Page 1

14–27.08.2013 NR 15 (150)

super oferta!

nowości

książkowe i muzyczne

32,90

2467

oprawa miękka

42,99

32

24 CD

-25%

dziesiątki tytułów w ofercie szczegóły s. 2-3

Poznaj naszą ofertę i wybierz coś dla siebie! Zapraszamy do salonów  i na 


wybrane nowości

książkowe i muzyczne

-25% 42,99

32

42,99

32

24

42,99

32

24

CD

24

CD

CD

46,99

3524 CD

42,99

3224 CD

39,90

29

93

oprawa miękka

34,90

26

17

oprawa miękka

46,99

35

46,99

35

24

42,99

32

24

CD

16,99

12

74

oprawa twarda

24

2CD

16,99

12

74

oprawa twarda

CD

42,99

3224 CD

16,99

1274

oprawa twarda


34,90

34,90

2617

oprawa miekka

32,90

24

67

oprawa miekka

39,90

29

92

2617

49,90

3742

oprawa miekka

oprawa twarda

32,90

24

67

oprawa miekka

34,90

26

17

34,90

2617

oprawa miekka

49,90

37

42

34,90

26

17

34,90

2617

oprawa miekka

oprawa miekka

oprawa miekka

oprawa miekka

oprawa miekka

37,90

36,90

34,90

29,90

34,90

28

42

oprawa miekka

27

74

oprawa miekka

26

17

oprawa miekka

22

42

oprawa miekka

* Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

dziesiątki tytułów w ofercie

2617

oprawa miekka


oferta specjalna Oferta obowiązuje przy zakupie dowolnych produktów. Promocja ważna do wyczerpania zapasów.

29,90

1495 -50%

• W tym numerze zwracamy Waszą szczególną uwagę na nową książkę popularnego w Polsce francuskiego pisarza Guillaume Musso. Po świetnie przyjętym „Telefonie od anioła” autor serwuje nam kolejną porcję wciągającej literatury. „7 lat później” to powieść o byłych małżonkach z Nowego Jorku, którzy siedam lat po rozwodzie muszą razem stawić czoła zniknięciu ich syna i problemom z córką. Wywiad z pisarzem znajdziecie na stronie szóstej. • Inną ciekawą premierą książkową jest „Papusza” Angeliki Kuźniak. To biografia Bronisławy Wajs – legendy poezji cygańskiej. Autorka dotarła do bezcennych materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na losy Papuszy, do jej listów do Jerzego Ficowskiego czy korespondencji z Julianem Tuwimem. Wędrówki z taborami, rzeź na Wołyniu, przymusowe osiedlanie, nieufność Polaków, przywiązanie do przyrody i wolności i cena, jaką płaci się za inność – o tym jest ta znakomita powieść reporterska. • W tym numerze Tomu Kultury polecamy ponownie album zespołu, który zwyciężył w naszym konkursie Make More Music dla muzycznych debiutantów. Płyta „Something to happen” Lilly Hates Roses to jedenaście pięknych, prostych piosenek, odwołujących się do amerykańskiego indie-folku. Nie ulega wątpliwości, że debiutu tak pełnego dobrych piosenek dawno na polskim rynku nie było.

46,99

1999

• „Alternative energy 4” – czyli również coś dla koneserów alternatywnych brzmień. Muzyczna przejażdżka po zakamarkach szeroko rozumianej muzyki niezależnej. Na dwóch płytach znajdziemy gwiazdy największych letnich festiwali, jak i klasyków alternatywnego grania. Wśród gwiazd usłyszymy: Kasabian, Davida Bowie, Gossip czy Moloko. Nie zabraknie także muzycznych odkryć ostatnich miesięcy reprezentowanych przez Toma Odella, Asafa Avidana czy tryumfującego ostatnio we wszelkich rankingach Dawida Podsiadłę. „Alternative Energy 4” – to potężna dawka energii z alternatywnych źródeł muzycznego zasilania do potęgi czwartej!

2CD

-57% pióro wymazywalne FRIXION

na dobry początek...

Długopisy żelowe 8 szt. / op.

14,99

899 -40%

16,99

999 -42

%

• Wakacje nieubłaganie zbliżają się do finiszu – co oznacza, że czas rozejrzeć się za przyborami do szkoły – choć wielu uczniów zapewne odsuwa od siebie tę myśl ;). My pokazujemy, że szkoła może dawać mnóstwo radości, frajdy – dzięki korzystaniu z wyjątkowych, unikalnych, ciekawych designersko, niesztampowych, niebanalnych i bardzo kolorowych produktów. Szkoła nie musi oznaczać nudy - dzięki fajnym zeszytom, plecakom, piórnikom itd. można „ubarwić” tę codzienność, spowodować, że będzie przyjemna i bardzo „COOL”. W naszych salonach można już wybierać spośród całej gamy produktów - każdy na pewno znajdzie coś dla siebie niezależnie od gustów. Zapraszamy! zespół 

4

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...


twórcze inspiracje

się czyta!

Wakacje tradycyjnie poświęcam na amerykańską literaturę tak durną i płytką, że aż wstyd mi wymieniać tytuły, dlatego powiem, co z ostatnich polskich lektur zrobiło na mnie największe wrażenie. Po pierwsze, Katarzyna Bonda i jej „Polskie morderczynie”. Wspaniała literatura faktu, mądra i wyważona, uciekająca od szokowania i taniej sensacji. Wywiady z kobietami odsiadującymi w polskich więzieniach wyroki za głośne zabójstwa są tutaj zderzone z obiektywnym opisem wydarzeń na podstawie akt sądowych. Zbrodnia stała się kryminalną lupą, przez którą oglądamy ciemną stronę zmian zachodzących w polskim społeczeństwie. Z  kolei „Pogrom w  przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego to czysta fikcja, kryminał noir w powojennym Lublinie. Niby rozrywka, ale nie rozrywkę zapamiętałem, tylko wspaniały portret Polski tuż po zakończeniu wojny. Wyprawa na terra incognita, do niezwykłego czasu cudów i  dziwów, kiedy zderzyły się ze sobą fale trzech różnych mentalności. Ta stara, przedwojenna. Ta dziwna, przejściowa, okupacyjna. I ta nowa, jeszcze nieokreślona, a już agresywna.

3690

oprawa miękka

Zygmunt Miłoszewski

to mnie kręci Są wakacje, plan roku mam tak ułożony, żeby wtedy nie pisać, tylko się wakacjować. Przez to lista moich aktywności w czasie wolnym jest mało imponująca: gofry, kąpiel, kopanie w nadbałtyckim piachu dziur dla dziecka, gofry, piwo, ostatni gofr na dobry sen. Tak, przykro mi, ćpam gofry i się tego nie wstydzę. Poza tym biegam, a gofr to idealne połączenie węglowodanów i glukozy. I nikt nie przekona mnie, że jest inaczej. Jak wrócę do domu, pewnie oddam się innemu nałogowi, czyli grom komputerowym, które przy całym idiotyzmie i pornograficznym umiłowaniu przemocy ciągle uważam za przyszłość fikcji, dzięki uczynieniu z gracza uczestnika, a nie tylko odbiorcy wydarzeń. Z  tegorocznych premier najlepiej wspominam nowego „Tomb Raidera”, fajna jazda w stylu przygodowego kina z  lat 80. A  niedługo zamierzam się wgryźć w postapokaliptyczne „The Last of Us” i  sprawdzić, ile są warte przechwałki twórców o dojrzałej podobno fabule. Jeśli niewiele – wrócę do gofra.

(ur. 1976) – prozaik, autor scenariuszy, publicysta. Debiutował w 2005 roku powieścią grozy „Domofon”. Sławę przyniósł mu cykl bestsellerowych kryminałów o  prokuratorze Teodorze Szackim. Zarówno „Uwikłanie”, jak i  „Ziarno prawdy” zostały uhonorowane Nagrodami Wielkiego Kalibru i uznane za najlepsze polskie kryminały lat 2007 i 2011. Obie powieści zostały opublikowane w  Stanach Zjednoczonych, gdzie bardzo dobrze je przyjęto, poza tym książki Miłoszewskiego ukazują się m.in. w Niemczech, Rosji, we Francji i  w Wielkiej Brytanii. „Uwikłanie” zostało sfilmowane przez Jacka Bromskiego, a nad ekranizacją „Ziarna prawdy” pracuje obecnie Borys Lankosz. Prawa filmowe do „Bezcennego”, najnowszej książki pisarza, zostały wycenione na milion dolarów. Archiwum 

ta książka

25

królu j e

na

ekranie Kino nie żyje. Mówię poważnie, dawno już (za wyjątkiem „Django”) nie widziałem na srebrnym ekranie czegoś, co by mnie poruszyło, przejęło, albo przynajmniej autentycznie zaskoczyło. Kilka lat temu nawróciłem się na seriale, na początku było to jak przygoda z sektą, dziś jestem nie tylko wiernym wyznawcą serialowej religii, ale też jej aktywnym misjonarzem. I  nawołuję do odkrycia niezwykłych telewizyjnych fabuł, które dziś swoim rozmachem i  odwagą są tym, czym była powieść sto lat temu, w  momencie swojej największej chwały. Półka z polskimi wydaniami największych hitów jest niestety krótka (brak „Breaking Bad” boli najbardziej), ale z  rzeczy dostępnych obejrzeć trzeba oba sezony „Sherlocka”, a przede wszystkim absolutnie rewelacyjny thriller „Homeland”. Ten ostatni zrobił ze mną to, co swego czasu „24 godziny”. Zamieniłem się w  narkomana, który przestał spać, przestał jeść, chciał tylko zobaczyć następny odcinek.

taniej

2999

DVD

co u mnie słychać? 4299

CD

Praktycznie w ogóle nie słucham muzyki, ponieważ nudzi mnie potwornie. W większości przypadków do kilku nut ktoś wykrzykuje bądź wyjękuje w kółko te same słowa. Ani w tym napięcia, ani niespodzianki. Jedyny wyjątek robię dla muzyki filmowej, której mam całe półki, trochę dlatego, że przywołuje emocje związane z oglądanym filmem, a trochę dlatego, że dobrze się jej słucha w czasie pisania – własne sceny wyglądają lepiej, jak mają za podkład Hansa Zimmera. Ostatnio z lubością słucham dwóch płyt. Po pierwsze, ścieżki dźwiękowej z „The Great Gatsby” Buza Luhrmanna, zwłaszcza klubowych kawałków will.i.am i Fergie. Po drugie, „Django”, przede wszystkim niesamowitego „Trinity: Titoli”, jak dla mnie to melodia, w której udało się zawrzeć cały gatunek westernu. Niezmiennie też polecam najlepszą polską muzykę filmową ostatnich lat, kto nie słyszał, niech pędzi poznać faceta, któremu za kilka lat Hollywood będzie jadło z ręki. Mam na myśli Bartosza Chajdeckiego i jego muzykę do serialu „Czas honoru”.

