Gj polska 52 web

Page 1

` pazdziernik ` ` wrzesien listopad grudzien

3(52)/2014q

OD redakcji

Drodzy Czytelnicy! Ostatni kwartał to był gorący okres w branży artykułów reklamowych. Gorący – i dosłownie, i w przenośni. Wrześniowe wydanie naszego specjalistycznego magazynu jest w sporej części przeglądem najważniejszych wydarzeń na rynku. Zakończyła się druga edycja OneDay Roadshow, który zyskuje powoli miano największego jesiennego wydarzenia w polskiej reklamie. Jednodniowe spotkania producentów, dystrybutorów i przedstawicieli agencji reklamowych odbyły się w pięciu polskich miastach, a po raz pierwszy w Krakowie i Łodzi. O tym, jak przebiegały, w materiale „Od Warszawy do Poznania”. Na początku listopada rusza rejestracja zwiedzających on-line na największe Targi Reklamy i Poligrafii w Europie Środkowej – RemaDays 2015. Już dziś warto poczytać o zmianach, jakie będą towarzyszyły temu wielkiemu wydarzeniu. W dziale „Z branży” możecie Państwo zapoznać się ze skróconą wersją harmonogramu XI edycji tej imprezy, a także podstawowymi informacjami praktycznymi, które dotyczą RemaDays 2015. W ten sposób będziecie mogli, Drodzy Czytelnicy, tak zaplanować czas, by skorzystać z jak największej liczby interesujących Was wydarzeń z bogatej oferty organizatora. Dział „Technologie” tym razem został poświęcony drukowi sublimacyjnemu. Staraliśmy się pokazać, jakie korzyści przynosi posługiwanie się tą metodą nadruku i na czym polega sam proces. O opinię poprosiliśmy specjalistów, którzy na druku sublimacyjnym… zjedli zęby. O wyższości produkcji i sprzedaży oryginalnych, opatentowanych produktów w artykule Marka Dłużniewskiego. Autor udowadnia, że handel autentycznymi produktami przynosi prestiż i sprzedającemu, i kupującemu. Coraz więcej firm zamawia dla swoich pracowników i klientów odzież ze sztucznych materiałów. Czas, by zapoznać się z określeniami typu: tkanina membranowa, active czy softshell. O tym traktuje tekst pod tytułem „Przełomowe tkaniny na rynku reklamy”. W tym numerze sporo także o samych gadżetach reklamowych. W naszej rubryce „Promocje, które widać” przyjrzeliśmy się, jak zareagowały sklepowe półki na konkretne wydarzenia ubiegłego kwartału. Jak producenci promowali swoje produkty, korzystając przy tym z usług… producentów i dystrybutorów upominków reklamowych. W Gifts Journal nie mogło oczywiście zabraknąć cieszącego się dużym zainteresowaniem działu „Po godzinach”. Poza tym oczywiście nasze stałe rubryki poświęcone ludziom reklamy, czyli „Jubileusze”, „Who is who” czy „Osobowości”. Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce kolejne wydanie magazynu Gifts Journal. ✖

redaktor Grzegorz Surdyk Gifts Journal Polska

52/2014

3


q  spis tresci

O n e D a y

Ro a d s h o w

2 0 1 4

ZAPRASZAMY NA REMADAYS 2015

6

Jedenasta edycja największych w Europie Środkowej Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays 2015 odbędzie się w dniach od 4. do 6. lutego w Warszawie. Tradycyjnie miejscem spotkań specjalistów z branży będzie Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

HAPPY GIFTS

8

Miło nam poinformować, że firma Happy Gifts Europe poszerzyła oferowany przez siebie asortyment o ubrania reklamowe marki James Ross Collection. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem tej włoskiej marki na rynku polskim. To co nas cieszy i czym potrafimy się również bawić to design, który wyróżnia nasze produkty w tym również ubrania JRC.

podsumowanie DLA ZWIEDZAJĀCYCH oneday roadshow 2014

42

y

Na trasie pięć miast. Po raz pierwszy Kraków i Łódź. 56 wystawców i blisko 800 zwiedzających. Tak w krótkiej statystyce wyglądała druga edycja OneDay Roadshow. Goście mieli okazję zapoznać się z rozbudowaną ofertą produktów przed gorącym przedświątecznym okresem. Tegoroczne jednodniowe „targi” reklamy były dość wyjątkowe.

solidni w biznesie Zwycięzcy wykorzystujĀ wszystkie możliwości

4

52/2014

52

ESB już na biurkach

10

Zgodnie z zapowiedzią, do rąk 5 tysięcy dystrybutorów i agencji reklamowych z kilkunastu krajów Starego Kontynentu trafiło na biurka kolejne wydanie European Suppliers Book. Kompleksowa baza danych, zawierająca informacje o produktach znajdujących się w ofercie podmiotów w branży reklamowej, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

GHIMEL nowym Członkiem PIAP

14

Firma GHIMEL została nowym Członkiem organizacji branżowej Polska Izba Artykułów Promocyjnych. Branżowe organizacje członkowskie pozwalają konsolidować się w grupy firmom, które następnie mogą wywierać wpływ na istotne rzeczy dla branży.

gadżety 38 ORYGINAŁ Jednā z najważniejszych cech każdego produktu oferowanego na rynku, niezależnie od branży, jest jego autentycznośÃ. Wybór oryginalnych produktów wiele mówi zarówno o ostatecznym odbiorcy, jak i o producencie czy dystrybutorze.


q spis tresci

technologie

26

Promocje, które widaċ

18

Nowy katalog 2014/2015

Druk sublimacyjny to obecnie najchętniej stosowana technika nadruku nie tylko na tkaninach poliestrowych, ale także kubkach porcelitowych, a nawet na specjalnie powleczonych blachach aluminiowych. O niezwykłej popularności decyduje fakt, że technologia ta daje niemal nieograniczone możliwości w użyciu pełnego koloru zadruku, odwzorowaniu niemal każdego projektu, a produkcja jest szybka i wydajna. Trudno uwierzyć, ale pierwsze firmy specjalizujące się w druku sublimacyjnym pojawiły się na dobre w Polsce dopiero na przełomie wieków. Teraz niektóre z nich zdominowały rynek nie tylko krajowy, ale także europejski.

już dostępny

W naszej stałej i cieszącej się sporym zainteresowaniem rubryce postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany. Przez cały ubiegły kwartał przyglądaliśmy się, jak zareagował rynek gadżetów reklamowych, wykorzystywanych przy różnorakich promocjach produktowych. Okazji do pokazania się w sposób wyjątkowy na sklepowych półkach nie brakowało.

OD REDAKCJI

3

news

6

PROMOCJE, KTÓRE WIDAċ

18

TECHNOLOGIE

26

JUBILEUSZE

30

ZOOM oneday roadshow

32

gadżety odzież

34

gadżety oryginał

38

podsumowanie ods

42

REMADAYS

44

PO GODZINACH

46

OSOBOWOŚCI

48

WHO IS WHO

51

SOLIDNI W BIZNESIE

52

SPIS REKLAM

54

52/2014

RemaDays 2015 pod znakiem nowości

44

e-shop www.mpm-quality.pl

4 lutego przyszłego roku w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 rozpoczną się największe w Europie Środkowej targi branży reklamowej i poligraficznej – RemaDays 2015. Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu trzech dni pojawi się kilkanaście tysięcy gości zwiedzających targi. Najnowsze produkty, maszyny, urządzenia i usługi zaprezentuje ponad pięciuset wystawców z kraju i zagranicy.

Karpacka 24, 43-300 Bielsko-Biała, PL, Tel.: +48 33 822 70 08, +48 33 811 50 27 Fax: +48 33 812 45 21, e-mail: biznes@mpm-quality.com

5


q NEWS

News

Zapraszamy na RemaDays 2015 Jedenasta edycja największych w Europie Środkowej Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays 2015 odbędzie się w dniach od 4. do 6. lutego w Warszawie. Tradycyjnie miejscem spotkań specjalistów z branży będzie Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Warszawska impreza wystawiennicza to zdecydowanie najlepsza okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń, a co najważniejsze, zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami branży reklamowej w czterech sektorach – Out&InDoor Systems, GiftsWorld, TechnologyPark, PrintShow. W tym roku na RemaDays zaprezentowało się pięciuset wystawców, a imprezę odwiedziło ponad 15 tysięcy gości. Choć do rozpoczęcia targów pozostało jeszcze sporo czasu, już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu, bo takiego wydarzenia nie można przecież przegapić. Najdogodniejszym sposobem rejestracji jest oczywiście rejestracja on-line, która ruszy już w listopadzie. To właśnie z tej formy zgłoszeń korzystali Państwo najchętniej, za co w imieniu organizatora, GJC Inter Media, serdecznie dziękujemy. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że odbiór identyfikatorów będzie możliwy w nowo zaaranżowanej przestrzeni przed wejściem na teren Centrum EXPO XXI. Serdecznie zapraszamy. ✖

szanowni klienci

W centrum uwagi firmy Paul Stricker S.A. jest stałe podnoszenie jakości obsługi naszych klientów. Pragniemy poinformować, że od 01.09.2014 zaczyna działać w Polsce magazyn wzorów! Jesteśmy pewni, że krótkie terminy dostaw i lokalne koszty transportu znacznie podniosą atrakcyjność naszej oferty. Następnym krokiem potwierdzającym wzrost zaangażowania firmy Stricker w Polsce, jest wzmocnienie naszego lokalnego biura. Do polskiego zespołu Stricker’a dołącza Pani Magdalena Grzeszczuk, która jest odpowiedzialna za realizację zamówień oraz magazyn wzorów. Komunikacja z nami jest jeszcze łatwiejsza! Magdalena Grzeszczuk Account Manager magda@stricker-europe.com Korzystając z okazji, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na ofertę nadruków i kolekcję Świąteczną. Już od dzisiaj dostępny jest katalog Xmas2014 – unikalna oferta produktów Świątecznych! Sprawdź na www.stricker-europe.com i przekonaj się, że mamy wszystko co potrzebne do spełnienia oczekiwać Twoich klientów. ✖ Życzymy sukcesów i zapraszamy do współpracy Paweł Grzeszczuk +48 796 179 341 pawel@stricker-europe.com

nowa strona gift star

Zapraszamy do odwiedzenia zupełnie nowej odsłony strony internetowej firmy GIFT STAR. Dysponujemy obecnie najbogatszą ofertą smyczy reklamowych w Polsce. Na nowej stronie prezentujemy ponad 70 modeli smyczy-mówi Piotr Zieliński – właściciel firmy GIFT STAR. Zachęcamy do zwiększania wolumenu sprzedaży naszych Dystrybutorów. Zapraszamy do instalacji nowych przeglądarek NO-NAME dla SMYCZY oraz PenDrive. Wystarczy tylko podpiąć linki: www.smycze-katalog.pl www.pendrive-katalog.pl ✖

6

52/2014


Stedman® Active Sweat: Sportowe bluzy idealne na wypoczynek! „Active” oznacza dla marki Stedman ® nowoczesne i funkcjonalne modele w nowych, jasnych i sportowych kolorach, z idealnym krojem, odpowiednie do noszenia na co dzień. Obejrzyj naszą nową kolekcję Stedman® Active, która popchnie do przodu twoją promocję! Zeskanuj QR-code przy użyciu smartfonu lub tabletu, aby poznać kompletną kolekcję Stedman® Active!

ST5600 | Active Hooded Sweat Bluza z kapturem dla mężczyzn [270 g/m²] 80% bawełny ring-spun, 20% poliestru

BLO

BLM

CSR

GYH

HWB

KIW

www.stedman.eu

modna długoś ć!


q NEWS

Odwiedzili pięċ miast, czyli… OneDay Roadshow 2014 1. września na Stadionie Narodowym w Warszawie zainaugurowana została druga edycja spotkań przedstawicieli branży reklamowej – OneDay Roadshow 2014. Pięć dni później cykl jednodniowych imprez branżowych finiszował w Poznaniu. W tym roku dostawcy, producenci gadżetów i przedstawiciele agencji reklamowych odwiedzili także Chorzów, Łódź i Kraków. W tych dwóch ostatnich miastach OneDay Roadshow gościł po raz pierwszy i od razu zyskał spore grono sympatyków, także ze względu na przygotowane przez organizatora niespodzianki. Jednak głównym celem cyklu spotkań pozostała możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych. Tak jak w poprzednim roku, tak i teraz spełnił niewątpliwie swoją funkcję, o czym świadczyła zwiększona liczba uczestników. Stali bywalcy, ale także ci „nowi” zgodnie twierdzili, że OneDay Roadshow był doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą producentów i dystrybutorów gadżetów przed zbliżającym się okresem przedświątecznym. Druga edycja za nami. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, mamy nadzieję, że byliście Państwo zadowoleni. Chętnie wysłuchamy Państwa wskazówek, gdyż Państwa opinia jest najważniejsza. ✖

happy gifts

Miło nam poinformować, że firma Happy Gifts Europe poszerzyła oferowany przez siebie asortyment o ubrania reklamowe marki James Ross Collection. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem tej włoskiej marki na rynku polskim. To co nas cieszy i czym potrafimy się również bawić to design, który wyróżnia nasze produkty w tym również ubrania JRC. Fashion to busieness lub Moda dla biznesu to najwłaściwsze i najbardziej trafne określenie wartości jakie wnosimy na rynek promocyjny. Firma ta powstała we Włoszech w 1998 roku z zamiłowania do mody i wyjątkowej kreacji. Kolekcje odzieży James Ross Collection odzwierciedlają włoską duszę, temperament i serce jej założycieli. Oferujemy bogaty wybór odzieży, uszytej z najwyższej jakości materiałów, a to wszystko w oparciu o wyjątkowe wzornictwo nadające kolekcjom James Ross Collection uniwersalny, niepowtarzalny i ponadczasowy charakter. Wszystkie kolekcje są projektowane we Włoszech przez osoby z pasją tworzenia czegoś wyjątkowego. Włoski styl jest widoczny w przywiązaniu do dbałości o detale, charakterystycznych dodatkach, wyjątkowych połączeniach kolorystycznych, co wynika z indywidualnego podejścia do oczekiwań klientów. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą – oferujemy Państwu coś nowego, oryginalnego o wysokiej jakości.Obecnie jesteśmy w trakcie prac nad nową stroną internetową dedykowaną tej marce. Dlatego przypominam, że do czasu jej uruchomienia jesteśmy do Państwa dyspozycji i odpowiemy na wszelkie pytania telefonicznie lub e-mailowo- mówi Agata Plesińska, marketing manager Happy Gifts Europe. ✖

rafał gromelski ze spółkĀ ghimel s.c. przedstawicielem sipec w polsce "Sipec SpA z siedzibą w Mediolanie posiada już swojego przedstawiciela na terenie Polski. Został nim p. Rafał Gromelski wraz ze spółką Ghimel S.C. Spółka Ghimel działa aktywnie i można się z nią kontaktować poprzez adres mailowy polska@sipec.com. W Poznaniu pod tym samym adresem mailowym można się kontaktować z naszą współpracownicą Magdaleną Gajdzińską. Firma Sipec będzie obecna na Rema Days 2015 na stoisku 2H11, a już niedługo polscy klienci będą mogli dokonywać płatności na konto polskie w Raiffeisen Bank Polska. Strona internetowa www.sipec.com zawiera wszystkie informacje, które mogą zainteresować klientów, takie jak: stany magazynowe, cennik, gratisowe przesyłki etc. Cały włoski zespół jest również do Państwa dyspozycji i będzie obecny w targach w Warszawie. Pan Giuseppe Barki- Export Manager chętnie Państwu pomoże w każdej kwestii dotyczącej rynku polskiego." ✖

l-shop-team wprowadza kartki na odzież L-Shop-Team Polska (dystrybutor tekstyliów reklamowych, sportowych, biznesowych) przywracamy ten system sprzedaży, ale w korzystniejszym wymiarze! Nie trzeba stać w kolejce, wystarczy usiąść przed komputerem/laptopem/telefonem i zamawiać wybrane produkty: koszulki, kurtki, kamizelki,koszule, bluzy i polary. Na reglamentację towaru po cenach rabatowych może załapać się wyłącznie klient L-Shop-Team, któremu przyznana zostanie imienna kartka na odzież. Tak samo, jak to było ponad 25 lat temu kartka musi przejść specjalną rejestrację kartek i podobnie nie dopuszcza się pokątnego handlu kartkami. Więcej na www.ksiazkawyboru.pl ✖

