Page 1

23. 8. 2014 | 2014/2015 | 5. kolo | FC Vysočina Jihlava

JABLONECKÝ rozhovor

Martin POSPÍŠIL „Mám rád, když je na mě vytvářen tlak“ str. 6

1

JABLONECkÝ

| 5. kolo


První zmínky o fotbale v Jablonci Jistý holič Vít zorganizoval první hráče a na hřišti u dnešních Háskových vil byl odehrán první mač

Založení Českého sportovního klubu (ČSK) Jablonec – záhy přejmenováno na SK Jablonec 6.června 1945 ustavující Valná hromada – první předseda Max Adamíra

1921

Stadion Střelnice Otevření tribuny A

1945

První postup do 2. ligy pod hlavičkou TJ Jiskra Jablonec Trenér Ladislav Čulík, kapitán mužstva Evžen Ota

1955

1963

Přechod Jiskry do nově založené tělovýchovné jednoty LIAZ – zlepšení podmínek pro další rozvoj

18. 8. 1974

1. ligový zápas v historii Jablonce Jablonec – Sparta 3:1 Největší návstěva v historii 18 000 diváků Opětovný návrat do 1. ligy Trenéři Josef Pešice a Petr Majer, kapitán mužstva Roman Sokol

První postup do 1. Ligy Trenéři Ladislav Novák a Jaroslav Dočkal, kapitán mužstva Luboš Šrejma

1974

Stadion Střelnice Otevření tribuny B

1964

1965

1994

Za Jablonec. V první linii Vítěz Poháru České pošty FK BAUMIT Jablonec FK Mladá Boleslav 2:2 a 5:4 na penalty

Premiérová účast v evropských pohárech Pohár UEFA 1. a 2. předkolo (FK Karabach, Örebro SK)

1997

Vítěz Raab Karcher Cupu (domácí pohár)

1998

Nejlepší umístění v historii 2. místo v první lize

2010

Vítěz Českého Superpoháru FC Viktoria Plzeň FK BAUMIT Jablonec 2:3

2013 www.fkjablonec.cz

2

JABLONECkÝ

| 5. kolo

Slavnostní otevření víceúčelového zařízení sportovního areálu Střelnice

2014


5. kolo

JABLONECKÝ

OBSAH PATRON UTKÁNÍ: Pavel Medynský

4

PREVIEW: Jaroslav Šilhavý

5

ROZHOVOR: Martin Pospíšil

6 8

Soupisky Představení FC Vysočina Jihlava

10

REPORTY: A-tým

12

Rozpis utkání 2014/2015

22

VÝSLEDKY: Juniorka

23

ROZHOVOR: David Oulehla

24

VÝSLEDKY: Starší dorost

26

MLÁDEŽ: Letní fotbalová škola

27

Z chodu klubu

29

FK BAUMIT Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel. 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman, email: martin.bergman@fkjablonec.cz Odpovědný redaktor: Jiří Endler, email: gol@fkjablonec.cz Sazba a grafická úprava: 2Score, s.r.o., hello@2score.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl Foto: Martin Bergman, Štěpán Kadlec, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK BAUMIT Jablonec a Naše Jablonecko. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Registrováno pod jednacím číslem 941/15.

Baumit open. Zateplení, které dýchá. 3

JABLONECkÝ

| 5. kolo


Pavel Medynský prožil v Jablonci nejlepší část kariéry Rodák z  České Lípy, který prošel Slavií a Duklou, hrál za Jablonec v letech 1994–1998. Během svého působení se stal kapitánem a podařilo se mu s Jabloncem kvalifikovat do evropských pohárů. Pavel Medynský patří mezi největší osobnosti novodobé éry jabloneckého fotbalu. Před 20 lety se podílel na prvním postupu klubu do nejvyšší české soutěže. Do klubu přišel v  pokročilejším věku a  dodal mužstvu potřebnou zkušenost. „Patřil jsem mezi ty starší hráče a měl jsem proto přirozenou autoritu. Úspěchů jsme ale dosáhli díky skvělé kolektivní práci,“ prozradil Medynský.

Pavel se stal lídrem kabiny a pod vedením trenéra Kotrby pomohl týmu k  historickému umístění v  lize. „V  Jablonci jsme měli skvělou partu. Nebyli jsme žádní svatoušci, ale to nám kolikrát pomohlo se vybičovat ke  skvělým výkonům,“ komentuje své působení v  Jablonci. V  sezonách 1995/96 a  1996/97 skončil FK Jablonec na  třetí příčce a  o  rok později dokonce vyhrál Pohár ČMFS. Pro mužstvo, které hrálo dva roky první ligu, to byl obrovský úspěch. Pavel se také zasloužil o první postup klubu ze severu Čech do poháru UEFA, ve kterém Jablonec vypadl ve  2. kole se švéd-

ským Örebro. „Většina z nás se poprvé podívala do fotbalové Evropy, koupili jsme si nová saka, letěli například pět hodin do Ázerbájdžánu, byl to pro nás prostě obrovský zážitek,“ zavzpomínal Medynský. Medynský se po  ukončení kariéry dal na  trenérskou dráhu a  momentálně si hledá nové angažmá. Pavel Medynský je patronem dnešního utkání proti Jihlavě. Fanouškům se představí v rozhovoru před startem utkání a o poločasové přestávce. Celý videorozhovor s  Pavlem Medynským naleznete na  oficiálním YouTube kanálu klubu.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel

4

JABLONECkÝ

| 5. kolo


ŠILHAVÝ: Vysočinu nesmíme podcenit Jablonečtí fotbalisté získali v posledních dvou kolech čtyři body. Jeden za remízu doma se Slováckem a tři za výhru s pražskými klokany. „Dá se říci, že body se Slováckem jsme spíše ztratili, hráli jsme doma a měli jsme vyhrát,“ sdělil trenér zelenobílých Jaroslav Šilhavý. Na druhou stranu přiznal, že Slovácko bylo kvalitním a silným soupeřem, který má typologicky dobře poskládané mužstvo. „V prvním poločase jsme měli dobré momenty, ale bohužel jsme nedokázali jednogólový náskok navýšit. Druhý poločas už nebyl z  naší strany tak dobrý a po chybě jsme inkasovali. Nicméně sílu soupeře respektujeme, hrál velmi dobře a bod si zasloužil,“ přiznal sportovně Šilhavý. Následně jeho svěřenci vybojovali tři body na pažitu Bohemians 1905, kde vyhráli 2:1. „Stále ladíme optimální složení kádru. Už proti Slovácku jsme viděli zlepšený výkon a  prvky, které od  hráčů chceme, se projevily zejména v prvním

poločase proti Bohemians. Především v první půli jsme dominovali, ale kromě jedné jsme další šance neproměnili,“ pravil Šilhavý. I když Jablonec po  změně stran přidal druhou branku, inkasoval kontaktní gól, který domácí tým nabudil. „Po  druhé brance jsme záhy polevili, inkasovali a umožnili Bohemce se nadechnout. Myslím, že jsme to nakonec uhráli zkušenostmi. Měli jsme i  další šanci a  mohli vedení zvýšit. Odehráli jsme dobrý zápas a kromě situace, po níž jsme inkasovali, jsme Bohemku k  ničemu nepustili,“ ukončil ohlédnutí za posledním duelem jablonecký kouč. Dnes hostí Jablonec FC Vysočinu Jihlava. Té se na  podzim nedaří, v lize nezískala ani bod a navíc v  úterý jako první ligový tým vypadla z  českého poháru. „Viděli jsme ji hrát proti Slovácku i  proti

Viktorce, kde nastoupila v neúplné sestavě. Každý zápas je jiný, na Slovácku odehrála Jihlava velmi dobrý zápas, byla po  většinu utkání lepším týmem, nedokázala proměnit šance a  jen zahozené příležitosti ji připravily o  lepší výsledek,“ tvrdí Šihlavý. Vysočina bude dnes bojovat o první ligové body v novém ročníku a jablonecký lodivod ví, že jeho svěřence nečeká snadný duel. „Nemůžeme soupeře, který je bez bodu, podcenit. Jihlava je kvalitní soupeř, máme k  němu respekt, určitě se bude chtít vytáhnout. My s  těmi zkušenějšími hráči musíme pracovat na  tom, aby všichni měli tu správnou motivaci a dovedli zápas k  tříbodovému zisku,“ uzavřel Jaroslav Šilhavý. Kromě dlouhodobě zraněných Hubníka a Beneše nebude k dispozici zraněný Tomáš Jun.

