Page 1

Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело» Листопад-грудень 2011

пр. Червоної Калини, 86а, Львів 79049 dzherelocentre@gmail.com www.dzherelocentre.org.ua тел..: (032) 223-04-37


________________________________________________________________ 2 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


ЗМІСТ Новий Рік в Клубі Активної Молоді………………………………………….…………4 Веселий Дракончик в гостях у «Джерела»………………………………………4 КАМ в «Піцці Челентано»………………………………………………………………………5 Благодійний аукціон та виставка «Різдвяні барви»……………………….6 Андріївські вечорниці…………………………………………………………………………………7 Спартакіада до Дня Св. Миколая…………………………………………………………7 «Не бабусин борщик» або куховарення для «Джерела» в Канаді……………………………………………………………………………………………………………………..9 «Зелено-білий» Миколай - традиції живуть…………………………………10 «Святий Миколай – Особливим Дітям» від пластунів……………….11 Відкриваємо серця для добра………………………………………………………………12 Свято осені………………………………………………………………………………………………….12 Бенефіс-Концерт в Бад-Дюркгаймі………………………………………………….13 Продовження голландсько-українського проекту MATRA…………14 Арт-терапевт з Канади в гостях у "Джерела"………………………………15 Святий Миколай для «Джерела»…………………………………………………….…16

________________________________________________________________ 3 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


Новий Рік в Клубі Активної Молоді 28 грудня 2011

В останні дні грудня, незважаючи на відсутність снігу, «Джерело» переповнював новорічний настрій і

очікування святкувань. І от, коли всі ще вирішували, які приготувати салати і чим пригощати гостей, Клуб Активної Молоді організував гучне святкування практично в переддень Нового Року, запросивши безліч гостей та прекрасних музик. Всі учасники Клубу та гості зібрались в актовому залі, танцюючи та співаючи, і енергійно обговорювали свої плани на прийдешній рік. Після дискотеки, всі гості та молодь повернулись до приміщення Клубу для проведення старого року в дружній і щасливій атмосфері.

Веселий Дракончик в гостях у «Джерела» 26 грудня 2011

Незважаючи на те, що свято Миколая минуло ще понад тиждень

тому, наші друзі з кондитерської фабрики «Ярич» дуже хотіли відвідати «Джерело» зі своїм досить незвичним для наших діток гостем – посланцем Святого Миколая – справжнім Драконом, який виявився одним із найдобріших звірят, яких тільки зустрічала наша дітвора. Він не лише радісно бавився з малечею і розповідав їй смішні історії, а й не забув про гостинці – смачне печиво. Дітки охоче приймали подарунки і поспішали приєднатись до гри з новим другом, який за такий короткий час зумів справити на них неабияке враження.

________________________________________________________________ 4 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


КАМ в «Піцці Челентано» 27 грудня 2011 Наш Клуб Активної Молоді таки найактивніший з усіх клубів, які ми коли-небудь знали! Пораючись на кухні і приймаючи гостей, вишиваючи чи малюючи, співаючи і танцюючи, наша молодь встигає ще й погостювати в нових друзів та запросити їх на свої майстерні. От і наприкінці цього року КАМівці відвідали мережу ресторанів «Піца Челентано» для святкування 3 років з дня відкриття мережі. Тільки-но увійшовши до ресторану, молодь була вражена накритими столами та всіма смаколиками, які для них приготували. І це був не єдиний сюрприз. Окрім смачних наїдків та надзвичайно гостинного прийому, молодь ще й мала змогу побачити яскраву та динамічну передноворічну виставу, досхочу насміявшись. Клуб Активної Молоді не так давно почав дружити з «Піцою Челентано» та пані Наталею Ільївною, але, незважаючи на це, вони швидко знайшли спільну мову і надзвичайно прониклись один одним. Тепер при кожній нагоді, святкуванні чи просто маючи вільну хвилинку друзі поспішають зустрітись на каві чи за шматком піци або ж за мольбертом.

