Page 1

149 MODA KUCHNIA HOT NOC WYWIADY INFORMACJE SZCZECIN NR 149 ISSN 1734-1116 STYCZEŃ 2018

13 urodziny

Hot Magazine! POKAZ MODY BY O LA LA, JUST UNIQUE I INNE ATRAKCJE 2 LUTY 2018 GREY CLUB

13

facebook.com/hotmagazineszczecin instagram.com/hotmagazineszczecin youtube.com/hotmagazineszczecin issuu.com/hotmagazineszczecin twitter.com/hotmagszczecin maxmodels.pl/projektant-hotmagazineszczecin.html 1


2


3


4


5


6


Spis tresci ,

INFORMACJE HOT MAGAZINE 149

STYCZEŃ 2018

2018, Witaj Nowy Roku! To będzie dobry rok, nawet układ cyfr jest elegancki, 20 i 18 to według przepowiedni Hota - Szczęśliwe Liczby! W 2018 czeka nas, już 2 lutego – 13 Urodziny Hot, a w konsekwencji tego wydarzenia: piękna wiosna i lato, średnia temperatura od marca do października wyniesie plus 22 stopnie! W maju (ulubionym miesiącu Hot Magazine) z Odry wyłoni się nowy stadion oraz piękny i od razu podświetlony Most Kłodny, przez co wszystkie wolne środki finansowe pójdą na wyremontowanie Łasztowni i Centrum Miasta, które dokona się w ekspresowym tempie bo do lipca, akurat na wakacje! Na jesień 2018 roku, w wyborach samorządowych wygra Barrack Obama (kto by nie chciał!), który będąc jednocześnie byłym prezydentem USA, aktualnym Szczecina i laureatem nagrody Nobla, przysporzy naszemu miastu takiej popularności, że zachęci (a nawet zmusi) wszystkie największe światowe koncerny do zainwestowania w naszym mieście, co zlikwiduje do końca problem bezrobocia i pesymizmu. Jeśli ten powyższy scenariusz się nie zrealizuje, to proponuje nam wszystkim - dużo pracy i optymizmu, a wszystko uda nam się w podobnym zakresie, ale może …odrobinę później. Bo Szczecin to piękne miasto i świetni mieszkańcy, którzy są w stanie zrobić wszystko czego zapragną! Prawda?

07 09 11 13-15 19-23 27 29 31 33 35-37

Wstępniak Wydarzenia miesiąca Selekcja Miasto Selekcja Imprez Mapa Imprez Mapa Kultury Opera Mapa Kultury Filharmonia Mapa Kultury Teatr Polski Mapa Kultury Teatr Współczesny Hot Noc

38-39 40-41

Butik „By o la la”! Styl Malwina Ratajczak

43 45 47 49 51 52-53 57

Dialog Adamus Premiery kinowe Las Arkoński Stoprocent Dragon Event Wrotkarnia

MODA

PUBLICYSTYKA

KUCHNIA 55 59 61 62-63

Styczniowe nowości gastronomiczne Aramia Paprykarz Kwestionariusz Bogusława

Styczniowa okładka: Modelka: Malwina Ratajczak Fotograf: Karolina Tarnawska - Hot Magazine instagram.com/karolina.kara.t/ Producent sesji/Stylizacja: Magdalena Oleśniewicz/ Magja tel. 794 170 009, instagram.com/magdalenaaole_fashionstylist Fryzury: Rafał Tasarz tel. 509 831 693, fb.com/rafaltasarzfryzjer Make up: Kreowalnia Wizerunku, Agata Sawicka tel. 531 439 033, fb.com/kreowalniawizerunku REKLAMA: Piotr Żelachowski 506 060 944 szczecin@hotmagazine.pl Adres redakcji: ul. Brzozowskiego 32/4 71-261 Szczecin 91 485 18 83 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam oraz zmianę terminów imprez. Wszystkie opracowania graficzne użyte w gazecie hot° magazine są własnością agencji ASSE Group Polska. Druk: Grupa Reklamowa Zapol al. Piastów 42, 71-062 Szczecin +48 91 435 19 00 Dystrybucja: Spis miejsc dystrybucji znajdziesz na hotmag.pl

facebook.com/hotmagazineszczecin instagram.com/hotmagazineszczecin youtube.com/hotmagazineszczecin issuu.com/hotmagazineszczecin twitter.com/hotmagszczecin maxmodels.pl/projektant-hotmagazineszczecin.html

7


8


WYDARZENIA MIESIĄCA - STYCZEŃ 2018 FESTIWAL AKUSTYCZEŃ 2018 Szczecin 09-13.01.2018

Przed nami dziesiąty Akustyczeń Festiwal, który odbędzie się pod nazwą Edycja X. Za nami dziewięć odmiennych formą i charakterem odsłon, bo i sam festiwal od samego początku jest świętem muzyki przeróżnej. Akustyczeń niezmiennie zaskakuje, czym stanowi niezbity dowód na sens swojej złożoności. Czekają nas koncerty w przestrzeniach teatralnych, klubach i domach kultury, gdzie wystąpią między innymi: Tymon Tymański, Paulina Przybysz, Lipali, Ludojad, TRIP, Trupięgi, Kaśka O Quintet, Prygoń Quartet, Apostolis Anthimos Miniatures, Wiewiórka na Drzewie, Riffertone. Edycja X to nie Archiwum X: organizatorzy nie cofają się do wydarzeń minionych, choć kilku artystów gościło już w poprzednich edycjach festiwalu, ale w innych projektach i konfiguracjach.

13

KONCERT ANITA LIPNICKA Filharmonia 18.01.2018,start.20

Koncert w Szczecinie będzie promował nowe wydawnictwo „Miód i dym”. To już trzecia płyta piosenkarki po rozstaniu z Johnem Porterem. „Hard Land Of Wonder”, a szczególnie „Vena Amoris” pokazały, że piosenkarka całkiem dobrze sobie radzi bez wsparcia Portera. O ile jej pierwsza solowa płyta po rozstaniu z nim była mocno ambitnym przedsięwzięciem, momentami rozmijającym się z oczekiwaniami publiczności, tak druga pokazała, że Anita poszła po rozum do głowy i uświadomiła sobie, że nagrywa tu i teraz, dla polskiego słuchacza, wychowanego nie na amerykańskim country, ale na rodzimym popie. Wątek ten kontynuuje i rozwija trzeci album wokalistki, tym razem zrealizowany już nie z zachodnimi muzykami, ale z towarzyszącym jej na żywo zespołem The Hats.

13 URODZINY HOT MAGAZINE/POKAZ MODY

02 luty 2018 – Grey Club!

WIDOWISKO THE LORDS OF THE RINGS: THE FELLOWSHIP OF THE RING IN CONCERT Arena Szczecin 20.01.2018,start.19

7. PRZEGLĄD FILMÓW O GÓRACH „O!GÓRY” Szczecin 01-04.02.2018

Po raz pierwszy w Polsce niezwykłe widowisko. Pierwsza część trylogii J.R.R. Tolkiena - „The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring in Concert”. Film będzie wyświetlany na ogromnym ekranie z muzyką na żywo graną przez Howarda Shore’a, zdobywcą trzech Oscarów i autora muzyki właśnie do „Władcy Pierścieni!”.

Organizatorzy zapraszają na niezwykłe w skali naszego miasta wydarzenie adresowane do osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii.

Dodajmy, że Pan Howard Shore jest autorem muzyki do ponad 50 filmów, z których najbardziej znane są WładcaPierścieni,Hobbit,Filadelfia,Siedem,Klient, Ed Wood, Pani Doubtfire, Milczenie Owiec, Gra, Gangi Nowego Jorku i Aviator. Całość w towarzystwie orkiestry symfonicznej, chóru oraz solistów. W sumie 250 artystów na jednej scenie. Jakby tego wszystkiego było mało, to gościem specjalnym na koncercie - będzie Justyna Steczkowska!

Przegląd wprowadza w magiczny świat gór, na piękne szczyty, skąd rozpościerają się zapierające dech widoki. Pogłębia wiedzę o górach, umożliwia poznawanie ich wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, stwarza możliwość integracji różnych środowisk społecznych. Pomiędzy blokami filmowymi odbędą się spotkania z gośćmi specjalnymi przeglądu, dyskusje oraz podpisywanie książek i innych wydawnictw przez autorów. Szczegółowy program festiwalu na znajdziecie na stronie www.ogory.szczecin.pl

9


10


SELEKCJA MIASTO - STYCZEŃ 2018

13

13 URODZINY HOT MAGAZINE/POKAZ MODY

02 luty 2018 – Grey Club!

HOT

BAZAR SMAKOSZY Off Marina 07.01.2018,start.10 Pierwszy w nowym roku bazar smakoszy w Off Marina! Na bazarze będziecie mogli wypełnić swoje torby i koszyki doskonałymi eko-produktami regionalnymi, najlepszymi winami oraz inną żywnością sezonową. Bazar umożliwi Wam zakupy bezpośrednio od producentów i rolników sprzedających: pieczywo (także bezglutenowe), przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, zdrowe wypieki i desery, naturalne kosmetyki oraz wiele, wiele innych.

TANIE PODRÓŻOWANIE Salon ProMedia 08.01.2018,start.18 Jak tanio podróżować po świecie? Który kierunek wycieczek opłaca się najbardziej? Organizatorzy zapraszają na promocję książki Mateusza Jakubowskiego „Encyklopedia Taniego Zwiedzania”. Książka jest dla każdego, kto za małe pieniądze chce tanio zwiedzać świat. Mamy tu do czynienia z kompendium wiedzy dla osób, które chcą zacząć budżetowe podróżowanie, ale nie wiedzą jak. Książka jest profesjonalnym poradnikiem, w którym znajduje się cała wiedza dotycząca finansowej strony podróżowania. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

HOT

SZCZECIŃSKA LIGA STAND UP Schemat 15.01.2018,start.19 Nowy rok akademicki w Schemacie to miejsce również dla eksperymentalnych działań Szczecińskiej Ligi StandUp. Oddajemy głos organizatorom: „Mamy za sobą drugą edycję tegoż wydarzenia, czas na drugą! Na początek mamy dla Was propozycję, która już kiedys gościła na naszych imprezach. Bitwa na dubbing! Tym razem - tak jak obiecaliśmy nie zabraknie dubbingu filmów 18+. Bitwa, którą stoczą między sobą 2 drużyny złożone z członków Ligi i ich przyjaciół. Za zadanie będą mieli jak najlepiej dubbingować przygotowane filmy z różnych kategorii.”

SPEKTAKL „SUGERANCJA” Cafe Hormon 29.01.2018,start.19 Sugerancja to wieczór improwizacyjny krótkich form. Liść laurowy spoczął sam na sobie, ale szybko okazało się, że za rogiem czeka lis bez zębów i ambicji. W tym samym czasie samolot z gumy odbił się od lotniska wieczności. Wszystko za sprawą szachistów. Tu może wydarzyć się wszystko! Organizator: Grupa Pod Pretekstem - swoje pokazy improwizowane opiera na krótkich formach impro zaczerpniętych z programów takich jak „Whose line is it Anyway” czy polskie „I kto to mówi” oraz długich formach, gdzie cała historia jest tworzona na poczekaniu.

SPEKTAKL DUŻO KOBIET, BO AŻ TRZY Filharmonia 08.01.2018,start.20 Spektakl muzyczno-kabaretowy, którego gospodarzem jest Artur Andrus – dziennikarz, piosenkarz, poeta, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, a na co dzień redaktor trójkowej „Powtórki z rozrywki”. Towarzyszyć mu będę trzy cudowne artystki: Joanna Kołaczkowska – uwielbiana przez publiczność, (ponad 30 lat w kabarecie!); Hanna Śleszyńska – jedna z najbardziej wszechstronnych i lubianych aktorek, podziwiana z równym entuzjazmem w teatrze, telewizji, filmie czy kabarecie oraz Magda Umer - kultowa piosenkarka.

WERNISAŻ WYSTAWY OSKARA REKOWSKIEGO Salon ProMedia 12.01.2018,start.18 Organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy prac Oskara Rekowskiego, ucznia Liceum Plastycznego w Szczecinie. Od czasu rozpoczęcia nauki w głównej mierze zajmuje się fotografią uliczną i reportażem. Realizuje zarówno reportaże z festiwali, jak i kameralnych, rodzinnych wydarzeń. Jego relacje wyróżnia nietypowa kompozycja obrazu i koloru. Ma zdolność dostrzegania kontrastów społecznych i znaczeniowych, co nadaje jego reportażowi niepowtarzalnego wyrazu, nieczęsto spotykanego w fotografii ulicznej. Wstęp wolny.

KOLĘDY ŚWIATA: TGD + KASIA CEREKWICKA, PIOTR CUGOWSKI Filharmonia 15.01.2018,start.19 Organizator zaprasza na koncerty z cyklu „Kolędy Świata: TGD + Goście”. Już w styczniu ten niezwykły projekt zespołu TGD oraz wybitnych polskich wokalistów: Katarzyny Cerekwickiej i Piotra Cugowskiego odwiedzi największe miasta w Polsce w zupełnie nowym repertuarze - prezentując kolędy z ich najnowszego wydawnictwa „Kolędy Świata 2”! Tym razem artyści zabiorą nas do Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii czy Anglii. Oprócz tego podczas koncertów, będzie można usłyszeć pieśni hebrajskie, francuskie oraz łacińskie.

PASION DE BUENA VISTA Filharmonia 30.01.2018,start.19 Jeżeli z wypiekami na twarzy oglądałeś Buena Vista Social Club, jeżeli bezustannie słuchasz muzyki z tego filmu, nie możesz przegapić występów na żywo grupy Pasion de Buena Vista, kubańskich artystów, którzy zachęceni spektakularnym sukcesem ich poprzednich występów postanowili ponownie odwiedzić nasz kraj. Rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy po raz kolejny zabiorą Cię w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, pokażą rajskie zakątki karaibskich wysp, abyś mógł poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość.

SPEKTAKL EDUKACJA RITY Opera Na Zamku 08.01.2018,start.19 „Edukacja Rity” to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje...

MAGIA ZNAKÓW CHIŃSKICH I JAPOŃSKICH Salon ProMedia 13.01.2018,start.16 Organizatorzy zapraszają na drugie z cyklu spotkań z Azją. Tym razem tematem wykładu będzie „Magia znaków chińskich i japońskich”. Tajemnicze i niezrozumiałe, hànzì i kanji, innymi słowy kilka czarnych kresek na papierze. Co czyni system znaków chińskich i japońskich wyjątkowym? Jak odnaleźć się w gąszczu azjatyckich „krzaków” i się nie pogubić? Spróbujemy wspólnie odkryć dlaczego chińskie i japońskie symbole są tak niezwykłe. Spotkanie organizuje szczeciński Klub Azji. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

SPEKTAKL KŁAMSTWO Opera Na Zamku 28.01.2018,start.19 Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena.

KONCERT SYLWIA GRZESZCZAK (ZAPOWIEDŹ) Arena Szczecin 14 .02.2018 Radio Złote Przeboje i Arena Szczecin zapraszają na jedno z ważniejszych wydarzeń sezonu – Koncert Walentynkowy 2018.Wokalistka wydała dotychczas cztery albumy studyjne: Ona i on z Liberem, oraz trzy solowe: „Sen o przyszłości”, „Komponując siebie” oraz „Tamta dziewczyna”. Albumy „Sen o przyszłości” i „Komponując siebie” uzyskały status potrójnie platynowej płyty oraz zajęły kolejno 1. i 2. miejsce na liście sprzedaży płyt w Polsce, zaś album „Tamta dziewczyna” uzyskał status podwójnie platynowej płyty.

POLECA

POLECA

HOT

POLECA

11


12


SELEKCJA IMPREZ - STYCZEŃ 2018

13

13 URODZINY HOT MAGAZINE/POKAZ MODY

02 luty 2018 – Grey Club!

ROCKER LIVE MUSIC - BLADE Rocker Club 04.01.2018,start.20 Rocker Live Music - wszystko to z czego najlepiej znany jest Rocker. W każdy czwartek zagra dla Was jedna z naszych kapel zaś dj przygotuje kompozycję klasyków i najnowszych przebojów, utworów mniej znanych jak i tych granych już na całym świecie. Będzie zarówno rockowo jak i popowo, a zagra Blade z wokalistą Łukaszem Stojko, uczestnikiem The Voice of Poland. Wśród muzycznych inspiracji zespołu dostrzec można elementy rocka, od progresji do bardziej melodyjnej wręcz “popowej” jego odsłony. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

KONCERT BARS &MELODY Słowianin 08.01.2018 Bars and Melody, znany także jako B.A.M. – brytyjski duet, tworzący muzykę z pogranicza popu i rapu. Duet tworzą raper Leondre „Bars” Devries i piosenkarz Charliego „Melody” Lenehan. Już w styczniu, uwielbiany przez polskich fanów, duet powraca do Polski na długo wyczekiwaną trasę koncertową promującą nowy album: „Generation Z”. Po sukcesie poprzedniego albumu, który zyskał status złotej płyty w Polsce Leondre i Charlie postanowili powtórzyć sukces i pójść o krok dalej. Przed nami trasa koncertowa Generation Z Tour.

KONCERT RIFFERTONE 13 Muz 11.01.2018,start.19 Koncert w ramach edycji X Akustycznia. To rodzinny duet, który zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołek. W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” organizowanego przez T-mobile i zakwalifikowała się do finału. We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. Riffertone to również finaliści Eliminacji do Przystanku Woodstock.

