Page 1

2/2012

NOVÁ BILBORDOVÁ KAMPAŇ:

Dobrá známosť - hotové peniaze

Nový web www.pohotovost.sk


Kým iní vám pôžičku iba sľubujú,

my vám ju ** poskytneme! Požičajte si Od 100 do 4500 eur Peniaze poskytneme v deň žiadosti *** n Pohodlné splácanie n n

Zavolajte na

0850 111 155*

Poraďte sa Navštívte nás v niektorej z viac ako 110 Pôžičkární po celom Slovensku. Informácie nájdete aj na

www.pohotovost.sk

Zarábajte Hľadáme úverových referentov. Ak máte záujem o prácu, pošlite svoj životopis na info@pohotovost.sk.

Ak chcete pôžičku, zavolajte na 0850 111 155* alebo kontaktujte pracovníka obchodnej služby

** V prípade splnenia obchodných podmienok spoločnosti *** Platí v prípade, ak je žiadosť podaná do 14.00 h daného dňa


Úvodník Pýtate sa známych, susedov, zavoláte rodine. A možno budete pátrať aj na internete, aby ste našli niekoho, kto zastane prácu, na ktorú sami nestačíte, a kto vám odborne pomôže a dá vaše veci do poriadku. Ak ste sa rozhodli správne – vyšlo to. Dali ste na odporúčanie. Odporučený odborník (napr. zubár) vám pomohol. Ak sa znova niečo pokazí (samozrejme bez zavinenia odborníka), využijete overených partnerov znovu a znovu.

0850 111 155*

Určite to poznáte. Dobrá rada nad zlato. Potrebovali ste opraviť auto, upraviť oblečenie, bolel vás zub? Potom hľadáte niekoho, na koho sa dokážete spoľahnúť. Neviete, kto vaše starosti vyrieši tak, aby to veľa nestálo, ale aby práca, oprava, alebo lekársky zákrok boli skutočne urobené dobre, a najmä – aby to nebolelo.

Opýtajte sa na váš úver na

Vážení čitatelia,

Pri ďalších stretnutiach sa porozprávate aj o inom než o problémoch. Poznáte sa, nemusíte veľa vysvetľovať. Našli ste niekoho, na koho sa môžete skutočne spoľahnúť, kedykoľvek to budete potrebovať. Odporučíte ho aj vy. Je to už váš známy. Váš známy už predsa vie, že ak niečo potrebujete, potrebujete to urobiť rýchlo. Vie, že kto dáva pomoc rýchlo, pomáha dvakrát. Čo potrebujete, urobíte rýchlejšie, lepšie a ešte na tom ušetríte. A väčšinou nie málo… Určite to poznáte zo slovenských prísloví: Dobrá známosť – za hotové peniaze stojí! Tím marketingu * voláte v cene miestneho hovoru

3


aktuálna kampaň 0850 111 155* Opýtajte sa na váš úver na

Takáto kampaň tu ešte nebola! Aj vy ste sa prechádzali po svojom meste, čakali na autobusovej zastávke či "behali po úradoch" a uvideli ste bilbordy s usmiatou ženou, ktorá drží v rukách vejár bankoviek? Potom patríte k ľuďom, ktorí už zaregistrovali našu novú bilbordovú kampaň. Dovolíme si tvrdiť, že je jednou z najväčších na Slovensku, lebo doteraz žiadna finančná inštitúcia nekomunikovala pomocou bilbordov v takom veľkom rozsahu ako my teraz. Chceme byť bližšie k obyčajným ľuďom Kampaň je zameraná na obyčajTáto kampaň je ných ľudí, ktorí pracujú alebo sú jednou z najväčších na dôchodku, svedomito narábajú so svojimi peniazmi, no napriek na Slovensku tomu sa občas stane, že pociťujú ich deficit. Motívom kampane sú ľudové múdrosti a ich význam v našom živote. Žiadny moderný výstrelok, ale osvedčená kvalita. Tak ako naša spoločnosť, na ktorú sa môžete v čase núdze spoľahnúť už viac ako 10 rokov. Nedostatok financií sa dostaví ako blesk z čistého neba. Je úplne jedno, na čo ich človek v danom momente potrebuje, podstatné

4


aktuálna kampaň 1. Stačí, ak zavoláte na bezplatné telefónne číslo uvedené na bilborde a váš problém vyriešia naši pracovníci obchodnej služby. Hotové peniaze neboli nikdy rýchlejšie! 2. Kliknite si na našu vynovenú internetovú stránku www.pozicka.sk, kde sa dočítate všetko o našich produktoch. Pošlite nám e-mail priamo zo stránky a my sa vám obratom ozveme.

