Page 1

2010/11 ANKASTRE ÜRÜNLER


GİRİŞ

GÜZELLİĞİN KONFORU, TEKNOLOJİNİN GÜZELLİĞİ. İKİSİ DE TASARIMDA. Kalite ve fonksiyonelliğin fark edilmeye değer olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda tasarımın çekici olması gerektiğine de. Fark edilmeli ve ilham vermeli. Uluslararası tasarımın tanınmış isimleriyle iş birliği içerisinde zıtlıkları birleştirmeyi başardık: Seyretmesi zevkli, kullanımı kolay ve fiyatı makul.


GİRİŞ

Güzellik sahip olunabiliyorsa, mükemmellik ulaşılabiliyorsa anlamlıdır. Gorenje’nin avantajı bizim bunları anlamamızdır. Yeni fikirlere açık kişiler olarak, her gün kullanılan eşyaları arzu edilen nesneler haline dönüştürüyoruz. En son teknolojiyi kullanarak yaşamınızdaki konforun kaynağı olan cihazlara yeni şekiller veriyoruz. Kullanıcı dostu olmaya kendimizi adayarak günümüz insanının ihtiyaçlarına hitap ediyoruz. Üstün ama ulaşılabilir tasarımlara adanmış olarak yaşam sanatına yeni bakış açıları katıyoruz. Gorenje güzelliğe saygı duyan insanların bildiği bir markadır. Güzelliği ararken pratik olmayı unutmayanların. Yoğun programlarını küçük ama önemli tecrübeler bulmak için ayarlayanların. Konu evlerindeki konfor olduğu zaman açık fikirli olan insanların. Geleceklerini kendi bildikleri gibi şekillendirenlerin. Basit şekilde çalışan çekici tasarımlar arayanların. Yorucu olmayan ve kullanıcı dostu son teknoloji ürünlerini arayanların. Kendine sınır koymayan, ev yaşantısında açık fikirli olmaya ilham veren bir marka arayanların.

03


GİRİŞ

MÜKEMMELİĞİN KANITI 3 YIL GARANTİ

Rehberimiz KALİTE! Biz kaliteyi garanti ediyoruz. Yarım asrı geçkin üretim geleneği, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve tercihlerine duyulan hassasiyet ve modern teknoloji kullanımı dünya çapında milyonlarca kullanıcıya ulaşılmasını sağlamıştır. Satış sonrası hizmette etkin ve yaygın servise ek olarak 6 Sigma kalite yönetim sisteminin kullanımı, ürünlerin fonksiyonelliği, güvenliği ve estetiğinde uygulanır. ISO 9001 kalite güvencesi de en yüksek kalitenin temelini oluşturur.

Karmasitlik (karmaşık-basit) rahattır. Biz bunu sağlıyoruz. Yeni ürünler geliştirirken ev işlerini kolaylaştıracak ve ev işi haricindeki kaliteli zamanlarınızı artıracak çözümler üretmeye çalışıyoruz. Akıllı ''UseLogic®'' teknolojisi yapılan işlemleri ve o anki durumları izleyen ve tüm işlemi basitleştiren sensörler barındırır. ''Easy to use'' (kolay kullanım) özelliğinin avantajları sunulan özelliklerin en etkili kullanımını ve en etkili sonuçları en güvenli şekilde almanızı sağlar.

Fonksiyonellik güzeldir. Biz onu zenginleştiriyoruz. Dünyada tasarım çekici formlar ve görünümler ile ilişkilendirilir; oysa Gorenje bu konuyu daha kapsamlı olarak ele alır. Yeni çözümler üretirken ''Şekil fonksiyonu takip eder'' görüşünü benimser. Ergonomik olması için tasarlanmış birçok avantaj, özel malzemeler ve estetik çekimin birleşimi mükemmel tasarımlar oluşmasıyla ve bu tasarımların uluslararası arenada kabul görerek birçok alanda prestijli ödüllere layık görülmesiyle ödüllendiriliyor. Plus X Award winner 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010

A

-%10

ENERJİ

Çevre geleceğin temelidir. Biz onu koruyoruz. Yaşam kalitesi çevreyi korumakla doğrudan ilişkilidir. En sıkı çevre koruma standartlarına uyum sağlarken (ISO 14001 ve EMAS), aynı zamanda sorumluluk sahibi bir şekilde çevre dostu teknolojiler ve süreçler geliştiriyoruz. Çevre dostu malzemelerden yapılmış ve çalışma hayatı boyunca önemli ölçüde enerji ve su tasarrufu sağlayacak fonksiyonlarla donanmış cihazlar sunarak size çevreyi gelecek nesillere saklamanızda yardımcı oluyoruz.


GİRİŞ

Pişirme grubu

06

Fırınlar ....................................................... 06 Buharlı fırın.............................................. 24 Mikrodalga fırınlar ......................... 30 Ocaklar ...................................................... 34 Davlumbazlar ...................................... 46

Bulaşık makineleri

56

Bulaşık makineleri ............................................... 56

Buzdolapları

62

Buzdolapları ......................................... 62

Teknik bilgiler

05

68

Teknik çizimler ................................... 68


FIRINLAR

İ

Ç

E

R

İ

D

E

K

İ

Ö

Y

K

Ü


FIRINLAR

7

İÇERİDEKİ ÖYKÜ

Sizlere patentli DirecTouch kontrol paneli ile teknolojisini sunuyoruz. Gorenje'nin sizlere yepyeni pişirme deneyimleri sunacak yeni nesil pişirme cihazları...

DirecTouch – mükemmel sonuçlar parmaklarınızın ucunda

Bu yenilikçi elektronik modül, yeni nesil Gorenje elektrikli ocaklarının ve fırınlarının dokunmatik ekranlı kontrollerinde adeta devrim yapmıştır. Size gereken yalnızca iki basit adım; yemek pişirmek hiçbir zaman bu denli kolay olmamıştı! Pişirmek istediğiniz yemeği gösteren simgeye dokunarak seçiminizi yapıp, ardından “Başlat” düğmesine basın. Böylece önceden ayarlanmış birçok programla ısıtma öğeleri, sıcaklık ve pişirme süresinin doğru bileşimi otomatik olarak ayarlansın. Büyük ve kolayca tanınan simgeler fırının kullanımını kolaylaştırırken, size tüm yemek pişirme parametrelerini (ısıtma elemanı, sıcaklık, pişirme süresi, et sondası) kendi tercihlerinize ve deneyimlerinize göre ayarlama rahatlığı verir. En sevdiğiniz ayarları hafızaya kaydedebilir ve fırını bir sonraki çalıştırışınızda kolayca kullanabilirsiniz. Elektronik modülün sunduğu diğer faydalardan biri fırının kontrolsüz şekilde kullanılmasını önleyen ve yaralanmalara karşı koruma sağlayan Çocuk Emniyet Kilidi'dir. Tavuk

Izgara tavuk için tepsiyi orta kademe raya yerleştirin. Bir alt raya da damlama tepsisini yerleştirin. Fırını 170°C’ye ayarlayın. 1 kg tavuk için pişme süresi ortalama 1 saattir.

Kek

Kek pişirmek için hamuru kaba dökün. Alttan ikinci kademe raya kek kalıbını yerleştirin. Fırın sıcaklığı 160°C, 1 kg kek için pişme süresi 1 saattir.

Pizza

Fırını 8 dakika boyunca 200°C’de ısıtın. Ardından sığ tepsiye veya pizza taşına pizzayı yerleştirip orta kademe raya koyun. 400 gr pizza için pişme süresi ortalama 10 dakikadır.

Ekmek

Orta kademe raya sığ tepsiyi yerleştirin. Fırını 200°C’ye ayarlayın. 1,5 kg hamur için pişme süresi ortalama 1 saat 15 dakikadır.

Pirzola ve Balık

Izgara fonksiyonuyla pişireceğiniz pirzola ya da balığı en üst raya, yağ tepsisini bir alt raya yerleştirin. 15 dakika sonra eti çevirin. 4 x 200 gr et için fırın ısısı 250°C, pişme süresi ortalama 25 dakikadır.

Mayalı Hamur Kabartmak için

Fırını 3 dakika 40°C’de ısıtın. Mayalı hamuru bir kaba koyup, alttan ikinci raya yerleştirin.

Et Parçası, Rosto

Küçük tepsiye yerleştirdiğiniz eti orta kademe rayda pişirebilirsiniz. Fırın ısısı 195°C, 1 kg et için pişme süresi 1 saat 50 dakikadır.

Buz çözme

Dondurulmuş yiyeceği ızgara fonksiyonunda orta kademe raya yerleştirin. Damlama tepsisini bir alt raya yerleştirin.

Kurabiye ve Pasta

Fırını 5-6 dakika boyunca 160°C’de ısıtın. İkinci ve dördüncü kademe raylar pişirme işlemi için uygun olacaktır. Pişme süresi 2x300 gr için ortalama 25 dakikadir.

AquaClean

Ekstra derin tepsiye yarım litre su koyup alttan ikinci raya yerleştirin. Fırını 70°C’de yarım saat çalıştırın.

Dokunmatik kumandalı elektronik modül

Bir ilk! Gorenje fırınlarında yenilikçi, dokunmatik kontrollü kumanda modülleri bulunur. Dokunmatik kumanda ile pişirme süresini ayarlayabilir, doğru sıcaklığı seçebilir ve pişirme işleminin tamamında bu değerleri ekrandan izleyebilirsiniz. Pişirme süresinin bittiğini alarm sesi haber verir. Yeni dokunmatik kumanda panelinin yüzeyi mükemmel derecede pürüzsüzdür ve böylece kolaylıkla temizlenir. Bu yeni modül Gorenje’nin kullanıcı dostu uygulamalara yönelik en yeni özelliği!


FIRINLAR

1

2

3

Sadece 3 adımda ev yapımı ekmek

İlgili programı kolayca ayarlayın, yenilikçi UseLogic® teknolojisi sizin için gerisini halletsin.

(Ev Yapımı): Odunla ısıtılan geleneksel ekmek fırınlarından esin alan benzersiz bir yenilik!

Geleneksel odun fırınlarıyla eşdeğer üstün pişirme sonuçları elde etmeye yönelik zeka dolu, ileriye dönük bir fırın tasarımı! Yeni nesil Gorenje ankastre fırınları için geliştirilen yenilikçi tasarım çözümü ile, mükemmel pişirme için ısıtma elemanları hassas bir şekilde yerleştirilir. Arka paneldeki pürüzsüz, yuvarlatılmış kenarlar ve kavisli iç yapısı dolaşımın daha verimli olmasını ve sıcak havanın fırının içinde eşit şekilde dağıtılmasını sağlar. Sonuç mu? Eşit şekilde pişmiş, lezzetli ve nar gibi kızarmış yemekler, mükemmel kabuğuyla yumuşacık ekmekler, doğru şekilde pişirilmiş en sevdiğiniz bir sürü yemek. Şimdiye kadar böyle bir pişirme işlemini yalnızca düşleyebilirdiniz. Farklı damak zevklerine yönelik bu yeni yaklaşım, Gorenje’nin tasarım ve geliştirme mühendislerinin deneyimleri, birkaç yıllık çalışma ve lider araştırma enstitüleriyle kurulan işbirliğinin bir sonucu. Antik bilgelikten ilham alan özgün tasarım!


FIRINLAR

9

BigSpace, geniş fırın kapasitesi

65 litrelik net kapasitesiyle Gorenje fırınlar mevcut fırınlar içinde en büyüklerdendir. 7 kg ağırlığında bir hindiyi bile rahatlıkla alabilen maxi boyutlu kapasitelerine rağmen bu fırınlar A Sınıfı enerji verimliliğine sahiptir. Üstün tasarımlı yeni nesil Gorenje fırınları birkaç yemeği aynı anda pişirmek ve tüm ailenin bir araya geldiği, zevkli yemekler için ideal!

FastPreheat, 6 dakikada 200°C

Fırının özel kavisli tasarımı ve ısıtma elemanlarının eş zamanlı çalışması sayesinde fırının 200°C sıcaklığa ulaşması 6 dakika alır. Zamandan %30 oranında tasarruf ederken, ön ısıtma gerektiren yiyecekleri daha önce hiç olmadığı kadar hızlı hazırlayabileceksiniz.

Et sondası

Üst model fırınlarda eti tam istediğiniz gibi pişirmenizi sağlayan bir et sondası bulunur. Tek yapmanız gereken et sondasının ucunu ete batırmak ve sıcaklığı istediğiniz seviyeye ayarlamaktır. Pişirdiğiniz et tam istediğiniz gibi olduğunda kumanda panelindeki gösterge sizi uyarır. Et sondasını her kullanışınızda mükemmel etlerin tadını çıkarabilirsiniz!


FIRINLAR

Maxi boyutlu pişirme tepsisi

Fırın tasarımına yönelik bu yeni yaklaşımın sonucu olarak 46 cm enindeki pişirme tepsilerinde %15 daha geniş pişirme yüzeyi vardır. Mevcut fırın genişliğinden daha fazla yararlanılması, ister tek raflı, ister çok raflı pişirme modları olsun, tek bir tepside daha fazla miktarda yiyecek pişirmeyi olanaklı kılar. Üst ısıtma elemanının yüksek verime sahip tasarımı ısının tepsi yüzeyinin tümünde eşit şekilde dağılmasını güvence altına alır ve mükemmel pişirme sonuçlarına ulaşmanızı sağlar.

