Page 1

Nr. 34 (6297)

2013 m. vasario 11 d.

PIRMADIENIS

Kaina 1 Lt

Užgavėnėse netrūko visuotinio siautulio

18

Baltijos prospekto ateitis -

tarp miesto ir Europos

SPEKTRaS s Sentencija.

Ekonomistė Rūta Vainienė: “Emigracijos priežasčių puokštėje raudona rože žydi valstybės tarnybos veikla. Te nesupyksta sąžiningieji, visgi daug lig šiol ne tarnauja, jie valdo, todėl vis dar tinkamesnis jiems yra “valdininkijos” pavadinimas. Jie baudžia didelėmis baudomis už menkniekius, baudžia dvigubai, jei esi nenuolankus, baus trigubai, jei skųsies.”

Jau šiais metais darbininkai gali pirmą kartą įbesti kastuvą į žemę Baltijos prospekto ir Minijos gatvės sankryžoje. Taip būtų pradėta Baltijos prospekto rekonstrukcija, kurią drąsiai galima vadinti viena svarbiausių antrojo šio amžiaus dešimtmečio statybų Klaipėdoje.“Vakarų ekspresas”pabandė pasidomėti, kaip atrodys prospektas jį rekonstravus. Tiesa, tikrovėje šiuos vaizdus miestiečiai išvys dar negreitai - jų palaukti gali tekti iki 2020-ųjų.

s Pinigų padirbinėjimo problema vis dar išlieka aktuali Lietuvai, tačiau žymiai mažesne apimtimi, nei prieš keletą metų, kai organizuotos nusikalstamos grupuotės gamino ir platino suklastotą valiutą bei buvo vienos iš aktyviausių šioje srityje. s Irano prezidentas Mahmudas Ahmadinedžadas (Mahmoud Ahmadinejad) vakar sakė, kad Teheranas nesiderės dėl savo branduolinės programos, jei jam ir toliau bus daromas spaudimas.

Tomas GUKAUSKAS Norai gražūs. Gražūs ir projektuotojų brėžiniai bei vizualizacijos. O štai perspektyvos kol kas skendi migloje. Aišku tik viena - pirmieji Baltijos prospekto rekonstrukcijos darbai gali būti pradėti jau šių metų rudenį, tačiau kada viso projekto įgyvendinimas bus pabaigtas - jei bus pabaigtas apskritai - pasakyti negali niekas.

s Rusijos

opozicijos lyderiui Sergejui Udalcovui teismas skyrė dviejų mėnesių namų areštą ir uždraudė naudotis internetu, telefonu bei paštu.

s Plagijavimu

kaltinama Vokietijos švietimo ministrė Aneta Šavan (Annette Schavan) atsistatydino. Ji jau antra kanclerės Angelos Merkel vyriausybės narė, kaltinama daktaro disertacijos plagijavimu.

4

s VIZIJA. Visos trys numatomos

rekonstruoti šio prospekto sankryžos - su Šilutės plentu (apačioje), Taikos prospektu (viršuje) ir Minijos gatve - jau turi beveik 100 proc. pabaigtus techninius projektus. Anot jų autorių, liko suderinti kai kurias smulkmenas.

s Kinijos gyventojai naktį į vasario 10 d. pasitiko Gyvatės metus.

Mažėja tolerancija rūkaliams Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Kovos su rūkymu ir rūkaliais vajaus šalininkų gretos gausėja. Šįsyk į negailestingą kovą su rūkančiais pedagogais sukilo M. Gorkio pagrindinės mokyklos moksleivių tėvai. Jų kantrybės taurę perpildė pačioje mokykloje tvyrantis tabako dūmų kvapas. Mindaugas MILINIS Susirūpinusi į redakciją tėvų komiteto vardu kreipėsi ponia Nadežda (vardas pakeistas), kuri pranešė, kad kova su rūkymu neduos lauktų rezultatų tol, kol rūkys ir suaugusieji. Nadeždos teigimu, vienas iš rūkymo židinių rusena pačioje mokykloje.

2

s rŪKo. M. Gorkio pagrindinės mo-

kyklos direktoriaus pavaduotoja Irena Rakuceva prisipažino, kad mėgsta rūkyti, tačiau neigė tai daranti mokykloje.

s Nuomonė. Premjeras Algirdas Butkevičius, komentuodamas pasiektą susitarimą dėl Europos Sąjungos (ES) naujos finansinės perspektyvos, teigė, kad atsižvelgiant į bendrą ES situaciją Lietuva gavo labai daug. s Ar žinote, kad... pipirų dėka buvo atrasta Amerika. Kolumbas leidosi į kelionę ieškodamas pipirų šalies Indijos, o atrado Ameriką! Mieli “Vakarų ekspreso” prenumeratoriai, jei susiduriate su laikraščio pristatymo nesklandumais, kreipkitės į redakciją tel.: (8 46) 411314, 420096, 411308 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

http://www.ve.lt


2 "Vakarų ekspresas"

AkTUALIJOS

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

Mažėja tolerancija rūkaliams “Mes esame įsitikinę, kad mokyklos patalpose rūko direktoriaus pavaduotoja Irena Rakuceva. Rūkalų kvapas tvyro net mokyklos vestibiulyje. Mūsų vaikai namo grįžta dvokiantys tabako dūmais. Kaip mes galime reikalauti, kad nerūkytų vaikai, jei rūko patys mokyklos vadovai?” - stebėjosi klaipėdietė, prašiusi nenurodyti jos vardo, mat bijanti I. Rakucevos keršto. Sekdami karštais pėdsakais, išsiruošėme patys įsitikinti, kokie kvapai tvyro M. Gorkio pagrindinėje mokykloje.

1

ŠiaNdiEN KLaiPĖdojE KoNCertai

19 val.

kaus Manto g. 25) Gerlacho palėpėje literatūrinio žurnalo “Paraleli” pristatymas.

19 val.

teatras

Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70) Pilies teatro poetinis spektaklis Maironio “Susiliejimai“. Koncertų salėje (Šaulių g. 36) Donato Montvydo koncertas “Leisk mylėt stipriau”.

RENGINIAI

17 val.

I. Simonaitytės bibliotekos (Her-

18 val.

sportas

Kūno kultūros ir rekreacijos centre (Dariaus ir Girėno g. 10) Lietuvos studentų krepšinio lyga: Klaipėdos universitetas - Mykolo Romerio universitetas.

oRŲ PRoGNoZĖ +1 -5

Šiauliai

0 -7

Kaunas

0 -6

-1 -5 Vilnius

-1 -5

Saulė teka 8 val. 14 min., leidžiasi 17 val. 26 min., dienos ilgumas 9 val.

12 min. Mėnuo - jaunatis. Zodiako ženklas Vandenis. ORAI. Šiandien Klaipėdoje debesuota su pragiedruliais. Pūs besikeičiančios krypties, 2-5 m/sek. stiprumo vėjas. Oro temperatūra dieną apie 1 laipsnį šilumos, naktį - apie 5 laipsnius šalčio. RYTOJ žadamas sniegas. Oro temperatūra dieną apie 1, naktį - apie 2 laipsnius šalčio. Pūs rytų, 3-8 m/sek. stiprumo vėjas. VANDENS temperatūra Baltijos jūroje ties Klaipėda apie 0 laipsnių, bangų aukštis - apie 0,5 m.

DIENA

Įžengę į mokyklos direktorės Irinos Narkevičienės kabinetą iškilmingai pranešėme, kad jos pavaduotoja I. Rakuceva rūko mokykloje ir tuo sukelia moksleivių tėvų nepasitenkinimą. Sutrikusi direktorė teisinosi, kad negalinti suaugusiam žmogui uždrausti rūkyti, tačiau kategoriškai nenorėjo sutikti, kad rūkoma mokykloje. “Taip, sykį nustatėme, kad buvo rūkoma tarnybinėse patalpose. Tačiau tai darė ne pavaduotoja, o valytoja. Su ja pasikalbėjome, ant tų patalpų užklijavome rūkyti draudžiantį užrašą ir tai nebepasikartojo”, - aiškino I. Narkevičienė. “Taip, aš rūkau”, - prisipažino į kabinetą įžengusi I. Rakuceva, ir

Pasaulinė ligonių diena.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

s NeBerŪKo? M. Gorkio pagrindinės mokyklos direktorės Irinos Narkevičienės teigimu, kartą buvo nustatytas rūkymo tarnybinėse patalpose atvejis. Tai darė ne pavaduotoja, o valytoja. Ji prisiminė, kad vieną moksleivę buvo sugavę rūkančią, tačiau jau kitą dieną tėvai ėmė vesti ją į kitą mokyklą. Kaip su tuo reikia kovoti, parodys Klaipėdos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius, kurio vedėja Kristina Vintilaitė skelbia karą nepilnamečiams rūkaliams.

Tačiau tai buvo epizodinė veikla, apie ką liudija ir juokingai menkas protokolų skaičius. 2011 m. buvo surašyti 52 protokolai rūkaliams, vyresniems nei 16 metų, ir tik 20 protokolų nepilnamečių tėvams. Pernai per pirmąjį pusmetį skaičiai panašūs - 24 protokolai 16 metų ir vyresniems asmenims, 15 - rūkalių tėvams.

Gandrai jau neša pavasarį

VARDADIENIAI Savo vardadienius šiandien švenčia Adolfas, Algenė, Algenis, Algirda, Algirdas, Aumantas, Aumantė, Dovilė, Kertautas, Kertautė, Kervainas, Kervydas, Liucijus.

“Nuo balandžio mes organizuosime reguliarius patikrinimus. Mažiausiai kartą per savaitę apvažiuosime visas jau nustatytas vietas, kuriose mėgsta rinktis nepilnamečiai ir rūkyti. Iki šiol to nedarėme, kadangi mūsų skyrius tik neseniai veikia. Be to, trūksta dar 4 darbuotojų. Užtat pavasarį nepilnamečių rūkymo problemą spręsime iš esmės”, - žadėjo K. Vintilaitė. Iki šiol su viešosiose vietose rūkančiais nepilnamečiais kovojo savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyrius ir policija.

Kvapai kaip kvapai. Nei cigarečių, nei prisvilusių riebalų užuosti nepavyko.

KaLENdoRiuS Vasario vienuoliktoji, pirmadienis - 42-oji metų diena, iki metų pabaigos lieka 323 dienos.

pridūrė, kad šiam žalingam įpročiui pasiduodanti tik namie. O mokykloje - niekada. Direktorė mostelėjo ranka lango link: “Pažiūrėkite, štai vienas mokytojas eina. Manau, kad jis pasuks už kampo ir parūkys. Va, trys moksleiviai kažkur bėga. Žinau, kad jie rūko kitoje gatvės pusėje esančio namo kieme. Mokyklos teritorijoje rūkyti niekas nedrįsta, tačiau kiemuose mes negalime moksleivių persekioti. Nors jiems ir draudžiama rūkyti, tačiau nepagautas - ne vagis. O kaip su tuo kovoti?”

Iš Pietų Afrikos Europos link jau plasnoja baltųjų gandrų trikampiai. Ventės ornitologijos stoties direktorius Vytautas Jusys sako, kad pirmieji gandrai į Lietuvą parskristi gali kovo 11 ar 15 dienomis. Tai priklausys nuo pavasario eigos. Gražina JUODYTĖ

grazina@ve.lt

Paprastai iš žiemojimo vietų baltieji gandrai į Lietuvą parskrenda apie kovo 25-ąją. Todėl tą dieną senovės lietuviai vadindavo Blovieščiais. Rugpjūčio pabaigoje išskridę žiemoti, jie per 2-3 kelionės

mėnesius įveikia 8-10 tūkst. kilometrų. Ir tiek pat plasnoja atgal į savo perimvietes. V. Jusys, paklaustas, ar Ventėje jau pasirodė pavasario pranašais laikomi kiti paukščiai, sakė, kad kol kas negirdėjęs nei vieversių žvalgų, nei kitų ankstyvųjų pavasario šauklių. Bet žmonės jam yra pranešę, kad jau girdėjo čiulbančius ir juodąjį strazdą, ir varnėną. „Tačiau jie galėjo likti žiemoti

Eltos nuotr.

s Data. Paprastai baltieji gandrai į Lietuvą parskrenda apie kovo 2-ąją. Lietuvoje. O aš pats girdėjau čiulbančias zyles. Jos „prabyla“ pajutusios, kad sunki žiema jau traukiasi. Bet kartais ir zylės gali apsirikti“, - sakė ornitologas.

Sveikatai - Vydūno filosofija Klaipėdoje organizuojamos tarptautinės mokslinės-praktinės konferencijos“Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu”organizatoriai kovo 22-ąją“Švyturio”arenoje laukia 800 akademinės visuomenės atstovų iš viso pasaulio bei 5 tūkst. klausytojų. Ivona ŽIEMYTĖ ivona@ve.lt

Konferencijos, skirtos 145-ajam sveikos ir harmoningos gyvensenos apaštalo, mąstytojo, ugdžiusio optimistinę pasaulėjautą, Vilhelmo Storostos-Vydūno gimtadieniui paminėti, tema - psichoemocinė sveikata ir streso valdymas. Jau 15-ąjį kartą vyksiančio ren-

ginio organizatoriai - Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto bendruomenė, aktyviai remiama miesto savivaldybės ir mero Vytauto Grubliausko - tikisi sulaukti atvykstant ir mokslininkų iš Indijos, Rusijos, Baltarusijos bei JAV. Pagrindinį pranešimą skaitys mokslininkas iš JAV Hipokrato instituto. Pagrindiniai konferencijos iniciatoriai profesorius, habilituotas daktaras Algimantas Kirkutis ir

profesorius Artūras Razbadauskas pastebėjo, jog švietimui apie sveiką gyvenseną skiriama labai mažai lėšų, nors sergančią visuomenę sveika paverčia ne vaistai, bet gyvenimo būdas. Taip pat ir kultūrinės vertybės, kurių trūksta Lietuvoje - padorumas, garbė, supratimas kaip valdyti savo protą ir emocijas. Konferencijos metu veiks 15 sekcijų, kuriose bus aptartos visuomenės sveikatos mokslo naujienos, sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos reikšmė siekiant sėkmingos karjeros bei kiti klausimai. Taip pat veiks sveikatos prekių ir paslaugų mugė.


AkTUALIJOS

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

"Vakarų ekspresas"

3

Pagaliau įteisino parko reklamas Eimanto CHACHLOVO nuotr.

s uŽtruKo. Reklaminių iškabų įteisinimo procedūra užtruko,

mat vyriausiasis miesto dailininkas nesiryžo vienas pats išspręsti šio klausimo. Dėl leidimo sprendė Estetinio įvaizdžio komisija.

Sausio pradžioje Poilsio parke pastebėtos nelegalios nuotykių parko“Kar Kar”reklamos pagaliau įgavo teisėtą pavidalą. Leidimas daugiau nei mėnesį nelegaliai kabėjusioms reklamoms buvo išduotas vasario 6 d. Eglė PIEKIENĖ egle@ve.lt

Leidimas “Kar Kar” reklaminėms iškaboms buvo išduotas iki 2012-ųjų pabaigos, tačiau jos tebekabėjo ir 2013-aisiais. Tai pastebėjo visuomeninio judėjimo “Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto par-

ką” nariai. Nuotykių parko direktorius Mindaugas Žilys sausio pradžioje tikino, jog visi nauji leidimai yra išimami iki sausio pabaigos, todėl visuomenininkai esą vėl paskubėjo teisti. Tiesa, Poilsio parke kabančios reklamos nelegalios pasirodė ne tik visuomenininkams. Savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Žižytė tikino,

jog jokio pereinamojo laikotarpio, skirto išsiimti leidimus, nėra ir reklamos yra nelegalios. Tos pačios nuomonės buvo ir Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, M. Žiliui skyrę baudą už nelegalias reklamas. Tiesa, nuotykių parko direktorius šią baudą apskundė Administracinei komisijai, kurios posėdis turėtų vykti artimiausiu metu. Vasario pradžioje reklamomis dar kartą pasidomėję visuomenininkai buvo nustebinti, jog leidimas pastarosioms vis dar neišduotas, o reklamos tebekaba. Tiesa, jau vasario 6 d. reklamos pagaliau buvo įteisintos. Pasak savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vyriausiojo specialisto Rimanto Armono, prašymas išduoti leidimą reklaminėms iškaboms buvo pateiktas dar sausio pradžioje, tačiau išdavimo procedūra užtruko, mat vyriausiasis miesto dailininkas nesiryžo vienas pats išspręsti šio klausimo. Dėl leidimo išdavimo sprendė Estetinio įvaizdžio komisija. Anot R. Armono, komisija pagaliau nutarė išduoti leidimą. Pačios reklaminės iškabos buvo šiek tiek keistos, mažintos, o vienos iš viso atsisakyta.

DIENOS PAŠTAS s Citata iš www.VE.lt.

“Kažkokiam tarybiniam “mokslininkui” šovė į galvą pervadint, o sovietinei valdžiai kad tik sugriauti, kas sena, ir pervardijo. Todėl greičiau grąžinkit senąjį Dangės pavadinimą, ir taškas!!!” - diskusijoje dėl per Klaipėdą tekančios upės pavadinimo pareiškė internautas Kvailystė.

s Gimė. Iki vakar vakaro Klaipėdoje gimdė 10 moterų, pasaulį išvydo 4 mergaitės ir 6 berniukai. Šeštadienį 11 gimdyvių pagimdė 6 berniukus ir 5 mergaites. s Mirė. Šeštadienį Klaipėdoje užregistruota Ninos Kozlovos (gim. 1930 m.), Stasės Kepalienės (gim. 1932 m.), Aldonos Endriukaitienės (gim. 1932 m.) ir Zinaidos Monkaitienės (gim. 1926) mirtis. s Vakar Klaipėdoje iki 16.45 val. policijos pareigūnai buvo gavę 3 pranešimus apie nusikaltimus. Greitosios pagalbos medikai kviesti 53 kartus, gaisrininkams teko važiuoti prie Vilniaus plente esančių apleistų pastatų, kurių viduje degė šiukšlės.

s Žingsnis. Suskystintųjų dujų terminalą statanti AB „Klaipėdos naf-

ta“ Viešųjų pirkimų tarnybos prašys skirti pareigūną, kuris stebėtų visų konkursų procedūras. Taip terminalo statytojai bandys apsiginti nuo vis gausėjančių skundų ar kitokių bandymų vilkinti objekto statybą.

s Prašymas. Ketvirtadienį apie 7.35 val. Klaipėdoje, Sausio 15-osios

ir Tilžės gatvių sankryžoje sužalotas vaikas. Policijos duomenimis, degant raudonam šviesoforo signalui, pravažiuodamas tamsios spalvos automobilis BMW kliudė ir sužalojo berniuką bei nuvažiavo iš avarijos vietos. Žmones, mačiusius šį eismo įvykį ar turinčius kitokios informacijos, Kelių policijos biuro pareigūnai prašo paskambinti tel. 354440 arba atvykti į biurą (Šermukšnių g. 10, Klaipėda).

s Įvertinimas. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų Sidabro darbo žvaigždė už nuoseklią investicijų plėtrą ir naujų darbo vietų Klaipėdos regione kūrimą šiemet atiteko Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės valdybos pirmininkui Povilui Vasiliauskui (nuotraukoje dešinėje). Už eksporto rezultatus Vakarų Lietuvos regione Eksporto prizas bus įteiktas AB “Klaipėdos baldai”, praėjusiais metais eksportavusiai savo produkcijos už 187 mln. Lt. Gedimino SAVICKIO (ELTA) nuotr.

s Neišgyveno.

Šeštadienį vienoje iš uostamiesčio ligoninių mirė nenustatytos tapatybės apie 40-45 metų amžiaus vyriškis. Jis penktadienį 19.45 val. į ligoninę buvo pristatytas iš Šilutės plento ir dėl trauminės galvos smegenų ligos, kaukolės kaulų lūžimo paguldytas gydyti.

s Teleloto Nr. 879. Keturi kampai (3 Lt): 52, 71, 35, 51, 14, 49, 25,

53, 54, 29, 9, 5, 70, 36, 56, 68, 62, 23, 57, 59, 6, 45, 19, 37, 48, 44, 20, 2, 61, 1, 21, 47, 28, 46, 7. Eilutė (3 Lt): 40, 43, 60, 33, 67. Įstrižainės (14 Lt): 69, 26, 34, 38, 74. Visa lentelė (73 295 Lt): 18, 10, 12, 73, 55, 24, 66. Papildomi prizai: “Nissan Note” - 0080509; pakvietimai į TV - 002*092, 012*664, 051*589.

s www.VE.lt klausimas. Savaitgalį skaitytojų klausėme, kaip, jų

nuomone, turėtų būti vadinama per Klaipėdą tekanti upė. 49,4 proc. manė, kad ji turi būti Dangė, 35,3 proc. yra įsitikinę, kad jai turi likti dabartinis pavadinimas Danė, 8,9 proc. yra įsitikinę, kad tai turi nuspręsti specialistai, o 6,4 proc. tai yra nesvarbu.


4 "Vakarų ekspresas"

DIENA PO DIENOS

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

Baltijos prospekto ateitis -

ssBE PĖSČIŲJŲ. Pėsčiųjų perėjų prie Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryžos nebeliks - čia bus tik vienas viadukas (pažymėtas raudona spalva), vesiantis

“Banginio” link.

Pradžia - dar šiemet? Visos trys numatomos rekonstruoti šio prospekto sankryžos - su Šilutės plentu, Taikos prospektu ir Minijos gatve - jau turi beveik 100 proc. pabaigtus techninius projektus. Anot jų autorių, liko suderinti kai

1

kurias smulkmenas. Formaliai visų trijų sankryžų rekonstrukcija turėtų užsiimti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, kuri ir yra projekto užsakovė. Tačiau viena iš sankryžų Baltijos prospekto ir Minijos gatvės - dėl būsimojo Keleivių ir krovinių terminalo vadinama itin ak-

tualia, todėl jos rekonstrukcijos įgyvendinimo pirmojo, antžeminio, etapo ėmėsi uostamiesčio savivaldybė. Uostas jau perdavė miestui techninį projektą, rekonstrukcijai jau gautas ir statybų leidimas. Dabar savivaldybė prašo Uosto direkcijos, kad ši skirtų dalinį finansavi-

mą, o į Susisiekimo ministeriją kreiptasi dėl pilno finansavimo. Jei šios atsakymas bus “Taip”, tikimasi paskelbti viešojo 19 mln. Lt vertės darbų pirkimo procedūrą. “Jeigu niekas konkurso rezultatų neapskųs, jau rugsėjo arba spalio mėnesį gali būti pradėti dar-

Ar kelininkai tikrai kalti..? Kai pasaulyje įvyksta didelės lėktuvų, laivų, traukinių ar automobilių avarijos, dažnas žmogus susimąsto apie technikos nepatikimumą, žmogaus trapumą, apie likimą. Šių metų sausio 30 d. Šilutės rajone, prie Saugų, įvykusi automobilių avarija, kuri nusinešė keturių žmonių gyvybes, taip pat verčia krūptelėti ir susimąstyti, kodėl taip įvyko, kodėl turėjo žūti žmonės. Ar visi, nuo ko priklauso autoįvykių pasekmės, viską padarė, kad tokio įvykio nebūtų.

ssNeturi resursų. “Eismo dalyviai dažnai priekaištauja kelininkams dėl blogesnių eismo sąlygų atokesnėse rajonų vietovėse, tačiau Lietuvos valstybė neturi tokių resursų ir negali skirti mažo intensyvumo kelių priežiūrai pakankamai lėšų”, - sako valstybinės įmonės “Klaipėdos regiono keliai” direktorius Petras Kaučikas. Dažnas eismo įvykį patyręs vairuotojas savo veiksmus bando pateisinti ieškodamas kaltės kitų, o ne savo veiksmuose. Labai dažnai autoįvykių dalyvių, Kelių policijos, žiniasklaidos bei visuomenės žvilgsniai iš karto krypsta į kelio dangos būklę, bandoma viską suversti slidžiam keliui ar kelininkų darbo brokui. Mes nenorime teisintis ar bandyti užglaistyti pasitaikančių kelininkų darbo netikslumų. Mes turime su kuo dirbti, daug dirbame, pagal skiriamą finansavimą atliekame mums pavestą darbą. Visuomenė neturi pakankamai informacijos apie kelių žiemos tarnybos specifiką, apie darbų eiliškumą, kontrolės sistemą.