... tysiące produktów do zamówienia przez

5


wywiad

Dziecko szczęścia Guillaume Musso opowiada nam o tym, jak przez przypadek został autorem bestsellerów, o swoim uwielbieniu dla Stephena Kinga i o tym, jak bardzo lubi sprawiać radość czytelnikom. Kiedy w Polsce mówimy: najnowsza literatura francuska, to od razu myślimy: Houellebecq, Schmitt. A jak to wygląda u was? Gdzie na francuskim rynku literackim jest miejsce dla Guillaume Musso? Bardzo daleko mi do współczesnej literatury uprawianej przez tych autorów, choćby z  tego powodu, że mnie nigdy nie interesowała sztuka dla eksperymentu, zabawy w  literaturę, czy pranie własnych emocjonalnych brudów. Jestem pisarzem gatunkowym i taki rodzaj prozy najbardziej mi odpowiada. Jeśli czuję z  kimś pokrewieństwo, to przede wszystkim z  Jeanem-Christophem Grange, najpopularniejszym francuskim autorem thrillerów. Czyli literatura to przede wszystkim opowiadanie historii? Dla mnie tak. We Francji dla przykładu w  XIX wieku masową wyobraźnią rządzili autorzy tacy jak Victor Hugo czy Alexander Dumas, którzy przede wszystkim opowiadali. To, że po latach niektóre powieści Hugo odczytywane są jako polityczne manifesty, to raczej nadinterpretacja współczesnych krytyków niż zamysł artystyczny. Hugo i  Dumas to przede wszystkim zwarta fabuła i postacie z krwi i kości. Postacie, które nas, czytelników, fascynują, uwodzą i  sprawiają, że z  niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój zdarzeń. Dopiero wiek XX i  rozwój nowej powieści francuskiej sprawił, że opowieść zeszła na drugi plan. Ważniejsze od fabuły stały się gry i  zabawy literackie, eksperymenty. Ten trend utrzymywał się tak długo, że dopiero teraz we Francji do łask wraca powieść gatunkowa. Po naprawdę latach banicji i zesłania. Jak Pan myśli, skąd u Francuzów ten powrót do tradycyjnej opowieści i literatury gatunkowej? Myślę, że ze zmęczenia książkami, które były przerostem formy nad treścią. Thriller znów cieszy czytelników, a autorzy z kolei coraz sprawniej w obrębie gatunkowym potrafią łączyć ze sobą elementy, wydawałoby się, nieprzystające do siebie, jak romans i powieść policyjną. Ale to, że coraz większą popularnością cieszy się u nas literatura gatunkowa, nie znaczy wcale, że powieści eksperymentalne przestały być kupowane. Francja to specyficzny i  zarazem bardzo duży rynek. Swoje miejsce na nim znajdują i  ci, którzy chcą przekraczać granice w  konstrukcji powieści, i  ci, którzy zadowalają się po prostu opowiadaniem. Pan jest autorem specyficznym bo jakby pół francuskim i  pół amerykańskim. W  swoich powie-

6

© fot. Emanuelle Scorceletti

ściach łączy pan… … amerykańską narrację z europejskim sposobem konstruowania psychologii postaci – ktoś tak kiedyś napisał o moich powieściach. I to racja. W dużej mierze wynika to z tego, że przez jakiś czas mieszkałem w Stanach i nasiąkłem tamtejszą kulturą, ale przede wszystkim z tego, iż moim ulubionym autorem jest Stephen King. To, jak sprawnie połączył on opowieść niesamowitą z poruszającymi historiami o  życiu, po prostu powala. Nie będę ukrywał, że to, jak on konstruuje swoje powieści, to dla mnie szkoła pisania. Ta umiejętność opowiadania o niby normalnych rzeczach, w których czai się jednak jakieś podskórne zło, musi imponować każdemu, kto pisze powieści gatunkowe. Większość poważnych literackich krytyków na hasło: literatura gatunkowa dostaje gęsiej skórki… Bo większość z nich nie ma pojęcia jak trudno tak naprawdę jest napisać dobrą gatunkową powieść. Nie wystarczy usiąść i pisać. Trzeba umiejętnie połączyć wątki, stworzyć wiarygodne postaci, z którymi będą utożsamiać się czytelnicy. Osobiście uwielbiam w  swoich powieściach łączyć rzeczy, które wydają się pochodzić z dwóch różnych bajek. W takim „Uratuj mnie” śmierć staje się początkiem a  nie końcem opowieści. „Potem...” z  opowieści obyczajowej zamienia się w  powieść magiczną.

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...

W najnowszej „7 lat później” rodzinna historia nagle przemienia się w  powieść sensacyjną. Nie twierdzę oczywiście, że pisanie tych książek to trud, jakiemu podoła niewielu, ale aby uczciwie stanąć przed czytelnikiem, oferując mu powieść dobrze skrojoną i napisaną trzeba włożyć w to dużo wysiłku. A jak odnosi się sukces literacki we Francji? Wspominał Pan, że to rynek szeroki, a co za tym idzie, panuje na nim spora konkurencja. Muszę się do czegoś przyznać. Nie mam pojęcia, jak się odnosi sukces we Francji, bo trochę jestem dzieckiem szczęścia. Nie zabiegałem o sukces – on sam do mnie przyszedł. Kiedy skończyłem pierwszą powieść, wydawca od razu zaproponował mi kontrakt na kolejne. Długo zresztą z pierwszą książką nie szukałem wydawcy. Podczas kiedy inni autorzy nie mogą się doczekać chwili, gdy ich powieści wylądują na listach bestsellerów, ja długo na to czekać nie musiałem. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie jestem zarozumiały, nic z tych rzeczy. Po prostu sukces w  moim przypadku przyszedł tak nagle, że nie miałem czasu ani się nad nim zastanawiać, ani próbować go zrozumieć. Po prostu się stało. A najszczęśliwszy moment w  karierze Pan już przeżył, czy ciągle na niego czeka? Myślę, że jednym z takich momentów, była chwila, kiedy zobaczyłem swoją powieść na liście bestsellerów tuż obok powieści Stephena Kinga. Co więcej, moja książka się utrzymała długo na tej liście. Takich chwil się nie zapomina. Może to zabrzmi górnolotnie, ale takim momentem szczęścia jest dla mnie chwila, kiedy na spotkaniu autorskim biorę do ręki długopis i zaczynam podpisywać książki. Tak – dla mnie to bardzo, ale to bardzo ważna chwila, bo uświadamia mi dwie rzeczy: że to, co piszę, ma sens i że ludzie autentycznie to lubią.

• Guillaume Musso „7 lat później”


nowości

książki ta książka

ta książka

taniej

taniej

32,90

34,90

25

Katarzyna Michalak W imię miłości

25

2467

2617

Guillaume Musso 7 lat później

oprawa miękka

Wydawnictwo Literackie Trzymająca w napięciu historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, potrzebie bycia kochanym, tęsknocie za prawdziwą rodziną i o tym, że cuda się zdarzają. Edward, właściciel pięknego starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu, nie przeczuwa rewolucji, która nagle nastąpi w jego życiu. Rewolucja ma na imię Ania, ma dziesięć lat i właśnie straciła wszystko…

oprawa miękka

Wydawnictwo Albatros Modelka i malarka Nikki poznaje spokojnego, konserwatywnego Sebastiana. Szaleńczo się w sobie zakochują. Na świat przychodzą bliźniaki – Camille i Jeremy. Kłótnie i zdrady doprowadzają do rozwodu, po którym Sebastian sprawuje opiekę nad córką, a Nikki nad synem. Pewnego dnia Jeremy znika bez śladu i Nikki zwraca się o pomoc do byłego męża. Podczas trudnych poszukiwań para odnajduje bliskość, którą dawno straciła. ta książka 39,90

2992

25

taniej

oprawa twarda

34

2790

36

90

90

oprawa miękka

e-book

oprawa miękka

Peter Moore Słodki smak pomarańczy

Diana Armstrong Gdzieś na południu Toscanii

Wydawnictwo Pascal

Wydawnictwo Pascal

Odwiedź nieznane zakątki Włoch! Peter decyduje się na wyprawę na starej vespie w miejsca, w które nie docierają turyści. Celem jego podróży jest Sycylia, Sardynia i Elba, a na deser zostawia sobie Rzym. Gdziekolwiek zjawia się na swoim skuterze, barmani fundują mu piwo, a kobiety wpadają w zachwyt...

Diana i David postanawiają zmienić swoje życie i  decydują się na przeprowadzkę do Włoch. Bajkowe miasteczko, pyszne jedzenie, nowi przyjaciele i widoki nie z tej ziemi... Opowiedziana z  wdziękiem i  dowcipem powieść przeniesie Cię w  świat włoskiej zmysłowości.