0850 111 155*

Ako vám vieme pomôcť:

Opýtajte sa na váš úver na

je akútne vyriešiť tento nepríjemný problém. V takomto prípade sa hodí dobrá známosť – niekto, na koho sa môžete vždy spoľahnúť a kto vám vždy rýchlo pomôže.

3. Môžete nás navštíviť osobne vo viac ako 110 obchodných miestach – tzv. Pôžičkárňach. Adresu najbližšej Pôžičkárne k vášmu bydlisku nájdete taktiež na našom webe, prípadne vám ju poskytnú na tel. čísle 0850 111 155*. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne s ohľadom na jeho potreby – samozrejmosťou je diskrétny servis a promptné vybavenie žiadosti a potrebných financií ešte v ten istý deň**. * voláte v cene miestneho hovoru ** platí v prípade, ak je žiadosť podaná do 14.00 h daného dňa

5


pôžičkáreň 0850 111 155* Opýtajte sa na váš úver na

Využite aktuálnu akciu a iné zvýhodnenia, o ktorých ste možno nevedeli! Hľadáte vo svete pôžičiek niečo výhodnejšie? Šťastie praje pripraveným. Hlavne v Pôžičkárňach. Stovky našich klientov, ktorých potešila ponuka zvýhodnených úverov v rámci kampane Jarná úľava, si u nás požičali alebo nás odporučili svojim najbližším alebo známym. Jar plná výhod v Pôžičkárňach pokračuje až do posledných májových dní a my vám budeme mať čo ponúknuť aj potom. Posledná šanca získať Jarnú úľavu Výhody zo znížených poplatkov až vo výške 200 eur využili mnohí tí, ktorí si od marca potrebovali doplniť svoje príjmy a výhodnejšie si požičať. Jarná úľava však ide do svojho májového finále. Využite ju do konca mája aj vy! Záujmecovia môžu o akciové pôžičky Jarnej úľavy požiadať až do 31. 5. 2012. Uvažujete o jej využití? Rozhodnite sa rýchlo!

Opýtajte sa na svoje zvýhodnenie! Napriek tomu, že samotná akcia zvýhodnených pôžičiek s názvom Jarná úľava je v ponuke iba do konca mája, máme každému existujúcemu klientovi čo ponúknuť! Najbližšie k aktuálnym výhodám máte u pracovníkov obchodnej služby, ktorí sa starali o vaše posledné pôžičky, alebo u kontaktných pracovníkov zákazníckej linky, ktorí sú vám k dispozícii 8 až 12 hodín denne 7 dní v týždni.

6


pôžičkáreň Odporučte zvýhodnené pôžičky svojim známym Každý z nás má okolo seba mnoho priateľov, ktorým dokáže odporučiť niečo, čo skutočne stojí za to. Akcie Jarná úľava, Dobrá úspora a Narodeninová pôžička k nim rozhodne patria. Odporučte ich. V každej Pôžičkárni sa vám naši pracovníci obchodnej služby poďakujú a vami odporučených klientov vybavia dôkladne a podľa skúseností dokážu urobiť voči klientovi skutočne zodpovedné rozhodnutie.

Potrebujete si

0850 111 155*

Ste našim opakovaným klientom a predchádzajúce pôžičky ste splácali včas a bez väčších starostí? V tom prípade sa opýtajte na 10% úsporu na celkovom úroku a poplatku. Vo vybraných prípadoch dokážete na zvýhodnenej ponuke ušetriť takmer 300 eur. Kontaktujte svojho pracovníka obchodnej služby alebo zákaznícke centrum na linke 0850 111 155*.

Opýtajte sa na váš úver na

Chcete získať Dobrú úsporu?

požičať?

