AgroTech серпень 2023

Page 1

LEO CAFE

З перших кроків у LEO Cafe ви зануритесь у світ котиків. Всюди, де тільки можна побачити, шпалери, стіни та картини виконані у стилі котиків. Вони малюються у різних позах, з різними виразами обличчя і викликають посмішку на обличчі кожного відвідувача. Вам здається, що ви переноситесь до казкового світу, де головними героями є чарівні котики.

Але що робить LEO Cafe справді унікальним місцем – це живі мешканці кафе. Семен, Луна та Лео, троє надзвичайно милих та дружелюбних котиків, стали справжніми зірками закладу. Вони були врятовані з вулиці працівниками кафе й знайшли свій дім та люблячих власників саме тут. Їх присутність додає LEO Cafe особливого затишку. Не тільки котики роблять це місце варте відвідування. Меню LEO Cafe – це справжній рай для любителів солодкого. Тут ви знайдете різноманітні десерти, які неодмінно потішать ваші смакові рецептори. Ви можете скуштувати неперевершені торти, пиріжки, капкейки, печиво та багато інших солодощів.

А як щодо напоїв? LEO Cafe пропонує великий вибір напоїв, які задовольнять будьякі смакові переваги. Ви можете насолодитись ароматною кавою, збадьоритись свіжими соками або спробувати чашку ароматного чаю. Бариста LEO Cafe завжди готові порадити вам найкращі варіанти та зробити напій на ваш смак.

LEO Cafe – це місце, де ви можете побачити, як люди дарують любов та турботу безпритульним тваринам. Врятування Семена, Луни та Лео – це приклад того, як працівники кафе віддають своє серце та ресурси, щоб допомогти безпритульним тваринам знайти теплий дім та багато-багато любові.

LEO Cafe – це не тільки місце, де можна насолодитись смаколиками та провести гарний час у приємній компанії котиків. Це також місце, яке надихає на добрі справи та підтримку тварин. Тому кафе підтримує проєкт KitDoDomy, який рятує безпритульних тварин та допомогає знайти їм домівку.

+380 (93) 767 98 22 _leo.cafe_

_leo.cafe_ LEOcafe

Київ, вул. Юрія Литвинського 64

НАЙБІЛЬША

ЦІННІСТЬ ЖИТТЯ

Зараз наша країна, наші співвітчизники переживають дуже важкий

час. Нема жодної людини, яку не збентежило те, що коїться довкола. Як за таких умов зберегти радість життя? Що робити, щоб вижити?

Ці питання, та й не тільки їх, завдають собі й оточуючим українці. Коли ти зайшов у глухий кут у пошуках відповіді на свої запитання, є фахівці, які допоможуть знайти відповіді та вийти з цього глухого кута. Одним з таких представників є Марія Бузулуцька – професійний психолог і наставник, викладач у Європейській школі психології. Її методи допомоги дуже різноманітні: тут і особисті консультації, і онлайн бесіди, й ігрова практика. Але найголовніше – це проникливе співчування людині, яка звертається за допомогою

Як почати змінюватись, як зрушити з мертвої точки? Почніть з того, що в вас

є. Почніть зараз, почніть сьогодні! Багато хто відкладає початок змін, але це – хибна практика!

Ви – велика цінність, підіймайте свою самооцінку. Ви все зможете, не вірте тим, хто цьому заперечує. Пам’ятайте: довга дорога починається з одного кроку!

Марія каже:

«Дуже часто у своїй роботі я стикаюся з тим, що клієнт не може відповісти, що він хоче.

Бо його бажання придушувалися чи за нього завжди хтось робив вибір та приймав рішення. І коли запитуєш клієнта: «А чого Ви хочете?» - це питання вводить його в ступор.

У таких випадках я рекомендую робити деякі вправи. Наприклад: Заводьте будильник спочатку через кожну годину. І коли він спрацює, ви спитаєте себе: «А чого хоче зараз моя пані (мій пан)?» І даєте собі чесну відповідь, і відповідь повинна обов’язково підкріплюватися дією!» Роблячи ці вправи, Ви з часом точно знатимете, чого Ви хочете і наскільки це точно ваші бажання».

Кожна мить життя – це лише ВАШЕ життя, не треба його відкладати! Треба жити тут і зараз.

Всі ми з народження маємо невичерпне багатство: наше життя. І як би не здавалося нині тяжко, треба знайти щось світле.

З початком війни люди розгубилися, дехто не може знайти вихід. Це настільки

складно, що інколи подумують і про суїцид. Зупиніться! Хтось утратив близьких, у когось зруйноване житло, хтось не може витримувати цього тягаря… Але пам’ятайте: життя на цьому не скінчується. Ніяка біда не варта того, щоб саморуч власноруч лишати себе життя.

У Марії є безліч рекомендацій і методів подолання труднощів, вона допоможе або порекомендує спеціаліста з Європейської школи психології.

Є такий девіз у Марії: жінка повинна бути щасливою, а більше вона нікому нічого не повинна! І це стосується не тільки жінки, а й людини взагалі: дитина, чоловік – всіх. Подивіться довкола: крізь прірви воронок виростають квіти, діти грають на галявині, зірки сяють крізь тісячоліття, сонце сяє, життя всюди. І це – радість! Пийте цей напій життя і будьте щасливі завжди, за любих обставин!

Наостанок декілька слів від Марії:

«Яким ти бачиш себе?

Твої думки про себе створюють твою реальність.

Твої дії є відображенням цих думок.

Якщо ти віриш, що в тебе все і завжди виходить – це так і є.

Якщо ж ти віриш у протилежне — знайдеш докази цього. Знайди та випиши негативні думки про себе і заміни їх на позитивні.

Повторюй їх якнайчастіше, щоб вони стали твоїм новим відображенням самого себе.

Бережіть себе та своїх близьких!» +380633918603 Мария Бузулуцкая mariabuzulutskaia_psyhcolog

САМЕ ЖИТТЯ
6 AgroTech

8 В Україні будується новий сучасний дилерський центр сільгосптехніки Українські агрохолдинги скорочують посіви через дії рф

New Holland представила комбайн CR9.90 на «УКАБ Агротехнології-2023»

9 CNH Industrial відкрив новий завод Трактори Valtra можуть бути оснащені

протипожежною системою

Avant представив нові електричні

навантажувачі

10 Україна збільшила експорт продуктів

харчування до ЄС та Азії

11 Україна вивезла все заплановане на експорт зерно

Ціни на пшеницю падають, незважаючи на пошкодження порту Ізмаїл Україна планує взяти на себе страхування

у зерновому коридорі

12 Claas представив нове покоління

надпотужних тракторів

15 Другий етап ринку землі розпочнеться

з січня 2024 року

Рада ухвалила закон про повернення

на довоєнну систему оподаткування

ЗМIСТ

Слава” в номінації “За високий професіоналізм і за журналістську майстерність”.

15 ВРУ ухвалила законопроєкт про держпідтримку

АПК в період воєнного стану

16 У Харкові створили вітчизняну машину для гуманітарного розмінування

Чергову партію пікапів до України привезли британські фермери

Росія знищила за дев’ять днів 180 тисяч тонн українського зерна

17 Комбайн Case IH Axial Flow 250 зі жниваркою MacDon FD235 демонструє можливості

18 Ucab«УКАБ Агротехнології 2023»: демонстрація економічно збалансованих та інноваційних

рішень в умовах воєнного часу

20 Економія та якість: як оновити «зелену лінію» в своєму господарстві

21 Сівалка Spirit: завжди більше й краще, ніж ви очікуєте

22 Аграрне відродження. Як ферма на Харківщині починає все з нуля 23 Чому з’являється парша на картоплі: як позбутися за один раз

Коли садити редиску в серпні: збираємо другий урожай

24 Які завдання підвладні трактору Claas Xerion 27 Запрошую в «Грошову Реальність»

Засновник, видавець і головний редактор: Кладійова Людмила Петрівна Адреса редакції: м. Харків, пл. Конституції, 26 оф. 307 (067) 1234 056, (066) 109 09 20, (066) 550 94 01, (067) 992 22 80 Свідоцтво про державну реєстрацію друкарського

У разі, якщо Ваша діяльність вимагає лицензії, необхідно вказати номер і дату видачі ліцензії, оскільки Ваше оголошення відповідно із ст.24 Закону України «Про рекламу» не може бути опубліковано без цих даних. Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних оголошень. Згідно з правилами, що діють в редакції, відповідальність за достовірність оголошень несе рекламодавець. Він самостійно відповідає за зміст наданих даних, за наявність посилань на ліцензії і вказівок на сертифікацію продукції і послуг в порядку, передбаченому законодавством. Редакція виходить з того, що рекламодавець

має право і заздалегідь отримав усі необхідні для публікації дозволи. Думка редакції не завжди співпадає з думкою авторів статей.
засобу масової інформації: серія КВ №23046-12886Р від 28.12.2017 р. E-mail: redacauto@gmail.com Тираж 30 000 екз., поширюється по передплаті Журнал
Міжнародною Академією Технологій і Соціології “Золота Фортуна” Медаллю “Трудова
“AgroTech “ нагороджений

Попри ворожі навали, українці продовжують залишатись аграрною нацією. Саме зараз, під час повномасштабної війни, відбулась важлива подія: закладено перший камінь у будівництво нового великого і сучасного дилерського центру сільгосптехніки.

Компанія «Агроструктура», один з провідних дилерів AGCO в Україні, будує поблизу Житомира технічний і навчальний центр.

Як розповів Михайло Завада, генеральний директор «Агроструктури», до цього кроку компанія йшло досить довго. А от від моменту обрання земельної ділянки до закладання першого каменю – пройшло всього пів року.

Локація поблизу Житомира обрана не випадково: новий регіональний сервісний центр розташований на центральній логістичній артерії України. Як розповів Михайло Завада, саме звідси є можливість дістатись до будь-якого клієнта за годину-півтори.

«Наразі виклик не тільки для нас, а і для всієї сфери. Тому вирішили зробити інвестицію, до якої дуже довго йшли, саме в цьому році, коли нам виповнилось 10 років, і ми хочемо показати, що ми плануємо тут залишатись надовго. Хочемо бути ближче до наших покупців, клієнтів – будуємо центр європейського рівня з повним спектром послуг, яких потребує сільське

господарство», – каже Михайло Завада. Центр буде мати: шоу-рум, велику демо-площадку, склади загальною площею близько 800 кв.м, велику сервісну майстерню з моторним ремонтним цехом, великий учбовий центр, і навіть готель. Площа землі, на якій розташується центр, складає 1,1 га, де буде розміщено кілька будівель загальною площею 2,1 тис. кв.м.

