Page 1

2013 KATALOG FİYATLARI AĞUSTOS 2013’E KADAR GEÇERLİ OLABİLECEK EN YÜKSEK FİYATLARDIR.

IKEA PS 2012, minder kılıfı

19,99TL %100 rami. U50×G50cm. 802.178.78

EVİNİZE HAYAT GETİRİN. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

1951 YILINDAN BİR IKEA KOLTUğU. GüNümüzDEN BİR mİNDERLE YENİLENDİ.


Eski bir koltuğa yeni bir hayat vermek mi? Evinize biraz yenilik getirmek için, eski bir eşyayı tekrar ortaya çıkarmayı düşünebilirsiniz. Tıpkı, IKEA’nın 1951’de üretmeye başladığı ve uzun yıllar boyunca sattığı klasik MK tekli koltuğun, günümüze uyarlanmış bir yorumu olan, STRANDMON gibi! Esasında, kataloğumuzun kapağındaki MK koltuk, IKEA’nın kurucusu Ingvar Kamprad’ın kendi evindeki koltuğun ta kendisi! 1951 yılında basılan ilk IKEA Kataloğu’nda bu koltuğun ne kadar “kaliteli” olduğundan bahsediliyordu. Bugün ise aradan tam 61 yıl geçti ve biz; insanların kitap okurken, televizyon seyrederken veya dizüstü bilgisayarları ile zaman geçirirken hala rahat oturacakları, sırtı yüksek tekli koltuklar aradıklarını farkettik. Ve bu yüzden MK’ya, yeni bir isim ve yeni bir hayat verdik... yeni STRANDMON tekli koltuk 449 TL Kılıf: pamuk, keten, viskoz (suni ipek) ve polyester. G82×D96×Y101cm. Svanby gri 502.434.83

yeni

FİKİRleRle DOlU BİR DÜNYAYA HOŞ GelDİNİZ Size daha da çok fikir vermek istiyoruz. O yüzden sadece elinizdeki 328 sayfalık katalogla sınırlı değilsiniz. Artık akıllı telefonunuzu kullanarak yıl boyu erişebileceğiniz ekstra içeriklerimiz olacak! Bu içerik, evlerinizde daha da güzel bir yaşam yaratabilmeniz için filmler ve interaktif bölümlerle dolu.

Yeni fikirlerimize nasıl erişeceksiniz? 1. IKEA Katalog uygulamasını, mobil uygulama mağazanıza girerek akıllı telefonunuza veya tablet PC’nize indirin. Android ve iOS (iPhone/iPad) işletim sistemleri desteklenmektedir. 2. Katalog sayfalarındaki (bazı sayfaların sağ üst köşesinde göreceğiniz) telefon simgesini bularak hangi sayfalar için ekstra fikirlerimiz olduğunu keşfedin. 3. IKEA Katalog uygulamasını açıp OKUT tuşuna basarak telefonunuzu sayfaya 20-30cm uzaklıkta tutun. Sonra da ekranınızda beliren filmleri, açıklayıcı kılavuzları ve interaktif bölümleri birer birer izleyin. Akıllı telefonu olmayanlar için çeşit çeşit fikirler ve ilham kaynağı yenilikler IKEA mağazalarında.


HAYATIN KEYİFLİ YANI. Evinize hayat katan nedir? Çoğunuz mobilya diyecek ama ilginçtir ki, cevap bu değil. Evinize hayat katan çoğu zaman küçük ve tamamlayıcı eşyalar olur. Yani perdeler, nevresim takımları, çarşaflar, halılar, yastıklar ve battaniyeler tahmin ettiğinizden çok daha fazla değişikliğe sebep oluyorlar. Üstelik kendimizi iyi hissetmemizi de sağlıyorlar. İşte yaratıcılığınızı göstermenin evinize ve hayatınıza sıcaklık, rahatlık ve konfor getirmenin kolay, hızlı ve hesaplı bir yolunu arıyorsanız, doğru sayfadasınız.

ÅDUM halı G200×U300cm. 001.856.40 Bkz. sayfa 144.

449 TL


MİNDERLER. ABAJUR BAŞLIKLARI. Abajur başlıklarınızı değiştirmek evinize yeni bir ışık katmanın en hesaplı yoludur! MALIN TRÅD abajur başlığı 49,99 TL Çap: 45cm. 502.241.11 Bkz. sayfa 156.

HALILAR.

Küçük bir değişiklik, büyük bir fark! Eski kanepenize koyacağınız yeni bir minderle bütün odanın havasını yenileyebilirsiniz. EMMIE LAND minder kılıfı 14,99 TL G50×U50cm. 102.174.38 Bkz. sayfa 245.

Yeni bir halıyla sadece evinizi süslemekle kalmaz, aynı zamanda odanın ses dengesini de iyileştirirsiniz. SKARUM halı 129 TL G133×U195. 502.267.23 Bkz. sayfa 184.

MALIN TRÅD abajur başlığı

49,99TL

METRE METRE KUMAŞLAR. Metreyle satılan kumaşlarımızı kullanarak yaratıcılığınızı sergilemenin sonu yok. Yeni perdeler, yeni masa örtüleri hatta yeni bir elbiseye ne dersiniz? EMMIE ROS kumaş 9,99 TL/m G150cm. 502.179.12 Bkz. sayfa 182.


ADI ÜSTÜNDE: BENİM EVİM. YANİ BENİM KURALLARIM! Biz rahat ve samimi bir hayat tarzına inanıyoruz. Hayatta en önemli şey, kendinizi içinde her gün rahat hissedebileceğiniz bir evde yaşamaktır. Kişiliğinizi gösterebileceğiniz, herkesin rahatını ön planda tutan ve ister hafta içi ister hafta sonu olsun ailenize ve arkadaşlarınıza kucak açan bir ev sahibi olmak, mutluluğun altın kuralıdır. İşte biz de tam bu yüzden, üzerine çizim yapılabilen kumaşlar, lekelerden korkmayan kanepe kılıfları ve herkesi rahat ettirecek özelliklerde yataklar üretiyoruz. Böylece herkes evinde kendini rahat hissedecek, canı ne isterse onu, istediği şekilde yapacak.

IKEA 365+ GUNSTIG kurulama bezi/2 ad Bkz. sayfa 230.

12,99TL


YORGANLAR. Geceleri üşür müsünüz terler misiniz? Doğru yorgan seçimiyle daha konforlu uyuyacağınızı biliyor muydunuz?

NEVRESİMLER.

PENCERELER. Perdeler, pencerelerin elbisesidir. Perdeler, storlar ve panellerin yardımıyla kendi tarzınızı yaratabilir, ışığı kesebilir ve meraklı gözleri engelleyebilirsiniz.

Nevresim takımları teninize temas ettiği için rahat ve yumuşak olmalıdır. Ayrıca farklı dokuma teknikleri farklı yumuşaklıklar verir. Bu yüzden saten, pamuk, liyosel, keten gibi farklı çeşitlerimiz vardır. Nevresim setleri için bkz. sayfa 288-290.

YATAKLAR. Vücudunuza, ihtiyacı olduğu rahatlığı veren bir yatak seçin. İyi bir uyku, güzel bir güne başlamanın ilk şartıdır. IKEA mağazalarındaki yatakları deneyin ve hangi yatağı seçeceğinize karar vermek için fikir alın.

EMMIE BLOM tek kişilik nevresim seti Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. 402.114.11

99 TL


İŞ FİKİRDE BİTİYOR. Odanıza yeni bir hayat vermek için yeni eşyalar almanız şart değil. Elinizde olanlarla işe başlayın, biraz zaman ayırın ve odanıza yeni bir gözle bakın. Kanepenin yerini değiştirin. Perdeleri değiştirin. Başka bir odanın halısını getirin. Hiç para harcamanız gerekmiyor. İş sizde bitiyor. Bunun doğrusu yanlışı yok. Aklınıza geleni deneyin. Ve eğlenmenize bakın.

EKTORP bel yastığı G40×U70cm. 601.842.99 Bkz. sayfa 72.

39,99TL


GİZLEYİN. Eski şifonyerlerinizden sıkıldınız mı? Üzerini kumaşlarla örtmeyi deneyin. Tek ihtiyacınız; zımba, kumaş ve makas. İşte oldu bile! EIvoR LEvA kumaş 17,99 TL/m G150cm. 402.179.17 Bkz. sayfa 182.

FARKLI DÜŞÜNÜN. Yatağınız kolayca dünyanın en sevimli divanına dönüşebilir. Bu resimde farklı farklı kumaşları kullanarak yatağın üzerini tamamen örtecek bir kılıf diktik. Sonra da üzerine birbirinden farklı bir sürü minder attık. Ve işte eski yatağınız birden dünyanın en ilginç divanı oldu bile!

EIvoR FåGEL minder G30×U60cm. 002.231.90 Bkz. sayfa 238.

12,99TL


HAYATTA MOBİLYADAN DAHA ÖNEMLİ ŞEYLER VAR. IKEA’nın iş fikri nedir biliyor musunuz? Evde daha iyi bir günlük yaşam yaratmak. Hayatta neyin önemli olduğunu anladıktan sonra bulduğumuz fikir bu. Eminiz ki hayatta mobilyadan daha önemli şeyler var. Ve herkes hem güzel bir evde oturup hem de diğer güzel şeyler için cebinde para kalmasını hak ediyor. Bizce hayat; çocuğunuzun aniden sarılması, eşinizin sevgiyle gözlerinize bakması ya da arkadaşınızın sizin yerinize cümlenizi tamamlaması gibi küçücük ama büyülü anlarla dolu. İşte biz ilhamımızı böyle anlardan alıyoruz. Bizi, her saniye ev hayatını nasıl daha iyi, daha güzel, daha yaşanır hale getirebiliriz diye düşünmeye; hep çalışmaya ve kendimizi geliştirmeye; işte böyle anlar teşvik ediyor.

TORVA GRÖNSAK nevresim seti 001.948.52

44,99TL


AYDINLATMADA KÜÇÜK BİR DEVRİM. Diyot kadar küçücük birşeyin bir aydınlatma devrimine yol açacağını kim tahmin edebilirdi? Ama oldu işte. LED aydınlatmalar, akkor ampullere oranla %85 daha az elektrik harcıyor, 20 kat daha uzun süre dayanıyor ve hiç cıva içermiyor. Üstelik bu diyotlar çok küçük olduğundan daha önce hiç görülmemiş şekillerde lamba tasarımına dahil edilebiliyorlar. Kulağa çok harika geliyor değil mi? Haklısınız aynen öyle. LED, daha az elektrik faturası ödeyerek tasarruf etmemizi ve daha da az enerji harcayarak doğayı korumamızı sağlarken aynı zamanda da evlerimizi yepyeni bir ışıkla aydınlatıyor. İşte devrim diye buna denir!

IKEA STOCKHOLM minder G55×U55cm. 301.032.33

29,99TL

“Balerin tütüsünü andıran abajur yandığında, LED ampul sayesinde çok çarpıcı bir etkiye sahip oluyor.” Tasarımcı: Wiebke Braasch

IKEA PS yer lambası 299 TL 802.077.61 Bkz. sayfa 210.


EVDE YAŞAM Kataloğun bu bölümünde, evdeki günlük işlerden yola çıkarak oluşturulmuş pek çok dekorasyon fikri bulacaksınız. Bu işler; yemek, dinlenmek, uyumak gibi hepimizin, her gün evinde yaptığı şeylerden oluşuyor. İyi bir dekorasyon için mobilyalardan çok daha fazlasının gerektiğine inanıyoruz. Mobilyaları evinize nasıl yerleştireceğinize karar verirken; ihtiyaçlarınızı çözüyor mu, belli bir tarzı var mı ve genel olarak ev hayatınızı kolaylaştırılıp güzelleştiriyor mu, bunlara dikkat etmelisiniz. İlginizi çekti mi? Öyleyse şimdi, koltuğunuza iyice kurulun ve evdeki yaşamınızı iyileştirmek için buraya topladığımız fikirler arasında kısa bir gezintiye çıkın.

EV DÜZENLEME ZAMANI 22

ÇALIŞMA ZAMANI 130

İyi bir düzenleme ile evdeki yaşam sadece kolaylaşmakla kalmıyor, güzelleşiyor da.

Bilgisayardaki işler, ev ödevleri ya da özel hobiler. Zamanınızı alan her neyse, hepsini evde rahat rahat yapmanın yolları burada.

UYKU ZAMANI 54

DİNLENME ZAMANI 140

Uyurken hissettiğiniz huzuru uyanıkken de hissedeceğiniz bir yatak odası için püf noktalar nelerdir?

Evde dinlendirici ve rahatlatıcı bir ortam yaratmanın sırlarını işin uzmanlarından öğrenin.

“BEN” ZAMANI 82 Günlük karmaşanın içinde sadece kendinize zaman ayırabileceğiniz, size ait bir köşe yaratmanın yolları burada.

MOBİLYA VE EV AKSESUARLARI 162

PİŞİRME ZAMANI 96

BİLGİ 308

Her gün yemek pişirmeyi zevkli hale getirmek için size iyi planlanmış bir mutfak gerekir.

IKEA mağazalarında alışveriş yapmadan önce ihtiyaç duyabileceğiniz tüm faydalı bilgileri burada bulacaksınız.

YEMEK ZAMANI 118 Sofranızı aileniz ve arkadaşlarınızla mı paylaşıyorsunuz yoksa yalnız mı yiyorsunuz? Herkese uygun fikirlerimizi bu sayfalarda bulacaksınız.

Binlerce çeşit mobilya ve ev aksesuarı ile akıllı çözümleri işte burada bulacaksınız.


22

EV DÜZENLEME ZAMANI

EV DÜZENLEME ZAMANI 01

Bize sorarsanız, düzenli olmak kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Akşam eve gelince anahtarları nereye bırakacağınızı ya da değerli eşyalarınızın nerede durduğunu bilmek önemlidir. Böyle sorunlar için kafanızı meşgul etmediğinizi düşünsenize... Düzenli bir ev hayatınızı kolaylaştırır. Üstelik düzenli evler daha da güzel görünür. Mesela değer verdiğiniz eşyalarınızı, cam vitrin içinde sergileyin. Ya da sevmediğiniz diğer eşyalarınızı, panel kapaklar arkasına gizleyin. İşte size çok basit ama bir o kadar da işe yarayan bir başlangıç noktası!

01 RATIONELL çekmece için ayraç 22,99 TL Ayarlanabilir bölmeler sayesinde çekmecelerinizin içini ihtiyacınıza uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Alüminyum ve plastik. G60cm. 301.603.08


24

EV DÜZENLEME ZAMANI

01 NORDEN bank 199 TL/ad Masif ahşap, dayanıklı doğal malzeme. Natürel cilalı masif huş. Tasarım: Mikael Warnhammar. U150×G35×Y45cm. 400.592.96 02 BESTÅ kapaklı dolap kombinasyonu 836 TL Panel kapak, eşyalarınızı gizler ve tozlanmasını önler. G240×D40×Y128cm. Beyaz/turkuaz 599.060.34 03 KIVIK uzanma koltuğu 619 TL Yumuşacık, derin ve sırtınızı rahat ettiren geniş oturma alanı. Kılıf: %80 pamuk ve %20 polyester. Tasarım: Ola Wihlborg. G90×D163×Y83cm. Dansbo lila 498.968.70

Görünmeyen dağınıklığa, dağınıklık denir mi?

Hangi tasarım tarzını benimsemiş olursanız olun, BESTÅ’yı evinizin her köşesi için farklı şekillerde birleştirip zevkinize göre kullanmanız mümkün.

02 BESTÅ kapaklı dolap kombinasyonu Satın aldıklarınızı eve taşımak için yardım ister misiniz? Nakliye hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318

836

TL

03

01


26

EV DÜZENLEME ZAMANI

Kitaplık, TV çözümü, dolap ve aynı zamanda gardırop...

01

04

BESTÅ dolap kombinasyonu

2.152

TL

BESTÅ bu kapakların ardında hem DVD’lerinizi, hem şarap kadehlerinizi, hem çocuğunuzun oyuncaklarını hem de elbiselerinizi gizleyebilir. Kapakları kapatın, yeter.

02

03 05 01 INREDA askı borusu 4,99 TL 40cm derinliğindeki BESTÅ raf üniteleriyle uyumludur. Kaplama çelik. G36cm. Metalik gri 401.639.62 02 SKUBB bölmeli kutu 14,99 TL Çorap, kemer, takı ve aksesuarlarınızı, şifonyer veya gardırop içine düzenli yerleştirmenizi sağlar. 35cm derinliğindeki PAX gardırop iskeleti ile uyumludur. Tasarım: Sarah Fager. G44×D34×Y11cm. Beyaz 101.855.93

03 SKUBB ayakkabı kutusu 29,99 TL/4 ad Şeffaf file pencereler sayesinde içinde hangi ayakkabı olduğunu kolayca görebilirsiniz. G22×D34×Y16cm. Beyaz 901.863.91 04 BESTÅ dolap kombinasyonu 2.152 TL Panel kapak, eşyalarınızı gizler ve tozlanmalarını önler. G360×D40×Y256cm. Beyaz/siyah 198.981.92

05 NILS tabure 79 TL Kılıfı çıkartılabilir, makinede yıkanabilir; temizliği kolay. Masif huş ve %100 pamuk. Tasarım: Mikael Warnhammar. G34×D34×Y47cm. Beyaz/siyah 098.503.84


28

EV DÜZENLEME ZAMANI

Siz nasıl düzenlemek isterseniz...

04 LACK duvar rafı/ad

Farklı eşyalar için farklı tipte dolaplar seçerek, dış görünüşü eğlenceli hem de içi tamamen düzenli bir oda planlayabilirsiniz.

39,99TL

01

02

EXPEDIT açık raf ünitesi

99 TL

01 JOSEF dolap 99 TL/ad İç ve dış mekanda kullanıma uygun. Kaplama/galvanize çelik. G40×D35×Y86cm. Beyaz 502.131.41 02 EXPEDIT açık raf ünitesi 99 TL Duvara asılabilir veya zemine yerleştirilebilir. Paketten çıkan bağlantı parçaları ile mobilya duvara sabitlenmelidir. Lake. Tasarım: Tord Björklund. G79×D39×Y79cm. Beyaz 201.353.00 03 HELMER tekerlekli keson 89,99 TL/ad Her çekmecede etiket yuvası vardır; içindekileri düzenlemenize ve aradığınızı kolayca bulmanıza yardımcı olur. Kaplama çelik. G28×D43×Y69cm. 001.078.74 04 LACK duvar rafı 39,99 TL/ad Parlak yüzey ışığı yansıtır ve odaya canlılık katar. Lake. U110×D26cm. 301.937.33 05 IKEA PS dolap 149 TL Değerli eşyalarınızın güvenliği için kilitli kapaklar vardır. Kaplama çelik. Tasarım: Nicholai Wiig Hansen. Azami yük: 60kg. G119×D40×Y63cm. Beyaz 401.001.92 Eşyalarınızı saklamanın diğer yolları için bkz. sayfa 190.

Bütün küçük dolaplarınızı yan yana yerleştirerek büyük bir dolap elde edebilirsiniz.

03 HELMER tekerlekli keson/ad

89

,99 TL 05


30

EV DÜZENLEME ZAMANI

Her ihtiyacınıza cevap veren raflar. 03

02

JANSJÖ kıskaçlı spot lamba/ad 57,95 TL

34,99TL EKBY JÄRPEN raf/ad

29

,99 TL

01

Kitaplığınız merdiveniniz boyunca devam etsin. Resimdeki bu kombinasyonda EKBY JÄRPEN raflar kullanılmıştır.

01 EKBY JÄRPEN raf 29,99 TL/ad Renkli cilalı dişbudak kaplama. Azami yük: 20kg. G119×D28cm. Venge 200.943.47 EKBY BJÄRNUM raf desteği 24,99 TL/2 ad İstenilen genişlikte kesilebilen rafın kesilen kısmı gizli kalır. Natürel cilalı alüminyum. G3×D28×Y12cm. 101.361.35 EKBY BJÄRNUM bağlantı desteği 14,99 TL/ad Büyük bir raf kombinasyonu için 2 adet rafı birbirine bağlar. Natürel cilalı alüminyum. D28cm. Azami yük: 15kg. 501.690.01

02 JANSJÖ kıskaçlı spot lamba 34,99 TL/ad Lake çelik, alüminyum ve polikarbonat plastik. Tasarım: A Evferlund/J Jelinek Y40cm. Siyah 801.631.92 03 BILLY kitaplık kombinasyonu 836 TL Tasarım: Gillis Lundgren. G320×D28×Y237cm. Venge 899.103.22 04 KOLDBY inek postu 449 TL Gerçek deri, doğal görünümünü ve kalitesini uzun süre korur. 402.229.33

04

BILLY kitaplık kombinasyonu

836 TL


32

EV DÜZENLEME ZAMANI

Hayatınıza anlam katan eşyalar. İnsan bazı eşyalarını atmaya kıyamayabilir. Anılarla yüklü ve geçmişin izlerini taşıyor olabilirler. Böyle değerli eşyalarınızı hak ettikleri gibi korunacakları ve sergilenecekleri bir yere yerleştirin. Ne de olsa her biri, yaşamınızdan küçük küçük anılar.

02

03 HEMNES 4 çekmeceli cam kapaklı dolap

699 TL

04

01 En değerli eşyalarınızı sadece korumakla kalmayın, herkes için sergileyin. HEMNES cam kapaklı dolap/ad

479

TL 05

01 HEMNES cam kapaklı dolap 479 TL/ad Renkli cilalı masif çam ve sertleştirilmiş cam. Tasarım: Carina Bengs. G49×D37×Y197cm. 501.762.66 02 PORTIS şapka rafı 49,99 TL Boyanmış çelik. Tasarım: Jon Karlsson. G90×D31×Y33cm. 600.997.91

03 HEMNES 4 çekmeceli cam kapaklı dolap 699 TL Renkli cilalı masif çam ve sertleştirilmiş cam. G90×D37×Y197cm. 101.762.68 04 BIRKELAND gardırop 999 TL Stoperli çekmeceler ve kendiliğinden kapanan menteşeler sayesinde kapaklar açık kalmaz. 1 adet gardırop borusu dahildir. Lake. Tasarım: J Asshoff/H Brogård. G109×D58×Y200cm. Beyaz 002.270.08

05 HEMNES 3 çekmeceli şifonyer 299 TL SKUBB 6’lı kutu seti ve GARNITYR 7’li kutu seti ile tamamlanabilir, çekmece ve dolaplarınızı düzenli tutar. Lake. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G110×D51×Y97cm. Beyaz 200.678.29


34

EV DÜZENLEME ZAMANI

O kadar yaratıcı bir fikir ki, ancak bir çocuk akıl etmiş olabilir.

03 SPARKA yumuşak oyuncak

9,99TL

01 TROFAST kutulu dolap kombinasyonu

413

TL 04

02

01 TROFAST kutulu dolap kombinasyonu 413 TL Çocuğunuzun yüzlerce oyuncağı varsa; dilediğiniz kadar kutu ve iskeleti birleştirerek odaya en uygun tasarımı yaratabilirsiniz. Tasarım: Studio Copenhagen. G184xD30xY94cm. Beyaz/çok renkli 499.174.48

02 MAMMUT çocuk taburesi 19,99 TL Plastik; çocuğunuz rahatça taşıyabilir, temizliği kolaydır. Polipropilen plastik. Çap: 30, Y30cm. Açık sarı 501.766.43 03 SPARKA yumuşak oyuncak 9,99 TL Çap: 20cm. Değişik renklerde 401.244.09

04 GLIS kapaklı kutu 6,99 TL/3 ad Tükenmez kalem, kurşun kalem ve küçük aksesuarlar için ideal. Polipropilen plastik. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. U17×G10×Y8cm. Beyaz/açık yeşil/mavi 800.985.83

TROFAST kutuların değişik boy ve renkleri bulunur. Arabaları renklerine, uzay gemilerini boylarına ve dinozorları da dönemlerine göre ayırmak için ideal :)


36

EV DÜZENLEME ZAMANI

Evin her odası, çocukların odası. Çocuklar evin her yerinde oyun oynar. Öyleyse siz de her odada oyuncak, kalem ve kağıt koyacak kutular, dolaplar, çekmeceler ayarlayın. Hem istedikleri zaman çocukların eşyaları el altında olur, hem de oyun bittiğinde toplaması kolaylaşır.

02 STUVA sandıklı bank/sehpa

199 TL

03

EXPEDIT açık raf ünitesi

229 TL

01

04

yeni IKEA PS 2012, 4 bölmeli sehpa

99

TL

Bölmeler çocukların oyuncakları için ideal. Tabii uzaktan kumandalar için de!

05

01 yeni IKEA PS 2012, 4 bölmeli sehpa 99 TL Natürel cilalı masif bambu, çelik ve plastik. Tasarım: Henrik Preutz. U48×G48×Y48cm. Beyaz 102.108.04 Sehpa 79,99 TL U48×G48×Y48cm. Beyaz 602.108.06 02 STUVA sandıklı bank/sehpa 199 TL Çocuğunuzun boyuna uyumlu alçak dolap ünitesi; eşyalarını toplayabilmesine yardımcı olur. Lake. Tasarım: Ebba Strandmark. G90×D50×Y50cm. Beyaz 398.766.60 03 EXPEDIT açık raf ünitesi 229 TL Parlak yüzey ışığı yansıtır ve canlılık verir. Lake. G79×D39×Y149cm. Parlak gri 101.964.31 Kutular ayrı satılır. 04 RIBBA resim rafı 19,99 TL Resim rafı, sevdiğiniz desenleri ve resimleri dilediğiniz sıklıkta değiştirmenizi kolaylaştırır. Azami yük: 7.50kg. U115×D9cm. Beyaz 501.525.95 05 BESTÅ kapaklı dolap kombinasyonu 189 TL Panel kapaklar eşyalarınızı gizler ve tozdan korur. G120xD40xY38cm. Beyaz/parlak siyah 299.077.80


38

EV DÜZENLEME ZAMANI

Renkli bir dokunuşla, yatak odanızı canlandırın.

BESTÅ cam kapaklı dolap kombinasyonu 296 TL

278 TL

Bembeyaz bir odaya canlı bir renk ekleyerek, biraz heyecan, biraz değişiklik getirmek çok kolay.

05

04 SKUBB bölmeli kutu

14,99TL

Canınız istediğinde, değişiklik yapmak çok kolay. PAX’ın 13 farklı kapağını aynı iskeletle kullanabilirsiniz. Aklınızdaki çözümü planlamak için: www.IKEA.com.tr

01 PAX HASVIK sürgü kapaklı gardırop

1.080

TL SKUBB bölmeli kutu sayesinde çoraplar, kemerler ve aksesuarlarınız hep düzenli duracak.

02

03

01 PAX HASVIK sürgü kapaklı gardırop 1.080 TL Dolap içi düzenleme parçaları ayrı satılır. Sürgü kapaklı dolaplar, menteşe kapaklı dolaplara göre, açılıp kapandığında daha az yer kaplar. Lake. G200×D66×Y236cm. 099.074.32 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 02 TVÅBLAD CIRKEL çift kişilik nevresim seti 84,99 TL Sık dokuma pamuklu kumaştan nevresim seti; yumuşak ve dayanıklı. %100 pamuk. Nevresim: G240×U220. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Beyaz/siyah 201.898.40 03 NORDLI karyola 599 TL Lake. Tasarım: Ola Wihlborg. G165×U212×Y100. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. Beyaz 699.031.48 04 SKUBB bölmeli kutu 14,99 TL Çorap, kemer, takı ve aksesuarlarınızı şifonyer veya gardırop içine düzenli yerleştirmenizi sağlar. %100 polyester ve polipropilen plastik. Tasarım: Sarah Fager. G44×D34×Y11cm. Beyaz 101.855.93 05 BESTÅ cam kapaklı dolap kombinasyonu 278 TL Sertleştirilmiş cam. G60×D40×Y128cm. Beyaz 699.077.78


40

EV DÜZENLEME ZAMANI

Yeni giyinme odanızla tanışın.

02

Yatağın arkasında birazcık yer, yatak başının arkasında şık bir kadife perde ve duvara dayalı kapaksız PAX gardırop... Ve işte karşınızda yeni giyinme odanız! Hiç beklemiyordunuz değil mi?

10 2+8 YIL GARANTİ

03 MALM masa

169 TL

PAX gardıroplar 10 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

Montaj için yardım ister misiniz? Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.

Kalın kadife perde ile bir duvar yaratabilir ve bir odayı anında iki odaya dönüştürebilirsiniz.

01 SANELA perde/2 kanat

159

TL

01 SANELA perde/2 kanat 159 TL %100 pamuk. G140×U300cm. 202.390.10 02 PAX gardırop ve iç düzenleme parçaları 2.244 TL KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara tam uygun ölçülerdedir. SKUBB kutular ayrı satılır. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. 199.174.40 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 03 MALM masa 169 TL Tekerlekleri sayesinde hareket ettirmek kolay. Lake. G191×D36×Y73.5cm. Beyaz 801.964.80

50

100

50

236

100

100

58

PAX gardırop iskeletlerinin değişik ölçü ve renkleri mevcuttur. Yani yerinize, zevkinize ve tabii ki elbiselerinize en uygun dolabı kolaylıkla planlayabilirsiniz. Ölçüler santimetredir.


EV DÜZENLEME ZAMANI

01 GRUNDTAL ray

17,99TL 02

03 BRIMNES 4 çekmeceli şifonyer

249

96 58

37

96

42

Ölçüler santimetredir.

50 50 58

Bilgi: Köşe ünite diğer parçalar kadar derin değildir. Gardırobunuzun önden aynı hizada durması için duvar köşesinden 10cm boşluk bırakmanız gerektiğini unutmayın.

TL

01 GRUNDTAL ray 17,99 TL U80cm. 202.135.38 02 PAX gardırop ve iç düzenleme parçaları 882 TL KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara tam uygun ölçülerdedir. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Tasarım: Magnus Elebäck. 599.174.43 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 03 BRIMNES 4 çekmeceli şifonyer 249 TL Sertleştirilmiş cam. G78×D41×Y124cm. 502.180.25


44

EV DÜZENLEME ZAMANI

04

01

05

06 RÅSKOG servis arabası

159 TL

02 01 yeni BLADIS kapaklı 4’lü kutu seti 29,99 TL Kırtasiye malzemeleri, tokalar, takılar ya da diğer küçük eşyalar için ideal. Siyah 302.193.61 02 yeni KASSETT kapaklı kutu 19,99 TL/2 ad Gazeteler, dergiler, resimler veya hatıra eşyalarını saklamak için ideal. Karton. G27×D35×Y18cm. Mavi 802.242.75 Kapaklı kutu 12,99 TL/2 ad CD, oyunlar, şarj cihazları veya kırtasiye malzemeleri için ideal. 22 adet CD alır. Karton. G16×D26×Y15cm. Mavi 802.243.17 03 KASSETT kapaklı kutu 29,99 TL/2 ad Gazeteler, dergiler, resimler veya hatıra eşyalarını saklamak için uygun. Karton. G33×D38×Y30cm. Siyah 902.242.70 04 ARÖD çalışma lambası 99 TL Doğrudan aydınlatma; okumak için gereken ışık yoğunluğunu sağlar. Kaplama çelik ve alüminyum. Başlık çapı: 15, Y51.5cm. Gri 301.477.84 05 yeni IKEA PS 2012, bank/ayakkabılık 129 TL Yerinize ve ihtiyaçlarınıza göre birden fazla bankı yan yana veya üst üste yerleştirebilirsiniz. Paketten çıkan bağlantı parçaları ile mobilya duvara sabitlenmelidir. Lake masif çam. Tasarım: Francis Cayouette. G52×D33×Y65cm. Kırmızı 702.067.43 06 RÅSKOG servis arabası 159 TL Boyanmış çelik. Tasarım: Nike Karlsson. U35×G45×Y78cm. Turkuaz 302.165.36

02

03


46

EV DÜZENLEME ZAMANI

Kullanışlı ve şık bir antre sayesinde kapıdan her çıkış kolaylaşır.

07

08

Anahtarlar, cep telefonları, ayakkabılar, paltolar... Hepsini asacağınız ve koyacağınız basit bir sistem kurarsanız, her sabah kapıdan çıkmak çok daha kolaylaşır. 01 FINTORP mıknatıslı bıçaklık

29,99TL 02 03

09

TJUSIG 5 kancalı askı

05

24

10

,99 TL 04

11

06

01 BUMERANG elbise askısı 9,99 TL/8 ad Lake masif okaliptüs ve çelik. G43cm. Beyaz 501.600.48 02 RATIONELL VARIERA sepet 7,99 TL Yuvarlatılmış köşeler sayesinde kolay temizlenir. Polipropilen plastik. Tasarım: Marcus Arvonen. G16×U27×Y46cm. 10lt hacimli. Beyaz 801.822.37

03 GRUNDTAL askı 6,99 TL/2 ad Paslanmaz çelik. Tasarım: Mikael Warnhammar. 300.612.47 04 RATIONELL VARIERA plastik torba kabı 3,99 TL Plastik poşet, kağıt havlu/tuvalet kağıdı rulosu, eldiven gibi eşyaları koymak için uygundur. Polipropilen plastik. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G16×D13×Y45cm. Beyaz 800.102.22

05 TJUSIG 5 kancalı askı 24,99 TL Lake masif sert ahşap ve paslanmaz çelik. Tasarım: Henrik Preutz. U60cm. Beyaz 501.569.56 06 FÖRHÖJA duvar dolabı 29,99 TL Diğer dolapların altına veya tekil olarak duvara aslılabilir. Lake G30×D25×Y30cm. Beyaz 701.771.99

07 FINTORP mıknatıslı bıçaklık 29,99 TL U38×G3.5cm. 202.020.83 08 KUPOL çekmece ünitesi 14,99 TL/2 ad G13×D18×Y8cm. 601.980.41 Çekmece ünitesi 17,99 TL/ad G27×D18×Y16cm. 001.980.39 Çekmece ünitesi 12,99 TL/ad G27×D18×Y8cm. 701.980.50 Çekmece ünitesi 29,99 TL/ad G53×D18×Y16cm. 302.033.98

09 KVISSLE kablo düzenleme kutusu 24,99 TL Cihazınızı kapağın üzerinde şarj edin ve şarj aletleri ile uzatma kablolarını kutunun içinde saklayın. Kaplama çelik ve mantar. Tasarım: Eva Lilja Löwenhielm. G33×D12×Y12cm. Beyaz 301.980.28 10 VIKA ALEX çekmece ünitesi 149 TL Tasarım: Johanna Asshoff. G36×D58×Y70cm. Beyaz 101.928.24

11 LIATORP konsol 399 TL Kanepe arkasına veya duvara yerleştirilebilir, oda separatörü olarak kullanabilirsiniz. Lake ve sertleştirilmiş cam. Tasarım: Carina Bengs. U133×G37×Y75cm. Beyaz 001.050.64


48

04

EV DÜZENLEME ZAMANI

Küçücük de olur kocaman da! Çünkü MULIG uzayabilen ve yerinize göre ayarlanabilen bir askı borusudur. MULIG askı borusu/ad

14

02

01 JOSEF dolap/ad

99 TL

Deterjanları ve diğer kimyasal malzemeleri, kilitli kapaklar arkasında çocuklardan uzak tutun. JOSEF dolabın asma kilit için önceden açılmış delikleri bulunur.

03 01 JOSEF dolap 99 TL/ad İç veya dış mekanda kullanılabilir. Kaplama/galvanize çelik. G40×D35×Y86cm. Beyaz 502.131.41 02 SAMLA kutu 9,99 TL/ad Polipropilen plastik. Tasarım: Mia Gammelgaard. G39×D28×Y28cm. Şeffaf 801.029.76 03 MULIG çamaşır kurutma askısı 69,99 TL Katlanabilir; kullanılmadığı zaman az yer kaplar. Kurutma kapasitesi: 19 metre. Kaplama çelik. Tasarım: Henrik Preutz. G57×U173×Y103cm. Beyaz 502.287.55 04 MULIG askı borusu 14,99 TL/ad İç veya dış mekanda kullanılabilir. Kaplama çelik. Tasarım: Henrik Preutz. Azami yük: 15kg. G60–90×D26×Y16cm. Beyaz 301.794.35

,99 TL


50

EV DÜZENLEME ZAMANI

Tanıştıralım! Az kullanılanlar rafı. Az kullanılan eşyalar belki yılın 364 günü öylece duruyorlar ama gerektiği zaman da, düzenli ve pırıl pırıl bir şekilde sizi beklediklerini bilmek insanı rahatlatıyor.

04

02

PINGLA kapaklı kutu/2 ad

7,99TL 03

01 GORM açık raf sistemi/ad

59

,99 TL

01 GORM açık raf sistemi 59,99 TL/ad İşlenmemiş ahşap; dayanıklılığını arttırmak için yağ, boya veya vernik sürülebilir. G78×D35×Y174cm. 300.585.08 02 PINGLA kapaklı kutu 7,99 TL/2 ad Arkası yapışkanlı etiketler, kutuları düzenlemeyi ve içindekileri bulmayı kolaylaştırır. Karton. G28×D37×Y18cm. Mavi 402.222.97 Kırmızı 802.226.86

03 HYLLIS açık raf sistemi 34,99 TL Ayaklar için plastik ayaklık fiyata dahildir; zeminin çizilmesini önler. Raf duvara sabitlenmelidir; işinizi kolaylaştırmak için, panelin arkasında önceden hazırlanmış delikler bulunur. Galvanize çelik. G60×D27×Y140cm. Azami yük/raf: 25kg. 401.037.27

04 JOSEF dolap 99 TL/ad Dolabın asma kilit için önceden açılmış delikleri vardır; güvende olmasını istediğiniz eşyalarınız için ideal. Dolap duvara sabitlenmelidir; işinizi kolaylaştırmak için panelin arkasında önceden hazırlanmış delikler bulunur. Kaplama/galvanize çelik. G40×D35×Y86cm. Gri 001.689.90


52

HİZMETLER

Biraz yardım ister misiniz?

Mutfak Montaj Hizmeti Mutfağınızı planlamaya başlamadan önce dikkatli biçimde ölçü almak önemlidir. Yeni mutfağınızın yerine tam oturması ve ayrıntılı ölçüm için mutfak montajı konusunda bağımsız hizmet veren düşük fiyatlı bir şirketin size yardımcı olmasını sağlayabiliriz. Ayrıntılar için kasalardan sonra nakliye ve montaj bankosundan bilgi alabilirsiniz.

Montaj Hizmeti Düşük bir ücret karşılığı, montaj hizmeti veren bağımsız bir şirketin, evinizde aldıklarınızı sizin için kurmasını hemen sağlayabiliriz. Ayrıntılar için kasalardan sonra nakliye ve montaj bankosundan bilgi alabilirsiniz.

IKEA hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi için mağazalarımızın Müşteri Hizmetleri Bölümü’ne danışabilirsiniz.

Nakliye Hizmeti Arabanız büyük değilse, aldıklarınızın adresinize taşınmasını istiyorsanız, bağımsız hizmet veren düşük fiyatlı bir nakliye şirketinin size yardımcı olmasını sağlayabiliriz. Ayrıntılar için kasalardan sonra nakliye ve montaj bankosundan bilgi alabilirsiniz.


54

UYKU ZAMANI

01

VIVAN perde/2 kanat

39,99TL

02

UYKU ZAMANI Uyku sırasında bedenimiz ve zihnimiz dinlenir. Her gece iyi ve huzurlu bir uyku uyuyabilmek sağlığımıza sağlık katar. Peki ama iyi uyku nedir? Her şeyden önce iyi uyku, rahat bir yataktır. Ayrıca uyumadan öncesi ve sabah kalktıktan sonrası için doğru ortamı yaratabilmektir. Kitap okuyabileceğiniz rahat bir yastıktır... Işığı gözlerinizi yormayacak küçük bir lambadır... Bizce yatak odaları, evlerin en konforlu, en rahat köşesi olmalı. Her sabah yataktan dinlenmiş, yenilenmiş olarak kalkabileceğiniz kadar rahat...

03

04

05

yeni

06 ÅDUM halı

99 TL Sabah yataktan kalktığınızda çıplak ayakla yumuşacık halıya basmak çok iyi gelecek.

01 VIVAN perde/2 kanat 39,99 TL İnce perde ışığın odaya süzülerek girmesini sağlar; kat kat kullanmak için idealdir. %70 polyester, %30 pamuk. G145×U300cm. 202.215.62 02 ARÖD yer/okuma lambası 129 TL Çelik ve alüminyum. Y126cm. 501.477.83

03 MALIN RUND çift kişilik nevresim seti 79,99 TL %100 pamuk. Nevresim: G240×U220cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. 902.249.15 04 GURLI örtü 24,99 TL %70 akrilik, %30 polyester. G120×U180cm. 902.049.03

05 yeni DUKEN karyola 419 TL Yıkanabilen iki çeşit yatak başı kılıfı ayrı satılır. Boyanmış çelik ve %100 polyester. G166×U215×Y107cm. 399.031.78 06 ÅDUM halı 99 TL Tüyler: %100 polipropilen. Kalın taban, yumuşak bir zemin yaratır ve sesi emer. G80×U150cm. 301.854.22


56

UYKU ZAMANI

Seni seviyorum ama uyumayı da seviyorum. Uyumak herkes için özeldir, sevgi bile bu durumu değiştiremez. Önce rahat bir yatak seçin. Sonra size istediğiniz konforu sağlayacak yastık ve yorganları bulun. Peki ya herkesin zevkine uygun farklı farklı nevresim takımları seçmeye ne dersiniz? Bize sorarsanız, her şey mümkün deriz!

01

05

02

04 03

01 BESTÅ dolap kombinasyonu 151 TL Sertleştirilmiş cam. G60×D40×Y64cm. Beyaz 398.890.78 Aydınlatmalar ayrı satılır. 02 NYFORS çalışma lambası 119 TL Işığın kolay yönlendirilmesini sağlayan ayarlanabilir kol ve başlık. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. 401.245.84 03 DVALA tek kişilik nevresim seti 34,99 TL %100 pamuk. Nevresim G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Beyaz 501.541.13

04 EMMIE SÖT tek kişilik nevresim seti 69,99 TL Liyosel/pamuk karışımı; yumuşak nevresim seti nemi emer ve uzaklaştırır; gece boyunca rahat uyumanızı sağlar. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. 902.167.03 05 EKARP ayaklı lamba tabanı 90 TL Çelik ve alüminyum. Y128cm. 001.802.04 JÄRA abajur başlığı 39,99 TL Kumaş abajur; yumuşak ışık verir. Çap: 45, Y29.5cm. 302.062.12

06 MALM karyola 439 TL Karyola kenarlarını iç kısımlardan ayarlayarak farklı kalınlıklardaki yataklarla birlikte kullanabilirsiniz. Lake. G177×U211×Y77cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. Beyaz 398.935.65

06 MALM karyola

439

TL


58

UYKU ZAMANI

Oturma odası nasıl yatak odasına dönüşür? Peki ya tam tersi nasıl olur?

Yataklı kanepeler, birden fazla fonksiyonu olan odalar için idealdir. Aniden evinizin oda sayısı artmış gibi hissederseniz, hiç şaşırmayın!

04

01

Aldıklarınızı eve taşımak için yardım ister misiniz? Nakliye Hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.

02

05

03 LACK tekerlekli sehpa/ad

69

İki kişinin rahatlıkla yatabileceği kadar büyük bir yatak olur. Rahatınıza uygun bir şilte ve zevkinize uygun bir kılıfla tamamlayın.

,99TL

05

01 BESTÅ dolap kombinasyonu 1.102 TL Kulp veya mıknatıslı bas-aç mekanizması ile tamamlanabilir. Ayrı satılır. G300×D40×Y268cm. Beyaz 599.104.32 02 POÄNG sallanan sandalye 279 TL Temizliği kolay; kılıfı çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir. Natürel cilalı huş kaplama. Kılıf: polyester/pamuk. Tasarım: Noboru Nakamura. G68×D94×Y95cm. Huş kaplama/Granån beyaz 698.896.80

03 LACK tekerlekli sehpa 69,99 TL/ad Tekerlekler sayesinde rahat hareket ettirilebilir. Tekerlekler: plastik. Tasarımcı: Helena Svensson. Azami yük: 25kg. G55×D55×Y45cm. Beyaz 202.115.01 04 PAX MALM sürgü kapaklı gardırop 1.360 TL Dolap içi düzenleme parçaları ayrı satılır. Renkli cilalı meşe kaplama. G200×D66×Y236cm. Beyaz/beyaz boyanmış meşe 498.755.56 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

BEDDINGE LÖVÅS 3’lü sandıklı yataklı kanepe

659

05 BEDDINGE LÖVÅS 3’lü sandıklı yataklı kanepe 659 TL Kılıf: pamuk, polyester ve elastan. G200×D104×Y91cm. Yatak ölçüsü: G140×U200cm. Genarp beyaz 898.986.26 06 yeni IKEA PS 2012, halı 299 TL Lateks taban kaymayı önler. Yüzey: %100 polipropilen. Taban: Lateks. Tasarım: Maria Vinka. G186×U300cm. Yeşil 202.116.62 06

yeni

TL


60

UYKU ZAMANI

Bütün gece bitmeyen bir masal. Çocukları erkenden yatırmak hiç kolay bir iş değil. Tavana asacağınız desenli bir kumaşla, nevresimin üzerindeki resimli masal şansınızı biraz daha arttırır mı dersiniz?

Tavana kumaş asmak, sadece oda süslemenin sevimli bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda sesi de emer.

Çocuklarınız, odalarını süsleme işine katılırlarsa her gece yatağa gitmeye de daha istekli olurlar belki.

01 PYSSLINGAR kumaş kutu

03

02

19,99TL 05 01 PYSSLINGAR kumaş kutu 19,99 TL Kapağı aynalı. Tasarım: A Huldén/S Dahlman. Çap: 21, Y10cm. Pembe 002.157.79 02 LJUSA kurmalı el feneri 12,99 TL/ad Pil gerektirmez. Elle çalışır, dinamoludur. 20-30 kez çevirince yaklaşık 1.5 dakika aydınlatır. Tasarım: Anna Efverlund. 301.908.57

03 STUVA kapaklı dolap kombinasyonu 230 TL Renkli cilalı masif çam. Tasarım: Ebba Strandmark. G60×D50×Y128cm. Gri-kahverengi 999.036.13 04 SUNDVIK karyola 349 TL/ad Latalı taban fiyata dahildir, ayrı satılır. Renkli cilalı masif çam. G75×U168×Y80cm. Uygun yatak ölçüsü: 70×160cm. Gri-kahverengi 699.029.07

05 VANDRING SKOGSLIV tek kişilik nevresim seti 44,99 TL Çift taraflıdır; değişiklik yapabilmeniz için iki yüzü farklı desenlerde. %100 pamuk. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. 701.975.26

04

SUNDVIK karyola/ad

349 TL


62

UYKU ZAMANI

Beş dakikacık daha dedirten oda! 03 01

02 BEKKESTUA yatak başı

399 TL LINBLOMMA çift kişilik nevresim seti

159 TL 04 LINBLOMMA kaliteli

dokunmuş ketendir. Yataktan hiç çıkmak istemeyeceksiniz!

Eve taşırken yardım ister misiniz? Nakliye Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.