Poradíme každému, zavolajte na 0850 111 155* * voláte v cene miestneho hovoru

7


Opýtajte sa na váš úver na

kariéra 0850 111 155*

Dajte sa na podnikanie, ktoré má istú Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko ľudí denne zavolá do spoločnosti poskytujúcej pôžičky? Viete, koľko z nich sa informuje o podmienkach poskytnutia úveru alebo navštívi niektorú z obchodných kancelárií poskytujúcich pôžičky?

budúcnosť!

Kým sa dozviete, koľko by ste pri tejto živnosti mohli zarobiť, pozrime sa na to, ako to funguje. Málokto vie, že aj klienti bánk si chodia požičiavať nebankové pôžičky. A sú s s nimi veľmi spokojní. Dopyt po nich aj v budúcnosti bude stále veľký.

Aký je dopyt po pôžičkách? V roku 2001 sa aj mimo bánk prebudilo poskytovanie drobných úverov pre fyzické osoby (zamestnaní, živnostníci...) – tzv. nebankové pôžičky. Odvtedy napríklad iba jedna zo spoločností poskytujúcej rýchle pôžičiky poskytla viac ako 380-tisíc úverov a na zákazníckom centre prijala takmer milión telefonických hovorov. Ďalšie požiadavky záujemcov o drobné pôžičky v ešte vyššom počte volaní prijali pracovníci obchodnej služby, resp. finanční poradcovia priamo vo svojom okrese (spravidla sú v ňom dvaja až traja), kde každý deň obsluhujú požiadavky budúcich klientov. Práve títo ľudia, ktorí sú v priamom kontakte so záujemcami o pôžičky, sú pre spoločnosti poskytujúce pôžičky kľúčoví, a každá spoločnosť investuje do vzdelania a tréningu týchto ľudí nemalé prostriedky a úsilie na úrovni centrály aj pobočkových agentúr.

8


Poskytovatelia pôžičiek majú pre svojich nových – začínajúcich pracovníkov veľmi profesionálne spracovaný program zaučenia, ktoré prebieha na skupinových školeniach a seminároch, a tiež vďaka individuálnej práci v agentúre príslušného regiónu. Veľa z toho, čo začínajúci živnostník v oblasti finančných služieb potrebuje vedieť, sa dozvie priamo pri práci, ktorá mu už aj počas zaúčania vytvára vlastné výnosy a zárobky. V agentúre sa záujemcom venuje oblastný manažér alebo regionálny riaditeľ. Pracujú pravidelne v malých skupinkách formou seminárov, praktických návodov a nácvikov, aby nováčikov v teréne nič neprekvapilo.

kariéra

Budete to vedieť robiť?

Spoločnosti ponúkajú: n kvalitné

bezplatné zaškolenie s preplatením prípadných cestovných nákladov; n pravidelnú mesačnú alebo týždennú výplatu provízií; n prácu s mesačným príjmom výrazne presahujúcim 330 eur; n zákaznícky kmeň – provízie od začiatku spolupráce; n marketingovú podporu, profesionálny rozvoj; n organizáciu času podľa vašich možností. *Plus naviac v spoločnosti POHOTOVOSŤ, s.r.o. : partnerské úvery pre rozbeh podnikania; n stravné lístky po dosiahnutí pozície Senior; n príspevky na reklamu a príspevky na pohonné hmoty; n príspevky na dovolenku. n zvýhodnené

Opýtajte sa na váš úver na

Ak máte záujem o prácu a dokážete plniť dohody so školiteľmi a riaditeľmi pobočiek, urobia z vás profesionálneho odborníka na nízke pôžičky už do 2 mesiacov. Tieto spoločnostú majú už 10 a viac rokov skúseností na našom trhu a vďaka tomu vedia veľmi dobre, čo funguje. To, čo potrebujete na úspešné pôsobenie vo svojom okrese, sa dozviete. Aj tu platí známe "najtažšie je začať".

0850 111 155*

Čo spoločnosti do začiatku ponúkajú?