Angelika Kuźniak Papusza Wydawnictwo Czarne

... tysiące książek do zamówienia przez

Bronisława Wajs. Po cygańsku Papusza, czyli lalka. Poetka odkryta przez Jerzego Ficowskiego i wynoszona na piedestał przez Juliana Tuwima. Jej wiersze, proste piosenki pełne tęsknoty za przyrodą, są do dzisiaj chlubą cygańskiego dziedzictwa.

7


nowości

książki

SPISZ SWOJE WŁASNE WSPOMNIENIA Z PODRÓŻY! TYCH MAŁYCH I TYCH DUŻYCH!

NIEZBĘDNY TOWARZYSZ KAŻDEJ PODRÓŻY! SPECJALNIE ZAPROJEKTOWANY PRZEZ SŁYNNĄ PODRÓŻNICZKĘ

BEATĘ PAWLIKOWSKĄ KUPIE PRZY ZA KSIĄŻKI EJ DOWOLN LIKOWSKIEJ W BEATY PA

25%

RABATU

IKA P DZIENN NA ZAKU ŻNIKA! PODRÓ

* Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

8

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...


książki ta książka

ta książka

taniej

taniej

49,90

39,90

25

25

3742

2992

oprawa twarda

Charlotte Bronte Jane Eyrë. Autobiografia

nowości

oprawa miękka

2490 e-book

Wydawnictwo MG Najsłynniejsza powieść Charlotte Brontë, która przyniosła jej międzynarodową sławę. Historia młodej dziewczyny, która daje sobie sama radę w życiu. Mimo przeciwności, nie zbacza z raz podjętej drogi. Pierwsza w historii literatury tak wyrazista bohaterka kobieca. Dla milionów czytelników Jane Eyre stała się alter ego Charlotte Brontë.

E.M. Adeline S.E.K.R.E.T.

3190 e-book

Wydawnictwo Erotica Pierwszy tom trylogii. Młoda wdowa trafia do tajnego stowarzyszenia, które ma na celu pomóc kobietom realizować najskrytsze fantazje erotyczne i osiągnąć seksualne wyzwolenie. Mężczyźni są boscy, fantazje prowokujące, wszystko zaś odbywa się pod troskliwym kierunkiem tajnego matriarchatu.

... tysiące książek do zamówienia przez

9


nowości

książki ta książka

ta książka

taniej

taniej

25

25

32,90

34,90

2467

2617

oprawa miękka

oprawa miękka

Katarzyna Michalak Bezdomna

Lori Nelson Spielman Lista marzeń

Wydawnictwo Znak Literanova Zawsze warto wysłuchać do końca historii drugiego człowieka. W ten sposób można uratować komuś życie. „Bezdomna” to opowieść pełna dramatyzmu, tajemnic, emocji, skomplikowanych relacji rodzinnych i niespodziewanych przyjaźni. Podobna historia może się toczyć w Twoim sąsiedztwie...

Wydawnictwo Rebis W życiu trzydziestokilkuletniej Brett Bohlinger wszystko jest poukładane, jednak testament matki wywraca je do góry nogami. Jak wypadnie konfrontacja aspiracji i marzeń z młodości ze współczesnymi realiami życia dorosłej kobiety? Odpowiedź znajdziecie w spektakularnym debiucie Lori Nelson Spielman.

29,90

2093

oprawa miękka

32,90

23

03

oprawa miękka

29,90

20

93

oprawa miękka

Wydawnictwo W.A.B. Znakomita lektura na wakacje i nie tylko. Miłość, romanse, złożone relacje międzyludzkie, nietuzinkowi bohaterowie, a wszystko to na ciekawym tle obyczajowym i historycznym. Taką mieszankę serwuje nam jedna z najbardziej poczytnych polskich autorek, Maria Nurowska. * Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

10

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...

32,90

23

03

oprawa miękka

29,90

2093

oprawa miękka

wybrane powieści Marii Nurowskiej

30% taniej*


nowości

książki ta książka

ta książka

taniej

taniej

25

25

37,90

36,99

2842

2774

1 egz. oprawa miękka

oprawa miękka

Elizabeth Massie, Michael Hirst Dynastia Tudorów. Królowa traci głowę

Tan Twan Eng Ogród wieczornych mgieł Wydawnictwo Znak Piękna i zmysłowa historia Yun Ling i Aritomo, rozgrywająca się w egzotycznej scenerii Malezji, zabiera czytelnika w niezwykłą, porywającą literacką podróż przez czas, uczucia i historię.

Wydawnictwo Mira Henryk VIII doprowadza do ślubu z Anną Boleyn i zostaje głową nowego Kościoła. Mijają miesiące, a król wciąż czeka na narodziny syna, powoli tracąc cierpliwość. Anna wie, że nie pozostało jej wiele czasu... ta książka

ta książka

25

taniej

34,90

2617

25

taniej

oprawa miękka

34,90

2990

2617

oprawa miękka

Izabela Sowa Azyl

oprawa miękka

2790

Wydawnictwo Znak Literanova

Tom McCarthy Resztki

Gdzie uciekniesz, aby zacząć od nowa? Pewne decyzje wymagają czasu. Wiktoria bez słowa wyjaśnienia zostawiła męża, spakowała walizkę i wyjechała. Czy podróż do Dubrownika będzie dla niej czymś więcej niż tylko pogonią za wspomnieniami?

Bohater „Resztek” po wypadku spowodowanym „czymś, co spadło z nieba”, wchodzi nagle w posiadanie ośmiu i pół miliona funtów. Pieniądze wykorzystuje, by odtworzyć zdarzenia ze swojej przeszłości.

e-book

Wydawnictwo W.A.B.

... tysiące książek do zamówienia przez

Rebecca Hunt Pan Chartwell

2690 e-book

Wydawnictwo W.A.B. Brawurowy debiut Rebekki Hunt to urzekająca humorem opowieść o walce z depresją. Jest rok 1964. Odchodzący na emeryturę sędziwy Winston Churchill ma kłopot z  niechcianym gościem – panem Chart-wellem, który nawiedza jego oraz innych członków rodziny Churchillów z nieregularną częstotliwością już od kilkudziesięciu lat.

11


nowości

książki

39,90

27

93

oprawa miękka

29,90

20

93

oprawa miękka

31,90

22

33

34,90

2343

oprawa miękka

oprawa miękka

31,90

31,90

wybrane

kryminały i sensacja

wydawnictwa G+J

30% taniej*

34,90

24

43

oprawa miękka

22

33

31,90

22

33

oprawa miękka

oprawa miękka

34,90

29,90

24

43

oprawa miękka

* Promocja dotyczy wybranych tytułów wydawnictwa G+J książki. Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

12

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...

2233

oprawa miękka

2093

oprawa miękka


nowości

książki ta książka

25

taniej

*Oferta dostępna w wybranych salonach .

49,90

3742

oprawa miękka

5900

Gino D'Acampo Smaczna i zdrowa kuchnia włoska

Alio Giuliana Découpage

Wydawnictwo G+J Grüner & Jahr Dieta dolce to połączenie smacznych, niskokalorycznych dań z prostymi ćwiczeniami. Poznaj znakomite przepisy Gino D’Acampo, m.in. dania na romantyczne kolacje, potrawy, którymi zadziwisz gości, zdrowe przekąski i  nietuczące desery. Wprowadź także prosty plan treningów zapewniających zgrabną sylwetkę. Ten przyjemny sposób odżywiania sprawi, że z łatwością schudniesz, a także wzmocnisz mięśnie.

Wydawnictwo Arkady Découpage to technika znana już w starożytnych Chinach polegająca na oklejaniu przedmiotów wzorami wyciętymi z papieru lub serwetek i  wielokrotne ich lakierowanie. Książka zawiera liczne wskazówki i propozycje, które pobudzą kreatywność i pozwolą twórczo spędzać wolny czas. Ta książka pozwala stać się artystą każdemu, kto zajmie się tą dziedziną sztuki.

oprawa miękka

projekty, techniki, nowe tendencje

3590

oprawa miękka

34

59

90

oprawa miękka

Rich Roll Ukryta siła Wydawnictwo Galaktyka Ukryta siła jest fascynującą opowieścią o uzyskiwaniu niezwykłych wyników sportowych, o  wytrwałości, odwadze, walce z  własnymi słabościami i  o  tym, że każdy może osiągnąć więcej, niż mu się wydaje.

90

Nick Mason Pink Floyd Moje wspomnienia*

oprawa twarda

Zoë Howe Florence + The Machine Głos wszechmogący Wydawnictwo In Rock

Wydawnictwo In Rock Pink Floyd to jedna z najbardziej twórczych, cieszących się największym powodzeniem i  najdłużej występujących grup rockowych na świecie. Książka „Pink Floyd. Moje wspomnienia” jest pierwszym, napisanym przez członka zespołu, spojrzeniem na jego dzieje.

... tysiące książek do zamówienia przez

Historia Florence + The Machine stanowi radosny kontrast dla licznych pięknie opakowanych, wytresowanych gwiazdek pop, których jedynym marzeniem jest sława. Poznajcie Florence Welch – oczytane dziecko z południa Londynu, które zaczynało, śpiewając na pogrzebach, by później występować na scenach całego świata.

13


nowości

książki to kupisz

tylko w

u

3500

oprawa miękka

Cassandra Clare Dary Anioła. Miasto Kości

„Seria Dary Anioła to opowieść o świecie, w którym lubiłabym żyć. Piękne.” Stephenie Meyer – autorka sagi „Zmierzch”

Wydawnictwo Mag Film na podstawie książki w kinach od 21 sierpnia. Dziewczyna ze skłonnością do wpadania w tarapaty… Wampir, który zmaga się ze swoją mroczną naturą… Półanioł, pogromca demonów… Połączyła ich miłość i walka, dzieli ich wszystko. Razem wkraczają do Miasta kości…

14

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...


nowości

książki ta książka

ta książka

taniej

taniej

25

25

34,90

34,90

2617

2617

oprawa miękka

Rick Riordan Morze potworów.

oprawa miękka

Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Rick Yancey Piąta fala

Wydawnictwo Galeria Książki Filmowe wydanie drugiego tomu bestsellerowej serii dla młodzieży „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Percy wraz z przyjaciółmi musi udać się w  rejs po Morzu Potworów, aby ocalić Obóz Herosów.

