a product message image
{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade

Page 1

Du išskirtiniai interviu

2018 Nr. 5 (70)

Trys nauji interjerai Penki madingi 2019 metų spalvų deriniai Septyni tapetų variantai

KAINA 1,99 €


8

14–ASIS LIETUVOS INTERJERŲ KONKURSAS Registracija iki 2018-12-31 www.interjeras.lt/noriu-galiu


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

„Kūryboje svarbiausia neprarasti laisvės“

8/

Lėtai skubantis menininkas T. Knizelis – apie savo istoriją pasakojančius baldus

Įdomybės

Grafikas Gerardas Šlektavičius:

Atvirai

24/

Patarimai

Svečiuose

12/

Trys nauji interjerai

31/

Heimtextile tendencijos

Gero laiko su mūsų žurnalu Vytautas

Interjeras

Paskutinio šių metų numerio puslapiuose rasite dviejų skirtingų kartų menininkų – grafiko Gerardo Šlektavičiaus ir dizainerio Tomo Knizelio – interviu, kuriuose atspindėtos asmeninės motyvacijos kurti savitus darbus, paremtus laisvos kūrybos idėja. Ir vienas, ir kitas savo darbą sieja su Vilnele, šalia kurios kūrybiški žmonės spiečiasi visais laikais ir „prie visų valdžių“. Kaip visada, jūsų dėmesiui trys nauji jaunų dizainerių sukurti interjerai, pilni idėjų, originalių detalių ir praktiškų sprendimų. Atkreipkite dėmesį į raudonais taškais pažymėtas detales, kurias, pasinaudoję mūsų nuorodomis, nesunkiai rasite interneto platybėse. Patarimai naujakuriams, ieškantiems tapetų, baldų ar grindų, leis susigaudyti gausioje pasiūloje. Frankfurte vykusioje tekstilės parodoje „Heimtextile“ nubrėžtos spalvų tendencijos padės išsirinkti interjero akcentus. Pristatome 5 skirtingas spalvų gamas, kurios bus itin madingos 2019-aisiais.

Redaktorius ir projekto vadovas Vytautas Gurevičius info@interjeras.lt Kalbos redaktorė Rasa Lajienė Autoriai: Eglė Kirkliauskaitė Lina Žukauskaitė Gytautė Ivanauskaitė Rūta Būtėnaitė Fotografai: Andrius Stepankevičius Leonas Garbačiauskas Viktorija Zelenkova Dizaineris Lukas Ruškys

Patarimai

Redaktoriaus žodis

Maketuotoja Rasa Labutienė Reklama info@interjeras.lt Pozityvai ir spauda UAB „Spaudos praktika“ Viršelis Viktorija Zelenkova Žurnalas leidžiamas nuo 2007 m. Redakcija už reklamos turinį neatsako. Perspausdinti straipsnius, reprodukuoti nuotraukas be leidėjo sutikimo yra draudžiama. ISSN 1822-8186

Asmeninės konsultacijos interjero klausimais tel. + 370 699 83 242.

Leidėjas VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23, Vilnius Tiražas 8 000 egz.

3

Įvykis

4/


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Grafikas Gerardas Šlektavičius:

Atvirai

„Kūryboje svarbiausia neprarasti laisvės“ Kalbino Lina Žukauskaitė

Gerardas Šlektavičius, „Žemės vaisiai III“, 1985 m., spalvotas lino raižinys, 56 x 41 cm.

Gerardas Šlektavičius, „Žemės vaisiai V“, 1985 m., spalvotas lino raižinys, 56 × 41 cm.

4

Grafikas Geraldas Šlektavičius (g. 1952) – tylusis maištininkas, ryškia spalva ir tiksliu meistro rankos judesiu kuriantis gyvą, ritmingą meninę tikrovę, priešingą niūrioms istorinėms aplinkybėms ir pilkam kasdienybės fonui. Vėlyvuosiuose darbuose intelektualiai suvaldydamas gamtos stichijas, jis grakščiai sujungia juslinį ir kultūrinį patyrimą. G. Šlektavičiaus darbų yra įsigijęs MO muziejus, Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos dailės fondas, Maskvos dailės fondas, M. K. Čiurlionio galerija Čikagoje, JAV, privatūs kolekcininkai Lietuvoje, JAV, Izraelyje, Vokietijoje, Švedijoje, Prancūzijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Gerardas Šlektavičius, „Ežerėlis“, 1998 m., spalvotas lino raižinys, 49 × 65 cm.


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

1970–1976 m., studijuodamas tuometiniame Vilniaus dailės institute, ne tik įgijote tvirtus profesinės meistrystės pagrindus, bet, nepaisant suvaržymų paženklinto laiko, stipriai praplėtėte savo kultūrinį akiratį. Nežinau, kokie santykiai tarp dėstytojų ir studentų vyrauja dabar, bet mūsų laikais jie buvo labai šilti. Dažnai lankydavausi Rimtauto Gibavičiaus, Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus dirbtuvėse. Mano jaunystės metais nebebuvo tokio stipraus ideologinio spaudimo, dailininkus pasiekdavo knygos kitomis kalbomis iš Vakarų. Mums taip pat pavykdavo pavartyti jas pas savo dėstytojus. Iki šiol prisimenu, kaip iš B. Žilytės buvau pasiskolinęs knygą apie šveicarų tapytoją Paulį Klee anglų kalba. Veikiausiai viskas būtų susiklostę kitaip, jeigu dėstytojų ir studentų santykiai būtų buvę formalūs ir šalti. Užsimenate, kad XX a. 8-ajame dešimtmetyje naujus horizontus vėrė Krokuvos meno bienalė.

Krokuvos meno bienalėje galėjai pamatyti pažangiausius viso pasaulio meno atstovų darbus. Tokie pavyzdžiai skatino stengtis. Didžiausią įspūdį 1972 m. ir 1976 m. paliko japonų grafika. Ay-O, Shiro Fukasawos, Akiros Kurosaki pavardės įsirėžė visam laikui. Sužavėjo jų techninis tobulumas. Menininkui tai vienas svarbiausių kūrybos kriterijų. Visada stengiuosi, kad darbuose tiksliai sutaptų klišės ir spalvos. Kartu su žmona, grafike Birute Stančikaitė, taip pat dalyvaudavote Talino grafikos trienalėse, kurias prisimenate kaip gyvą kūrybinių mainų erdvę. Lietuvą pasiekdavo informacija iš Lenkijos, o Estiją – iš Suomijos. Prisimenu, kaip nuvažiavę į Taliną visada prašydavome įjungti televizorių (juokiasi). Ekrane transliuodavo sporto varžybas, bet jos, regis, spinduliuodavo laisvės jausmą. Stiprų įspūdį darė estų estampistai, kurie, kaip ir japonai, dirbo itin tiksliai. Šiandien Talino trienalėje gali išvysti naujausias technologijų tendencijas. Regis, matai klasikinį ofortą, o pasirodo, kad tai – skaitmeninis atspaudas. Jūsų pavardė žymi svarbų posūkį Lietuvos grafikos istorijoje – esate vienas svarbiausių spalvotosios grafikos pradininkų. Studijuojant tuometiniame Vilniaus dailės institute, spaudos pasaulyje atsirado šilkografijos technika. Kijeve jos mokėsi Eduardas Jurėnas ir Mikalojus Povilas Vilutis. Grįžę jie įkūrė šilkografijos dirbtuves. Man iš karto patiko ši technika, norėjau ją įsisavinti. Šilkografija puiki tuo, kad, kuriant atvaizdą, jo nereikia apversti kaip oforto, litografijos, medžio ar lino raižinio. Spaudžiant daugiaspalvį darbą, ryškūs dažai gerai sulimpa, spalvos ilgai neišblunka. Šilkografijos technika sukūriau ir aukščiausiu balu įvertintą diplominį darbą „Studijų metai“ (1976). Tuo metu trūko reikiamos įrangos, o dažai ir skiedikliai buvo labai nuodingi, todėl, baigęs institutą, grįžau prie klasikinių grafikos technikų.

Gerardas Šlektavičius, „Piešimo pamoka“ (iš ciklo „Studijų metai“), 1976 m., šilkografija, 44 × 57 cm.

Gerardas Šlektavičius, „Peržiūra“ (iš ciklo „Studijų metai“), 1976 m., šilkografija, 44 × 57 cm.

Gerardas Šlektavičius, „Spindėjimas“, 1998 m., spalvotas lino raižinys, 49 × 65 cm.

Gerardas Šlektavičius, „Bangavimas“, 1998 m., spalvotas lino raižinys, 49 × 65 cm.

5

Atvirai

Gerbiamas Gerardai, prasitarėte, kad visada buvote miesto žmogus. Kaip ši aplinkybė veikė Jūsų asmeninę ir kūrybinę biografiją? Mano vaikystė prabėgo Užupyje, kieme šalia senosios vaistinės. Tuometinis rajonas neturėjo nieko bendro su dabartiniu. Jame virė gyvenimas, Vilnelė buvo švari, saulėtą dieną pievelėse deginosi žmonės, maudėsi vaikai. Sereikiškių parke vyko įvairūs renginiai, veikė kino teatras, o ko verti buvo trys bronziniai drambliukai! Mano mama buvo giliai tikinti moteris ir mus, mažus vaikus, vesdavosi į Šv. Onos bažnyčią. Senoji Vilniaus architektūra, bažnyčioje skambanti vargonų muzika, giesmės, paveikslai – tikra menų sintezė – labai paveikė mane. Jeigu būčiau augęs kitokioje aplinkoje, gavęs daugiau racionalios informacijos, tikriausiai būčiau pasirinkęs kitą specialybę.


