Page 1

VÍ K EN D www.kinpo.cz

www.trutnovinky.cz | ročník 2011 | číslo 52 / 2012 | 15 000 výtisků | vyšlo 6. 1. 2012 | vydává

www.xantipa.eu

Sociální dávky: kolaps nebyl, vozíčkáři masově neprotestovali HYNEK ŠNAJDAR

na vozíčku, velmi komplikované,“ řekla nám obyvatelka města, jedna z žadatelek o příspěvek. Petr Masopust, ředitel trutnovského úřadu práce, potvrdil, že úředníci byli na výplatu dávek připraveni dobře. Podle něj se nevyskytly žádné vážné problémy a pro případ nějakého incidentu na chodbách asistovali policisté. „Samozřejmě chápu, že někteří lidé nemusí být s reformou spo-

Další talk show Na_Háček bude zítra, hostem je šéfka klubu islandských fanatiků TRUTNOV - Parádní rozjezd má za sebou nová regionální talk show Na_Háček. Odvysílat se povedlo dva díly, zítra zveřejníme na webu Trutnovinky.cz třetí díl.

Hosty budou šéfka Klubu islandských fanatiků Jana Jakšová a lmový producent a umělec Šimon Caban. O Islandu, zážitcích z uměleckého prostředí a dalších záležitostech s nimi bude hovořit moderátor Ctibor Košťál.

Kostelem zazní známé písně muzikálů a lmů

kojeni. Co se ale týče místa pro výplatu dávek, mohou si žádost mimotrutnovští podávat v našich pobočkách v okrese,“ upozornil.

TRUTNOV - Začátkem týdne vypukla sociální reforma ministerstva práce a sociálních věcí. Podle ní si mohli uchazeči přijít pro sociální dávky nově na úřad práce. Přestože v tomto týdnu využilo tuto možnost v Trutnově několik set uchazečů, očekávaný kolaps se nekonal a nedošlo k žádnému incidentu. Ani protestu proti sociální reformě se ve středu masově nezúčastnili vozíčkáři a další zdravotně postižení. Pouze několik vozíčkářů vyslyšelo doporučení Václava Krásy, předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením, aby v tom dni vyrazili na úřad práce, masově požádali o příspěvek ve výši 400 korun na mobilitu, protestovali proti byrokracii, sociální reformě a prověřili připravenost úředníků. „Sociální reforma podle mého připravená není tak, jak by měla. Například si myslím, že měla být posunuta na jaro. V případě, že by napadl sníh, bylo by to pro nás, co jsme

STRUČNĚ

Do černého gauče pro hosty si v úvodním dílu moderátor Tomáš Matuška pozval dva známé zpěváky - Kamilu Nývltovou ze Rtyně v Podkrkonoší a rastamana Michala Šepse ze Suchovršic. Nečekaně se povedlo natočit a sestříhat také díl, který se tak trochu vymyká běžným osnovám pořadu Na_Háček. Sešla se v něm totiž hned čtveřice lidí, kteří pracují pro stejnou rmu - Blanka Rezková, Petr Novák, Michal Bogáň a Pavel Cajthaml. Tento pořad byl odvysílán jako Silvestrovský. Videa a fotograe si můžete prohlédnout na webové stránce www.nahacek.cz. Dalšími plánovanými hosty budou Aleš Lehký z kdysi slavné skupiny Lunetic a jeho stále věrná fanynka Lucie Prymšová. Videopořad Na_Háček vyrábí místní Xantipa Agency ve spolupráci s redakcí Trutnovinek. (hyš), foto: Vilém Fischl

Poradna pro maminky před porodem

TRUTNOV - Nastávající maminky, které jsou v péči soukromých gynekologů, mají do termínu porodu dva týdny a přejí si rodit ve zdejší porodnici, mohou navštívit těhotenskou poradnu při gynekologicko-porodnickém oddělení nemocnice Trutnov. „Smyslem je především to, aby se ženy mohly seznámit s naším personálem a prostředím porodnice a zbavily se obav z neznámého,“ říká doktorka Dita Junková, která poradnu vede. Součástí vyšetření je kardiotokogracký záznam srdeční akce miminka, během kterého porodní asistentky sepíší porodopis, získají potřebné informace a zodpoví jakékoli dotazy. V případě zájmu a s ohledem na provozní možnosti seznámí maminku s prostory porodnice včetně porodních sálů. „Nesporný přínos a smysl této speciální poradny je i medicínský, protože stále větší procento žen má rizikové těhotenství, komplikované přidruženými chorobami nebo jinými stavy, jejichž průběh a projevy se mění s blížícím se termínem porodu,“ vysvětluje Dita Junková. Dodává, že pro lékaře je velkým benetem vědět o těchto stavech s předstihem. Lékař má případně možnost doplnit si potřebná vyšetření aktuálního stavu maminky či o změně toho stavu. To vše umožňuje včas a správně reagovat v případě hrozícího rizika s cílem přivést na svět zdravé miminko. (zhc)

