Page 1

PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17


3 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ÚVOD

Katalog novinek pro sezónu 2016/17 Vítejte na stránkách Katalogu novinek Shimano pro sezónu 2016/17. V letošním roce přicházíme na trh s celou řadou nových produktů, které svou konstrukcí i provedením jistě uspokojí každého rybáře. Jsou odpovědí na požadavky nejnovějších trendů sportovního rybolovu a svou maximální užitnou hodnotou přinesou i velké potěšení z chytání. Výrazným krokem vpřed v konstrukci přívlačových navijáků pro lov s lehkými umělými nástrahami je aplikace nového rotoru Magnumlite. Tuto novinku nalezete například u cenami ověnčeného navijáku Vanquish a navijáku Stradic CI4+. Tyto navijáky při snížené celkové hmotnosti nabízejí větší pevnost, lepší vyvážení a výrazně zdokonalenou hladší rotaci. Pro lehkou přívlač jste nic lepšího nemohli spatřit a vyzkoušet. U některých velikostně větších navijáků pro kaprový a surfcastingový rybolov se objevily dvě konstrukční novinky, které výrazně vylepšují odhazovací vzdálenost i chování navijáku – superpomalá oscilace (Super Slow 5 Oscillation) a montáž Parallel Body (vysvětlení naleznete na stranách 12 a 13). Obě dvě technologie jsme použili například na revolučním navijáku Ultegra XT-D, o kterém se právem již nyní hovoří jako o bezkonkurenčním kaprovém navijáku roku 2016! Nově představované pruty využívají nejpokrokovější technologie výroby uhlíkových kompozitů. Spolehlivě zvládnou široké spektrum náročných požadavků, a i přesto nabídnou mimořádnou užitnou hodnotu za velmi rozumnou cenu. I vy tak máte možnost seznámit se s modely prutů pro speciální techniky lovu, které jsou k dispozici pro využití v celém světě. V letošní sezóně uvádíme na trh kolekci oblečení, dosud největší, kterou kdy dosud na evropském trhu Shimano představilo. Tato kolekce špičkových parametrů pokrývá nároky převážné většiny rybolovných technik a nabídne komfortní a pohodlné podmínky pro pobyt v přírodě za každých klimatických podmínek, a to dokonce i mimořádně extrémních. Další revoluční novinkou je Kairiki SX8 – první splétaná šňůra Shimano! Moderní šňůra s osmi nosnými vlákny nabízí mysteriózní pevnost. Více k této jedinečné novince, kterou skvěle uplatníte právě na svých navijácích Shimano, naleznete na straně 98. Produktový katalog Shimano 2017 zanedlouho přinese vyčerpávající přehled kompletního vybavení Shimano, s jehož uvedením na trh počítáme počátkem roku 2017. Sledujte proto náš web, sociální i tištěná média, abyste si tento katalog mohli vyzvednout u svého prodejce rybářského vybavení.

Obsah 04-33

Navijáky

70-98

Příslušenství

04-06

Technologie výroby navijáků

70-78

Oblečení

07-09

Program Lightweight Series

10-11

Program P4/P3

80-81

Pokrývky hlavy

12-17

Big Pit / Surfcastingové navijáky

82-97

Zavazadla

18-21

Navijáky pro mořskou přívlač

22-25

Jigging / Multiplikátory

26-32

Baicastingové navijáky

33

Muškařské navijáky

34-69

Pruty

36-37

Technologie výroby prutů

38-47

Přívlačové navijáky

48-49

Pruty pro komerční loviště

50-53

Teleskopické pruty

54-57

Pruty pro mořskou přívlač

58-61

Pruty pro mořský jigging

62-63

Pruty pro mořský trolling

64-69

Surfcastingové pruty

79

Rukavice & Nářadí

98

Splétaná šňůra Kairiki

99

Za Janem Porterem


5 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

TAJEMSTVÍ KULIČKOVÝCH LOŽISEK Zapouzdřená nerezová kuličková ložiska S A-RB značky Shimano prošla speciálním tepelným zpracováním, které přináší vyšší pevnost kovu a zvýšenou dlouhodobou odolnost proti korozi. Díky tomuto technologickému kroku vydrží naše ložiska S A-RB nejméně 10x déle než běžná nerezová kuličková ložiska, a to dokonce i na moři. Tato ložiska S A-RB v závislosti na velikosti ložiska používají buď pryžový, nebo nerezový uzávěr. Díky němu vykazují ložiska jedinečnou odolnost proti korozi a chrání také před vnikáním písku, prachu či soli do ložiska. Nerezová kuličková ložiska A-RB značky Shimano procházejí speciální úpravou, která výrazně zvyšuje pevnost nerezové oceli a přidává na odolnosti proti korozi. Díky tomuto technologickému kroku vydrží naše ložiska A-RB nejméně 10x déle než běžná nerezová kuličková ložiska, dokonce i na moři. Ačkoliv tato ložiska nejsou zapouzdřena, neznamená to automaticky, že jsou méně kvalitní nebo méně odolná. V konstrukci navijáků Shimano jsou však třeba tato ložiska umístěna tak, že nehrozí riziko jejich kontaminace pískem, prachem či solí, nebo jsou využity další technologie, dokonale chránící celý naviják. Tím spolehlivě zapouzdření ložisek nahrazují. Zapouzdřená nerezová ložiska SSS značky Shimano v závislosti na velikosti ložiska používají buď pryžový, nebo nerezový uzávěr. Díky němu vykazují ložiska jedinečnou odolnost proti korozi a chrání také před vnikáním písku, prachu či soli do ložiska. Nerezová kuličková ložiska SS značky Shimano vykazují vynikající odolnost proti korozi. Kuličková ložiska z nerezové oceli mají větší protikorozní odolnost a pevnost než ložiska z běžné oceli.

Smyslem tohoto konstrukčního řešení je posun těžiště navijáku blíže k ose prutu. Proto jsme posunuli o 19 mm směrem k patě navijáku celý oscilační mechanismus hřídele šneku, který převádí rotaci kličky navijáku do předozadního pohybu cívky. Řešení výrazně redukuje únavu při lovu a zlepšuje komfort odhazování.

NÁŠ CÍL: NAVŽDY HLADKÉ NAVÍJENÍ VÝROBA NAVIJÁKŮ PROGRAMU HAGANE VYUŽÍVÁ JEDINEČNÉ SHIMANO TECHNOLOGIE Z OBORŮ METALURGIE A OBRÁBĚNÍ, KTERÉ JSOU ODRAZEM MNOHALETÉHO VLASTNÍHO VÝVOJE.

Nový konstrukční prvek, který vychází z dokonalé rovnoběžnosti osy prutu a osy navijáku. Toto provedení přináší hladší chod vlasce při průchodu prvním očkem, minimalizuje riziko vzniku smyček na vlasci a vylepšuje chování sestavy při odhazování. Konstrukci Parallel Body využívá například Ultegra XTD.

Účelem konceptu COREPROTECT je zajistit vodotěsnost navijáku bez ztíženého chodu a obtížnější rotace. Při ochraně navijáku proti vodě je nutné řešit tři konstrukční celky. 1. Řešení brzdy: Provedení brzdy patří mezi nejnáročnější úkoly. Brzda musí řešit protichůdné požadavky vodotěsnosti a skvělých provozních parametrů. Aby byla zajištěna vodotěsnost beze ztráty lehkého a hladkého chodu, je povrch brzdy opatřen speciální ochrannou vrstvou, na níž se vytváří kapičky vody. Díky tomu voda nevzlíná po povrchu a nedostává se do mikroskopických spár, které se i přes vysokou přesnost v mechanismu objevují. 2. Řešení těla navijáku: K zajištění vodotěsnosti těla COREPROTECT využívá 12 různých těsnění a speciální povrchovou úpravu plochých přesných spojů na těle navijáku. K dosažení lepší ochrany byly také odstraněny přebytečné prvky s prostupy. 3. R olnička: Rolnička využívá jednodílnou konstrukci, která se postará o vodotěsnost při minimální údržbě. Hermetické uzavření rolničky nevyžaduje mazání během pravidelné údržby.

Přesná převodovka HAGANE je neuvěřitelně pevná a odolná.

MIKROMODULÁRNÍ PŘEVODOVKA přenáší velký výkon.

Přesné uložení X-SHIP umožňuje hladký chod i při extrémním zatížení.

Velmi kompaktní pevné tělo HAGANE chrání převodovku při velkém zatížení a rázech.

COREPROTECT chrání tělo navijáku před vniknutím vody všemi možnými prostupy, a to i průchodem pod rotorem nebo vstupy přes válečková ložiska.


7 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PROGRAM LIGHTWEIGHT SERIES

Vanquish FA posouvá kategorii lehkých navijáků na novou úroveň.

BUDOUCNOST JE TADY... NOVÝ ROTOR MAGNUMLITE Konstrukční evoluce přináší novou úroveň výkonu v kategorii lehkých navijáků.

PŮVODNĚ

SETRVAČNOST ROTACE SE SNÍŽILA O 14 %. RYCHLÁ REAKCE JE PROTO JEŠTĚ RYCHLEJŠÍ. Nová konstrukce rotoru Magnumlite přináší dosud nepoznanou lehkost rotace. Průřez rotoru, dříve dokonale symetrický, je nyní asymetrický. Mechanismus překlápěče, který byl dříve umístěn na stejné straně jako rolnička, byl nyní přemístěn na protější stranu. To umožnilo nejen zlepšit vyvážení rotoru, ale v kombinaci s lehčí rolničkou, titanovým překlápěčem a optimální volbou tloušťky materiálu rotoru se snížil o 14 % setrvačný moment pohyblivých částí navijáku. Výsledkem je zvýšení citlivosti navijáku do dříve nemyslitelné úrovně.

NOVĚ

Vanquish FA posouvá kategorii lehkých navijáků na novou úroveň. Ultralehký, mimořádně výkonný a neuvěřitelně citlivý Vanquish FA je vybaven nejnovějšími technologiemi Shimano. Patří mezi ně přepracovaný rotor Magnumlite a ultralehké hořčíkové tělo G Free. To je vyváženo tak, aby naviják podal nejlepší výkon na nejlehčích a nejmodernějších prutech. Uvnitř těla pracuje převodovka Hagane, kombinující uložení X-Ship s jemnými mikromodulárními převody. Velmi hladký chod navijáku ocení uživatel především při přesném navíjení a chytání s umělými nástrahami. Technologie Coreprotect chrání důležité části navijáku před průnikem vody. Produktová řada nabízí bohatou škálu modelů rozdílných převodových poměrů a provedení ve velikostech od 2000 do 4000. Vanquish FA proto uspokojí převážnou většinu požadavků i těch nejnáročnějších rybářů.

Kg

Přepracovaná konstrukce rotoru Magnumlite má mechanismus překlápěče umístěný na opačné straně proti rolničce, což zlepšilo vyvážení pohyblivých částí a snížilo celkovou hmotnost.

CHARAKTERISTIKA • • • •

ODOLNOST PROTI DEFORMACI. VYLEPŠENÁ PEVNOST ROTORU. ZLEPŠENÍ AŽ O 30 %. Vývoj konstrukce rotoru nepřinesl pouze nižší moment setrvačnosti a vyšší citlivost. Důležitým hlediskem je také deformační odolnost na straně rolničky, která přispívá ke zlepšení vlastností brzdy. Nově navržená konstrukce rotoru Magnumlite vylepšuje deformační odolnost v maximální zátěži až o 30 %.

Tyto výhody si vyzkoušejte prakticky na navijácích Vanquish FA nebo Stradic CI4+ FB.

Nová konstrukce rotoru je tvarově pevnější a při plném zatížení vykazuje menší deformace.

Běžná konstrukce rotoru vykazuje při plném zatížení větší deformace tvaru.

Vítězný exponát v kategorii “Nejlepší nový naviják s pevnou cívkou” na veletrhu EFTTEX 2016

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z hořčíkových slitin Jednoduchá karbonová klička Jednodílný překlápěč z titanu

• • • •

Cívka z hliníku, kovaného zastudena Vodotěsná brzda Rigid Support Drag Floating Shaft II

VANQC2000SFA VANQC2000HGSFA VANQC2500HGSFA VANQ2500SFA VANQC3000FA VANQC3000HGFA VANQC3000SDHFA VANQ4000HGFA VANQ4000XGFA

155 155 175 180 185 185 195 230 240

5,1:1 6,1:1 6,0:1 5,3:1 5,3:1 6,0:1 5,3:1 5,8:1 6,2:1

0,16mm-105m 0,16mm-105m 0,18mm-120m 0,18mm-120m 0,30mm-130m 0,30mm-130m 0,18mm-120m 0,30mm-180m 0,30mm-180m

12 x S A-RB + 1 VL 12 x S A-RB + 1 VL 11 x S A-RB + 1 VL 11 x S A-RB + 1 VL 11 x S A-RB + 1 VL 11 x S A-RB + 1 VL 13 x S A-RB + 1 VL 12 x S A-RB + 1 VL 12 x S A-RB + 1 VL

67 80 81 77 77 88 77 93 99

3 lb 3 2.5 4 9 9 9 11 11

Kód výrobku: S = Mělká cívka · C = Kompaktní tělo DH = Dvojitá klička · HG = Vysokorychlostní převod · XG = Extrémně vysoký převod

LIGHTWEIGHT SERIES


9 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PROGRAM LIGHTWEIGHT SERIES

Stradic CI4+ je perfektním navijákem pro moderní lehké pruty

Tento naviják byl vyvinut v Japonsku pro účely soutěžního pstruhového rybolovu. Cardiff CI4+ díky své váze 165 g právem patří do programu Lightweight Series. Konstrukce vychází z našeho exkluzivního materiálu CI4+ a rotoru Magnumlite. Naviják ocení především rybáři v Evropě při chytání s lehkými umělými nástrahami a technikou dropshot s využitím tenkých vlasců. Naviják je k dispozici ve velikosti 2000 buď se super mělkou cívkou, nebo s mělkou cívkou a vysokorychlostním převodem. Kromě hladkého chodu a lehkosti naviják nabízí také exkluzivní přední brzdu, která byla navržena speciálně pro práci s nejjemnějšími vlasci. Naviják se proto uplatní jak při “městském rybolovu”, tak i při závodech. Vysokou citlivost a dokonalý kontakt s kvalitou zajišťují i korkové úchyty rukojeti na kličce.

CHARAKTERISTIKA • • • •

• • • •

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z kompozitu CI4+ Jednoduchá klička z obráběného hliníku Jednodílný překlápěč

Vodotěsná brzda Rigid Support Drag Super Stopper II Floating Shaft II

Kg

12CDFCI4C20SS 12CDFCI4C20HS

165 165

5,0:1 6,0:1

0,14mm-115m 0,14mm-145m

8 x S A-RB + 1 VL 8 x S A-RB + 1 VL

66 79

3 lb 3

Kód výrobku: SS = Super mělká cívka · HS = Vysoký převod / Mělká cívka

LIGHTWEIGHT SERIES Soare BB je lehký a kompaktní naviják, ideální pro použití s tenkými splétanými šňůrami Nejnovější verze oblíbeného navijáku Stradic CI4+ FB programu Lightweight Series opět posouvá hranice v konstrukci lehkých navijáků střední cenové kategorie. Rotor Magnumlite výrazně vylepšuje celkové chování, které ocení rybáři, očekávající nejvyšší možnou citlivost a odezvu. K němu si představte lehké a dokonale vyvážené tělo G Free Body z kompozitu CI4+, výkonnou převodovku Hagane s uložením X-Ship a systém Coreprotect na ochranu proti vodě – a máte prvotřídní naviják. Produktová řada obsahuje nejoblíbenější velikosti – od nejmenší velikosti 1000 s hmotností 160 g až po střední velikost 4000 se standardním, vysokým a extrémně vysokým převodem. Stradic CI4+ FB má přepracovaný tvar matice přední brzdy, která při zdolávání ryby umožní snadnější nastavení brzdy než kdy jindy.

Naviják Soare BB z programu Lightweight Series patří do základní cenové kategorie. S hmotností pouhých 190 g je ideálním doplňkem velmi lehkých prutů. Pro hladký chod je naviják vybaven rotorem Magnumlite a převodovkou X-Ship. Naviják je ideální pro ultralehké techniky lovu s umělými nástrahami. Silný převod 4,3:1 nabízí dostatečný výkon, jistotu a spolehlivou kontrolu při zdolávání houževnatě bojujících ryb. Lehká mělká cívka je předurčena pro tenké vlasce. Přední hrana AR-C cívky vylepšuje odhazovací vzdálenost bez rizika zamotání i při chytání s velmi malými nástrahami.

CHARAKTERISTIKA • • • •

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z kompozitu CI4+ Jednoduchá klička z obráběného hliníku Jednodílný překlápěč z titanu

• • • •

Cívka z hliníku, kovaného zastudena Vodotěsná brzda Rigid Support Drag Floating Shaft II

CHARAKTERISTIKA

Kg

STCI41000FB STCI41000HGFB STCI42500FB STCI42500HGFB STCI4C3000FB STCI4C3000HGFB STCI44000FB STCI44000XGFB

160 160 190 190 190 190 230 230

5,0:1 6,0:1 5,0:1 6,0:1 5,0:1 6,0:1 4,8:1 6,2:1

0,20mm-140m 0,20mm-140m 0,20mm-240m 0,20mm-240m 0,20mm-240m 0,30mm-130m 0,30mm-180m 0,30mm-180m

6 x S A-RB + 1 VL 6 x S A-RB + 1 VL 6 x S A-RB + 1 VL 6 x S A-RB + 1 VL 6 x S A-RB + 1 VL 6 x S A-RB + 1 VL 6 x S A-RB + 1 VL 6 x S A-RB + 1 VL

66 79 73 88 73 88 77 99

• • • •

3 lb 3 9 9 9 9 11 11

• • • •

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z kompozitu CI4+ Jednoduchá klička z obráběného hliníku Jednodílný překlápěč

Vodotěsná brzda Rigid Support Drag Super Stopper II Floating Shaft II

Kód výrobku: HG = Vysokorychlostní převod · C = Kompaktní tělo · XG = Extrémně vysoký převod

Kg

13SOBBC20PGS

190

4,3:1

0,14mm-115m

5 x S A-RB + 1 VL

57

3 lb

Kód výrobku: C = Kompaktní tělo · PG = Silný převod · SS = Super mělká cívka

LIGHTWEIGHT SERIES

LIGHTWEIGHT SERIES


11 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

NAVIJÁKY

Naviják Nasci FB, vybavený technologiemi, které naleznete na nejlepších navijácích Shimano, posouvá program P4 do vyšší kategorie

Sienna je perfektním navijákem pro začínající rybáře. Nabízí kvalitu Shimano v zajímavé ceně

FE Sienna FE v kategorii navijáků základní cenové hladiny zcela jistě rozbuší srdce každého zájemce. Kompaktní lehké tělo z kompozitu XGT-7 nabízí snadnou manipulaci, kuličkové i válečkové ložisko spolu s technologií Dyna-Balance zajistí hladký chod i při navíjení. K dispozici jsou tři velikosti –1000, 2500 a 4000, které pokrývají všechny techniky rybolovu s tenkými vlasci – od rybolovu s návnadami, přes práci s měkkými nástrahami (“gumami”), až po práci s woblery. Ať již s rybolovem začínáte sami, nebo chceteli k rybolovu přitáhnout děti, vyžadujte něco víc než jen nějaký základní laciný naviják. Zrovna pro tento účel je Sienna FE perfektní volbou.

