Page 1

ELAN LYŽE 2014/2015


INOVACE JE KLÍČOVÝM POJMEM K POCHOPENÍ STRATEGIE FIRMY ELAN. JE TO SLOVO, KTERÉ U NÁS VŽDY PLATÍ. „Pracuji tady už přes třicet let. Nadšení pro nové technologie a vůle stále věci zlepšovat je v Elanu pořád stejná jako v době, kdy jsem zde začínal. Díky této energii jsme vstoupili do dějin lyžování.“

Slavo Mulej, profesionální servisman lyží

136

www.elan-katalog.cz


www.elan-katalog.cz

Už několik desetiletí je značka Elan synonymem pro sportovní vybavení, které bylo navrženo a vyrobeno s jasným cílem: umožnit všem sportovcům – od rekreačních až po profesionály – prožívat absolutně nejlepší sportovní zážitky. To, že jsme v letech 2012 a 2013 získali od německé organizace Plus X Award prestižní ocenění „Nejinovativnější značka” v kategorii sportovního vybavení opět potvrzuje, že inovace ve spojení s technickou a designovou dokonalostí jsou faktory, které z nás dělají prvotřídní značku jak pro profesionáy ve sportovním odvětví, tak i pro naše zákazníky.

V oblasti designu spolupracujeme se špičkovými odborníky, protože víme, že dosažení nejlepší kvality je možné jen díky velkému množství zkušeností a poznatků z různých oborů. Naše zodpovědnost při vývoji produktů a inovací a naše odhodlání vždy dosáhnout stanovených cílů vedly k tomu, že se značka Elan zařadila mezi přední světové výrobce lyží a dalšího sportovního vybavení; závod firmy Elan se stal největší továrnou na výrobu lyží na světě.

Naše produkty s novými parametry a vylepšeními udávají každou sezónu trendy na svazích po celém světě, a to už od roku 1945, kdy byly vyrobeny první dřevěné lyže Elan. Mezi největší úspěchy značky Elan na globální úrovni patří carvingové lyže (1990), které naprosto změnily lyžování; technologie WaveFlex™ (2006), která zaručuje vysokou torzní tuhost lyží a zároveň zlepšuje ohebnost lyží; revoluční technologie Amphibio (2011), která unikátním způsobem kombinuje vynikající přilnavost hran a snadné zatáčení – pro bezpečné a plynulé lyžování. Inovace jsou klíčovým prvkem firemní kultury Elanu a jsou nedílnou součástí každého vývojového stádia našich výrobků a všech oblastí naší činnosti.

Z přibližně tří milionů párů lyží, které se každoročně prodají na celém světě, je zhruba jedna šestina – 550 000 párů – vyrobena v naší továrně, která se nachází v malém horském městečku Begunje ve Slovinsku.

137


NEJINOVATIVNĚJŠÍ zNAČKA SPORTOVNÍHO VYBAVENÍ

Něco asi děláme správně. V posledních pěti letech naše lyže stále získávají různá ocenění. A ačkoliv nás ceny získané od odborných porot velmi těší, za skutečné hodnotitele našich úspěchů považujeme lyžaře na svazích. Proto je naším cílem neustále vyvíjet inovativní a funkční produkty se skvělým designem. Titul „Nejinovativnější značka“ je v současné době nejvyšším oceněním, které každoročně uděluje německá organizace Plus X Award.

Značky, které toto ocenění získají, jsou vybírány na základě vynikajících výsledků v oblasti kvality, designu, zkušeností zákazníků, funkčnosti, ergonomie a ekologického přístupu. Toto ocenění potvrzuje naplnění naší vize stát se světovou jedničkou v oblasti inovací sportovního vybavení. Jsme skutečně nadšení, že značka Elan obdržela tak prestižní ocenění. Ale úplně největší satisfakcí je pro nás to, když vidíme úsměvy na tvářích lidí, kteří jezdí na našich lyžích.

PŘEHLED OCENĚNÍ: 32 & JDEME DÁL

Nejinovativnější značka roku 2012 a 2013

KOLEKCE 1314 Amphibio 14 Fusion SLX Fusion Delight QT (Čestné uznání) KOLEKCE 1213 Amphibio WaveFlex™ 14

Značka s nejlepším designem 2013/14

KOLEKCE 1112 Amphibio WaveFlex™ 14 Amphibio WaveFlex™ 82 XTi

KOLEKCE 1314 Amphibio 14 Fusion

KOLEKCE 0708 Řada Speedwave

KOLEKCE 1314 Amphibio 14 Fusion Delight QT SLX Fusion Spectrum 115 ALU

KOLEKCE 0607 Řada Speedwave

KOLEKCE 1213 Amphibio WaveFlex™ 14 llumina

KOLEKCE 1011 WaveFlex™ 14

KOLEKCE 1112 Amphibio WaveFlex™ 14 Amphibio WaveFlex™ 82 XTi

KOLEKCE 1011 Řada WaveFlex™

KOLEKCE 1213 Amphibio WaveFlex™ 14

KOLEKCE 1011 Race SLX KOLEKCE 0708 Řada Speedwave

OCENĚNÍ 2006-2013

KOLEKCE 1314 Delight QT KOLEKCE 1213 Ilumina

138

KOLEKCE 1112 Amphibio WaveFlex™ 14

Sedmkrát cena Red Dot Design Award (jedna 2012/13, dvě 2011/12, 2010/11, 2007/08); jedenáctkrát Plus X Award – za vynikající kvalitu (2011/12 a 2010/11) a inovace (2008/09) a čtyři za vynikající kvalitu a design (dvě 2012/13, dvě 2011/12); ocenění European Ski Award (2006/07); stříbrná medaile Designpreis Award (2007/08); cena Good Design Award (2010/11) a dvakrát Universal Design Award (2012/13 a 2011/12); cena ISPO Award (2013/14); IF Award (2012/13); Innovations Preis (2011/12, 2012/13 a 2013/14)

www.elan-katalog.cz


KOLEKCE 0809 Řada Speedwave

KOLEKCE 1314 Delight QT

KOLEKCE 1213 Amphibio WaveFlex™ 14 KOLEKCE 1112 Amphibio WaveFlex™ 14

139


1

2

3

7

8

9

10

11

12

13

14

TÝM ELAN ELAN TEAM

140


4

5

Do naší DNA je zakódována touha stát se světovou jedničkou v oblasti inovací a designu technického sportovního vybavení. To je naším cílem již od prvního dne existence firmy. Značka Elan pro nás znamená zapálení pro věc, nadšení, kreativitu a odhodlání dosáhnout tohoto cíle. Abychom byli schopni dostát svým závazkům, museli jsme vynaložit ohromné úsilí a spojit ho s vytrvalým výzkumem a vývojem technických řešení podle požadavků našeho sportovního odvětví.

www.elan-katalog.cz

6

Dosažené úspěchy však naznamenají, že v našem úsilí polevíme. Naopak na našich úspěších stavíme, dále je rozvíjíme a používáme k dalšímu posouvání hranic. Tvrdě pracujeme na tom, abychom mohli lidem poskytnout kvalitní vybavení a  vzbuzovat v nich další očekávání. Poté se snažíme produkty dále upravovat, rozvíjet a dolaďovat detaily tak, abychom opět vzbudili očekávání našich zákazníků a naplnili je. Motivuje nás, když nová technická řešení přinášejí lyžařům radost.

Radost našich zákazníků z toho, že přinášíme nová technická řešení, se stala naší strategií a předurčila náš osud. Ve slovinštině slovo „elan“ znamená kreativní sílu, nadšení a energii vynakládanou směrem k vyšším cílům.

1 Ingemar Stenmark

5 Mitja Valenčič

9 Mirjam Jaeger

13 Bojan Križaj

2 Filip Flisar

6 Andrej Šporn

10 Matic Skube

14 Peter Prevc

3 Christian Mayer

7 Urška Hrovat

11 Mathieu Imbert

4 Matthias Mayr

8 Glen Plake

12 Davo Karničar

141


PROFIL AMPHIBIO® – PŘIDANÁ HODNOTA PRO VŠECHNY KATEGORIE LYŽÍ

NAVIGÁTOR VÝBĚRU LYŽÍ Při výběru lyží je třeba brát v úvahu dva faktory: POKROČILOST LYŽAŘE

Profil Amphibio® je převratná inovace, která využívá předností jak profilu rocker, tak i profilu camber. Stal se přidanou hodnotou hlavních kategorií lyží značky Elan. Ve spojení s nejlepšími konstrukčními technologiemi a inovacemi zaručuje profil Amphibio® vynikající vlastnosti lyží a splňuje očekávání všech lyžařů, ať už dávají přednost jakémukoliv terénu.

POKROČILOST LYŽAŘE

STŘEDNĚ POKROČILÝ

POKROČILÝ

EXPERT

TERÉN

UPRAVENÝ

PROMĚNLIVÝ

PRAŠAN

A TERÉN

STŘEDNĚ POKROČILÍ LYŽAŘI

POKROČILÍ LYŽAŘI

EXPERTI

Do této skupiny patří lyžaři, kteří se pokouší o základní paralelní oblouky, ale před každým obloukem mírně zapluží. Obecně se dá říci, že sjedou modré sjezdovky, ale na červených už mohou mít potíže. Tito lyžaři většinou nikdy nelyžují na muldách, na prudkých svazích nebo mimo sjezdovky.

Do této skupiny patří lyžaři, kteří sebevědomě zvládnou jak modré, tak i červené a černé sjezdovky. Jsou schopni efektivně carvovat na dobře upraveném sněhu, ale jejich výkon již není úplně jistý v případě, že je sníh zledovatělý nebo pokud svah není upravený. Lyžaři z této skupiny bez problémů sjedou prudké svahy, muldy a freeridový terén technikou, která není po celou dobu dokonalá.

Do této skupiny patří lyžaři, kteří bez problémů lyžují na jakémkoli druhu terénu. Díky dynamičtějším pohybům lyžují rychleji, na neupraveném svahu volí přímější stopu a lépe tlumí nárazy, jsou schopni v proměnlivých sněhových podmínkách a v prašanu vyvinout vyšší rychlost a provádět freeridové oblouky. Obecně mají skvělou techniku lyžování.

142

www.elan-katalog.cz


RACE

ALL MOUNTAIN

ROCKER

RYCHLOST STABILITA PŘILNAVOST HRAN

www.elan-katalog.cz

CAMBER

PŘILNAVOST HRAN SNADNÉ ZATÁČENÍ

BIG MOUNTAIN

ROCKER

NADNÁŠENÍ SNADNÉ OVLÁDÁNÍ

143


REAL TECH

Vinko Avguštin, manažer pro výzkum a vývoj

144

„Real tech“ je naší filozofií, jak vyrábět produkty a vyvíjet technologie. Každá nově vyvinutá technologie musí splňovat tři jednoduchá pravidla:

1. Viditelnost 2. Snadné pochopení 3. Jasný přínos pro zákazníka Naše produkty musí splňovat i ty nejnáročnější požadavky našich zákazníků.

www.elan-katalog.cz


LYŽOVÁNÍ ELAN TEAM

YACHTING

Elan je předním světovým výrobcem vybavení pro sporty a volný čas. Je důležitým hráčem v tomto oboru na celosvětové úrovni již 70 let. S nasazením se věnujeme technickému a designovému vývoji produktů prostřednictvím inovativních postupů a nejnovějších technologií; díky této strategii a využívání znalostí a zkušeností z různých oborů mohou mít naši zákazníci ty nejpřísnější požadavky na naše produkty.

www.elan-katalog.cz

VĚTRNÉ TURBÍNY

Divize zimních sportů společnosti Elan je zastoupena výrobou lyží a snowboardů, divizi vodních sportů reprezentují čluny a jachty a divize větrné energie produkuje velmi kvalitní kompozitní součástky pro větrné turbíny. Značka Elan Inventa dodává vybavení pro různá sportovní zařízení. Revoluční změny se nikdy nedějí náhodně a samy od sebe. V Elanu se vždy soustředíme na to, aby naše změny k lepšímu přinesly opravdový užitek našim zákazníkům tam, kde je to nejvíce potřeba. Naším závazkem je vzbuzovat a naplňovat očekávání u našich zákazníků.

A očekávání našich zákazníků jsou vždy vysoká, zejména od doby, kdy Elan navždy změnil lyžování tím, že vynalezl carving. Seznam inovací pokračuje: integrovaný systém vázání Fusion, který kombinuje lepší flexi a rozložení sil; technologie WaveFlexTM, která vede k většímu průhybu lyží a vysoké torzní tuhosti; profil Amphibio® – převratná inovace kombinující výhody camberového a rockerového profilu. Nejnovější (avšak nikoli poslední) inovací je technologie U-Flex u juniorských lyží, díky níž jsou dětské lyže o 25% pružnější, a tak dětem výrazně usnadňují první pokusy o lyžování. 145


AMPHIBIO – ŽÁDNÉ KOMPROMISY, KAŽDÝ OBLOUK JE SPRÁVNÝ

S kompromisem nikdy nedojdete až na konec – zastavíte se uprostřed. Podívejte se na trend profilů rocker a camber. Profily jsou velkým hitem lyžařského průmyslu, ale většina konkurenčních firem volí bezpečnou cestu, tedy kompromis v podobě horší přilnavosti hran nebo vyšší pružnosti lyží. Značka Elan však jde jinou cestou bez kompromisů: nabízí lyžařům skutečné výhody obou profilů, aniž by přitom musela obětovat přilnavost hran nebo snadné zatáčení.

ROCKER

CAMBER

Profil rocker usnadňuje zatáčení, ale snižuje přilnavost hran.

Profil camber zaručuje dobrou přilnavost hran, ale zatáčení je obtížnější.

SNADNÉ ZATÁČENÍ

SNADNÉ ZATÁČENÍ

PŘILNAVOST HRAN

PŘILNAVOST HRAN

ROCKER SNADNÉ zATÁČENÍ

146

CAMBER

PŘILNAVOST HRAN

www.elan-katalog.cz


AMPHIBIO Amphibio® kombinuje výhody obou profilů – jak snadné zatáčení, tak dobrou přilnavost hran.

SNADNÉ ZATÁČENÍ PŘILNAVOST HRAN

CAMBER

PŘILNAVOST HRAN

www.elan-katalog.cz

ROCKER SNADNÉ zATÁČENÍ

147


ODLIŠNÁ KONSTRUKCE LEVÉ & PRAVÉ LYŽE

Morfologie, velikost a tvar párových částí lidského těla se na pravé a levé straně liší. Levá a pravá noha každého člověka je jiná, jsou asymetrické. Abychom dosáhli lepšího lyžařského postoje, nohy také nerovnoměrně zatěžujeme. Začali jsme tedy od rovnice VNITŘNÍ ≠ VNĚJŠÍ. Analýza rozložení sil při lyžování odhalila, že na vnitřní a vnější části lyže jsou síly rozloženy nerovnoměrně. Síly rozložené v podélné ose lyže sledují určité specifické přímky v podélném směru a ve směru zevnitř ven, což vyžaduje různé konstrukční provedení vnitřní a vnější části lyže. To je řešení značky Elan, které přináší skutečné vylepšení konstrukce lyží!

Asymetrická špička

Profil Amphibio

®

ODLIŠNÁ KONSTRUKCE LEVÉ A PRAVÉ LYŽE

Power Spine

RACE

AMPHIBIO

Řada lyží Elan Race představuje první závodní lyže se skutečně odlišnou konstrukcí pravé a levé lyže. Na počátku byla analýza rozložení sil, jejímž výsledkem je kombinace technologie Power Spine s profilem Amphibio® a asymetrické špičky a patky. Tyto technologie zaručují nejlepší možný přenos sil od nohou lyžaře směrem na sníh a poskytují nesrovnatelně lepší výkon lyží na nejnáročnějších závodních tratích a na upravených sjezdovkách.

Profil Amphibio® spočívá v odlišné konstrukci pravé a levé lyže. Na počátku byla analýza výhod profilů rocker a camber, jejichž výsledkem bylo spojení technologie WaveFlex™, která je založena na různém rozložení sil, s profilem Amphibio®, který kombinuje vnitřní hranu s profilem camber (zaručuje skvělou přilnavost hran a stabilitu) s vnější hranou s profilem rocker (usnadňuje zatáčení). Odlišná konstrukce levé a pravé lyže umožňuje univerzální výkon nejen na sjezdovce, ale i na různých jiných terénech, a přispívá ke skvělému pocitu z jízdy.

Profil Amphibio

®

Asymetrická patka

148

www.elan-katalog.cz


Špička pička Diamond Profil Amphibio

Profil Amphibio

®

®

ALUblade

WaveFlex™

SPECTRUM Profil Amphibio®, technologie ALUblade a špička a patka Diamond ve tvaru kosočtverce jsou klíčové parametry konstrukce levé a pravé lyže u řady SPECTRUM. Technologie ALUblade s asymetrickým hliníkovým tvarem zaručuje lepší držení hran tam, kde je to třeba. Spojení s profilem Amphibio®, vyladěným pro lyže typu big mountain, znamená využití předností jak profilu camber, tak i profilu rocker. Zatímco vnitřní hrana s profilem camber znamená lepší přilnavost hran a stabilitu na sjezdovce, vnější hrana s profilem rocker usnadňuje oblouky na upraveném svahu a přispívá k lepšímu nadnášení lyží při jízdě v prašanu. Špička a patka Diamond rovněž zlepšují nadnášení lyží.

