Grillfest 2022 Eesti Ekspressi erileht

Page 1

2 Quick Start, Wiiralt, Laine, The Tri-Tones, Põhjatuul, Bikini ja Ranna Fitness ja palju muud põnevat! Suurtoetaja Mängumaa Esitleb juustulaval:

Armastatud brändide ametlik maaletooja

Korralike tarvikutega grillimine on tõeline lust!

Koos puude rohetamise, tärkavate lillede ja järjest soojemate ilmadega on eestlaste jaoks eksimatu suvekuulutaja ka grillimise lõhn, mis juba esimeste soojakraadidega aedadest, rõdudelt ja matkaplatsidelt levima hakkab. See on lõhn, mis ütleb, et suvi on käes ja on aeg haarata grillivardad ja -tangid ning grillile hääled sisse panna.

Grillimine on eestlaste jaoks suve lahu tamatu osa ja me kõik tahame, et see hõõguvatel sütel valmiv lihatükk tuleks hõrk, isuäratav ja meeletult maitsev. Selle saavutamiseks on aga kahjuks vaja veidi rohkemat kui lihtsalt taht mist. Veidi on vaja oskusi, mõningaid teadmisi ja, mis kõige tähtsam, õiget varustust. Kui grill ise on päevi näinud, läbi põlenud põhjaga, ajutiseks lahenduseks ostetud esimene ette juhtuv variant, ei olegi võimalik seal esmaklassilist liha valmis tada. Kui aga grilliost hoolikalt läbi mõelda, konsulteerida tõeliste spetsialistidega ja seade soetada ametliku edasimüüja käest, on suussulav liha peaagu garan teeritud.

Grillimise kasulikkusest

maitsev, vaid ka väiksema kalorisisaldu sega kui pannil või ahjus valmistatud.

Grillides ei kao lihalt küll kogu rasv, kuid osa liigsest rasvast sulab ja tilgub resti vahelt sütele. Pannil liha valmistades jääb liha aga rasva sisse küpsema, mis tähendab, et osa sellest võib liha sisse tagasi imbuda.

Grillimaailm on Eesti Grilliliidu võistlushooaja suurtoetaja.

Lisaks sellele, et grill-liha on väik sema rasvasisaldu sega, on grillitud köögi viljad suurema vitamii nisisaldusega. Kui muidu köögivilju küpsetades või keetes on oht, et kasu likud toitained hävivad, siis grillides seda naljalt ei juhtu. Grillitud köögiviljadesse jäävad vitamiinid ja mineraalid alles ning on nii meile kasulikumad. Selleks aga, et gril litud tervislik toit muretult ja pinge vabalt valmida saaks, on vaja ka kvali teetset varustust.

Kuigi paljude jaoks on süte kuumaks ajamine ja liha säristamine lihtsalt üks meeldiv ajaviide, on grillimisel tegeli kult ka positiivne mõju meie tervisele. Grillil valmistatud liha ei ole mitte ainult

Kust leida korralik grill?

Grillimaailm on eestlaste armasta tuim kvaliteetsete grillide ja grillitar vikute maaletooja. Meie südameasi

alates aastast 2015

on pakkuda klientidele ainult kõige paremat: oleme maailmakuulsate brän dide ametlik maaletooja ja paneme suurt rõhku professionaalsele kliendi teenindusele. Meie juures on tööl oma ala eksperdid, kes oskavad iga meistri, hoovi ja eelarve jaoks leida sobiva lahenduse. Oma grillisooviga meie juurde tulles võid kindel olla, et kaup jõuab sinuni otse ametliku maaletooja käest, mis tähendab, et kvaliteedis ega teeninduses ei ole tehtud pisemaidki järeleandmisi. Meie ei taha oma klien tidele müüa midagi, mis peab vastu vaid aastakese, et siis järgmisel hooajal uus osta. Tahame pakkuda midagi, mis püsib ja teenib sind pikki aastaid. Kui oled varem kokku puutunud hoolimatu või olematu klienditeeninduse ja nõus tamisega oma ostu osas, siis tule Grillimaailma ja saad nii hea toote, profes sionaalse teeninduse kui ka rõõmsa tuju kauba peale.