Šilutėje ir Juodkrantėje. Įmonės darbuotojai, atėję 3 ar 4 valandą nakties į darbą, esant sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, turi priimti sprendimą, kokių priemonių imtis slidumui mažinti. Gi neapvažiuosi visų kelių ir nenustatysi, kur slidu, kur ne. Tam kiekvienas barstytuvas turi savo darbo maršrutą ir važiuoja jo griežtai laikydamasis. Įmonės keliuose yra įrengtos šešios kelių oro sąlygų informacinės sistemos (KOSIS) stotelės, kur sumontuota elektronika perduoda informaciją apie oro ir kelio dangos temperatūrą, dangos būklę, kritulius, matomumą, vėjo kryptį ir greitį. Taip pat sumontuotos vaizdo kameros, kurios rodo, kaip atrodo kelio danga ir kelio aplinka duotuoju momentu. Kelių tarnybų darbuoto-

jai šių ir kaimyninių rajonų stotelių pateiktą informaciją naudoja organizuodami darbus. Visuose barstytuvuose, sniego valymo mechanizmuose yra sumontuoti navigaciniai prietaisai, kurie rodo, kurioje vietoje šiuo momentu yra tam tikras mechanizmas. Visi vairuotojai turi mobiliuosius telefonus, vadovaujantys darbuotojai bet kuriuo momentu gali susisiekti su bet kuriuo vairuotoju ir, esant reikalui, gali jį nukreipti dirbti reikiama kryptimi. Visa kontrolės sistema kompiuterizuota. Darbų procesą gali stebėti kiekviename rajone esančios kelių tarnybos pareigūnai, įmonės administracijos atsakingi darbuotojai ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atitinkamos tarnybos. Esant reikalui, galima nustatyti praėjusių parų kiekvieno mechaniz-

mo faktinį maršrutą, kuriame taške ir kokiu laiku jis buvo. Ši įranga jau veikia trečius metus, ji tobulinama, darbuotojai jau pakankamai įgudę ja naudotis. Lietuvos automobilių kelių direkcijoje 2012 metais pradėjo veikti Eismo informavimo centras, kuris surenka informaciją apie padėtį keliuose visoje Lietuvoje ir paviešina ją interneto svetainėje www.eismoinfo.lt. Šioje svetainėje visuomenei prieinama KOSIS stotelių informacija apie meteorologines sąlygas, kelio dangos būklę, vėjo kryptį ir greitį, vaizdo kamerų informacija, apribojimai keliuose ir kt. Neseniai sukurta ir pradėjo veikti išmaniesiems telefonams skirta mobili programa „Eismo informacija“. Įdiegus ją informaciją galima gauti kelionės metu.

Kompiuterizuota kontrolės sistema Dažnai po eismo įvykio mėgstama pasakyti, kad tik dabar atvažiavo barstytuvas. Klaipėdos apskrityje yra beveik du tūkstančiai kilometrų valstybinių kelių, kuriuos prižiūri VĮ „Klaipėdos regiono keliai“. Kelių priežiūros padaliniai įsikūrę Skuode, Kretingoje, Gargžduose, Klaipėdoje,

ssKompiuterizuota. Visa kontrolės sistema kompiuterizuota.

bai. Pradžiai tai būtų tinklų iškėlimas, o pirmasis Baltijos prospekto ir Minijos gatvės rekonstrukcijos etapas prasidėtų 2014 metais”, - optimistinį scenarijų nupiešė Ričardas Zulcas, Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius. Išsamesnės informacijos apie padėtį Klaipėdos regiono keliuose žiemos metu galima gauti iš įmonės žiemos tarnybos budinčiojo tel. 8 686 77326, o apie padėtį visos Lietuvos keliuose - tel. (8 5) 2329 677.

Saugaus eismo garantas atsakingas vairuotojas Kelininkų veikla nuolat tobulinama, diegiama nauja technika, pritaikomi informacinių technologijų pasiekimai, plačiai diegiamos eismo saugumo priemonės. 2006 metais, kai buvo atkreiptas didžiulis dėmesys į didelį žūstančiųjų keliuose skaičių, Klaipėdos regiono prižiūrimuose keliuose eismo įvykių skaičius buvo 346, sužeistųjų – 513, žuvusiųjų – 61, o štai 2012 metais eismo įvykių – 148, sužeistųjų – 144, žuvusiųjų – 14. Tai yra kelininkų, Kelių policijos, pačių eismo dalyvių – vairuotojų bendrų pastangų, nuoširdaus darbo ir gerėjančios vairavimo kultūros rezultatas. Eismo dalyviai dažnai priekaištauja kelininkams dėl blogesnių eismo sąlygų atokesnėse rajonų vietovėse, kur eismo intensyvumas yra mažas. Puikiai suprantame, kad tenka važinėti slidžiais rajoniniais keliais, bet Lietuvos valstybė neturi tokių resursų ir negali skirti mažo intensyvumo kelių priežiūrai pakankamai lėšų. Rajoniniuose keliuose smėlio ir druskos mišinį barstome tik didelio (daugiau kaip 1000 automobilių per parą) eismo intensyvumo keliuose ir visų rajoninių kelių pavojingus ruožus. Sniegą valome visuose rajoniniuose keliuose, kai sniego danga - daugiau kaip 20 cm puraus sniego. Taigi, saugus važiavimas keliais priklauso nuo kelininkų darbo, nuo valstybės požiūrio, kokio lygio norima turėti kelių priežiūrą, nuo skiriamų lėšų. Turbūt visada svarbiausias saugaus eismo garantas bus prie vairo sėdintis atsakingas, kultūringas, paslaugus ir išmintingas vairuotojas.


2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

DIENA PO DIENOS

"Vakarų ekspresas"

5

tarp miesto ir Europos Bus - nebus Tačiau kada prasidės antrasis šios sankryžos rekonstrukcijos etapas, kurio metu Baltijos prospektas būtų “pakištas” po žeme taip jis kirstų Minijos gatvę, valdininkas spėlioti nesiryžta. Pasak R. Zulco, daug kas priklausys nuo Vyriausybės, kuri, beje, jau yra patvirtinusi, jog visos trys Baltijos prospekto sankryžos įtrauktos į svarbiausių ekonominių valstybės objektų sąrašą, - ar ji pripažins visą prospekto rekonstrukciją prioritetiniu projektu.

prospekto ateities, “Vakarų ekspresas” pabandė pasidomėti, kaip atrodytų ši miesto arterija, jei būtų rekonstruotos visos trys jos sankryžos. Sankryža su Minijos gatve taps kryžiaus formos, o nebe T raidės - prisidės prospekto tęsinys uosto link. Atsiras ir šį tęsinį kirsiančios naujos gatvelės (sujungsiančios Merkio ir Strėvos gatves), kuriomis bus galima patekti į savo tvorą arčiau Minijos gatvės perkelsiantį uostą bei naująjį Keleivių ir krovinių terminalą. Tačiau esminė naujiena - po

žiede bus dabartinėse vietose, tačiau visiškai atnaujintos - sutvarkytos ir apšviestos. Tačiau, atsidūrę apačioje, Baltijos prospektą jie galės kirsti tik naudodamiesi virš jo įrengtu vienu pėsčiųjų viaduku. Vienoje Baltijos prospekto pusėje nebeliks ir įvažiavimo į pagalbinę gatvelę ties “Norfos” parduotuve, kitoje - įvažiavimo keliuko bendrabučių bei Turizmo mokyklos link - jie bus perkelti arčiau Šilutės plento. Dėl tunelio Baltijos prospekte neliks dalies skiriamosios žaliosios juostos - ties minėtąja “Norfos”

ssFORMA. Pėsčiųjų perėja Taikos prospekte, ties prekybos centru “Grandus”, bus tokios keistos formos (pažymėta juoda spalva). ruošę bendrovės “Tiltų ekspertų centras” projektuotojai užduoties parengti tos dalies koncepciją nebuvo gavę. Tačiau preliminariai manoma, kad čia neliks nė vienos dabartinės pėsčiųjų perėjos. Naujovės pėsčiųjų laukia ir Taikos prospekte. Ties “Grandus” prekybos centru perėja išliks, tačiau paskui žmonėms teks paėjėti dabartine žaliąja skiriamąja juosta pietinės miesto dalies link ir tik tada kirsti likusią Taikos prospekto dalį.

Ką daryti pėstiesiems?

ssGAUDYKLĖ. Taip dėl avarijų gausos vadinamos Baltijos ir Taikos prospektų žiedinės sankryžos

puošmena turėtų būti viduryje atsirasiantis pėsčiųjų viadukas.

“Turi būti priimami nacionalinio lygmens sprendimai, juk viso projekto vertė - maždaug trečdalis milijardo litų. Be to, sankryžų su Taikos prospektu ir Šilutės plentu rekonstrukciją jau reikėtų sieti su nauju, 2014-2020 metų, Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpiu”, - teigia departamento vadovas. Dar anksčiau Klaipėdos vadovai teigė, jog Baltijos prospekto, kuris vadinamas europinio koridoriaus IXB tęsiniu, rekonstrukciją turėtų finansuoti valstybė.

Kokia bus trečioji Baltijos prospekto sankryža - su Šilutės plentu? Panaši į Taikos prospekto žiedą, tik čia žiedu turės važiuoti tie, kurie juda Vilniaus plentu bei Baltijos

dviem eismo juostomis. Keista tai, kad ties vadinamuoju Šilutės žiedu neliks nė vienos pėsčiųjų perėjos. Čia atsiras viadukas tiems, kurie norės pereiti per Šilutės plentą iš Baltijos prospekto į “Banginio” prekybos centro pusę. O ką daryti tiems, kurie norės pėsčiomis kirsti Baltijos prospektą, neaišku - pasak projektuotojų, į šį klausimą turėtų atsakyti savivaldybė. Neliks ir dabar šviesoforo reguliuojamos perėjos ties “Arsenalu” - ties ta vieta su Šilutės plentu susijungs iš po žiedo išlindusios transporto priemonės. Vilniaus plentu iki žiedo bus atvažiuojama nebe trimis, o dviem eismo juostomis. Įdomiai pavinguriuoti teks

Minijos gatve būsiantis 4 eismo juostų tunelis, kuriuo ir eis Baltijos prospektas. Jis “lįsti” po žeme pradės ties dabartiniu 117-uoju namu, o į viršų tuneliu judantys automobiliai išvažiuos jau ties Nemuno gatve. Minijos gatvė ties tuneliu greičiausiai bus kiek pakelta į viršų.

Gražiausias žiedas Vizualiai gražiausiai turėtų atrodyti Baltijos ir Taikos prospektų sankryža. Važiuojantieji Taikos prospek-

ssPERTVARKA. Taip atrodys Nemuno gatvę pasieksiančio Baltijos prospekto ir Minijos gatvės

sankryža. Kairėje - naujos gatvelės, vesiančios į uosto teritoriją.

ssŠIOJE VIETOJE Šilutės plentą kirs pėsčiųjų viadukas. Dau-

giau perėjų čia nebus.

Kol kas visiškai neaišku ir tai, kas rūpinsis antruoju Baltijos prospekto ir Minijos gatvės sankryžos rekonstrukcijos etapu - taip pat miestas ar uostas. “Tiek šios, tiek kitų prospekto sankryžų užsakovas yra Uosto direkcija, tad, preliminariai, ji ir turėtų tuo užsiimti. Bet sunku pasakyti, kaip bus ateityje”, - sakė R. Zulcas. Šiuo metu atliekama speciali tyrimų studija, turinti pagrįsti ekonominį trijų Baltijos prospekto žiedinių sankryžų rekonstrukcijos tikslingumą bei būtina norint gauti ES finansavimą. Šią studiją tikimasi užbaigti netrukus.

Po Minijos gatve - tunelis Nepaisant miglos virš Baltijos

tu, kaip ir dabar, naudosis žiedu - jis niekur nedings, o štai pirmenybė bus teikiama važiuojantiesiems Baltijos prospektu - šis bus “pakištas” po žiedu. Tunelis prasidės ties 20-uoju Baltijos prospekto namu, pačiame žiede vairuotojai vėl gaus dienos šviesos, po to dar kartą lįs į tunelį, o iš jo išvažiuos jau ties dabartiniu keliuku į “Švyturio” areną ir “Arenos” prekybos centrą. Tie vairuotojai, kurie iš Taikos prospekto suks dešinėn į Baltijos prospektą ar iš Baltijos prospekto - į Taikos prospektą, galės naudotis nebe viena, o dviem eismo juostomis. Pėsčiųjų perėjų Baltijos prospekte neliks - žmonės turės naudotis požeminėmis perėjomis. Jos

parduotuve ir ties “Arenos” prekybos centru. Tų juostų dėka (skaičiuojant kartu su tuneliu) prospektas čia išplatės iki 8 eismo juostų. Tik vietoje dabartinių trijų kiekviena kryptimi liks po dvi. Kaip bus su Baltijos prospekto atkarpa tarp Šilutės plento ir Taikos prospekto, kol kas neaišku sankryžų rekonstrukcijos projektą

prospektu, o važiuojantieji Šilutės plentu tiesiai tą darys nebesustodami prie žiedo - jiems plentas bus “nuleistas” žemyn, po žiedinės sankryžos eismo juostomis. Eismo tvarka šioje sankryžoje bus tokia pati, kaip ir sankryžoje su Taikos prospektu - tie, kurie iš Baltijos prospekto ar Šilutės plento suks į dešinę, galės naudotis

tiems vairuotojams, kurie, atvažiavę žiedu, norės patekti į Dubysos gatvę - tą jie padaryti galės specialiu keliuku, nuo žiedo eisiančiu dabartine žaliąja veja miesto centro link. Vilniaus plente nebeliks įvažiavimo į PC “Banginis” keliuko, pasikeis ir įvažiavimo į “Statoil” degalinę vieta. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

ssPO ŽEME. Baltijos prospektas šioje sankryžoje bus nutiestas po Minijos gatve ir į paviršių išlįs

jau tik netoli marių - ties Nemuno gatve.


6 "Vakarų ekspresas"

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

SPORTAS

“Vakarų ekspreso”sporto priedas. Sudarytojas Paulius MATULEVIČIUS. Tel. 411305, 8 674 02996, el. p. paulius@ve.lt

Klaipėdos “Dragūnas” laimėjo lyderių dvikovą Rankiniolyga.lt nuotr.

KoMENTaRai

“Pergalę lėmė patirtis” Artūras JUŠKĖNAS, “Dragūno” vyr. treneris Rungtynės pavyko - nuo pirmų minučių kontroliavome žaidimo eigą, pergalę lėmė patirtis. Rungtyniavimas su užsienio šalių ekipomis Europos Iššūkio taurės, Baltijos rankinio lygos čempionatuose duoda vaisių, naudingos patirties, užgrūdina žaidėjus. Šįkart gerai pavyko komandinė gynyba, taip pat norėčiau išskirti vartininką Luką Simanavičių, šis vaikinas tikriausiai sužaidė geriausias savo karjeros rungtynes.

“Klaipėdiečiai - stipriausi” s arŠi KoVa. Tarp “Dragūno” ir “Almeidos-Stronglaso” rankininkų virė nuožmi kova, tačiau klaipėdiečiai didžiąją rungtynių dalį -6 įvarčiais buvo priekyje.

Eugenijus GIMBUTAS, Alytaus “Almeidos-Stronglaso” treneris Klaipėdiečiai įrodė, kad šiuo metu yra stipriausi, tą patvirtino ir rezultatas. Pasikartosiu: Klaipėdoje - puikios rankinio tradicijos, gera šios sporto šakos mokykla, o žaidėjai sparčiai žengia profesionalumo link.

Lietuvos čempionai Klaipėdos“Dragūno”rankininkai dar kartą įrodė, kad šiemet neleis niekam kėsintis į lyderių titulą. Europos Iššūkio taurės ir Baltijos rankinio lygos pirmenybėse patirties besisemiantys klaipėdiečiai puikiai jaučiasi Lietuvos rankinio lygos (LRL) pirmenybėse - Alytuje rezultatu 26:20 (13:10) KiTi LRL SuSiTiKiMai: įveikė realius finalo kandidatus Alytaus“Almeidos-Stronglaso”atstovus. Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

Šia pergale “Dragūno” rankininkai išsaugojo LRL vienvaldžio lyderio poziciją. Jei alytiškiai būtų laimėję, tuomet jie būtų pakilę į pirmąją turnyrinės lentelės vietą.

Rungtynių eiga Pajūrio rankininkai susitikimą pradėjo geriau – 4:2, 10:5, o 42 rungtynių minutę pirmavo rezultatu 19:12. Nuo tos akimirkos Lietuvos čempionų titulą ginantys „Dragūno“ žaidėjai varžovams net neleido pamąstyti apie pergalę.

Dragūniečiams 7 įvarčius (2 iš 7 m) pelnė Benas Petreikis, 5 (2 iš 7 m) – Tadas Stankevičius, 4 – Gražvydas Juška, Darius Jasinskas ir Jonas Truchanovičius, 2 – Mindaugas Dumčius. Alytaus ekipoje išsiskyrė Gintautas Adamkevičius, pelnęs 5 įvarčius (2 iš 7 m), Žygimantas Micevičius – 4 (3 iš 7 m), Aurelijus Sabonis – 3 įv. Priminsime, kad pirmasis “Dragūno” ir “Almeidos-Stronglaso” rankininkų susitikimas, vykęs 2012 metų spalio 27 dieną Klaipėdoje, baigėsi nesunkia pajūrio atstovų pergale - 24:16.

Laukia serbų Jau vasario 23, 24 dienomis

Klaipėdoje, “Neptūno” sporto salėje (Taikos pr. 61A) vyks Europos Iššūkio taurės aštuntfinalio dvikova tarp “Dragūno” ir Serbijos Kragujevaco “Radnički” ekipų. Rungtynės vasario 23 d. (šeštadienį) numatomos 18 val. 30 min., vasario 24 d. (sekmadienį) - 17 val. Į šį ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai svarbų susitikimą kviečiami rankinio sirgaliai iš įvairių Lietuvos kampelių. Visi norintieji praleisti ypatingą savaitgalį Klaipėdoje gali kreiptis telefonu 8 687 18787.

Artimiausias rungtynes “Dragūnas” žais vasario 13 dieną (trečiadienį) su Vilniaus VHC “Šviesa” rankininkais. Šios LRL rungtynės vyks Klaipėdoje, “Neptūno” sporto salėje, nuo 19 val.

 HC “Utena” - Varėnos “Ūla” - 27:30 (13:9);  HC “Vilnius” - Šiaulių “Universitetas-Gubernija” - 36:29 (19:12);  Vilniaus VHC “Šviesa” - Kauno “Granitas-Gaja-Karys” - 36:33 (17:15);  Kauno “LSU-Lūšis” - Pasvalio “Triobet” - 45:26 (22:11);

LRL turnyrinė lentelė (žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, pelnyta ir praleista įvarčių, įvarčių skirtumas, taškai): 1. Klaipėdos “Dragūnas”

15

13

1

1

491:365

126

27

2. Alytaus „Almeida–Stronglasas“

15

12

0

3

408:341

67

24

3. Vilniaus “VHC-Šviesa”

15

9

2

4

498:417

81

20

4. Kauno „LSU–Lūšis“

15

9

1

5

465:390

75

19

5. Kauno “Granitas–Gaja–Karys”

15

9

1

5

472:426

46

19

6. Vilniaus HC “Vilnius”

15

7

1

7

417:426

-9

15

7. Šiaulių „Universitetas–Gubernija” 15

5

1

9

418:479

-61

11

8. Varėnos „Ūla“

15

5

0

10

370:432

-62

10

9. Pasvalio “Triobet”

15

2

0

13

406:545

-139

4

10. Utenos HC “Utena”

15

0

1

14

375:499

-124

1

Pradingęs “Atlantas” trumpam atgimė Penktadienį Klaipėdos sportininkų namai buvo pilni uostamiesčio futbolo legendų - čia vyko Algirdo Auruškevičiaus knygos“Pradingęs Atlantas”pristatymas.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

s pristatYmas. Knygos autorius Algirdas Auruškevičius atskleidė knygos rašymo paslaptis, supažindino su Klaipėdos futbolo užkulisiais, pasidalino įspūdžiais, kaip tekdavo bendrauti su tuometiniais garsiaisiais futbolininkais, treneriais, komandos vadovais.

Valdas PRYŠMANTAS valdas@ve.lt

Šioje knygoje ilgametis “Vakarų ekspreso” sporto žurnalistas aprašo 1963-1989 metų miesto garbę gynusį “Atlantą”: į leidinį sugulė visų legendinės komandos varžybų rezultatai ir statistika, aprašomi žaidėjai, yra daug archyvinių nuotraukų. Renginyje dalyvavo nemažai knygoje aprašytų futbolininkų - kai kurie iš jų susitiko po netrumpos pertraukos, tad pradingęs “Atlantas” tarsi trumpam atgimė. “Klaipėdai pasisekė, kad turi Algirdą Auruškevičių. Jo dėka miesto futbolo istorija neliks užmiršta”, - pristatydamas autorių kalbėjo sportininkų namų vadovas Algirdas Plungė. Iš pirmosios “Atlanto” komandos knygos pristatyme dalyvavo

jos treneris Algirdas Klimkevičius. “Atlantas” dingo, o knyga liks. Gerą darbą Lietuvos futbolui padarė Algirdas Auruškevičius”, - gyrė autorių buvęs strategas. Na, o pats A. Auruškevičius bu-

vo kuklus. “Kodėl pradingęs “Atlantas”? Pažiūrėkite į knygos viršelį, ir suprasite. Nei to namelio liko, nei daugumos žaidėjų. Kas skaitys, tas supras”, - sakė visada šiai komandai ištikimas A. Auruškevičius.


2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

SPORTAS

Minske - “Neptūno” nesėkmė

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos“Neptūno”krepšininkams išvyka į Baltarusijos sostinę Minską nebuvo sėkminga - VTB Vieningosios lygos pirmenybėse rezultatu 71:93 pralaimėta vietos“Cmoki”(Baltarusija) atstovams.

ŠVIESLENTĖ

Kviečia į rungtynes

ŠIANDIEN nuo 16 val. Klaipėdos universiteto (KU) merginos žais Lietuvos krepšinio lygos (LSKL) rungtynes su Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentėmis. Nuo 18 val. į kovą stos ir šių universitetų vaikinų komandos. Rungtynės vyks Kūno kultūros ir rekreacijos centre (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10). Kviečiame palaikyti savo miesto ekipas.

