Page 1

www.depileve.com.mk

SALON SHOPPING

Мај 2014


Почитувани, Имаме чест да Ви го претставиме нашето прво издание на каталогот за професионална козметика САЛОН ШОПИНГ. Во овој број ќе може да ги откриете најиновативните производи за убавина на македонскиот пазар кои професионалците ги користат со години. Брендовите како DEPILEVE, CRISNAIL, ANESI, BELFEET, MONTAGNE JEUNESSE, UNA, INSIGHT, O-WAY, KAY PRO, OLIVIA GARDEN, TERMIX, COMAIR, ETI ITALY, BABYLISS PRO од реномирани производители од Шпанија, Италија, Велика Британија и Франција, сега се достапни и до Вас. Нашата долгогодишна соработка со козметичките и фризерски салони во Македонија ни покажа дека, освен квалитетот на самиот производ, од исклучителна важност е изборот на препарат кои ќе одговара на Вашите потреби т.е. на Вашата кожа или коса. А тоа најдобро го знаат професионалците. Вашиот козметичар, односно фризер најдобро ќе може да Ве посоветува за правилниот избор на производите од овој каталог, а со тоа Вие да го добиете најдобриот резултат. Производите од овој каталог, се наменети за продолжување на професионалната нега во домашни услови, а со тоа и да го максимизирате ефектот на третманот кој сте го добиле во Вашиот салон. Истите ќе може да ги набавите или порачате исклучиво кај Вашиот омилен козметички или фризерски салон.

Со почит, САЛОН ШОПИНГ

2


Хидратантна крема за раце со АХА 75ml. Специјално дизајниран крем за длабока хидратација, со пријатна арома, збогатен со АХА овошни киселини и брза ресорпција. Со овој производ за домашна употреба уште повеќе ќе ги подобрите резултатите од Вашиот третман што го имавте во Вашиот салон. Активни состојки: • Алантоин: омекнува и регенерира • Масло од овес: омекнува и дава еластичност, ја подобрува ексфолијацијата на кожата • Колаген: дава еластичност и отпорност на кожата • АХА: селектирана мешавина на овошни киселини кои имаат голем капацитет за хидратација и омекнување, а воедно вршат и благ хемиски пилинг

Шифра: 6166/1

Креми и пилинзи за раце

н.

де 250

Пилинг за раце DERMO PEEL 200ml. Специјална формула наменета за пилин на раце. Нежно и ефикасно дејствува за отстранување на мртвите клетки, неопходно пред третманот, за подобрување на ресорпцијата на активните состојки од кремите. Ја стимулира регенерацијата. Активни состојки: • Алантоин: омекнува и регенерира • Масло од овес: омекнува и дава еластичност, ја подобрува ексфолијацијата на кожата • Камилица: анти-воспалителни и смирувачки својства • Јојоба перли: микро топчиња полни со масло од јојоба кои вршат механичка ексфолијација и ги отстрануваат нечистотиите од мртвите клетки • Екстракт од лимон: ја чисти кожата со блага хемиска ексфолијација

н.

де 670

Шифра: 6162

Колаген ЕЛАСТИН 200ml. • Производ со колаген и еластин специјално дизајниран за зацврстување и длабока хидратација на кожата • Емулзија со пријатна арома и брза апсорпција • Се користи и како дневен хидратантен третман за тело • Комплетно природен производ за борба против сува кожа Активни сосотојки: • Морски еластин: состојка од морско потекло за зголемување на еластичноста • Морски колаген: состојка од морско потекло која ја подобрува регенерацијата на клетките, ја одржува кожата флексибилна и го забавува стареењето.

н.

де 370

Шифра: 6163

RICH GREEN Органска крема за раце и тело • Повеќе од 92% природни состојки за нега на сува кожа, правејќи ја мека и свиленкаста • Органска пченица за исхрана и регенерација • Заштитува од знаци на стареење и оштетувања од сонце • Ја подобрува циркулацијата и го одржува природниот еластицитет.

Шифра: RG001

430

. ден

3


Средства за пред и по депилација

OIL CLEANSER - Масло за чистење по депилација 220ml. Растворливо во вода масло за нега на кожата која ги отстранува сите остатоци. Додатоците од пченични никулци и екстрактите од камилица, идеално се комбинираат за лесна масажа по депилацијата, правејќи заштитен филм од надворешните влијанија.

Шифра: 6195

MILK CLEANSER - Млеко за чистење по депилација 200ml. Ги отстранува остатоците од восок, ја омекнува и хидрира кожата по депилација. Кремастата текстура ја прави кожата мазна и свилено нежна на допир. Содржи СПФ 8 за заштита од сонце на свежо депилираната кожа. Збогатена со екстракти од невен и овес.

390

ден.

Шифра: 6198

SOOTHING CREAM - Крем за смирување по депилација 200ml. Перфектна завршница за било која депилациска сесија. Формулата содржи камилица и алое вера за смирување, спречување на иритациите, црвенилата и реакциите на кожата. Додатокот од Цинк Оксид го намалува чешањето и служи како заштитен фактор од штетните зраци.

Шифра: 6194

TEA TREE - Гел од чајно дрво 200ml. Нова ултра нежна, без-алкохолна формула, специјално развиена за отстранување на остатоците од лосиони и деодоранти од чуствителните делови од кожата, како пазувите и бикини регијата. Содржи екстракти од овес и хамамелис за смирување и регенерирање. Ја подобрува адхезијата на восокот за по нежна и прецизна депилација.

Шифра: 6226

4

410

ден.


230

Средства за пред и по депилација

ден.

ALOE VERA Гел 50ml. AL

GOLD Концентрат 3x10ml.

Гел со исклучителен квалитет и 99% чистота. Освежува, хидрира, 99 ја регенерира кожата по третманите. Идеален за користење по ни депилација, по третмани на ИПЛ, де фото подмладување или елекфо тро епилација. тр

Ги ослабнува влакната и го успорува нивниот раст. Содржи папаја и витамин Е кои се докажани агенси за оваа намена. Се нанесува по депилацијата ијјата додек додека ека ек а п порите орите се се уште отворени.

Шифра: 6215/1 /

380

Шифра: 6139/1 Ш

ден.

Чупкалка DEPILEVE EVE Шифра: 6245

390

270

ден.

ден.

FOLISAN Интима рол-он 110ml.

Чупкалка VELONA широка ка

Г третира враснатите влакна Ги и помага во правилен раст, погоден за користење на сите п депилирани зони. Со рол-он се д нанесува на депилираната или н бричена кожа секојдневно се б до повторно израстување на д влакната. Може да го користат в и мажи со проблематични в враснати влакна после бричење.

Шифра: 6242

550

ден.

Чупкалка VELONA тенка ка Шифра: 6241

Шифра: 6228 Ш

5


Лакови за нега на нокти

Diamond Nail Strengther 14ml. Третман за слаби нокти. Збогатен со калциум ја зголемува еластичноста на природните нокти и го спречува нивното пукање.

230

ден.

Шифра: 6572

Diamond Silk Filler 14ml. Протеини од свила и најлонски влакна. Кога ќе дојдат во допир со воздух прават реакција и ги пополнуваат нерамнините на природниот нокт. Се нанесува пред лакирање.

Шифра: 6720

Diamond ond Lak Fix 14m 14ml. ml

Diamond Base coat 14ml.

Идеално решение за оштетен лак од извртување (распукување). Оштетениот лак повторно ќе изгледа одлично, без да нанесувате нов слој на лак.

Се нанесува пред лакирањето и обезбедува перфектно прилепување и врзување на лакот. Збогатен со дијамантска прашина и УВ филтри ги зајакнува природните нокти.

Шифра: 6718

Шифра: 6719

Diamond Top Coat 14ml.

240

Безбоен завршен лак кои ќе го заштити, зацврсти и ќе го продолжи векот на лакираните нокти.

ден.

Шифра: 6714

Diamond Top Coat French 14ml. Diamond dT Total Tota t l Care Care 14ml 14ml.

Завршен лак за француски маникир кој го неутрализира жолтилото на ноктите.

Интегрална нега на ноктите збогатена со Калциум, Соја и Витамини.

Шифра: 6752

Шифра: 6757

320

6

ден.

Diamond Express Dry Oil 14ml. Го скратува времето на сушење на лакираните нокти. Не ја менува бојата и сјајот на лакот. Се нанесува само една капка која самата ќе се рашири на лакот без да остава трага од четкичката.

Шифра: 6764


Лакови за нокти Разредувач на лак 30ml. Од новата линија на технички производи на CRISNAIL ви го преставуваме разредувачот на лак POLISH TINNER. Специјално дизајниран за растворување и враќање на оригиналната текстура на сувите и згуснати лакови за нокти. Идеален за продолжување на животниот и искористлив век на лаковите. Начин на користење: Ставете неколку капки од разредувачот во лакот, затворете го и добро протресете. Доколку се уште лакот е густ, додадете уште некоја капка се додека не ја постигнете идеалната густина.

350

ден.

Шифра: 6393

195

Манго масло за кутикули 9ml.

ден.

Ултра-хидратантно масло од манго за кутикули. Маслото во комбинација со парафинската база е идеално за користење по завршување на надградбата на ноктите. Огромна предност е што не е потребно негово чистење пред да се лакираат ноктите. Со другите масла за кутикули можно е да дојде до одвојување на лакот. Благодарејќи на големата концентрација на Витамин Е, одлично е за целосна нега на ноктите.

Шифра: 6774/1

Crisnail Лак МИНИ СЕТ 4 ком.х 3,5ml.

380

ден.

• Густина - идеална за артистички декорации, можност за имагинација и обликување на разни форми • Максимална покривност - штедите време и пари • Издржливост - отпорни на пукање и контакт со детерѓенти • УВ Заштита - ги штитат ноктите да не пожолтуваат

Шифра: 6726

380

ден.

Crisnail Baby METALIC лак 2 ком. х 3,5ml Шифра: 6944

7


Лакови за нокти

3+1 ГРАТ ИС Crisnail Лак 14 ml. сортно • Густина - идеална за артистички декорации, можност за имагинација и обликување на разни форми • Избор на бои • Максимална покривност - штедите време и пари • Издржливост - отпорни на пукање и контакт со детерѓенти • УВ Заштита - ги штитат ноктите да не пожолтуваат

Шифра: 6725

E100 FRENCH PINK

E101 FRENCH BEIGE

E126 IM A LADY

E150 BUBBLE GLITTER

E127 PERFECT RED

E151 RASPBERRY

E156 METALLIC RED

E161 GLOSSY BLACK

E102 FRENCH WHITE

E162 GLAMOROUS CHOCOLATE

E103 FRENCH KISS

E146 TOXIC RED

E152 HOT CHOCOLATE

E157 DARK RED

E163 METALLIC CHERRY

E120 OFF WHITE

E147 REAL RED

E153 RED WINE

E158 WONDERFUL FUCSIA

230

E121 BABY PINK

E149 CHEEKY LOLITA

E154 RED CURRANT

E159 SUNLIGHT

E164 TRANSPARENT WHITE

ден.