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Gerardas Šlektavičius, „Valdovas“ (iš ciklo „ Amžių rūbas“), 1982 m., spalvotas lino raižinys, 42 × 56 cm.

Gerardas Šlektavičius, „Atspindžiai II“, 1985 m., spalvotas lino raižinys, 49 × 65 cm.

Gerardas Šlektavičius, „Saulėlydis“, 1987 m., spalvotas lino raižinys, 49 × 65 cm.

Atvirai

Gerardas Šlektavičius, „Gaisras“ (iš ciklo „ Amžių rūbas“), 1982 m., spalvotas lino raižinys, 42 × 56 cm.

Nepaisant to, buvote taip ištobulinęs lino raižinio techniką, kad daugelis manė, jog likote ištikimas šilkografijai. Taip, naudodavau kelias klišes, plonu sluoksniu spausdavau dažą, bet lino raižinį riboja tiražas. Kokybiškai gali sukurti apie trisdešimt atspaudų. Nedidelis tiražas būdingas visiems Jūsų darbams. Veikiausiai tai buvo sąmoningas pasirinkimas? Jūsų tiesa. Dailininkui pavojinga be saiko tiražuoti savo darbus, tai neleidžia judėti pirmyn. Nuolatinė naujumo paieška atspindi žmogaus charakterio savybes: atvirumą ir smalsumą nepalankiomis istorinėmis aplinkybėmis pavertėte džiaugsmingu asmeniniu maištu. Tikriausiai taip ir buvo. Visada dirbome dviese, todėl stengiausi, kad mūsų darbai būtų skirtingi. Birutė gilinosi į litografiją, o aš į lino raižinį. Ankstyvaisiais kūrybos metais norėjau išnaudoti spalvą. Jos žavesį stipriai pajutau 1970 m. vasarą, padėdamas B. Žilytei ir A. Steponavičiui tapyti Valkininkų vaikų sanatorijos „Pušelė“ freską. Vėlesni mano darbai kartais būdavo kritikuojami kaip pernelyg spalvoti (juokiasi). Nuolatinis nesutapimas tarp pilkos sovietinės aplinkos ir Jūsų ryškios kūrybinės tikrovės. Matote, nuo savęs nepabėgsi (juokiasi). Aš nemąstau vaizdais. Mano kūryba prasideda nuo minties. Iš pradžių sugalvoju ir tik tada pamatau vaizdą. Mano paveikslai gimsta kaip idėja, todėl dažniausiai dirbu ciklais.

Gerardas Šlektavičius, „Žemės vaisiai IV“, 1985 m., spalvotas lino raižinys, 56 × 41 cm.

6

Jūsų pirmasis ciklas „Studijų metai“ dar fiksuoja gyvenamą aplinką ir tuometinę socialinę tikrovę, tačiau, rodos, kad jau tada ją išgrynina ir apibendrina, paversdamas taiklia kasdienybės freska.


the show

Gerardas Šlektavičius, „Žemės vaisiai VII“, 1985 m., spalvotas lino raižinys, 56 × 41 cm.

Gerardas Šlektavičius, „Upelis“, 1998 m., spalvotas lino raižinys, 49 × 65 cm.

Visiškai teisingai pastebėjote. Diplominis darbas buvo mano pirmasis rimtas kūrinys šilkografijos technika. Jame užfiksuotas ir naujų atradimų, ir spalvos, ir jaunystės metų žavesys. Jau tuomet sugalvojau atspaudus sujungti į vieną temą, ką dariau ir vėliau, jungdamas darbus į ciklus. „Studijų metai“ man atrodo nepasenę ir dabar, dažai visiškai neišblukę. Idėja kaip atspirties taškas labiausiai išryškėja Jūsų vėlesniuose darbuose. Juose daug gamtos, virstančios stilizuotais ornamentais, geometrinėmis figūromis. Viskas kyla iš gyvenimo. Studijuodamas turėjau vieną patirtį, kurią užfiksavau „Studijų metuose“. Vėliau patirtis keitėsi, kito ir darbai. Man visada buvo artimas filosofinis, apibendrinantis žvilgsnis. Ar Jums vis dar įdomu išbandyti ką nors naujo? Taip, labai įdomu. Technikos sąlygos nuolat keičiasi, todėl nebegaliu dirbti taip, kaip dirbau anksčiau. Nebėra tokio linoleumo, kokį naudodavau savo raižiniams, nebėra staklyčių, kuriomis juos spausdavau. Neseniai grįžau prie piešinio, norėčiau plačiau išbandyti skaitmeninės spaudos galimybes. Vincas Mykolaitis-Putinas yra sakęs: „Jeigu eilėraštyje atspėji kitą žodį, jis yra prastas.“ Dailininkas taip pat turėtų vengti pasikartojimo. Kūryboje svarbiausia neprarasti laisvės.

sensational exceptional original 2019 02 8 – 12 Neprilygstama tarptautinės rinkos įvairovė vienoje vietoje. Akį traukiantis dizainas, tendencijos ir naujovės. Visi verslo segmentai. Visos temos. Paroda – Jūsų verslo kelias į ateitį. Informacija ir bilietai: ambiente.messefrankfurt.com Tel. +370 (5) 2779354 info@lithuania.messefrankfurt.com

Partner Country India

7


Svečiuose

INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Lėtai skubantis menininkas T. Knizelis – apie savo istoriją pasakojančius baldus Teksto autorė Eglė Kirkliauskaitė Nuotraukos iš asmeninio archyvo

8

Kai baldai pasakoja savo istoriją


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

Į Lietuvą atėjus „Ikea“ tinklui, Lietuvos namų interjerai tarsi grįžo į sovietinius laikus: daugelyje namų galima rasti tuos pačius baldus, interjero detales. Kaip vertinate šią tendenciją? Ar ji kažkaip Jus palietė? Mane visuomet domino antrinio panaudojimo galimybė: tokių medžiagų kaip įvairios rūšies medis, seni baldai, iš griaunamų fabrikų surinktos industrinės detalės, griūvančių pastatų mediena, iš jūros išplautas medis, laivų, traukinių dalys ir begalė kitų mus supančių medžiagų, kurias tiesiog išmetame. Visi šie daiktai pasmerkti sunaikinti, o man svarbu juos išsaugoti, rasti jų vietą interjere, eksterjere, suteikti jiems naują formą ir pratęsti jų gyvavimą kitoje nei įprasta aplinkoje. Šiandieninėje vartotojiškoje visuomenėje vis dar vyrauja tendencija lengva ranka atsikratyti senų daiktų ir juos pakeisti naujais. Jūsų minėta „Ikea“ – sėkmingas tai įrodantis pavyzdys. Visgi nepamirškime, kas slypi už masinės gamybos. Kertame miškus, šią medieną superka pramonės gigantai ir gamina trumpalaikio naudojimo baldus. Aišku, tai patogu, greita ir sąlyginai pigu. Mano supratimas yra kitoks – aš labai myliu gamtą, pjauti sveiką medį man nekyla rankos. Mūsų studijos propaguojamas procesas vyksta „skubėk lėtai“ principu. Medis auga lėtai, priklausomai nuo rūšies, tai gali trukti šimtus ar net tūkstančius metų, todėl ir apdirbimo procesas natūraliai negali būti skubotas. Į mūsų studiją kreipiasi žmonės, besivadovaujantys panašia filosofija ir ieškantys išskirtinumo, atsvaros minėtos masinės gamybos produktams, o ne greitos opcijos pakeisti senam, pabodusiam baldui. Nors skambės banaliai, bet gal atskleistumėte savo darbo filosofiją? Esu interjero dizaineris, bet neblogai išmanau medžiadirbystės amatą. Tai atėjo iš šeimos: tėtis buvo auksinių rankų žmogus, senelis po karo

Svečiuose

Senų pastatų mediena, nukirstų medžių kelmai, atokiose lentpjūvėse rasti neišvaizdūs medžio gabalėliai – visa tai tampa svarbia medžiaga menininko, nestandartinių baldų gamintojo Tomo Knizelio kūrybai. Jau kurį laiką Funkcionaliojo meno studijoje, įsikūrusioje sostinės Užupio rajone, jis drauge su bendraminčiais dizaineriais, menininkais ir baldžiais kuria interjero sprendimus ir gamina baldus, objektus, kurie yra daugiau nei tik daiktai. „Baldas tampa namų dalimi, atsinešdamas savo energiją, savo istoriją. Tai nėra tik, sakykime, stalas. Tai – meno kūrinys, kuris turi daug grožio“, – neabejoja Tomas. Prisėdę jaukiu medienos kvapu persismelkusioje studijoje, mudu kalbamės apie priešpriešą masiniam vartojimui bei tikrumo ir natūralumo paieškas kūryboje.

