Page 1

2012 m. gruodžio 10 d. PIRMADIENIS

Nr. 288 (6249) Atliekų tvarkymo sistemą Klaipėdoje siūloma keisti iš esmės

3

Kaina 1 Lt

Pasaulio vicečempione tapusios „Žuvėdros” treneriai Idzelevičiai ketina kitąmet pasitraukti iš ekipos

7

Perėjose revoliucijų nebus.

Nebus ir perėjų

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

sPEktras s Sentencija. Finansų ministrės kadenciją baigianti Ingrida Šimonytė: „Girdėjau klausiant, kaip aš galiu tvarkyti viešuosius finansus, jeigu, pagal savo deklaracijas, neturiu jokio turto, aš tada atsakiau, jog skirtingai nuo Lietuvos Respublikos, mano balansas yra absoliučiai teigiamas ir aš net turiu šiokių tokių santaupų, kuo Lietuvos Respublika pasigirti dar negali.” s Įvertinimas.

Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijos miestas Aachenas skiria Karolio Didžiojo apdovanojimą - už Lietuvos indėlį kuriant Europos Sąjungos vienybę ir visos Europos ekonominį stabilumą. Apdovanojimo komiteto teigimu, Lietuva yra susitelkimo, pasiaukojimo ir sėkmės pavyzdys, kaip įveikti krizę bei sudėtingus finansinius išbandymus.

s Nesijungs. Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis pakvietė telktis liberalią ideologiją deklaruojančių partijų esamus ar buvusius narius bei iki šiol nepriklausančius jokioms politinėms partijoms žmones, tačiau atmetė „mechaninio partijų susiliejimo galimybę”. s Pergalė. Klaipėdos „Dragūno” rankinin-

kai ir be trijų traumuotų savo ekipos lyderių skina pergales - vakar Baltijos rankinio lygos pirmenybėse Latvijoje net 16 įvarčių skirtumu - 40:24 (19:12) sutriuškino Dobelės „Tenax” ekipą.

s Pralaimėjimas.

Vakar Klaipėdos „Neptūno” krepšininkai Maskvoje (Rusija) kovėsi su Liubercų„Triumph” ekipa. Vieningosios lygos pirmenybėse pergalę rezultatu 83:80 šventė aikštės šeimininkai, įveikę solidžią persvarą per paskutinį kėlinį iššvaisčiusius neptūniečius.

s Kyšiai.

Šiais metais iki lapkričio 30 d. užregistruoti 629 atvejai, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį iš viso kyšiams policijos pareigūnams buvo pasiūlyti 72 685 litai.

s sUMELĖ. Visiems Susisiekimo ministerijos pasiūlymams uostamiesčio perėjose įgyvendinti reikėtų išleisti ne mažiau milijono litų. Sąžiningai Kelių eismo taisyklių besilaikantiems pėstiesiems (jei tokių šiais laikais dar liko) jau kitąmet Klaipėdoje gali iškilti nemažai galvosūkių, kaip patekti į kitą gatvės pusę? Uostamiesčio Kelių policija ir savivaldybė, reaguodamos į Susisiekimo ministerijos saugaus eismo specialistų raštus, miesto gatvėse nusprendė panaikinti daugiau nei tuziną perėjų. Tiesa, kitos Vilniaus rekomendacijos, skirtos užtikrinti pėsčiųjų saugumą, įgyvendinamos nebus tam tiesiog nėra pinigų.

8

Mieli “Vakarų ekspreso” prenumeratoriai, jei susiduriate su laikraščio pristatymo nesklandumais, kreipkitės į redakciją tel.: (8 46) 411314, 420096, 411308 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

s Aplinkosauga. Jungtinių Tautų klimato konferencijoje sutarta, kad turtingos šalys turėtų kompensuoti nuostolius, kuriuos dėl klimato kaitos patiria neturtingos valstybės. Taip pat susitarta pratęsti Kioto protokolo galiojimą. s Vėžys. Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas šeštadienį paskelbė, kad jam atsinaujino vėžys ir kad artimiausiomis dienomis jam bus atliekama operacija. s Ar žinote, kad 1982 m. Larry Waltersas surišo 42 helio pripildytus oro balionus prie kėdės ir praskrido virš Los Andželo.

http://www.ve.lt


aktUaLijos

2

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Sutvarkys ir senąjį sandėlį

šiandiEn kLaiPĖdojE TEATRAS

18 val.

Koncertų salėje (Šaulių g. 36) absurdo komedija suaugusiems “Atėjau, pamačiau, negalėjau” (arba “Visiškas Rudnosiukas”).

tymas, dalyvaus poetai D. Milašauskas ir D. Sobeckis.

19 val. “Švyturio” arenoje (Dubysos g. 10) Indijos dramblių šou “Kaip drambliai Kalėdų laukia”.

RENGINIAI

15.30 val.

Aklųjų centro bibliotekoje (Šviesos g. 3) adventinė popietė “Ko siekiu, ko alkstu...”, Maironio ir S. Gedos poeziją skaitys Klaipėdos universiteto HMF LFR III kurso studentės.

KONCERTAI

17 val.

18 val.

I. Simonaitytės bibliotekos (Herkaus Manto g. 25) Konferencijų salėje almanacho “Atokios stotys 2012” prista-

KU Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) prof. S. Žilevičiaus klasės studentų instrumentinės muzikos koncertas.

orŲ ProGnoZĖ rUBrikos rĖmĖjas Zodiako ženklas - Šaulys. -5 -4

Šiauliai

-7 -7

Kaunas

ORAI. Šiandien Klaipėdoje galimas nedidelis sniegas. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 8-13 m/sek. Oro temperatūra dieną - apie 5, naktį - apie 4 laipsnius šalčio.

-6 -5

-5 -5 Vilnius

-6 -6

Saulė teka 8 val. 54 min., leidžiasi 16 val. 2 min., dienos ilgumas 7 val. 8 min. Mėnuo - delčia.

RYTOJ temperatūra dieną - apie 2, naktį bus apie 7 laipsnius šalčio. Numatomas sniegas. Vėjas pietryčių, 2-6 m/sek. VANDENS temperatūra Baltijos jūroje ties Klaipėda - apie 2 laipsnius šilumos, Kuršių mariose - apie 0. Bangų aukštis jūroje - 0,5 m.

kaLEndoriUs Gruodžio dešimtoji, pirmadienis - 345-oji metų diena, iki Naujųjų metų liko 21 diena.

DIENA Žmogaus teisių diena. Futbolo diena. Nobelio diena.

VARDADIENIAI Savo vardadienius šiandien švenčia Eidas, Eidė, Eidginta, Eidgintas, Eidimtas, Eidimtė, Eidinta, Eidintas, Ilma, Lora, Loreta, Rimas, Žydrė.

1901 m.

DATos

Gimė Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės karininkas, vienas iš karinės rezistencijos vadų

pulkininkas Juozas Vitkus-Kazimieraitis. Žuvo 1946 m.

1999 m. Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių pasaulio ir Europos čempionams - Klaipėdos “Žuvėdros” šokėjams bei jų treneriams Vyriausybės rūmuose įteiktos piniginės premijos, o Prezidentūroje - Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinai.

2009 m. Eidamas 83-iuosius metus po sunkios ligos mirė garsus Lietuvos kompozitorius ir pedagogas, populiariausios lietuviškos operos “Pilėnai” autorius Vytautas Klova.

s VIZIJA. Planuojama, kad šalia suremontuoto “Meridiano” bus suformuota patraukli visuomeninė aikštė. Klaipėdos senamiestyje po ilgų metų stagnacijos atgaivintą projektą planuojama užbaigti 2014 m. Jo vykdytojų teigimu, miesto širdyje turėtų atsirasti dar viena patraukli vieta gyventi bei pramogauti.

Edita GUDAVIČĖ edita@ve.lt

Pasak bendrovės “Inreal valdymas” Nekilnojamojo turto valdymo departamento vadovo Agniaus Tamošaičio, bendrovė nusprendė atgaivinti dar 20072008 m. pradėtą vykdyti, tačiau dėl sudėtingos situacijos rinkoje sustabdytą projektą, mat pastebėjo, kad Klaipėdoje stinga prestižinio būsto. Pirmiausia buvusioje “Klaipėdos konditerijos” teritorijoje, ties Jono kalneliu, planuojama užbaigti gyvenamojo namo statybas. “Projektas buvo šiek tiek per-

žiūrėtas, pakoreguotas ir statybos tęsiamos toliau. Šiuo metu jau vyksta apdailos darbai, tačiau panašu, kad aplinkos tvarkymas nusikels į kitus metus, nes žiemą ne visus darbus galima atlikti”, pasakojo A. Tamošaitis. Bendras šio statinio plotas apie 2 tūkst. kv. metrų, čia planuojama įrengti 20 apartamentų nuo 30 kv. metrų ploto bei komercines patalpas. “Neatsisakėme minties pirmame pastato aukšte įrengti ekspoziciją, kur matytųsi ir čia buvusios senosios bažnyčios pamatų liekanos”, - pasakojo “Inreal valdymo” atstovas. Kitų metų pavasarį planuojama pradėti ir buvusio silkių

sandėlio rekonstrukciją. Pagal techninį projektą, šiame pastate buvo planuota įrengti prekybos bei maitinimo įstaigas, bet dabar planai pasikeitė - čia bus įrengtos komercinės bei poilsio paskirties patalpos. “Per laiką pasikeitė gyventojų poreikiai, todėl ir perplanavome patalpų paskirtį”, - paaiškino A. Tamošaitis. Kaip ir buvo planuota, bendrovė žada nuo Turgaus gatvės pabaigos Jono kalnelio link nutiesti dviračių taką, kuris turėtų susijungti ir su planuojama tiesti dviračių trasa palei Danės upę. Šalia burlaivio “Meridianas” stovėjimo vietos turėtų būti suformuota nauja visuomeninė aikštė. Į šį projektą bendrovė planuoja investuoti 18 mln. litų. Prieš šešerius metus planuojama suma buvo kone perpus mažesnė - 10 mln. litų.

“Skeitparką” žada keisti nauju Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Pirmasis Klaipėdoje oficialus ekstremalaus sporto parkas, rodos, savo amžių jau nugyveno. Pasak Klaipėdos jaunimo centro (KJC), šalia kurio įsikūręs “skeitparkas”, direktoriaus, planuojama rašyti projektą tikintis lėšų naujam parkui įrengti.

Eglė PIEKIENĖ egle@ve.lt

“Šio ekstremalaus sporto parko nesugadino nei vėtros, nei kiti vėjai. Didžiausia vėtra yra pats jaunimas. Ir tai natūralu - viskas su laiku nusidėvi”, - teigė KJC direktorius Aleksas Bagdonavičius. Pasak jo, kai 2005 m. parkas buvo įrengtas, Jaunimo centrui nebuvo paskirta jo prižiūrėti, taip pat neprisiimta ir atsakomybė dėl saugumo. “Vis dėlto, kai po langais jaunimas, negaliu nusisukti. Kiek įmanoma prižiūrime tvarką ir patį parko inventorių, nors tai ir ne mūsų atsakomybė. Pats jaunimas tvarkosi, loposi. Susitvarkėme tiek, kiek leido iš rėmėjų gautos lėšos. Savivaldybė parkui pinigų neskiria”, - pasakojo A. Bagdonavičius.

s NETINkAMAs. Teigiama, jog “skeitparkas” nuo pat pradžių nebuvo tinkamas, todėl dabar, jam susidėvėjus, tikimasi parką pakeisti nauju. Anot KJC direktoriaus, ekstremalaus sporto parkas jau nuo pat pradžių nebuvo įrengtas tinkamai. Jį apžiūrėję specialistai tvirtino, jog naudotos netinkamos technologijos, mediena, sutvirtinimai. Būtent todėl šiuo metu “skeitparką” atgaivinti padėtų ne jo remontas, o naujo parko šioje vietoje pastatymas. A. Bagdonavičiaus teigimu, parko situacija jau buvo aptarta su miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento vadove Nijole Laužikiene bei jaunimo reikalų koordinatoriumi Modestu

Vitkumi. Nutarta, jog logiškiausia būtų rašyti projektą ir bandyti tam tikrose programose gauti lėšų naujo parko statyboms. “Kadangi įvairios programos dažniausiai nefinansuoja remonto, todėl nutarta bandyti statyti naują parką. Žinoma, to reikia ir dėl minėtų technologinių bei nusidėvėjimo priežasčių. Bandysime įtraukti jaunimą. Projektą turėtų rašyti nevyriausybinės organizacijos, mes, Jaunimo centras, būsime partneriai. Tikimės, kad mūsų viltys išsipildys”, - pasakojo KJC direktorius.


aktUaLijos

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

3

diEnos Paštas s Citata iš www.VE.lt.

Atliekų tvarkymo sistemą siūlo keisti iš esmės Redakcijos archyvo nuotr.

Miestas sulaukė pasiūlymo visiškai pakeisti dabartinę atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemą į tokią, kuri skatintų jų rūšiavimą ir mažintų šiukšlių srautus į sąvartynus. Kai kurie politikai pritaria, kad ji geresnė, bet Klaipėda jai esą dar nepasiruošusi, be to, ji gali kainuoti brangiau.

Valdas PRYŠMANTAS Tiesa, vykdant paliepimą iš Briuselio, anksčiau ar vėliau radikalių pasikeitimų šioje srityje prireiks.

mokėtų patys vežėjai Šiuo metu klaipėdiečiai moka rinkliavą miesto savivaldybei, o ši iš surinktų pinigų samdo vežėjus bei moka UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui (KRATC) už tai, kad bendrovė įrengtame sąvartyne šiukšles sutvarkytų.

s Mirė. Šeštadienį Klaipėdoje registruota Stasio Šliburio (g. 1941 m.), Jono Koveckio (g. 1964 m.), Stefos Gerdauskienės (g. 1932 m.), Vaidoto Zimanto (g. 1963 m.) ir Adomo Niaunio (g. 1933 m.) mirtis. nusikaltimus - du iš jų (gėrimų vagystė iš parduotuvės Vingio g. išdaužus langą ir mobiliojo telefono vagystė iš žmogaus) buvo padaryti dar prieš kelias dienas. Vakar nusikaltėliai, išdaužę automobilio langą, iš jo pavogė akumuliatoriaus krautuvą ir dokumentus. Greitoji pagalba buvo kviesta 45 kartus - medikams itin dažnai teko vykti prie parduotuvių, kur gulėdavo asocialūs piliečiai. Gaisrininkams teko vykti į keleto smuklių incidentų vietas - degė šiukšlės, taip pat vieno daugiabučio namo Baltijos prospekte laiptinė.

Jie siektų uždirbti ir pasukti galvą, ką daryti su atliekomis, kaip jas išrūšiuoti. Čia jau būtų jų reikalas”, - pasakojo R. Čigas. Pasak pokalbininko, Lietuvoje įmanoma perdirbti kone visas atliekas, todėl jas ir verta rūšiuoti, tačiau sąlygos tam - prastos: esą 600 klaipėdiečių tenka tik vienas komplektas rūšiavimui skirtų konteinerių, kai Vakarų Europoje šis santykis gerokai didesnis. Jis pripažįsta, kad rūšiavimą

komEntaras

“Reikia viską skaičiuoti” Ramūnas BALČIAUSKAS, UAB “Specialus autotransportas” direktorius Sunku pasakyti, ar tokia tvarka būtų naudinga mums ekonomiškai, juk panašios praktikos Lietuvoje nėra, todėl galima kalbėti tik teoriškai. Kiekviename žingsnyje reikėtų skaičiuoti, pavyzdžiui, ar apsimokėtų įrengti atliekų rūšiavimo liniją, ar samdyti tarpininkus. Aišku tik viena - tokia sistema būtų visuotinai naudinga, juk, mąstant globaliai, visas pasaulis siekia, jog kuo daugiau atliekų būtų perdirbta.

Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitete apsilankę Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos (LKATA) atstovai pasiūlė “kuo greičiau keisti dabartinę sistemą ir apmokėjimo už paslaugas formą.” “Dabar vežėjai suinteresuoti atvežti kuo daugiau šiukšlių - juk jiems mokama už svorį. Sąvartynas nori priimti kuo daugiau atliekų - taip daugiau uždirbs jas tvarkydamas. Todėl šiukšlių srautai į sąvartynus nemažėja, o antrinio perdirbimo procesas stovi vietoje, nors strateginiame valstybės atliekų tvarkymo plane yra numatyti būtent tokie tikslai”, - priežastis vardijo LKAT narys, bendrovės “Ekonovus” direktorius Raimundas Čigas. Jo pristatytos idėjos esmė - savivaldybė turėtų viešo konkurso būdu parinkti ir samdyti vežėjus, kuriems būtų mokama suderėta suma, o už į sąvartyną pristatytą atliekų kiekį jie turėtų susimokėti. “Tada jie būtų suinteresuoti kuo mažiau šiukšlių atvežti į sąvartyną - kad jų pristatymas nekainuotų daugiau, nei gauta iš savivaldybės.

s Gimė. Iki vakar vakaro Klaipėdoje gimdė 7 moterys, gimė keturios mergaitės ir trys berniukai. Šeštadienį 13 gimdyvių pagimdė 9 mergaites, tarp kurių buvo dvynės, ir 5 berniukus.

s Vakar Klaipėdoje iki 16.35 val. policija gavo tris pranešimus apie

s pAsIkEITIMAs. Jeigu siūloma idėja taptų kūnu, šiukšlių vežėjai už į sąvartyną pristatytas atliekas ne gautų, o mokėtų pinigus.

valdas@ve.lt

“Stebuklas, kad su tokiu požiūriu į šio kolektyvo nuopelnus jie dar turi kažkokios motyvacijos kažko siekti... Pas mus nepriimta skatinti už kažką gero, tik bausti už ką nors blogo”, - pasidžiaugė “motyvacija”, perskaičiusi, kad pagrindinė “Žuvėdros” komanda tapo pasaulio vicečempione.

stabdo ne tik konteinerių trūkumas, bet ir žmonių abejingumas, tačiau juos persigalvoti galėtų priversti augantis mokestis už produktų pakuočių utilizavimą, dėl kurio gamintojai keltų produkcijos kainas. “Depozitas būtų fantastika žmogus prieš išmesdamas sulčių dėžutę pagalvotų, kad ją geriau dėti atskirai ir vėliau atsiimti pinigus. Juk turime pavyzdį su alaus buteliais - šių atliekų ženkliai sumažėjo į gėrimo kainą įskaičiavus užstatą už butelį”, - aiškino R. Čigas. Jo manymu, keisti atliekų išvežimo ir tvarkymo sistemą Klaipėdoje reikėtų pradėti jau kitais metais skelbiant konkursą vežėjams parinkti.

kalbos - per anksti Dabartinė atliekų surinkimo ir tvarkymo sistema visoje Klaipėdos apskrityje galioja nuo 2008-ųjų, iki tol gyventojai už šias paslaugas atsiskaitydavo namų administratoriams arba sudarydami tiesiogines sutartis su vežėjais. LKATA pasiūlymą išklausę

uostamiesčio politikai nebuvo linkę manyti, jog dabartinę tvarką reikėtų keisti nedelsiant, ir pareiškė, kad dabar prasidės idėjos vertinimas, o platesnes diskusijas surengti geriausiu atveju būtų galima tik po mėnesio. Tačiau toks požiūris nereiškia, kad pasiūlymas blogas, pabrėžė jie. Priešingai, Tarybos narys Vidmantas Plečkaitis teigė, kad siūloma sistema yra puiki, tačiau jos įgyvendinimas mieste užtruktų. “Žinau, apie ką kalbama - teko lankytis ir panašų pavyzdį matyti Norvegijoje. Šioje šalyje atliekų aikštelių beveik nėra, kone visos šiukšlės perdirbamos. Tai yra puiku, galėtų toks būti ir Klaipėdos siekis, tačiau mūsų visuomenė tam dar nepribrendusi, be to, reikėtų specialios ir brangios įrangos fiksuoti, kuris vežėjas ką, kada ir kiek veža. Todėl geriausiu atveju apie tokios sistemos įdiegimą galėtumėme kalbėti 2017 metais”, - sakė V. Plečkaitis. Ir jis, ir pasiūlymo autoriai sutinka, kad naujoji tvarka dėl naujų technologijų poreikio bei paslaugų įkainių galėtų būti brangesnė už dabartinę. Pasak V. Plečkaičio, Norvegijoje vežėjams mokama už ištuštintus konteinerius, tačiau tai daroma tik tuo atveju, jeigu jo užpildymas yra ne mažesnis nei 70 proc. Atliekų kiekį nustatyti ir stebėti leidžia minėta nepigi įranga.

informacija 2011 m. iš visos Klaipėdos apskrities į Dumpių sąvartyną buvo atvežta apie 130 000 tonų atliekų. Europos Sąjunga reikalauja, kad nuo 2013 m. į Lietuvos sąvartynus turi patekti ne daugiau kaip 50 proc. biologiškai skaidžių atliekų - popieriaus ir kartono, medienos, maisto gamybos, natūralaus pluošto audinių ir kt. Kalbant apie Dumpių sąvartyną, tie 50 proc. sudarytų 48 800 tonų per metus. Nuo 2020 m. Europos Sąjunga leis, kad į sąvartynus patektų tik 35 proc. biologiškai skaidžių atliekų. Nesilaikant direktyvų, tiek Lietuvą, tiek atskiras savivaldybes gali užgriūti sankcijos - finansinės baudos už rūšiavimo normų nevykdymą.

s Šeimoms. Palangos bažnyčioje gruodžio 30 d. vyksiančiose šv. Mišiose laukiamos Šventos šeimos šventę norinčios švęsti poros. Po jų poros kartos jau anksčiau sakytus priesaikos žodžius, joms bus suteiktas palaiminimas. Pernai Palangos klebonas Marius Venskus Šeimos dienos proga iš naujo palaimino 77 poras iš visos Lietuvos. Tą pačią dieną Jūratės ir Kastyčio skvere visiems susirinkusiems savo koncertą dovanos atlikėjai Deivis ir Renata. Šio koncerto metu turės progą pasirodyti visos šeimos, galinčios surengti savo pasirodymą – kartu šokti, dainuoti, deklamuoti ir t.t. Norintieji pademonstruoti savo sugebėjimus kviečiami registruotis el. paštu sviesos.miestas@gmail.com. s Kūrybininkams. Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra skelbia

atranką dalyvauti tarptautinėse parodose/festivaliuose Vokietijoje, Švedijoje arba Lenkijoje. Atrankoje gali dalyvauti Klaipėdos miesto įmonės bei pavieniai kūrybinių įmonių atstovai. 90 proc. dalyvavimo renginiuose išlaidų (dalyvio mokesčio, transporto ir apgyvenimo) finansuoja Europos Sąjungos programa. Likusią dalį turės padengti renginio dalyvis. Daugiau informacijos galima gauti tel. (8 46) 311 010.

s Smiltynėje. Vykdant Lietuvos jūrų muziejaus lauko delfinariumo rekonstrukcijos darbus, kasant duobes naujiems baseinams iškastą švarų, smulkų smėlį planuojama panaudoti pajūrio apsauginio kopagūbrio ties uosto vartais sutvirtinimui. Rangovai į pajūrį atveš apie 3 000 kub. m smėlio. Planuojama sutvarkyti apie 150 metrų apsauginio pajūrio kopagūbrio ties Kopgaliu, nes būtent šiame ruože smėlio pylimas yra labiausiai apgadintas ir nukentėjęs nuo audrų. Tikimasi, kad sutvirtintas kopagūbris sudarys kliūtį smėliui patekti į uosto kanalą.

s Teleloto Nr. 870. Keturi kampai (8 Lt): 58, 35, 21, 14, 54, 33, 62,

38, 25, 20, 37, 41, 2, 34, 39, 48, 31, 73, 59, 11, 5, 67, 55, 50, 9, 68, 43, 23, 40, 74, 52, 57, 47, 18, 53. Eilutė (3 Lt): 64, 13, 46, 72, 17. Įstrižainės (15 Lt): 10, 45, 75, 69, 28. Visa lentelė (20 x 5 000 Lt): 51, 49, 63, 3, 36, 70, 60, 8, 30. Papildomi prizai: pretendentas į butą - 0616024; “Subaru XV” - 0313825; “Mercedes-Benz A180” - 0748012; “Nissan Juke” - 0599350; “Dacia Duster” - 0515895; “Hyundai i20” - 0108253; “Renault Thalia” - 0305895; “VW Jetta” 0656223; “Kia Rio” - 0607650; “Citroen C3” - 0931386; “Ford Fiesta” - 0101749; LED televizoriai „Orion“ - 058*837, 055*103, 065*252, 006*105, 018*754, 043*845; muzikos centrai su DVD „Sony“ - 062*936, 084*533, 046*798; planšetiniai kompiuteriai „Lark“ (7 colių) - 074*344, 100*875, 056*013; kavos aparatai „Delonghi“ - 100*209, 087*285, 099*709; skalbimo mašinos „Beko“ 053*159, 000*223, 004*644; šaldytuvai „Beko“ - 013*831, 012*014, 071*421; židiniai „Dimplex Club“ - 050*028; planšetiniai kompiuteriai „Lark“ (10 colių) - 053*808, 097*219, 051*363; GPS navigatoriai „Manta“ - 000*065, 038*104, 055*853; židiniai „Dimplex Cheriton“ - 002*701, 016*840; keptuvių rinkiniai „Tefal“ - 08**672; greitpuodžiai „Abert“ - 07**236; cikloninės krosnelės LR - 03**658; satino patalynės komplektai - 03**796; fotoaparatai „Samsung“ - 07**587; ėriuko vilnos antklodės „Verona“ - 07**144; krištolo taurės „Longchamp“ - 06**025; pakvietimai į TV - 045*183, 01 6*646, 076*818.

s www.VE.lt klausimas. Savaitgalį skaitytojų klausėme, kaip, jų nuomone, šiomis dienomis prižiūrimos Klaipėdos gatvės. Kad kelininkai savo darbą atlieka gerai, manė tik 4,3 proc. atsakiusiųjų. 26,8 proc. skaitytojų komunalininkų darbą įvertino patenkinamai, net 66,8 proc. - blogai. 2,1 proc. atsakiusiųjų neturėjo nuomonės.


