Page 1

2010/11 S O L O

Ü R Ü N L E R


GİRİŞ

GÜZELLİĞİN KONFORU, TEKNOLOJİNİN GÜZELLİĞİ. İKİSİ DE TASARIMDA. Kalite ve fonksiyonelliğin fark edilmeye değer olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda tasarımın çekici olması gerektiğine de. Fark edilmeli ve ilham vermeli. Uluslararası tasarımın tanınmış isimleriyle iş birliği içerisinde zıtlıkları birleştirmeyi başardık: Seyretmesi zevkli, kullanımı kolay ve fiyatı makul.


GİRİŞ

Güzellik sahip olunabiliyorsa, mükemmellik ulaşılabiliyorsa anlamlıdır. Gorenje’nin avantajı bizim bunları anlamamız. Yeni fikirlere açık kişiler olarak, her gün kullanılan eşyaları arzu edilen nesneler haline dönüştürüyoruz. En son teknolojiyi kullanarak yaşamınızdaki konforun kaynağı olan cihazlara yeni şekiller veriyoruz. Kullanıcı dostu olmaya kendimizi adayarak günümüz insanının ihtiyaçlarına hitap ediyoruz. Üstün ama ulaşılabilir tasarımlara adanmış olarak yaşam sanatına yeni bakış açıları katıyoruz. Gorenje güzelliğe saygı duyan pratik insanların bildiği bir markadır. Güzelliği ararken pratik olmayı unutmayanların. Yoğun programlarını küçük ama önemli tecrübeler bulmak için ayarlayanların. Konu evlerindeki konfor olduğu zaman açık fikirli olan insanların. Geleceklerini kendi bildikleri gibi şekillendirenlerin. Basit şekilde çalışan çekici tasarımlar arayanların. Yorucu olmayan ve kullanıcı dostu son teknoloji ürünlerini arayanların. Kendine sınır koymayan, ev yaşantısında açık fikirli olmaya ilham veren bir marka arayanların.

03


GİRİŞ

MÜKEMMELİĞİN KANITI Rehberimiz KALİTE! Biz kaliteyi garanti ediyoruz. Yarım asrı geçkin üretim geleneği, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve tercihlerine duyulan hassasiyet ve modern teknoloji kullanımı dünya çapında milyonlarca kullanıcıya ulaşılmasını sağlamıştır. Satış sonrası hizmette etkin ve yaygın servise ek olarak 6 Sigma kalite yönetim sisteminin kullanımı ürünlerin fonksiyonelliği, güvenliği ve estetiğinde uygulanır. ISO 9001 kalite güvencesi de en yüksek kalitenin temelini oluşturur.

Karmasitlik (karmaşık-basit) rahattır. Biz bunu sağlıyoruz. Yeni ürünler geliştirirken ev işlerini kolaylaştıracak ve ev işi haricindeki kaliteli zamanlarınızı artıracak çözümler üretmeye çalışıyoruz. Akıllı ''UseLogic®'' teknolojisi yapılan işlemleri ve o anki durumları izleyen ve tüm işlemi basitleştiren sensörler barındırır. ''Easy to use'' (kolay kullanım) özelliğinin avantajları sunulan özelliklerin en etkili kullanımını ve en etkili sonuçları en güvenli şekilde almanızı sağlar.

Fonksiyonellik güzeldir. Biz onu zenginleştiriyoruz. Dünyada tasarım çekici formlar ve görünümler ile ilişkilendirilir; oysa Gorenje bu konuyu daha kapsamlı olarak ele alır. Yeni çözümler üretirken ''Şekil fonksiyonu takip eder'' görüşünü benimser. Ergonomik olması için tasarlanmış birçok avantaj, özel malzemeler ve estetik çekimin birleşimi mükemmel tasarımlar oluşmasıyla ve bu tasarımların uluslararası arenada kabul görerek birçok alanda prestijli ödüllere layık görülmesiyle ödüllendiriliyor. Plus X Award winner 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010

A

-%10

ENERJİ

Çevre geleceğin temelidir. Biz onu koruyoruz. Yaşam kalitesi çevreyi korumakla doğrudan ilişkilidir. En sıkı çevre koruma standartlarına uyum sağlarken (ISO 14001 ve EMAS), aynı zamanda sorumluluk sahibi bir şekilde çevre dostu teknolojiler ve süreçler geliştiriyoruz. Çevre dostu malzemelerden yapılmış ve çalışma hayatı boyunca önemli ölçüde enerji ve su tasarrufu sağlayacak fonksiyonlarla donanmış cihazlar sunarak size çevreyi gelecek nesillere saklamanızda yardımcı oluyoruz.


GİRİŞ

Çamaşır & Kurutma Makineleri

06

Çamaşır makineleri ....................... 06 Kurutma makineleri ........................ 17

Isıtıcılar

62

Termosifonlar......................................... 62

Bulaşık Makineleri

23

Bulaşık makineleri............................ 23

Pişirme Grubu

28

Fırınlar ........................................................ 28 Set üstü ocaklar ................................ 42

Soğutucular

05

43

Buzdolapları ......................................... 43 Derin dondurucular......................... 53 OldTimer serisi ................................... 56 Şarap soğutucu ................................ 60


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

HER YIKAMADA DOĞRU TEMİZLİK


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

A-%10AA performans

07

UseLogic® teknolojisi

Tüm Gorenje çamaşır makineleri A sınıfı enerji, yıkama ve sıkma performansı sunan UseLogic® teknolojisini kullanır. Doğayı korumaya yönelik sorumluluğumuz enerji tüketimini önemli oranda azaltan üstün, çevre dostu A-%10 enerji sınıfı çamaşır makinelerinin üretimiyle sonuçlanmıştır.

İnteraktif dokunmatik ekran

Gorenje Premium Touch kullanımı kolay, dokunmatik ekrana sahip ilk çamaşır makinesidir. Gorenje mühendisleri tarafından geliştirilen kullanıcı dostu yazılım kolay okunan, interaktif LCD ekranda yaptığınız seçimlerde size rehberlik eder. Tüm Gorenje Premium Touch makinelerde Türkçe dil seçeneği mevcuttur.

UseLogic® teknolojisi, yıkama sürecini otomatik olarak en uygun şekle getiren, böylece su, enerji ve zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlayan yenilikçi bir çözümdür. Akıllı sensör teknolojisi suyun duruluğunu ve köpük miktarını sürekli izler ve ek durulama işlemini gereken yerde otomatik olarak yapar. Her yıkama işleminde su seviyesi çamaşırların türüne göre özel olarak ayarlanır. Bu yolla giysilerinizi nazik ama etkili bir şekilde temizleyebilir ve her yıkamada en uygun sonuçları

33 cm 8 ve 9 kg XXL çamaşır kapasitesi

Geniş kapasiteye sahip kazan 8 ve 9 kg’a kadar yıkama kapasitesiyle çamaşırlarınızı en uygun şekilde yıkamanıza ve mükemmel temizlik sonuçları elde etmenize olanak tanır. Ergonomik ekstra büyük, 33 ve 48,8 cm’lik kapak, battaniye yatak örtüleri gibi büyük 1995 çamaşırları yıkarken bile kazanı doldurmayı ve boşaltmayı çok (1) daha kolay hale getirir. Premium modellerinde kapak açıldığında 400 kWsaat kazanın içinde ışık yanarak kazanın içini daha iyi görmenizi sağlar.

Çevre dostu çamaşır makineleri Son derece çevre dostu cihazlar olan Gorenje çamaşır makineleri UseLogic® teknolojisi ile su tüketimini en düşük seviyede tutar. Yıkama başına yalnızca 39 litre su tüketen Premium modeller mükemmel yıkama performansını piyasadaki en düşük su tüketimiyle sağlar.

kWsaat(2)

320

2000

2008

Yıllık tasarruf

320

240

160*

270

220

100**

Son 15 yılda çamaşır makinelerinin tükettiği su miktarı 100 litreden fazla azalmış durumdadır. 1995 2000 Saving 2008 Gorenje çamaşır makineleri ve kurutucuları %90 geri dönüştürülebilir malzemelerden (1) (2) kWh 0.41 /0.71 0.4/0.66 0.13*/0.21** 0.28/0.50 üretilmektedir. Gorenje çamaşır makinelerinin son 13 yıldaki enerji tüketimi (tasarruf miktarı senede 200 yıkama baz alınarak hesaplanmıştır). 1995

2000

2008

Senelik tasarruf

kW/yıkama

1.6

1.5

1.0

120*

Litre

49

39

39

2000**

HLAD

ŠTED

PRAL

*Haftada bir saatten 2 sene boyunca elektrik süpürgesi çalıştırmaya yeterlidir. **Yaklaşık 18 kere banyo yapılmasına eşdeğerdir.

Akıllı yük sensörü 1995 kWh(1)

400

(2)

320

kWh

kWh

Premium modellerde yüklenen çamaşırın ağırlığının 2000 2008 belirlenmesini sağlayan akıllı yük sensörleri bulunur. Çamaşırların gerçek ağırlığına ve seçilen programa su ve elektrik 320göre cihaz uygun deterjan, 240 kullanımını otomatik olarak önerir. Bu özellik temizlik sonuçlarından ödün vermeden deterjan kullanımınızı ve diger ögeleri en uygun 270 220 hale getirerek tasarruf etmenizi sağlar.

1995

2000

2008

0.41(1)/0,71(2)

0.4/0,66

0.28/0,50

HLAD

ŠTED


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

Kendi oluşturduğunuz programlar için hızlı seçim menüsü

Yıkama Sihirbazı

Premium Touch model çamaşır makineleri mevcut 29 programının yanında kendi kişisel programlarınızı oluşturmanıza ve hafızaya almanıza olanak tanır. Bu özellik, sürekli yıkadığınız çamaşırlar için aynı ayarları kullandığınızda çok faydalıdır. Çamaşır türünü, yıkama sıcaklığını ve diğer değerleri kaydederek kendi kişisel programınızı oluşturabilirsiniz. Menüyü, makinenizi bir sonraki kullanışınızda öncelikle kişisel programınızın görüntüleneceği şekilde ayarlayabilirsiniz. Bir programı çalıştırmak için önce basit bir dokunuşla onu seçmeniz ve ardından Başlat düğmesine basmanız yeterlidir.

Premium model çamaşır makineleri yıkama işlemini üç basit adımla son derece kolaylaştırır. Yıkama Sihirbazı özelliğini kullandığınızda tek yapmanız gereken çamaşır türünü seçmek, kirlilik derecesini ayarlamak ve Başlat düğmesine basmaktır. Çamaşır makinesi en uygun programı otomatik olarak ayarlar ve başlatır.

Alerjik durumların önlenmesi için ekstra su

Ek durulama programını seçerek çamaşırların etkili bir şekilde durulanıp leke çıkarıcılar, deterjanlar ve yumuşatıcılardan kalan artıkların tamamen temizlenmesini sağlayabilirsiniz; bu belirtilen maddelere alerjisi olan kişiler için yaşamsal önem taşır. Su temizlik sensörü durulama aşaması boyunca suyun duruluğunu sürekli izler. Durulama aşamasını üç durulamaya kadar otomatik olarak uzatma seçeneği son durulamadaki suda yabancı maddeler bulunmamasını ve giysilerin tamamen temizlenmiş olmalarını sağlar. Su ve zaman en etkili şekilde kullanılarak mükemmel temizlik sonuçları elde edilir. Köpüğün fazla olduğu durumlarda köpük sensörü köpük miktarı uygun seviyeye düşürülene kadar su ilave edilmesini sağlar. Bu da giysilerinizin ve kumaşlarınızın iyice durulanmasını, deterjan artıklarının etkili bir şekilde uzaklaştırılmasını sağlar.

İhtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş programlar

Standart yıkama programlarının yanı sıra Gorenje çamaşır makinelerinde kendi kişisel ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabileceğiniz, kişiselleştirilmiş, özel amaçlı programlar ve işlevler vardır. Karma: Eskiden ayrı ayrı yıkanan benzer renklerde çeşitli kumaşlardan oluşan çamaşırlarınızı artık 30°C sıcaklıkta tek seferde etkili bir şekilde yıkayabilirsiniz. Bu program sayesinde çamaşır yıkamak için belirli bir çamaşır türünün birikmesini beklemenize gerek kalmaz. Hızlı Yıkama: Hızlı Yıkama seçeneği en sık kullandığınız programların sürelerini daha da kısaltmanızı sağlar. Bu seçenek genellikle az kirli çamaşırlarda çok kullanışlıdır ve zamandan, sudan daha da tasarruf etmenizi sağlar. Bu seçenek elde yıkama programıyla beraber kullanıldığında program yalnızca 24 dakika sürer. Kolay Ütü: Daha çok su kullanan, ara ve son sıkmalarda daha düşük hızlarda sıkma yapan bu program çamaşırlarınızın kırışmasını önleyerek ütülemenizi kolaylaştırır.

Elde Yıkama: Elde yıkadığınız en narin çamaşırlarınızı artık özel olarak tasarlanmış 30°C sıcaklıkta nazik yıkama ritmi ve sıkma işlemini birleştiren bu özel programla yıkayabilirsiniz.

17 dakikalık kısa program: Az kirlenmiş kıyafetler için geliştirilen süper kısa program yalnızca 17 dakika sürer. Böylece çamaşırlarınız temizlenirken çok daha az elektrik ve su tüketimi sağlanır, bu da en sevdiğiniz giysilerinizin göz açıp kapayıncaya kadar hazır olacağı anlamına gelir. Buharlı Yıkama: Çamaşırlarınız buhar sayesinde yıpranmadan ve kırışmadan yıkanır. Böylece giysileriniz daha uzun ömürlü olur. Hafif koşu: Spor giysiler gibi çok kirli olmayan ve az miktarda çamaşır için 40°C sıcaklıkta hızlı yıkama programı olan hafif koşu programı tasarlanmıştır.

Steril Kazan-Otomatik Temizleme Programı: Çamaşır makinenizin kazanı bu program sayesinde kirden ve bakteriden arınacak. Çamaşır makineniz boşken az miktarda toz deterjan ekleyerek bu programı çalıştırabilirsiniz.

Başlangıç Erteleme ve Yıkama Süresinin Sonunu Ayarlama

Yıkama işlemini size uygun bir saatte başlayacak şekilde programlamanızı sağlayan bu özellikle yıkamanın ne zaman başlayacağını ayarlayabilirsiniz (24 saate kadar başlangıç erteleme). Ayrıca Premimum model çamaşır makinelerinde Yıkama Süresinin Sonunu Ayarlama özelliği de yer alır. Yıkama işleminin bitmesini istediğiniz saati 24 saate kadar önceden ayarlayabilirsiniz. Çamaşır makinesi seçtiğiniz programa uygun başlatma saatini hesaplar. Bu özellik çamaşırlarınızı elektrik ücretlerinin düşük olduğu gece vakitlerinde yıkamanızı kolaylaştırır. Bu özelliğin bir diğer avantajı da, programı çamaşırları kurutmak için size en uygun zamanda bitecek şekilde ayarlayabilmenizdir.


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

09

Etkili leke çıkarma

Protein lekesi gibi ağır lekelerin etkili bir şekilde çıkarılabilmesi için enzim faaliyeti gereklidir. Bu uygulama için ideal sıcaklık 40°C 'dir. Gorenje çamaşır makinelerinde yüksek sıcaklıktaki programlar ilk 15 dakika boyunca 40°C sıcaklıkta çalışır. 15 dakikalık enzim aşaması tamamlandıktan ve inatçı lekeler çıkarıldıktan sonra, yıkama işlemi seçilen program ve ayarlanan sıcaklıkla devam eder.

Deterjan Tasarruf Sistemi (DTS)

- 20 %

Gorenje çamaşır makinelerinde su alımı sırasında deterjan kaybını önleyen, özel, çevre dostu Eco sistemi bulunur. Bu sistem deterjan maliyetlerinde %20 civarında tasarruf etmenizi sağladığı gibi, aynı zamanda çevreyi etkili bir şekilde korur.