Святкування дня народження «Челентано» та Нового року не єдиний захід, гостем якого став КАМ. Молодь неодноразово відвідувала «Челентано». В переддень Святого Миколая друзі також чудово поспілкувались і повеселились. А якою захопленою та щасливою була наша молодь після майстер класу з приготування піци, який «Челентано» організувала спеціально для КАМу! Щоб потішити нашу молодь «Челентано» підготувало для нас ще одну несподіванку – в кількох закладах мережі організували благодійну виставку-продаж сувенірних виробів Клубу Активної Молоді. Під час цієї акції вдалось зібрати понад 2 000 грн. Ці кошти будуть використані на підтримку діяльності Клубу. КАМівці захоплені своїми новими друзями і щодня з радістю чекають на приїзд гостей для спільної роботи чи для душевної бесіди.

________________________________________________________________ 5 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


Благодійний аукціон та виставка «Різдвяні барви» 24 грудня 2011 В цей казковий період різдвяних та новорічних свят, аби здивувати та вразити всіх молодь центру «Джерело» підготувала святковий сюрприз мешканцям Львова та гостям міста – виставку живопису «Різдвяні барви». В рамках цієї виставки 24 грудня в приміщенні мистецької галереї Гері Боумена за адресою вул. Наливайка 18 відбувся благодійний аукціон на підтримку діяльності Клубу Активної Молоді реабілітаційного центру «Джерело». Авторами усіх робіт, представлених на виставці, є неповносправна молодь ЛМЦР «Джерело» віком від 18 до 35 років. Для цієї молоді мистецтво – особливий спосіб спілкування. Дехто з них не може висловити свої думки чи передати емоції за допомогою красномовних жестів, іншим складно

відкрити свій світ для нас. Живопис для них – це можливість не просто говорити з нами, живопис дає їм можливість співати, кружляти в танці, лазити по деревах чи бігати посеред квітів. Їхні картини – це прояв тепла і любові, вони сповнені жагою до життя та емоціями. А виставка, представлена до Вашої уваги, натхненна особливими відчуттями – казковими передсвятковими сподіваннями. У аукціоні взяли участь друзі та симпатики «Джерела», які в ході цікавих торгів та дискусій змагалися за найкращі шедеври. Було придбано 33 картини та зібрано 7 600 грн. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку діяльності Клубу Активної Молоді центру «Джерело». Ми щиро вдячні всім гостям заходу за підтримку та допомогу молоді ЛМРЦ «Джерело».

________________________________________________________________ 6 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


Андріївські вечорниці 14 грудня 2011 13 та 14 грудня обидві групи Клубу Активної Молоді святкували Андріївські вечорниці із чарівними примовляннями, гаданнями, запальними танцями та піснями. Великий дружній гурт зібрався разом, щоб, пам’ятаючи про українські традиції, потішити всіх бажаючих, та й повеселитися самим. Парубки та дівчата в українських вишиванках радо кружляли в танці та пригощали солодощами своїх гостей. Адже на свято до нас завітали представники Міністерства освіти і науки АР Крим, в. о. начальника управління освіти Львівської міської ради Катерина Гороховська, головний спеціаліст з соціальних питань та інклюзивної освіти управління освіти Львівської міської ради Любомир Войтович,

представник мережі ресторанів швидкого обслуговування «Піца Челентано» Наталя Ільївна та представники авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України». Після веселих голосних святкувань усі гості ближче поспілкувались із нашою молоддю, завітавши до Клубу Активної Молоді, та поділились враженнями від святкувань.

Спартакіада до Дня Св. Миколая 15 грудня 2011 Все почалося з ідеї відновлення спортивного свята для дітей з особливими потребами, які колись успішно проводив ЛОЦІС «Інваспорт» з нагоди святкування Дня Св. Миколая. В декількох Львівських університетах були розміщені оголошення для волонтерів: «Святий Миколай дарує Тобі знайомство з неповносправними дітьми». На прохання відгукнулося 18 молодих людей, які виявили бажання ________________________________________________________________ 7 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