CHARAKTERISTIKA • Dělený překlápěč • Cívka z tlakově litého hliníku • Super Stopper II

• Zapouzdřená nerezová ložiska SSS • Tělo M Compact z kompozitu XGT-7 • Jednoduchá hliníková klička

Kg

SN1000FE SN2500FE SN4000FE

CHARAKTERISTIKA • • • •

Zapouzdřená nerezová ložiska SSS Tělo z kompozitu XGT-7 Jednoduchá klička z obráběného hliníku Dělený překlápěč

• • • •

Vodotěsná brzda Rigid Support Drag Super Stopper II Cívka z hliníku kovaného zastudena

5,0:1 5,0:1 5,2:1

0,18mm-170m 0,18mm-290m 0,25mm-260m

1 x S SS + 1 VL 1 x S SS + 1 VL 1 x S SS + 1 VL

61 71 82

3 lb 4 8.5

FB

FB Nasci FB je prvním navijákem z programu P4, který má převodovku Hagane. Je také vybaven technologiemi, které obvykle najdete u výrazně dražších navijáků Shimano – Coreprotect pro ochranu před vodou, tělo G Free body pro lepší vyvážení a převodovku X-Ship. To vše jen dokresluje vynikající poměr užitné hodnoty a ceny. Řada Nasci FB nabízí modely od velikosti 1000 až po středně velké velikosti 5000. Matně černý povrch zvýrazňují stříbrné a zlaté grafické prvky, takže naviják k vynikajícím parametrům pro nejvšestrannější využití přidává i nádherný vzhled.

210 260 335

Naviják Shimano AX FB je předurčen začínajícím adeptům rybářského sportu. Značkový naviják tak snadno pořídí za příznivou cenu. Všestranný AX FB je k dispozici ve velikostech 1000, 2500 a 4000. Uplatní se v širokém spektru rybolovných situací na sladkých vodách včetně přívlače, plavačkových metod a feederu. Naviják je vybaven nerezovým kuličkovým ložiskem a ložiskem válečkovým, která se starají o hladký chod. Výkonové charakteristiky dávají předpoklad velmi účinného rybolovu. Kg

NAS1000FB NASC2000SFB NASC2000HGSFB NAS2500FB NAS2500HGSFB NASC3000FB NASC3000HGFB NASC3000DHFB NAS4000FB NAS4000XGFB NASC5000XGFB

215 220 220 250 250 250 250 280 295 295 300

5,0:1 5,0:1 6,0:1 5,0:1 6,2:1 5,0;1 6,2:1 5,0:1 4,7:1 6,2:1 6,2:1

0,20mm-140m 0,16mm-105m 0,16mm-105m 0,20mm-240m 0,18mm-120m 0,30mm-130m 0,30mm-130m 0,30mm-130m 0,30mm-180m 0,30mm-180m 0,35mm-175m

4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL 4 x S SS + 1 VL

66 66 79 73 91 73 91 73 75 99 105

3 lb 3 3 9 9 9 9 9 11 11 11

Kód výrobku: S = Mělká cívka · HG = Vysokorychlostní převod · XG = Extrémně vysoký převod · DH = Dvojitá klička

CHARAKTERISTIKA • Zapouzdřená nerezová ložiska SSS • Jednoduchá hliníková klička • Super Stopper II

Kg

AX1000FB AX2500FB AX4000FB

206 252 354

5,2:1 5,2:1 5,2:1

0,20mm-140m 0,25mm-160m 0,25mm-260m

1 x S SS + 1 VL 1 x S SS + 1 VL 1 x S SS + 1 VL

64 74 84

2 lb 3 6


13 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

BIG PIT / SURFCASTING

TECHNOLOGIE PRO DLOUHÉ ODHOZY Společnost Shimano uvedla do života dvě technické novinky, které výrazně přispívají k prodloužení odhazovací vzdálenosti a zlepšení techniky odhazování. Technologie Super Slow 5 dokáže ukládat na cívku 50 otoček vlasce na jednu oscilaci a konstrukce Parallel Body se stará o dokonalou rovnoběžnost osy cívky navijáku a osy prutu, což výrazně zlepšuje odvíjení vlasce z navijáku a průchod očky prutu. Tyto novinky ve spojení s cívkou AR-C a ukládáním vlasce Aero Wrap zajišťují maximální efektivitu při odhazování.

Parallel Body je nový konstrukční prvek, který vylepšuje průchod vlasce očky prutu. U mnoha navijáků je osa rotace cívky vykloněna mírně směrem nahoru k prutu, ale provedení Parallel Body zajišťuje dokonalou rovnoběžnost osy rotace cívky s osou blanku. Výsledkem je snadnější průchod vlasce prvním očkem prutu s menší smyčkou při odvíjení.

SUPER SLOW OSCILLATION = VĚTŠÍ ODHAZOVACÍ VZDÁLENOST Pomalejší oscilace při ukládání vlasce snižuje při odhazování rychlost pohybu vlasce na cívce. Výsledkem je menší tření vlasce na cívce a nižší odpor v pohybu zátěže na vlasci. Tím se prodlužuje odhazovací vzdálenost a přesnost odhozu. Oscilace SHIMANO STANDARD (do 19 otoček na cyklus) překonává běžný průmyslový standard. Oscilace SHIMANO SLOW OSCILLATION (do 49 otoček na cyklus) překonává téměř vše, co jste kdy viděli. Přesto Shimano nyní přichází na trh s dalšími dvěma novými superpomalými oscilačními systémy –SUPER SLOW 5 (50 otoček) a SUPER SLOW 10 (100 otoček).

BIG PIT & SURFCASTING

STANDARD

SLOW

STANDARDNÍ OSCILACE Do 19 otoček

POMALÁ OSCILACE 20 - 30 otoček

SUPER POMALÁ OSCILACE 5 40-50 otoček

SUPER POMALÁ OSCILACE 10 90-100 otoček


15 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

BIG PIT / SURFCASTING

Super pomalá oscilace (Super Slow 5) nabízí dokonalou pokládku vlasce pro splétané šňůry i vlasce a výrazně prodlužuje odhazovací vzdálenost

Naviják Ultegra XT-D způsobil pořádný poprask ve světě kaprařiny prakticky ihned po uvedení na trh počátkem roku 2016. Matově černý povrch v “neviditelném” provedení dává navijáku moderní vzhled. Použité technologie ve srovnání s cenou téměř popírají logiku. Odhazovací vlastnosti vylepšuje hned dvojice špičkových vylepšení. Pokládka vlasce Super Slow 5 zvládne ukládat 50 smyček vlasce na cívku v průběhu jediného oscilačního cyklu. To výrazně vylepšuje hladký pohyb vlasce. Shimano také poprvé použilo konstrukci Parallel Body, která zajišťuje, že po upevnění navijáku na prut bude osa cívky a rotoru rovnoběžná s osou prutu. Díky tomu dochází k menšímu tření při odhazování a hladšímu průchodu vlasce prvním očkem. Výsledkem je delší vzdálenost při odhazování. Nová konstrukce rychlé okamžité brzdy Instant Drag potřebuje k maximálnímu účinku jedinou otočku. Tento naviják má nejlepší předpoklady stát se na pár let nejprodávanějším Big Pit modelem. Určitě se stane snem každého kaprařského specialisty.

Ultegra XS-D se jistě stane na trhu favoritem mezi surfcastingovými navijáky. Přispívá k tomu nový oscilační systém Super Slow 5, který zvládá ukládat na cívku 50 smyček vlasce v průběhu jediného oscilačního cyklu. Uspořádaná pokládka vlasce nabízí hladké odvíjení splétané šňůry i monofilu, což přispívá k prodloužení odhazovací vzdálenosti ve srovnání s rychlejšími systémy pokládky vlasce. Další novinkou je konstrukce Parallel Body, která zajišťuje, že osa rotace cívky je rovnoběžná s osou prutu. To přispívá k minimálnímu kontaktu vlasce a prutu při odhazování. Prodloužení odhazovací vzdálenosti se výrazně projeví při použití beachcastingových prutů. Ultegra XS-D také využívá superrychlou okamžitou brzdu Instant Drag a uložení převodovky X-Ship, zlepšující účinnost přenosu kroutícího momentu při zdolávání ryby či navíjení velké zátěže z velkých vzdáleností.

Matově černý takřka “neviditelný” povrch ocení především moderní kaproví specialisté

CHARAKTERISTIKA • Zapouzdřená ložiska S A-RB • Tělo z kompozitu XT-7 • Klička z obráběného hliníku

CHARAKTERISTIKA • Cívka z hliníku, kovaného zastudena • Servisní otvor • 4x redukce kapacity cívky (2x 10000, 2x 3500)

Kg

ULT14000XTD

645

4,3:1

0,40mm-400m 1 S A-RB + 3 S SUS + 1 VL

103

20lb

• Zapouzdřená ložiska S A-RB • Tělo z kompozitu XT-7 • Klička z obráběného hliníku

• Cívka z hliníku, kovaného zastudena • Servisní otvor • 4x redukce kapacity cívky (2x 10000, 2x 3500)

Kg

ULT14000XSD

645

4,3:1

0,40mm-400m 1 S A-RB + 3 S SUS + 1 VL

103

20lb


17 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

BIG PIT / SURFCASTING

XT-B

Speciální mělká cívka je perfektní pro splétané šňůry, spolehlivě pojme 250 metrů šňůry o průměru 0,20 mm

Rybáři, kteří hledají důvěryhodný značkový kaprařský naviják za nízkou cenu, mohou vážně uvažovat o volbě navijáku Aerlex XT-B. Černé tělo navijáku Aerlex XT bude určitě dobře vypadat na jakémkoli specimen prutu. Cívka AR-C a pokládka vlasce Aero Wrap II se postarají o odhazování na velké vzdálenosti i v případě nezkušených rybářů. Cívka s okamžitou brzdou Instant Drag se postará o nastavení cívky z volného režimu do režimu bojového s minimálním úsilím. Naviják je k dispozici rovněž ve verzi Aerlex XT-B Spod, který se vyznačuje rychlejším převodem 5,3:1 a cívkou se dvěma vlascovými klipy pro vyznačení vzdáleností a prostoru zakrmovaných ploch.

CHARAKTERISTIKA • Dvourychlostní oscilace • Servisní otvor

• Ložiska Shimano SSS • Tělo z kompozitu XT-7 • Klička z obráběného hliníku

Kg

ALX10000XTB ALX10000XTBSP

645 650

4,6:1 5,3:1

0.40mm-300m 0.40mm-300m

2 S SUS + 1 VL 2 S SUS + 1 VL

100 115

15 15

Kód výrobku: SP = Spod verze

XS-B Aerlex XS-B je vysoce hodnotným navijákem, určeným pro zdolávání ryb při surfcastingu. Naviják je vybaven cívkou AR-C a pokládkou vlasce Aero Wrap II, takže spolehlivě zvládne odhazování na velké vzdálenosti, podobně jako jiné navijáky ve své kategorii. S převodem 4,6:1 navíjí impozantních 100 cm vlasce na jedinou otočku kličkou. Dvě nerezová zapouzdřená kuličková ložiska (SSS) a jedno válečkové ložisko zajišťují hladký chod a přenos velkého výkonu. To vše za cenu, která jistě udělá radost všem příznivcům surfcastingu.

Naviják Super Aero Surf Leader CI4+ je určen především pro lov a odhazování na velké vzdálenosti. Ultralehké tělo z kompozitu CI4+ z něj dělá na současném trhu jeden z nejlehčích navijáků svého druhu vůbec. Speciální mělká cívka je perfektní pro použití splétaných šňůr a umožňuje navinout až 250 metrů 0,20mm vlasce. Nový model využívá konstrukci Parallel Body a pokládku vlasce Super Slow 5, která zvládne ukládat na cívku 50 smyček vlasce v průběhu jediného oscilačního cyklu. Obě tyto novinky zvyšují odhazovací vzdálenost a zlepšují chování sestavy při odhazování. Výkonná převodovka Hagane s uložením X-Ship nabízí hladký chod. Mohutný převod 3,5:1 zajistí snadný přenos silného kroutícího momentu, který je potřebný v souboji s houževnatě bojující rybou nebo při hrubé práci.

CHARAKTERISTIKA • Dvourychlostní oscilace • Servisní otvor

• Ložiska Shimano SSS • Tělo z kompozitu XT-7 • Klička z obráběného hliníku

CHARAKTERISTIKA Kg

ALX10000XSB

645

4,6:1

0.40mm-300m

2 S SUS + 1 VL

100

15

• • • •

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z CI4+ Klička z obráběného hliníku Cívka z hliníku, kovaného zastudena

• Vodotěsná brzda • Brzda Rigid Support Drag • Floating Shaft II

Kg

14SASDCI435SGR

530

3,5.1

0,20mm-250m

5 S A-RB + 1 VL

84

20


19 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

MOŘSKÁ PŘÍVLAČ

MOŘSKÁ PŘÍVLAČ

Exsence CI4+ je perfektním navijákem pro rybáře, kteří chytají pomocí woblerů ze břehu nebo z lodi v situacích, kde je důležité rychlé navíjení.

Exsence CI4+ je velmi oblíbeným navijákem především v Japonsku, kde se používá při lovu mořských okounů. V Evropě se uplatní především jako lehký a velký přívlačový naviják pro sladkovodní i mořský rybolov. Pro hladký chod i přenos velkého výkonu je vybaven převodovkou Hagane a uložením převodů X-Ship, devíti zapouzdřenými kuličkovými ložisky a jedním ložiskem válečkovým. Lehké tělo z kompozitu CI4+ odolává mořské vodě. Mělká cívka je perfektní pro vlasce i splétané šňůry. Rychlý převod 6,2:1 u modelu 4000 XG navine 99 cm vlasce na jedinou otočku. Tento speciální naviják je ideální pro lov s umělými nástrahami z lodi i ze břehu, ale především u technik, kde hlavní roli hrají daleké odhozy a rychlé navíjení.

CHARAKTERISTIKA • • • •

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z kompozitu CI4+ Hliníková klička z obráběného hliníku Jednodílný překlápěč

Kg

• • • •

Cívka z hliníku, kovaného zastudena Vodotěsná brzda Brzda Rigid Support Drag Floating Shaft II

12EXSCI4C30HMGR 12EXSCI440XGSGR

195 250

6.0:1 6.2:1

0,20mm/130m 0,20mm/150m

9 S A-RB + 1 VL 9 S A-RB + 1 VL

88 99

9lb 11

Kód výrobku: XG = Extrémně rychlý převod

LIGHTWEIGHT SERIES


21 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

MOŘSKÁ PŘÍVLAČ

Naviják Sephia BB byl původně navržen pro lov olihní a sépií pomocí nástrah egi, ale je velmi oblíbený také mezi příznivci mořské přívlače při lovu pomocí lehkých umělých nástrah

SW Socorro SW střední velikosti je všestranným navijákem pro vícedruhový mořský rybolov s použitím umělých nástrah, jigů i návnad, pro lov ze břehu i z lodi. Má mimořádně odolnou převodovkou Hagane s uložením X-Ship, která zajišťuje hladký chod a přenos velkého výkonu. Naviják je vybaven vodotěsnou karbonovou brzdou, schopnou vyvinou brzdnou sílu až 12 kg. Výkonné převody od 4,6:1 do 4,9:1 předurčují Socorro SW do pozice špičkového mořského navijáku pro lov trofejních ryb. Pro rybáře, kteří používají výrazně dražší navijáky Shimano pro mořský rybolov, bude Socorro cenově velmi příznivým záložním navijákem, nebo navijákem na druhém prutu.

Naviják Sephia BB byl původně navržen pro lov olihní a sépií pomocí egi nástrah, ale je velmi oblíbený i pro mořský útesový a přístavní rybolov. Lehký naviják programu Lightweight Series skvěle vyvažuje citlivé pruty. Má velmi hladký chod díky rotoru Magnumlite a uložení převodů X-Ship. Sephia BB umožňuje jemnou práci s nejmenšími umělými nástrahami. Speciální mělká cívka AR-C byla vyvinuta především pro použití splétaných šňůr a pro bezproblémové mimořádně dlouhé odhazování.

CHARAKTERISTIKA • • • •

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z kompozitu CI4+ Klička z obráběného hliníku Jednodílný překlápěč

Kg

• • • •

Cívka z hliníku, kovaného zastudena Vodotěsná brzda Brzda Rigid Support Drag Floating Shaft II

13SEPBBC30S

245

5,0:1

0.16mm-150m

5 S A-RB + 1 VL

73

9lb

Kód výrobku: C = Kompaktní tělo · S = Mělká cívka

LIGHTWEIGHT SERIES

CHARAKTERISTIKA • • • •

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z kompozitu XT-7 Cívka z hliníku kovaného zastudena Vodotěsná brzda

Kg

• Brzda Cross Carbon • Floating Shaft II

SOC5000SW SOC6000SW SOC8000SW SOC10000SW

440 445 640 665

4,6:1 4,6:1 4,9:1 4,9:1

0,37mm-150m 0,37mm-190m 0,40mm-230m 0,40mm-300m

4 S A-RB + 1 VL 4 S A-RB + 1 VL 4 S A-RB + 1 VL 4 S A-RB + 1 VL

78 83 94 102

10lb 10 12 12


23 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

J I G G I N G / M U LT I P L I K ÁT O R Y

JIGGING MULTIPLIKÁTORY

OCEA JIGGER 2001NR-PG

OCEA JIGGER 2001NR-HG

Tento naviják byl původně vyvinut pro hlubokomořský jigging a vysoké zatížení. Proto je vybaven převodovkou Hagane a uložením převodů X-Ship. Ocea Jigger 2001 NR využijí specialisté na trofejní ryby. Super volná cívka poskytuje kontrolu nástrahy v celém rozsahu vodního sloupce, a to dokonce i při jigování v silných proudech, v přílivu či odlivu. Úzká cívka usnadňuje navíjení. Model PG má převod 5,1:1, takže přenese obdivuhodný výkon při návinu 96 cm vlasce na jednu otočku kličkou. Model HG má vysokorychlostní převod 6,2:1 při návinu 117 cm vlasce na jednu otočku kličkou. Oba modely jsou vybaveny vodotěsnou karbonovou brzdou se spolehlivými parametry i v nejnáročnějších extrémních situacích.

