Hotmagazine 156

Page 1

156 MODA KUCHNIA HOT NOC WYWIADY INFORMACJE SZCZECIN NR 156 ISSN 1734-1116 SIERPIEŃ 2018

facebook.com/hotmagazineszczecin

WIELKIE OTWARCIE 12 SIERPNIA www.skipark.szczecin.pl www.facebook.com/SkiParkSzczecin instagram: skipark_szczecin

instagram.com/hotmagazineszczecin youtube.com/hotmagazineszczecin issuu.com/hotmagazineszczecin maxmodels.pl/projektant-hotmagazineszczecin .html 1


2


3


4


5


Spis treści HOT MAGAZINE 156

SIERPIEŃ 2018

Gorący był lipiec ... Gorący ma być sierpień... Nie pamiętam tak gorącego lata na wiele lat wstecz, to może nasuwać podejrzenie, że może ekolodzy mają rację i coś się dzieje z naszym klimatem, a może po prostu mamy szczęście w tym roku do dobrej pogody. Użyłem słowa szczęście, ponieważ osobiście uwielbiam upały, nie przeszkadzają mi one również w żadnym stopniu. Mam dobrą i sprawdzoną receptę na każdy upał, którą wam oczywiście zdradzę. Do 18 godziny zasłońcie okna, włączcie na full wiatraczek, (jeśli go oczywiście macie, jeśli nie to polecam szybki zakup na allegro, zwykły wiatrak kosztuje około 50 zł i z reguły po 2 dniach oczekiwania, jest na miejscu). Po 18 godzinie szybka kąpiel w jeziorze (polecam jezioro w Loecknitz albo Jezioro Dąbskie), takie wieczorne schłodzenie organizmu przydaje się na dobry sen. Jeśli do tego pijecie dużo wody i jecie lekko, to upały powinny być przyjemnością… Jak na pewno zauważyliście Hot w tym miesiącu jest nieco cieńszy. Nie oznacza to jednak, że nie ma w nim o czym poczytać. Jak zwykle mamy dla was porcję ciekawych artykułów i bezcennych miejskich informacji. W każdym razie tematyka wakacyjna dalej obowiązuje! – czyli polecamy najlepsze sierpniowe imprezy i koncerty, kilka nowych miejsc oraz oczywiście restauracji i kawiarni, które warto odwiedzić w sierpniu. Tradycyjnie warto rzucić okiem na naszą modę uliczną i hot noc. Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam wszystkim gorącego sierpnia i oby jak najmniej nam padało.

INFORMACJE

06 09 11 13 15-19 21-23

Wstępniak Wydarzenia miesiąca Selekcja Miasto Selekcja Imprez Mapa Imprez Hot Noc

24-25 27

Ski Park Moda Uliczna

29

Medica Collegium Medyczne

31 33 37 39

Szczecin na wodzie Premiery kinowe Bałtycki Park Dinozaurów Play & Go

41 43 45 47 49 50-51

Nowe miejsca Polecane lokale w gminie Rewal Coffee House Center Gotuj z Hotem Śniadanie miejskie Deptak Bogusława

MODA / URODA

EUDKACJA / DOBRE FIRMY PUBLICYSTYKA

KUCHNIA

Sierpniowa okładka: Modelka: Luisa Płomińska Miejsce: Ski Park fb.com/SkiParkSzczecin ul. Twardowskiego 5 tel. 575 392 228 REKLAMA: Piotr Żelachowski

Fotograf: Karolina Kara Tarnawska fb.com/kara.photography instagram.com/karolina.kara.t

506 060 944

szczecin@hotmagazine.pl

Redakcja: Piotr Żelachowski - redaktor naczelny Karolina Tarnawska, Norbert Kowalczyk, Honorata Nekanda-Trepka Adres redakcji: ul. Brzozowskiego 32/4 71-261 Szczecin 91 485 18 83 Druk: Grupa Reklamowa Zapol al. Piastów 42, 71-062 Szczecin

+48 91 435 19 00

Dystrybucja: Spis miejsc dystrybucji znajdziesz na hotmag.pl/dystrybucja Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam oraz zmianę terminów imprez. Wszystkie opracowania graficzne użyte w gazecie hot° magazine są własnością agencji ASSE Group Polska. facebook.com/hotmagazineszczecin instagram.com/hotmagazineszczecin youtube.com/hotmagazineszczecin issuu.com/hotmagazineszczecin maxmodels.pl/projektant-hotmagazineszczecin.html

6


7


8


WYDARZENIA MIESIĄCA - SIERPIEŃ 2018 FESTIWAL SŁOWIAN I WIKINGÓW Wolin 03-05.08.2018

FESTIWAL PYROMAGIC 2018 Bulwary Miejsce Spotkań 10,11.08.2018,start.10

Jedna z największych, wczesnośredniowiecznych imprez w Europie, w której uczestniczy ok. 2000 osób z 30 krajów świata. Prezentowane są warsztaty dawnych rzemiosł, odbywają się występy zespołów muzyki dawnej, regaty i rejsy rekonstrukcji dawnych łodzi, inscenizacje wydarzeń historycznych i obrzędów oraz wielkie bitwy na ponad 600 wojów.

Pyromagic to największy festiwal fajerwerków w Polsce. Co roku w sierpniu, nad Odrą, w Szczecinie. Niebo nad Szczecinem ponownie rozbłyśnie milionem kolorowych sztucznych ogni! Jak zwykle czeka nas wybuchowa rywalizacja firm pirotechnicznych z różnych zakątków świata, mnóstwo dobrej muzyki, a przede wszystkim fantastyczna zabawa.

Zwiedzający mają okazję przeżyć żywą lekcję historii. Pokazy rzemiosł, m.in.: garncarstwa, bednarstwa, kowalstwa, złotnictwa – jubilerstwa, szewstwa – skórnictwa i innych, prezentacje uzbrojenia średniowiecznego wojownika.

Imprezami towarzyszącymi festiwalowi sztucznych ogni są Szczecin Music Live, Firefighter Combat Challenge, Polonez Cup Race i Water Show. W tym roku będziemy mogli podziwiać trzy konkursowe widowiska pirotechniczne.

Będzie można spróbować swoich sił w walce, odwiedzić stanowiska strzelania z łuku i rzucania oszczepem, spróbować średniowiecznych potraw, odwiedzić plac zabaw dla dzieci, gdzie odbywają się gry, zabawy, konkursy i turnieje (przygotowane przez Publiczne Gimnazjum w Wolinie).

Jako pierwsi zaprezentują się Pyro Events – Temexson Team-Rumania o 22.20 , po nich Platinum Fireworks – Filipiny o 23.00 a drugiego dnia imprezy wystąpi Pyrotex Fireworx- Anglia o 22.20 i na zakończenie o 23.15 wspaniały pokaz gospodarzy Surex-Polska. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

39. PKO PÓŁMARATON SZCZECIN Jasne Błonia 26.08.2018,start.09

SZCZECIN TATTOO CONVENTION Netto Arena 08-09.09.2018, star.11

Szczecin Półmaraton zaprasza na kolejną, 39. edycję PKO Półmaraton Szczecin. Zapisy ruszyły już 30 grudnia 2017 na www.halfmarathon.szczecin.pl. Impreza cieszy się niezwykłą popularnością , w ubiegłym roku w PKO Półmaratonie Szczecin oraz w biegu na 10 km wystartowało łącznie ponad trzy tysiące osób.

To już kolejna edycja największego spotkania miłośników sztuki tatuażu na Pomorzu Zachodnim. Tym razem odwiedzi nas 200 artystów z Polski i świata. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi jeden z najbardziej znanych w Europie hardcorowych zespołów performance.

Na trasie pojawiło się 7 000 litrów wody i 900 i napoju izotonicznego, 28 000 kubków, 625 kg bananów. Na mecie czekały oryginalne medale w kształcie koła sterowego. W poprzedniej edycji na trasie można było spotkać m. in. naszego mistrza olimpijskiego w wioślarstwie Marka Kolbowicza czy rekordzistę Polski w biegu na 800 metrów Pawła Czapiewskiego.

Na ich popisy nie każdy będzie mógł spokojnie patrzeć, lecz z pewnością długo ich nie zapomni. Mistrzowie dwóch kółek pokażą akrobacje na motorach, sceną zawładną dwie rockowe kapele. Pomiędzy zwiedzającymi przechadzać się będą modele tatuażu. Nie zapomnimy też o najmłodszych, którym pozwolimy poczuć się jak tatuatorzy i spróbować swoich sił na skórce od banana.

Uczestnicy biegli na trzech dystansach: 21 km, 10 km oraz 100 metrów. Ostatni dystans to tzw. Bieg Pirata, w którym wzięła udział również rekordowa liczba 600 dzieci. Jak będzie w tym roku?

Dużo dziać się będzie również przed halą - food tracki dodadzą Wam sił, będzie też czym ugasić pragnienie. Tradycyjnie imprezie towarzyszyć będą 2 wydarzenia towarzyszące Before i After Szczecin Tattoo Convention. Musicie tu być!

9


10


SELEKCJA MIASTO - SIERPIEŃ 2018 WAKACJE RADIA ZŁOTE BLACK AND WHITE po leca PRZEBOJE Rocker Club Disco na Deptaku Czwartki 03.08.2018,start.15 Black and White to dwa zupełnie Radio Złote Przeboje rusza w rejs ze odmienne style, oba autorskie i niepoSzczecinem, od 15:00 szukajcie pomawtarzalne, połączone ze sobą płynnymi rańczowego studia na Bulwarach Szczecińskich. Przygotowali przejściami. Oba prezentowane przez muzycznych wirtuozów moc atrakcji, więc nie będziecie się nudzić! Bądźcie czujni, bo klubowej muzyki. W rytmie black czyli rytmicznego, klima„ukryli” prezent, który będziecie mogli zdobyć w konkursie tycznego r’n’b, rapu, funku, soulu oraz dancehallu wprowadzi „Mapa Skarbów” A po 22:00 zapraszamy do klubu Disco na Dep- Was Dj Twister. Klimat white, czyli house, classic oraz pierwszy taku na kolejną z cyklu wakacyjnych imprez Radia Złote Przebo- raz w Szczecinie – electro swing królować będzie u wyjadacza je. Klub zagra przeboje lat 80. i 90. W konkursie„Mapa Skarbów” klubowych scen, Mr. Jazzeka. Razem poprowadzą Was przez Radia Złote Przeboje może wziąć udział każdy! Więcej na zlote- wszystkie gatunki, prezentując to co w muzyce najlepsze. przeboje.plrana godzinę przed każdym piłkarskim spotkaniem. LATAJĄCY CYRK MONTY PYTHONA Teatr Polski, Duża Scena 05.08.2018,start.16 Nawiązanie do słynnego brytyjskiego kabaretu o tej samej nazwie. To tzw. humor angielski - absurdalny i tworzący własną logikę na opak - nie uznaje żadnych świętości i kpi z całego świata. Na scenie wytworni angielscy dżentelmeni wikłają się w szereg groteskowych sytuacji, a śpiewane przez nich piosenki, przeplatane są niezwykle zabawnymi skeczami. Warto dodać, że program ten zdobył pierwszą nagrodę X Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie. Nowa wersja wzbogacona o wizualizacje autorstwa Michała Poniedzielskiego.

poleca

SACRUM NON PROFANUM ADAM MAKOWICZ & KRZYSZTOF MEDYNA Filharmonia 11.08.2018,start.19 W programie m.in. utwór dedykowany Ignacemu Janowi Paderewskiemu autorstwa Adama Makowicza (prawykonanie). Prawdziwa uczta dla ucha. Wysłuchacie również…Duke Ellington (1899–1974) I'm Just Squeeze Me, I'm Beginning To See The Light, Solitude, Don't Get Around Much Anymore, Do Nothing Till You Hear From Me, George Gershwin (1898–1937),Nice Work If You Can Get It, My Man's Gone Now, Fascinating Rhythm, I Loves You Porgy, Cole Porter (1891–1964), I Love You, What Is This Thing Called Love i wiele innych.