01 AINA perde/2 kanat 149 TL Gün ışığının süzülerek içeri girmesini sağlar, loşluk verir. %100 keten. G145×U300cm. Beyaz 702.180.91 02 BEKKESTUA yatak başı 399 TL SULTAN ATLÖY yatak bazasına uyar. Kılıf: pamuk, liyosel ve keten. G160×Y120cm. Açık gri 701.920.67 03 URSULA örtü 74,99 TL %100 pamuk. G120×U180cm. Beyazlatılmış 302.006.96 04 LINBLOMMA çift kişilik nevresim seti 159 TL Kendinden dokulu doğal bir kumaş olan ketenin renk farklılıkları nevresime şıklık verir. Değişik ölçüleri bulunur. %100 keten. Nevresim: G240×U220cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Kırık beyaz 901.900.91


UYKU ZAMANI

64

Evim güzel evim. Harika dekorasyonlu, şık bir otelin havasıyla evinizin sıcaklığını ve samimiyetini bir araya getirin.

01

03

05 LJUSÅS UVÅS masa lambası

59,99TL

Saten dokuma pamuk nevresim ile yatak odanıza şıklık, zarafet ve yumuşaklık katın. 02

01 MERETE perde/2 kanat 74,99 TL Kalın kumaş sesi emer ve ışığı geçirmez. %100 pamuk. G145×U300cm. Mor 401.209.82 02 KIVIK uzanma koltuğu 699 TL Kılıf: %44 pamuk, %41 viskon, %11 polyester, %4 keten. Tasarım: Ola Wihlborg. G90×D163×Y83cm. Tullinge gri-kahverengi 998.847.23 03 MALM 3 çekmeceli şifonyer 179 TL Lake. G80×D48×Y78cm. Gri-turkuaz 302.253.81

04

04 MALM karyola 439 TL Lake. G177×U211×Y77cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. Venge 298.498.46 05 LJUSÅS UVÅS masa lambası 59,99 TL Kumaş abajur; ışığın parlamasını engeller, yumuşak aydınlatma sağlar. Cam, plastik, polistiren ve %100 pamuk. Tasarım: Anne Nilsson. Abajur çapı: 24cm. Kahverengi 702.069.98

MALM karyola

439 TL 06 BLASIPPA çift kişilik nevresim seti 129 TL Saten dokuma pamuk; nevresim setine ekstra parlaklık ve yumuşaklık verir. Değişik ölçüleri bulunur. %100 pamuk saten. Nevresim: G240×U220cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Koyu gri 301.513.23 07 DIODER 4 parça LED şerit aydınlatma seti 99 TL Düz bir şeritte ya da L şeklinde birbirine bağlanabilir. Sabit LED aydınlatma. Polikarbonat plastik. U25cm/ad. Beyaz 601.165.40

06

BLASIPPA çift kişilik nevresim seti

129

TL DIODER LED şerit aydınlatmalar ile mobilyalarınızın kenarını ışıklandırabilirsiniz. Hem gece karanlıkta yatağınızı bulmanız da kolay olur! 07


66

UYKU ZAMANI

Hayal dünyasına yer açın. Çocuğunuzun odası, oyunların ve hayal dünyasının gerçeğe dönüştüğü yerdir. Neden evin en büyük odasını çocuğunuza vermeyi denemiyorsunuz? Ne de olsa en büyük fikirler onlardan çıkıyor.

02

05

MÅLA ressam sehpası

59,99TL

01

03 04 KRITTER çocuk masası/ad

79

,99 TL

Oyunda kim uzaylı kim kahraman olacak karar vermek gerektiğinde, bu masanın etrafına oturup konuyu ele almak gerekebilir.

01 KRITTER karyola ve parmaklık 199 TL Lake. Latalı taban fiyata dahildir, ayrı satılır. G75×U165×Y67cm Uygun yatak ölçüsü: 70×160cm. 598.516.06 02 TROFAST kutulu dolap kombinasyonu 321 TL Tasarım: Studio Copenhagen. G138×D30×Y94cm. 799.079.71 03 KRITTER çocuk masası 79,99 TL/ad Masif kauçuk ağacı. U59×G50×Y50cm. Beyaz 401.538.59

04 KRITTER çocuk sandalyesi 39,99 TL/ad Masif kauçuk ağacı ve polistren plastik. G27×D29×Y53cm. Beyaz 401.536.99 05 MÅLA ressam sehpası 59,99 TL Katlanabilir; kullanılmadığında az yer kaplar. MÅLA rulo çizim kağıdı ile tamamlanabilir. Masif çam ve ladin. U43×G62×Y118cm. Beyaz 500.210.76


68

UYKU zAMANI

Şekerleme sanatı. Öğleden sonra şöyle kısa bir uyku, enerjinizi artırır. Gerçi aşağıdaki ürünlerimiz, şekerlemelerinizin biraz uzamasına neden olabilir...

06

05

01

02

03

EIVOR ORD tek kişilik nevresim seti 34,95 TL

Kocaman bir yatağa çevirmek çok kolay. Çekin ve şilteyi açın. İşte oldu!

29,99TL

yeni IKEA PS 2012, 2 çekmeceli karyola/divan (şilteli ve yastıklı)

1.499 TL

04

01 FINNTORP koltuk 159 TL El yapımıdır; çizgileri yumuşak ve yuvarlaktır, detayları zariftir. Her bir koltuk birbirinden farklıdır. Rahatınız için MARIEBERG veya DJUPVIK sandalye minderleri ile tamamlayabilirsiniz. Natürel cilalı rattan. G71×D64×Y85cm. Beyaz 602.016.80 02 yeni IKEA PS 2012, 3’lü kanepe 1.899 TL Geniş ve yumuşak minderler sayesinde rahat rahat oturun ve dinlenin. Kılıf: %56 pamuk, %25 keten ve %19 polyester. Tasarım: Nike Karlsson. G221×D103×Y84cm. Beyaz/Lindö bej 602.148.52 03 yeni IKEA PS 2012, 2 çekmeceli karyola/ divan (şilteli ve yastıklı) 1.499 TL Masif huş ve %100 pamuk. Tasarım: Sarah Fager. G87×U210×Y77cm. Beyaz/siyah 099.031.89 04 EIVOR ORD tek kişilik nevresim seti 29,99 TL %100 pamuk. Tasarım: Beckmans College of Design. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Beyaz/siyah 602.072.34 05 BÄLUM halı 198 TL Kalın taban, yumuşak bir yüzey yaratır ve sesi yok eder. Tüyler: %70 polipropilen ve %30 polyester. Çap: 130cm. Mavi 201.982.60 06 EIVOR örtü 49,99 TL %100 akrilik G125×U170cm. Siyah/beyaz 102.121.29 07 KARLSTAD 2’li kanepe ve uzanma koltuğu 1.298 TL Kılıfı çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir; temizliği kolay. Kılıf: %92 pamuk ve %8 polyester. Tasarım: Tord Björklund. G245×D93/160×Y80cm. Sivik pembe-kırmızı 098.938.78 Rahat bir uykunun yolu IKEA mağazalarından geçer.

07


70

UYKU ZAMANI

Her çerçeveye resim koymasanız da olur. Çerçeveleri farklı kumaşlarla veya boşken bile sergileyebilirsiniz.

Bu perde borusu tavana sabitlenebilir. Yani sadece bir perdeyi paravan olarak kullanıp odayı ikiye bölebilirsiniz.

04 01

Yatağın ertafına perdeler asarak büyük bir odayı kolayca ikiye ayırabilirsiniz.

03 ALVINE SPETS perde/2 kanat

06

29

,99 TL

02

05 EMMIE LAND minder kılıfı Metrelik kumaşlarımızı kullanarak zevkinize en uygun baza eteğini kendiniz dikebilirsiniz.

14,99TL Masa ayaklarını desenli kumaş parçaları ile süsleyerek farklı ve eğlenceli bir oda yaratabilirsiniz .

01 LEIRVIK karyola 349 TL Yatak altında kalan alanı kutular koyarak değerlendirebilirsiniz. Boyanmış çelik. Tasarım: Carina Bengs. G168×U209×Y146cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. Beyaz 198.499.60 02 EMMIE LAND çift kişilik nevresim seti 49,99 TL %100 pamuk. Nevresim: G240×U220cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Beyaz/mavi 102.166.36

03 ALVINE SPETS perde/2 kanat 29,99 TL İnce tül perde; gün ışığını geçirir. Üst kenarı britli. %100 polyester. G145×U300cm. Kırık beyaz 800.707.63 04 EMMIE RAND kumaş 19,99 TL/m İplik boyama kumaş; iki yüzü de desenlidir. %100 pamuk. G150cm. Mavi 602.179.16

05 EMMIE LAND minder kılıfı 14,99 TL Fermuarlı; kolayca çıkarıp yıkayabilirsiniz. 50x50cm’lik iç yastığa uygundur. %74 pamuk, %26 polyester. U50×G50cm. Beyaz/mavi 102.174.38 06 LINDVED sehpa 49,99 TL Kaplama çelik. Tasarım: Ehlén Johansson. Çap: 50, Y68cm. Beyaz 301.256.97 Kumaşlar için bkz. sayfa 182.


72

UYKU ZAMANI

Yataklar bahçeyle tanışsın.

01 FEJKA yapay

saksı bitkisi/ad

Yatağınızı bahçeye çıkaramayacağınıza göre, bahçeyi yatağınıza getirin. Karyolayı duvardan uzağa yerleştirin ve yatak başınızın arkasını bitkilerle süsleyin.

12,99TL

02

03

Masif ahşaptan bir yatakta doğal uykunun tadını çıkarın. 05

01 FEJKA yapay saksı bitkisi 12,99 TL/ad Plastik. Değişik bitkiler. 001.403.26 02 SOCKER saksı 1,99 TL/ad Galvanize çelik. Tasarım: Sarah Fager. Azami iç saksı çapı: 10.5cm. 901.556.72 03 EKTORP bel yastığı 39,99 TL Kılıf: %100 pamuk. G40×U70cm. Linghem açık kahverengi/ çizgili 601.842.99 04 BENZY çift kişilik nevresim seti 99 TL İplik boyama kumaş; iplik, dokunmadan önce boyanmıştır. Nevresim seti yumuşacıktır. %100 pamuk. Tasarım: Inga Leo. Nevresim: G240×U220cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Mavi 002.117.62 05 HEMNES karyola 639 TL Boyalı ve natürel cilalı masif çam. G174×U211×Y122cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. Venge 298.895.21

HEMNES karyola

639

04

BENZY çift kişilik nevresim seti 129 TL

99 TL Eve taşırken yardım mı lazım? Nakliye Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.

TL


UYKU ZAMANI

74

Burası yatak odası değil. “Kendini ifade etme” odası.

04

Gençlerin odası sadece uyumak için değildir. Arkadaşlarıyla vakit geçirmek, kafa dinlemek, kendini ifade etmek ve arada bir de yalnızlığın tadını çıkarmak için uygundur.

01

03

02

TARVA 6 çekmeceli şifonyer Gazlı kalem veya yağlı boya ile kendi REGOLIT’ini kendin yapabilirsin. REGOLIT tavan lambası başlığı/ad

2,99TL

01 TROMSÖ ranza 499 TL Merdiven, yatağın sağ veya sol tarafına takılabilir. Kaplama çelik. Tasarım: Tord Björklund. G147×U208×Y206cm. Beyaz 901.797.86 02 BRITTEN NUMMER kumaş 9,99 TL/m %100 pamuk. Tasarım: Emma Jones. G150cm. Beyaz/ siyah 801.733.65

TARVA işlenmemiş çamdan üretilmiştir. Doğal hali de güzeldir, boyalarla sanatınızı konuşturunca da!

03 REGOLIT tavan lambası başlığı 2,99 TL/ad El yapımı başlık; hepsi birbirinden farklıdır. HEMMA kablo seti ile tamamlanmalıdır. Kağıt. Çap: 45cm. Beyaz 701.034.10 04 TROFAST duvar rafı 97 TL Natürel cilalı masif çam ve plastik. Tasarım: Mia Gammelgaard/ Studio Copenhagen. U93×D21×Y30cm. Çam/ beyaz 098.563.00

05 TARVA 6 çekmeceli şifonyer 399 TL Stoperli çekmeceler. İşlenmemiş masif çam. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G155×D39×Y92cm. 102.214.21

399 05

TL


76

UYKU ZAMANI

01 TISDAG’ın içinde sabit LED aydınlatma bulunur. LED, normal akkor ampullere oranla %85 daha az elektrik harcar ve 20 kat daha uzun ömürlüdür.

599 TL

TISDAG LED çalışma lambası

02

149

TL

NORDLI karyola

04

03 FÄRGLAV nevresim setinin gizli fermuarları sayesinde yorganınız ve yastıklarınız hep düzenli kalır.

04 NORDLI komodin

179 TL

NORDLI komodinin çekmecesinin içinde özel bölmesi ve uzatma kablosu sığacak büyüklükte, arkası açık gizli bir rafı vardır. Uzatma kablosunu da ayağın içinden geçirerek, ortalıkta görünmeden prize takabilirsiniz.

01 TISDAG LED çalışma lambası 149 TL/ad Işığın kolay yönlendirilmesini sağlayan ayarlanabilir kollu okuma lambası. Sabit LED aydınlatma. Kaplama çelik ve plastik. Tasarım: H Preutz/O Wihlborg. Başlık çapı: 12, Y58cm. Beyaz 001.578.97 02 NORDLI karyola 599 TL Uyumadan önce kitap okuyor veya internette geziniyorsanız açılı yatak başına yaslanmayı seveceksiniz. Yatak ve yatak takımları ayrı satılır. Lake. Tasarım: Ola Wihlborg. G165×U212×Y100cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. Beyaz 602.218.57 03 FÄRGLAV çift kişilik nevresim seti 149 TL Liyosel kumaş gece boyunca rahat uyumanızı sağlar. %50 liyosel, %50 pamuk. Tasarım: Pia Wallén. Nevresim: G240×U220cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Kırmızı/beyaz 202.391.52 04 NORDLI komodin 179 TL/ad Gizli rafta şarj aletleriniz için gereken uzatma kablosunu koyacak yer bulunur. Uzatma kablosu ayrı satılır. Lake. Tasarım: Ola Wihlborg. G30×D50×Y67cm. Beyaz 402.192.85


UYKU ZAMANI

78

SNIGLAR bebek karyolası

139

10

TL

04

2+8 YIL GARANTİ

01 03 PAX HASVIK sürgü kapaklı gardırop 848 TL

779 TL 02

05

Karyolanın altındaki çekmecelerde fazla battaniyeler, çarşaflar ve çocuğunuzun oyuncakları için bol bol yer bulacaksınız. Yatak başının üzerindeki rafı ise kendi eşyalarınıza ayırabilirsiniz! BRIMNES çekmeceli karyola

579 TL 05

01 SNIGLAR bebek karyolası 139 TL Karyola tabanı iki farklı yükseklikte ayarlanabilir. İşlenmemiş masif kayın. G66×U124×Y80cm. 001.157.51 02 SNIGLAR alt değiştirme masası 69,99 TL Tek elle ulaşabileceğiniz pratik raf alanı; aynı zamanda bebeğinizle ilgilenebilirsiniz. GULLUNGE bebek bakım pedi ile tamamlanabilir. Masif kayın. U72×G53×Y87cm. Kayın/beyaz 200.452.05

03 PAX HASVIK sürgü kapaklı gardırop 779 TL Sürgü kapaklı. Menteşeli gardırop kapağına oranla daha az yer kaplar. Dolap içi düzenleme parçaları ayrı satılır. Lake. G150×D66×Y236cm. 698.946.91 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 04 BRIMNES sürgü kapaklı duvar dolabı 99 TL Yatağın üzerine veya yatağın yan tarafına monte ederek yerden kazanın. G78×D27×Y30cm. 402.180.78

05 BRIMNES çekmeceli karyola 579 TL Karyolanın dört çekmecesi size bol bol dolap alanı sunar. Yatak ve yatak takımları ayrı satılır. G166×U206×Y47cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. Beyaz 399.029.37 Sandıklı yatak başı 219 TL Yatağın yakınında, el altında olmasını istediğiniz eşyalar için dolap alanı. G166×D28×Y111cm. Beyaz 802.287.11 Diğer yataklarımızı görmek için bkz. sayfa 278.


80

7(ù (.. h5 /(5

Geçen yılki Yumuşak Oyuncak Kampanyamız sonucunda IKEA olarak tam 12.4 milyon avro bağış topladık. Bu parayı, Afrika, Asya ve Doğu Avrupa’daki çocukların daha iyi bir eğitime kavuşabilmesi için UNICEF ve Save the Children Vakfı’na bağışlıyoruz. Yumuşak Oyuncak Kampanyası her yılın sonunda yapılıyor ve IKEA Vakfı’nın, satılan her yumuşak oyuncak için 2 TL bağışlamasıyla gerçekleşiyor.

Tüm dünyada bugüne kadar, siz değerli müşterilerimizin ve sevgili çalışanlarımızın katkılarıyla kampanya dahilinde toplam 47.5 milyon avro bağış yapmayı başardık. Hadi şimdi hep birlikte daha da çok çocuğa yardım edelim. 1 Kasım – 31 Aralık 2012 tarihleri arasında IKEA mağazalarına gelerek yumuşak oyuncak kampanyamıza siz de katılın.


82

“BEN” ZAMANI 05

06

07 Duş perdesinde yeni bir tarza ne dersiniz? Bu resimde, ROSMARIE kumaşı, su geçirmez EGGEGRUND duş perdesinin üzerine dikerek kullandık.

04 SONGE ayna

99 TL

“BEN” ZAMANI Günlük hayatın yorgunluğu ve bitkinliği omuzlarımıza çökerken, ilgimizi eksik etmememiz gereken biri var. Kim mi dersiniz? Tabii ki, kendimiz. Hepimizin evde kendi başımıza kalabildiğimiz tek yer, banyodur herhalde. İşte bu küçük, harika ve gizli mekan, birkaç dakika için bile olsa, dış dünyadan kaçabildiğimiz tek yer.

03

02

01

Yumuşacık bir havlu çok önemli değilmiş gibi duruyor ama uzun bir günün sonunda büyük bir fark yaratabilir. Özellikle de köpük köpük güzel bir banyonun sonrasında!

yeni

ÅFJÄRDEN banyo havlusu/ad 29,95 TL

17,99TL

01 ÅFJÄRDEN banyo havlusu 17,99 TL/ad Yumuşak ve oldukça emici ekstra kalın havlu (yüzey yoğunluğu 600 gr/m²). Değişik ölçüleri bulunur. %100 pamuk. G70×U140cm. Beyaz 201.906.26 02 yeni HEMNES/RÄTTVIKEN 2 çekmeceli lavabo dolabı 599 TL Suya dayanıklı; nem oranı yüksek ortamlarda kullanıma uygun. Süzgeç, su gideri ve kulplar dahildir. Lake ve porselen. Tasarım: T Christensen/K Legaard. G63×D49×Y89cm. Beyaz 699.031.05

03 GRANSKÄR lavabo bataryası 179 TL Sıcak su israfını önlemek için GRANSKÄR’ın kolunu düz yukarıya doğru kaldırdığınızda sadece soğuk su akar. Sıcak su akması için kolu sola doğru kaldırın. Krom kaplama pirinç. Y16cm. 602.030.90 04 SONGE ayna 99 TL Cam ayna. Çap: 72cm. Metalik gri 801.784.19

05 LILLHOLMEN duvar lambası 29,99 TL Aşağı ya da yukarı bakacak şekilde monte edilebilir. Nikel kaplama çelik ve cam. Başlık çapı: 14, Y25cm. 500.774.69 06 ROSMARIE kumaş 12,99 TL/m %100 pamuk. G150cm. 001.936.16 07 EGGEGRUND duş perdesi 12,99 TL İstenilen boyda kolayca kesilebilir. Duş perdesi halkaları ile tamamlanmalıdır. %100 PEVA. G180×U200cm. 702.094.40


84

“BEN” ZAMANI

01

Küçük ve pratik “hazırlanma köşesi” Hazırlanırken geçen zaman, sadece kendimize ayırdığımız kısa anlardır. Çıplak ayağınızı mutlu edecek yumuşak bir halı, ayna kenarında doğru ışıklar ve eşyalarınızı rahatça yerleştirebileceğiniz raflarla, hazırlanmayı bir zevk haline getirin.

10 2+8 YIL GARANTİ

03 05 ÅFJÄRDEN banyo havlusu/ad 29,95 TL

17,99TL

Klasik banyo anlayışınızı değiştirin. Yatak odanızın bir köşesini “hazırlanma köşesi” yapmaya ne dersiniz? GODMORGON/ODENSVIK 2 çekmeceli lavabo dolabı

TL

415

04 06

02

01 GODMORGON ayna 49,99 TL Bağlantılar derinlik ayarlıdır, aydınlatma kabloları için yer kalır. Cam. G60×Y96cm. 301.491.32 02 GODMORGON/ODENSVIK 2 çekmeceli lavabo dolabı 415 TL Yumuşak açılabilen stoperli çekmeceler. Süzgeç ve su gideri dahildir. Porselen. G63×Y64×D49cm. 999.030.76 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. Diğer lavaboları görmek için IKEA mağazalarına bekliyoruz.

03 DRAGAN kutu/2 ad 34,99 TL Makyaj pamuğu, saç tokası gibi aksesuarlar için uygun. Ölçüler: 15x10x11cm ve 17x12x12cm. Natürel cilalı bambu. Tasarım: Sarah Fager. 402.226.07 04 DALSKÄR lavabo bataryası, süzgeçli 179 TL Tasarruf sağlayan hava filtresi ile, su aynı güçte akarken %50 daha az su kullanırsınız. Krom kaplama pirinç. Tasarım: Magnus Elebäck. Y18cm. 901.350.33 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

05 ÅFJÄRDEN banyo havlusu 17,99 TL/ad Taranmış pamuktan yapılan bu havlunun uzun ve ince lifleri, yumuşak ve dayanıklıdır. Değişik ölçüleri bulunur. %100 pamuk. G70×U140cm. Koyu bej 801.906.14 06 TOFTBO banyo paspası 24,99 TL/ad Mikrofiber; çok yumuşaktır, emicidir ve çabucak kurur. Emniyetiniz için banyo paspasının altına STOPP kaydırmaz halı altlığı yerleştirin. G60×U90cm. Beyaz 702.034.00


86

“BEN” ZAMANI

Çocuklar gider, ev size kalır! Çocuklarınız büyüyüp yuvadan uçtuğunda, arkalarında büyük bir boşluk bırakırlar. Sık sık gelip giderler tabii ama, yine de geride bıraktıkları odayı doldurmak gerekir. Keyifli bir banyo ile mesela, ne dersiniz?

03 02

HEMNES açık raf sistemi/ad

299 TL 01

SKAGERN el havlusu/ad

14 ,99TL

04

yeni Banyoda trafik çilesine son! Eğer yeriniz müsaitse banyoya iki ayrı lavabo yerleştirerek “sadece benim için” ve “sadece senin için” köşeleri yaratabilirsiniz. 05

01 SKAGERN el havlusu 14,99 TL/ad Taranmış pamuktan yapılan bu havlunun uzun ve ince lifleri, daha yumuşak ve dayanıklı olmasını sağlar. Değişik ölçüleri bulunur. Tasarım: Synnöve Mork. G40×U70cm. Beyaz/ gri 702.249.97 02 HEMNES açık raf sistemi 299 TL/ad Boyalı ve natürel cilalı masif çam. Tasarım: T Christensen/K Legaard. G42×D37×Y172cm. Venge 502.176.53

03 HEMNES 2 kapaklı aynalı dolap 399 TL 6 ayarlanabilir raf dahil. Boyalı ve natürel cilalı masif çam ve cam ayna. Tasarım: T Christensen/K Legaard. G103×D16×Y98cm. Venge 402.176.82 04 APELSKÄR süzgeçli lavabo bataryası 149 TL/ad Krom kaplama pirinç; kolay temizlenen, sert ve dayanıklı bir yüzey sağlar. Y10cm. 802.281.41 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

05 yeni HEMNES/RÄTTVIKEN 2 çekmeceli lavabo dolabı 799 TL/ad Geniş çekmeceler için alan yaratır. Süzgeç, sifon ve kulplar dahildir. Boyalı ve natürel cilalı çam ve porselen. G103×D49×Y89cm. Venge 999.030.95

HEMNES/RÄTTVIKEN 2 çekmeceli lavabo dolabı/ad

799 TL


88

“BEN” ZAMANI

Biraz huzur bulmak güzel. Diş macununu kolayca bulmak da öyle.

04 06

Banyonuzu güzelleştirmek illaki de fayansları ve tesisatı yenilemeyi gerektirmiyor. İşte size hemen bugün yapabileceğiniz birkaç raf, dolap ve düzenleme fikirleri.

05

02 IKEA PS FÅNGST

6 bölmeli düzenleyici

12,99TL 01 RÖNNSKÄR raf ünitesi/ad

69,99TL 07

HEMNES raf ünitesi

299 TL

03

01 RÖNNSKÄR raf ünitesi 69,99 TL/ad Raflar çıkartılabilir, kolay temizlenir. Sertleştirilmiş cam ve boyanmış çelik. Tasarım: Jon Karlsson. G42×D40×Y176cm. Siyah 900.937.64 02 IKEA PS FÅNGST 6 bölmeli düzenleyici 12,99 TL %100 polyester. Tasarım: A Huldén/S Dahlman. U168cm. Turkuaz 900.961.64 03 MOLGER bank 119 TL Natürel cilalı masif huş. Tasarım: Richard Clack. G83×D37×Y50cm. 001.545.92 04 SKUBB 5 bölmeli saklama ünitesi 19,99 TL Cırt cırtlı bantları sayesinde kolayca asılabilir. %100 polyester ve polipropilen plastik. Tasarım: Sarah Fager. G35×D34×Y120cm. Beyaz 501.889.57 05 LILLÅNGEN 2 kapaklı lavabo alt dolabı 159 TL Kulplar ve 1 adet ayarlanabilir raf dahildir. Sertleştirilmiş cam. G60×D38×Y66cm. 898.942.37 06 NOTUDDEN kapıya asılan cep 24,99 TL %80 polyester ve %20 pamuk. Tasarım: Inma Bermudez. G26.5×Y105cm. Çok renkli 702.230.97 07 HEMNES raf ünitesi 299 TL Lake. Tasarım: T Christensen/K Legaard. G42×D37×Y172cm. Beyaz 302.176.54 Diğer raf ve askı çeşitlerini hemen görmeniz için IKEA mağazalarına bekliyoruz.


90

“BEN” ZAMANI

01

Eşyaların banyoyu işgal etmesine izin vermeyin. Eşyalar bencildir. Kıskançtır ve kurnazdır. Huzurunuzu yok eder, her köşeyi doldurur ve üstünüze üstünüze gelirler. Fazla eşyalardan ve dağınıklıktan kurtulun. Evinize ferahlık ve aydınlık getirin. Kendinizi daha iyi hissetiğinizi göreceksiniz.

05

Duvardaki dolap sayısını artırdıkça yerden daha çok eşya kaldırır, banyonuzu ferahlatırsınız.

04 LILLÅNGEN tek kapaklı aynalı dolap/ad

99 TL

02 LILLÅNGEN tek kapaklı lavabo dolabı

259

TL 03 BEKVÄM 3 basamaklı portatif merdiven

01 RÖRSKÄR süzgeçli lavabo bataryası 89 TL Tasarruf sağlayan hava filtresi ile, su aynı yoğulukta akarken, %50 daha az su kullanırsınız. Krom kaplama pirinç. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. Y16cm. 201.777.76 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

02 LILLÅNGEN tek kapaklı lavabo dolabı 259 TL Lavabonun kenarı; sabunluk ve diş fırçalık için pratik bir raf olarak kullanılabilir. Havlu askısı, sabunluk ve paslanmaz çelikten tepsi dahil. Porselen. Tasarım: Inma Bermudez. G40×D41×Y92cm. Venge 298.940.56

03 BEKVÄM 3 basamaklı portatif merdiven 79,99 TL (Resimde siyah renge boyanmıştır.) Katlanabilir; kullanılmadığı zaman az yer kaplar. Masif kayın. Y63cm. 901.904.11 04 LILLÅNGEN tek kapaklı aynalı dolap 99 TL/ad Cam ayna. G40×D21×Y64cm. Venge 602.051.69 05 LILLÅNGEN köşe ünitesi 65 TL/ad Tasarım: Inma Bermudez. G19×D19×Y64cm. Venge 102.066.56

79,99TL Normalde işlenmemiş kayın haliyle satılan bu merdiven, resimde siyah renge boyanmıştır.


92

“BEN” ZAMANI

Siz banyo keyfi yaparken… Çamaşırlarınız yıkansın. Evet, keyif zamanı ile çamaşır zamanı aynı anda aynı mekanda olabilir. Küçük bir planlamayla ikisi de yapılabilir. Böylece siz kendinize özen gösterirken, makineniz de çamaşırlarınıza özen gösterebilir.

10

GRUNDTAL çamaşır kurutma askısı farklı şekilde açılabildiği için her yere sığar. Üstelik tamamen kapanabildiği için kullanılmadığı zaman hiç yer kaplamaz.

2+8 YIL GARANTİ

01

RÖRSKÄR lavabo bataryası 10 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

04

03

05 FRÄJEN banyo havlusu/ad

16,99TL 02 LILLÅNGEN lavabo dolabı kombinasyonu

499

TL

03 LILLÅNGEN kirli çamaşır dolabı 294 TL Çamaşır sepetleri dahildir. Plastik. G40×D38×Y195cm. Beyaz 398.946.35 01 RÖRSKÄR lavabo bataryası, süzgeçli 89 TL Tasarruf sağlayan hava filtresi ile su aynı güçte akarken %50 daha az su kullanırsınız. Krom kaplama pirinç. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. Y16cm. 201.777.76 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

02 LILLÅNGEN lavabo dolabı kombinasyonu 499 TL Lavabonun kenarını; sabunluk ve diş fırçalık için pratik bir raf olarak kullanabilirsiniz. Havlu askısı, sabunluk ve paslanmaz çelik tepsi dahildir. Porselen. Tasarım: Inma Bermudez. G80×D41×Y92cm. Beyaz 498.939.99

04 GRUNDTAL kurutma askısı, duvara monte 49,99 TL Kurutma kapasitesi: 4 metre. 3 farklı pozisyon ayarı sayesinde askılığın eğimini, sahip olduğunuz alana veya ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Paslanmaz çelik. G56×D54cm. 101.771.78

05 FRÄJEN havlu 16,99 TL/ad Taranmış pamuktan yapılan bu ürünün, uzun ince lifleri daha dayanıklı ve yumuşak bir havlu yaratmaktadır. %100 pamuk. G70×U140cm. Turuncu 501.591.82


94

“BEN” ZAMANI

10 2+8 YIL GARANTİ

Her sabah ayrı bir karmaşa mı?

GODMORGON lavabo dolapları ve GRUNDTAL bataryalar 10 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

Sabah herkes birden uyandığında, tuvalet yoğunluğu yaşanması kaçınılmazdır. Ancak banyonuzda kullanacağınız akıllı ve çok işlevli çözümler sayesinde herkesin aynı anda banyoyu kullanması ve çabucak hazırlanması mümkün olur.

Duvara takılan bu sepet banyo oyuncaklarını saklamak için idealdir. Hele de yerinden kolayca çıkabiliyorsa bütün oyuncakları tek seferde küvete taşımak kolaylaşır. RATIONELL VARIERA sepet/ad

7,99TL

05

04

Çift gözlü bir lavabo dolabı ile her sabah yaşanan tuvalet yoğunluğuna son verin.

03 02

GODMORGON/EDEBOVIKEN 4 çekmeceli lavabo dolabı

1.199 TL 01

01 GODMORGON ayna 39,99 TL/ad Duvar bağlantıları derinlik ayarlıdır, aydınlatma kabloları için alan yaratır. Cam. G40×Y96cm. 101.491.28 Duvar lambaları ayrı satılır. 02 GODMORGON/EDEBOVIKEN 4 çekmeceli lavabo dolabı 1.199 TL Mermerit. G122×D49×Y64cm. Parlak kırmızı 799.030.63 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

02

03 GRUNDTAL süzgeçli lavabo bataryası 199 TL/ad Tasarruf sağlayan hava filtresi ile su aynı yoğunlukta akarken %50 daha az su kullanırsınız. Nikel kaplama pirinç. Tasarım: Jon Karlsson. Y25cm. Metalik gri 801.426.42 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 04 RATIONELL VARIERA sepet 7,99 TL/ad Polipropilen plastik. Tasarım: Marcus Arvonen. U27×G16×Y46cm. Kırmızı 001.548.08

05 GODMORGON 2 kapaklı aynalı dolap 500 TL/ad Stoperli aynalı kapak yavaşça kendi kendine kapanır. 4 adet ayarlanabilir cam raf dahildir. Cam ayna. G60×D14×Y96cm. 102.189.99 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.


96

PİŞİRME ZAMANI

PİŞİRME ZAMANI Mutfak, içinde yemek pişen bir odadan çok daha fazlasıdır. Evin kalbidir, çok zaman geçirilen ve hatta günlük yaşamın merkezidir. Her sabah çayın demlendiği ve her gün leziz yemeklerin hazırlandığı yerdir. Okuldan gelmiş çocukların annelerinin yaptığı börekleri sevinçle atıştırdığı ve çikolatalı sosun kalanını sıyıracak bir gönüllünün mutlaka çıktığı yerdir. Bize kalırsa mutfak evin kalbidir. Çünkü mutfak işlemiyorsa evin geri kalanı da işlemez. Her mutfak önce sahibinin hayallerinde kurulur. Ve hayalden gerçeğe dönüşen her mutfakta biz bir kez daha mutlu oluruz.

FAKTUM mutfak: APPLÅD beyaz kapaklar/ çekmece ön panelleri ve RUBRIK APPLÅD açık turkuaz kapaklar ile 2.766 TL APPLÅD kapaklar/çekmece ön panelleri ve RUBRIK APPLÅD kapaklar lake. KLIPPIG beyaz kulplar ve NUMERÄR venge kenarlı, venge/açık turkuaz laminant tezgah ile tamamlanmıştır.


98

PİŞİRME ZAMANI

Bazen en sadesi en güzelidir. Bu mutfak, hem sade hem de aynı zamanda kullanışlı bir mutfak. Her mutfak kadar kullanışlı. Her gün kaldırması gereken zor yüke dayanıklı. Yıllarca size hizmet edecek kadar sağlam. Yalnızca ilk bakışta bu özelliklerini pek belli etmiyor, o kadar! Zaten gerçek güzelliği de bu sadeliğinden kaynaklanıyor.

5m²

FAKTUM/HÄRLIG mutfak

1.095 TL

Mutfak fiyatına neler dahil? Bkz. sayfa 313. FAKTUM mutfak: HÄRLIG beyaz kapaklar ve çekmece ön panelleri ile 1.095 TL HÄRLIG kapaklar/çekmece ön panelleri. SÄTTA plastik kulplar ve FYNDIG beyaz laminant tezgah ile tamamlanmıştır. Mutfak Montaj Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.


100

PİŞİRME ZAMANI

Mutfağınızı planlarken yemek hazırladığınız alanı cam kenarına denk getirin. Ocakla lavabo arasında kalan tezgah genelde en çok kullanılan bölümdür.

01

02 TRIVSAM kase/ad

6,99TL

01 GLITTRAN mutfak bataryası 299 TL Basıncı etkilemeden su akışını azaltma fonksiyonu; su ve enerji tasarrufu sağlar. Pirinç, krom kaplama Y28cm. 902.226.19 02 TRIVSAM kase 6,99 TL/ad Toprak. Tasarım: Jon Eliason. Çap: 17cm. Beyaz 001.873.71

02

8m²

FAKTUM/FAGERLAND mutfak

3.454 TL

Mutfak fiyatına neler dahil? Bkz. sayfa 313. FAKTUM mutfak: FAGERLAND eskitilmiş görünümlü kapaklar ve çekmece ön panelleri 3.454 TL FAGERLAND kapaklar/çekmece ön panelleri masif çam. FÅGLEBODA siyah kulplar ve PRÄGEL siyah mineral görünümlü laminant tezgah ile tamamlanmıştır. Mutfak Montaj Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.


PİŞİRME ZAMANI

102

En küçük mutfağımız!

Çocuklar büyükleri taklit etmeye bayılırlar. Çünkü sosyal yeteneklerini böyle kazanırlar. Bu küçük mutfağın şefi ise çocuklarınız. Belki siz de bir gün yemeğe davet edilebilirsiniz! Peki birlikte oynamaya ne dersiniz? Sizin de çocuğunuzdan öğreneceğiniz birçok şey olabilir!

01

03 DUKTIG yumuşak oyuncak

19,99TL

DUKTIG 7 parça kek pişirme seti

39,99TL 02

04

DUKTIG mini-mutfak

249 TL 01 DUKTIG tabak/kase 29,99 TL/12 ad Oyun için mini yemek tabağı ve çukur tabak; dayanıklı sert seramikten yapılmıştır. 701.301.64 02 DUKTIG 7 parça kek pişirme seti 39,99 TL Çocukların sosyal yeteneklerini taklit yöntemi ile geliştirerek, kendi rollerini kavramalarını sağlar. Natürel cilalı masif ahşap ve çelik. 201.301.66

03 DUKTIG yumuşak oyuncak 19,99 TL DUKTIG mini mutfakta yemek pişirmek için harika bir balık! 3 yaş üzeri için tavsiye edilir. Tasarım: A Huldén/S Dahlman. 002.160.81 04 DUKTIG mini-mutfak 249 TL Çocukların sosyal yeteneklerini taklit yöntemi ile geliştirerek, kendi rollerini kavramalarını sağlar. Huş kontrplak ve polipropilen plastik. Tasarım: Mikael Warnhammar. G72×D40×Y58cm. 701.298.01


104

PİŞİRME ZAMANI

11m²

FAKTUM/APPLÅD/NEXUS mutfak

4.489 TL

Mutfak fiyatına neler dahil? Bkz. sayfa 313.

Sürdürülebilirlik. Söylemesi zor. Uygulaması kolay. Eğer hepimiz dünyamız için küçük bir adım atarsak, hep birlikte bu küçük adımlar birleşerek büyük ve dikkat çekici bir sonuca dönüşür. Resimde görünmüyor ama bu mutfaktaki bütün beyaz eşyalar az enerji harcıyor, musluk az su kullanıyor ve dolapların içinde geri dönüşümü kolaylaştıracak harika fikirler saklı. Nasıl oluyor merak mı ettiniz? Hemen sayfayı çevirin.

FAKTUM mutfak: APPLÅD beyaz kapaklar/ çekmece ön panelleri ve NEXUS huş kaplama kapaklar ile 4.489 TL APPLÅD kapaklar/çekmece ön panelleri beyaz lake ve NEXUS kapaklar huş kaplama. VINNA paslanmaz çelik kulplar ve NUMERÄR kenarı metal görünümlü beyaz laminant tezgah ile tamamlanmıştır.

Mutfak Montaj Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.


PİŞİRME ZAMANI

106

IKEA 365+ yemek saklama kabı

5,99TL

05

01 04

02

Geri dönüşümü alışkanlık haline getirebilmeniz için mutfağınızda kolay bir ayırma sistemi kurmanız iyi olur.

Su tasarruflu bataryalar sadece çevreye değil cüzdanınıza da dosttur. Ayrıca durulamayı akan su altında değil bir kap içinde yaparak da su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Tencerenin kapağı kapalıyken içindeki su %75 daha hızlı kaynar. Enerji tasarrufu yaptığınız zaman hem çevreyi hem de cüzdanınızı korursunuz.

06

03

RATIONELL LED tezgah üzeri aydınlatma

139 TL Çevreye karşı duyarlı olmak ister misiniz? Öyleyse kalmış yiyeceklerinizi atmayın. Hepsini IKEA 365+ yemek kaplarında saklayın. Bu kapların kapakları sızdırmaz ve üstlerinde mikrodalgada ısınırken buharın çıkabileceği havalandırma kapakları bulunur.

Tencere üzerinde buhar süzgeci kullanarak enerji tasarrufu yapın. Böylece iki yerine bir tencere kullanarak aynı anda farklı yiyecekleri haşlayabilir ve buharda pişirebilirsiniz. Üç süzgeç birbiri üzerine yerleştirilebilir.

LED lambalar, akkor ampullere oranla %80 daha az elektrik harcar ve yaklaşık 20 kat daha uzun süre dayanır. LED lambalar, diğer enerji tasarruflu ampullerin aksine anında yanar ve cıva içermez.

01 IKEA 365+ saklama kabı 5,99 TL Kapaktaki havalandırma ve yuvarlatılmış köşeler mikrodalgada etkin ısıtma sağlar. Plastik. Tasarım: Håkan Olsson. G17×U17×Y12cm. 1.6lt hacimli. Beyaz/kırmızı 600.667.24 Saklama kabı 4,99 TL G17×U17×Y6cm. 0.7lt hacimli. Beyaz/kırmızı 900.667.13 Saklama kabı 8,99 TL G25×U17×Y9cm. 1.7lt hacimli. Beyaz/ kırmızı 001.285.84 02 RATIONELL çöp kutusu 12,99 TL/ad Katlanabilir kulplar; çöp torbasını sabit tutar ve çöp kutusunun kolay taşınmasını sağlar. Plastik. G21×U27×Y37cm. 14lt hacimli. 901.548.04 03 STABIL buhar süzgeci 19,99 TL Paslanmaz çelik. Tasarım: Henrik Preutz. Çap: 23, Y8cm. 5lt hacimli. 301.523.46 04 RINGSKÄR mutfak bataryası 199 TL Basıncı etkilemeden su akışını azaltma fonksiyonu; su ve enerji tasarrufu sağlar. Boya kaplama pirinç. Tasarım: Mikael Warnhammar. Y38cm. Beyaz 801.405.77 05 IKEA 365+ kapaklı tencere 32,99 TL İndüksiyonlu ocak dahil tüm ocaklarda kullanılabilir. STABIL tencere süzgeci, benmari tenceresi ve buharda pişirici ile birlikte kullanılabilir. Paslanmaz çelik. 5lt. 001.011.55 06 RATIONELL LED tezgah üzeri aydınlatma 139 TL Tezgah üzerinde eşit aydınlatma sağlar; yemek yaparken işinizi kolaylaştırır. G60×D4×Y2cm. Beyaz 702.087.23


108

PİŞİRME ZAMANI

Aşçının fazlası olmaz.

22m²

FAKTUM/ABSTRAKT mutfak

6.705 TL

Mutfak fiyatına neler dahil? Bkz. sayfa 313. FAKTUM mutfak: ABSTRAKT parlak gri ve parlak beyaz kapaklar ve çekmece ön panelleri ile 6.705 TL ABSTRAKT kapaklar/çekmece ön panelleri lake. LANSA paslanmaz çelik kulplar ve meşe tezgah ile tamamlanmıştır.

Mutfak Montaj Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için, bkz. sayfa 318.


PİŞİRME ZAMANI

110

Sadece kumaşlarla yeni bir mutfak mı? Tabii ki mümkün.

04

Mutfağınızın görünümünü değiştirmek veya pratikliğini artırmak için illaki de fayansları ya da dolap kapaklarını değiştirmeniz gerekmiyor. Cam kapaklı dolapların içine veya çöp kutularını gizlemek için tezgah altına büzgülü perdeler takmak, değişiklik yapmanın kolay yollarıdır.

01

02 EMMIE ROS kumaş/m 14,95 TL

9,99TL 01 EMMIE ROS kumaş 9,99 TL/m %100 pamuk. G150cm. Çok renkli 502.179.12 02 SICKAN kurulama bezi 9,99 TL /2 ad İki havlunun deseni farklıdır. %100 pamuk. G50×U70cm. 402.100.39 03 BERTA RUTA kumaş 14,99 TL/m İplik boyama; desen her iki yüzde de güzel görünür. %100 pamuk. G150cm. Pembe 102.171.22

6m²

Cam dolabın kapaklarına perde asmak, canınız istediği an mutfağınıza yenilik getirmenin en hızlı yoludur.

03 BERTA RUTA kumaş/m

,99 TL

14

FAKTUM/STÅT mutfak

2.205 TL

Mutfak fiyatına neler dahil? Bkz. sayfa 313. FAKTUM mutfak: STÅT kırık beyaz kapaklar, çekmece ön panelleri ve cam kapaklar 2.205 TL STÅT kapaklar/çekmece ön panelleri lake ve cam kapaklar sertleştirilmiş cam. LINDSDAL nikel kaplama/porselen kulplar ve LAGAN masif kayın tezgah ile tamamlanmıştır. Mutfak Montaj Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için, bkz. sayfa 318.


112

PİŞİRME ZAMANI

Yemek hazırlamak için yer açın. Bütün tabakları, tencereleri ve malzemeleri dolaplara ve çekmecelere kaldırdığınızda tezgah üzerinde yemek hazırlamak için ne kadar çok yer açıldığını göreceksiniz. Hatta bu mutfakta buzdolabı bile tezgahın altında olduğundan çalışma alanınıza 60cm daha ekleniyor.

Ankastre buzdolabını buraya yerleştirdik.

9.5m²

FAKTUM/ABSTRAKT/SOFIELUND mutfak

3.954 TL

Mutfak fiyatına neler dahil? Bkz. sayfa 313. FAKTUM mutfak: ABSTRAKT parlak sarı-beyaz kapaklar, çekmece ön panelleri ve SOFIELUND ceviz görünümlü açık gri kapaklar ile 3.954 TL ABSTRAKT kapaklar/çekmece ön panelleri lake ve SOFIELUND kapaklar/çekmece ön panelleri. KANSLI çinko ve krom kaplama kulplar ve PRÄGEL siyah mineral görünümlü laminant tezgah ile tamamlanmıştır.

Mutfak Montaj Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.


114

PİŞİRME ZAMANI

Farklı kapak renkleri seçerek mutfağınıza biraz yenilik getirin. Mutfağınızın tek bir renk olması gerekmiyor. Değişik kapak çeşitlerini bir arada kullanarak, kıyafetlerinizde gösterdiğiniz yaratıcılığı mutfak dolaplarınıza da taşıyabilirsiniz.

Tezgahı uzatarak iki kişilik sevimli bir kahvaltı köşesi yapabilirsiniz.

6.5m² FAKTUM/APPLÅD/GNOSJÖ mutfak

2.719 TL

Mutfak fiyatına neler dahil? Bkz. sayfa 313. FAKTUM mutfak: APPLÅD açık mavi kapaklar, çekmece ön panelleri ve GNOSJÖ siyah ahşap görünümlü kapaklar ve çekmece ön panelleri ile 2.719 TL APPLÅD kapaklar/çekmece ön panelleri ve GNOSJÖ kapaklar ve çekmece ön panelleri. BLANKETT alüminyum kulplar ve PRÄGEL beyaz laminant tezgah ile tamamlanmıştır.

Mutfak Montaj Hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.


PİŞİRME ZAMANI

116

Mutfaktaki dağınıklıktan nasıl kurtulursunuz?

07

08

Mutfağınızın verimliliğini arttırmak için her şeyi yenilemeniz gerekmiyor. Bu sayfada gördüğünüz sekiz fikrimiz de, bir gün içinde yapılabilecek değişiklikler.

