Page 1

CZECH & SLOVAK the HairMagazine

TREND

Pohodové léto Oslnivý chrom ALBUM

New Generation Go Big .cz

.sk


pm-tisk-inzerat-432x288.indd 1


18. 6. 2018 18:37:52


NOVÉ SLOŽENÍ, POKROČILÁ TECHNOLOGIE A VITAMÍNY

NEJRYCHLEJŠÍ CESTA K OBNOVĚ ENERGIE PRO VAŠE VLASY. WELLA PROFESSIANALS STUDIO WELLA PRAHA

@WELLACZ #WELLARODINA


1

M Y TÍ

2

PÉČE

POKROČILÁ TECHNOLOGIE Pokročilá vlasová péče založena na ingrediencích inspirovaných péčí o pleť.

1

2

MYTÍ

PÉČE

Šetrný pigmentovaný šampon pro zintenzivnění červených základů.

Bohatý krémový kondicionér pro barvené vlasy.


JEDNODUŠE KRÁSA


be

bold

NEW

with

bl nde

cool

Inovativní receptura barevného tónování využívá ingredience s PŘÍRODNĚ intenzivními fialovými pigmenty, které pomáhají dosáhnout nejpřirozeněji působícího vzhledu a trvalé úpravy barevných tónů u blond, platinových a šedivých vlasů.

Jde o ingredience z borůvky, purpurové mrkve a purpurové sladké brambory, které byly pečlivě vybrány tak, aby jednak upravily tón barev, jednak byly zároveň bohatým výživovým doplňkem a podporovaly sílu vláken a neporušenost kolagenu, jenž udržuje vlasy pružné a odolné proti lámání, což je důležité zejména pro barvené vlasy.

labelm.cz

Výhradní distributor pro ČR a SR: SP Venture s.r.o.Lucemburská 8, Praha 3, tel.: +420 226 236 217, www.labelm.cz


Výhradní distributor pro ČR a SR: SP Venture s.r.o.Lucemburská 8, Praha 3, tel.: +420 226 236 217, www.labelm.cz

Tónování & Korekce blond odstínu Vyživující & Posilující ˇ Prírodní složení


editorial Léto. Tak očekávané roční období je tady. Nekonečné hodiny slunečního svitu přispívají k dobré náladě a díky teplotám přesunujeme aktivity ven. V tomto období čerpáme energii pro zbytek roku. Léto v salonu je čas kontrastů - je tu očekávání klientů, kteří se chystají odjet na své dovolené, vedle těch, kteří se právě vrátili. Kadeřníci přinášejí doporučení ohledně toho, jak připravit vlasy na toto období a jak je dostat do normálu po návratu.

Hair: Kolekce Essential Looks 1:2018 od Schwarzkopf Professional

Léto také otevírá mnohem více příležitostí, jak se dostat na sociální média a propagovat tvůrčí práci, kterou děláte v salonu. Pokud tam nejste, je možná už čas. Inspirujte se radami odborníků z článku Pohodové léto. Článek Oslnivý chrom představuje svět nehtů, který zaplnil Instagram. Vedle zajímavých odborných témat nepřehlédněte článek Wellness & Spa v kadeřnictví, který vám radí, jak jednoduše rozšířit služby v salonu, a zvýšit tak váš profit. Rozhovor s Armando Petracci z Framesi slibuje čistou inspiraci ohledně barev. Přinášíme vám také nejkrásnější sbírky ve fascinující letní blond a svatební inspirace.

Ivan Pecho pecho.ivan@gmail.com

EsteticaNetwork, nádherný ° v tisku, online ˇ vlasu: svet a na sociálních sítích!


PŘEDSTAVTE SI DOKONALOU BARVU VLASŮ. NYNÍ SVOU PŘEDSTAVU ZNÁSOBTE.

@Pure Pigments byly pouhým začátkem revoluce v barvicím systému Goldwell. Díky produktům z řady System se vám otevřou zcela nové možnosti v oblasti koloristiky. Neomezenou kreativitu, jistotu v používání produktů a přizpůsobení služeb na míru svým zákazníkům máte na dosah. Objevte Goldwell System.

JIŽ BRZY www.goldwell.com


Estetica n. 3 / 2018

obsah ESTETICA CZ&SK ISSN 1337-8090 VEDENIE REDAKCIE A INZERCIA Ivan Pecho pecho.ivan@gmail.com PREKLADY Lexman JAZYKOVÁ ÚPRAVA PhDr. Eva Božoňová Maja Šmídová Lexman GRAFICKÁ ÚPRAVA IP Design DÁTUM VYDANIA júl 2018, 19. ročník TLAČ Printline VYDÁVA IGEMA, spol. s r. o. Štefánikova 29 811 05 Bratislava 02 - 52 62 43 21 IČO 35 806 567 Ministerstvo kultúry SR -Evidencia periodickej tlače EV 3641/09 Periodicita 5 x ročne Published Under License from Edizione Esav Srl, Turin-Italy PUBLISHER AND DIRECTOR Roberto Pissimiglia INTERNATIONAL EDITORIAL DIRECTOR Sergi Bancells ESTETICA NETWORK EDITOR-IN-CHIEF Laura Castelli INTERNATIONAL EDITORIAL COORDINATOR Fatima Pilone INTERNATIONAL EDITORIAL ASSISTANT Alice Gioannini EDITORIAL STAFF Sergi Bancells Daniela Giambrone Gary Kelly Judith Lorenzon Elisabet Parra Marie Scarano LAYOUT Manuela Artosi Davide Cardente LICENSING MANAGER Elena Flaugnatti DIGITAL Matteo Franceschini Beghini, Erica Balduini, Ludovica Cavalli Erika Marchese, Wilma Sommariva, Valentina Stella

Book

Infringe podruhé

16

Trends

Pohodové léto

18

Trends

Oslnivý chrom

22

Album

Go Big

24

Album

New Generation

26

Awards

Color Zoom Challenge

78

Interview

Armando Petracci

80

Event

Partnerský kongres

82

Trends

Wellness & Spa v kadeřnictví 84

Products

Boho Rebel

86

Products

Source Essentielle

88

Products

Invigo péče

90

Products

Léčivý lotos

92 94

Index

international trends Wedding for Summer

29

Summer Blond

58


VLIJTE ZDRAVÍ DO SVÝCH VLASŮ

– ŠŤÁVA Z LOTOSOVÉHO KVĚTU – KAPALNÉ KRYSTALY – ROSTLINNÉ VÝTAŽKY PRO OCHRANU BARVY VLASŮ – VITAMIN C VE FORMĚ VC-IP NEOBSAHUJE PARABENY A SULFÁTY

www.framesi.cz Informace ITALY STYLE LINEA s.r.o. Praha. Tel. 777 714 244.