CHARAKTERISTIKA • • • •

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z hliníku Dlouhá silová klička Nastavení hvězdicové brzdy

• Úzká hliníková cívka • Vodotěsná brzda • Karbonová podložka brzdy

Kg

5RH70211H 5RH70211P

555 555

6,2:1 5,1:1

0,33mm-400m 0,33mm-400m

8 S A-RB + 1 VL 8 S A-RB + 1 VL

117 96

10lb 10

Kód výrobku: H=Vysokorychlostní převod · P = Silový převod


25 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

J I G G I N G / M U LT I P L I K ÁT O R Y

Multiplikátor Ocea Calcutta je ve spojení s jiggingovým prutem ideální volbou pro lehčí mořský jigging

Naviják Ocea Calcutta 301HG je perfektní pro lehčí mořský jigging. Díky tělu programu Hagane a uložení převodů X-Ship vykazuje vysokou pevnost, která je potřebná pro lov větších ryb. Naviják o hmotnosti pouhých 350 g skvěle pracuje na jiggingových prutech pro trofejní rybolov. Má vysokorychlostní převod 6,0:1 a pákový řadič vlasce, takže zvládne rychle navinout 81 cm vlasce na jednu otočku kličkou. Calcutta 301HG má super volnou cívku a Clicker System, umožňující lov se živými nástrahami. Výbavu doplňuje karbonová podložka brzdy se spolehlivými parametry i v nejnáročnějších extrémních situacích.

Vlajková loď v segmentu multiplikátorů s hvězdicovou brzdou je nyní k dispozici také ve verzi pro levou ruku. Vysokorychlostní převod 6,2:1 umožňuje využití i nejmodernějších rybolovných technik jak v tropických mořích, tak i v chladných oceánských vodách. Uplatní se při lovu jak rychlých tuňáků, tak i houževnatých mořských úhořů. Konstrukce těla S Compact Body činí multiplikátor opticky menším, ale ve skutečnosti stále nabízí dostatečnou kapacitu cívky pro všestranný rybolov. Karbonová brzda zvládne nastavení brzdné síly až na hodnotu 11 kg při zachování hladkého chodu a odpovídajících vlastností v celém rozsahu nastavení.

CHARAKTERISTIKA

CHARAKTERISTIKA

• • • • •

• Vodotěsná brzda • Karbonová podložka brzdy • Pákový řadič vlasce

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z hliníku Dlouhá silová klička Nastavení hvězdicové brzdy Úzká hliníková cívka

• • • •

Tato druhá generace multiplikátorů Torium HG je naprostou špičkou mezi multiplikátory s hvězdicovou brzdou a je nyní k dispozici v modelovém provedení pro levou ruku

• Super Stopper • Clicker System • Hypergear

Zapouzdřená ložiska S A-RB Tělo z tlakově litého hliníku Mosazná převodovka Jednoduchá hliníková klička

Kg

5RH710301

350

6,0:1

0,28mm-200m

5 S A-RB + 1 VL

81

6lb

Kg

MODELY PRO LEVOU RUKU TOR16HGAL TOR20HGAL TOR30HGAL

535 545 560

6,2:1 6,2:1 6,2:1

16lb-410m 20lb-385m 30lb-320m

3 S A-RB + 1 VL 3 S A-RB + 1 VL 3 S A-RB + 1 VL

117 117 117

lb

11 11 11

Kód výrobku: L=Pro levou ruku


27 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

B A I T C A S T I N G O V É M U LT I P L I K Á T O R Y

BAITCASTING

Calcutta Conquest je vlajkovou lodí Shimano v segmentu multiplikátorů s kruhovým profilem. Pro dosažení vynikajících odhazovacích výkonů má novou skvěle vyváženou cívku S3D a odstředivý brzdový systém SVS Infinite. K hladkému chodu přispívá mikromodulární převodovka a uložení převodů X-Ship. Kompaktní hliníkové tělo Hagane poskytuje tvarovou pevnost, která je potřebná při extrémním rybolovu. Přispívá také k integritě celé konstrukce a maximální účinnosti přenosu výkonu. Každá součást navijáku je dokladem důmyslné technologické dokonalosti. Vzhledově atraktivní multiplikátor je perfektní pro sladkovodní i mořský rybolov. Jeho služby ocení rybáři, kteří hledají jen to nejlepší.

CHARAKTERISTIKA • Dvojitá hliníková klička • Super Stopper II • Pákový řadič vlasce

• Zapouzdřená ložiska S A-RB • Hliníkové tělo • Nastavitelná hvězdicová brzda

Kg

CTCNQ201 CTCNQ301

265 325

6,2:1 5,6:1

0,25mm-255m 0,30mm-235m

12 S A-RB + 1 VL 12 S A-RB + 1 VL

78 76

5lb 7

Kód výrobku: 1 = Pro levou ruku

Každý prvek navijáku Calcutta Conquest je dokonale propracovaný a perfektně zpracovaný, což z něj činí vizuálně úchvatné dílo


29 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

B A I T C A S T I N G O V É M U LT I P L I K Á T O R Y

BFS XG Jednoduše řečeno – Aldebaran BFS XC nastavuje nové standardy v kategorii lehkých kompaktních baitcastingových multiplikátorů s nízkým profilem. Aldebaran o hmotnosti peříčka, s pouhými 130 g, vykazuje dosud nepředstavitelný hladký a přesný chod. Podepisuje se na něm cívka S3D, brzdový systém SVS Infinity s kontrolou odhozu a nové technologie SilentTune. I přes svou malou hmotnost je Aldebaran spolehlivý a odolný, takže zvládne nejvyšší nároky souboje s houževnatými rybami. Převodovka s uložením X-Ship je umístěna v hliníkovém těle Hagane. Umí mimořádně rychle navíjet díky vysokému převodu 8:1. Aldebaran vyniká při lovu s jerkbaity, lehkými crankbaity a s jemnými malými nástrahami.

DC Multiplikátor Metanium DC je skvělým a všestranným odhazovacím nástrojem. Je vybaven novým brzdovým systémem I-DC5, který nabízí dvě ruční nastavení podle typu vlasce a velikosti umělé nástrahy. V režimu Auto umožňuje integrovaná technologie DC brzdy rozhodovat o optimálním nastavení brzdy v průběhu odhazování. K hladkému chodu přispívá mikromodulární převodovka a uložení převodů X-Ship. Spojením těchto technologií s novou lehkou cívkou Magnumlite multiplikátor vykazuje jedinečné parametry nejen při odhazování, ale i při citlivé práci s umělými nástrahami. Samozřejmostí je pak úžasný přenos kroutícího momentu při zdolávání houževnatě bojujících ryb.

CHARAKTERISTIKA CHARAKTERISTIKA

Kg

5RH941000

Kg

5RH893000

Nový multiplikátor Metanium MGL je baitcastingovým speciálem profesionální kvality, který je určen náročným soutěžním rybářům. Ultralehký naviják má hmotnost jen 175 g. K hladkému chodu přispívá mikromodulární převodovka a uložení převodů X-Ship. Model MGL je perfektní při použití našich nejnovějších lehkých prutů a při lovu s lehkými umělými nástrahami. Nový vylepšený brzdový systém SVS Infinity aplikovaný s cívkou Magnumlite S3D přináší výrazné vylepšení odhazovacích vlastností. hořčík tělo Hagane zajišťuje pevnost konstrukce a nabízí pocit spolehlivosti. To ocení především nároční evropští rybáři při lovu dravých ryb.

• Pákový řadič vlasce • Boční kryt odnímatelný jedním dotykem • Nastavitelná hvězdicová brzda

• Zapouzdřená ložiska S A-RB • Tělo z hliníku • Dvojitá klička s úchopy

• Pákový řadič vlasce • Boční kryt odnímatelný jedním dotykem • Nastavitelná hvězdicová brzda

• Zapouzdřená ložiska S A-RB • Tělo z hořčíkových slitin • Dvojitá klička s úchopy

190

7,4:1

0,30mm-120m

9 S A-RB + 1 VL

79

5lb

Scorpion 71XG je ultrarychlý baitcastingový multiplikátor s převodovým poměrem 8,2:1, který zvládne navíjet 82 cm vlasce na jednu otočku kličkou. Velmi lehké hliníkové tělo Hagane má nízký kompaktní profil, který přispívá k pohodlné manipulaci. Hladký chod a přenos velkého výkonu zajišťuje převodovka s uložením X-Ship. Multiplikátor je vybaven pokročilou dokonale vyváženou cívkou S3D a brzdovým systémem SVS Infinite, přispívající k přesnému odhazování na velké vzdálenosti bez ohledu na velikost umělých nástrah. Porovnáním ceny a užitné hodnoty můžeme Scorpion 71XG v porovnání s konkurencí s jistotou považovat za jeden z nejzajímavějších baitcastingových multiplikátorů, které jsou v současnosti na trhu.

CHARAKTERISTIKA • Pákový řadič vlasce • Boční kryt odnímatelný jedním dotykem • Nastavitelná hvězdicová brzda

• Zapouzdřená ložiska S A-RB • Tělo z hořčíkových slitin • Dvojitá klička s úchopy

METMGL151 METMGL151HG METMGL151XG

175 175 175

6,2:1 7,4:1 8,5:1

0,25mm-150m 0,25mm-150m 0,25mm-150m

10 S A-RB + 1 VL 10 S A-RB + 1 VL 10 S A-RB + 1 VL

66 79 91

Kg

CHARAKTERISTIKA

5lb 5 5

• Zapouzdřená ložiska S A-RB • Tělo z hliníku • Dvojitá klička s úchopy

• Pákový řadič vlasce • Boční kryt odnímatelný jedním dotykem • Nastavitelná hvězdicová brzda

Kód výrobku: 1=Pro levou ruku · HG=Vysokorychlostní převod · XG=Extrémně vysoký převod Kg

SCP71XG

190

8,2:1

0,25mm-150m

7 S A-RB + 1 VL

82

4.5lb

Kód výrobku: 1 = Pro levou ruku

130

8,0:1

0,23mm-75m

9 S A-RB + 1 VL

80

3.5lb


31 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

B A I T C A S T I N G O V É M U LT I P L I K Á T O R Y

Přes dvě desítky let je Curado synonymem spolehlivého baitcastingového multiplikátoru vysoké kvality, který si oblíbili rybáři bez ohledu na zkušenosti. V roce 2016 přichází na trh model “71”, vybavený kompaktním tělem Hagane a rychlým převodem – u modelu HG je převod 7,2:1, u modelu XG je převod 8,2:1. Hladký chod a mechanickou odolnost v nejnáročnějších podmínkách zajišťuje uložení převodovky X-Ship. Vynikajících parametrů při odhazování dosahuje multiplikátor díky vyvážené revoluční cívce S3D a brzdového systému SVS Infinity s kontrolou odhazování, které nalezneme u mnoha špičkových multiplikátorů Shimano. Nový model Curado je svou velikostí ideální pro práci s lehčími umělými nástrahami. Kg

CU71HG CU71XG

185 185

7,2:1 8,2:1

0,25mm-150m 0,25mm-150m

5 S A-RB + 1 VL 5 S A-RB + 1 VL

74 82

4.5lb 4.5

Kód výrobku: 1 = Pro levou ruku

CHARAKTERISTIKA • Pákový řadič vlasce • Nastavitelná hvězdicová brzda

• Zapouzdřená ložiska S A-RB • Tělo z hliníku • Dvojitá klička s úchopy

Casitas je kompaktní všestranný a odolný baitcastingový multiplikátor pro celou řadu technik lovu. Vyznačuje se vynikajícími parametry při odhazování, a to i s velmi lehkými woblery, crankbaity, jerkbaity a malými jigy. Napomáhá tomu konstrukce cívky S3D a brzdový systém SVS Infinity s kontrolou odhazování. Multiplikátor je k dispozici s převodem 6,3:1, nebo ve verzi s rychlejším převodem 7,2:1. Oba modely jsou opatřeny pákovým řadičem vlasce, který usnadňuje chytání.

CHARAKTERISTIKA Nový multiplikátor Grappler BB byl navržen přednostně pro jigging. Tělo z exkluzivního kompozitu CI4+ od Shimano výrazně redukuje hmotnost celého navijáku a přispívá tak ke snížení únavy v průběhu dlouhého rybolovu. Pro zlepšení techniky jiggování a dosažení nejlepších parametrů při zdolávání ryby má Grappler BB 51 mm dlouhou dvojitou kličku s EVA úchopy, které napomáhají lepšímu přenosu síly a zlepšují výkon při navíjení. Tento speciální multiplikátor s karbonovou brzdou nastavitelnou na brzdnou sílu až 5,5 kg je ideální pro práci s pruty Grappler BB. Taková sestava pomůže s jistotou dostat rybu ode dna na hladinu.

• Pákový řadič vlasce • Boční kryt odnímatelný jedním dotykem • Nastavitelná hvězdicová brzda

• Zapouzdřená nerezová ložiska SSS • Tělo z hliníku • Dvojitá klička s úchopy

Kg

CAS151 CAS151HG

190 190

6,3:1 7,2:1

0,25mm-150m 0,25mm-150m

4 S SUS + 1 VL 4 S SUS + 1 VL

67 76

5.5lb 5.5

Kód výrobku: 1 = Pro levou ruku Kg

GRAPBB201HG

CHARAKTERISTIKA • Zapouzdřená ložiska S A-RB • Tělo z kompozitu CI4+ • Dvojitá klička s úchopy

• Pákový řadič vlasce • Boční kryt odnímatelný jedním dotykem • Nastavitelná hvězdicová brzda

185

7,2:1

0,20mm-225m

4 S A-RB + 1 VL

77

5.5lb


33 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

MUŠKAINA

M_16_Asquith Logo

Asquith je nový ultralehký muškařský naviják. Je vyroben z hliníku. Tělo Hagane je doplněno velkou mřížkovou cívkou, nejlepšími ložisky a skvělou brzdou pro spolehlivé zdolávání houževnatě bojujících ryb. Naviják je k dispozici ve velikostech 3/4 a 7/8. Minimalistický design navijáku bude určitě ladit s nejlepšími muškařskými pruty, které jsou na trhu k dispozici.

A

A S úhledným a agresivním vzhledem je tento zcela přepracovaný castingový multiplikátor Caenan A vybaven novou konstrukcí převodovky HEG (High Efficiency Gear), která pro spolehlivou rybařinu poskytuje jedinečnou pevnost a tvarovou stabilitu i při zatížení. O vynikající parametry při odhazování návnad a nástrah se stará nově vyvinutá cívka S3D ve spojení s brzdovým systémem SVS. Tento multiplikátor Caenan od Shimano mění zavedené standardy v segmentu nízkoprofilových baitcastingových navijáků.

Caius A je baitcastingový multiplikátor Shimano v základní cenové kategorii. I přesto nabízí mimořádný poměr užitné hodnoty a ceny a parametry, které usnadní rybaření. S předpokladem dlouhodobé životnosti bylo tělo vyrobeno z lehkého kompozitu XT-7, cívka je z hliníku. Uživatel může řídit odhazování pomocí nového brzdového systému SVS. Pro snadnější práci a bezproblémové navíjení je multiplikátor Caius A vybaven osvědčeným pákovým řadičem vlasce.

Tělo Hagane, vyrobené z hliníku, je doplněno velkou mřížkovou cívkou a nejlepšími ložisky

CHARAKTERISTIKA • Zapouzdřená ložiska S A-RB • Hliníkové tělo • Hliníková cívka

Kg

ASQ34 ASQ78

CHARAKTERISTIKA

CHARAKTERISTIKA

• Pákový řadič vlasce • Boční kryt odnímatelný jedním dotykem • Nastavitelná hvězdicová brzda

• Zapouzdřená nerezová ložiska SSS • Tělo z kompozitu XT-7 • Dvojitá klička s úchopy

• Pákový řadič vlasce • Boční kryt odnímatelný jedním dotykem • Nastavitelná hvězdicová brzda

• Zapouzdřená nerezová ložiska SSS • Tělo z kompozitu XT-7 • Dvojitá klička s úchopy

Kg

Kg

CAE151A

205

6,3:1

0,25mm-150m

4 S SUS + 1 VL

67

5lb

Kód výrobku: 1 = Pro levou ruku

CIS151A

205

6,3:1

0,25mm-150m

3 S SUS + 1 VL

67

5lb

Kód výrobku: 1 = Pro levou ruku

105 235

1,0:1 1,0:1

20lb Back - WF3F+80m 2 S A-RB + 1 VL 20lb Back - WF7F+180m 2 S A-RB + 1 VL

21 28

0.5lb 3


35 PRUTY

PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PRUTY PŘÍVLAČOVÉ PRUTY

PRUTY PRO KOMERČNÍ LOVIŠTĚ

TELESKOPICKÉ PRUTY

PRUTY PRO MOŘSKOU PŘÍVLAČ

PRUTY PRO MOŘSKÝ JIGGING

TROLLINGOVÉ PRUTY

SURFCASTINGOVÉ PRUTY


37 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

Konstrukce blanku

Společnost Shimano využívá exkluzivní technologie výroby kompozitů, aby nabídla lehčí, pevnější a mnohem citlivější pruty. Vylepšené vlastnosti přinášejí větší potěšení z rybolovu i úspěch samotný. Dvě z nejdůležitějších aplikovaných výrobních technologií jsou konstrukce Spiral X a Hi-Power X.