Čo spoločnosti požadujú? Požiadavky sú veľmi jednoduché. Kto dokáže robiť dôsledne to, čo sa naučil pri úvodných školeniach a počas adaptácie, má vďaka know-how a skúsenostiam spoločností úspech na dosah. Predstavte si, že nižšie uvedené body nie sú prázdne slová, ale skutočné požiadavky, bez ktorých sa úspech vlastného podnikania NEDOSTAVÍ. Skutočne tieto požiadavky spĺňate? n Ste

disciplinovaný a to, čo poviete, aj platí? si rozdeliť čas na prácu aj na odpočinok? n Dokážete samostatne spracovať formulár žiadosti o pôžičke? n Nerobí vám problémy telefonická komunikácia? n Viete

Ak sa zaujímate o pracovné možnosti v niektorej zo spoločností v tejto oblasti, navštívte web stránku www.pozicka.sk. * voláte v cene miestneho hovoru

9


poradňa

Keby bolo keby

alebo ako predchádzať

Opýtajte sa na váš úver na

0850 111 155*

problémom

Keby sme dopredu vedeli, aké následky svojím rozhodnutím zapríčiníme, konali by sme inak... Vydali sa za lepšieho muža. Nenechali si ujsť dobrú prácu. Nesedeli každý večer pri poháriku a potom nervózne nečakali na výsledky od lekára. Život by bol taký jednoduchý... Avšak čarovnú guľu, ktorá by nám ukázala budúcnosť, nevlastní nikto z nás, a tak ani nikdy vopred nevieme, či bude naše rozhodnutie správne. Oprieť sa môžeme aj o skúsenosti starších ľudí. Ich zvyky a ľudové múdrosti odzrkadľovali to, čo sa im javilo ako najpravdepodobnejšie. Napríklad v máji, pred tzv. tromi zmrznutými (pozn. Pankrác, Servác a Bonifác v kalendári), netreba v záhradke nič sadiť – veľmi pravdepodobne môže ešte mrznúť. V lete, ak prší na Medarda, sa všetci obávajú dlhodobých dažďov. Studený máj zas prinesie stodole raj v podobe úrody. A takto by sme mohli pokračovať. A prečo o tom všetko hovoríme? Narážame na dôležitosť plnenia si svojich povinností a záväzkov, ktoré nám z nášho konania vyplývajú. Ak chceme slušné živobytie, nemôžeme predsa do práce chodiť neskoro a flákať ju. Ak nám vyhovuje čistý domov, musíme ho Ak si chceme upratovať. Pokiaľ túžime mať šikovzobrať pôžičku, né a múdre deti, musíme sa im vemusíme si dobre novať. A ak jednoducho chceme byť šťastní, musím sa o to pričiniť premyslieť, ako ju sami, lebo pečené holuby padajú budeme splácať do úst naozaj iba v rozprávkach. Nezodpovednosť či lenivosť je „choroba“, ktorá síce teraz nebolí, ale v budúcnosti môže mať bolestivé následky. Ak ju včas podchytíme, prípadne jej predídeme "preventívnou prehliadkou", naše šance na "vyliečenie" a dlhý a spokojný život sú vysoké.

Hľadáme úverových referentov 10


poradňa 0850 111 155* Opýtajte sa na váš úver na

Rovnako je to aj so záväzkami. Keď si ich plníme zodpovedne a včas, prípadné výkyvy dokážeme riešiť. Ak sme však ľahostajní, utekáme pred zodpovednosťou, alebo si nechávame všetko na poslednú chvíľu, pravdepoPoučiť sa z dobnosť problému je zaručená. Zatváranie očí pred realitou cudzích chýb je (problémom) ešte nikomu nepovždy ľahšie ako mohlo – práve naopak. Ak vznikz tých vlastných ne problém, treba ho hneď riešiť. Nielen preto, že malý problém môže prerásť do väčšieho, ale hlavne preto, že ak o probléme povieme naším blízkym či niekomu, kto nám s ním dokáže pomôcť, uľaví sa nám. Ak si chceme zobrať pôžičku, musíme si vopred premyslieť, z čoho ju budeme splácať. Ak už máme problém so splácaním, nesmieme pred ním zatvárať oči – sám sa totiž nevyrieši! Musíme okamžite kontaktovať pracovníka obchodnej služby a spolu s ním riešiť nový splátkový kalendár, alebo nájsť iné vhodné riešenie. Nikto nie je dokonalý, ale poučiť sa z cudzích chýb je vždy ľahšie ako z tých vlastných... Sprievodca svetom pôžičiek spoločnosti Pohotovosť, s.r.o. vychádza štvrťročne, číslo 2/2012, ročník 9, Dátum vydania: 24.5.2012

