Page 1

XC60


W VOLVO NA PIERWSZYM MIEJSCU JEST ZAWSZE CZŁOWIEK.

POWITANIE

| 1

Skandynawscy projektanci, zanim podejmą proces twórczy, przyglądają się osobie, która będzie użytkownikiem danej rzeczy. Zadają sobie pytanie: „co możemy zrobić dla poprawy komfortu życia tej osoby?”. Pochodzimy ze Szwecji, dlatego podczas projektowania samochodów zawsze stosujemy tę filozofię. Gdy inni producenci myślą przede wszyst kim o technologii, próbując na koniec wtłoczyć weń człowieka, dla nas właśnie człowiek to punkt wyjścia. Forma podąża za funkcją, a gdy projektowanie przebiega pod kątem potrzeb człowieka, rezultat jest doskonały – w sposób naturalny. Uważamy, że obcowanie człowieka z samochodem powinno być źródłem natchnienia i radości. Taka filozofia pozwoliła nam wprowadzić w życie wiele bezcennych rozwiązań. Trzypunktowy pas bezpieczeństwa? To nasz wynalazek z 1959 roku. Zawsze dużą wagę przywiązywaliśmy do poszanowania środowiska naturalnego – w 1976 roku po raz pierwszy zastosowaliśmy w naszych autach czujnik kontrolujący skład spalin (sondę Lambda), dzięki któremu spadła emisja toksycznych związków oraz zużycie paliwa, a także poprawiły się osiągi samochodów.


W SZWECJI DOBRE WZORNICTWO TO NIE LUKSUS, LECZ STYL ŻYCIA.


POWITANIE

| 3

Innowacje to druga twarz Volvo – może właśnie dlatego, że pochodzimy ze Szwecji. Jak na dość nie­ pozorny kraj jesteśmy wyjątkowo twórczy. Ufamy, że wynika to z wiary w siebie i w słuszność obranego kierunku, nawet jeśli inni postępują zupełnie inaczej. Doskonały przykład to nasze fotele. Na początku lat 60. rozpoczęliśmy współpracę z ortopedami z Chalmers University of Technology w Goeteborgu. Lekarze byli zaskoczeni naszymi pytaniami – nigdy wcześniej żaden projektant samochodowego fotela nie prosił ich o poradę. Powstające w wyniku tej współpracy ergonomiczne i zapewniające nadzwy­ czajny komfort fotele są znane i doceniane przez kierowców na całym świecie. Jak przystało na skandynawskich rzemieślników, w naszej pracy wykorzystujemy tylko najlepsze materiały – jak na przykład twarda stal borowa, z której zbudowane są klatki bezpieczeństwa nadwozi naszych aut. W kabinach stosujemy materiały naturalne – nie dlatego, że to chwilowa moda, lecz dlatego, że są zdrowe i przyjemne w dotyku. W naturalny sposób tworzymy rzeczy piękne i przy­ jazne człowiekowi. Bo w Szwecji dobre wzornictwo to nie luksus, lecz styl życia.


XC60: ALEŻ ON SIĘ PROWADZI! TWÓJ NOWY SAMOCHÓD

VOLVO XC60  | 4

Samochód typu SUV pasowałby do Ciebie idealnie, ale w głębi duszy marzysz o aucie sportowym? Mamy rozwiązanie tego dylematu – Volvo XC60. To doskonały samochód dla kierowców wymagających, poszukiwaczy przygód. Dzięki wprowadzeniu szeregu usprawnień w konstrukcji auta, teraz ten dynamiczny i wyrafinowany, zamknięty w proporcjonalnej karoserii SUV jest jeszcze lepszy. Żeby docenić znakomite zachowanie XC60 na drodze, trzeba się nim przejechać. Dopracowane podwozie wspomaga system Corner Traction Control, który pokonanie każdego zakrętu zamienia w prawdziwą frajdę. XC60 nie zachowuje się jak typowy ciężki SUV: jest zwinny i żwawy, trzyma się drogi jak przyklejony. Z kolei jego duży prześwit to wysoka pozycja za kierownicą, dająca kierowcy przyjemne poczucie pewności siebie, oraz lepsze możliwości trakcyjne w terenie.