Farklı kademelerde yemek pişirmek

Gorenje fırınlarından birini seçerek aynı anda üç farklı kademeye ayarlanmış üç farklı rayda yiyeceklerinizi pişirebilirsiniz. Fırının arka kısmındaki fan ısının eşit ve hızlı bir şekilde dağılımını sağlar. Bu da sıcak havanın daha verimli şekilde dolaşmasına yol açar, değerli zamanınızdan ve enerjiden tasarruf ederken göz alıcı pişirme sonuçları elde etmenize olanak tanır.

46 cm


FIRINLAR

11

Çıtır çıtır kabuklar için PerfectGrill

Üstteki büyük ve alttaki küçük kızılötesi ısıtma elemanları, içbükey, kavisli fırın tavanının derinliklerine güvenli bir şekilde gizlenirken, birbirlerine göre farklı yükseklikleri sayesinde yiyeceklerin her zaman eşit şekilde ve mükemmel pişmesini sağlar. Üst modellerde üst ısıtma elemanı aşağı doğru yatırılarak fırının daha kolay temizlenmesini sağlar.

Tamamen çekilebilen teleskopik raylar. Fırınlarda kontrol sizde!

Tamamen çekilebilen teleskopik raylar pişirme tepsilerini fırına yerleştirmenizi ve çıkarmanızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda pişen yiyecekleri daha rahat kontrol etmenizi sağlar. Böylece el yakma riski önemli ölçüde azalmış olur. Üst modellerimizin tamamında standart donanımın bir parçası olarak bulunan bu raylar, her türlü gelişmiş Gorenje fırınına takılabilme özelliğiyle bir avantaj daha sağlar.


FIRINLAR

Ekstra derin, XXL pişirme tepsisi

Ev yapımı ekmekler, lazanyalar, sulu yemekler ve benzeri yiyeceklerden zevk alanlar için özel, ekstra derin (5 cm) pişirme tepsisini tasarladık. Bu tepsi, zararlı kimyasallar kullanmadan sıradan musluk suyuyla kolayca temizlenmesini sağlayan EcoClean emaye kaplamaya sahiptir. Ayrıca, yüksek tepsi kenarları yağların sıçramasını önlediğinden fırınınızın duvarları daha az kirlenir.

StayWarm, yiyecekleri doğru ısıda sıcak tutun

30°C ile 95°C arasında bir sıcaklık ayarı yaparak yiyecekleri üç saate kadar istediğiniz sıcaklıkta tutabilirsiniz. Böylece önceden hazırladığınız yiyecekleriniz tatlarını koruyacak, servisten önce sıcak kalacaklardır. Bu yepyeni özellik sayesinde birçok yemeği birden planlamak ve servis yapmak kolaylaşacak ve konuklarınız geç gelse bile sizin için sorun olmayacak! Yeni Gorenje fırın konuk ağırlama konusundaki kusursuz itibarınızı güven altına almanın ve sürdürmenin mükemmel yolu!

WarmPlate, profesyonel bir dokunuş

Tabakların ısıtılmış olması, yiyeceklerin lezzetinin kaybolmasını önler ve çorbalardan makarnalara, haşlanmış sebzelere kadar her lokmada en lezzetli şekilde kalmalarını sağlar. WarmPlate tabaklarınızı 30°C ile 80°C arasında herhangi bir seviyede, tam olarak doğru ısıda tutmanıza olanak tanır. Evinizin size özel ortamında profesyonel hizmetin keyfini çıkarın; buna ancak kentteki en iyi restoranda rastlayabilirsiniz!

DynamiCooling özelliği sayesinde el yakmayan kumanda panelleri

Pişirme işlemi boyunca (DC) ve sonrasında (DC+) kumanda panelinin sıcaklığını düşük tutmaya yarayan verimli soğutma sistemi, fırınların kumanda panellerinin soğuk kalmasını sağlar. Fırının içindeki sıcak hava ile daha serin olan ortam havası bir fan yoluyla karıştırılır ve soğutulan karışım cihazın dış panellerinin hemen altından dışarı atılır. Fırın kapatıldıktan sonra bir sıcaklık sensörü fırının sıcaklığı 60°C’nin (DC+) altına düşene kadar fanı çalıştırmaya devam eder. Kumanda panellerinin ve kapağının sıcaklığını düşük tutan DynamiCooling özelliği fırının güvenliğini önemli ölçüde artırır.

Serin fırın kapağı

Gorenje fırınlarında güvenli ve enerji açısından verimli SerinKapak (CD) özelliği bulunur. Daha gelişmiş modellerde üç kat camlı, ısı yansıtıcılı UltraSerinKapak (UCD) özelliği vardır. Üstün kapak yalıtımıyla birlikte özel yansıtıcı cam katmanları fırının performansını artırırken, enerji tüketimini önemli oranda azaltır. Kapağın dış yüzeyinin sıcaklığının düşük olması fırın kapağına dokunulduğunda elin yanma riskini azaltır.


FIRINLAR

13

OpenView, mükemmel görünüm

Üst model fırınlarda ekstra büyük fırın kapasitesi çift ışıklandırmayla tamamlanmıştır. Tamamen cam fırın kapağıyla birlikte bu özellik fırının içinin çok daha iyi görülmesini sağlayarak güvenli bir mesafeden pişme işlemini kontrol etmenizi kolaylaştırır.

Kolay temizlik için pürüzsüz fırın kapağı

Kolayca çıkarılabilen fırın kapaklarında görünür vida delikleri, lastik contalar veya kir tuzakları olarak bilinen girintiler yoktur. Bu da kolay ve hızlı bir şekilde temizlenebilecekleri anlamına gelir.

EasyClean panellerle kolay temizlik

Fırının iç haznesinin her iki yanında bulunan ve kolayca çıkarılabilen EasyClean paneller ile arka taraftaki katalitik panel fırınınızı daima yepyeni tutmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Bu panellerde pürüzsüz EcoClean emaye kaplama bulunur ve bu da temizlik için yalnızca ılık suya ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir. İsterseniz bunları yerinden çıkarıp, temizlik işini bulaşık makinesine devredebilirsiniz!

EcoClean emaye kaplı fırınlar ve pişirme tepsileri

Fırının iç kısmında bulunan EcoClean emaye kaplamanın pürüzsüz ve sızdırmazlığı sayesinde ısı, panellerde ve tepsilerde emilmek yerine haznenin içine yansıtılır. Bu yenilikçi çözüm ısının fırın içinde eşit şekilde dağılmasını ve önemli oranda enerji tasarrufunun yanı sıra çarpıcı pişirme sonuçları elde etmenizi sağlar. Yapışmayan EcoClean emaye kaplama yağların fırın panellerine veya tepsilere yapışmasını önleyerek temizlik işlerini oyuna çevirir.

AquaClean

Fırın temizliğinde üstün, çevre dostu, yepyeni bir teknoloji! Gorenje'ye has bu fonksiyonda derin tepsiye yarım litre su koyup tepsiyi yarım saat 700C'ye ısıtılmış fırında bekletin. Yumuşamış kirleri bir bez yardımıyla kolayca silebilirsiniz. Hiçbir kimyasal kullanmadan elde ettiğiniz sonuç etkileyici olduğu kadar çevre dostu bir çözüm.


FIRINLAR

TASARIM: YENİ NESİL CİHAZLARIN MÜKEMMEL UYUMU

Konu tasarım olunca herşey sinerjiden ibarettir: mükemmelliğin göze çarpan yansıması ve arkasında yatan bütünlük. Yeni nesil ankastre cihazların yaratıcı fonksiyonları iki farklı tasarımda hayat buluyor: Pure ve Allure

PURE

Premium

PURE serisinin pürüzsüz yüzeyi zarif metal öğelerle vurgulanıyor. Renk seçimleri ve dikey-yatay bileşimler tüm mutfağınızla bir uyum yaratırken, kullanımdaki kolaylık ve ergonomik tasarım size zevkle geçireceğiniz saatler vaat ediyor.

Premium

Exclusive


FIRINLAR

Duvar davlumbazı

Solo mikrodalga fırın için dekoratif panel

Ankastre bulaşık makinesi için dekoratif panel

Cam seramik elektrikli ocak 74,8 cm

Cam seramik elektrikli ocak 59,8 cm

Paslanmaz çelik gazlı ocak 68 cm

Kompakt ankastre buharlı fırın

Kombi mikrodalga fırın

Cam seramik elektrikli ocak 60 cm

15


FIRINLAR

ALLURE

ALLURE serisi sizi özgün 3

Premium

boyutlu tasarımı ile karşılıyor. Eğimli cam kontrol paneli çok daha etkin bir görüş ve kontrol sağlıyor. Cam panele entegre edilmiş sap, kontrol panelinde kullanımı kolay ve anlaşılır grafikler yeni nesil cihazlarda modernliği vurguluyor.

Premium

Exclusive


FIRINLAR

Duvar davlumbazı

Cam seramik elektrikli ocak 59,4 cm

Solo mikrodalga için dekoratif panel

Paslanmaz çelik gazlı ocak 58 cm

Ankastre bulaşık makinesi için dekoratif panel

Paslanmaz çelik gazlı ve elektrikli ocak 60 cm

17


FIRINLAR

Aksesuarlar Buharlı pişirme seti

Gorenje fırınları, özel buhar setini kullanarak yiyeceklerinizi sağlıklı bir şekilde pişirmenize olanak tanır. Buharda pişen yiyeceklerde vitaminler, aroma ve özgün lezzetler geleneksel pişirme yöntemlerine kıyasla daha fazla korunur. Sebzeleriniz gereğinden fazla pişmeyeceği gibi kendi doğal renklerini de korurlar. Buhar sistemi ayrıca yiyeceklerinizi yağ koymadan pişirmenizi sağlar. Üç parçalı buhar setinde bir düz filtre, bir derin emaye tepsi ve bir de kapak yer alır. Buhar seti ayrı bir aparat olarak da satılmaktadır ve tüm multifonksiyonel Gorenje fırın modellerinde kullanılabilir.

Profesyonel ızgara seti

Bu çok kullanışlı set, olağanüstü hızlı bir şekilde ısınan, gerçek lezzetlerin pişirilmesi için ideal, silikon kaplı alüminyum alaşımdan yapılmıştır. Isıyı, nemi, aromayı ve lezzeti içeride tutarak filetolarınızın, bifteklerinizin veya kotletlerinizin her defasında mükemmel pişmesini sağlar. Daha da iyisi, yiyeceklere kesinlikle yağ eklemeniz gerekmez! Profesyonel ızgara seti ayrı bir aparat olarak da satılmaktadır ve tüm Gorenje fırın modellerinde kullanılabilir.

Ekstra derin, XXL pişirme tepsisi

Ev yapımı ekmekler, lazanyalar, sulu yemekler ve benzeri yiyeceklerden zevk alanlar için özel, ekstra derin (5 cm) pişirme tepsisini tasarladık. Bu tepsi, zararlı kimyasallar kullanmadan sıradan musluk suyuyla kolayca temizlenmesini sağlayan EcoClean emaye kaplamaya sahiptir. Ayrıca, yüksek tepsi kenarları yağların sıçramasını önlediğinden fırınınızın duvarları daha az kirlenir.

Cam tepsi

Yüksek kalite camdan yapılan bu tepsi, gündelik lezzetlerin keyfini çıkarmanız için birebir. Özel günlerde fark yaratan şeffaf cam içinde pişen yemeği sürekli görebilmenizi sağlar. Üstelik enfes sufleler, ıslak kekler, mantılar ve altın sarısı kızarmış patatesleri tam kıvamında pişirebilirsiniz. Tepsi ebatları (Y/G/D): 24/406/360 mm.

3 kademeli teleskopik raylar

Bu raylar sayesinde pişirmek artık daha güvenli! Teleskopik rayların tam olarak dışarı çekilebilmesi, 3 seviyenin her birinde pişirdiğiniz yemeklere kolayca erişmenizi sağlar. Fırına yiyecekleri yerleştirmek ve pişmiş yiyecekleri fırından çıkarmak oldukça kolaydır. Teleskopik raylı fırınların kapasitesi aynı anda birden çok seviyede pişirme yapmanıza olanak tanımasından dolayı daha fazla olur.

Pizza seti

Evinizi geleneksel pizza fırınında, özel pizza tepsimizle yeni pişmiş pizzaların o lezzetli kokusuyla doldurun. Taştan yapılmış tepsinin yağlanması gerekmez; böylece ev yapımı çıtır pizzalar çok daha sağlıklı olacaktır. Üç parçalı pizza seti aynı zamanda pizzalarınızı sıcak taş zemine yerleştirmekte kullanabileceğiniz ahşap spatula ve kullanışlı bir pizza kesme aletini içerir.


FIRINLAR

19

HomeMade (Ev Yapımı). Geleneksel odun fırınından esin alan benzersiz bir yenilik!