OKAMŽITÁ HYDRATACE A LESK PRO VŠECHNY TYPY VLASŮ, OBZVLÁŠTĚ VLASY BARVENÉ


Alex Black

Panos Damaskinidis

Vydáním první tištěné verze publikace s názvem INFRINGE v roce 2017 autoři Anthony a Pat Mascolo nadšeně čtenářům předkládají výsledky svého probíhajícího výzkumu nekonečného světa vlasové kultury a kreativity

Infringe take#2 Publikace INFRINGE od Anthony & Pat Mascolo je antropologií vlasů, zkoumající vliv vlasů na kulturu, fotografii a módu. Gary Kelly

Letos na jaře byla v Londýně představena jedinečná publikace pro všechny nadšence do vlasů, nazvaná INFRINGE #2. I když je zpracování tématu velmi nekonvenční, kniha pojednává o vlasech z hlediska kreativních oborů. V tomto druhém ročníku přináší publikace rozhovor, hlavní redakční články i foto eseje a představuje umělecká díla. Přispěvateli jsou významné osobnosti, například Trevor Sorbie a Bob Recine.

Girls Unawares

Počínaje tímto ročníkem se INFRINGE vydává do celého světa a zachycuje pro vás jedinečné příběhy. Zlatým hřebem je návštěva tvůrčího týmu v Tokiu, kde slavní mistři sledovali a zdokumentovali některé fascinující vlasové rituály.

16 book


Anthony Mascolo & Panos Damaskinidis Alberto Maria Colombo

Anthony Mascolo & Panos Damaskinidis

Anthony Mascolo & Panos Damaskinidis

Druhé vydání této překrásné publikace na stolek do obývacího pokoje můžete koupit buď na internetové adrese www.infringe.com, nebo u vybraných prodejců v různých zemích světa. Kniha je nepostradatelnou příručkou pro každého zájemce o vlasovou kulturu.

Parker Day

Alma Haser

„Před vydáním naší první tištěné publikace minulý rok jsme se tak trochu obávali, že nebudeme mít dostatek materiálů. Ale mýlili jsme se. Spousta lidí z celého světa se na nás začala obracet s vlastními příběhy, aby je mohli sdělit našim čtenářům. Když nic jiného, tak jsme si při práci na publikaci uvědomili, že jsme se celé problematiky dotkli jen zlehka!“ podotkli Anthony & Pat Mascolo, zakladatelé a šéfredaktoři.


Pohodové léto

Časy se mění: názory odborníků nám říkají, že unavené a vysušené vlasy již nepatří k létu. Hair by Andrew Jose using TIGI Haircare

Gary Kelly

Všichni pracovníci salonů prohlašují: Moc je ve vašich rukou! Klíč k vyřešení věčné záhady, jak se postarat o unavené, sluncem a mořskou vodou poškozené, dovolenou vyčerpané vlasy, vlastníte vy. Je to jednoduché – myslete na prevenci, která je vždy lepší než následná péče! Existují sice skvělé profesionální přípravky na opravu způsobených škod, které si můžete prostřednictvím svého salonu zakoupit, avšak v současnosti je v trendu samostatná kategorie produktů pro péči při pobytu na slunci a klienti a klientky salonů krásy jsou ochotní do nich investovat. Nejdůležitějším pravidlem pro vlasy v době dovolených, ať již elegantně rozcuchané, tak jak na pláži bývají, či s vlhkým vzhledem, jako když právě jdete ze sprchy, nebo s lesklou úpravou na party, je, aby vlasy neutrpěly žádné poškození.

18 trends


Hair by Anne Veck

Hair by IdHAIR International Art Team

Hair by Andrew Jose using TIGI Haircare

„Klientky a klienti salonů si nedokáží představit pobyt na pláži bez pleťového mléka na opalování, takže zdůrazňovat potřebu ochrany vlasů není ani nutné,“ říká Robert Eaton ze sítě salonů Russell Eaton


Lisa Farrall of Wig London using Fudge Professional

Hair: Goldwell

Hair by IdHAIR International Art Team

Hair by Robert Eaton, Russell Eaton Salons using Wella Professionals

„Spreje, jako například Fudge Professional Salt Spray, probudí vaše vlasy k životu a poskytnou jim skutečně přirozenou krásu. U jemných vlasů se navíc postarají o objem,“ říká Lisa Farrall.


Selected from the FUTUREWISE Collection; Hair by TONI&GUY using label.m Professional Haircare

Indira Schaunwecker, mezinárodní umělecká ředitelka firmy TONI&GUY, prozradila řešení problému dokonalých letních vlasů ve 3 krocích: „Nejdříve se dodá vlasům výživa pomocí naší zbrusu nové značky label.m After Sun Mask tak, že se nechá působit přes noc a ráno se opláchne. Druhým krokem je OCHRANA, která je klíčová pro optimalizaci barvy, jež může rychle zoxidovat. Zabrání se tím i vysoušení vlasů. Posledním krokem je NAVLHČENÍ vlasů, aby v nich všechny živiny zůstaly uzavřeny. Takové vlasy si pak při elegantních pohybech zachovávají elasticitu. Na suché vlasy lze aplikovat jako součást vlasové údržby pro všechny styly také omlazující olej značky label.m Therapy Rejuvenating Radiance Oil, dodávající potřebnou péči a zářivost. Jedná se však i o účinnou základní vrstvu, která vlasy oživí a dodá jim jasný vzhled.“ trends

21


CND

Oslnivý

chrom

Na počest našeho výročí sjednocujeme a modernizujeme oblíbený stříbrný tón, který uvidíte na přehlídkách, přičemž se zaměříme na nejznámější tvůrce na Instagramu.

Alejandra Acuña


CND

Inspiraci čerpáme na sociálních sítích. Prohlédněte si návrhy od těchto obdivovaných nehtových designérů. Určitě je budete chtít napodobit!

Chromový prášek značky OPI s vysokým obsahem pigmentu dodá zajímavým nehtovým kreacím futuristickou eleganci, která je výrazná až odvážná, a přitom fascinující. Prášek k vytvoření chromového efektu zrcadlového odrazu je vyroben na bázi laku i gelu. V pravé části palety je fascinující metalický odstín, ale najdete zde řadu nádherných tónů, od nablýskané zlaté barvy až po realistický odstín pravého zlata! nails

23


Kolekce vznikla pro prestižní uznávanou soutěž NAHA 2018. Sebevědomá žena, která se umí pohybovat v moderní společnosti. Dokáže se změnit díky struktuře vlasů. U účesu jsem použila kombinaci struktury a využila různé techniky zpracování vlasů modelky. Hair: Gabriela Revellese @gabirevellesehair MUA: Pavel Bauer @pavel.bauer Photo: Nikola Srajerova Model: Vendula Hilkova Desing: Iva Kankovska

Go Big Collection


“Základem úcesu ˇ ˇ je nadcasový design s moderními prvky”

album

25


Ateliér Tomáše Kotlára se svým teamem vytvořili novou kolekci, kterou nazvali „NEW GENERATION OF CUT AND COLOUR FASHION“. Hair: Tomáš Kotlár Make-up: Ella Fenina Foto: Nikola Šrajerová

26 album

New Generation


ˇ “Opravdu vyjímecné dokonalé studené odstíny”


