Page 1


Hyundai ix20 – mitmekülgsete võimalustega tänapäevane auto Mitmekülgne Hyundai ix20 on valmis paljudeks erinevateks ülesanneteks. See võib olla mugav sõiduauto pikkadel reisidel või siis lihtsalt ruumikas transpordivahend. Sinu kaaslane puhkusel või sportlik partner seiklustes. Või üks mõnus liiklemisvahend argipäeva toimetustes, varustusega, mis tavaliselt kuulub klassi võrra suuremale autole.


Juht ja tema maailm Juhikohal, mis on tehtud valmis täpselt autojuhi järgi, on tänapäevane intelligentne tehnoloogia otse sõrmeulatuses. Helisüsteemi reguleerimine ning kiirushoidiku ja teekonna kompuutri kasutamine käib mugavalt roolile paigutatud juhtlülitite abil, nii et juhil pole vaja liikluselt pilku pöörata ega käsi roolilt tõsta. Elektriliselt reguleeritavate peeglite ja aknatõstukite lülitid on paigutatud juhiukse käetoele.

Tänu teekonna kompuutrile on Sul olemas ülevaade keskmisest kiirusest, sõiduajast ja läbitud vahemaast, keskmisest ja hetke kütusekulust ning sellest, kui kaugele saab paagis oleva kütusekogusega veel sõita.

Helisüsteemi kuuluvad lisaks raadiole ja CD-mängijale ka USB- ja AUX-ühenduspesad MP3-mängija jaoks ning lisavarustusse kuuluva iPod-kaabli abil saad reisile kaasa võtta kas või terve oma muusikakogu. Kõrgetasemelise heliedastuse eest hoolitsevad salongi paigaldatud kuus kvaliteetset kõlarit. Helitugevust saad reguleerida roolile paigutatud juhtlülititega. Hyundai ix20 on varustatud automaatse kliimaseadmega, mis hoolitseb juhi ja reisijate hea enesetunde eest, hoides salongis automaatselt valitud temperatuuri.


Kompaktse välimuse taga avar salong Hyundai ix20 on mõistlik lahendus kõigi nende jaoks, kelle ootused autole on tavapärasest suuremad. Oma suurusklassis üllatav Premium-varustustase lisab veidi luksust ka tavalisele osturetkele. Avarust rõhutav disain laseb nautida mugavat sõitu. Kvaliteetsed materjalid loovad meeldiva terviku. Tekstiiliga kaetud istmete asendit on lihtne vastavalt erinevatele ruumivajadustele muuta. Tagaistme saab suhtes 60:40 kas osaliselt või tervikuna kokku klappida ning ette- või tahapoole nihutada. Kui istmed on tavalises sõiduasendis, on pakiruumi maht 440 liitrit, kui aga tagaiste kokku klappida, suureneb see 1486 liitrini.

Kui soovid kogu pakiruumi mahtu maksimaalselt ära kasutada, aitab Sind kaheastmeline pakiruumi põhi. Saad selle kõrgust ise muuta ja paigutada rohkem asju kas pakiruumi põhja peale või alla. Pakiruumi all asub lisaks panipaik, kus Sinu asjad on kõrvaliste pilkude eest turvaliselt varjul.

Eesti turul müüdavatel ix20-mudelitel on mustast tekstiilist istmekatted.


Hyundai eesmärgiks on saada juhtivaks keskkonnasõbralike autode tootjaks maailmas. Blue DriveTM on Hyundai pikaajaline tootmisfilosoofia, mille eesmärgiks on liikuda üha kütusesäästlikumate ja väiksema heitmekogusega mudelite ning taastuvenergial töötavate autode tootmise poole. Blue DriveTM-programmi abil soovitakse vähendada kahjulikke keskkonnamõjusid ja ühtlasi tõsta mootorite kasutegurit.