Особливістю центру стане учбова частина. В учбових локаціях будуть проводитись навчання аграріїв-клієнтів, а також внутрішні навчання. Але є ще масштабніша

ідея – зробити на цій базі AGCO-Академію, сільгоспакадемію – для брендів Valtra, Fendt, Maschio Gaspardo, Amazone. Такого хабу ще нема.

Як розповів Михайло Завада, таку академію намагались створити в Києві, але саме центр поблизу Житомира дасть набагато більше можливостей: тут, крім залів, є ще велика кількість техніки, землі, а ще й дуже зручне географічне розташування.

Інвестиції в проєкт становлять близько 1 млн євро, а будівництво планують завершити всього за 12 місяців.

Найбільші українські агрокомпанії скорочують посівні площі через вихід росії з «зернової угоди» та атаки на портову інфраструктуру та склади, пише Bloomberg. Українські агропідприємства «ІМК» та HarvEast вже скорочують посіви пшениці, причому перше планує вирощувати майже на третину менше, – пише forbes.ua.

«ІМК» також не садитиме озимого ріпаку, – заявив генеральний директор Алекс Ліссітса.

За словами Ліссітси, урожай накопичується у силосних мішках на полях, оскільки його нема де зберігати. Російські атаки

на українські річкові порти ускладнюють проблеми України, оскільки власники судів побоюються працювати там.

«Астарта» теж скоротила свої посіви

ріпаку.

В HarvEast заявили, що виводить з обробки від 10% до 15% найменш продуктивних площ.

«За нинішніх цін на сільгосппродукцію, враховуючи проблеми з логістикою в українських аграріїв, та враховуючи кількість врожаю, яку ми отримуємо з малопродуктивних земель, заробити на ньому буде неможливо», – сказав гендиректор HarvEast Дмитро Скорняков.

На Київщині компанія планує засіяти вдвічі менше озимої пшениці, ніж минулого сезону.

2 серпня 2023 року на території Контінентал Фармерз Груп (с. Велике Колодно, Львівська обл.) відбулася масштабна аграрна подія: «УКАБ Агротехнології-2023».

Це шоу агротехнологій та інновацій поєднує демонстрацію техніки та технологій, проведення тематичних семінарів та тест-драйвів.

На заході New Holland представив потужний зернозбиральний комбайн CR9.90.

Нагадаємо, комбайни New Holland серії CR мають високу пропускну здатність. Відмінна якість зібраного врожаю досягається завдяки високоефективній і при цьому бережній двороторній системі обмолоту та сепарації Twin Rotor. Встановлена система Dynamic Feed Roll здатна збільшити пропускну здатність похилої камери до 15%, а ротори TwinPitch забезпечують більш інтенсивну сепарацію у важких умовах збирання.

В Україні
Українські агрохолдинги скорочують посіви через дії рф New Holland
CR9.90 на «УКАБ
будується
новий
сучасний дилерський центр сільгосптехніки
представила комбайн
Агротехнології-2023»
8 AgroTech

CNH Industrial відкрив новий завод

Компанія CNH Industrial офіційно відкрила свій новий завод у Чезені, Італія. Виробництво спеціалізується на виготовленні міні-екскаваторів і гусеничних міні-навантажувачів, в тому числі електричних.

Після придбання наприкінці 2021 року компанії Sampierana SpA та подальших інвестицій (12 мільйонів євро), завод у Чезені буде працювати над зростанням обсягів виробництва міні-екскаваторів. У другій половині 2023 року розпочнеться виробництво і перших гусеничних міні-навантажувачів під брендом CASE Construction Equipment.

Тож тепер Італія має найбільше заводів CNH Industrial і науково-дослідних центрів у Європі.

Очікується, що підприємство в Чезені займе важливу роль у ланцюжку поставок.

Вироблене там будівельне обладнання буде продаватись на міжнародному ринку під

Пристрої протипожежного захисту популярні серед машин для роботи у лісовому господарстві. В компанії Valtra вважають, що цю систему також можна використовувати і на сільськогосподарських тракторах. Пожежу двигуна, гідравліки, паливопроводів, електропроводки та системи очищення вихлопних газів важко загасити ручним вогнегасником, і вона швидко поширюється. Автоматичну систему пожежогасіння Valtra почали на замовлення встановлювати

Avant представив нові електричні

Avant Tecno представила дві нові моделі повністю електричних навантажувачів Avant e527 та Avant e513, оснащених запатентованою акумуляторною технологією компанії.

Акумулятори OptiTemp потужністю 27 кВтг та 13 кВтг для електричного навантажувача виробляються новою дочірньою компанією Avant Tecno, Avant Power.

В Avant стверджують, що акумулятори мають удвічі більшу ємність, аніж продукти інших виробників, та оснащені унікальною системою управління температурним режимом, яка забезпечує користувачам таку ж ємність при екстремальних температурах до 22°F.

Агрегати мають ту саму потужність, що й серія Avant 500 з дизельними двигунами.

За словами Avant, e527 здатний працювати 6 годин без підзарядки, що еквівалентно повному робочому дню. E513 пропонує

3 години при повній зарядці.

Акумулятор можна зарядити лише за 1,5 години за допомогою швидкого заряджання. Стандартна зарядка за допомогою вбудованого зарядного пристрою займає 5 годин для e513 та 10 годин для e527.

Система контролю температури автоматично вмикається при підключенні акумулятора до зарядного пристрою. Коли робочий

в студії Unlimited на заводі в Суолахті у Фінляндії. Ця система наразі доступна для тракторів п’ятого покоління: лінійок N5, T5 і Q5.

Система складається з бака вогнегасника, який з’єднаний з мережею шлангів і форсунок, що розташовані під капотом і кабіною. Для її активації оператору достатньо натиснути кілька кнопок на панелі керування; також системою можна керувати дистанційно.

навантажувачі

день починається і навантажувач відключений від мережі, температура батареї оптимізується для роботи і адаптується до поточних погодних умов.

У холодну погоду батарея автоматично прогрівається перед використанням. Під час роботи система керування температурою підтримує робочу температуру.

Система OptiTemp також робить

акумулятори надзвичайно безпечними, оскільки спеціально розроблена рідина всередині акумуляторних модулів контролює передачу тепла від одного елемента до іншого, щоб запобігти перегріву елементів.

Осередки всередині батареї також захищені запобіжниками та ізольовані один від одного на кількох різних рівнях. Agro

Трактори Valtra можуть бути оснащені протипожежною системою брендами CASE Construction Equipment, New Holland Construction і Eurocomach.
Tech 9

УКРАЇНА ЗБІЛЬШИЛА ЕКСПОРТ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ ДО ЄС ТА АЗІЇ

За даними Державної служби статистики України, експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2023 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 10221 млн дол. США на 16 % і склав 11847 млн дол. США.

Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за результатами шести місяців 2023 року складає 61 %, зауважив вчений. За його словами, основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються три регіони – країни Європейського Союзу, Азії та Африки. У першому півріччі 2023 року їх сумарна частка склала майже 82 % вартості українського експорту сільгосппродукції.

При цьому спостерігається нарощування поставок до Євросоюзу, який другий рік поспіль виступає головним ринком збуту, а також Азії, тоді як експорт продовольства в Африку знижується, зазначив Микола Пугачов.

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції, від початку повномасштабної війни, утримують країни – члени Європейського Союзу. За січень-червень 2023 року вони закупили понад 44 % українського продовольства – на 5270 млн дол. США, на 8 % перевищивши показник за відповідний період минулого року.

За І півріччя 2023 року країни Азії закупили українського продовольства на 3755 млн дол. США, що на 5 % більше, ніж за відповідний період 2022 року. Частка Азії за цей період склала приблизно 32 % від загального експорту аграрної продукції.

Обсяги експорту до країн Африки становили близько 684 млн дол. США. Частка цього регіону склала 6 % від загального експорту аграрної продукції з України.

За результатами І півріччя 2023 року рейтинг країн – імпортерів вітчизняної агропродукції знову очолив Китай, здійснивши закупівлі на суму 1428 млн дол. США і займаючи в географічній структурі нашого експорту 12,1 %.

Румунія, як і торік, посідає друге місце в списку. За шість місяців вона імпортувала з України на суму 1279 млн дол. США. У січні-червні 2023 року частка Румунії у вітчизняному експорті агропродукції склала 10,8 %, зауважив Микола Пугачов.

Туреччина, яка за обсягами закупівель українського продовольства традиційно входить до топ-3, забезпечила собі звичне третє місце, імпортувавши агропродукції на суму у 1227 млн дол. США, тобто 10,4 % від загальної вартості.

Значну виручку українські експортери отримали також з Польщі (824 млн дол. США), Іспанії (632 млн дол. США), Нідерландів (546 млн дол. США), Італії (425 млн дол. США), Єгипту (402 млн дол. США), Угорщини (319 млн дол. США) та Німеччини (237 млн дол. США).

Сумарно ці 10 країн забезпечили Україні 62 % доходів від зарубіжних поставок продукції агропромислового комплексу у І півріччі 2023 року.

Визначальними групами продукції в товарній структурі аграрного експорту

України, як і раніше, виступають зернові культури (5316 млн дол. США), олії та жири (2850 млн дол. США), насіння і плоди олійних (1123 млн дол. США), залишки і відходи харчової промисловості (681 млн дол. США), м’ясо та субпродукти (439 млн дол. США).

Разом вони забезпечили майже 88 % виручки від продажу вітчизняного агропродовольства на ринки країн світу. При цьому у 2023 році збільшуються кількісні показники експорту всіх перерахованих позицій, тоді як у грошовому виразі зростання не стосується лише м’ясопродуктів.

При зростанні у І півріччі 2023 року показників зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією існує низка факторів, які здатні негативно вплинути на неї в подальшому. Зокрема, підсумковий експорт залежатиме від функціонування «зернового коридору» та повноти використання альтернативних логістичних шляхів, тривалості обмежень на українську продукцію та загрозу їх розширення на інші товари. Навіть при сприятливому вирішенні цих проблем для України матиме місце високий ступінь невизначеності, прямо викликаний війною, у тому числі перебіг бойових дій та терористичні обстріли інфраструктурних об’єктів, а також кон’юнктура світових ринків, яка складеться в ІІ півріччі поточного року після початку нового маркетингового сезону для багатьох важливих сировинних продуктів і товарів з доданою вартістю, підсумував Микола Пугачов.