E155 RED SUMMER

E160 INTENSE PINK2

E165 PASSION RED

E166 CLASSIC RED


E167 CRYSTAL WHITE

E172 LUMINOUS BEIGE

E168 ELEGANT BROWN

E173 BLUES RED

E179 LOVE CHERRY

E184 PERFECT FRENCH

E185 DARK VIOLET

E196 BROWN RED

E201 ORGANZA

E217 LIGHT MALVA

E187 METAL VIOLET

E192 CELEBRATION PURPLE

E189 CASSIS NIGHT

E221 D NIGHT

E199 PIN-UP PINK

E203 PINK FRENCH KISS

E210 CARIBE

E177 EXOTIC PINK

E220 MAKE UP

E216 LIGHT GRAPE

E227 POLYNESIE

E225 CORAL

E223 D SILVER

E204 GRIS METAL KISS

E215 GLAM FUCSIA

E211 MEDITERRANEO

E224 PINK RNB

E222 D COOPER

E194 CRYSTAL BEIGE

E193 DARK BLUE

E214 VERT PACIFIQUE

E219 WARM GREEN

E183 BLUE IS BLUE

E188 SEXY MAUVE

E198 RED

E213 PISTACHE

E207 MILITARY OLIVE

E218 LILLA

E176 MAHOGANY BROWN

E182 COLOMBIAN WHITE

E202 VERT NUIT

E212 MAR DEL NORTE

E206 MILITARY TERRA

E181 PRUNE

E197 GLAM ORANGE

E171 JAZZ BROWN

E170 TRENDY

E175 BRAZILIAN PURPLE

E186 GLOSSY RED

E191 CELEBRATION RED

E200 LAGOON

E205 MILITARY VERT

E174 BLUE BLACK

E180 COLOMBIAN PINK

E190 STUDIO BROWN

E195 GRAPE PURPLE

E169 PERFECTION

E226 SAUMON

9


Прибор за нокти

Цангли за заноктици BICOLOR

1050

ден.

1190

ден.

550

ден.

Шифра: 6569

Цангли за заноктици HROMIRANI Шифра: 6773

Потиснувач на кутикули метален Шифра: 6751

10


Турпии за нокти

Турпија Класична

Турпија виолетова

фин. 150/220

фин. 120/180

Шифра: 6728

Нежна/средна за природни ии вештачки нокти

Шифра: 6782

50

ден.

90

ден.

Турпија Pro-b Pro-buff 3

Турпија Akrilik

Турпија шарена

фин. 240/800/3000 0

фин. 80 ф

фин. 120/180

Полирање со 3 нивоа. оа..

М Многу крупна структура на зрното.

Нежна/средна за природни дни и вештачки нокти

Шифра: 6733

Шифра: 6732

Шифра: 6734

100

ден.

Турпија Bumerang merang фин. 100/180 Анатомска, за намалување на висината.

Шифра: 6730 0

90

ден.

90

Турпија месец со сунѓер

Турпија Dalmatinec

Флексибилна и ја абсорбира прашината, идеална а за гелн гелна техника.

Природни и вештачки + четка ка (крзно)

Шифра: 6736

80

ден.

200

ден.

Турпија Мала

Турпија полир 2 страни рани

10 коm.

фин. 400

601 Шифра: 6601

Шифра: 71011

70

ден.

ден.

110

фин. 180

Шифра: 6735

100

ден.

ден.

11


ден.

840

AQUA VITAL - Гел пена MOUSSE 200ml.

Хидратација и детоксикација за лице

Гел за чистење на лице кој во допир со вода, создава лесна и нежна пена. Наменет за длабинско чистење и откривање на радијантен тен.

ANESI AQUA VITAL

Шифра: 6315/1

AQUA VITAL - Млеко за чистење DEMAQUILLANT 200ml.

830

ден.

Емулзија за отстранување на нечистотиите и шминката од кожата и во исто време го почнува процесот на детоксикација, гарантирајќи притоа длабинска хигиена. Откријте мека, здрава и блескава кожа.

Шифра: 6313/1

AQUA VITAL - Лосион 200ml.

770

ден.

Тонизирачки лосион за сите видови кожа, за комплетирање на процесот на чистење на кожата, освежување и допринос во интелегентната хидратација во 3 нивоа за единствена убавина и виталност.

Шифра: 6314/1

AQUA VITAL - Пилинг 50ml.

590

ден.

Нежен пилинг за нежно полирање на кожата со уникатна кремаста, гранулирана текстура од јојоба микро-топчиња. Ги измива нечистотиите и токсините со 3D HYDRA APS и CELLDETOX за чист и мазен тен. Идеален за сите типови кожа.

Шифра: 6320/1

AQUA VITAL - Серум 30ml.

1150

ден.

Инфузирајте во Вашата кожа максимална концентрација на коктел од активни состојки за хидратација, за создавање на водена резерва која резултира со фин и сјаен тен кој зрачи со неповторлива младост.

Шифра: 6329/1

12


540

ден.

AQUA VITAL - Маска VITALITE 50ml. Моментално откривање на убавина и комфор, за поеластична, посјајна и подмладена кожа, благодарејќи на дејството на витамините и ултра хидратантните активни состојки. Идеална маска за повозрасна кожа со извонредна регенеративна, ревитализирачка и заштитна моќ.

Шифра: 6317/1

890

ден.

AQUA VITAL - Крем CONFORT 50ml. A К Крема за лице специјално адаптирана зза сува кожа, го елиминира чуството на затегнатост и сувост. Обезбедува н долготрајна хидратација, еластичност д и измазнување, благодарејќи на ккомбинацијата на хранливи агенси и поларизираната вода 3Д која го задржува п дејството преку целиот ден. д

Шифра: 6318/1 Ш

990

ден.

AQUA VITAL - Крем 50ml. A С Свилено-богата крема збогатена со 3D HYDRA APS и CELLDETOX ја задоволува H жедта на Вашата кожа. Го зајакнува ж процесот на клеточна детоксикација, за п лице полно со сјај и живост. л

Шифра: 6319/1 Ш

680

ден.

AQUA VITAL - HAUTE PROTECTION A со с UV заштита SPF 30 50ml. Заштитна крема од сонце со безмасна З формула, збогатена со УВА, УВБ филтри и ф алантоин. а

Шифра: 6336/1 Ш

13


AQUA VITAL - ANESI DNA CRONOLOGIE Крем 50ml.

ANESI

Козметика за зрела кожа

Функции: • Ја стимулира, заштитува и обновува кожата од нуклеусот на клетката • Нуди глобален “anti-age” одговор за кожа над 30год возраст • Кожата ја враќа еластичноста, комфортот и сјајот • Ги намалува брчките и го одложува формирањето на нови • Длабински го хидрира ткивото и го засилува создавањето на колагенски и еластински влакна Компоненти/Дејство: • ДНК филери: Делуваат како регенератор на ткивата на базична ДНК композиција инхибирајќи го формирањето на еластаза и хиалуронидаза, кои се одговорни за осиромашувањето на клетките. • Tymulen: Био-мимичен синтетички тетрапептид на Клеточен EGF Фактор на Стареење. Делува на кератоцините, стимулира раст и диференцијација, главна активност за млада кожа. Го засилува имунитетот на клетката и ја забрзува регенерацијата. • AJIDEW: Физиолошки агенс, еден од основните на НМФ композицијата. • Морски колаген: Моќен затегнувач (тензор) кој помага за обликување на контурите на лицето, ги затвора порите и одржува оптимално ниво на хидратација. • Фитоалуронат: Природна алтернатива на хиалуронска киселина. Се добива од Ceratonia Siliqua. Обезбедува флексибилност, еластичност и намалување на мимичните линии. Предности: • Превентивен и корективен третман коj делува на консеквенците од забот на времето • Препорачан за возраст над 30г. • Високо-технолошка формула со иновативен концепт, која заштитува и обновува од ниво на ДНК • Делува и на есенцијалните потреби на кожата како што се хид хидратација драт рата ација и еластичност.

Шифра: Ш ифра: 6375 75

1290

14

ден.


AQUA VITAL - STEM C3 Крем 50ml. Технологија на РАСТИТЕЛНИ СТЕМ КЛЕТКИ инкорпоритана во луксузна емулзија која ја враќа младоста и го одложува влошувањето на состојбата на есенцијалните клетки на кожата. Формулирана со 2 активни состојки кои содржат Витамин Ц за да делуваат на слободните радикали и да извршат интензивна хидратација на кожата. Компоненти: • PhitoCell Tec: Револуционерна anti-aging активна состојка базирана на растителни стем клетки кои заштитуваат и ги стимулираат стем клетките на кожата за спречување на хроничното стареење. Ин-витро експериментите докажаа дека субстанцијата го подобрува растот на човечките мезенхимални стем клетки и заштитува од УВ зраците. • Екстракт од портокал: природен извор на витамин Ц, еден од најважните антиоксиданти за заштита на кожата. Дополнително научните испитувања покажаа дека витаминот Ц го подобрува создавањето на колаген во фибробластите. • Ascorbyl Palmitate: естер добиен од аскорбинска и палмитична киселина создавајќи липосолубилна форма на витамин Ц • Колаген: Колагенот е подложен на процес на континуирано конти стареење, а со тек на времето станува станув се повеќе „вплеткан“. Колагенот станува покрут покру и го губи капацитетот за врзување на вода која е есенцијална за кожата. Поради тоа кожата добива добив опуштен и остарен изглед. • Hidro Hidroviton: Фактор за потиснување на течности. Мешавина Меш ша од амино киселини, натриум лактат, уре ур реа а и алантоин. Вкорпориран во козметичкиот уреа про про пр роизз производ има регулаторен ефект на содржината на влага вл ла во кожата. на

1290

ден.

Функции: Фу кц Фун Фу кц • Ја а заштитува заш долговечноста на кожата • Се е бори бо против хроничното стареење бо • Ја а обновува об об ДНК • Го Го намалува на а формирањето на слободните радикали рад р ра ад д и оксидативниот стрес на кожата • Сти Стимулира ти им синтеза на колаген во фибробластите, пром промовирајќи колаген I и III • Ги намалува на фините брчки • Го по подобрува изгледот на кожата која е оштетена од сонце, с го спречува созадавањето на меланин и ги осветлува темните дамнки.

Шифра: Ши Ш ифр фр 6373

15


AMINOFIRM Крем за затегнување 200ml. Крем за обликување на телото, дава еластичност на кожата и спречува појава на стрии. Ја измазнува, храни и подобрува текстурата на кожата. Идеално се комбинира со третманите за слабеење.

ANESI

Нега и третман за тело

Шифра: 6386/1

LIPOAMINOCEL Крем против целулит 200ml. Термо-активен крем против целулит збогатен со Л-Карнитин, екстракти од бршлен и гуарана, кофеин, липосоми и ретинол. • Концентратот од бршлен го ослободува ткивото и ја подобрува размената на течности • Го спречува развојот на маснните наслаги и ја измазнува кожата • Ја зголемува микро-циркулацијата и ја стимулира липолизата на мастите • Врши ефективна дренажа и ослободување од токсините.

Шифра: 6380/1

ЕЛИКСИР Рол-он 10ml. Термоактивен концентрат за локализирана борба против тврдокорен целулит. Ја стимулира топлинската липолиза. Активни состојки: SENSI HOТ и REGU-SHAPE: Нано емулзии која го стимулираат топењето на мастите и нивна преобразба во адипоцити.

Шифра: 6380/2

1560

ден.

1560

16

ден.

250

ден.


ден.

SEA BRONZE

Препарати за сончање во солариум

95

SEABRONZE SEABR RONZE IN RONZE INTENSE 20ml. Океански гел, комплекс од 3 потемнувачки акцелератори, ја подготвува кожата за процесот на производство на меланин. Морските компоненти го хидрираат и подготвуваат епидермисот за изложување на сонце (солариум).

Шифра: 6502

SEABRONZE MAXIMUM 20ml. Го забрзува потемнувањето. Комплекс од 5 компоненти кои го забрзуваат и интензивираат потемнувањето на кожата со активирањето на природните процеси за производство на меланин. Тропските масла и Алое Вера ја хидрираат кожата и ја подготвуваат за сончање.

Шифра: 6504

SEABRONZE SEA MAX 20ml. Го забрзува и го зачувува веќе потемнетиот тен. Комплекс од 6 активни забрзувачи на поцрнување. Ја интензивира бојата и го активира природниот прецес на производство на меланин. Ја заштитува кожата од слободни радикали и од предвремено стареење.

Шифра: 6505

17


Креми и средства за педикир

BELFEET - Масло од чајно дрво 15ml. Есенцијално масло погодно за сите видови на стапала поради исклучително силното антисептично и фунгицидално својство.