супроводжувати неповносправних дітей на спортивно-рекреаційному святі. У ЛМЦР «Джерело» відбулася зустріч з волонтерами. Фахівці фізичної реабілітації ознайомили волонтерів з особливостями неповносправних дітей, спілкуванням, грою, етикетом та технікою переміщення та безпеки дитини, яка пересувається на візку. Львівське обласне спортивнорекреаційне свято до Дня Св. Миколая серед неповносправних дітей відбулося 15 грудня 2011р в спортивному комплексі ЛДУФК стадіон «СКІФ». Організатори свята ЛОЦІС «Інваспорт» відродили спортивне свято для маленьких неповносправних дітей. На цьому святі було близько 120 дітей з особливими потребами із спецшкіл та реабілітаційних центрів міста Львова і Львівської області. Метою заходу було залучити до рекреаційного спорту якомога більше дітей з особливими потребами. Рекреаційний спорт не ставить за мету досягнення рекордних результатів: заняття побудовано так, щоб максимально залучити найрізноманітніших учасників до участі в руховій активності. Кожна група неповносправних має свої специфічні особливості, які враховуються при проведенні занять. Вони підібрані так, щоб можна було залучити і незрячих, і нечуючих, і

осіб з інтелектуальною недостатністю, і дітей з опорноруховими порушеннями. Активну участь у святі взяли діти молодшого віку ЛМЦР «Джерело». Дітей супроводжували працівники центру та волонтери. Команда в однаковій спортивній формі весело та відповідально виконала домашнє завдання – ранкову гімнастику. Рекреаційні ігри для дітей ЛМЦР «Джерело» провели інструктори ЛООАРНО «Стимул». На спортивне свято завітав Св. Миколай і вручив маленьким учасникам нагородиподарунки. Атмосфера свята була дуже теплою. Зворушили своєю уважністю і відповідальністю волонтери. Їх доброзичливість сприяла радості дітей, бо почували себе вони поряд з ними безпечно. Сподіваємось, що це свято до Дня Св. Миколая є добрим початком, що може перейти з часом в міцну традицію. Запрошуємо усіх небайдужих молодих людей до волонтерства. Тільки даючи радість іншому, можна по-справжньому відчути радість. Давати і брати – на цьому побудований стосунок. Юля Пекар Фахівець фізичної реабілітації ЛМЦР "Джерело"

________________________________________________________________ 8 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


«Не бабусин борщик» або куховарення для «Джерела» в Канаді 6 листопада 2011

200 учасникам заходу «Не Бабусин Борщик» довелось приймати складне рішення при виборі переможця, адже їм потрібно було обрати один з борщиків, які готували провідні шефкухарі Торонто. Ця надзвичайна акція по збору коштів для реабілітаційного центру «Джерело» проходила в цокольному приміщенні однієї з місцевих церков 6 листопада 2011 р. Незважаючи на скромне приміщення, і шеф-кухарі, і критики – українські жінкиспеціалісти по кухні Східної Європи – справились зі своїм завданням. Подія перетворилась не лише на захід по

збору коштів, а на справжню мистецьку акцію з приготування різноманітних варіантів однієї страви. На заході були присутні відомі особистості кулінарної сцени Канади: Лінн Кроуфорд, телеведуча та колишній шеф-кухар готелю «Чотири пори року»; Том Бірчард, власник ресторану «Веселка», пані Оля Станко, бабуся відома в Торонто по приготуванню свого надзвичайно смачного борщу. Переможцем змагань стала шефкухар Татьяна Шаботинські, яка й забрала додому приз – Золотий Буряк.

Під час заходу для реабілітаційного центру «Джерело» було зібрано понад 40,000 СAD.

За матеріалом KyivPost

________________________________________________________________ 9 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


«Зелено-білий» Миколай - традиції живуть 19 грудня 2011 У понеділок було одне з улюблених свят дітей християнського світу – День Святого Миколая. Традиційно в цей день діти отримують подарунки. Для ФК «Карпати» та Благодійного фонду «Галичина-сприяння» Анастасії Димінської також уже давно стало доброю традицією цього дня організовувати акції, в ході яких діти отримують від них різноманітні подарунки.