8

52/2014


q NEWS

Kalendarze Adwentowe

Przygotowania do sezonu JESIEŃ/ZIMA 2014

Słodycze najlepszych marek z logo twojej firmy

L-Shop-Team – dystrybutor tekstyliów reklamowych, sportowych i biznesowych – poszerza swoją ofertę o nowe marki SCHWARZWOLF i STARWORLD, SeeYou oraz Regatta/ StandOut. Oprócz nowych marek w ofercie jesienno-zimowej można znaleźć nowe propozycje odzieży znanych już dobrze i lubianych producentów jak Kariban, Result czy Stedman. Kurtki, kamizelki, polary, softshelle, akcesoria zimowe oraz koszulki i bluzy – aż 117 artykułów w nowym katalogu na sezon jesień/ zima 2014 oraz w sprzedaży w sklepie www. ksiazkawyboru.pl. ✖

Marka D.A.D partnerem technicznym Volvo Gdynia Sailing Days 2014 Do 24 sierpnia 2014 roku w Gdyni – Żeglarskiej Stolicy Polski – rywalizowali czołowi zawodnicy wszystkich klas żeglarskich, którzy, tnąc wody Zatoki Gdańskiej, zamienili okolice Mariny Gdynia w arenę emocjonującego sportowego widowiska, jakiego próżno szukać w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Widowiskowe wyścigi jachtów i imprezy towarzyszące dają gwarancję dobrej zabawy oraz mocy wrażeń dla wszystkich – zawodników, turystów i mieszkańców miasta. W tym roku w ramach Volvo Gdynia Sailing Days odbędzie się kilkanaście prestiżowych regat na poziomie mistrzostw Polskie oraz Europy. Zawodnicy zmierzą się ze sobą m.in. w ramach Mistrzostw Polski i Europy Juniorów klasy 42/470, Gdynia Match Cup i A-Class, Volvo Gdynia Sailing Day to jedno z najważniejszych wydarzeń żeglarskich w Polsce. Kilkanaście konkurencji rozgrywanych na przestrzeni szesnastu dni zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających miłośników sportów wodnych. Marka D.A.D jest partnerem technicznym imprezy, dostarczając limitowane serie kurtek Croscutt z logotypami Volvo Gdynia Sailing Days na nagrody rzeczowe dla zwycięzców. ✖

Mleczna czekolada od Kraft Food/Mondelez

• duża powierzchnia reklamowa • znane marki słodyczy • reklama widoczna przez 24 dni

Nowości w ofercie PATERS Design

Zadzwoń do nas - chętnie doradzimy w wyborze.

PATERS Design wprowadza na polski rynek produkty wiodących włoskich marek: AURORA, ALMINI MILANO, PARAFERNALIA oraz RAINBOW. Oferta obejmuje ekskluzywne artykuły piśmiennicze, galanterię biurową wykonaną ze skóry wtórnej oraz oryginalne parasole. Więcej na www.patersdesign.pl ✖

www.elasto.pl/kalendarze

elasto form Polska Sp. z o.o.

52/2014

9

ul. Grobla 4 66-400 Gorzów Wielkopolski  +48 95 735 10 06


q  NEWS

ESB już na biurkach

Zgodnie z zapowiedzią, do rąk 5 tysięcy dystrybutorów i agencji reklamowych z kilkunastu krajów Starego Kontynentu trafiło na biurka kolejne wydanie European Suppliers Book. Kompleksowa baza danych, zawierająca informacje o produktach znajdujących się w ofercie podmiotów w branży reklamowej, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Katalog w wydaniu papierowym zawiera praktyczną prezentację firm wraz z opisami produktów, a także danymi teleadresowymi. ESB jest tym samym połączeniem reklamy prasowej z podręczną bazą danych. Tak jak poprzednio, ESB dostępny będzie w wersji elektronicznej i liczymy, że spotka się z Państwa gorącym przyjęciem. ✖

Ekoluxy - nowośċ na rynku europejskim

AWIH - producent toreb i opakowań, wprowadza do produkcji maszynowej nowy rodzaj toreb. Ekoluxy będą produkowane w 4 standardowych formatach i 2 kolorach. Ekoluxy posiadają zakładkę górną, przez którą przewleczony jest sznurek bawełniany zakończony estetycznym T-lace. Torby ekoluxy są alternatywą dla toreb z uchwytem skręcanym - cena tych toreb jest na tym samym poziomie co toreb z uchwytem papierowym.l ✖

Wystartowały nowe strony internetowe grupy Happy Gifts Europe

Nowośċ po TRZYKROċ! Każda inna - wszystkie wyjĀtkowe!

Asgard do swojej oferty wprowadził trzy nowe modele pamięci USB. Po pierwsze - nowością jest gustowny długopis wyposażony dodatkowo w pojemną 8GB pamięć USB. Taki długopis z logo to użyteczny upominek, który zawierać może ofertę, cennik lub prezentację. Po drugie - Klasyczna, elegancka pamięć USB wykonana w całości z tworzywa to model 44081. Dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym i białym. Po trzecie - nowością jest model 44091 czyli połączenie pamięci USB z otwieraczem do butelek. Dostępny jest w kolorach srebrnym i czarnym. Zapraszamy na www.asgard.pl, gdzie zobaczyć można aktualne stany magazynowe i przyszłe dostawy. ✖

Alter graf

Jeśli chcesz: -wiedzieć, co słychać w Alter Graf, -być na bieżąco z naszymi produktami, -wiedzieć o każdej nowej dostawie towaru, -poznać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania,

10

-dzielić się swoimi doświadczeniami, -mieć pewność, że nie przegapisz żadnej nowości, a okazje i promocje nigdy Cię nie ominą, ... mamy dla Ciebie rozwiązanie! Polub ALTER GRAF na Facebooku i bądź zawsze na czasie, a przy tym baw się z nami, łącząc przyjemne z pożytecznym. Z NAMI MOŻESZ WIĘCEJ. ✖

52/2014

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w bieżącym tygodniu zostały uruchomione nowe strony internetowe Happy Gifts Europe. Zostały one przygotowane w taki sposób, aby zapewnić Państwu łatwy i szybki dostęp do informacji dotyczących naszej firmy, a w szczególności informacji o naszych brandach, produktach i usługach. Będziemy się starali, aby za pośrednictwem naszych stron na bieżąco przekazywać Państwu aktualności oraz informacje o nowościach, promocjach i ofercie handlowej. Znajdziecie na nich Państwo wszystkie informacje dostępne we wcześniejszej wersji serwisu, wzbogacone o nowe elementy i funkcjonalności. Naszym celem jest ciągłe udoskonalanie serwisu internetowego spółki, w związku z czym chętnie zapoznamy się z Państwa komentarzami i sugestiami, które prosimy kierować na adres marketing@happygifts. eu - mówi Agata Plesińska Marketing Manager Happy Gifts Europe Sp.z o.o. Serdecznie zapraszamy: ww.happy www.leccepen.eu www.b1pen.eu www.thinkme.eu ✖q  NEWS

Witamy wśród „Solidnych”

Zaufanie i wiarygodność stanowią największe wartości programu „Solidni w Biznesie”. Dziękujemy w tym miejscu firmom, które w poprzednim kwartale zdecydowały się na kontynuację członkostwa, a także tym, które dołączyły do grona firm programu. Program „Solidni w Biznesie” to nie tylko bezpieczeństwo we wzajemnych kontaktach handlowych, to także niewątpliwy wzrost prestiżu na rynku branżowym. Zarówno nowi, jak i wieloletni partnerzy programu będą mieli okazję do spotkania i wymiany doświadczeń podczas największych targów branżowych w Europie Środkowej – RemaDays 2015. Tym razem tradycyjne śniadanie „Solidnych w Biznesie” odbędzie się 3. dnia targów, tj. 6.02.2015 r. Nie jest to przypadek, poznamy bowiem zwycięzców konkursów na katalog i produkt roku, a partnerzy programu jako pierwsi poznają zwycięskie produkty Gifts of the Year 2015. ✖

ChocoPLUS -nowośċ w świĀtecznej ofercie Słodkie Upominki

ChocoPlus to kompozycja aksamitnego smaku tradycyjnej belgijskiej czekolady i wyselekcjonowanych aromatycznych dodatków począwszy od suszonych owoców aż po morską sól. Z myślą o miłośnikach czekolady przygotowaliśmy z okazji Świąt Bożego Narodzenia 4 różne koncepcje tego produktu. Klient ma do wyboru czekoladę mleczną lub deserową i dodatki: suszoną żurawinę, kandyzowany imbir, kandyzowaną pomarańczę lub kryształy soli morskiej. Każda z tych harmonijnych kompozycji podana jest w świątecznym, gustownym opakowaniu z możliwością naniesienia logo firmy. Dostępne w ofercie produkty z serii ChocoPlus: - ChocoPlus Cranberry - ChocoPlus Ginger - ChocoPlus Orange - ChocoPlus Sea Salt. Słodkie Upominki www.slodkieupominki.pl ✖

packlink – porównuj, wysyłaj i oszczędzaj PackLink to platforma do porównywania i wysyłania przesyłek kurierskich w najlepszych cenach. Oferujemy usługi najlepszych firm kurierskich klientom prywatnym oraz małym i średnim firmom. Na Packlink.pl możesz porównać oferty najlepszych przewoźników w prosty i szybki sposób. Wystarczą 3 kroki, żeby wybrać i zamówić kuriera. Packlink powstał w 2012 roku w Madrycie rozpoczynając współpracę z największymi kurierami w serwisie krajowym i międzynarodowym. Poprzez integracje z każdą kolejną firmą zapewnił swym klientom możliwość zamawiania kuriera bezpośrednio ze strony Packlink oraz śledzenie przesyłek w każdym momencie od jej nadania, aż po doręczenie do odbiorcy. Bez względu na to, czy jesteś osobą prywatną, czy reprezentujesz firmę, sprawimy, że znajdziesz godne zaufania usługi w najlepszej cenie. Sukces Packlink w Hiszpanii sprawił, że otworzyliśmy się na kolejne kraje. Jesteśmy już w Niemczech, Francji, Polsce, Włoszech, Meksyku.. a to dopiero początek. Packlink to połączenie technologii, talentu i pracy zespołowej oraz innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu możemy w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów. ✖ www.packlink.com • Polska www.packlink.pl biznes@packlink.pl

• Hiszpania www.packlink.es comercial@packlink.es

• Niemcy www.packlink.de vertrieb@packlink.de

• Włochy www.packlink.it commerciale@packlink.it

• Francja www.packlink.fr commercial@packlink.fr

UPOMINKI a’la LAST MINUTE

Sezon na kalendarze i świąteczne upominki z logo nie rozpoczyna się w listopadzie czy w grudniu. Upominki świąteczne dla kontrahentów i pracowników warto zamówić z pewnym wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowania. Zamówienia a’la last minute na upominki z logo to praktyka, z którą branża spotyka się rok rocznie. Bardzo często zdarza się również, iż takie realizacje stają się w owym czasie albo mało realne albo wręcz niemożliwe. Dlaczego tak jest? W jaki sposób można uniknąć tego typu sytuacji? PIAP zapytał o to specjalistów z branży - Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych. Rzeczywiście, przedsiębiorcy często traktują świąteczne zamówienia artykułów promocyjnych, jak kupno skarpetek pod choinkę. Zapominając jednocześnie, jaka siła drzemie w oddziaływaniu tej formy identyfikacji z firmą i pozwalając na jej zmarnowanie. Upominki reklamowe są nie tylko prezentem, ale odzwierciedleniem stosunku właściciela/ zarządcy firmy do niej samej. Składając zamówienie zbyt późno, przedsiębiorca zmuszony jest do wyboru produktów z bardzo ograniczonej oferty -mówi Joachim Tomczyk Account Manager AdForce, Członek PIAP. więcej na www.piap-org.pl ✖

12

52/2014


Card is you with always


q  NEWS

TRIAL

Softshell z elastycznego, powlekanego materiału. Zapinany na zamek, dwie kieszenie z przodu z zamkami. Regulowane rękawy z rzepami, sznurek na dole bluzy. Możliwość dobrania koloru pullerów zamka, tak aby jak najlepiej wpasowały się w identyfikację wizualną danej firmy. Dostępny też w wersji damskiej. • 96% Poliester, 4% Spandex; wewnątrz borstad. • 400 red, 600 navy, 632 ocean blue, 728 fresh green, 900 black, 935 steel grey, 100 white. • S–5XL. ✖

Pracownik osiĀgajĀcy najlepsze wyniki

Chociaż Fruit of the Loom nie oferuje przemysłowej odzieży roboczej, firma coraz częściej otrzymuje zapytania o koszulki Performance do stosowania w aktywnych środowiskach pracy. Zapytań jest jeszcze więcej w tym roku, od kiedy firma oferuje nowe kolory, które doskonale pasują do męskiej i damskiej odzieży ochronnej, takie jak jasnożółty i limonkowy. Wykonana w 100% z poliestru teskturowanego (140 gm/m²) tkanina koszulki Performance oferuje technologię „Cool Wear”, która jest idealnym rozwiązaniem dla aktywnych środowisk przemysłowych, w których temperatura może znacznie wzrastać oraz do pracy fizycznej, na przykład na placach budowy, gdzie robotnicy pracują szczególnie intensywnie przez cały dzień. Kirsty Button z Fruit of the Loom powiedziała: „Wprowadzone początkowo na rynek odzieży sportowej jako produkt do czynnego wypoczynku, koszulki te zdecydowanie posiadają cechy pożądane podczas pracy w wysokich temperaturach lub ciężkich warunkach. Wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz tkaniny i szybko odparowuje, zapewniając użytkownikowi uczucie chłodu, suchości i komfortu.” Przeznaczone pod nadruki koszulki Performance są popularne wśród wielu firm, gdzie wysoko ceni się komfort, jakość i spójny wizerunek firmy. Koszulki posiadają rękawy raglanowe z zakrytymi szwami, metki nadrukowane na karczku i taśmy na karczku z tego samego materiału, co sprawia, że są lekkie, łatwe w zakładaniu, zapewniając użytkownikowi maksymalną wydajność każdego dnia. Koszulki Performance dla mężczyzn dostępne są w rozmiarach S–XXL, a w wersji Lady-Fit dla kobiet w rozmiarach XS–XXL. Pełna paleta kolorów obejmuje kolory: biały, czarny, granatowy, czerwony, jasnożółty, limonkowy, lazurowy oraz fuksja. Obejrzyj film prezentujący koszulki Performance firmy Fruit of the Loom na kanale firmowym YouTube – https://www.youtube.com/Fruitoftheloomeurope ✖

GHIMEL nowym Członkiem PIAP

Firma GHIMEL została nowym Członkiem organizacji branżowej Polska Izba Artykułów Promocyjnych. Branżowe organizacje członkowskie pozwalają konsolidować się w grupy firmom, które następnie mogą wywierać wpływ na istotne rzeczy dla branży. Jedną z takich organizacji jest PIAP i w tej grupie nie powinno zabraknąć firmy GHIMEL, biura przedstawicielskiego na Polskę jednego z największych europejskich dystrybutorów artykułów promocyjnych firmy SIPEC SpA z Włoch - mówi Rafał Gromelski właściciel GHIMEL. Firma GHIMEL jest wyłącznym przedstawicielem firmy SIPEC SpA z siedzibą w Mediolanie na Polskę. SIPEC to jeden z czołowych dostawców produktów reklamowych w Europie. Firma posiada dział zakupów w Chinach, który pozwala na kontrolę procesu produkcji oferowanych artykułów, a także dzięki niemu ma bezpośredni dostęp do nowych i interesujących produktów, które następnie trafiają do wydawanego co roku katalogu. Prezentowana oferta to przekrój wszystkich podstawowych grup produktów oferowanych na rynku reklamowym przeznaczonych do znakowania. Bogata oferta oraz konkurencyjne ceny są jednymi z wielu atutów dystrybutora. Więcej na www.piap-org.pl. ✖

14

52/2014(5.09.2014)

(1.09.2014)

(4.09.2014) (3.09.2014) (2.09.2014)


reklama gazeta.pdf 1 2014-09-10 09:08:43


q  Promocje, które widac

Promocje, które widaà W

naszej stałej i cieszącej się sporym zainteresowaniem rubryce postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany. Przez cały ubiegły kwartał przyglądaliśmy się, jak zareagował rynek gadżetów reklamowych, wykorzystywanych przy różnorakich promocjach produktowych. Okazji do pokazania się w sposób wyjątkowy na sklepowych półkach nie brakowało.