TIPY na zápas FK BAUMIT Jablonec – FC VYSOČINA JIHLAVA Radek Hromádko,

bývalý útočník Jablonce

Na Jablonec jsem se byl podívat, když hrál na  Bohemce a  musím říct, že zvláště v  první půli předváděl výborný fotbal a jeho hra měla hlavu a patu. Jihlava je bez bodů, je pod velkým tlakem a v Jablonci asi bude bránit, protože bod by byl pro ni úspěch. Jak to skonči? Netipuju, hlavně aby domácí vyhráli a zápas se líbil i divákům.

Martin Procházka, bývalý útočník Jablonce

Jablonec by měl potvrdit body zvenku a doma vyhrát. Jihlava sice také potřebuje bodovat, ale hráčská kvalita je na  naší straně. Vyhrajeme 3:0 a góly dají Kopic, Doležal a Crnkić.

Milan Fukal,

bývalý hráč Jablonce

Jablonec na Bohemce podal zlepšený výkon a  body z  horké půdy Bohemky jsou cenné. Jihlava je pod tlakem, trenér Rada jablonecké prostředí velice dobře zná a určitě bude chtít na domácí něco vymyslet. Asi budou hodně bránit, ale věřím, že jablonecké dobývání bude úspěšné a vyhrajeme 2:1. Oba góly dá hroťák Doležal.

5. kolo | JABLONECkÝ

5


Mám rád, když je na mě vytvářen tlak Jednou z největších fotbalových osobností letního přestupního termínu je pro Jablonec mladý záložník Martin Pospíšil. Technicky dokonalý hráč s velmi dobrým vedením míče stále patří mezi největší talenty českého fotbalu. V letním přestupním období jste podepsal smlouvu v Jablonci. Kdy došlo k prvnímu kontaktu mezi Vámi a Jabloncem? Ten kontakt je dlouhodobý. Jablonec měl o mě zájem už minulý rok, než jsem šel do Plzně. Tam jsem se neprosadil, tak jsem se vrátil do Olomouce. V tu dobu projevil Jablonec opět zájem. Řekl jsem jim, že to budeme řešit až po skončení sezony a pak už jsem na nabídku kývl. Proč jste se nakonec rozhodl pro Jablonec? Věděl jsem, že se tady buduje nový tým, přišel i  nový trenér. Věřím tomu, že půjdeme s výkony nahoru a budeme hrát o ty nejvyšší příčky. Možná bude ještě chvilku trvat, než si to sedne, ale vidím, že je tady kvalita.

6

přestup přála. Vedení mi také nedělalo problém a s panem Peltou se dohodlo docela rychle. Je obtížné si zvykat na nové prostředí a klub? Ani tak ne. Fotbalista musí počítat s tím, že k tomu dochází. Co se týká klubu, myslím si, že mě tady přijali dobře. Navíc jsem mnoho kluků už znal, takže to pro mě bylo všechno jednodušší. Cítím se tady suprově a musím říct, že se mi tu líbí.

Měl jste i jiné nabídky? Něco ano, ale ta nejkonkrétnější byla z Jablonce. Hlavně mě potěšil přístup a cítil jsem, že mě Jablonec chce.

Vyrostl jste v Olomouci, půl roku jste působil v Plzni a nakonec jste v Jablonci. Dají se tyhle kluby porovnávat? Když se mě na  tohle ptali v  Olomouci, tak jsem jim říkal, že v Plzni je to úplně o něčem jiném. Tam jsme hráli o  titul, byli jsme v  Lize mistrů a ta atmosféra a vše kolem toho je úplně něco jiného. Jsem rád, že jsem to mohl zažít. Teď bych si moc přál, abychom tady v  Jablonci jednou prožili to samé co v Plzni.

Bylo těžké odejít ze sestupující Olomouce, které jste odchovancem? Těžké to bylo, ale na druhou stranu jsem věděl, že pokud se chci posunout v  hráčské kariéře, tak budu muset jednou odejít a ten čas nazrál. Co se týká fanoušků, tak ti mě tam měli rádi a ta větší část mi

Přišel jste jako jedna z osobností, na které by měla stát kostra nově se tvořícího mužstva. Vnímáte to tak? Když jsem přišel, tak mi bylo řečeno, že bych měl tvořit hru a navíc hraju na  postu, od  kterého se to vyžaduje. Mám rád, když je na mě vytvářen tlak. Myslím si, že se kaž-

JABLONECkÝ

| 5. kolo

dému fotbalistovi hraje líp, když se na něho spoléhá a trenéři mu věří. Nemůže to samozřejmě stát jenom na mně. Jsem ještě mladý a rád získám zkušenosti od těch, kteří toho odehráli daleko víc než já. Čeho chcete v Jablonci dosáhnout? Jednoznačně se dostat do  evropských pohárů a  bylo by super, kdyby se nám to podařilo už v této sezoně, ať už přes ligu nebo český pohár. A samozřejmě hrát fotbal konkurenceschopný v Evropě. Máte za sebou tři ligová utkání (hovoříme před zápasem s Bohemians) a v nich jste získali čtyři body. Není to málo? Je. Těch bodů mohlo být určitě víc. Už jsem jednou říkal, že jsme měli zvládnout dva domácí zápasy a těch bodů mělo být šest. Na druhou stranu to je jen začátek a body můžeme dohnat. Důležité pro nás bude, abychom zvládali domácí zápasy, aby se tady vyhrávalo. Čím to, že jste v obou domácích zápasech vypadli z rytmu a nechali hrát soupeře? Nevím. V kabině se o tom bavíme, ale na  nic jsme nepřišli. Možná je to tím, že vedeme o gól a strachujeme se o  výsledek. Je nutné pracovat tak, abychom tyhle pasáže odstranili.


#26

Datum narození  26. 6. 1991 Výška 178 cm Váha  73 kg Post záložník Počet ligových zápasů 70 Počet ligových branek 7 Počet reprez. zápasů  1 Stav  svobodný, přítelkyně Smlouva na tři roky Poslední klub FC Viktoria Plzeň 4 utkání Před dvěma lety jste nahlédl do reprezentace. Věříte, že by mohla přijít další šance? Ano, jednou jsem tam už nakouknul a  byl to super pocit, takže věřím, že si ho zopakuju. Bude záležet na mně a celkové hře mužstva. Když se nám bude dařit, tak jsou víc vidět i individuality. Zahraniční angažmá vás v budoucnu neláká? To láká každého fotbalistu a  já nejsem výjimkou. Teď mám však smlouvu v  Jablonci a  jak už jsem jednou řekl, jsem tady spokojený. Máte svůj fotbalový vzor? Mým jediným vzorem je Tomáš Rosický. Sledoval jsem ho už jako malý kluk od doby, co začal hrát ligu.

„Mým jediným vzorem je Tomáš Rosický. Sledoval jsem ho už jako malej od doby, co začal hrát ligu. “ Kterému klubu fandíte? Že bych byl zarytý fanoušek nějakého klubu, to ne. Ale v poslední době se mi líbí Borussia Dortmund. Jaké máte koníčky? Tenis, badminton, míčové hry. Teď jsem začal s klukama chodit na golf, což mě docela chytlo.