Profil Amphibio

®

Profil Amphibio

®

Patka Diamond

www.elan-katalog.cz

149


POWER SPINE – ABSOLUTNÍ SÍLA

Lyže SLX Amphibio mění pravidla závodního lyžování. Technologie Power Spine, nový stupeň genetického vývoje konstrukce závodních lyží využívající prvky „páteře“ a „kostí“, poskytuje lepší držení hran a torzní stabilitu; profil Amphibio® umožňuje rychlejší a přímější nasazení oblouku. Tato nová technologie byla použita u všech lyží závodní řady Elan, která zahrnuje lyže pro závody FIS, model GSX, skikrosový model Ripstick, a také u všech juniorských závodních lyží a u nového modelu GSX Master.

CÍL

ŘEŠENÍ

VYROBIT NEJRYCHLEJŠÍ LYŽE

PEVNOST CENTRÁLNÍHO PÁTEŘNÍHO OBLOUKU A PŘILNAVOST HRAN Vnitřní konstrukce lyží je pevnější a po celé délce je zpevněná vrstvou karbonu. Díky tomu mají tyto lyže vynikající přilnavost hran, která je podpořena také camberovou částí profilu Amphibio®.

PROBLÉM VNITŘNÍ ≠ VNĚJŠÍ Analýza rozložení sil při lyžování ukázala, že síly na vnitřní a vnější části lyže jsou rozloženy nerovnoměrně.

ROZLOŽENÍ SIL Síly rozložené v podélné ose lyže sledují určité specifické přímky v podélném směru a ve směru zevnitř ven. To vyžaduje různá konstrukční řešení vnitřní a vnější části lyže.

150

BOČNÍ PRVKY/KOSTI TORZNÍ STABILITA „Kosti” jsou zpevněné prvky, které vycházejí z obloukové páteřní konstrukce a kopírují vykrojení lyží. Zaručují torzní stabilitu rovněž na vnější části lyže. Spolu s rockerovou částí profilu Amphibio® umožňují lyžaři dělat energické a přesné oblouky.

www.elan-katalog.cz


U-FLEX – LYŽOVÁNÍ STEJNĚ SNADNÉ JAKO CHŮzE

Řada lyží Elan Junior přivede děti zpět k lyžování. S unikátní technologií U-Flex jsou tyto lyže o 25% pružnější než je průměr, takže dětem výrazně usnadní a zpříjemní první lyžařské pokusy. Lehké jádro Synflex a konstrukce Full Power Cap s profilem Early Rise Rocker umožňuje dětem dělat oblouky bez námahy a užít si zábavu na sněhu. Díky těmto lyžím je lyžování pro naše nejmenší stejně snadné jako chůze.

„Děti jsou naše budoucnost. Chceme, aby byly zdravé a aktivně sportovaly, což v současné době bohužel není běžným trendem. Chceme děti přivést k lyžování, a proto jsme přišli s novou převratnou inovací – technologií U-Flex – která dětem lyžování usnadní a zpříjemní.“ Luka Grilc, produktový a marketingový ředitel

PROBLÉM

ŘEŠENÍ

TVRDÁ LYŽE

TECHNOLOGIE U-FLEX

Pomalé učení

Snadné učení

ZÁKLADNÍ MYŠLENKA

Jednoduché zatáčení = Snadné učení

LYŽE JSOU O 25 % MĚKČÍ

EXTRÉMNÍ PRUŽNOST NA KRÁTKÉ DÉLCE

www.elan-katalog.cz

151


WAVEFLEXTM A ALUBLADE – EXKLUzIVNÍ TECHNOLOGIE

Větší pružnost

Torzní stabilita

Konstrukce WaveFlex™ s unikátním zvlněným tvarem kombinuje větší pružnost lyží, která usnadňuje zatáčení, s torzní stabilitou, díky níž HRANY LYŽÍ LÉPE DRŽÍ.

1

ALUblade

2

Dřevěné jádro

3

Boční hrany SST

2 1

3

Technologie ALUblade poskytuje lyžím ty nejlepší vlastnosti pro jízdu na všech typech terénu. Aluminiová konstrukce zlepšuje reakce lyží a zvyšuje jejich stabilitu. Její umístění na vnitřní straně lyže zvyšuje přilnavost hran tam, kde je to nejvíce třeba a poskytuje tak výbornou možnost ovládat lyže na tvrdém sněhu. Menší množství hliníku na vnější hraně zlepšuje nadnášení lyže v prašanu. Tato technologie výborně doplňuje profil Amphibio®.

152

www.elan-katalog.cz


INDEX

RACE

ALL MOUNTAIN AMPHIBIO

ALL MOUNTAIN MORPHEO

BIG MOUNTAIN

FREESKI

TOURING

W STUDIO

JUNIOR 153


zÁVODY SVĚTOVÉHO POHÁRU

154

www.elan-katalog.cz


RYCHLOST STABILITA DRŽENÍ HRAN

www.elan-katalog.cz

155


POWER SPINE – GENETICKÁ EVOLUCE Asymetrická špička

Profil Amphibio®

Power Spine

Technologii Power Spine charakterizuje speciální konstrukce, která je založena na rozložení sil od nohou lyžaře směrem k lyžím. Vnitřní konstrukce lyží – páteřní oblouk – je pevnější a po celé délce je zpevněna vrstvou karbonu. Boční prvky/ kosti zaručují torzní stabilitu také na vnější části lyže. Tato nová technologie je použita u všech modelů závodních lyží, včetně lyží FIS, GSX a modelu Ripstick, který používá Filip Flisar při závodech Světového poháru ve skikrosu.

ODLIŠNÁ KONSTRUKCE LEVÉ A PRAVÉ LYŽE Lyže Elan Race jsou první závodní lyže na světě, které skutečně využívají odlišné konstrukce pravé a levé lyže. Díky výsledkům analýz rozložení sil byla při konstrukci lyží použita kombinace technologie Power Spine, profilu Amphibio® a asymetrické špičky a patky. Tyto parametry umožňují nejefektivnější přenos sil od nohou směrem na sníh a zaručují bezkonkurenční výkon i na nejnáročnějších svazích.

Profil Amphibio®

Asymetrická patka

156

www.elan-katalog.cz


Revoluční inovace, která využívá jak předností profilu camber, tak i rocker. Vnitřní hrana s profilem camber podporuje technologii Power Spine a zaručuje dobrou přilnavost hran a stabilitu lyží, zatímco vnější hrana s profilem rocker umožňuje rychlejší a přímější oblouky.

ROCKER

CAMBER

1

Power Spine

2

Boční hrana RST

3

Dual Ti

4

Závodní skluznice

5

Dřevěné jádro Response Frame

6

Zpevněná vnitřní hrana

7

Karbon

ROCKER

1

7

2 5 6 2

3

4

ZÁVODNÍ SKLUZNICE Závodní skluznice má výjimečné předpoklady pro voskování a velmi dlouhou životnost.

ZPEVNĚNÍ VNITŘNÍCH HRAN Vnitřní hrany byly zpevněny, aby lépe podporovaly technologii Power Spine a aby bylo možné během životnosti lyží několikrát provést úpravu hran.

www.elan-katalog.cz

Systém Fusion je prvním skutečně integrovaným systémem vázání na světě, který usnadňuje nasazení oblouku a zatáčení, a také zlepšuje pružnost a reakci lyží při přechodu z hrany na hranu.

157


NOVINKA ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert Středně pokročilý

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan Upravený

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

GSX FIS PLATE

GSX MASTER PLATE

GSX TEAM PLATE

RCG PLATE

OBJEDNACÍ KÓDY: AA1Z5614,

OBJEDNACÍ KÓDY: AA1Z2514,

OBJEDNACÍ KÓDY: AA1Z6814,

OBJEDNACÍ KÓDY: AA1Z8014,

AA1Z5914 (PLATE) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti GEOMETRIE: schválena FIS DÉLKA/RÁDIUS: 183(R≥30), 188(R≥30), 190(R≥35), 195(R≥35) SYSTÉM/DESKA: EP 14 WC VÁZÁNÍ: ER 17.0 FreeFlex Pro

158

Středně pokročilý

NOVINKA

NOVINKA

AA1Z2814 (PLATE), AA1A8X (Master 25.0), AA1A9A (Master 25.0 PLATE) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti GEOMETRIE: 104/65/85*; 114/70/99 DÉLKA/RÁDIUS: 182(19.8), 182(25.0)*, 186(21) SYSTÉM/DESKA: EP 14 WC VÁZÁNÍ: ER 17.0 FreeFlex Pro

AA1Z7114 (PLATE) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti GEOMETRIE: 104/65/85 DÉLKA/RÁDIUS: 166(19.8), 174(21.9), 182(25.0)* SYSTÉM/DESKA: EP 11,5 DUO EP 14 WC* VÁZÁNÍ: ER 11.0 FreeFlex Pro

AA1Z8114 (PLATE)

PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: boční hrany RST,

dřevěné jádro Response Frame, laminát, Dual Ti* GEOMETRIE: 103/65/88 DÉLKA/RÁDIUS: 134(13.5), 142(15), 150(15.8), 158(18)* SYSTÉM/DESKA: EP 11,5 DUO VÁZÁNÍ: ER 11.0 FreeFlex Pro

www.elan-katalog.cz


NOVINKA ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

SLX FIS PLATE

SLX TEAM PLATE

RCS PLATE

RCX PLATE

OBJEDNACÍ KÓDY: AA2Z6214,

OBJEDNACÍ KÓDY: AA2Z8614,

OBJEDNACÍ KÓDY: AA2Z8214,

OBJEDNACÍ KÓDY: AA2Z8414,

AA2Z6514 (PLATE) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti GEOMETRIE: schválena FIS DÉLKA/RÁDIUS: 157(R≥11.5), 165(R≥12.5) SYSTÉM/DESKA: EP 14 WC VÁZÁNÍ: ER 17.0 FreeFlex Pro

www.elan-katalog.cz

Středně pokročilý

NOVINKA

NOVINKA

AA2Z8914 (PLATE) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti GEOMETRIE: 115/65/96 DÉLKA/RÁDIUS: 145(10.9), 151(11.8) SYSTÉM/DESKA: EP 11,5 DUO VÁZÁNÍ: ER 11.0 FreeFlex Pro

AA2Z8314 (PLATE) PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, laminát GEOMETRIE: 109/65/91; 112/65/94 DÉLKA/RÁDIUS: 133(10.5), 139(10.5.) SYSTÉM/DESKA: EP 11,5 DUO VÁZÁNÍ: ER 11.0 FreeFlex Pro

AA2Z8514 (PLATE)

PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: boční hrany RST,

dřevěné jádro Response Frame, laminát GEOMETRIE: 107/65/90 DÉLKA/RÁDIUS: 122(8.5), 128(9,8) SYSTÉM/DESKA: EP 11 X VÁZÁNÍ: ER 11.0 FreeFlex Pro

159


RACE – zÁVODNÍ ŘADA

160

www.elan-katalog.cz


ÚROVEŇ LYŽAŘE

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

GSX FUSION

RIPSTICK FUSION

SLX FUSION

SL FUSION

OBJEDNACÍ KÓDY:

OBJEDNACÍ KÓDY:

OBJEDNACÍ KÓDY:

OBJEDNACÍ KÓDY:

AA4U8014 (ELX12.0), AA4U80A4 (ELX14.0) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine, boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Dual Ti GEOMETRIE: 114/70/99 DÉLKA/RÁDIUS: 170(16.8), 176(17.8), 182(19.8), 186(21) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 14.0 Fusion WHT/GRN,

www.elan-katalog.cz

Středně pokročilý

AA4U8314 (ELX12.0), AA4U83A4 (ELX14.0)

PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine,

boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Dual Ti

GEOMETRIE: 114/70/99 DÉLKA/RÁDIUS: 170(16.8), 176(17.8), 182(19.8), 186(21) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 14.0 Fusion WHT/GRN

AA5U0114 (ELX12.0), AA5U01A4 (ELX14.0), AA5Z5414 (QT EL10.0), AA5Z5514 (PLATE), AA5Z5314 PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine,

boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Dual Ti GEOMETRIE: 120/69/103; 122/69/104; 123/69/107; 124/69/107 DÉLKA/RÁDIUS: 155(11.7), 160(12), 165(12.4), 170(13) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 14.0 Fusion WHT/GRN

AA7U0414 (ELX11.0), AA7U04A4 (ELX12.0) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine, boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Mono Ti GEOMETRIE: 120/69/103; 122/69/104; 123/69/107; 124/69/107 DÉLKA/RÁDIUS: 155(11.7), 160(12), 165(12.4), 170(13) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 12.0 Fusion WHT/GRN/BLK

161


ALL MOUNTAIN AMPHIBIO

162

www.elan-katalog.cz


PŘILNAVOST HRAN SNADNÉ ZATÁČENÍ

www.elan-katalog.cz

163


AMPHIBIO – ŽÁDNÉ KOMPROMISY, KAŽDÝ OBLOUK JE SPRÁVNÝ Profil Amphibio®

Nejoceňovanější řada lyží na trhu je vždy v centru pozornosti naší kolekce. Je propracovaná do všech detailů, má vysokou úroveň grafického provedení a poskytuje lyžařům jedinečné vybavení pro všechny sněhové podmínky. Pevná struktura WaveFlex™ s unikátním profilem Amphibio® kombinuje vnitřní hranu s profilem camber, který je zárukou vynikající přilnavosti hran a stability, s vnější hranou s profilem rocker, který usnadňuje zatáčení. Rozdílná konstrukce levé a pravé lyže. Naprosto vás nadchnou.

ODLIŠNÁ KONSTRUKCE LEVÉ A PRAVÉ LYŽE WaveFlex™

Profil Amphibio®

Konstrukce WaveFlex™ s unikátním zvlněným tvarem kombinuje vyšší pružnost lyží, která usnadňuje zatáčení, s torzní stabilitou, která zlepšuje PŘILNAVOST HRAN.

164

Amphibio® je stěžejní technologií firmy Elan využívající rozdílnou konstrukci levé a pravé lyže. Vychází z analýzy rozložení sil při lyžování. Reakcí na její výsledky bylo spojení technologie WaveFlex™, která respektuje rozdílné rozložení sil, s profilem Amphibio®, který kombinuje vnitřní hranu s profilem camber zaručujícím skvělou přilnavost hran a stabilitu, s vnější hranou s profilem rocker usnadňujícím zatáčení. Odlišná levá a pravá lyže umožňují univerzální výkon na sjezdovce i na různých jiných terénech a přinášejí lyžařům dokonalý požitek z jízdy.

DŘEVĚNÉ JÁDRO FORCE Nová konstrukce dřevěného jádra Force se vyznačuje přímým přenosem sil a vynikající torzní stabilitou.

www.elan-katalog.cz


Revoluční inovace, která spojuje výhody profilů rocker i camber. Tajemství spočívá v odlišné konstrukci levé a pravé lyže: vnitřní hrana má profil camber, který zaručuje dobrou přilnavost hran a stabilitu, a vnější hrana má profil rocker, který usnadňuje oblouky.

