__MAIN_TEXT__

Page 1

ДОПОМОЖІТЬ КАРОЛІНЦІ

ЗАХИЩАЮЧИСЬ, ЖІНКА стор. 2 ПІДРІЗАЛА НАПАДНИКА

• НОВИНИ

Таксистів у Тернополі перевірять. З’ясовуватимуть, насамперед, чи не вживають вони наркотики під час виїзду на маршрути. Перевірку місцевих служб так­сі поліцей­ ські обіцяють провес­ти з патрульними найближчим часом.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

3

стор.

ПРОВІЗОР ОБЛАШТУВАЛА АПТЕКУ НА КОЛЕСАХ

4

стор.

БЕЗПЕКА ГРОМАДЯН – ЗАВДАННЯ №1 ДЛЯ ПОЛІЦІЇ

8

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№6 (69) / 13 квітня 2017 року

В Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки». Відповідно до програми, пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-су­ динних захворювань, діабету ІІ ти­ пу та бронхіальної астми безкош­ товно. Для втілення проекту урядом виділено 500 мільйонів гри­ вень, Тер­нопільщині дістанеться 13,6 мільйона гривень. З 12 по 14 травня у Тернополі відбудеться вже 5-ий ювілейний, Мистецький фестиваль «Ї» – це три­ денна подія, наповнена нестримним зарядом енергії, яка вирує у межах вільного і натхненного артпростору. Захід традиційно відбувається у Тернополі, гуртуючи нав­ коло себе найвідоміших представників сучасного літературного про­ цесу, музикантів та художників.

Соціологічна група «Рейтинг» провела третє муніципальне опитування рейтингів міст України. Серед 24-ох обласних центрів Ук­ раїни Тернопіль ділить третє місце разом із м. Рівне.

Громадська організація «Spe­ ro» відкриває новий тип притулку для безхатьків. Людям із дна суспільства будуть надавати фінансову і психологічну допомогу. «Дім надії» відкриється у Тернополі 19 квітня. Програма «Реабілітація по системі Арфана» уже десять років діє в Україні. У Тернополі майже 200 дітей взяли участь у кастингу на голов­ ну роль у фільмі «Гаврик». Усі вони, як зазначила кастинг-директор Алла Самойленко, приємно здивували й вразили її. І взагалі, Тернопіль дуже багате місто, зазначила, бо має таких неймовірно талановитих діток!

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

стор.

9

В ГУНП Тернопільщини освятили службовий прапор

Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Щиро вітаю усіх жителів Тернопілля з найбільшим християнським святом – Великоднем!

Ш

ановні краяни! Ми на порозі найбільшого християнського свята – світлого Христового Воск­ ресіння. Цей улюблений багатьма з дитинства день є символом радості, очікування зустрічі з непізнаним, з вічною таємницею буття. Великдень для нас є особливим, адже ще більше посилюються наші прагнення до миру, а серця сповнюються віри у те, що добро та правда переможуть. Пасхальні дні – це й час віддати шану всім тим, кого немає серед жи­

вих, хто, залишивши нам свою любов і життєвий досвід, відійшов у вічність. Згадаймо їх молитвою. Від усього серця бажаю Вам бла­ годаті, добробуту, миру, злагоди та душевної величі. Нехай цей Великий День дарує всім щастя, здоров’я, любов та непохитну віру в кращий завтрашній день! Поспішаймо робити добро, і не тільки для рідних та близьких, будьмо чисті помислами та бажаннями. Христос Воскрес! Воістину Воскрес! З повагою начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр БОГОМОЛ


2 РІЗНЕ Правоохоронці краю перевіряють законність роботи товариства, яке проводить георозвідку Досьє 102 четвер, 13 квітня 2017 року

Д

озволи на проведення георозвідки корисних копалин та надр потрібні усім, хто займається видобутком земельних ресурсів на території кар’єрів не лише Тернопільської області, але й інших регіонів нашої держави, – про це розпові­ дає директор Громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’єщик.

