Page 1

14. 05. 2016 | 2015/2016 | 30. kolo | 1. FK Příbram

JABLONECKÝ rozhovor

Michal Špit Loučí se s profesionální hráčskou kariérou str. 8

01.08.14 12:56


PRODEJ PERMANENTEK NA SEZONU 2016/2017 STARTUJE V PONDĚLÍ 27. ČERVNA 2016!

CENY NA NOVOU SEZONU ZŮSTÁVAJÍ STEJNÉ! BLIŽŠÍ INFORMACE NAJDETE JIŽ BRZY NA WEBU WWW.FKJABLONEC.CZ

FANS PŘEDMĚTY S MOTIVEM MICHALA ŠPITA! ŠÁLA

MINIDRES

250Kč

100Kč

Na tyto vybrané produkty můžete uplatnit slevu 20% pro permanentkáře. Děkujeme za Váš nákup! Hlavní fanshop v budově hlavního vstupu Střelnice je i před a během utkání přístupný i majitelům permanentek a vstupenek západní B tribuny. 2

JABLONECKÝ

| 30.KOLO


JABLONECKÝ

30. kolo

OBSAH Jak to bylo s Příbramí naposledy?

4

PREVIEW: trenér Zdenko Frťala

5

Představení 1.FK Příbram

6

ROZHOVOR: Michal Špit se loučí

8

REPORT: Pernica rozhodl o výhře nad Teplicemi

12

REPORT: Mistra z Plzně jsme porazili 2:1

14

Soupisky

16

Zájezd na finále MOL Cup

22

Dětský den na Střelnici

24

Výsledky mládeže a žen

26

Fotbalový Klub Jablonec, a. s. U Stadionu 4904/5, 466 01, Jablonec nad Nisou tel.: 483 312 139, e-mail: sekretariat@fkjablonec.cz Šéfredaktor: Martin Bergman E-mail: martin.bergman@fkjablonec.cz Externí spolupráce: Vlastimil Cakl, Jan Bendl Sazba a grafická úprava: 2Score s.r.o., hello@2score.cz Foto: Martin Bergman, Michal Vele, Petr Zbranek a archiv FK Jablonec. Tisk: Svoboda Press, s.r.o. Sazečská 8, Praha 10, 108 25 Evidenční číslo: MK ČR E-21816

FKJablonec @FKJablonec fkjablonecofficial fkjablonec www.fkjablonec.cz

30.KOLO | JABLONECKÝ

3


DOBRÝ START LIGY A TŘI BODY OD LITAVKY!

1.FK Příbram

23

FK Jablonec

(1:2)

Mondek, Machovec, Branky: Ježdík 22. Pilík, 80. Bednář - 8. Karavaev, 20. Greguš, 74. Wágner. Tecl- Beneš, Masopust Příbram: Hruška - Rys, Hájovský, Zápotočný, Jiří Mareš (56. Končal) - Rezek, Hnaníček, Suchan (65. Barák), Pilík, Štípek (80. Brandner) - Bednář. Trenér: Pavel Tobiáš. Jablonec: Hrubý - Karavaev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Greguš - Masopust (71. Tecl), Pospíšil (60. Trávník), Crnkić (87. Rossi) - Wágner. Trenér: Jaroslav Šilhavý. Hráč zápasu: Vyacheslav Karavaev

Úvodní utkání ligového ročníku poslalo náš tým do Příbrami, kde jsme chtěli úspěšně odstartovat před prvními zápasy v kvalifikaci o Evropskou ligu. Na výhře 3:2 se hodně podílely naše nové posily. Úvod zápasu nám vyšel a hned z první větší šance jsme se dostali do vedení. Po kombinační akci přišel centr z levé strany, Masopusta ještě vychytal Hruška, ale Karavaev se už z dorážky nemýlil. Ve 20. minutě pak přišel další centr z levé strany, příbramská obrana si nepohlídala Wágnera, který přiťukl míč Gregušovi a pro něj už nebyl problém trefit odkrytou branku. Domácí se však rychle vrátili do zápasu. Po autovém vhazování Pospíšil fauloval ve vápně Rezka a sudí Královec odpískal penaltu. K té si stoupl Pilík, gólman Hrubý mu sice ránu vyrazil, ale jen zpět k nohám příbramského záložníka, jenž z dorážky snížil.

Ve druhém poločase šancí ubylo, ale rychlé tempo se nezměnilo. Góly nakonec ale ještě padaly. Čtvrthodiny před koncem, krátce po svém příchodu na hřiště, poslal Tecl před branku ideální centr na

hlavu druhé posily z Plzně Wágnera a ten dokonale umístěnou hlavičkou pojistil výhru. Příbram už jen stihla snížit, když střídající Brandner prvním dotykem s míčem posadil míč na hlavu Bednáře.

PETRA PRŮCHOVÁ - TANVALD Prodej elektroinstalačního materiálu a svítidel Kontakt: 602 151 635

4

JABLONECKÝ

| 30.KOLO


ZDENKO FRŤALA:

CHCEME SE DOMA ROZLOUČIT PLNÝM BODOVÝM ZISKEM Poslední ligové utkání této sezony se odehraje na Střelnici s Příbramí. Pak nás už čeká vrchol sezony, kdy vyzveme ve finále poháru MOL Cup Mladou Boleslav ve středu 18. května v Teplicích. Jak trenér Zdenko Frťala vidí závěr sezony? Před posledním domácím zápasem v lize jsme si přivezli cenné vítězství 2:1 z Plzně. Když se k zápasu vrátíme, jak výhru hodnotíte?

Samozřejmě před zápasem bychom brali jakýkoliv bod, ale vzhledem k průběhu zápasu si myslím, že jsme si výhru zasloužili. Hlavně v prvním poločase jsme byli hodně nebezpeční, vytvořili jsme si daleko víc brankových příležitostí a jsme rádi, že alespoň dvě jsme proměnili. Druhou půli měla Plzeň tlak. Je to mistr ligy, který přikoval na vlastní vápno skoro každého soupeře. O to je to vítězství cennější. I v plusových a minusových bodech jsme se dostali na minus 2, pohled na to je lepší, než před zápasem.

