Page 1

2010/2011 МАЛИ АПАРАТИ ЗА ДОМАЌИНСТВО МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ


ВОВЕД

Убаво е да се види, како тоа функционира со малку помош. Навистина убаво! Каков е? Одличен. Работи и ги исполнува очекувањата за подобро и поубаво! Технологијата е дел од убавото дизајнирање на светот. Форматот е дел од нашиот свет на перцепција. Дури и малите нешта имаат големи желби. Желба за дизајн, кој ги комбинира убавината и технологијата.


ВОВЕД

Од правосмукалките очекуваме да всисуваат ефикасно, од пеглите да темелно пеглаат, од миксерите, да нежно но моќно промешаат, од млинот да добро сомеле. Од помалите асистенти, очекуваме супериорни перформанси и квалитет. Досега беше доволно. Сега, нашите очекувања се повисоки. Сега светот е поголем и со проширени гледишта. Домашниот комфор го обликуваме со очекувањата на убавината. Исто како што со очи избираме опрема за дома, така и за малите, силни и моќни домашни апарати го прилагодуваме нашиот поглед кон светот и нашите критериуми за естетика на животот. Тоа што не фасцинира нас е комбинација на: удобност на убавината и убавина на технологијата. Дизајнот ги опфаќа и двете области. Во мали и големи форми во Горење.

03


Содржина

06

Кујнски роботи

58

Правосмукалки

Мали апарати

18

62

Чистач на пареа

Сецкалки

42

72

Пегли

Машина за мелење месо

46

76


Содржина

Џусери

Ваги

78

92

Апарат за правење леб

Освежувачи

84

98

Контакт скара

Микробранови печки

88

102

05


СИЛАТА НА УБАВИНАТА


07

Елеганција и моќ. Гордост и мистериозност.

Црното кое ја заведува светлината во вашиот дом и се крие во темната елеганција на живеењето. Сега, малите апарти за домаќинство се достапни во црна боја. Новите кујнски роботи со високи перформанси, блендери кои постојано ви се потребни во секојдневната кујна, кршач на мраз кој во секој пијалок го вметнува вистинското значење на дружењето и ваги кои ќе ги исполнат сите ваши желби, во кујната или било каде. Новата линија на Горење апарати Black Up се наметнува како пример на дизајн кој едноставно функционира подобро.


1000 W Пулс дејство 1,75 lit. стаклен сад + 2 lit. стаклен сад Не се лизга

SBR 1000 B Kујнски робот

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• 2 сада од безбедносно стакло за во микробранова печка • Џусер со филтер • Сечиво со четири ножа-две двојни сечива за ефикасно сецкање Други карактеристики и функции • 12 нивоа на сила • Капацитет за мешање и пасирање: 1000 gr. • Стаклен сад (безбеден во микробранова печка)-директно се послужува • Џусер • Лесен пристап-специјална подвижна рачка • Оддел за чување на гајтанот • Безбеден прекинувач • Копче за пулс функцијата • Капак • Гумена основа • Супер тивка работа Додатоци и приклучоци

• Сечиво со четири ножа -два нер’ѓосувачки челични ножа со четири сечива

• Оддел за дробење и матење • Додаток за пасирање

• 6 нер’ѓосувачки челични ножиња, кои се

отстрануваат. за сечење парчиња, рендање или сецкање • Поддршка и додаток за помфрит • Лесен за чување-оддел за безбедно чување на додатоците • Шпатула за мешање • Два гумени капака за садовите • Филтер за џусерот Технички карактеристики

• сила на моторот: 1000 W • капацитет на садот за матење: 1.75 lit. • капацитет на блендер садот: 2 lit. • ЕАН Код: 3838942490170


9

1000 W Пулс дејство 1,5 lit. блендер сад за +2 lit. сад мешање Не се лизга

SB 1000 B Кујнски робот

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• 6 кружни сечива за ситно сецкање, покрупно сецкање, кршење, матење или рендање • Лесен за чување-оодел за безбедно чување на додатоците • 12 нивоа на сила • 1500 ml. сад со безбедносен механизам Други карактеристики и функции • 12 нивоа на сила • Оддел за чување на гајтанот • Безбеден прекинувач • Копче за пулс функцијата • Капак • Гумена основа Додатоци и приклучоци:

• нер’ѓосувачко челично сечиво • Додаток за пасирање и ситнење • 6 нер’ѓосувачки челични сечива за грубо, за фино сецкање и за помфрит • Додаток-џусер за агруми • Додаток за матење • Додаток џусер со филтер • Специјален затворен оддел-за чување на додатоците • Шпатула за матење Технички карактеристики

• сила на моторот: 1000 W • капацитет на садот за матење: 2 lit. • капацитет на блендер садот: 1.5 lit. • ЕАН Код: 3838942490163


KR 2400 GB Тостер

2400 W од Al Страници лиен алуминиум 13

Безбедносно заклучување стаклен финиш СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Al13 - Страници од лиен алуминиум • Безбедносно заклучување • Три нивоа на печење • Стаклен финиш

Други карактеристики и функции • едноставно печење: месо, риба, зеленчук • три нивоа на печење • три нивоа на температура • Страници обложени со тефлон кои се отстрануваат • безбедносно заклучување Технички карактеристики

• сила: 2400 W

• ЕАН Код: 3838942619595

2400 W Самоисклучување

ti

22

Tитаниумска основа за пеглање

Tитаниумска основа за пеглање Индикатор за температурата во боја

Не се лизга

SIE 2400 T

ТИТАНИУМСКА пегла

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Самоисклучување • Титаниумска површина за пеглање • Фина основа за уредно пеглање • Индикатор за температурата во боја • Матиран црн финиш кој оневозможува лизгање Други карактеристики и функции • ергономичен дизајн • дел за пареа • индикатор за операциите • титаниумска површина за пеглање • вертикално пеглање • прилагодлива прскалка • автоматска функција за чистење • систем против капење • систем против бигор • гумена рачка Безбедност

• автоматско исклучување Технички карактеристики

• сила: 2,400 W • капацитет на садот за вода: 325 ml. • Пареа до 90 gr./ min. • Сила на пареата: gr./ min. • ротација: 360° • ЕАН Код: 3838942490200

Tитаниумска основа за пеглање


11

M 605 B Рачен миксер

425 W max 5 брзини + турбо Црн финиш СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 5 брзини+турбо брзина • Стабилни нер’ѓосувачки челични маталки Други карактеристики и функции • пет нивоа на брзина • два стабилни додатока за пасирање • две маталки за матење • турбо копче Технички карактеристики

• сила на мотор: 425 W max • ЕАН Код: 3838942623752

M 505 E Рачен миксер

350 W max 5 брзини + турбо Не се лизга СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 5 брзини + турбо брзина • Матиран финиш против лизгање • Куќиште од нер’ѓосувачки челик

Други карактеристики и функции • Пет нивоа на брзина • Два стабилни додатоци за пасирање • Два мешалки за матење и дробење • Турбо копче Технички карактеристики

• сила на моторот: 350 W max • ЕАН Код: 3838942469138


ME 501 B Рачен миксер

425 W max 4 брзини + турбо Не се лизга СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 4 брзини + турбо брзина • Матиран финиш против лизгање

Други карактеристики и функции • четири нивоа на брзина • два стабилни додатока за пасирање • два маталки за матење • турбо копче • оддел за кабелот Технички карактеристики

• сила на мотор: 425 W max • ЕАН Код: 3838942490132

MRP 330 B

Рачен миксер со блендер додаток

330 W max 4 брзини + турбо Не се лизга СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 4 брзини + турбо брзина • Матиран финиш против лизгање

Други карактеристики и функции • четири нивоа на брзина • два стабилни додатока за пасирање • две маталки за матење • турбо копче • оддел за кабелот Технички карактеристики

• сила на мотор: 425 W max • ЕАН Код: 3838942490125


13

M 701 B

Рачен миксер со еден стоечки и еден стаклен сад за матење

350 W max 5 брзини + турбо + пулс Ротирачки стаклен сад

Не се лизга СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 5 брзини + турбо + пулс • Матиран црн финиш против лизгање • Ротирачки стаклен сад Други карактеристики и функции • 5 нивоа на брзина • функција за работа на пулсот • турбо копче • два стабилни додатока за пасирање • две маталки • сад за матење со основа • капацитет на садот: 2 lit. • гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на моторr: 350 W max • ЕАН Код: 3838942469114

MPE 700 B Рачен блендер

700 W max soft-touch + турбо

нер’ѓосувачки челик

Не се лизга

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• 7 брзини, меки копчиња кои функционираат на допир • турбо копче • додаток за матење од нер’ѓосувачки челик со двострано сечиво, кој се отстранува • сад од 800 ml. Други карактеристики и функции

• функција за пулс операција • 7 брзини + турбо • додаток за матење од нер’ѓосувачки челик кој се отстранува

• сад за матење • двострано сечиво, со сад • сечиво за сецкање • додаток за мешање • прикачување на ѕид

Технички карактеристики

• сила на мотор: 700 W DC max • ЕАН Код: 3838942490156


S 400 B Блендер

400 W max стаклен сад Не се лизга СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• ергономично дизајнирано копче за едноставна употреба • нер’ѓосувачко челично сечиво • безбедносна гумена основа Други карактеристики и функции • стаклен сад • ергономично дизајнојнирано копче за вклучување • капак со заклучување • нер’ѓосувачко челично сечиво • додаток за мешање /дробење • гумена основа за садот Технички карактеристики

• моќност на мотор: 400 W max • капацитет на садот: 1 lit. • ЕАН Код: 3838942490187

SIC 400 B Блендер

400 W max стаклен сад Не се лизга СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • стаклен бокал со волумен од 1.75 lit. • четириаголно сечиво • безбедносна гумена основа • матиран финиш против лизгање

Други карактеристики и функции • пулс функција • четириаголно нер’ѓосувачко челично сечиво • оддел за кабелот • додаток за матење / дробење Технички карактеристики

• сила 400 W max • волумен на стаклениот сад 1.75 lit. • ЕАН Код: 3838942490149


15

B 600 B Блендер

600 W max

Сечиво со шест ножа Додаток за мелење

1,5 lit. стаклен сад СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• ергономично дизајнирано копче за едноставна употреба • црн финиш • нер’ѓосувачко челично сечиво со шест ножа • стаклен бокал Други карактеристики и функции • стаклен сад • 5 нивоа на брзина • ергономично дизајнирано копче за работа на апаратот • кршач за мраз • капак со заклучување • додаток за мелење • гумена ногарка Технички карактеристики

• сила на моторот 600 W • капацитет на садот за мешање 1.5 lit. • ЕАН Код: 3838942606533

SMK 150 B

Апарат за мелење на кафе

150 W max Пулс операција со механизам за заштита Време на мелење кое може да се подесува

Црн финиш СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• сила 150 W max • работи само кога капакот е затворен • нер’ѓосувачко челично сечиво и внатрешност на апаратот • време на мелење кое може да се подесува Други карактеристики и функции • кабел кој се намотува • нер’ѓосувачко челично сечиво и внатрешност на апаратот Безбедност

• пулс операција со заштитен механизам • работи само кога капакот е затворен Технички карактеристики

• сила 150 W max

• ЕАН Код: 3838942623783

Додаток за мелење


180 kg. голем капацитет Син ЛЦД дисплеј

Ултра тенка Стаклена основа Лесна за чистење

OT 180 GB

Електронска вага

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • SLIM дизајн • капацитет: 180 kg. • син ЛЦД дисплеј • стаклена површина за мерење • лесно чистење Други карактеристики и функции • ЛЦД дисплеј (mm): 82 x 33 • автоматско исклучување • стаклена површина • нелизгачки ногарки • батерии: 1 x CR2032 Технички карактеристики

• максимум дозволена тежина: 180 kg. • мерење во kg и lb • димензии (mm): 315 x 300 x 18 • ЕАН Код: 3838942462153


17

Капацитет до

5 kg.

Син ЛЦД дисплеј

Таре функција Стаклена површина Лесно чистење

KT 05 GB Електронска кујнска вага

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Син ЛЦД дисплеј • Таре функција • Стаклена површина • Лесно чистење

Други карактеристики и функции

• ЛЦД дисплеј (mm) : 40 х 20 • Литиумска батерија: 2 х CR 2032 • самоисклучување Технички карактеристики

• SLIM дизајн • Мери во kg, lb, g, oz • Капацитет до 5 kg. • Прецизност: 1 gr. • Димензии (mm) : 160 х 200 х 26 • ЕАН Код: 3838942462184


Правосмукалки

П р а во с м Е ФИКАСН О СТ

у к В О

а л к и Б О Ј АТА


Правосмукалки

Перфектна двојна хепа филтрација

Опремени со двоен ХЕПА филтер, правосмукалките на Горење овозможуваат филтрирање на воздухот во повеќе фази. Првиот ХЕПА издувен филтер задржува 90% од сите честици, што значи дека ги задржува дури и трошките. Вториот ХЕПА филтер се наоѓа на дното од садот за прав.Тој ги задржува и најмалите честици на прав во садот, со што го одржува воздухот перфектно чист. Филтерот се чисти едноставно, со тоа што ќе се измие со вода, оставајќи го да се исуши, а потоа повторно се враќа во правосмукалката.

Кеса или кутија

Некои модели на нашите правосмукалки нудат употреба на два система за собирање на правот: ХИГИЕНСКИ КЕСИ или ЧИСТА КУТИЈА за собирање на прав. Секоја ХИГИЕНСКА КЕСА се карактеризира со напреден филтрациски систем кој на кесата и овозможува да ги задржи и најситните честици на прав. Прашина нема да излегува ниту при промената на кесата. Садот за прав, кој го нарекуваме ЧИСТА КУТИЈА, е уште еден дел од опремата на правосмукалката кој обезбедува оптимална хигиена. Во кутијата, прашината се одделува од воздухот и се задржува таму. Потоа, воздухот патува низ ХЕПА филтерот кој е на дното од кутијата, навлегува во филтерот кој се наоѓа пред моторот, а потоа низ издувниот ХЕПА филтер.

Паметна кеса

Кога ХИГИЕНСКАТА кеса или контејнерот на ЧИСТАТА КУТИЈА се полни, ќе се запали сигнална сијаличка за да ве предупреди. На тој начин, никогаш нема да имате дилема дали има доволно простор во нив за да можете да ја исчистите соседната соба.

Супер тивка

Нашите правосмукалки се направени да функционираат тивко, без да прават било каква галама. Отсега, нема да вознемирувате никого ако правосмукате доцна навечер или пак рано наутро. Дополнително, правосмукалките се опремени со гумени тркалца кои нема да го оштетуваат подот. Кога ќе завршите со работа, нема да има траги од тркалца-и никакви траги од прав.

Широк домет

Екстра долгиот кабел, во комбинација со телескопското црево, го раширува радиусот на работа на огромен простор. Со моделите кои се опремени со 9 метарски кабел и 94 сантиметарско црево, лесно може да досегнете до површини кои се во дијаметар од 19 метри. Исто така, инсталиран е автоматски калем за брзо собирање на кабелот, без никаков напор.

