Page 1

152 MODA KUCHNIA HOT NOC WYWIADY INFORMACJE SZCZECIN NR 152 ISSN 1734-1116 KWIECIEŃ 2018

facebook.com/hotmagazineszczecin instagram.com/hotmagazineszczecin youtube.com/hotmagazineszczecin issuu.com/hotmagazineszczecin maxmodels.pl/projektant-hotmagazineszczecin .html

1


2


3


4


5


6


7


8


Spis tresci ,

INFORMACJE

HOT MAGAZINE 152

KWIECIEŃ 2018 Witam serdecznie tuż po świętach, pewnie jestecie przejedzeni i przemęczeni ta całą świąteczną otoczką. Pocieszę Was. Jest już kwiecień! Nowy etap, nowe wyzwania i koniec postu, który co poniektórych na pewno obowiązywał (?)! Zatem czas na show! Kilka dni temu doczekaliśmy się kochanej, kalendarzowej wiosny! Ujmę to wzniośle: Promyki słońca wpadają w okna redakcji Hot Magazinu i tym samym mobilizują nas do tworzenia coraz to nowszych działów, grafik, stron oraz znajdywania coraz to ciekawszych tematów. Ale niestety jak wszyscy wiemy: kwiecień to plecień (bo przeplata trochę zimy trochę lata). Wolałbym oczywiście, aby poprzeplatał znacznie więcej lata, a mało zimy, albo wiosnę z latem. Bądź co bądź, trzeba być przygotowanym na mniej lub bardziej podstępne ataki chłodu. Przepraszam Zimę, jeśli takowa istnieje w postaci spersonifikowanej, ale ludzie gene ralnie wolę się opalać niż marznąć. Przy tej okazji postuluje o nowe oficjalne święto. Zamiast zaśmiecać rzeki i jeziora zwłokami marzanny, wprowadźmy dzień wolny od pracy i nazwijmy go chociażby - Pierwszy Dzień Lepszej Połowy Roku ! …. Jak zwykle zużywszy cały wstępniak na dziwne dywagacje, wracam powoli do pracy by w przyszłym miesiącu jak zwykle pojawić się punktualnie w miejscach, w których będziecie szukać naszego dzieła jakim jest Hot Magazine. Bawcie się dobrze! A my postaramy się zjawić tam, gdzie się nas nie spodziewacie …

09 11 13 15-19 21-25 29 31 33 35 37-39 40-41

Wstępniak Wydarzenia miesiąca Selekcja Miasto Selekcja Imprez Mapa Imprez Mapa Kultury Opera Mapa Kultury Filharmonia Mapa Kultury Teatr Polski Mapa Kultury Teatr Współczesny Hot Noc Kwestionariusz Bogusłąwa

Kwietniowa okładka: Modelka: Nel Mucha Fotograf: Karolina Tarnawska - Hot Mag instagram.com/karolina.kara.t fb.com/kara.photography Producent sesji / Stylizacja: Magdalena Oleśniewicz / Magja tel. 794 170 009 instagram.com/magdalenaaole_fashionstylist

MODA / URODA

REKLAMA: Piotr Żelachowski

42-43 44-45 46-47 49 51

Butik „By o la la”! Styl -Marcin Łaskarzewski Moda uliczna Gabinet Szymaniak-Osipowicz Vita Skin

52-53 55 57 58-59 60-61 67 69 71

Targi Urody Sportu Zdrowia Premiery kinowe Rowery Cieślak Wydział Malarswta i Nowych Mediów Dragon Event na wiosnę Artystyczny Szczecin Tego Słucham Buildi – Legenda wraca!

PUBLICYSTYKA

Redakcja: Piotr Żelachowski - redaktor naczelny Karolina Tarnawska, Norbert Kowalczyk, Magdalena Oleśniewicz Adres redakcji: ul. Brzozowskiego 32/4 71-261 Szczecin 91 485 18 83

KUCHNIA

73 75 77 79 85

Kwietniowe nowości gastronomiczne Śniadanie Miejskie - Daria Zawistwoska Mała Francja The Kitchen Meet & Eat Bohema

Druk: Grupa Reklamowa Zapol al. Piastów 42, 71-062 Szczecin

506 060 944

Fryzury: Rafał Tasarz tel. 509 831 693 fb.com/rafaltasarzfryzjer Make up: Kreowalnia Wizerunku Agata Sawicka tel. 531 439 033, fb.com/kreowalniawizerunku

szczecin@hotmagazine.pl

+48 91 435 19 00

Dystrybucja: Spis miejsc dystrybucji znajdziesz na hotmag.pl/dystrybucja Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam oraz zmianę terminów imprez. Wszystkie opracowania graficzne użyte w gazecie hot° magazine są własnością agencji ASSE Group Polska. facebook.com/hotmagazineszczecin instagram.com/hotmagazineszczecin youtube.com/hotmagazineszczecin issuu.com/hotmagazineszczecin maxmodels.pl/projektant-hotmagazineszczecin.html

9


10


WYDARZENIA MIESIĄCA - KWIECIEŃ 2018 THE 12 TENORS Netto Arena 09.04.2018,start.19

7 LAT TEGO SŁUCHAM: JESIEŃ I INNI Klub Storrady 14.04.2018,start.18.30

Podczas ich koncertu usłyszmy zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty oper, jak i aranżacje utworów współczesnych, rockowych i popowych. Tenorzy wykonają największe hity Michaela Jacksona, Beatlesów czy zespołu Queen. To dowód na to, że zespół łączy pokolenia.

Oddajemy głos Organizatorom koncertu: „ Przypadający „jubileusz” (hehe) traktujemy jako okazję do zrobienia czegoś fajnego, a nie do dmuchania tortów. Po raz pierwszy porywamy się na coś na wzór mini festu. Cztery kapele, cały wieczór pełen atrakcji.”

The 12 Tenors to grupa, która odnosi międzynarodowe sukcesy na scenach całego świata. Na nadchodzącej trasie koncertowej zaprezentują w swój własny, wyjątkowy sposób ogromny wachlarz utworów, serwując publiczności wysokiej klasy wirtuozerie, wdzięk i humor.

Wystąpią: Zespół „Jesień” to noise-rock, post-rock, post-punk, psychodelia, noise-jazz i kto wie co jeszcze. Zespół „Good Night Chicken” to bydgoski duet, którego znakiem rozpoznawczym jest porywający surf-rock w garażowej odsłonie.

The 12 Tenors wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na znakomicie zaprojektowanej scenie. Towarzyszący im zespół międzynarodowych muzyków uwydatnia siłę głosów.

Zespół „Wczasy” ich muza to coś z pogranicza ejtisowego synth popu, nowej fali i gitar z lat 90. Do tego świetne, raczej gorzkie teksty. Zespół „Starte” - trio z Goleniowa z tym dość niekonwencjonalnym instrumentarium zabierze nas w transową podróż w rejony psychodelii i wciągających melodii.

TARGI URODY, SPORTU, ZDROWIA Hala Netto Arena 14-15.04.2018

Targi Urody Sportu Zdrowia to chyba największa tego typu impreza w regionie zachodniopomorskim, prezentująca w jednym miejscu oferty z zakresu: urody, sportu i rekreacji, spa&wellness, fitnessu, dietetyki, profilaktyki i medycyny. Targi to przede wszystkim: okazja do bezpłatnych porad z ekspertami m.in. laryngologami, dietetykami, trenerami personalnymi, kosmetologami.

BITWA O HYPE VOL.2 / MIELZKY / ERIPE Kolumba 4 21.04.2018,start.19

Bitwa o Hype, to druga edycja świetnie przyjętej bitwy freestylowej. Po raz kolejny do Szczecina przyjadą najlepsi freestylowcy z Polski, by skrzyżować ze sobą mikrofony w walce o tytuł drugiego mistrza BoH.

Targi Urody Sportu Zdrowia to również ciekawe prelekcje ze specjalistami, wspólne treningi sportowe, metamorfozy na scenie i pokazy zabiegów na skórę i ciało.

Dodajmy kilka słów wyjaśnienia dla osób spoza tematu: „Freestyle to styl muzyczny polegający na improwizowaniu, rapowaniu na poczekaniu pod konkretne tematy. Zwycięzcą całej bitwy zostanie osoba, która w bardziej konkretny/zabawny sposób, obraziła/ośmieszyła swoich konkurentów)”.

Wśród Wystawców znajdą się: siłownie, salony kosmetyczne, kluby sportowe, centra medyczne, sklepy ze zdrową żywnością, zioła, diety oczyszczające, suplementy, produkty kosmetyczne znanych marek.

Pula nagród w tym roku wynosi: 3000 zł (1000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe). Oprócz freestylu, będą również 2 koncerty premierowe. Zagrają: Gruby Mielzky (premiera płyty 20.04) oraz Eripe (premiera płyty odbyła się w marcu).

11


12


SELEKCJA MIASTO - KWIECIEŃ 2018 KONCERT ALLELUJA DLA JANA PAWŁA II Kościół św. Piotra i Pawła 05.04.2018,start.19.30 Po udanej trasie koncertowej „Kolędy świata”, w której jazzowe aranżacje kolęd spotkały się z aplauzem publiczności, agencja artystyczna zaprasza na świąteczny koncert, dedykowany Janowi Pawłowi II. Tym razem, w okresie świąt wielkanocnych, wyjątkowe, jazzowe aranżacje opracowane zostaną dla utworu Alleluja, w jego rozmaitych odsłonach. Koncert dedykowany jest osobie i twórczości literackiej Jana Pawła II, dlatego też podczas koncertu zaprezentowane zostaną fragmenty „Renesansowego Psałterza” autorstwa Papieża Polaka.

SPOTKANIE ZE SZCZEPANEM ATROSZKĄ Salon Promedia 05.04.2018 Spotkanie ze Szczepanem Atroszką, autorem komiksu „Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce” wydanym przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Komiks opowiada o pobycie Kościuszki w Ameryce i pokazuje mało znany wątek jego życiorysu. Szczepan Atroszko – urodzony w 1986 na Pomorzu Zachodnim. Absolwent Liceum Plastycznego w Szczecinie. Laureat wielu konkursów komiksowych, autor dłuższych i krótszych komiksów, które można zobaczyć w wydanych przez niego zinach, a także antologiach.

CEZARY DUBIEL, WYSTAWA SEDINA WEDDING FAIR po leca „STREFA WYOBRAŹNI” Centrum Kultury Euroregionu Salon ProMedia Stara Rzeźnia 06.04.2018 08.04.2018,start.10 Wernisaż wystawy fotografii Cezarego Sedina Wedding Fair w Starej Rzeźni Dubiela „Strefa Wyobraźni”. Artysta to pierwsze szczecińskie alternatywne zaprezentuje wielkoformatowe kolaże. Cezary Dubiel, targi ślubne. Wystawcy, zaproszeni do współpracy to nie tylko urodzony w Świnoujściu, mieszkaniec Szczecina. Jest artystą nieprzeciętni, wysokiej klasy fachowcy i rzemieślnicy. Dla nich fotografikiem, fotograficznym samoukiem. Fotografuje architekturę, krajobraz, tworzy diaporamy. Jego twórczość praca to pasja, a Wasza radość - najlepsze źródło inspiracji do jest ściśle związana ze Szczecinem i Pomorzem. Tytuły jego tworzenia. Organizatorzy wiedzą co jest istotne przy organiwystaw – „Pocztówki z Pomorza”, „ Stary Szczecin”. Projekt zacji Ślubu. Targi będą okazją do nawiązania współpracy z dofinansowany ze środków Miasta Szczecin. Honorowy wysokiej klasy specjalistami, otwartymi, pełnymi pomysłów, dla których każdy Ślub to niesamowita przygoda i możliwość Patronat wystawy: Zarząd Fotoklubu RP. wykreowania czegoś unikalnego i pięknego.

SPEKTAKL KASZANA ZDALNIE STEROWANA Opera Na Zamku 08.04.2018,start.16,19 „Kaszana: to muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satano wskiego. Tworzą go teksty i piosenki charakterystyczne dla obu twórców. Kaszana to mieszanka kabaretu oraz piosenki poetyckiej i żartobliwo ironicznej. Kaszana to szóstka znakomitych aktorów i wokalistów oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Sprawiają oni, że spektakl zdecydowanie staje się arcydziełem. Kaszana to satyryczno - kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce, rewelacyjne piosenki i dowcipne teksty, niepozbawione akcentów uniwersalnych.

WOMEN`S FEST Teatr Polski 09.03.2018,start.18 15.04.2018,start.9 Women’s Fest jest jednodniowym profesjonalnym oraz indywidualnym wydarzeniem rozwojowym dla kobiet. Za cel stawia sobie wspieranie i promowanie rozwoju intelektualnego i kulturalnego kobiet. Wydarzenie to ma przede wszystkim łączyć różnorodne doświadczenia kobiet, poprawiać jakość życia kobiet i szukać inspiracji w społeczności kobiet. Ma być miejscem wymiany doświadczeń, eliminacji dyskryminacji płciowej i inspiracją dla nowego pokolenia kobiet. Będą wykłady, prezentacje, rozmowy, pogadanki, wywiad itp.

SPEKTAKL OSTRA JAZDA Teatr Współczesny 16.04.2018,start.17.30 Bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować... film erotyczny. Wszystko wydaje się proste: trzeba tylko zatrudnić odpowiednich „aktorów” i ruszyć z produkcją, która przysporzy im mnóstwo pieniędzy. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bardzo komplikuje, a to z kolei powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawę aż do łez.

WARSZTATY - ARENA KOBIET VOL.3 Netto Arena 19.04.2018,start.17 - 20 Arena Kobiet, to prawdopodobnie największe w Polsce otwarte warsztaty dla Kobiet, których organizatorem jest Kobietowo.pl. Podczas Warsztatów Mieszkanki Szczecina mogą wysłuchać prelekcji z trzech obszarów: „Kobieta i prawo”, „Kobiecy biznes” oraz „Mój kawałek kobiecości”. Prelekcje te prowadzone są przez ekspertki w swoich dziedzinach. Dodatkowo Panie mogą skorzystać z oferty licznych Wystawców, którzy będą towarzyszyć podczas całego wydarzenia. W listopadowej edycji Warsztatów udział wzięło przeszło 200 osób.

STRESS OFF FESTIVAL ul. Ludomiła Rayskiego 21,22.04.2018,start.9 Ekipa entuzjastów chce obudzić mieszkańców Szczecina i zmotywować ich do świadomego zadbania o swoje zdrowie wykorzystując alternatywne metody. Festiwal tworzony jest również z myślą o wspólnym spotkaniu się i integracji ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także dzieleniu się wiedzą, doświadczeniami i przemyśleniami, które w sposób praktyczny podnoszą jakość zdrowia w szerokim jego znaczeniu. Biorąc udział w festiwalu dajesz sobie szanse poznania nowych obszarów pracy z ciałem, umysłem i duszą w celu ich integracji.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ ZLOT FOODTRUCKÓW po leca Netto Arena Centrum Handlowe „Atrium Molo” 21.04.2018,start.19 28,29.04.2018,start.10 Oddajemy głos Organizatorom konceFoodtruck jest furgonetką, będąca rtu: „ Po ogromnym sukcesie pierwszej punktem sprzedaży jedzenia zaliczaedycji mamy przyjemność ogłosić nego często do kategorii street food, zwykle przygotowanego na zasadzie bufetu/restauracji na druga edycje tej niezwykłej produkcji koncertowej, która wynos. Organizatorzy serdecznie zapraszają na niesamowity odbędzie się w 2018 roku. Jeszcze większa scena, jeszcze zlot Foodtrucków pod Centrum Handlowym Atrium Molo. więcej efektów specjalnych, jeszcze więcej artystów i tancePlace i ulice, to charakterystyczne miejsce stacjonowania food rzy.” Wystąpi cała plejada gwiazd polskiej muzyki rozrywkowtrucków w przestrzeni miejskiej. Tym razem będziecie mogli ej. Największe światowe hity wykonają: Justyna Steczkowska, spróbować wielu przysmaków z rożnych zakątków. Nie zabrak- Kayah, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Igor Herbut, Gabriel nie pysznego jedzenia jak i atrakcji, Was też nie może zabraknąć. Fleszar, Sound’n’Grace oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

poleca

SPOTKANIE Z JOANNĄ PUCHALSKĄ Salon Promedia 17.04.2018 Spotkanie z Joanną Puchalską i jej książką „Bo to złe kobiety były. Intrygantki i diablice”. Książka prezentuje paradę niemoralnych intrygantek i awanturnic, a także zdrajczyń i agentek obcych mocarstw, w czasie od Jagiellonów, po PRL. Są to zbeletryzowane biografie kobiet, które w historii zapisały się jako „kobiety złe”.Joanna Puchalska, jest tłumaczką literatury angielskojęzycznej, od kilku lat zajmuje się tematyką kresową. Wydała: „Dziedziczki Soplicowa”, „Kresowi Sarmaci”. Współorganizator: Stowarzyszenie „Ocalmy Zabytek”.

13


14


SELEKCJA IMPREZ - KWIECIEŃ 2018 KONCERT WAC TOJA Peron 5 02.04.2018,start.20 Długo wyczekiwany legalny debiut Wac Toja to zdecydowanie pozycja dla najbardziej wymagających entuzjastów nowego brzmienia rapu. Bezprecedensowe wersy o szybkim życiu idealnie współgrają z melodycznym, mocnym stylem do jakiego przyzwyczaił nas raper. W kontraście do bangerów na płycie znajdziemy śpiewane utwory zawierające egzystencjalne przemyślenia związane z duchowością młodego twórcy. Wac Toja tą płytą udowadnia, że jego muzyka jest świeża, oryginalna, nowoczesna, a zarazem mocna merytorycznie.

ADI NOWAK & BARVINSKY Elefunk The Club 06.04.2018,start.21 Adi Nowak to nietypowy raper z Poznania, który przykłada ogromną wagę do warstwy lirycznej swoich tekstów, umiejętnie poruszając się po typowych ludzkich sprawach i damsko-męskich relacjach, nie zapominając o zabawie słowem, w której nie ma sobie równych. Debiutancka epka „Nienajprawdziwsze” znienacka zatrzęsła krajową sceną, aby w krótkim czasie wygenerować miliony odtworzeń i zwrócić na niego uwagę szerokiej gamy słuchaczy, mediów muzycznych, stacji radiowych, legendarnej wytwórni Asfalt Records.

PURE PSYCHEDELIC VOL. 13 Kolumba 4 06.04.2018,start.22 Pora przygotować się na 13-tą odsłonę psychodelicznego cyklu Pure Psychodelic .Wraz z przypływem wiosennej aury, wydarzenie przeżywa również swój rozkwit. Szczeciński loft kultury ma przyjemność zaprosić Was do całonocnych, transowych pląsów na trzech scenach. Tym razem będziecie przechadzać się pośród sceny Main, Chill oraz sceny Dark. O oprawę wizualną głównej sceny zadba Pszczoła UV. Nie może również zabraknąć wypasionych booking’ów które uświetnią ten wiosenny obrządek znakomitą ucztą muzyczną.

KONCERT KAMP! KONCERT ACID DRINKERS, po leca SUPPORT: DIVERSITY Hormon Słowianin 07.04.2018,start.19 07.04.2018,start.19 Jeden z najważniejszych polskich W tym roku trasa odbywa się pod zespołów elektronicznych. Ich poszyldem „In Thrash We Trust”, co jawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały zapowiada jazdę bez trzymanki. W języku angielskim słowo siłę promocji, jaką dał internet. Wydawali swoją muzykę za „thrash” oznacza „hałaśliwą imprezę”, „głośne przyjęcie”, darmo, wyłącznie przez siec, kontakt z fani podtrzymując od czy „spuszczanie łomotu”. Wydaje się, że definicja słownipierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów. Obecnie kowa idealnie oddaje charakter tego, co czeka nas razem muzycy pracują nad trzecią płytą. Producentem mate- z Kwasożłopami podczas koncertów. AcidDrinkers to zespół riału został Bartosz Dziedzic, współautor sukcesów Brodki rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu („Granda”) i Artura Rojka . Premiera płyty planowana jest na w 1989 roku. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 28 lat. jesień.

KONCERT DORMANT DISSIDEN Schemat 07.04.2018,start.20 W zamierzchłych czasach, a konkretnie w roku 2011 na niebie i ziemi działy się rzeczy o których się nie śniło filozofom. Gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy na 24 godziny przybrał postać dwóch liter, a były to litery DD. Trzech młodych śmiałków jeszcze nie wiedziało, że zostało wybrańcami Heavy Metalu. Byli to Rafał Romański, Igor Cybail i Jakub Czubaty. Walczyli z muzyką pop dzielnie lecz ich siły okazały się niewystarczające, dlatego w roku 2012 dołączyli do nich Artur Kuliński i Michał Bedner.

SPEKTAKL KASZANA ZDALNIE SZCZECIN JAZZ 2018 KONCERT VIVA LA ROCK po leca po leca GINO VANNELLI STEROWANA Rocker Club Opera Na Zamku Filharmonia 11.04.2018 08.04.2018,start.16,19 09.04.2018,start.19 Oddajemy głos Organizatorom: „Nowy „Kaszana: to muzyczny spektakl Piotra Gino Vannelli to Kanadyjczyk włoskiego semestr, a wraz z nim kultowa latynoBukartyka i Jerzego Satanowskiego. pochodzenia. Pomimo, iż sławę zdobył ska studencka impreza wraca, Tworzą go teksty i piosenki charakterystyczne dla obu twórców. jako wokalista pop-jazzowy, soulowy i rockowy to początkowo by rozgrzać Was w rytmach latino. Będzie Meksyk, będzie Kaszana to mieszanka kabaretu oraz piosenki poetyckiej chciał być perkusistą jazzowym. Steve Wonder zaprosił go do Hiszpania, będzie sztos! Gramy latynosko! Hiszpania - melodyi żartobliwo ironicznej. Kaszana to szóstka znakomitych aktorów wspólnych występów w ówcześnie bardzo popularnym tv jne rytmy i sangria, Meksyk – nachosy, tortilla i chili, Brazylia i wokalistów oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Sprawiają show w USA „Soul station”. I tak jego światowa kariera nabrała i tradycyjna Cachaca, Hawaje i pina colada! Chcemy, abyśoni, że spektakl zdecydowanie staje się arcydziełem. Kaszana rumieńców. Giano Vannelli to kolejne nazwisko Szczecin Jazz cie tu – w Szczecinie – poczuli ten właśnie klimat, ale to satyryczno - kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce, 2018, artystę wyselekcjonował Marek Niedźwiecki. Występ w wydaniu pozytywnym, energicznym i tanecznym! Nasi rewelacyjne piosenki i dowcipne teksty, niepozbawione akcentów zamknie imprezę podczas Gali wręczenia Nagród Artystycznych barmani przygotowali dla Was pyszne egzotyczne drinki!” uniwersalnych. i Mecenasa Kultury Miasta Szczecina. Wpadajcie!