Chcesz sprawdzić twardsze zawieszenie i bezpośredni układ kierowniczy w nowym XC60 R-Design? Umów się na jazdę próbną.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZEGO DEALERA NA VOLVOCARS.PL


PODOBNO SZWEDZI NIE OCENIAJĄ RZECZY PO WYGLĄDZIE. ALE TO NIEPRAWDA. NIEPOWTARZALNE WZORNICTWO

VOLVO XC60  | 7

„Zainspirowała mnie rzeka płynąca za moim domem” – tłumaczy Steve Potter, menedżer zespołu, który zaprojektował nadwozie XC60. „Woda gwałtownie rozbijała się o kamienie. Postanowiliśmy oddać to napięcie, ciągły ruch, życie. Stąd bardzo ludzki, organiczny duch projektu”. Nowe XC60 wszędzie czuje się jak w domu – i w mieście i na wiejskiej drodze. Przeprojektowaliśmy wykończenie nadwozia i teraz wszystkie elementy karoserii są w tym samym kolorze, co dodaje XC60 miejskiej elegancji. Nowe reflektory wyostrzają rysy przedniej części nadwozia a pionowe światła do jazdy dziennej, umieszczone teraz bliżej narożników auta, podkreślają jego wysoką sylwetkę. Zgodnie ze skandynawską szkołą designu, wygładziliśmy całą sylwetkę auta, aby nic nie zakłócało jej doskonałych linii. Ukryliśmy wszelkie niewygodne detale, przenieśliśmy nawet dysze spryskiwaczy poniżej maski silnika. Powiększyliśmy firmowe logo, przez co XC60 wygląda na bardziej pewne siebie.

Volvo XC60 można teraz zamówić ze zintegrowanymi końcówkami rury wydechowej. Są idealnie wpasowane w zderzak, mimo że cały układ wydechowy wskutek wzrostu temperatury rozszerza się aż o 25 mm. To właśnie precyzja skandynawskiej inżynierii.

WIĘCEJ INFORMACJI O WZORNICTWIE XC60 ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


SKANDYNAWSKIE WNĘTRZE NA CZTERECH KOŁACH.


KABINA TWOJEGO SAMOCHODU 

VOLVO XC60  | 9

Lubisz mieć samochód pod pełną kontrolą? Zamów specjalne manetki by łatwiej i szybciej zmieniać biegi – bez odrywania rąk od kierownicy. XC60 to nie tylko dynamika jazdy, ale i komfort godny auta luksusowego. „Jakość naszych foteli jest powszechnie znana” – podkreśla Stefan Sällqvist, szef zespołu projektowego XC60. „Tu nie pozwalamy sobie na żadne kompromisy. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z naszych foteli Sport. Znakomicie wyglądają i zapewniają bardzo dobre trzymanie całego ciała. Jak zwykle w Volvo – można jechać godzinami bez uczucia zmęczenia”.

Oświetlenie Ambient Light delikatnie zaznacza światłem ważne punkty w samochodzie. Biała poświata pozwala w ciemności łatwo odnaleźć przełączniki regulacji fotela, uchwyt na kubek czy sprawnie układać torby w bagażniku.


W NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA TRUDNO JEST DOJECHAĆ. DO ZOBACZENIA WŁAŚNIE TAM.

Wybierasz to, co lubisz – zawieszenie Four-C pozwala ustawić jeden z trzech trybów jazdy. „Komfort” i „Sport” nie wymagają komentarza. Sprawdź jednak, jak auto trzyma się drogi po przełączeniu na „Advanced”! Ustawienia można zmieniać w dowolnej chwili, jednym przyciskiem.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL


TWOJA PRZYGODA 

Jest takie szwedzkie porzekadło: nie ma złej pogo­ dy, jest tylko niewłaściwe ubranie. Naszym zdaniem podobna zasada dotyczy samochodów. Stosując najnowsze rozwiązania, zawsze budowaliśmy auta tak, by można było nimi dojechać wszędzie, bez względu na jakość dróg czy pogodę. Volvo jest jak ubranie – tyle że bardzo uniwersalne. Z napędem na cztery koła Twoje XC60 będzie czuło się w terenie tak dobrze jak na autostradzie. Wysoki prześwit pozwoli na łatwe pokonywanie

VOLVO XC60  | 11

wertepów. Układ kontroli zjazdu ze wzniesień dodatkowo powiększa możliwości terenowe auta, czyniąc z XC60 pojazd prawdziwie uniwersalny. Ogólne wrażenie nadzwyczajnej sprawności i wszechstronności auto zawdzięcza seriom badań i prób drogowych. Tysiące godzin pracy zajęło nam doprowadzenie do perfekcji konstrukcji podwozia, aby doświadczenie jazdy wprowadzić na zupełnie nowy poziom.