19


Правосмукалки

ECO технологија на 30% заштеда енергија XXL врекичка ECO мотор

VCK 1602 ECO

Правосмукалка за суво всисување NATURE • Моќ на моторот: 1600 W max • 1 Хепа филтер • Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 1600 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 24 kPa

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ • ECO технологија • 30% заштеда на енергија • XXL врекичка • ХЕПА филтрација

Систем за филтрирање • 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на вреќичката: 2,8 l • Проток на воздух: 40 l/s Флексибилност

• Гумирани тркалца • Агол на движење на цревото за всисување: 360 °

Име 5 хартиени вреќички + филтер 1 влезен филтер + сунгер 1 излезен ХЕПА филтер

Шифра 264802 264803 264804

ЕАН Код 3838942581151 3838942581168 3838942581175

• Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Четка за паркет • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Алуминиум • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 47 × 24 × 34 sm • Тежина на апаратот: 7,1 kg Боја

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942576584


Правосмукалки

вреќичка или кутија

2200 W XXL врекичка 17m оптег на кабелот

САД за прав

VCK 2202 RDC

Правосмукалка за суво всисување MULTY • Моќ на моторот: 2200 W max • Хепа филтер 2 • Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 2200 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 25 kPa

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ • моќност на моторот: 2200 W max • двојна ХЕПА филтрација • кесичка или сад за прав (bag or box)

Систем за филтрирање • Хепа филтер 2 • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на вреќичката: 2,2 l • Волумен на садот за прашина: 1,4 l • Проток на воздух: 40 l/s Флексибилност

Име 1 ХЕПА филтер + сунгераст филтер 1 излезен ХЕПА филтер + филтер 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер вреќичка за прашина

Шифра 264797 264798 264799 264800 265132

ЕАН Код 3838942581106 3838942581113 3838942581120 3838942581137 3838942582714

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Четка за паркет • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Алуминиум • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 46 × 35,6 × 25,6 sm • Тежина на апаратот: 7,1 kg Боја

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942576591

21


Правосмукалки

1800 W max на Нема губење моќноста ergosphere dualtech XXL сад 19m оптег на кабелот

Сад за прав

VCK 1821 RE

Правосмукалка за суво всисување ERGOSPHERE DUAL • Моќ на моторот: 1800 W max • 1 Хепа филтер • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

БЕЗ ВРЕЌИЧКА

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ

• Постепено придвижување на моторот • Моќност • Моќ на моторот: 1800 W max • Моќ на всисување: 350 W max • Максимален подпритисок: 24 kPa Систем за филтрирање • 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на садот за прашина: 3 l • Проток на воздух: 38 l/s

• работење без губење на сила • ergosphere технологија - циклично работење • меко стартување на моторот - SOFT START • моќност на моторот: 1800 W max • ХЕПА филтрација

Флексибилност

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 7 m • Радиус-Опсег: 19 m

Име 1 влезен филтер + сунгер 1 излезен ХЕПА филтер

Шифра 253256 253603

ЕАН Код 3838942545191 3838942545573

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Алуминиум • Собирање на намотување Технички карактеристики

• Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 43 × 37 × 29 sm • Тежина на апаратот: 7,1 kg Боја

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942529252


Правосмукалки

1800 W max на Нема губење моќноста ergosphere tehnologija XL сад 17m оптег на кабелот

Сад за прав

VCK 1811 RE

Правосмукалка за суво всисување ERGOSPHERE • Моќ на моторот: 1800 W max • 1 Хепа филтер • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Постепено придвижување на моторот БЕЗ ВРЕЌИЧКА

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ

Моќност

• Моќ на моторот: 1800 W max • Моќ на всисување: 350 W max • Максимален подпритисок: 24 kPa Систем за филтрирање

• работење без губење на сила • ergosphere технологија - циклично работење • меко стартување на моторот - SOFT START • моќност на моторот: 1800 W max • ХЕПА филтрација

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на садот за прашина: 1,8 l • Проток на воздух: 38 l/s Флексибилност • Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Име 1 ХЕПА филтер 1 излезен филтер + сунгер

Шифра 253254 253255

ЕАН Код 3838942544644 3838942544651

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Алуминиум • Собирање на намотување Технички карактеристики

• Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 44,5 × 33,5 × 32 sm • Тежина на апаратот: 9,1 kg Боја

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942529245

23


Правосмукалки

2200 W max ХЕПА филтрација XL сад 17m оптег на кабелот

VCK 2203 RCY III

Правосмукалка за суво всисување MARS III

БЕЗ ВРЕЌИЧКА Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Турбо четка • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување

• Моќ на моторот: 2200 W max • 1 Хепа филтер • Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 2200 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 25 kPa

Технички карактеристики

• Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

Систем за филтрирање

• Димензии (Ш x В x Д): 43 × 32 × 28 sm • Тежина на апаратот: 5,3 kg

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на садот за прашина: 1,8 l • Проток на воздух: 40 l/s

Боја

• Боја Црвена

Флексибилност

• ЕАН Код: 3838942529955

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Име 1 излезен филтер 1 ХЕПА филтер + сунгер

1800 W max ХЕПА филтрација XL сад 17m оптег на кабелот

Шифра 253259 253263

ЕАН Код 3838942544668 3838942544675

VCK 1801 BCY III

Правосмукалка за суво всисување OCEAN III

БЕЗ ВРЕЌИЧКА

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување

• Моќ на моторот: 1800 W max • 1 Хепа филтер • Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Моќност

Технички карактеристики

• Моќ на моторот: 1800 W max • Моќ на всисување: 350 W max • Максимален подпритисок: 23 kPa

• Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 43 × 32 × 28 sm • Тежина на апаратот: 5,2 kg

Систем за филтрирање • 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на садот за прашина: 1,8 l • Проток на воздух: 38 l/s

Боја

• Боја плава • ЕАН Код: 3838942529962

Флексибилност

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Име 1 излезен филтер 1 ХЕПА филтер + сунгер

Шифра 253259 253263

ЕАН Код 3838942544668 3838942544675


Правосмукалки

VCK 2203 R

Правосмукалка за суво всисување DUST MAJOR+

• Моќ на моторот: 2200 W max • 1 Хепа филтер • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 2200 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 25 kPa

Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

Систем за филтрирање

• Димензии (Ш x В x Д): 40,3 × 25,7 × 30 sm • Тежина на апаратот: 7,1 kg

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 4 • Волумен на вреќичката: 2,5 l • Проток на воздух: 40 l/s

Боја

• Боја Црвена

Флексибилност

• ЕАН Код: 3838942439766

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Име 1 излезен ХЕПА филтер 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Турбо четка • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1

Шифра 228176 228179 228192

ЕАН Код 3838942457500 3838942457531 3838942457562

VCK 2203 RCY

Правосмукалка за суво всисување AIR MARSHAL+

БЕЗ ВРЕЌИЧКА

• Моќ на моторот: 2200 W max • Хепа филтер 2 • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Моќност • Моќ на моторот: 2200 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 25 kPa

• Турбо четка • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување

• Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување Технички карактеристики

• Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 40,1 × 28,1 × 32,3 sm • Тежина на апаратот: 7,6 kg

Систем за филтрирање

Боја

• Хепа филтер 2 • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на садот за прашина: 2 l • Проток на воздух: 40 l/s

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942439780

Флексибилност

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m Опрема

• Универзална четка + 3 додатни наставки Име 1 излезен филтер 1 ХЕПА филтер + филтер

Шифра 228176 228195

ЕАН Код 3838942457500 3838942457586

25


Правосмукалки

VCK 2001 B

Правосмукалка за суво всисување DUST MAJOR

• Моќ на моторот: 2000 W max • 1 Хепа филтер • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот

• Цевка за всмукување: Телескопско извлекување

• Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без

Моќност • Моќ на моторот: 2000 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 24 kPa

сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 40,3 × 25,7 × 30 sm • Тежина на апаратот: 6,8 kg

Систем за филтрирање

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на вреќичката: 2 l • Проток на воздух: 39 l/s

Боја

• Боја плава • ЕАН Код: 3838942439759

Флексибилност • Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки Име 1 излезен ХЕПА филтер 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Шифра 228176 228179 228192

ЕАН Код 3838942457500 3838942457531 3838942457562

VCK 2001 BCY

Правосмукалка за суво всисување AIR MARSHAL

БЕЗ ВРЕЌИЧКА

• Моќ на моторот: 2000 W max • Хепа филтер 2 • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 2000 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 24 kPa

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Технички карактеристики • Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса • Димензии (Ш x В x Д): 40,1 × 28,1 × 32,3 sm • Тежина на апаратот: 7,3 kg Боја

Систем за филтрирање

• Боја плава

• Хепа филтер 2 • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на садот за прашина: 2 l • Проток на воздух: 39 l/s

• ЕАН Код: 3838942439773

Флексибилност

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Име 1 излезен ХЕПА филтер 1 ХЕПА филтер + филтер

Шифра 228176 228195

ЕАН Код 3838942457500 3838942457586


Правосмукалки

2200 W max XL врекичка 17m оптег на кабелот

VCK 2203 W

Правосмукалка за суво всисување PEARL+

• Моќ на моторот: 2200 W max • 1 Хепа филтер • Лизгачко копче за регулирање на силата на

• Турбо четка • Четка за паркет • Цевка за всмукување: Телескопско

• Постепено придвижување на моторот

• Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1

моторот

Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 2200 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 25 kPa

Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

Систем за филтрирање

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на вреќичката: 3 l • Проток на воздух: 40 l/s

• Димензии (Ш x В x Д): 37,5 × 31,2 × 25,9 sm • Тежина на апаратот: 7,1 kg Боја

Флексибилност • Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки Име 1 излезен ХЕПА филтер 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

2000 W max XL врекичка 17m оптег на кабелот вреќичка

извлекување

Шифра 228176 228179 228192

• Боја бела • ЕАН Код: 3838942529238

ЕАН Код 3838942457500 3838942457531 3838942457562

VCK 2001 W

Правосмукалка за суво всисување PEARL

што се пере

+3 хартиени вречки

• Моќ на моторот: 2000 W max • 1 Хепа филтер • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Моќност

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Моќ на моторот: 2000 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 24 kPa

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

Систем за филтрирање • 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на вреќичката: 3 l • Проток на воздух: 39 l/s

• Димензии (Ш x В x Д): 40 × 30 × 25 sm • Тежина на апаратот: 7 kg

Флексибилност

• ЕАН Код: 3838942529269

Боја

• Боја бела

• Гумирани тркалца • Агол на движење на цревото за всисување: 360 ° • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m Име 1 ХЕПА филтер + филтер 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Шифра 253244 253248 253251

ЕАН Код 3838942544613 3838942544620 3838942544637

27


Правосмукалки

2000 W max ХЕПА филтрација XL текстилна вреќичка 3 хартиени вреќички додатна четка за

ПАРКЕТ

VCK 2002 R

Правосмукалка за суво всисување DIABLO • Моќ на моторот: 2000 W max • 1 Хепа филтер • Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 2000 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 24 kPa

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ

• меко стартување на моторот • максимална моќност на моторот: 2000 W • ХЕПА филтрација

Систем за филтрирање • 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на вреќичката: 2,5 l • Проток на воздух: 39 l/s Флексибилност

• Гумирани тркалца • Агол на движење на цревото за всисување: 360 °

Име 1 влезен ХЕПА филтер 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Шифра 294672 294654 294657

ЕАН Код 3838942644828 3838942644801 383894244818

• Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Четка за паркет • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Алуминиум • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 39,3 × 31,7 × 22,5 sm • Тежина на апаратот: 4,9 kg Боја

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942629464


Правосмукалки

VCK 2001 Y

Правосмукалка за суво всисување FLOOR SPECIALIST

• Моќ на моторот: 2000 W max • 1 Хепа филтер • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Моќност

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Моќ на моторот: 2000 W max • Моќ на всисување: 400 W max • Максимален подпритисок: 24 kPa

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

Систем за филтрирање • 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 5 • Волумен на вреќичката: 2 l • Проток на воздух: 39 l/s

• Димензии (Ш x В x Д): 37,5 × 25,9 × 31,2 sm • Тежина на апаратот: 6,1 kg

Флексибилност

• ЕАН Код: 3838942439742

Боја

• Боја-Жолта

• Нормални-вообичаени • Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 15 m

Име 1 ХЕПА филтер + филтер 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Шифра 228177 228178 228191

ЕАН Код 3838942457517 3838942457524 3838942457555

VCK 1801 R

Правосмукалка за суво всисување MAGMA

• Моќ на моторот: 1800 W max • 1 Хепа филтер • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 5 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без

Моќност • Моќ на моторот: 1800 W max • Моќ на всисување: 350 W max • Максимален подпритисок: 23 kPa

сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 40 × 23 × 27 sm • Тежина на апаратот: 6,5 kg

Систем за филтрирање

Боја

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 4 • Волумен на вреќичката: 3 l • Проток на воздух: 38 l/s

• Боја плава • ЕАН Код: 3838942609053

Флексибилност

• Гумирани тркалца • Агол на движење на цревото за всисување: 360 °

• Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m Име 1 ХЕПА филтер + филтер 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Шифра 253244 253248 253251

ЕАН Код 3838942544613 3838942544620 3838942544637

29


Правосмукалки

1800 W max XL текстилна вреќичка 3 хартиени вреќички 14m оптег на кабелот

VCK 1801 B

Правосмукалка за суво всисување TRITON+

• Моќ на моторот: 1800 W max • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

Моќност

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без

• Моќ на моторот: 1800 W max • Моќ на всисување: 350 W max • Максимален подпритисок: 23 kPa

сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 40 × 23 × 27 sm • Тежина на апаратот: 6,5 kg

Систем за филтрирање

• Ниво на филтрација: 4 • Волумен на вреќичката: 3 l • Проток на воздух: 38 l/s

Боја

• Боја плава

Флексибилност

• Гумирани тркалца • Агол на движење на цревото за всисување:

• ЕАН Код: 3838942609077

360 °

• Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m

Име 5 хартиени вреќички + филтер текстилна вреќичка + филтер

1600 W max XL сад ХЕПА филтрација 14m оптег на кабелот

Шифра 131177 131178

ЕАН Код 3838942263828 3838942263835

VCK 1601 RCY III

Правосмукалка за суво всисување HURRICANE

БЕЗ ВРЕЌИЧКА

• Моќ на моторот: 1600 W max • 1 Хепа филтер • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување Технички карактеристики

• Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без

Моќност • Моќ на моторот: 1600 W max • Моќ на всисување: 300 W max • Максимален подпритисок: 22 kPa

сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 40,1 × 28,1 × 32,3 sm • Тежина на апаратот: 7,3 kg

Систем за филтрирање

Боја

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 4 • Волумен на садот за прашина: 2,2 l • Проток на воздух: 35 l/s

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942619588

Флексибилност

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m

Име 1 ХЕПА филтер + сунгер

Шифра 286171

ЕАН Код 3838942626548


Правосмукалки

1500 W max XL сад ХЕПА филтрација 14m оптег на кабелот

VCK 1501 BCY III

Правосмукалка за суво всисување MISTRAL

БЕЗ ВРЕЌИЧКА

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување

• Моќ на моторот: 1500 W max • 1 Хепа филтер • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 1500 W max • Моќ на всисување: 300 W max • Максимален подпритисок: 22 kPa

Технички карактеристики

• Индикатор за празнење на садот за прашина • Сигурносна заштита против употреба без

Систем за филтрирање

сад или кеса

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 4 • Волумен на садот за прашина: 2,2 l • Проток на воздух: 35 l/s

• Димензии (Ш x В x Д): 40,1 × 28,1 × 32,3 sm • Тежина на апаратот: 7,3 kg Боја

• Боја плава

Флексибилност • Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m

Име 1 ХЕПА филтер + сунгер

• ЕАН Код: 3838942619571

Шифра 286171

ЕАН Код 3838942626548

VCK 1601 R

Правосмукалка за суво всисување EASY SPACE

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1

• Моќ на моторот: 1600 W max • Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Моќност

