Page 1

01-15 Ocak 2014 - Sayı 45

Siber Güvenlik’te Anlaşma

D

eğişen dünyada en stratejik suç aracı haline gelen siber güvenlik, Kadir Has Üniversitesi’nde kurulacak yeni bir merkez ile özel bir araştırma ve eğitim alanına dönüşüyor. Uluslararası Bilgi Sistemleri Derneği (ISSA) Türkiye Başkanlığı ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle kurulacak Siber Güvenlik Araştırma Merkezi (SİGÜM) çerçevesinde Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı da başlatılacak. Kadir Has Üniversitesi Siber Güvenlik Araştırma Merkezi kurulması için ilk adım, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ile ISSA Türkiye Başkanı Batuhan Tosun’un katıldığı imza töreninde atıldı.

10. Kadir Has Ödülleri Sahiplerini Arıyor Türkiye’nin eğitim gönüllüsü Kadir Has’ın adına verilen ‘Kadir Has Ödülleri’ için başvurular başladı. Bu yıl onuncusu gerçekleştirilecek Kadir Has Ödülleri, Bilim-Teknolojiİnovasyon alanında ‘Üstün Başarı’ ve ‘Gelecek Vadeden Bilim İnsanı’ kategorilerinde verilecek. Başvurular 4 Mart 2014 tarihine kadar devam edecek.

E

ğitim başta olmak üzere, ülke kalkınmasına yönelik en önemli hayır işlerinde imzası bulunan değerli işadamı Kadir Has’ın adını yaşatmak üzere düzenlenen ‘Kadir Has Ödülleri’ her yıl farklı bir alanda geleceğin bilim insanlarına veriliyor. Bu yıl Bilim-Teknoloji-İnovasyon alanlarında başvuruların kabul edileceği ödüllere; çalışmalarına aktif olarak devam eden, kişiler ile kuruluşlar başvuru yapabilecek. Üstün Başarı Ödülü’ne layık görülen kişi veya kurum 20 bin dolar, Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’nü almaya hak kazanan kişi veya kurum ise 10 bin dolar ile ödüllendirilecek. Üstün Başarı Ödülü’ne başvurmak isteyen kişi ya da kurumların, alanında önemli başarılara imza atmış, ulusal veya uluslararası tanınırlığa ulaşmış, toplum yararına hizmetlerde bulunmuş; Türkiye’nin gelişimi ve uluslararası tanınırlığına katkıda bulunacak çalışmalar yapmış olmaları gerekiyor.

Katılım şartlarına ilişkin detaylı bilgiye www. khas.edu.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme Kurulu u Prof.Dr. Mustafa Aydın Kadir Has Üniversitesi Rektörü u Süreyya Ciliv Turkcell Genel Müdürü u Faruk Eczacıbaşı Eczacıbaşı Holding Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı u Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil Harvard Üniversitesi öğretim üyesi ve Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi u Prof.Dr. Hasan Bülent Kahraman Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı

u Prof. Dr. Aydoğan Özcan University of California Los Angeles öğretim üyesi u Prof. Dr. Bülent Sivri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı

01-15 OCAK 2014 | NEWSLETTER KHAS | 1


Haberler / Etkinlikler

Mezunlara Özel Burs

Öğrencilere Yönelik 3 Yarışma TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından, 2014 yılında, “Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik”, “Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri” ve “Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri” konularında öğrencilere yönelik üç yarışma düzenlenecek. Yarışmalarla ilgili ayrıntılara ve başvuru formuna, Kadir Has Üniversitesi Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörlüğü’nün sayfasından ulaşılabilir.

K

adir Has Üniversitesi, mezunlarına yüksek lisans ve doktora seviyesinde yeni burs olanakları sunuyor. Lisans veya yüksek lisans eğitimlerini Kadir Has Üniversitesi’nde tamamlayan öğrencilere sağlanan lisansüstü burs olanakları 2014 yılından itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlendi.