Süper sessiz + 4-D duşlama sistemi

4-D duşlama sistemi, suyun kazanın altından, üstünden ve her iki yanından aynı anda alınmasını sağlar. Bu işlem gereken ıslatma süresini etkili bir şekilde azaltarak yıkama işlemi için gerekli toplam sürenin de azalmasını sağlar. Kazanın binlerce küçük delikten oluşan özel yapısı en narin çamaşırların bile özenli ve dikkatli bir şekilde yıkanmasını sağlar. Yenilikçi 3B ızgara tasarımı ve kapak camının özel yapısı, yıkama ritmindeki değişikliklerden bağımsız olarak çamaşırların sürekli olarak kazanın ortasında kalmalarını sağlar. Yoğun duşlama çarpıcı sonuçlar verirken su ve enerji tüketiminin düşük olmasını sağlar.

En yüksek hızda sıkma işlemi yapıldığında bile Gorenje çamaşır makineleri üstün donanımları ve etkili yalıtımlarıyla fısıltı kadar sessizdir. Premium model çamaşır makineleri Süper sessiz + sınıfında yer alır.

Dakikada 2000 devirle dünyanın en hızlı çamaşır makinesi

Dakikada 2000 devire ulaşan sıkma hızıyla Gorenje’nin Premium Touch serisi dünyadaki en yüksek sıkma hızına sahip çamaşır makinelerindendir. Sıkma işlemi tamamlandığında çamaşırlarda kalan nem miktarı yalnızca %42’dir. Bu çamaşırlarınızın çok daha hızlı kurumasına yardımcı olur. Ayrıca seçilen programla birlikte çamaşırlarınıza en uygun sıkma hızı otomatik olarak ayarlanacaktır. İsterseniz sıkma hızını kendiniz ayarlayabilir, düşürebilir, hatta tamamen kapatabilirsiniz. Çamaşır makinesinin mükemmel dengesi, düşük bir hızla başlaması ve birden çok seviyede sıkma kontrolü yapması özel elektronik denge kontrol sistemi (DKS) yoluyla elde edilir.

Otomatik açılan deterjan çekmecesi

Gorenje Premium Touch çamaşır makinelerinde tek bir tuşla otomatik açılan bir deterjan çekmecesi bulunur. İşlevsel olarak tasarlanmış, temizlenmesi oldukça kolay bu çekmecede üç bölüm bulunur ve her türlü deterjan veya yumuşatıcıyı doğru miktarda koymanızı kolaylaştırır.

AquaStop – etkili koruma

Gorenje çamaşır makinelerinde herhangi bir sızıntıya karşı birden çok güvenlik sistemi bulunur. Bu sistemde su musluğunda bir vana, çamaşır makinesinin en altında bir şamandıra ve otomatik bir su pompası yer alır. Giriş borusunda herhangi bir arıza meydana gelmesi halinde mekanik bir cihaz makineye giden su akışını keser. Daha gelişmiş modellerde alt panele monte edilmiş bir su sızıntısı sensörü yer alır ve herhangi bir su sızıntısını tespit etmesi halinde giriş borusundaki vanayı otomatik olarak kapatır.


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

A-%10AA performans

Tüm Gorenje çamaşır makineleri A sınıfı enerji, yıkama ve sıkma performansı sunan UseLogic® teknolojisini kullanır. Doğayı korumaya yönelik sorumluluğumuz enerji tüketimini önemli oranda azaltan üstün, çevre dostu A-%10 sınıfı çamaşır makinelerinin üretimiyle sonuçlanmıştır.

WD 95140 Premium Kurutmalı çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji Sınıfı

A

Yıkama Performansı

A

Sıkma Performansı

WA 83140 Exclusive Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji Sınıfı

A

Yıkama Performansı

B

Sıkma Performansı

WA 83120 Exclusive Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji Sınıfı

A

B

Yıkama Performansı

Sıkma Performansı

• Beyaz • Vernikli gövde • 9 kg. yıkama, 7 kg. kurutma kapasitesi • Maksimum devir hızı: 1400 rpm, ayarlanabilir • LED ekran • Kapak çapı 48,8 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 12 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • Vernikli gövde • 8 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1400 rpm, ayarlanabilir • Yeşil LCD ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • Vernikli gövde • 8 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1200 rpm, ayarlanabilir • Yeşil LCD ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 14 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve İpek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve İpek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve İpek /

Elde yıkama / Soğuk yıkama

• Özel programlar: Buharlı yıkama

Yünlü / Elde yıkama / Soğuk yıkama (15 C) 0

Yünlü / Elde yıkama / Soğuk yıkama (15 C) 0

/ Kolay ütüleme / Koşu programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama (20 dakika) • Steril kazan - Otomatik temizleme programı

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Koşu • 17 dakikalık kısa program • Steril kazan - Otomatik temizleme programı

• 17 dakikalık kısa program • Steril kazan-Otomatik temizleme programı

• Kurutma için fonksiyonlar: Düşük ısıda kurutma /

• Enzim aşaması • 4 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Ek durulama • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Çocuk kilidi (CDP) • Çift su girişi

• Enzim aşaması • 4 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Ek durulama • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi

• Enerji tüketimi – normal program: 1,36 kWh • Su tüketimi: 69 litre • Net ağırlık: 76,5 kg

• Enerji tüketimi – normal program: 1,36 kWh • Su tüketimi: 69 litre • Net ağırlık: 76,5 kg

Kırışık önleme / Zaman ayarlı kurutma / Havalandırma

• 4 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Ek durulama • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Direct Drive motor • Çocuk kilidi (CDP) • Çift su girişi • Enerji tüketimi – normal program (yıkama): 1,40 kWh • Enerji tüketimi – normal program (kurutma): 4,72 kWh • Su tüketimi: 57 litre • Net ağırlık: 84 kg Ölçüler (GxYxD): 60 x 85 x 64,5 cm

programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama

Ölçüler (GxYxD): 60 x 85 x 60 cm

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Koşu programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama

Ölçüler (GxYxD): 60 x 85 x 60 cm


11

ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

WA 75185 AL Premium Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji Sınıfı

A

Yıkama Performansı

A

Sıkma Performansı

WA 75145

Premium Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Yıkama Performansı

A

Sıkma Performansı

WA 74123

Premium Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Yıkama Performansı

B

Sıkma Performansı

• Gri • 7 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1800 rpm, ayarlanabilir • Dokunmatik kumanda ekranı • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • 7 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1400 rpm, ayarlanabilir • Dokunmatik kumanda ekranı • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • 7 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1200 rpm, ayarlanabilir • Mavi LCD ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 29 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 29 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Koşu

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Koşu

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Koşu

Yünlü / Elde yıkama / Soğuk yıkama

programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama

Yünlü / Elde yıkama / Soğuk yıkama

programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama

Yünlü / Elde yıkama / Soğuk yıkama

programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama

• 17 dakikalık kısa program

• Enzim aşaması • 4 boyutlu duşlama sistemi • Yük Sensörü • Temiz su sensörü • Köpük kontrolü • Su seviyesi kontrolü • Ek durulama • Tam AquaStop (su taşma emniyeti) • Denge kontrolü • Süper sessiz + • Ultra serin kapak (UCD) • Çocuk kilidi (CDP) • Çift su girişi • Vernikli gövde

• Enzim aşaması • 4 boyutlu duşlama sistemi • Yük sensörü • Temiz su sensörü • Köpük kontrolü • Su seviyesi kontrolü • Ek durulama • Tam AquaStop (su taşma emniyeti) • Denge kontrolü • Süper sessiz + • Ultra serin kapak (UCD) • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi • Vernikli gövde

• Enzim aşaması • 4 boyutlu duşlama sistemi • Temiz su sensörü • Köpük kontrolü • Su seviyesi kontrolü • Ek durulama • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Süper sessiz + • Ultra serin kapak (UCD) • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi • Vernikli gövde

• Enerji tüketimi - normal program: 1,19 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık: 98 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,19 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık: 94,5 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,19 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık : 90,5 kg

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

WA 72145 BK

Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Exclusive

Yıkama Performansı

A

Sıkma Performansı

WA 72125

Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Exclusive

Yıkama Performansı

B

Sıkma Performansı

WA 72105

Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Exclusive

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

• Siyah • Vernikli gövde • 7 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1400 rpm, ayarlanabilir • LED ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • Vernikli gövde • 7 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1200 rpm, ayarlanabilir • LED ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • Vernikli gövde • 7 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1000 rpm, ayarlanabilir • LED ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Yoğun

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Yoğun

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Yoğun

• 17 dakikalık kısa program

• 17 dakikalık kısa program

• 17 dakikalık kısa program

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Süper sessiz • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Süper sessiz • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Süper sessiz • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi

• Enerji tüketimi - normal program: 1,19 kWh • Su tüketimi: 49 litre • Net ağırlık: 77,5 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,19 kWh • Su tüketimi: 49 litre • Net ağırlık: 75,5 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,19 kWh • Su tüketimi: 49 litre • Net ağırlık : 75,5 kg

Yünlü / Elde yıkama

yıkama / Hızlı yıkama

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Yünlü / Elde yıkama

yıkama / Hızlı yıkama

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Yünlü / Elde yıkama

yıkama / Hızlı yıkama

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm


13

ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

WA 72085

Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Exclusive

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

WA 65205

Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Premium

Yıkama Performansı

A

Sıkma Performansı

WA 63121 Exclusive Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Yıkama Performansı

B

Sıkma Performansı

• Beyaz • Vernikli gövde • 7 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 800 rpm, ayarlanabilir • LED ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • 6 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 2000 rpm, ayarlanabilir • Dokunmatik kumanda ekranı • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • Vernikli gövde • 6 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1200 rpm, ayarlanabilir • Yeşil LCD ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180 derece • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 29 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve İpek /

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Yoğun

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Koşu

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi

• Enzim aşaması • 4 boyutlu duşlama sistemi • Yük Sensörü • Temiz su sensörü • Köpük kontrolü • Su seviyesi kontrolü • Ek durulama • Tam AquaStop (su taşma emniyeti) • Denge kontrolü • Super sessiz + • Ultra serin kapak (UCD) • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi • Vernikli gövde

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Temiz su sensörü • Köpük kontrolü • Ek durulama • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Süper sessiz • Çocuk kilidi (CDP) • Tek su girişi

• Enerji tüketimi - normal program: 1,19 kWh • Su tüketimi: 56 litre • Net ağırlık: 73,5 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,02 kWh • Su tüketimi: 39 litre • Net ağırlık: 98 kg

• Enerji tüketimi – normal program: 1,02 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık: 74,5 kg

Yünlü / Elde yıkama

yıkama / Hızlı yıkama

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Yünlü / Elde yıkama / Soğuk yıkama

/ Koşu

programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Yünlü / Elde yıkama / Soğuk yıkama

programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama

Ölçüler (GxYxD): 60 x 85 x 60 cm


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

WA 63101 Exclusive Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

WA 61101

Klasik Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

WA 61081 Klasik Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

B

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

• Beyaz • Vernikli gövde • 6 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1000 rpm, ayarlanabilir • Yeşil LCD ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • Vernikli gövde • 6 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1000 rpm • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan

• Beyaz • Vernikli gövde • 6 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 800 rpm • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 19 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Pamuklu 40˚C ve Sentetik 40˚C programları için hızlı

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Koşu

Yünlü / Elde yıkama / Soğuk yıkama

programı / Yoğun yıkama / Hızlı yıkama

• 17 dakikalık kısa program

Yünlü Pamuklu 40˚C ve Sentetik 40˚C programları için hızlı yıkama seçeneği 17 dakikalık kısa program

Yünlü

yıkama seçeneği• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Temiz su sensörü • Köpük kontrolü • Ek durulama • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Süper sessiz • Çocuk kilidi (CDP) • Çift su girişi

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Tek su girişi

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Tek su girişi

• Enerji tüketimi - normal program: 1,02 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık: 74,5 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,02 kWh • Su tüketimi: 52 litre • Net ağırlık: 73,5 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,02 kWh • Su tüketimi: 57 litre • Net ağırlık: 72,5 kg

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

WA 60109

Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Klasik

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

WA 60089

Çamaşır makinesi

A

-%10

Enerji sınıfı

A

Klasik

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

• Beyaz • Vernikli gövde • 6 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1000 rpm, ayarlanabilir • LED ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Beyaz • Vernikli gövde • 6 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 800 rpm; ayarlanabilir • LED ekran • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan • 24 saate kadar başlangıç erteleme

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Program aşama göstergesi • Kalan yıkama zamanını gösteren dijital gösterge • 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Hızlı yıkama • 17 dakikalık kısa program • Steril Kazan - Otomatik temizleme programı

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Hızlı yıkama • 17 dakikalık kısa program • Steril Kazan - Otomatik temizleme programı

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Tek su girişi

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Tek su girişi

• Enerji tüketimi - normal program: 1,02 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık: 72 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,02 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık: 71 kg

Yünlü

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Yünlü

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

15


ÇAMAŞIR MAKİNELERİ

WA 50105

Çamaşır makinesi

A

Enerji sınıfı

Klasik

A

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

WA 50085

Çamaşır makinesi

A

Enerji sınıfı

A

Klasik

Yıkama Performansı

C

Sıkma Performansı

• Beyaz • Vernikli gövde • 5,5 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 1000 rpm, ayarlanabilir • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan

• Beyaz • Vernikli gövde • 5,5 kg. kapasite • Maksimum devir hızı: 800 rpm, ayarlanabilir • Kapak çapı 33 cm, kapak açılma açısı 180° • Paslanmaz çelik kazan

• Program aşama göstergesi • 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Program aşama göstergesi • 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas ve ipek /

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Hızlı yıkama • 17 dakikalık kısa program • Steril Kazan - Otomatik temizleme programı

• Özel programlar: Karma / Kolay ütüleme / Hızlı yıkama • 17 dakikalık kısa program • Steril Kazan - Otomatik temizleme programı

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Tek su girişi

• Enzim aşaması • 3 boyutlu duşlama sistemi • Köpük kontrolü • Taşma emniyeti • Denge kontrolü • Sessiz çalışma • Tek su girişi

• Enerji tüketimi - normal program: 1,04 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık: 72 kg

• Enerji tüketimi - normal program: 1,04 kWh • Su tüketimi: 45 litre • Net ağırlık: 71 kg

Yünlü

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Yünlü

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm


KURUTMA MAKİNELERİ

17

D A H A A Z Ü T Ü D A H A ÇOK ZAMAN


KURUTMA MAKİNELERİ

Gelişmiş UseLogic® teknolojisi

Gorenje kurutma makinelerinde UseLogic® teknolojisi bulunur. Akıllı nem sensörleri çamaşırlardaki nem içeriğini sürekli izler ve kurutma süresini buna göre otomatik olarak ayarlar. İstenilen kuruluk seviyesi elde edildiğinde kurutma makinesi çamaşırların aşırı kurumasını önlemek için kurutma programını otomatik olarak durdurur. Tercihinize bağlı olarak çamaşırlarınız hafif nemli veya ütüleme kuruluğunda, kısmen kuru, dolaba yerleştirilecek kurulukta veya ekstra kuru olabilir. Ayrıca anlık nem içeriğini işlem boyunca ekrandan izleyebilirsiniz.

Benzersiz dokunmatik kontrol

Gorenje Premium Touch serisi şık, dokunmatik ekrana sahip tek kurutma makinesidir. Tercih ettiğiniz dilde en uygun programı seçmenizi ve narin çamaşırlar için ‘düşük ısı’ veya ‘kırışıklık önleme’ özellikleriyle kurutma yapma gibi istediğiniz tüm ayarları yapmanızı sağlar. Aynı zamanda en sık kullandığınız kişisel kurutma programlarından oluşan favori program listesi oluşturabilir ve hafızaya alabilirsiniz. Kurutma makinesini çalıştırmak için tek yapmanız gereken seçiminizi yapmak ve Başlat düğmesine basmaktır.

8 kg kapasite, 34 cm çapında kapak

Gorenje kurutma makinelerine 8 kg’a kadar yükleme yapabilirsiniz; 117 litrelik hacmiyle piyasadaki ürünlere göre oldukça üstün olan bu makineler daha fazla çamaşırın en uygun şekilde kurutulmasını sağlar. Kullanışlılığını artıran ekstra büyük 34 cm genişliğindeki kapak açıklığı, battaniyeler, perdeler, örtüler veya yastıklar gibi büyük parça çamaşırlarda yükleme ve boşaltmayı kolaylaştırır. Premium ve Exclusive modellerinde aynı zamanda kazanın içinde bir aydınlatma ve tam olarak 1800 açılabilen bir kapak bulunur.