05 06 02

01

GODMORGON aydınlatma/ad

199 TL

04

03

STENSTORP tekerlekli servis arabası ile mutfağınıza hem biraz tezgah hem de biraz daha raf eklemiş olacaksınız. STENSTORP servis arabası

349 TL

Mutfak dolaplarınızın içini RATIONELL çekmece ayraçları ile düzenleyerek, tüm eşyalarınızı bir bakışta görebilir ve aradığınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

01 GODMORGON aydınlatma 199 TL/ad Işığı eşit dağıtır. Alüminyum ve polikarbonat plastik. U100cm. Tasarım: C Martin/M Elebäck. 701.671.76 02 LIMHAMN açık raf sistemi 179 TL/ad Paslanmaz çelik raf; temizliği kolay, hijyenik, sağlam ve dayanıklı yüzey. Tasarım: Jon Karlsson. G35×U35×Y90cm. 301.777.14 03 FINTORP ray 9,99 TL/ad Daha uzun bir ray için, iki FINTORP rayı tek bir taşıyıcı bağlantı parçası ile birbirine bağlayın. Boyanmış çelik. Tasarım: Carina Bengs. U57cm. Siyah 502.019.06 04 STENSTORP servis arabası 349 TL 2 adet ayarlanabilir, oyuklu masif meşe raf sayesinde şişeler yerinde durur. Yağlı masif meşe. Tasarım: Carina Bengs. G43×U44.5×Y90cm. Beyaz 402.019.16 05 LILLÅNGEN kapı askılığı 7,99 TL/2 ad Paslanmaz çelik. Tasarım: Inma Bermudez. 101.976.71 06 RIBBA çerçeve rafı 19,99 TL/ad Çerçevelere uygun bu raf, en sevdiğiniz resimleri dilediğiniz sıklıkta değiştirmenizi kolaylaştırır. Azami yük: 7.50kg. U115×D9cm. Beyaz 501.525.95 07 ÖDBY çerçeve 44,99 TL A4 boyunda resim için uygun. Paspartu dahil. Lake ve cam. Tasarım: C Martin/M Elebäck. G30×Y40cm. Beyaz 601.770.91 08 VIRSERUM çerçeve 22,99 TL A4 boyunda resim için uygun. Paspartu dahil. Cam. Tasarım: Carina Bengs. G30×Y40cm. Beyaz 901.551.63


118

YEMEK ZAMANI

SOLGERD kumaş/m

17,99TL

YEMEK ZAMANI

01

Bir yemek davetini güzel yapan, gümüş çatal-bıçaklar veya kolalı peçeteler değildir. Davetin güzelliği, misafirlerinizden ve sohbetlerinizden gelir. İşin sırrı, tadı damaklarda kalacak anlar yaratabilmektir. Keyiflenip mırıldandığınız o eski şarkının veya kahkahalarınızın sofranızı şenlendirmesidir. İşte biz yemek masalarımızı, sandalyelerimizi, yemek takımlarımızı ve bardaklarımızı tasarlarken hep böyle anları düşünüyoruz. Sohbetlerin hiç kesilmeyeceği kadar rahat sandalyeler tasarlarken mutlu oluyoruz. Bir yandan atıştırıp bir yandan “tatlı tatlı sohbet ederken” dökülen çaydan korkmayan masa örtüleri dikmeyi seviyoruz.

02

ROXÖ sandalye/ad

59,99TL

Sofranıza üç-beş sandalye daha ekleyin ve tüm arkadaşlarınıza yer açın.

01 SOLGERD kumaş 17,99 TL/m %100 pamuk. G150cm. Tasarım: Malin Åkerblom. Çok renkli 102.043.70 02 ROXÖ sandalye 59,99 TL/ad İç içe geçer; kullanılmadığı zaman az yer kaplar. Boyanmış çelik. Tasarım: Ola Wihlborg. G47×D48×Y78cm. Beyaz 501.962.88


YEMEK ZAMANI

120

IKEA 365+ IVRIG şarap kadehi

4

01

,99 TL 02

03

04

Yemeğin en leziz yeri hiç şüphesiz sohbettir. Bir yemek masası sadece yemek yemek için midir? Tabii ki değildir. Ailemiz ve arkadaşlarımızla paylaştığımız sofralar, yemeklerimize neşe ve kahkaha katmak için kurulur. Her günümüz böyle güzelleşir.

01 MÄRIT amerikan servis 3,99 TL %100 pamuk. U45×G35cm. Siyah 401.209.63 02 IKEA 365+ IVRIG şarap kadehi 4,99 TL El yapımı, üfleme cam. Her kadeh birbirinden farklıdır. Cam. Tasarım: Ola Wihlborg. 30cl. 901.256.99 03 DINERA tabak 4,99 TL Seramik. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 26cm. Kahverengi 101.525.40 04 DINERA çukur tabak 3,99 TL Çap: 22cm. 101.525.35

05

05 NILS kolçaklı sandalye 199 TL/ad Temizliği kolay. Kılıf çıkartılıp makinede yıkanabilir. %100 pamuk. G60×D57×Y80cm. 498.487.04 Sandalye çeşitlerinin hepsi IKEA mağazalarında. 06 BJURSTA yemek masası 399 TL 4-8 kişilik, 2 taraftan açılabilir yemek masası; ihtiyacınıza göre masanın boyunu ayarlayın. Renkli cilalı dişbudak kaplama. Tasarım: Tord Björklund. U140/180/220×G84×Y74cm. Venge 301.162.64

06


122

YEMEK ZAMANI

Sabah 7:02

Öğlen 12:18

Akşam 18:15

Gece 22:21

02

INGOLF çocuk sandalyesi

119 TL

01

03 STORNÄS yemek masası

599

TL

Masif ahşabın dayanıklılığı; kaynar çay ve ağır okul kitapları gibi sıradan bir günün getirdiği tüm zorluklara karşı test edilmiştir. 01 STORNÄS yemek masası 599 TL 4-6 kişilik, açılabilir masa; boyunu ihtiyacınıza göre ayarlayın. Renkli cilalı masif çam. Tasarım: Carina Bengs. U147/204×D95×Y74cm. Gri-kahverengi 201.840.84 Evinize uygun mutfak masasını bulmak için bkz. sayfa 218. 02 KAUSTBY sandalye 99 TL/ad Masif çam; yıllar geçtikçe güzelleşen doğal malzeme. Renkli cilalı masif çam. G44×D48×Y103cm. Gri-kahverengi 801.822.42 03 INGOLF çocuk sandalyesi 119 TL Çocuğunuzun yemek masasında uygun yükseklikte oturmasını sağlar. Renkli cilalı masif kauçuk ağacı. Tasarım: Carina Bengs. G41×D45×Y77cm. Beyaz 901.464.56


YEMEK ZAMANI

124

Karnınızın ne zaman, nerede acıkacağı hiç belli olmaz! 08

07

02

03 “Fika” İsveççe çay saati ya da kahve molası demektir. Fika sırasında tatlıyla beraber kahve içmek ise sevilen bir İsveç geleneğidir. Kısa bir mola vermek için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.

01

09 Bu masanın tablası yerinden kolayca çıkar ve tepsi olarak kullanılabilir. Böylece yemeğinizi balkona ve boş tabakları da mutfağa taşımak kolaylaşır. IKEA PS SANDSKÄR tepsili masa

99 TL 05 04 06 BÄRBAR tepsi/ad

19,99TL

01 LJUST saklama kabı 9,99 TL Plastik. Tasarım: Henrik Preutz. Çap: 21, Y7.5cm. Hacim: 1.8lt. Kırmızı/şeffaf 901.933.63 02 ISTAD kilitli poşet 7,99 TL/50 ad Tekrardan kilitlenebilir; defalarca kullanılabilir. Ölçüler: 25 adet 2.5lt poşet (24x26.5cm) ve 25 adet 1.2lt poşet (20.5x20.5cm). Plastik. Tasarım: S Edholm/L Ullenius. Değişik renklerde 601.774.11 03 NORBERG duvara monte katlanabilir masa 89,99 TL 2 kişilik. Melamin ve çelik. Tasarım: Marcus Arvonen. G74×D60cm. Beyaz 301.805.04 04 MARIUS tabure 14,99 TL İç içe geçer; kullanılmadığı zaman az yer kaplar. Çelik ve plastik. Tasarım: Ola Wihlborg. Oturma yeri çapı: 32, Y45cm. Mavi 002.182.40 05 IKEA 365+ kupa 3,49 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. 30cl. Beyaz 700.846.52 06 BÄRBAR tepsi 19,99 TL Lamine sıkıştırılmış karton. Tasarım: Inga Leo. Çap: 43cm. 602.098.98 07 SUNDVIK çocuk masası 99 TL Natürel cilalı masif çam. U76×G50×Y50cm. Beyaz 102.016.73 08 DAVE dizüstü bilgisayar masası 49,99 TL Yükseklik ve eğimini kullanımınıza göre ayarlayabilirsiniz. Kaplama çelik ve lake. Tasarım: Karl Malmvall. G60×D50×Y52–81cm. Beyaz 200.782.34 09 IKEA PS SANDSKÄR tepsili masa 99 TL Masa tablası çıkartılabilir; tepsi olarak kulllanılabilir. IKEA PS VÅGÖ koltuk ile tamamlanabilir. Çelik ve polipropilen plastik. Tasarım: Thomas Sandell. Çap: 50, Y53cm. Beyaz 901.746.42 Eğlenceli sofralar yaratmak için farklı fikirlerimizi IKEA mağazalarında görebilirsiniz.


126

YEMEK ZAMANI

Pazar kahvaltıları her sabah olsa nasıl olur? Sabahları kendinize biraz daha fazla zaman ayırırsanız her şey çok daha güzel olur. Çayınız da, kızarmış ekmeğiniz de, gününüzün devamı da...

ARV kase

5,99TL

04

03

yeni 01 02 BYHOLMA tekli koltuk

199 TL

01 yeni INGATORP yemek masası 649 TL 4-6 kişilik, açılabilir masa; ihtiyacınıza göre ayakları çekerek masayı uzatabilirsiniz. Lake. Tasarım: Carina Bengs. U155/215×G87×Y74cm. Beyaz 702.214.23

02 BYHOLMA tekli koltuk 199 TL El yapımıdır. İç içe geçebilir, kullanılmadığında az yer kaplar. Renkli cilalı rattan. G68×D72×Y92cm. Gri 601.583.04

03 ARV kase 5,99 TL Seramik. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 15cm. Beyaz 001.878.56 04 ALVINE RÄFFLA minder kılıfı 24,99 TL İplik boyama kumaş; yıkamadan sonra renk değiştirmez. %100 pamuk. U65×G65cm. Kırmızı/ mavi/doğal renkli 301.599.13


128

YEMEK ZAMANI

Şefin seçimi: Arkadaşlarla samimi bir akşam. Hazırlama Süresi: 15 dakika

Toplam Süre: 30 dakika

Gerekenler:

01

-

Evdeki tüm masa ve sandalyeleri salona taşıyın. Kocaman bir yemek masası elde edecek şekilde hepsini birleştirin. Bütün sandalyeleri etrafına dizin. Biraz sıkışık olmasının zararı yok. Konuşmak, gülüşmek kolaylaşır.

Yardım edecek arkadaşlar Evinizdeki tüm masalar Herkese yetecek sayıda sandalye Örtü ve peçete Sanatınızı konuşturmak için kumaş boyaları ve kalemleri - Müzik (zevkinize göre)

Yemeğin Adı: Mutlu arkadaşlar

03

02 Ardından, sanatınızı konuşturmaya başlayabilirsiniz. Size özel masa örtünüzü yaratmak için kumaş ve kumaş boyaları kullanın. Ayrıca misafirlerinizin peçetelerine özel notlar yazmayı deneyebilirsiniz. Hem böylece kimin nereye oturacağını belirtmek için isim kartı kullanmanıza da gerek kalmaz.

FANTASTISK kağıt peçete/100 ad

6,49TL

01

03

MELLTORP yemek masası/ad

89

TL

Yemeği sofraya getirin ve eğlence başlasın. Afiyet olsun!

02

SIGURD sandalye/ad

129 TL

01 MELLTORP yemek masası 89 TL/ad 2 kişilik. Melamin ve çelik. Tasarım: Lisa Norinder. U75×G75×Y74cm. Beyaz 598.499.77 02 SIGURD sandalye 129 TL/ad Oturma yeri melamin kaplamadır, sandalyenin uzun ömürlü olmasını ve kolay temizlenmesini sağlar. Tasarım: Ola Wihlborg. G46×D46×Y78cm. Beyaz 802.011.46

03 FANTASTISK kağıt peçete 6,49 TL/100 ad Çok emici, üç katlı peçete. Kağıt. U40×G40cm. Beyaz 500.357.52 04 DITTE kumaş 9,99 TL/m %100 pamuk. G140cm. Beyaz 602.060.98 Siyah 330.803.80

04 DITTE kumaş/m

9,99TL


130

ÇaLIŞMa ZaMaNI

01 KUPOL çekmece ünitesi/ad

17,99TL

KUPOL çekmece ünitesi sayesinde kutuları çıkartıp istediğiniz yere taşıyabilir, işi bitince getirip tekrar dolaba yerleştirebilirsiniz.

02

03 05 04 MICKE çalışma masası

199 TL

ÇaLIŞMa ZaMaNI Hayatımız, daha iyiye ulaşmak için çalışıp çabalamakla geçiyor. Bir ofis kadar işlevsel ama bir ev kadar sıcak bir köşe arıyoruz. Ödevler, hobiler ve günlük işler tüm zamanımızı alıyor. Biz ise bütün bu işleri biraz daha kolay halledebileceğimiz, biraz daha eğlenceli hale getirebileceğimiz yerlerde çalışmak istiyoruz. Sırtımız ağrımadan, boynumuz tutulmadan tüm bunları yapabileceğimiz köşeler arıyoruz. Çalışma alanlarımızın hem bizi düzenli tutacak kadar dolabı, çekmecesi olmasını; hem de ruhumuza ilham verecek özellikte olmasını istiyoruz. Çalışma alanınız güzelse çalışmak hayatın en anlamlı parçalarından biri olabilir. Öyleyse, hadi çalışma alanlarımızı yenilemek için işe koyulalım!

01 KUPOL çekmece ünitesi 17,99 TL/ad Polipropilen plastik. Tasarım: Henrik Preutz. G27×D18×Y16cm. Beyaz 001.980.39 02 KUPOL çekmece ünitesi 14,99 TL/ 2 ad G13×D18×Y8cm. 601.980.41 03 FORSÅ çalışma lambası 49,99 TL Işığın kolay yönlendirilmesini sağlayan ayarlanabilir kol ve başlık. Başlık çapı: 12, Y50cm. Nikel kaplama çelik. 801.467.63

04 MICKE çalışma masası 199 TL Lake arka yüzey sayesinde odanın istediğiniz yerinde kullanabilirsiniz. Lake ve kaplama çelik. Tasarım: Henrik Preutz. G142×D50×Y75cm. Beyaz 902.143.08 05 SNILLE dönen sandalye 59,99 TL Rahat oturmak için yüksekliği ayarlanabilir. Oturma yeri: polipropilen plastik. G45×D39×Y39– 51cm. Azami yük: 110kg. Yeşil 798.982.69


132

ÇALIŞMA ZAMANI

Yaratıcılık her köşeye sığar ve her köşeye yakışır.

DUKEN yatak başı, değişik bir tarz ve hava yaratmak için kumaş kılıflarla kaplanabilir.

03

Düz beyaz bir perde, sizin yaptığınız bir sanat eserine dönüşebilir.

02

Kumaş şeritlerini LACK rafların kenarına yapıştırarak kendi zevkinizi her köşeye yansıtabilirsiniz.

04

01

01 LIALOTTA plastik kaplama kumaş 17,99 TL/m G145cm. Kırmızı/beyaz 501.779.06 02 STENKLOVER çift kişilik nevresim seti 64,99 TL %100 pamuk. Nevresim: G240×U220cm. Yastık kılıfları: U50×G60cm. 902.254.63 Kumaşlar için bkz. sayfa 182.

03 GRUNDTAL havlu askısı/rafı 49,99 TL/ad Paslanmaz çelik. Tasarım: Mikael Warnhammar. U80×D28cm. 300.492.79 04 VIKA AMON/VIKA ADILS masa 89,99 TL Lake ve çelik. G150×D75×Y74cm. Beyaz/lame 199.178.74 DUKEN karyola, bkz. sayfa 54.

VIKA AMON/VIKA ADILS masanın üzeri, ayrı satılan LIALOTTA kumaş ile kaplanmıştır. Kumaşı masaya sabitlemek için tel zımba kullanabilirsiniz. VIKA AMON/VIKA ADILS masa

89

,99 TL


134

ÇALIŞMA ZAMANI

IKEA Kurumsal hakkında ayrıntılı bilgi için www.ikeakurumsal.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Profesyonel kullanıma uygun bu sandalye ile tüm gün rahatlıkla çalışabilir, işinize konsantre olabilirsiniz.

03

VOLMAR dönen sandalye 01

429 TL 02

İş yeriniz için yaratıcı çözümler 04

05

İş yeriniz için alışveriş yaparken IKEA Kurumsal Kart’ınızı kullanın, anında indirim avantajından faydalanın.

01 TISDAG LED çalışma lambası 149 TL Işığın kolay yönlendirilmesini sağlayan ayarlanabilir kollu okuma lambası. Sabit LED aydınlatma. Kaplama çelik ve plastik. Tasarım: H Preutz/O Wihlborg. Başlık çapı: 12, Y58cm. Koyu gri 101.968.60 02 VOLMAR dönen sandalye 429 TL Ofis kullanımı için onaylı; uzun çalışma süreleri boyunca oturması rahat. Kılıf: %90 yün, %10 naylon. Tasarım: Henrik Preutz. Oturma yeri: G41×D44×Y40–57cm. Koyu gri 101.737.69

03 BESTÅ kapaklı dolap kombinasyonu 359 TL/ad Resimde iki ünite görülmektedir. Sürgü kapak hem açıkken hem de kapalıyken yer kazandırır. G120×D40×Y138cm. 999.084.51 04 GALANT çalışma masası 369 TL/ad Dayanıklı, leke tutmaz ve kolay temizlenen masa tablası. G160×D80×Y60–90cm. 699.079.57 05 LACK sehpa 24,99 TL/ad Natürel cilalı. U55×G55×Y45cm. 801.042.68


ÇALIŞMA ZAMANI

136

İnsan çalışırken her gün yeniden keşfeder. Çalışma köşenize hayatınızdan parçalar eklemek hem size ilham verecek hem de yaptığınız işe kişiliğinizi yansıtmanızı sağlayacaktır.

01

Bu resimde üçer çekmeceli iki IVAR ünite birbirine sabitlenmiş ve işlenmemiş masif çam, gri renge boyanmıştır. IVAR 3 çekmeceli şifonyer/ad

219

VITTSJÖ dizüstü bilgisayar masası

99 TL

05 03 02

04

01 ARÖD çalışma lambası 99 TL Doğrudan gelen ışık; okuma için gereken ışık yoğunluğunu sağlar. Çelik ve alüminyum. Başlık çapı: 15, Y51.5cm. 301.477.84 02 VITTSJÖ dizüstü bilgisayar masası 99 TL Dizüstü bilgisayar için çalışma ve saklama masası; dar bir alanı bile kullanışlı bir çalışma köşesine çevirir. Çelik, sertleştirilmiş cam. Tasarım: Johan Kroon. G100×D36×Y72cm. 802.213.52

03 FÖRHÖJA 4’lü kutu seti 49,99 TL İçindekiler: 3 kutu ve 1 kapak. Natürel cilalı masif huş. Tasarım: H Preutz/N Karlsson. 702.256.85 04 JOSEF dolap 99 TL/ad İç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Galvanize çelik. G40×D35×Y86cm. Beyaz 502.131.41

05 IVAR 3 çekmeceli şifonyer 219 TL/ad Doğal ve dayanıklı bir malzeme olan işlenmemiş masif çam boyanabilir, yağlanabilir veya cilalanabilir. Resimde gri renge boyanmış olarak görülmektedir. Masif çam. G80×D50×Y57cm. 901.452.68 Çalışmanın diğer yollarını 204. sayfada bulabilirsiniz.

TL


138

ÇALIŞMA ZAMANI

İlhamın ne zaman, nerede geleceği belli olmaz. 06 02

05

STUVA bank/masa

89 TL 01

HÖGSTEN koltuk

249 TL 04

ISALA’nın çekmecesinde, delikli metalden özel bir bilgisayar rafı vardır. Böylece, çekmecede duran bilgisayarın hava alması sağlanır ve çok ısınması önlenir. 07 ISALA dizüstü bilgisayar masası

03

479 TL

01 MALM modüler masa 169 TL Tekerleklidir, kolay hareket ettirilebilir. Lake. G191×D36×Y73.5cm. Beyaz 801.964.80 02 STUVA bank/masa 89 TL Tasarım: Ebba Strandmark. G90×D50×Y50cm. Beyaz 301.286.29 03 BRÄDA dizüstü bilgisayar desteği 34,99 TL Katlanabilir ayaklar eğimli çalışma yüzeyi sağlar. Melamin. Tasarım: Sarah Fager. G42×D30×Y21cm. Siyah/beyaz 401.486.22 04 HÖGSTEN koltuk 249 TL Çelik ve polietilen plastik. Tasarım: Nike Karlsson. G74×D78×Y93cm. Beyaz 502.098.65 05 TIVED çalışma lambası 69,99 TL Esnek kol; ışığı ihtiyacınıza göre ayarlamanızı kolaylaştırır. Nikel kaplama çelik, alüminyum ve akrilik plastik. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. Çapı: 12, Y60cm. 001.809.49 06 yeni BJURSTA duvara monte katlanabilir masa 99 TL Katlayın, raf olarak kullanın. Natürel cilalı dişbudak kaplama ve çelik. G90×D50cm. Venge 802.175.24 07 ISALA dizüstü bilgisayar masası 479 TL Dizüstü bilgisayarınızın ısınması önlemek için delikli metal raf. Lake. Tasarım: J Asshoff/H Brogård. G80×D45×Y74cm. Lila 302.041.85 Diğer çalışma alanlarını görmek için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.


140

DİNLENME ZAMANI

01

DİNLENME ZAMANI

02

Dinlenmek hem dünyanın en kolay hem de en zor işi olabilir mi? Ne ilginçtir ki, çoğumuzun tek istediği, şöyle bir koltuğa yayılıp ayaklarını uzatmak ve derin bir nefes alıp öylece oturmak… Elinde bir kitapla veya bir türlü bitiremediği örgüsüyle ya da kulağında müziğiyle, öylece oturmak. Ve dinlenmek... İnanın, koltuğunuz rahat battaniyeniz yumuşaksa, eviniz sıcak ve çayınız demliyse, dinlenmek hiç de zor bir iş değil. Deneyin, bize hak vereceksiniz.

03

04

Evin her köşesinde dinlenecek bir yeriniz olsa fena olmaz mı? Mesela yeriniz müsaitse mutfağa bir kanepe koymaya ne dersiniz? EKTORP 2’li kanepe 649 TL

599

TL 01 EKBY JÄRPEN/EKBY VALTER duvar rafı 41,99 TL/ad Dişbudak kaplama ve lake masif huş. G119×D28cm. Siyah 398.647.80 02 ARÖD yer/okuma lambası 129 TL Işığın kolay yönlendirilmesini sağlayan ayarlanabilir kol ve başlık. Çelik ve alüminyum. Y126cm. Gri 501.477.83 03 BENZY LAND minder 24,99 TL Kılıf dayanıklı, emici ve doğal bir malzeme olan ramiden yapılmıştır. Tasarım: Océane Delain. U50×G50cm. Bej 202.133.74

04 EKTORP 2’li kanepe 599 TL Temizliği kolay; kılıfı çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir. Kılıf: %100 pamuk. G179×D88×Y88cm. 098.758.22


142

DİNLENME ZAMANI

Doğal ve natürel.

02

Açık renk ahşap ile açık renk döşemeleri birlikte kullanarak ferah ve dingin bir atmosfer yaratabilirsiniz.

01

01 MERETE perde/2 kanat 74,99 TL %100 pamuk G145×U300cm. 900.468.43 02 IVAR raf ünitesi 204 TL Masif çam. G48×D50×Y226cm. 799.081.93 03 FJELLSE karyola/divan 119 TL İşlenmemiş masif çam. G97×U207×Y80cm. Uygun yatak ölçüsü: 90×200cm. 401.805.65 04 IKEA PS VÅGÖ koltuk 69,99 TL Balkon/bahçe kullanımına uygundur. Malzemesi bakım gerektirmez. IKEA PS SANDSKÄR tepsili masa ile tamamlanabilir. Polipropilen plastik. Tasarım: Thomas Sandell. G74×D92×Y71cm. Beyaz 101.746.41

05 IVAR kapaklı duvar dolabı 676 TL Masif çam. G160×D30×Y163cm. 799.173.81 06 POÄNG tekli koltuk 179 TL Temizliği kolay; kılıfı çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir. Kılıf: %65 polyester ve %35 pamuk. Tasarım: Noboru Nakamura. G68×D82×Y100cm. Kayın kaplama/ Granån beyaz 298.885.88 07 POÄNG puf 79 TL Temizliği kolay; kılıfı çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir. Tasarım: Noboru Nakamura. G68×D53×Y39cm. Kayın kaplama/Granån beyaz 998.895.89

05

POÄNG koltuğun değişik renklerdeki minder ve ahşap iskeletlerinden beğendiğinizi seçin. Zevkinize en uygun koltuğu kendiniz yaratın. POÄNG tekli koltuk

179 06

03 FJELLSE karyola/divan

119 TL

07

04

TL


144

DİNLENME ZAMANI

yeni SÖDERHAMN kanepe kombinasyonu

3.837

Eve taşırken yardım mı lazım? Nakliye Hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 318.

TL

01

yeni 02

IKEA PS 2012, 3’lü sehpa seti

199 TL 03

Ailenizle birlikte büyüyen kanepe.

Yer açmak için üç sehpayı iç içe geçirin. Sehpa gerektiğinde ayrı ayrı kullanın, işi bitince tekrar iç içe yerleştirin.

04

yeni

Modüler kanepe sistemi SÖDERHAMN ile ister tek kişilik koltuk, ister 30 kişilik dev kanepe sahibi olabilirsiniz. Üstelik gerek duyduğunuz anda parçaları ayırıp farklı şekillerde tekrar düzenleyebilirsiniz. Hayat çabuk değişiyor, hele de çocuklarınız varsa... Şimdi kanepeniz de hayatınız gibi hızla değişebilecek. Ailenize eklenen her yeni üye için kanepenize bir ünite ekleyin yeter.

06

05

01 yeni SÖDERHAMN kanepe kombinasyonu 3.837 TL Modüler oturma grubu; tek tek veya salonunuza uygun biçimde birleştirerek kullanabilirsiniz. Kılıf: pamuk, viskoz, polyester, liyosel ve keten. Tasarım: Ola Wihlborg. Isefall açık turkuaz 699.084.43 02 yeni IKEA PS 2012, 3’lü sehpa seti 199 TL İç içe geçirin, fazla sehpa gerektiğinde ayrı ayrı kullanın. Natürel cilalı masif kayın, kayın kaplama ve çelik. Tasarım: J Karlsson/N Karlsson. U50×G50×Y42cm. Beyaz/kayın 302.084.47 03 ÅDUM halı 449 TL Halının sık ve uzun tüyleri yumuşak bir zemin yaratır ve sesi emer. Makine örgüsü halı. Tüyler: %100 polipropilen. G200×U300cm. Kırık beyaz 001.856.40 04 yeni MALIN FRANSAR minder 34,99 TL Pamuklu kadife, renge derinlik verir ve yumuşacıktır. Kılıf: %100 pamuklu kadife. Dolgu: polyester elyaf. Tasarım: B B Becker/M Bache. U30×G65cm. Turkuaz 102.248.15 05 yeni MALIN BAND örtü 59,99 TL %100 akrilik. G120×U180cm. Çok renkli 602.265.72 06 ANGENÄM dekoratif kase 49,99 TL Renkli cilalı alüminyum. Tasarım: Nike Karlsson. U30×G23×Y16cm. Koyu kahverengi 001.865.69


146

DİNLENME ZAMANI

Perde ve kumaşları paravan gibi kullanarak oda içinde oda yaratabilirsiniz. Birkaç kumaşı veya perdeyi üst üste asarak birlikte kullanın, farklı saatlerde farklı atmosferler yaratın.

02

Bir odada üç farklı alan yaratın. Elinizdeki alanı en iyi şekilde değerlendirmek her zaman mümkün. Mesela burası; gündüzleri çocukların oyun odası, akşamları kanepeye kurulup rahat rahat dizi izlenen oturma odası ve geceleri de yatak odası olabiliyor.

EMMIE ROS kumaş/m 14,95 TL

01

9,99TL

05

03

EKTORP 2’li kanepe 578 TL

549

TL

07

06 BORGSJÖ TV sehpası 04

149 TL

01 EXPEDIT açık raf sistemi 99 TL Duvara asılabilir veya zemine yerleştirilebilir; size en uygun kullanım tipini seçin. Lake. Tasarım: Tord Björklund. G79×D39×Y79cm. 201.353.00 BRANÄS sepetler ayrı satılır. 02 EMMIE ROS kumaş 9,99 TL/m %100 pamuk. G150cm. Çok renkli 502.179.12

03 EKTORP 2’li kanepe 549 TL Çok esnek sünger ve polyester elyaf dolgulu minderler, oturduğunuzda vücudunuza konforlu bir destek verir ve kalktığınızda eski formunu kolayca geri kazanır. Kılıf: %100 pamuk. G179×D88×Y88cm. Blekinge beyaz 098.758.03 04 LACK tekerlekli sehpa 69,99 TL/ad LACK serisindeki diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir. Lake. Tekerlekler: plastik. U55×G55×Y45cm. 202.115.01

05 yeni BORGSJÖ cam kapaklı dolap 309 TL G75×D32×Y181cm. 299.084.64 06 yeni BORGSJÖ TV sehpası 149 TL Kablo ve kordonları toplamak için entegre kablo düzeneği; hepsi el altında ama gözden uzakta. Azami yük: 50kg. Düz ekran TV için azami ölçü: 60 inç. G150×D42×Y51cm. 002.209.69 07 EMELINA KNOPP tek kişilik nevresim seti 34,99TL %100 pamuk. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Beyaz/pembe 501.985.41


148

DİNLENME ZAMANI

İşte dünyanın en zor testi: Yedi yaşındaki küçük afacan!

01

Kanepeniz aniden bir araba yarışının pisti olduğunda, günlük hayatın her zorluğuna dayanacak şekilde test edildiğini bilmek içinizi rahatlatacak. KIVIK’in minderleri dünyanın en rahat hafızalı süngerinden yapılmış olsa da sadece oturmak için kullanılmaz. Zaten hangi küçük afacana sorsanız söyler :)

02

05 03

Parmak izlerini, lekeleri hiç dert etmeyin. Nemli bir bezle silin, geçsin. 04

KIVIK puf

599 TL

KIVIK 3’lü kanepe ve uzanma koltuğu

3.198

01 IKEA PS MASKROS tavan lambası 199 TL Tavanda ve duvarda dekoratif desenler yaratır. Kağıt, paslanmaz çelik ve plastik. Tasarım: Marcus Arvonen. Çap: 80cm. 801.462.49 02 BESTÅ kapaklı dolap kombinasyonu 358 TL Panel kapak, eşyalarınızı korur ve tozlanmasını önler. G60×D40×Y256cm. Venge/lila 799.084.71 03 ALMSTED halı 679 TL Saf yün, halının dayanıklı olmasını sağlar. Kullanım alanı: %100 saf yeni yün. G170×U240cm. Lila 401.916.96

TL

04 KIVIK puf 599 TL Oturma alanı altında büyük ve kullanışlı bölmesi vardır. Kılıf: temas edilen yüzeylerde boyanmış işlenmiş deri. 102.006.35 05 KIVIK 3’lü kanepe ve uzanma koltuğu 3.198 TL Yüzeyi ve kolçakları yumuşak, bakımı kolay işlenmiş deri. Kılıf: görünen yüzeylerde tam boyanmış ciltli deri. Tasarım: Ola Wihlborg. G317×D163×Y83cm. 399.045.97 Kaliteyi yerinde görmek için IKEA mağazalarına bekliyoruz.


150

DİNLENME ZAMANI

Sonra dinlenelim

Önce eğlenelim

yeni 01

Minderler tıpkı bir yatak gibi yaylıdır; hem dayanıklı hem de süper rahattır!

yeni

IKEA PS 2012, 3’lü kanepe

1.899

TL

04

03

yeni

05

TV sehpaları illaki sıkıcı olmak zorunda mı? Tasarım kapaklarla tarzınızı ortaya koyun, oyunu baştan kazanın.

02 06

01 yeni IKEA PS 2012, orta sehpa 99 TL Tekerlekler sayesinde hareket ettirmesi kolay. Kaplama çelik. Tasarım: Ola Wihlborg. U70×G42×Y48cm. 502.084.51 02 SLÄTTHULT duvar çıkartması 24,99 TL Desen: LADYLEIA. Arkası yapışkanlı çıkartmayı düz, temiz ve kuru yüzeylere yapıştırmak çok kolaydır. Plastik ve kağıt. Bilgisayar oyunları 902.281.74

03 yeni IKEA PS 2012, TV sehpası 449 TL Tasarım: L Widén/A Wallin Irinarchos. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 55 inç. G150×D48×Y41cm. 102.105.35 04 yeni IKEA PS 2012, 3’lü kanepe 1.899 TL Çok derin ve çok yumuşak minderler sayesinde rahat rahat oturun ve dinlenin. 2 yastık dahil. G221×D103×Y84cm. 202.148.49

05 KASSETT kapaklı kutu 14,99 TL/2 ad 15 DVD kapasiteli. Karton. G21×D26×Y15cm. 702.242.90 06 GÅSER halı 499 TL Halının sık ve uzun tüyleri yumuşak bir zemin yaratır ve sesi emer. Tüyler: %100 polipropilen. G170×U240cm. Bej 201.901.98


152

DİNLENME ZAMANI

Sohbet zamanı. Kanepe ve koltukları karşılıklı yerleştirmek, sohbet etmeyi kolaylaştırır. KIVIK modüler kanepe serisi ile farklı üniteleri dilediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz. Sohbet bitip misafirleriniz gidince ünitelerin yerini tekrar değiştirip salonunuzu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

01

03 02

KIVIK 3’lü kanepe kombinasyonu

1.137

TL

04

06

Odanızın şeklini değiştirmek istediğinizde, KIVIK kanepenin ünitelerini ayırıp yeniden düzenleyebilirsiniz.

KIVIK tekli koltuk

379 TL

05

06 KIVIK tekli koltuk 379 TL Tek kişilik 01 VITTSJÖ açık raf sistemi 119 TL/ad 04 VITTSJÖ orta sehpa 119 TL Dayanıklı Kaplama çelik, dayanıklı cam. 502.146.78 camdan masa tablası; leke tutmaz ve kolayca oturma bölmesi bağımsız bir ünite olarak 02 LAPPLJUNG RUTA minder kılıfı temizlenir. Kaplama çelik, dayanıklı cam. ya da aynı seriden diğer tek kişilik oturma bölmeleri veya bir uzanma koltuğu ile birlikte 24,99 TL/ad %100 pamuk. U40×G60cm. Tasarım: Johan Kroon. Çap: 75, Y45cm. kullanılabilir. Kılıf: %100 pamuk. 202.308.73 Venge 802.133.09 03 KIVIK 3’lü kanepe kombinasyonu 05 PERSISK HAMADAN halı 799 TL/ad Halı, Tasarım: Ola Wihlborg. G90×D98×Y83cm. yetenekli ustalar tarafından elde dokunBeyaz 298.740.58 1.137 TL Yumuşak, oldukça derin oturma yemuştur, bu yüzden her bir halı benzersizdir. rine sahip ve sırtınız için de konforlu bir duruş sağlayan geniş oturma serisi. Kılıf: %100 %100 yün. G100×U150cm. Çeşitli desenler pamuk. G270×D98×Y83cm. 298.751.90 102.170.56


154

DİNLENME ZAMANI

Şimdi mola zamanı. Günlük hayatın içinde molaların önemi büyük. Bu kısa aralıklar, sadece dinlenmek için değil, biraz kendi kendimize kalıp kafamızı toplayabilmemiz için de gerekli. İşin güzel tarafı, canınız evin hangi köşesinde mola vermek isterse, orayı kullanabilirsiniz.

07 NYVOLL karyola

02

499 TL

06

01

04

08 05

03

SÖDERHAMN yüksek sırtlı 3’lü kanepe

1.099 TL

01 KARLSTAD tekli koltuk 499 TL Temizliği kolay; kılıfı çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir. Kılıf: %92 pamuk ve %8 polyester. Tasarım: Tord Björklund. G91×D93×Y80cm. Sivik pembe-kırmızı 098.891.12 02 IKEA PS LÖMSK dönen koltuk 149 TL Hareketli tente sayesinde çocuklar için güzel bir saklanma yeri. Plastik ve %100 polyester. G59×D62×Y75cm. 401.002.53 03 yeni SÖDERHAMN yüksek sırtlı 3’lü kanepe 1.099 TL G198×D99×Y94cm. 699.019.03

04 SIGURD sandalye 129 TL/ad Rahatınız için sırtı ve oturma yeri özel şekillendirilmiştir. G46×D46×Y78cm. 402.011.48 05 TRANETORP yemek masası 599 TL Açılabilir masa; ihtiyacınıza göre ayakları çekerek masayı uzatabilirsiniz. G90×U143/203×Y74cm. 602.066.11 06 ALHEDE halı 379 TL Yoğun ve kalın tüyler, yumuşak bir zemin sağlar ve sesi emer. G160×U240cm. 702.225.21

07 NYVOLL karyola 499 TL Yatak ve yatak takımları ayrı satılır. G170×U226×Y100cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 098.894.90 08 KARLSTAD 3’lü kanepe 699 TL Temizliği kolay; kılıfı çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir. Kılıf: %100 pamuk. Tasarım: Tord Björklund. G205×D93×Y80cm. Blekinge beyaz 898.405.36


156

DİNLENME ZAMANI

Sadece kumaşları değiştirdik.

06

yeni 07

yeni 01

02

yeni

Kılıfı çıkartılabilen bir kanepeniz varsa, canınız istediği an sadece kılıf değiştirerek salonunuza yeni bir hava verebilirsiniz .

MALIN TRÅD perde/2 kanat

169 TL

KARLSTAD 3’lü kanepe Blekinge beyaz kılıf ile

699

03 04

08

TL

10

09

05

01 yeni MALIN TRÅD perde/2 kanat 169 TL Üst kenarı halkalı, gizli britli ve büzgü bantlı perde; korniş, çelik tel veya (aparatlar kullanılarak) KVARTAL perde asma sistemi ile kullanılabilir. %56 keten, %44 polyester. G145×U300cm. 002.215.77 02 yeni MALIN TRÅD abajur başlığı 49,99 TL Kumaş abajur; yumuşak ışık yayar. İsteğe göre kablo seti ile birleştirilerek tavan lambası veya

ayaklı lamba tabanı ile birleştirilerek yer lambası oluşturulabilir. Kaplama çelik. Çap: 45cm. 502.241.11 03 KARLSTAD 3’lü kanepe 769 TL Sivik pembekırmızı kılıf ile. Çok esnek sünger ve polyester elyaf dolgulu minderler çok rahattır. Tasarım: Tord Björklund. G205×D93×Y80cm. 098.891.45

3’lü kanepe kılıfı 169 TL Temizliği kolay; makinede yıkanabilir. Sivik pembe-kırmızı 902.031.5904 EIVOR KVIST minder 39,99 TL Fermuarlı; kılıfı kolayca çıkartıp yıkayabilirsiniz. U55×G55cm. 002.121.20 05 LACK tekerlekli sehpa 69,99 TL Tekerlekler sayesinde hareket ettirmesi kolay. Lake. Tekerlekler: plastik. Tasarım: Helena Svensson. Azami yük: 25kg. U55×G55×Y45cm. Beyaz 202.115.01

06 yeni KAJSAMIA perde/2 kanat 99 TL %65 polyester, %35 pamuk. Tasarım: Emma Hagman. G145×U300cm. Siyah 202.308.54 07 DOTTEVIK abajur başlığı 49,99 TL Kumaş abajur; yumuşak ışık yayar. İsteğe göre kablo seti ile birleştirilerek tavan lambası veya ayaklı lamba tabanı ile birleştirilerek yer lambası oluşturulabilir. Kaplama çelik/polistren plastik. %100 pamuk. Çap: 45, Y30cm. Siyah 102.112.19

08 KARLSTAD 3’lü kanepe kılıfı 99 TL Değişik kılıflarla mobilyalarınıza yeni bir görünüm kazandırmak çok kolay. Tasarım: Tord Björklund. Blekinge beyaz 001.186.98 Değişime hoş geldiniz! Değişik renk seçenekleri için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.

09 LAPPLJUNG FÅGEL minder 19,99 TL Kılıf kumaşı: %100 pamuk. Dolgu: polyester elyaf. U40×G40cm. 002.308.74 10 EIVOR örtü 49,99 TL %100 akrilik G125×U170cm. Siyah/beyaz 102.121.29


158

DİNLENME ZAMANI

Salonu balkona taşıyın. Balkona çıkarken yanınıza birkaç yastıkla battaniye de alın. İçerinin sıcağını azıcık da olsa dışarı taşıyın.

01

04

03 RITVA minder kılıfı/ad

12,99TL

02

VÄRMDÖ sallanan sandalye

299

TL

04

01 ÄPPLARÖ duvar panelli bank ve raf 278 TL Masif akasya ve galvanize çelik. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G80×D44×Y158cm. Kahverengi 199.174.02 02 VÄRMDÖ sallanan sandalye 299 TL İç ve dış mekan kullanımına uygun ahşap mobilya. Masif çam. Tasarım: Nike Karlsson. G65×D74×Y106cm. Siyah 201.906.88

03 RITVA minder kılıfı 12,99 TL/ad 50x50cm’lik iç yastığa uygundur. %100 pamuk. U50×G50cm. Bej 401.516.95 04 GURLI örtü 24,99 TL %70 akrilik, %30 polyester. G120×U180cm. Beyaz/bej 902.049.03


160

®

IKEA PS 2012 yeni tasarım koleksiyonumuz. Tüm koleksiyonu yakından inceleyebilmeniz için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.


MOBİLYA VE EV AKSESUARLARI Kataloğun bu bölümünde, kaliteleriyle ev yaşamınızı güzelleştirecek mobilya ve ev aksesuarlarımızdan örnekler bulacaksınız. Burada ürün gamımızın sadece küçük bir bölümünü gösterebiliyoruz, eğer aradığınızı bulamadıysanız, www.IKEA.com.tr adresine bakmanızı veya size en yakın IKEA mağazasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Üstelik IKEA mağazalarına yıl boyu yeni ürünler geliyor. Çünkü günlük ev yaşamını biraz daha kolaylaştırabilmek ve güzelleştirebilmek için; sürekli çalışmamız ve kendimizi geliştirmemiz gerektiğine inanıyoruz.

OTURMA TAKIMLARI 164

EV TEKSTİLİ 178

Kanepeler, koltuklar, yataklı kanepeler ve orta sehpalar.

Perdeler, storlar, metre kumaşlar, halılar.

MEDYA DOLAPLARI 190

BEBEK VE ÇOCUK 302

TV çözümleri, kitaplıklar, dolap çözümleri, kutular.

Bebek karyolaları, alt değiştirme masaları, oyuncak dolapları, oyuncaklar.

DOLAP ÇÖZÜMLERİ 264

YEMEK TAKIMLARI 224

Gardıroplar, şifonyerler, antre mobilyaları, ayakkabılıklar.

Bardaklar, tabaklar, kaseler, fincanlar.

YATAKLAR 278

MUTFAK GEREÇLERİ 230

Karyolalar, yataklar.

Yemek takımları, pişirme aksesuarları, tencere ve tavalar, yemek saklama kapları.

YATAK TEKSTİLİ VE BANYO 286

EV DEKORASYONU 252

Yastıklar ve yorganlar, yatak ve banyo tekstilleri, banyo mobilyaları, banyo aksesuarları, çamaşır odası çözümleri.

Mumluklar, vazolar, dekoratif kaseler, saksılar, çerçeveler, aynalar.

YEMEK ODALARI 218

AYDINLATMA 210

Yemek masaları ve sandalyeleri.

Masa lambaları, ayaklı lambalar, tavan lambaları, entegre aydınlatmalar, abajurlar ve abajur ayakları.

ÇALIŞMA ALANLARI 204

STİLLER 238

Çalışma masaları ve sandalyeleri.

Hangi tarzı ve renkleri tercih ediyorsunuz? Evinizde farklı tarzları nasıl yaratabileceğinizi gösteren ipuçlarını ve fikirleri burada bulacaksınız.


164

KUMAŞ KANEPELER

02

06

01

05 KIVIK 3’lü kanepe

799 TL

03

04 SANDBY 2’li kanepe 529 TL

499 TL

07

yeni SÖDERHAMN kanepe kombinasyonu

1.673 TL

“Hayatınızın” kanepesi! Biliyoruz kanepe almak zor iş. Çünkü kanepeniz hem çok rahat olsun, hem de rengi ve modeli evinize uysun istiyorsunuz. Günlük hayata dayanacak kadar sağlam ve pratik, aynı zamanda da salonunuza şıklık katacak kadar güzel olmasını bekliyorsunuz. Eh tabii, bütün bunların yanında fiyatının da düşük olması gerekiyor! İşte bu yüzden biz kanepe tasarlarken aklımıza geldiği kadar değişik çeşitler üretmeye çalışıyoruz.

01 KIVIK 3’lü kanepe 799 TL Kılıf: %80 pamuk ve %20 polyester. G228×D95×Y83cm. Dansbo lila 698.942.62 02 KIVIK 2’li kanepe ve uzanma koltuğu 1.548 TL Sabit kılıf: sentetik elyaf/pamuk ve yün. G280×D163×Y83cm. Tenö siyah 799.021.53 03 SANDBY 2’li kanepe 499 TL Kılıf: %100 pamuk. G147×D82×Y81cm. Blekinge yeşil 098.859.96

Hep değişik modeller, değişik dolgu maddeleri, değişik renkler ve değişik şekiller tasarlamaya çalışıyoruz ki içinize tam sineni, “hayatınızın” kanepesini kolayca bulun diye. Mesela ailesini yeni kuranlar için SÖDERHAMN’ı tasarladık. Bu modüler kanepeyi, değişik parçaları birleştirerek ister 30 kişilik ister 3 kişilik, dilediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Hayatın ne getireceği belli olmaz! İşte o yüzden, SÖDERHAMN’da seçenekler sınırsız.