4

aktUaLijos. informacija

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Uostamiesčio dirbantieji sveikata nesiskundžia

“Vakaryje” – gerai pažįstama ir staigmenų kupina Jurga SCANPIX nuotr.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro (VSB) darbuotojai baigė miesto įmonių dirbančiųjų sveikatos patikrinimą. Sveikiausios įmonės konkurse šiemet panoro dalyvauti 14 įmonių.

Jolanta BENIUŠYTĖ benijola@ve.lt

Apie 500 klaipėdiečių šios akcijos metu nemokamai pasitikrino kraujospūdį, cholesterolio kiekį kraujyje, jiems buvo atlikta kūno masės analizė. Taip pat įmonių darbuotojai buvo informuojami apie valstybės finansuojamas sveikatos profilaktikos programas. “Žmonės ypač domisi, kokį biologinį jų amžių rodo prietaisas, atitinka realų amžių ar ne. Dauguma įmonių dirbančiųjų ateidavo pasitikrinti, dėkojo už suteiktą tokią galimybę. Ne vienas sakė, jog į gydymo įstaigas užsuka tik susirgęs, dėl sveikatos profilaktikos į gydytojus nesikreipia.

s AkCIJA. Specialistai patikrino per  Sveikiausios įmonės konkurse dalyvavusių darbuotojų sveikatą. Mūsų vizitų tikslas ir yra suteikti galimybę žmonėms pasitikrinti sveikatą negaištant laiko eilėse prie gydytojų kabinetų ir tokiu būdu užbėgti ligoms už akių”, - sakė Klaipėdos VSB specialistė Aiva Dabašinskienė. Nors sveikatos patikrinimų rezultatai dar nesusumuoti, anot A. Dabašinskienės, galima

teigti, kad miesto dirbančiųjų sveikata nėra prasta. Sveikiausios įmonės rinkimai Klaipėdoje rengiami jau antrus metus. Pirmąjį konkursą laimėjo Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO). Šių metų konkurso laimėtojai, pasak VSB specialistų, paaiškės kitų metų pradžioje.

Viena įdomiausių lietuviškosios scenos dalyvių, kurios talento liudininkai – gausus nuoširdžių gerbėjų būrys ir visas glėbys muzikinių apdovanojimų, gruodžio 13 d., ketvirtadienį, savo ypatinga energija užlies „Vakario“ salę. Jurga Šeduikytė čia pristatys staigmenomis bei puikiai žinomomis dainomis turtingą gyvo garso programą. Klaipėdoje pirmąkart suskambės naujausias atlikėjos kūrinys, gimęs bendradarbiaujant su muzikos prodiuseriu Leonu Somovu – „Laiko nėra“. Naująjį singlą jau šiltai įvertino Vilniaus ir Kauno publika. Kalbėdama apie vizitą pajūryje atlikėja pažymėjo, kad koncerto mozaika aprėps platų spektrą: skambės pajūriečiams naujiena taip pat tapsiantis kūrinys „So Blue“, kuriam buvo sukurtas ir rudens pradžioje pristatytas vaizdo klipas, ir „Seniai toli“, „5th Season“ bei dar kelios dainos, harmoningai papildžiusios pagrindinę programą. „Su muzikantais dabar esame po nedidelio koncertinio turo, tad jaučiamės stipriai, tvirtai. Kai atlikėjas nuoširdžiai pasiilgęs koncertų, publika tą jaučia, vyksta labai intensyvi apytaka...“ - įsitikinusi J. Šeduikytė. Atlikėja su šypsena kalbėjo, kad aplankyti gimtąjį pajūrį, labiausiai nuo Vilniaus nutolusias Lietuvos geografines platumas, jai visad smagu, nors tie vizitai ganėtinai reti. Visgi surimtėjusi pridūrė: „Pastaruoju metu man pradėjo daugiau reikšti jūra. Dainavimas čia gyvenantiems žmonėms reikalauja daugiau susikaupimo, atidumo.“ Didžiųjų žiemos švenčių laukimas daugeliui, užuot dovanojęs pakilios ramybės, tampa lenktynėmis prekybos centruose, muzikantams tai - koncertų piko metas. J. Šeduikytė tvirti-

no turinti imunitetą kalėdinę nuotaiką aptemdyti galinčioms aplinkybėms. „Yra du paprasti dalykai, kurie man padeda neišprotėti. Pirma, dovanomis visuomet pasirūpinu iš anksto. Antra, esu iš tų, kuriems dainavimas – nesvarbu, kokia tai diena ar proga, - teikia daug nuoširdaus džiaugsmo.“ Besibaigiantys 2012-ieji J. Šeduikytei jau „programuoja“ būsimus metus. Naujasis singlas „Laiko nėra“ – pavasarį pasirodysiančio albumo pranašas. Su L. Somovu šiuo metu įrašinėjamas studijinis darbas bus jau penktasis aštuntus metus kuriančios atlikėjos diskografijoje. 2005-aisiais Jurga debiutavo su „Aukso pieva“ ir jau po dvejų metų buvo apdovanota „MTV Europe Music Awards“ statulėle kaip geriausia Baltijos šalių atlikėja. Tai – tik vienas iš daugelio Jurgos talento įvertinimų tarptautiniu ir Lietuvos mastu.


akistata. informacija

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

5

Savaitgalį - avarijų gausa Gintaro VAIČEKAUSKO (“Balticum” TV laida “Reidas”) nuotr.

Atrodo, kad kai kurie vairuotojai vis dar nesuprato, jog laikas pradėti važinėti kur kas atsargiau. Tai rodo gausybė savaitgalį pajūryje įvykusių avarijų. Žiemiškų pajūrio kelių egzamino neišlaikė ir keletas užsieniečių, ir jaunuoliai, tarp kurių buvo ir neblaivus kelių “gaidelis”.

Girto ruso viražai Klaipėdoje, Taikos prospekte, penktadienio vakarą, apie 22.55 val., automobilio “Audi A6” vairuotojas nepaisė nukreipiančių ir eismą draudžiančių kelio ženklų bei trenkėsį į atitvarus. Po avarijos mašina atrodė kraupiai, o joje buvęs žmogus - nejudėjo, todėl liudininkai iškvietė medikus ir ugniagesius gelbėtojus. Į įvykio vietą atvykus specialiosioms tarnyboms paaiškėjo, kad vairuotojas toks girtas, kad net negali pats išlipti iš mašinos. Automobilį “Audi A6” vaira-

ss30 METRŲ - tiek automagistralės atitvarais nuvažiavo baltarusio vairuotas vilkikas.

ssGIRTUOKLIS. Šią vasarinėmis padangomis “apautą” mašiną vairavęs rusas buvo toks girtas, kad net negalėjo pats išlipti iš automobilio.

cijos saugomų automobilių stovėjimo aikštelę.

“Peugeot 607”. Pastarojo automobilio vairuotojas, pamatęs, jog iš posūkio atlekiantis automobilis “Opel Vectra” yra nebevaldomas ir sukasi aplink savo ašį, dar bandė trauktis į pašalį, tačiau mašinos vis tiek susidūrė. Galinė “Peugeot” dalis atsidūrė autobusų stotelėje. Mašinos susidaužė ir priekiais, ir šonais. Abiejuose automobiliuose važiavo po du žmones, jie nenukentėjo. Vairuotojai - blaivūs, dokumentai - tvarkingi, tačiau 22-ejų metų vairuotojai užpildyti eismo įvykių deklaracijos nepakako, ji nusprendė iškviesti policiją. Jai atvykus paaiškėjo, jog mergina vairuotojo pažymėjimą gavo tik prieš du mėnesius. Įstatymas numato, kad už avarijos sukėlimą gali būti skirta 100-200 litų bauda arba vairuotojo pažymėjimo atėmimas 3-6 mėnesiams.

Atitvarai kliudė ir baltarusiui

Šeštadienį paryčiais nepasisekė ir Baltarusijos piliečiui, kuris, vairuodamas vilkiką, užvažiavo ant atitvarų ir jais važiavo 30 metrų. Avarija įvyko Klaipėdos rajone, greitkelio Vilnius-Kaunas-Klaipėda 301-ajame kilometre, apie 6 val. 20 min.

ssLAIMINGAI. Abiejuose šiuose automobiliuose važiavo po du žmones, jie nenukentėjo. vęs Rusijos pilietis Sergejus B., gim. 1957 m., tikrintis su alkoholio matuokliu atsisakė, kalbėjo nerišliai, stipriai svyravo. “Audi” salone mėtėsi pusiau nugertas čekiškos trauktinės butelis. Beje, automobilis buvo su vasarinėmis padangomis. Rusijos pilietis buvo išvežtas blaivytis į policijos komisariatą. Teisme jo laukia bauda už avariją, kurią sukėlė būdamas neblaivus, nes atsisakymas tikrintis girtumą yra traktuojamas kaip sunkus girtumas. Automobilis uždarytas į poli-

Viktoras B., gimęs 1972 m., vairavo Rusijos įmonei priklausantį vilkiką, prie kurio buvo prikabinta lietuvių įmonei priklausanti puspriekabė-šaldytuvas. Avarijos kaltininkas buvo blaivus. Po avarijos šaltkalviai turėjo pjaustyti atitvarus, kad galėtų nuo jų nutraukti vilkiką, kuriam per avariją plyšo padangos ir prakiuro radiatorius.

Be teisių - prieš eismą Kita avarija Klaipėdos rajone esančioje magistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda dalyje, ties Vėžaičių

gyvenviete, įvyko šeštadienį, apie 14.30 val. Krovininio sunkvežimio vairuotojas norėjo išsukti iš magistralės, tačiau staiga nuo kalno parvažiavęs automobilis “Opel Vectra” trenkėsi į sunkvežimio priekį. Sunkvežimio vairuotojas, vengdamas susidūrimo, suko vairą į dešinę, tačiau viskas buvo taip netikėta, kad po susidūrimo jis atsidūrė griovyje. Iš automobilio “Opel Vectra” išlipo du vaikinai ir dvi merginos. Pastarosios, supratusios, kad netrukus gali pasirodyti policija, dingo, o vairuotojas buvo kruvinas ir sunkvežimio vairuotojui sakė, jog jokios avarijos čia nėra. Taškydamasis krauju jis bandė išstumti sunkvežimį iš sniego pusnų į kelią. Atvykus policijai paaiškėjo, kad 18-metis automobilio “Opel Vectra” vairuotojas vėžaitiškis Tadas, vairavęs mamos mašiną, niekada neturėjo vairuotojo pažymėjimo ir yra neblaivus. Jam nustatytas vidutinis 2,4 prom. girtumas. Kodėl važiavo prieš eismą magistrale, Tadas nesugebėjo paaiškinti. Sakė, kad draugą Paulių ketino po baliaus pirtyje parvežti namo į Girininkų kaimą, kuris yra visai kitoje pusėje. Beje, vairuotojas išsikruvino ir susižeidė ne per avariją, o pirtyje. Dabar jo laukia 5000-5500 litų bauda.

Pakeleivis pabėgo Bene liūdniausiai baigėsi šeš-

tadienį, apie 19.30 val., kelyje Klaipėda-Dovilai įvykusi avarija, kurios metu buvo sunkiai sužeistas jaunuolis. Avarija įvyko, kai automobilio “Renault Megane” vairuotojas dideliu greičiu važiuodamas Dovilų pakraštyje esančia Grambaviškių gatve skersai pervažiavo kelią Klaipėda-Dovilai, nuvažiavo į griovį, trenkėsi į duobės kraštą ir vertėsi ant stogo. Liudininkų teigimu, automobiliu važiavo dviese. Iš keleivio pusės išsiropštęs vaikinas dingo tamsoje. Netruks įvykio vietoje atsirado policijos pareigūnai, važiavę į kitą iškvietimą. Jie iš vairuotojo pusės ištraukė apie 20 metų jaunuolį, kuris buvo be sąmonės. Vaikinas skubiai išvežtas į ligoninę. Automobilis priklauso 42-ejų metų Klaipėdos rajono gyventojui, kuris, manoma, šiuo metu yra užsienyje. “Vakarų ekspreso” informacija

Pritrūko patirties? Šeštadienio popietę avarija įvyko ir Klaipėdoje, netoli P. Lideikio ir Pamario gatvių sankryžos. Čia apie 15 val. menką vairavimo stažą turinti vairuotoja išvažiavo į priešingą eismo pusę ir atsitrenkė į jūros link važiavusį automobilį

ssposūkis. Sekmadienio popietę Klaipėdoje “Toyota” markės automobilis susidūrė su į iškvietimą važiavusiu taksi automobiliu. Taksi vairuotojas sakė, jog automobilio “Toyota” vairuotoja, važiuodama pagrindine Naikupės gatve, buvo įjungusi posūkį, todėl jis lindo iš šalutinės Poilsio gavės. Kita pusė tvirtino, kad posūkis įjungtas nebuvo.

Išskirtinė operos solistų Nomedos Kazlaus ir Oscaro Marino dovana Klaipėdos muzikos gurmanams Klaipėdos muzikiniame teatre gruodžio 16 d. 17 val. vyks šventinis koncertas „Pakelkim mes taurę linksmybių!”, kuriame dainuos tarptautinį pripažinimą pelnę operos solistai Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus (sopranas) ir Oscaras Marinas (tenoras, Ispanija). Abu solistai, daug kartų koncertavę su operos legenda Montserrat Caballe, nuolat kviečiami dainuoti garsiausiose Europos koncertų salėse bei festivaliuose. Žymūs operos solistai O. Marinas bei N. Kazlaus su pianistu Linu Dužinsku parengė ypatingai nuotaikingą ir žaismingą Naujųjų metų programą, joje populiariausi, garsiausi, publikos mėgstamiausi kūriniai: dainos,

arijos, duetai iš operų, operečių, miuziklų ir sarsuelų (ispaniškų operečių). Taip pat laukia muzikinės staigmenos! Po prieš kelerius metus vykusio N. Kazlaus ir O. Marino koncerto Klaipėdoje kritikai rašė: „Tokio koncerto Klaipėdoje kaip šį šeštadienį drąsiai galima sakyti – nėra buvę. Su Montserrat Caballe palaiminimu sėkmingai garsiausias Europos sales užkariaujanti

Nomeda Kazlaus ir tenoras iš Ispanijos Oscaras Marinas visiškai nuginklavo Klaipėdos publiką,

kuri neatsispyrusi poros talentui, žavesiui ir šilumai keletą arijų klausėsi atsistojusi ir negailėjo

nuoširdžių plojimų bei gėlių. Tikriausiai kitaip ir būti negalėjo. Ir ne tik dėl talento, meistrystės, bet ir dėl artistų dosnumo. Nomeda Kazlaus ir Oscaras Marinas žavėjo ne tik meistrišku sugebėjimu aprėpti vieno vakaro metu be galo platų ir žanro, ir stiliaus, ir balso diapazono atžvilgiu repertuarą. Ne mažiau publiką žavėjo artistų sugebėjimas nebijoti atverti širdį – rodyti emocijas ne tik atliekant kūrinį, bet ir bendraujant tarpusavyje, su dirigentu, orkestru ir publika“ (Nika Aukštaitytė, „Muzikos barai“, 2009). Bilietus platina www.bilietai.lt


6

nUomonĖs. sPortas

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Sporto žaidimai: Patriotizmo pavyzdys

„turtingieji“ prieš „vargšus“?

Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

1997 m. dabartinio Seimo pirmininko Vydo Gedvilo vadovaujama Lietuvos moterų krepšinio rinktinė autobusu per Lenkijos, Čekijos ir Slovakijos žemes išvyko į Vengrijos sostinę Budapeštą, kuriame, visų krepšinio mėgėjų nuostabai, tapo Europos čempionėmis. Namo čempionės sugrįžo jau valstybės apmokėtu lėktuvo reisu.

Vygantas VAREIKIS, Klaipėdos miesto tarybos narys

Po penkiolikos metų vieną lapkričio trečiadienį Klaipėdos „Dragūno“ rankinio komanda autobusu pajudėjo Kauno link. Tos pačios dienos vakare jie įveikė Lietuvos vicečempionus Kauno „Granito– Gajos-Kario“ rankininkus, tą pačią naktį pernakvojo Kauno kareivinėse (komanda neturi pinigų tam, kad galėtų apsistoti viešbutyje), o kitą dieną per Baltarusiją pajudėjo Zaporožės, kurioje Klaipėdos komandos laukė daugkartinė Ukrainos čempionų ZTR komanda, link. Per dvi dienas buvo nuvažiuota 1 500 kilometrų ir nors “Dragūnas” pralaimėjo, bendras rezultatas buvo palankus, tad komanda pateko į Europos Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalį.

Kuomet komanda, atrodo, neturėjusi vilčių laimėti prieš stipresnį konkurentą jį įveikia, kyla ne tik natūralus džiaugsmas, bet ir jausmas, kuris vokiečių kalboje vadinamas žodžiu “schadenfreude” - dėl turtingesnio ir stipresnio klubo pažeminimo. Pamenu, būdamas Anglijoje skaičiau straipsnį apie futbolininkų ir regbininkų gyvenimo ir elgesio skirtumus. Futbolas tapo brangiu gerai apmokamų pasiturinčių profesionalių vaikinų, kurie nešioja „Rollex“ laikrodžius ir važinėja kelis šimtus tūkstančių svarų kainuojančiais sportiniais automobiliais, užsiėmimu. Tuo metu regbininkai, žaisdami net aukščiausioje lygoje, dirba kituose darbuose, nes pinigų neužtenka, o po rungtynių kartu su komandos gerbėjais eina išgerti į “pabą” pintą ar kitą alaus. Dar viena XIX amžiaus istorija iš Anglijos priminė „Dragūno“ komandą. Keithas Dewhurstas knygoje „Underdogs: The unlikely story of football‘s firs FA cup heroes“ aprašo anglų futbolo komandos, kuri turėjo kristi nelygiavertėje kovoje prieš aukštesnės klasės komandą, istoriją. 1879 m. futbolo komanda, kurią sudarė tekstilės fabriko darbininkai iš nedidelio Darveno miestelio netoli Blackburno, Anglijos futbolo asociacijos taurės ketvirtfinalio varžybose susitiko su „Remnants“ - turtingu Londono priemiesčio Berkšairo klubu, kuriame žaidė pasiturinčios klasės atstovai, vadinti Old Etonians (senieji itoniečiai). Berkšaire yra ir Anglijos karalių Vindzoro rezidencija. Darvenas, atrodo, neturėjo jokių galimybių prieš klubą, kuriame žaidė trys nacionalinės rinktinės nariai. Tuomet ir pats žaidimas buvo socialinių santykių Anglijoje atspindys - turtingi prieš vargšus, senoji tvarka prieš naująją, gerai besimaitinantys prieš alkanus (senieji itoniečiai buvo nuo 5 iki 8 cm aukštesni negu Darveno žaidėjai ir

svėrė vidutiniškai 7 kg daugiau). Darveno, kaip ir Klaipėdos „Dragūno“, problemos prasidėjo dar gerokai prieš teisėjo švilpuką. Kur gauti pinigų nuvykti žaisti į Londoną ir ar žaidėjai yra pasirengę paimti laisvą dieną rungtynėms šeštadienį ir negauti algos už šią dieną? Dėl ekonominio nuosmukio kai kuriems žaidėjams nuolat trūkdavo pinigų šeimoms išlaikyti. Šeštadienio mačas Londone sukėlė finansinių sunkumų ir žaidėjams, ir jų palaikyti atvykstantiems sirgaliams iš Lankašairo. „Remnants “ žaidėjams tokių problemų nekilo. Kadangi būsimos rungtynės įelektrino visą Darveno miestą, reikiama suma visgi buvo surinkta. Iš pradžių stadione viskas klostėsi kaip turėjo būti - darveniečiai pralaiminėjo 1:5, tačiau įvyko stebuklas. Senieji itoniečiai pavargo ir Darveno žaidėjai išlygino rezultatą. Turėjo būti žaidžiamas 30 minučių pratęsimas, tačiau „Remnants“ kapitonas atsisakė ir pasiūlė peržaisti rungtynes. Senieji itoniečiai atmetė Darveno pasiūlymą už 40 svarų sužaisti rungtynes Darvene iš dalies todėl, kad jie nežinojo, kur iš viso jis yra, o taip pat ir todėl, kad visai nenorėjo keliauti į darbininkišką fabrikinį miestelį. Todėl jie pasiūlė lankašyriečiams 25 svarus už tai, kad rungtynės būtų peržaistos kitą savaitę Londone. Darveno žaidėjai dar kartą buvo priversti susiveržti diržus ir atvykti į Londoną. Rezultatas vėl buvo lygus 2:2, tačiau ir šį kartą „Remnants“ atsisakė vykti į šiaurę. Į trečią mačą Darveno žaidėjai keliavo naktiniu traukiniu ir atvyko tik rungtynių dieną. Ši kartą jie pralaimėjo triuškinamai. Stebuklas neįvyko. Senieji itoniečiai vėliau iškovojo Futbolo asociacijos taurę, tačiau lankašyriečiai grįžo namo kaip didvyriai. Šiais laikais daug kas pasikeitė futbole. Profesionalizmas, kuris anksčiau nebuvo vertinamas, tapo norma. Nors žaidžia ne pinigai, o žaidėjai, bet be pinigų nenuvyksi į susitikimo vietą ar reikiamą stadioną. Neseniai Klaipėdos politikai tarybos posėdyje, kuriame negalėjau dalyvauti, paskirstė papildomas lėšas prioritetinių sporto šakų klubų veiklos finansavimui – Lietuvos čempionato gale besisukiojantis „Atlanto“ futbolo klubas turėtų gauti 200 tūkst. litų, krepšinio lygos vidutiniokas „Neptūnas“ – papildomai 500 tūkst., o „Dragūnui“ nenumatyta nieko. Klaipėdos meras kalba diplomatiškai ir aptakiai: “Jeigu norime kažkam pridėti lėšų, tuomet reikia jas kam nors sumažinti. Miesto galimybės ribotos, tačiau apie papildomą „Dragūno“ finansavimą reikėtų pamąstyti...“ O kol mąstoma, „Dragūno“ rankininkai rengiasi varžyboms ir pakuoja lagaminus kelionei į Kragujevaco miestą, kuriame komandos laukia “Radnički” – penkta Serbijos komanda. Matyt, vėl autobusu.

s TRIUMFAs. “Dragūno” rankininkai - vienas iš geriausių pavyzdžių, kai pergalių garantas - ne pinigai, garsios pavardės ar žvaigždės, o asmenybės, kovotojai ir patriotizmas. Būtent todėl iškart po pergalės visi dragūniečiai garsiai skandavo: “Lietuva, Lietuva”, o vykstant autobusu namo ir kirtus Lietuvos sieną, ėmė giedoti Lietuvos himną. “Kai tu tikrai ko nors trokšti visa širdimi, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą”, - tokiais rašytojo Paulo Coelho žodžiais apibūdinčiau tai, kas daugiau nei prieš savaitę įvyko Zaporožėje (Ukraina), kai Klaipėdos “Dragūno” rankininkai patiesė 14-ąkart Ukrainos čempionus Zaporožės ZTR rankininkus ir iškovojo kelialapį į Europos Iššūkio taurės aštuntfinalį.

