Page 1

ituly me nové tn je u č u r o p e do ídky - led z naší nab

http://www.facebook.com/knihazlin http://knihazlin.cz | info@knihazlin.cz


obsah Aktuálně Alain de Botton: Útěcha z filozofie Marcus Chown: Kvantová teorie nikoho nezabije Jaroslava Kutheilová: Přicházím sama k sobě Jan Vilímek: Povinnost snu Milan Šťastný: Klid a rozvaha Frank Rossavik: Deváté dítě: Příběh Edgara Brichty Andrew O´Hagan: Buď se mnou Kontakty


aktuálně Tři knihy filozofie každodenního života od světoznámého autora Alaina De Bottona. Vychází v edici TEMA. Pečlivě pro vás vybíráme aktuální literární trendy a nabízíme je v profesionálním překladu.

a TOTO ČTE SVĚT. A VY?


Alain de Botton Útěcha z filozofie

Ve starověkém Řecku a Římě byli filozofové přirozenou autoritou při hledání odpovědí na ty nejnaléhavější otázky. Od té doby se ale myšlenka hledání moudrosti ve filozofii stávala čím dál bizarnější.

Edice TEMA cena 289 Kč

V knize Útěcha z filozofie se Alain de Botton rozhodl vyvrátit názor, že kvalitní filozofie je vlastně nepodstatná, a spojil ve své knize šest velkých filozofů, kteří věřili, že schopnost filozofického porozumění může mít praktický efekt na životy běžných lidí. A tak nám Sokrates, Epikuros, Seneka, Nietzsche, Montaigne a Shopenhauer pomohou osvětlit takové všeobecné problémy jako neoblíbenost, nedostatek peněz, neschopnost, potíže s láskou, úzkost a pocit marnosti. De Bottonovi se tak daří vrátit filozofii jejímu nejpůvodnějšímu účelu: pomoci nám s žitím.

Ve vydavatelství KNIHA ZLIN vyšly také další z „knih života“, Umění cestovat a Architektura štěstí. Nakupovat můžete také přes náš e-shop http://knihazlin.cz/cs/home


Marcus Chown Kvantová teorie nikoho nezabije

Edice TEMA cena 229 Kč

„Poté, co jsem přečetl nespočet knih, které údajně vysvětlují kvantovou teorii a teorii relativity i naprostým laikům, a nebyl jsem z nich příliš moudrý, jsem se rozhodl, že to přece musí jít i jinak – a napsal jsem tuto knihu,“ tvrdí autor. Po Vesmíru hned vedle (2003) a Čarodějné peci (2005)se tak českým čtenářům se dostává do rukou již třetí kniha Marcuse Chowna, známého popularizátora kosmologie a v současné době odborného poradce časopisu New Scientist. Chcete pochopit základní principy vesmíru, v němž žijeme? Chcete se dozvědět, jak je možné, že se celé lidstvo vejde do jediné kostky cukru? Proč každé vaše nadechnutí obsahuje atom, který vydechla Marilyn Monroe? Proč v nejvyšším patře budovy stárnete rychleji než v přízemí? Kvantová teorie, obecná i specifická teorie relativity, velký třesk, pravděpodobnostní vlny, kvantová „zapletenost“... To vše, slovy Jiřího Grygara, v podání „autora s mimořádným smyslem pro paradoxy a provokace všeho druhu (...), který umí čtenáře doslova přikovat ke svému textu.“

Přečtěte si recenzi: Vaseliteratura.cz, 29. července 2010, autor Andrej Lobotka - Kvantová teorie nikoho nezabije http://www.vaseliteratura.cz/vase-literatura-odborna-literatura/1067kvantova-teorie-nikoho-nezabije.html


Jaroslava Kutheilová Přicházím sama k sobě

Edice WALT cena 199 Kč

V knize Přicházím sama k sobě objevujeme pro čtenáře vůbec poprvé jako celek - básně Jaroslavy Kutheilové, autorky stíhané nepřízní osudu v podobě jejího celoživotního trápení, nemoci, která ji trvale připoutala k jedinému místu – Domovu sociální péče v jihočeské vesnici Libníč, kde žije ve své samotě, ve svém ústraní. Básně jsou psané v krátkých úlevách mezi depresemi a euforií, jako svědectví toho tisíckrát znovu vytouženého zásvitu naděje – bez jediného škrtu a dodatečných úprav. Autorka dosud své básně rozdávala nemnoha svým přátelům jako strojopisné exempláře a sporadicky publikovala v oblastních novinách a časopisech.Ale mezi jejími nejbližšími přáteli a opatrovníky byli vzácní lidé – obdivovatelem jejího díla byl básník Ivan Slavík, literární kritik a editor Kutheilovou milovaného Vladimíra Holana – Vladimír Justl, který ji také několikrát uváděl v představeních pražské Violy a spisovatel Věroslav Mertl.V doslovu právě Věroslav Mertl cituje úryvek básně – Čním sama v sobě/opřena o rozum/ Divoce si piluju nehty/ abych přikryla velký stín…


Jan Vilímek Povinnost snu Nová, v pořadí druhá sbírka autora. Vzhledem k předchozí sbírce tvoří určité novum úsilí o znovuzapojení opomíjeného jazyku náboženství. Ze sledu stránek pozvolna a nezáměrně vystupuje spektrum na sebe odkazujících a v překrývajících se vrstvách vzájemně syntetizovaných dualit Ostentativní nezájem o vše, co není senzační v úzce pojaté sféře intimity, nabízí možný výklad protimluvu v titulu celé sbírky.