“Fortūna” kilstelėjo į antrą vietą

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

2012 metų spalio 31 dieną Klaipėdos “Švyturio” arenoje neptūniečiai šiuos varžovus buvo nugalėję po pratęsimo rezultatu 110:106. Nepaisant to, kad baltarusiai šventė pergalę didesniu taškų skirtumu, vis vien jie išlieka paskutinėje - dešimtoje - VTB Vieningosios lygos B grupės turnyrinės lentelės vietoje. “Cmoki” ekipos sąskaitoje vos viena pergalė ir 13 pralaimėjimų. “Neptūnas” su 2 pergalėmis ir 12 pralaimėjimų yra įsitaisęs laipteliu aukščiau - devintoje pozicijoje. Minske “Neptūnui” padėti

"Vakarų ekspresas"

ssATSIREVANŠAVO. “Neptūnas” 2012 metų spalio 31 dieną

Klaipėdoje baltarusius buvo įveikęs rezultatu 110:106, tačiau išvykos rungtynėse varžovai jau kovėsi geriau.

negalėjo du traumuoti žaidėjai: Martynas Mažeika ir Simas Galdikas. Deividas Gailius pelnė 17 taškų, Marius Runkauskas - 15, Valdas Vasylius - 12, Laurynas Mikalauskas - 10 tšk. Varžovus į pergalę vedė Teris Braunas, pelnęs 23 taškus, Pavelas Uljenka - 14, Aleksandras Kudrevcevas - 13 tšk.

Vasario 14 dieną (ketvirtadienį) Klaipėdoje, “Švyturio” arenoje, 19.15 val. “Neptūno” laukia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) akistata su “Prienų” krepšininkais. Šiose pirmenybėse neptūniečiams sekasi kur kas geriau - klaipėdiečių sąskaitoje 10 pergalių ir trys pralaimėjimai. Kazio Maksvyčio auklėtiniai LKL čempionate žengia treti.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr. LIETUVOS moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate šeštadienį Klaipėdos “Fortūna” savo aikštėje po atkaklios kovos 89:86 (19:19, 24:17, 17:20, 29:30) įveikė Vilniaus “Jaunųjų talentų” ekipą. Po dviejų kėlinių klaipėdietės pirmavo 43:36, po trijų - 60:56. Likus žaisti 26 sek., 84:83 pirmavo viešnios. “Fortūnai” (15 pergalių/6 pralaimėjimai) 28 taškus pelnė Lina Aglinskaitė, 16 - Garkeiva Kaunsil, 15 - Eglė Šikšniūtė (8 atk. kam.), po 10 - Agnė Černeckytė, Laura Puplauskaitė ir Stefani Rosado (Stephanie Rosado, 8 atk. kam.). Nugalėtojoms taškų nepelnė tik Roberta Mizgerytė. Vilniaus ekipoje (1/20) pasižymėjo Justina Kraujūnaitė. Ji pelnė 30 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, perėmė 7 kamuolius ir surinko 41 naudingumo balą. Austėja Širšinaitytė (tritaškiai - 4/5) ir Dalia Belickaitė pelnė po 14, Laura Juškaitė (10 atk. kam.)- 12 taškų. “Fortūna” turnyro lentelėje kilstelėjo į antrąją vietą, o “Jaunųjų talentų” komanda žengia paskutinė, aštunta.

Po dramos - klaipėdiečių nesėkmė Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

“Klaipėdos universiteto” prakeiksmas dingo Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

KLAIPĖDOS “Naftos-Universiteto” krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse namuose tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis rezultatu 78:80 (23:19, 8:25, 17:20, 30:16) nusileido Molėtų “Ežerūno-Kario” ekipai.

Jono Valančiūno šou

NBA čempionate “Toronto Raptors” komanda, kuriai atstovauja du lietuviai, svečiuose po pratęsimo 100:98 (25:26, 19:25, 20:21, 26:18; 10:8) įveikė “Indiana Pacers” krepšininkus. Jonas Valančiūnas per 26 min. surinko 14 taškų (dvitaškiai 6/10, baudos 2/2), atkovojo 13 kamuolių (asmeninis rekordas), blokavo 2 metimus, prasižengė 4 kartus ir sykį suklydo. Linas Kleiza dėl kelio skausmų nežaidė.

ssNUGALĖTOJAI. Ankstesnėse pirmenybėse “Klaipėdos” universiteto” komandai vis pritrūkdavo

sėkmės, o šįkart jie jau neturėjo lygių.

Šių metų miesto salės futbolo pirmenybių I lygos čempione tapo “Klaipėdos universiteto”komanda, už nesėkmę praėjusių metų finale atsirevanšavusi“Baltų”ekipai. Valdas PRYŠMANTAS valdas@ve.lt Šeštadienį vykusios finalinės rungtynės baigėsi rezultatu 7:2 (2:1). Itin įspūdinga buvo šio susitikimo pabaiga - per paskutiniąsias 10 minučių kamuolys į vartus krito 5 kartus. Čempionų gretose pasižymėjo Mantas Grigaitis (12 min.), Edgaras Lukoševičius (24), Donatas Surblys (40, 54, 56) ir Karolis Atutis (57, 60). “Baltams” po įvartį pelnė Edvinas Lukoševičius (27) ir Robertas Poškus (51). “Klaipėdos universiteto” žaidėjai po šios pergalės neslėpė emocijų - ankstesnių pirmenybių metu jiems vis pritrūkdavo sėkmės ir išsvajoto čempiono titulo iki šiol jiems nebuvo pavykę iškovoti. Praėjusių metų finale jie pralaimėjo “Baltams”. Užvakar taip pat įvyko rungtynės dėl trečiosios vietos. Jose

“Klaipėdos policija” rezultatu 5:2 (3:2) įveikė vieną tituluočiausių pirmenybių ekipų “Nauticą”. Jai lemiamose varžybose negalėjo padėti vieni iš komandos lyderių Edmundas Gaigalas ir Maksimas Jegorovas, diskvalifikuoti už emocijų protrūkį pusfinalio susitikime.

I lygos komandos tampa vis profesionalesnės, rodo gražų pavyzdį ir salės futbolu užkrečia vis daugiau žmonių Modestas JACKUS, pirmenybių organizatorius

3 vietos taurę iškovojusiai ekipai įvarčius pelnė Tomas Tamošauskas (3, 20), Algimantas Bačianskis (24, 59) ir Mantas Perepliotovas (48), “Nauticos” gretose

pasižymėjo Vadimas Pinko (7, 15). “Klaipėdos universiteto” vartus ginantis Liudvikas Valius pripažintas geriausiu pirmenybių vartininku, jo komandos draugas D. Surblys - geriausiu puolėju, geriausiai besiginančiu futbolininku išrinktas T. Tamošauskas. Šiemet pirmenybėse varžėsi 10 komandų. Dar 24 ekipos varžosi II ir III lygose, šie turnyrai baigsis kovo mėnesį. “Manau, kad I lygos komandos tampa vis profesionalesnės, rodo gražų pavyzdį ir salės futbolu užkrečia vis daugiau žmonių: štai debiutiniame III lygos sezone jau rungtyniauja net 12 komandų - tuo reikia tik džiaugtis. Smagu, kad daug žiūrovų stebėjo ne tik finalines varžybas - viso sezono metu ši sporto šaka sulaukė užtektinai sirgalių dėmesio. Šiemet pirmą kartą lyga turi ir generalinį rėmėją - “VS Sport”, - pasibaigusias pirmenybes apžvelgė ne vienerius metus jas organizuojantis Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos direktorius Modestas Jackus.

“Atlantas” nusileido “Dinamo” ekipai Minsko FK “Dinamo” nuotr. KLAIPĖDOS „Atlanto“ futbolininkai šeštadienio vakarą žaidė ketvirtąsias – paskutiniąsias – rungtynes pirmojoje treniruočių stovykloje Antalijoje (Turkija). Lietuvos ekipos varžovu buvo daugkartinis Baltarusijos čempionas – Minsko „Dinamo“ klubas. Susitikimo nugalėtoją lėmė vienintelis įvartis, kurį 9-ąją min. pasiekė „Dinamo“ komandos naujokas 22-ejų Vladimiras Chvaščinskis. Rungtynes aktyviau pradėję klaipėdiečiai nuo pirmųjų minučių spaudė baltarusius. Tačiau „Dinamo“ futbolininkams tai nebuvo netikėta. Nepraėjus nė dešimčiai minučių. V. Chvaščinskis, iššokęs vienui vienas prieš „Atlanto“ vartininką Mantą Galdiką, šaltakraujiškai jį „nuginklavo“. Toliau vyko apylygis žaidimas, tačiau dažniau karšta buvo prie lietuvių vartų. Tačiau Minsko komandos atakas atremdavo klaipėdiečių vartų sargas arba gynėjai. Nors per ketverias varžybas uostamiesčio futbolininkams nepavyko pasiekti nė vieno įvarčio, vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija nemato reikalo nerimauti. „Šioje stovykloje žaidėjai turėjo didelius fizinius krūvius, – sakė strategas. – Antrojoje stovykloje vyks taktinės treniruotės, tuomet iš futbolininkų reikalausiu įvarčių.” „Atlantas“ pirmąsias rungtynes Turkijoje pralaimėjo Rusijos 1-ojoje lygoje žaidžiančiam Novosibirsko „Sibir“ klubui 0:1, po to sužaidė nulinėmis lygiosiomis su kazachų Aktobės „Aktobe“ vienuolike ir Pietų Korėjos aukščiausioje lygoje rungtyniaujančia “Daegu” ekipa. Sekmadienį uostamiesčio futbolininkai grįžo namo. Anot klubo direktoriaus Vacio Lekevičiaus, artimiausiomis dienomis bus pasirašyti kontraktai su Andriumi Urbšiu, Tadu Eliošiumi ir Mariumi Papšiu. Didelė tikimybė, jog klube liks ir rusas Antonas Alijevas. Atsisveikinta su dviem komandos peržiūroje buvusiais brazilais. Antroji treniruočių stovykla Turkijoje vyks nuo vasario 17 iki 28 dienos.

“Vakarų ekspreso” ir Eltos informacija

daugiau informacijos - www.ve.lt

7


8 "Vakarų ekspresas"

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

AUTOSALONAS Savaitinis dienraščio “Vakarų ekspresas” priedas. Sudarytojas Tomas Gukauskas, tomas@ve.lt. Daugiau naujienų apie automobilius - www.ve.lt/naujienos/ekonomika/automobiliai

Pigu “Fiat” svarsto galimybę sukurti nuosavą pigių automobilių markę - tokią, kaip “Renault” koncerno valdoma “Dacia” ar “Nissan” koncerno “Datsun”.

Rinkimų finalininkai - po tris kiekvienoje kategorijoje paaiškės kovo pradžioje Ženevos autosalono metu. Juos 66 žurnalistų komisija iš viso pasaulio atrinks iš neseniai paskelbto pretendentų sąrašo. Geriausiu pasaulyje pretenduoja tapti 10 modelių (7 jų Europos kompanijų) - nuo hečbekų iki sportinių automobilių. Šiame sąraše - du “Mazda” modeliai, kiti gamintojai gali džiaugtis vos vienu. O tarp kandidatų į geriausio sportinio automobilio titulą po du pretendentus turi BMW (M6 kupė/kabrioletas bei “M 135i”) ir “Mercedes-Benz” (SL 63 AMG ir SLS AMG rodsteris) markės. Priminsime, kad geriausiu 2012 automobiliu išrinktas mažylis “Volkswagen up!”, geriausio sportinio modelio titulą laimėjo kultinis “Porsche 911”, prizą už puikiausią dizainą gavo “Range Rover Evoque”, o “žaliausiu” pripažintas “Mercedes-Benz S 250 CDI BlueEFFICIENCY”.

2013 metų kandidatai Metų automobilis  “Audi A3”  “Land Rover Range Rover”  “Mazda6”  “Mazda CX-5”  A klasės “Mercedes-Benz”  “Peugeot 208”  “Porsche Boxster/Cayman”  “Scion FR-S”/”Subaru BRZ”/”Toyota GT 86”  “Volkswagen Golf”  “Volvo V40” Metų sportinis automobilis  “Aston Martin Vanquish”  “Audi RS5”  “BMW M6 Coupe/Convertible”  “BMW M 135i”  “Ferrari F12 Berlinetta”  “Mercedes-Benz SL 63 AMG”  “Mercedes-Benz SLS AMG Roadster”  “Porsche Boxster/Cayman”  “Renault Clio Sport”  “Scion FR-S”/”Subaru BRZ”/”Toyota GT 86” Metų ekologiškiausias automobilis  “Renault Zoe”  “Smart Electric Drive”  “Tesla Model S”  “Volkswagen Jetta Hybrid”  “Volvo V60 Plug-in Hybrid Diesel” Geriausio dizaino automobilis  “Aston Martin Vanquish”  “Renault Clio”  “Jaguar F-Type”  “Land Rover Range Rover”  “Mazda6”  “Volkswagen Golf”

Tiek metų iš vieno Kolumbijos kelių chuligano atimtas vairuotojo pažymėjimas. Be to, jis prikaupė rekordinę sumą baudų 574 000 eurų dydžio.

Dubajaus kompanija “Al Ameer Motors” už pradinę 128 tūkst. dolerių kainą parduoda 1967-ųjų laidos “Ford Mustang Shelby GT500”, žinomą “Eleonoros” vardu. Ši mašina “nusifilmavo” garsiajame trileryje “Dingti per 60 sekundžių”.

Gali eiti iki galo

Latvių policijos stalčiuose -

lietuvių pažymėjimai

Į

statymų skirtumai tarp Latvijos ir Lietuvos kelia keblumų mūsų šalies vairuotojams - jau ne vienas jų kaimyninėje valstybėje neteko savo vairuotojo pažymėjimo, nes nesumokėjo jam skirtos baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Lietuvos teisininkai tikina, jog tokia Latvijos policininkų pozicija prieštarauja Europos Sąjungos teisės normoms. Kristijonas BAUKYS Redakcijai atsiųstame laiške 24 metų klaipėdietis Paulius pasakojo praėjusių metų pabaigoje savo automobiliu važiavęs į Liepoją. “Netoli Liepojos buvau sustabdytas policijos, nes viršijau leistiną greitį 14 km/h. Už tai latvių policija man paskyrė 30 latų baudą ir atėmė vairuotojo pažymėjimą, nes dar anksčiau čia jau buvau nubaustas 10 latų bauda ir jos nesumokėjau. Neturiu nė menkiausio supratimo, kaip man dabar atgauti vairuotojo pažymėjimą. O gal galiu Lietuvoje išsiimti kitą pažymėjimą?” - klausė vaikinas. Uostamiestyje veikiančios advokatų kontoros “Martinkus ir partneriai” advokatas Osvaldas Martinkus “Autosalonui” teigė, jog su panašia problema Latvijoje pastaruoju metu susiduria vis daugiau Lietuvos automobilininkų.

Bauda prie baudos “Vaizdžiai pasakius, Latvijos policijos pareigūnų stalčiai yra pilni lietuviškų vairuotojo pažymėjimų, ir pastaruoju metu jie sparčiai pildosi toliau. Taip yra todėl, kad Latvijoje dar nuo 2004 metų galioja, sakykime, visiškai kitokia nei Lietuvoje teisinio persekiojimo sistema, tačiau praktikoje užsieniečių atžvilgiu ji pradėta taikyti tik prieš porą metų, nes susikaupė didžiulės užsieniečių nesumokėtos baudos”, - sako teisininkas. Anot jo, pagal Latvijos administracinį kodeksą, paskirta piniginė bauda turi būti sumokėta per 10 d. Jeigu ši bauda nėra sumokėta, įsigalioja draudimas išvykti iš Latvi-

jos su automobiliu, kurį vairuojant padarytas pažeidimas, jei šis automobilis priklauso ne Latvijos gyventojui. Be to, jeigu paskirta piniginė bauda nėra sumokama per 1 metus, įsigalioja draudimas naudotis vairuotojo teisėmis, o asmuo, ir toliau disponuojantis vairuotojo pažymėjimu, laikomas padaręs atskirą administracinį pažeidimą - t. y. vairuojantis be galiojančio pažymėjimo.

Tad norint atgauti vairuotojo pažymėjimą užtektų sumokėti ankstesnę 10 latų baudą. Tačiau tokiu atveju žmogus rizikuoja būti sulaikytas prie sienos, nes galioja anksčiau minėtas draudimas ne Latvijos gyventojui išvykti iš šalies su užsienyje registruota transporto priemone, kurią vairuojant buvo padarytas pažeidimas, jei bauda nesumokėta per 10 dienų”, - teisinius Latvijos kazusus aiškina O. Martinkus.

Advokatas pripažįsta, kad toks teisinis reguliavimas stebina, nes, pavyzdžiui, mūsų šalies Konstitucinis Teismas dar 2001 metais nustatė, jog Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostata dėl vairuotojo pažymėjimo atėmimo iki bus sumokėta bauda prieštarauja teisinės valstybės principui. Todėl Lietuvoje baudų (ne)sumokėjimas nebėra siejamas su vairuotojo pažymėjimo atėmimu. Pažymėtina, kad Europos Tarybos (ET) 2006 metų direktyvoje dėl vairuotojo pažymėjimų nustatyta, jog “valstybės narės, kuriose yra įprastinė gyvenamoji vieta, gali taikyti nacionalines nuostatas dėl teisės vairuoti apribojimo, sustabdymo, atėmimo ar panaikinimo kitos valstybės narės išduoto vairuotojo pažymėjimo savininkui”. Tačiau, advokato teigimu, į Latviją trumpam atvykusiems užsieniečiams neturėtų būti taikoma nuobauda - vairuotojo pažymėjimo negaliojimas, nesumokėjus paskirtos baudos per 1 metus, nes esant prieštaravimui tarp Latvijos administracinio kodekso ir ET direktyvos, turėtų būti laikomasi pastarosios viršenybės principo. Tiesa, pasak teisininko, lietuviai gali elgtis principingai ir latvių policijos skirtą nuobaudą už vairavimą su negaliojančiu vairuotojo pažymėjimu bei pažymėjimo atėmimą skųsti aukštesniam policijos pareigūnui, pastarojo sprendimą teismui ir t. t. iki pat Latvijos Konstitucinio Teismo.

Baudos už KET pažeidimus Latvijoje  Jei nustatytą greitį (50 km/h gyvenvietėse ir 90 km/h ne gyvenvietėse) viršijote 20 km/h, policijos pareigūnas gali jus įspėti ir skirti jums 5 Latvijos latų baudą.  Jei nustatytą greitį viršijote 21–30 km/h, policijos pareigūnas gali jus įspėti ir skirti jums 20 latų baudą.  Kuo daugiau viršijate nustatytą greitį, tuo didesnė bauda jums gali būti skirta – iki 300 latų ir 3–6 mėnesiams atimta teisė vairuoti automobilį.  Jei automobilį pastatėte draudžiamoje vietoje, policijos pareigūnas jus gali nubausti 20 latų bauda.  Jei vairavote neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, automobilio registracijos ar techninės apžiūros dokumentų ir t. t., policija jus gali įspėti ir skirti 2 latų baudą.  Jei dienos metu vairavote be priekinių žibintų šviesų, policijos pareigūnas gali jus įspėti ir skirti 5 latų baudą. Už tą patį pažeidimą tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui gresia 30 latų bauda.  Jei jūs arba jūsų keleivis neprisisegę saugos diržų, policija gali jus įspėti ir skirti 20 latų baudą.  Policijos pareigūnas surašo pažeidimo protokolą ir sprendimą dėl nuobaudos gali priimti vietoje. Nuobaudą galite apskųsti aukštesnei institucijai per vieną mėnesį nuo sprendimo priėmimo dienos. Šios institucijos sprendimą galite apskųsti administraciniam apylinkės teismui. Skun-

“Minėtu Pauliaus atveju, jis buvo nubaustas piniginėmis baudomis už greičio viršijimą ir vairavimą be galiojančio vairuotojo pažymėjimo (už du pažeidimus skirta galutinė 30 latų bauda), o vairuotojo pažymėjimas buvo paimtas už trečią pažeidimą - ankstesnės baudos nesumokėjimą per 1 metus.

das turi būti pateiktas per vieną mėnesį.  Jei vairavote apsvaigęs nuo alkoholio (alkoholio koncentracija kraujyje – 0,2–0,5 promilės) ir nuo jūsų vairuotojo pažymėjimo išdavimo dar nepraėjo dveji metai, policijos pareigūno/rajono/miesto apylinkės teismo skiriama 100–200 latų bauda ir atimama teisė vairuoti iki 3 mėnesių. Šį sprendimą per vieną mėnesį galite apskųsti aukštesnei instancijai, o to po – administraciniam apylinkės teismui (jei baudą paskyrė policijos pareigūnas) arba apygardos teismui (jei baudą paskyrė teisėjas).  Administracinės nuobaudos bus įtrauktos į jūsų teistumo duomenis. Informacija apie tokias nuobaudas be jūsų sutikimo Latvijos vidaus reikalų ministerijos informacijos centro duomenų bazėje saugoma vienerius metus nuo nuobaudos paskyrimo, o po to perkeliama į registro archyvo duomenų bazę.

Be to, anot jo, tokiu atveju (sumokėjus tik seną baudą), ateityje, pavyzdžiui, po metų, žmogus vėl gali patekti į keblią situaciją, kai sustabdžius jo transporto priemonę bus pastebėta, kad jis nėra sumokėjęs senos baudos. Tada vėl būtų skirta nauja bauda ir vėl atimtas vairuotojo pažymėjimas.

“Reuters” nuotr.

Kovo 28-ąją tarptautinėje Niujorko automobilių parodoje bus paskelbtas geriausio 2013 metų automobilio pavadinimas. Taip pat paaiškės, kas nusipelnė būti sportiškausiu, gražiausiu ir ekologiškiausiu modeliu.

“Eleonora”

Tomo GUKAUSKO nuotr.

Geriausias pasaulyje kovą

900

Skaičius

O štai Lietuvoje gauti naują vairuotojo pažymėjimą vietoje paimto Latvijoje, pasak O. Martinkaus, negalima. “Lietuvos institucijos nėra kompetentingos nepripažinti Latvijoje priimtų administracinių aktų dėl teisės vairuoti transporto priemonę panaikinimo”, - aiškina jis.


2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

AUTOSALONAS

"Vakarų ekspresas"

Europa tildo mašinas

AFP nuotr.

Siekdami apsaugoti žmonių sveikatą, Europos Parlamento (EP) nariai pritarė teisės akto projektui, kuriuo norima sugriežtinti transporto priemonių keliamo triukšmo ribas.

Europos darbininkai

A

9

kyla į kovą

utomobilių gamintojai, susiduriantys su sunkumais rinkoje, priversti spręsti dar vieną problemą - kylantį savų darbuotojų nepasitenkinimą. Į kovą už savo teises stoja prancūzai, algomis nepatenkinti“Volkswagen”darbininkai, streikuoja“Ford”gamyklos Belgijoje personalas. Kristijonas BAUKYS Neseniai skelbta, jog Paryžiaus apeliacinis teismas pristabdė restruktūrizacijos plano galiojimą, kurį paskelbė Prancūzijos automobilių gamintoja “PSA Peugeot Citroen”, pagal gamybos apimtis užimanti antrą vietą Europoje - po “Volkswagen”. Pernai liepą PSA oficialiai paskelbė apie savo planus augant nuostoliams atsisakyti 8 tūkst. darbo vietų ir uždaryti šalia Paryžiaus esančią surinkimo gamyklą. Tada paskelbta, kad gamyba Aulnay gamykloje, kurioje dirba 3 tūkst. darbuotojų, bus sustabdyta 2014-aisiais. Be to, kompanija pareiškė atleisianti 1,4 tūkst. darbuotojų Bretanėje esančioje gamykloje. Dar 3,6 tūkst. žmonių turės palikti darbą šalių susitarimu. Koncernas tikino esąs priverstas ryžtis tokioms priemonėms dėl sumažėjusios automobilių paklausos Europoje. PSA žadėjo atleistiems darbuotojams surasti kitas darbo vietas. Teigiama, kad Aulnay uždarymas būtų pirmas automobilių gamyklos uždarymas Prancūzijoje per pastaruosius 20 metų. Atšaukti restruktūrizacijos planą pareikalavo “Faurecia” darbuotojų profsąjunga. “Faurecia”, automobilių atsarginių dalių gamintoja, yra “Peugeot Citroen” antrinė įmonė ir taip pat viena iš jos tiekėjų. “Faurecia” darbuotojai susirūpinę, kad atleidimas PSA gali atsiliepti ir jų gamyklai. Tiesa, ne visos profsąjungos Paryžiaus teismo sprendimu buvo patenkintos. Teigiama, kad trys iš 5 PSA profsąjungų pasisako už skubią koncerno, kasdien prarandančio 7 mln. eurų, restruktūrizaciją - esą kuo toliau bus tempiama, kuo la-

biau situacija blogės. Vykstant debatams maždaug 300 Aulnay gamyklos darbininkų buvo pradėję streiką.