Spiral X Vnější vrstva Nekonečná karbonová páska Shimano

Střední vrstva Tkanina s podélně orientovanými uhlíkovými vlákny

Vnitřní vrstva Nekonečná karbonová páska Shimano

Spiral X je technologie výroby blanků. Nabízí vynikající poměr mezi pevností a nízkou hmotností blanku. Pruty vyrobené tradičními postupy často podléhají deformacím v krutu a ohybu, což ovlivňuje testovací křivku. Výsledkem je méně účinný přenos výkonu, kratší odhazovací vzdálenost, menší úspěšnost záběru a horší komfort při manipulaci. Konstrukce Spiral X tyto neduhy odstraňuje díky spirálovitým omotávkám karbonové pásky kolem těla blanku z vnější i vnitřní strany. Výsledkem aplikace technologie Spiral X je zvýšení přesnosti při odhazování, prodloužení odhazovací vzdálenosti a znásobení torzní tuhosti a meze pevnosti v tahu a tlaku u celého blanku. Pro dosažení požadovaných parametrů konkrétního prutu Shimano vybírá z více než 30 druhů karbonových pásek.

Carbon Monocoque

Integrovaný dutý spodní díl úchopu prutu je vyroben z kompozitové skořepiny. Toto řešení eliminuje nutnost použití dalších materiálů, které by se musely dodatečně omotávat na blank. Díky tomu je prut extrémně lehký. Bonusem navíc je vynikající přenos vibrací prutu do ruky. Srovnáním s existujícími typy úchopů je Carbon Monocoque lehčí až o 10 g a citlivější až o 130 %. Dokonale přenáší vibrace nástrah a dává pocítit přesný okamžik rybího výpadu. Náročné testování konstrukce Carbon Monocoque přináší další poznatky, které budou využity při vývoji mnohem citlivějších prutů pro další rybolovné techniky.

Materiály prutů Komponenty prutů a vlastnosti

TECHNOLOGIE PRUTŮ

Hi-Power X Konstrukce využívá karbonovou pásku, která se v pevných spirálách omotává z vnější strany na tělo blanku. Tento postup výrazně zlepšuje celkovou pevnost i tuhost prutu a snižuje deformace v krutu. Výrazně vylepšené vlastnosti se projeví v prodloužení odhazovací vzdálenosti, zlepšení přesnosti odhozu a výrazné jistotě odolnosti prutu při střetnutí s houževnatě bojujícími a trofejními rybami. Hi-Power X také vůbec průmyslově poprvé využívá omotávky karbonové pásky v celé délce blanku od spodního dílu až do špičky prutu. Protože jemné špičky prutu jsou mimořádně citlivé na deformace v krutu, je Hi-Power X mimořádně účinná v této kritické části blanku. Shimano tak skvěle ošetřuje tato nejcitlivější místa prutů díky konstrukčním znalostem i technologické dostupnosti.

Softube Top

Provedení špičky Shimano Softube Top zlepšuje citlivost ultrajemné plné karbonové špičky a přidává lehkost duté špičky. Softube Top naleznete u prutů, kde je citlivost stejně důležitá jako jemnost detekce záběru. Hladká bezešvá akce špičky Softube Top nabízí uživateli bezkonkurenční zážitek při záběru a neuvěřitelné chování prutu při zdolávání ryby.

Taftec

Tradiční pevné špičky prutů jsou vyráběny z dlouhých karbonových vláken saturovaných pryskyřicemi. Do kónického profilu jsou broušeny z válcovitého tvaru daného formou. Je mimořádně obtížné zabránit oslabení špičky při broušení, protože špička se může při opracování dlouhých vláken rozštěpit. Proto provádíme vinutí vláken do speciální vlnovité struktury, která je jemnější než její původní silnější přímočará struktura. Pevnost vlákna TAFTEC je závislá na napětí předepnutého vlákna karbonu T3500 s nízkým obsahem pryskyřice. Jedině tak zůstává zaručena nedotknutelnost původní struktury materiálu při broušení a dalším opracování. Výsledkem je bezpáteřní konstrukce, která je ve srovnání s klasickým karbonovým vláknem silnější o více než 250 %. Přitom je nový materiál lehčí, citlivější a rychlejší v akci.

Na vybraných nejlepších prutech Shimano jsou využity nanotechnologie zpracování kompozitů společnosti Toray. Pryskyřice, spojující uhlíková vlákna v blanku prutu, je mnohem rovnoměrněji rozmístěna, čímž jsou eliminována slabá místa. Současně jsou jednotlivá vlákna lépe prostorově uspořádána. Výsledkem jsou silnější, lehčí a mnohem citlivější rybářské pruty.

Pro výrobu moderních blanků využívá Shimano proces výroby vysokotlakého kompozitu (HPC). Pod vysokým tlakem se v závěrečné fázi karbonizace do celého objemu hmoty mezi uhlíková vlákna vtlačuje speciální pryskyřice. Výsledkem je objemově hustější polymer s vysokou přesností orientace vláken, který činí blank pevnějším a citlivějším.

Naše technologie Low Resin Carbon využívá menší množství pryskyřice pro spojování uhlíkových vláken. Výsledkem procesu je lehčí a výrazně citlivější blank. LRC se většinou uplatňuje na lehčích prutech, kde jsou důležité vyvážení prutu a jeho akce.

CI4+

Shimano má k dispozici široké spektrum konstrukcí sedla navijáku podle toho, pro jaký typ prutu je sedlo určeno. Některá specializovaní sedla navijáku jsou zhotovena z uhlíkového kompozitu CI4 nebo CI4+. CI4 je o více než 20 % lehčí a více než 1,6x pevnější než standardní polymery, materiál CI4+ jako technicky dokonalejší varianta CI4 je na tom s pevností dokonce ještě lépe. Tyto exkluzivní materiály umožňují výrobu ultralehkých sedel navijáku při zachování maximální konstrukční odolnosti.

Fuji je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců a dodavatelů komponentů na rybářské pruty. Úzce spolupracuje se společností Shimano na vývoji a výrobě špičkových prutů nejvyšší kvality. Na prutech Shimano jsou proto očka a sedla navijáků od Fuji používána ve velké míře.

Materiál, používaný na vybraných sedlech navijáků Shimano. Je vyroben pod vysokým tlakem z přírodních surovin za teplot přes 1000 °C. Výsledkem je keramice podobný materiál s kresbou dřeva, avšak mnohem silnější než dřevo. Je odolný vlhkosti, a to dokonce i v mořském prostředí.

XT CARBON Kompozit XT je používán v celém spektru prutu Shimano. Číslo za označením XT, např. XT100, označuje kvalitu uhlíkových vláken, která byla pro výrobu použita. Čím vyšší je číslo, tím silnější je uhlíkové vlákno. Pro získání vybraných vlastností, např. určité akce prutu, jsou použity různé typy vláken (např. XT60/40).

Přidáním Biofibre dochází k zesílení uhlíkových vláken ve všech směrech. To dává blanku úžasnou pevnost, odolnost proti nárazu, lehkost a výkon.

GeoFibre je přírodní složka, přidávaná do kompozitu za účelem zvýšení tuhosti a dosažení vysoké pevnosti v tahu. Je součástí prutů nižší a střední cenové úrovně.

Shimano často vybavuje vysoce kvalitní pruty pro mořský rybolov speciálně vybíranými očky ALPS, sedly navijáku ALPS a kladkovými očky ALPS. Bezkonkurenční pověst komponent ALPS skvěle ladí se značkou Shimano.

Jedinečná SDR technologie eliminuje riziko deformace páteře blanku v procesu výroby. Díky ní zůstává akce prutu rovnoměrná, bez ohledu na to, jak je prut namáhán ohybem.


39 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PŘÍVLAČ

Jedinečný prut, nabízející vynikající přesnost odhozu, velkou odhazovací vzdálenost, mimořádnou citlivost a lehkost

Prut Cardiff EXLead, navržený v Japonsku původně pro potřeby ultralehkého pstruhového rybolovu, patří k nejcitlivějším prutům na trhu. Své uplatnění však najde i při lovu menších dravců pomocí extrémně lehkých nástrah. Mimořádně štíhlý blank tohoto výrazného prutu vykazuje progresivní akci. Je osazen nejlehčími lehkými špičkovými očky Fuji Titanium, která napomáhají jedinečné citlivosti chování prutu stejně jako provedení vylepšeného horního dílu, který se bezvadně ohýbá. Jeho chování a parametry ocení především zkušení a nároční rybáři, pracující s lehkými nástrahami.

CDIFEXDS60SULFF

1.83m

94cm

73g

7

2

0.6-4g

AX Prut Cardiff AX, navržený v Japonsku pro rozšíření nabídky ultralehkých pstruhových prutů, najde uplatnění při lovu menších dravců pomocí malých umělých nástrah. Progresivní akce přináší téměř “gumové” chování prutu, který bez kompromisu zvládne absorbovat neočekávané výpady ryb. Ultraštíhlý blank je zesílen použitím technologie Hi-Power X, upravující stavbu uhlíkového kompozitu za účelem zvýšení pevnosti v tlaku. Chování napomáhá také exkluzivní technologie Softtube Top na horní části prutu. Přestože tato řada prutů vyniká vysokou citlivostí, konstrukce a vysoká pevnost stačí k boji i s většími dravci, než by se dalo čekat.

CRDIFAXS62ULF CRDIFAXS66SULF CRDIFAXS66ULF

1.88m 1.98m 1.98m

97cm 102cm 102cm

69g 72g 73g

7 8 8

2 2 2

0.7-6g 0.5-4.5g 0.7-6g

Produktová řada Poison Adrena kombinuje zkušenosti a inovace hned dvou nejlepších značek v oboru. Prut vyrobený v Shimano využívá nejlepší a nejmodernější postupy ve výrobě uhlíkových kompozitů. Ačkoliv byl prut Poison Adrena připraven a odladěn pro práci s nástrahami značky Jackall, bude i s jinými nástrahami jedinečným nástrojem díky citlivosti a lehkosti prutu spolu s dosahovanými vzdálenostmi a přesností odhozu. Sedlo navijáku bylo vyrobeno z revolučního kompozitu CI4+ od Shimano. Rybáři dává v ruce výrazně pocítit citlivé chování prutu i jeho celkovou lehkost. Speciální rukojeť Carbon Mono Grip zvyšuje citlivost prutu až o 30 %, takže rybář naprosto jasně ucítí i kratičké a citlivé záběry, kterých by si za jiných okolností snad ani nevšiml.

PŘÍVLAČ PADRN262ULS PADRN264UL PADRN266L PADRN266ML PADRN270M CASTING PADRN166LBFS PADRN166ML PADRN166M PADRN166MH PADRN172H PADRN174XHSB

1.88m 1.93m 1.98m 1.98m 2.13m

188cm 193cm 198cm 198cm 187cm

85g 90g 92g 100g 102g

9 9 9 9 10

1 1 1 1 2 (SH)*

1.5-5g 2-7g 3-10g 4-12g 5-15g

1.98m 1.98m 1.98m 1.98m 2.18m 2.24m

198cm 198cm 198cm 198cm 188cm 190cm

107g 107g 110g 110g 127g 165g

12 10 10 10 10 10

1 1 1 1 2 (SH)* 2 (SH)*

4-12g 5-15g 5-21g 10-28g 12-42g 120g

Kód výrobku: (SH)* = Oddělené rukojeti

POUZE MODEL 262ULS


41 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PŘÍVLAČ

XR Řada Dialuna XR z kategorie lehkých přívlačových prutů je určena rybářům, kteří hledají vysoce kvalitní prut. Blank je vyroben kombinací technologií Hi-Power X a Spiral X od Shimano. Nová konstrukce blanku s využitím návinu uhlíkových kompozitů ve tvaru pásky dává řadě i označení (XR znamená X Revolution). Díky tomu je Dialuna XR i přes výrazně sníženou hmotnost jedním z nejtužších a nejpřesnějších castingových prutů na trhu. Rychlá progresivní akce zajišťuje nejlepší odhazovací parametry, což ocení rybáři při lovu na pobřeží. I přes původní záměr – lov mořských okounů – je Dialuna XR špičkovým prutem pro chytání největších sladkovodních dravců pomocí umělých nástrah.

DLNXRS806LS DLNXRS806ML DLNXRS900ML DLNXRS906M

2.59m 2.59m 2.74m 2.90m

133cm 133cm 140cm 149cm

125g 133g 141g 162g

9 8 8 8

2 2 2 2

2-15g 6-28g 6-28g 8-42g

POUZE MODEL S806LS

Ačkoliv byl prut Dialuna XR původně vytvořen k lovu mořských okounů, s využitím woblerů skvěle zvládne lov největších sladkovodních predátorů

Pruty Shimano Expride nesou jasné poselství – s minimem materiálu pořídit co největší efekt. Neuvěřitelná lehkost prutu, ale také extrémní pevnost, odolnost a minimální deformace v krutu. To jsou vlastnosti, které dala prutům do vínku moderní technologie výroby blanků od Shimano, známá pod označením Hi-Power X. Blank výborně přenáší chování nástrahy i špičky prutu do rukou jak při odhazování, tak i ve fázi zdolávání ryby. Pruty Expride jsou vybaveny odlehčeným a moderním sedlem navijáku z kompozitu CI4. Přívlačové modely mají sedlo navijáku CI4 Perfection Seat, castingové modely mají sedlo CI4 Fighting Grip typu R. Všechny pruty jsou opatřeny mikro K-očky Fuji z nerezové oceli s vložkou z SiC. Pruty z produktové řady Expride jsou silné, výkonné, lehké a citlivé – mají tedy všechny vlastnosti, které hledáte.

PŘÍVLAČ EXPRIDE262ULS EXPRIDE264UL EXPRIDE266L2 EXPRIDE268ML2 EXPRIDE270MH CASTING EXPRIDE165LBFS EXPRIDE1610MLB EXPRIDE168MH2 EXPRIDE173XH

1.88m 1.93m 1.98m 2.03m 2.13m

188cm 193cm 102cm 104cm 186cm

90g 97g 97g 102g 110g

9 9 9 9 10

1 1 2 2 2 (SH)*

2-6g 2-10g 3-10g 4-12g 5-18g

1.96m 2.08m 2.03m 2.21m

196cm 208cm 104cm 190cm

110g 112g 115g 137g

11 11 10 10

1 1 2 2 (SH)*

4-12g 4-15g 10-30g 14-56g

Kód výrobku: (SH)* = Oddělené rukojeti

POUZE MODEL 262ULS


43 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PŘÍVLAČ

Všestranný prut Sephia BB přináší mimořádný poměr užitné hodnoty a ceny, který ocení především lovci olihní a chobotniček.

BB Řada prutů Sephia BB představuje špičkové vybavení pro lov s nástrahami Egi. Extrémně lehké a mimořádně citlivé pruty umožňují rybářům pocítit i nejjemnější záběry, když pomocí Egi nástrah budete lovit olihně a chobotničky. Pruty jsou opatřeny superlehkým sedlem navijáku a dělenou rukojetí z EVA. U vody každého zaujme i provedení povrchu, které dokonale ladí se vzhledem navijáků řady Sephia. Pruty Sephia BB jsou ukázkou jedinečného poměru užitné hodnoty a ceny.

SEBBS803ML SEBBS803M

I přes to, že je Trout One Special lehký prut, odhazuje překvapivě dobře. Je ideální pro rybolov na potocích a malých řekách.

Pro nadšence pstruhového rybolovu a přívlače s lehkými umělými nástrahami nabízí produktová řada Trout One Special záviděníhodnou kombinaci moderních kompozitových technologií, exkluzivní konstrukce Hi-Power X a umírněného tradičního vzhledu. S mimořádně citlivou pomalou progresivní akcí odhazuje lehký prut Trout One Special překvapivě dobře. I když se uplatní především při chytání menších dravých ryb, například okounů, na malých vodních tocích a řekách při lovu s ultralehkými umělými nástrahami, bez potíží se prosadí také jako velký a lehký jiggingový a přívlačový prut.

TONEASP63XULF TONEASP63SUL TONEASP66SUL TONEASP66UL

1.91m 1.91m 1.98m 1.98m

98cm 98cm 102cm 102cm

87g 88g 90g 85g

6 6 6 6

2 2 2 2

1-3.5g 1.5-4.5g 1.5-4.5g 2-6g

2.52m 2.52m

130cm 130cm

89g 93g

9 9

2 2

2-3.5g 2.5-4g


45 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PŘÍVLAČ

SPINNING I přes nádherný kovově rudý blank a atraktivní grafické provedení prut Fireblood Spinning zaujme odborníka především vlastnostmi a provedením, které patří k tomu nejlepšímu, co můžete spatřit mezi nejlepšími přívlačovými pruty od Shimano. Blank z kompozitu HPC 400 s příměsí Biofibre, vyrobený nanotechnologií Nanoalloy, je vybaven nejlepšími K/KR titanovými očky SiC značky Fuji. Extra rychlá akce potěší všechny vážné zájemce přívlače. Produktová řada obsahuje celkem 14 modelů, pokrývajících všechny způsoby lovu – od citlivého lovu okounů, candátů a pstruhů s měkkými nástrahami, až po odhazování na velké vzdálenosti či lov velkých štik nebo mořských okounů pomocí velkých shadů.

SFBL63110 SFBL63520 SFBL611315 SFBL611520 SFBL6111035 SFBL711520 SFBL7111035 SFBL7113080 SFBL810315 SFBL810520 SFBL8101042 SFBL8101550 SFBL8103080 SFBL9101042

1.90m 1.90m 2.10m 2.10m 2.10m 2.40m 2.40m 2.40m 2.70m 2.70m 2.70m 2.70m 2.70m 3.00m

158cm 158cm 176cm 176cm 174cm 124cm 124cm 124cm 139cm 139cm 139cm 139cm 139cm 153cm

117g 123g 129g 131g 144g 137g 147g 188g 169g 176g 190g 203g 206g 203g

8 8 9 9 9 10 10 10 10 10 10 10 10 11

2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)* 2 2 2 2 2 2 2 2 2

1-10g 5-20g 3-15g 5-20g 10-35g 5-20g 10-35g 30-80g 3-15g 5-20g 10-42g 15-50g 30-80g 10-42g

Kód výrobku: (SH)* = Oddělené rukojeti

400


47 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PŘÍVLAČ

EX

SPINNING / CASTING Za vynikajícím chováním tohoto prutu při odhazování a za okamžitým zaseknutím při záběru je mimořádně rychlá akce špičky prutu. Blank z kompozitu XT200 je osazen K/KR-očky Fuji Alconite a sedlem navijáku Fuji VSS. Pruty v elektricky modrém provedení jsou k dispozici ve 12 přívlačových a 4 castingových modelech. Řada tak pokrývá prakticky všechny techniky lovu dravců od chytání s lehkými umělými nástrahami až po lov s velkými woblery na extrémní vzdálenosti.