VOLVO SENSUS. NATURALNIE TY DECYDUJESZ. 

TWOJA PRZESTRZEŃ  | 13

To prawda, Volvo XC60 jest piękne. Ale czy całą przyjemność z jego oglądania mają czerpać tylko ci, którzy patrzą z zewnątrz? Ponieważ to Ty spędzasz za kierownicą najwięcej czasu, odpowiednio zaprojekto­ waliśmy przestrzeń wokół Twojego fotela. Wszystkie wskaźniki i regula­ tory rozmieszczone są logicznie i intuicyjnie. Tak wygląda samochód budowany wokół człowieka. Tę filozofię tworzenia nazywamy „Sensus”. Jej najnowszym przejawem jest projekt efektownego cyfrowego wyświetlacza Adaptive Digital Display. Przekazuje on kierowcy wszelkie niezbędne informacje, wyświetlając je w jednym z trzech graficznych trybów pracy – Elegance, Eco lub Performance. Wraz z ekranem systemu Sensus pozwala on na wygodne sterowanie funkcjami auta. To nie wszystko: układ Sensus Connected Touch zamienia 7-calowy dotykowy ekran w centrum multimedialne z wygodnym dostępem do nawigacji, plików muzycznych i internetu. Co więcej, nie musisz nawet wsiadać do swojego Volvo by się z nim porozumieć. Dzięki aplikacji Volvo On Call masz zdalny dostęp do wielu funkcji – możesz sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku albo upewnić się, że samochód jest zamknięty. Łączysz się z samochodem bez względu na to gdzie jesteś – w domu, w pracy czy na drugim końcu świata. Potrzebny jest tylko dostęp do sieci internetowej. Ale to nie tylko ekran czy aplikacje decydują o nadzwyczajnej funkcjo­ nalności auta. Wiele uwagi poświęciliśmy na opracowanie koła kiero­ wnicy czy konsoli środkowej z intuicyjnymi przyciskami klimatyzacji.

ZANURZ SIĘ W DŹWIĘKU Uważamy, że słuchanie muzyki w Volvo powinna być prawdziwą przyjemnością. Dlatego we współpracy z fachowcami z Audyssey Laboratories opracowaliśmy doskonały multimedialny system audio. Nasz Premium Sound Multi Media System to dwanaście głośników, procesor dźwięku MultEQ, moc 5x130 watów i możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku. Ten sprzęt spełni oczekiwania każdego pasażera.

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL Elegancki, mieniący się żywymi kolorami wyświetlacz może pracować w jednym z trzech trybów – Elegance, Eco lub Performance.

7


City Safety dba byś podczas jazdy w mieście nie najechał przypadkowo na poprzedzający pojazd, gdy ten nagle zahamuje. System działa do prędkości 50 km/h -zawczasu wykrywa możliwość stłuczki i, gdy to konieczne, automatycznie hamuje.

Udoskonaliliśmy system monitorowania BLIS. Teraz wykrywa on pojazdy w tzw. martwym polu lusterek korzystając z radaru. Z kolei układ Cross Traffic Alert wykrywa jadące pojazdy, których nie widać podczas manewru opuszczania ciasnego miejsca parkingowego.

Tak samo jak o Ciebie, troszczymy się o innych uczestników ruchu. Układ wykrywania pieszych połączony z systemem automat­ycz­ nego hamowania zadba o to, by nie doszło do wypadku gdy ktoś nieoczekiwanie wtargnie przed maskę auta.

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL


Tu zamontowaliśmy radar, widzisz? Jest ukryty za atrapą i stale pracuje by zapewnić bezpieczeństwo Tobie oraz wszystkim wokół. Układ ostrzegania przed kolizją wraz z awaryjnym hamowaniem i systemem wykrywania pieszych to przełom w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.

WŁAŚNIE. CZY WSPOMI­ NALIŚMY JUŻ O BEZPIECZEŃSTWIE? 