ROCKER

CAMBER

1

WaveFlex™

2

Boční hrany RST

3

Dřevěné jádro Force

4

Dual Ti

ROCKER

1

4 2 3

4

2

Systém Fusion je prvním skutečně integrovaným systémem vázání na světě, který usnadňuje rychlejší nasazení oblouku, podporuje větší pružnost lyží, usnadňuje zatáčení a zlepšuje reakce lyží při přechodu z hrany na hranu.

www.elan-katalog.cz

165


ALL MOUNTAIN AMPHIBIO

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

AMPHIBIO 82 XTI FUSION

AMPHIBIO 14 FUSION

OBJEDNACÍ KÓD: AB1U1314

OBJEDNACÍ KÓD: AB1U1614

PROFIL: Amphibio

PROFIL: Amphibio

TECHNOLOGIE: WaveFlex™,

TECHNOLOGIE: WaveFlex™,

boční hrany SST, dřevěné jádro Force, XTi GEOMETRIE: 128/82/109 DÉLKA/RÁDIUS: 160(14.0), 168(15.7), 176(17.4), 182(18.4) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 12.0 Fusion WB 88 BLK

166

Středně pokročilý

boční hrany RST, dřevěné jádro Force, Dual Ti GEOMETRIE: 125/74/104 DÉLKA/RÁDIUS: 152 (11.3), 160 (12.7), 168 (14.1), 176 (15.7) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 12.0 Fusion BLK

www.elan-katalog.cz


ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

AMPHIBIO 88 XTI FUSION

AMPHIBIO 12 FUSION

AMPHIBIO 78TI FUSION

AMPHIBIO 78 FUSION

OBJEDNACÍ KÓDY: AB0U1014,

OBJEDNACÍ KÓD: AB3U1914

OBJEDNACÍ KÓD: AB1U2214

OBJEDNACÍ KÓDY:

PROFIL: Amphibio

PROFIL: Amphibio

TECHNOLOGIE: WaveFlex™,

TECHNOLOGIE: WaveFlex™,

AB0U0714 (ELX12.0) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: WaveFlex™, boční hrany SST, dřevěné jádro Force, XTi GEOMETRIE: 136/88/116 DÉLKA/RÁDIUS: 170 (15.5), 178 (17.2), 186 (19.0) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 12.0 Fusion WB 88 BLK

www.elan-katalog.cz

Středně pokročilý

boční hrany RST, dřevěné jádro Force, Mono Ti GEOMETRIE: 125/74/104 DÉLKA/RÁDIUS: 152 (11.3), 160 (12.7), 168 (14.1), 176 (15.7) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 11.0 Fusion BLK/GRN

boční hrany RST, dřevěné jádro Power, Mono Ti GEOMETRIE: 127/78/107 DÉLKA/RÁDIUS: 160 (13.3), 168 (14.9), 176 (16.5), 182 (17.7) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELX 11.0 Fusion BLK/GRN

AB3U2514 (EL11.0) AB4Z1614 (CARBON EL11.0) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: WaveFlex™, boční hrany RST, dřevěné jádro Power, Lithium GEOMETRIE: 127/78/107 DÉLKA/RÁDIUS: 152(11.9), 160(13.3), 168(14.9), 176(16.5) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: EL 11.0 Fusion BLK/GRN

167


BIG MOUNTAIN

168

www.elan-katalog.cz


SKVĚLÉ NADNÁŠENÍ A SNADNÉ OVLÁDÁNÍ

www.elan-katalog.cz

169


SPECTRUM – SKVĚLÉ NADNÁŠENÍ, DOKONALÉ OVLÁDÁNÍ Špička Diamond

Profil Amphibio®

Lyže, která proplouvá sněhem a vede jako žádná jiná. Speciální tvar inspirovaný surfovou technologií se špičkou a patkou ve tvaru kosočtverce zlepšuje nadnášení lyží a provádění oblouků v prašanu, zatímco technologie ALUblade v kombinaci s profilem Amphibio® přispívá k lepšímu držení hran a ovládání lyží na různých typech terénu. Jedinečné lyže pro big mountain lyžaře. Řada byla doplněna o nový model 85, který je silný i hravý – přesně podle toho, jak potřebujete.

ALUblade

ODLIŠNÁ KONSTRUKCE LEVÉ A PRAVÉ LYŽE Profil Amphibio®, ALUblade a špička a patka Diamond jsou stěžejními parametry modelů SPECTRUM s odlišnou levou a pravou konstrukcí. Technologie ALUblade zaručuje díky své asymetrické hliníkové konstrukci lepší přilnavost hran tam, kde je to třeba. Profil Amphibio®, speciálně vyladěný pro lyže typu big mountain, využívá jak předností profilu camber, tak i profilu rocker. Vnitřní hrana s profilem camber zaručuje, že hrany skvěle drží a lyže jsou stabilní, a vnější hrana s profilem rocker usnadňuje zatáčení a zlepšuje nadnášení lyží v prašanu. K lepšímu nadnášení lyží přispívá i špička a patka Diamond ve tvaru kosočtverce.

Technologie ALUblade poskytuje lyžím ty nejlepší vlastnosti pro jízdu na všech typech terénu. Aluminiová konstrukce zlepšuje reakce lyží a zvyšuje jejich stabilitu. Její umístění na vnitřní straně lyže zlepšuje přilnavost hran tam, kde je to nejvíce třeba a poskytuje tak výbornou možnost ovládat lyže na tvrdém sněhu. Menší množství hliníku na vnější hraně zlepšuje nadnášení lyže a usnadňuje oblouky v prašanu. Výborně se doplňuje s profilem Amphibio®.

Profil Amphibio®

Patka Diamond

170

www.elan-katalog.cz


Speciálně vyladěný pro lyže typu big mountain, spojuje výhody profilů rocker i camber. Tajemství spočívá v odlišné konstrukci levé a pravé lyže využívající vnitřní hranu s profilem camber, který zaručuje dobrou přilnavost hran a stabilitu, a vnější hranu s profilem rocker, který zlepšuje nadnášení lyží a usnadňuje oblouky v prašanu.

ROCKER

1

ALUblade

2

Dřevěné jádro

3

Boční hrany SST

CAMBER

ROCKER

2 1

3

ŠPIČKA A PATKA DIAMOND

SPECTRUM 115

SPECTRUM 95 A 105

R = 800 mm, délka špičky je 300 mm

R = 500 mm, délka špičky je 250 mm

Špička Diamond funguje jako šíp; prořezává prašan a nadnáší lyže na povrch. Patka Diamond je mírně zdvižená a je užší, takže zadní část lyží se ponoří hlouběji do sněhu a zajišťuje lepší proplouvání lyže prašanem.

www.elan-katalog.cz

171


BIG MOUNTAIN

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

SPECTRUM 115 ALU

SPECTRUM 105 ALU

SPECTRUM 95 ALU

OBJEDNACÍ KÓD: AD0B5314

OBJEDNACÍ KÓD: AD0B5614

OBJEDNACÍ KÓD: AD1B5914

PROFIL: Amphibio

PROFIL: Amphibio

PROFIL: Amphibio

TECHNOLOGIE: ALUblade,

TECHNOLOGIE: ALUblade,

TECHNOLOGIE: ALUblade,

boční hrany SST, laminované dřevěné jádro GEOMETRIE: 145/115/130 DÉLKA/RÁDIUS: 185(20.4), 193(23.4) VÁZÁNÍ: Attack 16.0 BEZ BRZD

172

Středně pokročilý

boční hrany SST, laminované dřevěné jádro GEOMETRIE: 142/105/120 DÉLKA/RÁDIUS: 173(16.5), 180(18.1), 187(20.3) VÁZÁNÍ: Attack 13.0 BEZ BRZD

boční hrany SST, laminované dřevěné jádro GEOMETRIE: 136/95/111 DÉLKA/RÁDIUS: 173(15.8), 180(17.5), 187(19.1) VÁZÁNÍ: Attack 13.0 BEZ BRZD

www.elan-katalog.cz


NOVINKA ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

SPECTRUM 105

SPECTRUM 95

SPECTRUM 85

OBJEDNACÍ KÓD: AD2B6214

OBJEDNACÍ KÓD: AD2Z0314

OBJEDNACÍ KÓDY: AD3Z0614,

PROFIL: Amphibio

PROFIL: Amphibio

TECHNOLOGIE: boční hrany

TECHNOLOGIE: boční hrany

SST, laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 136/95/111 DÉLKA/RÁDIUS: 173(16.5), 180(18.1), 187(20.3) VÁZÁNÍ: Attack 13.0 BEZ BRZD

www.elan-katalog.cz

SST, laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 136/95/111 DÉLKA/RÁDIUS: 173(15.8), 180(17.5), 187(19.1) VÁZÁNÍ: Attack 13.0 BEZ BRZD

AD3V4214 (QT EL 10.0 WB), TD3V4214 (QT) PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: boční hrany PST, dřevěné jádro Power, laminát GEOMETRIE: 127/85/110 DÉLKA/RÁDIUS: 170(15.0), 176(16.3), 182(17.6) VÁZÁNÍ: Attack 13.0 BEZ BRZD

173


ALL MOUNTAIN MORPHEO

OD KLOUZÁNÍ KE CARVINGU

174

www.elan-katalog.cz


Řada skvělých all mountain lyží, které urychlují pokroky při učení. Tyto lyže pomohou lyžařům získat sebevědomí a poskytnou jim dokonalou kontrolu nad lyžemi při zatáčení díky technologii Parabolic Rocker, která kombinuje profil Early Rise Rocker, parabolické vykrojení lyže a stabilizátor přední části lyže.

1

PROFIL EARLY RISE ROCKER: pro lepší klouzání lyže a snadnější nasazení oblouku

2

PARABOLICKÉ VYKROJENÍ: pro snadný carving v průběhu oblouku

3

STABILIZÁTOR PŘEDNÍ ČÁSTI: pro udržení stability při jízdě na hraně

1

2

3

Větší pružnost

Konstrukce WaveFlex™ s unikátním zvlněným tvarem kombinuje vyšší pružnost lyží, která usnadňuje zatáčení, s torzní stabilitou, která zlepšuje přilnavost hran. Torzní stabilita

www.elan-katalog.cz

175


ALL MOUNTAIN MORPHEO

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

MORPHEO 10 TI ORANGE FUSION

MORPHEO 8 GREEN QT

MORPHEO 6 GREEN QT

OBJEDNACÍ KÓD: AB5U4014

OBJEDNACÍ KÓD: AB5U4114

OBJEDNACÍ KÓDY:

PROFIL: Parabolický rocker

PROFIL: Parabolický rocker

TECHNOLOGIE: WaveFlex™,

TECHNOLOGIE: WaveFlex™,

boční hrany PST, dřevěné jádro Dual, Mono Ti GEOMETRIE: 125/76/104 DÉLKA/RÁDIUS: 152(12.0), 160(13.5), 168(15.1), 176(16.7) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: EL 10.0 Fusion BLK/RED

176

Středně pokročilý

boční hrany PST, dřevěné jádro Dual, laminát GEOMETRIE: 125/76/104 DÉLKA/RÁDIUS: 152(12.0), 160(13.5), 168(15.1), 176(16.7) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 10.0 QT BLK/GRN

AB6U4314 (EL10.0), AB6U4414 (PLATE ), AB6U4214, PROFIL: Parabolický rocker TECHNOLOGIE: WaveFlex™, Full Power Cap, dřevěné jádro Dual, laminát GEOMETRIE: 125/76/103 DÉLKA/RÁDIUS: 152(12.3), 160(13.9), 168(15.8), 176(17.2) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 10.0 QT BLK/GRN www.elan-katalog.cz


ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Upravený

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Proměnlivý

Prašan

TERÉN

Proměnlivý

Prašan

Upravený

MORPHEO 6 RED QT

MORPHEO 4 GREEN PLATE

MORPHEO 4 RED PLATE

OBJEDNACÍ KÓDY:

OBJEDNACÍ KÓDY:

OBJEDNACÍ KÓDY:

AB6Z9114 (EL10.0), AB6Z9214 (PLATE ), AB6U4514, PROFIL: Parabolický rocker TECHNOLOGIE: WaveFlex™, Full Power Cap, dřevěné jádro Dual, laminát GEOMETRIE: 125/76/103 DÉLKA/RÁDIUS: 152(12.3), 160(13.9), 168(15.8), 176(17.2) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 10.0 QT BLK/SMOKE www.elan-katalog.cz

Středně pokročilý

AB8Z9514 (EL10.0), AB8Z9414 (PLATE ), AB8Z9314, PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: Express, Full Power Cap, dřevěné jádro Comprex, laminát GEOMETRIE: 114/70/100 DÉLKA/RÁDIUS: 144(10.7), 152(12.2), 160(13.7), 168(15.3) SYSTÉM/DESKA: 9 + PLATE VÁZÁNÍ: EL 10.0 BLK/SMOKE

AB8U5314 (EL10.0), AB8U5214 (PLATE ), AB8U5114, PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: Express, Full Power Cap, dřevěné jádro Comprex, laminát GEOMETRIE: 114/70/100 DÉLKA/RÁDIUS: 144(10.7), 152(12.2), 160(13.7), 168(15.3) SYSTÉM/DESKA: 9 + PLATE VÁZÁNÍ: EL 10.0 BLK/RED

177


FREESKI

178

www.elan-katalog.cz


VÍCE SKOKŮ & JÍZD BEZ ZACHYTÁVÁNÍ HRAN

www.elan-katalog.cz

179


FREESKI – VÍCE SKOKŮ & JÍzD BEz zACHYTÁVÁNÍ HRAN

TECHNOLOGIE TRIPLE BASE

Technologie Triple Base („trojitý základ“) spočívá ve třech různých nakloněních skluznice: střední část skluznice je plochá a boční části jsou zdvižené. Díky naklonění hran směrem nahoru se hrany lyží nezachytávají, ať už při jízdě v prašanu nebo ve snow parku. Plochá střední část s profilem camber poskytuje dostatek odrazové energie pro bezpečné dopady a odrazy.

VÝHODY TBT PRO FREESTYLE Technologie TRIPLE BASE (TBT) znamená jízdu bez zachytávání hran ve snowparku. Díky lyžím s touto technologií se vaše odrazy na switch a plynulá jízda na railech bude blížit úrovni profesionálů! Největší předností je dopad bez zachytávání hran při vysokých skocích a jízdě na railech. Technologie TBT přináší vašim lyžím lepší odraz, když je to potřeba a výbornou stabilitu i při vysokých rychlostech. 180

www.elan-katalog.cz


Více důvěřujte tomu, že vaše lyže budou dělat přesně to, co od nich chcete. Porušte status quo a odvažte se dělat ještě náročnější kousky! S lyžemi TBT od Elanu budou spokojeni jak freeskieři tak freestylisti, protože jim poskytnou dosud nepoznané výhody. Byly vyrobeny v souladu se známým heslem Elanu „Real Tech“ (skutečné technologie). Tyto lyže podpoří sebevědomí každého lyžaře a posunou jeho freestylové triky na skvělou úroveň.

1

100% jistota, že se hrany nezachytí díky profilu rocker

2

100% odrazová energie díky profilu camber

1

2

VÝHODY TBT PRO BACKCOUNTRY Když toužíte po jízdě v hlubokém prašanu mimo upravené svahy, technologie TBT vám poskytne přesně to, co potřebujete: dokonalou stabilitu a dobré nadnášení lyží v kombinaci se symetrickým tvarem lyží Boomerang TBT. Tato unikátní technologie vám pomůže ustát dopady na switch a užívat si triky v hlubokém prašanu.

www.elan-katalog.cz

Kontaktní body od špičky po patku a zdvižené hrany představují dokonalou kombinaci pro sjezdy dolů z vrcholu. Budete si jízdu užívat, ať už pojedete normálně nebo na switch, protože díky technologii TBT budou vaše lyže reagovat přesně tak, jak potřebujete.

181


FREESKI

ÚROVEŇ LYŽAŘE Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE Pokročilý

Expert

TERÉN Park/jib

Pokročilý

Expert

TERÉN Triky/terén

Prašan

Park/jib

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Triky/terén

Prašan

TERÉN Triky/terén

Prašan

Park/jib

BOOMERANG TBT

PUZZLE TBT

SLING SHOT TBT

OBJEDNACÍ KÓD: AE3V1014

OBJEDNACÍ KÓD: AE4U9614

OBJEDNACÍ KÓDY: AE5U9714 (TBT),

PROFIL: TBT

PROFIL: TBT

TECHNOLOGIE: symetrický

TECHNOLOGIE: boční hrany SST,

TWIN TIP, boční hrany SST, laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 138/119/138; 140/120/140 DÉLKA/RÁDIUS: 180(21/19), 190(23/21) VÁZÁNÍ: Attack 16.0 BEZ BRZD

182

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 119/85/111; 120/86/112; 121/87/113; 122/88/114 DÉLKA/RÁDIUS: 166(14.9), 171(16.1), 176(17.3), 181(18.5) VÁZÁNÍ: Attack 16.0 BEZ BRZD

AE5V6214 (DEMO TRACK ESP10), AE5U9914 PROFIL: TBT TECHNOLOGIE: Monoblock, laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 115/85/112 DÉLKA/RÁDIUS: 171(17) VÁZÁNÍ: Attack 13.0 BEZ BRZD

www.elan-katalog.cz


ÚROVEŇ LYŽAŘE Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE Pokročilý

Expert

TERÉN Park/jib

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE Pokročilý

Expert

TERÉN Triky/terén

Prašan

Park/jib

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

Triky/terén

Prašan

TERÉN Triky/terén

Prašan

Park/jib

PINBALL

PINBALL PRO

PETITE

OBJEDNACÍ KÓDY:

OBJEDNACÍ KÓDY:

OBJEDNACÍ KÓDY:

AE5V1714 (QT EL 10.0 WB), AE5V1614 PROFIL: Jib Rocker TECHNOLOGIE: Full Power Cap, dřevěné jádro Dual, laminát GEOMETRIE: 114/82/109, 115/83/110, 116/84/111, 117/85/112 DÉLKA/RÁDIUS: 145, 155(13.8), 165(16,1), 175(18,4) VÁZÁNÍ: EFS 10.0 WB

www.elan-katalog.cz

AE7V1914 (QT EL 4.5 WB/ QT EL 7.5 WB), AE7V1814 PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: Full Power Cap, Synflex, laminát GEOMETRIE: 106/80/102, 108/80.5/103, 110/81/105, 112/81.5/107, 114/82/109 DÉLKA/RÁDIUS: 105(6.8), 115(8.2), 125(9.6), 135(10.9), 145(12.3) VÁZÁNÍ: EL 4.5 AC QT WB BLK, EL 7.5 AC QT WB BLK,

AE7T0514 (QT EL 4.5 WB/ QT EL 7.5 WB), AE7T0414 PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: Full Power Cap, Synflex, laminát GEOMETRIE: 106/80/102, 108/80.5/103, 110/81/105, 112/81.5/107, 114/82/109 DÉLKA/RÁDIUS: 105(6.8), 115(8.2), 125(9.6), 135(10.9), 145(12.3) VÁZÁNÍ: EL 4.5 AC QT WB BLK, EL 7.5 AC QT WB BLK,

183


TOURING

184

www.elan-katalog.cz


LEHKÉ LYŽE PRO NÁROČNÉ TÚRY

www.elan-katalog.cz

185


TOURING – LEHKÉ LYŽE PRO NÁROČNÉ TÚRY Mountain rocker

Naše touringová řada určená pro nadšené skialpinisty a milovníky hor byla opět mezinárodním odborným tiskem ohodnocena jako nejlepší na trhu. Díky inovativní technologii Bridge a extrémně lehké konstrukci s dřevěným jádrem a laminátovými výztužemi je řada lyží Touring od firmy Elan nepostradatelným vybavením pro náročné expedice. Řada byla doplněna o nový model Lhotse, který splňuje požadavky skialpinistů orientovaných na freeride.