Vydavateľ: pohotovosť, s.r.o. Pribinova 25, 811 09 Bratislava IČO: 35 807 598 Šéfredaktor: MgArt. Michal Hatina e-mail: hatina@hrguru.cz Redakčný tím: Mgr. Bronislava Kreiselová Mgr. Vladimír Šimončič

Grafické spracovanie: Vladimír Šimončič e-mail: simoncic@pohotovost.sk Foto: sxc.hu a archív redakcie Príjem inzercie: Na adrese vydavateľa. Redakčná rada: Jaroslav Fuchs, Michal Hatina

Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s.r.o. za chyby tlače nezodpovedá. ISSN: 1336-2046

Evidenčné číslo: EV 3704/09

nepredajné

Zavolajte na 0850 111 155* * voláte v cene miestneho hovoru

11


bude vás zaujímať 0850 111 155* Opýtajte sa na váš úver na

Máme nový

web!

Čoraz viac ľudí, aj tých skôr narodených, využíva internet na vyhľadávanie informácií alebo komunikáciu. Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s.r.o. má svoju stránku prakticky už od svojho vzniku, avšak aj za tých 10 rokov sa na internete veľa zmenilo. Preto sme sa rozhodli zmodernizovať našu stránku "od gruntu", aby sme sa aj my prispôsobili novým trendom a aby sme tak boli bližšie aj k vám, našim klientom. To, čo sme ponechali pôvodné, je adresa www.pohotovost.sk, resp. www.pozickaren.sk a po novom už aj www.pozicka.sk. Dnes už však nie je znalosť adries taká kľúčová ako kedysi - na náš web sa môžete dostať aj z iných zdrojov alebo cez vyhľadávače.

Ak sa vám zdá, že nový web je príliš jednoduchý, zvládli sme svoju prácu, lebo to bolo cieľom

Dizajn a funkčnosť Nášmu webu dominuje oranžová farba, podobne ako pri iných formách komunikácie našej spoločnosti s klientami. Pri webe však nie je emócia to najdôležitejšie – podstatnou zmenou je práve spôsob, akým sa na našej stránke pohybujete – a my chceme, aby ste to, čo hľadáte, našli čo najrýchlejšie. Či už chcete požiadať o pôžičku priamo z našej stránky, alebo len nájsť potrebné infor-

12


bude vás zauJíMať Sprievodca svetom pôžičiek už aj na internete Aj toto vydanie Sprievodcu svetom pôžičiek odteraz nájdete na našej stránke pod záložkou "O firme" – môžete v ňom dokonca listovať presne tak isto ako v tlačenej verzii a kedykoľvek ho tak máte k dispozícii. Pokiaľ hľadáte nejaké informácie zo starších vydaní, k dispozícii tu máte archív od roku 2010.

0850 111 155*

Na novom webe pracoval tím ľudí celé mesiace a vy teraz vidíte výsledok. Ak sa vám zdá, že nový web je napriek tomu príliš jednoduchý, tak sme svoju prácu zvládli dobre, lebo o to nám išlo.

Opýtajte sa na váš úver na

mácie alebo kontakty, urobíte to v zopár jednoduchých krokoch. Ak chcete vedieť výšku splátky, teraz už stačí iba posuvníkmi nastaviť požadovanú výšku úveru a dobu splácania, a vaša mesačná splátka sa vám zobrazí okamžite. Pokiaľ ste sa doteraz tažko orientovali v našich produktoch, alebo ste nevedeli nájsť informácie o tom, aké doklady potrebujete k vybaveniu vašej pôžičky, teraz to máte všetko pokope v podstránke "Typy pôžičiek".

Komunikujte s nami online Ak máte akékoľvek otázky alebo chcete požiadať o pôžičku, pokojne využívajte moderný spôsob komunikácie a priamo z nášho webu nás kontaktujte. Naši pracovníci sú denne pripravení pomôcť vám vybaviť vaše žiadosti. Ak ste náhodou stratili kontakt na svojho pracovníka obchodnej služby, stačí si otvoriť našu stránku a v sekcii "Kontakty" ľahko vyhľadáte podľa mena alebo okresov telefónne číslo aj e-mail.