IDLE STOP AND GO (ISG) ISG-süsteem seiskab automaatselt mootori, kui käigukang on neutraalasendis ja siduripedaal üleval, näiteks valgusfoori taga või ummikutes peatudes. Kohe, kui juht vajutab uuesti siduripedaali, mootor käivitub ja sõit võib jätkuda. See lihtne lahendus aitab säästa kütust ning kuulub kõikide käsikäigukastiga ix20-mudelite varustusse.

1. Mootor seiskub automaatselt, kui auto peatub

2. Liikumist alustades käivitub mootor

näiteks valgusfoori taga või liiklusummikus.

automaatselt.

> Käigukang on neutraalasendis ja sidur üleval.

> Siduripedaal vajutatakse põhja.

> Aku on piisavalt täis laetud.

> Käik pannakse sisse.

> Mootor on saavutanud vajaliku töötemperatuuri.

> ISG ei tööta, kui auto uksed, tagaluuk või kapott on avatud ning juhul, kui juhi ja kõrvalistuja turvavööd ei ole kinnitatud. > ISG-süsteemi saab soovi korral ka välja lülitada. > Kütusekulu väheneb veelgi tänu ix20 Blue Drive uuele elektroonilisele toitevoolu juhtsüsteemile ja väikese veeretakistusega rehvidele.

Süsteem ei lae akut, kui mootor on koormatud.

Aku laadimine algab, kui koormus mootorile lakkab.


Dünaamiline ja ökonoomne Uue Hyundai ix20 väljatöötamisel ei ole tehtud kompromisse sõidumugavuse arvelt. Selle auto mootorivalikusse kuuluvad vaid kõige eesrindlikumad jõuallikad, milles suurepärane jõudlus on ühendatud oma klassi tippu kuuluva säästlikkusega. Saadaval on 1,4-liitrine (90 hj) ja 1,6-liitrine (128 hj) bensiinimootor ning 1,4-liitrine diiselmootor (90 hj). Diiselmootoris on kasutusel uusim kõrgsurvega ühisanumsissepritse tehnoloogia. Bensiinimootorite suurepärase töö eest hoolitsevad pidevalt muudetava klapiajastuse tehnoloogia (CVVT) ja elektrooniline kütuse sissepritsesüsteem. Kõik käsikäigukastiga ix20-mudelid kuuluvad kütusekulu ja CO2-heitmekogust vähendavasse Hyundai Blue DriveTM-mudeliseeriasse. A

B

KÄIGUVAHETUSE NÄIDIK Kõigil käsikäigukastiga mudelitel on käiguvahetuse näidik, mis näitab, millal on õige hetk käiku vahetada. See nutikas lahendus aitab säästa kütust.

VEDRUSTUS JA JUHITAVUS Täpne elektroonilise võimendiga rool ja jäik vedrustus tagavad suurepärased sõiduomadused.

KÄIGUKAST 1,4-liitrine bensiinimootor annab endast parima, kui selle partneriks on 5-käiguline käsikäigukast (B). Teised mudelid on varustatud 6-käigulise käigukastiga. 1,6-liitrise bensiinimootori paariliseks saab valida ka 4-käigulise automaatkäigukasti (A), mis teeb autosõidu veelgi meeldivamaks.


Turvalisus

C

A

B

A. ESC – STABIILSUSKONTROLLI SÜSTEEM Süsteem aitab vältida juhitavuse kaotamist ebakindlas olukorras. Süsteem pidurdab rattaid ala- või ülejuhitavuse vältimiseks ükshaaval ja reguleerib vajaduse korral ka mootori võimsust, kuni olukord on jälle kontrolli all.

B. NÕLVALTSTARDIABI ESC-süsteemi täiendab nõlvaltstardiabi (HAC) – mugav lahendus liikumise alustamiseks järsul mäkketõusul, kuna ei lase autol tagasi veerema hakata.

C. TURVAPADJAD ix20 esiistmete ette on paigaldatud kaks väiksema jõuga avanevat turvapatja, lisaks kuuluvad varustusse veel kaks külgturvapatja ning kogu salongi pikkused turvakardinad, mis vähendavad märgatavalt kehavigastuste riski.