Technologie Bridge

Rozšířené boční hrany PST

TECHNOLOGIE BRIDGE Díky technologii Bridge mají lyže nižší hmotnost a podávají lepší výkon. Ultratenký profil dřevěného jádra je po celé délce zpevněn tzv. můstkovými výztužemi, což jsou prvky, které zvyšují torzní stabilitu a umožňují velmi efektivní přenos energie z hrany na hranu.

Technologie Bridge

186

www.elan-katalog.cz


NOVÝ MODEL LHOTSE Pro skialpinisty orientované na freeride

+ dobrá přilnavost

hran pod vázáním

+ nadnášení lyže + snadné ovládání

1

STABILITA díky dřevěným výztužím

2

NÍZKÁ HMOTNOST díky tenkému profilu

1

2

ROzŠÍŘENÁ KONSTRUKCE PST Technologie Partial Sidewall (PST) kombinuje konstrukci „cap“ pro nižší hmotnost a snadné zatáčení s konstrukcí „sidewall“ pro silný výkon a dobrou přilnavost hran v oblasti pod vázáním. Lyže jsou buď silné nebo hravé – přesně podle toho, jak potřebujete.

www.elan-katalog.cz

187


TOURING

NOVINKA

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Nahoru

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Dolů

Nahoru

Středně pokročilý

Pokročilý

Expert

TERÉN

Dolů

Nahoru

HIMALAYA

LHOTSE

ALASKA PRO

OBJEDNACÍ KÓD: AD5U5414

OBJEDNACÍ KÓD: AD6U8614

OBJEDNACÍ KÓD: AD7U5914

PROFIL: Mountain Rocker

PROFIL: Mountain Rocker

PROFIL: Mountain Rocker

TECHNOLOGIE: Bridge, Dual

TECHNOLOGIE: Bridge, boční

TECHNOLOGIE: Bridge, Dual

Radius, Monoblock, laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 125/95/112; 126/96/113; 127/97/114; 128/98/115 DÉLKA/RÁDIUS: 163(20/18), 170(22/20), 177(23.5/21.5), 184(24.5/22.5) VÁZÁNÍ: Ambition 12 BEZ BRZD HMOTNOST: 1450g ± 40g

188

Středně pokročilý

hrany PST, laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 126/86/112; 126/87/112; 126/88/112 DÉLKA/RÁDIUS: 170(16.0), 177(18.0), 184(21) VÁZÁNÍ: Ambition 12 BEZ BRZD HMOTNOST: 1450g ± 20g

Dolů

Radius, Monoblock, laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 109/77/98; 109/78/98*; 109/79/99**; 110/80/100*** DÉLKA/RÁDIUS: 156(22/19), 163(23.6/19.5), 170(24.5/20.1), 177(26.2/21.8) VÁZÁNÍ: Ambition 12 BEZ BRZD HMOTNOST: 1140g ± 40g www.elan-katalog.cz


STOUPACÍ PÁSY

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Středně pokročilý

ÚROVEŇ LYŽAŘE

Pokročilý

Expert

TERÉN

Nahoru

Dolů

Pokročilý

Expert

Nahoru

KARAKORUM

TRIGLAV

OBJEDNACÍ KÓD: AD8U6014

OBJEDNACÍ KÓD: AD9U5614

PROFIL: Mountain Rocker

PROFIL: Běžný

TECHNOLOGIE: Monoblock,

TECHNOLOGIE: Bridge,

laminované dřevěné jádro, laminát GEOMETRIE: 118/78/106; 120/80/108* DÉLKA/RÁDIUS: 154(13.2), 162(14.9), 170(16.7)*, 178(18.5)* VÁZÁNÍ: Ambition 12 BEZ BRZD HMOTNOST: 1340g ± 40g

www.elan-katalog.cz

Středně pokročilý TERÉN

Monoblock, laminované dřevěné jádro, karbon GEOMETRIE: 89/66/80 DÉLKA/RÁDIUS: 161(27.6) HMOTNOST: 730g ± 20g

Dolů

STOUPACÍ PÁSY MODEL

OBJEDNACÍ MATERIÁL UCHYCENÍ KÓDY

ALASKA

DTS43014 Mohair Mix

ŠPIČKA: kovová svorka PATKA: spona + gumový opasek

156 163 170 177

103-73-93 103-74-94 103-75-95 103-76-96

HIMALAYA

DTS41014 Mohair Mix

ŠPIČKA: kovová svorka PATKA: spona + gumový opasek

163 170 177 184

122-91-108 122-92-109 122-93-110 122-94-111

KARAKORUM DTS44014 Mohair Mix

ŠPIČKA: kovová svorka PATKA: spona + gumový opasek

154 162 170 178

112-74-102 112-74-102 112-76-104 112-76-104

LHOTSE

ŠPIČKA: 170 kovová svorka 177 PATKA: spona 184 + gumový opasek

125-86-112 126-87-112 126-88-112

DTS42014 Mohair Mix

DÁLKA GEOMETRIE

189


W STUDIO

190

www.elan-katalog.cz


www.elan-katalog.cz

191


TÝM W STUDIO

Ženy ženám – jsme profesionálky lyžařského průmyslu a celý život jsme zasvětily lyžování. W Studio se zaměřuje na kombinaci inovací a designu. Spoustu hodin, dokonce let společné práce jsme strávily zkoumáním požadavků, které mají ženy na lyžování, a na základě našich poznatků jsme vytvořily koncept lehkého lyžování (LightSkiing). Od začátku jsme spolupracovaly s odborníky a inženýry z oddělení Výzkumu a vývoje firmy Elan s hlavním cílem: přiblížit lyžování ženám.

V energickém týmu W Studia působí medailistka Světového poháru Urška Hrovat, profesionální lyžařka Ana Jelušič, zkušená lyžařka Georgie Bremner a hvězda freestylového lyžování Miriam Jaeger. Pod vedením produktové manažerky Melanje Šober spojuje W Studio firmy Elan nový přístup LightSkiing s pečlivě zvolenými technologiemi a nápaditým designem. Díky produktům, které W Studio vyvíjí, se lyžování stává tím, čím by mělo být – snadným, lehkým a zábavným.

192


LIGHTSKIING (LEHKÉ LYŽOVÁNÍ)

Ve firmě Elan jsme vždy věřili v inovace bez kompromisů a nyní nastal ten správný okamžik, abychom se z úplně nové perspektivy podívali i na dámskou kolekci lyží. Při vývoji nové generace lyží jsme nejen zkoumali, jak vylepšit již existující modely, ale zároveň jsme

Odpovědí na ty tyto otázky je koncept LightSkiing (lehké lyžování). Řešením jsou technologie, které lyžování usnadňují (EasySkiing) a dělají ho zábavnějším, a současně jsou jejich výsledkem lyže s nízkou hmotností.

jak bychom mohli ženám lyžování přiblížit a vybrat ty správné parametry a vlastnosti, na kterých u dámských lyží opravdu záleží?

si položili základní otázku –

Bez ohledu na to, jak dobrá jste lyžařka, u nás vždy najdete ten správný pár lyží, který bude přesně vyhovovat vašemu stylu jízdy a vedení oblouků – ať už jsou mírné, dynamické nebo razantní.

Lightskiing S  NADNÉ LYŽOVÁNÍ TECHNOLOGICKÉ INOVACE

LEHKOST PŘI JAKÉMKOLI OBLOUKU

razantní OBLOUKY Razantní lyžování, při kterém překonáváte největší výzvy a dosahujete záviděníhodných rychlostí. Tajemství spočívá ve vynaložené energii: žhavé, silné, rychlé a spolehlivé nebo poddajné a lehké – prostě podle vašich potřeb.

Pro LEHKOST při rychlém a náročném lyžování.

www.elan-katalog.cz

+

NÍZKÁ HMOTNOST LEHČÍ MATERIÁLY

U každé kategorie lyžařů se zaměřujeme na klíčové vlastnosti, a tak jsme u dámských lyží vyvinuli speciální technologie, které lyžování usnadňují. Každá lyžařka si nyní může vybrat lyže na základě toho, jaké dělá oblouky. Mohou být buď razantní, dynamické nebo mírné – ať je váš styl jakýkoli, máme pro vás ideální pár lyží.

DYNAMICKÉ oblouky

MÍRNÉ oblouky

Bez ohledu na to, jak dobrá jste lyžařka, díky těmto lyžím budete dělat oblouky jako profesionálka! Lyže s technologiemi vyvinutými přímo pro specifické potřeby žen – lyžařek. Lyžařský zážitek se změní ve virtuozitu na sněhu a ladnost pohybu.

Pro získání sebevědomí, rychlé pokroky a velmi snadné ovládání lyží, zejména při zatáčení. Všechno, co se vám při lyžování zdálo složité, vám najednou bude připadat neuvěřitelně snadné.

Pro LEHKOST, když chcete, aby vaše jízda byla dokonalá.

Pro LEHKOST, když chcete zlepšovat své lyžařské schopnosti.

193


NEJLEHČÍ LYŽE NA SVĚTĚ

Bez ohledu na to, jak jste zdatná lyžařka, díky těmto lyžím budete dělat oblouky jako skutečná profesionálka. Vaše pohyby budou ladné a váš styl bude dokonalý. Modely Delight a Twilight s nejlehčí konstrukcí používanou u dámských lyží jsou určeny pro pokročilé lyžařky, které rády lyžují na jakémkoliv terénu. Aby byla hmotnost lyží nižší, byly při výrobě použity lehčí materiály. WaveLight je vyspělá technologie, která zvyšuje pružnost lyží a zároveň poskytuje lepší stabilitu a větší podporu v oblouku.

Výsledkem je ta nejlepší lyže s nízkou hmotností a stabilním výkonem, která vám zajistí jízdu plnou zábavy a lehkosti na jakémkoliv terénu. Pro LEHKOST a téměř dokonalý styl lyžování.

2

1

3

1

WAVELIGHT Vlny zvyšují pružnost lyží a zaručují lepší stabilitu v obloucích. Díky specifickému tvaru vln jsou lyže také tenčí a lehčí.

194

2

3

DŘEVĚNÉ JÁDRO TRULITE

PROFIL EARLY RISE ROCKER

Lehké dřevěné jádro po celé délce lyže, speciálně vytvořené pro ženy, vyrobené z pečlivě vybraných druhů dřeva a upravené na míru podle potřeb jednotlivých cílových skupin.

Usnadňuje provádění oblouků a skluz při průjezdu obloukem.

www.elan-katalog.cz


Dámská kabelka váží 1,5 až 4 kg. Nové lyže Elan Delight s technologiemi, které odrážejí specifické potřeby žen – lyžařek, váží méně.

Delight Pro LEHKOST a téměř dokonalý styl lyžování. Jeden pár lyží Delight váží od 3,5 kg (včetně vázání).

www.elan-katalog.cz

195


RAzANTNÍ OBLOUKY

W STUDIO ALL MOUNTAIN

EasySkiing

LightWeight LAMINATED WOODCORE

POWERSPINE

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

Pro razantní oblouky

SPEED MAGIC FUSION OBJEDNACÍ KÓDY: AC0U6314 PROFIL: Amphibio TECHNOLOGIE: Powerspine,

boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, MonoTi GEOMETRIE: 119/69/102; 120/69/103; 122/69/104; 123/69/107 DÉLKA/RÁDIUS: 150(11), 155(11.7), 160(12), 165(12.4) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELW 11.0 FUSION BLK

196

www.elan-katalog.cz


LightWeight TRULITE WOODCORE

AMPHIBIO

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

EasySkiing

LightWeight TRULITE WOODCORE

AMPHIBIO

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro razantní oblouky

Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

EasySkiing

LightWeight DUALITE WOODCORE

AMPHIBIO

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro razantní oblouky

Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

Pro razantní oblouky

INTERRA FUSION

INSOMNIA FUSION

INSPIRE FUSION

OBJEDNACÍ KÓD: AC0U6614

OBJEDNACÍ KÓD: AC0U6914

OBJEDNACÍ KÓD: AC1V2114

PROFIL: Amphibio

PROFIL: Amphibio

PROFIL: Amphibio

TECHNOLOGIE: WaveFlexTM,

TECHNOLOGIE: WaveFlexTM,

TECHNOLOGIE: WaveFlexTM, boční hrany RST, dřevěné jádro Dualite, Lithium GEOMETRIE: 127/78/107 DÉLKA/RÁDIUS: 152(11.9), 158(13.3), 166(14.9) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELW 11.0 FUSION WHT/BLK

boční hrany SST, dřevěné jádro Trulite, MonoTi GEOMETRIE: 134/86/114; 136/88/116 DÉLKA/RÁDIUS: 152(11.9), 158(13.5), 168(15.5) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELW 11.0 FUSION BLK WB88

www.elan-katalog.cz

RAzANTNÍ OBLOUKY

RAzANTNÍ OBLOUKY

RAzANTNÍ OBLOUKY EasySkiing

boční hrany RST, dřevěné jádro Trulite, MonoTi GEOMETRIE: 125/74/104 DÉLKA/RÁDIUS: 152(11.3), 158(12.7), 166(14.1) SYSTÉM/DESKA: FUSION VÁZÁNÍ: ELW 11.0 FUSION BLK

197


DYNAMICKÉ OBLOUKY

DYNAMICKÉ OBLOUKY

NEJLEHČÍ DÁMSKÁ LYŽE NA SVĚTĚ

W STUDIO ALL MOUNTAIN

EasySkiing

LightWeight

EARLY RISE ROCKER

DUALITE WOODCORE

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

EARLY RISE ROCKER

LightWeight TRULITE WOODCORE

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro razantní oblouky

Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

ILUMINA QT

DELIGHT QT

OBJEDNACÍ KÓDY: AC5U7514

OBJEDNACÍ KÓDY:

PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: WaveLight, boční

hrany HSS, dřevěné jádro Dualite, laminát GEOMETRIE: 124/75/104 DÉLKA/RÁDIUS: 140(9.6), 146(10.6),152(11.6), 158(12.7) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: ELW 9.0 QT BLK/SMOKE

198

EasySkiing

Pro razantní oblouky

AC5U7214 (QT ELW9.0), AC5U8814 (QT EL7.5 ) PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: WaveLight, dřevěné jádro Trulite GEOMETRIE: 126/76/103 DÉLKA/RÁDIUS: 140(9.5), 146(10.5), 152(11.5), 158(12.6), 166(14.2) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: ELW 9.0 QT WHT/GLT

www.elan-katalog.cz


LightWeight

EARLY RISE ROCKER

DURALITE WOODCORE

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

EasySkiing

LightWeight DURALITE WOODCORE

PARABOLIC ROCKER

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro razantní oblouky

Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

EasySkiing

LightWeight

EARLY RISE ROCKER

MONOLITE

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro razantní oblouky

Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

Pro razantní oblouky

BLACK MAGIC QT

ZEST QT

SNOW QT

OBJEDNACÍ KÓD: AC5Z5214

OBJEDNACÍ KÓD: AC5U7814

OBJEDNACÍ KÓD: AC6U7914

PROFIL: Early Rise Rocker

PROFIL: Parabolic Rocker

PROFIL: Early Rise Rocker

TECHNOLOGIE: WaveFlexTM,

TECHNOLOGIE: WaveFlexTM,

TECHNOLOGIE: Express, Full

Monoblock, dřevěné jádro Dualite, laminát GEOMETRIE: 119/72/100 DÉLKA/RÁDIUS: 140(10.0), 146(11.0),152(12.1), 158(13.2) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: ELW 9.0 QT BLK/SMOKE

www.elan-katalog.cz

MÍRNÉ OBLOUKY

MÍRNÉ OBLOUKY

MÍRNÉ OBLOUKY EasySkiing

Full Power Cap, dřevěné jádro Dualite, laminát GEOMETRIE: 125/76/103 DÉLKA/RÁDIUS: 140(10.2), 146(11.3),152(12.3), 158(13.9) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: ELW 9.0 QT WHT/GLT

Power Cap, Monolite, laminát GEOMETRIE: 115/70/100 DÉLKA/RÁDIUS: 140(9.7), 146(10.7),152(12.2), 158(13.7) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 7.5 AC QT WHT

199


W STUDIO TWILIGHT

Širší střední část lyže (84, 90) pro lepší podporu WaveLight pro větší pružnost a stabilitu v oblouku

Dřevěné jádro Trulite od špičky lyže až po patku pro větší pevnost a lepší podporu

Po úspěchu nejlehčí dámské lyže na trhu DELIGHT byla tato řada doplněna o 3 různé šířky: 76, 84 a 90. Lyže tak budou mít ještě lepší vlastnosti na upravené sjezdovce, v prašanu a na rozježděném sněhu. Profil Early Rise Rocker, delší rádius špičky a širší střední část lyže zaručují lepší nadnášení lyží v prašanu a jejich snadné ovládání na upraveném svahu, v muldách i na měkkém sněhu.