KONCERT OMAR HAKIM - RACHEL Z Filharmonia 11.04.2018,start.19 Omar Hakim jest synem Hasana Hakima, muzyka orkiestr Counta Basiego i Duke’a Ellingtona. W czasach dzieciństwa w ich domu bywali najwybitniejsi muzycy lat 60-tych. Profesjonalna kariera artysty potoczyła się błyskawicznie i zataczała coraz szersze kręgi. Na stronie www.omarhakim. com znaleźć można szeroką dyskografię artysty. Rachel Z – wybitna pianistka i keybordzistka, zdobywczyni nagród Grammy i wielu innych wyróżnień. Przez wiele lat była podporą grupy Steps Ahead, na koncie ma kilkanaście autorskich albumów.

po leca

KONCERT LEMON Peron 5 07.04.2018,start.19 Grupa LemON powstała tuż po zakwalifikowaniu się do programu talent show Must Be the Music na precastingu we Wrocławiu, na który Igor Herbut wybrał się spontanicznie ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem. W etapie castingowym pięcioosobowy już zespół wykonał w języku łemkowskim utwór „Litaj ptaszko”, który zachwycił jurorów i zagwarantował grupie udział w półfinałach. Piosenka „Dewiat” także przekonała do siebie publiczność, dzięki czemu zespół awansował do finału i ostatecznie wygrał trzecią edycję programu.

KONCERT ALLELUJA DLA JANA PAWŁA II Kościół św. Piotra i Pawła 05.04.2018,start.19.30 Po udanej trasie koncertowej „Kolędy świata”, w której jazzowe aranżacje kolęd spotkały się z aplauzem publiczności, agencja artystyczna zaprasza na świąteczny koncert, dedykowany Janowi Pawłowi II. Tym razem, w okresie świąt wielkanocnych, wyjątkowe, jazzowe aranżacje opracowane zostaną dla utworu Alleluja, w jego rozmaitych odsłonach. Koncert dedykowany jest osobie i twórczości literackiej Jana Pawła II, dlatego też podczas koncertu zaprezentowane zostaną fragmenty „Renesansowego Psałterza” autorstwa Papieża Polaka.

po leca

15


16


SELEKCJA IMPREZ - KWIECIEŃ 2018 SDK POLAND 2018 Miasto Szczecin 14.04.2018,start.10 14 kwietnia w Szczecinie odbędzie się już szósta Polska edycja międzynarodowego festiwalu tańca „Streetdance” - „Sdk Poland 2018” - jest to artystyczny projekt o międzynarodowej renomie. Jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych „streetdance” na świecie z jurorami i tancerzami z całego globu. Finał wydarzenia w Czechach każdego roku poprzedzają eliminacje, w tym roku odbywające się m. in. w Hongkongu, Tokio, Moskwie, czy Johanesburgu. Od 6 lat w tym gronie znajduje się również Szczecin.

KONCERT RASMENTALISM City Hall 12.04.2018,start.20 Rasmentalism to polska hip-hopowa grupa muzyczna. Powstała w 2006 roku w Lublinie z inicjatywy rapera Rasa i producenta muzycznego Menta. Koncertowy skład zespołu współtworzy ponadto Marek „DJ Tort” Wieremiejewicz. Zespół zadebiutował na początku 2008 roku. W 2009 roku odbyła się premiera albumu Rasmentalism zrealizowanego we współpracy z raperem W.E.N.Ą. Najnowsza płyta „Tango” to miejska historia miłosna. Oparta na przeżyciach cudzych oraz własnych. To świadoma zabawa formą i radość z muzyki.

KONCERT ŻABSON TO ZIOMAL KONCERT LAO CHE po leca Kolumba 4 Peron 5 13.04.2018,start.19 13.04.2018,start.19 13 kwietnia Żabson i Revolume zapraszaKoncert promujący nową płytę zespołu ją do klubu K4, na premierowy koncert „Wiedza o Społeczeństwie”. Na nowej w ramach #ToZiomalTour. „To ziomal” płycie zespół sięga do brzmień mogąto tytuł pierwszego, długo oczekiwanego debiutanckiego LP cych kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych młodego rapera, który od samego początku swojej scenicznej jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu działalności budzi nie tylko olbrzymie zainteresowanie, ale także przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków wiele kontrowersji. Jego unikatowy styl, viralowe klipy i nowocze- muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr sny rap nie pozostawiają nikogo obojętnym, a podsumowaniem „Emade” Waglewski oraz Filip “Wieża” Różański. Do zespołu dotychczasowej drogi artystycznej jest najnowszy album. Przeko- dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, najcie się sami . klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

KONCERT ORGANEK Peron 5 14.04.2018,start.19 Tomasz Organek to kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, współzałożyciel i członek zespołu Sofa, twórca projektu Organek, który powołał w 2013 roku. Rok później nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Głupi. Pierwszy singel z płyty, piosenka „Kate Moss” dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów. W 2014 roku zespół wystąpił na koncertach z cyklu Męskie Granie 2014 oraz na Orange Warsaw Festival 2014.

KONCERT DONA OXFORD Free Blues Club 14.04.2018,start.21 Dona Oxford to bluesowa i soulowa trąba powietrzna, która otwiera swoje serce i duszę na koncertach. Niekwestionowana Królowa amerykańskiego Woogie Boogie. W trasie 2018 roku przepełniona wielką pasją Królowa przedstawi nam kolekcją piosenek, które czerpią z niezliczonej ilości inspiracji, jak soul z lat 60. i 70., funky blues, gospel i boogie-woogie. Powszechnie uważana za jedną z czołowych pianistek rock n rollowych, Dona jest także światowej klasy wokalistką soulowo-bluesową i weteranką chicagowskiej sceny bluesowej.

SPEKTAKL OSTRA JAZDA Teatr Współczesny 16.04.2018,start.17.30 Bohaterowie „Ostrej jazdy”, którzy z dnia na dzień utracili pracę postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Wpadają na karkołomny i dosyć niebezpieczny pomysł – postanawiają zrealizować... film erotyczny. Wszystko wydaje się proste: trzeba tylko zatrudnić odpowiednich „aktorów” i ruszyć z produkcją, która przysporzy im mnóstwo pieniędzy. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bardzo komplikuje, a to z kolei powoduje mnóstwo śmiesznych sytuacji i zabawę aż do łez.

AMERICAN PARTY Rocker Club 18.04.2018 Oddajemy głos Organizatorom tego wydarzenia: „We are living in America! Oglądaliście kiedyś film o amerykańskich imprezach? Pamiętacie ten klimat – czerwone kubeczki, beer pong, piękne studentki i dobrze zbudowani futboliści? Każdy chciał kiedyś sprawdzić, czy takie imprezy naprawdę istnieją. Wy macie idealną okazję 18 kwietnia w Rockerze, gdzie szykujemy imprezę w iście amerykańskim stylu. Drżyjcie studenci i studentki, bo to będzie coś czego jeszcze nie widzieliście. Sprawdź wydarzenie na FB i zapisz się na turniej beer ponga!”

COSMIC FALL / STRANGE CLOUDS KONCERT FISZ EMADE po leca TWORZYWO Kolumba 4 19.04.2018,start.19 Hormon 20.04.2018,start.19 Cosmic Fall został założony w czerwcu 2016 roku w Berlinie. Ich muza oscylu„Zwykły” to nowy utwór Fisz Emade je wokół psychodelicznego stonera, ale Tworzywo, zapowiadający wydawnicma też wiele klasycznych wpływów rocka i bluesa. Kompozy- two podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, cje nasuwają skojarzenia takich zespołów jak „Colour Haze” czyli stricte hip hopowego okresu swojej twórczości który czy „Machine” ale wciąż mają swój własny urok. Cosmic Fall przyniósł takie albumy jak m. in.: „Polepiony”, „Piątek 13”, „Heavi należy do rodziny Stoned Meadow Of Doom (56k wyświetleń). Metal”, „Zwierzę bez nogi”. Dwupłytowy album zatytułowany To będzie ich pierwszy raz w Polsce. Wiozą ze sobą masę vinyli „Numer 1” ukaże się w marcu 2018. Będzie zawierał 26 utworów i cd. Cosmic Fall grało już z: Samsara Blues Experiment, The wyselekcjonowanych przez Fisza. Znajdą się tu także dwa nowe Re-Stoned, Weedpecker, Mother Engine, Siena Root. utwory, w tym „Zwykły”, do którego teledysk wyreżyserował Filip Bartczak.

poleca

poleca

KONCERT JULIA PIETRUCHA Filharmonia 17.04.2018,start.19 W kwietniu 2016 roku Julia Pietrucha samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley”, zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i został scharakteryzowany jako zaskakujący i porywający. Nowe kompozycje, niekiedy smagane zimowym nadmorskim wiatrem, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane będą delikatnymi balladami. Nie zabraknie oczywiście folkowych melodii, chwilami zabarwionych elementami elektroniki. Klimat wciąż pozostaje jednak akustyczny.

po leca

poleca

po leca

KONCERT MICHAŁ BAJOR Filharmonia 16.04.2018,start.19 Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. Materiał jest podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem.

17


18


SELEKCJA IMPREZ - KWIECIEŃ 2018 KONCERT MIKROMUSIC Scena Nowy Browar 24.04.2018,start.19 Muzyka zespołu to fuzja jazzu, triphopu, rocka, czasem tez muzyki ludowej. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu „Piękny koniec”. Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki „Thank God I’m a Woman”. Album studyjny Mikromusic „Matka i Żony” ukazał się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór „Krystyno”, we wrześniu zaś ukazał się singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie “Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ Netto Arena 21.04.2018,start.19 Oddajemy głos Organizatorom koncertu: „ Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji mamy przyjemność ogłosić druga edycje tej niezwykłej produkcji koncertowej, która odbędzie się w 2018 roku. Jeszcze większa scena, jeszcze więcej efektów specjalnych, jeszcze więcej artystów i tancerzy.” Wystąpi cała plejada gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Największe światowe hity wykonają: Justyna Steczkowska, Kayah, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Igor Herbut, Gabriel Fleszar, Sound’n’Grace oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

BRITISH TAKEOVER KONCERT DEE DEE BRIDGEWATER po leca Arytmia Filharmonia 21.04.2018,start.22 23.04.2018,start.20 Klub Arytmia zaprasza na drugą Najsłynniejsza jazzowa wokalistka odsłonę British Takeover. Tak jak naszych czasów zaśpiewa po raz pierwszym razem będzie to impreza pierwszy w Szczecinie! Występuje na gdzie usłyszymy brzmienia z UK, których dostarczą Damian największych festiwalach jazzowych, na swoim koncie ma S i Nicholas Richard obydwaj znani na scenie muzyki house trzy nagrody Grammy, kilkanaście autorskich płyt, tysiące i techno w Cambridge. Poza nimi zagrają jeszcze Massive koncertów i nagrania z jazzową elitą. Na rynku fonografi- współzałożyciel Eastbamuk oraz Mateusz Mackiewicz cznym, Dee Dee od lat słynie z wydawania tribute’ów. aka Nervós, który dołączy do załogi. Mateusz brał udział w W Szczecinie Dee Dee wystąpi z siedmioosobowym zespołem imprezach organizowanych przez Elektroniczny Szczecin oraz z którym nagrała swoją ostatnią płytę „Memphis... Yes, I’m w Exploration Nights. Cała czwórka zapewni wyborną oprawę Ready” (2017). Płyta jest symbolicznym powrotem artystki do muzyczną i tańce do rana. domu, do dźwięków dzieciństwa.

AUDIOFEELS ROCKOWO I SYMFONICZNIE Filharmonia 24.04.2018,start.19 AudioFeels to grupa, wykonująca muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Zespół został stworzony w 2007 roku przez wychowanków Chóru Akademickiego UAM w Poznaniu. Staranna edukacja pozwoliła na podjęcie ambitnego zadania – stworzenia wyjątkowego, nowoczesnego brzmienia daleko wykraczającego poza chóralną tradycję. Muzycy przeniosą nas do elektryzującego i porywającego świata wielkiego rocka.

DEEP2TECH Arytmia 24.04.2018,start.22 24 marca w Arytmii wystąpi trójka młodych utalentowanych djów. Lokalną scenę będą reprezentować Dominic Delay oraz SynTekk, zaś prosto z Koszalina przyjedzie do nas Jarek Rudnicki wraz z energią BalticWaves, grupy DJ’ów istniejącej od 2010 roku. To będzie mocna noc wypełniona wciągającymi i hipnotyzującymi dźwiękami. Chłopaki zbudują niesamowity klimat stawiając fundamenty od deep house’ u aż po techno, zaskakując was serią niesamowitych brzmień. Tego dnia zawita niespotykana energia, która nie pozwoli wam zejść z parkietu.

KONCERT JOSCHO STEPHAN KONCERT PRO8L3M po leca GYPSY JAZZ QUARTETT Kolumba 4 13 Muz 26.04.2018,start.19.30 25.04.2018,start.19.30 Zespół zadebiutował w 2013 roku Ekskluzywny koncert Joscho Stephan minialbumem C30-C39, którego tytuł Gipsy Jazz Quartett z gościnnym oznacza posunięcie szachowe zwane udziałem Krzysztofa Pełecha, światowej klasy polskiego gambitem królewskim. Wydawnictwo ukazało się w nakładzie gitarzysty. Koncert dla jedynie 137 widzów odbędzie się w limitowanym do tysiąca egzemplarzy. Album promowany był przepięknej Sali Kominkowej DK 13 Muz gdzie w kameralnych teledyskiem do utworu „Tori Black”, którego autorem zdjęć jest warunkach będzie można posłuchać i zobaczyć światowego Jan Holoubek.W 2014 roku otrzymali nagrodę „Nocne Marki” „giganta” gipsy jazzu. Joscho Stephan koncertuje na całym magazynu Aktivist w kategorii „Artysta Roku”.26 kwietnia świecie z towarzyszeniem znakomitych artystów, których zo- skład Pro8l3m zagra w Szczecinie - premierowy koncert baczymy również w Szczecinie – gitarzysty Svena Jungbecka, promujący nowe wydawnictwo pt. Ground Zero Mixtape. basisty Volkera Kampa oraz skrzypka Sebastian Reimanna.

KONCERT XXANAXX Peron 5 27.04.2018,start.19 Xxanaxx – polski duet muzyczny, wykonujący muzykę elektroniczną, który powstał w 2012 roku w Warszawie z inicjatywy Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego. Ciepło Tour to wyjątkowa bo akustyczna wersja koncertowa xxanaxxu! Specjalne aranże i oprawa wizualna pozwolą usłyszeć muzykę xxanaxxu w zupełnie nowej odsłonie. Wiosenna wersja „Ciepło Tour” urozmaicona będzie o obecność dodatkowych instrumentalistów: wiolonczelistki, skrzypka i wibrafonisty. Nad oprawą wizualną będą czuwali VJ FkS i Black Light.

KONCERT HUMAN ELEMENT Free Blues Club 28.04.2018,start.21 Human Element to zespół tworzony przez kilku najwybitniejszych muzyków na świecie: klawiszowiec Scott Kinsey, basista Matthew Garrison ,perkusista Gary Novak i perkusjonista udzielający się wokalnie Arto Tunçboyaciyan. Human Element posiada unikalną wizję, która wytycza zupełnie nowy zakątek muzycznej mapy. Ich elektryzujące występy i nagrania mówią o postępowej tradycji zapoczątkowanej przez Milesa Davisa, Johna Coltrane’a, Weather Report czy Mahavishnu Orchestra, przenosząc te tradycje do zupełnie nowego miejsca.

KNIGHTS, BLACK NAIL CABARET po leca KONCERT FUN FARE | ORZEŁ + DEPOTEKA I RESZKA Klub Storrady Koncert Back To The Sound 28.04.2018,start.20.30 Słowianin 28.04.2018,start.20 Fun Fare to ekipa z Lipska. Przyjeżdżają do nas chwilę po premierze swojej Black Nail Cabaret to węgierska grupa synth electro. Od dłuższego czasu mieszkają i tworzą w najnowszej płyty „Trifles & Events are your Concern”.Odwołują Londynie. Koncertują w całej Europie, jednak dotąd nie mieli się do bogatej tradycji niemieckich krautrocków osadzając okazji być w Polsce. Oscylują wokół brzmień syntezatorowych, swoje „dziwnie” melodyjne piosenki w przestrzeniach pełnych miłych dla uszu fanów DM. Zmysłowy głos wokalistki, ciepłe repetycji i pulsu. Tego wieczora na scenie pojawi się też „Orzeł i dostojne brzmienia syntezatorów wprawią nas w dobry i Reszka”. To nowy duet gorzowskich muzyków, dobrze znanych nastrój podczas koncertu i Depeche Mode Party. Black Nail fanom piosenkowej elektroniki. Tworzą go Magdalena Turłaj Cabaret to londyński projekt skierowany do fanów synteza- (ex-Kawałek Kulki, Wakacje, Drekoty) i Maurycy Kiebzak Górski torowego brzmienia lat 80 tych. Inspirację czerpią oczywiście (ex-Creska, UL/KR). od Depeche, Mode, Pet Shop Boys.

poleca

poleca

poleca

19


20


MAPA IMPREZ - KWIECIEŃ 2018 03.04° WTOREK BB Club • start.21 Ahoj przygodo — wypływamy na ocean rozkoszy Boston • start.19 Złote Karaoke,do zgarnięcia złota płyta Melanż • start.16 Black Tuesday, wtorek jest czarny Pinokio • start.22 Wielbłąd, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka Rocker Club • start.20 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker’a 04.04° ŚRODA Boston • start.19 Sportowa środa Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Melanż • start.16 Karaoke– do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka • start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia Rocker Club • start.21 Student nasz Pan - za konsoletą dj Dominiq 05.04° CZWARTEK Boston • start.19 Boston Pub&Club City Hall Club • start.21 UniverCity, z głośników rap i r&b Coyote Club • start.21 Double Coyote wszystko x 2 Kościół św. Piotra i Pawła • start.19.30 Koncert Alleluja Dla Jana Pawła II Melanż • start.16 Karaoke poprawiny Prywatka • start.20 PinUp party, impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club • start.21 Dj Twister and Dj Jazzek

06.04° PIĄTEK BB Club • start.21 College party — z nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston • start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Impreza wydziałowa Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Coyote Club • start.21 Colours of Coyote Disco Fama • start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku • start.21 Queen of the Night - muzyka lat 70, 80 i 90 Elefunk the Club • start.22 Koncert Adi Nowak & Barvinsky Free Blues Club • start.21 Koncert Time To Express & Snowman Grey Club • start.21 Shades of Grey - Ladies Night -50%, zagra Martin Zoom Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Kartell Club • start.21 Polish Party i nie tylko Kolumba 4 • start.22 Pure Psychedelic vol. 13 Lulu Club • start.21 Salsa Night, gra Dj Adamix Melanż • start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana Pinokio • start.22 Bass Friday Night,impreza z muzyką klubową PLR • start.21 Disco Kukuła,potańcówka z muzyką popularną Prywatka • start.20 Piątkowa Prywatka,impreza w klimacie disco

Rocker Club • start.21 Rocker Live – Blade, impreza i koncert

Rocker Club • start.21 Rocker Live – Blade,impreza i koncert

07.04° SOBOTA Arytmia • start.22 Hard Society 11, impreza z muzyką klubową BB Club • start.21 Gangsta party — wygraj życie Boston • start.19 Before&After – impreza do białego rana Browar Polsk • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Polecamy Classic R&B - cykl imprez z mieszanką klubowych, bujających kawałków czarnej muzyki Coyote Club • start.21 Coyote Exclusive, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku • start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70,80 i 90 Free Blues Club • start.21 Koncert Brian Charette – Soul Mates Grey Club • start.21 Primavera Passion, zagra Meewosh Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Kartell Club • start.21 Saturday Kartell Fever Lulu Club • start.21 Night of sex and Ilussion Melanż • start.16 Sobotni Melanż – balet do rana Peron 5 • start.19 Koncert Lemon Pinokio • start.22 I love Pinokio PLR • start.21 Disko ponad Wszystko Prywatka • start.20 Gorączka Sobotniej Nocy, impreza w klimacie disco

08.04° NIEDZIELA Browar Polskia • start.19 Koncert Walentyn Tarasow Melanż • start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka • start.20 Niedziela dla konesera. Stara Rzeźnia • start.10 Polecamy Sedina Wedding Fair 09.04° PONIEDZIAŁEK BB Club • start.21 Szalony szpital — leczymy z nudy i monotonii. Boston • start.19 2x powtarzać nie trzeba – polewamy wszystko x2 Browar Polski • start.19.30 Polecamy Szczecińska Liga Stand-Up: Brudzewski, Biskup Filharmonia • start.19 Szczecin Jazz 2018 Koncert Gino Vannelli Melanż • start.16 Made in Poland – posiadówka w polskim klimacie Netto Arena • start.19 Koncert The 12 Tenors Prywatka • start.20 Drugi za Zeta, imprezujemy w rytm współczesnych klimatów 10.04° WTOREK BB Club • start.21 Ahoj przygodo — wypływamy na ocean rozkoszy Boston • start.19 Złote Karaoke, do zgarnięcia złota płyta Melanż • start.16 Black Tuesday,wtorek jest czarny. Pinokio • start.22 Wielbłąd, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka

11.04° ŚRODA Boston • start.19 Sportowa środa Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Filharmonia • start.19 Koncert Omar Hakim - Rachel Z Melanż • start.16 Karaoke – do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka • start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia Rocker Club • start.21 Viva La Rock –melodyjne południowe rytmy 12.04° CZWARTEK Boston • start.19 Boston Pub&Club City Hall • start.20 Koncert Rasmentalism City Hall • start.21 UniverCity, z głośników rap i r&b Coyote Club • start.21 Double Coyote wszystko x 2 Grey Club • start.21 Marina Night - impreza Akademii Morskiej w Szczecinie, zagra Meewosh Melanż • start.16 Karaoke poprawiny Pinokio • start.21 Bal Budowa, impreza ZUTu Prywatka • start.20 PinUp party, impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club • start.21 DJ Twister and dj Jazzek 13.04° PIĄTEK BB Club • start.21 College party — nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston • start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną

City Hall Club • start.21 Sztos XX: imprezy dla miłośników brzmień z pogranicza rapu i r&b Coyote Club • start.21 Colours of Coyote Disco Fama • start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku • start.21 Queen of the Night - muzyka lat 70,80 i 90 Elefunk the Club • start.22 Wielkie Połowinki - Ogólnopolski cykl licealnych imprez Free Blues Club • start.21 Koncert Micke Bjorklof & Blue Strip Grey Club • start.21 Shades of Grey - Ladies Night -50%, zagra Hoster,powered by WSB Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Kolumba 4 • start.22 Tor Syntezy (live) - Techno Friday the 13th edition Melanż • start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana Lulu Club • start.21 Feedback Korpo Night Peron 5 • start.19 Koncert Lao Che Pinokio • start.22 Bass Friday Night PLR • start.21 Disco Kukuła, potańcówka z muzyką popularną Prywatka • start.20 Piątkowa Prywatka Rocker Club • start.21 Rocker Live – Specyficzni, impreza i koncert 14.04° SOBOTA BB Club • start.21 Gangsta party — wygraj życie Boston • start.19 Before&After – impreza do białego rana popularną

21


MAPA IMPREZ - KWIECIEŃ 2018 CDN. 14.04° SOBOTA Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Polecamy Urban Classic - czyli wieczór z muzyką miejską,gra dj SempOne Coyote Club • start.21 Coyote Exclusive Disco Fama • start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku • start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70,80 i 90 Free Blues Club • start.21 Polecamy Koncert Dona Oxford Grey Club • start.21 After Party - Targi urody, Sportu, Zdrowia, zagrają Dr Robo & Dj Vibe (Sopot) Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Kartell Club • start.21 Saturday Kartell Fever Klub Storrady • start.18.30 7 lat TS: Jesień,Good Night Chicken, Wczasy, Starte Lulu Club • start.21 Mumm champagne prezents Melanż • start.16 Sobotni Melanż – balet do rana Peron 5 • start.19 Koncert Organek Netto Arena Targi Urody, Sportu, Zdrowia Pinokio • start.22 I love Pinokio PLR • start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Gorączka Sobotniej Nocy Rocker Club • start.21 Rocker Live In Rock, impreza i koncert

22

15.04° NIEDZIELA Melanż • start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Netto Arena Targi Urody, Sportu, Zdrowia Prywatka • start.20 Niedziela dla konesera. 16.04° PONIEDZIAŁEK BB Club • start.21 Szalony szpital — leczymy z nudy i monotonii. Boston • start.19 2x powtarzać nie trzeba – polewamy wszystko x2 Melanż • start.16 Made in Poland – posiadówka w polskim klimacie Prywatka • start.20 Drugi za Zeta, imprezujemy w rytm współczesnych klimatów 17.04° WTOREK BB Club • start.21 Ahoj przygodo — wypływamy na ocean rozkoszy Boston • start.19 Złote Karaoke,do zgarnięcia złota płyta Melanż • start.16 Black Tuesday, wtorek jest czarny Pinokio • start.22 Wielbłąd, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka Rocker Club • start.20 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker’a 18.04° ŚRODA Boston • start.19 Sportowa środa Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night Melanż • start.16 Karaoke– do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka • start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia

Rocker Club • start.21 American Party, impreza w iście amerykańskim stylu 19.04° CZWARTEK Boston • start.19 Boston Pub&Club City Hall Club • start.21 UniverCity, z głośników rap i r&b Coyote Club • start.21 Double Coyote wszystko x 2 Grey Club • start.21 Candy Party - Impreza WKFiPZ US, zagrają Meewosh & Martin Zoom Melanż • start.16 Karaoke poprawiny Pinokio • start.21 Bal Tankowiec Prywatka • start.20 PinUp party, impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club • start.21 Polecamy DJ Twister and dj Jazzek 20.04° PIĄTEK BB Club • start.21 College party — nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston • start.19 Od zmierzchu do świtu Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 BengBeng - Kolejna edycja cyklu imprez Coyote Club • start.21 Colours of Coyote Disco Fama • start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku • start.21 Queen of the Night - muzyka lat 70, 80 i 90 Elefunk the Club • start.22 Koncert Padaka Tour Rzabka


MAPA IMPREZ - KWIECIEŃ 2018 Grey Club • start.21 Shades of Grey - Ladies Night -50%,zagra Meewosh, Filo Party by WF US Hormon • start.19 Koncert Fisz Emade Tworzywo Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Kartell Club • start.21 Latino Dance Party Kolumba 4 • start.20 Koncert Ten Typ Mes Lulu Club • start.21 Selfie Women Night Melanż • start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana Pinokio • start.22 Bass Friday Nigh PLR • start.21 Disco Kukuła, potańcówka z muzyką popularną Prywatka • start.20 Piątkowa Prywatka,i mpreza w klimacie disco Rocker Club • start.21 Rocker Live – Maciej Silski z zespołem Waterstone,impreza i koncert 21.04° SOBOTA Arytmia • start.22 British Takeover, impreza z muzyką klubową BB Club • start.21 Gangsta party — wygraj życie Boston • start.19 Before&After – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy City Hall Club • start.21 Polecamy Clap Clap - nowoczesna muzyka miejska: hip hop, twerk, dancehall,mashup ,gra dj Twister Coyote Club • start.21 Coyote Exclusive, impreza z muzyką popularną i klubową

Disco Fama • start.21 Polski Dance Ma Sens Disco na Deptaku • start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70,80 i 90 Elefunk the Club • start.22 Polecamy Koncert Smolasty Free Blues Club • start.21 Koncert Demian Band Grey Club • start.21 Funky Disco Ball, zagrają Dj Adamus & Martin Zoom Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Kartell Club • start.21 Saturday Kartell Fever Kolumba 4 • start.19 Bitwa o Hype vol.2/Mielzky/Eripe Netto Arena • start.19 Koncert Muzyki Filmowej Melanż • start.16 Sobotni Melanż – balet do rana Lulu Club • start.21 Happy Birthday Lulu Pinokio,start.22 I love Pinokio PLR • start.21 Disko ponad Wszystko Prywatka • start.20 Gorączka Sobotniej Nocy Rocker Club • start.21 Rocker Jesienni,impreza i koncert 22.04° NIEDZIELA Melanż • start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka • start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo. 23.04° PONIEDZIAŁEK BB Club • start.21 Szalony szpital — leczymy z nudy i monotonii Boston • start.19 Polewamy wszystko x2

Filharmonia • start.20 Polecamy Koncert Dee Dee Bridgewater Melanż • start.16 Made in Poland – posiadówka w polskim klimacie Prywatka • start.20 Drugi za Zeta, imprezujemy w rytm współczesnych klimatów 24.04° WTOREK BB Club • start.21 Ahoj przygodo — wypływamy na ocean rozkoszy Boston • start.19 Złote Karaoke,do zgarnięcia złota płyta Filharmonia • start.19 Audiofeels Rockowo i Symfonicznie Melanż, • start.16 Black Tuesday,wtorek jest czarny. Promocja 2+1 Pinokio • start.22 Wielbłąd, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka Rocker Club • start.20 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker’a Scena Nowy Browar • start.19 Koncert Mikromusic 25.04° ŚRODA 13 Muz • start.19.30 Koncert Joscho Stephan Gypsy Jazz Quartett Boston • start.19 Sportowa środa Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night Melanż • start.16 Karaoke– do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka • start.20 Męskie Chlanie. Klubowe brzmienia Rocker Club • start.21 Polecamy Electro Swing Party – nowy nurt muzyki rozrywkowej czyli swing w stylu electro

23


24


MAPA IMPREZ - KWIECIEŃ 2018 26.04° CZWARTEK Boston • start.19 Boston Pub&Club City Hall Club • start.21 UniverCity, z głośników rap i r&b Coyote Club • start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Kolumba 4 • start.19.30 Koncert PRO8L3M Ground Zero Mixtape Tour Melanż • start.16 Karaoke poprawiny Prywatka • start.20 PinUp party, impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club • start.21 Polecamy DJ Twister and Dj Jazzek 27.04° PIĄTEK BB Club • start.2 College party — nami zaliczysz... dobrą zabawę Boston • start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Juicy Lucy, kolejna edycja cyklu imprez Coyote Club • start.21 Colours of Coyote, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku • start.21 Queen of the Night - muzyka lat 70,80 i 90 Grey Club • start.21 Shades of Grey, zagra Hoster Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Kartell Club • start.21 Polish Party i nie tylko

Kolumba 4 • start.22 Coredukacja #51, Rombanka Soundsystem Lulu Club • start.21 Love Lulu Melanż • start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana Peron 5 • start.19 Polecamy Koncert Xxanaxx Pinokio • start.22 Bass Friday Night, impreza z muzyką klubową PLR • start.21 Disco Kukuła, potańcówka z muzyką popularną Prywatka •,start.20 Piątkowa Prywatka, impreza w klimacie disco Rocker Club • start.21 Rocker Live – Maciej Silski z zespołem Waterstone, impreza i koncert 28.04° SOBOTA BB Club • start.21 Gangsta party — wygraj życie Boston • start.19 Before&After – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Red is the New Black - muzyka rap i r&b Coyote Club • start.21 Coyote Exclusive, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku • start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70, 80 i 90. Elefunk the Club • start.22 The World Is Ours - Kpop x K-hiphop Party Free Blues Club • start.2 Koncert Human Element Grey Club • start.21 Great Saturday Night,zagra Hoster

Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Kartell Club • start.21 Saturday Kartell Fever Klub Storrady • start.20.30 Koncert Fun Fare oraz Orzeł i Reszka Lulu Club • start.21 Real Burlesque Night Melanż • start.16 Sobotni Melanż – balet do rana Pinokio • start.22 I love Pinokio PLR • start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Gorączka Sobotniej Nocy, Impreza w klimacie disco Rocker Club • start.21 Rocker Live – Maciej Silski z zespołem Waterstone,impreza i koncert 29.04° NIEDZIELA Melanż • start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka • start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo. 30.04° PONIEDZIAŁEK BB Club • start.21 Szalony szpital — leczymy z nudy i monotonii Boston • start.19 2x powtarzać nie trzeba – polewamy wszystko x2 Melanż • start.16 Made in Poland – posiadówka w polskim klimacie Prywatka • start.20 Drugi za Zeta, imprezujemy w rytm współczesnych klimatów Rocker Club • start.21 Holiday Party, impreza taneczna

25


26


27


28


MAPA KULTURY - OPERA NA ZAMKU - KWIECIEŃ 2018 Kaszana zdalnie sterowana 08.04.2018,start.16,19 Reżyseria: Jerzy Satanowski

Bilety 91 43 48 104 512 559 465

www.opera.szczecin.pl rezerwacja@opera.pl

Traviata 13,14.04.2018,start.19 | 15.04.2018,start.18 Autor: Giuseppe Verdi

Kaszana to muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego. Tworzą go teksty i piosenki charakterystyczne dla obu twórców. Kaszana to mieszanka kabaretu oraz piosenki poetyckiej i żartobliwo ironicznej.

Najnowsza szczecińska realizacja Traviaty przenosi widza w świat współczesnego blichtru, gdzie jak w lustrze odbija się rozpaczliwa pustka uczuciowa dzisiejszych ludzi.

Kaszana to szóstka znakomitych aktorów i wokalistów oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Sprawiają oni, że spektakl staje się arcydziełem a wykonywane utwory nabierają nowego wymiaru.

Tropem takich filmów jak Diabeł ubiera się u Prady czy Prêt-à-porter Altmana Znaniecki buduje otoczenie Violetty jak wielki pokaz mody Vogue’a, gdzie emocje są mniej ważne niż nowe trendy i relacje biznesowe. Wśród bogatych wnętrz paryskiego hotelu, wśród przyjęć i czerwonych dywanów, wśród spektakularnych kostiumów „haute couture”.

Kaszana to satyryczno - kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce, rewelacyjne piosenki i dowcipne teksty, niepozbawione akcentów uniwersalnych.

ul. Korszarzy 34 70-540 Szczecin

Così fan tutte 20,21.04.2018,start.19 | 22.04.2018,start.18 Autor: W. A. Mozart Liczne pomyłki i zamiany ról czynią z Così fan tutte najzabawniejszą chyba komedię w dorobku Mozarta, która ma jednak poważne przesłanie – skłania do refleksji nad ludzką naturą i namysłu, na czym naprawdę opiera się związek dwojga ludzi. By podkreślić ponadczasowy charakter tej opowieści realizatorzy umieszczają jej akcję blisko współczesności, jedynie aluzyjnie odnosząc się do epoki Mozarta, w której Così fan tutte było prawdziwym skandalem obyczajowym.

29


30


MAPA KULTURY - FILHARMONIA - KWIECIEŃ 2018 Laureat Konkursu Piotra Czajkowskiego Yeol Eum Son - Pianoforte 2017/2018 - recital 04.04.2018,start.19 Południowokoreańska artystka jest laureatką II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w 2011 roku. Powodzenie na tym konkursie było niewątpliwie ważne dla dalszej kariery, chociaż warto zauważyć, że Yeol Eum Son już wcześniej zwróciła na siebie uwagę, występując jako solistka z Filharmonią Nowojorską. Filharmonia. Ostrożnie, wciąga, Preludium Talentów Rachmaninow | Szostakowicz - Virtuoso 2017/2018 - koncert symfoniczny 06.04.2018,start.19 Rosyjska dusza stanowi nieodgadnioną i fascynującą sferę – zwłaszcza dla ludzi Zachodu. W rosyjskiej literaturze i sztuce twórcy wydają się bez trudu łączyć uczucia na pozór sprzeczne. Muzyka Rachmaninowa i Szostakowicza, mimo że wyrasta z tego samego kręgu kulturowego, przybiera jednak zupełnie inny wyraz. Dwaj rosyjscy kompozytorzy i dwa oblicza rosyjskiej duszy. Ostatnie echo muzycznego romantyzmu. Kapela ze Wsi Warszawa i mazowieccy wirtuozi - Rubato 2017/2018 - koncert tradycyjny 10.04.2018,start.19 Kapela ze Wsi Warszawa obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. Było to dwadzieścia lat intensywnych podróży po dosłownie całym świecie, setki nagranych piosenek, dziesiątki zrealizowanych projektów i wiele zdobytych nagród. Zespół uznał, że to dobry pretekst do symbolicznego powrotu do źródeł, także do spotkań z nestorami lirycznych pieśni, transowych tańców i magicznych obrzędów, które zaowocują nagraniem nowej płyty. To wyśmienita okazja do kolejnej terenowej eskapady po fascynującym Mazowszu – regionie najbliższym Kapeli. Filharmonia. Ostrożnie, wciąga, Symphonic klezmer - Festivo 2017/2018 - koncert symfoniczny 13.04.2018,start.19 Wizyty prawdziwych klezmerów, a do takich należą muzycy David Orlovsky Trio, w Filharmonii mają niezwykły walor. Oto owi klezmerzy, nawet jeśli towarzyszy im orkiestra symfoniczna, nie tracą owego klezmerskiego ducha. W rezultacie dochodzi do zderzenia muzyki we fraku z pełnym wigoru i spontaniczności muzycznym misterium. Tak dzieje się z triem Davida Orlovskiego, które fascynuje zarówno w Carnegie Hall w Nowym Jorku, w Berlińskiej Filharmonii, jak i w małych zatłoczonych klubach wielkich miast.

Hashtag Ensamble | LAB 7 : El-witkac - Soundlab 2017/2018 koncert elektroniczny 14.04.2018,start.19 Koncert to odwrócenie sytuacji, w której zazwyczaj to muzyka była inspiracją do tworzenia dzieł plastycznych. Tym razem to autoportrety Stanisława Ignacego Witkiewicza ) stały się bazą dźwiękowego odczytania. W zalewie milionów bezmyślnie pstrykanych selfie fotografie te jawią się jako przepełnione emocjami i wyrazistością mimiczną. Zresztą częścią koncepcji projektu #Witkacy jest skontrastowanie zdehumanizowanej fotografii masowej z dziełem geniusza fotograficznej kliszy. W tym koncercie partyturą będzie zatem… fotografia. Artysta rezydent: ASQ - Brillante 2017/2018 - koncert symfoniczny 15.04.2018,start.17 Przez lata działalności owych „czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu” (jak określił członków zespołu Jan „Ptaszyn” Wróblewski) stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Leipziger Jazztage, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts. Orkiestrę poprowadzi Sebastian Perłowski, dyrygent, aranżer – artysta łączący ambitne przedsięwzięcia symfoniczne i operowe z afektem do jazzu. Pomeranian Youth Big Band - Intermezzo 2017/2018 - koncert kameralny 18.04.2018,start.19 Tym razem usłyszymy kompozycje młodego czeskiego pianisty jazzowego Vita Kristana (także wystąpi na koncercie), który słynie z muzycznych mariaży elementów skandynawskich, czeskich, polskich i… nowojorskich. Lubos Soukup z kolei to, wedle strony muzyka: „Artysta żyjący w Skandynawii. Pełen ekspresji muzyk. Niebanalny kompozytor, amator muzycznych przygód. Lider kilku projektów międzynarodowych zakończonych sukcesami i wrażliwy innowator”. Słowem – Lech, Czech i… Skandynaw. Bach | Koncerty Brandenburskie - Virtuoso 2017/2018 - koncert barokowy 20.04.2018,start.19 Koncerty usłyszymy w wykonaniu Berlin Barock Solisten, zespołu funkcjonującego od 1995 roku. Muzycy w większości pochodzą z Filharmonii Berlińskiej i specjalizują się w tzw. wykonawstwie historycznie poinformowanym (XVII i XVIII wiek). Świat muzyki dawnej jest dla dyrygenta Reinharda Goebela najchętniej zamieszkiwanym muzycznym miejscem. Zaczynał od skrzypiec, by wzbogaciwszy swój warsztat o studia muzykologiczne , skoncentrować się na wykonawstwie historycznym .

ul.Małopolska 48 70-515 Szczecin wt-czw 13:00-18:00 pt 13:00-20:00

Bilety 91 430 95 11

www.filharmonia.szczecin.pl sekretariat@filharmonia.szczecin.pl

Paganini na wesoło - Brillante 2017/2018 - koncert symfoniczny 22.04.2018,start.17 Wymiana muzycznych idei i umiejętności, wspólne muzykowanie, nade wszystko jednak mnóstwo pozytywnej energii płynącej z estrady. W koncercie Sinfonietty nie może zabraknąć utworów rodziny Straussów. Tym razem jednak ów krąg muzyczny zostanie wzbogacony o muzykę Niccolo Paganiniego, najsłynniejszego w świecie skrzypka wirtuoza, oraz kompozycje Juliusa Fučíka. Prowadzenie orkiestry nawiązuje do sposobu Straussów – funkcję dyrygenta pełnił pierwszy skrzypek i czynił to nie batutą, lecz smyczkiem. Aga Derlak Trio - Espressivo 2017/2018 - koncert jazzowy 23.04.2018,start.19 Podobno kobiet w jazzie jest bardzo dużo. Lecz – jak można przeczytać na portalu jazzarium.pl: „nie pianistek, a po drugie nie tak zdolnych pianistek jak Agnieszka Derlak”. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy liderki. Poza panią Agnieszką, grającą na fortepianie, w składzie występują: kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Bartosz Szablowski (lub Szymon Madeja). Ich muzyczna przyjaźń pochodzi jeszcze z czasów studenckich, nauki w kuźni jazzowych talentów, czyli w katowickiej Akademii Muzycznej. Filharmonicy kameralnie - Misterioso 2017/2018 - koncert kameralny 25.04.2018,start.19 Wybór kompozycji, które zaprezentuje formacja Feel Harmony Quintet (składająca się z muzyków Filharmonii), przedstawia się niezwykle interesująco. Kompozycje Kilara, Hindemitha i Muczyńskiego można bowiem uznać za reprezentatywne dla XX-wiecznej twórczości na kwintet dęty. Kameralną odsłonę Filharmoników zwieńczy kwintet Roberta Muczyńskiego. Kwintet jest chyba najmniej neoklasyczny i najpoważniejszy wyrazowo spośród wykonywanych tego wieczoru. No cóż, jak wiadomo, z muzyką współczesną żartów nie ma. Filharmonia. Ostrożnie, wciąga, Preludium Talentów - Ravel - Sonoro 2017/2018 - koncert symfoniczny 27.04.2018,start.19 Jakże rozmaite są koloryty narodowe, które pojawiają się w muzyce Ravela. Wspomnienie roztańczonego Wiednia z czasów Kongresu w poemacie choreograficznym „La Valse”, echo dźwięków zasłyszanych ongiś w rodzinnym Kraju Basków w „Bolerze” i fascynacja jazzem w Koncercie fortepianowym G-dur (niczym u Gershwina). A nad wszystkim unosi się duch muzyki francuskiej o palecie barw i dawce melancholii rodem z obrazów Moneta.