Уже третій рік поспіль чоловік намагається добитися справедливос­ ті щодо неправомірної роботи пред­ ставників одного з місцевих товариств. Андрій Об’єщик переконаний, що ТОВ, прикриваючись документом на проведення геологічних вивчень й дослідно-промислової розробки, незаконно видобуває, переробляє, а вже потім продає каміньпісковик з кар’єру на Теребовлянщині. При цьому жодних надход­ жень в місцевий бюджет від даних підприємців не надходить. Представники громадської організації зверталися із заявами до поліції. Слідчо-оперативна група, яка ще у липні минулого року виїжджала на місце роботи кар’єру, перевірила наявні документи, провела обшуки на складах та внесла даний факт у ЄРДР за статтею 240 частина 1 ККУ – порушення правил охорони або використання надр. Андрій Об’єщик стверджує, що на всі роботи мають бути відповідні дозволи – і на зняття й перенесення верхнього шару ґрунту, і на роботу фахівців та спецтехніки. Директор Громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» каже, що спец­ дозвіл на проведення георозвідки на території Різдвянської селищної ради дійсний до 2019 року. Він конт­ ролюватиме, аби видобувачі викопали лише 5%, які дозволені згідно нормативних документів, і не перевищили норми добування, які спричинять руйнацію даної екосистеми. За словами слідчих Головного управління Національної поліції в

Тернопільській області, у ході розслідування даного кримінального провадження правоохоронці провели всі можливі слідчі дії, спілкувалися з представниками усіх установ, дотичними до видобування корисних копалин. Державна служба геології та надр України підтвердила, що усі роботи Тернопільська фірма проводить відповідно до дозволів на проведення геологічних вивчень й дос­ лідно-промислової розробки. Зверталися слідчі і до податкової. Предс­ тавники фіскальної служби повідомили, що товариство відзвітувало про свою роботу і документально підтвердило той факт, що вони впродовж 2014-2016 років, згідно з поданою звітністю, господарської діяльності не проводили, рентної плати за надра не сплачували і каменю-пісковику більше норми не видобули. Директор Громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’є­ щик надав і копію наказу з державної служби геології та надр України в якому йде мова про призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами згідно з переліком, наведеним у додатках. Проте самих додатків та назви товарист­ ва, якого стосувався припис, слідчі не бачили, а тому звернулися в київську установу продублювати ще раз даний наказ, щоб долучити його до матеріалів кримінального про­ вад­ження. Лише після того, як буде відповідь, слідчі дадуть правову оцін­ ку діям товариства.

ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ТА ID-КАРТКУ МОЖНА ОФОРМИТИ У ВСІХ РАЙОНАХ ОБЛАСТІ

Н

а Тернопільщині з по­ чатку року майже вдвічі збільшилась кількість підрозділів міграційної служ­ би, в яких громадяни можуть оформити і паспорт для виїз­ ду за кордон, і ID-картку.

Відтак, сьогодні ці послуги можна отримати у кожному районному центрі області та у місті Тернопіль. В останню чергу обладнання для оформлення біометричних докумен­ тів запустили у трьох районних секторах міграційної служби області: Бережанському, Гусятинському та Підволочиському . Згідно чинного законодавства оформити паспорт для виїзду за кордон громадяни можуть у будьякому підрозділі міграційної служби, а першу ID-картку – лише за місцем реєстрації. Отримати ці послуги, записавшись до електрон­ної черги через ін­тернет чи термінал, можна в Управлінні міграційної служби в області, Тернопільському міському відділі, Кременецькому, Чортків­ ському та Тернопільському районних секторах УДМС.

Донька тернопільського Дороги Тернопільщини стають правоохоронця Кароліна небезпечними через вандалів потребує допомоги

В

наслідок важких пологів Кароліна Богданова от­ римала травму головно­ го мозку. В дитини затримка психомоторного розвитку, метаболічний та судомний синдроми.

От вже 6 років родина бореться за здоров’я та життя Кароліни. Дитина перенесла три операції в Китаї, була на реабілітації в Польщі. Після кожного курсу Каролінка робить не­ величкі успіхи. В неї покращився зо­ ровий контакт, почала дивитися на далекі предмети, переставляти ніж­ ки при ходьбі, покращилось сидіння та рівновага. Дитині потрібна пос­ тійна реабілітація, проте коштів не вистачає. Всі можливі заощадження сім’я Богданових вичерпала. Один курс вартує 8 тисяч гривень, а його потрібно повторювати кожних три-чотири місяці. Не дешев­ ше обходяться і медикаменти, від яких залежить здоров’я малечі. Батьки та рідні Каролінки Богданової просять всіх небайдужих підтримати та допомог­ти. ПриватБанк: картковий но­ мер 5168 7420 6494 8478 – Ірина Богданова (мама). Її номер теле­ фону (067) 357-05-08.

С

пеціалісти Служби авто­ мобільних доріг у Терно­ пільській області регу­ лярно обстежують автошляхи краю. Увагу приділяють не лише стану покриття, а й тех­ нічним засобам організації дорожнього руху.