KONCERT NULLIZMATYKA Teatr Kana 12.01.2018,start.21 Koncert w ramach festiwalu Akustyczeń. Nullizmatyka to efekt współpracy 5 dolnośląskich muzyków, rozpoczętej w tym roku z inicjatywy Nullo - pochodzącego z Wałbrzycha rapera, producenta, współzałożyciela Trzeciego Wymiaru (z którym nagrał 5 płyt, a cztery z nich pokryły się złotem). Podczas swojej działalności muzycznej zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i zagranicą. Na swoim ostatnim solowym albumie „SPG Dystrykt” śpiewał: „Czy to reggae czy rap, metal, jazz, punk, blues, funk, wszystkim tym stylom mówię guten tag!”

WE BRING YOU BACK THE SOUND Kolumba 4 06.01.2018 Neptune, headliner imprezy, to druga połowa producenckiego duo Fracture & Neptune, znanego ze swoich produkcji na takich lejbelach jak Droppin’ Science, Astrophonica czy Subtle Audio Recordings. Produkcje Neptuna pojawiły się w setach takich wizjonerów muzyki elektronicznej jak Aphex Twin czy Amon Tobin’a a produkcje na Astrophonice trafiały do setów takich postaci sceny jak Fabio czy Bailey. Będzie dużo różnej muzyki pomiędzy 160 i 180 bpm: dnb, jungle, juke, grime i rzeczy z pogranicza dancehallu.

HOT

KONCERT TYMON TYMAŃSKI 13 Muz 10.01.2018,start.19 Koncert w ramach edycji X Akustycznia. W lutym 2017 roku odbyła się premiera 7 albumu zespołu Tymon & The Transistors “Zatrzymaj Wojnę!”. Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich. Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment.

ROCKER LIVE MUSIC - ROCKREPLAY Rocker Club 11.01.2018,start.21 Rocker Live Music - wszystko to z czego najlepiej znany jest Rocker. W każdy czwartek zagra dla Was jedna z naszych kapel zaś dj przygotuje kompozycję klasyków i najnowszych przebojów, utworów mniej znanych jak i tych granych już na całym świecie. Będzie zarówno rockowo jak i popowo, a zagra RockRePlay. Rozpiętość repertuaru jest bardzo szeroka, dzięki czemu zaspokajają potrzeby fanów starego poczciwego hard rocka, a także współczesnych pop rockowych przebojów. Absolutne rockowe przeboje! Wstęp na wydarzenie jest wolny.

KONCERT ASSEMBLANGE TOUR Schemat 12.01.2018,start.21 Po niespełna trzech latach koncertowania w Europie i w całej Polsce oraz wydanym w 2016 własnym sumptem „Turn the Lights Down” EP, wrocławska kompozytorka, producentka, pianistka i wokalistka Martyna Kubicz podejmuje najważniejszy w swojej dotychczasowej karierze krok. Debiutancki longplay pt. „Assemblage” wydany sumptem regime brigade jest niezwykle warstwowy, wręcz tytułowo kolażowy, dzięki autorskiej mieszance przejmującego neo-soulu, hipnotyzującego downtempo, eksperymentalnego hip-hopu, mrocznej elektroniki.

OHO! KOKO AKUSTYCZNIE Czarna Sala AS 10.01.2018,start.19 Koncert Oho!Koko w ramach festiwalu Akustyczeń to wydarzenie, którego nie można przegapić! Polski duet muzyczny działający od 2011 roku. Ich twórczość wymyka się standardowym klasyfikacjom. Wypracowali swój własny, oryginalny styl muzyczny, który jest fuzją popu, soulu, elektroniki i rocka. Zaskakiwać może fakt, że mimo iż są duetem, brzmią jak cały zespół. Zawdzięczają to zarówno własnej inwencji, jak i looperom, procesorom wokalnym oraz multi-efektom gitarowym.10 stycznia towarzyszyć im będą niezwykli goście.

KONCERT PAULINA PRZYBYSZ Sala Koncertowa Nowego Browaru 12.01.2018 Koncert w ramach edycji X festiwalu Akustyczeń. 12 stycznia w niedawno otwartej Sali Koncertowo Nowego Browaru wystąpi w ramach trasy promującej solowy album „Chodź tu” Paulina Przybysz z zespołem. Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Rita Pax czy Archeo. Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in. Fryderyków i SuperJedynek. O „Chodź tu” można wiele powiedzieć ale najlepiej opisuje go sama Paulina, która o płycie mówi, że jest przede wszystkim „szczera i trochę bezwstydna”.

AUDIOFEELS ROCKOWO I SYMFONICZNIE Filharmonia 13.01.2018,start.19 AudioFeels, po koncercie w studiu S1 Radia Szczecin w 2016 roku, po raz pierwszy wystąpi w Szczecinie przed dużą szerszą publicznością. To już nie młodzi debiutanci, których poznaliście lata temu w „Mam talent”, a dojrzali artyści, cały czas doskonalący swój muzyczny warsztat. W samym środku karnawałowego szaleństwa muzycy przeniosą nas do elektryzującego i porywającego świata wielkiego rocka! Usłyszycie przeboje Led Zeppelin, Queen, Guns’n’Roses, Davida Bowie, U2. Mocne i ostre kawałki, ale i piękne ballady.

TEDE - KONCERT PREMIEROWY SKRRRT Kolumba 4 06.01.2018,start.21 Tede to prawdopodobnie najbardziej znany polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. A teraz oddajemy głos organizatorom koncertu: „Wielkie Joł, HipHopHeadz.pl oraz klub Kolumba 4 zaprasza na oficjalną premierę albumu „Skrrrt” w ramach trasy „Tourrrne, więc zaopatrzcie się w kevlar i odpowiednie kikzy. Widzimy się na scenie przy merchtedes i na barzdzie obowiązkowa T-killa. Oczywiście nie zabraknie starych i lubianych szlagierów!” Imprezę poprowadzi Bonzay NWJ. HOT

POLECA

POLECA

HOT

POLECA

HOT

POLECA

13


14


SELEKCJA IMPREZ - STYCZEŃ 2018

13

13 URODZINY HOT MAGAZINE/POKAZ MODY

KONCERT HANAKO, ZWIDY, NIE NAJN NIET Domek Grabarza 13.01.2018,start.20.30 Głośne otwarcie kolejnego roku działalności cyklu Tego Słucham. 13 stycznia zagrają trzy gitarowe składy. Hanako i Zwidy z Warszawy oraz eksperymentalny Nie Najn Niet z Gorzowa. Coś dla fanów cierpkich dźwięków - od noise rocka po screamo/punk.Hanako to jeden z najciekawszych składów warszawskiej sceny głośnych gitar. Zwidy to świeża krew. Piosenkowe indie przesiąknięte niewesołymi riffami, ale przefiltrowane post-rockowym i post-hardcore’owym hałasem. Nie Najn Niet w odsłonie koncertowej przeradza się w duet gitara-perkusja.

KONCERT SHANNA WATERSTOWN Free Blues Club 19.01.2018,start.21 Shanna Waterstown, prawdziwa „Blues Woman” o sensualnym głosie wystąpi we Free Blues Clubie prezentując muzykę blues, jazz i soul na najwyższym poziomie!. Shanna Waterstown urodziła się w małym miasteczku w centralnej Florydzie. Już jako dziecko śpiewała w chórze muzykę gospel w czasach gdy w radiu można było usłyszeć takie gatunki jak motown soul, country czy funk. Jako nastolatka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie pobierała nauki tańca, sztuki aktorskiej oraz śpiewała w chórze. Niezwykły koncert, niezwykłej artystki.

KONCERT BEATA RYBOTYCKA I JACEK WÓJCICKI Filharmonia 22.01.2018,start.19 Artyści, przez lata związani z legendarną krakowską Piwnicą pod Baranami, zaprezentują pieśni kompozytorów piwnicznych m.in. Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zarzyckiego i innych. W programie koncertu znajdą się popisowe arie operetkowe z repertuaru Jana Kiepury oraz współczesnych, największych światowych tenorów; dowcipne pieśni kompozytorów krakowskich; piosenki charakterystyczne i liryczne z akompaniamentem fortepianu i skrzypiec, sceny kabaretowe i duety wokalne.

KONCERT LIPALI Sala Koncertowa Nowego Browaru 13.01.2018,start.19 Koncert w ramach Akustycznia. Tomek HOT POLECA „Lipa” Lipnicki założyciel Lipali znany jest ze swojego charyzmatycznego wokalu, ale oprócz głosowych, eksploatuje też struny gitary elektrycznej. Jednakże, w warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując jednak wszystko, czego potrzebują zagorzali fani: rockowy pazur Lipali i bezkompromisowy tekst „Lipy”. Znów jest raz wolniej, raz szybciej, raz radośnie, a raz przejmująco, jak to w życiu. Całości nadają charakter dźwięki banjo, klawiszy i zabawy brzmieniami.

HOT

ELEKTRONICZNY SZCZECIN NIGHT 16 City Hall Club/Tanz Bar 19.01.2018,start.22 16. edycja cyklu imprez Elektroniczny Szczecin Night odbędzie się pod hasłem Lokalni Melomani. To oznacza, że na imprezie zaprezentują się dobrze znani i lubiani lokalni dj’e, miłujący się w muzyce elektronicznej. W Tanz Barze zagrają: Dawid Korniak (Canalia), Michal Kier (bengbeng), Karpinsky oraz Kasia Reichel (Moksha). Dolny parkiet City Hall przejmie dj SempOne, który zaserwuje dźwięki z pogranicza hip hop, r&b, trap, classics. Impreza jest zapowiedzią 5. ur. Elektroniczny Szczecina, które odbędą się w marcu.

KONCERT IRA - 30 LAT NA SCENIE! Filharmonia 23.01.2018,start.19 Wyjątkowy koncert z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Ira to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad. IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Festiwalu w Opolu. Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 1989 roku. Zespół w 2016 roku wydał już 11 z kolei płytę.

APOSTOLIS ANTHIMOS MINIATURES Teatr Kana 13.01.2018,start.21 Koncert w ramach edycji X festiwalu Akustyczeń. Wystąpi przed Państwem Apostolis Anthimos Miniatures. Artysta jest urodzonym w Polsce Grekiem, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion. We wczesnych latach 70. grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, grywał z Patem Metheny czy Gilem Goldsteinem.

KONCERT BEDNAREK Słowianin 20.01.2018 Kamil Bednarek, to piosenkarz, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki reggae. Do 2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem.W 2017 roku piosenkarz zdobył cztery nominacje do Eska Music Awards 2017, ostatecznie wygrał statuetkę w kategorii Artysta roku. W maju wydał utwór „Poczuj luz”, który został drugim singlem zwiastującym nową płytę artysty. W listopadzie ukazał się utwór „Jak długo jeszcze”, będący czwartym singlem zapowiadającym jego nową płytę studyjną.

ROCKER LIVE MUSIC - JESIENNI Rocker Club 25.01.2018,start.21 Rocker Live Music - wszystko to z czego najlepiej znany jest Rocker. W każdy czwartek zagra dla Was jedna z naszych kapel zaś dj przygotuje kompozycję klasyków i najnowszych przebojów, utworów mniej znanych jak i tych granych już na całym świecie. Będzie zarówno rockowo jak i popowo, a zagra Zespół Jesienni!, czyli pełna energii, rockowego „pazura”, a zarazem subtelnego posmaku grupa. To „śmietanka” wyselekcjonowanych utworów, które poruszą nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

HOT

POLECA

POLECA

HOT

POLECA

02 luty 2018 – Grey Club!

KONCERT PIGEON, EX-DIEL Domek Grabarza 26.01.2018,start.20.30 Motoryczność post punka, piosenkowości noise popu i dark punkowy mrok. W kolejnej edycji cyklu Tego Słucham pojawią się dwa składy funkcjonujące na alternatywnej scenie Berlina i Lipska. Pigeon to trio grające wyrywne piosenki, z post-punkowym fundamentem. Pigeon nie daje się porwać euforii, woli pozostawić odbiorcę w stanie rajcującego niedosytu. Piegeon jest częścią berlińsko-lipskiego kolektywu twórczego Flennen. Z Lipska przyjedzie ekipa Ex-diel. To garażowy post-punk z rozkrzyczanym dziewczęcym wokalem. HOT

POLECA

KONCERT PALUCH Peron 5 27.01.2018,start.20 Po świetnym 2016 roku - (dwa albumy - „10/29” platynowy i „Ostatni Krzyk Osiedla” podwójna platyna) Paluch nie zwalnia tempa i wraca z kolejnym albumem. „Złota Owca” trafi do sprzedaży 24 listopada 2017. Materiał będzie cięższy od swojego poprzednika, zarówno w warstwie lirycznej jak i muzycznej. Paluch porusza się między życiem prywatnym, rodzinnym często schodząc na tematy osiedlowe. Tytuł albumu oznacza przeciwieństwo do przysłowiowej czarnej owcy. Złota Owca to przywódca stada, głowa rodziny, dobry duch.

HOT

POLECA

KONCERT DREW DE FOUR I KIN CURRAN Lulu Club 28.01.2018,start.19 Wirtuoz fortepianu i utalentowana piosenkarka wystąpią w Szczecinie. Drew De Four to wokalista oraz mistrz fortepianu. Jest jak współczesny trubadur a jego koncerty przypominają połączenie Toma Waitsa i Raya Charlesa. Są to ballady folk-jazzowe z przekonującymi tekstami oraz prawdziwe, ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie w niebanalnym amerykańskim stylu. Kin Curran to utalentowana piosenkarka i autorka tekstów z Cleveland w stanie Ohio. Kin komponuje oraz nagrywa utwory utrzymane w klimacie pop/soul.

15


ca Szczecińskiego” Nowa gra twórców „Kup ulanta”. i „Szczecińskiego Spek y! Już wkrótce w sprzedaż

EK. 57 KART + 57 IKON AŻDĄ KAŻDA KARTA Z K JEDNĄ KARTĄ MA TYLKO CINKĘ”. WSPÓLNĄ „SZCZE POKAŻ KTÓRĄ!

LOGO

16

NKI.PL

WWW.SZCZECI


1, 2, 3... ZDANIE DOKOŃCZ TY! Zapraszamy do szczecińskiej kreatywnej zabawy słowem Rusza styczniowa edycja gry słownej, w której możesz puścić wodze wyobraźni i wygrać ciekawe nagrody związane z naszym miastem. Jak przystąpić do zabawy? 3 proste kroki do zwycięstwa:

1

Dokończ zdanie:

WYMIEŃ 3 SZCZECIŃSKIE .............................................. (np. 3 ulice, którymi jedziemy z górki)

2

Zaskocz nas swoją pomysłowością! Niech Twoje odpowiedzi nie będą sztampowe – będziesz miał większą szansę na wygraną!

3

Dowolną ilość propozycji wyślij nam w formularzu, znajdującym się na stronie www.szczecinki.pl Propozycje można przesyłać do 20 stycznia 2018. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.szczecinki.pl w dniu 31 stycznia 2018.

Na 5 najbardziej oryginalnych pomysłów czekają nagrody w postaci gier oraz książek, ufundowanych przez wydawcę SZCZECINEK, firmę Petersen. W przypadku, gdy zdania powtórzą się, o wygranej zadecyduje kolejność wypełnienia formularza. Najciekawsze zdania wybierze Jury w składzie: • Elżbieta Bielecka

dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej

• Roman Czejarek

autor książek o Szczecinie, dziennikarz Jedynki Polskiego Radia

• Jarosław Gowin

dziennikarz Radia Szczecin

• Piotr Owczarek

wydawca, pomysłodawca gier „Kupiec Szczeciński” i „Szczeciński Spekulant” oraz „Szczecinki”

• Roman Weczer

znawca etykiety i protokołu dyplomatycznego, wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim

• Katarzyna Wolnik-Sayna dziennikarka Radia Szczecin

Przewidujemy również Nagrodę Publiczności, którą przyznają internauci głosując na jedną z 10 propozycji, wybranych przez Jury.

