XXXI. évfolyam 14. szám, 2019. április 12.

Page 22

Inkább küzdelmes, mint jó mérkőzésen szenvedett vereséget az FC Nagykanizsa NB III-as labdarúgó csapata hazai környezetben a PAFC II-től. FC Nagykanizsa (6.)– Puskás Akadémia FC II (5.) 0-1 (0-0) NB III Nyugati csoport labdarúgó-mérkőzés, 22. forduló. Nagykanizsa, 350 néző. Vezette: Takács Ryan Lee (Bede T., Péntek Zs.). G.: Tamás N. (49.) Nagykanizsa: Horváth M. - Szabó B., Major, Gerencsér A. (Kovács O., 78.) - Pál D., Kretz, Kovács Gy., Horváth D. - Lőrincz (Béli M., 66.), Vittman, Vajda (Hetesi, 46.). Vezetőedző: Barna László. Nem kezdtek álmosan a csapatok, hiszen már ez első percekben is kialakítottak lehetőségeket, így például Kovács György fejese is veszélyesen csapódott a több visszajátszót is felvonultató vendégek kapuja mellé. Kiegyenlített játékot láthattak a nézők, s időnként kissé sokat hibáztak az együttesek. A félidő hajrájá-

Észnél kell lenni a továbbiakban

Ahogy korábbi felvételünkön, úgy a Puskás Akadémia II elleni találkozón is ráncolhatta a homlokát Barna László, az FCN vezetőedzője (Fotó: Gergely Szilárd)

hoz közeledve előbb a házigazdáknál Horváth Detre került kecsegtető helyzetbe, míg Horváth Mártonnak Osváth Attila lövését kellett védenie, nem sokkal később pedig Alejandro Taylor bombája után hűlt meg a hazai szurkolók ereiben a vér. A második félidő nem

kezdődött jól az FCN számára, hiszen a hátsó alakzatban elkövetett hibát kihasználva a 49. percben Tamás Nándor az üres kapuba gurított (0-1). Onnantól már a Kanizsának jönnie kellett, a felcsútiak pedig – ha sikerült – gyors kontrákkal igyekeztek meglódulni. A mérkőzés

végén Hetesi Patrik még ballal távolról próbálkozott, de a Puskás kapusa szögletre tolta a lapos lövést, így a vendégek elvitték a három pontot Zalából. Az FCN a hétvégén a Pápai Perutz FC otthonába látogat. – Sajnálom, hogy ilyen góllal kaptunk ki – mondta a

meccs után Barna László, az FC Nagykanizsa vezetőedzője. – Az első félidőben legalább annyi lehetőségünk volt, mint a Puskásnak, amelynek persze gratulálok a győzelméhez. Mi pedig megyünk tovább az úton, és készülünk a vasárnapi, Pápa elleni idegenbeli bajnokinkra. POLGÁR László

Itt a szezon csúcsrangadója Szombaton a KVSE-re vélhetően a szezon legnagyobb ütközete vár (Fotó: Gergely Szilárd)

A férfi vízilabda OB I B-s bajnokság felsőházi rájátszásának második fordulójában a listavezető Kanizsa VSE legénysége a Vasas II vendége volt. A kanizsaiak győzelemmel kezdtek a sorozatban, ezért is várhatták bizakodva a találkozót, amelyet a Komjádi-uszodában rendeztek.

22 | KANIZSA | LOKÁLPATRIÓTA HETILAP

A Vasas II azonban igencsak kellemetlen és kemény ellenfélnek bizonyult. A végig szoros összecsapáson éppen az elején volt a legnagyobb a különbség a felek között: 2-0-ra elhúztak a házigazdák, és 4-4-ig mindig ők vezettek. 5-4-nél ugyanakkor Ludányi Kadosa legénysége szerzett előnyt, viszont a piros-kékek egyenlíteni tudtak, a végeredmény 5-5 lett. Ez azt jelenti, hogy a 22 pontos KVSE előnye a táblázaton három pontra csökkent a BVSC-Zugló II és négyre a szintén a feljutással kacérkodó Szegedi VE előtt. Szombaton pedig éppen a bajnokság egyik legnagyobb rangadóját rendezik, hiszen a Kanizsa 11 óra 30 perctől a Szegedet fogadja a városi uszodában. Érdekesség, hogy a felek a tavaly őszi felkészülési tornán Nagykanizsán már találkoztak, és akkor az OB I-ből éppen kiesett délalföldiek 19-8-ra nyertek – egy akkor tét nélküli találkozón. Ezúttal persze egész más a felállás, no meg a tét is, így a nézők valódi rangadó részesei lehetnek. Nem lenne meglepetés, ha az érdeklődés is jóval nagyobb lenne a megszokottnál a vízilabda OB I B csúcsmeccse iránt. P. L.