31


32


MAPA KULTURY - TEATR POLSKI - KWIECIEŃ 2018

ul. Swarożyca 5 71-601 Szczecin

DUŻA SCENA

Przybora-Sinatra Postscriptum Recital Sylwii Różyckiej

Stacyjka Zdrój 06.04.2018,start.19 Autor: J. Przybora i J. Wasowski. Reżyseria: A. Opatowicz i A. Poniedzielski Występują: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Małgorzata Chryc-Filary, Iwona Faj i inni „Stacyjka Zdrój” to sentymentalna wycieczka po twórczości Kabaretu Starszych Panów. Tytułowa stacyjka jest miejscem, które leży na granicy dwóch światów. Przybywają na nią podróżni – osobliwe indywidua - by wspominać dawne miłości i tęsknoty oraz by podjąć decyzję, co do celu dalszej podróży. Pomaga im w tym postać medium – w tej roli Andrzej Poniedzielski. W „Stacyjce Zdrój” nie może zabraknąć największych przebojów duetu Przybora-Wasowski (m.in. „Tanie dranie”, „Upiorny twist”, „Addio pomidory” i inne). Lilka, Cud Miłości 09.04.2018,start.19 Autor: Waldemar Śmigasiewicz. Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz Występują: Paulina Holtz, Joanna Żółkowska, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka

Kolacja Dla Głupca 18,19,20,21,22.04.2018,start.19 Autor: Francis Veber. Reżyseria: Anna Kękuś Występują: Michał Janicki, Adam Dzieciniak,J acek Piotrowski, Jacek Piotrowski, Olga Adamska i inni Komedia mistrza gatunku! Tytułowa kolacja dla głupca, to kolacja, na którą każdy z grupy przyjaciół wyszukuje i zaprasza możliwie najgłupszego osobnika. Zabawa polega na tym, aby przez cały wieczór utrzymać w tajemnicy fakt, że stanowi on obiekt żartów, a równocześnie skłonić go do mówienia. Przyjazne Dusze

12,13,14,15.04.2018,start.19 Autor:Ivo Brešan. Reżyseria: Tomasz Obara Występują: Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Adrianna Szymańska, Olga Adamska,Wieslaw Orłowski i inni Akcja spektaklu rozpoczyna się na wiejskim zebraniu, podczas którego podjęte zostaje zobowiązanie, aby w ramach zaktywizowania lokalnej społeczności na gruncie kulturalno-oświatowym, zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”... czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowy nauczyciel, mianowany reżyserem. Podjęte przez niego decyzje obsadowe - w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci - w niebezpieczny sposób obnażają prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” zdaje się być dokładnym opisem konfliktu pomiędzy mieszkańcami wsi.

www.teatrpolski.eu kasa@teatrpolski.pl

06.04.2018,start.22 Realizacja: Adam Opatowicz i Andrzej Poniedzielski Występują: Sylwia Różycka,Krzysztof Borkowski,Krzysztof Figiel Jeremi Przybora i Frank Sinatra. Obaj przyszli na świat 12 grudnia 1915 roku, obaj obdarzyli świat szlachetną poezją, muzyką, wdziękiem kreując rzeczywistość w dwóch odległych od siebie zakątkach globu. Jeremi Przybora wpisał się w historię jako poeta, pisarz, satyryk i aktor. Jego dorobek artystyczny kształtował wyobraźnię i język kolejnych pokoleń Polaków. Obaj mistrzowie spotykają się w swych dziełach podczas muzycznej sztuki teatralnej aktorki Teatru Polskiego Sylwii Różyckiej, do której komentarz stworzył Mistrz Mowy Polskiej Andrzej Poniedzielski.

27,28.04.2018,start.19 | 29.04.2018,start.16 Autor: Pam Valentine. Reżyseria: Stefan Szaciłowski Występują: Zbigniew Filary,Małgorzata Iwańska,Jacek Piotrowski,Marek Żerański i inni Mówi: Stefan Szaciłowski, reżyser: „Czy dobre duchy uczestniczą w naszym życiu? Czy ich „działania” mają wpływ na wydarzenia? W spektaklu konsekwencje ich obecności mają wymiar komediowy – wręcz farsowy, ale i wzruszający z nutką refleksji. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy zechcą zbliżyć się do tej niewidzialnej granicy, za którą również działają – nieobce nam – emocje”.

Cztery znakomite aktorki w opowieści o tajemnicy miłości. Przedstawienie oparte na wierszach, dzienniku, wspomnieniach, notatkach i listach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Spektakl przygotowany w 70. rocznicę śmierci niezwykłej poetki, której twórczość nigdy nie przestała zachwycać, wzruszać i inspirować. Tej podróży przez młodość, wojnę oraz uczucia nie można przegapić. Trzy przejmujące monologi – to fragmenty ostatnich zapisków w dzienniku Marii PawlikowskiejJasnorzewskiej. Przedstawienie„Hamleta” We Wsi Głucha Dolna

Bilety 91 433 00 90 w. 72

CZARNY KOT RUDY Panie, Panowie – Młynarski 13,14,26,27,28.04.2018,start.21.30 | 29.04.2018,start.19 Reżyseria: Adam Opatowicz Występują: Piotr Bumaj,Adam Dzieciniak ,Michał Janicki, Sławomir Kołakowski, Olek Różanek i inni Wojciech Młynarski – poeta, satyryk, artysta kabaretowy, dramaturg, tłumacz i librecista, a przede wszystkim twórca ponad 2000 tekstów piosenek. Mistrz wnikliwej obserwacji i zaskakującej puenty. Obdarzony niezwykłą wprost umiejętnością przekształcania najzwyklejszego wydarzenia w głęboką metaforę. Jego piosenki to swoiste przypowieści pokazujące drogę, podnoszące na duchu, wzmacniające wiarę, że bycie uczciwym ma sens, a etos inteligencji nie jest pustym konstruktem słownym.

Uwiedziona Chili Show Olgi Adamskiej 20,21.04.2018,start.21.30 Realizacja: Adam Opatowicz Występują: Olga Adamska, Krzysztof Baranowski (fortepian) Męskie teksty - Hemar, Boy – Żeleński, Młynarski, Michaux, Przybora, Iredyński w ultra kobiecej interpretacji Olgi Adamskiej. Ponad godzina humoru na najwyższym poziomie. „Gdyby Olga Adamska żyła w międzywojniu, byłaby bez wątpienia gwiazdą niejednego kabaretu. (…) Tworzy wizerunek scenicznej divy retro, podszyty współczesnym mrugnięciem oka i dopełniony własnym temperamentem. I co bardzo ważne ma nie tylko dystans do wykonywanego repertuaru – nie zawsze skądinąd „przedwojennego” - ale i do samej siebie w tym repertuarze.” Artur Daniel Liskowacki

MAŁA SCENA Mayday 03,04,05,10,11,17,25,26.04.2018,start.19 Autor: Ray Cooney. Reżyseria: Stefan Szaciłowski Występują: Katarzyna Bieschke-Wabich, Małgorzata Chryc-Filary, Adam Dzieciniak, Mirosław Kupiec, Michał Janicki i inni Kultowa komedia powraca na deski Teatru Polskiego. „Mayday” to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji.

33


34


MAPA KULTURY - TEATR WSPÓŁCZESNY - KWIECIEŃ 2018 DUŻA SCENA Raj dla opornych 02.04.2018,start.19 Autor: Iwan Wyrypajew. Reżyseria: Norbert Rakowski Występują: Barbara Lewandowska, Arkadisz Buszko, Maria Dąbrowska, Joanna Matuszak, Grzegorz Młudzik i inni Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” – bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go już kilkakrotnie. Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju…”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda… Król Edyp 05.04.2018,start.11,19 | 06,07.04.2018,start.19 | 08.04.2018,start.17 Autor: Sofokles. Reżyseria: Rudolf Zioło Występują: Adam Kuzycz-Berezowski, Ewa Sobiech, Beata Zygarlicka, Arkadiusz Buszko i inni Autorka poczytnych dreszczowców, Dorothy Sayers, nazwała tę tragedię starożytnym kryminałem i jest to określenie o tyle trafne, że osią akcji jest niewątpliwie śledztwo w sprawie morderstwa. Rzecz dzieje się w Tebach niszczonych przez zarazę. Lud prosi o ratunek króla Edypa, który już raz ocalił miasto, kiedy uwolnił je od pożerającego ludzi potwora – Sfinksa. Postać Edypa – tragiczna, uwikłana we własne czyny, które sprowadzają nieszczęście, wskazuje na moment „rozpoznania samego siebie” – poznania prawdy o sobie samym. Bzik. Ostatnia minuta 11,12,13,14.04.2018,start.19 | 15.04.2018,start.17 Autor: Jan Czapliński. Reżyseria: Ewelina Marciniak Występują: Magdalena Wrani-Stachowska, Adam Kuzycz-Berezowski, Konrad Beta, Maria Dąbrowska i inni „W spektaklu luźno inspirowanym sztuką Witkacego, a opartym na znakomitym tekście Jana Czaplińskiego, egzotyczna podróż ma wiele znaczeń i rozgrywa się na kilku planach. W najnowszym przedstawieniu Eweliny Marciniak jest poszukiwaniem emocji przez znużonych mieszkańców Zachodu, jest konsumowaniem obrazów i kultur, jest współczesnym odkrywaniem i podbojem, ale jest także metaforą snucia każdej, także i teatralnej opowieści. W tym sensie „Bzik tropikalny” jest także intrygującą wypowiedzią o powinnościach i sile teatru.” Michał Centkowski dla Newsweek Polska.

Seks dla opornych 18,19,20,21.04.2018,start.19 | 22.04.2018,start.17 Autor: Michele Riml. Reżyseria: Justyna Celeda Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki „Seks dla opornych” – bez wątpienia najpopularniejszy tytuł ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty? „Seks dla opornych” – to dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach – nie tylko tych, których spełnienie odbywa się w łóżku.

MALARNIA Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada 19,20,21.04.2018,start.19 Autor: Pilgrim/Majewski. Reżyseria: Maciej Podstawny Występują: Maria Dąbrowska,Barbara Lewandowska, Karolina Krawiec,Grażyna Madej i inni Jak brzmią dylematy Lorda Jima i dlaczego są tak ważne dla formacji z prawej strony sceny politycznej? Co wynika z lektury powieści Conrada i do czego mogą służyć nam wnioski z niej wyciągnięte? Wszystkie te pytania są efektem ćwiczeń z czytania Lorda Jima. Dla twórców spektaklu są inspirującymi tropami. Teatr Współczesny zaprasza wszystkich, którzy lubią i cenią konfrontacje – oraz potrzebują teatralnej poezji. Koprodukcja z Teatrem im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Łzawe zjawy roku pamiętnego 28.04.2018,start.17,19.30 | 27,29.04.2018,start.19 Autor: Bogusław Kierc. Reżyseria: Bogusław Kierc Występują: Ada Janowska-Moniuszko,Ewa Sobczak, Magda Wrani-Stachowska, Mateusz Wiśniewski i inni Dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim głęboko zmysłowe – są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte. Sensualność rozmów podkreślają sceny, w których bohaterowie wspólnie zasiadają do jedzenia, a spożywanie posiłków mieści się na dwóch biegunach – orgii i komunii. Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdzie ciągle niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz” steruje wewnętrznym zagubieniem.

Wały Chrobrego 3 70-500 Szczecin wt-czw 13:00-18:00 pt 13:00-20:00

Bilety 91 489 23 23

www.wspolczesny,szczecin.pl bow@wspolczesny.szczecin.pl

TEATR MAŁY Przyszedł mężczyzna do kobiety 02.04.2018,start.17 | 26,27.04.2018,start.19 | 28,29.04.2018,start.17 Autor: Siemion Złotnikow Występują: Joanna Matuszak, Arkadiusz Buszko Przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością. Na uwagę zasługuje skłaniające do refleksji, wieloznaczne zakończenie, które każdy może zinterpretować inaczej. Bohaterowie wpatrzeni w rozświetlone okna wieżowców za szybą wydają się równie związani ze sobą i z innymi mieszkańcami tych bloków, co samotni.” Dziennik Teatralny Szczecin Kalifornia Nieśmiertelni 06.04.2018,start.19 | 07,08.04.2018,start.17 Autor: Justyna Litkowska. Reżyseria: Szymon Kaczmarek Występują: Maciej Litkowski Spektakl „kalifornia nieśmiertelni” to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie: Polański, Komeda, Hłasko i inni. Historie prawie niemożliwe – od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci- kwiatów. Udokumentowaną baśń opowie jeden aktor. Stay tuned. Zrealizowane w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin. Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Smaki i Dotyki 13.04.2018,start.19 | 14,15.04.2018,start.17 Autor: Inga Iwasiów. Reżyseria: Stanisław Miedziewski Występują: Krystyna Maksymowicz „Monodram to emocjonalna symfonia w wykonaniu Krystyny Maksymowicz. Aktorka z niezwykłym kunsztem zabrała widzów do świata swojej bohaterki, prowadząc ich przez jej smutki, rozpacz, obserwacje i pragnienia. Brawa dla Krystyny Maksymowicz, brawa dla Stanisława Miedziewskiego za spektakl mądry, potrzebny, dynamiczny i niepozostawiający widzów obojętnymi”. Głos Pomorza. Koprodukcja Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Rondo w Słupsku.

35


36


COYOTE • PINOKIO • GREY CLUB DISCO NA DEPTAKU • KARTELL

HOT NOC -KWIECIEŃ 2018 Chcesz żebyśmy odwiedzili twój lokal/pub? Chcesz się zareklamować? Zadzwoń: 506 060 944

COYOTE

COYOTE

GREY CLUB

DISCO NA DEPTAKU

COYOTE

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

KARTELL

KARTELL

PINOKIO

37


38


COYOTE

COYOTE

DISCO NA DEPTAKU

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

KARTELL

PINOKIO

PINOKIO

PINOKIO

PINOKIO

39


DEPTAK BOGUSŁAWA - TAM GDZIE SZCZECIN ŻYJE!

BOGUSŁAW’S BOULEVARD - WHERE SZCZECIN COMES TO LIFE! / FUSSGÄNGERZONE BOGUSŁAWA - DORT, WO STETTIN LEBT!

1

2

3

4

5

6

7 40

SETA I GALARETA Aleja Wojska Polskiego 29 70-473, Szczecin

MELANŻ

Księcia Bogusława X 9/1 70-440, Szczecin

PRYWATKA

Księcia Bogusława X 8 70-440, Szczecin

FABRYKA SZCZECIŃSKA Księcia Bogusława X 4 70-440, Szczecin

BISTRO NA DEPTAKU Księcia Bogusława X 51 70-440, Szczecin

COYOTE CLUB ul. Jagiellońska 89 78-400, Szczecin

7 519 849 875

6 505 198 649 melanzdeptak melanz_szczecin

504 961 179 mszytel@prywatka-szczecin.pl prywatkaszczecin prywatka-szczecin.pl

697 925 124 gpawlak@fabrykaszczecinska.pl fabrykaszczecinska fabrykaszczecinska.pl

3

5

2

4

576 365 363

509 331 034 kontakt@coyote-club.pl coyote-club.com

1

CHINA TOWN ul. Monte Cassino 1 (plac Zamenhofa) 70-464, Szczecin

chinatown.szczecin Szczegółowe informacje na drugiej stronie Go to the next page to view detailed information Genaue Informationen auf der Rückseite


Melanż to niezwykły lokal, który wygląda i działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Ma charakterystyczny, indus-trialny wystrój, ulubiony przede wszy-stkim przez młodych Szczecinian. Asor-tyment alkoholowy jest zróżnicowany- na każdą kieszeń. Melanż to również duża sala imprezowa, w której dostarczamy rozrywki naszym gościom. Pub Quiz, karaoke czy Szansa na Melanż na stałe zapisały się w naszym line’upie. Melanz is an extraordinary place that looks and works like a well-oiled machine. It has a distin-ctive, industrial design, a favorite place for the youth in Szczecin. The alcohol variety is extensi-ve, with a price range meeting everyones prefe-rence. Melanz also has a large ballroom, where we entertain our guests. Pub quiz, karoke, or ‘Chance for Melange’ have all become become part of our lineup. Melanż ist ein einzigartiges Lokal, dass aussieht und funktioniert wie eine gut geölte Maschine. Es hat sein charakteristisches, industrielles Ambiente, welches vor allem von jungen Stettinern geschätzt wird. Das Angebot an Alkoholika ist sehr breit gefächert - etwas für jeden Geldbeutel. Das Melanż ist außerdem ein großer Veranstaltungssaal, in welchem wir un-sere Gäste unterhalten. Ein Kneipen-Quiz, Karaoke oder die „Chance des Melanż“ haben ih-ren festen Platz in unserem Lineup gefunden.. TEL.: 505 198 649 FACEBOOK: MELANZDEPTAK

Prywatka jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia. Jest to wyjątkowe miejsce gdzie poczujesz się jakbyś był na prawdziwej prywatce 30 lat temu. Wystrój lokalu odzwierciedla mie-szkanie z tamtych czasów. Każdy gość napije i naje się do syta, w wyjątkowej atmosferze a co najważniejsze, nie trzeba do tego mieć grubego portfela! Barmani zaserwują zimną wódeczkę w promocyjnych cenach oraz drinki będące symbolem czasów Polski Ludowej. Prywatka is a must-see. This unique space will take you back to a genuine house party from 30 years ago. The interior design is seep in communism nostalgia. In this lovely place you will eat and drink your fill without damage your wallet! The barmen serve you cold vodka at promotional prices and drinks that are signs of People’s Republic of Poland. Prywatka ist ein Muss bei jedem Stadtbesuch. Ein einmaliger Ort, wo man das Gefühl hat, man wäre auf einer Privatparty vor 30 Jahren ge-landet. Die Ausstattung des Lokals ist einer Wohnung dieser Zeit nachempfunden. Jeder Gast trinkt und isst bis er genug hat, in ange-nehmer Atmosphäre und was am wichtigsten ist – man braucht dazu keinen dicken Geldbeutel. Die Barkeeper servieren kalten Wodka und andere Getränke aus der Zeit der Volksrepublik zu Angebotspreisen und für das leibliche Wohl gibt es traditionelle, polnische Speisen. TEL.: 504 961 179 WWW.PRYWATKA-SZCZECIN.PL

Dojazd tramwaje 5,7,9 – sprawdź rozkład na www.zditm.szczecin.pl/rozklady Public transport– check schedules at www.zditm.szczecin.pl/rozklady Öffentliche Verkehrsmittel – Fahrpläne unter www.zditm.szczecin.pl/rozklady

Seta i Galareta to lokal adresowany do wszystkich, którzy pamiętają minione czasy reżimu komunistycznego i do tych którzy chcą je sobie przybliżyć. Bardzo specyficzny nastrój prezentujący czasy pierwszych sekretarzy: Gierka i Gomółki. Menu nawiązujące do poprzedniego ustroju oraz przyzwyczajeń kulinarnych z tamtych lat. Pyszne, błyskawicznie serwowane jedzenie i tani ale dobry alkohol oraz produkty z pod lady. Seta i Galareta is a place addressed to everyone, who remember the past communism regime and to the ones that would like to get to know it better. Very specific ambient that brings back the days of the First Secretaries (in the Polish People’s Republic): Gierek and Gomułka. Menu also harks back to communism and eating habbits from that period. Delicious, immediately served food and cheap but good alcohol and under-the-counter products. Seta i Galareta ist an die gerichtet, die sich noch an die Zeiten des kommunistischen Re-gimes erinnern oder an jene, die mehr darüber erfahren wollen. Die sehr spezifische Ausstat-tung repräsentiert die Zeit der ersten Staats-sekretäre: Gierek und Gomółka. Das Menü erin-nert an das ehemalige System sowie die kulina-rischen Gewohnheiten dieser Jahre. Leckeres und schnell serviertes Essen sowie billiger, aber guter Alkohol und Produkte von „unter der Lad-entheke“. TEL.: 519 849 875 FACEBOOK: SETASZCZECIN

Absolutna czołówka na mapie szczecińskich klubów! Wspaniałe tancerki porwą każdego do zabawy, klubowi barmani zaserwują niebanalne drinki, a to wszystko przy muzyce, która nie pozwoli nikomu stać z boku. Niezwykły klimat i ludzie sprawią, że każda impreza pozostanie niezapomniana. Do dyspozycji Gości jest ponad 400m² kli-matyzowanych pomieszczeń, sala VIP, oraz nowoczesna palarnia. Lokal inny niż wszystkie! Absolutely ultimate club in Szczecin! Marvellous dancers will snatch you to dance, club’s barmen will serve you original cocktails, and all of that to the reverberated and lively music. Captivating atmosphere and amazing people will make every party unforgettable. The guest have at their use more than 400 square meters of air-conditioned rooms, VIP room and a modern smoking area. Not a club like many! Befindet sich in der absoluten Spitze der Stettiner Clubs! Großartige Tänzerinnen, die jeden zum Feiern animieren, Barkeeper, die ausgezeichnete Drinks servieren und Musik, die es keinem erlaubt, einfach nur herumzustehen. Ein einzigartiges Klima und einmalige Besucher bewirken, dass jede Party unvergessen bleibt. Den Gästen stehen 400m² klimatisierter Räume, ein VIP-Saal sowie ein moderner Raucherraum zur Verfügung. Ein Lokal, das anders ist als alles andere! TEL.: 509 331 034 WWW.COYOTE-CLUB.COM

Pamiętaj o kupieniu biletu parkingowego – strefa A obowiązuje pond – piątek od 8 do 17 Please do not forget to get a parking ticket – zone A - apply between 8 a.m. to 5 p.m. Monday to Friday Denk an den Kauf eines Parkscheins – Bereich A - gilt Mo.-Fr. von 8 bis 17 Uhr. 41


Ubrania do kupienia w sklepach: Szczecin, C.H.Fala, Al.Wyzwolenia 44a, lokal 102 Szczecin, Outlet Park, ul. Struga 42 Świnoujście, ul. Piastowska 2 Świnoujście, Hotel Radisson Blu Resort - Promenada fb.com/Byolala.Swinoujscie 515 183 494

Kurtka czarna 239zł Bluzka khaki 159zł Spodenki khaki z falbanką 159zł Torebka czarna 539zł Bluzka 219zł Sweterek żółty 239zł Spodnie białe 199zł 42


Sukienka 239zł Kardigan 239zł Torebka 539 zł

Kombinezon 279zł Buty z kokardą 499zł Fotograf: Karolina Tarnawska fb.com/kara.photography Modelka: Nel Mucha Producent sesji/Stylizacja: Magdalena Oleśniewicz/Magja tel. 794 170 009 instagram.com/magdalenaaole_fashionstylist Fryzury: Rafał Tasarz tel. 509 831 693 fb.com/RafalTasarzFryzjer Make up: Kreowalnia Wizerunku Agata Sawicka tel. 531 439 033 fb.com/kreowalniawizerunku Miejsce: Studio Craft Tattoo fb.com/studiocraft1

43


MODA / EDYTORIALE

Styl - Marcin Laskarzewski Nazywam się Marcin Łaskarzewski. Od 5 lat studiuję mikrobiologię stosowaną na ZUT, a w wolnych chwilach swój czas poświęcam fotografii, którą zajmuję się już ponad 8 lat. Lubię się zaciekawiać, zadawać pytania i poznawać nowe rzeczy, zarówno o otaczającym mnie świecie, jak i o sobie. Taki wybór zainteresowań – nauka i poniekąd sztuka, dlatego że każdą swoją sesję tworzę wcześniej w głowie - jest dla mnie idealnym połączeniem. Pozwala mi rozwijać swoją wiedzę na temat świata zewnętrznego, ale też wewnętrznego, bo wiele się o sobie dowiedziałem podczas tej kilkuletniej podróży wśród fotografii. Oprócz tego ćwiczę obie półkule mózgowe :)

Jak krótko opisałbyś swoje prace komuś, kto nigdy ich nie widział? Baśniowe sceny opowiadające historie oraz proste portrety skupiające się na urodzie fotografowanej osoby. Co mikrobiologia zmieniła w Twoim życiu? Całkowicie zmieniła moje postrzeganie świata. Dzięki mikrobiologii dowiedziałem się, jak dużo dzieje się w naszym otoczeniu, czego nie sposób dojrzeć gołym okiem oraz jak wiele zawdzięczamy mikroskopijnym organizmom – bez nich życie na naszej planecie byłoby praktycznie niemożliwe. Poza tym na mikrobiologii poznałem swoją miłość :) Ulubiony pub/klub w Szczecinie 17 Schodów – uwielbiam to miejsce ze względu na rewelacyjny klimat i pyszne drinki (także sposób ich podania). Ulubiony element ubioru Skarpetki i krawaty – muszą być wzorzaste. Ulubiona muzyka Filmowa – do nauki i latino – do relaksu. Ulubiona aktywność sportowa Kalistenika, czyli trening z masą własnego ciała. Ulubiona marka ubrań/sklep Second-handy – tanio i można znaleźć naprawdę świetne rzeczy.