W 1927 roku Assar Gabrielsson i Gustaf Larson, założyciele naszej firmy, postanowili produkować tak mocne samochody, które dawałyby sobie radę na kiepskich wiejskich drogach. Wiedzieli jednak, że wytrzymała konstrukcja to nie wszystko. „Samocho­ dami jeżdżą ludzie” – powtarzali – dlatego głównym celem wszystkiego co robimy w Volvo jest – i musi pozostać – bezpieczeństwo”. Teraz chcemy, by w 2020 roku ani jedna osoba, jadąc nowym Volvo, nie zginęła ani nie została ciężko ranna. Ojcowie Volvo z pewnością by nas poparli. Aby osiągnąć cel, naszpikowaliśmy XC60 inteli­ gentnymi układami podnoszącymi bezpieczeństwo. Dzięki nim pasażerowie są chronieni w razie wypadku – lub w ogóle mogą go uniknąć. To jest właśnie IntelliSafe. Kierowcy XC60 bardzo lubią prowadzić, jednak dziś drogi są tak zatłoczone, że kierowcy są stale narażeni na błędy innych. Volvo podczas ewentu­ alnej kraksy zapewnia wysoki poziom bezpieczeń­

TROSZCZYMY SIĘ O CIEBIE  | 15

stwa, ale filozofia IntelliSafe to zupełnie nowa jakość. To kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa obejmujące szereg zmyślnych systemów, takich jak City Safety, ostrzeganie przed kolizją plus automatyczne hamowanie, wykrywanie pieszych i rowerzystów. Dobrze jest prowadzić swoje XC60 wiedząc, że ten samochód nie tylko Cię chroni ale także Ci pomaga. Weźmy układ aktywnych świateł drogowych. Pozwa­ la on stale używać świateł „długich” – gdy z prze­ ciwka zbliża się inny pojazd, system automatycznie redukuje oświetlany obszar, by nie oślepić innego kierowcy. Układ dynamicznej kontroli trakcji (DSTC) to kolejny przykład. Jeśli nastąpi ryzyko utraty przy­ czepności, DSTC zatroszczy się o precyzyjny rozdział mocy i siły hamowania do kół, by nie doszło do poślizgu. Siedząc za kierownicą pewnie nawet nic nie zauważysz. I o to chodzi – to znaczy, że dobrze wykonaliśmy swoje zadanie.


NAJWIĘCEJ SATYSFAKCJI CZERPIESZ WTEDY GDY PROWADZISZ ODPOWIEDZIALNIE.
U podstaw projektowania każdego Volvo leży troska o środowisko naturalne. Technologia Drive-E to wyższa wydajność silnika i niższe koszty eksploatacji bez rezygnowania z przyjemności prowadzenia. Mniejsze tarcie w silnikach, technologia Start/Stop, odzyskiwanie energii hamowania – dzięki Drive-E przyczyniamy się do idei zrównoważonego rozwoju. Energia elektryczna w naszych szwedzkich fabrykach pochodzi wyłącznie z hydroelektrowni.

WYBÓR NAPĘDU  | 17

Ekologiczna świadomość, dbałość o środowisko to nieodłączna część pojmowanego przez nas inteligentnego luksusu. Gama silników Volvo XC60 jest bardzo bogata – obejmuje jednostki od pięciocylindrowego, dwulitrowego turbodiesla D3 po benzynowy, trzylitrowy silnik T6 o mocy aż 304 koni mechanicznych.


R-DESIGN

POPATRZ NA MNIE.

VOLVO XC60  | 18

Jak jeszcze bardziej podkreślić dynamiczny styl XC60? Nic prostszego – pakiet R-Design nada Twemu Volvo wyjątkowy, sportowy charakter. R-Design to nie tylko dodatki stylizacyjne – jak przystało na projekt skandynawski i tu forma towarzyszy funkcji. Dlatego opcjonalne zawieszenie sportowe R-Design jest usztywnione i obniżone. Zapewnia lepszą przyczepność na zakrętach, co czyni jazdę XC60 jeszcze bardziej ekscytującą.


W skład pakietu R-Design wchodzą aluminiowe obręcze wyjątkowego wzoru i metalowe osłony lusterek zewnętrznych. Z tyłu nadwozia dynamiczny styl XC60 podkreślony jest przez sportowy dyfuzor i chromowane końcówki układu wydechowego. W kabinie R-Design znajdziesz sportowe fotele z wyszytym logo tej wersji, kierownicę R-Design i sportowe nakładki pedałów. Podświetlana gałka automatycznej skrzyni biegów, niebieskie wyświetlacze cyfrowe i dowolnie regulowane oświetlenie diodowe kabiny – taki właśnie jest R-Design.