Zápas s Teplicemi i v Plzni ukazuje stoupající výkonnost a lepšící se herní projev. To je pro vás jako trenéra určitě potěšující před pohárovým finále s Mladou Boleslaví.

Vítězství je vždy v první řadě podloženo přístupem. A když je i výsledek pozitivní, tak to hráčům dodává sebevědomí. Na to jsem apeloval před zápasem s Plzní, kdy výhra s Teplicemi dodala klukům víru ve své schopnosti. A znovu se o tom přesvědčili v zápase s Plzní, že mohou být konkurenceschopní i takovému týmu, jako je Plzeň.

Teď nás čeká domácí rozlučka s ligou a do Jablonce přijede Příbram. Co od zápasu očekáváte?

Hlavně bychom byli rádi, abychom navázali na poslední čtyři zápasy, ve kterých se kvalita naší hry posouvala směrem nahoru. Doufám, že i za podpory fanoušků se s nimi na Střelnici před finále rozloučíme dobrým výkonem, na základě kterého bude i výsledek pro nás v podobě plného bodového zisku.

Z posledních šesti soutěžních utkání máme na kontě pět výher

a jednu porážku. A rozhodně nelze mluvit o tom, že by to byly náhodné výhry.

Určitě to potěší. Jsou tady kvalitní hráči, to jsme říkali už po přípravě. Bohužel nás v některých zápasech nepotkala sportovní forma a jsem rád, že forma stoupá. Nesmíme podlehnout sebeuspokojení a neustále musíme pokračovat v tom trendu. A věřit v to, abychom i poslední dva zápasy zvládli tak, že budou všichni spokojení.

Pro hráče je důležité se dobře připravit na středeční finále MOL Cupu s Mladou Boleslaví. Takže se nedá předpokládat, že by se někdo šetřil. Další výhra by nám mohla pomoct se naladit na vrchol sezony.

Již před zápasem s Teplicemi, kdy jsme zvládli semifinále se Spartou, jsme si všichni řekli, že není důvod se šetřit. Protože hráč, který se šetří, nemá co dělat v profesionálním sportu. Takže o nějakém šetření nemůže být absolutně ani řeč.

TIPY NA ZÁPAS FK JABLONEC – 1.FK PŘÍBRAM Štefan Mihálik,

Pavel Pěnička,

bývalý útočník Jablonce bývalý hráč Jablonce Příbrami tady půjde Ten zápas nebude vůbec o všechno, ale doufám, lehký. Příbram tady pože naše mužstvo potvrdí třebuje bodovat a očekásvou kvalitu. Vyhrajeme vám vyrovnaný zápas. 3:0 a góly dají Doležal, Rozhodne naše kvalita Beneš a Masopust. a vyhrajeme 2:1. Góly dají Doležal a Pospíšil.

Pavel Medynský,

bývalý hráč Jablonce Jablonec čeká se zachraňující se Příbramí těžký zápas, ale věřím, že vyhraje 2:1. Góly dají Doležal a Masopust.

30.KOLO | JABLONECKÝ

5


PŘÍBRAMI JDE O HOLÝ ŽIVOT SYNOT liga řeší před závěrečným kolem poslední tajenky, o jedné z nich se bude rozhodovat také na jablonecké Střelnici. Ve 30. kole totiž zavítá na sever Čech sestupem ohrožená Příbram. Nad fotbalisty od Litavky se stahují mračna, kolo před koncem soutěžního ročníku se okruh možného druhého sestupujícího zúžil na poslední dva týmy - Příbram a Olomouc. Středočeši mají před posledním kolem dvoubodový náskok na tým z Hané a k tomu lepší vzájemné zápasy. V posledním kole jim tak k udržení ligové příslušnosti stačí neprohrát v Jablonci, pak se nemusí ohlížet ani na výsledek současně hraného zápasu Olomouc – Teplice. V případě porážky na Střelnici už ale o jejich ligovém osudu bude rozhodovat právě zápas na Andrově stadionu. Příbramští se do samotného boje o záchranu dostali především zpackaným jarem, v něm pouze jednou zvítězili a získali pouhých šest bodů. Znatelné ztráty si Středočeši připsali především na svém stadionu, kde prohráli pět ze sedmi hraných zápasů! Tíživou situaci se snažil tři kola před koncem sezony řešit klubový šéf Starka změnou hlavního kouče, odvolaného trenéra Tobiáše nahradil Pulpitem. „Situace mě netěší, něco takového jsme po podzimu nečekali, hráči potřebují probudit,“ snažil se vštípit klubový majitel týmu nový impuls. Jenže ani změna u kormidla A-týmu prozatím

nepřinesla větší bodový zisk do ligové tabulky. Pod Pulpitovým vedením Příbram sice získala cenný bod za bezbrankovou remízu ve Zlíně, jenže ve středečním vloženém 29. kole u Litavky opět padla po porážce s pražskou Slávií 1:3. Kapitán Zápotočný si nebral po zápase servítky. „První poločas z naší strany byla katastrofa. Řval jsem v kabině, přeci není možné, abychom k tomu takhle přistupovali. Děláme ostudu sobě i celému městu. Pokusíme se záchranu dotáhnout v sobotu v Jablonci, kde nám bude stačit bod,“ pravil po středeční porážce Zápotočný a jeho slova ještě doplňuje zkušený záložník Pilík. „Bude

to těžké. Chtěli jsme to rozhodnout dnes a jet už do Jablonce v klidu, takhle to budou nervy do poslední chvíle. Je to o hlavách. Teď už nic nenacvičíme. Musíme do toho dát všechno,“ burcuje Pilík před posledním zápasem v Jablonci. Soutěžní ročník Jablonec načal právě na stadionu v Příbrami výhrou 3:2, o góly se na podzim podělili Karavaev, Greguš a Wágner. Se stejným soupeřem nyní v domácím prostředí zakončíme ligovou sezonu 2015/2016. Pak už přijde vrchol sezony v podobě středečního finále MOL Cupu.