Tunne oma grilli

Kas teadsid, et ühe õige grilli funkt sionaalsus ei piirdu vaid liha küpseta misega? Korralikul grillil on tegelikult võimalik valmistada pea kõike suppi dest magustoitudeni välja. Vaja on vaid teada, kuidas oma grilli õigesti kasutada. Ka siinkohal tõttavad Grillimaailma eksperdid sulle appi! Aitame sul välja valida sobiva grilli ja lisaks tutvustame alati uue seadme kõiki funktsioone. Teame väga hästi, et elevus, mis uue grilliga kaasneb, tähendab tihti ka seda, et kasutusõpetused jäävad läbi töötamata. Just seepärast tasubki uue grilli järele tulla ametliku edasimüüja juurde. Meie teenindussaalis võtavad sind vastu koolitatud professionaalid, kes teevad sulle kõik vajaliku selgeks lihtsalt ja kiiresti.

Korraliku grilli hankimise üks suur eelis on veel see, et grillihooaeg ei

tähenda enam ainult kolme üürikest suvekuud. Kui grillilahendus on korra likult läbi mõeldud ja majapidamisse on leitud just see õige grill, on seda võimalik muga valt kasutada aasta läbi. Ei saa eeldada, et grill, mille muretsed kiirus tades esimesest ettejuh tuvast ehituspoest, üle ühe suve vastu peaks. Kvaliteetne bränditoode seevastu on loodud kestma.

Tule ja leia meid Grillispordi alleelt

V6 – V9.

ja sugulastele enneolematut maitseelamust, saad Grillimaailmas läbida ka grillimise koolituse, pärast mida võid end enesekind lalt sõpruskonna grill meistriks kutsuda. Kui sulle aga meeldiks õppida meist reid jälgides, tuleb sammud kindlasti seada Grillfestile, sest just seal valitakse välja Eesti meister grillmises.

Ka sinust võib saada grillmeister Kui aga tunned, et tahaksid grilli mise maailma veel sügavamalt tundma õppida ning pakkuda oma sõpradele

Grillimaailm on Eesti Grilliliidu võistlushooaja suurtoetaja, mis tähendab, et kui sinagi tahad kord võimalust seda suursugust tiitlit võita, astu läbi meie esindusest Tallinnas või Tartus. Või veel parem, tule meile külla Eesti Grillfestile! Leia meid Grillispordi alleelt V6–V9.

SISUTURUNDUS

köögison kõige parem grillida!

Oma
Lai 10, Pärnu • tel +372 4424000, +372 53459081 • karmen@kstuudio.ee • avatud E-R 10-17, L 10-14

Tere tulemast Grillfestile!

Selline üleriigiline kutsung on kõlanud juba 21 korral ja kõlab arvatavalt aegade lõpuni, sest Eesti rahvas on ju grillirahvas ja Grillfestiimet tullakse igal aastal hordidena Pärnusse kaema ka piiri tagant. Kui eelmisel aastal tähistasime Grillfesti 20. toimumiskorda, siis sellel aastal täitub festivalil väikese juubelina 10 aastat Vallikääru aasal!

Elame tormilisel ajal, mil meie heaolu kimbutavad viirused, elekt rihinnad ja sõjad, aga kindel on, et kord aastas saavad eestlased koos kallite väliskülalistega kokku tähis tamaks koosolemise ja ühissöömise püha – suurt Grillfesti!

Kaks päeva vabameelset ja mõnusat olemist looduskaunis toimumiskohas hea muusika ja pari mate roogade keskel, kirsiks tordil on suurepärane seltskond – on,

mida oodata ja nautida! 1999. aastal asutatud Grillfestil pakutakse toitu ja kultuuri igale maitsele, millest kokku saabki suur ja omanäoline toidukul tuuri festival.

Kohtumiseni Grillfestil igal aastal juunikuu teisel nädalavahetusel, sel aastal siis 10.–11. juunil! Oodatud on kõik, sissepääs on tasuta!

Rõõmsa grillimiseni!

Grillfesti ajakava leiate lk 8–9
Pärnu linnapea Romek Kosenkranius: „Pärnu on Grillfestiks valmis – tere tulemast!”
www.grillfest.ee HEA TOIDU FESTIVAL –GRILLFEST 2022
Need laisad, kes Grillfesti ajal kodus vedelevad, teadke, et vana sepp ja president Pätsu hea sõber Ivan Orav manitses teid juba 1999. aastal esimesel Grillfestil ja teeb seda ka nüüd: „Mida, mida? Kavatsed Grillfesti ajal kodus istuda? Selge, ei ole eestlane!”