5. kolo | JABLONECkÝ

7


FK BAUMIT JABLONEC Sezona 2014/2015

8

Kariéra

#

Post

Jméno a příjmení

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

1 20 29 30 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15 16 18 21 22 23 25 26 27

B B B B Z O Z O Z Z Z Z U O Z Z O Z U Z O U Z Z

Michal Špit Jan Šebek Roman Valeš Vlastimil Hrubý Tomáš Hübschman Luděk Pernica Marián Kovář Marek Kysela Filip Novák Daniel Rossi Nermin Crnkič Jan Kopic Tomáš Jun Milan Mišůn Antonín Fantiš Luboš Loučka José Antonio Romera Pavel Moulis Michal Hubník Tomáš Čížek Vít Beneš Martin Doležal Martin Pospíšil Vojtěch Kubista

9.4.1975 31.3.1991 6.3.1990 21.2.1985 4.9.1981 16.6.1990 13.8.1993 7.7.1992 26.6.1990 4.1.1981 31.8.1992 4.6.1990 1.6.1983 21.2.1990 15.4.1992 25.8.1982 21.9.1987 7.4.1991 1.6.1983 27.11.1979 12.8.1988 3.5.1990 26.6.1991 19.3.1993

0 0 0 4 3 4 0 0 4 4 2 4 3 1 2 1 4 3 0 4 2 4 4 3

0 0 0 360 270 360 0 0 360 360 80 338 158 90 21 90 360 53 0 208 139 340 343 30

0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 1 0

296 1 41 32 112 76 30 34 81 169 24 89 152 76 138 268 53 8 205 169 155 70 70 25

0 0 0 0 0 6 3 1 4 9 3 16 44 2 13 15 2 1 48 22 10 19 7 1

JABLONECkÝ

| 5. kolo

2

vzájemná

FK BAUMIT JABLONEC 10 0

6 3

remízy

8 Nejlepší střelci 2 góly J an Kopic Michal Hubník


u synuotsynotit pi u FC VYSOČINA JIHLAVA Sezona 2014/2015

bilance

1

FC VYSOČINA JIHLAVA

C

ELKEM

13 0

5 vzájemných duelů

Post

1 13 29 5 6 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 19 21 22 24 26 27 28 30

B B B O O Z Z U Z Z O O Z O Z U Z Z O Z U U Z

oker p e n I onl

Jméno a příjmení Jan Hanuš Luděk Vejmola Jaromír Blažek Jiří Krejčí Ondřej Šourek Adam Jánoš Marek Jungr Muris Mešanović Lukáš Vaculík Jan Kliment Tomáš Marek Lukáš Kryštůfek Tomáš Kučera Petr Tlustý Jan Kosak Arnold Šimonek Václav Koloušek Jakub Fulnek Vlastimil Vidlička Lukáš Masopust Matúš Marcin Haris Harba Vladimír Kukoľ

n o v ě !

no vě !

2 góly H  aris Harba

#

Kariéra

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

28.4.1988 3.11.1994 29.12.1972 22.3.1986 26.4.1983 20.7.1992 11.4.1987 6.7.1990 6.6.1983 1.9.1993 20.4.1981 15.8.1992 20.7.1991 17.1.1986 3.2.1992 19.9.1990 13.4.1976 26.4.1994 2.7.1981 12.2.1993 6.4.1994 14.7.1988 8.5.1986

4 0 0 4 1 2 4 4 4 1 4 3 4 0 3 0 0 0 4 0 1 4 4

360 0 0 360 90 180 212 120 360 77 339 270 332 0 104 0 0 0 340 0 19 353 360

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

31 0 398 132 81 29 87 21 127 16 200 7 36 48 34 18 155 0 278 52 2 60 13

0 0 0 6 4 2 7 1 12 1 6 0 3 2 1 3 26 0 11 6 0 15 0

7 možností7jAmokžnvyhrá ostíjAkvythrtáAtAblblett

poker live e In hrajn al sázej o

s jedním účtem u synot tipu

www. s y n o t i p w . c z w . s y n o t i p . c z ApplestIáphnhoneětesi ázkovouaplikaceproAndroid, neboproAp leIphone

7 možností jAk vyhrát tAblet

9

JABLONECkÝ

| 5. kolo

stáhněte si sázkovou aplikace prostáhněte Android, nebo pro Apple Iphone

si

www.synottip.cz sázkovou

apl


Vstup do sezony se nám nevydařil

foto: www.fcvysocina.cz

Fotbalisté FC Vysočina Jihlava nezačali sezonu příliš šťastně a ze čtyř dosud odehraných zápasů při skóre 1:8 nezískali ani bod. „Je to nejhorší vstup, jaký jsme si mohli představit,“ přiznává trenér Petr Rada, jenž je z dosavadních zápasů, které jeho svěřenci odehráli, velmi zklamán. Jihlavského lodivoda vstup do nového ročníku velmi zaskočil, neboť příprava byla podle jeho mínění vydařená. „Jsme z výsledků hodně opaření, příprava proběhla dobře a  všichni jsme věřili, že se to projeví v  zápasech. Upozorňoval jsem na to, že sezona bude jiná než na  jaře, kdy se nám dařilo, neboť soupeři si na  nás dají větší pozor, ale marně. Sice to není důvod, proč nemáme ani bod, ale je to jedna z mnoha příčin,“ upozorňuje Rada. Podle něj jeho svěřenci neodehráli úplně špatné zápasy, ale mizerná koncovka je připravila o lepší výsledek. „V každém zápase jsme šance měli, ale neproměnili je. Vyjma poločasů na  Bohemce a v Mladé Boleslavi, kde jsme dostali rychlé branky, jsme nehráli úplně špatně, bohužel nedáváme branky. V  posledním zápase jsme šancí měli dost, ale co je to platné, když jsme gól nedali. Navíc jsme přišli o dva hráče - Kučeru a Jungra, kteří dostali červenou kartu,“ láteřil Rada. Oba vykartovaní hráči nejspíš odpykali svůj trest v  úterním pohárovém zápase (po  uzávěrce JG), a  tak budou oba v  dnešním zápase k  dispozici. „To uvidíme, 10

JABLONECkÝ

| 5. kolo

jaký trest dostanou, ale v každém případě se s jejich ztrátou musíme vypořádat,“ sdělil Rada v době, kdy netušil, jaký verdikt disciplinárka vynese. To, že Jihlava nemá bod, trenéra trápí, ale myšlenkami na  konec angažmá se nezaobírá. „Majitel je rozumný a  vidí, jaká je situace a příčiny, proč body ne-

hráči a lidmi z  klubu jsou dobré. Cítím, že mám stále týmu co dát. Kdybych neviděl světlo na  konci tunelu, odešel bych. Hráči na  tréninku pracují, poslední zápas hráli dobře. Výsledky se dostaví,“ věří Rada. Jihlavu dnes čeká těžký duel v Jablonci a Petr Rada ví, že i jeden získaný bod na pažitu týmu, ve kterém v minulosti také působil, by byl velkým úspěchem. „Před každým zápasem máme cíl, a  tím je uspět, a  to platí, i  když nastoupíme proti silnému Jablonci, který v  létě prodělal obměnu kádru. Zda je větší motivací hrát proti takovému týmu, který má pohárové ambice? Máme stejnou motivaci proti každému,

„Do konce zbývá 26 kol, což je dostatečně dlouhá doba na to, abychom s naší situací něco udělali.“ máme. I  když situace není dobrá, budeme s  ní bojovat společně. Do konce zbývá 26 kol, což je dostatečně dlouhá doba na  to, abychom s  naší situací něco udělali. Já rozhodně z boje utíkat nebudu, myslím, že vztahy mezi mnou,

hrát ligu je samo o sobě motivující. Samozřejmě máme z  Jablonce respekt, ale ne strach. Poctivý přístup a  maximální nasazení od  každého hráče může přinést ovoce v podobě bodového zisku a  já svému týmu věřím,“ říká na závěr Petr Rada.