PŘIJDŤE SI DO BŘÍZEK ZAHRÁT

TENIS, SQUASH A BADMINTON!

www.brizky.cz 603 521 925 Průběžná 22 466 04 Jablonec nad Nisou mapa


TABULKA SYNOT LIGY PO 29. KOLE # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Klub FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha FK Mladá Boleslav FC Slovan Liberec SK Slavia Praha FC Zbrojovka Brno FK Jablonec FK Dukla Praha 1.FC Slovácko Bohemians Praha 1905 FK Teplice FC Fastav Zlín FC Vysočina Jihlava 1.FK Příbram SK Sigma Olomouc FC Baník Ostrava

Z

V

R

P

Skóre

B

(rozdíl)

28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28 28

23 19 16 16 12 12 9 8 10 7 7 7 7 7 5 4

2 4 8 6 10 5 10 10 4 12 8 8 7 5 9 2

3 5 4 6 6 11 9 10 14 9 13 13 14 16 14 22

56:18 56:23 61:33 45:30 40:25 34:37 44:38 43:39 34:50 32:36 36:45 30:45 28:49 32:50 28:47 26:60

71 61 56 54 46 41 37 34 34 33 29 29 28 26 24 14

38 33 28 15 15 -3 6 4 -16 -4 -9 -15 -21 -18 -19 -34

VÝVOJ POŘADÍ DO 29. KOLA #

15. kolo

16. kolo

17. kolo

18. kolo

19. kolo

20. kolo

21. kolo

22. kolo

23. kolo

24. kolo

25. kolo

26. kolo

27. kolo

28. kolo

29 kolo

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

30.KOLO | JABLONECKÝ

7


BRANKÁŘ MICHAL ŠPIT SE LOUČÍ S KARIÉROU!

Dlouholetá jednička mezi jabloneckými tyčemi, člen Klubu ligových brankářů za stovku vychytaných nul, nyní trenér gólmanů našeho A týmu. To je vizitka Michala Špita, jedné z legend našeho fotbalového klubu. Právě dnes se v utkání s Příbramí loučí s profesionální hráčskou kariérou!

Michal Špit působí v Jablonci nepřetržitě od roku 2004, několikrát zde hostoval ještě v devadesátých letech, ale vždy se vrátil do mateřského klubu Sparty Praha. Před 12

8

JABLONECKÝ

| 30.KOLO

le t y s e v š a k Jablonec stal Michalovým druhým domovem a největší část kariéry spojil právě s naším klubem.


Během své bohaté kariéry si připsal 299 ligových startů, dnes by mohl proti Příbrami tento počet završit na rovné tři stovky! Vychytal 101 čistých kont a připsal si také 17 startů v soutěžích UEFA, v dresu Jablonce to bylo 12 startů. Velký podíl měl také na historicky nejlepším umístění v lize, kdy jsme v roce 2010 obsadili druhé místo. Své umění předvedl také ve finále tehdejšího Poháru České pošty, kdy jsme v penaltovém rozstřelu porazili Mladou Boleslav a slavili druhý zisk pohárové trofeje.

Michal Špit nám v krátkém rozhovoru přiblížil svou kariéru v dresu FK Jablonec!

Jaké byly fotbalové začátky Michala Špita?

Bylo to ve Slovanu Bohnice. Tenkrát jsem ukončil nějakou sportovní předpřípravku, to byla taková všestrannost s různými sporty. Tam jsem se rozhodl, že se budu dál věnovat jenom fotbalu. Bylo mi nějakých jedenáct dvanáct roků, kdy jsem se zaměřil na fotbal. Shodou okolností hned na prvním tréninku se zranil brankář, takže jsem hned zaskočil do branky a hned druhý den jsem chytal zápas proti Bohemce. Takže to byla taková rychlá premiéra (usmívá se).

Jak se zrodil tvůj přestup do Jablonce v roce 2004?

Pak to bylo tak, že v roce 2001, kdy jsem cítil, že na Spartě nebudeme vzájemně pokračovat, jsem chtěl odejít a někde chytat. Měl jsem nabídku Jablonce a Příbrami. V Příbrami jsem tehdy rok působil a odehrál jsem tam poměrně úspěšnou sezonu. Miroslav Pelta v té době dělal generálního manažera Sparty, takže i on trochu zapůsobil a v roce 2004 jsem si vybral Jablonec.

Během tvých 12 sezón v Jablonci jsi poznal řadu spoluhráčů. Na koho tak nejvíc vzpomínáš?

Nerad bych se někoho dotknul a zapomněl na někoho. Kluků se tam vystřídalo dost, ale kdybych měl namátkou říct nějaká jména, tak dlouho byl v Jablonci Jožka Weber, do střelecké historie se zapsal David Lafata nebo Tomáš Michálek. A samozřejmě služebně nejdéle tam byl Luboš Loučka, pak Petr Zábojník. Těch kluků je fakt spousta, takže nechci na někoho zapomenout.

Jak bys teď zhodnotil tvých dvanáct let v Jablonci?

S manželkou jsme se o tom bavili a shodli jsme se, že kdybychom to bývali věděli, tak si v Jablonci koupíme byt. Máme tu jedenáct let podnájem a byt by se už dávno zaplatil. Ale fotbalový život je přelétavý, člověk vlastně nikdy neví, kde může skončit. Musím ale říct, že těch dvanáct let bylo krásných, na Jablonec nedám dopustit a bez nadsázky říkám, že je mým druhým domovem.