Технички карактеристики

• Моќ на моторот: 1600 W max • Моќ на всисување: 300 W max • Максимален подпритисок: 22 kPa

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 39,7 × 23,5 × 29,4 sm • Тежина на апаратот: 4 kg

Систем за филтрирање • Ниво на филтрација: 4 • Волумен на вреќичката: 2,5 l • Проток на воздух: 35 l/s

Боја

• Боја Црвена

Флексибилност

• Нормални-вообичаени • Агол на движење на цревото за всисување:

• ЕАН Код: 3838942439902

360 °

• Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m

Име 1 текстилна вреќичка + филтер 5 хартиени вреќички + филтер

Шифра 228193 228180

ЕАН Код 3838942457579 3838942457548

31


Правосмукалки

1600 W max XL текстилна вреќичка 3 хартиени вреќички 14m оптег на кабелот

VCK 1601 R II

Правосмукалка за суво всисување DUST MAJOR • Моќ на моторот: 1600 W max • Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот Можност за подесување

• Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

• Постепено придвижување на моторот

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ

• Електронско регулирање на усисната моќ со подвижно копче • Максимална моќност 1600 W • XL текстилна вреќичка + 3 хартиени кеси • 14 метри оптег на кабелот • Постепено придвижување на моторот

Име 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Шифра 280319 280318

ЕАН Код 3838942616099 3838942616082

Моќност • Моќ на моторот: 1600 W max • Моќ на всисување: 300 W max • Максимален подпритисок: 22 kPa Систем за филтрирање

• Ниво на филтрација: 4 • Волумен на вреќичката: 2 l • Проток на воздух: 35 l/s Флексибилност • Гумирани тркалца • Агол на движење на цревото за всисување: 360 ° • Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 38 × 23 × 27 sm • Тежина на апаратот: 4,1 kg Боја

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942609060


Правосмукалки

VCK 1400 EA

Правосмукалка за суво всисување ASTEROID

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 2 • Платнени вреќи за прашина: 1

• Моќ на моторот: 1400 W max • Копче за вклучување Можност за подесување

• Копче за вклучување Моќност

• Моќ на моторот: 1400 W max • Моќ на всисување: 220 W max • Максимален подпритисок: 21 kPa

Технички карактеристики

Систем за филтрирање • Ниво на филтрација: 4 • Волумен на вреќичката: 2 l • Проток на воздух: 30 l/s

• Индикатор за полна вреќичка • Димензии (Ш x В x Д): 34 × 22,5 × 25 sm • Тежина на апаратот: 4,5 kg

Флексибилност • Нормални-вообичаени • Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m

• Боја Црвена

Име 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Боја

• ЕАН Код: 3838942305627

Шифра 151803 151805

ЕАН Код 3838942311277 3838942311284

VCK 1300 EA

Правосмукалка за суво всисување BLACK JACK

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 2 • Платнени вреќи за прашина: 1

• Моќ на моторот: 1300 W max Моќност

• Моќ на моторот: 1300 W max • Моќ на всисување: 220 W max • Максимален подпритисок: 21 kPa Систем за филтрирање

• Ниво на филтрација: 4 • Волумен на вреќичката: 2 l • Проток на воздух: 32 l/s

Технички карактеристики

• Индикатор за полна вреќичка • Димензии (Ш x В x Д): 34 × 22 × 25 sm • Тежина на апаратот: 4,5 kg

Флексибилност

• Нормални-вообичаени • Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m

Боја

• Црна • ЕАН Код: 3838942312946

Име 5 хартиени вреќички + филтер 1 текстилна вреќичка + филтер

Шифра 151803 151805

ЕАН Код 3838942311277 3838942311284

33


Правосмукалки

Четка за паркет

VCK 1802 WF

Правосмукалка за суво всисување ATLANTIS • Моќ на моторот: 1800 W max • 1 Хепа филтер • Копче за вклучување Постепено придвижување на моторот

• Можност за подесување • Копче за вклучување • Постепено придвижување на моторот Моќност

• Моќ на моторот: 1800 W max • Моќ на всисување: 150 W max • Максимален подпритисок: 22 kPa

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ • моќност на моторот: 1800 W max • ХЕПА филтрација • меко стартување на моторот

Систем за филтрирање

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 4 • Волумен на садот за прашина: 3,8 l • Проток на воздух: 27 l/s Флексибилност

• Гумирани тркалца • Агол на движење на цревото за всисување: 360 °

Име 1 ХЕПА филтер + сунгер

Шифра 264801

ЕАН Код 3838942581144

• Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Четка за паркет • Цевка за всмукување: Телескопско извлекување • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Должина на телескопската цевка: 94 sm • Материјал на цевката: Хромирана • Собирање на намотување Технички карактеристики

• Димензии (Ш x В x Д): 40,9 × 31,6 × 29,6 sm • Тежина на апаратот: 7,1 kg Боја

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942576706


Правосмукалки

VC 1800 WF

Правосмукалка за суво всисување • Моќ на моторот: 1800 W max Моќност

• Моќ на моторот: 1800 W max • Моќ на всисување: 120 W max • Максимален подпритисок: 22 kPa Систем за филтрирање

• Ниво на филтрација: 2 • Волумен на садот за прашина: 20 l • Проток на воздух: 27 l/s

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ

Флексибилност • Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 5 m • Радиус-Опсег: 14 m

• моќност на моторот: 1800 W max • меко стартување на моторот

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Материјал на цевката: Алуминиум • Собирање на намотување • Хартиени вреќи за прашина: 1 Технички карактеристики

• Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 34 × 43 × 49 sm • Тежина на апаратот: 7,1 kg Боја

• Боја Црвена • ЕАН Код: 3838942549380

Име 1 текстилна вреќичка

Шифра 134846

ЕАН Код 3838942273124

35


Правосмукалки

1800 W Водена филтрација

VCE 1800 EAWF

Правосмукалка за суво всисување VENUS

БЕЗ ВРЕЌИЧКА

ПОСЕБНИ ПРЕДНОСТИ

• патентирана филтрација со ХЕПА филтер • водена филтрација • максимална моќност на моторот: 1800 W

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Материјал на цевката: Хромирана

• Моќ на моторот: 1800 W max • 1 Хепа филтер Моќност

• Моќ на моторот: 1800 W max • Моќ на всисување: 260 W max • Максимален подпритисок: 20 kPa

Технички карактеристики

• Димензии (Ш x В x Д): 49 × 39 × 39 sm • Тежина на апаратот: 7,1 kg

Систем за филтрирање

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 4 • Волумен: 20 l • Проток на воздух: 27 l/s

Боја

• Боја портокалова • ЕАН Код: 3838942388170

Флексибилност • Нормални-вообичаени • Должина на приклучен кабел: 6 m • Радиус-Опсег: 17 m

Име 1 ХЕПА филтер + сунгер

Шифра 264801

ЕАН Код 3838942581144


Правосмукалки

1500 W max XXL мотор на 30 m оптег кабелот 7,5 l вреќичка што се пере

VCK 1501 PRO

Правосмукалка за суво всисување

Опрема • Универзална четка + 3 додатни наставки • Цевка за всмукување: Деллива • Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА • Материјал на цевката: Хромирана • Хартиени вреќи за прашина: 3 • Платнени вреќи за прашина: 1

• Моќ на моторот: 1500 W max • 1 Хепа филтер Моќност

• Моќ на моторот: 1500 W max • Моќ на всисување: 280 W max • Максимален подпритисок: 21 kPa Систем за филтрирање

Технички карактеристики

• 1 Хепа филтер • Ниво на филтрација: 4 • Волумен на вреќичката: 7,5 l • Проток на воздух: 34 l/s

• Сигурносна заштита против употреба без сад или кеса

• Димензии (Ш x В x Д): 48,5 × 45 × 36,5 sm • Тежина на апаратот: 10,2 kg

Флексибилност

Боја

• Гумирани тркалца • Должина на приклучен кабел: 1,2 m • Радиус-Опсег: 30 m

Име 1 ХЕПА филтер 5 хартиени врќички 1 текстилна вреќичка

• Боја-Жолта • ЕАН Код: 3838942522437

Шифра 250868 250866 250867

ЕАН Код 3838942540721 3838942540707 3838942540714

MVCE 36 EB

Правосмукалка за суво и мокро чистење

Моќност • Моќ на всисување: 20 W max Систем за филтрирање

• Волумен на садот за прашина: 1,7 l Опрема

• Рачка за пренесување • Продолжеток за оставање на цевката: ДА

Технички карактеристики • Димензии (Ш x В x Д): 41 × 13 × 12 sm • Тежина на апаратот: 1,2 kg Боја

• Боја бела • ЕАН Код: 3838942388187

37


Правосмукалки

Компаративна табела на правосмукалки Име на моделот

Комерцијално име Шифра

VCK1602ECO VCK 2202 RDC VCK 1821 RE

VCK 1811 RE

VCK 2203 RCY III

VCK 1801 BCY III

VCK 2203 R

VCK 2203 RCY

VCK 2001 B

Nature

Multy

Ergosphere dual

Ergosphere

Mars III

Ocean III

Dust Major +

Air Marshal +

Dust Major

VC-H5012

VC-HT4516

VC-TC4501

VC-TC4002

VC-T4009

VC-T4009

VC-H4511

VC-T4511

VC-H4511

Максимална сила на моторот

1600W

2000W

1800W

1800W

2200W

1800W

2200W

2200W

2000W

Сила на вшмукување

400W

400W

350W

350W

400W

350W

400W

400W

400W

Притисок на воздух

24 kPa

25 kpa

24 kpa

24 kpa

25 kpa

23 kpa

25 kpa

25 kpa

24 kpa

Проток на воздух

39 l/s

40 l/s

40 l/s

38 l/s

38 l/s

40 l/s

38 l/s

40 l/s

40 l/s

Меко пуштање на моторот

да

да

да

да

да

да

да

да

да

Чистење со кутија за прашина

не

да

да

да

да

да

не

да

не

ХЕПА филтрација

да

двојна

да

да

да

да

да

двојна

да

Нивоа на филтрација

5

5

5

5

5

5

5

5

5

Намотувач на кабел за струја

да

да

да

да

да

да

да

да

да

Регулација на сила

да

да

не

не

да

да

да

да

да

Индикатор за полна кеса / кутија

да

да

да

да

да

да

да

да

да

Црево

телескопско

телескопско

телескопско

телескопско

телескопско

телескопско

телескопско

телескопско

телескопско

Материјал на цревото

алуминиум

алуминиум

алуминиум

алуминиум

хром

хром

хром

хром

хром

Вклучени книжни кеса за прав

3 пар.

3 пар.

не

не

не

не

3 пар.

не

3 пар.

Вклучени текстилни кеса за прав

1 пар.

1 пар.

не

не

не

не

1 парче

не

1 парче

не

1 пар.

не

не

не

не

не

не

не

2,8 l.

2,2 l.

/

/

/

/

2,5 l.

/

2 l.

Вклучена кутија за прав Капацитет на кесата за прав Капацитет на кутијата за прав Универзална четка+екстра четки

не

1,4 l.

3 l.

1,8 l.

1,8 l.

1,8 l.

/

2 l.

/

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

Рачка за носење

не

да

да

да

да

да

да

да

да

Турбо четка

не

не

не

не

да

не

да

да

не

Четка за паркет Должина на кабелот

Име на моделот

да

да

да

да

не

не

не

не

не

6m

6m

6m

6m

6m

6m

6m

6m

6m

VC 1800 WF

VCE 1800 EAWF

Poseidon

Venus

Pro cleaner

VCK 1300 EA VCK 1802 WF

Комерцијално име

Black Jack

Atlantis

Шифра

VCK 1501 PRO MVCE 36 EB

VC-H3305

VC-W4001

VC-092

E 2500 WF

VC-CD2001

E 19 WS

Максимална сила на моторот

1300W

1800W

1800W

1800W

1500W

20W

Сила на вшмукување

220W

150W

120W

260W

280W

20W

Притисок на воздух

21 kpa

22 kpa

22 kpa

20 kpa

21 kpa

/

Проток на воздух

32 l/s

32 l/s

27 l/s

27 l/s

34 l/s

/

Меко пуштање на моторот

не

да

не

не

да

да

Чистење со кутија за прашина

не

да

да

да

не

/

ХЕПА филтрација

не

да

2

4

да

/

Нивоа на филтрација

4

5

не

да

5

/

Намотувач на кабел за струја

да

да

да

не

не

/

Регулација на сила

да

да

не

не

не

/

Индикатор за полна кеса / кутија

да

не

не

не

не

/

2 парч. црева

телескопско

2 пар. црева

2 парч. црева

телескопско

/

Материјал на цревото

хром

алуминиум

алуминиум

хром

хром

/

Вклучени книжни кеса за прав

3 пар.

не

не

не

3 пар.

/

1 парче

не

1 парче

не

1 парче

/

Вклучена кутија за прав

не

не

не

не

не

/

Капацитет на кесата за прав

2 l.

/

/

/

7,5 l.

1,7 l.

Црево

Вклучени текстилни кеса за прав

Капацитет на кутијата за прав

/

3,8 l.

20 l.

20 l.

/

/

да+3пар.

да+3пар.

да+3пар.

да+3пар.

да+3пар.

/

Рачка за носење

да

да

да

да

да

/

Турбо четка

не

не

не

не

не

/

Четка за паркет

не

да

не

не

не

/

Должина на кабелот

5m

6m

5m

6m

12 m

/

Универзална четка+екстра четки


Правосмукалки

VCK 2001 BCY VCK 2203 W

VCK 2001 W

VCK 2002 R

VCK 2001 Y

VCK 1801 R

VCK 1801 B

VCK 1601 RCYIII

VCK 1501 BCYIII

VCK 1601 R

VCK 1601 R II

VCK 1301 W

VCK 1400 EA

Air Marshal

Pearl +

Pearl

Diablo

Floor specialist

Magma

Triton +

Hurricane

Mistral

Easy space

Vulcan +

Typhoon

Asteroid

VC-T4511

VC-H4511

VC-H4513

VC-H4012

VC-H3803

VC-H4513

VC-H4507

VC-T4011

VC-T4011

VC-H4207

VC-H3610

VC-H3613

VC-H3305

2000W

2200W

2000W

2000W

2000W

1800W

1800W

1600W

1500W

1600W

1600W

1300W

1400W

400W

400W

400W

400W

350W

350W

350W

300W

300W

300W

300W

265W

220W

24 kpa

25 kpa

24 kpa

24kpa

23 kpa

23 kpa

23 kpa

22 kpa

22 kpa

22 kpa

22 kpa

21 kpa

21 kpa

39 l/s

40 l/s

39 l/s

2.6m3/min

38 l/s

38 l/s

38 l/s

35 l/s

35 l/s

35 l/s

35 l/s

32 l/s

32 l/s

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

не

не

да

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

двојна

да

да

да

да

да

не

не

не

не

не

не

не

5

5

5

5

5

4

4

4

4

4

4

4

4

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

да

телескопско

телескопско

телескопско

телескопско

телескопско

2 пар.црева

2 пар.црева

телескопско

телескопско

2 пар.црева

2 пар.црева

2 пар. црева

2 парч. црева

хром

хром

хром

алуминиум

хром

2пар.црева

хром

хром

хром

хром

хром

хром

хром

не

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

3 пар.

не

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

1 парче

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

/

2,5 l.

3 l.

2,5 l.

2 l.

3 l.

3 l.

3 l.

3 l.

2,5 l.

2 l.

