IPA Діти, гра та криза: ДОПОМОГАЮЧИ ВАШІЙ ДИТИНІ ПОДОЛАТИ КРИЗУ

Page 1

Діти, гра та криза ДОПОМОГАЮЧИ ВАШІЙ ДИТИНІ ПОДОЛАТИ КРИЗУ Чому гра важлива для вашої дитини Під час кризи, схожу на ту яку зараз проходите ви та ваша родина, гра відіграє важливу і надзвичайно цінну роль, допомагаючи вашій дитині: ●

обробляти свої емоції та почуття, про ці події

знизити рівень їх стресу

мати можливість відчути контроль над чимось

розслабитися

Як гра допоможе вашій дитині впоратися з кризою ●

Коли діти грають, їхній мозок вивільняє дофамін, що є одним із восьми нейромедіаторів, які допомагають тілу та мозку ефективно функціонувати. Ефект дофаміну викликає відчуття радості та задоволення. Коли діти отримують регулярну дозу дофаміну, їхнє самопочуття покращується, підвищується їхня мотивація, цілеспрямованість і адаптивність.

Коли діти вовтузяться, задіяні у грубих фізичних іграх або отримують фізичні навантаження (наприклад, гра у лова та ігри з м’ячем), їхній мозок виділяє гормон, відомий як BDNF. Цей гормон не тільки сприяє збільшенню мозку, але, що найважливіше, допомагає знизити рівень кортизолу в мозку. Кортизол – це гормон стресу, і під час кризи наш мозок виділяє кортизол у надлишку. Довготривалий вплив кортизолу не сприяє розвитку мозку, тому заохочення фізичної активності та активних ігор у цей час є чудовою протиотрутою.

У ці часи, багато суперечливих емоцій та почуттів може бути викликано. Діти вбиратимуть у себе почуття та занепокоєння інших, особливо дорослих, які піклуються про них. Тому важливо мати спосіб висловити або відтворити ці почуття та вирішити проблему. Фантазія - це один із способів, у який діти осягають те, що відбувається. Не дивуйтеся, якщо під час гри ваша дитина відтворює сцени або події з вашого недавнього травматичного досвіду. Це нормальний і здоровий спосіб інтерпретувати те, що відбулося.

Завжди пам’ятайте що в будь-який момент, якщо вас щось турбує коли ви ваша дитина грає, поговоріть з консультантом і отримайте пораду спеціаліста.

www.ipaworld.org


Ось п’ять простих способів заохотити вашу дитину до гри у цей час. 1. Шукайте різні смішні та безглузді моменти у повсякденних подіях та у ваших

взаємодіях. Іноді важко знайти час для гри, коли ви намагаєтеся владнати кризу, але часом пустотливість також може бути дуже корисною для дітей. Безглузді назви, смішні жарти чи рухи та маленькі сюрпризи – усе це може стати ігровими моментами, які приносять радість.

2.

Практикуйте моменти “А якби?” для створення жартівливих думок, стимуляції уяви та радісної взаємодії з вашою дитиною. Спробуйте ці моменти «а якби»…

А якби...

3.

4.

5.

Ми були невидимі, і ми могли літати куди б ми пішли і що б ми робили?

Наша ковдра була чарівним килимом?

У мене була невидима коробка... Загляньте всередину. що там?

Дозвольте вашій дитині мати доступ до різноманітних предметів, як-от невикористаних предметів побуту, старої упаковки (пінопласт, картонні коробки) та будь-яких інших речей, які є під рукою. Для гри їм не потрібні іграшки. Ми називаємо це «запасними частинами». Ці предмети особливо добре підходять для підтримки гри.Уява може перетворити ці прості предмети на все, що забажає ваша дитина, і створити нові способи залучення до гри! Коли відбувається гра з «запасними частинами», частина мозку дитини, відповідальна за вирішення проблем, отримує чудове тренування! Дозвольте вашій дитині, самій або з друзями, створити простір для своєї гри. Це може бути просто ковдра в кутку, невеличкий “будиночок”, зроблений зі стола й простирадла, або, можливо, велика коробка. Коли дітям дозволяють самостійно створювати простір, де вони можуть усамітнюватися та віддаватися грі, це для них стає важливим кроком на шляху до повернення собі влади та контролю над їхнім середовищем. можливо, найпростіший з усіх! Дайте вашій дитині дозвіл грати! Часом посеред усього болю та страждань, через які проходять діти, вони можуть думати, що не повинні грати, або відчувають, що ви не схвалюєте їхніх ігор. Як дорослий, що підтримує, заохочуйте їх до гри та дайте їм знати, що гра і досі важлива, і що розважатися — це все одно добре... І не забувайте, що гра корисна і для вас!

Останнє зауваження для батьків та опікунів Якщо ваша дитина НЕ грає, зверніться за підтримкою та порадою до спеціаліста. Тільки дитина, яка хвора фізично чи психічно, не грає інстинктивно. Гра є важливою частиною біології людини. Бажаємо вам усього найкращого у наступні дні.

For further reading visit:

www.ipaworld.org Written by Robyn Monro Miller Produced by Play Australia, March 2022 copyright. Design by Just Dandy - justdandy.com.au Може бути відтворено для безкоштовної освіти громади.

facebook.com/internationalplay @IPA_World


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.