10 AgroTech

Україна у 2022-2023 маркетинговому році (МР) зібрала 70 млн тонн зерна та змогла вивезти заплановані до експорту дві третини врожаю навіть з урахуванням рекордно високих перехідних залишків, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський в ефірі марафону «Єдині новини».

«Минулого року ми зібрали загалом близько 70 млн тонн. Усе, що планували вивезти, вивезли. Це приблизно дві третини. У нас перехідні залишки на початок липня – кілька мільйонів тонн. Якщо порівнювати з перехідними залишками торік, то це в кілька разів

менше, – тоді було 22 млн тонн. Це пояснюється тим, що кілька місяців ми не їхали й мали величезний урожай 2021 року», – пояснив він.

Сольський нагадав, що у травні в Мінагрополітики прогнозували, що врожай зернових цього року буде на 10% нижчим за минулорічний. Однак зараз очікування змінилися, і в міністерстві очікують, що врожай зернових буде меншим приблизно на 6% у зв'язку зі сприятливими погодними умовами.

«Аграрії вирішили кукурудзу сіяти не в такому обсязі (як раніше –ІФ-У), а посіяти більше соняшнику та сої. Це в грошах може бути той самий дохід, але витрат на логістику менше, і займатися цим потрібно менше, тому що умовно врожайність кукурудзи на гектар удвічівтричі більша, ніж у сої та соняшнику», – пояснив міністр.

Сольський зазначив, що фермерам до труднощів не звикати, і висловив упевненість, що українські аграрії впораються з викликами, які постійно постають перед ними.

Основною проблемою українських фермерів міністр назвав не складнощі з реалізацією виробленої продукції, а з ціною на неї. «Найближчими місяцями робота всіх, хто має стосунок до державної влади, буде пов’язана з тим, щоб вони (аграрії – ІФ-У) змогли продавати дорого. Це пов'язано зі зменшенням логістичних витрат, з розширенням можливостей, куди це може їхати, в які країни продавати», – резюмував він.

В ніч на 2 серпня рф атакувала безпілотниками порт Ізмаїл, що призвело до руйнувань, пожеж, знищення 40 тис. т зерна та зупинки роботи одного з двох найбільших дунайських портів, які були єдиним працюючим маршрутом експорту зерна з України.

На тлі завершення зернової угоди, зупинення експорту через чорноморські порти та блокування українського імпорту сусідніми країнами ЄС для України залишився доступним лише один маршрут експорту – через порти Дунаю, але навіть його рф намагається заблокувати шляхом постійних обстрілів.

Проте світовий ринок пшениці вчора не відреагував на обстріл Ізмаїлу, і ціни продовжили падіння під тиском прискорення збирання та на підсумках тендеру в Єгипті.

Вересневі ф’ючерси впали:

• на 2% до 235,2 $/т – на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,

• на 2,2% до 289,2 $/т – на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,

• на 0,7% до 312 $/т – на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі,

• на 1% до 233,75 €/т або 255,6 $/т – на пшеницю на паризькій Euronext (-10,9%).

Водночас виросла на 0,4% до 240,75 $/т чорноморська пшениця в Чикаго.

Американська пшениця продовжує дешевшати на тлі

покращення погоди в регіонах вирощування ярої пшениці, а російська дорожчає на підсумках єгипетського тендеру.

Державний єгипетський оператор GASC на тендері 2 серпня придбав 360 тис. т пшениці з поставкою 1-10 вересня за середньою ціною 263,68 $/т C&F, яка на 8% перевищує закупівельну ціну тендеру 6 червня. Зокрема 300 тис. т російської пшениці за ціною 264 $/т C&F (250 $/т FOB + фрахт 14 $/т) та 60 тис. т румунської пшениці за ціною 262,05 $/т C&F (249 $/т FOB + фрахт 13,05 $/т). Державна агенція Тунісу ODC цього тижня також провела тендер, де придбала 125 тис. т пшениці з поставкою 1-30 вересня за ціною 271,68-277,77 $/т C&F.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на конференції послів України. «Україна застрахувала всі торгові судна, які здійснюють експорт та імпорт товарів через дунайські порти. Зараз ми на уряді обговорюємо і, переконаний, ухвалимо рішення про страхування суден і відповідних компаній, які йтимуть по «зерновому коридору», – сказав Шмигаль.

Україна вивезла все заплановане на експорт зерно
Ціни на пшеницю падають, незважаючи на пошкодження порту Ізмаїл
AgroTech 11
Україна планує взяти на себе страхування у зерновому коридорі

CLAAS ПРЕДСТАВИВ НОВЕ ПОКОЛІННЯ

Сила більша, ніж потужність: CLAAS представив новітні трактори Xerion 12.590 та 12.650 у версіях TERRA TRAC та TRAC.

З серією XERION 12 компанія CLAAS представляє безкомпромісно потужних спеціалістів у найвищому класі продуктивності тракторів. Обидві моделі йдуть вище XERION 4200 – 5000 і відрізняються високоефективною концепцією роботи на низьких обертах 2.0, максимальною потужністю до 653 к.с., системою допомоги оператору CEMOS, величезною продуктивністю гідравлічного насоса до 537 л/хв і новою просторою кабіною з чотириточковою підвіскою. Крім того, моделі TERRA TRAC оснащені новими гусеничними рушіями з амортизацією від CLAAS Industrietechnik, що робить їх сильнішими, ніж будь-коли: сильнішими з точки зору рентабельності, сильнішими з точки зору тягової потужності, сильнішими з точки зору комфорту і сильнішими з точки зору допомоги.

Понад 25 років XERION освоює нові сфери застосування та завойовує нові регіони ринку. Дві нові більш потужні моделі

12.590 та 12.650 розроблені як високоефективні спеціалісти для виконання найважчих робіт з тягою, таких як буксирування широких культиваторів та сівалок, а також бункерів-переслідувачів. Окрім Північної Америки, центральної частини Західної Європи та Південної Америки, до основних цільових ринків збуту входить Австралія.

Під час численних обговорень з клієнтами було визначено чотири ключові цілі розвитку серії XERION 12:

• Підвищення рентабельності завдяки

низькому споживанню палива, низьким витратам на технічне обслуго-

вування і знос, а також високій вартості перепродажу;

• Більша тягова потужність завдяки

високому крутному моменту, великій площі контакту з ґрунтом,

оптимальному розподілу ваги 50:50 за будь-яких умов експлуатації та величезній гідравлічній потужності;

• Підвищений комфорт завдяки просторій кабіні з чотириточковою підвіскою та чудовим оглядом, амортизованим гусеницям для TERRA TRAC та зручному кермуванню;

• Посилена допомога завдяки системам CEBIS, CMOTION, CEMOS та GPS PILOT CEMIS 1200.

Успішна базова концепція з високоміцною центральною рамою на болтах і двома керованими осями була запозичена у моделей XERION 4200, 4500 і 5000 і адаптована до збільшеної продуктивності, більшої ваги і більшої ширини гусениць. Нові трикутні гусеничні блоки TERRA TRAC або здвоєні шини розміром до 800/70 R42 м'яко та ефективно передають потужність на

ґрунт, а водій насолоджується чудовим круговим оглядом у великій кабіні з чотириточковою підвіскою. Низькообертовий концепт 2.0 – це ідеальний синтез ефективного двигуна Mercedes-Benz з великим робочим об'ємом і оптимально скоординованої безступінчастої трансмісії, доповнений високопродуктивною гідравлічною системою, що працює на низьких обертах і має найвищу на ринку гідравлічну продуктивність. З максимальною потужністю до 653 к.с. і крутним моментом до 3100 Нм XERION 12 серії на сьогоднішній день є найпотужнішим повнопривідним трактором з безступінчастою трансмісією на ринку і оснащений вже знайомою системою допомоги оператору CEMOS і системою оптимізації процесів від стандартних тракторів CLAAS з безступінчастою трансмісією CMATIC. Нова серія XERION 12 потужністю до 653 к.с., крутним моментом 3100 Нм,

НАДПОТУЖНИХ ТРАКТОРІВ
12 AgroTech

новими гусеничними гусеницями TERRA

TRAC, чотириточковою підвіскою кабіни з чудовим круговим оглядом та гідравлічною потужністю до 537 л/хв: сила – це більше, ніж потужність!

Високий крутний момент, економічність та зручність в обслуговуванні: шестициліндровий двигун Mercedes-Benz об'ємом 15,6 л і низькообертовий концепт 2.0.

Коли справа дійшла до технології двигунів, Mercedes-Benz знову постав перед вибором. Шестициліндровий рядний двигун OM473 LA об'ємом 15,6 л, знайомий по моделях JAGUAR і LEXION, поєднує в собі величезний крутний момент з паливною економічністю і низькими витратами на обслуговування. У моделі XERION 12.590 цей силовий агрегат розвиває 585 к.с. від 1600 об/хв і до 653 к.с. у моделі XERION 12.650. Технологія турбонаддуву з турбокомпресором з проміжним клапаном забезпечує розвиток величезної потужності навіть на низьких обертах двигуна і водночас максимальну ефективність при повному і частковому навантаженні. Як результат, максимальний крутний момент – вражаючі 3100 Нм у XERION 12.650 – доступний вже при 1300 об/хв. Частота обертання холостого ходу встановлена на низьких 650 об/хв. Радіатори двигуна, трансмісії, гідравліки та мостів мають великі розміри для максимальної ефективності та розташовані для легкого доступу при обслуговуванні. Зону охолодження можна очистити одним натисканням кнопки за допомогою гідравлічного реверсивного вентилятора. Паливний бак серії XERION 12 має ємність 1400 л, а баки для AdBlue – 90 л. Центральне розташування паливного бака означає, що розподіл ваги трактора не змінюється протягом робочого дня при зниженні рівня палива.

Двигуни, безумовно, не розчаровують, коли справа доходить до технічного обслуговування, з інтервалом заміни масла в 1000 робочих годин і системою очищення вихлопних газів Stage V, що не потребує

обслуговування.