KTÓRYM XC60 JESTEŚ? WYRAŹ SIEBIE

VOLVO XC60  | 20

XC60? Gratulujemy wyboru! Masz już upatrzony silnik, czas wybrać wyposażenie. Przygotowaliśmy cztery różne wersje – bez względu na osobiste preferencje z pewnością któraś przypadnie Ci do gustu.

XC60 Wyposażenie: trzypunktowe pasy bezpieczeństwa (wraz z sygnalizacją niezapiętych pasów) na wszystkich pięciu siedzeniach | trójdzielna tylna kanapa 40/20/40 | poduszka powietrzna kierowcy i pasażera | wejście audio AUX | czarne relingi dachowe | wykończenie wnętrza Charcoal (czarne) | City Safety | kontrola trakcji w zakrętach CTC (Corner Traction Control) | podwójny uchwyt na kubek z przodu | układ dynamicznej kontroli trakcji DSTC (Dynamic Stability and Traction Control) | elektryczny hamulec postojowy | elektroniczna klimatyzacja (ECC) z nawiewami w słupkach środkowych | gniazdo 12V z przodu | układ kontroli zjazdu ze wzniesień (AWD) | elektryczna regulacja reflektorów | podświetlane lusterko wewnętrzne dla pasażera | kurtyny boczne (IC) | system mocowania ISOFIX na tylnych siedzeniach | światła LED do jazdy dziennej | roleta bagażnika | tapicerka tekstylna Lomma | wskaźnik temperatury zewnętrznej | system zapobiegania dachowaniu (ROPS) | zdalnie sterowany zamek centralny | 17-calowe obręcze Segin ze stopu aluminium | system informacyjno-rozrywkowy Sensus z 5-calowym wyświetlaczem oraz system audio Performance z odtwarzaczem CD | boczne poduszki powietrzne | komputer pokładowy | zestaw naprawczy zamiast koła zapasowego | system zapobiegający urazom kręgosłupa szyjnego WHIPS


+ KINETIC

+ SUMMUM

zawiera wyposażenie podstawowe oraz:

zawiera wyposażenie Momentum oraz:

sterowanie audio w kierownicy | tempomat | podświetlane lusterko wewnętrzne kierowcy | skórzane pokrycie dźwigni skrzyni biegów | pokryte skórą koło kierownicy | dywaniki tekstylne

18-calowe obręcze Pan ze stopu aluminium | cyfrowy wyświetlacz | chromowane nakładki na progi | tapicerka skórzana | elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawień siedzenia i lusterek zewnętrznych | skrętne reflektory biksenonowe ABL z wysokociśnieniowym układem oczyszczania lamp | automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne oraz lusterka boczne | pakiet dodatkowego oświetlenia wnętrza | tylny podłokietnik ze schowkiem i uchwytami na kubki | jasne relingi dachowe

+ MOMENTUM zawiera wyposażenie Kinetic oraz: samoczynnie przyciemniające się lusterko wsteczne | zestaw głośnomówiący Bluetooth® | chromowane listwy przy szybach bocznych | tapicerka winylowo-tekstylna Eriksberg | audio High Performance | koło kierownicy wykończone aluminium | metalowa listwa progu bagażnika | czujniki parkowania z tyłu | czujnik deszczu | składane lusterka boczne z oświetleniem podłoża | elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika | uchwyt na zakupy w bagażniku | gniazdo 12V w przestrzeni bagażowej | miękka siatka odgradzająca przestrzeń bagażową | wykończenie wnętrza Shimmer Graphite Aluminium | intuicyjna regulacja klimatyzacji

R-DESIGN Pakiet można łączyć z wersjami wyposażenia Kinetic, Momentum lub Summum: trójramienne, pokryte skórą koło kierownicy z metalowym emblematem R-Design | 18-calowe obręcze Ixion ze stopu aluminium | cyfrowy wyświetlacz z trybem R-Design | dwie końcówki układu wydechowego | czarna podsufitka Inscription | światła LED R-Design do jazdy dziennej | krata wlotu powietrza z emblematem R-Design | skórzana, sportowa dźwignia zmiany biegów | tapicerka tekstylno-skórzana (nubuk) z logo R-Design | wykończenie wnętrza R-Design | aluminiowe nakładki na lusterka zewnętrzne | sportowe zawieszenie | sportowe dywaniki | sportowe pedały R-Design | sportowe fotele | stalowe nakładki progowe R-Design | wykończenie pasa przedniego R-Design | dyfuzor R-Design


