Page 1

FORD S-MAX


1

Go Further Te dwa słowa oddają ducha i determinację firmy Ford w procesie ciągłego doskonalenia produktu, wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów.

2-9 Ford kinetic Design

10-13 Jakość

14-15 Dbalość o środowisko

16-17 Bezpieczeństwo

18-19 Inteligentne rozwiązania

Dzięki stylistyce „Ford kinetic Design” nasze pojazdy wyglądają jeszcze atrakcyjniej, niż kiedykolwiek dotychczas. Śmiałe, dynamiczne linie, które stwarzają wrażenie energii w ruchu.

Zaprojektowaliśmy i skonstruowaliśmy Twojego Forda tak, abyś po wielu latach użytkowania czuł się w nim równie dobrze, jak w dniu zakupu i żeby jego prowadzenie było równie wspaniałe.

Dzięki technologii Ford ECOnetic tworzymy pojazdy o niższym zużyciu paliwa, obniżonym poziomie emisji CO2 oraz niższych ogólnych

Inteligentny system bezpieczeństwa Forda (IPS) wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, których zadaniem jest zapobieganie wypadkom oraz Frozen White* ochrona kierowcy i pasażerów w Lakier zwykły przypadku kolizji.

Samochody, które same parkują, wycieraczki przedniej szyby, które wiedzą, kiedy pada – to tylko niektóre z wielu pomysłowych, ułatwiających życie rozwiązań Forda.

kosztach eksploatacji.

20-25 Wybierz swojego Forda S-MAX a Trend a Titanium a Titanium S

26-27 Dostępne wersje

Blazer Blue Lakier zwykły

28-35 Dopasuj Forda S-MAX do swoich potrzeb a a a a

Ford Individual Obręcze kół i ogumienie Systemy audio i komunikacji Funkcjonalne dodatki

36-43 Specyfikacja Moondust Silver Lakier metalizowany*

44-46 Kolory i tapicerki

Hypnotic Silver 47 Lakier metalizowany*

Przydatne informacje

Dark Micastone Lakier metalizowany*

Lunar Sky Lakier metalizowany*

*Lakier zwykły Frozen White oraz lakiery metalizowane dostępne są jako opcja za dopłatą.


2

3

Ewolucja gatunków

Pogoń za doskonałością może uzależniać. Wymaga poświęcenia uwagi każdemu detalowi. Powoduje, że akceptujesz tylko to, co najlepsze w każdym szczególe i aspekcie konstrukcji pojazdu. Ford S-MAX przeszedł ewolucję. To widać. Pokazany model to Ford S-MAX w wersji Titanium z lakierem metalizowanym Panther Black (opcja) oraz 18" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5-ramiennym. (Opcja)


4

5

Sportowy charakter Z nowoczesnym silnikiem benzynowym EcoBoost, przyciskiem rozrusznika Ford Power oraz automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów Ford PowerShift, Ford S-MAX bardziej niż kiedykolwiek dotychczas ujawnia swój charakter prawdziwie sportowego samochodu. Pokazany model to Ford S-MAX Titanium S z lakierem metalizowanym specjalnym Ice White. (Opcja)


6

7

Widoczność nocą Ford S-MAX wita Cię w swoim wnętrzu doskonałej jakości materiałami, uzupełnionymi o praktyczne dodatki takie jak: oświetlenie wnętrza diodami LED oraz inteligentnie zaprojektowana konsola dachowa z lusterkiem do obserwowania dzieci. Pokazany model to Ford S-MAX Titanium z tapicerką skórzaną Windsor w tonacji Ebony (opcja), systemem centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree z przyciskiem rozrusznika Ford Power (opcja) oraz systemem nagłośnienia Premium (opcja).


8

9

Energia w ruchu

Zmiany, jakie przeszedł Ford S-MAX, najlepiej widać w nowej, śmiałej stylistyce przedniej części pojazdu, stworzonej w konwencji Ford kinetic Design. Pokazany model to Ford S-MAX Titanium z lakierem metalizowanym specjalnym Ice White (opcja).


Tylko to, co najlepsze

10

Nie tylko polepszyliśmy jakość skóry, wykorzystywanej do produkcji tapicerki siedzeń Forda S-MAX, ale nawet skupiliśmy się nad wzorem przeszyć.

Wykończone z najwyższą dbałością o szczegóły wnętrze Forda S-MAX, to namacalny dowód naszego niesłabnącego przywiązania do wysokiej jakości. Opracowaliśmy każdy element pojazdu tak, aby zapewnić jego niezawodność, bezpieczeństwo i trwałość.

Detale klasy Premium

Najwyższa jakość

Ozdobne wstawki w drzwiach przednich są wykończone szczotkowanym aluminium. (Standard w wersji Titanium)

Pokazany model to Ford S-MAX Titanium S z tapicerką Alcantara® w tonacji Ebony z czerwonymi przeszyciami (standard), układem IVDC oraz wentylowanymi przednimi fotelami (opcja).

Wyczerpujące testy Podczas jazd próbnych, przeprowadzonych w fazie rozwoju produktu, Ford S-MAX przejechał dystans odpowiadający 87 okrążeniom kuli ziemskiej. Został wystawiony na wszelkie możliwe ekstremalne warunki pogodowe w zakresie temperatur od -40ºC do +80ºC i był poddawany niezliczonym próbom. To samochód, na którym możesz zawsze polegać, w każdym najdrobniejszym szczególe.

Wysokiej jakości wykończenie Dolna krata wlotu powietrza Forda S-MAX w wersji Titanium posiada chromowane obramowanie oraz wykończenie w tonacji gloss black.

Światła do jazdy dziennej w technologii LED Oferujące zwiększoną widoczność innym użytkownikom drogi – szczególnie w złych warunkach pogodowych – nowe, diodowe światła do jazdy dziennej, są przykładem dbałości o szczegóły, jaką charakteryzuje się wykonanie całego Forda S-MAX. To stylowe rozwiązanie, dzięki zastosowaniu najnowszej technologii diodowej, zapewnia również oszczędność energii, w porównaniu do świateł mijania. (Standard w wersjach: Titanium i Titanium S, opcja w wersji Trend)

Dbałość o szczegóły


12

Pełnowymiarowy dach panoramiczny Jednoczęściowy dach panoramiczny, wyposażony został w uruchamianą elektrycznie, płynnie przesuwającą się roletę przeciwsłoneczną, która zapewnia cień wtedy, gdy tego potrzebujesz. (Opcja)

Wydajność z turbodoładowaniem W gamie nowoczesnych silników diesla, oferowanych przez nas w modelu Ford S-MAX, posiadamy zarówno bardzo oszczędny silnik wysokoprężny 1.6 Duratorq TDCi o mocy 115 KM, charakteryzującym się emisją CO2 na poziomie 144 g/km jak i silnik 2.2 TDCi o mocy 200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 420 Nm. Oferta silników powiększyła się też o nowoczesny, wysokowydajny, turbodoładowany silnik benzynowy 2.0 EcoBoost o mocy 240 KM, w którym umiejętnie połączyliśmy wyższą moc oraz większą rozpiętość momentu obrotowego ze zmniejszonym poziomem emisji CO2 oraz niższym zużyciem paliwa.

Wnętrze Forda S-MAX to wspaniałe miejsce. Zaprojektowany od początku jako samochód dla prawdziwego kierowcy, Ford S-MAX, wynagradza Twoje umiejętności precyzją i opanowaniem. Zalety pojazdu doskonale uzupełniają nowoczesne silniki stworzone w technologii ECOnetic – turbodoładowane silniki benzynowe i wysokoprężne – oraz zaawansowana, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna Ford PowerShift.

Wspaniałe miejsce

Poczuj moc, a nie zmianę biegów Przekładnia Ford PowerShift została stworzona z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych. Należy ona do przekładni nowej generacji, łączących wygodę przekładni automatycznej oraz płynność i osiągi, zapewniane zazwyczaj przez przekładnie mechaniczne. 6-biegowa przekładnia automatyczna Ford PowerShift wybiera następny właściwy bieg w optymalnym momencie. Zmiana biegów odbywa się błyskawicznie i bez przerw. Ford PowerShift zapewnia wielbicielom przekładni automatycznych nie tylko wyjątkowe doznania z jazdy, ale również korzyści w postaci zmniejszonego zużycia paliwa, w porównaniu do konwencjonalnych przekładni automatycznych (średnie zużycie paliwa dla silnika 2.0 240 KM EcoBoost na poziomie 8.3 l/100 km). Dodatkowo, dla osób preferujących przekładnie mechaniczne, Ford PowerShift oferuje tryb ręcznej zmiany biegów, który umożliwia zmianę biegów za pośrednictwem dźwigni. (Opcja)

Interaktywny system IVDC z układem płynnej kontroli tłumienia amortyzatorów (CCD)

System centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree z przyciskiem rozrusznika Ford Power Możesz uruchamiać pojazd oraz ryglować lub otwierać drzwi bez potrzeby wyjmowania kluczyka z kieszeni lub torebki. (Opcja)

Za dotknięciem palca Przyciski z lewej strony kierownicy (na ilustracji) dają Ci kontrolę nad systemem audio. Przyciski z prawej strony umożliwiają łatwe poruszanie się po menu, widocznych na wyświetlaczu, zapewniając proste i logiczne sterowanie wieloma funkcjami.

Układ IVDC zapewnia znaczącą poprawę właściwości jezdnych, stabilności i działania hamulców. Charakterystyka tłumienia każdego z amortyzatorów korygowana jest z częstotliwością do 5 razy na sekundę, gwarantując możliwie najlepszą przyczepność i najwyższy komfort jazdy. Możliwy jest także wybór różnych trybów pracy zawieszenia: „Sport”, „Normal” oraz „Komfort” – w zależności od nastroju i potrzeby. (Opcja)


15

14

Technologia Ford ECOnetic została stworzona z myślą o zmniejszeniu kosztów eksploatacji pojazdu poprzez obniżenie zużycia paliwa oraz emisji CO2, bez uszczerbku dla stylu oraz jakości jazdy. W bliskiej przyszłości nasza technologia ECOnetic zostanie poszerzona o pojazdy elektryczne i hybrydowe, pojazdy napędzane biopaliwami, hybrydy ładowanez sieci elektrycznej oraz pojazdy zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Technologia Ford ECOnetic a Silniki benzynowe Ford EcoBoost o niskim zużyciu paliwa (patrz po prawej) a Nowoczesne silniki wysokoprężne Ford Duratorq TDCi – zapewniają wyjątkowo niskie zużycie paliwa oraz niski poziom emisji CO2 a Przekładnia Ford PowerShift – łączy wydajność przekładni mechanicznej z wygodą konwencjonalnej przekładni automatycznej a System Ford Auto-Start-Stop (patrz po prawej) a Inteligentny układ ładowania akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii – Ford Smart Regenerative Charging – pozwala zaoszczędzić paliwo, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz. a Elektryczny układ wspomagania kierownicy Ford – bardziej wydajny układ, zużywający mniej energii silnika a Krata wlotu powietrza z aktywną przesłoną – poprawia własności aerodynamiczne i zmniejsza zużycie paliwa a System Ford Eco Mode – informuje kierowcę o ekonomice jazdy a Wskaźnik zmiany biegu – podpowiada, kiedy należy zmienić bieg, aby uzyskać najniższe zużycie paliwa

Co zyskujesz dzięki technologii Ford ECOnetic?

Ford EcoBoost Dzięki systemowi bezpośredniego wtrysku paliwa, turbodoładowaniu i zmiennym fazom rozrządu, silniki Ford EcoBoost dostarczają moc i moment zarezerwowany dotychczas dla silników o większych pojemnościach. Na przykład silnik EcoBoost o pojemności 1.6l osiąga moc 160 KM czyli więcej, niż oferowany dotychczas silnik o pojemności 2.0l i mocy 145 KM, osiągajac przy tym zużycie paliwa niższe o około 15%. System Ford Auto-Start-Stop Kiedy pojazd pracuje na biegu jałowym podczas postoju, silnik wyłącza się automatycznie, aby zmniejszyć zużycie paliwa. Gdy chcesz ruszyć, silnik natychmiast uruchamia się ponownie.