TAGURDUSANDURID Hyundai ix20 tagaosale on paigaldatud 4 tagurdusandurit, mis annavad juhile helisignaalide abil märku võimalikest takistustest tagurdamisel.

ABS-PIDURID ABS-pidurisüsteem hoiab ära rataste blokeerumise järsul pidurdamisel ja aitab juhil säilitada kontrolli auto liikumise üle. Hädapidurivõimendi (BAS) kiirendab auto peatumist avariipidurdamise korral.

standardvarustuses Hyundai ix20 kaitseb sõitjaid oma eriti tugeva turvakarkassi ja täiustatud turvapatjadega. Mitmed eesrindlikud aktiivsed turvasüsteemid aitavad vältida ohtlikke olukordi.


Hyundai ix20 saab kaasa viieaastase tehasegarantii, mis võimaldab Sul veel kaua kerge südamega autosõitu nautida. Hyundai garantii tähendab muretuid sõidukilomeetreid ilma läbisõidupiiranguta tervelt viieks aastaks. Garantiiga kaasneb maanteeabi teenus ja iga-aastane auto tehniline kontroll korraliste hoolduste vaheajal.


Nüüdisaegne, stiilne, A

B

kohanemisvõimeline, praktiline, ilus, turvaline, mugav ... Hyundai ix20 on oma Premium-varustusega kvaliteetsõiduk kõige erinevamateks ülesanneteks ja vajadusteks.

A. NAUDING AUTOJUHTIMISEST Salongi toob luksust nahkkattega rool, mille kõrguse ja sügavuse saab juht endale parajaks reguleerida. Näidikuplokki valgustab silmasõbralik sinine taustvalgustus.

E

B. AKTIIVPEATOED Esiistmete aktiivpeatoed liiguvad autole tagant otsasõidu korral ette- ja ülespoole ning vähendavad oluliselt pea- ja kaelavigastuste riski. C. AUTOMAATNE KLIIMASEADE Automaatne kliimaseade hoiab salongi suvel meeldivalt jahedana ja talvel mõnusalt soojana. D. SISSEEHITATUD HELISÜSTEEM Lisaks raadiole ja CD-mängijale on ix20 varustatud iPodühilduva USB- ja AUX-pesaga väliste muusikaseadmete ühendamiseks. E. ELEKTRILISED AKENDE JA PEEGLITE JUHTLÜLITID Juhiukse käetoele on paigaldatud elektriliste esiaknatõstukite lülitid ning küljepeeglite asendi regulaator. F. ELEKTRILISED ESIAKNATÕSTUKID Elektrilistel esiaknatõstukitel on praktiline turvafunktsioon, mis seiskab takistuse korral akna.

C

D

F


G

Hyundai ix20

Premium

Säästlikkus ISG-süsteem [Idle Stop & Go] (ainult BlueDriveTM -mudelitel) Manuaalkäigukasti käiguvahetuse indikaator (ainult BlueDriveTM -mudelitel) Mootorajamiga roolivõimendi

● ● ●

Turvavarustus Juhi ja kaassõitja eesmised turvapadjad Väljalülitatav kaasreisija turvapadi Külgturvapadjad esiistmetel Turvakardinad ees ja taga Kolmepunktiturvavööd kõikidel istekohtadel Turvavöö hoiatustuli ja helisignaal Esiistmetel eelpingutite ja koormuse piirajatega turvavööd Esiistmete turvavööde kõrgus reguleeritav Reguleeritavad peatoed kõikidel istmetel Esiistmetel aktiivpeatoed Lapse turvatooli ISOFIX-kinnituspunktid taga (2 paari) Turvatalad ustes Ketaspidurid (ees, taga) ABS-pidurid koos pidurdusjõu jaotussüsteemiga (EBD) ESC stabiilsuskontrolli süsteem nõlvaltstardiabiga Immobilaiser Kaugjuhitav kesklukustus Lapselukud tagaustel Alarm Parkimisradar