Reforma mimo jiné mění právě podporu pro postižené. Dvě dosavadní dávky na provoz auta a na dopravu nahrazuje příspěvek na mobilitu. Nově by potřební měli dostávat 400 korun měsíčně, ročně tedy maximálně 4800 korun. Částka se jim bude vyplácet od měsíce, v němž si o ni požádají. Proto by měli přijít co nejdříve, aby o ni nepřišli. Sociální reforma nekončí změnou místa, kde lidé dostanou dávky. Nově schválený zákon také uvádí, že po dvou měsících v evidenci na úřadě práce může úředník poslat nezaměstnaného člověka vykonávat veřejnou službu, která je neplacená a je možné ji vykonávat až dvacet hodin týdně. Pokud to někdo odmítne, bude vyškrtnut z evidence úřadu práce – a tedy ze systému dávek – na půl roku.

Koncert nazvaný Muzikálové Vánoce se uskuteční v sobotu v kostele Narození Panny Marie v Trutnově. Zazní populární vánoční písně či koledy, a skladby ze známých muzikálů a lmů. Zpívat budou tři talentované zpěvačky ze Dvora Králové - Šárka Hulíková, Petra Stříbrná a Martina Stříbrná. Hostem večera bude držitel ceny Thálie, přední český muzikálový a operní zpěvák Marian Vojtko.

Klub vojenské historie připravuje ples Klub vojenské historie Trutnov chystá na příští týden (sobota 14. ledna) VI. reprezentační ples. Uskuteční se u příležitosti 35 let trvání existence klubu, a to v sále Národního domu od 19 hodin. K poslechu a tanci bude hrát kapela Arist, v programu vystoupí mimo jiné zdejší taneční parta Star West a atraktivní Mužoreti z Hořic. Dobové kostýmy jsou vítány. Vstupné činí 200 korun. Více na www.trutnovinky.cz

inzerce

Hodinový manžel, práce pro dům i zahradu

Nebojte se zimy zimní údžba střech

Loanidis Kostas

Platnost do 13. 1. 2012

Jiří Preclík

Platnost do 14. 1. 2012

Geberit kombifix a radiátory

Servis lyží a běžek opět v provozu 2B-Moto

Platnost do 14. 1. 2012

REST.TU. s.r.o.

Platnost do 30. 1. 2012

Výprodej -40% úplně na vše!!!

Easyshoppingbag ARTFUTURE s.r.o. Platnost do 18. 1. 2012

COAL-BOX SkateShop Platnost do 14. 1. 2012

Indická masáž hlavy 25% sleva

Pronájem tělocvičny Areál Markoušovice Platnost do 31. 12. 2012

Kosmetické studio Secret Platnost do 20. 1. 2012

Kdo hledá… najde


VÍKEND (2)

6. 1. 2012

Bína s Urbancem opět po roce improvizovali Pod Hradem

TRUTNOV - Další vydařený koncert mají za sebou kytaristé Zdeněk Bína s Janem Urbancem. Opět po roce hráli v restauraci Pod Hradem. A znovu strhli den po Vánocích diváky úchvatnými skladbami, improvizací a humorem. „Velký podíl na úspěšném koncertu mají lidi v publiku,“ řekli oba v rozhovoru.

Honzo, Zdeněk to nechce říct. O čem tedy zpívá? Urbanec: To bych rád věděl. Hrál jsem s iráckým kytaristou, a nevěděl jsem, o čem zpívá. V kapele Al-Yaman hraju s jemenskou zpěvačkou a zase nevím, o čem zpívá. A u Zdendy taky nevím, o čem zpívá. Zřejmě o mně. (smích)

Pořád jsou inspirací pro vaši hudbu motivy od národů z celého světa? Bína: Necháváme si od různých národů posílat jejich motivy … (smích) … k nim pak přidáváme pražsko-východočeský grif. (opět smích)

Skladby ale dáváte dokupy spolu. Takže se podílíte jen na hudbě a texty necháváte na Zdeňkovi? Urbanec: Já to vždycky vnímal hlavně hudebně a ne co se týče nějakého poselství nebo obsahu. Hudba musí mít obsah, ale nemusí to být řešené textem. Pro mě je to prostě hlavně o muzice.