17


18


MAPA IMPREZ - STYCZEŃ 2018 02.01° WTOREK Boston • start.19 Złote Karaoke,do zgarnięcia złota płyta Melanż • start.16 Black Tuesday,wtorek jest czarny Promocja 2+1. Pinokio • start.21 Wielbłąd - Welcome in New Year! Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka Rocker Club • start.20 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker’a 03.01° ŚRODA Boston • start.19 Środowy Gool – strzały za 2/3 zika Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night,impreza z muzyką popularną Rocker Club • start.21 Student nasz Pan - za konsoletą Dj Dominiq 04.01° CZWARTEK Boston • start.19 Stop Prohibicja City Hall Club • start.21 UniverCity,z głośników rap i R&B - zagra dj Snoopy Coyote Club • start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Melanż • start.16 Karaoke poprawiny – do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka • start.20 PinUp Party – 50% na drinki dla Pań,impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club • start.21 Rocker live i koncert Blade 05.01° PIĄTEK Boston • start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana

Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną Coyote Club • start.21 Colours of Coyote,impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku • start.21 Queen of the Night - muzyka lat 70,80. i 90 Elefunk • start.21 Zacznij imprezowy rok w wielkim stylu! Grey Club • start.21 Shades of Grey - Ladies Night, zagra Meewosh Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Lulu Club • start.22 Dicover Lulu – gra rezydent klub. Melanż • start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana Pinokio • start.21 Bass Friday Night, mocniejsze klubowe brzmienia PLR • start.21 Disco Kukuła, potańcówka z muzyką popularną Prywatka • start.20 Piątkowa Prywatka, impreza w klimacie disco Rocker Club • start.18 Rocker Live – Blade, impreza i concert Schemat • start.18 Polecamy Szczecińska Noc z Kpopem: New Year’s Eve Edition +18 06.01° SOBOTA Boston • start.19 Before&After – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Polecamy Red is the New Black - Red is the New Black, rap i r&b

13 Coyote Club • start.21 Coyote Exclusive, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku • start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70, 80 i 90 Elefunk the Club • start.22 Impreza z muzyką klubową i hiphop Elefunk • start.21 What the Funk: Wtf? dj Rink i dj Grad Grey Club • start.21 Great Carnival Night,zagra Dr Robo Icon Club • start.22 Vinylova Sobota by dj Rescue Kolumba 4 • start.21 Tede - Koncert Premierowy Skrrrt Lulu Club • start.22 Music City Burlesque,dj Polski Melanż • start.16 Impreza na całego! Off Marina • start.10 Bazar Smakoszy Pinokio • start.21 I love Pinokio PLR • start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Impreza w klimacie disco Rocker Club • start.21 Rocker Live - Maciej Silski z zespołem Waterstone, impreza i koncert Słowianin • start.19 Koncert Nikt plus goście: Rockasta, Gain Over – promocja nowej płyty Nikt 07.01° NIEDZIELA Melanż • start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka • start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo

13 URODZINY HOT MAGAZINE/POKAZ MODY 08.01° PONIEDZIAŁEK Browar Polski • start.19.30 Szczecińska Liga Stand-Up: Jakub Poczęty-Błażewicz i Karol Kopiec Melanż • start.16 Made in Poland – posiadówka w polskim klimacie Prywatka • start.20 Drugi za Zeta, imprezujemy w rytm współczesnych klimatów Słowianin Polecamy Koncert Bars &Melody 09.01° WTOREK Boston • start.19 Złote Karaoke, do zgarnięcia złota płyta Melanż • start.16 Black Tuesday,wtorek jest czarny. Promocja 2+1 Pinokio • start.21 Wielbłąd, impreza z muzyką popularną Piwnica Kany • start.20.30 Koncert Trupięgi Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka Rocker Club • start.20 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker’a 10.01° ŚRODA 13 Muz • start.19 Koncert Tymon Tymański Boston • start.19 Środowy Gool – strzały za 2/3 zika Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Czarna Sala AS • start.19 Oho! Koko Akustycznie Melanż • start.16 Karaoke Piwnica Kany • start.20.30 Koncert Prygoń Quartet & Kaśka O Quintet Rocker Club • start.21 Erasmus Party - Student nasz Pan - za konsoletą Dj Dominiq

11.01° CZWARTEK 13 Muz • start.19 Polecamy Koncert Riffertone Boston • start.19 Stop Prohibicja City Hall Club • start.21 All in Black w City - Impreza wydziałowa wydziału Humanistycznego US Coyote Club • start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Melanż • start.16 Karaoke poprawiny – do zgarnięcia cenne nagrody Klub Studencki Pralnia • start.20.30 Koncert Wiewiórka na Drzewie Prywatka • start.20 PinUp Party – 50% na drinki dla Pań, impreza ze współczesnym brzmieniem. Rocker Club • start.21 Rocker Live Music – RockRePlay, impreza i koncert 12.01° PIĄTEK Boston • start.19 Od zmierzchu do świtu - impreza do rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Sztos XVII: Finnessin - najświeższe brzmienia zza oceanu. Gość: ekipa Finnesse Coyote Club • start.21 Colours of Coyote, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku • start.21 Queen of the Night - muzyka lat 70, 80 i 90 Grey Club • start.21 Shades of Grey - Ladies Night, zagra Meewosh Elefunk • start.21 Singiel Party, To impreza nie tylko dla singli!

02 luty 2018 – Grey Club!

Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Lulu Club • start.22 Dicover Lulu – gra rezydent klub. Melanż • start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana Pinokio • start.21 Bass Friday Night, mocniejsze klubowe brzmienia Piwnica Kany • start.23 Polecamy Koncert Ludojad PLR • start.21 Disco Kukuła, potańcówka z muzyką popularną Prywatka • start.20 Piątkowa Prywatka, impreza w klimacie disco Rocker Club • start.18 Rocker Live - Specyficzni, impreza i koncert Sala Koncertowa Nowego Browaru Koncert Paulina Przybysz Schemat • start.21 Polecamy Koncert Assemblange Tour Teatr Kana • start.21 Polecamy Koncert Nullizmatyka Słowianin • start.19 Polecamy Heniutki 66: Dikanda, Kapitan Stereo, Power Supply 13.01° SOBOTA Boston • start.19 Mikołajkowy Before&After – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Classic R&B - cykl imprez z mieszanką klubowej i czrnej muzyki, gra Twister i Snack Coyote Club • start.21 Coyote Exclusive,impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance

19


MAPA IMPREZ - STYCZEŃ 2018 CD.13.01° SOBOTA Disco na Deptaku • start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70, 80 i 90 Domek Grabarza • start.20.30 Polecamy Koncert Hanako, Zidy, Nie Najn Niet Elefunk • start.22 Ekskluzywne Menelstwo Filharmonia • start.19 Polecamy Audiofeels rockowo i symfonicznie Grey Club • start.21 Carnival Fiesta with Rising Stars Revue, zagra Martin Zoom Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową plus gość - Midi Culture Lulu Club • start.22 Burlesque Rock, Live Guitar – Wójt & Igi Melanż • start.16 Impreza na całego! Pinokio • start.21 I love Pinokio Piwnica Kany • start.23 Koncert Trip PLR • start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Impreza w klimacie disco Rocker Club • start.21 Rocker live – In Rock, impreza i koncert Sala Kon. Nowego Browaru • start.19 Koncert Lipali Polecamy Tanz Bar • start.21 Canalia Night Teatr Kana • start.21 Polecamy Apostolis Anthimos Miniatures 14.01° NIEDZIELA Melanż • start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka • start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo.

20

15.01° PONIEDZIAŁEK Boston • start.19 Dwa razy powtarzać nie trzeba, lejemy wszystko x2 Filharmonia • start.19 Polecamy Kolędy Świata: TGD + Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski Melanż • start.16 Made in Poland – posiadówka w polskim klimacie Prywatka • start.20 Drugi za Zeta, imprezujemy w rytm współczesnych klimatów Schemat • start.19 Bitwa na Dubbing / Szczecińska Liga Stand Up 16.01° WTOREK Boston • start.19 Złote Karaoke, do zgarnięcia złota płyta Kana • start.19 Szczecin Tandem Meetings! Potem koncert Vootele Melanż • start.16 Black Tuesday, wtorek jest czarny. Promocja 2+1 Pinokio • start.21 Wielbłąd, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka Rocker Club • start.20 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker’a 17.01° ŚRODA Boston • start.19 Środowy Gool – strzały za 2/3 zika Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Melanż • start.16 Karaoke Pinokio • start.21 Polecamy Wielbłąd, Dj Gregory, impreza z muzyką popularną Rocker Club • start.21 Viva la Rock

18.01° CZWARTEK Boston • start.19 Stop Prohibicja City Hall Club • start.21 UniverCity, z głośników rap i R&B zagra dj Snoopy Coyote Club • start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Melanż • start.16 Karaoke poprawiny – do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka • start.20 PinUp Party – 50% na drinki dla Pań,impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club • start.21 Polecamy Klubowa scena Rockera – Dj Twister 19.01° PIĄTEK Boston • start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Elektroniczny Szczecin Night 16 zagrają Dawid Korniak, Michał Kier, Karpinsky i Kasia Reichel Coyote Club • start.21 Colours of Coyote, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku • start.21 Queen of the Night - muzyka lat 70, 80 i 90 Elefunk • start.21 FlowMaster - moc, energia, p!erdolnięcie! Grey Club • start.21 Polecamy Man on Sax, zagrają Hoster & Mateusz Skrzypczak Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Lulu Club • start.22 Dicover Lulu – gra rezydent klub


MAPA IMPREZ - STYCZEŃ 2018 Melanż • start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana Pinokio • start.21 Bass Friday Night, mocniejsze klubowe brzmienia PLR • start.21 Disco Kukuła, potańcówka z muzyką popularną Prywatka • start.20 Piątkowa Prywatka, impreza w klimacie disco Rocker Club • start.18 Rocker Live – In Rock, impreza i koncert Słowianin • start.19 Koncert pamięci Czesława Niemena

Melanż • start.16 Impreza na całego! Pinokio • start.21 I love Pinokio PLR • start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Impreza w klimacie disco! Rocker Club • start.21 Rocker live – Jesienni, impreza i koncert Słowianin • start.20 Polecamy Koncert Bednarek Tanz Bar • start.21 Residents Nights

20.01° SOBOTA Boston • start.19 Mikołajkowy Before&After – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy,impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Urban Classic - Urban Classic, czyli wieczór z szeroko pojętą muzyką miejską Coyote Club • start.21 Coyote Exclusive, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku • start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70, 80 i 90 Elefunk the Club • start.22 Impreza z muzyką klubową i hiphop Grey Club • start.21 Great Carnival Night, zagra Martin Zoom Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Lulu Club • start.22 Polecamy Mumm Champagne - wants to party with you, special party performance

21.01° NIEDZIELA Melanż • start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka • start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo. 22.01° PONIEDZIAŁEK Browar Polski • start.19.30 Szczecińska Liga Stand-Up: Paulina Potocka + Open-Mic Filharmonia • start.19 Polecamy Koncert Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki Melanż • start.16 Made in Poland – posiadówka w polskim klimacie Prywatka • start.20 Drugi za Zeta,imprezujemy w rytm współczesnych klimatów 23.01°WTOREK Boston • start.19 Złote Karaoke, do zgarnięcia złota płyta Filharmonia • start.19 Koncert Ira - 30 lat na scenie! Melanż • start.16 Black Tuesday, wtorek jest czarny. Promocja 2+1 Pinokio • start.21 Wielbłąd, impreza z muzyką popularną

Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka Rocker Club • start.20 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker’a 24.01° ŚRODA Boston • start.19 Środowy Gool – strzały za 2/3 zika Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night, impreza z muzyką popularną Melanż • start.16 Karaoke Rocker Club • start.21 Student nasz Pan - za konsoletą Dj Dominiq 25.01° CZWARTEK Boston • start.19 Stop Prohibicja City Hall Club • start.21 UniverCity, z głośników rap i R&B zagra dj Snoopy Coyote Club • start.21 Double Coyote wszystko x 2, impreza z muzyką popularną i klubową Melanż • start.16 Karaoke poprawiny – do zgarnięcia cenne nagrody Prywatka • start.20 PinUp Party – 50% na drinki dla Pań,impreza ze współczesnym brzmieniem Rocker Club • start.21 Rocker Live Music - Jesienni, impreza i koncert 26.01° PIĄTEK Boston • start.19 Od zmierzchu do świtu – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Oh Papi - czyli kolejna edycja znanego cyklu imprez

21


22


MAPA IMPREZ - STYCZEŃ 2018 CD.26.01° PIĄTEK Coyote Club • start.21 Colours of Coyote, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 W Rytmie Hitów – polska i zagraniczna muzyka dance Disco na Deptaku • start.21 Queen of the Night - muzyka lat 70, 80 i 90 Domek Grabarza • start.20.30 Koncert Pigeon, Ex-diel Polecamy Grey Club • start.21 Shades of Grey - Ladies Night, zagra Hoster Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Lulu Club • start.22 Dicover Lulu – gra rezydent klub Melanż • start.16 Poczuj Chemię do Melanżu – balet do rana Pinokio • start.21 Bass Friday Night, mocniejsze klubowe brzmienia PLR • start.21 Disco Kukuła, potańcówka z muzyką popularną Prywatka • start.20 Piątkowa Prywatka, impreza w klimacie disco Rocker Club • start.18 Rocker Live - Maciej Silski z zespołem Waterstone, impreza i koncert Słowianin • start.20 Polecamy Depeche Mode Party 27.01° SOBOTA Boston • start.19 Mikołajkowy Before&After – impreza do białego rana Browar Polski • start.21 Browar Polski Tańczy, impreza z muzyką popularną City Hall Club • start.21 Polecamy Clap Clap, to co najlepsze w nowoczesnej muzyce miejskiej, za sterami dj Twister

Coyote Club • start.21 Coyote Exclusive, impreza z muzyką popularną i klubową Disco Fama • start.21 Polski Dance Ma Sens – disco polo i polski dance Disco na Deptaku • start.21 Saturday Night Fever - zostań królem parkietu! Muzyka disco lat 70, 80 i 90 Elefunk the Club • start.22 Impreza z muzyką klubową i hiphop Elefunk • start.21 Zakończenie Ferii ostatnim melanż! Grey Club • start.21 Polecamy Great Carnival Night, zagra Hoster Icon Club • start.22 Impreza z muzyką klubową Lulu Club • start.22 Polecamy Music City Burlesque, Live Drums Torres (Afromental) Melanż • start.16 Impreza na całego! Peron 5 • start.20 Koncert Paluch Pinokio • start.21 I love Pinokio PLR • start.21 Disko ponad Wszystko, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Impreza w klimacie disco Rocker Club • start.21 Rocker Live - Specyficzni, impreza i koncert Tanz Bar • start.21 Exploration Night 28.01° NIEDZIELA Lulu Club • start.19 Koncert Drew De Four i Kin Curran Melanż • start.16 Jedyny niedzielny balet w mieście Prywatka • start.20 Niedziela dla konesera. Prywatka na żywo.

29.01° PONIEDZIAŁEK Boston • start.19 Dwa razy powtarzać nie trzeba,lejemy wszystko x2. Cafe Hormon • start.19 Polecamy Spektakl „Sugerancja” Melanż • start.16 Made in Poland – posiadówka w polskim klimacie Prywatka • start.20 Drugi za Zeta, imprezujemy w rytm współczesnych klimatów 30.01° WTOREK Boston • start.19 Złote Karaoke,do zgarnięcia złota płyta Filharmonia • start.19 Pasion de Buena Vista Melanż • start.16 Black Tuesday, wtorek jest czarny. Promocja 2+1 Pinokio • start.21 Wielbłąd, impreza z muzyką popularną Prywatka • start.20 Pubowa Prywatka Rocker Club • start.20 Rocker Classic – klasyczne imprezy Rocker’a 31.01° ŚRODA Boston • start.19 Środowy Gool – strzały za 2/3 zika Coyote Club • start.21 Ladies Photo Night,impreza z muzyką popularną Melanż • start.16 Karaoke Rocker Club • start.21 Student nasz Pan - za konsoletą Dj Dominiq

23


24


25


26


MAPA KULTURY - OPERA NA ZAMKU- STYCZEŃ 2018 Crazy for You 11,12,13.01.2018,start.19 | 14.01.2018,start.18 Autor: George Gershwin i Ira Gershwin, Reżyseria: Jerzy Jan Połoński Najwspanialsza klasyka gatunku. Musical, który nawiązuje do najlepszych tradycji „Złotych czasów Broadwayu” lat 20. i 30. Ciekawa fabuła, zabawne dialogi i całe mnóstwo najpiękniejszej muzyki George’a Gershwina to przepis na hit, który tak czaruje widzów na całym świecie. Historia miłości bogatego chłopaka z Nowego Yorku, a raczej syna bogatej matki, który ponad wszystko ukochał taniec, śpiew i muzykę oraz prostej dziewczyny z Nevady - córki byłego dyrektora upadłego teatru… Brzmi banalnie, jednak fabuła ta, którą śmiało można określić komedią muzyczną naszpikowana jest pełnokrwistymi postaciami, przewrotnymi sytuacjami oraz olbrzymią ilością śpiewu i tańca.

Edukacja Rity 08.01.2018,start.19 | spektakl gościnny Reżyseria: Andrzej Strzelecki Edukacja Rity” to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego - nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On - niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje. Grają: Rita - Katarzyna Ucherska, Frank - Piotr Fronczewski.

ul. Korszarzy 34 70-540 Szczecin

Bilety 91 43 48 104 512 559 465

www.opera.szczecin.pl rezerwacja@opera.pl

Alicja w Krainie Czarów 26.01.2018,start.11 | 27.01.2018,start.17 | dla dzieci Muzyka: Przemysław Zych, Choreografia: Jacek Tyski Balet Historię Alicji, która przez magiczne lustro trafia do krainy czarów i magii, zna każde dziecko. Inspirująca opowieść o walce dobra ze złem i prawdziwej przyjaźni porusza także dorosłego widza, działa na jego wyobraźnię i sprawia, że przenosimy się w zaczarowane czasy dzieciństwa. Najlepszym sposobem na wykreowanie go na scenie jest taniec, muzyka o bogatej kompozycji z użyciem nowoczesnych technik i instrumentów, stylizowana na tę, którą znamy z filmów, oraz bajkowe, efektowne stroje i scenografia. Nagroda Najlepszego Choreografa roku 2015 dla Jacka Tyskiego za balet na motywach powieści Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów” i „Po drugiej stronie lustra”.

Madama Butterfly - spektakl gościnny 20.01.2018,start.19 | 21.01.2018,start.18 Autor: Giacomo Puccini, Reżyseria: Pia Partum Najsłynniejsza kobieta w historii opery, a przy tym niebywałe wyzwanie wokalno-aktorskie, bo śpiewaczka grająca rolę Butterfly musi zmierzyć się z całym wachlarzem skrajnych emocji i nie schodząc ze sceny, śpiewać łącznie przez niemal 90 minut. Dramatyczna historia związku gejszy i porucznika amerykańskiej marynarki osadzona jest w tętniącym życiem współczesnym Tokio. Szczecińskie przedstawienie, nawiązujące do poetyki filmów Larsa von Triera, jest wzbogacone o postać tancerza – alter ego Butterfly, a także o multimedialne projekcje.