Pojazdy elektryczne i hybrydowe Nasze zasilane elektrycznie pojazdy nie emitują żadnych spalin. Ładowane przez domowe gniazda sieci elektrycznej i mogące docelowo pokonać do 160 kilometrów na jednym ładowaniu, będą idealnie nadawać się do codziennego dojeżdżania do pracy i poruszania się po mieście.

W trosce o czystsze jutro W firmie Ford bez rozgłosu i konsekwentnie zabiegamy o zmniejszenie naszego oddziaływania na środowisko naturalne. Oto zaledwie kilka faktów: a Od 2000 r. zmniejszyliśmy zużycie energii w zakładach produkcyjnych o ponad 27%, a emisję CO2 o 31% w skali globalnej a Od 2003 do 2008 r. Ford zmniejszył zużycie wody w swoich zakładach w całej Europie o 40% a Panele słoneczne/fotoelektryczne na dachu naszej fabryki silników w Bridgend w Wielkiej Brytanii generują dosyć energii, aby oświetlić powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych a Prawie 300 części stosowanych w europejskich pojazdach Ford jest wykonanych z niemetalicznych materiałów pochodzących z recyklingu – co potencjalnie zapobiega trafianiu co roku na wysypiska 17 000 ton odpadów

Cała energia elektryczna, potrzebna do zasilania Centrum Silników Diesel Forda w Dagenham, dostarczana jest przez trzy 85-metrowe turbiny wiatrowe. Przy łącznej maksymalnej mocy wyjściowej 5,9 MW, generują one ponad 11,4 miliona kWh energii elektrycznej rocznie – dosyć, aby pokryć zapotrzebowanie ponad 3400 gospodarstw domowych. Nasze zakłady w Kolonii wykorzystują energię hydroelektryczną z Norwegii i Szwecji. Zmniejsza to emisję CO2 o 190 000 ton rocznie. Transport pojazdów na barkach rzecznych po Renie oznacza mniej transportów na samochodach ciężarowych czyli mniej zużytego paliwa, co zapewnia dalsze zmniejszenie emisji CO2.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zaloguj się na stronie:

ford.com/go/sustainability


Układy zwiększające bezpieczeństwo czynne

16

Doskonale wyważone podwozie oraz precyzyjny układ kierowniczy gwarantują, że prowadzenie Forda S-MAX jest nie tylko przyjemne, ale również przewidywalne i pewne w sytuacjach awaryjnych.

Zaawansowany, Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) Forda S-MAX obejmuje: klatkę bezpieczeństwa, układ ABS z układem (EBD), poduszki powietrzne: czołowe i kolanową oraz kurtyny powietrzne. Dzięki tym wszystkim elementom Ford S-MAX uzyskał maksymalny wynik pięciu gwiazdek w kategorii ochrony osób dorosłych w testach zderzeniowych Euro NCAP – najwyższy wynik uzyskany kiedykolwiek przez samochód tej klasy.

3

Inteligentna ochrona

1 W skład systemu IPS Forda S-MAX wchodzą następujące elementy:

10

7

1. Czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażerau 2. Poduszki boczne kierowcy i pasażera z przodu* 3. Kurtyny powietrzne w pierwszym i drugim rzędzie siedzeń 4. Poduszka powietrzna chroniąca kolana kierowcy 5. Bezpieczna (cofająca się) kolumna kierownicy i bezpieczny wspornik pedałów 6. Wytrzymała konstrukcja nadwozia, zoptymalizowana przy użyciu technik komputerowych, z ultrasztywną klatką przedziału pasażerskiego i strefami kontrolowanego zgniotu 7. Napinacze pasów bezpieczeństwa, zwijacze z ogranicznikami siły naprężenia taśmy pasów i mocowania przednich pasów bezpieczeństwa z regulacją wysokości 8. Fotele z siedziskami o profilu zapobiegającym wysunięciu się spod pasów w razie zderzenia 9. Hamulce z układem ABS z elektronicznym układem podziału siły hamowania (EBD) oraz układ wspomagania nagłego hamowania (EBA) (w połączeniu z układem ESP) 10. Światła awaryjnego hamowania

2

4

6 8

5

9

9

Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford mających działającą przednią poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbezpieczniejszy sposób przewożenia dzieci w pojeździe to umieszczanie ich na siedzeniu w drugim rzędzie w odpowiednich fotelikach. u

*Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera dostępny jest jako opcja montowana przez Dealera Forda.

Podgrzewana przednia szyba Quickclear Wyjątkowa, podgrzewana przednia szyba Forda, szybko topi lód i zapewnia wolne od szronu pole widzenia w czasie jazdy. Układ umożliwia również błyskawiczne odparowanie wewnętrznej powierzchni szyby. (Opcja dla wersji Trend, standard dla: Titanium i Titanium S)

System halogenowych reflektorów adaptacyjnych (AFS) ze statycznymi światłami doświetlającymi zakręty Zależnie od prędkości i kierunku jazdy, system AFS odchyla wiązkę świateł głównych reflektorów nawet do 15 stopni w stosunku do kierunku jazdy. System zawiera również statyczne światła doświetlające zakręty, które włączane są, gdy kąt skrętu kół jest większy niż 30 stopni. (Opcja do wersji: Trend i Titanium)

Reflektory biksenonowe

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu

Światła awaryjnego hamowania

System kontroli pasa ruchu

Reflektory te emitują ponad dwukrotnie mocniejszy strumień światła niż konwencjonalne a jednocześnie, w porównaniu z nimi, zużywają jedynie dwie trzecie energii. Wyposażone są dodatkowo w statyczne swiatła doświetlające zakręty oraz spryskiwacze reflektorów. (Opcja)

Układ ostrzega kierowcę o zbyt niskim ciśnieniu powietrza w oponach (na ilustracji w wersji z zestawem wskaźników Ford Convers+). (Opcja)

Światła STOP błyskają z dużą częstotliwością w sytuacji nagłego hamowania, ostrzegając innych użytkowników ruchu o ewentualnym niebezpieczeństwie. (Standard)

System ostrzega kierowcę o zjechaniu z pasa ruchu**, jeśli nie zasygnalizował uprzednio tego manewru za pośrednictwem kierunkowskazów. Informacja przekazywana jest kierowcy w formie wibracji, wyczuwalnych na kierownicy. System zawiera również układ monitorowania koncentracji kierowcy i funkcję automatycznej zmiany świateł z drogowych na mijania. (Opcja) **Działa przy prędkości większej niż 65 km/h, na drodze z wyraźnymi liniami, wyznaczającymi pas ruchu.


18

System składania foteli na płasko z opcjonalnym zestawem mocowań Activity Umożliwia bezpieczne transportowanie dużych przedmiotów takich jak rower czy lodówka, zabezpieczając je przed niekontrolowanym przemieszczaniem się we wnętrzu pojazdu. (Zestaw mocowań Activity dostępny jest jako opcja w w wersjach: Titanium i Titanium S)

System bezkorkowego wlewu paliwa – Ford Easy Fuel Nie trzeba już dotykać brudnego korka a dodatkowo, specjalna konstrukcja wlewu Ford Easy Fuel, uniemożliwia zatankowanie niewłaściwego rodzaju paliwa. (Standard)

Ford S-MAX został stworzony, aby ułatwić Ci życie. Innowacyjne, pomysłowe rozwiązania, takie jak system płaskiego składania foteli (FFS) oraz integralne rolety przeciwsłoneczne szyb tylnych drzwi sprawią, że wkrótce będziesz się zastanawiał, jak mogłeś się bez nich obejść.

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS) Jest to bardzo nowoczesny i pomocny system, który sprawi, że długie podróże będą relaksującym doświadczeniem. Gdy inny pojazd – samochód osobowy, furgon lub ciężarówka – wjedzie w strefę martwego pola widzenia w Twoich lusterkach, system ostrzeże Cię o tym przy pomocy dyskretnych lampek sygnalizacyjnych, wbudowanych w lusterka boczne po stronie kierowcy i pasażera. (Opcja)

System składania foteli na płasko Ford Fold Flat System Poniżej i po lewej: Każdy fotel drugiego i trzeciego rzędu można złożyć indywidualnie na płasko w ciągu kilku sekund, co stwarza niezliczone możliwości przewożenia pasażerów i bagażu. Fotele w drugim rzędzie przesuwają się również do przodu i do tyłu, co umożliwia optymalne dostosowanie przestrzeni na nogi, a oparcia wszystkich tylnych foteli można pochylać dla poprawy komfortu. (3. rząd foteli dostępny jest jako opcja)

Kamera ułatwiająca parkowanie tyłem Po wybraniu biegu wstecznego na wyświetlaczu nawigacji automatycznie pojawi się obraz z kamery, przedstawiający obiekty, znajdujące się za pojazdem, ułatwiając tym samym parkowanie tyłem. Specjalne symbole graficzne, ustalone na podstawie kąta skrętu kierownicy, przedstawiają szerokość i oś pojazdu, aby umożliwić bezpieczniejsze i łatwiejsze manewrowanie. (Opcja) Elektryczna blokada tylnych drzwi, uniemożliwiająca otwarcie przez dzieci Zabezpiecz swój najcenniejszy “ładunek” za pośrednictwem przycisku na drzwiach kierowcy. (Standard)

Wszystko dla Twojej wygody Integralne rolety przeciwsłoneczne – sprytnie ukryte wewnątrz drzwi i łatwo dostępne w razie potrzeby – chronią pasażerów tylnych foteli przed promieniami słonecznymi (opcja). System elektrycznej blokady zamków tylnych drzwi (standard) zapewni bezpieczeństwo Twoim pociechom, przewożonym na tylnych fotelach, a Tobie zapewni spokój.

Inteligentne koncepcje


20

21

Trend

S-MAX Trend bez trudu łączy stylowy design z wszechstronnym i obszernym wnętrzem.

Wybrane elementy wyposażenia standardowego: a 16" stalowe obręcze kół z kołpakami o wzorze 7x2-ramiennym a Elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi a Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne z kierunkowskazami a Przednie fotele w stylizacji sportowej a Elektryczna regulacja wysokości fotela kierowcy, z ręczną regulacją podparcia odcinka lędźwiowego a Fotel pasażera z przodu z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego

a Elektroniczna klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEATC) a Krótka konsola dachowa z uchwytem na okulary a System elektrycznej blokady zamków tylnych drzwi a Inteligentny system bezpieczeństwa (IPS) Forda a System mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX – na wszystkich fotelach w 2. rzędzie

a Bezkorkowy system tankowania paliwa Ford Easy Fuel a Przednie światła przeciwmgielne a Zderzaki, listwy boczne nadwozia i klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia a Dolna i górna krata powietrza lakierowane w kolorze gloss black

Powyżej: Pokazany model to Ford S-MAX w wersji Trend z lakierem metalizowanym Hypnotic Silver (Opcja). Obok: Pokazany model to Ford S-MAX w wersji Trend z tapicerką Daphne Orange.

Elektroniczna klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEATC)

Bezkorkowy system tankowania paliwa Ford Easy Fuel

(Standard)

(Standard)

Kierownica pokryta skórą

Przednie światła przeciwmgielne

Wyposażona w sterowanie systemem audio i menu komputera pokładowego. (Standard)

(Standard)

Charakterystyczna dźwignia hamulca postojowego doskonale współgra z konsolą środkową, wyposażoną w schowek i uchwyt na napoje (Standard)


22 22

23

Titanium

Pod śmiałą powłoką zewnętrzną Forda S-MAX Titanium kryje się wnętrze pełne nowinek technicznych, kuszące luksusem.

Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Trend: a 17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 15-ramienny a Chromowane obramowanie szyb bocznych a Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne a Lampki w lusterkach bocznych oświetlające podłoże a Nakładki na progi przednich drzwi ze szczotkowanej stali nierdzewnej a Reflektory automatyczne i automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu

a Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne a Tempomat* a Oświetlenie wnętrza diodami LED a Rozbudowany interfejs kierowcy FordConvers+ z kolorowym wyświetlaczem a Podsufitka z wysokiej jakości tkaniny a Dywaniki podłogowe welurowe z przodu i z tyłu a Konsola dachowa z uchwytem na okulary i lusterkiem do obserwowania dzieci**

a Chromowane obramowanie dolnej kraty wlotu powietrza a Światła do jazdy dziennej LED a Lampka na drzwiach bagażnika a Przednia szyba z filtrem przeciwsłonecznym

*Zawiera regulowany ogranicznik prędkości maksymalnej (ASLD) (oprócz wersji z silnikiem 2.0 145 KM) **Wersje bez dachu panoramicznego posiadają dodatkowo schowek formatu A5 Powyżej: Pokazany model to Ford S-MAX w wersji Titanium z lakierem metalizowanym Panther Black (Opcja). Obok: Pokazany model to Ford S-MAX w wersji Titanium z tapicerką Prada w tonacji Ebony.

