Page 1

Річний звіт 2014

ММГО «Європейський молодіжний парламент – Україна»


Зміст Слово Президента

3

ЄМП-Україна в цифрах

4

Річниця ЄМП-Україна

5

«ЄМП-Україна» у ЗМІ

6

8-ма Національна відбіркова конференція

7

Регіональний розвиток

8

ЄМП-Вікенди

9

Міжнародний безпековий форум ASK 2014

10

Наші члени за кордоном

12

Тренінги

13

Залучення вчителів

14

Розуміючи Європу

15

Фінансовий звіт

16

Правління 2014

17

Річний план 2015

18

Партнери

19


Слово Президента Шановні пані та панове, Дозвольте звернутися до Вас від імені «Європейського молодіжного парламенту – Україна» та поділитися нашим досвідом за 2014-й та нашими планами на 2015 рік. Відзначимо, що 2014 рік став роком серйозних викликів як для нашої країни, так і для нашої організації. Незважаючи на період невизначеності, «ЄМП-Україна» вдалося організувати значну кількість заходів, зберегти партнерство з іншими організаціями та провести давно очікуваний масштабний захід міжнародного рівня. Реалізуючи політику регіонального розвитку, організація продовжила зростання в українських регіонах завдяки проведенню компактних конференцій ЄМП-вікендів (EYP Weekends). Нам вдалося вперше провести заходи в Ужгороді (на заході країни) та Херсоні (на сході країни), а також вкотре провести заходи в Сумах та Києві. В рамках політики регіонального розвитку найважливіший захід року – Національна відбіркова конференція – було проведено в Черкасах (у центрі країни). Наше постійне прагнення до досконалості дозволило встановити новий рівень у організації заходів: Міжнародний безпековий форум ASK 2014 є новою рольовою моделлю для міжнародних заходів усієї мережі Європейського молодіжного парламенту в Європі. У 2015 році ми прагнемо покращити розвиток внутрішньої структури організації та посилити співпрацю з випускниками організації. Разом з цим ми прагнемо залучити наших членів до тіснішої взаємодії з українським громадянським суспільством через залучення до різних соціальних ініціатив. У наступному році регіональний розвиток залишається нашим пріоритетом. У рамках святкування Міжнародного дня солідарності молоді ми вже запланували проведення низки ЄМП-вікендів. Наш основний захід – 9-та Національна відбіркова конференція відбудеться у чудовому місті Луцьку. А суттєве охоплення регіонів України відбудеться восени, коли у 15 містах буде проведено Всеукраїнський тур ЄМП (Inter-Rail Tour). Додатково ЄМП-Україна планує розширити співпрацю з вчителями шкіл. 2015 рік є дуже особливим для нашої організації, адже нашій організації виповнюється 15 років. Тому влітку ми урочисто святкуватимемо п’ятнадцяту річницю діяльності організації та її внеску у молодіжний розвиток і неформальну освіту. Залишайтеся з ЄМП для ще більших досягнень, долайте перешкоди та мрійте про велике разом з нами! Щиро Ваша, Крістіна Челмакіна Президент «ЄМП-Україна»

3


ЄМП -УКРАЇНА В ЦИФРАХ 58 заходів в Україні, в тому числі: 2 великі сесії 18 презентацій «ЄМП-Україна» 5 інтенсивних курсів «Розуміючи Європу» 5 «Щасливих годин» (Happy Hours) 5 тренінгів 212 загальна кількість офіційних членів організації

(+93 нових членів)

99 загальна кількість організаторів на українських заходах 116 поїздок здійснили 69 українців, які відвідали 50 заходів 81 іноземець відвідав українські заходи 1945 загальне число учасників на українських за-

ходах (серед них 1479 – вперше взяли участь в заходах ЄМП)

2980 (+1455 нових вподобань) VKontakte likes 2652 (+987 нових вподобань) Twitter followers 868 (+141 новий послідовник) Facebook likes

4


РІЧНИЦЯ ЄМП - УКРАЇНА

Міжнародна молодіжна громадська організація «Європейський молодіжний парламент – Україна» («ЄМП-Україна») є національним комітетом Європейського молодіжного парламенту, пан’європейської організації, яка має осередки у 41 країні. Зареєстрована урядом України 18 лютого 2002 року, організація є повноправним учасником процесу розвитку громадянського суспільства в Україні.