XC60 TO TWÓJ DOM Z DALA OD DOMU. ZAZNACZ TO. ZAPROJEKTUJ KABINĘ PO SWOJEMU

Oto elegancka, zaprojektowana ze smakiem kabina XC60. Dopracowana w każdym szczególe – od aluminiowych wykończeń kratek nawiewów po pokryte tkaniną słupki drzwiowe. Fotele Comfort mogą być wykończone tapicerką tekstylną, winy­ lowo-tekstylną Eriksberg lub skórą. Nowe fotele Sport zapewniają typowy dla Volvo komfort oraz

znakomite trzymanie boczne. Kierownica może być podgrzewana, co z pewnością docenisz w mroźne zimowe poranki. A gdy już zajmiesz miejsce za kierownicą, z pewnością docenisz nowo zaprojekto­ wany, czytelny zestaw zegarów, albo – jeśli wolisz – wyświetlacz cyfrowy.
Pakiet Inscription to paleta atrakcyjnych pozycji wyposażenia, które można dowolnie zestawiać. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie wyglądu auta do własnych preferencji. Na przykład, charak­ terystyczna konsola środkowa pokryta drewnem drzewa orzechowego ma widoczny wyraźny wzór

VOLVO XC60  | 23

w kształcie litery V – właśnie takie drobiazgi czynią z gamy wyposażenia Inscription wyjątkowe narzędzie. Inne jej elementy to między innymi pokryta skórą deska rozdzielcza i elegancka czarna podsufitka.

Fotele sygnowane logo Inscription pokrywane są najlepszymi gatunkami skóry marki Bridge of Weir. To gwarancja nadzwyczajnej miękkości i trwałości skóry.


TAPICERKA SKÓRZANA INSCRIPTION

Inscription, skóra (GF6J), Brązowa (Toscana Tan), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Inscription, skóra (GF6S), Biała (Marble White), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Inscription, skóra (GF1B), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka Inscription beżowa (Soft Beige)

Inscription, skóra (GF1V), Biała (Marble White), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka Inscription beżowa (Soft Beige)

Skóra sport (G301), Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra sport (G36M), OrzechowoCzarna (Hazel Brown / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra sport (G361) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra sport (G30M), OrzechowoCzarna (Hazel Brown / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra sport (G36G), Jasnoszara / Czarna (Blond / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra sport (G30G), Jasnoszara / Czarna (Blond / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

Skóra sport (G30B), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Skóra sport (G312), Jasnobeżowa piaskowa (Soft Beige in Sandstone), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Inscription, skóra (GF60) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

SKÓRZANA TAPICERKA SPORTOWA

Skóra sport (G36B), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

ELEMENTY WYKOŃCZENIA

Konsola z drewna orzechowego (Inscription)

Drewniane (Urbane Wood)

W kolorze miedzi (Copper Dawn)

Grafitowo-aluminiowe (Shimmer Graphite Aluminium)

Czarne (Charcoal)


TAPICERKA SKÓRZANA 

Skóra (G101) Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

VOLVO XC60  | 25

Skóra (G161), Czarna (Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra (G10B), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Skóra (G16B), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Skóra (G11B), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

Eriksberg T-Tec/textile (G661), Czarna (Charcoal / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Inscription czarna (Charcoal)

Eriksberg T-Tec/textile (G61B), Jasnobeżowa (Soft Beige), wnętrze w tonacji beżu (Sandstone Beige), podsufitka jasnobeżowa (Soft Beige)

TAPICERKA ERIKSBERG T-TEC

Eriksberg T-Tec/textile (G601) Czarna (Charcoal / Offblack), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz

TAPICERKA TEKSTYLNA LOMMA

Lomma (G001) Czarna (Charcoal), wnętrze w tonacji czerni (Anthracite), podsufitka Quartz