SACRUM NON PROFANUM IGNACY JAN PADEREWSKI Filharmonia 10.08.2018,start.19 Filharmonia zaprasza. Wystąpią: Marianna Humetska – fortepian (Ukraina),Ivan Shemchuk – fortepian (Ukraina), Orkiestra Narodowej Filharmonii Lwowskiej (Ukraina)Bohdan Boguszewski,Volodymyr Syvokhip. W programie m.in. Ignacy Jan Paderewski, Uwertura Es-dur na orkiestrę, Koncert a-moll na fortepian i orkiestrę op. 17, Koncert a-moll na fortepian i orkiestrę op. 17, Allegro; Romanza. Andante; Allegro molto vivace, Menuet G-dur op. 14 nr I,Fantazja polska gis-moll na fortepian i orkiestrę op. 19 i inne. XV ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH Borne Sulinowo 16-19.08.2018,start.16 Jubileuszowy Zlot zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy spodziewają się ponad 70 tyś. uczestników. W ciągu czterech dni zlotowicze wezmą udział w wielu ciekawych spotkaniach i pokazach historycznych, rekonstrukcyjnych, wydarzeniach artystycznych, zobaczą licznie przybyłe sprzęty wojskowe prezentujące się na legendarnym „tankodromie”, a przede wszystkim będą dobrze się bawić. Zobaczymy też rekonstrukcje historyczne. Zlot w Bornem pretenduje do miana jednej z największych tego typu imprez w Polsce. Info www. zlot.eu

po leca

THE BEST MUSICALS Teatr Polski, Scena na Łasztowni 03.08.2018,start.20 Doskonale znane arcydzieła wystawiane na deskach największych światowych teatrów, które doczekały się często niejednej ekranizacji. Obok klasyków światowego musicalu przeboje dwudziestolecia międzywojennego, dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w wykonaniu japońskiego tenora! Prawdziwa uczta zarówno dla zapalonych kinomanów, jak i dla prawdziwych muzycznych entuzjastów. W programie m.in. piosenki z musicali: z Moulin Rouge, Upiór w Operze, Progy and Bess, Tango Milonga.

po leca

FESTIWAL PYROMAGIC 2018 Bulwary Miejsce Spotkań 10,11.08.2018,start.10 Pyromagic to największy festiwal fajerwerków w Polsce. Co roku w sierpniu, nad Odrą, w Szczecinie. Niebo nad Szczecinem ponownie rozbłyśnie milionem kolorowych sztucznych ogni! Jak zwykle czeka nas wybuchowa rywalizacja firm pirotechnicznych z różnych zakątków świata, mnóstwo dobrej muzyki, a przede wszystkim fantastyczna zabawa. Imprezami towarzyszącymi festiwalowi sztucznych ogni są Szczecin Music Live, Firefighter Combat Challenge, Polonez Cup Race i Water Show. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy!

po leca

DZIKI WEEKEND Grupa Azoty 2018, Police 17,19.08.2018,start.21:45 „Dziki Weekend 2018" nazywany Festiwalem Biegów w Zachodniopomorskim i wspaniały finał biegu ekstremalnego. 17 sierpnia już VIII „Nocny Bieg Szlakiem Dzika" 5km, a 18 sierpnia - VIII „Bieg Szlakiem Dzika",a także „Przełajowe Mistrzostwa Polski i Województwa Strażaków" - 10km, „Festiwal Magnolia" – i biegi dla dzieci. A 19 sierpnia - IV „Ekstremalny Dzikobieg", „Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych" bieg z przeszkodami na 7,5km i „Festiwal Magnolia" bieg dla dzieci z przeszkodami. Nie może was tutaj zabraknąć.

po leca

XXIV FESTIWAL SŁOWIAN I WIKINGÓW Centrum Słowian i Wikingów Wolin 03-5.08.2018 Jedna z największych, wczesnośredniowiecznych imprez w Europie, w której uczestniczy ok. 2000 osób z 30 krajów świata. Prezentowane są warsztaty dawnych rzemiosł, odbywają się występy zespołów muzyki dawnej, regaty i rejsy rekonstrukcji dawnych łodzi, inscenizacje wydarzeń historycznych i obrzędów oraz wielkie bitwy na ponad 600 wojów. Zwiedzający mają okazję przeżyć żywą lekcję historii. Pokazy średniowiecznych rzemiosł, prezentacje uzbrojenia średniowiecznego woja, konkursy, wspaniałe jedzenie i inne atrakcje.

po leca

ELEKTRONICZNY SZCZECIN PRES. TANZBOAT Statek Joanna 11.08.2018,start.18 Floating Events we współpracy z Elektronicznym Szczecinem oraz Tanz Barem zapraszają drugi tegoroczny, imprezowy rejs po Międzyodrzu. Dodatkową atrakcją będzie pokaz fajerwerków podczas corocznego festiwalu Pyromagic. Zagra dla Was 5 dj'ów, w tym gość specjalny – Raidho, swoje numery wydawał m.in. na legendarnym berlińskim Bar 25 Music, a także Sol Selectas czy Acker Records. A także Canalia (Daniel Zachodni oraz Dawid Korniak) oraz reprezentacja kolektywu Moksha (Alex Waligóra i Tomek Przybylak).

po leca

FESTIWAL KOLORÓW Stara Rzeźnia 19.08.2018,start.15 Festiwal kolorów to niezliczona ilość kolorów, oryginalne proszki holi najwyższej jakości, najlepsi dj'e, popularni artyści, których sami wybierzecie, smaczne jedzenie z najlepszych foodtrucków, pozytywna atmosfera i radość życia! Na Festiwalu poza kolorową energią i koncertową muzyką, znajdziecie także wiele ciekawych atrakcji. Między innymi gigantyczne balony, bazooki CO2, żółte okularki, darmowe maoamki, konkursy z nagrodami! Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorami holi, to przepis na udany dzień.

po leca

11


12


SELEKCJA IMPREZ - SIERPIEŃ 2018 1 PERUN TRAIL Wzgórza Tajemnic, Perun Park w Stolcu 21.07.2018,start.10 Pełną historii i tajemnic trasą pobiegną śmiałkowie chcący zmierzyć się z własnymi słabościami by pokazać Perunowi, że są godni wieczornej Uczty Tytanów. Bieg planowany jest transgraniczną, magiczną trasą częściowo po dawnym torze Kolejki Randowskiej i dalej na wysokości Lenzen wzgórzami okalającymi Jezioro Stolsko, ponownie w kierunku Polski. Meta i powitanie bohaterów za bramą Pałacu w Stolcu. Nagrody, vouchery, certyfikaty, zdjęcia a wieczorem Wielka Uczta Tytanów podczas I Międzynarodowego Festiwalu Peruna.

poleca

PIŁKA NOŻNA I INNE SPORTY SCENICZNE Zamek Książąt Pomorskich 25.08.2018,start.20 Wieczór artystyczny „Piłka nożna i inne sporty sceniczne” składa się z dwóch niezależnych od siebie części. Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski zaprezentują zbiór gier scenicznych, w których aktorzy tworzą historie bazując na sugestiach otrzymanych od widowni. Poprzedni występ w marcu spotkał się z wielkim entuzjazmem szczecińskiej widowni. Będą wygłupy i ludzkie dramaty, śmieszne piosenki i niemal w pełni poważne wiersze. A wszystko to okraszone potem szatni i życiorysami wybitnych atletów. JUICY LUCY City Hall 31.08.2018,start.22 Oddajemy głos organizatorom: „CityHall, dj-ka na górze i petardy. Tak, to będzie piękna noc! Ostatni melanż pięknego lata! A ty! Odpalaj. Szpan Pan. Bo, Królowa wie… i ty wiesz, że robisz to dobrze będzie rap! będzie trap! „Trapping like the narco. Got dope like Pablo" Będzie rnb! Będzie Leeway. Dj z Krakowa, będzie dj Red! Będzie KMN Nowa krew w składzie JuicyLucy. Osoby w koszulkach Sztuki Melanżu i JuicyLucy wchodzą za free! Razem z Lovvvibe, przygotowaliśmy dla Was limitowane Shirty JuicyLucy . Sprawdźcie!”

THE GENERATIONS ARMY X BLÄKKEN Schemat 23.08.2018,start.19 Schemat zaprasza wielbicieli mocnego grania. Wystąpią dwie zwalające z nóg kapele: The Generations Army i to thrash metalowa armata prosto zza Bałtyku! Agresywne riffy w sam raz dla fanów Slayera, Anthraxu czy wczesnej Mety. Bläkken natomiast to bläkk/ deathowa horda, której głównym celem jest sczernienie słońca ich muzyką. Zadebiutowali jako support legendarnego Vadera, a w sierpniu wchodzą do studia by nagrać kolejny materiał. Dla fanów Behemotha, Vadera i Decapitated. Szykujcie się na mroczną imprezę. SZTUKA SEN NOCY LETNIEJ Teatr Polski, Scena na Łasztowni 26.08.2018,start.16 Teatr Polski zaprasza na „wyjątkową noc", pomiędzy jawą a snem, gdzie losy ludzi przeplatają się z losami elfów, czeka na bohaterów tej lekkiej szekspirowskiej komedii wielka miłość. Lecz zanim pary kochanków odnajdą się wśród miłosnych czarów doświadczą całej słodyczy i całej trucizny zakochania. Otrą się o granice obłędu, ulegną igraszkom wyobraźni i utoną w niebezpieczeństwach zabawy namiętnościami. Sen nocy letniej,autor: William Shakespeare, przekład: Konstanty Ildefons Gałczyński w reżyserii Adam Opatowicza.

poleca

MALIK MONTANA Klub K4 Szczecin 01.09.2018,start.17 Golden Age Events ma zaszczyt zaprosić na koncert artysty podbijającego polską scenę. Malik Montana w Szczecinie! To niemiecko- polski raper i autor tekstów pochodzenia afgańskiego. W wieku 15 lat zamieszkał na stałe w Polsce. Malik zadebiutował 20 października 2015 roku klipem „NaNaNa". Najpopularniejszym dotąd utworem Malika Montany jest wydane w sierpniu 2016 roku Naaajak . Koncert rozpoczniemy od dwóch zespołów supportowych. Między występami artystów rozgrzewać was będą Dj z drugiego końca Polski. Zapraszamy.

SUMMER KITE FESTIVAL 2018 Plaża Międzyzdroje 24-26.08.2018,start.08 Plaża pod Hotelem Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach zapełni się ponownie latawcami. Ta dwu dniowa impreza na dobre zagościła w kalendarzach wielu dobrych zawodników, a także amatorów z zachodniego wybrzeża. To impreza sportowa dla osób chcących doskonale bawić się w letnich promieniach słońca. Festiwal ten jest nie lada gratką nie tylko dla zawodników, ale także dla plażowiczów mogących oglądać niezwykłe akrobacje z lądu, jak i aktywnie spędzać czas w specjalnej przygotowanej strefie na plaży. 39. PKO PÓŁMARATON SZCZECIN Jasne Błonia 26.08.2018,start.09 Szczecin Półmaraton zapraszamy na kolejną, 39. edycję PKO Półmaraton Szczecin. Zapisy na 39.PKO Półmaraton Szczecin ruszyły już 30 grudnia 2017 www.halfmarathon. szczecin.pl. Impreza cieszy się niezwykłą popularnością, w ubiegłym roku w PKO Półmaratonie Szczecin oraz w biegu na 10 km wystartowało łącznie ponad trzy tysiące osób. Na trasie pojawiło się 7 000 litrów wody i 900 l napoju izotonicznego, 28 000 kubków, 625 kg bananów. Na mecie czekały oryginalne medale w kształcie koła sterowego. Jak będzie w tym roku?

po leca

SZCZECIN TATTOO CONVENTION Netto Arena 08-09.09.2018,start.11 Przed nami kolejna edycja największego spotkania miłośników sztuki tatuażu na Pomorzu Zachodnim. Odwiedzi nas 200 artystów z Polski i świata. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi jeden z najbardziej znanych w Europie hardcorowych zespołów performance Circle of Horrors. Imprezę poprowadzą stand-uperzy z grupy Btohells. Alternatywni modele pokażą swój cosplayowy pokaz mody, o muzykę zadbają dj i rockowe kapele. A przed halą - akrobacje na motorach, food tracki dodadzą Wam sił, będzie też czym ugasić pragnienie.

po leca

SZTUKA SEN NOCY LETNIEJ Teatr Polski, Scena na Łasztowni 25.08.2018,start.19.30 Teatr Polski zaprasza na „wyjątkową noc", pomiędzy jawą a snem, gdzie losy ludzi przeplatają się z losami elfów, czeka na bohaterów tej lekkiej szekspirowskiej komedii wielka miłość. Lecz zanim pary kochanków odnajdą się wśród miłosnych czarów doświadczą całej słodyczy i całej trucizny zakochania. Otrą się o granice obłędu, ulegną igraszkom wyobraźni i utoną w niebezpieczeństwach zabawy namiętnościami. Sen nocy letniej,autor: William Shakespeare, przekład: Konstanty Ildefons Gałczyński w reżyserii Adam Opatowicza.

po leca

FESTIWAL GARAŻE: FISZ EMADE TWORZYWO, DARIA ZAWIAŁOW, CHORZY Teatr Letni 31.08.2018,start.17 Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, to bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo-eklektycznej. Daria Zawiałow, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to głos i silna osobowość sceniczna. Chorzy istnieją od 2008 roku. Wydali trzy albumy (dwa studyjne i koncertowy z 23. Przystanku Woodstock). Zagrali blisko 400 koncertów w Polsce, Niemczech i na Ukrainie.