B sınıfı enerji verimliliği

34 cm

Gorenje kurutma makineleri en verimli kurutma makineleri arasında yer alır. Hava akımının en uygun hale getirilmesi ve mükemmel yoğuşma sonuçları, kurutma makinelerinin B enerji sınıfına girmesini sağlar. B enerji sınıfında şu andaki en yüksek C enerji sınıfına kıyasla %13 oranında algılanabilir enerji tasarrufu elde edilir. Tüm Gorenje kurutma makineleri katı Avrupa standartlarında ölçümlendirildiği için B enerji sınıfında çok yüksek verim elde edilmektedir.


KURUTMA MAKİNELERİ

19

Yoğuşmalı kurutma makineleri

Yoğuşmalı makinelerde özel bir havalandırma borusuna ihtiyaç yoktur; dolayısıyla onları evinizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Kurutma işlemi sırasında üretilen buhar suya dönüştürülerek bir kapta toplanır, kurutma işlemi tamamlandıktan sonra bu kabın boşaltılması gerekir. Toplanan suyu ütü (buharlı ütü) yapmakta kullanabileceğiniz gibi, bir tahliye borusuyla doğrudan tahliye deliğine otomatik olarak boşaltabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda sizi kurutma makinesini her kullanışınızda kabı boşaltma zahmetinden kurtarır. Üstün sızdırmazlık özelliği sayesinde Gorenje yoğuşmalı kurutma makineleri etkileyici bir kurutma performansı gösterir.

Yıkama ve kurutma için tek kumanda paneli

Premium Touch model çamaşır makinenizi ve kurutma makinenizi tek bir kumanda panelinden çalıştırabilirsiniz. İki cihaz üst üste yerleştirilerek çamaşır makinesinin dokunmatik ekranı kurutma makinesini çalıştırmak için de kullanılabilir. Bu çarpıcı çözüm aynı zamanda çamaşır ve kurutma makinelerini eşzamanlı olarak çalıştırmanıza da olanak tanır.

24 saate kadar başlangıç erteleme

Dokunmatik kontrol veya LCD ekranla kumanda edilen Gorenje kurutma makinelerinin Premium ve Exclusive modelleri kurutma işleminin başlangıcını 24 saate kadar ertelemenize olanak tanır. Kurutma saatini ayarlayarak giysilerinizin size en uygun zamanda istediğiniz kurulukta katlamaya ve ütülemeye hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Yünlü giysiler ve spor ayakkabılar için özel raf

Yünlü ya da çok narin giysiler için özel olarak tasarlanmış bu rafı kurutma makinesinin kazanına monte edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken dilediğiniz kıyafetlerinizi rafa yaymaktır; böylece giysileriniz yumuşak ve kabarık bir şekilde kalacaktır. Kurutma makinesinin kazanında sağa sola çarpmalarını önleyeceğinden bu rafı spor ayakkabıları kurutmakta da kullanabileceğiniz gibi bu özel raf giysilerinizi dışarıda asıp kurutmaya kıyasla kurutma süresini de kısaltır.


KURUTMA MAKİNELERİ

Tüm kumaşlar için gelişmiş kurutma programları

Gorenje kurutma makinelerinde giysileriniz kurutma sırasında yumuşaklığından hiçbirşey kaybetmeden kuruyacağından, artık yıkama işlemi sırasında yumuşatıcı kullanmanız gerekmez. Her bir kumaş türünün özelliklerini otomatik olarak dikkate alıp uygun ayarlamaları yaparak mükemmel kurutma sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Pamuklular, benzeri kumaşlar ve karma çamaşırlara yönelik standart kurutma programlarının yanı sıra Gorenje kurutma makineleri her türlü narin kumaş için en uygun kurutma işleminin yapılmasını sağlar. Karma: Birbirine benzer, çok renkli giysilerin güvenli bir şekilde kurutulmasını sağlar. Narin: Bluzlar, gömlekler veya narin iç çamaşırlarları gibi sıcağa karşı hassas giysileri Gorenje kurutma makinenizin narin programına güvenle emanet edebilirsiniz. Bu program düşük sıcaklıkta istenilen kurutma seviyesinin elde edilmesini sağlar. Havalandırma programı: Bu program giysilerin ve kumaşların havalandırılması için özel olarak tasarlanmıştır. Serin hava zaten temiz olan giysilerinizden istenmeyen kokuları giderir ve sizi yıkama zahmetinden kurtarır.

Ütü işini en aza indirmek için ''Kırışık Önleme Sistemi''

Gorenje kurutma makinelerinde kırışmayı en aza indirmek için ''Kırışık Önleme Sistemi'' bulunur. Özel tambur hareketi ve 3 boyutlu ızgara tasarımı giysilerin birbirine dolaşmasını önleyerek kurutma verimliliğini artırır. Kurutma aşamasının sonundaki 10 dakikalık kısımda çamaşırlar soğutularak kırışma olasılıkları daha da azaltılır. Kurutma makinesini hemen boşaltmasanız bile, kurutma işlemi bittikten sonraki en az bir saatlik süre boyunca otomatik, aralıklı çevirme işlemiyle giysileriniz yığılmaz veya kırışmaz.

Kolay temizlenen filtre

En uygun kurutma performansının elde edilmesi için filtrenin düzenli olarak temizlenmesi ve yoğuşan suyun bulunduğu kabın belirli aralıklarla boşaltılması gereklidir. Kurutma makinesi kapağında yerleştirilmiş olan filtreye kolayca ulaşabilirsiniz. Ergonomik tasarımı bu filtrenin temizlenmesini de çok kolay hale getirir.


KURUTMA MAKİNELERİ

D 82325

Kurutma makinesi

B

Exclusive

D 75325

Kurutma makinesi

B

Enerji sınıfı

Premium

Enerji sınıfı

D 74325

Kurutma makinesi

B

21

Premium

Enerji sınıfı

• Yoğuşmalı kurutma makinesi • Beyaz • 8 kg. kapasite • 12 saate kadar başlangıç erteleme • Kapak çapı 34 cm, kapak açılma açısı 180° • 117 litre hacminde paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması

• Yoğuşmalı kurutma makinesi • Beyaz • 7 kg. kapasite • Dokunmatik kumanda ekranı • 24 saate kadar başlangıç erteleme • Kapak çapı 34 cm, kapak açılma açısı 180° • 117 litre hacminde paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması • Kurutma sepeti

• Yoğuşmalı kurutma makinesi • Beyaz • 7 kg. kapasite • Mavi LCD ekran • 24 saate kadar başlangıç erteleme • Kapak çapı 34 cm, kapak açılma açısı 180° • 117 litre hacminde paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması • Kurutma sepeti

• Sensörlü ve zaman ayarlı kurutma • Program aşama göstergesi • 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Karma / XL programı

• Sensörlü ve zaman ayarlı kurutma • Program aşama göstergesi • 17 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas / Karma /

• Sensörlü ve zaman ayarlı kurutma • Program aşama göstergesi • 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas / Karma /

• Fonksiyonlar: Düşük ısıda kurutma / Kırışık önleme /

• Fonksiyonlar: Düşük ısıda kurutma / Kırışık önleme /

• • • • • • •

• Pamuklular için 5 farklı kurutma seviyesi • Nem sensörü • Çocuk kilidi (CDP) • 4,2 litre hacminde su kabı • Kolay temizlenebilen filtre • Kapak açıldığında otomatik durma • Program sonunda ve su kabı dolduğunda sesli uyarı

/ Havalandırma / Gömlekler / Bebek (Çocuk giyim) programı • Fonksiyonlar: Düşük ısıda kurutma / Kırışık önleme / Soğutma • Pamuklular için 5 farklı kurutma seviyesi • Nem sensörü • 4,2 litre hacminde su kabı • Kolay temizlenebilen filtre • Kapak açıldığında otomatik durma • Program sonunda ve su kabı dolduğunda sesli uyarı

• Kurutma süresi: 155 dakika • Enerji tüketimi: 4,48 kWh • Ses seviyesi: 65 dB(A)

Ölçüler (GxYxD): 60 x 85 x 60 cm

Yünlü / Hızlı / XL programı / Havalandırma

Soğutma Pamuklular için 5 farklı kurutma seviyesi Nem sensörü Çocuk kilidi (CDP) 4,2 litre hacminde su kabı Kolay temizlenebilen filtre Kapak açıldığında otomatik durma Program sonunda ve su kabı dolduğunda sesli uyarı

• Kurutma süresi: 110 dakika • Enerji tüketimi: 3,92 kWh • Ses seviyesi: 65 dB(A)

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Yünlü / Hızlı / XL programı / Havalandırma Soğutma

• Kurutma süresi: 110 dakika • Enerji tüketimi: 3,92 kWh • Ses seviyesi: 65 dB(A)

Ölçüler (GxYxD): 60 x 85 x 60 cm


KURUTMA MAKİNELERİ

D 72325 BK Kurutma makinesi

B

Exclusive

D 63325

Kurutma makinesi

B

Enerji sınıfı

Exclusive

Enerji sınıfı

D 62325

Kurutma makinesi

B

Exclusive

Enerji sınıfı

• Yoğuşmalı kurutma makinesi • Siyah • Vernikli gövde • 7 kg. kapasite • 12 saate kadar başlangıç erteleme • Kapak çapı 34 cm, kapak açılma açısı 180° • 117 litre hacminde paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması

• Yoğuşmalı kurutma makinesi • Beyaz • Vernikli gövde • 6 kg. kapasite • Yeşil LCD ekran • 24 saate kadar başlangıç erteleme • Kapak çapı 34 cm, kapak açılma açısı 180° • 117 litre hacminde paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması

• Yoğuşmalı kurutma makinesi • Beyaz • Vernikli gövde • 6 kg. kapasite • 12 saate kadar başlangıç erteleme • Kapak çapı 34 cm, kapak açılma açısı 180° • 117 litre hacminde paslanmaz çelik kazan • Kazan aydınlatması

• Sensörlü ve zaman ayarlı kurutma • Program aşama göstergesi • 12 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Karma / XL programı

• Sensörlü ve zaman ayarlı kurutma • Program aşama göstergesi • 15 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Hassas / Karma /

• Sensörlü ve zaman ayarlı kurutma • Program aşama göstergesi • 12 program • Programlar: Pamuklu / Sentetik / Karma / XL programı

• Fonksiyonlar: Düşük ısıda kurutma / Kırışık önleme /

• Fonksiyonlar: Düşük ısıda kurutma / Kırışık önleme /

• Fonksiyonlar: Düşük ısıda kurutma / Kırışık önleme /

• • • • • • •

• Pamuklular için 5 farklı kurutma seviyesi • Nem sensörü • 4,2 litre hacminde su kabı • Kolay temizlenebilen filtre • Kapak açıldığında otomatik durma • Program sonunda ve su kabı dolduğunda sesli uyarı

/ Havalandırma

Soğutma • Pamuklular için 5 farklı kurutma seviyesi • Nem sensörü • 4,2 litre hacminde su kabı • Kolay temizlenebilen filtre • Kapak açıldığında otomatik durma • Program sonunda ve su kabı dolduğunda sesli uyarı

• Kurutma süresi: 110 dakika • Enerji tüketimi: 3,92 kWh • Ses seviyesi: 65 dB(A)

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Yünlü / Hızlı / XL programı / Havalandırma

Soğutma Pamuklular için 5 farklı kurutma seviyesi Nem sensörü Çocuk kilidi (CDP) 4,2 litre hacminde su kabı Kolay temizlenebilen filtre Kapak açıldığında otomatik durma Program sonunda ve su kabı dolduğunda sesli uyarı

• Kurutma süresi: 100 dakika • Enerji tüketimi: 3,36 kWh • Ses seviyesi: 65 dB(A)

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

/ Havalandırma Soğutma

• Kurutma süresi: 100 dakika • Enerji tüketimi: 3,36 kWh • Ses seviyesi: 65 dB(A)

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm


BULAŞIK MAKİNELERİ

23

ARTIK BULAŞIKLARINIZ PIRIL PIRIL


BULAŞIK MAKİNELERİ

Otomatik program seçimi

UseLogic® sensör teknolojisine sahip bulaşık makinelerinde cihazlar bulaşığın miktarını ve kirlilik derecesini otomatik olarak algıladığından elle programlama yapılması gerekmez. Üst modellerde bulaşıklarınızı iki farklı sıcaklıkta (hassas camlar ve ince porselenler düşük sıcaklıkta, daha az hassas bulaşıklar yüksek sıcaklıkta) yıkamanıza olanak tanıyan otomatik bir program bulunur. Sensörler sürekli içerideki suyu izleyerek kirleri saptar ve makinenin çalışmasını buna göre ayarlar. Böylece su, enerji ve zamanın en uygun şekilde tüketilmesi sağlanırken bulaşıklarınız mükemmel şekilde temizlenir.

Mükemmel kurutma

Bulaşıklarınız son sıcak durulama sırasında elde edilen ısının kullanılmasıyla mükemmel bir şekilde kurutulur. Cihazın içi tabak ve çanaklardan daha hızlı soğuduğundan, kalan buhar cihazın iç kısmında yoğuşur ve alt kısımdan boşaltılır. Sonuç mu? Mükemmel derecede kuru bulaşıklar. AB standartlarına göre Gorenje bulaşık makinelerinin çoğu ‘A’ Sınıfı Kurutma Performansına sahiptir.

AAA sınıfı verimlilik

Temiz su sensörü

Bu özel sensör su tamamen yabancı maddelerden arınana kadar suyun duruluğunu izler. Bu işlemin sonucunda az kirli bulaşıklar yıkanırken su tüketimi önemli ölçüde azalır ve her seferinde mükemmel temizlik elde edilir.

Başlangıç erteleme

Dokunmatik ya da LCD ekranlı modellerde bulaşık yıkama saatini 12 saat öncesinden ayarlamanıza olanak tanıyan başlangıç erteleme özelliği mevcuttur. Bu özellik zamandan tasarruf etmenizi sağlarken, bulaşık yıkama zamanınızı elektrik ücretlerinin daha düşük olduğu saatlere ayarlamanıza olanak tanır.

Kısa turbo program Quick‘n’Shine

Bu özel program yıkama işleminin aşamalarını en uygun hale getirerek bulaşıklarınızın yıkanması için gereken süreyi yarıya indirmenizi sağlar. Böylece, makine tam yükte çalışırken bile tertemiz bulaşıklar ve çarpıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

3’ü 1 arada

3’ü 1 arada özelliği bulaşık makinesinin kullanılan deterjan türlerinden birini otomatik olarak belirlemesini sağlar: tablet, toz veya jel. Cihaz bulaşık yıkama işlemini buna göre otomatik ayarlayarak, en yüksek verimliliğe ulaşılmasını ve tabak ve bardakların tertemiz, pırıl pırıl olmasını güvence altına alır.

AAA sınıfı, A sınıfındaki en uygun enerji verimliliği, temizlik performansı ve kurutma performansını ifade eder. Yalnızca enerji tasarrufuyla ilgili son derece katı Avrupa yönetmeliklerine tam olarak uyan, dolayısıyla da çevremizi koruyan cihazlar bu sınıfa kabul edilir.

AAA VERİMLİLİK


BULAŞIK MAKİNELERİ

25

Yüksekliği ayarlanabilen sepetler

Üst ve alt sepetlerin her ikisi de bulaşıklarınıza uygun şekilde ayarlanabilir. Alt sepetteki rafları katlayarak daha büyük parçalara, üst sepeti yukarı kaldırarak daha büyük tabaklara yer açabilirsiniz.

Fonksiyonel sepet

Üst sepetteki kadeh tutucu narin gövdeli bardaklar ve kadehler için özel olarak tasarlanmıştır. Daha büyük olan alt sepette her türlü bulaşığı yerleştirebileceğiniz bölmelere ayrılmış bir çatal bıçak sepeti yer alır.