Światła do jazdy dziennej LED

Chromowane obramowanie szyb bocznych

Zaawansowane diodowe oświetlenie wnętrza

Kolorowy wyświetlacz Ford Convers+

(Standard)

(Standard)

(Standard)

(Standard)

Konsola dachowa z uchwytem na okulary przeciwsłoneczne i lusterkiem do obserwowania dzieci (Standard)

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 15-ramienny (Standard)


24

25

Titanium S

Wersja Titanium S to Ford S-MAX w najdoskonalszym wydaniu - ekskluzywne połączenie sportowej stylistyki, najwyższej jakości, zachwycającej dynamiki oraz doskonałej funkcjonalności.

Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Titanium: a 18" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny a Dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części pojazdu a Aluminiowe nakładki na pedały a Sportowy pakiet stylizacyjny nadwozia

a System biksenonowych reflektorów ze statycznymi światłami doświetlającymi zakręty a Tapicerka foteli Alcantara® Ebony z czerwonymi przeszyciami a Sportowe zawieszenie

Powyżej: Pokazany model to Ford S-MAX w wersji Titanium S z lakierem metalizowanym specjalnym Ice White (Opcja). Obok: Pokazany model to Ford S-MAX w wersji Titanium S z tapicerką Alcantara® w tonacji Ebony z czerwonymi przeszyciami.

Aluminiowe nakładki na pedały

Reflektory biksenonowe

(Standard)

(Standard)

Tapicerka foteli Alcantara® Ebony z czerwonymi przeszyciami (Standard)

Stylizowany pas dolny przedniego zderzaka

Tylny spojler

(Standard)

(Standard)

18" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny (Standard)


26

Zakosztuj przyjemności posiadania Forda S-MAX

Dostępne wersje Trend

Titanium

Titanium S

Wybrane elementy wyposażenia standardowego:

Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Trend:

Elementy dodatkowe w porównaniu do wersji Titanium:

a a a a

a a a a a

a 16" stalowe obręcze kół z kołpakami o wzorze 7x2-ramiennym a Elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi a Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, z kierunkowskazami a Przednie fotele w stylizacji sportowej a Elektryczna regulacja wysokości fotela kierowcy, z ręczną regulacją podparcia odcinka lędźwiowego a Fotel pasażera z przodu z ręczną regulacją podparcia odcinka lędźwiowego a Elektroniczna klimatyzacja dwustrefowa z automatyczną regulacją temperatury (DEATC) a Krótka konsola dachowa z uchwytem na okulary a System elektrycznej blokady zamków tylnych drzwi a Inteligentny system bezpieczeństwa Forda (IPS) a System mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX – na wszystkich fotelach w 2. rzędzie a Bezkorkowy system tankowania paliwa Ford Easy Fuel a Przednie światła przeciwmgielne a Zderzaki, listwy boczne nadwozia i klamki drzwi lakierowane w kolorze nadwozia a Dolna i górna krata powietrza lakierowane w kolorze gloss black

a a a a a a a

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 15-ramienny Chromowane obramowanie szyb bocznych Lampki w lusterkach bocznych, oświetlające podłoże Nakładki progów drzwi przednich ze szczotkowanej stali nierdzewnej Reflektory automatyczne i automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu Automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne Tempomat* Zaawansowane oświetlenie wnętrza LED Rozbudowany interfejs kierowcy FordConvers+ z kolorowym wyświetlaczem Podsufitka z tkaniny o podwyższonej jakości Dywaniki podłogowe welurowe z przodu i z tyłu

a Centralna konsola Piano Black a Konsola dachowa z uchwytem na okulary i lusterkiem do obserwowania dzieci a Światła do jazdy dziennej w technologii LED a Chromowane obramowanie dolnej kraty wlotu powietrza a Lampka na drzwiach bagażnika oświetlająca podłoże a Przednia szyba z filtrem przeciwsłonecznym

a Wersje nadwozia: 5-drzwiowe a Silniki:

a Wersje nadwozia: 5-drzwiowe

a Benzynowe:

a Silniki:

1.6 EcoBoost (160 KM) 2.0 Duratec (145 KM) 2.0 Duratec Flexifuel (145 KM) 2.0 EcoBoost (203 KM) a Diesel: 1.6 Duratorq TDCi (115 KM) 2.0 Duratorq TDCi (140 KM) 2.0 Duratorq TDCi (163 KM)

Uwaga: Pełne dane techniczne, informacje na temat rodzajów przekładni, osiągów oraz norm emisji podano w rozdziale Specyfikacji. *Zawiera regulowany układ ograniczania prędkości maksymalnej (ASLD) (oprócz silnika benzynowego 2.0 Duratec 145 KM).

a Benzynowe: 1.6 EcoBoost (160 KM) 2.0 Duratec (145 KM) 2.0 Duratec Flexifuel (145 KM) 2.0 EcoBoost (203 KM) 2.0 EcoBoost (240 KM) a Diesel: 1.6 Duratorq TDCi (115 KM) 2.0 Duratorq TDCi (140 KM) 2.0 Duratorq TDCi (163 KM) 2.2 Duratorq TDCi (200 KM)

18" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny Dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia Sportowy pakiet stylizacyjny nadwozia Aluminiowe nakładki na pedały System biksenonowych reflektorów ze statycznymi światłami doświetlającymi zakręty a Tapicerka foteli Alcantara® Ebony z czerwonymi przeszyciami a Sportowe zawieszenie a Wersje nadwozia: 5-drzwiowe a Silniki: a Benzynowe: 2.0 EcoBoost (203 KM) 2.0 EcoBoost (240 KM) a Diesel: 2.2 Duratorq TDCi (200 KM)


Nakładki progów

28

Eleganckie, nakładki progów z polerowanej stali nierdzewnej z napisem Individual, witają Cię podczas wsiadania i dodatkowo chronią lakier (drzwi przód).

Pakiet do stylizacji nadwozia Ford Individual został zaprojektowany w celu podkreślenia dynamicznego charakteru Forda S-MAX. Dolny pas przedniego zderzaka w kolorze nadwozia i dolna przednia krata wlotu powietrza w tonacji gloss black dodają sportowego charakteru. Wyjątkowe, stylizowane progi lakierowane w kolorze nadwozia sprawiają, że pojazd wygląda, jakby był przyklejony do drogi, zaś tylny spojler w kolorze nadwozia oraz dolny pas tylnego zderzaka ze zintegrowanym dyfuzorem lakierowanym w kolorze gloss black stanowią doskonałe uzupełnienie tego wizerunku.

Pakiet do stylizacji wnętrza Ford Individual

Zawartość pakietu (elementy dodatkowe do wersji Titanium)

W pakiecie stylizacyjnym wnętrza Ford Individual dostępne są tapicerki skórzane w dwóch, przyciągających wzrok kombinacjach: w kontrastujących oraz stonowanych kolorach. (Opcja)

a a a a a

Ford Individual

Unikalna skórzana tapicerka foteli w pięciu wersjach kolorystycznych Dywaniki welurowe wysokiej jakości oraz aluminiowe nakładki na pedały Nakładki na progi z polerowanej stali nierdzewnej z napisem Individual Przednie fotele podgrzewane z pełną elektryczną regulacją położenia* Fotel kierowcy z pamięcią położenia oraz elektrycznie składane lusterka zewnętrzne

*Niedostępne w kombinacji z opcją wentylowanych foteli

Pedały z aluminiowymi nakładkami

Tylny spojler

Tylny zderzak ze zintegrowanym dyfuzorem

Starannie przemyślane akcenty to między innymi podkreślające dynamiczny charakter pojazdu pedały i podnóżek z aluminiowymi nakładkami oraz powierzchniami przeciwpoślizgowymi.

Tylny spojler w kolorze nadwozia idealnie pasujący do stylistyki zewnętrznej pojazdu. (Opcja i akcesoria)

Wyrafinowane dodatki takie jak: tylny, dolny zderzak lakierowany w kolorze nadwozia z dyfuzorem w kolorze gloss black oraz końcówki rur wydechowych* z polerowanej stali wzbudzą zazdrość każdego obserwatora. *Kształt końcówek rur wydechowych zależy od wersji silnika. Szczegóły dostępne są w specyfikacji.


Zestaw sprężyn do obniżania zawieszenia Eibach*

30

Zestaw do obniżania zawieszenia Eibach zwiększa osiągi i poprawia trzymanie się drogi, a także zapewnia bardziej dynamiczny wygląd. Obniża prześwit podwozia o około 30 mm. (Akcesoria)

Każdy element Forda S-MAX został stworzony, aby wzbudzać zachwyt. Dzięki bogatej ofercie atrakcyjnych, sportowych obręczy kół, Twój Ford S-MAX przyciągnie niejedno spojrzenie. Aby zwiększyć bezpieczeństwo w razie przebicia opony, wybierz innowacyjne opony umożliwiające jazdę bez powietrza, z układem kontroli ciśnienia w ogumieniu (dostępne z 17" obręczami ze stopów lekkich o wzorze 5x2-ramiennym). (Zdjęcie po lewej: 18" obręcze ze stopów lekkich. Standard w wersji Titanium S, opcja i akcesoria. (D2UL2) Nr kat. 1693735)

Obręcze kół i ogumienie

Nakładki na progi drzwi z napisem ‘S-MAX’ Eleganckie, nakładki progów z polerowanej stali nierdzewnej z napisem ‘S-MAX’, witają Cię podczas wsiadania oraz dodatkowo chronią lakier (drzwi przód). (Opcja i akcesoria)

Standard = Standardowe wyposażenie Twojego Forda. Opcja = Element, który dostępny jest w chwili zamawiania nowego samochodu do produkcji. Akcesoria = Elementy dostępne u Autoryzowanych Dealerów Forda nawet po zakupie pojazdu. Uwaga Obręcze 18" dostępne w Fordzie S-MAX zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bardziej sportowej charakterystyki prowadzenia i jakości jazdy w porównaniu do standardowych obręczy 16" i 17". +Uwagi dotyczące gwarancji znajdują się na okładce niniejszego katalogu.

16" kołpaki, wzór 7x2-ramienny (Standard w wersji Trend)

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny, wykończenie srebrne

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x3-ramienny

16" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5-ramienny

(Opcja D2XC5 i akcesoria). Nr kat. 1687967

(Opcja D2XCH i akcesoria). Nr kat. 1687970

(Akcesoria. Nr kat. 1447905)

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 15-ramienny, wykończenie srebrne

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny, wykończenie srebrne

17" obręcze Ford Individual, wzór 5-ramienny, wykończenie srebrne

17" obręcze ze stopów lekkich, wykończenie maszynowe

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 9-ramienny, antracyt

17" obręcze ze stopów lekkich, wzór 10-ramienny, antracyt

18" obręcze Ford Individual, wzór 5-ramienny, w kolorze Sparkle Silver

18" obręcze Ford Individual, wzór 5-ramienny Y, antracyt

(Standard w wersji Titanium, opcja i akcesoria, D2YLH). Nr kat. 1687976

(Opcja, D2YLT) Dostępne również z oponami umożliwiającymi jazdę bez powietrza (po przebiciu opony, D2YA6)

(Akcesoria. Nr kat. 1504233). Dostępne także w kolorze Mystique Silver. (Akcesoria. Nr kat. 1553726)

(Akcesoria. Nr kat. 1476108 lub 1440630 wykończenie srebrne)

(Akcesoria. Nr kat. 1386878)

(Akcesoria. Nr kat. 1510962)

(Opcja D2UDR i akcesoria. Nr kat. 1504240) Dostępne także w kolorze Mystique Silver. (Akcesoria. Nr kat. 1553727)

(Akcesoria. Nr kat 1440631)


32

Krystaliczna jakość dźwięku Jeżeli przywiązujesz wagę do wysokiej jakości odtwarzania dźwięku na domowym sprzęcie audio, pokochasz najwyższej klasy systemy audio firmy Ford.