Základem kolekce jsou nové barvy Majirel Metals, které lehce použijete bez složitého míchání. Výsledkem jsou opravdu dokonalé studené odstíny. Na krátkých vlasech vyniknou detaily střihu i celkový styling účesu. Hair: Doubravka Burešová Make-up: Ella Fenina Foto: Nikola Šrajerová

28 album


MODA

INT’L

Univerzálnost blond barvy. Mohou být dostatečně elegantní pro důležité okamžiky, jako je svatební obřad. Mohou však být také prostě jen svěží a lehké, skvělé pro letní vzhled ve stylu 24/7. Nikdy však neztrácejí své kouzlo. Univerzálnosť blond farby. Môže byť dostatočne elegantná pre dôležité okamihy, ako je svadobný obrad. Môže však byť tiež proste len svieža a ľahká, skvelá pre letný vzhľad v štýle 24/7. Nikdy však nestráca svoje čaro. The versatility of blond. It can be elegant enough for important moments like a wedding ceremony. But is can also be just as breezy and light, perfect for 24/7 summer looks. But it never loses its knack for enchantment.

g n i d d e W SUMMER FOR

Hair: Loïc Masurel for Revlon Professional

Creative direction hair team: A. Brasola, D. Vault Baker, M. Velotti for z.one concept Photo: Kamil Strudzinski


Hair Designer: Salvo Filetti @ JoyÀcademy


Poklona tradici, která však zároveň sleduje avantgardu. Současné svatební vlasové styly vyhoví touhám všech. Umožňují romantická řešení a klasický střih spolu s odpoutaným vzhledem, s globálními a svůdnými vlivy. Poklona tradícii, ktorá však zároveň sleduje avantgardu. Súčasné svadobné vlasové štýly vyhovia túžbam všetkých. Umožňujú romantické riešenie a klasický strih spolu s odpútaným vzhľadom s globálnymi a zvodnými vplyvmi. A nod to tradition, an eye on the avant-garde. Contemporary wedding hair styles suit everyone’s desires. Giving romantic solutions and a classic cut, together with a break-away look, with global and alluring influences.

Hair: Cebado


Hair Designer: Salvo Filetti @ JoyÀcademy

Art Director: Alessia Solidani for Kemon/Hair: Stefano Cinquegrana, Riccardo Rota, Emanuela Silvano, Raheleh Vatanparast for Kemon/Photo: Carlo Battillocchi/Styling & Wedding Dresses: Salvo Presti

BROCADE, LACE AND LOOSE LOCKS FOR BOHEMIAN CHARM OR EMBROIDERY TO ACCENT AN INTRICATE UPDO


WeddingHAIR Hair: Gandini Team Photo: Paulo Renftle Make-up: Alemka Krupic Styling: Giuseppe Dicecca


WeddingHAIR

Hair: Trizzi team Photo: Marcello Bocchieri Make-up: Mariangela Nicastro


WEDDING hair

Hair: Mary Alamine, Travis Bandiera, Emma Gottwald, Elie Kashi @ Royals Hair Artistic Team Photo: David Mannah Make-up: Chereine Waddell Styling: Angela Liang


WeddingHAIR

Art Director: Alessia Solidani for Kemon Hair: Stefano Cinquegrana, Riccardo Rota, Emanuela Silvano, Raheleh Vatanparast Photo: Carlo Battillocchi Styling & Wedding Dresses: Salvo Presti


Hair: Mod’s hair


WEDDING hair Hair & make-up: Ute Hützen and Team Hair Inn! Hützen Photo: Petra Hützen Styling: Florian Fuchs


WeddingHAIR Květiny a nevěsty se k sobě vždy hodí. Nejnovější sezónní trendy se zaměřují na rozměry – extra velká květenství pro přirozený a exotický efekt. Ano, mohou být vyrobeny také z kovu nebo syntetických materiálů na ozdobu diadémů a čelenek. Kvety a nevesty sa k sebe vždy patria. Najnovšie sezónne trendy sa zameriavajú na rozmery – extra veľké kvetenstvo pre prirodzený aj exotický efekt. Áno, môžu byť vyrobené tiež z kovu alebo syntetických materiálov na ozdobu diadémov a čeleniek. Flowers and brides always go together. The season’s latest trends focus on dimensions - extra-large corollas for a natural and exotic effect. Yes, because they can also be in metal or in synthetic fabrics to decorate tiaras and headbands.

Hair: Cebado


WeddingHAIR Hair: Olga García @ Olga García Estilistas Photo: David Arnal Make-up: Wilder Rodríguez Styling: Eunnis Mesa


Hair: Anne Veck @ Anne Veck Salons for Revlon Professional Photo: Deborah Selwood Make-up: Charlotte Akosua Styling: Bicester Bridal and Jamima Bridal Products: Revlon Professional


Artistic Direction: Benjamin Pinon & Gaëtan Guégan for Coiff&Co Photo: Marwan Moussa Make-up: Nathacha Maillard  Styling: Tanina Barra 


WeddingHAIR

Hair and make-up: William Cerf & Emma Guerri for Saint Algue Photo: Romain Rosa Styling: Aurore Donguy


WeddingHAIR

Hair: Michael Albor for Matrix Photo: Bob Packer


Hair: Francine Ladrière Photo: Nicolas Huret Make-up: Celine Muah Styling: Benoit Witkowski


Hair: Matrix

Art Director: Alessia Solidani for Kemon/Hair: Stefano Cinquegrana, Riccardo Rota, Emanuela Silvano, Raheleh Vatanparast for Kemon/Photo: Carlo Battillocchi/Styling & Wedding Dresses: Salvo Presti

NOT TOO FORMAL, FOR BOTH HIM AND HER! CELEBRATING LOVE WITH SOFT STYLES FOR CASUAL ALLURE


WeddingHAIR

Hair: Raffel Pages Photo: David Arnal


WeddingHAIR

Pro nevěsty, které nechtějí ustoupit od své povahy rebelek, nabízejí mezinárodní módní trendy neobvyklá řešení, včetně extrémních sestřihů či etnicky spletených vlasů, ozdobených barevnými kontrastními stuhami. Revoluce v bílém. Pre nevesty, ktoré nechcú ustúpiť od svojej povahy rebeliek, ponúkajú medzinárodné módne trendy neobvyklé riešenia, vrátane extrémnych zostrihov či etnicky spletených vlasov ozdobených farebnými kontrastnými stuhami. Revolúcia v bielom For brides who don’t want to put their rebellious nature aside, international hair fashion trends propose unusual solutions, including extreme buzz cuts combined with long locks, ethnic braids embellished with colourful contrasting ribbons. Revolution in white.