За час свого існування ММГО «ЄМП-Україна» отримала професійні знання і цінний досвід в організації різних заходів для молоді: регіональних та міжнародних сесій, національних конференцій, тренінгів та семінарів тощо. Досвідчені і талановиті молоді люди, готові на волонтерській основі вкладати час та зусилля для реалізації цікавих проектів, є найціннішим ресурсом нашої організації.

Де-факто, «ЄМП-Україна» успішно працює з 2000 року, залучаючи молодих українців до участі у діяльності однієї з найбільших європейських освітніх платформ для дискусій, міжкультурних зустрічей, освітньої та виховної роботи й обміну ідеями серед молодих європейців. Щорічно «ЄМП-Україна» проводить Національну сесію (відбіркову конференцію), обираючи делегації, що представлятимуть Україну на міжнародних і регіональних сесіях ЄМП в Європі, а також для участі у регіональних сесіях в Україні та інших молодіжних проектах.

У 2014 році ММГО «ЄМП-Україна» відсвяткувала свій 14-й ювілей. Офіційна частина урочистого заходу відбулася в Українському кризовому медіа центрі (УКМЦ), де активні члени організації розповіли про свої досягнення в ЄМП, а також плани реалізації майбутніх проектів. Учасники брали участь у активних дискусіях і тимбілдингу (побудова команди).

5


ЄМП - УКРАЇНА У ЗМІ

У квітні 2014 року спільно з провідними університетами Києва, Львова, Харкова та Донецька, «ЄМП-Україна» провела телеконференцію з американськими університетами Гарварду, Колумбії та Єлю. Телеконференцію було організовано на студії 1-го Національного телеканалу, де члени «ЄМП-Україна» мали нагоду обмінюватися думками про актуальні питання освіти зі своїми зарубіжними колегами в прайм-тайм. Пізніше члени нашої організації двічі запрошувалися в ролі гостьових спікерів на програми 1-го Національного телеканалу. Після цього ММГО «ЄМП-Україна» стала постійним учасником програми «Телеакадемія», яку транслює 1-ий Національний у співпраці з Відкритим університетом Майдану. Відкритий університет Майдану є громадянською ініціативою, заснованою у грудні 2013 року на Майдані, яка має на меті здійснювати навчання громадськості у сфері соціальних та економічних питань.

6

Після Майдану Університет продовжує свою роботу, використовуючи різноманітні канали, одним із яких є програма «Телеакадемія». Програма надає викладачам можливість ділитися своїми знання з аудиторією в залі та за лаштунками.

Проект є відкритим: кожен може зареєструватися, прийти послухати лекцію, задати запитання, взяти участь у дискусії з лектором та іншими учасниками. З вересня по грудень 2014 року 22 членів «ЄМП-Україна» отримали нагоду слухати лекції викладачів Відкритого університету Майдану і брати участь у відкритих дискусіях під час 12 випусків програми «Телеакадемія». Одним із найбільших досягнень у сфері медіа-зв’язків «ЄМП-Україна» стало висвітлення інформації про проведення Міжнародного безпекового форуму ASK 2014 (Agora on Security Kyiv) у Києві. Прес-конференцію форуму відвідали представники багатьох друкованих та онлайн видань. Варто відзначити, що 1-ий Національний телеканал присвятив цілий випуск програми «Телеакадемія» форуму ASK та питанням, що розглядалися й обговорювалися його учасниками та експертами, який надалі транслювався на телеканалі. Основним висвітленням на радіо стало інтерв’ю президента «ЄМП-Україна» Єгора Власенка для Радіо «Київ» навесні цього року.