Burs kontenjanları Yüksek Lisans aday öğrencilerine: a) Üniversite birincisi, ikincisi ve üçüncüsüne A2 tipi burs b) Bölüm birincisi, ikincisi ve üçüncüsüne B1 tipi burs c) GNO’su 3,50 ve daha üzeri olan tüm mezunlara % 50 burs d) HASMED üyelerine % 30 burs e) Diğer tüm mezunlara % 25 burs

Doktora aday öğrencilerine: a) B1 burs şartlarını (ALES 75, YDS 75, GPA 3,25) tutturan adaylara B1 burs b) ALES 60, YDS 60, GPA 3 şartlarını tutturan mezunlara % 50 burs c) Tüm Khas YL Mezunlarına % 30 burs,

Sinema ve Seyircisi Tartışılacak Türkiye Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler Konferansı, ‘Sinema ve Seyirci’ başlığıyla 8-9-10 Mayıs 2014’de Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Konferansa bireysel sunumla veya panel ile başvurmak isteyenlerin en geç 24 Şubat 2014 tarihine kadar su.baloglu@khas. edu.tr adresinde Su Baloğlu ile irtibata geçmeleri gerekiyor.

2 | 01-15 OCAK 2014 | NEWSLETTER KHAS

Bologna Süreci Anlatıldı Bologna Süreci ve Yükseköğretimin Yeniden Yapılandırılması Çalışmalarında Amaç ve Yöntem Konferansı, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) Bologna Uzmanı Prof. Dr. Lerzan Özkale’nin katılımıyla 10 Ocak’ta gerçekleştirildi.

Terör Konferansı’na Bildiri Özeti Khas İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, “International Conference Conflict, Terrorism and Society Konferansı”nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. “New Media Politics: Conflict, Activism and Security-Yeni Medya Politikaları: Çatışma, Eylem ve Güvenlik” ana teması ile düzenlenecek kanferansın bildiri özeti son gönderim tarihi 17 Ocak’a kadar uzatıldı.


H

ollanda’nın yeni İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom, 24 Aralık’ta Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörü ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger’le görüşmek üzere Cibali Kampüsü’nü ziyaret etti. 1984’te Hollanda Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başlayan Schuddeboom, 1 Ağustos’ta Onno Kervers’in yerine İstanbul Başkonsolosluğu görevini üstlendi.

En İyi Kısa Film Ödülü Kadir Has’lıya

Televizyonculuğun 5N1K’sı Yeni Dönemi Başlıyor

Haberler / Etkinlikler

Hollanda’nın Yeni İstanbul Başkonsolosu Kampüs’de

A

ralık 2013’te Fransa’nın Poitiers şehrinde yapılan Uluslararası Sinema Okulları Festivali’ne İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Akser davetli olarak katıldı. Aynı festivalde Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans öğrencisi Abdurrah Öner’in ‘Duman’ filmi En İyi Kısa Film ödülünü aldı. Aralık 2013 Hollanda Leiden Üniversitesi’nce düzenlenen ‘Modern Türkiye’de İslam’ başlıklı sempozyumda Doç. Dr. Murat Akser “İslami Türk Sineması” başlıklı sunum yaptı.

P

hone ve iPad cihazlara uygulama geliştirmek isteyen yazılımcı ve yazılımcı adayları için Khas Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile “iOS için Uygulama Geliştirme Sertifika Programı” kapsamında eğitimler verilecek. Eğitim sonunda katılımcılar Objective-C programlama dilini Xcode platformunda kullanarak iPhone ve iPad için diledikleri uygulamaları geliştirebilecek ve geliştirdikleri uygulamaları Apple App Store üzerinden yayınlama imkanına sahip olacaklar.