Tere tulemast Grillfestile sööma!

Grillfesti ajakava leiate lk 8–9
Kalamajakas RAWBAR
pakub plangul grillitud tuurakala, hõrku homaari, kaheksajalga ja kammkarpe. Lisaks Iiri- ja
Prantsusmaalt toodud värskeid ning grillitud
austreid, suitsutatud krevette, kalmaarirõngaid ja tempura-krevette.
Palavat suvepäeva jahutavad Eesti käsitöö-kombucha,
karge
õlu,
Prosecco ja austrite lahutamatu kaaslane šampanja!
Gastrocube
OÜ peakokk Edgars Kubetskis küpsetab elaval tulel ja plangul otse külastajate silme all Lapi lõhet
see roog on festivalikülastajate seas juba aastaid väga populaarne!
Grillfesti parima restorani tiitliga pärjatud Väike Rootsi OÜ on taas kohal, mis tähendab, et Võrtsjärve angerjasuppi ja praetud angerjat saab nautida iga soovija! Väike Rootsi pererestoran asub kauni sadamavaatega nurgal, otse Väikse Tomi mängumaa vastas!
Setu
restoranis
on
laual kukeseened peekoni ja sibulaga, seenekotletid,
Lüübnitsa
külmsupp,
Peipsiäärsete
setude vinegrett,
külmsupp
suulliim
ja palju
muud maitsvat.
Magustoiduks on kutja, mis koosneb rosinatest, meest ja kohupiimast. Grillfesti alustalad, meisterküpsetajad Türi Pritsumehed, on alati Grillfestil oma kindlal kohal ehk peamisel toiduristmikul! Tule ja uudista uut ja regiooni uhkeimat BBQ küpsetushaagist! Toiduliit tutvustab selle aasta Eesti uusi parimaid toidutooteid Star FMi lava kõrval! Grillfesti restoranid ja baarid on 30 000 m² festivalialale paigutatud selliselt, et maitsvaid roogasid jätkuks igale maitsele. Kõike olgu siin saada ja külluses! Nautlemiseni Grillfestil! JUUNI 20226 HEA TOIDU FESTIVAL –GRILLFEST 2022

1999. aastast, esimesest Grillfestist alates, on igal festivalil osalenud Rakvere LK. Meelepäraseid maitseid leiab Rakvere & Talleggi telgi alt igaüks – nii suur kui ka pisem, nii kana- kui ka sealiha austaja. Kuid üks, mis on kindel – Rakvere mustikamarinaadis ribi on rahva lemmik juba aastaid ja rõõmustab ka seekord Grillfesti külastajaid!

Festivali Väikse Tomi mängumaa nimepartner Premia toob Grillfestile kaasa oma parimad uued jäätised! Saage tuttavaks, uued lemmikud on kohal: rabarberi-koorejäätis, vanilli-koorejäätis ananassimoosi ja šokolaaditükkidega, Väike Tom Tähe stikk ja Väike Tom Kroko!

Brita tuletab meelde, et ole sa tipp- või harrastuskokk, puhas vesi on maitsvate toitude ja jookide valmistamisel ülioluline! Sellest räägitakse lähemalt mõlemal festivalipäeval Epiima juustulaval toimuvatel Brita auhinnamängudel!

Grillfesti ajakava leiate lk 8–9
Grillfesti lemmikloomarestorani ehk pikaaegset traditsiooni veab sel korral eestimaine Urr & Nurr. Nii nagu restoranis ikka, siis lisaks heale teenindusele ja maitsvatele roogadele saavad lemmikloomad siin ka uusi tutvuseid sobitada! Grillfestil olgu kõht täis ja meel hea kogu perel, ka koertel! Pidu on püha ja seda peab saama! Lisaks festivali suurpartneri A. Le Coqi ja Saku pakutavale kohtute Grillfestil ka Eesti kokteilimaailma vägevatega: Cocktail Cateringi kuulsad baarmenid Kristo ja Einar on esindatud õige mitme baariga, kõrvuti platsidel panevad Koskenkorva ja Aperol püsti uhke purskkaevuvaatega lounge’i, keskalleel troonivad Balmerki veinid, Mojitod, Margaritad, Atla Distillery ja paljud teised meeliülendavad baarid! Targalt süües säästad planeeti: ühekordsed plastnõud on Eestis keelatud. Mixpack OÜ Grillfesti suurpartnerina peaalleel tutvustab komposteeritavaid ja biolagunevaid nõusid – koos teeme maailma paremaks ja puhtamaks!
HEA TOIDU FESTIVAL –GRILLFEST 2022

