XIX STALOWA Aukcja Sztuki Aktualnej

Page 1

X I X S TA L O W A A U K C J A SZTUKI AKTUALNEJ 2 3 m a r c a 2 016

r a Au w n s m kc c z is ja a s ją m ie i l ło r z ic y tk ec t a o z y cj ą w w o a ist n ym - lin ! e

zt


Katalog XIX STALOWEJ Aukcji Sztuki Aktualnej Termin aukcji: 23 marca 2016, godz. 19:30 Aukcja młotkowa odbędzie się w siedzibie galerii oraz na stronie stalowa.onebid.pl Galeria STALOWA Stalowa 26, 03-426 Warszawa telefon: (+48) 606 864 943, (+48) 22 380 3343 e-mail: aukcje@stalowa.art.pl www.stalowa.art.pl www.sklep.stalowa.art.pl www.aukcje.stalowa.art.pl

Fotografie: Konrad Kwas, archiwum artystów Identyfikacja wizualna: Politański Design, Łódź Projekt graficzny, kompozycja: Sylwia Jagieła Wydawca: Galeria STALOWA Okładka: Marcin Ziółkowski, Akt (fragment) Współpraca:

Właściciel: Krzysztof Fabijański

Galeria STALOWA jest członkiem Stowarzyszenia

Galeria STALOWA jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz CINOA:

Patronat medialny:


STALOWA AUKCJA SZTUKI FORMULARZ REJESTRACYJNY Imię i nazwisko

Ulica/numer domu

Adres zameldowania

Kod pocztowy Miasto

Telefon

Adres email PESEL

Seria i numer dowodu tożsamości Lp.

Twoja maksymalna kwota (nieuwzględniająca opłaty aukcyjnej) / lub licytacja telefoniczna

Dane pracy

1

2 3

4 5

6

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach niezbędnych do przeprowadzenia aukcji przez Galerię Sztuki STALOWA prowadzoną przez P.W. „Solo” Krzysztof Fabijański, ul. Mełgiewska 74, 20-950 Lublin.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie zaproszeń na przyszłe aukcje oraz wydarzenia organizowane przez Galerię Sztuki STALOWA.

.................................................................. podpis

Jak licytować

osobiście

telefon

internet

zlecenie aukcyjne

W siedzibie galerii przy ul. Stalowej 26 w Warszawie

Zgłaszając chęć zakupu danej pozycji najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem aukcji pod numerem tel: 22 380 34 43 lub 606 864 943. Nasz zespół będzie licytował w Twoim imieniu i na bieżąco relacjonował przebieg licytacji

Logując się w serwisie aukcyjnym stalowa.onebid.pl gdzie uczestniczysz w licytacji on-line, ustalasz limity cen zakupu oraz śledzisz na bieżąco transmisję z aukcji

Przesyłając wypełniony formularz rejestracyjny drogą mailową na adres: aukcje@stalowa.art.pl

3


Witold Abako Urodzony w Łodzi. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1984 r. uzyskał dyplom w pracowni prof. L. Wajdy. W latach osiemdziesiątych pracował jako designer i architekt wnętrz w Polsce i Niemczech. W tym czasie stworzył wiele zrealizowanych projektów mebli, wnętrz, targów i wystaw. Między 1993 a 2001 rokiem pełnił obowiązki Naczelnego Grafika w Polskim Wydawnictwie Muzycznym, gdzie swoją osobowością artystyczną wywarł silne piętno estetyczne na jego kształt wizualny.

1. IP 4

2015 50 x 40 cm akryl na kartonie, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł

Adrian Alinowski Urodzony w Warszawie. W latach 2011–2012 student grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 r. do chwili obecnej student malarstwa na tej samej uczelni w pracowni profesora zwyczajnego Wojciecha Cieśniewskiego i doktora Pawła Nocunia. Od 2015 roku prowadzi własny projekt artystyczny „70/60”. Jego prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Warszawie, Podgórzynie, Zduńskiej Woli i w Parczewie.

4

2. Bez tytułu

2015 70 x 60 cm akryl na płycie, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł


dominika andrulewicz Urodzona w Bydgoszczy. W 2007 roku rozpoczęła edukację w Państwowym Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Tematem pracy dyplomowej były m. in. ilustracje do bajki pt. „Calineczka” wykonane w formie książki pop-upowej oraz malowidła ścienne w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Obecnie studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

3. Maraton filmowy

2016 100 x 70 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Piotr Banaszkiewicz Student grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek Europejskiego Stowarzyszenia Twórców NEST-ART w pałacu w Nowym Warpnie, członek Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej SAIE w Szczecinie. Uczestnik wystaw w Polsce, Niemczech i Szwecji.

4. Bez tytułu

2016 100 x 70 cm olej na płycie pilśniowej, praca oprawiona cena wywoławcza 700 zł 5


Jarosław Betlej Artysta, dyrektor kreatywny, fotograf, reżyser, scenarzysta, copywriter, bloger. Ukończył studium technik malarskich w prywatnym studio w Warszawie oraz Wizualizację na Akademii Komunikacji Marketingowej w Düsseldorfie. Jego prace znajdują w Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie i wielu prywatnych kolekcjach w Europie. Uczestnik wystaw międzynarodowych i krajowych. Ogromną część życia poświęcił tworzeniu reklamy. Był twórcą 11 agencji kreatywnych w 7 krajach.