Na Střelnici jsi vychytal 100. ligovou nulu. Vzpomeneš si na ten rozhodující zápas doma na Střelnici proti Jihlavě?

Samozřejmě ho mám v dobré paměti. Vyhráli jsme 3:0 a byl to poměrně jednoznačný zápas. Utkvělo mi ale v paměti, jak celý tým bránil, abych ten

30.KOLO | JABLONECKÝ

9


gól nedostal. I za stavu 3:0 zůstávali na jednoho jejich útočníka čtyři naši hráči, aby nedošlo k žádnému brejku. Bylo to až dojemný, jak kluci hráli za mě. Všichni si uvědomovali, že v tomhle zápase jde ta meta pokořit. I když jsme ke konci kopali roh, tak tam šlo fakt málo hráčů, abychom nedostali gól. Já to říkal vždycky tak, že se tým obětoval.

Co ti blesklo hlavou, když rozhodčí zapískal konec a stovka byla pokořena?

Úplně prvního jsem viděl Luboše Loučku, jak se ke mně řítí, takže to ze mě spadlo. Dlouho jsem tu stovku nemohl udělat a tímhle zápasem skončilo to očekávání a ten tlak. Jak běžel rozesmátý Luboš, tak to jsou takové okamžiky, co mám v sobě.

10

JABLONECKÝ

| 30.KOLO

S Jabloncem jsi zažil také čtyři pohárová finále. Jak vzpomínáš na vítězství proti Mladé Boleslavi?

To mělo přesně opačný průběh než loňské finále. Vyrovnali jsme v závěrečných minutách Honzou Kopicem a na penalty jsme pak vyhráli. Myslím si, že to byla zasloužená trofej pro Jablonec a pro kádr okolo Luboše Loučky, Karla Pitáka, Tomáše Čížka a tak. Ten tým si ten úspěch zasloužil. Na to mám vynikající vzpomínky. Spoustu fotek a hlavně medaili.

Díky za všechno, Michale!


30.KOLO | JABLONECKÝ

11


FK Jablonec

10

FK Teplice

(0:0)

Branka: Kodeš (TEP) 84. Pernica. Jablonec: : Hrubý - Karavaev, Pernica, Kysela, Hybš - Masopust (67. Trávník), Hübschman, Greguš, Mihálik - Tecl (82. Wágner), Doležal (70. Pospíšil). Trenér: Zdenko Frťala. Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, Jeřábek, Krob - Ljevakovič, Kodeš (86. Táborský) - Fillo, Vachoušek (81. Chukwuma), Kukec (67. Vondrášek) - Potočný. Trenér: David Vavruška. Hráč zápasu: Luděk Pernica

VÝHRU NAD TEPLICEMI ZAŘÍDIL LUDĚK PERNICA

Po postupu do finále poháru MOL Cup přes Spartu nás čekal na Střelnici soupeř, který bojoval o jistotu udržení ligové příslušnosti pro nadcházející ročník. Naše převaha vyústila ve vítězný gól v závěru zápasu, o který se postaral stoper Luděk Pernica! Už v 6. minutě našel Pospíšil Doležala, ale domácího útočníka vychytal Grigar. Teplický gólman nadále trápil jablonecké střelce. Karavaevovu ránu tečoval na tyč, následně rychlým vyběhnutím lapil i velkou šanci Pospíšila. Greguš pak po rohu v dobré pozici netrefil

12

JABLONECKÝ

| 30.KOLO

odkrytou branku. Za zahozené šance mohl domácí potrestat Potočný, ale střelou k tyči z volného kopu brankáře Hrubého nezaskočil. Ve druhé půli Teplice zlepšily defenzivu a už domácí hráče příliš do šancí nepouštěly. Samy však také v útoku příliš

vidět nebyly. A tak zajímavější byla jen Gregušova tvrdá střela těsně vedle teplické branky. Až v 84. minutě přišel rohový kop domácích, po závaru se dostal míč ke stoperu Pernicovi a ten dělovkou zblízka zařídil Jablonci tři body. Teplice už nenašly odpověď.


13


FC Viktoria 1.FC Plzeň Slovácko

21 12 (0:2) (1:1)

FK Jablonec FK Jablonec

Branky: Karavaev, Valeš (JAB) 56. Ďuriš z pen. - 15. a 18. Mingazov. Branky: Kozáčik - Hubník, Rajtoral), Limberský (77. KrmenŠevčík - Romera, Hybš - Hrošovský Romera 27.Plzeň: Šindelář, 63. Ordoš - 43.Baránek, Mihálik. Hejda (46. čík), Vaněk - Petržela (46. Kopic), Kolář, Kovařík - Ďuriš. Trenér: Karel Krejčí. Olomouc: Reichl - Hála, Šindelář, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Plšek, P. Ševčík, Houska (51. Ordoš), Falta Petr) - Malec (51.Rossi, Mahmutovič). Trenér: Václav Jílek. (46. Trávník), Jablonec: Valeš(87. - Karavaev, Pernica, Hybš - Hübschman - Masopust Greguš, Pospíšil, Hanousek) Doležal (67. Wágner). Zdenko Frťala. Jablonec: Hrubý -Mingazov Romera, (57. Pernica, Beneš,-Hybš - Rossi - MasopustTrenér: (67. Karavaev), Pospíšil, Trávník Tecl),Ruslan Mihálik Mingazov (57. Doležal) - Wágner. Trenér: Zdenko Frťala. Hráč (78. zápasu: Hráč zápasu: Ondřej Mihálik