З самого ранку представники клубу та фонду приїхали у навчальнореабілітаційний центр «Джерело», що на Сихові. При виборі закладу, дітей якого слід привітати перш за все, «Джерело» було обрано не випадково. По-перше, всі львів’яни дуже добре знають, діти з якою непростою долею в ньому навчаються. А по-друге, «Карпати» і «Джерело» вже давно пов’язує міцна дружба. «Зелено-білі» не раз були в гостях у навчально-реабілітаційного центру, а вихованці «Джерела» є одними з найбільш відданих уболівальників «Карпат» і як справжні фанати дуже активно підтримують свою улюблену команду на всіх

домашніх іграх. Є в їхньому активі й виїзди до Луцька на галицьковолинське дербі. І саме їм дуже часто після матчів дарують свої футболки на пам’ять гравці «Карпат». А на стінах у «Джерелі» можна побачити чимало фотографій як з фрагментами матчів за участю карпатівців, так і спільних знімків, зроблених і на стадіоні «Україна», і в навчальнореабілітаційному центрі «Джерело», і на клубній базі «Карпат» у Брюховичах, де за тренуваннями своїх кумирів не раз спостерігали їхні вірні друзі.

Звісно, і вчора представники ФК «Карпати» та Благодійного фонду «Галичина-сприяння» Анастасії

________________________________________________________________ 10 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


Димінської приїхали до своїх підшефних не з порожніми руками. В актовому залі навчальнореабілітаційного центру зібралося близько п’ятдесяти дітей різного віку і кожен з них отримав подарунок. Причому подарунки були як індивідуальні, так і загальний. Від учора вихованці центру матимуть нагоду переглядати різноманітні телепередачі по новому телевізору – окрім солодощів та фруктів, святий

Миколай подарував вихованцям «Джерела» і плазмовий телевізор знаної марки останньої моделі «Електрон». І як сказав один з хлопців, тепер їм буде значно приємніше й зручніше спостерігати за гостьовими іграми «Карпат». «Головне, щоб улюблена команда знову почала перемагати і тішити нас своєю грою та високими досягненнями», – додав він.

Інформаційний центр ФК «Карпати», www.fckarpaty.lviv.ua Фото: © ФК «Карпати»

«Святий Миколай – Особливим Дітям» від пластунів 18 грудня 2011 Особливими помічниками Святого Миколая цього року зголосились стати львівські пластунки. Дівчатка куреня ч. 36 ім. Анни Ярославни збирали кошти для "Джерела" в рамках акції "Святий Миколай - Особливим Дітям". 16, 17 та 18 грудня 2011 року з кольоровими скриньками в руках, гуляючи центральними вулицями міста Львова та даруючи свої посмішки і гарний настрій перехожим, наші помічниці приєднались до збору коштів для дітей та молоді центру "Джерело". Незважаючи на дощову погоду, друзі вітали усіх з прийдешніми святами та спромоглись зібрати близько 600 грн. Зібрані кошти будуть використані на транспортну програму центру та дадуть можливість численній молоді

та діткам вчасно прибувати щоденні заняття до "Джерела".

на

Ми щиро дякуємо дівчаткам куреня ч. 36 ім. Анни Ярославни та всім, хто приєднався до цієї світлої справи.

________________________________________________________________ 11 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


Відкриваємо серця для добра 2 грудня 2011

2 грудня наш центр відвідали учні середньої школи № 95 і влаштували справжнє гучне свято дітям "Джерела" з танцями та піснями. Дівчатка та хлопчики в українських строях, вишиванках та костюмах співали українських народних пісень,

розказували віршики та ділились своїми усмішками та любов'ю. Учасниками свята були члени шкільних гуртків "Чоколядка" та "Веселка" разом з нечуючими дітками 1-В класу. Такі святкування учні школи № 95 проводять в рамках шкільного проекту "Відкриваємо серця для добра". Солістами свята були Роксолана Демків, Софія Дзьобан, Вікторія Леськів. Діти "Джерела" та учні школи № 95 дуже швидко знайшли спільну мову, енергійно спілкуючись та насолоджуючись святом. Дякуємо за Вашу любов та тепло!