Profil Early Rise Rocker pro snadné ovládání lyže Delší rádius špičky pro lepší nadnášení lyže

200

www.elan-katalog.cz


DYNAMICKÉ OBLOUKY

DYNAMICKÉ OBLOUKY

DYNAMICKÉ OBLOUKY

NOVINKA

EasySkiing

NOVINKA

LightWeight TRULITE WOODCORE

EARLY RISE ROCKER

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

LightWeight TRULITE WOODCORE

EARLY RISE ROCKER

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro razantní oblouky

Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

EasySkiing

LightWeight TRULITE WOODCORE

EARLY RISE ROCKER

ÚROVEŇ LYŽAŘKY Pro razantní oblouky

Pro mírné oblouky

Pro dynamické oblouky

Pro razantní oblouky

TWILIGHT 76 OCEAN QT/FLAT

TWILIGHT 84 ORCHID QT/FLAT

TWILIGHT 90 SAFIRE QT/FLAT

OBJEDNACÍ KÓDY: AC9B2L14,

OBJEDNACÍ KÓDY: AC8B2J14,

OBJEDNACÍ KÓDY: AC7B2H14,

AC9B2M14 (QT) PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: Wave Light, dřevěné jádro Trulite GEOMETRIE: 126/76/103 DÉLKA/RÁDIUS: 140(9.5), 146(10.5), 152(11.5), 158(12.6), 166(14.2) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: ELW 9.0 QT BLK/SMOKE

www.elan-katalog.cz

EasySkiing

NOVINKA

AC8B2K14 (QT) PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: Wave Light, dřevěné jádro Trulite GEOMETRIE: 128/84/108 DÉLKA/RÁDIUS: 150(11.3), 159(13.0), 168(15.3) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: ELW 9.0 QT BLK/SMOKE WB90

AC7A5N14 (QT)

PROFIL: Early Rise Rocker TECHNOLOGIE: Wave Light,

dřevěné jádro Trulite

GEOMETRIE: 129/90/114 DÉLKA/RÁDIUS: 155(12.5), 164(14.3), 173(16.7) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: ELW 9.0 QT BLK/SMOKE WB90

201


JUNIORSKÉ LYŽE

202

www.elan-katalog.cz


LYŽOVÁNÍ SNADNÉ JAKO CHŮZE

www.elan-katalog.cz

203


DĚTI JSOU NAŠE BUDOUCNOST. CHCEME, ABY PRO NĚ LYŽOVÁNÍ BYLO STEJNĚ SNADNÉ JAKO CHŮzE! Řada lyží Elan Junior přivede děti zpět k lyžování. Díky exkluzivní technologii U-Flex jsou lyže o 25% pružnější než je běžné, a tím dětem výrazně usnadňují první lyžařské pokusy. Lehké jádro Synflex a konstrukce Full Power Cap s profilem Early Rise Rocker umožňují dětem dělat plynulé oblouky bez námahy a užít si zábavu na sněhu. Díky těmto lyžím je lyžování stejně snadné jako chůze.

PROBLÉM

NÁPAD EXTRÉMNÍ PRUŽNOST NA KRÁTKÉ DÉLCE Profil Early Rise Rocker

Technologie U-Flex

TECHNOLOGIE U-FLEX

MALÁ PRUŽNOST

Pomalé učení

204

ŘEŠENÍ o 25% PRUŽNĚJŠÍ

Full Power Cap

Snadné učení

www.elan-katalog.cz


1

Technologie U-Flex

2

Full Power Cap

1

2

Snadné zatáčení = lehké učení Lyže jsou o 25 % pružnější, než je v této kategorii běžný průměr a umožňují dětem dělat snadné plynulé oblouky a více si užít zábavu na sněhu. Díky těmto lyžím je učení jednoduché, zábavné a rychlé.

www.elan-katalog.cz

205


LYŽAŘSKÁ BOTA U-FLEX

Na základě poznatku, že vyšší pružnost lyží přispívá ke snadnějšímu učení, vyvinulo oddělení Výzkumu a vývoje firmy Elan také lyžařské boty s technologií U-Flex. Zákazníci mají nyní možnost koupit si sadu lyží a bot s touto technologií. Nová bota kopíruje tvar nohy a ohýbá se spolu s ní, takže zároveň podporuje pružnost lyže a usnadňuje učení.

1 3

2

1

2

OHEBNÁ LYŽAŘSKÁ BOTA

Nová lyžařská bota Elan U-Flex se ohýbá spolu s nohou a umožňuje tak dětem lépe hýbat prsty uvnitř boty. Díky ohybu přední části podrážky bota kopíruje pružnost lyže.

PODRÁŽKA

Při pohybech boty se ohýbá i podrážka, což poskytuje botě vynikající pružnost.

NOHY JSOU V TEPLE

Díky ohebnosti bot mohou děti snadněji hýbat prsty, což společně s velmi kvalitními materiály vnitřní botičky umožňuje dětem udržet nohy v teple a pohodlí.

3

PLASTOVÁ VLOŽKA PRO UPRAVENÍ VELIKOSTI BOTY Díky plastové vložce mohou boty jedné velikosti sloužit pro 3 velikosti nohy. Součástí každé boty je oboustranná plastová vložka, která upravuje velikost boty podle toho, kterou stranou se do boty vloží.

STRANA 1 206

3 VELIKOSTI V JEDNOM

Strana 1: nejmenší velikost, strana 2: střední velikost, bez vložky: největší velikost.

1

2

3

STRANA 2 www.elan-katalog.cz


IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ

OHEBNÁ BOTA

OHEBNÁ LYŽE

ení

í= é jednoduch

NEJLEPŠÍ PRUŽNOST Sn

www.elan-katalog.cz

adn

é zatáč

en

207


JUNIOR

NOVINKA

NOVINKA

ÚROVEŇ LYŽAŘE První obloučky

Řádění na sněhu

ÚROVEŇ LYŽAŘE Chyť mě, jestli to dokážeš

První obloučky

Řádění na sněhu

NOVINKA

NOVINKA

ÚROVEŇ LYŽAŘE Chyť mě, jestli to dokážeš

První obloučky

Řádění na sněhu

Chyť mě, jestli to dokážeš

RC RACE QT

JETT QT

STARR QT

OBJEDNACÍ KÓD: AF0U7614

OBJEDNACÍ KÓD: AF2B6314

OBJEDNACÍ KÓD: AF2B6414

PROFIL: Běžný

PROFIL: Early Rise Rocker

PROFIL: Early Rise Rocker

TECHNOLOGIE: WaveFlexTM,

TECHNOLOGIE: U-Flex, Full Power

TECHNOLOGIE: U-Flex, Full Power

Full Power Cap, dřevěné jádro Dual, laminát GEOMETRIE: 114/70/98, 114/70,5/99, 115/71/100, 116/71,5/101, 117/72/102, DÉLKA/RÁDIUS: 110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), 140(10.3), 150(11.9) SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 4.5 AC QT / EL 7.5 AC QT BLK

208

NOVINKA

Cap, Synflex, laminát GEOMETRIE: 101/69/90, 105/67/93*; 109/67/95** DÉLKA/RÁDIUS: 70(2.5), 80(3.5), 90(5.3),100(6.2), 110(7.0)*, 120(8.6)*, 130(9.4)**, 140(11.2)**, 150(13.1)** SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 4.5 AC QT / EL 7.5 AC QT BLK

Cap, Synflex, laminát

GEOMETRIE: 101/69/90,

105/67/93*; 109/67/95**

DÉLKA/RÁDIUS: 70(2.5),

80(3.5), 90(5.3),100(6.2), 110(7.0)*, 120(8.6)*, 130(9.4)**, 140(11.2)**, 150(13.1)** SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 4.5 AC QT / EL 7.5 AC QT BLK

www.elan-katalog.cz


NOVINKA

NOVINKA

ÚROVEŇ LYŽAŘE První obloučky

Řádění na sněhu

NOVINKA

NOVINKA

ÚROVEŇ LYŽAŘE Chyť mě, jestli to dokážeš

První obloučky

Řádění na sněhu

Chyť mě, jestli to dokážeš

SKY QT

MAXX QT

EZYY

OBJEDNACÍ KÓD: AF2B6514

OBJEDNACÍ KÓD: AF2B6614

OBJEDNACÍ KÓDY: BJA0114,

PROFIL: Early Rise Rocker

PROFIL: Early Rise Rocker

TECHNOLOGIE: U-Flex,

Full Power Cap, Synflex, laminát GEOMETRIE: 101/69/90, 105/67/93*; 109/67/95** DÉLKA/RÁDIUS: 70(2.5), 80(3.5), 90(5.3),100(6.2), 110(7.0)*, 120(8.6)*, 130(9.4)**, 140(11.2)**, 150(13.1)** SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 4.5 AC QT / EL 4.5 AC QT WHT/ EL 7.5 AC QT WHT

www.elan-katalog.cz

TECHNOLOGIE: U-Flex, Full Power Cap, Synflex, laminát GEOMETRIE: 101/69/90, 105/67/93*; 109/67/95** DÉLKA/RÁDIUS: 70(2.5), 80(3.5), 90(5.3),100(6.2), 110(7.0)*, 120(8.6)*, 130(9.4)**, 140(11.2)**, 150(13.1)** SYSTÉM/DESKA: QUICK TRICK VÁZÁNÍ: EL 4.5 AC QT / EL 7.5 AC QT BLK

RBJA0214

TECHNOLOGIE: U-Flex, plastová vložka

pro upravení velikosti boty

KONSTRUKCE: Cabrio SKELET: Polypropylen VNITŘNÍ BOTA: S termoizolací VELIKOSTI: (16.5, 17, 17.5);

(17, 17.5, 18); (18.5, 19, 19.5), (20, 20.5, 21), (21.5, 22, 22.5) PŘEZKY: 1 nylonová přezka (16.5 – 19.5) 2 nylonové přezky (20 – 22.5) VÝHODY: Snadné lyžování – možnost upravení velikosti – nohy v teple – snadné obouvání 209


HELMY

2

MORPHEO BLACK 7

OBJEDNACÍ KÓDY: CE240214 KONSTRUKCE: Technologie Inmold KRYTY UŠÍ: Odnímatelné měkké kryty uší ODVĚTRÁNÍ: Proudění vzduchu s možností

8

regulace 5

VNITŘNÍ PROVEDENÍ: Odnímatelné měkké polstrování

BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI: Černá TECHNICKÉ PARAMETRY: Nízká hmotnost,

zapínání: ergonomická přezka 4 6

FIT SYSTÉM: 3D FIT VELIKOSTI: 54-58, 58-61 CÍLOVÁ SKUPINA: Dospělí muži

1

3

1

2

3

4

Y-CLIP

PROUDĚNÍ VZDUCHU S MOŽNOSTÍ REGULACE

ERGONOMICKÉ ZAPÍNÁNÍ

ODNÍMATELNÉ VNITŘNÍ POLSTROVÁNÍ

Spona Y-clip spojuje pásky z přední a zadní části helmy a pohodlně je upevňuje na krytech uší. Dá se snadno a rychle nastavit podle individuálních potřeb lyžaře.

Proudění vzduchu se dá regulovat zavřením nebo otevřením větracích otvorů; ovládání odvětrání je intuitivní a velmi snadné i s nasazenými lyžařskými rukavicemi.

Všechny helmy Elan mají zapínání s ergonomicky tvarovaným páskem a přezkou. Je naprosto bezpečné, protože je zajištěno proti přetočení a otevření v případě pádu.

Každý lyžař se potí, zvláště na hlavě. Proto je možné u helem Elan s odnímatelným polstrováním vnitřní část snadno a rychle odepnout a ručně ji vyprat ve vlažné mýdlové vodě. Po uschnutí se polstrování do helmy zase snadno nasadí.

5

6

7

8

NORMA CE EN 1077

SYSTÉM 3D-FIT

TECHNOLOGIE INMOLD

ODNÍMATELNÉ KRYTY UŠÍ

RC RACE

Testování CE odpovídající normě EN 1077 představuje v současné době nejpřísnější testovací podmínky pro lyžařské přilby. Testuje se mimo jiné tlumení nárazů, odolnost proti proražení špičatým předmětem (v testech se používá hrot lyžařské hole), systém upevnění a zorné pole. Všechny lyžařské helmy Elan splňují požadavky současné evropské normy CE EN 1077.

Systém 3D-fit je dalším stupněm vývoje osvědčeného ergonomického systému. Helma je opatřena utahovacím kolečkem zabezpečujícím perfektní usazení helmy a poskytuje lyžaři naprosté pohodlí.

Technologie In-mold je způsob výrobního procesu vnitřního skeletu helmy: pod vysokým tlakem a při vysoké teplotě dochází k nanesení pěny pod vnější skelet. Konstrukce helmy je díky tomu velmi pevná a zároveň má nižší hmotnost. Helma vytvořená touto technologií poskytuje lepší ochranu zejména před mechanickým poškozením (např. při pádu na špičatý předmět) než lepené helmy.

Výhodou helem Elan s odnímatelnými kryty uší je to, že se oba kryty dají během několika sekund od helmy oddělit. Za teplého a slunečného počasí nebo při jarním lyžování si lyžař může užívat jízdu s lehčím pocitem, aniž by byla omezena ochranná funkce helmy. Když se ochladí, kryty se k helmě opět snadno připnou pomocí druku.

OBJEDNACÍ KÓDY: CE441614 KONSTRUKCE: Skelet ABS ODVĚTRÁNÍ: Proudění vzduchu s možností

210

regulace

VNITŘNÍ PROVEDENÍ: Pohodlné polstrování BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI: Černá TECHNICKÉ PARAMETRY: Chránič brady,

zapínání: ergonomická přezka

FIT SYSTÉM: Junior FIT VELIKOSTI: 48-51, 51-55, 55-58 CÍLOVÁ SKUPINA: Junioři - závodníci www.elan-katalog.cz


SPECTER

SNOW

INFINITY

OBJEDNACÍ KÓDY: CE240414 KONSTRUKCE: Technologie Inmold KRYTY UŠÍ: Odnímatelné měkké kryty uší ODVĚTRÁNÍ: Proudění vzduchu s možností

OBJEDNACÍ KÓDY: CE340614 KONSTRUKCE: Technologie Inmold KRYTY UŠÍ: Odnímatelné měkké kryty uší ODVĚTRÁNÍ: Proudění vzduchu s možností regulace VNITŘNÍ PROVEDENÍ: Odnímatelné extra měkké

OBJEDNACÍ KÓDY: CE340814 CONSTRUCTION: Technologie Inmold KRYTY UŠÍ: Odnímatelné měkké kryty uší ODVĚTRÁNÍ: Proudění vzduchu s možností regulace VNITŘNÍ PROVEDENÍ: Odnímatelné extra měkké

BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI: Béžová kožešina TECHNICKÉ PARAMETRY: Nízká hmotnost,

BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI: Béžová kožešina TECHNICKÉ PARAMETRY: Nízká hmotnost,

regulace

VNITŘNÍ PROVEDENÍ: Odnímatelné měkké polstrování

BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI: Černá TECHNICKÉ PARAMETRY: Nízká hmotnost,

polstrování

polstrování

zapínání: ergonomická přezka

zapínání: ergonomická přezka

FIT SYSTÉM: 3D FIT VELIKOSTI: 50-54, 54-58 CÍLOVÁ SKUPINA: Dospělé ženy

FIT SYSTÉM: 3D FIT VELIKOSTI: 50-54, 54-58 TYPE: Dospělé ženy

TEAM GREEN

TEAM WHITE

FORMULA RED

OBJEDNACÍ KÓDY: CE441214 KONSTRUKCE: Technologie Inmold KRYTY UŠÍ: Odnímatelné měkké kryty uší ODVĚTRÁNÍ: Pasivní – větrací otvory VNITŘNÍ PROVEDENÍ: Odnímatelné speciálně

OBJEDNACÍ KÓDY: CE441414 KONSTRUKCE: Technologie Inmold KRYTY UŠÍ: Odnímatelné měkké kryty uší ODVĚTRÁNÍ: Pasivní – větrací otvory VNITŘNÍ PROVEDENÍ: Odnímatelné speciálně

BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI: Černá TECHNICKÉ PARAMETRY: Nízká hmotnost,

BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI: Černá TECHNICKÉ PARAMETRY: Nízká hmotnost,

OBJEDNACÍ KÓDY: CE441014 KONSTRUKCE: Skelet ABS ODVĚTRÁNÍ: Pasivní – větrací otvory VNITŘNÍ PROVEDENÍ: Pohodlné polstrování BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI: Černá TECHNICKÉ PARAMETRY: Zapínání:

zapínání: ergonomická přezka

FIT SYSTÉM: 3D FIT VELIKOSTI: 54-58, 58-61 CÍLOVÁ SKUPINA: Dospělí muži

tvarované polstrování

tvarované polstrování

zapínání: ergonomická přezka

zapínání: ergonomická přezka

FIT SYSTÉM: Junior FIT VELIKOSTI: 48-52, 52-56 CÍLOVÁ SKUPINA: Junioři

FIT SYSTÉM: Junior FIT VELIKOSTI: 48-52, 52-56 CÍLOVÁ SKUPINA: Junioři

ergonomická přezka

FIT SYSTÉM: Junior FIT VELIKOSTI: 48-51, 51-55, 55-58 CÍLOVÁ SKUPINA: Junioři

211


SBALENI NA CESTY zA DOBRODRUŽSTVÍM

Nabalte si své oblíbené lyže a veškeré vybavení, které budete potřebovat a můžete vyrazit. Vaky na lyže, tašky a batohy od firmy Elan, které nabízejí chytrá řešení pro cestování, budou vašimi tichými společníky na cestách za dobrodružstvím.