Як і всі трактори CLAAS, нова серія XERION 12 оснащується безступінчатими трансмісіями CMATIC останнього покоління, які не потребують технічного обслуговування, довговічні та ідеально узгоджені з оптимальними характеристиками крутного моменту та витрати палива двигуна. З 2003 року трансмісії CMATIC на тракторах серії XERION зарекомендували себе як надзвичайно міцні, надійні та довговічні навіть у найскладніших ситуаціях. Крім того, м'який пусковий і гальмівний крутний момент безступінчастих приводів з розподіленою потужністю захищає культиватори і сівалки, уникаючи пікових навантажень на конструкції рами і зчіпні пристрої, викликаних різким перемиканням передач або зчепленням і розчепленням з робочим органом в робочому положенні. Тим не менш, XERION все ще забезпечує повний крутний момент двигуна, починаючи з мінімальної швидкості 0,05 км/год.

Завдяки чотирьом автоматично обраним режимам приводу трансмісія працює з високим ступенем ефективності, безперервно передаючи потужність на обидві осі.

Розподіл ваги під час робіт 50:50 забезпечує максимальний захист ґрунту – незалежно від кута повороту керма. Це означає, що повне тягове зусилля доступне навіть при роботі на горбистій місцевості або при об’їзді перешкод.

XERION 12 TERRA TRAC розвиває максимальну швидкість 40 км/год при ефективних 1400 об/хв. Колісна версія TRAC розвиває максимальну швидкість 50 км/год, що є унікальним показником у цьому класі.

Після того, як вона була впроваджена в стандартних тракторах ARION і AXION/ AXION TERRA TRAC з трансмісією CMATIC, система самонавчання, діалогової допомоги оператору і оптимізації процесів CEMOS тепер доступна і для тракторів XERION. Двозначні відсоткові покращення у споживанні палива та продуктивності можуть бути досягнуті за рахунок оптимізації трансмісії, управління приводом та баластування (Звіт про випробування DLG 7096). Крім того, CEMOS включає в себе асистента налаштувань плуга, а також додаток Terranimo®. Після введення робочих умов додаток розраховує і відображає ризик ущільнення в трьох шарах ґрунту, щоб допомогти водієві оптимізувати налаштування машини для кращого захисту ґрунту. Концепція низьких обертів двигуна 2.0 в XERION охоплює як силову гідравліку, так і привід. До трьох насосів, що чутливо реагують на навантаження, подають до зовнішніх знарядь максимум 537 л/хв при 1900 об/хв –жоден інший трактор на ринку наразі не може перевершити цей показник. Така висока продуктивність означає, що навіть найширші пневматичні сівалки з постійно високою потребою в мастилі можуть працювати ще ефективніше при значно знижених обертах двигуна. До восьми контурів керування подвійної дії безперервно подають достатню кількість оливи до ґрунтообробних знарядь, сівалок та сівалок точного висіву, причому пріоритетні контури керування можуть подавати до 140 л/хв до найвибагливіших причепних знарядь.

AgroTech 13

Другий етап ринку землі розпочнеться з січня 2024 року

Другий етап ринку землі, який розпочнеться з січня 2024 року, важливий для повоєнної відбудови держави та для розвитку внутрішньої переробки, – про це наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

За словами Дениса Башлика українська земельна реформа є комплексною, вона продовжується і постійно аналізується. З наступного року чергові зміни в правилах ринку землі дозволять аграріям укріпитись на своїх землях і розвивати довготривалий бізнес, який вони не наважувались впроваджувати на орендованих землях. На переконання Дениса Башлика, це дасть аграрному сектору нові вектори розвитку.

«Другий етап відкриття ринку є надзвичайно важливим не лише в сьогоденні, але й у процесі повоєнної відбудови та трансформації агросектору. Ми вже бачимо, що при наявності проблем з логістикою аграрному сектору необхідно розвивати глибоку переборку, а це неможливо робити на орендованих землях. Проєкти з довготривалою окупністю передбачають використання власної, а не орендованої землі», − зауважив Денис Башлик.

Він також наголосив, що для ефективної і повноцінної роботи ринку землі Україна має перейти до масової оцінки земель, як це відбувається у всіх цивілізованих країнах, де ринок землі працює багато років.

«Реєстрація ціни є надважливою базою для формування

справедливої вартості та розуміння, який індикатив встановлювати надалі. Це все – питання публічного моніторингу та моніторингу ринку земель, над яким Міністерство працює у партнерстві з присутніми колегами», − резюмував міністр.

Участь у заході також взяли представники органів виконавчої влади і територіальних громад, галузеві аграрні асоціації, агровиробники.

Рада ухвалила закон про повернення на довоєнну систему

важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ», – ідеться в повідомленні.

Редакція законопроєкту, підготовленого до другого читання, передбачає, що скасування 2% єдиного податку відбудеться з 1 серпня 2023 року.

платник вважатиметься платником ЄП із 1 серпня 2023 року.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №8401, який повертає систему оподаткування у довоєнний стан. Закон набирає чинності з 1 серпня 2023 року.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, документ підтримали 239 народних депутатів.

«Після довгих дискусій парламент підтримав в цілому податковий законопроєкт №8401. Прийняття цього законопроєкту є

Водночас платник матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП із зазначенням того, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажаної системи, його автоматично переведуть на систему, на якій він перебував до обрання 2% ЄП.

Крім того, платники, які в 2023 року перейшли із 2% ЄП на загальну систему, мають право перейти повторно в 2023 році на спрощену систему за своїм вибором шляхом подання заяви. При цьому, в разі подання заяви до 1 вересня 2023 року, такий

Також законопроєктом з 1 серпня частково скасовується чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, пальне), грального бізнесу та фінансових послуг.

Відповідальність за порушення у сфері застосування РРО буде повернена з 1 жовтня. Водночас передбачене звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО (за винятком порушень під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчинені на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій). Міжнародний валютний фонд очікує, що на наступному етапі програми розширеного фінансування EFF українська влада ухвалить у погоджені терміни закони щодо покращення врядування та боротьби з корупцією.

ВРУ ухвалила законопроєкт про держпідтримку АПК в період воєнного стану

Верховна Рада України на пленарному засіданні 29 червня прийняла в першому читанні законопроєкт щодо державної підтримки сільського господарства та експорту агропродукції під час воєнного стану (реєстр. №8025)

Документом передбачається, зокрема, запровадження окремих напрямів підтримки капітального будівництва експортної інфраструктури щодо оновлення парку зерновозів, зернових контейнерів, устаткування з навантаження та розвантаження, а також запровадження страхування об’єктів зберігання або переробки сільгосппродукції від ризиків ведення бойових та воєнних дій.

Крім того передбачається, що міжнародні організації можуть допомагати експортувати українське продовольство. Так, закордонним партнерам нададуть можливість домовлятися про «зелені коридори»

з урядами інших країн. Експортна логістика будуватиметься із донорських коштів, інвестицій та грантів міжнародних партнерів. «Кошти залучатиме держава. Підприємці зможуть їх отримати, подавши заявку до Державного аграрного реєстру. Фінансування буде спрямовано на будівництво залізничних елеваторів, автомобільних мультимодальних комплексів, контейнерів для зернових. Так агросектор зможе побудувати нову логістику та розвантажити наявні маршрути», – прокоментував ухвалення документу голова комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

оподаткування
AgroTech 15

На харківському підприємстві розробили та виготовили машину, яка дозволить пришвидшити розмінування території

Про це повідомила віце-прем’єрміністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її даними, компанія вже отримала сертифікат відповідності та декларацію про відповідність. Це дозволяє почати масове виробництво таких машин.

«Мала змогу ознайомитися з роботою цієї техніки під час поїздки на Харківщину. Її переваги – легкість у користуванні, невисока ціна при виробництві та можливість обслуговування й ремонту тут – в Україні», – зазначила Свириденко. Вона додала, що на практиці ці машини схожі на трактори, які штовхають перед собою каток вагою близько 8 тонн. При цьому вони ефективно знешкоджують протипіхотні та виявляють протитанкові міни. Пошкоджені катки можна переплавляти на нові, а на їхнє місце легко встановлювати запасні запчастини. З купи металу інженери зробили техніку, яка може в рази пришвидшити темпи розмінування.

Британські аграрії передали 15 авто для українських військових. Серед них – 14 позашляховиків та мобільний стоматологічний кабінет. Ініціативу реалізували в межах акції «Pickups for Peace».

Транспорт отримають військовослужбовці Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил ЗС України та ще кількох військових бригад Збройних Сил. Автомобілі також завантажили гуманітарним вантажем – медикаментами, турнікетами, кровоспинними засобами тощо.

«Впевнена, що такі машини будуть корисними для Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів. Й сподіваємося, що це не остання розробка українських інженерів. Ми ж як уряд

сприятимемо тому, аби стимулювати вітчизняних виробників. Й те, що сьогодні ми маємо першу українську машину для підготовки ґрунту для розмінування – сигнал, що ідемо правильним шляхом», – підсумувала Свириденко.

«Надзвичайно приємно, що навіть за тисячі кілометрів ви знаєте про те, що відбувається в Україні, і яка підтримка

їй необхідна. Транспорт у теперішніх реаліях – це мобільність, збережені життя, можливість виконання бойових завдань. Я щиро переконаний, що кожна допомога, кожен транспорт, які отримують наші Збройні Сили, наближають нашу перемогу», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик. Передача авто відбулася у співпраці з Львівською районною державною адміністрацією. Загалом для українських військових у межах проєкту «Pickups for Peace» передали вже майже 150 автівок.

Росія знищила за дев’ять днів 180 тисяч тонн українського зерна

За дев’ять днів обстрілів росія знищила 180 тисяч тонн зернових культур, 26 об’єктів портової інфраструктури та п’ять цивільних суден.

Такі дані навело Міністерство закордонних справ України.

Відповідно до допису, після виходу з Чорноморської зернової ініціативи росія вчинила чергову серію військових злочинів, обстрілявши українські портові міста та зернові склади.

МЗС підбило підсумки, згідно з якими в перші дев’ять днів держава-агресор знищила 180 тисяч тонн зернових культур, 26 об’єктів портової інфраструктури та п’ять цивільних суден.

«Ми повинні припинити Голодні ігри і забезпечити глобальну продовольчу безпеку зараз», – заявило зовнішньополітичне відомство України.

Нагадаємо, росія 17 липня оголосила про припинення угоди з Туреччиною та ООН щодо Чорноморської зернової ініціативи.

Після цього Міноборони рф оголосило, що розглядатиме судна, які йдуть в українські порти, як військові цілі.

