Page 8

Opýtajte sa na váš úver na

kariéra 0850 111 155*

Dajte sa na podnikanie, ktoré má istú Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko ľudí denne zavolá do spoločnosti poskytujúcej pôžičky? Viete, koľko z nich sa informuje o podmienkach poskytnutia úveru alebo navštívi niektorú z obchodných kancelárií poskytujúcich pôžičky?

budúcnosť!

Kým sa dozviete, koľko by ste pri tejto živnosti mohli zarobiť, pozrime sa na to, ako to funguje. Málokto vie, že aj klienti bánk si chodia požičiavať nebankové pôžičky. A sú s s nimi veľmi spokojní. Dopyt po nich aj v budúcnosti bude stále veľký.

Aký je dopyt po pôžičkách? V roku 2001 sa aj mimo bánk prebudilo poskytovanie drobných úverov pre fyzické osoby (zamestnaní, živnostníci...) – tzv. nebankové pôžičky. Odvtedy napríklad iba jedna zo spoločností poskytujúcej rýchle pôžičiky poskytla viac ako 380-tisíc úverov a na zákazníckom centre prijala takmer milión telefonických hovorov. Ďalšie požiadavky záujemcov o drobné pôžičky v ešte vyššom počte volaní prijali pracovníci obchodnej služby, resp. finanční poradcovia priamo vo svojom okrese (spravidla sú v ňom dvaja až traja), kde každý deň obsluhujú požiadavky budúcich klientov. Práve títo ľudia, ktorí sú v priamom kontakte so záujemcami o pôžičky, sú pre spoločnosti poskytujúce pôžičky kľúčoví, a každá spoločnosť investuje do vzdelania a tréningu týchto ľudí nemalé prostriedky a úsilie na úrovni centrály aj pobočkových agentúr.

8

Sprievodca svetom pôžičiek 2/2012  

O pozickach

Advertisement