Шифра: 6442

BELFEET Купка 1kom. Подгответе купка за нозе и ставете една таблета во водата. Длабински ја чисти кожата, дава чуство на олеснување и релаксација, ја подготвува кожата за третман и благо ја активира циркулацијата.

Шифра: 6409

н.

де 590

60

. ден

Сепаратор за прсти

BELPEEL 200ml.

Шифра: 6550

Ги отстранува мртвите клетки и ја стимулира регенерацијата на новите. Ја измазнува и омекнува текстурата на кожата, ја подобрува пенетрацијата на активните состојки кои ќе се користат понатаму во третманот, ја подобрува микроциркулацијата и ја забрзува елиминацијата на токсините. Има богата содржина на каротени, Витамин Ц и фолна киселина кои делуваат како силни антиоксиданси. По неговото користење не е потребно да се м сир си и ајт јте д одека оде ка не не се мијат нозете, само ма масирајте додека вод. впие целиот производ.

60

. ден

Турпија за педикир Шифра: 6737

100

. ден

Шифра: 6401

н.

де 820

18


Креми и средства за педикир

BELCREAM 100ml. Специјален керм за изморени нозе кои веднаш дава чуство на олеснување. Ја подобрува циркулацијата и го елиминира покачениот капиларен притисок. Ги намалува воспалениата на нозете, зглобовите и стапалата.

Шифра: 6415/1

BELHEMP 100ml.

COOLBEL 100ml.

Балансирана, хранлива и хидратантна крема за нозе. Ја репарира оштетената и ја освежува девитализираната кожа од надворешните влијанија. Ја балансира и ја доведува до оптимално ниво на хидратација.

Освежува и ослободува од тежина, со моментален разладувачки ефект на нозете и стапалата. Се нанесува со масажа за лимфна дренажа. Формула која лесно се апсорбира и не остава масни траги.

Шифра: 6418/1

Шифра: 6420/1

UREBALM 100ml.

TRANSBALM 100ml.

Специјален крем за еластичност и хидратација. Го надополнува недостатокот на уреа во сувата кожа. Поради ексфолиативниот ефект кои го поседува, калусот постепено се губи. Ја прави кожата мека, флексибилна и свилено е о нежна е а на а допир.

Хидратантен крем со брза апсорпција кој ја контролира перспирацијата и ја спречува лошата миризба без да остава масно чуство на нозете.

Шифра: 6413/1 4 3//

Шифра: 6428/1 428 28/ 28/1

н.

де 350

19


2+1 С ТИ ГРА

Маски за лице

ен.

д 79

МЈ CHOCOLATE AT Mаска од чоколадо Чоколадо, мммм навистина чоколадооооо!!!!! Имајте чоколадна гозба без да се грижите за својата линија!!! Оваа маска длабоко чисти, ги отвора порите, хидрира и негува за Вашата кожа да зрачи со здравје. Мириса неверојатно - Замислете го ова - путер од Ши и какао рајски крем! УЖИВАЈТЕ!

Шифра: 1015

MJ APRICOT SCRUB - Пилинг за лице Богат ексфолијативен крем со кршени семки од кајсија и додатоци од МАНГО и АЛОЕ ВЕРА за длабинско чистење и ревитализација.

Шифра: 1028

MJ BLEMISH MUD - Маска против црвенила Оживејте ја Вашата кожа и помогнете и да се справи со црвенилата со нашата калива маска од Алое Вера и Врба. Специјална мешавина на природни лековити билки насочени за решавање на проблематичните делови од лицето за чист тен. Се препорачува за Нормална, Масна и кожа со Т-Зона.

Шифра: 1019

MJ CRYSTAL MASK - Кристална маска Додадете свежина на Вашата кожа со нашата топла ексфолиативна маска со кристализиран мед и екстракт од Пасиофлора. Овој сензационален третман за лице ќе ја направи Вашата кожа свилено нежна.

Шифра: 1024

20

MJ FUDGE SAUNA - Топла ванила маска за лице Чистењето на лицето никогаш не било полесно со нашата самозагревачка маска ТОПЛА ВАНИЛА. Апсорбирајте ја слатката арома, седнете и релаксирајте се, а рајската формула ќе ги отвори порите и длабински ќе ги исчисти, оставајќи ја Вашата кожа сјајно чиста. Се препорачува за Нормална, Масна и кожа со Т-Зона.

Шифра: 1016

MJ FRUIT SMOOTHIE - Маска овошно смути Луксузна маска со природна слатка и овошна арома. Смути од МАНГО, МАЛИНА и КАЛИНКА за длабински исчистена и свежа кожа.

Шифра: 1018

MJ GEL MASKA - Гел маска од јагоди и АХА киселини Маска со свежа и овошна арома со семчиња од ЈАГОДА за чистење и осветлување на тенот. Без глутен и без парабени.

Шифра: 1007

MJ GREEN TEA PEEL OFF - Маска од зелен чај Деоксикација со ЗЕЛЕН ЧАЈ. Тонизирање на кожата и длабинско чистење. Изобилство од минерали, Зелен Чај, корен од Џумбир и освежителни својства на Лимон.

Шифра: 1027


Маски за лице

MJ MUD PAK - Маска од кал од Mртво море

MJ SAUNA - Топла сауна маска од црвена земја

Изобилство на ревитализирачки минерали од калта на Мртвото Море, за ултра длабоко чистење на порите. Лицето, по овој третман ќе го чувствувате тонизирано и мазно.

Самозагревачки третман од црвена глина. Грее на самиот допир со нечистотиите на лицето. Го чисти вишокот на маснотии и ги отвора порите. Лицето ќе ви стане меко, мазно и ќе зрачи со свежина.

Шифра: 1002

MJ PASION PEEL OF Нежно ги отстранува мртвите клетки од лицето со неверојатно длабинско чистење. Оваа формула ја чисти, прочистува и заштитува Вашата кожа оставајќи ја свежа и радијантна. Препорачано за Нормална, Сува или кожа со Т-Зона.

Шифра: 1017

Шифра: 1001

MJ SENZITIV MASKA - Сензитивна маска од зен цвеќе Опуштете се. Дозволете вашата кожа да ги впие хидратантните состојки од овој кондиционирачки третман во 2 фази. Најнапред сензитивната маска нежно ќе го исчисти Вашето лице и ќе изврши хидратација, за да може во втората фаза балсамот со керамида да го засили заштитното дејство.

Шифра: 1006

MJ PEEL OF - Маска од краставица Оваа маска е специјално формулирана за кожа со проблематична Т-зона. Ги отстранува мртвите клетки, ги отвора и чисти црнките и ја вади нечистотијата. За здрава и ревитализирана кожа, со мазно и свежо лице.

Шифра: 1004

MJ STRAWBERRY SOUFLE - Суфле од јагоди Деликатес од вистинска ЈАГОДА за хидратација и длабинско чистење со додатоци од ВАНИЛА и АЛОЕ ВЕРА.

Шифра: 1026

2+1 С ТИ ГРА

ен.

д 79

21


Маски за лице

2+1 ГРАТИС ен.

д 79

MJ KREM & MED - Нежен пилинг Нежениот пилинг со оваа единствена маска од млеко, мед и овесна каша, брзо ги отвора порите, ги отстранува црнките и го освежува тенот. Доволно е нежна за секојдневна употреба.

Шифра: 1005

MJ VERY BERRY - Маска од боровинки Богата овошна маска за лице со бленд од БОРОВИНКИ и БРУСНИЦИ. Богата со антиоксиданти за заштита и чистење на кожата.

Шифра: 1031

MJ VIRGIN OLIVE - Маска со маслиново масло Хранлива маска за лице со МАСЛИНОВО МАСЛО и путер од ШИ дрво. Кожата ја прави мазна и длабински исчистена.

Шифра: 1012

MJ WHITE CHOCOLATE - Маска за хидратација БЕЛО ЧОКОЛАДО и БАДЕМ за богата хидратација на лицето.

Шифра: 1025

22


Тоници за лице

2+1 ГРАТИС

ен.

д 89

MJ ALOE VERA FACE SPA - Тоник маска Освежувачкки микс од сокови од АЛОЕ ВЕРА и ЗЕЛЕН ЧАЈ за смирување и чистење на лицето.

Шифра: 1407

MJ DEAD SEA - Тоник маска од минерали од Мртво море Кога сакате набрзина да го постигнете најдобриот изглед или кога сакате да ја рекондиционирате Вашата изморена кожа. Изобилство на минерали и хранливи состојки во комбинација со хидратантни активни материи и витамини, за видливо помлада и тонизирана кожа.

Шифра: 1403

MJ TEA TREE FACE SPA - Тоник маска Пробајте! Почуствувајте ја моќта на ментата и чајното дрво за ултра брзо чистење на порите. Овие есенцијални состојки во комбинација со ефективниот тоник за чистење, го отстрануваат вишокот на маснотии на лицето и го чистат Вашиот тен.

Шифра: 1408

23


Маски за лице

а Е з н. Т СИ де 0

24

MJ TS FRUIT SMOOTHIE Шифра: 1605

MJ TS MUD PAC Шифра: 1601

MJ TS PASION PEEL OFF

49

. ден

Мало пробно пакување на маски за лице.

Шифра: 1606

MJ TS BLEMISH MUD

MJ TS CUCUMBER PEEL OFF

MJ TS STRAWBERRY SOUFLE

Шифра: 1603

Шифра: 1604

Шифра: 1602

95

. ден

MJ PR DRY SKIN - Третман за сува кожа M

1 2 + ИС Т ГРА

Двофазен третман за сува кожа Фаза 1: Богата антиоксидантна мешавина од МАЛИНИ, БОРОВИНКИ и ЦРВЕНО ГРОЗЈЕ за заштита и полнење на сувата кожа. Фаза 2: Серум за рехидратација и измазнување.

Шифра: 1651

MJ PR SHINE CONTROL - Третман за масна кожа Двофазен третман за масна кожа Фаза 1: Длабинско чистење со маска од кал и додаток на АРГАНОВО МАСЛО и АКАИ БОБИНКИ за балансирање на масната кожа Фаза 2: Хидратантен серум кои содржи лесни рефлектирачки честички за контрола на сјајот.

Шифра: 1652

MJ PR BREAK OUT - Третман за акнозна кожа Двофазен третман за проблематична акнозна кожа Фаза 1: ЧАЈНО ДРВО, ХАМАМЕЛИС и КАНАДСКА ВРБА за отворање на порите. Фаза 2: Завршен хидратант за смирување на кожата и борба против проблематичните регии

24

Шифра: 1653


2+1 ГРАТИС

Маски за коса

MJ CHOCOLATE INFUSION - Чоколадна маска за коса к Длабински третман на Вашата коса како редовен режим за свилена, сјајна и поздрава коса. Обилува со природни минерали, чоколадо, мед, как0 и масло од Кукуи. Со оваа инфузија, на безживотната коса ќе и дадете зрак на живот.

Шифра: 1029

MJ FRIZZ MIRACLE - Маска за коса

ен.

д 79

Доживејте чудо! Гледајте како вашата коса оживува! Овој третман во две фази ја контролира лелеавата коса и ги припитомува одвоените краеви. За најдобри резултати или исправете ја со фен или сушете ја со крпа за да ги истакнете кадриците.

Шифра: 1102

MJ HOT MIRACLE - Топла маска за коса Ослободете се од стрес со овој интензивен топол третман со масло за оштетена коса, проследено со Ултра сјајниот серум за да и даде на косата сјај и виталност.

Шифра: 1103

MJ MOISTURE MIRACLE - Хидратантна маска за коса Застанете! Покажете и на косата дека се грижите за неа. Косата лесно се оштетува од разорното дејство на секојдневниот живот. Затоа обновете ја со овој комплет за итно делување. Прво, поткрепете ја косата со хидратант, а потоа зацврстете ја со нашиот серум за сјај со што вашата коса ќе биде свилено мека, сјајна и ревитализирана.