Бар’єрне огородження, дорожні знаки, віхи не лише виконують вказівну функцію, а й забезпечують без­ пеку руху. В зв’язку з цим кожен акт вандалізму щодо цих інфраструктур­ них об’єктів – це передовсім створен­ ня потенційно аварійної ситуації. Дорожники часто стикаються і з нищенням ТЗОДР, і навіть з крадіжками конструкцій. Шукаючи лег­ ку наживу, громадяни здають дорож­ ні знаки та металеві бар’єрні огорожі на металобрухт. Служба автодоріг у Тернопільській області підрахувала, що протягом 2016 року злов­мисники вик­ рали 1316 м.п. тросового огород­ жен­ня. Невідомі також пошкодили

2300 м.п. тросового і 127 м.п. металевого бар’єрного огородження. Вартість одного погонного мет­ ру тросу становить 57,8 грн., а одного комплекту натяжного пристрою – 220 грн. Та завдані державному бюджету збитки не порівняти із цінністю життя водія та пасажира, які можуть

обірватися через те, що на якійсь ділянці дороги хулігани поцупили чи обірвали бар’єр. Інколи крадіжки об’єктів дорож­ ньої інфраструктури можуть обернутися катастрофою. Без об’їзної до­ роги ледь не залишилося ціле місто на Тернопільщині. Нещодавно злов­ мисники викрали бетонні водовідвідні лотки на трасі Н-18. Дорожники встановили їх для ефективності забезпечення відведення води з ділянки на об’їз­ній Бучача. Після крадіжки уся вода, яка мала стікали бетонними рівчаками, потрапляла на основу дороги, розмиваючи її. З часом стихія зруйнувала її настільки, що від насипу не залишилося ані сліду. В зв’язку з цим дорожники Тернопільщини застерігають громадян від вчинення від будь-яких актів вандалізму та просять по­відом­ляти про крадіжки дорожніх об’єк­тів у Службу автодоріг (номер гарячої лі­ нії (0352) 52-65-32) та у Національну поліцію (102).


КРИМІНАЛ

четвер, 13 квітня 2017 року Досьє 102

Розбій, переслідування та стрілянина: правоохоронці Тернопільської області «на гарячому» затримали нападників

Ж

іночу сумку, в якій знаходилося п’ять тисяч доларів, кілька тисяч гривень та інша валюта викрали невідомі у тернополянки, погрожуючи їй зброєю. Інцидент тра­ пився 30 березня близько 21:00. За словами потерпілої, на момент розбійного нападу вона з співмешканцем перебувала в автомобілі мар­ ки «Renault Scenic». В якийсь момент до транспорту підійшло двоє невідомих у масках. Погрожуючи предметом, схожим на пістолет, змусили віддати сумку з грошима та почали тікати. Наздогнати злодіїв тернополянам не вдалося, оскільки ті відстрілювалися та влучили у живіт співмешканця, а потім сіли у припаркований неподалік бус марки «Mer­ce­ des Vito» та поїхали. Потерпілі запам’ятали, що транспорт-утікач був білого кольору з номерами іноземної реєстрації. Вони одразу зателефонували на лінію «102». Як каже заступник начальни­ ка, начальник кримінальної поліції ГУНП в Тернопільській області Степан Яцух, правоохоронці одразу ого­ лосили план «Перехоплення», по тривозі були підняті усі оперативні

служби та спецпідрозділ. Утікачів помітили правоохорон­ ці уже при виїзді з обласного цент­ ру. Вони мчали на великій швидкос­ ті з порушенням правил дорожнього руху. Працівники поліції почали переслідувати невідомих. Останні, заїхавши в одне з сіл, опинилися в «глухому кутку», вискочили з транс­ порту і почали тікати в різні боки. Номер на «Mercedes Vito» виявився краденим. Проте оперативни­ кам вдалося встановити власника транспорту. Ним виявився житель Тернопільського району. Ці дані вивели поліцейських на слід зловмисників. Степан Яцух розповів, що злочинці для конспірації користувалися і іншими престижними авто, такими як «Land Rover», «Mercedes» пре­міум класу та «Iveko». Їх вони за­ лишили у встановлених місцях для подальшої втечі. За кілька годин працівники поліції з’ясували місце, де перебувають

підозрювані. Двох затримали близь­ ко четвертої ранку 31 березня, а основного організатора дещо пізніше. Саме він і координував хід злочину – у кожного було своє завдання: один за кермом, інший відстрілювався, а третій прикривав відхід. Керівник злочинного тріо відбував покарання в місцях позбавлення во­лі за вбивство. Усі троє чоловіків заробляли на незаконному продажі паливно-мастильних матеріалів.