1,5 l.

2 l.

2 l.

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3 пар.

да+3пар.

да

да

да

не

да

да

да

да

да

не

да

не

да

не

да

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

не

да

не

не

не

не

не

не

не

не

не

6m

6m

6m

6m

5m

5m

5m

5m

5m

5m

5m

5m

5m

Објаснување на иконите

/ SOFT START Меко стартување на моторот

SMART BAG Индикатор за наполнета врекичка или сад

TWIN ХЕПА FILTRATION / ХЕПА FILTRATION Двојна / единечна ХЕПА филтрација

BAG OR BOX Сад или вреќичка

SUPREME POWER Моќност на моторот

EASY SWAP Едноставна замена на вреќичката

Циклично (кружно) делување

ACTION RADIUS Опсег на дејствување

Четка за пархет

Турбо четка

SUPER SILENT Супер тивка

TELETUBE Телескопска цевка

39


Правосмукалки

Табела на додатна опрема Модел на правосмукалка:

Сет од хартиени кеси

Сет МИКРО кеси

Сет текстилни кеси:

VCK 1602 ECO

Модел:: PB1602ECO EANкод: 3838942581151 Број на арт: 264802

/

Модел: TB1602ECO ЕАН Код: 3838942581168 Број на арт. : 264803

VCK 2202 RDC

Модел: PB2202RDC EANкод: 3838942581120 Број на арт: 264799

/

Модел: TB2202RDC ЕАН Код: 3838942581137 Број на арт.: 264800

VCK 1821RE

/

/

/

VCK 1811RE

/

/

/

VCK 2203 R

Модел: PB2203R EANкод:3838942457531 Број на арт.: 228179

/

Модел: TB2203R EANкод: 3838942457562 Број на арт. : 228192

/

/

VCK 2001 B VCK 2203W VCK 2203 RCY VCK 2001 BCY VCK 2002 R

Модел: PB2002R EANкод: 3838942644801 Број на арт.: 294654

/

Модел: TB2002R ЕАН Код: 3838942644818 Број на арт.: 294657

VCK 2001 Y

Модел: PB2001Y EANкод: 3838942457524 Број на арт.: 228178

/

Модел: TB2001Y EANкод: 3838942457555 Број на арт.: 228191

VCK 1801 R

Модел: PB1801R EANкод: 3838942544620 Број на арт.: 253248

/

Модел: PB1801R EANкод: 3838942544637 Број на арт: 253251

VCK 1801 B

Модел: PB1801B EANкод: 3838942263828 Број на арт: 131177

/

Модел: TB1801B EANкод: 3838942263835 Број на арт: 131178

/

/

/

VCK 1601 R

Модел: PB1601R EANкод: 3838942457548 Број на арт: 228180

/

Модел: TB1601R EANкод: 3838942457579 Број на арт: 228193

VCK 1601 R II

Модел: PB1601RII EANкод: 3838942616099 Број на арт: 280319

/

Модел: TB1601RII EANкод: 3838942616082 Број на арт: 280318

VCK 1301 W

Модел: PB1301W ЕАН Код: 3838942644580 Број на арт:294651

/

Модел: TB1301W EANкод: 3838942644597 Број на арт: 294652

Модел: PB1400EA ЕАН Код: 3838942311277 Број на арт: 151803

/

Модел: TB1400EA EANкод: 3838942311284 Број на арт.: 151805

/

/

Модел: PB1800WD EANкод: 38942553608 Број на арт.: 257279

/

Модел: TB1800WD ЕАН Код: 3838942553615 Број на арт: 257280

/

/

/

Модел: PB1501PRO EAN код:3838942540707 Број на арт: 250866

/

Модел: TB1501PRO EAN code: 3838942540714 Број на арт: 250867

VCK 1601 RCY III VCK 1501 BCY III

VCK 1400 EA VCK 1300 EA VCK 1802 WF

VC 1800 WD

VCE 1800 EAWF

VCK 1501 PRO

Сет ХЕПА


А филтер

Правосмукалки

Сет воздушни ХЕПА филтри

Сет издувни филтри:

Сад за прашина:

Комплет сад за прашина

/

Модел: OHF1602ECO ЕАН Код: 3838942581175 Број на арт.: 264804

/

/

Модел: HF2202RDC ЕАН Код: 3838942581106 Број на арт.: 264797

Модел: OHF2202RDC ЕАН Код: 3838942581113 Број на арт.: 264798

/

/

/

Модел: OHF1821RE ЕАН Код: 3838942545573 Број на арт.: 253603

Модел: OF1821RE ЕАН Код: 383894545191 Број на арт.: 253256

/

/

Модел: OHF1811RE ЕАН Код: 3838942544644 Број на арт.: 253254

Модел: OF1811RE ЕАН Код: 3838942544651 Број на арт.: 253255

/

/

Модел: OHF2203R EANкод: 3838942457500 Број на арт.: 228176

/

/

Модел: HF2203RCY EANкод: 3838942457586 Број на арт.: 228195

Модел: OHF2203RCY EANкод: 3838942457500 Број на арт.: 228176

/

/

/

Модел: OHF2002R EANкод: 3838942644825 Број на арт.: 294672

/

/

/

Модел: OHF2001Y EANкод: 3838942457517 Број на арт.: 228177

/

/

Модел: OHF1801R EANкод: 3838942544613 Број на арт.: 253244

/

/

/

/

/

/

Модел: HF1601RCYIII EANкод: 3838942626548 Број на арт.: 286171

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

Модел: HF1802WF ЕАН Код: 3838942581144 Број на арт: 264801

/

/

/

/

/

/

/

Модел: HF1800EAWF ЕАН Код: 3838942411960 Број на арт: 188067

/

/

/

Модел: HF1501PRO EAN code: 3838942540721 Број на арт: 250868

/

/

/

41


Чистач на пареа

Ч и с т а ч СООДВЕТЕН

н а ЗА

п а р е а НАС Е КА Д Е


Чистач на пареа

Двојна заштита

Специјалната обвивка на садот за вода и копчето за контрола на цревото, ќе ја направи употребата на чистачот на пареа перфектно безбедна. Нема потреба да се грижите од попарување или изгореници.

1

2

ПовеќеНаменска-повеќе додатоци за перфектна чистота

Неколку додатоци ви овозможуваат да го користите чистачот на пареа за неколку различни површини. Основната прскалка (1) ќе се покаже особено згодна кога чистите во кујната (рингли на плин, решетки за скара, решетки од фрижидер, и т.н.); специјалниот додаток со четка (2) ќе функционира одлично за керамичките плочки; крпата за под и четката (3) ќе се погрижат за вашиот под и ќилимите; за отстранување на нечистотијата од стаклените површини како што се стаклата на прозорците, најдобар избор ќе биде специјалниот гумен додаток (4).

3

4

Нема потреба од хемикалии

Самата пареа, без било какви хемикалии кои инаку се употребуваат во домаќинството, може да се справи со секаква нечистотија. И, не само тоа: пареата исто така ќе ја елиминира салмонелата, бактериите и другите алергенси, без било какво оштетување на површината која се чисти.

5

43


Чистач на пареа

Нер’ѓосувачки челичен сад

Еднолитарскиот нер’ѓосувачки челичен сад ќе ви овозможи употреба на вашиот чистач на пареа континуирано до 45 минути.

DirectWater-вода од чешма

Чистачот на пареа може да се користи било кога и било каде бидејќи не ви е потребна дестилирана вода; водата од чешма ќе биде доволно добра.

Црвено или зелено?

Индикаторот постојано ве информира дали апаратот е подготвен за работа или не. Црвената сијаличка покажува дека водата само се загрева; зеленото покажува дека посакуваната температура е постигната и дека чистењето може да започне.

Компактен, лесен, згоден за употреба

Со својата тежина која е помала од 3 кг., 13 метарски гајтан и специјален колан за носење, овој чистач на пареа ќе ви овозможи чистење кое воопшто нема да ве заморува.


Чистач на пареа

1800 W max. Максимален 5 бари притисок безбедносен Двоен систем Испарувач од нер’ѓосувачки челик Подесување на јачината на пареата

SC 1800 R

ULYSSES Чистач на пареа

1

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

2

• 1800 W max. • Максимален притисок: 5 bar • Двоен безбедносен систем • Испарувач од нер’ѓосувачки челик • Лесен како пердув Јачина • Јачина на мотор: 1800 W max Флексибилност

• Должина на кабелот од 5 m. Основна прскалка

Опрема

• Приклучок за под • Додаток за прозорци • 2 мали четки • Крпа со реси • Колан за носење • Упатство за додавање на вода

3

4

Додаток за четка

5

Безбедност

• Двоен безбедносен систем Технички карактеристики

• Јачина на пареа кој се подесува • Капацитет на испарувачот 1.2 l. •Димензии (дл. Х вис. Х дол. ) 490 х 390 х 350 mm. • Тежина на апаратот: 7.1 kg. Боја

• Црвена • ЕАН Код: 3838942549397

Крпа со реси

Четка за под

Додаток за чистење на прозорци

45


Пегли

Пег С Е П Е Г ЛА Б Е З

л

и НАП О Р


Пегли

Aqua meter

Нашите пегли со подлога се карактеризираат со специјален индикатор за тврдина на водата; комбиниран со остатокот од системот, тој овозможува полнење на вашата пегла со обична вода од чешма наместо со дестилирана вода. На овој начин се олеснува пеглањето, а пеглата можете да ја користите и кога ќе снемате дестилирана вода.

Лесно полнење

Дали барате пегла која можете да ја полните со вода додека пеглате? Едноставно ќе го отстраните садот за вода од системот со едно притискање на копчето, ќе додадете вода до посакуваното ниво-може и обична вода од чешма, и ќе продолжите со пеглање.

Безбедносно копче

Нашите пегли со подлога знаат сами да се погрижат за безбедноста. Ако пеглата е вклучена но извесно време не се користи и е поставена вертикално, по извесно време самата ќе се исклучи автоматски. Кога повторно ќе ја помрднете пеглата, тоа ќе биде регистрирано од сензорот и пеглата ќе се реактивира.

Полна пареа

Пеглата најдобро функционира кога работи на пареа. Нивото на пареа може да се подеси на три нивоа, а пеглањето е уште повеќе олеснето и поефикасно со големата сила на рапидното испуштање на пареа. Сите пегли на Горење со подлога, овозможуваат вертикално пеглање со употреба на пареа.

47


Пегли

2400 W Систем на пумпање

SGT 2400 B

Генератор на пареа

ЛЦД дисплеј Самоисклучување

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Електронски генератор на пареа • Самоисклучување • Сад кој се отстранува, со што во текот на пеглањето може да се додаде вода • Super Ultra Glide површина за пеглање • ЛЦД дисплеј Опис на апаратот • Сила : 2400 W • Притисок на пареата 4 bar max. • Син ЛЦД дисплеј • Ергономичен дизајн Опрема

• Super Ultra Glide површина за пеглање • Индикатор за работа • Индикатор за тврдост на водата • Распрскување на пареа до gr./min. • Четири нивоа на пареа • Детектор за садот со вода • Можност за додавање на вода за време на

Безбедност • Самоисклучување • Безбедносен вентил • Тројна независна заштита • Контролна сијаличка за топлина и работа на пеглата • Основа на пеглата која не се лизга • Безбедносно заклучување на садот за вода Боја

• Сина • ЕАН Код:

3838942627804

пеглањето

• Систем против бигор • Вертикално пеглање • Систем против капење • Пеглање без пареа • Пеглање со сува пареа • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

SGT 2400 EAL

POWER MAN генератор на пареа

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Електронски генератор на пареа • Самоисклучување • Сад кој се отстранува, со што во текот на пеглањето може да се додаде вода • Super Ultra Glide површина за пеглање Опис на апаратот • Сила : 2400 W • Притисок на пареата 3,5 bar max. • Ергономичен дизајн Опрема

• Super Ultra Glide површина за пеглање • Индикатор за работа • Индикатор за тврдост на водата • Распрскување на пареа до 90 gr. / min. • Капацитет на садот за вода: 1.1 l. • Детектор за садот со вода • Можност за додавање на вода за време на пеглањето • Систем против бигор • Вертикално пеглање • Систем против капење • Пеглање без пареа • Пеглање со сува пареа • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

Безбедност • Самоисклучување • Безбедносен вентил • Тројна независна заштита • Контролна сијаличка за топлина и работа на пеглата • Индикатор за ниво на водата • Основа на пеглата која не се лизга Боја

• Зелена • ЕАН Код:

3838942441011


Пегли

2400 W Самоисклучување

SIT 2400 CG

JET PRO пегла на пареа

Перфектно пеглање

Систем на пумпање

ЛЦД дисплеј СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Пегла на пареа • Самоисклучување • Систем на пумпање • Перфектна површина за пеглање

Опис на апаратот • Електронско испуштање на пареата (систем на пумпање-овозможува постојано испуштање на пареа) • Електронски распрскувач на водата • Електронско подесување на температурата

Безбедност • Самоисклучување • Безбедносен вентил

Опрема

• ЕАН Код:

• Перфектна површина за пеглање • Индикатор за работа-ЛЦД дисплеј • Електронски распркувач на водата • Капацитет на садот ml. • Самочистечки апарат • Електронско подесување на температурата • Распрскување на пареата до 90 gr./min. • Систем против капење • Можност за додавање на вода при пеглањето • Систем против бигор • Вертикално пеглање • Пеглање без пареа • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

Боја

• Сива 3838942619809

SIT 2400 CEL

PERFECT GLIDER + пегла на пареа

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Контрола со ЛЦД дисплеј • Електронско подесување на температурата • Самоисклучување

Опис на апаратот • Сила : 2400 W • Ергономичен дизајн

Безбедност • самоисклучување

Опрема • Електронско подесување на температурата • Индикатор за работа-ЛЦД дисплеј • Perfect Glide површина за пеглање • Распрскување на пареата до 90 gr./min. • Можност за подесување на силата на пареата: 0 - 35 c • Капацитет на садот 350 ml. • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Автоматско чистење • Систем против капење • Систем против бигор • Пеглање без пареа • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

• зелена

Боја

• ЕАН Код:

3838942441066

49


Пегли

SIT 2400 CE

PERFECT GLIDER пегла на пареа

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Електронско подесување на температурата • Самоисклучување • Систем против бигор

Опис на апаратот • Сила : 2400 W • Ергономичен дизајн

Безбедност • самоисклучување

Опрема • Индикатор за работа • Perfect Glide површина за пеглање • Распрскување на пареата до 90 gr./min. • Можност за подесување на силата на пареата: 0 - 35 c • Капацитет на садот 350 ml. • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Автоматско чистење • Систем против капење • Систем против бигор • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

• виолетова

Боја

• ЕАН Код:

3838942441059

SIT 2200 CAL

GLIDER+ пегла на пареа

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • ЛЕД индикатор за температура • Самоисклучување • Систем против бигор

Опис на апаратот • Сила : 2400 W • Ергономичен дизајн

Безбедност • самоисклучување

Опрема • Електронско подесување на температурата • ЛЕД температурен индикатор • Perfect Glide површина за пеглање • Распрскување на пареата до 90 gr./min. • Можност за подесување на силата на пареата: 0 - 35 c • Капацитет на садот 380 ml. • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Функција за автоматско чистење • Систем против капење • Систем против бигор • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

• зелена

Боја

• ЕАН Код:

3838942441042


Пегли

SIT 2200 CA

GLIDER пегла на пареа

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Самоисклучување • Систем против бигор