5. Sports on the Track of Existence

2015 116 x 81 cm olej na płótnie cena wywoławcza 900 zł

Michajlo Bezpalkiv Urodzony w Hłuszynie (rejon brodzki obwodu lwowskiego). Profesor Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. 6. Marzenia Mojżesza

2014 21 x 29,7 cm olej na papierze cena wywoławcza 800 zł 6


Piotr Błażejewski Absolwent: PWSSP we Wrocławiu, dyplom z malarstwa (1975) w pracowni prof. Alfonsa Mazurkiewicza oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce u prof. Mieczysława Zdanowicza. Obecnie pracuje na ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby prowadząc pracownię malarstwa na stanowisku profesora zwyczajnego. Jednocześnie od 2000 roku pracuje w Instytucie Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Uprawia malarstwo i rysunek. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

7. Szczelina Zakynthos III

2013 100 x 40 cm akryl i olej na płótnie cena wywoławcza 3 000 zł

Wit Bogusławski Absolwent Uniwersytetu Sztuk Pięknych Mimar Sinan w Istambule (1982-86), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1986-87) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1987-91). Uzyskał dyplom z rzeźby 1991 w pracowni prof. Leona Podsiadłego. Należy do ZPAP i stowarzyszenia Fabryka Sztuki oraz malarzy skupionych w Grupie Hoovera. Ma w swoim dorobku liczne prywatne i publiczne realizacje rzeźbiarskie. Uprawia również malarstwo olejne i rysunek. Brał udział w wielu wystawach i plenerach. Jego prace znajdują się w zbiorach w kraju i zagranicą.

8. Talk it out

2015 100 x 100 cm olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł 7


Waldemar Borowski Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (2006). Artystycznie interesują go sny, realizm magiczny, święta geometria, paradoksy i ezoteryka. Nagroda Włoskiej Telewizji „ARTE 24”(2011). Obecność w galeriach: Katarzyny Napiórkowskiej, Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, Galerii Grażyny Kulczyk i Galerii STALOWA w Warszawie. Współpracuje z wydawnictwami Okultura i Nieznany Świat. Jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w filmie The Pharmacratic Inquisition (2007, USA).

9. Nullum desiderium

2016 80 x 53 cm inkografia 3 z 33 cena wywoławcza 500 zł

Agnieszka Ewa Braun Urodzona we Lwówku Śląskim. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom Licencjacki zrealizowany w Pracowni Projektowania Multimedialnego został wytypowany jako Najlepszy Dyplom Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i nominowany do Art Nobla podczas Festiwalu Gwiazd w Żyrardowie. W 2014 r. uzyskała tytuł Magistra Sztuki z oceną celującą oraz wyróżnieniem za dyplom „Kształty czasu” - pierwszą w Polsce instalację multimedialną wykorzystującą technologię druku 3D. 8

10. Kadr z filmu “Układ odniesienia. Dokumentacja jako dzieło”

2013 70 x 100 cm odbitka 1/10 na papierze fotograficznym, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł


Milena Brudkowska Urodzona w Lublinie. Studentka II roku studiów uzupełniających na kierunku malarstwo sztalugowe na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2013 roku ukończyła studia I stopnia, na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, w Zakładzie Malarstwa Sztalugowego pod kierunkiem dr hab. Tomasza Świerbutowicza. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym, rysunkiem oraz instalacją.

11. Bez tytułu

2016 100 x 100 cm olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł

Jerzy Cichecki Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymał dyplom w 1986 r. w pracowni malarstwa prof. Jerzego Tchórzewskiego i pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, używając tradycyjnych technik malarskich. Jest autorem wielu wystaw w Polsce i za granicą, głównie w Japonii. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie.

12. Trzy życzenia

2016 60 x 70 cm akryl na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 800 zł 9


Maciej Cieśla Urodzony w Szczecinie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wielokrotnie wystawiał swoje prace na terenie całego kraju. Twórca grafik, plakatów oraz filmów animowanych. Jego aktualna twórczość jest dla niego fundamentem dojrzałego malarstwa. Po doświadczeniach z abstrakcją oraz malarstwem przedstawiającym, wyklarował charakterystyczny unikatowy styl. Zachowując podstawowe wartości malarskie, łączy ze sobą doświadczenia surrealistyczne oraz ilustracyjne z formami ekspresywnymi i abstrakcyjnymi.

13. Psy i kobiety

2015 100 x 70 cm olej i akryl na płótnie cena wywoławcza 700 zł

Kazimierz Cieślik Urodził się w Katowicach. Absolwent katowickiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1977). Malarstwa uczył się u prof. Rafała Pomorskiego i prof. Andrzeja S. Kowalskiego. W roku 1999 uzyskał tytuł profesora sztuki, a w 2002 profesora zwyczajnego. Od dyplomu związany z katowicką uczelnią; obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa. Od roku 2003 uczy malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, gdzie obecnie prowadzi Licencjacką Pracownię Artystyczną. 10

14. Przed polną kapliczką

1997 39 x 29 cm olej i kolaż na tekturze cena wywoławcza 2 000 zł


Andrzej Ciołek Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z medalem uzyskał w 2014 roku w pracowni druku wklęsłego. W sztuce próbuje uchwycić cały zgiełk rozpędzonej „niekoniecznie” codzienności. Powierzchownie nienowoczesny, powierzchownie skomplikowany, patrząc wewnętrznie, bardzo wrażliwy i przenikliwy, nie poddający się pokusom mody.

15. Garda Familia

2015 54 x 74 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

bartosz czarnecki Urodzony w Elblągu, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom 2013 w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego. Obecnie student środowiskowych studiów doktoranckich na Wydziale Malarstwana krakowskiej ASP. Laureat stypendium Grazella i stypendium Janiny Kraupe-Świderskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Mieszka i pracuje w Krakowie.

16. Możliwości struktury tłumu

2013 150 x 150 cm olej na płótnie cena wywoławcza 4 000 zł 11


Grzegorz Czechowski Absolwent Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. magister sztuk pięknych. projektant, malarz. Od kilkunastu lat mieszkający na stałe w Warszawie. Rozwój tradycyjnego malarstwa olejnego rozpoczął na przełomie wieków, a jego próby odnalezienia i wykrystalizowania niezależnego warsztatowego i narracyjnego stylu trwają do dziś.