Susitars gražiuoju? Kitas Prancūzijos automobilių pramonės milžinas - “Renault” planuoja panaikinti 7,5 tūkst. (arba 14 proc.) darbo vietų Prancūzijoje per artimiausius ketverius metus. Žadama, jog tai bus padaryta išvengiant priverstinių atleidimų ar gamyklų uždarymo. Anot “Renault” Prancūzijos verslo vadovo Žeraro Leklerko (Gerard Leclercq), 5,7 tūkst. darbuotojų pasitrauks savo noru arba išeis į pensiją.

Pernykščiai naujų automobilių pardavimo rezultatai Europos Sąjungoje - blogiausi per paskutinius 17 metų. Šiuo metu “Renault” su profsąjungomis svarsto darbuotojų darbo grafiką. Kompanija tikisi padidinti Prancūzijos verslo konkurencingumą. Koncernas siūlo įvesti 35 valandų darbo savaitę visoms savo įmonėms šalyje. Taip bendras darbo valandų skaičius viršytų 1,6 tūkst. žmogui per metus, o dabartinis rodiklis siekia 1,5 tūkst. valandų. Kad pailgintų darbo laiką, direkcija sumažins pertraukas darbuotojams iki įstatymo leidžiamų 20 minučių. Visų šių ir kitų priemonių dėka “Renault” tikisi sutaupyti iki 65 mln. eurų per metus. Koncernas, kurio 15 proc. akcijų priklauso šalies Vyriausybei, jau gavo pastarosios pritarimą tokių planų įgyvendinimui.

“Renault” darbininkai radikalių veiksmų kol kas nesiima - tikimasi, jog viską išspręsti pavyks derybų būdu.

Nori daugiau pinigų “Volkswagen” darbuotojai irgi kelia nepasitenkinimo balsus - turėdami omenyje rekordinius koncerno pardavimus, jie pareikalavo 5-6,5 proc. pakelti atlyginimą. Profsąjungų teigimu, 9,07 mln. automobilių pernai pardavęs “Volkswagen” turėtų pasidalinti šia sėkme su darbininkais. Pernai vokiečiams jau pavyko išsiderėti algų pakėlimą 4,3 proc. - priedo prie 13-ojo atlyginimo pavidalu. Tuo metu koncerno “Ford” veiklos Europoje sėkmė nelydi - nuo pernai spalio pabaigos stovėjo konvejeriai Genke (Belgija), kur surenkami “Mondeo” ir “S-Max” modeliai, ir tik neseniai gamyba buvo atnaujinta. Būtent spalį “Ford” pranešė ketinantis 2014 m. uždaryti šią gamyklą. Su tuo nesutinkantys darbuotojai paskelbė streiką ir, nepaisant sėkmingų derybų dėl algų pakėlimo bei pažadų išeiti į darbą sausį, prie konvejerių grįžo daug vėliau nei žadėjo. Piketuotojai net buvo blokavę kelią į atsarginių dalių sandėlius. Nesaldu šiam koncernui ir Rusijoje. Jo atstovai kreipėsi į teismą bandydami uždrausti vasario 18 dieną numatytą streiką gamykloje Vsevoložsko mieste. Čia ginčai tarp kompanijos vadovybės ir profsąjungų vyksta dėl kolektyvinės sutarties. Darbininkai siekia vidutinio atlyginimo padidinimo nuo 38 iki 50 tūkst. rublių, kompensacijų už kenksmingas darbo sąlygas ir pilno medicininio draudimo. Priminsime, kad uždaryti “Opel” gamyklą Bochume (Vokietija) bei atleisti 3 100 darbuotojų ketina ir kitas JAV koncernas “General Motors”. Šiuo metu tebevyksta sunkios derybos su profsąjungomis.

Europarlamentarai dar siūlo naujuose automobiliuose nurodyti jų triukšmingumo lygį, taip pat nustatyti minimalius elektrinių ir hibridinių automobilių garso reikalavimus, kad juos pastebėtų pėstieji. Europos aplinkos agentūros duomenimis, pusė Europos Sąjungos (ES) miestų gyventojų dėl automobilių kenčia bent 55 decibelus viršijantį triukšmą. Manoma, kad nuolatinis eismo triukšmas gali paskatinti širdies ir kraujagyslių ligas, pažeisti organų funkcijas, sukelti miego sutrikimus. Naujosiose taisyklėse numatoma palaipsniui mažinti transporto priemonių sukeliamo triukšmo ribas. Po šešerių metų nuo jų įsigaliojimo naujų lengvųjų automobilių modelių (išskyrus sportinius) triukšmingumo lygis negalėtų viršyti 68 decibelų (dabar nustatyta 74 decibelų riba), o po aštuonerių metų ši riba būtų taikoma visoms naujoms transporto priemonėms. Europarlamentarai balsavo už tai,

kad didelės galios sunkvežimių, sveriančių daugiau kaip 12 tonų, triukšmingumui toliau galiotų 81 decibelo riba. EP nariai pripažįsta, kad automobilio keliamas triukšmas priklauso ne tik nuo variklio garso, bet ir nuo kelio dangos, padangų ir transporto priemonės aerodinamikos. Vis dėlto naujosiomis taisyklėmis kol kas numatoma riboti tik variklio keliamą triukšmą.

Europarlamentarai siūlo ženklinti naujų automobilių keliamo triukšmo lygį, panašiai, kaip dabar ženklinamas degalų sunaudojimas. Europarlamentarai siūlo ženklinti naujų automobilių keliamo triukšmo lygį, panašiai, kaip dabar ženklinamas degalų sunaudojimas, padangų triukšmingumas ar anglies dvideginio išmetimo lygis. Kadangi tylios elektrinės ir hibridinės transporto priemonės gali kelti grėsmę pėstiesiems, europarlamentarai siūlo nustatyti privalomus minimalius tokių automobilių garso standartus, kurie leistų juos anksčiau pastebėti. “Autosalono” informacija

“Peugeot” ir “Citroen” modeliai maitinsis oru

Kol dauguma automobilių gamintojų plėtoja elektromobilių tobulinimo madą, prancūzai bando atgaivinti dar anksčiau iškeltą oru varomos mašinos idėją. Tiesa, koncernas “PSA Peugeot Citroen” savo modelių gamoje irgi turi (kad ir ne savo, o kompanijos “Mitsubishi” rankomis sukurtus) elektromobilius “Peugeot iOn” bei “Citroen C-Zero”, taip pat tradicinius hibridus “Peugeot 3008”, “Peugeot 508 RXH” ir “Citroen DS5”, tačiau pirkėjams tikisi pasiūlyti visiškai naujos koncepcijos hibridinį automobilį. Planuojama, kad jis turės benzininį motorą, tačiau vietoje hibridams įprasto elektros variklio bus naudojama “Hybrid Air” pavadinta jėgainė. Jos esmė - su transmisija sujungtas hidraulinis variklis-oro pompa bei du suspausto oro balionai (žemo ir aukšto slėgio), sumontuoti po salonu bei bagažine. Šiuose balionuose oras yra kaupiamas naudojant rekuperacijos sistemą, analogišką elektromobiliams, ir suspaudžiamas. Naudojant vien tik jį mašina galės pasiekti 70 km/h greitį, ir mieste vien oro re-

žimu važinėti 60-80 proc. laiko. O intensyviai įsibėgėjant oras veiks hidraulinį motorą, kuris padės vidaus degimo varikliui. Nepaisant to, kad naujoji sistema automobilio svorį padidins 100 kg, PSA inžinieriai sako, jog kuro ekonomiškumas pagerės net 45 proc. palyginti su mašina, varoma vien tik benzininiu varikliu. Pirmuosius “Hybrid Air” sistemą turėsiančius modelius prancūzai serijiniu būdu gaminti tikisi pradėti 2016 metais. Ši naujovė iš pradžių atsiras mažuosiuose hečbekuose (“Peugeot 208” ir “Citroen C3”) bei nedideliuose furgonuose - tuose modeliuose, kuriuose montuojami ne itin galingi (83-111 AG) varikliai. “Hybrid Air” sistemos sukūrimas yra PSA koncerno programos, skirtos iki 2020 metų visuose savo modeliuose kuro sąnaudas sumažinti iki 2 l/100 km, dalis. “Autosalono” informacija


10 "Vakarų ekspresas"

šią savaitę

PIRMADIENIS, VASARIO 11 D.

ssKultūros centre Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70) 19 val. Klaipėdos Pilies teatro poetinis spektaklis

Maironio “Susiliejimai”, inscenizacijos autorius ir rež. Alvydas Vizgirda, vaidina Regina Šaltenytė, Vilija Gruodytė, Vilma Ptašinskaitė, Ramūnas Šeputis, Donatas Žilinskas. “Norisi atrasti nors šiokią tokią pasipriešinimo formą egoizmui, atsvarą melui, kvailystei, įsigalėjusiai visuomenėje”, - apie spektaklio atsiradimą kalbėjo režisierius.

laisvalaik

Dienraščio“Vakarų ekspresas” laisvalaikio priedas. Sudarytoja Irma STASIULIENĖ, el. p. irma@v

Teatras KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS Žvejų rūmai, Taikos pr. 70. Bilietai parduodami Žvejų rūmų Dramos teatro kasoje II-VI 10-18 val., VII 2 val. iki spektaklio. Inf. ir bilietų rezervavimas tel. 8 (46) 314453, www.kldteatras.lt ir www.bilietupasaulis.lt

14 d. 18 val. premjera! C. Churchill drama “Top Girls” (“Neprilygstamosios”), rež. G. Padegimas.

22 d. 18 val. G. Grajausko tragikomedija “Mergaitė, kurios bijojo Dievas”, rež. J. Vaitkus.

24 d. 18 val. E. E. Schmitto elegija “Oskaras ir ponia Rožė”, rež. P. Gaidys.

ssKlaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) 19 val. Donato Montvydo koncertas “Leisk mylėt stipriau”. Klausytojai galės išgirsti dar niekur neskambėjusias dainas. “Kadangi koncerte bus pateikiamos mano paties kurtos dainos, galiu tvirtai pasakyti, kad kiekvienam klausytojui išdrįsiu padovanoti po mažą gabalėlį savo širdies ir jausmų”, - priduria dainininkas.

ANTRADIENIS, VASARIO 12 D.

ssKlaipėdos koncertų salėje 18 val. koncertas “Muzika jums”, atlieka Robertas Beinaris (obojus), Gertrūda Beinarytė (altas), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų septetas: V. Kaziulytė (fleita), U. Dičiūnas (obojus), G. Vaznys (klarnetas), T. Girskis (fagotas), A. Dudaitė (valtorna), A. Avdejeva (fortepijonas), V. Matijošaitis (mušamieji). Programoje: F. Paulenco, G. Bizė, F. Bonzono ir kt. kūriniai. Bene geriausio Lietuvos obojininko R. Beinario vienas svarbiausių nuopelnų yra tai, jog mūsų šalyje kasmet daugėja obojumi grojančio jaunimo.

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS Danės g. 19, tel. (8 46) 397402, 397404, 397413, www.klaipedosmuzikinis.lt

14 d. 18.30 val. teatralizuotas koncertas “Sapnai

apie Brodvėjų”, viešnia - Anelie Virkberg (Švedija). 21, 22, 23 d. 18.30 val. V. Ganelino, S. Gedos miuziklas “Velnio nuotaka”. 24 d. 12 val. Kolonų salėje muzikinė pasaka vaikams F. Poulenc “Drambliuko Babaro istorija”. 28 d. 18.30 val. premjera! Z. Liepinio muzikinė drama “Adata” (N-14). KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS

TREČIADIENIS, VASARIO 13 D.

Vežėjų g. 4, tel. 239932, www.klaipedosleliuteatras.lt

16 d. 12 val. spektaklis kūdikiams “Labas, mažyli”, rež. K. Jurkštaitė. 17 d. 12 val. lėlių vaidinimas “Stebuklingas Pelenės laikas”, rež. G. Radvilavičiūtė.

ssKlaipėdos koncertų sa-

lėje 18 val. VšĮ “Laimingi žmonės” romantinė komedija “Kitais metais tuo pačiu laiku”, rež. Arvydas Lebeliūnas, vaidina Aldona Bendoriūtė ir Aleksas Kazanavičius. Pjesės herojai Džordžas ir Dorisė - jauni, tačiau jau senokai sukūrę šeimas, pabunda vienoje viešbučio lovoje... Žinoma, nusidėjėliai, graužiami sąžinės, skubiai atsisveikina, bet prieš tai pusiau juokais susitaria susitikti dar kartą toje pačioje vietoje tuo pačiu laiku...

Renginiai KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ Šaulių g. 36, tel. 410566, www.koncertusale.lt, “Bilietai.LT”

ssKultūros centre Žvejų

rūmuose

18 val. klounų teatro studijos “Dulidu” poetinės klounados spektaklis-cirkas jaunimui ir suaugusiems “Dykuma, rež. Liudas Vyšniauskas, vaidina Kamilė Kondrotaitė, Giedrė Šidlauskė, Mantvydas Banzai, Liudas Vyšniauskas, Mantvydas Poškus. Subtiliame, emocingame, tragiškai gražiame ir beviltiškai juokingame spektaklyje vaidina penki klounai, netradiciškai naudojamos cirko priemonės: virvė, smėlis, kaspinas, konfeti ir šilkas. Keturi klounados numeriai - žmogaus išbandymai dykumoje.

KETVIRTADIENIS, VASARIO 14 D.

ssKultūros centre Žvejų rūmuose 18 val. Klaipėdos dramos teatro premjera! C. Churchill “Top Girls” (“Neprilygstamosios”), rež. Gytis Padegimas, vaidina: A. Mikitavičiūtė, J. Jankauskaitė, R. Šaltenytė, J. Puodėnaitė, R. Idzelytė, E. Barauskaitė, E. Jackaitė, S. Šakinytė. Pirmame spektaklio veiksme sutinkame Marlenę, ambicingą karjeristę, ką tik tapusią naująja “Top Girls” įdarbinimo agentūros direktore. Ji švenčia savo sėkmę pietaudama su moterimis iš įvairių šimtmečių, žemynų bei realybės lygių: popieže Joana, keliautoja Izabele Berd, Japonijos imperatoriaus sugulove ponia Nidzio, Nykiąja Greta iš Brueghelio paveikslo ir žmonos paklusnumo idealu Kantriąja Griselda...

12 d. 18 val. “Muzika jums”. R. Beinaris (obojus), G. Beinarytė (altas), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų septetas (15, 20 Lt, nuolaidos galioja). 22 d. 18 val. “Šeimų duetai ir orkestras”. Klaipėdos kamerinis orkestras, solistai: A. Strimaitis (smuikas) ir E. Strimaitienė (fortepijonas), A. DoveikaitėRubinė (smuikas) ir D. Rubinas (kontrabosas), I. Armonaitė (smuikas) ir R. Armonas (violončelė), G. Gelgotas (fleita) ir J. Gelgotaitė (obojus) (15, 20 Lt, nuolaidos galioja). 24 d. 12 val. koncertas visai šeimai “Choras: smagiai ir spalvingai”. Klaipėdos choras “Aukuras”, meno vadovas ir dirigentas A. Vildžiūnas, aktorė E. Lozdovskaja (15 Lt, taikoma “Šeimos bilieto” nuolaida). Kiti renginiai

11 d. 19 val. Donato Montvydo koncertas “Leisk

mylėt stipriau” (“Tiketa”). 13 d. 18 val. VšĮ “Laimingi žmonės” spektaklis “Kitais metais tuo pačiu laiku” (“Bilietai.LT”). 14 d. 19 val. interaktyvus šou-komedija “Sex guru”, vaidina Algis Ramanauskas (“Bilietai.LT”). 16 d. 18 val. Manto ir grupės akustinis koncertas (“Bilietai.LT”). 20 d. 18 val. čigonų šou grupės “Sare Roma” teatralizuotas koncertas “Čigonų baronas” (“Bilietai.LT”). 21 d. 19 val. komedija “Langas į parlamentą” (“Bilietai.LT”). 23 d. 18 val. romansų vakaras, dalyvauja: Liudas Mikalauskas, Judita Leitaitė, Algis Frankonis (“Bilietai.LT”). 03 09 d. 18 val. gyvo garso koncertas “Hit paradas”: dainuos Jūratė Miliauskaitė, Giulija, Romas Dambrauskas, gros Gintaras Šulinskas, Robertas Vilčinskas (“Bilietai.LT”). KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI Taikos pr. 70, tel. 300118, www.zvejurumai.lt

ssKlaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre (Danės g. 19) 18.30 val. teatralizuotas koncer-

tas “Sapnai apie Brodvėjų”, viešnia - Annelie Virkberg (Švedija). Brodvėjaus teatras ruošiasi kurti šou pasirodymą. Įnoringasis teatro režisierius siunčia teatro atstovę į Niujorko gatves surasti naujų talentų. Keletas niekam nežinomų šokėjų ir dainininkų svajoja apie didžiąją sceną, ir talentų ieškotoja jiems suteikia šansą... Teatro scenoje prasideda repeticijos. Jų metu išryškėja užkulisių aistros...

11 d. 19 val. Pilies teatro poetinis spektaklis Maironio “Susiliejimai“, rež. A. Vizgirda (15 Lt, galioja 01 28 d. bilietai, “Tiketa”). 13 d. 18 val. klounų teatro studijos “Dulidu” poetinės klounados spektaklis-cirkas “Dykuma” (N-14), rež. L. Vyšniauskas (12 Lt, renginio dieną 20 Lt, “Bilietai.LT”). 15 d. 19 val. Gyčio Ivanausko teatro premjera šokio komedija “BollyWood”, rež. ir choreografas G. Ivanauskas (25-40 Lt, “Tiketa”). 16 d. 16 val. šventinis koncertas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Dalyvauja pučiamųjų orkestras

“Trimitas”, Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Merūnas Vitulskis (tenoras) ir Klaipėdos jaunimo centro dainos studija “Keberiokšt” (nemokamai). 17 d. 12 val. “Ledinė zylutė”: aktorių ansamblio “Degam” “Zita - pelytė”, rež. A. Vidžiūnas (15 Lt, “Tiketa”). 17 d. 17 val. “Ledinė zylutė”: Teatro judėjimo “No Theatre” “No Concert”, rež. V. Bareikis (15 Lt, “Tiketa”). 23 d. 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių vaidinimas “Klounas ir pelytė Micė”, rež. K. Kondrotaitė (8 Lt, renginio dieną 12 Lt, “Bilietai.LT”). 23 d. 17 val. “Ledinė zylutė”: “Menų spaustuvės” “Ribos” (N-16), rež. T. Montrimas (20 Lt, “Tiketa”). RENGINIŲ SALĖ “VAKARIS” Naujojo Sodo g. 1 (viešbutis “Amberton Klaipėda”)

23 d. 19 val. grupės “Rondo” gyvo garso koncertas.

03 09 d. 19 val. G. Paškevičiaus koncertas. 03 15 d. 19 val. komedija - monospektaklis

“Senelis” su R. Rudoku.

“ŠVYTURIO” ARENA Dubysos g. 10, www.svyturioarena.lt, www.bilietai.lt

14 d. 19.15 val. LKL rungtynės: Klaipėdos “Neptūnas” - “Prienai”. 17 d. 18 val. VTB Vieningosios lygos rungtynės: Klaipėdos “Neptūnas” - Žemutinio Naugardo “Nyzhnij Novgorod”. 20 d. 19 val. “Domino” teatro miuziklas “Paryžiaus katedra”. KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS Daržų g. 10

19 d. 17 val. dr. Mariaus Ščavinsko knygos

“Kryžius ir kalavijas. Krikščioniškųjų misijų sklaida Baltijos jūros regione X-XIII amžiais” pristatymas. Dalyvaus doc. dr. V. Vaivada, prof. habil. dr. V. Žulkus, dr. M. Ščavinskas. 26 d. 17 val. susitikimas su dr. Nijole Strakauskaite “Brolių Grimų pasakų istorinis fonas”. Kiekvieną ketvirtadienį 18 val. jaunimui skirtas projektas “Etnoreidas”: tradicinių šokių vakarai - “Vožiniai” (nemokamai). Trečiadieniais 10-12 val. etnologės Valerijos Jankūnaitės konsultacijos kalendorinių švenčių klausimais (registruotis tel. 310022). Ketvirtadieniais 15-16.30 val. dailininkės Elenos Matulionienės konsultacijos tautinio kostiumo klausimais (tel. 410108). TAUTINIŲ KULTŪRŲ CENTRAS K. Donelaičio g. 6B, inf. tel. (8 46) 210283

14 d. 17 val. tradicinės ukrainiečių kultūros klubo “Prosvit” dainų vakaras (su kvietimais). KLAIPĖDOS APSKRITIES VIEŠOJI I. SIMONAITYTĖS BIBLIOTEKA Herkaus Manto g. 25

11 d. 17 val. Gerlacho palėpėje literatūrinio žurnalo “Paraleli” pristatymas. Dalyvaus poetai S. Pogoniajevas, M. Nikitinas, G. Juško ir vyr. redaktorius V. Karpenko (Karaliaučius); rašytojas Clandestinus, poetai A. J. Navickas ir P. Narušis, publicistas ir dailininkas R. Borisovas. 13 d. 17.30 val. Konferencijų salėje užsiėmimas “Pirmasis žingsnis”, pristatomos jogos, meditacijos, kvėpavimo technikos. Bus kalbama apie kvėpavimo paslaptis ir kaip tai gali pagerinti mūsų gyvenimą. 14 d. 17 val. Gerlacho palėpėje poezijos ir muzikos popietė “Jeigu meilė širdyje”. Dalyvauja skaitytojų klubas “Tarp eilučių”. Renginį moderuoja Algirdas Petraitis. 15 d. 17 val. Konferencijų salėje Vasario 16-ajai skirtas renginys “Signatarai ir laikmetis”, bus pristatyta prof. habil. dr. Stasio Vaitekūno knyga “Stanislovas Narutavičius. Signataras ir jo laikai”, rodoma teatrinė miniatiūra, dedikuota leidinio globėjui, Kovo 11-osios signatarui dr. Bronislovui Lubiui. Atlieka Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija „Savi“, rež. L. Pocevičienė.

Parodos KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI Didžioji Vandens g. 2, tel. 314446, 8 611 26244

Šiuolaikinio Švedijos meno paroda “Falling from Grace” (iki 02 24).


kio gidas Pirmadienis 2013 02 11

. irma@ve.lt. Daugiau laisvalaikio skaitinių - www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis/renginiai/ KLAIPĖDOS GALERIJA Bažnyčių g. 4/ Daržų g. 10

Suaugusiųjų dailės studijos narių darbų paroda

(iki 02 22).

Filialas PC “Herkaus galerija” (Herkaus Manto g. 22, II a.)

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus dailininkų mažosios skulptūrinės plastikos paroda “Mainai” (iki 02 21). BAROTI GALERIJA Aukštoji g. 1

Isroildžono Baroti keramikos paroda “Su-

zani”.

su kaimiškos muzikos kapela “Kvorta”. Friedricho bistro, Herkaus Manto g. 5

16 d. 21 val. Kristina Jatautaitė (vokalas) ir

Mindaugas Putna (piano).