Свято осені 10-15 Листопада 2011 Ось і прийшла пора відпускати золотисту осінь. Останні пожовклі листочки опадають, перший іній осідає на деревах і гамір пташок поступово зникає вдалині. Ми вдягаємо щораз тепліші светри і довші куртки, шукаємо в шафах і шухлядах рукавиці і шапки і чекаємо… Хрум-хрум – вдалині чути кроки зими. Щоб її прихід був веселішим, а останні осінні дні яскравіші, ми вирішили відзначити свято осені і запросили її до нас у гості. А попрощатись з нею та привітатись із зимою разом захотіла і наша малеча. «Сонечко», «Квітничок», «Дзвіночок»

та «Мудрагелики» влаштували для нас справжню казку пір року, пригощаючи всіх стиглими фруктами та обливаючи холодним дощем. Тепер ми готові до зими і з нетерпінням чекаємо першого снігу для запальних ігор в сніжки і ліплення снігових баб.

________________________________________________________________ 12 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


Бенефіс-Концерт в Бад-Дюркгаймі Листопад-грудень 2011 Друзі «Джерела» з Німеччини завжди пам’ятають про своїх особливих друзів з України і щороку дарують їм свою допомогу. З 28 листопада по 3 грудня 2011 року в місті Бад-Дюркгайм проводилась щорічна передріздвяна акція «Бенефіс-Концерт2011» в рамках проекту «Надія» для дітей з церебральним паралічем вихованців Львівського міського центру реабілітації «Джерело». Організаторами акції, як і щороку, виступили мешканці міста БадДюркгайм - пані Петра і пан Михайло Зачкевичі та мерія цього міста в особі бургомістра пана Вольфганга Лютца, давнього та вірного друга дітей "Джерела". Традиційно, основу концертної програми склали духовні твори східноцерковної та української народної музики у виконанні ансамблю солістів Національного заслуженого академічного український народного хору України

ім. Г. Г. Верьовки. Диригент – Зеновій Корінець. Концерти зібрали численну аудиторію і подарували всім прихильникам святковий настрій та піднесення. Подія також була висвітлена в місцевій газеті «Тиждень». Бургомістр міста Бад-Дюркгайм Вольфганг Лютц перед концертом виступив з натхненною промовою про центр «Джерело». Під час концертів на користь нашого центру було зібрано понад 20 000 Євро. Ми вдячні друзям «Джерела» в Німеччині, меру міста Бад-Дюркгайм, солістам, диригенту та керівнику Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г. Г. Верьовки. Ми висловлюємо особливу подяку подружжю Петрі та Михайлу Зачкевичам за постійну підтримку та організацію таких прекрасних заходів.

________________________________________________________________ 13 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


Продовження голландсько-українського проекту MATRA «Покращення якості життя та стандартів послуг для неповносправних дітей шляхом розвитку та розбудови громадянського суспільства в Україні» Впродовж листопада 2011 З 2006 року фахівці НРЦ команда тренерів НРЦ «Джерело» «Джерело» приймають участь у провела два чотирьохденні навчальні покращенні якості життя дітей, які перебувають у Залучанському дитячому будинку-інтернаті шляхом реалізації різних проектів, підтриманих голландським фондом Henri Nouwen Stichting. Ця співпраця спонукала команду фахівців з НРЦ «Джерело» розробити навчальний курс та розпочати роботу в інтернатах для дітей з неповносправністю. Цей факт зробив тренінг в Залучанському інтернаті в листопаді 2011 року курси «Базовий догляд важко дуже особливим. неповносправних дітей» для 2-4 грудня 2011 року у Києві на персоналу двох інтернатів 3-4 виставці присвяченій Дню інваліда профілю: Меджибіжському інтернаті Андрій Луговский (фізичний Хмельницької області та терапевт) презентував роботу Залучанському інтернаті Іванокоманди з НРЦ «Джерело» в Франківської області. Обидва навчальні курси були організовані та проведені у тісній співпраці з обласними Управліннями соціального захисту населення Хмельницької та Івано-Франківської ОДА. Близько 60-ти працівників (лікарі, медичні сестри та няні) прийняли участь у навчальних курсах та покращили свою спроможность у наданні якісніших послуг, особливо, що стосується надання положення, годування та гри важко неповносправних дітей. ________________________________________________________________ 14 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


інтернатах протягом 2008-2011 років. Виставковий матеріал підготували у співпраці із Національною Асамблеєю Інвалідів України та Міністерством соціальної політики України. Відвідувачі виставки змогли ознайомитись із проведеною роботою та отримати інформацію про зміст та завдання навчального курсу.