To byla ona „hatmatilka“, kterou zpíváte? Bína: Je to prostě inspirace úplně veškerou hudbou, kterou kdy kdo slyšel. Když člověk hudbu miluje, tak je mu úplně jedno, co je to za žánrovou směs, nebo co je mu bližší. Prostě, projevit se v různých tvářích je pro muzikanta úžasné, protože člověk musí hrát úplně jinak, zpívat úplně jinak, žít úplně jinak. Je hezké na jiných tvářích najít si k nim opravdový vztah, aby to bylo co nejvíc opravdové, aby to nebyla jen habaďúra. A texty tedy vytváříte jak? Bína: Z devadesáti procent jde o hrátky s jazykem, stejně jako s nástroji. Chystáme desku, která bude až na dvě výjimky celá v angličtině. Chceme s ní jezdit po Evropě. Jinak si proces zůstat v tvorbě svobodní neuvěřitelně užíváme. Hudba je krásná, člověk si s ní může dělat, co chce. A pokud to zasahuje lidi, cítí skrz to emoce, tak to neuvěřitelně funguje, oslovuje to.

Hráli jste tady potřetí za tři roky. Hrajete pořád ty samé písně nebo nové? Bína: Tentokrát jsme hráli proti loňsku několik nových, dokonce z nové desky. Pak máme některé stálice, ale ty nezůstávají stejné, protože naše songy prodělávají různé změny. Jsou prostě jiné. Ale hlavně: dnes jsme si o sto procent víc než kdy jindy pustili fantazii. Bylo tu daleko víc srandy, improvizace a hraní s náhodami, muzikou a podobně. To se snažíme vždycky v lidech zanechat - nejsme stroje, nevnímáme hudbu jako kšeft, ale jako živý proces, který nám lidi v publiku pomáhají vytvářet. Tím jak nás přijali od první písničky, člověk je daleko víc uvolněný k vylomeninám a většímu procítění hudby. Když pak přijde na smutnou písničku, můžu zavřít oči a usnout a nemusí mi ani jedna myšlenka běžet v hlavě, jestli to lidi přijmou nebo ne, protože cítím, že to přijímají. Hudba je pak silnější. (pac)

NEJLEPŠÍ V Z, KTERÝ JSME KDY VYROBILI.

6

let záruka**

Výrobci lyží byli také u nás, ukazuje výstava v muzeu TRUTNOV - O lyžích, saních či bruslích už se napsalo hodně. Vznikly v dávných dobách, jejich rozmach nastal v minulém století. Nikde se ale neuvádí, že je vyráběli také řemeslníci v trutnovském regionu. A byli na svoji dobu nečekaně zdatní. Ukazuje to výstava Ať to frčí! aneb Sáňky, lyže a brusle našich předků, která je nyní v Muzeu Podkrkonoší. Zajímavostmi se to v expozici se zimní tématikou jen hemží. Tahákem jsou například brusle na sníh značky Tajfun, které vynalezl trutnovský rodák Adolf Linka. „Vyráběly se po druhé světové válce ve strojním kolářství Antonína Tichého ve Střítěži u Trutnova. Dnes jsou velmi vzácné a jsou raritou naší expozice,“ uvedl kurátor výstavy Ondřej Vašata. Dodejme, že kování k bruslím dodávala rma Schneider ze Svobody nad Úpou. Vynálezce Linka se roku 1907 vystěhoval do Německa, kde ve výrobě bruslí na sníh pokračoval. Vystavené lyže pocházejí především z přelomu 19. a 20. století. Dalším atraktivním exponátem jsou také kdysi velmi populární lyže Prokopky, pojmenované podle prvorepublikového výrobce Karla Prokopa ze Rtyně v Podkrkonoší. Nebo jiné od úpického truhláře Julia Horáčka a také od dalších

výrobců v Jilemnici a Vrchlabí. K vidění jsou rovněž lyže s rákosovým vázaním. Nechybí ani kdysi vyhlášené Kynčlovky. „Do expozice nám je věnovala paní Iva Zaplatilková. Jsou to lyže jejího dědečka, což byl truhlář, který po druhé světové válce vyráběl v Černém Dole speciální lyže Kynčlovky,“ upřesnil Vašata. Jak ukázalo muzeum, první lyže na konci 19. století často vyráběli právě místní truhláři. „V české části to bylo na Jilemnicku, v německé ve Vrchlabí a Mladých Bukách. V těchto místech se začínalo s organizovaným lyžováním. Jestliže v osmdesátých letech 19. století byly lyže naprostou novinkou, tak po roce 1900 už bylo běžné potkat na svazích hor lyžaře,“ řekl Vašata. Expozice potrvá do 26. února. (pac), Foto: Miloš Šálek