TAŠKA NA LYŽE DEMO

CESTOVNÍ TAŠKA RACING

VAK NA 3 PÁRY LYŽÍ

OBJEDNACÍ KÓDY: CG130313000 POPIS: Vnitřní kapsa na vybavení, vysunovací

OBJEDNACÍ KÓDY: CG330713000 POPIS: Velká hlavní kapsa, další menší kapsa,

OBJEDNACÍ KÓDY: CG330913000 POPIS: Vnitřní kapsa na vybavení, vysunovací

rukojeť, velká kolečka, průhledná kapsička na jmenovku, vyztužené hrany, ucha pro přenášení.

boční kapsa, vysunovací rukojeť, zesílené dno, vyztužené hrany, kolečka.

rukojeť, kolečka, průhledná kapsička na jmenovku, vyztužené hrany.

BATŮŽEK DAY PACK

BATOH RACING

OBJEDNACÍ KÓDY: CG431713000 POPIS: Hlavní kapsa, několik malých kapes,

OBJEDNACÍ KÓDY: CG330913000 POPIS: Velká hlavní kapsa, několik malých

malá horní kapsa na klíče, dvě postranní kapsy na láhve, speciálně tvarované 3D polstrování zad, nastavitelné ramenní popruhy.

212

kapes, oddělená přední kapsa, dvě postranní kapsy, nastavitelné ramenní popruhy, polstrování zad.

www.elan-katalog.cz


VAK NA 2 PÁRY LYŽÍ

VAK NA 1 PÁR LYŽÍ

OBJEDNACÍ KÓDY: CG632313000 POPIS: Jedna hlavní kapsa, boční

OBJEDNACÍ KÓDY: CG532113000 POPIS: Jedna hlavní kapsa, boční polstrování,

polstrování, popruhy pro stažení a přenášení.

popruhy pro stažení a přenášení.

DÁMSKÝ VAK NA 1 PÁR LYŽÍ OBJEDNACÍ KÓDY: CG532213000 POPIS: Vnitřní kapsa na vybavení, vysunovací rukojeť, kolečka, průhledná kapsička na jmenovku, vyztužené hrany.

TAŠKA NA LYŽÁKY

MALÝ BATOH

OBJEDNACÍ KÓDY: CG932513000 POPIS: Hlavní kapsa, malá kapsa, zesílené dno,

OBJEDNACÍ KÓDY: CGC33313000 POPIS: Dvě středně velké oddělené

popruh pro přenášení.

CESTOVNÍ TAŠKA DUALITE

TAŠKA NA KOLEČKÁCH

OBJEDNACÍ KÓDY: CGC33113000 POPIS: Dvě hlavní velké oddělené kapsy, boční

OBJEDNACÍ KÓDY: CGC32913000 POPIS: Taška na vybavení s několika kapsami,

kapsa, vysunovací rukojeť, ucha pro snadné přenášení, zesílené hrany, velká kolečka.

www.elan-katalog.cz

kapsy, několik menších vnitřních kapes, nastavitelné ramenní popruhy, polstrování zad s prodyšnou textilií, polstrované ucho pro přenášení, průhledná kapsička na jmenovku, uvnitř kapsa na notebook, nastavitelný polstrovaný bederní pás.

rozměry palubního zavazadla, vysunovací rukojeť, průhledná kapsička na jmenovku, velká kolečka.

213


LYŽAŘSKÉ HOLE RACE SLX

RACE RCS

OBJEDNACÍ KÓD: CD141514

OBJEDNACÍ KÓD: CD242514

AMPHIBIO GREEN

MATERIÁL: Alu 7075

MATERIÁL: Alu 6013

OBJEDNACÍ KÓD: CD343214

TUBUS: Ø18 mm

TUBUS: Ø16 mm

MATERIÁL: Alu 7075

DÉLKA (CM): 110-135

DÉLKA (CM): 80-105

TUBUS: Ø14 mm

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá

DÉLKA (CM): 110-135

RUKOJEŤ: závodní černá

RUKOJEŤ: závodní černá

POUTKO: Strip 14/24

POUTKO: Strip 14/24

TALÍŘEK /BODEC: Comp R

TALÍŘEK /BODEC: Comp R

ZÁKLADNÍ BARVA: černá metalická RUKOJEŤ: pěnová černá POUTKO: neopren TALÍŘEK /BODEC: E-Tip 2P 55 mm + ocel

RACE GSX

RACE RCG

OBJEDNACÍ KÓD: CD141014

OBJEDNACÍ KÓD: CD242014

MATERIÁL: Alu 7075

MATERIÁL: Alu 6013

TUBUS: Ø18 mm

TUBUS: Ø16 mm

DÉLKA (CM): 110-135

DÉLKA (CM): 80-105

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá

RUKOJEŤ: závodní černá

RUKOJEŤ: závodní černá

POUTKO: Strip 14/24

POUTKO: Strip 14/24

TALÍŘEK /BODEC: Comp R

TALÍŘEK /BODEC: Comp R

ZÁKLADNÍ BARVA: černá metalická RUKOJEŤ: Bidensity ELAN černá/bílá POUTKO: Special TALÍŘEK /BODEC: Tip 1P 45 mm + ocel

MORPHEO BLACK

MORPHEO SILVER

SPEED MAGIC

OBJEDNACÍ KÓD: CD545214

OBJEDNACÍ KÓD: CD545214

OBJEDNACÍ KÓD: CD732213

MATERIÁL: Alu 5083

MATERIÁL: Alu 5083

MATERIÁL: Alu 7075

TUBUS: Ø18 mm

TUBUS: Ø18 mm

TUBUS: Ø14 mm

DÉLKA (CM): 110-135

DÉLKA (CM): 110-135

DÉLKA (CM): 110-125

ZÁKLADNÍ BARVA: černá

ZÁKLADNÍ BARVA: stříbrná

ZÁKLADNÍ BARVA: černá metalická RUKOJEŤ: pěnová černá POUTKO: neopren TALÍŘEK /BODEC: Ring 2P 50 mm

metalická RUKOJEŤ: PE černá POUTKO: Strip 20X560 TALÍŘEK /BODEC: Ring 1P 50 mm + ocel

POUTKO: Strip 20X560 TALÍŘEK /BODEC: Ring 1P

50 mm + ocel

OBJEDNACÍ KÓD: CD343414 MATERIÁL: Alu 7075 TUBUS: Ø14 mm DÉLKA (CM): 110-135

MORPHEO RED

MORPHEO WHITE

BLACK MAGIC

OBJEDNACÍ KÓD: CD545214

OBJEDNACÍ KÓD: CD545214

OBJEDNACÍ KÓD: CD744214

MATERIÁL: Alu 5083

MATERIÁL: Alu 5083

TUBUS: Ø18 mm

TUBUS: Ø18 mm

DÉLKA (CM): 110-135

DÉLKA (CM): 110-135

ZÁKLADNÍ BARVA: červená

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá

RUKOJEŤ: PE černá

RUKOJEŤ: PE černá

POUTKO: Strip 20X560

POUTKO: Strip 20X560

TALÍŘEK /BODEC: Ring 1P

50 mm + ocel

214

RUKOJEŤ: PE černá

AMPHIBIO ORANGE

TALÍŘEK /BODEC: Ring 1P

50 mm + ocel

MATERIÁL: Alu 6013 TUBUS: Ø16 mm DÉLKA (CM): 110-125 ZÁKLADNÍ BARVA: černá RUKOJEŤ: Bidensity

černá/antracit

POUTKO: Special TALÍŘEK /BODEC: Ring 2P

50 mm

www.elan-katalog.cz


AMPHIBIO WHITE

SPEED GREEN

RIDE

OBJEDNACÍ KÓD: CD343614

OBJEDNACÍ KÓD: CD644814

MATERIÁL: Alu 7075

MATERIÁL: Alu 7075 TUBUS: Ø14 mm DÉLKA (CM): 110-135 ZÁKLADNÍ BARVA: bílá RUKOJEŤ: Bidensity ELAN

TUBUS: Ø16 mm DÉLKA (CM): 110-135 ZÁKLADNÍ BARVA: bílá RUKOJEŤ: Bidensity

TUBUS: Ø14 mm DÉLKA (CM): 95-125 ZÁKLADNÍ BARVA: bílá RUKOJEŤ: pěnová černá POUTKO: Special

černá/bílá POUTKO: Special TALÍŘEK /BODEC: Tip 1P 45 mm + ocel

černá/bílá POUTKO: Special TALÍŘEK /BODEC: Ring 2P 50 mm + ocel

RACE CARBON

SPEED ANTHRACITE

TOURING

OBJEDNACÍ KÓD: CD343014

OBJEDNACÍ KÓD: CD645014

MATERIÁL: Alu 7075

MATERIÁL: Karbon

MATERIÁL: Alu 6013

TUBUS: Ø16/14 mm

TUBUS: Ø14 mm

TUBUS: Ø16 mm

DÉLKA (CM): from 90 to 140

DÉLKA (CM): 110-135

DÉLKA (CM): 110-135

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá

ZÁKLADNÍ BARVA: černá

RUKOJEŤ: pěnová černá

RUKOJEŤ: Bidensity

50 mm + ocel

ZÁKLADNÍ BARVA: kartáčovaná + průhledná RUKOJEŤ: pěnová černá + prodloužení POUTKO: neopren TALÍŘEK /BODEC: Tip 2P 50/85 mm + karbid

FORMULA RED

FORMULA ANTHRACITE

OBJEDNACÍ KÓD: CD846014

OBJEDNACÍ KÓD: CD846414

MATERIÁL: Alu 6013

MATERIÁL: Alu 6013

TUBUS: Ø14 mm

TUBUS: Ø14 mm

DÉLKA (CM): 70-110

DÉLKA (CM): 70-110

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá

ZÁKLADNÍ BARVA: bílá

RUKOJEŤ: JR/07 černá

RUKOJEŤ: JR/07 černá

POUTKO: STRIP 15X400

POUTKO: STRIP 15X400

POUTKO: Special TALÍŘEK /BODEC: E-Tip 2P

55 mm + ocel

SNOW OBJEDNACÍ KÓD: CD744414 MATERIÁL: Alu 6013 TUBUS: Ø16 mm DÉLKA (CM): 110-125 ZÁKLADNÍ BARVA: bílá RUKOJEŤ: Bidensity

černá/antracitová POUTKO: Special TALÍŘEK /BODEC: Ring 2P 50 mm

EXAR RENTAL OBJEDNACÍ KÓD: CD946814 MATERIÁL: Alu 7075 TUBUS: Ø18 mm DÉLKA (CM): 110-135 ZÁKLADNÍ BARVA: Rental

průhledná RUKOJEŤ: Bidensity černá/antracit POUTKO: Strip 15/24 TALÍŘEK /BODEC: E-Tip 2P 55 mm + ocel SPECIÁLNÍ ZNAK: barevné rozlišení

www.elan-katalog.cz

MATERIÁL: Alu 6013

OBJEDNACÍ KÓD: CD444614

černá/bílá

POUTKO: Special TALÍŘEK /BODEC: Ring 2P

TALÍŘEK /BODEC: Tip 1P

TALÍŘEK /BODEC: Tip 2P 50 /85 mm + ocel

OBJEDNACÍ KÓD: CD947014

TALÍŘEK /BODEC: Tip 1P

45 mm + ocel

45 mm + ocel

FORMULA GREEN

LIL’ MAGIC

OBJEDNACÍ KÓD: CD846214 MATERIÁL: Alu 6013 TUBUS: Ø16 mm DÉLKA (CM): 70-110 ZÁKLADNÍ BARVA: bílá RUKOJEŤ: JR/07 černá POUTKO: STRIP 15X400 TALÍŘEK /BODEC: Tip 1P

45 mm + ocel

OBJEDNACÍ KÓD: CD846614 MATERIÁL: Alu 6013 TUBUS: Ø14 mm DÉLKA (CM): 70-110 ZÁKLADNÍ BARVA: bílá RUKOJEŤ: UNI Jr. bílá POUTKO: STRIP 15X400 TALÍŘEK /BODEC: Ring 2P

50 mm bílá

215


VYDEJTE SE KAMKOLIV

AAADRENALIN – DOKONALÝ UNIVERZÁL S novým freeridovým vázáním AAAdrenalin nejsou žádné terény mimo vaše možnosti. Toto vázání se vyznačuje takovými parametry, jakými žádné jiné vázání pro sjezdové lyže dosud nedisponovalo. Spojuje vlastnosti, které jsou důležité pro freeridová vázání s nejlepším ergonomickým mechanismem pro chůzi a poskytuje maximální lehkost při jízdě na sjezdovce i mimo ni. Překonejte hranice směrem k dokonalé jízdě.

Nová vázání AAA jsou určena k prozkoumávání různých typů terénů. Nezáleží na tom, jestli se pokoušíte zdolat nedotčené svahy, odlehlá místa mimo civilizaci nebo jste jako doma ve snowparku a na U-rampě – překonávejte hranice a VYDEJTE SE KAMKOLIV!

ADRENALIN 13 S (BEZ BRZD) OBJ. KÓD: DD033313000 BARVA: černá/bílá/zelená Z-DIN: 4-13 ŠPIČKA: FR PRO AFD: AFS Metal PATKA: FR BRZDA: Powerrail LD 80, 88, 97, 115, 130 HMOTNOST: 2390 g

AAATTACK – ÚŽASNÉ KOUSKY VE SNOWPARKU & NA U-RAMPĚ

ADRENALIN 13 L (BEZ BRZD) OBJ. KÓD: DD033513000 BARVA: černá/bílá/zelená Z-DIN: 4-13 ŠPIČKA: FR PRO AFD: AFS Metal PATKA: FR BRZDA: Powerrail LD 80, 88, 97, 115, 130 HMOTNOST: 2420 g

ATTACK 16 (BEZ BRZD) OBJ. KÓD: DD033713000 BARVA: černá/bílá Z-DIN: 5-16 ŠPIČKA: FR PRO AFD: AFD Metal PATKA: RACE Pro BRZDY: PB Race Pro 78, 88, 97, 115, 130 HMOTNOST: 1830 g

Freeskieři chtějí vybavení, které jim poskytuje výbornou kontrolu nad lyžemi a umožňuje skvělé výkony. Nejen pro upravené svahy a prašan beze stop, ale také pro jízdy plné triků ve snowparku a na U-rampě. Nové vázáni AAAttack dokonale splňuje tyto požadavky a kombinuje funkčnost s moderním designem. Dokonalé řešení pro univerzalní lyžaře.

ATTACK 13 (BEZ BRZD) OBJ. KÓD: DD033913000 BARVA: černá/bílá Z-DIN: 4-13 ŠPIČKA: FR PRO AFD: AFD Metal PATKA: RACE BRZDY: PB Race Pro 78, 88, 97, 115, 130 HMOTNOST: 1800 g

ATTACK 13 DEMO (BEZ BRZD) OBJ. KÓD: DD043014000 BARVA: černá/bílá Z-DIN: 4-13 ŠPIČKA: FR PRO AFD: AFD Metal PATKA: RENTAL BRZDY: PB LD 78, 82, 88, 97, 115, 130, 150

AAAMBITION – TOURINGOVÁ NOVINKA Zbrusu nové skialpinistické vázání AAAmbition je dokonalým partnerem všech náruživých skialpinistů, kteří se nezaleknou žádného terénu. U vázání AAAmbition jsme použili všechny parametry našich špičkových sjezdových vázání.