Büyük Hacim

Geniş Görüş

Hızlı Ön Isıtma

Sıcak Tabak

Sıcak Tutma

BO 8750 AX

Prestige

Ankastre fırın

A

Enerji sınıfı

Teleskopik ray

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ve cam kontrol paneli • DirecTouch - elektronik kontrol modülü • Elektronik sıcaklık kontrolü

Multifonksiyonel fırın - 12 programlı

BO 7540 AX

Premium

Ankastre fırın

A

Enerji sınıfı

Teleskopik ray

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ve cam kontrol paneli • Sıcaklık göstergeli dokunmatik programlayıcı • Işıklı gömülebilir düğmeler • Elektronik sıcaklık kontrolü Multifonksiyonel fırın - 10 programlı

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ergonomik sap • UCD - Ultra serin kapak • Kapakta mekanik güvenlik kilidi • 3 kademeli teleskopik ray • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Arkada katalitik panel • İki adet aydınlatma - Geniş Görüş • Kolay temizlik için inebilen ızgara

• Ergonomik düğmeler ve sap • UCD - Ultra serin kapak • Kapakta mekanik güvenlik kilidi • 3 kademeli teleskopik ray • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Arkada katalitik panel • İki adet aydınlatma - Geniş Görüş • Kolay temizlik için inebilen ızgara

Standart ekipman

Standart ekipman

• Derin tepsi • Normal tepsi • Cam tepsi • Tel ızgara • Tepsi tutacağı • Yağ filtresi • Et sondası

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara • Tepsi tutacağı • Yağ filtresi • Et sondası

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm


FIRINLAR

BO 7321 AXG Ankastre fırın

A

Exclusive

Enerji sınıfı

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ve cam kontrol paneli • Dokunmatik elektronik programlayıcı • Gömülebilir düğmeler • Mekanik sıcaklık kontrolü Multifonksiyonel fırın - 9 programlı

BO 7321 AX Ankastre fırın

A

Exclusive

Enerji sınıfı

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ön panel • Dokunmatik elektronik programlayıcı • Gömülebilir düğmeler • Mekanik sıcaklık kontrolü Multifonksiyonel fırın - 9 programlı

BO 7121 AX Ankastre fırın

A

Enerji sınıfı

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ön panel • Gömülebilir düğmeler • Mekanik sıcaklık kontrolü

Multifonksiyonel fırın - 9 programlı

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ergonomik düğmeler ve sap • CD - Serin kapak • Krom raylar • DCS Dinamik soğutma sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Arkada katalitik panel • Fırın aydınlatması

• Ergonomik düğmeler ve sap • CD - Serin kapak • Krom raylar • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Arkada katalitik panel • Fırın aydınlatması

• Ergonomik düğmeler ve sap • CD - Serin kapak • Krom raylar • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Arkada katalitik panel • Fırın aydınlatması

Standart ekipman

Standart ekipman

Exclusive

Standart ekipman

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara • Yağ filtresi

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara • Yağ filtresi

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara • Yağ filtresi

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri: 560-568 × 590-600 × 550 mm

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm


FIRINLAR

BO 5203 AX Ankastre fırın

A

Exclusive

Enerji sınıfı

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ön panel • Mekanik sıcaklık kontrolü • Zaman ayarlı çalışma

Geleneksel fırın - 5 programlı

BO 5103 AX Ankastre fırın

A

Enerji sınıfı

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ön panel • Mekanik sıcaklık kontrolü

Geleneksel fırın - 5 programlı

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ergonomik düğmeler ve sap • Çift camlı kapak • Kabartmalı yan paneller • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Fırın aydınlatması

• Ergonomik düğmeler ve sap • Çift camlı kapak • Kabartmalı yan paneller • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Fırın aydınlatması

Standart ekipman

Exclusive

Standart ekipman

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara

Nominal güç: 2,7 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 2,7 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm

21


FIRINLAR

HomeMade (Ev Yapımı). Geleneksel odun fırınlarından esin alan benzersiz bir yenilik!

Büyük Hacim

Geniş Görüş

Hızlı Ön Isıtma

Sıcak Tabak

Sıcak Tutma

BO 8770 BB

Premium

Ankastre fırın

A

Enerji sınıfı

Teleskopik ray

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Cam kontrol paneli • DirecTouch - elektronik kontrol modülü • Elektronik sıcaklık kontrolü

Multifonksiyonel fırın - 12 programlı

BO 7540 BX

Premium

Ankastre fırın

A

Enerji sınıfı

Teleskopik ray

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ve cam kontrol paneli • Sıcaklık göstergeli dokunmatik programlayıcı • Işıklı gömülebilen düğmeler • Elektronik sıcaklık kontrolü Multifonksiyonel fırın - 10 programlı

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ergonomik sap • UCD - Ultra serin kapak • Kapakta mekanik güvenlik kilidi • 3 kademeli teleskopik ray • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • İki adet aydınlatma - Geniş Görüş • Kolay temizlik için inebilen ızgara

• Ergonomik düğmeler ve sap • UCD - Ultra serin kapak • Kapakta mekanik güvenlik kilidi • 3 kademeli teleskopik ray • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Arkada katalitik panel • İki adet aydınlatma - Geniş Görüş • Kolay temizlik için inebilen ızgara

Standart ekipman

Standart ekipman

• Derin tepsi • 2 adet normal tepsi • Tel ızgara • Yağ filtresi • Et sondası

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara • Tepsi tutacağı • Yağ filtresi • Et sondası

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm


FIRINLAR

BO 7321 BXG Ankastre fırın

A

Exclusive

Enerji sınıfı

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ve cam kontrol paneli • Dokunmatik elektronik programlayıcı • Gömülebilir düğmeler • Mekanik sıcaklık kontrolü Multifonksiyonel fırın - 9 programlı

BO 7321 BX Ankastre fırın

A

Enerji sınıfı

Renk/Tasarım/Malzeme • Geleneksel odun fırını şeklinde üretilmiş HomeMADE fırın • Paslanmaz çelik ön panel • Dokunmatik elektronik programlayıcı • Gömülebilir düğmeler • Mekanik sıcaklık kontrolü Multifonksiyonel fırın - 9 programlı

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ekstra geniş hacim - 60 litre

• Ergonomik düğmeler ve sap • CD - Serin kapak • Krom raylar • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Arkada katalitik panel • Fırın aydınlatması

• Ergonomik düğmeler ve sap • CD - Serin kapak • Krom raylar • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • EcoClean emaye kaplı iç yüzey • AquaClean fonksiyonu ile temizleme • Arkada katalitik panel • Fırın aydınlatması

Standart ekipman

Exclusive

Standart ekipman

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara • Yağ filtresi

• Derin tepsi • Normal tepsi • Tel ızgara • Yağ filtresi

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Nominal güç: 3,3 kW Enerji tüketimi: 0,79 kWh (Havalandırma), 0,87 kWh (Geleneksel)

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm

Ölçüler (G×Y×D): 597 × 595 × 565 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 590-600 × 550 mm

23


BUHARLI FIRIN

BUHAR

GÜCÜYLE

SAĞLIKLI

BESLENİN


BUHARLI FIRIN

25

Sağlıklı beslenmeyi benimsemiş olanlar için Gorenje’den yeni bir ürün: Ankastre kompakt kombi buharlı fırın. Sağlıklı beslenmek artık geçici bir heves değil. Kaliteli ve dengeli beslenme hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Beslenme uzmanları da bu konuda aynı fikirde: Evde yemek pişirmek, daha malzemelerin hazırlanması aşamasından itibaren yemeğin her aşamasını kontrol edebildiğimiz için sağlıklı beslenme adına atılabilecek en iyi adım. Bu şekilde pişirilen yiyecekler tatlarını, renklerini, vitamin ve minerallerini koruduklarından buharlı pişirme gittikçe daha popüler hale geliyor. Öğünler hafif, doğal tatlarını koruyarak ve baharat eklemeye gerek olmaksızın hazırlanır. Bu sebeple buharlı pişirme şeker hastaları için de idealdir. “Lezzetli mi yoksa sağlıklı mı?” artık bir ikilem değil. Gorenje’nin kompakt, kombi, buharlı fırını lezzetli ve sağlıklı yemekleri aynı tabakta buluşturuyor.

“Buharlı fırın mükemmel öğünler hazırlamama olanak veriyor. Özellikle düşük ısıda ızgara seçeneğinden, bu şekilde hazırlanan balıklar mükemmel olduğu için, etkilendim. Aldığım sonuçlara bakarak Gorenje buharlı fırının karşılaştırıldığında profesyonel fırınlar da dahil olmak üzere oldukça üstün bir fırın olduğunu söyleyebilirim.” Fred Nowack – Şef - Hafen Hotel, Hamburg

Buharlı kombi fırın

Pazarda bir ilk: Yiyecekleri ister buhar, ister sıcak hava ile, istenirse ikisiyle de pişirmenizi sağlayan kombi fırın! Hafızada bulunan hazır programlar ve çeşitli pişirme fonksiyonlarına ek olarak bu özel fırın kolay kullanımlı dokunmatik ekranıyla benzerlerinden ayrılıyor. Ekran tüm fonksiyonları 5 farklı lisanda gösterebildiği gibi fırın önceden ayarlanmış programlarıyla kullanımını kolaylaştırıyor.

A Enerji Sınıfı

Kombi buharlı fırın enerji verimliliği açısından A sınıfıdır. Bu özellik cihazın hem sıkı Avrupa standartlarına, hem de çevreye uygunluğunu gösterir.

A

Enerji sınıfı


BUHARLI FIRIN

Buhar gücüyle pişirme

Buharlı pişirme yiyeceklerin tüm vitaminlerini, proteinlerini ve besin değerlerini muhafaza ettiği için sağlıklı bir pişirme şeklidir. Yiyecek asla gerekenden fazla pişmez; rengini, suyunu ve tadını korur. Pişirme süresince buhar, fırına özel bir “buhar haznesi”nden gelir. Özel geliştirilmiş bir oluk sayesinde buhar, fırının içine eşit şekilde dağılır ve akım seçilen programa göre otomatik olarak gerçekleşir. Ayrıca dilediğiniz yiyecek için farklı oranda buhar seviyeleri ayarlayabilirsiniz.

Dokunmatik elektronik programlayıcı

Elektronik kumandalar kolay kullanım için geliştirilmiştir. Basit bir dokunuşla pişirme süresini ve sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Hazır programlardan seçim yapabileceğiniz gibi kendi programlarınızı da ayarlayabilirsiniz (pişirme sıcaklığı, et sondasının derecesi, pişirme süresi vb). Pişirme işlemi bitince cihaz sizi sesli bir sinyalle uyarır. Tamamı cam olan kontrol paneli sayesinde temizlik de artık çok kolay!

İki farklı pişirme metodu

Gorenje'nin buharlı kombi fırını size yiyecekleri birbirinden farklı ama çok basit iki yöntemle pişirme olanağı sunuyor: Buharlı pişirme ve sıcak havayla pişirme 50 adet hazır program modu 50 programlık geniş hazır program seçeneğinden istediğinizi seçin. Modern elektronik donanım bu 50 programa ek olarak kendi zevkinize gore 10 program daha eklemenize ve fırını sonraki kullanışınızda hafızadan çağırabilmenizi sağlar.


BUHARLI FIRIN

27

6 pişirme fonksiyonu Gorenje buharlı fırınlarda yiyeceklerin buzunu çözme veya ısıtma, buharla pişirme ya da sıcak havayla pişirme, ya da yiyecekleri buhar – sıcak hava kombinasyonuyla pişirme gibi 6 farklı fonksiyon bulunur. Profesyonel pişirme fonksiyonu Bu fonksiyon birkaç farklı aşamayla pişirilmesi gereken sufle ve farklı hamurlar için kullanılır. İlk aşamada yiyecek buharla pişirilir, belirli bir süre sonra program sıcak hava ile pişirmeye döner.

Kombi fonksiyonu – sıcak hava ve buhar ile pişirme Bu metod aynı anda sıcak hava ve buharla pişirmenin avantajlarını birleştirir. Buhar, pişirme işlemi sırasında herhangi bir aşamada verilebilir. 10 dakika sonra buhar otomatik olarak kesilir (ancak isterseniz buharı daha önceden de kapatabilirsiniz).

Yavaş pişirme fonksiyonu – düşük ısılarda pişirme Bu fonksiyon uzun süre düşük ısıyla pişirilmesi gereken yiyecekler için faydalıdır. Fırının aksesuarlarından birisi olan et sondasının yardımıyla lezzetli, her tarafı eşit pişmiş bir et menüsünün keyfine varacaksınız.

Isıtma fonksiyonu Sıcak havayla karışan buhar, fırını daha hızlı ısıtır, yiyeceklerin kendi sularıyla her yerinin eşit şekilde pişmesini sağlar. Bu yöntem özellikle önceden pişirilmiş ya da dondurulmuş yiyeceklerde faydalıdır.

Buharlı pişirme fonksiyonu Buharlı pişirme yiyeceklerin tüm besinlerini ve vitaminlerini korur.

Sıcak hava ile pişirme fonksiyonu Buharlı fırın aynı zamanda geleneksel pişirme de yapabilmenize olanak tanır. Fan sıcak havayı fırının içinde dolaştırarak yiyeceklerin eşit şekilde pişmelerini sağlar.

Farklı seviyelerde pişirme

27 litre hacimli kombi buharlı fırın size 2 farklı seviyede aynı anda buharlı pişirme yapma ya da kurabiye, pasta gibi yiyecekleri geleneksel sıcak hava metoduyla 3 seviyede pişirme imkanı sunuyor. Fırının içinde arkada yer alan fan sıcak havanın fırının içine daha çabuk ve hızlı şekilde dağılmasını sağlar. Sıcak havanın daha verimli bir şekilde kullanılması kusursuz fırınlama, ızgara ve pişirme sonuçları ve enerjiden tasarruf sağlar.

Et sondası

Gorenje buharlı fırınlarında eti tam istediğiniz gibi pişirmenizi sağlayan bir sonda bulunur. Sondayı etin içine yerleştirin ve istediğiniz sıcaklık derecesini seçin. Fırının kontrol panelindeki gösterge et tam sizin istediğiniz gibi olduğunda sizi uyaracaktır. Bu sonda sayesinde etler her zaman tam istediğiniz kıvamda olacak.