TRUTNOVINKY VÍKEND, zpravodajský týdeník. Vydavatel: Xantipa agency s. r. o., Trutnov, IČ: 25947940, MK ČR E 18801, Adresa: Bulharská 66, Trutnov, PSČ 541 01, e-mail: redakce@trutnovinky.cz, telefon/fax: 499 941 941. Obchodní a inzertní oddělení: Rudolf Korbelář, tel.: 608 146 620, e-mail: ruda@xantipa.in. Internetové stránky: www.trutnovinky.cz. Redakce: Hynek Šnajdar, telefon: 734 457 697, e-mail: hynek@trutnovinky.cz, Pavel Cajthaml, telefon: 733 510 071, e-mail: pavel@trutnovinky.cz, Michal Bogáň, telefon: 734 545 423, e-mail: michal@trutnovinky.cz, Dušan Mihalečko, telefon: 733 762 179, e-mail: dusan@trutnovinky.cz, Distribuce: Česká pošta, a. s. Tisk: Tiskárna Voborník, K. Čapka 868, Hostinné. Sazba: Xantipa agency s. r. o.


VĂ?KEND (3)

6. 1. 2012

MěstskÊ koupaliťtě a kluziťtě

AUTO - MOTO

PROMÄšNY TRUTNOVA (86) ZimnĂ­ snĂ­mek pořízenĂ˝ znĂĄmĂ˝m trutnovskĂ˝m fotoateliĂŠrem Patzelt ve tĹ™icĂĄtĂ˝ch letech 20. stoletĂ­ nezachycuje, jak by se mohlo na prvnĂ­ pohled zdĂĄt, nekrytĂ˝ zimnĂ­ stadion, ale letnĂ­ mÄ›stskĂŠ koupaliĹĄtÄ› vybudovanĂŠ v letech 1932 aĹž 1933 pro zdravĂ­, odpoÄ?inek a zĂĄbavu obyvatel. KoupaliĹĄtÄ› bylo vĹĄak v zimnĂ­m obdobĂ­ vyuŞívĂĄno rovněŞ jako veĹ™ejnĂŠho kluziĹĄtÄ›. Jeho osvÄ›tlenĂ­ zajiĹĄĹĽovaly vedle nÄ›kolika reďƒ&#x;ektorĹŻ i Ĺ™ady Şårovek pĹ™ipevnÄ›nĂ˝ch na kabelech taĹženĂ˝ch ve výťce tří aĹž Ä?tyĹ™ metrĹŻ nad kluziĹĄtÄ›m. BruslenĂ­ zpříjemĹˆovala rovněŞ reprodukovanĂĄ hudba. NezastavÄ›nĂĄ kopcovitĂĄ pole v pozadĂ­ se promÄ›nila v dneĹĄnĂ­ obytnou Ä?tvrĹĽ VĂ˝slunĂ­. Vlastimil MĂĄlek, Muzeum PodkrkonoĹĄĂ­

PoŞårĹŻ bylo loni vĂ­ce, podle hasiÄ?ĹŻ vznikla ĹĄkoda za tĂŠměř 22 milionĹŻ korun TRUTNOV - O Ä?tyĹ™i desĂ­tky vĂ­ce poŞårĹŻ, ale vĹĄechny bez obÄ›tĂ­ na Ĺživotech. TakovĂŠ je statistickĂŠ srovnĂĄnĂ­ hasiÄ?skĂ˝ch zĂĄsahĹŻ let 2011 a 2010. PĹ™ibylo rovněŞ vĂ˝jezdĹŻ k dopravnĂ­m nehodĂĄm. „V loĹˆskĂŠm roce bylo na ĂşzemĂ­ okresu Trutnov nahlĂĄĹĄeno celkem 875 udĂĄlostĂ­, zatĂ­mco pĹ™edloni 839. To je mĂ­rnĂ˝ nĂĄrĹŻst o 36 vĂ˝jezdĹŻ,“ Ĺ™ekl Pavel KuĹ™itka z HasiÄ?skĂŠho zĂĄchrannĂŠho sboru v TrutnovÄ›. PoŞårĹŻ lidĂŠ hasiÄ?ĹŻm ohlĂĄsili 206, coĹž je asi Ä?tvrtina vĹĄech loĹˆskĂ˝ch vĂ˝jezdĹŻ. OheĹˆ zpĹŻsobil ĹĄkodu za 21,8 milionu korun, hasiÄ?ĹŻm se povedlo uchrĂĄnit majetek v hodnotÄ› 75 milionĹŻ korun. NejvĂ­c ĹĄkody