Przyciski na kierownicy Przyciski na kierownicy umożliwiają sterowanie systemem audio oraz obsługę komputera pokładowego bez odrywania rąk od kierownicy. (Kompatybilne wyłącznie z systemami audio Forda) (Standard)

Poniżej zestaw głośnikowy hi-fi Muon firmy KEF.

Ford S-MAX jest teraz dostępny z najwyższej klasy systemami audio – dzięki czemu prowadząc samochód możesz cieszyć się tak doskonałą jakością dźwięku, jakbyś był na koncercie.

Systemy audio i komunikacji

System nagłośnienia Premium Dostępny do Forda S-MAX, system odtwarzania dźwięku w najdoskonalszym wydaniu, wyposażony w 8-kanałowy wzmacniacz oraz 11 głośników o audiofilskim brzmieniu, w tym zamontowany w desce rozdzielczej głośnik centralny oraz ukryty w podłodze głośnik niskotonowy. Integralnym elementem systemu jest gniazdo do podłączenia urządzeń USB/MP3/iPod®. (Opcja dostępna wyłącznie z systemami audio firmy Sony lub systemem nawigacji CD/SD PLUS)

System multimedialny DVD (dla pasażerów tylnych siedzeń) W skład systemu multimedialnego DVD w Fordzie S-MAX wchodzą: odtwarzacz płyt DVD z dwoma niezależnie obsługiwanymi 7" ekranami LCD, pilot zdalnego sterowania oraz dwa zestawy słuchawek bezprzewodowych. Dzięki temu, nawet najbardziej wymagający pasażerowie mają zapewnioną rozrywkę; mogą np. oglądać filmy i grać w gry komputerowe.(Opcja w wersjach: Titanium i Titanium S)

Systemy audio Sony Nadaj nowy wymiar odtwarzaniu muzyki w swoim pojeździe dzięki systemom audio firmy Sony. Wyposażony w funkcję wyboru typu programu (PTY) oraz cyfrowej obróbki dźwięku, radioodbiornik stereo firmy Sony z odtwarzaczem płyt CD i możliwością odtwarzania plików MP3, umożliwia zaprogramowanie do 40 stacji i współpracuje z dziewięcioma wysokiej klasy głośnikami, zapewniającymi doskonałą jakość dźwięku. (Opcja, zdjęcie powyżej)

Uwaga Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company i firmy związane z Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli. Uwaga Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu drogowego posługiwanie się w czasie jazdy telefonem bez zestawu głośnomówiącego lub słuchawkowego jest wykroczeniem.

Radioodtwarzacz płyt CD/MP3, model Ford 6000

System nawigacji satelitarnej CD/SD z 7" ekranem dotykowym

System nawigacji satelitarnej CD/SD PLUS z 7" ekranem dotykowym

Stereofoniczny radioodtwarzacz płyt CD, wyposażony w kod przeciwkradzieżowy i funkcję odtwarzania plików MP3. Umożliwia zaprogramowanie do 24 stacji i współpracuje z ośmioma głośnikami. Zdalne sterowanie zapewniają przyciski z lewej strony kierownicy. System wyposażony jest również w gniazdo AUX-IN do podłączenia zewnętrznych urządzeń muzycznych. (Standard)

System nawigacji satelitarnej i radioodtwarzacz płyt CD w jednym. Dzięki 7" kolorowemu ekranowi dotykowemu możesz bezbłędnie i szybko odczytać instrukcje dotyczące trasy i z łatwością sterować różnymi funkcjami. System wyposażony jest dodatkowo w: zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem, gniazdo USB/iPod®, kartę pamięci SD 8 GB oraz 8 głośników. (Opcja) Kompatybilny z zewnętrzna zmieniarką na 6 płyt CD. (Opcja)

System ten oferuje takie same funkcjonalności jak opisany po lewej lecz wyposażony jest w 9 głośników. Posiada również chromowane elementy ozdobne na panelu przednim oraz jest kompatybilny z fabrycznie montowaną kamerą, ułatwiająca parkowanie tyłem (opcja). Może również współpracować z systemem nagłośnienia Premium (opcja).


34

Owiewka ClimAir®*+

Częściowy pakiet stylizacyjny nadwozia** Zawiera: stylizowany, dolny pas przedniego zderzaka oraz dyfuzor tylnego zderzaka, lakierowane w kolorze srebrnym lub czarnym, oraz końcówkę rury wydechowej z polerowanej stali nierdzewnejØ.

Dzięki pomysłowym i funkcjonalnym schowkom, mocowaniom i zabezpieczeniom bagażu opracowanym dla Forda S-MAX, możesz teraz zabrać ze sobą wszystkich i wszystko, co będzie Ci potrzebne w podróży.

Fotelik dziecięcy Britax Römer* Zapewnia optymalną ochronę i wygodę. Dostępne są różne wielkości fotelików dla dzieci w różnym wieku. Dostępne także z mocowaniami ISOFIX. Pokrowiec można zdjąć i uprać. (Akcesoria)

Box dachowy Thule Ranger 90*+, Można go złożyć i z łatwością przechować. To idealne, zapewniające oszczędność miejsca rozwiązanie, umożliwiające przewożenie bagażu w dowolnej chwili. Na zdjęciu w połączeniu z bagażnikiem dachowym. (Akcesoria)

Funkcjonalne dodatki

Podstawowy bagażnik dachowy*

Siatka mocująca bagaż do podłogi**

Bagażnik służący jako podstawa do montażu wszystkich pokazanych tu bagażników specjalistycznych (zamykany).

Elastyczna siatka pewnie mocuje luźny bagaż do podłogi bagażnika. Dostępna wyłącznie do wersji z 5 fotelami.

Owiewka ClimAir®

Siatka zabezpieczająca bagażnik

Siatka chroniąca bagaż

Krata bagażowa**(1)

Uniemożliwia wysunięcie się z bagażnika przedmiotów przewożonych luzem w chwili otwierania drzwi bagażnika. (Akcesoria)

Zapobiega przesunięciu się bagażu do przestrzeni pasażerskiej podczas nagłego hamowania. Mocowana za pierwszym lub drugim rzędem siedzeń.

Mocna, wysoka kratka bezpiecznie oddziela psy lub bagaże przewożone w bagażniku od pasażerów (demontowalna). (Opcja i akcesoria)

Zmniejsza zawirowania powietrza i hałas, umożliwiając przyjemną jazdę z opuszczonymi szybami, nawet w czasie lekkiego deszczu. (Akcesoria, dostępna dla przednich i tylnych okien)

Dywaniki podłogowe Chronią wnętrze pojazdu przed brudem i wilgocią. Dostępne w wersji gumowej* (pokazana na zdjęciu) lub welurowej na przód i tył pojazdu**.

Chlapacze* Dwustronna mata na podłogę bagażnika**

Unikalny grill na błotnik*

Wysuwana podłoga bagażnika

Mata z dwustronnym wykończeniem pozwala wybrać stronę z elegancką wykładziną lub trwałą powierzchnię gumową, idealną do przewożenia wilgotnych lub zabrudzonych przedmiotów.

Specjalny, dynamiczny kształt nadaje Fordowi S-MAX bardziej sportowy charakter. Osiągalny w kolorze czarnym, antracytowym lub srebrnym.

Opcjonalna, wysuwana podłoga bagażnika ułatwia załadunek i wyładunek. Można ją obciążyć ładunkiem o masie od 120 do 200 kg (zależnie od punktu przyłożenia obciążenia).

Dostępne w kompletach dla przednich i tylnych kół.

Zestaw mocowań „Activity”**

Lodówka turystyczna Waeco*

Używając zestawu aluminiowych szyn i zaczepów możemy bezpiecznie mocować wewnątrz pojazdu przewożone przedmioty: od rowerów poprzez lodówkę turystyczną aż po narty.

Wydajna chłodziarka o pojemności 35 litrów; może schładzać nawet do 30°C poniżej temperatury otoczenia, lub minimum do 1°C. Wbudowane złącze do prądu zmiennego 230 V.

*Dostępne jako akcesoria. **Dostępne jako opcja i akcesoria. W zależności od koloru nadwozia. Zależnie od rodzaju silnika. Szczegóły dostępne w Specyfikacji. +Informacja dotycząca gwarancji znajduje się na okładce katalogu

Ø

Wewnętrzny uchwyt na rowery Thule* Umożliwia zamocowanie trzech rowerów do zestawu mocowań „Activity”.

Wypinany hak holowniczy** Znacznie zwiększa możliwości przewozowe Twojego samochodu. Dostępny także w wersji mocowanej na stałe.


36

37

Wyposażenie

Zewnętrzne elementy nadwozia

Zewnętrzne elementy nadwozia Trend Titanium

Titanium S

Stylistyka i wygląd zewnętrzny

Trend Titanium

Titanium S

Pakiet ACTIVE – czujniki parkowania (z przodu i z tyłu), system monitorowania ciśnienia w ogumieniu, elektryczny hamulec postojowy (AB1BL)

b

b

b

Pakiet ACTIVE PLUS – system audio Sony CD, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem w języku polskim, gniazda: AUX-IN i USB/iPod®, czujniki parkownia (z przodu i z tyłu), tempomat (AB1DU)

b

b

b

Pakiety wyposażenia dodatkowego

Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy w kolorze nadwozia, ze zintegrowanymi kierunkowskazami

a

Lusterka boczne – sterowane i podgrzewane elektrycznie, obudowy w kolorze nadwozia, ze zintegrowanymi kierunkowskazami i lampkami oświetlającymi podłoże

a

a

Lusterka boczne – składane elektrycznie (w wersji Trend dodatkowo z lampkami oświetlającymi podłoże)

b/f

b/f

b/f

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS) (zawiera elektrycznie składane lusterka z lampkami oświetlającymi podłoże)

b/f

b/f

b/f

Pakiet Audiophile – radio Sony 1CD MP3 + system nagłośnienia Premium, zestaw głosnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem w języku polskim, gniazda: AUX-IN i USB/iPod®, czujniki parkowania (przód+tył) (AB1G1)

b

b

b

Klamki lakierowane w kolorze nadwozia

a

a

a

b

b

Przednie światła przeciwmgielne

Pakiet Business CD/SD Navigation – system nawigacji satelitarnej CD/SD (7" kolorowy ekran dotykowy, MP3, 8 głośników, zestaw b głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem w języku polskim, gniazdo AUX-IN, gniazdo USB/iPod®), czujniki parkownia (z przodu i z tyłu), tempomat (AB1BZ) Pakiet Business CD/SD PLUS Navigation – system nawigacji satelitarnej CD/SD PLUS (7" kolorowy ekran dotykowy, MP3, 9 głośników wysokiej jakości, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem w języku polskim, gniazdo AUX-IN, gniazdo USB/iPod®), czujniki parkowania (z przodu i z tyłu), kamera ułatwiająca parkowanie tyłem (AB1EL)

b

b

b

Pakiet Business High Nav Audiophile – system nawigacji satelitarnej CD/SD PLUS z systemem nagłośnienia Premium (7" kolorowy b ekran dotykowy, MP3, 11 głośników, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem w języku polskim, gniazdo kart SD, gniazdo AUX-IN, gniazdo USB/iPod®), kamera ułatwiająca parkowanie tyłem, czujniki parkowania (z przodu i z tyłu) (AB1G2)

b

b

Pakiet Safety 1 – system kontroli pasa ruchu (LDW) ( zawiera system monitorowania koncentracji kierowcy, funkcję automatycznej zmiany świateł z drogowych na mijania, regulowany ogranicznik prędkości maksymalnej (ASLD); niedostępny z silnikami: 2.0 145 KM i 2.0 145 KM FlexiFuel; w wersji Trend zawiera dodatkowo: tempomat, podgrzewaną przednią szybę, przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatyczne reflektory, samościemniające się lusterko wsteczne, rozbudowany interfejs kierowcy FordConvers+ z kolorowym wyświetlaczem; opcja wymaga zamówienia systemu audio z Bluetooth) (ACSAB)