44


Ulubione miejsce w Szczecinie Jasne Błonia – dobre miejsce do lektury książki i wypicia kawy w słoneczny dzień.

Ulubiony serial/film Gra o Tron – za dialogi. Ulubione zdrowe i niezdrowe jedzenie Zdrowe – kurczak w sosie 4 sery z pomidorami, niezdrowe – pizza.

Zapraszamy na stronę Marcina! fb.com/marcin.laskarzewski.fotografia

MODA // hotmag.pl/moda

Ulubiona restauracja Trattoria Toscana – spróbujcie świetnej zupy rybnej!

Fotograf: Karolina Tarnawska fb.com/kara.photography

45


MODA ULICZNA! POKAŻ SWÓJ STYL! Zapraszamy Was do wspólnej modowej zabawy! Dwa - trzy razy w miesiącu „łowimy” fajnie ubrane osoby! Następnie zapraszamy Was do konkursu, który organizujemy na fb.com/hotmagazineszczecin, gdzie wybieracie swojego faworyta lub faworykę. Na zwyciężców poszczególnych konkursów czekają rożne fajne nagrody A na zwyciężcę całego miesiąca (osobny konkurs) – czeka 300 zł ufundowane przez C.H Ster do wydania na dowolne ciuszki! Patron akcji:

46


faworyt

Tomek i Alan wygrali w konkursie na facebook’u

Nasza zabawa jest bezpieczna! Biorą w niej udział tylko osoby które chcą. Wszystkie nieuprzejme komentarze są bezzwłocznie kasowane.

47


48


URODA / USŁUGI

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Gabinetu

ODWIEDZAMY GABINET SZYMANIAK - OSIPOWICZ

Pani Anna jest lekarz specjalistą ortopedii i traumatologii VI Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz SOR Specjalistycznego Szpitala Szczecin – Zdunowo. Od 2009 roku zajmuje się medycyną estetyczną . Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti- Aging. Misją jej gabinetu jest szeroko rozumiane rzeźbienie twarzy - bez skalpela, bez przesady i przerysowania, w myśl zasady: mniej znaczy więcej!

Wszystkie zabiegi stosowane w naszym gabinecie są dobierane indywidualnie. Obecnie dysponujemy szeregiem sprawdzonych i innowacyjnych technologii. Przełomowe są zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej z zastosowaniem komórek macierzystych czy fibryny bogatopłytkowej.

hot°: Kończąc temat usług medycyny estetycznej, mam jeszcze pytanie odnośnie zabiegów związanych z nadchodzącą porą roku. Jak zadbać o naszą skórę przed wiosną czy latem? Pierwsze wiosenne promienie słońca za oknem to najlepszy okres by rozpocząć kompleksową pielęgnację skóry i ciała. Czas odwrócić negatywne skutki działania zimy , właściwie nawilżyć i zregenerować cerę.

hot°: Jakie zabiegi poleciłaby Pani osobom w wieku 20 i 30 plus.

hot°: Zmiana tematu. Usługi ortopedyczne wiążą się często a może i przede wszystkim z usuwaniem bólu. Co Pani gabinet ma do powiedzenia w tym zakresie? Jakie zabiegi oferujecie?

Proces starzenia się skóry, wbrew pozorom, rozpoczyna się dość wcześnie. Poza ochroną przeciwsłoneczną warto w tym wieku rozważyć zabiegi mikro -nakłuwania w postaci wampirzego liftingu, fotoodmładzania czy mezoterapii. Podejrzewam, że powyższe terminy, mogą być dla niektórych z Państwa nieco niejasne, więc zapraszam na konsultacje.

W gabinecie mamy wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń narządu ruchu oraz następstw urazów. Proponujemy Państwu pomoc w zmniejszeniu dolegliwości bólowych głównie poprzez stosowanie technik małoinwazyjnych. Od iniekcji kwasu hialuronowego po zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych włącznie.

hot°: Teraz przeskakujemy o 10 lat do przodu, niestety czas szybko leci. Jakie zabiegi są najlepsze dla osób w wieku plus 40lat?

hot°: Do kogo adresowane wasze są usługi ortopedyczne? Na stronie www widzę, ofertę dla sportowców, ale również do osób starszych. Komu jest Pani w stanie pomóc?

Wszystko zależy od problemu z jakim zgłasza się pacjent. Najczęściej jednak są to zabiegi wolumetryczne, liftingujące i głęboko rewitalizujące tkanki.

URODA // hotmag.pl/uroda

W kwietniu odwiedzamy gabinet Pani Anny Szymaniak – Osipowicz i oczywiście przeprowadzamy z nią wywiad. Ale zanim do niego przejdziemy, proponujemy kilka słów o właścicielce. Jest to o tyle ważne, że jeśli decydujecie się na zabieg związany z waszą skórą, warto, żeby zajął się nią prawdziwy fachowiec!

hot°: Przejdźmy teraz do oferty. Pracuje Pani w swoim zawodzie od 2009 roku. Wiele się przez ten czas zmieniło w medycynie estetycznej. Jakie są najnowsze (i sprawdzone!) metody zapobiegające starzeniu się skóry? Które z nich znajdziemy w ofercie Pani gabinetu?

Mamy szeroki zakres zabiegów skierowanych zarówno dla sportowców w zakresie przyśpieszenia regeneracji tkanek po kontuzjach, jak i osób starszych dotkniętych zmianami zwyrodnieniowymi czy przeciążeniowymi stawów .

Pani Anna Szymaniak – Osipowicz - właścicielka hot°: Jest Pani właścicielką specjalistycznego gabinetu lekarskiego oferującego usługi ortopedyczne oraz zabiegi medycyny estetycznej. Skąd takie połączenie i jak się to sprawdza w praktyce? Wynika to z posiadanych specjalizacji. Ortopedia pozwala mi diagnozować i leczyć schorzenia narządu ruchu tym samym opóźniając powstawanie zmian zwyrodnieniowych. Medycyna estetyczna z kolei jest pasją umożliwiającą odwracanie procesów starzenia skóry i ciała. Wspólnym mianownikiem pozostaje praktyczna wiedza i doświadczenie w specjalizacji zabiegowej. hot°: Jest Pani fachowcem w swojej dziedzinie. Ciekawi mnie, czy używając wszystkich dostępnych technologii, jesteśmy w stanie powstrzymać wizualnie starzenie się skóry? Tak, rzeczywiście regularnie przeprowadzane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są w stanie znacznie spowolnić proces starzenia się skóry.

Al. Wojska Polskiego 231 a tel. 603 271 943 kontakt@szymaniak-osipowicz.pl szymaniak-osipowicz.pl fb.com/szymaniak.osipowicz

49


50


URODA / MIEJSCA

Natomiast mezoterapia igłowa twarzy jest świetną profilaktyką przeciwstarzeniową. W tym przypadku również dobierane są specjalne koktajle które odżywiają skórę, sprawiają, że jest bardziej napięta i rozjaśniona, drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu a skóra staje się intensywnie nawilżona.

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

VitaSkin Clinic

Wszystkie kosmetyki są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry i klienta m.in Janssen, Klapp, Dermaheal, RRS, Mesoboost, hot°: Jakie wiosenne promocje czekają na Wasze klientki? Posiadamy w swojej ofercie promocje z polecenia 20% 30% i 50% zniżki oraz promocje pakietowe dotyczące depilacji laserowej. Ponad to każdy nowy klient otrzymuje jednorazowo rabat 10% na dowolne zabiegi!

URODA // hotmag.pl/uroda

hot°: Z jakich kosmetycznych nowinek korzystacie podczas zabiegów? Na jakich markach najchętniej pracujecie?

Znajdująca się na Księcia Bogusława VitaSkin Clinic to stylowo urządzona klinika depilacji laserowej i kosmetologii. Indywidualne podejście do każdego pacjenta, wysokiej klasy sprzęt oraz zabiegi na najwyższym poziomie to wizytówka tego miejsca. Ciekawostką są bezpłatne konsultacje podczas, których kosmetolog szczegółowo przeprowadza wywiad medyczny, ocenia stan skóry oraz rozpisuje indywidualny plan zabiegowy. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z właścicielami VitaSkin Clinic.

hot°: Czym jest oxybrazja i jakie są wskazania do jej wykonania?

hot°: Depilacja laserowa to coraz popularniejszy trend. Komu możecie ją polecić? Czy potrzeba wielu zabiegów, aby skóra stała się jedwabiście gładka? I najważniejsze pytanie, czy efekt rzeczywiście jest permanentny? Z depilacji laserowej korzystają osoby które chcą pozbyć się owłosienia na całym ciele, najczęściej dotyczy to osób dotkniętych problemami hormonalnymi u których występuje niedogodność w postaci nadmiernego owłosienia, a także u osób które borykają się z podrażnieniami po goleniu i wrastającymi włoskami. Wystarczy zrobić serię zabiegów od 6-8 by cieszyć się gładką skórą, a efekty które uzyskujemy są na lata, po pewnym czasie wystarczy zrobić tylko zabieg odświeżający. hot°: Karboksyterapia brzmi bardzo tajemniczo, na czym polega ten zabieg i jakie efekty możemy dzięki niej osiągnąć?

Inaczej zwana jest mikrodermabrazją wodno-tlenową, polega na złuszczaniu naskórka za pomocą rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Zabieg ten jest skuteczny oraz całkowicie bezpieczny, mogą korzystać z niego nawet kobiety w ciąży oraz osoby z niezwykle delikatną i wrażliwą skórą. Wskazania do zabiegu to cera trądzikowa, wrażliwa i naczynkowa, nadmierne wydzielanie sebum, rozszerzone pory, drobne zmarszczki. Skóra po zabiegu jest napięta i dotleniona, następuje wyrównanie kolorytu cery oraz jej oczyszczenie. Zabieg ten wykonujemy przez cały rok. hot°: Czy można w Waszym gabinecie zadbać również o skórę głowy? na czym polega mezoterapia igłowa? Czy stosuje się ją również do innych celów niż poprawa kondycji włosów?

Karboksyterapia polega na obstrzykiwaniu skóry dwutlenkiem węgla. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, gdyż gaz ten jest zupełnie obojętny dla naszego organizmu.

Jak najbardziej, w tym celu wykorzystujemy dwie metody: karboksyterapii i mezoterapii igłowej. Karboksyterapia zwiększa przepływ krwi w skórze, staje się ona lepiej odżywiona i dotleniona, substancje odżywcze zostają dostarczone bezpośrednio do cebulki włosa. Jest to też świetny zabieg przygotowujący skórę do przyjmowania substancji aktywnych podawanych za pomocą mezoterapii igłowej.

Jednak mechanizmy naprawcze które uruchamia w naszej skórze pomagają w walce z cellulitem, nadmierną tkanką tłuszczową, z obrzękiem/cieniami okolic oczu a także na problem z wypadaniem włosów

W tym celu dobieramy specjalne koktajle przeznaczone do skóry głowy, efekty tych zabiegów jest wzmocnienie włosów, zahamowanie ich wypadania oraz pobudzenie mieszków włosowych do produkcji nowych włosków.

VitaSkin Clinic Księcia Bogusława X 9/3 tel.: 570 966 617 kontakt@vitaskin.pl fb.com/VitaSkinClinic

51


PUBLICYSTYKA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Targi urody sportu zdrowia JUŻ 14 / 15 KWIETNIA! Targi Urody Sportu Zdrowia, to największa w Województwie Zachodniopomorskim impreza, zrzeszająca w jednym miejscu kilkudziesięciu wystawców z branży kosmetycznej, sportowej i medycznej. To wydarzenie, odbędzie się już 14-15.04.2018 się w prestiżowym i nowoczesnym obiekcie - Hala Netto Arena Szczecin. Na targi zapraszają Was - (oczywiście oprócz samych atrakcji, których będzie mnóstwo) - dwie świetne dziewczyny Kamila i Ola – organizatorki wydarzenia. Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu.

hot°: W połowie kwietnia wielkie wydarzenie! 14 kwietnia zaczynają się wasze Targi Urody, Sportu, Zdrowia - poprosimy zatem o informacje ogólne a potem przyjrzymy się szczegółom. Targi Urody Sportu Zdrowia, to największa w województwie zachodniopomorskim impreza, zrzeszająca w jednym miejscu kilkudziesięciu wystawców z branży kosmetycznej, sportowej i medycznej. Na czas Targów, hala Netto Arena zostanie podzielona na strefy, kategoryzując wystawców: strefa piękna, strefa ruchu, strefa zdrowia. Powstanie także osobna strefa #fitnalato z interaktywnymi treningami fitness m.in. z sexy dance. :) hot°: A teraz pora na szczegóły: jakie elementy targowe są przewidziane w ramach Urody i Zdrowia? Każda, wyżej wspomniana strefa zaprezentuje odwiedzającym około 25 wyselekcjonowanych przez nas wystawców. Strefa piękna, to przede wszystkim gabinety kosmetyczne, makijaże, stylizacje rzęs i brwi, stylizacje fryzjerskie, relaksacyjne masaże, zabiegi na twarz itp. Zdrowie natomiast to lokalne, duże centra medyczne prezentujące ofertę w zakresie badań np. USG tarczycy, cebulki włosa, składu ciała. Każdy odwiedzający będzie mógł skorzystać z darmowych porad specjalistów oraz rabatów przewidzianych specjalnie z myślą o weekendzie targowym. hot°: Został nam ostatni element. Co ciekawego i sportowego zobaczymy podczas targów? To jest nasz czarny koń :) tutaj będzie mnóstwo niespodzianek. Oprócz rewelacyjnych siłowni, sklepów sportowych, w tzw. Strefie Mistrzów odwiedzający będą mogli spotkać znane osobistości ze świata sportu. Więcej informacji na naszym targowym facebook’u. Oczywiście, w każdej strefie czekają konkursy z wartościowymi nagrodami. Targi przedstawią kompleksową ofertę wszystkiego tego, co niezbędne do przygotowania formy i wyglądu na lato.

hot°: Nasze wywiady zaczynamy zawsze pytaniem – skąd pomysł czy motywacja do takiego a nie innego wyboru swojego zawodu. Dziewczyny, dlaczego akurat organizacja targów? Organizacja Targów jest jak ruletka - nigdy nie wiadomo co przyniesie dzień. To jeden z lepszych zawodów jakiego mamy przyjemność doświadczać. Nie chodzi tu o adrenalinę sprzedażową, to przede wszystkim ciekawi ludzie, których osobiście poznajemy.

52

Mamy fajny produkt, dajemy Wystawcom możliwość ciekawej promocji w prestiżowym miejscu (hala Netto Arena). Robimy to przeszło 3 lata, aż strach pomyśleć ilu ciekawych przedsiębiorców miałyśmy w tym czasie okazję poznać. Pieniądze to skutek uboczny przyjemności z pracy jaką daje organizacja targów.


hot°: Targi poza walorami poznawczymi, to również chwila relaksu. Jakie rozrywki przygotowaliście na ten dzień? Jak wyglądają targi pod kątem gastronomicznym? Zjemy coś dobrego? Planujemy strefę cateringową ze żywnością fit. Nie zabraknie pysznych świeżo przygotowywanych koktajli, świeżo wyciskanych soków oraz zdrowych przekąsek.

hot°: W poprzednich wydaniach Hota (luty i marzec 2018), pisaliśmy o pozytywnych zmianach u uczestników, biorących udział w projekcie „Metamorfoza”, który realizowany jest przy okazji targów. Czy możecie powiedzieć na czym polega ten projekt? Projekt Metamorfoza #fitnalato to projekt realizowany pod okiem najwyższej klasy specjalistów. Uczestnicy oddali się w ręce zespoł Bio-Spa Aleksandra Burkowska, który - po indywidualnych konsultacjach z każdą z czterech osób – ułożył odpowiedni harmonogram żywieniowy, treningowy wraz z pakietem kosmetyczno-fryzjerskim.

PUBLICYSTYKA // hotmag.pl/publicystyka

Z myślą o miłośnikach fitnessu, poza halą targową z Wystawcami, będzie specjalnie przygotowana strefa #fitnalato, której chętni będą mogli wziąć udział we wspólnych treningach m.in. sexy dance, brazylijskie pośladki, joga, zumba, trening funkcjonalny.

Osoby, które zostały wybrane do metamorfozy (3 panie, 1 pan), zobowiązały się uczęszczać na zajęcia sportowe oraz przestrzegać odpowiednio dobranej diety. Efekty ich pracy zobaczymy w niedzielę targową. Możemy zdradzić, że wszyscy razem zrzucili już blisko 30 kg. hot°: Na koniec proponuje coś na rozluźnienie. Jak napisałem we wstępie, jesteście firmą dwuosobową, w 100% kobiecą! Jak spędzacie wolny czas poza organizowaniem? ;) Dobre pytanie. My chyba cały czas coś organizujemy :) Na horyzoncie przecież 3. Edycja Targów Dziecko Mama Tata (22-23.09.2018) również w hali Netto Arena. A w wolnym czasie… spacerując z naszymi córeczkami szukamy pomysłu na kolejne, równie udane imprezy targowe.

53


54


Premiery kinowe w kwietniu! PUBLICYSTYKA / PREMIERY KINOWE

Maria Magdalena Reżyseria: Garth Davis Gatunek: Dramat Obsada: Rooney Mara, Joaquin Phoenix,Chiwetel Ejiofor, Tahar Rahim i inni „Maria Magdalena” to głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. Biblijna biografia opowiada historię Marii, młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu. Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem.

Ciche Miejsce Reżyseria: John Krasinski Gatunek: Horror Obsada: Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe i inni Fabuła tego mrocznego filmu pozwoli nam śledzić losy rodziny, która postanawia zaszyć się w odludnym domku w lesie i wieźć życie w całkowitej ciszy porozumiewając się na migi, czy używając przedmiotów, które nie wydają żadnych dźwięków. Wierzą, że cisza utrzymuje w ryzach istoty, które gdy tylko ich usłyszą bez trudu zdołają ich wytropić. Niestety ich koszmar zaczyna się, gdy syn przez nieuwagę przewraca oliwną lampę. Dźwięk tłuczonego szkła przywołuje to, czego najbardziej się obawiają.

Tomb Raider Reżyseria: Roar Uthaug Gatunek: Przygodowy Obsada: Alicia Vikander, Daniel Wu, Walton Goggins, Leo Ashizawa, Dominic West i inni Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia.Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u podnóży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy.

Pułapka czasu Reżyseria: Ava DuVernay Gatunek: Familijny,Fantasy Obsada: Chris Pine,Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Mindy Kaling „Pułapka czasu” to widowiskowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie (Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Chris Pine, Mindy Kaling), będąca ekranizacją ponadczasowej powieści autorstwa Madeleine L’Engle. Meg Murry jest typową nastolatką borykającą się z codziennymi szkolnymi kłopotami. Swoją nieprzeciętną inteligencję i wyjątkowy talent odziedziczyła po rodzicach, którzy są światowej sławy fizykami. Życie rodzinne Meg przewraca się do góry nogami po tajemniczym zniknięciu ojca rodziny.

Pacific Rim: Rebelia Reżyseria: Steven S. DeKnight Gatunek: Science-Fiction Obsada: John Boyega, Jing Tian, Rinko Kikuchi, Scott Eastwood W roli rebelianta Jake’a Pentecosta zobaczymy znanego z „Gwiezdnych wojen: Przebudzenie Mocy” Johna Boyegę. Jake to były obiecujący pilot Jaegerów, którego legendarny ojciec poświęcił życie, by ocalić świat przed inwazją olbrzymów „Kaiju”. Przemiana, jaka zaszła w Jake’u, zaprowadziła go do kryminalnego podziemia. Kiedy jednak kolejna inwazja pustoszy Ziemię, Jake otrzymuje ostatnią szansę, by kontynuować dzieło ojca. Ma mu w tym pomóc siostra Mako Mori (Rinko Kikuchi), z którą od dawna nie ma kontaktu.