Edice WALT cena 89 Kč

O autorovi: Jan Vilímek (nar. 26. 3. 1979) ve Zlíně, kde absolvoval Gymnázium na Lesní čtvrti. V současnosti má přerušené studium filosofie a religionistiky na FF UK v Praze. Debutoval básnickou sbírku Kardiopalmus (Archa, Zlín, 2005). Básně publikoval v časopisech Prostor Zlín a Host. Žije v Jarošově.


Milan Šťastný Klid a rozvaha

Příběhy Milana Šťastného se prolínají hrdinové, kteří tu s ironickým nadhledem, tu s nekritickým zaujetím sami sebou, vrávorají na hranici lásky a sexu, tragédie a humoru, života a smrti. Až na vyjímky jde o výseky z každodenní reality soužití mužů a žen, podrobené pečlivému drobnohledu, nepostarádající mnohdy až bizarní rozměry. Humor obsažený v povídkách není v žádném případě laskavý, ačkoli autor shlíží na své postavy s jistým pochopením. Po třech sbírkách poezie jde o Šťastného prozaickou prvotinu.

Edice NEEWIT cena 239 Kč

O autorovi: Milan Šťastný (1973) se narodil v Šumperku, nyní žije s manželkou Irenou a synem Dominikem v Dobroslavicích na Opavsku. Vystudoval Střední odbornou školu strojírenskou v Kopřivnici. Doposud publikoval tři sbírky poezie. Povídky uveřejňoval v časopisech, např. Tvar, Host, Weles. V nakladatelství Listen v souboru nazvaném Tos přehnal, miláčku byla uveřejněna autorova povídka Ještě ses nepohnul. Kniha povídek s názvem KLID A ROZVAHA je jeho prozaickým debutem.


Frank Rossavik Deváté dítě: Příběh Edgara Brichty

Kniha vypráví životní osudy Edgara Brichty, narozeného v roce 1930 v židovské rodině v Bratislavě. Po vypuknutí války na podzim roku 1939, kdy se situace pro osoby židovského původu v Československu ještě více zkomplikovala, se Edgarovi rodiče dozvěděli o možnosti poslat svého syna do tehdy neutrálního Norska. Edgar byl umístěn u manželského páru v Bergenu v západním Norsku.

Edice WALT cena 229 Kč

V dubnu 1940 však obsadili Němci i Norsko a v roce 1942 bylo také zde přikročeno k zatýkání a deportacím židovského obyvatelstva. Edgarův pěstoun se navíc stal členem Národního sjednocení – norské národněsocialistické strany – a záhy byl Němci dosazen na místo starosty v obci Laksevåg nedaleko Bergenu. Jak je možné, že židovský chlapec přežil druhou světovou válku v rodině předního nacistického činitele? Jeho pěstoun byl nejen kolaborant, ale také přesvědčený antisemita a s Edgarem měl několik konfliktů, nicméně paralelně mezi nimi vzniklo silné osobní pouto. Důležitou roli v Edgarově osudu sehrála také pěstounka, která se o politiku nijak nezajímala, a několik dalších osob, jež Edgarovi během války i později pomáhaly. Více na: http://knihazlin.cz/cs/kniha/devate-ditepribeh-edgara-brichty


Andrew O´Hagan Buď se mnou

Příběh faráře, jenž vzpomíná na ideály svého mládí, které jsou nenávratně pryč, zatímco se v jeho blízkosti začíná strhávat náboženská válka. Je to román o umění a politice, lásce, samotě, změnách a o tom, jaký život dnes lidé vedou. Kniha se objevila v širší nominaci na prestižní Bookerovu cenu v roce 2006.

Edice FLEET cena 339 Kč

Policie se na faře ukázala poslední srpnovou neděli v poledne. Už jsem odsloužil první mši a zrovna jsem po rovnával rozpočty od různých stavebních firem, když se ozvalo zaklepání. Otec vždycky tvrdil, že způsob, jakým policisté klepou, je nezaměnitelný, a měl pravdu, rány na lak dveří zněly jako veřejný rozkaz, jenž měl v tom, kdo je slyší, vyburcovat pocity viny. „A je to tady,“ pomyslel jsem si. „Předvolání pro nemravné chování.“ O autorovi: Andrew O´Hagan se narodil v roce 1968 v Glasgow ve Skotsku. Románově debutoval v roce 1999 dílem Naši otcové (Our fathers), které bylo nominováno na prestižní Bookerovu cenu a vyšlo česky. Za svůj další román Personality (2003) získal cenu James Tait Black Memorial Prize. Jeho třetí román Buď se mnou (Be near me, 2006) byl rovněž nominován na Bookerovu cenu 2006.


kontakty KNIHA ZLIN Na Drahách 369 760 01 Zlín Tel: +420 577 143 464 GSM: +420 603 437 023 E-mail: marek.turna@knihazlin.cz, info@knihazlin.cz http://www.facebook.com/knihazlin http://www.youtube.com/knihazlin KNIHA ZLIN vám všem přeje do nového roku mnoho pohody, radosti, odpočinku a zdraví. Vážíme si vaší důvěry a věříme, že naše knihy pro vás budou i v novém roce 2011 příjemnými společníky.

Newsletter Leden 2011  

Doporučujeme novinky.

Newsletter Leden 2011  

Doporučujeme novinky.

Advertisement