04 yeni SÖDERHAMN kanepe kombinasyonu 2.705 TL Kılıf: pamuk, viskoz, polyester, liyosel ve keten. G384×D99/192×Y83cm. Isefall açık turkuaz 899.057.97 Puf 379 TL G93×D93×Y40cm. 399.009.38 Aileniz büyüdükçe SÖDERHAMN kanepe de sizinle birlikte büyür. Bkz. sayfa 144. 05 KIVIK 3’lü kanepe 799 TL Kılıf: %80 pamuk ve %20 polyester. G228×D95×Y83cm. Dansbo bej 098.942.60

06 yeni SÖDERHAMN yüksek sırtlı 3’lü kanepe 1.099 TL Kılıf: %97 polyester ve %3 naylon. G198×D99×Y94cm. Samsta koyu gri 699.019.03 07 yeni SÖDERHAMN kanepe kombinasyonu 1.673 TL Kılıf: pamuk, viskoz, polyester, liyosel ve keten. G285×D99/151×Y83cm. Isefall doğal renkli 099.057.96 Deneyin, rahat oturun, hatta uzanın! Kalitemizi hissetmek için IKEA mağazalarına bekliyoruz.


KUMAŞ KANEPELER

166

06

02

01

07

EKTORP 3’lü kanepe 679 TL

649 TL 08

03

EKTORP 3’lü kanepe 829 TL

769

IKEA STOCKHOLM 3’lü kanepe

04

2.399 TL

TL

Filmin en romantik yerinde başınızı yaslamak istediğinizde, kanepenin yüksek sırtı çok işinize yarayacak.

05

09

KLIPPAN 2’li kanepe

439 TL

Kanepenizi yenilemek yerine kılıfını değiştirin! Her yıl KLIPPAN kılıflarına yenileri ekleniyor.

01 KARLSTAD 3’lü kanepe ve uzanma koltuğu 1.368 TL Kılıf: %92 pamuk ve %8 polyester. G282×D93/160×Y80cm. Sivik pembe-kırmızı 198.938.73 02 EKTORP 3’lü kanepe 649 TL Kılıf: %100 pamuk. G218×D88×Y88cm. Blekinge beyaz 098.758.41 Yeriniz müsaitse EKTORP kanepeyi mutfağa koyun. Şaka değil! Bakın, kendiniz karar verin: sayfa 140.

03 EKTORP 3’lü kanepe 769 TL Kılıf: %100 pamuk. G218×D88×Y88cm. Norlida beyaz/bej 499.027.10 04 TIDAFORS sağ kolçaklı köşe kanepe 1.799 TL Sabit kılıf: %80 pamuk ve %20 polyester. G235/285×D95×Y99cm. Dansbo kahverengi 002.053.70 05 KLIPPAN 2’li kanepe 439 TL Kılıf: %100 pamuk. G180×D88×Y66cm. Leaby sarı 399.030.22

06 EKTORP 2’li kanepe 729 TL Kılıf: pamuk, keten, viskoz/suni ipek ve polyester. G179×D88×Y88cm. Svanby gri 198.758.31 07 KARLSTAD 3’lü kanepe 769 TL Kılıf: %100 pamuk. G205×D93×Y80cm. Bladåker mavi/bej 599.028.61 Diğer renkleri ve kumaşları görmeniz için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.

08 IKEA STOCKHOLM 3’lü kanepe 2.399 TL Kılıf: kadife, %77 pamuk ve %23 polyester. Tasarım: Niels Gammelgaard. G238×D93×Y81cm. Sandbacka kırmızı 901.475.97 09 yeni IKEA PS 2012, 3’lü kanepe 1.899 TL Kılıf: %56 pamuk, %25 keten ve %19 polyester. G221×D103×Y84cm. 602.148.52 Oturun, dinlenin, uzanın! Kalitemizi görmeniz için IKEA mağazalarına bekliyoruz.

“Çevreye dost, hafif ve rahat bir kanepe tasarlamak istedim. Minderlerin içine yataklarda kullanılan paket yaylardan koydum. Paket yayların hem geri dönüştürülmesi kolay, hem de çok rahat.” Tasarımcı: Nike Karlsson


DERİ KANEPELER

168

02

01

08

07

03

04 09

Gerçek deri yıllar boyu kullanıma dayanıklı, sağlam bir malzemedir. Hatta, kullanıldıkça yumuşar ve güzelleşir.

Gerçek derinin bakımı çok kolaydır. Üzerine birşey döküldüğünde, nemli bir bezle silmeniz yeterlidir.

05

10

KIVIK uzanma koltuğu

1.299 TL 06

SKOGABY 2’li kanepe

1.199 TL

01 KIVIK 3’lü kanepe ve uzanma koltuğu 3.198 TL Kılıf: dış yüzey tam boyalı ciltli deri. Grann bej 399.045.97 KIVIK kanepe için bkz. sayfa 148. 02 YSTAD 3’lü kanepe 1.799 TL Kılıf: dış yüzey tam boyalı ciltli deri. G226×D92×Y87cm. 101.932.39 03 YSTAD puf 399 TL Kılıf: dış yüzey tam boyalı ciltli deri. U74×G55×Y45cm. Grann koyu kahverengi 601.932.51

04 IKEA STOCKHOLM 3’lü kanepe 2.999 TL Bakımı kolay deri, kullandıkça güzelleşir. Kılıf: dış yüzey tam boyalı ciltli deri. Ayaklar: masif meşe. G212×D89×Y81cm. Elegant açık bej 401.904.42 05 IKEA STOCKHOLM puf 479 TL Dönme fonksiyonu. Kılıf: kürklü deri. G60×D51×Y41cm. Delikat beyaz/siyah 601.032.03

06 SKOGABY 2’li kanepe 1.199 TL Dış yüzeyi ve kolçakları yumuşak, dayanıklı, bakımı kolay ciltli deri. ABSORB deri temizleyici ile kanepenizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ayrı satılır. G148×D85×Y80cm. Robust siyah 702.085.82 Dokunun, hissedin, oturun. Kaliteyi IKEA mağazalarında görün. 07 SÄTER 2.5 kişilik kanepe 879 TL Kılıf: dış yüzey tam boyalı yarma deri. G197×D82×Y75cm. Fräsig koyu kahverengi 201.194.61

08 ÄLVROS 3’lü kanepe 1.799 TL Kılıf: dış yüzey tam boyalı ciltli deri. G207×D96×Y92cm. Mjuk açık bej 601.554.52 09 KARLSFORS köşe kanepe 2+3/3+2 3.499 TL Kılıf: dış yüzey tam boyalı ciltli deri. G224/257×D82×Y73cm. Kapitone/Grann siyah 602.275.38 10 KIVIK uzanma koltuğu 1.299 TL Kılıf: dış yüzey tam boyalı ciltli deri. G90×D163×Y83cm. Grann siyah 101.986.04


170

YATAKLI KANEPELER

08

03

09

07

01 02

yeni

05

04

Bu koltuk aynı zamanda yatak da olabilir!

10

11

13 SOLSTA 2’li yataklı kanepe

299

BEDDINGE LÖVÅS 3’lü yataklı kanepe

12

TL

599 TL

HÄRNÖSAND 2’li yataklı kanepe

699 TL 06

01 KARLSTAD 3’lü yataklı kanepe 1.549 TL Koltuğun altında iki kişilik yastık ve yorgan için sandık bölmesi vardır. Kılıf: pamuk/keten/ viskoz/polyester. G225×D93×Y83cm. Yatak ölçüsü: G140×U200cm. Isunda gri 698.756.59 02 IKEA PS LÖVÅS 2’li yataklı kanepe 699 TL Size uygun kombinasyonu yaratmak için üç farklı şilte ile değişik kılıflar arasından seçiminizi yapın. Kılıf: %100 pamuk. G163×D111×Y86cm. Yatak ölçüsü: G160×U205cm. Vansta kırmızı 598.743.87

03 BEDDINGE LÖVÅS 3’lü yataklı kanepe 599 TL Kılıf: pamuk, polyester ve elastan. G200×D104×Y91cm. Yatak ölçüsü: G140×U200cm. Genarp kırmızı 198.742.66 04 EKTORP LÖVÅS 3’lü yataklı kanepe 1.599 TL Sırt bölümünde gizli sandık bölmesi. Kılıf: %100 pamuk. G221×D103×Y99cm. Yatak ölçüsü: G160×U198cm. Blekinge beyaz 798.495.56

05 MÅNSTAD sandıklı ve yataklı köşe kanepe 1.099 TL Sabit kılıf: %100 pamuk. G240×D90/155×Y73cm. Yatak ölçüsü: G140×U204cm. Gobo gri-mavi 201.989.72 06 BEDDINGE LÖVÅS 3’lü yataklı kanepe 599 TL Size uygun kombinasyonu yaratmak için üç farklı şilte ile değişik kılıflar arasından seçiminizi yapın. G200×D104×Y91cm. Yatak ölçüsü: G140×U200cm. 198.742.66 BEDDINGE eşya saklama kutusu 59,99 TL 100.367.20

07 KIVIK 3’lü yataklı kanepe 1.499 TL Kolayca açılarak iki kişilik yatağa dönüşür. Kılıf: %80 pamuk ve %20 polyester. G245×D95×Y83cm. Yatak ölçüsü: G143×U200cm. Dansbo lila 198.943.68 08 TIDAFORS yataklı kanepe 1.699 TL Sabit kılıf: pamuk, viskon, polyester ve keten. G252×D96×Y97cm. Yatak ölçüsü: G147×U197cm. Tullinge koyu kahverengi 202.072.07

09 LYCKSELE LÖVÅS yataklı koltuk 379 TL Kılıf: %100 pamuk. G80×D100×Y87cm. Yatak ölçüsü: G80×U188cm. Bålsta çok renkli 998.492.11 10 yeni SÖDERHAMN yataklı kanepe 1.549 TL Kolayca iki kişilik yatağa dönüşür. Tek yapmanız gereken, oturma minderlerini ters çevirmek. Uyurken kaymaması için minderler arkadan birbirlerine dikilmiştir. Kılıf: pamuk, viskoz, polyester, liyosel ve keten. G212×D99×Y83cm. Yatak ölçüsü: G93×U200cm. 899.019.35

11 LYCKSELE LÖVÅS 2’li yataklı kanepe 549 TL Kılıf: pamuk, polyester ve elastan. G142×D100×Y87cm. Yatak ölçüsü: G140×U188cm. Henån mavi 098.400.07 12 SOLSTA 2’li yataklı kanepe 299 TL Sabit kılıf: %100 pamuk. G137×D78×Y72cm. Yatak ölçüsü: G118×U205cm. Ransta koyu gri 100.871.06 13 yeni HÄRNÖSAND 2’li yataklı kanepe 699 TL Kılıf: %65 polyester ve %35 pamuk. G135×D80×Y82cm. Olstorp kum rengi 899.026.47


172

KOLTUKLAR

En sevdiğiniz dizinizi izlemek için şu koltuğa uzansanız, gözleriniz hiç kapanmadan sonu gelir mi dersiniz?

EKTORP MUREN koltuk 01

02

499 TL

09

08 07

Dönen koltuğumuzun rahatlığını, mağazalarımızda mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

yeni 03

10

12

04

11 EKTORP JENNYLUND koltuk 379 TL

349 TL

14

05

yeni 13 06

yeni yeni

01 EKTORP MUREN koltuk 499 TL Dik oturma pozisyonundan uzanmaya kadar üç konuma ayarlanabilir. Sabit kılıf: %100 pamuk. G85×D94×Y97cm. Idemo siyah 001.849.14 02 IKEA STOCKHOLM koltuk 1.199 TL Kılıf: kadife. %77 pamuk ve %23 polyester. G113×D93×Y81cm. Sandbacka siyah 501.475.37 Tüm koltuk ve sandalye çeşitleri için IKEA mağazalarına bekliyoruz. Oturmadan karar vermeyin.

03 KIVIK uzanma koltuğu 619 TL Kılıf: %80 pamuk ve %20 polyester. G90×D163×Y83cm. Dansbo lila 498.968.70 04 EKTORP JENNYLUND koltuk 349 TL Birbiriyle uyumlu kılıflar sayesinde mobilyalarınıza kolayca yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kılıf: %100 pamuk. G78×D85×Y84cm. Idemo kırmızı 698.948.94

05 VÄRMDÖ sallanan sandalye 299 TL Masif çam. G65×D74×Y106cm. Siyah 201.906.88 VÄRMDÖ ile salonunuzdaki rahatlığı balkona taşıyın! Bkz. sayfa 158. 06 yeni SÖDERHAMN koltuk 879 TL SÖDERHAMN’ın oturma yeri geniş, alçak ve yumuşaktır; sabit olmayan sırt minderleri ekstra destek verir. Kılıf: %79 pamuk ve %21 polyester. G105×D99×Y83cm. Replösa bej 198.994.79

07 EKENÄS koltuk 449 TL Sabit kılıf: pamuk, viskoz, polyester ve keten. G86×D78×Y90cm. Tullinge gri-kahverengi 602.073.47 08 yeni MELLBY koltuk 499 TL Kılıf: %80 pamuk ve %20 polyester. G75×D78×Y65cm. Dansbo sarı-yeşil 998.943.93 09 FINNTORP koltuk 159 TL El yapımıdır; çizgileri yumuşak ve yuvarlaktır, detayları zariftir. Her bir koltuk birbirinden farklıdır. Natürel cilalı rattan. G71×D64×Y85cm. 602.016.80

10 TIRUP dönen koltuk 799 TL Kılıf: dış yüzeyi tam boyalı ciltli deri. Tasarım: Carl Öjerstam. G78×D79×Y88cm. Kavat siyah 901.265.71 11 yeni POÄNG sallanan sandalye 299 TL G68×D94×Y95cm. Venge/Dansbo kırmızı 499.009.09 12 EKTORP TULLSTA koltuk 269 TL Kılıf: %100 pamuk. G80×D70×Y77cm. Idemo mavi 698.767.67

13 yeni POPPTORP minderli koltuk 129 TL Kılıf: %100 pamuk. G67×D73×Y67cm. Pembe/ siyah 999.030.38 14 yeni POÄNG koltuk 199 TL G68×D82×Y100cm. Kayın kaplama/ Blomstermåla çok renkli 099.017.36 Puf 99 TL G68×D54×Y39cm. 999.017.51 Beğendiniz koltuğun renk ve model seçeneklerini görmek için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.


174

ORTA SEHPALAR

yeni

Yer açmanız gerektiğinde bu sehpaları üst üste istifleyip köşeye kaldırabilirsiniz.

10

03 09 02 01

LACK sehpa/ad

04

24,99TL 11

12

13 06

VITTSJÖ orta sehpa

119 TL

05

08

“Amacım sadece bir mobilya tasarlamak değil, aynı zamanda bir çözüm üretmekti. Tekerlekler sayesinde sehpayı hareket ettirip farklı fonksiyonlarda kullanmak kolaylaşıyor. Özünde orta sehpa olsa da, pekala yan sehpa, kitaplık, raf ünitesi veya başka bir fonksiyon olarak da kullanılabilir.” Tasarım: Ola Wihlborg

15

07

yeni IKEA PS 2012, orta sehpa

99 TL 01 yeni LACK orta sehpa 119 TL Parlak yüzey ışığı yansıtır ve canlı bir görünüm kazandırır. Lake. U119×G42cm. 101.984.06 02 LIATORP orta sehpa 399 TL Lake ve sertleştirilmiş cam. Tasarım: Carina Bengs. U118×G78×Y50cm. 201.730.66 03 VEJMON orta sehpa 349 TL Natürel cilalı huş kaplama. Tasarım: Ehlén Johansson. U140×G66×Y47cm. 501.366.71

14

04 ISALA orta sehpa 469 TL Kumandalar ve dergiler için stoperli çekmece. Lake. Tasarım: J Asshoff/H Brogård. Çap: 90, Y47cm. 202.041.76 05 BOKSEL orta sehpa 299 TL Kaplama yüzey sehpaya doğal bir görünüm verir. Natürel cilalı dişbudak kaplama ve sertleştirilmiş cam. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. U119×G59×Y42cm. 802.071.67

06 VITTSJÖ orta sehpa 119 TL Sertleştirilmiş cam ve metal çok dayanıklıdır, aynı zamanda ince hatları sayesinde ferah bir his verir. Çap: 75, Y45cm. 802.133.09 07 yeni IKEA PS 2012, orta sehpa 99 TL Kaplama çelik. Tasarım: Ola Wihlborg. U70×G42×Y48cm. 902.084.49 08 TROLLSTA sehpa 149 TL Lake ve kaplama alüminyum. G38×D38×Y40cm. 902.007.21

Sehpa yerine banka ne dersiniz? Hem içecekleri koymaya hem ayaklarınızı uzatmaya hem de misafirler gelip koltuklar dolduğunda oturmaya uygun!

09 STRIND orta sehpa 269 TL Tasarım: Ehlén Johansson. Çap: 75, Y40cm. 301.571.03 Tam aradığınızı bulamadınız mı? Daha fazla renk ve çeşit için IKEA mağazalarına bekliyoruz. 10 yeni IKEA PS 2012, sehpa/3’lü set 199 TL Masif ahşap, ahşap kaplama ve çelik; temizliği kolay dayanıklı malzemeler. Tasarım: J Karlsson/N Karlsson. U50×G50×Y42cm. 302.084.47

11 HEMNES orta sehpa 279 TL Masif ahşap; doğallık hissi verir. Natürel cilalı masif ladin. Tasarım: Carina Bengs. U118×G75×Y46cm. 501.762.85 12 LACK sehpa 24,99 TL/ad Kolay montaj. LACK serisindeki diğer ürünlerle uyumludur. Lake. Azami yük: 25kg. U55×G55×Y45cm. Yeşil 502.076.87

13 LACK sehpa 34,99 TL Parlak yüzey ışığı yansıtır ve canlı bir görünüm kazandırır. U55×G55×Y45cm. Parlak kırmızı 801.937.35 14 SIGURD bank 179 TL Lake masif kayın. Tasarım: Ola Wihlborg. G114×D43×Y45cm. Kırmızı 602.012.46 15 TOFTERYD orta sehpa 399 TL Kumandalar ve dergiler için sessiz, stoperli çekmeceler. Krom kaplama çelik. U95×G95×Y31cm. 401.974.86


Rahatlıkta yatağınızla yarışabilir. KIVIK kanepenin minderleri, yataklarda kullanılan hafızalı süngerden yapılmıştır. O kadar rahattır ki, kanepenizden kalkıp yatağınıza yatmaktan vazgeçebilirsiniz! Tasarım: Ola Wihlborg

Güneş içeri, meraklı gözler dışarı. NINNI TRÅD perde/2 kanat 34,99 TL %100 polyester. G145×U300cm. Beyaz 302.030.77

34

KIVIK 3’lü kanepe 799 TL Yumuşak, derin oturma yerine sahip ve rahat sırt destekli, geniş oturma serisi. Kılıf: %80 pamuk ve %20 polyester. G228×D95×Y83cm. Dansbo koyu gri 598.942.67

799 TL

,99 TL


178

PERDELER

01 EMMIE perde/2 kanat ve kuşakları 149 TL İnce perde ile astarlanmış; ışığı iyi filtreler. %100 pamuk. G145×U300cm. 202.168.67 02 AINA perde/2 kanat 149 TL Güneşi engelleyen ama ışığı geçiren perde. %100 keten. G145×U300cm. Beyaz 702.180.91 03 ENJE stor perde 54,99 TL Stor perde ışığı süzer ve TV veya bilgisayar ekranındaki yansımayı azaltır. Kumaş: %87 polyester ve %13 naylon. G120×U250cm. 000.267.07 04 KAJSAMIA perde/2 kanat 99 TL %65 polyester, %35 pamuk. Tasarım: Emma Hagman. G145×U300cm. 202.308.54 05 EMMIE KVIST perde/2 kanat ve kuşakları 149 TL %56 keten, %44 pamuk. G145×U300cm. Mavi 102.168.63 06 ALVINE SPETS perde/2 kanat 29,99 TL İnce tül perde; gün ışığını geçirir. %100 polyester. G145×U300cm. 800.707.63 ALVINE SPETS ile hayalinizdeki yatak odasını gerçeğe dönüştürün. Bkz. sayfa 70. 07 IRJA perde çubuğu seti 4,99 TL İçindekiler: 1 perde çubuğu, 2 bağlantı parçası ve 2 topuz. Çelik ve polipropilen plastik. Tasarım: Johanna Jelinek. Azami yük: 2kg. U140cm. 701.171.72 08 VIVAN perde/2 kanat 39,99 TL İnce perde ışığı süzerek geçirir; kat kat kullanım için idealdir. %70 polyester, %30 pamuk. G145×U300cm. 002.215.63 09 TUPPLUR stor perde 59,99 TL Karartma özellikli stor perde; özel kumaşı sayesinde ışığın içeri girmesini engeller. %100 pamuk, akrilik plastik. G140×U195cm. Beyaz 000.495.20 10 RAFFIG topuz 5,99 TL/2 ad RÄCKA ve HUGAD perde çubuklarına uyar. Polistiren plastik. U25mm. 202.199.36 11 VÄSENTLIG topuz 14,99 TL/2 ad RÄCKA ve HUGAD perde çubuklarına uyar. Polistiren plastik. Tasarım: Henrik Preutz. U53mm. 002.171.94 IKEA mağazalarında çeşit çeşit perde topuzu var. Hepsini görün, en beğendiğinizi seçin. 12 HÖGTIDLIG topuz 9,99 TL/2 ad RÄCKA ve HUGAD perde çubuklarına uyar. Boya kaplama alüminyum. Tasarım: Helene Tiedemann. U100mm. 102.172.21 Pencereleriniz hak ettiği şıklığa sahip mi? Yaratıcı fikirlerimizi görmek için, bkz. sayfa 156.

IRJA perde çubuğu seti

4,99TL 07

03

08

01

09

05

02

06

04 KAJSAMIA perde/2 kanat

99 TL

Güneşin tatlı tatlı süzülerek odanıza girmesi için EMMIE ve AINA’yı birlikte kullanın.

Perdenizin şıklığını artırmak için mutlaka doğru topuzla tamamlamanız gerekir.

10

11

12


180

PERDELER

“50’lerin ve 60’ların tasarım stillerinden esinlendik ve fikirlerimizi bilgisiyarda çizmek yerine, dikerek ortaya çıkarmak istedik.” Tasarımcılar: Barbara Bendix Becker ve Mette Bache Ayarlanabilir perde çubuklarımız her köşeyi döner.

06

02

08

yeni

04 05

01 FERLE perde/2 kanat

49,99TL

09

LAPPLJUNG RAND panel perde/ad

07

03

yeni

Pamuk kadife, dışarının gürültüsünü kesecek kadar kalındır.

01 FERLE perde/2 kanat 49,99 TL %70 polyester, %30 pamuk. Tasarım: Paulin Machado. G145×U300cm. Beyaz/gri 402.378.78 02 EIVOR perde/2 kanat 59,99 TL %70 polyester, %30 pamuk. Tasarım: Kajsa Aronsson. G145×U300cm. Beyaz/siyah 002.109.27 03 SANELA perde/2 kanat 159 TL %100 pamuk kadife. G140×U300cm. Açık turkuaz 202.390.10

04 JANETTE perde/2 kanat 89,99 TL %65 polyester, %35 pamuk. Tasarım: Ida Arnfelt. G145×U300cm. Gri 102.215.86 05 WERNA perde/2 kanat 99 TL Sık dokuma kumaş güneşi keser. %100 polyester. G145×U300cm. Koyu lila 702.060.45 06 yeni MALIN FIGUR perde/2 kanat 169 TL %56 keten, %44 pamuk. G145×U300cm. Çok renkli 002.215.82

34 ,99TL

07 yeni MALIN TRÅD perde/2 kanat 169 TL %56 keten, %44 polyester. G145×U300cm. Çok renkli 002.215.77 08 VIVAN perde/2 kanat 39,99 TL %70 polyester, %30 pamuk. G145×U300cm. Gri 202.215.62 09 LAPPLJUNG RAND panel perde 34,99 TL/ad %85 kağıt, %15 polyester. G60×U300cm. Çok renkli 202.316.60


182

METRE KUMAŞLAR

01 08 “IKEA’nın sadelik ve eğlence geleneğini devam ettirmek istedim. Bu yüzden tasarladığım bütün kumaşlar noktalı. Bence noktalar çok canlı ve etrafa neşe saçıyorlar.”

06

07

02

Tasarım: Maria Vinka

09

01 yeni IKEA PS 2012, kumaş 29,99 TL/m Kendinden kabartma desenli polar kumaş; battaniye, örtü ve yatak örtüsü yapmak için uygundur. %100 polyester. Tasarım: Maria Vinka. G150cm. Mavi 402.226.69 02 yeni MALIN VÅG kumaş 14,99 TL/m %100 pamuk. Tasarım: B B Becker/M Bache. G150cm. Çok renkli 602.249.69 03 JANETTE kumaş 14,99 TL/m %100 pamuk. Tasarım: Ida Arnfelt. G150cm. Gri 702.237.14 04 EMMIE RAND kumaş 19,99 TL/m İplik boyama kumaş; desenli olan her iki yüzü de kullanılabilir. %100 pamuk. G150cm. Mavi 602.179.16 05 BERTA RUTA kumaş 14,99 TL/m İplik boyama kumaş; desenli olan her iki yüzü de kullanılabilir. %100 pamuk. G150cm. Gri küçük kareli 702.237.28 06 TRÅDKLÖVER kumaş 17,99 TL/m %100 pamuk. Tasarım: Anna Salander. G150cm. Beyaz/siyah 502.388.15 07 EMMIE RAND kumaş 19,99 TL/m İplik boyama kumaş; desenli olan her iki yüzü de kullanılabilir. %100 pamuk. G150cm. Pembe 802.179.15 08 SOLRUN kumaş 14,99 TL/m %100 pamuk. Tasarım: Malin Åkerblom. G150cm. Çok renkli 502.043.68 09 SOFIA kumaş 17,99 TL/m Farklı desenleri bulunur. %100 pamuk. G150cm. Siyah/beyaz 901.600.27 10 EMMIE ROS kumaş 9,99 TL/m %100 pamuk. G150cm. Çok renkli 502.179.12 11 GURINE kumaş 12,99 TL/m %100 pamuk. Tasarım: S Edholm/L Ullenius. G150cm. Çok renkli 102.294.17 12 EIVOR LEVA kumaş 17,99 TL/m %100 pamuk. Tasarım: Kajsa Aronsson. G150cm. Çok renkli 402.179.17 Değişik perde ve tül seçenekleri için bkz. sayfa 178.

10

12

03 11

04 EMMIE RAND kumaş/m

19 ,99TL

Yaprakları kesin, birbirine dikin ve içini doldurun. İşte size el işi yastık!

05

EMMIE ROS kumaş/m 14,95 TL

9,99TL


184

HALILAR

01 VEMB halı 598 TL Yün ve naylon karışımı halının yumuşak ve dayanıklı olmasını sağlar. Tüyler: %80 yün ve %20 naylon. G193×U193cm. Çok renkli 201.991.32 02 SKARUM halı 129 TL Tüyler: %100 polipropilen. Tasarım: Cilla Ramnek. G133×U195cm. Siyah/çok renkli 502.267.23 Bırakın kaliteyi parmaklarınız hissetsin. Hemen size en yakın IKEA mağazasına gelin.

03 yeni MALIN FIGUR halı 199 TL El işi kabartma; deseni belirginleştirir ve halıya boyut kazandırır. El dokuması. %80 yün, %20 naylon. G97×U115cm. Tasarım: B B Becker/M Bache. Turkuaz 002.287.91 04 BÄLUM halı 198 TL Kalın taban, yumuşak bir zemin yaratır ve sesi emer. Tüyler: %70 polipropilen ve %30 polyester. Çap: 130cm. Mavi 201.982.60

05 FERLE halı 89,99 TL Polipropilen halı yumuşaçıktır. Tüyler: %100 polipropilen. Tasarım: Paulin Machado. G133×U195cm. Lacivert/beyaz 802.255.24

06 LAPPLJUNG RUTA halı 199 TL Tüyler: %100 polipropilen. Tasarım: Anna Efverlund. G200×U200cm. Beyaz/siyah 402.279.02 07 yeni IKEA PS 2012, düz dokuma halı 129 TL Lateks taban kaymayı önler. Yüzey: %100 polipropilen. Taban: Lateks. Tasarım: Maria Vinka. G98×U242cm. Mavi 502.216.93 Çevreyle dost seçimler yapabilmek için, bkz. sayfa 248.

VEMB halı

598

08 HAMPEN halı 149 TL Polipropilen halı yumuşacıktır. Tüyler: %100 polipropilen. G160×U230cm. Kırmızı 601.468.15 09 TEJN yapay koyun postu 39,99 TL %80 modakrilik, %20 polyester. Beyaz 302.290.77 10 TRÅDKLÖVER halı 139 TL Tüyler: %100 polipropilen. G200×U200cm. Tasarım: Anna Salander. Çok renkli 002.389.69

07

TL

01

11 BISLEV düz dokuma halı 69,99 TL Düz dokuma desen iki yüzde de aynıdır, çift taraflı kullanılabilir. %100 pamuk. G80×U200cm. Tasarım: Anna Efverlund. Çok renkli 801.966.30 12 SÖFTEN düz dokuma halı 59,99 TL %100 pamuk. G80×U150cm. Tasarım: Anna Svanfeldt Hillervik. Siyah/Beyaz 402.255.02

yeni

06

08 HAMPEN halı 159 TL

02

149 TL

SKARUM halı

129 TL 09

10

04

Odalarınızı canlı IKEA halıları ile renklendirin. 03

yeni 05

Uyumlu perde ve nevresim takımları ile odanıza ahenk getirmek için bkz. sayfa 178 ve sayfa 288.

11

12 BISLEV düz dokuma halı 79,95 TL

69 ,99TL


186

HALILAR

01 06

ÅDUM halı

299 TL

03

Yüzlerce yıllık gelenek modern zevkle buluşuyor. Çeşitlerimizi IKEA mağazalarında görebilirsiniz.

02

05

EMMIE PÄRLA halı

07

699 TL

04

IKEA’nın İran halıları tek tek elde dokunmuştur, hepsi birbirinden eşsizdir.

08

PERSISK KEMLIM GASHGAI düz dokuma kilim

09

249 TL

10

01 MORUM düz dokuma halı 169 TL Yüzeyi: %100 polipropilen. G160×U230cm. 202.035.63 02 HERRUP halı 139 TL Tüyler: %100 polipropilen. G160×U230cm. 401.982.97 03 VALBY RUTA halı 179 TL Tüyler: %100 polipropilen. G170×U230cm. 101.004.95 04 PERSISK GABBEH halı 1.299 TL El dokumasıdır. Bu yüzden her bir halı eşsizdir. Yaklaşık ölçü: G110×U175cm. 502.182.66 05 EIVOR CIRKEL halı 298 TL Tüyler: %100 polipropilen. G200×U200cm. 202.254.09

06 ÅDUM halı 299 TL Tüyler: %100 polipropilen. G170×U240cm. 701.887.82 07 PERSISK HAMADAN halı 1.299 TL El dokumasıdır. Bu yüzden her bir halı eşsizdir. Yaklaşık ölçü: G140×U200cm. 702.170.58 08 EMMIE PÄRLA halı 699 TL El işi kabartma; deseni belirginleştirir ve halıya boyut kazandırır. G170×U240cm. 802.179.58 09 PERSISK KELIM GASHGAI düz dokuma kilim 249 TL Yaklaşık ölçü: G55×U200cm. 102.182.30 10 PERSISK GABBEH halı 1.299 TL Bkz. no: 04. Bırakın kararı ayaklarınız versin. Kaliteyi hissetmek için IKEA mağazalarına gelin.

11 PERSISK KELIM GASHGAI düz dokuma halı 1.469 TL El dokumasıdır. Bu yüzden her bir halı benzersizdir. Yaklaşık ölçü: G170×U250cm. 702.170.63 12 PERSISK KELIM GASHGAI düz dokuma kilim 249 TL Bkz. no: 09. Buradaki PERSISK kilim ve halıların her biri: %100 yündür. Hepsinin motifi, rengi, kalitesi ve boyu farklıdır. Usta dokumacılar tarafından elde dokunmuştur. Dokumacının zevkiyle yüzlerce yıllık geleneğin güzel bir harmanıdır. Ölçüler standart değildir. Genişlik 70 - 130cm, uzunluk 140 - 300cm arası değişmektedir.

11

12


GISLEV halı 49,99 TL Tüyler: %100 polipropilen. G133×U195cm. Kırmızı 902.254.01

49,99TL

LACK TV sehpası 139 TL Natürel cilalı. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 50 inç. Azami yük: 65kg. G149×D55×Y35cm. Venge 201.053.41 Diğer renkler: Beyaz 001.053.23 Huş görünümlü 401.053.40

139 TL


190

DOLAP ÇÖZÜMLERİ

Eşyalarınız için daha iyi bir günlük yaşam yaratın. 01 BESTÅ kapaklı dolap ünitesi/ad

119

TL

Dolap alırken karar vermek zordur. Bu nedenle dolap çözümlerimizi, evinize en uygun şekilde düzenleyebileceğiniz gibi modüler tasarlamaya çalışıyoruz. Hem zevkinize, hem evinize hem de bütçenize uysun istiyoruz. İşte BESTÅ serisi de; yüksek, alçak, dar ya da geniş dolaplar kurabileceğiniz farklı ünitelerden oluşuyor. Panel veya cam kapaklarla dış görünümünü, dolap içi düzenleme parçaları ile de eşyalarınızı dilediğiniz gibi düzenleyin. IKEA mağazalarına gelerek kendi çözümünüzü yaratmaya hemen başlayabilirsiniz.

03

02

01 BESTÅ kapaklı dolap ünitesi 119 TL/ad Ayarlanabilir raflar, ihtiyacınıza göre düzenleyin. G60×D40×Y64cm. Beyaz 499.238.83 Venge 599.256.50 BESTÅ’nın yapamayacağı yok! Diğer kombinasyonları görmek için sizi en yakın IKEA mağazasına bekliyoruz.

02 BESTÅ dolap kombinasyonu 603 TL Farklı ölçülerde iskeletler sayesinde, yerinize en uygun çözümü yaratabilirsiniz. G180×D40×Y74/202cm. Beyaz/bambu desenli/parlak kahverengi 599.078.11

03 GRUNDTAL ayna 74,99 TL Aynanın arkasında, kırılınca parçalanmayı önleyen güvenlik filmi bulunur. Cam ayna ve paslanmaz çelik. Çap: 70cm. 400.478.83 04 BESTÅ kapaklı dolap ünitesi 89 TL/ad Ayarlanabilir raflar; ihtiyacınıza göre düzenleyin. G60×D40×Y38cm. Beyaz/lila 799.245.22 Beyaz/gri-turkuaz 599.174.95

04 BESTÅ kapaklı dolap ünitesi/ad

89 TL


192

TV/DOLAP ÇÖZÜMLERİ

01 BESTÅ sürgü kapaklı TV/dolap kombinasyonu 886 TL Sürgü kapaklar açıkken az yer kaplar; içindekileri sergilemenize ya da gizlemenize yardımcı olur. TV sehpası: G240×D40×Y48cm. Duvar dolabı: G240×D40×Y38cm. Beyaz/parlak kırmızı 399.077.27 02 BESTÅ TV/dolap kombinasyonu 914 TL Açık ve kapalı dolap seçeneklerini bir arada kullanarak ihtiyaçlarınıza göre istediklerinizi gizleyin, istediklerinizi sergileyin. G300×D40×Y192cm. Venge 498.949.89 03 BESTÅ cam kapaklı TV/dolap kombinasyonu 516 TL Ayarlanabilir raflar; ihtiyacınıza göre düzenleyin. Duvar dolabı: G60×D40×Y128cm. TV sehpası: G180×D40×Y38cm. Beyaz/gri-turkuaz 099.077.76 04 BESTÅ cam kapaklı dolap kombinasyonu 837 TL Cam kapaklı dolap; değerli eşyalarınızın tozlanmasını önler. G180×D40×Y192cm. Beyaz 899.078.19 05 BESTÅ kapaklı dolap kombinasyonu 498 TL Ayarlanabilir raflar; ihtiyacınıza göre düzenleyin. G120×D40×Y192cm. Beyaz/parlak kırmızı 399.077.65 SKUBB ayakkabı kutusu ayrı satılır. 06 BESTÅ TV/dolap kombinasyonu 835 TL Panel kapaklar, DVD ve aksesuarlarınızı gizler ve tozdan korur. TV sehpası: G240×D40×Y64/128cm. Duvar dolabı: G240×D40×Y38cm. Beyaz/lila 399.076.33

01

04

03

BESTÅ cam kapaklı dolap kombinasyonu 972 TL

837 TL Kristaller, porselenler, filmler veya oyunlar. Bu dolaplar her türlü eşya için uygundur.

02

Belki bu dolap sayesinde artık derli toplu bir antreniz olabilir, değil mi?

05

BESTÅ TV/dolap kombinasyonu

914 TL

06 bEsTå TV/dolap kombinasyonu

835 TL


194

TV/DOLAP ÇÖZÜMLERİ

07 02

08 01

Alçak bir dolap seçerek duvara yansıtmalı projeksiyon için yer açabilirsiniz.

04 Dizüstü bilgisayarınızdan film izlemek için ideal.

BESTÅ cam kapaklı dolap kombinasyonu 346 TL

03

09

10

308 TL Televizyonunuz yok mu? Olsun, BESTÅ böyle de çok güzel görünüyor.

05

12 06

01 yeni IKEA PS 2012, TV sehpası 449 TL Kapaklar katlanarak açılır; az yer kaplar ve içindekilere kolay erişim sağlar. Lake. Tasarım: L Widén/A Wallin Irinarchos. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 55 inç. G150×D48×Y41cm. Sarı 102.105.35 Evinizde kablosuz oyun köşesi mi istiyorsunuz? PS TV sehpasının, hayalinizi nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü görmek için bkz. sayfa 150.

02 LACK köşe TV sehpası 139 TL Natürel cilalı. Azami yük: 65kg. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 50 inç. G100×D55×Y35cm. 601.053.39 03 TOFTERYD TV sehpası 249 TL Düz ekran TV için azami ekran boyu: 50 inç. G140×D47×Y31cm. Parlak beyaz 201.975.00 04 BESTÅ cam kapaklı dolap kombinasyonu 308 TL G60×D40×Y128cm. 499.076.56

05 BESTÅ BURS TV sehpası 599 TL Tasarım: Mikael Warnhammar. Azami yük: 100kg. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 60 inç. G180×D41×Y49cm. Parlak kırmızı 901.037.58 06 yeni VITTSJÖ TV sehpası 139 TL Kaplama çelik, sertleştirilmiş cam. Tasarım: Johan Kroon. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 55 inç. G150×D40×Y33cm. 402.133.11

11

BENNO TV sehpası

219 TL

07 BORGSJÖ TV sehpası 149 TL Ayarlanabilir raflar, ihtiyacınıza göre düzenleyin. Tasarım: Carina Bengs. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 60 inç. G150×D42×Y51cm. Beyaz 002.209.69 08 BRÄDA dizüstü bilgisayar desteği 34,99 TL Katlanabilen ayaklar eğimli çalışma yüzeyi sağlar. Melamin kaplama. Tasarım: Sarah Fager. G42×D30×Y21cm. Siyah/beyaz 401.486.22

09 VALLVIK TV sehpası/orta sehpa 199 TL Natürel cilalı masif çam. Azami yük: 45kg. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 40 inç. G118×D45×Y47cm.601.936.56 10 HEMNES TV sehpası 379 TL Natürel cilalı masif çam. Azami yük: 45kg. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 50 inç. G110×D47×Y57cm. Beyaz 001.775.55

11 BENNO TV sehpası 219 TL Natürel cilalı huş kaplama. Azami yük: 50kg. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 46 inç. G120×D39×Y42cm. 902.016.88 12 LIATORP TV sehpası 479 TL Lake. Tasarım: Carina Bengs. Azami yük: 100kg. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 50 inç. G145×D49×Y45cm. Beyaz 801.166.00


196

TV/Dolap ÇÖZÜMlERİ

01 BENNO DVD kulesi 59,99 TL Ayarlanabilir raflar; ihtiyacınıza göre düzenleyin. G20×D17×Y202cm. Beyaz 073.053.10 EKBY JÄRPEN/EKBY STILIG duvar rafı 49,99 TL/ad Lake ve masif ahşap. G119×D28×Y34cm. Beyaz 198.703.48 BENNO tekerlekli TV sehpası 129 TL Rahat hareket ettirmek için tekerlekli. Azami yük: 30kg. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 42 inç. G118×D38/42×Y51cm. Beyaz 502.031.04 BILLY kitaplık 89,99 TL/ad Ayarlanabilir raflar; ihtiyacınıza göre düzenleyin. G40×D28×Y202cm. Beyaz 400.857.14 02 BESTÅ kapaklı ve çekmeceli dolap kombinasyonu 707 TL Stoperli, kolay kapanan çekmeceler. TV sehpası: G240×D40×Y48cm. Duvar dolabı: G120×D20×Y64cm. Beyaz 698.945.54 03 HEMNES TV/dolap kombinasyonu 1.626 TL Masif ahşap; doğallık hissi verir. Natürel cilalı masif ladin ve sertleştirilmiş cam. Tasarım: Carina Bengs. G288×D37/47×Y197cm. Grikahverengi 999.055.08 04 DAVE dizüstü bilgisayar masası 49,99 TL Yükseklik ve eğimi ayarlanabilir masa tablası; ihtiyacınıza göre ayarlanabilir. Kaplama çelik ve lake. Tasarım: Karl Malmvall. Azami yük: 6kg. G60×D50×Y52–81cm. Kırmızı 101.518.14 05 EXPEDIT TV/dolap kombinasyonu 429 TL Raflar sağa veya sola yerleştirilebilir; size en uygun yeri seçin. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 55 inç. G185×D39×Y149cm. 199.178.69 LEKMAN kutular ayrı satılır. 06 VITTSJÖ TV sehpası 99 TL Kendinden yapışkanlı kablo klipsleri kablolarınızı düzenli ve gözden uzak tutar. Kaplama çelik, sertleştirilmiş cam. Tasarım: Johan Kroon. Azami yük: 40kg. Düz ekran TV için azami ekran boyu: 40 inç. G100×D40×Y33cm. Venge/cam 902.175.66

03

04

01 BENNO tekerlekli TV sehpası

129TL

İşte filmlerinizi, CD’lerinizi ve oyunlarınızı yerleştirmek ve tekrar tekrar düzenlemek için en uygun dolaplar. EXPEDIT TV/dolap kombinasyonu 459 TL 05

02

429TL

06

Oyun konsolunuzu ve diğer elektronik eşyalarınızı bu gözlere yerleştirmeye ne dersiniz?


198

DOLAP ÇÖZÜMLERİ

yeni

Bu dolaplarla istediğiniz kombinasyonu yaratabilirsiniz.

01

IKEA PS 2012, cam kapaklı dolap

06

02

12

999 TL

10

11 04

05

03

09

BILLY kitaplık

229 TL

“Bir duvar dolusu farklı boyda resim çerçevesini bir arada görünce aklımıza bu dolap fikri geldi. Her kapak, değerli eşyalarınızın etrafını saracak bir çerçeve gibi tasarlandı.”

13 07

08 LIATORP büfe

549 TL

Tasarımcılar: Anna Wallin Irinarchos ve Lisa Widén

01 BESTÅ kapaklı raf ünitesi 89 TL/ad G60×D40×Y38cm. Beyaz/gri-turkuaz 599.174.95 02 BESTÅ kapaklı raf ünitesi 119 TL/ad Panel kapaklarla eşyalarınızı gizleyin ve tozdan koruyun. G60×D40×Y64cm. Beyaz/gri-turkuaz 399.174.96 03 FÖRHÖJA duvar dolabı 29,99 TL/ad Lake G30×D25×Y30cm. Beyaz 701.771.99

04 VALLVIK kitaplık 199 TL Masif ahşap, doğal ve dayanıklı malzeme. Natürel cilalı masif çam. Tasarım: Carina Bengs. G80×D30×Y190cm. Venge 801.936.55 05 LERBERG raf ünitesi 49,99 TL Farklı derinliklerdeki raflar, biblolardan kitaplara kadar her şey için kullanılabilir. Kaplama çelik. Tasarım: Jon Karlsson. G60×D35×Y148cm. Koyu gri 701.147.53

06 HEMNES cam kapaklı dolap 479 TL Natürel cilalı masif çam ve sertleştirilmiş cam. G49×D37×Y197cm. Venge 501.762.66 07 JOSEF dolap 99 TL İç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Kaplama/galvanize çelik. G40×D35×Y86cm. Gri 001.689.90 08 LIATORP büfe 549 TL Arkada kablo çıkışı; tüm kabloları düzenler. Tasarım: Carina Bengs. G145×D48×Y87cm. Beyaz 801.165.96

09 BILLY kitaplık 229 TL Derin raflar büyük kitaplar için uygundur. Natürel cilalı dişbudak kaplama. G80×D39×Y202cm. 902.084.73 BILLY kitaplık için bkz. sayfa 30. 10 IKEA STOCKHOLM cam kapaklı dolap 749 TL Ayarlanabilir raflar, ihtiyacınıza göre düzenleyin. G75×D37×Y174cm. 001.037.91

11 yeni IKEA PS 2012, cam kapaklı dolap 999 TL Koleksiyonlarınızı ve sevdiğiniz eşyalarınızı çerçeveler, sergiler ve korur. Lake ve sertleştirilmiş cam. G73×D41×Y200cm. Beyaz 702.084.45 12 EXPEDIT açık raf ünitesi 374 TL Lake. Tasarım: Tord Björklund. G79×D39×Y149cm. 299.174.92

13 EXPEDIT açık raf ünitesi 99 TL Duvara asılabilir veya yerde durabilir; size en uygun kullanımı seçin. Natürel cilalı. Tasarım: Tord Björklund. G79×D39×Y79cm. Huş görünümlü 801.352.98 EXPEDIT raf ünitesine uygun kutular ayrı satılır. Tüm kitaplıklar ve dolaplar duvara sabitlenmelidir.


200

DOLAP ÇÖZÜMLERİ

01 BORGSJÖ cam kapaklı kitaplık 239 TL Kitaplığın alt kısmında bulunan sabit kablo düzenleme sistemi kabloları toplayarak gizler. Tasarım: Carina Bengs. G75×D32×Y181cm. Beyaz 799.077.25 02 VITTSJÖ açık raf sistemi 179 TL Sertleştirilmiş cam ve metal, dayanıklı olduğu kadar hafif ve ferah bir his de verir. Kaplama çelik, sertleştirilmiş cam. Tasarım: Johan Kroon. G100×D36×Y175cm. Venge 202.133.12 03 EXPEDIT kapaklı raf ünitesi 524 TL EXPEDIT kapakların değişik renkleri ve modelleri bulunur. Zevkinize uygun EXPEDIT raf ünitesini yaratmak için istediğiniz gibi düzenleyin. Tasarım: Tord Björklund. G185×D39×Y185cm. Beyaz/yeşil 999.081.87 EXPEDIT modellerini görmek için sizi en yakın IKEA mağazasına bekliyoruz. 04 BILLY kitaplık 329 TL Panel/cam kapaklar tozdan korur; eşyalarınızı sergilemenize ya da gizlemenize izin verir. Natürel cilalı dişbudak kaplama ve sertleştirilmiş cam. Tasarım: Gillis Lundgren/K Hagberg/M Hagberg. G80×D28×Y202cm. Venge 298.853.68 05 HEMNES cam kapaklı dolap kombinasyonu 1.307 TL Kabloların ve fişlerin toplanabilmesi için entegre kablo düzenleme sistemi; göz önünden kaldırın, el altında tutun. Natürel cilalı masif ladin, sertleştirilmiş cam. Tasarım: Carina Bengs. G147×D37×Y197cm. Venge 099.077.00 06 BESTÅ dolap kombinasyonu 666 TL Ayarlanabilir raflar; ihtiyacınıza göre düzenleyin. G240×D40×Y166cm. Beyaz/lila 299.078.17 07 IVAR raf/dolap kombinasyonu 887 TL Masif çam. G262×D50×Y124/179/226cm. 08 LIATORP cam kapaklı dolap 729 TL Panel/ cam kapaklar tozdan korur; eşyalarınızı sergilemenize ya da gizlemenize izin verir. Lake ve sertleştirilmiş cam. Tasarım: Carina Bengs. G96×D37×Y214cm. 298.426.23 Tüm kitaplıklar ve dolap üniteleri duvara sabitlenmelidir.