17. Nie jajko, nie kura

2015 85 x 70 cm olej na płycie pilśniowej, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł

Michał Czerko Urodzony w Częstochowie. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, dyplom na kierunku ceramika. Uczestnik stażu ceramicznego w Karlsruhe (Niemcy, 2008), Plener rzeźbiarski w Lubminie (Niemcy, 2008). Ukończone studia licencjackie kierunek grafika warsztatowa na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Aktualnie student drugiego roku studiów magisterskich grafiki warsztatowej na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. 12

18. Szczecin

2012 81 x 38 cm spray, cynkowa blacha cena wywoławcza 500 zł


Wojciech Ćwiertniewicz W latach 1976-81 studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureat Nagrody Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida za rok 1987 oraz Nagrody Exitu za rok 2008. Jego prace znajdują się w wielu prestiżowych kolekcjach publicznych, takich jak zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, czy Biblioteki Głównej ASP w Krakowie. Jest autorem 68 indywidualnych wystaw malarstwa, jego prace stanowiły także część ponad 100. wystaw zbiorowych.

19. Bez tytułu (147)

2015 50 x 50 cm olej na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 700 zł

Mateusz Dolatowski Urodzony w Gostyniu. Absolwent studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku Malarstwo na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 roku uzyskał dyplom w I Pracowni Malarstwa prof. dr. hab. Jana K. Hrycka. Absolwent studiów II stopnia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na tej samej uczelni. W 2014 roku uzyskał dyplom magisterski w I Pracowni Malarstwa prof. dr. hab. Jana K. Hrycka. Brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.

20. Bez tytułu

2013 50 x 40 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł 13


Ziemowit Fincek Urodzony w Kaliszu. Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2011 roku studiował także na Accademia di Belle Arti w Wenecji na Wydziale Malarstwa. Dyplom magisterski na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (2014 r.) Reprezentował wrocławską Akademię Sztuk Pięknych na wystawie „Najlepsze dyplomy Akademii Sztuk Pięknych” w Gdańskiej Zbrojowni w 2014 roku.

21. Zagubiony w przestrzeni

2014 162 x 65 cm olej na drewnie cena wywoławcza 800 zł

Ilona Foryś Urodzona w Wieluniu. Uczęszczała do Szkoły Rysunku i Malarstwa Zbyluta Grzywacza w Krakowie oraz na lekcję rysunku krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego. Od 2000 roku studiowała na Wydziale Edukacji Wizualnej, a od 2002 roku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom obroniła w czerwcu 2005 roku w pracowni sitodruku pod kierunkiem prof. A. Smoczyńskiego i aneks w pracowni malarskiej pod kierunkiem prof. J. Zduniewskiego. 14

22. Złom 2

2016 50 x 70 cm olej na płótnie cena wywoławcza 600 zł


Michalina Garus Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki Warsztatowej (indywidualny tok studiów, dyplom z wyróżnieniem). Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. Inspiracje czerpie z codzienności. Jej prace są subiektywną wizją rzeczywistości materialnej i metafizycznej. Brała udział w szeregu wystaw indywidualnych i grupowych, m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Sieradzu, Tarnowskich Górach, Krakowie, Rzeszowie, Bitoli, Nowosybirsku.

23. Bez tytułu mini

2015 80 x 120 cm olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł

Rafał Gawlik W 2011 r. ukończył studia pierwszego stopnia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni Obrazowania Cyfrowego na Wydziale Grafiki. Dyplom zrealizował pod kierunkiem Waldemara Węgrzyna. W 2014 r. zdobył tytuł magistra na Wydziale Malarstwa w pracowni Andrzeja Bednarczyka na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie tematem przewodnim jego działań artystycznych jest szeroko pojęta struktura, którą wyraża w malarstwie, rysunku i fotografii.

24. Góry 4

2015 50 x 70 cm suchy pastel na papierze, praca oprawiona cena wywoławcza 600 zł 15


Piotr Gawron Jedlikowski Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Aktor teatralny i telewizyjny, m.in. Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu (spektakl Trzej Muszkieterowie jako D’Artagnan), Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (grupa ImproAtak). Reżyser spektaklu operowego „Jan Kochanowski w Czarnym Lesie”. Autor scenariuszy, poeta. Interesują go różne dziedziny sztuki, w wielu się realizuje i spełnia.

25. Bez tytułu

2015 50 x 40 cm akryl na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł

Paulina Giersz Studentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni malarstwa profesora Stanisława Baja i doktora Arkadiusza Karapudy oraz w pracowni rysunku u profesora Pawła Bołtryka. Uczestniczka międzynarodowej wymiany Akademii Sztuk Pięknych i Designu w Ljubljanie w Słowenii. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych.

16

26. Happiness

2016 100 x 70 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł


Jakub Godziszewski Absolwent Malarstwa (2012) i Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz pozłotnictwem. Pociąga go temat kondycji człowieka oraz estetyka ludzkiego ciała. Źródłem inspiracji jest również natura. Laureat nagród, autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu zbiorowych w kraju oraz za granicą, m.in: Włochy, Wielka Brytania, Francja, Białoruś, Hiszpania.

27. Dialogi

2014 120 x 60 cm technika mieszana na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 600 zł

sylwia gorak Urodzona w Nowej Sarzynie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom z malarstwa i rysunku w zakresie performance w pracowni prof Jarosława Kozłowskiego. Wielokrotna stypendystka m.in. Prohealvetia w Szwajcarii, CECArtsLink w Nowym Jorku, Landeshauptstadt Kulturamt w Dusseldorfie. Laureatka Biennale Sztuki Młodych RYBIE OKO 5. Malarka i performerka, wokalistka. Wystawy i koncerty (m.in. w Carnegie Hall Nowy Jork). Autorka Największego Zegara Słonecznego na świecie (urban-art) w Dusseldorfie. Mieszka i pracuje w Leżajsku.

28. Pas Oriona, dyptyk

2013 90 x 60 cm olej na płótnie cena wywoławcza 1 800 zł 17


Dariusz Grajek Urodzony w Poznaniu. Absolwent tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z malarstwa uzyskał u prof. Andrzeja Leśnika. W swojej działalności zajmuje się także rysunkiem. Jest częstym uczestnikiem wystaw, m.in. w Salonie Posnania czy Galerii FS. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i zagranicą.