Player One Reżyseria: Steven Spielberg Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi Obsada: Tye Sheridan,Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, T.J. Miller i inni W 2045 roku ludzie znajdują ukojenie w wirtualnej rzeczywistości. Jej twórca przed śmiercią postanawia cały majątek przekazać pierwszej osobie, która znajdzie ukryte w niej „wielkanocne jajo”. Rozpoczyna się rywalizacja, która wkrótce ogarnia cały świat. Młody Wade Watts, kiepski kandydat na bohatera, postanawia dołączyć do karkołomnego, zakrzywiającego rzeczywistość wyścigu po skarb w fantastycznym uniwersum pełnym tajemnic i niebezpieczeństw. Ciekawi jesteśmy czy Steven Spielberg jest dalej w formie…

Avengers: Wojna bez granic Reżyseria: Anthony Russo,Joe Russo Gatunek: Science-Fiction Obsada: Robert Downey Jr., Chris Evans, Benedict Cumberbatch, Scarlett Johansson, Chris Pratt, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo i inni Kiedy Avengersi i ich sojusznicy kontynuują ochronę świata przed globalnym zagrożeniem, pojawia się nowy przeciwnik, Thanos (Josh Brolin). Celem tego międzygalaktycznego despoty jest zebranie wszystkich sześciu Kamieni Nieskończoności, artefaktów o niewyobrażalnej mocy. Chce za ich pomocą kreować rzeczywistość według własnej, pokręconej woli. Los Ziemi i wszelkiego życia znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie. Tylko drużyna superbohaterów znanych jako Avengers może go powstrzymać.

Pitbull. Ostatni pies Reżyseria: Władysław Pasikowski Gatunek: Kryminał Obsada: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr, Doda, Cezary Pazura Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa...

Autor: Magda Oleśniewicz , Zdjęcia: Dystrybutorzy filmów

Premiery Kinowe to nasz comiesięczny cykl, w którym Hot Magazine przedstawia Wam filmy, które zadebiutują na ekranach w najbliższych tygodniach. Opisujemy premiery w krótki i przystępny sposób, abyście mogli wybrać z tego swoje ulubione gatunki i tytuły. W kwietniu postawiliśmy na rozrywkę!. Polecamy: najnowszą część „Avengers: Wojna bez granic”, film przygodowy w klimacie science fiction „Player One” w reżyserii samego Stevena Spielberga! oraz Pitbulla w reżyserii Pasikowskiego.

HOT

POLECA

HOT

POLECA

HOT

POLECA

HOT

POLECA

55


56


PUBLICYSTYKA / SKLEPY

Autor: Magda Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum lokalu

SKLEPY ROWEROWE CIEŚLAK

hot°: Działacie na szczecińskim rynku od prawie dwudziestu lat, czy z Waszych obserwacji wynika, że Polacy coraz częściej stawiają na sport i zdrowy tryb życia? Oczywiście że tak! Wystarczy spojrzeć na ilość eventów i na frekwencje podczas biegów czy maratonów rowerowych organizowanych w naszej najbliższej okolicy, pomnóżmy to przez cały kraj i mamy naprawdę pokaźną sumkę. hot°: W waszej ofercie można znaleźć blisko dwieście modeli rowerów, jak się w tym wszystkim odnaleźć? Czy Wasz klient może liczyć na profesjonalne doradztwo? Profesjonalne podejście do klienta to nasza dewiza. Odpowiednie dobranie typu roweru a następnie rozmiaru to proces, który przeprowadzamy z każdym klientem nie zależnie od tego czy jest to rower za 2 czy za 42 tysiące. Każdy z nas doskonale zna wszystkie rowery które są na sklepie gdyż są one składane przez nas. Żaden rower nic przed nami nie ukryje :)

hot°: Jakie marki można u Was znaleźć? Czy istnieje możliwość złożenia roweru na zamówienie?

hot°: Posiadacie przy swoich sklepach serwis rowerowy. Jak często należy robić przegląd sprzętu?

Przy naszym stażu w tym biznesie znamy tak naprawdę każdą markę rowerową od podszewki, więc wybraliśmy te z którymi współpraca to czysta przyjemność nie tylko dla nas jako dla sprzedawcy, ale także dla klienta ostatecznego. Rower to nie tylko przerzutka, którą od razu widać i według niej często oceniamy czy rower jest dobry czy nie. Bądź czy ma cenę adekwatną do osprzętu.

To tak na prawdę powinno zależeć od ilości przejechanych kilometrów, ale raz do roku to absolutne minimum, jeżeli chcemy na bieżąco monitorować stan zużycia sprzętu i mieć wszystko odpowiednio wyregulowane a po kilku sezonach nie mieć pół roweru do wymiany co wiąże się ze sporymi kosztami. Zdarzają się przypadki tak zaniedbanych rowerów, że koszt naprawy zbliża się a nawet przekracza wartość nowego roweru...

Mało kto zwraca uwagę na koła, amortyzator czy inne komponenty, które stanowią bazę roweru, a często nieświadomi kliencie robią totalnie na odwrót. Złożenie roweru na zamówienie to opcja dla najbardziej wymagających i oczywiście robimy takie projekty włączając w to także bikefitting czyli dobieranie komponentów „na miarę” klienta. W tej wersji każdy element roweru dobrany jest specjalnie pod rozmiar, budowę osoby zamawiającej.

hot°: Czy planujecie dalszą sklepową ekspansję? Czy zapotrzebowanie na tego typu sklepy specjalistyczne zwiększyła się w ostatnich latach? Jak wygląda możliwość zakupów przez Internet?

hot°: Jakiej rady udzielilibyście naszym czytelnikom przed sezonem wiosennym? Na co należy zwrócić uwagę i jak prawidłowo przygotować rower na ten czas? Przede wszystkim jeżeli nie znacie się na mechanice rowerowej to podejdźcie z rowerami do najbliższego serwisu jaki znacie i zapytajcie o radę, grzebanie samemu bez wiedzy może się skończyć źle a nawet tragicznie. hot°: Poza rowerami i akcesoriami posiadacie bardzo bogatą ofertę odzieży kolarskiej. Czy w tej dziedzinie panuje jakaś moda? Co aktualnie wpisuje się w trendy? Na pewno widoczność czyli dużo kontrastowych kolorów a wśród nich tzw. „żarówa”, która jest w tym momencie w każdej kolekcji rowerowej niezależnie od producenta.

PUBLICYSTKA // hotmag.pl/publicystyka

Sklepy rowerowe Cieślak działają na naszym rynku od 1999 roku i należą do największych i najbardziej renomowanych sklepów rowerowych w Szczecinie. Jeden z nich znajduje się na Pogodnie przy ulicy Witkiewicza, drugi zaś na ulicy Struga na prawobrzeżu. Sklepy prowadzą byli profesjonalni kolarze. Fachowcy, pasjonaci i z pewnością specjaliści. W swoich salonach posiadają około dwustu modeli rowerów takich firm jak Trek, Diamat, Giant, Liv, Electra. Przy sklepie działa również profesjonalny serwis rowerowy. Zapraszamy do krótkiego wywiadu z właścicielem.

Jako, że nasza oraz wielu topowych firm ideologia sprzedawania rowerów „do rąk własnych” wiąże się ze sprzedażą stacjonarną, to internet póki co jest dla nas tylko narzędziem reklamowym. Cały czas natomiast rozwijamy się i szkolimy, aby sprostać nawet tym najbardziej wymagającym klientom. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Zarówno zawodowiec jak i amator czy nawet niedzielny rowerzysta.

Sklep rowerowy Cieślak www.rowery.szczecin.pl Struga 15 tel.: 91 387 90 11 fb.com/Cieslak.Struga Witkiewicza 21C tel.: 91 487 92 56 fb.com/Sklep.Rowerowy.Cieslak

57


PUBLICYSTYKA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski/Karolina Tarnawska, Zdjęcia: Archiwum Akademi Sztuki/Karolina Tarnawska

ODWIEDZAMY WYDZIAŁ MALARSTWA I NOWYCH MEDIÓW W marcu miałem możliwość odwiedzenia Akademii Sztuki oraz tamtejszego Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów. Moja wizyta obejmowała kilkugodzinną wycieczkę po wszystkich salach dydaktycznych związanych z odpowiednimi kierunkami. Jestem zarazem dumny z faktu, że mamy tak świetną uczelnię w Szczecinie oraz zaskoczony jakością jej wyposażenia! Studiowanie w takich warunkach to prawdziwa przyjemność. Moja wycieczka zaowocowała również współpracą, którą zaczynamy od niniejszego kwietniowego numeru Hota i w kolejnych miesiącach, będziemy ją rozwijać - pokazując wiele ciekawych aspektów związanych z Akademią. W pierwszym artykule, rozmawiam z Panem Dziekanem Prof. dr hab. Kamilem Kuskowskim, który wprowadzi Was w świat Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów.

hot°: Minęło kilka lat od startu. Czy dostrzega Pan już wpływ Akademii na Szczecin? Wpływ prężnego rozwoju Akademii na Szczecin jest niezaprzeczalny i odczuwalny zwłaszcza w kontekście jej najbliższego otoczenia. Plac Orła Białego znacząco zmienił swój wizerunek, powstało wiele lokali, kawiarni, które ożywiły to miejsce. Teraz na Akademii studiuje ponad 700 przyszłych artystów i projektantów, co razem z pracownikami uczelni, daje liczbę około 1000 osób, które funkcjonują w tym obszarze miasta. Studenci chętnie angażują się w projekty integrujące społeczność lokalną, takie jak pokaz filmów przed Akademią, wspólne muzykowanie. Społeczność Akademii czynnie uczestniczy w większości imprez odbywających się na placu Orła Białego. Jest to jeden z wielu przykładów. Miasta, które posiadają uczelnie artystyczne, mają zupełnie inną dynamikę rozwoju. Studia na kierunkach artystycznych podejmują osoby kreatywne, z otwartymi umysłami, chcące wpływać na otaczającą je rzeczywistość. Cechy te są obecnie bardzo cenne i poszukiwane przez pracodawców, a także niezbędne przy podejmowaniu dialogu odnośnie perspektyw rozwoju miast i na płaszczyźnie biznes – nauka – sztuka. hot°: Jak Pan Dziekan widzi uczelnie za kilka lat? Jak będzie się rozwijać? Oferta edukacyjna Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów jest bardzo szeroka i obejmuje tak zróżnicowane obszary sztuk pięknych i projektowych, że każdy kto myśli o wyborze studiów związanych z tymi dziedzinami znajdzie coś dla siebie. Myślę przede wszystkim o rozwijaniu tego, co już jest, a nie powoływaniu nowych kierunków studiów. Uczelnia jest dookreślona. Zależy nam, aby studenci mieli kontakt z największymi autorytetami z danej dziedziny (na warsztatach ze studentami gościliśmy m.in. Zuzannę Skalską, Sławomira Idziaka, Oskara Dawickiego), inwestujemy w ich umiejętności oraz sprzęt, który umożliwia im kształcenie na najwyższym światowym poziomie.

hot°: Zacznę od ciekawego pytania. Co Pana bardziej pociąga: prowadzenie Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów czy realizowanie własnych projektów artystycznych? Z jednej strony zarządzanie, administracja, na pewno też wiele satysfakcji a z drugiej swoboda czasu i tworzenia?

58

Film eksperymentalny hot°: Czy uważa Pan, że Szczecin jest miastem dającym perspektywy i możliwość rozwoju artystom? Gdzie powinni szukać swojego miejsca? W Polsce, Skandynawii, Berlinie? To zależy od wielu czynników. Kwestia możliwości rozwoju kariery w Szczecinie wynika m.in. z tego, czy rozwiną się kolejne firmy związane z branżami kreatywnymi w regionie; czy Szczecin jako miasto, które dopiero w ostatnich latach, postawiło na kulturę, stanie się konkurencyjne dla innych ośrodków. Pamiętać trzeba, że Szczecin ma być miejscem nie tylko docelowym, ale też otwierającym perspektywy oraz wspierającym mobilność artystów, aby mogli oni bez problemów znaleźć pracę nie tylko w Szczecinie, ale w dowolnym miejscu na świecie. hot°: Jakimi trzema pozytywnymi cechami opisałby Profesor swój Wydział? Jakie są wasze trzy atuty?

Oba aspekty mojej działalności wiążą się z innymi wyzwaniami i są niezmiernie istotne. Praca na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów mocno mnie pochłonęła. Poświęcam jej ogromną ilość czasu, dlatego mogę mniej go przeznaczyć na własne projekty artystyczne, nad czym oczywiście boleję. Staram się to zmienić, zrównoważyć. Najbardziej satysfakcjonująca jest sytuacja, w której mamy swobodę tworzenia, możemy w sposób nieskrępowany realizować autorskie projekty. Tego uczę moich studentów - odpowiedniego podejścia do pracy, szacunku do własnej twórczości, której, jak w każdej dziedzinie życia, należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi.

Komunikacja wizualna

Fotografia

Przede wszystkim: nowoczesność. Stawiamy na szeroką ofertę edukacyjną w dziedzinach sztuki, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie zarówno wśród studentów, jak i pracodawców. Najnowszym przykładem jest poszerzenie oferty na kierunku wzornictwo, specjalność komunikacja wizualna o projektowanie przestrzeni wirtualnej i gier komputerowych. Dynamicznie odpowiadamy na najnowsze trendy. Po drugie: kadra dydaktyczna. Kadra Wydziału składa się z czynnych artystów i projektantów, wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach, którzy pochodzą z całej Polski. I po trzecie: usytuowanie. Mówi się, że Szczecin znajduje się na peryferiach – nic bardziej mylnego. Nasz ośrodek jest blisko Berlina i innych zachodnich stolic. Poza tym mamy studentów nawet z Zakopanego- pozytywna opinia o Wydziale przyciąga osoby z całego kraju.


Sztuka mediów i animacja

hot°: Jaką pracownię prowadzi Pan Dziekan? Poprosimy o opisanie jak wyglądają zajęcia. Ciekawy jestem jak wygląda edukacja na nowoczesnej uczelni artystycznej…

hot°: Czy można przychodzić na wykłady jako wolny słuchacz albo w trybie zaocznym? Czy jesteście otwarci na ludzi powyżej 30 czy 40 lat?

W Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych, którą prowadzę z mgr Dariuszem Fodczukiem, staramy się studentom przekazać wiedzę i umiejętności dotyczące kształcenia w zakresie obrazu i dźwięku, oparte na doświadczaniu szeroko rozumianej przestrzeni audiowizualnej. Pracownia ma przygotować studentów do świadomego i odpowiedzialnego wykorzystywania nabytej wiedzy i umiejętności. Program pracowni obejmuje najważniejsze zagadnienia i problematykę dotyczącą obszaru sztuk audiowizualnych m.in.: zasady odwzorowywania i obrazowania zjawisk wizualnych, rejestrację i zapis dźwięku.

Aktualnie nie funkcjonuje forma „wolny słuchacz”. Ale większość wykładów odbywających się na naszym Wydziale to wykłady otwarte. Można też przyjść do nas i umówić się na uczestnictwo w wybranych zajęciach praktycznych. Mamy mnóstwo studentów powyżej trzydziestego czy czterdziestego roku życia, a także studentów, którzy zdecydowali się na studiowanie sztuki już po przejściu na emeryturę

Studenci mają także możliwość korzystania z całej infrastruktury Wydziału, czyli ze studia filmowego, studia nagrań, pracowni animacji czy laboratorium postprodukcji. Różnorodność postaw artystycznych i indywidualny charakter twórczości każdego studenta zostają uzupełnione o wiedzę teoretyczną, techniczną i praktyczną, np. umiejętność edycji obrazu przy użyciu programów graficznych.

Oczywiście! W kontekście już omawianego rozwoju Szczecina i placu Orła Białego otworzyliśmy niedawno naszą trzecią galerię wydziałową. Galeria Próżnia mieści się przy ulicy Koński Kierat 15 i została oddana we władanie studentom, którzy dzięki temu uczą się praktycznej strony realizacji wystaw. Poza tym w budynku Akademii mamy Galerię Zona Sztuki Aktualnej, w której prezentujemy artystów z Polski i Europy oraz środowiska Wydziału, a przy ulicy Edmunda Bałuki- miejsce sztuki Obrońców Stalingradu 17 (nazwa pochodzi od wcześniejszej nazwy ulicy). Są to bardzo różnorodne przestrzenie, do odwiedzania których zapraszamy mieszkańców Szczecina. Dodatkowo prace studentów są prezentowane na wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Istambule, Berlinie, Tibilisi, Mediolanie. Zależy nam na promocji twórczości naszych studentów dlatego też powołaliśmy do życia galerię Próżnia i aktywnie wspieramy w ich we wszystkich działaniach.

Malarstwo hot°: Jakie kierunki kształcenia oferuje wasz Wydział? Czy programy nauczania są zbieżne z realnymi potrzebami rynku? Chodzi mi o to czy student będzie miał wiedzę i umiejętności potrzebne do zatrudnienia się na przykład: w branży medialnej czy reklamowej? Proponujemy studia na trzech kierunkach: grafika (specjalności: sztuka mediów i animacja, fotografia, film eksperymentalny), wzornictwo (specjalności: projektowanie produktu, projektowanie ubioru, komunikacja wizualna) oraz malarstwo. Staramy się szybko reagować na zmiany na rynku sztuki i w branży kreatywnej oraz na potrzeby i preferencje młodych ludzi, którzy chcą zająć się sztuką zawodowo. Staramy się wychodzić im naprzeciw i przedstawiać rozwiązania, które są przydatne na rynku pracy.

Projektowanie ubioru

hot°: Jakie studenci mają szansę na prezentację swoich prac? Macie swoją galerię czy regularne wystawy?

Projektowanie ubioru hot°: Do jakiego sprzętu studenci mogą mieć dostęp? Dodam, że widziałem na własne oczy wyposażenie waszego Wydziału i jestem pod wrażeniem! Poprosimy Pana Dziekana o szczegóły. Niebywałą zaletą studiów na naszym Wydziale są bogato wyposażone pracownie. Studenci mogą korzystać m.in. ze studia filmowego, studia nagrań i pracowni postprodukcji z całym niezbędnym oprogramowaniem. Najnowszym sprzętem może się pochwalić pracownia projektowania wirtualnej rzeczywistości i gier komputerowych. Już od początku studiów na kierunku wzornictwo studenci poznają podstawy projektowania, uczą się modelowania i prototypowania, wykonując formy z drewna, metalu i tworzyw sztucznych, a także poznają najnowsze oprogramowanie do modelowania 3D oraz tajniki wycinania laserowego i obsługi obrabiarki CNC. Studenci specjalności projektowanie ubioru korzystają ze szwalni, pracowni szewskiej, złotniczej i serigrafii. Mamy także dwa studia fotograficzne, ciemnię. Natomiast całe przestronne III piętro budynku Akademii przy placu Orła Białego przeznaczone jest dla malarzy. Należy podkreślić, że bez względu na kierunek studiów, można korzystać z każdej z tych przestrzeni, do czego zachęcamy naszych studentów.

hot°: Kiedy zaczyna się rekrutacja? I na koniec prosimy o krótką odpowiedź: „Dlaczego warto zostać studentem Akademii?” Pierwszym etapem rekrutacji jest rejestracja elektroniczna na stronie www. rekrutacja.akademiasztuki.eu. Rejestracja będzie możliwa w terminie od 17 maja do 8 czerwca. Jest to pierwszy i niezbędny krok, który otwiera drzwi do studiów na naszym Wydziale. Zachęcamy kandydatów na studia do odwiedzania naszej strony studiujsztuke.pl - tam znajdą wszystkie niezbędne informacje. Wartość studiowania na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów to przede wszystkim indywidualne podejście do każdego studenta, nastawienie na dialog, możliwość obcowania z największymi autorytetami. Naszym celem jest wyposażenie przyszłych absolwentów w niezbędną wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne poszukiwane przez pracodawców oraz niezbędne do samodzielnej działalności artystycznej.

akademiasztuki.eu wminm.akademiasztuki.eu fb.com/www.akademiasztuki.eu instagram.com/wminm_as

59


Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Dragan Event

PUBLICYSTYKA / USŁUGI

hot°: Podsumowując: jakie są trzy najczęściej zamawiane i najpopularniejsze formaty imprez?

OFERTA FIRMY DRAGON EVENT NA WIOSNĘ / LATO 2018

Specjalizujemy się w piknikach i festynach, więc siłą rzeczy tego typu imprez robimy najwięcej. Dużo mamy realizacji związanych z grami miejskimi oraz grami terenowymi. Trzecia forma to team building mający na celu poprawienie relacji w firmie – można go zrobić na wiele różnych sposobów.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z firmą Dragon Event, która jest już gotowa na wiosnę! Rozmawiamy o ich ofercie na najbliższe letnie miesiące. Najlepszą ilustracją do naszego wywiadu, niech będą ich własne słowa: „Każda impreza jest szczególna w swoim rodzaju i każdą trzeba realizować na 100%. Trzeba cały czas patrzeć w przód, analizować rynek, myśleć co można zrobić lepiej , co nowego można dodać przy kolejnych projektach. Rynek eventowy jest bardzo specyficzny i wymagający od nas cały czas maksymalnego skupienia. Lubimy jednak to co robimy i nasi klienci to widzą i doceniają”. Święte słowa …

hot°: W zeszłym wywiadzie mówiliście, że wasza firma powiększyła się o skutery wodne. Wiem, że w ofercie macie również quady. Jak wyglądają imprezy z użyciem tych pojazdów? Każda z tych imprez wygląda świetnie i dostarcza masę fajnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Omawiamy z klientem czas i miejsce, w którym ma się odbyć impreza, dostarczamy sprzęt, przeprowadzamy instruktaż i wyjaśniamy zasady bezpieczeństwa…...a potem już tylko zabawa. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć. Przy skuterach trzeba poczuć tę moc maszyny, słońce grzejące nasze plecy, wodę na nas chlapiącą. My już nie możemy doczekać się sezonu.

hot°: Skupmy się teraz na konkretnych przykładach. Powiedzmy przychodzi do was 10 -20 osoba grupa mężczyzn, jaką zaproponujecie im imprezę? Najpierw zapytamy jakim budżetem dysponują. Inną imprezę zaproponujemy, jeśli będą mieli 100 zł na osobę a inną jeśli będzie to kwota 2000 zł. Jeśli chodzi o konkrety to w chwili obecnej przygotowujemy właśnie propozycję wieczoru kawalerskiego dla 20 Duńczyków. Jest to pełna kompleksowa oferta zawierająca odebranie ich w Kopenhadze, przywiezienia do Szczecina, zapewnienia noclegu i jedzenia. Oprócz tego, grupie proponujemy typowo męskie rozrywki jak paintball, strzelnicę z ostrą amunicją, wizytę w naszym Horror House i laser tag. Wieczorem na pewno zaznajomimy ich z nocnym życiem Szczecina i kilkoma klubami. hot°: Jak wygląda dragonowa oferta eventowa na wiosnę - lato 2018? Nasza oferta jest jak zwykle bardzo szeroka. Możemy zaproponować niemalże wszystko, poczynając od impreza dla 10 osób, a kończąc na piknikach i koncertach dla kilku tysięcy ludzi.