po leca

TARGI DZIECKO MAMA TATA Netto Arena 22-23.09.2018,start.10 To już III edycja Tragów Dziecko Mama Tata – największej tego typu imprezy w regionie zachodniopomorskim! Blisko 150 wystawców z całej Polski, podczas dwóch dni targowych zaprezentuje oferty branży dziecięcej m.in. artykuły niemowlęce, odzież, zabawki, gry, artykuły szkolne. Ponadto ,czekają na was propozycje z zakresu edukacji, opieki medycznej, a także oferty zajęć pozalekcyjnych. Będzie też wata cukrowa, rodzinne miasteczko targowe, pełne warsztatów dla dzieci i rodziców. Zajrzyjcie na targowego fanpage-a.

po leca

13


14


MAPA IMPREZ - SIERPIEŃ 2018 01.08° ŚRODA Boston,start.19 Sportowa środa Coyote Club,start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Melanż,start.16 Karaoke– do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka,start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia Rocker Club,start.21 Latino Party, latynoskie rytmy i wakacyjne drinki 02.08° CZWARTEK Boston,start.19 Boston Pub&Club Coyote Club,start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Melanż,start.16 Karaoke poprawiny Prywatka,start.20 PinUp party, impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club,start.21 Black & White – gra dj Twister i dj Jazzek,grają od r’n’b,rap, rock po classic disco i electro swing 03.08° PIĄTEK BB Club,start.21 College party — nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston,start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana Browar Polski,start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną City Hall Club,start.21 City Street Haull + Psy Złapały Trap (start. 16) - Zakupowy Street Haull + Afterparty Coyote Club,start.21 Colours of Coyote Disco Fama,start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance

Disco na Deptaku,start.21 Polecamy Wakacje Radia Złote Przeboje Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną Grey Club,start.21 Polecamy Summer High Heels z ekipą Eska Summer City,zagra Hoster Icon Club,start.22 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Havana Reggeaton Night czyli gorące rytmy Melanż,start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana PLR,start.21 Disco Kukuła,potańcówka z muzyką popularną Prywatka,start.20 Piątkowa Prywatka, impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 Waterstone w cyklu Rocker Live Teatr Polski,Scena na Łasztowni,start.20 The Best Musicals 04.08° SOBOTA BB Club,start.21 Gangsta party — wygraj życie Boston,start.19 Before&After – impreza do białego rana Browar Polski,start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną City Hall Club,start.21 Polecamy Urban Classic - czyli wieczór z szeroko pojętą muzyką miejską. Zagra dj Sempone i KMN Coyote Club,start.21 Coyote Exclusive,impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama,start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku,start.21 Saturday Night Fever Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną

Grey Club,start.21 Great Saturday Night, zagra Hoster Icon Club,start.21 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Money Shower Melanż,start.16 Sobotni Melanż – balet do rana Pinokio,start.22 Summer Vibes,impreza z muzyką popularną i klubową PLR,start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka,start.20 Gorączka Sobotniej Nocy, Impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rockera z dj Dominikiem Tanzbar,start.22 Exploration Night 05.08° NIEDZIELA Melanż,start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka,start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo. 06.08° PONIEDZIAŁEK BB Club,start.21 Szalony szpital — leczymy z nudy i monotonii. Boston,start.19 2x powtarzać nie trzeba – polewamy wszystko x2 Prywatka,start.20 Drugi za Zeta,imprezujemy w rytm współczesnych klimatów 07.08° WTOREK BB Club,start.21 Ahoj przygodo — wypływamy na ocean rozkoszy Boston,start.19 Złote Karaoke,do zgarnięcia złota płyta. Melanż,start.16 Black Tuesday, wtorek jest czarny.

Prywatka,start.20 Pubowa Prywatka 08.08° ŚRODA Boston,start.19 Sportowa środa Coyote Club,start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Melanż,start.16 Karaoke– do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka,start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia Rocker Club,start.21 Latino Party,latynoskie rytmy i wakacyjne drinki 09.08° CZWARTEK Boston,start.19 Boston Pub&Club Coyote Club,start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Melanż,start.16 Karaoke poprawiny Prywatka,start.20 PinUp party, impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club,start.21 Black & White – gra dj Twister i dj Jazzek, grają od r’n’b, rap, rock po classic disco i electro swing 10.08° PIĄTEK BB Club,start.21 College party — nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston,start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana Browar Polski,start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club,start.21 Polecamy Summer Break 2 - Sztos: MVPs gościem wieczoru będzie Jacon Coyote Club,start.21 Colours of Coyote, impreza z muzyką popularną i klubową

Disco Fama,start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku,start.21 Rythm Of The Night - Babski Wieczór muzyka lat 70,80. i 90 Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną Filharmonia,start.19 Polecamy Sacrum Non Profanum - Ignacy Jan Paderewski Grey Club,start.21 Summer High Heels z ekipą Eska Summer City,zagra Martin Zoom Icon Club,start.22 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Havana Reggeaton Night czyli gorące rytmy Melanż,start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana PLR,start.21 Disco Kukuła,potańcówka z muzyką popularną Prywatka,start.20 Piątkowa Prywatka,impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 InRock w cyklu Rocker Live 11.08° SOBOTA BB Club,start.21 Gangsta party — wygraj życie Boston,start.19 Before&After – impreza do białego rana Browar Polski,start.21 Browar Polski Tańczy Bulwary Miejsce Spotkań Festiwal Pyromagic 2018 City Hall Club,start.21 Classic R&B - cykl imprez z mieszanką klubowych kawałków i czarnej muzyki Coyote Club,start.21 Coyote Exclusive,impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama,start.21 Polski Dance Ma Sens

Disco na Deptaku,start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70,80 i 90. Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną Filharmonia,start.19 Polecamy Sacrum Non Profanum - Adam Makowicz & Krzysztof Medyna Grey Club,start.21 Show me Your Love,zagra Hoster Icon Club,start.21 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Chivas Night Melanż,start.16 Sobotni Melanż – balet do rana Pinokio,start.22 Summer Vibes PLR,start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka,start.20 Gorączka Sobotniej Nocy,Impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rockera z dj Dominikiem Statek Joanna,start.18 Polecamy Elektroniczny Szczecin pres. TanzBoat Tanzbar,start.22 After po Tanz Boat 12.08° NIEDZIELA Bulwary Miejsce Spotkań Festiwal Pyromagic 2018 Melanż,start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka,start.20 Niedziela dla konesera. 13.08° PONIEDZIAŁEK BB Club,start.21 Szalony szpital — leczymy z nudy i monotonii. Boston,start.19 2x powtarzać nie trzeba – polewamy wszystko x2 Prywatka,start.20 Drugi za Zeta

15


16


MAPA IMPREZ - SIERPIEŃ 2018 14.08° WTOREK BB Club,start.21 Ahoj przygodo — wypływamy na ocean rozkoszy Boston,start.19 Złote Karaoke,do zgarnięcia złota płyta Melanż,start.16 Black Tuesday,wtorek jest czarny. Promocja 2+1. Prywatka,start.20 Pubowa Prywatka 15.08° ŚRODA Boston,start.19 Sportowa środa Coyote Club,start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Melanż,start.16 Karaoke– do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka,start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia Rocker Club,start.21 Latino Party, latynoskie rytmy i wakacyjne drinki 16.08° CZWARTEK Boston,start.19 Boston Pub&Club Coyote Club,start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Melanż,start.16 Karaoke poprawiny Prywatka,start.20 PinUp party Rocker Club,start.21 Black & White – gra dj Twister i dj Jazzek,grają od r’n’b,rap,rock po classic disco i electro swing 17.08° PIĄTEK BB Club,start.21 College party — nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston,start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana

City Hall Club,start.21 Polecamy Sztos – impreza skupiona na propagowaniu najświeższych brzmień zza oceanu Coyote Club,start.21 Colours of Coyote, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama,start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku,start.21 Rythm Of The Night - Babski Wieczór muzyka lat 70,80. i 90 Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną Grey Club,start.21 Summer of Love,zagra Martin Zoom Icon Club,start.22 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Havana Reggeaton Night czyli gorące rytmy Melanż,start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana PLR,start.21 Disco Kukuła,potańcówka z muzyką popularną Prywatka,start.20 Piątkowa Prywatka, impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 In Rock w cyklu Rocker Live 18.08° SOBOTA BB Club,start.21 Gangsta party — wygraj życie Boston,start.19 Before&After – impreza do białego rana Browar Polski,start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną City Hall Club,start.21 Polecamy Urban Classic,impreza z muzyką hiphip i klubową Coyote Club,start.21 Coyote Exclusive,impreza z muzyką popularną i klubową

Disco Fama,start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku,start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70,80 i 90. Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną Grey Club,start.21 Beach Ball,zagra Martin Zoom Icon Club,start.21 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Polecamy Taniec Wstążek z Mumm Champagne Melanż,start.16 Sobotni Melanż – balet do rana Pinokio,start.22 Summer Vibes,impreza z muzyką popularną i klubową PLR,start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka,start.20 Gorączka Sobotniej Nocy, Impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 Dj Live Set,na żywo gra rezydent klubu dj Jazzek Tanzbar,start.22 Polecamy Canalia Night 19.08° NIEDZIELA Melanż,start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka,start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo. Stara Rzeźnia,start.15 Festiwal Kolorów 20.08° PONIEDZIAŁEK BB Club,start.21 Szalony szpital — leczymy z nudy i monotonii Boston,start.19 2x powtarzać nie trzeba – polewamy wszystko x2 Prywatka,start.20 Drugi za Zeta

21.08° WTOREK BB Club,start.21 Ahoj przygodo — wypływamy na ocean rozkoszy Boston,start.19 Złote Karaoke, do zgarnięcia złota płyta Melanż,start.16 Black Tuesday,wtorek jest czarny Promocja 2+1. Prywatka,start.20 Pubowa Prywatka 22.08° ŚRODA Boston,start.19 Sportowa środa Coyote Club,start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Melanż,start.16 Karaoke– do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka,start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia Rocker Club,start.21 Latino Party, latynoskie rytmy i wakacyjne drinki 23.08° CZWARTEK Boston,start.19 Boston Pub&Club Coyote Club,start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Melanż,start.16 Karaoke poprawiny Prywatka,start.20 PinUp party, impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club,start.21 Black & White – gra dj Twister i dj Jazzek,grają od r’n’b, rap,r ock po classic disco i electro swing 24.08° PIĄTEK BB Club,start.21 College party — nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston,start.19 Od zmierzchu do świtu

Browar Polski,start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną City Hall Club,start.21 Polecamy Oh Papi! Coyote Club,start.21 Colours of Coyote,impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama,start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku,start.21 Rythm Of The Night - Babski Wieczór muzyka lat 70,80. i 90 Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną Grey Club,start.21 Summer High Heels z ekipą Eska Summer City,zagra Hoster Icon Club,start.22 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Havana Reggeaton Night czyli gorące rytmy Melanż,start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana PLR,start.21 Disco Kukuła,potańcówka z muzyką popularną Prywatka,start.20 Piątkowa Prywatka,impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker 25.08° SOBOTA BB Club,start.21 Gangsta party — wygraj życie Boston,start.19 Before&After – impreza do białego rana Browar Polski,start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną City Hall Club,start.21 Polecamy Clap Clap!,za sterami dj Twister

Coyote Club,start.21 Coyote Exclusive,impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama,start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku,start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70,80 i 90. Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną Grey Club,start.21 Polecamy Goodbye Summer. Klubowe zakończenie wakacji,zagra Dr Robo Icon Club,start.21 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Real Burlesque Night,impreza z muzyką popularną i klubową Melanż,start.16 Sobotni Melanż – balet do rana Pinokio,start.22 Summer Vibes,impreza z muzyką popularną i klubową PLR,start.21 Disko ponad Wszystko,impreza z muzyką popularną Prywatka,start.20 Gorączka Sobotniej Nocy,Impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 Dj Live Set,na żywo gra rezydent klubu dj Jazzek Tanzbar,start.22 Polecamy Zambon (The Very Polish Cut-Outs),Jerry & Mario Kotta 26.08° NIEDZIELA Jasne Błonia 39. PKO Półmaraton Szczecin Melanż,start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka,start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo

17


18


MAPA IMPREZ - SIERPIEŃ 2018 27.08° PONIEDZIAŁEK BB Club,start.21 Szalony szpital — leczymy z nudy i monotonii Boston,start.19 2x powtarzać nie trzeba – polewamy wszystko x2 Prywatka,start.20 Drugi za Zeta 28.08° WTOREK BB Club,start.21 Ahoj przygodo — wypływamy na ocean rozkoszy Boston,start.19 Złote Karaoke, do zgarnięcia złota płyta Melanż,start.16 Black Tuesday, wtorek jest czarny Promocja 2+1 Prywatka,start.20 Pubowa Prywatka 29.08° ŚRODA Boston,start.19 Sportowa środa Coyote Club,start.21 Ladies Photo Night Melanż,start.16 Karaoke– do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka,start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia Rocker Club,start.21 Latino Party, latynoskie rytmy i wakacyjne drinki 30.08° CZWARTEK Boston,start.19 Boston Pub&Club Coyote Club,start.21 Double Coyote wszystko x 2 Melanż,start.16 Karaoke poprawiny Prywatka,start.20 PinUp party Rocker Club,start.21 Black & White – gra dj Twister i dj Jazzek,grają od r’n’b,rap,rock po classic disco i electro swing

31.08° PIĄTEK BB Club,start.21 College party — nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston,start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana Browar Polski,start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną City Hall Club,start.21 Polecamy Juicy Lucy - Zagrają: Dj Red, Kmn i Leeway Coyote Club,start.21 Colours of Coyote,impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama,start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku,start.21 Rythm Of The Night - Babski Wieczór muzyka lat 70,80. i 90 Elefunk the Club Impreza z muzyką klubową i popularną Grey Club,start.21 Polecamy After Party Miss Polski Woj. Zachodniopomorskiego, zagra Dr Robo Icon Club,start.22 Impreza z muzyką popularną i klubową Lulu Club,start.21 Havana Reggeaton Night czyli gorące rytmy Melanż,start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana PLR,start.21 Disco Kukuła,potańcówka z muzyką popularną Prywatka,start.20 Piątkowa Prywatka,impreza w klimacie disco Rocker Club,start.21 RockRePlay w cyklu Rocker Live Teatr Letni,start.17 Festiwal Garaże: Fisz Emade Tworzywo,Daria Zawiałow,Chorzy

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SZCZECINIE ZAPRASZA:

Winne Wzgórze - spotkanie z Dorotą Schrammek ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) 08.08.2018,start.18 Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Dorotą Schrammek i jej najnowszą książką – „Winne Wzgórze. Wiara”. Książka ta jest barwną opowieścią o sile przypadku w naszym życiu, o tym jak brzemienne w skutki są nasze wybory, a przeszłość lubi wracać i burzyć ustalony porządek. Niemal wszystkie powieści Doroty Schrammek dzieją się na terenie Pomorza Zachodniego, m.in. w Pobierowie, Szczecinie. Wszystkie książki były lub są bestsellerami. Niektóre tytuły: „Stojąc pod tęczą”, „Horyzonty uczuć”, „Dom, którego nie było”. Spotkanie prowadzi Anna Rutkowska. Wstęp wolny. Haczka Eggersa, czyli grodziska wczesnośredniowieczne w dorzeczu Regi. ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) 20.08.2018,start.18 Prelekcję na temat grodzisk wczesnośredniowiecznych w dorzeczu Regi wygłosi dr hab. Andrzej Janowski prof. IAE PAN – archeolog z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie. Zostaną omówione grodziska z wyprawy 25 sierpnia 2018. Prelegent powie słów kilka o poszukiwaniach i lokalizacji nowych grodzisk z wykorzystaniem skanowania laserowego LIDAR, odkryje przed nami tajemnicę wyspy Bismarcka na jeziorze Rejowickim. Organizatorzy zapraszają do świata wczesnego średniowiecza. Wstęp wolny! Współorganizator Fundacja Ścieżkami Pomorza Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) 30.08.2018,start.18 Organizatorzy zapraszają na spotkanie promujące zbiór opowiadań „Sny umarłych. Rocznik polskiego weird fiction 2018". To publikacja wyjątkowa na polskim rynku literatury fantastycznej. Składają się na nią 23 opowiadania polskich autorów i 3 z zagranicy: Thomasa Ligottiego, Morta Castle i Davida Harringtona. Opieka redakcyjna i dobór opowiadań: Wojciech Gunia i Krzysztof Grudnik. Autorem grafiki na okładce jest malarz Marcin Sacha. W spotkaniu weźmie udział dwoje autorów: Agnieszka Kwiatkowska i Tomasz Połoński. Spotkanie poprowadzi Damian Romaniak. Wstęp wolny.

19


20


COYOTE • PINOKIO • GREY CLUB • DISCO NA DPETAKU

HOT NOC - SIERPIEŃ 2018 Chcesz żebyśmy odwiedzili twój lokal/pub? Chcesz się zareklamować? Zadzwoń: 506 060 944

COYOTE

COYOTE

COYOTE

DISCO NA DEPTAKU

DISCO NA DEPTAKU

DISCO NA DEPTAKU

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

PINOKIO

PINOKIO

21


22


PINOKIO

COYOTE

COYOTE

COYOTE

DISCO NA DEPTAKU

DISCO NA DEPTAKU

DISCO NA DEPTAKU

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

PINOKIO

PINOKIO

23


24

MODA / EDY TORIALE Autor: Piotr Żelachowski, zdjęcia: Karolina Tarnawska

SKI PARK Szczecin to możliwość doskonalenia techniki, profesjonalna nauka jazdy na nartach, jak i snowboardzie, odwzorowanie techniki jazdy po tradycjonalnym stoku dzięki symulatorom Maxxtracks, stałe wsparcie instruktora, możliwość jazdy i wspinaczki przez cały rok, bliskość obiektu, i fantastyczna atmosfera – to i wiele więcej będzie miał do zaoferowania Ski Park Szczecin!

Ski Park Szczecin

OTWARCIE JUŻ 12 SIERPNIA!


tel. 575 392 228 ul. Twardowskiego 5, 71-100 Szczecin biuro@skipark.szczecin.pl skipark.szczecin.pl fb.com/skipark-szczecin Instagram: skipark_szczecin

25


26


MODA ULICZNA! POKAŻ SWÓJ STYL! Zapraszamy Was do wspólnej modowej zabawy! Pare razy w miesiącu „łowimy” fajnie ubrane osoby! Następnie zapraszamy Was do konkursu, który organizujemy na fb.com/hotmagazineszczecin, gdzie wybieracie swojego faworyta lub faworykę. NA ZWYCIĘŻCE KONKURU CZEKAJĄ BILETY DO KINA!

27


28


ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

Technicy dentystyczni, których zadaniem jest sporządzanie modeli i protez, tworzenie koron zębowych, projektowanie szyn i aparatów, jak również wykonywanie innych czynności poza gabinetem dentysty. To oni dzięki wrodzonym zdolnościom przestrzennym, dokładności i niebywałej precyzji oraz poczuciu estetyki są odpowiedzialni za jakość naszych uśmiechów. Jeśli szukacie kierunków kształcenia z wysokim prawdopodobieństwem zatrudnienia po ukończeniu nauki i pewnością zdobycia pracy również w przyszłości… Jeżeli w stabilności finansowej i satysfakcji z wykonywanych obowiązków upatrujecie sukcesów w życiu zawodowym… spróbujcie swoich sił w Collegium Medycznym Medica i wybierzcie jeden z kierunków stomatologicznych

Zawody stomatologiczne nie wymagające studiów wyższych? Tak, to możliwe! Aby zostać ASYSTENTKĄ STOMATOLOGICZNA, HIGIENISTKĄ STOMATOLOGICZNĄ czy TECHNIKIEM DENTYSTYCZNYM nie trzeba posiadać wykształcenia wyższego. Branża stomatologiczna jest jedną na najbardziej efektownie rozwijających się branż sektora usług zdrowotnych. Każdemu marzy się hollywoodzki uśmiech. Zdrowe i proste zęby są czymś, o co się dba, zanim jeszcze wypadną mleczaki. A utrata zębów dla coraz większego odsetka osób nie jest już faktem nie do odwrócenia. Dzisiaj po prostu wstyd nie dbać o zęby i warto wiedzieć, jak wiele osób stoi za tym, żeby nam się chciało.

Zapraszamy!

E D U K A C J A // H O T M A G . P L / E D U K A C J A

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA, HIGIENISTKA A MOŻE TECHNIK DENTYSTYCZNY?

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

To dzięki niej właśnie gabinet funkcjonuje jak dobrze naoliwiona maszyna, a lekarz zawsze ma pod ręką to, czego akurat potrzebuje do leczenia pacjenta. Do zadań asystentki należy bowiem wspieranie w pracy lekarza – od przygotowywania jego stanowiska pracy i pacjentów, przez komponowanie produktów leczniczych do aplikacji, obsługę sprzętu diagnostycznego, aż po prowadzenie dokumentacji medycznej i wiele więcej. TECHNIK DENTYSTYCZNY

Higienistka może prowadzić samodzielnie działalność gospodarczą i współpracować z kilkoma gabinetami. Wykonuje ona zabiegi profilaktyczne dba o kosmetykę zębów, zajmuje się wybielaniem, wykonuje ich lakowanie i lakierowanie, Arsenał możliwości jest jednak o wiele większy… do zabiegów, których można oczekiwać po wizycie u higienistki należą również polerowanie, skaling oraz piaskowanie zębów, których głównym zadaniem jest usunięcie kamienia osadzającego się w okolicach szyjek zębowych. Do tego Higienistka stomatologiczna to wykwalifikowana instruktorka higieny jamy ustnej, która jest uprawniona jest do prowadzenia konsultacji i szkoleń w gabinetach prywatnych,

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły: Medica Collegium Medyczne ul. Dworcowa 20A Bezpłatna infolinia 800 800 188 Tel. 91 433 31 74 Tel. 517 715 403

e-mail:info.szczecin@medica.edu.pl www.medica.edu.pl fb: MedicaCollegiumMedyczneSzczecin Instagram: medica_szczecin

29


30


PUBLIC YST YK A / RELAC JE Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Piotr Żelachowski

P U B L I C Y S T Y K A // H O T M A G . P L / U B L I C Y S T Y K A

Szczecin na wodzie

Przedstawiamy wam kilkanaście zdjęć z minionego (niestety), ale jakże pięknego szczecińskiego lipca. Naszą inspiracją była woda i okolice. Sfotografowaliśmy dla Was Jezioro Dąbskie, naszą wspaniałą rzekę Odrę i oczywiście bulwary. Cieszmy się z położenia Szczecina, którego może nam pozazdrościć cała Polska.

31


32


Premiery kinowe w sierpniu Krzysiu, gdzie jesteś? Reżyseria: Marc Foster Gatunek: Familijny Obsada: Evan McGregor, Hayley Atwell, Mark Gatiss, Jim Cummings Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa-Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek – wyruszają ze Stuwiekowego lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa. Film „Krzysiu, gdzie jesteś” wyreżyserował nominowany do Złotego Globu Marc Foster, który na swoim koncie ma, chociażby znakomitego Marzyciela, co daje nam gwarancje naprawdę udanego seansu i świeżego spojrzenia na przygody Kubusia Puchatka.

Rozpruci na śmierć Reżyseria: Brian Henson Gatunek: Komedia Kryminalna Obsada: Melissa McCarthy, Maya Rudolph, Joel McHale, Elizabeth Banks W świecie zamieszkanym przez ludzi i kukiełki grasuje seryjny morderca. Na ofiary wybiera dawne gwiazdy legendarnego telewizyjnego show. Wszyscy denaci to kukiełki. Początkowo śledztwo w tej sprawie samotnie prowadzi były detektyw – pluszowy Jim. Żaden człowiek bowiem nie zawraca sobie głowy niedolą swych fastrygowanych sąsiadów. Jednak gdy sprawa staje się głośna, Jim otrzymuje wsparcie w postaci nieokiełznanej, niegrzecznej i niesympatycznej detektyw Edwards. Sprawa nabiera tempa a emocje sięgają zenitu.

Ant-Man and the Wasp Reżyseria: Peyton Reed Gatunek: Akcja, Sci-Fi Obsada: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Peña, Walton Goggins Scott Lang (Paul Rudd), zarówno jako ojciec, jak i superbohater, próbuje stawić czoła konsekwencjom swoich czynów. Podczas prób zrównoważenia życia rodzinnego z obowiązkami Ant-mana, otrzymuje pilne zadanie od doktora Hanka Pyma (Michael Douglas) i Hope van Dyne (Evangeline Lilly). Musi połączyć siły z Osą, by odkryć sekrety z ich przeszłości. Po sukcesie pierwszej części filmu możemy ponownie spodziewać się dobrego filmu akcji z wieloma elementami komediowymi. Do tego całość osadzona w uniwersum MCU.

303. Bitwa o Anglię Reżyseria: David Blair Gatunek: Wojenny Obsada: Milo Gibson, Iwan Rheon, Marcin Dorociński, Filip Pławiak Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303.

