 = 176

3) 25 ⋅ 4 = 100

4) 890 – 100 + 176 = 966

396. Постав,

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

(200 – 128) : 4 = 18

560 : (10 – 6) + 60 = 200

397. У

1) 18 ⋅ 2 = 36 (яхт) –

2) 36 – 18 = 18 (яхт)

3) 18 + 36 = 54 (яхт)

(55 – 96 : 2) ⋅ 6 = (55 – 48) ⋅ 6 = 7 ⋅ 6 = 42 (хв.)

1) 96 : 2 = 48 (хв) – потрібно часу майстру на 1

2) 55 – 48 = 7 (хв) – потрібно більше часу учню на 1 деталь

3) 7 ⋅ 6 = 42 (хв.) – потрібно більше часу учню на 6 деталей

Відповідь: учню потрібно на 42 хвилини більше, ніж майстру.

399. Сума довжин двох різних сторін прямокутника

прямокутника.

а + b = 7 (см)

Р = (a + b) ⋅ 2 = 7 ⋅ 2 = 14 (см)

Відповідь: периметр прямокутника 14 см.

400.

70 – 27 ⋅ 2 + 19 = 70 – 54 + 19 = 35

24 : (90 – 82) + 67 = 24 : 8 + 67 = 3 + 67 = 70

3 ⋅ 12 – 65 : 5 = 36 – 65 : 5 = 36 – 13 = 23

42 : (71 – 64) ⋅ 8 = 42 : 7 ⋅ 8 = 6 ⋅ 8 = 48

401. У магазин

1) 40 ⋅ 6 = 240 (л)

240 ⋅ 2 + 120 = 480 + 120 = 600 21 ⋅ 4 + 128 : 4 = 84 + 32 = 116

6 ⋅ (37 – 22) = 6 ⋅ 15 = 90 (80 + 16) : 24 = 96 : 24 = 4

800 : 200 ⋅ 17 = 4 ⋅ 17 = 68 180 : 3 – 180 : 10 = 60 – 18 = 42

407.

х ⋅ 3 = 600

= 600 : 3

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1)

2) 20 ⋅ 4 = 80 (грн) –

3) 400 : 80 = 5 (разів)

410.

між крайніми деревами?

Оскільки сосен 20, то між ними є

дорівнювати:

2 ⋅ 19 = 2 ⋅ (10 + 9) = 20 + 18 = 38 (м)

Відповідь:

4 : 2 = 2 2 : 2 =

100

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 14 ⋅ 4 = 56 (шт.) стільців 2) 56 : 7 = 8 (шт.)

Відповідь: у кожній кімнаті 8 стільців. 430.

36 : 12 = 36 : 6 : 2 = 6 : 2 = 3

75 : 25 = (25 + 25 + 25) : 25 = 1 + 1 + 1 = 3

54 : 18 = 54 : 9 : 2 = 6 : 2 = 3

45 : 15 = 45 : 5 : 3 = 9 : 3 = 3

431. Дідусь розклав у 4

розкласти в 6 таких відер?

1) 32 : 4 = 8 (кг) – в 1 відрі

2) 8 ⋅ 6 = 48 (кг) – в 6 відрах

числа 30 — це 30 : 10 = 3

числа 20 — це 20 : 5 = 4 1 6

437.

числа 48 — це 48 : 6 = 8

доросла людина?

1 доба = 24 год 24 : 3 = 8 (год)

Відповідь: доросла людина повинна спати 8 годин на добу.

438. Довжина прямокутника становить 9 см, а ширина

Знайди периметр прямокутника.

1) 9 : 3 = 3 (см) – ширина прямокутника

2) (9 + 3) ⋅ 2 = 12 ⋅ 2 = 24 (см)

Відповідь:

числа 36 — це

числа 48 — це 48 : 8 = 6

класі? 28 : 7 = 4 (уч.)

1

= 12 : 12 = 1 (міс.)

1 год = 60 : 4 = 25 (хв)

= 24 : 4 =

15 : 3 = 5 (см) –

451.

(год)

розфарбовано

80 : 2 : 2 ⋅ 3 : 10 ⋅ 4 + 52 – 10 = 24 +

1 20 від 40 = 40 : 20 = 2

140 : 7 = 20 (грн)

Відповідь: за плакат заплатили 20 гривень. 458.