Uzun çatal bıcak aparatı

Premium ve Exclusive seri makinelerde üst sepette normalden uzun malzemeleri tutmaya yarayan kullanışlı bir kanat bulunur. Böylece bulaşıklarınızı en uygun şekilde yerleştirebilir ve her şeyin emniyette olacağını, yıkama sırasında kayarak bulaşık makinesinin zeminine düşmeyeceğini bilirsiniz


BULAŞIK MAKİNELERİ

Hızlı Yıkama - SpeedWash

Az kirli bulaşıklarınızda tek bir düğmeye basarak zamanı yarıya indirebilirsiniz. SpeedWash programı sıcaklığı ve su seviyesini otomatik olarak ayarlar ve böylece maksimum temizliği mümkün olan en kısa zamanda gerçekleştirir. Bu seçenek Bio, Auto ve Yoğun programda kullanılabilir.

Sessiz çalışma

Gorenje bulaşık makinelerindeki özel yalıtım bulaşık makinesinin neredeyse tamamen sessiz çalışmasını sağlar. En sessiz Gorenje bulaşık makineleri 45 dB’de çalışırlar.

Ses Seviyesi Karşılaştırması: 0 10 20 30 40 50 60 70 80 90 120 dB Uçak

AquaStop - sızıntı koruması

AquaStop emniyet özelliği sayesinde bulaşık makinesini geceleri veya siz evde yokken güvenle çalıştırabilirsiniz. Sızıntı veya taşma olması halinde AquaStop özelliği su alışını otomatik olarak keserken içeride kalan suyu bulaşık makinesinin havuzundan dışarı doğru pompalar. Bu da mutfağınızın çok daha iyi korunması demektir.

Trafİk

Sohbet

Uyku

Doğa


27

BULAŞIK MAKİNELERİ

GS 63211 BW

Exclusive GS 62110 BW

Bulaşık makinesi

A

Enerji sınıfı

A

Yıkama performansı

Bulaşık makinesi

A

Kurutma performansı

A

Enerji sınıfı

A

Yıkama performansı

B

Klasik

GS 61220 W

Bulaşık makinesi

A

Kurutma performansı

Enerji sınıfı

A

Yıkama performansı

B

Klasik

Kurutma performansı

• Beyaz • 6 programlı: Normal program, özel cam programı, eco

• Beyaz • 5 programlı: Normal program, özel cam programı, eco

• Yıkama ısıları: 60, 50, 45 °C • 3’ü bir arada fonksiyonu

• Yıkama ısıları: 60, 50, 45, 40 °C

• Daha iyi yıkama için otomatik yumuşatıcı bölmesi • 24 saate kadar başlangıç erteleme • Kalan süre göstergesi • Yıkama sonunda sesli ve ışıklı uyarı • Seçilmiş program, tuz ve parlatıcı göstergesi

• Daha iyi yıkama için otomatik yumuşatıcı bölmesi • 8 saate kadar başlangıç erteleme • Yıkama sonunda sesli ve ışıklı uyarı • Çalışma göstergesi, tuz ve parlatıcı göstergesi

• Daha iyi yıkama için otomatik yumuşatıcı bölmesi • Yıkama sonunda ışıklı uyarı • Tuz ve parlatıcı göstergesi

• Kapasite: 12 kişilik • Paslanmaz çelik iç yüzey • Gizli ısıtıcı

• Kapasite: 12 kişilik • Paslanmaz çelik iç yüzey • Gizli ısıtıcı

• Kapasite: 12 kişilik • Paslanmaz çelik iç yüzey • Gizli ısıtıcı

• Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet • Multifonksiyonel alt sepet (katlanabilir teller) • 2 adet püskürtme kolu • Tam AquaStop

• Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet • Multifonksiyonel alt sepet (katlanabilir teller) • 2 adet püskürtme kolu • AquaStop (su taşma emniyeti)

• Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet • Multifonksiyonel alt sepet (katlanabilir teller) • 3 adet püskürtme kolu • AquaStop (su taşma emniyeti)

• Normal programda enerji tüketimi: 1,05 kWh • Su tüketimi: 16 litre • Ses seviyesi: 49 dB(A) • Normal program ortalama yıkama süresi: 140 dakika

• Normal programda enerji tüketimi: 1,05 kWh • Su tüketimi: 16 litre • Ses seviyesi: 52 dB(A) • Normal program ortalama yıkama süresi: 140 dakika

• Normal programda enerji tüketimi: 1,05 kWh • Su tüketimi: 17 litre • Ses seviyesi: 49 dB(A) • Normal program ortalama yıkama süresi: 140 dakika

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 58 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 58 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

program, yoğun program, durulama ve ön yıkama

program, yoğun program ve ön yıkama

• Beyaz • 8 programlı: Normal program, özel cam programı, •

bio program, eco program, yoğun program, günlük program, hızlı yıkama ve ıslatma Yıkama ısıları: 70, 65, 55, 45, 38 °C


FIRINLAR

HERKES İÇİN LEZZETLİ ÇÖZÜMLER


FIRINLAR

29

İÇERİDEKİ ÖYKÜ. Sizlere patentli DirecTouch kontrol paneli ile teknolojisini sunuyoruz. Gorenje'nin sizlere yepyeni pişirme deneyimleri sunacak yeni nesil pişirme cihazları...

DirecTouch – mükemmel sonuçlar parmaklarınızın ucunda

Bu yenilikçi elektronik modül, yeni nesil Gorenje elektrikli ocaklarının ve fırınlarının dokunmatik ekranlı kontrollerinde adeta devrim yapmıştır. Size gereken yalnızca iki basit adım; yemek pişirmek hiçbir zaman bu denli kolay olmamıştı! Pişirmek istediğiniz yemeği gösteren simgeye dokunarak seçiminizi yapıp, ardından “Başlat” düğmesine basın. Böylece önceden ayarlanmış birçok programla ısıtma öğeleri, sıcaklık ve pişirme süresinin doğru bileşimi otomatik olarak ayarlansın. Büyük ve kolayca tanınan simgeler fırının kullanımını kolaylaştırırken, size tüm yemek pişirme parametrelerini (ısıtma elemanı, sıcaklık, pişirme süresi, et sondası) kendi tercihlerinize ve deneyimlerinize göre ayarlama rahatlığı verir. En sevdiğiniz ayarları hafızaya kaydedebilir ve fırını bir sonraki çalıştırışınızda kolayca kullanabilirsiniz. Elektronik modülün sunduğu diğer faydalardan biri fırının kontrolsüz şekilde kullanılmasını önleyen ve yaralanmalara karşı koruma sağlayan Çocuk Emniyet Kilidi' dir. Tavuk

Izgara tavuk için tepsiyi orta kademe raya yerleştirin. Bir alt raya da damlama tepsisini yerleştirin. Fırını 170°C’ye ayarlayın. 1 kg tavuk için pişme süresi ortalama 1 saattir.

Kek

Kek pişirmek için hamuru kaba dökün. Alttan ikinci kademe raya kek kalıbını yerleştirin. Fırın sıcaklığı 160°C, 1 kg kek için pişme süresi 1 saattir.

Pizza

Fırını 8 dakika boyunca 200°C’de ısıtın. Ardından sığ tepsiye veya pizza taşına pizzayı yerleştirip orta kademe raya koyun. 400 gr pizza için pişme süresi ortalama 10 dakikadır.

Ekmek

Orta kademe raya sığ tepsiyi yerleştirin. Fırını 200°C’ye ayarlayın. 1,5 kg hamur için pişme süresi ortalama 1 saat 15 dakikadır.

Pirzola ve Balık

Izgara fonksiyonuyla pişireceğiniz pirzola ya da balığı en üst raya, yağ tepsisini bir alt raya yerleştirin. 15 dakika sonra eti çevirin. 4 x 200 gr et için fırın ısısı 250°C, pişme süresi ortalama 25 dakikadır.

Mayalı Hamur Kabartmak için

Fırını 3 dakika 40°C’de ısıtın. Mayalı hamuru bir kaba koyup, alttan ikinci raya yerleştirin.

Et Parçası, Rosto

Küçük tepsiye yerleştirdiğiniz eti orta kademe rayda pişirebilirsiniz. Fırın ısısı 195°C, 1 kg et için pişme süresi 1 saat 50 dakikadır.

Buz çözme

Dondurulmuş yiyeceği ızgara fonksiyonunda orta kademe raya yerleştirin. Damlama tepsisini bir alt raya yerleştirin.

Kurabiye ve Pasta

Fırını 5-6 dakika boyunca 160°C’de ısıtın. İkinci ve dördüncü kademe raylar pişirme işlemi için uygun olacaktır. Pişme süresi 2x300 gr için ortalama 25 dakikadır.

AquaClean

Ekstra derin tepsiye yarım litre su koyup alttan ikinci raya yerleştirin. Fırını 70°C’de yarım saat çalıştırın.

Dokunmatik kumandalı elektronik modül

Bir ilk! Gorenje fırınlarında yenilikçi, dokunmatik kontrollü kumanda modülleri bulunur. Dokunmatik kumanda ile pişirme süresini ayarlayabilir, doğru sıcaklığı seçebilir ve pişirme işleminin tamamında bu değerleri ekrandan izleyebilirsiniz. Pişirme süresinin bittiğini alarm sesi haber verir. Yeni dokunmatik kumanda panelinin yüzeyi mükemmel derecede pürüzsüzdür ve böylece kolaylıkla temizlenir. Bu yeni modül Gorenje’nin kullanıcı dostu uygulamalara yönelik en yeni özelliği!


FIRINLAR

1

2

3

Sadece 3 adımda ev yapımı ekmek

İlgili programı kolayca ayarlayın, yenilikçi UseLogic® teknolojisi sizin için gerisini halletsin.

(Ev Yapımı): Odunla ısıtılan geleneksel ekmek fırınlarından esin alan benzersiz bir yenilik!

Geleneksel odun fırınlarıyla eşdeğer üstün pişirme sonuçları elde etmeye yönelik zeka dolu, ileriye dönük bir fırın tasarımı! Yeni nesil Gorenje fırınları için geliştirilen yenilikçi tasarım çözümü ile mükemmel pişirme için ısıtma elemanları hassas bir şekilde yerleştirilir. Arka paneldeki pürüzsüz, yuvarlatılmış kenarlar ve kavisli iç yapısı dolaşımın daha verimli olmasını ve sıcak havanın fırının içinde eşit şekilde dağıtılmasını sağlar. Sonuç mu? Eşit şekilde pişmiş, lezzetli ve nar gibi kızarmış yemekler, mükemmel kabuğuyla yumuşacık ekmekler, doğru şekilde pişirilmiş en sevdiğiniz bir sürü yemek. Şimdiye kadar böyle bir pişirme işlemini yalnızca düşleyebilirdiniz. Farklı damak zevklerine yönelik bu yeni yaklaşım, Gorenje’nin tasarım ve geliştirme mühendislerinin deneyimleri, birkaç yıllık çalışma ve lider araştırma enstitüleriyle kurulan işbirliğinin bir sonucu. Antik bilgelikten ilham alan özgün tasarım!


FIRINLAR

31

BigSpace, geniş fırın kapasitesi

65 litrelik net kapasitesiyle Gorenje fırınlar mevcut fırınlar içinde en büyüklerdendir. 7 kg ağırlığında bir hindiyi bile rahatlıkla alabilen maxi boyutlu kapasitelerine rağmen bu fırınlar A Sınıfı enerji verimliliğine sahiptir. Üstün tasarımlı yeni nesil Gorenje fırınları birkaç yemeği aynı anda pişirmek ve tüm ailenin bir araya geldiği, zevkli yemekler için ideal!

FastPreheat, 6 dakikada 200°C

Fırının özel kavisli tasarımı ve ısıtma elemanlarının eş zamanlı çalışması sayesinde fırının 200ºC sıcaklığa ulaşması 6 dakika alır. Zamandan %30 oranında tasarruf ederken, ön ısıtma gerektiren yiyecekleri daha önce hiç olmadığı kadar hızlı hazırlayabileceksiniz.

Et sondası

Üst model fırınlarda eti tam istediğiniz gibi pişirmenizi sağlayan bir et sondası bulunur. Tek yapmanız gereken et sondasının ucunu ete batırmak ve sıcaklığı istediğiniz seviyeye ayarlamaktadır. Pişirdiğiniz et tam istediğiniz gibi olduğunda kumanda panelindeki gösterge sizi uyarır. Et sondasını her kullanışınızda mükemmel etlerin tadını çıkarabilirsiniz!


FIRINLAR

Maxi boyutlu pişirme tepsisi

Fırın tasarımına yönelik bu yeni yaklaşımın sonucu olarak 46 cm enindeki pişirme tepsilerinde %15 daha geniş pişirme yüzeyi vardır. Mevcut fırın genişliğinden daha fazla yararlanılması, ister tek raflı, ister çok raflı pişirme modları olsun, tek bir tepside daha fazla miktarda yiyecek pişirmeyi olanaklı kılar. Üst ısıtma elemanının yüksek verime sahip tasarımı ısının tepsi yüzeyinin tümünde eşit şekilde dağılmasını güvence altına alır ve mükemmel pişirme sonuçlarına ulaşmanızı sağlar.

Farklı kademelerde yemek pişirmek

Gorenje fırınlarından birini seçerek aynı anda üç farklı kademeye ayarlanmış üç farklı rayda yiyeceklerinizi pişirebilirsiniz. Fırının arka kısmındaki fan ısının eşit ve hızlı bir şekilde dağılımını sağlar. Bu da sıcak havanın daha verimli şekilde dolaşmasına yol açar, değerli zamanınızdan ve enerjiden tasarruf ederken göz alıcı pişirme sonuçları elde etmenize olanak tanır.

46 cm


FIRINLAR

33

Çıtır çıtır kabuklar için PerfectGrill

Üstteki büyük ve alttaki küçük kızılötesi ısıtma elemanları, içbükey, kavisli fırın tavanının derinliklerine güvenli bir şekilde gizlenirken, birbirlerine göre farklı yükseklikleri sayesinde yiyeceklerin her zaman eşit şekilde ve mükemmel pişmesini sağlar. Üst modellerde üst ısıtma elemanı aşağı doğru yatırılarak fırının daha kolay temizlenmesini sağlar.

Tamamen çekilebilen teleskopik raylar. Fırınlarda kontrol sizde!

Tamamen çekilebilen teleskopik raylar pişirme tepsilerini fırına yerleştirmenizi ve çıkarmanızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda pişen yiyecekleri daha rahat kontrol etmenizi sağlar. Böylece el yakma riski önemli ölçüde azalmış olur. Üst modellerimizin tamamında standart donanımın bir parçası olarak bulunan bu raylar, her türlü gelişmiş Gorenje fırınına takılabilme avantajına sahiptir.


FIRINLAR

Ekstra derin, XXL pişirme tepsisi

Ev yapımı ekmekler, lazanyalar, sulu yemekler ve benzeri yiyeceklerden zevk alanlar için özel, ekstra derin (5 cm) pişirme tepsisi tasarlanmıştır. Bu tepsi, zararlı kimyasallar kullanmadan sıradan musluk suyuyla kolayca temizlenmesini sağlayan EcoClean emaye kaplamaya sahiptir. Ayrıca, yüksek tepsi kenarları yağların sıçramasını önlediğinden fırınınızın duvarları daha az kirlenir.

StayWarm, yiyecekleri doğru ısıda sıcak tutun

30°C ile 95°C arasında bir sıcaklık ayarı yaparak yiyecekleri iki saate kadar istediğiniz sıcaklıkta tutabilirsiniz. Böylece önceden hazırladığınız yiyecekleriniz tatlarını koruyacak, servisten önce sıcak kalacaklardır. Bu yepyeni özellik sayesinde birçok yemeği birden planlamak ve servis yapmak kolaylaşacak ve konuklarınız geç gelse bile sizin için sorun olmayacak! Yeni Gorenje fırınlar konuk ağırlama konusundaki kusursuz itibarınızı güven altına almanın ve sürdürmenin mükemmel yolu!

WarmPlate, profesyonel bir dokunuş

Tabakların ısıtılmış olması yiyeceklerin lezzetinin kaybolmasını önler ve çorbalardan makarnalara, haşlanmış sebzelere kadar her lokmada en lezzetli şekilde kalmalarını sağlar. WarmPlate tabaklarınızı 30°C ile 80°C arasında herhangi bir seviyede, tam olarak doğru ısıda tutmanıza olanak tanır. Evinizin size özel ortamında profesyonel hizmetin keyfini çıkarın; buna ancak kentteki en iyi restoranda rastlayabilirsiniz!