3D VAIZDO KLUBAS “RELAX CUBE” Vingio g. 29, tel. (8 46) 474999; Taikos pr.81, tel. (8 46) 490491, www.3drelaxclub.lt

Kasdien galite žiūrėti pasirinktą televizijos ar sporto programą 12 kv. metrų ekrane!

Kompiuteriniai žaidimai, filmai ir animaciniai

filmukai vaikams 3D formatu iš mūsų siūlomo sąrašo - tik 4 Lt už val. Organizuojame šventes vaikams.

BOULINGAS-KAVINĖ “KAPITOLIJUS” Herkaus Manto g. 27. Tel. (8 46) 310472.

Kviečiame pažaisti boulingą ir paskanauti picų.

Muziejai LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS Smiltynės g. 3, inf. tel. (8 46) 492250, 869837299, el. p. ljm@muziejus.lt, www.muziejus.lt, www.jurumuziejus.blogas.lt

Kinas “FORUM CINEMAS” Taikos pr. 61, PC “Akropolis”

“Valentinas vienas” (premjera, komedija, N-16) - 11.15, 16.15, 18.30, 21 val.

“Žuviukas Nemo” (premjera, dubl. liet. animac.,

V) - 3D: 10.30, 13, 15.45 val.; ne 3D: 13.45 val. “Ana Karenina” (premjera, drama, N-13) - 11.45, 14.45, 18.15, 21.15 val. “Nemirtingųjų kronikos: nuostabūs sutvėrimai” (premjera, romantinė drama, N-7) - “Čili” draugų seansas 13 d. 18.45 val. “Ralfas Griovėjas” (dubl. liet. animac., V) 12.30, 15 val. “Dubleris” (rusiška komedija, N-13) - 11, 16.30, 21.45 val. “Jonukas ir Grytutė: raganų medžiotojai“ (veiksmo trileris, N-13) - 19, 21.30 val. “Pi gyvenimas” (3D, nuotykių drama, N-7) 11.30, 17.45 val. “Ištrūkęs Džango” (veiksmo trileris, N-16) 14.30, 20.30 val. “Skrydis” (veiksmo drama, N-13) - 13.15, 18.45 (13 d. seansas nevyks) val. “Vargdieniai” (muzikinė drama, N-13) 17.30 val. “Kietašikniai” (komedija, N-16) - 20.45 val.

Klubai RESTORANAS “ŽEMAITIJA” Herkaus Manto g. 31, II a. Tel. 8 690 55550. V, VI dirba iki 2 val. nakties!

14 d. 21 val. Šv. Valentino vakarą Jūsų lauks gyvo garso grupė “M.E.S.S.”, gurmaniška vakarienė ir malonios staigmenos. 16 d. 21 val. grupė “Trys apelsinai”. 22 d. 21 val. Česlovas Gabalis ir grupė “Pelenai”.

Kiekvieną vasario savaitgalį Jūrų muziejuje bus galima ne tik pažinti laivybos istoriją, pasigrožėti margaspalvėmis akvariumų gyventojomis, sužinoti daugiau apie ruonius, pingvinus ar Šiaurės jūrų liūtus, bet ir kūrybiškai praleisti laiką. Kūrybinių dirbtuvių metu ne tik bus pagilintos žinios, bet ir sukurtas originalus suvenyras ar meninis darbelis: 16, 17 d. 12-15 val. atviruko “Trispalvė jūra” gamyba. 23, 24 d. 12-15 val. aplikacijos arba papuošalo “Pavasarinio pajūrio sapnai” gamyba. Kūrybinės dirbtuvės nemokamos, tereikia nusipirkti bilietą į Jūrų muziejų. Inf. tel.: (8 46) 492250, 8 686 37299, ljm@muziejus.lt, www.muziejus.lt. Šaltuoju metų laiku lankytojus, persikėlusius iš Klaipėdos į Smiltynę 10 ir 11.30 val. pėsčiųjų keltais, iki muziejaus nuveža specialus autobusas. Muziejus dirba šeštadieniais ir sekmadieniais 10.30-17 val.

FRIEDRICHO PASAŽAS Friedricho smuklė

14 d. 20.30 val. švento Valentino fiesta su grupe “Vairas” (Šiauliai).

15 d. 20.30 val. grupė “Trys apelsinai”. 16 d. 20.30 val. Lietuvos nepriklausomybės diena

ssKlaipėdos koncertų salėje 19 val. “Domino” teatro komedija “Sex guru”, rež. Sakalas Uždavinys, vaidina

Algis Ramanauskas. Interaktyvaus šou suaugusiems metu scenoje esantis lektorius tampa vedliu per seksualini labirintą. Šou padės daugeliui atrasti atsakymus į klausimus, kaitinusius kraują bei vaizduotę: ko iš tiesų nori moterys? Ar vienodas problemas vyrai ir moterys sprendžia skirtingai?

PENKTADIENIS, VASARIO 15 D.

ssKultūros centre Žvejų

rūmuose 19 val. Gyčio Ivanausko teatro premjera! Šokio spektaklis “Bollywood”, rež. ir choreografas G. Ivanauskas, vaidina E. Mikulionytė, G. Ivanauskas, O. Konošenko, J. Žemaitytė, S. Paciukonytė, I. Nazarenko, E. Taujanskis, K. Chlebinskas, R. Ceizaris. Bolivudo šokiais choreografas susižavėjo dar tuomet, kai studijavo Austrijoje. Pakerėtas indų kino filmų šokių kuriamos nuotaikos, nusprendė tai perkelti į Lietuvos teatro sceną. Spektaklio herojai tėtušis ir pikta motinėlė išsiųs savo tris mylimas dukras į šiuolaikinį pasaulį ieškoti laimės. Ką dukros ten ras, kaip sužadėtinius priims tėvai ir kokios linksmybės jų laukia, žiūrovai išvys atėję į spektaklį.

ŠEŠTADIENIS, VASARIO 16 D.

ssKlaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) 12 val. spektaklis kūdikiams “Labas, mažyli”, rež. Karolina Jurkštaitė,

vaidina Andžela Vitauskaitė ir Erika Mažulienė. Tai absoliučiai originalus, novatoriškas spektaklis, kurio pagrindas ne tradicinis draminis siužetas (kūdikiai elementariausiai nespėja jo sekti), o muzika, garsas, ritmas, kontrastingos spalvos, geometrinės figūros, įvairios formos.

ssKultūros centre Žvejų rūmuose 16 val. šventinis koncertas Valstybės atkūrimo dienai, dalyvauja: valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas” (vadovas Romualdas Barvainis, meno vadovas prof. Algirdas Budrys, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis), Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Merūnas Vitulskis (tenoras), Klaipėdos jaunimo centro dainos studija “Keberiokšt” (vadovė Regina Vindžigalskienė), koncerto vedėjas Šarūnas Juškevičius. Dviejų dalių spalvingoje programoje skambės lietuvių bei užsienio autorių dainos, populiarioji klasika, pasaulinio garso miuziklų melodijos.

Liepų g. 33

Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės grafikos

darbų paroda “Kasdienybės valandos” (iki 02 24). Vytauto Kašubos kūrybos ekspozicija “Žmogaus misterija”. Paroda “Arbit Blatas. Sugrįžimas į tėvynę” (iki 02 24). Prano Domšaičio tapybos ekspozicija. Dailininko marinisto Česlovo Janušo (19071993, JAV) nuolatinė kūrinių ekspozicija “Prie Baltijos ir prie Atlanto”. Antradieniais 17 val. Dailės studija suaugusiems. Darbo laikas: II-VI 12-18 val., VII 12-17 val. MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS Didžioji Vandens g. 6, tel. 410527

13 d. 17 val. vyks knygos „Klaipėdos skulptūrų parkas ir jo tapatumų iššūkiai“ (2012, UAB„Druka“) pristatymas. Dalyvaus straipsnių autoriai. Veikia paroda “Kova dėl Klaipėdos - įvykiai ir žmonės” (iki 03 02). Klaipėdos bei visos Mažosios Lietuvos krašto istoriją atspindi muziejuje eksponuojami įvairūs radiniai, aptikti archeologinių kasinėjimų metu, daug XX a. pradžios miestelėnų apyvokos reikmenų, baldų bei indų. Darbo laikas: II-VI 10-18 val. KLAIPĖDOS LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS

Tiltų g. 26A, staliukų rezervacija tel. (8 46) 211390

"Vakarų ekspresas" 11

LDM PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA

Liepų g. 12, tel. 410413, el. p. klm@takas.lt

23 d. 21 val. Rasa Doniela ir grupė.

šią savaitę

Paroda “Laikrodžiai iš Lietuvos nacionalinių muziejų rinkinių” (iki 06 01). Viena didžiausių Europoje laikrodžių ekspozicijų supažindina su laiko matavimo prietaisų istorine raida - kalendoriais, saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais laikrodžiais. Ekspozicija “Laikrodininko dirbtuvė” supažindina su XVI-XIX a. laikrodžių gamybos, remonto bei apdailos senoviniais įrankiais. Muziejaus darbo laikas: II-VI 12-18 val., VII 12-17 val. KLAIPĖDOS UNIVERSITETO BOTANIKOS SODAS Kretingos g. 92, tel. 398833, 8 611 14644

Botanikos sodas kviečia lankytojus pasigėrėti gamtos grožiu. Apsilankyti galite: I-V 8-18 val., VI 9-15 val.

ssKlaipėdos koncertų salėje 18 val. Manto ir grupės akustinis koncertas. “Šioje programoje būsiu 100

procentų Mantas. Kodėl? Kūriniai bus atliekami visiškai natūraliai, neperkraunant jų sudėtingomis kompiuterinėmis aranžuotėmis. Žodžiu, nebus uždėta jokio nereikalingo grimo nei man, nei mano atliekamai muzikai,” - atvirauja garsus atlikėjas. Kaip ir visada, Mantas sau akompanuos gitara.

SEKMADIENIS, VASARIO 17 D.

ssKultūros centre Žvejų

rūmuose 12 val. teatrų festivalis “Ledinė zylutė”: aktorių ansamblio “Degam” muzikinė veiksmo komedija vaikams “Zita - pelytė” pagal V. V. Landsbergio pasaką, rež. Albertas Vidžiūnas, vaidina Š. Gedvilas, V. Kuklytė, A. Kazlovas, I. Mickevičiūtė, R. Petrauskas. Tai žaismingas pasakojimas apie mergaitės Zitos kelionę į pramanytą pasaulį, kuriame tikras brolis tampa ragana, sesuo virsta pelytės mama, o nelauktai apsilankęs draugas - įsimylėjusiu tarakonu...

ssKlaipėdos lėlių teatre 12 val. lėlių vaidinimas “Stebuklingas Pelenės laikas”, rež. Gintarė Radvilavičiūtė,

vaidina Renata Kutaitė. Tai spektaklis apie mažą stebuklą, kurį patiria šių dienų Pelenė. Kartu su detektyve Didžiąja Z. galėsite pavartyti jos naujausią detektyvą, panarplioti istorijos peripetijas, pasigėrėti atgyjančiomis iliustracijomis, pasimėgauti užburiančia muzika bei pasidžiaugti laiminga pabaiga.

ssKultūros centre Žvejų

rūmuose 17 val. teatrų festivalis “Ledinė zylutė”: teatro judėjimo “No Theatre” gedulingai šventinis teatralizuotas koncertas jaunimui “No Concert”, rež. Vidas Bareikis, atlieka E. Špokaitė, I. Lencevičiūtė, E. Latėnaitė, E. Gudavičiūtė, M. Repšys, D. Stončius, V. Sodeika, A. Storpirštis, V. Bareikis. Didžioji spektaklio dalis remiasi ne tekstine medžiaga, o muzika, fiziniu teatru bei atmosfera, todėl spektaklis tampa daugiasluoksnis, atsiveria laisvė interpretacijai. Algirdo KUBAIČIO, Eltos, “Vakarų ekspreso”, “Respublikos” archyvų ir organizatorių nuotr.


12 "Vakarų ekspresas"

DIENA PO DIENOS

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (279) AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V) archyvo nuotr.

“Vakarų ekspresas”tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien toliau žvalgysimės po Herkaus Manto gatvės 25-ąjį, kuris šiandien priklauso Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos pastatų kompleksui. Gražina JUODYTĖ

grazina@ve.lt

Pirklio Hermano Gerlacho našlei Marie pardavus rezidenciją miestui, šiame pastate 1936 m. duris miestelėnams atvėrė biblioteka, veikianti čia iki šiol. Pirmoji Klaipėdos miesto biblioteka buvo įsikūrusi Herkaus Manto g. 20, kur šiandien yra restoranas “Lūja”. Pirmuoju jos direktoriumi buvo eruditas, meno istorijos daktaras Georgas Kempas (Georg Kemp). Tai jis rūpinosi bibliotekos (Stadtbücherei Memel) fondais 1920-1925 m. Klaipėdą prijungus prie Lietuvos, G. Kempas dar kurį laiką vadovavo bibliotekai. Dokumentuotų žinių, kodėl jis buvo nu-

s pirmasis. 120-12 m. bibliotekai vadovavo menotyros daktaras Georgas Kempas. šalintas iš direktoriaus pareigų, nėra. Tačiau pagal Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus istorikų versiją G. Kempas turbūt atsisakė priimti Lietuvos pilietybę, o “mokestis” už tai - prarastas postas. Jį pakeitė bibliotekininkė panelė Haman, kuriai ištekėjus bibliotekai ėmė vadovauti Dora Veison (Dora Weisson). Kadangi ne tik Vokietijoje, bet ir su šia šalimi glaudžiais ryšiais susijusiose valstybėse sklido nacizmo idėjos ir ideologija, bibliotekos fondams kontroliuoti buvo sudaryta kažkas panašaus į tarybą ar komitetą. D. Veison vadovavimo metu bibliotekai buvo suteiktas Klaipėdos krašto bibliotekos statusas, joje buvo formuo-

s pasKutiNYsis prieŠKariu. 13 m. Vokietijai aneksavus Klaipėdos kraštą, bibliotekos direktoriumi buvo paskirtas Gerhardas Lycas (Gerhard Lietz).

jami ir lietuviškų knygų fondai, šiai bibliotekai buvo perduotas miesto archyvas. 1939 m. aneksavus Klaipėdos kraštą bibliotekos vadovu paskiriamas Gerhardas Lycas (Gerhard Lietz). Jis gimė ir augo Magdebur-

aNoNSaS Kitą pirmadienį jau praversime duris į pokarinę biblioteką.

go mergaičių vidurinės mokyklos direktoriaus šeimoje. Kylyje, Paryžiuje studijavęs germanistiką ir naująsias kalbas, Klaipėdoje mokytojavo Augustės Viktorijos mergaičių oberlicėjuje (šiandien - Klaipė-

“ENTERBANK” - verslo pradžia be kliūčių Pradėti verslą - didelis iššūkis, ypač jauniems žmonėms, kurie šioje nišoje yra naujokai, tad idėjoms ir veiklai dažnai koją kiša specifinių žinių ir patirties trūkumas. Siekdami išvengti šios kliūties jaunieji verslininkai renkasi virtualųjį inkubatorių - vietą, kurioje ne tik sulaukia reikiamų konsultacijų, bet ir dalijasi svarbia patirtimi su bendraminčiais. Pasinaudojusi sėkminga Europos Sąjungos patirtimi, VšĮ Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra (KEPA) jau kurį laiką pradedantiesiems verslininkams siūlo jungtis prie virtualaus verslo inkubatoriaus “ENTERBANK” www.enterbank.lt. Jo nariai gali naudotis nemokamomis viešomis paslaugomis - marketingo ir elektroninės komercijos konsultacijomis, pagalba IT klausimais, duomenų bei dokumentų valdymu, interneto svetainių, aplikacijų saugojimo virtualiame serveryje paslauga ir kt. Taip pat yra galimybė dalyvauti nemokamuose kursuose, kuriuos išklausius galima gauti sertifikatą, ar dalyvauti tiesiogiai internetu transliuojamose virtualiose konferencijose - organizavus jas praėjusiais metais, sulaukta daugiau nei 800 dalyvių. Ilgiau nei prieš metus veikti pradėjęs “ENTERBANK” su projekto partneriais - LCC tarptautiniu universitetu bei Ventspilio “Digital cen-

dos universiteto Menų fakultetas). G. Lycas buvo aktyvus Klaipėdos krašto vokiečių kultūros, vėliau AdM draugijos, kuri ir šiandien veikia Vokietijoje, narys. Buvo apdovanotas AdM Auksiniu garbės ženklu (Goldener Ehrennadel) bei Rytų Prūsijos draugijos Sidabriniu garbės ženklu (Silbernen Ehrennadel). Bibliotekos direktorius bendradarbiavo laikraštyje “Memeler Dampfboot”, buvo daugelio žinomų eilėraščių apie Klaipėdos kraštą ir istorinių straipsnių autorius. Išleido eilėraščių rinkinius “Wind Sand und Meer”, “Die frühen Tage”, “Regenbogenspiele”, “Odysseus”, “Die magische

Laterne”. Galima spėti, kad G. Lycas bibliotekai vadovavo ir karo metais. Turbūt jis pasirūpino ir bibliotekos fondų perkraustymu. Iš Klaipėdos, kaip ir iš visų Rytprūsių, vokiečiai buvo evakuojami tiksliai pagal grafikus. Tad suruošti evakuacijai bibliotekos fondus būta laiko. Šiandieninės I. Simonaitytės bibliotekos darbuotojos bando ieškoti buvusių fondų pėdsakų, tačiau veltui. Bent kol kas knygų, išvežtų iš Klaipėdos, nerandama. Nors jos tikrai turėjo būti žymėtos klaipėdietiškais ženklais, o gal ir ekslibriais. G. Lycas mirė 2003 m. Vokietijoje. Taip jo niekas ir neišsiteiravo, kur buvo išvežtos knygos ir ar iš tiesų išvežtos. Būtent šiai bibliotekai savąsias sukauptas knygas kartu su archyvais buvo padovanojęs Johanas Zembrickis ir kiti garbūs miestelėnai. Tai būtų neįkainojama vertybė tiek bibliotekininkams, tiek istorikams. Tiesa, galbūt prieškarinės bibliotekos fondų likimas paaiškės, rūšiuojant AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e.V) archyvą, kurį prieš kelerius metus padovanojo Vokietijoje gyvenantys memelenderiai. Bus daugiau

ENTERBANK paslaugomis pasinaudojusių įmonių atstovų komentarai Donatas JONIKAS, UAB “Marketologai” “Veiklą pradėjome kaip rinkodaros planavimo ir įgyvendinimo agentūra, dirbome su mažomis bei vidutinėmis įmonėmis įvairiuose verslo sektoriuose. Gana greitai sulaukėme teigiamų atsiliepimų ir rekomendacijų, įgijome klientų bei partnerių užsienyje. Per pastaruosius veiklos metus įžvelgėme bendras tendencijas, kokių rinkodaros paslaugų labiausiai reikia ne tik šio verslo inkubatoriaus, bet ir apskritai Lietuvos įmonėms. Todėl dabar giliname savo specializaciją eksporto rinkodaroje bei technologinių inovacijų ir mokslinių tyrimų rinkodaroje (padedame išradėjams ir mokslininkams komercializuoti jų išradimus bei specifines žinias). Manome, jog būtent šiose srityse savo klientams galime sukurti didžiausią pridėtinę vertę.”

Andrius BERŽINIS, “MB Food LT”

s praNaŠumai. Pagrindiniai verslo inkubatoriaus pranašumai - nemokamos konsultacijos ir pradedančiųjų verslininkų dalijimasis svarbia patirtimi. Nuotraukoje - akimirka iš tiesiogiai internetu transliuotos konferencijos. tre” - sulaukė didesnio nei tikėtasi susidomėjimo. Inkubatoriuje jau yra daugiau kaip 50 Ventspilio ir Klaipėdos regionuose įsikūrusių įmonių, nepaisant to, nauji nariai dar gali registruotis iki projekto pabaigos (2013 m. gegužės), jam pasibaigus visomis minėtomis paslaugomis bus galima nau-

dotis dar dvejus metus. Tarp narių - įvairiausio spektro įmonės: maisto, farmacijos pramonės atstovai, įvairiausių paslaugų teikėjai, verslo konsultantai ir kt. Neįmanoma rasti pradedančiojo verslininko, kuris pasigailėtų pasinaudojęs “ENTERBANK” paslaugomis.

“Džiaugiamės suteikta galimybe augti “ENTERBANK” inkubatoriuje. Dirbdami kartu gavome naudingos patirties marketingo, vadovavimo srityse. Itin naudingos buvo konsultacijos, padėjusios apibrėžti mūsų įmonės marketingo strategiją. Jaunam verslui tokie inkubatoriai turi neįkainojamos vertės. Čia susiburia panašaus amžiaus ir ambicijų žmonės, ir tai leidžia dalintis vieniems su kitais savo patirtimi. Gavome ir patarimų, ir kritikos. Tokie inkubatoriai turi ir toliau būti skatinami, netgi vyriausybiniu lygmeniu. Mano manymu, tai galėtų netgi pareguliuoti Lietuvos rykštės - emigracijos mastą. Jaunas žmogus, pradėdamas verslą ir negaudamas pagalbos iš šalies, ne visada sugebės tinkamai savo verslą užauginti ir sustiprinti, taigi bet kokios konsultacijos yra labai reikalingos verslo pradžioje.”

Povilas GUSČIUS, UAB “Biofarmacija” “Mūsų įmonė įsteigta Klaipėdoje, ji platina Izraelyje pagamintus maisto papildus - miltelius, skirtus geriamam tirpalui ruošti. Jie yra organinės kilmės magnis išgautas iš Negyvosios jūros vandens, be jokių cheminių priedų, todėl neutralaus skonio. Tai pirmieji ir vieninteliai tokie produktai Lietuvoje, bet dėl išskirtinių savybių žinomi viso pasaulio žmonėms. Esame inovatyvūs, dėkojame Všį KEPA, kuri labai pagelbėjo įmonės kūrimosi periodu įvairiomis aktualiomis konsultacijomis ir paslaugomis.”

Jurgita ČINAUSKAITĖ-ČETINER, masažo namai “Palmiye”

ENTERBANK “Virtualios verslo paramos infrastruktūros Baltijos šalyse kūrimas” – tarptautinis bendradarbiavimo abipus sienos projektas (iš dalies finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo), vykdomas VšĮ KEPA – pagrindinio projekto partnerio – kartu su Ventspilio “Digital centru” ir LCC tarptautiniu universitetu.

“Mūsų paslaugos - vienintelės tokios Klaipėdoje, siūlome nepakartojamą turkišką masažą visiems egzotiškų procedūrų mėgėjams arba norintiems jas išbandyti pirmą kartą. Čia taip pat galima pasilepinti ir kitais atpalaiduojamaisiais (karštų akmenų, aromaterapiniais ir kt.) arba stimuliuojamaisiais (rusiškas, švediškas SPA) masažais. Pradedant veiklą mums labai padėjo tai, kad galėjome save reprezentuoti “ENTERBANK” organizuotoje Karjeros ir verslumo mugėje - čia mums buvo skirtas stendas. Žinau, kad galime nemokamai naudotis teisinėmis ir kitomis paslaugomis.”


2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

N UOM A Nekilnojamasis turtas Išnuomojamos gamybinės ir sandėliavimo patalpos Klaipėdos m. centre (Malūnininkų g.). Tel. 8 659 44 075.