Шифра: 1104

MJ VOLUME MIRACLE - Волуменска маска за коса Фаза 1: Волумен. Сјај и свиленкаст допир. Преубавиот мирис на боровинка и Хавајски џумбир едноставно ќе ве разгали. Фаза 2: Ултра сјаен серум. Нема ништо поубаво од сјајна коса. Ќе го почуствувате веднаш штом го ставите на вашите дланки.

Шифра: 1101

25


1 2+ С ТИ ГРА

Маски за лице

MJ MEN DETOX - Маска за мажи Маска за детоксикација збогатена со АЛОЕ ВЕРА, ЖЕН ШЕН и ЦРВЕНО ГРОЗЈЕ. Пилоф маска за отстранување на мртвите клетки и спречување на затнување на порите.

Шифра: 1508

MJ MEN PEELOFF - Peel off маска за мажи

79

Изобилство на масло од СПЕАРМИНТ и минерали од МРТВО МОРЕ за отстранување на нечистотиите од порите. Дава чувство за длабока чистота и нежност на кожата.

. ден

Шифра: 1501

MJ MEN TIRED SKIN - Маска за ревитализација за мажи Кал од МРТВО МОРЕ спакувана во маска во комбинација со екстракти од ПОРТОКАЛ длабински ја чисти и затегнува кожата. Додатокот на витамин Е и витамин Ц дополнително хидрираат и кондиционираат.

Шифра: 1502

ACHES AWAY - Купка Купка против болови со подмладувачки својства на минералите од МРТВО МОРЕ.

Шифра: 1207

ANTI COLD - Купка

79

26

. ден

Хербална купка за ублажување на симптомите од настинка, со изобилство на ЕУКАЛИПТУС и КАМФОР.

Шифра: 1206


Маски за лице

FF Маска од авокадо и ореви EXFOLIATING

52

. ден

Ексфолиативна маска со масло од АВОКАДО и гранули од ОРЕВ. Нежно ги отстранува мртвите клетки и длабински хидрира.

Шифра: 2102

FF Маска од краставица и јаболко

52

. ден

Освежете ја кожата и отстранете ги нечистотиите со екстрактите од КРАСТАВИЦА и ЈАБОЛКА. Хидрира, смирува и освежува.

Шифра: 2101

FF Маска од морски алги MUD MASK

ен.

52 д

Длабинско чистење со соли од МРТВО МОРЕ, МОРСКИ АЛГИ и АЛОЕ ВЕРА. Нечистотиите исчезнуваат, а кожата останува свежа и хидрирана.

Шифра: 2103

FF Маска од портокал и витамин Ц PEEL OFF ен.

52 д

“Излупете“ ги нечистотиите и мртвите клетки со оваа маска со ПОРТОКАЛ и ВИТАМИН Ц. Природните состојки ја освежуваат и ги враќаат есенцијалните витамини на кожата.

Шифра: 2104

FF ЖенШен и јасмин SAUNA

ен.

52 д

Маска со термоактивен ефект, збогатена со ЈАСМИН и ЖЕН ШЕН, кои нежно ги отвора порите и го елиминира вишокот на маснотии, оставајќи ја кожата интензивно хидрирана.

Шифра: 2107

27


Професионални бои за коса

28


Професионални бои за коса

OWAY - HCOLOR БЕЗАМОНИЈАЧНИ ПРОФЕСИОНАЛНИ БОИ ЗА КОСА СО ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТИ.

GENIUS - боја за коса која гарантира сјајна, природна и трајна боја, при тоа потполно покривајќи ги седите влакна. WIZOUT - бои за коса со низок процент на амонијак, БЕЗ ППД и Ресорцинол, БЕЗ минерални масла, БЕЗ алергогени мириси. Збогатена со масло од АКАИ, ОРГАНСКО АРГАНОВО МАСЛО и СПА-ЕКО Комплекс.

ГЕНИУС воедно има и заштитна улога против оштетувањата предизвикани од УВ зраците и атмосферските извори на загадување, благодарејќи на посебните биохемиски комплекси кои содржат екстракти од сончоглед, алое вера и витамини.

Боите за коса HCOLOR, WIZOUT и GENIUS се наменети исклучиво за професионална употреба. Повеќе информации побарајте кај својот фризер.

29


O-WAY

Органски препарати за права коса

770

ден.

O-WAY MILK NO STRESS 500ml.l Заштитува и кондиционира во меѓуфазите на техничкиот третман. Обезбедува влажност и измазнува. Го заштитува влакното за време на процесот. Содржи есенцијални масла за заштита и смирување на скалпот.

Шифра: OW007

960

950

ден.

O-WAY SMOOTH ELIXIR 150ml 150ml.

O-WAY RESTORE 275ml. 5mll.

Хранлив серум против разлетување. Идеално се вклопува во Lactosystem третманот и помага косата да се одржува идеално рамна подолг период. Заштитува од преголема влажност. Заштитува од фенирање, четкање и пеглање. Погоден за домашна употреба.

Протеински спреј за обновување на протеинскиот материјал на косата. Формулата со природен протеин го обновува кератинот во влакното и дава структура на косата. Погоден е за пред и по технички третмани.

Шифра: OW004

30

ден.

Шифра: OW008


UNA DAILY Шампон 250ml.

ден.

320

За секојдневна употреба на сите видови коса. pH: 4.5-5.5

Секојдневна и хидратантна линија

• Нежно чисти • Ја балансира природната хидратација на скалпот • Ја подобрува еластичноста и сјајот на косата • Го зајакнува влакното и му дава енергија

490

UNA DAILY Спреј тоник 250ml.

ден.

UNA

Шифра: U004

Дневен хидратантен третман за коса и скалп кој нежно ги отстранува нечистотиите и истовремено ја зајакнува косата. Сјај и природна заштита за секој ден.

Шифра: U003

350

ден.

UNA HYDRATATING Шампон 250ml. За исхрана и хидратација на сува коса и скалп. Го враќа балансот на влага и ја подобрува мекоста.

Шифра: U033

UNA HYDRATING MOISTURE Ампули 12х10ml.

1290

ден.

Хидросоланиум е растителен протеин кои делува хидратантно благодарејќи на способноста да се врзува со водата. Се нанесува по шампонот за хидратација и детанглерот. Се плакне по потреба. Се користи 3-4х неделно 4-6 недели.

Шифра: U031

31


UNA

Линии против првут, опаѓање и масна коса

UNA ANTI-HAIR LOSS Шампон 250ml.

420

ден.

Шампон против опаѓање на коса. Нежно чисти и ги елиминира метаболичките нечистотии. Ја зголемува размената на хранливите материи. Го подобрува снабдувањето со кислород на коренот и неговата активност. Го одржува хидролипидниот баланс.

Шифра: U013

1290

UNA ANTI HAIR LOSS OXYGEN Ампули 12x10ml.

ден.

Содржи ПРОКАПИЛ, молекула која го стимулира метаболизмот на фоликулата на влакното. Се нанесува на скалпот по миењето со КОМПЕНСАТИНГ шампон. Интензивен третман: 3х неделно во рок од 2 недели. Повторен третман: 2 х неделно во рок од 5 недели.

Шифра: U011

420

UNA DANDRUFF Шампон 250ml.

ден.

Шампон против сите видови на првут, ефикасно чисти и го контролира лачењето на вишокот на себум, без да го суши скалпот. Не го иритира скалпот и не предизвикува чешање, а притоа обезбедува потребна влага на косата.

Шифра: U014

UNA DUAL-PHASE Третман

560

ден.

Моментално ги отплеткува сите видови коса. Хидрира и ги елиминира разлетаните врвови. Ја прави косата свилена и полна. Нанесете на влажна коса. Распоредете рамномерно. Да не се плакне.

Шифра: U064

UNA BALANCING Шампон за масна коса 250ml. За акутни случаи на себореа. Го елиминира вишокот на себум, респектирајќи го физиолошкиот хидролипиден филм на влакното.

350

ден.

Шифра: U023

UNA BALANCING NORMALIZING Ампули 12x10ml. Цинк ПЦА е молекула која го регулира себумот на масна коса са а и скалп. Го регулира работењето на себореичните жлезди и делува антисептично. Нанесете со масажа на скалпот по БАЛАНСИНГ шампонот. Користете 3 х неделно 4-6 недели. Да не се плакне.

Шифра: U021

32

1290

ден.


Линии за руса и боена коса

UNA BLONDE BRIGHTEN-UP Шампон 250ml.

UNA

Специјален шампон за природни, боени и бланширани коси. Нежно чисти, оставајќи ги светлите тонови радијантни. Осветлува и ги неутрализира златните нијанси.

Шифра: U085

380

ден.

UNA BLONDE BRIGHTEN-UP Маска за коса 175ml. Антиоксидантен третман за природна или боена руса коса. Осветлува и ги неутрализира златните нијанси. Нанесета на чиста и влажна коса. Оставете да делува 3-5мин.

Шифра: U086

430

ден.

UNA COLOR SAVER Шампон 250ml. Идеален за боени коси. Го продолжува времето на траење ње на бојата и и дава живост. Содржи витамин Е, екстракт од боровинки и бобинки. Ја прави косата мека, сјајна и полна со живот.

Шифра: U087

480

ден.

UNA COLOR SAVER Маска за коса 175ml. Маска за заштита на боена коса. Го продолжува времето на траење на бојата, дава живост и се бори против оксидацијата. Ја прави косата мека, сјајна и полна со живот.

Шифра: U088

400

ден.

33


770

UNA

Препарати за обликување и дефиниција

UNA DEFINE PURE GLOSS 150ml. Дава висок сјај на коса која тешко се скротува. Елиминира разлетаност, дефинира, отплеткува, омекнува и е отпорен на влага. Нанесете мала количина на рацете и распределете по косата. Може да се користи пред и по фенирање.

Шифра: U071

820

ден.

UNA DEFINE SILKER 150ml. Пептидите од свила репарираат и додаваат сјај на тенка и коса под стрес. Нанесете неколку капки на дланките и распределете по косата. Може да се користи на влажна и сува коса.

Шифра: U070

620

UNA STYLE DESIGN OIL - безмасно 250ml. Ја подобрува флексибилноста и го олеснува обликувањето. Креира слободен пад на косата, без разлетаност. Нанесете рамномерно на чиста и влажна коса. Обликувајте. Одлична алатка пред шишање.

Шифра: U060

UNA STYLE SCULPTING GLAZE 250ml. Глазура со извонредна цврстина и флексибилност. Држи под контрола и ги дефинира сите должини. Отпорна на влага, со додатен сјај. Нанесете на сува или влажна коса и обликувајте.

Шифра: U062

620

34

ден.

ден.

ден.


UNA STYLE LAK VOLUMEN 500ml.

Екстра цврст гел за коса за драматични стилови на фризури. Дава максимална цврстина, контрола и сјај. Нанесете рамномерно на влажна или сува коса. Обликувајте.

Термо активен спреј со средна цврстина. Може да се работи на суво и влажно. Брзо суши и не лепи. Прскајте од 20см одалеченост на сува коса. За додатен волумен нанесете на корените пред сушење.

Шифра: U063

Јачина:4

ден.

Шифра: U072

520

ден.

UNA STYLE LAK CEMENT 300ml.

UNA STYLE LAK FREEZE 500ml.

Исклучително силен еко лак за коса. Изобилува со додатоци од природни екстракти: зелен чај, мирта, ружина вода, лимон...

Погоден за моделирање на сите стилови на фризури. Збогатен со мешавина од природни билни екстракти.

Јачина:6

590

ден.

Јачина:5

Шифра: U073

520

UNA

660

Препарати за обликување и дефиниција

UNA STYLE SCULPTING GEL 500ml.

ден.

Шифра: U074

UNA ZERO FRIZZ Спреј 220ml. Спреј против разлетана коса и за заштита од влага. Обезбедува моментална контрола на сува и наелектризирана коса.

Шифра: U075

640

ден.

35


UNA ETNIKA JOJOBA Маска за коса 1000ml.

