Chcesz mieć książkę w ebooku? Impuls zrobi to za Ciebie

Page 1

1

Sys tem Za r ząd za n ia Procesem Wydaw n icz y m

KONWERSJA - WATERMARK EPUB, MOBI, PDF, HTML, XML


2 O FERTA KO N W ER S J I I WAT ER M A R KOWA N I A T R E ŚCI

Utwór w pliku EPUB i MOBI Ebook (in. e-book, e-książka, książka elektroniczna, publikacja elektroniczna) - książka, której treść zapisana jest w formie elektronicznej. Jej odczytanie jest możliwe na urządzeniach komputerowych takich jak czytniki książek elektronicznych (e-czytniki), komputery, palmtopy czy nawet telefony komórkowe. Ebooki, w przeciwieństwie do tradycyjnych książek, nie zajmują miejsca na półkach, są tańsze i łatwo dostępne. Posiadają okładkę, spis treści, akapity itp. Ebook może być kartkowany strona po stronie, w niektórych można też wyszukiwać interesujące nas zagadnienia. W ofercie Impulsu dostępne są książki w formacie PDF, MOBI i EPUB. Każdego e-booka zakupionego w Oficynie Impuls off-line można przeczytać na dowolnym urządzeniu elektronicznym. Książki PDF to ebooki zapisane w formacie PDF. Można je pobrać na dowolne urządzenie elektroniczne (np. e-czytnik, komputer osobisty) wyposażone w oprogramowanie pozwalające na czytanie plików PDF (np. Adobe Reader). Ze względu na sztywny układ tekstu, podział na akapity i zaimplementowaną czcionkę ebooki w formacie PDF są najlepiej przystosowane do odczytywania na komputerach PC, laptopach czy tabletach z dużym ekranem. Książki EPUB to ebooki zapisane w formacie EPUB, który stanowi otwarty standard, oparty na języku HTML, służący do publikowania ebooków. Format ten umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości i kroju do proporcji ekranu. Dzięki swoim właściwościom książki w formacie EPUB najlepiej odczytywane są na e-czytnikach, których ekran zbudowany jest w technologii eInk. Można je również odczytać na smartfonach i tabletach. Aby móc odczytywać pliki w formacie EPUB należy pobrać odpowiednie oprogramowanie, np. Adobe Digital Editions, Stanza, Aldiko na Androida, Blue Fire na iPad’a. (dokładne programy podajemy w dalszej części wiadomości). Książki MOBI NA KINDLE to ebooki zapisane w formacie Mobipocket. Można je pobrać na e-czytnik Kindle i inne czytniki obsługujące ten format oraz komputer wyposażony w oprogramowanie pozwalające czytać pliki MOBI (np. Mobipocket Reader, Calibre). MOBI stanowi otwarty format oparty na języku XHTML, dzięki czemu jego odczytywanie jest bardzo wygodne na urządzeniach mobilnych, w tym na jednym z najpopularniejszych e-czytników – Kindle.


3 Konwersja do EPUB i MOBI Technologia zmieniła sposób czytania książek. Coraz więcej publikacji jest dostępnych w formatach elektronicznych, które mogą być odczytane na różnych urządzeniach takich jak tablety, czytniki e-papieru, smartphony czy komputery i laptopy. Wielu wydawców, autorów i właścicieli praw sprzedaje swoje książki w formatach odpowiednich dla tych urządzeń. Oficyna Wydawnicza Impuls świadczy usługi przygotowania wysokiej jakości e-booków, które mogą być sprzedawane i udostępniane na stronach internetowych, w serwisach oraz w sklepach sprzedających e-booki. Jesteśmy ekspertami w zakresie konwersji z plików INDD (inDesign), DOC/DOCX (Word), PDF oraz dowolnego innego materiału źródłowego do formatów cyfrowych takich jak ePUB czy Mobi. Dzięki unikalnej na polskim rynku technologii oraz setkom skonwertowanych książek możemy realizować nawet najtrudniejsze projekty np. Terapia muzyką łącznie z materiałem video osadzonym w treści off-line. Dla specjalistów pracujących w Oficynie Impuls konwersja publikacji z licznymi ilustracjami, wykresami, tabelami, przypisami, wyróżnieniami nie jest problemem. Mamy zasoby pozwalające na realizację zleceń w krótkich terminach przy zachowaniu najwyższej na rynku jakości. Usługi konwersji są cenione przez naszych klientów ze względu na skuteczny proces eliminacji błędów konwersji, poprawność formatowania nawet najbardziej złożonych dokumentów, znakomicie zaprojektowane narzędzia nawigacji po tekście elektronicznym

Formaty e-booków Konwertujemy materiały dostarczone w dowolnej formie do formatów cyfrowych. Najważniejsze z formatów wynikowych znajdują się na liście poniżej.: • MOBI, na urządzenia Kindle firmy Amazon • EPUB, na tablety iPad firmy Apple oraz większość dostępnych tabletów i czytników • HTML – na strony internetowe • PDF – w wersji do druku i online • Word, txt - jako materiał źródłowy przy reedycjach


4 Wycena usług konwersji Ostateczną wycenę możemy przedstawić po obejrzeniu publikacji, książki, manuskryptu. Cena usługi jest uzależniona od materiału źródłowego oraz złożoności struktury dokumentu. Po obejrzeniu dokumentu przygotujemy ostateczną ofertę realizacji usługi. Gwarantujemy bezpieczeństwo przesłanych materiałów, które są wykorzystywane tylko do przygotowania wyceny.