BUHARLI FIRIN

UltraCoolDoor – Ultra serin fırın kapağı

Gorenje buharlı fırınlarında güvenli ve enerji açısından oldukça verimli, üç kat camlı ve ısı yansıtıcılı UltraSerinKapak (UCD) bulunur. Kapağın mükemmel yalıtımı ve camdaki yansıtıcı katmanlar fırının kapasitesini artırdığı gibi enerji tüketimini de düşürür. Kapağın dışındaki düşük sıcaklıklar kazara dokunmalarda yanma riskini ortadan kaldırır. Fırının bir başka akıllı özelliği de kapak açıldığı anda iki ısıtma elemanının ve fanın gücünü kesen ve yanma riskini azaltan sensördür.

Gece Modu

Paslanmaz çelik fırının ışıklandırması harika görünümünün yanında pişme işleminin kolayca takibini sağlar. Buharlı fırında “Gece Modu” fonksiyonu vardır ve bu sayede saat 22:00 ve 07:00 arasında ekrandaki rakamlar daha az ışıklı görünerek fırının daha az enerji harcaması ve bulunduğu yeri de gereksiz şekilde aydınlatmaması sağlanmıştır. Gün içinde ekranın ışığı artar ve fırın kolayca görülebilir hale gelir.

Otomatik temizleme

Gorenje buharlı fırınları sertliği fazla olan suların cihazda bıraktığı kireçlerin çözülmesi için harika bir çözüm sunuyor. Belli sayıda pişirmeden sonra fırın sizi ekranda kireç çözme işleminin yapılması gerektiği konusunda bir notla uyarır. Ekrana basit bir dokunuşla doğru programı seçebilir ve kireç çözme programını başlatabilirsiniz. Kolayca çıkarılabilen kapak, fırının temizliğini kolaylaştırır. Kenarlarda kirlerin birikebileceği hiçbir girinti bulunmadığı için fırının temizlenmesi çok basit ve hızlı olacaktır.

Standart aksesuarlar

Kombi buharlı fırın birçok aksesuarla donatılmıştır. 2 adet standart tepsi, delikli derin tepsi ve tel ızgarayla aynı anda birkaç seviyede yemek hazırlamanız mümkündür. Ayrıca et sondası her defasında etlerinizin mükemmel şekilde hazırlanmasını sağlar. Standart aksesuarların içinde suyun sertliğini ölçmeniz ve cihaza doğru değerleri girmeniz için bir de turnusol kağıdı bulunur. Bu değere ve tamamlanan pişirme işlemi sayısına gore cihaz sizi ne zaman kireç çözme programının uygulanması gerektiği konusunda uyaracaktır. Cihazla birlkte gelen temizleme sıvısı fırınınızı pırıl pırıl yapacaktır. • • • • • •

2 adet normal tepsi 1 adet derin tepsi 1 adet tel ızgara Et sondası Turnusol kağıdı Sıvı kireç çözücü


29

BUHARLI FIRIN

1

2 3 4 5 6

1 Profesyonel pişirme 2 Düşük ısılarda yavaş pişirme 3 Buharlı pişirme 4 Sıcak hava ve buhar ile pişirme 5 Isıtma 6 Sıcak hava ile pişirme

BOC 6322 AX

Kompakt ankastre buharlı fırın

A

Premium

Enerji sınıfı

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik ve cam kontrol paneli • Sıcaklık göstergeli dokumatik programlayıcı

Multifonksiyonel fırın - 6 adet pişirme fonksiyonu Fırın hacmi: 27 litre

• Paslanmaz çelik iç yüzey • Ergonomik sap • CD - Serin Kapak • Kapakta elektronik güvenlik kilidi • Krom ray • DCS Dinamik Soğutma Sistemi • Profesyonel pişirme • SlowCooking - Düşük ısılarda yavaş pişirme • Buharlı pişirme • Sıcak hava ve buhar ile pişirme • Isıtma • Sıcak hava ile pişirme • Fırın aydınlatması

Standart ekipman • 2 adet normal tepsi • 1 adet derin tepsi • 1 adet tel ızgara • Et sondası • Turnusol kağıdı • Sıvı kireç çözücü Nominal güç: 2,2 kW Enerji tüketimi: 0,74 kWh (Havalandırma), 0,78 kWh (Geleneksel) Ölçüler (G×Y×D): 597 × 460 × 568 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 445 × 560 cm Net ağırlık: 34,7 kg


MİKRODALGA FIRINLAR

H I Z L I V E S A Ğ L I K L I


MİKRODALGA FIRINLAR

31

Mikrodalgada buz çözme ve kızartma fonksiyonları

GourmetWave sistemi

GourmetWave teknolojisi ısının eşit dağılımıyla sağladığı pişirmede size daha iyi pişirme sonuçlarını, yemeklerin vitamin ve doğal tatlarını kaybetmeden almanızı garanti ediyor. Mikrodalganın güç seviyesini sürekli olarak kontrol altında tutan sensörler sayesinde elektriğin mikrodalgaya dönüşümü hızlanıyor ve bu özellik yeni nesil mikrodalgaları geleneksel mikrodalgalara göre çok daha verimli ve yüksek performanslı kılıyor. Bu teknoloji size zaman kazandırmakla kalmıyor, %15'e varan enerji tasarrufu da sağlıyor. Gurme Dalga Sistemiyle birbirinden lezzetli çıtır tavuklar, brownie kekler, enfes bir pizza, kendi suyunda pişen sebzeler sadece dakikalarınızı alıyor.

Geleneksel ısıtma (alt ve üst) ile donmuş gıdalarınız en derinlere kadar nüfuz eden enerjiyle içten ısınmaya ve çözülmeye başlıyor, bu da buz çözme işlemini çok daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Turbo pişirme fonksiyonu ise sıcak hava ve ızgara fonksiyonlarının birarada çalışmasıyla gerçekleşiyor. Bu seçenek daha önce mikrodalgadan asla beklemediğiniz tazelikte çıtır yiyecekler, kızarmış lezzetli aperatifler yapmanızı sağlıyor. Bu ayrıcalıklı özellik yemek hazırlarken size oldukça cömert seçenekler sunuyor: • Buz çözme ve ısıtma • Izgara ve alt-üst ısıtma • Mikrodalga fonksiyonu ve alt-üst ısıtma • Mikrodalgasız geleneksel pişirme

Multifonksiyonel fırınlar: Mikrodalga, geleneksel pişirme ve ızgara

Gorenje ankastre mikrodalgalar size bir mikrodalga, geleneksel bir fırın ve aynı zamanda ızgara fonksiyonunun tüm avantajlarını sunarken, kombi özellikli olmalarıyla pişirme konusunda bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor. Yemeğinizi hızla hazırlayabilmeniz için 6 farklı pişirme fonksiyonu ve alt-üst ısıtmanın kullanımı (fırının 250°C’ye kadar ısınabilmesi) yemeklerinize harika tatlar kazandırıyor. Izgara ve alt üst ısıtmanın beraber kullanımı rosto gibi yiyecekleri pişirirken son derece işinize yaradığı gibi, ızgara ve mikrodalga özelliği ise pizza dilimleri, et gibi birçok yiyeceğin pişirilmesinde kullanılabiliyor.

Güvenilir Elektronik Kontrol ve Tanımlı Programlar

Kolay montaj için çerçeve

Mikrodalga fırının montajı çok kolaydır. Özel havalandırmalı montaj çerçevesini kullanarak mikrodalgayı mutfağınızın geri kalanı ve ankastre fırınınızla kusursuz uyum sağlayacak şekilde istediğiniz dolaba yerleştirebilirsiniz.

En iyi sonuçlar için döner tabaklar, tepsiler ve ızgaralar

Entegre döner tabaklar, yemeğinizin her defasında en iyi şekilde pişmesini sağlarken, buz çözme işleminde de en önemli unsurdur. Cam tabağın yanında fırınlarda ızgara et için bir tel raf, yuvarlak bir emaye tepsi ve tavuk, kurabiye ve bunun gibi birbirinden farklı birçok yiyeceği pişirmeye uygun bir de özel tepsi bulunur. Üst model fırınlarda ayrıca pizza tepsisi de mevcuttur.

Tüm Gorenje ankastre fırınlar kullanımı kolay elektronik kontrol panelleri sayesinde sürenin ve uygun pişirme metodunun kesin olarak seçilebilmesine olanak tanır. Pizza veya tavuk pişirirken ya da içeceklerinizi ısıtırken hafızadaki programları kullanmak için tek yapmanız gereken o fonksiyonu menüden seçmek ve yiyeceğin ağırlıgını yazmak. Bundan sonrası artık fırınınıza kalmış, en uygun pişirme yöntemini ve sıcaklığı ayarlayarak her defasında mükemmel sonuçlar verecek. Gorenje'nin en üst model fırınları sensörlerle çalışan otomatik programlara sahiptir, ekrandaki basit ve anlaşılır semboller ve yazılar kolaylıkla uygun programı seçmenizi sağlar ve sizi yönlendirir.


MİKRODALGA FIRINLAR

Kompakt Fırın Mikrodalga & SıcakHava ƒ

BOC 5322 AX

BM 6120 AX

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik ve cam kontrol paneli • Dokunmatik kontrol

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam kontrol paneli • Dokunmatik kontrol • Cam kapak ve ankastre çerçeve

Kombi mikrodalga fırın

Fırın hacmi: 32 litre • Güç: 1 000 W Mikrodalga 1500 W Izgara 1500 W Isı yayılımı • 6 farklı mikrodalga güç seviyesi • Mikrodalga + sıcak hava dolaşımı

• Zamana veya ağırlığa göre buz çözme • Otomatik buz çözme • Çocuk kilidi • Paslanmaz çelik iç yüzey • 32 cm çapında döner tabak

Standart ekipman

• Izgara aparatı

Opsiyonel aksesuarlar

• Metal pişirme tepsisi

Ölçüler (G×Y×D): 595 × 455 × 542 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560-568 × 448-452 × 550 mm Net ağırlık: 35 kg

Izgaralı mikrodalga fırın

Fırın hacmi: 18 litre

• Güç: 800 W Mikrodalga

1050 W Izgara (Quartz)

• 5 farklı mikrodalga güç seviyesi • Easy Fix (kolay takılabilen) montaj metodu • Mikrodalga + ızgara

• Hazır programlar • Zamana veya ağırlığa göre buz çözme • Otomatik buz çözme • Çocuk kilidi • Paslanmaz çelik iç yüzey • 24 cm çapında döner tabak Standart ekipman

• Tel ızgara

Opsiyonel aksesuarlar

• Cam tepsi

Ölçüler (G×Y×D): 595 × 390 × 325 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 568 × 380 × 320 mm Net ağırlık: 18,6 kg


MİKRODALGA FIRINLAR

BM 5120 AX

BM 2120 AX

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam kontrol paneli • Elektronik kontrol • Cam kapak ve ankastre çerçeve

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam kontrol paneli • Elektronik kontrol • Cam kapak ve ankastre çerçeve

Izgaralı mikrodalga fırın

Fırın hacmi: 18 litre

• Güç: 800 W Mikrodalga • • •

1050 W Izgara (Quartz) 5 farklı mikrodalga güç seviyesi Easy Fix (kolay takılabilen) montaj metodu Mikrodalga + ızgara

• Hazır programlar • Zamana veya ağırlığa göre buz çözme • Otomatik buz çözme • Çocuk kilidi • Paslanmaz çelik iç yüzey • 24 cm çapında döner tabak Standart ekipman

• Tel ızgara

Mikrodalga fırın

Fırın hacmi: 18 litre

• Güç: 800 W Mikrodalga • 4 farklı mikrodalga güç seviyesi • Easy Fix (kolay takılabilen) montaj metodu

• Zamana veya ağırlığa göre buz çözme • Çocuk kilidi • Paslanmaz çelik iç yüzey • 24 cm çapında döner tabak

Opsiyonel aksesuarlar

• Cam tepsi

Opsiyonel aksesuarlar

• Cam tepsi

Ölçüler (G×Y×D): 595 × 390 × 325 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 568 × 380 × 320 mm Net ağırlık: 18,6 kg

Ölçüler (G×Y×D): 595 × 390 × 325 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 568 × 380 × 320 mm Net ağırlık: 18,6 kg

33


OCAKLAR

KENDİNİZİ BİR ŞEF GİBİ HİSSEDİN


OCAKLAR

35

Cam seramik ocakta ısıtma gözü

Cam seramik ocağınızdaki özel ısıtma gözü pişmiş yiyeceklerin servis edilene kadar doğru sıcaklıkta tutulmasını sağlar. Yiyeceklerin kurumasını veya fazla pişmesini önleyen bu özellik sayesinde doğru servis için başka bir işleme gerek

BoilControl özelliği yemeklerin kaynayıp taşmasını önler

Tencereleriniz bir daha asla taşmayacak! BoilControl özelliği ocak gözünün sıcaklığının otomatik olarak kontrol edilmesini sağlar. İlk başta ocak gözü istenilen sıcaklığa ulaşana kadar en yüksek ısıda çalışır. İlk pişirme evresinden sonra ocak otomatik olarak sıcaklığın aynı seviyede tutulmasına yetecek ısıya ayarlanır. Yiyecekler pişirme işleminin başında ayarlanan seviyede güvenli bir şekilde pişmeye devam ederler.