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

Man teko garbė šias varžybas Zaporožėje stebėti iš arti ir, patikėkite, įspūdžių - milijonas. Nuo šio įvykio praėjo daugiau nei savaitė, tačiau kūnu vis dar bėgioja šiurpuliai, o akyse vis dar regiu tuos kovinguosius Klaipėdos vaikinus, kurie dėl miesto ir šalies garbės atiduoda visą savo širdį, energiją, net sveikatą (juk kitaip net nepavadinsi, kuomet traumuoti žaidėjai prašosi suleisti nuskausminamųjų vaistų ir veržiasi į aikštę).

Lyg 300 spartiečių Ne veltui iškart po varžybų šlubuodamas ir sukandęs dantis dėl kelio skausmų “Dragūno” žaidėjas Tadas Stankevičius rėžė: “Tai kažkas iš fantastikos zonos. Kovėmės kaip 300 spartiečių. Tai turbūt laimingiausia diena mano gyvenime.” Jam, kaip ir Achilo sausgyslės plyšį patyrusiam vartininkui Aisčiui Pažemeckui (jo indėlis į pergalę

buvo itin svarus) bei stipriai petį susimušusiam Jonui Truchanovičiui, buvo nė motais asmeninės bėdos, svarbiausia tai, ką jie padarė - perrašė “Dragūno” klubo istoriją, apgynė Lietuvos garbę. Prieš šią dvikovą Europos Iššūkio taurės varžybose Moldovoje klaipėdiečiai šiemet įveikė Kipro “SPE Strovolos”, Moldovos “Olimpus-85-USEFS” ir “Ruislip Eagles” (Anglija) rankininkus.

Lietuvos įvaizdžio kūrėjai šalies garsinimui išleidžia milijonus litų, tačiau vargu ar tie skiriami milijonai suteikia tiek naudos, kiek savo pergalėmis ir kovingumu duoda mūsų sportininkai Tačiau pergalė Ukrainoje buvo pati sunkiausia ir saldžiausia. Apie tai byloja vien ZTR ekipos autoritetas ir titulai. Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

s VIENYBĖ. Sportas ir pergalės dažniausiai suvienija žmones - sporto tribūnose sirgaliai stengiasi akcentuoti savo tautybę ir šalies vėliavą.

Pažiūrėjus į galinguosius Ukrainos ZTR vyrus, kurių dauguma už dragūniečius buvo visa galva aukštesni, akivaizdžiai fiziškai galingesni ir prieš daugumą mūsų jaunų (amžiaus vidurkis 21-22 metai) rankininkų gerokai brandesni (ZTR komandos branduolį sudarė 26-30 metų rankininkai) bei profesionalesni, galima sakyti, kad klaipėdiečiai padarė tikrą žygdarbį. Dragūniečiai tarsi vadovavosi Konfucijaus žodžiais: “Tai, ką sunku padaryti, reikia daryti su didžiausiu atkaklumu.” Buvo gražu stebėti, kai “Dragūno” rankininkai Zaporožėje maždaug valandą prieš dvikovą su ZTR atstovais ėmė darniai daryti apšilimą, o ukrainiečiai, lyg mąstydami, kad jie namuose pamokys “išsišokėlius” klaipėdiečius, į aikštę žengė gal tik 10 ar 15 minučių prieš rungtynes. Lyg šiuo veiksmu duodami suprasti: “Mums čia nebus ką veikti, sutriuškinsime jus ir džiaugsimės lengva pergale.” Tačiau “Dragūno” vyrai nė akimirkai neatsipalaidavo ir darė tai, kas atrodytų neįmanoma. Jie tarsi vadovavosi Henrio Fordo posakiu: “Kliūtis pradedama matyti tuomet, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo” ar Napoleono mintimis: “Neįmanoma” yra žodis, kurį rasi tik kvailių žodyne.”

Įkvėpė kovingumu Sunku apsakyti, kaip po pergalės tų jaunų Klaipėdos vyrų akyse degė džiaugsmo, tiksliau, euforijos ugnelės, o keli ukrainiečių žaidėjai, sunkiai suprasdami, kas įvyko, užsidengę marškinėliais akis liejo ašaras. Nors Zaporožės sporto salės tribūnose buvo bemaž tūkstantis ukrainiečių ir tik trys Lietuvos rankinio sirgaliai, tačiau iškart po rungtynių buvo galima girdėti aiškiai tariamus žodžius: “Malaci, malaci” (lietuviškai - šaunuoliai, šaunuoliai) ir nuvilnijusią plojimų bangą. Ukrainiečių rankinio specialistai buvo pakerėti klaipėdiečių kovingumu, charakteriu, atsidavimu ir noru laimėti. Nors jie liūdėjo dėl savo šalies ekipos nesėkmės, tačiau neliko abejingi tam, ką matė aikštėje, ir savo žavesį išreiškė gausiais plojimais. Buvo aiškiai


sPortas

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

7

PUsLaPio rĖmĖjas lietuvių vieningumas suvirpino jų širdis. Kur kas keistesnė situacija susiklostė dar po kelių akimirkų, kai vienas sirgalius, pasipuošęs ZTR ekipos atributika, su ašaromis akyse garsiai rusų kalba Ukrainos rankininkams šaukė: “Man gėda! Atvažiavo mažos šalies berniukai ir jus sutvarkė. Jūs - ne kovotojai, o bailiai. Jūs darote gėdą visai Ukrainai. Pasimokykite kovingumo iš lietuvių!” Vos tris milijonus gyventojų turinčios valstybės komanda patiesė 46 mln. gyventojų valstybės rankininkus.

atvipo žandikauliai Per spaudos konferenciją Ukrainos sporto žurnalistai buvo labai nustebę, kad klaipėdiečiai dėl lėšų stokos į Zaporožę net parą buvo priversti vykti autobusu, o ne keliauti lėktuvu, kaip tai nuolat daro ZTR ekipa. Dar labiau jiems atvipo žandi-

Klaipėdos “Žuvėdra” planetos vicečempionė

tuvos garsinimui išleidžia milijonus litų, tačiau vargu ar tie skiriami milijonai suteikia tiek naudos, kiek savo pergalėmis ir kovingumu duoda mūsų sportininkai.

EPA-ELTA nuotr.

Biudžetų skirtumai Klaipėdos valdžiai norėčiau nuoširdžiai palinkėti, kad lėšas, kurias skiria savo ir miesto įvaizdžiui, geriau skirtų tikriesiems savo flagmanams - Klaipėdos sportininkams. Man keista, kaipo pergalių yra kalbama, kad reikia neva tai nukirpti vienai komandai skiriamas lėšas ir paskirti kitai. Negi neįmanoma rasti papildomų pinigų, kad tinkamai reprezentuoti savo miestą galėtų tiek futbolininkai, tiek krepšininkai, tiek rankininkai bei kitų sporto šakų atstovai? Kodėl kitų šalių valdžia sugeba skirti lėšų ar pritraukti daugiau rėmėjų, o mes ne? Keista yra ir tai, kai Klaipėdos politikai, neišmanydami sporto Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

s IŠspRūDo AUksAs. “Žuvėdros” pirmoji komanda finale sušoko idealiai, tačiau to komisijos nariams nepakako, kad skirtų pirmąją vietą. Šeštadienį Brėmene (Vokietija) vykusiame pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionate nugalėtojos titulą gynusi Klaipėdos “Žuvėdros” pirmoji komanda pelnė sidabro medalius ir nusileido tik šeimininkams - Brėmeno “Gruen Gold Club” atstovams. Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

“Tik atvykęs į Brėmeną ir pamatęs teisėjus iškart pasakiau: mums šansų laimėti nėra. Viskas iškart buvo aišku, nereikėjo nė varžybų”, - “Vakarų ekspresui” sakė “Žuvėdros” komandos vadovas Romaldas Idzelevičius. Anot jo, kai teisėjauja šie jam gerai pažįstami teisėjai - visada laimi vokiečiai. s pAkILIMAs. Rankinio sportas pastaruosius metus Klaipėdoje išgyvena pakilimą - “Dragūnas” Lietuvoje neturi lygių, taip pat vieną po kitos guldo užsienio ekipas. kauliai, kai ukrainiečiai sužinojo, kad maždaug pusė “Dragūno” žaidėjų yra studentai, o kita pusė - priversti kasdien dirbti kitus darbus, kad tik galėtų išsilaikyti. Į treniruotes dragūniečiai susirenka tik po dienos darbų ar paskaitų, kai tuo tarpu ZTR ekipoje - vieni profesionalai, laisvai gyvenantys iš sporto atlyginimo. “Dragūno” ekipos treneris Artūras Juškėnas net nesiryžo savo komandos narių iš sporto gaunamas lėšas pavadinti atlyginimais, jis tik pasakė, kad tai labiau galėtų vadintis tik stipendijomis. Ukrainiečiams buvo keista klausytis A. Juškėno žodžių, kad prieš išvyką į Zaporožę beveik pusė Klaipėdos ekipos žaidėjų net nesusirinko į treniruotę, kadangi dėl kelionės turėjo atidirbti kelias dienas į priekį. Panašūs dalykai suvirpina širdį ir vos gali sulaikyti skruostu norinčią nuriedėti ašarą. Sakykite ką norite, bet mano galvoje tuomet kirbėjo tik viena mintis: mūsų sportininkai - tikri savo šalies patriotai, aukščiausio lygio ambasadoriai, Lietuvos vardo garsintojai. Lietuvos įvaizdžio kūrėjai Lie-

subtilybių, kalba: “Norime iš “Neptūno” pergalių ne tik Lietuvoje, bet ir VTB Vieningosios lygos pirmenybėse.” Bet argi Jūs žinote, kokie ten dalyvaujančių ekipų biudžetai? Atsakymas: po kelis ar net dešimtis kartų didesni nei neptūniečių. Nepaisant to, “Neptūnas” Klaipėdoje itin galingai priešinosi ir tik paskutiniajame kėlinyje nusileido Maskvos CSKA krepšininkų žvaigždynui. Tuomet į uostamiestį buvo atvykę net 18 Rusijos žiniasklaidos atstovų: televizijos, laikraščių, įvairių interneto portalų reporterių, sporto redaktorių. Nenuostabu, kad rusų žurnalistai savo rašiniuose rašė: “Ovacijos Klaipėdai”, “Debiutantai parodė aštrius nagus” ir visaip kitaip gyrė klaipėdiečius krepšininkus. Juk tokios akimirkos garsina Klaipėdos ir visos šalies vardą. Sportas ir pergalės Tėvynės vardan mūsų šalyje yra daugiau nei siekis trofėjų ar garbės. Esame mažos vargo bitutės, tačiau mūsų širdys, atsidavimas, rodomas charakteris ir tikslų siekimas - lyg milžinų.

kostiumai nepakerėjo Daugkartinei pasaulio ir Europos čempionei pagrindinei “Žuvėdros” komandai du teisėjai (Baltarusijos ir Lietuvos) skyrė pirmąją, trys (Rusijos, Olandijos ir Belgijos) - antrąją, vienas (Vokietijos) - trečiąją ir vienas (Austrijos) - ketvirtąją vietas.

komandos šokėjai. Klaipėdos pirmajai komandai pergalės nepadėjo išplėšti ir tai, kad specialiai šiam čempionatui jie sukūrė naują kompoziciją “Rio”, kuri parengta animacinio filmuko apie papūgėlės nuotykius motyvais, bei pasisiuvo įspūdingo grožio naujus kostiumus, kainavusius maždaug 60 tūkstančių litų. “Žuvėdros” pirmoji komanda finale šoko pirma, o kompoziciją “Viva Espana!” atlikusi antroji komanda - paskutinė, šešta. Abi “Žuvėdros” komandas treniruoja Skaistė ir R. Izdelevičiai. “Mūsų antrosios komandos šokėjai dar visai “žali”. Kai kuriems iš jų buvo pirmosios tokio rango varžybos. Manau, kad teisėjai už pirmosios komandos skriaudą skyrė jiems aukštesnius balus”, -

Po 2013 Europos čempionato, kuris vyks Vilniuje, mes su Skaiste ketiname nutraukti darbą su “Žuvėdra”. Pasakysime “atia”. Manyčiau, kad jau atėjo laikas atsisveikinti Romaldas IDZELEVIČIUS, “Žuvėdros” vadovas “Po teisėjų verdikto mūsų šokėjų akyse nebuvo ašarų, kadangi jau visi žinojo ir buvo susitaikę su tuo, kad nebus pirmi”, - pabrėžė Klaipėdos sportinių šokių specialistas. Bronzos medaliai atiteko Tiumenės “Vera” (Rusija) šokėjams, kurie atliko kompoziciją “Around the World”. Ketvirtąją vietą užėmė “TSZ Aachen-TSC Duesseldorf RotWeiss” (Vokietija), penktąją “HSV Zwolfaxing” (Austrija), o šeštąją - “Žuvėdros” antrosios

atviras buvo R. Idzelevičius.

itaria klastą Šokių specialistas, kalbėdamas su “Vakarų ekspresu”, nuolat kartojo ir klausė: kodėl negalima parinkti neutralių teisėjų, o visuomet Vokietijoje teisėjauja šios šalies kaimynai - belgai, olandai, austrai. “Juk galėtų teisėjauti neutralūs specialistai iš Italijos ar Anglijos. Kai mes su vokiečiais

susitinkame neutralioje šalyje ar Lietuvoje - visuomet laimime, o kai tik nuvykstame į Vokietiją liekame antri. Net mus pasitikęs ir visur lydėjęs čekų kilmės vokietis aiškiai mums pasakė: nesukite galvos, viskas yra nuspręsta iš anksto ir nieko čia jau nebepakeisite. Tai išties yra skaudu”, - atviravo “Žuvėdros” kolektyvo vadovas. “Žuvėdros” šokėjai dalyvavo jau 23 pasaulio čempionatuose, iš kurių devyniolikoje (nuo 1994 metų) iškovojo medalius. Klaipėdos universiteto sportinių šokių kolektyvo nariai pasaulio vicečempionais yra tapę septynis kartus. Europos čempionatuose jie triumfavo aštuonis kartus. “Norėjosi, kad pasaulio ir Europos čempionatuose iškovotų aukso medalių skaičius būtų vienodas, tačiau likimas lėmė kitaip, nors finale ir šokome idealiai”, - dar kartą nuoskaudą išliejo R. Idzelevičius. Pasaulio čempionate Brėmene dalyvavo 18 ansamblių iš 11-os šalių. Šokėjus vertino ir teisėjas iš Lietuvos Virginijus Visockas. Anot R. Idzelevičiaus, po šio čempionato “Žuvėdros” kolektyvą paliks daug šokėjų. “Artimiausiame Europos čempionate, kuris vyks kitų metų gegužę Vilniuje, geriausiu atveju surinksime tik vieną komandą. Po šio čempionato mes su Skaiste ketiname nutraukti darbą su “Žuvėdra”. Pasakysime “atia”. Jau pernai norėjome tai padaryti, tačiau mus dar įkalbėjo. Manyčiau, kad jau atėjo laikas atsisveikinti. Kelis dešimtmečius nesu turėjęs daugiau nei tris dienas atostogų, visi savaitgaliai ir vakarai pašvęsti šokiams. Gal jau būtų pats laikas perleisti savo vietą kitiems. Man užteks veiklos: dėstysiu universitete, teisėjausiu užsienio šalyse. Tikrai nepražūsiu”, - širdį atvėrė nusipelnęs “Žuvėdros” vadovas.

Daugiau nuotraukų - www.ve.lt


daugiau naujienų apie automobilius - www.ve.lt/naujienos/ekonomika/automobiliai

8

Savaitinis dienraščio “Vakarų ekspresas” priedas. Sudarytojas Tomas Gukauskas, tomas@ve.lt

Keturkojai Naujojoje Zelandijoje dresuotojai tris šunis per penkias savaites išmokė vairuoti automobilį. Iš pradžių tam naudotas treniruoklis, po to – tikras automobilis.

100

Pirmadienis 2012 12 10

Skaičius

Draudimas

Tiek automobilių susidūrė masinėje avarijoje į pietus nuo Pekino gruodžio 3-iąją, kuomet Kinijoje pirmą kartą buvo minima Eismo saugumo diena.

Viename iš Kolumbijos regionų uždrausta vyrams važiuoti motociklu kaip keleiviams. Taip tikimasi pažaboti plėšimus, kuomet iš praeivių moterų atimamos rankinės. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

informacija

Kurios perėjos bus naikinamos 1. Perėja ties Šilutės pl. 96 (degalinė “Orlen”) 2. Perėja ties Šilutės pl. ir Svajonių g. sankryža (viena perėja iš ten esančių dviejų) 3. Perėja ties Mokyklos g. ir Verpėjų g. sankryža 4. Perėja ties Priestočio g. 1 namu 5. Perėja ties išvažiavimu iš geležinkelio stoties 6. Perėja ties Priestočio g. ir Trilapio g. sankryža

Perėjose revoliucijų nebus.

Nebus ir perėjų

S

ąžiningai Kelių eismo taisyklių besilaikantiems pėstiesiems (jei tokių šiais laikais dar liko) jau kitąmet Klaipėdoje gali iškilti nemažai galvosūkių - kaip patekti į kitą gatvės pusę? Uostamiesčio Kelių policija ir savivaldybė, reaguodama į Susisiekimo ministerijos saugaus eismo specialistų raštus, miesto gatvėse nusprendė panaikinti daugiau nei tuziną perėjų. Tiesa, kitos Vilniaus rekomendacijos, skirtos užtikrinti pėsčiųjų saugumą, įgyvendinamos nebus - tam tiesiog nėra pinigų.

Tomas GUKAUSKAS tomas@ve.lt

“Autosalonas” jau rašė, jog rugsėjo pabaigoje Klaipėdoje išsilaipino Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir VĮ Transporto ir kelių tyrimo instituto specialistų desantas, surinktas paties susisiekimo ministro įsakymu. Eismo ekspertai, lydimi Klaipėdos savivaldybės ir apskrities VPK Kelių policijos biuro darbuotojų, per dvi dienas apžiūrėjo kone visas pėsčiųjų perėjas mieste. Šių apžiūrų rezultatu tapo specialus protokolas su rekomendacijomis, ką miesto valdžia privalėtų padaryti užtikrindama didesnį pėsčiųjų saugumą. Siūlymų labai daug - perėjas apšviesti kryptiniais žibintais, gatvėse įrengti iškiliąsias pėsčiųjų saugumo saleles, kai kur pastatyti naujus šviesoforus, šaligatviuose įrengti užtvarus, įrengti nuovažas dviratininkams, pakeisti perėjų ženklinimą arba apskritai naikinti pėsčiųjų perėjas. Panašu, pastarasis pasiūlymas klaipėdiečiams patiko labiausiai - neseniai susitikę miesto savivaldybės bei Kelių policijos atstovai apsvarstė iš sostinės atsiųstą protokolą ir sudarė perėjų, kurios bus naikinamos, sąrašą.

Kitų darbų bent artimiausiu metu nenumatyta.

kai bus pinigų... “Kai kurių siūlymų įgyvendinti negalėtume teisiškai. Pavyzdžiui, komisija pasiūlė net keliose gatvėse, tarp skirtingos krypties eismo juostų, įrengti iškiliąsias pėsčiųjų saugumo saleles. O kaip jas įrengti, jei tada sumažės gatvės plotis ir neprasilenks, pavyzdžiui, autobusai? Priklausomai nuo gatvės kategorijos, eismo juostų pločiui teisės aktai irgi numato konkrečius parametrus, ir jų reikia laikytis”, -

“Autosalonui” sakė Kelių policijos biuro komisaras inspektorius Gintaras Kučinskas. Vis dėlto pagrindinis motyvas, verčiantis minėtą protokolą įdėti į stalčių su lentele “Ateičiai”, yra banalus - pinigai. “Paskaičiavome, kad visiems pasiūlymams įgyvendinti turėtume išleisti ne mažiau milijono litų. Pavyzdžiui, vien 30 perėjų pagrindinėse miesto gatvėse bei pėsčiųjų gausiose vietose kryptiniam apšvietimui reikėtų maždaug 700 tūkstančių litų. Iš kur paimti tokias lėšas? Šį apšvietimo projektą traukiame į paraiškas, tačiau jos

PĖstiEji - PaŽEidĖjai Vargu ar panaikinus perėjas žmonės nemėgins kirsti gatvės ten, kur buvo įpratę tą daryti daugybę metų. Tai, kad pėstieji važiuojamojoje dalyje nėra šventieji, įrodo ir paskutinioji statistika. Lapkričio 26-gruodžio 2 dienomis policijos pareigūnai Lietuvoje nustatė 660 pėsčiųjų padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Tarp jų daugiausia buvo važiuojamosios kelio dalies perėjimo arba ėjimo ja ten, kur draudžiama, atvejų - 342, atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų nenaudojimas tamsiuoju paros metu - 180 atvejų, nepaklusimo eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymas - 58 atvejai. Daugiausia pėsčiųjų pažeidimų nustatyta Vilniaus ir Klaipėdos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų prižiūrimose

teritorijose - atitinkamai 160 ir 131, Kauno ir Šiaulių - po 89. Per šių metų vienuolika mėnesių eismo įvykiuose šalyje žuvo 92 pėstieji.

netenkinamos, nes miesto biudžete tam nėra pinigų. Nebus jų ir ateinančiais metais”, - aiškina savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

kainuos ir naikinimas O įgyvendinti dar vieną rekomendaciją - Baltijos prospekte (kuris yra A kategorijos gatvė, ir todėl jame įprastos vieno lygio perėjos yra negalimos) numatyti skirtingo lygio perėjas, t. y. įrengti požeminius tunelius arba pėsčiųjų viadukus - kainuotų ne vieną milijoną litų. Tiesa, šios vietos žadama nepamiršti. “Anksčiau ar vėliau visos trys Baltijos prospekto sankryžos bus rekonstruojamos, kartu keisis ir perėjos. Ten jos bus dviejų lygių, kaip ir yra reikalaujama. O iki to laiko prospekte nutarta nieko nekeisti, perėjų nenaikinsime”, žadėjo L. Dūda. Beje, atseikėti nemažai litų reikės ir už perėjų panaikinimą. “Už ačiū tokių darbų niekas nedarys, ypač jeigu norime juos atlikti kokybiškai. Štai bandėme Žvejybos uosto rajone naikinti vieną “zebrą”, ne kas ten išėjo. Reikia ne tik nuskusti dažus, bet ir užasfaltuoti. Ištraukti tik kelio ženklo nepakanka. Kiek tiksliai tam reikės, dabar pasakyti negaliu. Tie darbai bus daromi iš Kelių priežiūros programos, ir sąmatą skaičiuosime po Naujųjų”, - teigė valdininkas.

naikins ne visas Iš viso ateinančiais metais Klaipėdoje bus panaikinta 15 perėjų

7. Perėja ties Dariaus ir Girėno g. ir Šaulių g. sankryža (viena perėja iš ten esančių dviejų) 8. Perėja ties Tilžės g. 60 (viena iš dviejų perėjų, esančių ties įvažiavimu į Tilžės turgų) 9. Dvi perėjos Paryžiaus Komunos gatvėje (iš 4 čia esančių) 10. Perėja ties Liepų g. ir J. Karoso g. sankryža (viena perėja iš ten esančių dviejų) 11. Perėja ties Liepojos g. ir Panevėžio g. sankryža (viena perėja iš ten esančių dviejų) 12. Perėja prieš Liepojos g. ir Girininkijos g. sankryža 13. Perėjos Kretingos g. ir Šiltnamio g. sankryžos zonoje (viena perėja iš ten esančių dviejų) 14. Perėja ties Kretingos g. 19 namu (viena perėja iš ten esančių dviejų) 15. Perėja Kretingos g. ir Įgulos g. sankryžoje (viena perėja iš ten esančių dviejų)

šešiolikoje vietų, nors Susisiekimo ministerijos protokole tokių perėjų buvo kone 30. “Nusprendėme visų reikalavimų neklausyti, juk reikia atsižvelgti ir į patogumą žmonėms. Naikinsime tas perėjas, kurios iš tiesų yra pavojingos arba kur jos net nereikalingos, kur dubliuojasi”, - sakė G. Kučinskas. Nuspręsta nenaikinti populiarios perėjos Naujosios Uosto ir Danės gatvių sankryžoje, išliks ir perėjos Taikos prospekte ties sankryžomis su Naujakiemio ir Debreceno gatvėmis, taip pat ties Taikos pr. 19, 70 ir 133 namais. Pėstiesiems ir toliau bus galima naudotis perėja Liepų gatvėje, ties vadinamuoju Mokyklos gatvės viaduku (čia ekspertai žmonėms, norintiems kirsti gatvę, siūlė naudotis viaduku, o tai yra labai nepatogu), tarp “gyvųjų” liks perėja ties Šilutės plento ir Paryžiaus Komunos gatvių sankryža, perėja ties Kretingos g. 56 namu.


aUtosaLonas

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

9

Los Andželas: šis tas naujo su 4 ratais

EPA-ELTA, AP, “Reuters” ir AFP nuotr.