8-МА НАЦІОНАЛЬНА ВІДБІРКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ЄМП-УКРАЇНА Національна відбіркова конференція (національна сесія) в Україні відбувається один раз на рік і має на меті відібрати її найкращих учасників для української делегації, яка представлятиме ЄМП-Україна на міжнародних сесіях. Національні сесії проводяться у всіх національних комітетах ЄМП. Зазвичай, національна відбіркова конференція триває 4-5 днів, протягом яких делегати працюють в комітетах та обговорюють політичні, економічні, соціальні та культурні питання, які знаходяться на порядку денному відповідного комітету Європейського Парламенту. 8-ма Національна відбіркова конференція ЄМП-Україна проводилася у серпні 2014 року у чудовому місті Черкаси. Понад 100 учасників з усієї України та інших європейських країн зібралися для обговорення питань, об’єднаних загальною темою: «Європа для людей, створена людьми «(«Europe for the people, by the people» ) Протягом чотирьох днів учасники виявляли проблеми та обговорювали їх вирішення, зокрема щодо відносин Європейського Союзу та Росії, масового стеження за громадянами, безробіття

серед молоді, ВІЛ, проблеми паління сигарет, гендерної дискримінації, дефіциту демократії та журналістської етики. За результатами конференції було обрано декілька делегацій, які представлятимуть Україну на міжнародних зібраннях Європейського молодіжного парламенту, зокрема на міжнародній сесіі у м.Ізмір (Туреччина), а також різних міжнародних форумах. Команду організаторів Національної конференції очолювала Ольга Швець (Україна) та Ірина Гарбуз (Україна). Президент сесії, Каті Парн (Eстонія) керувала командою з 15 модераторів комітетів. Олексій Прилипка (Україна), редактор сесії, забезпечував медіа-висвітлення заходу разом із своєю командою журналістів. 8-ма Національна конференція була підтримана Рухом «За процвітання Черкащини», посольством Королівства Великобританії та Північної Ірландії, посольством Французької Республіки, компанією Jansen Capital Management, благодійною фундацією «Відкриті серця України», Черкаською міською радою та Черкаською районною адміністрацією міста Черкас.


РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК Нести ідеї Європейського молодіжного парламенту у різні регіони України є постійним стратегічним завданням організації. Протягом минулих років було проведено 2 послідовних тури ЄМП (Inter-Rail Tours), завдяки яким сотні молодих лідерів з регіонів долучилися до діяльності організації, взяли участь у сесіях ЄМП в Україні та за кордоном. Беручи до уваги складну ситуацію в країні, у 2014 році було вирішено провести серію ЄМП-Вікендів, об’єднаних загальними темами та пов’язаних тематично з різноманітними заходами організації. Це надало більшої гнучкості при плануванні заходів і дозволило провести ЄМП заходи у містах та регіонах, які не включались у маршрути турів ЄМП через логістичні труднощі. Загалом ЄМП-вікенди були проведені у 10-ти містах і зібрали всього 517 учасників. Одним із історичних досягнень організації стало проведення першого на Закарпатті заходу ЄМП в Ужгороді. Окрім цього, значну увагу було приділено проведенню презентацій про організацію у регіонах, а також створенню необхідного підґрунтя для заснування регіональних представництв. В цілому, понад 700 молодих людей в 11-ти регіонах країни дізналися про діяльність «ЄМП-Україна», понад 200 осіб стали свідками роботи організації.

Регіональні заходи у 2014 році

Національна сесія

8

Міжнародний захід

ЄМП-вікенд

Інші заходи


Регіональний розвиток ЄМП-вікенди ЄМП-вікенд – це дводенний захід, метою якого є популяризувати діяльність організації, а також навчати і готувати молодь до участі у більш масштабних заходах ЄМП, таких як Національна відбіркова конференція (сесія). Незважаючи на стислий формат, структура сесії-вікенду є схожою до структури звичайного заходу ЄМП і включає побудову команди (teambuilding), роботу у комітетах та Генеральну Асамблею. Головною перевагою формату ЄМП-вікенду є можливість проводити сесії у багатьох регіонах країни. Цього року загальною темою усіх ЄМП-вікендів стало «Ініціатива молоді – добробут країни». Всього у заходах взяли участь 517 учасників. ЄМП-вікенд у Києві Дата проведення: 26-27 квітня Кількість учасників: 71