У
Харкові
створили вітчизняну машину для гуманітарного розмінування
Чергову партію пікапів до України привезли британські фермери
16 AgroTech

КОМБАЙН

CASE

IH AXIAL FLOW 250 ЗІ ЖНИВАРКОЮ

MACDON FD235 ДЕМОНСТРУЄ МОЖЛИВОСТІ

12 господарств, десятки гектарів ланів, різні культури: в Україні

Демо-тур комбайну Case IH AxialFlow 7250 зі жниваркою MacDon FD 235 вже пройшов Київщиною, Одещиною, Вінниччиною, Хмельниччиною та Сумщиною. На черзі – демонстрації на Рівненщині та Львівщині.

Хвилина роботи коштує тисячі слів від захоплених аграріїв, які вже побачили техніку в дії. Лише поле та результат дозволяють оцінити якість нових технологій та продуктивність агрегатів. Комбайн

Case IH Axial-Flow 7250 – це високопродуктивна машина з новим посиленим ротором ST, що разом з технологією автоматизованого збирання врожаю AFS Harvest Command дозволяє працювати, автоматично підлаштовуючись під культури та умови на полі.

- Це те, що зараз потрібно! Сподобались і комбайн, і жниварка, – розповідає Роман Перконюк, головний інженер Групи компаній ЛАН. – Завдяки системі AFS втручання комбайнера є мінімальним. Працювати на комбайні зможе і молодий студент, і людина у віці. Машина сама підлаштовується під культуру і робить це навіть краще за людину. Жниварка працює відмінно.

В парі з комбайном працює жниварка MacDon FD235. Маючи систему активної флотації, вона відмінно копіює нерівності поля, зрізаючи стебла на заданій висоті та не загрібаючи ґрунт. При цьому копіюючі колеса ContourMax поєднані технологією

FD2 Flex- Float Technology та автоматичною системою регулювання висоти жниварки, що забезпечує рівний зріз по всій ширині жниварки. Високошвидкісна система зкошування MacDon ClearCut косить гарантовано чисто і на більш високій швидкості. Це забезпечується двома унікальними протиріжучими пальцями, більше потужними завдяки покращеному приводу ножа MacDon та збільшення ріжучої поверхні на 25% за рахунок розміру ножа та нової геометрії пальця. Всі ці покращення дозволяють жниварці FD2 FlexDraper завжди косити чисто та рівно.

Вертикальний ніж MacDon VertiBlade чудово показав себе на збиранні ріпаку. Він скорочує втрати зерна при збиранні сплутаних, похилених культур. Ножі VertiBlade повноцінно вбудовуються у конструкцію жниварки і легко встановлюються. Завдяки швидкороз’ємній системі кінцевих дільників MacDon ножі просто встановлюються та фіксуються одним рухом, разом з гідравлікою.

Сподобалися жниварка у парі з

стартував демо-тур комбайну.

комбайном, – говорить Олександр Діденко, співвласник компанії Агро Мак 2017, – жниварка, можна сказати, шикарна. І справді втрати мінімальні. Оператор сів, натиснув кнопочку і поїхав продуктивно працювати.

Побачити в роботі комбайн Case IH Axial-Flow 7250 з жниваркою MacDon FD 235 можна буде під час демонстрацій у Львівській та Рівненській областях на збиранні зернових культур та ріпаку. План демо-показів гнучкий та змінний через погодні умови, тож для уточнення інформації,

будь ласка, звертайтеся до представників Тайтен Машинері Україна.

Новий комбайн безперечно заслуговує на увагу, – говорить Олександр Сологуб, головний інженер Шамраївського цукрового заводу. – Я хочу відмітити, що ця машина вартує своїх грошей: багато функцій, оптимальний по втратах, гарна якість зібраного врожаю. Плюсом є відмінний функціонал та комплектація! Думаю, для роботи середніх та великих господарств таку техніку можна сміливо залучати.

AgroTech 17

ДЕМОНСТРАЦІЯ

ІННОВАЦІЙНИХ

2-3 серпня 2023 року на виробничих потужностях компанії «Контінентал Фармерз Груп» (с. Велике Колодно, Кам’янка-Бузький район, Львівська область) асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з агенцією UCABevent провели масштабну польову подію – «УКАБ Агротехнології 2023». Подія зібрала близько 1500 гостей та учасників з різних куточків України.

Захід поєднав у собі: благодійний майстер-клас, інформативну пленарну частину, потужний блок демонстрації техніки, виставкову зону та політ агродронів. Вперше в історії проведення «УКАБ Агротехнології» було продовжено ще й на другий день, щоб всі охочі змогли побачити в дії презентовані агрегати, оскільки через погодні умови тест-драйви всього спектру техніки в перший день були неможливі.

Під час відкриття події учасників привітав заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко, котрий поділився своїми враженнями: «Емоції переповнюють: погода дала зрозуміти, що для с/г виробників немає жодних перешкод, сектор мусить працювати, незважаючи ні на що. Дуже масштабна виставка з великою кількістю учасників. Тож вкотре переконуюсь, що Україна – потужна аграрна країна, й ми доводимо це всьому світу». Також вітальне слово розділили генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен та генеральний директор УКАБ Роман Сластьон, зазначивши, що цьогорічний польовий захід, як і завжди, є незмінною платформою для демонстрації техніки та обміну знаннями й інформацією про інноваційні агрорішення.

В межах пленарної частини усі присутні змогли обговорити кейси, що будуть корисними для аграріїв на кожному етапі виробництва – від обрання насіння до оптимізації польових операцій за допомогою інноваційних програмних додатків. Першим спікером був представник компанії «Маїс» у Польщі Пшемислав Савіцкі з кейсом «Шлях Козацької кукурудзи до європейського фермера». Під час виступу він розповів про ідею створення бренду «Козацька кукурудза», перші труднощі з входження на польський ринок, а також поділився основними елементами успіху стратегічного плану дій, котрий має бути в кожного фермера для створення вдалих умов прийняття української продукції на ринках ЄС.

«Ми мали роки досліджень у різних кліматичних умовах, досвід роботи з європейською бюрократією, тож вже пройшли великий шлях. Останні роки для нашої команди – це наполеглива праця та подолання труднощів, що вимагають фінансових вкладень, оскільки ЄС має дуже

серйозні вимоги до насіння», – наголошує Пшемислав Савіцкі.

Світлана Степанчук, керівник відділу технічної підтримки продажів BASF, продовжила серію виступів. Під час короткого пізнавального огляду за темою «Важливість створення інноваційних рішень для сучасного аграрного ринку» сільгоспвиробники вкотре переконалися в тому, що BASF дотримуються абсолютно всіх вимог як в ЄС, так і в Україні при створенні продукції: «Допоки продукція не пройде всі випробування, ми не виводимо продукт на ринок. Випробування постійно вдосконалюються, ми моделюємо ситуації, з якими аграрії мають справу на полі», – зазначила Світлана Степанчук.

Олександр Вагін, керівник агрономічного відділу «Агрохімтехнолоджі» презентував кейс «Виробництво й логістика добрив», в якому були окреслені головні тенденції вітчизняних та міжнародних ринків добрив, а також піднято питання щодо логістичних труднощів, котрі доводилося долати виробникам впродовж останнього часу. Продовжив пленарну частину Роман Бица, провідний фахівець технологічного супроводу продукту Climate FieldView. В своїй презентації «Практичне застосування цифрових інструментів для підвищення ефективності господарства» він розповів про користь використання платформи Climate FieldView.

«З сучасними платформами є можливість побачити те, що не бачили раніше. Наприклад, густоту посівів, визначити, які помилки були допущені. Ці дані можна зафіксувати з будь-якої одиниці техніки, що дозволяє мати візуалізацію посівів, оцінити якість обприскування, внесення добрив. Крім цього, цифрові інструменти допомагають стати більш ефективними за рахунок роботи з картами зміни норм та завдань», –наголосив спікер.

Олександр Ростоцький, головний агроном БТУ-ЦЕНТР, підняв питання покращення родючості ґрунту та збільшення врожайності за допомогою інноваційних мікробіологічних рішень. Так, під час кейсу «Мікробіологія: кращі практики відновлення родючості ґрунту» Олександр Ростоцький зазначив: «Наразі біопрепарати посідають одне з провідних місць в агровиробництві. Й вони можуть покращити та оздоровити ґрунтовий біоценоз, відновити сталий фітосанітарний стан, підвищити родючість».

Фінальним міні-виступом пленарної частини стало обговорення досвіду за темою «Особливості використання цифрових даних» від Тараса Пилипаки, регіонального менеджера з продажу обладнання Trimble, котрий детально пояснив, чому сучасні інноваційні рішення дозволяють не відволікатися на сторонні речі. За його словами, при

UCAB«УКАБ АГРОТЕХНОЛОГІЇ 2023»:
ЕКОНОМІЧНО ЗБАЛАНСОВАНИХ ТА
РІШЕНЬ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ
18 AgroTech

використанні продукції Trimble оператори техніки зосереджені саме на технологічних моментах, що підвищує продуктивність при виконанні с/г операцій та контроль за сировинними ресурсами.

Під час тест-драйвів агрегатів вітчизняних та міжнародних виробників, котрий відбувався в декілька етапів протягом двох днів відповідно до погодних умов, випробовували: зернозбиральні комбайни, навігаційні системи, самохідні та причіпні обприскувачі, глибокорозпушувачі, розкидачі мінеральних добрив, агрегати strip-till, плуги, дискові борони, дисколапові агрегати, агрегати для догляду за ґрунтом та закриття вологи, культиватори для смугового обробітку ґрунту, лущильники, сівалки точного висіву, зернові сівалки та посівні комплекси. У статичному вигляді вся представлена техніка була доступна для огляду увесь час заходу. Кожний учасник зміг самостійно оцінити роботу сільськогосподарської техніки та зробити висновки щодо найкращих варіантів для власного бізнесу.

Окрему увагу заслуговує презентація зернової жниварки MacDon FD 235, оскільки це новинка, котра розроблена спеціально для полегшення збору врожаю. Серед переваг цієї гнучкої трисекційної копіювальної жниварки зі здвоєним або зтроєним мотовилом те, що вона косить чистіше й швидше, а також гарантує плавне, рівномірне подання рослинності в комбайн верхівками вперед, навіть при максимальному згині.

