Page 1

EKSEN

Application Kullanma Klavuzu

İlerlemek için iki parmağınız ile aynı anda dokunun

©2011


İçindekiler Uygulamada neler var? Kütüphane Araçlar-1 Araçlar-2 iPad kullanım ipuçları Süreli test Favoriler Notlar Karalama Cevap anahtarı kullanımı ve test sonuçları.

1 2 3 4 5 6 7 7 8 9


Uygulamada neler var?

• • • • • • •

İlk öğretimden üniversiteye kadar her sınıfa yönelik ayrı içerik ve derslere sahip olma Her sınıfa yönelik ayrı içerik ve derslere sahip olma (İlköğretimden üniversiteye kadar.) Her derse yönelik konu anlatımı kitapları Konu sonu değerlendirme testleri Anladığınızı düşündüğünüz konularda kendinizi test etmek için soru bankası kitapları Konu anlatımında ve testlerde programın tuttuğu süre ile performansınızı gözlemlemek Tüm testleri interaktif bir şekilde dokunarak cevaplamak ve hızlı bir şekilde değerlendirme sonucuna ulaşmak

• Tüm derslerde onlarca kitabı iPad hafifliği ile her zaman her yerde yanınızda taşıma kolaylığı • “Çembere bir teğet de siz çizin..” Tüm soru ve kitaplar üzerinde, farklı kalınlık ve renk seçimi ile sınırsız karalama serbestliği

• Daha geniş bir karalama ekranında istediğinizi yazma, çizme ve silme imkanı • Sayfalar üzerinde zoom özelliği ile istediğiniz detayı daha rahat görebilme • Sayfalara kolay ve hızlı erişim • Kişisel notları tutabileceğiniz bir ekran • “Favoriler” ile belirlediğiniz kitaba ya da sayfaya hızlı erişim 1


Kütüphane

Kitaplığınızda bulunan kitaplardan dilediğinizi seçip çalışmaya başlayabilirsiniz. Satın almak istediğiniz kitapları bu ekrandan edinerek kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

2


Araçlar-1

1 2 3 4 5 6 7

8

9 10

“Geri” kütüphane ekranına gönmek için,

1-“Aşağı ok” Üst menü çubuğunu kapatıp açmak için, 2-“Zincir-Link” Bulunulan kitabın sayflarında gezinmek için, 3-“Konu ekle” İlgili kitap, ders, konu, sayfa veya sayfada bulunan bir bölüm hakkında not almak için, 4-“Favoriler” Söz konusu sayfayı favorilere eklemek için, 5-“Karalama” Kalem fonsiyonun devreye almak veya devre dışı bırakmak için, 6-“Kalem Boyutu ve Rengi” Kullanılan karalama kaleminin kalınlık ve rengini belirlemek ve yine aynı fonksiyon ile tüm ekranı temizlemek için,

7-“Temiz Sayfa” Daha geniş ve daha serbest karalama yapmak ve boş sayfa açmak için, 8-“Saat” İlgili konu veya test ekranında zaman tutmak için, 9-“Konu Ekle” Eklenmiş konuları listelemek, düzenlemek veya silmek için, 10-“Favoriler” Mevcut favorileri yönetmek için.

3


Araçlar-2

6-1

6-2 6-3 6-4

6-1- Çizgi kalınlığını ayarlar sayı değerini yükselttikçe kalınlık artar. 6-2- Çizgi rengini belirler. 6-3 - Listenin sonundaki “Silgi” ile seçilen ‘çizgi kalınlığı oranında’ bölgesel silme işlemleri gerçekleştirilir. (Karalanmış yapı üzerinde)

6-4- Sayfayı temizlemek için “OFF” butonuna dokunarak “ON” yapılır , “TAMAM” butonuyla onaylanır.

4


iPad kullanım ipuçları

Bir önceki sayfa için sayfanın sol tarafına, bir sonraki sayfaya gitmek için sayfanın sağ tarafına yukarıdaki şekilde gösterildiği gibi iki parmak ile aynı anda dokunmanız gerekir.

Büyüttüğünüz sayfada, çerçeve dışında kalan alanlara ulaşmak ve işlem yapmak için çift parmak basılı iken istediğiniz yöne (sağa, sola, yukarı, aşağı ve tüm çarpraz yönlere) sürükleyerek işlemini yapınız.

Sayfayı büyütmek için baş ve işaret parmağınızı şekildeki gibi birbirinden uzaklaşan yönde hareket ettiriniz

Sayfayı küçültmek için baş ve işaret parmağınızı şekildeki gibi birbirine yaklaşan yönde hareket ettiriniz 5


Süreli Test

Kütüphanenizde bulunan soru bankalarını kendinize göre belirlediğiniz süre zarfında çözebilirsiniz. Test bitiminde test sonucunuz otomatik olarak ekrana gelecektir. İşaretlediğiniz seçenekleri doğru ve yanlış olarak farklı renk vurgularında görebilirsiniz. Bu ekranda eksik olan konuları tekrar gözden geçirme imkanınız olacaktır.

6


Favoriler Favorilere eklediğiniz konular daha sonra erişiminizi kolaylaştıracaktır.

Notlar

Bulunduğunuz sayfa içerisinde notlar alabilirsiniz. Çalışmalarınızdaki notlara dilediğinizde ulaşabilirsiniz

7


Karalama

Testlerde dilerseniz iPad kalemi dilerseniz parmağınızla ekran üzerinde karalamalar yapabilir, test alışkanlıklarınızı devam ettirebilirsiniz.

8


Cevap anahtarı kullanımı ve test sonuçları

Çözümün karşılığı olan şık cevap anahtarında işaretlenir. Test bitiminde yanlış cevaplar farklı renkle vurgulanır.

9

Eğitim dünyasına yeni bir heyecan!  

Eksen Yayıncılık, eğitim yayıncılığında son teknolojiye yükseldi. Eksen Mobil iPad ugylamasıyla eğitim dünyasında birilkigerçekleştiren Ekse...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you