29. Don Kichot i Dulcynea...

2015 80 x 120 cm akryl i olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł

Sabina Maria Grzyb Urodzona w Jaworze. Dyplomowana stylistka/ projektantka ubioru. Laureatka konkursu dla Młodych Projektantów z Dolnego Śląska, gdzie zaprezentowała kolekcję pt. „Francuski Szyk” w 2009 r. Aktualnie studentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

30. MDMA

2016 60 x 80 cm akryl i technika własna na płótnie cena wywoławcza 500 zł 18


Bogusław Józef Jagiełło Urodzony w Gorzowie Wielkopolskim. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w latach 1979-1984. Uzyskał dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni technik metalowych prof. Tadeusza Jackowskiego (1984). Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.

31. Żółta koszula

2015 100 x 70 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 5 000 zł

Magdalena Jankowska Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Sopocianka, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Artystka maluje obrazy olejne i akrylowe na płótnie, korzystając z technik laserunkowych, dzięki czemu obrazy uzyskują głębię. Tematyka prac artystki odnosi się do osobistych przeżyć i wspomnień. Duże formaty, żywe kolory, kontrasty i charakterystyczne cienie, przenoszą nas w radosny, pełen słońca i przestrzeni świat. Obrazy artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

32. Czas na pranie

2014 54 x 65 cm olej na płótnie cena wywoławcza 1 000 zł 19


Anna Jarzymowska Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni prof. Ireneusza Walczaka. Zajmuje się głównie malarstwem wielko i małoformatowym. Działa także w przestrzeni miejskiej pod pseudonimem „miszmasz”. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, twórczyni licznych murali.

33. Bez tytułu

2016 130 x 130 cm olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w 2007 r. pod kierunkiem prof. Jana Pamuły. W trakcie studiów otrzymała Stypendium Ministra Kultury 2003/04 r. W 2010 r. zdobyła Medal Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz wyróżnienie czasopisma „Sztuka. pl” w konkursie malarskim organizowanym przez Fundację Kultury im. I. J. Paderewskiego.

20

34. Zimowy dzień

2016 90 x 74 cm olej i akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł


Wojciech Kaleta Urodzony w Łodzi. Absolwent Studium Konserwacji Zabytków oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z malarstwa powstał na Wydziale Edukacji Wizualnej, w pracowni adiunkta dra Przemysława Wachowskiego (2009 r.). Uczestnik wielu wystaw indywidualnych, zbiorowych i pokonkursowych.

35. Wrześniowe popołudnie

2015 70 x 100 cm olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł

tomasz karabowicz Urodzony w Karczunku koło Lublina, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom 1997 w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. 36. Martwa natura ze słojem

2013 73 x 100 cm olej na płótnie cena wywoławcza 3 000 zł 21


arkadiusz Karapuda Urodzony w Żyrardowie, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom 2007 w pracowni prof. Marka Sapetto, aneks do dyplomu w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. Od roku 2010 pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Baja. W 2011 uzyskał tytuł doktora. Mieszka i pracuje w Warszawie.

37. Nad Wisłą bez zmian

2014 50 x 70 cm gwasz na papierze cena wywoławcza 1 500 zł

magdalena Karwowska Urodzona w Rudzie Śląskiej. W latach 20062011 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowała w Pracowni Miedziorytu po kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Poza grafiką zajmuje się także rysunkiem oraz fotografią.

38. Miasto III

2015 70 x 90 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł 22


Renata Kluczyńska Urodzona w Warszawie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz (dyplom z wyróżnieniem 2013. Aneks do dyplomu zrealizowany w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Zwierzchowskiego.

39. Metropolizm 5

2016 65 x 81 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł

agata Koczan Urodzona w Braniewie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Koszalinie oraz kierunku malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się malarstwem i szkłem artystycznym.

40. Odbicia szare

2015 54 x 65 cm akryl na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł 23


Ewelina Kołakowska Urodzona w Świnoujściu. Ukończyła Liceum Plastyczne w Szczecinie, specjalność reklama wizualna. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Wydział Sztuk Pięknych na kierunku Grafika Warsztatowa. Otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin w latach 2010, 2011, 2012 i 2013 oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Brała udział w polskich i międzynarodowych projektach artystycznych oraz plenerach.

41. Figura 4

2016 100 x 70 cm technika mieszana na płycie pilśniowej, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł

marcin Kowalik Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Doktor, asystent w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Uprawia malarstwo, instalacje, performance. Mieszka i pracuje w Krakowie.

42. Akwarium

2007 55 x 135 cm technika mieszana na płycie HDF cena wywoławcza 4 800 zł 24


Franciszek Kozłowski Urodzony w Warszawie. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rysowanie i malowanie to dla niego coś wspaniałego, wynikającego z potrzeby estetyki i piękna.

43. Owoce, dyptyk

2014 2 razy 30 x 40 cm akryl i werniks na płótnie cena wywoławcza 500 zł

daniel Krysta Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom 2004 w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Zdobył liczne nagrody m.in. Grand Prix podczas IV Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Trójmiasto 2007. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

44. T64RA

2016 110 x 150 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 5 200 zł 25


Marian Waldemar Kuczma Urodzony w Sanoku, absolwent Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, dyplom 1993 w pracowni malarstwa prof. Józefa Hałasa (praca pt. Kolor i materia). Od 1993 asystent na Wydziale Malarstwa Rzeźby i Grafiki PWSSP, 1995 adiunkt na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Nicole’a Naskowa. Obecnie prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

45. Codex de tor

2015 80 x 100 cm technika mieszana na płótnie cena wywoławcza 4 000 zł

Marcin Laszczak Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego. Otrzymał stypendium Ministra Kultury za rok 2002/2003 oraz stypendium miasta Bremen 2010. Brał udział w wystawach grupowych oraz indywidualnych w gdańskiej Galerii Miejskiej oraz w Warszawie, Poczdamie i Bremen.