FESTIVALI AJAKAVA

REEDE, 10. JUUNI / FRIDAY, JUNE 10 EPIIMA JUUSTULAVA

11.00 Jaak Känd „Ood toidule”

11.10 Esineb ansambel Põhjatuul, Grillfesti avaparaadi algus

12.00 Festivali pidulik avamine, söögipalve lausub Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja, praost Tõnu Taremaa

12.15 Eesti Grilliliit esitleb: Eesti grillitrendid 2022, esinevad: Enn Tobreluts (BBQ Entertainment), Gustav Martin (Nordic BBQ), Üllar Taniberg (Grillimaailm), Alvar Landson (Grilliguru), Andrus Arras (Dreamfire), Timari Toode (Disainmet), Heigo Mitt (Traeger) ja Raido Rondo (Grillikaubamaja)

13.00 Esineb ansambel LAINE rahvaliku kavaga „OOT OOT”

13.45 Urr & Nurr Lemmikloomapood esitleb: koerte demonstratsioonesinemine

14.30 Grillfesti suur kabesimultaan 2022, 24-kordne Eesti meister Arno Uutma vs. kabesõbrad!

Esineb ansambel LAINE 1960ndate pop-kavaga „Tule minu valevasse purjepaati!”

Brita puhta vee auhinnamäng

Esineb JJ-Street

Eesti Grilliliit esitleb: Eesti Grilli Gala 2022

Terminal Oil Grupp esitleb: Grillfest Ranna Fitness 2022

Grillikaubamaja esitleb: Don Marcos Eesti meistrivõistlused maitseainete tundmises

Rakvere LK ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbeque-sea oksjon

Koolidevahelised meistrivõistlused –Grillium auhinnatseremoonia

Esineb ansambel LAINE 1970ndate diskokavaga „Hoogsas rütmis”

Esineb 2 Quick Start

Grillikaubamaja grilliaparaadi loosimine!

Atla Distillery esitleb: Eesti meistrivõistlused tünnitantsus 2022

Esineb 2 Quick Start

Pyrocom Grand Finale

Festivalipäeva lõpp

Lava kõnejuht: Lauri Hermann

EESTI GRILLILIIDU, PIT BOSSI JA GRILLIAKADEEMIA LAVA

Söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval

12.30 Esineb folkloorirühm Mesilased

13.00 Grilliakadeemia: Ohutus ja esmaabi (külaline Mare Liiger) 13.30 Akordioniklubi Amulett 14.00 Grilliakadeemia: Grilliaparaadi valik – gaas, keraamiline või pellet?