statė rąstinius namus ir puikiai išmanė savo amatą, buvo gerbiamas rąstinių namų statytojas. Prosenelis gamino bažnytinius medžio dirbinius. Nedrįsčiau savęs vadinti baldžiumi. Esu menininkas, be galo mylintis medį, besistengiantis jį pajusti ir išgirsti. Apie kiekvieną turimą medžio gabalą, kelmą, lentą ar nuopjovą galėčiau papasakoti trumpesnę ar ilgesnę jo atsiradimo studijoje istoriją. Kiekvienas jų yra savaip unikalus ir galintis atskleisti praeities paslaptis. Jas išduoda medyje rasta įstrigusi kulka, šaknyje įaugusi stiklo, senovinė puodelio ar lėkštutes šukė, akmuo ar metalo gabalėlis. Mano tikslas – išsaugoti tą atsineštą medžio energiją, patirtį ir istoriją naujai gimstančiame kūrinyje. Taip jis išlieka gyvas kita forma. Mūsų filosofija – prikelti jį naujam gyvenimui ir leisti gyvuoti skirtingu pavidalu, nepamirštant jo istorijos bei jame sukauptos energijos. Neseniai darėme baldą iš Vilniaus geležinkelio stoties pašto rekonstruojamos pastogės balkių, kurių amžius – apie 90 metų. Jų paruošimo procesas buvo ilgas, brangus tiek laiko, tiek įdėto fizinio darbo prasme. Ši mediena buvo pasmerkta sunaikinti, bet, įdėjus daug darbo, noro ir fantazijos, balkiai vėl atgijo naujam gyvenimui – šiuo metu puošia modernaus biuro priimamąjį, suteikia jam unikalumo. Tai dar kartą įrodo, kad nebūtina rinktis lengviausio, patogiausio kelio savoms idėjoms įgyvendinti, o, norint naudoti medžiagą, nereikia nukirsti dar vieno medžio. Labai įdomu, kaip atrodo Jūsų darbo, kūrybinis procesas... Pradžioje apžiūrime ir įvertiname erdvę, kuriai yra skirtas būsimas gaminys. Dažniausiai pas mus atėję klientai jau turi savo viziją bei idėją, tad telieka jiems pagelbėti susidėlioti galutinį gaminio konceptą. Pradedame eskizuoti ranka, tada pereiname į detalesnius brėžinius ir, jei klientai pageidauja, darome vizualizacijas, parenkame medį,

9


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Svečiuose

Pagrindinis studijos akcentas – beveik toną sveriantis klevo kelmas. Medis kažkada augo Vilniaus mieste ir buvo nupjautas, bet išsaugota medžio šaknis rado naują panaudą ir atgijo naujam gyvenimui.

Biuro recepcija pagaminta is Vilniaus geležinkelio stoties pašto rekonstruojamos pastogės balkių.

pridėtines medžiagas, spalvas, paruošiame medžio apdirbimo pavyzdžių. Dažnai pagaminame mažus gaminio modeliukus, kad vaizdas būtų dar aiškesnis. Tuomet prasideda gamybinis procesas, kurio metu labai dažnai pats medis padiktuoja tam tikras formas. Nesakau, kad iš stalo sumeistraujame kėdę, bet kartais leidžiame medžiui diktuoti savo taisykles. Atsiradusias skyles, įtrūkius ar kitokius nelygumus stengiamės paversti privalumais ir išskirtinėmis to kūrinio detalėmis. Amerikiečių žurnalistas Henry Louisas Menckenas teigė, viena iš esminių namų detalių yra juose gyvenančių žmonių asmenybės. Kiek Jūs į tai atsižvelgiate? Man labai svarbu įsigilinti į asmenybę, kad kuriamas daiktas turėtų asmenišką ryšį su žmogumi, kad atspindėtų ne tik mano, bet ir jo individualumą. Juk būtent dėl patinkančio braižo žmonės renkasi kūrėjus, architektus, dizainerius, gamintojus, tapytojus. Aš džiaugiuosi, jeigu klientai pasirenka mane būtent dėl mano braižo, panašaus estetikos ir vertybių suvokimo. Tada jau prasideda bendras darbas ir labai smagu, kai kartu sukuriamas norimas rezultatas.

10

Kelionių agentūros „Makalius“ interjero autorė architektė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė, pasitarimų stalo autorius Tomas Knizelis, paveikslo autorius menininkas Andrius Paulavičius.


World’s leading trade fair HVAC + Water Frankfurtas prie Maino, 2019 03 11 – 15

Naujos datos: pirmadienis – penktadienis

Neatsilikite nuo novatorių. Parodoje ISH pristatomos naujausios skaitmeninimo, dizaino, našumo ir klimato apsaugos tendencijos.

Ar egzistuoja baldų mados? Kiek jos turi bendra su kitų sričių tendencijomis? Labai myliu natūralias medžiagas ir kuo natūralesnį jų pateikimą. Tuos tikruosius elementus, kurie kilę iš gamtos ir nėra pavaldūs madai. Asmeniškai aš esu Bauhaus mokyklos gerbėjas. Manau, kad ir šiuo metu baldų mados daugiau ar mažiau perimtos iš šios dizaino mokyklos. Jos kinta dėl išsivysčiusių technologinių galimybių, bet pagrindas keičiasi labai mažai. Kartais sakoma, jog viskas jau yra sukurta, mes tiesiog atkartojame tas pačias mintis savais pavidalais. Ar yra tokių kūrėjų, kurie labiausiai inspiravo Jūsų kūrybinį kelią? Vienas tokių žmonių – George’as Nakashima, japonų kilmės architektas, medžiadirbys, baldžius, menininkas, filosofas, gimęs ir užaugęs Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jis padarė didelę įtaka mano suvokimui apie medį ir formavo požiūrį į medžiadirbystės amatą bei meną. Vienas garsiausiu G. Nakashimos darbų – Vatikano šventasis stalas. Kitas man svarbus menininkas  – britas Davidas Nashas. Žaviuosi skulptoriaus asmenybe, energija, kurią jis įdeda į savo gigantiškus (kitaip ir nepavadinsi) kūrinius, bei gamtos ir meno simbioze juose. Prie kokių projektų Jums pačiam dirbti įdomiausia? Kurie jų labiausiai įsirėžė į atmintį? Aš manau, kad patys įdomiausi darbai laukia ateityje (šypsosi). Visuomet įdomu dirbti ties projektais, kurie meta naujų, dar nepatirtų iššūkių. Visgi pats svarbiausias projektas turbūt yra tas, kurį šiuo metu kuriame savo studijoje. Kadangi sakote, jog įdomiausi projektai ateityje, gal atskleisite, kokių užmojų turite? Kol kas nedrąsi ateities svajonė yra įkurti Funkcionaliojo meno centrą. Norėtume po vienu stogu turėti antrinio panaudojimo medienos saugyklas, gamybines patalpas, projektavimo zonas, hub’us jauniems menininkams. Į šį centrą atėjęs žmogus galėtų įsigyti medžio ir čia su mūsų komandos pagalba savo projektą įgyvendinti. Po vienu stogu galėtų glaustis daugiau bendraminčių, menininkų, amatininkų, dizainerių ir žmonių, norinčių išmokti kažką nauja ir prisidėti prie „skubėk lėtai“ idėjos rutuliojimo. Tai – ateinančio penkmečio planas.

www.ish.messefrankfurt.com info@lithuania.messefrankfurt.com Tel. +370 (5) 2779354


Butas „Pilies apartamentuose“ Dėkojame konkurso rėmėjams: Šalia Neries, naujų butų kvartale, interjero dizainerė Anna Drutel suprojektavo nuomai skirto buto interjerą. Dideli langai, per kuriuos matyti nuostabus vaizdas, pastelinis koloritas, betoninės plokštės ir medžio tekstūra pabrėžia subtilų, jaukų ir įsimintiną 45 kv. m. erdvės dizainą.

Interjero autoriai dizaino studija „AD interjerai“ (Anna Drutel) Nuotraukų autorė Viktorija Zelenkova Teksto autorė Gytautė Ivanauskaitė

Lietuvos dizaino forumas

Beveik visa buto apdaila ir pagrindiniai baldai yra šiltai pilkos, vadinamosios taupe, spalvos. Tai puikus pagrindas išraiškingoms detalėms – prisirpusios vyšnios spalvos sofai, betoninių lubų faktūrai, apšvietimo žaismui, ryškioms geometrinėms kitų baldų linijoms. Žavingas bendros virtuvės ir svetainės erdvės akcentas – staliukas dviem. Jis tiks ir pietums, ir arbatos ar kavos pertraukėlėms, ir leidžiant laisvalaikį kartu. Jaukumo svetainėje suteikia židinys, kuriantis šiltų namų aplinką. Svetainės ir virtuvės interjerą tarsi įrėmina pažemintos lubos – tai sužadina tvarkos pojūtį. Pastelinių spalvų deriniai, didelės kvadratūros interjero ir baldų detalės, atsikartojančios tiek virtuvėje, tiek miegamajame, pabrėžia interjero modernumą ir minimalizmą. Miegamojo interjero sprendiniai ypač išryškina stilistinį vientisumą: platūs vertikalūs minkšti galvūgalio segmentai, besitęsiantys iki lubų, puikiai dera su

tokios pat spalvos, bet visiškai kitokios faktūros spintos durimis. Patalpos aukščiui išsaugoti pasirinktas didžiulis veidrodis ir drabužių spintą dalijanti įstiklinta lentyna. Čia savo vietą atras ne tik reikalingi daiktai, bet ir mieli niekučiai. Subtilus šios lentynos apšvietimas papuošia visą miegamąjį. Dizainerės parinkti šviesūs tonai tarsi išplečia vonios kambario erdvę, padaro ją jaukesnę. Didesnės kvadratūros sienų plytelės puikiai dera su svetainės ir miegamojo mediniais segmentais, o spalvota, blizgi mozaika tampa tikru vonios kambario akcentu. Interjerą pagyvina nedidelės, bet jaukios detalės – stikliniai indai, vazos, gėlės. Tai neužima daug vietos, bet kuria bendrą namų aurą ir paryškina stilingumą. Šilumos ir romantikos suteikia rusvai kreminės užuolaidos, užtiesalai ir pledai. Tai – namai, kuriuose norisi gyventi.