Korzyści z współpracy z z Oficyną Impuls: • Wszystkie e-booki przygotowane przez nas są walidowane i spełniają obowiązujące w tym zakresie standardy. Oznacza to, że natychmiast po przygotowaniu są one gotowe do wprowadzania ich do serwisów oraz sklepów zajmujących się sprzedażą e-booków. • Posiadamy zespół specjalistów zajmujących się przygotowaniem e-bookoow pracujących w nowej generacji technologii XML, umożliwiającej przygotowanie publikacji w wielu formatach z jednego źródła. Dzięki temu mamy pełną kontrole nie tylko nad strukturą ale też wyglądem każdego elementu publikacji a przygotowywane przez nas publikacje wyglądają estetycznie i są cenione przez czytelników. • Wraz z plikami wynikowymi dostarczamy wersje demonstracyjne dla każdego formatu co pozwala na promocję publikacji tak w sklepach jak i w serwisach czy na blogach. • Oferujemy wsparcie w zakresie dystrybucji publikacji naukowych i edukacyjnych na rynek książek elektronucznych. Warunkiem przyjęcia do dystrybucji publikacji cyfrowej jest przekazanie do konwersji plików źródłowych oraz recenzji wydawniczej. Publikacje opatrzone zostają logo Impulsu zgodnie z warunkami umowy.

Zabezpieczanie ebooków watermarkiem OWI oferuje usługę (API) Watermark dla wydawnictw, dystrybutorów i sklepów z ebookami, umozliwiającą zabezpieczania ebooków znakiem wodnym pozwalającym na zidentyfikowanie nabywcy w przypadku wykrycia przez wydawcę nielegalnego udostępniania w Internecie. W praktyce skutecznie ogranicza piractwo oraz obniża koszty obsługi klienta. Metoda znaku wodnego polega na zabezpieczeniu pliku indywidualnym kodem nabywcy oraz odczytaniu tego kodu z pliku w przypadku podejrzenia piractwa. Zabezpieczanie pliku indywidualnym kodem dla każdego nabywcy: • Niewidoczny znak wodny – W treści książki ukryte są niewidoczne dla czytelnika zakodowane oznaczenia, które pozwalają na szybkie zidentyfikowanie kopii • Oznaczenie widoczne – Każda strona książki posiada widoczne oznaczenie identyfikujące unikalny egzemplarz wraz z datą i nazwą dystrybutora (księgarni, gdzie książka została zakupiona).


5 OWI Watermark wykorzystuje algorytmy nanoszenia znaku wodnego na pliki EPUB i MOBI. Zabezpieczeniu podlega tekst oraz grafika. Znak wodny jest odporny na konwersję z formatu EPUB na MOBI i odwrotnie, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie dostosowywać książkę do preferowanego formatu. Znak wodny nanoszony jest w różnych miejscach pliku, dzięki czemu można go odtworzyć nawet w sytuacji częściowego zamazania treści ebooka. W przypadku plików PDF nanoszony jest widoczny napis na każdej stronie ebooka. W praktyce udostępnimy API oraz zintegrujemy się ze sklepem klienta w taki sposób, aby w momencie zakupu i dokonywania płatności zakupiony plik został zwatermarkowany i wysłany klientowi w postaci linka dostępowego. Oferujemy watermarkowanie formatów epub, mobi oraz pdf. Watermowarkowanie może być zarówno jawne (gif np w stopce) jak i ukryte (w kodzie ebooka). Konfiguracja sposobu watermarkowanie oraz informacji kodowanych do watermarka bedzie dostępna poprzez API.

Dystrybucja i promocja Czym są książki elektroniczne w impulsoficyna.pl/ebook-s? Oficyna Wydawnicza “Impuls” posiada księgarnię internetową dostępną pod adresem: http://impulsoficyna.pl/e-books, która oferuje bezpieczny dostęp do książek w wersji papierowej oraz formie cyfrowej w formatach: EPUB, MOMI, PDF zabezpieczonych znakiem wodnym z unikalnym kodem – do pobrania na komputer, aplikację mobilną: w systemie Android i iOS., czytnik ebooków lub wysyłki na Kindla! Wszystkie nasze ebooki zabezpieczamy znakami wodnymi z unikalnymi kodami. Impulsoficyna.pl/ebook-s - obecnie udostępniamy bezpośrednio na naszej stronie w wymienionych formatach EPUB i MOBI 130 publikacji. Natomiast w dystrybucji, serwisach: ibuk.pl, virtualo.pl czy publio.pl jest już 500 tytułów w formacie PDF. Jeżeli w naszej ofercie ksiązek elektronicznych nie ma tytułu, którego szukasz prosimy o maila, by o ile to możliwe szybko zareagować w przygotowaniu e-booka: http://impulsoficyna.pl/e-books Aplikacje na urządzenia mobilne (iPhone, iPad, Android) Aby odczytać ebooka na urządzeniu mobilnym należy zainstalować odpowiednią dla swojego urządzenia aplikację: iBooks(EPUB), Aldiko(ePUB, PDF), Stanza(EPUB, MOBI), Kindle MOBI): http://itunes.apple.com/us/app/impuls/id402159019?mt=8 Już teraz można bezpłatnie pobrać aplikację o nazwie Impuls a następnie ściągać na iPhone, iPada oraz iPoda publikacje wydawnictwa. Obecnie oferta liczy prawie 200 tytułów i systematycznie powiększa się o nowe. Już niebawem sporo

nowych e-booków w formacie EPUB! (APLIKACJA IMPULS JEST BEZPŁATNA)


6

www.impulsoficyna.com.pl Wydamy Twoją publikację w wersji papierowej i elektronicznej!

zobacz - zadzwoń - wydaj! ebook@impulsoficyna.com.pl tel. 506-624-220


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.