K

has Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Dipnot TV iş birliği ile Dipnot Akademi’nin içerisinde yer alacak Televizyonculuğun 5N1K’sı Sertifika Programı zor ama bir o kadar da keyifli, renkli, prestijli, heyecanlı bir mesleğe, kimsenin giremeyeceği yerlere girip, dünyanın en uzak ülkelerinde farklı tecrübeler kazandırmaya ya da dünyanın bütün haberlerini televizyon izleyicilerinin ekranlarına getirmenin keyfini yaşatmak için sizleri bekliyor. Televizyoncu olmak isteyen, televizyon dünyasının herhangi bir bölümünde muhabir, yapımcı ya da belgeselci olmak isteyen ve televizyonculuğa merak duyan herkes programa katılabilir.

Yeni Dönem Sosyal Medya ve Finansal Piyasalar Sertifika Programı Başlıyor • Khas Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ‘Sosyal Medya Uzmanlığı’ sertifika programı Cibali Kampüsü’nde devam ediyor. • Yeni dönem Nisan ayında başlayacak. Kadir Has Üniversitesi ile İstanbul Ekonomik Araştırmaları Derneği’nin işbirliği ile ‘Finansal Piyasalar Sertifika Programı’ 1-29 Mart tarihlerinde başlayacak.

01-15 OCAK 2014 | NEWSLETTER KHAS | 3


Haberler / Etkinlikler

Khas Bilgi Merkezi Haftaiçi Açık

K

has Bilgi Merkezi çalışma saatleri 13 Ocak Pazartesi gününden itibaren yarıyıl tatili süresince geçerli olmak üzere yeniden düzenlendi. Merkez, hafta içi 9:00-18:00 saatleri arasında açık olacak.

Khas Kürek Takımı Kampa Girdi

Tebrikler! TEBRİKLER u Khas İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İşletme Bölümü öğretim görevlilerinden Dr. Elif Akben Selçuk, TÜBİTAK tarafından verilen 3001 araştırma projesi desteğine hak kazandı. Dr. Selçuk’un yürütücüsü olduğu “Gençlerde Finansal Okuryazarlık Belirleyicileri: Türkiye’deki Üniversite Öğrencileri Üzerine Bir Çalışma” başlıklı proje, 2014-İK-01 no ile Strateji Geliştirme ve Araştırma Koordinatörlüğü (STRAR) kayıtlarına girdi. Kadir Has Üniversitesi’nin 2014 yılında başlayan ilk projesinin sahibi olan Dr. Selçuk’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. u Khas İngilizce Destek Birimi okutmanlarından

Özlem Hoşcan, Marmara Üniversitesi Radyo,Televizyon Bilim Dalı’nda doktorasını başarı ile tamamlamıştır. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

K

has Has Üniversitesi Kürek Takımı antrenmanlarına aralıksız devam ediyor. 13-25 Ocak’ta de Khas Kürek Takımı 23 Nisan’da Haliç Parkuru’nda gerçeklecek Kadir Has-Koç Üniversitesi Geleneksel Kürek Yarışı için Cibali Kampüsü’nde kampa girecek.

Haber Bülteni SÇM 2 Yayınlandı

u Khas İletişim Faküktesi Reklamcılık Bölümü

öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Binay Kurultay, 30 Aralık’ta, Ozan adında bir erkek çocuğu dünyaya getirmiştir. Kendilerini kutlar, Ozan bebeğin sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmesini dileriz.

Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı Kadir Has Üniversitesi’nde Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı da başlatılacak. Programda araştırma projeleri gerçekleştirilmesi ve bu alanda uzmanların yetiştirilmesi hedefleniyor.

4 | 01-15 ARALIK 2012 | NEWSLETTER KHAS

E

ğitimlerine 2013-2014 akademik yılı Kasım ayında E başlayan Spor Çalışmaları İstanbul 2020 Konferansı Kadir Has’ta Düzenlendi Merkezi’nin E-Haber Bülteni’nin ikincisi yayınlandı. Aylık olarak yayınlanan bültenin ikinci sayısı ise Aralık ayında yayına girdi. Bültende merkezin faaliyetleri, 1 kitap tanıtımları, etkinlik ve konferans duyurularının yanı sıra güncel konularla ilgili uzman yazıları yer alıyor. Haberler / Etkinlikler