TABULKA SYNOT LIGY po 4. kole # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha AC Sparta Praha 1.FC Slovácko FK Mladá Boleslav FK Baumit Jablonec FK Dukla Praha FC Zbrojovka Brno FK Teplice FC Baník Ostrava FC Slovan Liberec Bohemians Praha 1905 SK Dynamo Č. Budějovice 1.FK Příbram FC Hradec Králové FC Vysočina Jihlava

4 4 4 4 4 4 4 4 3 4 4 4 3 4 4 4

3 3 3 2 2 2 1 1 1 1 0 1 0 0 0 0

1 0 0 1 1 1 3 2 2 2 3 0 2 2 2 0

0 1 1 1 1 1 0 1 0 1 1 3 1 2 2 4

13:3 10:5 6:2 8:4 5:2 6:5 2:1 6:5 3:2 3:4 2:5 5:9 3:7 3:7 0:7 1:8

10 9 9 7 7 7 6 5 5 5 3 3 2 2 2 0

10 5 4 4 3 1 1 1 1 -1 -3 -4 -4 -4 -7 -7

VÝVOJ POŘADÍ do 5. kolA #

1. kolo

2. kolo

3. kolo

4. kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

11

JABLONECkÝ

| 5. kolo

5. kolo | JABLONECkÝ

11


1 Bohemians Praha 1905

2 (0:1)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 60. Bratanovič – 10. Rossi, 46. Kopic Rozhodčí: Hrubeš Bohemians: Švenger – Pauschek, E. Brabec, Šmíd, Engelmann – Moravec, Jindřišek, J. Rada – Mosquera (82. Bartek) – Bratanovič (73. Lietava) – Mikuš. Trenér: Pivarník Jablonec: V. Hrubý – Romera, Pernica, Mišůn, F. Novák – Hübschman, Rossi – Kopic (90. Moulis), Pospíšil (74. Čížek), Crnkič (81. Kubista) – Doležal. Trenér: Šilhavý

Jablonec ukázal, že se mu v Ďolíčku daří Roli favorita potvrdili jablonečtí fotbalisté na  půdě Bohemians Praha 1905. Zejména v prvním poločase na hřišti existovalo jen jedno mužstvo a v 10. minutě se prosadil po Kopicově pobídce Daniel Rossi. Jablonec nadále svého soupeře mačkal, ale další šance zůstaly nevyužity. Ihned po  změně stran se však dostal k  centrovanému míči od  Crnkiče Kopic, ve  vápně se zbavil obránce a  pohotově vystřelil za  záda brankáře Bohemians. Jablonec se pak nechal trochu zatlačit a  domácí se dočkali snížení, závěr zápasu si ale Jablonec pohlídal a získal první tři body ze hřiště soupeře v této sezoně. „Jsem spokojený a  šťastný, že jsme získali tři body. Potřebovali jsme to jako sůl, abychom získali sebedůvěru do  nového mužstva. Myslím si, že to nebylo úplně jednoduché. Byť podle mého názoru jsme odehráli první poločas dominantně, s  výjimkou několika momentů se zbytečnou nervozitou 12

JABLONECkÝ

| 5. kolo

na míči. Mohli jsme přidat ještě nějaké góly a  asi by to bylo klidnější,“ hodnotí trenér Jaroslav Šilhavý.

Statistiky a jiné infografiky naleznete na klubovém facebooku FkJablonec


1 FK BAUMIT Jablonec

1 (1:0)

1.FC Slovácko

Branky: 22. F. Novák (P) – 77. Diviš Rozhodčí: Příhoda Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Rossi, F. Novák – Hübschman, Pospíšil – Kopic (83. Crnkič), Jun (60. Moulis), Čížek – Doležal (73. Kubista). Trenér: Šilhavý Slovácko: Heča – Kuncl, T. Rada, Košút, Šimko (40. Reinberk) – Šumulikoski – Diviš, Valenta, Trávník, Kalouda (89. Daníček) – Došek (19. Havlík). Trenér: Habanec

Domácí utkání proti 1.FC Slovácko se Jablonci nevydařilo. Svěřenci Jaroslava Šilhavého byli v prvním poločase velmi aktivní a soupeře přehrávali. Dokonce se v 22. minutě dostali do vedení díky proměněné penaltě Filipa Nováka. Další šance ale navýšení vedení nepřinesly. Ve druhém poločase pak postupně přebírali iniciativu hosté a čtvrt hodiny před koncem se dočkali vyrovnání zásluhou Diviše. Remíza byla pro Jablonec velkou ztrátou, zaváhání se ale podařilo napravit proti Bohemians 1905.

0 FC Chomutov

5 (0:3)

FK BAUMIT Jablonec

Branky: 6 . Kubista, 42. Kopic, 45.+1 Jun (P), 52. Crnkič, 61. Pospíšil Rozhodčí: M. Paták Chomutov: Zaťko – Zahradník, Nobst, Adjei (64.Hyneš), Grubiša – Klimeš, Doksanský (69.Kopečný) – Strada, Pikl (54.Kopta), Kukačka – Ojini. Trenér: Vágner Jablonec: Špit – Romera, Pernica, Kysela (62. Novák), Mišůn – Loučka, Kubista – Kopic (46. Crnkič), Pospíšil, Moulis – Jun (73. Doležal). Trenér: Šilhavý

13

JABLONECkÝ

| 5. kolo

Ve 2. kole Poháru FAČR zajížděl FK BAUMIT Jablonec do Chomutova, na jehož stadion má velmi dobré vzpomínky. Před rokem tady Jablonec zvítězil ve  finále nad Mladou Boleslaví. Proti Chomutovu se Jablonec dostal brzy do vedení, a roli favorita potvrzoval i v dalším průběhu zápasu, byť se domácí dostali trochu více do  hry. Dva slepené góly na  konci první půlky nasměrovaly Jablonec k  vítězství, které svěřenci Jaroslava Šilhavého potvrdili ještě dvěma zásahy ve druhém poločase. Ve 3. kole Poháru FAČR čekají na Jablonec Dobrovice. Hrát se bude 6. září.

5. kolo | JABLONECkÝ

13


SYNOT

PODPOROVATEL NADĚJNÝCH STARTUPOVÝCH FIREM

14

Žijeme ve věku moderních IT technologií a nejrůznějších aplikací. Ty nás provázejí každodenním životem. Počítače, internet, sociální sítě, chytré mobilní telefony či tablety většina lidí používá k práci, komunikaci s blízkými nebo zábavě. Skupina SYNOT se proto rozhodla výrazně pomáhat také rozvoji této oblasti.

Podívejte se, co umí nová virtuální stavebnice MONZO

„Samozřejmě, že si uvědomujeme obrovský význam online technologií pro dnešní dobu. Proto naše skupina SYNOT kromě toho, že například sama provozuje supermoderní datové centrum Monaco, dlouhodobě podporuje také začínající či nadějné startupové projekty a firmy, které mohou být přínosem pro širokou veřejnost“ uvedl Miroslav Valenta ml., obchodní ředitel skupiny SYNOT.

Jde například o společnost MadfingerGames, která se stala vítězem čtvrtého ročníku ankety Mobilní aplikace roku v kategorii „hry“. Právě v těchto dnech navíc pro všechny milovníky zábavy přichází s horkou novinkou – tou je zábava určená všem generacím - MONZO. Jde o virtuální stavebnici, která umožní konstrukci vlastního modelu například automobilu, motocyklu či letadla přímo v mobilním zařízení.