Також новинкою для українського поля є посівний комплекс TERRASEM V 6000 DZ з одночасним внесенням добрив від компанії

PÖTTINGER, який при досконалому копіюванні поля, навіть у важких умовах та на великих швидкостях точно закладає посівний матеріал. Крім цього, вперше для широкої аудиторії протестовано дисковий культиватор Vaderstad Carrier XT 625 – причіпний дисковий культиватор з Х-подібним розташуванням дисків, який має раму складаної

конструкції і робочу ширину 6,25 м. Агрегат приваблює можливостями зменшення обсягу переміщуваного ґрунту, оптимальною вагою машини та інтенсивним ультра-поверхневим обробітком ґрунту. Незважаючи на обмеження воєнного часу на «УКАБ Агротехнології 2023» стала можливою й демонстрація роботи агродронів. Учасники змогли насолодитися польотом дронів-обприскувачів XAG P100 та XAG V40 від компанії DroneUA. За спостереженнями компанії, українська інтеграція дронів у агровиробництво стала взірцем на світовій арені. І не дарма, бо ж сільгоспвиробники високо цінять переваги агродронів, а саме: зниження собівартості обробітку, уникнення пошкоджень рослин, зменшення впливу ЗЗР на персонал, високоточне внесення.

У виставковій зоні більше 70 компаній представили інноваційні агротехнології та актуальні в умовах воєнного часу рішення для сільгоспвиробників. Учасники з ентузіазмом ознайомлювалися

з різноманітними пропозиціями щодо співпраці в напрямках захисту рослин, внесення добрив та біологічних препаратів, обслуговування техніки, виробництва запчастин, вуглецевого землеробства, пільгового фінансування та кредитування.

Крім цього, всі охочі мали можливість разом з генеральним директором ІМК Алексом Ліссітсою та генеральним директором «Контінентал Фармерз Груп» Георгом фон Нолкеном взяти участь в благодійному майстер-класі із приготування бануша з лисичками та насінням коноплі від бренд-шефині Олени Жаботинської. Вилучені кошти разом із донатами, котрі вдалось зібрати протягом всього заходу, будуть спрямовані на DJI Mavic 3T THERMAL для потреб 7-ої роти 3-го батальйону «Свобода» бригади швидкого реагування НГУ «Рубіж», де захищає Україну Дмитро Давиденко, ще донедавна генеральний директор «АмазонУкраїна». Бо ж саме ЗСУ роблять можливим такі події, хоробро перемагаючи ворога на всіх фронтах.

AgroTech 19

ЕКОНОМІЯ ТА ЯКІСТЬ: ЯК ОНОВИТИ «ЗЕЛЕНУ

ЛІНІЮ» В СВОЄМУ ГОСПОДАРСТВІ

Ситуація з обмеженістю ресурсів не змінилася, а українські аграрії продовжують працювати в умовах дефіциту та браку коштів.

Для тих, хто потребує оновлення парку техніки агрегатами «зеленої лінії», Тайтен Машинері Україна пропонує оптимальні рішення за кращими цінами: косарки, граблі, прес-підбирачі.

Якщо перед вами постав складний вибір: шукати вживаний агрегат чи обрати новий серед непопулярних та неперевірених українськими полями брендів, ми маємо чудову пропозицію – надійні, якісні, нові агрегати французької компанії KUHN, які протягом довгих років завойовували прихильність аграріїв, з кваліфікованим сервісом від Тайтен Машинері Україна. І все це за дуже привабливими цінами, адже це техніка, яка залишилась на стоці з минулого сезону, а тому пропонується за зниженою вартістю.

Косарка-плющилка KUHN FC 3161

TCR™

Це якісна високоефективна косарка-плющилка, яка забезпечить укіс культур відповідно до вимог. Завдяки центральному

кріпленню тягового бруса та поворотній голівці GYRODINE вона надзвичайно маневрена і дозволяє легко працювати на невеликих полях та схилах. Продуктивність роботи збільшується на 10–15 % порівняно з косаркою з бічним кріпленням.

При цьому бувають на вибір три види плющилок:

DIGIDRY зі сталевими зубцями на моделях TCD для ефективної роботи в різних умовах, особливо під час скошування довго стеблових культур;

• поліуретанові ущільнювачі SQUAREFLEX на моделях TCR для делікатних рослин;

• сталеві ущільнювачі DOUBLE CRIMP на моделях TCS. Напівнавісний валкувач KUHN GA 6930™

Валкоутворювачі з двома роторами GA 6930, GA 7530, GA 8030 та GA 8830 формують валок збоку машини. Рослинна маса

згрібається по ширині від 6,30 м до 8,80 м. Вони ідеально підходять для інтенсивної роботи завдяки редуктору MASTERDRIVE GIII.

Завдяки бічному укладанню можна регулювати кількість рослинної маси у сформованому валку: одинарний валок або об'єднаний подвійний валок. Ви також можете налаштувати робочу ширину, щоб отримати найбільш бажаний розмір валка. Результат: оптимізація продуктивності наступних прес-підбирачів та кормозаготівельних машин. Ці моделі можуть утворювати або один валок, або два окремих. Вам точно сподобається універсальність цього агрегату, особливо при одночасному перевертанні двох валків, для прискорення сушіння рослинної маси та підвищення продуктивності укладання валків вночі.

Рулонні прес-підбирачі KUHN VB 3155™ OPTIFEED / OPTICUT Це високопродуктивні підбирачі зі змінною камерою, що гарантує якісне ущільнення по усьому діаметру тюка та система підбирання, сконструйована для максимізації продуктивності машини. Машина з робочою шириною 210 або 230 см здатна працювати на всіх валках та не підведе вас навіть у найскладніших умовах. Прямі підбиральні пальці допомагають вивільнити

рослинну масу і зменшити її намотування. Підбиральний ролик притискає масу до підбиральних зубців, зменшуючи тертя, тим самим обмежуючи втрату листя та підвищуючи ефективність прес-підбирача, вирівнюючи валок.

Модель системи підбирання 230 см з ротором стандартно має маятникову раму та опційні поворотні колеса, що дозволяють підбирачу адаптуватися до мінливих польових умов. Безкулачкові напрямні рослинної маси на підбирачах 230 см забезпечують агресивніше та ефективніше підбирання, застосовуючи зубець на більшу довжину, коли це потрібно, і відтягуючи масу від зубців, коли вона наближається до системи подачі. Рулонний прес-підбирач KUHN FB

119™

Якщо ви шукаєте просту, легку у користуванні та надійну машину, то рулонний прес підбирач KUHN FB 119 з фіксованою камерою – це те, що вам потрібно.

Оптимальний збір врожаю. Підбирач на FB 119 максимізує повну потужність машини. Завдяки робочій ширині 167 см машина здатна працювати у всіх звичайних валках. Прямі пальці підбирача допомагають звільнити культуру та зменшити загортання культури. Кулачкова доріжка тягне зубці прямо вниз у задньому положенні, щоб уникнути замотування. Підбирач підвішений на ланцюгах і може бути додатково оснащений опорним колесом підбирача, щоб слідувати за землею. Рослинна маса подається безпосередньо до прес-камери за допомогою 14 роликів PowerTrack. FB 119 керується за допомогою пульта керування AutoPlus, розташованого у кабіні. Після закінчення пресування рулону, для його фіксації активується система обмотки шпагатом.

Системи обв’язування шнуром розташовані в передній частині пристрою, що дає можливість спостерігати за процесом обв’язки з кабіни трактора.

20 AgroTech

СІВАЛКА SPIRIT: ЗАВЖДИ БІЛЬШЕ Й КРАЩЕ, НІЖ ВИ ОЧІКУЄТЕ

Звести до мінімуму часовий розрив між технологічними операціями можна двома способами – за

Пневматичні посівні комплекси Spirit виробництва компанії Väderstad для сівби зернових культур – це універсальні агрегати з високою продуктивністю, які ефективно працюють в умовах традиційного та мінімального обробітку ґрунту. В них втілено інноваційні рішення, які підвищують точність і спрощують виконання робіт на полі. Посівні комплекси Spirit із шириною захвату від 3,0 до 9,0 метрів дають змогу обрати собі надійного помічника, незалежно від розміру вашого господарства.

Точне закладання насіння у ґрунт здійснюється за допомогою дводискових сошників великого діаметру (380 мм).

Для того, щоб адаптуватися до різних умов ґрунту, за допомогою гідросистеми тиск на сошник (до 80 кг) можна змінювати безпосередньо з кабіни трактора під час роботи. Спеціальне кріплення системи амортизації TriForce подвоює хід підвіски сошників порівняно з чотириточковою гумовою амортизацією. Система дає змогу здійснювати ідеальне закладання насіння за складного рельєфу.

Також слід зауважити, що посівний комплекс оснащено системою активного притискання сошників. Датчики гідравлічної системи сівалки моментально визначають зміни рельєфу поля або структури ґрунту, а спеціально розроблені клапани компенсують тиск. Це завжди тримає тиск сошника на встановленому значенні, незалежно від зовнішніх умов. Результатом є висока точність сівби на горбистій місцевості або на різних типах ґрунтів.

Продумана до дрібниць конструкція та втілені інновації Spirit забезпечують продуктивну та точну роботу. Це саме той результат (і навіть більше), на який ви розраховуєте!

допо-
чіткої організації праці під час посівної кампанії та за використання
по-
комплексів,
AgroTech 21
могою
багатофункціональних
сівних
які у своєму складі мають декілька технологічних секцій.

АГРАРНЕ

ВІДРОДЖЕННЯ. ЯК ФЕРМА НА ХАРКІВЩИНІ ПОЧИНАЄ ВСЕ З НУЛЯ

«Відновити господарство так, як було – це поки нездійсненна ціль, ми лише на початку». СТОВ «Гусарівське» пів року перебувало у зоні бойових дій. Окупація завдала значної шкоди господарству: воно опинилося на початковому рівні розвитку.

До СТОВ «Гусарівське», яке знаходиться у Балаклійській громаді Харківської області, 3 березня 2022 року зайшли російські війська, що обернулось для господарства мільйонними збитками.

Знищено 200 т дизпального, не підлягає відновленню два доїльних зали і молочний комплекс на 500 голів. Згоріло 5 тис. т соломи і 2 тис. т сіна. Із 2 579 голів ВРХ залишилось 226, з яких усього 15 дійних корів. Немає жодної ферми, складу, куди б не було «прильотів». Усі господарські споруди, зокрема й адмінбудівля, без дахів. Землі, крім того, що заміновані, ще й завалені військовим «металобрухтом». Більше 5 тис. га очікують на розмінування.

Ситуація, що сталась із тваринами, які були у господарстві, не для слабкодухих. «Був випадок, коли снаряд прилетів прямо у стадо корів – яку вбило, а в якої ноги немає чи челюсті, – згадує події заступник директора з виробництва Анатолій Ісіченко. –Було страшно спостерігати, як наші корови мусили витримувати жахливий голод під час окупації.