26

46. Biały fartuch

2015 70 x 50 cm akwarela na papierze, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł


Natalia Łukasiak Urodzona w Warszawie. Ukończyła studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Dyplom licencjacki z grafiki warsztatowej obroniła z wyróżnieniem w 2012 r. pod kierunkiem prof. Wiesława Bieńkuńskiego. Dyplom magisterski obroniła również z wyróżnieniem, w 2014 r. w tej samej pracowni cyklem prac zatytułowanym „Autozapis”. Działa za pomocą różnych technik graficznych, takich jak algrafia, druk płaski na papierze czy też akwatinta.

47. Bez tytułu

2012 49 x 33 cm akwatinta i druk płaski na papierze, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł

Sylwia Łyczko-Zielony Absolwentka Liceum Plastycznego w Częstochowie (specjalizacja ceramika) oraz Uniwersytetu Łódzkiego (historia sztuki). Zajmuje się malarstwem pastelą suchą oraz akrylem. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Współpracuje z galeriami w Warszawie, Radomsku, Kazimierzu Dolnym i Piotrkowie Trybunalskim, oraz w Finlandii (Tampere).

48. Zimowa

2016 100 x 80 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł 27


Elżbieta Maj Urodzona w Kielcach. W 2009 roku ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Dyplom plastyczny realizowała w pracowni malarstwa i pozłotnictwa pod opieką Bernadety Strąk. Od roku 2010 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom licencjacki realizowała w pracowni projektowania książki. Dyplom magisterski uzyskany w pracowni linorytu, zaś aneks w pracowni malarstwa. Jej pasją jest malarstwo, linoryt oraz ilustracja.

49. Widok z Kasprowego Wierchu

2015 70 x 100 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Jacek Malinowski Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Autor takich projektów jak: Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Magazyn Sztuk, CAT3W - Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. W Magazynie Sztuk prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych. Realizuje projekty społeczne, artystyczne i kulturalne w ramach Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Twórczej FreeArt, którego jest prezesem.

28

50. Słoneczniki

2013 75 x 150 cm akryl na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 800 zł


MARZ Student Grafiki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Zajmuje się głównie malarstwem i rzeźbą. 51. Akt

2016 90 x 65 cm węgiel na kartonie cena wywoławcza 500 zł

Kostiantyn Mazuryk Pochodzi z Ukrainy. W latach 2015-2010 studiował Sztuki Piękne na East European National University, Lutsk, Ukraina. 52. Bez tytułu

2015 98 x 78 cm akryl na płótnie, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł 29


Joanna Misztal Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydział Ceramiki i Szkła. Studiowała malarstwo w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego. 53. Lubię Vivaldiego

2016 80 x 50 cm akryl i olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł

Ewa Najdenow Absolwentka Wydziału Rysunku i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tworzy i mieszka w Warszawie. Malarstwem, grafiką i fotografią zajmuje się od kilkunastu lat.

54. Na balu

2016 60 x 80 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł 30


Martin Nielaba Urodził się w Warszawie. Większą część swojego życia spędził w Niemczech, Szwajcarii i Francji, a od 2011 r. mieszka ponownie w Polsce. Obrazy Nielaby są nie tylko wynikiem utrwalenia projekcji własnej wyobraźni, lecz przede wszystkim konsekwentnym studium mającym na celu uchwycenie najbardziej elementarnej fazy wielowymiarowego ożywienia podstawowych struktur w martwej z pozoru bryle. Od wielu lat maluje on różnych materiałach za pomocą stworzonych przez siebie narzędzi i technik malarskich.

55. Red Motion, z cyklu Ruch

2014 90 x 120 cm inkografia, papier bawełniany pokryty żywiczną powłoką lakierową, technika własna, limitowana edycja 1/30 praca oprawiona cena wywoławcza 8 000 zł

henryk opałka Urodzony w Marcoux we Francji – polski artysta grafik specjalizujący się w litografii, brat Romana Opałki. W okresie II wojny światowej Opałka przebywał z rodziną w Niemczech. W latach 40. przez cztery lata pobierał naukę u Hoffmana i Petzolta zeszkoły Wunderlicha. Z chwilą zakończenia działań wojennych powrócił do Bessèges we Francji. W 1946 r. przyjechałdo Polski. Pracował wiele lat jako „mistrz warsztatu”w pracowni litograficznej na warszawskiej ASP oraz w Doświadczalnej Pracowni Litograficznej na warszawskiej Saskiej Kępie.

56. Udany wzlot

2004 70 x 53,5 cm litografia 1/11, praca oprawiona cena wywoławcza 1 200 zł 31


Daria Alicja Ostrowska Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Obroniła dyplom z malarstwa pt. „Ikona kobiety” wykonany pod kierunkiem prof. Zygmunta Drońskiego. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

57. Już czas

2015 100 x 80 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Bolesław Pająk Absolwent Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego, kierunek malarstwo w pracowni prof. Stanisława Wiśniewskiego (licencjat) oraz Plakat w pracowni prof. Mieczysława Górowskiego (licencjat). W 2013 ukończył studia magisterskie na wydziale grafiki w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni serigrafii pod kierunkiem prof. Marcina Surzyckiego. Aneks w pracowni fotografii pod kierunkiem prof. Agaty Pankiewicz.

32

58. Jedenastu mężczyzn

2015 60 x 90 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł


Marta Julia Piórko Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, na kierunku malarstwo. Dyplom w 2007 r. w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego. Jest autorką epickich portretów. Dzięki połączeniu, realistycznej techniki z pop surrealistyczną narracją, wykreowała niepowtarzalny styl. Realistyczne przedstawienia są kluczowym elementem jej prac, a szczegółowo odwzorowane detale zwiększają moc oddziaływania.

59. Kolekcjoner

2016 40 x 30 cm olej na płótnie cena wywoławcza 700 zł

Michał Polaczek Absolwent Europejskiej Akademii Sztuk. Zajmuje się szeroko pojętą twórczością plastyczną od grafiki, przez malarstwo, jak również murale. 60. Czarny Łabędź z serii Podróż

2013 70 x 50 cm tusz na papierze, praca oprawiona cena wywoławcza 800 zł 33


Paweł Porada Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplom w pracowni prof. Stanisława Białogłowicza. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach zarówno w kraju jak zagranicą. Obecnie mieszka i tworzy w Belgii.