JABLONECkÝ

| 5. kolo

„Výstavba virtuálních modelů „jedním prstem“ má velmi blízko ke skutečnému provedení stavby. Celý proces spočívá v tom, že hráči své virtuální modely sami nakupují, vybalují jednotlivé součástky z krabic, montují, barví a v konečné fázi svůj model sdílejí prostřednictvím sociálních sítí,“ dodává Marek Rabas ze společnosti MadfingerGames. Podporu získaly i další firmy, jako například Flow studio, zabývající se vývojem bezdotykového ovládání softwarových aplikací, nebo společnost BLUE 88, autor slevového portálu Slevíci. Skupina SYNOT podporuje také různé startupové soutěže, jejichž vítězům poskytuje zázemí, finanční podporu i potřebné mezinárodní zkušenosti.


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

15

OVA – BNO

TEP – LIB

Brno v Ostravě ve 20 utkáních naplno bodovalo pouze dvakrát (1996 a 2007). Zbylých 18 utkání skončilo devíti výhrami Baníku a devíti remízami.

Liberec za posledních devět zápasů v Teplicích vstřelil jediný gól a uhrál pouhé dva body.

PRI – BOH

CEB – MBL

Jen jediný ze 16 zápasů Příbrami s Bohemians skončil nerozhodně. Remíza 0:0 se zrodila v Praze v roce 2003.

Historicky první domácí duel s Mladou Boleslaví (2004) ovládli Jihočeši poměrem 3:0. Od té doby však v sedmi utkáních na svém hřišti vyhráli jen jednou.

HKR – SLO

JAB – JIH

Z předchozích pěti střetnutí se Slováckem vyhrál Hradec pouze hned to první, v roce 2002 výsledkem 2:1.

Jablonec v utkáních s Jihlavou získal rovnou polovinu bodů ze všech možných. V šesti utkáních dvakrát vyhrál, třikrát remízoval a jednou prohrál.

SLA – PLZ

DUK – SPA

Plzeň Slavii porazila víckrát venku (5x), než na svém stadionu (3x). Slavia vyhrála doma osmkrát a v Plzni sedmkrát.

Souboj specialistů na úvody poločasů. Zatímco Dukla dala obě své branky ve 3. a 7. minutě utkání, Sparta dala polovinu svých gólů (3) na začátku druhého dějství.

JABLONECkÝ

| 5. kolo


Jan KOPIC

#10

po vstřelení gólu proti Bohemians Praha 1905:

„Já si míč hodil z jedničky okolo obránce a levačkou jsem v pádu střílel. Sedlo mi to a myslím, že gólman byl bez šance.“


17

JABLONECkÝ

| 5. kolo


Ze sociálních sítí SYNOT ligy Otázky a odpovědi z facebooku SYNOT ligy Jaký je váš nejsilnější zážitek s vaším oblíbeným týmem?

Michal Peter

Daniel Trefort Dolejší

June 2014 Olomouc-Banik 0:1 gol dal Bolf a my slavili titul

lik tisíc fanoušků Celticu na Stínadlech sledovalo prohru jejich týmu. #FKTeplice #FrantaStraka

Facebook Nejvetsi Product Assets and Identity Guide Nejsilnější zážitek byl, když někozazitek

Martin Mates Kužel Finále Poháru ČP 2013 Jablonec-Boleslav ....Johana dal břevno a pak Honza Kopic rozhodnul a nekonečná radost...prostě Top Zážitek

Adam Squashista Sinkoule Zápas v evropské lize kde slavia doma prohrávala 2:0 ale otočila to na 2:2. A derby Pražských S kdy slávia vyhrála gólem Martina Latky.

Jirka Zdeněk Nejsilnější zážitek byl, když Sparta doma porazila v posledním předkole LM Panathinaikos a Bláža vychytal Djibrila Cissého na penaltě. Venku se prohrálo 3:0 a žádná Liga mistrů nebyla, nikdy jsem nebyl při fotbale tak zklamanej

Sledujte oficiální twitter účet SYNOT ligy @Synotliga_CZ Okomentujte dění v SYNOT lize pod unikátním hashtagem #SYNOTweet nebo #SYNOTliga a staňte se součástí klubových bulletinů. Váš komentář bude vidět!

@marekjanos: došek na tiskovce: s jardou (divišem), je to těžký, on si počítá i tyčku jako půl gólu. #SYNOTweet #SYNOTliga #SLOJIH

@monty025: Teplice dneska hlavně v 1. poločase najely na svůj mód z loňského podzimu. Parádní fotbal! :) #tepsla #synotliga @Michael89312240: Dnešní souboj fans vyhrála bohužel švagrová #sparta #banik #SYNOTliga #selfie #SPAOVA

@RajnochJ17: Jsou obdobi, kdy se proste v zivote nedari a jeste delate

jednu chybu za druhou, ale vzdy musite verit, ze se vse otoci a delat proto vse...

@Vason6: Padáme abychom vstavali , diky za podporu a diky i za haters kritiku.. #acs @be23ny: děkuji všem za pozitivní zprávy a přání... vážím si toho! díky moc :-)

18

SYNOT liga JABLONECkÝ | 5. kolo

www.synotliga.cz

@Synotliga_CZ


„Být na fotbale je moje práce. A kdyby nebyla? Chodil bych stejně.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz JABLONECkÝ 19

| 5. kolo


SOUPISKA

FK BAUMIT JABLONEC 1

G

Michal Špit

4

Milan Mišůn

Marián Kovář

JABLONECkÝ

0

| 5. kolo

9

Z

Nermin Crnkić

Daniel Rossi

23

0

Vít Beneš

Jan Kopic

3

Z

Tomáš Hübschman

10

Z

8

0

Filip Novák

16

30

Vlastimil Hrubý

7

0

José Antonio Romera

5

Z

6

Marek Kysela

12

0

G

Roman Valeš

0

Luděk Pernica

29

G

Jan Šebek

0

20

20

G

Z

14

Antonín Fantiš


& realizační tým 15

Z

Luboš Loučka

Tomáš Jun

Pavel Moulis

Vojtěch Kubista

21

Ú

27

Z

Martin Pospíšil

18

Ú

26

Z

Tomáš Čížek

11

Ú

22

Z

25

Ú

Michal Hubník

Martin Doležal

realizační tým

21

Hlavní trenér

Asistent trenéra

Trenér brankářů

Vedoucí mužstva

Kustod

Jaroslav Šilhavý

Jiří Chytrý

Milan Veselý

Petr Majer

Aleš Češek

Fyzioterapeut

Fyzioterapeut

Kondiční trenér

Lékař

Lékař

Zdeněk Novosad

Michal Fuksa

Petr Horák

MUDr. Radek Fejgl

MUDr. Libor Hanuš

JABLONECkÝ

| 5. kolo

5. kolo | JABLONECkÝ

21


Rozpis zápasů 2014/2015

S

A YN O T LIG

1. kolo

26. 7.

D

2. kolo

2:0

22

3. 8.

V

3:1

3. kolo

31. 8.

V

7. kolo

13. 9.

11. kolo

19. 10.

V

12. kolo

26. 10. D

13. kolo

16. kolo

30. 11. D

17. kolo

21. 2.

V

21. kolo

21. 3.

D

22. kolo

4. 4.

26. kolo

2. 5.

V

27. kolo

| 5. kolo

D

1:1

6. kolo

JABLONECkÝ

9. 8.

9. 5.

16. 8.

V

5. kolo

23. 8.

D

1:2 D

9. kolo

28. 9.

V

10. kolo

5. 10.

D

1. 11.

V

14. kolo

9. 11.

D

15. kolo

22. 11.

V

18. kolo

28. 2.

D

19. kolo

7. 3.

V

20. kolo

14. 3.

D

V

23. kolo

11. 4.

D

24. kolo

18. 4.

V

25. kolo

25. 4.

D

D

28. kolo

16. 5.

V

29. kolo

23. 5.

D

30. kolo

30. 5.

V

V

8. kolo

4. kolo

21. 9.