1 10 від 1 год = 60 : 10 = 6 (хв)

1 5 від 1 ц = 100 : 5 = 20 (кг)

1 15 від 60 хв = 60 : 15 = 4 (хв)

1 4

1)

1 доби = 24 : 4 = 6 (год)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 40 + 50 = 90 (р.) –

2) 90 : 3 = 30 (р.) Відповідь: тигр живе 30 років.

466. У шкільному саду росте 45 дерев.

1) 45 : 5 = 9 (д.) – вишні

2) 45 : 9 = 5 (д.) – яблуні

3) 9 + 5 = 14 (д.) –

4) 45 – 14 = 31 (д.)

Відповідь: в шкільному

7 від 28 кг = 28 : 7 = 4 (кг) 1 5 від

1)

2)

4;

⋅ 16 = 4 ⋅ (10 + 6) = 40 + 24 = 64

9

8 = 72 (кв.)

482.

1) 2 ⋅ 4 = 8 (м) – довжина колоди 2) 8 – 2 = 6 (м) – колоди залишилося

483. Ширина

491.

1)

2) 240 : 5 = (200 + 40) : 5 = 40 + 8 = 48 (д.)

2)

7 ⋅ 4 = 28 (уч.)

501.

508.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

509.

залишилося

1) 24 : 3 = 8 (ц.)

2) 24 – 8 = 16 (ц.)

Відповідь: в коробці залишилося 18 цукерок.

510. Виміряй довжину смужки.

На скільки сантиметрів довжина четвертої частини

частини?

1) 24 : 4 = 6 (см) – чверть смужки

2) 24 : 6 = 4 (см) – шоста частина смужки

3) 6 – 4 = 2 (см)

511. Периметр рівностороннього трикутника

довжина сторони трикутника? Накресли

такого трикутника.

1) 36 : 3 = 12 (см) – довжина сторони трикутника 2) 12 : 3 = 4 (см) – довжина відрізка

512. Розгадай ребуси. Дроби, задача, число, квадрат. 513.

Ряд чисел: 4, 8 , 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40 Закономірність: кожне наступне число на 4 більше від попереднього. Ці числа можна поділити на 2. Не є табличним випадок: 40

Продовжили ряд чисел: 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 60 514.

2 ⋅ 9 = 18, бо 18 : 2 = 9

3 ⋅ 4 = 12, бо 12 : 3 = 4

⋅ 5 = 20, бо 20 : 4 = 5

⋅ 5 = 30, бо 30

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

518. Для шкільної бібліотеки придбали 6 енциклопедій, словників у 5 разів більше, ніж енциклопедій, а підручників на 18 більше, ніж словників. Скільки підручників придбали для бібліотеки?

1) 6 ⋅ 5 = 30 (шт.) – придбали словників

2) 30 + 18 = 48 (шт.) – придбали підручників Відповідь: для бібліотеки придбали 48 підручників. 519.

72 : 9 ⋅ 4 = 8 ⋅ 4 = 32

9 ⋅ 4 : 6 = 36 : 6 = 6 73 – 54 : 9 = 73 –

520. Периметр

цей квадрат.

12 : 4 = 3 (см)

Відповідь: довжина квадрата 3 см.

521.

12 см.

Числовий ряд: 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50

Закономірність: кожне наступне число

Ці числа можна поділити на 5. Не є табличним випадок: 50.

Продовжили ряд чисел: 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 95 522. Математичний диктант Добуток чисел 3 і 5 збільште

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 3 ⋅ 10 = 30 (грн) –

1) 36 : 4 = 9 (грн) –

2)

на 2 дм. За скільки

1) 4 – 2 = 2 (дм) –

2) 2 ⋅ 3 = 6 (дм) – підніметься за 3

3) 6 + 4 = 10 (дм) – на стільки

Відповідь: на 4 день равлик дістанеться до кінця стеблини. 528.