PŘÍVLAČ STEC61L STEC63ML STEC610M STEC70MH STEC78M STEC710MH STEC82H STEC86XXHSS STEC810M STEC90H STEC90XH STEC910H CASTING CTEC63M CTEC70H CTEC610XH CTEC72XXH

1.90m 2.08m 2.13m 2.18m 2.34m 2.39m 2.49m 2.59m 2.69m 2.74m 2.74m 3.00m

157cm 162cm 179cm 184cm 121cm 124cm 129cm 134cm 139cm 142cm 142cm 155cm

91g 95g 107g 115g 130g 135g 148g 181g 155g 177g 187g 197g

8 8 8 8 8 8 8 9 9 9 9 10

2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)* 2 2 2 2 2 2 2 2

1-10g 3-15g 5-20g 10-35g 5-20g 10-35g 15-50g 45-135g 10-35g 15-50g 30-80g 15-50g

1.90m 2.13m 2.08m 2.18m

163cm 182cm 175cm 180cm

121g 139g 146g 170g

11 10 10 10

2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)*

7-21g 14-42g 28-84g 56-170g

Řada prutů Beastmaster EX nabízí širokou kolekci modelů s rychlou progresivní akcí. Jsou proto využitelné pro mnoho rybolovných technik s umělými nástrahami. Nejlehčí pruty v produktové řadě zvládnou odhazovací hmotnost nástrah od 3 do 14 g, zatímco nejsilnější třímetrový model extra těžké akce (XH) zvládne odhazovací hmotnost až 100 g při zachování kontroly nad prutem v průběhu zdolávání ryby. Atraktivní matově černý blank je osazen vysoce kvalitními O-očky Fuji a dělenou korkovou rukojetí. Pruty Beastmaster EX nabízejí jedinečný poměr užitné hodnoty a ceny, všestrannost a vynikající parametry při odhazování i zdolávání ryby.

SBMEX18L SBMEX21ML SBMEX21M SBMEX21XHP SBMEX24ML SBMEX24M SBMEX24MH SBMEX24H SBMEX24XHP SBMEX27M SBMEX27MH SBMEX27H SBMEX27XH SBMEX30H SBMEX30XH

Kód výrobku: (SH)* = Oddělené rukojeti

XT200

XT60

1.80m 2.10m 2.10m 2.10m 2.40m 2.40m 2.40m 2.40m 2.40m 2.70m 2.70m 2.70m 2.70m 3.00m 3.00m

93cm 108cm 108cm 108cm 123cm 123cm 123cm 123cm 123cm 138cm 138cm 138cm 138cm 154cm 154cm

101g 107g 113g 142g 140g 134g 151g 159g 174g 150g 167g 189g 193g 186g 196g

7 9 9 9 10 10 10 10 10 10 10 10 10 11 11

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

3-14g 7-21g 10-30g 50-100g 7-21g 10-30g 14-40g 20-50g 120g 10-30g 14-40g 20-50g 50-100g 20-50g 50-100g


49 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

PRUTY PRO KOMERČNÍ LOVIŠTĚ

PRUTY PRO KOMERČNÍ LOVIŠTĚ

Nový Speedmaster AX Commercial je nejnovějším příspěvkem produktové řady Commercial Master Series a prvním prutem, který využívá nanotechnologie ve výrobě blanků z uhlíkových kompozitů

AX COMMERCIAL Řada Speedmaster AX Commercial je nejnovějším přírůstkem do programu komerčních prutů Commercial Master Series a první řadou, která využívá pokrokovou nanotechnologii výroby (Nanoalloy). Nepřehlédnutelně štíhlý Speedmaster s dokonalou progresivní zdolávací akcí je k dispozici ve 3 feederových modelech (2,44 m, 3,05 m a 2,74/3,35 m) a dvou plavačkových modelech (3,05 m Float, 3,35 m). Řada pokrývá všechny techniky lovu na uměle vytvořených kaprových komerčních lovištích. Blank z HPC100 s příměsí Biofibre pro zvýšení pevnosti je opatřen očky Fuji, sedlem navijáku Shimano a dělenou rukojetí z korku a EVA. Všechny feederové pruty jsou vybaveny třemi karbonovými quiverovými špičkami.

SMAX8CPCR SMAX10CFDR SMAX911CFDR SMAX10CFL SMAX11CFL

100

2.44m 3.05m 2.74/3.35m 3.05m 3.35m

129cm 162cm 175cm 156cm 172cm

125g 135g 197g 130g 153g

12 14 12/14 12 14

2+3 TIPS 2+3 TIPS 2+3 TIPS 2 2

40g 70g 70g 15g 15g


51 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

TELESKOPICKÉ

TELESKOPICKÉ PRUTY

Díky rychlé akci a ultraštíhlému profilu nabídne nový Fireblood Slim TE jedinečné chování v ruce

SLIM TE GT S ultraštíhlým prutem Fireblood Slim TE v ruce a s jeho rychlou akcí se budete u vody cítit fantasticky. Blank prutu je vyroben z kompozitu HPC300 s příměsí Biofibre. Je osazen čtyřmi ultralehkými očky Pac Bay Minima. Tato revoluční řada prutů nastavuje nové standardy ve své kategorii. Rybářům nabízí dostatečnou citlivost pro použití tenkých vlasců a malých splávků i pevnost spodní sekce pro přesné odhazování splávků a spolehlivé zdolávání ryb. Prut zaujme nejen známým logem Fireblood a kombinací oranžové a červené barvy, ale především sedlem navijáku Fuji NS. Prut s ochranným krytem na očka se dodává ve vysoce kvalitním sametovém vaku.

FBTEGTSL60 FBTEGTSL70 FBTEGTSL80

300

5.90m 6.90m 7.90m

147cm 149cm 251cm

216g 298g 395g

6 7 8

9 10 11

1-10g 1-10g 1-10g


53 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

TELESKOPICKÉ

Pro rybáře, kteří hledají vynikající poměr užitné hodnoty a ceny teleskopického prutu pro pstruhový rybolov, bude nová Catana TR pravděpodobně prutem přednostní volby. Štíhlý profil blanku u těchto modelů vylepšuje rovnováhu sestavy. Lite verze je ideální pro použití lehkých monofilních vlasců a menších háčků.

TR GT LITE/HI POWER Pro rybáře, kteří na trhu hledají plnohodnotný teleskopický prut pro lov pstruhů, bude Catana TR pravděpodobně favoritem v jejich volbě. V produktové řadě jsou k dispozici 4 lehčí modely Lite Power v délce 3,8 m, zatímco výkonnější modely High Power v délkách od 3,8 m do 4,5 m mají schopnost odhazování větších hmotností na větší vzdálenosti. Progresivní blanky z kompozitu XT40 se čtyřmi lehkými očky Pac Bay Minima nabízejí jedinečnou zdolávací akci. Tyto pruty je možné použít také pro bolognéské techniky lovu na řekách a kanálech.

LITE/FAST TE Pruty Technium jsou nyní k dispozici se dvěma různými akcemi. Technium Lite zvládne odhazovací hmotnosti 1,5 až 10 g, Technium Fast zvládne odhazovací hmotnosti 2,5 až 15 g. Oba modely mají blank z kompozitu HPC100 s příměsí Biofibre, opatřený rovným sedlem navijáku Shimano a čtyřmi lehkými očky Pac Bay Minima. Štíhlý profil blanku zlepšuje vyvážení prutu. Verze Lite je ideální pro použití tenkých monofilních vlasců a menší háčky. Oba modely Technium zvýrazňuje elektricky modrá barva. Pruty s ochranným krytem na očka se dodávají ve vysoce kvalitním sametovém vaku.

CATTRGTLP038 CATTRGTLP138 CATTRGTLP238 CATTRGTLP338 CATTRGTLP438 CATTRGTHP539 CATTRGTHP642 CATTRGTHP742 CATTRGTHP842 CATTRGTHP945

3.80m 3.80m 3.80m 3.80m 3.80m 3.90m 4.20m 4.20m 4.20m 4.50m

130cm 131cm 131cm 132cm 132cm 131cm 132cm 134cm 134cm 136cm

152g 174g 171g 178g 197g 202g 254g 250g 257g 317g

9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

7 7 7 7 7 7 7 7 7 7

0-3g 1-4g 2-5g 3-8g 5-10g 8-12g 10-18g 15-20g 20-30g 25-40g

Kód výrobku: LP= Lite Power · HP= Hi Power

XT40 TECTEGTLI50 TECTEGTLI60 TECTEGTLI70 TECTEGTFA50 TECTEGTFA60 TECTEGTFA70

4.90m 5.90m 6.90m 4.90m 5.90m 6.90m

148cm 149cm 149cm 138cm 141cm 141cm

196g 251g 323g 196g 250g 315g

8 9 10 8 9 10

5 6 7 5 6 7

1.5-10g 1.5-10g 1.5-10g 2.5-15g 2.5-15g 2.5-15g

Kód výrobku: LI = Lite · FA = Fast

100


55 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

MOŘSKÉ PŘÍVLAČOVÉ PRUTY

MOŘSKÉ PŘÍVLAČOVÉ PRUTY PLUGGER FLEX Prut Ocea Plugger Flex, určený příznivcům hladinové přívlače, využívá nejmodernější technologie Hi-Power X a Spiral X v konstrukci jedinečného blanku. S tímto prutem dosáhnete dlouhých a přesných odhozů. Je k dispozici ve třech akcích – střední (Medium, odhazovací hmotnost 90 g), středně těžké (Medium Heavy, 110 g) a těžké (Heavy, 130 g). Prut je perfektní například při lovu u hladiny lovících ryb – tuňáků, kranasů velkých, tarponů či zlaků nachových. Dlouhá rukojeť z EVA nabízí velkou páku a velká K-očka Fuji umožňují snadný průchod uzlů na vlasci či šňůře s minimálním třením.

OPFLSLTD80M OPFLSLTD83MH OPFLSLTD83H

2.44m 2.52m 2.52m

181cm 185cm 185cm

80g 110g 130g

7 7 7

2 2 2

80g 110g 130g

OCBBHG741203 OCBBHG741803 OCBBHG7101503 NOVINKA OCBBHG70H NOVINKA TOCBBHG76H

2.24m 2.24m 2.39m 2.13m 2.27m

81cm 81cm 89cm 141cm 64cm

315g 370g 354g 333g 369g

8 8 8 7 8

3 3 3 2 4

120g 180g 150g 60-150g 80-150g

OCBBBF225MJ OCBBBFS79M OCBBBF250HB NOVINKA TOCBBBF83MH

2.25m 2.13m 2.50m 2.44m

153cm 165cm 178cm 72cm

301g 273g 265g 382g

7 7 8 8

2 2 2 4

25-80g 40-100g 40-120g 40-120g

200

BB HEAVY GAME Přívlačový prut Ocea BB Heavy Game byl navržen pro chytání středně velkých tuňáků, kranasů velkých a dalších pelagických druhů s použitím bezlopatkových woblerů, jako jsou poppery a pencil nástrahy. Tato řada prutů zvládá odhazovat nástrahy do hmotnosti až 180 g. Jsou dost silné na to, aby zvládly vytáhnout na břeh extrémně houževnatě bojující ryby o hmotnosti klidně i přes 50 kg. Třídílná konstrukce prutů usnadňuje jejich přepravu po celém světě. Sedlo navijáku a přední pozice rukojeti jsou dobře vyváženy a nabízejí skvělý kompromis pro vlastnosti při odhazování a pak zdolávání úlovku. Nově jsou k dispozici modely 70H pro odhazování zátěže od 60 do 150 g a fantastický čtyřdílný model 76H, který ocení trofejní rybáři, putující za úlovkem.

200

BB BLUEFIN Přívlačové pruty Ocea BB Bluefin jsou speciálně určeny pro chytání tuňáků obecných (modroploutvých, Thunnus thynnus) v oblasti Středozemního moře. Prut má měkčí špičku než jiné modely pro těžkou přívlač, což umožňuje odhazovat malé nástrahy a kovové jigy na velké vzdálenosti. Gumová koncovka patky s výkyvným uložením a dlouhá přední rukojeť jsou skvělým řešením pro dlouhé a tvrdé souboje s houževnatou rybou. Pro trofejní rybáře je určen především nový čtyřdílný model.

NOVINKA 200


57 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

MOŘSKÉ PŘÍVLAČOVÉ PRUTY

Tyto pruty byly původně zkonstruovány především pro práci se speciálními jigy Shimano Coltsniper, které se používají pro lov na extrémní vzdálenosti ze břehu, nebo pro lov z lodi. Pruty Coltsniper BB jsou ale také použitelné pro mořský rybolov s využitím celé řady jiných velkých umělých nástrah. Blanky prutů, využívající speciální konstrukci Shimano Hi-Power X, jsou pro bezproblémové odhazování osazeny K-očky SiC od firmy Fuji. Řada Coltsniper BB nabízí modely od střední po rychlou akci, které jsou schopny odhazovat na impozantní vzdálenosti. Plná rukojeť z EVA se sedlem navijáku Fuji DPS je dostatečně dlouhá pro aktivní účinné odhazování.

SOFTBAIT TRACTION Se vzrůstající oblibou rybolovu s měkkými umělými nástrahami se mezi rybáři určitě stanou velkým hitem pruty Softbait Traction. Tyto vynikající pruty nabízejí vynikající přenos výkonu ve spodní části prutu, takže zvládnou komfortní odhazování nástrah do hmotnosti až 70 g. Relativně měkká špička přitom dokáže s nástrahou správně pracovat. Pruty jsou také využitelné pro lov se stickbaity. Díky tomu jsou všestrannou volbou pro každého náruživého příznivce trofejního mořského rybolovu.

BRSBT832070

2.51m

128cm

167g

10

2

COLTSBBS900M COLTSBBS906MH COLTSBBS1000H

2.74m 2.90m 3.05m

142cm 150cm 157cm

217g 248g 270g

8 8 8

2 2 2

40-60g 60-80g 80-100g

20-70g

100

FINESSE GAME Perfektní prut pro lov s malými umělými nástrahami ocení především rybáři, kteří pro chytání z útesů, z pobřeží nebo z lodi dávají přednost baitcastingovým navijákům. Blank z kompozitu HPC100 zvládne odhazovací hmotnost od 5 do 15 g. Prut rychlé akce i přes výborné odhazovací parametry nabídne dostatečnou citlivost, která vdechne nástrahám život. Prut Blue Romance Finesse Game o hmotnosti pouhých 105 g nabídne skvělé ovládání.

Pruty Moon Shot jsou určeny pro mořský rybolov s umělými nástrahami, především pro lov mořských okounů a dalších druhů, žijících v dosahu pobřeží. Štíhlý blank prutu využívá konstrukci Shimano Muscle Carbon, poskytující prutu rychlou akci, ideální pro ultrarychlé záběry a odhazování na velké vzdálenosti. Blank je osazen K-očky Fuji, sedlem navijáku Fuji a dělenou rukojetí z EVA. K dispozici jsou tři modely – odhazovací hmotnost 6 až 28 g zvládnou pruty v délkách 2,44 m a 2,77 m, 2,90m model zvládne 8 až 42 g.

MOONS806ML MOONS900ML MOONS906M

BRFG70515C

100

2.13m

213cm

105g

11

1

5-15g

2.59m 2.74m 2.90m

134cm 141cm 149cm

125g 134g 167g

8 8 8

2 2 2

6-28g 6-28g 8-42g


59 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

MOŘSKÝ JIGGING

MOŘSKÝ JIGGING

Řada prutů Game Type zahrnuje celkem tři modely prutů s jedinečnou akcí, vhodnou pro tři různé režimy jiggingu – pomalý, lehký a běžný. Díky použitým technologiím výroby Spiral X a Hi-Power X je blank neuvěřitelně štíhlý a citlivý. Rychlá progresivní akce je skvělá pro citlivou práci s jigy a pro zdolávání úlovku. Nerezová K-očka Ti/SiC od Fuji se postarají o bezproblémový rybolov, a to dokonce i při použití velmi tenkých splétaných šňůr.

POMALÝ JIGGING GTYPSJB681 GTYPSJB684 LEHKÝ JIGGING GTYPLJS632R GTYPLJB632R JIGGING 14GTYPJS586 14GTYPJB605

2.03m 2.03m

203cm 203cm

112g 127g

10 10

1 1

130g 300g

1.91m 1.91m

191cm 191cm

135g 145g

8 9

1 1

150g 150g

1.73m 1.83m

173cm 183cm

200g 160g

6 9

1 1

300g 300g


61 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

MOŘSKÝ JIGGING

Pruty Grappler jsou novou generací offshore mořských prutů pro lehký jigging, normální jigging a casting. Blanky prutů jsou zhotoveny s využitím technologie Hi-Power X od Shimano. Tyto štíhlé pruty dokonale kombinují citlivou špičku s mimořádným výkonem. Pruty jsou osazeny K-očky Fuji, která zajistí bezproblémové použití splétaných šňůr. Rukojeti z EVA nabídnou komfort při práci a vysokou odolnost. Každý model je mezi pruty pro mořský rybolov doslova klenotem, nabízejícím navíc nepřekonatelný poměr užitné hodnoty a ceny.

GRAPPLER GLPJS603 GLPJS604 GLPJS605 GLPLJB632 GLPLJS632 GLPCS73ML GLPCS80M GLPCS80MH GRAPPLER BB GLPJBBS631 GLPJBBS632 GLPJBBB631 GLPJBBB632

1.83m 1.83m 1.83m 1.91m 1.91m 2.21m 2.44m 2.44m

183cm 183cm 183cm 191cm 191cm 174cm 179cm 179cm

160g 180g 190g 115g 115g 220g 270g 310g

7 7 9 9 7 7 7 7

1 1 1 1 1 2 2 2

60-160g 90-200g 110-240g 45-150g 45-150g 15-60g 25-80g 40-100g

1.91m 1.91m 1.91m 1.91m

147cm 147cm 143cm 143cm

115g 118g 107g 109g

7 7 9 9

2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)*

120g 150g 120g 150g

(SH)* = Oddělené rukojeti


63 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

MOŘSKÝ TROLLING

MOŘSKÝ TROLLING ULTRA A STAND-UP (Limited Edition) Prut Tiagra Ultra A Stand-up Limited Edition je nejlepším produktem mezi stand-up pruty od Shimano. Nekompromisní prut využívá štíhlý blank z kompozitu HPC300 s příměsí Biofibre, který byl vyroben pomocí revoluční nanotechnologie NanoAlloy. Díky ní také dává prutu jedinečnou zdolávací akci. Tento model využívá pro snížení hmotnosti karbonová kladková očka i přímou a tvarovanou karbonovou rukojeť. Představovaná novinka nenajde konkurenci při lovu tuňáků a dalších velkých mořských trofejních ryb.