„V souvislosti s poŞåry nikdo v roce 2011 nezemĹ™el, v pĹ™edchozĂ­m roce 2010 jsme mÄ›li Ä?tyĹ™i ĂşmrtĂ­,“ zdĹŻraznil KuĹ™itka. LidĂŠ loni ohlĂĄsili 31 planĂ˝ch poplachĹŻ. STATISTIKA

nadÄ›lal ĂşmyslnÄ› zaloĹženĂ˝ oheĹˆ v dubnu v horskĂŠ chatÄ› ve Ĺ pindlerovÄ› MlĂ˝nÄ› (Ä?tyĹ™i miliony korun) a ĂşnorovĂ˝ poŞår rekreaÄ?nĂ­ chalupy s autoveterĂĄny v Doubravici, kde technickĂĄ zĂĄvada na elektrorozvodech zpĹŻsobila ĹĄkodu za 2,8 milionu korun.

rok 2011

rok 2010

rok 2009

vĂ˝jezdy hasiÄ?ĹŻ

875

839

1132

technickĂĄ pomoc

341

339

441

dopravnĂ­ nehody

217

191

233

Ze statistiky z konce roku 2011 rovněŞ vyplývå, Şe největťí ťkodu způsobil v prosinci úmyslně zaloŞený poŞår bývalÊho pensionu v Janovicích (ťkoda 1,2 milionu korun) a rodinnÊho domu v Rudníku (ťkoda půl milionu korun). (pac, pku)

PrvnĂ­m miminkem roku je Veronika JaroměřskĂĄ PrvnĂ­m miminkem narozenĂ˝m na NovĂ˝ rok v trutnovskĂŠ porodnici je Veronika JaroměřskĂĄ (rodiÄ?e jsou z VelkĂ˝ch SvatoĹˆovic). Narodila se v 16.02 hodin, pĹ™i porodu vĂĄĹžila 3,68 kilogramu a měřila 49 centimetrĹŻ. (pac)

6SROHĂ?QRVW;DQWLSDDJHQF\VUR KOHGÂŁQRYRXSRVLOXQDSR]LFL

ObchodnĂ­ zĂĄstupce PracovnĂ­ nĂĄplĹˆ:

ȒDNWLYQ¯Y\KOHG£Y£Q¯QRY¿FK REFKRGQ¯FKSě¯OHŀLWRVW¯ ȒXGUŀRY£Q¯DUR]Y¯MHQ¯NRQWDNWĹ VHVW£YDM¯F¯PL]£ND]Q¯N\ ȒSUH]HQWDFHQDE¯GN\VSROH�QRVWL Ȓ]RGSRY�GQRVW]DREFKRGQ¯Y¿VOHGN\

NabĂ­zĂ­me:

Ĺ˜Ă DKOVOU INZERCI pĹ™inĂĄĹĄĂ­ www.kinpo.cz

PoĹžadavky:

ȒĢ69ĢY]G�O£Q¯ Ȓ]QDORVWRERUX PGLDPDUNHWLQJ  ȒREFKRGQ¯]NXģHQRVWLQXWQRVW¯ ȒěLGL�VN¿SUĹND]VN%ȇDNWLYQ¯ěLGL� ȒXŀLYDWHOVN£]QDORVWSU£FHQD3& ȒREFKRGQ¯FLWDXP�Q¯SURGDW ȒY¿ERUQNRPXQLND�Q¯DSUH]HQWD�Q¯ GRYHGQRVWL ȒVDPRVWDWQRVWVSROHKOLYRVWORDMDOLWD Y\VRNSUDFRYQ¯QDVD]HQ¯

