3 minute read

O’Connor Knights i Canberra Croatia podijelili bodove u derbiju

Na O’Connor Enclosedu slobodni udarac u sudačkoj nadoknadi Regan Walsh pretvara u gol i osigurava vodećoj momčadi ljestvice O’Connor Knightsima povratak iz zaostatka od 0-2 na 2-2 protiv Canberra Croatije u tipično napetom derbiju u kojem smo vidjeli osam

Warriorsi podijelili bodove s Heidelbergom

Zoran Juraj SABLJAK

Prošle subote navijači su na Elcho Parku doživjeli napetu utakmicu između North Geelong Warriorsa i Heidelberg FC-a. U ključnoj utakmici za domaćine koji su se nastojali odmaknuti od zone ispadanja utakmica je bila zaista važna, a napetost se gotovo mogla osjetiti u zraku. Unatoč nedostatku golova, utakmica nije bila nimalo dosadna, bilo je mnogo akcije radi čega su navijači cijelo vrijeme bili na rubu sjedala.

U prvom poluvremenu obje su se momčadi oštro borile za prednost. Međutim, netom prije poluvremena Heidelberg FC je doživio udarac kada je jedan od njegovih igrača dobio crveni karton. te je ostao s deset igrača na terenu. Ovo je Warriorsima pružilo priliku da iskoriste brojčanu prednost i dođu u vodstvo. Nažalost po domaće, nisu uspijevali pogoditi mrežu pa je prvo poluvrijeme završilo neriješeno.

Od početka drugog poluvremena Warriorsi su intenzivirali napade očajnički pokušavajući osigurati zaista im potrebnu pobjedu. Bili su već zaista nadomak sva tri boda, no obrana Heidelberg FC-a ostala je čvrsta te im nije dopuštala proboj. Na kraju je, unatoč najboljim nastojanjima, utakmica završila bez golova re su obje momčadi kući odnijele po bod.

Iako neriješn rezultat možda nije idealan, bio je dovoljan kako bi se Warriorsi pomaknuli s dna ljestvice, što im je unijelo tračak nade za ostanak u NPL-u. Iduću utakmicu igraju protiv Dinama na Churchill Reserveu, 29. srpnja Warriorsi će biti odlučni nastaviti nedavne dobre nastupe i osigurati ključnu pobjedu.

Obje momčadi novu utakmicu očekuju s nestrplje- žutih i jedan crveni karton.

Crveni je zaradio središnji branič Knighsa Lachlan Fields, O’Connorov igrač zaradio je ovaj karton srušivši Marka Gayera koji je bio u proboju, no deseteročlana momčad ubrzo je otkrila svoju dinamiku i uzvratila udarac osiguravši dramatičnu završnicu derbija Walshevim golom.

Ranije je Croatia startala bolje, Ryan Keir loptu je pogurao u gol u četvrtoj minuti nakon što je njegov udarac glavom iz kuta nevjerojatno dobro obranio Seb Arranz. Nakog toga vještim potezom lopta je dospjela do Stephena

Domenicija koji ju je uputio u gornji kut gola nakon 26 minuta igre, na zadovoljstvo gostiju. Knightsi su pak uzvratili udarac zahvaljujući odličnoj završnici Asiose Igheija koja je smanjio gol razliku prije negoli je Walsh izjednačio za podjelu bodova na samom kraju utakmice.

Sydney United 58 s 3-1 izgubio od Blacktown Cityja

njem sasvim svjesne koliko su visoki ulozi. Navijače očekuje još jedna napeta utakmica, čini se da će borba za pobjedu biti žestoka. Utakmica se igra u 16 sati, a navijači obiju momčadi zasigurno će im doći pružiti potporu.

Unapetom susretu na stadionu Landen, Blacktown City pokazao je svoju vrhunsku formu osiguravši neočekivanu pobjedu od 3-1 protiv tradicionalnog konkurenta Sydney Uniteda 58.

Momčad Marca Crittendenda pokazala je koliko vrijedi osiguravši sedmu uzastopnu pobjedu u muškoj nacionalnoj premier ligi Novog Južnog Walesa.

Utakmica je počela žestoko, karizmatični igrač Sydney Uniteda 58, Glen Tri�iro, postigao je gol iz nevjerojatnog udarca glavom zadavši time ton utakmice.

Međutim, vratar Blacktown Cityja, Luke Cukar, potom brani ključni udarac s bijele točke Travisa Majora te time gostima osigurava minimalno vodstvo na poluvremenu.

U drugom poluvremenu uslijedio je pravi preokret, Blacktown City vratio se u igru. Golovi Lachlana Campbella i Carlosa De Oliviere te nevjerojatan udarac i debitantski gol Reubena Awaritefe zapečatili su rezultat koji je domaćinima osigurao sva tri boda.

Sydney United ove nedjelje, 30. prosinca, igra kod kuće gdje će ugostiti Wollongong Wolves.

Utakmica se igra u Sportskom centru Sydney Uniteda, a počinje u 15 sati.

Avondale FC izašao je kao pobjednik iz susreta protiv Dinamo St Albansa na Churchill Reserveu prošle nedjelje. Ovaj susret, koji je trebao biti laka pobjeda za vodeću momčad s obzirom na njen položaj na ljestvici, pretvorio se u zaista napetu utakmicu.

U prvom poluremenu Avondale je poveo u 34. minuti dobro plasiranim golom te je na poluvrijeme otišao s prednošću od 1-0. Dinamo St Albans suočio se s teškim udarcem netom prije poluvremena kada je Joseph Monek dobio crveni karton, radi čega je morao igrati s igračem manje.

Unatoč brojčanoj prednosti, Avondale je imao problema probiti čvrstu obranu Dinama tijekom većeg dijela drugog poluvremena. Međutim, sreća mu se osmijehnula u 89. minuti kada je Dinamov igrač Shaun Timmins također morao napustiti travnjak. Dosuđen je jedana-