OCAKLAR

Tıpkı bir domino oyunu gibi...

İndüksiyonlu, elektrikli ve gazlı domino ocak seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza göre kendi stilinizi oluşturabilir, pişirme alanlarınızı zevkinize göre yaratabilirsiniz.

Beklenmedik anlar için StopGo

Bu özellik beklenmedik bir anda gitmeniz gerektiğinde pişirme işlemini geçici olarak askıya almanıza olanak tanır. StopGo tuşuna tek bir dokunuşunuz tüm ayarları dondurur ve güvenli bir şekilde gidip kapıya bakmanız veya acil bir durumla ilgilenmeniz için size zaman verir. StopGo tuşuna tekrar basana kadar bütün gözler geçici olarak kapatılır.

Dokunmatik kumandalı cam seramik ocak

Gorenje’nin UseLogic® sensör teknolojisi cam seramik ocaklarınızı kelimenin tam anlamıyla parmak uçlarınızla kullanmanızı mümkün kılar. Her bir ocak gözü farklı sensörlerle ayrı ayrı kumanda edilebilir. Kumanda panellerinin ergonomik konumu ocağınız üzerinde mükemmel bir görüş ve denetim elde etmenizi sağlar. Entegre ''Çocuk Emniyet Kilidi'' çocukların kazara kumandalara ulaşarak cihazı kurcalamalarını önleyecek şekilde ocağı kilitleyen ek bir güvenlik özelliğidir.

İki - üç halkalı ve oval ocak gözleri

İki veya üç halkalı ocak gözleri ocağınızın farklı tencerelere ve tavalara tam olarak uyum sağlamasına olanak tanır. Oval ısıtma bölgesi büyük et parçalarının veya balıkların pişirilmesi için idealdir. Ekstra halkaları çalıştırarak pişirme bölgesini istediğiniz gibi artırabilir, enerjiden tasarruf edebilirsiniz.


OCAKLAR

Profesyonel Yaklaşım

37

Modern gazlı ocaklar oldukça ergonomik kontrol düğmelerine ve tencereleriniz için son derece uyumlu pişirme gözlerine sahiptir. Gorenje gazlı ocakların alevi doğrudan tencereye ileten özel tasarımı pişirme performansını yüksek oranda artırır. Yemeğiniz hızla kıvama gelirken, besin değerlerini ve doğal tatlarını muhafaza eder. Artık lezzetli yemeklerinizi hazırlarken, bir şef gibi hissedebilirsiniz

Gazlı - elektrikli ve gazlı cam seramik ocaklar

Gorenje’nin geniş ocak seçenekleri aynı zamanda gazlı ocak gözleri bulunan cam seramik ocakları da içerir. Profesyonel bir şefin sahip olduğu kontrolü sizin ellerinize bırakmanın yanı sıra bu bileşim kolay temizlik ve çekici tasarım gibi avantajlar da sunar.

WOK gözü

Özel olarak tasarlanmış, yiyecekleri dakikalar içinde hazırlamanıza olanak tanıyan, WOK gözü WOK tavalarını son derece yüksek bir hızda ısıtır. Sebzeler çıtır çıtır ve tam kıvamında pişerken vitaminlerini, minerallerini ve diğer besin öğelerini geleneksel biçimde pişirilen yiyeceklere göre daha fazla korurlar.


OCAKLAR

ECT 880 AC

Cam seramik elektrikli ocak

• İnceltilmiş kesme kenarlar • Dokunmatik kumanda paneli • BoilControl, yiyeceklerin taşmasını engeller • StopGo fonksiyonu • Zaman ayarlı çalışma • Otomatik kapanma güvenliği • Çocuk kilidi • Kalan ısı göstergesi • 4 adet pişirme gözü + 1 adet ısıtma gözü sol ön: Ø 210/175/120 mm, 2,3 kW sağ ön: Ø 145 mm, 1,2 kW sol arka: Ø 145 mm, 1,2 kW orta - arka: Isıtıcı 290×160 mm, 0,1 kW sağ arka: Ø 265×170 mm, 2,4 kW

ECT 780 AXC

Cam seramik elektrikli ocak

• Paslanmaz çelik yan çerçeve • Dokunmatik kumanda paneli • BoilControl, yiyeceklerin taşmasını engeller • StopGo fonksiyonu • Zaman ayarlı çalışma • Otomatik kapanma güvenliği • Çocuk kilidi • Kalan ısı göstergesi • 4 adet pişirme gözü sol ön: Ø 210/175/120 mm, 2,3 kW sağ ön: Ø 145 mm, 1,2 kW sol arka: Ø 145 mm, 1,2 kW sağ arka: Ø 265×170 mm, 2,4 kW

Nominal güç: 7,2 kW

Nominal güç: 7,1 kW

Ölçüler (G×Y×D): 850 × 54 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 810 × 50 × 490 mm

Ölçüler (G×Y×D): 748 × 55 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 710 × 50 × 490 mm


OCAKLAR

ECT 680 BXC

Cam seramik elektrikli ocak

• Paslanmaz çelik yan çerçeve • Dokunmatik kumanda paneli • BoilControl, yiyeceklerin taşmasını engeller • StopGo fonksiyonu • Zaman ayarlı çalışma • Otomatik kapanma güvenliği • Çocuk kilidi • Kalan ısı göstergesi • 4 adet pişirme gözü sol ön: Ø 210/175/120 mm, 2,3 kW sağ ön: Ø 145 mm, 1,2 kW sol arka: Ø 145 mm, 1,2 kW sağ arka: Ø 265×170 mm, 2,4 kW

ECT 640 BC

Cam seramik elektrikli ocak

• Paslanmaz çelik çerçeve • Dokunmatik kumanda paneli • BoilControl, yiyeceklerin taşmasını engeller • StopGo fonksiyonu • Zaman ayarlı çalışma • Otomatik kapanma güvenliği • Çocuk kilidi • Kalan ısı göstergesi • 4 adet pişirme gözü sol ön: Ø 210/120 mm, 2,2 kW sağ ön: Ø 145 mm, 1,2 kW sol arka: Ø 145 mm, 1,2 kW sağ arka: Ø 180/120 mm, 1,7 kW

Nominal güç: 7,1 kW

Nominal güç: 6,3 kW

Öçlüler (G×Y×D): 598 × 55 × 510 mm Açıklık ölçüleri: 560 × 50 × 490 mm

Ölçüler (G×Y×D): 594 × 56 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 50 × 490 mm

39


OCAKLAR

G 760 AX1

Paslanmaz çelik gazlı ocak

• Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Döküm ızgaralar • 5 adet pişirme gözü sol ön: Ø 45 mm, 1 kW - küçük göz sağ ön: Ø 65 mm, 1,4 kW - orta boy göz sol arka: Ø 65 mm, 1,75 kW - orta boy göz sağ arka: Ø 90 mm, 2,8 kW - büyük göz orta: Ø 131 mm, 3,1 kW - WOK gözü

GT 640 AB

Cam seramik gazlı ocak

• Taşlanmış kenarlar • Yandan kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Döküm ızgaralar • 4 adet pişirme gözü sol ön: Ø 90 mm, 3 kW - büyük göz sağ ön: Ø 50 mm, 1 kW - küçük göz sol arka: Ø 60 mm, 1,75 kW - orta boy göz sağ arka: Ø 60 mm, 1,75 kW - orta boy göz

KC 630 AC

Cam seramik gazlı - elektrikli ocak

• İnceltilmiş kesme kenarlar • Yandan kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Döküm ızgaralar • 4 adet pişirme gözü sol ön: Ø 90 mm, 3 kW - büyük göz sağ ön: Ø 50 mm, 1 kW - küçük göz sol arka: Ø 60 mm, 1,75 kW - orta boy göz sağ arka: Ø 180 mm, 1,8 kW - elektrikli göz Nominal güç: 1,8 kW

Ölçüler (G×Y×D): 680 × 40 × 500 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 553 × 40 × 473 mm

Ölçüler (G×Y×D): 600 × 105 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 64 × 490 mm

Ölçüler (G×Y×D): 600 × 105 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 64 × 490 mm


OCAKLAR

G6 N50 AX

Paslanmaz çelik gazlı ocak

• Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Döküm ızgaralar • 4 adet pişirme gözü

G6 N50 BX

Paslanmaz çelik gazlı ocak

• Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Döküm ızgaralar • 4 adet pişirme gözü

sol ön: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ ön: Ø 46 mm, 1 kW - küçük göz sol arka: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ arka: Ø 132 mm, 3,5 kW - WOK gözü

sol ön: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ ön: Ø 46 mm, 1 kW - küçük göz sol arka: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ arka: Ø 132 mm, 3,5 kW - WOK gözü

Ölçüler (G×Y×D): 580 × 107 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 47 × 490 mm

Ölçüler (G×Y×D): 580 × 107 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 47 × 490 mm

41


OCAKLAR

G6 N4 AX

Paslanmaz çelik gazlı ocak

• Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Emaye ızgaralar • 4 adet pişirme gözü

G6 N4 BX

Paslanmaz çelik gazlı ocak

• Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Emaye ızgaralar • 4 adet pişirme gözü

sol ön: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ ön: Ø 46 mm, 1 kW - küçük göz sol arka: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ arka: Ø 94 mm, 3 kW - büyük göz

sol ön: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ ön: Ø 46 mm, 1 kW - küçük göz sol arka: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ arka: Ø 94 mm, 3 kW - büyük göz

Ölçüler (G×Y×D): 580 × 107 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 47 × 490 mm

Ölçüler (G×Y×D): 580 × 107 × 510 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 47 × 490 mm


OCAKLAR

K6 N3 AX

Paslanmaz çelik gazlı - elektrikli ocak

• Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Emaye ızgaralar • 4 adet pişirme gözü sol ön: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ ön: Ø 46 mm, 1 kW - küçük göz sol arka: Ø 145 mm, 1,5 kW - elektrikli göz sağ arka: Ø 94 mm, 3 kW - büyük göz

K6 N3 BX

Paslanmaz çelik gazlı - elektrikli ocak

• Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Emaye ızgaralar • 4 adet pişirme gözü sol ön: Ø 69 mm, 1,9 kW - orta boy göz sağ ön: Ø 46 mm, 1 kW - küçük göz sol arka: Ø 145 mm, 1,5 kW - elektrikli göz sağ arka: Ø 94 mm, 3 kW - büyük göz

Nominal güç: 1,5 kW

Nominal güç: 1,5 kW

Ölçüler (G×Y×D): 600 × 107 × 530 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 59 × 490 mm

Ölçüler (G×Y×D): 600 × 107 × 530 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 560 × 59 × 490 mm

43


DOMİNO OCAKLAR

IT 320 BC

Cam seramik indüksiyonlu domino ocak

• Eğimli ön çerçeve • Dokunmatik kumanda paneli • BoilControl, yiyeceklerin taşmasını engeller • StopGo fonksiyonu • Zaman ayarlı çalışma • Otomatik kapanma güvenliği • Çocuk kilidi • Kalan ısı göstergesi • 2 adet pişirme gözü ön: Ø 160 mm, 1,4 kW arka: Ø 200 mm, 2,3 kW

EC 310 AC

Cam seramik elektrikli domino ocak

• Eğimli ön çerçeve • Önden kontrollü • Kalan ısı göstergesi • 2 adet pişirme gözü

ön: Ø 145 mm, 1,2 kW arka: Ø 180 mm, 1,7 kW

Nominal güç: 3,7 kW

Nominal güç: 2,9 kW

Ölçüler (GxYxD): 300 x 72 x 510 mm Açıklık ölçüleri (GxYxD): 275 x 68 x 490 mm

Ölçüler (GxYxD): 300 x 82 x 510 mm Açıklık ölçüleri (GxYxD): 270 x 57 x 490 mm

GCW 340 AC

Cam seramik gazlı domino ocak

• Eğimli ön çerçeve • Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Döküm ızgara • 1 adet pişirme gözü

Ø 140 mm, 4,5 kW

Ölçüler (GxYxD): 300 x 118 x 510 mm Açıklık ölçüleri (GxYxD): 275 x 64 x 490 mm


DOMİNO OCAKLAR

G34 AX 1

Paslanmaz çelik gazlı domino ocak

• Önden kontrollü • Otomatik ateşleme • Gaz kesme emniyet sistemi • Emaye ızgaralar • 2 adet pişirme gözü

ön: Ø 45 mm, 1 kW arka: Ø 90 mm, 2,8 kW

EM 300 E

Paslanmaz çelik elektrikli domino ocak

• Önden kontrollü • 2 adet pişirme gözü

ön: Ø 145 mm, 1 kW arka: Ø 180 mm, 2 kW Nominal güç: 3 kW

Ölçüler (GxYxD): 300 x 80 x 500 mm Açıklık ölçüleri (GxYxD): 280 x 50 x 480 mm

Ölçüler (GxYxD): 288 x 45 x 510 mm Açıklık ölçüleri (GxYxD): 268 x 70 x 490 mm

45


DAVLUMBAZLAR

G

Ü

Ç

L

Ü

V

E

Ş

I

K


DAVLUMBAZLAR

Fonksiyonel tasarım

47

Çekici tasarımlar hepimizin hayatında önemli bir faktör olsa da, konu davlumbaz olunca sadece iyi bir tasarım yetmez . Bir davlumbazın fonksiyonelliğinin yanında pişirme sırasında iyi bir ışık kaynağı olması ve düşük ses seviyesi de oldukça önemli faktörlerdir. Gorenje’nin geniş ürün gamından farklı stil ve şekilleriyle her mutfağa eşsiz bir dokunuş katacak bir model bulmak hiç de zor değil. Elektronik kontrollü davlumbazları kullanması ise oldukça kolay, tek bir dokunuş fazlasıyla yeterli.