В одному з автомобілів оперативники знайшли гроші, маски, рукавиці та набої. Наразі поліцейсь­кі шукають саму зброю, яку злов­ мисники використовували при нападі. Усіх затримали відповідно до статті 208 КПК. Їм інкримінують статтю 187 частина 2 Кримінального кодексу України – розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм.

3

У БОРЩОВІ ВЧИНЕНО РОЗБІЙНИЙ НАПАД НА ПІДПРИЄМЦЯ

В

ніч з 3 на 4 квітня четве­ ро невідомих осіб вчини­ ли розбійний напад на борщівського підприємця. Потерпілий госпіталізований до реанімаційного відділення місцевої лікарні. Поліцейські працюють над розкриттям резонансного злочину. Зі слів 58-річного підприємця, четверо невідомих у масках увірвалися до його приватного будинку десь о другій годині ночі. Вимогою нападників було – віддати гроші. За­ для цього грабіжники вдалися до тортур над жертвою. Коли отримали інформацію, де потерпілий зберігає кошти, – покинули приміщення. Слідчо-оперативні групи Борщівського відділення поліції, Го­лов­ ного управління Національної поліції, а також досвідчені оперативники пра­цювали на місці злочину. Зі слів заступника начальника поліції Борщівщини Володимира Гуски, резонансну подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною третьою статті 187 ККУ. Поліцейські звертаються до всіх, хто володіє будь-якою інформацією, яка допоможе розкрити даний злочин, телефонувати у Тернополі (0352) 27-12-58, 067 471 66 23, у Борщові (03541)2-12-45.

Подбайте про безпеку У селі Біла невідомі напали на місцеве подружжя. Обороняючись, помешкань на свята жінка смертельно поранила злодія К римінальна практика свідчить, що злодії най­ частіше забираються до чужих помешкань, коли гос­ подарі залишають помешкан­ ня на тривалий час без нагля­ ду. Попереду Великодні свята, за ними – травневі.

Н

евідомі у масках увірва­ лися до літньої кухні приватного помешкан­ ня жителів села Біла Терно­ пільського району. Усе трапи­ лося 4 квітня після 21:00. По­ дружжя знаходилося в кухні, оскільки того дня вони купи­ ли м’ясо і розробляли його.

Жінка пригадує, що в приміщен­ ня зайшло двоє чоловіків у балак­ лавах та темному одязі, в руках обидвоє мали бити. Один з невідомих одразу почав наносити удари її чоловікові. На момент нападу жінка в руках тримала ніж. Захищаючись, вона по­ різала ним правий бік нападника. Після цього невідомий вдарив її по голові, почалася шарпанина, а далі чужинці втекли. Потерпілі зателефонували сусідові, який і викликав поліцію та швидку. Це все, пригадує подружжя, три­ вало не більше двох хвилин. Мешканців села доправили до лікарні. У чоловіка медики констатували перелом руки, у жінки – колоті-ріжучі рани на руках та травми голови, на які довелося накладати шви.

Наступного дня після нападу, а саме 5 квітня, на лінію «102» близько 7:15 надійшло повідомлення від місцевого жителя про те, що він виявив труп невідомого в селі Біла. Слідчо-оперативна група, яка ви­ їхала на місце події, оглянула тіло. Воно знаходилося за метрів двісті від будинку, де трапився розбійний напад. Старший слідчий Терно­піль­ сь­кого відділення поліції Ніна Климович каже, що за попередніми даними загиблий – це один із нападників,

оскільки у нього справа правоохоронці виявили ножове поранення, характерне тому, яке потерпіла напередодні нанесла одному зі злов­ мисників. Правоохоронці встановили особу загиблого, а також розшукують його напарника. З’ясовують працівники поліції і причини нападу, ос­ кільки жодних вимог при розбої невідомі висунути не встигли. Подія внесена до ЄРДР за статтею 187 частина 3 ККУ – розбій. Триває слідство.