14.30 Eesti Jahimeeste Seltsi projekti „Ulukid teel” tutvustus

15.00 Grilliakadeemia: Grillida võib kõike –kartulist gurmeeni!

15.30 Esineb Dance Crew FLY

16.00 Grilliakadeemia: Kuidas ja millega maitsestada? (külaline Raido „Don Marcos” Rondo)

16.30 Esinevad Eriti Lõõtsahaiged – Palat nr 7

17.00 Grilliakadeemia: Grillinipid ja grillitrikid

17.30 Esineb Pärnumaa Kaitseliidu maleva orkester

SAXON feat. Peeter Kaljumäe või Artur Raidmets

18.30 Ööklubi Sunset esitleb: Grillitantsupidu, Sunseti resident-DJ

23.00 Grillipeo lõpp, DJ Star FM

24.00 Festivalipäeva lõpp

Grilliakadeemia õppejõud: grillipedagoog ja tippkokk

Sergei Tšekmarjov

Lava kõnejuht: Urmas Salmu

EESTI GRILLILIIDU VÕISTLUSTE ALA

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises –Grillium

07.00 (alates) Võistlusplatside ettevalmistamine

10.00 Toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus

11.00 Võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koolitus, esineb peakohtunik Enn Tobreluts

13.00 Esimene voor: Talleggi kanalihavooru võistlustööde pimehindamine

14.00 Teine voor: Rakvere üllatusvooru võistlustööde pimehindamine

15.00 Kolmas voor: Rakvere searibivooru võistlustööde pimehindamine

15.30 Neljas voor: fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine

18.30 Võistluste lõpp, punktide lugemine ja valmistumine autasustamiseks

19.30 Autasustamine Epiima juustulaval

Võistlust juhatab Emil Rutiku

15.30
16.30
16.45
17.00
17.30
18.15
19.00
19.30
20.00
21.00
22.00
22.15
23.00
23.50
23.59
12.00
JUUNI 20228 HEA TOIDU FESTIVAL –GRILLFEST 2022

EPIIMA JUUSTULAVA

11.00 Jaak Känd „Ood toidule”

11.10 Esineb The Tri Tones, Grillfesti avaparaadi algus

12.00 Festivali pidulik avamine, söögipalve lausub Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja, praost Tõnu Taremaa

12.30 Üleriigilise kalapüügivõistluse Kalake 2022 osalejate rivistus ja võistluspüügi algus (kell 13.00) Vallikraavis

13.00 Kõik Kalale! – esineb Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi ihtüoloog Heli Špilev

13.30 Vutt-vutt zumbatama Egle Vuti ja Uulu show tantsugrupiga ehk tantsime kõhu tühjaks vol. 1

14.00 Esineb The Tri Tones

14.45 Urr & Nurr Lemmikloomapood esitleb: koerte demonstratsioonesinemine

15.30 Kangoo Jumps Klubi kutsub ehk tantsime kõhu tühjaks vol. 2

16.00 Brita puhta vee auhinnamäng

16.15 Esineb The Tri Tones

17.00 Üleriigilise kalapüügivõistluse Kalake 2022 võitjate autasustamine

17.30 Star FM Grillfestil kogutud heategevusraha üleandmine

18.00 Terminal Oil Grupp esitleb: Grillfest Bikini Fitness 2022

18.45 Esineb ladina show-trupp Panter

19.30 Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest võitjate auhinnatseremoonia

20.00 Vello Vaheri Guinnessi rekordi katse

21.00 Esineb ansambel Wiiralt

22.00 Grillikaubamaja soojuskiirguri loosimine!

22.20 Eesti Toidumess – Sööma! patroon Sirje Potisepp esitleb: Festivali Parim Söögikoht 2022 auhinnatseremoonia

22.40 Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse ja festivali korraldaja Auris Rätsepa lõputervitus, 2023. aasta festivalilepingu sõlmimine