İyi bir havalandırma yaşamsal önem taşır

Bir davlumbazın asıl görevi mutfaktaki basıncı düşük tutmak ve yabancı kokuları en iyi şekilde ortadan kaldırmaktır. •B  asıncı dengede tutmak için yapmanız gereken mutfağın içine temiz hava girişini sağlamaktır. Unutmayın davlumbazınız çalışırken yakınında asla pencere açılmamalıdır. Bu, davlumbazın yarattığı hava akımını olumsuz etkileyecektir. •D  avlumbazın çalışabilmesi için ortamda, dışarı atılan hava kadar da temiz hava olmalıdır. Davlumbaz filtreden doymuş havayı emer, hava soğutulur, yağ partikülleri filtre tarafından yakalanır ve temiz hava dışarıya verilir.

•T  üm Gorenje davlumbazlarda anti-return (havayı geri almayan) kapaklar mevcuttur. Davlumbaz çalışmadığı zaman kapanan bu kapaklar sayesinde bacadan yabancı maddelerin girmesi önlenmiş olur. Bu kapaklar özellikle kış aylarında dışarıdan soğuk hava girişini de önler.

Baca bağlantılı veya karbon filtreli kullanım Davlumbaz montajında iki tür vardır: Baca bağlantılı davlumbazlar pişirme sırasında oluşan buharı ve kokuyu içeri çeker ve havalandırma borusuyla dışarı atar. 1 Hava kanalı (havayı dışarı atar) 2 Dışa atım grubu (havayı emer) 3 Gövde 4 Yağ filtresi (Motoru yağa karşı korur) Eğer mutfağınız dışarıya baca bağlantısı yapmaya uygunsa bu, davlumbazınızın maksimum çekiş gücünden faydalanmanız için en uygun seçenektir. Karbon filtreli davlumbazlar buharı ve kokuları bir filtreden geçirir ve temizlenmiş havayı tekrar ortama verir. 1 Karbon filtre 2 Dışa atım grubu (havayı emer) 3 Gövde 4 Yağ filtresi (Motoru yağa karşı korur) Eğer havalandırma kanalının dışarı verilmesi mümkün değilse, devir daim sistemi diğer bir seçenek olabilir. Bu yöntemde hava davlumbazın içine emilir, karbon filtreden geçerken temizlenen hava ortama geri verilerek havalandırma sağlanmış olur. Karbon filtreli davlumbazların montajı oldukça kolaydır ve genelde çok daireli apartmanlarda, dışarıya baca bağlantısı yapmanın zor olduğu ya da mümkün olmadığı yerlerde yaygın kullanılır. Karbon filtre kullanım sıklığına göre yılda bir veya iki kez değiştirilerek kullanılabilir.


DAVLUMBAZLAR

Kapasite

Yeni bir davlumbazın çekiş kapsitesi ne olmalıdır? Davumbazın sahip olması gereken çekiş kapasitesi mutfağın hacmiyle ilgilidir. Bu konuda gereklilik davlumbazın mutfağın içindeki havayı saatte minimum 10 kez değiştirmesidir. Örneğin mutfağınız 4 x 4 m ebatlarında ve tavan yüksekliği de 2,5 m ise, davlumbaz saatte ortalama 400 m3 havayı değiştirebilmelidir. Davlumbazı monte ederken mutlaka bir güç kaybı olacaktır. Bu sebeple aşağıdaki kuralları dikkate almanız gerekir: • Her zaman davlumbazın tavsiye edilen havalandırma baca çapına bakınız (Ø) • Hava direncini azaltmak için mümkün olduğunca düz bacalar kullanınız. • Baca montajını mümkün olduğunca kısa ve bacada az eğim, dirsek vb olacak şekilde yapınız. •B  acada keskin dönüşlerden ziyade yumuşak kıvrımlar olmalıdır. Böylece hava akımı engellenmemiş olacak ve basınç kaybı minimuma inecektir.

Davlumbazın genişliği genellikle ocak genişliğine eşit olur.

m3/saat

Gerekli çekiş kapasitesi mutfağın hacmi ile alakalıdır. Mutfağın hacmi aşağıdaki şekilde hesaplanabilir: Mutfağın: eni x yüksekliği x boyu Çekiş gücü aşağıdaki gibi hesaplanabilir: Mutfağın hacmi x 10

Ocak ve davlumbaz arasındaki tavsiye edilen mesafe 65 - 75 cm olmalıdır. Ancak ocağın cinsine göre daha az da olabilir. Davlumbaz yemek pişmeye ve buhar oluşmaya başlamadan en az 1 dakika önce çalıştırılmalıdır. Çalışma hızı yiyeceğin pişerken oluşması beklenen buhar ve koku miktarına gore ayarlanmalıdır.

Pişirme işlemi bittikten 10 dakika sonrasına kadar davlumbazın çalışmaya devam etmesi tavsiye edilir.

Temizlik

Temizlik hem davlumbazın hem de filtrelerinin ömrünü uzatmak için önemli bir etkendir. Kirli ve yağlı filtreler davlumbazın çekiş gücünü önemli ölçüde azaltır. Gorenje davlumbazların çoğunda paslanmaz çelik yüzeyler kullanılmaktadır. Paslanmaz çeliği temizlemek için kullanılan özel temizleyiciler sayesinde davlumbazın üzerinde yağlı parmak izlerinin oluşmasını önleyen bir katman oluşur. Davlumbazın camlı bölümleri için evlerde kullanılan cam temizleme deterjanları uygun olacaktır. Filtreler elde deterjanla veya bulaşık makinesinde 65 °C programında yıkanabilir. Bulaşık makinesinde yıkanmak filtrelerin rengini karartsa da çekiş özellikleriyle ilgili herhangi bir fark yaratmayacaktır. Filtrelerin iki ayda bir temizlenmesi önerilir.

Sensibila – hassas sensörlü davlumbaz Halojen aydınlatma

Mutfağınızın çekici görüntüsüne katkıda bulunmasının haricinde Gorenje davlumbazlar ocağınızın en uygun şekilde aydınlatılması için tasarlanmıştır. Bazı modellerde klasik ampuller bulunurken daha üst modeller modern, halojen ampullere sahiptir. Halojen ampuller daha parlak yanar ve enerji tasarrufludur.

Çift fonksiyon: • Hava Kalitesi Kontrol Modu: Havayı denetleyen sistem sürekli şekilde kaliteli hava temini sağlar ve böylece davlumbaz daha uzun sürelerde bile ortamdaki havanın kalitesini korur. Kullanıcının gerekli ayarları yapması ile havadaki en küçük kirlenme ya da değişimi hisseder, sensörler davlumbazı çalıştırır ve mutfağın havası daima taze kalır. Bu hassas sensörler havadaki en küçük değişikliklere bile tepki verirler (sigara dumanı gibi). • Pişirme Modu: Davlumbazın pişirme işlemi sırasında sıcaklık ve nem oranlarındaki değişimi algılaması sonucunda açılıp kapanma otomatik olarak gerçekleşir ve davlumbaz çekiş gücünü kendisi ayarlar. Hava kalitesini mükemmel şekilde kontrol edebilmek için davlumbaza ocağın tipini (gazlı, elektrikli, indüksiyonlu) tanımlayabilirsiniz.


DAVLUMBAZLAR

49

Ses seviyesi

Günümüzde mutfak evin kalbi konumunda olduğundan davlumbazların ses seviyesi oldukça önemlidir. Son birkaç yılda davlumbazların çekiş kapasitelerinde ciddi artışlar olduğu gibi sesi emen malzemeler de Gorenje davlumbazlarda yüksek oranda kullanılmaya başlanmıştır. İşte ses seviyesinin azaltmak için birkaç faydalı ipucu: • Esnek ve iç kısımları düz borular kullanmak içeriden geçen havanın daha az ses çıkarmasını sağlayacaktır. Her zaman belirtilen çapta borular kullanılmalıdır. • Başka bir yöntem ise boruları yalıtmak olabilir. Böylece borularda buğulanma da önlenmiş olur. EDS özel olarak tasarlanmış bir kıvrım ya da silindirden davlumbaza hava girişini sağlayan patentli bir sistemdir. Silindirin keskin kenar ya da köşeleri olmadığı için hava çok az dirençle karşılaşır ve çalışma sesi azalır (genellikle 4dB). Aerodinamik kenarları ve havanın çekildiği özel sistem sayesinde bu tip davlumbazlar klasik davlumbazlara göre aynı çekiş gücünde %35 daha az ses üretirler. Ses seviyesi desibel (dB) ile ifade edilir. Yanda referans olması adına günlük yaşantımızdan birkaç değer verilmiştir. Bir davlumbazın ürettiği ortalama ses değeri 55 dB’dir.

P.A.S. SİSTEMİ – yeni teknoloji

Yeni parametrik çekiş sistemi “P.A.S.” ile Gorenje yepyeni bir çekiş teknolojisi sunuyor. P.A.S. Sistemi sayesinde çekiş bölgesi davlumbazın ortasından kenarlara kaydırılmıştır. Böylece çekişte konsantrasyon sağlandığı gibi enerji tüketimi ve ses seviyesi de düşmektedir. • Kapalı Davlumbaz

• Çalışma Modu

Otomatik sensörlü davlumbaz

Sensör tarafından kontrol edilen davlumbaz havadaki kirliliğe ya da değişime duyarlıdır. Kapak kapatıldığı zaman davlumbaz kapanır. Kapak açıldığı zaman davlumbaz kenardan çekim yapan bir davlumbazdan ortadan çekiş yapan bir davlumbaza dönüşür. LED aydınlatmalı bu davlumbaz temizlemeye zamanınız olmadığında bile sürekli temiz kalan camıyla diğer modellerden ayrılır. Kullandıktan sonra sadece camı kapatınız; tüm kirler içeride hapsolacaktır.

Faydalı ipuçları

• Davlumbazın kapasitesini artıracağı için davlumbazı pişirme işlemine başlamadan önce çalıştırmayı unutmayınız. • Kalan son kokuları da gidermek için davlumbazınızı pişirme işlemi bittikten sonra 10 dakika daha çalıştırınız. • Davlumbazınız çalışırken asla mutfakta bir pencere açmayınız. Açılan pencere alçak basıncı yok ederek davlumbazın çalışma performansını olumsuz etkileyecektir. • En iyi sonucu almak için en az ocağınızla aynı büyüklükte bir davlumbaz alınız.


DAVLUMBAZLAR

DVRG 9535 B

Duvar tipi davlumbaz

DVG 8545 BX

Duvar tipi davlumbaz

DVG 6545 BX Duvar tipi davlumbaz

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam ve paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam ve paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam ve paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 589 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 513 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 780 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 546 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 780 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 546 m3/h • 3 hız kademesi

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Filtre doluluk göstergesi • Ses seviyesi (max.): 63 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 258691

• LED aydınlatma: 2 × 2 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 58 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 180178

• LED aydınlatma: 2 × 2 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 58 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 180178

Genişlik: 900 mm

Genişlik: 800 mm

Genişlik: 600 mm


DAVLUMBAZLAR

IDT 9545 E

Ada tipi davlumbaz

DT 9545 AX

Duvar tipi davlumbaz

DT 6545 AX

Duvar tipi davlumbaz

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam ve paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam ve paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 1150 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 825 m3/h • 4 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 807 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 687 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 780 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 678 m3/h • 3 hız kademesi

• Halojen aydınlatma: 4 × 19 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 54 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 182183

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 57 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 182183

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 57 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 182183

Genişlik: 900 mm

Genişlik: 900 mm

Genişlik: 600 mm

51


DAVLUMBAZLAR

DKG 9715 E

Duvar tipi davlumbaz

DVG 8545 AX Duvar tipi davlumbaz

DVG 6545 AX Duvar tipi davlumbaz

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam kanat ve paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi • Çift fonksiyon seçeneği: Hava kalitesi kontrol modu / pişirme modu

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam ve paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

Renk/Tasarım/Malzeme • Cam ve paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 650 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 450 m3/h • 4 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 811 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 649 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 805 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 646 m3/h • 3 hız kademesi

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Filtre doluluk göstergesi • Ses seviyesi (max.): 58 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 197465

• Halojen aydınlatma: 2 × 18 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 58 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 180177

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 58 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 180177

Genişlik: 898 mm

Genişlik: 800 mm

Genişlik: 600 mm


DAVLUMBAZLAR

DT 9545 E

Duvar tipi davlumbaz

DT 6545 E

Duvar tipi davlumbaz

DT 9345 E

Duvar tipi davlumbaz

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Dokunmatik kontrol paneli • Zaman ayarlı çalışma • Çalışma göstergesi

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Mekanik kontrol paneli • Çalışma göstergesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 807 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 687 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 780 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 678 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 550 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 385 m3/h • 3 hız kademesi

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 57 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 182183

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 57 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 182183

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 54 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 182183

Genişlik: 900 mm

Genişlik: 600 mm

Genişlik: 900 mm

53


DAVLUMBAZLAR

DT 6345 E

Duvar tipi davlumbaz

DK go 900 E

Duvar tipi davlumbaz

DK go 600 E

Duvar tipi davlumbaz

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Mekanik kontrol paneli • Çalışma göstergesi