Kłamstwo 28.01.2018,start.19 | spektakl gościnny Autor: Florian Zeller, Reżyseria: Wojciech Malajkat Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

27


28


MAPA KULTURY - FILHARMONIA - STYCZEŃ 2018 Koncert Prezydencki - Festivo 2017/2018 - koncert symfoniczny 05.01.2018,start.19 Romantyczna muzyka norweska, przebój muzyki filmowej Wojciecha Kilara, Bachowski hit „Badinerie”, a nade wszystko brzmienie wirtuozowskiej trąbki obdarzonego nieziemskimi zdolnościami artysty Ole Edvarda Antonsena. Właściwie układ przypominający nieco koncert w typie greatest hits, jakich w karnawale nie brakuje. Nie ma tu wielkiego poematu symfonicznego ani monumentalnej symfonii – miast tego krótkie i efektowne utwory ukazujące kwintesencję mroźnej i nieco melancholijnej północy, pod powierzchnią której drzemie temperament prawdziwego demona muzycznego popisu. Floating Christmas - Brillante 2017/2018 07.01.2018,start.17 W filharmonii usłyszymy materiał z płyty „Floating Christmas”. To projekt zainicjowany przez Duet Jackpot, czyli finalistów X, jubileuszowej edycji Must Be The Music. Orkiestrę tworzą muzycy szczecińscy, od wielu lat będący wizytówką miasta, reprezentując Szczecin na krajowej i zagranicznej scenie. W niedzielny wieczór formacja Floating Orchestra niewątpliwie narazi się bożonarodzeniowym tradycjonalistom i zaprezentuje całą gamę amerykańskich świątecznych przebojów śpiewanych ongiś przez Franka Sinatrę i Deana Martina. Kapela Maliszów - Rubato 2017/2018 - koncert tradycyjny 09.01.2018,start.19 Kapela Maliszów to rodzinny zespół z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, założony przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci. Kapela inspiruje się tradycyjną muzyką swojego regionu, czyli tańcami i przyśpiewkami z okolic powiatu gorlickiego. Muzyka ta grana jest tradycyjnie, czyli na skrzypcach, basach i bębnie w sposób archaiczny, z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Nie jest tylko szkolnym odtworzeniem starych melodii. Kapela tworzy również własne utwory o charakterze polskim, opierając się na już wypracowanym stylu. Artysta Rezydent: ASQ | Zakopower - Misterioso 2017/2018 - koncert 10.01.2018,start.19 Utwory z płyty „Drugie pół”, połączenie folkloru skalnego Podhala w wykonaniu kapeli Zakopower z klasycznymi brzmieniami kwartetu. Zresztą powiedzieć, że to spotkanie muzyki jazzowej i góralskiej, to nic nie powiedzieć. Na estradzie Filharmonii bowiem pojawią się trzy formacje: Atom String Quartet, stanowiący miksturę jazzu i klasycznego brzmienia kwartetowego, grupa Zakopower, od lat efektownie łącząca elementy folkloru góralskiego z rockiem, oraz Kapela Sebastiana Karpiela Bułecki, stojąca najbliżej prawdziwej muzyki ludowej.

Zimowa opowieść - Sonoro 2017/2018 - koncert symfoniczny 12.01.2018,start.19 Zimą jakoś bliżej nam do gór, ale czy dziś na przykład takie Zakopane nie jest odrobinę przereklamowane? Jechać tam w szczękający mróz (ze Szczecina to jest kawałek…), na każdym kroku kolejki i kolejki do kolejki, po rydzach boli brzuch i ciągle wszystko wychodzi drożej… Bajka o górach jest ciekawsza niż rzeczywistość. W programie: „Bajka”, opowieść zimowa Moniuszki, „Fantazja góralska” Noskowskiego oraz muzyka do narodowego baletu „Harnasie” Karola Szymanowskiego. Hauschka / Kai Angermann | LAB 4: El-materials - Soundlab 2017/2018 - koncert elektroniczny

ul.Małopolska 48 70-515 Szczecin wt-czw 13:00-18:00 pt 13:00-20:00

Bilety 91 430 95 11

www.filharmonia.szczecin.pl sekretariat@filharmonia.szczecin.pl

Vivat Mozart! - Festivo 2017/2018 - koncert symfoniczny 26.01.2018,start.19 Muzyka jako efekt czystego natchnienia była w epoce klasycyzmu rzadkością. Utwory powstawały zazwyczaj na zamówienie księcia lub cesarza. Z kompozycji, które znalazły się w programie piątkowego koncertu, jedynie utwór na flet i harfę KV 299 powstał na zamówienie. Natomiast opera „Czarodziejski flet” oraz Symfonia g-moll KV 550 to muzyka, która jest zapowiedzią nowej epoki, wolnej od feudalnej więzi arystokrata – kompozytor. W solowej odsłonie koncertu usłyszymy Joannę Kowalczyk, na co dzień zasiadającą na pozycji pierwszej flecistki szczecińskiej filharmonii, oraz węgierską harfistkę, absolwentkę Akademii im. F. Liszta w Budapeszcie Mirę Farkas.

14.01.2018,start.17 Hauschka to nie jest artysta awangardowy. Awangarda bowiem w tłumaczeniu dosłownym oznacza straż przednią, rodzaj forpoczty zwiastującej nadejście czegoś właściwego. Sztuka Hauschki albo raczej niemieckiego artysty Volkera Bertelmanna niczego nie zapowiada. Mimo że jest porównywana do eksperymentów Johna Cage’a i Erika Satie, jest po prostu zupełnie nieprzewidywalna. Po ponad dwóch dekadach szalonej kariery artysty znanego dziś pod pseudonimem Hauschka tylko jedna rzecz jest pewna, że jego koncert będzie… zupełnym zaskoczeniem. Karnawałowy Brass - Festivo 2017/2018 - koncert symfoniczny 19.01.2018,start.19 W programie bigbandowe aranżacje muzyki klasycznej, jazzowej, latynoamerykańskiej oraz filmowej m.in. tematy z filmów „The Children of Sanchez”, „Rocky” Orkiestry dęte już od dawna przestały kojarzyć się li tylko z „babcią, która stała na balkonie…” czyli z tzw. tradycją remizowo-dożynkowo-rozstrojoną. Wielka w tym zasługa wielu nowych formacji reaktywujących ideę pulsującego jazzowymi rytmami big-bandu. Najnowszy projekt tego typu to Sinfonia Varsovia Brass – zespół stworzony z wyśmienitych muzyków sekcji dętej orkiestry Sinfonia Varsovia. Laureaci Konkursu Chopinowskiego | Kenner - Pianoforte 2017/2018 - recital 24.01.2018,start.19 Wielka kariera amerykańskiego pianisty Kevina Kennera rozpoczęła się od zajęcia drugiego miejsca (pierwszego wówczas nie przyznano) na XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w roku 1990. Intelekt czy emocje, racjonalizm czy odrobina szaleństwa – oto bieguny interpretacji muzyki Chopina przez Kevina Kennera. Z jednej strony artysta zainteresowany jest intelektualną stroną muzyki, z drugiej pociąga go jej melancholia i sentymentalizm.

Oleś Brothers & Antoni Gralak - Espressivo 2017/2018 - koncert jazzowy 29.01.2018,start.19 Bracia bliźniacy Marcin (kontrabas) i Bartłomiej (perkusja) od 20 lat wędrują po rozmaitych peryferiach jazzu, mając na swoim koncie projekty z Mikołajem Trzaską i Tomaszem Stańką. Od lat 80. trudno wyobrazić sobie polską scenę jazzową bez charakterystycznego, miękkiego i nieco zachrypniętego brzmienia trąbki Antoniego „Ziuta” Gralaka (wcześniej członka m.in. freejazzowej grupy Young Power). Płyta „Primitivo” to swoisty powrót do korzeni muzyki dawnej określanej jako prymitywna. Sztuki dźwiękowej zasadzającej się na przedstawianiu podstawowych stanów emocjonalnych rozpiętych pomiędzy radością i rozpaczą. Nizioł | Kuropaczewski - Misterioso 2017/2018 - koncert kameralny 31.01.2018,start.19 Bartłomiej Nizioł nie osiada na laurach. Po wielu sukcesach – z których ostatni związany był ze szczecińską filharmonią, tu bowiem dokonano nagrania nagrodzonej przez Polskie Radio płyty z Koncertem A-dur Karłowicza – tym razem przyszła pora na recital. Skrzypek powraca do utworów, które grał w czasie studiów (sonata Ysaÿe’a), lecz będą także nowości, a wszystko w nowej szacie brzmieniowej, tzn. z akompaniamentem światowej sławy gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego.

29


30


MAPA KULTURY - TEATR POLSKI - STYCZEŃ 2018 DUŻA SCENA Pensjonat Pana Bielańskiego 05,07,19,20,26,27.01.2018,start.19 | 21,28.01.2018,start.16 Autor: Carl Laufs i Wilhelm Jacoby, Reżyseria: Marek Gierszał Występują: Michał Janicki, Elżbieta Donimirska,Adrianna Szymańska, Dorota Chrulska,Filip Cembala,Olek Różanek i inni „Pensjonat Pana Bielańskiego“ dzieje się w Krakowie ruchu lewostronnego, czyli jeszcze w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik, ziemianin z pobliskich Bronowic odwiedza krakowską metropolię napędzany niepohamowaną potrzebą zabłyśnięcia przed swoimi znajomymi niesłychanymi opowieściami z Krakowa. Zainspirowany notatką w gazecie o budowie domu wariatów pragnie spędzić w Krakowie, właśnie w domu wariatów, choćby jeden wieczór!

Okno na parlament 31.01.2018,start.19 Autor: Ray Cooney, Reżyseria: Stefan Szaciłowski Występują: Zbigniew Filary, Jacek Piotrowski, Mirosław Kupiec, Ludia Jeziorska i inni „Okno na parlament” to lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek. Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki... Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę. Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka? Przekonajcie się o tym Państwo sami...

ul. Swarżyca 5 71-601 Szczecin

Bilety 91 433 00 90 w. 72

www.teatrpolski.eu kasa@teatrpolski.pl

CZARNY KOT RUDY Pornograf 19,20,26.01.2018,start.22 Autor: George Brassens, Reżyseria: Adam Opatowicz Występują: Adam Dzieciniak, SławomirKołakowski, Mirosław Kupiec „Pornograf” to program składający się z piosenek znanego francuskiego artysty Georga Brassensa. Pisane przez niego teksty dotyczyły różnych tematów. Można wśród nich znaleźć zarówno nostalgiczne, z nutką zadumy, jak i skoczne, soczystym, często frywolnym językiem opisujące sprawy życia codziennego, od ulicy do alkowy. Teksty te łączy odwaga w mówieniu prawdy i nazywanie rzeczy po imieniu, przez co często odbierane są one jako prowokujące.

Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna 11,12,13.01.2018,start.19 | 14.01.2018,start.16 Autor: Ivo Brešan, Reżyseria: Tomasz Obara Występują: Adam Dzieciniak, Michał Janicki, Adriana Góralska, Olga Adamska i inni Akcja spektaklu rozpoczyna się na wiejskim zebraniu, podczas którego podjęte zostaje zobowiązanie, aby w ramach zaktywizowania lokalnej społeczności na gruncie kulturalno-oświatowym, zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”... czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowy nauczyciel, mianowany reżyserem. Podjęte przez niego decyzje obsadowe - w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci - w niebezpieczny sposób obnażają prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” zdaje się być dokładnym opisem konfliktu pomiędzy mieszkańcami wsi.Choć akcja sztuki osadzona została w „czasach słusznie minionych”, jej przekaz jest cały czas aktualny.

MAŁA SCENA Mayday 21,24,25,28,30.01.2018,start.19 Autor: Ray Cooney, Reżyseria: Stefan Szaciłowski Występują: Katarzyna Bieschke, Małgorzata Chryc-Filary, Adam Dzieciniak, Mirosław Kupiec, Michał Janicki, Zbigniew Filary Mayday to historia pechowego taksówkarza-bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji. Kobieta, która ugotowała męża 09,10,14,16,17,18.01.2018,start.19 Autor: Debbie Isitt, Reżyseria: Tomasz Obara Występują: Olga Adamska, Sylwia Różycka, Adam Dzieciniak Trójkąt. Małżeństwo kontra romans. Mąż kontra żona, żona kontra kochanka. Pytania kontra kłamstwa - kłamstwa mężczyzny wobec żony i kochanki.„Szeptane kłamstwa – małe kłamstwa, urocze kłamstwa i wielkie kłamstwa – kłamstwa patrzą ci w twarz – kłamstwa powiedziane za twoimi plecami – Idiotka! Nie widzisz, że cię oszukuje! Nie daj się nabrać, głupia!”… Taki jest początek sztuki… a koniec?

Przybora - Sinatra Postscriptum Recital Sylwii Różyckiej 12,13.01.2018,start. 21.30 Realizacja: Adam Opatowicz i Krzysztof Baranowski Występują: Sylwia Różycka, Krzysztof Borkowski, Krzysztof Figiel Jeremi Przybora i Frank Sinatra. Obaj przyszli na świat 12 grudnia 1915 roku, obaj obdarzyli świat szlachetną poezją, muzyką, wdziękiem kreując rzeczywistość w dwóch odległych od siebie zakątkach globu. Jeremi Przybora wpisał się w historię jako poeta, pisarz, satyryk i aktor. Frank Sinatra przez wielu kolegów po fachu był wzorem scenicznym, wielu podkreślało jego niesamowitą dykcję, sposób artykulacji i ciągle szlifowany warsztat. Obaj mistrzowie spotykają się w swych dziełach podczas muzycznej sztuki teatralnej aktorki Teatru Polskiego Sylwii Różyckiej, do której komentarz stworzył Mistrz Mowy Polskiej Andrzej Poniedzielski.

31


32


MAPA KULTURY - TEATR WSPÓŁCZESNY - STYCZEŃ 2018 DUŻA SCENA Piotruś Pan 10,11,12,13,14.01.2018,start.11 Autor: James Matthew Barri /adaptacja - Michał Busiewicz , Reżyseria: Ewelina Marciniak Występują: Konrad Beta, Magdalena Wrani-Stachowska, Maria Dąbrowska, Maciej Litkowski, Michał Lewandowski, Anna Januszewska Awanturnicza opowieść o przygodach dzieci w tajemniczej krainie Nibylandii to niezwykła podróż do krainy dzieciństwa. John, Michael i Wendy pewnego wieczoru, namówieni przez Piotrusia Pana, wyfruwają z domu przez okno. Wraz z niesfornym chłopcem i wróżką Dzwoneczkiem odkrywają świat Zagubionych Chłopców i prowadzą wielką batalię z piratami. Czy zatęsknią za rodzinnym domem i będą potrafili porozumieć się z mamą i tatą? Raj dla opornych 25,26,28.01.2018,start.19 | 27.01.2018,start.20 Autor: Michele Riml, Reżyseria: Justyna Celeda Występują: Beata Zygarlicka, Konrad Pawicki, Grażyna Madej Druga część kultowej komedii „Seks dla opornych” - bez wątpienia najpopularniejszego tytułu ostatnich lat wśród szczecińskiej publiczności. Spektakl, zagrany prawie 100 razy przy pełnej widowni, ma swoich wiernych fanów, którzy widzieli go juz kilkakrotnie. Dalszą część perypetii zwariowanego małżeństwa poznajemy w „Raju...”. Tym razem Alice i Henry wybierają się pod namiot. Dołącza do nich ekscentryczna siostra Alice, a na jaw wychodzi pewna niewygodna prawda...

Pan Tadeusz 31.01.2018,start.19 Autor: Adam Mickiewicz, Reżyseria: Irena Jun Występują: Wojciech Sandach, Konrad Pawicki,Robert Gondek, Grzegorz Młudzik, Paweł Niczewski, Barbara Biel, Wiesław Orłowski i inni Tadeusz kocha Zosię, Telimena uwodzi Tadeusza, Hrabia chce zdobyć serce Telimeny. Tymczasem dawny sługa Horeszków zawiązuje okrutną intrygę, pragnąc zemsty na swych odwiecznych wrogach… Pełna rozmachu inscenizacja Ireny Jun, pozostając wierną Mickiewiczowi, nic nie traci z urody języka jednego z najważniejszych utworów polskiej literatury. Wydobywa jego pełną humoru treść, buduje dynamiczną akcję, kreśli sylwetki niezwykłych bohaterów, czyniąc go atrakcyjnym dla współczesnego widza. Ożenek 04,05,06,07.01.2018,start.19 Autor: Nikołaj Gogol, Reżyseria: Justyna Celeda Występują: Beata Zygarlicka, Anna Januszewska, Maria Dąbrowska, Magdalena Myszkiewicz i inni Klasyka komedii w mistrzowskim wykonaniu. Stary kawaler, panna na wydaniu i zręczna swatka. Czy matrymonialne perypetie bohaterów skończą się na ołtarzu? „Ożenek” zachwyca swoją celnością i aktualnością, a grono barwnych postaci bawi do łez. Przedstawienie warto obejrzeć z wielu powodów, choćby rozmachu inscenizacyjnego – olbrzymiej, mobilnej scenografii i unikalnej sceny spotkania z zalotnikami, która odbywa się częściowo… w powietrzu.