Якщо а = 10; b = 12, тоді а ⋅ 8 + b : 4 = 10 ⋅ 8 + 12 : 4 = 80 + 3 = 83

Якщо а = 5; b = 20, тоді а ⋅ 8 + b : 4 = 5 ⋅ 8 + 20 : 4 = 40 + 5 = 45

Якщо а = 8; b = 32, тоді а ⋅ 8 + b : 4 = 8 ⋅ 8 + 32 : 4 = 64 + 8 = 72 529. Яна займається гімнастикою 4 дні на тиждень,

годин на день займається гімнастикою

12 : 4 = 3 (год)

Відповідь: Яна займається

530.

5 : 5 = 4 : 4 1 ⋅ 15 = 15 : 1 0 : 3 = 8 ⋅ 0 531. Пригадайте

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

535. За 5 хв робітник виготовляє 35 деталей. За скільки хвилин

45 деталей, якщо щохвилини буде виготовляти на 2 деталі більше?

1) 35 : 5 = 7 (д.) – виготовляє за 1 хв

2) 7 + 2 = 9 (д.) – буде виготовляти за 1 хв

3) 45 : 9 = 5 (хв) – потрібно часу

Відповідь: за 5 хв робітник виготовить 45 деталей.

536. Коли батькові було 26 років, Олені виповнилося 4 роки.

Скільки років батькові?

1) 26 – 4 = 22 (р.) – різниця у віці

2) 11 + 22 = 33 (р.)

Відповідь: батькові 33 роки. 537.

9 ⋅ 10 : 3 = 90 : 3 = 30

23 : 23 ⋅ 57 = 1 ⋅ 57 = 57 (49–14) : 7 = 35 : 7 = 5 6 ⋅ 10 : 1 = 60 : 1 = 60 27 :

538. Привезли 8 малих ящиків,

2) 7 + 2 = 9 (кг)

3) 9 ⋅ 9 = 81 (кг)

4) 56 + 81 = 137 (кг)

539.

1, 2, 4, 8, 16, 32

540. Множник

541.

х ⋅ 7 = 56

х = 56 : 7

х = 8

6 ⋅ 8 = 48 48 : 8 = 6 48 : 6 = 8

3 ⋅ 9 = 9 ⋅ 3

544.

за 3 дні?

1) 12 : 3 = 4 (п.)

2) 4 – 2 = 2 (п.) –

3) 2 ⋅ 3 = 6 (п.) –

546.

учень

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 9 – 4 = 5 (п.)

3) 5 ⋅ 2 = 10 (п.)

Відповідь: учень

548.

Круглі числа: 130, 380, 890, 590, 290, 650

Парні числа: 130, 764, 380, 890, 198, 590, 128, 290, 438, 876, 332, 132, 650, 764, 238, 484

Числа, які більші за 125: 130, 329, 764, 380, 287, 890, 198, 903, 590, 128, 290, 438, 876, 332, 132, 650, 141, 764, 238, 484

Числа, які у своєму складі мають 3 сотні: 329, 380, 332

Числа, які у своєму складі мають 9 десятків: 890, 198, 590, 290

Числа, які у своєму складі мають 0 одиниць: 130, 380, 890, 590, 290, 650

Двічі записані числа: 130, 380, 890, 590, 290, 650, бо

209 + 1 = 210

450 + 1 = 451

900 + 1 = 901

406 + 1 = 407

765 + 1 = 766

479 + 1 = 480

209 – 1 = 208

450 – 1 = 449

900 – 1 = 899

406 – 1 = 405

765 – 1 = 764

479 – 1 = 478 551.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

139 140 141 538 539 540 767 768 769 799 800 801

552.

675 + 1 = 676

564 – 1 = 563

553.

780 – 1 = 779 910 + 1 = 911 319 + 1 + 1 = 321 400 – 1 – 1 = 398

100 cм = 10 дм (10 см = 10 дм)

45 дм > 4 м (4 м = 40 дм)

15 дм < 200 см (15 дм = 150 см)

3 дм – 6 см < 28 см (30 см - 6 см = 24 см) 4 м + 4 дм < 50 дм (40 дм + 4 дм = 44 дм) 1 км = 1000 м (1 км = 1000 м)

554. Довжина прямокутника дорівнює 10 см,

периметр прямокутника. 1) 10 – 1 = 9 (см) – ширина прямокутника

2) (10 + 9) ⋅ 2 = 38 (см) – периметр прямокутника

Відповідь: периметр прямокутника 38 см.