DynamiCooling özelliği sayesinde el yakmayan kumanda panelleri

Pişirme işlemi boyunca (DC) ve sonrasında (DC+) kumanda panelinin sıcaklığını düşük tutmaya yarayan verimli soğutma sistemi fırınların kumanda panellerinin soğuk kalmasını sağlar. Fırının içindeki sıcak hava ile daha serin olan ortam havası bir fan yoluyla karıştırılır ve soğutulan karışım cihazın dış panellerinin hemen altından dışarı atılır. Fırın kapatıldıktan sonra bir sıcaklık sensörü fırının sıcaklığı 60°C’nin (DC+) altına düşene kadar fanı çalıştırmaya devam eder. Kumanda panellerinin ve kapağının sıcaklığını düşük tutan DynamiCooling özelliği fırının güvenliğini önemli ölçüde artırır.

Serin fırın kapağı

Gorenje fırınlarında güvenli ve enerji açısından verimli SerinKapak (CD) özelliği bulunur. Daha gelişmiş modellerde üç kat camlı, ısı yansıtıcılı UltraSerinKapak (UCD) özelliği vardır. Üstün kapak yalıtımıyla birlikte özel yansıtıcı cam katmanları fırının performansını artırırken, enerji tüketimini önemli oranda azaltır. Kapağın dış yüzeyinin sıcaklığının düşük olması fırın kapağına dokunulduğunda elin yanma riskini azaltır.


FIRINLAR

35

OpenView, mükemmel görünüm

Üst model fırınlarda ekstra büyük fırın kapasitesi çift ışıklandırmayla tamamlanmıştır. Tamamen cam fırın kapağıyla birlikte bu özellik fırının içinin çok daha iyi görülmesini sağlayarak güvenli bir mesafeden pişme işlemini kontrol etmenizi kolaylaştırır.

Kolay temizlik için pürüzsüz fırın kapağı

Kolayca çıkarılabilen fırın kapaklarında görünür vida delikleri, lastik contalar veya kir tuzakları olarak bilinen girintiler yoktur. Bu da kolay ve hızlı bir şekilde temizlenebilecekleri anlamına gelir.

EasyClean panellerle kolay temizlik

Fırının iç haznesinin her iki yanında bulunan ve kolayca çıkarılabilen EasyClean paneller ile arka taraftaki katalitik panel fırınınızı daima yepyeni tutmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Bu panellerde pürüzsüz EcoClean emaye kaplama bulunur ve bu da temizlik için yalnızca ılık suya ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir. İsterseniz bunları yerinden çıkarıp, temizlik işini bulaşık makinesine devredebilirsiniz!

EcoClean emaye kaplı fırınlar ve pişirme tepsileri

Fırının iç kısmında bulunan EcoClean emaye kaplamanın pürüzsüz ve sızdırmazlığı sayesinde ısı, panellerde ve tepsilerde emilmek yerine haznenin içine yansıtılır. Bu yenilikçi çözüm ısının fırın içinde eşit şekilde dağılmasını ve önemli oranda enerji tasarrufunun yanı sıra çarpıcı pişirme sonuçları elde etmenizi sağlar. Yapışmayan EcoClean emaye kaplama yağların fırın panellerine veya tepsilere yapışmasını önleyerek temizlik işlerini oyuna çevirir.

AquaClean

Fırın temizliğinde üstün, çevre dostu, yepyeni bir teknoloji! Gorenje'ye has bu fonksiyonda derin tepsiye yarım litre su koyup tepsiyi yarım saat 70°C'ye ısıtılmış fırında bekletin. Yumuşamış kirleri bir bez yardımıyla kolayca silebilirsiniz. Hiçbir kimyasal kullanmadan elde ettiğiniz sonuç etkileyici olduğu kadar çevre dostudur.


FIRINLAR

Zamanlayıcı

Bir yemek hazırlarken pişme süresini tahmin edebilirsiniz. İndüksiyon ocaklarda bulunan zamanlayıcı sayesinde bu süreyi 99 dakikaya kadar ayarlayabilirsiniz. Pişme işlemi tamamlandığında ocak sesli bir uyarı verir ve otomatik olarak kapanır.

Kalan ısı göstergesi (H)

Ocakta hangi gözün yandığını veya hala sıcak olduğunu gösteren kalan ısı göstergeleri çok daha iyi güvenlik sağlar. Uyarı ışığı yandığı sürece o gözün sıcak olduğunu ve dokunulmaması gerektiğini anlatır. Aynı zamanda bu göstergeden yemekleri sıcak tutmak ya da buz eritme işlemleri için de faydalanılabilir.

Otomatik kapanma

Ocaklarda özel bir yüksek ısı sensörü bulunur. Ocağın çok fazla ısındığı durumlarda tüm gözler otomatik olarak kapanır.

Çocuk Kilidi koruması

Çocuk Kilidi fonksiyonu çocukların ayarlarla oynamalarını veya ayarlanmış parametreleri sıfırlamalarını engellediği gibi pişirme esnasında oluşabilecek kazaları da engeller.

İndüksiyonlu ocaklar

İndüksiyonlu ocaklar manyetik akımla enerjiyi direkt olarak ısıya çevirip iletme prensibiyle çalışır. Gazdan iki kat hızlı pişirme, ekonomi ve emniyet indüksiyon ocaklarının başlıca avantajları arasındadır. PowerBoost özelliği indüksiyonlu ocağın performansını artırarak zamandan %60 oranında tasarruf etmenizi sağlar. PowerBoost seçeneğini kumanda panelindeki P harfine dokunarak kolayca etkinleştirebilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde tencereler ve tavalar ocak gözü tarafından değil, indüksiyon yoluyla ısıtılır. Sonuç olarak yalnızca tencere veya tavanın tabanı ısınır, ocak gözü yüzeyinin tencereyle temas etmeyen geri kalan kısımları soğuk kalır ve dokunulabilir haldedir. Tencereyi veya tavayı ocaktan aldığınızda veya ocağı kapattığınızda, ocak gözünün yüzeyindeki sıcaklık hızla düşer. İndüksiyon bölgesinin bu anlık tepkileri sayesinde tencerenin içindekilerin kaynayıp taşması sorunu ortadan kalkar ve bu da sizi fazladan temizlik yapmaktan kurtarır. Çeşitli sosları hazırlarken, çikolata eritirken veya sıcağa duyarlı pişirme işlemleri yaparken parmak uçlarınızla dokunarak sıcaklığı kolayca ayarlayabilirsiniz. Ferromanyetik tabana sahip tüm tencereleri ve tavaları indüksiyonlu ocakta pişirme amaçlı kullanabilirsiniz (tencerelerin uygun olup olmadığını bir mıknatısla kolayca anlayabilirsiniz). 2 litre suyu 20°C’den 95°C’ ye ısıtmak için gereken zaman

2 litre suyu 20°C ‘den 95°C’ye ısıtmak için gereken enerji

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 min

0

50 100 150 200 250 300 350 400 Watt/h

İNDÜKSİYON

İNDÜKSİYON

CAM SERAMİK

CAM SERAMİK

ELEKTRİKLİ

ELEKTRİKLİ

GAZLI

GaZLI


FIRINLAR

37

BoilControl özelliği yemeklerin kaynayıp taşmasını önler

Tencereleriniz bir daha asla taşmayacak! BoilControl özelliği ocak gözünün sıcaklığının otomatik olarak kontrol edilmesini sağlar. İlk başta ocak gözü istenilen sıcaklığa ulaşana kadar en yüksek ısıda çalışır. Ancak ilk pişirme evresinden sonra ocak otomatik olarak sıcaklığın aynı seviyede tutulmasına yetecek ısıya ayarlanır. Yiyecekler pişirme işleminin başında ayarlanan seviyede güvenli bir şekilde pişmeye devam ederler.

İki - üç halkalı ve oval ocak gözleri

İki veya üç halkalı ocak gözleri ocağınızın farklı tencerelere ve tavalara tam olarak uyum sağlamasına olanak tanır. Oval ısıtma bölgesi büyük et parçalarının veya balıkların pişirilmesi için idealdir. Ekstra halkaları çalıştırarak pişirme bölgesini istediğiniz gibi büyütebilir, enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

Gazlı ocaklarla yüksek performans

Gorenje gazlı ocaklar alevin en doğru şekilde yayılmasını sağlayacak şekilde üretilmiştir. Yiyecekler daha hızlı ısınıp piştiğinden içerdikleri vitamin ve mineraller korunmuş olur. Ocak gözleri kolaylıkla temizlenebilen 3 parçadan oluşur.

WOK gözü

Özel olarak tasarlanmış, yiyecekleri dakikalar içinde hazırlamanıza olanak tanıyan WOK gözü, WOK tavalarını son derece yüksek bir hızda ısıtır. Sebzeler çıtır çıtır ve tam kıvamında pişerken vitaminlerini, minerallerini ve diğer besin öğelerini geleneksel biçimde pişirilen yiyeceklere göre daha fazla korurlar.


FIRINLAR

Aksesuarlar Buharlı pişirme seti

Gorenje fırınları, özel buhar setini kullanarak yiyeceklerinizi sağlıklı bir şekilde pişirmenize olanak tanır. Buharda pişen yiyeceklerde vitaminler, aroma ve özgün lezzetler geleneksel pişirme yöntemlerine kıyasla daha fazla korunur. Sebzeleriniz gereğinden fazla pişmeyeceği gibi kendi doğal renklerini de korurlar. Buhar sistemi ayrıca yiyeceklerinizi yağ koymadan pişirmenizi sağlar. Üç parçalı buhar setinde bir düz filtre, bir derin emaye tepsi ve bir de kapak yer alır. Buhar seti ayrı bir aparat olarak da satılmaktadır ve tüm multifonksiyonel Gorenje fırın modellerinde kullanılabilir.

Profesyonel ızgara seti

Bu çok kullanışlı set, olağanüstü hızlı bir şekilde ısınan, gerçek lezzetlerin pişirilmesi için ideal, silikon kaplı alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Isıyı, nemi, aromayı ve lezzeti içeride tutarak filetolarınızın, bifteklerinizin veya kotletlerinizin her defasında mükemmel pişmesini sağlar. Daha da iyisi, yiyeceklere kesinlikle yağ eklemeniz gerekmez! Profesyonel ızgara seti ayrı bir aparat olarak satılmaktadır ve tüm Gorenje fırınlarında kullanılabilir.

Ekstra derin, XXL pişirme tepsisi

Ev yapımı ekmekler, lazanyalar, sulu yemekler ve benzeri yiyeceklerden zevk alanlar için özel, ekstra derin (5 cm) pişirme tepsisini tasarladık. Bu tepsi zararlı kimyasallar kullanmadan sıradan musluk suyuyla kolayca temizlenmesini sağlayan EcoClean emaye kaplamaya sahiptir. Ayrıca yüksek tepsi kenarları yağların sıçramasını önlediğinden fırınınızın duvarları daha az kirlenir.

Cam tepsi

Yüksek kalite camdan yapılan bu tepsi, gündelik lezzetlerin keyfini çıkarmanız için birebir! Özel günlerde fark yaratan şeffaf cam, pişen yemeği sürekli görebilmenizi sağlar. Üstelik enfes sufleler, ıslak kekler, mantılar ve altın sarısı kızarmış patatesleri tam kıvamında pişirebilirsiniz. Tepsi ebatları (YxGxD): 24x406x360 mm.

3 kademeli teleskopik raylar

Bu raylar sayesinde pişirmek artık daha güvenli! Teleskopik rayların tam olarak dışarı çekilebilmesi, 3 seviyenin her birinde pişirdiğiniz yemeklere kolayca erişmenizi sağlar. Fırına yiyecekleri yerleştirmek ve pişmiş yiyecekleri fırından çıkarmak oldukça kolaydır. Teleskopik raylı fırınlar aynı anda birden çok seviyede pişirme yapmanıza olanak tanıdığı için kapasitenin daha fazla kullanılmasını sağlar.

Pizza seti

Evinizi geleneksel pizza fırınında, özel pizza tepsimizle yeni pişmiş pizzaların o lezzetli kokusuyla doldurun. Taştan yapılmış tepsinin yağlanması gerekmez; böylece ev yapımı çıtır pizzalar çok daha sağlıklı olacaktır. Üç parçalı pizza seti aynı zamanda pizzalarınızı sıcak taş zemine yerleştirmekte kullanabileceğiniz ahşap spatula ve kullanışlı bir pizza kesme aletini içerir.


FIRINLAR

ET 68755 BX

Premium

Multifonksiyonel fırın

A

Enerji sınıfı

K 67420 BW

Multifonksiyonel fırın

A

Teleskopik ray

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE

fırın • Paslanmaz çelik ve cam kontrol paneli • 60 litre net hacim • Ekstra geniş tepsiler • Elektronik sıcaklık kontrolü • DirecTouch - elektronik kontrol modülü • 3 kademeli teleskopik raylar • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • Ergonomik sap

• Cam seramik elektrikli ocak • Elektronik saatli dokunmatik kontroller • BoilControl, yiyeceklerin taşmasını engeller • Zamanlayıcı • Kendi kendini kapatan güvenlik sistemi • Çocuk kilidi • Kalan ısı göstergesi • 4 adet hi-light pişirme gözü sol ön: Ø 21/17,5/12 cm, 2,3 kW sağ ön: Ø 14,5 cm, 1,2 kW sol arka: Ø 14,5 cm, 1,2 kW sağ arka: Ø Pişirme gözü 14/25 cm, 2 kW

• Kolay temizlik için inebilen rezistans • UCD - Ultra serin kapak • Kapakta mekanik güvenlik kilidi • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • İki adet aydınlatma - Geniş Görüş

Exclusive

Enerji sınıfı

K 67420 BW0 Multifonksiyonel fırın

A

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE

• • • • •

• Beyaz • 60 litre net hacim • Ekstra geniş tepsiler • Elektronik sıcaklık ve zaman kontrolü • Dokunmatik programlanabilen kontrol paneli - sıcaklık

• • •

fırın Beyaz 60 litre net hacim Ekstra geniş tepsiler Elektronik sıcaklık ve zaman kontrolü Dokunmatik programlanabilen kontrol paneli - sıcaklık göstergeli Krom raylar EcoClean emaye kaplı iç yüzey Ergonomik düğmeler ve sap

• 4 adet gazlı göz • Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet büyük göz, 2

• • •

adet orta boy göz sol ön: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ ön: Ø 10,1 cm, 3 kW sol arka: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ arka: Ø 5,1 cm, 1 kW Otomatik ateşleme Gaz kesme emniyet sistemi Cam kapak

• UCD - Ultra serin kapak • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Fırın aydınlatması • Doğal gaza ayarlı (LPG için enjektör seti) Standart ekipman

fırın

göstergeli

• Krom raylar • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • Ergonomik düğmeler ve sap • 3 adet gazlı, 1 adet elektrikli göz • Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet büyük göz, 1 adet orta boy göz, 1 adet elektrikli göz sol ön: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ ön: Ø 10,1 cm, 3 kW sol arka: Ø 18 cm, 2 kW - elektrikli göz sağ arka: Ø 5,1 cm, 1 kW • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Cam kapak

• UCD - Ultra serin kapak • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Fırın aydınlatması • Doğal gaza ayarlı (LPG için enjektör seti) Standart ekipman

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 7,8 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 5,9 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Standart ekipman

Exclusive

Enerji sınıfı

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

• Derin tepsi, normal tepsi, tel ızgara • Cam tepsi, tepsi tutacağı • Et sondası • Profesyonel ızgara seti

39


FIRINLAR

K 67320 AW

Multifonksiyonel fırın

A

Exclusive

Enerji sınıfı

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın

K 67320 AW0 Multifonksiyonel fırın

A

Exclusive

K 65220 AW Turbo fırın

A

Enerji sınıfı

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE

Klasik

Enerji sınıfı

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE

• Beyaz • 60 litre net hacim • Ekstra geniş tepsiler • Mekanik sıcaklık kontrolü • Elektronik zaman kontrolü • Krom raylar • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • Ergonomik düğmeler ve sap

fırın • Beyaz • 60 litre net hacim • Ekstra geniş tepsiler • Mekanik sıcaklık kontrolü • Elektronik zaman kontrolü • Krom raylar • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • Ergonomik düğmeler ve sap

• Beyaz • 60 litre net hacim • Ekstra geniş tepsiler • Mekanik sıcaklık ve zaman kontrolü • Krom raylar • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • Ergonomik düğmeler ve sap