V

akar duris užvėrė pusantros savaitės veikusi tarptautinė Los Andželo automobilių paroda.

Angelų mieste kasmet nuo 1907-ųjų vykstantis autosalonas anaiptol nėra didžiausias tokio pobūdžio renginys JAV. Vis dėlto stambiausi Jungtinių Valstijų ir Azijos gamintojai stengiasi jo nepraleisti, juolab kad tai yra proga pasigirti savo pasiekimais augančio pardavimo Šiaurės Amerikoje (šiemet čia naujų automobilių paklausa išaugo 14,9 proc.) fone. Tad ir šiemet čia įvyko 24 pasaulinės ir 25 amerikietiškos automobilių premjeros. Tarp jų – prabangusis “Acura RLX” sedanas, ilgasis “Fiat 500” variantas, “Mini Clubvan”, trečiosios kartos “Porsche Cayman”, atnaujintas “Honda Civic”, “Kia Forte” sedanas, nauja “Mazda6”, 7-vietis “Hyundai Santa Fe”, naujieji “parketiniai” “Subaru Forester” ir “Toyota RAV4”, superautomobiliu vadinamas “Mercedes-Benz SLS AMG GT Black Series” bei kiti modeliai.

Beje, šiemet JAV rinkoje hibridinių automobilių populiarumas šoktelėjo net 63,5 proc., todėl buvo nenuostabu Los Andželo autosalone pamatyti tokius modelius, kaip “Ford C-Max Energi plug-in” bei “Ford Fusion Energi plug-in”, “Honda Accord plug-in hybrid”, “Volkswagen Jetta hybrid”, elektra varomus “BMW i3 electric”, “Fiat 500E”, “Ford Focus EV” ar “Chevrolet Spark EV”. Šioje parodoje gamintojams įteikti ir keli apdovanojimai. Tradicinį, jau 9-ąjį, Los Andželo autosalono dizaino konkursą, šiemet skirtą patrulinio 2025 metų automobilio temai, laimėjo “Subaru” dizainerių sukurtas “Subaru Highway Automated Response Concept” (SHARC) modelis. JAV autožurnalistų gildija (Motor Press Guild) 2013 metų automobiliu išrinko sedaną “Cadillac ATS”, finale įveikusį “Ford Fusion”, “Honda Accord”, “Nissan Altima”, “Scion FR-S” bei “Subaru BRZ”. O leidinio “Green Car” rengiamus “Žaliausio automobilio” rinkimus laimėjo “Ford Fusion”, nugalėjęs “Ford C-Max”, “Dodge Dart Aero”, “Toyota Prius C” ir “Mazda CX5” modelius. “Autosalono” skaitytojams – kelios Los Andželo autosalono premjeros.

s MAZDA 6 gaus pirmąjį šios markės dyzelinį variklį JAV rinkoje. Tai bus , l SKYACTIV-D motoras.

s VoLVo s60 poLEsTAR CoNCEpT gavo turbininį  l  AG motorą ir ketvirtos kartos visų varomųjų ratų sistemą “Haldex XWD”.

s BENTLEY CoNTINENTAL GT3. Automobilis, dalyvausiantis lenktynėse, varomas galiniais ratais.

“Autosalono” informacija

s JAGUAR F-TYpE gali pasigirti unikaliomis spalvomis bei specialiu eksterjero apdailos paketu. s VoLksWAGEN BEETLE CoNVERTIBLE su minkštu, vos per  sekundžių nulenkiamu stogu buvo viena svarbiausių autosalono premjerų.

s CHEVRoLET spARk EV: nanofosfatinių ličio jonų akumuliatorių įkrovimo užtenka  km atstumui.

s HYUNDAI sANTA FE. Tai - pailginta “santos” modifikacija nebe su , o su  vietomis bei , l 9 AG motoru.

s CHRYsLER ToWN & CoUNTRY s turi “Blu-Ray” sistemos monitorius su HDMI ir USB jungtimis.

s kIA FoRTE sedanas prekybos salonus pasieks pirmąjį  metų ketvirtį.

s ToYoTA RAV4: standartinė versija turės , l  AG variklį ir  laipsnių automatinę pavarų dėžę.

s MERCEDEs-BENZ ENER-GFORCE yra koncepcinis modelis, sukurtas specialiai Los Andželo autosalono dizaino konkursui.

s FIAT 500L yra ilgesnis už įprastą -ąjį ir turi ketverias dureles. Salonas erdvesnis net  proc.


10

šiĄ saVaitĘ

PIRMADIENIS, GRUODŽIO 10 D.

s Klaipėdos koncertų

salėje (Šaulių g. 36) 18 val. VšĮ “Laimingi žmonės” absurdo komedija suaugusiems “Atėjau, pamačiau, negalėjau” (arba “Visiškas Rudnosiukas”), pjesės autorius ir rež. Vytautas V. Landsbergis, vaidina Ainis Storpirštis. Rudnosiukas nori būti, draugauti su visais, tačiau jis neturi nugalėtojo dovanos. Monospektaklio žiūrovui nešama žinia - visas gyvenimas tarsi banguota jūra: į vieną pusę krypt linksmiau, į kitą - jau liūdniau.

daugiau laisvalaikio skaitinių - www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis

Dienraščio “Vakarų ekspresas” laisvalaikio priedas. Sudarytoja Irma STASIULIENĖ, el. p. irma@ve.

KLAIPĖDOJE

TEATRAS KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS

s Klaipėdos “Švyturio” arenoje (Dubysos g. 10) 19 val. Indijos dramblių šou “Kaip drambliai Kalėdų

laukė”. Tik iš pirmo žvilgsnio nerangūs gigantiški drambliai scenoje atlieka tiesiog neįtikimus triukus: suka piruetus ant vienos kojos, muzikaliai atlieka šokio judesius ir kt. Programoje dalyvauja ir dresuotojai Kuznecovai su juodąja pantera (jaguaru), puma ir leopardais. Šou puošia ir medžioklinių šunų - rusų kurtų numeris “Vienos valsas”. Fantastinį šokį ore atliks ir akrobatė Orena.

ANTRADIENIS, GRUODŽIO 11 D.

s Klaipėdos koncertų salėje 19 val. “Domino” teatro spektaklis “2 Vyrai. 1 tiesa”, rež. Augustinas Gricius, vaidina Sakalas Uždavinys arba Juozas Gaižauskas. Monospektaklyje aktorius iki ašarų juokingai žers išminties perlus apie meilę, šeimą, keliones, laivus ir lėktuvus, troškimus ir begales kitų dalykų. Į vaidinimą bus įtraukti ir komedijos žiūrovai!

KETVIRTADIENIS, GRUODŽIO 13 D.

s Klaipėdos koncertų salėje 18 val. šventinės klasikos festivalis “Salve Musica”: koncertas “Kelionė į Italiją”, atlieka orkestras “Kremerata Baltica”, meno vadovas Gidonas Kremeris, solistas Sergejus Dogadinas (smuikas, Rusija), dalyvauja Reinutas Teppas (klavesinas, Estija). Programoje N. Rota, L. Curtoni, A. Vivaldi kūriniai. “Kremerata Baltica” išsiskiria puikia atlikimo kokybe. Ją lemia inovatyvus meno vadovo, smuiko legendos G. Kremerio požiūris į repertuarą ir orkestro atlikėjų talentas. Kolektyvą sudaro gabiausi trijų Baltijos valstybių muzikantai. 24 metų smuiko virtuozas S. Dogadinas yra 9 tarptautinių smuikininkų konkursų laureatas.

Žvejų rūmai, Taikos pr. 70. Bilietai parduodami Žvejų rūmų Dramos teatro kasoje II-VI 10-18 val., VII 2 val. iki spektaklio. Inf. ir bilietų rezervavimas tel. 8 (46) 314453, www.kldteatras.lt ir www.bilietupasaulis.lt

14 d. 18 val. premjera! M. Matišič drama “Moteris

18 d. 19.30 val. Pilies teatro komedija D. Fo ir F. Rame “Aš laukiu tavęs, mielasis”, rež. A. Vizgirda (15 Lt, “Tiketa”). 19 d. 9, 11 ir 13 val. jaunimo teatro “Be durų” premjera - spektaklis vaikams “Mikė Pūkuotukas”, rež. A. Juškevičienė (15 Lt, “Tiketa”). 19 d. 18 val. kalėdinis labdaros koncertas, dalyvauja sportinių šokių kolektyvas “Žingsnis”, vadovai R. ir M. Kūrai (labdaros bilieto kaina 15 Lt, prieš renginį Žvejų rūmuose).

be kūno”, rež. R. Kudzmanaitė. 15 d. 18 val. laisvamaniška komedija E. E. Schmitto

“Paleistuvis”, rež. P. Gaidys. KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS Danės g. 19, tel. (8 46) 397402, 397404, 397413, www.klaipedosmuzikinis.lt

14, 15 d. 18.30 val. J. Stein, J. Bock miuziklas “Smuikininkas ant stogo”. 16 d. 12 val. Kolonų salėje spektaklis vaikams (iki 4 metų) “Verpalų pasakos”. 16 d. 17 val. Nomedos Kazlaus, Oscar Marin Naujųjų metų koncertas.

“ŠVYTURIO” ARENA Dubysos g. 10, www.svyturioarena.lt, www.bilietai.lt

10 d. 19 val. Indijos dramblių šou “Kaip drambliai Kalėdų laukia”. 13 d. 19 val. VTB lyga: Klaipėdos “Neptūnas” Krasnojarsko “Enisey” (Rusija). 17 d. 20 val. Staso Michailovo koncertas. 18 d. 19 val. LKL: Klaipėdos “Neptūnas” - Panevėžio “Pieno žvaigždės”. 22 d. 20 val. Mantas ir Kauno miesto simfoninis orkestras: “Queen show”.

RENGINIŲ SALĖ “VAKARIS”

KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS Vežėjų g. 4, tel. 239932, www.klaipedosleliuteatras.lt

15, 16, 22, 23 d. 12 ir 14 val. Kalėdų Senelio

namelis.

Naujojo Sodo g. 1 (viešbutis “Amberton Klaipėda”)

13 d. 19 val. Jurgos Šeduikytės koncertas. 31 d. 20 val. gyvo garso ir juoko naktis: keturi

muzikiniai projektai ir Vytautas Šapranauskas. KU MF KONCERTŲ SALĖ

KU MF MOKOMASIS TEATRAS K. Donelaičio g. 4

K. Donelaičio g. 4

12 d. 18 val. spektaklis M. Nastaravičiaus “Paukšty-

10 d. 18 val. prof. S. Žilevičiaus klasės studentų

no bendrabutis” (suaugusiems), rež. V. Masalskis. 13 d. 18 val. spektaklis D. Madsen “Fliuchšteino moterys”, rež. G. Kazlauskaitė.

s Renginių salėje “Vakaris” (Naujojo Sodo g. 1, viešbutis “Am-

berton”) 19 val. Jurgos Šeduikytės koncertas. Jurga verčia naują kūrybinės biografijos puslapį. Viena įdomiausių Lietuvos atlikėjų pristatys naujausią savo dainą - “Laiko nėra”. Nors naujasis singlas dar tik laukia gerbėjų įvertinimo, jo autoriai rezultatu visiškai patenkinti. Vakaro metu skambės ir puikiai žinomi kūriniai.

s “Švyturio menų doke” (Naujoji Uosto g. 3) 19 val. Alinos Orlovos koncertas. Viena iš savičiausių Lietuvos

muzikos kūrėjų bei atlikėjų, meistriškai liejanti muzikines akvareles, sunkiai įrėminamas įprastų žanrų, koncerte pasirodys su muzikantų grupe: Aurimu Driuku (gitara), Simu Butavičiumi (smuikas), Jonu Narbutu (perkusija, mušamieji), Pauliumi Vašku (boso gitara).

PENKTADIENIS, GRUODŽIO 14 D.

s Klaipėdos koncertų salėje 18 val. šventinės klasikos festivalis “Salve Musica”: koncertas visai šeimai

“Muzikinė animacija”, atlieka Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas, dirigentas Modestas Pitrėnas. Programoje: E. Elgar, O. Respighi, P. Dukas, P. Čaikovskij, C. Saint-Saens kūriniai. “Turbūt žinomiausias antinas Donaldas gelbėjasi nuo tvano. Į Nojaus laivą jis bando surinkti visų gyvių poras. Kuo baigsis ši istorija, išgirsime ir pamatysime animaciniame filmuke pagal E. Elgaro maršus”, - intriguoja M. Pitrėnas.

s Kultūros centre Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70) 18 val. Klaipėdos dramos teatro premjera! M. Matiši-

čiaus “Moteris be kūno”, rež. Ramunė Kudzmanaitė, vaidina N. Sabulytė, L. Lukošius, V. Leonavičiūtė, R. Pelakauskas, V. Jočys. Kroatų rašytojo M. Matišičiaus pjesėse kalbama apie pasaulį, nuolat balansuojantį ant beprotybės ir prievartos slenksčio. Apie sunkų ir mirtinai pavojingą užsiėmimą - žmogiškumo išsaugojimą katastrofos akivaizdoje.

s Kultūros centre Žvejų

rūmuose, Teatro salėje,

19 val. pantomimos teatro “A” judesio spektaklis “Jaunystė. Branda. Senatvė. Mirtis”, rež. Aleksas Mažonas. Spektaklyje kalbama apie kiekvieno žmogaus kelią. Visas žmogaus gyvenimo intervalas sukoncentruotas istorijoje, įprasmintoje keturių etapų - jaunystės, brandos, senatvės, mirties - paveiksluose. Artėdamas prie gyvenimo finišo žmogus iškelia klausimą apie buvimo žemėje prasmę...

RENGINIAI KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ Šaulių g. 36, tel. 410566, www.koncertusale.lt, “Bilietai.LT” Šventinės klasikos festivalis “Salve Musica”

13 d. 18 val. “Kelionė į Italiją”. Orkestras “Kremerata

Baltica”, meno vadovas G. Kremer, solistas S. Dogadin (smuikas, Rusija), dalyvauja R. Tepp (klavesinas, Estija) (20, 30, 50 Lt, nuolaidos galioja). 14 d. 18 val. koncertas visai šeimai “Muzikinė animacija”. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, meno vadovas ir vyr. dirigentas J. Domarkas, dirigentas M. Pitrėnas (20 Lt, nuolaidos netaikomos). 19 d. 18 val. “Vien tik Piazzolla”. Ansamblis “4 tango”: K. Žebrauskaitė (akordeonas), F. Zakrevskij (fortepijonas), B. Bagdonienė (altas), D. Bagurskas (kontrabosas); Dž. Bidva (smuikas), solistė I. Prudnikovaitė (mecosopranas) (20, 30, 50 Lt, nuolaidos galioja). Kiti renginiai

instrumentinės muzikos koncertas, dalyvauja: I. Pajedaitė, V. Varanavičiūtė (fortepijonai), I. Mikalonis (birbynė), prof. V.Tetensko klasė, R. Liasytė (fleita), doc. R. Giedraičio klasė, T. Mikalauskas (violončelė), doc. M. Bačkaus klasė. 11 d. 18 val. mišraus choro “Klaipėda” koncertas, skirtas solisto Viačeslavo Tarasovo (tenoras) jubiliejui (dirigentas K. Kšanas). 12 d. 18 val. styginio kvarteto “Real vokal” (JAV) koncertas. 13 d. 18 val. adventinės muzikos koncertas “Išminčių kelionė”. Dalyvauja Šiaulių valstybinis kamerinis choras “Polifonija” (vadovas T. Ambrozaitis), diriguoja prof. V. Augustinas. 14 d. 17 val. koncertas “Kalėdų belaukiant”, dalyvauja Menų fakulteto dėstytojai, studentai, absolventai. KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRAS Bažnyčių g. 4, www.kulturpolis.lt KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2

12, 13 d. 18 val. režisieriaus Marato Sargsyano dokumentinis filmas “Tėvas”. 12 d. peržiūroje dalyvaus režisierius.

10 d. 18 val. absurdo komedija suaugusiems

“Atėjau, pamačiau, negalėjau” (arba “Visiškas Rudnosiukas”), autorius ir rež. V. V. Landsbergis, vaidina A. Storpirštis (“Bilietai.LT”). 11 d. 1- val. “Domino” teatro komedija “2 vyrai, 1 tiesa” (“Bilietai.LT”). 16 d. 18 val. VšĮ “Laimingi žmonės” komedija “Visu greičiu atgal”, vaidina L. Kalpokaitė ir N. Varnelytė (“Bilietai.LT”). 17 d. 19 val. “Domino” teatro komedija “Langas į parlamentą” (“Bilietai.LT”). 18 d. 18 val. grupės “el Fuego” koncertas “Žodžiai gyvenimui” su Panevėžio muzikinio teatro simfoniniu orkestru (“Bilietai.LT”). KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI Taikos pr. 70, tel. 300118, www.zvejurumai.lt

14 d. 19 val. pantomimos teatro “A” premjera - ju-

desio spektaklis “Jaunystė. Branda. Senatvė. Mirtis”, rež. A. Mažonas (15 Lt, “Tiketa”). 15 d. 13 val. jaunimo teatro “Be durų” premjera - spektaklis vaikams “Mikė Pūkuotukas”, rež. A. Juškevičienė (15 Lt, “Tiketa”). 17 d. 19 val. Pilies teatro poetinis spektaklis Maironio “Susiliejimai”, rež. A. Vizgirda (15 Lt, “Tiketa”). 18 d. 11 val. jaunimo teatro “Be durų” muzikinis spektaklis vaikams “Baltoji pasaka”, rež. A. Juškevičienė (15 Lt, “Tiketa”).

Meno kiemas, Bažnyčių g. 4

14 d. 14-18 val. bus demonstruojamas šakočio

kepimas. KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS Daržų g. 10

10, 12, 17, 19 d. 15 val. Meno kiemo dirbtu-

vėse šiaudinukų gaminimo užsiėmimai “Namų puošmenos”. 11, 14, 18 d. 15 val. Meno kiemo dirbtuvėse popieriaus karpymo užsiėmimai “Kalėdiniai atvirukai”. 13, 20 d. 18 val. Meno kiemo dirbtuvėse praktiniai užsiėmimai jaunimui “Batikos kerai”. 15 d. 10 val. Meno kiemo dirbtuvėse vilnos vėlimo užsiėmimai šeimoms “Vilnonis jaukumas”. Visų užsiėmimų kaina 5 Lt, registruotis tel. (8 46) 310022.


šiĄ saVaitĘ

11

ŠEŠTADIENIS, GRUODŽIO 15 D.

s Kultūros centre Žvejų rūmuose 13 val. jaunimo teatro “Be durų” premjera! Spektaklis vaikams ir

suaugusiems “Mikė Pūkuotukas” pagal A. Milną, rež. Angelė Juškevičienė. Smagiausiose istorijose dalyvauja geriausi Mikės draugai - Paršelis, Triušis, Tigras, Asiliukas Nulėpausis ir, žinoma, išmintingoji Pelėda. Spektaklyje daug smagios muzikos, šokių ir dainų.

s Kultūros centre Žvejų

alaikis/renginiai/ Pirmadienis 2012 12 10

rma@ve.lt 15 d. 16 val. akcijos “Metų takas” pabaigtuvės

ir folkloro grupės “Obelija” (Vilnius) adventinis koncertas. 19 d. 18 val. Vytauto Didžiojo gimnazijoje (S. Daukanto g. 31) folkloro spektaklio “Jau saulelė” pagal K. Donelaičio poemą “Metai” premjera, rež. ir scenarijaus autorė D. Kiseliūnaitė. Iki gruodžio 15 d. darbo dienomis 15-19 val., šeštadieniais 11-15 val. Tautinio kostiumo studijoje klaipėdiečius burianti akcija “Metų takas”. Kiekvieną ketvirtadienį 18 val. jaunimo vakarai “Vožiniai”: dainavimas, muzikavimas, filmų peržiūros, rankdarbiai. Tautodailininkės Eglės Pečiurienės (Jonava) riešinių paroda (iki 12 21). I a. fojė tekstilininkės Valerijos Kiškienės (Garliava) autorinė paroda “Valerijos delmonai” (iki 12 30). KLAIPĖDOS AKLŲJŲ CENTRO BIBLIOTEKA Šviesos g. 3

10 d. 15.30 val. adventinė popietė “Ko siekiu, ko

alkstu...”, Maironio ir S. Gedos poeziją skaitys Klaipėdos universiteto HMF LFR III kurso studentės, rež. J. Grigaitienė, scenos kalbos lektorė V. Kochanskytė. TAUTINIŲ KULTŪRŲ CENTRAS Donelaičio g. 6B, inf. tel. (8 46) 210283

15 d. 11 val. seminaras-diskusija “Tolerancijos

ir nediskriminavimo, lygių galimybių principo įgyvendinimo klausimai”. Registracija tel. (8 46) 210283. 15 d. 14 val. atidaroma paroda “Tautų tradicijos - kalėdiniuose atvirukuose”. Kiekvieną savaitės trečiadienį 15 val. “Kino lektoriumas”: filmų peržiūros. Kiekvieną antradienį 17.30-19 val., kiekvieną penktadienį 10-11.30 val. lietuvių kalbos kursai Klaipėdos tautinių mažumų bendruomenių atstovams. KLAIPĖDOS APSKRITIES VIEŠOJI I. SIMONAITYTĖS BIBLIOTEKA Herkaus Manto g. 25

10 d. 17 val. Konferencijų salėje almanacho “Atokios stotys 2012” pristatymas, dalyvaus poetai D. Milašauskas ir D. Sobeckis. 12 d. 17 val. Muzikos skyriuje (Herkaus Manto g. 9A) Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokytojos metodininkės Rūtos Kociūtės-Agafonovienės dainavimo klasės mokinių vakaras-koncertas “Advento žvakių šviesa”. Dalyvauja: poetė D. Molytė-Lukauskienė, fortepijono specialybės vyr. mokytoja I. Benetienė ir kt. 12 d. 17.30 val. Konferencijų salėje nemokamas užsiėmimas “Pirmas žingsnis”. Pristatomos jogos, meditacijos ir kvėpavimo technikos. 13 d. 17 val. Gerlacho palėpėje vyks Elenos Karnauskaitės naujos esė knygos “Ievos laiškai iš Galudienių miesto” pristatymas. Dalyvaus: autorė, kritikas M. Šidlauskas ir kt.

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA “Knygų Kalėdos”

12 d. 16 val. Pempininkų vaikų padalinyje (Taikos pr. 79/81A) atidaroma studijos “Žiezdrė” kalėdinė keramikos ir floristikos darbų paroda “Laiko ratas”, viešnia menininkė Helga Bing. 13 d. 10.30 val. “Ruoniuko” vaikų filiale (Kalnupės g. 13) adventinis rytmetys, parengė l/d “Aušrinė” mokytojos R. Ruškienė ir Dž. Leliūnienė.

PARODOS KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI Didžioji Vandens g. 2, tel. 314446, 8 611 26244

Mildos Gailiūtės tapybos paroda “Ištrinta

erdvė”; bendra Lietuvos ir Ukrainos jaunųjų menininkų darbų paroda “Nesamo buvimas”; Rolando Marčiaus ir Ryčio Martinionio tapybos paroda “Atodangos”; Kristinos Sereikaitės fotografijų paroda “Esu. Būsiu” (iki 01 06). FOTOGRAFIJOS GALERIJA Tomo g. 7, dirba I-V 12-17 val.

Mindaugo Ažušilio fotografijų paroda “Happi-

ness in Lithuania” (iki 12 14).