Hair: Paul Serville Photo: Andrew O’Toole Make-up: Lockie Stonehouse Styling: Victoria Harvey


WEDDING hair Hair: Luigi Neri @ Class Photo: Fabio Munis Make-up: Simone Belli, National Make up Designer L’Oréal Paris Styling: Victoria Harvey


WeddingHAIR Hair & make-up: Ute Hützen and Team Hair Inn! Hützen Photo: Petra Hützen Styling: Florian Fuchs


Hair: Anne Veck @ Anne Veck Salons Photo: Pawel Spolnicki Make-up: Gosia Peruzynska Styling: Kasia Zaborek - Verise Bridal Products: Matrix and Sleek


Hair: Paul Falltrick @ Paul Falltrick Creative Photo: Barry Jeffery Make-up: Elizabeth Rita Styling: Masha Mombelli Products: Matrix


WeddingHAIR

Hair: LoĂŻc Masurel for Revlon Professional


Hair Designer: Salvo Filetti @ JoyÀcademy Hair: Matrix

INTRIGUINGLY COMPLEX WITH JUST AN ILLUSION OF SIMPLICITY FOR THE SUBTLY AVANT-GARDE BRIDE


WeddingHAIR

Artistic Direction and Hair: Sharon Blain Photo: Milos Mlynarik  Make-up: Chereine Waddell Styling: Amber Leigh, Madelaine Caldwell, Breeanna Wardrop, Valeria Sanchez, Hannah Bailey 


Hair: Danilo Profeta and Grazia Bianchi @ Massimo Serini for System Professional Products: System Professional


WeddingHAIR

Hair: Cebado


MÓdní trend 2018 vÝhrAdnĚ v SAloneCh FrAMeSi

METALICKÉ VLASOVÉ BARVY Pro unikátní vzhled

AM AMetYSt SAFír SAF kŘeMen k rtuŤ rtu

www.framesi.cz


Michaela Kobylková Na stejné vlně, Brno

Patrik Hagara Kadeřnické studio SANETT, Praha Nominace v kategorii Global Creative Colorist

Color Zoom

Soutěž Color Zoom Challenge 2018 nabírá na obrátkách. Počátkem roku byl představen nový trend Elemental.

Petr Spitz Hair studio L.I.M.P., Ostrava

Michal Macálka Salon FAME, Praha

Tomáš Spaderna Kadeřnický salon Tomáše Spaderny, Tábor

Soutěžící měli do 31. května možnost vytvořit jedinečné pojetí trendu a zaslat své práce. Nebylo to ale tak jednoduché, musely být dodrženy základní charakteristiky trendu. Hlavními prvky jsou zemité a pastelové tóny, které se vzájemně prolínají a vytvářejí tzv. efekt translucence neboli prosvítání. Dalším zajímavým elementem je minerální efekt, který ve vlasech připomíná žilkování uvnitř minerálu. Účes by měl působit minimalisticky, vzdušným až futuristickým dojmem, ale neměla by mu chybět přirozenost. Soutěžící se utkali ve dvou kategoriích, Creative Colorist a Partner Colorist. Do kategorie Creative Colorist se zařadili všichni soutěžící, kteří již mají určitou kadeřnickou praxi. Současní či bývalí externí školitelé a aktéři společnosti Goldwell mezi sebou soutěžili v kategorii


Lucie Jirkalová Wenzlová Daniela Hair Style, Praha Natalie Witova Salon Witova, Ostrava

Bronislav Wolny Daniela Hair Style, Praha

Challenge 2018 Nyní již známe deset semifinalistů, kteří se ve dvou kategoriích utkají o tituly národních vítězů.

Leona Michalová Salon Robert Starý, Praha

Michal Moučka Salon Michal Moučka, České Budějovice

Partner Colorist. Barvit se mohlo pouze produkty značky Goldwell, nesměly se využívat žádné příčesky ani paruky. Zakázány byly také přehnané úpravy a retušování fotografie. Hodnotilo se ve třech oblastech za kreativitu, originalitu a správné pojetí trendu. Odborná porota pečlivě hodnotila všechny obdržené fotografie a věřte, že vybrat pouze deset nejlepších nebylo vůbec jednoduché! Deset vítězných fotografií již bylo zasláno do Německa, kde z nich odborná porota vybere tři nejlepší fotografie z každé kategorie. Na vyhlášení zlatých, stříbrných a bronzových vítězů se můžete těšit koncem července. Zlatí národní vítězové budou mít příjemnou povinnost reprezentovat svou zemi na finále soutěže Color Zoom Challenge v Torontu.

Nominace v kategorii Partner Colorist

79

awards


Armando Petracci

TAK JAKO DŘÍV ŽENY MĚNILY BOTY PODLE SEZÓNNÍCH MÓDNÍCH TRENDŮ, V DNEŠNÍ DOBĚ MĚNÍ BARVU VLASŮ.

Kadeřník a hlavní manažer technologického týmu Framesi Armando Petracci učí kadeřníky top práci s barvami. Pracuje jako hlavní manažer technického týmu značky Framesi, dohlíží na testování nových produktů v praxi a jejich využití na trhu. Vlasové barvy, barvicí a odbarvovací techniky proto zná do posledního detailu. Jaké jsou v současné době nejžhavější módní trendy v oblasti barvení vlasů a jaký vývoj očekáváte dál? První místo zabírají blond vlasy, proto se zabýváme šetrnými a vhodně vybranými postupy odbarvování. Dalším trendem je přirozený efekt, s tmavším odrostem a světlejšími konečky jako od sluníčka. Budoucnost vidím v návratu k jednolitějším homogenním barvám. Techniky barvení jsou dnes velmi sofistikované. Mají se ještě kam posouvat? Prostor existuje vždycky. A díky sociálním kanálům je vývoj dobře viditelný. Ženy se zájmem sledují Facebook a Youtube, mezi sebou si sdílejí vysněné účesy a originální nápady. A od svých kadeřníků požadují jejich realizaci… Také se mění typ vlasů – dříve byli kadeřníci zvyklí pracovat pouze s vlasy evropského typu, ale nyní díky globalizaci často řeší vlasy asijské, které se chovají jinak. Kadeřníci, kteří se ve svém oboru stále nevzdělávají, nemohou dostatečně odpovídat na požadavky současného trhu. Ve Framesi existuje skupina odborníků, kteří sledují světové módní trendy, navštěvují Fashion Week a na základě jejich výzkumů vytvářejí dvakrát ročně kolekce účesů. Vznikají podobně i nové barvy a barvicí techniky? Ano, všechno se odvíjí od módy a vlasy i barvy vlasů jsou její neoddělitelnou součástí. Tak jako dřív ženy měnily boty podle sezónních módních trendů, v dnešní době mění barvu vlasů. Vlasy jsou prodlouženou rukou paní Módy, se stále rostoucí silou a možnostmi využití. Framesi je italská značka. Itálie se bezesporu řadí ke světovým centrům módy. Říká se, že Ital by si za poslední peníze nekoupil jídlo, ale něco na sebe. Milují Italové módu opravdu tak hodně a kde se tato vášeň bere? Obrat italského módního průmyslu se pohybuje kolem 50 miliard eur ročně. Obdobné výsledky mají jiné (srovnatelné) země za prodej aut. Láska Italů k módě a designu patří