Нестача їжі доводила їх до того, що вони змушені були їсти свої власні хвости. Ця жахлива ситуація, через яку довелося пройти бідним тваринам, була непередбачуваною для нас усіх. Неможливо передати словами всю біду, яку вони пережили, і як важко це пригадувати. Все тут розбито. Все в руїнах. У нашому господарстві не залишилося жодної цілої будівлі. Навіть офіс постраждав від потрапляння міни. І не було тут місця, щоб пройти – все в уламках, осколках. А потім у людей, що тут залишалися, спитали: що ж ми будемо робити? Люди кажуть: будемо працювати, будемо відновлювати. Тож працюємо на відродження нашого господарства.

Один зі складів уже знаходиться у процесі реконструкції. Ми збираємо матеріали з пошкоджених складів і використовуємо їх для будівництва нових споруд».

Повністю знищений і насіннєвий запас –близько 10 тис. т, оскільки дахи на зерносховищах пробиті. Зерно зіпріло, проросло, стало ні для чого не придатним. Його вивозять на сміттєзвалище.

Машинно-тракторний парк знищений майже на 80%. Дефіцит техніки породжує дефіцит робочих місць.

28 березня 2022 року село було звільнене від окупантів, але ще продовжувало потерпати від постійних обстрілів. Ситуація

змінилася після 7 вересня, коли під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині було звільнено багато населених пунктів.

Обстріли були постійні, майже всі наші будівлі та будівлі сусідніх господарств знищено через влучання ворожих снарядів. З кінця березня 2022 року у селі не було ні світла, ні газу. Після деокупації Харківської області світло налагодили лише у грудні, оскільки масштаби руйнування величезні, пізніше відновили газопостачання. До того ж, кількість працівників ДСНС, критичної інфраструктури обмежена.

Працівники господарства самостійно обійшли близько 2 тис. га пішки, перевіряли територію на наявність мін, снарядів, нерозірваних касетних боєприпасів. Тож частину полів вдалось засіяти: соняшником, кукурудзою, вівсом.

СТОВ «Гусарівське» робить перші кроки на шляху до відновлення. Колеги та сусідні господарства допомогли з кукурудзяним силосом, соломою, коровами, свинями.

Майже зруйнована ферма на Харківщині відновлюється за рахунок сиру і морозива.

Також допоміг американський фонд The Howard G. Buffett Foundation: спільно з компанією LNZ Group надали посівний матеріал – гібриди кукурудзи UNIVERSEED, соняшнику бренду Strube та селітру. «Після деокупації ми почали відновлювати нашу діяльність, докупили свиней і наразі маємо 100 тварин. Придбали близько 120 овець, вже є 4 000 курей. Це тварини,

які не потребують великих затрат. До того ж маємо зайняти людей із села роботою і забезпечувати їжею. Тому все, що посіяли, піде на корми для тварин», – коментує заступник директора з виробництва.

Він додає, що наразі мета господарства –зберегти Гусарівку на мапі України, тому докладають усі зусилля для відновлення не лише господарства, але й самого села, щоб люди поверталися з часом додому, і їм було де працювати. Зараз найважливіше завдання – дати людям робочі місця (зберегти ті, що є, і створити нові) й забезпечити продовольством. Якщо раніше фокус господарства був на експорті продукції, то зараз зосереджені лише на відновленні та розвитку, що сприятиме благополуччю і збереженню громади. Від довоєнних надоїв у кількості 12 тис. л щодня у СТОВ «Гусарівське» через винищення поголів’я прийшли до 500 л. Сироварня стала однією із запроваджень на шляху до відновлення. Поки що гусарівці виробляють три види сирів – адигейський, бринзу і просто відтоплений сир.

Продукцію розкуповують місцеві, жителі навколишніх сіл, а також харків’яни. Наприкінці весни СТОВ «Гусарівське» відкрило в обласному центрі свою крамницю. Незабаром морозиво з Гусарівки зможуть оцінити і жителі Харкова.

Потужності дозволяють виготовляти, крім сиру й морозива, ще й сметану. Не вистачає молока. Керівник поставив собі за мету щороку збільшувати дійну череду на сто голів, щоб довести її до тисячі.

22 AgroTech

Парша картоплі – небезпечне захворювання, причому, викликається воно інфекцією, яка розвивається в ґрунті. Саме тому боротися потрібно комплексно, обробляючи і кущі рослини, і землю. Як правило, така інфекція знаходиться в ґрунті постійно, якщо сам ґрунт вразливий до цього. Найбільш схильні до активізації парші піщані місцевості і ті, які городники удобрювали деревною золою і гноєм. Пік активності парші починається в той період, коли температура повітря максимально висока, а земля зволожується рідко. Якщо ви припускаєте, що може з’явитися парша картоплі – лікування повинно охоплювати весь процес вирощування культури:

• насіннєвий матеріал (якщо зберігати його неправильно, він буде заражений);

• бульби;

• відростки;

• ґрунт.

Убезпечити себе від майбутніх проблем потрібно вже на етапі посадки картоплі, але якщо ви цього не зробили, є можливість спробувати врятувати урожай під час і після його збору.

Як виглядає парша картоплі – точні

ознаки

Визначити, що на ваших клубнях розвивається інфекція, можна під час пильного огляду картоплі:

• виразки коричневого кольору з червоним або фіолетовим відтінком;

• дрібні борозенки;

• шорсткість у вигляді сітки;

Редиска – це швидкозростаюча овочева культура, яка може давати врожай протягом усього сезону. У серпні можна посадити редиску на зиму чи осіннє споживання.

Залежно від мети та сорту редиски, терміни посадки можуть змінюватись.

Редиска на зиму Якщо ви хочете отримати свіжу редиску в зимовий період, то вам потрібно вибрати зимостійкі сорти, які здатні переносити морози і не тріскатися.

Такі сорти можна висадити у серпні, заглиблюючи на 2-3 см і залишаючи 5-6 см між рослинами та 15-20 см між лініями.

Посадку редиски на зиму потрібно проводити в добре освітленому та укритому від вітру місці. На пухкому та родючому ґрунті.

Поливати редиску слід помірно, щоб не викликати зростання листя за рахунок коренеплодів. Перед настанням заморозків редис потрібно вкрити соломою або лапником. Редиска на осінь Якщо ви хочете отримати редиску на осіннє споживання, то вам підійдуть більш ранні та теплолюбні сорти, які дають урожай за 20-30 днів.

• тріщини на шкірці;

• гниття картоплі.

Найбільше схильні до парші ті сорти картоплі, у яких тонка шкірка, або ті, що самі по собі мають червонуватий колір. Що характерно, по бадиллю ви ніколи не зрозумієте, що рослина захворіла – тільки по бульбам.

Чи шкідлива для людини парша, якщо вона утворилася на картоплі? Ні. Такі бульби сміливо можна обрізати до адекватного стану, готувати і їсти. Небезпеки для вашого організму не буде.

Чим обробити кущі картоплі від парші – варіанти Фунгіцид від парші картоплі допоможе, тільки якщо обробити їм бульби перед посадкою – якщо ви вже висадили культуру, то подібні препарати безглузді. Дуже добре допомагає і гірчиця від парші, але теж під час посадки. Досвідчені аграрії кажуть, що

якщо при посіві картоплі посипати грядку гірчицею, а потім полити землю водою, то грибок не буде атакувати майбутній урожай. В стадії дозрівання кущі картоплі можна обробити тільки хімічними препаратами і тільки в низьких концентраціях. Краще запитати про такі засоби в спеціалізованих магазинах – самодіяльність загрожує загибеллю рослин.

Є і народні засоби боротьби з паршею картоплі, але вже після збору врожаю:

• зібрати всі кущі і залишки коренів;

• забрати їх з городу і там спалити;

• обробити землю засобом від парші;

• не висаджувати більше на тій ділянці картоплю і буряк.

Для всіх інших культур парша картоплі не страшна, тому сміливо вирощуйте на грядці інші рослини, але з огляду на правила сівозміни.

Такі сорти можна посадити у серпні на глибину 1-2 см, з відстанню 3-4 см між рослинами та 10-15 см між рядками.

Посадку редиски на осінь потрібно проводити в тінистому або напівтінистому місці на зволоженому та удобреному ґрунті. Поливати редиску слід часто і рясно, щоб запобігти її жорсткості та гіркоті. Збирати

врожай можна в міру його зрілості.

Підсумок

Редиска – це овоч, який можна садити в серпні на зиму або на осінь. Залежно від мети та сорту, потрібно вибирати місце, глибину та терміни посадки, а також поливати та доглядати за рослинами. Тоді ви отримаєте добрий урожай.

Чому з’являється парша на картоплі: як позбутися за один раз Коли садити редиску в серпні: збираємо другий урожай
AgroTech 23

ЯКІ ЗАВДАННЯ ПІДВЛАДНІ ТРАКТОРУ

CLAAS XERION

З моменту появи на ринку 25 років тому XERION вирішив багато нестандартних завдань. Розглянемо історію цієї виняткової машини та декілька способів її використання.

Майстер перевтілення: із самого початку XERION задумувався як щось більше, ніж звичайний сільськогосподарський трактор. Завдяки чотирьом колесам однакового розміру, безступінчастій трансмісії, двигуну великої потужності й багатьом іншим особливостям, це ідеальний транспортний засіб для виконання різноманітних завдань. Крім стандартних функцій, таких як обробка ґрунту й сівба, XERION використовувався для виконання багатьох завдань з моменту його появи 25 років тому, ніж ми спочатку уявляли. Настав час розповісти історію системного трактора в 12 трансформаціях (окрім багатьох інших):

1. Концепція

Створити транспортний засіб, який можна було б використовувати для широкого спектру завдань на фермі – це була концепція, над якою Гельмут Клаас працював протягом кількох років. Минуло майже 20 років, перш ніж у 1997 році нарешті було представлено перше покоління XERION.

Системний трактор мав безступінчасту трансмісію й чотири колеса однакового розміру, а за рахунок чотирьох монтажних майданчиків, розташованих спереду й позаду, машину можна було перетворити на кормозбиральний або навіть зернозбиральний комбайн.