Опис на апаратот • Сила : 2200 W • Ергономичен дизајн

Безбедност • самоисклучување

Опрема • Индикатор за работа • Perfect Glide површина за пеглање • Распрскување на пареата до 90 gr./min. • Можност за подесување на силата на пареата: 0 - 35 c • Капацитет на садот 350 ml. • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Функција за автоматско чистење • Систем против капење • Систем против бигор • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

• виолетова

Боја

• ЕАН Код:

3838942441035

SIT 2200 EAL

Пегла на пареа STEAM DREAM 5000

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • ЛЕД индикатор за температура • Самоисклучување • Систем против бигор

Опис на апаратот • Сила : 2200 W • Ергономичен дизајн

Безбедност • самоисклучување

Опрема • Електронско подесување на температурата • Ultra Steel површина за пеглање • Распрскување на пареата до 90 gr./min. • Можност за подесување на силата на пареата: 0 - 35 c • Капацитет на садот 380 ml. • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Функција за автоматско чистење • Систем против капење • Систем против бигор • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

• сина

Боја

• ЕАН Код:

3838942263804

51


Пегли

2200 W површина ultra steel за пеглање начина за 3 самоисклучување Нежен фат

SIT 2200 V Пегла на пареа

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • ЛЕД индикатор за температура • Самоисклучување • Систем против бигор

Опис на апаратот • Сила : 2200 W • Ергономичен дизајн • Ultra Steel површина за пеглање Опрема

• Индикатор за работа • ЛЕД индикатор за температура • Ultra Steel површина за пеглање • Распрскување на пареата до 90 gr./min. • Можност за подесување на силата на

Безбедност • cамоисклучување Боја

• виолетова • ЕАН Код:

3838942609091

пареата: 0 - 35 gr./min

• Капацитет на садот 320 ml. • Индикатор за работа • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Функција за автоматско чистење • Систем против капење • Систем против бигор • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

1800 W површина ultra steel за пеглање

SIT 1800 B Пегла на пареа

Самоисклучување

Нежен фат

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Самоисклучување • Систем против бигор

Опис на апаратот • Сила : 2200 W • Ергономичен дизајн

Безбедност • cамоисклучување

Опрема • Индикатор за работа • Ultra Steel/Ултра челична површина за пеглање • Индикатор за температура • Распрскување на пареата до 70 gr./min. • Можност за подесување на силата на пареата: 0 - 35 gr./min • Капацитет на садот 300 ml. • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Функција за автоматско чистење • Систем против капење • Систем против бигор • Рачка обложена со гума • Ротација на кабелот за струја: 360°

• сина

Боја

• ЕАН Код:

3838942609091


Пегли

1800 W површина ultra steel за пеглање

SIT 1800 V

STEAMY II пегла на пареа

Самоисклучување

Не капе

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • ЛЕД индикатор за температура • Самоисклучување • Систем против бигор

1650 W површина ultra steel за пеглање Систем против бигор Самочистење

Опис на апаратот • Сила : 2200 W • Ергономичен дизајн

Безбедност • cамоисклучување

Опрема • Индикатор за работа • Ultra Steel/Ултра челична површина за пеглање • ЛЕД температурен индикатор • Распрскување на пареата до 70 gr./min. • Можност за подесување на силата на пареата: 0 - 35 gr./min • Капацитет на садот 350 ml. • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Функција за автоматско чистење • Систем против капење • Систем против бигор • Ротација на кабелот за струја: 360°

• виолетова

Боја

• ЕАН Код:

3838942609305

SIT 1650 V

EASY II пегла на пареа

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Самоисклучување • Систем против бигор

Опис на апаратот • Сила : 1650 W • Ергономичен дизајн Опрема • Индикатор за работа • Ultra Steel/Ултра челична површина за пеглање • ЛЕД температурен индикатор • Распрскување на пареата до 70 gr./min. • Можност за подесување на силата на пареата: 0 - 35 gr./min • Капацитет на садот 300 ml. • Вертикално пеглање • Подесување на распрскувачот на пареа • Функција за автоматско чистење • Систем против капење • Ротација на кабелот за струја: 360°

Боја • виолетова

• ЕАН Код:

3838942609084

53


ДАСКА ЗА ПЕГЛАЊЕ

ActivePower даска за пеглање

1

Специјалната активна даска за пеглање ќе ви го олесни пеглањето на вашата омилена облека. Таа може да се загрева и може да овозможи вшмукување на воздухот (1) или издувување (2). Без разлика кој начин од овие два ќе го одберете, таа ќе го заштити текстилот од раширување и ќе ви овозможи многу полесно да се справите со малку гужваната облека. Текстилната обвивка од даската лесно се отстранува и може да се пере во машина за перење облека.

2

HandyMove-олеснување на операциите

Без разлика колку простор имате на располагање, даската за пеглање нема да ви зафати многу простор. Таа е опремена со сет од тркалца кои ви овозможуваат лесно да ја помрднувате и складирате кога е собрана и кога не ја употребувате.

XXL површина

Екстра големата површина на даската ви го олеснува пеглањето на поголемите парчиња, а пак висината која има 9 нивоа на подесување, ви овозможува удобна позиција на вашето тело.


ДАСКА ЗА ПЕГЛАЊЕ

3 во 1 9 нивоа на висина

Затоплување на воздухот Издувување на воздухот Вшмукување на воздухот

XXL површина + памучна подлога

LB

Активна даска за пеглање

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Дополнителна памучна подлога • Површина за пеглање која се затоплува • Издувувањето на воздухот ќе ја зацврсти површината за пеглање за да создаде воздушен балон, со што се овозможува нежно пеглање на деликатните материјали Опис на апаратот • Голема површина за пеглање • Сила: 270 W Опрема

• Дополнителна памучна обвивка • Површина која се затоплува • Држач на даската кој може да се превиткува • Полица за пеглата • Тркалца за полесно помрднување и чување на даската • Копче за вклучување / исклучување • Вграден генератор на пареа • Издувување на воздух • Празнење на пареата Боја

• Сина • ЕАН Код:

3838942627811

55


Пегли

Компаративна табела за пегли

Модел

SGT 2400 B

SGT 2400 EAL

SIT 2400 CG

SIT 2400 CEL

SIT 2400 CE

POWER MAN

JET PRO

PERFECT GLIDER+

PERFECT GLIDER

2400 W max

2400 W max

2400 W max

2400 W max

2400 W max

Притисок

4 bar

3,5 bar

-

-

-

Волумен на испарувачот (ml)

1000

1200

-

-

1200

Комерцијално име

Моќност на пеглата

Резервоар за вода (ml)

800

1100

350

350

350

Дигитална

Механичка

Дигитална

Дигитална

Механичка

Индикатор за работење

Функција за прскање

Регулатор за испуштање на пареа (gr/min)

0-35

0-35

Испуштање пареа наизменично (gr/min)

95

90

90

90

90

Вертикално пеглање

Одредување на температура

Подесување пареа

0-4

0-1-2-3

0-4

0-1-2-3

0-1-2-3

Perfect Glide

Super Ultra Glide

Perfect Glide

Perfect Glide

Perfect Glide

Cамоисклучување

Систем против капење

Систем против каменец

Функција самочистење

-

-

Должина на приклучен кабел (m)

Текстилен / 2,4

Текстилен / 2,4

Текстилен / 2,4

Текстилен / 2,4

Текстилен / 2,4

Слот за намотување на кабелот

Слободно вртлив конектор 360°

Површина за пеглање

Површина за подобар стисок Боја

Плава

Зелена

Сива

Зелена

Пурпурна

Објаснување на икони

AUTO SHUT OFF Cамоисклучување

EASY FILL Лесно дополнување со вода

ON THE FLY Дополнување со вода за време на пеглање

ANTI CALC Систем против создавање на каменец

FULL STEAM Моќ на пуштање на пареа

SOFT GRIP Гумиран ракофат

WATER TANK Зафатнина на резервоарот

ANTI DRIP Систем против капење

AUTO CLEAN Самочистење

VERTICAL STEAM Вертикално испуштање на пареа

360° CORD Вртење на приклучниот кабел

STEAM CONTROL Пеглање со или без пареа

LED TEMEPRATURE MONITOR ЛЕД индикатор за работа

AKVAMETER Индикатор за тврдост на водата


Пегли

SIT 2200 CAL

SIT 2200 CA

SIT 2200 EAL

SIT 2200 V

SIT 1800 B

SIT 1800 V

SIT 1650 V

GLIDER+

GLIDER

STEAM DREAM

STEAM DREAM II

STEAMY PLUS II

STEAMAY II

EASY II

2200 W max

2200 W max

2200 W max

2200 W max

1800 W max

1800 W max

1650 W max

-

-

-

-

-

-

-

1200

1200

-

-

-

-

-

380

350

380

400

350

380

230

Дигитална

Механичка

Дигитална

Механичка

Механичка

Механичка

Механичка

0-35

0-35

0-35

0-35

0-26

0-21

0-21

90

90

90

90

70

70

70

0-1-2-3

0-1-2-3

0-1-2-3

0-1-2-3

0-1-2-3

0-1-2-3

0-1-2-3

Perfect Glide

Perfect Glide

Perfect Glide

Ultra Steel

Ultra Steel

Ultra Steel

Ultra Steel

-

-

-

Текстилен / 2,4

Текстилен / 2,4

Текстилен / 2,4

Текстилен / 2,0

Текстилен / 2,4

Текстилен / 2,4

Текстилен/ 2,4

-

-

Зелена

Пурпурна

Плава

Пурпурна

Плава

Пурпурна

Пурпурна

Површина на пегла

Super Ultra Glide (Нерѓосувачки челик)

Ultra Steel (Супер мазна)

Perfect Glide (Керамика)

57


Кујнски роботи

Куј н с к и Н Е В Е Р О Ј АТНА

р о б о т и С Е О ПФАТН О СТ


Кујнски роботи

Лесно чување

ЛЕСНО ЧУВАЊЕ Заборавете на пребарувањето по фиоките по сечивата од блендерот или другите додатоци. Нашиот кујнски робот и покрај тоа што е рангиран како еден од најмалите, содржи специјална фиока за чување на сечивата и сите останати додатоци кои одат со роботот. На овој начин, вие ќе можете да задржите ред во кујната и веднаш да го пронајдете било кој додаток кој што ви е потребен.

Сечиво со четири ножа

Супер тивка работа

Нашиот модел на кујнски робот е опремен со специјален нер’ѓосувачки челичен додаток кој вклучува четири сечива на различни нивоа. Со ова се овозможува поефикасно и побрзо сечење. За време на лето, ова сечиво со четири ножа може посебно да ви се најде при рака кога ќе сакате да искршите мраз, со што ќе можете да ги освежите вашите омилени пијалоци.

Двојната изолација на куќиштето на кујнскиот робот е уникатна карактеристика која овозможува значително тивка работа на апаратот. На тој начин, додека останатите спијат, вие можете тивко да подготвите појадок.

Директно послужување

Специјалниот стаклен сад ќе ви овозможи полесна употреба на роботот и поедноставно сервирање на храната. Храната подготвена во роботот може да се сервира директно, без да се префрла во друг сад. Овој сад е безбеден за во микробранова печка, а со пластичниот капак се овозможува и чување во фрижидер. По употребата, може едноставно да се измие во машина за миење на садови, со што се овозможува да биде беспрекорно чист.

Лесен пристап

Специјално дизајнираната подвижна рачка го олеснува не само пристапот до садот и неговата содржина, туку и чистењето и одржувањето на апаратот.

59


Кујнски роботи

SB 1000 EA

Блендер со миксер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• 10 нивоа на јачина • Лесен за чување-специјален оддел за безбедно чување на додатоците Останати карактеристики и функции • 10 нивоа на јачина • Оддел за кабелот • Безбедносно копче • Копче за пулс операција • Капак со заклучување • Гумени ногарки Додатоци:

• Сечиво од нер’ѓосувачки челик • Оддел за пасирање • Додаток за дробење и матење • 6 сечива од нер’ѓосувачки челик за крупно или ситно сецкање, за помфрит • Додаток со филтер за правење џус • Специјален оддел со капак за безбедно чување на додатоците • Шпатула за матење • џусер Технички карактеристики

• сила на моторот: 1000 W max • Капацитет на садот за матење: 2 lit. • Капацитет на блендер садот: 1.5 lit. Боја

• портокалово-бела • ЕАН Код: 3838942388194


Кујнски роботи

SB 750 EAS

Блендер со миксер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• 2 х двојни сечива од нер’ѓосувачки челик • 25 поставки за нивоа на брзина • Специјален оддел со капак за безбедно чување на додатоците

Останати карактеристики и функции • 25 поставки за нивоа на брзина • Оддел за кабелот • Безбедносно копче • Копче за пулс операција • Капак со заклучување • Гумени ногарки

Технички карактеристики • сила на моторот: 750 W max • Капацитет на садот за матење: 1.75л • Капацитет на блендер садот: 1.5 л

Додатоци:

• ЕАН Код: 3838942227752

• 2 х двојни сечива од нер’ѓосувачки челик • Оддел за пасирање и дробење • Додаток за дробење и матење • 6 сечива од нер’ѓосувачки челик за крупно

Боја

• сребрена

или ситно сецкање, за помфрит

• Оддел за матење и дробење • Додаток со филтер за правење џус •Специјален оддел со капак за безбедно чување на додатоците

• Шпатула за матење • џусер

Нож со четири сечива

SB 750 EA

Блендер со миксер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• 25 поставки за нивоа на брзина • Специјален оддел со капак за безбедно чување на додатоците

Останати карактеристики и функции • 25 поставки за нивоа на брзина • Оддел за кабелот • Безбедносно копче • Копче за пулс операција • Капак со заклучување • Гумени ногарки

Технички карактеристики • сила на моторот: 750 W max • Капацитет на садот за мешање: 1.75 lit. • Капацитет на блендер садот: 1.5 lit.

Додатоци:

• ЕАН Код: 3838942227738

• Сечиво од нер’ѓосувачки челик • Оддел за пасирање и дробење • 6 сечива од нер’ѓосувачки челик за крупно или ситно сецкање, за помфрит

• Оддел за дробење • Оддел за мешање • Додаток со филтер за правење џус • Специјален оддел со капак за безбедно чување на додатоците

• Шпатула за мешање

Боја

• бела

61


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

К У Ј НСКИ К О РИСНИ И О Д

П О МА Г АЛА Г О Л Е МА П О М О Ш


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

350 W max 5 нивоа на брзина + турбо + пулс Ротирачки стаклен сад

M 701 W

Рачен миксер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 5 нивоа на брзина + турбо + пулс • Ротирачки стаклен сад

Останати карактеристики и функции • 5 нивоа на брзина • Функција за пулс работа • Турбо копче • Два стабилни додатоци за дробење • Две маталки за мешање и раздробување • Капацитет на садот: 2 lit. • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 350 W max Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942469121

425 W max 5 нивоа на брзина + турбо Pотирачки сад

1.5 lit.