80 Interview


Návštěva pražské kadeřnické akademie Framesi mě inspirovala k rozhovoru s lektorem a kadeřníkem Armandem Petracci. Měl jsem možnost sledovat jeho práci během probíhajícího workshopu barvicích technik Color Atelier.

k dlouhodobým tradicím a bohatství země, které chráníme a podporujeme. Ano, již ve školách mají studenti možnosti spolupráce s nejlepšími módními ikonami. Ale vraťme se k barvám na vlasy. Framesi pracuje s několika typy barev. Chystá nějakou super novinku? Chcete po mně tajné informace... Prozradím, že ve výsledku půjde o službu, která bude rychlá a kvalitnější. Jakou sílu má servis barvení pro ekonomickou stránku kadeřnického salonu, podle vašeho názoru? Hraje velice důležitou roli, protože zahrnuje okolo 60 procent obratu. Všechny salony, hlavně ty nové, se maximálně soustředí na barvení, protože chtějí mezi konkurencí uspět. Sledujeme, že mnoho výrobců vlasové péče svůj sortiment rozšiřuje o vlasové barvy. Navíc se lidé dožívají vyššího věku, pečují o sebe mnohem více než dříve, nechtějí mít šediny. Pro kadeřníka se tak barvení stává hlavní službou v salonu. Co je na kadeřnické práci nejtěžší? Pracujeme s lidmi a někdy bývá těžké poznat, co si zákazník přeje, pochopit jeho osobnost. Protože nejde o to vytvořit sebekrásnější účes. Cílem je ostříhat a obarvit klienta tak, aby se sám cítil skvěle a uměl účes doma udržovat. Pokud se ptáte na techniku, pak jako nejnáročnější vidím asi odbarvování. Vyžaduje znalosti a současně praxi, protože při odbarvování působí mnoho faktorů, které musíte sledovat – zdraví vlasů, jejich kvalita, struktura apod. Proto Framesi pořádá řadu vzdělávacích programů, aby se kadeřníci mohli zdokonalovat a upevnit své dovednosti.

Poslechněte si celý rozhovor na našich webových stránkách esteticamagazine.cz


Partnerský kongres Začátkem června se konal v pražském Kongresovém centru Partnerský kongres Salon Expert 2018 L´Oréal Professionnel. Na událost dorazilo téměř 1000 kadeřníků z České republiky, Slovenska a Maďarska.

V rámci workshopu Salon Emotion promluvili Adam Ježek a Szabo Laszlo o tom, jak vylepšit salony podle nejnovějších požadavků zákazníků a trendů současného trhu. Kromě hlavního programu v Kongresovém sále klienti mohli čerpat atmosféru i z předsálí. Navštívit mohli virtuální Salon Emotion nebo se kochat krásnou výstavou nové profesionální přírodní řady Source Essentielle Essentielle. Zahájení kongresu patřilo generální ředitelce Divize profesionálních produktů Martině Slezákové. V první části programu mohli přítomni kadeřníci zhlédnout vystoupení Cut&Color Addict v podání maďarských ambasadorů Attily Dudás, László Hajase, Zsolta Kucsery, Tamáse Zsidró a Renáty Zsiga.

82 events


Nechyběly samozřejmě ani velkolepé vlasové show v podání těch nejvýraznějších osobností kadeřnického světa. Jednou z nich bylo vystoupení Hollywood Style v podání Adama Reeda z Velké Británie. Ve večerní části jsme mohli zhlédnout Show Frenchness v podání českých a slovenských ambasadorů Mishy Čadkové, Renáty Márové, Petry Měchurové, Ireny Vavruškové, Ľudovíta Vidy a Michala Zelenky. Následovaly nové trendy v podání Evelin Majoros & Laszlo Szabo. Vrcholem akce byla neskutečně emocionální vystoupení kanadské kadeřnice Guylaine Martel v Show Enchanted.


Wellness & Spa

v kadernictví ˇ

Kadeřnické řemeslo je jedno z nejdynamičtějších oborů, reagující svižně na svět módy. Samozřejmě, že svou roli zde hrají i média, jako sociální sítě atp. Al Jurnykl

Stále se kadeřníci po celém světě snaží takřka bezprostředně naučit a zvládat nové techniky v barvení, zesvětlování, střizích a stylingu pro jakoukoliv osobnost i společenskou příležitost. Skutečně vnímáme všechny signály, které nám trh ukazuje, správně? Co když nám unikají právě ty, které by nám nejen zvyšovaly úroveň, ale i zisky za naše služby? Jedním takovým objevujícím impulzem ve společnosti je, když klienti touží po maximálním relaxu v jakékoliv volnočasové aktivitě. V době ekonomické krize, kdy zisky v mnoha odvětvích klesaly, naopak ve sféře služeb rostly. Není náhoda, že právě wellness je stále oblíbenější. Jako by si lidé řekli, že "peníze budou a my nebudeme", a užívat si v daný okamžik nemá být něco ojedinělého, ale pravidelného, a odpočinek a péče o sebe je způsob, jak zvládat stres uspěchané doby. Klienti i na nás vyvíjejí tlak, chtějí více naší pozornosti. A je potvrzeno, že mnohem více ocení a jsou ochotni zaplatit, když je pro ně návštěva u kadeřníka NĚCO víc, než jen žádaný účes. Chtějí zážitek, který ukojí všechny jejich smysly. Tak proč jim to nedopřát? Umožní vám to například zařazení Wellness a Spa rituálů v mycí zóně. Existuje hned několik možností, jak poskytnout přidanou hodnotu za naše služby. Jednoduchá masáž vlasové pokožky při mytí ji nejen důkladně očistí, ale i okysličí a zajistí lepší látkovou výměnu a výživu kořínků. Při působení kondicionéru nebo masky můžete klientce udělat zábal na ruce s hloubkovou výživou a i tady uplatníte relaxační masáž rukou. Samozřejmě je vhodné používat produkty nejen kvalitní, ale i s obsahem esenciálních látek, které podpoří rituál aromaterapie. Uklidňující levandule a šalvěj, stimulační máta a zázvor, energizující citrusy, očistné tea tree atp. Klientky budou bez sebe blahem - všechny rády ocení, že se jim naplno věnujete a neodskakujete pracovat na další zákaznici, v horším případě na dalších dvou a více. Mají totiž podvědomý pocit, že ztrácíte pozornost, pro kterou si k vám, a ne k někomu jinému, přišly.