b/f

b/f

b/f

Pakiet Safety 2 – system kontroli pasa ruchu (LDW) + inteligentny tempomat ACC (zawiera system monitorowania koncentracji kierowcy, funkcję automatycznej zmiany świateł z drogowych na mijania, regulowany ogranicznik prędkości maksymalnej (ASLD); niedostępny z silnikami: 2.0 145 KM i 2.0 145 KM FlexiFuel; opcja wymaga zamówienia systemu audio z Bluetooth) (ACSAC)

b/f

b/f

Pakiet Safety 3 – system kontroli pasa ruchu (LDW) + inteligentny tempomat ACC + układ IVDC (ESP+TA+EBA+CDC+HSA) – (zawiera system imonitorowania koncentracji kierowcy, funkcję automatycznej zmiany świateł z drogowych na mijania, regulowany ogranicznik prędkości maksymalnej (ASLD); niedostępny z silnikami: 2.0 145 KM i 2.0 145 KM FlexiFuel; opcja wymaga zamówienia systemu audio z Bluetooth) (ACSAD)

b/f

b/f

Pakiet Driver Assistance 1 – system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS), system kontroli pasa ruchu (LDW) b (w wersji Trend zawiera dodatkowo: tempomat, podgrzewaną przednią szybę, przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatyczne reflektory, samościemniające się lusterko wsteczne, rozbudowany interfejs kierowcy FordConvers+ z kolorowym wyświetlaczem; opcja wymaga zamówienia systemu audio z Bluetooth) (AB1G3)

b

b

Pakiet Driver Assistance 2 – system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS), system kontroli pasa ruchu (LDW), – inteligentny tempomat (ACC) (opcja wymaga zamówienia systemu audio z Bluetooth) (AB1G4)

b

b

Pakiet Driver Assistance 3 – system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach (BLIS), system kontroli pasa ruchu (LDW), – inteligentny tempomat (ACC), układ IVDC (ESP+TA+EBA+CDC+HSA) (opcja wymaga zamówienia systemu audio z Bluetooth) (AB1G5)

b

b

Pakiet SIEDZENIA – fotel kierowcy z pełną elektryczną regulacją położenia z pamięcią położenia i elektrycznie składanymi lusterkami z pamięcią; fotel pasażera z pełną elektryczną regulacją położenia (AB1BG)

b

b

b

a

a

a

Krata wlotu powietrza – dolna, lakierowana w kolorze czarnym (gloss black)

a

Krata wlotu powietrza – dolna, lakierowana w kolorze czarnym (gloss black) z chromowanym obramowaniem

a

Krata wlotu powietrza – dolna, lakierowana w kolorze czarnym (gloss black), styl sportowy

a

Krata wlotu powietrza – górna, lakierowana w kolorze czarnym (gloss black)

a

a

a

Dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia

b/f

b/f

a

Dach panoramiczny nieotwierany z osłonami przeciwsłonecznymi, sterowanymi elektrycznie jednym naciśnięciem przycisku

b/f

b/f

b/f

Tylny spojler dachowy w kolorze nadwozia

b

b

a

Dwie końcówki rury wydechowej – proste, chromowane (tylko w wersjach z silnikami 2.0 EcoBoost i 2.2 Duratorq TDCi)

a

a

Chromowane obramowanie szyb bocznych

a

a

Hak holowniczy wypinany (zawiera 13. pinowe złącze elektryczne)

b

b

b

Koła i ogumienie Obręcze stalowe 6.5x16" i kołpaki (wzór 7x2-ramienny), ogumienie 215/60 Rx16

a

Obręcze ze stopów lekkich 6.5x16" (wzór 5X2-ramienny), ogumienie 215/60 Rx16, D2XC5

b/f

Obręcze ze stopów lekkich 6.5x16" (wzór 5X3-ramienny), ogumienie 215/60 Rx16, D2XCH

b

Obręcze ze stopów lekkich 7x17" (wzór 5x2-ramienny), ogumienie 225/50 Rx17, D2YLT

b

b

Obręcze ze stopów lekkich 7x17" (wzór 5x2-ramienny), ogumienie 225/50 Rx17, umożliwiające jazdę bez powietrza (po przebiciu) – b zawierają układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu, D2YA6

b

Obręcze ze stopów lekkich 7x17" (wzór 15-ramienny), ogumienie 225/50 Rx17, D2YLH

b

a

Obręcze ze stopów lekkich 8x18" (wzór 5-ramienny), ogumienie 235/45 Rx18, D2UL2

b

b/f

a

Obręcze ze stopów lekkich 8x18" (wzór 5-ramienny), Sparkle Silver, ogumienie 235/45 Rx18, D2UDR

b

b

b

Zestaw naprawczy ogumienia

a

a

a

Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu

b/f

b/f

b/f

Pakiet SIEDZENIA 2 – dwa indywidualne fotele w 3. rzędzie, składane na płasko; zagłówki z regulacją wysokości (zawiera funkcję składania oparć i przesuwania foteli 2. rzędu dla ułatwienia wsiadania); siatka mocowana do demontowalnych poprzeczek, zabezpieczająca przedmioty przed wysunięciem się z bagażnika (BYYAB)

b

b

b

Pełny pakiet stylizacyjny – przedni zderzak z obramowaniem wokół dolnej kraty wlotu powietrza i stylizowaną dolną częścią zderzaka, tylny zderzak z dyfuzorem, stylizowane progi, tylny spojler ze światłem stop; końcówka rury wydechowej z polerowanej stali nierdzewnej (niedostępny w kombinacji z hakiem holowniczym) (ACLAB)

b

b

a

Pakiet SPACE 1 – chłodzony schowek podręczny, składane blaty stolików z tyłu oparć przednich foteli, rolety przeciwsłoneczne – integralne, nad tylnymi drzwiami bocznymi, schowki pod przednimi fotelami (AB1BN)

b

b

b

Częściowy pakiet stylizacyjny – stylizowana dolna część przedniego zderzaka oraz dyfuzor tylnego zderzaka w kontrastujących kolorach; końcówka rury wydechowej z polerowanej stali nierdzewnej (niedostępny w kombinacji z hakiem holowniczym) (ACLAC)

b

Pakiet SPACE 2 – chłodzony schowek podręczny, składane blaty stolików z tyłu oparć przednich foteli, rolety przeciwsłoneczne – integralne, nad tylnymi drzwiami bocznymi (AB1CH)

b

b

b

Pakiet SPORT – przednie fotele w stylizacji sportowej, częściowo wykończone skórą, obręcze ze stopów lekkich 18" – (wzór 5-ramienny D2UL2), sportowe zawieszenie, aluminiowe nakładki na pedały, przycisk rozrusznika Ford Power, światła do jazdy dziennej w technologii LED (AB1BD)

b

Pakiet TITANIUM BUSINESS – tapicerka: skórzana Windsor lub Alcantara®, pełna elektryczna regulacja fotela kierowcy z funkcją pamięci położenia, pełna elektryczna regulacja fotela pasażera, elektrycznie składane lusterka z funkcją pamięci położenia, czujniki parkownia (z przodu i z tyłu), dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części pojazdu (AB1ED)

b

Pakiet TREND BUSINESS – przednia szyba z filtrem przeciwsłonecznym, lusterka boczne podgrzewane i składane elektrycznie, obręcze ze stopów lekkich 16" (wzór 5X2-ramienny D2XC5), czujniki parkownia (z przodu i z tyłu) (AB1EC)

b

Pakiety stylizacyjne nadwozia

Elementy funkcjonalne System bezkorkowego wlewu paliwa Ford easy Fuel

a

a

a

Światła do jazdy dziennej

a

Światła do jazdy dziennej – w technologii LED

b/f

a

a

Automatyczne reflektory (dostępne tylko z przednimi wycieraczkami z czujnikiem deszczu)

f

a

a

System halogenowych reflektorów adaptacyjnych

b

b

System biksenonowych reflektorów ze statycznymi światłami doświetlającymi zakręty, spryskiwaczami i automatyczną regulacją kąta ustawienia (w wersji Trend zawiera dodatkowo automatyczne światła i wycieraczki z czujnikiem deszczu)

b

b/f

a

Pakiet X PLUS 1 – tapicerka: skórzana Windsor lub Alcantara®, dach panoramiczny, reflektory biksenonowe, system centralnego – zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power); elektrycznie składane lusterka (AB1CB)

b

Wyłączanie reflektorów z opóźnieniem

a

a

a

b

b

b

Czujniki parkowania – z przodu i z tyłu

b/f

b/f

b/f

Pakiet X PLUS 2 – dach panoramiczny, reflektory biksenonowe, obręcze ze stopów lekkich 18" (wzór 5-ramienny D2UL2), system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power); elektrycznie składane lusterka (AB1CC)

Kamera ułatwiająca parkowanie tyłem (zawiera czujniki parkowania z przodu i z tyłu; opcja dostępna jedynie w kombinacji z nawigacją CD/SD PLUS)

f

f

f

Pakiet X PLUS 3 – dach panoramiczny, reflektory biksenonowe, system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree b (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power); elektrycznie składane lusterka (AB1CD)

b

Wycieraczka tylnej szyby – z przerywaczem pracy, sprzężona z biegiem wstecznym, elektrycznie sterowany spryskiwacz

a

a

a

a = Standard, b = Opcja, dostępna za dopłatą, f = Element pakietu wyposażenia dodatkowego, dostępny za dopłatą.

Wycieraczki przedniej szyby – o zmiennej prędkości, z przerywaczem pracy, elektrycznie sterowane spryskiwacze

a

Wycieraczki przedniej szyby – sterowane automatycznie, z czujnikiem deszczu (dostępne tylko z automatycznymi reflektorami)

f

a

a

Podgrzewna przednia szyba Quickclear i podgrzewane dysze spryskiwaczy

b/f

a

a

Przednia szyba z filtrem przeciwsłonecznym (zawiera przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu i automatyczne reflektory)

b/f

a

a


38

39

Wyposażenie

Wyposażenie wnętrza

Wyposażenie wnętrza Trend Titanium

Titanium S

Słupek A wykończony materiałem

a

a

a

Środkowa konsola dachowa – krótka, ze schowkiem na okulary

a

Słupek B wykończony materiałem (w wersji Trend opcja dostępna jedynie w kombinacji z dachem panoramicznym)

f

a

a

a

a

Wewnętrzne klamki drzwi – wykończenie chromowane

a

a

a

Środkowa konsola dachowa – krótka, ze schowkiem formatu A5, schowkiem na okulary oraz lusterkiem do obserwowania dzieci, siedzących na tylnych fotelach