BAROTI GALERIJA Aukštoji g. 1

Šventinė paroda “Senos naujos Kalėdos”: žinomų

Lietuvos dailininkų darbai, sukurti 1986-2004 m. (iki 12 29).

rūmuose (Taikos pr. 70) 18 val.

Klaipėdos dramos teatro komedija E. E. Šmito “Paleistuvis”, rež. Povilas Gaidys, vaidina V. Anužis, N. Savičenko, M. Vaičiulytė, E. Jackaitė, R. Arbačiauskaitė, T. Gailiutė, E. Brazys. Pagrindinis veikėjas - filosofas, rašytojas, laisvamanis Denis Didro. Pasitelkęs vieną įdomiausių švietimo epochos įžymybių, Šmitas išaukština aštrų protą, minties laisvę, sugebėjimą išsivaduoti iš dogmatiško požiūrio į pasaulį.

s Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre (Danės g. 19) 18.30 val. J. Bocko miuziklas “Smuikininkas ant stogo”, rež. Jan Szurmiej, dirigentas Stasys Domarkas. “Smuikininko” muzika pilna aistros, negirdėto temperamento, ypač sudvasinta. Joje klausytojo ausis atpažįsta stilizuoto žydų folkloro, rusų romansų elementus, šalia jų skamba šiuolaikinės temos. Daugelis miuziklo numerių tapo visuotinai pripažintais šlageriais.

KLAIPĖDOS GALERIJA Bažnyčių g. 4

Tarptautinio menо projekto “Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejų pasitinkant” grafikos darbų paroda (iki 01 12).

“RŪTŲ” GALERIJA Danės g. 9

Klaipėdos krašto auksakalių cecho paroda “E Pluribus Unum” (iki 12 22).

KINAS “FORUM CINEMAS” Taikos pr. 61, PC “Akropolis”

“Širdžių ėdikas” (premjera, romantinė komedija, N-13) - 11.30, 14, 16.45, 19.15, 21.45 val. “Virš įstatymo” (premjera, gangsterinis trileris, N-16) - 11.15, 13.45, 16.15, 19, 21.30 val. “Hobitas. Nelaukta kelionė” (3D, premjera, fantastinis nuotykių, N-7) - išankstiniai seansai 13 d. 17, 21 val. “Legendos susivienija” (dubl. liet. animac., V) 3D: 10.15, 12.45, 15.45, 18.15 val.; ne 3D: 10.30, 12.30, 14.30 val. “Brėkštanti aušra. 2 dalis” (fantastinė drama, N-13) - 13.15, 16, 18.45, 21.15 val. “Džiunglės” (rusiška komedija, N-13) - 3D: 15.30, 22 val. (13 d. seansai nevyks); ne 3D: 16.30, 18.30, 20.30 val. “Debesų žemėlapis” (mistinis fantastinis, N-13) - 12, 18 (13 d. nevyks), 20.45 val.

s Palangos kultūros centre “Ramybė” (Vytauto g. 35) 19 val. Baltijos gitarų kvartetas: Saulius S. Lipčius, Sergejus Krinicinas, Chris Ruebens, Zigmas Čepulėnas. Programoje ispaniški ritmai susitinka su argentinietišku tango melancholiškų melodijų sūkury. Skambės A. Piazzolla, M. de Falla, Ch. Ruebens ir kt. kompozitorių kūriniai.

KLUBAI “RELAX CUBE 3D” Vingio g. 29, tel. 8 615 50015

10, 11, 12, 13, 14 d. 19 val. “Įsikūnijimas” 3D (2 Lt). 14 d. 0.40 val. Eurolyga. Kauno “Žalgiris” - Stambulo “Anadolu Efes” (vaizdo įrašas).

LIAUDIŠKA UŽEIGA “TROBA” Debreceno g. 61A, tel. 300855

14 d. 21 val. muzika gyvai ir šokiai. 15 d. 21 val. grupė “Kraft”. 22 d. 21 val. Paulius Stalionis.

FRIEDRICHO PASAŽAS Tiltų g. 26A, staliukų rezervacija tel. (8 46) 211390 Friedricho smuklė

13 d. 20.30 val. Algis Kilis ir grupė “Maestro”. 14 d. 20.30 val. Lino Švirino ir studijos “Grock”

projektas “Šv. Kalėdų laukimo nuotaikos, muzikos akvarelės ir spalvos”. 15 d. 20.30 val. autorinių dainų vakaras: Karolis Rupkus, Asta Neferitė, Simas Buziliauskas ir Martynas Vitkus. BILIARDINĖ-BARAS “BLACK BALL” Herkaus Manto g. 31, PC “Žemaitija”, II a., tel. 865557772, www.blackball.lt

Sunkūs laikai - lengvos kainos! Moksleiviams ir senjorams nuo 5 Lt. Žaidžiant vienam - 50 proc. nuolaida.

PALANGOJE KULTŪROS CENTRAS “RAMYBĖ” Vytauto g. 35, tel. 8 648 46042. El. p. info@klubasramybe.lt, www.klubasramybe.lt, “Bilietai.LT”

15 d. 19 val. Baltijos gitarų kvartetas.

SEKMADIENIS, GRUODŽIO 16 D.

s Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, Kolonų salėje, 12 val. muzikinė pasaka

vaikams (iki 4 metų) “Verpalų pasakos” pagal klasikines lopšines, rež. Rūta Bunikytė. Aukštai aukštai debesyse stovi namelis, kuriame gyvena sapnų senelės. Pabudusios iš miego, jos kasdien pradeda savo ritualą - suverpia stebuklingą siūlą, užveda sapnų mašiną ir pradeda megzti vaikams sapnus...

s Klaipėdos valstybinia-

me muzikiniame teatre 17

val. Nomedos Kazlaus, Oscar Marin Naujųjų metų koncertas. Žymūs operos solistai O. Marinas (tenoras, Ispanija) bei N. Kazlaus (sopranas, Lietuva) su pianistu Linu Dužinsku parengė žaismingą programą “Pakelkim mes taurę linksmybių!” Joje - populiariausios dainos, arijos, duetai iš operų, operečių, miuziklų ir sarsuelų (ispaniškų operečių). Abu operos solistai pelnę tarptautinį pripažinimą, koncertavę su operos legenda M. Caballe, nuolat kviečiami dainuoti garsiausiose Europos salėse. Koncertą veda M. Rojus.

s Palangos kultūros centre “Ramybė” 17 val. bliuzo vakaras: Roland Tchakounte (Kamerūnas/Prancūzija). Šis originalus atlikėjas savo kūryboje sėkmingai maišo afrikietiškas tradicijas, jį paveikusių amerikiečių bliuzo atlikėjų įtaką bei išskirtinumą suteikiantį dainavimą gimtąja bamileke tarme. Rolando atliekamas bliuzas - gilus, subtilus, intymus, asmeniškas. s Klaipėdos koncertų salėje 18 val. VšĮ “Laimingi žmonės” spektaklis “Visu greičiu atgal!”, rež. Arvydas Lebeliūnas, vaidina Larisa Kalpokaitė ir Neringa Varnelytė. Seserys Anetė ir Bernadetė po mamos mirties nutaria palaidoti ją šalia tėvo. Šis paliko šeimą prieš daugelį metų ir yra palaidotas kažkuriame Prancūzijos gale, tačiau kur, jos nežino. Seserys nutaria surasti tėvo kapą. Niekuomet nebuvusios labai jau artimos, seserys leidžiasi į pilną nuotykių kelionę... Eltos, “Vakarų ekspreso”, “Respublikos” archyvų ir organizatorių nuotr.


12

diEna Po diEnos

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (272) Kazio VAIŠVILOS archyvo nuotr.

“Vakarų ekspresas” tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien toliau dairysimės prieškariu darbininkų kolonija vadinto kvartalo Jurginų gatvės 2 -ajame name, kuriame gyveno Vaišvilų šeima.

Gražina JUODYTĖ

grazina@ve.lt

Kaip ir daugeliui klaipėdiečių moksleivių, Vaišviliukams rojaus vartai atsiverdavo vasarą, kai nereikia eiti į mokyklą, kai esi laisvas švilpti keturiomis kryptimis.

Vaikų pramogos “Aš jau nebepamenu, ar mes visi trys turėjome dviračius. Bet vienas dviratis visada buvo mūsų namuose. Ir juo kažkaip sugebėdavome dalintis”, - sakė vyriausiasis Vaišvilų sūnus Valdas. Tiek jis, tiek jo brolis Kazys puikiai mena, kaip mindavo žvejoti ir prie Minijos, ir prie Nemuno. Visgi dažniausiai žvejodavo mariose, mat Vaišviliukai buvo susikonstravę ir valtį.

“Sužvejotas žuvis, žinoma, išdidžiai įteikdavome mamai. O ji rūstaudavo, ko tiek daug prigaudėme. Juk visas tekdavo nuskusti, išdarinėti ir kepti ar virti valandų valandas. Kartą kilus baisiai audrai mes tikrai galėjome nuskęsti, nes valtis buvo labai nestabili. Bet vis dėlto laimingai grįžome namo”, - prisiminė V. Vaišvila. Vaišviliukams labai patikdavo ir grybauti. Dažniausiai grybus pjaudavo persikėlę per marias Smiltynėje. Su azartu rinktus grybus mama turėdavo valyti. Ir vėl pabambėdavo, kam tiek daug sūnūs partempė. Kai paaugliai virto kavalieriais, prasidėjo vandens slidžių era. Vaišviliukai, ko gero, vieni pirmųjų Klaipėdoje tapo tų slidžių mėgėjais. Reikia manyti, kad tokiam sportui buvo gerai fiziškai pasiruošę, nes ne kiekvieno jau-

s ŠEIMA. Šioje nuotraukoje visa Vaišvilų šeima: iš kairės jaunėlis Arūnas, mama Adolfina, jos mama Onutė Petraitienė, Kazys ir Valdas bei toną akordeonu duodantis šeimos galva Česlovas Vaišvila. nuolio rankų raumenys galėjo atlaikyti katerio tempiamo troso krūvius. Skrieti kaip vėjas marių paviršiumi - malonumas neišpasakytas. Ir dar vieną pramogą Vaišviliukai, kaip ir daugelis to meto vaikų, turėdavo - eiti į kino teatrą “Aurora”. Čia filmų žiūrėti rinkdavosi labai įvairi publika. Šiandieninė karta į kino salę žengia su “popkornų” tūtomis, o tuomet ne tik paaugliai, bet ir suaugę ateidavo į laikraštines tūteles prisibėrę saulėgrąžų. “Po filmo seanso brisdavome per krūvas saulėgrąžų lukštų”, prisiminė K. Vaišvila.

Su Klaipėdos statybomis susiję ir jo broliai Valdas bei Arūnas Vaišvilos. Jaunėlis Arūnas baigė Žemės ūkio akademijoje geodeziją ir kartu su techniku mechaniku Valdu daugelį metų dirbo Inžinerinių tyrimų institute geodezininkais. Na, o kai prasidėjo privačių iniciatyvų metas, A. Vaišvila su brolio Valdo sūnumi įkūrė automobilių dalių prekybos tinklą.

nimas baigėsi tragiškai. Jūriniame mieste neištikimybės sutuoktiniams atvejai nebuvo išskirtiniai, tačiau retai reakcijos buvo tokios audringos, kaip nutiko Jurginų g. 2-ojo namo pirmajame aukšte. “Iš jūros grįžęs karininkas užklupo žmoną meilužio glėbyje. Ištraukęs iš dėtuvės pistoletą pirmiausiai šovė į žmoną, o po to šovė į save. Kulka, skirta pačiam, buvo mirtina. O štai žmona išgyveno. Dažnai vėliau ją matydavau išeinančią iš vienos įmonės, kurioje ji dirbo sarge”, - prisiminė K. Vaišvila. Na, o antrajame namo aukšte sėsliai gyveno 4-osios vidurinės mokyklos mokytojos Birutės Stulgienės ir jos vyro inžinieriaus šeima. Joje augo du sūnūs - Alfredas ir Raimondas. Tiek vieni, tiek kiti kaimynai dalyvaudavo ir džiugiuose, ir liūdnuose abiejų šeimų įvykiuose. “Kai mes augome, retai kas buvo aukštuosius mokslus, kaip kad Stulgiai, baigę”, - sakė Vaišvilų pirmagimis Valdas. Nepaisant “mokslinės nelygybės”, Vaišvilai ir Stulgiai normaliai kaimyniškai bendravo, tik Vaišviliukai su Stulgiukais nelabai į draugystes leidosi. Mat

Profesijų pasirinkimas

s poILsIs. Adolfina ir Česlovas Vaišvilos su pirmagimiu Valdu Smiltynėje.

“Niekada nesvajojau nei jūreiviu būti, nei statybininku”, - sakė K. Vaišvila, kurį rinktis statybininko profesiją paskatino mama, sakydama, kad politechnikume ir profesiją įgis, ir vidurinę baigs. O ir pats politechnikumas buvo visai čia pat, prie namų. “Tuo metu gal ir nelabai pasirinkimu džiaugiausi, bet dabar manau, kad tai buvo pats teisingiausias sprendimas”, - šiandien sako K. Vaišvila. Po dvejų mokslo politechnikume metų į įstaigą atėjo 1-osios statybos valdybos specialistai nusižiūrėti sau kadrų. Tarp nusižiūrėtųjų buvo ir K. Vaišvila. Pokalbyje su valdybos viršininku Mykolu Pužausku vaikinui buvo pasiūlytas toks “sandėris”: kaip valdybos mokytis siųstam prie 20 rublių stipendijos pridės dar 7 rublius. Žinoma, su sąlyga, kad, baigęs mokslus, ateis dirbti į šią valdybą. Kaziui toks pasiūlymas visai patiko. Ir 1968 m. politechnikume įgijęs statybininko žinių, pradėjo dirbti meistru 1-ojoje statybos valdyboje. Darbštus ir pareigingas specialistas, vakarais mokęsis ir Kauno politechnikos instituto Klaipėdos filiale, greitai kilo karjeros pakopomis - darbų vykdytojas, valdybos viršininkas, Statybos tresto valdytojo pavaduotojas. “Mane visokiais materialiniais pažadais dėl gyvenamojo ploto, paskyrų automobiliui ir panašiai viliojo dirbti ir Mažeikiuose, ir Vilniuje, bet aš atkakliai likau ištikimas gimtajam miestui Klaipėdai”, - sakė K. Vaišvila.

s ŽIEMos bėgdavo įsikniaubus į knygas arba bandant suvaldyti akordeoną. Vaišviliukams visai nenuobodu buvo trise. Na, o Stulgiai, kaip ir pridera kaimynams, Adolfiną ir Česlovą Vaišvilas išlydėjo ir į paskutinę kelionę. “Kai 1989 metais pasimirė tėvas, Birutė Stulgienė nekrologe minėjo amžinatilsio ypatingą darbštumą ir atsidėjimą šeimai”, - prisiminė K. Vaišvila ir apgailestavo, kad nei mama, nei tėvas nesulaukė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės džiaugsmo. Bus daugiau.

kaimynai Jurginų g. 2-ajame, kaip ir kituose gėlių vardais pavadintų gatvių namuose, buvo ir sėslių gyventojų, ir nuolatos besikeičiančių. “Pirmajame namo aukšte į butą įsikraustančių ir išsikraustančių kariškių šeimų nespėdavome įsidėmėti - taip sparčiai jos keisdavosi”, - sakė K. Vaišvila. Tačiau vieno čia gyvenusio karininko šeimą įsidėmėjo ne tik kaimynai, bet ir nemažai Klaipėdos gyventojų, nes šeimos gyve-


SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

PAR D UODA Įvairios prekės Akmens anglį, pjuvenų, durpių briketus, beržo malkas. Produkciją pristatome. Tel. 8 699 99 937. Pigiai beržo ir kt. lapuočių rąstus po 3 m., supjautas trinkomis ir skaldytas malkas. Atvežame. Tel. 8 683 21 435. 56394

Baltarusiški durpių briketai (nuo 300 Lt), pjuvenų briketai (430 Lt), durpių acijos (100 Lt). Pristatome. Tel. 8 608 17 579. 44439

Beržo, juodalksnio malkas (turime sausų), pjuvenas, briketus. www.malkoskurui.lt, tel. 8 670 23 004, 459400. 60644

Gera kaina! Vokiški skalbimo milteliai ir kita buitinė chemija. Pristatome į namus. Tel. 8 645 22 211. Sausas beržo, ąžuolo ir kt. lapuočių malkas supakuotas į tinklinius maišus arba palaidas. Atvežame ir mažais kiekiais. Tel. 8 605 57 555. Malkas. Atvežame nemokamai. Turime ir sausų. Tel. 8-612 17 198.

Parduodame kokybiškas 6 mm medžio granules (maišas 25 kg) – kaina 500 lt/t be PVM. Sandėlys Plungėje, pristatymo kaina derinama atskirai. Tel. +370 698 81498 arba +370 612 95806. 60436

Sausas ir natūralaus drėgnumo beržines ir lapuočių malkas, statybinę medieną. Tel. 8 686 27 149. 47539

Skaldytas ąžuolo, beržo ir juodalksnio malkas. Tel. 8 617 05 604. 60326

Skaldytas beržo, juodalksnio ir kt. lapuočių malkas. Galima mažais kiekiais. Atveža. Tel. 8 615 15 730. 59858

Skaldytas malkas, lentų galus, pjuvenas, statybinę medieną, malkines.Tel. 8 687 78 566, 8 687 78 567.

Kokybiškus baltarusiškus durpių briketus (kaina nuo 300 Lt). Beržines bei įvairias malkas kūrenimui. Tel. 8 682 40 668. Parduodame šiaudų granulių kurą. 1t kaina – 600 Lt su PVM, 15kg kaina – 9 Lt su PVM.Kainos Klaipėdoje, galimas pristatymas į kitus miestus. UAB„Vakarų Ikoda“, tel.: 8 698 75233. 58972

Labai skubiai 2 kambarių butą. Tvarkingas, 2 aukštas, maži mokesčiai, puikus susisiekimas. Tel. 8 681 36 300. 60616

Parduodu naują rąstinį namą (5x8) nusikėlimui Giruliuose. Rąsto storis 20 cm. Kaina 39 000 Lt. Tel. 8 601 06 901. 58041

Tvarkingą mūrinį 500 kv. m ūkinį pastatą tarp Klaipėdos ir Palangos. Tel. 8 673 34 293 60549

Tvarkingą mūrinį gyvenamąjį namą Rietave (yra ūkinis pastatas, 26 arai žemės). Tel. 8 615 27 551. 60545

Statybinės medžiagos

Skaldytas, supjaustytas lapuočių malkas, statybinę medieną. Atvežame. Perkame mišką. Tel. 8 671 99 760, 8 677 56 339.

Kompiuteriai Superkame neveikiančius kompiuterius. Taisome, remontuojame, instaliuojame. Suteikiame garantiją. Tel.8 601 18 421.

Baldai

Nekilnojamas turtas 1 kambario butą (37 kv. m, 5/3a.) J.Janonio g. ir 3 kambarių butą (50 kv. m, 3./3a.) Karklų g. Savininkas. Tel. 8 605 46 497. 60726

1 kambario butą (5/2 a., plytiniame name). Savininkas. Tel. 8 617 68 152. 60767

18 kv. m kambarį bendrabutyje Kretingos g. (suremontuotas, su baldais, virtuvė, WC bei dušas bendri). Tel. 8 676 08 443. 58728

3 kambarių butą Žvejybos uosto rajone (66 kv. m, tvarkingas, su baldais ir buitine technika). Tel. 8 616 14 815.

Transporto priemonės VW Passat (1991 m., 1,9 TD, 850 eu), Mazda 121 (1998 m., 1,3 kub. cm, 100 km/5-6 l), Subaru Justy (2000 m., 1,3 kub. cm, 4x4). Tel. 8 610 19 414.

60541

Kuro sandėlys parduoda baltarusiškus durpių briketus, stambią, kokybišką akmens anglį (530Lt/t). www.vilza.lt, tel. 8 657 95 758. 58299 48056 60271 59360

3 kambarių su holu rekonstruotą butą Bandužių g. (parketas, virtuvės integ. technika). Savininkas, tel. 8 609 04 234. 60785

Pigiai skaldytas, rąstais beržo, kietmedžio ir kt. lapuočių malkas, pjuvenų briketus. Atveža nemokamai. Tel. 8 612 60 467.

33 kv. m saulėtą, nebaigtą remontuoti 1 k. butą Naujakiemio g, arčiau Taikos pr. (9/8 a., yra balkonas). Savininko tel. 8 676 52 251.

Kviečiame prisirašyti visą šeimą pas šeimos gydytojus: Darių Balčiūną ir Birutę Maneikienę (turinčią ir vaikų ligų gydytojo diplomą). Nemokama vaikų, suaugusiųjų, nėštumo priežiūra. Konsultuoja akušeris ginekologas, urologas, neurologas, kardiologas, endokrinologas, dermatovenerologas. Odos vėžio diagnostika vokiečių FotoFinder dermatoskopu. Neskausmingas odos darinių šalinimas. Įvairios echoskopijos: kojų, inkstų, kaklo kraujagyslių, sąnarių, ginekologinės ir kitos. Gastrofibroskopijos, kolonoskopijos, rektoskopijos. Hemorojaus gydymas. Reabilitacijos paslaugos. Naujienos! Smegenų kraujagyslių echoskopija, nėščiosios vaisiaus tyrimas 4D vaizdu, plastikos chirurgo konsultacijos dėl operacinio gydymo, padidinto prakaitavimo gydymas, raukšlių korekcija, veido atjauninimas, randų ir įaugusio nago gydymas. UAB Kuncų ambulatorinė klinika, tel. (8 46) 41 05 70, tik ginekologai tel. (8 46) 22 04 55, www.kaklinika.lt 59613

60155

57576

56524

60804

59466

60537

Geros kokybės juodalksnio, beržo, ąžuolo skaldytas malkas (pakuojame į padėklus arba 3 m ilgio rąsteliais), pjuvenų briketus, atraižas. Atvežame nemokamai. Tel. 8 630 64 435.

6 a sodo sklypą s/b “Dituva” (yra šulinys, elektra, geodeziniai išmatavimai). Tel. 8 678 40 200.

M E DI C I N A Apgamų, karpų, papilomų šalinimas. Apgamų diagnostika dėl odos vėžio. Kalėdinės kainos! Sg klinika, www.sgklinika.lt, tel. 8 615 45 644. 60825

60823

DRAGŪNŲ ODONTOLOGIJOS CENTRAS! Dantų gydymas, protezavimas, implantavimas, higiena, balinimas. Dragūnų g. 1, tel. 8 645 38 282, (8 46) 411 115. 58069

Ginekologijos ambulatorija. Dirba gydytojai: S. Neverauskienė, E.Žukienė, V.Urbanavičiūtė, T.Dėdinienė, m.d. A.Fabijonavičius, A. Milkintaitė. Vyturio g. 2-4, tel. 326663, 324111, 8 - 655 05088, www.moteruklinika. lt 60068 60216

13

UAB “Avimeda” Birutės 20/Lelijų 19 tel. 381 838, 8 679 72 442. Kviečiame prisirašyti visą šeimą, vaikus ir suaugusius, pas gydytojus A. Norkų., N. Drungilienę, V. Markauskienę. Dirba vaikų ligų gydytojas V. Grigorjevas. Nemokama vaikų, suaugusiųjų, nėščiųjų priežiūra, profilaktinės programos. Konsultuoja urologas, endokrinologas, neurologas, ginekologas, LOR. Atliekamos echoskopijos. (Nukelta į 14 p.)


14

SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Suteikiame skubias paskolas už užstatą (nuo 1 proc.) ir be užstato pagal vekselį. Užstatui tinka ir automobiliai. Tel. 8 600 61 023.

Vertimai Vertimų biuras verčia, spausdina, kopijuoja, tvirtina notaro biure. S. Daukanto g. 20, Klaipėda. Tel./faks. (8 46) 400 043, 8 611 48 191, el. p. d.degutyte@takas.lt. 8646 60483 60830

Santechnika ir šildymas Keičiame senus vandentiekio ir nuotekų vamzdžius, gyvatukus, vonias, dušo kabinas, klozerus ir kt. Tel. 8 636 78 565. 60791

Vamzdynai, kanalizacija, klozetai, kriauklės, skalbimo mašinų pajungimas. Viriname. Tel. 8 600 82 505. (Atkelta iš 13 p.)