Č’SHUVSHNWLYQÂŻ]DPĂ?VWQÂŁQÂŻQD+33 Č’G\QDPLFNRXSUÂŁFLVPRĹ€QRVWÂŻVHEHUHDOL]DFH Č’]DMÂŻPDYÂŤĘƒQDQĂ?QÂŻRKRGQRFHQÂŻ 0RWLYDĂ?QÂŻGRSLVDĹ€LYRWRSLV Č’]DÄŁNROHQÂŻVPRĹ€QRVWÂŻGDOÄŁÂŻKRY]GĂ?OÂŁYÂŁQÂŻ ]DVÂŻOHMWHQDinfo@xantipa.eu DSURIHVQÂŻKRUÄąVWXYGDQÂŤPRERUX

• ProdĂĄm Peugeot 106, rok vĂ˝roby 1993, najeto 163 000 km, modrĂĄ metalĂ­za, 3 dv. Cena 8000 KÄ?. Tel: 608 960 901 • ProdĂĄm 4 ks letnĂ­ch pneumatik DUNLOP 205/60R16 92H, hloubka dezĂŠnu mezi 3 aĹž 3,5 mm. Tel: 733 168 172. Email: black1975@seznam.cz • ProdĂĄm os. automobil Kia Rio Kombi 1,3 RS, r. v. 2004, najeto pouze 39 700 km, garĂĄĹžovanĂŠ, 1. majitel, servisnĂ­ knĂ­Ĺžka, TOP stav, pĹ™idĂĄm letnĂ­ pneu na discĂ­ch + příÄ?nĂ­ky, cena 79 000 KÄ?, STK platnĂĄ, sleva po dohodÄ›. Tel: 608 176 018. E-mail: vpirka@seznam.cz • ProdĂĄm Ĺ kodu Felicii kombi 98 motor 1,3 MPI, stk 2012, zimnĂ­ pneumatiky, bez koroze, cena 23 000 KÄ?. Tel: 606 833 405, E-mail: tibetskahouba11@seznam.cz BYDLENĂ? • HledĂĄm moĹžnost pronĂĄjmu 2+1 nebo 2+kk v TrutnovÄ›. OzvÄ›te se mi prosĂ­m. Tel: 608 214 512. E-mail: sofissofis@seznam.cz • DlouhodobÄ› pronajmu byt 1+1 na ZL. Cena vÄ?etnÄ› energii 6000 KÄ?. Volejte po 17. hodinÄ›. Tel: 739 155 208 • Pronajmu dlouhodobÄ› slunnĂ˝ byt 3+1, po rekonstrukci, ve zdÄ›nĂŠm domÄ›, na klidnĂŠm mĂ­stÄ› v centru TU s velkou lodĹžiĂ­, parkovĂĄnĂ­ u domu. PoĹžaduji kauci. Cena 9900 KÄ? mÄ›sĂ­Ä?nÄ› vÄ?etnÄ› energiĂ­. Tel: 777 693 366 • ProdĂĄm byt 4+1 OV 94 m2, TU-ZL klidnĂŠ mĂ­sto, byt i dĹŻm po rekonstrukci. NĂ­zkĂŠ nĂĄklady. RK nevolat. Tel: 732 182 764 • ProdĂĄm byt 4+1 v OV v TU-ZL 89 m2, novĂĄ kuchyĹˆ do L, zrekonstuovanĂŠ jĂĄdro. Cena dohodou. VĂ­ce info na tel: 725 204 581. E-mail: cejnarek@seznam.cz


VÍKEND (4)

6. 1. 2012

Očekávané události v roce 2012 TRUTNOV - Redakce Trutnovinek vám přináší přehled významných událostí, které proběhnou v letošním roce.

robatická show na kolech nazvané Bike Hall. Závod bude mít nové parametry, opět slibuje špičkové výkony.

LEDEN V Uffu bude od 26. ledna prezentace projektu Ekecheiriá - Svatý mír, který klade důraz na propojení sportu s kulturou podle ideálů antického Řecka. Na projektu se podílejí například malíři Ivan Komárek a Jiří Sozanský, architekt David Vávra nebo sochařka Paulina Skavová.

Třetí květnový víkend se ve Staré radnici uskuteční Trutnovské vinařské slavnosti - přehlídka tuzemských vinařů, spojená s ochutnávkou více než dvaceti druhů vína. Součástí bude i soutěž o nejlepší víno jednodenních slavností.