Pracujte pre nás Ocitli ste sa zrazu bez práce alebo uvažujete o zmene? Pozrite si voľné pracovné miesta na našej stránke – možno vás zaujme niektorá z ponúk, ktoré pravidelne aktualizujeme. Pošlite nám váš životopis a pokiaľ vyhoviete našim požiadavkám, možno sa z nás stanú kolegovia v tomto druhu podnikania, kde ste sami sebe pánom. * voláte v cene miestneho hovoru

13


filantropia 0850 111 155* Opýtajte sa na váš úver na

Nadácia otvorených očí

tým, ktorí to najviac Ľudské osudy sú nevyspytateľné. Každý nemá to šťastie narodiť sa pod šťastnou hviezdou – sú medzi nami takí, s ktorými sa život nemaznal. Teraz nemáme na mysli, či má niekto obrovský dom, chatu pri mori či víkendovú vilu s bazénom, a ten druhý býva iba v podnájme. Hovoríme o najväčšom bohatstve človeka – jeho zdraví, ktorého hodnotu spoznáme často až vtedy, keď oň prídeme... Existuje veľa nadácií, ktoré ponúkajú pomoc ľuďom v núdzi. Či už však ide o finančnú alebo inú pomoc, vždy sa pred rozhodnutím prispieť pýtame sami seba: Dostanú sa moje peniaze naozaj k človeku, ktorý ich potrebuje? Nestratia sa v cudzích vreckách?

Pomáhať je ľudské Nadácia otvorených očí vznikla v roku 2005. Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s.r.o. sa rozhodla, že z každej zmluvy, ktorú s nami naši klienti uzavrú, poputuje 0,33 eura do Nadácie otvorených očí. Takouto jednoduchou a prehľadnou cestou sme vytvorili fond, z ktorého pomáhame ľuďom, ktorí to skutočne potrebujú. Jednotlivé žiadosti o pomoc prejdú prísnym výberovým konaním. Žiadostí je veľa a nedá sa pomôcť každému, lebo každý fond má svoje dno. Novými zmluvami ho však opätovne napĺňame. Doteraz sme po jednotlivcom aj skupinám, podporujeme nadané deti v krúžkoch, pomáhali sme zachraňovať Tatry, prispievame na lekárske ošetrenia a pomôcky...

14


Filantropia Pokiaľ vás zaujíma, komu sme doteraz pomohli, kliknite si na stránku www.otvoreneoci.sk a uvidíte konkrétne osoby s reálnymi príbehmi – žiadne fikcie!

0850 111 155*

potrebujú

Opýtajte sa na váš úver na

opäť pomáha

V prípade, že aj vy patríte medzi ľudí, ktorí oprávnene potrebujú finančnú pomoc, pošlite svoju žiadosť na adresu info@otvoreneoci.sk. Každá žiadosť je individuálne posudzovaná. Ďakujeme tiež všetkým, ktorí svoje 2% z dane či finančné prostriedky z iných zdrojov poskytli Nadácii otvorených očí na číslo účtu: 20255289/6500, Poštová banka a.s. Uvedomujeme si, že pomáhať tým, ktorí to skutočne potrebujú, je dôležité. Staráme sa o to, aby peniaze putovali k správnym ľuďom a pomohli tam, kde je to najviac potrebné. * voláte v cene miestneho hovoru

15


radíme vám

Dukanova diéta - celosvetový hit!

Opýtajte sa na váš úver na

0850 111 155*

Prichádza obdobie letných dovoleniek a my chceme vyzerať atraktívne. Trend zdravej výživy nás ovplyvňuje na každom kroku, a tak sa znova „trápime" novými diétami. Ako však rýchlo schudnúť a znova nepribrať? Pri Dukanovej diéte môžete jesť neobmedzené množstvo zo zoznamu 100 povolených potravín, a to kedykoľvek a v akejkoľvek kombinácii a napriek tomu schudnete! Vo svete vyvolala diéta francúzskeho lekára Pierra Dukana doslova revolúciu. Jeho radami sa riadi aj speváčka Jennifer Lopezová či Carole Middletonová, svokra princa Williama. Táto diéta je založená na 4 fázach, ktoré je potrebné dodržiavať.