ЄМП-вікенд у Сумах Дата проведення: 17-18 травня Кількість учасників: 61

ЄМП-вікенд у Києві (КПІ) Дата проведення: 17-18 травня Кількість учасників: 46

ЄМП-вікенд у Харкові Дата проведення: 20-21 вересня Кількість учасників: 49

ЄМП-вікенд у Миколаєві Дата проведення: 17-18 травня Кількість учасників: 43

ЄМП-вікенд у Херсоні Дата проведення: 11-12 жовтня Кількість учасників: 55

ЄМП-вікенд у Житомирі Дата проведення: 17-18 травня Кількість учасників: 40

ЄМП-вікенд у Борисполі Дата проведення: 18-19 жовтня Кількість учасників: 73

ЄМП-вікенд у Дніпродзержинську Дата проведення: 17-18 травня Кількість учасників: 50

ЄМП-вікенд в Ужгороді Дата проведення: 22-23 листопада Кількість учасників: 29


Міжнародний безпековий форум AGORA ON SECURITY KYIV

2-9 листопада 2014 року Київ став місцем проведення Міжнародного безпекового форуму Європейського молодіжного парламенту «Agora on Security Kyiv 2014» (ASK), який зібрав активну молодь з усієї Європи. 130 учасників із 26-ти країн віком від 18 до 30 років зібралися для розробки спільного бачення політики безпеки в Європі. Загальна тема Форуму – «Переосмислення політики безпеки – руйнування старих парадигм». Головним рганізатором заходу була ММГО «ЄМП – Україна». Мартін Гоффман (Німеччина) головував на Форумі, організаційний менеджмент заходу здійснювали керівники проекту Анна Супруненко (Україна) та Ксенія Чоні (Україна).

10

Впродовж тижня учасники працювали у дев’яти робочих групах, кожна з яких зосередила свою увагу на конкретному аспекті європейської безпеки: фінанси, охорона здоров’я, військова політика, дер-

жавне управління, торгівля, енергетика, екологія, інформаційні технології та сільське господарство. Разом із традиційними для ЄМП заходами та форматом робочих груп під час Форуму проводилися і заходи нового формату. Ці заходи активували обговорення і надали учасникам можливість обміну ідеями з учасниками інших груп, зовнішніми експертами, що призвело до появи нових ідей та рішень. - Ранкові лекції – факультативні заходи, які відбувалися під час сніданку. Лекції читали експерти з питань безпеки та експерти з пов’язаних із питаннями безпеки сфер діяльності. - BarCamp («анти-конференція») – захід формату «рівний-рівному», під час якого кожен учасник мав нагоду провести семінар для інших учасників Форуму. - World Café (дискусії з експертами) – чітко структурована дискусія, під час якої


окремі групи учасників обговорюють певні питання за тематичними столами. Учасники періодично міняються місцями: за новим тематичним столом вони ознайомлюються з попередніми результатами обговорення і беруть участь у подальшій дискусії. Одним із завдань організаторів Форуму було донести інформацію про сучасні інноваційні освітні підходи до якомога більшої аудиторії. З цією метою було запрошено місцеву українську молодь взяти участь у академічних дискусіях та культурних заходах Форуму. Усі бажаючі змогли зареєструватися на Форумі, відвідати ранкові лекції, а також побачити і почути талановитих учасників Євроконцерту. Зважаючи на те, що темою обговорення для однієї із робочих груп була політика боротьби з ВІЛ/СНІД, команда організаторів Форуму тісно співпрацювала з представниками ПРООН, які були ініціаторами обговорення даної теми та залучення до участі у заході місцевої спільноти ВІЛ-інфікованих. Ця співпраця дала можливість ВІЛ-інфікованим підліткам розказати про своє життя під час «анти-конференції» (BarCamp), що стало корисним і цінним досвідом як для самих підлітків, так і для учасників Форуму. Результатом Форуму стала підготовка спільного для всіх дев’яти робочих груп звіту, який задокументував формування всебічного бачення європейської безпеки за ключовими напрямами. У звіті було зроблено спробу показати складність обговорюваного учасниками Форуму блоку питань. Звіт також відобразив процес обговорення та пошуку рішень у робочих групах. Про Міжнародний безпековий форум «Agora on Security Kyiv 2014» (ASK) багато говорили у ЗМІ. Журналісти національних телеканалів та інформаційних агенцій відвідали офіційні заходи Форуму. Один випуск ток-шоу «Телеа-