05

01

02 06 BESTÅ dolap kombinasyonu

666 TL

IVAR işlenmemiş masif çamdan yapılmıştır ve istediğiniz renge kolayca boyayabilirsiniz.

08

04

03

07 IVAR raf/dolap kombinasyonu

BILLY kitaplık 349 TL

329

TL

887 TL


202

KUTULAR

Kendi başına kullanabilir veya EXPEDIT kitaplık ve raf ünitelerinin içine yerleştirebilirsiniz.

Bir daha hiç görmek istemeyeceğiniz şeyleri buraya atabilirsiniz.

yeni IKEA PS 2012, çekmece, 4’lü set

01

129 TL

08

Asılabilir kutular sayesinde şimdi bütün boş duvarlar birer dolap!

09

02

KASSETT kapaklı kutu/2 ad

19 ,99TL 03

04 10

05 11

12

06

KVISSLE kapaklı kutu, 4’lü set

39 ,99TL

13

07

01 SKUBB kutu 29,99 TL/3 ad Kulpları sayesinde tutup çekmesi kolay. G31×D34×Y33cm. Lila 602.070.31 02 KNODD kapaklı çöp kutusu 22,99 TL/ ad Yan tarafındaki kanca sayesinde kapağı kutuya takarak, kutuyu kolayca doldurabilir veya boşaltabilirsiniz. Kaplama çelik. 16lt. 902.189.24 03 KASSETT kapaklı kutu 19,99 TL/2 ad Gazete, dergi, fotoğraflar veya diğer hatıra eşyalarını saklamak için uygun. G27×D35×Y18cm. Beyaz 202.242.83

04 KVARNVIK kapaklı kutu 49,99 TL Gazete, dergi, fotoğraflar veya diğer hatıra eşyalarını saklamak için uygun. G32×D35×Y30cm. Beyaz 301.967.41 05 KVARNVIK kapaklı kutu 19,99 TL CD’ler, oyunlar, şarj cihazları veya aksesuarları saklamak için ideal. G16×D29×Y15cm. Beyaz 301.967.36

06 PLUGGIS kapaklı kutu 22,99 TL Gazete, dergi, fotoğraflar veya diğer hatıra eşyalarını saklamak için uygun. Tasarım: Marcus Arvonen. G36×D29×Y18cm. Beyaz 802.346.94 07 KVISSLE kapaklı kutu, 4’lü set 39,99 TL Kalem, not kağıdı ve kartvizitlerinizi düzenli tutar. Ölçüler: 3 adet 11x11cm ve 1 adet 33x11.5cm. Boyanmış çelik ve mantar. Tasarım: Eva Lilja Löwenhielm. Beyaz 401.980.23

08 LEKMAN kutu 24,99 TL EXPEDIT kitaplık ve raf ünitesine uygun tasarlanmıştır. Plastik. Tasarım: Tord Björklund. G33×D37×Y33cm. Kırmızı 701.384.00 09 yeni IKEA PS 2012, çekmece, 4’lü set 129 TL Bu kutular saç tokaları, takılar ve diğer aksesuarlar için çok uygundur. Ölçüler: 1 adet (12x12x12cm), 1 adet (16x16x16cm), 1 adet (19x19x19cm) ve 1 adet (23x23x23cm). Bambu ve PET plastik. Tasarım: Sarah Fager. Değişik renklerde 602.065.45

10 PINGLA kapaklı kutu 7,99 TL/2 ad Gazete ve dergilerden giysilere, çocuğunuzun oyuncaklarına kadar her eşya için ideal. Natürel mukavva. G28×D37×Y18cm. Mavi 402.222.97 11 SAMLA kapaklı kutu 7,99 TL/ad Kapak hem içindekileri korur hem de kutuların üst üste oturmasını sağlar. Polipropilen plastik. Tasarım: Mia Gammelgaard. G39×D28×Y14cm. Siyah 599.030.16

12 KASSETT kapaklı kutu 12,99 TL/2 ad CD’ler, oyunlar, şarj cihazları veya masa aksesuarlarını saklamak için ideal. G16×D26×Y15cm. 402.243.19 13 KUPOL çekmece ünitesi 17,99 TL Çekmece ünitelerini birleştirerek veya üst üste koyarak ihtiyaçlarınıza uygun bir kombinasyon yaratabilirsiniz. Polipropilen plastik. Tasarım: Henrik Preutz. G27×D18×Y16cm. 001.980.39 Bütün dağınıklığınızı saklayacak çözümler mi arıyorsunuz? Her aradığınızı IKEA mağazalarında bulacaksınız.


204

ÇALIŞMA MASALARI

10

Bu köşe çalışma masasının ofis kullanımına uygunluğu test edilip onaylanmıştır. Sağlamlığı ve dayanıklılığı en yüksek kalite standartlarına uygundur.

2+8 YIL GARANTİ

VIKA AMON/VIKA ALEX masa

310 TL 08

01 BORGSJÖ çalışma masası

129 TL

02

09

03

05

10

04

11 VITTSJÖ dizüstü bilgisayar masası

12 06

99 TL

07 13

Yanına küçük bir keson ekleyerek daha büyük bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.

01 GALANT köşe çalışma masası, sol 419 TL Ofis kullanımı için test edilip onaylanmıştır; sağlamlığı ve dayanıklılığı en yüksek kalite standartlarına uygundur. Melamin ve çelik. G160×D120×Y60–82cm. 698.521.15 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 02 GALANT tekerlekli keson 429 TL Melamin. G45×D60×Y55cm. 502.116.13 03 ALEX tekerlekli keson 249 TL Lake. G67×D48×Y66cm. 401.962.41

Masa üzerinde yer açmak gerektiğinde bilgisayarınızı alt göze yerleştirebilirsiniz.

04 LIATORP çalışma masası 699 TL Lake arka yüzey sayesinde odanın istenilen yerine yerleştirilebilir. Lake. Tasarım: Carina Bengs. G145×D65×Y73cm. 301.036.76 05 BORGSJÖ çalışma masası 129 TL Masa tablası altındaki kablo rafı; priz ve kabloları gizler, çalışma alanının düzenli kalmasını sağlar. Tasarım: Carina Bengs. G90×D52×Y73cm. 602.209.71

06 MICKE tekerlekli keson 149 TL Lake arka yüzey sayesinde odanın istenilen yerine yerleştirilebilir. Lake ve çelik. Tasarım: Henrik Preutz. G35×D50×Y75cm. 202.216.18 07 MICKE çalışma masası 99 TL Arkada kablo çıkışı ve özel bölme; kabloları gizler. Lake ve çelik. Tasarım: Henrik Preutz. G73×D50×Y75cm. 602.216.16

08 VIKA AMON/VIKA ALEX masa 310 TL Lake. Tasarım: Johanna Asshoff. U120×G60×Y105cm. Beyaz/yeşil 399.048.42 09 MICKE köşe çalışma masası 349 TL Kablo çıkışlı üst raf; yazıcı gibi cihazların kolayca kullanılmasını sağlar. Lake ve çelik. G100×D100×Y151cm. 401.800.61

10 VIKA GLASHOLM/VIKA ADILS masa 99 TL Sertleştirilmiş camdan, lekelere dayanıklı ve temizliği kolay masa tablası. Sertleştirilmiş cam ve çelik. Azami yük: 50kg. U99×G52×Y71cm. Mavi/metalik gri 099.037.83 11 MALM çekme panelli çalışma masası 239 TL Çekmeli panel ekstra çalışma alanı sağlar. Lake. G151×D65×Y72cm. Beyaz 702.141.92

ISALA çalışma masasının çekmecesinde delikli metalden özel bir dizüstü bilgisayar rafı bulunur. Böylece fazla ısınma sorunu olmadan çekmecenin içinde bilgisayarınızı şarj edebilirsiniz.

12 VITTSJÖ dizüstü bilgisayar masası 99 TL Sertleştirilmiş cam ve metal, çok dayanıklıdır aynı zamanda ince hatları sayesinde ferah bir görünüm verir. Çelik, sertleştirilmiş cam. G100×D36×Y72cm. 802.213.52 13 ISALA dizüstü bilgisayar masası 479 TL Kolay kablo düzenlemesi için arkası açıktır. Lake. G80×D45×Y74cm. 302.041.85 Hayalinizdeki masayı bulamadınız mı? IKEA mağazalarına bekliyoruz.


ÇALIŞMA SANDALYELERİ

206

Ofis onaylı bu sandalyenin bel desteği vardır. Saatlerce çalışsanız (veya oyun oynasanız) bile sırtınız rahat eder.

Bu sandalyenin farklı masa tablaları ve ayaklarıyla uyumlu renkleri tasarlanmıştır. Tüm seçenekleri görmek için IKEA mağazalarına bekliyoruz.

01

06

TORKEL dönen sandalye 179 TL

09 05

139 TL

10

04

07

03

02 ALRIK dönen sandalye

49 ,99 TL

01 MARKUS dönen sandalye 379 TL Rahat oturmanız için ayarlanabilen ve kilitlenebilen eğim fonksiyonu. Ofis kullanımı için test edilip onaylanmıştır. Kılıf: %100 yün. Tasarım: Henrik Preutz. Azami yük: 110kg. Oturma yeri: G53×D47×Y40–57cm. 501.788.59 02 ALRIK dönen sandalye 49,99 TL Rahat oturmanız için yüksekliği ayarlanabilir. Oturma yeri: polipropilen plastik/ G39×D37×Y40–51cm. 402.141.17

GREGOR dönen sandalye

189 TL

03 GREGOR dönen sandalye 189 TL Minder kılıfı çıkartılabilir ve yıkanabilir; temiz tutması kolay. Tasarım: Andrew Shove. Oturma yeri: G45×D47×Y42–53cm. 801.931.94 04 VILGOT dönen sandalye 159 TL Bel desteği ile sırt bölgenize ekstra destek sağlar. Ofis kullanımı için test edilip onaylanmıştır. Kılıf: %100 polyester. Tasarım: Henrik Preutz. Oturma yeri: G47×D48×Y47–60cm. 601.931.85

08 SNILLE dönen sandalye

59,99TL

05 FINGAL dönen sandalye 99 TL Rahat oturmanız için yüksekliği ayarlanabilir. Azami yük: 110kg. Oturma yeri: G49×D42×Y38–50cm. 901.965.97 Eğilin, doğrulun, dönün, yaslanın... Kaliteyi IKEA mağazalarında hissedin.

06 TORBJÖRN dönen sandalye 99 TL Oturma yeri/sırt: %100 polyester. Tasarım: J Jelinek. Oturma yeri: G40×D43×Y42–50cm. 502.179.07 07 SKRUVSTA dönen sandalye 279 TL Rahat oturmanız için yüksekliği ayarlanabilir. Kılıf: suni deri. Oturma yeri: G48×D45×Y47– 55cm. Idhult beyaz 400.731.79

08 SNILLE dönen sandalye 59,99 TL Rahat oturmanız için yüksekliği ayarlanabilir. Oturma yeri: polipropilen plastik/ G45×D39×Y39–51cm. 798.982.69 09 MALKOLM dönen sandalye 219 TL Kauçuk kaplama tekerlekler; tüm zeminlerde rahat hareket sağlar. Kılıf: suni deri. Tasarım: Ola Wihlborg. Azami yük: 110kg. Oturma yeri: G52×D45×Y45–58cm. 501.968.01

10 TORKEL dönen sandalye 139 TL Rahat oturmanız için yüksekliği ayarlanabilir. Ev kullanımı için test edilmiş ve onaylanmıştır. Kılıf: suni deri. Oturma yeri: G49×D42×Y40– 52cm. 002.124.84


Tasarım: Henrik Preutz

VILGOT dönen sandalye 159 TL Rahat oturma pozisyonu için yüksekliği ayarlanabilir. Kauçuk kaplama tekerlekler her zeminde rahat hareket sağlar. Kılıf: %100 polyester. Azami yük: 110kg. Oturma yeri: G47×D48×Y47–60cm. Siyah 601.931.85 Diğer renkler: Mavi 601.931.90 Kırmızı 801.931.89

159

TL

Birden modunuzu değiştirecek. Odaların boş ve karanlık köşeleri yumuşak ışıkla buluşsun.

HOLMÖ yer lambası 27,99 TL Kağıt ve çelik. Başlık çapı: 22, Y117cm. 301.841.68

27

,99 TL


210

AYDINLATMA

Bu aydınlatma akıllı iç tasarımı sayesinde LED ışığı yayar ve tepeden yumuşak bir aydınlık verir.

Bir parça kağıttan ve çevreye dost LED’den oluşan bu lamba, evinizi bakmaya doyulmaz ışık desenleriyle dolduracak.

01

yeni

yeni 06

yeni 05

Sınır tanımayan tasarımlar.

10

LED’in mükemmelliği; diyotların küçüklüğünden, hiç bozulmamasından ve çok az ısınmasından kaynaklanıyor. Bu özellikler, bir de LED’in diğer ampul türlerinden daha sürdürülebilir olmasıyla birleşince, tasarımcılarımızın fikirleri havalarda uçuşmaya başladı! Bu yeni teknoloji sayesinde çok daha küçük aydınlatmalar tasarlamak, ışığı daha eşit yaymak ve daha önce hiç düşünülmemiş yerlere aydınlatmalar yerleştirebilmek mümkün oldu. Bir aydınlatmamız Hong Kong’daki bir duş başlığından, diğeri balıkgözü kamera merceğinden esinlenilerek tasarlandı. Sınır tanımayan tasarımlar, LED sayesinde hayat buldu!

02

yeni IKEA PS 2012, LED yer lambası

09 07

VÄSTER LED tavan lambası

179 TL

299 TL

08

03

yeni 04

Bu ayarlanabilir gövdeli ve düz başlıklı aydınlatma, çok az yer kaplıyor ama kocaman aydınlatıyor.

01 yeni IKEA PS 2012, LED tavan lambası 299 TL Dikey aydınlatma sağlar; yemek masası veya sehpa aydınlatmak için ideal. Çelik. Tasarım: Henrik Preutz. Çap: 45, Y15cm. 602.117.83 02 yeni IKEA PS 2012, LED yer lambası 299 TL Balerin tütüsünden ilham alınarak tasarlanmıştır; kabarık kumaş, lamba kapalıyken bile odaya yumuşaklık verir. 802.077.61

03 yeni IKEA PS 2012, LED duvar lambası 129 TL Duvardan uzanan uzun kol sayesinde lamba farklı mesafelerde rahatlıkla kullanılabilir. 602.116.98 04 VIKT LED duvar spotu 69,99 TL Kaplama alüminyum ve plastik. G9.5×Y11.5cm. 101.906.17 05 yeni SOLKULLEN LED tavan lambası 99 TL Tavanda ve duvarda dekoratif desenler yaratır. 402.047.69

06 yeni KLOR LED tavan lambası 279 TL 301.806.84 07 TISDAG LED çalışma lambası 149 TL Kaplama çelik ve plastik. Y58cm. 101.968.60 08 TIVED LED yer lambası 179 TL Esnek kol; ışığı ihtiyacınıza göre ayarlamanızı kolaylaştırır. 001.809.68

09 VÄSTER LED tavan lambası 179 TL Plastik ve çelik. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. 202.087.06 10 IKEA STOCKHOLM LED yer/okuma lambası 299 TL Nikel kaplama çelik. Tasarım: Ehlén Johansson. Y140cm. 701.660.11 IKEA mağazalarına gelin ve aydınlanın!


212

AYDINLATMA

LED’in ömrü 25.000 saattir ve akkor (standart) ampullerden %85 daha az elektrik harcar.

Kağıt abajurlarla, hoş ve yumuşacık bir ışık çok daha düşük fiyata.

HOLMÖ yer lambası

02

27 ,99 TL 01

11

10

08 12 05

06

09

03

07

04 JANSJÖ LED kıskaçlı spot lamba/ad 57,95 TL

34 ,99TL

01 ONSJÖ LED tavan lambası 149 TL LED tüpler zarif ışık oyunları yapar ve havada ateş böcekleri uçuşuyormuş gibi görünür. 902.112.63 02 HÄGGÅS LED tavan lambası 159 TL Her parçanın ucunda LED’ler ışıldar. Çap: 60, Y50cm. 402.077.44 03 JANSJÖ LED kıskaçlı spot lamba 34,99 TL/ad Lake çelik, alüminyum ve polikarbonat plastik. Y40cm. Turuncu 102.372.57 Siyah 801.631.92 Beyaz 002.137.80

04 STRANNE LED masa lambası 119 TL Esnek parçalar sayesinde lambayı istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Y77cm. 101.736.70 05 TIVED LED çalışma lambası 69,99 TL/ad Esnek kol; ışığı ihtiyacınıza göre ayarlamanızı kolaylaştırır. Y60cm. 001.809.49 06 ARÖD yer/okuma lambası 129 TL Başlık çapı: 15, Y126cm. 501.477.83 Daha fazla çeşit için IKEA mağazalarına bekliyoruz.

07 VÄTE yer lambası 79,99 TL Işığı yayar; genel aydınlatma sağlar. Kaplama çelik ve kağıt. Çap: 40, Y93cm. 601.619.95 08 ALÄNG yer lambası 99 TL Yüksekliği ayarlanabilir; ihtiyaca göre düzenleyin. Çelik, polistren plastik ve kağıt. Başlık çapı: 31cm. Y116–158cm. 200.291.49 09 SÖRE yer lambası 59,99 TL Yumuşak ışık yayar. Başlık çapı: 30, Y100cm. 402.044.82

10 IKEA 365+ BRASA yer/okuma lambası 199 TL İki farklı seviyede aydınlatma sağlar; ışık yoğunluğunu ihtiyacınıza göre ayarlayın. Başlık çapı: 13, Y131cm. 201.488.21 11 HOLMÖ yer lambası 27,99 TL Başlık çapı: 22, Y117cm. 301.841.68 12 KVART duvar lambası/kıskaçlı spot 12,99 TL Başlık çapı: 8.5cm. 601.524.44


214

AYDINLATMA

Abajur başlığınızı değiştirmek, evinizi yenilemenin en kolay yoludur. 03

04

07

yeni

08

01

02 10

09

LAMPAN masa lambası

9 ,99 TL 11

05

yeni GAVIK masa lambası

39,99TL

06 Bu lambanın akıllı paketi sayesinde, fiyatı bir harika!

01 yeni LYRIK masa lambası 84,99 TL Işığı dekoratif bir şekilde yayar. Kaplama çelik ve %100 pamuk. Çap: 24, Y52cm. 601.959.76 02 ÅRSTID masa lambası 59,99 TL Kumaş abajur; ışığı dekoratif bir şekilde yayar. Başlık çapı: 22, Y56cm. 101.638.69 03 TRÅL çalışma lambası 59,99 TL Işığın kolay yönlendirilmesini sağlayan ayarlanabilir kol ve başlık. Başlık çapı: 9, Y64cm. 701.585.39

04 yeni VIDJA masa lambası 49,99 TL Kumaş abajur; ışığı dekoratif bir şekilde yayar. %52 pamuk, %48 viskoz ve polistren plastik. Çap: 19, Y48cm. Pembe 202.235.56 05 LAMPAN masa lambası 9,99 TL Plastik. Başlık çapı: 19, Y29cm. 100.960.97 06 VÄTE masa lambası 19,99 TL Yumuşak ışık verir. Galvanize çelik ve kağıt. Başlık çapı: 22, Y26cm. 101.615.54

07 EKARP masa lambası ayağı 40 TL Çelik ve alüminyum. Tasarım: Maria Vinka. Y30cm. 501.802.11 SKEBY abajur başlığı 24,99 TL %100 pamuk, polistren plastik ve çelik. Çap: 23cm. 002.270.89 08 KLABB masa lambası 79,99 TL Kumaş abajur; ışığı dekoratif bir şekilde yayar. Alüminyum ve %100 polyester mikro-elyaf. G24×D13×Y44cm. 302.150.18

09 NYFORS çalışma lambası 119 TL Işığın kolay yönlendirilmesini sağlayan ayarlanabilir kol ve başlık. Nikel kaplama çelik, %65 polietilen ve %35 polyester. Başlık çapı: 14, Y83cm. 401.245.84 10 FILLSTA masa lambası 29,99 TL Yumuşak ışık yayar. Plastik ve alüminyum. Çap: 27, Y31cm. 201.544.16 11 yeni GAVIK masa lambası 39,99 TL Cam. Çap: 18, Y21cm. 002.133.08

“Klasik bir lambayı tamamen camdan tasarlayarak modern bir tarz yakalamak istedim. Başlığın camı ile lambanın ayağı üst üste geldiğinde, ışığın kırılması gölgeli bir etki yaratıyor.” Tasarım: Helena Svensson


216

AYDINLATMA

MELODI tavan lambası

02

JÄRA abajur başlığı

12 ,99 TL

39,99TL

03

yeni

06

07

01

Evinizi yenilemenin en etkili yollarından biri yeni aydınlatmalardır.

08

10

09

04

05

01 TORNA tavan lambası 179 TL Hem doğrudan aydınlatır hem de ışığı yayar. Yemek masası aydınlatması için ideal. Huş kontrplak ve polipropilen plastik. Tasarım: Ehlén Johansson. Çap: 27, Y56cm. 901.366.12 02 MELODI tavan lambası 12,99 TL Doğrudan aydınlatma sağlar; yemek masası veya bar aydınlatması için ideal. Polikarbonat plastik/plastik polistren/PVC plastik. Tasarım: Monika Mulder. Çap:28, Y26cm. 000.379.80

03 yeni LYRIK abajur başlığı 49,99 TL Kumaş abajur; ışığı dekoratif bir şekilde yayar. Kaplama çelik ve %100 pamuk. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 36cm. 501.959.72 HEMMA kablo seti 7 TL U1.8m. Beyaz 000.678.54

04 HEKTAR tavan lambası 169 TL Doğrudan aydınlatma sağlar; yemek masası veya bar aydınlatması için ideal. Çelik ve alüminyum. Tasarım: Ola Wihlborg. Çap: 47cm. 602.152.05 05 FOTO tavan lambası 29,99 TL Doğrudan aydınlatma sağlar; yemek masası veya bar aydınlatması için ideal. Cilalı alüminyum. Çap: 38cm. 801.258.12

06 JÄRA abajur başlığı 39,99 TL Kumaş abajur; ışığı dekoratif bir şekilde yayar. %100 pamuk ve plastik. Çap: 45, Y29.5cm. Gri 202.286.29 HEMMA kablo seti 7 TL U1.8m. Beyaz 000.678.54 07 VÄTE tavan lambası 69,99 TL Işığı yayar; genel aydınlatma sağlar. Kağıt, çelik ve plastik. Tasarım: Maria Vinka. Çap: 72, Y27cm. Beyaz 401.760.59

08 IKEA 365+ BRASA tavan lambası 119 TL Doğrudan aydınlatma sağlar; yemek masası veya orta sehpa aydınlatması için ideal. Çelik, polikarbonat plastik ve eloksallı alüminyum. Tasarım: A Nilsson/H Preutz/T Eliasson. Çap: 45, Y22cm. Kırmızı 801.384.14 09 SÖDER tavan lambası 229 TL Yumuşak ışık yayar. Cam ve çelik. Tasarım: P Amsell/B Berlin. Çap: 72, Y80cm. 501.956.89

10 SÖDER tavan lambası 89,99 TL Evinize ışıltı ve şıklık katar. Cam ve çelik. Tasarım: P Amsell/B Berlin. Çap: 14, Y30cm. 701.956.93 Aradığınız her çeşit aydınlatma IKEA mağazalarında.


218

YEMEK MASALARI

STORNÄS yemek masası

599

TL 02

Gerektiğinde açın, kullanılmadığında katlayıp kapatın.

07

01 TRANETORP yemek masası

599 TL 03

08

09

04 10

yeni IKEA PS 2012, yemek masası

399 yeni

TL

11

BJURSTA yemek masası 06

399 TL

05

12

Ayakları çekin, sandalyeler ve tabaklar için ekstra alan yaratın. İşte INGATORP akşam yemeğine arkadaşlarınızı ağırlamak için hazır!

01 STORNÄS yemek masası 599 TL 4-6 kişilik. Açılabilir masa; ihtiyacınıza göre ayarlayın. Boyanmış ve natürel cilalı masif çam. Tasarım: Carina Bengs. U147/204×D95×Y74cm. 401.768.46 02 TORSBY yemek masası 199 TL 2 kişilik masa. Boyanmış ve natürel cilalı dişbudak kaplama/krom kaplama çelik. Tasarım: Carl Öjerstam. U85×G85×Y75cm. 898.897.35

03 DOCKSTA yemek masası 479 TL 4 kişilik masa. Lake. Çap: 105, Y75cm. 400.636.32 04 NORDEN katlanabilir masa 399 TL 2-4 kişilik. Açılabilir masa; ihtiyacınıza göre ayarlayın. Natürel cilalı masif huş. Tasarım: Mikael Warnhammar. U26/89/152×G80×Y74cm. 201.047.18

Masa tablası, dayanıklı bir malzeme olan bambudur.

05 yeni INGATORP yemek masası 649 TL 4-6 kişilik. Açılabilir masa; ihtiyacınıza göre ayakları çekerek masayı uzatabilirsiniz. Lake. Tasarım: Carina Bengs. U155/215×G87×Y74cm. Beyaz 702.214.23 06 yeni IKEA PS 2012, yemek masası 399 TL 2-4 kişilik. Bambu ve alüminyum. Tasarım: Jon Karlsson. U74/106/138×G80×Y74cm. 202.068.06

07 BJURSTA duvara monte katlanabilir masa 99 TL Katlandığında pratik bir rafa dönüşür. Natürel cilalı dişbudak kaplama ve çelik. G90×D50cm. 802.175.24 08 TRANETORP yemek masası 599 TL 4-6 kişilik. Açılabilir masa; ihtiyacınıza göre ayakları çekerek masayı uzatabilirsiniz. Renkli cilalı masif meşe ve meşe kaplama. Tasarım: Ola Wihlborg. U143/203×G90×Y74cm. 602.066.11

09 TORSBY yemek masası 359 TL 4 kişilik masa. Krom kaplama çelik ve sertleştirilmiş cam. Tasarım: Carl Öjerstam. U135×G85×Y74cm. 598.929.37 10 MELLTORP yemek masası 89 TL 2 kişilik masa. Melamin ve çelik. U75×G75×Y74cm. 598.499.77 Aradığınızı bulamadınız mı? Tüm renk ve çeşitleri görmek için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.

11 BJURSTA yemek masası 399 TL 4-8 kişilik. Açılabilir yemek masası; ihtiyacınıza göre ayarlayın. Boyalı ve natürel cilalı dişbudak kaplama. Tasarım: Tord Björklund. U140/180/220×D84×Y74cm. 301.162.64 12 MUDDUS katlanabilir masa 99 TL 1-2 kişilik. Açılıp kapanabilen sürgülü masa; ihtiyaca göre ayarlayın. Melamin. U48/92×G60×Y74cm. 101.600.74


220

YEMEK MASASI SANDALYELERİ

İç içe geçen ve çok az yer kaplayan fazladan birkaç tabure, arkadaşlar sürpriz yapıp geldiğinde çok işe yarar.

89,99TL

04

yeni

VILMAR sandalye

yeni

03

SIGURD sandalye

12

05

129 TL

02

01

13 11

yeni 14

Uzun sofra sohbetleri sırasında sırtınız hiç ağrımasın, keyfiniz hiç bozulmasın diye bu sandalyenin arkasını yüksek tasarladık.

10 06

“Ahşap-plastik kompozit yeni sandalyemizde, iki malzemenin en iyi özellikleri buluştu. Hem plastiğin kusursuz tasarım kalitesi hem de ahşap kompozitin düşük karbondioksit salınımı bir araya geldi.”

16

Tasarım: Marcus Arvonen

15

07

17

09

08 18

01 VILMAR sandalye 89,99 TL İç içe geçebilir, kullanılmadığında az yer kaplar. Tasarım: Johanna Jelinek. G52×D55×Y89cm. Beyaz 198.897.48 02 yeni IKEA PS 2012, tabure 89,99 TL/ad Lake. Tasarım: Lisa Norinder. Oturma yeri çapı: 35, Y65cm. Mavi 202.067.88 Siyah 602.067.86 Sarı 402.067.92 03 NORRNÄS sandalye 149 TL Masif huş; sert yüzeye sahip, doğal dayanıklı ahşap. Tasarım: Mikael Warnhammar. G42×D53×Y94cm. 601.775.00

04 yeni IKEA PS 2012, kolçaklı ve yüksek sırtlı sandalye 199 TL Masif huş ve çelik. G58×D58×Y97cm. 002.067.94 05 INGOLF sandalye 139 TL G43×D52×Y91cm. Natürel cilalı masif kayın ve kauçuk ağacı. Tasarım: Carina Bengs. 701.032.50 06 REIDAR sandalye 129 TL İç içe geçebilir, kullanılmadığında az yer kaplar. Alüminyum. G49×D50×Y78cm. 701.775.09 07 TOBIAS sandalye 159 TL Oturma yeri ve sırt kısmı esnektir, yaylanır; sabit oturmayı önler ve rahattır. Krom kaplama çelik ve plastik. G55×D56×Y82cm. 901.853.20

08 MARIUS tabure 14,99 TL/ad İç içe geçebilir, kullanılmadığında az yer kaplar. Çap: 32, Y45cm. Mavi 002.182.40 09 NISSE katlanan sandalye 29,99 TL/ad Krom kaplama çelik ve plastik. Tasarım: Lisa Norinder. G45×D47×Y76cm. Mavi 502.217.11 10 HENRIKSDAL sandalye 149 TL Boyalı ve natürel cilalı masif meşe ve %100 pamuk. G51×D58×Y97cm. Venge/Blekinge beyaz 498.500.61

11 ELMER sandalye 139 TL/ad Polikarbonat plastik ve ABS çelik. G50×D46×Y70cm. 901.964.89 12 BÖRJE sandalye 89,99 TL Boyalı ve natürel cilalı masif kayın ve %100 pamuk. G44×D55×Y100cm. 301.168.48 Renginden çok emin değil misiniz? Tüm renkler ve modeller IKEA mağazalarında. 13 SIGURD sandalye 129 TL Renkli cilalı masif meşe ve meşe kaplama. G46×D46×Y78cm. Beyaz boyalı meşe 402.011.48

14 yeni IKEA PS 2012, kolçaklı sandalye 149 TL Ahşap plastik kompozit. Tasarım: Marcus Arvonen. G52×D46×Y76cm. Siyah 702.068.04 15 yeni PREBEN sandalye 199 TL Rahatınız için minderli oturma yeri ve arkalık. Sabit kılıf: sentetik elyaf/pamuk ve yün. Tasarım: C Halskov/H Dalsgaard. G45×D51×Y90cm. 602.013.31 16 KAUSTBY sandalye 99 TL Boyalı ve natürel cilalı masif çam. G44×D48×Y103cm. Grikahverengi 801.822.42

17 BERNHARD sandalye 299 TL Oturma yeri yaylı; sabit oturmayı önler ve çok rahattır. Krom kaplama çelik ve deri. G45×D50×Y77cm. Kavat yeşil-sarı 402.038.78 18 NILS kolçaklı sandalye 199 TL Çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir kılıf; temizliği kolay. %100 pamuk. G60×D57×Y80cm. Siyah/ Blekinge beyaz 498.487.04


TOBIAS sandalye 159 TL Oturma ve sırt yeri yaylanır; rahat oturmanızı sağlar. Krom kaplama çelik ve plastik. G55×D56×Y82cm. Gri/krom kaplama 901.853.20 Diğer renk: Şeffaf/krom kaplama 201.150.38

159 TL

SKOJA bardak 1,99 TL/ad Cam. Tasarım: Henrik Preutz. 31cl. Lila 801.872.54 Mavi 202.407.68 Turkuaz 002.407.69

1,99TL

Tasarım: Carl Öjerstam


224

YEMEK TAKIMLARI

01

09

10

03

02

TRYGG servis kasesi/ad

5 ,99 TL 04

11

Kendi peçetelerinizi dikmek çok ama çok kolay!

IKEA 365+ çay fincanı ve tabağı 8,50 TL

7,99TL

05 12

14

06 ÖVERENS tabak/ad

9,99TL

13 08

TRIVSAM tabak/ad

14,99TL

15

16

07

01 IKEA 365+ tabak 17,99 TL/ad Porselen. Tasarım: Susan Pryke. U31×G26cm. Beyaz 263.128.10 02 IKEA 365+ tatlı/kahvaltı tabağı 4,99 TL/ad Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. U18×G18cm. Bej 000.301.96 03 BRUKBAR bardak 2,99 TL/ad Cam. Tasarım: Maria Vinka. 27cl. Yeşil 102.333.39

04 IKEA 365+ kase 4,99 TL/ad Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 13cm. Beyaz 901.334.87 05 yeni ÖVERENS tabak 14,99 TL/ad Seramik. Tasarım: M Vinka/S Edholm/L Ullenius. Çap: 31cm. Yeşil/beyaz 402.097.24 06 yeni ÖVERENS tabak 9,99 TL/ad Seramik. Tasarım: M Vinka/S Edholm/L Ullenius. Çap: 27cm. Beyaz/yeşil 102.097.25

07 yeni ÖVERENS kase 7,99 TL/ad Seramik. Tasarım: M Vinka/S Edholm/L Ullenius. Çap: 16cm. Beyaz/yeşil 502.097.28 08 TRYGG küçük servis kasesi 3,99 TL/ad Cam. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. Çap: 17cm. 502.161.06

09 IKEA 365+ 3 katlı servis tabağı 29,99 TL Tabaklar ayrılabilir; istediğiniz şekilde ve yükseklikte ayarlayabilirsiniz. Cam ve paslanmaz çelik. Tasarım: Lovisa Wattman. U31×G27×Y34cm. 401.017.33. 10 TRYGG servis kasesi 5,99 TL/ad Cam. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. Çap: 28cm. 201.324.53

11 IKEA 365+ çay fincanı ve tabağı 7,99 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. 36cl. Beyaz 863.210.10 12 TRIVSAM kase 6,99 TL/ad Seramik. Tasarım: Jon Eliason. Çap: 17cm. Beyaz 001.873.71 13 TRIVSAM tabak 14,99 TL/ad Seramik. Tasarım: Jon Eliason. Çap: 32cm. Beyaz 901.874.18 14 POKAL bardak 5,99 TL/6 ad Sıcak içecekler için de uygun. Cam. 15cl. 600.817.34

15 IKEA 365+ servis tabağı 14,99 TL Masif huş. Tasarım: Lovisa Wattman. U42×G22cm. 601.017.32 16 IKEA 365+ servis tabağı 24,99 TL Yer kaplamaz; aynı serinin küçük ve büyük boyları iç içe geçebilir. Feldispat porselen. Tasarım: Lovisa Wattman. U36×G20cm. Beyaz 801.013.35 Mükemmel sofralar kurun. Fikir edinmek için IKEA mağazalarına bekliyoruz.


226

YEMEK TAKIMLARI

02

“Bu bardağı özellikle büyük tasarladım ki, içinde çın çın ses çıkaracak bolca buza yer olsun. Bir de üzerindeki kesimler sayesinde ışık vurduğunda pırıl pırıl parlasın.”

01 12

03

Tasarım: Sarah Fager

13

yeni FRASERA viski bardağı/ad

3,99TL FORSLA çukur tabak/ad

04

9,99TL

14

05

16

15

06

17 Karaf 5,95 TL

4 ,99 TL

18 09

07

10 08 11

19

01 ARV çukur tabak 7,99 TL/ad Toprak. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 26cm. Beyaz 601.878.58 02 HEDERLIG beyaz şarap kadehi 3,99 TL/ad Cam. Tasarım: Anne Nilsson. 36cl. 801.548.71 03 ARV tatlı/kahvaltı tabağı 5,99 TL/ad Seramik. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 22cm. Beyaz 401.878.64

04 ARV tabak 14,99 TL/ad Seramik. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 32cm. Beyaz 601.882.64 05 ARV tabak 6,99 TL/ad Seramik. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 28cm. Pembe 702.096.52 06 LÖNSAM karaf 4,99 TL/ad Cam. Tasarım: Henrik Preutz. 1lt. 202.135.43 07 GODTA kase 5,99 TL/ad Sertleştirilmiş cam. Tasarım: S Sundling/S Edholm/L Ullenius. Çap: 11cm. Eflatun 302.195.68

08 IDEELL kase 5,99 TL/ad Sertleştirilmiş cam. Tasarım: S Sundling/S Edholm/L Ullenius. Çap: 11cm. Pembe/yeşil 102.126.43 09 ARV kase 5,99 TL/ad Seramik. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 15cm. Pembe 602.229.70 10 ARV tatlı/kahvaltı tabağı 5,99 TL/ad Seramik. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 22cm. Pembe 102.096.45 11 ARV tabak 6,99 TL/ad Seramik. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 28cm. Beyaz 201.878.60

12 FÄRGRIK tatlı/kahvaltı tabağı 4,99 TL/ad Sertleştirilmiş seramik. Tasarım: Maria Vinka. Çap: 21cm. Koyu eflatun 401.316.45 13 yeni FRASERA viski bardağı 3,99 TL/ad Cam. Tasarım: Sarah Fager. 30cl. 002.087.88 14 FÄRGRIK kase 3,99 TL/ad Sertleştirilmiş seramik. Tasarım: Maria Vinka. Çap: 16cm. Koyu eflatun 801.316.53

15 FORSLA çukur tabak 9,99 TL/ad Dış yüzeydeki renk geçişleri tabağa hareket verir. Sertleştirilmiş seramik. Tasarım: Ebba Strandmark. Çap: 20cm. Eflatun 201.966.09 16 FORSLA servis tabağı 27,99 TL/ad Dış yüzeydeki renk geçişleri tabağa hareket verir. Sertleştirilmiş seramik. Çap:35cm. 201.875.63 17 FABULÖS bardak 6,99 TL/ad El yapımı; her bardak birbirinden farklıdır. Cam. Tasarım: Gunnel Sahlin. 30cl. Eflatun 001.869.51

18 FORSLA küçük kase 7,99 TL/ad Dış yüzeydeki renk geçişleri tabağa hareket verir. Sertleştirilmiş seramik. Tasarım: Ebba Strandmark. Çap: 13cm. Eflatun 401.875.62 19 NÄRHET kırmızı şarap kadehi 4,99 TL/ad El yapımı, üfleme cam. Her kadeh birbirinden farklıdır. Cam. Tasarım: Gunnel Sahlin. 28cl. 801.545.12 Mükemmel kurulmuş bir sofra bütün havayı değiştirir. İlham almak için IKEA mağazalarına bekliyoruz.


228

YEMEK TAKIMLARI

01

02

03

10

11 12 HEDERLIG şampanya kadehi/ad

3,99TL

FABULÖS bardaklar üfleme camdır ve renkli noktalar tek tek elle işlenmiştir. Her bardak birbirinden farklıdır. 04 GODTA çukur tabak/ad

7,99TL

05

13

14

15 06

16

08 07

17 09

01 POKAL bardak 2,99 TL/ad Sertleştirilmiş cam. 25cl. Beyaz 602.161.01 02 BÄRBAR tepsi 14,99 TL Lamine karton. Tasarım: S Edholm/L Ullenius. U33×G33cm. Kuş desenli 801.497.85 03 GODTA kupa 4,99 TL/ad Sertleştirilmiş cam. Tasarım: S Sundling/S Edholm/L Ullenius. 21cl. Turkuaz 402.195.63

04 GODTA çukur tabak 7,99 TL /ad Sertleştirilmiş cam. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 25cm. Turkuaz 302.160.27 05 IKEA 365+ kase 5,99 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 16cm. Beyaz 801.334.83 06 GODTA tabak 9,99 TL Sertleştirilmiş cam. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 27cm. Turkuaz 502.160.31

07 IKEA 365+ tatlı/kahvaltı tabağı 5,99 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 21cm. Beyaz 001.334.77 08 BRUKBAR bardak 2,99 TL/ad Cam. Tasarım: Maria Vinka. 27cl. 902.333.40 09 IKEA 365+ çukur tabak 8,99 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 30cm. Beyaz 201.161.70

10 FABULÖS bardak 6,99 TL/ad El yapımı; her bardak birbirinden farklıdır. Cam. Tasarım: Gunnel Sahlin. 30cl. Turkuaz 101.869.55 11 LEENDE karaf 14,99 TL/ad Üfleme cam, her bir karaf birbirinden farklıdır. Cam. Tasarım: Anne Nilsson. 1.2lt. Beyaz 301.872.42 12 HEDERLIG şampanya kadehi 3,99 TL/ad Cam. Tasarım: Anne Nilsson. 22cl. 401.548.73

13 IKEA 365+ espresso fincanı ve tabağı 4,99 TL/ad Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. 5cl. Açık turkuaz 301.694.60 14 IKEA 365+ kase 4,99 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 13cm. Açık turkuaz 301.334.90 15 IKEA 365+ tabak 15,99 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 32cm. Beyaz/Açık turkuaz 401.334.75

16 IKEA 365+ tabak 7,99 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 27cm. Beyaz 862.871.10 17 IKEA 365+ kase 5,99 TL Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 16cm. Açık turkuaz 101.334.72


PİŞİRME AKSESUARLARI

230

15 2+13 YIL GARANTİ

02

08 IKEA 365+ kapaklı tencere 07

32,99TL

03 IKEA 365+ kapaklı sos tenceresi 32,95 TL

27

01

Paslanmaz çelikten üretilen bu tencere yıllarca yeniliğini korur. İndüksiyonlu ocaklarda kullanıma da uygundur.

,99 TL

Yemeğin yanıp, altını tutmasını önlemek için üç kat metalden üretilmiştir. 09 04

10

11

Bu nihaleler mıknatıslıdır, tencereyi masadan kaldırıp başka yere koysanız bile tencereyle birlikte hareket eder.

12

13

05

06

Fırına dayanıklı cam kapak, servis tabağı olarak da kullanılabilir.

01 IKEA 365+ GUNSTIG kurulama bezi 12,99 TL/2 ad Çok emici pamuk/keten karışımı. %55 pamuk, %45 keten. Tasarım: Marcus Arvonen. G50×U70cm. Beyaz 901.821.28 02 IKEA 365+ kapaklı sos tenceresi 27,99 TL/ad İndüksiyonlu ocaklar dahil, tüm ocaklarda kullanılabilir. Paslanmaz çelik. 2lt. 601.011.57 15 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

03 IKEA 365+ vok tava 49,99 TL İndüksiyonlu ocaklar dahil, tüm ocaklarda kullanılabilir. Teflon® Platinum+ kaplamalı paslanmaz çelik. Çap: 28cm. 902.070.96 5 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 04 IKEA 365+ GUNSTIG mıknatıslı nihale 9,99 TL/ad Silikon kauçuk ve mıknatıs. Tasarım: Marcus Arvonen. U21×G18cm. Kırmızı/koyu gri 501.752.76

05 IKEA 365+ IHÄRDIG baharat kavanozu 5,99 TL/4 ad İki farklı şekilde açılabilen kapak; bir tarafı dökmek, diğer tarafı serpmek için. Cam ve plastik. Çap: 6.5, Y8.5cm. 15cl. Siyah 201.528.70 06 IKEA 365+ GNISTRA şef bıçağı 27,99 TL Kulbun malzemesi ve tasarımı kavramayı kolaylaştırır. Paslanmaz çelik ve kauçuk kulp. Tasarım: Håkan Olsson. Bıçak boyu: U20cm. Siyah 601.493.24 15 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

07 IKEA 365+ VÄRDEFULL sarımsak ezici 12,99 TL/ad Sarımsakları soymadan ezebilirsiniz. Krom kaplama çinko ve suni kauçuk. U17cm. 201.521.58 08 IKEA 365+ kapaklı tencere 32,99 TL Paslanmaz çelik. 5lt. 001.011.55 15 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 09 IKEA 365+ HJÄLTE vok spatulası 9,99 TL Saptaki çıkıntı sayesinde kullanım sırasında tencerenin içine kaymaz. U34cm. 501.494.66

10 IKEA 365+ HJÄLTE makarna servisi 9,99 TL Kulbun malzemesi ve tasarımı kavramayı kolaylaştırır. U34cm. 102.024.27 11 IKEA 365+ HJÄLTE yumurta çırpıcı 9,99 TL Teflon tava ve tencerelerde güvenle kullanabilirsiniz. U34cm. 301.586.78 12 IKEA 365+ tava 37,99 TL İndüksiyonlu ocaklar dahil, tüm ocaklarda kullanılabilir. Çap: 28cm. 101.012.06 5 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

13 IKEA 365+ kapaklı güveç 99 TL Teflon® Platinum+ kaplamalı paslanmaz çelik ve fırına girebilen cam. 5lt. 701.011.66 5 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 365+ serisi ile tüm pişirme, servis ve saklama ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayın. Bütün seriyi incelemek için IKEA mağazalarına bekliyoruz.


232

PİŞİRME AKSESUARLARI

01 FAVORIT pilav tenceresi 89,99 TL İndüksiyonlu ocaklar dahil, tüm ocaklarda kullanılabilir. Paslanmaz çelik/alüminyum/Teflon® Professional kaplama. Tasarım: Halskov/ Dalsgaard. 3lt. 200.834.57 25 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 02 SMARTA tart kalıbı 14,99 TL/ad Sert seramik. Tasarım: Magnus Elebäck. Çap: 29cm. Beyaz 201.329.19

03 IKEA 365+ kapaklı tencere 32,99 TL İndüksiyonlu ocaklar dahil, tüm ocaklarda kullanılabilir. Paslanmaz çelik. 5lt. 001.011.55 15 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 04 KAVALKAD tava 17,99 TL/2 ad Ölçüler: Çap: 20 ve 26cm. Teflon® Klasik kaplamalı alüminyum. Siyah 401.393.21

05 IDENTISK kapaklı vok 54,99 TL Eğimli kenarlar sayesinde yiyecekleri tavanın ortasında toplar ve pişmeye devam eder; iyi sonuç için sürekli karıştırın. Teflon® Select kaplamalı alüminyum ve paslanmaz çelik. Tasarım: Nicolas Cortolezzis. Çap: 32, Y10cm. Koyu gri 601.491.97

06 SMARTA fırın/servis tabağı 29,99 TL Sert seramik. Tasarım: Magnus Elebäck. U41×G26cm. Beyaz 301.329.14 07 SKÄNKA kapaklı tencere 37,99 TL Teflon® Select kaplama alüminyum ve paslanmaz çelik. Tasarım: Henrik Preutz. 5lt. Gri 401.294.59 08 SKÄNKA sos tenceresi 19,99 TL Teflon® Select kaplamalı alüminyum. Tasarım: Henrik Preutz. 1lt. Gri 201.294.60

09 GRILLA ızgara tavası 29 TL Teflon® Klasik kaplama alüminyum. U36×G26cm. Siyah 500.550.85 10 FAVORIT kapaklı tencere 119 TL İndüksiyonlu ocaklar dahil, tüm ocaklarda kullanılabilir. Alüminyum çekirdekli paslanmaz çelik. Tasarım: Halskov/Dalsgaard. 8lt. 100.877.00 25 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

11 STABIL buharlı pişirici 9,99 TL Enerji tasarrufu sağlar; farklı yiyecekleri aynı anda pişirmek için tek bir tencere yeterlidir. Paslanmaz çelik. Tasarım: Henrik Preutz. 1lt. 501.523.45 12 FAVORIT kapaklı sos tenceresi 59,99 TL İndüksiyonlu ocaklar dahil, tüm ocaklarda kullanılabilir. Alüminyum katmanlı paslanmaz çelik. 2lt. 000.834.63 25 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

25 Bu pilav tenceresi, iki kat paslanmaz çelik arasına bir kat alüminyumdan üretilmiştir. Böylece hızlı ve eşit ısınır, sıcaklığı kolayca ayarlanır.

