Page 1

Skladová logistika:

State of the art v Singapuru Nákup | Skladování | Distribuce | Fulfillment


Service Excellence: V Lauterachu. V Singapuru. Po celém světě. Když je působnost zákazníků globální, je společnost Gebrüder Weiss na jejich straně a i na opačné straně světa dosahuje na poli logistiky svých obvyklých špičkových výkonů. Tak tomu je i v případě firmy Tridonic. Dlouholetým zákazníkům se Gebrüder Weiss stará o skladovou logistiku nejen v Lauterachu, ale i v Singapuru. Standardy kvality, které při tom prosazuje – především „paperless“ příprava k odběru –, jsou u Gebrüder Weiss ve východoasijské metropoli na nejmodernější současné úrovni.


Ve společnosti Gebrüder Weiss máme solidního rovnocenného partnera. Naše strategické partnerství trvá již delší dobu, a to s velkým úspěchem. Můžeme při něm počítat se spolehlivostí při přepravě našeho zboží i s kvalitou ve skladu. Dobrá komunikace a kompetentní postupy nám přinesly i úspěšnou realizaci skladové logistiky v Singapuru – přesně tak, jak jsme chtěli. Díky silnému provázání našich systémů nám přináší užitek i rychlý a efektivní tok dat i zboží. www.tridonic.com

„ Oceňujeme osobní kontakt, který nám Gebrüder Weiss všude po světě nabízí. Kdekoliv jsme, GW není daleko.“ Bernd Fink, Global Logistics Manager


The Challenge.


The Challenge Tridonic GmbH & Co KG Tridonic, dceřiná společnost skupiny Zumtobel, vyvíjí, vyrábí a prodává podle požadavků trhu LED výrobky, součásti a řídící systémy pro inovativní řešení osvětlení. Tento podnik s hlavním sídlem v Dornbirnu (AT) se přitom řadí ke čtyřem největším světovým výrobcům osvětlovacích komponent. Ve 30 pobočkách a prodejních kancelářích po celém světě zaměstnává Tridonic okolo 2000 pracovníků. Inovativní sílu podniku podtrhuje 570 vynálezů a více než 2000 patentů. Skladová logistika pro Tridonic GmbH & Co KG Gebrüder Weiss a Tridonic mají za sebou dlouholeté obchodní vztahy, založené na kontinuitě, důvěře a úspěchu. Již mnoho let spravuje Gebrüder Weiss centrální sklad v Lauterachu, z něhož jsou zásobovány trhy po celém světě. Odtud se vyřizuje celá skladová logistika, od „paperless“ přípravy k odběru, přes balení zboží, až po vychystání zboží k přepravě. Spolupráce běží plynule a rutinně. Kvůli razantnímu vzestupu na asijském trhu hledala firma Tridonic na podzim 2010 logistické řešení pro svou pobočku v Singapuru s následujícími cíli: rychlé dodávky na asijský trh a nárůst kvality služeb. Tato nadnárodní společnost již v Singapuru byla zastoupena prodejní kanceláří, dosavadní logistická řešení však už nevyhovovala rozvoji a rostoucím nárokům na asijském trhu. Společnost Tridonic hledala dodavatele služeb, který v Singapuru zrealizuje logistické řešení podle evropského standardu. Společnost Gebrüder Weiss vytvořila nabídku, která sázela na vyzkoušené procesy, dlouholetou mezinárodní zkušenost a know-how v oblasti IT na nejvyšší úrovni.


The Solution.


The Solution Prověřené systémy Společnost Gebrüder Weiss exportovala logistické řešení Tridonic z pobočky v Lauterachu do Singapuru a po jeho přizpůsobení místním podmínkám a specifickým požadavkům zákazníků ho tam úspěšně zrealizovala. Kompletní vyřizování se provádí, stejně jako v Lauterachu, zcela bez papírů pomocí skenerů. Flexibilní řešení Firma Gebrüder Weiss skladovou logistiku vytvořila společně s logistickým partnerem, v jehož skladových halách v blízkosti přístavu si pronajala plochu. Skladové kapacity lze v případě potřeby kdykoliv rozšířit. Nejvyšší úroveň vývoje Správa skladu je i v Asii řízená v systému GW. Výkonné informační systémy jsou na nejvyšší technické úrovni a v roli centrálního rozhraní zaručují efektivní řízení zboží.


The BeneďŹ ts.


The Benefits Evropský standard Tridonic těží ze smluvně dohodnutých kvalitativních znaků a osvědčených technologií na nejvyšším stupni vývoje. Více služeb v místě Zákazník si přál blízkost k asijskému trhu. Sklad, který mu dala k dispozici společnost Gebrüder Weiss, mu k tomu nabízí ideální možnosti. S polohou poblíž singapurského přístavu se nachází v nejlepší možné poloze pro zajišťování přepravy. Silný partner Tridonic sází na spolehlivého partnera s dlouholetou zkušeností v logistice. Nadnárodní firma se tak může více soustředit na své vnitřní záležitosti. Společnost Gebrüder Weiss postavila v Singapuru celou infrastrukturu a řídí veškeré procesy – enormní ulehčení pro Tridonic. Možnost dalších lokalit Včera v Lauterachu, dnes v Asii, zítra v Americe? Logistické řešení, vytvořené na míru pro společnost Tridonic, je pružně použitelné a má téměř libovolnou kapacitu. Rozšíření je kdykoliv možné.


The Process.


Systém GW se osvědčil po celém světě Firma Gebrüder Weiss odpovídá za celou logistiku firmy Tridonic v Lauterachu i v Singapuru. Z centrálního skladu v Lauterachu a jiných zahraničních lokalit cestují high-tech osvětlovací komponenty letecky a po moři společně do asijského hubu v Singapuru – to šetří čas a náklady na přepravu. Tridonic odtud dodává zboží na své trhy v Asii, Austrálii a na Novém Zélandu. Nejmodernější informační systémy se starají o to, aby bylo logistické centrum GW vždy dostatečně zásobeno zbožím. Inteligentní IT systémy od GW zajišťují k tomu potřebné datové toky po celém světě.


www.gw-world.com

Tridonic-CaseStudy-CZ  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you