Домушники не забираються у чужі квартири поки не переконаються, що власники покинули помешкання. Не варто афішувати про тривалий від’їзд у соц­мережах. Полегшує роботу крадіям і те, що багато вхідних дверей не обладнані надійними замками, немає сигналізації. Люди, які думають що красти у них немає чого, помиляються. Якщо не зберігаєте великих сум готівкою, завжди залишається побутова техніка, ювелірні вироби, планшети та ноутбуки. Злодії виносять навіть одяг та парфуми, тобто все, що можна потім спродати. Той, хто подбав, щоб двері були обладнані надійними двома-трьома замками, може почуватися спокійнішим. Варто знати, що найлегше відкриваються замки з циліндровим механізмом під плоский ключ та замки з хрестовидним циліндровим механізмом. Для їх відкриття злодіє­ ві достатньо кількох секунд. Краще захищені двері з сува­ль­дними зам-

ками з покращеними захисними влас­тивостями, у тому числі з багатоступеневим захистом. Як показує практика, крадії навіть не беруться відкривати такі двері. Правильно зробив той, хто оснастив вікна та балконні двері металевими решітками. Найкращі з погляду безпеки – стаціонарні ґрати товщиною не менше 10 мм, краще 12-15 мм. Покидаючи місто у свята на декілька днів, попросіть когось із рідних чи знайомих навідатися до квартири. Не будьте байдужими. Залишив­ шись удома, за найменшої підозри щодо сторонніх осіб, які у ці дні без діла тиняються біля будинку чи квартири, повідомляйте патрульних поліцейських або телефонуйте на лінію «102». Намагайтеся запа­ м’ятати прикмети підозрілих осіб. Коли бачите, що невідомі проникають чи вже виходять з майном з сусідньої квартири чи будинку – повідомляйте про такі факти працівників поліції. Щоб вберегтися від квартирної крадіжки, найкраще звернутися до спеціалістів Управління поліції охорони. Вам не тільки встановлять надійну сигналізацію, а й постійно наглядатимуть за квартирою. Нестимуть службу у посиленому режимі у великодні свята і працівники поліції.


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 13 квітня 2017 року

На Підгаєччині восьмикласник до смерті побив свого вітчима

К

онфлікт між чоловіком та жінкою завершився тяжкими тілесними ушкодженнями, а потім і смертю. Начальник Підгаєцького відділення поліції Юрій Кунька розповідає, що 29 березня близько опівно­ чі надійшло повідомлення на лінію «102» про агресивне поводження п’ятдесятирічного чоловіка. На місце виклику у село Боків Підгаєцького району виїхала слідчооперативна група. Уже в помешканні вони побачили чоловіка. Ознак життя останній не подавав. Правоохоронці викликали швидку і лікарі констатували лише смерть. Як з’я­су­ валося, загиблий разом з жінкою та пасинком приїхали на Тернопільщину зі Сходу. За словами заступника начальника відділу слідчого управління Віталія Пушкара, чоловік зловживав спиртним. Того дня у нього виник конфлікт з дружиною, який переріс в суперечку з бійкою. Це все

відбувалося на очах п’ятнадцяти­річ­ ного пасинка. Хлопець вирішив захистити матір і вдарив вітчима в об­ личчя, а коли той впав, наніс ще кілька ударів в різні частини тіла. Після цього матір з сином викликали поліцію, аби вони допомог­ ли вгамувати чоловіка. Проте удари восьмикласника виявилися фатальними для вітчима.

Судово-медична експертиза показала, що помер чоловік в результаті отриманих тілесних ушкод­жень. Неповнолітній у скоєному зіз­ нався. Йому інкримінують статтю 121 частина 2 ККУ – умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. Вирішується питання про обрання хлопцеві міри запобіжного заходу.

Розпочався місячник добровільної здачі зброї

З

1 по 30 квітня на тери­ торії держави та нашої області буде проходити місячник добровільної здачі зброї. Мета операції – протидія незаконному розповсюдженню зброї та вибухівки, профілактика злочинів з їх використанням. Як розповів начальник сектору контролю за обігом зброї у сфері доз­вільної системи обласної поліції Степан Джинджиристий, чимало жи­ телів Тернопільщини продовжує лег­ коважити та незаконно зберігає у себе вдома небезпечні предмети. Ми­ нулого року правоохоронці поруши­ ли більше 170 кримінальних про­вад­ жень за фактами незаконного зберігання зброї та вибухових речовин. Серед правопорушень – невчасна здача зброї, яку зберігають родичі померлих власників. Нагадуємо, згідно з діючим законодавством, зброю покійних влас­ ників родичі повинні протягом п’я­ тиденного терміну здати в органи внутрішніх справ на тимчасове збе-