23.00 Esineb ansambel Wiiralt

23.50 Pyrocom Grand Finale

23.59 Festivali lõpp

Lava kõnejuht: Lauri Hermann

HEA TOIDU FESTIVAL

EESTI GRILLILIIDU, PIT BOSSI JA

GRILLIAKADEEMIA

LAVA

12.00 Söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval

12.30 Laine Mägi tantsukool

13.00 Grilliakadeemia: Ohutus ja esmaabi (külaline Mare Liiger)

13.30 Tantsutrupp AVANT (Tallinn)

14.00 Grilliakadeemia: Grilliaparaadi valik – gaas, keraamiline või pellet?

14.30

Tantsutrupp Black and Brownie

15.00 Grilliakadeemia: Grillida võib kõike –kartulist gurmeeni!

15.30 Karateklubi Zen noored ja täiskasvanud

16.00 Grilliakadeemia: Kuidas ja millega maitsestada? (külaline Raido „Don Marcos” Rondo)

16.30 CUPPA TEA (Haapsalu)

17.00 Grilliakadeemia: Grillinipid ja grillitrikid

17.30 Anna Raudkatsi tantsuselts ARTS 2

18.00 Ööklubi Sunset esitleb: Grillitantsupidu, DJ täpsustamisel

23.00 Grillipeo lõpp, DJ Star FM

24.00 Festivalipäeva lõpp

Grilliakadeemia õppejõud: grillipedagoog ja tippkokk

Herkki Ruubel

Lava kõnejuht: Urmas Salmu

EESTI GRILLILIIDU VÕISTLUSTE ALA

Eesti meistrivõistlused grillimises Grillfest

07.00 (alates) Võistlusplatside ettevalmistamine

10.00 Toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus

11.00 Võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koosolek, esineb Enn Tobreluts

13.00 Esimene voor: Talleggi kanalihavooru võistlustööde pimehindamine

14.00 Teine voor: Rakvere üllatusvooru võistlustööde pimehindamine

15.00 Kolmas voor: Rakvere searibivooru võistlustööde pimehindamine

15.30 Neljas voor: fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine

18.30 Võistluste lõpp, punktide lugemine ja valmistumine autasustamiseks

19.30 Autasustamine Epiima juustulaval

Võistlust juhatab: Emil Rutiku

STAR FMi RAADIOLAVA (MÕLEMAL FESTIVALIPÄEVAL)

Kohal on raadio Star FM (laupäeval ka Star FMi rahva lemmik hommikuprogramm).

Heategevusloteriiga toetame Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskust. Kell 19.00–23.59 teeb pidu Noorte DJ Kool.

VÄIKSE TOMI MÄNGUMAA (MÕLEMAL FESTIVALIPÄEVAL)

12.00 Pikkadest õhupallidest meisterdamise kursus 13.00 Väikse Tomi joonistamise võistlus 14.00 Pusle kokkupanemise võistus 15.00 Paberlennukite lennutamise võistus 16.00 Svammimöll

17.00 Köietõmbamise võistlus

18.00 Limbotantsu võistlusFestivali Väikse Tomi mängumaal on lastele käelise tegevuse telgid ja atraktsioonid, suur liivane mänguväljak ja väikelaste mähkimistuba.

GRILLFESTI AFTER-GRILL AMETLIKUD JÄTKUPEOD

Club Sunset

Reedel: Sunseti suvehooaja avamine – 2 QUICK START

Laupäeval: Sunseti suvehooaja avamine – baaris „PAHAD TÜDRUKUD” Saagim ja Hunt

Pärnu Kuursaal

Reedel: Grillfesti 90ndad – NANCY live, DJ Magnus Volar

Laupäeval: Karl-Erik Taukar Band, DJ Marek Roomets Ööklubi Vaarikas

Reedel: Captain Morgan Party, DJ Veiko Värv

Laupäeval: Saaremaa letipidu & Hotshot Special, DJ Peeter Kukk

Festivali korraldaja jätab endale õiguse teha festivali paremaks korraldamiseks ajakavasse muudatusi, mille kohta on info festivali kodulehel www.grillfest.ee ja festivali infopunktis.

LAUPÄEV, 11. JUUNI / SATURDAY, JUNE 11
Grillfesti esitleja Grillfesti suurtoetaja
JUUNI 2022 9
–GRILLFEST 2022

Kuidas valida grilliaparaati? Tule Grillfestile!

Igal kevadel, kui suureks

grillihooajaks valmistume, vaatame ka oma grilliaparaadi seisukorra üle. Aga nii nagu ka näiteks autode puhul, on siingi hea kursis olla trendide ja uudistoodetega. Kui olete oma vanast grillist tüdinenud, siis tuleb soetada uus ja moodne, nautimaks igat grillihetke!

Keraamiline ehk

kamado-tüüpi söegrill Aastate eest tundus väheusutavana, et Eesti grillisõbrad hakkavad kunagi armastama paari tuhande euroseid söegrille, kuid keraamilise grilli tule kuga täpselt nii juhtuski. Täna troonib igas korralikus koduaias aukohal suur ja uhke söegrill, mis vahetas välja tava lise plekist UFO või puudega köetava barbecue -ahju. Korraliku firmani mega grilliaparaadi suhteliselt krõbe hind tuleneb õigustatult ka sellest, et tootjad annavad sellele eluaegse garantii ja õige hooldamise korral

töötab grill ilmselt kauem kui tema peremees.

Pelletigrill, mis see on? Eksivad need, kes arvavad, et keraami lise grilli saabumisega areng grilliteh nika valdkonnas piirdubki – tere tule mast pelletigrilli rikkalikku maailma! Lisaks aparaatide suurele valikule on siin erinevate „maitsetega” pelleteid, mis toidule soovitud aroomi annavad. Kiirus ja küpsetamise mugavus on pelletigrilli puhul märksõnad, aparaat hoiab ise soovitud temperatuuri, kusjuures prot sessi saab jälgida ja juhtida oma nuti seadmest!