Wydawnictwo Otwarte Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza? Poznaj najlepszą powieść 2013 roku, zanim wszyscy zaczną zachwycać się filmem!

3690

oprawa miękka

wydawnictwo Uroboros

2990

oprawa miękka

3990

oprawa miękka

3490

oprawa miękka

3990

oprawa miękka

2+1 Uroboros na wybrane książki wydawnictwa

Różni autorzy Seria Uroboros Wydawnictwo Uroboros

kup 3 zapłać za 2

Najlepsze książki fantasy dla młodzieży i dorosłych! Seria Uroboros to książki fantasy, jak również klasyczne science-fiction, steampunk, cyberpunk i horror. Poznaj świat japońskiego steampunku, realia epoki brązu, potomków skandynawskich bogów, nieustraszo*Szczegóły i regulamin promocji dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku. ną zabójczynię i przedziwne kruki.

... tysiące książek do zamówienia przez

15


nowości

książki ta książka

ta książka

taniej

taniej

25

25

3190 e-book

39,90

2993

oprawa miękka

Zygmunt Miłoszewski Bezcenny

bestseller

do 19.08.2013

Wydawnictwo W.A.B. Rok 1945, Niemcy przegrywają wojnę. Generalny gubernator Hans Frank ukrywa najcenniejsze łupy, a wraz z nimi bezcenny sekret, który ma zapewnić mu nietykalność po wojnie. Skarb ginie bez śladu w tajemniczych okolicznościach… Rok 1946, do Polski powracają zrabowane dzieła sztuki z „Damą z Gronostajem” Leonarda da Vinci na czele. Brakuje „Portretu młodzieńca” Rafaela Santi najcenniejszego zaginionego dzieła sztuki...

34,90

Reggie Nadelson Londongrad

2617

oprawa miękka

Wydawnictwo Buchmann Na jednym z placów zabaw na Brooklynie prywatny detektyw Artie Cohen znajduje nagą martwą dziewczynę przywiązaną taśmą tekstylną do huśtawki. Wkrótce zdaje sobie sprawę z tego, że zabójca pomylił ofiary. W rzeczywistości zamordowana miała zostać Valentina Swerdloff, długo adorowana przez Artiego córka właścicielki klubów w  Nowym Jorku i  Londynie, a  prywatnie jego przyjaciółki. Detektyw wyrusza do Londynu, aby powiedzieć o swoim odkryciu matce dziewczyny.

to kupisz

tylko w

u

2790 e-book

35

90

3490

oprawa zintegrowana

oprawa miękka

Jarosław Grzędowicz

Johan Theorin

Wydawnictwo Fabryka Słów

Wydawnictwo Czarne

Oto klasyczne short stories na miarę Stephena Kinga oraz Charlesa Dickensa.Wybór trzynastu niezwykle plastycznie i filmowo napisanych opowiadań. Grzędowicz żongluje gatunkami, konwencjami oraz rozmieszczeniem akcji w przestrzeni i czasie.

Jan Hauger rozpoczyna pracę jako opiekun w przedszkolu. Chodzą do niego dzieci rodziców mieszkających tuż obok — w murach Kliniki Świętej Patrycji, szpitala psychiatrycznego o zaostrzonym rygorze. Miejscowi mówią na niego krótko: Święty Psychol.

Wypychacz Zwierząt

16

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...

Święty Psychol


nowości

książki ta książka

ta książka

taniej

taniej

25

25

29,90

Håkan Nesser Kobieta ze znamieniem

34,90

2242

oprawa miękka

Wydawnictwo Czarna Owca Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w  swoim domu – sprawca oddał dwa precyzyjne strzały. Wcześniej ofiara była dręczona tajemniczymi telefonami – ktoś odtwarzał znajomą, choć przywołującą nieprzyjemne skojarzenia melodię. Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Komisarz Van Veeteren i jego zespół muszą rozszyfrować przeszłość ofiar. Czy uda im się uprzedzić kolejny ruch zabójcy? Czwarty tom serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie.

Vince Flynn Zgoda na zabijanie

2617

oprawa miękka

Wydawnictwo Buchmann Mitch Rapp musi ocalić kolejne życie… tym razem swoje własne. Agent CIA jeszcze nigdy nie był tak wściekły! Oko za oko – tego żąda saudyjski miliarder za śmierć swojego syna terrorysty. Głowa Mitcha zostaje wyceniona na 20 milionów dolarów, a polują na nią były agent wschodnioniemieckiej Stasi oraz małżeństwo najwyższej klasy płatnych zabójców. Czy Mitcha może spotkać coś gorszego od śmierci?

ta książka

25

taniej 34,90

3290

3990

oprawa miękka

Molly Molloy, Charles Bowden Spowiedź mordercy Wydawnictwo Pascal Latami trenowany przez policję, opłacany przez FBI, został wyszkolony na maszynę do zabijania. Nigdy go nie ujęto, choć wyznaczono za jego głowę nagrodę. To prawdziwa historia meksykańskiego zabójcy, który zdecydował się ujawnić tajemnice karteli narkotykowych w Meksyku i USA.

Joseph Finder Paranoja

Wydawnictwo Pascal Gigantyczny frachtowiec porwany przez piratów somalijskich, który zawiera tajny ładunek mogący obalić rządy czterech państw. Jeden rozkaz – zniszczyć ładunek, za wszelką cenę. I jeden człowiek, którego życie trzeba przedtem uratować...

oprawa miękka

oprawa miękka

oprawa miękka

David L. Robbins Piekielne wody

2617

35

00

2790 e-book

Vince Flynn Przejęcie władzy

2790 e-book

Wydawnictwo Albatros

Wydawnictwo Buchmann

Adam Cassidy jest pracownikiem korporacji, ale nienawidzi swojej pracy. W wyniku oszustwa naraża swoją firmę na straty. Szefowie grożą mu procesem i  wieloletnim więzieniem, a  potem przedstawiają propozycję – Adam ma zostać szpiegiem w konkurencyjnej firmie, Trion Systems.

Stany Zjednoczone w niebezpieczeństwie! Czy istnieje ktoś, kto poświęcając wszystko, zdoła zatrzymać tragiczny bieg wypadków? Mitch Rapp od kilku lat pracuje jako tajny agent w CIA. Mało kto w strukturze zna jego prawdziwe nazwisko i metody pracy. Jego specjalnością są sprawy beznadziejne.

... tysiące książek do zamówienia przez

17


wywiad

Usiąść i pisać – nie widzę innego sposobu... Rozmowa z królową szwedzkiego kryminału Camillą Läckberg, której saga o Fjällbace sprzedała się już w ponad 12 milionach egzemplarzy na całym świecie. W przyszłym roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca powinna ukazać się jej dziewiąta powieść, nad którą obecnie pracuje. Czytelnicy w  Polsce chętnie dowiedzieliby się czegoś o Pani nowej książce, która ma się ukazać w  przyszłym roku. Może nam Pani zdradzić, o czym ona będzie? Dopiero zaczęłam ją pisać, a  ponieważ już w tylu krajach czytelnicy czekają na kontynuację „Fabrykantki aniołków”, nie mogę jeszcze powiedzieć, o  czym ona będzie. Na razie mam tylko tytuł – „Lejontämjaren” (Pogromca lwów) – i ciekawą historię, ale obawiam się, że nie mogę powiedzieć wam więcej, musicie po prostu zaczekać i  sami się przekonać. Po raz pierwszy pozwoliłam sobie na dłuższą przerwę w pisaniu, więc naprawdę sama nie mogę się doczekać tej książki. Pracuje Pani nad dziewiątą powieścią. Skąd Pani czerpie do nich pomysły? Pomysły przychodzą do mnie przez cały czas, niejako magazynuję je w głowie. Jak możecie wywnioskować z moich poprzednich książek, bardzo interesuję się przeszłością i  historiami, które skrywa. Zatem nawet najdrobniejsza rzecz może rozpalić tę iskierką, podsunąć pomysł, taka jak nagrobek na cmentarzu we Fjällbace czy plotka, że niemiecki nazista odwiedził kiedyś to miasteczko. Spędziłam wiele godzin na studiowaniu książek historycznych, żeby spróbować powiązać wydarzenia w mojej wyobraźni z prawdziwymi zdarzeniami historycznymi, ale w końcu nie jestem przecież historykiem, tylko pisarką. Jeśli chodzi o życie osobiste moich bohaterów, czerpię historie z życia moich przyjaciół i prawdziwych zdarzeń. Co jest Pani zdaniem najtrudniejsze w pisaniu powieści? Chyba największym wyzwaniem w procesie pisania jest po prostu usiąść i stukać w klawisze! Ludzie pytają mnie, na czym polega ten sekret i jak to jest, kiedy nagle nachodzi cię potrzeba pisania. Pewnie tak jest w przypadku większości pisarzy, ale ja uważam, że to jest po prostu zwyczajna, ciężka praca. Usiąść i pisać – nie widzę innego sposobu. Jak wiele z Camilli Läckberg możemy znaleźć w Erice Berger? Celowo stworzyłam Erikę jako swoje przeciwieństwo. Nie chcę, żeby ludzie myśleli, że piszę o sobie. Oczywiście Erika jest z  zawodu pisarką, ale na tym podobieństwa się kończą. Jest wysoką blondynką, a ja mam ciemne włosy i z pewnością nie jestem zbyt wysoka. A  jeśli chodzi o  jej osobowość, naprawdę trudno byłoby nie oddać jej jakiejś cząstki mnie – obie jesteśmy niezależnymi, nowoczesnymi kobietami ciekawymi świata. Bardzo inspirują mnie także silne kobiety z mojego otoczenia, w codziennym życiu. Jak ważna jest lokalizacja i  sceneria w  powieści kryminalnej? Czy myślała Pani o tym, żeby osadzić