555. Бабуся з онуком посадили 45 цибулин червоних тюльпанів, білих на 20 цибулин менше, ніж червоних, а жовтих на 30 цибулин більше,

1) 45 – 20 = 25 (ц.) –

2) 25 + 30 = 55 (ц.)

556.

709 + 1 = 710

801 – 1 = 800 811 – 1 = 810

557. Біля школи

1) 100 – 30 = 70 (с.) –

2) 100 + 70 = 170 (с.) –

+ 1 = 978

558. 120 130 140 150 160 170 180 190 200 210

559. 700; 903; 140; 502; 215; 386; 607; 1000 560. Для самостійного опрацювання.

561.

456 = 400 + 50 + 6

309 = 300 + 9

521 = 500 + 20 + 1

562.

800 + 40 + 8 = 848

900 + 7 = 907

200 + 30 + 5 = 235

480 = 400 + 80 774 = 700 + 70 + 4 819 = 800 + 10 + 9

500 + 20 = 520

500 + 80 + 3 = 583

600 + 10 + 1 = 611 563.

+ 1 + 1 = 521

– 1 – 1 = 898

565.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

566.

200 + 90 + 3 = 293

400 + 9 = 409

567.

1) 200 + 50 = 250 (б.) –

2) 200 + 250 = 450 (б.) –

3) 740 – 450 = 290 (б.) –

+ 80 + 1 = 581 800 + 70 = 870

+ 80 + 2 = 782

+ 50 + 8 = 658

Відповідь: в шкільній їдальні спекли 290 булочок

2, 4.

— найбільше число, 204 —

569.

100 + 50 + 30 = 180

880 – 40 + 8 = 848

650 + 50 + 30 = 730

571.

708 < 710 – 1 872 = 800 + 72

572.

260 – х = 120 + 30

260 – х = 150 х = 260 – 150

= 110

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

25 : 1 + 1 = 26 (уч.)

Відповідь: було 26 учнів.

576.

642 – 300 = 342

584 – 303 = 281

307 + 140 = 447 910 – 608 = 302

260 + 413 = 673

400 + 382 = 782

577. За перший день туристи подолали 85 км, за другий 120 км, а за третій 125

км. Який шлях подолали туристи за три дні?

85 + 120 + 125 = 330 (км)

Відповідь: за три дні туристи подолали 330 км. 578. 374 + 220 – 150 + 176 – 200 – 320 – 82 = 18 579.

Усі круглі числа п’ятої сотні; 400, 410, 420, 430, 440, 450, 460, 470, 480, 490, 500

непарне двоцифрове число, яке більше від 39 і менше за 43; 41

найбільше кругле трицифрове число; 990

число третього десятка, яке закінчується парною цифрою і ділиться на 7; 28

двоцифрове число парними цифрами так, щоб

кількість одиниць. 82

580.

284 + 316 = 600 975 – 655 = 320

756 – 235 = 521 571 + 119 = 690

+ 320 – 609 = 200

– 524 + 241 = 655 581.

740 см = 7 м 40 см 804 см = 8 м 4 см

582. На панчішній

шкарпеток, а учениця

100 – 85 = 15 (п.)

Відповідь:

583.

7 + 7 = 14 (ябл.)

588. Добери

334 > 234

502 < 503

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

671 < 672 148 = 148

+ 1 < 221 607 – 1 > 605 589.

243 + 145 = 388

388 – 145 = 243

399 – 243 = 145 130 + 440 = 570

570 – 130 = 440

570 – 440 = 130 457 + 240 = 697

697 – 457 = 240

697 – 240 = 457 590.

284 + 115 = 399

399 – 115 = 284

399 – 284 = 115

591.

+

– 320 = 325

– 325 = 320

452 + 321 – 360 = 773 – 360 = 413

795 – 241 + 352 = 554 + 352 = 906

896 – 576 + 160 = 320 + 160 = 480 592.

х + 356 = 566

х = 566 – 356

х = 210 х – 281 = 319 х = 319 + 281 х = 600

(440

542 + х = 658 х = 658 – 542 х = 116

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

х – 16 = 18

х = 18 + 16

х = 34

Відповідь: всього було

597. Cкладені іменовані числа

3 дм 1 см

2 м 7 дм

1 доба 5 год 1 рік 2 міс.

2 ц 10 кг

7 см 4 мм

1 год 20 хв

598.