1. fáza - útočná Táto fáza diéty je veľmi motivujúca, nakoľko vidíte ručičku váhy klesať smerom nadol veľmi rýchlo. Máte povolené jesť iba čisté bielkoviny: chudé teľacie alebo hovädzie mäso, chudú hydinu a ryby. Mäso sa nesmie vyprážať, ale grilovať, variť na vode alebo piecť. Veľmi dôležitý je pitný režim, treba piť aspoň 1 až 2 litre tekutín denne. Nezabudnite sa zásobiť aj komplexnými vitamínmi a minerálmi najmä na začiatku diéty. Veľmi dôležité sú pri Dukanovej diéte ovsené otruby, ktoré zachytávajú tuky a cukry prostredníctvom beta-glukánovej molekuly a dokážu vás rýchlo zasýtiť v prípade veľkého hladu. V tejto fáze však zabudnite na potraviny mimo zoznamu. Naša rada: Útočná fáza je pre vaše telo veľkým prekvapením, a tak sa bude musieť prispôsobiť novému spôsobu stravovania. Určite pocítite pocit obmedzenia z toho, že nemôžete jesť všetky potraviny, na ktoré ste boli zvyknutí. Aby ste si uľahčili takýto spôsob Ak sa budete riadiť frustrácie, snažte sa naplniť vašu touto diétou, tak si chladničku čo najväčším množzhodené kilogramy stvom povolených potravín.

2. fáza - výletná

aj udržíte

Počas druhej fázy medzi sebou striedate čisto bielkovinové dni a bielkovinovo-zeleninové dni. Povolená zelenina: paradajky, uhorka, reďkovka, špenát, zelená fazuľka, brokolica, artičoky, špargľa, pór, biela kapusta, červená kapusta, zelená kapusta, čínska kapusta, šalát, čakanka, jedlé huby, zeler, kaleráb, fenikel,

16


radíme vám Do tretej fázy – takzvanej konsolidácie, prichádzate, akonáhle dosiahnete svoju želanú hmotnosť. Ak sa teraz vrátite k svojim pôvodným stravovacím návykom, kilogramy veľmi rýchlo nabehnú späť. Preto je táto fáza veľmi dôležitá. Jej dĺžka závisí od toho, koľko kilogramov ste schudli. Za každý zhodený kilogram 10 dní konsolidácie – to znamená, že ak ste schudli 5 kilogramov, v tejto fáze musíte zotrvať 50 dní. Počas tejto fázy musíte pomaličky navyknúť váš organizmus na novú "podmienenú slobodu". Do svojho jedálnička môžete pripojiť jednu porciu ovocia denne (okrem banánov, hrozna, čerešní a orieškov), napr. jablko, hruška, pomaranč, grapefruit, broskyňa (drobné ovocie ako jahody a maliny si môžete dopriať za malú misku, stredne veľké typu marhuľa alebo slivka jedzte po 2 kusoch). Tiež môžete zjesť dva krajce celozrnného chleba a 40g tvrdého syra denne.

0850 111 155*

3. fáza - konsolidačná

Opýtajte sa na váš úver na

baklažán, cuketa, karfiol, tekvica, dyňa hokkaido, paprika, sójové klíčky, mangold, ružičkový kel, cibuľa. Mrkva a cvikla len v obmedzenom množstve. Zakázané: ryža, zemiaky, cestovina, kukurica, fazuľa, bôb, cícer, šošovica, hrášok a avokádo. Dôležité: denne 1 a pol polievkovej lyžice ovsených otrúb a min. 1,5 litra vody. Množstvo chôdze zvýšte na 30 minút denne. V tejto fáze treba zotrvať, až kým nedosiahnete vysnívanú váhu.

4. fáza - stabilizačná Záverečná fáza už povoľuje všetko – jedinou podmienkou je, že raz týždenne musíte dodržiavať čisto bielkovinový deň z prvej fázy. Teraz už v skratke viete, ako diéta funguje. Aby ste ju však úspešne zvládli, navštívte internetovú stránku www.dukanovadieta.com, kde nájdete zoznam povolených potravín a podrobnejší plán vašej diéty. Držíme Vám palce a veríme, že ďalšie číslo Sprievodcu svetom pôžičiek už budete čítať o pár kíl ľahší. Zdroj: www.dukanovadieta.com * voláte v cene miestneho hovoru