• 4 adet gazlı göz • Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet büyük göz, 2

• 3 adet gazlı ve 1 adet elektrikli göz • Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet büyük göz, 1

• 4 adet gazlı göz • Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet büyük göz, 2

adet orta boy göz sol ön: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ ön: Ø 10,1 cm, 3 kW sol arka: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ arka: Ø 5,1 cm, 1 kW • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Cam kapak

• CD - Serin kapak • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Fırın aydınlatması • Doğal gaza ayarlı (LPG için enjektör seti) Standart ekipman

adet orta boy göz, 1 adet elektrikli göz sol ön: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ ön: Ø 10,1 cm, 3 kW sol arka: Ø 18 cm, 2 kW - elektrikli göz sağ arka: Ø 5,1 cm, 1 kW • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Cam kapak

• CD - Serin kapak • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Fırın aydınlatması • Doğal gaza ayarlı (LPG için enjektör seti) Standart ekipman

fırın

• • •

adet orta boy göz sol ön: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ ön: Ø 10,1 cm, 3 kW sol arka: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ arka: Ø 5,1 cm, 1 kW Otomatik ateşleme Gaz kesme emniyet sistemi Cam kapak

• CD - Serin kapak • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Fırın aydınlatması • Doğal gaza ayarlı (LPG için enjektör seti) Standart ekipman

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

Nominal güç: 7,8 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 5,9 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 7,8 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm


FIRINLAR

K 65220 AW0 Turbo fırın

A

Klasik

Enerji sınıfı

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Beyaz • 60 litre net hacim • Ekstra geniş tepsiler • Mekanik sıcaklık ve zaman kontrolü • Krom raylar • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • Ergonomik düğmeler ve sap

KN 63120 AW Statik fırın

A

Klasik

KN 63120 AW0 Statik fırın

A

Enerji sınıfı

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE

41

Klasik

Enerji sınıfı

• Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE

fırın • Beyaz • 65 litre net hacim • Ekstra geniş tepsiler • Mekanik sıcaklık kontrolü • Krom raylar • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • Gelişmiş ızgara sistemi • Ergonomik düğmeler ve sap

• Beyaz • 65 litre net hacim • Ekstra geniş tepsiler • Mekanik sıcaklık kontrolü • Krom raylar • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • Gelişmiş ızgara sistemi • Ergonomik düğmeler ve sap

adet orta boy göz, 1 adet elektrikli göz sol ön: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ ön: Ø 10,1 cm, 3 kW sol arka: Ø 18 cm, 2 kW - elektrikli göz sağ arka: Ø 5,1 cm, 1 kW • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Cam kapak

• 4 adet gazlı göz • Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet büyük göz, 2

• 3 adet gazlı ve 1 adet elektrikli göz • Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet büyük göz, 1

• CD - Serin kapak • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Fırın aydınlatması • Doğal gaza ayarlı (LPG için enjektör seti)

• DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Fırın aydınlatması • Doğal gaza ayarlı (LPG için enjektör seti)

• 3 adet gazlı ve 1 adet elektrikli göz • Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet büyük göz, 1

Standart ekipman

adet orta boy göz sol ön: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ ön: Ø 10,1 cm, 3 kW sol arka: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ arka: Ø 5,1 cm, 1 kW • Cam kapak

Standart ekipman

fırın

adet orta boy göz, 1 adet elektrikli göz sol ön: Ø 7,5 cm, 1,9 kW sağ ön: Ø 10,1 cm, 3 kW sol arka: Ø 18 cm, 2 kW - elektrikli göz sağ arka: Ø 5,1 cm, 1 kW Cam kapak

• DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Fırın aydınlatması • Doğal gaza ayarlı (LPG için enjektör seti) Standart ekipman

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

Nominal güç: 5,9 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 7,8 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 5,9 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm

Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm


SET ÜSTÜ OCAKLAR

GTC 64 W

GTC 63 W

Set üstü ocak

Set üstü ocak

• Beyaz • 4 adet gazlı pişirme gözü • Otomatik ateşleme özelliği • Gaz kesme emniyet sistemi • Emaye tencere ızgaraları • Yandan kumandalı

• Beyaz • 3 adet gazlı 1 adet elektrikli pişirme gözü • Otomatik ateşleme özelliği • Gaz kesme emniyet sistemi • Emaye tencere ızgaraları • Yandan kumandalı

• Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 2 adet

• Pişirme alanları: 1 adet küçük göz, 1 adet

sol ön: Ø 10 cm, 2,6 kW sağ ön: Ø 7,5 cm, 1,5 kW sol arka: Ø 7,5 cm, 1,5 kW sağ arka: Ø 5,5 cm, 0,9 kW

sol ön: Ø 10 cm, 2,6 kW sağ ön: Ø 7,5 cm, 1,5 kW sol arka: Ø 14,5 cm, 1 kW - elektrikli göz sağ arka: Ø 5,5 cm, 0,9 kW

• Nominal güç: 6,5 kW

• Nominal güç: 5 kW

Ölçüler (GxYxD): 58 x 9.5 x 54 cm

Ölçüler (GxYxD): 58 x 9.5 x 54 cm

orta boy göz, 1 adet büyük göz

orta boy göz, 1 adet büyük göz, 1 adet elektrikli göz


SOĞUTUCULAR

H E R

Z

A

M

A

N

T

A

Z

43

E


BUZDOLAPLARI

0°C - Zero’n’Fresh çekmecesi

Zero’n’Fresh çekmecesindeki sıcaklık, sensörlerin yardımıyla sürekli olarak 0°C civarında sabit tutulur ve daha çabuk bozulabilecek *yiyeceklerin tazeliklerini korumaları için ideal ortam yaratılmış olur. MultiFlow sistem sayesinde saklama alanlarının etrafında soğuk hava eşit şekilde dolaştırılarak bölmenin sıcaklığı 0°C civarında tutulur. Soğuk hava çekmecenin üzerinde bulunan bariyerdeki deliklerden doğrudan çekmecenin içine üflenir. Böylece yeni yerleştirilmiş yiyecekler normal soğutma sistemlerinde olduğundan hem daha hızlı hem de daha verimli şekilde soğutulmuş olur. Sonuç olarak sebzelerin, meyvelerin, etlerin aromaları ve içerdikleri değerli besinler korunmuş olurken bu yiyecekler normalden 3 kat daha uzun süre taze kalırlar! Çekmecede yiyecekleri türlerine göre ayırmanızı ve ihtiyaçlarınıza göre alandan daha verimli şekilde faydalanmanızı sağlayan iki bölüm bulunur. Çekmece, dışarıya doğru çekildiğinde sabit kalmasına ve içindekilerin tamamını rahatlıkla görmenize olanak tanıyan teleskopik raylar üzerinde bulunur. *T  aze et, balık, deniz mahsulleri, taze hamur (örnek: pizza hamuru), bazı sebze ve meyveler (kiraz, çilek, kuşkonmaz, yapraklı yeşil sebzeler, marul, mantar, vb)

No Frost Teknolojisi

Gorenje'nin No Frost Advantage teknolojisine sahip buzdolaplarında saklama alanlarının etrafında soğuk hava dolaştırılarak dondurucu bölmesindeki nem oranının azaltılması, yiyeceklerin üzerinde ve cihazın iç kısımlarında buz oluşmasını engeller. Bu sistem sayesinde dondurulmuş yiyecekler birbirine yapışmaz ve üzerlerinde bir buz tabakası olmadığı için daha iyi görülebilir. Sıcaklığın eşit şekilde kontrol edilmesi saklanan yiyeceklerin kalitelerinin, renklerinin ve aromalarının korunmasına yardımcı olur. Buz birikmemesi aynı zamanda saklama alanının hacminin en uygun şekilde kullanılması anlamına gelirken, zaman alıcı buz çözme uygulaması da tamamen ortadan kalkmış olur. Gorenje kombi buzdolaplarının önemli bir avantajı da dondurucu bölümündeki nemi tamamen ortadan kaldırırken soğutucu bölümünde optimum nem seviyesini korumalarıdır. Bu sayede yiyeceklerin kuruması engellenir, meyve ve sebzelerin de uzun süre tazeliklerini korumaları sağlanır.

A+ enerji verimliliği

Daha büyük hacim her zaman daha yüksek elektrik faturaları demek değildir. Mükemmel ısı yalıtımının yanı sıra Gorenje buzdolaplarında geliştirilmiş kapı contası, üstün teknoloji ürünü soğutma sistemleri ve dondurma elektroniği bulunur. Bunların tamamı enerji tüketimini en aza indirmek amacıyla tasarlanmıştır. A+ veya A verimlilik sınıfına sahip Gorenje buzdolaplarından birini seçerek %25’e varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

260(1) ve 170(1) litre toplam hacme sahip Gorenje buzdolaplarının yıllık elektrik tüketimi: 1995

2000

2008

Yıllık tasarruf

kWsaat(1)

400

320

240

160*

(2)

320

270

220

100**

kWsaat

HLAD

* Bir dizüstü bilgisayarla en az 1 yıl boyunca tüm gün çalışmak için yeterlidir. 1995 ** Bir dizüstü bilgisayarla en az 7 2000 ay boyunca tüm2008 gün çalışmak içinSaving yeterlidir. kWh

0.41(1)/0.71(2)

0.4/0.66

0.28/0.50

0.13*/0.21**

ŠTED


BUZDOLAPLARI

Dokunmatik ekran

Gorenje buzdolaplarında cihazın soğutucu ve dondurucu bölümlerindeki sıcaklığı sürekli izleyen, ayarlayan ve kontrol eden akıllı UseLogic® teknolojisi bulunur. Premium Touch modellerinde cihazı farklı dillerde çalıştırmanıza olanak tanıyan, dokunmatik ekran yer alır. LCD veya dokunmatik ekrana sahip tüm modellerde aynı zamanda enerji tasarruf modu olan Eco mod bulunur; bu mod, cihaz daha az kullanıldığında en uygun sıcaklık koşullarına ulaşılmasını sağlayarak zaman için mükemmel enerji tasarrufu yapmanıza olanak tanır. Uzun bir tatile giderken buzdolabını 9°C, dondurucuyu ise –18°C sıcaklıkta otomatik olarak sabitleyen ve bu değerleri koruyan Go’n’Save tatil modunu etkinleştirmeniz yeterlidir. Bu işlem enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarırken yiyeceklerin en uygun şekilde saklanması için gerekli koşulları sağlayacaktır. Dokunmatik ekrana sahip tüm buzdolaplarında Türkçe dil seçeneği mevcuttur.

Dokunmatik ekranın özellikleri:

Sesli mesaj: Dokunmatik ekran sesli mesaj kaydetmenize ve dinlemenize olanak tanır. Radyo: Buzdolabında dokunmatik ekrandan çalıştırabileceğiniz dahili bir radyo bulunur. Yemek tarifleri ve yiyeceklerin kalori listesi: Basit, çabuk ve sağlıklı yemekler için yararlı ipuçları verir. Yiyeceklerin saklanması için yararlı ipuçları: Dokunmatik ekranın veritabanı bazı yiyeceklerin nasıl saklanması gerektiği konusunda bilgi verir. Çocuk kilidi: Bu özellik sayesinde çocuklarınızın buzdolabının ayarlarını değiştirmelerini önleyebilirsiniz. Çalıştırma ve bakım ipuçları: Cihazı verimli bir şekilde çalıştırmanız ve temizliğini yapmanız için yararlı ipuçları bulunan bir menü de mevcuttur.

Yiyeceklerin saklanması için ideal koşullar

Tüm yiyecekler için farklı saklama koşulları gerekir. Gorenje kombi buzdolapları yiyeceklerin tazeliğinin daha uzun süre korunmasına yardımcı olmak ve değerli besin maddelerinin kaybını önlemek için 5 farklı sıcaklık alanı sağlar: 8°C: Buzdolabının iç raflarındaki ve kapı raflarındaki sıcaklığı en yüksek olan bölümdür. Ekmek, hamur işleri, tereyağı, reçel, pişmiş etler, konserve yiyecek ve egzotik meyveler için en uygun alandır. 5°C: Buzdolabının orta kısmındaki iç raflar ve kapı raflarınınn sıcaklığıdır. Süt ürünleri, meyve suları, pişmiş yiyecekler, tatlılar, peynir, puding, yumurtalar, yoğurtlar ve bazı meyve türlerinin (örneğin: kavunlar ve karpuzlar) saklanması için idealdir. 0°C (Zero’n’Fresh): Taze et, balık ve deniz ürünleri, taze hamur (örneğin pizza için) ve bazı meyve ile sebzelerin (etli ve kabuksuz meyveler, kiraz, vişne, kuşkonmaz, yeşil yapraklı sebzeler, kıvırcık salata, mantarlar…) saklanmasında kullanılan özel bir çekmecedir. Çekmecenin içindeki düşük sıcaklık 0°C’de tutulduğundan yiyecekleriniz çok daha uzun süre taze kalır. - 12°C: Küçük paketlerin, donmuş küçük sebzelerin, dondurma külahlarının ve buz küplerinin saklanması için idealdir. - 18°C: Donmuş yiyeceklerin saklanması için dondurucu çekmecelerindeki en uygun sıcaklıktır.

45


BUZDOLAPLARI

Çok miktarda yiyecek için hızlı soğutma ve hızlı dondurma seçenekleri

Hızlı soğutma özelliği etkinleştirildiğinde buzdolabı iç ısısını hızlı bir şekilde donma noktasının biraz üzerine kadar düşürür. Bu ısı seviyesi buzdolabınıza yiyecek doldururken yiyeceklerin çok hızlı bir şekilde soğutulması için idealdir. Altı saat sonra hızlı soğutma özelliği otomatik olarak kapanır ve buzdolabının iç ısısı tekrar önceden ayarlanan değere döner. Dondurmak istediğiniz çok miktarda taze yiyecek olduğunda, hızlı dondurma özelliğini seçin; bu seçenek –32°C gibi çok düşük bir sıcaklıkta çalışır. Bu hızda dondurma işlemi donmuş yiyeceklerin geleneksel dondurma işlemlerine göre çok daha uzun süre dayanmalarını sağlar. Yiyecekler dondurulduğunda hızlı dondurma işlevi otomatik olarak durur ve önceden ayarlanmış termostat ayarına döner. Hızlı dondurma modunu isterseniz kendiniz de kapatabilirsiniz.

Su pınarı

Hızlı şişe soğutma

Hızlı şişe soğutma seçeneğinde MultiFlow sistemi soğutulan havayı arka duvardaki hava kanallarından üfleyerek içeceklerinizi daha hızlı soğutur. Şişeler özel, paslanmaz metalden, çıkarılabilir bir tutucuya yerleştirilir. Çıkarıldığında şişe tutucu üst üste koyularak oda sıcaklığında saklanması gereken şaraplar için şarap şişesi tepsisi olarak da kullanılabilir.

Su pınarlı Gorenje buzdolapları fark yaratıyor. Gorenje buzdolaplarındaki su pınarının diğerlerinden farkı buzdolabını su kaynağına bağlamanızı gerektirmemesidir. Bunun yerine en az yer kaplayan su şişelerini kullanabilirsiniz. Kapağa entegre edilmiş “Su Pınarı” buzdolabını açmanızı bile gerektirmeden soğuk suya ulaşmanızı sağlar! Ayrıca musluğa ya da hazneye bir bağlantı gerektirmediğinden dilerseniz meyve suyu gibi dilediğiniz içeceklere de kapağı açmadan ulaşabilirsiniz.


BUZDOLAPLARI

47

Yerden kazandıran tasarım

Gorenje buzdolapları mevcut hacmin kullanımını en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Yenilikçi çözümlerimiz yiyeceklerinizi en doğru ve verimli biçimde saklamanızı, yiyeceklerin kolayca ulaşılabilir olmalarını ve kolaylıkla görülebilmelerini sağlar.

Kayan raflar

Yenilikçi kayan raflar sayesinde dolabın içini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Raflarda ek yerleri bulunmayan özel kenar korumaları vardır. Bu korumalar sayesinde rafların üzerine dökülen bir şey alt raflara ve üzerindekilere zarar vermeden, döküldüğü rafın üzerinde kalır.

