3 minute read

Osijek i Rijeka pokazali su ozbiljnost na startu HNL-a

postavili konačan rezultat za veliku pobjedu na prepunoj i prekrasnoj Opus Areni. Rijeka je svladala Rudeš s 4:0. U vodstvo je došla u 40. minuti kada je Janković zabio penal, a isti igrač je u 63. ušao iz drugog plana i zakucao loptu za 2:0. Novi igrač

‘Neka bude normalno hoda� Splitom u Dinamovom dresu’

Nakon velike pobjede, trener Hajduka Ivan Leko imao je važnu poruku: “U nogometu se pobjeđuje i gubi, ali ja se jako veselim. Ja ću sad navija� da hrvatske ekipe dobiju, da dobije Dinamo, Rijeka, Osijek. To možda nije popularno reći, ali je tako. Nitko više ne voli dobi� Dinamo od mene ili Hajduk od Bišćana. Tako treba bi�. Pa zašto si ne bismo s�snuli ruku? Budimo normalni, da se može na Maksimir s Hajdukovim dresom i u Split s Dinamovim. Možda ja živim na nekom drugom planetu, ali ima i većih rivalstava od ovog pa su ljudi normalni.”

Fruk odigrao je dupli pas s Jankovićem i lijepo zabio za 3:0, a konačan rezultat postavio je Goda nakon ubačaja iz kuta.

Gorica i Varaždin su remizirali 1:1. Domaćin je bio puno bolja momčad koja je u prvom dijelu uspjela zapucati nekoliko sjajnih šansi. Ipak, u vodstvo ju je doveo Vujnović koji je glavom bio precizan. Premoć domaćih trajala je do 70. minute, a onda se Varaždin probudio. U 80. minuti Brodić je zabio za bod. Lokomotiva i Istra odigrale su 1:1. Već u 12. minuti Erceg je kaznio veliku grešku Lokomotivine obrane i doveo goste u vodstvo. U 69. minuti je Bubanja nakon kornera Stojkovića skočio i donio bod Zagrepčanima.

Modrić zapalio Ameriku: “Messi?

Angelesa. No Real je onda pred 75 tisuća gledatelja izveo veliki preokret. Prvo je Valverde za manje od dvije minute postigao dva gola za izjednačenje, a onda je šest minuta prije kraja Vinicius zabio za 3:2 i pobjedu.

No potez utakmice izveo je Luka Modrić. On je ušao u na poluvremenu umjesto Camavinge te do same završnice bio nevidljiv. Ipak, tada je pokazao zašto je legenda najvećeg svjetskog kluba.

Mjesec i pol prije 38. rođendana Modrić je primio loptu duboko na polovici Reala te od tamo odmah zrakom poslao fantastično dodavanje za natrčalog Vinici- usa. On je u sprintu pokupio loptu kojom je Modrić sjajno prebacio obje obrambene linije Milana, izbio sam pred golmana i zabio za pobjedu.

Odmah nakon Modrićeve velemajstorije koja je postala viralna, društvenim mrežama krenule su ode na račun hrvatskog velikana. Ovo su najzapaženiji komentari na Twitteru, na kojem se šeraju snimke Modrićevog pasa iz svih kuteva: “Oprostite, ali što je ovo napravio Modrić?!”

“Luka Modrić je vječan. Bezvremen i svevremen.”

“Luka Modrić, klanjam ti se.”

“Luka Modrić je magičan.”

“Samo dvije riječi. Luka.

Modrić.”

“Modrić može izvoditi samo ikonske poteze.”

“Nenormalno je da Modrić ovako dodaje s 38 godina. Nije ni čudo da nije htio doći u Ameriku.”

“Messi? Ne, Modrić je najbolji LM10 u Americi.”

“Kvaliteta i magija se ne gube, a Don Luka Modrić je upravo dokazao to.”

“Čekamo do srijede i utakmice protiv Manchester Uniteda kako bismo vidjeli novo predavanje Don Luke Modrića.”

“Modrić je nevjerojatnom asistencijom po tko zna koji put dokazao da je drugi najbolji veznjak u povijesti. Iza Zidanea.”

Prvotna je informacija bila 800.000 eura Anderlechtu i između 350.000 i 400.000 eura plaće ukrajinskom lijevom beku Bogdanu Mihajličenku (26). Onda je Ukrajinac stigao u Zagreb, prošao liječnički pregled, pogledao derbi s Hajdukom i - počeli su problemi.

Anderlecht se počeo nećkati, cjenkati, otezati, podizati odštetu... i sve je zastalo. Ipak, samo na koji dan. Jer u ponedjeljak je Mihajličenko osvanuo u Dinamovom dresu, na Dinamovim stranicama, kao prvi Ukrajinac u povijesti kluba, uz kurtoazne poruke “Počašćen sam, drago mi je što sam došao, dat ću sve od sebe...” vršnici. Turski mediji pišu kako je ova ozljeda značajno demoralizirala momčad Nenada Bjelice uoči početka nove sezone.

Ali što se �inancija tiče, Dinamo je prošao bolje nego što smo nagađali na početku priče!

Pod kojim je, dakle, uvjetima Mihajličenko došao u Dinamo?

Doznalo se da maksimirski čelnici uopće nisu platili odštetu Anderlechtu!

Oršić je postao ovog ljeta igrač turskog Trabzonspora nakon loše polugodišnje epizode u Southamptonu. Ujedinio se tako ponovo s Nenadom Bjelicom, trenerom koji ga je vodio u Dinamu i koji mu je oživio karijeru. Predviđa se da će oporavak trajati od 7 do 9 mjeseci.