M 705 WS

Миксер со сад и вага

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 5 нивоа на брзина • Ротирачки стаклен сад

Останати карактеристики и функции • 5 нивоа на брзина • Турбо копче • Два стабилни додатоци за дробење • Две маталки за мешање и раздробување • Сад за мешање со основа за поддршка • Капацитет на садот: 2 lit. • Дигитална вага до 5 kg. • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 425 W max Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942623745

63


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

425 W max 5 нивоа на брзина + турбо Бел финиш

M 605 W

Рачен миксер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 5 нивоа на брзина + турбо

Останати карактеристики и функции • 5 нивоа на брзина • Турбо копче • Два стабилни додатоци за дробење • Две маталки за мешање и раздробување Технички карактеристики

• сила на мотор: 425 W max Боја

• Бела • ЕАН Код: 3838942623769

ME 501 N Рачен миксер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 4 нивоа на брзина плус дополнително турбо копче Останати карактеристики и функции • 4 нивоа на брзина • Турбо копче • Два стабилни додатоци за дробење • Две маталки за мешање и раздробување • Оддел за чување на кабелот Технички карактеристики

• сила на мотор: 425 W max Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942388255


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

ME 500 N Рачен миксер

Останати карактеристики и функции • 4 нивоа на брзина • Два стабилни додатоци за дробење • Две маталки за мешање и раздробување • Оддел за чување на кабелот Технички карактеристики

• сила на мотор: 425 W max Боја

• Бела • ЕАН Код: 3838942388248

MRP 330 EA

Рачен миксер со блендер додаток

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • 4 нивоа на брзина • Безбедносна заштита за блендер додатокот Останати карактеристики и функции • 4 нивоа на брзина • Турбо копче • Два стабилни додатоци за дробење • Две маталки за мешање и раздробување • Блендер додаток • Безбедносна заштита за блендер додатокот • Оддел за чување на кабелот Технички карактеристики

• сила на мотор: 330 W max Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942388200

65


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

MRP 275 EA

Рачен миксер со блендер додаток

Останати карактеристики и функции • нивоа на брзина • Турбо копче • Два стабилни додатоци за дробење • Две маталки за мешање и раздробување • Блендер додаток • Безбедносна заштита за блендер додатокот • Оддел за чување на кабелот Технички карактеристики

• сила на мотор: 275 W max Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942290251

700 W мек допир + турбо Мулти сецкач Сечива од нер’ѓосувачки челик

MPE 700 DV

Блендер со сад за сецкање

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Мулти сецкач-прилагодлив процесор на храна • Маталка за мешање од нер’ѓосувачки челик која се отстранува, со двојно сечиво • Ергономичен дизајн на рачката Останати карактеристики и функции • Двојно сечиво од нер’ѓосувачки челик • Капацитет на садот за мешање: 0.8 lit. • Капацитет на блендер садот 0.8 lit. • Функција за пулс работа • Безбедносно заклучување на капакот • Универзален процесор на храна со сад • Две ножиња од нер’ѓосувачки челик за сецкање и рендање, кои се отстрануваат Технички карактеристики

• сила на мотор: 799 W DC Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942606519


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

MPE 700 EA Маталка блендер

Останати карактеристики и функции • Функција за пулс работа • 8 брзини • Маталка од нер’ѓосувачки челик со двојно сечиво која се отстранува • Сад за мешање • Универзален процесор на храна со сад • Сечиво за сецкање • Маталка за мешање и дробење • Поддршка за на ѕид Технички карактеристики

• сила на мотор: 700 W max Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942388231

MPE 400 EA Маталка блендер

Останати карактеристики и функции • Стапало за мешање кое се отстранува • Двострано сечиво од нер’ѓосувачки челик • Функција за пулс работа Технички карактеристики

• сила на мотор: 400 W max Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942388224

67


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

SD 450 EA Сецкач

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Ергономично дизајнирано копче за едноставна употреба • Нер’ѓосувачко челично сечиво • Капацитет на садот: 2.2 lit. Останати карактеристики и функции • Ергономично дизајнирано копче за заклучување и отклучување на капакот • Копче за пулс работа • Нер’ѓосувачко челично сечиво • 3 додатоци за сечење • Додаток за дробење • Гумена основа на садот • Шпатула за мешање Технички карактеристики

• сила на мотор: 450 W max • капацитет на садот за мешање: 2.2 lit. Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942235061

400 W max Сечиво

со четири ножа Безбедно за миење во машина за садови Лесно за чистење

S 400 QB

Сечиво за сечење со четири ножа

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Ергономично копче за едноставна употреба • Капацитет на садот: 0.75 lit.

Останати карактеристики и функции • Сад • Вклучување со притискање на копче-двојна брзина • Безбедносно заклучување на садот • Сечиво со четири ножа од нер’ѓосувачки челик Технички карактеристики

• сила на мотор: 400 W max • капацитет на блендер садот: 0.75 lit. Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942606588


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

S 400 EA Сецкач

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Ергономично дизајнирано копче за едноставна употреба • Стаклен сад Останати карактеристики и функции • Стаклен сад • Ергономично копче за вклучување • Капак на заклучување • Сечиво од нер’ѓосувачки челик • Оддел за кабелот • Додаток за дробење • Гумена основа на садот Технички карактеристики

• сила на мотор: 400 W max • капацитет на блендер садот: 1 lit. Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942227691

400 W max на 1 Л капацитет садот

S 400 PB

Сечива од нер’ѓосувачки челик

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Мини сецкач

• Вклучување со притискање на копче • Капацитет на садот: 1 lit. Останати карактеристики и функции • Вклучување со притискање на копче • Капак на заклучување • Сечиво од нер’ѓосувачки челик • Гумена основа на садот Технички карактеристики

• сила на мотор: 400 W max • капацитет на блендер садот: 1 lit. Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942606526

69


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

B 600 EA Блендер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Две нивоа на брзина • Функција за самочистење

Останати карактеристики и функции • Две нивоа на брзина • Копче за пулс работа • Функција за самочистење • Капак со заклучување • Сечиво од нер’ѓосувачки челик • Оддел за чување на кабелот • Безбедносно копче • Додаток за матење на течност • Додаток за суво сецкање • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 400 W max • капацитет на садот: 1.75 lit. • Мерилка: 30 ml. Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942227721

SIC 400 EA Сецкач

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Систем push & go • Ергономично дизајнирано копче за заклучување и отклучување на капакот • Стаклен сад Останати карактеристики и функции • Систем push & go • Ергономично дизајнирано копче за заклучување и отклучување на капакот • Стаклен сад • Копче за пулс работа • Капак со заклучување • Сечиво од нер’ѓосувачки челик • Гумена основа на садот • Оддел за чување на кабелот • Безбедносно копче Технички карактеристики

• сила на мотор: 400 W max • капацитет на садот: 1.75 l Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942388217


КУЈНСКИ ПОМАГАЛА

150 W Пулс работа со безбедносно заклучување Време за мелење кое се програмира

Бел финиш

SMK 150 W

Машинка за мелење на кафе

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Сила 150 W max • Сечиво и внатрешност на садот од нер’ѓосувачки челик • Време за мелење кое се програмира Останати карактеристики и функции • Намотка за кабелот • Сечиво и внатрешност на садот од нер’ѓосувачки челик Безбедност

• Пулс работа со безбедносно заклучување • Работи само кога капакот е на место Технички карактеристики

• сила на мотор: 150 W max Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942623776

71


Сецкалки

Се ц ФИНИ

к а л к и З А Д О В О ЛСТ В А


Сецкалки

180 W max Al алуминиумско куќиште

R 805 A

Подесувачка брзина

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Сецкач

13

1 - 15 mm

Подесувачка дебелина на парчињата Безбедносно заклучување од деца

• Алуминиумско куќиште • Подесувачка дебелина на парчињата од 1-15 mm. • Солинген сечиво • Подесување на нивото на брзината Останати карактеристики и функции • Алуминиумско куќиште • Подесувачка брзина • Безбедносно копче • Солинген сечиво од нер’ѓосувачки челик • Подесувачка дебелина на парчињата од 1-15 mm. • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 180 W max Боја

• сива • ЕАН Код: 3838942606571

180 W max Метално куќиште

1 - 21 mm.

Подесувачка дебелина на парчињата

Мотор кој се отстранува Две сечива од нер’ѓосувачки челик

R 705 G Сецкач

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Метално куќиште • Подесувачка дебелина на парчињата од 1-21 mm. • Мотор кој се отстранува • 17 sm. сечиво од нер’ѓосувачки челик

Останати карактеристики и функции • Метално куќиште • Пулс работа со безбедносно заклучување • Основа за парчиња и храна која дополнително се прикачува • Послужавник • Запчесто сечиво од нер’ѓосувачки челик • Фино изработени краеви на сечивото • Подесувачка дебелина на парчињата од 0-21 mm. • Пластична даска за сечење • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 180 W max Боја

• портокалова • ЕАН Код: 3838942576553

73


Сецкалки

180 W max Метално куќиште

1 - 21 mm

Подесувачка дебелина на парчињата

Мотор кој се отстранува Сечиво од нер’ѓосувачки челик

R 705 E Сецкач

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Метално куќиште • Подесувачка дебелина на парчињата од 1-21 mm. • Мотор кој се отстранува за лесно чистење • 17 sm. сечиво од нер’ѓосувачки челик

Останати карактеристики и функции • Метално куќиште • Пулс работа со безбедносно заклучување • Основа за поддршка на храна и парчиња која дополнително се прикачува • Послужавник • Запчесто сечиво од нер’ѓосувачки челик • Фино изработени краеви на сечивото • Подесувачка дебелина на парчињата од 0-21 mm. • Пластична даска за сечење • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 180 W max Боја

• сива • ЕАН Код: 3838942469145

180 W max Метално куќиште

1 - 21 mm

Подесувачка дебелина на парчињата

Мотор кој се отстранува

Две сечива од нер’ѓосувачки челик

R 605 G Сецкач

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Метално куќиште • Подесувачка дебелина на парчињата од 1-21 mm. • Мотор кој се отстранува за лесно чистење • 17 sm. сечиво од нер’ѓосувачки челик

Останати карактеристики и функции • Метално куќиште • Пулс работа со безбедносно заклучување • Основа за поддршка на храна и парчиња која дополнително се прикачува • Запчесто сечиво од нер’ѓосувачки челик • Фино изработени краеви на сечивото • Подесувачка дебелина на парчињата од 0-21 mm. • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 180 W max Боја

• портокалова • ЕАН Код: 3838942576546


Сецкалки

180 W max Метално куќиште

1 - 21 mm

Подесувачка дебелина на парчињата

Мотор кој се отстранува Сечиво од нер’ѓосувачки челик

R 605 E Сецкач

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Метално куќиште • Подесувачка дебелина на парчињата од 1-21 mm. • Мотор кој се отстранува • 17 sm. сечиво од нер’ѓосувачки челик

Останати карактеристики и функции • Метално куќиште • Пулс работа со безбедносно заклучување • Основа за поддршка на храна и парчиња која дополнително се прикачува • Запчесто сечиво од нер’ѓосувачки челик • Подесувачка дебелина на парчињата од 0-21 mm. • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 180 W max Боја

• сива • ЕАН Код: 3838942469152

150 W max 19 sm.

R 505 E

Сечиво од нер’ѓосувачки челик

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Сецкач

• 19 sm. сечиво од нер’ѓосувачки челик

Останати карактеристики и функции • Метално куќиште • Основа за поддршка на храна и парчиња која дополнително се прикачува • Запчесто сечиво од нер’ѓосувачки челик • Подесувачка дебелина на парчињата од 0-15 mm. • Гумени ногарки Технички карактеристики

• сила на мотор: 150 W max Боја

• сива • ЕАН Код: 3838942469169

75


Машина за мелење месо

Машина Н Е Ж НА

за

м е л ење месо О Д Л У Ч Н О СТ


Машина за мелење месо

MG 2000 E

Машина за мелење на месо

2000 W max 2,2 kg./min. Обратна функција

Едноставно чистење

Куќиште од нер’ѓосувачки челик СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 2000 W • Влез: 2.2 kg./min. max • Безбедно миење во машина за садови на деловите Останати карактеристики и функции • Влез: 2.2 kg./min. max • Обратна функција • Компатибилни метални делови • Гумени ногарки • Едноставно чистење

Технички карактеристики • јачина на мотор: 2000 W max • Нето тежина: 5.75 kg.

Додатоци

• ЕАН Код: 3838942521980

• сечиво од нер’ѓосувачки челик • 3 рамни сада за мелење на месо • 4 додатоци за припрема на колачи

Боја

• нер’ѓосувачки челик

MG 1000 B

Машинка за мелење на месо

1000 W max 1,5 kg./min. Обратна функција

Лесно чистење

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 1000 W • Влез: 1.5 kg./min. max • Безбедно миење во машина за садови на деловите Останати карактеристики и функции • Влез: 1.5 kg./min. max • Обратна функција • Компатибилни метални делови • Гумени ногарки • Едноставно чистење

Технички карактеристики • јачина на мотор: 1000 W max • Нето тежина: 2.8 kg.

Додатоци

• ЕАН Код: 3838942521997

• сечиво од нер’ѓосувачки челик • 3 рамни сада за мелење на месо • 3 додатоци за салама

Боја

• црна

77


Џусери

Џ У С В Е Ж ИНА

С КОЈА

Е РИ Ј А О Ч Е К У В АТ Е


Џусери

800 W max XXL канал за храна Брзина која се подесува

Куќиште од нер’ѓосувачки челик

JC 800 E Џусер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 800 W • Опција за цело овошје • Делови безбедни за миење во машина за садови Останати карактеристики и функции • XXL канал за храна • Подесувачка брзина • Безбедносно копче • Гумени ногарки Додатоци

• Специјален микро филтер • Четка која едноставно се чисти Технички карактеристики

• јачина на мотор: 800 W max • Капацитет на садот за џус: 0.8 lit. • Капацитет на садот за испумпување: 2.0 lit. Боја

• нер’ѓосувачки челик • ЕАН Код: 3838942604201

79


Џусери

800 W max XXL канал за храна Брзина која се подесува

Хромирано куќиште

JC 800 C Џусер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 800 W • Опција за цело овошје • Делови безбедни за миење во машина за садови Останати карактеристики и функции • XXL канал за храна • Подесувачка брзина • Безбедносно копче • Гумени ногарки Додатоци

• Специјален микро филтер • Четка која едноставно се чисти Технички карактеристики

• јачина на мотор: 800 W max • Капацитет на садот за џус: 0.7 lit. • Капацитет на садот за испумпување: 1.5 lit. Боја

• хром • ЕАН Код: 3838942522406


Џусери

800 W max XXL канал за храна Брзина која се подесува

Ag47

сребрена боја

JC 800 S Џусер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 800 W • Опција за цело овошје • Делови безбедни за миење во машина за садови Останати карактеристики и функции • XXL канал за храна • Подесувачка брзина • Безбедносно копче • Гумени ногарки Додатоци

• Специјален микро филтер • Четка која едноставно се чисти Технички карактеристики

• јачина на мотор: 800 W max • Капацитет на садот за џус: 0.7 lit. • Капацитет на садот за испумпување: 1.5 lit. Боја

• сребрена • ЕАН Код: 3838942522413

81


Џусери

JC 805 SB Џусер

800 W max XXL канал за храна Брзина која се подесува

сребрена боја СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 800 W • Опција за цело овошје • Делови безбедни за миење во машина за садови Останати карактеристики и функции • XXL канал за храна • Подесувачка брзина • Безбедносно копче • Гумени ногарки Додатоци

• Специјален микро филтер • Четка која едноставно се чисти Технички карактеристики

• јачина на мотор: 800 W max • Капацитет на садот за џус: 0.7 lit. • Капацитет на садот за испумпување: 1.5 lit. Боја

• сива • ЕАН Код: 3838942576577

JC 800 G Џусер

800 W max XXL канал за храна Брзина која се подесува

Зелен финиш СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 800 W • Опција за цело овошје • Делови безбедни за миење во машина за садови Останати карактеристики и функции • XXL актеристики и функции • XXL канал за храна • Подесувачка брзина • Безбедносно копче • Гумени ногарки Додатоци

• Специјален микро филтер • Четка која едноставно се чисти Технички карактеристики

• јачина на мотор: 800 W max • Капацитет на садот за џус: 1 lit. • Капацитет на садот за испумпување: 2 lit. Боја

• зелена • ЕАН Код: 3838942619816


Џусери

CJ 85 E

Цедалка за агруми

85 W max

Систем против капење Куќиште од нер’ѓосувачки челик СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 85 W • Куќиште од нер’ѓосувачки челик • Делови безбедни за миење во машина за садови Останати карактеристики и функции • Автоматско вклучување • Филтер со запци од нер’ѓосувачки челик • Систем против капење • Капак против прав • Гумени ногарки • Оддел за чување на кабелот Додатоци

• 2 додаци за цедење • цедалка од нер’ѓосувачки челик Технички карактеристики

• јачина на мотор: 85 W max Боја

• ер’ѓосувачки челик • ЕАН Код: 3838942522420

CJ 50 W

Цедалка за агруми

50 W max Работа во две

насоки

самовклучување СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Максимална јачина: 80 W • Работа во две насоки

Останати карактеристики и функции • Автоматско вклучување • Работа во две насоки • Филтер за џус на подесување • Ознаки за мерење • Капак против прав • Гумени ногарки • Оддел за чување на кабелот Додатоци

• 2 додаци за цедење • цедалка на подесување Технички карактеристики

• јачина на мотор: 50 W max • ЕАН Код: 3838942576560

83


Апарат за правење леб

Апарат СЛА Д О К

за п р а вење леб У ТРИНСКИ МИРИС


Апарат за правење леб

За вашата утринска гозба

Наместо да се будите со ужасниот звук на алармот, зошто да не се разбудите со миризбата на тазе испечен леб? Ова може да го направите без да станувате наутро од кревет, бидејќи функцијата за одложен старт на печењето овозможува печењето да го одложите до 13 часа. Само додадете ги состојките во апаратот за печење на леб, одберете ја соодветната програма и наместете го времето да одговара на времето кога се будите наутро.