"Vakarų ekspresas" 13

SKELBIMAI. REKLAMA

Pigiai beržo ir kt. lapuočių rąstus po 3 m. Turime sausų skaldytų malkų. Atvežame. Tel. 8 683 21 435. 66094

Baltarusiški durpių briketai (nuo 300 Lt), durpių acijos (100 Lt). Pristatome. Tel. 8 608 17 579.

Skaldytas ąžuolo, beržo, alksnio malkas ir pjūvenas maišuose. Tel. 8 617 05 604. 69412

Skaldytas, supjaustytas lapuočių malkas, statybinę medieną. Atvežame. Perkame, kertame mišką. Tel. 8 677 56 339, 8 671 99 760.

68527

Mažame viešbutyje Klaipėdoje nuomojami kambariai: dvivietis nuo 90 Lt, 2-3 val. nuo 50 Lt, įmonėms 1 asm. nuo 40 Lt. Tel. 8 680 43 184.

Sausas beržo, ąžuolo ir kt. lapuočių malkas supakuotas į tinklinius maišus arba palaidas. Atvežame ir mažais kiekiais. Tel. 8 605 57 555.

Statybinės medžiagos Kokybiškas juodalksnio dailylentes. Klaipėda, tel. 8 699 77 294.

64898

67053

2 kambarių su holu 55 kv. m butą Bandužių g.(9/3 a., plastikiniai langai, šarvo durys, įstiklinti balkonai, bendrija, 110000Lt.). Savininkas. Tel. 8 643 27 660. 69421

68743

Drabužiai

Gerą 150 kv. m namą naujajame Kalotės kaimo rajone. Informacija tel. 8 688 93 405. 66075

Parduodu 3 miegamųjų butą Įgulos g. Tel. 8 699 68 471. 67203

Tvarkingą mūrinį gyv. namą su visais patogumais Giliogirio k., Rietavo sav. Yra ūkiniai pastatai, stiklinis šiltnamis, 5 ha žemės. Tel. 8 616 30 687. 69316 68278

Transporto priemonės

Beržo, juodalksnio malkas (turime sausų), pjuvenas, briketus. www.malkoskurui.lt, tel. 8 670 23 004, 459 400.

Audi B4 (1994 m., 1,9 TDi), Mazda 121 (1998 m., 1, kub. cm), Subaru Justy (2000 m., 1,3 kub. cm, 4x4). Tel. 8 610 19 414.

68724

Geros kokybės juodalksnio, beržo, ąžuolo skaldytas malkas (pakuojame į padėklus arba 3 m ilgio rąsteliais), pjuvenų briketus, atraižas. Atvežame nemokamai. Tel. 8 630 64 435.

69133 68098

PAS L AUGOS Baldai

69731

Paromis išnuomojami kambariai su visais patogumais nuosavame name. Tel. 412 390, 8 657 94 214, 8 699 16 202. 67529

Ūkininkas perka žemes ir miškus. Išsinuomoja dirbamas žemes. Tel. 8 677 90 939.

Įvairių rūšių skaldytas, sausas malkas, lentų galus, statybinę medieną. Tel. 8 684 97 350, 8 698 26 990. Kuro sandėlys parduoda baltarusiškus durpių briketus, stambią, kokybišką akmens anglį. Tel. 8 657 95 758. 63521 62717

PAR D UODA

Nekilnojamas turtas

67824

Įvairios prekės

Nebrangiai įvairias skaldytas malkas, įvairią statybinę medieną, dailylentes, atraižas, pjuvenas. Tel. 8 611 03 438.

Akmens anglį, pjuvenų, durpių briketus, beržo malkas. Produkciją pristatome. Tel. 8 699 99 937.

Nuolat lapuočių malkas, pjautas po 3 m (trinkelėmis, kaladėmis), eglės rąstus (6 m ilgio). Tel. 8 645 24 040, 8 611 17 726.

Malkas. Atvežame nemokamai. Turime ir sausų. Tel. 8-612 17 198.

Parduodu beržines ir lapuočių malkas, statybinę medieną. Tel. 8 686 27 149.

1 kambarį 2 kambarių bute Vingio raj., prie “Pasažo”. Tel. 8 609 82 352, 8 645 40 632.

Naujos statybos 178 kv. m 2 a namą prie jūros (yra 4 a žemės). Savininko tel. 8 652 36 554. 65849 69337

69290

1 kambario su niša butą (nedidelė kvadratūra, pigus išlaikymas, netoli centras). Tel. 8 671 19 725. 69336

Parduodu arba keičiu sodybą į dviejų kambarių butą Klaipėdoje. Tel. 8 601 78 660, (8 441) 41 212.

Gaminame virtuvės, prieškambario, stumdomas sistemas, sekcijas ir kt. Projektavimas, atvežimas ir montavimas nemokamas. www.baldmera.lt, tel. 8 614 14 310. Minkštų baldų restauravimas. Lovų gamyba. Tel. 8 600 75 483, 8 624 12 821. Gaminame ir parduodame ąžuolines baldines dureles pagal įvairius matmenis ir įvairių formų. Tel. 8 687 94237. 69040

65954

63673

Virtuvės baldų gamyba, spintos stumdomomis durimis ir kt. Projektavimas, atvežimas (taip pat Neringoje) nemokamai. Galima išsimokėtinai. www.nerijausbaldai.lt, tel. 8 680 11 553, Danės g. 45 (PC “Gulbė”). Vertimai

66858

Autoserviso paslaugos Montuojame automobilinę BRC dujų įrangą, tiesioginis įpurškimas. Tel. 8 620 38 309. 68077

Buitinė technika

Nebrangiai remontuoju skalbimo mašinas, indaploves, orkaites, kaitlentes, šaldytuvus. Atvykstu į namus. Tel 8 681 30 052. 68275

Remontuoju šaldytuvus, skalbykles, kondicionierius ir kt. (ir užmiestyje). Atvažiuoju į namus. Tel. 8 650 57 998. 69097

(Nukelta į 14 p.)


14"Vakarų ekspresas" (Atkelta iš 13 p.)

PASL AUGOS Buitinė technika Šaldytuvų remontas mieste ir apskrityje. ”Šalna”, Šilutės pl.101a. Tel.(8-46)325 325, (8-656) 99 099.

SKELBIMAI. REKLAMA

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

Akcija! Šarvuotas ir vidaus duris - minimali kaina, varstomus, pakeliamus (automatiniai) garažo vartus. Tel. 8 603 10 867. 64952

Apdaila: plytelės, gipskartonis, dažome, tapetuojame, santechnika. Namų rekonstrukcija, šiltinimas. Tel. 8 687 58 921.

PERKA Įvairios prekės Brangiai visoje Lietuvoje perka: karves, bulius, telyčias. Sveria. Moka priedus. Tel. 8 617 46 151.

Įvairūs Individualiai konsultuoju interjero dizaino klausimais. Tel. 8 656 19 086.

68326

61671

Siuvame, taisome drabužius (oda, kailis). Priimame nedidelius masinius užsakymus. Siuvame uniformas. Tel. 8 637 41 270, 8 620 32 147. Paskolos

Visi žemės darbai su BOBCAT (sniego valymas, skylių gręžimas poliams, tranšėjų kasimas, grunto lyginimas, betono maišyklė, kaušas). Mini ekskavatorius. Tel. 8 677 70 395.

Perkame įvairų popierių ir kartoną. Malūnininkų g. 13, tel. 8 659 44 075.

69580

68504

Suteikiame skubias paskolas už užstatą (nuo 1 proc.) ir be užstato pagal vekselį. Užstatui tinka ir automobiliai. Tel. 8 600 61 023.

Montuojame: pakabinamas lubas, įtempiamas lubas, gipso kartono lubas, pertvaras, sienas. Tel. 8 650 64 575.

69223

68953

Rėles, įv. radiodetales, kompiuterių plokštes, mikroschemas, magnetinius paleidiklius, oscilografus, dažnomačius, telefonus. Tel. 8 618 77 511. 69748

Metalai

Rimta firma glaisto, dažo, tapetuoja, gipskartonas, plytelės, parketas, elektra, santechnika. Tel. 8 640 21 670. 69328

UAB „Metalo laužas“ perka juodą, spalvotą metalą ir akumuliatorius. Minijos g.154, Klaipėda. Tel. 8 620 64 444, (8 46) 442 244. 64817

Nekilnojamas turtas

Statybos darbai, glaistymas, gipsas, tapetavimas, plytelės, parketas, santechnika. Tel. 8 606 35 997. 64779

Statybos ir vidaus apdailos darbai. Tel. 8 648 85 087.

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. El. svarstyklės. Minijos g.172. Tel. 486 003, 8 659 89 605. 68461

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. Gali pasiimti. El. svarstyklės. Dubysos g.31. Tel. 486 287, 8 659 77 946.

Brangiai perkame mišką. Prekyba mediena. Tel. 8 655 21 778, 8 612 53 375, el. p. timediss@gmail.com. 68144

Brangiai perkame mišką. Tel. 8 602 31 516. 63211

Miškininkas perka mišką, konsultuoja miškininkystės klausimais, teikia miškininkystės paslaugas. Tel. 8 657 95 529. 66765

68439

69655

MSK “Privati girininkija”: perkame mišką, žemę, sodybas, rengiame miškotvarkos projektus, konsultuojame miškų savininkus. Tel. 8 620 87 788.

Transporto paslaugos

Fotopaslaugos Nebrangiai profesionalūs foto menininkai filmuoja, fotografuoja vestuvės, renginius, reklamą. Tel. 8 671 90 198. 66434 69500

Atliekame visus santechnikos darbus, keičiame radiatorius, vamzdynus, kanalizaciją, perstatome skaitiklius. Garantija, faktūra. Demidovo IĮ. Tel. (8 46) 210 047, 8 698 07 929.

Krovinių pervežimas 1,5 + 2 t (priekaba), yra kranas. Galima vežti gaminius iki 6 m ir automobilius. Tel. 8 699 81 857.

69657

Visi 1 kamb. butai. Geriausia kaina per trumpiausią laiką! Padedame įsigyti ar parduoti Jūsų nekilnojamąjį turtą. NT agentė Karina, tel. 8 677 00 858 8 677 92 724.

68683

Pigiai vežame krovinius, perkraustome ne tik Klaipėdoje. Liftas, krovėjai, sąskaitos. Tel. 8 601 06 962.

64879

52979

Kadastro darbai Žemės sklypų kadastriniai matavimai, topografinės nuotraukos, pastatų inventorizavimas. Tel. 8 600 70 194, 8 601 17 363. 65503

Kompiuteriai

BALKONŲ, TERASŲ stiklinimas, berėmė ir rėminė aliuminio stumdoma sistema, PLASTIKINIAI LANGAI, ROLETAI ir ŽALIUZĖS. www.sistemax.lt; Dubysos 25-207. Tel. 8 675 66 117.

Brigada atlieka statybos darbus, renovuoja pastoges, laiptines, fasadus, butus. Tel. 8 604 92 826. 69719

69624

Greitai, kokybiškai atliekame remonto apdailos darbus. Tel. 8 675 91 761. 66340

Vonios restauravimas, užliejant ypatingo atsparumo ir blizgesio emaliu specialia turbina, be dulkių. Tel. 8 635 55 303, 8 636 36 261.

68393

Aukščiausiomis kainomis visą spalvotąjį metalo laužą. Tel. 8 659 44 075, Tilžės g. 52 (buvusi 4 ATĮ). 68482

Brangiai superkame katalizatorius, alavą, nikelį, nichromą ir kitus metalus. Tel. 8 675 00 942.

68348

Aukščiausiomis kainomis nuolat superkame automobilius važiuojančius ir su defektais. Tel. 8 684 12 994. 66669

Aukščiausiomis kainomis perkame automobilius, išrašome sunaikinimo pažymas, pasiimame. UAB Jurturas. Tel. 8 606 11 142. 67326

(Nukelta į 15 p.)

Nuoširdžiai užjaučiame Vandą PAULAUSKIENĘ dėl tėvo mirties.

69749

Vamzdynai, kanalizacija, klozetai, kriauklės, skalbimo mašinų pajungimas. Viriname. Tel. 8 600 82 505.

Akmens, pamatai, mūras, stogai, plytelės, dažome, laminatas, betonuojame, tinkuojame. Karkasinių namų statyba. Drenažas. Griovimas, pjovimas, santechnika, elektra. Statome priestatus, rekonstruojame. Tel. 8 611 60 534.

67948

Aukščiausiomis kainomis visą metalo laužą. Minijos 169M,13 sand.(Autoaibės teritorija). Tel. 319 951, 8 699 91 539, 8 606 12 277.

Aukščiausiomis kainomis įvairius automobilius. Keitimas į naujesnius. Šilutės pl. 55A. Tel. 8 687 90 542.

Mirtis - tai slenkstis, bet ne pabaiga, brangiausi žmonės eina ir palieka... Tačiau nuo jų nusidriekia šviesa, ir atmintyj gyvi išlieka.

Nebrangiai, kokybiškai keičiu klozetus, maišytuvus, pajungiu skalbimo mašinas (nuperku, parvežu). Tel. 8 612 69 807.

Statyba ir remontas

Restauruojame vonias kliento namuose dangos užliejimo būdu su amerikietiška turbina - be dulkių. Dvigubo armavimo danga su keramika ir eko akmeniu. 5 m. raštiška garantija. Tel. (8 46) 320 488, 8 699 25 011, www.voniosrestauracija.lt.

68548

67726

68866

69079

61974

Santechnika ir šildymas

58232

Ar norėtum parduoti automobilį? Geromis kainomis perkam automobilius, važiuojančius-nevažiuojančius. Tel. 8 687 77 706

Vonių restauracija

67869 69029

Keičiame vamzdynus. Perstatome skačiukus. Prijungiame gyvatukus, skalbimo mašinas, dušo kabinas ir kt. Tel. 8 698 04 584.

Transporto priemonės

68416

Asmeninių kompiuterių taisymas, pardavimas, supirkimas, programų tvarkymas. Be išeiginių. Tel. 8 618 87 184, 489 294.

Keičiame senus vandentiekio ir nuotekų vamzdžius, gyvatukus, vonias, dušo kabinas, klozerus ir kt. Tel. 8 636 78 565.

Kas savaitę vykstu į Europos šalis (Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Angliją) imu pakeleivius, du vairuotojai, atlenkiamos sėdynės, didelis bagažo skyrius). Tel. +447853615263, +37067639733.

Išnuomojamas autokranas (10 t keliamoji galia, strėlė 14 m.). Kaina sutartinė. Tel. 8 687 49 410, 8 687 49 411.

Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos bendruomenė

68030

Kokybiškai gaminu ir sumontuoju metalines sandėliukų, rūsių duris ir kitus darbus. Tel. 8 687 75 262. 64424

Kvalifikuota brigada atlieka grindų betonavimo darbus vokiška įranga. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 645 44 700.

Nuoširdžiai užjaučiame gydytoją Stanislavą GRIGORJEVĄ, mirus mylimam tėveliui.

69345

Meistro pagalba: santechnikos, elektros, tvirtinimo, apdailos ir kt. darbai. Tel. 8 618 00 700. 67162

Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filialo kolegos


2013 m. vasario 11 d., pirmadienis (Atkelta iš 14 p.)

PERKA Transporto priemonės Aukščiausiomis kainomis superkame automobilius, atsiskaitome iš karto, sutvarkome dokumentus. Tel. 8 673 62 877. 67802

Automobilių supirkimas didžiausiomis kainomis. Atvykstame į vietą, sutvarkome dokumentus. Tel. 8 602 54 010. 69008

Automobilius ir mikroautobusus (gali būti be TA). Sutvarkome dokumentus. Tel. 8 678 35 673. 68187

Automobilius. Pasiima patys. Vienviečiu autovežiu veža automobilius. Tel. 8 658 13 311. Firma brangiai perka visų markių lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, gali būti nevažiuojantys. Perka metalinį garažą nusikėlimui. Parduoda atsargines automobilių dalis. Pasiima savo transportu. Tel. 8 678 66 368. 61720

Brangiai automobilį, mikroautobusą, visureigį su variklio, važiuoklės defektu ir nevažiuojančius. Tel. 8 699 26 850. Įvairių markių automobilius. Sutvarkome dokumentus. Atsiskaitome vietoje. Reaguojame žaibiškai. Tel. 8 603 49 166. 69608

Brangiai automobilius, visureigius, autobusus, (nevažiuojančius). Pasiimame, išrašome dokumentus. Tel. 8 687 51 831.

"Vakarų ekspresas" 15

SKELBIMAI. REKLAMA. LAISVALAIKIS

Rusiškus VAZ, Moskvič, Volga, ZIL, GAZ 53 automobilius ir įvairius užsienietiškus, gali būti nevažiuojantys. Pasiimame patys. Metalinius garažus. Tel. 8-687 39872. 67111

Brangiai superkame automobilius, mikroautobusus ir kt. (gali būti be TA, su defektais). Sutvarkome dokumentus. Pasiimame patys. Tel. 8 607 40 674, 8 678 00 694. 69137

Geromis kainomis perkame įvairios būklės automobilius. Padedame sutvarkyti dokumentus. Tel. 8 627 48 279. 66314 67558 66196

Superkame daužtus, nevažiuojančius angliškus lengvuosius automobilius, autobusus, sunkvežimius. Pasiimame patys, išrašome pažymas, atsiskaitome iš karto. Siūlyti variantus. Tel. 8 655 56 202, 8 613 73 575.

PIRMADIENIO KRYŽIAŽODIS

Perku bet kokios būklės automobilį, gali būti tvarkingas arba daužtas, su defektais, be TA. Pasiimu pats. Tel. 8 676 11 937. 67080

Superkame naudotus, daužtus automobilius, išrašome pažymas nurašymui. Tel. 8 643 77 519, (8 46) 365 236. 65562

UAB “Autostabila” superka automobilius ardymui, sutvarko dokumentus. Šilutės pl. 79 (buv. mėsos komb.). Tel. 8 685 10 098.

KO N K U R S A I UAB „Vitės valdos“ skelbia konkursą gyvenamojo namo H. Manto g. 3, Klaipėda, medinės perdangos dalies remonto darbams atlikti. Informaciją ir konkurso sąlygas galima gauti bendrovės patalpose, adresu Viršutinė g. 1, Klaipėda. Tel. 8 670 22 774.

VA R Ž Y T YNĖ S Antstolė Lina Pužienė iš pirmųjų varžytynių parduoda: 48/100 dalis buto, kurio b. pl. 36,49 kv. m, Kretingos g. 56-7, Klaipėda, pradinė kaina 24000,00 Lt, el. varžytynių Nr. 00760, pradžia 2013-02-26, 10:00 val; žemės sklypą b. pl. 0,9500 ha, Pjaulių k. Klaipėdos r. pradinė kaina 2880,00 Lt, el. varžytynių Nr. 00769, pradžia 2013-02-27, 10:00 val. žemės sklypą b. pl. 1,2500 ha, Pjaulių k. Klaipėdos r. pradinė kaina 4080,00 Lt; el. varžytynių Nr. 00768, pradžia 2013-02-27, 10:00 val. žemės sklypą b. pl. 14,1400 ha, Pjaulių k. Klaipėdos r. pradinė kaina 141600,00 Lt; el. varžytynių Nr. 00767, pradžia 2013-02-27, 10:00 val. žemės sklypą b. pl. 6,7700 ha, Rūdaičių k. Kretingos r. pradinė kaina

53600,00 Lt. el. varžytynių Nr. 00766, pradžia 2013-02-27, 10:00 val. žemės sklypą b. pl. 0,2000 ha, Serbentų 5-asis tak. 2, Palanga, pradinė kaina 30400,00 Lt. el. varžytynių Nr. 01069, pradžia 2013-03-08 10:00 val.Iš antrųjų varžytynių parduoda: žemės sklypą, Monciškių DSP skl. Nr. 89, Monciškės g., Palanga, b. pl. 0,1906 ha., pradinė kaina 63000,00 Lt, el. varžytynių Nr. 00917, pradžia 2013-03-01, 10:00 val. žemės sklypą b. pl. 1,2726 ha, Klausmylių k., Klaipėdos r. pradinė kaina 63840,00 Lt. el. varžytynių Nr. 00920, pradžia 2013-03-01, 10:00 val. žemės sklypą, b.pl. 0,1051 ha, Naudvariškių g. 23, Mazūriškių k., Klaipėdos r, pradinė kaina 40200,00 Lt; el. varžytynių Nr. 00918, pradžia 2013-03-01, 10:00 val. žemės sklypą b.pl. 0,1090 ha, su priklausančiu pastatu – gyvenamuoju namu b. pl. 147.00 kv. m, baigtumas 9%, Naudvariškių g. 33, Mazūriškių k., Klaipėdos r., pradinė kaina 41400,00 Lt, el. varžytynių Nr. 00919, pradžia 2013-03-01, 10:00 val. Detalesnė informacija apie varžytynes www.evarzytynes.lt 69639 69205 65144

KV IE ČIA MOKY T IS Alksnynės vairavimo mokykla. B kategorijos kursai. Patyrę mokytojai ir instruktoriai. Mokome naujais automobiliais. Tel. 363 399, www. alksnynesmokykla.lt. 61792

(Nukelta į 16 p.)

Atsakymą sudaro frazė, užkoduota skaitmenimis pažymėtuose langeliuose. Teisingas atsakymas bus paskelbtas vasario 18 d.

Kryžiažodžio, spausdinto vasario 4 d., atsakymai VERTIKALIAI: Pasaulėvaizdis. Anodas. Pasakininkas. Tarkavo. Čiba. Užmušti. Kainas. Kra. Guoga. Tobis. Usilili. „Inka“. Kalamata. Oak. Tautinis. Šoku. Do. Malta. Gana. Ūsai. Parana. Asas. Irsi. Amigos. „GE“. Name. Donatas. Atlankas. Laki. Miasto. Nes. Lobiste. HORIZONTALIAI: Paplaukiui. Mūsai. „Snoras“. Sistematika. Lažintis. Lakštingala. Užkrešėti. Omas. Laikyti. Pasenti. Ištiktukas. Ko. Vaiva. Rauda. Bilundas. Oslo. Agitato. Zdančius. Gaigalai. Dastino. „Panda“. Retais. Bagrationas. Pasaitas. Apimsite. SKAIČIAIS PAŽYMĖTUOSE LANGELIUOSE: Preliminarūs duomenys.

Sudarė Egidijus Šalkauskis


16"Vakarų ekspresas" ISSN 1392 - 7590

Interneto svetainė: http://www.ve.lt

Vakarø ekspresas

SKELBIMAI. REKLAMA (Atkelta iš 15 p.)

K V I EČI A MOK Y T I S

69729

SL 2275. Leidžia UAB “Vakarų ekspresas“. Adresas: M. Mažvydo al. 3, Klai­pė­da 92131 Ko­res­pon­den­ci­jai fak­sas (8 46) 310102, el. paštas aktualijos@ve.lt.

Direktorius ir vyr. redaktorius Gintaras Tomkus (8 46) 411308 Redaktorius Martynas Vainorius (8 46) 411305; 8 650 77550 Redaktoriaus pavaduotojas Tomas Gukauskas (8 46) 411305; 8 699 01321 REPORTERIAI Pagalbos turgelis Gražina Juodytė (8 46) 493435 Aktualijos aktualijos@ve.lt Edita Gudavičė (8 46) 411305; 8 685 85845 Politika, ekonomika Mindaugas Milinis (8 46) 411309; 8 698 59563 Teisėtvarka Valdas Pryšmantas (8 46) 304300; 8 610 85404 Laivyba Dalia Bikauskaitė (8 46) 411309; 8 685 46191 Sveikata Jolanta Beniušytė (8 46) 411305; 8 685 66167 Sportas Paulius Matulevičius (8 46) 304302; 8 674 02996 Švietimas, “Šeštadienis” Andromeda Milinienė (8 46) 411308 Kultūra Eglė Ruškutė, Ivona Žiemytė (8 46) 493435 Laisvalaikio renginiai Irma Stasiulienė irma@ve.lt (8 46) 493435; 411309

Maisto prekių parduotuvei reikalingos pardavėjos. Tel. 8 640 51 502. 69584

Anglų k. kursai (juridiniams, fiziniams asmenims), Budelkiemio g. Klaipėda. Registruotis tel. (8 46) 224 947, 8 699 73 558. 66516

Kursai: buhalterjos, fotografijos, kompiuterių, raštvedybos, makiažo. www.vev.lt, tel. 380703, 8 678 68 888. 68167

Profilaktiniai masažo kursai jūsų šeimai ir namams. Tel. 8 699 18 012.