7 см = 70 мм

61 см = 610 мм 5 дм = 500 мм 7 дм 3 см =

599.

58 діб < 2 міс. (2 міс.=60 діб)

Прості іменовані числа 31 см 27 дм

1 тижд. > 2 доби (1 тижд.=7 діб) 2 доби = 48 год (2 доби=48 год) 1 т = 10 ц (1 т=10 ц)

600.

350 кг + 56 кг = 406 кг 429 м – 226 м = 203 м

6 дм 72 см + 1 дм 28 см = 7 дм 100 см = 17 дм

5 ц 34 кг + 66 кг = 5 ц 100 кг = 6 ц 1 ц – 28 кг = 100 кг – 28 кг = 72 кг 567 см – 336 см = 231 см 601.

1) 40 + 35 ⋅ 2 = 40 + 70 = 110 (л)

міс. > 1 рік (1 рік=12 міс) 1 км > 400 м (1 км=1000 м)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

12 год 17 год 15 хв

605.

2 ц – 120 кг = 200 кг – 120 кг = 80 кг

56 кг + 44 кг = 100 кг = 1 ц

3 дм 4 см + 1 дм 6 см = 4 дм 10 см = 5 дм

456 мм + 232 мм = 688 мм

1 м – 67 см = 100 см – 67 см = 33 см

10 м – 4 дм = 100 дм – 4 дм = 96 дм

606. Онук допоміг бабусі полити

води. Хлопець приніс

40 : 5 = 8 (л)

Відповідь: місткість

607. Закономірність

+ 333 = 400

608. Кругові вирази

– 420 = 250

+ 125 = 375

+ 130 = 505

609.

342 + (465 – 232) = 342 + 233 = 575

900 – 600 – 230 = 300 – 230 = 70

737 – (123 + 280) = 737 – 403 = 334

+

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

(8 + 9) – 12 = 17 – 12 = 5 (ц.)

5

615.

457 – 364 < 243 (93 < 620)

270 + 126 = 396 (396 = 396)

135 + 234 > 368 (369 > 368)

616. Довжина

стрічок разом дорівнює

кожної стрічки?

1) 115 – 62 = 53 (м) –

2) 70 – 53 = 17 (м)

3) 62 – 17 = 45 (м)

950 – 460 < 250 + 370 (490 < 620)

679 – 432 > 457 – 220 (247 > 237)

260 + 143 < 548 – 305 (403 < 243)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 67 – 28 = 39 (с.)

2) 67 + 39 = 106 (с.) –

3) 160 – 106 = 54 (с.) – з України Відповідь: в готелі було 54 спортсменів

624. Ширина прямокутника дорівнює 6 см, а

периметр прямокутника. Побудуй цей прямокутник.

1) 6 + 2 = 8 (см) – довжина прямокутника 2) (6 + 8) ⋅ 2 = 14 ⋅ 2 = 28 (см) – периметр прямокутника Відповідь: периметр

: 4 = 2 (см)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

628. 134 + 25 + 401 - 340 + 180 + 430 - 2 = 828 (м) –

629. 1) На

828 – 509 = 319 (м)

Відповідь:

2) На скільки

(м. Чикаго, США)?

509 – 443 = 66 (м)

Відповідь: на 66 м вищий

3) На скільки метрів вищий хмарочос Віллістауер (м. Чикаго,

Шунь Хін (м. Шеньчжень, Китай)?

443 – 384 = 59 (м)

Відповідь: на 59 м вищий хмарочос

631. (527 + 82) – х = 199 609 – х = 199

х = 609 – 199

х = 410

х – (272 + 118) = 159

х – 390 = 159

х = 159 + 390

х = 549 х + (527 – 319) = 330 х + 208 = 330 х = 330 – 208 х = 122 (352 – 99) + х = 873

+ х = 873

= 873 – 253

= 620 632. Маса риби-меч становить

1)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

635.