MEDICINA

Kursai: buhalterjos, fotografijos, kompiuterių, raštvedybos, makiažo. www.vev.lt, tel. 380703, 8 678 68 888. 60620 37447

Gyd. A.Grigaliūnas gydo, išblaivina, konsultuoja, koduoja. Tel. 8 699 34 700. (0-24 val.), www.arlaida.lt.

K V I EČIA M OK Y TI S

PA SL AU GO S 60633 60081 57685

Įvairūs Buria taro kortomis ir iš nuotraukos. Nusako ateitį, dabartį, praeitį. Tel. 8 607 63 727. 60660

Baldai Gaminame stumdomų durų spintas, virtuvės, svetainės baldus. Nemokamas montavimas. S.Daukanto g. 27. www.ergoforma.lt, tel. 8 673 50 881. Minkštų baldų restauravimas. Lovų gamyba. Tel. 8 600 75 483, 8 624 12 821. 58459

Virtuvės baldų gamyba, spintos stumdomomis durimis ir kt. Projektavimas, atvežimas (taip pat Neringoje) nemokamai. Galima išsimokėtinai. www.nerijausbaldai.lt, tel. 8 680 11 553, Danės g. 45 (PC “Gulbė”). 58224

Statyba ir remontas

“Gundos” floristų kursai ir seminarai pradedantiesiems bei profesionalams. Pažymėjimas, nuolaidos. Šilutės pl. 79 -1 kab. Tel. 8 672 38 431. 58602

Individualiai konsultuoju interjero dizaino klausimais. Tel. 8 656 19 086.

Akcija! Šarvuotas ir vidaus duris - minimali kaina, varstomus, pakeliamus (automatiniai) garažo vartus. Tel. 8 603 10 867. 60744

52056

Kalėdų senis, puoselėjantis senas ir naujas tradicijas, jūsų paslaugoms. Tel. 8 611 14 995.

Kaminų, dūmtraukių, krosnių valymas, priežiūra ir remontas. Tel. 8 673 92 49.

59531

Alksnynės vairavimo mokykla. B kategorijos kursai. Patyrę mokytojai ir instruktoriai. Mokome naujais automobiliais. Tel. 363 399, www.alksnynesmokykla.lt.

NEMOKAMAI išvežame buitinę, kompiuterinę techniką. SUPERKAME akumuliatorius. Tel. 8-678 80975.

Kompiuteriai

52129

Atnaujiname navigacijas. Taisome kompiuterių programas ir tech. dalį. Atrišame XBOX, PSP, WII. Tel. 8 647 07 741.

60730

Akmens darbai, pamatai, mūras, stogai, plytelės, dažome, tapetuojame, laminatas, betonuojame, tinkuojame. Karkasinių namų statyba. Drenažas. Griovimas, pjovimas, santechnika, elektra. Statome priestatus, rekonstruojame. Tel. 8 611 60 534. 55060

56839

AMES kalbų mokykla kviečia vaikus, moksleivius ir suaugusius į anglų, vokiečių, rusų, norvegų, ispanų ir italų k. užsiėmimus pagal žinių lygį. Užsiregistravus kursams iki gruodžio 21 d., taikoma Kalėdinė 10% nuolaida! Daugiau informacijos internete www.ames.lt arba telefonu 8 46 412 312, 8 689 064 86, klaipeda@ ames.lt 60790

Veikiančių, neveikiančių nešiojamų kompiuterių supirkimas. Gali būti dideliais kiekiais. Tel. +370 622 20 367.

Atlieka vidaus apdailos darbus, tinkuoja kalkiniu skiediniu. Tel. 8 613 52 501. 60323

Atlieku skardinimo darbus: palangės, lietvazdžiai, vėjalentės, indėklai, kaminai jų valymas. Tel. 8 614 34 401. 33196

Atliekame vidaus apdailos darbus - glaistome, dažome, tapetuojame, klijuojame plyteles. Santechnikos ir elektros darbai. Buto ar namo įrengimas. Pristatome medžiagas. Tel. 8 606 80 999 Tadas. 60425

Atliekame visus buto remonto darbus. Griovimas, montavimas, vidaus apdaila, santechnika, elektros instaliacija. Tel. 8 638 77 669. 57549

Atliekame visus santechnikos darbus, keičiame radiatorius, vamzdynus, kanalizaciją, perstatome skaitiklius. Garantija, faktūra. Demidovo IĮ. Tel. (8 46) 210 047, 8 698 07 929. Buitinių nuotekų valymo įrenginių pardavimas, montavimas. Drenažo ir vandentiekio įrengimas. Tel. 8 672 07 215, www.feliksnavis. lt. 52933

60622

Meistro pagalba: santechnikos, elektros, tvirtinimo, apdailos ir kt. darbai. Tel. 8 618 00 700. 59004

Durys - laiptinių, rūsių, šarvuotos. Garažo vartai. Tvoros. Vartai (automatika). Laiptai. Šiltnamiai. Kalvystė. Tel. 8 606 11 399. 59308

Elektrifikacijos paslaugos - remontas, montavimas, priežiūra. Tel. 8 699 61 658, 8 614 60 273. 59216

Paskolos

Kokybiškai dedu parketo, laminato grindis. Tel. 8 606 17 135.

Naujos lubos per 1 dieną!!! Įtempiamos lubos yra montuojamos greitai, be dulkių ir šiukšlių. Lubos yra ilgaamžės, suteikiama net 10 metų garantija. Tel. 8 683 87 825. 48138

(Nukelta į 15 p.)


SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

(Atkelta iš 14 p.)

Paslaugos

M AS A Ž AI

Šaldytuvų remontas mieste ir apskrityje. ”Šalna”, Šilutės pl.101a. Tel.(8-46)325 325, (8-656) 99 099.

24 m. simpatiška panelė atlieka atpalaiduojantį masažą. Tel. 8 617 63 532.

46669

Statyba ir remontas Rimta firma glaisto, dažo, tapetuoja, g/kartonas, plytelės, parketas, elektra, santechnika. Tel. 8 640 21 670. 60822

Sniego valymas, ratinio ekskavatoriaus, mini ekskavatoriaus ir Bobcat nuoma su operatorium. Tel. 8 609 01 147, 8 608 59 795. 59911

Statybos darbai, vidaus ir lauko apdaila. Dengiame stogus, klojame trinkeles. Tel. 8 603 09 293.

Skalbyklių, indaplovių taisymas. Garantija. Iškvietimas. Birutės g. 12. Tel. 313847, 8 688 01 560, 8 699 88 161.

60603

27 m. simpatiška, seksuali blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 645 11 331.

57077 60456

60733

P ERK A

Jauna moteris atlieka masažą. Tel. 8 653 27 746. 60164

Įvairios prekės Perkame įvairų popierių ir kartoną. Malūnininkų g. 13, tel. 8 659 44 075. 59751

Aukščiausiomis kainomis visą spalvotąjį metalo laužą. Tel. 8 659 44 075, Tilžės g. 52 (buvusi 4 ATĮ). 59794

Brangiai superkame katalizatorius, alavą, nikelį, nichromą ir kitus metalus. Tel. 8 675 00 942.

56620

Statybos įmonė atlieka visus bendrastatybinius ir apdailos darbus, tel. 8 612 41170.

59815

UAB “Linmeta” labai brangiai superka metalo laužą. Galime pasiimti. Jūrininkų pr. 38 (Minijos ir Jūrininkų pr. sankryža), tel. 8 611 51 111.

59656

Metalai

Tinkavimas Knauf mišiniais, mechaniniu būdu. Tel. 8 680 45 809, 8 626 50 555. 59458

Transporto paslaugos 48475

Atsakingai teikiame perkraustymo paslaugas. Vežame krovinius nuo 1 iki 5 t. Krovėjų paslaugos. Tel. 8 616 49 649.

UAB “Metruna” perka juodojo metalo laužą. už 1 t - 890 Lt. Didesnį kiekį pasiimame patys. Tel. 8 687 99 094.

58531

58027

Krovinių pervežimas mikroautobusu iki 1,5 t. Perkraustymo darbai, krovėjai, išrašomos sąskaitos. Tel. 8 601 18 057. 60569

Mikroautobusu vežu krovinius iki 2 t (15 kub. m). Galimos sutartys su įmonėmis. Tel. 8 687 96 191. 57737

Pigiai vežame krovinius, perkraustome ne tik Klaipėdoje. Liftas, krovėjai, sąskaitos. Tel. 8 601 06 962.

Autoserviso paslaugos

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. El. svarstyklės. Minijos g.172. Tel. 486 003, 8 659 89 605.

UAB “Metruna” perka: varį; žalvarį; aliuminį; nerūdijantį plieną. Nevėžio g. 5. Tel. 8 615 91 789.

Nekilnojamas turtas Brangiai perkame mišką. Prekyba mediena. Tel. 8 655 21 778, 8 612 53 375, el. p. timediss@ gmail.com. 60026

59704

Aukščiausiomis kainomis visą metalo laužą. Minijos 169M,13 sand.(Autoaibės teritorija). Tel. 319 951, 8 699 91 539, 8 606 12 277.

60196

Neramina ilgi žiemos vakarai? Kažko trūksta, bet pats nežinai? Padėti gali atpalaiduojamasis masažas. Tel. 8 638 13 549. 59331

Simpatiška moteris atlieka malonų masažą. Tel. 8 608 39 421. 60239

Simpatiška, miela moteris atlieka malonų masažą. Tel. 8 608 39 421. 60150

Simpatiškos, malonios moterys atlieka visapusišką, atpalaiduojantį masažą. Tik skambučiai tel. 8 601 25 088. 58954

S I Ū LO DARB Ą Baldų įmonei reikalinga siuvėja. Darbas Doviluose. Tel. 8 659 40 867. 60401

31262 52282

59730

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. Gali pasiimti. El. svarstyklės. Dubysos g.31. Tel. 486 287, 8 659 77 946.

Masažo menas. Įvairūs viso kūnai masažai. Tel. 8 679 50 051.

Brangiai perkame mišką. Tel. 8 602 31 516. 46290

Perkame mišką, žemę, sodybas, rengiame miškotvarkos projektus, parduodame malkas. Tel. 8 620 87 788.

Baldų įmonei reikalingas stalius-baldžius, darbas su laminuota plokšte. Tel. (8 46) 444 520. 60405

Darbas Anglijoje, Vokietijoje ir Olandijoje! Fabrikuose, žemės ūkyje, aptarnavimo sferoje. Užtikrinama gyvenamoji vieta. UAB “Aladija”, tel:865558710, Klaipėda . 60176

Dirbti šaltame sandėlyje prie Jakų k. reikalingi: sandėlininkas (-ė) mėsos gaminių rūšiuotojai (-os). Tel. 8 650 31 583.

28501

Ūkininkas perka žemes ir miškus. Išsinuomoja dirbamas žemes. Tel. 8 677 90 939. 39400

60561

Transporto priemonės Automobilių dujų įrangos servisas. Montavimas (išsimokėtinai), remontas. Signalizacija. Tel. 8 657 94 549. Montuojame automobilinę BRC dujų įrangą, tiesioginis įpurškimas. Tel. 8 620 38 309. 59292

Duslintuvai, visų markių automobiliams. Prekiaujame, įstatome, suviriname. Plonasienių vamzdžių lankstymas. DPF ( smulkių dalelių filtras ) plovimas ir perdirbimas. Tel. 8 620 46 514.

UAB „Metalo laužas“ perka juodą, spalvotą metalą ir akumuliatorius. Minijos g.154, Klaipėda. I-VI. Tel. 8 620 64 444, (8 46) 442 244. 59666

Aukščiausiomis kainomis įvairius automobilius. Keitimas į naujesnius. Šilutės pl. 55A. Tel. 8 687 90 542.

Įmonė atlieka statybos, apdailos darbus, tvarko aplinką. Ieškome įv. specialybių statybininkų. Tel. 8 659 09 391, 410 569.

Giluminis, cheminis minkštųjų baldų, kilimų, čiužinių valymas. Visos patalpų valymo paslaugos, automobilių salonų plovimas. www. svarosartele.lt, tel. 8 657 94 361.

Vonių restauracija Restauruojame vonias kliento namuose, 15 metų patirtis. Dangos užliejimo technologija su amerikietiška turbina. Dvigubo armavimo danga su keramika ir eko akmeniu-šią dangą Lietuvoje turime tik mes. Raštiška 5 metų garantija. vvvvvv.voniurestauravimas.lt. Tel. (8 46) 320 488, 8 699 25 011. 60498

Vonios restauravimas, užliejant ypatingo atsparumo ir blizgesio emaliu specialia turbina, be dulkių. Tel. 8 635 55 303, 8 636 36 261.

59587

Buitinė technika

Superkame naudotus automobilius, išrašome sunaikinimo pažymas, pasiimame. UAB “Jurturas”. Tel. 8 606 11 142. 57480 56104

N U OM A Nekilnojamasis turtas Automatinių indaplovių, skalbyklių, viryklių, šaldytuvų taisymas ir pajungimas, 36 mėn. garantija. Perku naudotas. Tel. 8 698 38 753; 489 294. 59431

Remontuoju šaldytuvus, skalbykles, kondicionierius ir kt. (ir užmiestyje). Atvažiuoju į namus. Tel. 8 650 57 998.

Įmonei reikalingas tvarkingas, sąžiningas ūkio dalies prižiūrėtojas, turintis žinių mechanikoje, elektrotechnikoje. Tel. 8 699 08 688. 60654

51975

58314

Išnuomojamos gamybinės ir sandėliavimo patalpos Klaipėdos m. centre (Malūnininkų g.). Tel. 8 659 44 075. 59771 57162

I N F O R M AC I J A UAB “Koduka” (į.k. 164579276), įstatus laikyti negaliojančiais.

60183

60862

Reikalinga virėja (-as) darbui Palangoje. Labai geros sąlygos. Tel. 8 682 45 575, el. p. audronius.macius@gmail.com.

Reikalingas laminuotos baldinės plokštės pjovėjas. Tel. 8 615 27827.

58153

Superkame įvairius važiuojančius ir nevažiuojančius automobilius ir mikroautobusus. Pasiimame, sutvarkome dokumentus. Tel. 8 600 26 460.

Reikalinga barmenė. Tel. 8 605 96 414.

60810

Automobilius, mikroautobusus. Mokame vietoje, išsivežame patys. Sutvarkome dokumentus. Vienviečio autovežio paslaugos. Tel. 8 609 66 779.

59503

60672

Reikalingas E kategorijos vairuotojas reisams į Rusiją ir Vakarus arba Lietuva-RusijaBaltarusija. Tel. 8-698 71 900.

60134

Firma brangiai perka visų markių lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, gali būti nevažiuojantys. Pasiima savo transportu. Perka metalinį garažą nusikėlimui. Tel. 8 678 66 368.

Lietuvos policijos mokyklai reikalingas Logistikos skyriaus Klaipėdos poskyrio vyriausiasis specialistas, atsakingas už mokyklos elektros ūkį (darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, 0,75 pareigybės). Darbo laikas nuo 8.00 iki 15.00. Reikalavimai: turėti energetikos darbuotojo kvalifikacijos atestatą, leidžiantį atlikti elektros įrenginių aukštoje įtampoje eksploatavimo darbus. Darbo vieta: Jaunystės g. 7, Klaipėda. Telefonas pasiteirauti (8 46) 313 802. CV siųsti el. p. ingra.eitutiene@policija.lt iki 2012 m. gruodžio 14 d.

60668

Automobilius ir mikroautobusus (gali būti be TA). Sutvarkome dokumentus. Tel. 8 678 35 673.

Perku bet kokios būklės automobilį, gali būti tvarkingas arba daužtas, su defektais, be TA. Pasiimu pats. Tel. 8 676 11 937.

60673

59389

59683

Automobilius. Pasiima patys. Vienviečiu autovežiu veža automobilius. Tel. 8 658 13 311.

Lietuvos policijos mokyklai reikalingas Logistikos skyriaus Klaipėdos poskyrio vairuotojas. Darbo laikas nuo 8.00 iki 17.00. Darbo užmokestis – minimali mėnesinė alga. Reikalavimai: turėti B, C, D kategorijas. Darbo vieta: Jaunystės g. 7, Klaipėda. Telefonas pasiteirauti (8 46) 313 802. CV siųsti el. p. ingra.eitutiene@policija.lt iki 2012 m. gruodžio 14 d.

60798

60502

Valymo paslaugos

15

Įmonei, laikinai dirbti, reikalingas šaldymo įrenginių operatorius. Tel. +370 685 56 328.

Reikalingas sandėlininkas-vairuotojas (B kategorija). Būtina siųsti CV el.paštu: darbases@ yahoo.com. Tel. 8 613 21 712. 60683

Reikalingas vairuotojas (-ai) su nuosavu krovininiu mikroautobusu. Kreiptis tel. 8 620 75 936 arba klaipeda@raketa.lt. St at y b o s i r g a my b o s į m o n ė, sėkmingai veikianti Lietuvoje kviečia į savo komandą: atestuotus suvirintojus, metalo konstrukcijų surinkėjus, konstrukcijų montuotojus, technologinių linijų ir įrangos montuotojus. CV siųsti: info@pmk.lt, ramunas@pmk.lt. Tel. 8 698 53 160, 8 612 31 063.

60380

Klaipėdos miesto apylinkės teismui reikalingas vokiečių kalbos vertėjas (-a). Informacija tel. (8 46) 397 109. CV siųsti: irena.janutiene@ teismas.lt. 60632

Langų gamybos įmonei reik alinga administratorė. Privalumas - patirtis. CV aprašymą su kontaktiniais duomenimis siųsti el. paštu: giedrius@larnetoslangai.lt. 60843

Lietuva-Anglija-Lietuva. Nebrangiai: keleiviai, siuntos, augintiniai. Tel. +370 672 13 180, +370 674 40 844, +447835931133. 60475

59385

Reikalingi darbuotojai prekiauti vokišką buitinę chemiją. Laisvas darbo gragikas. Tel. 8 645 22 211. (Nukelta į 16 p.) 60534

Svetainė internete: http://www.ve.lt

Vakarø ekspresas

SL 2275 Leidžia UAB “Vakarų ekspresas“. Adresas: M. Mažvydo al. 3, Klai­pė­da 92131 Fak­sas ko­res­pon­den­ci­jai (8-46) 310102.

Laiškams: el. p. aktualijos@ve.lt SPAUDOS PLATINIMO TARNYBA (8-46) 420096 SKELBIMAI (8-46) 411314 jolanta@ve.lt; skelbimai@ve.lt PC “Akropolis” - tel. 8-650 51131 REKLAMOS SKYRIUS (8-46) 411296, 420097, faks. 402408 aleksandriene@ve.lt; reklama@ve.lt

ISSN 1392 - 7590

Direktorius ir vyr. redaktorius G. TOMKUS (8-46) 411308 Redaktorius M. VAINORIUS (8-46) 411305

aktualijos@ve.lt KORESPONDENTAI (8-46) 493435, 304302, 493435, 411309 BUHALTERIJA (8-46) 304301 Išeina 6 kartus per savaitę. Spaudė “Respublikos” spaustuvė. M. Sleževičiaus g. 7, Vilnius.

Tiražas 10 500


16

SKELBIMAI. REKLAMA. LAISVALAIKIS

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Statybų įmonei nuolat dirbti reikalingas SĄMATININKAS. Darbo pobūdis: sąmatų sudarymas, aktavimas, konkursinės medžiagos ruošimas. Tel. 8 646 12 626. 58640

Statybų įmonei nuolat dirbti reikalingas viešųjų pirkimų specialistas (-ė). Skambinti tel. 8 646 12 626. 58832

(Atkelta iš 15 p.)

S IŪLO DAR BĄ

Statybinei įmonei plečiant veiklą reikalingi kvalifikuoti darbų vadovai ir statybos darbuotojai. Tel. 8 650 18 880. 59286 58103

Statybų įmonei reikalingas specialiųjų darbų (elektros, silpnųjų srovių, santechnikos ir ypatingų statinių) statybos darbų vadovas. Skambinti tel. 6 657 09 007. 60788

Statybos ir gamybos įmonė, sėkmingai veikianti Lietuvoje, plėtodama veiklą, kviečia į savo komandą profesionalius, nebijančius iššūkių darbuotojus, dirbti užsienyje: darbų vadovas (-ė). Būsite atsakingas už: statybos darbų organizavimą; darbų paskirstymą ir jų atlikimo kokybės kontrolę; darbų priežiūrą; ataskaitų ruošimą. Tikimės, kad kandidatas: turi ne mažesnę nei 3 metų patirtį statybų įmonėje; yra įgijęs statybos inžinerijos aukštajį išsilavinimą; gerai moka anglų kalbą; turi gerus darbo kompiuterių įgūdžius; turi vairuotojo pažymejimą; statybos darbų vadovo kvalifikacijos atestatas būtų privalumas. Įmonė Jums siūlo: dinamišką ir įdomų darbą profesionaliame kolektyve; patrauklų, nuo rezultatų priklausantį atlyginimą; socialines garantijas; darbui reikalingas priemones; draugišką kolektyvą. CV siųsti: info@pmk.lt, ramunas@pmk.lt. Tel. 8 698 53 160, 8 612 44 920.

Reikalingi korpusinių baldų surinkėjaimontuotojai, pjovėjas. Patirtis būtina. Tel. 8 680 11 553. 60254

Reikalingi mūrininkai, betonuotojai, staliai ir kt. pagalbiniai statybos darbininkai dirbti Palangoje. Tel. 8 686 97 865 60108

Reikalingi pardavimų vadybininkai. Reikalavimai: patirtis pardavimų srityje, puikūs bendravimo ir derybų įgūdžiai, sutarčių su klientais sudarymas. Darbo pobūdis: aktyvi naujų klientų paieška Lietuvoje ir užsienyje. Kontaktai: UAB „Lignesa“ Taurai, Tauragė, tel. 8 686 81 605 , el.p. ligita@lignesa.lt. 60493

Seria ed affermata azienda di Klaipeda assume a tempo pieno, segretaria/o che parla in Italiano. +370 620 75 753. 60412

Socialinė valymo paslaugų įmonė priima į darbą valytojas (-us), kiemsargius, turinčias (-ius) 35-55 % darbingumą. Tel. 8 618 00 837.

Taksi įmonei reikalinga dispečerė. Tel. 8 678 89 944. 59146

Traktoristui dirbti su mini krautuvu “Bobcat” Palangoje. Tel. 8 686 97 865. 60279

Transporto įmonei Šilutėje reikalingi vairuotojai, važiuoti reisais Europa –Rusija. Tel. 8 698 57 705; dariuskli@zebra.lt. 54466

UAB “Stella Nova“ siūlo darbą tarptautinių reisų vairuotojams, dirbti su tentinėmis puspriekabėmis Europoje, maršrutu : Belgija – Ispanija - Belgija. Reikalavimai: darbo patirtis Europoje. Tel. 8 699 32 272. 60776

UAB Mardanas ieško šaltkalvio – elektriko, remontuoti suvirinimo aparatus ir kitus įrankius. E. paštas mardanas@info.lt, tel. 8 699 64 910.

26 m. vaikinas, turintis aukštąjį inžinerinį išsilavinimą, B, C, CE kategorijas, suprantantis apie techniką, ieško darbo. Tel. 8 646 91 263.

60032

60567

UAB’’Ekonovus’’ Klaipėdoje ieško šaltkalvio, turinčio patirties remontuojant sunkvežimius (atlyginimas 2500 Lt neatskaičius mokesčių). Tel. 300 474 (nuo 8.00 iki 17.00 val.).

Apkūni, simpatiška, jauna moteris ieško gerai apmokamo darbo. Tel. 8 661 53 249.

60496

59318

Jauna, simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 674 64 249. 60338

Vyrų kirpėjai, plataus profilio manikūristei. Arba išnuomoja patalpas. Tel. 8 674 44 496. 60268

I E Š KO DARB O Mergina ieško darbo. Aušra. Tel. +370 636 94 779. 60639

Miela 38 m. moteris ieško darbo. Tel. 8 676 00 904.

Malonios išvaizdos moteris ieško darbo. Siūlyti įvairius variantus. Tik skambučiai. Tel. 8 609 71 199. 60721 60560

Miela, švelni moteris padarytų masažą. Tel. 8 648 31 913. 60349

Simpatiška, jauna moteris ieško darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 684 42 127. 60716

60040

58111

PIRMADIENIO KRYŽIAŽODIS

Atsakymą sudaro frazė, užkoduota skaitmenimis pažymėtuose langeliuose. Teisingas atsakymas bus paskelbtas gruodžio 17 d.