216

AMBITION 12 (BEZ BRZD) OBJ. KÓD: DD034013000 BARVA: bílá/černá Z-DIN: 4-12 ŠPIČKA: AT AFD: AFS PATKA: AT BRZDY: Ambition 85, 105, 125 HMOTNOST: 1760 g

AMBITION 10 (BEZ BRZD) OBJ. KÓD: DD043114000 BARVA: bílá/černá Z-DIN: 3-10 ŠPIČKA: AT AFD: AFS PATKA: AT BRZDY: Ambition 85, 95, 105, 125

www.elan-katalog.cz


ER 20.0 FF PRO OBJ. KÓD: DA021012000 BARVA: matná černá/zelená/bílá Z-DIN: 10-20 ŠPIČKA: AERO AFD: Delrin PATKA: Race Pro (spindle) BRZDY: PB Race Pro 18-78

ER 11.0 ČERNÁ/STŘÍBRNÁ OBJ. KÓD: DA622012000 BARVA: matná černá/stříbrná Z-DIN: 3-11 ŠPIČKA: LX AFD: ABS PATKA: Race Lite BRZDY: PB LD 78

EL 10.0 ČERNÁ/TM. ŠEDÁ OBJ. KÓD: DB627512000 BARVA: černá/tmavě šedá Z-DIN: 3-10 ŠPIČKA: SX AFD: Teflon PATKA: EL BRZDY: SL 78

ER 16.0 FF PRO OBJ. KÓD: DA021212000 BARVA: matná černá/ zelená/bílá Z-DIN: 8-16 ŠPIČKA: AERO AFD: Delrin PATKA: Race Pro (spindle) BRZDY: PB Race Pro 18-78

EFS 18.0 BEZ BRZD BÍLÁ/ČERNÁ OBJ. KÓDY: DB022412000 BARVA: bílá/černá Z-DIN: 8-18 ŠPIČKA: AERO AFD: Teflon wide PATKA: RACE Pro BRZDY: PB Race Pro 78, 88, 97, 115, 130

EL 10.0 ČERNÁ/ČERVENÁ OBJ. KÓD: DB627612000 BARVA: černá/červená Z-DIN: 3-10 ŠPIČKA: SX AFD: Teflon PATKA: EL BRZDY: SL 78

ER 17.0 FF PRO ČERNÁ/ZELENÁ OBJ. KÓD: DA021412000 BARVA: matná černá/zelená Z-DIN: 6-17 ŠPIČKA: AERO AFD: ABS PATKA: Race Pro BRZDY: PB Race Pro 17-78

ER 11.0 FF PRO ČERNÁ/ZELENÁ OBJ. KÓD: DA521612000 BARVA: matná černá/zelená Z-DIN: 3-11 TOE TYPE: LX AFD: ABS HEEL TYPE: Race Lite BRAKE: PB LD 78

EFS 12.0 BEZ BRZD BÍLÁ/ČERNÁ OBJ. KÓD: DB022513000 BARVA: bílá/černá Z-DIN: 3.5-12 ŠPIČKA: LX AFD: Teflon wide PATKA: RACE Pro BRZDY: PB Race Pro 78, 88, 97, 115, 130

EFS 10.0 WB90 BÍLÁ/ČERNÁ OBJ. KÓD: DB022713000 BARVA: bílá/černá Z-DIN: 3-10 ŠPIČKA SX AFD: Teflon wide PATKA: EL BRZDY: SL wide 90

EL 7.5 AC ČERNÁ OBJ. KÓD: DB829513000 BARVA: černá/stříbrná Z-DIN: 2-7,5 ŠPIČKA: SX Jr. AFD: AFS Jr. PATKA: SX Jr. BRZDY: SL Junior 72

EL 7.5 AC BÍLÁ OBJ. KÓD: DB829712000 BARVA: bílá Z-DIN: 2-7,5 ŠPIČKA: SX Jr. AFD: AFS Jr. PATKA: SX Jr. BRZDY: SL Junior 72

ŠÍŘKA BRZD

MODEL VÁZÁNÍ

LYŽE

85 mm

Ambition 12 Ambition 10

Alaska PRO (80) Karakorum (80)

95 mm

Lhotse (88)

105 mm

EL 4.5 AC ČERNÁ OBJEDNACÍ KÓD:

DB931113000 BARVA: černá/stříbrná Z-DIN: 0,75-4,5 ŠPIČKA: SX Kid AFD: AFS Jr. PATKA: SX Kid BRZDY: SX Kid 74 www.elan-katalog.cz

EL 4.5 AC BÍLÁ

Himalaya (98)

130 mm

Attack 16 Attack 13

Spectrum 115 Alu Boomerang TBT (120)

115 mm

EFS 18 EFS 12

Spectrum 105 Alu Spectrum 105

97 mm

Adrenalin 13

Spectrum 95 Alu Spectrum 95 Amphibio 88 xti Puzzle TBT (88)

88 mm 90 mm

Attack 13 EFS 12 Adrenalin 13 EFS 10

Spectrum 85 Sling Shot TBT (85) Pinball (85) Pinball PRO (82) Petite (82)

OBJEDNACÍ KÓD:

DB931313000 BARVA: bílá Z-DIN: 0,75-4,5 ŠPIČKA: SX Kid AFD: AFS Jr. PATKA: SX Kid BRZDY: SX Kid 74

217


ELAN LYŽE KOLEKCE 2014/2015 WORLD CUP RACE

NOVINKA

RACE

NOVINKA

NOVINKA

NOVINKA

NOVINKA

ALL MOUNTAIN

NOVINKA

GSX FIS PLATE

GSX MASTER PLATE

BEZ BRZD TEAM PLATE

RCG PLATE

SLX FIS PLATE

SLX TEAM PLATE

RCS PLATE

RCX PLATE

GSX FUSION

RIPSTICK FUSION

SLX FUSION

SL FUSION

AMPHIBIO 82 XTI FUSION

AMPHIBIO 14 FUSION

AMPHIBIO 88 XTI FUSION

OBJ. KÓDY

AA1Z5614, AA1Z5914 (plate)

AA1Z2514, AA1Z2814 (plate), AA1A8X (Master 25.0), AA1A9A (Master 25.0 plate)

AA1Z6814, AA1Z7114 (plate)

AA1Z8014, AA1Z8114 (plate)

AA2Z6214, AA2Z6514 (plate)

AA2Z8614, AA2Z8914 (plate)

AA2Z8214, AA2Z8314 (plate)

AA2Z8414, AA2Z8514 (plate)

AA4U8014 (ELX12.0), AA4U80A4 (ELX14.0)

AA4U8314 (ELX12.0), AA4U83A4 (ELX14.0)

AA5U0114 (ELX12.0), AA5U01A4 (ELX14.0), AA5Z5414 (QT EL10.0), AA5Z5514 (plate), AA5Z5314

AA7U0414 (ELX11.0), AA7U04A4 (ELX12.0)

AB1U1314

AB1U1614

AB0U1014, AB0U0714 (ELX12.0)

PROFIL

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Early Rise Rocker

Amphibio

Amphibio

Early Rise Rocker Early Rise Rocker

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

TECHNOLOGIE

Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti

Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti

Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti

boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, laminát, Dual Ti*

Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti

Powerspine, boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, Dual Ti

boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, laminát

boční hrany RST, dřevěné jádro Response Frame, laminát

Powerspine, boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Dual Ti

Powerspine, boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Dual Ti

Powerspine, boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Dual Ti

Powerspine, boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Mono Ti

WaveFlex™, boční hrany SST, dřevěné jádro Force, XTi

WaveFlex™, boční hrany RST, dřevěné jádro Force, Dual Ti

WaveFlex™, boční hrany SST, dřevěné jádro Force, XTi

schválena FIS

104/65/85* 114/70/99

104/65/85

103/65/88;

schválena FIS

115/65/96

109/65/91; 112/65/94

107/65/90

114/70/99

114/70/99

120/69/103; 122/69/104; 123/69/107; 124/69/107

120/69/103; 122/69/104; 123/69/107; 124/69/107

28/82/109

125/74/104

136/88/116

DÉLKA RÁDIUS

183(R≥30), 188(R≥30), 190(R≥35), 195(R≥35)

182(19.8), 182(25.0)*, 186(21)

166(19.8), 174(21.9), 182(25.0)*

134(13.5), 142(15) 150(15.8), 158(18)*

157(R≥11.5), 165(R≥12.5)

145(10.9), 151(11.8)

133(10.5), 139(10.5.)

122(8.5), 128(9,8)

170(16.8), 176(17.8), 182(19.8), 186(21)

170(16.8), 176(17.8), 182(19.8), 186(21)

155(11.7), 160(12), 165(12.4), 170(13)

155(11.7), 160(12), 165(12.4), 170(13)

160(14.0), 168(15.7), 176(17.4), 182(18.4)

152 (11.3), 160 (12.7), 168 (14.1), 176 (15.7)

170 (15.5), 178 (17.2), 186 (19.0)

SYSTÉM/ DESKA

EP 14 WC

EP 14 WC

EP 11,5 DUO EP 14 WC*

EP 11,5 DUO

EP 14 WC

EP 11,5 DUO

EP 11,5 DUO

EP 11 X

FUSION

FUSION

FUSION

FUSION

FUSION

FUSION

FUSION

ER 11.0 FreeFlex Pro

ER 17.0 FreeFlex Pro

ER 11.0 FreeFlex Pro

ER 11.0 FreeFlex Pro

ER 11.0 FreeFlex Pro

ELX 14.0 Fusion WHT/GRN,

ELX 14.0 Fusion ELX 14.0 Fusion WHT/GRN WHT/GRN

ELX 12.0 Fusion WHT/GRN/BLK

ELX 12.0 Fusion WB 88 BLK

ELX 12.0 Fusion BLK

ELX 12.0 Fusion WB 88 BLK

GEOMETRIE

VÁZÁNÍ

ER 17.0 FreeFlex Pro

ER 17.0 FreeFlex Pro

ER 11.0 FreeFlex Pro

TOURING

FREESKI

W STUDIO ALL MOUNTAIN

NOVINKA

PETITE

HIMALAYA

LHOTSE

ALASKA PRO

KARAKORUM

TRIGLAV

SPEED MAGIC FUSION

INTERRA FUSION

INSOMNIA FUSION

INSPIRE FUSION

AE7T0514 (QT EL 4.5 WB/ QT EL 7.5 WB), AE7T0414

AD5U5414

AD6U8614

AD7U5914

AD8U6014

AD9U5614

AC0U6314

AC0U6614

AC0U6914

AC1V2114

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Mountain Rocker

Běžný

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Full Power Cap, dřevěné jádro Dual, laminát

Full Power Cap, jádro Synflex, laminát

Full Power Cap, jádro Synflex, laminát

Technologie Bridge, duální rádius, Monoblock, laminované dřevěné jádro, laminát

Technologie Bridge, boční hrany PST, laminované dřevěné jádro, laminát

Technologie Bridge, duální rádius, Monoblock, laminované dřevěné jádro, laminát

Monoblock, laminované dřevěné jádro, laminát

Technologie Bridge, Monoblock, laminované dřevěné jádro, karbon

Powerspine, boční hrany RST, laminované dřevěné jádro, Mono Ti

WaveFlex , boční hrany SST, dřevěné jádro Trulite, Mono Ti

WaveFlex , boční hrany RST, dřevěné jádro Trulite, Mono Ti

WaveFlex™, boční hrany RST, dřevěné jádro Dualite, Lithium

115/85/112

114/82/109, 115/83/110, 116/84/111, 117/85/112

106/80/102, 108/80.5/103, 110/81/105, 112/81.5/107, 114/82/109

106/80/102, 108/80.5/103, 110/81/105, 112/81.5/107, 114/82/109

125/95/112; 126/96/113; 127/97/114; 128/98/115

126/86/112; 126/87/112; 126/88/112

109/77/98; 109/78/98*; 109/79/99**; 110/80/100***

118/78/106; 120/80/108*

89/66/80

119/69/102; 120/69/103; 122/69/104; 123/69/107

134/86/114; 136/88/116

125/74/104

127/78/107

171(17)

145(12.3), 155(13.8), 165(16,1), 175(18,4)

105(6.8), 115(8.2), 125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

105(6.8), 115(8.2), 125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

163(20/18), 170(22/20), 177(23.5/21.5), 184(24.5/22.5)

170(16.0), 177(18.0), 184(21)

156(22/19), 163(23.6/19.5), 170(24.5/20.1), 177(26.2/21.8)

154(13.2), 162(14.9), 170(16.7)*, 178(18.5)*

161(27.6)

150(11), 155(11.7), 160(12), 165(12.4)

152(11.9), 158(13.5), 168(15.5)

152(11.3), 158(12.7), 166(14.1)

152(11.9), 158(13.3), 166(14.9)

1450g ± 40g

1450g ± 20g

1140g ± 40g

1340g ± 40g

730g ± 20g FUSION

FUSION

FUSION

FUSION

ELW 11.0 FUSION BLK

ELW 11.0 FUSION BLK WB88

ELW 11.0 FUSION BLK

ELW 11.0 FUSION WHT/ BLK

BOOMERANG TBT

PUZZLE TBT

SLING SHOT TBT

PINBALL

OBJ. KÓDY

AE3V1014

AE4U9614

AE5U9714 (TBT), AE5V6214 (DEMO TRACK ESP10), AE5U9914

AE7V1914 AE5V1714 (QT EL 10.0 WB), (QT EL 4.5 WB/ QT EL 7.5 WB), AE5V1614 AE7V1814

PROFIL

TBT

TBT

TBT

Jib Rocker

TECHNOLOGIE

Symetrický Twin Tip, boční hrany SST, laminované dřevěné jádro, laminát

Boční hrany SST, laminované dřevěné jádro, laminát

Monoblock, Laminované dřevěné jádro, laminát

GEOMETRIE

138/119/138; 140/120/140

119/85/111; 120/86/112; 121/87/113; 122/88/114

DÉLKA RÁDIUS

180(21/19), 190(23/21)

166(14.9), 171(16.1), 176(17.3), 181(18.5)

PINBALL PRO

HMOTNOST SYSTÉM/ DESKA VÁZÁNÍ

Attack 16.0 BEZ BRZD

218

Attack 16.0 BEZ BRZD

Attack 13.0 BEZ BRZD

EFS 10.0 WB

EL 4.5 AC QT WB BLK, EL 7.5 AC QT WB BLK

EL 4.5 AC QT WB Ambition 12 BEZ BRZD BLK, EL 7.5 AC QT WB BLK

Ambition 12 BEZ BRZD

Ambition 12 BEZ BRZD

Ambition 12 BEZ BRZD

www.elan-katalog.cz


BIG MOUNTAIN

ALL MOUNTAIN ŘADA

NOVINKA

AMPHIBIO 12 FUSION

AMPHIBIO 78TI FUSION

AMPHIBIO 78 FUSION

SPECTRUM 115 ALU

SPECTRUM 105 ALU

SPECTRUM 95 ALU

AB3U1914

AB1U2214

AB3U2514 (EL11.0) AB4Z1614 (CARBON EL11.0)

AD0B5314

AD0B5614

AD1B5914

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

WaveFlex™, boční hrany RST, dřevěné jádro Force, Mono Ti

WaveFlex™, boční hrany RST, dřevěné jádro Power, Mono Ti

WaveFlex™, boční hrany RST, dřevěné jádro Power, lithium

ALUblade, boční hrany SST, laminované dřevěné jádro

ALUblade, boční hrany SST, laminované dřevěné jádro

125/74/104

127/78/107

127/78/107

145/115/130

152 (11.3), 160 (12.7), 168 (14.1), 176 (15.7)

160 (13.3), 168 (14.9), 176 (16.5), 182 (17.7)

152(11.9), 160(13.3), 168(14.9), 176(16.5)

185(20.4), 193(23.4)

FUSION

FUSION

FUSION

ELX 11.0 Fusion ELX 11.0 Fusion EL 11.0 Fusion BLK/GRN BLK/GRN BLK/GRN

Attack 16.0 BEZ BRZD

SPECTRUM 85

MORPHEO 10 TI ORANGE FUSION

MORPHEO 8 GREEN QT

MORPHEO 6 GREEN QT

MORPHEO 6 RED QT

MORPHEO 4 GREEN PLATE

MORPHEO 4 RED PLATE

AD3Z0614, AD3V4214 (QT EL 10.0 WB), TD3V4214 (QT)

AB5U4014

AB5U4114

AB6U4314 (EL10.0), AB6U4414 (PLATE ), AB6U4214,

AB6Z9114 (EL10.0), AB6Z9214 (PLATE ), AB6U4514,

AB8Z9514 (EL10.0), AB8Z9414 (PLATE ), AB8Z9314,

AB8U5314 (EL10.0), AB8U5214 (PLATE ), AB8U5114,

Amphibio

Amphibio

Parabolic Rocker

Parabolic Rocker

Parabolic Rocker Parabolic Rocker Early Rise Rocker Early Rise Rocker

Boční hrany SST, laminované dřevěné jádro, laminát

Boční hrany PST, dřevěné jádro Power, laminát

WaveFlex™, boční hrany PST, dřevěné jádro Dual, Mono Ti

WaveFlex™, boční hrany PST, dřevěné jádro Dual, laminát

WaveFlex™, Full Power Cap, dřevěné jádro Dual, laminát

WaveFlex™, Full Power Cap, dřevěné jádro Dual, laminát

Express, Full Power Cap, dřevěné jádro Comprex, laminát

Express, Full Power Cap, dřevěné jádro Comprex, laminát

136/95/111

136/95/111

127/85/110

125/76/104

125/76/104

125/76/103

125/76/103

114/70/100

114/70/100

173(16.5), 180(18.1), 187(20.3)