Titania, 8x18", Diamond Cut/Glossy Black


OBRĘCZE ZE STOPU ALUMINIUM

VOLVO XC60  | 27

Inscription Avior 8x20" Silver Bright

Candor, 8x20" Diamond Cut/Matte Black

Candor, 8x20" Diamond Cut/Matte Iron Stone

Talitha, 8x20" Diamond Cut/Matte Silver Stone

Talitha, 8x20" Diamond Cut/Matte Dark Grey

Talitha, 8x20" Diamond Cut/Glossy Black

Fenrir, 8x19" Black Chrome

Freja, 8x18" Diamond Cut/Matte Dark Grey

Freja, 8x18" Diamond Cut/Light Light Grey

Merac 7.5x18" Glossy Black

Pan, 7.5x18" Silver Bright

Zephyrus, 7.5x18" Diamond Cut/Matte Tech Black

Valder, 7.5x17" Diamond Cut/Silver Bright

Valder, 7.5x17" Silver

Segin, 7.5x17" Silver


DOPASUJ WŁASNE XC60 DO SWOJEGO STYLU ŻYCIA. AKCESORIA

VOLVO XC60  | 28

Przy kupowaniu nowego Volvo największa frajda to urządzanie auta zgodnie z własnym gustem i potrzebami. Możesz to łatwo zrobić, korzystając z bogatej palety firmowych akcesoriów. Na przykład, jeżeli lubisz długie wyjazdy z rodziną, z pewnością spodoba Ci się system rozrywkowy dla pasażerów: dwa ośmiocalowe ekrany dotykowe z odtwarzaczami DVD, do których można podłączyć przenośne źródła muzyki lub karty SD – to może być Twoja najlepsza inwestycja. WIĘCEJ AKCESORIÓW ZNAJDZIESZ NA VOLVOCARS.PL


TWÓJ SAMOCHÓD, TWÓJ STYL Akcesoria stylizacyjne nadwozia nadadzą Twojemu XC60 indywidualny charakter i podkreślą dynamicznego ducha samochodu. Elementy wykończeniowe są teraz dostępne w kolorze matowym Silver lub matowym Iron Stone.

DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ Dobierz efektowną tylną osłonę, zmyślnie wpasowane końcówki układu wydechowego, osłonę przednią i orurowanie boczne. Widoczne obok efektowne 20-calowe obręcze szlifowane Candor dostępne są w kolorze matowym Black lub matowym Iron Stone.

Masz ochotę zatrzymać się na kawę? Musisz jeszcze po drodze kupić kwiaty? Sensus Connected Touch pomoże Ci znaleźć potrzebne miejsce, korzystając z serwisu Google i pokładowej nawigacji iGo. Komunikaty graficzne i głosowe pewnie poprowadzą Cię do celu.

Sensus Connected Touch połączony jest z serwisem Spotify™. Wystarczy, że powiesz głośno, którego artysty chcesz posłuchać, z głośników popłynie muzyka. System współpracuje z nośnikami pamięci USB, smartfonami czy tabletami. Pod ręką masz także setki stacji radiowych z całego świata.

Dzięki Volvo możesz być w stałym kontakcie w rodziną i przyjaciółmi za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub poczty elektronicznej. Możesz też zamienić Volvo w jeżdżący hot-spot, łącząc modem USB lub smartfon z systemem Sensus Connected Touch, i swobodnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do sieci.


NIE MUSISZ SIĘ O NIC MARTWIĆ. NIC A NIC.


OPIEKA VOLVO

VOLVO XC60  | 31

Szczęście to brak trosk. Wtedy wszystko toczy się gładko i bez przeszkód. Kupując Volvo kupujesz beztroskę. Finansowanie, ubezpieczenia, przeglądy, naprawy, zmiana opon, mycie samochodu – we wszystkich tych niezbyt interesujących kwestiach uczynimy Twoje życie łatwiejszym. Twój dealer Volvo zaoferuje Ci wszelkie niezbędne usługi. Nie musisz się o nic martwić.