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

Interjeras

01

13


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

02

Interjeras

01

03

14


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

Seasonal Decoration at its best 2019 01 25 – 29

all you wish

for

Interjeras

business

Christmasworld leidžia įgyvendinti Jūsų svajones. Atraskite naują parodos koncepciją su dar įvairesne šventinio apšvietimo ir papuošimų pasiūla! Laukiame Jūsų atvykstant. christmasworld.messefrankfurt.com

01. ardena.lt 02. magresbaldai.lt 03. decoflux.com

info@lithuania.messefrankfurt.com Tel. +370 (5) 2779354

15


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Mindaugo apartamentai

Interjeras

Interjero autoriai architektūros ir interjero dizaino studija TOOTA (Justė Žibūdienė, Dominyka Šulcaitė) Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas Teksto autorė Gytautė Ivanauskaitė

Funkcionalumas, nuosaikumas ir kokybė. Šį trio realizavo architektūros ir interjero studijos TOOTA vadovė Justė Žibūdienė su kolege Dominyka Šulcaite. Pažvelgus į apartamentų dizainą, juntamas modernumas. Į jį įsilieja nesenstantys klasikiniai baldai ir šviestuvai. Šios detalės savitai papildo dizainerių sukurtą interjerą.

16


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

02

02

Interjeras

01

02

02

03

17


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Interjeras

02

Svetainės, virtuvės, miegamojo ir vonios erdvės alsuoja subtilia prabanga. Šį pojūtį paryškina čia naudojamos natūralios medžiagos – granitas, perforuotas metalas, blyškus, tekstūrą išryškinantis medis ir harmoningų atspalvių plytelės. Apartamentų erdvę praplečia dizainerių sprendimas sujungti virtuvę, valgomąjį ir svetainę. Nors atrodytų, kad funkcionaliai šios zonos turėtų būti labai skirtingos, tačiau jų dizaino bendrumas ir darna išlaikoma spalvine medžiagų gama. Svetainėje akį traukia sieninė spinta, kurios sodri mėlyna spalva puikiai dera su šviesiais natūralios tekstilės sėdimaisiais baldais. Čia pat įmontuotas židinys ne tik pagyvina, paryškina sieninės spintos konstrukciją, bet ir suteikia jaukumo visai svetainės erdvei. Juodų spintos detalių – židinio apvado ir atviros lentynos – griežtumą dinamiškai atkartoja stačiakampio formos žurnalinis stalelis. Šis stalelis taip pat išsiskiria funkcionalumu – jo gale įtaisytas ypač patogus lovelinis dėklas knygoms ar žurnalams susidėti. Juodos spalvos svetainės gamą užbaigia pusiau permatoma sieninė spinta, kurioje sudėti daiktai nesuardo tvarkos ir stilistinio minimalizmo. Virtuvėje pasirinkta baltų ir pilkšvų tonų medžio tekstūros apdaila. Tamsūs šviestuvai ir valgomojo kėdės subtiliai susieja svetainę su maisto ruošimo vieta. Svarbus šios erdvės akcentas – dideli langai, įleidžiantys daug

18

02

02

natūralios šviesos, ir ilgos žemos palangės, ant kurių galima prisėsti pailsėti. Miegamajame išlaikomas pagrindinių spalvų koloritas, kurį paryškina šviesus parketas. Į sieną įmontuota spinta-drabužinė tarsi paslepiama, išorėje ją išduoda tik baltai dažytos medžio plokštės. Miegamojo durys, suderintos su medine sienos apdaila, veda į vonios kambarį. Jame dominuoja kiek tamsesnės spalvos, grindų parketlentes keičia plytelės. Dizainerės pasirinko šios erdvės sienas irgi

dekoruoti plytelėmis, kurių spalvų gama vertikaliai šviesėja. Juoda akcentuoja ir įrėmina vonios interjerą – tai tamsūs veidrodžio, dušo kabinos apvadai, vandens nuleidimo skydelis, rankenėlės su šviesos jungikliais ir prausiklių, dantų šepetėlių indai. Šį skoningą apartamentų interjerą pačios dizainerės apibūdina kaip „solidų, neapkrautą ir ne per daug steriliai atrodantį“. Tai erdvė, tinkama leisti laiką tiek su šeima, tiek pailsėti vienam.


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

Sėkmės laidininkas – stipri sinergija Tik vienas bilietas į tris muges! Trys prekybos mugės, kurių neįmanoma net įsivaizduoti atskirai: vienas kitą tobulai papildantys renginiai, skirti itin patraukliems sektoriams. Ieškantiems unikalių sprendimų, gaminių, nekantraujantiems sužinoti naujausias šių sektorių tendencijas dalyvavimas šiose mugėse – puikiausia galimybė visa tai atrasti, patirti, sužinoti. Nuo pat sausio mėnesio pradėsite gyventi pašėlusiu kūrybinio įkarščio tempu. O metų pabaigoje Jūsų lauks atpildas – neregėta sėkmė. Sėkmė Jus lydės, nes į savo planuojamą veiklą įtrauksite ir Jumis pasitikinčius klientus. Pasitikėjimą užtikrins Jūsų žinios, įkvėpimas ir unikalios idėjos – visa tai, ką įgysite trijose vienu metu vykstančiose mugėse Frankfurte.

03

Bilietą į sėkmę užsisakykite dabar: consumergoods.messefrankfurt.com

2019 m. sausio 25 - 29 d. d.

02

2019 m. sausio 26 - 29 d. d. 02

Interjeras

02

04

2019 m. sausio 26 - 29 d. d.

02

01. 4urbansoul.lt 02. kaiva.lt 03. ligne-roset.com/lt/ 04. celsis.lt info@lithuania.messefrankfurt.com Tel. +370 (5) 2779354

19


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Šiuolaikinio džentelmeno butas Santūrus ir skoningas – taip apibūdintume nedidelį butą Vilniaus centre, įrengtą šiuolaikiniam džentelmenui. Mažoje (54,08 kv. m.) erdvėje norėjosi lengvumo, todėl interjero dizainerė Simona Vilutė patalpas perprojektavo, siekdama kuo didesnio erdvumo ir komforto.

Interjeras

Dizaino autorė Simona Vilutė Nuotraukų autorius Andrius Stepankevičius Teksto autorė Gytautė Ivanauskaitė

20

Interjere vyraujanti šviesi spalva kontrastuoja su tamsesniais tonais. Minimalistinę atmosferą papildo svetainėje kabantis paveikslas ir skoningai priderinti augalai. Svarbus virtuvės akcentas – baro zona. Tai vieta, kurioje esama daugiausia judesio: šeimininkas gali nevaržomai suktis virtuvėje, o sulaukęs svečių – juos užimti. Dizainerės pasirinktas baro konceptas išsprendė virtuvės ir valgomojo erdvės problemą. Baro zona – kartu ir valgomojo vieta, tarsi suliejanti, bet neperpildanti erdvės, išlaikanti kuriamą viengungišką stilių. Stilistinio solidumo teikia natūralios interjero medžiagos: medinės parketlentės, marmuras vonioje, kvarciniai virtuvės stalviršiai. Svetainės grindų parketlentės suklotos eglute (angl. Chevron), tarp jų įdėtas siauras metalinis profilis. Virtuvės ir koridoriaus sienos – tai moderniai interpretuota klasika – juoda natūrali faneruotė su siaurais filingais siauromis įsprūdomis. Šalia miegamojo esančioje nišoje dizainerė suprojektavo funkcionalią darbo erdvę – rašomąjį stalą, sujungtą su knygų lentyna. Šių baldų atspalvis ir tekstūra susilieja su parketu. Toks sprendimas ne tik dera prie bendro buto dizaino, bet ir leidžia kompaktiškai išnaudoti nedidelę erdvę. Užėjus į miegamąjį akį traukia galinė siena su minkštais tekstiliniais apmušalais, kurių skirtingo dydžio segmentai kuria tam tikrą grafiką. Šis dekoratyvus ir malonus miegamojo akcentas buto šeimininkui suteiks tikros atgaivos po sunkios darbo dienos. Natūralaus medžio, bet lengva stumdomoji pertvara atskiria miegamąjį nuo vonios kambario. Pagrindinė šio kambario puošmena – natūralaus marmuro plokštės, kurias papildo šilti sienų, grindų ir vonios baldų atspalviai. Visa tai sukuria ypač jaukų, išskirtinį vonios kambario interjerą.


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

Interjeras

01

02

21


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Interjeras

Dizainerės teigimu, „buto erdvė nedidelė, todėl stengtasi integruoti kuo daugiau funkcijų. Didelis dėmesys skiriamas interjero detalėms. Čia svarbi ir kruopščiai atrinkta kiekviena rankena, aksesuarai, priderinti netgi augalai. Kuriant šį interjerą buvo svarbu ne tik medžiagų, objektų praktiškumas, bet ir apgalvotas, nesenstantis dizainas.“

02

22

01. medziostilius.lt 02. vitukodurys.lt 03. jung.lt


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

2019 01 08 – 11

NEVALDOMA AISTRA TEKSTILEI – DABAR SU NAUJA PARODOS KONCEPCIJA – ARČIAU TAVĘS.