300

TIUASTP3050LE TIUASTP5080LE

1.65m 1.65m

127cm 127cm

663g 771g

6 6

2 2

30-50lb 50-80lb

CATCXTRLL6 CATCXTRLL12 CATCXTRLL16 CATCXTRLL20

2.19m 2.19m 2.19m 2.19m

178cm 178cm 178cm 178cm

-

10 10 9 9

2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)* 2 (SH)*

6lb 12lb 16lb 20lb

CX TROLLING LITE Prut Catana CX Trolling Lite nabízí jedinečný poměr užitné hodnoty a ceny. Je ideální pro lov menších mořských trofejních ryb pomocí šňůr či vlasců s pevností mezi 6 až 20 librami. Uplatní se při trollingu s menšími umělými nástrahami i živými rybkami. Při délce 2,19 m bude skvělý jak na menších lodích, tak i na velkých komerčních plavidlech. Rychlá progresivní akce zajistí maximální potěšení i dostatečný výkon při zdolávání ryb všech velikostí. ­

XT40

(SH)* = Oddělené rukojeti

BOAT QUIVER Prut Beastmaster Boat Quiver v charakteristické a výrazné žluté barvě se okamžitě odliší od jiných prutů. Karbonový blank z kompozitu XT60 vykazuje rychlou akci díky dvěma zaměnitelným quiverovým špičkám pro lov za různých podmínek. Produktová řada nabízí tři modely v délkách od 2,40 m do 3,00 m. Všechny tři zvládnou práci s nástrahami o odhazovací hmotnosti až do 250 g.

XT60

BMBT2Q240XH BMBT2Q270XH BMBT2Q300XH

2.40m 2.70m 3.00m

121cm 121cm 132cm

232g 226g 264g

11 11 12

2 + 2 tips 2 + 2 tips 2 + 2 tips

250g 250g 250g


65 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

SURFCASTINGOVÉ PRUTY

SURFCASTINGOVÉ PRUTY Speedmaster CX Tele Surf s blankem z kompozitu HPC200 s příměsí Biofibre nabízí rychlou akci a jedinečné odhazovací vlastnosti.

CX TELE SURF Řada prutů Speedmaster CX Tele Surf byla navržena s účelem nabídnout jedinečné parametry při odhazování. Vlastnosti prutu vycházejí z konstrukce blanku, vyrobeného z kompozitu HPC200 s příměsí Biofibre. Díky tomuto složení i konstrukci prut vykazuje rychlou akci, která je ještě urychlena zvýšenou rychlostí špičky při odhazování. Blank prutu je osazen nejlepšími očky Fuji Alconite a sedlem navijáku Fuji DPS. Kvalitní závodní surfový prut Speedmaster CX je k dispozici v šesti modelech v délkách od 4,00m (80 g) do 4,50 m (200 g).

SMCXSFTE408 SMCXSFTE4210 SMCXSFTE4212 SMCXSFTE4515 SMCXSFTE4517 SMCXSFTE4520

200

4.00m 4.20m 4.20m 4.50m 4.50m 4.50m

145cm 155cm 155cm 155cm 155cm 155cm

313g 340g 360g 401g 422g 434g

5 5 5 5 5 5

6 6 6 6 6 6

80g 100g 120g 150g 170g 200g


67 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

SURFCASTINGOVÉ PRUTY

Power Aero Surf nabídne mimořádný výkon, který ocení především nejzkušenější rybáři, lovící na velké vzdálenosti

Prut Spin Power 425BX nabízí zkušeným surfovým specialistům mohutný přebytek výkonu, který se projeví zvládnutím pořádné zátěže při odhazování. Úžasný prut svou práci zvládne nejlépe se zátěží mezi 150 až 170 g. Sada vyvažovacích tělísek v rukojeti pomáhá přizpůsobit vyvážení prutu, což je mimořádně důležité v sestavě s ultralehkým navijákem, jako je například Aero Technium XS-B MGS. Blank prutu, vyrobený našimi patentovanými technologiemi Hi-Power X a Spiral X, je osazen K-očky Fuji, která eliminují riziko zamotání vlasce. Spin Power je tedy vskutku mohutným odhazovacím nástrojem.

5CAYM4425

4.25m

150cm

465g

7

3

XTR-B TUBULAR BIG GUIDES Power Aero Surf nabídne mimořádný výkon, který ocení především nejzkušenější rybáři, lovící na velké vzdálenosti. Štíhlý blank z kompozitu HPC300 s příměsí Biofibre je vyroben nejnovější nanotechnologií NanoAlloy, díky čemuž získává jedinečné vlastnosti. Blank je osazen nejlepšími očky Fuji a sedlem navijáku Fuji NS. Bezpochyby se proto jedná o jeden z nejlepších prutů na trhu. Pro maximální využití odhazovacích vlastností je prut vybaven dutou špičkou. K omezení tření při odhazování je Power Aero vybaven nadstandardně velkými očky pro snazší průchod vlasce.

170g

PASFT425XTRBG PASFT450XTRBG

300

4.25m 4.50m

148cm 157cm

523g 548g

8 8

3 3

225g 225g


69 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

SURFCASTINGOVÉ PRUTY

Na pláži si s prutem Speedmaster přijdete na své – pro citlivý rybolov stačí zvolit model s tuhou plnou špičkou. Pro silový rybolov je skvělým řešením model s dutou špičkou.

Perfektní volba pro mělké pláže a ústí řek, kde není třeba využít výkon klasického surfcastingového prutu

TUBULAR TIP/SOLID TIP

TELE BEACH/3 PIECE BEACH

Štíhlý prut Speedmaster Surf má blank z kompozitu HPC200 s příměsí Biofibre. Vykazuje rychlou akci, která maximálně vylepšuje odhazovací parametry. Blank je opatřen sedlem navijáku Fuji DPS a O-očky Fuji Concept, přičemž 4,25m modely mají očka Low Rider. Prut poskytuje pohodlné a bezpečné držení díky rukojeti Cast Control Grip od Shimano. Speedmaster Surf se na pláži skutečně osvědčí – pro citlivý rybolov se hodí modely s plnou špičkou, pro silové chytání je vhodné volit prut s dutou špičkou.

Nový Speedmaster Beach je k dispozici ve dvojím provedení – ve třídílné skládací verzi a ve verzi teleskopické. Obě varianty mají ultraštíhlý blank, vyrobený z HPC200 s příměsí Biofibre, opatřený očky Fuji Alconite a sedlem navijáku Fuji DPS. Teleskop se dodává se dvěma zaměnitelnými quiverovými špičkami. Obě provedení se nabízejí v délkách 4,20 m nebo 4,50 m, přičemž všechny verze prutů zvládnou odhazovací hmotnost až 120 g. Pruty najdou uplatnění na mělkém pobřeží a v ústí řek, kde není třeba výkonu standardních surfcastingových prutů.

DUTÁ ŠPIČKA SMSFT425BX SMSFT450BX PEVNÁ ŠPIČKA SMSFS425BX SMSFS450BX

TELESKOPICKÉ MODELY SMTEBE4212 SMTEBE4512 TROJDÍLNÉ MODELY SMBE4212 SMBE4512

4.25m 4.50m

148cm 150cm

500g 530g

7 7

3 3

225g 225g

4.25m 4.50m

148cm 150cm

500g 530g

7 7

3 3

225g 225g

200

200

4.20m 4.50m

153cm 153cm

344g 373g

7 7

6 6

80-120g 80-120g

4.20m 4.50m

147cm 157cm

431g 478g

8 8

3 3

120g 120g


71 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

OBLEČENÍ V LETOŠNÍM ROCE PŘICHÁZÍME NA TRH S NOVÝMI KOLEKCEMI OBLEČENÍ, KTERÉ VYUŽÍVAJÍ VYLEPŠENÉ TECHNOLOGIE VÝROBY TKANIN I POZNATKY MODERNÍHO ŠITÍ ODĚVŮ. DÍKY TOMU BUDETE MOCI POZNAT VÝRAZNĚ LEPŠÍ KOMFORT NOŠENÍ ODĚVU I PŘI RYBOLOVU. SVRCHNÍ VRSTVY OBLEČENÍ, ČEPICE, OCHRANA OČÍ A DALŠÍ DOPLŇKY TVOŘÍ SKUTEČNĚ JEDINEČNÉ PRVKY MODERNÍHO VYBAVENÍ PRO NEJNÁROČNĚJŠÍ RYBÁŘE.

TERMINOLOGIE A VELIKOSTI

TECHNOLOGIE VÝROBY TKANIN A PRŮVODCE VELIKOSTMI STRV SYSTEM SHIMANO THERMAL RETENTIVE VALUE Shimano přichází na trh se svým vlastním způsobem měření účinnosti zadržení tepla. Zavedená veličina STRV (Shimano Thermal Retentive Value) představuje účinnost zadržování tepla. Pomocí číselné hodnoty této veličiny mohou rybáři vybírat oblečení s ohledem na aktuální počasí. Každá součást oblečení má svou vlastní hodnotu STRV. Přidáním spodní vrstvy oblečení dochází k dalšímu zateplení, takže hodnota STRV správně napoví vhodnost oblečení v závislosti na teplotě venku. Výsledkem je stanovení optimální teploty, při které se rybář bude cítit v oblečení příjemně.

GORE-TEX® FABRIC GORE-TEX® je nepromokavá, prodyšná mikroporézní membrána, která se používá v oblečení a obuvi do nejnáročnějších podmínek. Oblečení s membránou GORE-TEX® nabízí vynikající ochranu a přináší komfort nošení.

DRYSHIELD Nepromokavá prodyšná membrána DRYSHIELD umožňuje dokonalé odvětrávání vlhkosti do okolí při vynikající vodoodpudivosti. Výsledkem je vylepšený komfort, dokonce i v nejdrsnějších podmínkách. Prodyšnost: 10 000 g/m²/24 hodin Nepromokavost: 5000 mm

700FP FILLPOWER Vysoce kvalitní výplň 700 Fillpower nabízí vysokou schopnost zadržovat teplo. Oděvy obsahující výplň 700FP jsou velmi teplé a dobře chrání před chladem. Jsou proto ideální pro nošení v těch nejnáročnějších zimních podmínkách.

UP SWING PATTERN Oděvní střih UP SWING s celkovým provedením konstrukce oblečení přináší uživateli volnost a vysokou pohyblivost, dovolující zejména rybářům lovit bez omezení.

2WAY SYSTEM Konstrukce dílu na zádech zajišťuje lepší odvětrávání vlhkosti a přispívá tak lepšímu komfortu.

VELIKOST OBLEČENÍ EVROPA ASIE SEVERNÍ AMERIKA

M L S

L XL M

XL 2XL L

2XL 3XL XL

3XL 4XL 2XL


73 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

OBLEČENÍ

DRYSHIELD ADVANCE WARM JACKET • Teplá bunda, ideální pro všechny způsoby rybolovu

Vzhled Shimano a materiál GORE-TEX® – skvělá kombinace

• Pro komfortní nošení je vyrobena z materiálů DRYSHIELD a HYPER REPEL100 • Atraktivní vzor Mookibii • Nastavitelná kapuce • Materiál: 100 % polyamid Vhodné k produktu DRYSHIELD ADVANCE WARM BIB = STRV+8

KÓD PRODUKTU 59YRB02JM 59YRB02JM

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

Oranžová / Béžová Vzor Mookibii

26(M) 29(L) 2C(XL) 2D(2XL) 36(M) 39(L) 3C(XL) 3D(2XL)

GORE-TEX® BASIC WARM JACKET • Bunda, vyrobená z odolného materiálu GORE-TEX®, který je prodyšný a nepromokavý • Univerzální bunda s vlastnostmi, ideálními pro rybolov • Nepromokavé dvoucestné zipy • Materiál: 100 % polyamid Vhodné k produktu GORE-TEX® BASIC WARM BIB = STRV+7

KÓD PRODUKTU

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

59YRB07JP 59YRB07JP

Černá Zelená

16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL) 1E(3XL) 26(M) 29(L) 2C(XL) 2D(2XL) 2E(3XL)

Bunda Dryshield Advance Jacket a kalhoty Bib ‘n’ Brace vytvářejí vynikající stylovou, teplou a nepromokavou sestavu

GORE-TEX® BASIC WARM BIB

DRYSHIELD ADVANCE WARM BIB

• Kalhoty, vyrobené z materiálu GORE-TEX®, který je prodyšný a nepromokavý

• Jednoduché černé kalhoty, vhodné k bundě Advance Warm Jacket

• Univerzální kalhoty s vlastnostmi, ideálními pro rybaření

• Nepromokavé a prodyšné

• Doplněk k bundě Basic Warm Jacket

• Dvě přední kapsy na zip

• Materiál: 100 % polyamid

• Materiál: 100 % polyamid

Vhodné k produktu GORE-TEX® BASIC WARM JACKET = STRV+7

Vhodné k produktu DRYSHIELD ADVANCE WARM JACKET = STRV+8

KÓD PRODUKTU 59YRB07PP

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

Šedočerná

16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL) 1E(3XL)

KÓD PRODUKTU

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

59YRB02PM

Černá

16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL)


75 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

OBLEČENÍ

NEXUS GORE-TEX® COLD WEATHER SUIT

NEXUS DRYSHIELD ADVANCE COLD WEATHER SUIT

• Vyrobeno z měkkého materiálu GORE-TEX®, který je prodyšný a nepromokavý

• Oděv pro pohodlné nošení, vyrobený z materiálů DRYSHIELD a HYPER REPEL100

• Dvojité manžety proti průniku vody pod oděv

• Prodyšný a nepromokavý, s dvojitými manžetami na bundě

• Střih Up-swing pod rameny zajišťuje velkou pohyblivost při práci s prutem

• Střih Up-swing pod rameny zajišťuje velkou pohyblivost

• Materiál: 100 % polyamid

• Materiál: 100 % polyamid

STRV+8 (kompletní oděv)

STRV+8 (kompletní oděv)

KÓD PRODUKTU 59YRB114P

NEXUS DRYSHIELD ADVANCE COLD WEATHER JACKET • Bunda, vyrobená z materiálů DRYSHIELD a HYPER REPEL100, které zaručují komfortní nošení • Prodyšná a nepromokavá, s dvojitými manžetami • Střih Up-swing pod rameny zajišťuje vysokou pohyblivost • Materiál: 100 % polyamid Vhodné k produktu NEXUS DRYSHIELD COLD WEATHER BIB = STRV+8 KÓD PRODUKTU 59YRB12JP 59YRB12JP 59YRB12JP

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

Černá Červená Tmavě modrá

16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL) 26(M) 29(L) 2C(XL) 2D(2XL) 36(M) 39(L) 3C(XL) 3D(2XL)

NEXUS DRYSHIELD ADVANCE COLD WEATHER BIB • Vyrobeno z materiálu DRYSHIELD, který je prodyšný a nepromokavý • Zesílené sedací partie • Doplněk k bundě Cold Weather Suit Jacket • Materiál: 100 % polyamid Vhodné k produktu NEXUS DRYSHIELD COLD WEATHER JACKET = STRV+8

KÓD PRODUKTU

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

59YRB12PP

Černá

16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL)

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

Tmavě modrá

36(M) 39(L) 3C(XL) 3D(2XL)

KÓD PRODUKTU

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

59YRB125P

Černá

14(S) 16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL)


77 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

OBLEČENÍ

XEFO GORE-TEX® COZY JACKET

SOFT INSULATION JACKET LT

• Vyrobeno z odolného prodyšného a nepromokavého materiálu GORE-TEX®

• Na dotyk měkká lehká bunda s vnitřní výplní

• XEFO – moderní značka oblečení, které je určeno pro každodenní používání i pro rybolov s umělými nástrahami

• Volný střih Up-swing pod rameny zajišťuje skvělou pohyblivost

• Dvojité manžety proti průniku vody pod oděv

• Pro jaro a podzim jako svrchní vrstva, pro zimu jako střední vrstva

• Materiál: 100 % polyamid

• Materiál: 100 % polyamid

• Vodoodpudivý materiál

Vhodné k produktu XEFO GORE-TEX® COZY PANTS = STRV+8 KÓD PRODUKTU 59XRB24JP 59XRB24JP

BARVA Kouřově zelená Wolframová

KÓD VELIKOSTI A BARVY 16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL) 26(M) 29(L) 2C(XL) 2D(2XL)

KÓD PRODUKTU 59YJA051N 59YJA051N

BARVA Černá Ohnivě červená

KÓD VELIKOSTI A BARVY 16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL) 54(S) 56(M) 59(L)

THERMAL INSULATION JACKET • Termoizolační vodoodpudivá bunda s vnitřní výplní • Promyšlený komfortní střih pro velkou pohyblivost • Provedení v kontrastních barvách • Logo Shimano vpředu i vzadu • Materiál: 100 % polyamid Vhodné k produktu THERMAL INSULATION BIB = STRV+2 a jako oděv ve střední vrstvě = STRV+5

XEFO DRYSHIELD WS JACKET

KÓD PRODUKTU 59YMD05JM 59YMD05JM

BARVA Šedá maskovací Tmavá maskovací

KÓD VELIKOSTI A BARVY 16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL) 26(M) 29(L) 2C(XL) 2D(2XL)

• Bunda s mnoha hlubokými kapsami, vhodná pro chladné počasí • Obsahuje prodyšnou a nepromokavou membránu DRYSHIELD • Pohodlný suchý zip v horní části kapsy je určen pro rychlé připevnění či oddělení rybářských rukavic se suchým zipem, když je například zapotřebí vyměnit nástrahu • Materiál: 100 % polyamid

KÓD PRODUKTU 59XRB21JP

BARVA Béžová / Černá

KÓD VELIKOSTI A BARVY 16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL)