İşte karşınızda, aynı zamanda süzgeç görevi gören tencere kapağı! Çok-işlevliliğe olan tutkumuzun bir başka örneği...

2+23 YIL GARANTİ 06

SKÄNKA kapaklı tencere

37,99TL

01

07

GRILLA ızgara tavası 32,95 TL

08

29 TL

02

09

03

IKEA 365+ kapaklı tencere 34,95 TL

04

32

12

,99 TL 10 11 05 İç yüzeyindeki ölçek sayesinde her türlü ölçümü doğrudan tencerenin içinde yapabilirsiniz.


234

YEMEK SAKLAMA KAPLARI

Servis kabı ve silikon kapağı fırına, mikrodalgaya, buzdolabına ve bulaşık makinesine girebilir.

10

01 IKEA PS 2012, fırın/servis kabı, 6’lı set

69,99TL 02

05

04

12 03 LJUST kapaklı kavanoz, 1.8lt/ad

9,99TL

08

06 11 13

07

PRUTA saklama kabı, 17’li set

12 ,99 TL

09 Rendele, kullan, ye ve sakla.

01 yeni IKEA PS 2012, fırın/servis kabı, 6’lı set 69,99 TL İçindekiler: 2 kapaklı 4 fırın/ servis kabı (16.5x11x3cm) ve 1 kapaklı 2 fırın/ servis kabı (21.5x16.5x5cm). Cam, çelik ve silikon kauçuk. 202.092.87 02 INRE kapaklı kutu, 2’li set 12,99 TL Ölçüler: 0.7lt (yükseklik 10cm, çap 10.5cm) ve 1.2lt (yükseklik 12cm, çap 12.5cm). Çelik ve plastik. 501.889.00 03 LJUST kapaklı kavanoz 9,99 TL/ad İç içe saklanabilir; az yer kaplar. Plastik. Tasarım: Henrik Preutz. Çap: 21, Y7.5cm. 1.8lt kapasiteli. Kırmızı/şeffaf 901.933.63

04 LJUST kapaklı kavanoz 6,99 TL/ad İç içe saklanabilir; az yer kaplar. Plastik. Tasarım: Henrik Preutz. Çap: 14, Y15cm. 1.5lt kapasiteli. Kırmızı/şeffaf 301.933.61 05 LJUST kapaklı kavanoz 3,99 TL/ad Yemek, peynir gibi yiyecekleri saklamak ve servis için ideal. Plastik. Tasarım: Henrik Preutz. Çap: 14, Y3.5cm. 0.3lt kapasiteli. Kırmızı/ şeffaf 101.933.57 06 CHOSIGT saklama kutulu rende 7,99 TL İçindekiler: Kapaklı saklama kabı, 17x12x7cm ve 2 adet rende. Paslanmaz çelik ve plastik. Tasarım: Susan Pryke. Mavi 501.531.80

07 IKEA 365+ saklama kabı 5,99 TL/ad Su geçirmeyen kapak yiyecekleri buzlanmaya ve sızıntılara karşı korur. Plastik. U17×G17×Y12cm. 1.6lt kapasiteli. 600.667.24 08 IKEA 365+ saklama kabı 4,99 TL/ad Kapaktaki havalandırma ve yuvarlatılmış köşeler mikrodalgada etkin ısıtma sağlar. U17×G17×Y6cm. 0.7lt kapasiteli. 900.667.13 09 IKEA 365+ saklama kabı 8,99 TL/ad Tabandaki çıkabilen ızgara sayesinde yiyeceğin suyu ve nemi altta toplanır. Yiyecekler taze kalır. U25×G17×Y9cm. 1.7lt kapasiteli. 001.285.84

10 TRIPP 3’lü kapaklı kutu seti 12,99 TL Ölçüler: 1 ad 7x6x12cm (0.4lt), 1 ad 10x7x16cm (0.9lt) ve 1 ad 12x8x18cm (1.4lt). Çelik. Tasarım: S Edholm/L Ullenius. Siyah/beyaz 202.083.44 11 PRUTA saklama kabı, 17’li set 12,99 TL İçindekiler: 9x9x4cm’den 23x16x8cm’ye değişen boylarda 17 adet yemek saklama kabı. Plastik. Şeffaf/yeşil 601.496.73

12 IKEA 365+ kapaklı kavanoz 5,99 TL Kavanozu doldurmak için kapağı çıkarın, kullanırken sadece yarısını açarak kolayca dökün. Plastik. Tasarım: Håkan Olsson. U17×G8×Y18cm. 1.3lt kapasiteli. Şeffaf/beyaz 800.667.23 13 IKEA 365+ kapaklı kavanoz 4,99 TL/ad Kavanozu doldurmak için kapağı çıkarın, kullanırken sadece yarısını açarak kolayca dökün. Plastik. Tasarım: Håkan Olsson. U17×G8×Y6cm. 0.3lt kapasiteli. Şeffaf/beyaz 800.667.18


Dondurun, mikrodalgaya atın, kalanları saklayın. Havalandırma kapağı sayesinde mikrodalga fırında kullanmak için ideal. Ayrıca sızdırmaz kapak sayesinde yiyecekleriniz buzdolabında uzun süre tazeliğini korur.

Yeni bir tezgahtan çok daha ucuz!

Tasarım: Håkan Olsson

LÄMPLIG nihale 14,99 TL Plastik ayaklar çizilmeyi önler ve çeliğin ısıyı iletmesini engeller. Paslanmaz çelik. U50×G28cm. 301.110.87

14,99TL

IKEA 365+ saklama kabı 4,99 TL Plastik. U17×G17×Y6cm. 0.7lt kapasiteli. Beyaz/kırmızı 900.667.13

4

,99 TL


238

STİLLER

Geometrik olun.

Doğal olun.

Parlak ve açık renkli ahşabı grafik desenli kumaşlarla birlikte kullanın. İşte İsveç tarzı grafik stilinin özü bu. Ev dekorasyonunun pratik ve fonksiyonel yönünü öne çıkaran bu stil; dikkat çekici ve canlı renkli mobilyaları farklı şekillerde kullanarak eğlenceli olmayı da başarıyor.

Sadelik, kullanışlılık ve detaylardaki kalite; bunlar doğal ve açık renkli İskandinav tarzını en iyi özetleyen tanımlamalardır. Mobilyaların şekilleri ve tasarımları fonksiyoneldir. Kumaşlardaki desenler, geometrik şekillerle dengelidir. Her zaman sade ama asla sıkıcı değil. Zamanın ötesinde demek daha doğru olur herhalde.

01

09

10

02

11 12

yeni 03 06 05

04

Yumuşak, toprak tonlarında bir halı deneyin.

13

07 Elle çizilmiş bir desen halıyı sanat eserine dönüştürüyor.

yeni

14

15 08 16 17

01 IKEA PS 2012, LED tavan lambası 299 TL Sabit LED aydınlatma. Çelik. Tasarım: Henrik Preutz. Siyah 302.077.68 02 LACK duvar raf ünitesi 99 TL Lake. Tasarım: C Halskov/H Dalsgaard. Azami yük: 25kg. G30×D28×Y190cm. Siyah 201.637.79 03 yeni FÖRHÖJA 4’lü kutu seti 49,99 TL İçindekiler: 3 kutu ve 1 kapak. Natürel cilalı masif huş. Tasarım: H Preutz/N Karlsson. 702.256.85

04 KLIPPAN 2’li kanepe 439 TL Değiştirmek ve yenilemek için yedek kılıflar IKEA mağazalarında satılmaktadır. Kılıf: %100 pamuk. G180×D88×Y66cm. Leaby sarı 399.030.22 05 EIVOR örtü 49,99 TL %100 akrilik. G125×U170cm. Siyah/beyaz 102.121.29 06 EIVOR FÅGEL minder 12,99 TL/ad EIVOR LEVA koleksiyonundaki diğer ürünlerle uyumludur. Kılıf: %100 pamuk. Dolgu: polyester/pamuk/viskoz. Tasarım: Niina Aalto. U30×G60cm. Kırmızı 002.231.90

07 yeni IKEA PS 2012, 3’lü sehpa seti 199 TL Natürel cilalı masif kayın, kayın kaplama ve çelik. Tasarım: J Karlsson/N Karlsson. U50×G50×Y42cm. Kırmızı 802.140.83 08 SKARUM halı 129 TL Makine halısı. Tüyler: %100 polipropilen. Tasarım: Cilla Ramnek. G133×U195cm. Siyah/çok renkli 502.267.23

09 POÄNG sallanan sandalye 319 TL Kılıf: %85 pamuk ve %15 polyester. Tasarım: Noboru Nakamura. G68×D94×Y95cm. Huş kaplama/ Korndal koyu gri 998.896.88 10 MERETE perde/2 kanat 74,99 TL %100 pamuk. G145×U300cm. Ağartılmış 900.468.43 11 TVÅBLAD CIRKEL tek kişilik nevresim seti 59,99 TL %100 pamuk. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Beyaz/siyah 101.898.50

12 RITVA minder kılıfı 12,99 TL 50x50cm’lik iç yastık için uygundur. %100 pamuk. U50×G50cm. Bej 401.516.95 13 IKEA STOCKHOLM masa lambası 299 TL Tasarım: Anne Nilsson. Çap: 26, Y60cm. 401.668.90 14 LEENDE karaf 14,99 TL El yapımı, üfleme cam; her biri birbirinden farklıdır. Tasarım: Anne Nilsson. 1.2lt. Beyaz 301.872.42

15 SEKIN servis kasesi 17,99 TL Masif huş. Çap: 28, Y13cm. 200.784.51 16 DIOD bardak 4,99 TL/ad El yapımı, üfleme cam; her bardak birbirinden farklıdır. Cam. Tasarım: Anne Nilsson. 25cl. Mavi 801.869.47 17 EIVOR CIRKEL halı 298 TL Polipropilen; halı yumuşacıktır ve üzerinde yürümek zevklidir. Tasarım: Gunnel Sahlin. G200×U200cm. Beyaz/mavi 202.103.56


240

STİLLER

Sıcak olun.

Şık olun.

İster İngiliz stili, ister Paris’in bohem yaşam tarzı olsun, bu dekorasyon stilinin ana renkleri venge ve gri-kahverengidir. Üzerine lila veya mavi gibi çarpıcı renkler ekleyerek canlılık katabilirsiniz. Rahat ve samimidir. Tek kelimeyle sıcaktır.

Kadife, ipek, deri, saten ve kahverengi ahşap gibi malzemeler, kalite ve rahatlık hissi çağrıştıran bu modern-klasik tarzın temelleridir. Geleneksel Avrupa tarzının esinlenilmiş çağdaş havasıyla, şıklığın en rafine halidir.

01

02

Klasik kareli örtü ile işe başlayın. 09

10

03 11

04

12

05

13 16

06

14

15

07

08 Kumaşı kendinden desenli minderler, bu tarzı yaratmanızı kolaylaştıracak. 17

01 YSTAD tekli koltuk 899 TL Oturma yeri ve kolçaklar; yumuşak, dayanıklı ve bakımı kolay ciltli deri. Kılıf: görünen yüzeyler tam boyalı ciltli deri. G110×D92×Y87cm. 501.932.56 02 BENZY LAND minder 24,99 TL Kılıf: %100 rami. Dolgu: polyester elyaf. U50×G50cm. Bej 202.133.74 Dünyanıza tarz katın. Ama önce IKEA mağazalarına uğrayın.

03 BENZY tek kişilik nevresim seti 59,99 TL %100 pamuk. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Mavi 102.117.71 04 HERMINE örtü 64,99 TL %80 akrilik, %20 yün. G120×U180cm. 202.121.62 05 BENZY minder 34,99 TL BENZY serinin diğer ürünleriyle uyumludur. Kılıf: %100 pamuk. Dolgu: polyester elyaf. U50×G60cm. Kahverengi 002.133.51

06 MARBY masa lambası 49,99 TL Cam ve %100 polyester. Tasarım: Sarah Fager. Başlık çapı: 18, Y35cm. 601.801.78 07 PERSISK BELUTCH halı 699 TL/ad Her halının üzerinde, kendine özgü ve geleneksel İran motifleri bulunur. Ölçüler farklıdır. %100 yün. G100×U200cm. Değişik desenlerde 202.170.65 Bkz. sayfa 186. 08 SKÖR dekoratif kase 24,99 TL Paslanmaz çelik. Çap: 26, Y6cm. Metalik gri 602.125.51

09 BESTÅ cam kapaklı dolap 229 TL Sertleştirilmiş cam. G60×D40×Y128cm. Venge 699.103.75 10 DAGNY perde/2 kanat 159 TL %100 polyester. G145×U300cm. Açık bej 801.963.43 11 HALLARYD resim 279 TL Desen: Bridges. Plastik ve %100 pamuk. G100×Y100cm. Beyaz çiçek 502.048.77

12 PREBEN sandalye 199 TL Rahatınız için oturma yeri ve sırtı minderli. Tasarım: C Halskov/H Dalsgaard. G45×D51×Y90cm. Venge/Tenö açık gri 602.013.31 13 DAGNY minder 29,99 TL/ad DAGNY serisindeki diğer ürünlerle uyumludur. %56 polyester ve %44 ipek. Dolgu: polyester elyaf. U30×G50cm. 001.903.16 14 DAGNY minder 29,99 TL Kılıf: %100 polyester. Dolgu: kuş tüyü. U45×G45cm. 101.903.11

15 HENRIKA örtü 29,99 TL %88 akrilik, %12 polyester. G120×U180cm. 401.903.81 16 NYFORS masa lambası 159 TL Reostalı; ışık yoğunluğunu ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Nikel kaplama çelik, %65 polietilen ve %35 polyester. Başlık çapı: 33, Y78.5cm. 701.239.41 17 ANGENÄM dekoratif kase 49,99 TL/ad Renkli cilalı alüminyum. Tasarım: Nike Karlsson. U30×G23×Y16cm. 001.865.69


242

STİLLER

Rustik olun.

Rahat olun.

Doğal çam üzerine gri-kahverengi cila, pastel renkli metaller, ketenler ve doğal elyaflar. İşte size içinde yaşaması kolay, rustik bir stil yaratmanın sihirli formülü. Eski çiftliklerde, fabrikalarda, okullarda ve hastanelerdeki eşyalar; sade, gösterişsiz ve fazlasıyla fonksiyoneldi.

İsveç’in kır evlerinden esinlenen bu mütevazi ve ayakları yere basan stil, evinize konfor getirecek. Kareli ve çizgili kumaşları bir arada kullanan ve el yapımı parçalarla tamamlanan bu tarzın, rahat ve insanı kucaklayan bir hissi vardır. İç ısıtan el yapımı parçaları, rustik ve sade bir yaklaşımla birleştirin.

08

El işi gibi duran kumaş bir abajur kullanın.

02 01

09

10

04

Onlarca farklı işe yarayacak endüstriyel tarzda bir servis arabası.

03

11

12

05

06 13

14

07

01 HEKTAR tavan lambası 169 TL Doğrudan aydınlatma sağlar; yemek masası veya bar aydınlatması için ideal. Çelik ve alüminyum. Çap: 47cm. 602.152.05 02 BRAVUR duvar saati 99 TL Çelik ve cam. Çap: 57cm. 600.989.75 03 BRÄCKE tealight mumluk 12,99 TL/ad Çift işlevli; kap içerisindeki mumlar ve tealight mumlarla kullanılabilir. Cam ve galvanize çelik. Y10cm. 101.673.39

04 URSULA örtü 74,99 TL %100 pamuk. G120×U180cm. Ağartılmış. 302.006.96 05 IVAR dolap 219 TL Doğal ve dayanıklı bir malzeme olan işlenmemiş masif çam; boyanabilir, yağlanabilir ya da cilalanabilir. G80×D50×Y83cm. 700.337.66

06 RÅSKOG servis arabası 159 TL Boyanmış çelik. Tasarım: Nike Karlsson. U35×G45×Y78cm. Turkuaz 302.165.36 07 URSULA minder kılıfı 34,99 TL Rami; çok parlak, dayanıklı kalın dokuma kumaş. U65×G65cm. Ağartılmış 402.006.91 Kişiliğinizi yansıtın. Tarzınızı IKEA mağazalarında bulacaksınız.

08 LYRIK abajur başlığı 49,99 TL Kumaş abajur; ışığı dekoratif bir şekilde yayar. HEMMA kablo seti ile tamamlayabilirsiniz. Kaplama çelik ve %100 pamuk. Tasarım: Sissa Sundling. Çap: 36cm. 501.959.72 09 SOCKERÄRT vazo 24,99 TL/ad Sürahi olarak da kullanılabilir. Emaye çelik. Tasarım: Sigga Heimis. Y22cm. Beyaz 801.484.65

10 BERTA RUTA kumaş 14,99 TL/m İplik boyama kumaş; desen iki taraftan da görünür; arkadan bakıldığında hoş bir görünüme sahiptir. %100 pamuk. G150cm. Siyah 502.237.29 11 HEMNES 3 çekmeceli şifonyer 349 TL Masif ahşap, dayanıklı doğal malzeme. Boyalı ve natürel cilalı masif çam. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G110×D51×Y97cm. Venge 901.595.71

12 DEKAD çalar saat 14,99 TL/ad Çelik ve cam. G10×Y14cm. Siyah 501.875.66 13 ALVINE RÄFFLA minder kılıfı 24,99 TL/ad İplik boyama kumaş; yıkamadan sonra renk değiştirmez. %100 pamuk. U65×G65cm. Kırmızı/mavi/doğal renkli 301.599.13 14 HEMNES komodin 119 TL Boyanmış ve natürel cilalı masif çam. Sonuna kadar açılabilen yumuşak çekmeceler. Tasarım: Nike Karlsson. G46×D35×Y70cm. Kırmızı 501.241.59


244

STİLLER

Şehirli olun.

Romantik olun.

Aynı renk tonunda döşenen evler genelde şık olur. Aynı rengin tonlarını birlikte kullanan ve moda dünyasından esinlenen bu şehirli tarz, dinginlik hissi yaratır. Sade şekiller, malzemelerin yaratıcı kullanımları ve kumaşların üzerindeki grafikler bu tarzın belli başlı ögeleridir.

19. yüzyıl İngiliz kır evlerinden esinlenen bu stil, beyaz lake ahşap ve rattan ile pastel renkleri birlikte kullanıyor. Bu romantik dünyada; uçuk bir renk paleti, süslemeli cam eşyalar, çiçek desenleri, dökümlü kumaşlar, zarif porselenler ve gümüşler gibi pek çok dekoratif detay bir aradadır.

01

10

11 09

02

Çiçek desenli birkaç minderle odanıza renk katın.

04

03

Pastel renkli yumuşacık bir örtü deneyin. 13 12 06

05

14

07

15

16

08

01 FILLSTA masa lambası 29,99 TL/ad Yumuşak ışık verir. Plastik ve alüminyum. Tasarım: Gunner Jensen. Çap: 27, Y31cm. 201.544.16 02 MALM karyola 249 TL Yatak ve yatak takımları ayrı satılır. Lake. G107×U211×Y77cm. Uygun yatak ölçüsü: 90×200cm. Beyaz 702.145.40 03 MALM 3 çekmeceli şifonyer 179 TL Lake G80×D48×Y78cm. Gri-turkuaz 302.253.81

04 BERNHARD sandalye 299 TL Sandalye yaylanır; rahat oturmayı sağlar. Krom kaplama çelik ve deri. G45×D50×Y77cm. Krom kaplama/Kavat beyaz 201.530.68 05 MALIN FIGUR tek kişilik nevresim seti 99 TL %100 liyosel saten. Tasarım: B B Becker/M Bache. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Çok renkli 602.247.47

06 MALIN BLAD tek kişilik nevresim seti 34,99 TL %100 pamuk. Tasarım: Michiko Nakata. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Turkuaz 802.249.49 07 MALIN BAND örtü 59,99 TL %100 akrilik. G120×U180cm. Çok renkli 602.265.72 08 ÖRSTED halı 1.699 TL Saf yün, kir tutmaz ve dayanıklıdır. G170×U240cm. Çok renkli 102.116.72

09 ASPELUND 3 çekmeceli şifonyer 239 TL Kemer, eşarp ve çoraplar için ekstra çekmeceli. G88×D44×Y110cm. Beyaz 801.598.35 10 EKNE paravan 129 TL Kaplama çelik. %70 polyester ve %30 pamuk. Tasarım: Ebba Strandmark. G135×Y161cm. Gri/beyaz 801.930.66

11 EMMIE BLOM abajur başlığı 19,99 TL Kumaş abajur; ışığı dekoratif bir şekilde yayar. HEMMA kablo seti ile tamamlayabilirsiniz. %100 pamuk, plastik ve çelik. Çap: 29cm. 002.241.04 12 DRÖMLIK kapta kokulu mum 12,99 TL/2 ad Seramik ve kokulu parafin/ bitkisel mum. Çap: 10, Y5cm. 001.869.08 13 EMMIE STRÅ minder 39,99 TL Çift taraflı; her iki yüzde farklı tasarım. Kılıf: %100 pamuk. Dolgu: su kuşu tüyü. U50×G60cm. 102.174.19

14 EKTORP tekli koltuk 549 TL Kılıf: %100 polyester. G105×D90×Y88cm. Vellinge pembe 399.027.20 15 EMMIE LAND minder kılıfı 14,99 TL/ad Fermuarlı kılıfı yıkamak için çıkartabilirsiniz. %74 pamuk, %26 polyester. U50×G50cm. Beyaz/mavi 102.174.38 16 HERMINE örtü 64,99 TL %80 akrilik, %20 yün. Tasarım: Océane Delain. G120×U180cm. Pembe/bej 402.121.61


246

STİLLER

Her zaman işe yarayanlar. Evinize kişilik katarken ana renk olarak siyah ve beyazı seçmek her zaman iyidir. Pek çok renk ve tarzla kolayca birleştirilebildiği için siyah ve beyaz eşyalarınız uzun süre yerini koruyabilir. Mevsimler değişir, modalar gelir geçer ama siyahla beyazın modası asla geçmez.

01

08

02

09

10

04

12 03

11

06

07 05

14

13

Klasik, beyaz bir yemek takımını yıllar boyunca zevkle kullanabilirsiniz.

01 VIVAN perde/2 kanat 39,99 TL %70 polyester, %30 pamuk. G145×U300cm. Siyah 002.215.58 02 RITVA minder kılıfı 12,99 TL/ad Fermuarlıdır; yıkamak kolaydır. %100 pamuk. U50×G50cm. Siyah 801.141.54 Beyaz 701.141.59 03 KAUSTBY sandalye 99 TL/ad Boyanmış ve natürel cilalı masif çam. G44×D48×Y103cm. Venge 401.822.44

04 IKEA 365+ BRASA yer/okuma lambası 199 TL/ad İki farklı seviyede aydınlatma; ışık yoğunluğunu ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Çelik ve alüminyum. Y131cm. Siyah 201.488.21 05 HEMNES komodin 119 TL Stoperli, yumuşak kapanan çekmece. Boyanmış ve natürel cilalı masif çam. G46×D35×Y70cm. Venge 901.212.34

06 EXPEDIT açık raf sistemi 229 TL Parlak yüzey ışığı yansıtır ve odanıza canlılık katar. Lake. G79×D39×Y149cm. 101.964.31 07 KARLSTAD puf 229 TL Ekstra oturma yeri veya puf olarak kullanılabilir. Kılıf: %92 pamuk ve %8 polyester. U80×G63×Y46cm. 098.403.52

08 MERETE perde/2 kanat 74,99 TL Kalın kumaş sesi emer ve ışığı geçirmez. %100 pamuk. G145×U300cm. Ağartılmış 900.468.43 09 JÄRA abajur başlığı 39,99 TL/ad Kumaş abajur; ışığı dekoratif bir şekilde yayar. HEMMA kablo setiyle tamamlayabilirsiniz. %100 pamuk, plastik ve çelik. Çap: 45, Y29.5cm. Beyaz 302.062.12

10 ALEX 9 çekmeceli keson 259 TL/ad Çok çekmeceli yüksek ünite; az yer kaplayan geniş dolap alanı sağlar. Lake. G36×D48×Y115cm. Beyaz 501.928.22 11 HENRIKSDAL sandalye 139 TL/ad Rahatınız için polyester dolgulu oturma yastıkları ve yüksek arkalıklıdır. Masif huş ve %100 pamuk. G51×D58×Y97cm. Gobo beyaz 098.050.23

12 BESTÅ kapaklı dolap kombinasyonu 209 TL Sertleştirilmiş cam. G120×D20×Y64cm. Beyaz 798.859.69 13 IKEA 365+ tabak 15,99 TL/ad Feldispat porselen. Tasarım: Susan Pryke. Çap: 32cm. Beyaz 701.334.93 14 EKTORP JENNYLUND tekli koltuk 329 TL Temizliği kolay; kılıfı çıkartılabilir ve makinede yıkanabilir. Kılıf: %100 pamuk. G78×D85×Y84cm. Blekinge beyaz 098.304.90


STİLLER

248

Doğayı evinize taşıyın. Biz insanların, etrafımız doğal malzemelerle ve yeşil renkle çevrildiğinde kendimizi rahat hissetmemiz çok normal. Çünkü hepsi bize doğayı çağrıştırıyor. İçeriye daha çok rattan, bambu, işlenmemiş çam, organik desenler ve yeşil aksesuarlar taşıyarak kendimizi güvende ve evimizde sakin hissediyoruz.

09

Bahçeyi eve taşıyamıyorsanız, o zaman siz de sandalyeleri bahçeye çıkarın! Yani iç ve dış mekan kullanımına uygundur. 01

Doğanın tasarım zevki: Ahşabın doğal büyüme çizgilerinden, masif çamın üzerinde şık bir desen oluşuyor.

yeni

10

12

yeni

03 11

02

13

05 04 14

15 17

08

yeni

07

06

01 VÄTE tavan lambası başlığı 15,99 TL/ad Işığı yayar; genel aydınlatma sağlar. HEMMA kablo seti ile tamamlayabilirsiniz. Kağıt ve çelik. Tasarım: Maria Vinka. Çap: 55, Y26cm. 901.757.69 02 yeni IKEA PS 2012, 5 çekmeceli ve tek kapaklı şifonyer 999 TL Masif ahşap, dayanıklı doğal malzeme. Sonuna kadar açılabilen yumuşak açılan çekmeceler. Renkli cilalı masif çam. Tasarım: Ehlén Johansson. G130×D48×Y86cm. 102.194.56

16

03 KNIPSA sepet 29,99 TL/ad Gazete, dergi, fotoğraf veya diğer eşyaları saklamak için uygun. G32×D33×Y32cm. 201.105.40 04 BLANDA MATT servis kasesi 39,99 TL/ad Bambu. Tasarım: Anne Nilsson. Çap: 20cm. 202.143.40 05 BEKVÄM 3 basamaklı portatif merdiven 79,99 TL Masif kayın. Azami yük: 100kg. Y63cm. 901.904.11

06 MORUM düz dokuma halı 169 TL Kullanım alanı: %100 polipropilen. G160×U230cm. 202.035.63 07 URSULA minder kılıfı 34,99 TL 65x65cm ölçülerindeki iç yastığa uygundur. %100 rami. U65×G65cm. Bej 002.006.93 08 SENIOR 3 parça mutfak seti 14,99 TL Yapışmaz kaplamalı tava ve tencerelerde güvenle kullanabilirsiniz. Masif kayın. Tasarım: Johanna Jelinek. 701.493.28

09 IKEA PS 2012, düz dokuma halı 299 TL Lateks taban; halının kaymasını önler. G186×U300cm. Yeşil 202.116.62 10 TORVA yumuşak oyuncak 17,99 TL Tasarım: Charlotte Ramel. U50cm. Yeşil 301.957.46 11 HÄREN banyo havlusu 29,99 TL/ad Taranmış pamuk havlunun uzun ve ince lifleri, daha yumuşak ve dayanıklı olmasını sağlar. G100×U150cm. 801.635.64

12 DVALA yastık kılıfı 7,99 TL/2 ad %100 pamuk. U50×G60cm. 001.899.16 13 STUVA çekmeceli dolap kombinasyonu 240 TL Lake. G60×D50×Y64cm. 898.887.07 14 yeni IKEA PS 2012, sandalye 399 TL Boya kaplama çelik. Tasarım: Wiebke Braasch. G75×D84×Y112cm. 502.049.00 Aradığınız her şeyi IKEA mağazalarında bulacaksınız.

15 GURLI örtü 24,99 TL/ad %70 akrilik, %30 polyester. G120×U180cm. 002.049.07 16 yeni IKEA PS 2012, kase 29,99 TL/ad Ahşap-plastik kompozit. Tasarım: Marcus Arvonen. Çap: 39, Y7cm. 802.060.40 17 SKOJIG çalışma lambası 59,99 TL/ad Küçük parmakların güvenliği için test edildi ve kurcalanamayacak şekilde üretildi. Y40cm. 001.518.62


250

STİLLER

Renk katın. Canlı renkli parlak bir aksesuar odanıza yeni bir hava verebilir. Çoğu zaman bir odaya yeni bir boyut kazandırmak için bir veya iki tane renkli aksesuar yeterlidir. Bu renklerin uyumlu veya zıt olmasına dikkat edin. Ya da kendinizi tutmayın ve odanızın renklerini tamamen değiştirin. Konu zevkiniz olduktan sonra doğru veya yanlış yok.

09

10

02

01 03

04

11

Sadece güzel görünmekle kalmıyor, altındaki saklama bölmesi sayesinde çok da kullanışlı! 05 12

13

14 06

07 15 08

16

01 IKEA PS FÅNGST 6 bölmeli düzenleyici 12,99 TL/ad %100 polyester. Tasarım: A Huldén/S Dahlman. Çap: 29, U168cm. Turkuaz 900.961.64 02 IKEA PS 2012, LED tavan lambası 299 TL/ad Sabit LED aydınlatma. Çelik. Tasarım: Henrik Preutz. Çap: 45, Y15cm. Mavi 002.117.81 03 PREMIÄR resim 299 TL Desen: Mark A. Johnson. Tuval. G200×Y140cm. Dalgalar, Hawaii 101.858.28

04 SLÄTTHULT yapışkanlı duvar dekorasyonu 24,99 TL Desen: folklor. Plastik ve kağıt. Folklor 902.089.82 05 yeni IKEA PS 2012, bank/ayakkabılık 129 TL/ad Birkaç bankı üst üste ve yan yana yerleştirebilirsiniz. Lake masif çam. Tasarım: Francis Cayouette. G52×D33×Y65cm. Mavi 002.067.46

06 VALBORG minder kılıfı 14,99 TL/ad %100 pamuk. U40×G60cm. Yeşil/mavi 302.052.03 07 MALIN BLAD halı 89,99 TL %100 polipropilen. Tasarım: Michiko Nakata. G133×U195cm. Turkuaz 402.255.16 08 SPÖKA gece lambası 44,99 TL Sevimli hayaletin kafasına dokunarak ışığı yakıp söndürebilirsiniz. Polipropilen plastik ve silikon kauçuk. Tasarım: Bodrul Khalique. Y10cm. Beyaz/turkuaz 701.509.82

09 VALBORG minder kılıfı 14,99 TL/ad %100 pamuk. U40×G60cm. Kırmızı-lila/ turuncu 202.052.08 10 yeni KASSETT kapaklı kutu 12,99 TL/2 ad Karton. G16×D26×Y15cm. Koyu pembe 402.243.19 11 LACK duvar rafı 39,99 TL Lake. U110×D26cm. Kırmızı 501.937.32

12 VÄNNERNA LÄPPAR yastık 19,99 TL Kumaş: %100 polyester. Dolgu: polyester elyaf. U60cm. Pembe 002.231.66 13 POPPTORP tekli koltuk, minderli 129 TL/ad Kılıf: %100 pamuk. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G67×D73×Y67cm. 999.030.38 14 LACK sehpa 34,99 TL Parlak yüzey ışığı yansıtır, odanıza canlılık katar. Kırmızı 801.937.35

15 LAMPAN masa lambası 9,99 TL/ad Plastik. Tasarım: C Öjerstam/M Elebäck. Başlık çapı: 19, Y29cm. Kırmızı 100.960.97 16 GISLEV halı 49,99 TL Tüyler: %100 polipropilen. G133×U195cm. Kırmızı 902.254.01 Tarzınız belli. Dilediğiniz gibi yansıtmak için gerekenleri IKEA mağazalarında bulacaksınız.


252

EV DEKORASYONU

Bu iç içe geçebilen vazo setiyle yerden kazanın.

08

01

03

yeni

09

07 02

yeni 04

VARLIG tealight mumluk/2 ad

9

yeni

06

,99 TL

GALEJ tealight mumluk/4 ad

10

05

3,99TL

11 12

“Modayla çok ilgiliyim. O yüzden, bu mumluklar için klasik takım elbise kumaşlarından ilham aldım. Bu klasik desenleri yeni bir biçimde kullanmak bence çok heyecan verici.” Tasarım: Maria Vinka

01 yeni VARLIG mum/blok mum feneri 24,99 TL Kalıplı tabanı çevirerek feneri blok mum veya normal mum ile kullanabilirsiniz. Cam, boya kaplama çelik ve kağıt. Tasarım: Maria Vinka. Y30cm. 602.188.26 02 MÅTTFULL cam içinde kokulu mum 2,99 TL/ad Mum eriyip bittikten sonra kabını mumluk olarak kullanabilirsiniz. Cam ve kokulu parafin/bitkisel mum. Y6cm. Beyaz 502.096.10

03 ANGENÄM dekoratif tabak 39,99 TL/ad Renkli natürel cilalı alüminyum. Tasarım: Nike Karlsson. Çap: 45cm. Koyu kahverengi 801.865.70 04 yeni VINÄGER dekoratif vazo 34,99 TL Cilalı bambu. Tasarım: Nicolas Cortolezzis. Y48cm. Beyaz 801.865.46

05 yeni VARLIG tealight mumluk 9,99 TL/2 ad Mumluğun bir tarafı tealight mum, diğer tarafı ise daha büyük mumlar içindir. Boyanmış çelik ve kağıt. Tasarım: Maria Vinka. Y6cm. 102.098.86 06 ANGENÄM dekoratif kase 49,99 TL Renkli cilalı alüminyum. Tasarım: Nike Karlsson. U30×G23×Y16cm. Koyu kahverengi 001.865.69

07 FÖRSÖKA kokulu blok mum 14,99 TL/3 ad Kokulu parafin/bitkisel mum. Y10cm. Bej 902.258.06 08 BLADET vazo 14,99 TL Cam. Tasarım: Anne Nilsson. Y30cm. 601.505.53

09 CYLINDER 3’lü vazo/kase seti 39,99 TL İçindekiler: 1 vazo (Çap: 18, Y20cm), 1 vazo (Çap: 14, Y15cm) ve 1 kase (Çap: 22, Y9cm). Cam. Tasarım: Anne Nilsson. 801.750.91 10 yeni VINÄGER dekoratif kase 19,99 TL/ad Cilalı bambu. Tasarım: Nicolas Cortolezzis. Çap: 23, Y10cm. Siyah 001.865.50

11 HULTET tabak 9,99 TL Natürel cilalı bambu. Çap: 30, Y5cm. 400.651.60 12 GALEJ tealight mumluk 3,99 TL/4 ad Cam. Y6cm. 364.180.00 IKEA mağazalarını ziyaret ederek evdeki dekorasyon sorunlarınızın hepsini çözebilirsiniz!


254

EV DEKORASYONU

GLANSIG tealight mumluk/ad

Yemek masasının ortasına kocaman bir şamdan mı arıyorsunuz? Bu modüler mumlukları birleştirerek istediğiniz büyüklükte bir şamdan yapabilirsiniz.

03

2,99TL

07

06

yeni

02

09

08 01

yeni VISKA tealight mumluk, 8’li set

9,99TL

05 11 Düz ve klasik mumluklara yeni bir hayat verin.

04 12 10

Büyük tealight mumlarla kullanın veya ters çevirip küçük tealight mumlar yerleştirin.

13

01 VASEN vazo 4,99 TL Cam. Tasarım: Åsa Gray. Y20cm. 000.171.33 02 BRÄCKE fener 19,99 TL/ad Üfleme cam fener, cam ustası tarafından elde yapılmıştır. Cam ve galvanize çelik. Y16cm. 901.673.35 03 yeni IKEA PS 2012, şamdan 49,99 TL/ad Boya kaplama alüminyum. Tasarım: Ehlén Johansson. Beyaz 702.113.58 Mavi 302.113.84

04 yeni VISKA tealight mumluk, 8’li set 9,99 TL 8 tealight mumluğu ayrı ayrı kullanabilir veya şeffaf camları renklilerin üzerine yerleştirerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. İçindekiler: 4 adet renkli mumluk (Y3.5cm) ve 4 adet şeffaf cam (Y4.5cm). Cam. Tasarım: Jooyeon Lee. 202.097.77

05 JÄBBIG blok mum 7,99 TL/ad Parafin/bitkisel balmumu. Y9cm. Mavi-yeşil 402.258.23 Dert etmeyin. Dekore edin. İlham almak için IKEA mağazalarına bekliyoruz.

06 GLANSIG tealight mumluk 2,99 TL/ad Cam. Tasarım: Gunnel Sahlin. Y8cm. Mavi 402.097.81 07 VÅRLIKT vazo 34,99 TL Üfleme cam vazo; cam ustası tarafından elde yapılmıştır. Renkli sırlı cam. Tasarım: Gunnel Sahlin. Y30cm. Koyu eflatun 901.751.04 08 SMYCKA yapma çiçek 3,99 TL Plastik ve %100 polyester. Y43cm. Çeşitli renklerde 701.536.50

09 VÅRLIKT kase 9,99 TL Üfleme cam kase, cam ustası tarafından elde yapılmıştır. Cam. Tasarım: Gunnel Sahlin. Çap: 15, Y7.5cm. Koyu eflatun 102.128.84 10 SOCKERÄRT vazo 24,99 TL Emaye çelik. Tasarım: Sigga Heimis. Y22cm. 1.4lt kapasiteli. Beyaz 801.484.65

11 IKEA STOCKHOLM dekoratif kase 49,99 TL Boya kaplama çelik. Tasarım: Monika Mulder. Çap: 42, Y9.5cm. Beyaz 901.840.52 12 FÖRTJUST şamdan 9,99 TL/ad Cam ve alüminyum. Tasarım: J Asshoff/H Brogård. Y20cm. 802.142.81 13 FÖRTJUST blok mum için mumluk 4,99 TL Cam. Tasarım: J Asshoff/H Brogård. Y4cm. 402.142.83


256

SAKSILAR VE BİTKİLER

01 RÅGKORN saksı 69,99 TL/ad Azami iç saksı çapı: 32cm. 202.134.87 02 HASSELNÖT saksı 89,99 TL/ad Azami iç saksı çapı: 24cm. 801.866.12 03 MANDEL saksı 24,99 TL/ad Azami iç saksı çapı: 24cm. 701.658.08 04 SOCKER mini sera 32,99 TL G45×D22×Y35cm. 701.866.03 05 KALASA saksı 19,99 TL/ad Azami iç saksı çapı: 24cm. 501.861.09

06 yeni IKEA PS 2012, 3 saksılı merdiven çiçeklik 79 TL Y176cm. Azami iç saksı çapı: 12cm. 902.062.52 07 MANDEL saksı 3,49 TL/ad Azami iç saksı çapı: 10.5cm. 101.658.06 08 FEJKA yapay saksı bitkisi 9,99 TL/ad 902.076.85 FEJKA ile bahçeyi başucunuza taşıyın! Ayrıntılar için bkz. sayfa 72. 09 SKURAR saksı 4,99 TL/ad Azami iç saksı çapı: 10.5cm. 201.861.01

10 ORÄDD saksı 1,99 TL/ad Seramik. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. Azami iç saksı çapı: 10.5cm. Bej 201.745.94 11 FEJKA yapay saksı bitkisi 19,99 TL Yıllar geçse de canlılığını kaybetmeyen gerçek gibi yapma çiçek. Plastik ve çelik. Y45cm. Orkide. Çeşitli renklerde 202.076.84

12 yeni JUBEL sulama düzenekli saksı 27,99 TL/ad Düzenli olarak sulamasanız bile bitkinin büyümesine yardımcı olur. Sırlı cam. Tasarım: Eva Sjödin. Azami iç saksı çapı: 12cm. Beyaz 501.861.28 13 KARDEMUMMA saksı 6,99 TL/ad Seramik. Tasarım: S Edholm/L Ullenius. Azami iç saksı çapı: 14cm. Beyaz/değişik renkler 701.737.33

14 PEKANNÖT saksı 14,99 TL Rattan ve plastik. Azami iç saksı çapı: 12cm. 002.123.04 15 SALMBÄR saksı 37,99 TL Deniz yosunu ve plastik. Azami iç saksı çapı: 32cm. Çizgili/yeşil 501.866.18 Bütün bitkileri IKEA mağazalarında görebilirsiniz. Gerçek bitkilerin yanında “gerçek olmadığına inanamıyorum” diyebileceğiniz yapay bitkilerimiz de bulunmaktadır.

01

02

Adeta gerçek gibi duran yapma çiçekler, yıllar boyu taze ve canlı görünmeye devam eder. 03

04 05 10 08 07

06

yeni

11

ORÄDD saksı/ad

1 ,99 TL

09

IKEA PS 2012, 3 saksılı merdiven çiçeklik

79 TL

“Küçücük bir dairede, şehrin göbeğinde, bahçe hayali kuranlar için birşey tasarlamak istedim. Bu ayaklı saksı sayesinde bitkileri dikey olarak yetiştirecek ve yerden kazanacaksınız.” Tasarım: Nicolas Cortolezzis

12

13

yeni İç saksının üzeri üç renklidir. Böylece dış saksının ortasındaki delikten görünen rengi ayarlayabilirsiniz.

15

14


258

ÇERÇEVELER VE RESİMLER

01 RIBBA çerçeve 22,99 TL Paspartu resmi ortaya çıkarır ve çerçevelemeyi kolaylaştırır. Paspartu dahil. Cam. Resim: G40×Y50cm. Beyaz 200.783.33 02 RIBBA çerçeve 19,99 TL Resim: G30×Y40cm. Siyah 101.325.28 03 RIBBA çerçeve 34,99 TL Resim: G50×Y70cm. Beyaz 300.783.37

04 RIBBA çerçeve 54,99 TL Resim: G70×Y100cm. Siyah 301.325.27 05 RIBBA çerçeve 17,99 TL Resim: G21×Y30cm. Alüminyum rengi 501.683.08 06 RIBBA çerçeve 17,99 TL Ekstra derin çerçeve; resim/desen öne veya arkaya yerleştirilebilir. Resim: G23×Y23cm. D4.5cm. Beyaz 000.780.32 07 RIBBA çerçeve 17,99 TL Resim: G23×Y23cm. D4.5cm. Siyah 000.780.51

08 VIRSERUM çerçeve 27,99 TL Paspartu resmi ortaya çıkarır ve çerçevelemeyi kolaylaştırır. Paspartu dahil. Cam. Tasarım: Carina Bengs. Resim: G40×Y50cm. Beyaz 001.747.69 09 RIBBA çerçeve 19,99 TL Resim: G30×Y40cm. Alüminyum rengi 701.683.12 Çerçeveye girince her şey daha güzel görünür! Aradığınız çevçeveyi IKEA mağazalarında bulacaksınız.

10 OLUNDA resim 29,99 TL Desen: Lola Frazer. Kesilip katlanarak arka plandan ayrılmış çalışma üç boyutludur, resme derinlik katar. Cam. G30×Y30cm. 501.858.26 11 BISPGÅRDEN resim 39,99 TL Desen: PierreJoseph Redouté. Cam. G38×Y48cm. Echium Grandiflorum 502.089.36

12 OLUNDA resim 99 TL Sanatçı: Pablo Picasso. Cam. G103×Y39cm. Desenler 901.510.42 13 PJÄTTERYD resim 99 TL Desen: Horst Bierau. Tuval üzerine. G90×Y90cm. Bambu 302.090.17

RIBBA çerçeve, G30×Y40cm

01

19,99TL

veya bizim sevdiklerimizden birini seçin.

12 02

03 OLUNDA resim 49 TL

11

29 ,99TL 10

14

04

Kendi eserinizi çerçeveleyin...

06

07

05

08

09

13

14 HALLARYD resim 279 TL Desen: Bridges. Plastik ve %100 pamuk. G83×Y108cm. Modern ışık I 202.089.09 Fiyatları en düşük sanat galerisi, şehrinizdeki IKEA mağazasıdır.


260

AYNALAR

01 02

STAVE ayna 54,95 TL

49

10

,99 TL

08

11

04

03

09

EXPEDIT raf ünitesiyle takımdır.

HEMNES ayna 149 TL

129 TL 05

06

yeni

07

HYLKJE ayna/ad

7,99TL

UND DRILL ayna 69,95 TL

59 ,99TL

12

Rengarenk bir (ya da dört) aynayla evinize neşe getirin.

13

Bu yapışkanlı aynalarla istediğiniz deseni oluşturabilirsiniz.