Interjeras

03

TEXTILE INSPIRATION

Naujoji „Heimtextil“ – stebėtinai skirtinga heimtextil.messefrankfurt.com info@lithuania.messefrankfurt.com Tel. +370 (5) 2779354

23


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

„Sako Style“: keičiant požiūrį į virtuvės baldus

„Mano tikslas – kurti virtuvės baldą, o ne virtuvės baldų komplektą, siekiu, kad žmonės į šiuos baldus žvelgtų kaip į vienį, o ne komplektinį junginį“, – teigia nestandartinius kietuosius baldus kuriantis „Sako Style“ savininkas ir dizaineris Aurimas Sakalauskas. Su Aurimu kalbamės apie užsitarnautas klientų simpatijas bei pasitikėjimą ir siekį keisti požiūrį į virtuvės baldus.

Patarimai

Kaip gimė idėja gaminti nestandarti- spalvingas, visgi juos šis tas vienija. nius baldus? Kodėl pasukote būtent Tai žmonės, pastebintys smulkius niuansus. Būtent dėl to dažnai iš klientų šia kryptimi? Tokia idėja kilo jau seniai, prieš keturioli- girdžiu, kad savo požiūriu, gaminiais, ka metų, darbuojantis vienose Švedijos baldų išdėstymu erdvėje mes labai skidirbtuvėse. Ten buvo gaminami medi- riamės nuo konkurentų. niai spintelių karkasai, nugarėlės, stalčiai. Viskas iš pušies, su modernaus Gal išduosite, kaip atrodo Jūsų darbo kantri stiliaus elementais, minimali kla- procesas? sika. Dirbdamas užsienyje pamaniau, Žmonės dažniausiai susižavi jau sukurjog tokia produkcija gali būti įdomi ir tais mūsų gaminiais. Juos dažnai kliLietuvos rinkai. Pradėjau rutulioti idė- entai pateikia kaip pavyzdžius. Tuomet ją, gavau pirmuosius užsakymus. Tiesa, gauname erdvės nuotraukų, sukuriame tai buvo labiau klasikiniai ir prabanges- pradinius brėžinius, diskutuojame, koni baldai, nei gaminti Švedijoje. Su šyp- reguojame ir galiausiai gaminame balsena atsimenu ir pirmąjį, sakyčiau, la- dus pagal patvirtintą projektą. bai sakralų užsakymą – įrengti Kauno klinikų koplyčią. Paskui užsakymas vijo Kokiais pasiekimais, laimėjimais galite pasidžiaugti? užsakymą, ir viskas įsivažiavo. Didžiausias įvertinimas – laimingi kliKuo Jūsų produkcija išskirtinė, ypatin- entai ir pasitikėjimas mumis. Kaip asmeninį laimėjimą išskirčiau dalyvaviga? Mums labai svarbus natūralumas, eko- mą parodų ir kongresų centre „Litexpo“ logiškumas. Didžiąją dalį produkcijos vykusioje parodoje „Baldai. Interjeras. sudaro natūralios trijų sluoksnių ąžuolo Dizainas 2018“, kurioje pristačiau inmedienos, tradicinės staliaus plokštės dividualią kūrybą: rašomąjį stalą, virgaminiai, kurie turi mažiau lakiųjų me- tuvės baldus, rankenėles – visą apstadžiagų. Paviršiams lakuoti renkamės tymą. Čia susilaukiau daug liaupsių ir vandeninius, o ne rūgštinius lakus – na- paskatinimų. Slapta norėjau, kad mus tūralumui, gaminių saugumui skiriame įvertintų už inovatyvius sprendimus ir tikrai daug dėmesio, tai vertina ir mūsų šiuolaikiškumą, bet labiausiai džiauklientai. Kaip ir tai, jog kūrybiškai žvel- giuosi Vilniaus dailės akademijos progiame į dizaino sprendimus. Turbūt tam fesoriaus, interjero ir daiktų dizainerio įtakos turi ir tai, jog pagal išsilavinimą Vytauto Kibildžio įvertinimu: jam patiesu skulptorius. Man visuomet rūpi iš- ko mano kūrybos naujoviškumas, ypač tobulintos formos, balduose nebijau pa- darbo stalas. Šis malonus, reikšmingas žaisti skulptūriniais elementais, stalus momentas suteikė motyvacijos tolimesar kėdes gaminti nuožulniais kampais. niems darbams. Stengiuosi išnaudoti žaliavos ypatumus: sulaužau ir vėl kampu sujungiu fa- Prabilote apie ateities darbus. Kokių sadus, atlenkiu medžio gabalėlį ir jį pa- planų turite? naudoju kaip rankenėlę. Siekiu šiek tiek Kaip jau ne kartą esu minėjęs, pagrindinė mano užduotis  – pakeisti požiūrį pakeisti tradicinės virtuvės vaizdą. į virtuvės baldus. Pastebiu, kad vis dar Kokia Jūsų darbo filosofija? Kas Jums gana dažnai tenka „išmušinėti“ senuosius baldų komponavimo principus. Masvarbiausia? Svarbu, kad abi pusės – tiek klientas, no tikslas  – kurti virtuvės baldą, o ne tiek aš pats – būtų patenkintos rezulta- virtuvės baldų komplektą, siekiu, kad tu ir kad sukurtas gaminys būtų įdomus žmonės į šiuos baldus žvelgtų kaip į vienį, o ne komplektinį junginį. Tikiuosi, jog bei praktiškas. ateityje šis požiūris taps vis populiaresKokiems žmonėms kuriate, kas yra Jū- nis – tai bandome išreikšti ir savo kuriama bei gaminama produkcija. sų klientai? Tikrai negalėčiau teigti, jog nestandartiniai baldai yra tik turtingų verslininkų privilegija. Mūsų klientų ratas tikrai  sako.lt

24


Patarimai

2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

www.impeka.lt UAB Impeka Impeka_home

Baldinės rankenėlės, durų rankenos ir pakabos Mob. tel. + 370 674 69 661

25


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Dūmų detektoriai – stilingas ir saugus pasirinkimas namams

Patarimai

Lietuvoje nuo gegužės mėnesio kiekvienas būstas turėjo įsirengti dūmų detektorius. Toks sprendimas priimtas, siekiant didinti gyventojų ir jų namų apsaugą. Ekspertų teigimu, nemažai daliai žmonių kliūva siūlomų detektorių išvaizda, kuri dažnai nesuteikia interjerui stilingumo, atvirkščiai – jį bjauroja. Ekspertai tikina, kad Lietuvoje yra tik 16 proc. namų, kuriuose įmontuoti dūmų detektoriai. Paaiškinimas gan paprastas  – informacijos stoka. Su tuo sutinka ir autonominius dūmų detektorius Lietuvoje siūlančio jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ projektų vadovas Vaidotas Bijūnas. Dalydamasis patirtimi įmonės atstovas išskiria priežastis, kodėl prisibijoma namuose įtaisyti dūmų detektorius: daugelis tiksliai nežino, kaip jie įrengiami, bijo, kad bus sugadinta vidaus apdaila vedžiojant laidus, nerimauja, jog tai bus brangi paslauga. Taip pat V. Bijūnas pastebi, kad žmonių nuogąstavimai pagrįsti, nes rinkoje vis dar plačiai paplitę nelabai patikimi, pasenę detektoriai, kurie negali užtikrinti saugumo. Džiugi žinia ta, kad šiuo metu rinka keičiasi ir pradeda dominuoti aukštesnės klasės įrenginiai. Pasak „Jung“ atstovo, dažniausiai pasitaikančios vartotojų baimės gerokai prasilenkia su dabartinėmis rinkos tendencijomis, o naujasis reikalavimas patiems gyventojams didelių rūpesčių nesukels. Šiuolaikinius dūmų detektorius užtenka priklijuoti prie lubų. Kas pusmetį pats žmogus gali patikrinti detektoriaus funkcionalumą, jeigu šis yra kokybiškas. Būtent toks detektorius veikia iki 12 metų, nereikalaudamas papildomų priemonių. Su įmonės „Jung“ komanda sutinka ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Pasak jo darbuotojų, dūmų detektoriai nėra sudėtingi įrenginiai, tad žmonės turi į juos žiūrėti kuo paprasčiau. „Didžioji dauguma autonominių detektorių yra kokybiški, o ryškiausias skirtumas – kiek priežiūros prietaisui reikės ar kaip jis atrodys“, – pastebi departamento atstovai.