MA SA Ž A I 24 m. simpatiška mergina atlieka švelnų atpalaiduojantį masažą. Tel. 8 617 63 532. 69284

27 m. simpatiška, seksuali blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 645 11 331. 69600

Buhalterija (8 46) 304301 Spaudos platinimo tarnyba (8 46) 420096

SKEL­BI­MAI PRI­IMA­MI

KLAIPĖDOJE: M. Mažvydo al. 3, tel. (8 46) 411314, faks. (8 46) 402409. El. p.: skelbimai@ve.lt I-V 8-17 val., VI 8-10 val. PC “Akropolis”, Taikos pr. 61, kasdien 10-22 val., tel. 8-650 51131. KRETINGOJE: “Pajūrio naujienų” red., Rotušės a. 17, II a., tel. (8 445) 51397. PALANGOJE: Ma­lū­no g. 6, tel. (8 460) 52338, (Pa­lan­gos TV skel­bi­mų sk.). “Respublikos” atstovybė, Vytauto g. 53 (Centrinis paštas) (8 460) 48872, I-VI 9-14 val. ŠILUTĖJE: “Pamario“ redakcijoje, Lietuvininkų g. 20, tel. (8 441) 78191. PLUNGĖJE: J. Tumo-Vaižganto g. 27, tel. (8 448) 72419. Už skel­bi­mų turinį redakcija neatsako Išei­na 6 kar­tus per sa­vai­tę. Spau­sdino “Res­pub­li­kos” spaus­tu­vė. M. Sle­že­vi­čiaus g. 7, Vil­nius.

Tiražas 9 220

Reikalingas patyręs tolimųjų reisų vairuotojas darbui su refrežeratoriu Europoje. Tel. 8 698 74 876, 8 46 341 520. Reikalingas tarptautinių reisų vairuotojas dirbti BY-LV-LT. Laiku mokamas atlyginimas. Tel. +370 613 98 419. 69057

Reikalingas vadybininkas. Elektronikos sritis.Būtina anglų kalba. Tel. 8 698 07 708, info@deska.lt, www.deska.lt.

Padangų servisui reikalingas padangų montuotojas. Tel. 8 698 48 140. Reikalingas patyręs automobilių salonų siuvimo, remonto meistras. Tel. 8 600 66 676. Reikalingi metalo konstrukcijų smėliuotojai, dažytojai. Tel. 8 610 40 474.

30 metų miela blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 647 49 932. 68628

Jauna moteris atlieka masažą. Tel. 8 653 27 746. 68881

Jauna moteris atlieka masažą. Tel. 8 653 27 746. 69601

Kai jau vasaris, bet dar ne vasara, kai greit pavasaris, bet dar žiema - tai laikas pradėt mylėt save! Masažo tel. 8 638 13 549. 68230

Masažo menas. Įvairūs viso kūnai masažai. Tel. 8 679 50 051. 69062

Simpatiškos, malonios moterys atlieka visapusišką, atpalaiduojantį masažą. Tik skambučiai tel. 8 601 25 088. 69474 69487 69597 67964

67143

Darbui po Vakarų Europą reikalingi vairuotojai, turintys E kat. ir patirties. Atlyginimas už dienas, mokamas laiku. Tel. 8 690 70 562. 68634

Dėvėtų rūbų parduotuvei reikalinga pardavėja-konsultantė. CV siųskite el.paštu: darbases@yahoo.com. Įmonei reikalingas dažytojas. Darbas gamybos ceche su pramoniniu purkštuvu. Pageidautina patirtis gaminių dažyme ir beicavime. Tel. 8 615 27827. 68007

Įmonei reikalingi staliai: baldžiai, baldinės plokštės pjovėjai, surinkėjai. Tel. 8 615 27827. 67996

Kirpyklai “Mini salonas” reikalinga plataus profilio kirpėja ir manikiūrininkė. Tel. 8 612 23 959. 69050 69295

Lietuvos policijos mokyklai reikalingas Logistikos skyriaus Klaipėdos poskyrio vyriausiasis specialistas, atsakingas už mokyklos elektros ūkį (darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, 0,75 pareigybės). Darbo laikas nuo 8:00 iki 15:00. Reikalavimai: turėti energetikos darbuotojo kvalifikacijos atestatą, leidžiantį atlikti elektros įrenginių aukštoje įtampoje eksploatavimo darbus. Darbo vieta: Jaunystės g. 7, Klaipėda.Telefonas pasiteirauti (8 46) 313 802 . CV siųsti el. p. ingra.eitutiene@policija.lt iki 2013 m. vasario 18 d.

I N F OR M AC I J A

Socialinė valymo paslaugų įmonė priims į darbą valytojas (-us), kiemsargius, turinčias (-ius) 35-55 % darbingumą. Tel.8 618 00 837. 67895

Statybos įmonei reikalingas atestuotas ypatingiems statiniams darbų vadovas. Reikalavimai: Patirtis.Turėti reikalingus atestatus. Mokėti dirbti su programomis „Sistela“, Autocad. Vairuotojo pažymėjimas. Tel. + 370 670 26 841. 69621

68138

Statybos ir remonto darbų įmonė darbui Klaipėdos regione ieško: dažytojų, stalių, plytelių klojėjų ir kt. darbuotojų. Darbo patirtis būtina. Apmokėjimas sutartinis. Atsiskaitymas kiekvieną savaitę.Tel. pasiteirauti 8 699 63 652. El.p.: statyba@ kelmeda.lt.

Reikalingi korpusinių baldų surinkėjaimontuotojai, staklininkas-pjovėjas. Tel. 8 680 11 553. 68086 68248

Reikalingi nuolatiniam darbui plataus profilio statybininkai. Tel. 8 675 91 761. 66348

Reikalingi profesionalūs dažytojai dirbti Švedijoje. Darbo patirtis būtina, anglų k. privalumas, info@bosolutions.lt, tel. 8 655 11 433. 69607

69425

Rinkodaros vadovė Jurgita Petrauskienė ivaizdis@ve.lt (8 46) 411296

Norvegijoje reikalingi hidraulinių sistemų montavimo specialistai.Tel. pasiteiravimui + 370 686 91 171 CV siųsti adresu : dalius@ norvetuva.lt.

69477

Augančioje ir besiplečiančioje įmonėje, užsiimančiai hidraulikos servisu ir atsarginių detalių pardavimais, reikalingi pardavimų vadybininkai dirbti su esamais klientais ir naujų paieška visame regione, bei visoje Lietuvoje. Privalumai: patirtis ne mažiau 1,5 metų, techninis išsilavinimas, komunikabilumas. Tel. 8 620 60 233, e.paštas: technical@visrupa.lt.

Reklamos vadybininkės reklama@ve.lt Nadežda Kovaliova 8 683 27729 Inga Ruginienė 8 689 73972

69376

68908

69125

INTERNETO SVETAINĖ www.VE.lt

Reklamos projektų vadovė Alina Gukauskienė 8 614 31500

Naujai atidaromam restoranui reikalingi: vyr. virėjai (-os), virėjai (-os), barmenai (-ės), vyr.padavėjai (-os), padavėjai (-os), indų plovėjai (-os). Skambinti darbo dienomis nuo 8.00 - 16.00 val. tel. 8 647 47 067, 8 607 55 575.

69459

SI Ū LO DA RBĄ

KOMERCIJOS SKYRIUS (8 46) 411296; faksas (8 46) 402408 Komercijos direktorė Rasa Aleksandrienė aleksandriene@ve.lt 8 656 13669

Skubiai reikalingas langų plovėjas. Grafikas - nepilna darbo savaitė. Būtinas nuosavas automobilis. Tel. 8 685 59352.

68601

Fotokorespondentai Eimantas Chachlovas 8 600 10953 Egidijus Jankauskas 8 652 20614 Redaktorius Tautvydas Lukaševičius (8 46) 304300

Klaipėdos Valstybiniam muzikiniam teatrui reikalingas garso ir vaizdo režisierius, režisieriaus asistentas. CV siųsti personalas@ klaipedosmuzikinis.lt. Išsamesnė informacija www.klaipedosmuzikinis.lt, tel. (8 46) 397 410.

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

69590 68271

(Nukelta į 17 p.)


2013 m. vasario 11 d., pirmadienis (Atkelta iš 16 p.)

S IŪLO DARBĄ UAB “Glasma service” ieško aliuminio langų, durų, fasadų montuotojų. Tel. 8 652 80 101, 8 652 75 276.

"Vakarų ekspresas" 17

SKELBIMAI. REKLAMA

Statybų įmonei nuolat dirbti reikalingi dažytojai, apdailininkai, plataus profilo statybininkai, plytelių klojėjai. Tel. 8 614 55 508.

UAB „Alinita“ siūlo darbą vėdinimo, šildymo, vandentiekio sistemų montuotojams. Darbas Klaipėdoje ir komandiruotėse. Atlyginimas – pagal susitarimą, priklausomai nuo darbo rezultatų. Tel.+370 685 29 363.

69630

UAB “Surinketa” reikalingi laivų korpusų surinkėjai, suvirintojai. Tel. 8 606 87 237. 69726

69338

UAB „Greitasis kurjeris“ ieško kurjerio - vairuotojo su nuosavu automobiliu pilnai darbo dienai. Tel.8 683 01689. 69752

UAB„VMG TECHNICS“, užsiimanti technine pramoninių įrengimų priežiūra ir aptarnavimu, nuolatiniam darbui reikalingas šaltkalvis-suvirintojas. Būtina patirtis ir suvirintojo pažymėjimas. Kreiptis el.paštu: kestutis.mockus@vmgt.lt arba tel. 8 620 30 204. 69407

UAB Naujosios statybų idėjos siūlo darbą: fasado apdailininkams ( apšiltinimo medžiagų klijavimas, armavimas, tinkavimas, plytelių klijavimas) . Geros darbo salygos, socialinės garantijos. Cv siųsti info@ nsi.lt , faksas 383 099, info@nsi.lt, tel. (8 46) 210 246. 69331

M E DI C I N A DRAGŪNŲ ODONTOLOGIJOS CENTRAS! Dantų gydymas, protezavimas, implantavimas, higiena, balinimas. Dragūnų g. 1, tel. 8 645 38 282, (8 46) 411 115. 58077 68774

Gyd. A.Grigaliūnas gydo, išblaivina, konsultuoja, koduoja. Tel. 8 699 34 700. (0-24 val.), www.arlaida.lt. Ginekologijos ambulatorija. Dirba gydytojai: S. Neverauskienė, E.Žukienė, V.Urbanavičiūtė, T.Dėdinienė, m.d. A.Fabijonavičius, A. Milkintaitė. Vyturio g. 2-4, tel. 326663, 324111, 8 - 655 05088, www.moteruklinika.lt 68372

Medicinos mokslų daktaras, profesorius Borisas Ivnevas koduoja nuo alkoholio ir rūkymo. Gydymas vyksta PSPC (buvusi 3-a poliklinika) kovo 2 ir 3 d. 09.00 val. Registracija, konsultacija: UAB „SODALITAS“, Debreceno 47-1, Klaipėda, (46) 379922 (14.0018.00), 8 694 83005 (10.00-18.00). www.sodalitas.lt. 65738

IE Š KO DARB O Ieškau gerai apmokamo darbo. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 673 83 715, 8 640 24 159. 68119

Jauna moteris ieško darbo, gali masažuoti. Tel. +370 676 01 105. 69594

Jauna, simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 605 85 181. 68615

Miela, simpatiška 38 metų blondinė ieško darbo. Tel. 8 676 00 904. 69424

Miela, simpatiška moteris ieško darbo. Siūlyti įvairius variantus. Tik skambučiai! Tel. 8 609 71 199. 69467

Miela, simpatiška moteris ieško darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 606 30 737. 69462

Simpatiška miela moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 648 15 385. 69189

Simpatiška, liekna, energinga 38 metų moteris ieško papildomo darbo (tik skambučiai). Tel. 8 648 13 828. 69637

Sportiška miela virš 50 m. moteris ieško papildomo darbo, gydomasis “Turmalino” masažas. Tel. 8 694 41 659 tik skambučiai.


18 "Vakarų ekspresas"

VAkAR. ŠIANDIEN. RYTOJ

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

Užgavėnėse netrūko visuotinio siautulio Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

“Užgavėnių šventėje nebus nė vieno žiūrovo”, - žadėjo Klaipėdos etnokultūros centro kolektyvas. Ir iš tiesų visus, vakar susirinkusius į senamiestį, stengtasi įtraukti į bendrą vyksmą, kad jie taptų dalyviais. Ivona ŽIEMYTĖ ivona@ve.lt

Nuo senojo turgaus Tiltų gatve pajudėjusi persirengėlių eisena - vestuvininkai, daktarai, velniai, raganos, giltinės, ožiai, meškos, arkliai ir gervės - patraukė į šiupiniu ir blynais kvepiančią Teatro aikštę. Pakeliui persirengėliai užkabinėjo miestelėnus, Giltinė švaistėsi dalgiu, o kiti - snapu ar šluota. Aikštėje šurmulinguose žydų turgeliuose netrūko nei alaus, nei valgių, nei klaipėdietiškų suvenyrų. daugiau nuotraukų - www.ve.lt Čia įsikūrusioje fotostudijoje “Dideli veizuolaa, dontis kap varguonaa” s marŠrutas. Nuo senojo turgaus Tiltų gatve pajudėjusi persirengėlių eisena - vestuvibuvo siūloma nusifotografuoti leidininkai, daktarai, velniai, raganos, giltinės, ožiai, meškos, arkliai ir gervės - patraukė į šiupiniu niams “Žmonės” arba “Akistata”, bet ir blynais kvepiančią Teatro aikštę.

žmonės blyksėjo ir savais fotoaparatais, skubėdami užfiksuoti akimirką žavingą. Daugiausiai buvo stipriosios lyties atstovų, norėjusių įsiamžinti padėjus galvą ant didžiulės skaisčialūpės Nuotakos krūties. Vaikų linksmybių kampelyje šėlo mažieji, rungtynėse “Stiprus kaip vištos plaukas” rungėsi stipruoliai. Lašininis ir Kanapinis pokštais ir sąmoju nuo scenos linksmino minią, o paskui susikaupė dvikovai. Aikštės kertėse liaudies išminties mokė plakatai: “Skubėk, jei nori sugaišti”, “Tu ponas, aš ponas, o kas neš mūsų terbas?” Vėl buvo sudeginta Morė, idant pavasaris greičiau ateitų. Užgavėnėse siautėję folkloro ansambliai “Alka”, “Kuršių ainiai”, “Senoliai”, “Alkiukai”, “Kuršiukai”, “Vorusnėlė” bei Etnokultūros centro folklorininkai sudrebino grindinį, prie jų prisijungė maži ir žilagalviai šokėjai. Klaipėdos universiteto lietuvių filologijos ir etnologijos studentės slėpė tikruosius veidus po juokingomis ir gąsdinančiomis kaukėmis. O žmonės vis plūdo į aikštę, nešini vaikais, kurie žiūrėjo į persirengėlius akis išpūtę...

vESTuviŲ EKSPRESaS

Savaitgalį Klaipėdoje susituokė

Vitalis Daukša ir Ramunė Turskytė

Romualdas Urbonavičius ir Daria Safonova

Laura Januševičiūtė ir Modestas Paulauskas

Viktorija Nikitina ir Kazys Grigalauskas

“Vakarų ekspresas” sveikina jaunavedžius!

Jurijus Dereviančenka (Jurij Dereviančenko) ir Marina Didenko Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

“SodRa“ iNFoRMuoja

Nauja valstybinių socialinio draudimo pensijų apskaičiavimo tvarka Vadovaujantis Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisomis, asmenys, kuriems valstybinė socialinio draudimo senatvės pensija nuo 2013 m. sausio 1 d. ir vėlesnių datų skiriama pirmą kartą arba gali būti skiriama iš naujo, gali pasirinkti jiems naudingesnę šios pensijos apskaičiavimo tvarką: skaičiuoti senatvės pensiją pagal anksčiau galiojusią tvarką (kuri galioja ir po 2013 m. sausio 1 d.) arba pagal naująją tvarką. Kaip nustato priimtas Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 19, 24 ir 56 straipsnių pakeitimo įstatymas (Žin., 2012, Nr. 154-7928), skaičiuojant senatvės pensiją pagal naująją tvarką bus įvertinamas visas asmens stažas ir draudžiamosios pajamos tik nuo 1994 m. sausio 1 d. arba,

jeigu asmuo to prašo ir jam tai naudinga, senatvės pensija skaičiuojama pagal ankstesnę tvarką, t. y. įvertinamas asmens stažas iki 1994 m. sausio 1 d. ir asmens pajamos iki 1994 m. sausio 1 d. (imant penkerius paeiliui einančius asmeniui palankiausius kalendorinius stažo metus iš laikotarpio nuo 1984 m.

sausio 1 d. iki 1994 m. sausio 1 d.) ir įvertinamas asmens stažas ir draudžiamosios pajamos po 1994 m. sausio 1 d. Naujoji tvarka taip pat taikoma nuo 2013 m. sausio 1 d. ir vėlesnių datų skiriamoms valstybinėms socialinio draudimo netekto darbingumo, išankstinėms senatvės ir

našlaičių pensijoms (jeigu asmuo iki mirties negavo pensijos). Informuojame, kad „Sodros” informacijos centras konsultuoja bendro pobūdžio valstybinio socialinio draudimo klausimais trumpuoju telefono numeriu – 1883 (skambinantiems iš užsienio – (+370) 5 250 0883). Centras dirba kasdien, išskyrus savaitgalius, nuo 8 iki 17 val. (penktadieniais – iki 15.45 val.). Taip pat primename, kad Klaipėdos miesto gyventojai, kreipdamiesi į Valstybinio socialinio drau-

dimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus Pensijų skyrių pensijų klausimais, gali pasinaudoti išankstinės registracijos paslauga. Užsiregistruoti galima paskambinus telefono numeriu (8 46) 39 33 69 arba elektroniniu pašto adresu: registracija.klaipeda@ sodra.lt. Iš anksto užsiregistravę klientai aptarnaujami sutartu laiku nelaukiant bendroje eilėje.

VSDFV Klaipėdos skyriaus informacija


2013 m. vasario 11 d., pirmadienis PiETŲ PERTRauKa

Rubrikos rėmėjas: www.bareka.lt 8682 50616

1

TV3

"Vakarų ekspresas" 19

LAISVALAIkIS. TELEVIZIJA Pirmadienis, vasario 11 d.

18.15 Šiandien (su vertimu į gestų kalbą). Sportas. Orai. 6.45 Teleparduotuvė. 18.45 „Šnipai“. 7.00 „Simpsonai“. 19.45 Nacionalinė paieškų tarnyBarų, restoranų, kavinių reikmenys. 7.30 Diena. ba. Švaros ir higienos 8.00 „Biuras“. 20.25 Loterija „Perlas“. prekės verslui 9.00 „Meilės sūkuryje“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultū10.00 „Naisių vasara“. ra. Sportas. Orai. RESTORANAS 11.00 Animacinė komedija„Šre- 21.15 Įžvalgos. 2“. 22.00 Loterija „Perlas“. “DAO-SUSHI” kas 12.30 „Gormitai“. 22.05 Įžvalgos. Herkaus Manto g. 22, PC 13.00 „Ponas Jangas“. 22.15 Dokumentinio kino va“Herkaus galerija”, tel.: + 370 609 18118. 13.30 „Bailus voveriukas“. karas. „Slaptasis Pakistanas“. Dienos pietūs 12.00-15.00 val. Kaina 11 14.00 „Čipas ir Deilas skuba į D.Britanija. 2011 m. Lt. pagalbą“. 23.15 Vakaro žinios. Sportas. Sultinys su krevetėmis. 14.30 „Simpsonai“. Orai. 15.00 „Natalija“. 23.30 „Šnipai“. Sušis Nr. 2 (su krabų lazdelėmis). 16.00 „Drąsi meilė“. 0.30 „Senis“. Taikos pr. 139, PC “BIG1”, tel.: +370 670 00400. 17.00 Diena. Tiesioginė transliaBaltijos TV cija. Dienos pasiūlymas. Kaina 8,50 Lt. 17.40 „Gyvenimo kryžkelės“. Sušis Nr. 10 (su lašiša). 18.45 TV3 žinios. TV3 sportas. 6.29 Programa. 6.30 Televitrina. TV3 orai. VIEŠBUTIS-RESTORANAS 7.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 19.20 „Pamiršk mane“. 8.00 Savaitės kriminalai. “MAgNISIMA” 19.50 Prieš srovę. 8.30 Auksarankiai. 20.30 Gyvenimas yra gražus. 21.00 „Moterys meluoja ge- 9.00 Ekstrasensų mūšis. 10.00 „Mitų griovėjai“. riau“. J. Janonio g. 11, Klaipėda, 11.00 Kalbame ir rodome. 21.35 TV3 vakaro žinios. TV3 tel.: +370 46 310901. 12.00 „Svotai“. sportas. TV3 orai. Barščiai. 13.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 22.00 „Nusivylusios namų šeiVištiena su ananasais. 14.00 „Laukinis“. mininkės“. Bulviniai rageliai su grybų padažu. 15.00 „Raudonas dangus“. 23.00 „CSI Majamis“. 16.00 Ekstrasensų mūšis. 24.00 „Kaulai“. 17.00 „Muchtarosugrįžimas“. gIMTADIENIŲ CENTRAS 1.00 „Herojai“. 18.00 Žinios. Sportas. Orai. 1.50 „Lujis“. 18.25 „Laukinis“. LNK 19.25 Cukrus. 20.00 Žinios. Verslas. Sportas. Taikos pr. 139 (PC BIG, antras aukštas), Klaipėda, 6.15 Dienos programa. Orai. tel. +370 607 81883, www.crazzycity.lt. 6.20 „Smalsutė Dora“. 20.25 Pliusai minusai. Dienos pietūs nuo 12 iki 14 val. sporto 6.50 „Kung Fu Panda“. 20.30 Žvaigždutės. klube tik 13,99 Lt! 7.20 „Kempiniukas Plačiakel- 21.30 Užkalnio 5. nis“. Treniruotė + sportinis kokteilis. 22.30 „Gyvi numirėliai“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindže- 23.30 Ekstrasensų mūšis. Keiskite įpročius - pietaukite sporto ris“. 0.30 „Laukinis“. klube! 8.50 24 valandos. 1.30 Bamba. 9.45 Būk mano meile! SPORTO KLUBAS “APELSINAS” 10.40 Nuotykių filmas šeimai TV6 „Trys broliai vaiduokliai“. Vokietija. 2010. 9.15, 14.30 Teleparduotuvė. 12.40 Kitas! 9.30 Universitetai.lt. 13.10 „iKarli“. 10.00, 15.00 Išlikimas. Herkaus Manto g. 84A, II a. (PC “Studlendas”) 13.40 „Kempiniukas Plačiakel- 11.00, 17.00 „112. Ekstremali tel. (8 46) 259922; Vingio g. 8A, II a. (PC “Vingis”), tel. (8 46) 322522, nis“. pagalba“. Klaipėda, www.apelsinas.lt 14.15 „Kung Fu Panda“. 12.00, 16.00 „Kamelotas“. 14.50 „Volkeris, Teksaso reindže- 13.00, 20.00 „Moderni šeima“. Dienos pietūs nuo 12 iki 14 val. sporto ris“. 14.00 „Simpsonai“. klube tik 13,99 Lt! 15.55 Būk mano meile! 2012 18.00, 1.40 „Kastlas“. Treniruotė + sportinis kokteilis. m. 19.00, 2.30 „CSI Majamis“. Keiskite įpročius - pietaukite sporto 17.00 Labas vakaras, Lietuva. 21.00 „Rezidentai“. klube! 17.45 24 valandos. 21.30, 1.10 „6 kadrai“. 18.45 Žinios. Kriminalai. Spor- 22.00 „Naša Raša“. RESTORANAS “ŽEMAITIJA” tas. Orai. 23.00 Siaubo f. „Pjūklas 3“. 19.30 KK2. Sport 1 20.00 Nuo... Iki. 21.00 Šlovė ir turtai. 12.00 Televitrina. Herkaus Manto g. 31, 21.30 Dviračio šou. Klaipėda (II a.), tel. 8 690 55550. 22.00 Žinios. Verslas. Sportas. 13.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Sankt Peterburgo „Spartak“ Orai. Žuvienė 4 Lt. - Mariupolio „Azovmaš“. 22.25 Kriminalinė Lietuva. Virtų krevečių salotos 8 Lt. 22.35 „Specialioji Los Andželo 14.45 Sporto metraštis. Naminiai makaronai su jautiena 9 Lt. 15.00 VTB Vieningoji krepšinio policija“. lyga. Liubercų „Triumph“ - Kauno Kiaulienos troškinys su garstyčiomis ir 23.35 „Nikita“. „Žalgiris“. šviežiomis daržovėmis 12 Lt. 0.30 „Įstatymas ir tvarka“. 16.45 VTB Vieningoji krepšinio 1.25 „4400“. Blyneliai su daržovėmis ir baltuoju lyga. „Minsk“ - Klaipėdos „Neppadažu 7 Lt. LRT tūnas“. Kepti bananai 4 Lt. 18.30 Futbolo dievai. Muller. 6.00 Labas rytas, Lietuva. 19.00, 21.00, 23.00 “Kiwi” kokteilis 4 Lt. 9.00 „Kobra 11“. ŽINIOS +. Kavinės ir restoranai pasilieka 10.00 Pinigų karta. 19.15 VTB Vieningoji krepšinio sau teisę keisti dienos meniu 11.00 LRT Aktualijų studija. lyga. Kauno „Žalgiris“ - Rygos Tiesioginė laida. VEF. 12.00 Laba diena, Lietuva. Tie- 21.15 VTB Vieningoji krepšinio sioginė aktualijų laida. lyga. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 12.20 Žinios. Sportas, orai. Talino „Kalev“. 12.30 Laba diena, Lietuva. Tie- 23.15 Širdžių gelbėtojas karaliaus sioginė aktualijų laida. Artūro soste. 13.00 LRT radijo žinios. 13.05 Laba diena, Lietuva. Tie- TV1 sioginė aktualijų laida. 7.10 Dienos programa. 14.00 LRT radijo žinios. 14.05 Laba diena, Lietuva. Tie- 7.15, 15.00 Teleparduotuvė. 7.50 „Pirmykštė žemė“. sioginė aktualijų laida. 8.15 „Nenugalimieji. Kovos tę14.40 Žinios. Sportas, orai. siasi“. 15.00 „Hartlando užuovėja“. 8.40 „Kitas Džimio pasaulis“. 16.00 „Kobra 11“. 9.05, 16.30 „Draugai III“. 17.00 „Senis“.