/KhasSCM

Editörün Köşesi

ylül ayında yapılan IOC Genel Kurulu’ndan beri İstanbul 2020’yi adeta unutmuş gibiyiz. Adaylık yarışını kaybetmiş olabiliriz ancak bu sonuç, yaşanan süreci değerlendirme gereğini de ortadan kaldırmamalı. Dolayısıyla merkezimizin 2013-2014 akademik yılı açılış konferansını bu tema üzerine kurmaya karar verdik. 16 Kasım Cumartesi günü düzenlediğimiz “İstanbul 2020: Ne Kazandırdı, Ne Kaybettirdi?” konferansı ile biraz olsun bu süreci irdelemiş olduk. İlk bölümde sunumunu yapan İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat’ın deneyimlerini bizlerle paylaşması paha biçilemezdi. İkinci kısım ise İstanbul’un adaylığına biraz daha eleştirel yaklaşan akademisyen ve araştırmacıların sunumlarından oluşuyordu. Hem İstanbul hem de Türkiye’nin spor kültürü üzerinden çok katmanlı bir değerlendirme yaptık diyebiliriz. (Konferansın videosunu izlemek için Youtube’dan Spor Çalışmaları Merkezi kanalını kullanabilirsiniz. http://www.youtube.com/channel/ UCbAnPV9BSegYu8aOcq_8xsA/feed ) İstanbul şehri adaylığı hala kaybetmiş sayılmaz. Eğer önümüzdeki oyunlarda ev sahipliği hakkını elde etmek istiyorsak ‘vakti geldiğinde’ değil, şimdiden harekete geçmeliyiz. Aralık 2013 itibarıyla yeni dönem sertifika programlarımıza da başladık. Bu sene beşincisini düzenlediğimiz Spor Hukuku ve Yönetimi Sertifika Programı (45 Öğrenci) ve yedincisini düzenlediğimiz Spor İletişimi Sertifika Programı (60 Öğrenci) dersleri hafta sonları son hızla devam ediyor. 15 ders haftası boyunca sürecek 120 saatlik eğitim programı 12 Nisan 2014’teki Mezuniyet Töreni ile sona erecek. Mezunlarımızı da her yıl olduğu gibi iş ve staj imkanları bekliyor olacak. Herkese bol sporlu günler dilerim.

Emir Güney Spor Çalışmaları Merkezi Müdürü

@KhasSCM

Aralık 2013, Sayı 2

“İstanbul 2020: Ne Kazandırdı, Ne Kaybettirdi?” Konferansı Spor Çalışmaları Merkezi’nin 2013-2014 akademik yılı açılış konferansı olarak 16 Kasım 2013’te Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlendi. İki panel olarak düzenlenen konferansın açılış konuşmasını Dr. Levent Bıçakcı yaptı. Hemen ardından başlayan ilk bölümde ise İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat ve adaylık sürecini yakından takip eden gazeteci Murat Ağca, Milliyet Gazetesi köşe yazarı Attila Gökçe’nin moderatörlüğünde süreç değerlendirmesinde bulundular.