26

Labiausiai erzindavo nereikalingas kaukimas Daugiausia žmonių nusiskundimų kyla dėl to, kad aparatas suveikia gaminant maistą arba kitose nekaltose situacijose. Taip pat daugelio senesnių detektorių išvaizda nėra patraukli. „Jung“ specialistai pabrėžia, jog šiuolaikiniai detektoriai veikia remdamiesi kombinuotomis technologijomis – kad jie suveiktų, reikia ir dūmų, ir temperatūros pokyčio, todėl pastebimai padidėjo jų patikimumas. Nėra ko jaudintis ir tiems, kurie nenori detektoriaus, nes savo interjere negali matyti nė vieno nederančio elemento. Dabartiniai, modernūs, prietaisai turi stilingą korpusą: jo spalvą galima lengvai priderinti prie kambario sienų ar lubų. Vieni naujųjų modelių yra visiškai paprasti ir autonomiški. Kiti modeliai išsiskiria išmanumu: jeigu namuose yra įdiegta signalizacija, prietaisas per belaidį imtuvą susijungia su ja, pranešdamas apie pavojų. Išmaniausias detektorius yra susiejamas su šeimininko mobiliuoju įrenginiu, šis gauna pranešimą žinute, paštu ar skambučiu apie suveikusį gaisrinį daviklį. Programėlė leidžia patikrinti dūmų tankumą, temperatūrą ir kitus duomenis. Ekspertai pastebi, kad didesnis informacijos kiekis apie priešgaisrinę apsaugą namuose turi naudos, – dūmų detektorių įrengimas namuose populiarėja.

 jung.lt


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

Kokias grindis pasirinkti ? Klausiame Vilniuje ir Kaune įsikūrusių „Solido grindys“ salonų ekspertų, prekiaujančių PVC dangomis namams ir verslui, parketu ir kiliminėmis plytelėmis. Atsakymas, kaip visada, nevienareikšmis, nes pasirinkimą lemia daugelis veiksnių. Bet apie viską iš eilės.

Su šia problema susiduriame savo vonios kambaryje arba visuomeniniuose objektuose: parduotuvėse ir kavinėse su įėjimu tiesiai iš gatvės, sporto klubuose, SPA ir pirčių zonose. Ilgą laiką Lietuvoje buvo įprasta kloti keramines, akmens masės plyteles arba natūralų akmenį, bet dėl savo šaltumo šios dangos užleidžia vietą natūralaus medžio įspūdį kuriantiems produktams. Šiuo atveju varžybas laimės LVT dangos. Tai –  lentų formos heterogeninė grindų danga, kuri atrodo kaip natūralus medis, tačiau pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, yra lanksti ir ypač atspari dėvėjimuisi, visiškai nebijo vandens ir drėgmės, todėl ją galima naudoti tiek namuose, tiek ir komercinės paskirties patalpose. LVT vinilinė danga yra šilta ir maloni liesti, be to, slopina triukšmą vaikštant, todėl sukuria išskirtinį komfortą.

Kai namuose kartu gyvena šuo Daugelis susiduria su grindų dangos paviršiaus atsparumo ar teplumo problema namuose, ypač jei turi augintinių. Neišvengiamai tenka atsižvelgti į jų gyvenimo namuose specifiką. Grįžę iš pasivaikščiojimo lauke jie atneša į vidų purvo, o kai nori dūkti, tenka taikytis su grindyse paliekamais aštrių nagų pėdsakais. Kiliminė danga greitai susitepa, o medinės grindys lengvai susibraižo, todėl labai svarbios PVC dangų savybės: paprasta priežiūra ir valymas, neįtikėtinas paviršiaus atsparumas mechaniniams pažeidimams. Sukloję LVT lentas, namuose turėsite jaukias,

šiltas, atsparias grindis. Jūsų šuo galės namuose jaustis laisviau, o ir jums nereikės pykti ant savo augintinio už jo „nederamą“ elgesį.

Kai reikia šildomų grindų

Didžiausias šildomų grindų trūkumas yra jų įšilimo ir atvėsimo inertiškumas. Atvėsus dangai, teks nemažai laukti, kol įšils grindys ir prišildys patalpas, pvz., nuolatos nešildomoje sodyboje. Norint pasiekti maksimalų šildymo komfortą, įvertinami namo ar buto šiluminiai parametrai, įskaitant ir grindų dangas. Grindų dangos šiluminė varža turi neviršyti 0,15 m2K/W, gamintojas būtinai turėtų nurodyti, kad danga tinkama šildomoms grindims. Kuo danga laidesnė šilumai, tuo šildomos grindys efektyvesnės. Skaičiuojant šiluminę varžą, sumuojami visi dangos sluoksniai – dangos šiluminė varža ir pakloto varža. Kad būtų aiškiau, toliau pateikiame lentelę su įvairių dangų šiluminėmis varžomis. Medžiaga Klijuojamos PVC lentelės Natūralus linileumas Keraminės plytelės Akmens masės plytelės Veltinio kiliminė danga Laminatas Daugiasluoksnis parketas Medžio lentos

Dangos storis, mm

Šiluminė varža

2 2 10 8 6 8 14 20

0,008 0,012 0,012 0,014 0,042 0,048 0,140 0,860

Patarimai

Kai reikia vandeniui atsparių grindų

Akivaizdu, kad medžio lentos ir daugiasluoksnis parketas mažiausiai tinka šildomoms grindims, o klijuojamos PVC lentelės tinkamiausios. Žinant, kad šiuo metu gamintojai dangų raštą imituoja neįtikėtinai tiksliai, vaizdas būtų maksimaliai panašus į natūralų. solido.lt

27


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Tegul sienos kalba! T

A

P

E

T

A

I

Šiuolaikinės technologijos atveria beribes galimybes ir suteikia nežabotą kūrybinę laisvę netgi renkantis tapetus. Nebijokite eksperimentuoti ir rinktis drąsesnius sprendimus kurdami namų interjerą. Aukščiausios kokybės žymiausių Europos gamintojų tapetai ras vietą kiekvienuose namuose! Ieškantiems itin ekonomiškų sprendimų pasiūlysime „Sandudd“ suomiškus tapetus. Šis gamintojas išsiskiria giliomis skandinaviškomis tradicijomis bei tvariais ekologiškais produktais. „Sandudd“ firmos tapetai lengvai įsilies į jūsų namų interjerą. Ramių spalvų tonai ir švarios formos suteiks būstui jaukumo, paprastumo ir išskirtinumo.

Patarimai

Pasiilgusiems skandinaviško lengvumo patiks „Engblad&Co“ ar „BorasTapeter“ raštai. Tai švedų tapetų meistrų prekių ženklai, skirti moderniam kasdieniam gyvenimui, jaukiai namų atmosferai sukurti. Kolekcijos išsiskiria šiuolaikiniu, kiek sofistifikuotu skandinavišku dizainu, atliepiančiu tarptautines mados sroves. Naudodami klasikinius bei laikui nepavaldžius raštus šių prekių ženklų dizaineriai ir toliau kuria tapetus, žavinčius savo piešiniais, spalvomis ir tekstūromis.

Norintiems namams suteikti skirtingų kultūrų žavesio ir ištobulintų spalvų derinių – reljefiški „Khroma“ ir „Zoom“ tapetai iš Belgijos. „Khroma“ – pirmasis visame pasaulyje žinomų tapetų meistrų iš Belgijos „Masureel“ prekės ženklas. „Khroma“ – tai istorijos, kurias reikia išgyventi. „Zoom“ prekės ženklas suderina aukščiausios kokybės produktus ir ekonomiškus sprendimus. Klasikinį dizainą su šiuolaikinėmis interjero tendencijomis derinantys prekių ženklai gali pasiūlyti dekorą sienoms, kurioms reikia gaivaus elegancijos prisilietimo.

Tap e t u s apž iūrė t i ir į s ig y t i g ali te: Vilniuje, „Vilniaus Parketas“ salone, P. Lukšio g. 32 („Domus galerija“); Vilniuje, „Parketas ir Tapetas“ salone, Verkių g. 44 („Unideco“); Kaune, „Parketas ir Tapetas“ salone, Pramonės pr. 8E (NIC centras); Klaipėdoje, „Parketas ir Tapetas“ salone, Minijos g. 42 (NIC centras); Šiauliuose, „Parketas ir Tapetas“ salone, Pramonės g. 17B (NIC centras); Utenoje, „Parketas ir Tapetas“ salone, Kupiškio g. 19 (NIC centras).

28


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

Besidomintiems naujausiomis mados kryptimis siūlome atkreipti dėmesį į „Harlequin“, o šiuolaikiniams hipsteriams ir popkultūros mėgėjams – į „Scion“ gamintojų asortimentą. „Harlequin“ – tai vaizduotę žadinantys tapetai, kvapą gniaužiančios technikos ir spalvos. Jie garantuotai jūsų sienas pavers meno kūriniais! „Scion“ tapetų raštų kūrėjai siekia palikti išskirtinį pėdsaką interjero dizaino pasaulyje, tai įdomus naujoviškas prekės ženklas, nebijantis eksperimentuoti su ryškiais tonais ir nestandartiniais raštų motyvais. Karjeros siekiantiems, urbanistinį gyvenimo stilių propaguojantiems patiks provokuojantys „Anthology“ prekės ženklo sienų apmušalai. Šios sienų dekoravimo medžiagos – unikalus naujoviško bei eklektiško dizaino ir subtilių tekstūrų derinys. Šie industrinio stiliaus sienų apmušalai sukelia ypatingą prabangos pojūtį. „Anthology“ savo kolekcijose naudoja pažangiausias tapetų gamybos mašinas ir gamybos metodus bei technologijas. Viso to rezultatas – avangardiniai, žadą atimantys tapetų raštai ir plati vaizduotę žadinančių atspalvių gama.