Існує велика потреба у поширенні тренінгу в інших інтернатах 3-4 профілю та розробці наступного курсу, це є єдиною можливістю, особливо для нянь, отримати сучасні знання та навички у догляді та реабілітації дітей з неповносправністю.

Леся Каландяк Керівник проекту MATRA

Арт-терапевт з Канади в гостях у "Джерела" Нещодавно реабілітаційний центр "Джерело" відвідала арттерапевт з Торонто, Канада, пані Орися Джонстон. Протягом трьох тижнів пані Орися спілкувалась та працювала з нашими дітьми та молоддю, малюючи картини, вирізаючи аплікації та ліплячи з пластиліну. Діти були в захопленні від розмальовування мандал (круглих символів з різноманітними зображеннями всередині), які пропонувала їм пані Орися. Арт-

терапія із застосуванням мандал була вперше запропонована швейцарським психологом Карлом Густавом Юнгом. Арт-терапевт також мала нагоду поспілкуватись з батьками деяких дітей та поділитись з ними своїм досвідом щодо використання мистецтва як одного з напрямків терапії, наголошуючи на важливості творчого аспекту в розвитку кожної дитини. Ми дуже вдячні пані Орисі за досвід та роботу і з нетерпінням чекаємо на повернення до нашого центру.

________________________________________________________________ 15 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»


Святий Миколай для «Джерела» Протягом зимових свят ми щиро вітали в нашому центрі старих та нових друзів і гостей і раділи кожній можливості пригостити їх нашими святковими гостинцями та ще ближче познайомитись і поспілкуватись із ними. Ми вдячні всім, хто долучився до помічників Святого Миколая для дітей з особливими потребами центру «Джерело» і поділився з ними своєю увагою, ласкою та щедрістю. Серед чарівних помічників Миколая ми зустріли: ПП «Електропромсервіс» ПУМБ Партію Регіонів ФК «Карпати» Магазин дитячих речей «Льолік» Військову прокуратуру ВАТ «Львівхолод» ПП «Гердан Плюс» ТОВ «Ново» Магазин «Арт-Деко» ГО Львівський Клуб «Зонта Клуб Львів» ТзОВ «Техніка для бізнесу» ТОВ «Аріан» ДП «Техкомплект» ТОВ «БК «Прогрестехбуд» ТОВ «Шувар» СП ТОВ «Сферос-Електрон» ПП «Спаринг-Віст Центр» ТД «Львівський Хлібзавод №5» ТОВ «Нео-сервіс» ТВК «Ринок «Південний»

Профспілку медпрацівників ТОВ «Леотек» Компанія «Аква-Терм Украина» ЗАТ «Гал-ЕКСПО» ТОВ «Фабрика іграшок» ТОВ «Софт Серв» ПП «ГалТранс-Логістик» ПП Гриб Т.В. Проектна компанія «Архетон» Почесне консульство Федеративної Республіки Німеччини у Львові Борисенко Олександр Васильович Міжрегіональна наукововиробнича асоціація підприємств «Авіокон проект» Фотогалерея Василя Пилип’юка Мережа супермаркетів «Сільпо» Мережа магазинів "КОСМО"

Ми щиро вдячні усім друзям!

________________________________________________________________ 16 Інформаційний бюлетень ЛМЦР «Джерело»

Інформаційний бюлетень  

Знайомтесь з нашими друзями. Святкуйте разом з нами зимові свята. Дізнавайтесь більше про "Джерело".

Advertisement