01 STAVE ayna 255 TL 3 ayna ile kendi kombinasyonunuzu yaratabilirsiniz. Bunun için gereken menteşeler, 40x160cm STAVE ürün paketinden çıkmaktadır. G130×Y160cm. Beyaz vernikli meşe 698.758.76 02 yeni IKEA PS 2012, ayna 159 TL Natürel cilalı masif çam. Tasarım: Ehlén Johansson. G52×Y118cm. 302.194.60

03 STAVE ayna 49,99 TL G70×Y70cm. Beyaz 002.235.24 04 LEVANGER ayna 159 TL Dikey veya yatay olarak asılabilir. G95×Y58cm. Dore 301.212.51 05 yeni HYLKJE ayna 7,99 TL/ad Cam. G30×Y30cm. Mavi 102.302.51 Sarı 102.174.81 Pembe 402.264.79 Turuncu 502.302.49

06 EXPEDIT ayna kapaklı raf ünitesi 264 TL Tasarım: Tord Björklund. G79×D39×Y79cm. Beyaz 699.085.46 07 UNG DRILL ayna 59,99 TL Polyester plastik. G59×Y85cm. Siyah 402.137.59

08 SONGE ayna 299 TL Duvarda kullanıldığında kutudan çıkan bağlantı parçaları ile duvara sabitlenmelidir. G91×Y197cm. Lame 601.784.15 09 HEMNES ayna 129 TL Dikey veya yatay olarak asılabilir. Natürel cilalı masif çam. G74×Y165cm. Gri-kahverengi 202.137.22

10 EKNE ayna 89,99 TL Dikey veya yatay olarak asılabilir. Çelik. Tasarım: Ebba Strandmark. G150×Y70cm. 301.931.39 11 MONGSTAD ayna 248 TL Dikey veya yatay olarak asılabilir. Duvarda kullanıldığında kutudan çıkan bağlantı parçaları ile duvara sabitlenmelidir. Natürel cilalı dişbudak. G94×Y190cm. Venge 000.815.91

12 KOLJA ayna 39,99 TL Çap: 55cm. 301.335.22 13 HÖNEFOSS ayna 29,99 TL/10 ad İstenilen şekil veya ölçü için üzerine ek yapılabilir. 2 farklı kahverengi tonunda ayna, pakette her iki tondan 5’er adet bulunur. Tasarım: Julia Treutiger. G18×Y21cm. 601.820.59


MALM 3 çekmeceli şifonyer 179 TL 6’lı SKUBB kutu setine uygundur; çekmeceleri düzenli tutar. Natürel cilalı meşe kaplama. G80×D48×Y78cm. Beyaz boyanmış meşe 701.786.03 Diğer renkler: Huş kaplama 300.539.21 Venge 801.033.44

KASSETT kapaklı kutu 19,99 TL/2 ad Etiketlik fiyata dahildir; içindeki eşyaları kutunun üzerine yazın, aradığınızı kolayca bulun. Karton. G27×D35×Y18cm. Beyaz 202.242.83 Diğer renkler: Siyah 002.242.79 Mavi 802.242.75 Koyu pembe 602.242.76

179 TL

19,99TL


264

ŞİFONYERLER

01 BRIMNES 3 çekmeceli şifonyer 199 TL Sertleştirilmiş cam. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G78×D41×Y95cm. 502.261.29 02 HEMNES 6 çekmeceli şifonyer 549 TL Çekmecelerin içini düzenlemek için GARNITYR 7’li kutu setini kullanabilirsiniz. Renkli cilalı masif çam. G110×D51×Y132cm. 701.212.49 03 MALM 6 çekmeceli şifonyer 249 TL Takı, toka gibi aksesuarlar için uygun; yumuşak kapanan çekmeceler. Renkli cilalı dişbudak kaplama ve cam ayna. G40×D48.5×Y123cm. 601.279.73 04 NYVOLL 6 çekmeceli şifonyer 599 TL Stoperler sayesinde çekmeceler yavaş, sessiz ve yumuşak kapanır. G146×D50×Y80cm. 602.302.44 05 RAST 3 çekmeceli şifonyer 79 TL İşlenmemiş masif ahşap. Dayanıklılığını arttırmak için yağ, vernik veya yağlı boya ile boyanabilir. G62×D30×Y70cm. 753.057.09 06 BRIMNES 4 çekmeceli şifonyer 229 TL Sertleştirilmiş cam. G39×D41×Y124cm. 102.180.27 07 MANDAL 4 çekmeceli şifonyer 449 TL Natürel cilalı masif huş, lake. Tasarım: Francis Cayouette. G79×D48×Y103cm. 401.763.18 08 TARVA 5 çekmeceli şifonyer 299 TL İşlenmemiş ahşap. Dayanıklılığını arttırmak için yağ, vernik veya yağlı boya ile boyanabilir. G79×D39×Y127cm. 502.214.19 09 MALM 4 çekmeceli şifonyer 199 TL 6’lı SKUBB kutu setine uygundur, dolapları ve çekmeceleri düzenli tutar. Lake G80×D48×Y100cm. 002.145.53 10 BIRKELAND 6 çekmeceli şifonyer 799 TL Lake. Tasarım: J Asshoff/H Brogård. G160×D52×Y91cm. 401.901.40 11 MALM 2 çekmeceli şifonyer 99 TL Lake G40×D48×Y55cm. 302.253.76 12 HEMNES 3 çekmeceli şifonyer 349 TL Çekmecelerin içini düzenlemek için GARNITYR 7’li kutu seti ile tamamlayabilirsiniz. Renkli cilalı masif çam. G110×D51×Y97cm. 301.805.42 13 yeni NORDLI komodin 179 TL Lake. Tasarım: Ola Wihlborg. G30×D50×Y67cm. 402.192.85 Tam olarak aradığınızı bulamadınız mı? Diğer renk ve modeller için IKEA mağazalarına bekliyoruz.

07 09 02

01

08

06

İşte gizli bir ayna, hem de en gerekli yerde!

İşlenmemiş çamdan yapılmıştır. Bu haliyle de güzel, boyanınca da.

03

04 10

NYVOLL 6 çekmeceli şifonyer

13

599 TL

yeni NORDLI komodin

12

MALM 6 çekmeceli şifonyer 259 TL

179 TL

249 TL

05

Sabahları eşinizi uyandırmadan giyinmeye çalışırken; sessiz kapanan stoperli çekmeceler işinizi çok kolaylaştıracak!

11

RAST 3 çekmeceli şifonyer

79 TL Komodinin gizli rafında şarjlarınız için uzatma sistemi vardır. Uzatma kablosunu komodinin ayağından aşağı indirirek prize takın.


AYAKKABILIKLAR

266

Havlu rayını, topuklu ayakkabılarınızı yerleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Yerden kazanmak için ayakkabılarınızı bu dolap içi askıya koyabilirsiniz.

10

08 09

STÄLL 3 bölmeli ayakkabı dolabı

02

259 TL yeni

04 03

IKEA PS 2012, bank/ ayakkabılık/ad

129 TL 13

01 Yerinize ve ihtiyacınıza uyacak şekilde, bankları yan yana veya üst üste yerleştirebilirsiniz.

12

05

LAIVA kitaplık

52 ,99 TL 07

11

HEMNES 4 bölmeli ayakkabı dolabı 269 TL

249 TL 06 PORTIS ayakkabı rafı

49,99TL 01 PORTIS şapka rafı 49,99 TL Boyanmış çelik. G90×D31×Y33cm. Siyah. 600.997.91 02 SKUBB 5 bölmeli dolap içi askı 19,99 TL %100 polyester ve polipropilen plastik. G35×D34×Y120cm. 402.105.53 MULIG askı borusu 14,99 TL U60–90cm. 301.794.35 03 STOLMEN ayakkabılık 408 TL Tavana veya duvara sabitlenebilir. Boyanmış alüminyum ve lake. G72×D50×Y210–330cm. 499.074.30

04 FINTORP ray 12,99 TL Uzun bir ray elde etmek için, 2 FINTORP rayı taşıyıcı bağlantı parçası ile birbirine bağlayabilirsiniz. Siyah boyanmış çelik. Tasarım: Carina Bengs. U79cm. Siyah 002.019.04 05 HEMNES 4 bölmeli ayakkabı dolabı 249 TL En az 8 çift ayakkabı kapasiteli. Lake. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G107×D22×Y101cm. Beyaz 601.561.21

En güzel ayakkabılarınızı açık raflarda sergileyin.

06 PORTIS ayakkabı rafı 49,99 TL En az 8 çift ayakkabı kapasiteli. Boyanmış çelik. Tasarım: Jon Karlsson. G90×D34×Y28cm. Siyah 800.997.90 07 LAIVA kitaplık 52,99 TL Tasarım: Jon Karlsson. G62×D24×Y165cm. Venge 401.785.91 Her zaman fazladan alınacak bir çift ayakkabı vardır! Tüm ayakkabılık modellerini görmek için IKEA mağazalarına bekliyoruz.

08 STÄLL 3 bölmeli ayakkabı dolabı 259 TL Bölmelerin içi çift sıralıdır, çok ayakkabı alır. En az 18 çift ayakkabı kapasiteli. Lake. Tasarım: Sarah Fager. G79×D29×Y148cm. Beyaz 501.780.91 09 BYGEL ray 4,99 TL Havlu rayı ya da tencere kapağı rafı olarak da kullanılabilir. Lame çelik. U55cm. Metalik gri 500.726.45 Ray 7,99 TL U100cm. 300.726.46

10 PAX TANEM gardırop (dolap içi düzenleme parçaları ile) 399 TL Dar iskelet; küçük alanlar için ideal. Lake. G50×D37×Y236cm. Beyaz/turkuaz 899.075.55 11 TJUSIG ayakkabılık 69,99 TL 2 ayakkabı rafı üst üste yerleştirilebilir; bağlantı parçaları dahildir. En az 6 çift ayakkabı kapasiteli. Lake masif sert ahşap ve paslanmaz çelik. G79×D32×Y37cm. 101.526.39

12 TRONES ayakkabı dolabı 74,99 TL/ 3 ad Polipropilen plastik. G51×D18×Y39cm. 100.319.87 13 yeni IKEA PS 2012, bank/ayakkabılık 129 TL/ad Yerinize veya ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde bankları yan yana veya üst üste yerleştirebilirsiniz. Lake masif çam. Tasarım: Francis Cayouette. G52×D33×Y65cm. Mavi 002.067.46 Siyah 802.067.47 Kırmızı 702.067.43


268

GARDIROPLAR

KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları ile size en uygun gardırobu yapmanın sonu yok!

Çeşit çeşit sürgülü ve menteşeli kapaklar arasından içinize en sineni bulana kadar arayın!

PAX gardırop ve iç düzenleme parçaları KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara tam uygun ölçülerdedir. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. G200×D66×Y236cm. Beyaz 099.174.07 SKUBB kutular ve 9 bölmeli düzenleyici ayrı satılır. 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. Kendi gardırobunuzu planlamak için: www.IKEA.com.tr

Toplam gardırop fiyatı:

1.042 TL İskelet:

530 TL İç parçalar:

512 TL


270

GARDIROPLAR

PAX AULI gardırop ve KOMPLEMENT iç düzenleme parçaları KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara uygun ölçülerdedir. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Cam ayna. G150×D66×Y236cm. Venge/cam ayna 699.084.76 SKUBB kutular ayrı satılır. 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. Bu çözümü kendiniz planlamak için: www.IKEA.com.tr Diğer renkleri ve çeşitleri görüp fikir edinmek için IKEA mağazalarına bekliyoruz.

Toplam gardırop fiyatı:

1.587

TL

İskelet+kapaklar:

1.160 TL İç parçalar:

427 TL

PAX LYNGDAL gardırop ve KOMPLEMENT iç düzenleme parçaları KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara uygun ölçülerdedir. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Alüminyum çerçeveli sertleştirilmiş cam. G150×D66×Y236cm. Huş görünümlü/cam 899.057.40 SKUBB hurçlar ayrı satılır. 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. Bu çözümü kendiniz planlamak için: www.IKEA.com.tr

Toplam gardırop fiyatı: 1.145 TL

1.094 TL İskelet+kapaklar:

860 TL İç parçalar:

234 TL

PAX ÅNSTAD gardırop ve KOMPLEMENT iç düzenleme parçaları KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara uygun ölçülerdedir. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. G200×D66×Y236cm. Beyaz/ parlak beyaz 499.103.24 LANSA kulplar, SKUBB kutular ayrı satılır. 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. Bu çözümü kendiniz planlamak için: www.IKEA.com.tr

Toplam gardırop fiyatı: 1.960 TL

1.877 TL İskelet+kapaklar:

1.380 TL İç parçalar:

497 TL


272

GARDIROPLAR

Yeni köşe çözümlerimiz sayesinde artık dar ve kullanışsız alanları da değerlendirebileceksiniz.

Arkadaki giysilerinize ulaşmak için askı borusunu kendinize çekin.

Toplam gardırop fiyatı: PAX NEXUS VIKEDAL gardırop ve iç düzenleme parçaları KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara uygun ölçülerdedir. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Renkli cilalı dişbudak kaplama İskelet+kapaklar: ve aynalı cam. G150×D60×Y236cm. Venge/ayna TL 399.103.34 Aynalı kapağın kulbu dahildir. SKUBB kutular ayrı satılır. 10 yıl garantisi vardır. İç parçalar: Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. TL Bu çözümü kendiniz planlamak için: www.IKEA.com.tr

1.091 750 341

TL

PAX BALLSTAD gardırop ve iç düzenleme parçaları KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara uygun ölçülerdedir. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. G150×D37×Y236cm. Beyaz 299.057.57 Kulplar ve SKUBB kutular ayrı satılır. 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. Bu çözümü kendiniz planlamak için: www.IKEA.com.tr

Toplam gardırop fiyatı:

666

TL

İskelet+kapaklar:

460 TL İç parçalar:

206

TL

PAX HEMNES gardırop ve iç düzenleme parçaları KOMPLEMENT dolap içi düzenleme parçaları, gardıroplara uygun ölçülerdedir. Gardırobunuzun içini ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Renkli cilalı masif çam. G123/123×D37×Y236cm. Beyaz/gri-kahverengi 499.103.43 Kulplar, SKUBB ayakkabı kutuları ve GARNITYR kutular ayrı satılır. 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. Bu çözümü kendiniz planlamak için: www.IKEA.com.tr

Toplam gardırop fiyatı:

1.266 TL

10

İskelet+kapaklar:

2+8 YIL GARANTİ

1.125 TL İç parçalar:

141

TL

PAX gardıroplar 10 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.


274

GARDIROPLAR

01 ELGÅ FENSTAD 3 sürgü kapaklı gardırop 985 TL Sürgü kapaklı. Menteşeli gardırop kapağına oranla daha az yer kaplar. 3 adet askı borusu dahildir. Diğer dolap içi düzenleme parçaları ayrı satılır. G217×D58×Y203cm. Beyaz/ayna 198.614.43 02 ALGOT saklama ünitesi 145 TL Kaplama çelik. Tasarım: Francis Cayouette. G41×D60×Y201cm. Beyaz 799.077.06 03 BRIMNES 2 kapaklı gardırop 279 TL Uzun ve kısa elbiseleri asmak için ve elbiselerinizi yerleştirmek için uygun bölümler. 1 askı borusu, 1 adet sabit raf ve 1 adet ayarlanabilir raf dahildir. Tasarım: K Hagberg/M Hagberg. G78×D50×Y190cm. Beyaz 502.180.30 04 STOLMEN 2 parça 997 TL Duvara veya tavana monte edilebilir. Lake ve boyanmış çelik. Tasarım: Ehlén Johansson. G220×D50×Y210– 330cm. Beyaz 699.041.62 05 BIRKELAND gardırop 999 TL Stoperli çekmeceler. 1 askı borusu dahildir. Lake. Tasarım: J Asshoff/H Brogård. G109×D58×Y200cm. Beyaz 002.270.08 06 IKEA PS gardırop düzenleyici 69,99 TL 3 tekerleklidir ve arka kısmında kulp bulunur; hareket ettirmesi kolaydır. 4 adet ayarlanabilir raf ve 1 adet elbise borusu dahildir. %100 polyester ve boyanmış çelik. Tasarım: Mia Cullin. G52×D68×Y164cm. Siyah 601.224.71 07 ASPELUND 3 kapaklı gardırop 399 TL Aynalı kapak sağa, sola veya ortaya yerleştirilebilir. 4 adet ayarlanabilir raf ve 1 adet askı borusu dahildir. Ayna. G130×D54×Y190cm. Beyaz 801.572.14 08 MULIG askılık 24,99 TL Kaplama çelik. Tasarım: Henrik Preutz. Azami yük: 20kg. G99×D46×Y151cm. Beyaz 601.794.34 09 HEMNES 3 kapaklı gardırop 1.099 TL 4 ayarlanabilir raf ve 2 askı borusu dahildir. Boyalı ve natürel cilalı masif çam. G152×D58×Y197cm. Venge 002.080.24 10 BYGEL kanca 3,99 TL/2 ad Boyanmış çelik. Tasarım: Inma Bermudez. Metalik gri 202.029.07 11 DOMBÅS gardırop 229 TL 5 adet raf, 1 askı borusu ve kulplar dahildir. G140×D51×Y181cm. Beyaz 702.157.14 Diğer akıllı çözümleri görmeniz için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.

01

05

Gardırobunuz ağzına kadar dolduğunda ekstra dolabınız hazır.

07

08

02

06

ALGOT saklama ünitesi

IKEA PS gardırop düzenleyici

145 TL

69 ,99 TL Kancalarla artık her duvar ayrı bir dolap!

Odanıza, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun sistemi kendiniz kurun.

03

09

11

04

10 BYGEL kanca/2 ad

3,99TL


LEIRVIK karyola 329 TL Yatak ve yatak takımları ayrı satılır. Boyanmış çelik. G148×U209×Y146cm. Uygun yatak ölçüsü: 140×200cm. Beyaz 098.499.65 Tasarım: Carina Bengs

329TL

EIVOR ORD tek kişilik nevresim seti 34,95TL Değişik ölçüleri bulunur. %100 pamuk. Tasarım: Beckmans College of Design. Nevresim: G150×U200cm. Yastık kılıfı: U50×G60cm. Beyaz/ siyah 602.072.34

29,99TL


278

KARYOLALAR

Uyanık saatlerin yatağı. Yatağınıza farklı bir gözle bakmanın zamanı geldi. Yatakta sadece uyunmuyor aynı zamanda kitap okunur, ders çalışılır, televizyon izlenir, internete girilir hatta bazen kahvaltı bile edilir. İşte bu yüzden IKEA karyolalar sadece uyumak için tasarlanmaz. Mesela sevgili DUKEN’in kendisi yatak olsa da ruhu tam bir kanepe! Plastik örgü yatak başı,

oturup sırt dayamak için çok rahat. Ayrıca yatak başının kılıfını çıkartıp değiştirmek de mümkün. Bazası çekmeceli yataklarımızı da kullanışlı bulacaksınız. Fazla çarşaflardan, yazlık ve kışlıklara kadar her eşyanızı ortadan kaldıracaklar. Hepsine yakından bakıp incelemek istemez misiniz? Sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz.

02

01

yeni DUKEN karyola

HEMNES karyola

639 TL

03

569TL 04

05

01 yeni DUKEN karyola 569 TL Makinede yıkanabilen iki yatak başı kılıfından birini seçebilirsiniz. Boyanmış çelik ve %100 pamuk. G166×U215cm×Y107cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. Tasarım: Anna Svanfeldt Hillervik/K Hagberg/M Hagberg. Çok renkli 699.031.34 02 HEMNES karyola 639 TL Karyola kenarlarını iç kısımlarından ayarlayarak farklı kalınlıklardaki yataklarla birlikte kullanabilirsiniz. Renkli cilalı masif çam. G174×U211×Y122cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 298.895.35

03 BRIMNES çekmeceli karyola 579 TL Bazanın dört çekmecesinde eşyalarınızı yerleştirmek için bol bol yer bulacaksınız. G166×U206×Y47cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 399.029.37 Sandıklı yatak başı 219 TL Elinizin altında olmasını istediğiniz eşyalarınızı yerleştirmek için ideal. G166×D28×Y111cm. 802.287.11 Aksi belirtilmediği sürece; yataklar ve yatak takımları ayrı satılır.

04 OPPDAL çekmeceli karyola 649 TL Bazanın dört çekmecesinde eşyalarınızı yerleştirmek için bol bol yer bulacaksınız. G166×U206×Y42cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 898.894.48 Saklama bölmeli yatak başı 289 TL G166×D24×Y98cm. 502.041.65 05 BRIMNES 2 çekmeceli divan/karyola 599 TL Kanepe, tek kişilik yatak, iki kişilik yatak ve kullanışlı çekmeceler bir arada, tek mobilyada. G86×U205×Y57cm. Uygun yatak ölçüsü: 80×200cm. 002.287.05


280

KARYOLALAR

02

06

Merdiveni sağa veya sola takabilirsiniz.

07

01

Ayarlanabilir kenarları sayesinde her yükseklikteki çift kişilik yatağa uygundur.

04 03

FJELLSE karyola

Kanepeyi iki kişilik yatağa çevirmek çok kolay.

169 TL

08

05

09

01 ASPELUND karyola 349 TL G170×U209×Y110cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 398.615.69 02 TROMSÖ ranza 499 TL G147×U208×Y206cm. Uygun yatak ölçüsü: 140×200cm. 901.797.86 03 IKEA PS 2012, çekmeceli karyola/ divan (şilteli ve iki yastıklı) 1.499 TL G87×U210×Y77cm. Yatak ölçüsü: 138×200cm. 099.031.89

04 FOLLDAL karyola 1.599 TL Yumuşak, dayanıklı, bakımı kolay deri; yıllar geçtikçe güzelleşir. G177×U220×Y103cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 598.895.48 05 FJELLSE karyola 169 TL Masif çam, dayanıklı doğal malzeme. G147×U207×Y80cm. Uygun yatak ölçüsü: 140×200cm. 301.850.64

06 MANDAL 4 çekmeceli karyola 829 TL G160×U202×Y27cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 301.763.09 Yatak başı 349 TL G240×D28×Y62cm. 701.763.12 07 MALM karyola 439 TL G177×U211×Y77cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 298.498.46 3’lü yatak başı/komodin seti 369 TL G177×D31×Y77cm. 101.279.75

08 NORDLI karyola 599 TL G165×U212×Y77cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 699.031.48 “Deneme uykusu”na yatmak için sizi IKEA mağazasına bekliyoruz. 09 BIRKELAND karyola 929 TL G171×U210×Y119cm. Uygun yatak ölçüsü: 160×200cm. 399.062.66 Yatak ve yatak takımları ayrı satılır.


282

YATAKLAR

SULTAN HEGGEDAL yaylı yatak

1.499 TL

01 BEKKESTUA yatak başı 399 TL Kılıf: pamuk, liyosel ve keten. G160×Y120cm. 701.920.67 SULTAN HEGGEDAL yaylı yatak 1.499 TL Doğal lateks, at kılı, pamuk, yün ve liyosel gibi doğal malzemeler, ekstra konfor sağlar ve sabit sıcaklıkta rahat bir uyku ortamı sağlar. Sertlik: sert. G160×U200cm. 26cm kalınlığında. 001.806.52 SULTAN ATLÖY baza 899 TL Yaylar, vücudunuzun rahatlamasına destek sağlar. Ayaklar ayrı satılır. G160×U200×Y26cm. 401.603.84 SULTAN TORÖD yatak konfor pedi 599 TL Doğal lateks ve pamuk gibi doğal malzemeler nemi emerek vücuttan uzaklaştırır ve sabit sıcaklıkta rahat bir uyku ortamı sağlar. G160×U200cm. 7cm kalınlığında. 601.808.09

02 SULTAN HJELMÅS yaylı yatak 949 TL 4.5cm kalınlığındaki sabit lateks pedin basınç azaltma kapasitesi çok yüksektir; vücudunuzun rahatlamasını sağlar. Sertlik: orta. G160×U200cm. 26cm kalınlığında. 701.566.58 SULTAN ATNA baza 599 TL Ayaklar ayrı satılır. G160×U200×Y20cm. 201.588.10 SULTAN yataklar 25 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

03 SULTAN HAGAVIK yaylı yatak 649 TL Aktif paket yaylar mükemmel destek sağlar, omuz ve kalçadaki baskıyı azaltır. Sertlik: orta. G160×U200cm. 25cm kalınlığında. 701.562.91 SULTAN AUKRA baza 599 TL Ayaklar ayrı satılır. G160×U200×Y20cm. 201.587.73 SULTAN TVEIT yatak konfor pedi 399 TL 3cm kalınlığındaki lateks pedin basınç azaltma kapasitesi çok yüksektir; vücudunuzun rahatlamasını sağlar. Sentetik lateks ve yün, polyester dolgu. G160×U200cm. 5cm kalınlığında. Beyaz 301.560.28

01 02

03

SULTAN HAGAVIK yaylı yatak

649 TL İyi bir gün mutlaka iyi bir uyku ile başlar. Herkesin uyku alışkanlığı farklıdır. Bu yüzden doğru yatak seçimi kişiden kişiye değişir. Lateks, paket yaylar, sünger ve at kılının değişik konfor özellikleri bulunur. Ve doğru olan tek bir konfor vardır: Sizin seçiminiz. Hangi konforun sizi bebekler gibi uyutacağını ancak siz bilebilirsiniz. Bizim tek yapabileceğimiz size bol bol seçenek sunmak! Mağazalarımıza gelerek değişik yatak

25 kombinasyonlarını deneyin. Yüzüstü yatın, yan dönün, sırtüstü uzanın. Sonra da konfor pedleri, alezler, yorganlar ve yastıklarla yatağınıza son şeklini verin. Yardıma ve öneriye ihtiyacınız varsa, aradığınız tüm cevapları IKEA mağazalarında bulabilirsiniz.

2+23 YIL GARANTİ

SULTAN yataklar 25 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.


284

YATAKLAR

01 SULTAN HUGLO yaylı yatak 399 TL Yaylar ve ekstra kalın dolgu, vücudunuza destek verir. Sertlik: sert. G160×U200cm. 17cm kalınlığında. Koyu gri 201.563.78 SULTAN TÅRSTA yatak konfor pedi 179 TL Sünger dolgu yumuşak bir yüzey sağlar. G160×U200cm. 4cm kalınlığında. Koyu gri 401.556.41

02 SULTAN FLORVÅG poliüretan sünger yatak 189 TL Çift taraflı; yatağınızın ilk gün ki gibi kalması ve daha uzun ömürlü olması için her iki tarafını da kullanın. Sertlik: orta. G90×U200cm. 10cm kalınlığında. Beyaz 301.397.41 SULTAN yataklar 25 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

03 SULTAN FÅVANG poliüretan sünger yatak 549 TL Basınç azaltma kapasiteli esnek sünger, vücudunuzun rahatlamasını sağlar. Sertlik: sert. G160×U200cm. 14cm kalınlığında. Beyaz 901.398.04 04 JÖMNA yaylı yatak 99 TL Sertlik: orta. G90×U200cm. 16cm kalınlığında. Açık gri 302.273.61

25 2+23 YIL GARANTİ

SULTAN yataklar 25 yıl garanti kapsamındadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310.

IKEA mağazalarındaki yatak satın alma kılavuzumuz sayesinde size en uygun yatağı bulmanız artık çok kolay.

01

03

04 JÖMNA yaylı yatak

02

99 TL


286

YASTIKLAR VE YORGANLAR

01 Biri serin tutar biri sıcak, iki yorgan bir arada. Dilerseniz tek tek kullanın, dilerseniz ikisini birbirine çıtçıtlayarak çok soğuk geceler için ekstra kalın bir yorgan elde edin.

IKEA 365+ MYSA yorgan (sıcaklık ölçüsü: 1+3)

199

TL

Hem dolgu, hem de dış kumaş liyoseldir. Yenilenebilir, selüloz bazlı bir malzeme olan liyosel; nemi uzaklaştırır. Gece boyu rahat etmenizi sağlar.

07 08

02

10 03

IKEA 365+ MYSA yorgan (sıcaklık ölçüsü 4)

119 TL

09 MYSA STRÅ yorgan (sıcaklık ölçüsü 1)

04

29,99 TL

05 06 Yan yatanlar için özel kesim yastık boynunuzun şeklini alır ve rahat ettirir.

11

01 IKEA 365+ MYSA yorgan (sıcaklık ölçüsü 1+3) 199 TL Bakımı kolay, liyosel dolgu; nemi çeker ve yok eder, rahat bir gece geçirmenizi sağlar. Dolgu: %50 liyosel ve %50 polyester. G150×U200cm. 601.321.87 02 MYSA GRÄS yorgan (sıcaklık ölçüsü 1) 12,99 TL Genelde üşümeyen ve serin yorgan tercih edenler için sentetik, hafif ve ince yorgan. Dolgu: polyester elyaf. G150×U200cm. 101.314.25

03 GOSA RAPS sırtüstü yatanlar için yastık 59,99 TL U50×G60cm. Sırtüstü yatanlar için ince kuş tüyü orta yükseklikte yastık; başınıza ve boynunuza doğru desteği sağlayarak kaslardaki gerginliği azaltır. Pamuklu dış kılıf yastığın kuru ve serin kalmasını sağlar. 001.313.17 04 GOSA HASSEL yan yatanlar için yastık 29,99 TL Yan uyuyanlar için yüksek, sentetik yastık; baş, boyun ve omurgayı aynı hizada tutar, rahatlamanıza yardımcı olur. U50×G60cm. 501.366.28

05 MYSA VETE yorgan (sıcaklık ölçüsü 5) 149 TL İnce kuş tüyü dolgulu, kalın yorgan; genellikle üşüyenler ve sıcak tutan bir yorgan sevenler için. Dolgu: %60 ince ördek tüyü ve %40 kalın ördek tüyü. G150×U200cm. 701.314.46 06 MYSA ROSENGLIM yorgan (sıcaklık ölçüsü 5) 269 TL %90 ince ördek tüyü dolgu sayesinde çok yumuşak ve çok sıcak tutan yorgan. Dolgu:%90 ince ördek tüyü ve %10 kalın ördek tüyü. G150×U200cm. 201.965.67

07 GOSA SYREN yüzüstü yatanlar için yastık 14,99 TL Bakımı kolay sentetik yastık; mikro elyaf dolgu sayesinde çok yumuşak ve kabarıktır. Konforlu bir uyku sağlar. U50×G60cm. 901.311.72 08 GOSA SLÅN yüzüstü yatanlar için yastık 3,99 TL Yüzüstü yatmayı tercih edenler için sentetik alçak yastık; boynunuz daha rahat eder ve kaslarınızdaki gerilme azalır. U50×G60cm. 101.253.06

12

09 MYSA STRÅ yorgan (sıcaklık ölçüsü 1) 11 IKEA 365+ FAST yan/sırtüstü yatanlar için 29,99 TL Genellikle üşümeyen ve serin tutan yastık 39,99 TL Boynunuzun şeklini alan sert bir yorgan tercih edenler için sentetik, hafif yastık. U33×G50cm. 701.316.01 ve ince yorgan. Dolgu: boşluklu polyester lif. 12 GOSA LILJA yan yatanlar için yastık 99 TL G150×U200cm. 901.291.93 Yan uyuyanlar için özel kesimli yastık, 10 IKEA 365+ MYSA yorgan (sıcaklık ölçüsü 4) boynunuzun şeklini alır ve rahat ettirir. 119 TL Geceleri çok soğuk veya çok sıcak sevU33×G50cm. 001.252.79 meyenler için orta kalınlıkta, selüloz ve sentetik Deliksiz bir uyku için IKEA mağazalarına yorgan. Dolgu: %50 liyosel ve %50 polyester. bekliyoruz. G150×U200cm. 001.321.28


288

NEVRESİM SETLERİ

01 BLADVASS tek kişilik nevresim seti 17,99 TL %52 polyester, %48 pamuk. Tasarım: Michiko Nakata. Beyaz/mavi 301.969.63 02 FÄRGLAV tek kişilik nevresim seti 99 TL Liyosel kumaş gece boyu rahat uyumanızı sağlar. %50 liyosel, %50 pamuk. Tasarım: Pia Wallén. Kırmızı/beyaz 902.391.63

03 BRUNKRISSLA tek kişilik nevresim seti 39,99 TL Gizli çıtçıtlı nevresim sayesinde yorgan kaymaz. %100 pamuk. Tasarım: Monika Mulder. Kırmızı 200.397.99 04 EIVOR ORD tek kişilik nevresim seti 29,99 TL %100 pamuk. Tasarım: Beckmans College of Design. Beyaz/siyah 602.072.34

05 DVALA tek kişilik nevresim seti 49,99 TL Gizli çıtçıtlı nevresim sayesinde yorgan kaymaz. %100 pamuk. Tasarım: Linda Svensson Edevint. Çizgili/çok renkli 702.254.35 06 DVALA tek kişilik nevresim seti 34,99 TL Gizli çıtçıtlı nevresim sayesinde yorgan kaymaz. %100 pamuk. Kırmızı 901.541.11

07 EMMIE LAND tek kişilik nevresim seti 34,99 TL %100 pamuk. Beyaz/mavi 502.166.44 08 BACKSÖTA tek kişilik nevresim seti 54,99 TL Gizli çıtçıtlı nevresim sayesinde yorgan kaymaz. %100 pamuk. Kahverengi 302.117.51

11

yeni

09 EMMIE RUTA tek kişilik nevresim seti 59,99 TL İplik-boyama; iplik, dokunmadan önce boyanmıştır; nevresim setinin renkleri canlı ve parlaktır. %100 pamuk. Bej/beyaz 602.199.58 10 VINRANKA tek kişilik nevresim seti 119 TL Pamuklu saten; nevresim setine ekstra parlaklık ve yumuşaklık verir. %100 pamuk saten. Tasarım: Linda Svensson Edevint. Kahverengi 202.298.41

11 yeni MALIN FIGUR tek kişilik nevresim seti 99 TL Saten liyosel dokuma; nevresimlerinize yumuşak, ipeksi bir dokunuş ve parlaklık verir. %100 liyosel ve saten. Tasarım: B B Becker/M Bache. Çok renkli 602.247.47 Nevresim ölçüleri: G150×U200cm. Yastık kılıfları: U50×G60cm. Değişik ölçüleri bulunur.

Elde çizilmiş mükemmel desenli nevresimleri IKEA mağazalarında bulabilirsiniz.

MALIN FIGUR tek kişilik nevresim seti

01

99 TL

Pamuk-liyosel elyaf karışımı, nemi emerek uzaklaştırır ve gece boyu rahat uyumanızı sağlar.

02

03

07 04 EIVOR ORD tek kişilik nevresim seti 34,95 TL

29,99TL 05

08

06

09 05 DVALA tek kişilik nevresim seti 10

49,99TL

Sürdürülebilir, daha iyi pamukla hem cildiniz rahat edecek hem de içiniz.


NevreSİM SeTLerİ

290

01 yeni IKeA PS 2012, tek kişilik nevresim seti 129 TL Kendinden dokulu doğal bir kumaş olan ketenin renk farklılıkları bulunur; nevresime şıklık verir. %100 keten. 402.215.04 02 LINBLOMMA tek kişilik nevresim seti 119 TL %100 keten. 301.901.12 03 GrÖNKULLA tek kişilik nevresim seti 17,99 TL %52 polyester, %48 pamuk. 802.205.12 04 DvALA lastikli çarşaf 14,99 TL Lastikli çarşaf; 25cm kalınlığındaki yataklara uygundur. %100 pamuk. G90×U200cm. 301.499.57 05 yeni MALIN rUND tek kişilik nevresim seti 49,99 TL Gizli çıtçıtlı nevresim sayesinde yorgan kaymaz. %100 pamuk. 802.249.25

“Keten hem rahattır hem de çevreye dosttur. Sulamanın ve ilaçlamanın neredeyse hiç gerekmediği serin iklimlerde yetişir. O yüzden bence bu nevresim takımına böyle mutlu bir desen çok yakıştı.” Tasarımcı: Maria vinka

06 eIvOr yatak örtüsü 39,99 TL Polar; yumuşak ve bakımı kolay. %100 polyester. G220×U240cm. 502.134.19 07 KArIT tek kişilik yatak örtüsü ve yastık kılıfı 79,99 TL Bir tarafı açık, diğer tarafı koyu renkli olan yatak örtüsünün her iki yüzü de kullanılabilir. Kumaş/dolgu malzemesi: %100 polyester. Yatak örtüsü: G180×U280cm. Yastık kılıfı: U40×G60cm. 002.302.18 08 OFeLIA vASS tek kişilik nevresim seti 49,99 TL Sık dokuma pamuklu kumaştan nevresim seti; yumuşak ve dayanıklıdır. %100 pamuk. 901.330.29

09 SÖMNIG çarşaf 29,99 TL %50 liyosel, %50 pamuk. G150×U260cm. Beyaz 901.311.48 10 eMMIe SÖT tek kişilik nevresim seti 69,99 TL %50 liyosel, %50 pamuk. 902.167.03 11 OFeLIA örtü 39,99 TL Esnektir; 180cm genişliğindeki yataklara uyar. %80 polyester, %20 akrilik. G130×U170cm. 601.315.93 12 ALINA yatak örtüsü ve 2 yastık kılıfı 179 TL Kumaş: %100 pamuk. Dolgu: %100 polyester elyaf. Yatak örtüsü: G260×U280cm. Yastık kılıfı: U65×G65cm. 602.114.53 Nevresim ölçüleri: G150×U200cm. Yastık kılıfı ölçüleri: U50×G60cm. Değişik ölçüleri bulunur.

21. yüzyılın uykucularına, 19. yüzyıldan bir desen!

02

01

yeni eMMIe SÖT tek kişilik nevresim seti

10

08

09

03

69,99TL

05

04

yeni

Bazen yeni bir görünüm yaratmak, kanepenin üzerine yeni bir örtü atmak kadar kolaydır.

GrÖNKULLA tek kişilik nevresim seti 39,95 TL

17,99TL

12

06

11

07


FRYKEN 3’lü kapaklı hasır sepet seti 29,95 TL El yapımı sepetlerin hepsi birbirinden farklıdır. Ölçüler: 1 adet; çap: 10, Y6cm; 1 adet; çap: 15, Y8cm; ve 1 adet; çap: 20, Y10cm. Soyulmuş rattan. 500.134.63

19

İzlemesi bir zevk. İçinde çiçek olsun, olmasın! SKURAR saksı 4,99 TL/ad Boyanmış çelik. Tasarım: Ehlén Johansson. Azami iç saksı çapı: 10.5, Y15cm. Kırık beyaz 201.861.01

4,99TL

,99 TL


294

BANYO TEKSTİLLERİ

02 ÅFJÄRDEN banyo havlusu/ad 39,95 TL

24 ,99TL

01

09

05 08

04

03

FRÄJEN el havlusu/ad 7,95 TL

6 ,99TL

FRÄJEN banyo havlusu/ad

16,99TL 11

10 SKÄRET banyo havlusu/ad

19,99TL

06

07

01 SKAGERN duş perdesi 29,99 TL İplik boyama; desen her iki yüzde de güzel görünür. %100 polyester. Tasarım: Synnöve Mork. G180×U200cm. Beyaz/gri 802.164.83 02 ÅFJÄRDEN banyo havlusu 24,99 TL/ad %100 pamuk. G100×U150cm. Beyaz 701.906.38 03 FRÄJEN banyo havlusu 16,99 TL/ad %100 pamuk. G70×U140cm. Gri 501.591.77 04 BANDSJÖN el havlusu 14,99 TL/ad %100 pamuk. Tasarım: Synnöve Mork. G40×U70cm. Lila/çok renkli 602.039.19

05 SKAGERN havlu 27,99 TL/ad %100 pamuk. G70×U140cm. Gri/bej 502.249.84 06 TOFTBO banyo paspası 24,99 TL/ad %100 polyester mikro-elyaf. G60×U90cm. Yeşil 102.093.39 Turkuaz 201.639.63 07 SKAGERN banyo paspası 34,99 TL/ad %100 pamuk. G60×U90cm. Gri/bej 002.266.50 Kendinizi şımartmanın yeni yeni yolları ve banyonuz için değişik fikirler IKEA mağazalarında sizleri bekliyor.

08 HÄREN banyo havlusu 29,99 TL/ad %100 pamuk. G100×U150cm. Turkuaz 601.635.60 09 FRÄJEN havlu 16,99 TL/ad %100 pamuk. G70×U140cm. Kırmızı 101.591.84 10 SKÄRET havlu 19,99 TL/ad %100 pamuk. G70×U140cm. Çok renkli 202.266.06 11 FRÄJEN el havlusu 6,99 TL/ad %100 pamuk. G40×U70cm. Mavi 501.684.45


296

BANYO AKSESUARLARI

01 HJÄLMAREN askı/duvar rafı 69,99 TL Lake/ çelik. Tasarım: T Christensen/K Legaard. U58.6×G12.5×Y12.8cm. Beyaz 302.275.92 02 GRUNDTAL 4 kollu havluluk 29,99 TL Sağa/ sola tam döndürülebilir. Paslanmaz çelik. Tasarım: Mikael Warnhammar. G46×Y25cm. 600.478.96 03 ENUDDEN kapı askısı 12,99 TL Kapının üzerine geçirin ve kapının arkasındaki boş alanı değerlendirin. Çelik. Tasarım: Inma Bermudez. G35×D8.0×Y13.2cm. Beyaz 302.037.94 04 HJÄLMAREN askı 19,99 TL Lake/çelik. Tasarım: T Christensen/K Legaard. U18.7×G6.4×Y7.5cm. Beyaz 902.275.94 05 SÄVERN çiftli kanca 9,99 TL/ad Gizli duvar bağlantıları dahildir. Çinko. Tasarım: Richard Clack. D6cm. 201.626.66 06 LILLHOLMEN havluluk 14,99 TL/ad Paslanmaz çelik. Tasarım: Cecilia Stööp. U14.5×G12.5cm. 501.493.86 07 GRUNDTAL havlu rafı 49,99 TL Paslanmaz çelik. Tasarım: Mikael Warnhammar. U80×D28cm. 300.492.79 08 ENUDDEN askı 9,99 TL Tasarım: Inma Bermudez. G27×D3.6×Y5cm. Beyaz 802.037.96 09 MOGDEN askı/duvar rafı 89,99 TL Paslanmaz çelik. Tasarım: S Fager/E Strandmark. G57×D11×Y22cm. 401.976.36 10 LILLÅNGEN kapı askısı 7,99 TL/2 ad Paslanmaz çelik. Tasarım: Inma Bermudez. G1.5×D4.5×Y8.3cm. 101.976.71 11 LILLHOLMEN kanca 24,99 TL/2 ad Gizli duvar bağlantıları dahildir. Paslanmaz çelik. Tasarım: Cecilia Stööp. Y16cm. 401.493.96

yeni

Raf ve havlu askısı bir arada! Şişeler, kavanozlar rafta dursun, havlular ve giysiler askıya asılsın.

HJÄLMAREN askı/duvar rafı

69,99TL 07

01

GRUNDTAL havlu rafı

49,99TL 02

ENUDDEN kapı askısı

12,99TL 03

08 09

Ailenizin bütün bornozlarını duvara tek bir delik açmadan asın.

04 10

05

06

11

Bu küçük ve şık askıları vida kullanmadan dolap kapaklarına takabilirsiniz.


298

BANYO LAVABOLARI VE DOLAPLARI

01 LILLÅNGEN ayna 119 TL Tasarım: Inma Bermudez. G60×D11×Y78cm. Beyaz 502.049.43 02 GODMORGON ayna 69,99 TL Duvar bağlantıları derinlik ayarlıdır, aydınlatma kabloları için alan yaratır. Cam. G80×Y96cm. 101.821.65 03 LILLÅNGEN 2 kapaklı lavabo dolabı 339 TL Dar lavabo dolabı; küçük banyolar için idealdir. 1 adet ayarlanabilir raf ve 1 adet havlu askısı dahildir. Porselen. G63×D27×Y93cm. 698.940.64 04 GODMORGON/EDEBOVIKEN 2 çekmeceli lavabo dolabı 735 TL Mermerit. 199.033.63 10 yıl garantisi vardır. Ayrıntılı bilgi için bkz. sayfa 310. 05 FULLEN raflı ayna 30 TL Cam raf ve sertleştirilmiş cam ayna. G50×D14×Y60cm. 601.890.27 06 yeni HEMNES aynalı dolap 499 TL 1 adet sabit ve 4 adet ayarlanabilir raf dahildir. Boyanmış natürel cilalı masif çam ve cam ayna. Tasarım: T Christensen/K Legaard. G49×D31×Y200cm. 902.176.70 Daha fazla çeşit görmek için sizi IKEA mağazalarına bekliyoruz. 07 yeni HEMNES 2 kapaklı aynalı dolap 399 TL 6 adet ayarlanabilir raf dahil. Boyanmış ve natürel cilalı masif çam ve cam ayna. Tasarım: T Christensen/K Legaard. G103×D16×Y98cm. 402.176.82 08 IREVIKEN lavabo 95 TL Porselen. Tasarım: Henrik Preutz. G53×D40cm. Beyaz 202.237.16 09 FULLEN 2 kapaklı lavabo alt dolabı 59 TL Duvara monte lavabolarımızın çoğuna uyar. G60×D35×Y55cm. Beyaz 701.890.22 10 yeni HEMNES/VITVIKEN 2 çekmeceli lavabo dolabı 848 TL Boyanmış ve natürel cilalı masif çam ve porselen. Tasarım: T Christensen/K Legaard/Francis Cayouette. G102×D49×Y91cm. 399.030.98 Bataryalar ayrı satılır.

07 02 01

05 LILLÅNGEN ayna

119

06

TL

Lavabonuz iki gözlü ise, sabahları banyo trafiğini engellemek çok daha kolay!

08

10

03

2+8 YIL GARANTİ 04

GODMORGON/EDEBOVIKEN 2 çekmeceli lavabo dolabı

735

TL

10

09 FULLEN 2 kapaklı lavabo alt dolabı

59 TL

En küçük ve dar banyolara bile sığacak boyda tasarlandı.

yeni HEMNES/VITVIKEN 2 çekmeceli lavabo dolabı

848 TL


300

ÇAmAŞir oDAsi ÇÖZÜmLErİ

01 yeni gruNDTAL duvara monte çamaşır kurutma askısı 69,99 TL Ayarlanabilir genişlik; yerinize ve ihtiyacınıza göre ayarlayın. Kurutma kapasitesi: 7 metre. Paslanmaz çelik. Azami yük: 20kg. G67–120×D40×Y20cm. 902.192.97 02 yeni ALgoT saklama ünitesi 130 TL Boyanmış çelik. Tasarım: Francis Cayouette. G41×D60×Y170cm. Beyaz 099.034.86 ALgoT’ların farklı modelleri için iKEA mağazalarına bekliyoruz. 03 BYgEL ray 7,99 TL Havlu rayı olarak kullanılabilir. Lame çelik. U100cm. 300.726.46 04 BYgEL s-kanca 1,99 TL/10 ad Lame çelik. Y7cm. 800.726.44 05 yeni porTis duvara monte çamaşır kurutma askısı 39,99 TL Kurutma kapasitesi: 4 metre. Boyanmış çelik. U63×D55cm. Koyu gri 102.256.45 06 prEssA 16 mandallı çamaşır kurutma askısı 9,99 TL Polipropilen plastik. Çap: 40, Y26cm. Değişik renklerde 801.896.63 07 gruNDTAL havluluk 44,99 TL Paslanmaz çelik. 601.777.60 08 yeni muLig kurutma askısı 69,99 TL Boyanmış çelik. G57×U173×Y103cm. Beyaz 502.287.55 09 yeni muLig 3 kademeli çamaşır kurutma askısı 99 TL Boyanmış çelik. G58×U99×Y152cm. Beyaz 202.196.58 10 yeni gruNDTAL duvara monte çamaşır sepeti 49,99 TL Bakımı kolay; çıkartılabilir ve yıkanabilir torba. Paslanmaz çelik ve %100 polyester. Tasarım: Mikael Warnhammar. Çap: 31.5, Y60cm. 47lt kapasiteli. Siyah 702.193.02 11 yeni muLig ayaklı çamaşır sepeti 34,99 TL Boyanmış çelik ve %100 polyester. G40×U46×Y70cm. 65lt kapasiteli. Beyaz 802.196.60 12 yeni porTis çamaşır sepeti 49,99 TL Bakımı kolay; çıkartılabilir ve yıkanabilir torba. Boyanmış çelik ve %100 polyester. Çap: 56, Y59cm. 51lt kapasiteli. 302.256.49 13 BAGIS elbise askısı 2,49 TL/4 ad Polipropilen plastik. G42×Y23cm. Siyah 201.970.86 14 BJÄRNUM kanca 14,99 TL Nikel kaplama alüminyum. Y9cm. 401.525.91

01 08

muLig 3 kademeli çamaşır kurutma askısı

02

99 TL

Bir makine dolusu çamaşırı küçük bir duvara asmak için genişliğini ayarlayabilirsiniz.