173(15.8), 180(17.5), 187(19.1)

170(15.0), 176(16.3), 182(17.6)

152(12.0), 160(13.5), 168(15.1), 176(16.7)

152(12.0), 160(13.5), 168(15.1), 176(16.7)

152(12.3), 160(13.9), 168(15.8), 176(17.2)

152(12.3), 160(13.9), 168(15.8), 176(17.2)

144(10.7), 152(12.2), 160(13.7), 168(15.3)

144(10.7), 152(12.2), 160(13.7), 168(15.3)

DÉLKA RÁDIUS

FUSION

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

9 + PLATE

9 + PLATE

SYSTÉM/ DESKA

EL 10.0 FUSION BLK/RED

EL 10.0 QT BLK/GRN

EL 10.0 QT BLK/GRN

EL 10.0 QT BLK/SMOKE

EL 10.0 BLK/SMOKE

EL 10.0 BLK/RED

VÁZÁNÍ

SPECTRUM 105

SPECTRUM 95

AD2B6214

AD2Z0314

Amphibio

Amphibio

ALUblade, boční hrany SST, laminované dřevěné jádro

Boční hrany SST, laminované dřevěné jádro, laminát

142/105/120

136/95/111

173(16.5), 180(18.1), 187(20.3)

173(15.8), 180(17.5), 187(19.1)

Attack 13.0 BEZ BRZD

Attack 13.0 BEZ BRZD

Attack 13.0 BEZ BRZD

Attack 13.0 BEZ BRZD

W STUDIO TWILIGHT

NOVINKA

NOVINKA

Attack 13.0 BEZ BRZD

OBJ. KÓDY

PROFIL TECHNOLOGIE

GEOMETRIE

JUNIOR ŘADA

NOVINKA

NOVINKA

NOVINKA

NOVINKA

NOVINKA

ILUMINA QT

DELIGHT QT

BLACK MAGIC QT

ZEST QT

SNOW QT

TWILIGHT 76 QT/FLAT

TWILIGHT 84 QT/FLAT

TWILIGHT 90 QT/FLAT

RC Race QT

JETT QT

STARR QT

SKY QT

MAXX QT

AC5U7514

AC5U7214 (QT ELW9.0), AC5U8814 (QT EL7.5)

AC5Z5214

AC5U7814

AC6U7914

AC9A6J14

AC8Z3314, AC8Z3414 (QT ELW9.0)

AC7Z3114, AC7Z3214 (QT ELW9.0)

AF0U7614

AF2B6314

AF2B6414

AF2B6514

AF2B6614

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Parabolický Rocker

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Běžný

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

Early Rise Rocker

WaveLight, boční hrany HSS, dřevěné jádro Dualite, laminát

WaveLight, dřevěné jádro Trulite

WaveFlex , Monoblock, dřevěné jádro Dualite, laminát

WaveFlex , Full Power Cap, dřevěné jádro Dualite, laminát

Express, WaveLight, Full Power Cap, dřevěné jádro Monolite, Trulite laminát

WaveLight, dřevěné jádro Trulite

WaveLight, dřevěné jádro Trulite

WaveFlex , Full Power Cap, dřevěné jádro Dual, laminát

Technologie U-Flex, Full Power Cap, jádro Synflex, laminát

Technologie U-Flex, Full Power Cap, jádro Synflex, laminát

Technologie U-Flex, Full Power Cap, jádro Synflex, laminát

Technologie U-Flex, Full Power Cap, jádro Synflex, laminát

TECHNOLOGIE

124/75/104

126/76/103

119/72/100

125/76/103

115/70/100

126/76/103

128/84/108

129/90/114

114/70/98, 114/70,5/99, 115/71/100, 116/71,5/101, 117/72/102,

101/69/90, 105/67/93*; 109/67/95**

101/69/90, 105/67/93*; 109/67/95**

101/69/90, 105/67/93*; 109/67/95**

101/69/90, 105/67/93*; 109/67/95**

GEOMETRIE

140(9.6), 146(10.6), 152(11.6), 158(12.7)

140(9.5), 146(10.5), 152(11.5), 158(12.6), 166(14.2)

140(10.0), 146(11.0), 152(12.1), 158(13.2)

140(10.2), 146(11.3), 152(12.3), 158(13.9)

140(9.7), 146(10.7), 152(12.2), 158(13.7)

140(9.5), 146(10.5), 152(11.5), 158(12.6), 166(14.2)

150(11.3), 159(13.0), 168(15.3)

155(12.5), 164(14.3), 173(16.7)

110(6.2), 120(7.5), 130(8.9), 140(10.3), 150(11.9)

70(2.5), 80(3.5), 90(64.8), 100(6.2), 110(7.0)*, 120(8.6)*, 130(9.4)**, 140(11.2)**, 150(13.1)**

70(2.5), 80(3.5), 90(64.8), 100(6.2), 110(7.0)*, 120(8.6)*, 130(9.4)**, 140(11.2)**, 150(13.1)**

70(2.5), 80(3.5), 90(64.8), 100(6.2), 110(7.0)*, 120(8.6)*, 130(9.4)**, 140(11.2)**, 150(13.1)**

70(2.5), 80(3.5), 90(64.8), 100(6.2), 110(7.0)*, 120(8.6)*, 130(9.4)**, 140(11.2)**, 150(13.1)**

DÉLKA RÁDIUS

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

QUICK TRICK

SYSTÉM/ DESKA

ELW 9.0 QT BLK/SMOKE

ELW 9.0 QT WHT/GLT

ELW 9.0 QT BLK/SMOKE

ELW 9.0 QT WHT/GLT

EL 7.5 AC QT WHT

ELW 9.0 QT BLK/SMOKE

ELW 9.0 QT BLK/SMOKE WB90

ELW 9.0 QT BLK/SMOKE WB90

EL 4.5 AC QT / EL 4.5 AC QT / EL 7.5 AC QT BLK EL 7.5 AC QT BLK

EL 4.5 AC QT / EL 7.5 AC QT BLK

EL 4.5 AC QT / EL 4.5 AC QT WHT / EL 7.5 AC QT WHT

EL 4.5 AC QT / EL 7.5 AC QT BLK

VÁZÁNÍ

OBJ. KÓDY

PROFIL

HMOTNOST

www.elan-katalog.cz

219


TECHNOLOGIE LYŽÍ ELAN

SYSTÉM

FUSION

QUICK TRICK

Systém Fusion je prvním skutečně integrovaným systémem lyžařského vázání na světě, který umožňuje rychlejší nasazení oblouku, zvyšuje pružnost lyží, usnadňuje zatáčení a zlepšuje reakci lyží při přechodu z hrany na hranu.

Systém Quick Trick se vyznačuje vylepšeným zamykacím systémem, díky kterému je možné velmi snadno a rychle nastavit délku vázání podle velikosti boty. Jeho pružnost umožňuje

DŘEVĚNÉ JÁDRO RESPONSE FRAME

LAMINOVANÉ DŘEVĚNÉ JÁDRO

Dřevěné jádro Response Frame je unikátní inovativní laminované dřevěné jádro, které sahá od špičky až po patku. Umožňuje přímý přenos sil a optimální torzní stabilitu díky kombinaci tvrdého a měkkého dřeva – tvrdé dřevo vytváří okolo měkčího dřeva rám.

Laminované dřevěné jádro po celé délce lyží je speciálně tvarované pro každý model a délku lyží. Pro výrobu tohoto jádra se používají různé typy dřeva v různých kombinacích, což má vliv na pružnost lyží. Toto dřevěné jádro

plynulé a snadné lyžování a zaručuje vyšší stabilitu. Lehké materiály a tenký profil přispívají k nízké hmotnosti dámských a juniorských modelů lyží.

JÁDRO

DŘEVĚNÉ JÁDRO FORCE Konstrukce nového dřevěného jádra Force spočívá v tom, že se k laminované konstrukci dřevěného jádra přidá laminátový torzní box. Podporuje přímý přenos sil a přispívá k vynikající torzní stabilitě.

DŘEVĚNÉ JÁDRO POWER

DŘEVĚNÉ JÁDRO DUAL

Dřevěné jádro Power se skládá z dřevěných nosníků, které jsou vertikálně spojeny s lamináty, které uvnitř syntetického jádra vytvářejí pevný rám. Ten zaručuje vyšší torzní stabilitu a lepší reakce lyží. Kromě toho se tato konstrukce vyznačuje lepší přilnavostí hran na špičce a patce a také stejnou pružností ve všech částech lyže.

Dřevěné jádro Dual se skládá ze dvou symetrických dřevěných nosníků, které jsou umístěny na vnějších hranách jádra lyže. Tato konstrukce umožňuje lepší přenos sil a zlepšuje přilnavost hran, a přitom jsou lyže stále dobře ovladatelné v různých sněhových podmínkách.

DŘEVĚNÉ JÁDRO NOMEX Dřevěné jádro bylo speciálně vytvořené pro skialpinistické lyže. Ve střední části jádra je lehká, ale torzně pevná struktura Nomex, která má podobu včelí plástve. Tento materiál je zkombinovaný s celodřevěným jádrem

220

po celé délce lyže; podél hran je použito odolné bukové dřevo a uprostřed se nachází lehké topolové dřevo.

DŘEVĚNÉ JÁDRO COMPREX Lyže s tímto jádrem mají ve střední části lehké stlačené dřevěné jádro, které je zárukou lepších reakcí při přechodu z hrany na hranu a zaručuje tak snadnější carvingové lyžování.

DŘEVĚNÉ JÁDRO TRULITE

DŘEVĚNÉ JÁDRO DUALITE

Lehké dřevěné jádro sahající od špičky po patku lyže je speciálně určené pro dámské lyže. Je vyrobeno z pečlivě vybraných druhů dřeva a upravené na míru podle potřeb jednotlivých cílových skupin lyžařek.

Lehké a pružné dřevěné jádro, které se skládá z dřevěných nosníků a lehkého syntetického jádra. Tato konstrukce umožňuje lepší přenos sil, dobré držení hran a snadné ovládání lyží v různých sněhových podmínkách.

JÁDRO SYNFLEX Lehké syntetické jádro, které se vyznačuje optimálním rozložením pružnosti. Jádro Synflex má v různých částech lyže různou hustotu, což přispívá ke špičkovému výkonu lyží.

s vysokou citlivostí a odolností přenáší síly přímo na hrany a umožňuje univerzální použití v různých sněhových podmínkách.

DŘEVĚNÉ JÁDRO CHANNEL Superlehké jádro se vzduchovými kanálky podél celé délky laminovaného dřevěného jádra snižuje hmotnost lyží a je zárukou jejich vysoké pružnosti. U řady lyží Elan Mountain je tato unikátní konstrukce zkombinovaná s tenkým hliníkovým profilem.

JÁDRO MONOLITE Lehké syntetické jádro s unikátním tenčím profilem. Díky nižší hustotě jádra mají lyže menší hmotnost a ideální pružnost, což usnadňuje zatáčení.

www.elan-katalog.cz


TORzE & FLEXE

POWER SPINE Technologie Power Spine se vyznačuje speciální konstrukcí, která kopíruje rozložení sil směrem od nohou k lyžím. Vnitřní konstrukce lyží („páteřní oblouk“) je pevnější a po celé délce je vyztužená vrstvou karbonu. Boční

prvky („kosti“) zaručují torzní stabilitu také na vnější části lyží.

WAVEFLEX™

WAVELIGHT

EXPRESS

U-FLEX

Základem technologie WaveFlex™ je zvlněný profil, který je zárukou optimální podélné pružnosti pro snadnější zatáčení a torzní stability pro lepší přilnavost hran. Žádné jiné provedení lyží dříve neumožňovalo kombinaci obou těchto vlastností u jedné lyže.

Vlny zaručují lyžím vyšší pružnost a výbornou stabilitu v každém oblouku. Díky specifickému tvaru vln jsou lyže tenčí a lehčí.

Cílem technologie Express je optimalizace přenosu sil od lyžaře směrem k lyžím. Tato technologie zlepšuje držení hran a umožňuje lyžaři dělat dokonalé oblouky.

Lyže s jedinečnou technologií U-Flex jsou o 25% pružnější. Lehké jádro Synflex a konstrukce Full Power Cap s profilem Early Rise Rocker umožňuje dětem dělat snadné plynulé oblouky bez námahy a užít si zábavu na sněhu.

KONSTRUKCE

RST

SST

PST

BRIDGE

TENKÝ HLINÍKOVÝ PROFIL

Vertikální boční hrany zaručují optimální držení hran po celé délce lyže a přímý přenos sil na hrany lyží při vysokých rychlostech.

Konstrukce bočních hran SST využívá materiál ABS, který je vertikálně umístěný nad hranami po celé délce lyže. Bočnice zaručuje přímý přenos sil z nohou lyžaře na hranu, a tak zlepšuje ovládání lyží a jejich stabilitu při jakékoliv rychlosti a zajišťuje zrychlení při výjezdu z oblouku.

Technologie Partial Side Technology (PST) kombinuje konstrukci „cap“, která zaručuje nízkou hmotnost lyží a plynulé zatáčení, a konstrukci bočních hran SST, která je zárukou vynikajícího výkonu lyží a dobře držících hran ve střední části. Lyže jsou silné i hravé – přesně podle potřeb lyžaře.

Výsledkem technologie Bridge je nižší hmotnost lyže a lepší vlastnosti. Ultratenký profil dřevěného jádra je zpevněn po celé délce lyží můstkovými prvky, které zaručují torzní stabilitu a bezkonkurenční přenos sil na hrany.

Tenký aluminiový profil byl vyvinut speciálně pro freeridové lyže Elan a jedná se o nejtenčí profil na trhu. Lyže mají nižší hmotnost, která je zárukou skvělého nadnášení v prašanu a univerzálního výkonu.

ALUBLADE Technologie ALUblade poskytuje lyžím ty nejlepší parametry pro univerzální výkony při jízdě v jakémkoliv terénu. Zlepšuje reakce lyží a zvyšuje jejich stabilitu. Umístění hliníkové konstrukce na vnitřní hraně lyže zlepšuje přilnavost

hran tam, kde je to nejvíc potřeba, a tím zlepšuje ovládání lyží. Malý podíl hliníku na vnější hraně lyží usnadňuje zatáčení a zlepšuje nadnášení lyží v prašanu.

MONOBLOCK

FULL POWER CAP

Speciální konstrukce monoblock se vyznačuje tím, že laminát je umístěn u hran lyží a vytváří torzní rám. Ten je zárukou vynikajícího přenosu sil a lepší torzní stability.

Konstrukce Full Power Cap je lehčí, usnadňuje zatáčení a je tolerantní k chybám lyžařů.

Díky této konstrukci lyže citlivě reagují, mají optimální pružnost a vynikající torzní stabilitu.

BOČNÍ HRANA S OPOROU PATY Pro snadnější provedení oblouku a lepší oporu v průběhu oblouku. Zaručuje rovněž dobrou kontrolu nad lyžemi.

zPEVNĚNÍ/VYzTUŽENÍ

DUAL TI

XTI

MONO TI

LITHIUM

KARBON

LAMINÁT

Dřevěné jádro je obloženo dvěma vrstvami titanu. Technologie Dual Ti zlepšuje kontrolu nad hranami lyží při jakýchkoliv sněhových podmínkách, zaručuje vyšší pružnost a také vynikající citlivost lyží.

Speciální lehká konstrukce určená pro velmi kvalitní široké lyže. Jedna vrstva titanu umožňuje lepší kontrolu nad hranami, zatímco podélně umístěná karbonová vlákna jsou zárukou citlivosti lyže a plynulých přechodů v obloucích, což je u širších lyží velmi důležité.

Reakční schopnosti lyží jsou vylepšeny jednou vrstvou titanu, která je umístěna na dřevěném jádru. Technologie Mono Titanium je použita i na bočních částech lyží, což zaručuje delší životnost pružné struktury lyží.

Prvek, který je známý jako dosud nejlehčí a tepelně nejodolnější kov, se využívá ke zpevnění lyží. Jeho výhodou je, že nezvyšuje hmotnost lyže.

Karbon je lehký a pevný materiál, který zajišťuje dodatečné zpevnění v těch částech lyží, kde je to nejvíce potřeba.

Vyztužení z laminátu umístěné buď pod nebo nad jádrem lyže optimalizuje pružnost lyže a zvyšuje její torzní tuhost.

www.elan-katalog.cz

221

Katalog Elan (lyže) zima 2014-15