60

Dysponujemy oczywiście jak zawsze również paintballem, quadami, samochodami terenowymi, skuterami wodnymi. Bardzo popularne w ostatnim czasie są też gry miejskie i to zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.Robimy imprezy plenerowe, indoorowe, tematyczne. Rodzaj eventu zależy od potrzeb klienta i nie sposób wszystkiego wymienić.

hot°: A teraz z drugiego punktu widzenia - przychodzi do was grupa kobiet i chciałaby zorganizować dla siebie spokojniejsze wydarzenie? Co im zaproponujecie? Takie imprezy też już wielokrotnie robiliśmy. Przykładem może być Dzień Kobiet, który zorganizowaliśmy u nas w Dragon Fun & Business Center. Najpierw wszystkie uczestniczki otrzymały porady kosmetyczne odnośnie pielęgnacji cery a następnie przeszły kurs makijażu wieczorowego. Wydarzenie zwieńczyła profesjonalna sesja zdjęciowa wykonana w pełnych stylizacjach uczestniczek. Oczywiście nie obeszło się bez pysznego cateringu i smacznych koktajli.


PUBLICYSTKA // hotmag.pl/publicystyka

hot°: Początki firmy Dragon to paintball… Jak to aktualnie wygląda: Gdzie gracie? Na jakim sprzęcie? Jakie scenariusze tej popularnej rozgrywki realizujecie? Faktycznie wywodzimy się z paintballa, ale paintball w chwili obecnej to zaledwie mały procent naszej działalności. Posiadamy blisko 80 kompletów sprzętu. Naszym dużym atutem jest to, że co dwa sezony sprzedajemy stary sprzęt i kupujemy nowy, co pozwala utrzymać wysoki standard usług a klienci mogą skupić się na zabawie, a nie na niedziałającym i zacinającym się sprzęcie. Najczęściej paintball realizujemy na naszym terenie w Wielgowie, jest on idealnie dostosowany do takiej atrakcji. Liczne wzniesienie, okopy z II wojny światowej i leje po bombach gwarantują doskonałą różnorodność terenu. Oczywiście atrakcję realizujemy również na wyjazdach, cały sprzęt możemy dostarczyć w dowolnie wybrane miejsce przez klienta. Scenariusze zawsze dopasowujemy do grupy. Czasami jest to walka o jedną czy dwie flagi. Czasami obrona jakiegoś okopu lub wojna secesyjna. Możliwości jest wiele . hot°: Które wydarzenie z zeszłego roku, uważasz za najciekawsze? Opowiedz nam o szczegółach… Każda impreza jest szczególna w swoim rodzaju i każdą trzeba realizować na 100%. Mając kilkaset większych, lub mniejszych imprez w roku trudno zapamiętać jedną konkretną. Coś się kończy i od razu zaczyna się coś nowego. Nie ma czasu zastanawiać się nad tym co było. Trzeba cały czas patrzeć w przód, analizować rynek, myśleć co można zrobić lepiej , co nowego można dodać przy kolejnych projektach. Rynek eventowy jest bardzo specyficzny i wymagający cały czas od nas maksymalnego skupienia. Lubimy jednak to co robimy i nasi klienci to widzą i doceniają, stąd tez nasz ciągły rozwój. Jesteśmy za to wdzięczni.

Dragon Event ul.Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3a biuro@dragonevent.pl tel.: 509 311 311 fb.com/DragonEvent www.dragonevent.pl

61


62


63


64


65


66


PUBLICYSTYKA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Agaty Pełechaty / Katarzyny Czarnogrecka

Artystyczny Szczecin:

AGATA PEŁECHATY

W naszym cyklu „Artystyczny Szczecin” razem ze Akademią Sztuki prezentujemy Wam sylwetki uzdolnionych szczecinian - artystów, którzy realizują się w różnych dziedzinach sztuki. Najwyższa pora, by pochwalić się światu, jak wiele uzdolnionych osób wychowało albo wychowuje nasze miasto! W kwietniowym numerze Hota rozmawiamy z Agatą Pełechaty - pracującą jako asystentka w Pracowni Multimedialnego Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk w Szczecinie. Nasza bohaterka na co dzień zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej (projektuje plakaty, foldery i katalogi), malarstwem, organizuje także warsztaty dla dzieci, w których stara się przekazać zdobytą wiedzę plastyczną. hot°: Zacznijmy od początku. Dlaczego akurat sztuka? Kiedy poczuła Pani, że jest to właściwy kierunek w życiu? Czy późniejsze studia na uczelni artystycznej były dla Pani czymś oczywistym? Skończyłam Liceum Plastyczne w Szczecinie. Wówczas też powstała Wyższa Szkoła Sztuki Użytkowej, pierwsza prywatna wyższa uczelnia w naszym mieście, dzięki której mogła w późniejszych latach powstać obecna Akademia Sztuki. Skończyłam WSSU i otrzymałam propozycję pracy na uczelni. Tak jest do dziś. Zawsze czułam, że działania artystyczne są mi bliskie. Wybór był więc naturalny. hot°: Pracuje Pani jako asystentka w Pracowni Multimedialnego Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Wizualnych. Jakie prace powstają w Państwa pracowni?

przekazać dzieciakom to, co już sama wiem, ale także szukam tego, co w nich ukryte. Często prowadzę warsztaty pod kątem edukacji typograficznej. Chciałabym, aby w przyszłości nie mylili typografii z topografią. W ramach Festiwalu Cubetura oraz Kids Love Design prowadziłam w Akademii Sztuki warsztaty „Książka bez książki”. Dzieci musiały zmierzyć się z tekstem, który był podany w formie 3,5 metrowego wydruku. Poradziły sobie doskonale. We współpracy z bankiem BGK przeprowadziliśmy na uczelni warsztaty „Książka patykiem pisana”, podczas których uczestnicy tworzyli patykiem i tuszem ilustracje do wybranych wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Jana Brzechwy. Dzięki uprzejmości sponsora (Bank BGK) udało się wydać w niewielkim nakładzie książkę z pracami powstałymi podczas warsztatów. Praca z dziećmi jest szalenie przyjemna. Ich otwartość, szczerość i bezpośredniość to cechy, które potem gubimy. Największa satysfakcję mam wówczas, kiedy osoba, która na początku była niepewna i nie do końca wierzyła, że zrobi coś dobrego, w efekcie końcowym jest dumna ze swojej pracy. Widać radość, ja cieszę się jeszcze bardziej.

hot°: Na co dzień zajmuje się Pani projektowaniem grafiki użytkowej. Czy łatwo jest połączyć Pani własne poczucie smaku z komercyjnymi wymaganiami klientów? Miałam szczęście pracować dla klientów, z którymi doskonale się rozumiałam. Moje propozycje były przyjmowane z aprobatą. Zdaję sobie sprawę, że często jest jednak inaczej. Projektant musi czasami lawirować między oczekiwaniami klienta, a własna wizją projektu. Sztuką jest przekonać odbiorcę... W ostatnim czasie miałam przyjemność pracować w zespole stworzonym w Akademii Sztuki, w ramach współpracy Centrum Przemysłów Kreatywnych z firmami zewnętrznymi. Jako zespół zajmowaliśmy się opracowaniem nowej grafiki na opakowania dla firmy Asprod. Projekty spodobały się i zostały wdrożone. Dla mnie, jako członkini zespołu, jest to duża satysfakcja. hot°: Co jest najtrudniejsze w projektowaniu? Pomysł czy sam proces twórczy? A może jeszcze coś innego?

Na uczelni jestem asystentką prof. Lexa Drewinskiego. To wielka przyjemność móc pracować z Profesorem. W naszej pracowni powstają głównie plakaty, ale także filmy animowane, okładki albumów płytowych, kampanie reklamowe. Studenci są bardzo otwarci na wszelkie nowości. Szybko się uczą. Nie ukrywam, że ja też uczę się od nich :)

Pomysł jest zawsze szalenie istotny. Praca koncepcyjna, proces twórczy jest rozwinięciem pomysłu. Często bywa jednak tak, że najlepsze prace powstają szybko i na wariata, a te nad którymi zbyt długo myślimy stają się słabsze. Nie jest to oczywiście żadna regułą.

hot°: Jest Pani zaangażowana również w organizację warsztatów dla dzieci. Proszę opowiedzieć nam o tym projekcie…

hot°: Czy uważa Pani, że Szczecin jest miastem dającym perspektywy i możliwość rozwoju artystom?

Od kilku lat zajmuję się prowadzeniem warsztatów plastycznych dla dzieci. Nie ukrywam, że sprawia mi to ogromną radość. W warsztatach staram się

Szczecin jest doskonałym miejscem dla artystów. Każde miejsce jest dobre do tworzenia, wszystko zależy od podejścia oraz indywidualnego zaangażowania.

67


68


hot°: Skoncentrowałeś się na zespołach ze świata muzyki undergroundowej. Skąd taki wybór?

hot°: Które wydarzenie / koncert z zeszłego roku – zapadł w twoją pamięć i dlaczego?

RADEK SOĆKO – TEGO SŁUCHAM!

Takiej muzyki słucham. Udało nam się wypełnić pewną niszę w Szczecinie, który przestał być nieosiągalny dla zespołów z tej estetyki, prezentujących świetny poziom, ale działających w drugim obiegu. Przez kilka lat zagrała u nas lwia część polskiej alternatywy. Byli w tym gronie laureaci nagród, kapele z dużych festiwali, byli debiutanci.

Wielkie wrażenie zrobiło na mnie BNNT, które dało poruszający, niebywale intensywny koncert na pograniczu performance’u. Było transowo, głośno, zjawiskowo. Miło było gościć krautrockową Camerę z Berlina.

Tego Słucham to szczecińska inicjatywa promująca muzykę alternatywną, organizując dwa koncerty miesięcznie w Domku Grabarza, na które zawsze przychodzi tłum pozytywnych osób. Zespoły grają przy pełnej publice, a niepowtarzalny klimat miejsca powoduje, że słuchacze chłoną muzykę z otwartością. Misja wykonana! Rozmawiam z Radkiem Soćko, mistrzem całego zamieszania.

Od zeszłego roku otworzyliśmy się na zagranicę. Okazuje się, że ulokowanie Szczecina może być atutem. Pomału tworzy się fajne połączenie ze sceną Berlina czy Lipska. Trafiają do nas też kapele ze Szwajcarii czy Islandii. W lipcu będziemy gościć Brazylijczyków. Kręci się.

Rewelacyjnie wypadli wrocławianie z post-punkowych Ukrytych Zalet Systemu. Świetna kapela, warto czekać na ich płytę. Przeżyciem był koncert KURWS. Poza takimi wyjadaczami zawsze mam olbrzymią satysfakcję z dobrych występów młodych zespołów jak bezgwiezdnie, Zwidy czy Welur. Trzymam za nich kciuki.

hot°: Co do tej pory wydarzyło się na najprzyjemniejszego i najmniej przyjemnego w twojej karierze organizatora? Albo inaczej - co lubisz a czego nie lubisz w organizowaniu.

hot°: Co ci strzeliło do głowy, żeby zostać organizatorem koncertów? I bardziej na poważnie: jaka idea stoi za twoim cyklem koncertów – „Tego Słucham”. W końcu minęło już 7 lat twojej działalności, coś musi cie napędzać…

Karierze… he he. Najprzyjemniejsze jest to, że wokół koncertów w Domku wytworzyła się społeczność. To ludzie poszukujący w muzyce czegoś nowego, zaangażowani, aktywni. Mamy u nich duży kredyt zaufania, czasami nawet nie sprawdzają kto zagra. Idą w ciemno. To bardzo miłe, ale to także odpowiedzialność, żeby ich nie zawieść. Tych złych wrażeń nie pielęgnuję. Zdarzały się jakieś nieprzyjemne odzywki, gdy ktoś za dużo wypił, ale jak na kilkadziesiąt koncertów to rzecz niewarta uwagi. Nie zmienia to faktu, że domkowa publiczność jest najlepszą w Szczecinie.

PUBLICYSTKA // hotmag.pl/publicystyka

PUBLICYSTYKA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: BigosArt.pl, Marcin Manowski

Wyszło to trochę samoistnie. 7 lat temu założyłem Tegoslucham.pl, które początkowo miało być blogiem muzycznym, na którym bym coś tam sobie skrobał o płytach. Jakoś tak wyszło, że krok po kroku rozrastało się. W pewnym momencie pod tym szyldem działało nawet 9 osób. Później jednak wróciłem do - w zasadzie - solowego działania. Chodziło o to, żeby podawać dalej fajną muzę, zarażać nią ludzi. Nie ma lepszego sposobu, niż doprowadzić do spotkania publiczności i zespołu, zaprezentowania muzyki na żywo. Stąd te koncerty w Domku Grabarza. Pierwszy w ramach naszego cyklu odbył się w 2013 roku. Od tego momentu zorganizowaliśmy razem z Alexem (wcześniej też z Pauliną) z KlubuStorrady ok. 80 koncertów i gościliśmy ponad 130 zespołów.

hot°: Organizujesz koncerty w Domku Grabarza (Klub Storrady), siłą rzeczy może tam wejść nie więcej niż 100 osób. Czy planujesz w przyszłości organizować większe wydarzenia?

hot°: Jakimi kryteriami kierujesz się dobierając zespoły na swoje koncerty?

Wspomniałem już, że organizujemy koncerty z kręgów szeroko pojętej alternatywy. To niszowa kwestia. Gdybym zaprosił jakiegoś Fisza czy innego Podsiadłę, to bym się mógł martwić, że zabraknie miejsca.

Z racji tego, że całe nasze przedsięwzięcie to w pełni D.I.Y – czyli zrób to sam, to angażujemy się w pełni w to, co robimy. Dlatego dobór także jest prosty: jak czuję daną muzę, mogę szczerze ją polecać i być pewnym, że zaproszę publiczność w przekonaniu, że mam do zaoferowania coś ekstra. To ważne, by być fair wobec siebie i publiczności. Zwłaszcza, kiedy to niszowa muzyka. A u nas najwięcej ostatnio post-punków, garażowego rocka, gitarowej psychodelii i eksperymentalnej elektroniki.

Ale jak się okazuje, w Szczecinie nie ma aż tylu chętnych, którzy będą się jarali post-punkiem z Monachium czy shoegaze’em z Warszawy. Domek sprawdza się znakomicie na tę skalę, ma kapitalną atmosferę. „Sold out” mieliśmy może z 4-5 razy. Częściej martwię się, czy przyjdzie tyle osób, żeby spłacić koncert. Więc nie, nie mam planów robienia większych wydarzeń. Sól koncertów to dla mnie bliski kontakt na linii zespół-publika.

Ciąg dalszy artykułu znajdziecie na Artykuł opublikujemy 3 kwietnia

TegoSlucham.pl fb/TegoSlucham

69


70


SPORT / MIEJSCA

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

BUILDI: LEGENDA WRÓCIŁA! SPORT // hotmag.pl/sport

Siłownia Buildi jest legendarnym miejscem na mapie Szczecina, to tzw. szczeciński metroflex (nawiązanie do najbardziej hardcorowej siłowni na świecie). Utrzymana w klimacie „kuźni”, gwarantuje mocne, dobre treningi. W rękach nowej właścicielki przeżywa swoją „drugą młodość”, stając się miejscem coraz bardziej przyjaznym dla klientów. Rozmawiamy z Panią Martą Zawadzką, która podjęła się tego zadania w grudniu ubiegłego roku i realizuje je z konsekwencją i pasją.

hot°: Dlaczego zdecydowałaś się na prowadzenie siłowni? Jakie koleje losu doprowadziły Ciebie do tego punktu? Najpierw byłam klientką Buildiego, później – pracownikiem. A w listopadzie 2017 roku po prostu chwyciłam byka za rogi i od grudnia, zostałam właścicielką tego przybytku. hot°: Buildi pod twoim przywództwem, przeszedł w ostatni czasie wiele zmian. Opowiedz nam o nich. Po pierwsze, wprowadziłam porządek, co np. w słynnej sali „wiecznie porozrzucanych sztangielek” wydawało się niemożliwe. Po drugie, razem z przyjaciółmi wykonaliśmy wiele mniejszych i większych prac remontowych – większych, jak np. zrobienie kobietom łazienki od podstaw, całkowite odrestaurowanie recepcji, zamówienie fotorealistycznego graffiti. Mniejszych, tj. wymiana oświetlenia, częściowa wymiana podłogi (na maty-puzzle, kafelki), częściowe, ogólnie mówiąc, „ogarnięcie” ścian, rur, kaloryferów. Poza tym, pojawił się nowy sprzęt: podest do martwego ciągu i specjalna sztanga do przysiadów, tzw. safety squad bar. hot°: Buildi to jedna z pierwszych szczecińskich siłowni. Legendarne miejsce, w którym swoje sportowe początki miało wielu późniejszych znanych polskich sportowców. Co wyróżnia Buildiego na tle innych siłowni?

W Buildi każdy klient jest indywidualnie traktowany. Na dowód może przytoczę pewną anegdotkę. Ostatnio jeden z klientów prawie śmiertelnie obraził się na mnie za to, że nie pamiętałam jego imienia. A ja odpowiedziałam: może nie pamiętam twojego imienia, ale wiem, czym się zajmujesz, jaką muzykę lubisz, co zwykłeś jadać i czy dobrze żyjesz z żoną! :) To urok Buildiego, ten legendarny „klimat”, czyli, w skrócie egzystencja w przyjaznej atmosferze i stary, ale jary sprzęt. hot°: Jak wygląda obecnie oferta siłowni Buildi? Jakie są ceny karnetów? Czy trzeba podpisywać umowy na dłuższy czas? W jakich godzinach jesteście czynni? Wyróżniamy się na tle sieciówek tym, że u nas nie ma umowy, nie ma opłat wpisowych, nie ma płatności za rok z góry. Żadnych haczyków – wykupuje się karnet na daną ilość wejść, który jest ważny 30 dni. Ceny wahają się od 30 zł do 65 zł. Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach 8-22, w soboty: 9-17 i w niedziele 10-15.

hot°: Wiem, że sama jesteś zawodniczką w wyciskaniu sztangi leżąc. Opowiedz nam ogólnie o swojej dyscyplinie i sportowym życiu. Wyciskanie sztangi leżąc to wyspecjalizowany bój z trójboju siłowego, kolokwialnie można to nazwać „braniem na klatę”. :) Zajmuję się tym (zaledwie) od 3,5 roku (dla porównania - mój trener trenuje wyciskanie lat 21). Moim największym marzeniem jest start na Mistrzostwach Świata Elity (tzw. PRO) rosyjskiej federacji World Raw Powerlifting Federation (WRPF). Mój aktualny rekord to 95kg.

Silownia Buildi www.silowniabuildi.business.site fb.com/silowniabuildiszczecin ul.3 Maja 25-27 lokal 06 tel. 695 259 446

71


72


KUCHNIA / MIEJSCA

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum lokali

, Kwietniowe nowosci gastronomiczne.

CAVE BAR Malutkie sympatyczne miejsce otwarte bodajże w lutym na ulicy Monte Cassino. Cytujemy z facebooka fragment recenzji jednego z gości: „Klimatyczne miejsce, gorąca czekolada i grzane wino, idealne na zimowy wieczór, jak i nalewka z czarnego bzu. Polecam z całą mocą, będę wracać, by wypróbować kolejne propozycje serwowane przez bezkonkurencyjnego barmana”. Co po za tym? Lokal zorientowany jest na serwowanie wszelakich napojów: alkoholowych i bezalkoholowych. W menu znajdzie drinki, napoje na gorąco i na zimno, koktajle mleczne.

ul. Monte Cassino 1/U1, tel. 729 690 283 fb.com/cavebarszczecin

LICZI BISTRO Cytujemy z ich facebooka: „Już w najbliższy poniedziałek (tj. 26 marca – red.) ruszamy z nowym bistro na mapie Szczecina! Znajdujemy się w budynku B w Piastów Office Center, przy Al. Piastów 30. U nas jesz ile chcesz! Stała cena za 100g! Umiesz liczyć, licz na Liczi” Jak wskazuje opis restauracja będzie działać na zasadzie samoobsługowej, to znaczy, że potrawy będzie się zamawiać samemu, płacąc określoną kwotę za każde 100 gramów. Mi osobiście taka formuła bardzo pasuje, tym bardziej jestem ciekawy tego miejsca. al. Piastów 30, tel. 505 024 144 szukajcie na facebooku

W kwietniu podobnie jak w marcowym numerze Hota opisujemy cztery (a nie osiem jak zazwyczaj) nowo otwarte miejsca. Być może mało wiosenna aura nie sprzyja otwarciom?, ale z drugiej strony cztery nowe otwierane miejsca miesiąc w miesiąc to i tak niezły wynik! Do tego obrazu trzeba dodać spostrzeżenie, że mało restauracji czy kawiarni jest zamykanych, co dowodzi, że mieszkańcy Szczecina coraz częściej wybierając jedzenie na mieście i … gastro -biznesy się kręcą. I fantastycznie, mamy o czym pisać i gdzie jeść. Cieszy również coraz większa różnorodność otwieranych lokali. Oby tak dalej!