61. Kobieta, kot, trójkąty, dyptyk

2015 50 x 110 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Krystyna Róż-Pasek Urodzona w Gorlicach. W latach 2004-2009 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Architektury Wnętrz. Studia zakończone pracą dyplomową w Pracowni projektowania mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Aktualnie mieszka i rozwija swoją twórczość w Krakowie. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki między innymi projektowaniem wnętrz oraz detali wnętrzarskich, malarstwem, rysunkiem oraz grafiką komputerową. 34

62. Taniec XVIII

2016 60 x 50 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł


Magdalena Rytel-Skorek Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Juliana Pałki. Zajmuje się malarstwem zarówno olejnym, jak i akrylowym oraz rysunkiem. Swoje obrazy prezentowała m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych i w Galerii Prezydenta Miasta Warszawy.

63. Ptasi wóz

2016 50 x 40 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 800 zł

Adam Sikorski Absolwent malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2011 r.). Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową i komputerową. Inspiruje go człowiek oraz współczesny świat, który oddziałuje na różnego rodzaju schematy i zajścia codziennego życia.

64. Tajemnica

2015 74 x 54 cm linoryt na papierze, 9/11, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł 35


paweł Słota Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka, aneks z rysunku w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej. Zdobył m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012 i stypendium twórcze Fundacji Grazella im. Anny Marii Siemieńskiej dla wybitnych młodych twórców. Mieszka i pracuje w Krakowie.

65. Pejzaż miejski

2013 100 x 150 cm olej na płótnie cena wywoławcza 4 000 zł

Maria Szachnowska Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2014), specjalizacja scenografia teatralna, studentka studiów doktoranckich z zakresu malarstwa. Najważniejsze wystawy i osiągnięcia: wystawa indywidualna w Teatrze Szekspirowskim, Gdańsk (2016); wystawa indywidualna pt. „Maria Szachnowska MALARSTWO II” (2015), Galeria L, Dom Literatury, Łódź; finalistka konkursów: Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, Biennale Sztuki Gdańska i Promocje 2014. 36

66. Paweł

2015 50 x 70 cm linoryt na papierze, praca oprawiona cena wywoławcza 500 zł


Olga Szewczuk Urodzona w Dębowcu. W 2011 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu z tytułem Snycerz Artystyczny. Od 2011 roku studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki.

67. Wojna

2016 80 x 70 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Katarzyna Śmigielska Urodzona we Wrocławiu, gdzie także mieszka i pracuje. W czerwcu 2013 r. ukończyła studia podyplomowe na kierunku Malarstwo, na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jej prace były oferowane przez dom aukcyjny DESA Unicum w Warszawie oraz na aukcjach sztuki współczesnej Wrocławskiego Domu Aukcyjnego Galeria DNA w Katowicach, Opolu i we Wrocławiu.

68. Flow

2015 80 x 80 cm akryl na płótnie cena wywoławcza 500 zł 37


Honorata Świderska Absolwentka studiów licencjackich Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku malarstwo.

69. LENA

2015 70 x 50 cm akryl i olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Piotr Trusik Student grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Huberta Borysa. Zajął I miejsce w makroregionalnym przeglądzie dla uczniów szkół plastycznych, IV miejsce w ogólnopolskim przeglądzie dla uczniów szkół plastycznych, Supraśl, Dłużew 2013. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2013 i 2014. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.

38

70. Trawa 2013

90 x 50 cm olej plótnie cena wywoławcza 500 zł


Andrzej Tuźnik Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem dziekańskim z malarstwa, pod kierunkiem W. Wróblewskiego. W latach 1997-2005 pracował jako plastyk w Państwowym Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szkocji i Niemczech.

71. Carro em praia

2016 60 x 80 cm olej na płótnie cena wywoławcza 800 zł

Viola Tycz Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, stypendystka Fundacji Joana Miro/Hiszpania. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Współczesnego we Wrocławiu oraz kolekcjach prywatnych. W 2014 r. obrazy artystki były licytowane na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie’s w Londynie. Dom Aukcyjny Sotheby’s ufundował stypendium dla artystki za niekonwencjonalne techniki graficzne.

72. The HoT I

2016 60 x 50 cm akryl na płycie HDF cena wywoławcza 3 000 zł 39


Ewelina Ulanecka Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, Wydziału Wzornictwa na kierunku wzornictwo. Tytuł zawodowy magistra sztuki. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni projektowania ubioru u prof. Barbary Hanuszkiewicz.

73. YIMANYIA 2015

120 x 100 cm technika własna na płótnie cena wywoławcza 600 zł

Marta Wapiennik Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obroniła dyplom w pracowni serigrafii pod opieką dr. hab. prof. Marcina Surzyckiego w 2013 r. Aneks w Pracowni Fotografii Cyfrowej u dr Lecha Polcyna. Wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Fotokreacji CYBERFOTO 2014. Uczestniczka wielu wystaw międzynarodowych m.in. Biennale Plakatu w Boliwii, Triennale Plakatu w Lahti oraz fotograficznych w USA.

40

74. Obraz 4

2016 80 x 100 cm olej na plótnie cena wywoławcza 500 zł


Magdalena Wojnar Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, na wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, z aneksem z rysunku i malarstwa. Przez wiele lat tworzyła obrazy oraz malowane meble, współpracując z wieloma warszawskimi galeriami sztuki, m.in: Tab, Arka, Denuo, Czarny Butik, Dekorator. Prace te były też prezentowane na kilku wystawach zbiorowych, jak i dwóch indywidualnych, w Oslo, gdzie została nazwana „Malarką róż”.

75. MORZE 2015

100 x 100 cm technika własna, digital art, szkło akrylowe cena wywoławcza 600 zł

Marcin Ziółkowski Sztuką zajmuje się od pięciu lat, od kiedy rozpoczął naukę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Studiuje grafikę ale zajmuje się głównie malarstwem i rzeźbą. Obecnie przygotowuje pracę magisterską.