JUNIORKA ve vedení tabulky ligy i střelců

3 FK BAUMIT Jablonec Branky: 

0 (3:0)

Vstup do nové sezony měli svěřenci Pavla Drska a Jiřího Hlouška velmi dobrý. Úvodní duel vyzněl jasně pro Jablonec, když během 23 minut padly tři branky do sítě Pražanů. V dalším Juniorská liga – logo,prvních zkrácený manuál všechna loga je možno využívat přímo z tohotose křivkového průběhu zápasu již jenpdfzahazovaly šance, a tak se skóre již Bohemians neměnilo. Tato výhra ale odstartovala dlouhou úspěšnou sérii. Praha 1905

3. a 19. (P) Skwarczek, 23. Kovář

Jablonec: Repáň – Štemberk, Tichý, Drozd, Žemba (80. Kovačevič) – Kovář (60. Sedláček), Novák (70. Rozkovec), Skwarczek, Crnkič (64. Breda) – Kuhn (56. Mihálik), Gebert

0 1. FK Příbram Branky: 

2 FK BAUMIT Jablonec

(0:1)

První utkání na půdě soupeře vyznělo opět lépe pro Jablonec. Druhé vítězné utkání v řadě a opět s čistým kontem. O výsledku rozhodly konce obou poločasů, ve kterých se Jablonec dokázal prosadit.

39. Kovář, 86. Štědronský

Jablonec: Krásný - Štemberk, Tichý, Karásek, Žemba – Skwarczek, Novák L. (55. Rozkovec) – Kovačevič (55. Sedláček), Gebert, Kovář (75. Přibyl) – Kuhn (70. Štědronský)

4 FK BAUMIT Jablonec Branky: 

1 1.FC Slovácko

(1:1)

Jablonec chtěl v utkání se Slováckem navázat na předchozí výkony. Jenže úvod zápasu byl ze strany Jablonce vlažný a hosté se dostali do vedení. Před koncem poločasu však vyrovnal Rozkovec. Po změně stran ale začal úřadovat Marián Kovář, když během deseti minut vstřelil hattrick do sítě svého bývalého klubu. Jablonec zvítězil 4:1.

50., 57. (P) a 60. Kovář, 39. Rozkovec – 11. Leiva Rojas

Jablonec: Krásný – Štemberk, Tichý, Karásek, Žemba – Rozkovec (59. Breda), Novák (66. Houser) – Gebert – Sedláček (53. Kovačevič), Kovář (69. Štědronský) – Kuhn (53. Mihálik)

1 1.SC Znojmo Branky: 

2 (1:0)

FK BAUMIT Jablonec

Po dlouhé cestě na stadion do Šatova u Znojma nepůsobili hráči Jablonce na hřišti v prvním poločase svěžím dojmem a jejich hra se zlepšila po přestávce, do které šli domácí s vedením 1:0. Po obrátce ale nejprve vyrovnal Kuhn a v 76. minutě rozhodl o vítězství svým gólem Marián Kovář, v té době nejlepší střelec Juniorské ligy.

32. Alaca – 64. Kuhn, 76. Kovář

Jablonec: Krásný – Sedláček, Tichý, Karásek (46. Drozd), Žemba – Breda (60. Novák L.), Rozkovec (66. Štědronský) – Gebert, Kovačevič (60. Houser), Kovář – Kuhn

23

JABLONECkÝ

| 5. kolo

5. kolo | JABLONECkÝ

23


K práci kolegů mám Novým šéfem Sportovního centra mládeže FK BAUMIT Jablonec a trenérem dorostu je od nové sezony David Oulehla, jenž přišel z FC vysočina Jihlava. V zelenobílém klubu přijal nabídku, kterou dostal od sportovního ředitele Petra Flodrmana. V minulosti jste působil na Vysočině v Jihlavě, čemu jste se tam věnoval? Začal jsem regionálním fotbalem, kde jsem postupně prošel všechny kategorie. V  FC Vysočina Jihlava jsem byl 9 let a  trénoval jsem zde dorostenecké kategorie. Poslední čtyři roky jsem trénoval starší ligový dorost. Podařilo se nám ho třikrát udržet v lize a poslední rok jsme s  ročníkem 1995, který jsme vedli čtyři roky, uhráli nejlepší výsledek v  historii klubu. Trénoval jsem tři roky hráče Lukáše Masopusta, Honzu Klimenta, Kryštůfka a  povedlo se nám několik kluků dostat do mládežnických reprezentací, čehož si velmi cením. Spolupodílel jsem se na  rozjezdu mládežnické akademie, kde jsem působil jako šéftrenér. Zde jsme měli spojení se střední školou a  velká část hráčů zde studovala. Mohli jsme tedy trénovat i dopoledne, což bylo na  výkonnosti hodně znát. Nabral jsem cenné zkušenosti, které chci zúročit v další práci. Jak jste se ocitl v Jablonci? Při studiu PROFI Licence jsem si vybudoval síť kontaktů, dobře jsme si rozuměli s  Romanem Skuhravým. Měl zdravé názory a řekl mi, že bychom mohli spolupracovat. Nabídku jsem dostal již před rokem, ale nebyla ještě ta správná doba, protože jsme čekali s  manželkou rodinu. V dubnu mi zavolal pan Flodrman a  dal mi konkrétní nabídku. Plácli jsme si za  pár mi24

JABLONECkÝ

| 5. kolo

nut. Nadchlo mě jeho jednání, bylo velmi otevřené, profesionální, přímé a korektní. Osobně jsem nikdy takové jednání nezažil. Hodně si cením, že mohu pracovat pro Jablonec a pokusím se šanci splatit kvalitní prací. Dobře si uvědomuji, že jsem v jednom z nejlepších českých klubů. Budete trénovat jen dorost, nebo máte i jiné úkoly? Nastoupil jsem jako vedoucí trenér SCM a  trenér U19. Mám tedy na  starosti dorostenecký úsek přes sportovní stránku. Úzce spolupracuji s Josefem Mičkou a musím říci, že si spolupráci velmi pochvaluji. Neznám všechny trenéry a zaměstnance, ale jsou zde šikovní a pracovití lidé, kteří mě výborně přijali. Vážím si toho a cítím k práci kolegů velký respekt. Ze zkušenosti však vím, že až teprve těžké okamžiky otestují charaktery. Máte za sebou přípravu, jak vnímáte kádr pro nadcházející sezonu? Pět nejlepších hráčů máme posunutých v  juniorce, ale určitě je budeme využívat i v dorostu. Tady nebude problém, protože spolupráce s  trenéry juniorky je výborná. V  přípravě začalo 28 hráčů a  postupně jsem ho zúžil na  22 hráčů a dva brankáře. Po rozjezdu soutěže ho ještě asi o dva zúžíme. Na podzim nás čeká velká porce utkání a  chceme postupně zátěž rozložit na  více hráčů. Mužstvo je hodně

pracovité, kluci na sobě chtějí tvrdě pracovat, mají odpovídající přístup, což je hodně důležité. V tomto regionu je obrovská konkurence a není lehké zde každý rok vychovat výborný ročník. Lidé v  klubu zde odvádí obrovský kus poctivé práce. Sílu a  charakter mužstva však ukáže až samotná soutěž. Já osobně nemám žádná očekávání, důležité však bude dobře odstartovat. Zde k nám ovšem los nebyl příliš milosrdný. Mužstvu však věříme a společně to zvládneme. Sehráli jste přípravné zápasy, co vám prozradily? Kromě generálky jsme sehráli všechna utkání bez pěti hráčů a bylo to hodně znát. Hráči ročníku 1997 budou muset být trpěliví, poctivě pracovat a  postupně se na soutěž adaptovat. Postupně si je budeme připravovat a příští rok to budou zase táhnout oni. V  závěru jsme již vypadali slušně a v generálce jsme využili pětici hráčů z juniorky, což bylo rovněž znát. Malinko nám vázla souhra, ale to bude zápas od  zápasu lepší. Kluci z  juniorky nám na  podzim budou muset pomoci, protože bez nich by to bylo výrazně složitější. Dorostenecká liga je již hodně náročná soutěž, kde rozhodují maličkosti. Jak jste spokojen s úvodními koly a výsledky? Mužstvo hodnotím ve třech základních ukazatelích. První je individuální výkon, druhý je herní projev