(563 – 248) + х = 415

315 + х = 415

х = 415 – 315

х = 100

(209 + 117) – х = 106

326 – х = 106

х = 326 – 106

х = 220

636. Фермер

х – (251 + 129) = 587

х – 380 = 587

х = 587 + 380

х = 967

(515 – 255) + х = 774

260 + х = 774

х = 774 – 260

х = 514

х – 115 = 96 х = 96 + 115 х = 211

2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 2 ⋅ 5

Правильно

8 + 8 + 8 + 8 = 8 ⋅ 4

Правильно

10 + 10 + 10 +10 + 10 = 10 ⋅ 5

Правильно 13 + 13 + 13 = 13 ⋅

638. Продовжте твердження.

Щоб помножити число на 10,

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

2) 6 ⋅ 3 = 18 (д.) –

3) 18 ⋅ 3 = 54 (д.) –

1) 3 + 3 = 6 (д.) –

3) 3 ⋅ 3 = 9 (ч.) –

2) 6 ⋅ 9 = 54 (д.) –

мережива. У скільки разів

1) 4 ⋅ 2 = 8 (м)

квадрат.

644. Практична

645.

63 : 3 = (60 + 3) : 3 = 20 + 1 = 21

20 ⋅ 7 = 140

32 ⋅ 4 = (30 + 2) ⋅ 4 = 120 + 8 = 128

93 : 3 = (90 + 3) : 3 = 30 + 1 = 31

720 : 10 = 72

64 ⋅ 10 = 640

126 : 6 = (120 + 6) : 6 = 20 + 1 = 21

15 ⋅ 5 = (10 + 5) ⋅ 5 = 50 + 25 = 75 646.

: 10 = 2

42 + 33 = 85

5 ⋅ 10 = 50

5 ⋅ 13 = 13 ⋅ 5 = 65

2 ⋅ 24 = 24 ⋅ 2 = 48

2 ⋅ 240 = 240 ⋅ 2 = 480

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

3 ⋅ 31 = 31 ⋅ 3 = 93

4 ⋅ 31 = 31 ⋅ 4 = 124

6 ⋅ 40 = 40 ⋅ 6 = 240

4 ⋅ 211 = 211 ⋅ 4 = 844

3 ⋅ 150 = 150 ⋅ 3 = 450

2 ⋅ 304 = 304 ⋅ 2 = 608 649.

92 : 4 = (80 + 12) : 4 = 20 + 3 = 23

560 : 8 = 70

168 : 3 = (150 + 18) : 3 = 50 + 6 = 56

600 : 20 = 30

140 : 5 = (100 + 40) : 5 = 20 + 8 = 28

480 : 40 = (400 + 80) : 40 = 10 + 2 = 12

147 : 7 = (140 + 7) : 7 = 20 + 1 = 21

900 : 300 = 3

650. 1) 3і шматка шкіри чоботар

шкіри потрібно чоботареві, щоб пошити 28 пар черевиків?

28 : 2 = 14 (шм.)

Відповідь: потрібно 14 шматків шкіри.

2) Зібравши 60 кг макулатури, можна зберегти

зберегти, якщо зібрати 360 кг макулатури?

360 : 60 = 6 (д.)

Відповідь: можна зберегти 6 дерев.

3) У приватній авіакомпанії 5 десятимісних

20 польотів. Скільки

1) 10 ⋅ 5 = 50 (м.) –

2) 50 ⋅ 20 = 1000 (м.) – всього місць на 20

1)

2)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

Відповідь: маса кота Бінго 4 кг.

654.

43 ⋅ 5 = (40 + 3) ⋅ 5 = 200 + 15 = 215

27 : 3 = 9

50 ⋅ 7 = 350

270 : 90 = 3

103 ⋅ 4 = (100 + 3) ⋅ 4 = 400 + 12 = 412

1000 : 100 = 10

655. 96 л соку розлили в трилітрові банки. Скільки банок наповнили соком?

96 : 3 = 32 (б.)

Відповідь: соком наповнили 32 банки.

Обернена задача до поданої та розв’язується

Скільки літрів соку налили в 32 трилітрові банки?

3 ⋅ 32 = 96 (л)

Відповідь: у 32 трилітрові банки налили 96 л соку.

656. 140 : 7 : 4 ⋅ 18 ⋅ 9 : 3 – 30 = 240 (км) – долають

657. 21 : 2 = 10 (ост. 1)

658.