MISTRA JSME V PLZNI OBRALI O VŠECHNY BODY! Poslední letošní ligový výjezd přinesl pro náš tým vítězství! Na půdě ligového mistra Viktorie Plzeň jsme zvítězili 2:1, když se o naše zásahy postaral Ruslan Mingazov. Za domácí ve druhém poločase snižoval z penalty Michal Ďuriš. Do naší branky se po dlouhé době postavil Roman Valeš! V Plzni jsme začali aktivně a snažili jsme se protlačit do zakončení. První příležitost hlavou od Mingazova ještě gólem neskončila. Po čtvrthodině hry bleskově rozehrál volný kop Greguš na rozběhnutého Mingazova, který všem pláchl a překonal Kozáčika – 1:0! Zaskočení domácí se nestačili ještě vzpamatovat a Kozáčik lovil míč ze sítě podruhé. Do-

14

JABLONECKÝ

| 30.KOLO

ležal před vápnem přiklepl míč na Mingazova, který si povodil Hubníka s Hejdou a s pomocí teče domácího brankáře zvyšoval na 2:0! Jediný těžší zásah si připsal Valeš proti hlavičce Ďuriše. Po změně stran nastoupila Plzeň s Kopicem a Rajtoralem a snažila se hrát více aktivně. Kontaktní gól přišel v 56. minutě, kdy podle sudího

zahrál Pernica ve vápně rukou. Nařízenou penaltu proměnil Ďuriš. Plzeň se tlačila za vyrovnáním a více otevřela hru. To nám nabídlo několik možností jít do přečíslení, ale žádný z brejků gólem neskončil. Na druhé straně zlikvidoval gólovky Koláře a Kopice brankář Valeš, takže jsme se mohli radovat ze tří bodů od plzeňského mistra!


Akce platí od 13. do 19. února 2016. 30.KOLO | JABLONECKÝ

15


FK JABLONEC Sezona 2015/2016

# 1 20 29 30 3 4 5 6 7 8 11 12 13 14 15 16 17 18 19 22 23 24 25 26 27 28

Post

Jméno a příjmení

B B B B Z O O O O Z Ú O Z Z Ú O Ú Z Ú O O Z O Z Z Z

Michal Špit Michal Bárta Roman Valeš Vlastimil Hrubý Tomáš Hübschman Luděk Pernica Matěj Hanousek Marek Kysela Matěj Hybš Daniel Rossi Stanislav Tecl David Lischka Ruslan Mingazov David Breda Martin Doležal José Antonio Romera Ondřej Mihálik Michal Trávník Tomáš Wágner Vyacheslav Karavaev Vít Beneš Ján Greguš Petr Rys Martin Pospíšil Vojtěch Kubista Lukáš Masopust

Kariéra

Narozen

Zápasy

Minuty

Góly

Zápasy

Góly

9.4.1975 15.12.1989 6.3.1990 21.2.1985 4.9.1981 16.6.1990 2.6.1993 10.7.1992 3.1.1993 4.1.1981 1.9.1990 15.8.1997 23.11.1991 4.1.1996 3.5.1990 8.9.1987 2.4.1997 17.5.1994 6.3.1990 20.5.1995 12.8.1988 29.1.1991 15.1.1996 26.6.1991 19.3.1993 12.2.1993

0 9 1 19 25 26 11 17 9 16 26 0 15 5 26 12 7 22 25 28 17 24 0 27 2 25

0 810 90 1710 2190 2327 643 1530 810 942 1797 0 994 220 1423 1044 416 1154 893 2454 1450 1784 0 1979 110 1244

0 0 0 0 0 3 0 2 0 0 7 0 5 0 5 0 2 0 4 3 2 3 0 4 0 5

299 34 42 75 162 128 55 64 64 204 102 0 39 5 120 89 11 77 170 57 185 132 3 123 31 91

0 0 0 0 0 10 0 3 1 11 34 0 10 0 30 3 2 5 43 3 13 10 0 17 2 13

REALIZAČNÍ TÝM

JABLONECKÝ

| 30.KOLO

VZÁJEMNÁ

FK JABLONEC

Trenér: Zdenko Frťala Asistent trenéra: Ivan Kopecký Trenér brankářů: Michal Špit Vedoucí mužstva: Petr Majer Fyzioterapeuti: Zdeněk Novosad, Jan Čápek Lékaři: Radek Fejgl, Petar Novák, Dag Tichý Kustod: Aleš Češek 16