Kryžiažodžio, spausdinto gruodžio 3 d., atsakymai VERTIKALIAI: Lydintys. „Orbit“. Merkys. Udmurtija. Nuakšotas. Senegalas. Svaigti. Mikita. Ryt. Blokas. „Prisma“. Rialas. Stasys. Prabanga. Am. Salantai. Ola. Kižai. Sasaris. Atsiknoti. Tiara. Bridai. Lerida. Ani. AGI. Bursa. Liana. Ask. Si. „Sedula“. HORIZONTALIAI: Liuksemburgas. Boba. Iltis. Aktorius. Dominikonai. Irute. Lūpažiedis. Gitara. Aras. Titnagas. Skatinti. Paistalai. Maksvytis. Airenas. Atostogos. Arine. Artoji. Masalas. Kategatas. Armada. „Vytautas“. Yla. AG. Suskis. Esamasis. SKAIČIAIS PAŽYMĖTUOSE LANGELIUOSE: Susitaikymo akimirkos.

Sudarė Egidijus Šalkauskis


vakar. šiandien. rytoj

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

17

VESTUVIŲ EKSPRESAS

Savaitgalį Klaipėdoje susituokė

ssVladimir Asačiov ir Valentina Evlampieva

ssDovilė Daukšaitė ir Virginijus Kurpeikis

ssDanutė Graibienė ir Gintautas Kuodis

ssErnestas Bražas ir Modesta Kirkutytė

ssArtiom Bukatyj ir Yulia Kolbina

“Vakarų ekspresas” sveikina jaunavedžius!

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Šaltąjį metų sezoną pasitinkant Atėjusi žiema primena, kad eismo sąlygos tampa sudėtingesnės: slidūs keliai, pablogėjęs matomumas. Ne kiekvienas vairuotojas sugeba apskaičiuoti atstumą iki kitos transporto priemonės, kelyje nepastebimi pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai - įvyksta eismo nelaimė. Metų laikai, o kartu su jais besikeičiančios meteorologinės sąlygos daro įtaką transporto priemonių eismo intensyvumui, važiavimo greičiui, nuo kurių priklauso ir eismo įvykių skaičius, jų padariniai. Ruduo ir žiema visiems eismo dalyviams gana sudėtingas laikotarpis. Na, o transporto priemonių vairuotojas yra atsakingas ne tik už savo, vežamų keleivių, krovinio saugumą, bet ir už savo darbą, t. y. vairavimą. Vairuoti vadinasi, numatyti. Sugebėjimas prognozuoti - viena svarbiausių transporto priemonės vairuotojų savybių. Kuo didesnis važiavimo greitis, tuo mažiau lieka laiko stebėjimui, prognozėms ir veiksmams pavojui išvengti. Sumanus vairuotojas greitį moka pasirinkti atsižvelgdamas į eismo sąlygas - važiuoja greičiau, kai galima, lėčiau, kai būtina. Įvykus eismo įvykiui, neretai per žiniasklaidą akcentuojama, kad kelininkai dėl visko kalti. Laiku nepabarstė kelių ar barsto tik tuomet, kai eismo įvykis jau įvyko. Tačiau tai akcentuojant visiškai nepagalvojama, kad kelio ar jo ruožo vienu metu paberti neįmanoma. Vienas kelių priežiūros mechanizmas vidutiniškai aptarnauja 30-35 km kelio ruožą ir tam ruožui sutvarkyti reikia 2-3 valandų. Todėl paskutiniai šimtai metrų sutvarkomi praėjus tik apie tris valandas nuo apledėjimo pradžios. VĮ “Klaipėdos regiono keliai” prižiūri 1867 km valstybinės reikšmės kelių. Iš jų 77 km - magistralinių, 450 km - krašto ir 1341

km rajoninių. Žiemos sezono kelių priežiūrai yra sukaupta sandėliuose 7000 tonų druskos, paruošti sniego valymui - 23 autogreideriai, 30 įvairaus pravažumo traktorių, 6 rotoriai, 23 automobiliniai barstytuvai-sniego valytuvai. Stengiantis kuo efektyviau vykdyti kelių priežiūrą bei jos atlikimo kontrolę, kiekviename kelių priežiūros mechanizme yra įrengta palydovinė navigacijos sistema, kuri tiksliai parodo, kokią valandą ir kokiame kilometre kelias buvo tvarkomas. Taip pat šią informaciją galima panaudoti sprendžiant įvairius klausimus, susijusius su kelių priežiūros organizavimu. Kelininkams nepalankus faktorius yra tas, kad pajūrio zonoje klimatinės sąlygos yra kitokios nei žemyno gilumoje. Tai pasireiškia temperatūrų svyravimu nuo -2 laipsn. C iki +2 laipsn. C. Šiuo atveju kelininkai neretai irgi būna apkaltinti, kad nenagrinėja orų prognozių bei nesiima prevencinių priemonių slidumui sumažinti. Orų prognozės yra sekamos ir tokias prevencines priemones esame ne kartą išbandę. Esant tokiems temperatūros svyravimams paberta druska būna nuplaunama lietaus, o rezultato - jokio. Tik pinigai išmesti į balą tiesiogine to žodžio prasme. Todėl šios prevencinės priemonės nepasitvirtino, be to, turint galvoje esamą kelių priežiūros finansavimo lygį, tokių priemonių taikyti nėra galimybės. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniego

ir juos pabarstyti nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai yra skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių kategorijas. Pirmiausiai yra valomi ir barstomi keliai, kuriuose yra didžiausias eismo intensyvumas. Tai magistraliniai keliai, kurie valomi ir barstomi nuo 4 iki 22 val., krašto keliai ir dalis rajoninių kelių, kurių eismo intensyvumas yra didesnis kaip 1000 automobilių per parą, valomi ir barstomi nuo 6 iki 19 val. Daugiametė darbo patirtis rodo, jog daugiausiai skambučių iš gyventojų bei vairuotojų sulaukiama dėl likusios dalies rajoninių kelių valymo. Pagal patvirtintą kelių priežiūros žiemą tvarką, rajoniniai keliai prižiūrimi pagal rajoninių kelių trečiąjį lygį. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. tik baigus tvarkyti magistralinius, krašto ir dalį rajoninių kelių. Barstomi tik intensyvaus eismo kelių ruožai (stačios įkalnės, staigūs posūkiai) ir tik po stiprių lijundrų arba plikšalų. Esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, eismas gali nutrūkti: magistraliniuose keliuose - ne ilgiau kaip 4 val., krašto keliuose - ne ilgiau kaip 8 val., rajoniniuose keliuose - ne

ilgiau kaip 48 val. Ypač sudėtingos eismo sąlygos yra tada, kai ilgiau kaip 6 val. sninga ar pusto, ilgiau kaip 24 val. su pertraukomis sninga ar pusto, įšalęs kelias po lietaus apledėja, esti lijundra, per parą kelias apledėja daugiau kaip 2 kartus, oro temperatūra dieną nepakyla aukščiau kaip -8 laipsn. C. Kelių barstymui ir valymui yra sudaryti darbų atlikimo grafikai. Tačiau esant sudėtingoms eismo sąlygoms grafikai bei priežiūros lygiams nustatyti kokybės reikalavimai netaikomi. Deja, tenka apgailestauti, kad negalime tinkamai prižiūrėti rajoninių kelių, kur eismo intensyvumas nedidelis. Kelių priežiūrai skiriamų lėšų šiems keliams barstyti nepakanka. Todėl šiuose keliuose barstomi tik pavojingi ruožai. Suprantame mokymo įstaigų vadovų, mokyklinių autobusų vairuotojų nusiskundimus, kad turi vežti vaikus slidžiais keliais. Ne kartą yra diskutuota su rajonų savivaldybėmis dėl moksleivių vežiojimo. Mes siūlėme, kad mokykliniai autobusai važinėtų su dygliuotomis padangomis. Manome, kad šiuo metu kitos išeities nėra.

VĮ “Klaipėdos regiono keliai” atsako tik už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą, t. y. prižiūri visus magistralinius, krašto ir rajoninius kelius už Klaipėdos miesto ribų, valstybinius kelius, einančius per rajonų miestus ir miestelius. Klaipėdos mieste kelius-gatves prižiūri savivaldybės samdomos įmonės. Visas kitas rajonų miestų ir miestelių gatves bei vietinio susisiekimo (seniūnijų) kelius prižiūri savivaldybių samdomos įmonės. Žiemos metu neretai sulaukiame piliečių skambučių su priekaištais, kad negali išvažiuoti iš atokiau esančių kaimų, gyvenviečių. Todėl norėtųsi patikslinti, kad vietinės reikšmės keliai priklauso rajonų savivaldybėms ir juos prižiūri savivaldybių samdomos kelių priežiūros organizacijos. Eimo saugumas keliuose yra visų bendras tikslas. Žinoma, apkaltinti kelininkus yra lengviausia, tačiau manome, kad kelyje už saugų eismą didžioji dalis atsakomybės tenka vairuotojams. Nemažai jų būna nepasiruošę žiemos sezonui. Važinėjama su vasarinėmis padangomis, nepasirenkamas saugus greitis, distancija. Ir tai nėra kelininkų išgalvoti dalykai. Tai byloja eismo įvykių suvestinėse vardijamos jų kilimo priežastys. Žinodamas, koks metų laikas yra, vairuotojas turi pasirinkti saugų važiavimo greitį, laikytis didesnio atstumo iki kitos transporto priemonės, pasirūpinti savo transporto priemonės technine būkle. Tuomet sudėjus vairuotojų ir kelininkų pastangas tikrai ženkliai sumažinsime skaudžių nelaimių ir netekčių skaičių keliuose. Užs. Nr. 60783


informacija

18

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Tipinių daugiabučių atnaujinimo projektai – tik patyrusių ekspertų rankose Šiuo metu visoje Lietuvoje yra labai daug namų, kurie statyti sovietmečio laikotarpiu. Tuo metu buvo sparčiai vykdoma šalies industrializacija, pritraukiama vis daugiau gyventojų į miestus, tad reikėjo jiems sukurti ir gyvenamas vietas. Kaip tik tada atsirado vadinamieji tipiniai, kartotiniai daugiabučiai. Dabar šie namai yra pasenę, nešilti, juose šiluma naudojama neefektyviai, tad jiems labai reikalingas atnaujinimas. Lina JAUNIŠKĖ Tokiems namams galima rengti panašius atnaujinimo projektus. Pagal valstybės patvirtintą daugiabučių namų atnaujinimo programą yra rengiami daugiabučių tipiniai atnaujinimo (modernizavimo) projektai. Šiuo metu yra 17 jau patvirtintų tokių projektų.

Reikalinga specialisto konsultacija ir priežiūra Tipiniai atnaujinimo projektai – tai palankus atskaitos taškas pradedant renovaciją, ypač gyventojams, kurie tokiu būdu gali atlikti pradinę analizę, įvertinti, kokių priemonių reikia namui atnaujinti, kiek tai gali kainuoti. „Toks projektas labai naudingas pačioje pradinėje renovacijos darbų fazėje, kai reikia namo bendruomenei pristatyti, kiek teoriškai galėtų kainuoti tam tikro namo renovacija. Vis dėlto po to visa tai turėtų prižiūrėti specialistų komanda, pagal kiekvieną atskirą dalį (statybinę, šildymo ir kt.) atlikti tam tikras korekcijas konkrečiai pagal namą“, - tvirtino UAB “Vakarų santechnika“ direktorius Mindaugas Prialgauskas. Tipiniai atnaujinimo projektai

BUPA archyvo nuotr.

yra rengiami tam tikrai kategorijai namų, kurie sudaro didžiąją dalį Lietuvoje esančių daugiabučių. „Nuspręsti, koks projektas tinka tam tikram namui, gali asmuo, turintis nemenką kvalifikaciją. Vykdant modernizaciją yra įvairių darbų skirtingose namo vietose, tai ir fasadas, ir langai, stogas, šildymo bei vandentiekio sistemos. Juk dažnai būna, kad namo gyventojai nenori daryti viso komplekso atnaujinimo darbų, kurie yra pateikti tam tikrame tipiniame atnaujinimo projekte, tada kai kuriuos dalykus reikia adaptuoti prie projekto, šiek tiek koreguoti“, - teigė M. Prialgauskas. Specialisto konsultacijų nauda, net būtinybe, neabejoja ir techninės priežiūros vadovas Vytautas Rimkus. „Pritaikant tipinius projektus reikia patyrusių ekspertų, kurie atlieka projekto ekspertizę. Dažnai pasitaiko, kad projektuose būna nurodoma, ko reikia, bet kaip tai padaryti, neapgalvota. Viena didžiausių daromų klaidų renovuojant namus yra ta, kad nekreipiama dėmesio į vėdinimo klausimą – namas po renovacijos dažniausiai labai užsandarinamas, tada į jį nepatenka oro, neveikia natūrali ventiliacija.

ssRENOVACIJA. Atnaujintas daugiabutis Klaipėdoje, Naujakiemio g. 9. Techninės priežiūros specialistai Lietuvoje taip pat turėtų būti atsakingesni, besidomintys, galbūt galėtų būti rengiami jų mokymai“, - teigė techninės priežiūros vadovas V. Rimkus.

Pavyzdžiai geriausiai atspindi faktus Kad ir kaip būtų, ar projektas netipinis, ar tipinis, geriausiai remtis jau esamais pavyzdžiais. Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros tinklalapyje www.atnaujinkbusta. lt įdėti visi paruošti ir patvirtinti tipiniai projektai. „Kiekvienam individualiam kartotiniam daugiabučiui reikia su tam tikrais pataisymais pritaikyti tipinius atnaujinimo projektus. Nors namai gali būti pastatyti pagal vienodą šabloną,

bet per tam tikrą laiko tarpą (20-30 metų) visų šių namų būklė tampa skirtinga dėl nevienodos eksploatacijos, be to, patys gyventojai dažnai nori skirtingų dalykų. Pačioje modernizacijos proceso pradžioje gyventojams reikia pateikti jau esamų projektų pavyzdžius bei namų, kuriuose jau buvo atlikta renovacija, duomenis: kiek kas kainavo, kokias medžiagas naudojo, kokią naudą gavo ir kt. Tipiniai projektai labai tinka nustatyti, kokių medžiagų gali prireikti renovacijai, įvertinti, kiek tai galėtų kainuoti, bet derinimai

yra būtini, taip pat kompetentingų specialistų konsultacijos ir pagalba derinant projektus“, - teigė UAB “Vakarų santechnika“ direktorius M. Prialgauskas. Jau renovuotų namų pavyzdžiai, jų projektai gali padėti žmonėms atsisakyti kai kurių stereotipinių nuostatų, kurios atsiranda iš nuogirdų, neteisingos informacijos. „Galima pasižiūrėti atskirus pavyzdžius, kurių duomenys pateikiami „Klaipėdos energijos“ interneto puslapyje, kiek moka renovuoto ir tokio paties nerenovuoto namo gyventojai. Pavyzdžiui, du vienodi devynaukščiai, esantys šalia vienas kito, moka labai skirtingai – renovuoto namo gyventojai moka vidutiniškai 2,7 karto mažiau už neatnaujinto namo gyventojus. Svarbu, kad namo gyventojai būtų pilietiški, bendruomeniški ir kad dalyvautų namo atnaujinimo procesuose, domėtųsi. Aš manau, turėtų būti išrinkta kiekvieno namo taryba, gyventojai turi suvokti, kad reikia kontroliuoti viską, kas yra daroma jų name, net ir techninę priežiūrą“, - tvirtino techninės priežiūros vadovas V. Rimkus.

Daugiau informacijos apie daugiabučių namų atnaujinimą – www. atnaujinkbusta.lt arba nemokama telefono linija 8 800 200 12.

Užs. Nr. 52411

„Sodra“ informuoja

Asmenų, vykdančių individualią žemės ūkio veiklą, privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimas Fiziniai asmenys, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla, mokėdami privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, turi atkreipti dėmesį į tai, kokio dydžio yra jų žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis pagal valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atliktus skaičiavimus už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. bei ar jie yra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai. Individualią žemės ūkio veiklą vykdančių asmenų, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra didesnis negu 2 ekonominio dydžio vienetai (EDV) ir kurie yra PVM mokėtojai, PSD įmokas nuo 2012-01-01 administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos. Individualią žemės ūkio veiklą vykdančių asmenų, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis didesnis kaip 2 EDV, bet mažesnis negu 4 EDV, ir kurie yra PVM mokėtojai, PSD įmokų mokėjimas Asmenys kiekvieną mėnesį privalo mokėti 9 proc. dydžio PSD įmokas nuo minimalios mėnesinės algos (MMA) ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d. MMA dydis 850 Lt, PSD įmoka už mėnesį 77 Lt. PSD įmokos mokamos nepriklausomai nuo tą mėnesį vykdytos individualios žemės ūkio veiklos laikotarpio. Asmenys gali PSD įmokų kas mėnesį

nemokėti, jeigu jie moka ir (arba) už juos yra mokamos Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 17 straipsnio 1, 2 ir 6 dalyse (dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai, pareigūnai, individualių įmonių savininkai ir kt.) nurodytos PSD įmokos arba jeigu jie yra asmenys, išvardyti minėtojo įstatymo 6 straipsnio 4 dalyje (asmenys, PSD draudžiami valstybės lėšomis: pensininkai, neįgalūs asmenys ir kt.). Individualią žemės ūkio veiklą vykdančių asmenų, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra lygus 4 EDV arba didesnis ir kurie yra PVM mokėtojai, PSD įmokų mokėjimas Asmenys privalo mokėti kas mėnesį 9 proc. dydžio PSD įmokas nuo MMA ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos (PSD įmoka už mėnesį 77 Lt). PSD įmokos mokamos nepriklausomai nuo tą mėnesį vykdytos individualios žemės ūkio veiklos laikotarpio. Asmenys gali PSD įmokų kas

mėnesį nemokėti, jeigu jie moka ir (arba) už juos yra mokamos SD įstatymo 17 straipsnio 1, 2 ir 6 dalyse (dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai, pareigūnai, individualių įmonių savininkai ir kt.) nurodytos PSD įmokos arba jeigu jie yra asmenys, išvardyti SD įstatymo 6 straipsnio 4 dalyje (asmenys, PSD draudžiami valstybės lėšomis: pensininkai, neįgalūs asmenys ir kt.). Fiziniai asmenys metines PSD įmokas moka nuo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Šių asmenų PSD įmokų bazę sudaro kiekvieno asmens žemės ūkio veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma, tačiau ne mažesnė kaip 12 MMA ir ne didesnė kaip 12 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma. PSD įmokos (sumokėtų ir mokėtinų PSD įmokų sumų skir-

tumas), kai jų bazė priklauso nuo asmens pajamų, gautų praėjusiais metais, turi būti sumokėtos iki metinės pajamų deklaracijos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai termino paskutinės dienos. Tais atvejais, kai veikla vykdoma ne visus mokestinius metus, PSD įmokų nuo pajamų metinės sumos bazės” ribos perskaičiuojamos proporcingai veiklos vykdymo laikotarpiui. Fiziniai asmenys, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla ir yra PVM mokėtojai, kai žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra ne mažesnis kaip 4 EDV ir ne didesnis negu 14 EDV, PSD įmokų nuo gautos pajamų metinės sumos gali nemokėti, kai gauna socialinio draudimo senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, paskirtą pagal Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą; kai gauna šalpos pensiją ar šalpos kompensaciją, išskyrus šalpos našlaičių pensiją, paskirtą pagal Valstybinių šalpos išmokų įstatymą; kai gauna su socialinio draudimo santykiais susijusią (socialinio draudimo) senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją iš Europos Sąjungos valstybės narės, kitos Europos ekono-

minės erdvės valstybės, Šveicarijos Konfederacijos arba šalies, su kuria Lietuvos Respublika yra sudariusi tarptautinę sutartį dėl socialinės apsaugos taikymo. Fiziniai asmenys, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla, aukščiau minėtais atvejais PSD įmokas turi sumokėti į Fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų sąskaitas. PSD įmokos kodas, mokant einamąsias įmokas 314, PSD įmokos kodas, mokant įmokas nuo pajamų, gautų praėjusiais metais, ir/ar sumokant įsiskolinimą 337. Kartu primename, kad mokėjimo nurodyme būtina įrašyti duomenis: mokėtojo vardą, pavardę, mokėtojo draudėjo kodą, įmokos kodą, įmokos sumą skaitmenimis, gavėjo pavadinimą - Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie SADM, gavėjo kodą 191630223 ir gavėjo sąskaitos numerį (iš pateikto bankų sąskaitų sąrašo). Mokant už kitą fizinį asmenį, būtina pildyti išplėstinę mokėjimo nurodymo formą, nurodant pradinio mokėtojo, už kurį atliekamas mokėjimas, identifikacinį numerį, vardą ir pavardę. VSDFV Klaipėdos skyriaus informacija


LaisVaLaikis. tELEViZija

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

1

PIETŲ PERTRAUKA

Pirmadienis, gruodžio 10 d.

14.00 „Meilės miestas“. 15.30 „Drakonų kova Z“. 16.30 „Juokingiausi netyčiukai“. 21.45 Įžvalgos. 6.30 Teleparduotuvė. 17.00 „Auklė“. 22.00 Loterija „Perlas“. 6.45 „Simpsonai“. 18.00 „Purpurinis deimantas“. 22.05 Įžvalgos. 7.15 Nauja diena. 18.55 Žodis - ne žvirblis. 2010 m. 22.45 „Kuklus šiuolaikinių technologijų 8.00 „Nusivylusios namų šeimininkės“. 19.00 Langai III. žavesys“. D.Britanija. 2008. 9.00 „Meilės sūkuryje“. 20.00 „Specialioji Los Andželo policija“. 23.25 Vakaro žinios. Sportas. Orai. 10.00 „Naisių vasara“. 11.00 Nuotykių komedija „Naktis muzie- 23.40 „Planeta Žemė“. „Kalnai“. D. Brita- 21.00 NemaRUS kinas. Komedija „Afo-

tas. Orai.

TV3 21.15 Stilius. Namai.

Rubrikos rėmėjas: www.bareka.lt 8-682 50616 Barų, restoranų, kavinių reikmenys. Švaros ir higienos prekės verslui

BARAS “ARTVĖ” Dubysos g. 58, tel. (8 46) 340609, 8 686 20388.

Kompleksiniai pietūs - 7,50 Lt. Šviežių daržovių sriuba + šnicelis. Sriuba + bulvių plokštainis. Sriuba + vištienos kepenėlės. Taip pat siūlome dienos patiekalus: Šiupininė sriuba. Cepelinai su mėsa. Kiaulienos kepsnys su česnakiniu padažu. Troškinta vištiena. Žuvies filė kepsnelis. Kepti šonkauliukai. Priimami užsakymai kalėdiniams vakarėliams. Pietaujančiųjų patogumui veikia nemokamas bevielis internetas.

VIEŠBUTIS-RESTORANAS “MAGNISIMA” J. Janonio g. 11, Klaipėda, tel.: +370 46 310901.

Žiedinių kopūstų sriuba. Tilapija su garstyčių padažu. Vištienos plovas.

GIMTADIENIŲ CENTRAS

Taikos pr. 139 (PC BIG, antras aukštas), Klaipėda, tel. +370 607 81883, www.crazzycity.lt.

Dienos pietūs 12.00-16.00 val. 32 cm pica pasirinktinai + 0,5 l “Coca Cola” + 10 šovinių tire = tik 9,99 Lt.

SPORTO KLUBAS “APELSINAS”

Herkaus Manto g. 84A, II a. (PC “Studlendas”) tel. (8 46) 259922; Vingio g. 8A, II a. (PC “Vingis”), tel. (8 46) 322522, Klaipėda, www.apelsinas.lt

Dienos pietūs nuo 12 iki 14 val. sporto klube tik 13,99 Lt! Treniruotė + sportinis kokteilis. Keiskite įpročius - pietaukite sporto klube! Kavinės ir restoranai pasilieka sau teisę keisti dienos meniu

juje 2“. JAV. 2009. 13.10 „Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai“. 13.40 „Juodoji skylė“. 14.10 „Drakonų medžiotojai“. 14.40 „Skunk Fu“. 15.10 „Ančiukas Donaldas ir draugai“. 15.40 „Simpsonai“. 16.10 „Meilės prieglobstis“. 17.10 „Drąsi meilė“. 18.10 „Naisių vasara“. 18.45 TV3 žinios. TV3 sportas. TV3 orai. 19.20 Prieš srovę. 20.00 Gyvenimas yra gražus. 20.30 Be komentarų. 21.00 „Moterys meluoja geriau“. 21.35 TV3 vakaro žinios. TV3 sportas. TV3 orai. 22.00 „Nusivylusios namų šeimininkės“. 23.00 „CSI Majamis“. 24.00 „Amerikietiška siaubo istorija“. 1.00 „Anarchijos vaikai“. 1.55 „Įstatymas ir tvarka. Nusikalstami kėslai“.