Gaasigrill on endiselt popp, ka uus plancha on kohal! Gaasigrill on jätkuvalt kindel valik

neile, kes naudivad kiiret ja puhast küpsetamist. Hea lisa igale gaasigrillile on Pit Bossi valikus olev paari kümneeurone suitsutoru, mille sisse saab panna vajaliku koguse erinevate „maitsetega” pelleteid ja tekitada roale sobilikku suitsumaitset. Sel aastal tutvustab Pit Boss Grillfestil ka gaasigrilli uut liiki – plaatgrilli ehk plancha’t! See on suurepärane aparaat näiteks kala, burgerite ja juurviljade grillimi seks. Pit Bossi plancha ’d on keraami lise kattega ning neid on mugav kasu tada ja puhastada.

Uue grilliaparaadi valimiseks külas tage Pärnu Grillfestil Pit Bossi suurt väljapanekut – siit saab asjatundlikku nõu ning kõike oma silmaga näha ja oma käega järele proovida! Kohtumiseni Grillfestil!

Grillfesti ajakava leiate lk 8–9
Grillfesti esitleja Grillfesti suurtoetaja Gaasigrill Keraamiline grill Pelletigrill
HEA TOIDU FESTIVAL –GRILLFEST 2022 8 ja 10 põlve esivanemate sugupuu disainitud põhjad füüsilisel kujul paberkandjal koos torbikuga „Selline on minu teekond siia maailma“. Esimene põlv oled sina ise ehk välja tuuakse 7 põlvkonda esivanemaid. Mahutab tervelt 128 nime! Valikus hetkel eesti-, soome- ja ingliskeelsed sugupuu põhjad. Tule ja avasta oma teekond siia maailma meie uutel ja kompaktsetel põhjadel. Valiku ja e-poe leiad www.fasttree.ee. Ei mingeid 10-meetriseid tapeedirulle enam!

Grillfestile grillisportima!

Grillfestil on võisteldud grillimises aegade algusest alates. Jah, ka toiduvalmistamises saab võistelda ja lisaks sellele, et põnev on nii osaleda kui ka pealt vaadata, on see ka erakordselt maitsev spordiala, kus osaleda saab igaüks!

Kes võistlevad?

Grillfestil võistlevad ettevõtted ja sõprus konnad, lapsed, koolinoored ja poliitikud. Grillivad ju kõik, sest grillimine on eestla sele loomulik tegevus. Võistlustel osale mine on tasuta ja riigi suurimad grilli meistrid kohtuvad igal aastal just Pärnus Vallikääru aasal Grillfestil. Ikka selleks, et näidata kogu maailmale, mida rahvaarvult väike, aga maailma üks suurimaid grilli rahvaid suurepäraselt oskab – süüa teha ja kena grillipidu pidada!

Milles võisteldakse?

Festivali esimesel päeval võistlevad koolinoored võistlusel Koolidevahe

lised Eesti meistrivõistlused grillimises

– Grillium. Teisel päeval peetakse Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest.

Võistluse esimeses voorus grilli takse Rakvere LK searibi, see on Grill festi traditsioon. Teises võistlusvoorus grillitakse Talleggi broileri rinnafileed. Kolmas voor on Rakvere üllatusvoor ja see on tähtis voor, sest annab rohkem punkte kui esimesed kaks vooru. Seda seepärast, et üllatusvooru toorainet võistkonnad ette ei tea ja harjutada pole võimalik. See, kes siin kibe käsi on, on ka tegelikult grilliäss! Fantaasiavoor on neljas ja viimane võistlusvoor ning siin võib, saab ja tohib grillida kõike!