Minione trzy miesiące to oczywiście wakacje. Gdy tylko zakończyły się imprezy w plenerze lub po prostu urlopowe lenistwo, wielu z nas musiało pomyśleć o przygotowaniu pociech do szkolnej harówki. Producenci postanowili przy promocji swoich „sezonowych” produktów skorzystać z usług… producentów i dystrybutorów upominków. Coraz częściej

do tak zawartej koalicji dołączają większe i mniejsze sieci sklepów. Na takim rozwiązaniu korzystają wszyscy. Klienci, bo otrzymują praktyczny i przydatny gadżet. Producenci towarów, bo ich produkt zyskuje na atrakcyjności. Sieci sklepów, które w ten sposób przyciągają nabywców. I wreszcie producenci i dystrybutorzy samych gadżetów, co oczywiste.

Producenci swoje akcje promocyjne „z gadżetem” wiążą nie tylko z daną porą roku, ale także z konkretnymi wydarzeniami. Takim wydarzeniem we wrześniu były mistrzostwa świata w siatkówce, których gospodarzem była Polska. ✖

ACH, JAK PRZYJEMNIE… WITAJ SZKOŁO!

‹ Woda Evian lub Badoit z firmowĀ szklankĀ › Trzeba przyznać, że tegoroczne lato w Polsce nas rozpieszczało. Nie wszyscy jednak mieli okazję do wypoczynku. Urlopowiczów i tych walczących ze spiekotą w pracy musiało połączyć jedno… dbałość o dobrą formę i zdrowie. A to, jak wiadomo, wiąże się za stałym uzupełnianiem płynów. Producent wody mineralnej Evian i Badoit postanowił zachęcić klientów do kupna produktu, dodając do dwunastu buteleczek o pojemności 0,75 litra firmową szklankę. Biorąc pod uwagę temperatury, jakie panowały w kraju, szafki kuchenne w wielu domach zapełniły się zapewne nową „zastawą” firmy Evian. ✖

To jakże dobrze znane hasło potrafi przyprawić czasami o prawdziwy zawrót głowy. I nie chodzi tu tylko o tych, dla których 1. września oznacza koniec błogiego lenistwa. To także wyzwanie dla rodziców. Zeszyty, książki, plecaki, kredki, plasteliny, bloki rysunkowe, trampki, koszulki, spodenki i ta cała gorączka szkolnych zakupów. Żeby choć troszkę ulżyć w „rodzicielskiej niedoli”, sieci sklepów wraz z producentami wprowadzały okolicznościowe promocje. Było więc wygodniej i taniej. ✖

‹ Biedronka – Kawa Mokate „Moje Inspiracje” ze szklankĀ › Nie ma to jak w leniwy letni wieczór zasiąść przy szklaneczce ulubionej kawy. Smakosze tego napoju w wakacje mogli skorzystać z ciekawej promocji w sieci sklepów Biedronka. Do pięciu opakowań kawy Mokate Latte „Moje Inspiracje” o smaku waniliowym, karmelowym i klasycznym klient otrzymywał specjalną szklaneczkę do tego napoju. Trzymając ją napełnioną w dłoni, każdy mógł przez chwilkę poczuć się jak w ustronnej kawiarence w słonecznej Italii. ✖

‹ Tesco – „GorĀcy Kubek” Knorr z lunchboxem › Czasy, kiedy mamy pakowały śniadania dla swoich pociech w folię czy papier, przeszły już chyba do historii. Zresztą jedzenie zapakowane w gustowne i bezpieczne pudełko potrafi przypomnieć o posiłku nawet największemu niejadkowi. Z takiego założenia wyszedł Knorr i sieć sklepów Tesco. Przy zakupie sześciu popularnych zupek „Gorący

18

52/2014q  Promocje, które widac

Kubek” klient otrzymywał praktyczny lunchbox. Jeśli jednak pociecha na takie opakowanie kręciła nosem, to i tak nic straconego. Bo przecież i pan domu chętnie skorzystał z oferty. Tylko jedno się nie zmieniło. Najlepiej i tak zawartość plastikowego pudełka wypełniał posiłek przyrządzony przez… mamę. ✖

‹ Tesco – Zupki Knorr z kubkiem i flamastrem

Chyba wszyscy znają uczucie, kiedy – sięgając do szafki w firmowej kuchni – nagle odkrywamy, że z naszego jak najbardziej „prywatnego” kubka (choć są identyczne, to doskonale go rozpoznajemy) korzysta współpracownik. No cóż, jakoś sobie trzeba radzić. I tak firmowe kółko się zamyka. Teraz jednak koniec problemów. Knorr, producent „Gorących Kubków”, zaproponował idealne rozwiązanie. Przy zakupie 10 smacznych zupek klient otrzymał w prezencie kubek. Ale to nie wszystko. W okolicznościowym pudełku znajdował się także flamaster. To właśnie nim można było w specjalnie przygotowanym miejscu złożyć swój podpis i jasno określić, do kogo porcelitowy skarb należy. Ciekawy i praktyczny pomysł.. ✖ DLA NAJLEPSZYCH KIBICÓW ŚWIATA W ostatnim kwartale zwróciliśmy uwagę na to, że producenci czy dystrybutorzy swoje promocje coraz częściej wiążą z określonymi wydarzeniami, na przykład sportowymi. Nie jest to może pomysł nowatorski, ale za to bardzo skuteczny. Sposobność ku temu była wyjątkowa, bo przecież Polska była organizatorem najważniejszej imprezy siatkarskiej w tym roku – mistrzostw świata. Kibice mogli się emocjonować nie tylko popisami reprezentacji Polski, ale niemal każdą wizytą… na stacji paliw. ✖

‹ Orlen – Audi A3 i gadżety zwiĀzane z MŚ w siatkówce › Stacje paliw koncernu Orlen postawiły na kibiców. Nie chodziło jednak o fanów piłki nożnej, którzy swoje święto mieli nieco wcześniej, ale o tych, dla których liczy się tylko siatkówka. Przy zakupie 30 litrów dowolnego paliwa lub produktów czy usług za kwotę nie mniejszą niż 25 złotych klient otrzymywał specjalną zdrapkę. I tu dopiero zaczynały się emocje. Nagrodą główną był samochód Audi A3, ale pula dodatkowych upominków była równie imponująca. 2 tysiące piłek Mikasa – w tym 50 z autografami naszych kadrowiczów, 125 zaproszeń VIP na mecze ligowe w sezonie 2014/2015, 500 replik koszulek reprezentacji Polski. Tankowanie na Orlenie dla kibiców siatkówki było prawdziwą rozkoszą. ✖

Trzeci kwartał roku, to niewątpliwie pracowity czas, co powyżej staraliśmy się pokazać. Również w kolejnym numerze Gifts Journal „zdamy raport” z tego, jak zareagował rynek gadżetów na określone wydarzenia, jak wyglądały w pewnych okresach sklepowe półki. Co oczywiste, na pierwszy plan wysuwają się święta Bożego Narodzenia, ale kalendarz jest niezwykle bogaty. O czym możecie się Drodzy Czytelnicy przekonać, studiując poniższą „ściągawkę”. Październik 14.10 wt. Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej) 26.10 niedz. Zmiana czasu z letniego na zimowy

20

Listopad sob. Wszystkich Świętych niedz. Dzień Zaduszny wt. Narodowe Święto Niepodległości sob. Andrzejki (w nocy z 29 na 30) Grudzień 4.12 czw. Barbórka (Dzień Górnika, Naftowca i Gazownika) 6.12 sob. Dzień św. Mikołaja 21.12 niedz. Początek astronomicznej zimy – najkrótszy dzień roku 24.12 śr. Wigilia Bożego Narodzenia 25.12 czw. Boże Narodzenie (pierwszy dzień) 26.12 pt. Boże Narodzenie (drugi dzień) 31.12 śr. Sylwester 1.11 2.11 11.11 29.11

52/2014

Styczeń 1.01 czw. Nowy Rok 6.01 wt. Trzech Króli (Objawienie Pańskie) 21.01 śr. Dzień Babci 22.01 czw. Dzień Dziadka Luty 2.02 pon. Ofiarowanie Pańskie (Matki Boskiej Gromnicznej) 12.02 czw. Tłusty czwartek 14.02 sob. Dzień Zakochanych (walentynki), ostatnia sobota karnawału 17.02 wt. Ostatki 18.02 śr. Popielec ✖q  TECHNOLOGIE

Sublimacja.

Świetna jakość, świetna cena

D

ruk sublimacyjny to obecnie najchętniej stosowana technika nadruku nie tylko na tkaninach poliestrowych, ale także kubkach porcelitowych, a nawet na specjalnie powleczonych blachach aluminiowych. O niezwykłej popularności decyduje fakt, że technologia ta daje niemal nieograniczone możliwości w użyciu pełnego koloru zadruku, odwzorowaniu niemal każdego projektu, a produkcja jest szybka i wydajna. Trudno uwierzyć, ale pierwsze firmy specjalizujące się w druku sublimacyjnym pojawiły się na dobre w Polsce dopiero na przełomie wieków. Teraz niektóre z nich zdominowały rynek nie tylko krajowy, ale także europejski. O niezwykłej popularności druku sublimacyjnego w branży gadżetów reklamowych decyduje przede wszystkim doskonała jakość produktu finalnego. Klienci uwielbiają otrzymywać artykuły, które charakteryzują się idealnym przekazem kolorów. Warto przy tym zwrócić uwagę, że nadruki wykonywane tą metodą są niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nie łamią się i nie kruszą, tak jak ma to często miejsce w przypadku użycia sitodruku. – Pranie tkanin nadrukowanych metodą sublimacji w temperaturze 60 stopni Celsjusza, a przy użyciu pewnych komponentów nawet 90 stopni, nie spowoduje ich uszkodzenia. Kolory zachowują przy tym swoją intensywność. Moja firma specjalizuje się w dystrybucji tzw. flocka, czyli meszkowatego materiału sublimacyjnego. Z papieru wykonuje się transfer na flock. Po jego zastosowaniu, wycięciu ploterem pożądanego wzoru jest on gotowy do „naprasowania”, nawet bezpośrednio na bawełnę. Użycie flocka wiąże się oczywiście ze wzrostem ceny produktu końcowego. Jego zastosowanie zapewnia jednak doskonałą jakość. – zapewniała Anna Weksej z Prima-B. To właśnie dlatego działy marketingu chętnie wykorzystują sublimację przy „znakowaniu” upominków reklamowych. – Stosując tę metodę przenosimy bez problemu zdjęcia, przejścia tonalne i uzyskujemy dokładnie żądany kolor Pantone. Możemy przy odrobinie wyobraźni i przy odpowiednim projekcie uzyskać efekt trójwymiaru, a przy zastosowaniu specjalnie przygotowanych pras, efekt 3D. Nadruk w pełnym kolorze można wykonywać na całej powierzchni różnego typu produktów jak talerze, kubki, etui do telefonów komórkowych, kieliszki, czyli na przedmiotach, gdzie do wykonania nadruku nie damy rady wykorzystać pras płaskich. – mówił Piotr Zieliński, właściciel firmy Gift Star, potentata na polskim rynku w produkcji „smyczy reklamowych”. ✖

‹ Jak i na czym? › Sublimacja to w skrócie wydruk na papier sublimacyjny projektu, a następnie „wgrzanie” go w temperaturze około 200 stopni Celsjusza przy pomocy pras termotransferowych na dany artykuł reklamowy. W przypadku tkanin z czystej bawełny najczęściej konieczne jest zastosowanie sztucznego podłoża. Najpopularniejszym z nich jest poliester. Produ-

26

52/2014

cenci odzieży, przygotowując partię wyrobów z przeznaczeniem pod druk sublimacyjny, poradzili sobie i z tym problemem. – Na przykład t-shirt jest tak wykonany, że od strony zewnętrznej od razu nakładane jest sztuczne podłoże. Od wewnątrz nadal mamy bawełnę. Przy masowej produkcji takie rozwiązanie sprawdza się doskonale. – dodała Anna Weksej. Dużo prościej wygląda produkcja tak popularnych smyczy reklamowych, ale także tych właściwych z nazwy… smyczy dla psa. W tym przypadku nadruki nanosi się od razu na taśmę poliestrową. – Rodzina tych taśm obejmuje taśmy standardowe poliestrowe do smyczy, taśmy ozdobne typu wstążki i szarfy oraz taśmy grubsze nośne. Technologia poszła tak do przodu, że obecnie można zrealizować nawet najbardziej wyszukany projekt. Żadnego problemu nie stanowi obecnie nadruk zdjęć w dobrej rozdzielczości lub tzw. bitmapy dla ploterów sublimacyjnych drukujących cyfrowo. – wyjaśnił Piotr Zieliński. Technologia sublimacji wykorzystywana jest również przy produkcji kubków, podkładek pod mysz, toreb, balonów, flag czy banerów wielkoformatowych, ale lista taq  TECHNOLOGIE

jest znacznie dłuższa. – Obecnie stosuje się na materiałach podkłady w różnej formie. Wykorzystuje się nawet specjalny spray, czyli płyn aktywujący na bazie żywicy akrylowej. Jego zastosowanie umożliwia bezpośredni nadruk na różnego rodzaju tkaninach, także bawełnie. – dodała Weksej.. ✖

‹ To już nie to samo › W ostatnim dziesięcioleciu zaszły także ogromne zmiany jeśli chodzi o sprzęt do druku sublimacyjnego. Plotery są obecnie zdecydowanie bardziej wydajne, a przede wszystkim drukują w wyższych rozdzielczościach. – Nowocześniejsze są także prasy termotransferowe i co najważniejsze są mniej awaryjne niż kiedyś. Tym wszystkim można lepiej zarządzać, korzystając z najnowszych oprogramowań typu RIP. To programy do zarządzania drukiem. Kolejną ważną sprawą są coraz lepsze tusze sublimacyjne, z którymi coraz łatwiej radzą sobie głowice piezoelektryczne w ploterach. Moja firma testuje aktualnie atramenty sublimacyjne fluorescencyjne. Dzięki nim można będzie na smyczy wykonywać nadruk mocno jaskrawych kolorów. Na efekty naszych doświadczeń jeszcze chwilę będzie trzeba poczekać. – stwierdził właściciel Gift Star. Technika techniką, ale

w przypadku wykonywania nadruków metodą sublimacji najważniejsi i tak pozostają ludzie. To od ich umiejętności i podejścia do pracy zależy, jak finalnie będzie wyglądał produkt skierowany do klienta. – To człowiek zarządza drukiem cyfrowym, to człowiek obsługuje prasę termotransferową, pilnując, aby logotypy były w odpowiednich Pantone’ach, a grafika była elegancko wypośrodkowana podczas wyciągania taśm. W przypadku Gift Star pozostaje jeszcze schludne podcięcie taśm do smyczy i równe zszycie i wykończenie produktu przez szwalnię. Nie będę odkrywczy, jeśli powiem, że firmę w głównej mierze stanowią ludzie. – przyznał Zieliński. ✖

śmiało konkurować z sitodrukiem… a polskie firmy z producentami z Dalekiego Wschodu. To właśnie na imporcie gotowego produktu, głównie z Chin, bazowały do niedawna firmy z całej Europy. Teraz coraz częściej sięgają po wyroby z Polski. – Wygrywamy nie tylko zdecydowanie lepszą jakością, ale także terminowością realizacji zamówień. Dla wielu firm z Europy trzytygodniowe oczekiwanie na towar to stanowczo za długo. My produkujemy szybko i jeszcze szybciej dostarczamy produkt pod wskazany adres. Dzięki bezproblemowemu transportowi w strefie Schengen, pozbawionemu uciążliwych procedur celnych, czas realizacji trwa od czterech do najwyżej siedmiu dni. – ocenił polskich producentów właściciel Gift Star. Nic dziwnego, że to właśnie rodzime firmy coraz częściej biorą udział w realizacji potężnych kampanii reklamowych związanych z produkcją ogromnych ilości gadżetów, gdzie zastosowano technologię druku sublimacyjnego. Prestiż obsługi takich zamówień jest niepowtarzalny. – Byliśmy właściwie pionierami w produkcji smyczy reklamowych na polskim rynku. Teraz liderujemy w kraju, a nasze produkty można znaleźć w całej Europie. Doceniła to UEFA, powierzając nam dwa lata temu obsługę identyfikacji ponad 150 tysięcy ludzi podczas turnieju EURO 2012 rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie. To było dla nas wielkie wyzwanie, ale zarazem nasz wielki sukces. – zakończył z uśmiechem Piotr Zieliński.. ✖

‹ Polska górĀ › Sublimacja to synonim doskonałego odwzorowania projektu w bardzo dobrej jakości, trwałość wykonanego nadruku i szybka produkcja masowa. Nie bez znaczenia są także relatywnie niskie koszty wykonania produktu. W tym względzie technologia sublimacji może

Druk sublimacyjny – technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony na przedmiot pokryty lakierem poliestrowym. Tym sposobem wykonuje się nadruki na specjalnych kubkach porcelitowych, blachach aluminiowych, tkaninach poliestrowych. Każdy rodzaj nadruku wymaga odpowiedniego ustawienia ciśnienia, temperatury oraz czasu. Przykładowo do nadruku na blachach aluminiowych za pomocą prasy termotransferowej używa się ciśnienia 5000 Pa, przy temperaturze 195°C w czasie 40 sekund. Ta technika druku jest bardzo często wykorzystywana w branży reklamowej. ✖ Źródło: pl.wikipedia.org

28

Sublimacja jako zjawisko fizyczne – przemiana fazowa bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Po raz pierwszy najdokładniej proces ten opisał nieznany alchemik średniowieczny zwany pseudo-Geberem (XII w.). Sublimację wykorzystuje się w laboratoriach i w przemyśle do oczyszczania, względnie wydzielania z mieszanin jodu, kamfory, salmiaku, naftalenu, antracenu i innych substancji. Większość związków chemicznych nie sublimuje w temperaturze i przy ciśnieniu zbliżonym do warunków normalnych. Dla danej substancji sublimacja zachodzi w takich warunkach termodynamicznych (ciśnienie i temperatura), w których nie może ona istnieć w formie ciekłej. ✖ Źródło: pl.wikipedia.org

52/20140

q  jubileusze

Jubileusze Produkty: kalendarze, foldery, katalogi, broszury, gazetki reklamowe, ulotki, plakaty, wizytówki projektowanie graficzne, druk offsetowy, druk z lakierem UV Opis firmy: Drukarnia Empir to nowoczesna, rodzinna poznańska drukarnia arkuszowa. Tworzą ją młodzi ludzie opierając się na wieloletnim doświadczeniu swoim oraz założycieli firmy. Drukarnia Poznań Empir drukuje dla Państwa już od 1979 roku, a jej specjalnością są zlecenia średnio i wysokonakładowe z krótkimi terminami realizacji. Prace wykonujemy na najnowocześniejszych urządzeniach produkcyjnych oraz także klasycznie, gdzie wymagana jest ręczna rzemieślniczo- artystyczna praca. O wysoką jakość powierzonych nam prac dba w pełni wykwalifikowany i zgrany zespół ludzi, który dokłada wszelkich starań, aby w pełni sprostać Państwa oczekiwaniom. ✖ Drukarnia Emipir | biuro: ul. Sczanieckiej 14a | 60-216 Poznań | tel. 61 865 33 72, 664 593 787 | fax 61 865 33 77 | drukarnia: ul. Wiosenna 5, Sasinowo k. Poznania | 62-050 Mosina | www.empir.poznan.pl | empir@empir.poznan.pl

Produkty: produkty lifestylowe, odzież, odzież sportowa, akcesoria sportowe Opis firmy: Grupa MIG od wielu lat skutecznie wprowadza na polski rynek znane, międzynarodowe marki i sprawnie nimi zarządza. Profesjonalizm i zaangażowanie osób tworzących zespół Marketing Investment Group są źródłem sukcesu, jaki w naszym kraju odniosły między innymi Umbro, Timberland oraz Sizeer. Te prężnie rozwijające się marki stanowią wizytówkę naszej firmy. Utożsamiamy się z ich przesłaniem, cenimy immanentną dla nich różnorodność i indywidualne podejście. ✖ Marketing Investment Group Sp. z o.o. | os. Dywizjonu 303 paw. 1 | 31-871 Kraków | tel. 12 681 84 01 | fax 12 647 19 17 | www.miggroup.com

Produkty: tłoczenie płyt CD i DVD, nadruku na płytach CD i DVD, tłoczenie płyt winylowych, opakowania, koszulki z nadrukiem Opis firmy: Nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług i oferowanych produktów. Proponujemy szeroki zakres usług związanych z produkcją CD/DVD. Oferujemy tłoczenie płyt CD i DVD wszystkich formatów, a także płyt winylowych. Każdy zlecony nam nadruk na płytach wykonujemy na nowoczesnych maszynach cyfrowych. Zajmujemy się produkcją poligrafii i opakowań do płyt CD/DVD. Gwarantujemy kompleksową obsługę, atrakcyjne ceny oraz szybką realizację zamówień. ✖ Art Music | ul. Karola Miarki 58 | 58-500 Jelenia Góra | tel. 75 76 79 661 | fax 75 76 79 661 | www.artmusic.com.pl | www.expresskoszulka.pl | firma@artmusic.com.pl

Produkty: odzież reklamowa, odzież sportowa, odzież robocza, kurtki softshell, smycze reklamowe, torby reklamowe Opis firmy: Adston zajmuje się kompleksowym wsparciem reklamowym dla firm w zakresie promocji, wzmacniania i kreowania wizerunku. Nasza bogata oferta artykułów reklamowych, zadowoli najbardziej wymagających, realizujemy zamówienia indywidualne i nie zawsze zawarte w standardowej ofercie. Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem jednej z najlepszych drukarni sitodrukowych w Polsce, co gwarantuje doskonałą jakość naszej odzieży i ogromne moce przerobowe. Oferujemy nadruki reklamowe w atrakcyjnych cenach z bardzo wysoką jakością. ✖ ADSTON | ul. Wrocławska 94 | 41-902 Bytom | tel. 601 188 991 | tel. 531 616 195 | www.adston.pl | www.kurtkisoftshell.pl | info@adston.pl

51/2014

3

2 1 5q  zoom

Zoom

OneDay Roadshow

32

52/2014˙ ˙ q  GADZETY odziez

Przełomowe tkaniny na rynku Reklamy

Od jakiegoś czasu obserwujemy pojawienie się nowych trendów w segmencie odzieży reklamowej. Coraz częściej firmy zamawiające odzież dla swoich pracowników i klientów stawiają na poliester oddychający typu active-dry, softshell i inne tkaniny membranowe. Tak, powinniśmy już zapoznać się z tymi określeniami, bo są coraz powszechniejsze w użyciu. Wszystko to za sprawą poszukiwania innowacyjności, tak aby tkaniny były również wielozadaniowe. Skończyły się już czasy, kiedy odzież pełniła funkcję jedynie ochronną. Jeszcze kilka lat temu poliester kojarzył się wyłącznie z czymś niekomfortowym, wręcz plastikowym, a kurtki były wykonane w przeważającej części z ortalionu – te czasy odeszły do lamusa.

Obecnie obserwujemy dwa nurty w wyborze tkanin, zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej – w celach reklamowych. Z jednej strony coraz większym zainteresowaniem cieszą się tkaniny BIO, do których należą materiały wykonane z naturalnych surowców, przyjaznych dla człowieka i środowiska, takie jak bio bawełna, eco, czy bawełna wyprodukowana na warunkach fair trade. – Bawełna jest materiałem ponadczasowym. Była, jest i będzie, nawet jeśli miałaby funkcjonować jako mieszanka z innym materiałem. Są produkty, które produkuje się w zasadzie tylko z bawełny. Myślę, że ok. 90 procent czapek baseballowych na całym świecie produkuje się z bawełny. Także moja firma wpisuje się w ten trend. Ponadto bawełna jest materiałem naturalnym, a taki zawsze znajdzie swoich zwolenników. Dla tej kategorii klientów bawełna jest więc materiałem niezastąpionym. Warto też zaznaczyć jej ekologiczność. Bawełna, jak każdy materiał naturalny, łatwo się degraduje, nie zaśmieca więc środowiska. W tym kontekście jest też materiałem tańszym niż włókna, które można otrzymać z odzysku. – mówi Dariusz Kobos z firmy EUDARCAP, producenta indywidualnej odzieży reklamowej. Z drugiej jednak strony wybór materiałów do uszycia odzieży promocyjnej i pracowniczej pada coraz częściej na tkaniny bardzo zaawansowane technicznie, wytworzone z surowców sztucznych, m.in. materiały membranowe, poliestry i materiały oddychające.

34

Nowy ruch na rynku i preferencje zamawiających odzież klientów ewidentnie wskazują na fakt, iż mamy coraz większą świadomość tego, co nosimy. Wśród innowacyjnych trendów na rynku odzieży reklamowej typu outdoor zdecydowanie najbardziej nowatorski jest softshell. Kurtki wykonane z tej oddychającej tkaniny membranowej zyskały uznanie jako doskonałe narzędzie identyfikacji wizualnej dzięki swojej funkcjonalności – można je nosić przez cały rok. Tego typu odzież to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób aktywnych, ale także pracowników firm, przedstawicieli, i co najważniejsze – jest to alternatywny i ciekawy nośnik reklamowy. – Na tego rodzaju kurtkach bardzo dobrze się znakuje. Poza tym kurtki softshell wypierają z rynku polary. W naszych warunkach klimatycznych sprawdzają się znakomicie przez cały rok. Są lekkie, ale przy tym bardzo wytrzymałe, bo mogą służyć i być użytkowane przez lata. To także ma wpływ na to, że klienci decydują się na tego typu produkty. Kurtka softshell nie tylko chroni przed deszczem, ale też przed wiatrem. Nie bez znaczenia jest również to, że producenci przygotowują specjalne oferty: prostych w kroju kurtek dla mężczyzn, dopasowanych dla kobiet, a także kurtek dla dzieci. To, na co warto zwracać szczególną uwagę, to parametry techniczne kurtki dotyczące jej wytrzymałości, oddychalności i wodoszczelności. Warto więc uważnie czytać metki i poznać wszystkie właściwości danej kurtki, żeby dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru. – mówi Julita Bobrowicz z firmy ADSTON. Plastik, sztuczność, potliwość – te hasła stanowiły do niedawna główne skojarzenia ze słowem poliester. Na rynku sportu i reklamy materiał ten został zupełnie zrewolucjonizowany. Przede wszystkim zmieniło się podejście do niego. Tkaniny poliestrowe to obecnie najczęściej wybierane materiały do wykonania odzieży

52/2014

dla sportowców, osób aktywnych, np. biegaczy i maratończyków. Warto zauważyć, że w dobie promowania aktywnego i zdrowego trybu życia, kondycji i dobrego samopoczucia sport stał się innowacyjnym nośnikiem reklamy. Koszulki, odzież techniczna, poliestrowa oddychająca (odprowadzająca pot na zewnątrz) to nowy typ powierzchni promocyjnej dla sponsorów i organizatorów oraz doskonały gadżet pamiątkowy dla uczestników wydarzeń sportowo-rekreacyjnych. – A takich imprez firmy organizują dziś coraz więcej. Odchodzi się od typowej kolacji, a stara się uczestników takich spotkań raczej zaktywizować. Przy wielu firmach działają też drużyny sportowe. Pracownicy po pracy grają w piłkę nożną czy koszykówkę. Dlatego klienci zamawiają całe już komplety odzieży sportowej wykonanej z poliestru. Jego największą zaletą jest to, że szybko schnie. Dla osób uprawiających sport ma to kluczowe znaczenie. Wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz, dzięki czemu poczucie komfortu jest zdecydowanie większe. Ponadto jest to odzież, która przylega do ciała, przez co jest wygodna. Na korzyść odzieży wykonanej z poliestru przemawia nie tylko to, że jest oddychająca i szybko schnąca, ale też to, że można z niej wykonać praktycznie wszystkie elementy stroju sportowego. Asortyment naprawdę jest bardzo szeroki, bo to nie tylko koszulki czy bielizna, ale też getry, skarpetki, bluzy czy kurtki. – mówi Marta Magrowicz z firmy NORDICLOTHING. Planując wydatki na odzież reklamową czy dla pracowników, warto rozważyć wszechstronność tego typu ubrań, które stanowią doskonały i zaawansowany technicznie produkt całoroczny. Wiele nowoczesnych modeli kurtek wykonanych z tkaniny softshell jest dostępnych na stronie www.kurtkisoftshell.pl. W następnym cyklu znakowanie na nowoczesnych tkaninach. ✖
ZAMÓWIENIE NA PRENUMERATĘ Wydawca: GJC Inter Media sp. z o.o., 61-680 Poznań, ul. Podbiałowa 11, tel.: (61) 825 73 22, fax: (61) 825 84 85

Zamawiam prenumeratę:

CENA (netto)

1.

ILOŚĆ Prenumerata jest uruchamiana po złożeniu zamówienia i dokonaniu wpłaty na podstawie faktury proforma. Faktura VAT zostanie wystawiona w terminie 7 dni od dokonania wpłaty i przesłana na podany w zamówieniu adres. Zamówienie proszę przesłać mailem prenumerata@gjc.pl lub faksem (61) 825 84 85.

179 zł

PRENUMERATA DWULETNIA

2. PRENUMERATA ROCZNA

95 zł

3. POJEDYNCZY EGZEMPLARZ

35 zł

Data rozpoczęcia prenumeraty

Dane do wysyłki magazynu Gifts Journal

(miesiąc/rok)

lub od numeru.

(nr)

Dane do wystawienia faktury

Imię i Nazwisko

Nazwa firmy

Nazwa firmy Ulica, nr

Ulica, nr

Kod Telefon E-mail

Miasto

NIP

Fax

Kod

Miasto

NIP

data

podpis osoby zamawiającej

Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane przez firmę GJC Inter Media Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu przy ul. Podbiałowej 11, wyłącznie do celów organizacyjnych oraz w celu promocji wydarzeń organizowanych przez firmę GJC Inter Media sp. z o.o. Mają Państwo prawo do wglądu do swoich danych, prawo do ich poprawiania, a także prawo sprzeciwu wobec ich przetwarzania do celów marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne.


˙ q  GADZETY oryginał

Nie ma jak oryginał J

edną z najważniejszych cech każdego produktu oferowanego na rynku, niezależnie od branży, jest jego autentyczność. Wybór oryginalnych produktów wiele mówi zarówno o ostatecznym odbiorcy, jak i o producencie czy dystrybutorze.

Podrabianie towarów to prawdziwa zmora wszystkich posiadających wszelkie prawa do produkcji i dystrybucji produktów chronionych patentem. Podrabia się wszystko: od markowej odzieży czy dodatków do niej zaczynając, a na wzorach długopisów kończąc. Dlatego też walka z podróbkami nie omija także branży gadżetów reklamowych. Wiele wzorów takich produktów jest zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP i jako takie, na mocy obowiązujących przepisów, są chronione prawnie. Inne to znane wzory mające wieloletnią tradycję, które rozprowadzane są w Polsce na mocy posiadanej przez danego dystrybutora licencji. Wiele jest jednak takich, których legalność pozostawia sporo do życzenia. ✖

Oryginał to prestiż

– Na pewno poprzez to, że jesteśmy wyłącznym dystrybutorem reklamowych kostek Rubika w Polsce czujemy się wyróżnieni i obdarzeni zaufaniem. – mówi Sławomir Nowicki, właściciel firmy DOMICO. Jednak fakt, że firma posiada wszelkie uprawnienia do rozpowszechniania na terenie kraju tych produktów jako gadżetów reklamowych, działa także na klientów. – Dzięki temu wiedzą, do kogo po taki produkt się udać. Mają gwarancję, że towar nie będzie naruszał niczyich praw i będzie dobrze wykonany. – dodaje. Lecz oryginalny produkt to nie tylko wysoka jakość, legalne pochodzenie i bezpieczeństwo dla nabywcy. – Marka Rubik’s Cube jest powszechnie znana i dość łatwo rozpoznać podróbkę, np. już po samej wadze kostki (o braku logo nie wspominając). Patrząc od strony obdarowanych upominkiem klientów firmy – oni naprawdę doceniają fakt, że otrzymali oryginał. Wartość upominku w ich oczach natychmiast wzrasta, co pozytywnie wpływa na stosunek do firmy, od której go otrzymali. – podkreśla Nowicki. Posiadanie własnych patentów czy też odpowiedniej licencji to dla firm, które chcą się wyróżnić i zaistnieć na rynku, konieczność. – Wymagania klientów z każdym rokiem wzrastają. Klienci szukają produktów dobrej jakości, wyróżniających się formą. Kończą się powoli czasy produktów typowych oferowanych przez setki importerów. Inwestycje we własne wzornictwo kosztują. Wypromowanie

38

nowego modelu to setki tysięcy złotych wydane na formy, katalogi, prezentacje na targach. Gdy firma robi tak duże inwestycje, musi chronić własne produkty patentami. Bardzo łatwo sprowadzić przez kogoś wypromowany wzór i bez inwestowania w promocję, badania sprzedać dany model grosz lub dwa taniej. Całe szczęście prawo patentowe chroni producentów i pozwala eliminować taką nieuczciwą konkurencję. – dodaje Benita Kluźniak-Kowalska z firmy Viva Plus. ✖

Podróbka się nie opłaca

Podróbki markowych i oryginalnych produktów, które pojawiają się na rynku, są bardzo różne jakościowo i wizualnie. Zdarzają się bardzo słabe, którym daleko do pierwowzoru pod względem wykonania, ale są też i takie, które oryginał bardzo przypominają. I właśnie fakt, że na te drugie znajdują się nabywcy, musi szczególnie dziwić. – Bywa tak, że ich cena jest niewiele niższa od oryginalnych. – mówi Sławomir Nowicki. Zdarza się jednak, że na podróbki decydują się nawet firmy, które wygrywają publiczne przetargi. – Mieliśmy nie tak dawno przypadek, gdzie dopiero po interwencji jednej z warszawskich kancelarii prawniczych, która chroni interesy Rubika w Polsce, dostawca zdecydował się dostarczyć państwowemu urzędowi legalny produkt. Są sytuacje, w których końcowi nabywcy zawczasu wiedzą, że dostarczony im towar będzie naruszał prawa własności przemysłowej. Powinni w takim przypadku mieć świadomość, że scedowanie w umowie odpowiedzialności za dostarczenie legalnego produktu na dostawcę nie zwalnia nabywcy z odpowiedzialności cywilnej i karnej. – wspomina Nowicki. W obronie swoich praw patentowych firmy mają do dyspozycji określony arsenał środków. – Każda firma, sprowadzając wzór identyczny lub zbliżony formą do produktów firmowanych marką Viva Pens, narusza nasze prawa w tym zakresie i naraża się na ogromne koszty związane z odszkodowaniem. Poza tym nasza firma ma prawo zablokować sprzedaż tego produktu w Europie oraz dokonać rewizji dostaw z Azji i wstrzymać kontenery zawierające podróbki. Oznacza to bardzo często koniec działalności tej firmy w branży. – podkreśla Benita Kluźniak-Kowalska. ✖

52/2014


dziecinnie proste ofertowanie


˙ q  GADZETY oryginał

Buduj markę uczciwie

Po oryginalne produkty warto sięgać, jednak nie tylko z powodów prawnych czy etycznych. Posługiwanie się oryginałem wzmacnia przekaz, jaki kierowany jest do klientów. Dla każdego producenta czy dystrybutora takie wartości, jak wysoka jakość, solidność czy odpowiedzialność powinny być traktowane priorytetowo. Budując silną markę, nie można o tym zapomnieć. – Przekaz musi być spójny. Często jest tak, że ktoś głosi takie wartości i podpiera się nimi, a jednocześnie wybiera nośnik, który jest podróbką. Wówczas taki przekaz marketingowy jest niewiarygodny. Budując wizerunek marki za pomocą artykułów promocyjnych kiepskiej jakości, osiągamy efekt przeciwny do zamierzonego. – mówi Sławomir Nowicki. Gadżet reklamowy oferowany klientom to jedna z podstawowych wizytówek firmy. We współczesnym świecie warto się wyróżnić. Poza tym, wybierając produkty oryginalne, ma się gwarancję jakości. Duży producent ponoszący ogromne nakłady finansowe związane ze wzornictwem musi pilnować jakości, ponieważ każdy produkt firmuje własną marką.

40

Ochrona własności przemysłowej własnej lub tej, która została firmie powierzona (np. poprzez licencję), odbywa się dwutorowo. Po pierwsze, produkty takie są chronione przez prawo i instytucje, np. Urząd Patentowy RP. Z drugiej jednak strony, o tę ochronę muszą zadbać sami producenci czy dystrybutorzy. I jeśli ta ochrona ma być skuteczna, to przede wszystkim tej ich własnej czujności zabraknąć nie może. ✖

Przydatny słowniczek

Patent jest prawem wyłącznym udzielanym na wynalazek, bez względu na dziedzinę techniki, który jest nowy, posiada poziom wynalazczy i nadaje się do przemysłowego stosowania. Wzorem użytkowym jest nowe i użyteczne rozwiązanie o charakterze technicznym, dotyczące kształtu, budowy lub zestawienia przedmiotu o trwałej postaci. Wzór użytkowy uważa się za rozwiązanie użyteczne, jeżeli pozwala ono na osiągnięcie celu mającego praktyczne znaczenie przy wytwarzaniu lub korzystaniu z wyrobów. Na wzory użytkowe udzielane są prawa ochronne.

52/2014

Wzór przemysłowy jest nową i posiadającą indywidualny charakter postacią wytworu lub jego części, nadaną mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, strukturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację. Wytworem jest każdy przedmiot wytworzony w sposób przemysłowy lub rzemieślniczy, obejmujący w szczególności opakowanie, symbole graficzne oraz kroje pisma typograficznego, z wyłączeniem programów komputerowych. Źródło: www.uprp.pl ✖ Akty prawne i urzędy Konwencja paryska o ochronie własności przemysłowej (Dz.U. 1932 nr 2 poz. 8) Układ o Współpracy Patentowej (Dz.U. 1991 nr 70 poz. 303) Ustawa – Prawo własności przemysłowej (Dz.U. 2011 nr 49 poz. 508) Urząd Patentowy RP (www.uprp.pl) Europejski Urząd Patentowy (www.epo.org). ✖˙ q  z branzy

OneDay Roadshow 2014 Od Warszaw y do Poznania Na trasie pięć miast. Po raz pierwszy Kraków i Łódź. 56 wystawców i blisko 800 zwiedzających. Tak w krótkiej statystyce wyglądała druga edycja OneDay Roadshow. Goście mieli okazję zapoznać się z rozbudowaną ofertą produktów przed gorącym przedświątecznym okresem. Tegoroczne jednodniowe „targi” reklamy były dość wyjątkowe. Okazało się bowiem, że wystawcy, którzy zdecydowali się pokazać swoje produkty, w większości odwiedzali kolejno wszystkie miasta znajdujące się na trasie OneDay Roadshow. Tym samym potwierdzili swoją mocną pozycję na rynku. Skorzystali na tym też goście, bo przecież, „nie ruszając się z domu”, mogli poznać najnowszą ofertę w branży gadżetów, a co najważniejsze nawiązać osobisty kontakt z producentami i importerami. To zaowocowało wymiernymi korzyściami dla obu stron.

uczestników branżowych spotkań wystawienniczych i od razu wzbudziła zainteresowanie specjalistów z branży. Podczas imprezy była możliwość wzięcia udziału w prezentacji nowego produktu GJC Inter Media – „Ofero” – ułatwiającego agencjom reklamowym szybkie tworzenie ofert dla klientów. Półmetek „targów” miał miejsce w Chorzowie, a później impreza kolejno przenosiła się do Łodzi i na zakończenie do Poznania. W Łodzi, podobnie jak w Krakowie, OneDay Roadshow odbył się po raz pierwszy.

Kamera w nagrodę

1. września, punktualnie o godzinie 9.00 w Sali „Paryż” Stadionu Narodowego w Warszawie rozpoczął się tegoroczny reklamowy tour. Już warszawska premiera pokazała, że organizowane przez GJC Inter Media spotkania cieszą się sporym zainteresowaniem. Prestiżu imprezie wystawienniczej w stolicy dodał fakt, że odbyła się w tym samym miejscu, które dwa dni wcześniej gościło najlepsze drużyny świata w siatkówce podczas otwarcia MŚ. Atmosfera była więc podniosła, a klimat do wspólnych dyskusji wielce sprzyjający.

Czas „touru” był nie tylko czasem wypełnionym rozmowami biznesowymi. Organizator zaprosił wszystkich do specjalnego konkursu. Wystarczyło napisać hasło, które będzie mottem OneDay Roadshow 2015, i czekać na ogłoszenie wyników. W każdym z pięciu miast pięć najlepszych prac wyróżnionych zostało podwójnymi zaproszeniami na seans w Multikinie (poniżej lista laureatów w poszczególnych miastach). W ten sposób ponad 50 osób dzięki uczestnictwie w konkursie obejrzało wybrany przez siebie seans filmowy. A to nie był koniec, bo przecież do wygrania pozostała nagroda główna. Inwencji twórczej zarówno wystawcom, jak i gościom nie brakowało i cała zabawa cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wybór najlepszego hasła promującego przyszłoroczną edycję OneDay Roadshow nie był sprawą łatwą, bo przecież gusta nie podlegają dyskusji. Ostatecznie wygrał Pan Krzysztof Komorowski z firmy AdDimension Group , a w nagrodę otrzymał od organizatora atrakcyjny upominek w postaci kamery Go-Pro HERO3.

Wita j w Krakowie

Już za rok

Już drugiego dnia OneDay Roadshow zawitał do Krakowa. Po raz pierwszy historyczna stolica Polski gościła

Tegoroczny cykl spotkań branżowych tylko potwierdził, jak ważną rolę odgrywa w terminarzu imprez wy-

Inauguracja na „Narodow ym”

stawienniczych w naszym kraju. Powakacyjny okres pozwala skupić uwagę specjalistów na tym, co czeka nas w zbliżającym się kwartale. Można zaplanować strategię i znaleźć odpowiednie narzędzia do jej realizacji. Poznać najnowszą ofertę, nawiązać nowe i utrwalić stare kontakty biznesowe. Spotkania w ramach OneDay Roadshow w pięciu polskich miastach okazały się ku temu najlepszą okazją. Już teraz możemy zaprosić na kolejną edycję pod hasłem: „Jeden dzień, tysiące możliwości!” ✖

Poniżej przedstawiamy laureatów, którzy otrzymali podwójne zaproszenia do Multikina Warszawa (1. września)

Andrzej Lesiński - ALLTEKO Dariusz Rusek - SZANSA Krzysztof Komorowski - ADDIMENSION GROUP Kamil Stańczak - LAFANTE Iwona Murawska - SUCCESS PARTNERS EUROPE Kraków (2. września)

Jarosław Kozikowski - ARTEWIZJA.PL Andrzej Zaleński - AD REKLAMA Rafał Wesołowski - MMG FLAGI Piotr Sibiga - AXIONEA Chorzów (3. września)

Tomasz Przewoźnik - HAPPY GIFTS Michał Pasternak - DS DESIGN Małgorzata Majcher - DRUKARNIA MAJCHER Konrad Kobylarczyk - TUBASTUDIO Marian Majcher - DRUKARNIA MAJCHER Łódź (4. września)

Robert Gąsiorek - CARTAMUNDI Robert Rogulski - HB PROJECT SP. Z O.O. Tadeusz Krakowiak - KATEX Poznań (5. września)

Grzegorz Klimas - F.P.KOBRA Szymon Szymański - STUDIO NO PROBLEM Bartosz Kalinowski - AGENCJA REKLAMOWA LEPIEJ SIĘ WIDZI Maciej Brzoskowski - PROMOTEX Marek Poliński - PROMOTEX Kamera Go-Pro HERO 3 Krzysztof Komorowski - ADDIMENSION GROUP GRATULUJEMY!!!

42

52/2014


Okno promocji

q

‹ Dynaprint.pl › Możliwości aranżacji, bogata oferta wzorów, gustowne i pasujące do każdego wnętrza dekoracje sprawiają, że fototapeta znajdzie miejsce w każdym pomieszczeniu. W ofercie drukarni DynaPrint.pl znajdziesz również folie samoprzylepne na lodówki i meble. Możliwości aranżacji są ogromne a design i sposób w jakie można je zastosować ogranicza jedynie wyobraźnia. Realizujemy druk na wysokiej jakości papierze tapetowym wzmocnionym włóknami syntetycznymi dzięki czemu barwy są bardziej nasycone a sam materiał bardziej odporny na uszkodzenia oraz starzenie. ✖ www.dynaprint.pl online@dynaprint.pl tel. +48 71 325 11 79, +48 517 468 050

‹ CHILI IDĀ ŚWIĘTA › Polskie upominki reklamowe. Szyjemy reklamą... tzn. oferowane przez nas produkty powstają od podstaw w naszej firmie, nie importujemy gadżetów, wykonujemy je własnoręcznie. W ofercie znajdą Państwo wiele artykułów sezonowych, ale także stałą ofertę produktów promocyjnych. Jeżeli nie znajdą Państwo na naszej stronie odpowiedniego gadżetu, możemy go dla Państwa stworzyć. Służymy pomocą w projektowaniu produktu i wzorów, zawsze proponujemy optymalne rozwiązania. Nie zaproponujemy Państwu katalogów, ale zawsze możecie poprosić o darmową próbkę. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje. ✖ www.pphu-chili.pl biuro@pphu-chili.pl tel. +48 509 546 086

‹ PenDrive i inne nowości Pro-USB › Produkujemy i importujemy: PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, Zapraszamy do

PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, najbogatszej oferty PenDrive i USB w Polsce… ✖

www.pro-usb.pl info@pro-usb.pl tel./fax: +48 22 258 49 89

‹ Arwey - notesy i kalendarze z certyfikatem FSC › Arwey to innowacyjna i nowoczesna kolekcja kalendarzy i notesów, funkcjonalnych, o niepowtarzalnym wzornictwie i najwyższej jakości. Wszystkie modele dostępne w wielu żywych kolorach, które można również dowolnie ze sobą łączyć, produkowane są z najlepszych dostępnych materiałów: papier z certyfikatem FSC, płótno (len), skóra ekologiczna. PYTAJ O NASZ HIT – NOTES / KALENDARZ Z PAMIĘCIĄ USB. ✖

www.arwey.pl office@arwey.pl tel. +48 531 549 312

52/2014

43


˙ q  z branzy

RemaDays 2015

pod znakiem nowości 4

lutego przyszłego roku w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 rozpoczną się największe w Europie Środkowej targi branży reklamowej i poligraficznej – RemaDays 2015. Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu trzech dni pojawi się kilkanaście tysięcy gości zwiedzających targi. Najnowsze produkty, maszyny, urządzenia i usługi zaprezentuje ponad pięciuset wystawców z kraju i zagranicy. Jak co roku, zwiedzający będą mogli skorzystać z szeregu udogodnień. Na początku listopada ruszy proces rejestracji on-line.

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2015 rozpoczną się 4. lutego dokładnie o godzinie 9.30. W środę 4. lutego i czwartek 5. lutego potrwają do godziny 17.30, a w ostatnim dniu (6. lutego) do godziny 16.00. Warszawska impreza wystawiennicza to zdecydowanie najlepsza okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń, a co najważniejsze, zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami branży reklamowej w jej czterech sektorach – Out&InDoor Systems, GiftsWorld, TechnologyPark, PrintShow.

RemaCongress Targi RemaDays dają możliwość nie tylko poznania najnowszej oferty producentów czy dystrybutorów towarów i usług. W salach konferencyjnych Centrum EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja RemaCongress, czyli cykl konferencji i wykładów prowadzonych przez zaproszonych na targi specjalistów z branży. Tak jak w tym roku, RemaCongress zostanie podzielony na cykl prelekcji bezpłatnych i płatnych. W tym pierwszym przypadku nie ma konieczności rezerwacji miejsc na poszczególne „zajęcia”. Ze szczegółowym programem i tematyką będzie można się zapoznać na stronach internetowych organizatora pod koniec roku.

Nowa statuetka i nowy termin Największa impreza wystawiennicza w Europie Środkowej będzie oczywiście doskonałą okazją na wyróżnienie, a co za tym idzie promocję najlepszych firm w poszczególnych sektorach. Już pierwszego

44

dnia imprezy wręczone zostaną „Korony Reklamy”. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na terenie Centrum EXPO XXI, a nie jak dotychczas podczas wieczornej Gali Wystawców. Zmieniony został nie tylko termin i miejsce wręczania tych prestiżowych nagród, ale także wygląd samej statuetki. Uroczystość połączona zostanie z ogłoszeniem wyników loterii dla zwiedzających. Aby wziąć w niej udział, wystarczy na stoisku organizatora wrzucić do specjalnie przygotowanej urny swoją wizytówkę. W tym roku zwycięzca odjechał nowoczesnym skuterem Peugeot, w lutym przyszłego roku szczęśliwiec wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł wyjechać na egzotyczną wycieczkę. Jest więc o co „powalczyć”.

w godzinach od 9.00 do 18.00. Jeśli zdecydujecie się Państwo na transport publiczny w stronę targów – do przystanku przy ul. Józefa Bema kursują linie autobusowe nr: 125, 130, 158, 167, 174, 184 i 186. Dojście do hal wystawienniczych ulicą Józefa Bema – odległość wynosi około pięćset metrów. Dla zmotoryzowanych wzdłuż ul. Prądzyńskiego oraz przy ul. Tunelowej zlokalizowane zostaną specjalne parkingi buforowe. Do dyspozycji gości będzie ponad 1000 miejsc postojowych. Z dworca Warszawa Zachodnia będzie można dojechać na targi bezpłatnymi busami.

Ukłon dla „Solidnych”

Dużym zainteresowaniem zwiedzających podczas RemaDays 2014 cieszył się stacjonarny punkt wysyłkowy firmy kurierskiej UPC. W 2015 roku Poczta Polska specjalnie dla gości targowych przygotuje atrakcyjną ofertę cenową, a stoisko wyposażone zostanie we wszystkie konieczne do wysyłki akcesoria: kartony, koperty zwykłe i bąbelkowe, a także taśmy samoprzylepne. ✖

Niezwykle ciekawie zapowiada się także rywalizacja w tradycyjnych już konkursach „Gifts of the Year” i „Catalogue of the Year”. Najlepszy upominek reklamowy i katalog roku tym razem poznamy w ostatnim dniu RemaDays 2015. Prezentacja połączona będzie z uroczystym śniadaniem partnerów programu „Solidni w Biznesie”. Początek piątkowego brunchu punktualnie w samo południe. To właśnie „Solidni” jako pierwsi poznają zwycięzców konkursów, a co za tym idzie jako pierwsi będą mieli okazję nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami wyróżnionych firm. Proces mający na celu wyłonienie najpopularniejszych gadżetów reklamowych 2015 roku ruszy już 3. listopada. Propozycje mogą zgłaszać wystawcy XI edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays 2015 oraz firmy zarejestrowane jako dostawcy w programie partnerskim „Solidni w Biznesie”.

Busem za darmo Goście targowi, którzy do stolicy wybierają się pociągiem, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu do Centrum EXPO XXI. Z dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, co kwadrans, odjeżdżać będą podstawione przez organizatora busy. Będą one kursować na trasie Warszawa Zachodnia – Centrum EXPO XXI – Warszawa Zachodnia

52/2014

Wygoda z PocztĀ PolskĀ


Okno promocji

q

‹ STYL - Mec Gruppen poleca... › Akcesoria Handy Power - niezawodne i poręczne! Często zastanawiamy się jak podratować „umierającą” komórkę, gdy jest nam ona niezbędna! Polecamy ładowarki przenośne USB marki Handy Power. W rodzinie handy Power także nasz HIT - czapki oraz rękawiczki z BlueTooth!!! Szczegóły na naszej stronie. ✖

www.axelmorin.se tel. +48 501 861 087

‹ Gadżety na zimę › W firmie LIPSTICK, znanego producenta gadżetów filcowych przygotowano już kolekcje upominków specjalnie na Święta Bożego Narodzenia. Wykorzystano w tym celu nowość jaką jest filc wzorzysty z trzema ciekawymi motywami przywodzącymi na myśl te Święta: pierniki, płatki śniegu oraz lizaki+ostrokrzew. W skład produktów wchodzą m.in.: torby, kosmetyczki, etui na telefon, tablet, długopisy oraz wyjątkowa skarpeta na upominki. Produkty można dowolnie łączyć, modyfikować wymiary. Na każdym z nich znajduje się miejsce na logotyp. A bogata oferta kolorystyczna najwyższej jakości filcu pozwoli stworzyć kolejny niepowtarzalny gadżet dla Państwa klienta. ✖ www.lipstick-design.pl, www.feltmode.pl lipstick@lipstick-design.pl tel. +48 42 211 70 18

‹ SMYCZE i inne nowości GIFT STAR › Produkujemy i importujemy: SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, Zapraszamy do najbogatszej oferty smyczy w

SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, Polsce…

SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, ✖

SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE.

www.giftstar.pl giftstar@giftstar.pl tel./fax: +48 22 663 50 82

‹ Polar Buff ® › Wielofunkcyjna lekka chusta wykonana z połączenia mikrofibry i Polartec® classic. Chusta na sezon jesien/zima. Bardzo ciepła chroni przed wiatrem i ujemną temperaturą. Można ja związać na kilkanaście sposobów na głowie. Bezszwowa z wykorzystaniem technologii jonów srebra Polygiene®. Pełna dowolność w personalizacji chusty. Możliwe 3 rozmiary. Produkcja Hiszpania. Certyfikat jakości ISO 9001, ISO 14001, Confidence In Textilies. Termin realizacji od 21 dni. Minimalna ilość 50 szt. ✖

www.buff.pl biuro@malavi.pl tel.: + 48 22 836 02 31

52/2014

45


q  po godzinach

Po godzinach ‹

Wirtualne appki na realnej lodówce

Jesteś fanem nowych technologii? Nie rozstajesz się ze swoim smartfonem? Wszystko kojarzy ci się z mobilnymi aplikacjami? Jeśli tak, to magnesy lodówkowe w kształcie appek są właśnie dla ciebie. Kwadratowe magnesy o wymiarach 2 cm x 2 cm stylizowane są na znane z ekranów smartfonów czy tabletów ikonki aplikacji. Twoja lodówka może więc przypominać ekran twojego smartfona. Ta oryginalna forma komunikacji i przypinania karteczek na drzwiach lodówki z pewnością urozmaici także wasze codzienne życie rodzinne. ✖ D o sta w ca : Takapaka.pl

‹ ‹

Telefon już nie padnie

Wyhoduj zielonego przyjaciela

Pora na gadżet, którego nie produkuje żadna fabryka, a który możesz wyhodować sam. Słyszałeś o mięsożernych roślinach? Jeśli chcesz pozbyć się natrętnych owadów wlatujących przez okno, to muchołówka jest dla ciebie. W ten sposób nie tylko naturalnie przystroisz mieszkanie czy biuro, ale też zyskasz satysfakcję, że sam tę pożyteczną dla ciebie roślinę wyhodowałeś. Wystarczy tylko zasiać nasiona w doniczce i podlewać. ✖ D o sta w ca : 2future.pl

46

Wielofunkcyjny scyzoryk to nie tylko atrybut MacGyvera, ale także każdego majsterkowicza. Stylizowany na klasyczny scyzoryk zestaw grzebieni może stać się doskonałym elementem wyposażenia damskiej torebki. Każda z was wie, jak ważne jest, żeby dobrze wyglądać i pewnie każda z was wie też, jak fatalnie jest nie mieć przy sobie lusterka czy grzebienia. Oto rozwiązanie: cztery grzebienie i jedno lusterko w zestawie sprawią, że już zawsze, w każdej chwili będziesz mogła poprawić opadającą grzywkę czy odstający kosmyk za uchem. ✖ D o sta w ca : Takapaka.pl

Jeśli dużo rozmawiasz przez telefon komórkowy, a do tego korzystasz także z jego wielu dodatkowych funkcji, to z pewnością nie raz byłeś już w sytuacji, kiedy bateria telefonu nie wytrzymywała narzuconego przez ciebie tempa. A że telefon lubi się rozładować właśnie wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny, to też sytuacje takie są szczególnie irytujące. Istnieje już jednak rozwiązanie tego problemu. To awaryjna ładowarka, która zapewnia dodatkowe 120 minut rozmowy lub aż 5000 minut w trybie czuwania. Przenośna ładowarka zasilana jest baterią i zawsze gotowa, by uratować ciebie i twój telefon. ✖ D o sta w ca : 2future.pl

Grzebienie jak scyzoryk

Coś dla zmarzluchów...

W jesienne i zimowe dni łatwo o zmarznięte stopy. Jeśli chcesz pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia i cieszyć się ciepłem w nogach niezależnie od tego, czy jesteś w pracy za biurkiem, czy w domu przed prywatnym komputerem, to te kapcie są rozwiązaniem dla ciebie. Ciepłe kapcie zasilane portem USB doskonale sprawdzą się niemal w każdej sytuacji. Wystarczy, że podłączysz je do komputera, a zimne stopy przestaną być twoim problemem. ✖ D o sta w ca : 2future.pl

... i coś na orzeźwienie

Są napoje, które trzeba pić zimne. Do szklanki czy kieliszka można wrzucić kostki lodu, ale te się rozpuszczają i rozcieńczają napój. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być kostki chłodzące wielokrotnego użytku. Stalowe kostki do drinków szybko można zmrozić w zamrażarce, wrzucić do szklanki, a po wypiciu użyć jeszcze wiele razy. ✖ D o sta w ca : Takapaka.pl

52/2014


Okno promocji

q

‹ KALENDARZE LIZARD › Kalendarze trójdzielne nadal są wiodącymi kalendarzami ściennymi, wśród składanych zamówień. Posiadamy w swojej ofercie 14 podstawowych wzorów. Są to różnorodne rozwiązania różniące się formatem kalendarzy oraz ich funkcjami. Wszystkie kalendarze posiadają ogrom możliwości indywidualizacji. Indywidualne główki, podkłady, kalendaria oraz sposoby uszlachetniania główek i podkładów, czy też dobór surowca to gama możliwości, które i tak nie wyczerpują sposobów nadania kalendarzom wyjątkowego wyglądu. Podejmujemy się również realizacji wszystkich Państwa pomysłów wychodzących poza ramy naszej podstawowej oferty. ✖ www.kalendarzereklamowe.com.pl marzena.osinska@lizard.com.pl tel.: +48 42 639 52 85

‹ Original Buff ® › Wielofunkcyjna lekka chusta wykonana z mikrofibry, bezszwowa z wykorzystaniem technologii jonów srebra Polygiene®. Chustę można zawiązać na głowie na kilkanaście sposobów idealna na każdą porę roku. Buff® chroni przed słońcem, wiatrem i temperaturą. Istnieje pełna dowolność w personalizacji chusty. Możliwe 3 rozmiary. Produkcja Hiszpania. Certyfikat jakości ISO 9001,ISO 14001, Confidence In Textilies Termin realizacji od 21 dni. Minimalna ilość 25 szt. ✖

www.buff.pl biuro@malavi.pl tel.: + 48 22 836 02 31

‹ Paul Stricker

prezentuje nowy katalog Xmas 2014!

Paul Stricker, portugalski dostawca upominków reklamowych w tym roku obchodzi swoje 70-cio lecie. Obecnie firma skupia się na rozwoju kolekcji i dystrybucji w Europie. Na polskim rynku przedstawicielstwo działa od początku 2013 roku. We wszechstronnym i atrakcyjnym katalogu Xmas2014 Paul Stricker prezentuje swoją kolekcję świąteczną. Ta oferta to 60 produktów specjalnie dedykowanych na Boże Narodzenie. Są one naprawdę unikalne! Poza tym, pragniemy zwrócić uwagę naszych klientów na wybrane produkty z naszej autorskiej linii Hi!dea Design. Możesz także wybrać katalog roczny Hi!dea 2014, który zawiera ponad 2000 produktów, charakteryzujących się unikalnym wzornictwem oraz wysoką jakością wykonania. Zobacz naszą pełną ofertę na www.hideagifts.com. ✖ Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez www.stricker-europe.com lub bezpośredni kontakt z: Paweł Grzeszczuk +48 796179341 pawel@stricker-europe.com

‹ AMIZO TORBY I ARTYKUŁY

Z FILCU

Produkujemy i importujemy: MODNE PRODUKTY W ATRAKCYJNEJ CENIE. AMIZO jako producent toreb z filcu oferuje je w bardzo konkurencyjnych cenach. Dzięki temu, że nasze produkty powstają wyłącznie w Polsce, zapewniamy krótkie terminy realizacji oraz możliwość tworzenia ich wspólnie z Klientem. W ofercie posiadamy standardowe modele, ale również wykonujemy modele według pomysłów Klientów. Stosujemy filc różnej grubości, w różnych kolorach. Proponujemy znakowanie haftem, sitodrukiem, grawerem laserowym, termotransferem. ✖ www.amizo.pl biuro@amizo.pl tel./fax: +48 690 81 81 81, +48 730 81 81 81

52/2014

47


q  osobowosci

Anna Roszczak

(wiceprezes firmy ASGARD)

Bez względu na branżę, w jakiej działa firma, jej asortyment powinien być uzależniony przede wszystkim od możliwości dobrej realizacji produktów. Jednakże asortyment powinien być na tyle szeroki i tak dobrany, żeby o krok wyprzedzać oczekiwania i potrzeby klientów.

pularnymi kolorami, ale także pomarańczowy czy żółty. Dużym zainteresowaniem cieszą się produkty zupełnie nowe, takie jak Power Banki czy Pamięci USB z wejściem micro USB, a także ulepszone wersje znanych produktów, np. kubki termiczne typu „nie-kapek”, które zastępują zwykłe kubki termiczne, lub długopisy z końcówką dotykową do ekranów dotykowych zastępują długopisy bez tej funkcji. Ponadto nasi klienci wybierają produkty z myślą o docelowych odbiorcach i aktualnych ogólnych trendach stylu życia, w których obecnie panuje moda na ekologię, sport i zdrowe odżywianie oraz nowinki elektroniczne. W upominkach widzimy także ciągle zmieniające się trendy we wzornictwie. Są kategorie gadżetów, które klienci będą wybierali zawsze, np. długopisy czy kubki, jednak to design decyduje o tym, który konkretnie model klienci wybiorą..

y Które kategorie gadżetów są obecnie na topie, a których

y Jakimi kryteriami kierują się klienci zamawiający

czas już powoli mija?

upominki reklamowe?

Obecnie obserwujemy w gadżetach powrót do kolorów – już nie tylko czerń i niebieski są po-

Na podstawie ostatniego badania PIAP na temat postrzegania upominków reklamowych widzimy

y Jak szeroki powinien być asortyment firmy produkującej gadżety reklamowe?

Adam Chmielewski (firma EXPEN)

y Czy cena wciąż jest decydującym kryterium przy zamawianiu gadżetów reklamowych? Cena wciąż jest ważnym kryterium przy zamawianiu gadżetów reklamowych, jednak mam wrażenie, że nie najważniejszym. Oczywiście zależy to od klienta i sposobu zamawiania gadżetów. W przypadku przetargów cena wciąż ma decydujące znaczenie, jednak od dłuższego czasu obserwuję na rynku tendencję dotyczącą coraz większej dbałości o jakość gadżetu. Klienci coraz bardziej zwracają uwagę na to, z jakiego materiału dany gadżet jest produkowany oraz jakiej jest marki w przypadku gadżetów droższych. Klienci zdają sobie sprawę, że prezenty, które rozdają swoim konsumentom czy partnerom biznesowym, odzwierciedlają ich firmę czy produkt i nie są w stanie sobie pozwolić na wręczanie produktów, które nie spełniają odpowiednich norm jakościowych.

y Czy decydując się na bycie dystrybutorem marek Sheaffer, True Utility oraz Premec, a więc produktów wcale nie najtańszych, nie obawiał się Pan, że nie będą one cieszyły się dużym zainteresowaniem? Biorąc w dystrybucję poszczególne marki, wierzę w to, że spotkają się one z zainteresowaniem u klientów. Wiadome jest to, że zdecydowanie trudniej jest sprzedać klientowi droższy produkt, jednak jeżeli stoi za nim określona marka, jest już zdecydowanie łatwiej. Dlatego działania firmy EXPEN w dalszym ciągu koncentrują się po pierwsze na promocji poszczególnych

48

marek na rynku gadżetów reklamowych, a po drugie na niezmiennej polityce sprzedażowej naszych produktów, tylko i wyłącznie poprzez wyselekcjonowane Agencje Reklamowe, i wysokiej jakości obsługi. Wprowadzając w tym roku do oferty wykonane z wysokiej jakości materiału ABS długopisy szwajcarskiej marki Premec, zastanawiałem się nad tym, czy jest miejsce na kolejną markę długopisów w segmencie podstawowym z ceną sprzedaży zdecydowanie wyższą niż długopisów metalowych dostępnych na rynku. Sprzedaż w pierwszej połowie roku przerosła nasze oczekiwania. Okazało się, że klienci szukają nowych produktów i cena nie ma decydującego znaczenia. Firmy są w stanie zapłacić więcej za fajny markowy długopis wyprodukowany w Szwajcarii, zamiast po raz kolejny zamawiać metalowy długopis nieznanej marki z Dalekiego Wschodu. I to jest właśnie grupa docelowa klientów, do której poprzez współpracujące z nami Agencje Reklamowe staramy się trafić i zaproponować odpowiednie rozwiązania.

wyraźnie, że ciągle dominującym kryterium wyboru upominków jest cena produktu (79% ankietowanych). I to niska cena. Jednak cieszy fakt, że drugim najważniejszym kryterium wyboru jest jakość (71% ankietowanych). W praktyce oznacza to, że Agencje Reklamowe wybierają produkty tanie, ale od sprawdzonych dostawców, gdzie niska cena nie wynika z niskiej jakości. Cena ma decydujące znaczenie przy wyborze upominków masowych, o niskiej wartości. W przypadku wyboru upominków na szczególne okazje, np. jubileusze czy prezenty dla VIP-ów, klienci kierują się przede wszystkim wyglądem, estetyką i jakością.

y Co będzie przyszłością branży gadżetów reklamowych? Na poziomie produktów przyszłość branży to przede wszystkim indywidualizacja i pomysłowość. Produkty będą coraz lepiej zaprojektowane i wykonane. Rozwijać będą się usługi znakowania, dostarczając klientom coraz to nowych możliwości – będzie taniej, szybciej i bardziej kolorowo. Natomiast firmy w branży będą działać coraz sprawniej, bardziej świadomie i profesjonalnie. Mam nadzieję, że w przyszłości klienci końcowi, agencje reklamowe i dostawcy będą ze sobą coraz lepiej współpracować, rozumiejąc wzajemnie swoje potrzeby. ✖

miejsce do przechowywania telefonu, dokumentów czy pieniędzy podczas podróży.

y Jaką widzi Pan przyszłość przed branżą gadżetów y Czy klienci przywiązują coraz większą wagę do uży-

reklamowych?

teczności i praktyczności gadżetów? Zdecydowanie tak. Widzimy to najlepiej po zmianach, jakie w ostatnim czasie zachodzą w sprzedaży produktów marki Sheaffer. Klienci oczywiście nadal chętnie kupują pióra wieczne, jednak coraz częściej sięgają po pióra kulkowe, które są zdecydowanie bardziej praktyczne w użytkowaniu przez osoby, które nie są miłośnikami piór wiecznych. Jeżeli chodzi o praktyczność gadżetów, to przykładem mogą być narzędzia i inne metalowe gadżety brytyjskiej marki True Utility. Produkty tej marki w swoim segmencie nie są najtańsze, jednak każdy produkt jest zapakowany w specjalne wodoszczelne etui, które może potem zostać wykorzystane jako

52/2014

Wierzę, że rynek gadżetów reklamowych w Polsce będzie się rozwijał i zmieniał. Mam nadzieję, że klienci coraz uważniej będą przyglądali się gadżetom, jakie zamawiają, dzięki czemu coraz częściej będziemy mieli do czynienia z gadżetami kreatywnymi i dobrymi jakościowo. Bardzo dopinguję Polską Izbę Artykułów Promocyjnych (PIAP), której jesteśmy członkiem, w promowaniu gadżetów reklamowych. Przypominam, że wg ostatnich badań ponad 81% marketerów uważa upominki reklamowe jako skuteczny nośnik reklamy. Ten wynik daje nam wszystkim nadzieję, że rynek gadżetów reklamowych będzie się w dalszym ciągu w Polsce rozwijał. ✖


Okno promocji

q

‹ BŁYSK › WSZYSTKO Z PLEXI ekspozytory * podajniki * stojaki NOWOŚĆ! NADRUK UV NA PLEXI, TWORZYWACH, SZKLE DIBONDZIE, DREWNIE Wydrukujemy również dla Ciebie! BŁYSK, Chwaszczyno 80-209 ul.Orzeszkowej 3 info@blyskfirma.pl tel.: +48 58 552 82 67, +48 58 522 70 56, +48 604 941 000 www.blyskdruk.pl, www.blyskfirma.pl, www.blysksklep.pl

‹ LOG – notes z pamięciĀ USB ›

‹ W.E.S.T. Polska ›

Do znanych z wysokiej jakości i nowoczesnego designu notesów ARWEY wbudowano poręczną i wygodną w użytku pamięć USB wykonaną w najnowocześniejszej technologii COB. Notesy dostępne są w 9 żywych, nowoczesnych kolorach, do wyboru pamięci o pojemności od 2 do 32 GB. Jak zawsze w przypadku produktów marki ARWEY producent udostępnia szeroką gamę możliwości indywidualizacji i znakowania. ✖

W.E.S.T. Polska jako wyłączny dystrybutor marki Keya, oferuje najtańsze w Polsce t-shirty, koszulki polo oraz bluzy. Dystrybucja marek Joe Cool’s, James&Nicholson, Myrtle Beach oraz Russel uzupełnia ofertę o całą gamę produktów: koszule wizytowe, polary, kamizelki, kurtki, odzież sportowa, czapki. ✖

www.arwey.pl office@arwey.pl tel. + 48 531 549 312

‹ CardGuard - Etui Ochronne na Karty Zbliżeniowe PayPass ›

W.E.S.T. Polska Sp. z o.o. ul. Buforowa 104 52-131 Wrocław www.keyaeurope.pl keya@keyaeurope.pl tel.: +48 71 346 44 00 faks: +48 71 735 16 41

‹ ZAZNACZ SWOJĀ OBECNOŚċ! ›

CardGuard to specjalnie wykonane etui na karty zbliżeniowe PayPass, które zabezpiecza informacje na niej zawarte. Etui chroni przed nieuprawnionym dostępem do danych i ich odczytu przez osoby niepowołane. Jest to modny, estetyczny i bardzo użyteczny produkt, który zabezpiecza kartę przed kradzieżą gotówki lub danych. Jest to nowoczesny nośnik reklamy, pokrywany dowolnym nadrukiem full color, zawsze widoczny dla użytkownika przy każdym użyciu karty. Modne i Tanie etui chroni Twoje Pieniądze! ✖

Firma Marengo zajmuje się importem bezpośrednim, produkcją i dystrybucją artykułów reklamowych. Naszych klientów wspieramy doradztwem w doborze odpowiednich artykułów, nadawaniu im indywidualnego charakteru, wyboru odpowiednich technik znakowania. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wiele gadżetów szczególnie przydatnych w masowych akcjach promocyjnych, a także bardzo eleganckie produkty adresowane do kadry menadżerskiej. Proponujemy współpracę polegającą na przygotowaniu oferty gadżetów reklamowych dostosowanej do określonego budżetu, tematu czy odbiorcy. Zapraszamy do współpracy. ✖

www.PinkiPrzypinki.pl, Kontakt@PinkiPrzypinki.pl tel.: +48 504 661 984

www.marengo.pl, www.marengo24.pl marengo@marengo.pl tel. +48 12 413 52 02, +48 12 413 22 01

52/2014

49


q  osobowosci

Tomasz Sienkiewicz i Krzysztof Stypułkowski (właściciele Manufaktury Czekolady)

y Jak na przestrzeni lat zmieniały się gusta konsumentów czekolady? Możemy z pomocą wehikułu czasu cofnąć się do okresu PRL, bo wydaje nam się, że gusta konsumentów są w pewnym stopniu powiązane z czasami w jakich przychodzi im żyć. I tak wspominane lata 80. to czas wyrobów czekoladopodobnych, czyli tanich zamienników prawdziwej czekolady dostępnej wówczas wyłącznie na kartki. To w tym okresie z powodu trudności z zaopatrzeniem w kakao zastąpiono je szkodliwym dla zdrowia utwardzonym tłuszczem roślinnym. Zamiana okazała się na tyle skuteczna, że produkty tego typu niestety do dzisiaj nie zniknęły z półek sklepowych. Wówczas także utrwaliło się określenie „gorzka czekolada”. Trudno zdobyte ziarno było przepalane przez producentów, aby dodawać go mniej i dzięki temu uzyskać więcej niezbyt dobrej, gorzkiej czekolady. Prawda jest taka, że najczęściej tabliczki, które nie są przepalone, nie mają w sobie goryczki. Na szczęście zwiększająca się świadomość konsumentów wprawiała w ruch segment słodyczy. Konsumenci coraz częściej chcą wiedzieć, jaki skład posiada kupowana przez nich czekolada, ile zawiera kakao i jaki procent stanowią w niej sztuczne dodatki czy spulchniacze. Gusta kształtują się na nowo po każdej, nowo degustowanej tabliczce – dla przykładu: miłośnicy czekolady mlecznej wybierają finalnie czekoladę deserową z ziaren z Ghany, Kolumbii czy Republiki Dominikańskiej. Renoma czekolad belgijskich, tak faworyzowanych w przeszłości przez polskiego konsumenta, powoli ustępuje miejsca polskim producentom. Firmy takie jak nasza – Manufaktura Czekolady Chocolate Story – pokazały konsumentom nowy kierunek i najwyższą jakość.

Trafiliśmy w gusta klientów świadomych i wymagających. Produkujemy czekoladę tak, jak robiono to 150 lat temu – ręcznie, bezpośrednio z ziarna kakaowca, bez spulchniaczy i sztucznych dodatków. Cały czas zaskakujemy odbiorców, wypuszczając na rynek nową ofertę, tak jak było to w przypadku czekolady o nazwie Porcelana – tabliczki wyprodukowanej z najbardziej poszukiwanego na świecie ziarna Criollo Porcelana.

y Czy kompleksowa produkcja czekolady „od ziarna do tabliczki” daje przewagę nad konkurencją? Rozmawiamy o segmencie tabliczek wykonywanych z gotowej masy czekoladowej. To ten element określa nasze konkurencyjne pole, ponieważ konsumenci dają się nabrać na wyroby produkowane z gotowej masy, myśląc, że to produkcja bean to bar. Możemy tu mówić o przewadze, ponieważ w porównaniu z czekoladami o tak zwanej „najwyższej belgijskiej jakości” nie używamy gotowej masy, a produkujemy bezpośrednio z ziarna kakaowca. Tym samym gwarantujemy najwyższą jakość i kontrolę nad produkcją już w jej pierwszej fazie. Dzięki temu nasze czekolady wyróżnia złożoność smaku i to tym zdecydowanie wygrywamy. Mamy nadzieję, że konsumenci coraz częściej będą to dostrzegać i nasza nisza urośnie. Potrzeba na to jednak jeszcze dużo czasu.

y Jak czekolada sprawdza się jako upominek reklamowy? Słodycze reklamowe to jedno z narzędzi budowania wizerunku firmy. Niezależnie od tego, jak je zapakujemy, najważniejsza niezmiennie będzie jakość świadcząca o pozycji biznesowej firmy. W cenie pozostają wysokiej

rynku i zaoferować naszym Klientom pełną gamę zabawnych produktów. Oferta została tak stworzona, by zaspokoić gusta nawet najwybredniejszych Klientów. Wśród prezentowanych gadżetów są zarówno te doprowadzające do głośnego wybuchu śmiechu, jak i te wywołujące lekki rumieniec na twarzy.

y Czy zabawne gadżety mogą być sposobem na rozładowa-

klasy czekolady, produkowane ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca z możliwością zamieszczenie haseł reklamowych na banderoli, a także ekskluzywne czekoladowe praliny w pudełeczkach. Taki upominek gwarantuje uśmiech na twarzy obdarowywanego.

y Jakie były najciekawsze zamówienia zrealizowane przez Manufakturę? Nazwa Manufaktura Czekolady zobowiązuje, dlatego podejmujemy się każdego zlecenia, z jakim przychodzą do nas klienci – tego nietypowego w szczególności. Jednym z ciekawszych zleceń było wykonanie odlewu lewej półkuli ludzkiego mózgu. Codziennie niespodzianki sprawiają nam także uczestnicy cyklicznych warsztatów organizowanych w naszej czekoladziarni przy Brukowej 6a w Łomiankach, podczas których łączymy czekoladę zgodnie z życzeniem gości. Dużą przygodą było serwowanie czekolady deserowej z… boczkiem. Połączenie czekolady z jedzeniem, winem czy whisky jest w ogóle pełne nieodkrytych doznań smakowych. Sami również próbujemy tworzyć ciekawe kreacje. Nasz ostatni pomysł – Czekoladowy Warsztat – to czekoladowa wariacja o narzędziach pozostająca wierną kopią takich przyrządów, jak młotek, śruba, a nawet klucz francuski. ✖

design oraz były funkcjonalne. Chcemy, by bogata oferta inspirowała Klientów do wyboru niebanalnych i praktycznych produktów na gadżety reklamowe, które będą wizytówką oraz wsparciem działań promocyjnych Firmy, a także pomysłem na niestandardowy scenariusz firmowej imprezy integracyjnej. Najbardziej niepoważnym, ale niezwykle praktycznym gadżetem jest np. „Kochaś” – frywolny otwieracz do butelek.

nie nawet najpoważniejszej atmosfery, także tej biznesowej?

y Które gadżety z kategorii tych śmiesznych cieszą się

Kamil Modro

(firma Nova Net)

Oczywiście, że tak. Takie gadżety pozwalają nam poznać prawdziwe oblicze osób, z którymi przebywamy. Wtedy dopiero widzimy, czy np. szef lub partner biznesowy ma dystans do siebie i do otaczającego świata. Niespodziewane obdarowanie uczestników dowcipnymi upominkami podczas służbowego zebrania czy prywatnego przyjęcia może być sposobem na stworzenie niestresującej i przyjaznej atmosfery, nawet w czasie najpoważniejszego spotkania.

y Czy trzeba mieć duże poczucie humoru, żeby sprzedawać śmieszne gadżety?

y Czy gadżet uważany za śmieszny, a nawet niepoważny może być praktyczny?