Dywaniki welurowe w 1. rzędzie foteli

a

a

a

Środkowa konsola dachowa – krótka, ze schowkiem na okulary oraz lusterkiem do obserwowania dzieci, siedzących na tylnych fotelach (jedynie w kombinacji z dachem panoramicznym)

f

f

f

Lampki włączane otwarciem drzwi – lampka sufitowa z przodu ze ściemniaczem i opóźnionym wyłączaniem, lampki do czytania z przodu i w drugim rzędzie siedzeń pojazdu

a

a

a

Lampki włączane otwarciem drzwi – oświetlenie wnęki na nogi z przodu, bursztynowe oświetlenie centralnej konsoli diodami LED, lampka na tylnej klapie bagażnika oświetlająca jego wnętrze i podłoże za pojazdem

a

a

Lampki sufitowe w 2. i 3. rzędzie foteli, włączane otwarciem drzwi oraz lampki do czytania w 2. rzędzie foteli (niedostępne w kombinacji z dachem panoramicznym; w wersjach: Titanium i Titanium S niedostępne w kombinacji z zaawansowanym oświetleniem wnętrza)

a

Lampki w lusterkach bocznych oraz oświetlenie wnętrza włączane automatycznie po odblokowaniu zamków drzwi

a

a

a

Zawansowane oświetlenie wnętrza – zawiera diodowe, boczne oświetlenie wnętrza kabiny (w wersji Trend dostępne jedynie w kombinacji z dachem panoramicznym)

b

a

a

Lusterko wsteczne – samoczynnie ściemniające się (zawiera przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu i automatyczne reflektory)

f

a

a

Lusterko do obserwowania dzieci, siedzących na tylnych fotelach (w przypadku wersji Trend opcja dostępna jedynie w kombinacji z dachem panoramicznym)

f

a

a

Pakiet dla palących – zapalniczka i popielniczka

b

b

b

Rolety przeciwsłoneczne – integralne, nad tylnymi drzwiami bocznymi

f

f

f

Schowki – schowki pod podłogą foteli w 2. rzędzie (w przypadku zamówienia systemu nagłośnienia Premium dostępny jest tylko jeden schowek)

a

a

a

Schowki – trzy schowki w 3. rzędzie (niedostępne w pojazdach posiadających 3. rząd foteli)

a

a

a

Elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi – opuszczanie i podnoszenie jednym naciśnięciem przycisku, czujniki przeszkody na drodze podnoszonej szyby, funkcja całkowitego otwierania i zamykania wszystkich szyb

a

a

a

Przednie fotele – w stylizacji sportowej (niedostępne w kombinacji ze skórzaną tapicerką Windsor)

a

a

a

Przednie fotele – w stylizacji komfortowej (opcja dostępna jedynie w kombinacji ze skórzaną tapicerką Windsor)

b

Fotel kierowcy – regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

a

a

a

Dywaniki welurowe w 2. rzędzie foteli

f

a

a

Uchwyt dźwigni zmiany biegów – wykończony skórą

a

a

a

Podsufitka wykończona materiałem (w wersji Trend opcja dostępna jedynie w kombinacji z dachem panoramicznym)

f

a

a

Pakiet stylizacji wnętrza Ford INDIVIDUAL (VP02) – tapicerka skórzana w tonacji Ebony ze wstawkami w tonacji Silver, aluminiowe – nakładki na pedały, nakładki na progi ze stali nierdzewnej z napisem INDIVIDUAL, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu z lamówkami w tonacji Ebony, podgrzewane przednie fotele, pełna elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią położenia i składanymi lusterkami z pamięcią, fotel pasażera – pełna elektryczna regulacja położenia (A2TAF)

b*

Pakiet stylizacji wnętrza Ford INDIVIDUAL (VP05) – tapicerka skórzana w tonacji Bordeaux ze wstawkami w tonacji Grey, – aluminiowe nakładki na pedały, nakładki na progi ze stali nierdzewnej z napisem INDIVIDUAL, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu z lamówkami w tonacji Bordeaux, podgrzewane przednie fotele, pełna elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią położenia i składanymi lusterkami z pamięcią, fotel pasażera – pełna elektryczna regulacja położenia (A2TAJ)

b*

Pakiet stylizacji wnętrza INDIVIDUAL (VP06) – tapicerka skórzana w tonacji Ebony ze wstawkami w tonacji Orange, aluminiowe – nakładki na pedały, nakładki na progi ze stali nierdzewnej z napisem INDIVIDUAL, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu z lamówkami w tonacji Ebony, podgrzewane przednie fotele, pełna elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią położenia i składanymi lusterkami z pamięcią, fotel pasażera – pełna elektryczna regulacja położenia (A2TAK)

b*

– Pakiet stylizacji wnętrza INDIVIDUAL (VP08) – tapicerka skórzana w tonacji Havana, aluminiowe nakładki na pedały, nakładki na progi ze stali nierdzewnej z napisem INDIVIDUAL, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu z lamówkami w tonacji Havana, podgrzewane przednie fotele, pełna elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią położenia i składanymi lusterkami z pamięcią, fotel pasażera – pełna elektryczna regulacja położenia (A2TAM)

b*

Pakiet stylizacji wnętrza Ford INDIVIDUAL (VP09) – tapicerka skórzana w tonacji Ebony, aluminiowe nakładki na pedały, nakładki na progi ze stali nierdzewnej z napisem INDIVIDUAL, dywaniki welurowe z przodu i z tyłu z lamówkami w tonacji Ebony, podgrzewane przednie fotele, pełna elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią położenia i składanymi lusterkami z pamięcią, fotel pasażera – pełna elektryczna regulacja położenia (A2TAN)

b*

Aluminiowe nakładki na pedały (tylko do wersji z manualną skrzynią biegów)

f

a

Nakładki progowe – z przodu, polerowana stal nierdzewna

a

a

Nakładki progowe – z przodu, polerowana stal nierdzewna, z napisem S-MAX

b

b

Kierownica – pokryta skórą

a

a

a

Kolumna kierownicy – z regulacją pochylenia i odległości

a

a

a

Wyposażenie audio i systemy komunikacji

Trend Titanium

Titanium S

Fotele

Fotel kierowcy – elektryczna regulacja położenia w płaszczyźnie góra-dół

a

a

a

b/f

b/f

b/f a

Radioodtwarzacz Ford 6000 CD – z funkcją odtwarzania plików MP3, kod zabezpieczający “Keycode”, gniazdo AUX-IN, 8 głośników a

a

a

Fotel kierowcy – pełna elektryczna regulacja położenia, z pamięcią położenia (zawiera elektrycznie składane lusterka zewnętrzne z pamięcią położenia i regulację podparcia odcinka lędźwiowego)

Radioodtwarzacz Sony CD/MP3 - RDS EON, PTY, cyfrowe przetwarzanie dźwięku (DSP), kod zabezpieczający “Keycode”, gniazdo b/f AUX-IN, 9 głośników

b/f

b/f

Fotel pasażera z przodu – regulacja podparcia odcinka lędźwiowego

a

a

System nawigacji satelitarnej CD/SD – 7" kolorowy ekran dotykowy, MP3, 8 głośników, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją b/f sterowania głosem w języku polskim, gniazdo kart SD, gniazdo AUX-IN, gniazdo USB/iPod®, dwa tunery

Fotel pasażera z przodu – elektryczna regulacja położenia w płaszczyźnie góra-dół b/f

b/f

b

b

b

Przednie fotele – regulacja położenia zagłówków w płaszczyźnie góra-dół

a

System nawigacji satelitarnej CD/SD PLUS – 7" kolorowy ekran dotykowy, MP3, 9 głośników wysokiej jakości, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem w języku polskim, gniazdo kart SD, gniazdo AUX-IN, gniazdo USB/iPod®, dwa tunery, kompatybilny z fabrycznie montowaną kamerą ułatwiającą parkowanie tyłem (mapa Europy)

b/f

b/f

b/f

System multimedialny DVD – odtwarzacz DVD montowany pod przednim fotelem pasażera, dwa ekrany LCD wbudowane w zagłówki przednich foteli, dwa zestawy słuchawek i pilot na podczerwień (niedostępny ze schowkiem pod siedzeniem pasażera; zawiera system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree oraz elektrycznie składane lusterka)

Zmieniarka na 6 płyt CD – umieszczona pod fotelem kierowcy (niedostępna w kombinacji z radiem 6000CD, niedostępna z fotelem kierowcy z funkcją pamięci położenia)

b

b

b

System nagłośnienia Premium – zaawansowany system audio z 11. głośnikami o audiofilskim brzmieniu oraz 8-kanałowym wzmacniaczem (dostępny jedynie z systemami audio Sony, systemem nawigacji CD/SD PLUS oraz zestawem głosnomówiącym z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem oraz gniazdem USB/iPod®

f

f

f

Zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i funkcją sterowania głosem w języku polskim (bez anteny i uchwytu, dostępny tylko w kombinacji z radioodtwarzaczem Ford 6000CD)**

f

f

f

Zestaw głośnomówiący z Bluetooth i funkcją sterowania głosem w języku polskim + gniazdo USB/iPod (bez anteny i uchwytu, niedostępny w kombinacji z radioodtwarzaczem Ford 6000CD)**

f

f

®

®

b

f

b

Przednie fotele – pełna regulacja położenia zagłówków

a

a

Przednie fotele – podgrzewane, z regulacją temperatury

b

b

b

Przednie fotele – podgrzewane i wentylowane

b

b

Składane blaty stolików – z tyłu oparć przednich foteli

b/f

b/f

b/f

Tapicerka foteli – częściowo wykończona skórą (wraz z welurową wewnętrzną wykładziną przednich i tylnych drzwi)

b/f

Tapicerka foteli – skórzana (wraz z welurową wewnętrzną wykładziną przednich i tylnych drzwi)

b/f

Tapicerka foteli – Alcantara® (wraz z winylowym podłokietnikiem i wewnętrzną wykładziną przednich i tylnych drzwi)

b/f

Tapicerka foteli – Alcantara® z czerwonymi przeszyciami

a

Fotele w 2. rzędzie – trzy niezależne fotele, składane na płasko, zagłówki z regulacją wysokości

a

a

a

Fotele w 2. rzędzie – przesuwane, z pochylanymi oparciami dla ułatwienia wsiadania i zajmowania miejsc z tyłu (standard z 3. rzędem foteli)

b/f

b/f

b/f

f

f

Fotele w 3. rzędzie – dwa indywidualne fotele, składane na płasko; zagłówki z regulacją wysokości (opcja zawiera funkcję składania f oparć i przesuwania foteli w 2. rzędzie dla ułatwienia wsiadania)

Komfort i funkcjonalność Klimatyzacja – dwustrefowa, z automatyczną regulacją temperatury (DEATC), bezfreonowy czynnik chłodniczy

a

a

a

Bagażnik

Ogrzewanie postojowe – dodatkowa nagrzewnica zasilana paliwem z funkcją programowania (zawiera pilot zdalnego sterowania)

b

b/f

b/f

Zestaw mocowań Activity

b

b

Dodatkowa elektryczna nagrzewnica – PTC (tylko wersje z silnikami wysokoprężnymi oraz z silnikami EcoBoost: 1.6 i 2.0)

a

a

a

Siatka podłogowa do bagażnika – mocowana do zaczepów w podłodze

b/f

b/f

b/f

Przycisk rozrusznika Ford Power (zawiera dwa kluczyki z pilotem zdalnego sterowania)

b

b

b

Krata bagażowa – montowana za drugim rzędem siedzeń

b

b

b

Rozbudowany interfejs kierowcy FordConvers+ z kolorowym wyświetlaczem

b/f

a

a

Siatka zabezpieczająca przedmioty w bagażniku – oddzielająca przestrzeń bagażową

b/f

b/f

b/f

Tempomat – zawiera regulowany układ ograniczania prędkości maksymalnej (ASLD) (oprócz silnika 2.0 145 KM)

b/f

a

a

a

a

a

a

a

Mata na podłogę bagażnika – dwustronna (tylko do wersji 5-miejscowej; opcja niedostępna w kombinacji z wysuwaną podłogą przedziału bagażowego)

b

Gniazdo zasilania 12V/ zapalniczki – z przodu i z tyłu pojazdu Środkowa konsola między przednimi fotelami – ze składanym podłokietnikiem, schowkiem, dwoma uchwytami na kubki i popielniczką dla pasażerów siedzących w 2. rzędzie foteli

a

a

a

Siatka mocowana do demontowalnych poprzeczek, zabezpieczająca przedmioty przed wysunięciem się z bagażnika (opcja dostępna tylko jako element Pakietu Siedzenia 2)

f

f

f

Wysuwana podłoga przedziału bagażowego (niedostępna z 3. rzędem foteli)

b

b

b


40

41

Charakterystyka techniczna Wyposażenie wnętrza

Osiągi, zużycie paliwa i emisja spalin Trend Titanium

Titanium S

Zaczepy do mocowania bagażu

a

a

a

Roleta zasłaniająca przestrzeń bagażową za 2. rzędem siedzeń

a

a

a

a = Standard, b = Opcja, dostępna za dopłatą, f = Element pakietu wyposażenia dodatkowego, dostępny za dopłatą, *Pakiet niedostępny w kombinacji z opcją wentylowanych foteli, **Dostępne tylko z systemami audio Forda. Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Prawa do pozostałych znaków towarowych i nazw handlowych są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