XEFO GORE-TEX® COZY PANTS • Vyrobeno z odolného prodyšného a nepromokavého materiálu GORE-TEX® • XEFO – moderní značka oblečení, které je určeno pro každodenní používání i pro rybolov s umělými nástrahami • Dvojité manžety proti průniku vody pod oděv

THERMAL INSULATION BIB • Termoizolační vodoodpudivé kalhoty s vnitřními výplněmi • Dvě přední kapsy na zip • Doplněk k bundě Thermal Insulation Jacket • Materiál: 100 % polyamid Vhodné k produktu THERMAL INSULATION JACKET = STRV+2 a jako oděv ve střední vrstvě = STRV+5

• Materiál: 100 % polyamid Vhodné k produktu XEFO GORE-TEX® COZY PANTS = STRV+8 KÓD PRODUKTU 59XRB24PP

BARVA Šedá

KÓD VELIKOSTI A BARVY 16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL)

KÓD PRODUKTU 59YMD05PM

BARVA Černá

KÓD VELIKOSTI A BARVY 16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL)


79 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

RUKAVICE A NÁŘADÍ

PEARL FIT EXS GLOVE 3 FINGER • Materiál: Syntetická kůže

700FP DOWN JACKET

KÓD PRODUKTU

KÓD VELIKOSTI A BARVY

59YGL091N

49(XL-Šedá/Stříbrná) 59(XL-Modrá/Stříbrná)

• Velmi teplá stylová bunda • Výplň kvalitním materiálem (plnivost 700 Fill Power) • Zdokonalená termoretence s akumulací tepla na zádech • Univerzální konstrukce pro všechny způsoby rybolovu • Lehký a kompaktní střih s úložným vakem • Materiál: 100 % polyamid

KÓD PRODUKTU

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

59YJA052M 59YJA052M

Šedá Černá

66(M) 69(L) 6C(XL) 16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL)

Úložný vak

PEARL FIT EXS GLOVE 5 FINGER

XEFO EXS CHLOROPRENE GLOVE 3 CUT

XEFO WATCH BAND

• Materiál: Syntetická kůže

• Materiál: Syntetická kůže

Materiál: Chloroprenový kaučuk (Neoprén)

KÓD PRODUKTU 59YGL092N

KÓD VELIKOSTI A BARVY

KÓD PRODUKTU

56(L-Modrá / Stříbrná) 59(XL-Modrá / Stříbrná)

59XGL279P

KÓD VELIKOSTI A BARVY 36(L-Modrá) 39(XL-Modrá)

KÓD PRODUKTU

KÓD VELIKOSTI A BARVY

59XAC297P

1F(Černá) 2F(Vínová)

XEFO WINDSTOPPER OPTIMAL HOODY • Prodyšná fleecová bunda, odolná proti větru, je vyrobena z měkkého materiálu GORE-TEX® • Vodoodpudivá • Využitelná jako svrchní nebo střední vrstva • Materiál: 100 % polyester

POWER PLIERS 7”

ADVANCED PLIERS 6”

• 18cm velké kleště z nerezové oceli s měkkou robustní rukojetí • Fluórová povrchová vrstva pro lepší protikorozní odolnost KÓD PRODUKTU 59XJA296P 59XJA296P

BARVA

KÓD VELIKOSTI A BARVY

Černá Vavřínová

16(M) 19(L) 1C(XL) 1D(2XL) 26(M) 29(L) 2C(XL) 2D(2XL)

• Univerzální otvírák na kroužky velikostí #5 až #11

• 15cm kleště z nerezové oceli s měkkou robustní rukojetí • Fluórová povrchová vrstva pro lepší protikorozní odolnost • Štěrbina na ladění nástrah a štěrbiny na průchodky

• Perfektní nůžky na monofilní vlasce i splétané šňůry

• Univerzální otvírák na kroužky velikostí #3 až #5

• Trvanlivá rozpěrná pružina

• Perfektní nůžky na monofilní vlasce i splétané šňůry

• Jednoprstová pojistka

• Trvanlivá rozpěrná pružina • Jednoprstová pojistka

KÓD PRODUKTU ATPW007BK

VELIKOST 5cm x 17.8cm

KÓD PRODUKTU ATAD006BK

VELIKOST 4.8cm x 15.2 cm


81 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

POKRÝVKY HLAVY

BREATH HYPER +˚C FLEECE KNIT

BREATH HYPER +˚C KNIT CAP

• Materiál: 96 % akryl, 4 % polyamid • Standardní velikost

• Materiál: 96 % akryl, 4 % polyamid • Standardní velikost

KÓD PRODUKTU 59YCA064P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F(Černá) 2F(Béžová) 3F(Tyrkysová) 4F(Červená)

KÓD PRODUKTU 59YCA065P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F(Černá) 2F(Béžová) 3F(Tyrkysová) 4F(Červená)

NEXUS BASIC WARM CAP

XEFO MEGAHEAT 3WAY LAYER KNIT

• Materiál: 100 % polyester • Standardní velikost

• Materiál: 100 % akryl • Standardní velikost

KÓD PRODUKTU 59YCA151P

59XCA299P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F(Wolfram/Oranžová) 2F(Zelená/Žlutá) 3F(Modrá)

• Materiál: 60 % bavlna, 40 % polyamid

• Materiál: 100 % bavlna • Standardní velikost

KÓD PRODUKTU

1F(Černá) 2F(Červená) 3F(Modrá)

KÓD PRODUKTU

THERMAL HAT

THERMAL CAP

59YCA050P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY

• Standardní velikost

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F (Černá) 2F (Modrá) 3F (Béžová) 4F (Šedá)

BASIC THERMAL CAP

KÓD PRODUKTU 59YCA055P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F (Šedá)

• Materiál: 100 % akryl • Standardní velikost

• Materiál: 100 % akryl • Standardní velikost

KÓD PRODUKTU

TWEED CAP

• Materiál: 100 % polyamid • Standardní velikost

XEFO MEGAHEAT CABLE KNIT

XEFO MEGAHEAT 2WAY BON BEANIE

59XCA294P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F(Titanově šedá) 2F(Modrá) 3F(Wolframová)

KÓD PRODUKTU 59XCA295P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F(Šedá/Modrá) 2F(Černá/Zelená) 3F(Hnědá/Vínová)

• Materiál: 67 % vlna, 25 % polyester, 4 % angora, 4 % polyamid • Standardní velikost

KÓD PRODUKTU

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY

59YCA036N

4F (Stříbrná)

KÓD PRODUKTU 59YCA071P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F (Černá) 2F (Hnědá)

TWEED WORK CAP

KNIT WATCH CAP

FACE MASK

NECK WARMER

• Materiál: 67 % vlna, 25 % polyester, 4 % angora, 4 % polyamid • Standardní velikost

• Materiál: 100 % akryl • Standardní velikost

• Materiál: 100 % polyester • Standardní velikost

• Materiál: 100 % polyester • Standardní velikost

KÓD PRODUKTU 59YCA076P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F (Černá) 2F (Hnědá)

KÓD PRODUKTU 59YCA084P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F (Černá) 2F (Šedá) 4F (Modrá)

KÓD PRODUKTU 59YAC032N

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 4F(Hnědá) 5F(Šedá)

KÓD PRODUKTU 59YAC034P

JEDNA VELIKOST - KÓD BARVY 1F(Černá) 2F(Modrá)


83 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ZAVAZADLA

KONSTRUKCE Z AVA Z ADEL OCD systém umožňuje kompletovat zavazadlo z bohaté kolekce příslušenství, které do něj díky vhodně zvoleným rozměrům jednotlivých prvků snadno naskládáte. S tímto systémem naplánujete rozložení výbavy podle předpokládaného použití nebo časového harmonogramu vaší výpravy.

Základem systému Aero Quiver je brašna s popruhem, na kterou můžete připevňovat modulární komponenty. Systém nabízí nespočetné kombinace, proto vám dává možnost volby, kolik vybavení s sebou vezmete. Nezapomeňte na pruty, sítě, stojánky, podložky, podběráky, praky a další pomůcky.

Provedení nových zipů Duralast umožňuje snášet velmi hrubé zacházení. Spolehlivě uzavírají zavazadla a jistě splní požadavky i těch nejnáročnějších rybářů.

Díky použitému systému dvojitého prošívání švů Power Stitching se zvyšuje celková pevnost zavazadel


85 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ZAVAZADLA TRIBAL XTR


87 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ZAVAZADLA TRIBAL XTR

TRIBAL XTR COMPACT SYSTEM CARRYALL SET V naší produktové řadě nejkompletnější sestava zavazadel, kterou jednoduše musíte mít. Díky tomuto systému zavazadel můžete uskladnit veškeré svoje vybavení v dobře organizovaném úložném prostoru. Charakteristika: • Mimořádně objemný oddíl a 4 postranní kapsy • Extra kapsa na horním víku pro tyče a vidličky • Speciální kapsa pro dlouhou krabičku na montáže • Komfortní polstrovaný popruh Aero Quiver pro pohodlné nošení přes rameno • Organised Compact Design – dodáváno s 8 malými pouzdry na příslušenství (Small Accessory Cases) a 2 velkými pouzdry (Large Accessory Cases)

SHTRXTR106

75cm x 40cm x 42cm

SHTRXTR01

75cm x 40cm x 42cm

TRIBAL XTR COMPACT CARRYALL Všestranná brašna, kompatibilní se systémem Tribal OCD (Organised Compact Design) Charakteristika: • Mimořádně objemný oddíl a 4 postranní kapsy • Extra kapsa na horním víku pro tyče a vidličky • Speciální kapsa pro dlouhou krabičku na montáže • Komfortní polstrovaný popruh Aero Quiver pro pohodlné nošení přes rameno • Organised Compact Design – prostor pro 8 malých pouzder na příslušenství (Small Accessory Cases) a pro 2 velká pouzdra (Large Accessory Cases), tato pouzdra nejsou součástí balení


89 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ZAVAZADLA TRIBAL XTR

TRIBAL XTR MINI CARRYALL

TRIBAL XTR FOLDING CARRYALL

TRIBAL XTR LARGE ACCESSORY CASE

Malá taška s překvapivě velkým prostorem.

Perfektní pouzdro pro uskladnění nejrůznějšího příslušenství a pomůcek. Velikostně se skvěle vejde do větších zavazadel.

Menší verze zavazadla Accessory Case. Pouzdro na příslušenství se vejde do větších zavazadel.

Charakteristika:

Skvělá a praktická rozkládací brašna. Velká kapacita brašny nevadí v bivaku, protože ji můžete rozložit na dvě části a uskladnit pod lehátkem.

• Hlavní úložný prostor doplňují dva postranní oddíly na uložení pouzder Accessory Cases

Charakteristika:

Charakteristika:

• Zavazadlo programu OCD

• Termoizolační výplň vybrané části poslouží jako alternativní termovak

• Dvoudílná rozkládací konstrukce, obě části mohou být uloženy pod lehátkem, takže dokonale využijete místo v bivaku

• Zavazadlo programu OCD

• Vnější síťované postranní kapsy

• Vnější síťované postranní kapsy

• Jednotlivé části lze využít samostatně pro kratší výlety

• Vnitřní dělicí prvky

• Vnitřní dělicí prvky

• Popruh Aero Quiver nabízí komfortní polstrování a ochranu ramene

• Kvalitní zipy a zpevněné švy

• Kvalitní zipy a zpevněné švy

• Popruh Aero Quiver nabízí komfortní polstrování a ochranu ramene • Tvarovaná základna z tvrdé kůže • Organised Compact Design – prostor dostačuje k uskladnění 4 malých pouzder (Small Accessory Cases) a 2 velkých pouzder (Large Accessory Cases), pouzdra nejsou součástí dodávky

60cm x 29cm x 32cm

SHTRXTR03

SHTRXTR15

13cm x 26cm x 13cm

76cm x 36cm x 41cm

TRIBAL XTR XL GLUG & HOOKBAIT CASE

TRIBAL XTR BAIT BUCKET SEAT

Dvě brašny v jedné. To je skvělá volba pro putující rybáře. Ideální zavazadlo, které splní svůj úkol nejlépe v kombinaci s brašnou XTR Folding Carryall.

Praktický a propracovaný design, ideální zavazadlo pro putující rybáře. Vhodná pro uskladnění a přepravu krmení a výbavy. Navíc zvládne i funkci sedátka.

Charakteristika:

Charakteristika:

Praktická brašna pro rybáře, kteří chodí k vodě s dózami přípravků na háčkové nástrahy, nebo kteří rádi experimentují s háčkovými nástrahami a nosí jich větší množství.

• Vysouvací termovak až na 5 kg nástrahy

• 2 elastické síťové kapsy

Charakteristika:

• Přední kapsa na krabičku s koncovými montážemi a výbavou

• Část vybavena termoizolační výplní

• Součástí dodávky je 6 velkých a 6 malých dóz

• Šňůra se smyčkou na prak

• Smyčka na prak

• Vnitřní plastové a externí síťové kapsy

• 2 další boční kapsy na výbavu

• Tvarovaná základna z tvrdé kůže

• Rychlá orientace při hledání konkrétní nástrahy

• Spony na připojení podložky

• Organised Compact Design – v kapsách uskladní 2 malá pouzdra (Small Accessory Cases, pouzdra nejsou součástí dodávky)

• Organised Compact Design – vhodná brašna i do většího zavazadla

SHTRXTR11

SHTRXTR12

36cm x 16cm x 34cm

SHTRXTR16

27cm x 26cm x 13cm

TRIBAL XTR STALKER & FLOATER BAG

SHTRXTR04

Charakteristika:

• Možnost připojení na další zavazadla (Stalker and Floater Bag) • Tvarovaná základna z tvrdé kůže na obou brašnách

SHTRXTR05

TRIBAL XTR SMALL ACCESSORY CASE

54cm x 30cm x 39cm

27cm x 26cm x 13cm

TRIBAL XTR COOKING CASE

TRIBAL XTR SLR CAMERA HOLSTER

Praktická jídelní souprava pro stravování v přírodě.

Perfektní pouzdro na zrcadlovku či kompaktní fotoaparát. Výborně poslouží pro bezpečnou přepravu i uskladnění příslušenství.

Charakteristika: • K onstrukce a provedení v souladu s programem OCD, velké rozměry

Charakteristika:

• K uchyňské nádobí a piknikové potřeby pro dvě osoby a dostatek místa na umístění vařiče a náhradní náplně plynu

• Odnímatelný ramenní popruh

• Polstrované pouzdro na fotoaparát • Zavírání na zip a suchý zip • Spodní oddíl na další fotopříslušenství

SHTRXTR18

27cm x 26cm x 13cm

SHTRXTR17

26cm x 14cm x 12cm


91 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ZAVAZADLA TRIBAL XTR

TRIBAL XTR 1/6 POUCH

TRIBAL XTR 1/4 POUCH

Malá kapsa Accessory Pouch je navržena v rámci programu Organised Compact System. Kapsa nabízí dostatečný prostor na uložení velké krabičky (Large Accessory Case). Kapsa je ideální pro přepravu například záložních háčků. Charakteristika:

Zavazadlo na příslušenství je navrženo v rámci programu Organised Compact System. Průhledné horní víko usnadňuje rychlou orientaci v uloženém příslušenství. Každá ze 4 kapes poskytuje dostatečný prostor pro velkou krabičku (Large Accessory Case). Perfektní zavazadlo pro uskladnění nejrůznějšího vybavení včetně olůvek.

• Průhledné horní víko

Charakteristika:

• Zpevněné boky

• Průhledné horní víko

• Program OCD (Organised Compact Design)

• Zpevněné boky • Program OCD (Organised Compact Design)

SHTRXTR101

SHTRXTR102

13m x 7cm x 11cm

13cm x 26cm x 13cm

TRIBAL XTR SCALE POUCH

TRIBAL XTR BAITING POUCH

TRIBAL XTR RIG POUCH

Brašna pro uskladnění a bezpečnou přepravu nejčastěji používaných vah.

Brašna na uskladnění a přepravu pomůcek pro krmení, například pro bumerang.

Charakteristika:

Charakteristika:

Tato kapsa pro velkou krabičku (Large Accessory Case) je skvělým doplňkem do vašeho systémového zavazadla. Hodí se například pro uskladnění všech typů předem připravených koncových montáží.

TRIBAL XTR PROTECTOR ROD SLEEVES +

TRIBAL XTR PROTECTOR ROD SLEEVE

TRIBAL XTR 6 ROD QUIVER (INC 3 X 12ft SLEEVES)

Brašna na pruty s pevnou schránkou poslouží při transportu rozložených prutů. Všechny tři modely zvládnou uskladnění 3,66-3,96m prutů.

Vynikající obal je určen na ochranu prutů při přepravě. Nastavitelná délka horní části systémového zavazadla umožňuje uskladnit pruty v délkách 3,05-3,35 m (104), resp. 3,66-3,96 m (105).

Všestranné systémové zavazadlo pro uskladnění až 6 pouzder s pruty (3 jsou součástí dodávky), pro uskladnění bivaku, podběráku a “dlouhého” příslušenství.