Kapakta iki kademeli şişe rafı

Son derece kullanışlı olan bu raf, buzdolabında çok sık kullanılan şişelerin sistemli bir şekilde saklanmasını sağlar. Dik kutular ve 2 litrelik şişeleri arka taraftaki derin bölümde saklayabilir, küçük nesneleri ve kavanozları ön taraftaki daha ince bölüme yerleştirebilirsiniz. Raf en kolay erişilebilen, kolay görülebilen yerde olduğu için çocuklar tarafından da rahatça kullanılabilir.

Tüp tutucu

Bu raf dolabın içinde oluşabilecek gereksiz kalabalığı ortadan kaldırarak ketçap, mayonez gibi tüpleri kolayca depolamanızı sağlar. Tüpler bu bölüme kapakları aşağı gelecek şekilde yerleştirilebileceğinden tüpün içindekiler azaldığında bile içindekilere ulaşması sorun olmayacaktır.

Çıkarılabilir Ready’n’Serve kaplar

Kapağın içindeki üç adet çıkarılabilir Ready’n’Serve kap hazır yiyecekleri (tatlılar, atıştırmalıklar, turşular) türlerine göre ayırarak kolayca saklamanızı sağlar. Kapları buzdolabından çıkarabileceğiniz ve normal servis tabaklarınızın yerine kullanabileceğiniz için yiyeceklerin servis edilmesi kolaylaşır. Üzerinde ahşap doğrama tahtası bulunan kap ise özellikle peynir ve şarküteri ürünleri için kullanılabilir ve endüstride bir ilktir.


BUZDOLAPLARI

Tüm sebzeler daha taze

Gorenje buzdolapları meyvelerin ve sebzelerin saklanması için en uygun soğutma koşullarını sunar. Doğru sıcaklık ve nem oranlarının korunmasına ek olarak bazı modellerde besinlerin ve yiyeceklerin tazeliğinin daha uzun süre korunması amacıyla tasarlanmış, geniş kapasiteye sahip meyve sebze gözleri bulunur: haftalık alışverişleriniz için harika bir çözüm.

Dondurucu kapağında derin gözler

Dondurucu kapağındaki yenilikçi raflar sık dışarı çıkarılan küçük donmuş yiyecekleri bulmanızı ve bunlara ulaşmanızı kolaylaştırır. Bezelyeler ve yeşil fasulyeler, donmuş pizzalar, dondurmalar ve külahlar gibi aklınıza gelen daha pek çok açık paketli donmuş yiyecek için idealdir.

Big’n’Freeze çekmecesi

Bu özel dondurucu çekmecesi geniş kapasitesi ve donmuş yiyeceklere kolay erişim sağlamasıyla sizi etkileyecek. Kullanışlı teleskopik raylar çekmecenin dışarı çekilmesini kolaylaştırırken fazla çekilerek düşmesini de önler. (Exclusive ve Premium modellerde).

Halojen aydınlatma

Birçok modelde bulunan halojen aydınlatma, size dolapta üstün görüş imkanı sağlar. Dolaba özenle yerleştirilen lambalar sayesinde dolabın tamamında görüş hakimiyeti sağlayabilirsiniz. Bu özellik ayrıca üst rafın maksimum kullanımını da sağlar.

Antibakteriyel koruma

Yiyecek olan her yerde bakteriler de vardır. Bu nedenle mutfakta hijyen çok önemlidir. Kombi buzdolaplarının iç duvarları organik olmayan gümüş bileşiği içeren özel bir maddeyle kaplanmıştır. Doğal antibakteriyel faaliyetleri sayesinde bu gümüş kaplama zararlı mikroorganizmaların yiyeceklerle temas etmesini engelleyerek dolabın kullanım ömrü boyunca en etkili korumayı sağlar.


BUZDOLAPLARI

A

-%10

ENERJİ

NRS 95605 E

Kombi, 3 kapılı buzdolabı

A

Premium

Enerji sınıfı

No Frost Paslanmaz çelik (Inox)

• Elektronik kontrol • LCD ekran • Dijital ısı göstergesi • Soğutucu ve dondurucu için farklı kontroller • Sıcaklık ayarlarının hafızaya alınması • Yapay zeka modu (sıcaklığı ortam ısısına göre otomatik •

ayarlama)  Antibakteriyel koruma

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 396 litre • Soğutucu bölümünde fanlı soğutma • Otomatik buz çözme • Hızlı soğutma • 0˚C Zero’n’Fresh çekmecesi • 4 adet cam raf • Nem kontrollü 2 adet sebze çekmecesi • Şişe rafı • Kapının açık kalması durumunda sesli uyarı Dondurucu Bölmesi

• Dondurucu net kapasitesi: 125 litre • Dondurma kapasitesi: 8 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 7 saat • Hızlı dondurma • 1 adet çekmece • Buzmatik • 3 adet dondurucu gözü Toplam brüt/net hacim: 605 / 521 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 1,39 kWh Ses seviyesi: 48 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 91 × 177,7 × 70 cm

A-%10 veya A verimlilik sınıfına sahip Gorenje buzdolaplarından birini seçerek %25 'e varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

49


BUZDOLAPLARI

NRK 67357 E Kombi buzdolabı

A+

Premium

Enerji sınıfı

NRK 65358 DE Kombi buzdolabı

A+

Exclusive

Enerji sınıfı

NRK 65358 DW Kombi buzdolabı

A+

Exclusive

Enerji sınıfı

No Frost Paslanmaz çelik (Inox)

No Frost Paslanmaz çelik (Inox) Değişebilir kapı yönü

No Frost Beyaz Değişebilir kapı yönü

• Elektronik kontrol • Dokunmatik kumanda ekranı • Dijital ısı göstergesi • Soğutucu ve dondurucu için farklı kontroller • Çift kompresör • Radyo / Yemek tarifleri / Sesli mesaj kayıt / İpuçları • Programların hafızaya alınması: Go’n’Save / Eco • Antibakteriyel koruma

• Elektronik kontrol • LCD ekran • Dijital ısı göstergesi • Soğutucu ve dondurucu için farklı kontroller • Çift kompresör • Programların hafızaya alınması: Go’n’Save / Eco • Antibakteriyel koruma

• Elektronik kontrol • LCD ekran • Dijital ısı göstergesi • Soğutucu ve dondurucu için farklı kontroller • Çift kompresör • Programların hafızaya alınması: Go’n’Save / Eco • Antibakteriyel koruma

• Soğutucu net kapasitesi: 245 litre • Soğutucu bölümünde fanlı soğutma • Otomatik buz çözme • Hızlı soğutma • Teleskopik raylı 33 litre hacminde Zero’n’Fresh

• Soğutucu net kapasitesi: 245 litre • Soğutucu bölümünde fanlı soğutma • Otomatik buz çözme • Hızlı soğutma • Teleskopik raylı 33 litre hacminde Zero’n’Fresh

• Soğutucu net kapasitesi: 245 litre • Soğutucu bölümünde fanlı soğutma • Otomatik buz çözme • Hızlı soğutma • Teleskopik raylı 33 litre hacminde Zero’n’Fresh

• Cam raflar • 2 adet sebze çekmecesi • Teleskopik raylı In’n’Out servis tepsisi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe ve tüp tutucu • Su pınarı, k oku filtresi • 3 adet çıkabilen Ready’n’Serve saklama kabı • Kapakta iki bölmeli derin raf • Halojen aydınlatma

• Cam raflar • 2 adet sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe ve tüp tutucu • Kapakta iki bölmeli derin raf • Aydınlatma

• Cam raflar • 2 adet sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe ve tüp tutucu • Kapakta iki bölmeli derin raf • Aydınlatma

• Dondurucu net kapasitesi: 75 litre • Dondurma kapasitesi: 10 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 18 saat • Hızlı dondurma • Teleskopik raylı 38 litre hacmindeBig’n’Freeze

• Dondurucu net kapasitesi: 75 litre • Dondurma kapasitesi: 10 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 18 saat • Hızlı dondurma • 2 adet çekmece • 1 adet hızlı dondurma çekmecesi • 2 adet buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 75 litre • Dondurma kapasitesi: 10 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 18 saat • Hızlı dondurma • 2 adet çekmece • 1 adet hızlı dondurma çekmecesi • 2 adet buz kabı

Toplam brüt/net hacim: 352 / 320 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,88 kWh Ses seviyesi: 42 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 200 × 64 cm

Toplam brüt/net hacim: 352 / 320 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,88 kWh Ses seviyesi: 42 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 200 × 64 cm

Soğutucu Bölümü

çekmecesi (0˚C)

Dondurucu Bölmesi

çekmecesi

• 2 adet çekmece • 1 adet hızlı dondurma çekmecesi • 2 adet buz kabı Toplam brüt/net hacim: 352 / 320 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,88 kWh Ses seviyesi: 42 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 200 × 64 cm

Soğutucu Bölümü

çekmecesi (0˚C)

Dondurucu Bölmesi

Soğutucu Bölümü

çekmecesi (0˚C)

Dondurucu Bölmesi


BUZDOLAPLARI

NRK 62371 E Kombi buzdolabı

A

Enerji sınıfı

Klasik

NRK 62321 DW Kombi buzdolabı

A

Klasik

NRF 71380 W Çift kapılı buzdolabı

A

Enerji sınıfı

Enerji sınıfı

No Frost Paslanmaz çelik (Inox) Değişebilir kapı yönü

No Frost Beyaz Değişebilir kapı yönü

No frost Beyaz Değişebilir kapı yönü

• Elektronik kontrol • LED göstergeler • Dijital ısı göstergesi • Soğutucu ve dondurucu için farklı kontroller • Antibakteriyel koruma

• Elektronik kontrol • LED göstergeler • Dijital ısı göstergesi • Soğutucu ve dondurucu için farklı kontroller • Antibakteriyel koruma

• Mekanik kontrol • Ayarlanabilir sıcaklık

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 278 litre • Soğutucu bölümünde fanlı soğutma • Otomatik buz çözme • Cam raflar • 1 adet sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Kapakta iki bölmeli derin raf • Aydınlatma

Dondurucu Bölmesi

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 229 litre • Soğutucu bölümünde fanlı soğutma • Otomatik buz çözme • Cam raflar • 1 adet sebze çekmecesi • 3 adet kapak rafı • Kahvaltılık rafı • Esnek yumurta kabı (12×) • Aydınlatma Dondurucu Bölmesi

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 281 litre • Otomatik buz çözme • Cam raflar • 1 adet sebze çekmecesi • 3 adet kapak rafı • Yumurta kabı (12 x) • Aydınlatma

Dondurucu Bölmesi

• Dondurucu net kapasitesi: 75 litre • Dondurma kapasitesi: 10 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 18 saat • Hızlı dondurma • 2 adet çekmece • 1 adet hızlı dondurma çekmecesi • 1 adet buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 75 litre • Dondurma kapasitesi: 10 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 18 saat • Hızlı dondurma • 2 adet çekmece • 1 adet hızlı dondurma çekmecesi • 1 adet buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 95 litre • Dondurma kapasitesi: 5 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 5 saat • 1 adet tel raf • Buz kabı

Toplam brüt/net hacim: 377 / 353 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 1,00 kWh Ses seviyesi: 41 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 200 × 64 cm

Toplam brüt/net hacim: 328 / 304 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,94 kWh Ses seviyesi: 41 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 180 × 64 cm

Toplam brüt/net hacim: 489 / 376 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 1,03 kWh Ses seviyesi: 42 dB(A) Ölçüler (GxYxD) : 69,6 x 171,2 x 70 cm

Klasik


BUZDOLAPLARI

NRF 71510 W Çift kapılı buzdolabı

A

Enerji sınıfı

Klasik

NRF 71510 XC Çift kapılı buzdolabı

A

Enerji sınıfı

Klasik

RB 3135 W Mini buzdolabı

A

Enerji sınıfı

No Frost Beyaz Değişebilir kapı yönü

No Frost Paslanmaz çelik (Inox) Değişebilir kapı yönü

Beyaz Değişebilir kapı yönü

• Mekanik kontrol • Ayarlanabilir sıcaklık

• Mekanik kontrol • Ayarlanabilir sıcaklık

• Mekanik kontroller • Antibakteriyel koruma

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi:388 litre • Otomatik buz çözme • Cam raflar • 2 adet sebze çekmecesi • 5 adet kapak rafı • Yumurta kabı (12x) • Aydınlatma

Dondurucu Bölmesi

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi:388 litre • Otomatik buz çözme • Cam raflar • 2 adet sebze çekmecesi • 5 adet kapak rafı • Yumurta kabı (12x) • Aydınlatma

Dondurucu Bölmesi

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 103 litre • Otomatik buz çözme • Cam raflar • 1 adet sebze çekmecesi • Kenarda iç aydınlatma

Dondurucu Bölmesi

• Dondurucu net kapasitesi: 122 litre • Dondurma kapasitesi: 8 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 10 saat • 1 adet cam raf • Buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 122 litre • Dondurma kapasitesi: 8 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 10 saat • 1 adet cam raf • Buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 17 litre • Dondurma kapasitesi: 2 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 12 saat

Toplam brüt/net hacim: 515 / 510 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 1,37 kWh Ses seviyesi: 43 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 72 × 171,3 × 81,8 cm

Toplam brüt/net hacim: 515 / 510 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 1,37 kWh Ses seviyesi: 43 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 72 × 171,3 × 81,8 cm

Toplam brüt/net hacim: 123 / 120 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,6 kWh Ses seviyesi: 40 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 50 × 85 × 60 cm

52


DERİN DONDURUCULAR

F 6311 W

Dikey derin dondurucu

B

Enerji sınıfı

F 7243 W

Dikey derin dondurucu

A+

Enerji sınıfı

F 6101 W

Dikey derin dondurucu

A

Enerji sınıfı

Beyaz

Beyaz

Beyaz

• Mekanik kontroller • 7 adet çekmece • Analog sıcaklık göstergesi • Ayarlanabilir sıcaklık • Manuel kontrol edilen buz çözme • Hızlı dondurma • Donmuş yiyecekler için 4 adet çekmece • Hızlı dondurma için 3 adet çekmece • İç aydınlatma • Dondurucu bölmesinde ışıklı ısınma uyarısı • Kapı açık göstergesi • 2 sabit, 2 ayarlanabilir ayak

• Mekanik kontroller • 6 adet çekmece • Analog sıcaklık göstergesi • Ayarlanabilir sıcaklık • Manuel kontrol edilen buz çözme • Hızlı dondurma • Donmuş yiyecekler için 4 adet çekmece • Hızlı dondurma için 2 adet çekmece • İç aydınlatma • Dondurucu bölmesinde sesli ve ışıklı ısınma uyarısı • Kapı açık göstergesi • 2 adet sabit ayak, 2 adet tekerlek

• Mekanik kontroller • 3 adet çekmece • Ayarlanabilir sıcaklık • Manuel kontrol edilen buz çözme • Hızlı dondurma • Donmuş yiyecekler için 2 adet çekmece • Hızlı dondurma için 1 adet çekmece • Dondurucu bölmesinde ışıklı ısınma uyarısı • 2 sabit, 2 ayarlanabilir ayak

Dondurma kapasitesi: 24 kg/24 saat Elektrik kesintisinden koruma süresi: 26 saat Enerji tüketimi (kWh/gün): 1,13 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 412 kWh

Dondurma kapasitesi: 24 kg/24 saat Elektrik kesintisinden koruma süresi: 30 saat Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,69 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 252 kWh

Dondurma kapasitesi: 8 kg/24 saat Elektrik kesintisinden koruma süresi: 17 saat Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,55 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 201 kWh

Toplam brüt/net hacim: 310 / 274 litre Ses seviyesi: 41 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 177 × 60 cm

Toplam brüt/net hacim: 238 / 208 litre Ses seviyesi: 42 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 66 × 149,5 × 65,5 cm

Toplam brüt/net hacim: 99 / 83 litre Ses seviyesi: 39 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 85 × 60 cm


DERİN DONDURUCULAR

FH 9211 W

Sandık tipi derin dondurucu

C

Enerji sınıfı

FH 9311 W

Sandık tipi derin dondurucu

C

Enerji sınıfı

FH 9411 W

Sandık tipi derin dondurucu

C

Enerji sınıfı

Beyaz

Beyaz

Beyaz

• Mekanik kontroller • Ayarlanabilir sıcaklık • Manuel kontrol edilen buz çözme • Hızlı dondurma • Hızlı dondurma için 1 adet sepet • İç aydınlatma • Dondurucu bölmesinde ışıklı ısınma uyarısı • 4 adet sabit ayak