кадемія» на Першому національному телеканалі був повністю присвячений Форуму. Учасники та організатори проекту отримали нагоду поділитися власними враженнями та обговорити результати заходу з метою підвищення рівня зацікавленості української молоді в участі у житті країни, у обговоренні глобальних питань. Одним із завдань випуску було надихнути молодих людей на переосмислення власної позиції щодо питання глобальної безпеки в контексті почутої інформації. Міжнародний безпековий форум відвідали Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, Директор департаменту демократичного громадянства та участі Ради Європи Жан-Крістоф Бас та Голова Правління Фундації Шварцкопфа «Молода Європа» Андре Шмітц-Шварцкопф. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер привітав учасників Форуму у своєму відео-зверненні. Захід відбувся за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Благодійного Фонду «Відкриті серця України», Міністерства молоді та спорту України, Фінансової групи Sparkasse, Асоціації німецьких ощадних банків, Ради Європи, Програми обміну для молодих лідерів FLEX, Фундації Mercator, Фундації Hertie, компаній Sapinda, Deutsche Telekom, Hellenic.

11


НАШІ ЧЛЕНИ ЗА КОРДОНОМ Відповідно до найкращих практик Європейського молодіжного парламенту, Український національний комітет направив делегації на міжнародні сесії, які є ключовими подіями для цілої організації. 75-та міжнародна сесія у Ризі відбулася 15-23 березня 2014 року. Учасники зосередилися на обговоренні поточних питань європейської політики та культурної спадщини. Україну представляли 5 делегатів, 1 організатор та 1 віце-президент сесії. 76-та міжнародна сесія в Барселоні відбулася 25 липня - 3 серпня 2014 року в рамках теми «Крокуючи до спільного європейського духу». Україна була представлена великою делегацією із 7 членів. Члени ЄМП-Україна також взяли участь у численних регіональних, національних конференціях і міжнародних форумах, які проводилися 20-ма національними комітетами таких країн, як: Австрія, Вірменія,

12

Греція, Грузія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія і Швеція. Українські члени ЄМП активно брали участь у декількох тренінгах на міжнародному рівні. Також ЄМП-Україна була представлена на ЄМП Think tank (експертно-аналітичний центр) щодо молодіжного безробіття, який відбувся 10-13 квітня 2014 року в Берліні (Німеччина). Представляючи інтереси та висловлюючи позицію східноєвропейських національних комітетів під час двох зустрічей Правління національних комітетів у 2014 році, Український національний комітет («ЄМП-Україна») був одним із найактивніших учасників дискусій Під час обох зустрічей Правління національних комітетів в 2014 році Український національний комітет був серед найбільш активних учасників дискусій, представляючи інтереси та висловлюючи позицію на підтримку східноєвропейських національних комітетів.


ТРЕНІНГИ Одна з основних цілей Міжнародної молодіжної громадської організації «Європейський молодіжний парламент – Україна» – забезпечувати своїх членів різноманітними можливостями для професійного та особистісного розвитку, здобуття нових знань та практичних навичок. Зазвичай, ця мета досягається шляхом участі членів організації у сесіях, а також шляхом залучення до роботи у складі одного із департаментів національного комітету. «ЄМП-Україна» виходить за ці рамки і щороку проводить значну кількість тренінгів. У 2014 році організація провела низку тренінгів у сферах, важливих для організаторів сесій, а також для потенційних учасників (делегатів) сесій. Частина тренінгів була присвячена ознайомленню з новими проектними ініціативами, започаткованими у 2014 році.