Charakteristika:

Charakteristika:

Charakteristika:

• Polstrované přepážky a pevná schránka těla

• Systém Aero Quiver pro snadné připojení dalších zavazadel

• Zip na zadní straně proti riziku poškození vlasce

• Systém Aero Quiver pro připojení k jiným zavazadlům

• Konstrukce a provedení v souladu s programem OCD, malé rozměry

• Zavazadlo programu Organised Compact Design

Charakteristika:

• Bohaté polstrování pěnovou termoizolační vrstvou

• 10 přihrádek na montáže

• Velká kapsa

• Části ve špičce a u dna jsou silně polstrované

• Vnitřní kapsa pro výbavu na ošetření ryb a další drobnosti

• Objem pro uložení až 2 kg krmení

• Malá deska s úchyty pro jemné montáže

• Systém Aero Quiver

• Zúžená špička je schopna pojmout očka o průměru 50 mm

• Základní obaly jsou určeny pro pruty s očky velikosti 50 mm a s kapsou na zip v celé délce

• Polstrování pěnovou vložkou

• Nastavitelný opaskový řemen se smyčkou praku

• Vnitřní síťovaná kapsa

• Velká kapsa je na zip v celé délce

• Hlavní úložný prostor má zip po celé délce a ochranu vlasce

• Identifikační štítek

• Program OCD (Organised Compact Design)

• Hlavní úložný prostor má zip v celé délce pro lepší ochranu vlasce

• Fixační pásky systému Aero Quiver mohou být použity k sestavení kompletního zavazadla nebo pro rozdělení na jednotlivé obaly prutů

• Uzavřená konstrukce – omezení přístupu vlhkosti

• Velmi příznivá cena

• 2 vnější kapsy pro podběráky, sítě a další vybavení

SHTRXTR13

27cm x 26cm x 13cm

SHTRXTR14

13cm x 26cm x 13cm

SHTRXTR103

15cm x 15cm x 5cm

SHTRXTR06 SHTRXTR07 SHTRXTR19

2 rozložené 3,66-3,96m pruty (210cm x 24cm x 20cm) 3 rozložené 3,66-3,96m pruty (210cm x 32cm x 20cm) 4 rozložené 3,66-3,96m pruty (210cm x 40cm x 20cm)

SHTRXTR104 SHTRXTR105

Jeden 3,66m prut (185cm x 26cm) Jeden 3,96m prut (215cm x 26cm)

SHTRXTR10

Jeden 3,66m prut (30 x 130cm, L=210cm)


93 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ZAVAZADLA TRIBAL

TRIBAL XL TIP PROTECTORS Šikovné ochranné kryty na špičky prutů. Jsou ideální pro použití na pruty bez obalu. Charakteristika: • Prostorná pouzdra z neoprenu a nylonu pro maximální ochranu špiček • Upínací popruhy na suchý zip

SHTR61

41cm x 14cm x 5cm

TRIBAL RIG ROLL Rig Roll je praktické pouzdro, určené pro zavěšení a uložení připravených montáží. Po svinutí se z něj stane kompaktní zavazadlo. Je to výborné a praktické řešení pro přepravu montáží a dalších doplňků, což ocení především rybáři, putující za úlovkem kolem vody. Charakteristika: • Malé kompaktní zavazadlo s ideálními rozměry pro přepravu • Nevyžaduje žádnou podložku na montáž či další úchyty

SHTR51

43cm x 27cm

TRIBAL ROD SLEEVE

TRIBAL AQUA SCOPE BUCKET

Jedinečné pouzdro na pruty s nastavitelnou špičkou je vhodné pro pruty o velikosti 3,05 až 3,35 m, resp. velikost 3,66 m až 3,96 m. Pouzdro může být použito samostatně nebo jako součást obalu na pruty Tribal Rod Quiver.

Sledovací zařízení (akvaskop) kombinuje funkční možnosti skládacího kbelíku na návnady s pozorovacím zařízením pro sledování situace pod hladinou z lodi za účelem výběru vhodného lovného místa nebo kontroly stavu vodního sloupce v průzračné vodě. Akvaskop tvoří skládací stěny a základna s průzorem, opatřeným ochranným krytem. Celý akvaskop dokonale uskladníte v rámci vašeho zavazadlového systému.

Charakteristika: • SHTR52 – Pro pruty 3,05 m – 3,35 m • SHTR53 – Pro pruty 3,66 m – 3,96 m • Zip na zadní straně pro snížení rizika poškození vlasce • Kapsa z přední strany • Zavazadlo systému Aero Quiver

Charakteristika: • Víceúčelové použití (buď jako akvaskop, nebo jako vědro na návnadu) • Ochranný kryt chrání průzor v případě použití ve funkci vědra na návnadu • Velký prostor v horní části poskytuje vysoký komfort pro pozorování situace pod hladinou

SHTR52 SHTR53

10-11ft - 185cm x 26cm 12-13ft - 215cm x 26cm

SHTR58

29cm x 29cm


95 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

TRIBAL RECOVERY WEIGH-SLING Vážicí taška je ideální pomůckou v kombinaci s kolébkou Tribal Cradle. Charakteristika: • Skládací taška, perfektní pro přepravu • Pro bezpečnou manipulaci nese jasné barevné značky v horní části a na závěsech • 2 kotevní šňůry s plováky

SHTR59

120cm x 31cm x 48cm

TRIBAL CRADLE Kolébka snadno udrží rybu v perfektním stavu při odháčkování či vážení. Ideální pomůcka v kombinaci s vážicí taškou Tribal Recovery and Weigh Slings. Charakteristika: • S kládací konstrukce pro snadnou přepravu • V šechny pevné součásti rámové konstrukce jsou opatřeny vycpávkami • N ožky s bezpečnostní pojistkou a naklápěcími patkami pro bezpečnou manipulaci s rybou

SHTR60

115cm x 65cm x 40-52cm

TRIBAL POP-UP MAT Prostorově úsporná podložka nabízí maximální ochranu chycené rybě. Dá se kompletně složit do plochého tvaru, což usnadní její přepravu. Charakteristika: • Rozměrově dostatečná podložka i pro velké ryby • Skládací plochá konstrukce • Součástí dodávky je ochranný obal • P ojistné kolíky pro zajištění polohy podložky v terénu • Chrániče spojů

SHTR54

113cm x 53cm x 31cm

ZAVAZADLA TRIBAL


97 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ZAVAZADLA TRIBAL

TRIBAL BEANIE MAT Jedinečná podložka nabízí vynikající ochranu ryby při manipulaci. Po složení do praktického plochého tvaru umožňuje snadnou přepravu. Charakteristika: • Přezky Aero Quiver – popruh není součástí balení • Šest fixačních bodů • Podložka může být použita i jako ochrana navijáků • Velmi bohaté nepromokavé polstrování • Plovoucí konstrukce SHTR55

125cm x 80cm x 8cm

TRIBAL FOAM ROLL MAT Víceúčelová pěnová podložka pro ochranu ryb a pro improvizované posezení při putování kolem vody. Lehké vnitřní pěnové válce nabízejí rybě dokonalé bezpečí při manipulaci. Charakteristika: • Víceúčelový design umožňuje využití jako sedátko • Malá přepravní hmotnost

SHTR56

125cm x 80cm

TRIBAL GIANT MAT Veliká podložka pro trofejní kaprové úlovky. Se svou délkou 140 cm spolehlivě poslouží i při manipulaci s největšími kapry. • 140cm velikost pro největší kapry

• Mohutné nepromokavé vycpávky

• Ochranný kryt pro maximální ochranu ryby při navracení vodě

• Plovoucí konstrukce • Přepravní vak s popruhem Aero Quiver

• Chrániče spojů

SHTR57

140cm x 70cm X 23cm


99 PRŮVODCE NOVINKAMI 2016/17

ZA JANEM PORTEREM

Jan Porter spolupracoval se společností Shimano více než 20 let. Jako výjimečný rybář a vyznavač mnoha rybářských stylů vkládal Jan své neobyčejné zkušenosti a znalosti do vývoje nových produktů. Rád komunikoval s rybáři na výstavách, veletrzích, publikoval v časopisech, byl vidět v televizi a v posledních letech exceloval na sociálních sítích. Bude chybět nám všem, kdož jsme měli příležitost poznat jej, pracovat s ním, nebo se s ním setkávat. POCTA JANOVI OD RYBÁŘŮ A SPOLUPRACOVNÍKŮ Mick Brown (anglický specialista na dravce) Na Jana budeme nepochybně vzpomínat jako na jednoho z největších sportovních rybářů své doby. Jana jsem dobře poznal během let, které jsme spolu trávili na rybách i při hudebních akcích. Měl úžasně široký rozhled a hluboké vědomosti z mnoha oborů. Byl upřímný, čestný, nadšený, citlivý a soucitný – to jsou jen některé charakteristiky, kterými bych mohl popsat člověka, který všem kolem sebe dal tak moc. Jsem hrdý na to, že jsem měl tu čest tak dobře ho poznat.

Jan Porter 1955-2016 27. duben 2016 byl smutným dnem pro velkou rodinu rybářů z celého světa, protože nás navždy opustil Jan Porter. Jan nebyl od osmdesátých let pouze špičkovým závodním rybářem, pro svoje výrazné rybářské oblečení známý jako “muž v červeném”, ale byl také především mnoho let majitelem prodejny rybářského vybavení, trofejním rybářem a rybářským konzultantem. Své rady a zkušenosti ponejvíce spojoval se značkou Shimano.

KAIRIKI ŠŇŮRA MYSTERIÓZNÍ PEVNOSTI!

• Pevnější a hladší šňůra téměř kruhového průřezu prodlužuje délku odhozu • V ýběrem novějšího a měkčího polyethylénového materiálu je šňůra ohebnější a poddajnější, takže vyhoví i nejnáročnějším požadavkům profesionálů

Sám o sobě říkával, že musel zemřít jako neúspěšná rocková hvězda, aby se znovu narodil jako rybář. Bylo to přesné – jeho výrazně červené oblečení, dlouhé vlasy, jeho záliba v rockové muzice a jeho nepochybně přirozené rybářské schopnosti to potvrzovaly. Netrvalo dlouho a z Jana se stal vážený publicista a přispěvatel významných rybářských časopisů. To nevyhnutelně vedlo i k jeho další popularizační činnosti v televizních pořadech, objevoval se na DVD, videích a všude tam, kde mohl povzbudit zkušené i začínající rybáře. Jeho vášeň pomáhat jej provázela celou rybářskou kariéru.

• K dispozici v 9 různých průměrech od 0,07 mm do 0,33 mm a ve dvou barevných variantách – výrazně viditelné zelené nebo málo viditelné ocelově šedé • Cívky s návinem 150 m, 300 m a 2700 m

Kód cívky 0164 0329 2953 0164 0329 2953

GOU Code

5110 06G

5110 08G

5110 10G

5110 12G

5110 20G

5110 25G

5110 30G

5110 40G

5110 50G

Kód barvy

0.07mm 4.5kg

0.10mm 6kg

0.12mm 7kg

0.15mm 9kg

0.18mm 14kg

0.20mm 17kg

0.25mm 21kg

0.28mm 28kg

0.33mm 34kg

MC (Výrazná zelená) MS (Ocelově šedá)

Do roku 1992 na mezinárodních rybářských závodech také reprezentoval Anglii a Norsko, jeho matka byla totiž Norka. Pak změnil své priority a soustředil se na trofejní rybolov všech druhů ryb. Vyměnil své charakteristické červené oblečení za zelené, a to pak dokonce za zelené s maskovacím vzorem, aby pomohl značce Shimano přivést na svět legendární řadu oblečení a doplňků Tribal. Jan začínal chytat se svým otcem Terrym. Byl to vášnivý rybář, který o víkendech a prázdninách brával Jana na svá oblíbená místa, nejčastěji u řeky Trent. A to byl začátek Janova celoživotního rybářského dobrodružství. Jan začal pracovat jako technik ve firmě Rolls Royce, kde vydržel 10 let. Pak si pořídil obchod s rybářským vybavením – Jan’s Tackle – v Hucknallu, městečku poblíž Nottinghamu. S pomocí své rodiny a přátel, kteří ho následovali a podporovali, začal budovat svou rybářskou kariéru.

• J aponská zdokonalená šňůra s osmi nosnými PE vlákny, vyrobená Shimano vylepšenou technologií S-EBT (Shimano Enhanced Body Technology)

Cívka 150m 300m 2700m 150m 300m 2700m

Poprvé na sebe upozornil jako člen a pak hned i kapitán legendárního týmu Trentman AC, který se stal prvním týmem, jenž vyhrál ve stejné sezóně historický double – současně vyhrál anglické soutěže UK Division 1 National a Angling Times Winter League.

Jan byl jednou z nejznámějších postav rybářského sportu. Díky jeho přátelské povaze byl oblíben mezi rybáři bez ohledu na věk, měli ho rádi staří i mladí. Vždy byl připraven každému pomoci povzbuzujícím slovem či radou. Byl skvělým vypravěčem příběhů. Jan si dokázal udělat čas na každého. Byl velmi oblíbený, o čemž svědčí tisíce kondolencí, které rodina obdržela po jeho smrti. Sportovní rybolov přišel 27. dubna 2016 o svou legendu. Bude velmi chybět přátelům, kamarádům a celé rodině. Ve vzpomínkách však s námi bude žít dál. V reakci na péči, které se Janovi dostalo v průběhu jeho nemoci v zařízení Myton Hospice, rodina svým příspěvkem vyzývá k charitativní pomoci prostřednictvím odkazu www.justgiving.com/Jan-Porter1955

Iain Macmillan (anglický kaprový specialista) Co říci ve vzpomínce na “muže v červeném”, nebo “pana Tribala”? Jan byl nakažlivě charakterní osobností. Každý, kdo ho znal, stejně jako lidé ve společnosti Shimano, jsme měli možnost poznat jeho přístup k životu i lidem. Nikdy na něj nezapomeneme. “Byl jsi jako bláznivý diamant, tak nám sviť dál!” Willem Stolk (holandský specialista na dravce) S Janem mě téměř dvacet let pojilo zvláštní přátelství. Byli jsme na stejné vlně, přátelství námi doslova pronikalo. Díky naší společné vášni pro rybolov se nám spolu pracovalo velmi snadno a lehce. Ve své lodi mám stále jeho čepici, bude mí navždy připomínat skvělého přítele. V Janovi jsem ztratil skutečného člověka, gentlemana s velkým srdcem a impozantně inteligentního rybáře. Gerard Bakkenes (šéf marketingu ve společnosti Shimano Europe) Měl jsem štěstí a čest poznat Jana v roce 2000, když jsem ve společnosti Shimano začínal. Tenkrát přišel s neuvěřitelným nápadem vytvořit „tým Tribal“ – komunitu trofejních kaprových specialistů, v Evropě první a zároveň největší. Janova vize, vášeň a energie nám dávala sílu vytvořit jeden z největších úspěchů Shimano. Vzpomínám na společně strávené hodiny nad jeho pověstnými kresbami, jejichž výsledkem byly fantastické produktové řady oblečení a zavazadel a doplňků. Tak jak byl Jan neuvěřitelně tvůrčí a zanícený, stejně takový byl i ve vztahu k lidem. Byl to nejmilejší, nejohleduplnější a nejpřátelštější člověk, kterého jsem v životě poznal. Janovým odchodem ztrácí Shimano skutečně jedinečnou rybářskou osobnost. Craig Brew (dřívější ředitel společnosti Shimano UK) Už při prvním rozhovoru s Janem bylo jasné, že přede mnou stojí výjimečná osobnost. Jan byl ohromně nápaditý, rozený obchodník, stál u zrodu našeho program Tribal. Na výstavách a veletrzích byl klíčovou osobností a středem pozornosti u návštěvníků. Muž integrity a velké duše. Je mi ctí, že jsem měl příležitost jej poznat, řadu let s ním spolupracovat a být jeho přítelem. Steve Ringer (anglický sportovní rybář a závodník) Zpráva o Janově odchodu mě naprosto zdrtila. Ve společnosti Shimano jsme spolu pracovali mnoho let. Byl to Jan, kdo změnil můj pracovní život tím, že mě vzal pod svá křídla. Byl to Jan, kdo mi dokázal poradit v práci i v životě. Byl jistotou pro každého, jistotou, jakou je přístav pro lodě. Pro mě zůstane navždy jedinečnou osobností. Alan Scotthorne (světově nejúspěšnější závodní rybář) V osmdesátých letech Jan Porter spojil svou kariéru závodního rybáře s jedinečným týmem Trentmen, což byl jeden z nejlepších týmů v říčním rybolovu. Můj tým Barnsley Blacks s jeho týmem svedl mnoho úžasných soubojů. Na řece Trent byl Janův tým vždycky nejlepší. V týmu legend byl Jan právem jednou z nich. Byl mistrem slova, jedinečným vypravěčem báječných historek. Po závodech jsme spolu trávili mnoho času a všichni jsme ho doslova hltali. Jan Porter bude v mých vzpomínkách žít navěky. Byl to skvělý rybář a milovaný člověk. Ali Hamidi (anglický kaprový specialista a osobnost televizních pořadů) Můj obdiv k Janovi sahá až do dob, kdy jsem sám začínal s rybolovem. Tehdy jsem četl o jeho bláznivých rybářských dobrodružstvích. Byl skutečně velkým titánem, ale i milujícím a milovaným člověkem, s jasně definovanými a čistými postoji. Byl pro sportovní rybolov velikým přínosem.


NORMARK s.r.o. Dopraváků 749/3, 184 00 Praha 8 - Dolní Chabry Tel.: 266 310 218 · Fax: 266 310 153 info@normark.cz · www.normark.cz NORMARK s.r.o.O.Z. Sokolská 772/78, 960 01 Zvolen Tel./Fax: 045 533 03 24 · Tel.: 0918 899 296 info@normark.sk SHIMANO EUROPE FISHING HOLDING B.V. Industrieweg 24, 8071 CT Nunspeet, Nederland Tel. +31 (0)341 272233 · Fax. +31 (0)341 272290 SHIMANO NORMARK U.K. LTD The Development Centre, Fosseway, Cotgrave, Nottingham. NG12 3HG SHIMANO ITALY FISHING S.r.l. Via Privata Maestri del Lavoro 29, 20025 Legnano (MI), Italy Tel. +39 0331 742 711 · Fax +39 0331 465 687 SHIMANO GERMANY FISHING GMBH Dießemer Bruch 114f , 47805 Krefeld, Germany Tel. +49 (0)2151 55670 · Fax +49 (0)2151 5567-50 SHIMANO FISHING TURKEY Shimano Balik Malzemeleri A.S. Eski T. Ozal cd. 17/601 Basaksehir, 34406, Istanbul, Turkey Tel. +90 212 659 8152 · Fax +90 212 659 8247 SHIMANO INC. 3-77 Oimatsu-cho, Sakai Osaka , 590-8577 Japan Tel.+81 (0) 722233467 SHIMANO AMERICAN CORPORATION One Holland, Irvine, California, U.S.A. 92618 Tel. + 1 949 951 5003 SHIMANO AUSTRALIA FISHING PTY. LTD. 2 Wurrook Circuit, Caringbah, NSW, 2229, Australia Tel. +61-2-9533-0000 · Fax: +61-2-9524-8822

Facebook “f ” Logo

CMYK / .ai

Facebook “f ” Logo

CMYK / .ai

Jsme na Facebooku Shimano-Fishing Shimano-Predator Shimano-Tribal

Navštivte nás na YouTube www.youtube.com/FishWithShimanoEU

Shimano Europe je důstojným členem Evropské asociace obchodu s rybářskými potřebami (EFTTA)

© Shimano 2016 - Pat. & Pat Pending

Rozměry a popisy produktů jsou nezávazné a mohou se změnit bez předchozího upozornění.

Shimano 2016-17 katalog novinek  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you