Bez Litości 2 Reżyseria: Antoine Fuqua Gatunek: Thriller, akcja Obsada: Denzel Washington, Pedro Pascal, Ashton Sanders, Bill Pullman Emerytowany ale w pełni niezniszczalny, tajny agent Robert McCall powraca, by w wyszukany, charakterystyczny dla siebie sposób, walczyć o sprawiedliwość. Jest nieustraszony, inteligentny, a jego sprawność fizyczna sprawia, że dostaje to, czego chce. A chce sprawiedliwości. Film jest kontynuacją przebojowego hitu z 2014 roku, opartego na kultowym serialu o tym samym tytule. Na uwagę zasługuje fantastycznie odegrana rola Denzela Washingtona oraz perfekcyjnie choreograficznie odegrane sceny walki.

Mission: Impossible - Fallout Reżyseria: Christopher McQuarrie Gatunek: Sensacyjny Obsada: Tom Cruise, Henry Cavill, Simon Pegg, Rebecca Ferguson Konsekwencje zakończonej niepowodzeniem misji IMF może odczuć cały świat. Aby zapobiec katastrofie, Ethan Hunt i jego zespół muszą stanąć do wyścigu z czasem. Ethana Hunta nie trzeba nikomu przedstawiać. Po pierwsze wszyscy go znają, a po drugie sam przedstawia się najlepiej. Kojarzymy go z super -sprawnością, sprytem, szelmowskim uśmiechem i twarzą Toma Cruise’a. Do tej pory twórcy serii przyzwyczaili widzów, że każda kolejna odsłona jest bardziej spektakularna od poprzedniej. Nie inaczej będzie i tym razem.

Szpieg, który mnie rzucił Reżyseria: Susanna Fogel Gatunek: Komedia, akcja Obsada: Mila Kunis, KateMcKinnon, Sam Heughan, Justin Therox Audrey jest uroczą, ale raczej zwyczajną dziewczyną. Nie w głowie jej szalone przygody, ryzykowne postępki, spontaniczne porywy. Jej największą ekstrawagancją jest przyjaźń ze zwariowaną i nieprzewidywalną Morgan. Życie obu dziewczyn zostanie wywrócone do góry nogami, gdy okaże się, że były chłopak Audrey jest tajnym superagentem. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności Audrey i Morgan będą świadkami strzelaniny, po której zostaną im w mieszkaniu dwa trupy i pendrive z super-tajnymi informacjami.

The Meg Reżyseria: Jon Turteltaub Gatunek: Akcja, sci-Fi Obsada: Jason Statham, Bingbing Li, Rainn Wilson, Ruby Rose Pięć lat wcześnie, komandor Jonas Taylor, napotkał nieznane zagrożenie w niezbadanych głębinach, które zmusiło go do przerwania wykonywanej misji i pozostawienia części swojej załogi. To tragiczne w skutkach zdarzenie doprowadziło do jego zwolnienia ze służby w atmosferze skandalu. Taylor utrzymywał, że jego jednostkę zaatakowało gigantyczne, ponad 20-metrowe stworzenie, którego gatunek miał wyginąć ponad milion lat temu. Czy to możliwe, że Megalodon największy morski drapieżnik, jaki kiedykolwiek istniał, nadal żyje?

PUBLIC YST YK A / PREMIERY KINOWE Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Dystrybutorzy filmów Pomimo tego, że wakacje w pełni, w filmowym uniwersum wiele się dzieje i w sierpniu wielbiciele kinowych eskapad będą mieli pełne ręce (oczy) roboty. Szczerze powiem, że było mi trudno wybrać tylko osiem filmowych pozycji z całej gamy sierpniowych premier. Ale z racji tego, że mamy lato postanowiłem skupić się w większości na propozycjach delikatnie mówiąc: lekkich i rozrywkowych. Tak więc w zestawieniu znalazły się 2 komedie, 2 filmy akcji oraz coś dla wielbicieli fantastyki i filmów wojennych. Zapraszam zatem do zapoznania się z nowościami kinowymi drugiego miesiąca wakacji.

33


34


35


36


P U B L I C Y S T Y K A / W YC I E C Z K I Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: : Archiwum BPD

hot°: Jakie argumenty przemawiają za tym, że warto do was przyjechać? Czy jesteście miejscem przyjaznym rodzinom? Jest to miejsce stworzone z myślą o rodzinie. Nasi goście chwalą przyjazną atmosferę, co jest bardzo ważne przy pracy z dziećmi. Ludzie szukają rozrywki na świeżym powietrzu, kontaktu ze zwierzętami, miejsca gdzie można poleżeć na trawie na kocu czy leżaku, kiedy dzieci się bawią. Mają dość miast, a wbrew pozorom takie miejsca jak nasze są nieliczne. Dla osób, które spędzają wakacje nad morzem, może być to doskonałą odskocznią od plażowania. Dzieci mogą tutaj wytracić nadmiar energii i dać rodzicom chwilę wytchnienia. Mamy wielu stałych klientów, którzy bywają u nas kilka razy w sezonie, są też turyści, którzy przyjeżdżają za każdym razem, kiedy tylko są nad morzem.To, że warto wracać to chyba najlepsza rekomendacja. hot°: Przez te kilka godzin rozrywki chyba każdy może zgłodnieć. Zatem co w takiej sytuacji? Czy można coś u was zjeść? A co jeśli chcielibyśmy mieć coś na pamiątkę z pobytu u Was?

hot°: Jak długo trwa u Was sezon? Już od kilku lat nasz sezon rozpoczynamy w Poniedziałek Wielkanocny. Organizujemy wtedy Wielkanocne Poszukiwanie Jaj. Na terenie Parku ukrywamy ponumerowane jaja, a dzieci (chociaż często większą zabawę mają rodzice) zbierają je i za każde jajko otrzymują upominek. Zabawa co roku przyciąga więcej zainteresowanych. W międzyczasie robimy ognisko i wspólnie pieczemy kiełbaski. Bałtycki Park Dinozaurów czynny jest do połowy października. Do końca września można skorzystać ze wszystkich atrakcji, później jest to tylko możliwość zwiedzania. Właśnie wtedy jest czas na remonty i prace konserwatorskie. hot°: Wszystko brzmi bardzo ciekawie. Na koniec proszę powiedzieć jak do Was dojechać? Jesteśmy przy trasie między Kamieniem Pomorskim, a Dziwnówkiem. Przy Parku jest bezpłatny parking. Można dojechać do nas także busami, które kursują między miejscowościami nadmorskimi, około 300 metrów od Parku są zlokalizowane przystanki autobusowe. Jest także wielu rowerzystów, ponieważ prowadzi do nas ścieżka rowerowa. Możliwości jest wiele, a ciężko nas przeoczyć :)

Jasne, jeśli rodzina spędza tu kilka godzin, to zdecydowanie musi mieć możliwość zjedzenia obiadu. Mamy też pyszną kawę i lody. Na trenie Parku mamy również sklepik z pamiątkami, także każdy może wyjść stąd ze swoim ulubionym dinozaurem. Są tam różnego rodzaju artykuły związane z tematyką dinozaurów, od maskotek po książki i nasze firmowe pamiątki.

P U B L I C Y S T Y K A // H O T M A G . P L / P U B L I C Y S T Y K A

BAŁTYCKI PARK DINOZAURÓW! Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie to miejsce aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscu rodzinnej rozrywki. Park rozwija się z roku na rok, dostarczając odwiedzającym nowych, różnorodnych atrakcji i podbijając serca kolejnych gości. Na temat działalności rozmawiamy z Anną Rząsą – dyrektorem Parku.

To nie tylko oferta dla klientów indywidualnych, odwiedza nas również wiele grup zorganizowanych, organizujemy także przyjęcia urodzinowe i imprezy firmowe. Jak Pan widzi, możliwości jest wiele! Warto sprawdzić to samemu :)

hot°: W zeszłym roku obchodziliście sześciolecie istnienia, jak przez ten czas zmienił się Bałtycki Park Dinozaurów? Anna Rząsa: Początkowo mieliśmy figury dinozaurów i park rozrywki. Z biegiem czasu postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o możliwość zobaczenia żywych zwierząt. Aktualniena terenie Parku znajdują się m. in. zagrody z kangurami, lamami, jeleniami mandżurskimi, owcami, kozami. Można spotkać także pawie oraz strusie. Dzieci często właśnie u nas, po raz pierwszy w życiu widzą na żywo kurę, czy koguta. Największą popularnością cieszą się jednak króliczki. Staramy się co roku wzbogacać naszą ofertę o nowe zwierzęta, a także inne atrakcje. Możemy zdradzić Państwu, że w tym roku kupiliśmy zebry. hot°: Kangury, jelenie mandżurskie, a może w przyszłości zebry? Super! A patrząc na to wszystko z perspektywy odwiedzin Waszej atrakcji: czy jest to rzeczywiście dobry pomysł na spędzenie czasu? Na pewno jest co robić. Nasz park to nie tylko dinozaury, czy zwierzęta, to także parki linowe, dmuchane zjeżdżalnie, kolejka torowa, mini golf, salon gier, czy muzeum minerałów. Na przyjazd tutaj trzeba zarezerwować kilka godzin.

Bałtycki Park Dinozaurów & Safari Wrzosowo Wrzosowo 2 72-400 Kamień Pomorski tel. 512 847 478, 512 847 490 www.baltyckiparkdinozaurow.pl fb.com/baltyckiparkdinozaurowwrzosowo

37


38


PUBLIC YST YKA / SKLEPY Autor: Honorata Nekada – Trepka , Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W sierpniowym magazynie wracamy po raz kolejny do naszego stałego cyklu poświeconego ciekawym, szczecińskim sklepom. Play & Go to sklep i wypożyczalnia gier na bardzo ciekawych warunkach, z wieloma rabatami i promocjami. Wchodząc do tego miejsca, trafiacie do świata, z którego nie da się wyjść po minucie. Charyzmatyczny właściciel Robert ma mnóstwo ciekawych historii do opowiedzenia, wie o grach praktycznie wszystko, dzięki niemu w sekundę zatopicie się w magiczny świat gier! Zapraszamy zatem do świata Play & Go.

hot°: Podobno jesteś człowiekiem z wieloma talentami i o wielkim sercu. Opowiedz nam co wspólnego masz z Ligą Superbohaterów, o filmach, o śpiewaniu, o sobie...

Uważamy, że gry to fantastyczna zabawa i nie powinniśmy zabraniać dzieciom grać w rozsądnych ilościach. Nie pochwalamy kupowania gier brutalnych dla dzieci i zawsze staramy się odradzać klientowi kupowanie takich gier ze względu na zawartość nieodpowiednią dla danego wieku.

Staramy się angażować w rożne inicjatywy i sprawiać naszym klientom odrobinę rozrywki stąd zdarza nam się organizować eventy podczas głośnych premier (np. sklep wystylizowany na miejsce zbrodni podczas premiery GTA V, wizyta wojska podczas premiery nocnej Call Of Duty czy rycerze Jedi podczas premiery gry związanej ze światem Star Wars.

hot°: Czym różnicie się od innych sklepów, wypożyczalni? Macie swój mores? Opowiedz o specyfice Play & Go! Nasz sklep rożni się praktycznie wszystkim od innych sklepów w naszym mieście. Klient nie jest oddzielony ladą od gier i nie musi pytać sprzedawcy czy może zobaczyć daną propozycję. Sprzedawca to gość, który rozmawia, doradza, opowiada nam swoje opinie, pyta o Wasze potrzeby i oczekiwania co do wypożyczanych gier. W Play & Go każdy ma swobodny dostęp do gier, każde pudełko można wziąć do ręki, a w razie potrzeby można przetestować grę na miejscu, siedząc sobie w wygodnym fotelu i sprawdzić czy dobrze wydajemy pieniądze. Poza tym jesteśmy jedynym sklepem w Polsce, który oferuje klientowi te same pieniądze w przypadku wymiany i sprzedaży gier! Zazwyczaj w innych sklepach gry są wyceniane na miejscu przy kliencie, który je zdaje, my tego nie robimy z czapy. U nas klient ma zagwarantowane zawsze te same pieniądze. Jako jedyni w Szczecinie mamy bardzo dobry, agresywny program lojalnościowy.

hot°: Skąd pomysł na założenie sklepu z grami? Proszę opowiedz nam historię powstania Play & Go.

Sami też produkujemy filmy reklamowe z naszym udziałem promujące np. GTA V czy Star Wars Battlefront :) W sklepie często śpiewamy karaoke i zdarza nam się wyzywać klientów na singstarowe pojedynki, gdzie mogą wygrać rabaty na gry :) Staramy się też wspierać Ligę Superbohaterów, którzy wykonują piękną, wręcz nieziemską pracę dając uśmiech chorym dzieciom w szpitalach np. ostatnio oddaliśmy 10% naszych obrotów plus nasze pensje na ich działalność statutową. Jesteśmy z tego dumni i będziemy to powtarzać. hot°: Powstał też drugi Twój punkt w Poznaniu, czy zamierzasz rozwijać się też na inne miasta, czy poprzestaniesz na dwóch lokalizacjach? W Polsce mało jest sklepów stworzonych z pasją. Na razie podbijamy poznański rynek, ale mamy w planach także inne miasta. Wiemy, że każdy gracz w Polsce zasługuje na „fajny'' sklep z grami :) a graczy wciąż przybywa, dlatego wychodzimy im naprzeciw.