LNK 6.15 Dienos programa. 6.20 „Smalsutė Dora“. 6.50 „Mažieji Tomas ir Džeris III“. 7.20 „Keista šeimynėlė“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. 8.50 24 valandos. 9.45 Būk mano meile! 10.40 Romantinė komedija „Staiga tris-

dešimties“. JAV. 2004.

nija. 2006. 0.40 „Viena byla dviem“.

Rūtą Staliliūnaitę. 2011 m. 23.50 Prisiminkime. Dainuoja Nijolė Ščiukaitė. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 0.45 Pinigų karta. 1.30 Muzikos pasaulio žvaigždės. III tarptautinis J.S.Bacho muzikos festivalis. J.S.Bachas ir barokiniai šokiai. 1 d.

nia“.

6.00 Šalis ir žmonės. 7.00 Animacinis f. 8.00 Pergalės kaina. 9.00, 16.00, 2.00 TV serialas “Pelenės

medžioklė”. 10.00, 21.00, 3.00 TV serialas “Sudaužytų

žibintų gatvės”.

10.50 Didmiestis. 22.50 „Skaičiai“. 11.00 Savaitės apžvalga. 23.50 „Pasitikėk manim“. 12.00 Alternatyvi istorija. 8.45, 19.45 Ieškokime geriausio! BALTIJOS TV 0.50 Sveikatos ABC. 13.00 Vaidybinis f. “Žiemos vyšnia”. 9.00 Klaipėdos savaitė. 14.30 Rusiškas akcentas. 6.29 Programa. INFO TV 9.30 Joe Zee mados pamokos. 15.00, 17.00, 1.00 Ypatinga nuomonė. 10.30 „Misija: išteisinti!“ 6.30 Televitrina. 18.00 J. Albac laida. 5.30, 8.15 24 valandos. 11.30 „Krabatas: burtininko mokinys“. 7.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 19.00, 4.00 Skrydžio nagrinėjimas. 6.15, 9.40 Diagnozė. Seimas. 13.35 Įspūdingiausių interjerų dešimtu8.00 Savaitės kriminalai. 20.00, 5.00 TV serialas “Banditų Peterkas. 7.05, 10.30, 13.45 24 valandos. 8.30 „Auksarankiai“. burgas”. 7.50, 12.45 Pasivaikščiojimai. 14.05 „Pražūtingas auksas“. 9.00 Ekstrasensai prieš nusikaltėlius. 22.00 Šiandien pasaulyje. 9.00 Žinios. 15.05 „Maikas Taisonas“. 10.00 Alibi. „Byla iš praeities“. 23.00 Vaidybinis f. “Prisiminimai be 9.15, 15.55 „Alfa“ savaitė. 16.45 Klaipėdos savaitė. 11.00 „Raudonas dangus“. datos”. 11.15 Pasaulis X. 17.15 „Pavojingi Ostino Styvenso nuoty12.00 „Svotai“. kiai“. 12.00 Nuo... Iki. 13.00 „Muchtaro sugrįžimas“. NTV ÍÀØÅ ÊÈÍÎ 13.15 Girių horizontai. 18.15 Maisto detektyvai. 14.00 „Liejyklos gatvė“. 14.30 Valanda su Rūta. 18.45 „Kritinė riba“. 15.00 „Raudonas dangus“. 6.00 Vaidybinis f. “Medaus mėnuo”. 16.25 Ne vienas kelyje. 20.00, 22.40 Balticum TV žinios. 16.00 Kalbame ir rodome. 8.00 Vaidybinis f. “Keisti Jekaterinos 17.00 Info diena. 20.15 „Vaiduokliškos istorijos“. 17.00 „Muchtaro sugrįžimas“. Semionovos vyrai”. 20.45 Kinomano užrašai. 18.00 Žinios. Sportas. Orai. 10.40 Vaidybinis f. “Cha-Bi-Asai”. 18.25 „Laukinis“. TV8 21.00 Kino akademija. „Tobulas jaus- 12.00 Vaidybinis f. “Išgelbėkite skęsmas“. 19.25 „Milijonieriai“. tantįjį”. 22.55 „Senas geras faras“. 20.00 Žinios. Verslas. Sportas. Orai. 10.05 „Linksmieji draugai“. 13.30 Vaidybinis f. “Mėlynųjų kalnų pa23.55 Fotografijos istorija arba Istorija slaptis”. 20.25 Lietuvos žinių tyrimas. 10.35 Senoji animacija. fotografijoje: Tarpukario fotografija. 21.25 Užkalnio 5. 11.10, 20.35 Nomeda. 15.00 Vaidybinis f. “Veiksmo vieta” (1,2). 22.25 „Gyvi numirėliai“. 12.05, 17.00 „Paliktų žmonų klubas“. 18.00 Vaidybinis f. “Didysis guodėjas”. 23.25 Ekstrasensai detektyvai. 13.00, 19.00 „Rozalinda“. 1 BALTIJOS K 20.00 Vaidybinis f. “Miškas”. 0.25 „Laukinis“. 14.00, 21.30 „Pasmerkti“. 22.00 Vaidybinis f. “Dykuma”. 6.00 TV kanalas “Labas rytas”. 1.25 Bamba. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. 0.30 Vaidybinis f. “Ei, linijiniame laive!” 9.00 Gyventi sveikai. 16.00 Martos Stiuart šou. 1.30 Muzikinis f. “Perikola”. 10.00 Naujienos. 3.00 Vaidybinis f. “Einantis pareigas”. TV6 18.00, 22.30 „Mano likimo šeimininkė“. 10.25 D. Doncovos laida. 20.00 Labanakt, vaikučiai. 4.30 Vaidybinis f. „Be konkrečių prie12.00 Kitos naujienos. 9.15, 14.30 Teleparduotuvė. žasčių”. 12.25 Kontrolinis pirkimas. 9.30 Universitetai.lt. 13.00 Naujienos. EUROSPORT 10.00, 15.00 Išlikimas. 13.20 Metas pietauti. 11.00, 17.00 „Robinzonas Kruzas“. 6.10 Programa. 9.30 Žolės riedulys. 14.00 TV serialas “Nelygios vedybos”. 12.00, 18.00 „Aferistas“. 6.14 TV parduotuvė. 10.30 Akmenslydis. 14.55 Mados nuosprendis. 13.00, 20.00 „Vedęs ir turi vaikų“. 6.30 Ryto reporteris. 13.00 Biatlonas. 16.00 Naujienos. 14.00 Džeimio Oliverio Kalėdos. 7.50 Aš ir vanduo. 14.00 Šuoliai nuo tramplino. 16.55 Suprasti. Atleisti. 16.00 „Krokodilų gaudytojo dienoraštis“. 7.55 Ryto reporteris. 14.45 Dailusis čiuožimas. 17.35 Susituokime. 19.00, 1.25 „CSI kriminalistai“. 9.15 Super L.T. 16.00 Akmenslydis. 18.50 Tegul kalba. 21.00 „Rezidentai“. 10.15 Pradėk nuo savęs. 18.00 Sporto linksmybės. 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”. 21.30 „6 kadrai“. 10.55 24/7. 18.30 Futbolo žurnalas. 21.20 TV serialas “Atspindys”. 23.00 Siaubo drama „Vieniša“. 12.00 Lietuvos diena. 19.15 Šuoliai nuo tramplino. 23.40 Lietuvos “Laikas”. 1.00 „Klyvlendo šou“. 13.00 Mokausi gaminti. 20.30 Biliardas. 23.55 Vakarinis Urgantas. 2.15 „Išvaduotojas“. 13.20 TV parduotuvė. 21.45 Sporto linksmybės. 0.40 Naujienos. 14.00 Skonio reikalas. 22.00 Kovinis sportas. 0.55 Vaidybinis f. “Mes linksmi, laimingi, 15.00 Žinios. Orai. 22.05 Imtynės. talentingi”. 15.10 Pašėlę TV pokštai. 22.35 Kovinis sportas. 2.20 Suprasti. Atleisti. 15.45 „Kaip gimsta žemės drebėjimai“. 12.00 Televitrina. 22.45 Imtynės. 2.50 TV serialas “Nelygios vedybos”. 13.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 16.00 Žinios. Orai. 23.45 Akmenslydis. 3.35 TV serialas “Atspindys”. 16.10 „Kaip gimsta žemės drebėjimai“. Zgoželeco „Turow“ - „Donetsk“. 1.00 Futbolo žurnalas. 5.15 Muzikinis kanalas. 14.45 Sportas LT. Jaunimo ir veteranų 17.00 Žinios. Orai. 5.50 Lietuvos “Laikas”. 17.20 Lietuva tiesiogiai. kultūrizmo čempionatas.

12.40 Kitas! 13.10 „iKarli“. 13.40 „Keista šeimynėlė“. 14.15 „Tomas ir Džeris“. 14.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. 15.55 Būk mano meile! 2012. 17.00 Labas vakaras, Lietuva. 17.45 24 valandos. 18.45 Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. 19.19 KK2. 19.55 Nuo... Iki. 20.55 Karamelinės naujienos. 21.30 Dviračio šou. 22.00 Žinios. Verslas. Sportas. Orai. 22.25 Kriminalinė Lietuva. 22.35 „Specialioji Los Andželo policija“. 23.35 „Nikita“. 0.30 „V. Vizitas“. 18.00 Žinios. Orai. 1.25 „Įstatymas ir tvarka. Specialiųjų 15.45, 20.40 Sporto metraštis. 18.45 Gyvenimo būdas. 15.55 VTB Vieningoji krepšinio lyga. tyrimų skyrius“. „Nymburk“ - Krasnojarsko „Enisey“. Tie- 19.45 „K-19. Nepagražinta versija“. 21.00 Reporteris. Orai. LRT TELEVIZIJA sioginė transliacija. 17.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 21.55 Lietuva tiesiogiai. Maskvos srities „Chimki“ - Mariupolio 22.30 Gyvenimo būdas. 6.00 Labas rytas, Lietuva. „Azovmaš“. Tiesioginė transliacija (per- 23.35 Reporteris. Orai. 9.00 „Kobra 11“. 0.30 Pašėlę TV pokštai. traukoje - ŽINIOS +). 10.00 Pinigų karta. 11.00 LRT Aktualijų studija. Tiesioginė 19.35 Sportas LT. Pasaulio sambo čempi- 1.00 Griūk negyvas!

4.00 Rusijos rytas. 8.05 Ieškotojai. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Žinios. 9.30 1000 smulkmenų. 10.15 Apie tai, kas svarbiausia. 11.00, 3.10 TV serialas “Jefrosinija”. 12.30, 15.30, 17.40 Žinios. Maskva. 12.50 Žinios. Budėtojų dalis. LRT KULTŪRA 13.00 X byla. 13.55 TV serialas “Kilmingųjų mergelių

onatas. 12.00 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė 21.00, 23.00 ŽINIOS +. 21.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Masaktualijų laida. kvos srities „Chimki“ - Vilniaus „Lietuvos 8.00 Gustavo enciklopedija. 12.20 Žinios. Sportas, orai. 12.30 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė rytas“. 8.30 Keliaukim! 23.15 Automoto. aktualijų laida. 9.00 Labas rytas, Lietuva. 13.00 LRT radijo žinios. 11.30 Muzika gyvai. Kinijos liaudies ins13.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė TV1 trumentų virtuozai. „Naujojo purpurinio aktualijų laida. uždraustojo miesto orkestro“ koncertas. 14.00 LRT radijo žinios. 13.10 Auksinė Agatos Kristi kolekcija. 7.10 Dienos programa. 14.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė 7.15, 15.00 Teleparduotuvė. „Puaro“. aktualijų laida. 14.45 Arti toli. 7.50 „Sunkus vaikas“. 14.40 Žinios. Sportas, orai. 15.30 Laba diena, Lietuva. 8.15 „Betmeno nuotykiai“. 15.00 „Hartlando užuovėja“. 18.00 Kultūrų kryžkelė. Trembita. 8.40 „Džekio Čano nuotykiai“. 16.00 „Kobra 11“. 18.15 Septynios Kauno dienos. 9.05 „Supermeno nuotykiai“. 17.00 „Viena byla dviem“. 18.45 Mūsų miesteliai. Valkininkai. 1 d. 9.30 „Didžiojo sprogimo teorija“. 18.15 Šiandien (su vertimu į gestų kalbą). 10.00 „San Francisko raganos II“. 19.35 Kine kaip kine. Sportas. Orai. 11.00, 1.20 „Naujieji Robino Hudo nuo- 20.00 Lietuvių kino aukso fondas. „Visi 18.55 Nacionalinė paieškų tarnyba. prieš vieną“. 1, 2 s. 1986. tykiai“. 20.25 Loterija „Perlas“. 22.20 Veidai. Lietuvių dokumentika. 12.00 „Širdies balsas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Spor- 13.00 „Keršto bučiniai“. Ateinu ... Dokumentinis filmas apie aktorę laida.

19

institutas”. 14.50 Žinios. Sportas. 15.50 TV serialas “Balandė”. 18.30, 2.30 Tiesioginis eteris. 19.20 TV serialas “Zemstvos gydytojas”. 21.05 TV serialas “Tyėjo Nikitino byla”. 22.05 Išdavos. 23.00 TV serialas “Operatyvininkai”. 23.50 Merginos. 0.30 Žinios + 0.50 Vaidybinis f. “Senovinio gyvenimo drama”. 2.15 Vesti.ru

11.00 Futbol Mundial žurnalas. 11.30 Premier League World žurnalas. 12.05 Ledo ritulys. KHL. Minsko “Dinamo”

- Rygos “Dinamo”. 14.05 Futbolas. Anglijos Premier lyga.

“Manchester City” - “Manchester United”. 15.55 Boksas. Manny Pacquiao - Juanas

Manuelis Marquezas. 17.05 Rankinis. Europos moterų čempio-

natas. Tiesioginė transliacija. 18.35 Futbolas. UEFA Čempionų lygos

apžvalga. 19.05 Rankinis. Europos moterų čempio-

natas. Tiesioginė transliacija. 20.35 Motosportas. WRC sezono apž-

valga. 20.55 Formulė 1. Brazilijos GP lenktynių

apžvalga. 21.55 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Fulham” - “Newcastle”. Tiesioginė transliacija. 0.00 Pokeris. The Big Game turnyras. 1.00 Rankinis. Europos moterų čempionatas. 2.30 Programos pabaiga.

daugiau tV programų - www.ve.lt Už TV programų pakeitimus redakcija neatsako


20

2012 m. gruodžio 10 d., pirmadienis

Brangi taika

Niekaip nesibaigiantis karas tarp senamiesčio gyventojų ir šioje vietoje įsikūrusių itin triukšmingų pasilinksminimo įstaigų savininkų gali baigtis greitai ir taikiai. Puikų sprendimo būdą, prisiminęs ilgametę patirtį, pasiūlė vicemeras Vytautas Čepas. Jo teigimu, prieš daugelį metų Kauno gatvėje veikusi triukšminga ir aplinkinių gyventojų labai nemėgta pasilinksminimo įstaiga jau buvo sulaukusi įspėjimų ir iš policijos, ir iš savivaldybės. Linksmosios

įstaigos savininkai rado puikią išeitį aplinkinius gyventojus, kurie rašydavo pareiškimus policijai, ėmė vaišinti nemokamais pietumis. Ieškoti panašių išeičių V. Čepas ragino ir senamiesčio verslininkus. Tiesa, vėliau prisiminė, jog pareiškimus policijai tąsyk ėmė rašyti visi Kauno gatvės gyventojai, net ir tie, kurie triukšmu iki tol nesiskundė. Rodos, taika su gyventojais senamiesčio pasilinksminimo įstaigoms atsieis gana brangiai...

KONKURSAS

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai „Bulvaras” tęsia konkursą „Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai”. Jis vyks tol, kol bus norinčių viešumu kovoti su automobilių statymo „genijais”. Kas mėnesį apdovanosime komisijos geriausia pripažintos nuotraukos autorių. Norintieji dalyvauti konkurse nuotraukas gali įkelti interneto svetainės www.ve.lt

s DRĄsU. Ramo padarytoje nuotraukoje - vaizdas -- . val. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kieme.

BULVAROSPEKTRAS

Juokas pro ašaras Naudingas patarimas: Norint atlikti įvairiapusišką savo automobilio techninę patikrą dykai, užtenka turguje automobilių perpirkėjui pasiūlyti nupirkti jūsų automobilį.

Anekdotas

Miškas. Sėdi ant eglės šakos gegutė, užsikrėtusi paukščių gripu. Pro šalį su krepšeliu eina grybautoja. Gegutė: - Ponia, jūs kartais ne veterinarė? Nepasakytumėt, kiek man gyvent liko? *** Kokio telefoninio sekso norėtų moterys: - Brangusis, aš guliu ant lovos... O tu, tu imi lėtai lėtai, atsargiai plauti indus.... Taip... Dar... O dabar tu imi skudurą ir

ASTROLOGIJA 11 23 - 12 21 Zodiako ženklas Šaulys

AVINAS. Galite šiek tiek nusivilti, jeigu tikitės didelės paramos iš partnerių, rėmėjų, arba manote, kad nedaug investavę turite daug gauti. Apsišarvuokite kantrybe ir mažais žingsneliais judėkite tikslo link. JAUTIS. Šiandien galite pasijusti priklausomi nuo kitų žmonių nuotaikų bei valios. Derėtų pasitikėti savimi ir nepaisyti pašaipų ar kažkieno abejingumo, šaltumo. Tačiau svarbu, kad jūsų siekiai būtų racionalūs, t. y. sutaptų su realiomis galimybėmis. DVYNIAI. Šiandien daug laiko skirsite ūkio ir įvaizdžio reikalams. Tikėtinas nemaloniai nuteikiantis pokalbis dėl darbo. Galbūt teks pasirūpinti sava ar artimo žmogaus sveikata. VĖŽYS. Jums nestigs žavesio ir kūrybingumo. Tikėtina, kad išsivaduosite iš jus sukausčiusių abejonių ir pagaliau priimsite reikalingus sprendimus. Kita vertus, per griežtas požiūris į artimo žmogaus elgesį, jo poreikių varžymas nieko gero neduos. LIŪTAS. Laukia nervinga situacija darbovietėje arba namuose. Kažkokia permaina gali tiesiogiai ar netiesiogiai jus paliesti, sutrikdyti stabilumo pojūtį. Stenkitės mąstyti pozityviai. MERGELĖ. Kalbos daugiausiai suksis apie mokslą, kelionių įspūdžius, toli vykstančius įvykius, politiką

pradedi šluostyti grindis... Taip. Greičiau, greičiau! Ochhh... Achhh. Pavargai? Na, gerai, pailsėk truputį, išnešk šiukšles... *** Du anglų džentelmenai vakare vaikšto Temzės pakrante. Staiga pasigirsta šauksmas iš upės pusės: - Padėkite! Aš nemoku plaukti! Vienas džentelmenas kitam: - Sakykite, sere, Jūs mokate plaukti? - Ne, sere, deja, ne. - Aš taip pat, sere, bet apie tai neskelbiu visam pasauliui. Koks netaktiškumas... *** Skelbimas: „Padori mergina taptų padoria moterimi už padorius pinigu.”

Bulvaroskopas

Jeigu jums labai nesinori plauti nešvarių indų, išplaukite švarius.

ar pan. Tačiau diskutuojant gali paaiškėti, kad savo akiratį ir kompetenciją jūs pervertinote. SVARSTYKLĖS. Tikėtini rūpesčiai, susiję su šeimos pinigais, nuosavybe. Galbūt kažką svarbaus nutarsite komerciniuose, verslo reikaluose. Visuose reikaluose būtina vadovautis sveiku protu. SKORPIONAS. Pasistenkite įveikti vidinį inertiškumą, nepasitikėjimą ir nesėdėkite sudėję rankas. Darbuokitės, plušėkite. Pernelyg neimkite į širdį išgirstos kritikos ar šaltos replikos. Jei darote, ką galite ir privalote, jūsų sąžinė turėtų būti rami. ŠAULYS. Šiandien jums svarbesnis bus vidinis, o ne išorinis gyvenimas. Turbūt stengsitės pasislėpti šešėlyje, pabūti vienumoje. Tikriausiai suvoksite, ką iš tikrųjų turite daryti ir ko jums visiškai nereikia, tačiau yra primetama. Gali sutrikti sveikata. OŽIARAGIS. Bus galimybių išplėsti pažinčių ratą, atnaujinti seną draugystę. Tačiau kūrybinė veikla šiandien jus alins, o ne džiugins, patirsite kūrybines kančias. Galimas meilės išbandymas, kurį išlaikyti tikriausiai bus nelengva. VANDENIS. Šiandien ne viskas priklausys nuo jūsų valios bei norų, tad kai kas gali nepavykti, nors ir atrodys, kad jūsų planai be priekaištų. Nepervertinkite savęs, venkite puikybės, neįžeiskite kitų žmonių orumo. ŽUVYS. Turėsite vikriai suktis, jeigu jūsų veikla susijusi su studijomis, teisėtvarka, žiniasklaida arba užsieniu. Tikėtinas reikšmingas pokalbis, verčiantis daryti išvadas, apsispręsti. Galite sulaukti įvertinimo, jei laikėte egzaminą ar konkursinį testą.

skiltyje „Konkursai” arba siųsti el. paštu bulvaras@ve.lt, taip pat tai galima padaryti tradiciniu paštu, adresu „Bulvarui”, „Vakarų ekspreso” redakcija, M. Mažvydo al. 3, LT-92131 Klaipėda. Norintieji, kad į jų nuotraukas atitinkamai sureaguotų policijos pareigūnai, laiške turi nurodyti ir tikslų pažeidimo laiką.

KAS DEDASI PASAULYJE...

Eglutė - iš senų indų Šiaurės Rytų Belgijos miestas Haseltas savo aikštę papuošė neįprasta eglute, pagaminta iš senų indų. Miesto meras teigia, kad eglutė, sukurta iš puodelių ir lėkščių, simbolizuoja Kalėdų kaip dalijimosi metą. Kad įvykdytų sumanymą, miesto meras paragino gyventojus prisidėti jau nebenaudojamais indais. Akcijoje dalyvavo 3 tūkst. miesto gyventojų. Eglutės aukštis siekia devynis, o plotis - šešis metrus. Ji stovi pagrindinėje miesto aikštėje ir jau spėjo susilaukti prieštaringų miesto gyventojų ir lankytojų nuomonių. Nors vieni gyventojai teigia, kad tai originali ir sveikintina idėja, kiti tokia eglutės konstrukcija piktinasi ir tikina, kad Kalėdų spalva yra žalia, o svarbiausia žiemos šventė asocijuojasi su jaukumu, kurio balta porcelianinė eglutės konstrukcija, anot kritikų, tikrai neskleidžia. Eglutė aikštėje stovės iki sausio 7 d.

Sveikinimus siųskite el. paštu gimtadienis@ve.lt. Mokami nestandartiniai sveikinimai bet kuria proga priimami dienraščio Klientų aptarnavimo skyriuje M. Mažvydo al. 3. Informacija tel. (8 46) 411 314.

s ŠIANDIEN

s ŠIANDIEN

Sveikinimai

gimtadienį švenčia Loreta Bernotienė

s ŠIANDIEN

gimtadienį švenčia Almonė Nomgaudienė

gimtadienį švenčia Vakaris Bernotas

s ŠIANDIEN

gimtadienį švenčia Artūras Kozlovskis

Sporto klubas „Klaipėda gym“ sveikina sukaktuvininkus ir dovanoja kvietimą dviem asmenims į sporto klubą su baseinu bei 20 proc. nuolaidą abonementui įsigyti. Kvietimą kviečiame atsiimti iki gruodžio 20 d. dienraščio “Vakarų ekspresas” Klientų aptarnavimo skyriuje adresu: M. Mažvydo al. 3, Klaipėda. Prašome atsinešti dienraštį, kuriame esate pasveikintas.

VE 2012 12 10  

VE 2012 12 10

Advertisement