76. Akt

2015 125 x 90 cm olej na płótnie cena wywoławcza 800 zł 41


Katarzyna Żak Urodzona w Świdniku. W latach 2010-2015 studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie zdobyła tytuł licencjata w dziedzinie grafiki warsztatowej oraz tytuł magistra w dziedzinie malarstwa. Czynnie i z zamiłowaniem uprawia malarstwo.

77. Drugi brzeg

2015 80 x 100 cm olej na płótnie cena wywoławcza 500 zł

Następna wystawa:

Vio l a t ycz Wernisaż: 6 kwietnia 2016, w godz. 19.00 - 21.00 Wystawa trwa do 4 maja 2016

Najbliższa aukcja:

XX STALOWA AUKCJA M ŁODEJ SZTUKI 11 maja 2016, godz. 19:30

ul. Stalowa 26, 03-426 Warszawa 42


REGULAMIN STALOWEJ AUKCJI SZTUKI POSTANOWIENIA OGÓLNE: 1. Organizatorem STALOWEJ Aukcji Sztuki jest Galeria Sztuki STALOWA z siedzibą przy ul. Stalowej 26, 03-426 w Warszawie, której właścicielem jest Krzysztof Fabijański prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą P.W. „Solo” Krzysztof Fabijański, ul. Mełgiewska 74, 20-950 Lublin, NIP 712-005-03-00, zwany dalej Organizatorem. Numer rachunku bankowego: BGŻ S.A.IV O/Lublin: 28 2030 0045 1110 0000 0284 0440. 2. Przedmiotem Aukcji są dzieła sztuki przyjęte w komis od ich twórców, aktualnych właścicieli lub stanowiące własność Galerii STALOWA. Zgodnie z ich oświadczeniem dzieła te są wolne od wad prawnych, prawno-rzeczowych i nie są obciążone prawami osób trzecich. 3. Aukcja jest prowadzona zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi w Polsce. 4. Terminy aukcji każdorazowo ustalane są przez Organizatora i publikowane na stronie www.stalowa.art.pl i www.aukcje.stalowa.art.pl. 5. Aukcja mieszana zostanie przeprowadzona w siedzibie Organizatora (Warszawa, ul. Stalowa 26) z możliwością licytacji on-line dostępną na stronie stalowa.onebid.pl. 6. Organizator ma prawo do wycofania dzieła sztuki z Aukcji bez podania przyczyn. 7. Organizator nie pobiera wadium. 8. Cena wywoławcza każdego dzieła sztuki określona jest każdorazowo przez Organizatora w materiałach aukcyjnych. Dyptyki, tryptyki i poliptyki, o ile Organizator nie określi inaczej, stanowić będą jedną pozycję aukcyjną. 9. Minimalne przebicie wynosi 50,- PLN, po przekroczeniu kwoty 1 000,PLN minimalne przebicie wynosi 100,- PLN, a po przekroczeniu kwoty 2 000,- PLN minimalne przebicie wynosi 200,- PLN. Po przekroczeniu kwoty 5 000,- PLN minimalne przebicie wynosi 500, - PLN. 10. Uczestnikowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy i rezygnacji z zakupu. Organizator ma prawo dochodzić należności za wylicytowaną pracę na drodze prawnej. 11. Nabywca otrzymuje paragon fiskalny lub na życzenie fakturę VAT Marża. 12. Odbiór wylicytowanych i opłaconych dzieł sztuki powinien nastąpić w siedzibie Galerii STALOWA przy ul. Stalowej 26 w Warszawie (codziennie 12:00 - 19:00), nie później, niż 20 dni od zakończenia Aukcji i jest możliwy po uiszczeniu należności za wylicytowaną pracę powiększonej o opłatę organizacyjną w wysokości 15%. Po upływie tego terminu przechowywanie nabytego dzieła sztuki odbywa się na koszt i ryzyko Nabywcy. Na życzenie Nabywcy Galeria STALOWA za odrębnie ustaloną opłatą wyśle dzieło sztuki za pośrednictwem firmy kurierskiej. 13. Uczestnik Aukcji, którego oferta będzie najwyższa otrzyma po zakończeniu Aukcji maila z informacją o wygranej licytacji oraz danymi dotyczącymi płatności i odbioru dzieła sztuki z Galerii STALOWA. AUKCJA MIESZANA - MŁOTKOWA I INTERNETOWA W CZASIE RZECZYWISTYM Z TRANSMISJĄ ONLINE: 14. Dzieła sztuki będące przedmiotem Aukcji prezentowane będą w siedzibie Organizatora przy ulicy Stalowej 26 w Warszawie w godzinach pracy Galerii STALOWA (codziennie 12:00 – 19:00) oraz w katalogu danej Aukcji, do którego link zostanie każdorazowo umieszczony na stronie www.aukcje.stalowa.art.pl. 15. Warunkiem przystąpienia do licytacji w siedzibie galerii jest wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego przed aukcją w siedzibie Organizatora i uzyskanie licytacyjnego numeru indentyfikacyjnego. Wszystkie dane osobowe Uczestnika pozostają do wglądu wyłącznie dla odpowiednio przeszkolonych pracowników Galerii STALOWA.