P U B L I C Y S T Y K A // H O T M A G . P L / P U B L I C Y S T Y K A

SKLEP PLAY & GO – CZYSTA PASJA!

hot°: Co sądzisz o kupowaniu konsoli małym dzieciom? I jak reagujesz kiedy rodzice wypożyczają nieodpowiednie do wieku gry dla swoich pociech?

Dzięki niemu klienci otrzymują 50 zł rabatu co kilkanaście wymian. Do tego mamy regulamin wymiany gier, który dokładnie opisuje ile klient może dostać za swoje gry. Nigdy nie dostanie mniej niż mu się należy. Nasz mores to uczciwe, przyjacielskie podejście do klienta.

Mieszkałem za granicą i zobaczyłem jak tam wyglądają sklepy z grami. Była olbrzymia przepaść między tym co zobaczyłem a tym co Szczecin oferował swoim graczom. Postanowiliśmy stworzyć coś więcej niż sklep z ladą, gdzie klient jest tylko portfelem z pieniędzmi. Chcieliśmy stworzyć dla niego miejsce gdzie będzie czuł się jak u siebie. Sklep fanowski z duszą, przyjacielskim i uczciwym podejściem do klienta. Pragniemy tworzyć społeczność skupioną wokół sklepu, który jest dla ludzi czymś więcej niż tylko sklepem, a nasz klient jest naszym przyjacielem :) hot°: W jakich porach roku, czy okresach gry znikają z półek jak świeże bułeczki? Dlaczego tak się dzieje? W jakim wieku klienci odwiedzają Ciebie najczęściej? Najlepszym okresem jest druga połowa roku, od lipca do grudnia. Dzieje się tak dlatego, że ludzie mają wakacje i czas na granie, a na jesieni jest tradycyjny wysyp najlepszych tytułów premierowych. Grudzień to oczywiście czas prezentów. Wiosna to czas gdzie wychodzi mniej premier i jest dużo spokojniej :) Wtedy sam mogę więcej pograć :)

Play & Go ul.Krzywoustego 49 tel. 726 222 228 www.play&go.pl fb.com/play&gopl 39


40


KUCHNIA / MIEJSCA

Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Archiwum lokali / Karolina Tarnawska

Sierpniowe nowości gastronomiczne

VESPA PIZZA & WINE Przy ulicy Wawrzyniaka 13 znajduje się restauracja Vespa Pizza & Wine. Sama nazwa jednoznacznie nawiązuje do włoskich klimatów, bo chyba nie ma osoby która by choć raz w życiu nie słyszała o skuterach tej kultowej marki. Na stronie restauracji przeczytamy że lokal korzysta przede wszystkim z włoskich produktów, ale w menu znajdziemy również tak nieoczywiste danie jak pizza z paprykarzem szczecińskim. W sumie to sam jestem ciekawy jestem jak smakuje pizza w takim wydaniu. Zapraszamy do odwiedzenia lokalu. ul. Wawrzyniaka 13/1, tel. 880 244 844 www.facebook.com/vespaszczecin

QUATTRO CAFFE W naszym zestawieniu znalazła się jeszcze jedna kawiarnia. Niedawno otwarta i znajdująca się przy ulicy Tkackiej Quattro Cafe specjalizuje się w szerokiej gamie Kaw, napojów i lodów. Nie zabraknie tutaj również smacznych posiłków na słono, takich jak „fit tarta z cukinią, jarmużem, marchewką, szpinak, papryczka odrobina cebulki czerwonej i ricotta”. Na szczególną uwagę zasługuje ogromny wybór fantastycznie wyglądających deserów które eksponowane są w przejrzystej witrynie. Musicie się sami przekonać odwiedzając lokal. ul. Tkacka 64d, tel. 731 121 341 www.facebook.com/quattrocaffetkacka

Na półmetku wakacji gastronomiczny Szczecin nie próżnuje i oddaje do naszej dyspozycji kolejne miejsca do odwiedzenia. Tym razem na liście znalazła się jedna 100 procentowa lodziarnia, dwie kawiarnie, dwie włoskie restauracje, kultowe miejsce w nowej odsłonie oraz restauracja serwująca zdrowe posiłki. Na nasze oko wyjątkowo zróżnicowane zestawienie, które pozwoli kulinarnym podróżnikom na przynajmniej kilka jedzeniowych wycieczek. Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć wszystkim zainteresowanym smacznego.

SMACZNE GAŁY Aż dziwne że w wakacyjnym wydaniu Hota pojawia się tylko jedna lodziarnia. Najważniejsze że jest, i w ciepłe dni możemy wypróbować tego zimnego przysmaku w nowym wydaniu. Lodziarnia znajduje się przy ulicy Wyzwolenia 105a czyli już na Niebuszewie i oferuje bardzo popularne ostatnio lody gałkowe. W menu smaków znajdziemy klasyczną śmietankę, czekoladę oraz truskawkę. Nie brakuje również smaków nieoczywistych takich jak kawa z bacardi, chałwa z żurawiną czy marchew z morelą. Lodziarnia otwarta jest codziennie od 11:00 do 18:00. ul. Aleja Wyzwolenia 105A tel. 698 010 024

KANTYNA PORTOWA To miejsce właściwie dawno można by było nazwać kultowym, gdyż na szczecińskiej mapie kulinarnej świeci jasno od niepamiętnych czasów. Sam po dziś dzień jestem częstym gościem Kantyny Portowej. Piszemy o niej gdyż w lipcu przeszła pierwszy od dawna remont i zmieniła nieco wygląd. Forma samej restauracji się nie zmieniła i dalej w dużym stopniu komponujemy sobie sami posiłek z wcześniej przygotowanych dań. Ważne podkreślenia jest to, że menu praktycznie codziennie jest inne i tym samym jedzenie się nie nudzi. ul. Bytomska 16, tel. 91 430 87 55 www.kantynaportowa.pl

AMARETTI CAFFE Lokal istnieje od kilku tygodni i położony jest w zacisznym miejscu przy ulicy Śląskiej 51. Wyróżnia go ciekawy wystrój i znacznie bardziej rozbudowane menu niż w typowych kawiarniach. Oprócz tradycyjnych kaw, lodów, ciast czy deserów, do Amaretti możemy wybrać się na śniadanie czy lunch. Na uwagę zasługuje również fakt że w lokalu znajduje się specjalna strefa barowa, w której serwowane są doskonałe alkoholowe koktajle. Tak więc wygląda na to że jest to lokal kompletny i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. ul. Śląska 51, tel. 505 023 226 www.facebook.com/amaretticaffe

CIAO PIZZA PASTA W lipcu na starym nowym mieście doczekaliśmy się otwarcia kolejnej pizzerii. Oddajemy głos właścicielom lokalu i przytaczamy ich słowa: „Jeśli kochacie oryginalną włoską kuchnię - musicie nas odwiedzić! Stawiamy przede wszystkim na prawdziwe włoskie składniki i receptury. U nas znajdziecie: prawdziwą pizzę Romanę, najlepsze włoskie makarony, codzienne lunche w atrakcyjnych cenach ...i wiele innych pyszności” Start lokalu planowany jest na połowę lipca, czyli w sierpniu trzymając ten egzemplarz Hota, owo miejsce powinno być już otwarte ul. Wielka Odrzańska 18U, tel. 668 650 690 www.facebook.com/ciaopizzapastaszczecin

BISTRO JAGLANA Na profilu facebookowym restauracji znajdziemy taką informację „Jaglana to miejsce, w którym postanowiliśmy pokazać, że kuchnia bezglutenowa oprócz bycia zdrowszą, potrafi być także smaczniejsza od tradycyjnej. Wszystkie pyszności bez kłosa ;) w ciekawym pastelowym wnętrzu”. Wydaje się nam że to dobrze że w naszym mieście powstaje coraz więcej lokali serwujących zdrową kuchnię. Świadczy to o coraz większej świadomości tego co jemy. Bistro Jaglana to raj dla wielbicieli kuchni bezglutenowej, wegańskiej i wegetariańskiej. ul. Aleja Piastów 75 szukajcie na facebooku: bistro-jaglana

SKI PARK Ski Park to miejsce, które wprowadza nowy standard aktywnej rozrywki do naszego miasta. Otóż na ulicy Twardowskiego w ogromnej i odremontowanej hali, już pod koniec lipca - otwiera się całoroczny stok narciarski wraz z pełnym zapleczem sportowym! Całość Ski Parku - dopełnia kilkanaście profesjonalnych tras wspinaczkowych, ścianek typu clip ‘n climb oraz jedyna jak dotąd w Polsce ścianka interaktywna! Jednym słowem otwiera się prawdziwy raj dla: dzieci, dorosłych i każdego kto kocha narty albo chce nauczyć się na nich jeździć. ul. Twardowskiego 3, tel. 575 392 228, fb/ skipark-szczecin Instagram: skipark_szczecin, www.skipark.szczecin.pl

41


42


Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum lokali, Karolina Tarnawska

Kulinarny przewodnik p o wybrzeż u rewalskim

GWIAZDA MORZA Gwiazda Morza jest nowo wybudowanym obiektem przy głównej promenadzie w Rewalu. Charakter budynku w całości nawiązuje do Morza Bałtyckiego, zarówno restauracja jak i pokoje zostały urządzone w nadmorskim klimacie. Nazwa Gwiazda Morza pochodzi od historycznej nazwy „Seestern", którą nazwany był niegdyś usytuowany w pobliżu przedwojenny budynek w Rewalu. Pięknie przyozdobione syrenami ściany i sufit i niesamowite wrażenie wlewającej się do wnętrza błękitnej morskiej fali. Do tego nowoczesne oświetlenie diodowe. ul. Sikorskiego 11a, 72-344 Rewal tel. 509 431 709, www.gwiazdamorza-rewal.pl

PTASI ZAUŁEK Gościniec Ptasi Zaułek to miejsce, w którym możecie komfortowo wypocząć, ale również i dobrze zjeść. Restauracja specjalizuje się w daniach rybnych. Serwowane są tutaj ryby smażone, z pieca, z grilla, gotowane. W ofercie także owoce morza, pizza, makarony oraz sałatki. Właściciele stawiają na lokalne produkty oraz pobliskich drobnych dostawców. Smaczku dodaje fakt, że produkują własne wędliny i przetwory, nie stosując gotowych produktów. Dodatkowo posiadają bogatą kolekcję win w atrakcyjnych cenach. al. Bursztynowa 74, Niechorze tel. 91 386 33 64

CALIFORNIA California mieści się w samym centrum Rewala, w atrakcyjnym miejscu, tuż nad skarpą morską, przy głównym zejściu na plażę. Restauracja posiada duży taras z widokiem na morze. Od 12.00 do 22.00 serwuje dania restauracyjne, a do późnych godzin nocnych pizzę z pieca. California poleca również napoje zimne i gorące, szeroki wybór alkoholi oraz wyborne desery. California Club to z kolei: nowoczesna dyskoteka położona w podziemiach restauracji. Na parterze grana jest muzyka wszechstronna a w podziemiach zaś taneczna Gorączka Wakacyjnych Nocy. ul. Saperska 3,Rewal, tel. 91 386 28 00 fb.com/CaliforniaRestauracja, www.californiaclub.pl

TAWERNA ESTRADA Jak mówią właściciele lokalu; „W naszej restauracji stosujemy metodę gotowania sous - vide, dlatego nasze potrawy zachowują lepszą jakość oraz walory smakowe”. Tawerna Estrada stawia na sprawdzone polskie smaki, tu znajdziesz pyszną zupę grzybową z kluskami własnej roboty, czy polędwicę wieprzową w aromatycznej marynacie na karmelizowanym buraku podawaną z zapiekanymi kopytkami. Ponadto lokal usytuowany jest obok rewalskiego amfiteatru, więc goście z biletami wstępu na koncert czy imprezę dostają zniżkę w dniu wydarzenia. ul. Wesoła 6,Rewal fb.com/tawerna estrada, tel. 514 662 933

HERBACIARNIA SMOK Smok to najdłużej działający w Pobierowie lokal pod tym samym szyldem! Niezmiernie od lat można zjeść tam śniadania, pyszne desery, ciasta własnego wypieku oraz oczywiście napić się dobrej kawy i herbaty. Wieczorem warto wpaść na drinka lub kieliszek wina, do którego idealnie pasuje słynna smokowa deska serów. Ten wyjątkowy lokal znany jest również z tego, że słychać w nim zawsze dobrą muzykę! Goście, którzy odwiedzają Pobierowo w lipcu i sierpniu mają okazję posłuchać muzyki na żywo, bowiem w prawie każdy weekend w Smoku organizowane są koncerty. ul. Grunwaldzka 62, Pobierowo 91 386 41 90