Wały Chrobrego 3 70-500 Szczecin wt-czw 13:00-18:00 pt 13:00-20:00

Bilety 91 489 23 23

www.wspolczesny,szczecin.pl bow@wspolczesny.szczecin.pl

Pustostan 26,27,28.01.2018,start.19.30 Autor: Malina Prześluga, Reżyseria: Paweł Paszta Występują: Maria Dąbrowska, Robert Gondek, Barbara Lewandowska, Adam Kuzycz-Berezowski i inni. Rodzina jakich wiele – dzieci, rodzice, dziadkowie i pies. Boże Narodzenie, czyli czas wielkiego oczekiwania na… Kevina. Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi dotyka relacji osób sobie najbliższych, gdzie prawda ukrywana jest za fasadą koniecznego happy endu. O czym kłamiemy, do czego tęsknimy i kto nas może zbawić?

TEATR MAŁY Kalifornia nieśmiertelni 04,05.01.2018,start.19 | 06,07.01.2018,start.17 Reżyseria: Szymon Kaczmarek Występuje: Maciej Litkowski Spektakl „Kalifornia nieśmiertelni” to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie: Polański, Komeda, Hłasko i inni. Historie prawie niemożliwe - od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci- kwiatów. Udokumentowaną baśń opowie jeden aktor.

Realizacja Justyny Celedy – reżyser innych komediowych hitów Współczesnego: „Seksu dla opornych” oraz „Szkoły żon”, to świetna propozycja na karnawałowy wieczór.

MALARNIA Lord Jim Godzina Spokoju 18,19,21.01.2018,start.19 | 20.01.2018,start.20 Autor: Florian Zeller, Reżyseria: Norbert Rakowski Występują: Konrad Pawicki, Joanna Matuszak, Ewa Sobczak, Robert Gondek Błyskotliwa komedia Floriana Zellera - współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar?

11,11,12,13,14.01.2018,start.19 Autor: Joseph Conrad, Reżyseria: Maciej Podstawny Występują: Maria Dąbrowska, Barbara Lewandowska, Karolina Krawiec, Grażyna Madej i inni Co to jest za opowieść? Czy to po prostu opis perypetii młodego chłopaka, który splamił swe sumienie? A może jest to historia marynarza, któremu los wymknął się spod kontroli w jednym momencie niewytłumaczalnego skoku i który przez resztę swojego krótkiego życia ponownie starał się zapanować nad własnym losem? A może trzeba na tę historię spojrzeć przewrotnie? (…) Myślę, że przypowieść o Lordzie Jimie to próba stworzenia mitu, który ma wyjaśnić nowoczesny świat; opisać, co nowoczesność robi z naszym człowieczeństwem

Arcydzieło na śmietniku 19.01.2018,start.19 | 20,21.01.2018,start.17 Reżyseria: Tomasz Obara Występują: Anna Januszewska, Grzegorz Młudzik Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika. Aktorzy do realizacji kameralnej komedii zaprosili reżysera Tomasza Obarę, z którym wielokrotnie spotykali się w trakcie swojej pracy twórczej. Eks-barmanka, ekspert w dziedzinie sztuki i tajemniczy obraz wart fortunę... a może pięć dolarów? Maude Gutman kupuje w lumpeksie za grosze dzieło, którego autorem jest być może słynny malarz, Jackson Pollock. Czy zdaniem eksperta obraz jest autentyczny? Czy Maude da za wygraną? I co właściwie możemy nazwać „prawdziwą sztuką”...?

33


34


COYOTE • ROCKER • PINOKIO • BOSTON • GREY CLUB

HOT NOC - STYCZEŃ 2018 Chcesz żebyśmy odwiedzili twój lokal/pub? Chcesz się zareklamować? Zadzwoń: 506 060 944

BOSTON

COYOTE

COYOTE

COYOTE

PINOKIO

PINOKIO

ROCKER

PINOKIO

ROCKER

BOSTON

ROCKER

35


36


COYOTE

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

GREY CLUB

PINOKIO

PINOKIO

ROCKER

ROCKER

37


Zapraszamy na 13 urodziny Hot Magazine 2.02.2018, Grey Club Szczecin

Sukienka 259 zł Torebka skórzana 379 zł

Ubrania do kupienia w sklepach: Szczecin, C.H.Fala, Al.Wyzwolenia 44a, lokal 102 Szczecin, Outlet Park, ul. Struga 42 Świnoujście, ul. Piastowska 2 Świnoujście, Hotel Radisson Blu Resort - Promenada

38

facebook.com/Byolala.Swinoujscie 515 183 494

Bluza 199 zł Spodnie 179 zł Bezrękawnik 299 zł Torba skórzana 579 zł Botki skórzane 499 zł


Bluzka 239 zł Legginsy 179 zł Torebka skórzana 319 zł

Sukienka 239 zł Szpilki 199 zł

Fotograf: Marta Machej tel. 667 172 342 fb.com/MartaMachejPhotography Modelka: Magda Andruszkiewicz Producent sesji/Stylizacja: Magdalena Oleśniewicz/Magja tel. 794 170 009 instagram.com/magdalenaaole_fashionstylist Fryzury: Rafał Tasarz tel. 509 831 693 fb.com/RafalTasarzFryzjer Make up: Kreowalnia Wizerunku Agata Sawicka tel. 531 439 033 fb.com/kreowalniawizerunku Miejsce: EuroFitness tel. 511 469 083 fb.com/EurofitnessPoland

39


MODA/EDYTORIALE

Styl - Malwina Ratajczak Swój styl prezentuje Malwina Ratajczak II Wicemiss Polonia 2017 - Oczywiście ze Szczecina! Gwiazda naszej styczniowej urodzinowej okładki. Zerknijcie również na naszą okładkę i portal hotmag.pl

Ulubione akcesoria

Na eleganckie wyjście Malwina stawia na nieśmiertelną klasykę z odrobiną nowoczesnych dodatków.

40

Na co dzień Malwina preferuje styl casualowy czyli swobodę i wygodę w ciekawym wydaniu.


Na imprezę wybiera styl glamour, kobiecą sukienkę i koniecznie szpilki.

Fotograf: Karolina Tarnawska fb.com/kara.photography Producent sesji/Stylizacja: Magdalena Oleśniewicz/Magja tel. 794 170 009 instagram.com/magdalenaaole_fashionstylist Dżins to świetna stylizacja na co dzień i można go nosić w wielu odsłonach.

Fryzury: Rafał Tasarz tel. 509 831 693 fb.com/RafalTasarzFryzjer Make up: Kreowalnia Wizerunku Agata Sawicka tel. 531 439 033 fb.com/kreowalniawizerunku

41


42


hot°: Dla kogo tworzycie Dialog? Innymi słowy: jaki jest wasz target? Osoby ubierające się w nasze ubrania to przede wszystkim ludzie młodzi i otwarci, poszukujący czegoś świeżego, jeśli chodzi o outfit. Styl naszych ubrań jest niejako uliczny, więc wpisuje się w tzw. „streetwear” Dlatego ktoś, kto ceni sobie raczej niezobowiązujący styl codziennego ubioru, znajdzie na pewno coś dla siebie. hot°: Czym charakteryzują się Wasze ciuchy? Z jakich materiałów są wytwarzane? Na pewno charakteryzują się dobrą jakością wykonania i dbałością o szczegóły, takie jak nadruki oraz markowe wszywki. Zarówno bluzy, jak i koszulki wytwarzane są z wysokiej jakości bawełny.

MODA / WYWIADY

Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum marki

UBRANIA OD „DIALOG”

Hoodies szyte są ze specjalnej szczotkowanej dzianiny o dość dużej gramaturze, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe i odporne na zużycie w praniu. Wszystkie rzeczy produkujemy lokalnie, w limitowanych seriach - liczba czasami nie przekracza kilkunastu bądź kilkudziesięciu egzemplarzy.

Marka odzieżowa „Dialog” to nowość na szczecińskim (górnolotnie to ujmując) rynku modowym. Brand powstał w tym roku i już zdążył pozyskać wielu fanów. Ubrania od „Dialog” to „streetwear” w szczecińskim wykonaniu, narodzony z zajawki do tworzenia i projektowania ubrań. Rozmawiamy z Pawłem i Marcinem, założycielami marki, o tym czym jest Dialog, które ciuchy cieszą się największym zainteresowaniem i o kilku innych ciekawych rzeczach, o których powinniście wiedzieć ;) hot°: Na początek kilka pytań podstawowych: skąd w Waszych głowach wziął się pomysł na stworzenie własnej marki ciuchów? Dlaczego akurat „Dialog”? Kiedy wystartowaliście? Paweł i Marcin: Pomysł na stworzenie własnej marki ubrań kiełkował w naszych głowach już od dawna. Już za czasów szkoły średniej razem wymyślaliśmy wzory związane z muzyką, której słuchaliśmy, a pomysły przelewaliśmy na koszulki za pomocą prasowanek. To była czysta zajawka. Dopiero około 3 lat temu stwierdziliśmy, że trzeba to urzeczywistnić. Natomiast finalna forma produktów powstała na początku tego roku, także to dopiero zalążek naszej działalności. Nazwa „Dialog” to po prostu analogia do codziennych relacji międzyludzkich. Każdy, aby się porozumieć i funkcjonować w rzeczywistości, która go otacza, potrzebuje właśnie dialogu. To nieodłączny element życia. Także ubiór stanowi sposób, w jaki komunikujesz się z otoczeniem - „More than a talk”.

hot°: W jakich granicach cenowych sprzedajecie np. koszulki bądź bluzy? Jeśli chodzi o koszulki to ceny zaczynają się od 100 zł (seria Essentials). Bluzy z kapturem to koszt 240 zł. Na cenę składają się takie czynniki jak limitowany nakład i fakt, że wszystkie produkty wytwarzane są w Polsce.

MODA // hotmag.pl/moda

hot°: Tak jak wspomnieliście, dopiero wystartowaliście, ale może macie już jakieś statystyki, obserwacje… Które z Waszych produktów cieszą się największym zainteresowaniem? Największą popularnością cieszą się nasze hoodies, czyli bluzy z kapturem. Ludzie cenią je przede wszystkim za oryginalny krój i jakość wykonania. Na kolejnych miejscach znajdują się koszulki z serii Essentials (z nazwą naszego brandu).

hot°: Jakie macie marzenia związane z marką Dialog? Czy planujecie otworzyć sklep stacjonarny, czy może jednak chcecie działać tylko w sieci? Sklep stacjonarny to na pewno odległa przyszłość, ale niewątpliwie jest to jeden z naszych celów. Póki co skupiamy się na rozwinięciu samego brandu oraz realizacji pomysłów w tworzeniu nowych produktów. Poprzez rozwój i poszerzanie naszej oferty chcemy bardziej ugruntować aktualną pozycję marki na rynku odzieżowym.

hot°: Popularna marka odzieżowa to nie tylko projekty czy odpowiednie materiały, ale również dobry i pomysłowy marketing. Jakie macie pomysły na promocję waszych ubrań? Skupiamy się przede wszystkim na mediach społecznościowych, takich jak instagram oraz facebook. W dobie tak swobodnego dostępu do internetu jest to naturalna droga. Współpracujemy z wieloma artystami (raperzy, wokaliści, DJ-e), nasze rzeczy można zobaczyć również w teledyskach. W przyszłości na pewno będziemy chcieli usprawnić dotarcie do klientów poprzez e-commerce oraz promowanie się na krajowych i zagranicznych targach streetwear.

Dialog instagram.com/morethanatalk facebook.com/morethanatalk

43


44


PUBLICYSTKA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Grey Club i Adamusa

ADAMUS W GREY CLUB!

hot°: Odwiedzasz Szczecin minimum raz w miesiącu. Co ci się podoba w naszym mieście? O ile oczywiście miałeś czas zobaczyć - coś więcej niż pokój hotelowy… Oczywiście, że znam Szczecin i dużo już zwiedziłem. Tak naprawdę regularnie jestem u was - odkąd związałem się z klubem Grey. Wcześniej przyjeżdżałem, ale nie aż tak często, grywałem w wielu miejscach, ale w Greyu czuje się jak w domu! Co do miasta i ludzi ze Szczecina, to uwielbiam tu wracać, bo mam tu mnóstwo przyjaciół, nie mówiąc o szalonych afterach ;-)

Od kiedy muzyka klubowa trafiła w dużej mierze do radia i telewizji, a zwłaszcza internet doprowadził do tego, że na całym świecie gust jest podobny, trendy szybciej dochodzą i wszędzie gra się bardzo podobnie. Co można uznać za duży plus jak i minus. W takim znaczeniu, że ogólnie stajemy się w każdym gatunku życia dość zunifikowani, ale to chyba rozmowa na dział polityczny a nie muzyczny. Najważniejsze jest to, że tak jak ja i publiczność czujemy się wybornie w sobotnie wieczory w Greyu. hot°: Zwróciłem również uwagę na twoją współprace muzyczną z rezydentem Greya - Hosterem. Co tam sobie razem działacie? Opowiedz nam … Tak można powiedzieć „coś tam sobie działamy”... Hoster to mega fajny i otwarty człowiek, bardzo pracowity i przypomina mnie sprzed kilku, może kilkunastu lat. Cenię sobie takie podejście. W tej chwili dje - to także producenci, więc jest bardzo dobrze - kiedy prócz grania w klubach, pojawiają się produkcje. Zatem był pomysł, była realizacja... jest i utwór. Myślę, że będą kolejne... to dodaje skrzydeł. hot°: Szanowny Adamusie, prosimy o małe rekomendacje. Poleć nam trzy płyty albo artystów klubowych, na których warto zwrócić uwagę czy też zainwestować w kupno płyty... Hmm, i tu zawsze pojawia się problem, bo ja na co dzień to słucham mniej klubowej muzy w sensie dynamicznej, a więcej płynących delikatnych dźwięków. Z drugiej strony każda muzyka ma swój czas, na/przed/w trakcie i po imprezie...

PUBLICYSTKA // hotmag.pl/publicystyka

Adamus to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych polskich artystów muzyki klubowej. W styczniu po raz kolejny odwiedzi nasze miasto. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w których padnie kilka szczerych zdań o muzyce, plusach i minusach bycia artystą. Ale nie jest to oczywiście pesymistyczny wywiad, bo plusy przeważają! A na jedno zdanie Adamusa warto zwrócić szczególną uwagę: „Najważniejsze jest to, że ja i publiczność czujemy się wybornie w sobotnie wieczory w Greyu”. I tak pewnie będzie ponownie na początku lutego, 2018 rok zaczynamy z radością!

Mówiąc bardzo poważnie: bycie djem, jest bardzo przyjemne z kilku powodów ważnych dla mnie. Po pierwsze: mogę dzielić się swoją muzyką z innymi. Spotykam masę ludzi, z różnych stron świata i osobowości. Dodatkowo co uwielbiam: przemieszczam się po całym świecie i zwiedzam. Oczywiście są też ciemne strony: zawsze w po weekendzie jestem niewyspany i w poniedziałek mam niedzielę. Delikatnie mówiąc ;)

Może nie koniecznie konkretne płyty, ale trójka artystów: Massive Attack, Jimi Tenor i Red Hot Chilli Pepers.. i oczywiście strasznie polecam moja płytę z Ada Szulc – „1000 miejsc”. Mało klubowa, ale idealnie do auta na noc. hot°: Grasz w nocy, dużo podróżujesz. To wszystko wymaga kondycji. Jak o nią dbasz? Sport? Zdrowe jedzenie? Wiadomo, ale po 3 w nocy już nic nie jem;-) Sportu nie cierpię, choć może kiedyś się będę zmuszał. Kiedyś, kiedy nie miałem umiaru w jedzeniu i piciu bywało, że do środy człowiek - był nieprzytomny - teraz mam swoje sposoby, aby jednak już w poniedziałek funkcjonować. Zresztą piszę o tym w mojej książce: „Dj Adamus – Historia Złego Chłopca”, polecam! Książka jest oczywiści o clubbingu i nie tylko...Aha, zapomniałem jeszcze wspomnieć o mojej ukochanej Yerba Mate, ona dodaje mi energii i chęci życia.

hot°: Zaczniemy luźno - podchwytliwym pytaniem: Czy fajnie jest być znanych dj-em? Opisz nam swoje klubowe życie, szczerze! ;) Jednym słowem można odpowiedzieć, że fajnie, ale tu już zaczynają nasuwać się kolejne pytania... Jak w życiu: coś dla jednego jest fajne, a dla innego meczące. Jestem w tym „zawodzie” od ponad 20 lat. Uwielbiam w nim to, że swoje pasję muzykę przekułem na zawód, ale to oznacza również, że trzeba się wywiązywać z pewnych obowiązków. Więc, jeżeli pojawiają się obowiązki, to i odpowiedzialność. W tym zawodzie, chyba jak w żadnym innym, myślę tu o szeroko pojętym zawodzie – „Artysta”, pokus jest milion razy więcej, niż w innych zawodach. Więc w moim wieku cieszę się, że jeszcze żyje.;-)

hot°: Jak ci się gra w klubie Grey? Czy widzisz jakieś różnice w intensywności zabawy w Szczecinie czy w innych miastach? Z Greyem jestem związany od początku i to właśnie jest cudowne, bo mam tu znajomych , których widzę na każdej imprezie i to jest niesamowite, że czuje się jakbym grał prywatkę … w dużym domu. Co do odbioru muzyki, to mam wrażenie, że jeszcze kilka lat temu, czuło się różnice pomiędzy klubami, czy miastami, muzyka była inaczej odbierana.