Hasan Arat, sürecin en başında favori olarak görülen İstanbul şehrinin, Gezi Parkı olayları ve Suriye ile yaşanan gerginliği takiben bir miktar güç kaybettiklerini savundu. Yarışın kaybedilmesini tamamen bu olaylara bağlamanın tamamen doğru olmayacağını vurgulayan Arat, bu gelişmelerin adaylık stratejilerini ciddi şekilde değiştirmelerine neden olduğunu öne sürdü. Murat Ağca ise Arat’ı destekleyerek, sürecin başında uluslararası medyanın İstanbul’u desteklediğini ancak ülkedeki gelişmelerin bu desteği azalttığını belirtti. Konferansın ikinci kısmında ise Spor Çalışmaları Merkezi Müdürü Emir Güney’in moderatörlüğünde düzenlenen panele, Galatasaray Üniversitesi Araştırma Görevlisi Mert Yaşar, Araştırmacı Gazeteci Dağhan Irak ve Spor Ekonomisti Tolga Şenel katıldılar. İlk söz alan Irak, Olimpiyat Oyunları’nın toplumsal tarihine değindiği konuşmasının ilk bölümünün ardından İstanbul’un adaylığını değerlendirdi. Türkiye’de spor kültürünün yeterli düzeyde olmadığından, Olimpik farkındalığın eksikliğinden ve Türkiye’nin “spor yapan kesim/nüfus” oranı ele alındığında Avrupa sonuncusu olduğunu belirten Irak, adaylık sürecinde politik ve ekonomik getirilerin sportif getirilerden ön planda tutulduğundan dem vurdu. İkinci sırada konuşan Şenel ise adaylık sürecinin kaybedenlerinin inşaat şirketleri ve spor sektörü olduğunu belirtti. Şenel, Olimpiyat Oyunları’nın tarihini ekonomik olarak incelediğimizde ise hiçbir

oyunun büyük bir ekonomik gelir akışı sağlamadığını, hatta kimi durumlarda normal şartlarda oluşabilecek turizm gelirini engelleyebildiğini belirtti. İstanbul’un bu anlamda bir kaybının olmadığını belirten Şenel, hiçbir ‘Olimpiyat Bütçesi’nin öngörülen rakamlarda kalmadığını, her seferinde bu rakamın aşıldığından bahsetti. Son sırada söz alan söz alan Yaşar ise Türkiye’deki spor yapılanmasının çarpıklığını ön plana çıkardığı sunumunda federasyonların özerkliği, doping, ırkçılık, şiddet ve şike konularını irdeleyen bir konuşma yaptı. Türk spor yapılanması çerçevesinde bu konularda sağlıklı süreçlerin işlemediğini belirten Yaşar, uluslararası spor camiasının da bu durumdan haberdar olduğunu ekledi.

ARALIK 2013 | HABER BÜLTENİ SÇM


A

ktif müzecilik anlayışıyla 2007’den bu yana özgün sergiler ve kültürel etkinlikler düzenleyen Rezan Has Müzesi, günümüzden yaklaşık 9 bin yıl öncesine tarihlenen arkeolojik eser koleksiyonunun yanı sıra 2009’da Cibali Tütün Fabrikası’na ait belge ve objeleri bünyesine

SAHNE’de Prova Zamanı

Sahne Kadir Has. İsveçli yazar Lars Noren’den. Krig/Savaş provaları. 13 Şubat ilk oyun.

Yeni Sınıfınızı Öğrendiniz mi? Hazırlık Okulu’nda Bahar dönemi, 20 Ocak Pazartesi günü başlıyor!

BM Bülten’in 16. sayısı yayınlandı

Khas

Mayıs yayın talep dönemi Akademik çalışmalar

Yeni DVDve kitapalar DVD tanıtımı

Ankos12. Yıllık toplantısı

Orhan Pamuk Masumiyet Müzesi Khas’tan Haberler Değerli Mensuplarımız, Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni

Khas BM Bülten’in yedinci sayısına hoş geldiniz. Yine son derece yoğun bir gündemle karşınızdayız. Nisan ayının son günlerinde akademik kütüphane ve bilgi merkezlerini yakından ilgilendiren çok önemli iki gelişme yaşandı. Bilimsel araştırma faaliyetlerinde köklü bir değişikliğe neden olması beklenen ve Harvard Üniversitesi ile İngiliz hükümeti,tarafından yapılan açıklamaların detaylarını ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

Final sınavları süresince, Bilgi Merkezi 14 – 18 ve 21 – 24 Mayıs tarihlerinde 08:30 - 24:00 saatleri arası açık olacaktır.