09 03

Katlanınca dümdüz olur. Çamaşır makinesi ile duvar arasına sığabilir.

04 10

“Kirli-değil-amatemiz-de-değil” tüm kıyafatlerinizi asın, havalandırın.

yeni 11 12

porTis duvara monte çamaşır kurutma askısı

39,99TL 05 06

07

14

BAGIS elbise askısı/4 ad

2,49TL

13


302

BEBEK VE ÇOCUK

Oyun çok ciddi bir iştir. Bütün çocuklar oyun oynar. Oyun eğlenceli olduğu kadar gereklidir de. Çocuklar, dünyayı oynayarak tanır. Evcilik oynarken anne ve babalarının rollerini taklit ederler, kağıt ve kalemle yaratıcı olmayı öğrenirler, oyuncaklar ve resimlerle de hayal güçlerini geliştirirler. Biz IKEA Çocuk’da, oyun işini, sadece güvenlik açısından değil, her açıdan ciddiye alıyoruz. Çünkü çocukların dünyanın en değerli varlıkları olduğuna inanıyoruz ve eğitici, yaratıcı oyuncaklarla oynamaya ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Tıpkı bizim TORVA koleksiyonumuz gibi... Bu koleksiyonda yumuşak malzemeden sebzeler ve meyveler yer alıyor. Böylece çocuklar dünyayı tanımaya, kendilerini en güvende hissettikleri yerde, yani evlerinde, başlıyorlar.

yeni

05 Kocaman, şişme bir uğur böceğinin üzerinde durmaya veya oturmaya çalışmak, çocuğun dengesini ve motor becerilerini geliştirir. Üstelik çok eğlencelidir!

TROFAST dolap kombinasyonu

SAGOSTEN şişme yastık ve kılıfı 59,95 TL

197 TL

07

06

11

09

LILLABO oyun halısı 39,95 TL

29,99TL

49,99TL

10

01 03

02

SPARKA yumuşak oyuncak/ad

9 ,99TL

08

04

01 IKEA PS LÖMSK dönen koltuk 149 TL Hareketli tentesi sayesinde çocuklar için güzel bir saklanma yeri yaratır. Plastik ve %100 polyester. G59×D62×Y75cm. 401.002.53 02 LILLABO oyun halısı 29,99 TL Lateks arka yüzey, çocuğunuz koşarken/oynarken halının kaymasını engeller. G100×U133cm. 201.768.09 03 LILLABO oyuncak arabalar 29,99 TL/3 ad Değişik kombinasyonlar oluşturulabilir. 401.714.72

04 SPARKA yumuşak oyuncak 9,99 TL/ad %100 polyester Çap: 20cm. Çeşitli renklerde 401.244.09 05 yeni MYSIG tente 24,99 TL G150×D80×Y80cm. Açık mavi 402.038.16 06 TROFAST dolap kombinasyonu 197 TL Eğlenceli ve dayanıklı dolaplar; üzerinde oturmak veya oyun oynamak için ideal. G100×D44×Y94cm. Beyaz/kırmızı 998.474.10

07 SAGOSTEN şişme yastık ve kılıfı 49,99 TL Çocuğun dengesini ve temel motor becerilerini geliştirmesini sağlar. Çap: 71, Y30cm. 098.728.47 08 LILLABO 20 parça tren seti 29,99 TL Motor becerilerini ve mantıksal düşünmeyi geliştirir. 3 yaş üzeri için tavsiye edilir. 300.643.59 Ray 14,99 TL /10 ad 500.643.58 12 parça tren, köprü, tünel seti 24,99 TL 601.128.96

09 KRITTER çocuk sandalyesi 39,99 TL/ad Masif kauçuk ağacı ve polistren plastik. G27×D29×Y53cm. Mavi 001.537.00 10 KRITTER çocuk masası 79,99 TL Masif kauçuk ahşap. U59×G50×Y50cm. Mavi 401.537.03 11 DUKTIG 10 parça kahve/çay seti 29,99 TL Oyuncak çay/kahve fincanları ve kupaları; dayanıklı sert seramikten yapılmıştır. 3 yaş üzeri için tavsiye edilir. Çok renkli 901.301.63


304

BEBEK VE ÇOCUK

01 TORVA yumuşak oyuncak 12,99 TL 12 aydan büyük çocuklar için tavsiye edilir. %100 polyester. U30cm. 501.957.45 02 LEKKAMRAT oyuncak bebek 24,99 TL/ad Oyuncak bebeğin ayakları bükülebilir ve oturabilir. Kumaş: %100 polyester. Dolgu: polyester elyaf. U46cm. Pembe 201.963.03 Yeşil 401.962.98 Mavi 801.963.00

03 PYSSLINGAR oyuncak sandığı 44,99 TL Katlanabilir; kullanılmadığı zaman az yer kaplar. %100 polyester. Tasarım: A Huldén/S Dahlman. U57×G35×Y28cm. Mavi 302.157.68 04 MAMMUT çocuk taburesi 19,99 TL Plastik; çocuğunuz rahatça taşıyabilir ve temizliği kolaydır. Polipropilen plastik. Çap: 30, Y30cm. Açık sarı 501.766.43

05 LANDET 13 parça çiftlik evi/hayvanları seti 49,99 TL Oyun oynamayı sevdirir; çocuklar sosyal yeteneklerini büyükleri taklit ederek ve kendi rollerini keşfederek kazanırlar. 18 aydan büyük çocuklar için tavsiye edilmiştir. %100 polyester. Tasarım: A Huldén/S Dahlman. 401.746.54 06 LANDET 5 parça araba seti 24,99 TL 18 aydan büyük çocuklar için tavsiye edilir. %100 polyester. Tasarım: A Huldén/S Dahlman. 301.838.71

Oyunu sanata çevirir. Bu sehpanın bir tarafı kara tahta diğer tarafı ise beyaz tahtadır. Ayrıca rulo çizim kağıdı takmak için askısı vardır. Çocuğunuzun içindeki ressamı ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır!

Yumuşak oyuncaklarımız sarılmayı, sevilmeyi öpülmeyi ve dinlemeyi çok severler. Üstelik oyun oynamaya ve haylazlığa bayılırlar. Anne-babaların içi rahat olsun, hepsi de zorlu güvenlik testlerini başarıyla geçmiştir.

02 LEKKAMRAT oyuncak bebek/ad

24

,99 TL

59

,99 TL

01

03

LANDET 13 parça çiftlik evi/hayvanları seti

05

04

06

Demiryolu rayları salonun bir ucundan diğerine döşendiğinde sakın kızmayın; çocuğunuzun motor becerileri ve mantıksal düşünme yeteneği gelişiyor diye mutlu olun!

MÅLA ressam sehpası 59,99 TL Katlanabilir; kullanılmadığı zaman az yer kaplar. MÅLA rulo çizim kağıdı ile tamamlanabilir. Masif çam ve ladin. U43×G62×Y118cm. 500.210.76

49,99TL


306

BEBEK VE ÇOCUK

06

01

249 TL

09

Hiç merak etmeyin! Bebek karyolalarını (ve üretildikleri malzemeyi) dünyanın en yüksek kalite standartlarına göre test ediyoruz.

HENSVIK gardırop Tüm bebek karyolalarımız darbelere karşı test edilir. Yani bebeğiniz, yatağında güvenle hoplayıp zıplayabilir!

07 SNIGLAR bebek karyolası

08

139 TL 04

03

Bu tavşan, tam minik kulaklara göre tatlı tatlı müzik çalıyor.

ANTILOP tepsili mama sandalyesi

49,99TL 05 LEKA CIRKUS bebek jimnastik aleti

89

10

,99 TL 11

02 Bebek karyolasından çocuk karyolasına kolayca çevrilir, en az iki yıl daha kullanılır. 01 HENSVIK gardırop 249 TL Normal boy elbise askısı takılabilecek derinliktedir. G75×D48×Y174cm. 901.113.91 Bebek karyolası 229 TL Karyola tabanı iki farklı yükseklikte ayarlanabilir. G66×U123×Y85cm. 502.083.66 Alt değiştirme masası/dolap 249 TL G75×D76×Y161cm. 298.280.90 Toplam fiyat 727 TL 02 GULLIVER bebek karyolası 269 TL G66×U123×Y80cm. 901.159.97

03 SUNDVIK bebek karyolası 299 TL Karyola tabanı iki farklı yükseklikte ayarlanabilir. G66×U126×Y88cm. 201.878.79 Kalitemizi görmek ve hissetmek için IKEA mağazalarına bekliyoruz. 04 SNIGLAR bebek karyolası 139 TL G66×U124×Y80cm. 001.157.51 05 LEKA CIRKUS bebek jimnastik aleti 89,99 TL Çap: 90cm. 701.957.30

06 LEKA CIRKUS dönence 19,99 TL Oyuncağın hareketi ve zıt renkleri, bebeğin görme duyusunu geliştirir. 901.957.67 07 GULLIVER alt değiştirme masası 179 TL Alt değiştirmek için uygun yükseklikte. G82×D54×Y93cm. 701.672.18 08 SUNDVIK alt değiştirme masası 199 TL Alt değiştirmek için uygun yükseklikte. G54×U82×Y95cm. 102.246.60

09 STUVA çekmeceli dolap kombinasyonu 420 TL G60×D50×Y128cm. 198.936.27 10 LEKA CIRKUS müzikli oyuncak 19,99 TL/ad Bebeğin görme, işitme ve dokunma duyularını harekete geçirir. 301.957.70 11 VANDRING IGELKOTT çıngıraklı oyuncak 5,99 TL/ad Kırmızı çilek, sıkınca ses çıkarır; bebeğinizin görme, işitme ve dokunma duyularını harekete geçirir. U15cm. 102.160.90

12 ANTILOP tepsili mama sandalyesi 49,99 TL Demonte etmesi ve taşıması kolay. Güvenlik kemeri dahil. Polipropilen plastik ve çelik. G58×D62×Y90cm.798.239.76

12


BİLGİ Daha önce hiç IKEA mağazası ziyaret etmediyseniz, yepyeni bir deneyime hoş geldiniz! IKEA mağazalarında alışveriş yapmak, diğer mağazalardan biraz daha eğlenceli olabilir. Öncelikle, otoparkımız ücretsiz! Çocuklar için oyun alanımız bulunuyor. Siz alışveriş yaparken gözetmenlerimiz çocuklarınıza göz kulak olacaktır. Ve son olarak; ilham alabileceğiniz çok sayıda yaşam alanımız var. Bu örnek odalarımız, evinizde uygulayabileceğiniz sayısız fikir, akıllı çözümler ve yeniliklerle dolu. IKEA Kataloğu’nun bu bölümünde; çalışma saatleri, mağaza adresleri, hizmetler, restoran fırsatları, iade politikası ve IKEA Aile ile ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri bir araya topladık. Yani alışveriş için IKEA mağazalarına geldiğinizde işinize yarayacak her şeyi, bu sayfalarda bulacaksınız.

IKEA GARANtİLERİ 310

IKEA AİLE 322

IKEA’DA ALIŞVERİŞ 314

DİZİN 323

MAĞAZALAR 316

IKEA RESTORANI 324

HİZMEtLER 318


310

IKEA GARANTİLERİ

2

5

10

15

25

2 YIL GARANTİ

2+3 YIL GARANTİ

2+8 YIL GARANTİ

2+13 YIL GARANTİ

2+23 YIL GARANTİ

Tüm garantiler için geçerli genel kurallar

SULTAN

Bağımsız mutfaklar

Neler garanti kapsamında?

Bu garanti, VÄrDE bağımsız mutfak serisinin tüm parçalarının malzeme ve işçilik hatalarını kapsar.

2+23 YIL IKEA GArANTİSİ Bu garanti yukarıda tanımlanmış SULTAN yatak ve/veya bazaların aşağıdaki parçalarının malzeme ve işçilik hatalarını kapsar: • Ahşap tabanlı yaylı yatakların ahşap iskeleti ve yayları. • Çift taraflı yaylı yatakların içindeki yaylar. • Sünger yatakların içindeki sünger dolgu. • Lateks yatakların içindeki lateks dolgu. • Latalı tabanların ahşap iskeleti ve lataları. • Elektrik kumandalı yatakların elektrik motoru (5 yıl garanti). Bu garanti sadece ev kullanımı için geçerlidir.

Hangi ürünler garanti kapsamında?

Garanti kapsamına girmeyen ürünler: VÄrDE kulplar, raflar ve masif ahşap duvar rafları bu garanti kapsamına girmez. Lütfen yan sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

FYNDIG mutfak sistemi FYNDIG bu garantinin kapsamında değildir.

Garanti kapsamına girmeyen ürünler Bütün alezler: SULTAN TOrÖD, SULTAN TrETTEN, SULTAN TrANDAL, SULTAN TÅrSTAD, SULTAN TJÖME, SULTAN TVEIT, SULTAN TAFJOrD; latalı baza SULTAN LADE; çocuk yatakları ve alezleri. Lütfen yan sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

MUTFAK BATARYALARI 2+8 YIL IKEA GArANTİSİ Neler garanti kapsamında?

Biz ürünlerimizin kalitesine güveniyoruz ve ürünlerimizde hata çıkması halinde yasal garanti yanında ilgili ürünlere göre değişen ek IKEA garantisi hizmeti sunuyoruz. IKEA Garantisi, IKEA mağazalarından almış olduğunuz üründe, garanti süresi kapsamında ve garanti şartlarına uygun davranmak şartıyla, malzeme veya işçilik hataları belirlendiği takdirde devreye girer. Bu durumda, herhangi bir ek ödeme yapmanıza gerek kalmadan ürününüz tamir edilir, yenisi ile değiştirilir ya da ürünün ücretinin hatalı kısmı IKEA mağazalarında alışveriş yapmanız amacıyla iade çeki olarak size geri verilir.

5) IKEA, mağazalarında satılan ürünlerin tamamını veya bir bölümünü piyasadan kaldırma ve/veya tekrar piyasaya sürme hakkını saklı tutar. Örneğin: 10 yıl garantisi olan bir ürünü satın aldığınızda bu, 10 yıl sonra aynı ürünü mutlaka bulabileceğiniz anlamına gelmez. Böyle bir durumda 3. ve 4. maddede yazan koşullar geçerlidir. 6) Fırsat Köşesi Bölümü’nden satın alınan ürünler, garanti kapsamı dışındadır. 7) IKEA Müşteri Hizmetleri’ne yazılı ya da şahsi başvuru yaparak garantiden yararlanabilirsiniz.

Garanti süresi Garantiler, faturada belirtilen ürünün teslim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, (yasal garantinin yanında) aşağıda her ürünün yanında belirtilen yıl süresince geçerlidir. Ürün, fatura tarihinde ürünün satın alındığı mağazada tüketiciye teslim edilmiş olmalıdır.

Genel koşullar Verilen ek garanti ve tüm garanti şartları mevcut kanun ve yönetmeliklerden doğan haklarınızı etkilemez. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimli Genel Müdürlüğüne başvurulabilir. Garanti koşullarından yararlanmak için dikkat edilecek kurallar: 1) IKEA, ürünlerin normal kullanım şartlarında, zaman içerisinde doğal olarak yıpranacağını dikkate alarak bu garantiyi verir. Garantinin geçerli olması için ürünün montaj kılavuzuna uygun şekilde monte edilmesi gerekmektedir.

8) Garanti koşulları ilgili kanun, yönetmelik ve ekonomik ömre göre belirlenmiştir. Garantiden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken; kasa fişinizin/ faturanızın arkasındaki garanti belgesinin orjinalini saklamak, ürün bakım önerilerine dikkat etmek ve satın aldığınız ürünleri denetlememize izin vermektir. Bakım talimatları Garantiden yararlanabilmek için her ürüne özel olarak belirtilen bakım talimatlarına uymanız gerekir. Tüm bakım talimatlarını IKEA mağazalarında bulabilirsiniz. Servis gerektiğinde bize nasıl ulaşacaksınız: Size en yakın IKEA mağazasına başvurun. Adres ve telefon bilgilerine IKEA kataloğundan veya www.IKEA.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi edinmek için, mağazalarımızdan GARANTİ broşürlerini alabilirsiniz.

2) Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan koşullara aykırı ve olağan dışı kullanılmasından ve kullanım hatalarından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. 3) Garanti süresi ürünlerin teslim tarihi olan fatura tarihinden itibaren başlar. Fatura tarihi verilen garanti belgesinin arkasındaki faturada bulunmaktadır. Ürünün garanti kapsamında tamir edilmesi için fatura arkasında verilen garanti belgesinin orjinalinin mutlaka ilgili mağaza veya servis istasyonunua ibrazı gerekmektedir. Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturaların ve garanti belgelerinin kopyaları veya fotokopileri garanti belgesi yerine geçmez. 4) Garanti koşulları kapsamında değişim yapılacak ürünün halen IKEA ürün gamında yer almaması durumunda, IKEA mağazasının tespit edeceği muadil bir ürün ile değiştirme yapılır.

PAX/KOMPLEMENT

2+8 YIL IKEA GArANTİSİ Neler garanti kapsamında? Bu garanti PAX/KOMPLEMENT gardıroplar ve dolap içi düzenleme ünitelerinin aşağıdaki parçalarının malzeme ve işçilik hatalarını kapsar: • İskeletler • Kapaklar • Menteşeler • Sürgülü kapak mekanizması • Çekmece rayları • raflar ve askı boruları. Bu garanti sadece ev kullanımı için geçerlidir.

Garanti kapsamına girmeyen ürünler KOMPLEMENT tel sepet, KOMPLEMENT plastik kutu, KOMPLEMENT pantolon askısı, KOMPLEMENT ayakkabılık ve KOMPLEMENT ayakkabı için tel sepet. Lütfen yan sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

FAKTUM mutfak sistemi 2+23 YIL IKEA GArANTİSİ

Hangi ürünler garanti kapsamında? Bu garanti sadece ev tipi mutfağı kullanımı için geçerlidir. Garanti, FAKTUM mutfak sisteminin aşağıdaki parçalarının tamamını kapsar: • Dolap iskeletleri • Ön panelleri • INTEGrAL menteşeler • rATIONELL tam açılan çekmeceler • rATIONELL sertleştirilmiş cam ve melamin raflar • rATIONELL tel sepetler • Süpürgelikler • Ayaklar • Kaplama panelleri • Deko şeritler/alınlıklar • En az 3.8 cm kalınlığındaki tezgahlar • FYNDIG dışındaki eviyeler • PErFEKT raf ve şarap rafı • Tezgah altı dolap için rATIONELL alt tepsiler • rATIONELL fırın altı çekmeceler • Duvar dolabı için rATIONELL bulaşıklıklar

Garanti kapsamına girmeyen ürünler Kulplar, kalınlığı 3.8cm’den az olan tezgahlar ve FYNDIG eviye. Lütfen yan sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

IKEA GARANTİSİ

IKEA, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun uyarınca tanınmış garantiye ek olarak, bu katalogda belirtilen şartları kabul eden müşterilerine, kataloğun 310, 311, 312 ve 313’üncü sayfalarında belirtilen ürünlere ilişkin olarak satın alınma tarihinden başlayarak ilgili sayfalarda belirtilen sürelerle IKEA garantisi vermektedir. IKEA garantisi şartlarını öğrenmek için ayrıca bu sayfada yer alan açıklamaları inceleyiniz. LÜTFEN DİKKAT! Yasal garanti süresine ek olarak verilen IKEA garantisi hiçbir surette bedel iadesini içermemektedir. Müşteri’nin IKEA garantisi kapsamında bedel iadesini talep etmek hak ve yetkisi bulunmamaktadır.

LAGAN mutfak bataryaları hariç diğer bütün IKEA mutfak bataryaları 10 yıl garanti kapsamındadır. Bu garanti, malzeme ve işçilik hatalarını kapsar. Bu garanti sadece ev kullanımı için geçerlidir.

Neler garanti kapsamında değil? Ürünler aşındırıcı ortamda kullanıldığında bu garanti geçerli değildir. Lütfen yan sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

FAVORIT TENCERE VE TAVALAR 2+23 YIL IKEA GArANTİSİ

Yapışmaz kaplaması olmayan tüm tencere ve tavalar için geçerlidir.

FAVORIT ve TROVÄRDIG tencere seti 2+8 ve 2+23 YIL IKEA GArANTİSİ

Yapışmaz kaplamalı FAVOrIT tencere ve tavalar 10 yıl garanti kapsamındadır. Yapışmaz kaplamasız FAVOrIT tencere ve tavalar 25 yıl garanti kapsamındadır.

Neler garanti kapsamında?

Bu garanti, tüm tencere ve tavaların, malzeme ve işçilik hatalarını kapsar. Garanti kapsamındakiler: • Tabanın sağlamlığı. • Ev tipi bulaşık makinesinde yıkama (elde yıkanmasını önerilen yapışmaz kaplamalı ürünler ve dökme demir ürünler hariç). • Yapışmaz tavalardaki yapışmazlık özelliği.

Neler garanti kapsamında değil?

Bu garanti, işlevi ciddi ölçüde etkilemediği takdirde görünüm değişikliğini kapsamaz. Lütfen yan sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.


312

IKEA gArAntİlErİ

IKEA 365+ tencere ve tavalar

GODMORGON

2+13 YIL IKEA GArAntİSİ

2+8 YIL IKEA GArAntİSİ

Yapışmaz kaplaması olmayan tüm tencere ve tavalar için geçerlidir.

neler garanti kapsamında?

2+3 YIL IKEA GArAntİSİ Yapışmaz kaplamalı tüm tencere ve tavalar için geçerlidir.

neler garanti kapsamında? Bu garanti, yukarıda belirtilen serilerdeki tüm tencere ve tavaların, malzeme ve işçilik hatalarını kapsar. Garanti kapsamındakiler: • tabanın sağlamlığı. • Ev tipi bulaşık makinesinde yıkama (elde yıkanmasını önerilen yapışmaz kaplamalı ürünler ve dökme demir ürünler hariç). • Yapışmaz tavalardaki yapışmazlık özelliği.

neler garanti kapsamında değil? Bu garanti, işlevi ciddi ölçüde etkilemediği takdirde görünüm değişikliğini kapsamaz. Lütfen 310. sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

Bu garanti, aşağıdaki mobilya, lavabo, dolap içi düzenleme parçaları ve su giderlerinin malzeme ve işçilik hatalarını kapsar: • GODMOrGOn Mobilyalar • GODMOrGOn ayaklar • ODEnSVIK, VItVIKEn, BrÅVIKEn, BrEDVIKEn, nOrrVIKEn ve StrÖMSVIKEn lavabolar ve kutusundan çıkan su giderleri. Bu garanti sadece ev kullanımı için geçerlidir.

BAnYO BAtArYAlArI 2+8 YIL IKEA GArAntİSİ neler garanti kapsamında? 10 yıl garanti, IKEA’daki tüm banyo bataryaları için geçerlidir. Bu garanti malzeme ve işçilik hatalarını kapsar. Bu garanti sadece ev kullanımı için geçerlidir.

SlItBAr

neler garanti kapsamında değil?

Bu serinin tüm bıçakları için geçerlidir.

Ürün aşındırıcı ortamda kullanıldıysa bu garanti geçerli değildir. Lütfen 310. sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

2+23 YIL IKEA GArAntİSİ

GYNNSAM, IKEA 365+ GNISTRA 2+13 YIL IKEA GArAntİSİ Serilerin tüm bıçakları için geçerlidir.

garanti kapsamına girmeyen ürünler: • Hava filtresi – lavabo bataryalarındaki genişleyen parça. Ürün aşındırıcı ortamda kullanıldıysa bu garanti geçerli değildir. Lütfen 310. sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

neler garanti kapsamında? Bu garanti yukarıda listelenen tüm bıçakların işlev, malzeme ve işçilik hatalarını kapsar. Yani bakım talimatlarına uyulduğu takdirde normal ev kullanımında garanti süreleri dolduktan sonra bile bıçaklar ilk günkü özelliklerini korur. Burada normal kullanımdan kastedilen, bıçağın günde bir kez (yiyecek kesmek için) kullanılması, elde yıkanması ve düzenli olarak bileylenmesidir. Garanti kapsamındakiler: • Bıçağın keskinliği. Bıçak satın aldığınızda keskindir ve işlevini her gün tam olarak yerine getirebilmesi için keskin kalmaya devam eder. Bıçağın keskin bölümü sertleştirilmiş çeliktir; böylece garanti süresince bıçağı ilk günkü keskinliğine getirebilmek için bileylemek mümkün olur. • Dayanıklı sap. Bıçağın sapı, bıçağın kullanılmasını engelleyecek biçimde çatlamaz, kırılmaz veya gevşemez. • Bıçağın keskin bölümü aşınmaz, paslanmaz.

neler garanti kapsamında değil? SLItBAr serisinin aşağıdaki ürünleri garanti kapsamında değildir: • SLItBAr servis çatalı (servis çatalı ve servis bıçağından oluşan servis takımının parçası) • SLItBAr bileyleme aleti 25 elmas kaplama/paslanmaz çelik koyu kahverengi. Lütfen 310. sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

gAlAnt

2+8 YIL IKEA GArAntİSİ neler garanti kapsamında? Bu garanti, GALAnt sisteminin tüm ana parçaları için malzeme ve işçilik hatalarını kapsar.

garanti kapsamına girmeyen ürünler: Bu garanti GALAnt kablo düzenleyiciyi kapsamaz. Lütfen 310. sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

MArKUS, VOlMAr

2+8 YIL IKEA GArAntİSİ neler garanti kapsamında? Bu garanti, aşağıdaki parçalar için malzeme ve işçilik hatalarını kapsar: • Mobilyanın temel iskeleti • Hareketli parçalar. Lütfen 310. sayfadaki genel kurallar bölümünü okuyun.

Mutfak fiyatına neler dahil? Katalogdaki mutfak fiyatları, mutfağın bulunduğu sayfada belirtilen ölçü ve çizim için hesaplanmıştır. toplam mutfak fiyatına; dolaplar, iskeletler, ön paneller, tezgahlar, dolap içi düzenleme parçaları, menteşeler, kaplama panelleri, deko 9.5m² şeritler/alınlıklar, ayaklar ve süpürgelikler dahildir. Beyaz eşyalar, eviyeler, bataryalar, kulplar ve aydınlatmalar dahil değildir. HÄrLIG hariç diğer tüm mutfaklarda yumuşak kapanan süspansiyonlu çekmeceler fiyata dahildir.

Özel bilgilendirme: IKEA, katalogda yer alan ürünleri tedarik etmek için her türlü çabayı gösterecektir. Ancak ürünler stoklarla sınırlı olduğu için tedarikte kesintiler olabilir. IKEA gerekli gördüğü zamanlarda katalogda yer alan ürünlerin, kalite ve görünümlerini değiştirmemesi kaydıyla özelliklerinde ve malzemelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Katalog fiyatları ön kapakta belirtilen süre için geçerli olmakla beraber, kontrolümüz dışında olağanüstü ekonomik koşulların gerçekleşmesi ve vergi yasalarında değişiklik olması hallerinde IKEA’nın fiyatlarda değişiklik yapma hakkı saklıdır. Katalog içinde IKEA’nın kontrolü dışında oluşan baskı hatalarından dolayı IKEA’ya hiç bir sorumluluk atfedilemez. IKEA söz konusu hataları düzeltme hakkını saklı tutar. Montaj hataları sonucu meydana gelecek hasar ve zarardan IKEA sorumlu değildir.


314

IKEA’DA ALIŞVERİŞ

Keyifli bir alışveriş için sizi IKEA mağazalarına ve www.IKEA.com.tr’ye bekliyoruz.

7/24 açık IKEA mağazası: www.IKEA.com.tr Artık IKEA’da internetten alışveriş dönemi başladı. Binlerce mobilya ve ev aksesuarından beğendiğiniz ürünleri www.IKEA.com.tr sitesinden 7 gün 24 saat satın alabilirsiniz. Üstelik web sitemizde alışveriş yapmak dışında, mağazalarımıza gelmeden önce ürünleri inceleyebilir, alışveriş listenizi hazırlayabilirsiniz. İnternetten 3 adımda kolay alışveriş: 1. Dilediğiniz IKEA ürününü seçin, alışveriş sepetinize ekleyin. 2. Fatura ve gönderim adreslerinizi belirtin. 3. Ödemenizi 3D Secure güvenli ödeme platformu üzerinden yapın.

Binlerce ürün, yüzlerce yeni fikir

Çocuklarınızı da getirin

Beğendiğinizi hemen alıp eve götürün

Aç karnına dolaşmayın, buyrun oturun

IKEA mağazasında, katalogdaki ürünlere ek olarak binlerce çeşit mobilya ve ev aksesuarı sizi bekliyor. Gerçeği yansıtan örnek yaşam alanlarımızı inceleyin ve fikir edinin. Evinize ve yaşam tarzınıza uygun pek çok farklı mobilyayı mağazalarımızda bulabilirsiniz.

Siz alışverişinizi yaparken, çocuklarınız da gözetmenler eşliğindeki ücretsiz çocuk oyun alanının tadını çıkarsın. Ya da dilerseniz sizinle birlikte mağazayı gezsinler. Her köşede ilgilerini çekecek bir oyun bulabilirler! Hangisini tercih ederseniz edin, sıkılmayacaklarına eminiz.

Mağazada beğenin, alıp hemen eve götürün. Yassı kutulu ürünleri self-servis mobilya alanından anında alın, eve götürün ve aynı gün keyfini sürmeye başlayın.

Dinlenmek, güzel bir yemek yemek veya bir sandviç atıştırıp bir bardak kahve içmek için IKEA restoranlarına bekliyoruz. Her zaman taze ve kaliteli yiyecekler sunan restoranımızın fiyatları uygundur. Peki özel çocuk menümüz ve oyun köşemiz olduğunu da biliyor muydunuz?


316

MAĞAZALARIMIZ

Bize ulaşın. Bize ulaşmak için istediğiniz yolu kullanabilirsiniz. İster IKEA mağazasına gelin, ister www.IKEA.com.tr’yi ziyaret edin, ister 444 IKEA’yı arayın.

Mağazalarımız IKEA ÜMRANİYE, İSTANBUL MEYDAN ALIŞVERİŞ MERKEZİ Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No: 62 34768 Ümraniye - İstanbul

IKEA BAYRAMPAŞA, İSTANBUL FORUM İSTANBUL Kocatepe Mah. Paşa Cad. No: 1 34030 Bayrampaşa - İstanbul

IKEA İZMİR FORUM BORNOVA Kazım Dirik Mah. 372. Sok. No: 34 35030 Bornova - İzmir

IKEA BURSA

www.IKEA.com.tr

Müşteri Hizmetleri

IKEA kataloğunu ve ürünlerimizi incelemek, internet üzerinden satın almak, ev dekorasyonu konusunda fikir edinmek, mağazalarımızdaki etkinliklerden, yenilik ve özel fırsatlardan haberdar olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Memnuniyetiniz ve fikirleriniz bizim için çok değerli. Gelişmemize katkıda bulunmak, her türlü soru ve önerileriniz için 444 IKEA (444 4 532) numaralı telefondan bizi arayabilir, hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

ANATOLIUM BURSA ALIŞVERİŞ MERKEZİ Alaşar Mah. Yeni Yalova Yolu Üzeri, No: 485 16220 Osmangazi - Bursa

IKEA ANKARA ANATOLIUM ANKARA ALIŞVERİŞ MERKEZİ Akşemsettin Mah. Doğukent Cad. No: 215/A-1 39658 Mamak - Ankara Çalışma saatleri: Haftanın her günü 10:00-22:00 Restoran: Haftanın her günü 09:30-21:30

IKEA İNTERNET MAĞAZASI www.IKEA.com.tr


318

HİZMETLER

Biraz yardım ister misiniz?

Mutfak Montaj Hizmeti Mutfağınızı planlamaya başlamadan önce dikkatli biçimde ölçü almak önemlidir. Yeni mutfağınızın yerine tam oturması ve ayrıntılı ölçüm için mutfak montajı konusunda bağımsız hizmet veren düşük fiyatlı bir şirketin size yardımcı olmasını sağlayabiliriz. Ayrıntılar için kasalardan sonra nakliye ve montaj bankosundan bilgi alabilirsiniz.

Montaj Hizmeti Düşük bir ücret karşılığı, montaj hizmeti veren bağımsız bir şirketin, evinizde aldıklarınızı sizin için kurmasını hemen sağlayabiliriz. Ayrıntılar için kasalardan sonra nakliye ve montaj bankosundan bilgi alabilirsiniz.

IKEA hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi için mağazalarımızın Müşteri Hizmetleri Bölümü’ne danışabilirsiniz.

Nakliye Hizmeti Arabanız büyük değilse, aldıklarınızın adresinize taşınmasını istiyorsanız, bağımsız hizmet veren düşük fiyatlı bir nakliye şirketinin size yardımcı olmasını sağlayabiliriz. Ayrıntılar için kasalardan sonra nakliye ve montaj bankosundan bilgi alabilirsiniz.


320

HİZMETLER

Diğer Hizmetlerimiz Hayallerinizi planlarken veya alışveriş sırasında yardıma ihtiyaç duyduğunuzda aşağıdaki konularda her an size yardıma hazırız: Ev dekorasyon önerileri Mağazalarımızdaki birbirinden çeşitli ve ilham kaynağı örnek odaları yerinde yaşayarak, uzmanlarımızın kişiye özel yaratıcı çözüm önerileriyle dolu IKEA dünyasına gecikmeden gelin, vazgeçilmez IKEA ruhunu siz de yakalayın!

Online planlama programları Yeni mutfağınızı veya yatak odanızı hemen tasarlamaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz 3 boyutlu online planlayıcı programlarımızı www.IKEA.com.tr adresinden indirebilirsiniz.

Diğer planlama yardımcıları Mutfak, TV Dolap Sistemleri, Gardırop Sistemleri ve Yaz Ürünleri ile ilgili daha fazla fikir edinmek ve bilgi sahibi olmak için mağazalarımızdan broşürleri ve ayrıntılı satın alma kılavuzlarını alabilirsiniz.

Ölçüm hizmeti Yeni yaşam alanlarınızı planlamaya başlamadan önce dikkatli biçimde ölçü almak çok önemlidir. Mobilyalarınızın yerine tam oturması ve ayrıntılı ölçüm için düşük bir ücret karşılığında size yardımcı olabilecek uzman ekiplerle iletişime geçmenizi sağlayabiliriz.

Ödeme seçenekleri IKEA mağazalarında size en uygun şekilde ödeme yapabilirsiniz. Nakit, ATM kartları, Visa, Mastercard, Electron ve Maestro kartları geçerlidir. Hediye kart ile ilgili ayrıntılı bilgi için Müşteri Hizmetleri Bölümü’ne danışabilirsiniz.

IKEA Kurumsal IKEA Kurumsal Kart’a sahip olarak, iş yeri alışverişlerinizde anında indirim avantajından faydalanabilirsiniz. IKEA Kurumsal Satış Departmanı, inşaat firmasından emlak ofisine, kafeden otel işletmeciliğine, faaliyet alanınız ne olursa olsun, IKEA mobilya ve aksesuarları ile çalışma ortamınızı hem keyifli hem de işlevsel hale getirmek için ideal çözümlerle yanınızda.

Bazen işler planlandığı gibi gitmeyebilir:

30 gün değiştirme imkanınız var. Alışverişinizden şu veya bu sebeple memnun kalmadığınızda, para iadesi veya değiştirme için tek yapmanız gereken; ürünü orijinal ambalajında, fiş/faturası ile birlikte ürünü satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde geri getirmek. Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade yapılabilir. Kesilmiş kumaş, bitki, “Fırsat Köşesi”nden alınmış ürünler, mutfak tezgahı gibi siparişiniz üzerine kesilmiş/tasarlanmış ürünlerin iadesi yapılamaz. IKEA’nın “İade Politikası!” ek bir haktır ve yürürlükteki tüketici haklarını etkilemez.

Evinizin ihtiyacı hiç bitmez!


322

IKEA AİLE

IKEA Aile ile daha çok kazanın! ®

İşte IKEA Aile üyesi olarak kazanacağınız fırsatlardan bazıları:

Axess ile 12 taksit

Size özel indirim ve kampanya fırsatları IKEA Aile Kart’ınızla, yıl boyunca birçok ürüne indirimli fiyatlar ile sahip olabilir ve IKEA Aile Kart’a özel kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

IKEA Aile Kart’ınızla, IKEA mağazalarından yapacağınız 150 TL ve üzeri mobilya ve ev aksesuarı alışverişlerinizi tüm Akbank kredi kartlarına vade farksız 12 taksit ile ödeme imkanına sahip olabilirsiniz.

Dizin Abajurlar ............................... 216 Aksesuarlar.................. ....252-261 Antre/hol mobilyaları .............. 266 Ardiye dolapları ................... 48-51 Ayakkabılıklar......................... 266 Ayaklı lambalar................. 210-213 Aydınlatma....................... 210-217 Aynalar .................................. 260 Banklar ................................. 175 Banyolar ............... 82-95, 294-301 -Banyo mobilyaları........ 82-95, 298 -Banyo aksesuarları ................ 296 -Banyo düzenleyiciler ........296-301 -Banyo tekstilleri .................... 294 Bardaklar.........................222-229 Bebek odası .....................306-307 -Bebek karyolaları ............306-307 -Bebek oyuncakları ...........306-307 Bıçaklar ................................. 230 Bilgisayar masası 130-139, 204-205 Bitkiler ve saksılar .................. 256 Büfeler .................................. 190 Cam kapaklı dolaplar ........ 192-201

Her alışverişte IKEA Aile Para IKEA Aile Kart’ınızla, yapacağınız her mobilya ve ev aksesuarı alışverişinin %1’i kadarını puan olarak biriktirebilir ve harcayabilirsiniz. IKEA Aile Kart sahibi olarak, kartın tüm avantajlarından bireysel olarak faydalanabileceğiniz gibi, “Ek Kart” kullanarak, ailece de puan biriktirebilir ve birlikte harcayabilirsiniz.

Çalışma alanları.. 130-139, 204-207 Çalışma masaları .................... 204 Çalışma masası aksesuarları .... 130 Çalışma masası lambaları ........ 212 Çalışma masası sandalyeleri .... 206 Çamaşır odası düzenleme. ....... 300 Çöp ayırma çözümleri ............. 106 Çerçeveler/resimler ................ 258 Dekorasyon ..................... 252-261 Deri kanepeler/koltuklar.......... 168 Diz battaniyeleri ....................... 54 Dolap üniteleri..................190-201 Dönen sandalyeler (ofis) .......... 206 Duş perdeleri ....................82, 294 Duvar aydınlatmaları............... 210 Duvar dekorasyonu................. 258 Duvar rafları .......................... 190 DVD/CD dolapları.................... 196 Elbise düzenleyiciler .........268-275 Elbise dolabı sistemleri......268-275 Ev düzenleme.........22-51, 190-203 Ev-ofis mobilya... 130-139, 204-205

Kanepeler .............................. 164 Katlanan masalar.................... 218 Karyolalar .............................. 278 Kesonlar ................................ 204 Kitaplıklar .............................. 190 Koltuklar ................................ 172 Komodinler ............................ 264 Kumaşlar ............................... 182 Kutular .................................. 202 Lambalar/abajur başlıkları . 210-217 Lavabolar............................... 298 Lavabo dolapları ..................... 298 Mama sandalyeleri ................. 306 Masalar ................................. 218 Masa lambaları ....................... 212 Medya dolap çözümleri ............ 190 Mumlar .................................. 252 Mumluklar.............................. 252 Mutfaklar ................................. 96 Mutfak aydınlatma (entegre).... 107 Mutfak dolap kapakları .............. 96 Mutfak gereçleri ..................... 230 Mutfak montaj hizmeti ............ 318 Nevresim setleri ..................... 288 Ofis mobilyaları .. 130-139, 204-207 Ofis sandalyeleri ..................... 206 Okuma lambaları .................... 212 Oturma odaları ... 140-159, 164-174 -Koltuklar .............................. 172 -Kanepeler ............................. 164 -Yataklı kanepeler ................... 170 -Deri kanepeler ...................... 168 -Sehpalar................................174 -TV/dolap çözümleri ................ 190 Oturma takımları 140-159, 164-174 Orta sehpalar ..........................174 Oyuncaklar ............................ 302 Oyuncak dolapları ..................... 34 Örtüler .................................... 54 Perdeler .......................... 178-181 Pişirme aksesuarları ............... 230 Raf üniteleri ........................... 198 Ray sistemleri ........................ 198 Resimler/çerçeveler ................ 258

Fotoğraf çerçeveleri................ 258 Gardıroplar ......................268-275 Geri dönüşüm çözümleri.......... 106

IKEA Aile Kart’a mağazalarımızdan veya aile.IKEA.com.tr’den başvurabilir, ücretsiz sahip olabilirsiniz. Fırsatlardan ve kampanyalardan yararlanmak için mağazalarımıza her gelişinizde IKEA Aile Kart’ınızı yanınızda getirmeyi unutmayın.

Halılar ................................... 184 Havlular ................................. 294 Hol/antre mobilyaları .............. 266 İç içe geçen sandalye/tabure ... 220 IKEA Çocuk ............................ 302

Salonlar ............. 140-159, 164-174 -Koltuklar .............................. 172 -Kanepeler ............................. 164 -Yataklı kanepeler ................... 170 -Deri kanepeler ...................... 168 -Sehpalar................................174 -TV/dolap çözümleri ................ 190 Sanat eserleri ........................ 258 Sandalyeler (ofis) ................... 206 Sandalyeler (yemek) ............... 220 Saksılar ................................. 256

Sehpalar .................................174 Servis tabakları ................224-229 Sofra takımları .................224-229 Sos tencereleri ....................... 230 Spot lambalar......................... 212 Şifonyerler ............................. 264 Tabaklar ..........................224-229 Tabureler ............................... 220 Tavan lambaları ...................... 210 Tencere ve tavalar .................. 230 Tekstiller............ 178-187, 288-295 -Banyo tekstili ........................ 294 -Yatak odası tekstili 54-79, 288-291 TV çözümleri .......................... 190 Vazolar .................................. 252 Vitrinler ................................. 192 Yastıklar (koltuk) ........................6 Yastıklar (yatak) ..................... 286 Yastık kılıfları ......................... 288 Yatak altı kutuları ................... 170 Yatak odası ............54-79, 264-291 -Yatak tekstilleri ...............288-291 -Karyolalar.......................278-281 -Komodinler ........................... 264 -Yastık, Yorgan ve Yataklar 282-287 -Gardıroplar .....................268-275 Yataklı kanepeler .................... 170 Yatan koltuklar ....................... 172 Yemek/sofra ....................224-235 Yemek odası..................... 118-129 Yemek odası sandalyeleri ........ 220 Yemek takımları ...............224-229 Yemek saklama kapları ........... 234 Yer lambaları .......................... 211 Yorganlar ............................... 286 IKEA Bilgi Mağazalar ve çalışma saatleri .. 316 IKEA Hediye Kart .................... 321 Hizmetler ............................... 318 IKEA Aile Kart ........................ 322 IKEA Kurumsal ................ 134, 320 İade politikası ........................ 320 IKEA garantileri ................ 310-313 IKEA’da alışveriş ..................... 314 Ödeme seçenekleri ................. 320 IKEA Restoranı ....................... 324


324

IKEA’DA YEMEK

Birbirinden leziz fırsatlar enü Cordon blue m sım 2012 1 Kasım - 30 Ka sınırsız soğuk + e blu n rdo Co içecek + salata

ü Hindi rosto men 12

8,95TL

alık 20 1 Aralık - 28 Ar rba + salata Hindi rosto + ço

9,95TL 15 TL

,15TL

11

01 Mezgit tabağı 8,75 TL Elmalı pasta 4,95 TL Sınırsız soğuk içeçek 1,70 TL

01

02 Kahvaltı tabağı 1,95 TL

MEZgIT TABAğI

(Kahvaltı tabağı fırsatı hafta içi her gün geçerlidir.)

8,75 TL

Omlet 2,50 TL Sınırsız sıcak içeçek 2,50 TL

enü Dana biftek m13 bat 20 4 Şubat - 28 Şu çorba + + tek bif na Da salata

02

ı menü Tavuk kanatlar

13,50TL

rt 2013 4 Mart - 31 Ma kanadı + 5 parça tavuk çorba + salata

,75TL

9,25TL 14TL

19

KAHVALTI TABAğI

1 ,95 TL

eri Makarna günl san 2013 1 Nisan - 30 Ni neği ile. 3 farklı sos seçe

Somon menü

4

,95 TL

yıs 2013 1 Mayıs - 31 Ma ız soğuk Somon + sınırs içecek + salata

,95 TL

10

14,15TL

IKEA Restoranı’nda mükellef bir yemek, kahvaltı ya da dilerseniz sadece bir bardak çayla ağzınızı tatlandıracak kekler, çörekler sizi bekliyor. Ailece oturabileceğiniz büyük masalarımız, özel çocuk menümüz (bebek mamaları dahil) ve çocuklar için özel oyun alanlarımız bulunuyor. Vejetaryen yemekler dahil, birçok taze ve nefis yemeği düşük fiyatlarla her gün restoranlarımızda bulacaksınız. Sunduğumuz gıda ürünlerini, sürdürülebilir tarım (UTZ*) ve balık çiftliklerinden alıyoruz. Servis ettiğimiz yiyeceklerin çevreye en dost yöntemlerle yetiştirilmesine o kadar özen gösteriyoruz ki, güvenerek ve ağız tadıyla yiyebilirsiniz. *

IKEA restoranında servis edilen tüm kahveler UTZ sertifikalıdır. İnsan sağlığını ve doğayı koruma bilinciyle üretilir. ** Ürünlerimizde domuz eti ve yağı kesinlikle kullanılmamaktadır. *** Ürünlerimiz stoklarla sınırlıdır.


HER SON YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR. Kataloğumuzun sonuna geldik. Fakat bu sizin evinize yeni bir soluk getirmeniz için sadece bir başlangıç. Yıl boyunca IKEA mağazalarında güzel tasarımlı yeni mobilyalar ve ev aksesuarları bulacaksınız. www.IKEA.com.tr’yi inceleyerek ve sık sık IKEA mağazalarına gelerek, yenilikler ve sezonsal ürünler hakkındaki gelişmeleri takip etmeyi unutmayın. Biz hep yanınızdayız, bekleriz!


© Inter IKEA Systems B.V. 2012. 12144

HAYATI EVİNİZE GETİRİN.

BEDDINGE LÖVÅS 3’lü yataklı kanepe

599 TL

Kılıf: pamuk, polyester ve elastan. G200×D104×Y91cm. Yatak ölçüsü: G140×U200cm. Genarp beyaz 298.742.56

Fiyatlarımıza KDV dahildir.

İkea katalogu 2013  

İkea katalogu 2013

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you