Grey Club Bogusława X 9 tel. 666 126 464 greyclub.pl fb.com/greyclubszczecin instagram.com/greyszczecin

45


46


Premiery kinowe w styczniu! PUBLICYSTYKA / PREMIERY KINOWE Autor: Piotr Żelachowski Zdjęcia: Dystrybutorzy Filmów

Styczeń nie oferuje żadnego wielkiego dzieła artystycznego czy komercyjnego, ale z drugiej strony, daje to co chyba najważniejsze w kinie: szeroki wybór różnych gatunków, powroty znanych aktorów i reżyserów w ponad 20 kinowych premierach. Ilość filmów, przekroczyła nasze możliwości publikacji, więc siłą rzeczy musieliśmy dokonać sporej selekcji. Hot Magazine proponuje osiem filmów, sprawdźcie jakie, może któraś propozycja spodoba się Wam, a może poszukacie swojej własnej kinowej drogi. Co mamy do lepszego do roboty w styczniu niż kino? Downsizing Reżyseria: Alexander Payne Gatunek: Science-fiction Obsada: Matt Damon, Brigette Lundy-Paine Film Downsizing to satyryczne science-fiction. Paul Safranek (Matt Damon) czuje, że mógłby osiągnąć więcej – pracuje w fabryce jako fizjoterapeuta, mieszka z żoną w domu, który odziedziczył po swoich rodzicach, stoi w miejscu i marzy o lepszym życiu. Przyszło mu żyć w czasach, w których zasoby powoli się wyczerpują, a przyrost naturalny zwiastuje niechybną ekologiczną katastrofę. Jedynym wyjściem jest pomniejszenie całej populacji, która zużywałaby mniejszą ilość energii i produkowała znacznie mniej odpadów. Pasażer Reżyseria: Jaume Collett-Serra Gatunek: Thriller Obsada: Liam Neeson, Vera Farmiga Klasyczna fabuła: sam przeciw wszystkim. Dla agenta ubezpieczeniowego Michaela Woolricha każdy dzień wygląda tak samo – praca i powrót pociągiem do domu. Wszystko zmienia się, gdy w czasie jednej z podróży poznaje tajemniczą kobietę. Nieznajoma, która wydaje się wiedzieć o Michaelu wszystko, zleca mu niezwykłe zadanie. Zanim pociąg dotrze do celu, mężczyzna ma zlokalizować i wskazać osobę, która tego dnia nie powinna się w nim znajdować. Jeśli tego nie zrobi, ucierpi jego rodzina, jak i pozostali współpasażerowie.

Gniew Reżyseria: Ludwig i Paul Shammasian Gatunek: Romans Obsada: Orlando Bloom, Janet Montgomery Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky’ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery) a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością. Hangman Reżyseria: Johnny Martin Gatunek: Thriller Obsada: Brittany Snow, Al Pacino, Karl Urban

Insidious: Chapter 4 Reżyseria: Adam Robitel Gatunek: Horror Obsada: Lin Shaye, Angus Sampson, Leigh Whannell „Naznaczony: Ostatni klucz” to oficjalny tytuł nowej, czwartej części popularnej serii horrorów z doktor Elise Rainier, znaną parapsycholog, która walczy z demonami z zaświatów. Tym razem przyjdzie jej zmierzyć się m.in. z przerażającym klucznikiem. Jego palce są jak klucze, którymi przecina krtań tak, że jeszcze przed chwilą krzycząca ofiara nie jest w stanie wydobyć z siebie już żadnego dźwięku. Sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że przeklęty zostaje rodzinny dom głównej bohaterki, w którym rozwija firmę Spectral Sightings.

5 stycznia do kin trafi obraz „M jak morderca” („Hangman”) z Alem Pacino w głównej roli. Tytułowy wisielec (hangman) to ksywka seryjnego zabójcy, który wiesza swoje ofiary, ale także zabawia się z policjantami grą w szubienicę (po angielsku gra także nosi nazwę hangman). Odgadnięcie słów może zaprowadzić na trop zabójcy. Emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, Ray Archer (zdobywca Oscara Al Pacino) wraz z kryminalnym profilerem Willemem Ruineymem i dziennikarką śledczą Christi Davies próbują schwytać seryjnego mordercę .

Gra o wszystko Reżyseria: Aaron Sorkin Gatunek: Sensacja, Biografia Obsada: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera Na faktach. Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI.

Kształt wody Reżyseria: Guillermo del Toro Gatunek: Fantasy Obsada: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins „Kształt wody” to nagrodzony Złotym Lwem na festiwalu filmowym w Wenecji 2017 najnowszy obraz reżysera Guillermo del Toro. Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Cudowny chłopak Reżyseria: Stephen Chbosky Gatunek: Dramat Obsada: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica.

47


48


PUBLICYSTYKA / WYCIECZKI

Las Arkoński to liczne trasy rowerowe i spacerowe (z wyznaczonymi szlakami turystycznymi), kilka punktów widokowych (słynna Wieża Quistorpa), czynne w zimie lodowisko Arkonka, oczywiście wyciąg narciarski i lodowisko Gubałówka! – to chyba każdy wie. Ale czy wiecie, że na Arkonce znajduje się również stadnina koni? (trafiłem tam przypadkiem, myląc wieczorem swoją ścieżkę biegową).

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Piotr Żelachowski , Las Arkonski idealny na styczen.,

No właśnie chwalę się tym bieganiem już drugi raz, bo uwielbiam swoją stałą trasę, którą pokonuje od wielu lat. Ale wystarczy tylko, że zboczę z trasy w prawo czy w lewo (są takie dni) … i już za chwilę odkrywam nowe tereny, w końcu arkonkowe 1000 hektarów robi swoje. Moją fascynację bieganiem, podziela wiele osób biegając w sposób mniej lub bardziej zorganizowany (bieg na K2, akcja „Wieczorne Bieganie”). Krajobraz Arkonki jest urozmaicony, pełen całorocznej zieleni (lasy iglaste), wspomnianych górek oraz wszelakich zbiorników wodnych: najbardziej znane to basen Arkonka, jeziorko Goplana oraz Syrenie Stawy. Dużo jest również nie nazwanych: mini jeziorek czy też bagienek, (w trakcie mojej 7 kilometrowej trasy biegowej – mijam prawie sześć takich miejsc). Wszystko przez to, że przez teren parku przepływa szereg potoków: Osówka, Arkonka, Zielonka, Kijanka i kilka pomniejszych.

Na terenie Parku Arkońskiego znajdziecie również kilka restauracji i kawiarni: wymienię kilka: Szyszka (www.szyszka.bar), Barkonka czy Oberża Chłopska. Więc znajdzie się miejsce na wspomniany we wstępie barszczyk, znajdzie się również miejsce na kawkę i coś słodkiego!

PUBLICYSTKA // hotmag.pl/publicystyka

W styczniu chcę was zaskoczyć i zaproponuję wycieczkę, na przysłowiowy „drugi koniec miasta”. Styczeń jest niezbyt ciepłym i sympatycznym miesiącem roku, więc pewnie dłuższe wycieczki nie są waszym pierwszoplanowym pomysłem. Ale właśnie Las Arkoński, może być tą drobniejszą i atrakcyjną wyprawą na zaczerpnięcie styczniowego, zimowego powietrza. Parokilometrowy spacer zakończony gorącym barszczykiem w okolicznej restauracji, zimowe ognisko z kiełbaskami albo zabawa na lodowisku to może być to!

Jedną z najurokliwszych części parku jest Dolina Siedmiu Młynów, która obejmuje część górnego biegu Osówki, pomiędzy osiedlami Głębokie i Osów. Przed wojną w dolinie (w dawnych młynach) były lokale gastronomiczne i wypoczynkowe po których zostały już tylko ruiny. Co nie odbiera, a może i dodaje tej części parku dodatkowej malowniczości. No to zaczynamy naszą opowieść o miejscu, waszej potencjalnej styczniowej wycieczki. Las Arkoński (inna bardziej oficjalna nazwa to Park Leśny Las Arkoński) to fragment Puszczy Wkrzańskiej, o powierzchni osiągającej prawie 1000 ha, czyli wcale nie tak mało… Arkonka (lubimy tą nazwę) co warte podkreślenia to falisty teren, pełen mniejszych lub większych górek, co odczuwalne jest zwłaszcza w jego dalszej części dochodzącej do Jeziora Głębokiego i dalej. Na przykład: Wzgórze Arkony (osiąga 70,3 m, tu znajdziecie Wieżę Quistorpa).

49


50


MODA / SKLEPY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

SKLEP STOPROCENT

hot°: Jakie ubrania można kupić w waszym salonie? Czy Stoprocent oferuje cały przekrój odzieży od butów po kurtki? Znajdziecie u nas odzież wierzchnią, bluzy, t-shirty, spodnie i bieliznę. Mamy również masę dodatków i akcesoriów. Wszystko co wraz z butami potrzebne do kompletnego ubrania się na każdą porę roku.

MODA // hotmag.pl/mdoa

hot°: Ubrania Stoprocent, adresowane są do różnych grup odbiorców. Widziałem na waszej stronie www, ubrania dla dzieci, kolekcje dla kobiet, serie realizowane z Pogonią Szczecin. Dużo tego! Prosimy o mały przewodnik…. Tak, zgadza się. Nasza kolekcja wciąż się powiększa. Mocno działamy w obszarze linii sportowej, damskiej i dziecięcej. W tych kierunkach będziemy też coraz prężniej działać, jak mogliście zauważyć nasza ostatnia seria ubrań dla kobiet była znacznie bogatsza do poprzedniej. Z Pogonią szczęśliwie współpracujemy już 3 sezon. Na pewno przed nami wiele świetnych kooperacji i pomysłów, dlatego bądźcie czujni! Oczywiście dalej głównym filarem jest odzież męska, to za jej sprawą jesteśmy rozpoznawalną marką. hot°: Wasze kolejne kolekcje są zawsze staranie przygotowane. Eleganckie lookbooki, znani sportowcy czy muzycy promujący ubrania. Jak zatem będzie wyglądała wiosna – lato 2018?

Szczecińska marka Stoprocent zawdzięcza swoje istnienie muzyce hip hop, która była i jest dla nich największą inspiracją. Słowo „Stoprocent” symbolizuje całość działań firmy i tacy właśnie są w każdym detalu. W swoim przekazie - kontrowersyjni, zabawni, a czasami zmuszający do chwili zamyślenia. W jakości ubrań bezkompromisowo stawiający na najwyższą jakość! Dlatego też w naszym styczniowym numerze z przyjemnością odwiedzamy ich szczeciński sklep. Pamiętajcie również, że styczeń to miesiąc przecen ;) … hot°: Sklep Stoprocent jak i sama marka, jest bardzo znana w Szczecinie. Ale na potrzeby tego artykułu dokonajmy małej prezentacji ;). A zatem od początku; do kogo adresowane są ubrania firmy? Jaka jest generalna idea marki Stoprocent? Jest to zdecydowanie streetwear. Marka Stoprocent jest znana głównie z wysokiej jakości ubrań, dlatego też ciągle idziemy tym tropem. Ubrania adresujemy do ludzi którzy śledzą modę związaną z szeroko pojętą ulicą i sportem. W połączeniu z bezkompromisowością tworzymy dla ludzi pełnych pasji i zajawki, którzy żyją pełnią życia. My również dajemy całych siebie w projekty, które realizujemy. Chcemy żeby były one możliwie najlepsze. To jest właśnie nasza idea – jeśli robimy coś co kochamy i co jest dla nas ważne, róbmy to na 100%.

Do każdego projektu podchodzimy z największą starannością i oddaniem. Kolekcje dedykujemy natomiast tematom, które są dla nas aktualnie ważne. W 2018 zwrócimy uwagę na rolę naukowców w naszym codziennym życiu. Dzięki nim świat gna do przodu i poprawia się nasz byt. Od połowy stycznia możecie się zatem spodziewać wielu zaskakujących wzorów w naszej nowej kolekcji, szczególnie na t-shirtach. Nie zabraknie również twarzy lookbooka związanej z muzyką.

hot°: Załóżmy, że w styczniu chcielibyśmy wpaść do was na małe zakupy. Polećcie nam coś … Jak najbardziej zapraszamy! Produkty z naszym autorskim moro oraz perfumy, które cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. To były ostatnio najbardziej rozchwytywane rzeczy. Wiele osób wraca do nas po nowe spodnie, więc i tutaj na pewno coś byśmy znaleźli. Koniecznie musicie sprawdzić sami. hot°: Wasz salon to również „miejsce operacyjne”, spotkania z artystami i sportowcami, podpisywanie płyt, możliwość kupna biletów na koncerty. Jakie są wasze plany na najbliższe miesiące? Kto w najbliższym czasie odwiedzi Was sklep? Zgadza się, jak tylko jest okazja to współpracujemy z różnymi osobami i zapraszamy je do salonu. Spotkania z fanami zawsze są fajną okazją do poznania się z ludźmi. Najczęściej planujemy takie akcje z miesięcznym wyprzedzeniem, ale zdarza się również totalny spontan. Jakiś czas temu odwiedził nas właśnie w ten sposób Paris Platynov i Wac ToJa, zorganizowaliśmy też bitwę freestylową. W sprawie najbliższych „ruchów operacyjnych” będziemy z pewnością informować, ale prawdopodobnie będzie to jeden z muzyków. Dziękujemy za rozmowę i wszystkiego dobrego na cały nowy rok !

Stoprocent Bolesława Krzywoustego 72 70-001 Szczecin stoprocent.com fb/prawdziwestoprocent instagram.com/prawdziwestoprocent

51


PUBLICYSTYKA // hotmag.pl/publicystyka

Pierwszą atrakcją jaką otworzyliśmy był Dragon Laser Tag, który okazał się strzałem w 10! Potem przyszła kolej na Dragon Escape Room – czyli pokoje zagadek, które jako jedne z pierwszych w Szczecinie zawierały zagadki elektroniczne. Ostatnio wprowadziliśmy nasz pierwszy mobilny Escape Room – Skarb Piratów. No i na koniec została nasza ostatnia, najnowsza atrakcja czyli pierwszy w województwie zachodniopomorskim Dragon Horror House, który jest petardą! Także jak widzisz - cały czas się zmieniamy i nawet na chwilę nie stajemy w miejscu… hot°: W waszym budynku firmowym (Śniadeckich 3a), jest escape room, laser tag a ostatnio również horror house. Jak wygląda rezerwacja? Do kogo adresowane są poszczególne rozrywki? Prosimy o kilka szczegółów technicznych…

PUBLICYSTYKA/WYWIADY

Idziemy z duchem czasu, więc rezerwację na każdą naszą rozrywkę można zrobić w dowolny sposób. Poprzez facebook, telefonicznie 518- 800-518, mailowo centrum@dragonevent.pl, osobiście, a niektóre przez stronę internetową. Każda forma kontaktu jest dla nas dobra i to klient wybiera, która jest dla niego najlepsza. Adresatem naszego Centrum może być każdy, miejsce to jest na tyle wszechstronne, że odbywają się tutaj zarówno urodziny dla dzieci, wieczory kawalerskie i panieńskie jak i liczne spotkania firmowe.

DRAGON EVENT – KREATYWNA ROZRYWKA!

hot°: Waszą pierwszą stacjonarną rozrywką był Dragon Laser Tag. W takim razie na początek - laserowa seria pytań: Na czym polega rozgrywka? Czy jest to bezpieczne? Wymagające kondycji? Jakiej wielkości jest arena? Ile osób może bawić się na raz?

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Dragon

Firma Dragon Event, powoli wyrasta na jednego z liderów, szczecińskiego rynku kreatywnej rozrywki. Trudno inaczej ująć działania firmy, niż kreatywna i... szalona rozrywka – paintball, laser tag, escape room, horror house, quady, imprezy firmowe to wszystko Dragon! W styczniowym numerze Hota rozmawiam z Panią Katarzyną Stankiewicz, która opowiada o historii firmy, aktualnych realizacjach oraz co chyba najważniejsze o możliwościach i atrakcjach, które oferują. Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu, może was zainspirujemy do zaczęcia 2018 roku w Dragon rozrywkowym stylu! hot°: Zacznijmy od początków a zakończymy na czasach obecnych. Jak wyglądały początki firmy Dragon Event i w jakim momencie historii jesteście teraz?

52

Początki firmy to rok 1998. Zaczynaliśmy od organizacji imprez paintabllowych, a w późniejszym czasie przeszliśmy do sprzedaży sprzętu do paintball’a, stworzyliśmy własną markę kulek i markerów oraz prowadziliśmy sklep z militariami i ASG w Szczecinie. Przez te 19 lat istnienia naszej firmy wielokrotnie zmienialiśmy profil działalności. Zawsze jednak organizowaliśmy mniejsze lub większe imprezy. Kilka lat temu postanowiliśmy skupić się wyłącznie na organizacji imprez i wydarzeń dla naszych klientów. 3 lata temu równolegle z działalnością eventową powstała część stacjonarna, czyli obecne Dragon Fun & Business Center.