18

© fot. Bingo Rimér

akcję powieści w innym miejscu niż Fjällbacka? Lokalizacja jest czymś bardzo ważnym w  powieści kryminalnej. Przede wszystkim musisz naprawdę doskonale znać to miejsce, zapachy, ludzi, zmianę pór roku, bo wszystkie te rzeczy, jak sądzę, czynią powieść zarówno wiarygodną, jak i  bardziej interesującą dla czytelnika. To po prostu wzbogaca książkę, a  ponieważ wychowałam się we Fjällbace, zawsze wydawało mi się czymś bardzo naturalnym, żeby tam umiejscowić akcję. A więc nie – Erika i Patrik nie wyprowadzą się stamtąd w najbliższym czasie. Naprawdę już na początku procesu pisania zna Pani zakończenie książki? Tak, to jest pierwsza rzecz, jaką wymyślam. Wydarzenia, które dzieją się „pomiędzy”, czasem jakby same się piszą. To może być naprawdę fascynujące, kiedy opowiadana historia niemal zaczyna żyć własnym życiem i czasem nawet mnie samą może zaskoczyć. Kiedy pisała Pani swoją pierwszą powieść kryminalną, „Księżniczkę z lodu”, spodziewała się Pani, że zostanie pisarką światowej sławy? Nie miałam o tym pojęcia i nigdy nie marzyłam o takim sukcesie! Przez wiele lat myślałam, że tylko moja mama kupuje i czyta moje książki, bo chce być miła, ale teraz odczuwam wielką radość, wiedząc, że mam czytelników dosłownie na całym świecie. To otworzyło więcej drzwi, na podstawie moich powieści nakręcono serial telewizyjny, a  film oparty na „Niemieckim bękarcie” wszedł na ekrany szwedzkich kin dosłownie miesiąc temu i cieszy się tu wielkim powodzeniem! Mam nadzieję, że także widzowie w innych

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...

krajach będę mieli okazję zobaczyć moją Fjällbackę na dużym ekranie, a najbardziej upragnionym celem jest oczywiście Hollywood. To fantastyczne widzieć, jak moi bohaterowie ożywają, i  wielką frajdę sprawiło mi śledzenie tego procesu. Jestem taka dumna. Jest Pani przede wszystkim znana ze swoich powieści kryminalnych, ale napisała Pani też książki kucharskie i  książeczki dla dzieci. Czy zamierza Pani jeszcze zaskoczyć swoich czytelników książką na temat zdrowego stylu życia albo książką o  fitnessie? Wiemy, że bardzo Pani lubi sportowy tryb życia... Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się pojawić nowe pomysły! Ale nie zamierzam już więcej pisać książek kucharskich. Choć z  drugiej strony bardzo lubię Super-Charliego i mam nadzieję, że w nadchodzących latach jeszcze nieraz go zobaczymy. Moja trzecia książka z  serii o  tym nadzwyczajnym dzieciaku ukaże się w  tym roku w  Szwecji i  już nie mogę się doczekać, kiedy napiszę kolejną. A tak między nami, to wcale nie jestem wysportowana, po prostu znalazłam formę ćwiczeń, która mi odpowiada – taniec. Mój partner i ja wzięliśmy niedawno udział w konkursie tańca w Nowym Jorku i  zajęliśmy drugie miejsce! Ciężka praca się opłaca, przetańczyłam tej wiosny wiele godzin. Kiedy w ubiegłym roku odwiedziła Pani Polskę po raz pierwszy i mieliśmy przyjemność Panią poznać, zaczęliśmy potem za Panią tęsknić. Podobał się Pani pobyt tutaj? Kiedy Pani do nas wróci? Spędziłam w  Polsce wspaniałe chwile i  poznałam wielu naprawdę cudownych fanów. Na razie nie planuję kolejnych podróży do Polski, teraz nadszedł czas, żebym poznała swoich japońskich, meksykańskich i  australijskich wielbicieli, prawdopodobnie w  przyszłym roku. To bardzo zabawna strona mojej pracy – móc podróżować i poznawać ludzi, którzy pokochali moje rodzinne miasteczko i  mieszkającą tam moją fikcyjną rodzinę.

• Camilla Läckberg „Syrenka”


nowości

książki

24,90

29,90

17

24,90

20

43

1743

93

oprawa miękka

oprawa miękka

29,90

20

93

oprawa miękka

oprawa miękka

24,90

1743

oprawa miękka

wybrane kryminały 29,90

20

93

Nowe wydania kryminałów Camilli Läckberg

oprawa miękka

Wydawnictwo Czarna Owca

Camilli Läckberg

30% taniej*

* Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

29,90

2093 1 egz. oprawa miękka

kryminały Carin Gerhardsen

30% taniej Wydawnictwo Rebis

Mroczna i trzymająca w napięciu seria o policjantach z posterunku Hammarby z komisarzem SjÖbergiem na czele. Każda część to solidna porcja akcji pełnej mrożących krew w żyłach intryg i zaskakujących zwrotów. Autorce znakomicie udaje się przełamać utarte schematy związane z tym, co jak sądzimy czyni z człowieka przestępcę.

... tysiące książek do zamówienia przez

19


nowości

książki

1299

1999

oprawa miękka

oprawa miękka

Seria Top model. Świat mody / Moda i styl / Pokaz mody Mój pierwszy atlas... Wydawnictwo Buchmann Odkryj fascynujący świat, który nas otacza! Umieszczając naklejki na ogromnej mapie ściennej, poznasz kontynenty i państwa świata, planety i gwiazdy w wszechświecie, odkryjesz prehistoryczny i jednocześnie fascynujący świat dinozaurów, a także poznasz zwierzęta naszej planety i ich środowiska życia.

Wydawnictwo Wilga Seria książek dla dziewczyn małych i dużych, które lubią rysować, interesują się modą albo marzą o  tym, żeby zostać projektantką lub stylistką. W środku: olśniewające stroje, piękne modelki, atrakcyjni modele i  najnowsze trendy, które zainspirują każdą młodą projektantkę. Ponad 30 stylizacji, idealnych na co dzień, na imprezę lub na inne okazje i ponad 100 szablonów postaci – do samodzielnego zaprojektowania własnej wyjątkowej kolekcji.

ta książka

25

taniej 16,99

1274 1 egz. oprawa twarda

20

Seria Poczytaj mi, mamo! Poczytaj mi, tato! Wydawnictwo Wilga Magiczne, wciągające i wzruszające opowiastki, napisane specjalnie dla najmłodszych dzieci, zabiorą je do baśniowej krainy przygód. Razem z bohaterami opowieści najmłodsi przeniosą się do świata, w którym spełniają się marzenia. Te pogodne i mądre historyjki sprawią, że uśmiech nie zniknie z twarzy dzieci.

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...


nowości

książki

2+1

ponad 50 tytułów w ofercie

6

99

kup 3 zapłać za 2

1 egz. oprawa twarda

na wybrane książki dla dzieci wydawnictwa Wilga

* Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

399

9

99

1 egz. oprawa twarda

1 egz. oprawa twarda

399

399

1 egz. oprawa twarda

399

1 egz. oprawa twarda

699

1 egz. oprawa twarda

399

1 egz. oprawa twarda

399

1 egz. oprawa twarda

1 egz. oprawa twarda

399

1 egz. oprawa twarda

... tysiące książek do zamówienia przez

399

1 egz. oprawa twarda

21


nowości

książki

elementarze

30%

taniej* 34,90

34,90

2617

oprawa miękka

34,90

26

* Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

2617

17

oprawa miękka

34,90

26

17

oprawa miękka

3990

oprawa miękka

34,90

26

17

oprawa miękka

34,90

2617

oprawa miękka

2990

oprawa twarda

oprawa twarda

Śpiewają Magda Umer, Grzegorz Turnau Kołysanki: książka z płytą CD

Shira Gefen, Etgar Keret Noc bez księżyca

Wydawnictwo Wilga

Etgar Keret ponownie puka do drzwi najmłodszych czytelników, udowadniając, że krótka i prosta forma może być najlepszą formą wyrazu. Coś białego, wielkiego i okrągłego… Czy to śpiący tłuściutki kot? Światło reflektora policyjnego radiowozu? Czy może łysina samotnego pana mieszkającego na skraju lasu? Czasem jest daleko, a czasem blisko… Czasem jest mały, a czasem duży… Czasem jest stary, a czasem młody, ale zawsze świeci…

Wydawnictwo W.A.B.

Czytajmy i śpiewajmy dziecku przed zaśnięciem! Magda Umer i Grzegorz Turnau śpiewają kołysanki pełne ciepła i miłości. Wybór wierszy wybitnych polskich poetów, m.in. Janiny Porazińskiej, Danuty Wawiłow, Ewy Szelburg-Zarembiny, Agnieszki Osieckiej. Zapis nutowy przygotowany specjalnie do tej edycji pozwala na zagranie melodii kołysanek na keyboardzie i na gitarze.

22

tysiące książek zawsze pod ręką w salonie...


nowości

gry

229,99 99

189

PS3 / Xbox 360

 PREMIERA 22.08.2013 Gra PC / Xbox 360 / PS3 Splinter Cell: Blacklist Terroryści stawiają ultimatum: Blacklist – śmiercionośną czarną listę nasilających się ataków wymierzonych w interesy Stanów Zjednoczonych. Sam Fisher jest dowódcą nowo utworzonego oddziału, 4. Eszelonu – tajnej jednostki odpowiadającej wyłącznie przed prezydentem Stanów Zjednoczonych. Sam i jego ekipa muszą odszukać terrorystów za pomocą wszelkich dostępnych środków i  powstrzymać odliczanie, zanim skończy się czas.