NEPROMARNĚTE TUTO PŘÍLEŽITOST

Ano, vyžaduje to nastavení nových cen, které vám zajistí minimálně stejný, ale často vyšší zisk, než když jste udělali více klientek najednou. Není to vyloženě o spotřebě materiálu a bezprostředním výsledku na vlasech. Jak jsme u kadeřničení zvyklí, je to spíš o potěšení ducha, ale o to právě lidem jde, a tržby v této sféře hovoří za vše. Pokud přesto chcete i "hmatatelný" výsledek, není nic jednoduššího, než zakomponovat do služeb a ceníku konkrétní ošetření vlasů s hloubkovými produkty a kúrami. Například John Paul Mitchell Systems® ve svém portfoliu pro okamžitou rekonstrukci vlasového vlákna nabízí ošetření s Awapuhi Wild Ginger nebo ošetření vlasové pokožky Tea Tree Lotion a Tea Tree Lotion Lemon Sage a mnoho dalších. U takových aplikací se opět nabízí propojení s masážemi, relaxací a aromaterapií a tady se meze vaší kreativitě nekladou. Vytvořte ze svého salonu místo, kde se lidé mohou setkávat nejen s módou, ale i s harmonií ducha, těla a mysli. Vyslyšte potřeby trhu a on vám oplatí mnohem cílenějším a smysluplnějším naplněním našeho řemesla a zajistí vám stabilnější příjem. Pokud chcete poradit, jak na to, navštivte kadeřnické workshopy, které se přímo na Wellness a SPA rituály v kadeřnických salonech zaměřují.


Není nic snazšího než se ˇ vzdelávat. ˇ je plný Svet neomezených možností ˇ ˇ preje a štestí ˇ pripraveným

trends

85


N

Boho Rebel

Nejnovější stylingové hero produkty jsou konečně tady! Schwarzkopf Professional představuje OSiS+ Boho Rebel #livedin 86 products

ovou generaci pigmentovaných suchých šamponů s exkluzivní barevnou technologií, první svého druhu na trhu, která umožňuje vytvářet krásně svěží a strukturované účesy! Připravte se na výsledky, obdivované na Instagramu – další úroveň letního stylingu je konečně tady! Doba, kdy ženy trávily hodiny úpravou svých vlasů, aby vypadaly nedbale, je nenávratně pryč. Teď nastal čas oslavovat vlasy, které nám byly dány do vínku, a radovat se z přirozených bohémských stylů OSiS+ BOHO REBEL! Tyto pigmentované suché šampony byly vyvinuty pro bezproblémové použití pro jakoukoli barvu vlasů, aby pomohly vytvořit dokonale svěží styling s větším objemem a dlouhotrvající rebelskou strukturou! Výrazným aktuálním trendem je #LIVEDIN, jehož příznivci nepoužívají tepelný styling a vlasy si myjí o něco méně často. Poptávka po produktech, které nabízejí něco navíc, proto stále roste a v tomto duchu Schwarzkopf Professional zcela přetváří trh se suchými šampony prostřednictvím OSiS+ Boho Rebel s exkluzivní barevnou technologií a suchým strukturujícím stylingem, nezanechávajícím na vlasech stopy. Tyto produkty jsou vhodné pro delší vlasy a aktivní dívky, které nosí moderní zapletené copy, ležérní vlny a splývající lokny, vyžadující snadné stylingové řešení s okamžitými výsledky. Nyní se díky OSiS+ Boho Rebel můžeme rozloučit s mastnými vlasy, ale i s nevýhodami klasických suchých šamponů! Jedinečný přímo barvený rýžový škrob dělá z této řady produktů první svého druhu a umožňuje blond, hnědým a tmavým vlasům užívat si neviditelného stylingu – bez přetěžování a bez zanechávání jakýchkoli bílých stop na vlasech – pro přirozené strukturované výsledky!


PŘEHLED OSIS+ BOHO REBEL STYLŮ

Pigmentovaný suchý šampon od Schwarzkopf Professional přináší vlasům osvěžení a strukturu. OSiS+ BOHO REBEL díky přirozeným výsledkům a oživení mdlého stylingu dodává ležérnímu stylu nový význam! • NOVÉ VLNY a REBELSKÁ STRUKTURA - ležérní a romantické! Pochlubte se přirozenou strukturou vlasů a vytvořte zvlněný účes s neviditelným stylingem • VYSOUŠENÍ - vysoušením vykouzlete rockovou podobu boho stylu! Vytvořte extra plnost a objem s přirozeným vzhledem a dlouhotrvajícími výsledky • BOHO COPÁNKY a VÝČESY Nekonvenční a volnomyšlenkářský! Propojte svou festivalovou náladu a vytvořte bezstarostné živé boho copánky nebo rozcuchaný drdol, který přímo volá “Těším se na festivaly”

Výsledky, obdivované na Instagramu – další úroven ˇ letního stylingu

products

87


Source

Essentielle

Přírodní krása není jen trendem, ale životním stylem. Profesionální přírodní vlasová péče s ekologickou hodnotou od L´Oréal Professionnel. #findyouressential

S

ource Essentielle je nová salonní vlasová péče, která je ekologická od začátku až do konce a důsledně se řídí závazky udržitelnosti. Vrací se k přirozenosti, a proto obsahuje minimální množství ingrediencí, které jsou esenciální a účinné. Přírodní ingredience jsou získány ekologickou cestou včetně květů a lahvičky šamponu jsou navrženy pro minimální dopad na planetu.

· Přírodní a veganská profesionální vlasová péče · Udržitelná výroba, postoj a životní styl · Ekologicky uvědomělý salon se šamponovým barem · Zelený salon s digitálními panely a obsahem pro minimalizaci dopadu na planetu · Lahvičky šamponu s 90% mírou biologické odbouratelnosti

Přírodní vlasová péče se zaměřuje na udržitelnost na všech úrovních! Šampon Source Essentielle má typický hranatý tvar, který pojme maximální množství produktu s minimálním dopadem na planetu a zároveň optimalizuje využití prostoru při přepravě. Lahvička šamponu snižuje uhlíkovou stopu, optimalizuje využití prostoru a má 90% míru biologické odbouratelnosti. Každý šampon lze doplnit v salonu u šamponového baru až třikrát! Doplnění ušetří ekvivalent hmotnosti jedné lahvičky, tím pádem minimalizuje použití plastu. Ekologicky uvědomělý salon


využívá digitální panely, aby omezil použití papíru a šetřil přírodu. Source Essentielle Nourishing šampon na suché vlasy obsahuje až 96 % přírodních ingrediencí, mezi které patří olej z jasmínových květů a sezam. Květy jasmínu zklidňují a pročišťují. Sezamový olej je známý svými hloubkově vyživujícími účinky.

ŘADA SOURCE ESSENTIELLE

Source Essentielle Delicate šampon pro citlivou vlasovou pokožku obsahuje až 80 % přírodních ingrediencí, jako jsou květy měsíčku a heřmánku. Heřmánek posiluje a rozjasňuje a měsíček zklidňuje a regeneruje. Péče Source Essentielle Daily je vhodná pro normální vlasy a obsahuje nejméně 99 % přírodních ingrediencí, mezi něž patří především Aloe Vera. Díky jeho zázračným účinkům jsou vlasy hebké a snadno se rozčešou. Péče Source Essentielle Radiance s fíkovou dužinou pro barvené vlasy obsahuje 99 % přírodních ingrediencí. Květy slaměnky jsou známé svými detoxikačními vlastnostmi a fíková dužina působí jako účinný antioxidant, díky němuž se barva vlasů nevytrácí. Source Essentielle Nourishing maska se sezamovým olejem obsahuje 99 % přírodních látek a je ideální pro suché vlasy. Obsahuje sezamový olej, který hloubkově vyživí, a jasmínové květy, které vlasy zanechají krásně jemné. Source Essentielle Nourishing olej na vlasy se 100% přírodními látkami vlasům dodá lesk a sílu. Obsahuje oleje z jasmínových květů a levandule, které vlasy krásně provoní. Neoplachuje se. Source Essentielle Radiance olej pro barvené vlasy je 100% přírodní. Obsahuje vyživující oleje z levandule a slaměnky, které vlasy vyživí a zanechají je krásně hebké. Neoplachuje se.