Тренінги з організаційного менеджменту: • Третій вікенд випускників (3rd Alumni Weekend), 29-30 листопада 2014 року включив у себе модулі зі структури національного комітету, комунікацій, регіонального розвитку, проектного менеджменту, міжнародної структури ЄМП. • Вікенд з регіонального розвитку, 15-16 листопада 2014 року дозволив звести разом багатьох регіональних представників «ЄМП-Україна» для того, щоб створити візію регіонального розвитку організації і закласти міцний фундамент для створення платформи регіонального представництва. • Тренінг з фандрейзингу, 21 серпня 2014 року був присвячений навчанню членів департаменту з фандрейзингу навичкам ефективної організації роботи департаменту і проведений партнером організації – компанією Jansen Capital Management.

Тренінги з роботи на сесіях: • Тренінг «Специфіка ЄМП-журналістики», 8-9 лютого 2014 року проведений досвідченим журналістом ЄМП з Бельгії Янне Вангемменс (Janne Vanhemmens). Під час тренінгу учасники дізналися про основні завдання журналістів ЄМП на сесіях, а також про особливості ЄМП-журналістики. • Тренінг для голів комітетів на ЄМП-вікендах, 6-7 вересня 2014 року проведений досвідченим членом організації, колишнім координатором Правління національних комітетів ЄМП Олегом Шиманським. Тренінг був присвячений навчанню новообраних голів комітетів для проведення осінніх ЄМП-вікендів, відпрацюванню ними практичних навичок модерування роботи учасників у комітетах.

Проектні тренінги: • Тренінг для вчителів в рамках проекту «Вчителі ЄМП», 27 вересня 2014 року став початком активної співпраці «ЄМП-Україна» з вчителями. Метою проекту є сприяння розвитку і навчання молодого покоління майбутніх лідерів країни шляхом проведення заходів ЄМП у школах і заохочення вчителів до участі у національних та міжнародних заходах організації. • Тренінг для тренерів в рамках проекту «Розуміючи Європу», 5-7 грудня 2014 року було проведено з метою створення міцної команди проектних тренерів для подальшого розвитку проектної ініціативи в регіонах України.

13


ЗАЛУЧЕННЯ ВЧИТЕЛІВ Європейський молодіжний парламент (ЄМП) – це організація, яка зосереджує свою увагу та зусилля на роботі не лише зі студентами та школярами, а й вчителями. Вчителі є важливим ресурсом для соціалізації учнів і студентів. Вчителі готують молодь для подальших відкриттів у житті, а також можуть заохочувати їх долучатися до роботи молодіжних організацій. Потенційно вчителі також можуть поширювати ідеї ЄМП, хоча на даному етапі цей потенціал не використовується сповна. Протягом багатьох років організація залучала вчителів до своєї діяльності, зокрема для супроводу делегацій на сесії за кордоном. У 2014 році співпраця з вчителями істотно покращилася. ММГО «ЄМП-Україна» ініціювала проект для вчителів під назвою «ЄМП за чаєм» (“EYP 4 Tea”) – тренінги для шкільних вчителів. Метою проекту є проведення навчальних курсів для вчителів на регулярній основі. Це має забезпечити тривалий обмін інформацією та досвідом і співпрацю як на академічному, так і педагогічному рівнях. Проект спрямований на поширення ідеї об’єднаної Європи та залучення більшої кількості школярів до заходів ЄМП.

Співпраця з ЄМП пропонує вчителям: • додаткові елементи для їх навчальних планів; • розуміння технік побудови команди («тимбілдинг») і фасилітації; • новий досвід навчання – вихід з рутини; • свіжий навчальний матеріал і знання про ЄС; • обмін досвідом з колегами за кордоном. Перший тренінг для шкільних вчителів відбувся 27 вересня 2014 р. Учасниками тренінгу стали 17 педагогів з Києва, Луганська, Миколаєва і Чернігова. Тренінг провели випускники «ЄМП-Україна» Анна Лачихіна і Тетяна Корнійчук. За підсумками тренінгу одна з учасниць, Ольга Мурасова, супроводжувала українську делегацію на Національну сесію ЄМП в Португалії. Ольга також ініціювала проведення Київської шкільної сесії, яка відбудеться 25-28 березня 2015 р., і продовжує допомагати організаторам заходу. Згідно з опитуванням, проведеним після тренінгу, кожен учасник висловив думку про цікавість і корисність тренінгу, а 83% – рекомендували участь у такому заході колегам і своїм учням.