Grillimiseni Grillfestil! www.grillisport.ee

Grillfesti võistluste esitleja:

Grillfesti võistluste suurtoetaja:

Grillfesti ajakava leiate lk 8–9
Võistkond Grillministeerium Foto: Eesti Grilliliit Võistkonna BBQ Semud järelkasv Foto: Eesti Grilliliit
HEA TOIDU FESTIVAL –GRILLFEST 2022

GRILLFESTIL TOIMUB!

küll võita kabemeistrit? Seda ei ole Grillfesti ajaloos kordagi juhtunud, et keegi oleks praeguseks juba 24-kordset Eesti meistrit Arno Uutmad igal aastal toimuval simultaa nil suutnud võita. Arno Uutma: „Kui tuled tänavalt ja istud Grillfesti Epiima lava ees lauda, siis on võita täiesti võimalik. Selleks

ka laias maailmas kuulsust too nud staarakrobaat Vello Vaher teeb taas teoks näiliselt võimatu ja sedapuhku lausa paadikail! Kui 2017. aastal registreeriti Vello nimele Guinnessi rekord „kõige kauem kestnud jalad kaela taga ham mastega rippumine” ajaga 4 minutit ja 12 sekundit (pildil), siis seekord ... no seda imet peab oma silmaga nägema laupäeval kell 20.00 Grillfestil purskkaevu juures! Rekordi ametliku mõõtmise viib läbi Eesti Kergejõustikuliit.

Epiim esitleb: grilljuust ja lehma lüps! Juba aastast 2007 festivali kultuuriprogrammi ehk pealava nimepartner Epiim üllatab seekord oma uhkes telgis lisaks grilljuustu degusteerimisele, loosirattale ja lastenurgas joonistamisele hoopis uue atraktsiooniga – kohal on lüp sipink! Siin saavad huvilised Eesti Piimandusmuuseumi abiga kinnis tada teadmist, kustkohast ja kuidas tuleb meie toidulauale piim tegeli kult. Teadagi, et poest, aga siiski?

 Terminal Oil Grupp esitleb: Grillfest Bikini ja Ranna Fitness show konkurss on alati oodatud ja tekitab ohtralt elevust, sest kes ei tahaks välja näha selline nagu osalejad laval!? Inimene olgu terve ja heas vormis igas vanuses – see on konkursil osalejate sõnum publikule! Reedel algusega kell 17.30 on laval mehed ja laupäeval kell 18.00 naised.

Rakvere LK annetab sea ja meisterküpsetaja Tarmo Märss grillib selle ülimalt mahlaseks oksjoniseaks, mis müüakse veel kuumana avalikul enampakkumisel Epiima juustulava ees reedel kell 19.30! Raha annetatakse Pärnu Linnavalitsuse nimetatavale saajale kohapeal.

Festivali päevad lõpevad Pyrocomi ilusa tulestiku ga. Mida ennenägematut ilmakuulus pürotehnik Sami Tammi sel aastal teoks teeb, see selgub Grillfestil hetk enne südaööd!

Grillfesti ajakava leiate lk 8–9
Grillfesti esitleja
Grillfesti
suurtoetaja
Grilliakadeemia ja Pit Boss jagavad tarkust! Eesti Rahva Grillikool, mis toimub igal aastal Grillfesti toidulaada lava alal, kannab seekord uhket nime Grilliakadeemia, sest rahvast harib esi mesel päeval grillipedagoog Sergei Tšekmarjov ja festivali teisel päeval Herkki Ruubel isiklikult. Nii et grillistaarid on kohal ja Grillfesti külastajate kasutuses. Kuulame tähelepanelikult ja esitame küsimusi ka – nii see grillitarkus tuleb!
Üleriigiline suur kalapüügivõistlus Kalake! toimub tra ditsiooniliselt laupäeval algusega kell 13.00. Vallikraavi lihtkäsiõngega õngitsema on oodatud igaüks! Võidab see, kes loetud tundide jooksul püüab enim kala – maailma lihtsaim ja tasuta osalemisega lahe võistlus, kus pealtvaa tajatest juba puudust ei ole ja auhinnad on ka soliidsed! Registreerumine ja lisainfo: www.grillfestkalake.ee
Kuidas
pole muud vaja kui ... õnne!” Eestile
Eesti Grilli Galal pärjatakse parimad! Grillfesti kombe kohaselt annavad Eesti Grilliliit ja Selver üle aastaauhinnad parimatele grillimaitsetele ja aasta edu kaimatele grillitoodetele müüginumb rite alusel. Auhinnagala algab Epiima juustulaval reedel kell 17.00.
JUUNI 202214 HEA TOIDU FESTIVAL –GRILLFEST 2022

Tähelepanu!

võib kahjustada teie tervist.

Tegemist on alkoholiga. Alkohol
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.