119,99

8999 PC

79

239,99

99*

20999*

Gra Xbox 360/PS3 Xbox 360 / PS3 Splinter Cell Blacklist

PS3 / Xbox 360

 PREMIERA 23.08.2013

Gra PC / Xbox 360 / PS3 The Bureau: X-com Declassified

Odsprzedaj nam w rozliczeniu dwie gry z  listy, a  grę „Splinter Cell: Blacklist” kupisz w extra cenie!*

Jest rok 1962. Zimna wojna trzyma naród w objęciach strachu – ale Ameryce grozi dużo większe zagrożenie niż komunizm. Jednocześnie tajna rządowa jednostka, rozpoczyna śledztwo i tuszuje prawdę o  serii ataków na terytorium USA. Jako agent specjalny William Carter podejmuj decyzje i dowódź swoim oddziałem w  taktycznej strzelance z trzecioosobowym widokiem.

Lista gier do odkupu: „Borderlands 2”, „Dishonored”, „Elder Scrolls 5 Skyrim”, „GTA IV”, „Injustice: Gods Among Us”, „Mass Effect 3”, „Max Payne 3”, „Medal of Honor Warfighter”, „Resident Evil 6”, „Slepping Dogs”. *Promocja obowiązuje na konsolowe gry używane PS3 / Xbox360. Promocyjna cena obowiązuje od 23.08 do 28.08.2013 lub do wyczerpania zapasów. Regulamin promocji oraz szczegóły dostępne w  punkcie info oraz na stronie www.empik.com/ regulaminy-empiku.

139,99

10999 PC

*Oferta dostępna w wybranych salonach .

... tysiące gier do zamówienia przez

23


nowości

gry  PREMIERA GRY 3.09.2013

to kupisz

tylko w

u

4999

Pre-Order

Pre-Order Total War: Rome II Zawartość Pre-Ordera: Pakiet Kultur Państw Greckich dodaje do „Total War: ROME II” nową kulturę, składającą się z trzech grywalnych frakcji. Można jej użyć w kampanii dla jednego i wielu graczy oraz w bitwach własnych i wieloosobowych. Prowadź do boju dyplomatyczne Ateny, przebiegły Epir oraz potężną Spartę jako grywalne frakcje. Każda z nich może korzystać z taktyk specjalnych, aby osiągnąć zwycięstwa kulturalne i wojskowe. Dostępne są też zabójcze jednostki elitarne, które zmiażdżą Twoich wrogów. Państwa greckie mają wspólne dążenia, filozofie i cele dyplomatyczne. Różni je jednak silne poczucie niezależności i podejście do wyzwań cywilnych oraz wojskowych. Ze względu na te rozbieżności, często walczą one ze światem zewnętrznym i pomiędzy sobą.

130

70

70

70

70

60

*Lista wszystkich tytułów: „The Last Of Us”, „God Of War Wstąpienie”, „Assassin’s Creed 3”, „Far Cry 3”, „Uncharted 3”, „Tomb Raider”. Promocja obowiązuje jedynie na gry konsolowe PS3 i Xbox360. Oferta nie łączy się z innymi promocjami na gry konsolowe. Ceny odkupu obowiązują od 14.08 do 27.08. Po szczegóły zapraszamy do salonów empik.

24

tysiące gier zawsze pod ręką w salonie...


gry

30%

taniej* *Regulamin promocji oraz szczegóły dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

99,99

6999 1 kurs

Edukacja Multimedialna nauka języków obcych firmy Edgard Najbardziej znana w Polsce seria bestsellerowych programów multimedialnych. Sprawdzony i  skuteczny sposób na naukę słówek, gramatyki oraz poznanie wszystkich kompetencji językowych. Bogactwo multimediów, filmy, animacje, gry językowe, kilkanaście godzin nagrań native speakerów sprawiają, że praca z  programem nigdy się nie nudzi. System Inteligentnych Powtórek zapewnia skuteczne zapamiętywanie materiału, a system rozpoznawania mowy uczy prawidłowej wymowy.

69,90

69,90

4893

69,90

4893

1 kurs

1 kurs

69,90

48

93

1 kurs

wejdź do gry z wysokiej jakości akcesoriami marki GoGame

69,90

4893 1 kurs

99,99

6999 1 kurs

69,90

4893

4893

1 kurs

1 kurs

69,90

99,99

4893

6999

1 kurs

1 kurs

wybrane akcesoria GoGame

-50%

49,99

2499

79,99

3999

79,99

Zestaw startowy kompatybilny z PSP

3999

Zestaw słuchawkowy kompatybilny z Xbox 360

Kontroler przewodowy kompatybilny z PS3

... tysiące gier do zamówienia przez

*Szczegóły i regulamin promocji dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/ regulaminy-empiku.

25


nowości

muzyka zwycięzca Make More Music

3999 CD

Michael Bublé To Be Loved

5999 CD

Hugh Laurie Didn’t It Rain

6299

CD

Szósta płyta wielokrotnego laureata Grammy - Michaela Bublé. Jak mówi sam artysta, „To Be Loved” to opowieść o tym, co w życiu najważniejsze – miłości, szczęściu, zabawie i smakowitych rzeczach. Na płycie znajdują się zarówno pięknie zaaranżowane covery, jak i autorskie utwory Michaela.

Druga porcja fantastycznego klasycznego bluesa od Hugh Lauriego, odtwórcy roli serialowego doktora House’a! Na płycie znajdują się utwory takich twórców, jak: W.C. Handy, Jelly Roll Morton czy Dr. John. Fani gatunku nie powinni się zastanawiać ani przez chwilę!

3699

4499

 PREMIERA 20 .08.2013

 PREMIERA 27.08.2013

do 10.09.2013

Debiut duetu Lilly Hates Roses to 13 utworów osadzonych w indie-folku, wspomaganych awangar-dową elektroniką, otoczonych melancholijnymi osobistymi tekstami. Album wyprodukował Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Płyta nagrana analogowo na „setkę”. Coś dla fanów Bon Iver i Low.

to kupisz

tylko w

u

4299

Różni wykonawcy Alternative Enregy vol. 4

CD

Muzyczna przejażdżka po zakamarkach muzyki niezależnej. Na dwóch płytach znajdziemy między innymi: Kasabian, Gossip czy Dawida Bowie. Nie zabraknie także głośnych debiutów ostatnich miesięcy takich jak Tom Odell czy Dawid Podsiadło.

CD

Natalia „Natu” Przybysz Kozmic Blues Natalia „Natu” Przybysz niezwykle utalentowana polska wokalistka, znana z grupy Sistars i nagrań solowych, składa hołd jednej z największych legend i charyzmatycznych postaci w historii muzyki Janis Joplin. Muzyczny powrót w wielkim stylu.

John Mayer Paradise Valley

Jeden z najpopularniejszych młodych wokalistów-kompozytorów powraca po półtorarocznej przerwie z  płytą wręcz kipiącą od pięknych melodii ! Wśród 11 pop-bluesowych kompozycji ozdobionych miękkim głosem Johna znajdziemy single „Wildlife” i „Paperdoll”.

3999

1 szt. / 2 CD

muzyczne evergreeny w super cenie!* 26

tysiące płyt zawsze pod ręką w salonie...

CD

*Oferta dostępna w wybranych salonach .

Lilly Hates Roses Something to happen


muzyka

nowości

4699

2 CD

Różni wykonawcy Hity na czasie Lato 2013

4299

Pora na dawkę najnowszych hitów. „Hity Na Czasie Lato 2013” to ponad 40 kawałków znanych z Radia Eska. Dobra zabawa przy największych Hitach na czasie gwarantowana! Przeżywajmy lato w gorącym stylu!!!

Fismoll At Glade

3999 CD

Debiutancka płyta młodego polskiego songwritera Fismolla zatytułowana jest „At Glade”, czyli „Na Polanie”. To opowieść o świecie wrażeń widzianym oczami młodego, wrażliwego, kochającego naturę człowieka, wchodzącego w życie, poznającego ludzi, uczucia i samego siebie.

CD

Kupując płytę „Violetta”, otrzymasz super plakat z Violettą w prezencie!

Ścieżka dźwiękowa Violetta

Spiesz się, oferta ważna do wyczerpania nakładu!

„Violetta” to pełen muzyki i uczuć serial komediowy. Doskonałe piosenki śpiewane przez głównych bohaterów serialu zachwyciły widzów Disney Chanel, stąd ogromna popularność, „Violetty” oraz piosenek z serialu w całej Europie!

42,99

3224 CD

52

25

taniej

99

Drupi Ho sbagliato secolo

CD

„Ho sbagliato secolo” to dwupłytowy album zawierający jedenaście nowych piosenek studyjnych artysty. Drugi krążek jest zbiorem największych przebojów. Nowa płyta Drupiego to połączenie nowoczesności z sentymentalną podróżą w niezwykłe czasyfestiwalu w San Remo.

Richard Bona Bonafied „Bonafied” to intymny, prawie w całości akustyczny album, na którym mieszają się różne gatunki muzyczne, pobrzmiewają osobiste historie, powracają postaci z dawnych lat, wyraz znajduje filozofia życia w zgodzie z naturą.

... tysiące ... tysiące książek płyt do zamówienia przez

4299 CD

Różni wykonawcy Glamour Jazz vol. 3 Kolejna odsłona smooth jazzowej kolekcji. Dwupłytowy album to zestaw wyrafinowanych dźwięków w wykonaniu legendarnych gwiazd jazzu: Niny Simone, Doris Day, Franka Sinatry i  dzisiejszych utalentowanych artystów: Sade, Chrisa Botti, Alicii Keys, Dawida Podsiadło, Basi czy Moniki Borzym.