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Välisvarustus Metallikvärv 16" valuveljed ja 205/55R16 rehvid Kerevärvi põrkerauad Projektoritüüpi esituled koos valgusvihu kõrguse regulaatoriga Udutuled (ees) Esiklaasi kojameeste sulatus Toonitud klaasid Toonklaasid alates B piilarist tahapoole Porikaitsed (ees, taga) Udutuled (taga) Kerevärvi küljepeeglid Kerevärvi ukselingid Kõrge lisapidurituli Tagaklaasi soojendus, puhasti, pesu

o ● ● ● ● ● ● o ● ● ● ● ● ●

Hyundai ix20

Premium

Sisevarustus Neljas suunas reguleeritav rool Nahkkattega rool ja käigukangi nupp Juhi istme kõrguse reguleerimine 2-tsooniline istmesoojendus (ees) Lehetaskud esiistmete seljatugedel Tagaistme käetugi Kahes osas (60:40) ette-taha nihutatav tagaiste 60:40 suhtes kokkuklapitav tagaiste Tekstiilist istmekatted Tualettpeegel päikesesirmis Kaardivalgustus Valgustusega kindalaegas Hoiutaskud uste siseküljel (ees) Hoiutaskud uste siseküljel (taga) Kütusepaagi luugi avaja salongis Mütsiriiul 12 V voolupesa keskkonsoolis 12V voolupesa pakiruumis Reguleeritava kõrgusega pakiruumi põhi Panipaik pakiruumi põhjakatte all

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Mugavusvarustus Roolivõimendi Automaatlülitusega esituled Teekonna kompuuter Välistemperatuuri näidik Reostaat Püsikiiruse hoidja Viivitusega kustuv salongi valgustus Elektrilised aknatõstukid ees Elektriliselt reguleeritavad ja soojendatavad küljepeeglid Panoraamne katuseluuk Automaatne kliimaseade Värske õhu filter CD raadio (MP3) Raadio juhtimine roolil AUX-/USB-pesa väliste heliseadmete ühendamiseks Antenn ja 6 kõlarit

● ● ● ● ● ● ● ● ● o ● ● ● ● ● ●

● = põhivarustus o = lisavarustus - = ei ole saadaval


Hyundai ix20

BlueDriveTM 1.4 CVVT ISG

BlueDriveTM 1.6 CVVT ISG

5MT

6MT

1.6 CVVT 4AT

BlueDriveTM 1.4 CRDi 66kW ISG 6MT

Mootor

Veermik

Maks. võimsus Maks. väändemoment Sissepritse ISG-süsteem [Idle Stop & Go] Aku Laadija Starteri mootor Suutlikkus Suurim kiirus Kiirendus 0 - 100 km/h Kütusekulu ja heitmed Linnasõidul Maanteesõidul Keskmine CO2-heitmed

Diisel, DOHC, reasmootor, turbolaadur, kübemefilter EURO V

Bensiin, reasmootor, DOHC

Tüüp Saastenorm Silindrite arv Töömaht Silindrite läbimõõt Kolvikäik Surveaste Klappide arv