126 : 3 = 42

128 : 3 = 42 (ост. 2)

216 : 4 = 54

217 : 4 = 54 (ост. 1)

328 : 8 = 41

335 : 8 = 41 (ост. 7)

659. Запиши всі можливі варіанти остачі. b : 6 = с (ост. 1, 2, 3, 4, 5) d : 9 = n (ост. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8)

660.

38 : 5 = 7 (ост. 3)

50 : 6 = 8 (ост. 2)

661. До ательє привезли

суконь

залишиться?

30 : 4 = 7 (ост. 2)

Відповідь:

162 : 10 = 16 (ост. 2)

321 : 9 = 35 (ост. 6)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

666.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 — остач може бути, якщо поділити на 9. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 — остач може бути, якщо поділити на 13. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 — остач

бути, якщо

18. 667.

40 : 5 : 2 = 25 : 5 – 1

49 : 7 – 1 = 36 : 6

96 : 2 + 2 = 2 ⋅ 25

668. Обчисли вирази зручним способом.

(85 + 15) : 5 = 100 : 5 = 20

(7 + 9) ⋅ 6 = 7 ⋅ 6 + 9 ⋅ 6 = 42 + 54 = 96

23 + 45 + 37 = (23 + 37) + 45 = 60 + 45 = 105

(23 + 17) ⋅ 6 = 40 ⋅ 6 = 240

(51 – 21) : 3 = 30 : 3 = 10

800 : (8 ⋅ 2) = 800 : 8 : 2 = 100 : 2 = 50

(100 – 25) : 25 = 4 – 1 = 3

(75 + 15) : 15 = 75 : 15 + 15 : 15 = 3 + 1 = 4

167 – (67 + 20) = (167 – 67) – 20 = 100 – 20 = 80

669.

875 – 24 ⋅ 8 : 6 + (164 – 116) : 8 = 849

1) 164 – 116 = 48

2) 48 : 8 = 6

3) 24 ⋅ 8 = 192

4) 192 : 6 = 32

5) 875 – 32 = 843

6) 843 + 6 = 849

32 ⋅ 4 + 27 ⋅ 2 + 225 : 5 = 227

1) 32 ⋅ 4 = 128

2) 27 ⋅ 2 = 54

3) 225 : 5 = 45

4) 128 + 54 = 182

5) 182 + 45 = 227

120 : 6 = 20 (грн)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

1) 58 : 2 = 29 – II число

2) 58 + 29 = 87 – сума I i II чисел разом

3) 167 – 87 = 80 – III число Відповідь: третє число 80. 674. Практична робота Аркуш паперу

отримані частини аркуша, визнач, скільки їх

675.

7 + 146 + 93 + 54 = (7 + 93) + (146 + 54) = 100 + 200 = 300 54 ⋅ 2 ⋅ 5 = 54 ⋅ (2 ⋅ 5) = 54 ⋅ 10 = 540 569 – (169 + 230) = (569 – 169) – 230 = 400 – 230 = 170 (72 + 18) : 9 = 90 : 9 = 10

676. Три

продали?

1) 6 ⋅ 3 = 18 (кг) – продали картоплі

2) 32 – 18 = 14 (кг)

Відповідь: на 14 кг

677.

36 : 4 + 8 = 17

36 ⋅ 4 – 8 = 136

3 ⋅ 4 + 6 = 18 3 ⋅ 4 : 6 = 2

678.

13 ⋅ 9 – 18 = 117 – 18 = 99

37 + 18 ⋅ 3 = 37 + 54 = 91

58 + 15 : 5 = 58 + 3 = 61 725 – 3 ⋅ 15 = 725 – 45 = 680

16 ⋅ 3 + 72 = 48 + 72 = 120

100 : 5 + 49 = 20+ 49 = 69

679.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

682. Скільки

44 см?

44 : 4 = 11 (см) Відповідь: чверть

683.

1) 240 : 6 = 40 (к.)

2) 240 – 40 = 200 (к.) –

Відповідь:

684.

повітряних кульок залишилося?