850

. ден

Емолиантен третман со масло од јојоба, за мека и коса лесно што се чешла. Ја прави косата природно сјајна и радијантна.

Шифра: UE04

Маски за коса

UNA ETNIKA

UNA ETNIKA KOKOS Маска за коса 1000ml. Ревитализирачка емолинатна маска за сува, оштетена коса со кокосово, маслиново и растителни масла. Интензивно и долготрајно дејство против разлетана коса.

Шифра: UE02

850

. ден

UNA ETNIKA PROTEIN Маска за коса 1000ml.

850

. ден

Хранлив третман за сува коса и скалп. Збогатен со протеини од соја и витамини. Ги намалува црвенилата на кожата и ја прави косата полесна за чешлање.

Шифра: UE01

UNA ETNIKA SUSAM Маска за коса 1000ml. Заштитен хидратантен третман со сусамово масло и протеини за сува коса и скалп. Ја реставрира косата и го спречува кршењето.

850

. ден

Шифра: UE05

UNA ETNIKA VITAMIN Маска за коса 1000ml.

850

Хидратантна маска за коса со витамини А, Е, Х за мека и лесно расчешлива коса. Интензивно дејство за заштита од кршење и раздвоени врвови.

Шифра: UE03

36

. ден


320

. ден

INSIGHT DAILY Шампон 500ml. IN Б Благ шампон за секојдневна употреба. Ревитализира и ја враќа виталноста. Енергизира, ја храни косата и хидрира. в Содржи: органски лимон, путер од кајсија, сончогледово С масло и масло од пченкарни клици. м

Линии за секојдневна нега и сува коса

Шифра: IE022 Ш

INSIGHT DAILY Кондиционер 500ml. IN Хидратантен и енергетски кондиционер. Косата лесно се расчешлува без да додава тежина. Содржи: органски лимон, путер од кајсија, сончогледово масло и масло од пченкарни клици.

н.

де 320

INSIGHT

Шифра: IE026

INSIGHT DAILY Маска 250ml. IN

270

. ден

Е Енергизира, храни и хидрира. Дава извонреден сјај и еластичност на косата. е Содржи: органски лимон, путер од кајсија, сончогледово С масло и масло од пченкарни клици. м

Шифра: IE024 Ш

н.

де 320

INSIGHT DRY Шампон 500ml. Длабински исхранува и зајакнува. Наменет за сува и дехидрирана коса. Содржи: Органски овес, кокосово масло, илипе.

Шифра: IE002 н.

де 320

INSIGHT DRY Кондиционер 500ml. Длабински исхранува и зајакнува. Наменет за сува и дехидрирана коса. Содржи: Органски овес, кокосово масло, илипе.

Шифра: IE006

INSIGHT DRY Маска 250ml. Длабински исхранува. Маска специјално наменета за сува и дехидрирана коса. Содржи: Органски овес, кокосово масло, илипе.

Шифра: IE004

270

. ден

37


INSIGHT ANTI-OKSIDANT Шампон 500ml. За сите типови коса. Успешно делува против штетните ефекти на слободните радикали. Содржи: Органски морков, соја путер, масло од јојоба, масло од лешник.

н.

де 320

Шифра: IE012

INSIGHT Антиоксидантна и анти -фриз хидратантна линии

INSIGHT ANTI-OKSIDANT Кондиционер 500ml. За сите типови коса. Успешно делува против штетните ефекти на слободните радикали. Содржи: Органски морков, соја путер, масло од јојоба, масло од лешник.

н.

де 320

Шифра: IE016

INSIGHT ANTI-OKSIDANT Маска 250ml. За сите типови коса. Успешно делува против штетните ефекти на слободните радикали. Содржи: Органски морков, соја путер, масло од јојоба, масло од лешник.

Шифра: IE014

270

. ден

INSIGHT ANTI-FRIZZ Шампон 500ml.

н.

де 320

Шампон Ша Шам пон со о ви висок високохидратантни сок окохи охидра охи д тантни својства кој одлично делува на сува сув су а и разлетана разл ра летан тана а ((наелектризирана) н лек нае лектри р зирана) коса. Содржи: Сод од одржи држи р : Ор рж Органски р ск ски и ленено ле енен не о семе, се , какао путер, масло од памук семе им масло мас ас о о асл од д коно кконоп. о п.. оно

Шифра: Ш ифр фр IE фра: IE03 IE032 03 32

INSIGHT ANTI-FRIZZ Кондиционер 500ml.

320

Кондиционер со високохидратантни својства кој одлично делува на сува и разлетана (наелектризирана) коса. Содржи: Органски ленено семе, какао путер, масло од памук и масло од коноп.

. ден

Шифра: IE036

INSIGHT ANTI-FRIZZ Маска 250ml.

270 38

. ден

Маска за сува и разлетана (наелектризирана) коса. Содржи: Органски ленено семе, какао путер, масло од памук и масло од коноп.

Шифра: IE034


INSIGHT DAMAGED HAIR Шампон 500ml. Реконструира и длабински исхранува. Наменет за оштетена коса. Содржи: Органски пченични никулци, путер од маслинка, арганово масло, оризови трици.

н.

де 320

Шифра: IE042

Реконструира и длабински исхранува. Наменет за оштетена и истоштена коса. Содржи: Органски пченични никулци, путер од маслинка, арганово масло, оризови трици.

Линии за оштетена и боена коса

INSIGHT DAMAGED HAIR Кондиционер 500ml. н.

INSIGHT

де 320

Шифра: IE046

INSIGHT DAMAGED HAIR Маска 250ml. Реконструира и длабински исхранува. Наменет за оштетена и истоштена коса. Содржи: Органски пченични никулци, путер од маслинка, арганово масло, оризови трици.

Шифра: IE044

270

. ден

н.

де 320

INSIGHT COLORED HAIR Шампон 500ml. Шампон за заштитување, подобрување, продолжување и исхрана на боена коса. Содржи: Органска макадамиа, кна, манго путер, масло од семки од грозје.

Шифра: IE052

320

. ден

INSIGHT COLORED HAIR Кондиционер 500ml. Кондиционер за заштитување, подобрување, продолжување и исхрана на боена коса. Содржи: Органска макадамиа, кна, манго путер, масло од семки од грозје.

Шифра: IE056

INSIGHT COLORED HAIR Маска 250ml.

270

. ден

Маска за заштитување, подобрување, продолжување и исхрана на боена коса. Содржи: Органска макадамиа, кна, манго путер, масло од семки од грозје.

Шифра: IE054

39


н.

INSIGHT

Линии против првут и опаѓање

де 380

530

INSIGHT ANTI-DANDRUFF Шампон 500ml.

INSIGHT ANTI-DANDRUFF -DANDRUFF Лосион 100ml.

Антибактериски шампон за зајакнување на косата и отстранување на првутот со антисептичко и смирувачко дејство на иритирана кожа на главата. Збогатен со органски екстракти од мајчина душица, жалфија, рузмарин и фитокомплекси. Не содржи СЛС, минерални масла, парабени, силикони, вештачки бои и мириси кои можат да предизвикаат алергиски реакции.

Антибактериски третман за зајакнување на косата и отстранување на првутот со антисептичко и смирувачко дејство на иритирана кожа на главата. Збогатен со органски екстракти од мајчина душица, жалфија, рузмарин и фитокомплекси. Се нанесува по миењето со шампонот и не се плакне. Интензивен третман: 3х неделно, 3 недели Превентивен третман: 1-2х неделно, 5-6 недели

Шифра: IE062

380

Шифра: IE063

. ден

530

. ден

INSIGHT ANTI-LOSS Шампон 500ml.

INSIGHT ANTI-LOSS Лосион 100ml.

Шампон кој со својата формула го зајакнува коренот и спечува опаѓање на косата. Збогатен со органски екстракти од див костен, ментол, гуарана и ехинацеа. Не содржи СЛС, минерални масла, парабени, силикони, вештачки бои и мириси кои можат да предизвикаат алергиски реакции.

Третман за зајакнување на коренот и спечува опаѓање на косата. Збогатен со органски екстракти од див костен, ментол, гуарана и ехинацеа. Се нанесува по миењето со шампонот и не се плакне. Интензивен третман: 3х неделно, 3 недели Превентивен третман: 1-2х неделно, 5-6 недели

Шифра: IE065

40

. ден

Шифра: IE066


. ден н.

де 240

INSIGHT Крем рем за раце хидратантен 100ml.

Масло кое го контролира статичкиот електрицитет и дава уреден изглед. Додава волумен, хидратација и еластичност на косата, без чувство на тежина. Збогатено со екстракти од гинко билоба и але вера. Не содржи СЛС, минерални масла, парабени, силикони, вештачки бои и мириси кои можат да предизвикаат алергиски реакции.

Крема за раце која омекнува и ја негува сувата, оштетена и иритирана кожа. Го спречува штетното влијание на слободните радикали и стареењето. Збогатена со органски екстракти од мед, бадемов путер и витамин Е. Не содржи парабени и вештачки бои.

Стајлинг

INSIGHTT OIL NON OIL - Безмасн Безмасно масло 250ml.l

INSIGHT

450

Шифра: IE074

Шифра: IE071

ен.

520

д 590

. ден

INSIGHT Восок за моделирање

INSIGHT Течни кристали

150ml.

100ml.

Восок за обликување на коса и креирање на разни фризури. Дава сјаен изглед и дополнителен волумен. Збогатен со путер од Арган. Не содржи парабени и вештачки бои.

Кристалите ги освежуваат и хидрираат сите типови на коса благодарејќи на своите хранливи својства. Збогатени со органски екстракти од сусам и лен.

Шифра: IE072

Шифра: IE073

41


O-WAY DAILY ACT Шампон 300ml.

O-WAY Огрански препарати за секојдневна употреба и боена коса

Линија на производи наменета за често миење на косата и масна кожа на главата. Содржи: • Органска Алое Вера која овозможува снажна одбрана од надворешни влијанија. • Органско семе од лен кое преставува совршено средство за омекнување на косата и обезбедува добра хидратација. • Органски лимун кој ја храни, освежува и ја прави косата исклучително сјајна.

ден.

Шампон за секојдневна употреба. Нежно чисти и ја јакне косата, ја хидрира но не ја отежнува. Погоден за сите типови на коса, дури и најчувствителните. Содржи смирувачки есенцијални масла. Начин на употреба:Се нанесува на влажна коса, се масира и се исплакнува. По потреба се повторува. Есенцијални масла: Сладок портокал, цимет, каранфилче, лимун, мандарина, мушкатно оревче, горчлив портокал, герјфрут.

Шифра: OWD01

COLOR UP третманiте ја заштитуват и го продолжуваaт траењето на секој вид на боја. Третманот делува на боената коса како светлосен рефлектор, благодарејќи на специјалните активни состојки со технологија на тонирање од БИО Малина, БИО рибизла и БИО лист од винова лоза, заедно со филтрите за сонце кои формираат заштитен слој за одбрана од надворешни влијанија.

570

O-WAY COLORPROTECT Шампон 300ml. Заштитен шампон за боена коса. • чисти, храни и нежно ја заштитува боената коса • помага за продолжување на свежата боја и го открива интензитетот • ја зајакнува структурата, омекнува, дава сјај и виталност

Шифра: OWC01

O-WAY COLORPROTECT Маска 200ml. Маска за заштита на боена коса • антиоксидантен треман за боена коса • исхранува и моментално помага за расчешлување и оптимално обликување • содржи УВА филтри и ја измазнува кутикулата

Шифра: OWC02

42

570

750

ден.

ден.


O-WAY

Гинко Билоба: силни хидратантни и антиоксидантни својства за заштита од штетите кои ги прават слободните радикали. БИО Кокосово масло: богато со масни киселини и има силно својство за заштита и исхрана, како и давање на еластицитет. Дава нов сјај на косата. БИО масло од бразилски оревчиња: хранливо и богато со витамини, ја прави косата исклучително мека.