ÚNOR V pořadí 14. ročník festivalu Jazzinec začne 9. února a skončí v polovině dubna. Festivalové nále je plánováno na 24. března. Největší hvězdou bude jazzový trumpetista světa, americký muzikant Randy Brecker, který zahraje speciální koncert se slovenskou kapelou. Nadšenci ze sdružení Trutnov - město draka chystají na sobotu 11. února masopustní rej. Součástí budou průvody masek, dobré pohoštění, staročeská zabijačka a spousta muziky.

ČERVEN Do ulic města Trutnova a do společenského centra Uffo opět zavítá Cirk-Uff - mezinárodní umělecký festival, který prezentuje nový styl moderního cirkusu. Vystupují v něm herci, zpěváci, muzikanti či akrobaté. Šestý ročník Rally Krkonoše se pojede 8. a 9. června opět jako mistrovství České republiky ve sprintrally. Vítězství bude obhajovat posádka Valoušek - Hrůza.

BŘEZEN Počátkem měsíce se ve Špindlerově Mlýně poběží 57. ročník Krkonošské 70 v běhu na lyžích. Předpokládá se účast tisícovky závodníků. Akci pořádá Lokomotiva Trutnov. DUBEN Ženská basketbalová liga vyvrcholí zápasy play-off. Kara Trutnov se pokusí o návrat na medailové pozice, ze kterých loni po devíti letech ustoupila. KVĚTEN V sobotu 5. května se v centru Trutnova uskuteční tradiční Dračí slavnosti - všelidová zábava s motivy bájného draka, rytíře Albrechta z Trautenberku a dobových pověstí. Ve stejný den bude v útrobách zimního stadiónu další ročník vyhledávané ak-

SRPEN Na Bojišti se uskuteční Open Air Music Festival. Nejslavnější trutnovská akce s všekulturním rozsahem označovaná také jako Český Woodstock existuje už dvacet pět let. Fanouškům má opět nabídnout vystoupení desítek kapel a interpretů z tuzemska i ze zahraničí.

ZÁŘÍ Vrcholem výstavní sezóny bude v městské galerii přehlídka díla prvního umělce, který vytvořil kubistickou sochu a rodáka ze Dvora Králové Otto Gutfreunda. Vystaven bude poprvé v historii jeho bronzový model atiky pro Škodovy závody. ŘÍJEN Škola bruslení se pořádá v Trutnově už od roku 1979 a byla první akcí svého druhu v naší republice. Letos se děti s instruktory setkají na zimním stadionu již po pětatřicáté.

Krakonošovo náměstí se opět stane dějištěm vzpomínkové slavnosti Dne bitvy u Trutnova 1866. Součástí bude tradiční rituál v podobě natírání pamětní desky zasazené do dlažby náměstí. ČERVENEC V Londýně začínají olympijské hry. Objeví se na největší sportovní události roku i zástupci z Trutnova? Bojovat o účast na olympiádě budou například plavkyně Aneta Pechancová, běžec Petr Pechek nebo Martin Petrovický a Kateřina Hindráková z basketbalového oddílu.

LISTOPAD Webrovkafest, tak trochu jiný rockový festiválek, se opět uskuteční na chatě Webrovka. Znovu v něm budou hrát známé, ale i místní kapely. Výtěžek jednodenní akce jako vždy pomůže dětem z dětských domovů. PROSINEC S koncem roku by se měl Trutnov opět rozloučit tradičním ohňostrojem. Zřejmě už ale nebude odpálen před Starou radnicí, ale před Společenským centrem Uffo. (red)

Basketbalistky přivítají zítra doma Slovanku Po středeční premiéře v novém roce na palubovce úřadujícího mistra USK Praha se zítra basketbalistky Kary Trutnov poprvé představí i domácímu publiku. V hale ZŠ Komenského vyzvou od 17.30 hodin mladoboleslavskou Slovanku, kterou v prvním vzájemném utkání základní části porazily 77:72.

Lyžařské závody na Para se ruší Při pohledu z okna musí být všem jasné, proč se sobotní lyžařské závody na Paradráze nepojedou. Pořadatelé z trutnovského oddílu Oln Car-Vella se rozhodli, že „Krakonošovu 12“ však ne-budou překládat do vyšších poloh, ale závod uspořádají v náhradním termínu. „Třeba až v březnu,“ poznamenal předseda klubu Zdeněk Plecháč.

Mišurová se zúčastní All-Star Game Kapitánka Kary Trutnov Darina Mišurová byla pozvána na Kvis All-Star Game Mattoni NBL 2012, které se uskuteční v neděli od 15 hodin v pardubické ČEZ Aréně. Trutnovská rozehrávačka se zúčastní soutěže v tříbodové střelbě.