2. Обертовий механізм кабіни Ще однією відмінною рисою XERION є його кабіна, що обертається. Ця функція робить рух заднім ходом набагато комфортнішим під час спеціальних робіт. У звичайних тракторах зазвичай обертається тільки сидіння, а в XERION – вся кабіна. Тож ви

можете повертатися назад і вперед одним натисканням кнопки – і навпаки.

3. Бурякопідіймач

Деякі перші клієнти XERION першого покоління використовували його для збирання цукрових буряків. Спеціальне навісне знаряддя виробництва Holmer перетворило системний трактор на самохідний бурякопідіймач. Хоча це перетворення було дуже ефективним, воно так і не прижилося.

Швидкі темпи розвитку сільськогосподарської техніки призвели до того, що самохідні бурякопідіймачі згодом стали настільки великими, що їх уже не можна було замінити транспортним засобом із навісним знаряддям. Але принаймні це був доказ того, що системний трактор може бути справжньою альтернативою збиральній машині.

4. Транспортний засіб для відкритого видобутку

Системний трактор другого покоління вийшов на ринок у 2003 році. З потужністю до 380 к. с. XERION 3800/3300 був надзвичайно потужним, що з самого початку зробило його затребуваною машиною для спеціалізованих застосувань. Наприклад, за допомогою правильного навісного знаряддя системний трактор можна перетворити на цінного учасника флоту гірничих транспортних засобів для відкритого видобутку і використовувати для переміщення й обслуговування дренажних труб і стовбурів свердловин.

XERION ідеально підходить для такого виду робіт, оскільки його повна рама забезпечує величезну вантажопідйомність. Більше того, його гідравліка достатню потужна для управління краном, який піднімає важкі труби.

5. Рядова сівалка

Посів – один із багатьох талантів XERION 3800/3300. Завдяки повній рамі системний трактор може перевозити набагато більший насіннєвий бункер, ніж звичайні рядові сівалки. Тож протягом зміни водій може обробити більше гектарів за день, оскільки йому не потрібно так часто зупинятися, щоб поповнити запаси.

Водночас XERION захищає ґрунт, оскільки його навантаження рівномірно розподіляється на чотири колеса однакового розміру.

6. Агрегат для збирання паливної деревини.

Тополі й верба: свого часу ці дерева, що швидко ростуть, вважалися альтернативним джерелом енергії. Вони також вважаються

24 AgroTech

такими, що не виробляють CO2, оскільки під час згоряння вони виділяють стільки ж вуглекислого газу, скільки поглинають протягом свого життя.

XERION часто використовувався для збирання порослі цих дерев. Високий крутний момент двигуна й потужність ВВП ідеально підходять для рубання. Однак ця сфера застосування не змогла отримати широке визнання в довгостроковій перспективі, оскільки останніми роками паливні гранули поступово витіснили тополю, вербу й інші культури біомаси.

7. Чемпіон з рубання деревини Рубання деревини й подрібнення пнів є ще двома спеціалізованими напрямками роботи, які опанував XERION. Завдяки високій потужності, що подається на ВВП, і високій гідравлічній потужності флагманський трактор CLAAS у своїй стихії управляє грейфером й контролює його.

Під час подрібнення пнів важливою є дуже повільна й точна їзда як вперед, так і назад. XERION, зокрема покоління 5000/4500 потужністю 500 к. с., має ідеальне оснащення завдяки високій потужності двигуна,

безступінчастій трансмісії й кабіні, що обертається. Високоефективний ВВП допомагає трактору керувати подрібнювачем у густих заростях.

8. Збирання конопель

Коноплі – чи як лікарський засіб, чи як композиційний матеріал в автомобільній промисловості – використовуються в ши-

здирати листя, а стебла зрізати, пресувати й подрібнювати.

Складність цього процесу вимагає особливо великих машин. Маючи відповідне навісне знаряддя, XERION справляється з цим завданням завдяки повній рамі і високій потужності гідравлічного приводу.

9. Майстер по роботі із силосним відвалом

Робота із силосним буртом є одним із найпопулярніших видів використання XERION. Його кабіна, що обертається, забезпечує круговий огляд робочого середовища, а його велика власна вага допомагає ущільнювати силос. А режим крабової їзди дозволяє системному трактору закатати вдвічі більшу площу за один прохід. Високий крутний момент у поєднанні з низькими обертами двигуна зумовлює відносно низьке споживання палива, але водночас забезпечує вражаючу потужність штовхання – тому водії можуть встановлювати надширокі силосні леза й штовхати ще більше матеріалу.

10. Внесення гноївки

XERION також відмінно справляється з роботою по внесенню гноївки. Версії TRAC

рокому асортименті продуктів. Але збір цієї культури – справа непроста: комбайнам для збирання конопель доводиться

або SADDLE TRAC можуть тягнути дуже великі, важкі резервуари. Вони також дбайливо ставляться до ґрунту в режимі крабової їзди.

Унікальне S-подібне навісне знаряддя гарантує, що навантаження резервуара розташовується між осями, а не обмежується тільки задньою віссю, як в інших машинах. Це також створює коротшу, дуже маневрену комбінацію.

11. Снігоочисник

Покрив снігу метр завтовшки заблокував дороги? Час задіювати XERION. Завдяки високій потужності його ВВП він ідеально підходить для ролі снігоочисника.

Високий крутний момент на низьких обертах двигуна забезпечує високу ефективність його роботи.

12. Машина-універсал

XERION також використовують в аеропортах для розчищення снігу, підмітання доріг, розкидання й транспортування вантажів.

AgroTech 25

Запрошую в «Грошову Реальність»

Трансформаційна фінансова гра «Грошова Реальність» показує, як складаються у вас стосунки з грошима.

Гра – імітатор реального життя, працює як фінансовий тренажер, що змінює грошове мислення й поліпшує фінансові навички. Усі ігрові моменти мозок сприймає так, як у реальності, проживаючи ті самі стратегії, емоції та почуття.

крок до змін

П’ять років тому я вперше грала в схожу гру. Тоді я чим більше заробляла, тим більше тринькала й влазила в борги. Після першої гри я почала змінювати фінансову поведінку, а після 5-6 гри у мене почали з’являтися нові звички й гроші стали зберігатися.

Понад два роки я, як сертифікаційна ведуча, проводжу гру «Грошова Реальність» для клієнтів різного соціального рівня.

Помітила, що у всіх людей, які скаржаться, що немає грошей, практично однакова поведінка в грі, та й у тих, у кого є гроші – теж.

Факти про гру «Грошова Реальність»

1. Працює з індивідуальним фінансовим запитом учасниці.

2. Точно вказує на зони зростання, затики й помилки, обмежуючи переконання.

3. Кожен гравець бачить, які думки, переконання, блоки, страхи заважають досягати мети.

4. Навчає підприємницького мислення.

5. Мета гри: аудит життєвих і фінансових стратегій.

6. Тривалість: близько 4 годин.

7. Формат: онлайн або офлайн. Причини приєднатися до практикуму «Грошова Реальність»:

1. У вас є проблеми з грошима.

2. Ви опрацьовуєте фінансові установки й переконання, виходите на новий фінансовий рівень.

3. За три кола гри ви побачите своє життя в мініатюрі, «відкриєте» свій бізнес, створите «життя-мрію». Розширите свої фінансові кордони з кожним переходом на нове коло.

4. У грі НЕМАЄ ВИТРАТ, є тільки вкладання для себе й в себе, що допомагає навчитися ставитися до грошей легко – бо вони легко повертаються.

5. Гра дає потужне й м’яке перезавантаження фінансового мислення, вона змінить ваше життя на краще!

Зараз я вивчаю тему фінансів і хочу познайомити вас із т-грою «Грошова Реальність», яка допомагає моїм клієнтам збільшувати дохід. Чим частіше мої клієнти грають у гру, тим яскравіший у них фінансовий результат!

У вересні стартує унікальний практикум «Грошова Реальність», у якому ми граємо в онлайн-гру, виконуємо практики, працюємо з МАКкартками «Грошовий потік» і «На шляху до грошей», опрацьовуємо обмежувальні переконання. За допомогою цього практикуму мої клієнти змінюють стосунки з грошима. Хтось просто збільшує дохід, а хтось відкриває свою справу, розширює бізнес, більше подорожує тощо.

Запрошую на практикум і, звісно, запрошую пограти!

Усім, хто запишеться на практикум або т-гру «Грошова Реальність» з 1 до 30 вересня 2023 р., дарую в подарунок чек-лист «Як побудувати стосунки з грошима».

Мої наставники з фінансів кажуть: «Грай у цю гру 101 раз і в тебе не буде шансів жити колишнім життям, бо ти станеш мільйонером!»

І я в це вірю, бо бачу, як збільшується дохід моїх клієнтів.

Нашій країні зараз, як ніколи, потрібні фінансово незалежні

люди!

Миру нам! Перемоги! Достатку та добробуту!

olgadolganuk Olga Dolganuk Імперія

Перший
На старт фінансового перезавантаження!
З любов’ю, Ольга Долганюк +38 063 769 84 19, +38 050 626 61 28
успіху
AgroTech 27

Шановний партнере, рада запропонувати Вам співпрацю в галузі виробництва сублімованої їжі швидкого приготування, сублімованих овочів, фруктів та виготовлення овочевих спецій. Ми спеціалізуємося в виробництві високоякісної сублімованої їжі швидкого приготування, яка зберігає всі корисні властивості овочів, фруктів та інших складових продуктів. Наша продукція створена з використанням сучасного обладнання та інноваційних технологій, що гарантує високу якість та безпеку споживання. Також ми пропонуємо послуги з фасування продукції та сублімації овочів, фруктів, готової їжі та напівфабрикатів. Наша команда професіоналів готова забезпечити швидку і якісну обробку та упаковку Вашої продукції, збільшуючи при цьому її термін зберігання та зберігаючи всі її корисні властивості. Співпрацюючи з нами, Ви отримуєте ряд переваг: 1

Високоякісна продукція. Ми використовуємо тільки свіжі овочі, фрукти та інші натуральні інгредієнти для виробництва наших продуктів.

2 Індивідуальний підхід. Ми готові пристосувати нашу продукцію та послуги до Ваших потреб та вимог. Можливість переробки давальницької сировини.

3

Конкурентні ціни. Ми пропонуємо конкурентні ціни нашої продукції та послуги без жертвування якістю.

Ми будемо раді розглянути можливість співпраці та вирішити будь-які запитання, які виникнуть. Будь ласка, зв’яжіться з нами за номером +380501092628 для отримання більше інформації або запитань.

З повагою, Олена Хатмулліна city_farm_ukraine

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.