Органски препарати за сува коса

Органски реструктуирачки третман за слаба, сува и оштетена коса. Регенеративни формули со емолиенти кои ја заштитуваат мембраната на клетките и благодарејќи на мешавината од Витамин Е, БИО Кокосово масло и БИО масло од лешник, косата ја прават мека, сјакна и лесна за обликување. Го елининира ефектот на разлетана коса и ја прави здрава, кондиционирана и силна.

570

O-WAY MOISTURIZE Шампон 300ml.

ден.

Шампон за сува коса. Ја чисти многу дехидрираната и наелектризирана коса, притоа многу е нежен спрема кожата на главата. Косата ја прави мека, исхранета и кадифеста на допир.

Шифра: OWM01

750

ден.

O-WAY MOISTURIZE Маска 200ml. Маска за сува коса. Моментално ја хидратира многу сувата и наелектризирана коса. Го олеснува расчешлувањето и ја прави косата исхранета и мека.

Шифра: OWM02

890

ден.

O-WAY MOISTURIZE Спреј 200ml. Формула која не се плакне за длабинска еставрација на должината и врвовите идеален за омекнување и сјај на многу сува коса, кадрава или разлетана. Косата ја прави лесна за чешлање.

Шифра: OWM05

43


O-WAY

Органски препарати за кадрава коса

Кадравата коса е прекрасна, ако можете да ја држите под контрола. Линијата BeCurly го намалува ефектот на сувост и раслетаност со хидратација, правејќи ја дури и најтешката коса мека. Благодарејќи на мешавината на активни состојки за кондиционирање и реструктуирање, како и антиоксидантните својства на екстрактите од БИО син Лотос, БИО екстракт синец и БИО пченични протеини, кадриците (локните) ја враќаат својата дефиниција, еластичност и целосна виталност. ОРГАНСКИ СИН ЛОТУС: богат со антиоксиданти, ја прави косата мека и мазна. Протеини од БИО ПЧЕНИЦА: ја хранат косата и го враќаат изгубениот сјај. БИО СИНЕЦ: ја омекнува косата и обезбедува хидратација.

570

ден. ден.

O-WAY BECURLY LY Шампон 300ml.

O-WAY BECURLY Маска 200ml.

Шампон за виткана коса. Нежно ја чисти природно витканата или косата со минивал. Интензивно делува против наелектризираност. Ги дефинира локните одржувајќи природен баланс на влагата на влакното.

Маска за виткана коса. Се нанесува на чиста и влажна коса, од коренот до врвовите. Се остава да делува 3-5 минути. Се плакне.

Шифра: OWB01

620

ден.

Шифра: OWB02

990

ден.

O-WAY BECURLY Крем-гел 150ml.

O-WAY BECURLY EKO Пена 240ml.

Крем гел за обликување на виткана коса. Се нанесува на чиста сува или влажна коса и се продолжува со обликувањето.

Пена за обликување која не се плакне за природно виткана или коса со минивал

Шифра: OWB03

44

750

Шифра: OWB06


Драгоцена рецептура посветена на волумен и виталност, особено погодна за тенка и сувкаста коса. Богата мешавина од природни волуменизирачки состојки како БИО Џумбир, БИО Бадеми и БИО Соја протеини, кои видливо ја подобруваат косата, даваат поголем волумен, јачина и држење. Ја подобрува состојбата на обвивката на влакното, се засилува еластичноста и сјајот.

ден.

750

ден.

O-WAY VOLIMIZING Ша Шампон 300ml.

O-WAY VOLUMIZING MIZIING G Кондиционер р 300ml.

Шампон за зголемување на волумен

Кондиционер со ефект на волумен

• ја мие кршливата и слаба коса, давајќи и јачина и тело • го подобрува волуменот • ја збогатува а мекоста и тонизи тонизира

• помага за лесно расчешлување и хидрира без да додава тежина • спречува појава на разлетана коса • спречува појава на раздвоени врвови

Шифра: OWX01 WX01

Шифра: OWX03

990 890

O-WAY

570

Органски препарати за волумен на косата

БИО СОЈА ПРОТЕИН: ја подобрува еластичноста и тонусот на косата врзувајќи се со протеините на влакното. БИО ЏУМБИР: прочистувачки и зајакнувачки ефект, дава на косата нова светлина увачки ефекти. Бо БИО БАДЕМ: емолиентни, хранливи и смирувачки Богат со протеини, глициди и минерални соли.

ден.

ден.

O-WAY VOLUMIZING LUMIZING Спреј 200ml.

O-WAY VOLUMIZING UMIZING EKO П Пена 240ml.

Спреј за коренот на косата кој дава волумен

Пена за обликување која не се плакне за поголем волумен

• гарантира волумен дури и на најтенките коси • благодарејќи на специјалната прскалка подига од коренот према врвовите без да додава тежина • ја олеснува процедурата на обликување

Шифра: OWX06

• дава волумен и тело за флуидно обликување • гарантира средно до силно засцврстување со нежен природен изглед • ја заштитува косата од надворешни штетни влијанија

Шифра: OWX05

45


ОРГАНСКИ ЈАБОЛКА: богата со минерали и антиоксиданти, ја враќа рамнотежата на косата. Протеини од БИО ПЧЕНИЦА: ја хранат косата и и го враќаат изгубениот сјај. Протеини од БИО ПАМУК: компатабилни со кожата, имаат одлична моќ на обновување на косата и ја прават помека.

за измазнување на коса

O-WAY Органски препарати

Органски третмани од линијата на Smooth-Plus, збогатени со фитотерапевтски екстракти од ОРГАНСКО Јаболко, БИО пченични протеини и БИО протеини од памук. На косата која тешко се контролира и даваат извонреден волумен и мазност. За коса која е перфектно измазнета, свилена, мека и здрава.

O-WAY SMOOTHING Шампон 300ml. Шампон со ефект на измазнување

570

ден.

730

ден.

970

ден.

• нежно ја чисти сувата коса, правејќи ја лесна и скротена • измазнувачки микро-масла пенетрираат во влакното правејќи го свилено • ја осветлува косата и ја елиминира разлетаноста • косата станува мазна и мека од коренот до врвовите • содржи БИО јаболко, БИО протеин од коноп и БИО протеин од памук

Шифра: OWS01

O-WAY SMOOTHING Кондиционер 300ml. Кондиционер со ефект на измазнување • ја омекнува сувата и бунтовна коса за полесно расчешлување. • храни без да додава тежина • го намалува волуменот, измазнува и ја прави косата мека од коренот до врвовите.

Шифра: OWS03

O-WAY SMOOTHING Крем 150ml. Крем за коса за исправување • крем за измазнување на сува, бунтовна и безживотна коса • ја заштитува површината од топлински третмани (пеглање, фенирање) • ја прави косата мека и сјајна

Шифра: OWS05

46


Шифра: OW012

750

ден.

O-WAY RE-LIFE REBUILDING Маска 200ml.

840

ден.

Единствен третман на билна основа за ревитализација и регенерација на косата и скалпот. Истражувачката лабораторија на ROLLAND го осмисли овој третман за оштетена коса од хемиски, механички и климатски о влијанија. Благодарејќи на ригорозно одбраните в природни и органски екстракти RE-LFE ја враќа снагата п и виталноста дури и на најоштетените коси. Интензивен третман за лесно расчешлување. И И обезбедува на косата протеини, ја обновува и ги о ззатвора кутикулите. Длабински ја храни благодарејќи на Prodew, амино киселините и природниот комплекс н од босилок и бамбус со органско потекло. о

Шифра: OW013 Ш

O-WAY RE-LIFE REBUILDING Спреј 100ml.

900

ден.

Купка за многу оштетена коса. Единствен третман на билна основа за ревитализација и регенерација на косата и скалпот. Истражувачката лабораторија на РОЛЛАНД го осмисли овој третман за оштетена коса од хемиски, механички и климатски влијанија. Благодарејќи на ригорозно одбраните природни и органски екстракти RE-LFE ја враќа снагата и виталноста дури и на најоштетените коси. Нежно чисти и го враќа природниот баланс на косата Го почитува хидролипидниот слој на кожата на главата

Шифра: OW014 ПРОБАЈТЕ ГО ЦЕЛОСНИОТ ПРОФЕСИОНАЛЕН ТРЕТМАН ЗА ОШТЕТЕНА КОСА КАЈ ВАШИОТ ФРИЗЕР

47

обновување на оштетена коса

Купка за многу оштетена коса. Единствен третман на билна основа за ревитализација и регенерација на косата и скалпот. Истражувачката лабораторија на ROLLAND го осмисли овој третман за оштетена коса од хемиски, механички и климатски влијанија. Благодарејќи на ригорозно одбраните природни и органски екстракти RE-LFE ја враќа снагата и виталноста дури и на најоштетените коси. Нежно чисти и го враќа природниот баланс на косата Го почитува хидролипидниот слој на кожата на главата

O-WAY Органски препарати за

O-WAY RE-LIFE REBUILDING Шампон 300ml.


O-WAY Органски препарати против првут и опаѓање на косата

O-WAY RE-LIFE NO-DANDRUF Шампон 300ml. Купка против првут рН:3.2-4.2 Го прочистува скалпот и косата со своето антибактериско и антисептично дејство благодарејќи на синергијата на фитосахариди АЦГ, органска мајчина душица и биодинамичен рузмарин. Се бори против масен и сув првут и го спречува повторното појавување.

750

ден.

1950

ден.

750

ден.

Шифра: OWL02

O-WAY RE-LIFE NO-DANDRUF Серум 100ml. ДИНАМИЧКО СРЕДСТВО ПРОТИВ ПРВУТ - Интензивен третман Екстракти од биодинамична мајчина душица и рузмарин за елиминирање на првутот. Биолин, природен пробиотин на шеќер кој формира штит против нападите на бактериите и го враќа балансот на флората на скалпот. Антисептичен, смирува, го намалува чешањето, косата ја прави сјајна и жива.

Шифра: OWL10

O-WAY RE-LIFE MICRO STIMULATING Шампон 300ml. МИКРО-СТИМУЛИРАЧКА КУПКА ЗА КОСА Нежно чисти и се бори против губење на косата, ги елиминира токсините од скалпот и го помага физиолошкиот раст на влакната благодарејќи на растителните стем клетки. Со екстрактот од биодинамичкиот див костен и биодинамичка мента ја реактивира микроциркулацијата и го храни коренот.

Шифра: OWL03

O-WAY RE-LIFE HAIR LOSS Серум 100ml. ДИНАМИЧКО СРЕДСТВО ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСА Интензивен третман Содржи растителни стем клетки, биодинамички див костен и биодинамичка мента, кои го подобруваат метаболизмот на скалпот и ја подобруваат микроциркулацијата, ја обновуваат функцијата и превентивно делуваат против опаѓање на косата. DYNAGEN - специфична активна состојка во третманот која ја засилува кохезијата и стабилноста на обвивката на влакното со коренот. Го подобрува растот борејќи се со дефицитот на функционалност на скалпот, го подобрува кавнтитетот и квалитетот на влакната

1950

Шифра: OWL17

48

ПРОБАЈТЕ ГИ ЦЕЛОСНИТЕ ПРОФЕСИОНАЛНИ ТРЕТМАН ПРОТИВ ПРВУТ И ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА КАЈ ВАШИОТ ФРИЗЕР

ден.


750

ден.

O-WAY RE-LIFE SEBUM BALANCE Шампон 300ml.

O-WAY Органски препарати за масна коса, иритиран скалп и обликување

КУПКА ЗА БАЛАНС НА СЕБУМОТ за нормализација на масна а коса и скалп Содржи биодинамична Жалфија, Bugbane екстракт, растителни и протеини и нежни тензиди за нормализација на скалпот. Прочистува и ја нормализира масната коса, дезинфицира и се бори со ефектот на мастење на косата.