27


nowości

muzyka

muzyka

Wybierz 3 dowolne i zapłać

19

99

łącz płyty CD

za każdą z nich!

28

cena regularna:

4299

cena regularna:

3999

cena regularna:

4299

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

5499

cena regularna:

3999

cena regularna:

3699

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

4299

cena regularna:

4299

cena regularna:

4499

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

3999

cena regularna:

2999

cena regularna:

3999

cena regularna:

4299

cena regularna:

3699

cena regularna:

5499

tysiące płyt zawsze pod ręką w salonie...

setki tytułów


& film

nowości

muzyka

Wybierz 3 dowolne i zapłać

19

99

i DVD dowolnie*

za każdą z nich!

cena regularna:

4999

cena regularna:

5499

cena regularna:

3299

cena regularna:

3299

cena regularna:

4999

cena regularna:

5499

cena regularna:

4999

cena regularna:

3299

cena regularna:

3299

cena regularna:

2999

cena regularna:

5499

cena regularna:

4999

cena regularna:

3699

cena regularna:

3699

cena regularna:

3299

cena regularna:

2699

cena regularna:

3299

cena regularna:

3699

cena regularna:

3999

cena regularna:

2987

*Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Pełna oferta dostępna w wybranych salonach . Oferty nie można realizować przez punkt info oraz sklep internetowy . Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

w ofercie

... tysiące ... tysiące książek płyt do zamówienia przez

29


nowości

muzyka

wybrane muzyczne

nowości

-25%

42,99

3224 CD

42,99

32

32,99

24

24

42,99

32

24 2CD

42,99

32

24 CD

42,99

32

74

CD

42,99

32

24 CD

46,99

35

24 CD

42,99

32

24

2CD

46,99

35

24 2CD

54,99

41

24 CD

42,99

3224

24

CD

42,99

32

24 2CD

29,99

22

49 CD

CD

CD

46,99

35

24 CD

46,99

35

24 2CD

* Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

30

tysiące płyt zawsze pod ręką w salonie...

42,99

3224 CD

42,99

3224 CD


filmy

29,99

12

99 DVD

19,99

12

99 DVD

29,99

9

99

DVD

54,99

12

99 DVD

39,99

999

DVD

kultowe polskie

32,99

9

KINO od

39,99

1299

99

DVD

32,99

12

99 DVD

29,99

9

99

DVD

DVD

32,99

12

99 DVD

39,99

12

99 DVD

39,99

12

99 DVD

24,99

9

99

DVD

32,99

9

99

DVD

29,99

9

99

DVD

32,99

1299

DVD

29,99

999

DVD

*Regulamin promocji oraz pełna lista tytułów dostępne w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku. Pełna oferta dostępna w wybranych salonach .

... tysiące filmów do zamówienia przez

31


wydarzenia i patronaty warsztaty

KONESER

ORANGE KINO LETNIE

 już w kinach

 lipiec – sierpień, Sopot – Zakopane

SZTUKA DZIECI  16, 23 sierpnia, godz. 10:00

 Poznań, ul. Ratajczaka 44, taras

 Galeria, Rzeszów, Al. Piłsudskiego 44

SILENT DISCO

Podczas warsztatów pokażemy najmłodszym różne techniki, sposoby i triki związane z malowaniem i rysowaniem.

 16, 23, 30 sierpnia, godz. 22:00

TECHNIKI MALARSKIE

 17, 24, 31 sierpnia, godz. 12:30-14:00

 17, 24 sierpnia, godz. 14:00  Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Zapraszamy na zajęcia dotyczące podstawowych technik malarstwa skierowane do dzieci w wieku 6-15 lat, polegające na zastosowaniu różnych form i technik plastycznych.

WARSZTATY JĘZYKOWE DLA DZIECI MILONGA  17, 24, 31 sierpnia, godz. 19:00-22:00

SPEKTAKLE DLA DZIECI  18, 25 sierpnia, godz. 12:30

EKOTARG

ORIGAMI

 21 sierpnia, godz. 13:00-19:00

 17, 24 sierpnia, godz. 12:00

JOANA LIVE ACT

BLUE JASMINE

 Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

 23 sierpnia, godz. 19:00 – 21:00

 w kinach od 23 sierpnia

W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy do wspólnej zabawy z orgiami, czyli tradycyjną, japońską sztuką składania papieru. Warsztaty w  u poprowadzą instruktorzy łódzkiego oddziału Polskiego Centrum Origami.

FILMOWA STOLICA LATA  lipiec – sierpień, Warszawa

patronaty MIŁOŚĆ  już w kinach

WAKACJE Z EMPIKIEM  Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

ORIGAMI  10 sierpnia, godz. 17:00

PAPIEROWA WIKLINA  13 sierpnia, godz. 17:00

INDIAŃSKIE PIUROPUSZE Z PAPIERU  14 sierpnia, godz. 17:00

ZAGRAJMY W PLANSZÓWKI  14 sierpnia, godz. 18:00

SKLEP DLA SAMOBÓJCÓW

WYTWÓRNIA BIŻUTERII

 już w kinach

W KRĘGU MIŁOŚCI

UNITED SOLO EUROPE

 w kinach od 30 sierpnia

 12-15 września, Warszawa

 20 sierpnia, godz. 18:00

FILCOWA KRAINA  21 sierpnia, godz. 18:00

SCRAPBOOKING  22 sierpnia, godz. 18:00

WYTWÓRNIA BIŻUTERII  27 sierpnia, godz. 18:00

FILCOWA KRAINA  29 sierpnia, godz. 18:00 Zapraszamy na warsztaty plastyczne, podczas których każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

32

premiery | koncerty | ciekawi ludzie | spotkania | warsztaty


konkurs fotograficzny

rozstrzygnięty

Zwycięzcy: I miejsce w kategorii PORTRET

I miejsce w kategorii FOTOGRAFIA ULICY

− Marlena Jabłońska

− Katarzyna Krzykowska

Pozostali laureaci: w kategorii PORTRET II miejsce − Paweł Skorok, III miejsce − Dorota Łajło nagroda publiczności − Paulina Kubera w kategorii FOTOGRAFIA ULICY II miejsce − Kasia Chaciewicz, III miejsce − Grzegorz Piaskowski nagroda publiczności − Dominika Trzeciak Zachęcamy do obejrzenia wszystkich zgłoszonych prac na stronie: www.

NR 15 Oferta ważna od 14 do 27.08.2013 lub do wyczerpania zapasów. Ofert promocyjnych nie można łączyć.  zastrzega sobie prawo do pomyłek i błędów w druku.

Szanowni Klienci, Powiedzcie nam, co możemy zrobić lepiej. Będziemy wdzięczni za wszelkie pytania, uwagi i opinie. W tym celu prosimy o kontakt z nami: Centrum Wsparcia Klienta: tel. (22) 462 72 50, e-mail: obsluga.klienta@.com. Centrum Wsparcia Klienta jest do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu: poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00 sobota 9:00 - 17:00 9:00 - 17:00 niedziela

Redakcja: Dział reklamy: DTP/Layout:

/kfe

Redakcja „Tomu Kultury”, ul. Marszałkowska 104/122, 00-017 Warszawa tel. (22) 551_33_33, e-mail: tom.kultury@.com e-mail: marketing@.com Creative Department 


14 – 27.08.2013 NR 15 (150)

2o

na artykuly szkolne przy zakupie artykułów szkolnych za powyżej 100zł *Regulamin promocji dostępny w punkcie info oraz na stronie www.empik.com/regulaminy-empiku.

cool cena!

3999 plecak / 1 szt.

cool cena!

1799 piórnik / 1 szt.


wybierz swoj Coolor!

wielki błękit

1.

2.

u

3.

4.

5.

6.

cool cena!

5

99 7,99

długopisy 4 szt.

7.

8.

9.

1. Teczka z przegródkami A4 23,99 zł, 2. Długopis* 9,99 zł, 3. Zegar robot* 49,99 zł, 4. Piórnik 4,99 zł, 5. Gumki (2 szt.) 4,99 zł, 6. Spinacze (różne kształty) 11,99 zł, 7. Ołówki (4 szt.) 3,99 zł, 8. Długopisy (3 szt.) 6,99 zł, 9. Zegarek na rękę* 29,99 zł, 10. Zakładka magnetyczna 5,99 zł *Oferta dostępna w wybranych salonach .

4

tysiące produktów zawsze pod ręką w salonie...

10.


Szkola bez nudy 1.

słodki

2.

róż u 4.

3.

5.

cool cena!

9

9

6.

7.

99

plecak / 1 szt.

8.

10.

1. Podkładka pod laptop 39,99 zł, 2. Ołówki (6szt.) 6,99 zł, 3. Spinacze w pojemniku 13,99 zł, 4. Notes w silikonowej okładce 24,99 zł, 5. Spinacze (różne kształty) 11,99 zł, 6. Zestaw przyborów 19,99 zł, 7. Piórnik 4,99 zł, 8. Zeszyt A5, 60k 2,99 zł, 9. Temperówka 3,99 zł, 10. Długopisy (4 szt.) 9,99 zł 9.

...tysiące produktów do zamówienia przez

5


wybierz swoj Coolor!

energetyczny

1.

oranż

u

cool cena!

9

99

14,99

kołozeszyt A5 1 szt. 2.

3.

4. 5.

8.

7.

6.

1. Zeszyt A5, 96k 6,99 zł, 2. Plecak 69,99 zł, 3. Ołówki (4 szt.) 3,99 zł, 4. Ołówki (6 szt.) 6,99 zł, 5. Temperówka (2 szt.) 3,99 zł, 6. Silikonowa okładka A6 19,99 zł, 7. Nożyczki 9,99 zł, 8. Gumki (5 szt.) 4,99 zł, 9. Piórnik 4,99 zł, 10. Zegarek na rękę* 39,99 zł *Oferta dostępna w wybranych salonach .

6

tysiące produktów zawsze pod ręką w salonie...