STAX Mały, fajny bar serwujący kurczaki w panierce. Mieszkańcy Pomorzan (bo tam zlokalizowany jest lokal) powinni być szczęśliwi. Cytujemy z ich facebooka: „Stax powstał aby zaserwować Wam najlepsze chrupiące kurczaki. Naszym atutem są kurczaki które przygotowujemy na miejscu. Nie są mrożone i transportowane setki kilometrów, dlatego zawsze są bardzo świeże. Nasza receptura jest odpowiednio dobrana, a jako mała firma dbamy o każdy szczegół naszego jedzenia.” W menu znajdziecie na przykład: skrzydełka, frytki, sałatkę colesław, stripsy. al. Powstańców Wielkopolskich 69c www.stax.pl, fb.com/staxpl

KLIMATT Aleja P. Jana Pawła staje się powoli kolejnym gastronomicznym centrum Szczecina, do tego grona w kwietniu dołącza restauracja Klimatt. Cytujemy z ich strony www: „Miło nam zaprosić Państwa już wkrótce do zupełnie nowego miejsca na gastronomicznej mapie Szczecina! Nasza kuchnia to pasja oparta na łączeniu znanych i lubianych, tradycyjnych smaków bazujących na lokalnych produktach, z tymi oryginalnymi i mniej rozpoznawalnymi. To mieszanka sztuki kulinarnej fusion, bio i sezonowej, która zazwyczaj daje niezwykle smakowite połączenie” al. Papieża Jana Pawła II 42/ U6. tel.507 796 374 www.restauracjaklimatt.pl, fb.com/klimattszczecin

73


74


KUCHNIA / GOTOWANIE Z HOTEM

Zdjęcia: Karolina Tarnawska

,

Zapraszamy do przeczytania kolejnego odcinka z cyklu „Śniadanie miejskie”, w którym swoje posiłki prezentują fajni, uśmiechnięci i ciekawi szczecinianie. W tym miesiącu gościmy u przesympatycznej Darii Zawistowskiej, piłkarki ręcznej w drużynie SPR Pogoń Szczecin. Piłka ręczna jest zarówno jej hobby jak i pracą, więc solidne śniadanie jest wskazane! Poza sportem nasza bohaterka jest studentką na wydziale Transportu na Akademii Morskiej w Szczecinie. Daria uwielbia aktywnie spędzać czas: na przykład na siłowni, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Tym bardziej uśmiecha się dobre śniadanie!

1. Rozgrzać olej kokosowy na patelni

KUCHNIA // hotmag.pl/kuchnia

Sniadanie miejskie z Daria, Zawistowska,

Krok po kroku 2. Oddzielić białka od żółtek. 3 białka wbić do miski, a 3 żółtka odstawić do innego naczynia. 3. Białka ubić na sztywną pianę 4. Do białek dodać mąkę oraz proszek do pieczenia-wymieszać mikserem/ blenderem na najniższych obrotach, następnie dodać żółtka i również

5. Wylać ciasto na gorącą patelnię i smażyć na złocistobrązowy kolor na średnim ogniu,pod przykryciem! Po 2-3 min przewrócić na drugą stronę. 6. Polać na talerz syrop klonowy i położyć na nim omleta. 7. Posmarować dżemem i udekorować pokrojonymi owocami.

Smacznego

Omlet Darii Zawistowskiej Przepis dla jednej osoby: • Łyżeczka nierafinowanego oleju kokosowego • 3 jajka • Łyżeczka proszku do pieczenia • 2 łyżki mąki • Syrop klonowy • Dżem niskosłodzony(u mnie malinowy) • Świeże owoce(u mnie truskawki, banan i jabłko)

75


76


KUCHNIA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Mała Francja w Szczecinie!

Prostotą dań, intensywnością smaków i dobrym stylem – takie mamy założenie hot°: Na jaką kuchnie stawiacie w waszym lokalu? Jakie dania znajdziemy w waszej karcie? Oczywiście kuchnia francuska – dania proste, ale najwyższej jakości. W Małej Francji będziecie mogli napić się kawy, zjeść pożywne śniadanie, w ciągu ruchliwego dnia wpaść na szybki lunch, przekąsić słodki podwieczorek, a leniwym wieczorem zrelaksować się przy lampce dobrego wina lub szampana, przy dźwiękach muzyki nowoczesnej. Śniadania serwowane przez cały dzień - sprzyjają powolnemu wchodzeniu w rytm dnia, niezależnie od pory, którą wybierzemy sobie na początek. W menu śniadaniowym oprócz wypiekanych przez nas na miejscu croissantów, czy bagietek znajdą się również wytrawne omlety oraz klasyczne croque madame i monsieur, w delikatnym sosie beszamelowym. W porze lunchowej świetnie sprawdzą się wytrawne quiche lub galettes bretonnes - naleśniki z mąki gryczanej podawane z cydrem. Na amatorów słodkich pokus czekać będą crepes - francuskie cieńkie naleśniki, tartaletki, czy wreszcie kolorowe makaroniki.

hot°: Mała Francja ma być postrzegana, jako restauracja ekskluzywna. Jak Pan skomentuje taką opinię? Każdy lokal gastronomiczny powinien być inny, mieć inny styl, serwować inne dania, mieć swój unikalny klimat. Jednak między nimi powinien być wspólny mianownik i jeśli miałbym określić go jednym wyrażeniem, to było by to - dbałość o szczegóły. Właściciel, któremu zależy na lokalu, na klientach, na renomie, widzi każdy detal. Dba o niego. Przekazuje swoje zaangażowanie pracownikom. Liczy się nie tylko to, co na talerzu, ale to jak jest podane, w jaki sposób jesteśmy obsługiwani, jak lokal wygląda z zewnątrz jak i w środku. Spójność lokalu z tym, co klient otrzymuje na talerzu, estetyką ubioru, dodatkami, zastawą jest naprawdę bardzo istotna. Chcemy tworzyć to miejsce razem z naszymi klientami, z największym zaangażowaniem z naszej strony. hot°: Kilka pytań technicznych: Gdzie dokładnie można was znaleźć i w jakich godzinach jesteście otwarci? Do której będzie czynna kuchnia?

KUCHNIA // hotmag.pl/kuchnia

W naszym wstępie posłużymy się cytatem z wywiadu; „Mała Francja to połączenie kawiarni i bistro. Miejsce odpoczynku i spotkań. Spotkań rodzin i singli. Wieczorów i poranków. Mała Francja ma być głośna, żywa, mocno oświetlona. Wino fajnie jest pić w miejskim gwarze, wśród ludzi, a nie w domu” Piękne słowa, piękna idea, jeśli dodamy to tego pyszną francuską kuchnię to Mała Francja zapowiada się na jedną z najciekawszych nowo otwartych szczecińskich restauracji.

hot°: Czym chcecie przyciągnąć Szczecinian?

Znajdujemy się w samym centrum Szczecina, przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego 1. Będziemy otwarci co dzień, od godziny 9.00 do godziny 18.00, a od czwartku do soboty zapraszamy do wieczornej strefy lounge bar, gdzie będzie można napić się francuskiego wina z muzyką nowoczesną w tle. hot°: Jakie macie marzenia i cele do zrealizowania w najbliższym czasie? Nasze największe marzenie właśnie się spełnia – jest to Mała Francja. Zależało nam, na stworzeniu miejsca, w którym sami będziemy się dobrze czuć i żeby nasi klienci też tak się u nas czuli. Chcielibyśmy, żeby Mała Francja swoim klimatem i energią przyciągała ludzi jak magnes i pozytywnie na nich wpły-

hot°: W połowie kwietnia wielke wydarzenie! Po wielu miesiącach remontu - otwiera się Mała Francja! Jakie drogi doprowadziły do tego momentu… Droga była długa i wyboista! To prawda, od pomysłu do realizacji minęło sporo czasu, ale to głównie dlatego, iż zależało nam, żeby wszystko było na najwyższym poziomie, z dbałością o każdy szczegół. Wiedzieliśmy od zawsze, że jeśli zdecydujemy się na własny wspólny biznes, to będzie on związany właśnie z gastronomią. Dlaczego? - Bo to oznacza dużo ludzi dookoła. Uwielbiamy życie w dużej grupie. Im więcej ludzi, tym lepiej. hot°: Jakim lokalem w zamyśle ich właścicieli ma być Mała Francja? Mała Francja to połączenie kawiarni i bistro. Miejsce odpoczynku i spotkań. Spotkań rodzin i singli. Wieczorów i poranków. Mała Francja ma być głośna, żywa, mocno oświetlona. Tworząc to wnętrze, nie szukaliśmy intymności. Wino fajnie jest pić w miejskim gwarze, wśród ludzi, a nie w domu…

Mała Francja Bohaterów Getta Warszawskiego 1 tel.:91 823 50 90 www.malafrancja.pl fb.com/ malafrancjazs

77


78


KUCHNIA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W kwietniu zapraszamy na kolejne spotkanie z załogą lokalu The Kitchen Meet and Eat. Poznamy tajniki prowadzenia restauracyjnej kuchni w rozmowie z kucharzem Panem Andrzejem Wąsielem. Naszym kolejnym rozmówcą będzie Pani Olga Staut, współwłaścicielka The Kitchen, która opowiada nam o prawidłowych sposobach podawania ryb i owoców morza oraz pysznych planach (nowości w menu!) na najbliższe tygodnie. Zbliża się ciepła aura i szczecińskie Bulwary zaczną żyć pełnią życia, warto więc zaplanować wizytę w The Kitchen!

Tak naprawdę w kuchni wszystkie dania potrzebują szczególnej uwagi. Ale oczywiście – obróbka jest najważniejsza. Niekiedy nie zajmuje dużo czasu, ale zawsze wymaga staranności i precyzji. hot°: Jak zdobywał Pan swoje doświadczenie kulinarne? Odkąd pamiętam ciągnęło mnie do gastronomii. Zawsze pomagałem mamie w kuchni. Gdy zacząłem szkołę dostałem się na praktyki do restauracji rybnej, tam wpadłem pod skrzydła Pana Andrzeja Boronia. Bardzo dużo mnie nauczył. To tam była moja Alma Mater. Potem były prace za granicami kraju - Wielka Brytania, Francja - ciekawe doświadczenia. Rozliczne szkolenia i kursy. Dziś jestem w tu w „The Kitchen”, gdzie Pan Andrzej dalej służy mi radą. hot°: Czy lubi Pan oprócz prowadzenia kuchni w Kitchen, gotować również w domu? Starcza Panu zapału i chęci? Oczywiście w domu też gotujemy! Wiele pomysłów które zrodziły się w domu zawitały na stolach w „The Kitchen”.

hot°: Jak wygląda życie na kuchni? O której i od czego zaczynacie swój dzień pracy? Jakie czynności trzeba wykonać na koniec dnia?

Na koniec zmiany wiadomo - sprzątanie, list brakujących produktów, lista na dzień następny – jaka produkcja jest do zrobienia oraz przekazanie najważniejszych informacji dla zmiany która przychodzi nazajutrz. hot°: Jaki jest Pana ulubione danie z menu Kitchen?. Innymi słowy, co najbardziej lubi Pan jeść w swoim miejscu pracy … Moje ulubione dania cały czas ewoluują - w miarę prób odnajdujemy coraz to nowe smaki, które mogę zostać na długo ulubione. Lubię też oczywiście klasyki - jak nad morzem - czyli ryba podawana saute z dodatkami - zawsze będzie mi bliska.

Jeśli idzie o sztućce - jak zawsze widelec po prawej a nóż po lewej. Na stole powinno znajdować się tyle sztućców ile zamówiliśmy dań - do zupy, przystawki- jednej czy dwóch, dania głównego, deseru. Odchodzi się natomiast na co dzień od wystawnego układania całego kompletu sztućców na stole, szczególnie gdy do dyspozycji nie mamy dużo miejsca. Często nie podaje się już osobnego talerzyka i noża do masła. Nóż do ryb powinien ułatwiać wyciągnięcie ości, niekiedy jednak nóż, widelec czy ręce nie wystarczą. Chcąc wydobyć smakowitości ze szczypiec czy odwłoka będziemy potrzebowali specjalnych narzędzi widelców, szczypiec, młoteczka.

Rozmawiamy z Andrzejem Wąsielem – kucharzem The Kitchen

Pracę zaczynamy zazwyczaj godzinę przed otwarciem restauracji, przygotowujemy się do dnia, robimy produkcję - zupy, sosy, dodatki. Ranek przed otwarciem to najbardziej spokojna część dnia. W sezonie gdy ogródek jest już otwarty a pogoda dopisuje, od momentu otwarcia restauracji nie zatrzymujemy się już aż do zamknięcia. Czas leci szybko i wesoło.

Zamawiając owoce morza - skorupiaki, krewetki w pancerzach, mule, małże, raki, langusty czy homary, jemy je rękami i nie jest to faux pas. Kelner powinien zadbać jednak o to, aby na stole znalazła się miseczka z ciepłą wodą i cytryną, która pozwoli usunąć tłuszcz i zapach. Wiadomo, że pod ręką powinna być również do dyspozycji serwetka oraz talerzyk na skorupki.

KUCHNIA // hotmag.pl/ kuchnia

The Kitchen Meet & Eat … od kuchni

hot°: Które rodzaje dań przysparzają Panu najwięcej pracy? Z poprzedniego wywiadu z Wami (luty2018) dowiedzieliśmy się, że prawidłowa obróbka ryb i owoców morza zajmuje dużo czasu i uwagi …

hot°: Czy wasza karta zmieni się na wiosnę? Jakie dania polecasz na tą piękną porę roku? Rozmawiamy z Olgą Staut – współwłaścicielką restauracji hot°: Wiem, że twoją domeną jest piękne przystrojenia potraw. W takie razie pytanie w temacie: Jak wygląda prawidłowy sposób podawania ryb czy owoców morza? Ile widelców, ile noży, z której strony talerza powinny być położne, itd… Należy pamiętać, że jedzenie to nie wyścig. Jedzmy powoli i z przyjemnością, wywrze to korzystny wpływ na nasze trawienie oraz samopoczucie. Jeśli już nie będziemy się spieszyć, możemy zwrócić uwagę na to w jaki sposób jemy i jak powinniśmy „zabrać się” za poszczególne dania. W zależności od tego w jakiej postaci rybę zamawiamy, tak należy się z nią rozprawić. Najprostszy jest filet bez skóry, inaczej natomiast podchodzimy do całej ryby - jak antar czy karmazyn a jeszcze inaczej, gdy na talerzu ląduje tuszka czy dzwonko.

Na wiosnę do naszej karty dojdzie sporo ciekawych pozycji. Każda pora roku dostarcza innego surowca, więc nasze propozycji będą również o to opierane. Maj będzie miesiącem szparagów - a więc krem ze szparagów, łosoś pieczony w sosie szparagowym, grillowane szparagi z owocami morza etc. etc. w czerwcu bób, botwina a także rozliczne świeże i soczyste owoce z których ukręcimy same smakołyki. Już teraz dostępny jest u nas Gravad Lax w stałej ofercie - surowy łosoś peklowany w soli, cukrze i koprze - do tego autorski sos miodowy....mniam. The Kitchen Meet & Eat Bulwar Piastowski 3 tel.: 570 960 000 fb.com/ TheKitchenMeetandEat

79


80


KLUB FREE BALL NOWA JAKOŚĆ W DOBRZE ZNANYM MIEJSCU!

Serdecznie zapraszamy do klubu „FreeBall”, który znajduje się w budynku Merida obok Outlet Parku, położony jest więc w dobrze znanym i z pewnością często odwiedzanym miejscu Prawobrzeża. Klub został otwarty w 2005 roku i prowadzony był głównie jako klub bilardowy. Od 2016 charakter miejsca zmienił się. Prowadzeniem lokalu zajęła się „Firma Szogun – Imprezy integracyjne dla firm”, jest to jedna z największych firmy tego typu działająca w północno zachodniej części naszego kraju. To prężnie działająca i rozwijająca się firma z branży eventowej. Od ponad 15 lat organizuje niezapomniane i oryginalne imprezy integracyjne, pikniki, targi, konferencje i szkolenia. Klub „FreeBall” każdego dnia zaprasza do odświeżonego, odmienionego i klimatycznego miejsca, z dobrze zaopatrzonym barem, wygodnymi lożami oraz telebimem wyświetlającym najważniejsze sportowe wydarzenia! Jest to doskonałe miejsce do spotkań towarzyskich w mniejszym lub większym gronie. Można udać się tu popołudniem czy wieczorem by przy dobrym drinku albo piwie zrelaksować się po intensywnym dniu.

KLUB „FREEBALL” JEST DOSKONAŁYM MIEJSCEM NA ORGANIZACJĘ W NIM IMPREZ ZORGANIZOWANYCH ZARÓWNO 18 – STYCH JAK I 40 – URODZIN, SPOTKAŃ FIRMOWYCH, IMPREZ INTEGRACYJNYCH DLA PRACOWNIKÓW LUB KLIENTÓW, IMPREZ ŚWIĄTECZNYCH I WSZELAKICH SPOTKAŃ.

Z uwagi na wieloletnie doświadczenie „Firmy Szogun” proponujemy skorzystanie z naszej pomocy, a impreza z pewnością na długo pozostanie w Państwa pamięci. Dodatkowo proponujemy:

• WYNAJĘCIE LOKALU NA WYŁĄCZNOŚĆ • CATERING • DJ NA IMPREZĘ • SYMULATORY JAZDY • FOTOBUDKI • ORAZ INNE ATRAKCJE

– scenariuszy serwowanych przez Dział Eventowy Firmy Szogun

Szczecin / Prawobrzeże obok Outlet Park ul. Struga 44 (Budynek Merida, II piętro) tel.: 091 464 43 50 lub 664 95 89 55 szogun@szogun.pl www.freeball.szczecin.pl fb.com/freeballszogun

81


82


83


84


hot°: Oferujecie szeroki wybór dań zmieniających się wraz z porami roku, jakie propozycje znajdą się w wiosennej karcie?

Bohema zaprasza na wiosne! ,

Póki co nie chcemy zdradzać szczegółów, ale oczywiście na wiosnę, tak jak do tej pory, będziemy wciąż bazować na dostępnych sezonowo regionalnych produktach. Planujemy skupić się na świeżych dodatkach warzywnych, jak i całych skomponowanych z nich daniach – pojawi się u nas m.in. szczaw, groszek cukrowy, szparagi, botwina w formie chłodniku, jak i zupy z młodych buraków na ciepło.

Mieszcząca się na obrzeżach centrum Szczecina restauracja Bohema jest idealnym miejscem na rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi, romantyczną kolację czy biznesowe rozmowy. Przyciąga niepowtarzalnym klimatem i doskonałym jedzeniem. Bohema to kompozycja aromatów kuchni śródziemnomorskiej i tradycyjnych smaków. W myśl formuły Slow Food potrawy są przygotowane w oparciu wyłącznie o świeże produkty. Znajdziecie tu szeroki wybór dań zmieniających się wraz z porami roku. Rozmawiamy z Panią Izabelą Szukiewicz, współwłaścicielką Bohemy.

hot°: Posiadacie piękny ogród działający w okresie wiosenno-letnim, w którym na zamówienie organizujecie Garden Party. Czy jest duże zainteresowanie tego typu ofertą? Tak, na zamówienie klientów organizujemy w sezonie letnim grillowe spotkania. Mamy specjalny ogródkowy domek z piecem do pizzy, grillem, w którym przygotowujemy menu Garden Party. Cieszy się to dużym zainteresowaniem klientów tym bardziej, że nasz ogródek jest bardzo duży i możemy przygotować party nawet na 60 osób.

Będziemy chcieli, aby do łask wróciły zapomniane, a niektórym w ogóle nie znane polskie warzywa takie jak topinambur, czy skorzonera, które stanowią doskonałe uzupełnienie do dań mięsnych i rybnych, które wciąż będą gościć w naszym menu, choć w kilku nowych odsłonach.

hot°: W swojej restauracji dysponujecie też bogatą kartę win zarówno uznanych producentów jak i tych pochodzących z małych winnic. Czy Wasi goście mogą liczyć na pomoc w doborze najlepszego gatunku do swojego dania?

Nasz szef kuchni wraz ze swoją załogą stara się łączyć najnowsze techniki gotowania takie jak sous – vide i elementy kuchni molekularnej z podstawowymi technikami takimi jak marynowanie na sucho i na mokro, wędzenie, pieczenie, flambirowanie.

Nas personel regularnie poznaje nowe wina, wybór w karcie zaspokoi najbardziej wymagających klientów. Na pewno doradzimy, które wino wybrać, pokażemy nowości w karcie win. Często, przy okazji serwowania menu degustacyjnego, jak w przypadku imprezy Restaurant week tworzymy propozycje win do każdego dania. Goście mają okazję wówczas spróbować naszych dań w akompaniamencie odpowiednio dobranych win.

Na pewno w naszym sezonowym menu pojawi się połączenie tych technik. Zdradzić możemy, że tak jak wcześniej wspominaliśmy znajdą się zapomniane polskie warzywa i niecodzienne połączenie różnego rodzaju alkoholi z owocami morza. Jednym z tego typu dań, którymi możemy się pochwalić są krewetki flambirowane w koniaku z salsą z kopru włoskiego, czy carpaccio z tuńczyka z żelem cytrynowym i orientalno-czekoladową salsą.

KUCHNIA // hotmag.pl/ kuchnia

KUCHNIA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom, w nowym sezonie postaramy się zaskoczyć naszych gości, czymś rzadko spotykanym. Możecie spodziewać się u nas między innymi fioletowych ziemniaków czy żółtego buraka. Reszta niech na razie pozostanie tajemnicą, ale na pewno dołożymy wszelkich starań aby nasi goście wychodzili zadowoleni i wracali do nas jak najczęściej.

hot°: Swoje dania przygotowujecie według formuły Slow Food, czy możecie przybliżyć nam tę filozofię? Wbrew temu jak „slow food” jest kojarzone przez większość ludzi, nie jest to przeciwieństwo fast food. Filozofia „slow food” skupia się na ochronie i pewnego rodzaju kulcie tradycyjnej kuchni odpowiedniej dla każdego regionu świata oraz związanymi z tym sposobami uprawy roślin i hodowli zwierząt. W naszej restauracji bazujemy właśnie na regionalnych certyfikowanych produktach. hot°: Specjalizujecie się w kuchni śródziemnomorskiej, w szczególności w rybach i owocach morza, jakie ciekawe gatunki ryb można u Was skosztować? Na pewno polecałabym tuńczyka (w naszym menu zawsze mamy świeżego!), poza tym: calamaretti, vongole, mule, dorsz atlantycki oraz niejakiego diabła morskiego (brzmi egzotycznie, smakuje pysznie!)

Restauracja Bohema al. Wojska Polskiego 67 tel.: 608 308 156 fb.com/bohemaszczecin www.bohema.szczecin.pl instagram/restauracjabohema

85


86


87


88

Profile for Hot Magazine

Hotmagazine 152 Szczecin  

Hotmagazine 152 Szczecin  

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded