Gj polska 51 web

Page 1

` maj czerwiec lipiec sierpien

2(51)/2014q

OD reDakcji

Drodzy Czytelnicy! Majowe wydanie specjalistycznego magazynu o branży upominków reklamowych w dużej mierze poświęcone jest najważniejszym wydarzeniom pierwszego kwartału 2014 roku, a stał on niewątpliwie pod znakiem niezwykle udanych imprez wystawienniczych. Rekordowe pod każdym względem okazały się jubileuszowe, dziesiąte już targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2014. Ponad 15 tysięcy zwiedzających mogło zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w branży artykułów reklamowych. To właśnie podczas targów w stolicy uhonorowane zostały najlepsze gadżety roku i najbardziej innowacyjne rozwiązania. W numerze poznacie Państwo laureatów konkursów Gifts of The Year, Catalogue of The Year czy medalistów The Prize for Innovations. Potem zawitaliśmy w Stuttgarcie. Uprzemysłowione miasto na południu Niemiec po raz piąty gościło specjalistów z branży na targach Expo 4.0. Największym wydarzeniem tegorocznej edycji był debiut czwartego sektora branżowego poświęconego produktom promocyjnym – GiveADays. Niezwykle udana, mimo trudnej sytuacji politycznej, okazała się kolejna duża impreza targowa RemaDays Kijów 2014. Również temu wydarzeniu poświęciliśmy miejsce na łamach naszego magazynu. Jako, że życie nie znosi próżni, w Gifts Journal zapraszamy na kolejne ważne wydarzenie wystawiennicze. Już na początku września „reklama” rusza w Polskę. W pięciu miastach kraju odbędzie się druga edycja OneDay Roadshow, czyli cykl profesjonalnie zorganizowanych, jednodniowych spotkań przedstawicieli agencji reklamowych, importerów, dostawców i dystrybutorów z branży upominków reklamowych. Na stronach magazynu zaprezentowaliśmy także opinie partnerów programu „Solidni w Biznesie”. Ci z Państwa, którzy jeszcze wahają się, czy warto do niego przystąpić, serdecznie zapraszamy do lektury. Jak zwykle w naszym czasopiśmie nie zabrakło stałych rubryk cieszących się sporym zainteresowaniem czytelników, którzy lubią wiedzieć… co w trawie piszczy – Jubileusze, Who is who, Po godzinach czy prezentacji gadżetów, tym razem spod znaku mini i eco. Z wielką radością oddajemy w Państwa ręce 51. numer Gifts Journal. ✖

redaktor Grzegorz Surdyk Gifts Journal Polska

51/2014

3


q

spis tresci

O n e D a y

r O a D s h O w

gadżety eko

2 0 1 4

35

Coraz większa popularność produktów ekologicznych wykorzystywanych w niemal każdej branży to swoisty znak czasu. Nie inaczej jest także w kategorii gadżetów reklamowych. Szeroka gama produktów eko oferowanych przez producentów, ich ciekawy design i pomysłowość, kontrastują z wyobrażeniem o produktach ekologicznych jako tych, które są szare i nudne.

gadżety mini

32

Jedną z najmocniejszych stron ciekawego i przydatnego gadżetu jest jego niewielki rozmiar. Nikt nie lubi dźwigać w torbie czy plecaku ciężkich przedmiotów, które zajmują dużo miejsca, często straszą swoim wyglądem, a w dodatku bywają bezużyteczne. Dziś w segmencie upominków reklamowych dążenie do minimalizacji formy idzie w parze z maksymalizacją praktyczności.

profesjonalizm 50 na oneDay show 2014

y

Forma spotkań sprawia, że już teraz imprezy OneDay Roadshow warto wpisać jako obowiązkowe do tegorocznego kalendarza wydarzeń w branży reklamowej. Serdecznie zapraszamy!

Wielki sukces branży

46

Pierwszy kwartał bieżącego roku dla branży gadżetów reklamowych był niezwykle udany. W kalendarzu znalazły się trzy wielkie imprezy targowe, które zgromadziły w sumie prawie dwa tysiące wystawców i kilkadziesiąt tysięcy gości z kilkunastu krajów całej Europy. Wszystko rozpoczęło się w lutym w Stuttgarcie. Niezwykle uprzemysłowione miasto na południu Niemiec już po raz piąty zaprosiło na Expo 4.0 specjalistów z branży reklamowej. Podobnie jak w przypadku największej imprezy wystawienniczej w Europie Centralnej – Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw – w kompleksie Messe Stuttgart odbyły się spotkania w czterech sektorach branżowych.

4

51/2014

solidni mają prestiż

52

Program Partnerski „Solidni w Biznesie” niezmiennie od jedenastu już lat promuje takie wartości jak zaufanie, wiarygodność i bezpieczeństwo w kontaktach handlowych pomiędzy firmami branży reklamowej. Zasady nim rządzące są niezmienne. Firmy posiadające referencje innych uczestników programu lub wiodących firm na rynku otrzymują Certyfikat Solidni w Biznesie, będący potwierdzeniem najwyższej wiarygodności finansowej.

promocje które widać

22

Jak zachęcić klientów do zakupu określonego produktu? Nadal najskuteczniejszym sposobem jest dołączanie do niego upominku reklamowego. Producenci najczęściej kierują swoje promocje do dzieci. Bo jak tu odmówić maluchowi odrobiny przyjemności i radości. Nie bez znaczenia są także walory edukacyjne gadżetów.

ZOOM 55 WARSAW Tak było na tegorocznych Targach reklamy i poligrafii remaDays Warsaw 2014


q

technOlOgie

24

inSpiRAcje

g vertisin d a t e Swe ! impact

spis tresci

37

Jury dokonało wyboru. Dziewięć firm opuściło tegoroczne Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2014 z medalami. W konkursie na Innowacje przyznano ostatecznie trzy złote, pięć srebrnych i jeden brązowy krążek. Komisja powołana przez organizatora oceniła między innymi nowoczesność zastosowań, oszczędność zużycia materiałów i energii, funkcjonalność, stopień oddziaływania urządzenia lub maszyny na środowisko i oczywiście stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych. Oto laureaci konkursu The Prize for Innovations.

Make an M-pression® spersonalizowane My M&M’s®

• • Twoje zdjęcie • Twoje logo • Twój tekst

Zdobyć wielkie uznanie w oczach innych, być docenionym za pomysł, wyjątkowe wykonanie czy funkcjonalność, o tym marzą wszyscy wystawcy, którzy w tym roku zgłosili swoje gadżety do konkursu Gifts of The Year 2014. W ostatnim dniu targów RemaDays Warsaw poznaliśmy laureatów w 10. kategoriach konkursowych. Otrzymane wyróżnienia cieszą tym bardziej, że swoje głosy oddawali zarówno specjaliści z branży, jak również goście największej imprezy wystawienniczej w Europie Centralnej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną lista laureatów konkursu na Upominek Roku.

My M&M‘s® od redakcji news artykUŁ sponsorowany promocje, które widać tecHnologie jUBileUsZe gadżety mini gadżety eko inspiracje – giFts oF tHe year osoBowoŚci wielki sUkces w Branży proFesjonaliZm na oneday sHow solidni mają prestiż Firmy Z certyFikatem solidni w BiZnesie wHo is wHo Zoom remadays warsaw Zoom remadays kijów po godZinacH spis reklam

3 6 15 22 24 28 32 35 37 43 46 50 52 53 54 55 56 57 58

w metalowej puszcze 20g

in. ilość mt. z s 300

dostępne kolory puszek

ARtykuł SpOnSOROWAny

15

Rok 2014 jest szczególny dla Falk&Ross Polska. Mija 10 lat istnienia oddziału, który odpowiedzialny jest za rynki w Polsce, Czechach, Litwie, Łotwie oraz Estonii. Działa Centrum Logistyczne w Polsce, które w tym roku podwoiło ilość dostępnych produktów. Rozmawiamy z Pawłem Gołajewskim, dyrektorem zarządzającym na Polskę oraz Europę Centralną w firmie Falk&Ross Group Polska Sp. z o.o.

www.elasto-form.pl/mms

elasto form Polska Sp. z o.o.

51/2014

5

ul. Grobla 4 66-400 Gorzów Wielkopolski +48 95 735 10 06


q

news

news 40. ROcZnicA WynAleZieniA kOStki RubikA

Z ZApROSZenieM nA ReMADAyS WARSAW 2015

W tym roku minęła 40. rocznica wynalezienia kostki Rubika. Węgierski profesor architektury Ernő Rubik zaprojektował ją w celu rozwijania umiejętności przestrzennego myślenia u swoich studentów. Kostka szybko wyszła jednak poza uczelnię i do końca lat 70. zdobyła ogromną popularność na Węgrzech, a począwszy od 1980 r. zaczęła w szalonym tempie podbijać świat. Do tej pory sprzedano ponad 350 mln kostek, co czyni ją najlepiej sprzedającą się zabawką w historii. Aktualny rekord świata w układaniu kostki należy do Holendra Matsa Valka i wynosi 5,55 sekundy! Kostka Rubika niezmiennie fascynuje, zniewala i rzuca wyzwanie naszym umysłom. Jest ikoną inteligencji, kreatywności i doskonałego designu. Jej atrakcyjność nie zależy od płci i wieku. Trudno się zatem dziwić, że dostrzeżono w niej ogromny potencjał reklamowy. Obecnie linia produktów promocyjnych Rubik’s obejmuje kilkanaście pozycji. Wśród nich znajdziemy m.in. latarkę, pamięć USB, młynek do pieprzu i soli czy etui do telefonu iPhone. Magia kostki Rubika jest ponadczasowa, co czyni ją jednym z najciekawszych i przykuwających uwagę środków reklamy naszych czasów. Wyłącznym dystrybutorem reklamowych kostek Rubika w Polsce jest firma Domico. ✖

7. lutego w Warszawie zakończyły się jubileuszowe, dziesiąte Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2014. Największą imprezę wystawienniczą w tej części Europy odwiedziła rekordowa liczba ponad piętnastu tysięcy zwiedzających. Podczas trzydniowych targów najnowsze produkty zaprezentowało 570 wystawców z trzynastu krajów Starego Kontynentu. Największą grupę, poza wystawcami z Polski, stanowili przedstawiciele firm niemieckich. Tradycją warszawskich spotkań jest nie tylko prezentacja najnowszych osiągnięć w branży w jej czterech sektorach – Out&Indoor Systems, GiftsWorld, TechnologyPark i PrintShow. Sporym zainteresowaniem, głównie wśród zwiedzających, cieszyły się organizowane podczas targów cykle wykładów i prelekcji poświęconych branży – RemaCongress. My wspominamy jeszcze wydarzenia, jakie miały miejsce podczas RemaDays Warsaw 2014, ale przecież życie i… biznes nie znoszą próżni. Znana jest już data kolejnej edycji największej imprezy branżowej w Europie Centralnej. Spotykamy się w dniach od 4. do 6. lutego w 2015 r., oczywiście w gościnnych progach Centrum Expo XXI w Warszawie. Już teraz serdecznie zapraszamy zarówno wystawców, jak i szanownych gości. Tam po prostu trzeba być. ✖

hOt chili Z ceRtyFikAcjĀ iFS Nowe gumy o smaku ostrych papryczek chili to naprawdę kusząca gratka dla śmiałków w branży reklamowej. Sądzisz, że gumy owocowe to coś dla dzieci i maminsynków? Nie mógłbyś się bardziej pomylić! Rozpęd od zera do stu – ta mała, ognista przekąska przenosi nas na autostradę i łączy ludzi. Nadaje się świetnie do hotelu, na konferencję na targach czy też na ekskluzywną przejażdżkę samochodem. Atmosfera i cele Waszej firmy z pewnością nie są dla mięczaków. Koniec z letniością. Gorące papryczki rozpalają ogień! Firma Kalfany Süße Werbung to jedyny producent ostrych papryczek zgodnych z certyfikacją IFS. Granice ognia wyznacza jedynie przezroczyste lub białe opakowanie, o wymiarach 100 x 75 mm, oraz Twoje potężne przesłanie reklamowe! ✖

expO 4.0 pRZyciĀgnęłO tłuMy Największym wydarzeniem lutowych targów w Stuttgarcie był niewątpliwie debiut nowego sektora branżowego. Po raz pierwszy w historii podczas Expo 4.0 producenci i importerzy zaprezentowali najnowsze osiągnięcia branży upominków reklamowych. Nic dziwnego, że sektor GiveADays cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. W hali numer 2 centrum wystawienniczego Messe Stuttgart pokazano zarówno oryginalne upominki reklamowe, jak i najnowocześniejsze maszyny oraz narzędzia do przetwarzania i etykietowania artykułów promocyjnych. Na targach Expo 4.0 można było nie tylko przyjrzeć się nowinkom „gadżetowym”, ale także wziąć udział w cyklu bezpłatnych wykładów poświęconych innowacjom w przemyśle. Oprócz wspomnianego GiveADays, najnowsze trendy pokazali producenci tekstyliów, specjaliści z zakresu systemów cyfrowych i informatycznych, a także producenci i dystrybutorzy reklamy świetlnej oraz druku wielkoformatowego. Mające czternastoletnią historię targi odwiedziło prawie 16 tysięcy specjalistów z branży. Kolejne spotkanie w Stuttgarcie odbędzie się w 2016 roku. ✖

6

51/2014q

news

ReMADAyS kijóW 2014 – SukceS MiMO pRZeciWnOści O prawie miesiąc przesunięty został termin rozpoczęcia targów RemaDays 2014 w Kijowie. Trudna sytuacja polityczna na Ukrainie sprawiła, że organizacja targów stanęła pod znakiem zapytania. Jednak V edycja imprezy wystawienniczej w stolicy naszego sąsiada okazała się sporym sukcesem. Na targach można było zapoznać się z nowinkami ukraińskiej branży reklamowej, która jak zawsze zadziwiła oryginalnością i różnorodnością pomysłów. Wystawcy zaprezentowali nietypowe gadżety we wszystkich kategoriach cenowych, różnorodną poligrafię reklamową i najnowocześniejsze na Ukrainie maszyny do produkcji reklamy, także we własnym zakresie. Podobnie, jak podczas bliźniaczych targów organizowanych w Warszawie, nagrodzono najlepsze gadżety roku w konkursie „Gifts of The Year”, a podczas Wieczoru Wystawców wręczone zostały statuetki „Korony Reklamy”. Z pełną listą laureatów konkursów można zapoznać się na stronie www.remadays.com.ua. W tegorocznej edycji targów w Kijowie wzięło udział 90 wystawców, a odwiedziło ją ponad półtora tysiąca specjalistów reklamowych i klientów końcowych z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Turcji, Niemiec, Chin i Polski. ✖

euROpeAn SupplieRS bOOk już We WRZeśniu W ubiegłym roku do rąk 5 tysięcy dystrybutorów i agencji reklamowych z 9 krajów w Europie trafiło pierwsze wydanie katalogu – European Suppliers Book. Jego powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku poszukującego kompleksowej bazy, która zawiera informacje o produktach znajdujących się w ofercie wszystkich podmiotów w branży. Pierwsze wydawnictwo spotkało się z bardzo gorącym przyjęciem korzystających z katalogu, a co za tym idzie skłoniło do wydania – już we wrześniu – jego kolejnej edycji. ESB w formie drukowanej trafi, tak jak poprzednio, do 5 tysięcy kluczowych dystrybutorów i agencji, a dzięki temu reklamodawcy otrzymają dostęp do bazy firm, do których wysyłka zostanie zrealizowana pocztą. Katalog dystrybuowany będzie także drogą elektroniczną i w tym przypadku lista firm-odbiorców wzrasta do 35 tysięcy. ESB zawiera pełną prezentację Państwa oferty z opisem produktu, brandem czy danymi teleadresowymi. Katalog łączy cechy reklamy prasowej z podręczną bazą danych. Kompleksowość proponowanych rozwiązań sprawia, że jest to jedyne narzędzie tego typu na rynku. Serdecznie zachęcamy do wykorzystania szansy, jaką da Państwa firmie wrześniowe wydanie European Suppliers Book. ✖

gRupA DOx Sp. Z O.O. nOWyM pARtneReM SWb Paweł Żurek firma DOX SP. Z O.O. - „DOX - Istniejemy od 1990 roku. Zaczynaliśmy jako jeden z pionierów w branży informatycznej. W trakcie rozwoju zaprosiliśmy do współpracy partnerów, którzy stanowią obecne zaplecze firmy. Działamy na zasadzie powiązanych ze sobą firm z Centralą w Zawierciu. Ostatecznie wyspecjalizowaliśmy się we wspieraniu sprzedaży poprzez reklamę i promocję, a głównym naszym pionem jest produkcja własnych artykułów reklamowych. Zbudowaliśmy organizację, złożoną z powiązania agencji reklamowych, przedstawicieli i koordynatorów na terenie kraju jak i za granicą. Systematycznie zwiększamy obroty, a co najważniejsze bazujemy głównie na produktach własnych - krajowych. Wykreowaliśmy spójny wizerunek GRUPY DOX s.c. i wysoki standard jakości oferowanych usług. Szczycimy się gronem zadowolonych Klientów, którzy nas rekomendują. Posiadamy zgrany, doświadczony i skuteczny w pracy zespół. Korzystamy zarówno z własnych kadr, jak i konsultantów zewnętrznych. Wypracowaliśmy własne, niekonwencjonalne metody działania. Staramy się być elastyczni, nie mając kompleksów w rywalizacji z potentatami.” ✖

8

51/2014

FiRMA 14ZeRO DOłĀcZyłA DO pARtneRóW SWb „Nasze wcześniejsze doświadczenia w branży reklamowej oraz zaangażowanie w tworzenie agencji reklamowej przyjaznej klientowi spowodowały, że szybko zyskaliśmy opinię rzetelnego i wiarygodnego partnera. Nasza oferta obejmuje kilkanaście katalogów zawierających szerokie spektrum gadżetów reklamowych, katalogi z artykułami piśmienniczymi, katalogi tekstylne, inne katalogi tematyczne w tym: ceramika reklamowa, kalendarze reklamowe, słodycze reklamowe, podkładki pod myszki, baloniki, scyzoryki, zapalniczki, zegary i zegarki na rękę. Wykonujemy również produkty nieskatalogowane wykonywane wg projektu przygotowanego we współpracy z klientami, takie jak: flagi, banery, proporczyki, chorągiewki, torby reklamowe, torby podróżne i plecaki, ręczniki i szlafroki, kasetony, standy, stojaki. Naszymi dostawcami są renomowane na rynku reklamowym firmy z całej Europy oraz Dalekiego Wschodu, dzięki czemu możemy oferować kilka tysięcy wzorów produktów zarówno dla niskich budżetów jak i dla najbardziej wyrafinowanych gustów, gdzie cena schodzi na dalszy plan” - mówi Piotr Opara. www.14zero.pl ✖q

news

Debiut nAjlepSZych kAtAlOgóW Jubileuszowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2014 były nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży. Tradycyjnie sporo emocji towarzyszyło przeprowadzonym podczas imprezy licznym konkursom. W ostatnim dniu targów w Warszawie poznaliśmy laureatów konkursu na najlepsze upominki reklamowe roku – „Gifts of The Year” i konkursu na najlepsze katalogi roku – „Catalogue of The Year”, który zorganizowano po raz pierwszy właśnie podczas X edycji RemaDays Warsaw. Ich laureaci byli tym bardziej usatysfakcjonowani, że wyróżnienia przyznawane były przez samych zwiedzających. Złote medale otrzymały firmy: PROMOSTARS, MELLOW Sp. z o.o., INTEGART Sp. z o.o. (dawniej INTEGART POLAND Inc.) i INSPIRION POLSKA Sp. z o.o. Ze srebrnymi krążkami targową imprezę opuścili przedstawiciele firm: JAGUAR TOMASZ CHWIŁOWICZ, TEXET POLAND Sp. z o.o., DREAMPEN, PAR BAKUŁA Sp. j. i GRAWERTON-ARGO S.A. Wyróżnienia w postaci brązowych medali przyznano firmom CAPIRA i AXPOL TRADING Sp. z o.o. Sp. k. Podczas targów w Warszawie swój finał miał również konkurs branży poligraficznej „Innowacje 2014”. Kapituła przyznała ostatecznie 9 medali: 3 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy. Już w pierwszym dniu imprezy podczas Wieczoru Wystawców najlepsze firmy w poszczególnych sektorach odebrały tradycyjne statuetki „Korony Reklamy”. Z pełną listą zwycięzców można zapoznać się na stronie www. remadays.com w zakładce konkursy. Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. ✖

nOWy pROjekt FiRMy MAxiM Od marca br. firma Maxim wystartowała z nowym projektem SMARTclub Academy. To pierwszy tego typu cykl szkoleń dla dystrybutorów ceramiki reklamowej w Polsce. Podczas serii intensywnych wykładów oraz zajęć praktycznych w siedzibie firmy Maxim eksperci przedstawiają zalety oraz ograniczenia wszystkich dostępnych metod zdobienia ceramiki reklamowej. W oddzielnym panelu dotyczącym stronie internetowej uczestnicy poznają korzyści z wykorzystania narzędzi webowych. Odważni mają szanse spróbować swoich sił we własnoręcznym wyklejeniu kubków. W ramach części warsztatowej uczestnicy wykorzystują nowo zdobytą wiedzę do rozwiązania najczęstszych problemów związanych z obsługą klienta. Do początku maja w projekcie wzięło udział już ponad trzydzieści wiodących polskich agencji gadżetowych. Jak podkreśla Bogusław Tęczar właściciel firmy ANB „Dzięki wiedzy pozyskanej podczas tych warsztatów moi pracownicy mają szanse zapewnić swoim odbiorcom jeszcze wyższy poziom obsługi. To z kolei wpływa na wzmacnianie partnerskich relacji z klientami i pozwala unikać zgubnego konkurowania wyłącznie ceną.” Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa o SMARTclub Academy dostępne na www.maxim.com.pl ✖

„DiZAjn i ReklAMA” W dniach 15-18 kwietnia 2014 roku w Moskwie już po raz dwudziesty odbyły się targi branży reklamowej „Dizajn i Reklama”. W jubileuszowej, 20. edycji uczestniczyło 190 wystawców z 13 krajów świata. Ponad 11 tysięcy zwiedzających w ciągu czterech dni mogło zapoznać się z ofertą firm-wystawców w siedmiu sektorach: Dizajn, Poligrafia reklamowa, POS-y, Reklama internetowa, Dizajn i wykonanie stoisk targowych, Materiały i maszyny, Upominki reklamowe. „Dizajn i Reklama” już od 20 lat są platformą dla promocji młodych i ambitnych firm. Na targach w 2014 roku swoją ofertę po raz pierwszy przedstawiło 27% wystawców. W roli Partnerów i Patronów targów wystąpiły wiodące branżowe organizacje. Specjalnie na potrzeby programu edukacyjnego organizatorzy zagospodarowali 5 punktów konferencyjnych, gdzie odbyło się ponad 100 eventów o różnej tematyce wykładowej. Kluczowym wydarzeniem programu edukacyjnego była Międzynarodowa Konferencja „Marketing w detalu”, poświęcona tendencjom branży POSM. W 2014 roku targi „Dizajn i Reklama” były miejscem wręczania nagród „Rankingu Kreatywności”. Na zwiedzających czekały także inne specjalne wydarzenia. Do zobaczenia na 21. edycji targów reklamy „Dizajn i Reklama” 2015, która odbędzie się w dniach 14-17 kwietnia 2015 roku w Centralnym Domu Malarza na Krymskim Wale! www.design-reklama.ru ✖

10

51/2014KURIER

q

20-70%

TANIEJ BEZ PODPISYWANIA UMOWY

´ WYSYŁEK I DEKLAROWANIA ILOSCI

news

ReklAMA W DRODZe, cZyli OneDAy ROADShOW 2014 Druga edycja OneDay Roadshow zbliża się wielkimi krokami. Tym razem cykl pięciu jednodniowych spotkań biznesowych rozpoczniemy 1. września. Na początek importerzy i dostawcy, dystrybutorzy i przedstawiciele agencji reklamowych spotkają się w Warszawie, następnie w Krakowie (2.09.), Chorzowie (3.09.) i Łodzi (4.09.). Tegoroczny „Tour” zakończy się w Poznaniu (5.09.). Inauguracyjny OneDay Roadshow cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich przedstawicieli branży reklamowej, a zdobyte przez organizatora doświadczenie pozwala założyć, że tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej udana. OneDay Roadshow uznany został przez uczestników za idealne rozwiązanie, bo był dla klientów okazją do wzmocnienia oferty sprzedażowej, dał możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych, a w wielu przypadkach pozwolił na znaczną oszczędność czasu zgodnie z przesłaniem – „zaplanuj wrzesień z nami… dostawcy przyjadą do Ciebie”. Tak jak w roku poprzednim, termin organizowanych spotkań został tak dobrany, by tuż przed zbliżającym się okresem świątecznym dystrybutorzy czy przedstawiciele agencji reklamowych mogli poszukać inspiracji i, co ważne, skorzystać z najnowszej oferty proponowanej przez importerów i dostawców. Forma spotkań sprawia, że już teraz imprezy OneDay Roadshow warto wpisać jako obowiązkowe do tegorocznego kalendarza wydarzeń w branży reklamowej. Wiele firm już tak uczyniło… ✖

SOliDni W biZneSie Rośnie grono partnerów programu „Solidni w Biznesie”, a firmy związane z nim od dawna potwierdzają, że w tym wyjątkowym przedsięwzięciu warto uczestniczyć. Niezmiennie, od dwunastu już lat, program promuje takie wartości jak zaufanie, wiarygodność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo w kontaktach handlowych pomiędzy różnymi podmiotami branży reklamowej. Już w pierwszym dniu Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2014 na specjalnie zorganizowanym „Śniadaniu Biznesowym” spotkali się przedstawiciele firm uczestniczących w programie, co niewątpliwie nadało całemu wydarzeniu dodatkowy prestiż. Spotkanie „Solidnych” podczas największych targów reklamy w Europie Centralnej było doskonałą okazją do promocji firmy, nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń związanych z branżą, a to wszystko w atmosferze wzajemnego zaufania. Firmy chętne do współpracy w ramach programu „SwB” serdecznie zapraszamy. ✖

iii etAp bADAniA piAp ZAkOńcZOny kOlejny RAZ pOtWieRDZOnA SkutecZnOśċ upOMinkóW ReklAMOWych

Z TYM KODEM RABATOWYM

JESZCZE

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zakończyła III etap badania „ Postrzegania upominków reklamowych jako nośnika reklamy.” 81,25% ankietowanych uważa upominki reklamowe za skuteczny nośnik reklamy i dokonuje zakupów tych artykułów w celu kształtowania wizerunku swojej firmy. Respondenci uznali, iż przy wyborze upominków reklamowych kierują się w pierwszej kolejności ceną. Równie ważną rolę odgrywa jakość, wygląd i funkcjonalność gadżetu. Ankietowani uznali, że najczęściej dokonują zakupów: artykułów biurowych, kalendarzy, materiałów drukowanych, ulotek i folderów oraz artykułów piśmienniczych. Na rynku pojawia się również tendencja w kierunku zainteresowania upominkami luksusowymi oraz nietypowymi, produkowanymi na specjalne zamówienie klienta. Badanie PIAP zostało przeprowadzone w okresie marzec-kwiecień 2014 za pośrednictwem systemu ankietowego paxonta.com – więcej informacji na temat wyników badania www.piap-org.pl. ✖

10% ZNIŻKI WPISZ: GIFTS

SPRAWDŹ NA 12

51/2014


Stedman® Active 140 Crew Neck dla mężczyzn

achowaj SPOKÓJ

Nie musisz chodzić na siłownię, aby być aktywnym. Poszukaj sposobów na przyspieszenie tętna podczas codziennych czynności. Pamiętaj jednak, aby w niektórych sytuacjach zachować spokój! Poliester ACTIVE-DRY° zapewnia idealną kontrolę poziomu wilgotności i temperatury.

Wypróbuj 9 nowych produktów z linii Stedman® Active! Zeskanuj QR-code przy użyciu smatrfonu lub tabletu, aby poznać kompletną kolekcję Stedman® Ac�ve!

Nowość! ST8400 | Active 140 Crew Neck 100% ACTIVE-DRY° poliestru; Mesh [140 g/m²]

BLO

WHI

CBY

CSR

KIB

MAB

www.stedman.eu


q

news

SkutecZnOśċ Siłą „nOt RecOMMenD” Wykaz „Industry Does Not Recommend” powstał w 2003 roku w celu zmaksymalizowania poczucia bezpieczeństwa w obrocie handlowym pomiędzy firmami w szeroko rozumianej branży artykułów promocyjnych. Jedną z podstawowych jego funkcji jest przekazywanie informacji o wszystkich podmiotach NIEPOLECANYCH – wykaz pozwala więc sprawdzić i ocenić, czy dany kontrahent nie został negatywnie zaopiniowany przez inną firmę z branży. W tym przypadku ryzyko nawiązania współpracy zostaje znacznie zmniejszone. To jednak nie jedyna korzyść, jaka płynie z uczestnictwa w programie. Działanie „NOT RECOMMEND” ma także na celu dążenie do polubownego rozwiązywania spraw spornych wynikających z umów pomiędzy dostawcą i jego odbiorcami. W ten sposób pomysłodawcom programu, firmie GJC Inter Media, udało się odzyskać należności na łączną kwotę 2,4 miliona złotych. Dostęp do wykazu i możliwość zgłaszania firm NIEPOLECANYCH mają uczestnicy programu „Solidni w Biznesie”. ✖

giFt StAR & pRO-uSb SpOnSORAMi xi MiStRZOStW WARSZAWy W SQuASh’u Strategia marketingowa na rok 2014 to także sponsoring turniejów SQUASH’a w Polsce. Jest to druga dyscyplina, na którą stawiamy obok sponsoringu piłki nożnej w POLSKIEJ SZKOLE FUTBOLU – mówi Piotr Zieliński – właściciel firmy GIFT STAR oraz Pro-USB. Squash to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina w naszym kraju. Charakteryzuje ją niezwykła dynamika gry, szybkie podejmowanie decyzji taktycznych oraz niesamowita kultura podczas walki. Te wszystkie cechy odzwierciedlają doskonale strategie biznesu reprezentowaną przez GIFT STAR i Pro-USB w batalii handlowej na rynku artykułów reklamowych. ✖

jAMeS hARVeSt SpORtSWeAR pOnOWnie SpOnSOReM teAMu RAjDOWegO tOMASZA kuchARA.

nOWy kAtAlOg VOyAgeR bRAnDS W marcu br. firma AXPOL Trading wprowadziła do oferty artykułów reklamowych nowy katalog VOYAGER Brands. Jest on odpowiedzią na zapytania o towary markowe ze strony firm, które cenią jakość i chcą, aby ich działalność była kojarzona z prestiżem i renomą. VOYAGER Brands to wybór upominków reklamowych sygnowanych przez takie marki jak Parker czy Waterman, a także przez podążających za najnowszymi trendami, cenionych projektantów hiszpańskich i włoskich. Katalog zawiera artykuły piśmiennicze, elektroniczne i skórzane oraz dodatki odzieżowe i biżuterię. Ofertę uzupełniają produkty typu outdoor marki Swiss Peak oraz Orizons, charakteryzujące się funkcjonalnością i wytrzymałością. Katalog dostępny w najlepszych agencjach reklamowych. www.voyager-katalog.pl/brands. Jako bezpośredni importer i dystrybutor artykułów reklamowych Axpol kompleksowo obsługuje agencje reklamowe w zakresie reklamy upominkowej. W bieżącej ofercie dostępnych jest ponad 5000 produktów promocyjnych z dostawą 24-48h. ✖

14

Miło nam poinformować, że po krótkiej przerwie, marka James Harvest Sportswear ponownie podpisała umowę sponsorską z Rajdowym Mistrzem Polski Tomaszem Kucharem, na dostarczenie odzieży dla Tomka i całego jego zespołu w sezonie 2014. W skład sponsorskiego kompletu odzieży wchodzą: zaawansowana technicznie kurtka Concord, softshell Snyder, bluza Aaberdeen oraz kultowy t-shirt American. Team Tomasza Kuchara jest doskonale znany wszystkim miłośnikom sportów motorowych. Obecnie Tomasz Kuchar jeździ z pilotem Danielem Dymurskim samochodem Peugeot 207 Super 2000, uzyskując świetne rezultaty. W 51. Rajdzie Barbórka 2013 załoga była najszybsza podczas drugiego przejazdu odcinka Cytadela, a na pozostałych próbach plasowała się w ścisłej czołówce (dwa razy drugi i raz trzeci czas) – ostatecznie zajęli drugie miejsce. W rajdowych Mistrzostwach Polski, w klasyfikacji generalnej, uplasowali się na 4 pozycji (więcej informacji na stronie http://kuchar.net/). Trzymamy kciuki za sezon 2014 i cieszymy się, ze wznowienia współpracy. ✖

51/2014


q

artykuł sponsorowany

Ciāgły rozwój kreuje nowe możliwości r

ok 2014 jest szczególny dla Falk&Ross Polska. Mija 10 lat istnienia oddziału, który odpowiedzialny jest za rynki w Polsce, Czechach, Litwie, Łotwie oraz Estonii. Działa Centrum Logistyczne w Polsce, które w tym roku podwoiło ilość dostępnych produktów. Rozmawiamy z Pawłem Gołajewskim, dyrektorem zarządzającym na Polskę oraz Europę Centralną w firmie Falk&Ross Group Polska Sp. z o.o.

Trzy osoby i dwa pokoje

podwajamy ilość dostępnych produktów”. „Uważamy, iż rozwój naszej oferty, pozwoli rozwijać się także naszym klientom”.

Falk&Ross Polska działa od 1 maja 2004 r., dnia w którym Polska weszła do UE.”Rozpoczynaliśmy w bardzo dobrym okresie. Rynek w Polsce dopiero poznawał markową odzież promocyjną. Włączenie Polski do UE i ułatwienie przepływu towarów między państwami członkowskimi, zwiększyły możliwości i poszerzyły potencjalne grono odbiorców”: wspomina P. Gołajewski. „Początki nie były łatwe. Zaczynaliśmy w dwupokojowym biurze z trzyosobowym zespołem. Były lepsze i trudniejsze lata ale dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy jesteśmy firmą na wysokim poziomie i możemy oferować produkty najwyższej jakości ”

Wystarczy jeden dzień „Zależy nam na stałym kontakcie z klientami oraz na ich opinii. Chcemy aby nasza współpraca opierała się na zasadzie dialogu” wyjaśnia P. Gołajewski. Produkty będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji One Day Roadshow we wrześniu w pięciu miastach Polski (Warszawa 1.09., Kraków 2.09., Chorzów 3.09., Łódź 4.09., Poznań 5.09.). „Roadshow to okazja na spotkanie z klientami face to face, poznanie ich opinii. Dla klientów to możliwość zobaczenia produktów, rozmowy z naszymi specjalistami” dodaje P. Gołajewski. „Pokażemy przede wszystkim nowości 2014 oraz bestsellery, które cieszą się największym zainteresowaniem”. ✖

1580 produktów, 377 nowości, 40 producentów „Katalog 2014 jest szczególny. Podążając za najnowszymi trendami w branży postanowiliśmy poszerzyć go o nowe działy: Moda, Spodnie oraz Buty” wyjaśnia. P. Gołajewski. „W naszej branży niezwykle istotną kwestią jest nie tylko rozumienie i podążanie za trendami rynkowymi ale przede wszystkim wychodzenie naprzeciw nawet najbardziej nietypowym potrzebom klientów”.

Dokād zmierza marka? „Marka, jaką jest Falk&Ross, ma już ponad 30 lat a Polski oddział obchodzi 10-lecie działalności. „Przede wszystkim rozwijamy się, gdyż ciągły rozwój kreuje nowe możliwości” zaczyna P. Gołajewski. „Rozbudowujemy nasze Centrum Logistyczne, poszerzamy portfolio o nowe brandy i produkty. Powiększamy ofertę pod kontem nowych rynków i doskonalimy ją zgodnie z potrzebami klientów. Ogólnie, pracujemy pełną parą” podsumowuje P. Gołajewski.

z modā nam do twarzy W ofercie na 2014 rok pojawił się dział „Moda”. „To odpowiedź na zapotrzebowanie na produkty o nietypowym kroju i kolorach, odmiennym od „typowych” produktów, jakie możemy znaleźć w branży tekstyliów promocyjnych. Są to produkty odzwierciedlające najnowsze modowe trendy, produkty które kupuje się w galeriach handlowych” wyjaśnia P. Gołajewski.

lato w raju „Żywe kolory, lekkie materiały i nowoczesne fasony. Można je znaleźć w naszej najnowszej kolekcji na lato” opisuje P. Gołajewski. W katalogu zobaczymy lekkie tank topy, sukienki, bluzy raglanowe, spodenki czy espadryle w intensywnych pastelowych kolorach, których nazwy kojarzą się z wakacjami na egzotycznej wyspie. „Latem stawiamy na soczyste i nietuzinkowe kolory oraz wzory. Poza nowościami B&C z kolekcji Paradise, stawiamy na t-shirty, np. Heavy Gildan czy Value Weight T Friut of the Loom oraz koszulki polo, np. B&C Safran i ID.001 czy SG50”. Falk&Ross wprowadził do oferty nową markę Tie Dye Eu. „Produkty Tie Dye są bardzo nietypowe. To powiew świeżości i nietuzinkowego designu. Żywe kolory, nietypowe spiralne wzornictwo oraz barwienie metodą batik to główne atuty tych produktów”.

Dwa razy więcej produktów = Dwa razy więcej możliwości W 2013 roku Falk&Ross otworzył na Balicach Centrum Logistyczne.” Inwestycja miała na celu zwiększyć dostępność produktów tzw. bestsellers oraz skrócić czas realizacji zamówień” wyjaśnia P. Gołajewski. „Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego w tym roku

51/2014

15


q

news

Z AgAWA.pl ZRObiSZ nADRuki W 5 SekunD Transfer 5 sekund, temperatura 165 stopni C. W ofercie sklepu pojawiła się pierwsza na rynku transferowa folia flex Qucikflex, której czas wgrzewania jest zdecydownaie krótszy niż w przypadku tradycyjnych folii flex. Transfer na tkaninę trwa tylko 5 sekund, a folię transportową zdejmuje się na ciepło. Folia występuję nie tylko w podstawowych kolorach (białym, czarnym, żółtym, czerownym, niebieskim, różowym, fioletowym), dostępne są także kolory neonowe (zielona, rózowa) oraz srebrne i złote. Można ją nanosić na bawełnę, poliester, akryl oraz mieszanki tych włókien. Nadruki wykonane folią dobrze kryją materiał i dają się transferować na większość dostępnych materiałów. Folia jest cienka, nie wyczuwalna pod palcem, a jej grubość wynosi tylko 80 mikronów. Nadruki są elastyczne i doskonale pracują z materiałem. Używając odpowiedniego noża tnącego do plotera z folii możemy wycinać małe elementy. Folię quickflex podobnie jak tradycyjny flex możemy łączyć ze sobą tworząc wielokolorowe grafiki. Transferuje się ją dokładnie tak samo jak pozostałe folie flex. Rozpoczynając od wycięcia w odbiciu lustrzanym dowolnej grafiki na ploterze tnącym, wybraniu niepotrzebnych odpadów. Quickflex posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 – gwarancję przebadania folii pod kątem bezpieczeństwa dla skóry, elimując ryzyko wystąpienia alergii i uczuleń u osób dorosłych, dzieci i niemowląt. ✖

nA pOlSkiM Rynku ReklAMOWyM pOjAWiłA Się nOWA FiRMA O nAZWie FRienDS

ZASkOcZ kReAtyWnOściĀ – tWóRZ eFektOWne nADRuki

Spółkę założyła trójka przyjaciół, która już od kilku lat jest związana z branżą Artykułów Reklamowych - Maja Pietkiewicz, Anna Kobyłt i Daniel Bobin. Od początku lutego 2014 Friends jest Ekskluzywnym Przedstawicielem znanej na rynku marki KOZIOL, cenionej w świecie za design. Firma obejmuje dystrybucją tereny Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Dodatkowo od 1 maja 2014 spółka stanie się także Ekskluzywnym Partnerem marki SENATOR na rynku polskim, producenta wysokiej jakości artykułów piśmienniczych, kubków i organizerów. Młody, dynamiczny zespół stawia na profesjonalne rozwiązania i kreatywne pomysły tworzone dla przyjaciół. www.friends4friends.pl ✖

AGAWA.PL proponuje produkt specjalny - cekiny do sublimacji. Występują w dwóch układach: ułożone w liniach oraz sześciokątne w układzie plastra miodu. Do wyboru mamy formaty A4, A5. Cekiny można aplikować na tekstylia o różnym składzie. Przenosi się je na tkaniny za pomocą prasy termotransferowej z wykorzystaniem papieru do sublimacji. Dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby samodzielnie wykonywać nadruki z cekinów AGAWA.PL proponuje termowzory, gotowe zestawy cekinów do samodzielnego wgrzewania. Do transferu wystarczy rozgrzane do maksymalnej temperatury żelazko.Termowzory dostępne są w różnych kolorach i w różnym kształcie. Transfer z wykorzystaniem cekinów i termowzorów daje możliwość tworzenia niestandardowych efektów graficznych. ✖

D.A.D x AkADeMiA kuSZnieReWicZA Miło nam poinformować, że D.A.D Sportwear, profesjonalna marka odzieży żeglarskiej dystrybuowana w Polsce przez TEXET Poland, została partnerem Akademii Kusznierewicza i oferować będzie jej klientom topowe produkty marki. Dodatkowo w ramach współpracy marka D.A.D przygotowała uniformy dla trenerów i pracowników Akademii. Na zestaw składa się zaawansowana technicznie kurtka Pilberra Exterme i polo Eaton. Taki zestaw jest nie tylko stylowy i praktyczny, ale sprosta też wszystkich stawianym na lądzie i morzu wyzwaniom. Akademia Kusznierewicza powstała z myślą o wszystkich miłośnikach aktywnego i zdrowego trybu życia. Jej pomysłodawcą i współwłaścicielem jest Mateusz Kusznierewicz – polski żeglarz regatowy, reprezentant polski, wielokrotny mistrz świata i Europy, złoty i brązowy medalista olimpijski, niekwestionowany autorytet w dziedzinie żeglarstwa oraz inicjator i ambasador wielu programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Założeniem Akademii jest świadczenie wysoko kwalifikowanych i wartościowych usług na poziomie niespotykanym do tej pory na polskim rynku. Jej propozycje przynoszą klientom praktyczne i konkretne korzyści, zarówno fizyczne jak i duchowe. Akademia w swojej ofercie, prócz kursów żeglarskich i motorowodnych dla dzieci i dorosłych oraz obozów letnich ma organizację eventów firmowych. Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy! ✖

Menu SpOnSOReM MiStRZOStW euROpy W piłce RęcZnej Serwis PR Agencji Reklamowej RODAN będącej wyłącznym dystrybutorem marki MENU w Polsce informuje , że MENU jest oficjalnym sponsorem Duńskiej Federacji Piłki Ręcznej. Podczas odbywających się obecnie w Danii Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Menu ufundowało upominki dla najlepszego zawodnika w każdym meczu, które są wręczane po spotkaniu. www.gift.rodantv.pl ✖

16

51/2014

pOnOWnie W kOnceRnie MiD OceAn bRAnDS Zbigniew Grzeszczuk współtwórca rynku upominków reklamowych w Polsce i jeden z założycieli Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych, ponownie w koncernie MID OCEAN BRANDS. Urodzony w XX wieku syn, mąż, ojciec ,dziadek i handlowiec. Jeden z pierwszych producentów artykułów reklamowych. Przez 20 lat współwłaściciel jednej z największych agencji reklamowych w Polsce. Założyciel Polskiej Izby Reklamy. Przez prawie dekadę był członkiem zarządu MID OCEAN BRANDS Polska. Od 1kwietnia 2014 pełni rolę ambasadora marki w koncernie i jest osobą wspierającą handlowe działania firmy na terenie naszego kraju. Jego zadaniem jest wzmocnieni marki MID OCEAN BRANDS i poprawę jej rozpoznawalności wśród klientów ✖


し な プ ッ キャ

m e . w w w

y. p r e d i o br

l

い な の ス ン セ ) u s n e s z e b i k p a z c (bez

BAMBOO CHARCOAL > ANTI-BACTERIA > QUICK DRY > FAR INFRARED RAYS > MOISTURIZING > DEODORANT


q

news

FAlk&ROSS pOlSkA ZWiękSZA StAny MAgAZynOWe! Otwarcie w marcu 2013r. magazynu Falk&Ross w podkrakowskich Balicach było doskonałą odpowiedzią na potrzeby rynku. Otworzenie lokalnego centrum logistycznego pozwoliło zredukować czas dostawy w Polsce do 24 godzin, możliwy jest oczywiście również osobisty odbiór towaru nawet tego samego dnia. Początkowo w polskim magazynie dostępnych było niespełna 2500 produktów najbardziej popularnych produktów marek B&C, Fruit of the Loom, Gildan i SG. Zgodnie z ideą rozwoju, od początku roku 2014, podwojone zostaną zarówno stany magazynowe wszystkich produktów, jak również podwojona zostanie ilość produktów dostępnych praktycznie od ręki, aby współpraca z Klientami przebiegała jeszcze sprawniej i owocniej. ✖

DO biegu! gOtOWi? START! L-Shop-Team – hurtowy dostawca tekstyliów – już wystartował z wiosenną ofertą biegową w 5 kategoriach: KOSZULKA, WOREK, OPASKA, CZAPKA, TORBA. Powstała specjalna oferta dla agencji reklamowych, które są teraz bardzo zabiegane, bo ich klienci właśnie chcą biegać. Aby ułatwić wybór odpowiedniej odzieży do rekreacyjnego biegania lub na zawody, powstała oferta (24 produkty) dająca możliwości wyboru odpowiedniej koszulki czy czapeczki sportowej po korzystnej cenie. W tak dużej ofercie produktów L-Shop-Team (3.500) spora część dotyczy właśnie sportu – bieganie, jazda na rowerze, piłka nożna, tenis i inne. Kiedyś biegało się w bawełnie, teraz kto nie tylko poważnie, ale w ogóle myśli o sporcie nigdy jej nie założy. L-Shop-Team proponujemy różne tekstylia termoaktywne (nadające się do znakowania), które w zależności od użytego włókna mają lepsze lub gorsze właściwości, ale i tak w sporcie lepiej sprawdzą się niż bawełna. www.ksiazkawyboru.pl ✖

ReD biRD nOWyM DyStRybutOReM MARki tROikA

WiecZóR bRAnżOWy pOlSkiej iZby ARtykułóW pROMOcyjnych

Jeśli szukasz akcesoriów reklamowych najwyższej jakości, perfekcyjnie wykonanych, w ładnych firmowych opakowaniach, to szukasz Troiki. W ofercie firmy znajdują się akcesoria przydatne do biura (artykuły piśmiennicze, eleganckie wizytowniki, etui na karty i wizytówki) oraz do podróży służbowej (portfele, ręczniki, etui do iPhona i iPada). Oferujemy personalizację na domingu przy zamówieniach już od 20szt. ✖

W lutym br. w jednej z warszawskich restauracji odbył się event zorganizowany przez PIAP. Wieczór skierowany był do przedstawicieli firm zrzeszonych w Izbie. Podczas wieczoru wyłoniono pierwszego w historii laureata programu „Gwiazdy PIAP” - firmę Texet Poland. Gwiazdy PIAP to pierwszy tego typu ranking w naszej branży, jego unikalność wynika z faktu że to nasi klienci lub dystrybutorzy głosują wg. konkretnych dających się zmierzyć w codziennym życiu biznesowym kryteriów.Program ten powinien być ważny dla każdego naszego członka ponieważ to my kształtujemy opinie o branży i o nas samych. Wartości takie : zaufanie, wiarygodność i pomoc są ponadczasowe i w długim terminie przekładają się na pozycje każdej firmy małej i dużej- mówi Tomasz Barudin przedstawiciel Texet Poland. Imprezę urozmaiciły także takie wydarzenia jak; rozdanie pamiątkowych statuetek z okazji okrągłych jubileuszy firm zrzeszonych w PIAP oraz pokaz barmański Flair Brothers. Z informacji jakie do nas dotarły nowa formuła eventu przypadła do gustu Członkom Izby, a miłe słowa niewątpliwie satysfakcjonują i motywują do organizacji tego typu spotkań w przyszłości- mówi M. Owczarska- Wiceprezes PIAP. Więcej informacji: www.piap-org.pl ✖

kAtAlOg nA MeDAl Złoto, od wieków rozpala ludzką wyobraźnię, wyobraźnię XIX – wiecznych górników przebijających się przez skały Klondike, wyobraźnię sportowców rywalizujących w igrzyskach, czy wreszcie wyobraźnię prezesów firm startujących w konkursach. 7 lutego wyobrażenia spotkały się z rzeczywistością, katalog Promotion TOPS / Picoworld 2014 wygrał złoty medal konkursie „Catalouge of the Year RemaDays Warsaw 2014”. Nagroda tym cenniejsza, że przyznana głosami Klientów, czyli najlepszych możliwych weryfikatorów proponowanej oferty. Nagroda ta stanowi zwieńczenie 9 lat pracy nad stworzeniem optymalnego formatu, który łączyłby w sobie zarówno gadżety potrzebne do codziennej pracy z klientem masowym jak i wysublimowanej oferty podarunków dla managerów. Parafrazując wypowiedź Ministra Infrastruktury i Rozwoju można tylko powiedzieć: Sorry, ale taki jest ten katalog – na medal i to złoty! ✖

18

51/2014q

news

l-ShOp-teAM – DyStRybutOR tekStylióW ReklAMOWych – pOSZeRZył SWOjĀ OFeRtę O FOlie teRMOtRAnSFeROWe MARki StAhlS Folie CAD-CUT® marki Stahls – to jedne z najlepszych produktów do znakowania tekstyliów. Wystarczy dobry pomysł na grafikę, a efekt będzie zadziwiający. Nawet proste logo firmy można np. z okazji jakiejś rocznicy zrobić w wersji złotej, srebrnej lub brokatowej. Folia CAD-CUT® Premium Plus to cienka, rozciągliwa i elastyczna folia, ma jedwabiście matową powierzchnię i charakteryzuje się łatwością cięcia i odklejania. Znakomicie nadaje się do wielokolorowych nadruków. Wersja Premium Plus z Sublistop - zapobiega ryzyku rozlania farby na folii. Dzięki dużej palecie kolorów folia CAD-CUT® SportsFilm idealnie nadaje się do wielokolorowych wzorów. Folia ma gładką, matową powierzchnię o optymalnym kryciu. Nadaje się do małych motywów, a także nadrukowywanych jeden na drugim. Folie CAD-CUT® Effect i CAD-CUT® Glitter zostały specjalnie stworzone dla branży modowej. Są to grubsze folie ze specjalnymi efektami dające możliwość wykonania najbardziej efektownych aplikacji. Folie te składają się z folii właściwej i lekko klejącej folii nośnej ułatwiającej nanoszenie nadruku. Za pomocą folii przenosimy naszą grafikę na materiały. Wycinamy grafikę z folii na ploterze, usuwając pozostałości, następnie transferujemy obraz na tkaninę i stosujemy odpowiednie ustawienia temperatury oraz siły nacisku, aby uzyskać pożądany efekt. Przy wyborze folii należy zwrócić uwagę na jaki materiał może być nanoszona. Większość folii w ofercie L-Shop-Team można stosować na bawełnę, poliester lub ich mieszankę. www.ksiazkawyboru.pl ✖

D.A.D x AkADeMiA kuSZnieReWicZA D.A.D Sportwear, profesjonalna marka odzieży żeglarskiej dystrybuowana w Polsce przez TEXET Poland, została partnerem Akademii Kusznierewicza i oferować będzie jej klientom topowe produkty marki. Dodatkowo w ramach współpracy marka D.A.D przygotowała uniformy dla trenerów i pracowników Akademii. Na zestaw składa się zaawansowana technicznie kurtka Pilberra Exterme i polo Eaton. Taki zestaw jest nie tylko stylowy i praktyczny, ale sprosta też wszystkich stawianym na lądzie i morzu wyzwaniom Akademia Kusznierewicza powstała z myślą o wszystkich miłośnikach aktywnego i zdrowego trybu życia. Jej pomysłodawcą i współwłaścicielem jest Mateusz Kusznierewicz – polski żeglarz regatowy, reprezentant polski, wielokrotny mistrz świata i Europy, złoty i brązowy medalista olimpijski, niekwestionowany autorytet w dziedzinie żeglarstwa oraz inicjator i ambasador wielu programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Założeniem Akademii jest świadczenie wysoko kwalifikowanych i wartościowych usług na poziomie niespotykanym do tej pory na polskim rynku. Jej propozycje przynoszą klientom praktyczne i konkretne korzyści, zarówno fizyczne jak i duchowe. Akademia w swojej ofercie, prócz kursów żeglarskich i motorowodnych dla dzieci i dorosłych oraz obozów letnich ma organizację eventów firmowych. ✖

gAlA kObietA pRZeDSiębiORcZA 2013 już ZA nAMi! Wielki finał plebiscytu Głosu Wielkopolskiego, którego partnerem i fundatorem nagród była Axa Trading odbył się 11 kwietnia 2014 roku w dostojnej scenerii Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Nagrodzone Panie, znane osobistości świata kultury, nauki, polityki, a wśród nich minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz oraz Prorektor ds. Strategii i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego – Cezary Kochalski to goście Gali tegorocznej edycji konkursu. Spotkanie prowadzone przez redaktora Marka Lubawińskiego z Głosu Wielkopolskiego to przede wszystkim wręczenie nagród i gratulacji Laureatkom. Panie nie kryły wzruszenia, ale i dumy z licznych wyróżnień. Kobiety Przedsiębiorcze są silne, radzą sobie w najtrudniejszych sytuacjach. W kobietach jest siła, a przedsiębiorczość mają we krwi. Laureatki plebiscytu otrzymały nagrody – najwyższej jakości upominki biznesowe - ufundowane przez firmę Axa Trading. Wszystkim Laureatkom serdecznie gratulujemy. Naszemu Partnerowi – dziennikowi Głos Wielopolski dziękujemy za możliwość współpracy i pracy nad tak wspaniałym plebiscytem! ✖

MDA pROMOtiOn MA nOWĀ StROnę WWW 11 kwietnia agencja reklamowa MDA Promotion uruchomiła swoją nową stronę internetową. Dorota Czechowska, prezes agencji, wyjaśnia: - „Nasze działania wizerunkowe w internecie związane są z intensywnym rozwojem MDA. Rozbudowaliśmy dział kreacji. Wzmocniliśmy dział interactive i digital. Obecnie świadczymy usługi związane silnie z nowymi technologiami. Opracowujemy komunikaty z uwzględnieniem najnowszych nośników. Ze struktury firmy wyróżniliśmy też dwa inne działy, które teraz funkcjonują jako osobne marki, MDA Gadget oraz Memo Calendars. Zależy nam, by nowa strona internetowa skutecznie informowała naszych obecnych i przyszłych Klientów o nowych, świadczonych przez nas usługach.” Na stronie mieszczą się dokładne opisy wszystkich działów agencji, rozbudowane portfolio z przykładowymi pracami dla obecnych klientów MDA oraz film przedstawiający niektórych pracowników agencji. Nowością jest też blog, na którym już teraz można zapoznać się z pierwszymi wpisami. Artykuły dotyczą tematyki ściśle związanej z branżą reklamową. Dorota Czechowska podkreśla: – „Chcemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Uważamy, że dzięki temu możemy jeszcze więcej zyskać. W końcu nikt nie wybiera agencji w ciemno. Będcą klientką, chcę mieć pewność, że korzystam z usług najlepszych. Czasami dobre portfolio nie wystarczy. Umiejętność autoprezentacji jest bardzo ważna. Blog daje nam taką możliwość.” Strona powiązana jest z mediami społecznościowymi. Obecnie z Facebookiem, ale agencja planuje założyć profile również na innych serwisach. Strona w całości jest autorskim projektem MDA Promotion. Dział PR i social media MDA odpowiadać będzie również za jej obsługę. ✖

20

51/2014q

prOmOcje, które wiDac

promocje, które widaà j

ak zachęcić klientów do zakupu określonego produktu? Nadal najskuteczniejszym sposobem jest dołączanie do niego upominku reklamowego. Producenci najczęściej kierują swoje promocje do dzieci. Bo jak tu odmówić maluchowi odrobiny przyjemności i radości. Nie bez znaczenia są także walory edukacyjne gadżetów.

‹ linDt – ZAjĀcZek gOlD bunny › Marka Lindt zorganizowała z okazji Świąt Wielkanocnych akcję promocyjną zachęcającą do przedświątecznych zakupów swoich produktów. Każdy Klient, który dokonał zakupów w sklepie za określoną kwotę, otrzymywał prezent - pluszowego zajączka Gold Bunny. Ponadto, Klienci mogli również zakupić świąteczne zestawy jako prezenty. Propozycją Lindt były czekoladowe zajączki wraz z maskotką pluszową Gold Bunny, zapakowane w oryginalne i kolorowe pudełko. Akcję promocyjną odbyła się w sieci blisko 300 sklepów na terenie kraju. Gadżet - pluszowe zajączki przygotował, specjalizujący się w promocjach gadżetowych, Fortress Gifts. ✖

‹ bieDROnkA, heRbAtA liptOn - SZklAnkA › Nie tylko atrakcyjna cena, ale także gustowna szklaneczka ma zachęcić klientów sieci Biedronka do zakupu aromatyzowanej zielonej herbaty Lipton w dwóch wersjach smakowych – mandarynka z pomarańczą i cytryna z melisą. Szklaneczka powinna zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta pań domu. ✖

‹ żAbkA – nóż, pluSZ i już! › Pod taką nazwą sklepy sieciowe Żabka przygotowały kolejne niespodzianki dla swoich klientów w programie lojalnościowym. Każdy zakup za kwotę minimum 13. złotych nagradzany był znaczkiem. Po zebraniu odpowiedniej ilości znaczków można je było wymienić na maskotki serii Big Headz Farma oraz trzy noże ze stali nierdzewnej z nowej kolekcji Thomas by Rosenthal Group. ✖

‹ nutRiciA pOlSkA Sp. Z O.O., MlekO bAbicO juniOR – gRA eDukAcyjnA DlA DZieci › NUTRICIA zorganizowała akcję promocyjną mleka BEBIKO JUNIOR, w której do dwóch opakowań mleka dołączono prezent - grę edukacyjną dla najmłodszych. Gra edukacyjna to zestaw 15 kart, które prezentują informacje związane z modelowym talerzem żywienia, istotnym w jadłospisie dziecka w wieku od 1 do 3 lat. Karty zawierają informacje na temat poszczególnych grup żywieniowych: produktów białkowych, produktów zbożowych, warzyw, owoców i tłuszczy. Dzięki kolorowym obrazkom, zachęcają również do wspólnego przygotowania odpowiednich posiłków, angażując w zabawę dzieci. Gra ma zwrócić uwagę rodziców i podpowiedzieć, w jaki sposób zbudować model optymalnego i zdrowego żywienia dziecka. Gadżet przygotował Fortress Gifts. ✖

‹ bieDROnkA, DAnOnki – FiguRki DlA DZieci › W sieci sklepów Biedronka pojawiła się doskonała promocja, która powinna zwrócić uwagę głównie najmłodszych klientów, ale także ich rodziców. Do czterech opakowań serka waniliowego i czterech serków truskawkowych dołączone zostały trzy figurki zwierzątek. Teraz oprócz pysznego serka można było podarować dziecku świetna przygodę z danonkowymi figurkami. Kolekcja obejmuje aż 15 figurek. ✖

22

51/2014


Card is you th always wi


q

technOLOGie

THE PRIZE

for innoVaTions j

ury dokonało wyboru. Dziewięć firm opuściło tegoroczne Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2014 z medalami. W konkursie na Innowacje przyznano ostatecznie trzy złote, pięć srebrnych i jeden brązowy krążek. Komisja powołana przez organizatora oceniła między innymi nowoczesność zastosowań, oszczędność zużycia materiałów i energii, funkcjonalność, stopień oddziaływania urządzenia lub maszyny na środowisko i oczywiście stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych. Oto laureaci konkursu The Prize for Innovations.

złoTe meDale

(w trybie 2 x CMYK) lub jednej ciemnej koszulki w 111 sekund (w trybie CMYK + W). To jedyna drukarka DTG posiadająca roczną gwarancję na głowicę drukującą. Dedykowany atrament UltraChrome DG jest zgodny z normą Oeko-Tex® Standard 1002. Specjalna formuła białego atramentu opracowana przez firmę EPSON minimalizuje, praktycznie wyklucza, efekt zapychania się dysz w głowicy. ✖

‹ folia elekTrosTaTyCzna Clingz - DyskreT sp. z o.o. ›

mechaniczną. Rozdrobnienie cząstek pigmentów do nanocząsteczek oraz specjalne substancje powierzchniowo czynne gwarantują wysokie wybarwienie, doskonałą jakość wydruku i niezwykle stabilną pracę głowic. Godna podkreślenia jest również najwyższa możliwa światłoodporność – do dwóch lat bez laminacji w warunkach zewnętrznych, bez utraty koloru. Atrament szybko się utrwala, dzięki czemu może być stosowany w najnowszych i najszybszych modelach drukarek typu Roland XF. Doskonale sprawdza się również w innych modelach wyposażonych w głowice Epson DX4, DX5, DX6, DX7. ✖

srebrne meDale

‹ sTahls CaDDie - VisCar.pl › Folia ClingZ ma niezwykłe właściwości. Nie posiada kleju, a doskonale przylega do prawie wszystkich suchych wewnętrznych powierzchni – tynku, tapet, szyb, drewna, marmuru, metalu, PVC, papieru, poliwęglanu, powierzchni lakierowanych itd. Folia jest elektrostatyczna z dwóch stron, dzięki czemu grafiki reklamowe można "przyklejać" zadrukowaną stroną. Możliwości wykorzystania ClingZ jest bardzo wiele, a jedynym ograniczeniem jest pomysłowość twórcy. Do jej głównych zastosowań należą: materiały reklamowe, punkty sprzedaży detalicznej, oznakowania czasowe, akcje marketingowe typu Guerilla, kalendarze, notatniki, "przypominacze", pocztówki, gry i zabawy dla dzieci, etykiety, inserty, grafika targowa czy banery. Folię możemy drukować na ploterach UV, maszynach offsetowych oraz HP Indigo. Hasło promujące nowy nośnik brzmi: "Naelektryzowana możliwościami!", co doskonale oddaje właściwości tej folii. ✖

‹ aTramenT eko-solWenToWy – amT Ds2 nano – ulTra eCo - amT proDuCT marek poleWka › Nagrodzony Złotym Medalem w konkursie The Prize for Innovative Technologies atrament eko-solwentowy nowej generacji AMT DS2 Nano – Ultra Eco zdobywa uznanie nowych klientów. Doceniany jest m.in. za niski i nieuciążliwy dla drukarzy poziom zapachu. Dzięki zastosowaniu żywic nowej generacji wydruk charakteryzuje się dużą odpornością

‹ epson sureColor sC-f2000 api.pl sp z o.o. › To znakomita drukarka DTG dla internetowych sklepów z koszulkami, drukarń sitowych, punktów ksero, firm hafciarskich, firm fotograficznych. Nadruki mają żywe kolory, są elastyczne i miłe w dotyku. Charakteryzują się wysoką odpornością na pranie. Produkcja jest szybka przy zachowaniu wysokiej jakości. Wytrzymała głowica drukująca TFP firmy Epson pozwala na nadrukowanie jednej białej koszulki w zaledwie 27 sekund

24

51/2014

Opatentowana przez Stahls samojezdna podstawa do pras termotransferowych Stahls' Caddie to niezwykle proste urządzenie, które pozwala na ograniczenie czasu wykonania aplikacji termotransferowych, a zarazem znacznie poprawia rentowność przedsiębiorstwa. Jedna, ergonomiczna podstawa Stahls' Caddie dzięki swojej budowie i wariantom rozbudowy, zastępuje kilka mebli w pracowni. Stahls’ Caddie skraca czas produkcji o 40%, pozwalając na nanoszenie aplikacji na obu stronach odzieży, bez konieczności zdejmowania jej z prasy.q

technOLOGie

Dzięki regulowanej wysokości można ustawić prasę tak, aby użytkowanie było wygodniejsze. Małe gabaryty i kółka ułatwiają przestawianie prasy w dowolne miejsce po zakończeniu pracy. Podstawa Caddie dostępna jest w kilku wersjach – standardowej, na samopoziomujących kołach z dodatkowymi dwoma półkami lub w miniwersji Counter Caddie (wersja bez kółek). ✖

‹ meTa C4 - Colop polska sp. z o.o. › Meta C4 jest energooszczędnym, wzbogaconym o wiele innowacyjnych rozwiązań laserem znakującym i grawerującym. Wiązka lasera wysyłana jest z cyfrowej głowicy, która zapewnia dużą szybkość oraz wysoką rozdzielczość galwanometru, co sprawia, że efekt pracy jest trwały i czysty. Zakres wymiennych wielowarstwowych soczewek F-theta zapewnia możliwość doboru długości ogniskowej, co ułatwia dobranie żądanego pola roboczego. Klasa bezpieczeństwa 4 oznacza w przypadku lasera Meta wariant otwartej obudowy, co pozwala na wykonywanie prac z maksymalną prędkością i minimalnymi restrykcjami w zakresie ilości oraz rozmiarów opracowywanych elementów. Czwarta klasa bezpieczeństwa daje jeszcze jedną możliwość, której osiągnąć nie można w pierwszej klasie bezpieczeństwa; demontując obudowę Meta C4 i pozostawiając samą stację roboczą, zwiększyć można wydajność urządzenia poprzez zamontowanie podajnika. ✖

nie jest używany ozon i rozpuszczalniki. Maszyna podaje automatycznie do 4 tysięcy arkuszy na godzinę, jest zatem dziesięciokrotnie wydajniejsza niż tradycyjne plotery UV. ✖

‹ ploTer TnĀCo-frezujĀCy 3121 energy C - info-TeC group › Ploter 3121 Energy C należy do grupy przemysłowych ploterów tnąco-frezujących. Produkt ten dedykowany jest w szczególności usługowym agencjom reklamowym. Duży obszar roboczy maszyn Energy C pozwala na wycinanie z większości standardowych formatów płyt bez konieczności ich wstępnego formatowania. Maszyny z linii Energy umożliwiają wydajną pracę w akrylu, poliwęglanie, PCV, żywicach LAB, dibondzie, blachach aluminiowych, materiałach drewnopodobnych, a także kartonie, tekturze, folii, piankach, skórze i tekstyliach. Sztywna, solidna stalowa konstrukcja oraz prosty w obsłudze system sterowania stanowią podstawowe zalety ploterów z tej serii. Do ich budowy zastosowano podzespoły tak renomowanych firm jak Bosch, Rexroth, Atlanta czy Yaskawa. Najwyższa jakość użytych komponentów oraz rygorystyczne procedury testowe stanowią gwarant bezproblemowej, długoletniej eksploatacji i precyzyjnej pracy tych urządzeń. ✖

brĀzoWy meDal

‹ koszulka eCo liśċ z naDrukiem Wykonanym ekologiCznymi farbami WoDnymi - aValon sporTsWear › Projekt koszulki powstał od razu w trzech odrębnych wersjach: jako 9-kolorowa separacja plastizolowa, jako 7-kolorowa separacja pod druk farbami wodnymi oraz jako 5-kolorowa separacja pod farby wywabowe. Ponieważ każda z tych technik druku wymaga używania innych gęstości siatek, wyzwaniem było uzyskanie możliwie najbardziej zbliżonej kolorystyki we wszystkich trzech przypadkach, mimo różnicy w ilości drukowanych kolorów. Dlatego w każdej wersji poszczególne elementy wzoru: detale, cienie, światła były odpowiednio modyfikowane jeszcze przed rozpoczęciem procesu separowania kolorów. Dodatkowo projekt przewidziany był również na białe tło, co wymagało z kolei użycia alternatywnych klisz i matryc dla kilku kolorów. ✖

‹ CyfroWe selekTyWne lakieroWanie arkuszy DrukarskiCh - pin sp. z o.o. › Usługa dostosowuje standardy selektywnego lakierowania UV do realiów obowiązujących w arkuszowym druku cyfrowym. Realizowana jest na maszynie, która działa jak drukarka, nie wymaga użycia matryc, umożliwia korektę projektów lakieru przez operatora maszyny oraz daje możliwość trzystopniowej gradacji połysku. To jest całkiem nowa w Polsce jakość uszlachetniania wydruków. W porównaniu z tradycyjnymi technikami lakierowania punktowego skraca się proces produkcji od projektu do wydruku, minimalizuje koszty zużycia energii i materiałów, zmniejsza poziom emisji hałasu, przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiej jakości lakierowania. Zyskuje się także znacznie mniejsze zużycie samego lakieru dzięki zastosowaniu obiegu zamkniętego, a do produkcji

26

folię, tekstylia, skórę, piankę, metal, gumę, aż po drewno. Kompaktowy laser grawerujący zapewni maksimum wygody we wszystkich aplikacjach. W wersji Speedy Flexx 100 jeden system laserowy posiada dwa wydajne źródła laserowe – CO2 oraz światłowodowy. Obszar roboczy wynosi 610 mm x 305 mm. Urządzenie jest wszechstronne, elastyczne i szybkie. ✖

‹ laser kompakToWy speeDy 100 flexx - TroDaT polska sp. z o.o. › Speedy 100 Flexx to wyjątkowy ploter laserowy nadający się do wszelkiego rodzaju grawerowania i cięcia. Posiada on nieskończoną wręcz liczbę zastosowań. Dzięki urządzeniom serii Speedy obróbce laserowej można poddawać niemal wszystkie materiały, realizując przy tym każde zamówienie. Od tworzyw sztucznych, poprzez szkło, kamień,

51/2014q

jubiLeusze

słodkie życie O

czekoladowym biznesie, także tym realizowanym w branży reklamowej, rozmawiamy z Marcinem Gadulskim z firmy MM Brown, która jest właścicielem marki Chocolissimo.

y czy produkcja czekolady to słodki biznes? Oczywiście, to bardzo ciekawa praca dla nas wszystkich w zespole (a marka Chocolissimo obecna jest w Polsce już od dobrych dziesięciu lat). Słodka… to na pewno. Jest to nasze zajęcie profesjonalne, ale także znakomicie przy tym się bawimy i czujemy.

firmowych. To daje nam informacje i pewność, że nasze realizacje są naprawdę ciekawe. Z małonakładowych realizacji na rynku firmowym wykonywaliśmy czekoladowy Sejm RP, najnowsze modele samolotów i pociągów dla potentatów naszej gospodarki. W Niemczech współpracujemy z największymi koncernami samochodowymi, wykonując czekoladowe repliki ich pojazdów.

względem podejścia do jakości. Z pewnością jednak zauważamy, że dbałość o szczegóły jest przez Klientów coraz bardziej doceniana. To dla nas akurat bardzo pozytywny trend i dlatego na pewno będziemy coraz mocniej w tym segmencie obecni.

y co sprawiło, że znalazł się pan także w branży reklamowej?

y czy czekoladki to dobre upominki reklamowe?

Uruchomienie działu obsługi upominków firmowych było w zasadzie odpowiedzią na potrzeby Klientów. To Klienci uznali nasze produkty za atrakcyjny podarunek biznesowy, a ponieważ potrzebny był także inny rodzaj obsługi, personalizacje tych produktów, inne dostawy itp., utworzyliśmy zespół ludzi odpowiedzialnych tylko za współpracę z firmami i agencjami reklamowymi, poszukującymi ciekawych i unikalnych upominków firmowych. Pozwoliło to nam lepiej dopasować się do potrzeb Klientów w tym segmencie. Bardzo się cieszymy, że także w obszarze firmowej reklamy nasze produkty znalazły uznanie.

Na początku sami byliśmy zaskoczeni, ale to Klienci twierdzą, że to dobry pomysł. Na pewno są także różne poziomy jakości czekolady – czasem potrzebne są tanie czekoladki, dostępne w marketach, powszechne, ale nierzadko firmy zwracają uwagę na to, jaki upominek przekazują swoim kontrahentom i wówczas zarówno smak, jak i opakowanie ma znaczenie. Wydaje mi się, że zwłaszcza w segmencie upominków firmowych, ta wyjątkowa jakość, smaki, wygląd mają kluczowe znaczenie. Jak wiemy, rynek upominków reklamowych jest bardzo specyficzny pod

Czy każdy musi? Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Czy my jesteśmy? Oczywiście! Szef produkcji czekolady, sprzedawca, pani w dziale HR i kolega z działu IT. W zasadzie nie ma u nas nikogo w naszej firmowej rodzinie, kto nie byłby smakoszem. A może to tylko takie zawodowe skrzywienie. Z pewnością zawyżamy średnie spożycie czekolady w Polsce, a dział IT jest liderem niedoścignionym. Nie ma z pewnością na świecie większych smakoszy czekolady niż nasi koledzy informatycy. Poza wszystkim musimy zawodowo sprawdzać, testować i smakować wszystko, co oferujemy, aby móc kompetentnie rozmawiać z naszymi Klientami, dystrybutorami czy fanami naszych produktów. ✖

y Z którego produktu jest pan szczególnie dumny? W zasadzie najciekawsze jest w naszej pracy to, że co jakiś czas odkrywamy nowe możliwości, nowe smaki, a zatem i preferencje produktowe ulegają zmianie w naszym wewnętrznym zespole. Z pewnością taką ikoną wśród produktów jest seria szkatułek z egzotycznego drewna wypełniona pralinkami z najlepszych warsztatów czekoladniczych świata. ChocoGrande, Chocolaterie czy ChocoMassimo łączą w sobie zarówno najwyższy kunszt czekoladniczy, jak i nasze dążenie do dbałości o szczegóły i pewnej równowagi. W tej serii drewno pochodzi ze zrównoważonych plantacji, odbudowywanych w miarę użytkowania, ponieważ chcemy, aby i nasze podniebienie i nasze środowisko, w którym żyjemy, miały się bardzo dobrze.

y jakie były najciekawsze realizacje wykonane przez chocolissimo? Adaptowanie naszych marek do potrzeb użycia jako upominku firmowego jest za każdym razem bardzo indywidualne. Staramy się proponować zawsze bardzo indywidualne rozwiązania, ciekawe i wyjątkowe – na tym znamy się najlepiej. Trudno jest zatem wybrać jedną realizację. Cenimy sobie niezmiernie nagrody otrzymywane za smak, za innowacyjne opakowanie, ale i bardzo doceniamy wyróżnienia i nagrody przyznawane na rynku branży upominków

28

51/2014

y producent czekolady musi być jej smakoszem?q

jubiLeusze

jubileusze Produkty: stojaki reklamowe, regały ekspozycyjne, obróbka metali, wydruki wielkoformatowe Opis firmy: Jesteśmy dużą firmą z samowystarczalnym zapleczem technologicznym. Obsłużymy Cię całościowo, czyli od etapu projektowania stojaka reklamowego, regału ekspozycyjnego lub innego produktu, poprzez produkcję seryjną, po dostawę do wskazanego miejsca. Wytwarzamy dedykowane regały i stojaki reklamowe do ekspozycji produktów przemysłowych i spożywczych oraz poligraficznych materiałów promocyjnych. Nasze produkty reklamują oferty czołowych marek polskich, europejskich i światowych. Jesteśmy jednym z największych w Polsce eksporterów stojaków reklamowych i regałów ekspozycyjnych. Na swoim koncie posiadamy realizacje, które trafiały w najodleglejsze miejsca świata. ✖ Spółdzielnia SIP | ul. Czajkowskiego 82 | 38-400 Krosno | tel. 13 436 73 11 | www.sip.krosno.pl | marketing@sip.krosno.pl

Produkty: torebki i pudełka prezentowe oraz reklamowe, papiery dekoracyjne, skrzynki drewniane, potykacze i tablice reklamowe, sztalugi, okładki menu, magnesy na lodówki Opis firmy: Jesteśmy producentem i eksporterem: ręcznie wykonywanych opakowań prezentowych, dekoracyjnego papieru marszczonego EKO-LUX, papieru Retro, skrzynek drewnianych, magnesów na lodówki oraz tablic restauracyjnych i potykaczy. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór opakowań na alkohol. W produkcji kładziemy nacisk na wysoką jakość wyrobów oraz oryginalny i pomysłowy design. W swoich działaniach na pierwszym miejscu stawiamy stworzenie szerokiej oferty oraz maksymalne dopasowanie jej do potrzeb klienta. Większość z naszych produktów posiada unijny wzór przemysłowy lub posiada ochronę praw autorskich. ✖ Feniks Sp. z o.o. | ul. Naftowa 21 | 38-400 Krosno | tel./fax 13 43 68 005 | www.feniks.biz.pl | feniks@feniks.biz.pl

Produkty: cukierki, żelki, galaretki, marmoladki, pastylki, drażetki, gumy, cukierki w puszkach, lizaki, ciastka, czekolady Opis firmy: Standardowa oferta obejmuje około 200 produktów, począwszy od cukierków, pastylek, drażetek, gum do żucia; poprzez lizaki, ciastka, czekoladki; aż po ręcznie wytwarzane praliny oraz trufle. Oferta słodyczy firmowych z logo jest jednak cały czas aktualizowana i uzupełniana o nowe projekty i rozwiązania. Wszystkie produkty dostępne w ofercie od początku do końca są projektowane, wytwarzane lub konfekcjonowane przez firmę Słodkie Upominki. Tak kompleksowa obsługa Klienta jest możliwa dzięki temu, że firma posiada: własny park maszynowy do wytwarzania opakowań i konfekcjonowania słodyczy oraz słodkich gadżetów, własny park maszyn drukujących (tampodruk, flexodruk, druk cyfrowy), studio 3D, urządzenia do unikalnej technologii produkcji form do odlewania czekolady, własny zakład produkcji czekolady. ✖ Słodkie Upominki | ul. Chełmżyńska 180H | 04-464 Warszawa | tel. 22 647 90 00 | fax 22 647 90 01 | www.slodkieupominki.pl info@slodkieupominki.pl

Produkty: długopisy Opis firmy: Cieszymy się, że od wielu już lat wybierają Państwo jakość długopisów RITTER-PEN. Na bieżąco staramy się rozwijać, aby sprostać Państwa oczekiwaniom, wprowadzając nowe modele, poszerzając kolorystykę długopisów oraz doskonaląc nadruki. Mamy nadzieję na kolejne wspólne, owocne lata. ✖ Ritter-Pen Spółka z o.o. | ul Żwirki i Wigury 56 | 43-190 Mikołów | tel. 32 307 10 06, 607 706 374 | www.ritter-pen.pl | info@ritter-pen.pl

Produkty: logosmycze, identyfikatory, pendrive’y, opaski silikonowe, odzież reklamowa, poszewki na poduszki, podkładki pod mysz Opis firmy: Naszą misją jest rozwój skonsolidowanej produkcji smyczy reklamowych i dostarczanie produktów najwyższej jakości, a ponadto uzyskanie wysokiej pozycji na rynku globalnym. GIFT STAR będzie dostarczać innowacyjne produkty dla wszystkich odbiorców oraz będzie pokazywać i wdrażać najnowsze osiągnięcia technologiczne i materiałowe, przez co stale mamy zamiar powiększać asortyment firmy. Tym samym sprawimy, że produkty firmy będą najchętniej wybierane przez odbiorców. ✖ Gift Star | ul. Rybna 1A | 05-091 Ząbki k. Warszawy | tel. 22 663 42 74 | tel./fax 22 663 50 82 | www.giftstar.pl | giftstar@giftstar.pl

Produkty: breloki, naklejki 3D, naklejki reklamowe, magnesy reklamowe, przypinki, żetony Opis firmy: Działamy na szeroko pojętym rynku usług reklamowych. Specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży gadżetów, jak np. breloki reklamowe, przypinki, pinsy, żetony do wózków sklepowych, nalepki, naklejki wypukłe i naklejki 3D oraz odlewy metalowe. Naszym celem jest dostarczanie towarów i usług o możliwie najlepszej jakości przy zachowaniu rozsądnej ceny. Staramy się dopasowywać do potrzeb klientów, ale nigdy kosztem jakości. Działamy opierając się na najlepszych surowcach (podzespołach) krajowych i zagranicznych, m.in. włoskich i tureckich. ✖ Firma Emidas Jacek Trzeszczyński | Al. NMP 52/19 | 42-217 Częstochowa | tel. 34 392 30 10, 504 275 034 | fax 34 389 81 31 www.emidas.pl | info@emidas.pl

30

51/2014

4 2 1 1 1 5


Don’t worry, be eppi

Your outlook on the foreign markets

magazine for the european promotional products industry The one and only pan-European promotional products magazine delivers know-how about the European industry: Market news, country reports and company profiles to give your international business a boost. Published six times a year, well-researched and independent, read by 20,000 distributors all over Europe. www.eppi-magazine.com


q

˙ GaDzety mini

gadżety mini j

edną z najmocniejszych stron ciekawego i przydatnego gadżetu jest jego niewielki rozmiar. Nikt nie lubi dźwigać w torbie czy plecaku ciężkich przedmiotów, które zajmują dużo miejsca, często straszą swoim wyglądem, a w dodatku bywają bezużyteczne. Dziś w segmencie upominków reklamowych dążenie do minimalizacji formy idzie w parze z maksymalizacją praktyczności. Czasy, w których rozmiar mini oznaczał często tandetę, odeszły już do lamusa.

ile WAży MOc bAgAży?

Precyzja niezwykle ważna jest też wszędzie tam, gdzie trzeba coś zważyć, policzyć lub zmierzyć. A z tym często spotykają się zwłaszcza ci, którzy swój czas dzielą na ten spędzony za biurkiem i ten, który poświęca się podróżom, nie tylko zresztą służbowym. Wzmożona mobilność sprawia, że podróże lotnicze to już nie sporadyczne wypady, ale często element codzienności. Na lotnisku zaś niewiele jest rzeczy istotniejszych niż waga naszego bagażu. Chcąc uniknąć niemiłego zaskoczenia i pośpiesznego przepakowywania, warto skorzystać z elektronicznej wagi walizkowej. Taki produkt o wymiarze 140 mm x 28 mm x 29 mm proponuje firma ASGARD. Urządzenie może wyświetlić wagę naszego bagażu w aż czterech jednostkach: gramach, kilogramach, uncjach i funtach. Logo firmy widoczne na wadze nanoszone jest metodą tampodruku. Niewielki rozmiar wagi sprawia, że można ją mieć zawsze na wyciągnięcie ręki, a jej walory użytkowe pozwolą nam jeszcze podczas pakowania uniknąć późniejszych niespodzianek na lotnisku. ✖

nA uRWAny guZik

Podróże kształcą, ale lubią też zaskakiwać. Nie zawsze tylko pozytywnie. Jeśli podczas podróży urwiesz guzik, rozedrzesz spodnie albo okaże się potrzebna agrafka, to nie tylko nie musisz brać ze sobą całego zapasu igieł czy nici, ale przy odrobinie umiejętności manualnych nie będziesz potrzebować nawet pogotowia krawieckiego. W przypadku nieprzewidzianych sytuacji związanych z Twoją garderobą sprawdza się produkt oferowany przez firmę EUROPE MATCH. Podróżny minizestaw do szycia z kategorii produktów „wellness” to coś specjalnie dla tych, którzy nie chcą martwić się zerwanym guzikiem od marynarki czy rozdarciem na rękawie. W papierowym opakowaniu o wymiarze 65 mm x 82 mm znajdziesz nici, igłę, guziki i agrafkę, a więc zestaw pierwszej krawieckiej pomocy. ✖

ZAtRZyMAj ciepłO

Ci, którzy preferują bardziej stacjonarny tryb pracy, z pewnością chętnie wybiorą te gadżety, jakie można podłączyć do komputera przez złącze USB. Godziny spędzone przed monitorem, kolejne maile i teksty

32

51/2014

wychodzące spod naszej klawiatury zawsze warto przedzielić następnymi łykami gorącej kawy czy herbaty. Co jednak zrobić, by nasz napój zawsze zachowywał odpowiednio wysoką temperaturę, gdy pod ręką nie mamy akurat kubka termicznego? Z odpowiedzią przychodzi gnieźnieńska firma NOVA NET prezentując jeden ze swoich produktów. Podstawka podgrzewająca

do kubka, podłączana przez USB, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się smakiem i – co najważniejsze – odpowiednią temperaturą kawy czy herbaty, mimo kolejnych długich minut spędzanych przy biurku. Gadżet dostępny w ciekawym kształcie... markiza, nieodłącznie kojarzącym się z kawą lub herbatą. ✖

DAne cZytAj Z kARty

Nośniki pamięci już od dawna są jednym z najpopularniejszych upominków reklamowych. Wykonywane są z najróżniejszych materiałów: od plastiku przez stal,


zamÓWienie na prenumeraTĘ Wydawca: GJC Inter Media sp. z o.o., 61-680 Poznań, ul. Podbiałowa 11, tel.: (61) 825 73 22, fax: (61) 825 84 85

Zamawiam prenumeratę: CENA (netto)

179 zł

1.

PRENUMERATA DWULETNIA

2.

PRENUMERATA ROCZNA

95 zł

3.

POJEDYNCZY EGZEMPLARZ

35 zł

Dane do wysyłki magazynu Gifts Journal

ILOŚĆ Prenumerata jest uruchamiana po złożeniu zamówienia i dokonaniu wpłaty na podstawie faktury proforma. Faktura VAT zostanie wystawiona w terminie 7 dni od dokonania wpłaty i przesłana na podany w zamówieniu adres. Zamówienie proszę przesłać mailem prenumerata@gjc.pl lub faksem (61) 825 84 85.

Data rozpoczęcia prenumeraty

(miesiąc/rok)

lub od numeru.

(nr)

Dane do wystawienia faktury

Imię i Nazwisko

Nazwa firmy

Nazwa firmy Ulica, nr Kod Telefon E-mail

data

Ulica, nr Miasto

NIP Fax

Kod

Miasto

NIP

podpis osoby zamawiającej

Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane przez firmę GJC Inter Media Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu przy ul. Podbiałowej 11, wyłącznie do celów organizacyjnych oraz w celu promocji wydarzeń organizowanych przez firmę GJC Inter Media sp. z o.o. Mają Państwo prawo do wglądu do swoich danych, prawo do ich poprawiania, a także prawo sprzeciwu wobec ich przetwarzania do celów marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne.


q

˙ GaDzety mini

jASnO i OStRO

Doskonale wpisują się w to produkty oferowane przez wrocławską firmę MACTRONIC. Ten dystrybutor i producent oświetlenia bateryjnego i akumulatorowego w swojej bogatej ofercie posiada m.in. praktyczne zestawy zawierające np. latarkę i scyzoryk, a więc to, co znakomicie sprawdzi się w garażu czy choćby w nieprzewidzianej sytuacji w lesie, na kempingu lub pikniku. Wodoodporna latarka czołowa o mocy 180 lm oraz nóż o stalowej głowni i drewnianej rękojeści (łączna długość to 21,6 cm) z pewnością zadowolą tych, którzy dużą wagę przywiązują do estetyki gadżetów i precyzji ich wykonania. Ostrze noża mieści się w gustownej pochwie, a cały komplet – w efektownym i eleganckim etui, co sprawia, że zestaw stanowić może coś więcej niż tylko upominek. ✖

drewno i skórę. Ich wielkość, kolor i kształt tak naprawdę ogranicza tylko wyobraźnia zamawiającego. Ważne jednak, żeby nośnik nie tylko zmieścił jak najwięcej danych, ale też, aby jego kształt pozwalał łatwo i praktycznie używać go oraz przenosić. Za duży – często zajmuje zbyt wiele miejsca, za mały – łatwo można zgubić, a ten o nietypowym kształcie – nie do końca wiadomo, jak i gdzie go trzymać i przenosić. Świetnym rozwiązaniem wydaje się więc pendrive w kształcie karty kredytowej, oferowany przez USB System s.c., firmę specjalizującą się w produkcji gadżetów elektronicznych. Karta o wymiarze 84 mm x 52 mm x 2 mm z pewnością zmieści się do portfela, dzięki czemu zawsze możemy mieć ją przy sobie. W zależności od zamówienia, pojemność pamięci może wynosić do 62 GB, a logo firmy czy inny nadruk zajmować może całą powierzchnię jednej strony karty. ✖

cOś nA OSłODę

Jednymi z najciekawszych produktów reklamowych o niewielkich rozmiarach są oczywiście słodycze. Cukierki w etykietach z logo firmy to już niemal standardowy słodki upominek oferowany klientom, czy to na stanowiskach promocyjnych podczas targów, w recepcji, czy na stole podczas biznesowych rozmów. Wyobraźnia producentów sięga jednak zdecydowanie dalej, ich oferta to nie tylko tradycyjne papierki, w które zawija się krówkę czy landrynkę. Firma B&B SŁODYCZE Z POMYSŁEM w swoim bogatym asortymencie posiada cukierki, drażetki, pastylki i wszelkie słodkości w rozmaitych opakowaniach. Uwagę zwracają np. pudrowe cukierki miętowe lub owocowe zapakowane w blistry zamykane przezroczystą folią, co do złudzenia przypomina tabletki. Wymiar blistra to 62 mm x 80 mm, zaś wymiar pudełka, na którym można zamieścić logo czy grafikę, to 83 mm x 65 mm x 12 mm. ✖

34

51/2014


q

˙ GaDzety ekO

ekologiczny, czyli pomysłowy c ‹

oraz większa popularność produktów ekologicznych wykorzystywanych w niemal każdej branży to swoisty znak czasu. Nie inaczej jest także w kategorii gadżetów reklamowych. Szeroka gama produktów eko oferowanych przez producentów, ich ciekawy design i pomysłowość, kontrastują z wyobrażeniem o produktach ekologicznych jako tych, które są szare i nudne.

ekOSteMpel

Dbanie o środowisko zacząć można od siebie i swojej firmy. Jeśli chcemy być ekologiczni w biurze, to z szerokiego wachlarza produktów przyjaznych naturze na pewno znajdziemy coś dla siebie. Gwarancję naszego ekologicznego podejścia przystemplować możemy, i to

dosłownie, pieczątkami oferowanymi przez firmę COLOP. Korzystając z pieczątek z serii Green Line stajemy po stronie środowiska. Produkty wykonane są głównie z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu (minimum 75% i 80%), zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska. W ofercie znajdziemy numeratory, datowniki i pieczątki w różnych kolorach odbicia i rozmia-

rach. Dla wzmocnienia ekologicznych akcentów niektóre pieczątki zaopatrzone są w drewniane uchwyty. Ponadto opakowania produktów są wykonane z materiału w 100% odzyskanego w recyklingu. ✖

tektuRA – tRWAłA i Z pOMySłeM

Mówiąc eko – myślisz tektura? Tekturowe rozwiązania, choć proste, wcale nie muszą być nudne. A do tego są niezwykle praktyczne. Przekonuje o tym oferta firmy Bardziejeko.pl. W szerokiej gamie produktów warto zwrócić szczególną uwagę na podstawkę pod telefon komórkowy. Siedząc w biurze trzeba być stale pod telefonem. Jeśli ma się on znajdować w widocznym miejscu i zawsze być na wyciągnięcie ręki, to tekturowa podstawka o wymiarze 7,8 cm x 7 cm x 10 cm znajdzie idealne zastosowanie. Wyprodukowaną z ekologicznej tektury podstawkę można bardzo łatwo złożyć. W procesie produkcji nie używa się wybielaczy, co w znaczny sposób przyczynia się do ochrony środowiska. Na biurowym gadżecie eko można wykonać nadruk dowolną metodą znakowania. Tektura to nie nuda, ale lekkość, trwałość, prostota wykonania i użyteczność. ✖

puDełkO jAk SkRZyniA

Ciekawą propozycją może być także kartonowe pudełko na niezbędne w każdym biurze karteczki. Pudełko o wymiarze 12 cm x 8 cm x 6 cm stylizowane na drew-

51/2014

35


q

˙ GaDzety ekO

konywać nie trzeba chyba nikogo i to nie tylko w kategorii reklamowych upominków. Torby wielokrotnego użytku są mocne, pojemne i trwałe, bo nie rozdzierają się tak szybko jak jednorazówki. Torby tego rodzaju oferuje firma KOMPOL.

mydła oferowany przez firmę CTM GROUP. Funkcja spieniania pozwala uzyskać pianę o dużej objętości, co z kolei sprawia, że zużycie mydła jest o 70% mniejsze, czas mycia rąk zostaje skrócony, oszczędzić można też wodę. Dozownik występuje w wielu opcjach kolorystycznych, obudowa wykonana jest z trwałego i antystatycznego tworzywa ABS. Pojemnik o pojemności 250 ml posiada miarkę, co ułatwia jego ponowne napełnienie. ✖

nianą skrzynię proponuje drukarnia SERIKON. Podstawą pudełka jest mała paleta, co wzmacnia jego podobieństwo do drewnianej skrzyni. Skrzynka taka zawiera ok. 580 karteczek z offsetu 80g. Tak na kartonie, jak i na karteczkach umieszczony może zostać nadruk. ✖

nie tylkO W biuRZe...

Skutecznej promocji i reklamy powiązanej z ochroną środowiska nie trzeba jednak ograniczać tylko do biura. Żeby nasza marka była dobrze widoczna także na zewnątrz, warto wykorzystać np. torbę wykonaną bądź z materiałów sztucznych, ale biodegradowalnych, bądź też z materiałów naturalnych. O przewadze naturalnego nad sztucznym prze-

36

Produkt jest dostępny w wymiarze 38 cm x 41 cm, zaś wielkość uszu to 2 cm x 30 cm. ✖

... Ale też W łAZience

O środowisko dbać można także podczas codziennych czynności higienicznych. Takie rozwiązania daje dozownik do

51/2014

piSZ Się nA ekO

Akcesoria biurowe to spore pole do wykorzystania produktów ekologicznych. Można jednak nie tylko pisać po papierze pochodzącym z recyklingu, ale też pisać po nim długopisem wykonanym z materiałów odnawialnych. Taki produkt proponuje gdańska spółka PAR Bakuła. Długopis o wymiarze 139 mm x 10 mm x 10 mm jest ekologiczny. Jego skuwka, przycisk i końcówka są wprawdzie wykonane z plastiku, ale nadającego się do ponownego przetworzenia. W zdecydowanej większości piśmienniczy atrybut wykonany jest jednak z kartonu. Na nim metodą tampodruku wykonać można odpowiednie zdobienie czy nadruk. Produkt znakomicie komponować się będzie z pozostałymi akcesoriami biurowymi, stworzonymi z myślą nie tylko o użyteczności, ale i środowisku. ✖


inspiracje - Gifts Of the year

q

Laureaci konkursu

gifts of The year 2014 z

dobyć wielkie uznanie w oczach innych, być docenionym za pomysł, wyjątkowe wykonanie czy funkcjonalność, o tym marzą wszyscy wystawcy, którzy w tym roku zgłosili swoje gadżety do konkursu Gifts of The Year 2014. W ostatnim dniu targów RemaDays Warsaw poznaliśmy laureatów w 10. kategoriach konkursowych. Otrzymane wyróżnienia cieszą tym bardziej, że swoje głosy oddawali zarówno specjaliści z branży, jak również goście największej imprezy wystawienniczej w Europie Centralnej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną lista laureatów konkursu na Upominek Roku.

‹ pRODukty MASOWe DO 1,50 pln › ‹ cARDguARD › PRODUCENT: BADGE4U WOJCIECh PAWłOWSKI CARDGUARD, to specjalnie wykonane etui na kartę, które zabezpiecza informacje na niej zawarte. Uniemożliwia odczyt tych danych przez osobę nieuprawnioną. Jest to produkt: użyteczny - zabezpiecza kartę przed hackerami ma duży potencjał - posiadaczy kart są miliony łatwy do personifikowania - nadruk full kolor widoczny - przy każdym użyciu karty tani. ✖

‹ plAStikOWy RySik › PRODUCENT: PAR BAKUłA SP. JAWNA Doskonały produkt promocyjny. Plastikowy rysik z silikonową końcówką do smartonów i tabletów. Wygodny i poręczny, stworzony do optymalnej prezentacji logotypu. Pakowany w woreczek foliowy. ✖

‹ cZyścik DO tAbletóW › PRODUCENT: AxxEl SP. Z O.O. Nasz czyścik do ekranów tabletów, jest dostosowaną do większych urządzeń wersją czyścika telefonicznego. Produkowany w każdej dostępnej wersji wykończeniowej. Państwa reklama może być umieszczona na dużej powierzchni folii soczewkowej 3D, lub na drukowanym w pełnym kolorze materiale pokrytym żywicą epoksydową. Dzięki tylnej stronie wykonanej z mikrofibry, odbiorcy tego artykułu reklamowego będą mogli skutecznie czyścić ekran każdego tabletu. ✖

51/2014

37


q

inspiracje - Gifts Of the year

‹ pRODukty iMpulSOWe DO 5,00 pln › ‹ kubek nA SAłAtkę eRbA › PRODUCENT: EASY GIfTS Sałatka w drodze! Ciesz się sałatką w drodze z tym kubkiem z tworzywa sztucznego (PP) o ok. 800ml pojemności. Dzięki zintegrowanemu kubkowi do sosu sałatkowego w pokrywie (poj. ok. 70 ml) można przygotować świeżą sałatkę i delektować się nią w każdej sytuacji za pomocą dołączonego widelca. Nadruk reklamowy możemy umieścić na środku kubka za pomocą tampodruku. ✖

‹ gOODRAM cARD ReADeR › PRODUCENT: WIlK ElEKTRONIK SA Brak adaptera, komputer bez wbudowanego czytnika kart czy brak odpowiedniego złącza nie stanowią już problemu! Dzięki GOODRAM Card Reader w łatwo przeniesiemy zdjęcia, filmy czy dokumenty z karty micro do laptopa czy na komputer. Czytnik w razem z kartą micro może służyć jako pamięć USB, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom idealnie nadaje się do samochodowego radia czy odtwarzacza DVD. GOODRAM Card Reader obsługuje karty microSD/SDhC/SDxC, czyli karty o pojemności od 2GB do 2TB w przyszłości! ✖

‹ kubek kOStkA › PRODUCENT: TOOTU...BOżENA WOźNIAK Nowoczesny design kubka w kształcie kostki w plastikowym etui. Model ten przyciąga uwagę swoim wyjątkowym i nowoczesnym kształtem. Istnieje możliwość tłoczenia logo na plastikowym elemencie, lub nanoszenia nadruku. ✖

‹ pRODukty WZMAcniAjĀce MARkę DO 25,00 pln › ‹ pOlAROiD Z2300 › PRODUCENT: POlAROID SYSTEM-BANK Nowoczesny aparat cyfrowy, którego cechą wyróżniającą jest natychmiastowy wydruk wybranych zdjęć na żądanie. Czas wydruku to zaledwie 45 sekund. Wszystkie zdjęcia zapisywane są na karcie pamięci aparatu. Dodatkowo do każdego zdjęcia można dodać dowolną grafikę reklamową (np. logo firmy lub dowolnie stworzony obraz - motyw, ramkę itp. Grafika nanoszona jest na zdjęcie w trakcie wydruku z poziomu aparatu). Wielkość drukowanego zdjęcia: 2x3 - 7,6x5,0 cm ✖

38

51/2014


inspiracje - Gifts Of the year

‹ pOWeR bAnk

(ZeWnętRZny AkuMulAtORek)

q

PRODUCENT: EASY GIfTS Power Bank (zewnętrzny akumulatorek), za pomocą którego można naładować tablety, telefony komórkowe, MP3/4. Pojemność akumulatorka 2000mAh. Dzięki temu urządzeniu naładujesz sprzęt w czasie podróży samolotem czy autem. Do zestawu dołączona smyczka + wtyczka do IPad’a/IPhone’a + wtyczka usb + wtyczka do micro usb. ✖

‹ gOODRAM unity › PRODUCENT: WIlK ElEKTRONIK S.A. Subtelna z wyglądu lecz niezwykle trwała obudowa GOODRAM Unity to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających eleganckiego gadżetu. GOODRAM UNITY to metalowy, jednolity pendrive zakończony błyszczącym oczkiem, które ułatwia zamocowanie nośnika do kluczy, smyczy reklamowej czy breloczka. Dodatkowy atut to brak zatyczki, co ułatwia użytkowanie nośnika danych nawet najbardziej roztargnionym klientom – nie muszą się już martwić o zgubione części pendrive’a. ✖

‹ pRODukty pROMOcyjne DO 50,00 pln › ‹ ADApteR pODRóżny › PRODUCENT: WIlK ElEKTRONIK SA Uniwersalny adapter podróżny z podwójną ładowarką USB pozwoli na bezpieczne i szybkie podłączenie do prądu dowolnego urządzenia w ponad 150 krajach świata. Adapter podróżny współpracuje z większością dwubiegunowych wtyczek bez uziemienia w klasie ochrony II. ładowarka USB ładuje w tym samym czasie aż dwa urządzenia o natężeniu 1000mA i może być używana niezależnie od adaptera. ✖

‹ kRZeSełkO Z tORbĀ teRMOiZOlAcyjnĀ luDVikA › PRODUCENT: TExET POlAND SP. Z O.O. 3 w 1! Doskonały towarzysz na każdą okazję! Metalowe składane krzesełko z poliestrową powłoką (600 x 300D) posiada komorę chłodniczą oraz przednią kieszeń z tworzywa sztucznego z plastikowym szkiełkiem, zawiera też komplet naczyń plastikowych oraz nóż, łyżkę i widelec. Nadruk reklamowy można umieścić na środku przedniej kieszeni za pomocą tampodruku. ✖

‹ FilcOWe pRODukty › PRODUCENT: GlOBAl SOlUTION GROUP SP.ZO.O. Bardzo dobrej jakości filc, aż w 27 wyjątkowych kolorach, które można łączyć na tysiące sposobów. A jeśli do barw dodać różne logotypy i motywy graficzne? Nic prostszego – wykonujemy je techniką tampodruku i umieszczamy na wszywkach. Ponadto wycinamy je leserem, dlatego nawet te najbardziej skomplikowane, precyzyjne i wymyślne wzory nie przeszkodzą nam w realizacji Państwa zamówienia. W ofercie: torby, teczki, etui na laptopy, tablety i smartfony i wiele innych. ✖

51/2014

39


q

inspiracje - Gifts Of the year

‹ pRODukty pReMiuM DO 150,00 pln › ‹ SOFtShell Full pRint 3D › PRODUCENT: CTM GROUP Kurtka Soft Shell model C-onquest Spirit z możliwością nadruku w opcji 3 D. ✖

‹ lukSuSOWy ZeStAW piśMiennicZy MARki ninA Ricci › PRODUCENT: EASY GIfTS luksusowy, zestaw składający się z notesu A6 oraz metalowego pióra kulkowego, wszystko utrzymane w białej tonacji. Zapakowany w eleganckie białe pudełko. ✖

‹ 4.eVeR WiecZny DługOpiS

PRODUCENT: ARREDI AlEKSANDRA JANCZARSKA 4.EVER to długopis, którym można pisać bez końca oraz bez konieczności wymiany wkładu. Jego wieczność powoduje innowacyjna końcówka zrobiona ze szczególnego rodzaju metalu - Ethergraf. Długopis jest wykonany z aluminium a prostota jego diesignu jest wręcz oszałamiająca. Personalizację wykonujemy już od 12 sztuk. Szczegóły techniczne: końcówka - innowacyjny materiał Ethergraf; trzon - 100% aluminium; długość - 170 mm; średnica - 10 mm; średnica końcówki 3 mm; waga - 55 gr. ✖

‹ pRODukty Deluxe DO 500,00 pln › ‹ kAMeRA SpORtOWA, DlA pOSZukiWAcZy pRZygóD ›

‹ pióRO WiecZne SheAFFeR tARAniS MODel 9440 ›

PRODUCENT: AxPOl TRADING SP. Z O.O. SP. K.

PRODUCENT: ExPEN S.C.

Nagraj wszystkie swoje przygody dzięki kamerze wysokiej rozdzielności 720P z 4-krotnym zoomem cyfrowym, obiektywem 120 stopni i zintegrowanym ekranem dotykowym 2”. Wodoodporna obudowa i specjalny uchwyt na kask oraz rower pozwolą Ci uchwycić nawet najbardziej ekstremalne momenty wypraw. ✖

Pióro wieczne z nowej kolekcji Sheaffer Taranis. Kolekcja zaprojektowana przez słynnego architekta Charles Debbas. Pióro posiada bardzo charakterystyczną stalówkę co powoduje że wygląda bardzo nowocześnie. Pióro pakowane jest w ekskluzywne drewniane etui w kolorze czarnym. ✖

‹ cRyStAl Set ZOgi – WyjĀtkOWy ZeStAW kRySZtAłOWy pRZyDAtny W pRAcy i pODRóży › PRODUCENT: Komfortowa funkcjonalność i nowoczesny design! - Crystal Mouse ZOGI - Cristal Speaker ZOGI - PowerBank Crystal ZOGI - USB Crystal Turn ZOGI W szklanej obudowie możliwe grawerowanie 3D - wygrawerowane logo jest podświetlane diodą lED. Satynowana powierzchnia obudowy oraz polerowane szlachetne szkło dodają niesamowitego uroku produktom. ✖

40

51/2014


inspiracje - Gifts Of the year

q

‹ pRODukty tOp excluSiVe pOWyżej 500,00 pln › ‹ łADOWARkA SłOnecZnA ginkgO › PRODUCENT: AxPOl TRADING SP. Z O.O. SP. K. ładowarka słoneczna Ginkgo może naładować Twój telefon komórkowy każdego dnia, jedyne czego potrzebuje to promienie słoneczne. ładowarka wykonana została z przyjaznych środowisku materiałów: ReSound, bambus, a specjalny wyświetlacz lED wskazuje jej pojemność. Przyjazny dla oczu kształt sprawia, że idea pozyskiwania energii słonecznej staje się bardziej przystępna. Dzięki maksymalizacji powierzchni paneli słonecznych, Ginkgo jest o wiele bardziej skuteczny w absorbowaniu energii słonecznej. ✖

‹ pOlAROiD Z340 › PRODUCENT: POlAROID SYSTEM-BANK Nowoczesny aparat cyfrowy, którego cechą wyróżniającą jest natychmiastowy wydruk wybranych zdjęć na żądanie. Czas wydruku to zaledwie 45 sekund. Wszystkie zdjęcia zapisywane są na karcie pamięci aparatu. Dodatkowo do każdego zdjęcia można dodać dowolną grafikę reklamową (np. logo firmy lub dowolnie stworzony obraz - motyw, ramkę itp. Grafika nanoszona jest na zdjęcie w trakcie wydruku z poziomu aparatu). Wielkość drukowanego zdjęcia: 3x4 - 7,6x10,0 cm ✖

‹ tActicAl 10 jAcket by D.A.D › PRODUCENT: TExET POlAND Tactical 10 Jacket by D.A.D Trwała, 3-warstwowa kurtka żeglarska przeznaczona do użytkowania w ciężkich warunkach. Bez podszewki, aby zapewnić elastyczność. Zaawansowana technicznie. Oddychająca (WP 10 000 / MVP 10 000), wiatroi wodoodporna, podklejane szwy. Wzmocnienie tkaniną Cordura® w najbardziej narażonych na zniszczenia obszarach. Wyłożony polarem, wysoki kołnierz. Dodatkowa ochrona twarzy (face splash protection). Materiał: 100% nylon. Pranie: 30°. Rozmiary: xS-3xl ✖

‹ pRODukty tOp DeSign › ‹ Wine Sippy cup › PRODUCENT: TOOTU...BOżENA WOźNIAK Niepowtarzalny i nowoczesny kieliszek na wino. Idealny na grila i zabawy przy basenie. Dzięki swojej budowie doskonale chroni wino przed rozlaniem oraz utrzymuje idealną temperaturę. Nietłukący, sprawdzi się w każdych warunkach ✖

‹ SMycZ Z ZAtycZkĀ DO puSZek › PRODUCENT: GIfT STAR logosmycz możemy teraz wyposażyć w bardzo użyteczny zaczep do puszek. Produkt jest PATENTOWANY (Registered No 002154179-0001). Zatyczki chronią przed zanieczyszczeniami, rozlaniem i odgazowaniem. Pasują do wszystkich rodzajów puszek, które są sprzedawane w Polsce. Minimalny nakład 100 szt. W komplecie 2 szt. zatyczek na kółku metalowym. Zatyczka może być dodatkowo znakowana nalepką epoksydową full-color. ✖

‹ MiARkA śliMAcZek › PRODUCENT: NOVA NET SP. Z O.O. Mała, poręczna, kieszonkowa miarka w zabawnej formie małego ślimaczka to świetny gadżet, który przyda się każdemu. Mierzy po rozciągnięciu osiąga długość 100cm lub 40cali. Wyposażona jest w automatyczny hamulec, który zapobiega zwinięciu się marki. Dodatkowo miarka wyposażona jest w krótki łańcuszek który umożliwia przymocowanie jej do kluczy, paska lub torebki, dzięki czemu można ją mieć zawsze pod ręką. ✖

51/2014

41


q

inspiracje - Gifts Of the year

‹ pRODukty tOp Fun › ‹ MySZkA Ze śWiecĀcyM

‹ cARDguARD ›

lOgO i pełnO-kOlOROWyM nADRukieM ›

PRODUCENT: BADGE4U WOJCIECh PAWłOWSKI

PRODUCENT: USB SYSTEM

CARDGUARD, to specjalnie wykonane etui na kartę, które zabezpiecza informacje na niej zawarte. Uniemożliwia odczyt tych danych przez osobę nieuprawnioną. Jest to produkt: użyteczny - zabezpiecza kartę przed hackerami ma duży potencjał - posiadaczy kart są miliony łatwy do personifikowania - nadruk full kolor widoczny przy każdym użyciu karty tani. ✖

Płaska mysz, na której można wykonać nadruk w pełnym kolorze oraz podświetlane logo. Idealna do notebooka. ✖

‹ pAcynki FilcOWe › PRODUCENT: lIPSTICK DOROTA MUSIAł Zestaw 5 pacynek na palce do uzbierania przez klienta jako cała kolekcja. Pacynki: JABłKO, GRUSZKA, MAlINA, WINOGRONO, TRUSKAWKA. Nanoszenie logotypów jako wszywka z boku lub nadruk w tylnej części produktu. ✖

‹ pRODukty tOp iDeA › ‹ cZyścik DO tAbletóW › PRODUCENT: AxxEl SP. Z O.O. Nasz czyścik do ekranów tabletów, jest dostosowaną do większych urządzeń wersją czyścika telefonicznego. Produkowany w każdej dostępnej wersji wykończeniowej. Państwa reklama może być umieszczona na dużej powierzchni folii soczewkowej 3D, lub na drukowanym w pełnym kolorze materiale pokrytym żywicą epoksydową. Dzięki tylnej stronie wykonanej z mikrofibry, odbiorcy tego artykułu reklamowego będą mogli skutecznie czyścić ekran każdego tabletu. ✖

‹ 4.eVeR WiecZny DługOpiS

PRODUCENT: ARREDI AlEKSANDRA JANCZARSKA

‹ SOFtShell Full pRint 3D › PRODUCENT: CTM GROUP Kurtka Soft Shell model C-onquest Spirit z możliwością nadruku w opcji 3 D. ✖

42

51/2014

4.EVER to długopis, którym można pisać bez końca oraz bez konieczności wymiany wkładu. Jego wieczność powoduje innowacyjna końcówka zrobiona ze szczególnego rodzaju metalu - Ethergraf. Długopis jest wykonany z aluminium a prostota jego diesignu jest wręcz oszałamiająca. Personalizację wykonujemy już od 12 sztuk. Szczegóły techniczne: końcówka innowacyjny materiał Ethergraf; trzon - 100% aluminium; długość - 170 mm; średnica - 10 mm; średnica końcówki 3 mm; waga - 55 gr. ✖


q

tworzenie stron www. czy klienci zaopatrują się kompleksowo, czy wybierają tylko daną kategorię produktów? Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko bowiem zależy od klienta, który się do mnie zgłasza. Wciąż jednak firmy najbardziej potrzebują starych i wypróbowanych już form promocji. Dlatego największym zainteresowaniem cieszą się dobrze znane ulotki i foldery. Nie oznacza to jednak, że klienci postępują schematycznie. Raczej doskonale zdają sobie sprawę z tego, co jest potrzebne ich klientom i czego oni sami najbardziej potrzebują.

y Zbyt wąska specjalizacja może stanowić pewne ograniczenia.

AlekSAnDeR uRbAńSki (WłAściciel FiRMy gAMMA)

y pańska firma proponuje szeroki asortyment gadżetów reklamowych, od tych poligraficznych, przez upominki, aż po

tOMASZ kAMińSki (WłAściciel FiRMy cORpORAte iMAge)

a czy bardzo szeroki wachlarz oferowanych produktów także może być utrudnieniem? Na pewno nie jest to łatwe, bo tak naprawdę oznacza to, że żeby skutecznie odpowiadać na zapotrzebowanie klientów, muszę być na bieżąco w wielu dziedzinach. Nie jest oczywiście możliwe, żebym był zawsze zorientowany

pierwsi w Polsce wprowadziliśmy bezpośredni druk cyfrowy w oparciu o przemysłowy ploter do druku na odzieży Kornit Digital.

y jakie było najważniejsze wydarzenie dla pańskiej firmy y szeroko pojęta produkcja odzieży reklamowej wydaje się być branżą bardzo nasyconą. co zatem trzeba zrobić, żeby nie tylko zaistnieć na rynku, ale także osiągnąć sukces? Stawiamy na sprawdzone marki i najwyższą jakość. Najważniejsze jest zachowanie pełnej dostępności towarów w magazynie. Oferując produkty marek Stedman i Fruit of the Loom, postawiliśmy na utrzymanie pełnej dostępności odzieży we wszystkich kolorach i rozmiarach. Istotne jest również realizowanie zamówień z dnia na dzień. Wzrost obrotów realizujemy dzięki zwiększeniu bazy klientów oraz poprzez dotarcie do rynku z szerszym asortymentem. Obserwujemy, że firmy, które mają w ofercie wycinkowy asortyment (przysłowiową białą i czarną koszulkę) tracą udział w rynku i uzyskują bardzo słabe marże. Klienci zdecydowani na zakup szerszego spektrum odzieży są mniej wrażliwi na cenę i wybierają firmy, które mają taką ofertę. Pod tym względem nasz rynek upodabnia się do rynku europejskiego.

w ostatnim czasie? W 2013 r. wprowadziliśmy do naszej oferty pełen asortyment odzieży marki Fruit of the Loom. Będąc największym dystrybutorem Stedmana w Polsce i jedyną

OsObOwOsci

w każdej kategorii, dlatego stale współpracuję z wieloma podwykonawcami. Sam jednak także staram się śledzić zmieniające się trendy i oczekiwania. Nie traktuję tego jako utrudnienia, ale raczej jako sposób na uatrakcyjnienie i ciągłe poszerzanie oferty. Ważne, żeby klient wiedział i był pewien, że może do nas zwrócić się z niemal każdym zamówieniem, a my to zamówienie zrealizujemy.

y który z produktów oferowanych przez gamma jest tym najnowszym i czy ma on szansę stać się produktem flagowym? Stosunkowo świeżą sprawą są programy partnerskie. To pomysł autorski, choć oczywiście przygotowany we współpracy z podwykonawcą. Stawiamy już pierwsze kroki w tej kategorii, kończymy pierwsze projekty i mam nadzieję, że na tym się nie skończy. Bardzo chciałbym, aby programy partnerskie stały się rzeczywiście naszym znakiem rozpoznawczym. Budowanie stałych relacji z kontrahentami to gwarancja długiej współpracy, a nie tylko działania akcyjne, skupione na konkretnym zamówieniu. I to jest w nich najciekawsze i najcenniejsze. ✖

firmą posiadającą pełen asortyment tej marki w swojej ofercie, postanowiliśmy stworzyć dla marki Fruit of the Loom dystrybucję według najlepszych oferowanych przez nas standardów. W krótkim czasie wprowadziliśmy większość najbardziej popularnych produktów w pełnej kolorystyce i rozmiarówce. Niemalże z dnia na dzień nasz magazyn i oferowany asortyment powiększył się o 100%. Działania te zaowocowały zwiększoną dynamiką sprzedaży i zadowoleniem naszych klientów z szerszego asortymentu i możliwości większego wyboru. ✖

y wykonywanie nadruku i haftu od ręki to specjalność zakładu. w jaki sposób to działa? Od samego początku działalności postawiliśmy na standaryzację realizacji zamówień. Ponadto wszystkie procesy związane z przygotowaniem i wykonaniem produkcji realizowane są wewnątrz firmy. Nie jesteśmy uzależnieni od żadnych podwykonawców, którzy mogliby negatywnie wpłynąć na termin realizacji produkcji. Handlowcy działają według procedur, które zapewniają nam możliwość wykonania większości produkcji w terminach od 3 do 5 dni. Nasze technologie pozwalają również na realizację zamówień od ręki, za pośrednictwem haftu, druku cyfrowego, transferowego i sitodruku. Jako

51/2014

43


q

OsObOwOsci

i alkoholu organizowane przez część firm, które psuły wizerunek rynku eventowego, odchodzą już do lamusa. W czasach kryzysu firmy bardzo skrupulatnie liczą każdą złotówkę i starają się wydać ją rozsądnie. Dodatkowo muszą zadbać, aby wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy, stanowiący podstawę firmy, chcieli w niej nadal pracować, nie dopadał ich stan wypalenia zawodowego i wynikająca z tego depresja. Z drugiej strony pracownicy liczą się z tym, że mamy obecnie rynek pracodawcy i bardzo łatwo jest stracić posadę, wiec stawiają na rozwój, edukację, oczekują wsparcia. Dlatego my jako organizatorzy doradzamy imprezy integracyjne w dużej mierze oparte na team-buildingu oraz coachingu, warsztatach, których cel zależny jest od tego, co zostanie ustalone ze zleceniodawcą. Warsztaty mogą mieć formę edukacyjną, ale również rozrywkową, mogą mieć na celu np. wspieranie pracownika w walce ze stresem lub odnajdywaniu nowych pasji czy wyzwań, budowanie nowego zespołu lub pożądanych relacji.

AgnieSZkA SZypeRSkA-juRcZyk

(WłAścicielkA FiRMy eVent SeRVice gROup)

y integracja to dla klienta jedynie koszt czy także inwestycja? y jak z pani perspektywy na przestrzeni lat zmieniają się imprezy integracyjne? Rynek imprez integracyjnych zmienia się w ogromnym tempie. Na szczęście imprezy oparte na głośnej muzyce

Oczywiście – integracja to inwestycja, pod warunkiem, że jest zorganizowana przez profesjonalny zespół, a program dostosowany jest do potrzeb zlecającego. Imprezy firmowe to nie tylko rekreacja, ale to najlepsza

ADAM jAStRZębSki

y skąd w ogóle wziął się pomysł na tego typu biznes? Moja przygoda z eventami zaczęła się jeszcze na studiach. Zaczynałam od organizowania wyjazdów studenckich, pokazów pirotechnicznych. Następnym etapem było organizowanie targów oraz imprez plenerowych. Bezpośrednio po studiach trafiłam do korporacji, gdzie w dziale marketingu przez wiele lat zdobywałam doświadczenie w działaniach B2B oraz B2C. Dodatkowo w międzyczasie poznałam wielu ludzi, z którymi jeździłam na wyprawy nurkowe, wyprawy górskie, rejsy po morzach, skoki spadochronowe, co się przełożyło na naszą ofertę ekstremalną, gdyż nasi współpracownicy to instruktorzy najwyższej klasy. ✖

y jakie znaczenie dla firmy ma fakt, że produkt został

(MAnAgeR DS. OpeRAcyjnych FiRMy Axxel)

opatentowany? Bardzo duże. Ochrona patentowa w przypadku tak innowacyjnych rozwiązań jest wręcz niezbędna. Wiele razy przekonaliśmy się, jak bardzo agresywna potrafi być nieuczciwa konkurencja w naszej branży. Pomimo działań organizacji branżowych takich jak PIAP, przypadki kradzieży rozwiązań technologicznych wśród firm zajmujących się produkcją artykułów reklamowych są nagminne i wyjątkowo bezczelne. Jesteśmy przekonani, że dzięki patentom będziemy w stanie skutecznie temu zapobiegać.

y czym jest technika 3d in 3d? 3D in 3D to objęta ochroną patentową technika łączenia druku soczewkowego, znanego także pod nazwą druku lenticularnego, z żywicą epoksydową. Wszelkie dotychczasowe próby zalania arkuszy żywicą epoksydową powodowały wypełnienie przestrzeni między soczewkami. Niestety po takim zabiegu złudzenie optyczne nie powstaje, a efekt 3D lub animacji nie jest widoczny na wydruku. Dzięki opracowanym technikom, jako jedyni na świecie jesteśmy w stanie skutecznie wyeliminować ten problem. Dzięki pracy naszego działu B&R możemy zaoferować produkcję szerokiej gamy artykułów reklamowych wykorzystujących połączenie tych przyciągających wzrok technik.

y jakie widzi pan perspektywy przed branżą gadżetów reklamowych?

y w jakich kategoriach produktów znajduje swoje zastosowanie? Produkty wykonane z użyciem techniki 3D in 3D znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie do tej pory stosowano zwykłe produkty z żywicą epoksydową, oraz

44

możliwość rozwoju zespołu. Celowe działania przy użyciu metod szkoleniowych podczas zajęć z psychologiem pracy, coachem wpływają na poprawę stosunków interpersonalnych w firmie, pomagają komunikować się pracownikom, lokalizują źródła konfliktu i walczą z nimi, optymalizują warunki pracy w celu podniesienia efektywności, pomagają walczyć ze stresem. Zmotywowani i świadomi swojego potencjału ludzie pracują wydajniej, są bardziej kreatywni i elastyczni, z czego korzysta cała organizacja.

w miejscach, w których do tej pory używano naklejek i produktów drukowanych na folii lenticularnej.

51/2014

Patrzymy w przyszłość z umiarkowanym optymizmem. Pierwszy kwartał 2014 roku pokazuje wyraźny trend wzrostowy, jednak zważywszy na ogólną niestabilność branży, jesteśmy ostrożni i nie popadamy w euforię. Bardzo udane targi RemaDays 2014 oraz PSI Dusseldorf 2014 wyraźnie przyczyniły się do rozwoju sprzedaży na rynku polskim i europejskim, więc jeżeli dalej będziemy prowadzić skuteczne działania marketingowe, czeka nas bardzo pracowity rok. ✖


OknO prOmOcji

q

‹ W ReklAMie StAWiAM nA kubek A ty? › Idealna forma promocji Twojej firmy, tradycyjna a jednak wyjątkowa. Wysokiej jakości ceramika z profesjonalnym nadrukiem w domu, w biurze, w terenie...: tradycyjne, nowoczesne, turystyczne, termiczne, szkło, filiżanki. inesdruk - oficjalny dystrybutor marki porceline by maxim. ✖

www.inesdruk.pl - od 1995 r. biuro@inesdruk.pl tel./fax +48 59 861 29 19 tel. +48 691 932 226

‹ gADżet nA lAtO › Metalowy brelok – otwieracz wykończony jest obustronne naklejkami żywicznymi 3D. Nadruk jest cyfrowy pełno – kolorowy w rozbarwieniu CMYK. Pokrycie nikiel. Jest to produkt polski o solidnym wykonaniu oraz estetycznym wykończeniu. Atrakcyjne ceny. Krótkie terminy realizacji. ✖

www.dox.pl biuro@dox.pl tel. 32 67 128 67 tel. 604 981 620

‹ SMycZe i inne nOWOści giFt StAR › Produkujemy i importujemy: SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, Zapraszamy do najbogatszej oferty smyczy w

SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, Polsce…

SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, ✖

SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE.

www.giftstar.pl giftstar@giftstar.pl tel./fax: +48 22 663 50 82

‹ nOteS MAgnetycZny nM-01

– hit cenOWy

Notes magnetyczny NM-01 wspaniały, tani i pozytywnie kojarzony gadżet reklamowy. Pełnokolorowy zadruk CMYK, główka magnetyczna 0,4mm, laminowana, notesik 25 kart. offset 80g, plecki karton 280g. Całość zapakowana indywidualnie w wysokoprzezroczystą folię ODP oraz kartoniki po 50 szt. 500 szt. - 1,80 zł/szt., 1000 – 1,40 zł/szt., 2000 – 1,20 zł/szt., 5000 - 0,90 zł/szt. ✖

www.cdruk.pl tel. +48 86 216 56 50 tel. +48 507 80 30 71

51/2014

45


q

˙ z branzy

Wielkie sukcesy w branży p

ierwszy kwartał bieżącego roku dla branży gadżetów reklamowych był niezwykle udany. W kalendarzu znalazły się trzy wielkie imprezy targowe, które zgromadziły w sumie prawie dwa tysiące wystawców i kilkadziesiąt tysięcy gości z kilkunastu krajów całej Europy. Wszystko rozpoczęło się w lutym w Stuttgarcie. Niezwykle uprzemysłowione miasto na południu Niemiec już po raz piąty zaprosiło na Expo 4.0 specjalistów z branży reklamowej. Podobnie jak w przypadku największej imprezy wystawienniczej w Europie Centralnej – Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw – w kompleksie Messe Stuttgart odbyły się spotkania w czterech sektorach branżowych.

giVeADAyS pO RAZ pieRWSZy Niemieckie targi mają już czternastoletnią historię. To właśnie w 2000 roku po raz pierwszy w stolicy Badenii-Wirtembergii spotkali się wystawcy i zwiedzający podczas Expo 4.0. Pierwsza impreza wystawiennicza stworzona została dla specjalistów sektora tekstylnego. Od tamtego momentu odbyło się już osiem edycji targów o tej tematyce. Należy nadmienić, że impreza w Niemczech organizowana jest co dwa lata. Niewątpliwie największym wydarzeniem tegorocznej edycji

46

był debiut czwartego sektora branżowego poświęconego produktom promocyjnym – GiveADays. W hali numer 2 spotkali się po raz pierwszy w historii Expo 4.0 producenci, importerzy i dystrybutorzy gadżetów reklamowych, a także producenci maszyn i narzędzi do etykietowania i przetwarzania artykułów promocyjnych. Uczestnicy GiveADays mogli nie tylko zapoznać się z nowinkami w branży, ale także uczestniczyć w serii bezpłatnych wykładów poświęconych najnowszym trendom i innowacjom w przemyśle. Dołączenie sektora „gadżetowego” niewątpliwie jeszcze bardziej podnio-

51/2014

sło rangę i atrakcyjność niemieckich targów, w których coraz chętniej uczestniczą wystawcy i goście z Polski.

RekORDOWe ReMADAyS WARSAW 2014 Także w lutym, w Centrum Expo XXI zakończyły się jubileuszowe, dziesiąte Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2014. Największą imprezę wystawienniczą w tej części Europy odwiedziła rekordowa liczba ponad piętnastu tysięcy zwiedzających. Podczas


OknO prOmOcji

q

‹ lOgOlOOp ® › logoloop® to haptyczne narzędzie komunikacji, zdobywca wielu prestiżowych nagród, m.in. red dot award: communication design. Ta błyskotliwa, składana bez końca karta, doskonale sprawdza się jako przykuwający uwagę mini folder czy skuteczne narzędzie sprzedaży w rękach handlowca, w bezpośrednim kontakcie z klientami. Jej płynny, jedwabisty ruch składania to zasługa opatentowanej konstrukcji, unikalnych foliowych „zawiasów” i wyjątkowej, w tej grupie produktów, sztywności (karton 2 x 400 g/m2 + folia mat). Niepowtarzalna jakość logoloop® jest wyczuwalna już od pierwszego dotknięcia. ✖

www.logoloop.eu biuro@domico.pl tel. +48 61 874 91 37, +48 606 977 480

‹ MOtyWy glAMOuR i luDOWe Vc gADżety FilcOWe › firma lIPSTICK, producent gadżetów reklamowych z filcu wprowadziła do swojej oferty nowe kolekcje upominków z filcu wzorzystego z motywami ludowymi oraz glamuor. Modny filc oraz porządane motywy, to gwarantowany sukces produktu w branży reklamowej. Na trzy nowe kolekcje: GlAMOUR, lUDOWE i ESYflORESY składają się m. in: torby, kosmetyczki oraz etui na telefon, tablet, klucze, długopisy i notes. W każdym produkcie przewidziane jest miejsce na logotyp nanoszony różnymi technikami tj. nadruk, haft, grawer itp. Zestawy można dowolnie łączyć, zmieniać formy, wymiary, kolory produktów. ✖ www.feltmode.pl, www.lipstick-design.pl lipstick@lipstick-design.pl tel.: +48 42 211 70 18

‹ StylOWe FARtuSZki Ze Stylu › Szyjemy od lat na zamówienie Klientów! Różne wzory i fasony. Zapaski z karczkiem, kelnerskie, kucharskie… Z bawełny, elanobawełny, poliestru… Zapraszamy! ✖

www.styl.gdynia.pl tel. +48 501 861 087

‹ kubek ceRAMicZny Z pełnOkOlOROWyM nADRukieM › SUBlI-KUB to doskonałej jakości pełnokolorowy nadruk na ceramiczny kubku. Wyspecjalizowana załoga każdego dnia wykona dla Państwa do 2000 szt. kubków. Bardzo krótkie terminy (2 do 7 dni roboczych) i niskie nakłady (od 36 szt w tej samej niskiej cenie) tworzą z naszych kubków jeden z najciekawszych gadżetów na rynku. CENA 3,90 zł/szt. (ninimum i wielokrotność 36 szt.) ✖

www.cdruk.pl tel. +48 86 216 56 50 tel. +48 507 80 30 71

51/2014

47


q

˙ z branzy

trzydniowych targów najnowsze produkty zaprezentowało 570 wystawców z trzynastu krajów Starego Kontynentu. Tradycją warszawskich spotkań jest nie tylko prezentacja najnowszych osiągnięć w branży reklamowej w jej czterech sektorach (Out&Indor Systems, GiftsWorld, TechnologyPark, PrintShow), ale także możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń i co najważniejsze… podpi-

sywania kontraktów. Nie inaczej było i tym razem. Sporym zainteresowaniem, głównie wśród zwiedzających, cieszyły się organizowane podczas targów cykle wykładów i prelekcji poświęconych branży reklamowej – RemaCongress. Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw były świetną okazją do wyróżnienia oraz promocji najlepszych firm w poszczególnych sektorach. Od lat w tym celu przeprowadzany jest konkurs „Korony reklamy”. Udział

w głosowaniu wzięli wystawcy 10. edycji targów oraz partnerzy programu „Solidni w Biznesie”. Podczas RemaDays Warsaw wyróżniono także najlepsze upominki reklamowe i katalogi tego roku, swój finał miał również konkurs branży poligraficznej „Innowacje 2014”. RemaDays potwierdziły, że zaproponowana przez organizatorów formuła z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zarówno wystawców, jak i zwiedzających.

ukRAińSkA pOMySłOWOśċ ReMADAyS kijóW 2014 Lutowe spotkania w branży gadżetów reklamowych miały zakończyć targi RemaDays Kijów, ale ze względu na trudną sytuację polityczną na Ukrainie ich termin został przesunięty na marzec. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by w stolicy naszych wschodnich sąsiadów zjawiła się bardzo duża grupa zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Myliłby się ten, kto myślałby, że kijowskie spotkania dotknie kryzys ekonomiczny czy polityczny. Znakiem firmowym imprezy na Ukrainie była innowacyjność. Wytwórcy upominków zaskoczyli oryginalnością pomysłów, a producenci maszyn – nowoczesnością zastosowanych rozwiązań. Targi w Kijowie można więc uznać za ze wszech miar udane, o czym świadczy udział prawie setki wystawców. Podobnie jak w Warszawie, wystawcom przyznano nagrody „Korony reklamy”, a zwiedzający oddali swe głosy w konkursie na najlepsze upominki 2013 roku – „Gifts of The Year”. ✖

48

51/2014


OknO prOmOcji

q

‹ AMAnte - bOMbOnieRkA chARleROi › Belgijskie słodycze od lat wiodą prym wśród upominków na święta i nie tylko. Na szczególne wyróżnienie zasługuje bombonierka Charleroi marki AMANTE, która jest kwintesencją elegancji i dobrego smaku.To gustowne pudełeczko może być na życzenie klienta wykonane w dowolnym kolorze i oznakowane logo na wieczku, wstążce czy dołączonym bileciku. Najważniejsza jednak jest jakość czekoladek, wykonanych w 100% z naturalnych składników. Cokolwiek wybierzesz: praliny, trufle czy czekoladki z likierami niezapomniane wrażenia są gwarantowane. Dostępna w 2 rozmiarach: 125g. (9 szt.) i 200g. (16 szt.) www.amante.com.pl edyta@amante.com.pl tel. +48 501 086 189

‹ penDRiVe i inne nOWOści pRO-uSb › Produkujemy i importujemy: PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, Zapraszamy do najbogatszej oferty PenDrive w Polsce… ✖

PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE.

www.pro-usb.pl info@pro-usb.pl tel./fax: +48 22 258 49 89

‹ piłki DO SiAtkóWki - 100% beSpOke › Piłki do Siatkówki to oryginalny gadżet na rynku, nie tylko służący reklamie marki ale także przyczyniający sie do jej PR. Wykonujemy duże i mini piłki reklamowe z PVC, PU i Mikrofibry, w dowolnej kolorystyce i szacie graficznej – 100% BESPOKE wg indywidualnych projektów. Realizacja zamówienia od 4 tygodni. Minimalne zamówienie 100 szt. Jako, iż Polska jest gospodarzem MISTRZOSTW ŚWIATA W SIATKÓWCE MĘżCZYZN, nadarza się świetna okazja do wykorzystania piłek w kampaniach reklamowych i projektach PR. ✖ www.balmopromotions.pl info@balmopromotions.pl tel. +48 781 579 049

‹ klAMRA lucky lOck

DO ZAbeZpiecZAniA tORby pRZeD kRADZieżĀ

Klamrę można znakować za pomocą lasera, tampodruku lub naklejki żywicznej (doming). Jest to ciekawy i niepowtarzalny produkt wśród upominków reklamowych, dlatego warto zwrócić na niego uwagę. Ile razy zdarzyło Ci się położyć torbę na przednim siedzeniu pasażera i łapać ją podczas pierwszego hamowania? A ile jest kradzieży tak umiejscowionych torebek? Klamrę lucky lock mocuje się na pasku torebki lub plecaka, a wsiadając do auta, wpina w mocowanie pasów bezpieczeństwa. Produkt opatentowany w Europejskim Urzędzie Patentowym. ✖

www.redbird.pl redbird@redbird.pl tel.:+48 42 6505 439

51/2014

49


q

˙ z branzy

profesjonalizm na

OneDay Roadshow 2014 Już na początku września rusza druga edycja OneDay Roadshow organizowanego przez GJC Inter Media. To cykl jednodniowych spotkań przedstawicieli agencji reklamowych, importerów, dostawców i dystrybutorów z branży upominków reklamowych. Przełom lata i jesieni to wręcz idealny moment, by zapoznać się z nowinkami wprowadzanymi przez importerów czy dystrybutorów przed zbliżającym się gorącym okresem świątecznym, ale nie tylko. To także doskonała okazja dotarcia do nowych rynków i wyspecjalizowanych klientów. Tak jak w ubiegłym roku, cykl imprez zainaugurowany zostanie w Warszawie, w poniedziałek, 1. września. Dzień później specjaliści z branży przeniosą się do Krakowa (2. września), a następnie Chorzowa (3. września) i do Łodzi (4. września). Tegoroczny „Tour” zakończy się 5. września w Poznaniu. Nietrudno wymienić wszystkie korzyści, jakie płyną z uczestnictwa w jednodniowych spotkaniach branżowych. Jedną z głównych jest niewątpliwie możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych. W wielu przypadkach to wyjątkowa okazja, by w kameralnej atmosferze porozmawiać z klientami, z którymi współpraca trwa już od dłuższego czasu. To także jedna z niewielu sposobności bliższego przedstawienia oferty czy przeprowadzenia negocjacji kontraktowych, bez pośpiechu i w atmosferze wzajemnego zaufania. OneDay Roadshow daje także możliwość poszukania dodatkowych inspiracji, bo trzeba podkreślić, że na rynku branżowym pojawiają się

nowe katalogi, a dostawcy wdrażają nowinki związane z nadchodzącym okresem. Trasa „Touru” została tak zaplanowana, by odwiedzającym zaoszczędzić jak największą ilość czasu, zgodnie z tegorocznym hasłem organizatora – „Zaplanuj wrzesień z nami… dostawcy przyjadą do Ciebie”. Bardzo ważne jest to, że organizator posiada doświadczenie w aranżowaniu tego typu spotkań, to bowiem gwarantuje, że zostaną one przeprowadzone na możliwie jak najwyższym poziomie. O klasie OneDay Roadshow świadczą pochlebne opinie, jakie zyskała pierwsza, ubiegłoroczna edycja wrześniowej imprezy. Z tego też względu trasa została wzbogacona o wizytę w dodatkowej lokalizacji. Prezentacje odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 16.00. Wyjątkiem jest Poznań, w którym spotkanie potrwa godzinę krócej. Organizator zaprasza do hoteli o standardzie biznesowym z darmowym dostępem do WiFi. To gwarantuje, że jeszcze podczas spotkania będzie możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z macierzystą firmą i omówienia ewentualnych szczegółów przedstawionej Państwu oferty. Forma spotkań sprawia, że już teraz imprezy OneDay Roadshow warto wpisać jako obowiązkowe do tegorocznego kalendarza wydarzeń w branży reklamowej. Serdecznie zapraszamy! ✖

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z 2013 r. na http://www.onedayshow.pl/archive

Reklamowy Wrocław

Święto reklamy w Chorzowie

Czas na Poznań!

Warszawski debiut!

50

51/2014


q

OknO prOmOcji

OknO prOmOcji

‹ WAloMo SAS › ‹ pOWeR bAnk ›

q

‹ ??? ›

??? ✖ Okienka do kalendarzy, listwy do kalendarzy, kieszonki samoprzylepne, kieszonki do Firma USB System (dawniej MK System) uruchomiła w Polsce, produkcję zasilaczy identyfikatorów, etui na karty magnetyczne, obwoluty, kiwaki reklamowe, zawieszki awaryjnych - Power Bank. Dzięki temu, skróciliśmy termin realizacji do 3 dni samoprzylepne, okładki na dowody rejestracyjne, nadruki, wyroby na zamówienie wwww.fabrykaczasu.pl roboczych. klienta ✖ tel.: +48 667Oferowane 80 80 04 przez nas urządzenia produkowane są w oparciu o markowe ogniwa litowo-jonowe: Samsung dla pojemności 2600mAh, lub LG w przypadku baterii o pojemności 3000mAh. W odróżnieniu od chińskich urządzeń, wysokie parametry wejścia i wyjścia, wynoszące 1000mAh, pozwalają na szybkie ładowanie baterii i telefonu. Model PB-1 jest dostępny w 6 podstawowych kolorach, może zostać oznakowany grawerem laserowym lub tampondrukiem. ✖

q

wwww.praut.com.pl praut@praut.com.pl tel.: +48 552 80 47 fax. +48 522 70 18

OknO prOmOcji

www.usbsystem.pl m.nowak@usbsystem.pl

kuRtki SOFtShell nOWe inteReSujĀce ‹ SMYcze, WStĀŻKI ozdoBne, SMYcze W 24h, ‹MODele WAloMo SAS › tAśMY z ›nAdruKIeM… ›

‹ nADRuki nA ODZieży › PendrIVe,i hAFty urzĀdzenIA uSB, VIdeo‹PrezentAcje… ??? › › Nasza firma specjalizuje się w zdobieniu

Kurtki✖softshell i rewolucyjny produkt na rynku odzieży reklamowej, który zdobywa ??? Produkujemy importujemy: coraz większą popularność w naszym klimacie. Prezentujemy ciekawe modele kurtek softshell z SMYCZE, kapturem, SMYCZE, idealne pod reklamę SMYCZE, lub jako ubiór dla pracowników. Wysoka jakość wwww.fabrykaczasu.pl SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, w połączeniu z bardzo dobrymiSMYCZE, parametrami tel.: +48 667 80 80 04 SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, i lekkością,SMYCZE, sprawia, że kurtka softshell łączy SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, w sobie te dwie idealnie. Więcej Zapraszamy do cechy najbogatszej oferty modeli smyczy w Polsce… ✖ oferowanych kurtek na naszej stronie. ✖

odzieży reklamowej. Drukujemy Okienka do kalendarzy, listwy dotakimi kalendarzy, kieszonki samoprzylepne, kieszonki do Produkujemy i importujemy: technikami jak: sitodruk flok, sublimacja. identyfikatorów, etui na ,karty magnetyczne, obwoluty, kiwaki reklamowe, zawieszki Wykonujemy również hafty odzieży. samoprzylepne, okładki na na dowody rejestracyjne, nadruki, wyroby na zamówienie PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, Produkujemy transfery plastizolowe, które klienta ✖ PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, nasi klienci za pomocą prasy transferowej PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, mogą sobie samodzielnie wgrzać na PenDrive w Polsce… ✖ Zapraszamy do najbogatszej oferty dowolnym podłożu. ✖ BI-ART NADRUKI I HAFTY ul. Lipowa 2a, Katowice www.pro-usb.pl www.biart.pl wwww.praut.com.pl info@pro-usb.pl art@biart.pl praut@praut.com.pl tel./fax: +48 22 258 49 89

www.giftstar.pl info@kurtkisoftshell.pl giftstar@giftstar.pl tel. +48 +48 601 188 991 50 82 tel./fax: 22 663 tel. +48 531 616 195

tel. tel.: +48 +48 32 552739 80 04 47 38 fax. +48 522 70 18

ARWeyI GrAWeroWAnIe nOteSy i kAlenDARZe ‹ cIęcIe lASereM › ‹Z SMYcze, WStĀŻKI SMYcze W 24h, ceRtyFikAteM FScozdoBne, › Oferujemy cięcie i grawerowanie laserem ›na powierzchni roboczej 2000x1000mm tAśMY z nAdruKIeM… innowacyjna i nowoczesna kalendarzy i onotesów, funkcjonalnych, oArwey MOCYto400W, oraz gięcie materiałówkolekcja termoplastycznych szerokości 1 metr ,do

‹ ZOgi ekSkluZyWnA elektROnikA › jAn Pol BIS › ‹Crystal PendrIVe, urzĀdzenIA uSB, VIdeoby ZOGI – kryształowe Kalendarze książkowe niezmiennie cieszą ZOGI. Komfortowa funkcjonalność i nowoPrezentAcje… › gadżety czesny design! Wzainteresowaniem. szklanej obudowieWykomożliwe grawerowanie 3D - wygrawerowane się niesłabnącym

o niepowtarzalnym wzornictwie i najwyższej jakości. Wszystkie modele dostępne Produkujemy 15mm grubościi importujemy: (plexi). w wielu żywych kolorach,i zapytań które można Zapraszamy do kontaktu ✖ również dowolnie ze sobą łączyć, produkowane sąSMYCZE, z najlepszych dostępnych SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE,materiałów: SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, papier z certyfikatem fSC, płótno (len),SMYCZE, skóra SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, ekologiczna. ZapytajSMYCZE, o nasze SMYCZE, notesy i kalendarze SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, z usb. ✖ Zapraszamy do najbogatszej oferty smyczy w Polsce… ✖

office@arwey.pl www.giftstar.pl www.laser-tutajewski.com.pl tel. + 48 531 549 312 giftstar@giftstar.pl laser@tutajewski.com.pl tel./fax: +48 22 663 50 82

logo jest podświetlane diodą są lED.idealnym, Satynowana powierzchnia obudowy oraz Produkujemy i importujemy: nane z najlepszych surowców polerowaneaszlachetne szkło dodająpreniesamoeleganckim zarazem praktycznym witego uroku. Produkt nagrodzony w konkursie PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, zentem. Dzięki szerokiejPENDRIVE, gamie kolorystyczGIfTS Ofunikatowej ThE YEARtechnice 2014 podczas targów PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, nej oraz znakowania REAMDAYS 2014. będzie ✖ PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, Państwa kalendarz niepowtarzalny. Zapraszamy najbogatszej Przeniesiemydo dowolną grafiką oferty lub logoPenDrive w Polsce… ✖ z zachowaniem 100% wierności barw nie www.zogi.pl naruszając struktury materiału. ✖ office@zejmo-siatecki.com www.pro-usb.pl tel. + 48 531 549 312 info@pro-usb.pl wwww.fabrykaczasu.pl tel./fax: 49 89 tel.: +48 +48 667 22 80 258 80 04

‹ jAn Pol BIS › ‹ cIęcIe I GrAWeroWAnIe lASereM ›

‹ MArenGo trAde SP z o.o. › ‹ jAn Pol BIS ›

www.arwey.pl

??? ✖ Oferujemy cięcie i grawerowanie laserem na powierzchni roboczej 2000x1000mm owww.systemylaserowe.info.pl MOCY 400W, oraz gięcie materiałów termoplastycznych o szerokości 1 metr ,do 15mm (plexi). tel.: +48grubości 22 243 35 71 Zapraszamy do kontaktu i zapytań ✖

www.laser-tutajewski.com.pl laser@tutajewski.com.pl

‹ jAn Pol BIS › 44

??? ✖ Kalendarze książkowe niezmiennie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wykowww.systemylaserowe.info.pl nane z najlepszych tel.: +48 22 243 35 71surowców są idealnym, eleganckim a zarazem praktycznym prezentem. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz unikatowej technice znakowania Państwa kalendarz będzie niepowtarzalny. Przeniesiemy dowolną grafiką lub logo z zachowaniem 100% wierności barw nie naruszając struktury materiału. ✖ wwww.fabrykaczasu.pl tel.: +48 667 80 80 04

49/2013

‹ MArenGo trAde SP z o.o. › 51/2014

??? ✖

??? ✖

www.systemylaserowe.info.pl

www.systemylaserowe.info.pl

51


q

˙ z branzy

soliDni majĀ presTiŻ p

rogram Partnerski „Solidni w Biznesie” niezmiennie od jedenastu już lat promuje takie wartości jak zaufanie, wiarygodność i bezpieczeństwo w kontaktach handlowych pomiędzy firmami branży reklamowej. Zasady nim rządzące są niezmienne. Firmy posiadające referencje innych uczestników programu lub wiodących firm na rynku otrzymują Certyfikat Solidni w Biznesie, będący potwierdzeniem najwyższej wiarygodności finansowej. Głównie z tego powodu zdecydowałem się do niego przystąpić. Skoro moja firma wywiązuje się ze wszelkich zobowiązań, to chciałbym być traktowany dokładnie tak samo przez moich kontrahentów. Ten program mi to umożliwia. – zapewnia szef Grupy Dox s.c., Paweł Żurek.

Dariusz Namysł, właściciel firmy Kolekcja Grupa wspierających się partnerów regularnie się powiększa. Program jest doskonałym narzędziem do budowy i zarządzania najważniejszym kapitałem przedsiębiorstwa, jakim jest kapitał zaufania. Członkostwo w Programie Solidni w Biznesie nadaje prestiż oraz wiarygodność, które razem tworzą nienaruszalny fundament w działalności każdej firmy. - „Na rynku ogólnie, ale także na naszym rynku branżowym jest niestety sporo podmiotów, które chęć szybkiego zysku stawiają ponad pewną etykę”. - tłumaczył Dariusz Namysł, współwłaściciel firmy Kolekcja. Przynależność do elitarnego programu partnerskiego ułatwia więc nawiązanie nowych kontaktów handlowych. - „Solidni w Biznesie” to rozpoznawalna na rynku marka. Żaden z nas, który ciężko pracuje, jest terminowy i wywiązuje się ze zobowiązań wobec swoich dostawców, nie lubi być oszukiwany. Cieszy mnie także to, że do programu przystąpiło sporo polskich producentów. W ten sposób

52

rośnie nasz prestiż. - dodał Paweł Żurek, którego firma od niedawna jest partnerem SwB. Aby przystąpić do programu, konieczne jest przede wszystkim uzyskanie specjalnego certyfikatu wiarygodności finansowej. Dopiero wówczas nabywa się prawo do posługiwania się w materiałach reklamowych i informacyjnych logotypem SwB. - „Ja również taką drogę przeszedłem. Firmy wiodące na rynku bądź też „starzy” uczestnicy programu muszą wystawić odpowiednie referencje. Już to powoduje, że uzyskany certyfikat ma swoją wielką wartość. Od razu wzrosło zaufanie ze strony moich klientów.” stwierdził Dariusz Namysł. Partnerzy programu posiadają także możliwość zgłaszania podmiotów do Branżowego Wykazu Firm „Niepolecanych”. To wykaz podmiotów, które nie wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych wobec kontrahentów. - „Korzystamy z Krajowego Rejestru Dłużników, mamy swoich prawników, ale to właśnie ewentualne wpisanie płatnika na branżową listę „niesolidnych” zaczyna w nich budzić refleksję. W ten sposób odzyskaliśmy sporo pieniędzy, co tylko potwierdza, jaka to jest skuteczna metoda. Ja mam nadzieję, że dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że powstanie w Polsce lista… najsolidniejszych firm z branży reklamowej. Jeśli tak się stanie, to będzie też spory sukces programu SwB.” - mówiła Edyta Kroner z firmy MACMA.

51/2014

„Not Recommend” jest na bieżąco uaktualniana i łatwa do sprawdzenia po zalogowaniu na stronie internetowej. Uczestnictwo w programie daje firmie przed wszystkim pewność, że ewentualny kontrahent jest osobą wiarygodną. Zgłoszenie firmy, nie tylko z branży, na listę powoduje, że niemal od razu uruchamiana jest ścieżka mediacyjna. - „Już na starcie staramy się eliminować klientów niesolidnych. Także w oparciu o „Not Recommend” mamy sporządzoną naszą „czarna listę” kontrahentów. Jeśli klient jest na niej umieszczony, nie może liczyć na to, że za otrzymany od nas produkt będzie mógł zapłacić przelewem. Nie ma takiej możliwości. Jako partner SwB informujemy oczywiście innych o niesolidnym uczestniku rynku, wprowadzając jego dane na listę.” - powiedziała Małgorzata Sikorska z firmy Jaguar. Uczestnictwo w Programie Partnerskim „Solidni w Biznesie” to jednak przede wszystkim ogromny prestiż. Podczas największych w Europie Centralnej Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw większość z partnerów spotkała się na specjalnie wydanym Śniadaniu Biznesowym. To właśnie tam była bezpośrednia okazja poznania uczestników programu, wymiany poglądów czy nawiązania kontaktów biznesowych. Czy może być coś lepszego niż rozmowa w gronie, w którym wszyscy sobie ufają? ✖


firmy z CerTyfikaTem www.14zero.pl

14ZERO

www.advgifts.com.ua

ADVGIFTS

www.aura24.eu

AGENCJA REKLAMOWA AURA24

AGENCJA REKLAMOWA CIEŚLIK STUDIO L SP. J. www.studiol.com.pl www.ar.com.pl

AKCESORIA REKLAMOWE - AR Sp.J. AKTON Bogdański Warchulski Spółka Jawna

www.akton.pl www.rubens55.pl

ALEBRELOKI.PL

www.altivo.pl

ALTIVO ESTERA KOMENDA AMB ŚLĄSK

www.amc.info.pl

AMC GROUP

www.amstrade.eu

AMS TRADE Sp. z o.o.

www.anb.pl

ANB Sp. z o.o. House of Gifts

www.aprcentrum.com.pl

B.Stanisławska, W.Stanisławski

www.artclip.com.pl

ARTCLIP ADVERTISING AGENCY

www.asgard.pl

ASGARD sp. z o.o.

www.elwira.com.pl

ELWIRA

www.prettygroupd.com

EUROFASHION GMBH

www.arhewa.pl

EWA Agencja Reklamowo Handlowa

expopark.ru

EXPO-PARK

www.falk-ross.pl

FALK&ROSS Group Polska FIORI AGENCJA REKLAMOWA

www.fiori.pl

GADGET ADVERTISING IDEAS

www.gadzety.sx www.gamma.com.pl

GAMMA ALEKSANDER URBAŃSKI

www.getimpressed.eu

GET IMPRESSED SRL

www.giftstar.pl

GIFT STAR Piotr Zieliński

www.giftexpress.pl

www.ass3.pl

IMPORTU I MARKETINGU EWA SKOCZEŃ

www.avalonsportswear.com.pl www.aviotex.com.pl

AVIOTEX KKC AXA TRADING - Prestiżowe

www.axa-trading.pl

upominki korporacyjne

www.axpol.com.pl

AXPOL Trading sp. z o.o. sp. k.

www.axxel.pl

AXXEL Sp. z o.o.

www.par.com.pl www.stamax.com.pl

PHU STAMAX s.c. M.M. Ćwiklińscy

www.placet.poznan.pl

PLACET S.C.

www.poptime.pl

POP TIME Sp. z o. o.

www.promohouse.pl

PROMO-HOUSE

www.promonotes.pl

PROMONOTES sp. z o.o.

www.promostars.com

PROMOSTARS/LPP SA

www.redapolska.pl

REDA POLSKA Sp. z o. o. REED s.c. Dariusz Kaźmierczak,

www.reed.kalisz.pl

Artur Fornalczyk

www.responsor.it

RESPONSOR SRL

REWKOM – SITODRUK Maciej Staszewski www.rewkom.com.pl www.ritter-pen.pl

RITTER - PEN Sp. z o.o.

www.rmilaser.eu

GJG GROUP Sp. z o.o.

www.gjg-group.com

RMI SYSTEMY LASEROWE

GRATISOWNIA.PL

www.gratisownia.pl

RODAN AGENCJA REKLAMOWA SP. Z O.O. SP. K. www.rodantv.pl

GRUPA ARA PLUS Małgorzata Markaczewska

www.araplus.pl www.dox.pl

GRUPA DOX SP. Z O.O.

ASS-3 BIURO EXPORTU AVALON SPORTSWEAR

www.elpos.pl

GIFTEXPRESS

APR „CENTRUM” s.c

PAR BAKUŁA spółka jawna/ROYAL DESIGN

ELPOS FIRMA USŁUGOWO-PRODUKCYJNA Stefan Pokładecki

www.harvest.com.pl

HARVEST Sp. z o. o.

www.rosz.pl

ROSZ Wiesław Szulim

SANDERS IMAGETOOLS GmbH & Co. KG www.imagetools.com www.sandex.com.pl

SANDEX BIS Sp. j. SEMA-PRINT Sp. J M. Mazurek, J. Kochman,

HAT´S COMPANY GmbH & CO. Warenvertriebs-KG

www.hats-company.de

S. Majcherczyk

www.semaprint.com.pl

HELMEX EXHIBITIONS - Izabela Tęczar

www.helmex.poznan.pl

SENATOR POLSKA SP Z O. O.

www.friends4friends.pl

SERGRAF,S.A.

www.regaldifussyo.com

www.jaguargift.com

JAGUAR Tomasz Chwiłowicz JAN POL BIS

www.janpolbis.pl

SERON POLSKA

JETT STUDIO Sp. z o.o.

www.jettstudio.pl

SIDE AGENCJA REKLAMOWA

www.seron.pl www.side.com.pl

B&D PRODUKT Bożena Prosińska

www.bdprodukt.pl

KEYA EUROPE BVBA

www.keyaeurope.com

Remigiusz Gremlik

BADGE4U

www.badge4u.eu

KOLEKCJA

www.collection.net.pl

SIGN POLAND SP.Z O.O. producent flag, banerów, transparentów,

BEMAG Behrendt Marketing Group

www.usb-stick-twister.de www.bhz-reklama.pl

BHZ Reklama - Biuro Handlowe Zalewski BIZNES PROMOTION

KUNSZT Iwona Dulińska, Jerzy Duliński LUX-POL FPH Ludmiła Wolek

www.balony-luxpol.pl

www.bolinus.pl

MACMA POLSKA SP. Z O. O.

www.macma.pl

www.bscitalia.com

BSC SPA

www.btlforms.com.pl

BTL FORMS EFFECTIVE ADVERTISING

MDA PROMOTION AGENCJA REKLAMOWA

BUSINESS CONSULTANCY DORADZTWO

Dorota Czechowska MID OCEAN BRANDS POLSKA

www.cifra.es

C.I.F.R.A., S.L.

www.capira.pl

CAPIRA K.Małyska Sp. Jawna

CLASSIC LINE WARENHANDELS GMBH DOM REKLAMY ART OFFICE sc DOMICO DUPLIKAT Agencja Reklamowa BTL EBLIS B&L ELEPHANT LUKIĆ Sp. J.

SP. Z O.O.

www.mda.com.pl www.midoceanbrands.com www.segregatory.net

MILO - Producent Segregatorów

www.poellath.de www.kartydogry.pl

www.mk-studio.pl

MKM MEDIA VERLAGS- UND MEDIENPRODUKTIONSGESELLSCHAFt GmbH & Co. KG

www.bildpersonalisierung.com

www.citron.pl

MPM-Quality SP. Z O.O.

www.mpm-quality.com

www.classicline.eu

NOEX SP. Z O.O. SP. K.

www.noex.com.pl

www.art-office.pl www.magicznekostki.pl www.duplikat.com.pl www.eblis.pl www.embroidery.pl

NOMAR OPEN CHANNEL P.H. KARPEX-BIS Piotr Karpierz PIŚMIENNYCH I REKLAMOWYCH

www.sipec.com

SIPEC S.P.A.

www.sitbox.de

SITBOX

www.taniedlugopisy.pl

SPIRO - TanieDlugopisy.pl STEFANIA – Zakład Galanterii Skórzanej

www.stefania.net.pl

STUDIO ACORD

www.studioacord.pl

STUDIO GREENCOM ARTUR MAZUR SUPERGIFT PROMOTION TEXET POLAND Sp z o. o. TRODAT POLSKA Sp. z o. o. ULTIMA DISPLAYS POLSKA Sp. z o.o. USBSYSTEM

www.studio-greencom.pl www.studiosiedem.com www.supergift.pl www.texet.pl www.trodat.pl www.ultimadisplays.pl www.usbsystem.pl

VIVA PLUS II Joanna Kowalczyk

www.vivaplus.pl

WILK ELEKTRONIK S.A. / GOOD RAM

www.wilk.com.pl

www.nomar.com.pl

XL Promotion

www.xlpromotion.pl

www.openchannel.pl

ГІФТС-ТРЕЙД

www.shnurok.ua

www.karpex-laser3d.pl

P.H.U. KODER PRODUCENT I IMPORTER ARTYKUŁÓW PAPILLIO GROUP

www.sign.pl

systemów wystawienniczych

STUDIO SIEDEM S.C.

MK-STUDIO - AGENCJA REKLAMOWA

CARL POELLATH MÜNZ- UND PRÄGEWERK

CiTRON

www.maikii.eu

MAIKII SRL

GOSPODARCZE Wojtek Nurzyński www.studiochmielna.com.pl

CARTAMUNDI

www.lediberg.com.pl

www.biznespromotion.pl

BOLINUS Karol Konieczny

SCHROBENHAUSEN GmbH & Co.KG

www.kunszt.krakow.pl

LEDIBERG SP. Z O. O.

www.koder.com.pl www.papilliogroup.pl

ГРЕЙС ДЕВАРОС ООО Торговый Дом USON УКРАИНСКАЯ РЕКЛАМНАЯ ГРУППА

www.greys.ua www.devaros.com.ua www.uson.com.ua www.uagroup.com.ua


q

whO is whO

Katarzyna WideroWsKa W VAlue MeDiA Katarzyna Widerowska, która wcześniej pracowała w Starcomie objęła stanowisko media team leadera w Value Media. Do jej obowiązków oprócz prowadzenia bieżących kontaktów z klientami i nadzorowania pracy zespołu, należeć będzie także planowanie strategii mediowych, tworzenie kampanii internetowych oraz optymalizacja efektywności działań komunikacyjnych. Ta absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego dotychczasowe doświadczenie zdobywała w Starcomie i w domu mediowym OMD. Współpracowała z klientami z branży farmaceutycznej, finansowej i FMCG. ✖

marcin GutKieWicz MARketing MAnAgeReM MiO W euROpie śRODkOWO-WSchODniej Pracę w międzynarodowej firmie z branży elektronicznej – MiTAC rozpoczyna Marcin Gutkiewicz, wcześniej związany z m.in. Microsoft Polska, Epson i Logitech. Nowy CEE marketing manager odpowiadać będzie za marketing marki Mio w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Zajmie się więc wszystkimi produktami z portfolio firmy m.in. wideorejestratorami, nawigacjami, a także nawigacjami i komputerami rowerowymi. Jego obowiązkami będą kontakty z dystrybutorami, promocja marki i komunikacja z mediami. Marcin Gutkiewicz ma 20 lat doświadczenia w zakresie opieki nad markami, sprzedaży i działań promocyjnych. W Microsofcie związany był z takimi markami jak Windows, Office czy Xbox. ✖

adam saWicKi pReZeSeM netii Rada Nadzorcza Netii powołała nowego prezesa zarządu spółki. Został nim Adam Sawicki, który dotąd prowadził niezależną działalność doradczą. Adam Sawicki karierę zawodową rozpoczynał w 1996 roku w firmie Telia Swedtel w Sztokholmie, gdzie był konsultantem w dziale rozwoju biznesu. Następnie pracował w różnych spółkach grupy Telia m.in. w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Rosji. W latach 2008-2011 kierował GTS Central Europe Group tworząc jednego operatora telekomunikacyjnego z pięciu niezależnych podmiotów działających w Europie Środkowo-Wschodniej. W latach 2011-12 pełnił funkcję prezesa Ruchu Internetu, spółki Grupy Ruch, która zajmowała się rozwojem działalności na rynku e-commerce. W 2012 roku był dyrektorem ds. korporacyjnych w KGHM Polska Miedź. ✖

iWona zaczeK RZecZnikieM pRASOWyM cOcA-cOlA pOlAnD SeRViceS Iwona Zaczek rozpoczęła pracę na stanowisku public affairs and communications manager w Coca-Cola Poland Services. Obowiązkami nowej rzecznik prasowej będą także współtworzenie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy. Wcześniej Iwona Zaczek przez 10 lat pracowała w Nestle Polska, gdzie jako brand PR coordinator budowała wizerunek takich marek jak Winiary, Nescafe, Nesvita czy słodyczy i lodów Nestle. Do jej zadań należało także tworzenie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi oraz organizowanie eventów. Pracowała też w agencji public relations, zarządzała projektami z branży żywieniowej, farmaceutycznej i mody. W przeszłości była rzecznikiem prasowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. ✖

54

51/2014


q

zOOm

zoom

Tak było na tegorocznych Targach reklamy i poligrafii remaDays Warsaw 2014

51/2014

55


q

zOOm

zoom

remaDays kijรณw 2014 oczyma redakcji

56

51/2014


q

pO GODzinach

po godzinach ‹

DlA MiłOśnikóW geOgRAFii... ›

Lubisz podróże? Chcesz zwiedzać świat? Interesują Cię inne kraje i kontynenty? Jeśli tak, to ta mapka jest właśnie dla Ciebie. Na Mapce Zdrapce Deluxe lądy pokryte są miedzianą folią, którą należy zdrapać, aby poznać szczegóły dotyczące wybranego miejsca. Idealna forma planowania letnich wyjazdów, a dla prawdziwych obieżyświatów świetna kronika już odwiedzonych miejsc. Mapa o wymiarze 82,5 cm x 59,5 cm zapakowana jest w gustowną tubę, dzięki czemu stanowić może idealny prezent dla podróżników i głodnych wiedzy geograficznej. ✖ D o s T a W C a : ministerstwogadżetów.com.pl

...i AStROnOMii

tRZyMAj ZiMnO

Są napoje, zwłaszcza alkoholowe, które niezależnie od pory roku trzeba pić zimne. Jak utrzymać niską temperaturę butelki i jej zawartości, kiedy musimy się przemieszczać, a na zewnątrz pełne słońce, upał i skwar? Wystarczy mieć ze sobą odpowiednią torebkę Alco-cooler. Przezroczysta, wypełniona żelem torebka pozwoli na długo utrzymać odpowiednio niską temperaturę wybranego trunku. Produkt umożliwia nie tylko łatwe przenoszenie, ale także nalewanie z butelki. ✖ D o s T a W C a : gadżeter.pl

A jeśli świat to za mało, sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga. Globus w skali 1:55900000 to nie tylko obrotowa mapa świata dla miłośników dalekich eskapad. To, co za dnia jest modelem Ziemi, w nocy staje się podświetlaną mapą nieba z konstelacjami gwiazd oraz ich nazwami. To produkt, który jest praktyczny, świetnie edukuje i dobrze wygląda. Globus posiada sensor światła i wbudowaną lampkę diodową LED. ✖ D o s T a W C a : ministerstwogadżetów.com

buDZikOM śMieRċ!

Tego dźwięku nie lubi chyba nikt. Sygnał oznaczający pobudkę, niezależnie o której godzinie się uaktywnia, zawsze robi to zdecydowanie za wcześnie. Jeśli w pierwszym odruchu chcesz zniszczyć swój budzik, to od teraz możesz do niego bezkarnie strzelać. Budzik snajpera uspokoi się dopiero wówczas, gdy celnie strzelisz do niego ze specjalnego pistoletu. Codzienna konfrontacja z tym budzikiem to świetna rozgrzewka i dobre pobudzenie na początku długiego i ciężkiego dnia. ✖ D o s T a W C a : gadżeter.pl

W Stylu RetRO

Z utęsknieniem wracasz do lat 90. czy 80.? Ten gadżet jest właśnie dla Ciebie! Ówczesne telefony to przede wszystkim obrotowa klawiatura i gigantyczna słuchawka. Właśnie taką słuchawkę możesz podłączyć do swojego supernowoczesnego smartfona i choć na chwilę wyjść poza ramy dotykowego ekranu i wszelkich aplikacji. Słuchawka wyposażona w 3,5 mm wejście jack jest kompatybilna z telefonami komórkowymi i tabletami. Poczuj się jak dawniej i przekonaj się, że długa rozmowa telefoniczna z prawdziwą słuchawką w ręku jeszcze nie odeszła do lamusa. ✖ D o s T a W C a : takapaka.pl

pij Z gitARĀ

Dla wszystkich fanów muzyki, dla tych, co nucą pod prysznicem, śpiewają przy biurku i nie mogą obyć się bez radia w samochodzie. Nie, to nie kolejny odtwarzacz MP3, a jedynie kubek, który ani nie gra, ani nie śpiewa. Ma jednak oryginalne ucho w kształcie gitary elektrycznej. Gadżet skierowany do wszystkich kochających lżejsze i cięższe brzmienia, a przed wszystkim tych chcących manifestować swoje przywiązanie do muzyki. ✖ D o s T a W C a : takapaka.pl

51/2014

57


q

spis rekLam

v OKŁADKA

SIGNET SIGN SYSTEM

11 13

ONEDAY ROADSHOW

I

SMARTWARES PRINTABLES GMBH (STEDMAN)

AD BASE

II

SOFTGRAF

SWB PROGRAM PARTERSKI „SOLIDNI W BIZNESIE”

III

ESB EUROPE SUPPLIERS BOOK

IV

TEXET POLAND SP. Z O.O.

9

USB SYSTEM

10

VIVA PLUS II JOANNA KOWALCZYK

21 7

W.E.S.T POLSKA SP. Z O.O. (KEYA) 19

ASS- BIURO EXPORTU IMPORTU I MARKETINGU EWA SKOCZEŃ

27

AWIH

25

BADGE U

23

31

WA VERLAG GMBH

v ARTYKUŁ SPONSOROWANY CIĄGŁY ROZWÓJ KREUJE NOWE MOŻLIWOŚCI.

15

ELASTO FORM POLSKA SP. Z O.O.

5

v OKNA PROMOcJi

ELEPHANT LUKIĆ SP.J. ( ATLANTIS CAPS)

17

ADSTON

51

DOMICO

47

DRUKARNIA INES

45

FIRMA PRODUKCYJNO-USŁUGOWA STYL JAN LEONIK

47

GIFT STAR

45

GRUPA DOX SP.Z O.O.

45

LIPSTICK DOROTA MUSIAŁ

47

PRO USB

49

RED BIRD SP. Z O.O.

49

USB SYSTEM

51

ŻEJMO&SIATECKI S.C. (ARWEY / ZOGI)

51

GIFTS JOURNAL – PRENUMERATA

33

BALMO PROMOTIONS

49

GRADO

33

BI-ART REKLAMA I PROMOCJA BARTŁOMIEJ WIEWIÓR

51

v iNSERT:

PACKLINK SP. Z O.O.

12

CHOCOLATE LAND EDYTA ŚLEBZAK

49

GORFACTORY, S.A

SKŁAD Maciej Komorski | 519 150 363

WYDAWcA GJC Inter Media Sp. z o.o. ul. Podbiałowa 11 61-680 Poznań tel. +48 61 825-73-22 fax +48 61 825-84-85

NAKŁAD 5000 WYDANiE 2 (51) 2014 maj czerwiec lipiec sierpień

REDAKcJA REDAKTOR NAcZELNY

DYSTRYbUcJA Poczta Polska

Sławomir Giefing REDAKTOR PROWADZącY

Grzegorz Surdyk

58

DRUK DRUKOMAT.PL

DZiAŁ REKLAMY Iwona Skrzypczak Magda Konieczna-Marciniak Justyna Lisek tel. +48 61 825-73-22 sales@gjc.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone.

DZiAŁ TEchNicZNY Jacek Spychała

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść nadsyłanych reklam. Wydawca zastrzega sobie możliwość skracania nadesłanych tekstów. Redakcja nie zwraca nadesłanych materiałów.

51/2014

45/47

29

v REKLAMY 12M AGENCJA REKLAMOWA BARTGRAFIC

COMPLEX DRUKRusza drugie wydanie

katalogu ESB! Nie zwlekaj! Zaplanuj swoją reklamę na 2014 rok. Dotrzyj do bazy 5000 kluczowych dystrybutorów w Europie. Dostęp do bazy danych to najlepszy sposób na aktywną promocję Twojej firmy! Zgłoś się już dziś!