Patarimai

Vertinantiems tradicijas ir besidomintiems dizaino istorija siūlome iki smulkmenų ištobulintus Williamo Morriso raštų puoselėtojų „Morris&Co“ tapetus. Williamas Morrisas tikėjo, kad kiekvienas turi teisę į gražius namus, todėl „Morris&Co“ priklauso visiems. Šio dizainerio kurti raštai užsitarnavo vietą jaukiuose gyvenamuosiuose namuose, užmiesčio vilose ir butikų tipo viešbučiuose visame pasaulyje. „Morris&Co“ tradicinė tapetų spausdinimo technologija suteikia sienų apmušalams išskirtinį, tarsi ranka tapyto paviršiaus pojūtį. Atspausdinti raštai yra labai individualūs ir lengvai atpažįstami interjero dizaino, architektūros ir meno pasaulyje. Atverkite duris „Morris&Co“ ir įsileiskite Williamo Morriso paveldą.

PA R K E TA S I R TA P E TA S – idėjų lobiai kuriant iem s namu s . Daugiau idėjų rasite: parketasirtapetas.lt, facebook.com/Parketas.ir.Tapetas, instagram.com/parketas_ir_tapetas.

parketasirtapetas.lt 29


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Parodos „ARCHzona ’18“ įspūdžiai

Spalio mėnesį „Litexpo“ parodų rūmuose vyko renginys, skirtas architektams, interjero dizaineriams, projektuotojams ir nekilnojamojo turto vystytojams. Šįkart savo produkciją pristatė 44 įmonės. Parodoje buvo įrengtos kelios skirtingos funkcinės erdvės: ekspozicijų, pranešimų ir baro. Lankytojai galėjo mėgautis nemokama kava ir užkandžiais. Paskutinę renginio dieną buvo įleidžiami visi norintys pasižiūrėti naujausių gaminių ir inovatyvių sprendimų. Parodos metu buvo apdovanoti konkurso „Detalė“, kuruojamo žurnalo „Centras“ ir Pilotas. LT, darbai. Šiais metais „ARCHzona“ išsiplėtė – prie jos prisidėjo ir nauja paroda – „Menas interjerui“, kurią

Įvykis

organizavo Vilniaus galerija. Jūsų dėmesiui – keletas parodos akimirkų. Iki susitikimo 2019 m. spalio 11–13 d.

30


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

„Heimtextil 2019“. Savosios utopijos link Parengė VDA doc. dr. Rūta Būtėnaitė „Negali nusipirkti laimės, bet gali nusipirkti gerą dizainą. O tai gana artima.“ („Heimtextil 2019“)

Gruodį, kai visi laukia šv. Kalėdų ir Naujųjų metų, tekstilės dizaineriai, gamintojai ir visi, kas susiję su tekstile, laukia „Heimtextil“ burtų, kai bus paskelbtos naujos interjero tekstilės tendencijos, inspiracijos ir spalvų deriniai. Naujovės įkvėptos kultūrinių, meninių, socialinių ar net politinių aktualijų, mokslo bei technikos inovacijų, kurių svarbiausias tikslas – gera psichologinė ir fizinė žmogaus savijauta. Natūralu, nes tekstilė yra tai, kas supa mus visą gyvenimą nuo pat gimimo. „Heimtextil“ – pirmoji 2019 m. tarptautinė tekstilės paroda, tam tikras „dizaino tendencijų klimato barometras“, kartu svarbiausias tarptautinis pramonės pasaulio įvykis interjero tekstilės ir dizaino srityse.

1

3

5 1. „Walala X Play“, Camille Walala for Now Gallery, nuotr. aut. Charlesas Emersonas. 2. „Blowing Series“, Seung Jin Yangas. 3. „Emerald City“, Zhou Siwei.

4. „Komt Goed“, Jasmijn Muskens, nuotr. aut. Katarina Juričici. 5. „Lego House“, Big Architects.

4 „Pursue Play“ („Tęsiame žaidimus“) Netikrumo, neapibrėžtumo, politinio nestabilumo, aplinkosaugos problemų laikais tendencija „Pursue Play“ siūlo patenkinti savo optimizmo ir kūrybiškumo poreikį žaidimu. Žaidimas padeda mums rasti prasmę chaoso laikais. Dizaineriai žaismingai sutelkia dėmesį į nevaržomą, laisvą taktilinį bendravimą ir eksperimentus. Drąsus, šelmiškas produktų, interjerų ir mados dizainas pateikiamas su tam tikra humoro doze. Spalvų paletėje ir formose traukia žvilgsnį ryškios siurrealistinės natos ir „L’art pour lart“ (meno menui) koncepcija. Pagrindinės sodrios spalvos naudojamos žaismingai ir net naiviai, o blizgių ir matinių tekstūrų deriniai sukuria malonų, „skanų“ vizualų patrauklumą. Abstrakčios formos, nekuklus ar net įžūlus žaidimas su raštais ir išraiškingomis gausiomis tekstūromis žadina vaizduotę kurti savo pačių istorijas.

31

Patarimai

2


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

STATISTIKA: 2019 m. sausio 9–12 d. į didžiausią tarptautinę mugę „Heimtextil“ (Frankfurtas prie Maino, Vokietija), skirtą namų tekstilės dizaino gaminiams, laukiama atvykstant apie 2 975 dalyvių bei 70  000 lankytojų iš 135 šalių. „Heimtextil“ eksponuojama 20-yje „Messe Frankfurt“ salių, kurios, vaizdžiai tariant, apima apie 29 futbolo aikštes.

1

KO TIKĖTIS „HEIMTEXTIL 2019“ PARODOJE?

Patarimai

Tai pramonininkų susirinkimo vieta: sausio mėnesį į „Heimtextil“ kasmet suplaukia mažmenininkai, didmenininkai, dizaineriai, baldų ir patalynės gamintojai bei pardavėjai, interjero kūrėjai ir dekoruotojai, architektai, įrengiantys viešbučius, ir daugelis kitų specialistų. Čia galima rasti tai, ko ieškai: nuo dekoratyvinių ir baldinių audinių iki miegamojo, vonios bei stalo dekoravimo tekstilės, tapetų, saulės apsaugos sistemų. Atskleisite ateitį: naujojoje „Heimtextil Trend“ erdvėje rasite įspūdinga scenografija virtusias 2019–2020 m. tendencijas tema „Link utopijos“. Aiški organizacija: didžiausioje tekstilės parodoje puikiai padės susiorientuoti eksponentų katalogai bei aiški navigacijos sistema. Stambūs prekių ženklai ir startuoliai: be žinomų dalyvių, 2019 m. bus daug perspektyvių naujokų. Intensyvi renginių programa: supažindinanti su esamais ir naujais gamintojais, daugybė paskaitų ir teminių ekskursijų po parodą bei atskirus sektorius.

2

„Seek Sanctuary“ („Šventumo paieška“) Mūsų intensyvaus kasdienio gyvenimo sūkuryje, apraizgytame interneto tinklu, vis daugiau ir daugiau žmonių ieško būdų, kaip atjungti visas jungtis ir nutildyti triukšmą – dėl utopinio rojaus tylos ir ramybės. Jie pasitraukia į miesto oazes, kur gali rasti ramybę, naujas perspektyvas ir tyrumą. Tačiau šis esencializmas (filosofijos kryptis, grindžiama idėja, kad  paslėpta daikto  esmė lemia jo juntamąsias, išorines savybes – aut. past.) nereiškia, kad turime kategoriškai atsisakyti produktų. Priešingai  – tai tikslinga dizaino elementų ir idėjų paieška bei paprastų, gražių, funkcionalių ir aukštos kokybės daiktų įvertinimas. Minimalistinės spalvų paletės deriniai, kruopščiai atrinktos struktūrinės detalės, lenktos formos ir apmušalų audiniai suteikia komfortą bei šilumą.

4

3 1. „Perfettamente Imperfetto“, Dimore studio, nuotr. aut. Andrea Ferrari. 2. „Airplane Mode Box by Branch“. 3. „ABCD Seat by Faye Toogood for Takeyari“. 4. „Rope Light“, Verena Henning prekės ženklui Akttem. 5. „Nokia Sleep“ jutiklis.

5

„Go off-grid“ („Išeiti iš sistemos, interneto tinklo“) Nepasitenkinimas internetinio gyvenimo patirtimis skatina iš naujo ieškoti artumo su gamta. Tai bandymas sugrįžti į žmonijos prigimties ištakas, gyventi natūraliau, harmonijoje su gamta, o ne prieš ją. Kalbama apie patirtis atokiose vietovėse, kur įdiegta aukštųjų technologijų išgyvenimo įranga. Lauke naudojami tekstilės gaminiai ir darbo drabužiai reikalauja jungties tarp patvarumą lemiančių technologijų, rafinuotos utilitarinės estetikos ir funkcionalumo. Gamtos inspiruotos spalvos ir raštai išaukština natūralumo netobulumą.

2

KAS KURIA TEKSTILĖS DIZAINO TENDENCIJAS? Šį kartą drauge su „Heimtextil“ vadybos komanda interjero dizaino perspektyvas prognozavo britų tendencijų tyrėjai, vadovaujami Anne Marie Commandeur iš Amsterdamo „Stijlinstituut“ bei Anjos Bisgaard Gaede iš „Spott Trends & Business“.

1

5

3

32

1. „Ecocapsule Holding“. 2. „Familiar Ground“, Visser& Meijwaard, nuotr. aut. Masha Bakker. 3. „Geodome“, The North Face. 4. „Pyro Fade Original Puffy“, Rumpl. 5. „Sienna“ kilimas. Hella Jongerius prekės ženklui Kvadrat.