9.30 „Senosios Kristinos nutikimai“. 10.00, 1.30 „Vaiperis“. 11.00 „Liežuvautoja“. 12.00 „Purpurinis deimantas“. 13.00 „Meilė ir kančia“. 15.30 „Drakonų kova Z“. 17.00 „Auklė“. 18.00 „Detektyvė Džonson“. 18.57 Žodis - ne žvirblis. 19.00 Langai III. 20.00 „Mentalistas“. 21.00 NemaRus kinas.„Septyniolika pavasario akimirkų“. 23.00 „Deksteris“. 24.00 „Užmirštieji“. 1.00 Sveikatos ABC.

ta. 18.15 Septynios Kauno dienos. 18.45 Mūsų miesteliai. Punia. 2001 m. 19.35 Detektyvo klasika.„Šerloko Holmso nuotykiai“. 21.30 Veidai. Lietuvių dokumentika. „Lietuvos Respublikos Prezidentai. Antanas Smetona, Kazys Grinius, Aleksandras Stulginskis“. 1997 m. 22.30 Nepriklausomybės Akto signataro, prof. Broniaus Genzelio knygos „Tautinės savimonės išlikimas ir brendimas Lietuvos okupacijos sąlygomis“ pristatymas Rašytojų klube. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. Info TV Sportas. Orai. 0.45 Pinigų karta. 5.30, 7.05, 8.15, 10.30 24 1.30 Muzikos pasaulio žvaigždės. valandos. Baleto solistės Nelės Beredinos 6.15, 9.40 Diagnozė. Valdžia. benefisas. 7.50, 13.10 Pasivaikščiojimai. 9.00 Žinios. Balticum TV 9.15, 16.00 „Alfa“ savaitė. 8.45, 19.45 Ieškokime geriau11.15 Pasaulis X. 12.05 Autoriai Juozas Matonis ir sio! Vytautas Damaševičius. 1999 m. 9.00, 16.45 Klaipėdos savaitė. 12.40 KTV - kino ir televirtuvė. Savaitės įvykių apžvalga. 9.30 „Neišvengiamos katastro13.40 KK2 Penktadienis. fos“. 14.50 Plikis ir ponia. 10.30 „GSG 9: elitinis būrys“. 16.25 Ne vienas kelyje. 11.30 Dingusios civilizacijos. 17.00 Infodiena. 12.00 „Ugnis ir ledas“. TV8 13.35 Įspūdingiausių interjerų dešimtukas. 8.45 „Linksmieji traukinukai“. 14.05 „Jūros patruliai“. 9.10 Senoji animacija. 15.05 „Pirmoji meilė“. 9.45 Drama „Girinis“. 17.15 Aukščiausia klasė. 11.55, 17.00 „Paliktų žmonų 18.15 Maisto detektyvai. klubas“. 18.45 „Kritinė riba“. 12.55, 19.00 „Rozalinda“. 20.00, 22.40 Balticum TV ži13.45, 20.35 „Naisių vasara“. nios. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. 20.15 „Vaiduokliškos istorijos“. 16.00 Gaminame kasdien. 20.45 Kinomano užrašai. 18.00, 23.40 „Mano likimo šei- 21.00 Kino akademija.„Labanakt mininkė“. ir sėkmės“. 20.00 Labanakt, vaikučiai. 22.55 „Senas geras faras“. 21.55 Drama „Indi“. 23.55 „Komanda Č“.

Lietuvos ryto TV

Pirmasis Baltijos k.

6.10 Programa. 6.14 TV parduotuvė. 6.30 Ryto reporteris. 7.50 Bunda sirgaliai. 7.55 Ryto reporteris. 9.15 Super L.T. 10.15 Pradėk nuo savęs. 10.55 24/7. 12.00 Lietuvos diena. 13.00 Mokausi gaminti. 13.20 „Padūkėlis Eliotas“. 13.35 TV parduotuvė. 14.10 Kas tu toks? 15.00, 16.00 Žinios. Orai. 15.15 Supernamai. 15.45, 16.10 „Dievo rykštė“. 17.00, 18.00 Žinios. Orai. 17.20 Lietuva tiesiogiai. 18.45 Gyvenimo būdas. 19.45 Aš tave myliu! 19.50 „Tamsioji Adolfo Hitlerio charizma“. 21.00 Reporteris. Orai. 21.55 Lietuva tiesiogiai. 22.30 Gyvenimo būdas. 23.30 Reporteris. Orai. 0.25 Aš tave myliu! 0.30 Pašėlę TV pokštai. 1.00 Griūk negyvas!

6.00 TV kanalas “Labas rytas”. 9.00 Gyventi sveikai. 10.00 Naujienos. 10.20 Kol visi namie. 11.15 Noriu žinoti. 12.00 Kitos naujienos. 12.25 Kontrolinis pirkimas. 13.00 Naujienos. 13.25 Metas pietauti. 14.00 Gyvenamoji aplinka. 14.55 Mados nuosprendis. 16.00 Naujienos. 17.05 Suprasti. Atleisti. 17.40 Susituokime. 18.55 Tegul kalba. 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”. 21.05 TV serialas “Gračius”. 23.30 Lietuvos “Laikas”. 23.40 Vakarinis Urgantas. 0.20 Naujienos. 0.35 Laisvė ir teisingumas. 1.30 Vaidybinis f. “Prancūzų kalbos pamokos”. 2.50 Mados nuosprendis. 3.40 TV serialas “Gračius”. 5.20 Muzikinis kanalas. 5.50 Lietuvos “Laikas”.

LRT kultūra

4.00 Rusijos rytas. 8.05 Ieškotojai. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Žinios. 9.30 1000 smulkmenų. 10.15 Apie tai, kas svarbiausia. 11.00, 3.10 TV serialas “Jefrosinija”. 12.30, 15.30, 17.40 Žinios. Maskva. 12.50 Žinios. Budėtojų dalis. 13.00 X byla. 13.55 TV serialas “Kilmingųjų

8.00 Gustavo enciklopedija. 8.30 Keliaukim! 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Muzika gyvai. Koncertuoja Lietuvos kamerinis orkestras. Solistai Rūta ir Zbignevas Ibelhauptai, Jurgis Juozapaitis. Dir. M.Pitrėnas. 13.00 LRT OPUS ore. Grupės „Kurak“ koncertas. 14.00 Kai aš mažas buvau. 14.45 Arti toli. 15.30 Laba diena, Lietuva. 18.00 Kultūrų kryžkelė. Trembi-

RTR Planeta

mergelių institutas”. 14.50 Žinios. Sportas. 15.50 TV serialas “Buvo meilė”. 18.30, 2.30 Tiesioginis eteris. 19.20 TV serialas “Perkūnas”. 20.15 TV serialas “Marijos giria”. 22.05 Paskutinė majoro Pronino byla. 23.00 TV serialas “Sonka”. 23.55 Merginos. 0.30 Žinios + 0.50 Vaidybinis f. “Baltieji drabužiai” (5). 2.15 Vesti.ru

RTVi 6.00 Šalis ir žmonės. 7.00 Animacinis f. 8.00 Neieškok kvailių. 9.00, 16.00, 2.00 TV serialas “Favoritas”. 10.00, 20.00, 3.00 TV serialas “Įteisintas mentas”. 10.50 Didmiestis. 11.00 Savaitės apžvalga. 12.00 Vaidybinis f. “Keisti Jekaterinos Semionovos vyrai” (2). 14.30 Rusiškas akcentas. 15.00, 18.00, 22.00 Šiandien pasaulyje. 15.08, 18.08, 1.00, 4.00 Ypatinga nuomonė. 17.00 Didžioji apgaulė. 19.00, 5.00 TV serialas “Banditų Peterburgas”. 21.00 TV serialas “Tyrimo paslaptys”. 23.00 Vaidybinis f. “Antrininkas”.

NTV ÍÀØÅ ÊÈÍÎ 6.00 Vaidybinis f. “Jekaterina Voronina”. 8.00 Vaidybinis f. “Šacho deimantai”. 10.00 Vaidybinis f. “Prochindiada 2”. 12.00 Vaidybinis f. “Gavrošas”. 13.30 TV serialas “Pasikėsinimas į GOELRO”. 15.00 Vaidybinis f. “Levas Tolstojus” (1,2). 18.00 Vaidybinis f. “Senas jojikas”. 20.00 Vaidybinis f. “Siūlau ranką ir širdį”. 22.00 Vaidybinis f. “Tamsi naktis”. 0.00 Vaidybinis f. “Armonika”. 1.30 TV serialas “Griovos”. 3.00 Vaidybinis f. “Jos sūnų metas” (1,2).

Eurosport 9.30 Biatlonas. 11.00 Šuoliai nuo tramplino. 11.45 Kalnų slidinėjimas. 12.30 Žiemos sporto žurnalas. 12.45 Kalnų slidinėjimas. 14.00 Biliardas. 18.30 Futbolo žurnalas. 19.15 Kalnų slidinėjimas. 20.15 Žiemos sporto žurnalas. 20.30 Biliardas. 0.00 Biatlonas. 0.45 Šuoliai nuo tramplino. 1.45 Biliardas.

Viasat Sport Baltic 11.10 Futbolas. UEFA Čempionų lyga. “Real” - “Ajax”. 13.00 Futbolas. UEFA Čempionų lyga. “Bayern” - “Chelsea”. 16.05 Boksas. Carlas Framptonas - Kiko Martinezas. 19.05 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Manchester United” - “Everton”. 20.55 Pokeris. The Big Game turnyras. 21.55 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Liverpool”- “West Bromwich”. Tiesioginė transliacija. 0.00 Futbolas. Draugiškos rungtynės. Švedija - Argentina. 1.50 Programos pabaiga.

Už TV programų pakeitimus redakcija neatsako


20 "Vakarų ekspresas"

PASkUTINIS PUSLAPIS

Reido iš anksto nesuderinsi

Per jau beveik 23-jus nepriklausomos Lietuvos metus žurnalistai niekada nesusidurdavo su kliūtimis, norėdami patekti į vadinamosios Tarptautinės perkėlos teritoriją. Iki šeštadienio vakaro, kai “Balticum” TV laidos “Reidas” žurnalistas, atvažiavęs su Kelių policijos ekipažais ruošti reportažo apie iš Vokietijos parplaukiančius vairuotojus, buvo įtartas negerais kėslais (gal net Tėvynės išdavimu) ir išprašytas lauk iš teritorijos. Apsaugos vadas, kažkada buvęs Klaipėdos VPK komisaras Valdas B. (pavardė ir “Bulvaro” redkolegijai, ir neįleistam žurnalistui gerai žinoma) telefonu savo pavaldiniams paaiškino, kad

Juokas pro ašaras Panele, jūsų akys tokios gilios, kad jose galima paskęsti... O ant jūsų nosies galima pasikarti...

Anekdotai

Tėvas sūnų moko: - Žinai, sūneli, aš būdamas tavo metų jau naktimis vagonus iškrovinėjau! Kol nepagavo.. bi?

žė.

- Kaip seniai tave mačiau! Ką dabar dir- Prekiauju baldais. - Ir kaip sekasi? - Puikiai! Namuose liko tik šiukšlių dė-

Petriukas nemoka ištarti žodžio “trys”. Nuėjęs į parduotuvę sako: - Duokite keturias bandeles, vienos nereikia.

ASTROLOGIJA

01 21 - 02 19 Zodiako ženklas Vandenis AVINAS. Šiandien sugebėsite sumaniai panaudoti patirtį bei nuojautą, siekdami neafišuojamų ar net nelegalių tikslų. Kad juos įgyvendintumėte, reikalingas tam tikrų asmenų užkulisinis palaikymas. Širdį glostys menas ir meilė. JAUTIS. Gana palanki diena įvairiems susitikimams, pokalbiams, deryboms. Pavyks suderinti darbą su malonumais ir tokiu būdu nepersidirbti. Galite gauti viliojamą pasiūlymą ar priimti gerą užsakymą. Galbūt įsitrauksite į naują laisvalaikio veiklą. DVYNIAI. Šiandien netinginiausite, tad sąžiningai atliktas darbas aplinkiniams ir jums patiems suteiks pasitenkinimą. Na, bet jei jis gana nesąžiningas, tuomet apims nervingesnė nuotaika, bus daugiau agresijos, daugiažodžiavimo. VĖŽYS. Kils didelis ūpas tobulėti, keisti save ir aplinką. Bus nelengva, bet po truputį seksis

“Vaičekauskas teritorijoje gali atsidurti tik iš anksto klausimus suderinus su apsauga”, nors ne apie visus policijos reidus yra iš anksto informuojama per spaudą - ir pareigūnai, ir žurnalistai apie tai, kur vyks reidas (ne tas, kur rodo per “Balticum” TV), sužino likus 15 minučių iki jo pradžios. Dėl viso pikto, kad nenutekėtų informacija. Nepaisant šių nesklandumų, keltas “Victoria Seaways”, atplaukęs iš Kylio uosto, buvo deramai sutiktas ir kelių policijos pareigūnų patikrintas. Iš jo išvažiavo du neblaivūs vairuotojai. Vilkiko vairuotojas pripūtė 0,7 prom. alkoholio, o lengvojo automobilio - 0,46.

2013 m. vasario 11 d., pirmadienis

KoNKuRSaS

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai „Bulvaras” tęsia konkursą „Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai”. Jis vyks tol, kol bus norinčių viešumu kovoti su automobilių statymo „genijais”. Kas mėnesį apdovanosime komisijos geriausia pripažintos nuotraukos autorių. Norintieji dalyvauti konkurse nuotraukas gali įkelti interneto svetainės www.ve.lt skiltyje „Konkursai” arba siųsti el. paštu bulvaras@ve.lt, taip pat tai galima padaryti tradiciniu paštu, adresu „Bul- s aKLas? “Va kaip būna prie prekybos centro varui”, „Vakarų ekspreso” redakci- “Banginis”, - rašo nuotraukos autorius Laurynas. ja, M. Mažvydo al. 3, LT-92131 Klaipėda. Norintieji, kad į jų nuotraukas atitinkamai sureaguotų policijos pareigūnai, laiške turi nurodyti ir tikslų pažeidimo laiką.

KaS dEdaSi PaSauLYjE

Tapo dizainere

Parodė dukrytę

Brazilų manekenė Alesandra Ambrosio (Alessandra Ambrosio) išleis savo drabužių liniją „Alé by Alessandra“. 31-erių manekenės kuriami drabužiai bus vidutinės kainos, vyraus bohemiško stiliaus detalės, ryškios spalvos. Pirmiausia kolekcija pasirodys Pietų Amerikos parduotuvėse 2014-ųjų pavasarį, vėliau turėtų atsirasti ir JAV. Kolekciją sudarys ne tik drabužiai, bet ir aksesuarai. A. Ambrosio teigia, kad pradėjusi pati kurti drabužius, modelio darbo žada neatsisakyti. „Tai yra idėja, kurią norėjau įgyvendinti jau labai seniai. Man tai nėra vien tik hobis. Dirbu modeliu jau 15 metų ir tai tėra mano karjeros pratęsimas“, – sakė viena garsiausių brazilų manekenių.

Aklas parašiutininkas apie tai, kad tuoj pasieks žemę, sužino labai paprastai: šuns pavadėlis atsipalaiduoja. Mirtis - tai tokia būsena, kurią pasiekia kai kurie savo gydytoją norintys pažeminti ligoniai.

li.

Dvi moterys kalbasi: - Tu neįsivaizduoji, kokie tie vyrai kvai-

- Tikrai? - Pavyzdžiui, kai man prireikia pinigų, aš sukeliu jam skandalą ir pareiškiu, kad išvažiuosiu pas mamą. - Ir ką jisai? - Duoda pinigų bilietui. Blondinė turistė klausia valstiečio: - Kur būna jūsų karvės, kai lyja? Šis sumurma: - Žinoma, kad lietuje.

Bulvaroskopas

Norint nugalėti priešą, pirmiausia reikia su juo susidraugauti...

judėti pirmyn tvarkant su teisėtvarka, užsienio ryšiais, kelionėmis, švietimu, kultūra, studijomis susijusius reikalus. Pravartu tartis su specialistais. LIŪTAS. Pasižymėsite įžvalgumu ir seksualumu. Pavyks išsiaiškinti svarbių dalykų ir iš to turėti naudos. Tačiau jei turite skolų, jums būtinai jas primins. Būkite atidesni meilės partnerio užuominoms, jei norite, kad jis nepatirtų nusivylimo. MERGELĖ. Šiandieną jums gali pavykti į savo pusę pervilioti konkurentą arba abejojantį, oponuojantį asmenį įtikinti savo teisumu. Kita vertus, priešininkus lengva ir įsiutinti. Jei pajusite palaikymą, išdrįsite mėginti įgyvendinti nemažą tikslą. SVARSTYKLĖS. Yra vilties, kad spręsis įsidarbinimo problema ar šiaip aktualus dalykinis reikalas. Tikėtina, kad mėginsite keisti įvaizdį. Jei buvote įsipareigoję kažką supažindinti su savo idėjomis ar paremti, pats metas išpildyti pažadą. SKORPIONAS. Šiandien puikiai dirbs ir raumenys, ir galva. Būsite kūrybingi, romantiškai nusiteikę. Nenustygdami flirtuosite, šmaikštausite. Patinkantį žmogų galite išprovokuoti paskirti jums pasimatymą, išlieti jausmus. Itin domins sportas.

Garsus brazilų modelis Gizelė Biundchen (Gisele Bundchen) savo gerbėjams nusprendė parodyti, kaip atrodo dviejų mėnesių mergaitė, kurios ji susilaukė su savo vyru „New England Patriots“ komandos gynėju Tomu Bradžiu (Tomu Brady). Brazilų modelis savo socialinio tinklo “Facebook.com” paskyroje pasidalino nuotrauka, kurioje ji meiliai apglėbusi balta suknele aprengtą savo mažąją. Po nuotrauka - užrašas: „Meilė yra viskas!!! Laimės kupinas penktadienis ir daug visiems meilės!!!“ Pora taip pat augina trejų metukų sūnų Benjaminą. Jos sutuoktiniui Tomui dukrelė yra trečioji atžala. Iš santykių su aktore Bridžita Moinahen (Bridget Maynahan) vyras turi 5-erių sūnų Džoną (Johną).

ŠAULYS. Buitiška, bet konkreti diena. Tai metas, kai ryžtingas pokalbis ar veiksmas gali padėti kai ką pakeisti santykiuose su artimaisiais, mylimu žmogumi arba reikaluose, susijusiuose su nuosavybe, gyvenamąja vieta, individualia veikla. OŽIARAGIS. Ši diena gana palanki trumpoms išvykoms, komercijai, reklamai. Pravartu dėti darbo skelbimą, ieškoti reikiamos informacijos. Gali pavykti aibę reikalų sutvarkyti telefonu. Tikėtina, kad išsiaiškinsite santykius su artimu žmogumi.

SvEiKiNiMai

Sveikinimus siųskite el. paštu gimtadienis@ve.lt. Mokami nestandartiniai sveikinimai bet kuria proga priimami dienraščio Klientų aptarnavimo skyriuje M. Mažvydo al. 3. Informacija tel. (8 46) 411 314.

VANDENIS. Šiandien geriau suvoksite realybę ir labiau įvertinsite tai, ką turite. Jei rašote ar vykdote projektą, užsiimate verslu, tai pastangos bus gana veiksmingos. ŽUVYS. Šią dieną susimodeliuosite pagal savo kintančias nuotaikas. Labai nuo jų priklausysite, todėl tai, ką planuosite ryte, nebeaktualu gali būti popiet, arba tai, kas beviltiška atrodys ryte, gali tapti pasiekiama gerai įdienojus. Stenkitės, kad jūsų nuotaikų kaita nedarytų nemalonumų aplinkiniams.

s VaKar

gimtadienį šventė Modestas Vitkus

s VaKar

gimtadienį šventė Aurelija Šarkauskaitė

Gimimo dienos proga kolegę Ramunę Urbonienę sveikina Lietuvos verslo kolegijos kolektyvas.

VE 2013 02 11  

VE 2013 02 11

Advertisement