Sportovní abeceda Radka Horáka Devatenáctou zpovídanou osobností v naší sportovní abecedě byl tajemník Lokomotivy Radek Horák. „Udělal jsem několik životních rozhodnutí, ale zásadní bylo vrátit se zpět do Trutnova,“ říká ve svojí zpovědi, kterou si celou můžete přečíst na našem webu. Další „rozhovory“ povedeme s baseballovým trenérem Romanem Klempířem a běžkyní na lyžích Evou Nývltovou.

Exhibice krasobruslařek Na našem webu www.trutnovinky.cz najdete video z tréninku krasobruslařského oddílu. Ø 32 Ø 45

1 2 3 4 5

OBJEDNÁVKY: 499 422 294 725 126 210 www.pizza-trutnov.cz Minimální objednávka pro rozvoz ZDARMA po Trutnově je jedna velká pizza Ø 45 nebo dvě malé Ø 32

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

MARGHERITA PROSCIUTTO PROSCIUTTO E FUNGHI CAPRICCIOSA SALERNO MAFIA ROMANA QUATRO FORMAGGI POSITANO VEGETARIANA HUT VEGETARIANA HAWAII PEPE NAPOLI MEXICANA PICANT CALZONE PICCANTE POLO QUATRO STAGIONE NEPTUN QUATRO SALSICCIOTTI PROSCIUTTO CRUDO QUATRO SUPREME AL CAPONE DIAVOLA CREMA E FUNGHI MARINARA BOLOGNA MONDO ACAPULCO FLORENTINA BOLZANO AL SALAME DI PEPERONY QUATRO LA CARNE CON SPINACI LEGIA SALMONE E ANETO QUATRO FORMAGI PREFERITI Krabice

mozzarela, bazalka, rajčata šunka, mozzarella šunka, žampiony, mozzarella šunka, žampiony, olivy, mozzarella salám, žampiony, mozzarella salám, kukuřice, cibule, mozzarella slanina, žampiony, mozzarella niva, hermelín, eidam, mozzarella tuňák, cibule, mozzarella žampiony, červ. cibule, paprika, rajčata, zelené a černé olivy, bazalka, mozzarella žampiony, kukuřice, fazolové lusky, bazalka, mozzarella šunka, ananas, curry, mozzarella špenát, česnek, smetana, mozzarella ančovičky, černé olivy, mozzarella slanina, zel. fazole, cibule, chilli, mozzarella mozzarela, pikantní salám, feferonky salám, paprika, pórek, chilli, mozzarella kuřecí maso, rajčata, bazalka, mozzarella 1/4 prosciuto, 1/4 salerno, 1/4 margherita, 1/4 quatro formaggi sardinky, černé olivy, červ. cibule, vejce, eidam, mozzarella čtyři druhy výběrových suchých salámů, mozzarella prosciutto crudo, mozzarella 1/4 prosciuto crudo, 1/4 Al Capone, 1/4 quatro formaggi, 1/4 quatro salsicciotti slanina, uzený sýr, cibule, vejce, mozzarella pepřový salám, klobása mexico, piri-piri papričky, zelené olivy, mozzarella niva, žampiony, smetana, mozzarella česnek, bazalka, mozzarella šunka, salám, slanina, mozzarella šunka, rajčata, hermelín, mozzarella salám, rajčata, piri piri papričky, mozzarella slanina, špenát, vejce, feferonky, mozzarella kuřecí maso, chřest, smetana, mozzarella salám, cibule, chilli, vejce, mozzarella prosciutto crudo, kuřecí maso, slanina, klobása mexiko, mozzarella šunka, špenát, vejce, parmezán, mozzarella gorgonzola, worchester, červená cibule, pepř, vlašský ořech, mozzarella, třešně smetana, kopr, losos, mozzarella gorgonzola, gambozola, parmezán, mozzarella

Ø 32 69,75,85,89,85,85,85,99,95,85,75,99,85,99,99,99,99,99,85,99,99,109,109,99,109,85,59,89,89,99,89,119,89,119,99,119,99,119,6,-

Ø 45

99,139,149,159,149,149,149,175,175,149,139,175,149,175,175,175,175,175,149,175,175,199,199,175,199,149,89,159,159,175,159,210,159,210,175,210,175,210,12,-

Trutnovinky Víkend 6. ledna 2012  
Trutnovinky Víkend 6. ledna 2012  

Trutnovinky Víkend 6. ledna 2012

Advertisement