9.

10.


Szkola bez nudy 1.

niesforna

2.

śliwka cool cena!

39

99

u

plecak / 1 szt.

4.

3.

5.

7.

9. 6. 8.

1. Kalendarz szkolny 27,99 zł, 2. Pióra wymazywalne Frixion (3szt.) 39,99 zł, 3. Teczka A4 6,99 zł, 4. Piórnik 4,99 zł, 5. Zeszyt A5, 16k (1 szt.) 0,99 zł, 6. Zegarek na rękę* 29,99 zł, 7. Piórnik 17,99 zł, 8. Klipsy (12 szt.) 12,99 zł, 9. Zszywacz 9,99 zł, 10. Gumka 3,99 zł, 11. Ołówek (6 szt.) 6,99 zł, 12. Długopis (4 szt.) 9,99 zł, 13. Długopis (3 szt.) 6,99 zł *Oferta dostępna w wybranych salonach .

10.

...tysiące produktów do zamówienia przez

11.

12.

13.

7


wybierz swoj Coolor!

kreatywna

1.

zieleń

3. 2.

u

cool cena!

9

5.

99

13,99

tablica magnetyczno-ścieralna /1 szt.

4. 6.

11. 7.

8. 9.

10. 12.

1. Podkładka pod laptop 39,99 zł, 2. Zeszyt A5, 60k 2,99 zł, 3. Farby akrylowe (12szt.x12 ml) 19,99 zł, 4. Gumki puzzle 4,99 zł, 5. Zakreślacze (4 szt.) 12,99 zł, 6. Zestaw pędzli (4 szt.) 16,99 zł, 7. Zestawy edukacyjne (1 szt.) 39,99 zł, 8. Notatnik A5 9,99 zł, 9. Długopisy metalowe (2 szt.) 7,99 zł, 10. Pinezki do tablicy 7,99 zł, 11. Silikonowa okładka A6 19,99 zł, 12. Zakładka magnetyczna 5,99 zł

8

tysiące produktów zawsze pod ręką w salonie...


Szkola bez nudy 1.

pozytywny

lemon 3.

2.

u

cool cena!

15

99

21,99

cienkopisy 12 szt.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

1. Podkładka pod laptop 39,99 zł, 2. Kalendarz szkolny* 29,99 zł, 3. Zegar robot* 49,99 zł, 4. Zegarek na rękę* 29,99 zł, 5. Zestaw 10 szt. krepiny 9,99 zł, 6. Kołozeszyt A4 18,99 zł, 7. Długopisy metalowe (2szt.) 7,99 zł, 8. Piórnik (bez wyposażenia) 4,99 zł, 9. Zakreślacze mini (6 szt.) 5,99 zł, 10. Temperówka 3,99 zł, 11. Spinacze w pojemniku 13,99 zł *Oferta dostępna w wybranych salonach .

...tysiące produktów do zamówienia przez

9


tylko w

u

cool cena!

39

99

plecak / 1 szt.

*Oferta dostępna w wybranych salonach .

Plecak 69,99 zł

cool cena!

17

99

piórnik / 1 szt.

Plecak 39,99 zł, Piórnik 17,99 zł

Torba (1 szt.) 59,99 zł

10

tysiące produktów zawsze pod ręką w salonie...


Plecaki, piorniki i torby

u

cool cena!

9

99 plecak / 1 szt.

9

Plecak 119,99 zł Piórnik 34,99 zł

*Oferta dostępna w wybranych salonach .

cool cena!

19

99

Torba* 129,99 zł Piórnik* 43,99 zł

Plecak 119,99 zł, Piórnik 29,99 zł

Plecak 79,99 zł Piórnik 21,99 zł

...tysiące produktów do zamówienia przez

piórnik / 1 szt.

Plecak 159,99 zł Piórnik 39,99 zł

11


wszystko, czego potrzebujesz 1.

l o o Corowa

5.

a k w a r wyp

2.

6.

7.

cool cena!

3

99

nożyczki / 1 szt.

9.

10.

11.

u

14.

15.

1. Farby akwarelowe 11,99 zł, 2. Pojemnik na wodę (1 szt.) 5,99 zł, 3. Zestaw pędzli 6,99 zł, 4. Blok techniczny A4* 3,99 zł, 5. Flamastry 6,99 zł, 6. Pióro wymazywalne + wkłady 29,99 zł, 7. Pióro wieczne + naboje 12,99 zł, 8. Papier kolorowy A5 1,99 zł, 9. Kredki ołówkowe, grube, trójkątne 26,99 zł, 10. Kredki ołówkowe 7,99 zł, 11. Klej 4,99 zł, 12. Zestaw kreślarski 3,99 zł, 13. Zestaw geometryczny 14,99 zł, 14. Plastelina 4,99 zł, 15. Modelina pastelowa 8,99 zł, 16. Zeszyt A5*, 16k (papier 90g) 2,99 zł *Oferta dostępna w wybranych salonach .

12

tysiące produktów zawsze pod ręką w salonie...


3.

4.

wyprawka odhacz co juz masz! plecak piórnik

8.

zeszyty 16 i 32 kartkowe kredki świecowe i ołówkowe flamastry plastelina i modelina 12.

13.

farby akwarelowe i plakatowe pędzle i pojemnik na wodę blok rysunkowy i techniczny zeszyt papierów kolorowych kolorowa bibuła ołówki gumka i temperówka

16.

pióro i długopisy nożyczki klej w sztyfcie cyrkiel i linijka

wytnij i zabierz na zakupy!


nowości

tylko w u 1.

2.

*Oferta dostępna w wybranych salonach .

Kolekcja gadżetów Polska W zalewie przedmiotów i gadżetów promocyjnych szczególnie te reklamujące nasz kraj narażone są na wpływy brzydoty, braku gustu i kiczu. W pierwszej kolekcji przedmiotów z Polską i jej symbolami narodowymi w tle wybraliśmy kreskę Pawła Nowika-Nowickiego, tak samo współczesną jak cała nasza grafika, uznawana na całym świecie. Dzięki tej kolekcji Polska zyskuje nowoczesny i świeży wizerunek. 1. Notatnik (1 szt.) A6 – 9,99 zł, A5 – 15,99 zł, 2. Przypinki (2 szt.) 4,99 zł, 3. Kubek 300ml* (1 szt.) 19,99 zł, 4. Kufel 500ml (1 szt.) 25,99 zł, 5. Popielniczka (1 szt.) 15,99 zł, 6. Kieliszek 40ml (1 szt.) 9,99 zł

3.

5.

14

tysiące produktów zawsze pod ręką w salonie...

6.

4.


tylko w u

nowości

Kolekcja zeszytów OMG Girls & WTF Boys Znana warszawska artystka Beata Konarska weszła już do kultury popularnej dzięki chętnie odwiedzanej galerii na ul. Szpitalnej i oryginalnym rzeźbom psów. Tym razem specjalnie dla nas zaprojektowała młodzieżową kolekcję brulionów. Brulion A5*, 96k (1 szt.) 9,99 zł

*Oferta dostępna w wybranych salonach .

Kolekcja zeszytów Seksmisja Znane, lubiane i często powtarzane fragmenty dialogów jednej z najbardziej kultowych komedii w historii polskiej kinematografii zostały utrwalone, by bawić kolejne pokolenia. Autorem kolekcji jest Edgar Bąk. Brulion B5*, 96k (1 szt.) 19,99 zł

Kolekcja zeszytów Ulica mówi Memy z Internetu płynnie przechodzą do użytku codziennego i utrwalają się w języku potocznym. Oryginalna grafika zaprojektowana przez Michała Miszkurkę specjalnie na potrzeby kolekcji podkreśla ich humor sytuacyjny. Brulion A5, 96k (1 szt.) 8,99 zł

...tysiące produktów do zamówienia przez

15


nowości

scrapbooking 1.

2.

3.

4.

5.

3.

4.

6.

7.

1. Zestaw 12 szt. kart i kopert 19,99 zł, 2. Zestaw mini kopert (5 szt.) 12,99 zł, 3. Etykietki (11 szt.) 4,99 zł, 4. Metalowe ramki (3 szt.) 14,99 zł, 5. Zestaw kokardek (20 szt.) 9,99 zł, 6. Zestaw papierów 20x20 cm (32 szt.) 29,99 zł, 7. Mini notes 7,99 zł

1.

2.

5.

6.

8.

Kolekcja All Aboard* 1. Notes 39,99 zł, 2. Zestaw fiszek (40 szt.) 7,99 zł, 3. Notatnik 9,99 zł, 4. Zestaw mini kopert (5 szt.) 8,99 zł, 5. Zestaw etykiet (24 szt.) 12,99 zł, 6. Zestaw wstążek i spinaczy (15 szt.) 11,99 zł, 7. Zestaw przywieszek (10 szt.) 8,99 zł, 8. Zestaw etykiet (24 szt.) 12,99 zł, 9. Zestaw naklejek (11 szt.) 12,99 zł

16

tysiące produktów zawsze pod ręką w salonie...

7.

9.

*Oferta dostępna w wybranych salonach .

2.

Kolekcja Gorjuss*


lifestyle 1999

canvasy wymiar: 30x40 cm / 1 szt.

2999

*

obrazek na szkle wymiar: 30x30 cm / 1 szt.

*

??99

canvasy 3-4 wymiary 1 szt.

atmosfera SPA 1599 *Oferta dostępna w wybranych salonach .

świeca zapachowa /1 szt.

*

1999

świeca zapachowa w szkle /1 szt.

4999

*

lampa / 1 szt.

449

stojak na biżuterię /1 szt.

6599

zestaw /1 szt.

od

6999

drewniane pudełka na biżuterię /1 szt.

1999

koszyk /1 szt.

...tysiące produktów do zamówienia przez

*

17

*

Tom Kultury nr 15  

Przedstawiamy najnowszy Tom Kultury.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you