• Mekanik kontroller • Ayarlanabilir sıcaklık • Manuel kontrol edilen buz çözme • Hızlı dondurma • Hızlı dondurma için 2 adet sepet • İç aydınlatma • Dondurucu bölmesinde ışıklı ısınma uyarısı • 4 adet sabit ayak

• Mekanik kontroller • Ayarlanabilir sıcaklık • Manuel kontrol edilen buz çözme • Hızlı dondurma • Hızlı dondurma için 2 adet sepet • İç aydınlatma • Dondurucu bölmesinde ışıklı ısınma uyarısı • 4 adet sabit ayak

Dondurma kapasitesi: 14 kg/24 saat Elektrik kesintisinden koruma süresi: 34 saat Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,9 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 329 kWh

Dondurma kapasitesi: 19 kg/24 saat Elektrik kesintisinden koruma süresi: 35 saat Enerji tüketimi (kWh/gün): 1,15 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 420 kWh

Dondurma kapasitesi: 26 kg/24 saat Elektrik kesintisinden koruma süresi: 38 saat Enerji tüketimi (kWh/gün): 1,32 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 482 kWh

Toplam brüt/net hacim: 210 / 198 litre Ses seviyesi: 41 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 80 × 85 × 70 cm

Toplam brüt/net hacim: 325 / 307 litre Ses seviyesi: 42 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 110 × 85 × 70 cm

Toplam brüt/net hacim: 400 / 380 litre Ses seviyesi: 43 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 130 × 85 × 70 cm

54


DERİN DONDURUCULAR

FH 9338 W

Sandık tipi derin dondurucu

A+

Enerji sınıfı

FH 9438 W

Sandık tipi derin dondurucu

A+

Enerji sınıfı

Beyaz

Beyaz

• • • • • • • •

 ekanik kontroller M Ayarlanabilir sıcaklık Manuel kontrol edilen buz çözme Hızlı dondurma Hızlı dondurma için 2 adet sepet İç aydınlatma Dondurucu bölmesinde ışıklı ısınma uyarısı 4 adet sabit ayak

• Mekanik kontroller • Ayarlanabilir sıcaklık • Manuel kontrol edilen buz çözme • Hızlı dondurma • Hızlı dondurma için 3 adet sepet • İç aydınlatma • Dondurucu bölmesinde ışıklı ısınma uyarısı • 4 adet sabit ayak

Dondurma kapasitesi: 20 kg/24 saat Elektrik kesintisinden koruma süresi: 55 saat Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,62 kWh Enerji Tüketimi (kWh/yıl): 226 kWh

Dondurma kapasitesi: 20 kg/24 saat Elektrik kesintisinden koruma süresi: 50 saat Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,70 kWh Enerji Tüketimi (kWh/yıl): 256 kWh

Toplam brüt/net hacim: 240 / 230 litre Ses seviyesi: 42 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 110 × 85 × 70 cm

Toplam brüt/net hacim: 300 / 290 litre Ses seviyesi: 43 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 130 × 85 × 70 cm


GORENJE OLDTIMER KOLLEKSİYONU

Z A M A N I

56

D O N D U R U Y O R U Z


GORENJE OLDTIMER KOLLEKSİYONU

Gorenje Retro serisi buzdolapları eski zamanların değişmeyen modasıyla bugünün teknolojisini bir araya getiriyor. Şampanya, Burgundy ve Siyah olmak üzere üç moda renk, mükemmel kapasite, yüksek enerji verimliliği ve gerçekten benzersiz tasarım. Gorenje Retro serisi ister çağdaş, ister geleneksel her türlü mutfağa uyum sağlar. Dış tasarımındaki benzersiz nostaljik ayrıntılar ve 50'lerin görüntüsünü yeniden canlandıran çizgiler, en ileri teknolojiyle tamamlanır.

LED ekranlı kontrol paneli

Sıcaklık kontrolünde LED’li elektronik kontrol üstün kullanım kolaylığı sağlar. LED ekranlı modellerde “Hızlı soğutma” ve “Hızlı dondurma” özellikleri de bulunur. Buzdolabında sıcaklığın yükselmesi durumunda ışıklı ve sesli bir alarm sizi uyarır.

Güçlü cam raflar

Gorenje Retro buzdolaplarında denge ve güvenlik sunan cam raflar bulunmaktadır. Bu raflar 40 kilograma kadar olan yüklere dayanarak yüksek darbe ve basınç dayanıklılığı sağlar. Kolay temizlenen bu raflarda sıvıların buzdolabının diğer kısımlarına kazara dökülmelerini önleyen kenarlıklar bulunur.

Buzdolabınızda daha çok yer

Artık buzdolabınızın kapağında ya da raflarda şişeler için yer ayırmanız gerekmeyecek. Özel şişe rafları şarapları ve diğer içecekleri mükemmel ve serin bir şekilde saklarken diğer yiyecekler için oldukça geniş bir yer kalmasını sağlar. Raf hafif eğimli yapısıyla ağzı açık şişelerinizi de güvenle saklamanıza olanak tanır.


GORENJE OLDTIMER KOLLEKSİYONU

RK 60359 OC Kombi buzdolabı

OldTimer

A++ Enerji sınıfı

RK 60359 OR Kombi buzdolabı

OldTimer

A++ Enerji sınıfı

RK 60359 OBK Kombi buzdolabı

Burgundy

Siyah

• Mekanik kontrol • Antibakteriyel koruma

• Mekanik kontrol • Antibakteriyel koruma

• Mekanik kontrol • Antibakteriyel koruma

Soğutucu Bölümü

Dondurucu Bölmesi

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 229 litre • Otomatik buz çözme • Dolap içinde fanlı soğutma • Hızlı soğutma • Cam raflar • 1 adet sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe rafı • Kapakta iki bölmeli derin raf • Aydınlatma Dondurucu Bölmesi

OldTimer

A++ Enerji sınıfı

Şampanya

• Soğutucu net kapasitesi: 229 litre • Otomatik buz çözme • Dolap içinde fanlı soğutma • Hızlı soğutma • Cam raflar • 1 adet sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe rafı • Kapakta iki bölmeli derin raf • Aydınlatma

58

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 229 litre • Otomatik buz çözme • Dolap içinde fanlı soğutma • Hızlı soğutma • Cam raflar • 1 adet sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe rafı • Kapakta iki bölmeli derin raf • Aydınlatma Dondurucu Bölmesi

• Dondurucu net kapasitesi: 92 litre • Dondurma kapasitesi: 4,5 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 18 saat • 3 adet çekmece • Buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 92 litre • Dondurma kapasitesi: 4,5 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 18 saat • 3 adet çekmece • Buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 92 litre • Dondurma kapasitesi: 4,5 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 18 saat • 3 adet çekmece • Buz kabı

Toplam brüt/net hacim: 342 / 321 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,57 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 209 kWh Ses seviyesi: 41 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 188,7 × 64 cm

Toplam brüt/net hacim: 342 / 321 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,57 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 209 kWh Ses seviyesi: 41 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 188,7 × 64 cm

Toplam brüt/net hacim: 342 / 321 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,57 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 209 kWh Ses seviyesi: 41 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 188,7 × 64 cm


GORENJE OLDTIMER KOLLEKSİYONU

RF 60309 OC Çift kapılı buzdolabı

OldTimer

RF 60309 OR Çift kapılı buzdolabı

OldTimer

RF 60309 OBK Çift kapılı buzdolabı

A++ Enerji sınıfı

A++ Enerji sınıfı

A++ Enerji sınıfı

Şampanya

Burgundy

Siyah

• Mekanik kontrol • Antibakteriyel koruma

• Mekanik kontrol • Antibakteriyel koruma

• Mekanik kontrol • Antibakteriyel koruma

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 229 litre • Otomatik buz çözme • Dolap içinde fanlı soğutma • Hızlı soğutma • Cam raflar • 1 adet teleskopik raylı sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe rafı • Kapakta iki bölmeli derin raf • Kenarda iç aydınlatma Dondurucu Bölmesi

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 229 litre • Otomatik buz çözme • Dolap içinde fanlı soğutma • Hızlı soğutma • Cam raflar • 1 adet teleskopik raylı sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe rafı • Kapakta iki bölmeli derin raf • Kenarda iç aydınlatma Dondurucu Bölmesi

OldTimer

Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 229 litre • Otomatik buz çözme • Dolap içinde fanlı soğutma • Hızlı soğutma • Cam raflar • 1 adet teleskopik raylı sebze çekmecesi • Esnek yumurta kabı (12×) • Şişe rafı • Kapakta iki bölmeli derin raf • Kenarda iç aydınlatma Dondurucu Bölmesi

• Dondurucu net kapasitesi: 65 litre • Dondurma kapasitesi: 4,5 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 22 saat • Hızlı dondurma • 1 adet tel raf • Buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 65 litre • Dondurma kapasitesi: 4,5 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 22 saat • Hızlı dondurma • 1 adet tel raf • Buz kabı

• Dondurucu net kapasitesi: 65 litre • Dondurma kapasitesi: 4,5 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 22 saat • Hızlı dondurma • 1 adet tel raf • Buz kabı

Toplam brüt/net hacim: 296 / 294 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,50 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 183 kWh Ses seviyesi: 39 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 173,7 × 64 cm

Toplam brüt/net hacim: 296 / 294 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,50 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 183 kWh Ses seviyesi: 39 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 173,7 × 64 cm

Toplam brüt/net hacim: 296 / 294 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,50 kWh Enerji tüketimi (kWh/yıl): 183 kWh Ses seviyesi: 39 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 60 × 173,7 × 64 cm


ŞARAP SOĞUTUCU

60

BAZI ŞEYLERİN DEĞERİ ZAMANLA ARTAR


ŞARAP SOĞUTUCU

Şarap saklamanın temel şartlarından biri azami sessizliktir. Şarap ses dalgalarına uzun süre maruz kalırsa “yorulur”. Uzmanların şarapların gürültülü sokaklara, konser salonlarına ve ses sistemlerine yakın yerlerde saklanmamasını önermelerinin sebebi budur. Gorenje şarap soğutucusunun tasarımı onun kesinlikle ses geçirmez olmasını sağlar. Şarabınızı evinizde nereye koyarsanız koyun, tam bir sessizlik içinde saklanacak, hiçbir gürültü ona ulaşamayacaktır; ne bir müzik tınısı, ne çocukların kahkahaları, ne de havlayan köpeğinizin sesi.

Teleskopik raylı raflar

52 şişe taşıyan, pürüzsüz bir şekilde kayarak tamamen dışarı çekilebilen teleskopik raylı raflar istediğiniz şişeyi başka bir şişeyi oynatmadan kolayca seçip çıkarabilmenizi sağlar.

İstediğiniz anda mükemmel şarap

Gorenje şarap soğutucularının iç sıcaklığı +5°C ile +15°C arasında ayarlanabilir.

XWC 660 EF Şarap soğutucu

• Dekoratif alüminyum dış yüzey • Elektronik kontrol paneli • Ayarlanabilir sıcaklık seviyesi • Dijital sıcaklık göstergesi • Ayarlanabilir ayaklar Donanımlar

• İç aydınlatma • Sıcaklık kumandalı kontrol paneli • Yönü değişebilir kapı • Kolay temizlik için gizli buharlaştırıcı Şişe kapasitesi: 52 Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,57 kWh Enerji Tüketimi (kWh/yıl): 208 kWh Toplam brüt/net hacim: 158 / 156 litre Ölçüler (G×Y×D): 60 × 90 × 60 cm


TERMOSİFONLAR

S I C A K

S U Y U N U Z

H E R

Z A M A N

62

H A Z I R


TERMOSİFONLAR

Farklı boyutları ve özellikleriyle ihtiyaçlarınızı karşılayan Gorenje termosifonlarla sıcak suyunuz ne zaman isterseniz sizin için hazır. Suyunuzu her zaman en uygun sıcaklıkta ayarlamak için akıllı bir çözüm…

Detaylı Testler : Gorenje Termosifonlar üstün kalite ve dayanıklılık testlerine tabi tutulur. • %100 basınç testi • %100 paslanmaya karşı dayanıklılık testi • %100 sızıntı testi • %100 elektrik kaçağı testi • %100 işletim testi Bu çok önemli testlere ek olarak diğer labora-

TGR serisi termosifonlar uygun

tuvar testlerinin hepsi uygulanmaktadır. Ter-

fiyat, kalite ve özellikle ev tipi

mosifonlar satıldığı tüm pazarların ihtiyaçlarını

kullanım kriterleri gözönüne

karşılamaya yönelik olarak özel üretilmiştir.

alınarak üretilmiştir. Dikey kullanım için uygun olan termosifonlar tasarımları sayesinde temizleme ve kullanım açısından oldukça avantajlıdır.

Tüm Gorenje termosifonlarda otomatik (sigortalı) şalter

Gorenje termosifonların

bulunmaktadır. Aşırı akım

tamamında bulunan

çekmeyi engelleyen elektrik

magnezyum anod özelliği

elemanı kullanım kolaylığı

sayesinde termosifo-

sağladığı gibi, elektrikli su

nunuzu uzun yıllar so-

ısıtıcınızı ani akım dengesiz-

runsuz kullanabileceksiniz.

liklerine karşı korumuş olur.

Korozyona karşı benzersiz bir çözüm sunan bu özellik, kazanın özel  yapısıyla beraber size üstün bir emniyet sağlar. Ayrıca depodaki suyun yükselmesiyle beraber oluşabilecek aşırı basınç, soğuk su borusuna takılan emniyet ventili sayesinde düşürülerek tam bir emniyet sağlanır.


TERMOSİFONLAR

TGR 50 N Termosifon

• • • • • •

50 litre hacim Magnezyum anod (korozyon emniyeti) Isınma gösterge ışığı 2000 W ısıtıcı gücü Otomatik şalter (akım emniyeti) Emniyet ventili (basınç emniyeti)

TGR 65 N Termosifon

• • • • • •

65 litre hacim Magnezyum anod (korozyon emniyeti) Isınma gösterge ışığı 2000 W ısıtıcı gücü Otomatik şalter (akım emniyeti) Emniyet ventili (basınç emniyeti)

64

TGR 80 N Termosifon

• • • • • •

80 litre hacim Magnezyum anod (korozyon emniyeti) Isınma gösterge ışığı 2000 W ısıtıcı gücü Otomatik şalter (akım emniyeti) Emniyet ventili (basınç emniyeti)

• Termostat (750C’ ye kadar ayarlanabilir) • Maksimum işletme basıncı (bar): 6 • 24 saatlik ısı kaybı (kW/h): 1,32

• Termostat (750C’ ye kadar ayarlanabilir) • Maksimum işletme basıncı (bar): 6 • 24 saatlik ısı kaybı (kW/h): 1,58

• Termostat (750C’ ye kadar ayarlanabilir) • Maksimum işletme basıncı (bar): 6 • 24 saatlik ısı kaybı (kW/h): 1,85

Net ağırlık: 21 kg Ölçüler (G x Y x D): 45.4 x 57 x 46.1 cm

Net ağırlık: 24 kg Ölçüler (G x Y x D): 45.4 x 68 x 46.1 cm

Net ağırlık: 27 kg Ölçüler (G x Y x D): 45.4 x 77.5 x 46.1 cm


Gorenje İstanbul Dayanıklı Tüketim Malları Ltd. Şti. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No: 5 34662 Altunizade Üsküdar İSTANBUL Tel: 0216 651 90 00 Fax: 0216 651 90 80 e-mail: office@gorenje.com.tr www.gorenje.com.tr

REF: GS00110

ÜRETİM: Yeni teknolojiler geliştirmek heyecan verici bir süreç. Her gün, her an, dünyanın bir yerinde yeni bir fikir doğuyor, yeni bilimsel başarılar gerçekleşiyor, yeni bulgulara ulaşılıyor. Ancak teknoloji yalnızca kendisi için faydalı olmamalıdır, olamaz da. Biz işe diğer taraftan, evinizden başlıyoruz. Sizler bizim teknolojik olarak mükemmelleştirilmiş çözümler üretmemizde ilham kaynağımızsınız.

Katalog Solo ürünler 2010/2011  

Katalog Solo ürünler 2010/2011

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you