velký respekt a třetí je výsledek. Potřebovali jsme hráče rychle dostat na ideální posty a  poznat, jak se chovají pod tlakem, jak reagují a  řeší situace v  mistrovských utkáních. Po  pěti kolech máme pět bodů a  můžeme si říct, že jsme jich mohli mít více. Utkání jsme ztráceli v  závěrech střetnutí nebo v  posledních dvaceti minutách, což úzce souvisí s kondicí. Na druhou stranu máme za  sebou Baník, Slavii, Plzeň, které budou patřit ke  špičce soutěže, a venku Opavu, kde se hraje velmi těžko. Hodně mě mrzí ztracené dva body doma s Českými Budějovicemi. Musím říci, že herní projev má svá pozitiva i velké rezervy. Nejvíce jsme spokojeni s  kluky po  individuální stránce, hodně se posouvají, pracují na  sobě a  jdou nahoru. To je důležité, postupně to bude cítit i na týmovém výkonu. Kde vidíte slabiny a na čem musíte nejvíce zapracovat? Hráče postupně testujeme a musím říci, že jejich výsledky nejsou dobré. V  oblasti kondiční složky, ať již se jedná o  vytrvalost obecnou a  speciální, tak i  silovou, jsme na  tom vcelku špatně. Není možné tým za 6 týdnů kondičně, takticky a  celkově nachystat. Je to dlouhodobější proces, který trvá několik měsíců. Dost využíváme zkušeností našich kondičních trenérů a  snažíme se tým i  jednotlivce postupně dotrénovávat. Musíme však jít postupnou cestou, abychom hráče nepřetáhli. Jinak je zde pracovitý tým se zdravým charakterem. Hráči jsou velmi vnímaví a snažíme se, aby je fotbal i  přes náročnost bavil. Postupně chceme, aby se hráči prosadili v juniorce a  pak v  prvním týmu, to je náš hlavní cíl.

Jaké cíle máte pro letošní sezonu? Budeme pracovat na individuálním rozvoji hráčů. Posouvat jednotlivce po  všech stránkách. Chtěli bychom se vyhnout bezprostřednímu boji o záchranu a být v klidnějších vodách tabulky. Jak na tom budeme, to nám ukáže až soutěž. Dvě mužstva sestupují přímo a tři jdou do baráže. Hraje se tedy o pět sestupových míst, což je upřímně hodně těžké. Přesto bychom se těmto problémům chtěli vyhnout. Chceme i  nadále pracovat na  doplňování jednotlivých týmů v mládeži. Jsou zde v juniorce a v dorostech talentovaní hráči, které budeme chtít dostat do  reprezentace a  budeme se jim více věnovat. Také bychom byli rádi, kdyby nám trenéři prvního mužstva postupně brali kluky do  jimi vybraných tréninků, aby si osahali, jak to chodí ve  vrcholovém fotbale a získali další motivaci.

5. kolo | JABLONECkÝ

25


A–DOROST nezačal ligu špatně FK BAUMIT Jablonec 4

4 FC Baník Ostrava (3:2)

Jablonecký starší dorost zahájil novou soutěžní sezónu 1. ligy staršího dorostu 2014/2015 remízou 4:4 (3:2) s FC Baník Ostrava. Jablonec v  zápase třikrát vedl o  dva góly, ale ani to nestačilo k zisku tří bodů. Soupeř vždy dokázal snížit a nakonec srovnat a zařídit tak dělbu bodů. Branky: 8. a 10. Palatický, 33. Mihálik, 56. Štěpánek – 24. a 74. Marek, 40. Grote,70. Malý Jablonec: Repáň – Malý (90. Morc), Drozd, Šedý, Haitl – Houser, Breda (85.Munzar)– Štěpánek (73.Pelta), Palatický (54.Nesdládek), Soukup, Mihálik (77.Böhm) FC Viktoria Plzeň 3

0 FK BAUMIT Jablonec (0:0)

První soutěžní zápas venku jabloneckému staršímu dorostu nevyšel a po nadějném prvním poločase domácí Viktorka Plzeň třemi brankami ve  druhém zvítězila 3:0. Vývoj utkání ovlivnil zbytečný faul hostů, po  kterém šla Plzeň z  pokutového kopu do  vedení. Jablonec pak nedokázal účinně reagovat a  naopak domácí využili chyb soupeřů k dalším dvěma brankám Branky: 64.Polom (P), 80.Brožík, 88.Boček

zbytečná penalta v poslední minutě zápasu. Utkání skončilo 1:1 (0:0) a Jablonec tedy musel na první výhru v soutěži čekat. Branky: 60. Houser –90. Havel (A) Jablonec: Repáň – Štěpánek (72.Haitl), Drozd, Šedý, Malý – Pelta, Munzar (77.Nesládek), Houser, Soukup – Breda, Palatický (82.Böhm) SK Slavia Praha 3

1 FK BAUMIT Jablonec (1:1)

Jablonecký starší dorost v dalším soutěžním utkání 1. ligy staršího dorostu podlehl v Praze celku Slavia Praha 1:3 (1:1). Nadějnou remízu Jablonec udržel až do samého závěru zápasu, ale gól ze standardky a poté třetí z pokutového kopu znamenaly výhru domácího týmu. Přitom měl Jablonec několik velkých šancí vsítit více branek, než tu jedinou. Branky: 6. a 88. (P) Batka, 84. Kuchta – 31. Mihálik Jablonec: Repáň – Haitl (46. Štěpánek), Šedý, Drozd, Soukup – Pelta (75. Díl), Munzar, Houser, Breda (80. Nesládek) – Mihálik, Palatický (54. Přibyl) SFC Opava 0

2 FK BAUMIT Jablonec (0:1)

Jablonec: Repáň – Malý, Drozd, Šedý, Haitl (76.Přibyl) – Štěpánek (67.Pelta), Breda, Houser (60.Munzar), Soukup (82. Böhm) – Mihálik, Palatický (64.Nesládek)

První soutěžní vítězství nového ročníku 1. ligy staršího dorostu získal tým FK BAUMIT Jablonec na půdě SFC Opava, kde zaslouženě zvítězil 2:0 (1:0). První branka padla do  domácí sítě v  úvodu první půle a druhá až v závěru zápasu. Přitom o výsledku mohlo být rozhodnuto dříve, kdyby Jablonec využil lépe svých šancí ke vstřelení gólů.

FK BAUMIT Jablonec 1

Branky: 13.Šedý, 81.Malý

1 SK Dynamo Č. Budějovice (0:0)

Ani ve druhém domácím zápase nedosáhl starší dorost FK BAUMIT Jablonec na plný počet bodů. O dva body je připravila

Jablonec: Repáň – Štěpánek, Šedý, Drozd, Soukup – Pelta (59. Malý), Munzar (71.Palatický), Houser, Díl (80.Hrnčíř) – Novák, Mihálik

ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC 26

JABLONECkÝ

| 5. kolo

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


Letní fotbalová škola Bezmála stovka dětí trávila v uplynulých dvou týdnech čas na  Letní fotbalové škole v Jablonci nad Nisou. Pod vedením zkušených trenérů mládeže se mladí fotbalisté zdokonalovali ve svých dovednostech na hřišti ve Mšeně. „Je to 17. ročník Letní fotbalové školy, kterou tady založil Pepa Kubín. Letos to bylo vyhlášené pro ročníky 2005, 2006 a  2007. První týden máme šestapadesát dětí, ten druhý týden bylo dětí trošku méně,“ říká sekretář mládeže Milan Kykal. Na  Letní fotbalové škole byly děti přímo z  klubu FK BAUMIT Jablonec, ale nechybí také kluci z  celého okresu Jablonec. „Jsou to děti, které mají chuť se hýbat a někteří z nich k nám možná nastoupí. Pár rodičů se na  tuto možnost ptalo,“ doplnil Milan Kykal, který také trénuje fotbalovou přípravku. Cestu na Letní fotbalovou školu si našel také jeden vzdálenější tým, který je hodně za hranicemi jabloneckého okresu. „Druhým rokem se této školy zúčastňuje poměrně

silný ročník 2006 z Jičína, kdy tady je od nich sedm dětí,“ poznamenal Kykal. Mladí fotbalisté měli během celého týdne svůj sportovní program, kdy se střídalo několik různých aktivit a  stanovišť přímo na  fotbalovém hřišti. „Rodiče nám děti v 8 hodin přivezou a začínáme takovým předtréninkem, pak je trénink hlavně fotbalových dovedností. Máme společný oběd a odpolední trénink,“ nastínil program sekretář mládeže. „Školička funguje od  pondělí do  pátku od  8 do  16 hodin. Funguje to podobně jako příměstský tábor s  tím, že se celý den o děti starají pánové Libor Řezníček, Marek Havlíček, Heřman Kubín a jsem tam ještě i já. Pomáhají nám i někteří naši hráči z A-žáků,“ říká Milan Kykal. Během dopoledních aktivit na hřišti jsou hráčům také k dispozici trenéři profesionálové, kteří jim předávají ještě něco navíc ze svých znalostí. „Dopolední tréninky pro děti dělají vždy pro určitý tým profesionální trenéři David Oulehla, Honza Kozderka, Standa Bejda, Pepa Mička a Petr Bulíř. Prakticky všichni profesionální trenéři mládeže se Letní fotbalové školy účastní,“ doplnil Milan Kykal. K  fotbalové škole patří také kuriózní momenty a  zážitky, jed-

na perlička se dětem a trenérům stala první den v pondělí, kdy hrál doma juniorský tým proti Slovácku. „Hned první pondělí jsme měli hezký zážitek. Odpolední trénink jsme odpískali s  tím, že půjdeme na  zápas juniorky. Vyrazili jsme těsně před druhou hodinou a  poprchávalo. Došli jsme tam, kluci už fandili před stadionem a  začal ten slejvák. Tak jsme tam asi dvacet minut fandili, juniorka vyrovnala na 1:1 a ještě před koncem poločasu jsme šli zpátky, protože klukům začala být zima. Převlékli jsme se a udělali jsme klukům turnaj v tělocvičně a nikdo nám neomarodil,“ vypráví Milan Kykal. Letní fotbalová škola je také jedním z nástrojů náboru, jak přivést děti k fotbalu a sportu obecně. Hlavní nábor na Stadionu Střelnice je však teprve před námi. „Pořádáme velký nábor vždy na  podzim, v  minulých letech se ho zúčastnili i  někteří kluci z  A-týmu. Pro děti je to zážitek, vidí hráče na trávníku při lize nebo v  televizi, tady mají šanci si na ně sáhnout a být s nimi na hřišti,“ připomíná Milan Kykal. KONTAKT PRO RODIČE manažer mládeže Josef Mička – tel. 721 260 226 sekretář Milan Kykal – tel. 606 394 004

5. kolo | JABLONECkÝ

27


PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa

FANSHOP V INFOCENTRU JE OTEVŘENÝ V DEN UTKÁNÍ JIŽ TŘI HODINY PŘED ZÁPASEM AŽ DO JEHO SKONČENÍ A PŘÍSTUPNÝ JE PRO VŠECHNY PŘÍZNIVCE VČETNĚ TĚCH ZE ZÁPADNÍ TRIBUNY „B“.

Dětský dres z loňské kolekce se slevou! Cena 300 Kč

Fanshop je otevřen každou středu až do 18 hodin.

Akce platí až do vyprodání zásob.

Nový dres již v prodeji! Replika dresu k dostaní v novém fanshopu na stadionu a na www.fkjablonec.cz/eshop.

Cena 800 Kč

Přidejte si své jméno na dres za 200 Kč.

PříŠTÍ Zápasy

SYNOT liga – 6. kolo:

Juniorská liga – 6. kolo:

1. liga staršího dorostu – 4. kolo:

AC Sparta Praha – FK BAUMIT Jablonec Neděle 31. srpna 15:45 hodin GENERALI Arena

FC Slovan Liberec – FK BAUMIT Jablonec Pondělí 25. srpna 13:00 hodin Městský stadion

1.FC Slovácko – FK BAUMIT Jablonec Sobota 30. srpna 13:00 hodin stadion Širůch Staré Město


Pro ligový trávník je nutná prvotřídní péče Jablonecký fotbalový stadion Střelnice je nejvýše položeným ligovým stadionem v České republice, také proto zde především v  zimě panují zcela jiné podmínky než v  ostatních městech. Aby byl trávník v  co nejlepší kondici, je potřeba každo-

denní péče. Jedním ze správců hřiště na Střelnici je Radek Pešat. „Přes léto sekáme trávník každý den a díky tomu šetříme čas i provozní náklady. Kdybychom ho sekali jednou za dva dny, musíme častěji vyvážet naplněné koše u sekačky,“

říká Radek Pešat, který má na starosti právě trávník na Střelnici. Sekání však není jediná údržba hřiště, která je nutná. Používá se také postřik na trávník. „To je i proti plísním, aby měl trávník hezkou barvu a aby to rostlo. Takže hnojíme tekutým a máme i granule,“ doplnil Pešat s  tím, že tekuté hnojivo se používá jednou za deset dní a granule se aplikují jednou za tři týdny. V  zimních měsících je pak nutné, aby byl trávník stále fit a  připraven na  zápasy. Tomu pomáhá plynové vytápění hrací plochy. „Když je puštěné topení, tak můžeme sekat normálně. Ono to i  má chuť růst, protože jde zespoda teplo,“ říká Pešat. V zimní přestávce je pak vcelku dobré, když je na hrací ploše vrstva sněhu, která funguje jako izolace před silným mrazem. „Hřišti se nic nestane, protože tráva odpočívá,“ dodal Radek Pešat.

PŘEDSTAVUJEME ČLENKY PROMOTÝMU

Lucie Hůzová Věk 21 let | Výška 174 cm | Váha 55 kg | Míry 88 – 63 – 93 Zájmy: přátelé, rodina, cizí jazyky, cestování, tanec, móda, hudba, sushi Být členkou promotýmu FK Baumit Jablonec je pro mě propojením několika věcí, které mám ráda, a proto mě to velice baví. Člověk je tu mezi lidmi a taková práce je pro mě jako stvořená. Fotbalem jsem obklopena již od malička, jelikož pocházím z  fotbalové rodiny. V  prostředí fotbalového stadionu a  hřiště se tedy cítím jako doma - na místě, které mi je blízké. Studuji vysokou školu v angličtině kvůli mému zájmu o cizí jazyky. Díky škole mám možnost strávit delší čas v Karibiku. Ráda se bavím a poznávám nové lidi, zábava a dobrá nálada je u mě na denním pořádku. Proto téměř všechen svůj čas trávím někde ve společnosti, na akcích, s přáteli nebo s rodinou. Jsem neustále nabita energií a chutí do života, díky čemuž mám stále úsměv na tváři.

Každý návštěvník je povinen se seznámit s Návštěvním řádem! Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2014/2015, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice). Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře. Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

Objednávk y telefon: 483 330 333

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

5. kolo | JABLONECkÝ

29


31

JABLONECkÝ

| 5. kolo


REVOLUCE V RYCHLOSTI

NIKE.COM/MERCURIAL

Jablonecký gól 5. kolo SYNOT ligy  

Předzápasový program k utkání 5. kola SYNOT ligy FK BAUMIT Jablonec - FC Vysočina Jihlava.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you