To bezbolesna, bezkontaktowa odmiana paintballa, bazująca na rozgrywce przy użyciu niewidocznej wiązki laserowej-czyli od razu możemy powiedzieć, że jest to bezpieczna atrakcja. Rozgrywka klasycznie polega na bieganiu

z karabinem po specjalnych arenach, a scenariuszy gry może być bardzo dużo. Od ataku drużyny na drużynę poprzez szturm na jedną osobę, możliwości mamy wiele. Areny są dwie z podziałem na miejską i wojskową i z opcją połączenia ich w jedną dużą. Razem z naszą salą na imprezy to ponad 700 m2 powierzchni! To jedyne miejsce w Szczecinie, w którym jednocześnie mogą grać aż 22 osoby. Odnośnie kondycji to laser tag jest idealnym miejscem, żeby sobie ją wyrobić :) hot°: Waszą kolejną atrakcją stacjonarną jest Dragon Escape Room. Jakie fabuły oferujecie w poszczególnych pokojach? Aktualnie mamy 3 pokoje zagadek: Pokój Milionera, Wyspę szalonego naukowca oraz Pokój Greya dla osób pełnoletnich. Obecnie mamy też mobilny escape room – Skarb Piratów -z którego skorzystać może do 10 osób jednocześnie. Jego fenomen polega na tym, że możemy rozstawić go praktycznie wszędzie, nie zajmuje dużo miejsca, a jest doskonałą atrakcją na wszelkiego rodzaju eventy firmowe i nie tylko. Na stałe dostępny jest w naszym centrum. Jak widzisz nasze pokoje zagadek to już nie tylko atrakcja stacjonarna;) Escape Room to doskonała zabawa, która uczy współpracy i pokazuje konkretne cechy charakteru, a przy okazji rozwija kreatywność. hot°: Dragon Horror House opisywaliśmy w numerze grudniowym Hota (do którego odsyłamy po szczegóły), ale przy okazji tego wywiadu poprosimy o przypomnienie założeń tej nowej atrakcji… Nasz horror house to miejsce, w którym wszyscy fani strachu i horrorów mogą poczuć się jak w prawdziwym filmie grozy. Dużo ludzi przychodzi do nas przetestować swoją odporność na strach i stres, bywa tak, że niektórzy przed samym wejściem mówią: „ja niczego się nie boję” a w trakcie zabawy krzyczą „Stop” i nie docierają do jej końca.


Obserwujemy przeróżne reakcje naszych Gości ponieważ atrakcja bazuje na bardzo skrajnych emocjach. Okazało się, że w Szczecinie jest sporo ludzi, którzy lubią się bać, a dla niektórych jest to wyzwanie, do którego podchodzą po kilka razy.

PUBLICYSTYKA // hotmag.pl/publicystyka

hot°: Opuszczamy teraz budynek i przechodzimy do działań Dragona „w terenie”. Jakie imprezy organizujecie jako Dragon Event? Co można fajnego zrobić razem z Wami? Z nami można zrobić wszystko ;) Organizujemy przeróżne eventy od małych, prywatnych spotkań poprzez wielkie imprezy na 4.000 osób. Tematyka po której się poruszamy jest tak szeroka jak szeroka jest sama branża eventowa, realizujemy gry miejskie i terenowe, wieczory kawalerskie i panieńskie, pikniki, gale, bankiety, premiery samochodów, imprezy ekstremalne, off road, skutery wodne, paintball, co klientowi albo nam przyjdzie do głowy. W naszej pracy, tak na prawdę jedynym ograniczeniem jest budżet klienta reszta to już wyobraźnia i nasza fantazja, której uwielbiamy popuszczać wodze. hot°: Styczeń to tradycyjnie czas: postanowień noworocznych, planowanie i podsumowania. Zatem jakie macie plany i marzenia na rok 2018? Czym planujecie zaskoczyć Szczecinian w przyszłym roku? Chcemy aby nasza działalność rozwijała się tak prężnie jak do tej pory. Zarówno część eventowa jak i stacjonarna. Zamierzamy rozbudowywać nasze Dragon Fun & Business Center i już w głowach mamy kilka nowych pomysłów. W przyszłym roku świętować będziemy 20-sto lecie działalności, także kto wie co się z tej okazji zadzieje. Z nami nigdy nie wiadomo na jaki kolejny pomysł wpadniemy ;)

Dragon Event dragonevent.pl dragon-escape.pl dragon-laser.pl

fb.com/dragonhorrorhouse ul. Śniadeckich 3a tel. 518 800 518

53


54


KUCHNIA / MIEJSCA

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum lokali

, Styczniowe nowosci gastronomiczne.

Kulinarny Szczecin nie zwalnia tempa! Brzmi to może nieco banalnie, ale taka jest prawda! W Szczecinie zaczyna się chyba boom gastronomiczny, albo coś koło tego. W każdym razie wybraliśmy dla was osiem miejsc, ale myślę że spokojnie i jeszcze kilka nowych lokali, by się znalazło. Ciekawostkami w ty miesiącu są… no właśnie ciężko nam wybrać, wszystkie nowe restauracje są na swój sposób ciekawe i oryginalne. Zatem zapraszamy do przeczytania naszego artykułu i wybrania tego lokalu, który wam najbardziej pasuje. Chyba, że od stycznia dieta…

SŁODY Słody to klimatyczny multitap, w którym skosztujecie piwa rzemieślnicze z najlepszych browarów z Polski i zagranicy. Na 15 kranach znajdziecie zarówno klasykę jak i nowofalowe trunki oraz cydry i wina musujące. W lokalu możecie zamówić szeroki wybór dań z rusztu i pysznych sałatek. Jak piszą właściciele lokalu: „W Słodach możecie być częścią piwnej rewolucji. To u nas odbywają się krano-przyjęcia, piwne premiery, panele degustacyjne i spotkania z piwowarami. Nie zabraknie dobrej muzyki, koncertów na żywo i transmisji z najważniejszych imprez sportowych.”

BANANOWA SZKLARNIA Bananowa Szklarnia to nowo otwarty lokal w centrum Szczecina. W menu lokalu znajdziecie duży wybór makaronów, sałatek, hot-dogów, kanapek w stylu polskim i włoskim (panini), a także dobrze rozwiniętą ofertę śniadaniową. W karcie oprócz jedzenia czeka, czeka na was - również wiele drinków i koktajli. Oprócz tego - kraftowe piwa, a na rozgrzanie grzane wino. W Bananowej Szklarni, znalazło się również miejsce dla witryny z deserami, ciastami i oczywiście dla aromatycznej kawy w wielu rodzajach. Lokal za swój symbol przyjął, jak już sama nazwa wskazuje - banana. al. Papieża Jana Pawła II 45, tel. 697 324 668 fb.com/bananowa.szklarnia

pl. Batorego 4, tel. 607 632 482 fb.com/slodymultitap HOT

POLECA

RYBECZKA BUŁECZKA Jak piszą właściciele o swoich lokalu: „Bistro gdzie się je rybę. Najlepiej o każdej porze dnia i przy każdej okazji. Proponujemy świeże kanapki z rybą, burgery rybne, sałatki rybne które mogą być śniadaniem, pomysłem na lunch, szybką przekąską po pracy i w drodze na imprezę.” W ofercie znajdziecie również rybę wędzoną: sielawa, karmazyn, halibut, węgorz, czy też ryby popularne, takie jak makrela, szprot, pikling. Ponadto sałatki śledziowe – blisko 20 odsłon: od śledzia klasycznego z cebulką, po słodkiego z brzoskwiniami, przez bardziej wytrawne. Rynek Pogodno, tel. 501 020 350 fb.com/rybeczkabuleczka

PROTEIN POINT HEALTHY FOOD&GRILL Protein Point Healthy Food&Grill to pierwsza w Szczecinie restauracja serwująca zbilansowane posiłki dla aktywnie spędzających czas i preferujących zdrowe odżywianie. W ofercie lokalu znajdziecie dania klasyczne, obiadowe oraz grillowe. Jak piszą właściciele o swojej restauracji: „Wyliczone kalorie. Podział na białka, węglowodany i tłuszcze. Bez mąki, śmietany, głębokiego oleju i zbędnych, pustych kalorii. Zawsze świeżo. Kuchnia pasująca do każdej diety”. Takiego miejsca w Szczecinie jeszcze nie było! Hot Magazine gratuluje pomysłu.

SHRIMP HOUSE SZCZECIN Oddajemy głos właścicielom lokalu: „Jesteśmy trójką braci od najmłodszych lat zafascynowanych gotowaniem. Wywodzimy się z nurtu modnego dziś street foodu, który doprowadził nas do stworzenia baru krewetkowego pod nazwą „Shrimp House”. Czerpiemy inspiracje z naszej fascynacji morzem i dlatego to krewetki stanowią bazę we wszystkich serwowanych przez nas potrawach. Nasze propozycje wyróżnia kreatywne podejście do kuchni świata, a łączy zabawa smakami i nutami płynącymi z krewetek. Pozwólcie się zaprosić do naszego krewetkowego świata!” ul. Jagiellońska 10, tel. 576 678 640 fb.com/pg/shrimphouseszczecin

CYBERMACHINA Jak na lokal związany z grami przystało, nie zabraknie charakterystycznej rozrywki. Dostępne jest sześć konsol w tym Xboxy i Nintendo Switch, na których będzie można spróbować swoich sił w Mario Kart 8, Mortal Kombat 10, Fifę 18 oraz Guitar Hero Live. Dodatkowo będzie można poczuć ducha oldshoolu korzystając z automatów Arcade i Pegazusa. Zwolennicy gier analogowych będą mogli przebierać w wachlarzu „planszówek”. Ze względu na to, że lokal jest dla osób pełnoletnich, będzie można uraczyć się rozmaitymi trunkami. ul. Śląska 12, fb.com/cybermachina www.cybermachina.pl

ul. Małopolska 4/2, tel. 664 280 100 www.proteinpoint.eu HOT

KUCHNIA // hotmag.pl/kuchnia

HOT

POLECA

HOT

POLECA

POLECA

TAWERNA SAILOR Tawerna Sailor to nowo otwarta restauracja promująca kulturę żeglarską w naszym mieście, a z punktu widzenia kulinarnego - specjalizująca się w daniach rybnych. Jest filią legendarnego lokalu o tej samej nazwie znajdującego się w Trzebieży. Kto był w tym mieście, to wie o co chodzi! W ofercie restauracji znajdziecie min. świeże dania z ryb podawane na wiele sposobów, kilka odmian zupy rybnej, potrawy ze śledzi oraz wędzonych ryb. Jeśli nie macie ochoty na „poważne dania”, to w Tawernie możecie również napić się kawy czy zjeść coś słodkiego. al. Piastów 10, tel. 511 142 312 Szukajcie na facebooku

BISTRO & PUB NA DEPTAKU 51 Bistro na Deptaku to nowo otwarty lokal, adresowany do miłośników dobrej kuchni, mniej lub bardziej kolorowych drinków i zimnego piwa. W lokalu możecie między innymi: zamówić pyszną pizzę na prawdziwym włoskim cieście, napić się dobrej kawy czy zjeść jakąś lekką przekąskę lub sałatkę. Wieczorami lokal zamienia się w pub, oferując szeroki wybór drinków oraz piw butelkowych i tych lanych z kija. Bistro na Deptaku, rozpoczęło swoją działalność na początku grudnia i systematycznie powiększa swoją ofertę o kolejne atrakcje. ul. Bogusława X 51, tel. 576 365 363 fb.com/nadeptaku51

55


56


hot°: Prowadzicie szkółkę wrotkarską, jak to wygląda w praktyce i czego można się nauczyć?

Zacznij nowy rok z Wrotkarnia, Rolling Wings!

Szkółki we wrotkarni odbywają się w czwartki na dwóch ostatnich turach. Pierwsza z tur szkółki przeznaczona jest dla najmłodszych, na kolejnej swoje umiejętności szlifują starsi . Na jedną szkółkę przypadają cztery zajęcia odbywające się co tydzień. Nasi instruktorzy prowadzą grupy podstawowe oraz zaawansowane.

Pół roku temu pojawiła się w Szczecinie Wrotkarnia Rolling Wings. Została stworzona przez trojkę przyjaciół, którzy dla realizacji tego pomysłu rzucili stabilne miejsca pracy i dali się porwać swojemu marzeniu. Pomysł wydał się szalony, ale proszę … minęło pół roku i Wrotkarnia kwitnie!, ciepło przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Czasami warto ponieść się marzeniom, o ile są one dobrze przemyślane i profesjonalnie wcielone w życie. Rozmawiam z właścicielami o planach na ferie i cały 2018 rok, nowościach i ciekawostkach z bieżącego życia Wrotkarni.

Dzięki zajęciom szkółki można nauczyć się wszystkiego od zera. Zaczynając od prawidłowej postawy na wrotkach, upadania, hamowania czy jazdy beczką. Poziom zaawansowany oferuje naukę m.in. jazdy tyłem, skoków przez przeszkody czy piruetów. Instruktorzy prowadzą zajęcia ciekawie i przygotowują się do nich, tak aby każdy mógł czerpać jak najwięcej przyjemności z nauki. hot°: Na facebooku znalazłem takie rarytasy jak „konkurs tańca na wrotkach” czy „warsztaty jazdy tyłem”? Proszę nam o tym opowiedzieć. Może spróbujemy…

hot°: Zbliżają się ferie zimowe, czy macie jakieś propozycje w związku z tym okresem? W trakcie ferii zimowych będziemy otwarci w dni robocze od 11:30 do 20:30 a weekendy pozostają bez zmian, 10 - 22, będą promocje cenowe, przewidujemy zorganizowanie warsztatów, które poprowadzą nasze instruktorki, oraz kilka niespodzianek. Postaramy się, jak najbardziej zadowolić naszych stałych klientów oraz osoby nowe poznające dopiero naszą wrotkarnię i jazdę na wrotkach.

Tak, tak ostatnio nie dość, że gościliśmy Mikołaja na wrotkach, to jeszcze mogliśmy w ten sam dzień podziwiać umiejętności naszych najlepszych wrotkowiczy. Konkurs tańca na wrotkach pokazał nam, jak dobrze można opanować tą sztukę jazdy, a układy dziewczyn i ich zaangażowanie do jak najlepszego zaprezentowania się przed komisją, tylko utwierdziły nas w tym, że zorganizowanie takiego konkursu było świetnym pomysłem.

PUBLICYSTYKA // hotmag.pl/ publicystyka

PUBLICYSTYKA/WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Co do warsztatów organizowane są one co jakiś czas w naszej wrotkarni i cieszą się dużym zainteresowaniem, w momencie pojawienia się tego typu zajęć zachęcamy bardzo serdecznie do zapisów, a osoby, które jeszcze nas nie odwiedziły do przyjścia i spróbowania swoich sił na wrotkach.

hot°: Przyznam się, że nigdy nie jeździłem na wrotkach. Załóżmy, że w 2018 roku postanowiłem się nauczyć, przychodzę do was i co wówczas… hot°: Minęło już dobrych kilka miesięcy od waszego wrotkowego debiutu. Jak oceniacie miniony czas? Warto było? Pamiętamy moment otwarcia, jakby to było wczoraj, a już za nami pół roku. Przez ten cały czas pracowaliśmy równie ciężko jak przed otwarciem. Nie żałujemy ani jednej minuty spędzonej na ulepszaniu naszej wrotkarni. Optymizm, wytrwałość i chęć ulepszania nie opuściła nas do tej pory, a my sami cały czas staramy się pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą wrotek. hot°: Każdy ma swoje marzenia i postanowienia noworoczne. Zatem jakie macie ambitne plany na 2018 rok? Może to oklepane, ale na pewno chcemy - aby rok 2018 był jeszcze lepszy od poprzedniego i przyniósł nam więcej uśmiechu i radości z wykonanej przez nas pracy. Jeżeli chodzi o plany na kolejny rok jest ich sporo, będziemy informować o nich na bieżąco, w obecnej chwili zostawiamy was w niepewności i małej tajemnicy. O wszystkich zmianach i nowościach dowiecie się na facebooku oraz ze strony www.rollingwings.pl.

Na pewno, jeżeli jest to pierwsze spotkanie z wrotami, to namawiamy do bezpiecznego rozpoczęcia swojej przygody i zaoferujemy kask oraz ochraniacze. Wśród naszego zespołu znajdzie się ktoś, kto pomoże w opanowaniu pierwszych kroków na wrotkach i pokaże, jak rozpocząć jazdę. Dla wszystkich chcących ulepszyć swoje umiejętności, do dyspozycji są nasze instruktorki, które pomogą każdemu na codziennych turach, a także sobotnich „porankach dla dzieci”, czy czwartkowej szkółce dla początkujących i zaawansowanych. hot°: Jak wygląda klasyczna godzina jazdy na wrotkach, ludzie jeżdżą w koło? zygzakiem? w dowolnym kierunku? Czy jest jakiś wrotkowy savoir vivre? W naszej wrotkarni obowiązuje jazda turami. Uczestnicy mają godzinę jazdy, po 20 min na przebranie się przed, a także po turze. Jazda odbywa się po torze, w trakcie jazdy co 20 min zmieniamy kierunek oraz pilnujemy bezpieczeństwa. Muzyka z lat 80’ i 90’ oraz kula dyskotekowa odbijająca światło reflektorów wprowadza w dyskotekowy nastrój dając niepowtarzalne wrażenie.

Wrotkarnia Rolling Wings ul. Twardowskiego 5-7 ( Na terenie Domar-u) tel. 574 988 214 rollingwings.pl fb.com/rollingwingsszczecin instagram.com/wrotkarnia_rolling_wings

57


58


KUCHNIA / WYWIADY

Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Archiwum restauracji

Restauracja Aramia Podzamcze.