Шифра: OWL01

O-WAY RE-LIFE SOOTHING Шампон 300ml. КУПКА ЗА СМИРУВАЊЕ

860

Купка без етоксилирани тензиди и сулфати која содржи само агенси за чистење кои се многу нежни кон скалпот. Екстрактот од Helichrysum и биодинамичкиот Анасон ја смируваат дури и најчувствителната кожа, како онаа на децата, или сензибилизиран скалп.

ден.

Шифра: OWL13

890

ден.

O-WAY STYLING ЕКО Пена 240ml. Eко пена со пријатна текстура за силно зацврстување. Ја храни косата и делува против наелектризирање.

Шифра: OWI03

O-WAY STYLING Серум 125ml. Дава сјај и истовремено ја штити косата од топлина и влага. Ја прави свиленкаста нкаста и не остава остатоци на влакното. Содржи екстракти од сусам кој делува и како УВ филтер, богато со антиоксиданти и протеини.

1100

ден.

Шифра: OWI01

O-WAY STYLING Спреј 125ml. Моментален сјај со пријатен мирис. Косата ја рефлектира светлината и станува баршунаста, мирисна и заштитена од надворешни влијанија.

Шифра: OWI02

1100

ден.

49


590 KAY PRO ARGAN Шампон

KAY PRO

Препарати со арган

Хранлив шампон со АРГАНОВО, ленено масло и протеини од свила. Нежно чисти, дава сјај и косата ја прави свилено мека.

1000ml. Шифра: KP023 350ml. Шифра: KP001

320

KAY PRO ARGAN Маска 1000ml.

ден.

690

ден.

Хранлива маска со АРГАНОВО, ленено масло и протеини од свила. Интензивно хидрира, обновува и косата ја прави лесна за расчешлување. Дава еластичност, а косата станува полна со живот.

Шифра: KP002

KAY PRO ARGAN Серум 60ml. Серум од АРГАН и есенција од свила. Со неверојатните својства на аргановото масло, оваа ултралесна и на масна формула, обезбедува сјај на сите видови коса, мекост на свила и идеално зајакнување на влакното.

990

ден.

Шифра: KP006

KAY PRO ARGAN Кристали 100ml. Реструктуирачки третман со Арганово масло. Специфичната синергија на ботаничките активни состојки од Јојобата и Сончогледовото масло, даваат anti-age дејство и се борат против слободните радикали. Комбинацијата од трите масла ги хранат, чуваат и хидрираат должината и врвовите на косата

Шифра: KP003

50

630

ден.

ден.


260

ден.

KAY PRO ARGAN TREASURE Шампон 250ml. Шампон за коса со арганово масло кој обезбедува заштита и анти-оксидантни дејства од смогот и надворешните влијанија. а. а. Идеален за тертирана и безживотна коса. Збогатен со Јојоба и сончогледово масло.

KAY PRO ARGAN TREASURE Кондиционер 250ml.

ден.

KAY PRO

260

Препарати со арган

Шифра: KP004

Кондиционер за коса со арганово масло. Омекнува, ја смирува разлетаната коса и ја прави лесна за расчешлување. Идеален за тертирана и безживотна коса. Збогатен со Јојоба и сончогледово масло, исхранува и заштитува од формирање на слободни радикали.

Шифра: KP005

670

ден.

KAY PRO ARGAN TREASURE СЕТ Маска + Шампон Мултифинкиска спреј маска која не се плакне, со Арган, Кератин, Свила, Лен и УВ филтри. Вистински концентрат на енергија, виталност и убавина која обезбедува исхрана, хидратација, сјај, мекост и лесно расчешлување на косата во о исто време. ГРАТИС шампон од Арган.

Шифра: KP031

KAY PRO ARGAN TREASURE Гел за туширање 250ml. Хидратантен гел за туширање со Арган. Формула која добро чисти хидрира и ја тонизира кожата.

Шифра:

51


ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ЛЕТНАТА СЕЗОНА СО ПОВЕЌЕКРАТНА ЗАШТИТА ЗА ВАШАТА КОЖА, КОСА И ОКОЛИНА.

С 2700ЕТд

ен.

52

Сетот содржи: • ЕЛИКСИР за заштита на косата од штетните УВ зраци, сол и хлор. • Купка за коса и тело после сончање - нежна купка со интензивни реставрирачки и антиоксидантни својства. Ефикасно ги отстранува хлорот и солта од телото и косата. • Маска за коса по сончање - богата и кремаста со интензивни регенерирачки и репаративни ефекти. • Балзам за тело по сончање - заштитува од оштетувања на клеточната ДНК и формирање на слободни радикали, хидрира и измазнува. ГРАТИС: Рачен УВ детектор + Плетена торбичка од ОРГАНСКИ памук.


Професионални чешли за коса COMAIR Изработени од CELCON материјал, силни, флексибилни и некршливи, отпорни на препарати за коса, хемикалии и температура. Идеални за користење во комбинација со фен.

Чешли за коса

COMAIR 3832

OMAIR 711

COMAIR 349

Шифра: MP034

Шифра: MP029

Шифра: MP037

COMAIR 401

COMAIR MARK II

COMAIR 619

Шифра: MP032

Шифра: MP036

Шифра: MP028

COMAIR 407

COMAIR 408

Шифра: MP040

Шифра: MP041

COMAIR 500

COMAIR 510

COMAIR 611

Шифра: MP033

Шифра: MP038

Шифра: MP039

COMAIR 512

COMAIR 519

Шифра: MP031

Шифра: MP030

130

COMAIR 610 Шифра: MP035

ден.

53


Четки за коса

ЦЕН 800-1 И 2 де 00 н.

54


Четки за коса Четк

ETI Четка D.32 Шифра: ET004

450

ден.

450

ден.

590

ден.

650

ден.

ETI Четка D.43 Шифра: ET005

ETI Четка D.50 Шифра: ET006

ETI Четка D.60 Шифра: ET007

MP Четка CERAMIC 33mm. M Шифра: MP017

690

ден.

MP Четка CERAMIC 43mm. Шифра: MP018

740

ден.

MP Четка CERAMIC 53mm. Шифра: MP019

770

ден.

55


Фенови

ETI Дифузер UNIVERSAL Шифра: ET002

990 56

. ден


• HI-TECH Italian Design – Напредна Технологија • Висококвалитетно тело изработено од POLICARBONATE, голема цврстина и отпорност од кршење • Долготраен италијански мотор • Греачи со високопрецизен термостат • Специјално патентирани перки за екстремен проток на воздух • Долготрајни и квалитетни прекинувачи (копчиња) - 50.000 циклуси • 3 метри долг и флексибилен кабел

Фенови

ETI фен за коса TURBO NRG • Моќност: 2200W • Притисок: 33mbar • Тежина: 490gr. • Проток на воздух: 28 lit/sec • Проток на воздух: 100 m3/h • Проток на воздух: 1680 lit/min • 4 Температури, 2 брзини • Копче за студен воздух • Јонизиран воздух

0 350

. ден

Шифра: ET009

ETI фен за коса NANO STRATOS • Моќност: 2000W • Притисок: 32mbar • Тежина: 495gr. • Проток на воздух: 26 lit/sec • Проток на воздух: 95 m3/h • Проток на воздух: 1580 lit/min • 4 Температури, 2 брзини • Копче за студен воздух • Јонизиран воздух

ен.

0д 350

Шифра: ET008

ETI фен за коса TURBO STRATOS • Моќност: 2200W • Притисок: 33mbar • Тежина: 590gr. • Проток на воздух: 28 lit/sec • Проток на воздух: 100 m3/h • Проток на воздух: 1680 lit/min • 4 Температури, 2 брзини • Копче за студен воздух • Јонизиран воздух

0 350

. ден

Шифра: ET001

57


58


Фигаро

0 240

. ден

ен.

0д 220

MP Фигаро 38mm - 2768D

MP Фигаро CERAMIC 16mm

Шифра: MP027

Шифра: MP011

ен.

0 220

д 200

2

. ден

MP Фигаро CERAMIC 25mm

MP Фигаро CERAMIC 22mm

Шифра: MP013

Шифра: MP012

0 250

. ден

ен.

0д 434

MP Фигаро Duo Retro 2730

MP Фигаро TRIO

Шифра: MP010

Шифра: MP020

59


Пегли

MP Пегла SILVER 2798 Шифра: MP005

ен.

0д 150

MP Пегла WET&DRY Шифра: MP050

ен.

0д 250

MP Преса MINI Friesa 2738 Шифра: MP007

ен.

0д 125

MP Преса TOSTER Multi 1180 Шифра: MP006

0 250

. ден

Super Trimer Шифра: KP025

600

60

. ден


Фенови

BaBylissPRO фен - BABV1RE-FERRARI V1 FE FERRARI V1 е првиот во свет луксузен фен за коса со мотор на FERR FERRARI. BaByliss PRO Ferrari Volare V1 е достигнување во соработка ссо FERRARI за создавање на специјален производ со цел згол зголемување на воздушниот проток, намалување на тежината и вибрациите.

н.

де 00 116

Мотор: FFERRARI V12 AC Моќност: 2200W Моќнос Притисок: 6,2bar Притис Тежина: Т Те Теж ин 530gr. Брзина Брз рззи на воздух: 130km/h Проток на воздух: 95 m3/h Про М Мн Многу долг работен живот до 2000ч Т Три полов генератор на јони TURBO истрел: зголемен воздушен проток до 15%

Шифра: BA001

BaBylissPRO фен - BABV2RE-FERRARI V2 FERRARI V1 е првиот во свет луксузен фен за коса со мотор на FERRARI. BaByliss PRO Ferrari Volare V1 е достигнување во соработка со FERRARI за создавање на специјален производ од со цел зголемување на воздушниот проток, намалување на тежината и вибрациите. Мотор: FERRARI V12 AC Моќност: 2200W Притисок: 6,2bar Тежина: 530gr. Брзина на воздух: 130km/h Проток на воздух: 95 m3/h Многу долг работен живот до 2000ч Три полов генератор на јони TURBO истрел: зголемен воздушен проток до 15%

н.

де 00 6 1 1

Шифра: BA002

61


Фенови

BaBylissPRO фен - BAB6510E-CARUSO Моќен професионален фен со генаратор на јони и италијански ијански мотор. Ергономична рачка специјално проектирана да го намали напрегнувањето на мускулите при работа. Копче пче за студен воздух.

ен.

0д 588

Моќност: 2400W Тежина: 540gr. Брзина на воздух: 128km/h

Шифра: BA006

BaBylissPRO фен - BAB6610INE-VENEZIANO Професионален фен со генаратор на јони и италијански мотор. Ергономична рачка специјално проектирана да го намали амали напрегнувањето на мускулите при работа. Копче за студен воздух. Моќност: 2200W Тежина: 540gr. Брзина на воздух: 106km/h

0 516

. ден

Шифра: BA005

BaBylissPRO фен - BAB6160INE-MURANO Професионален компактен фен со генаратор на јони и италијански мотор. Ергономична рачка специјално ално проектирана да го намали напрегнувањето на мускулите е при работа. Копче за студен воздух. Моќност: 2000W Тежина: 510gr. Брзина на воздух: 92km/h

Шифра: BA004

62

ен.

5

д 160


Фенови

BaBylissPRO фен - BAB6170E-ECO Професионален фен за коса со намелена потрошувачка за 30%. Регулирање на моќноста 1200/1800W. Мотор со голема издржливост и супер магнетно поле. Променлив филтер за воздух. Исклучително тивок. Моќност: 1200-1800W 00W Тежина: 440gr. Брзина на воздух: х: 90-115km/h h

BaBylissPRO фен - BAB5586GESL IONIC Професионален фен со италијански мотор. Турмалинско керамичка решетка. Копче за студен воздух. 2 внатрешни генератори на јони. Моќност: 1800W Тежина: 420gr. Брзина а на воздух: 85m3/h

Шифра: ра: BA007

Шифра: BA003 3

ен.

0д 444

BaBylissPRO фен - BAB5510EBAMBINO

0 372

. ден

Дифузер за фен Шифра: BA011

Професионален фен со мали димензии исклучително погоден за патувања и работа не терен. Променлив филтер за воздух. Мини концентратор. Мини дифузер. Моќност: 1200W

Шифра: ра: BA008

ен.

0 222

. ден

д 588

63


Пегли

BaBylissPRO Пегла - BAB2072RE-FERRARI Перфектно измазнување со само еден потег. Специјалниот от дизајн дозволува да се користи и за виткање. • 230оС висока температура • 24х120мм големи плочки (најголеми на пазарот) • XTP технологија на плочки • Nano Titanium Sol-Gel технологија дава на плочките неверојатна издржливост (+40%) и екстремна отпорност на топлина • подобар коефициент на лизгање (+25%) • подобрени керамички греачи • моментално враќање на топлината при работа • ултра брзо загревање (почетна снага од 200W) • Tемпературна контрола (115оС - 230оС)

0 636

. ден

Шифра: BA100

Шифра: BA101

BaBylissPRO Пегла - BAB2071E-ULTRA CURL Револуционерен систем за правење на локни но и за измазнување. • 230оС висока температура • XTP 25х90мм плочки • пливачки плочки за подобра контрола врз косата • Nano Titanium Sol-Gel технологија дава на плочките неверојатна издржливост (+40%) и екстремна отпорност на топлина • подобар коефициент на лизгање (+25%) • ултра брзо загревање (почетна снага од 200W) С) • 3 индикациски светилки за топлина (170оС - 200оС - 230оС) • Ладни гумени врвови за лесно држење

ен.

0д 516

Шифра: BA104

BaBylissPRO Пегла - BAB2073E-WET&DRY За мокра и сува коса Ексклузивен систем за вентилација кој овозможува ува ува а работење на влажна коса. Отворите на двете страни н на а плочките овозможуваат ослободување на пареата за време ем еме ме е на пеглањето, одржувајќи ја природната влага на косата. а. ЈЈа а подобрува ефикасноста на производите за нега и стајлинг ккои ои се користеле претходно.

Шифра: BA102

64

0 636

. ден


Пегли

BaBylissPRO Пегла - BAB2095PE-MUST STYLER

0 672

Закривено тело со сјаен финиш лизга низ косата за правење на прекрасни локни во еден потег. Зашеметувачкиот изглед доаѓа заедно со неверојатната ефикасност. LCD дисплејот и функцијата за меморија на температура ја ставаат перфекцијата под вашите прсти. Луксузна чантичка.. Наменета за захтевни професионалци. High-Tech. Високи перформанси. Перфектни резултати.

. ден

Шифра: BA103

BaBylissPRO Пегла - BAB2654NTE-EXPRESS

0 336

. ден

Лесен и ергономски дизајн за работа со сите должини на а коса 210оС висока температура 25х90мм плочки Nano Titanium Sol-Gel технологија

Шифра: BA105

BaBylissPRO Пегла BAB2074E-American C Одлична алатка за виткање на коса со XTP плочки од 120х38мм на база на Титаниум Нанокерамик и SolGel технологија. Можност за исбор на 5 различни температури.

Шифра: BA110

0 576

. ден

65


Преси

BaBylissPRO Преса BAB2269TTE-RETRO

BaBylissPRO Преса BAB2369TTE-TRIPLE BARREL

Сонувате за гламурозен изглед од 50’-тите... ова го прави тоа.

Мултифункциски цилиндри за создавање на прекрасни мазни бранови. Високата температура ја прави идеална за сите типови на коса, додека јонсктата технологија косата ја прави сјајна и свилена. Titanium Turmaline технологија

Titanium Turmaline технологија • контрола на температура од 140-220оС • 22мм - 19мм - 22мм • ладни врвови за лесна манипулација со косата • вграден безбедносен држач • 2,7м вртлив кабел • 125W

Шифра: BA107

ен.

0д 474

Напреден систем за контрола на топлина • подобрени керамички греачи • моментално враќање на топлината при работа • ултра брзо загревање Генератор на јони • го отстранува целиот статички електрицитет .

ен

0д 516

Шифра: BA108 A108 8

BaBylissPRO ylissPRO Преса BAB2469TTE-DEEP B2469TTE-DEEP WAVER

BaBylissPRO Преса BAB2512TTE-VOLUME

Преса за бранови за драматично извиткана, високо дефинирани бранови. Лесен стајлинг на сите типови коса со висока и уедначена температура. Јонска технологија која дава сјаен и свиленкаст ресултат без статички електрицитет. Titanium Turmaline технологија

Преса за ВОЛУМЕН • контрола на температура од 120-200оС • 60мм плочки • On/Off индикаторска лампичка • 2,7м вртлив кабел • 125W

Напреден систем за контрола на топлина • подобрени керамички греачи • моментално враќање на топлината при работа • ултра брзо загревање Генератор на јони • го отстранува целиот статички електрицитет

Шифра: BA106

Шифра: BA109

0 516 66

. ден

ен.

0д 372


Преси

BabylissPRO MiraCurl Перфектна машинка за локни Коса влегува...локна излегува! MiraCurl е прва во свет професионална целосно автоматизирана машина за кадрици. Револуционерен начин за виткање на косата. Конзистентни, разновидни и кардици без мака. MiraCurl ви овозможува контрола на температурата, времето и насоката на кадрицата, со што се овозможува флексибилност во формирањето во формирањето и дефиниција кадрицата. Разбудете ја Вашата креативност со MiraCurl.

Шифра: BA210

н.

де 60 5 . 2 1

67


Фигара

BaBylissPRO Фигаро BAB2225TTE-CONISMOOTH

BaBylissPRO Фигаро BAB2281TTE-CONE 32-19mm

Се во едно! Мултифункциска пегла - фигаро. Уникатното тело на ConiSmooth е заоблено, конусно и раздвоено. Тоа ја прави оваа алатка една од најразноврсните на пазарот за професионален стајлинг. Отворено е како рамна пегла, лизга врз косата за исправена, сјајна и мазна коса. Затворено се користи како конусно фигаро. Косата се витка околу телото за правење на локни во сите димензии. Со плетење на косата оклолу отворените краци, се добиваат прекрасни завиени кадрици.

Сензуална ергономија, едноставност, со иновативен дизајн, ќе ве воведе во неговите повеќекратни уметнички способности, комбинирајќи гламур и мода Конусно обликувано тело за прекрасни опуштени локни

Шифра: BA200

Шифра: BA202

0 440

. ден

Titanium Turmalin технологија • 32мм - 19мм • Линеарна контрола на температура 110оС - 190оС • Рачка обложена со гума • ладен врв

ен.

0д 408

BaBylissPRO Фигаро BAB2282TTE-TWIN

BaBylissPRO Фигаро BAB2335TTE-3D

Многу техничка и многу ефикасна алатка. Ќе се изненадите колку многу стилови може да се добијат.

За сите! Од млади почетници, до добро обучени и искусни професионалци. Многу лесна употреба за модерни резултати. Откријте ја Вашата креативност. Комплетот содржи термоотпорен подметнувач кои лесно се конвертира во торбичка за носење или складирање.

Titanium Turmalin технологија • двојни 13мм дебели краци со ладни врвови • брзо загревање

Шифра: BA203

0 408

68

. ден

Шифра: BA201

ен.

0д 408


Фигара

BaBylissPRO Фигаро - BAB2230TTE-MARCEL Фигаро - верно на традицијата.. • долга рачка • можност за избор од 3 дијаметри • двојан волтажа

ен.

0д 186

13 mm Шифра: BA204

16 mm Шифра: BA205

19 mm Шифра: BA206

BaBylissPRO Фигаро - BAB2270TTE-DIGITAL 13mm Ултра ефикасно, во класична изведба, елегантно, со дизајн кој комбинира ергономија со сигурност. Овие фигара нудат неверојатна уметничка завршница за сите димензии на кадрици. Titanium Turmalin технологија • можност за избор на повеќе дијаметри • температурна контрола со дигитален дисплеј (130оС - 200оС) • On/Off прекинувач • Автоматско исклучување по 60мин. • ладен врв • вграден метален држач • 2,7м вртлив кабел

0 372

. ден 13 mm Шифра: BA207

19 mm Шифра: BA208

BaBylissPRO Фигаро - BAB2270TTE-DIGITAL 38mm Шифра: BA209

ен.

0д 444

69


Машинки за шишање

BaBylissPRO Машинка - FX660SE • режим на работа - со кабел и без кабел • 40мин автономна работа • 6500 врт/мин • 45мм росфрајтни фиксни ножеви изработени со MIM (Metal Injection Mold) технологија, титаниумски обложени кои даваат неспоредлива долготрајностт • долговечни челични подвижни ножеви • 5 позиции на потшишување 3,2/ 2,6 /2,0 /1,4 /0,8мм • 5 влошки - 3мм, 6мм, 9мм, 12мм, 16мм • ергономски дизајн • NiMH батерии, според најновите стандарди • четкичка за чистење и масло за помачкување

ен.

0д 744

Шифра: BA301

BaBylissPRO Машинка - FX672 • Direct drive мотор за поголема моќност • 7000 врт/мин • 45мм дијамантски оштри росфрајтни ножеви • режим на работа - со кабел и без кабел • лесен и ергономски дизајн • 5 позиции на потстрижување • 8 улошки - 3мм, 6мм, 13мм, 16мм, 19мм, 22мм, м,, 25мм. • осветлена база за полнење • индикатор за полнење • четкичка за чистење и масло за помачкување

ен.

0д 816

Шифра: BA300

BaBylissPRO Машинка - FX684E

. ден

0 372

• моќен, тивок, издржлив магнетен мотор • рачка за подесување ње на висина од 0,1-3мм • издржливи долготрајни челични ножеви и • 4 уложни чешли (3 - 6 - 9,5 - 13мм) • ергономски дизајн • четкичка за чистење и масло за подмачкување

Шифра: BA303

BaBylissPRO Тример - FX767E • база со полнач (работи со кабел и без кабел) • 50мин автономна работа • 30мм росфрајтни ножеви - променливи • база со место за додатоците • 4 позиции на потстрижување (510-13-16мм) • Direct drive мотор за поголема моќност • 7000 врт/ мин • ергономски дизајн • 3,8V

0 372

. ден

Шифра: BA302

BaBylissPRO Тример - FORFEX Идеално за потстрижување на вратната регија и делот околу ушите. Ергономски дизајн. Гумирана површина за идеално држење. Тивок мотор на батерии.

Шифра: BA304

70

ен.

0д 220


Витлери

0 516

. ден

BaBylissPRO Витлери - BAB3021E-ROLLER PRO 20 СЕТ од 30 професионални витлери (8 џамбо - 38мм, 8 големи - 32мм, 8 средни - 25мм, 6 мали - 19мм) Нагодување на 2 температури ратури Лесни за употреба

ен.

0д 444

Шифра: BA401

BaBylissPRO B Ba BylissPR By PRO O Ви Витл Витлери тлер тл ери ер и - BAB3025E-ROLLER PRO 12 СЕТ ЕТ То од д 12 п пр професионални рофе офесио ф сио сионал си нални на нал ни вит ни витлери итлер тлер ле и (џамбо ((џа (џ џа амбо мб бо го бо гголемина олем ле емина ина - 38мм) 38мм) Керамик-Титаниум Керами Ке Кер ам ами а мик-Т ми -Т Тит и ни ита ниум техн ниу ниум ттехнологија ехноло ех ехн ологиј ол оло гијја Нежна Неж Не еж жна на се сед седефаста едефа еф ф ста по фа површина оврш вршина ина н Ултра Ул Улт лтра р брз брзо зо ззагревање агр рев ев ње ева њ

Шифра: BA400

71


www.depileve.com.mk FB/DEPILEVE Macedonia FB/Rolland Macedonia

Производите од овој каталог може да се порачаат исклучиво преку козметички или фризерски салон.

Салон: Лице за контакт: Контакт телефон:

Salon shopping Maj 2014