ZAKUP I EKSPLOATACJA

SERWIS I PRZEGLĄDY

W RAZIE POTRZEBY

• Gwarancja • Finansowanie • Leasing • Ubezpieczenie • Umowa serwisowa • Strona My Volvo

• Volvo Service 2.0 • Aktualizacja oprogramowania • Doradca Serwisowy • Wynajem samochodów • Volvo Professional Car Care • Wymiana opon

• Volvo Assistance • Naprawy • Usuwanie uszkodzeń szyb • Usuwanie wgnieceń karoserii • Serwis klimatyzacji

WIĘCEJ INFORMACJI NA VOLVOCARS.PL


DANE TECHNICZNE

1025

1003 802

802

1789/972

1713

1713

748 230

7 104

924

230

924

2774

1632

946

1891

4644

2120

1713 1632

1439

1403

1586

1165

1891

2120

230 1586 1891 2120

WIĘCEJ NA VOLVOCARS.PL
T6 AWD

T5

Typ silnika:

3.0L, 6-cylindrowy rzędowy, benzynowy, twin-turbo

2.0L, 4-cylindrowy rzędowy, benzynowy turbo

Skrzynia biegów:

6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa automatyczna Powershift

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

–/10.7

–/8.5

Emisja CO2 g/km, man/auto:

–/249

–/198

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

224 (304) 5600

177 (240) 5500

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

440/2100 – 4200

320/1800 – 5000

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

–/6.9

–/8.1

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

–/210

–/210

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

D5 AWD

D4 AWD

Typ silnika:

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, diesel twin-turbo

2.4L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

5.3/6.4

5.3/6.4

Emisja CO2 g/km, man/auto:

139/169

139/169

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

158 (215) 4000

120 (163) 4000

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

420 (440 auto)/1500 – 3250 (3000 auto) 420/1500 – 2500

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

8.1/8.3

10.5/10.9

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

210/205

195/190

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

D4

D3

Typ silnika:

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

2.0L, 5-cylindrowy rzędowy, turbodiesel

Skrzynia biegów:

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

6-biegowa mechaniczna lub 6-biegowa automatyczna Geartronic

Zużycie paliwa, litry/100 km, tryb mieszany; man/auto:

5.3/6.0

5.3/6.0

Emisja CO2 g/km, man/auto:

139/159

139/159

Moc maksymalna, kW (hp) przy obr./min:

120 (163) 3500

100 (136) 3500

Maksymalny moment obrotowy, Nm przy obr./min:

400/1500 – 2750

350/1500 – 2250

Przyspieszenie, 0–100 km/h w sekundach, man/auto:

10.3/10.3

11.2/11.2

Prędkość maksymalna, km/h, man/auto:

200/195

190/185

Pojemność zbiornika paliwa w litrach:

70

70

Klasa ekologiczna:

Euro 5 (2011)

Euro 5 (2011)

Dane techniczne mogą ulec zmianie. Aktualne informacje można uzyskać u Autoryzowanego Dealera Volvo.

Popraw osiągi swojego XC60 za pomocą pakietu Polestar. To specjalne oprogramowanie opracowane przez naszego partnera rajdowego – firmę Polestar. Korzystamy z jej pomocy i doświadczenia by stale poprawiać osiągi i wydajność naszych silników.

WIĘCEJ NA POLESTAR.COM

Uwaga: niektóre informacje podane w niniejszej broszurze mogą być nieaktualne ze względu na zmiany produkcyjne dokonane już po jej wydrukowaniu. Niektóre z opisanych lub pokazanych na zdjęciach elementów wyposażenia mogą być teraz dostępne tylko za dodatkową opłatą. Przed złożeniem zamówienia należy zasięgnąć informacji u Autoryzowanego Dealera Volvo. Producent zastrzega sobie prawo dokonywania w dowolnym momencie zmian cen, kolorów, materiałów, modeli i danych technicznych bez uprzedzenia.


STWÓRZ SWOJE VOLVO S60 NA VOLVOCARS.PL

019 Black Stone

452 Black Sapphire metallic Dostępny także dla wersji R-Design

477 Inscription Electric Silver metallic Dostępny także dla wersji R-Design

484 Seashell metallic

487 Inscription Ember Black metallic

492 Savile Grey metallic Dostępny także dla wersji R-Design

498 Caspian Blue metallic


612 Passion Red Dostępny także dla wersji R-Design

614 Ice White Dostępny także dla wersji R-Design

619 Rebel Blue Dostępny także dla wersji R-Design

702 Flamenco Red metallic

704 Vibrant Copper metallic Dostępny także dla wersji R-Design

707 Inscription Crystal White Pearl metallic Dostępny także dla wersji R-Design

711 Bright Silver metallic

713 Power Blue metallic Dostępny także dla wersji R-Design


VOLVOCARS.PL SP_00064_12-14. Polish. Printed in Sweden.

VOLVO XC60

Volvo XC60  
Volvo XC60  
Advertisement