“Udržitelnost a ˇ ekologická uvedomelost ˇ ˇ naší budoucnost” tvorí

products

89


posiluje vlasy a přispívá k celkové pohodě. Během několika minut jsou vlasy jako vyměněné a plné života. Pečující ošetření INVIGO zvyšuje také hodnotu salonu. Těmito službami můžete poskytnout klientkám péči pomocí nových koncentrovaných boosterů, experty vyvinutou akupresurní masáž a přípravky, které vlasy okamžitě oživují a zanechávají je zdravé. Nové designové obaly zahrnují nové použité materiály, pastelové barvy a prodloužené siluety pro větší atraktivitu u klientů. Kompletní péče INVIGO obsahuje nové řady: Blonde Recharge (specialista na blond vlasy), Color Brilliance (zářivá barva), Nutri-enrich (pro suché vlasy), Volum Boost (dodání

Invigo péce ˇ

M

Užijte si nejrychlejší cestu k znovu získané energii pro vaše vlasy. Nová péče od Wella Professionals #wellarodina 90 prducts

oderní životní styl nás nutí neustále zrychlovat. Budování kariéry, aktivní odpočinek, perfektní domov. Díky těmto faktorům je čím dál těžší najít si čas pro sebe. Zpomalit, nadechnout se a doplnit fyzickou i emocionální energii. Odpočinek a relaxace se ocitají až na samém konci pomyslného seznamu úkolů a naše vlasy jsou tak často zanedbané a bez života. Právě z těchto důvodů Wella Professionals představuje INVIGO – novou, ucelenou, vysoce účinnou vlasovou péči, navrženou pro rychlé a efektivní dobití energie a vyslyšení všech potřeb vlasů. Pomocí trojice NOVÝCH pokročilých technologií, super ingrediencí a vitamínů - INVIGO BlendsTM – okamžitě

objemu) a Aqua Out (hloubkové čištění a péče o pokožku) a byla vyvinuta pro spojení se třemi exkluzivními salonními přípravky INVIGO: Brilliance Booster, Nutri Booster a Volume Booster. Ty promění jakékoliv salonní ošetření v rychlou, snadnou, personalizovanou a příjemnou péči. Přesně, jak to vyžadují naši klienti.

POKROČILÁ VĚDA

Novinka INVIGO je tvořena pomocí vysoce výkonných směsí INVIGO-BlendsTM. Nová složení, pokročilé technologie a vitamíny jsou pečlivě vybírány pro každou řadu, aby přinášely nejkvalitnější pečující řešení pro všechny potřeby vlasů. Na začátku, během odborné konzultace se stylistou, je vždy určena ta správná kombinace směsí na míru každé klientky a jejích vlasů.


OBJEVTE PEČUJÍCÍ SLUŽBY INVIGO PRO VAŠE SALONY Ultra koncentrované boostery pro exkluzivní salonní služby pro nabití energie do vlasů vašich klientek dodají dokonalou rovnováhu oživení, ozdravení a objemu. Všechny obsahují profesionální ingredience: Brilliance Booster pro barvené vlasy s vzácnými mikrocitrusy, Nutri Booster pro suché a matné vlasy obsahuje výtažek z plodů Goji a Volume Booster promění splihlé a unavené vlasy v kadeře, plné objemu, pomocí extraktu z bavlny. INVIGO nabízí nejvyšší možnou péči o vlasy, jakou můžete od Wella Professionals očekávat. Tyto produkty jsou určeny pouze pro použití v salonech a každá „kouzelná“ lahvička dokáže nabídnout až 25 salonních ošetření.

products

91


PRO POSVÁTNOU ČISTOTU A ZDRAVÍ VLASŮ NA PRVNÍ POHLED

N

Lécivý ˇ lotos

e nadarmo považují obyvatelé východní části světa lotos za posvátný. Vystupuje jako symbol čistoty, osvobození, moudrosti, ale i vášně. V zahraničí si tuto rostlinu běžně zakoupíte i čerstvou, všechny její části mají totiž léčebné účinky a je bohatá na látky s ochrannou a silnou antioxidační funkcí. A přesně z těchto důvodů se stala šťáva z lotosu i jednou z aktivních látek nejnovější péče o vlasy Ultimate Care od Framesi.

ZDRAVÉ A LESKLÉ

Každá žena si přeje mít vlasy zdravé a lesklé. S tímto cílem stvořili italští odborníci novou linii vlasových produktů Ultimate Care. Nabízí tři produkty výhradně do kadeřnických salonů a tři produkty, se kterými klienti podpoří zdraví vlasů při péči doma.

PROSPÍVÁ BARVĚ

Takzvané polyfenoly a phytosteroly obnovují zdraví vlasové pokožky, vlasy hydratují a změkčují. Jeden z nejsilnějších antioxidantů, vitamin C v nejmodernější formě VC-IP, taktéž obsahují novinky Ultimate Care a zapříčiňují lesk vlasů a pohodu vlasové pokožky. Po použití této kosmetiky se rozhodně nemusíte bát o barvu vlasů. Naopak, luxusní ošetření prospívá barveným vlasům, jelikož chrání keratin ve struktuře a obsahuje látky pro zachování zářivosti kosmetické barvy. Proto ji můžete barveným klientkám doporučovat, a nejen těm, novinky pečují o všechny typy vlasů.

OKAMŽITÝ EFEKT

Vy i vaši klienti si tuto výjimečnou řadu zamilujete. Propojení přírody a nejmodernějšího kosmetického výzkumu umožňuje okamžitě

92 prducts


Lotos symbol čistoty, osvobození, moudrosti , ale i vášně.