17


náš tip 0850 111 155* Opýtajte sa na váš úver na

18

Aby na dovolenku zostali len dobré spomienky Letná dovolenka počas školských prázdnin je pre deti aj dospelých veľkým oddychom. Na druhej strane, aj silnou záťažou pre peňaženky. Detské tábory, more či hory Mnoho z nás rieši letné dovolenky prostredníctvom pôžičiek alebo nákupu na splátky, avšak mali by ste si predtým dôkladne porovnať svoje mesačné príjmy a výdavky, aby ste ju potom mali z čoho splácať. Radosť z prežitých chvíľ by vám totiž mohli skaziť splátky, ktoré by ste nemuseli mať z čoho platiť. Aby ste predišli „finančným suchotám“, prinášame vám zopár rád, aby vás dovolenka finančne čo najmenej zasiahla: 1. Š  etrite si na letnú dovolenku vopred – čím dlhšie, tým lepšie. Odkladajte si mesačne hoci aj malú sumu, aby ste mali základ, s ktorým sa vám ľahšie bude rozhodovať, kde voľné chvíle strávite. 2. Last minute za zvýhodnenú cenu. Ak si dopredu vyhradíte termín dovolenky a budete sledovať aktuálne ponuky cestovných kancelárií, iste vo vami vybranom čase nájdete takú ponuku, ktorá vás zaujme a bude aj za prijateľnú cenu. 3. Na internetovom trhu je množstvo zľavových portálov, ktoré ponúkajú dovolenky za zvýhodnené ceny, stačí si vybrať – od víkendových až po týždňové pobyty. 4. Ak sa nechcete zbytočne zadlžovať, aj dovolenka u starých rodičov na dedine má svoje čaro. Vaše deti získajú skúsenosť s iným prostredím bez počítačov a rodina utuží vzájomné vzťahy. 5. Nezabúdajte počas vašej dovolenky zariadiť, aby vaše povinné mesačné platby boli uhradené včas. Nastavte si inkaso alebo trvalý príkaz, nech si môžete nerušene vychutnať chvíle pohody. Prajeme Vám veľa krásnych dovolenkových dní.


bude vás zaujímať V aprílovú sobotu bolo príjemné počasie, no napriek tomu sa niektorí naši obchodníci dobrovoľne rozhodli stráviť ju prácou – hneď ráno nasadli do áut a "rozbehli" sa za svojimi klientami, ktorí nielen, že prestali splácať svoje pôžičky, ale navyše prestali s našou spoločnosťou komunikovať, čo je ten najhorší spôsob, akým riešiť problém, ktorý u nich nastal. Nielen z našich predošlých článkov, ale aj z vyjadrení právnikov a finančných odborníkov v iných médiách už isto viete, že nech sú dôvody neschopnosti splácať svoje záväzky akékoľvek, prvoradá by mala byť snaha komunikovať aj zo strany klienta, ako vzniknutý problém riešiť. Každé odďalovanie problému znamená jeho ďalšie prehlbovanie! Nám potom nezostáva nič iné, ako hľadať iné cesty, ktorými sa budeme domáhať vráteniu našich zverených finančných prostriedkov. Aj keď navštívime klientov v ich domovoch, stále sa usilujeme o ústretovosť a zdôrazňujeme, že akákoľvek snaha o zníženie dlhu môže pomôcť nielen riešiť problém, ale aj upraviť si náš obraz o klientovi-dlžníkovi, čo takisto môže mať vplyv pri ďalšej komunikácii. Naši obchodníci z celého Slovenska navštívili niekoľko tisíc klientov počas jediného dňa! Tým, ktorých sme doma zastihli, sme vysvetlili ich situáciu a s vačšinou sme sa aj dohodli, čo nás povzbudilo, aby sme v podobných aktivitách pokračovali aj naďalej v duchu známeho "Keď nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hore." * voláte v cene miestneho hovoru

0850 111 155*

... aby sme im pripomenuli, že zabudli splácať. Tak už to raz chodí – keď ľudia potrebujú peniaze, obrátia sa na nás a my im s dôverou peniaze požičiame. Ale požičať si znamená záväzok peniaze vrátiť, a na to niektorí naši klienti, žiaľ, zabúdajú.

Opýtajte sa na váš úver na

Po roku sme opäť navštívili klientov

19


www.pozicka.sk

Dobrá známosť - hotové

peniaze

Volajte na telefónne číslo

0850 111 155*

* voláte v cene miestneho hovoru

Sprievodca svetom pôžičiek 2/2012  

O pozickach