14


РОЗУМІЮЧИ ЄВРОПУ

Європейський молодіжний парламент розпочав в Україні унікальний освітній проект, орієнтований на європейську інтеграцію. Інтенсивний курс про Європейський Союз «Розуміючи Європу» є серією практичних занять, які знайомлять учасників з ЄС в інтерактивній формі. «Розуміючи Європу» – це назва інтенсивного курсу про ЄС, який був запропонований для впровадження партнером Європейського молодіжного парламенту – Фундацією Шварцкопфа (Schwarzkopf Stiftung) «Молода Європа» у Німеччині з 2009 року. За підтримки ЄМП інтенсивні курси про ЄС впроваджені також у інших країнах-членах ЄС (Італії, Литві, Австрії, Ірландії, Угорщині, Чехії, Бельгії) та в Україні. Зважаючи на те, що Україна підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, ми відчуваємо необхідність по-

силення ролі старшокласників у процесі інтеграції України до ЄС шляхом підвищення їх обізнаності із основами створення та функціонування Європейського Союзу. Таким чином, ми прагнемо: • познайомити молодих українців із структурою ЄС за допомогою методів неформального навчання; • підвищити зацікавленість учнів у проектах, пов’язаних з Європейським Союзом, та заохочувати їх до участі у таких заходах; • надати учням майданчик для обговорення суперечливих тем, пошуку відповідей на запитання та прийняття спільних рішень. Проект «Розуміючи Європу»: Школа 51 Київський ресурсний центр для випускників (ARC) Школа 82 Школа «Крок»

15


ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ Залучення коштів

UAH

Приватне та корпоративне спонсорство

20 000

Громадський сектор (міжнародні органі-

1 130 648

зації, урядові установи інших держав) Фундації (міжнародні, національні)

233 275

Членські та благодійні внески

33 500

Загальна сума залучених коштів

1 417 423

Витрати Адміністративні

13 429

8-ма Національна відбіркова сесія

102 783

Міжнародний безпековий форум “Agora

1 103 295

on Security Kyiv” (ASK) Регіональний розвиток

31 710

Проект «Розуміючи Європу»

73 179

(Understanding Europe ) Тренінги та інші заходи

14 793

Загальна сума витрат

1 339 189

01.01.2015 Фінансовий баланс

16

78 234

Приватне та корпоративне спонсорство

Адміністративні

Громадський сектор

8-ма Національна відбіркова сесія

Фундації

Міжнародний безпековий форум “Agora on Security Kyiv” (ASK)

Членські та благодійні внески

Регіональний розвиток Проект «Розуміючи Європу» Тренінги та інші заходи


2014 ЧЛЕНИ ПРАВЛІННЯ ТАAUDITING 2014 BOARD AND РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ Єгор Власенко Президент

Тетяна Корнійчук Віце-президент з питань міжнародних зв’язків

Лідія Жгір Віце-президент з питань фандрейзингу

Михайло Рожков Член правління з питань регіонального розвитку

Олена Єрмакова Член правління з питань зв’язків із громадськістю

Катерина Єгорова Член правління з питань людських ресурсів

Ліза Скоробрещук Секретар

Анна Супруненко Член ревізійної комісії

Антон Верховодов Член ревізійної комісії

17


ПЛАН НА 2015 РІК

Тренінг для модераторів Лютий

Київська шкільна сесія Березень

9-та Національна відбіркова сесія Серпень

Тренінг для організаторів Травень

Генеральна Асамблея Вересень

Марафон ЄМП-вікендів Квітень

5-ий Всеукраїнський тур ЄМП (Inter-Rail) Жовтень

Генеральна Асамблея Квітень

15-та річниця ЄМП-Україна Червень

18

EYP 4 Tea: Тренінг для вчителів Липень

Генеральна Асамблея Вибори Грудень


ПАРТНЕРИ

19


Profile for EYP Ukraine

Annual Report 2014 Українською  

Annual Report 2014 Українською  

Advertisement