EURO V

137,3 / 4 000

156,0 / 4 200 MPI

Ah V/A kW

MPI ● 48 [AGM] 13,5 / 110 1,3

● 48 [AGM] 13,5 / 110 1,3

48 13,5 / 90 1,2

km/h s

167 12,9

184 10,9

178 12,2

167 14,5

l / 100 km l / 100 km l / 100 km

6,6 5,1 5,6

7,1 5,2 5,9

8,3 5,5 6,5

4,7 4,2 4,3

g / km

130

139

154

114

5-käiguline manuaal

6-käiguline manuaal

4-käiguline automaat

6-käiguline manuaal

3.769 2.045 1.370 1.036 0.839 3.545 4.267

3.615 1.955 1.370 1.036 0.893 0.774 3.545 4.267

2.919 1.551 1.000 0.713 2.480 4.619

3.769 2.040 1.294 0.905 0.702 0.596 3.583 3.941

kW (hj) / p/min Nm / p/min

1 396 77,00 74,99 10.5:1 16 66,2 (90) / 6 000

R4 1 591 77,00 85,44 10.5:1 16

1 396 75,00 79,00 17.0:1 16 66,0 (90) / 4 000 220,0 / 1 750 2 750 CRDi ● 70 [AGM] 13,5 / 120 1,7

3

cm mm mm

91,5 (125) / 6 300

Käigukast Tüüp

Ülekandearv 1. käik 2. käik 3. käik 4. käik 5. käik 6. käik Tagurduskäik Veorataste ülekandesuhe

Hyundai ix20 Pidurid

Ees Taga

Seisupidur Vedrustus

Ees Taga

Rool Velje mõõt Rehvid Mõõtmed Pikkus Laius Kõrgus Teljevahe Rööbe Pöörderaadius

Massid ja mahud Tühimass (min - maks)* Täismass Järelhaagise mass, piduriteta Järelhaagise mass, piduritega Katuseraami kandevõime Kütusepaak Pakiruum Tagaistme seljatugi püsti Kokkuklapitud tagaistmega

BlueDriveTM 1.4 CVVT ISG

BlueDriveTM 1.6 CVVT ISG

5MT

6MT

6MT

4 100 1 765 1 600 2 615 1 547 1 551 5,21

Ees, mm Taga, mm m

l l

4AT

Ventileeritud ketaspidurid Ketaspidurid Mõjub tagaratastele McPherson-küünalvedrustus, gaasiamortisaatorid Sõltuv vedrustus, gaasiamortisaatorid Elektrilise võimendiga hammaslattrool (MDPS) 6.0J x 16 205/55R16

mm mm mm mm

kg kg kg kg kg l

1.6 CVVT

BlueDriveTM 1.4 CRDi 66kW ISG

1 253 - 1 343 1 710 550 1 300

1 255 - 1 355 1 710 550 1 300

1 269 - 1 370 1 730 550 1 100 70 48

440 1 486

* Toodud väärtused vastavad auto mootorite ja käigukastide kombinatsioonide valiku osas EÜ direktiivile (kogu sõiduki tüübikinnitus). Tühimass sõltub auto varustustasemest ja tehase lisavarustusest.

1 345 - 1446 1 800 550 1 300


TAVAVÄRV

1600 mm

MÕÕTMED

2615 mm

Crystal White

METALLIKVÄRVID

1765 mm

4100 mm

MODERN PREMIUM-KUJUNDUS

VALUVELJED

Steel Grey

Continental Silver

Ice Blue

Stone Black

Sienna Orange

Blueberry

Cashmere Brown

Glowing Red

ISTMEKATTED

16-tollised valuveljed standardvarustuses

Black knit


YEARS

Unlimited warranty Roadside assistance Vehicle health check

ЛЕТ

Selles brošüüris kasutatud piltidel on illustreeriv tähendus ja nendel kujutatud autode varustus võib erineda tegelikust. Trükitehnilistel põhjustel võivad brošüüris kujutatud t ooted ja nende värvid erineda tegelikest. Hyundai Motor Baltic (Hyundai Motor Co) jätab endale õiguse muuta oma tooteid, tooraineid, varustust ja tehnilisi omadusi sellest ette teatamata. Lisateavet Гарантия toodete, nende saadavuse ja lisavarustuse kohta on võimalik saada lähimalt Hyundai volitatud edasimüüjalt.

Автопомощь Технический контроль

05/2011

Hyundai Motor Baltic Lõõtsa 2 11415 Tallinn www.hyundai.ee

ix20 brošüür EE  

Hyundia ix20 brošüür eesti keeles

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you