Page 1

trička, abych rozptylovala kluky.“ Oči už byly plné slz a stačilo jediné mrknutí, aby se vylily z  břehů. Já,  Meg, Kaitlyn a Claudia jsme začaly sborově vykřikovat, jak je nám to líto, a Meg se natáhla přes stůl a povzbudivě stiskla Sáře rameno. Akorát Lucy bouchla oběma rukama do stolu tak hlasitě, že jsme všechny nadskočily. „Tohle je blbost!“ štěkla a  nikdo z  nás neodpověděl. Sára si utírala oči kapesníkem a my ostatní jsme na Lucy jenom zíraly. „Myslím to vážně,“ pokračovala Lucy. „Je to nesmysl. Nutit holky, aby hlídaly svý chování a vzhled, protože od kluků se očekává, že se nebudou umět ovládat? To je jeden z nejstarších známejch triků.“ Unaveně se opřela o opěradlo za sebou. Ostatní holky na ni koukaly trochu nejistě, ale já jsem hltala každé její slovo. Lucyin proslov jako by vypadl z jednoho z máminých fanzinů. Bylo to vzrušující. „Ve starý škole v Houstonu by našemu vedení něco takovýho neprošlo bez boje,“ pokračovala. „Holky z DRAKu by našly způsob, jak se bránit.“ „Já vím, Lucy, ale tohle není Houston,“ odvětila Claudia a v hlase měla zvláštní tón. Možná podrážděnost? Frustrace? „Já vím, že tohle není Houston, to mi věř,“ utrhla se na ni Lucy. Nadula tváře a pak si hlasitě a vztekle odfrkla. Celá jsem ztuhla. Pocit, že se na sebe moje nejlepší kamarádka a moje nová kamarádka zlobí, mě naplnil úzkostí. Nevěděla jsem, co mám dělat. „Hele, to stačí, já na to chci zapomenout a v klidu si sníst oběd,“ vložila se do toho Sára a otevřela si džus. „Můžeme se prosím bavit o něčem jiném?“

99

Ukázka elektronické knihy, UID: KOS268686


„Pochopitelně,“ souhlasila Claudia, ale hodila po Lucy zkoumavým pohledem. Lucy už pak nic neříkala. Jen tam seděla, podpírala si bradu, očima pročesávala jídelnu s jejími různorodými skupinkami a čas od času se zasekla na holkách v  jasně oranžových teplákovkách, jako měla na sobě Sára. Holky různého původu a z různých partiček byly rozházené po celé kantýně jako výstražná znamení, která nešlo přehlédnout. Sára a ostatní holky se začaly bavit o neškodných věcech, jako jak těžký byl test z matiky a jestli bude dýdžej na folkovém plese lepší než ten na srazu absolventů a podobně. Když konečně zazvonilo, Lucy se ničeho ze svého zbylého jídla v krabičce ani nedotkla. Podívala jsem se do své krabičky. Ani já jsem toho moc nesnědla. „Ty nemáš hlad?“ zeptala jsem se jí. „Ne,“ řekla, „přešla mě chuť. Mějte se.“ A s tím hlasitě odsunula svou židli, zvedla se od stolu a se skloněnou hlavou vyrazila k východu. Odolala jsem pokušení vyběhnout za ní a vyptat se na podrobnosti, jak by houstonské holky z klubu DRAK bojovaly s  kontrolami oblečení. Lucy nevypadala, že má náladu se s někým vybavovat, dokonce ani se mnou ne.

1 00

Ukázka elektronické knihy, UID: KOS268686


Á T Á V E D A L O T I P A K

Kontroly oblečení pokračovaly celý týden, a abych se vyhnula pranýřování přede všemi, raději jsem nosila ta největší, nejplandavější trička a  nejvytahanější džíny. Vždycky když donutili další holku postavit se před třídu a nechat se potupně okukovat, propadla jsem se do své lavice o něco níž. Když jsme při druhé středeční hodině odříkali Slib věrnosti USA a Texaský slib a začalo školní hlášení, ozval se nakřáplý nosový hlas ředitele Wilsona. „Možná jste si všimli, že jsme v uplynulém týdnu věnovali mimořádnou pozornost slušnému oblékání, a pevně věříme, že se odteď všichni budete držet pravidel a  omezení ohledně vhodného a správného odívání, tak jak jsou popsána ve školním řádu.“ Všimla jsem si, že během jeho proslovu na sebe několik holek okolo mě zakoulelo očima. Sklopila jsem hlavu, aby nebylo vidět, že se zubím. Ředitel Wilson pořád mlel dál.

1 01

Ukázka elektronické knihy

Profile for Kosmas-CZ

Ranařky (Ukázka, strana 99)  

Ranařky (Ukázka, strana 99)  

Profile for kosmas-cz