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Mekanik kontrol paneli

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Mekanik kontrol paneli

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 15 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 550 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 385 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 12 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 347 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 267 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 12 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 347 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 267 m3/h • 3 hız kademesi

• Halojen aydınlatma: 2 × 20 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Ses seviyesi (max.): 54 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 182183

• Aydınlatma: 2 × 40 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Filtre doluluk göstergesi • Ses seviyesi (max.): 62 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 663154

• Aydınlatma: 2 × 40 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • Filtre doluluk göstergesi • Ses seviyesi (max.): 62 dB(A) • 1 motor • Karbon filtre kodu: 663154

Genişlik: 600 mm

Genişlik: 900 mm

Genişlik: 600 mm


DAVLUMBAZLAR

DF 6116 E

Sürgülü aspiratör

DF 6115 W Sürgülü aspiratör

DL 610 SR Gömme aspiratör

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Mekanik kontrol paneli • Sürgüden otomatik çalıştırma

Renk/Tasarım/Malzeme • Beyaz • Mekanik kontrol paneli • Sürgüden otomatik çalıştırma

Renk/Tasarım/Malzeme • Paslanmaz çelik • Mekanik kontrol paneli

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 12 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 450 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 370 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 12 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 260 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 180 m3/h • 3 hız kademesi

• Baca bağlantılı veya karbon filtreli çalışma • Baca çapı: 12 cm • Dolaşımda maksimum çekiş: 390 m3/h • Dışarı atımda maksimum çekiş: 290 m3/h • 3 hız kademesi

• Aydınlatma: 2 × 40 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • 2motor • Karbon filtre kodu: 646780

• Aydınlatma: 2 × 40 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • 1 motor • Karbon filtre kodu: 646780

• Aydınlatma: 2 × 40 W • Yıkanabilir alüminyum yağ filtresi • 2 motor • Karbon filtre kodu: 646780

Genişlik: 598 mm

Genişlik: 598 mm

Genişlik: 524 mm

55


BULAŞIK MAKİNELERİ

ARTIK BULAŞIKLARINIZ PIRIL PIRIL


BULAŞIK MAKİNELERİ

57

Otomatik program seçimi

UseLogic® sensör teknolojisine sahip bulaşık makinelerinde cihazlar bulaşığın miktarını ve kirlilik derecesini otomatik olarak algıladığından elle programlama yapılması gerekmez. Üst modellerde bulaşıklarınızı iki farklı sıcaklıkta (hassas camlar ve ince porselenler düşük sıcaklıkta, daha az hassas bulaşıklar yüksek sıcaklıkta) yıkamanıza olanak tanıyan otomatik bir program bulunur. Sensörler sürekli içerideki suyu izleyerek kirleri saptar ve makinenin çalışmasını buna göre ayarlar. Böylece su, enerji ve zamanın en uygun şekilde tüketilmesi sağlanırken bulaşıklarınız mükemmel şekilde temizlenir.

Mükemmel kurutma

Bulaşıklarınız son sıcak durulama sırasında elde edilen ısının kullanılmasıyla mükemmel bir şekilde kurutulur. Cihazın içi tabak ve çanaklardan daha hızlı soğuduğundan, kalan buhar cihazın iç kısmında yoğuşur ve alt kısımdan boşaltılır. Sonuç mu? Mükemmel derecede kuru bulaşıklar. AB standartlarına göre Gorenje bulaşık makinelerinin çoğu ‘A’ Sınıfı Kurutma Performansına sahiptir.

AAA sınıfı verimlilik

Temiz su sensörü

Bu özel sensör su tamamen yabancı maddelerden arınana kadar suyun duruluğunu izler. Bu işlemin sonucunda az kirli bulaşıklar yıkanırken su tüketimi önemli ölçüde azalır ve her seferinde mükemmel temizlik elde edilir.

Başlangıç erteleme

Dokunmatik ya da LCD ekranlı modellerde bulaşık yıkama saatini 12 saat öncesinden ayarlamanıza olanak tanıyan başlangıç erteleme özelliği mevcuttur. Bu özellik zamandan tasarruf etmenizi sağlarken, bulaşık yıkama zamanınızı elektrik ücretlerinin daha düşük olduğu saatlere ayarlamanıza olanak tanır.

Kısa turbo program Quick ‘n’ Shine

Bu özel program yıkama işleminin aşamalarını en uygun hale getirerek bulaşıklarınızın yıkanması için gereken süreyi yarıya indirmenizi sağlar. Böylece, makine tam yükte çalışırken bile tertemiz bulaşıklar ve çarpıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

3’ü 1 arada

3’ü 1 arada özelliği bulaşık makinesinin kullanılan deterjan türlerinden birini otomatik olarak belirlemesini sağlar: tablet, toz veya jel. Cihaz bulaşık yıkama işlemini buna göre otomatik ayarlayarak, en yüksek verimliliğe ulaşılmasını, tabak ve bardakların tertemiz, pırıl pırıl olmasını güvence altına

AAA sınıfı, A sınıfındaki en uygun enerji verimliliği, temizlik performansı ve kurutma performansını ifade eder. Yalnızca enerji tasarrufuyla ilgili son derece sıkı Avrupa yönetmeliklerine tam olarak uyan, dolayısıyla da çevremizi koruyan cihazlar bu sınıfa kabul edilir.

AAA VERİMLİLİK


BULAŞIK MAKİNELERİ

Uzun çatal bıcak aparatı

Premium ve Exclusive seri makinelerde üst sepette normalden uzun malzemeleri tutmaya yarayan kullanışlı bir kanat bulunur. Böylece bulaşıklarınızı en uygun şekilde yerleştirebilir ve her şeyin emniyette olacağını, yıkama sırasında kayarak bulaşık makinesinin zeminine düşmeyeceğini bilirsiniz.

Yüksekliği ayarlanabilen sepetler

Üst ve alt sepetlerin her ikisinin de boyutları ve biçimleri bulaşıklarınıza uyarlanacak şekilde ayarlanabilir. Alt sepetteki rafları katlayarak daha büyük parçalara, üst sepeti yukarı kaldırarak daha büyük tabaklara yer açabilirsiniz.

Fonksiyonel sepet

Üst sepetteki kadeh tutucu, narin gövdeli bardaklar ve kadehler için özel olarak tasarlanmıştır. Daha büyük olan alt sepette her türlü bulaşığı yerleştirebileceğiniz bölmelere ayrılmış bir çatal bıçak sepeti yer alır.


BULAŞIK MAKİNELERİ

Hızlı Yıkama - SpeedWash

59

Az kirli bulaşıklarınızda tek bir düğmeye basarak zamanı yarıya indirebilirsiniz. SpeedWash programı sıcaklığı ve su seviyesini otomatik olarak ayarlar ve böylece maksimum temizliği mümkün olan en kısa zamanda gerçekleştirir. Bu seçenek Bio, Auto ve Yoğun programda kullanılabilir.

Sessiz çalışma

Gorenje bulaşık makinelerindeki özel yalıtım bulaşık makinesinin neredeyse tamamen sessiz çalışmasını sağlar. En sessiz Gorenje bulaşık makineleri 45 dB’de çalışırlar.

AquaStop- sızıntı koruması

AquaStop emniyet özelliği sayesinde bulaşık makinesini geceleri veya siz evde yokken güvenle çalıştırabilirsiniz. Sızıntı veya taşma olması halinde AquaStop özelliği su alışını otomatik olarak keserken içeride kalan suyu bulaşık makinesinin havuzundan dışarı doğru pompalar. Bu da mutfağınızın çok daha iyi korunması demektir.

Ses Seviyesi Karşılaştırması: 0 10 20 30 40 50 60 70 80 90 120 dB Uçak

Trafik

Sohbet

Uyku

Doğa


BULAŞIK MAKİNELERİ

GE 65521

Premium

A

Kurutma performansı

Tam ankastre bulaşık makinesi

A+

Enerji sınıfı Tam Aqua Stop

A

Yıkama performansı

GV 63321

A

Parmak izi tutmaz

• İz tutmayan paslanmaz çelik kapak • 12 kişilik kapasite • 9 programlı: Özel cam programı, Bio programı, Auto

program, Süper program, Hızlı özel cam programı, Hızlı bio programı, Hızlı auto program, Hızlı süper program, Islatma • Tek sepette yıkama (alt veya üst) • Yıkama ısıları: 38, 45, 55, 65, 70 °C • 3’ü 1 arada fonksiyonu • Temiz su sensörü • Daha iyi yıkama için otomatik yumuşatıcı bölmesi • 9 saate kadar başlangıç erteleme • Yıkama sonunda sesli ve ışıklı uyarı • Seçilmiş program, tuz ve parlatıcı göstergesi

Tam ankastre bulaşık makinesi Enerji sınıfı

A

Yıkama performansı

A

Exclusive

Kurutma performansı

Tam Aqua Stop

• 12 kişilik kapasite • 10 programlı: Hassas program, Bio programı, Auto

• • • • • • • •

program, Süper program, Hızlı hassas program, Hızlı bio programı, Hızlı auto program, Hızlı süper program, Islatma, Durulama Tek sepette yıkama (alt veya üst) Yıkama ısıları: 38, 45, 55, 65, 70 °C 3’ü 1 arada fonksiyonu Temiz su sensörü Daha iyi yıkama için otomatik yumuşatıcı bölmesi 9 saate kadar başlangıç erteleme Yıkama sonunda sesli ve ışıklı uyarı Seçilmiş program, tuz ve parlatıcı göstergesi

GV 62224

Tam ankastre bulaşık makinesi

A

Enerji sınıfı

A

Yıkama performansı

A

Exclusive

Kurutma performansı

Tam Aqua Stop

• 12 kişilik kapasite • 5 programlı: Normal program, Bio programı, Yoğun program, Hızlı yoğun program, Islatma • Yıkama ısıları: 55, 65, 70 °C • 3’ü 1 arada fonksiyonu • Daha iyi yıkama için otomatik yumuşatıcı bölmesi • 3/6/9 saat başlangıç erteleme • Yıkama sonunda sesli ve ışıklı uyarı • Seçilmiş program, tuz ve parlatıcı göstergesi

• Paslanmaz çelik iç yüzey • Gizli ısıtıcı

• Paslanmaz çelik iç yüzey • Gizli ısıtıcı

• Tik-Tak sistemi • Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet • Fonksiyonel alt sepet (katlanabilir teller)

• Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet

• 3 adet püskürtme kolu • 5 farklı püskürtme seviyesi • Tam AquaStop

• 3 adet püskürtme kolu • 5 farklı püskürtme seviyesi • Tam AquaStop

• 3 adet püskürtme kolu • 5 farklı püskürtme seviyesi • Tam AquaStop

Normal programda enerji tüketimi: 0,95 kWh Su tüketimi: 14 litre Ses seviyesi: 45 dB(A)

Normal programda enerji tüketimi: 1,05 kWh Su tüketimi: 14 litre Ses seviyesi: 45 dB(A)

• Normal programda enerji tüketimi: 1,05 kWh • Su tüketimi: 12 litre • Ses seviyesi: 49 dB(A)

Ölçüler (G×Y×D): 598 × 818 × 568 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 600 × 820 × 575 mm

Ölçüler (G×Y×D): 598 × 818 × 545 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 600 × 820 × 575 mm

Ölçüler (GxYxD): 598 x 818 x 545 mm Açıklık ölçüleri (GxYxD): 600 x 820 x 575 mm

• Paslanmaz çelik iç yüzey • Gizli ısıtıcı • Tik-Tak sistemi • Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet • Fonksiyonel alt sepet (katlanabilir teller)


BULAŞIK MAKİNELERİ

GI 64324 X

Yarı ankastre bulaşık makinesi

A

Enerji sınıfı

A

Yıkama performansı

A

Exclusive

Kurutma performansı

Tam Aqua Stop

• 12 kişilik kapasite • 10 programlı: Özel cam programı, Bio programı, Eco

• • • • • • • •

programı, Hijyen programı, Süper program, Hızlı özel cam programı, Hızlı süper program, Hızlı program, Islatma, Durulama Yıkama ısıları: 38, 45, 50, 55, 65, 70 °C 3’ü 1 arada fonksiyonu Temiz su sensörü Daha iyi yıkama için otomatik yumuşatıcı bölmesi 12 saate kadar başlangıç erteleme Kalan süre göstergesi Yıkama sonunda sesli ve ışıklı uyarı Seçilmiş program tuz ve parlatıcı göstergesi

• Paslanmaz çelik iç yüzey • Gizli ısıtıcı • Tik-Tak sistemi • Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet • Fonksiyonel alt sepet (katlanabilir teller) • • •

 adet püskürtme kolu 3 5 farklı püskürtme seviyesi Tam AquaStop

GI 64224 AX

Exclusive

Yarı ankastre bulaşık makinesi

A

Enerji sınıfı

A

Yıkama performansı

A

Kurutma performansı

Tam Aqua Stop

• 12 kişilik kapasite • 5 programlı: Özel cam programı, Bio programı, Normal program, Süper program, Islatma

• Yıkama ısıları: 50, 55, 65, 70 °C • 3’ü 1 arada fonksiyonu • Daha iyi yıkama için otomatik yumuşatıcı bölmesi • 3/6/9 saat başlangıç erteleme • Yıkama sonunda sesli ve ışıklı uyarı • Seçilmiş program, tuz ve parlatıcı göstergesi • Paslanmaz çelik iç yüzey • Gizli ısıtıcı • Tik-Tak sistemi • Yüksekliği ayarlanabilen üst sepet • Fonksiyonel alt sepet (katlanabilir teller) • 2 adet püskürtme kolu • Tam AquaStop

Normal programda enerji tüketimi: 1,05 kWh Su tüketimi: 12 litre Ses seviyesi: 47 dB(A)

Normal programda enerji tüketimi: 1,05 kWh Su tüketimi: 12 litre Ses seviyesi: 49 dB(A)

Ölçüler (G×Y×D): 598 × 818 × 570 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 600 × 820 × 575 mm

Ölçüler (G×Y×D): 598 × 818 × 570 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D): 600 × 820 × 575 mm

61


BUZDOLABI

HACMİN KUSURSUZ KULLANIMI


BUZDOLABI

63

XXL hacim

Gorenje’nin ankastre soğutucu serisine saklama alanlarından daha fazla faydalanabilmeniz için yeni ve daha gelişmiş modeller eklenmiştir. Ankastre No Frost koleksiyonu pazardaki en büyük kullanılabilir hacimli kombi buzdolabına sahiptir. Standart boyutlarda olmasına rağmen net 268 litrelik hacimleriyle Gorenje ankastre buzdolapları en verimli kullanım hacmine sahiptir. Bu yüksek kapasitelerine ek olarak ankastre cihazlar aynı zamanda günümüzün modern yaşam koşullarına uyumlu fonksiyonlara sahip olarak üretilmişlerdir. Daha önce bir adet bulunan 0°C çekmecesi yerine üst modellerde iki adet çekmece bulunur. Bu çekmeceler daha çabuk bozulabilecek yiyeceklerin uzun süre bozulmadan dayanmaları için fazlasıyla yer sunar. Teleskopik raylar üzerinde çalışan bu çekmeceler kolaylıkla çıkarılıp bulaşık makinenizde yıkanabilirler.