1) 80 : 10 = 8 (к.) – кульок луснуло

2) 80 – 8 = 72 (к.) – кульок залишилося Відповідь: залишилося 72 повітряні кульки. 685. 1 3 від 12 см — це 12 см : 3 = 4 см

60 кг — це 60 кг : 5 = 12

1 4 від 16 м — це 16 м : 4 = 4 м

686. Від смужки завдовжки 180 дм відрізали

1) 180 : 9 = 20 (дм)

69 > 3 у 23 р. 160 > 8 у 20 р. 6 < 72 у 12 р. 14 < 42 у 3 р.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

100 : 20 = 5

128 : 4 = (120 + 8) : 4 = 30 + 2 = 32

115 : 5 = (100 + 15) : 5 = 20 + 3 = 23

660 : 66 = 10

6 ⋅ 24 = 6 ⋅ (20 + 4) = 120 + 24 = 144

11 ⋅ 8 = (10 + 1) ⋅ 8 = 80 + 8 = 88

693. На кресленні 9 трикутників. 694.

Якщо а = 27, тоді 56 + а = 56 + 27 = 83

Якщо а = 36, тоді 56 + а = 56 + 36 = 92

Якщо а = 19, тоді 56 + а = 56 + 19 = 75

Якщо с = 9, тоді 52 – с = 52 – 9 = 43

Якщо с = 25, тоді 52 – с = 52 – 25 = 27

Якщо с = 30, тоді 52 – с = 52 – 30 = 22

695. ���� ���� довжини дроту

17

17 ⋅ 9 = (10 + 7) ⋅ 9 = 90 + 63 = 153 (дм)

Відповідь: довжина дроту 153 дм.

696. 865 = 800 + 60 + 5

697. Загальна кількість

698. Скільки місяців містять 4 роки? 12

699. 356 – 14 ⋅ 4 = 356 – 56 = 300 759 + 84 : 3 = 759 + 28 = 787 96 : 3 + 182 = 32 + 182 = 214

700. 631 – х = 324 х = 631 – 324 х = 307

=

= 84

702.

1) 720 – 560 = 160 (км)

2) 160 : 10 = 16 (км)

туристи подолали пішки 16 км.

703. На двох тарілках лежала

Скільки всього яблук

7 + 7 = 14 (ябл.)

90 140 70

80 100 120

130 60 110

190 240 170 180 200 220

230 160 210 705. Розгадай ребуси.

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

709. Білки

16 : 2 = 8 (б.)

16 : 4 = 4 (б.)

16 : 8 = 2 (б.)

16 : 1 = 16 (б.)

Відповідь: 8 білок, 4 білки, 2 білки і 16 білок.

710. Журавель запросив Лисицю на обід.

Котру годину показує годинник у журавля?

31 – 24 = 7 (год)

Відповідь: у журавля годинник показує 7 год ранку.

711. Остап задумав число. Додав

Яке число задумав Остап?

Нехай Остап задумав число х. Складаємо рівняння.

х + 5 – 3 = 12

х + 2 = 12

х = 12 – 2

х = 10

Відповідь: Остап задумав число 10.

712. На скільки 25 хв менше за ���� ���� години?

1) 1 2 год = 60 хв : 2 = 30 хв

2) 30 хв – 25 хв = 5 хв

Відповідь: на 5 хв менше.

713. Що більше: ���� ���� чи ���� ����

1) 1 2 год = 60 хв : 2 = 30 хв

2) 1 3 год = 60 хв : 3 = 20 хв

3) 30 хв – 20

виростає слоненя?

1) 365 – 115 = 250 (см)

2) 250 : 25 + 3 = 13 (р.)

30 ⋅ 7 = 210 (г) Відповідь:

210 ⋅ 4 =

(г)

https://shkola.in.ua/3194-hdz-matematyka-3-klas-olianytska-2020.html

32 : 4 + 1 = 9 (ст.)

Відповідь: для

719. Уздовж шкільної огорожі росло

23. Скільки дерев посадили?

23 – 15 = 8 (д.)

Відповідь: посадили 8 дерев. 720. Щоб сплести шапку

мама розраховувала

якщо

1) 300 – 20 = 280 (г) – залишилося пряжі в мами.

280 < 300

2) 300 – 180 = 120 (г) – залишилося пряжі на рукавиці.

3) 120 : 2 = 60 (г) – потрібно

721. Бабуся

1) 40 : 10 = 4 (кг)

2) 60 : 4 = 15 (грн)

Відповідь: ціна апельсинів

722. За ремонт половини

500 ⋅ 2 = 1000 (грн)

Відповідь: ремонт

723. Учням потрібно

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.