4


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

LINK UTOPIJOS

1

2

3

5

1. „Machinic Life Exhibition“, Museum of the Future. 2. „Second Nature: Hidden Layer by Field“. 3. „Guise by Odd Matter“, sukurta/eksponuojama Nilufar Gallery. 4. „Another Plaid“, Buro Belén. 5. „Holon“, Martens &Visser.

„Embrace Indulgence“ („Apglėbianti malonė“) Aukštos kokybės medžiagos ir išraiškingos spalvos, art deco stilius ir patikima meistrystė sujungiami, siekiant sukurti ateities liukso (prabangos) utopijos viziją. Šiuolaikiniame amžiuje, kupiname neapibrėžtumo, mes žvelgiame pro rožinius akinius į ankstesnes epochas, prisimindami senų gerų dienų komfortą, ilgimės saugumo ir patys save apsupame ramia ir patrauklia estetika. Išmaniai suderintos kilmingos medžiagos, kūrybiškai įgyvendintos idėjos ir prabangios formos kuria naujos rūšies komfortą, sukeliantį ir intymumo ir tvarumo pojūtį.

4

1

3

„Heimtextil 2019“ tendencijos apibūdina pasaulį, kuriame gyvename, derindamiesi prie naujų standartų. Mes stengiamės išsivaduoti iš vartotojiškos visuomenės spendžiamų pinklių ir trokštame artimesnių santykių, dvasios tvirtumo bei gilesnių prasmių. Gyvename neapibrėžtumo, netikrumo ir nepasitikėjimo laikais, todėl, tam priešindamiesi, bandome gyventi prasmingą sąmoningą gyvenimą, grindžiamą pozityviais santykiais. XXI a. mums kelia įvairių iššūkių, tačiau viena iš pagrindinių užduočių – tvarumas, vis stipriau skverbiasi į mūsų sąmonę ir užvaldo protus. Reaguodami į tai, mes bandome atrasti kelius link naujosios utopijos – visuomenės, kurioje gerbiamas kiekvienas žmogus ir jo aplinka, kur santykiai grindžiami asmenine atsakomybe, pozityviu elgesiu ir optimizmu. Paklauskite savęs: „O kokia galėtų būti mano utopija?“ „Heimttextil 2019“ kviečia patirti penkis interaktyvius ateities gyvenimo koncepcijų (idėjų) scenarijus. Kokia ji, kiekvieno asmeninė utopija? Žaisminga, kupina optimizmo? Nes besąlygiškas hedonistinis noras žaisti greičiausiai paslėptas kiekviename iš mūsų („Pursue Play“). Ieškanti šventumo, saugumo ir asketiškai švari minimalistinė („Seek Sanctuary“)? Bandymas išsilaisvinti iš viską užvaldančio interneto tinklo, grįžti į natūralumą ir gamtą („Go off-grid“) ar atvirkščiai  – pabėgti į virtualiąją realybę („Escape Reality“)? O gal nepastovumo ir netikrumo kupinoje epochoje mus grožiu ir prabanga apsupanti nostalgiška klasikinio komforto oazė („Embrace Indulgence“)?

Visos nuotraukos iš „Heimtextil“ 2019–2020 m. tendencijų knygos (katalogo) Messe Frankfurt GmbH / Name of photographer. 5 1. „Leo’s The Arts Club“, Dimore Studio, nuotr. aut. Paola Pansini. 2. „Omar’s Place by Sella Concept“, nuotr. aut. Nicholas Worley. 3. „Chez Nina by India Mahdavi“, sukurta ir eksponuojama Nilufar Gallery. 4. „Console by Rodolphe Parente“, sukurta ir eksponuojama Pouena, nuotr. aut. Francis Amiand. 5. „Rotazioni“ kilimas, Patricia Urquiola, CC Tapis. 6. „Wellington Tile“, Gilesas Milleris.

2

4

6

33

Patarimai

„Escape Reality“ („Pabėgti, ištrūki iš realybės“) Naujoji utopija gali būti susijusi tiek su skaitmeniniu pasauliu, tiek su realybe. Virtualiosios tikrovės potencialas (galimybės) ištrina ribas tarp fantazijos ir realybės. Mes dirbame su technologijomis, kurios atveria gilesnius ir ilgalaikius patyrimus. Mirguliuojantys, kintančių spalvų paviršiai turi savybę per akimirką transformuotis ir kelti optimizmą, kurti nematerialią būties formą. Perlamutrinis efektas ir ryškus blizgesys sukuria unikalią dinamiką, atrodo, jog pasieki neįmanomus apčiuopti fluidus ir suspensijas, kurios bet kuriuo metu galėtų tiesiog ištirpti, išnykti. Nežemiški švelnių pastelinių atspalvių deriniai kuria siurrealistinę, hiperrealią nuotaiką.


INTERJERAS.LT PATARIA / 2018’5 Nr. 70

Rekomenduojame Apšvietimas 4urbansoul.lt elmo.lt ekoliumenas.lt energygreen.lt e-sviestuvai.lt glab.lt korgas.lt ledinis.lt lempa.lt thinklight.lt Baldai arpolis.lt azuolonamai.lt azuolupyne.lt baldai-interjeras.lt balticfurniture.lt barselonaliving.lt beola.lt boconcept.com coockoo.lt decosense.lt dekoforma.lt dubingiai.lt easebaldai.lt ergolain.lt hastens.com idnhome.lt interio.lt lovaplius.lt lonas.lt magresbaldai.lt naujavirtuve.lt nmsaloni.lt puskupusku.lt riccobaldai.lt scanline.lt sedesregia.lt skandinaviskiinterjerai.lt skano.lt ssistemos.lt siguldosbaldai.lt

subtila.lt tch.lt tgbaldai.lt topsofa.lt vadasiga.lt vesida.lt vilgma.lt vitmedis.lt Baldinės plokštės ir interjero medžiagos alpi.it ie-laminart.lt hpl.lt litacrulam.lt svajoniu-vejos.lt trukme.lt Buitinė technika daneka.lt franke.lt laikasnamams.lt miele.lt smeg.lt Elektros instaliacijos ir išmaniojo namo sistemos jung.lt siedle.com Dekoras apertura.lt ardena.lt art-deco.lt Clay.lt classiclinedecor.com coockoo.lt decoramentum.lt domuslumina.lt loftsystem.lt tapetas.lt Durys dorvila.lt durupasaulis.com e-durys.com medziocentras.lt

unideco.lt vitukodurys.lt Langai gealan.lt rehau.lt Namų tekstilė arbdecor.lt celestinatekstil.lt bntekstile.lt uzuolaidos-dizainas.lt Grindų danga akmensklasika.lt aparici.lt atriadecor.lt bonumwood.lt brolistimber.eu doremus.lt egger.com europarketas.lt gerosgrindys.lt interjerolinija.lt ispaniskosplyteles.lt kapri.lt nagoja.lt quick-step.lt ogrinda.lt staki.lt parquet.lt parketas.lt vaineta.lt Interjero centrai domusgalerija.lt unideco.lt nicentras.lt Parodos archzona.lt bau-muenchen.com cosmit.it expo.lt exop-vakarai.lt imm-cologne.com litexpo.lt

maison-objet.com messefrankfurt.com Programinė įranga infoera.lt Santechnika aco.lt arsan. lt baltijosbrasta.lt dhome.lt duravit.lt eldoris.lt geberit.com grohe.lt gustavsberg.lt hansgrohe.lt jika.lt kwc.lt laufen.lt muresta.lt oras.com roca.lt tece.lt skuvita.lt voniosnamai.lt voniosstudija.lt Apdailos medžiagos akmenstata.lt clay.lt knauf.lt loftsystem.lt mosas.lt oracdecor.lt retroforma.lt varduva.lt tapetas.lt Židiniai antakmene.lt degis.lt ekozidinys.lt liepsnele.lt smige.lt stiksas.lt

Ieškai naujų namų? Rekomenduojame: livesquare.lt

piliamiestis.lt

antakalniopanorama.lt

yit.lt/bustas/nauji-butai-kaune/silo-namai

baltas-lapas.lt

yit.lt/en/housing/klaipeda/9-bijunai

giluzioslenis.lt

yit.lt/bustas/nauji-butai-vilniuje/matau-vilniu

grigalaukiodominija.lt

yit.lt/bustas/nauji-butai-vilniuje/raitininku-sodas

fluxrecords.lt

eikanamaipilaiteje.lt

24istorijos.lt

miestoritmu.lt

butai.parkoapartamentai.lt

laisves78b.lt

namupynes.lt

juozapaviciaus13.lt

vytauto35.lt

Žurnalo „Interjeras.lt pataria“ prenumerata visiems, čia perkantiems butus*

*klausti pardavėjo


2018’5 Nr. 70 / INTERJERAS.LT PATARIA

35


Profile for Interjeras.lt Pataria

"Interjeras.lt pataria" Nr. 5, 2018  

Du išskirtiniai interviu - Trys nauji interjerai - Penki madingi 2019 metų spalvų deriniai - Septyni tapetų variantai

"Interjeras.lt pataria" Nr. 5, 2018  

Du išskirtiniai interviu - Trys nauji interjerai - Penki madingi 2019 metų spalvų deriniai - Septyni tapetų variantai

Advertisement