16. Warunkiem licytacji online jest założenie lub posiadanie konta w serwisie www.sklep.stalowa.art.pl. Aby wziąć udział w danej Aukcji, należy zalogować się na stronie stalowa.onebid.pl, używając dotychczasowych danych logowania do www.sklep.stalowa.art.pl: adresu e-mail oraz hasła. Po poprawnym zalogowaniu należy kliknąć na przycisk ‚Rejestracja’, wypełnić wszystkie wymagane pola w formularzu oraz zaakceptować niniejszy Regulamin. 17. Aby brać udział w licytacji na żywo należy się zalogować na stalowa. onebid.pl i przejść do zakładki LICYTACJA. Jeśli Aukcja na żywo jeszcze się nie rozpoczęła lub właśnie została zakończona, na ekranie pojawi się informacja że licytacja na żywo jest niedostępna. W przypadku aktywnej Aukcji, po uzyskaniu połączenia (zwykle 2-3 sekundy) pojawi się aktualnie licytowana pozycja: zdjęcie, nazwa, krótki opis, aktualna cena, aktualny zwycięzca (Sala, Internet lub Ty). Aby złożyć ofertę należy kliknąć na duży przycisk ‚LICYTUJ’. Po kliknięciu zmieni się aktualna cena i informacja o Uczestniku aktualnie prowadzącym w licytacji. 18. Uczestnik ma możliwość wcześniejszego ustanowienia limitów cenowych na wybrane przez siebie pozycje aukcyjne poprzez opcję Karta Limitów. 19. Uczestnik, który nie może wziąć udziału w licytacji osobiście, ma możliwość: - wcześniejszego telefonicznego zgłoszenia chęci zakupu pracownikom Galerii STALOWA pod numerem +48 22 380 34 43, (+48) 606 864 943 lub mailowo pod adresem aukcje@stalowa.art.pl. - ustawienia limitów cen zakupu poszczególnych prac zgodnie z pkt. 18 niniejszego Regulaminu. 20. Organizator pobiera opłatę organizacyjną w wysokości 15% ostatecznej wylicytowanej za daną pracę kwoty. 21. Licytacja danej pracy kończy się w momencie uderzenia młotkiem przez prowadzącego Aukcjonera, a Uczestnik, który zaoferował w tym momencie najwyższą cenę, zawiera z Organizatorem umowę kupna-sprzedaży. Uczestnikowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy i rezygnacji z zakupu. 22. Aukcjoner ma możliwość ostatecznego rozstrzygnięcia wszelkich ewentualnych sporów, a w sytuacji gdy nie jest to możliwe może ponownie wystawić daną pracę do licytacji. 23. Własność wylicytowanego dzieła sztuki przechodzi na Nabywcę dopiero po zapłaceniu pełnej ceny zaoferowanej podczas Aukcji powiększonej o opłatę organizacyjną w wysokości 15%. 24. Opłacenie wylicytowanej pracy możliwe jest: - dla osób biorących udział w Aukcji w siedzibie Organizatora przy ul. Stalowej 26 w Warszawie gotówką, bądź kartą płatniczą bezpośrednio po zakończeniu Aukcji przy opłaceniu całej kwoty. W przypadku wyrażenia chęci uregulowania należności w terminie późniejszym, Uczestnik Aukcji zobowiązany jest do uiszczenia bezpośrednio po zakończeniu Aukcji zaliczki w wysokości 10% wylicytowanej kwoty. Pozostałą kwotę winien jest wpłacić gotówką, kartą płatniczą lub przelewem bankowym w terminie 7 dni roboczych od daty zakończenia Aukcji. - dla osób biorących udział w Aukcji za pośrednictwem internetu lub telefonicznie przelewem bankowym w terminie 7 dni roboczych od daty zakończenia Aukcji lub gotówką, bądź kartą płatniczą w siedzibie Organizatora przy ul. Stalowej 26 w Warszawie. 25. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas logowania, rejestracji i licytacji drogą internetową zawsze stosujemy szyfrowaną transmisję danych kluczem SSL. Ponadto, wszystkie dane zapisane w bazie danych są szyfrowane, a system zabezpiecza bazy danych przed ujawnieniem ważnych informacji bądź uzyskaniem do nich dostępu osobom trzecim. 26. Po zakończeniu licytacji ostatniej pozycji, Aukcjoner ma prawo na wniosek Uczestnika ponownie wprowadzić do licytacji pozycje, które nie znalazły nabywców podczas pierwotnej licytacji. Uczestnicy biorący udział w licytacji online mogą to zrobić poprzez kliknięcie przycisku Ponów w zakładce Lista pozycji przy danej Aukcji.


Galeria sztuki współczesnej

Oferta 2016 sklep internetowy

Cała oferta Galerii STALOWA dostępna jest w sklepie in-

ternetowym pod adresem www.sklep.stalowa.art.pl. Drogą elektroniczną można nabyć prace z dziedziny malarstwa,

rysunku, grafiki oraz fotografii. Obsługujemy płatności online. Dostarczamy prace pod wskazany adres na całym

świecie. Oferujemy również możliwość ratalnego zakupu dzieł sztuki za pośrednictwem systemu płatności PayU.

Duża sala

oprawa prac

Sala recepcyjna

Doradzamy i wykonujemy na zamówienie oprawę prac w ramy, passe-partout oraz szkło. Oferujemy komuterowe wizualizacje dla różnych typów ram. Zapewniamy także transport i montaż dzieł sztuki.

doradztwo inwestycyjne Dysponujemy pracami uznanych artystów, jak również mło-

dych, dobrze rokujących twórców. Chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą oraz doświadczeniem i doradzimy jake prace będą dobrą inwestycją.

Oferta aranżacji wnętrz Galeria Sztuki STALOWA oferuje profesjonalne doradztwo

przy aranżacji wnętrz. Pomagamy w wyborze fantastycznych

dzieł sztuki, które będą idealnie pasowały do domu lub biura. Nasz zespół przygotuje wizualizacje wybranych prac w Pań-

stwa wnętrzu, a potem przymierzymy je w wybranym miejscu. Współpracujemy ze studiem www.TerraCreativa.pl – Sztuka organizacja eventów Galeria dysponuje prawie 200 m 2 powierzchni, przy czym 145 m 2 to przestrzeń ekspozycyjna. Oferujemy dużą desi-

gnerską przestrzeń ze światłem dziennym i halogenowym,

multimedialną salę wyposażoną w profesjonalny projektor, głośniki oraz przewodowe i bezprzewodowe mikrofony, mów-

nicę, miejsca siedzące dla 30 uczestników, toaletę, dostęp do sprzętu biurowego, po uzgodnieniu obsługę (hostessy, kelnerów, catering). Przed lokalem znajduje się wygodny parking.

Zapewniamy także przyjemną artystyczną atmosferę. Galeria to oryginalne miejsce, w którym można zorganizować konferencję, czy spotkanie dla klientów.

tworzenia wnętrz.


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.