Избор на корка-Каква ја сакате корката?

Мека, средно мека или кафена? Едноставно, само притиснете го копчето за да ја одберете бојата на корката-онаква каква што вие ја сакате.

За почетници и за професионалци

Ако сте новајлија во уметноста на печењето леб или ако едноставно верувате во модерната технологија, можете да се потпрете на една од дванаесетте однапред изготвени програми за да си овозможите неверојатно лесно печење. Секоја програма содржи прецизно испланирани задачи и функции и нивно соодветно времетраење. Ако преферирате одлуката да ја превземете во свои раце, тогаш во целост можете да ја прилагодите програмата за печење на леб според вашите желби и потреби.

Каква форма на векна леб преферирате?

Нашиот супериорен модел за печење на леб е опремен со два сада за печење на леб, еден со округла форма на лебот и друг со овална форма. И двата сада се обложени со специјална облога која штити од лепење на лебот.

85


Апарат за правење леб- рецепти

Леб од житарици (0,9 kg) Состојки: • 500 ml. вода • 30 gr. путер или маргарин • 1 ½ мала лажичка шеќер • 1 ½ мала лажичка сол • 1 ½ мала лажичка оцет • 55о gr. пченично брашно • 200 gr. житарици • ¾ пакетче сув квасец

Метод: Комбинирајте ги сите состојки во садот за печењето, но, внимавајте на следниов редослед: најдолу квасецот, потоа сувите состојки кои претходно може да ги измешате во посебен сад, и, на крајот водата. Одберете ја програмата »WHOLE WHEAT« и оставете апаратот да го направи останатото. Кога печењето ќе биде завршено, ќе слушнете звучен сигнал.

Џем од портокал Состојки: • 900 gr. излупени и ситно исецкани портокали • 110 gr. излупени и ситно исецкани лимони • 500 gr. џем (конзервиран) со шеќер 2:1

Метод: Излупете ги портокалите и лимоните и иситнете ги на коцки. Додадете го шеќерот и измешајте ги сите состојки. Одберете ја програмата »MARMALADE« и пуштете ја. Употребете лажица за готвење за да го отстраните вишокот шеќер од ѕидовите на конзервата. Кога програмата ќе заврши и ќе го чуете звучниот сигнал, употребете ракавици за готвење за да го отстраните садот од апаратот. Сипете го мармаладот во стаклени тегли и цврсто затворете ги.


Апарат за правење леб

Контрола на допир Електронска

BM 900 AL

Осветлена внатрешност

• 2 послужавника за печење / сада • Електронска контрола на печењето • Авто мени

контрола на печењето

за 12 програми печење за 2 послужавника печење / сада AL47 финиш

Апарат за печење на леб

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Останати карактеристики и функции • Капацитет: 700-900 gr. • 12 програми за печење • Печењето повторно ќе продолжи кога ќе дојде струја, во случај да снема струја • Функција “stay warm” • Функција за одложен старт • Прозорче за контрола • Автоматска подготовка на тестото • Програма за нараснување на тестото Додатоци

• Два сада/послужавника за печење кои се отстрануваат, обложени со тефлон • Дополнителен сад за мерење • Црпалка за мерење Безбедност

• Самоисклучување • Звучен сигнал • Осветлено прозорче Технички карактеристики

• Јачина: 615 W Боја

• Нер’ѓосувачки челик • ЕАН Код: 3838942623806

Функција за

BM 900 W

Електронска

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

одложен старт

контрола на печењето за 12 програми печење

Апарат за печење на леб

• Авто мени • ЛЦД дисплеј • Електронска контрола на печењето

Останати карактеристики и функции • Капацитет: 750-900 gr. • 12 програми за печење • Печењето повторно ќе продолжи кога ќе дојде струја, во случај да снема струја • Функција “stay warm” • Функција за одложен старт • Прозорче за контрола • Автоматска подготовка на тестото • Програма за нараснување на тестото Додатоци

• Сад /послужавник за печење кој се отстранува, обложен со тефлон • Дополнителен сад за мерење • Црпалка за мерење Безбедност

• Самоисклучување • Звучен сигнал Технички карактеристики

• Јачина: 600 W Боја

• бела • ЕАН Код: 3838942623790

87


Контакт скара

Ко н т а к КРЦКА В О

т

с к а р а ИСК У СТ В О


Контакт скара

2000 W обложени страни Al алуминиумски 13

Безбедносно заклучување Куќиште од нер’ѓосувачки челик

KR 2000 SS Тостер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Al 13 - алуминиумски обложени страни • Безбедносно заклучување • Куќиште од нер’ѓосувачки челик

Останати карактеристики и функции • Едноставно печење на месо, риба или зеленчук • Три нивоа на печење • Три нивоа на температура • Две двострани тефлонски страни кои се отстрануваат • Безбедносни фаќалки Опрема

• Дополнително тавче за печење Технички карактеристики

• Јачина: 2000 W

• ЕАН Код: 3838942490194

89


Контакт скара

2000 W Al алуминиумски обложени страни

KR 2000 EC

Безбедносно заклучување

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Тостер

13

Крем боја

• Al 13 - алуминиумски обложени страни • Безбедносно заклучување

Останати карактеристики и функции • Едноставно печење на месо, риба или зеленчук • Три нивоа на печење • Три нивоа на температура • Тефлонска страна за печење од една страна која се отстранува • Безбедносни фаќалки Технички карактеристики

• Јачина: 2000 W

• ЕАН Код: 3838942604195

KR 1800 KDP Тостер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ •Д  ве двострани тефлонски страни кои се отстрануваат Останати карактеристики и функции

• Едноставно печење на месо, риба или зеленчук • Три нивоа на печење • Две двострани тефлонски страни кои се отстрануваат • Оддел за чување на кабелот Технички карактеристики

• Јачина: 2000 W

• ЕАН Код: 3838942235054


Контакт скара

KR 1800 KS Тостер

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• Страни кои не лепат и кои се отстрануваат-се пече само од една страна Останати карактеристики и функции • Едноставно печење на месо, риба или зеленчук • Три нивоа на температура • Тефлонско стран за печење од една страна која се отстранува • Рачка за фат • Оддел за чување на кабелот Технички карактеристики

• Јачина: 1800 W

• ЕАН Код: 3838942403033

OK 800 EA

Апарат за препечени лепчиња

Останати карактеристики и функции • Електронски термостат кој овозможува контрола на печењето • Самоисфрлање • Копче off & eject • “high lift” за исфрлање на помали парчиња на препечен леб • Дел за препекување на лепчињата кој се отстранува • Оддел за чување на кабелот • Гумени ногарки • Куќиштето останува ладно за време на работа Технички карактеристики

• Јачина: 800 W

• ЕАН Код: 3838942290268

91


ВАГИ

В СИ

а Г

У

г и РНИ


ВАГИ

Гледајте како расне вашето дете-безбедно и удобно

Горење електронската вага за бебиња е неопходен апарат за мерење на тежината на вашето дете. Како резултат на ногарките кои се обложени со гума и не се лизгаат, таа е секогаш стабилна и постојано ќе ве информира за развојот на вашето дете, до 20 килограми. Информациите може лесно и брзо да се прочитаат на големиот ЛЦД екран, кој овозможува да се сочува и подоцна да се побара последното мерење.

Елегантно тенки-дури и за големите*

Современите електронски ваги за телесна тежина ќе ве изненадат со своето елегантно тенко куќиште (тенок модел) и големиот број на карактеристики. Модерни функции, надворешни сензори и сензорска технологија со што се овозможува овие ваги да ја мерат не само тежината на вашето тело (до 180 kg.), туку и да го анализираат процентот на течност и маснотии во вашето тело. Во меморијата на вагата може да се сочуваат поставки за 12 личности.

Измерете ги калориите и останатите параметри

Досега, вашата вага веројатно ви овозможуваше да ја измерите само тежината, но, отсега ќе ви овозможи да внимавате и на калориите кои ги внесувате, а исто и протеините, маснотии, шеќерот и холестеролот. Ова е овозможено со специјалниот калкулатор кој веќе во себе има вредности за 467 различни видови на храна. Таквата вага е одлично помагало за сите видови на диети, кога се подготвува храна за дијабетичари, и т.н.

Не бидете ограничени со капацитетот на вагата

Повеќето кујнски ваги кои мерат прецизно во грамови се дизајнирани за тежина до 3 кг на храна. XXL кујнските ваги на Горење овозможуваат прецизно мерење дури до 5 kg., што може да биде особено од корист кога приготвувате поголеми кулинарски искуства!

93


Ваги

200 kg. висок капацитет

OT 200 GEB

Електронска вага за телесна тежина

Син ЛЦД дисплеј

Едноставно чистење Калено стакло

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Син ЛЦД дисплеј • 200 kg. –висок капацитет

Останати карактеристики и функции • Патентирана сензорска технологија • Модерен дизајн Опрема

• ЛЦД дисплеј (mm) 92х 38 • Моментален трансфер на информации до дисплејот • Самоисклучување • Гумени ногарки • Батерија: 1 х CR2032 (вклучена) Технички карактеристики

• Максимално дозволена тежина: 200 kg. • Мери во килограми и фунти • Димензии (mm) 315 х 300 х 18 Боја

• Црна • ЕАН Код: 3838942462160

180 kg. висок капацитет Анализира - маснотии во тело - течност во тело

Син ЛЦД дисплеј за 12 поставки различни корисници Едноставно чистење

OT 180 FWE

Електронска вага за телесна тежина

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

• 180 kg. –висок капацитет • Анализира маснотии во тело, течност во тело и мускулна маса • Син ЛЦД дисплеј • 12 поставки за различни корисници • Едноставно чистење Останати карактеристики и функции • Патентирана сензорска технологија • Модерен дизајн Опрема

• Анализира маснотии во тело, течност во тело и мускулна маса • Опсег на мерење на маснотии во телото: 5 % - 53 % • Прецизност на мерење на маснотиите и течноста во телото: 0.1 % • ЛЦД дисплеј (mm) 90х 50 • Моментален трансфер на информации до дисплејот • Самоисклучување • Поставки за дете / жена / маж / атлет • Гумени ногарки Технички карактеристики

• Максимално дозволена тежина: 180 kg. • Меморија на мерење-12 личности • Мери во килограми и фунти • Димензии (mm) 318 х 315 х 45 Боја

• Црна-нер’ѓосувачки челик • ЕАН Код: 3838942462146


Ваги

180 kg. висок капацитет Анализира - маснотии во тело - течност во тело

Син ЛЦД дисплеј

12 Стаклен финиш

поставки за различни корисници

OT 180 FWW

Електронска вага за мерење на телесна тежина

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Син ЛЦД дисплеј • Анализира маснотии во тело и течност во тело Останати карактеристики и функции • Патентирана сензорска технологија • Модерен дизајн Опрема

• Анализира маснотии во тело и течност во тело • Опсег на мерење на маснотии во телото: 5 % - 50 % • Прецизност на мерење на маснотиите и течноста во телото: 0.1 % • ЛЦД дисплеј (mm) 92х 38 • Моментален трансфер на информации до дисплејот • Самоисклучување • Поставки за дете / жена / маж / атлет • Гумени ногарки • Батерија: 2 x CR2032 (вклучена) Технички карактеристики

• Максимално дозволена тежина: 180 kg. • Меморија на мерење-12 личности • Мери во килограми и фунти • Димензии (mm) 315 х 300 х 18 Боја

• Бела • ЕАН Код: 3838942462139

180 kg. висок капацитет

OT 180 GW

Електронска вага за мерење на телесна тежина

Син ЛЦД дисплеј

Ултра тенка Стаклен финиш Едноставно чистење

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • ultra-slim дизајн • 180 kg.-висок капацитет • Син ЛЦД дисплеј • Стаклен финиш • Едноставно чистење

Останати карактеристики и функции • Патентирана сензорска технологија • ultra-slim дизајн • Стаклен финиш Опрема

• ЛЦД дисплеј (mm) 92х 38 • Моментален трансфер на информации до дисплејот • Самоисклучување • Гумени ногарки • Батерија: 2 x CR2032 (вклучена) Технички карактеристики

• Максимално дозволена тежина: 180 kg. • Меморија на мерење-12 личности • Мери во kg, lb или St • Димензии (mm) 315 х 300 х 18 Боја

• Бела • ЕАН Код: 3838942462306

95


Ваги Капацитет за мерење на тежина до

20 kg.

BT 20 W

Електронска вага за бебиња

Син ЛЦД дисплеј Ја сочувува последната измерена тежина

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Капацитет за мерење на тежина до 20 kg. • Син ЛЦД дисплеј • Ја сочувува последната измерена тежина Опрема • ЛЦД дисплеј (mm) 95 х 35 • Самоисклучување • Батерии: 4 х АА (вклучена) • Ја сочувува последната измерена тежина • Гумени ногарки Технички карактеристики • Максимално дозволена тежина: 20 kg. • Мери во килограми и фунти • Димензии (mm) 655 х 390 х 70 Боја • Бела

• ЕАН Код: 3838942462177

Капацитет за мерење на тежина до

20 kg.

KT 05 GW

Електронска кујнска вага

Син ЛЦД дисплеј

Таре функција Стаклен финиш Едноставно чистење

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Капацитет за мерење на тежина до 5 kg. • Син ЛЦД дисплеј • Таре функција • Стаклен финиш • Едноставно чистење Опрема • ЛЦД дисплеј (mm) 40 х 20 • Литиумски батерии:2 x CR2032 (вклучени) • Самоисклучување • Гумени ногарки Технички карактеристики

• Мери во kg, lb, g, oz • Капацитет до 5 kg. • Прецизност: 1 gr. • Димензии (mm) 160 х 200 х26 Боја

• Бела • ЕАН Код: 3838942462191


Ваги Капацитет до

1 gr.