Tak, poczucie humoru to podstawa. Ważna jest także wyobraźnia. Tacy są właśnie pracownicy naszej Firmy. Dzięki temu umiemy trafnie wyczuć potrzeby

50

Staramy się, żeby oferowane przez nas gadżety nie tylko śmieszyły, ale miały też atrakcyjny i oryginalny

52/2014

największym zainteresowaniem? Zainteresowaniem cieszą się wszystkie gadżety. Jednak w rankingu najpopularniejszych dominują: „Gorący markiz” – niezawodny podgrzewacz pod kubek, „Markery pigułki” – buteleczka z kolorowymi pisakami, „Piersiówka kobiety” – elegancka piersiówka w kształcie szminki do ust, „Kubek z korkiem” – ceramiczny kubek z systemem antykradzieżowym, „Pół łyżeczki, pół kalorii” – funkcjonalna, ozdobna łyżeczka do cukru. To tylko niektóre z tych najśmieszniejszych. Cała oferta to blisko 1500 produktów. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z naszymi propozycjami na www.luckiegift.pl i życzę pełnych uśmiechu zakupów. ✖


q who is who

Anna Męczyńska i Paweł Lokaj na nowych stanowiskach - Awanse w Sodexo Paweł Łokaj awansował na stanowisko Kierownika Zespołu do spraw Programów Lojalnościowych. W Sodexo pracuje od trzech i pół roku. Zarządza zespołem ekspertów, który projektuje oraz wdraża kompleksowe rozwiązania motywacyjne i programy wsparcia sprzedaży skierowane do partnerów biznesowych, klientów czy konsumentów. W ramach pełnionych obowiązków jest odpowiedzialny za rozwój jednego z kluczowych produktów w kategorii Lojalność i Motywacja w Biznesie – platformy do zarządzania programami lojalnościowymi on-line Sodexo Performance Suite. Nowe stanowisko Kierownika do spraw Programów Lojalnościowych objęła również Anna Męczyńska. Swoją karierę w Sodexo rozpoczęła w 2011 roku. Do jej zadań należy doradztwo, wdrażanie i zarządzanie programami lojalnościowymi kierowanymi do rynku B2B, które są realizowane na platformie Sodexo Performance Suite, oraz prowadzenie projektów z obszaru motywacji pracowników opartych na Sodexo Select. Była odpowiedzialna między innymi za wdrożenie i prowadzenie złożonego programu wsparcia sprzedaży dla polskiej marki ekskluzywnych kosmetyków. ✖

Łukasz Majewski

PR & Marketing Managerem w VML Poland

Nowo utworzone stanowisko PR & Marketing Managera w VML Poland objął Łukasz Majewski. Będzie on realizował politykę komunikacyjną agencji. Z branżą PR Łukasz Majewski związany jest już od ponad dekady. Poprzednio pracował w grupie kapitałowej Comarch, gdzie planował, wdrażał i realizował strategię public relations. Od siedmiu lat jest wykładowcą, a od dwóch lat opiekunem merytorycznym kierunku nowy public relations na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem spotkań dla praktyków PR w Krakowie – „Komu komunikacja”. ✖

Inga Songin Dyrektorem Marketingu i PR w Żywcu Zdroju Dyrektorem Marketingu i PR w firmie Żywiec Zdrój została Inga Songin. Do jej zadań należeć będzie tworzenie i realizowanie strategii marketingowej dla portfolio produktów Żywca Zdroju oraz Dobrowianki. Inga Songin jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie na Wydziale Prawa i Administracji ukończyła zarządzanie i marketing, a następnie podyplomowe studia w zakresie strategii sprzedaży i marketingu usług. Przez ostatnie trzy lata jako marketing manager zajmowała się markami Danio, Actimel, Danonki i Activia w Danone Polska. Karierę w marketingu rozpoczęła w Unileverze, pracowała też w firmie Nivea jako brand manager marek dziecięcych, a także w Kimberly-Clark jako category manager (Huggies, Velvet i Kleenex), category development, shopper & customer director oraz marketing director w regionie Europy Centralnej. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe. ✖

Anna Ałaszkiewicz przechodzi z Agory do Whites Stanowisko Dyrektor Zarządzającej w agencji Whites objęła Anna Ałaszkiewicz. Przez ostatnie 10 lat związana była z Agorą. Od 2011 roku była członkiem zarządu spółki Trader.com, w której zajmowała się produktem i marketingiem mediów należących do grupy. Wcześniej przez lata prowadziła marketing mediów internetowych w segmencie Internetu Agory, w tym portalu Gazeta.pl. Anna Ałaszkiewicz ukończyła podyplomowe studia marketingu internetowego w Szkole Głównej Handlowej. Ma również certyfikat International Coaching Community. ✖ zdjęcia i info TRZECH OSTATNICH INFORMACJI udostępnione dzięki uprzejmości strony Marketing przy Kawie www.marketing-news.pl

52/2014

51


q

solidni w biznesie

Zwycięzcy wykorzystujĀ wszystkie możliwości firmy z certyfikatem www.14zero.pl

14ZERO

www.advgifts.com.ua

ADVGIFTS

www.aura24.eu

Agencja Reklamowa Aura24

www.ar.com.pl

AKCESORIA REKLAMOWE - AR Sp.J.

AKTON Bogdański Warchulski Spółka Jawna www.akton.pl www.altivo.pl

ALTIVO ESTERA KOMENDA AMB ŚLĄSK

www.amc.info.pl

AMC GROUP

www.amstrade.eu

AMS TRADE Sp. z o.o.

www.anb.pl

ANB Sp. z o.o. House of Gifts

www.artclip.com.pl

ArtClip Advertising Agency

www.asgard.pl

Asgard Sp. z o.o.

GAMMA ALEKSANDER URBAŃSKI

PROMOSTARS/LPP SA

www.promostars.com

www.gamma.com.pl

REDA Polska Sp. z o. o.

www.redapolska.pl

www.getimpressed.eu

GET IMPRESSED SRL

www.giftstar.pl

GIFT STAR Piotr Zieliński

www.giftexpress.pl

GIFTEXPRESS

www.ass3.pl

IMPORTU I MARKETINGU EWA SKOCZEŃ Avalon Sportswear/LYNKA

www.avalonsportswear.com.pl www.axpol.com.pl

AXPOL Trading sp. z o.o. sp. k.

www.axxel.pl

Axxel Lenticular Adam Jastrzebski

REWKOM – SITODRUK

www.gratisownia.pl

Maciej Staszewski

www.dox.pl

www.harvest.com.pl

Hat´s Company GmbH

Ies Polska (Fruit Of The Loom).

www.janpolbis.pl

Sema-Print Sp. J M.Mazurek, J.Kochman, S.Majcherczyk

KEYA EUROPE BVBA

www.keyaeurope.com

SENATOR POLSKA SP Z O. O.

www.friends4friends.pl

KOLEKCJA

www.collection.net.pl

Sergraf,S.A.

www.regaldifussyo.com

www.lediberg.com.pl

MACMA POLSKA SP. Z O. O.

BHZ Reklama - Biuro Handlowe Zalewski www.bhz-reklama.pl

MAIKII SRL

Wojtek Nurzyński

www.cifra.es www.capira.pl

CAPIRA K.Małyska Sp. Jawna Carl Poellath Münz- und Prägewerk S

www.domico.pl www.double.com.pl

DOUBLE II S.C. DUPLIKAT Agencja Reklamowa BTL Elephant Lukić Sp. J.

www.duplikat.com.pl www.embroidery.pl

ELPOS FIRMA USŁUGOWO-PRODUKCYJNA Stefan Pokładecki ELWIRA EUROFASHION GMBH EXPO-PARK

52

www.bildpersonalisierung.com www.mk-studio.pl

MK-Studio - Agencja Reklamowa

NOEX spółka z o.o. sp.k.

DOMICO

www.usbsystem.eu

MKM media Verlags- und Medienproduktionsgesellschaft

CLASSIC LINE WARENHANDELS GMBH www.classicline.eu www.art-office.pl

www.segregatory.net

MK SYSTEM

www.mpm-quality.com

NOMAR

www.elwira.com.pl www.prettygroupd.com expopark.ru

PHU Stamax s.c. M.M. Ćwiklińscy Polski Drukarz Sp. z o.o. POP Time Sp. z o. o. PROMO-HOUSE

52/2014

transparentów, systemów wystawienniczych

www.sign.pl

SIPEC S.P.A.

www.sipec.com

SITBOX

www.sitbox.de www.taniedlugopisy.pl

STEFANIA – Zakład Galanterii Skórzanej

www.stefania.net.pl www.studioacord.pl

Studio Acord

STUDIO GREENCOM ARTUR MAZUR www.studio-greencom.pl Studio Siedem S.C.

www.studiosiedem.com www.supergift.pl

SUPERGIFT PROMOTION

www.texet.pl

TEXET Poland Sp z o. o.

www.tik.com.pl

TiK Zbigniew Tolak Ultima Displays Polska Sp. z o.o.

www.ultimadisplays.pl

VIVA PLUS II Joanna Kowalczyk

www.vivaplus.pl

Artykułów Piśmiennych i Reklamowych www.koder.com.pl www.papilliogroup.pl

PAR Bakuła spółka jawna/royal design www.elpos.pl

SIGN POLAND SP.Z O.O. producent flag, banerów,

www.noex.com.pl

P.H.U. KODER Producent i Importer

PAPILLIO GROUP

www.seron.pl

SERON POLSKA

www.nomar.com.pl www.openchannel.pl

Open Channel sp. j.

www.semaprint.com.pl

Side Agencja Reklamowa Remigiusz Gremlik www.side.com.pl

SPIRO - TanieDlugopisy.pl www.midoceanbrands.com

MILO - Producent Segregatorów

MPM-Quality Sp. z o. o.

DOM REKLAMY ART OFFICE sc

www.mda.com.pl

MID OCEAN BRANDS POLSKA

www.citron.pl

CiTRON

www.maikii.eu

Dorota Czechowska

GmbH & Co. KG www.poellath.de

chrobenhausen GmbH & Co.KG

www.macma.pl

MDA Promotion agencja reklamowa

SP. Z O.O.

www.studiochmielna.com.pl

C.I.F.R.A., S.L.

www.sandex.com.pl

www.jettstudio.pl

BEMAG Behrendt Marketing Group www.usb-stick-twister.de

www.btlforms.com.pl

www.imagetools.com

Sanders Imagetools GmbH & Co. KG

Jan Pol BIS

LEDIBERG SP. Z O. O.

Business Consultancy Doradztwo Gospodarcze

www.rosz.pl

Jett Studio Sp. z o.o.

KUNSZT Iwona Dulińska, Jerzy Duliński www.kunszt.krakow.pl

BTL Forms Effective Advertising

www.orientgiftpolska.pl

ROSZ Wiesław Szulim

SANDEX BIS Sp. j.

www.badge4u.eu

www.bscitalia.com

www.ritter-pen.pl

Ritter - Pen Sp. z o.o.

RODAN Agencja Reklamowa Sp. z o.o. Sp. k. www.rodantv.pl

www.iespolska.pl

www.bdprodukt.pl

www.biznespromotion.pl

www.rewkom.com.pl

ROSNOWSKI GIFT www.hats-company.de

& CO. Warenvertriebs-KG

badge4u

BSC SPA

www.responsor.it

RESPONSOR SRL

www.gjg-group.com

GRUPA DOX S.C. PAWEŁ ŻUREK, EDYTA ŻUREK

www.reed.kalisz.pl

Artur Fornalczyk

Gratisownia.pl

B&D Produkt Bożena Prosińska

Biznes Promotion

REED s.c. Dariusz Kaźmierczak,

GJG GROUP Sp. z o.o.

Harvest Sp. z o. o.

www.promonotes.pl

PROMONOTES sp. z o.o.

www.fiori.pl

FIORI AGENCJA REKLAMOWA

Helmex Exhibitions - Izabela Tęczar www.helmex.poznan.pl

ASS-3 BIURO EXPORTU

promotional solutions

www.falk-ross.pl

Falk&Ross Group Polska

www.par.com.pl www.stamax.com.pl

www.swiatdruku.com.pl www.poptime.pl www.promohouse.pl

WILK ELEKTRONIK S.A. / GOOD RAM

www.wilk.com.pl

XL Promotion

www.xlpromotion.pl

ГІФТС-ТРЕЙД

www.shnurok.ua

ГРЕЙС ДЕВАРОС ООО Торговый Дом USON

www.greys.ua www.devaros.com.ua www.uson.com.ua

УКРАИНСКАЯ РЕКЛАМНАЯ ГРУППА www.uagroup.com.ua

www.balony-luxpol.plq

SPIS REKLAM

v  OKŁADKA

41

PAR BAKUŁA SPÓŁKA JAWNA (ROYAL DESIGN)

24-25

REMA DAYS

I

PF CONCEPT INTERNATIONAL BV

AD BASE

II

PROMEDIA.PL

29

FUNDACJASTWORZENIA PANA SMOLENIA

III

PROMO-HOUSE

23

FOTOLIA LLC

IV

SMARTWARES PRINTABLES GMBH (STEDMAN)

v  REKLAMY

AMIZO ARTYKUŁY REKLAMOWE

47

BŁYSK

49

DYNACOST

43

FIRMA PRODUKCYJNO-USŁUGOWA STYL JAN LEONIK

45

GIFT STAR

43

GIFT STAR

45

LIPSTICK DOROTA MUSIAŁ

45

LIZARD BAGS LESZEK RÓŻYCKI - TORBY REKLAMOWE

47

MALAVI S.C.

45

7

TEXET POLAND SP Z O.O. (SAGAFORM)

15

THERMOPATCH POLSKA SP. Z O.O.

33

AATECOM

37

VIVA PLUS II JOANNA KOWALCZYK

22

BADGE U

13

VIVA PLUS II JOANNA KOWALCZYK

31

BARTGRAFIC BARTOSZ KOSIBA

21

W.E.S.T. POLSKA SP. Z O.O. (KEYA)

19

BTL FORMS EFFECTIVE ADVERTISING, LEDIBERG SP. Z O.O. (IVORY) 35 COMPLEX DRUK-DRUK REKLAMOWY

6

v  insert

MALAVI S.C.

47

ELEPHANT LUKIĆ SP.J. ( ATLANTIS CAPS)

11

AXPOL TRADING SP. Z O.O. SP. K.

MARENGO TRADE SP Z O.O.

49

P.P.H.U. CHILI(

43

PAUL STRICKER S.A ODDZIAŁ POLSKA

47

W.E.S.T. POLSKA SP. Z O.O. (KEYA)

49

ŻEJMO&SIATECKI S.C. ( ZOGI, TOPPOINT, ARWEY I NOTEECO)

43

ŻEJMO&SIATECKI S.C. ( ZOGI, TOPPOINT, ARWEY I NOTEECO)

49

GRUPA ARTYSTIK POLAND

27

KALFANY SÜSSE WERBUNG GMBH & CO. KG

9

LPP SA/ PROMOSTARS

8

MPM-QUALITY SP. Z O.O.

5

OFERO.EU P.A.T. SPÓŁKA Z O..O S.K.A., ALTERGRAF

39 17

MM BROWN POLSKA SP. Z O.O. SP.K. RUSSELL EUROPE

v  OKNO PROMOCJI AALTMEDIA PRODUCENT UPOMINKÓW REKLAMOWYCH

Skład Maciej Komorski | 519 150 363

Wydawca GJC Inter Media Sp. z o.o. ul. Podbiałowa 11 61-680 Poznań tel. +48 61 825-73-22 fax +48 61 825-84-85

Nakład 5000 Wydanie 3 (52) 2014 wrzesień październik listopad grudzień

Redakcja Redaktor Naczelny Sławomir Giefing

Dystrybucja Poczta Polska

Redaktor Prowadzący Grzegorz Surdyk

54

49

(WWW.PINKIPRZYPINKI.PL)

DRUK BETMOR-POLIFRAFIA S.C.

Dział Reklamy Iwona Skrzypczak Magda Konieczna-Marciniak Justyna Lisek tel. +48 61 825-73-22 sales@gjc.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dział techniczny Jacek Spychała

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść nadsyłanych reklam. Wydawca zastrzega sobie możliwość skracania nadesłanych tekstów. Redakcja nie zwraca nadesłanych materiałów.

52/2014