Bezpieczeństwo i zabezpieczenia przed kradzieżą Trend Titanium

Titanium S

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS)

a

a

a

System ABS z elektronicznym układem podziału siły hamowania (EBD)

a

a

a

Elektroniczny układ satbilizacji toru jazdy (ESP) z układem przeciwpoślizgowym (TA) oraz układem wspomagania awaryjnego hamowania (EBA)

a

a

a

Inteligentny tempomat – system adaptacyjnej kontroli prędkości (ACC) z funkcją wczesnego ostrzegania (FA) – zawiera układ wspomagający ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HSA); może być łączony z układem IVDC (zawiera regulowany układ ograniczania prędkości (ASLD))

b/f

b/f

Elektryczny hamulec postojowy (EPB)

b

b

b

Układ wspomagający ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HSA) (standard z: inteligentnym tempomatem (ACC), układem IVDC, automatyczną skrzynią biegów: PowerShift lub Durashift)

b/f

b/f

b/f

System IVDC z układem kontroli tłumienia amortyzatorów (CCD) – zawiera: elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP) – z układem kontroli trakcji (TA), układem wspomagania awaryjnego hamowania (EBA), układem wspomagającym ruszanie z miejsca na wzniesieniach (HSA) oraz sportowe zawieszenie (zawiera opcję centralnego zamka z systemem KeyFree oraz elektrycznie składane lusterka; opcja niedostępna z samopoziomującym zawieszeniem)

b/f

b/f

System kontroli pasa ruchu (LDW) z systemem monitorowania koncentracji kierowcy – zawiera funkcję automatycznej zmiany f świateł z drogowych na mijania oraz system regulowanego ogranicznika prędkości maksymalnej (ASLD) (niedostępny z silnikami: 2.0 145 KM i 2.0 145 KM FlexiFuel oraz systemem nawigacji satelitarnej do telefonu komórkowego, dostępny jedynie w kombinacji z: podgrzewaną przednią szybą, przednimi wycieraczkami z czujnikiem deszczu, automatycznymi reflektorami, samościemniającym się lusterkiem wstecznym, rozbudowanym wyświetlaczem FordConvers+, zestawem głośnomówiącym z Bluetooth, tempomatem lub inteligentnym tempomatem ACC)

f

f

Światła awaryjnego hamowania – błyskające światła STOP podczas gwałtownego hamowania

a

a

a

Poduszki powietrzne – poduszki czołowe dla kierowcy i pasażera z przodu◆

a

a

a

Poduszki powietrzne – poduszki boczne dla kierowcy i pasażera z przodu

a

a

a

Poduszki powietrzne – boczne kurtyny powietrzne chroniące osoby w 1. i 2. rzędzie siedzeń

a

a

a

Poduszki powietrzne – poduszka chroniąca kolana kierowcy

a

a

a

Poduszki powietrzne – deaktywacja poduszki czołowej pasażera (opcja dostępna jedynie do montażu przez dealera Forda)

b

b

b

Bezpieczeństwo

Zabezpieczenia przed kradzieżą Centralny zamek sterowany pilotem

a

a

a

Centralny zamek sterowany pilotem, z dwuetapowym ryglowaniem (standard przy zamówieniu alarmu Thatcham)

b

b

b

System elektrycznej blokady tylnych drzwi, uniemożliwiający otwarcie ich od środka przez dzieci

a

a

a

Autoalarm Thatcham – obwodowy i pojemnościowy (zawiera centralny zamek z dwuetapowym ryglowaniem)

b

b

b

System centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power i 2 zespoły kluczyka oraz elektrycznie składane lusterka) – umożliwia otwarcie drzwi i uruchomienie pojazdu bez tradycyjnego kluczyka

b/f

b/f

b/f

Norma emisji spalin

Przek ładnia

Moc Maks. maksymalna moment KM (kW) obrotowy Nm

Emisja CO2 (g/km)øø

Zużycie Paliwa L/100 kmøø Jazda Poza Średnie miejska miastem zużycie

Osiągiø Prędkość maks. (km/h)

0-100 km/h (sek.)

50-100 km/h* (sek.)

1.6 EcoBoost

Euro V

M6

160 (118)

240

164

9.4

5.7

7.0

204

9.8

9.6

2.0 Duratec

Euro V

M5

145 (107)

185

189

11.3

6.4

8.2

197

10.9

14.9

2.0 Duratec Flexifuel1)

Euro V

M5

145 (107)

185

191

11.2

6.5

8.2

197

10.9

14.9

2.0 EcoBoost

Euro V

M6

203 (149)

300

188

11.2

6.4

8.1

224

8.2

9.5

2.0 EcoBoost

Euro V

PowerShift 203 (149)

300

189

11.0

6.4

8.1

221

8.5

n/a

2.0 EcoBoost

Euro V

M6

240 (176)

340

188

11.2

6.4

8.1

240

7.6

8.2

2.0 EcoBoost

Euro V

PowerShift 240 (176)

340

194

11.5

6.5

8.3

235

7.9

n/a

1.6 Duratorq TDCi

Euro V

M6

115 (85)

270

144

6.2

5.0

5.4

180

13.0

11.8

2.0 Duratorq TDCi

Euro V

M6

140 (103)

320

149

7.0

4.8

5.6

195

10.2

9.5

2.0 Duratorq TDCi

Euro V

PowerShift 140 (103)

320

159

7.4

5.2

6.0

193

10.9

n/a

2.0 Duratorq TDCi

Euro V

M6

340

149

7.0

4.8

5.6

205

9.5

9.3

163 (120)

2.0 Duratorq TDCi

Euro V

PowerShift 163 (120)

340

159

7.4

5.2

6.0

202

10.2

n/a

2.2 Duratorq TDCi

Euro V

M6

200 (147)

420

174

8.2

5.7

6.6

220

8.6

7.1

2.2 Duratorq TDCi

Euro V

A6

200 (147)

420

189

9.4

5.8

7.1

212

8.9

n/a

*Na 4 biegu. ØFabryczne dane testowe Forda. ØØPodane wartości emisji CO2 i zużycia paliwa wyrażone odpowiednio w g/km oraz w l/100 km pochodzą z oficjalnych testów przeprowadzanych zgodnie z dyrektywą 80/1268/EEC. Podane w tabeli wartości zużycia paliwa i emisji CO2 nie stanowią gwarancji uzyskania takich samych wskaźników dla wersji opisywanych w niniejszej publikacji. Wszystkie wartości pochodzą z testów, którym poddawane były pojazdy z wyposażeniem jak dla wersji Ambiente, ze standardowymi obręczami kół i standardowym ogumieniem. Niestandardowe obręcze i opony mogą mieć wpływ na zużycie paliwa i poziom toksyczności spalin. Cykl miejski: Uruchomienie zimnego silnika w warunkach laboratoryjnych i praca silnika przy różnych prędkościach jazdy, maks. prędkość 50 km/h, prędkość średnia 19 km/h na teoretycznym dystansie 4 km. Cykl poza miastem: Test wykonywany zaraz po cyklu jazdy miejskiej; składa się w połowie z jazdy ze stałą prędkością i w połowie z jazdy z prędkością zmienną; prędkość maks. 120 km/h, dystans 7 km. Średnie zużycie paliwa (cykl mieszany): Wartość średnia z obu części testu, ważona proporcjonalnie do drogi przebytej w każdej z części testu. Uwaga: M5 – 5. stopniowa mechaniczna skrzynia biegów, M6 – 6. stopniowa mechaniczna skrzynia biegów, PowerShift – 6. stopniowa, automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, A6 – 6. stopniowa, automatyczna skrzynia biegów Durashift. 1)Podane wartości dotyczą zużycia benzyny (95 oktanów), zużycie alkoholu lub mieszanki benzyny i alkoholu może różnić się w zależności od proporcji mieszanki. Wszystkie silniki diesla wyposażone sa w filtr cząstek stałych DPF.

Masy Norma emisji spalin

Masa własna (kg)#

Dopuszczalna masa całkowita DMC (kg)

Dopuszczalna masa zespołu pojazdów (kg)

Dopuszczalna masa holowanej przyczepy (z hamulcem) (kg)

Dopuszczalna masa holowanej przyczepy (bez hamulca) (kg)

1.6 EcoBoost (160 KM) M6

Euro V

1598

2400

4000

1600

750

2.0 Duratec (145 KM) M5

Euro V

1605

2340

3440

1100

750

2.0 Duratec (145 KM) Flexifuel M5

Euro V

1605

2340

3440

1100

750

2.0 EcoBoost (203 KM) M6

Euro V

1661

2400

3900

1500

750

2.0 EcoBoost (203 KM) PowerShift

Euro V

1676

2405

3905

1500

750

2.0 EcoBoost (240 KM) M6

Euro V

1661

2400

3900

1500

750

2.0 EcoBoost (240 KM) PowerShift

Euro V

1676

2405

3905

1500

750

1.6 Duratorq TDCi (115KM) M6

Euro V

1703

2505

3905

1400

750

2.0 Duratorq TDCi (140 KM) M6

Euro V

1690

2505

4305

1800

750

a = Standard, b = Opcja, dostępna za dopłatą, f = Element pakietu wyposażenia dodatkowego, dostępny za dopłatą. ◆ Uwaga: Umieszczanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu pasażera nie jest dozwolone w samochodach Ford wyposażonych w działającą czołową poduszkę powietrzną po stronie pasażera. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka, przy prawidłowym zamocowaniu fotelika i zapięciu pasów, jest drugi rząd siedzeń.

2.0 Duratorq TDCi (140 KM) PowerShift

Euro V

1689

2505

4305

1800

750

Rozwiązania konstrukcyjne Trend Titanium

Titanium S

a

a

a

Przód – niezależne z kolumnami MacPhersona; stabilizator przechyłów

a

a

a

Tył – niezależne, wielowahaczowe z płaskim wahaczem ustalającym (Control Blade); stabilizator przechyłów

a

a

a

Tył – samopoziomujące zawieszenie (niedostępne z systemem IVDC lub sportowym zawieszeniem)

b

b

b

Zawieszenie o sportowej charakterystyce

b

b

a

Ford Eco Mode – system informujący kierowcę o ekonomice jazdy

a

a

a

Układ kierowniczy Wspomaganie kierownicy Zawieszenie

a = Standard, b = Opcja, dostępna za dopłatą.

2.0 Duratorq TDCi (163 KM) M6

Euro V

1690

2505

4305

1800

750

2.0 Duratorq TDCi (163 KM) PowerShift

Euro V

1689

2505

4305

1800

750

2.2 Duratorq TDCi (200 KM) M6

Euro V

1734

2505

4305

1800

750

2.2 Duratorq TDCi (200 KM) A6

Euro V

1733

2505

4305

2000

750

Oznacza najmniejszy możliwy ciężar własny przy pełnym poziomie płynów i zbiorniku paliwa wypełnionym w 90%, z uwzględnieniem wagi kierowcy (75 kg). Możliwe są niewielkie odchylenia ze względu na dopuszczalne tolerancje w procesie produkcji oraz zamontowane opcje wyposażenia. Uwaga: M5 – 5. biegowa manualna skrzynia biegów; M6 – 6. biegowa manualna skrzynia biegów; PowerShift – 6. stopniowa, automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów; A6 – 6. biegowa, automatyczna skrzynia biegów DuraShift. Wszystkie wersje z silnikami benzynowymi mają katalizator spalin. Dopuszczalna masa holowanej przyczepy przy pojeździe obciążonym do dopuszczalnej masy całkowitej oznacza możliwość ruszenia z miejsca na wzniesieniu o nachyleniu 12% na poziomie morza. W przypadku wszystkich wersji holujących przyczepę spadają osiągi i wzrasta zużycie paliwa. Dopuszczalny nacisk przyczepy na zaczep holowniczy dla wszystkich wersji wynosi 80 kg. Wszystkie podane wyżej wartości są danymi homologacyjnymi. Wszystkie silniki diesla wyposażone sa w filtr cząstek stałych DPF. #


42

43

Charakterystyka techniczna Wymiary

Gwarancja podstawowa i rozszerzona Forda

Wymiary

Wszystkie wersje Forda S-MAX

Długość całkowita z/bez haka holowniczego (mm)

4870/4768

Pojemność zbiornika paliwa (litry)

Szerokość całkowita z/bez lusterek bocznych (mm)

2154/1884

Silniki benzynowe

70

2 lata/bez limitu km* – Gwarancja Podstawowa wraz z usługą Euroservice obowiązującą na terenie całej Europy

a

Wysokość całkowita (mm)

1620-1660

Silniki diesla

70

Od 3 do 5 lat lub do 150 tys km* w zależnosci od wybranej opcji – Ford Protect wraz z usługą Assistance 12

Średnica zawracania – między krawężnikami (m)

11.9

b

Do 10 lat lub 200 tys km* – Gwarancja 12 – aktywowana przeglądem serwisowym wykonanym w ASO

b

2 lata/bez limitu km* – Gwarancja powłoki lakierowej

a

12 lat/bez limitu km* – Gwarancja perforacyjna

a

Pomiar zgodnie z normą ISO 3832. Rzeczywiste wymiary mogą się różnić od podanych wartości w zależności od wersji i wyposażenia.