5 kg.

KT 05 NS

Електронска кујнска вага

Прецизност во мерењето

Таре функција

Сад ЛЦД дисплеј

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Капацитет до 5 kg. • Прецизност во мерењето: 1 gr. • Таре функција • Сад • ЛЦД дисплеј

Опрема • ЛЦД дисплеј (mm) 45 х 20 • Литиумски батерии:1xCR2032 (вклучени) • Самоисклучување • Гумени ногарки Технички карактеристики

• Мери во kg, lb, g, oz • Капацитет до 5 kg. • Прецизност: 1 gr. • Димензии (mm) 180 х 50 х215 Боја

• сребрена • ЕАН Код: 3838942462313

KT 03 NC

Електронска кујнска вага

СПЕЦИЈАЛНИ КАРАКТЕРИСТИКИ • Капацитет до 3 kg. • Прецизност во мерењето: 1 gr. • ЛЦД дисплеј • Калкулатор за нутрициона вредност

Опрема • ЛЦД дисплеј (mm) 65 х 31 • Калкулатор за нутрициона вредност за протеини, маснотии, шеќер, холестерол и енергија / калкулатор за храна (kcal) • Содржи табела за 991 вид на храна • Литиумски батерии: 2 x CR2032 (вклучени) • Самоисклучување Технички карактеристики

• Мери во kg, lb, g, oz • Капацитет до 3 kg. • Прецизност: 1 gr. • Димензии (mm) 222 х 212 х120 Боја

• сребрена • ЕАН Код: 3838942227851

97


Освежувачи

О с вежув а ч и ПАМ Е ТН О О С В Е Ж У В А Њ Е


Освежувачи

Ултрасонични озонери

Специјалната технологија ја претвара водата во пареа, со што создава уникатна атмосфера во вашиот дом. Пареата е свежа, што дава природно чувство и разбудува свежина на пролетно утро во шума.

Антибактериска заштита

Водата во ултрасоничниот озонер не испарува на 100 °C и понекогаш може да заборавите да ја смените водата од садот. Но, нема зошто да се грижите: сите наши озонери се опремени со специјален антибактериски филтер кој штити од навлегување на бактерии во вашиот дом. Безбедноста е загарантирана!

Го поправа вашето расположение

Се чувствувате лошо? Негативните јони ќе ве релаксираат и ќе ви дадат дополнителна енергија. Нашиот озонер нуди функција за јонизација која со сигурност ќе овозможи да се чувствувате добро во вашиот дом.

Контрола за влажност и SleepMode функција

Нашите модели на озонери исто така вклучуваат и сензор за контрола на влажноста, со што се одржува релативната влажност во собата на ниво кое вие ќе го одберете. Дополнително, може прецизно да го поставите времетраењето на функцијата за влажност, а пак функцијата SleepMode ви овозможува да испрограмирате кога озонерот да се исклучи автоматски.

99


Освежувачи

smart контрола Јонизатор Анти-бактериски

филтер Ултра соничен Ладна или топла

влага

H 30 DV

Освежувач на воздух

ОСВЕЖУВАЧИ НА ВОЗДУХ • Smart контрола • Јонизатор • Анти-бактериски филтер • Ултра соничен • Ладна или топла влага

Останати карактеристики и функции • ЛЦД дисплеј • Мерење на влажноста на воздухот • (автоматски) регулатор на влажноста на воздухот: од 35-70% • Тајмер (12 часа) • Грејач • Ја подобрува релативната влажност • Го подобрува квалитетот на воздухот • Анти-бактериски филтер • јонизатор Безбедност

• самоисклучување кога садот за вода е празен Технички карактеристики

• јачина: 130 W • капацитет на садот за вода: 3 lit. • ЕАН Код: 3838942606557


Освежувачи

Јонизатор

Анти-бактериски

филтер

Свежа пареа

За 25-30 m2 Капацитет 3,5 lit.

H 35 MO

Освежувач на воздух

ОСВЕЖУВАЧИ НА ВОЗДУХ • Јонизатор • Анти-бактериски филтер • Свежа пареа • За 25-30 m2 • Капацитет 3.5 lit.

Останати карактеристики и функции • Ја подобрува релативната влажност • Го подобрува квалитетот на воздух • Анти-бактериски филтер • јонизатор Безбедност

• самоисклучување кога садот за вода е празен Технички карактеристики

• јачина: 25 W • капацитет на садот за вода: 3.5 lit. • ЕАН Код: 3838942606540

101


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

МИКР О БРАН О В И

П Е Ч КИ


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

25 lit.

GMO-25 Ora-Ïto

Микробранова печка со грил - самостојна

контрола на допир автоматско мени smart дисплеј златна обвивка иноксна внатрешност Дизајн • С таклена управувачка плоча • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

• Волумен: 25 lit. • Моќност: 900 W max Микробранови • 1000 W max Грил • 5 нивоа на моќност

Стандардна опрема

• Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Д имензија на ротирачката чинија: 28 sm. • Д имензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 41 sm. • ЕАН Код: 3838942522468

• Управување на допир • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • О дредување според тежина или време •Ф  ункција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

23 lit.

GMO-23 Ora-Ïto

Микробранова печка со грил - самостојна

контрола на допир автоматско мени smart дисплеј заоблени рабови иноксна внатрешност Дизајн

Стандардна опрема

•Стаклена управувачка плоча • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

• Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Д имензија на ротирачката чинија: 27 sm.

• Волумен: 23 lit. • Моќност: 900 W max Микробранови • 1200 W max Грил (Кварц) • 5 нивоа на моќност

• Д имензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 41 sm.

• Управување на допир • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • О дредување според тежина или време •Ф  ункција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942522444

103


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

25 lit.

GMO 25 DCE

Микробранова печка со грил - самостојна

smart дисплеј автоматско мени безбедносно копче

заоблени рабови иноксна внатрешност Дизајн • Куќиште од алуминиум • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 31 sm.

• Волумен: 25 lit. • Моќност: 900 W max Микробранови • 1200 W max Грил (Кварц) • 1350 W max Конвекција • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 49 sm. • ЕАН Код: 3838942522451

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + Грил + Топол воздух • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

25 lit.

GMO 25 DCB

Комбинирана микробранова печка - самостојна

smart дисплеј автоматско мени безбедносно копче

заоблени рабови иноксна внатрешност

Дизајн

Стандардна опрема

• Стаклена контролна плоча во боја • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

• Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 31 sm.

• Волумен: 25 lit. • Моќност: 900 W max Микробранови • 1200 W max Грил (Кварц) • 1350 W max Конвекција • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 49 sm.

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + Грил + Топол воздух • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942437342


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

25 lit.

GMO 25 DGE

Микробранова печка со грил - самостојна

smart дисплеј автоматско мени безбедносно копче

заоблени рабови иноксна внатрешност Дизајн • Куќиште од алуминиум • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 31 sm.

• Волумен: 25 lit. • Моќност: 900 W max Микробранови • 1200 W max Грил • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 38,7 sm. • ЕАН Код: 3838942437182

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

23 lit.

GMO-23 DGB

Микробранова печка со грил - самостојна

smart дисплеј автоматско мени безбедносно копче

заоблени рабови иноксна внатрешност Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 27 sm.

• Волумен: 23 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1200 W max Грил • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 38,7 sm.

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942453250

105


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

23 lit.

GMO-23 DGE

Микробранова печка со грил - самостојна

smart дисплеј автоматско мени безбедносно копче

заоблени рабови иноксна внатрешност

Дизајн • Куќиште од алуминиум • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 27 sm.

• Волумен: 23 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1200 W max Грил • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 38,7 sm. • ЕАН Код: 3838942437304

• Електронско управување • Дигитален ЛЦД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

GMO 24 DCS

Микробранова печка со грил - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја

• Волумен: 24 lit. • Моќност: 900 W max Микробранови • 1000 W max Грил • 2000 W max Конвекција • 5 нивоа на моќност • Електронско управување • Електронска единица со ЛЦД • Микробранови + Грил + Топол воздух • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 31 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 40 sm. • ЕАН Код: 3838942437311


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

GMO-23 DGW

Микробранова печка со грил - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност

• Волумен: 23 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1200 W max Грил • 5 нивоа на моќност

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 27 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 40 sm. • ЕАН Код: 3838942437328

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

GMO-23 DW

Микробранова печка со грил - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност

• Волумен: 23 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност • Електронско управување • Електронска единица со ЛЦД • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 27 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 51 × 30,3 × 40 sm. • ЕАН Код: 3838942437335

107


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

20 lit.

GMO-20 DGB

Микробранова печка со грил - самостојна

безбедносно копче

заоблени рабови иноксна внатрешност

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1100 W max Грил • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 47 × 28 × 36,7 sm. • ЕАН Код: 3838942437359

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

20 lit.

GMO-20 DGE

Микробранова печка со грил - самостојна

безбедносно копче

заоблени рабови иноксна внатрешност

Дизајн • Куќиште од алуминиум • Внатрешност од нерѓосувачки челик • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1100 W max Грил • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 47 × 28 × 36,7 sm.

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942378904


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

GMO-20 DGS

Микробранова печка со грил - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1100 W max Грил • 5 нивоа на моќност

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 47 × 28,2 × 38,7 sm. • ЕАН Код: 3838942378096

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

GMO-20 DGW

Микробранова печка со грил - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1100 W max Грил • 5 нивоа на моќност • Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm. • Димензии (Ш x В x Д): 47 × 28,2 × 38,7 sm.

• ЕАН Код: 3838942378089

109


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

GMO-20 DW

Микробранова печка - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 47 × 28,2 × 38,7 sm. • ЕАН Код: 3838942378072

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Брзо загревање • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

MO-200 DGW

Микробранова печка со грил - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 700 W max Микробранови • 800 W max Грил • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 45,5 × 26 × 33 sm.

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942437366


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

MO-200 DS

Микробранова печка - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 700 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 45,5 × 26 × 33 sm. • ЕАН Код: 3838942437373

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Брзо загревање • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

MO-200 DW

Микробранова печка - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 700 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност • Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Брзо загревање • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 45,5 × 26 × 33 sm. • ЕАН Код: 3838942437380

111


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

MO-200 MW

Микробранова печка - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 700 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 45,5 × 26 × 33 sm. • ЕАН Код: 3838942437397

• Механичко управување • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

MO-200 DW

Микробранова печка - самостојна

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 27 sm.

• Волумен: 23 lit. • Моќност: 900 W max Микробранови • 1000 W max Грил (Кварц) • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 48,3 × 28,1 × 37,8 sm.

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942437380


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

23 lit. автоматско мени одложен старт

MO-23 DGW

Микробранова печка - самостојна

едноставна употреба

бела боја Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 27 sm.

• Волумен: 23 lit. • Моќност: 900 W max Микробранови • 1000 W max Грил (Кварц) • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 48,3 × 28,1 × 37,8 sm. • ЕАН Код: 3838942615818

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

23 lit.

MO-23 MGW

Микробранова печка - самостојна

механичко управување

9 функции за готвење едноставна употреба

бела боја

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 27 sm.

• Волумен: 23 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1000 W max Грил (Кварц) • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 48,3 × 28,1 × 37,8 sm.

• Механичко управување • Микробранови + грил • Сигурност: Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942615818

113


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

20 lit. автоматско мени одложен старт

MO-20 DGS

Микробранова печка со грил - самостојна

едноставна употреба

сребрена боја Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • EcoClean емајл во внатрешноста на рерната • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 1000 W max Грил (Кварц) • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 45,2 × 26,2 × 36,2 sm. • ЕАН Код: 3838942615795

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Микробранови + грил • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

20 lit.

MO 20 MGW

Микробранова печка со грил - самостојна

механичко управување

8 функции за готвење едноставна употреба

бела боја

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

Стандардна опрема • Решетка за грил • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 1200 W max Микробранови • 800 W max Грил (Кварц) • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 45,2 × 26,2 × 36,2 sm.

• Механичко управување • Микробранови + грил • Сигурност: Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942615788


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

20 lit. 5 степени на моќност

MO-20 MW

Микробранова печка со грил - самостојна

механичко управување едноставна употреба

бела боја

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 45,2 × 26,2 × 36,2 sm. • ЕАН Код: 3838942583513

• Механичко управување • Функција Одмрзнување • Сигурност: Сигурносно блокирање на вратата20 lit. автоматско мени одложен старт

MO-20 DW

Микробранова печка со грил - самостојна

двоен начин на готвење

бела боја Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Волумен: 20 lit. • Моќност: 800 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност

• Димензии (Ш x В x Д): 45,2 × 26,2 × 36,2 sm.

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Брзо загревање • Автоматско мени • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

• ЕАН Код: 3838942604188

115


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

17 lit. автоматско мени одложен страрт

MO-17 DE

Микробранова печка - самостојна

едноставна употреба

Ag47 сребрена боја

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

• Волумен: 17 lit. • Моќност: 700 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 45,2 × 26,2 × 35,8 sm. • ЕАН Код: 3838942583513

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

17 lit. 5 степени на моќност

MO-17 ME

Микробранова печка со грил - самостојна

механичко управување едноставна употреба

Ag47 сребрена боја

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

• Волумен: 17 lit. • Моќност: 700 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност • Механичко управување

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 45,2 × 26,2 × 35,8 sm. • ЕАН Код: 3838942536113


МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ

17 lit. автоматско мени одложен старт

MO-17 DW

Микробранова печка - самостојна

двоен начин на готвење

бела боја

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

• Волумен: 17 lit. • Моќност: 700 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 45,2 × 26,2 × 33,5 sm. • ЕАН Код: 3838942536106

• Електронско управување • Дигитален ЛЕД дисплеј • Брзо загревање • Автоматско мени • Одредување според тежина или време • Функција Одмрзнување • Сигурност: Заклучување за заштита од деца • Сигурносно блокирање на вратата

17 lit. 5 степени на моќност

MO-17 MW

Микробранова печка со грил - самостојна

механичко управување едноставна употреба

бела боја

Дизајн • Стаклена контролна плоча во боја • Лакирана внатрешност • Стаклена врата

• Волумен: 17 lit. • Моќност: 700 W max Микробранови • 5 нивоа на моќност • Механичко управување • Функција Одмрзнување • Сигурност: Сигурносно блокирање на вратата

Стандардна опрема • Ротирачка стаклена чинија • Димензија на ротирачката чинија: 24,5 sm.

• Димензии (Ш x В x Д): 45,2 × 26,2 × 33,5 sm. • ЕАН Код: 3838942536120

117


119


Gorenje GA DOOEL Партизански одреди бр.99, 1000 Скопје, Македонија Тел.: +389 2 3062 323, 2 3061 178, Факс: +389 2 3064 177 салон:+389 2 3062 199, сервис:+389 2 3074 856 +389 2 3074 658 E-mail: gorenje@gorenje.com.mk www.gorenjegroup.com

Сликите во каталогот може да се разликуваат од апаратите во продажба. Го задржуваме правото на можни грешки во каталогот. Реализација: Горење д.д.; Маркетинг; 09/2010

МАЛИ АПАРАТИ ЗА ДОМАЌИНСТВО МИКРОБРАНОВИ ПЕЧКИ_MACEDONIA  

Small domestic appliances Macedonia