Jeden z nejsilnejších ˇ · vitamin C antioxidantu, v nejmodernejší ˇ forme ˇ viditelný efekt. Během pár minut budou vlasy hydratované do hloubky, snadno ovladatelné a při doteku příjemně hladké. Desetiminutové ošetření 1-2-3 se skládá ze šamponu a dvou regeneračních vlasových sér. Domů si klienti mohou odnést šampon, kondicionér a sérum. Zmíněné aktivní látky, kapalné krystaly a rostlinné mikrobílkoviny, už se postarají o okamžité zdokonalení stavu vlasů. Zajímáte se vždy i o šetrnost produktů? Ve formuli nenajdete parabeny ani SLES. Informace: www.framesi.cz products

93


Estetica n. 3/2018

ad index 78

AHS FAROUK FRAMESI

14, 15 13, 77 11

GOLDWELL

ADVERTISING HEAD OFFICE

Corso Cairoli, 16 10123 Torino (Italy) Tel.: +39 011 83921113 Fax: +39 011 8171188 adv@estetica.it www.estetica.it

ESTETICA ITALIA

Edizioni Esav Via Cavour, 50 10123 Torino (Italy) Tel.: +39 011 83921111 Fax: +39 011 8125661 info@estetica.it www.estetica.it

ESTETICA ASIA

LABEL.M L’ORÉAL PROFESSIONNEL PAUL MITCHELL

8–9 IV. ob 2–3

SCHWARZKOPF PROFESSIONAL

6–7

WELLA PROFESSIONALS

4–5

IHA

III. ob

Via Cavour, 50 10123 Torino (Italy) Tel.: +39 011 83921211 Fax: +39 011 8171188 luisa_barberis@alice.it www.esteticamagazine.net

ESTETICA CHINA

Unit A1,8/F, Evergreen Industrial Mansion12, Yip Fat Street,Wong Chuck Hang, Hong KongTel. +852 2555 0358Fax +852 2873 4690renee@ esteticachina.com.hkwww. esteticachina.com.hk

ESTETICA CROATIA

ESTETICA CROATIA Ilica 100, 10000 Zagreb (Croatia) Tel. + 385 1 37 78 964 domagoj. glogovic@mediatop.hr www. esteticamagazine.net

ESTETICA CZECH & SLOVAK

Štefánikova 29 811 03 Bratislava (Slovakia) Tel.: +421 02 5262 4321 pecho.ivan@gmail.com www.esteticamagazine.cz

ESTETICA DEUTSCHE AUSGABE

Jahnstrasse 24 76133 Karlsruhe (Germany) Tel.: +49 721 90 98 0900 Fax: +49 721 90 98 0910 Mob.: +49 0151 50488899 adv@esteticamagazine.de www.esteticamagazine.de

ESTETICA ESPAÑA

Plaza Dr. Letamendi, 3, 2°, 1a 08007 Barcelona (Spain) Tel.: +34 93 2265910 Fax : +34 93 4196498 publicidad@ esteticamodacabello.es www.esteticamagazine.es

PREDPLATNÉ

e-mail: esteticainfo.cz@gmail.com www.esteticamagazine.cz

ESTETICA FRANCE

5, rue du Helder 75009 Paris (France) Tel.: +33 1 53 24 53 24 Fax: +33 1 42602440 estyle@estetica-france.com www.esteticamagazine.fr

ESTETICA HELLAS

43 Mikras Asias Str., 152 33, Athens (Greece) Tel.: +30 210 7712400 Fax: +30 210 7785097 info@direction.gr www.direction.gr

ESTETICA INDONESIA

Jl. H.R. Rasuna Said Blok B, Kav 32-33 Jakarta 12910 (Indonesia) Tel.: +62 21 526 6666 ext. 4285 Fax: +62 21 520 9366 estetica@feminagroup.com www.feminagroup.com

ESTETICA KOREA

CM Building D 3rd Floor 379-26 Hwagok 7dong Gangseo-gu, Seoul (South Korea) Tel.: +82 2 26952255 Fax: +82 2 26064885 estetica98@naver.com www.esteticakorea.com

ESTETICA MÉXICO & LATIN

José Ma Rico 121-PH Colonia Del Valle Delegación Benito Juárez México DF Tel. +52 5545 33 4152 erika@esteticamagazine.com www.estetica-latina.com

ESTETICA MIDDLE EAST

1803 Al Batha Tower Buhairah Corniche Sharjah (UAE) Tel. +971 6 572 68 70 raed@estetica-me.comwww. esteticamagazine.net

ESTETICA POLSKA

ul. Trakt Lubelski 40c 04-870 Warszawa (Poland) Tel: + 48 601 620 455 Fax: + 48 22 490 94 06 e.cesarz@esteticapolska.pl www.esteticapolska.pl

ESTETICA ROMANIA AND REPUBLIC OF MOLDOVA

31, Tudor Vladimirescu Blvd Fed Print Building, 1st floor Sector 5, 050883 Bucharest (Romania) Tel.: +4021 317 90 20 info@estetica.ro www.estetica.ro

ESTETICA RUSSIA

Presnenskaya Embankment, 6 bld.2 BC "Imperia" 123317, Moscow Tel.: 495 7415956 (ext. 2844) periodika@astrel.ru www.esteticamagazine.ru

ESTETICA THE NETHERLANDS

Postbus 19949 2500 CX Den Haag (The Netherlands) Tel. +31 (0)88 644 0633 k.van.den.hurk@itsamazing.n www.esteticamagazine.nl

ESTETICA SERBIA

Temerinska 102, 21000 Novi Sad (Serbia) Tel. + 38 021 4897-100 bojan.vulin@color.rs www. esteticamagazine.net

ESTETICA TURKEY

Fulya, Ozbal Sokak No.12/A-B Şişli 34394 Istanbul (Turkey) Tel.: +90 212 272 02 70 Fax: +90 212 275 22 15 estetica@enterdigital.net www.esteticaturkey.com

ESTETICA UK

88 Kingsway, London WC2B 6AA (Great Britain) Tel.: +44 20 7841 2733 estetica.uk@lineone.net www.esteticamagazine.co.uk

ESTETICA USA

104 Crandon Boulevard #Suite 307 Key Biscayne Florida 33149 (USA) Tel.: +1 305 361 3707 sergi@esteticamagazine.com www.esteticamagazine.com

ESTETICA WORLD

Via Cavour, 50 10123 Torino (Italy) Tel. +39 011 83921111 Fax +39 011 8171188 e.demartino@estetica.it www.esteticamagazine.net


THE AWARDS OF THE AWARDS THE GREAT NIGHT OF THE INTERNATIONAL HAIRDRESSING INDUSTRY MADRID 3rd FEBRUARY 2019

INTERNATIONAL HAIRDRESSING AWARDS ®

THE JURY

ANTHONY MASCOLO (UK) - CARLO BAY (ITALY) - KLAUS PETER OCHS (GERMANY) - TONY RIZZO (UK) - TREVOR SORBIE (UK)

11th June: Announcement of pre-nominees for International Artistic Team of the Year and International Hairdresser of the Year.

15th June: Entry from 15th June to 3th September 2018

28th September: Finalists and International Honorary Award announcement

3rd February 2019: Show and awards-giving ceremony

Follow us: @ihawards FIRST EDITION MAIN SPONSORS

All the info: www.ihawards.com GLOBAL MEDIA PARTNER

FIRST EDITION SPONSORS

INTERNATIONAL HAIRDRESSING AWARDS IS AN INDEPENDENT COMPANY POWERED BY HAIRDRESSERS


NOSÍTE MAKE-UP? NOSTE BARVU!

JEDNODENNÍ MAKE-UP PRO VAŠE VLASY. BARVA BEZ ZÁVAZKŮ JEN VE VAŠEM SALONU.

#COLORFULHAIR FLASH

Estetica 318  
Estetica 318  
Advertisement