Sama aklimatyzacja przebiega bez większego problemu. No może poza tym, że u nas jest trochę zimniej ;) Sama praca w kuchni, myślę że wygląda wszędzie podobnie. Szczególnie, że kuchnia została zaprojektowana według standardów spotykanych na całym świecie. Jedyna różnica w samej pracy wynika z produktów, których nie zawsze używają kucharze specjalizujący się np. w kuchni polskiej. hot°: Aramia się rozwija. Lokal na podzamczu jest drugim. W pierwszej waszej restauracji - swego czasu były odwiedziny Magdy Gessler. Czy dzięki temu zapadła decyzja o nowym punkcie?

hot°: Czy macie zamiar wprowadzić nowe dania w nowym roku? Czy zamierzacie czymś zaskoczyć szczecinian? Jesteśmy w tej chwili po zmianie karty. Będziemy to robić sezonowo. Kolejna zmiana planowana jest w marcu. Zaskoczenie? Sam smak i łączenie niektórych elementów na talerzu są już samym zaskoczeniem, szczególnie dla osób, które pierwszy raz mają kontakt z tego typu kuchnią. Na pewno odrobiliśmy lekcję związaną z samym otwarciem. Wsłuchaliśmy się w komentarze naszych gości, naprawiliśmy to co naprawy wymagało, wprowadziliśmy pozycje o które goście sami pytali. Z każdą zmianą karty będą pojawiały się nowe pozycje (bo jest tu wiele możliwości), ale na pewno zostaniemy z tymi punktami, które cieszą się największym odbiorem.

Na pewno wizyta Magdy Gessler pomogła właścicielom w podjęciu decyzji. Nie ukrywamy, że po kuchennych rewolucjach Aramia przeżyła istny boom. Stąd też decyzja aby znaleźć nową lokalizację w Szczecinie. Dzięki temu również jesteśmy w stanie pokazać większy przekrój dań, które znajdziemy w kuchni syryjskiej.

PUBLICYSTYKA // hotmag.pl/ publicystyka

Wyraziste aromaty, świeże składniki i nietypowe kompozycje – o smakach kuchni arabskiej można mówić wiele, ale żadne słowa nie oddadzą jej prawdziwej natury. Restauracja Aramia Podzamcze to drugi lokal w Szczecinie, który oferuje prawdziwe dania kuchni libańsko-syryjskiej. Rozmawiamy z menadżerem lokalu Panem Michałem Szusterem o ciekawostkach kuchni Bliskiego Wschodu oraz planach na rok 2018.

hot°: Wiemy, że kucharze pochodzą z Syrii. Jak jest z aklimatyzacją kucharzy z Bliskiego Wschodu? Czy widać różnice w pracy między kucharzami kontynentalnymi a Waszymi?

hot°: Czy zamierzacie wprowadzić jakieś tematyczne wieczory? Czy to ma być stricte restauracja?

hot°: Czym się charakteryzuje kuchnia syryjska – rozmawialiśmy już o tym zaraz po otwarciu, ale zawsze warto przypomnieć temat? Kuchnia syryjska to patrząc przez pryzmat historii zaczątek kuchni śródziemnomorskiej. Jej naleciałości widoczne są na talerzach w Turcji czy też Grecji. Kuchnia opiera się o szlachetne mięsa jakimi są wołowina i jagnięcina, tudzież baranina. Podstawowym elementem prawie każdego posiłku jest przystawka w postaci humusu czyli pasty z ciecierzycy. Wszystkie dania są bogate w przyprawy takie jak: kurkuma, kardamon, curry, pieprz biały. Ważną rolę grają tutaj warzywa a szczególnie pietruszka, którą można znaleźć - jako dodatek do wielu dań lub bazę chociażby tradycyjnej sałatki arabskiej – tabule.

Planujemy od nowego roku uruchomić weekendowo wieczory z muzyką na żywo. Jesteśmy w trakcie sprawdzania możliwości potencjalnych muzyków w odniesieniu do muzyki z Bliskiego Wschodu. hot°: W jakich dniach i godzinach otwarta jest restauracja. Restauracja jest czynna codziennie. Od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12 do 22, w piątki i soboty od 12 do 24 a w niedzielę od 12 do 21. hot°: Czy macie plany dalszej ekspansji? Na pewno nie będziemy stali w miejscu ;) Planów jest wiele, o wszystkich mówić nie mogę. Na pewno wraz z nowym rokiem ruszy nowy element Aramii jakim będą apartamenty na wynajem krótkoterminowy, zlokalizowane w kamienicy na Podzamczu. Co dalej? Zobaczymy;) Na bieżąco będę Was informował o kolejnych ciekawych inicjatywach.

hot°: Czy łatwo zainteresować szczecinian kuchnią bliskiego wschodu? Myślę, że jak każdą kuchnią, która pochodzi z innego regionu świata. Jest dużo chętnych osób, które przychodzą próbować nowych smaków. Nie wszyscy przy nich zostają chociażby ze względu na ogrom aromatycznych przypraw, które najzwyczajniej nie każdemu mogą podpasować. Jednak mimo wszystko staramy się aby karta była tak zbudowana, by każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie.

Aramia Podzamcze ul. Opłotki 1 tel. 91 819 29 92 podzamcze@aramia.pl fb.com/aramia.podzamcze aramia.pl

59


60


KUCHNIA / WYWIADY

Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Restauracja Paprykarz

Restauracja Paprykarz. PUBLICYSTYKA // hotmag.pl/ publicystyka

Restauracja Paprykarz specjalizuje się w rybach i owocach morza. Ich kuchnia zorientowana jest na jakość oraz świeżość, codziennie rano dostarczane są świeże owoce morza oraz ryby! W menu Paprykarza znajdziecie m.in. niesamowite ostrygi, w dwóch odsłonach – na lodzie oraz na gorąco, ponadto: pyszne kalmary baby z grilla, krewetki, mule czy ośmiornicę. Paprykarz Fish market to miejsce, gdzie pasja do gotowania w połączeniu z wysoką jakością produktów sprawia, że każda wizyta będzie nowym doświadczeniem kulinarnym.

hot°: Co znajdziemy w waszej karcie dań? Do kogo adresowana jest wasza kuchnia?

hot°: Poprosimy o polecenie trzech dań, które koniecznie trzeba spróbować będąc waszym gościem…

Nasza kuchnia, poprzez ścisły, określony profil skierowana jest do miłośników ryb i owoców morza. Staramy się, aby w naszej ofercie były produkty sezonowe oraz takie, których goście nie znajdą na co dzień w karcie. Dzięki temu mamy za sobą cieszące się dużą popularnością festiwale muli oraz ostryg. Dodatkowo, na bieżąco przygotowujemy przepyszne zupy dnia, a wśród nich bezkonkurencyjny faworyt - flaczki z kalmarów baby.

Oprócz wspomnianego Paprykarza, obowiązkowe pozycje to ostrygi fine de claire, które sprowadzamy ze stolicy ostryg Bretanii. Ostrygi poławiane są z wody morskiej a następnie przenoszone do płytkich zbiorników z czystą słoną wodą bogatą w algi, dzięki czemu oczyszczone są z piasku i mułu. Niezwykłym uznaniem cieszą się grillowane kalmary baby podawane z domowym pieczywem i sałatką Ponadto polecamy spróbować bardzo aromatyczne risotto cytrynowe z owocami morza i parmezanem.

hot°: Restauracja Paprykarz szczyci się promocją lokalnych smaków. Jak to wygląda w praktyce?

hot°: Styczeń to tradycyjnie miesiąc wszelakich planów. Jakie zatem macie restauracyjne plany i marzenia na 2018 rok?

Naszym największym atutem jest oryginalny wystrój oraz niepowtarzalny klimat. Wyróżnia nas otwarta kuchnia oraz przemiła obsługa, której zależy na zadowoleniu gości.

Aktualnie w ofercie mamy ryby z gospodarstwa rybackiego Zielenica. Są to najwyższej jakości pstrąg oraz jesiotr. W najbliższym czasie chcemy rozwinąć naszą ofertę i zaproponować naszym gościom potrawy oparte o smaki regionu zachodniopomorskiego.

Naszym planem na 2018 rok to udoskonalanie naszej kuchni, szukanie inspiracji i tworzenie potraw które zadowolą podniebienia naszych gości.

Każdego gościa częstujemy kanapką z Paprykarzem wyrabianym zgodnie z oryginalną recepturą. Jest on jedyny w swoim rodzaju i właśnie dlatego, że cieszy się tak ogromną popularnością wprowadziliśmy go na stałe do naszej karty!

Pragniemy zaprezentować ryby z morza Bałtyckiego, Zalewu Szczecińskiego oraz jeziora Miedwie. Nie chcemy zdradzać za dużo, ale specjalnie uchylimy rąbka tajemnicy i już teraz zapraszamy wszystkich do spróbowania tatara ze śledzia bałtyckiego z kiszonym ogórkiem kołobrzeskim.

hot°: Otworzyliście się kilka miesięcy temu, jak oceniacie miniony czas? Czy kuchnia Paprykarza zdążyła już podbić serca i podniebienia szczecinian? Nie nam oceniać czy zdobyliśmy serca i podniebienia szczecinian, jednak chcielibyśmy podziękować wszystkim, za zaufanie jakim nas obdarzają i motywują nas do poszerzania naszych horyzontów. hot°: Czym chcecie wyróżniać się na tle innych miejsc? Jakie są wasze największe atuty? Patrząc subiektywnie oczywiście…

Restauracja Paprykarz aleja Papieża Jana Pawła II 42 tel. 91 433 22 33 paprykarz.com.pl fb.com/paprykarz.fishmarket

61


DEPTAK BOGUSŁAWA - TAM GDZIE SZCZECIN ŻYJE!

BOGUSŁAW’S BOULEVARD - WHERE SZCZECIN COMES TO LIFE! / FUSSGÄNGERZONE BOGUSŁAWA - DORT, WO STETTIN LEBT!

1

2

3

4

5

6

7 62

SETA I GALARETA Aleja Wojska Polskiego 29 70-473, Szczecin

MELANŻ

Księcia Bogusława X 9/1 70-440, Szczecin

PRYWATKA

Księcia Bogusława X 8 70-440, Szczecin

FABRYKA SZCZECIŃSKA Księcia Bogusława X 4 70-440, Szczecin

BISTRO NA DEPTAKU Księcia Bogusława X 51 70-440, Szczecin

COYOTE CLUB ul. Jagiellońska 89 78-400, Szczecin

7 519 849 875

6 505 198 649 melanzdeptak melanz_szczecin

504 961 179 mszytel@prywatka-szczecin.pl prywatkaszczecin prywatka-szczecin.pl

697 925 124 gpawlak@fabrykaszczecinska.pl fabrykaszczecinska fabrykaszczecinska.pl

3

5

2

4

576 365 363

509 331 034 kontakt@coyote-club.pl coyote-club.com

1

CHINA TOWN ul. Monte Cassino 1 (plac Zamenhofa) 70-464, Szczecin

chinatown.szczecin Szczegółowe informacje na drugiej stronie Go to the next page to view detailed information Genaue Informationen auf der Rückseite


Melanż to niezwykły lokal, który wygląda i działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Ma charakterystyczny, indus-trialny wystrój, ulubiony przede wszy-stkim przez młodych Szczecinian. Asor-tyment alkoholowy jest zróżnicowany- na każdą kieszeń. Melanż to również duża sala imprezowa, w której dostarczamy rozrywki naszym gościom. Pub Quiz, karaoke czy Szansa na Melanż na stałe zapisały się w naszym line’upie. Melanz is an extraordinary place that looks and works like a well-oiled machine. It has a distin-ctive, industrial design, a favorite place for the youth in Szczecin. The alcohol variety is extensi-ve, with a price range meeting everyones prefe-rence. Melanz also has a large ballroom, where we entertain our guests. Pub quiz, karoke, or ‘Chance for Melange’ have all become become part of our lineup. Melanż ist ein einzigartiges Lokal, dass aussieht und funktioniert wie eine gut geölte Maschine. Es hat sein charakteristisches, industrielles Ambiente, welches vor allem von jungen Stettinern geschätzt wird. Das Angebot an Alkoholika ist sehr breit gefächert - etwas für jeden Geldbeutel. Das Melanż ist außerdem ein großer Veranstaltungssaal, in welchem wir un-sere Gäste unterhalten. Ein Kneipen-Quiz, Karaoke oder die „Chance des Melanż“ haben ih-ren festen Platz in unserem Lineup gefunden.. TEL.: 505 198 649 FACEBOOK: MELANZDEPTAK

Prywatka jest miejscem obowiązkowym do odwiedzenia. Jest to wyjątkowe miejsce gdzie poczujesz się jakbyś był na prawdziwej prywatce 30 lat temu. Wystrój lokalu odzwierciedla mie-szkanie z tamtych czasów. Każdy gość napije i naje się do syta, w wyjątkowej atmosferze a co najważniejsze, nie trzeba do tego mieć grubego portfela! Barmani zaserwują zimną wódeczkę w promocyjnych cenach oraz drinki będące symbolem czasów Polski Ludowej. Prywatka is a must-see. This unique space will take you back to a genuine house party from 30 years ago. The interior design is seep in communism nostalgia. In this lovely place you will eat and drink your fill without damage your wallet! The barmen serve you cold vodka at promotional prices and drinks that are signs of People’s Republic of Poland. Prywatka ist ein Muss bei jedem Stadtbesuch. Ein einmaliger Ort, wo man das Gefühl hat, man wäre auf einer Privatparty vor 30 Jahren ge-landet. Die Ausstattung des Lokals ist einer Wohnung dieser Zeit nachempfunden. Jeder Gast trinkt und isst bis er genug hat, in ange-nehmer Atmosphäre und was am wichtigsten ist – man braucht dazu keinen dicken Geldbeutel. Die Barkeeper servieren kalten Wodka und andere Getränke aus der Zeit der Volksrepublik zu Angebotspreisen und für das leibliche Wohl gibt es traditionelle, polnische Speisen. TEL.: 504 961 179 WWW.PRYWATKA-SZCZECIN.PL

Dojazd tramwaje 5,7,9 – sprawdź rozkład na www.zditm.szczecin.pl/rozklady Public transport– check schedules at www.zditm.szczecin.pl/rozklady Öffentliche Verkehrsmittel – Fahrpläne unter www.zditm.szczecin.pl/rozklady

Seta i Galareta to lokal adresowany do wszystkich, którzy pamiętają minione czasy reżimu komunistycznego i do tych którzy chcą je sobie przybliżyć. Bardzo specyficzny nastrój prezentujący czasy pierwszych sekretarzy: Gierka i Gomółki. Menu nawiązujące do poprzedniego ustroju oraz przyzwyczajeń kulinarnych z tamtych lat. Pyszne, błyskawicznie serwowane jedzenie i tani ale dobry alkohol oraz produkty z pod lady. Seta i Galareta is a place addressed to everyone, who remember the past communism regime and to the ones that would like to get to know it better. Very specific ambient that brings back the days of the First Secretaries (in the Polish People’s Republic): Gierek and Gomułka. Menu also harks back to communism and eating habbits from that period. Delicious, immediately served food and cheap but good alcohol and under-the-counter products. Seta i Galareta ist an die gerichtet, die sich noch an die Zeiten des kommunistischen Re-gimes erinnern oder an jene, die mehr darüber erfahren wollen. Die sehr spezifische Ausstat-tung repräsentiert die Zeit der ersten Staats-sekretäre: Gierek und Gomółka. Das Menü erin-nert an das ehemalige System sowie die kulina-rischen Gewohnheiten dieser Jahre. Leckeres und schnell serviertes Essen sowie billiger, aber guter Alkohol und Produkte von „unter der Lad-entheke“. TEL.: 519 849 875 FACEBOOK: SETASZCZECIN

Absolutna czołówka na mapie szczecińskich klubów! Wspaniałe tancerki porwą każdego do zabawy, klubowi barmani zaserwują niebanalne drinki, a to wszystko przy muzyce, która nie pozwoli nikomu stać z boku. Niezwykły klimat i ludzie sprawią, że każda impreza pozostanie niezapomniana. Do dyspozycji Gości jest ponad 400m² kli-matyzowanych pomieszczeń, sala VIP, oraz nowoczesna palarnia. Lokal inny niż wszystkie! Absolutely ultimate club in Szczecin! Marvellous dancers will snatch you to dance, club’s barmen will serve you original cocktails, and all of that to the reverberated and lively music. Captivating atmosphere and amazing people will make every party unforgettable. The guest have at their use more than 400 square meters of air-conditioned rooms, VIP room and a modern smoking area. Not a club like many! Befindet sich in der absoluten Spitze der Stettiner Clubs! Großartige Tänzerinnen, die jeden zum Feiern animieren, Barkeeper, die ausgezeichnete Drinks servieren und Musik, die es keinem erlaubt, einfach nur herumzustehen. Ein einzigartiges Klima und einmalige Besucher bewirken, dass jede Party unvergessen bleibt. Den Gästen stehen 400m² klimatisierter Räume, ein VIP-Saal sowie ein moderner Raucherraum zur Verfügung. Ein Lokal, das anders ist als alles andere! TEL.: 509 331 034 WWW.COYOTE-CLUB.COM

Pamiętaj o kupieniu biletu parkingowego – strefa A obowiązuje pond – piątek od 8 do 17 Please do not forget to get a parking ticket – zone A - apply between 8 a.m. to 5 p.m. Monday to Friday Denk an den Kauf eines Parkscheins – Bereich A - gilt Mo.-Fr. von 8 bis 17 Uhr. 63


64

Profile for Hot Magazine

Hotmagazine 149 Szczecin  

Hotmagazine 149 Szczecin  

Advertisement