Pojemność przestrzeni bagażowej (litry)‡ Przy 3 rzędach siedzeń (do półki pod tylną szybą)

285

Przy 2 rzędach siedzeń (do dachu – normalna/maksymalna)

1051/1171

Przy 1 rzędzie siedzeń (do dachu)

2000

a = Standard. b = Opcja, za dodatkową opłatą. *Od daty pierwszej rejestracji. Z zastrzeżeniem warunków

Kolory lakierów i obicia foteli Wersja

Trend

Titanium S

Pakiety Individual (tylko do wersji Titanium)

Tapicerka i kolor foteli

Daphne/Silver

Daphne/Orange

Titanium Prada/Ebony

Skóra Windsor/Dark Ebony**

Prada/Ebony**

Alcantara®/ Ebony**

Skóra Windsor/ Biscuit**

Alcantara®/Ebony

Skóra/Ebony/Silver**

Skóra/Ebony/ Orange**

Skóra/Bordeaux/ Grey**

Perforowana skóra/ Havana**

Perforowana skóra/Ebony**

Tapicerka i kolor boków foteli

Twill/Ebony

Twill/Ebony

Lux/Ebony

Skóra Windsor/Dark Ebony

Skóra Napoli/ Ebony

Skóra Napoli/ Ebony

Skóra Windsor/ Biscuit

Skóra Napoli/ Ebony

Skóra/Ebony

Skóra/Ebony

Skóra/Bordeaux

Skóra/Havana

Skóra/Ebony

Materiał i kolor obić drzwi

Ambassador/ Ebony

Ambassador/ Ebony

Ambassador/ Ebony

Cuir Vinyl/Ebony

Cuir Vinyl/Ebony

Cuir Vinyl/Ebony

Cuir Vinyl/ Ebony/Biscuit

Cuir Vinyl/Ebony

Skóra/Ebony

Skóra/Ebony

Skóra/Bordeaux

Skóra/Havana

Skóra/Ebony

Wstawki ozdobne drzwi

Monofoil Silver

Monofoil Silver

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Mercury

Carbotex Ebony

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Wstawki ozdobne deski rozdzielczej

Monofoil Silver

Monofoil Silver

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Mercury

Carbotex Ebony

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Chrome Brushed

Kolor wnętrza: góra/dół

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Ebony/Ebony

Blazer Blue

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Frozen White*

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Ink Blue

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Candy Red

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Panther Black

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Moondust Silver

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Hypnotic Silver

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Parkside

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Ice White

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Dark Micastone

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Midnight Sky

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Lunar Sky

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Lakiery zwykłe

Lakiery metalizowane*

*Lakier zwykły Frozen White i lakiery metalizowane dostępne są za dopłatą. **Tapicerka skórzana, częściowo wykończona skórą i Alcantara (oprócz wersji Titanium S) dostępne są za dopłatą. Tapicerka skórzana Individual dostępna jest jedynie jako element pakietów stylizacji wnętrza Individual. ®


44

Kolory lakierów i tapicerki Stwórz go dla siebie

Trend Tapicerka foteli: Daphne/Generic Silver

Trend Tapicerka foteli: Daphne/Generic Orange

Titanium Tapicerka foteli: Prada/Ebony

Tapicerka boków foteli: Twill/Ebony

Tapicerka boków foteli: Twill/Ebony

Tapicerka boków foteli: Lux/Ebony

Titanium Tapicerka foteli: Prada/Ebony

Titanium Tapicerka foteli: Skóra Windsor/Dark Ebony

Titanium Tapicerka foteli: Skóra Windsor/Biscuit

Tapicerka boków foteli: Skóra Napoli/Ebony

Tapicerka boków foteli: Skóra Windsor/ Dark Ebony

Tapicerka boków foteli: Skóra Windsor/Biscuit

Frozen White* Lakier zwykły

Parkside Lakier metalizowany*

Blazer Blue Lakier zwykły

Titanium Tapicerka foteli: Alcantara® (perforowana)/ Ebony

Titanium S Tapicerka foteli: Alcantara® (perforowana)/ Ebony

Tapicerka boków foteli: Skóra Napoli/Ebony

Tapicerka boków foteli: Skóra Napoli/Ebony z czerwonymi przeszyciami

Midnight Sky Lakier metalizowany*

Ink Blue Lakier metalizowany*

Moondust Silver Lakier metalizowany*

Panther Black Lakier metalizowany*

Hypnotic Silver Lakier metalizowany*

Pełna tapicerka skórzana Ford S-MAX Individual w tonacji Havana***

Pełna tapicerka skórzana Ford S-MAX Individual w tonacji Ebony***

Dark Micastone Lakier metalizowany*

Pełna tapicerka skórzana Ford S-MAX Individual w tonacji Ebony/Silver***

Pełna tapicerka skórzana Ford S-MAX Individual w tonacji Ebony/Orange***

Pełna tapicerka skórzana Ford S-MAX Individual w tonacji Bordeaux/Grey***

Ice White Lakier metalizowany specjalny*

Lunar Sky Lakier metalizowany*

Candy Red Lakier metalizowany specjalny*

Ford S-MAX Individual W ramach oferty Ford Individual możesz wybrać jeden z pięciu wyjątkowych rodzajów pełnej skórzanej tapicerki siedzeń (pokazane z prawej) jako element pakietów do stylizacji wnętrza Ford Individual. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z Dealerem Forda.

Ford S-MAX jest objęty gwarancją na perforację korozyjną Ford przez okres 12 lat od daty pierwszej rejestracji. Gwarancja obowiązuje pod warunkiem spełnienia określonych warunków.

***Tapicerka dostępna tylko jako element pakietu stylizacji wnętrza Ford S-MAX Individual. (Opcja)

*Lakier zwykły Frozen White oraz lakiery metalizowane dostępne są jako opcja za dopłatą.

Uwaga: Sylwetki samochodów zostały tu wykorzystane wyłącznie dla pokazania kolorów lakierów i mogą różnić się od aktualnie oferowanych modeli lub wersji wyposażenia. Przedstawione kolory lakierów i obić mogą różnić się nieznacznie od odcieni rzeczywistych ze względu na ograniczenia technologiczne przy odtwarzaniu barw w procesie druku.


47

Twój nowy Ford S-MAX Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bardzo prosty plan, który pomoże Ci w wyborze specyfikacji, ubezpieczenia, finansowania oraz serwisowania Twojego Forda S-MAX.

Wybierz

Wypełnij zamieszczony obok formularz. Określ szczegóły dotyczące Twojego nowego samochodu takie jak: koła, system audio, opcje dodatkowe i akcesoria a następnie przekaż go swojemu Dealerowi Forda.

Wersja nadwozia: Silnik: Skrzynia biegów: Kolor:

Możesz również skorzystać z opcji w trybie online – Ford Configurator. Dzięki niej będziesz mógł szybko zobaczyć, jakiego dokonałeś wyboru i obejrzeć swój samochód w środku i na zewnątrz – pod różnym kątem. Zestawienie wybranych opcji i ich ceny umożliwią Ci łatwe dopasowanie do wielkości posiadanego budżetu. www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle

Tapicerka:

Ubezpiecz

Pakiety wyposażenia opcjonalnego:

Wszechstronny pakiet komunikacyjny Ford Ubezpieczenia, stworzony specjalnie dla właścicieli pojazdów marki Ford, zapewnia kompleksową ochronę – gdziekolwiek jesteś. Poproś swojego Dealera o ofertę lub odwiedź stronę www.fordubezpieczenia.pl

Wersja wyposażenia:

Koła: System audio: Wyposażenie opcjonalne:

Akcesoria:

Oferta Ford Ubezpieczenia:

Oferta finansowa:

Sfinansuj

Decyzja jak sfinansować Twój nowy samochód jest równie ważna jak sam wybór pojazdu. Zapytaj swojego Dealera Forda o ofertę FCE Bank Polska, eksperta w finansowaniu inwestycji motoryzacyjnych. Szeroka gama elastycznych ofert kredytu, leasingu i wynajmu długoterminowego umożliwi Ci nabycie wymarzonego samochodu. Szczegółowe informacje dostępne na stronach: www.fcebank.pl www.fordleasing.pl www.fordbusinesspartner.pl

Jedź

Z nami możesz zawsze czuć się bezpiecznie. Posiadamy w Polsce rozbudowaną, wyspecjalizowaną sieć Autoryzowanych Serwisów, dzięki czemu będziesz mógł utrzymać swojego Forda w doskonałym stanie przez wiele lat. A jeśli Twój Ford będzie kiedykolwiek wymagał naprawy powypadkowej, nasze Autoryzowane Zakłady Napraw Nadwozi będą najlepszym miejscem, aby przywrócić pojazd do stanu sprzed wypadku i jak najszybciej pozwolić Ci cieszyć się z jego użytkowania.

Aby skonfigurować swojego Forda w trybie online, odwiedź stronę www.ford.pl/SBE/ConfigureVehicle Aby uzyskać informację na temat możliwości sfinansowania swojego Forda, odwiedź stronę www.fcebank.pl Klientów flotowych zapraszamy na stronę www.ford.pl/Serwis/Business_Service_Club


MY 2012.75 POL pl

Ilustracje, opisy i specyfikacje. Niniejsza broszura była aktualna w chwili oddawania do druku. Jednak polityka firmy Ford zakłada stały rozwój produktu. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania, w dowolnym czasie, zmian specyfikacji, kolorów i cen modeli oraz elementów przedstawionych i opisanych w niniejszej publikacji. Najnowsze informacje można uzyskać u Dealera firmy Ford. Wyposażenie opcjonalne. Elementy wyposażenia oznaczone jako „Opcja” lub „Wyposażenie opcjonalne/zestaw opcjonalny” są dostępne za dodatkową opłatą, chyba że wyraźnie stwierdzono inaczej. Oferta wersji i zestawów kolorystycznych jest ważna z zastrzeżeniem dostępności. Uwaga: Niektóre zdjęcia w niniejszym katalogu przedstawiają egzemplarze przedprodukcyjne, bądź też zostały wygenerowane komputerowo. Aktualnie oferowane seryjnie produkowane pojazdy mogą się zatem różnić w niektórych elementach od przedstawionych na zdjęciach. Oprócz tego, niektóre elementy wyposażenia mogą być dostępne jako opcje za dopłatą. Uwaga: Niniejsza broszura przedstawia zarówno oryginalne akcesoria Ford, jak i gamę produktów naszych dostawców. ✚Oznaczone akcesoria to starannie dobrane akcesoria innych producentów występujących pod własną marką, które nie podlegają gwarancji Forda, są natomiast objęte gwarancją własną producenta. Szczegóły takiej gwarancji można uzyskać od Dealera Forda. Uwaga: Logotyp i znaki graficzne Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. i ich wykorzystanie przez Ford Motor Company jest przedmiotem odpowiedniej licencji. Logotyp i znaki graficzne iPod stanowią własność firmy Apple Inc. Inne znaki i nazwy towarowe są własnością ich zarejestrowanych właścicieli.

Ford i BP – współpracujemy w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin.

Kiedy niniejszy katalog przestanie być użyteczny, prosimy o oddanie go do recyklingu.

Infolinia: 0 801 50 60 70

www.facebook.com/Ford.Polska

Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Zostań naszym fanem i dołącz do społeczności Ford Polska.

Ford Pomoc: +48 22 522 27 27

www.fcebank.pl

Kompleksowa pomoc drogowa działająca na terytorium Polski i Europy. Do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Skorzystaj z atrakcyjnych ofert finansowania zakupu Twojego Forda. Sprawdź aktualną ofertę FCE Bank Polska S.A. na stronie internetowej.

Published by Ford Motor Company Limited, Brentwood, Essex, England. Registered in England No. 235446. BJN 201206. FoE V32E. PN 278502/0412/3.8m/POL pl April 2012. © Ford Motor Company Limited. www.ford.pl

Ford S-Max  

Katalog Ford S-Max

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you