A+ enerji verimliliği

Daha büyük hacim her zaman daha yüksek elektrik faturaları demek değildir. Gorenje ankastre buzdolapları enerji tüketimini minimuma indirecek donanımlarla üretilmiştir. A+ ya da A enerji sınıfı bir buzdolabı enerjiden %25 oranında tasarruf etmenizi sağlar.

A+

ENERJi

0 C - Zero’n’Fresh çekmecesi 0

Zero’n’Fresh çekmecesindeki sıcaklık sensörlerin yardımıyla sürekli olarak 0°C civarında sabit tutulur ve daha çabuk bozulabilecek* yiyeceklerin tazeliklerini korumaları için ideal ortam yaratılmış olur. MultiFlow sistem sayesinde saklama alanlarının etrafında soğuk hava eşit şekilde dolaştırılarak bölmenin sıcaklığı 0°C civarında tutulur. Soğuk hava, çekmecenin üzerinde bulunan bariyerdeki deliklerden doğrudan çekmecenin içine üflenir. Böylece yeni yerleştirilmiş yiyecekler normal soğutma sistemlerinde olduğundan hem daha hızlı hem de daha verimli şekilde soğutulmuş olur. Sonuç olarak sebzelerin, meyvelerin ve etlerin aromaları ve içlerindeki değerli besinler korunmuş olurken bu yiyecekler normalden 3 kat daha uzun süre taze kalırlar! Bu bölümde yiyecekleri türlerine göre ayırmanızı ve ihtiyaçlarınıza göre alandan daha verimli şekilde faydalanmanızı sağlayan iki bölüm bulunur. Çekmece, dışarıya doğru çekildiğinde sabit kalmasına ve içindekilerin tamamını rahatlıkla görmenize olanak tanıyan teleskopik raylar üzerinde bulunur. * Taze et, balık, deniz mahsulleri, taze hamur (örnek: pizza hamuru), belirli bazı sebze ve meyveler (kiraz, çilek, kuşkonmaz, yapraklı yeşil sebzeler, marul, mantar, vb)

LED ekranlı kontrol paneli

Konu sıcaklık kontrolü olduğu zaman LED ekranlı kontrol paneli kusursuz çalışır. Gelişmiş modeller soğutucu ve dondurucu bölümleri için iki ayrı ekrana sahiptir. Temel görevlerinin yanı sıra bu modellerde FastFreeze (hızlı dondurma) ve yapılan yüklü bir alışverişten sonra dolabın ısısını hızla düşürmeye yarayan SuperCool (hızlı soğutma) özellikleri de vardır. Cihazın içindeki sıcaklığın artması durumunda sesli ve ışıklı bir alarm sizi uyaracaktır.


BUZDOLABI

No Frost Teknolojisi

Gorenje’nin No Frost Advantage teknolojisine sahip buzdolaplarında saklama alanlarının etrafında soğuk hava dolaştırılarak dondurucu bölmesindeki nem oranının azaltılması, yiyeceklerin üzerinde ve cihazın iç kısımlarında buz oluşmasını engeller. Bu sistem sayesinde dondurulmuş yiyecekler birbirine yapışmaz ve üzerlerinde bir buz tabakası olmadığı için daha iyi görülebilir. Sıcaklığın eşit şekilde kontrol edilmesi saklanan yiyeceklerin kalitelerinin, renklerinin ve aromalarının korunmasına yardımcı olur. Buz birikmemesi aynı zamanda saklama alanının hacminin en uygun şekilde kullanılması anlamına gelirken, zaman alıcı buz çözme uygulaması da tamamen ortadan kalkmış olur. Gorenje kombi buzdolaplarının önemli bir avantajı da dondurucu bölümündeki nemi tamamen ortadan kaldırırken soğutucu bölümünde optimum nem seviyesini korumalarıdır. Bu sayede yiyeceklerin kuruması engellenir, meyve ve sebzelerin de uzun süre tazeliklerini korumaları sağlanır.

Dayanıksız yiyecekler için Fresh’n’Cool bölmesi Yeni nesil buzdolaplarında dayanıksız yiyeceklerin tazeliklerini korumaları için Fresh’n’Cool (taze ve serin) bölmesi bulunur. Bir fan yardımıyla bu bölmeye doğrudan soğuk hava üflenmesi sayesinde bu bölmenin sıcaklığı (dolabın genel sıcaklık ayarına göre) sürekli olarak 0°C seviyelerinde tutulur. Bu özellik sayesinde meyveler, sebzeler ve etler daha uzun süre taze kalır.

Antibakteriyel koruma

Yiyecek olan her yerde bakteriler de vardır ve bu nedenle mutfakta hijyen fazladan önem taşır. Kombi buzdolaplarımızın iç duvarları organik olmayan gümüş bileşiği içeren özel bir maddeyle kaplanmıştır. Doğal antibakteriyel faaliyetleri sayesinde bu gümüş kaplama, zararlı mikroorganizmaların yiyeceklerle temas etmesini önleyerek, buzdolabının kullanım ömrü boyunca en etkili korumayı sağlar.


BUZDOLABI

65

Nem seviyesi ayarlanabilen sebze çekmecesi

Gorenje buzdolapları sebze çekmecesindeki nem düzeyini ayarlamanıza olanak tanır. Bölmenin ön tarafında sebzelerin daima taze ve diri kalmaları amacıyla nem seviyesini ayarlamanızı sağlayan, kayan bir kontrol bulunur. Çekmece dışarıya doğru çekildiğinde sabit kalmasına ve içindekilerin tamamını rahatlıka görmenize olanak tanıyan teleskopik raylar üzerinde bulunur.

Maksimum kullanım çözümleri

Ready’n’Serve kabı peynir, salam, tereyağı, sandviçler vb yiyecekleri saklamak için ideal bir bölümdür. Bu bölümde yiyeceklerin kurumadan saklanmasını sağlayan sıkı bir conta bulunur. Bölme dolabın soğutucu kısmında, en alttaki rafın altında bulunması sebebiyle rahatlıkla yerinden çıkarılıp servis kabı olarak da kullanılabilir. Dolabın içinden daha da iyi faydalanabilmek için bu bölüm sağa ya da sola da kaydırılabilir.

Kapaktaki derin şişe rafı büyük şişelerin (2.5 litreliklerin bile) rahatlıkla sığması için özel olarak tasarlanmıştır. Bu raftaki özel aparat sayesinde şişelerin kapak açılıp kapanırken sallanmaları önlenmiş olur. Buzdolabının kapağındaki dar raflar soslar, soda şişeleri, ketçap vb gibi daha dar şişe ve malzemelerin saklanması ve kolaylıkla alınabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Kayan raflar

Yenilikçi kayan raflar sayesinde dolabın içini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Raflarda ek yerleri bulunmayan özel kenar korumaları vardır. Bu korumalar sayesinde rafların üzerine dökülen bir şey alt raflara ve üzerindekilere zarar vermeden, döküldüğü rafın üzerinde kalır.


BUZDOLABI

Bölünebilir raf

Üst modellerde bulunan bölünebilir raf dolabınızdaki alanlardan daha iyi faydalanmanızı sağlar. Bu raf normal olarak kullanılabileceği gibi iki adet daha ufak rafa da dönüşebilir ve birbirinin üzerine konulabilir. Böylece daha uzun şişeler için saklama alanları yaratmış olursunuz.

Halojen aydınlatma

Birçok modelde bulunan halojen aydınlatma, size dolapta üstün bir görüş imkanı sağlar. Dolaba özenle yerleştirilen lambalar sayesinde dolabın tamamına hakim olabilirsiniz. Bu özellik ayrıca üst rafın maksimum kullanımını da sağlar.

NRKI 45288

Ankastre kombi buzdolabı

A+

Exclusive

Enerji sınıfı

No Frost Beyaz Değişebilir kapı yönü

• Elektronik kontrol • LED göstergeler • Dijital ısı göstergesi • 1 kompresör • Dondurucu bölmesinde sesli ve ışıklı çok ısınma uyarısı • Antibakteriyel koruma Soğutucu Bölümü

• Soğutucu net kapasitesi: 200 litre • Dolap içinde fanlı soğutma • Hızlı soğutma • Cool’n’Fresh çekmecesi • 1 adet cam raf • 2 adet kayar cam raf • 1 adet bölünebilir cam raf • 2 adet sebze çekmecesi • Servis tepsisi • “Esnek” yumurta kabı (12×) • Halojen aydınlatma

Özel menteşeler

Özel menteşe tasarımı ankastre buzdolaplarının mutfak dolabınız içine kusursuz şekilde monte edilmesini sağlar. Bu ekstra sağlamlık sayesinde cihazın kapısına daha fazla ağırlık yüklenebilir ve kapının 115 derecelik bir açıyla açılması sağlanabilir. Bu sayede kapı açıldığı zaman yiyecekleri kontrol etmeniz ve onlara ulaşmanız için sabit bir şekilde duracaktır. Dolabınızın kapısını kapatmayı unuttuğunuzda ise 45 derecelik açıdan daha az bir açıklık kalması durumunda kapı kendi kendine kapanacak ve dolabın içindeki soğuk havanın daha verimli bir şekilde muhafaza edilmesi sağlanacaktır.

Dondurucu Bölmesi

• Dondurucu net kapasitesi: 62 litre • Dondurma kapasitesi: 7,5 kg/24 saat • Elektrik kesintisinden koruma süresi: 13 saat • Hızlı dondurma • 2 adet çekmece • 1 adet hızlı dondurma çekmecesi • Buz kabı Toplam brüt/net hacim: 278 / 262 litre Enerji tüketimi (kWh/gün): 0,77 kWh Enerji Tüketimi (kWh/yıl): 281 kWh Ses seviyesi: 41 dB(A) Ölçüler (G×Y×D): 540 × 1775 × 545 mm Açıklık ölçüleri (G×Y×D):560-570 × 1775-1780 × 550 mm


TEKNİK ÇİZİMLER

BO...

BOC 6322 AX

BOC 5322 AX

BM...

ECT 880 AC

ECT 780 AXC

ECT 6...

67


TEKNİK ÇİZİMLER

G 760 AX1

GT 640 AB

G 6N...

K 6N...

IT 320 BC

EC 310 AC

KC 630 AC

GCW 340 AC


TEKNİK ÇİZİMLER

G 34 AX 1

EM 300 E

IDT 9545 E

DVRG 9535 B

DVG 8545 BX

DVG 6545 BX

DT 9545 AX

DT 6545 AX

69


TEKNİK ÇİZİMLER

DKG 9715 E

DVG 8545 AX

DVG 6545 AX

DT 9545 E

DT 6545 E

DT 9345 E

DT 6345 E

DK go 900 E

DK go 600 E


TEKNİK ÇİZİMLER

DF 6116 E

DF 6115 W

DL 610 SR

GE 65521 / GV 63321 / GV 62224

GI 64324 X / GI 64224 AX

NRKI 45288

71


Gorenje İstanbul Dayanıklı Tüketim Malları Ltd. Şti. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No: 5 34662 Altunizade/İSTANBUL Tel: 0216 651 90 00 Fax: 0216 651 90 80 e-mail: office@gorenje.com.tr www.gorenje.com.tr REF: GA00110

ÜRETİM: Yeni teknolojiler geliştirmek heyecan verici bir süreç. Her gün, her an, dünyanın bir yerinde yeni bir fikir doğuyor, yeni bilimsel başarılar gerçekleşiyor, yeni bulgulara ulaşılıyor. Ancak teknoloji yalnızca kendisi için faydalı olmamalıdır, olamazda. Biz işe diğer taraftan, evinizden başlıyoruz. Sizler bizim teknolojik olarak mükemmelleştirilmiş çözümler üretmemizde ilham kaynağımızsınız.

Katalog Ankastre ürünler 2010/2011  

Katalog Ankastre ürünler 2010/2011