Nisan ayının son günlerinde, başkanlığını Khas Bilgi Merkezi’nin yaptığı ANKOS’un 12. Yıllık toplantısı, Üniversitemizde gerçekleştirilen etkinlikler ve Bilgi Merkezi koleksiyonuna eklenen yeni yayınlar BM Bülten’in bu sayısında yer alan diğer haberler. Sözlerimi daha once yaptığım bir duyuru ile tamamlamak isterim, final sınavları süresince belirlenmiş günlerde Bilgi Merkezi gece 24.00’e kadar hizmet verecek. Bu konuda detaylı bilgileri Bilgi Merkezi web sayfasında bulabilirsiniz, final sınavlarında tüm öğrencilerimize başarılar dilerim. Saygılarımla,

www.bilgimerkezi.khas.edu.tr

Ayrıca Khas Bilgi Merkezi tarafından hazırlanan BM Bülten’in 16. sayısına yayınlandı. Bülten ve diğer yayınlara internetten ulaşabilinir. Mayıs 2012 yayın talebi döneminde öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından talep edilen kitap ve dvd filmlerin kontrolleri yapılıp Bilgi Merkezi’nde mevcut olanlar çıkartılarak geriye kalan kitap ve dvd’ler en kısa sürede sipariş edilecektir.

Yer numarası :

Yönetmen : George Nolfi

Oyuncular : Matt Damon, Emily Blunt , Michael Kelly Yapım Yılı : 2011

İMDB Puanı :7.1/10

Türü : Bilim Kurgu, Gerilim, Romantik Filmin Konusu

: Philip K. Dick’in kısa öyküsünden uyarlanan

Kader Ajanları, "Kaderimizi kim kontrol ediyor?" sorusunu ortaya atarak buna cevap arayan aksiyongerilim dolu bir

hikayeyi anlatıyor. ABD senatosuna girecek olan hırslı politikacı David Norris daha önce tanıştığı hiçbir kadına benzemeyen, özel ve güzel dansçı Elise Sellas’la tanıştığında hayatının kökten

değişeceğinin farkında değildir. Ona âşık olmaya başladığını fark ettiği an, geçmişten geliyormuş izlenimi veren şapkalı gizemli adamlar çifti ayırmak ve aşklarını engellemek için

karşılarına çıkarlar. Sahip oldukları gizemli güçle David ve Elisa'nın bir araya gelmesine engel olmak için ellerinden geleniyapan bu adamların ısrarlı baskılarına rağmen vazgeçmeyen ve sevdiği kadınla birlikte olmak için 'kader'ini

karşına alan David, kendisi için çizilmiş yoldan saparak herşeyi

katarak koleksiyonunu zenginleştirirken, 17. yüzyıla tarihlenen Osmanlı hamam yapısı ve 11. yüzyıl Bizans su sarnıcı ile geçmişi geleceğe bağlayan bir müze mekandır.

Akbil, Cibali Kampüs’de

Haberler / Etkinlikler

Haftanın Yedi Günü Açık Müze: Rezan Has Müzesi

Toplu taşıma araçlarında kullanılan İstanbul Kart ve Akbil için, Akbil-İstanbulKart dolum makinesi Cibali Kampüsü’nde hizmete girdi. Dolum makinesi, Kadir Has Kampüsü B Blok’ta, Akbank’ın yanında yer alıyor.

Lise Ziyaretleri Khas Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman 16 Ocak’ta Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde aday öğrencilerle buluştu.

tehlikeli atacağı bir yola girer.

Haber : Abdullah Bozoğlan Fotoğraf : Ulaş Tosun Tasarım : Birsen Duyar Akdemir Yöneten : Ayten Görgün Smith

Adres : Kadir Has Caddesi Cibali 34083 İstanbul Tel : 212 533 65 32 Faks : 212 531 38 53 E-mail : newsletter@khas.edu.tr Web : http://www.khas.edu.tr

01-15 OCAK 2014 | NEWSLETTER KHAS | 5

Profile for Kadir  Has University

45. Sayı - Newsletter Khas  

45. Sayı - Newsletter Khas  

Advertisement