19

K CEL

3

61 4

7

remíz

70 NEJLEPŠÍ STŘELCI 1 gól Ján Greguš, Daniel Rossi, Vyacheslav Karavaev, José Antonio Romera


1.FK PŘÍBRAM Sezona 2015/2016

BILANCE

KEM

5

9

1.FK PŘÍBRAM 62 7

45 VZÁJEMNÝCH DUELŮ 3 4góly gólyTomáš MilanPilík Baroš

#

Post

1

B

13

Jméno a příjmení

Kariéra

Narozen

zápasy

minuty

góly

zápasy

góly

Marek Boháč

31.10.1988

0

0

0

23

0

B

Aleš Hruška

23.11.1985

29

2700

0

193

0

26

B

Milan Švenger

6.7.1986

0

0

0

42

0

3

O

Matěj Chaluš

2.2.1998

9

721

0

9

0

5

O

Tomáš Zápotočný

13.9.1980

26

2295

0

238

28

6

Z

David Štípek

24.5.1992

25

1861

0

74

3

7

U

Patrik Brandner

4.1.1994

14

223

1

19

1

10

Z

Jakub Moravec

10.2.1996

4

90

0

4

0

11

Z

Jan Rezek

5.5.1982

25

2037

4

200

32

12

Z

David Kilián

7.12.1994

2

6

0

2

0

14

Z

Jan Suchan

18.1.1996

17

853

1

32

3

15

O

Jan Mudra

22.1.1990

13

1090

0

67

0

16

Z

Jiří Januška

11.10.1997

5

34

0

5

0

18

O

Radek Dosoudil

20.6.1983

12

856

0

94

0

19

U

Roman Bednář

26.3.1983

24

2145

7

100

27

20

O

Martin Sus

15.3.1990

17

1528

0

46

1

21

U

Valerijs Šabala

12.10.1994

7

460

2

16

4

22

U

Denis Laňka

13.5.1997

3

45

0

4

0

23

O

Martin Krameš

17.8.1993

18

1178

0

39

0

24

O

Josef Divíšek

24.9.1990

19

1697

1

86

1

25

Z

Tomáš Pilík

20.12.1988

28

2464

5

214

15

29

O

Josef Hnaníček

28.12.1986

26

2259

4

84

8

-

U

Jan Vošahlík

8.3.1989

7

267

0

188

16

REALIZAČNÍ TÝM

Trenér: Martin Pulpit Asistenti trenéra: Daniel Huňa, Jozef Valachovič Trenér brankářů: Pavel Průša Vedoucí mužstva: Roman Rogoz Fyzioterapeut: Petr Hána Lékaři: Jaroslav Madunický, Radim Horák, Milan Louda  Maséri: Martin Šimr, Vladimír Adam Kustod: Jiří Šimr 30.KOLO | JABLONECKÝ

17


ZELENÁ ŽABA SE PŘIPRAVUJE NA NOVOU SEZÓNU!

Legendární koupaliště Zelená žaba v Trenčianských Teplicích letos vstoupí do své druhé sezóny po náročné rekonstrukci. V současné době tak vrcholí přípravy celého areálu na letní příliv turistů. Celý areál je unikátní svými službami, které návštěvníkům poskytuje. Kromě 33 metrů dlouhého bazénu se na koupališti nachází multifunkční hřiště, venkovní bowling, bazén pro děti, pro které je během celého dne připraven bohatý animační program. Nechybí ani restaurace, ze které je krásný výhled na celé údolí Trenčianských Teplic, bowling, grill bar a další služby. Náročnější klientela, upřednostňující intimitu, může vy-

užít VIP zónu, ve které se nacházejí dvě vířivky, a kde si klient může vychutnat extra péči v podobě „osobní obsluhy“. Ta se postará o jeho pohodlí. Exkluzivitou areálu je saunový svět, který je jedinečný v rámci celé střední a východní Evropy a nachází

se v příjemném lesním prostředí. Areál Zelené žaby je otevřen celoročně, kdy je v provozu restaurace a saunový svět. Letní, „koupací“ sezóna, zde začíná s počátkem června. Podrobné informace na: www.kupelezelenazaba.sk


Věděli jste, že... Každé kolo SYNOT ligy přinášíme zajímavá fakta ke všem utkáním. Komu se nedaří venku? Kdo nedává góly ve druhých poločasech? To vše a mnoho dalších zajímavých statistických zajímavostí naleznete v unikátní sekci Věděli jste, že.

OVA - BNO

JAB - PRI

… ostravský Baník a brněnská Zbrojovka ve vzájemných duelech vstřelily shodně padesát branek?

… v posledních pěti domácích zápasech s Příbramí drží Jablonec v součtu impozantní skóre 20:4?

MBL - LIB

DUK - SLO

… Mladá Boleslav neporazila Liberec čtyři zápasy v řadě? Poslední výhra Středočechů nad Slovanem se datuje do srpna 2013.

… ve čtyřech domácích zápasech se Slováckem Dukla ani jednou neprohrála? Jednou zvítězila, třikrát se zrodila remíza.

ZLN - BOH

OLO - TEP

… žádný střelec Bohemians Praha nikdy nevstřelil Zlínu více než jednu branku?

… nejúspěšnějším střelcem Olomouce v duelech s Teplicemi je Michal Ordoš? Jako jediný dokázal vstřelit pět branek.

SLA - PLZ

SPA - JIH

… Slavia a Plzeň v třiceti sedmi vzájemných duelech inkasovaly shodně pět červených karet?

… Jihlava nikdy v historii nedokázala pražskou Spartu v lize porazit? Z devíti duelů pouze třikrát dosáhla na remízu.


LÍBIL SE VÁM NĚJAKÝ INDIVIDUÁLNÍ VÝKON?

S

A YN O T LIG

SYNOT HRÁČ UTKÁNÍ

1.

Chcete ocenit nejlepšího hráče svého mužstva? Pak využijte možnost zvolit hráče utkání, a to ve všech duelech SYNOT ligy!

ZVOLTE SI KLUB Zvolte svůj oblíbený klub a v 70. minutě každého zápasu vašeho oblíbeného klubu vám přijde notifikace o začátku hlasování.

2.

Pokud vám notifikace nepřijde, v menu vyberte položku hráč utkání a zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat.

3.

VYBERTE ZÁPAS

Zvolte zápas, ve kterém chcete hlasovat o hráči utkání.

HLASUJTE

Vyberte hráče, pro které chcete hlasovat a stiskněte odeslat hlas.

Oficiální aplikaci SYNOT ligy stahujte z

SYNOT liga

www.synotliga.cz/hracutkani

@Synotliga_CZ


„Dřív mě zajímali kluci v kotli. Teď nespustím oči z kluků na hřišti.”

DOSTANEME VÁS DO HRY

www.synot.cz


#molcup

FINÁLE

18. KVĚTNA STŘEDA 18:15

TEPLICE  STADION NA STÍNADLECH

ZÁJEZD PRO FANOUŠKY 250 Kč

MAJITELÉ PLACENÝCH PERMANENTEK PLATÍ JEN 200 Kč

V BALÍČKU

» VSTUPENKA NA UTKÁNÍ » DOPRAVA AUTOBUSEM TAM I ZPĚT » TRIKO LIAZ PRODEJ Zájezd můžete kupovat během dnešního utkání a také po jeho skončení! Naposled ho budeme prodávat v pondělí 16. května 2016 od 12 do 17 hodin na Infocentru u hlavní pokladny Stadionu Střelnice. V prodeji jsou také samostatné vstupenky za 100 Kč. 22

JABLONECKÝ

| 30.KOLO


Zápas s Teplicemi jsme venovali detem Nedělní utkání proti Teplicím bylo věnované nejmenším jabloneckým fanouškům. I proto byl před zápasem připraven bohatý doprovodný program ve fanzóně i mimo ní. V rámci zápasového programu se také uskutečnil nábor s projektem Můj první gól. Podívejte se, jak to na Střelnici během dětského zápasu vypadalo.

24

JABLONECKÝ

| 30.KOLO


Detský koutek

1( 2 3

číslo dresu

)+( )= číslo dresu

C

B

A

Kolik je v dnešním bulletinu

DĚTSKÝ FANKLUB

D

E

Který z míčů je správný? A B C D E

?

Staň se členem jabloneckého fanklubu Junior nebo Mini. Více informací najdete na: www.fkjablonec.cz/permanentky 30.KOLO | JABLONECKÝ

25

Správné odpovědi: 1. 20, 2. B, 3. 8


JUNIOŘI PORAZILI POSÍLENÝ HRADEC 2:1 Hned šest hráčů hradeckého A týmu čekalo na naše hráče v utkání Juniorské ligy v Hradci Králové. Naši mladíci se nenechali zaskočit a odvezli si vítězství 2:1. V prvním poločase sice více drželi balon domácí, ale do vážné šance se nedostali. Až po půlhodině hry se dostal ve vápně ke střele Kraják, ale Repáň ho výborným zákrokem vychytal. Sedm minut před poločasem přišla naše první velká šance a hned jsme slavili gól. Centr z pravé strany uklidil hlavou do sítě Michal Štěpánek - 1:0! Krátce po začátku

1 FC Hradec Králové

druhého poločasu se podařilo Hradci po rychlé akci vyrovnat zásluhou Davida Drozda na 1:1. Po vyrovnání ubylo na obou stranách útočných akcí a naši kluci to zkusili dvakrát střelou z dálky. Čtvrt hodiny před koncem udeřilo na druhé straně! Po rychlé akci našich juniorů se míč z pravé strany dostal až na malé vápno, kde operoval Milan Palatický, Branky: 47. D. Drozd - 37. Štěpánek, 75. Palatický

2 (0:0)

který za přispění domácího obránce dostal míč do sítě 2:1! V závěru ještě mohl Hradec vyrovnat, ale hlavičkující Plašil minul branku.

FK Jablonec

Sestava JBC: Repáň - Landovský, Skuhravý, Šedý, Štěpánek - Novák, Kubista M., Soukup (71. Díl) Žemba - Palatický (83. Vencbauer), Bulíř (87. Macík).

ŽENY SENZAČNĚ PŘESTŘÍLELY LÍDRA SOUTĚŽE Jablonecké ženy v České lize zažily velmi úspěšné utkání. Do Jablonce přijel dosud neporažený celek 1.FK Příbram. Tato statistika se ale rázně změnila, když naše děvčata vyhrála 5:1! První porážka Příbrami se rodila již od úvodních minut zápasu. Ve 4. minutě vyslala Klementová do úniku Pavlu Trojákovou, která i tentokrát potvrdila svou úžasnou střeleckou formu a poslala FK Jablonec do vedení - 1:0. O chvíli později faulovala brankářka Příbrami Trojákovou, která měla před sebou jen prázdnou branku a následoval pokutový kop a vyloučení hostující gólmanky. Silvie Horčič-

5 FK Jablonec

26

JABLONECKÝ

ková penaltu proměnila na 2:0. Hosté ve 30. minutě však opět nestačily na fenomenální Pavlu Trojákovou, která na hranici jejich pokutového území přistrčila míč ke střele naběhnuté Pavle Klementové, a bylo to 3:0! V 57. minutě vyslala Vladimíra Tatíčková dlouhý křižný pas na střed hřiště, Silvie Horčičková míč výtečně zpracovala a následně i předložila Pavle Trojákové, která je poslední dobou v koncovce neomylná - 4:0.

1 (3:0)

| 30.KOLO

V 79. minutě Lenka Bistiaková našla dobře postavenou Silvii Horčičkovou, která svou další precizní přihrávkou vyzvala Pavlu Trojákovou k dovršení jejího dalšího mistrovského hattricku a nejlepší kanonýrka soutěže tuto výzvu zodpovědně přijala - 5:0. O pár minut později se hosté dočkali alespoň čestného úspěchu, když se prosadila Pilousková. Naše děvčata nadále stoupají tabulkou vzhůru a jsou nyní na třetím místě!

Branky: 4. Trojáková, 9. Horčičková z pen., 30. Klementová, 57. Trojáková, 79. Trojáková – 81. Pilousková. 1.FK Příbram

Sestava JBC: Srnová - Bakešová (69. Janková), Klápšťová (78. Balická), Gadziňská, Tatíčková - Klementová, Pecháčková, Bistiaková, Fialová (84. Mikulandrová) - Trojáková (89. Veselá), Horčičková


DOROST U19 ZÍSKAL DŮLEŽITÉ VÍTĚZSTVÍ Po pětizápasovém bodovém půstu získal starší dorost FK Jablonec v utkání 31. kola Dorostenecké ligy tři body za vítězství nad celkem SFC Opava 1:0 (0:0). Jedinou branku vsítil krátce po obrátce Vitkovič. První příležitost skórovat měl Jablonec ve 21. minutě z trestného kopu Díla po faulu na Haitla. Díl však mířil nad branku. Ve 28. minutě pronikl Díl zleva do vápna a jeho centr do vápna Schön ve skluzu namířil do levé tyče. Pak se hosté více osmělili a několikrát se dostali nebezpečně k brance domácích, kterou ale vážně neohrozili. Ve 37. minutě Schön dvakrát vystřelil na opavskou branku a z druhého odrazu pálil Heřmánek s tečí do břevna. Ve 47. minutě Heřmánkův trestný kop z pravé strany hosté s přehledem odrazili. V 51. minutě Lischka ze středu hřiště vpravo našel Putyeru, který pronikl až do vápna a jeho centr gólman hostí odrazil před Vitkoviče, který pohotově zblízka poslal míč do sítě – 1:0. V další minutě vy pálil Haitl a jen těsně minul pravou tyč. V 54. minutě

1 FK Jablonec

se opavským podařilo přečíslit domácí tak, že se Janetzký ocitl sám před Richterem a jeho prudkou ránu Richter skvěle vyrazil. Podobný zákrok předvedl Richter v 62. minutě, když vyrazil další prudkou ránu soupeře, tentokrát Adamovského. V 75. minutě po rohu

0 (0:0)

Opavy z levé strany vystřelil z odraženého míče Tesařík po zemi těsně vedle pravé tyče. Jablonec se pak ve zbývajícím čase více soustředil na obranu. Přesto v 85. minutě mohl ohrozit opavskou branku z trestného kopu Heřmánka zprava, ale ten hosté dokázali odrazit.

Branka: 51. Vitkovič. SFC Opava

Sestava JBC: Richter – Putyera, Macík, Lischka, Hurta – Díl (80. Pelta), Haitl, Zezulka (75. Jelínek), Heřmánek (90. Mička), Schön – Vitkovič (56. Vencbauer).

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK JE POVINEN SE SEZNÁMIT S NÁVŠTĚVNÍM ŘÁDEM!

Návštěvní řád je v plném znění ve vývěsce na hlavní tribuně a na webových stránkách klubu www.fkjablonec.cz

Pro aktuální termíny a místa zápasů sledujte klubový web www.fkjablonec.cz.

Objednávk y

Majitelé ZTP karet, kteří si zakoupili permanentní vstupenku na sezónu 2015/2016, si mohou požádat o vydání klubové parkovací karty k Hotelu Sport (vzdálenost na stadion téměř stejná jako z parkoviště Střelnice).

telefon: 483 330 333

Vozíčkáři (ZTP/P), kteří chodí pravidelně na naše utkání, si mohou požádat o parkovací kartu na parkoviště Střelnice, kde jsou vyhrazena 3 místa pro vozíčkáře.

nebo on-line www.zizkuvvrch.cz

Všechny výše uvedené parkovací karty se vydávají pouze po předložení průkazu ZTP a parkovací karty ZTP a pouze majiteli této karty osobně.

30.KOLO | JABLONECKÝ

27


Fotbalový turnaj žáků The youth football tournament

JUNIOR NORTH CUP MICRO

2016

sobota

28/05/2016 od 9.00 hodin Sportovní areál Mšeno

DĚTSKÝ DEN V BABYLONU

Dopřejte dětem na jejich svátek den plný zábavy v CENTRU BABYLON!

Akce platí pro: AQUAPARK, LABYRINT, LUNAPARK, 4D KINO, LASER GAME, VIRTUÁLNÍ REALITU a SOLNO-JODOVO JESKYNI.

1. - 2. ČERVEN

dítě do 15 let Všechny atrakce pro tící dospělé pla du vo pro v do osoby ZDARMA. www.centrumbabylon.cz


S U N I R B E M L GA NÉ SÍ Á N L A V P V STERIZO

2 1 A P E N


www.rengl.cz ÚPLNÁ SVOBODA TISKU

TRADICE SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI FLEXIBILITA SPOLEHLIVOST KVALITA ŠPIČKOVÁ TECHNOLOGIE VYNIKAJÍCÍ ODBORNÍCI TRADICE

■ Největší rotační tiskárna v České republice

s více než 50letou tradicí ■ 5 moderních velkokapacitních rotačních strojů ■ Specializace na vysokonákladový tisk časopisů, katalogů a prospektů, lepenou a šitou vazbu a personalizaci ■ ISO 9001, ISO 12647, ISO 14001, ISO 18001, FSC, PEFC

Svoboda Press, s. r. o. Sazečská 560/8 108 25 Praha 10-Malešice Česká republika

Internet: www.svoboda.cz E-mail: obchod@svoboda.cz Telefon: 266 021 344 Telefon: 266 021 121

Svoboda Press s. r. o. ãlen skupiny Euro-Druckservice GmbH


PRo všeChny, kteří se nechtějí vzdát svého snu.

CarTec Liberec

www.bmwliberec.cz

Radost z jízdy

cartec Liberec vám přináší nejjednodušší způsob pořízení vašeho bmW prostřednictvím operativního Leasingu.

bmW 116i 5 dveřové Cena: 502.000 kč Splátka operativního leasingu od 6 999 kč měsíčně.

bmW 218i active tourer Cena: 541.000 kč Splátka operativního leasingu od 7 199 kč měsíčně.

bmW 218i gran tourer Cena: 567.000 kč Splátka operativního leasingu od 7 555 kč měsíčně.

bmW 318i sedan Cena: 678.000 kč Splátka operativního leasingu od 8 999 kč měsíčně.

bmW 520d xdrive sedan Cena: 1.056.033 kč Se splátkou operativního leasingu od 14 999 kč měsíčně.

bmW X1 sdrive 18d Cena: 752.066 kč Se splátkou operativního leasingu od 11 999 kč měsíčně.

Uvedené ceny vozů a splátek jsou bez dph. Pro více informací nás kontaktujte na CarTec Liberec, Obchodní 622, 460 01, Liberec 11, tel. +420 734 418 584, bmw@bmwliberec.cz, www.bmwliberec.cz


NIKE.COM/FOOTBALL

Profile for FK Jablonec

Jablonecký gól 30. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 30. kola SYNOT ligy FK Jablonec - 1.FK Příbram.

Jablonecký gól 30. kola SYNOT ligy  

Zápasový program utkání 30. kola SYNOT ligy FK Jablonec - 1.FK Příbram.

Advertisement