RESTAURACJA & CAFE 54 Cafe 54 to restauracja, kawiarnia i pizzeria w jednym. Zlokalizowana jest w Pobierowie, na głównej ulicy, ciągnącej się wzdłuż morza, czyli przy ul. Grunwaldzkiej 54.Właściciele zapraszają na śniadania, lunche, obiady, włoską pizzę, desery, lody, ciasta, kolorowe drinki oraz kawę. Organizowane jest tutaj karaoke, a także imprezy kameralne. Lokal jest otwarty od poniedziałku do czwartku w godzinach 9 - 24, zaś od piątku do niedzieli od godziny 9 do 1 w nocy. Lokal słynie z pizzy, dań głównych oraz drinków! ul. Grunwaldzka 54, Pobierowo tel. 513 599 228, Szukajcie na facebook: Restaurant Cafe 54

RANCHO CAFE Lokal z bogatą historią, która rozpoczęła się w 1981 roku wraz z otwarcie przez państwo Rosiak pierwszej prywatnej kawiarni w Rewalu. Z sukcesami kultywują pyszne tradycje do dziś. W Rancho Cafe znajdziecie zarówno bogate restauracyjne menu jak i kawiarniane słodkie przekąski. W ciepłe dni możesz rozkoszować się nie tylko smakiem, ale także widokami w jednym z dwóch ogródków, a w chłodne wieczory - atmosferą przytulnego wnętrza. Pyszne dania i aromatyczna kawa to jednak nie wszystko! Kilka razy w tygodniu organizowane są muzyczne wieczorki. ul. Adama Mickiewicza 17A, Rewal tel. 91 386 26 13, www.rancho-rewal.pl

ROBINSON CRUSOE Zaledwie 100 metrów od brzegu Morza Bałtyckiego znajdziecie rewalskiego Robinsona Crusoe. Lokal powita was wyjątkowym i oryginalnym wnętrzem oraz miłą obsługą. W ciągu dnia macie możliwość wyboru dowolnego dania z bogatego menu przy cichym akompaniamencie muzyki. Wieczorami lokal zamienia się w klub, gdzie macie możliwośc zatańczyć przy każdym rodzaju muzyki – od klasyków po muzyczne premiery. Robinson Crusoe przyciąga komfortem, wygodą oraz fantastyczną zabawą. Jedno z najpopularniejszych miejsc w Rewalu. ul. Saperska 1,Rewal, www.robinson-rewal.pl www.facebook.com/robinsoncrusoerewal 43


44


KUCHNIA / MIEJSCA Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Kilka tygodni temu przy Alei Wojska Polskiego, otworzyła się nowa kawiarnia. Na początku wydawać by się mogło, że jest to kolejna z wielu takich „instytucji”, ale nie. Od progu przekonujemy się, że lokal oferuje dużo więcej. Oczywiście bez problemu zamówimy smaczną kawę czy kanapkę lub ciasto, ale to dopiero początek usług świadczonych w tym miejscu. Redakcja Hot Magazine postanowiła odwiedzić lokal i wypytać o wszystkie szczegóły właściciela Coffee House Center.

Jak wcześniej wspomniałem, w naszej działalności stawiamy na bardzo wysoką jakość. Jesteśmy sklepem firmowym najstarszej w Polsce, działającej palarni kawy „Korona 1912”. Pracujemy na ich produktach i mamy, także wkład w ich produkt na etapie wypalania. Większość szczecinian słysząc, że ulicę obok jest palarnia z taką historią i tak wspaniałym produktem jest pozytywnie zaskoczona. hot°: Jakie z waszych kaw polecilibyście szczególnie odwiedzającym i dlaczego? Wszystko zależy od preferencji klienta, upodobania do kaw czarnych, czy mlecznych. Duże znaczenie ma także sezonowość, bo latem i zimą mamy ochotę na inne doznania smakowe. W ofercie naszej kawiarni i sklepu są między innymi kawy alternatywne (speciality), cieszące się coraz większą popularnością. Posiadamy bardzo duże menu kawowe i jesteśmy w stanie zaspokoić prawie każdego klienta.

hot°: Co oprócz kawy oferuje wasze menu? Poza tym, że posiadamy ponad 80 pozycji kawowych, ok 15 pozycji herbat, akcesoria do parzenia i akcesoria dla baristów, można u nas zjeść lekkie śniadanie, lub smaczne ciasto. Mamy też świeżo wyciskane soki, koktajle kawowe, ale także koktajle alkoholowe. hot°: Coffee House Center to nie tylko kawiarnia, ale również serwis profesjonalnych ekspresów. Nasi czytelnicy z pewnością chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej. Kto może się do was zgłosić ze swoim ekspresem czy jak profesjonalny musi być byście się nim zajęli? Nasza oferta serwisowa, jest skierowana przede wszystkim do gastronomii czyli, kawiarni, restauracji, biur, firm itp. Jako jedyni w regionie, posiadamy możliwość naprawy ponad 80 modeli ekspresów do kawy, co czyni nas liderem w regionie. Jesteśmy autoryzowanym serwisem największego na świecie, producenta ekspresów do kawy firmy La Cimbali. Najmocniejszą stroną jest ponad 18 letnie doświadczenie zespołu w branży serwisowej.

K U C H N I A // H O T M A G . P L / K U C H N I A

COFFEE HOUSE CENTER!

hot°: Na własnych kubkach smakowych przekonaliśmy się, że wasza kawa jest wyśmienita. Możecie nam zdradzić co sprawia, że jest tak smaczna?

hot°: Czy prowadzicie również sprzedaż ekspresów do kawy i innych akcesoriów? Posiadamy autoryzację sprzedaży trzech największych w swojej klasie producentów ekspresów La Cimbali/Casadio, Jura, Bravilor. W zasadzie dla każdego budżetu jesteśmy w stanie przygotować ofertę sprzętową i produktową. Od małej gastronomii, po duże kawiarnie. Można u nas kupić również akcesoria dla baristów oraz filtry wody, bardzo potrzebne do tych urządzeń.

hot°: Czym tak naprawdę jest Coffee House Center i jak wpadliście na pomysł otwarcia? Sam pomysł zakiełkował w mojej głowie jakieś 3 lata temu i doczekał się realizacji dopiero w tym roku. Ten czas był mi potrzebny na samodoskonalenie, ale również na zebranie zespołu z możliwie największym doświadczeniem w swojej branży. Sam bym nie udźwignął całego konceptu, dlatego na co dzień w prowadzeniu Coffee House bardzo wspiera mnie mój przyjaciel Krzysztof. Naszą najmocniejszą stroną jest zespół, w którym każdy jest odpowiedzialny za swój dział, jego kreowanie oraz rozwój. Firma składa się ze sklepu i hurtowni z kawą, centrum szkoleniowego dla baristów, dystrybucji ekspresów do kawy, serwisu ekspresów, sklepu stacjonarnego i internetowego z akcesoriami do kawy. Można nas także wynająć na eventy wyjazdowe, na których nasza kawiarnia mobilna świetnie się sprawdza. hot°: Sami z pewnością zdajecie sobie doskonale sprawę z tego, że w Szczecinie jest dość duża konkurencja. Opowiedzcie zatem co wyróżnia waszą kawiarnię na tle innych tego typu miejsc? Najciekawsze jest to, że kawiarnia jest ostatnim elementem w działalności Coffee House. Zajmujemy się przede wszystkim wsparciem dla naszych klientów, których mamy w całym kraju i za granicą. Serwisujemy przede wszystkim duże sieci kawiarni obecne w centrach handlowych, restauracje, oraz co raz bardziej popularne w naszym kraju kawiarnie mobilne. Pomagamy także w realizacji projektu kawiarni od podstaw. Nie należy nas postrzegać w kategorii konkurencji, lecz jako wsparcie.

hot°: Z tego, co się orientuję to zamierzacie organizować różnego rodzaju wydarzenia, od szkoleń po wieczory muzyczne. Opowiecie coś o tym? Na co dzień prowadzimy szkolenia dla baristów, na różnych poziomach zaawansowania. Przygotowujemy dla naszych odbiorców i zainteresowanych spotkania, na których uczymy się rozpoznawać smaki kawy i oceniać je wg własnego gustu (cupping). Przygotowujemy się także do wydarzeń nie związanych bezpośrednio z kawą, lecz odbywających się u nas pod naszym patronatem. Także w wybrane dni organizujemy biforki z muzyką house, dla wszystkich tych którzy chcą się nieco rozruszać przed wieczornym clubbingiem. Mamy więc okazję wspólnie spędzić czas do późnego wieczora i na żywo oglądać występy najlepszych artystów muzyki elektronicznej. Śledząc nasz fanpage, będzie można otrzymać wszystkie informacje dotyczące promocji, czy najbliższych wydarzeń na bieżąco. Coffee House Center   aleja Wojska Polskiego 32 tel. 504 128 608 biuro@coffeehouse.center coffeehouse.center fb.com/coffeehouse.center instagram.com/coffeehouse.center 45


46


K U C H N I A / G O T O WA N I E Z H O T E M Autor: Magdalena Osiak, Zdjęcia: Kraina Miodem Płynąca

Grillowana kiełbasa nadziana ogórkiem kiszonym

Satay z kurczaka z sosem orzechowym

Banalna propozycja na grilla, ale w niebanalnym wydaniu- kiełbasa otulona plastrami boczku oraz skrywająca w środku plastry kiszonego ogórka.

Szaszłyki z kurczaka przygotowane na azjatycką nutęw postaci satay i podane z obłędnym sosem orzechowym na bazie orzeszków ziemnych podkręconych kokosem, limonką oraz papryczką chili.

Około 6 porcji: • ulubiona gruba kiełbasa - 6 szt. • ogórki kiszone - 3 średniej wielkości • musztarda - 6 łyżeczek • plastry boczku - 12 szt. Kiełbasę naciąć wzdłuż pozostawiając nieprzeciętą jedną krawędź. Środek wysmarować musztardą, włożyć ćwiartki pokrojonego ogórka i owinąć 1-2 plastrami boczku. Zgrillować. Smacznego

Około 8 szt.: Szaszłyki: • piersi z kurczaka- 2 szt. • olej rzepakowy- 1 łyżka • sól, grubo mielony pieprz, słodka papryka czerwona do smaku

K I U C H N I A // H O T M A G . P L / K U C H N I A

Grilluj z Hotem!

W sierpniu zapraszamy Was na trzeci artykuł z naszego nowego cyklu, w którym prezentujemy przepisy na proste i fajnie dania związane z porą roku czy aktualnymi szczecińskimi modami kulinarnymi. Żeby zachować odpowiednią dawkę profesjonalizmu, realizujemy je razem z Magdaleną Osiak, blogerką kulinarną, która prowadzi stronę „Kraina Miodem Płynąca”. W aktualnym wakacyjnym odcinku zabieramy się za dania grillowe. Przygotowaliśmy dwa proste, ale i oryginalne przepisy. Może się skusicie na wykonanie waszych wersji naszych propozycji? Jakbyście przyjęli to kulinarne wyzwanie to zapraszamy do wysyłania do nas zdjęć z efektów waszego gotowania. Z przyjemnością je opublikujemy…

Piersi pokroić wzdłuż w 2-3 cm paski, następnie skropić olejem i wymieszać z przyprawami. Odstawić na 30 minut. Zgrillować. Podawać z sosem orzechowym. Smacznego! Sos orzechowy: • masło orzechowe- 4 łyżki • śmietanka kokosowa- 4 łyżki • cebula- 1 mała • olej kokosowy- 1 łyżka • sok z limonki- 1 łyżeczka • papryczka chili w proszku- 1/3 łyżeczki Na rozgrzanym oleju zeszklić cebulę, dodać masło orzechowe, śmietankę kokosową (ta gęsta część mleka kokosowego) i podgotować, aż masa lekko zgęstnieje. Doprawić papryczką chili, sokiem z limonki.

Polecamy www.krainamiodemplynaca.blogspot.com

47


48


KUCHNIA / WYWIADY

Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Norbert Kowalczyk

W sierpniowym wydaniu magazynu gościmy na śniadaniu u Michała Sobolewskiego znanego polskiego rapera występującego pod pseudonimem Sobota. Niewątpliwie jest to jedna z najbarwniejszych i znanych w naszym kraju osób pochodzących ze Szczecina. Na przestrzeni lat wypracował sobie wyjątkowy styl melorecytacji, który jest obecnie jego wizytówką … i którego (choć wielu próbowało) do dzisiaj nikt nie zdołał podrobić. Na miejsce dotarliśmy chwilę przed godziną 9 rano i nie ukrywam, że byliśmy bardzo głodni. Sobota przyjął nas w towarzystwie swojej partnerki, która jak sam mówi bardzo go inspiruje w kuchni. I rzeczywiście para zaserwowała nam wyśmienite i przemyślane śniadanie. A co zjedliśmy i co jada na co dzień Sobota dowiecie się czytając dalej nasz artykuł.

