Jablonecký gól 30. kola SYNOT ligy

Page 26

JUNIOŘI PORAZILI POSÍLENÝ HRADEC 2:1 Hned šest hráčů hradeckého A týmu čekalo na naše hráče v utkání Juniorské ligy v Hradci Králové. Naši mladíci se nenechali zaskočit a odvezli si vítězství 2:1. V prvním poločase sice více drželi balon domácí, ale do vážné šance se nedostali. Až po půlhodině hry se dostal ve vápně ke střele Kraják, ale Repáň ho výborným zákrokem vychytal. Sedm minut před poločasem přišla naše první velká šance a hned jsme slavili gól. Centr z pravé strany uklidil hlavou do sítě Michal Štěpánek - 1:0! Krátce po začátku

1 FC Hradec Králové

druhého poločasu se podařilo Hradci po rychlé akci vyrovnat zásluhou Davida Drozda na 1:1. Po vyrovnání ubylo na obou stranách útočných akcí a naši kluci to zkusili dvakrát střelou z dálky. Čtvrt hodiny před koncem udeřilo na druhé straně! Po rychlé akci našich juniorů se míč z pravé strany dostal až na malé vápno, kde operoval Milan Palatický, Branky: 47. D. Drozd - 37. Štěpánek, 75. Palatický

2 (0:0)

který za přispění domácího obránce dostal míč do sítě 2:1! V závěru ještě mohl Hradec vyrovnat, ale hlavičkující Plašil minul branku.

FK Jablonec

Sestava JBC: Repáň - Landovský, Skuhravý, Šedý, Štěpánek - Novák, Kubista M., Soukup (71. Díl) Žemba - Palatický (83. Vencbauer), Bulíř (87. Macík).

ŽENY SENZAČNĚ PŘESTŘÍLELY LÍDRA SOUTĚŽE Jablonecké ženy v České lize zažily velmi úspěšné utkání. Do Jablonce přijel dosud neporažený celek 1.FK Příbram. Tato statistika se ale rázně změnila, když naše děvčata vyhrála 5:1! První porážka Příbrami se rodila již od úvodních minut zápasu. Ve 4. minutě vyslala Klementová do úniku Pavlu Trojákovou, která i tentokrát potvrdila svou úžasnou střeleckou formu a poslala FK Jablonec do vedení - 1:0. O chvíli později faulovala brankářka Příbrami Trojákovou, která měla před sebou jen prázdnou branku a následoval pokutový kop a vyloučení hostující gólmanky. Silvie Horčič-

5 FK Jablonec

26

JABLONECKÝ

ková penaltu proměnila na 2:0. Hosté ve 30. minutě však opět nestačily na fenomenální Pavlu Trojákovou, která na hranici jejich pokutového území přistrčila míč ke střele naběhnuté Pavle Klementové, a bylo to 3:0! V 57. minutě vyslala Vladimíra Tatíčková dlouhý křižný pas na střed hřiště, Silvie Horčičková míč výtečně zpracovala a následně i předložila Pavle Trojákové, která je poslední dobou v koncovce neomylná - 4:0.

1 (3:0)

| 30.KOLO

V 79. minutě Lenka Bistiaková našla dobře postavenou Silvii Horčičkovou, která svou další precizní přihrávkou vyzvala Pavlu Trojákovou k dovršení jejího dalšího mistrovského hattricku a nejlepší kanonýrka soutěže tuto výzvu zodpovědně přijala - 5:0. O pár minut později se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu, když se prosadila Pilousková. Naše děvčata nadále stoupají tabulkou vzhůru a jsou nyní na třetím místě!

Branky: 4. Trojáková, 9. Horčičková z pen., 30. Klementová, 57. Trojáková, 79. Trojáková – 81. Pilousková. 1.FK Příbram

Sestava JBC: Srnová - Bakešová (69. Janková), Klápšťová (78. Balická), Gadziňská, Tatíčková - Klementová, Pecháčková, Bistiaková, Fialová (84. Mikulandrová) - Trojáková (89. Veselá), Horčičková