Droga to miejsce, w którym bardzo trudno o dobrej jakości jedzenie, a przy autostradach królują fast foody, więc staramy się zjeżdżać z trasy, żeby zatrzymać się, chociażby w przydrożnej karczmie. Wszystko zależy od odległości, jaką pokonujemy i czy mamy już ją przejechaną wielokrotnie. Jeśli tak, to jemy w sprawdzonych już miejscach. Staram się odżywiać dietetycznie, a w podróży najłatwiej jest zaspokoić zapotrzebowanie białkowo- tłuszczowe, najtrudniej o dobre węglowodany, więc staram się ich unikać, nie narzucając tego moim towarzyszom. Podróżuję z całym teamem koncertowym i każda z tych osób ma inne preferencje, więc często bardzo ciężko nam znaleźć się w miejscu, w którym wszyscy są zadowoleni ze swojego jedzenia. Natomiast jeździmy razem już parę lat i mamy ulubione lokale, do których wracamy. hot°: Czy masz jakąś ulubioną kuchnię, to znaczy czy kuchnia któregoś kraju urzekła cię najbardziej? Kiedyś lubiłem kebaby, hamburgery i frytki. Piłem coca-colę, ewentualnie zwykłe jasne piwo, ale szczerze mówiąc nie wiedziałem, że istnieje jakieś inne jedzenie. Od kiedy zacząłem podróżować i mogę sobie pozwolić na odwiedzanie miejsc, gdzie jedzenie jest dobrej jakości, a produkty świeże, okazało się, że lubię jeść i można to określić mianem mojego hobby. Uwielbiam rozkoszować się smakami, rozpoznawać przyprawy i aromaty. Najbardziej do gustu przypadła mi kuchnia włoska, dlatego że występują w niej zioła, owoce morza, ryby oraz wołowina, którą ubóstwiam.

hot°: Zarówno nas, jak również naszych czytelników, a zwłaszcza twoich fanów interesuje z czy Sobota lubi bawić się w kucharza, czyli czy zdarza ci się osobiście stawać za sterami w kuchni i przygotowywać kulinarne rarytasy? Odkąd pokochałem jedzenie to marzyłem, aby zrobić coś dobrego dla siebie i swoich bliskich. Pierwsze dania, które gotowałem były typowo polskie, wcale nie dietetyczne, czy wyszukane. Firmowym daniem był pieczarkowy sos z mięsem mielonym-bardzo ciężki, z dużą ilością masła i cebuli oraz słodkiej śmietany do zagęszczenia, zamiast mąki. Mam też swój tajny składnik, który doskonale uwydatnia smak grzybów. Drugim takim daniem popisowym była pieczeń ze schabu nadziana słoniną i czosnkiem oraz wędzoną śliwką, natarta pieprzem, ostrą papryką i solą. Do tych dwóch dań najlepsze są ziemniaki, najlepiej młode. Do sosu pieczarkowego proponowałbym pampuchy-bułki drożdżowe koniecznie posmarowane masłem z góry i z dołu, przyrumienione na złocisto w piekarniku. Dzisiaj mój wachlarz dań jest o wiele większy, dlatego, że m.in. miałem przyjemność skosztowania ich w restauracjach. W kuchni staram się nie używać książek kucharskich, tylko bawię się nią, modyfikuję przepisy i mieszam smaki. Na przestrzeni lat odkryłem na nowo wołowinę, sery dojrzewające i wędliny. Doceniłem smak, jaki wino wydobywa z jedzenia, jak je dobierać i łączyć z potrawami.

K U C H N I A // H O T M A G . P L / K U C H N I A

Śniadanie Miejskie z Sob otą!

hot°: Michał dużo koncertujesz, a ostatnio również grywasz w filmach, a to wiąże się z ciągłymi podróżami. Powiedz jak sobie wtedy radzisz kulinarnie? Domyślam się, że śniadania to raczej w hotelach?

Stałem się miłośnikiem piw kraftowych, warzonych z rozmaitych odmian chmielu, o różnym poziomie goryczki, którymi naprawdę można się delektować. Polecam kombinowanie w kuchni i niezamykanie się na kilka swoich ulubionych dań, tylko wybieranie tego, czego się jeszcze nie próbowało, bo to również odkrywanie siebie.

Skladniki: Jajka kiełbaska wieprzowo wołowa z chili Rozbef wędzony wołowy Masło Szczypior Sól Pieprz

Ciąg dalszy artykułu znajdziecie na

Zapraszamy na: www.facebook.com/SobotaStoproRap

49


DEPTAK BOGUSŁAWA - TAM GDZIE SZCZECIN ŻYJE!

BOGUSŁAW’S BOULEVARD - WHERE SZCZECIN COMES TO LIFE! / FUSSGÄNGERZONE BOGUSŁAWA - DORT, WO STETTIN LEBT!

1

2

3

4

5

6

7 50

SETA I GALARETA Aleja Wojska Polskiego 29 70-473, Szczecin

MELANŻ

Księcia Bogusława X 9/1 70-440, Szczecin

PRYWATKA

Księcia Bogusława X 8 70-440, Szczecin

FABRYKA SZCZECIŃSKA Księcia Bogusława X 4 70-440, Szczecin

BISTRO NA DEPTAKU Księcia Bogusława X 51 70-440, Szczecin

COYOTE CLUB ul. Jagiellońska 89 78-400, Szczecin

7 519 849 875

6 505 198 649 melanzdeptak melanz_szczecin

504 961 179 mszytel@prywatka-szczecin.pl prywatkaszczecin prywatka-szczecin.pl

697 925 124 gpawlak@fabrykaszczecinska.pl fabrykaszczecinska fabrykaszczecinska.pl

3

5

2

4

576 365 363

509 331 034 kontakt@coyote-club.pl coyote-club.com

1

CHINA TOWN ul. Monte Cassino 1 (plac Zamenhofa) 70-464, Szczecin

chinatown.szczecin Szczegółowe informacje na drugiej stronie Go to the next page to view detailed information Genaue Informationen auf der Rückseite


Melanż to niezwykły lokal, który wygląda i działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Ma charakterystyczny, indus-trialny wystrój, ulubiony przede wszy-stkim przez młodych Szczecinian. Asor-tyment alkoholowy jest zróżnicowany- na każdą kieszeń. Melanż to również duża sala imprezowa, w której dostarczamy rozrywki naszym gościom. Pub Quiz, karaoke czy Szansa na Melanż na stałe zapisały się w naszym line’upie. Melanz is an extraordinary place that looks and works like a well-oiled machine. It has a distin-ctive, industrial design, a favorite place for the youth in Szczecin. The alcohol variety is extensi-ve, with a price range meeting everyones prefe-rence. Melanz also has a large ballroom, where we entertain our guests. Pub quiz, karoke, or ‘Chance for Melange’ have all become become part of our lineup. Melanż ist ein einzigartiges Lokal, dass aussieht und funktioniert wie eine gut geölte Maschine. Es hat sein charakteristisches, industrielles Ambiente, welches vor allem von jungen Stettinern geschätzt wird. Das Angebot an Alkoholika ist sehr breit gefächert - etwas für jeden Geldbeutel. Das Melanż ist außerdem ein großer Veranstaltungssaal, in welchem wir un-sere Gäste unterhalten. Ein Kneipen-Quiz, Karaoke oder die „Chance des Melanż“ haben ih-ren festen Platz in unserem Lineup gefunden.. TEL.: 505 198 649 FACEBOOK: MELANZDEPTAK

Prywatka jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia. Jest to wyjątkowe miejsce gdzie poczujesz się jakbyś był na prawdziwej prywatce 30 lat temu. Wystrój lokalu odzwierciedla mie-szkanie z tamtych czasów. Każdy gość napije i naje się do syta, w wyjątkowej atmosferze a co najważniejsze, nie trzeba do tego mieć grubego portfela! Barmani zaserwują zimną wódeczkę w promocyjnych cenach oraz drinki będące symbolem czasów Polski Ludowej. Prywatka is a must-see. This unique space will take you back to a genuine house party from 30 years ago. The interior design is seep in communism nostalgia. In this lovely place you will eat and drink your fill without damage your wallet! The barmen serve you cold vodka at promotional prices and drinks that are signs of People’s Republic of Poland. Prywatka ist ein Muss bei jedem Stadtbesuch. Ein einmaliger Ort, wo man das Gefühl hat, man wäre auf einer Privatparty vor 30 Jahren ge-landet. Die Ausstattung des Lokals ist einer Wohnung dieser Zeit nachempfunden. Jeder Gast trinkt und isst bis er genug hat, in ange-nehmer Atmosphäre und was am wichtigsten ist – man braucht dazu keinen dicken Geldbeutel. Die Barkeeper servieren kalten Wodka und andere Getränke aus der Zeit der Volksrepublik zu Angebotspreisen und für das leibliche Wohl gibt es traditionelle, polnische Speisen. TEL.: 504 961 179 WWW.PRYWATKA-SZCZECIN.PL

Dojazd tramwaje 5,7,9 – sprawdź rozkład na www.zditm.szczecin.pl/rozklady Public transport– check schedules at www.zditm.szczecin.pl/rozklady Öffentliche Verkehrsmittel – Fahrpläne unter www.zditm.szczecin.pl/rozklady

Seta i Galareta to lokal adresowany do wszystkich, którzy pamiętają minione czasy reżimu komunistycznego i do tych którzy chcą je sobie przybliżyć. Bardzo specyficzny nastrój prezentujący czasy pierwszych sekretarzy: Gierka i Gomółki. Menu nawiązujące do poprzedniego ustroju oraz przyzwyczajeń kulinarnych z tamtych lat. Pyszne, błyskawicznie serwowane jedzenie i tani ale dobry alkohol oraz produkty z pod lady. Seta i Galareta is a place addressed to everyone, who remember the past communism regime and to the ones that would like to get to know it better. Very specific ambient that brings back the days of the First Secretaries (in the Polish People’s Republic): Gierek and Gomułka. Menu also harks back to communism and eating habbits from that period. Delicious, immediately served food and cheap but good alcohol and under-the-counter products. Seta i Galareta ist an die gerichtet, die sich noch an die Zeiten des kommunistischen Re-gimes erinnern oder an jene, die mehr darüber erfahren wollen. Die sehr spezifische Ausstat-tung repräsentiert die Zeit der ersten Staats-sekretäre: Gierek und Gomółka. Das Menü erin-nert an das ehemalige System sowie die kulina-rischen Gewohnheiten dieser Jahre. Leckeres und schnell serviertes Essen sowie billiger, aber guter Alkohol und Produkte von „unter der Lad-entheke“. TEL.: 519 849 875 FACEBOOK: SETASZCZECIN

Absolutna czołówka na mapie szczecińskich klubów! Wspaniałe tancerki porwą każdego do zabawy, klubowi barmani zaserwują niebanalne drinki, a to wszystko przy muzyce, która nie pozwoli nikomu stać z boku. Niezwykły klimat i ludzie sprawią, że każda impreza pozostanie niezapomniana. Do dyspozycji Gości jest ponad 400m² kli-matyzowanych pomieszczeń, sala VIP, oraz nowoczesna palarnia. Lokal inny niż wszystkie! Absolutely ultimate club in Szczecin! Marvellous dancers will snatch you to dance, club’s barmen will serve you original cocktails, and all of that to the reverberated and lively music. Captivating atmosphere and amazing people will make every party unforgettable. The guest have at their use more than 400 square meters of air-conditioned rooms, VIP room and a modern smoking area. Not a club like many! Befindet sich in der absoluten Spitze der Stettiner Clubs! Großartige Tänzerinnen, die jeden zum Feiern animieren, Barkeeper, die ausgezeichnete Drinks servieren und Musik, die es keinem erlaubt, einfach nur herumzustehen. Ein einzigartiges Klima und einmalige Besucher bewirken, dass jede Party unvergessen bleibt. Den Gästen stehen 400m² klimatisierter Räume, ein VIP-Saal sowie ein moderner Raucherraum zur Verfügung. Ein Lokal, das anders ist als alles andere! TEL.: 509 331 034 WWW.COYOTE-CLUB.COM

Pamiętaj o kupieniu biletu parkingowego – strefa A obowiązuje pond – piątek od 8 do 17 Please do not forget to get a parking ticket – zone A - apply between 8 a.m. to 5 p.m. Monday to Friday 51 Denk an den Kauf eines Parkscheins – Bereich A - gilt Mo.-Fr. von 8 bis 17 Uhr.


52