рігання до вирішення питання щодо успадкування майна. За 12 днів квітня свідомі мешканці Тернопільщини принесли до правоохоронного відомства 66 одиниць зброї. Серед них – 6 мисливсь­ кої нарізної, 54 мисливської гладкоствольної та 6 холодної. Здали громадяни і 12 спецзасобів – 9 газових пістолетів та 3 пристрої для відстрілювання газовими кулями. Правоохоронці нагадують, що за не­законне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибухо­ви­ ми речовинами закон передбачає позбавлення волі до п’яти років. Добровільна здача зброї, боєпри­ пасів та вибухівки звільняє від будьякої (кримінальної чи адміністратив­ ної) відповідальності. Скористайтесь наданою можливістю під час місячника добровільної здачі зброї. З питань здачі, придбання чи ре­ єстрації зброї, спецзасобів, звертайтеся у підрозділи дозвільної сис­те­ ми органів внутрішніх справ за місцем проживання. Інформацію можна отримати за телефонами у Тернополі 27-13-11 та 27-13-96.

бирали злодії і автівками – залазили в іномарки, у вітчизняний транспорт та вантажний.

Наразі чоловікам інкримінують близько сорока епізодів. Іх піймали на гарячому в ніч з 9 на 10 квітня. За цей час злодії встигли обікрасти ще чотири автотранспорти. Як стало відомо, вони обоє раніше судимі за майнові злочини. Один з крадіїв підпрацьовував водієм таксі і є наркозалежним. Злочинний дует у скоєному зізнався. Їх затримали відповідно до статті 208 КПК. Речові докази вилучили. Оперативники встановлюють причетність чоловіків до інших зло­ чинів, вже відомо місця, куди крадії збували товар, здобутий злочинним шляхом. Подія внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 185 ККУ – крадіжка.

Аптеку на колесах організувала Злочинний дует, який обкрадав автомобілі провізор зі Збаразького району на території області, викрили оперативники

Ж

інка вирішила покра­ щити збут медика­ ментів за рахунок сільського населення.

За словами Михайла Димиди, ке­ рівника підрозділу протидії нарко­ злочинності УКП ГУНП в Тернопіль­ ській області, провізор найняла водія з автомобілем марки «ВАЗ-21099» та їздила населеними пунктами. Лі­ки продавала з автомобіля на ринках сіл. Прилавком слугував багажник авто. Клієнтами «бізнес-жінки» були, як правило, люди похилого віку. Про заборонену торгівлю медикаментами правоохоронцям повідо­ мили мешканці Лановецького ра­йо­ ну. На місце несанкціонованого про­ дажу одразу виїхали працівники під­ розділу протидії наркозлочинності ГУНП. При перевірці транспорту опе­ ративники виявили більше півтори

тисячі найменувань ліків на суму по­ над двісті тисяч гривень. В асортименті провізора-поруш­ ника були різноманітні препарати – таблетки, медикаменти у ампулах, сиропи та інші. Провізор зізнається, що в такий спосіб вона вирішила по­ кращити торгівлю в аптеці. Ліки ван­ тажила насипом у багажник і возила населеними пунктами. Торгівлю розгортала там, де відсутні ФАПи та аптеки. За день встигала об’їхати тричотири села. Жінка переконує правоохоронців, що не знала про те, що така торгівля заборонена законом. При перевірці товару поліцейсь­ кі з’ясували, що 10% її товару було протерміновано, а близько 20% має оз­наки фальсифікату. Вилучене оперативники нап­ра­ вили на аналіз в державну службу України з лікарсь­ких засобів та конт­ ролю за наркотиками.

О

перативники криміналь­ ної поліції затримали двох мешканців облас­ ного центру. Чоловіки більше місяця спустошували авто, які водії залишали без нагля­ ду у дворах будинків чи непо­ далік власних помешкань. За словами начальника ГУНП в Тернопільській області Олександра Богомола, жертвами дуету крадіїв стали жителі Тернопільського, Збаразького, Кременецького та Підволочиського районів, а також Тернополя. Невідомі викрадали все, що безпечні власники залишали в салоні, а також акумуляторні батареї, магнітоли та інше майно. Не пере-

Велосипеди «популярні» серед крадіїв

Ч

и не щодня в оперативних поліцейських зведеннях є пові­ домлення про викрадення велосипедів. Злодії облюбува­ ли цей вид транспорту, насамперед, через безпечність йо­го власників, адже тернополяни й надалі залишають двоколісни­ ки на сходових клітках, в сушильних приміщеннях, підвалах. До правоохоронців Тернопільського відділу поліції із заявою звернувся житель обласного цент­ ру, котрий одного ранку просто не побачив свого велосипеда на сходовій клітці. Чоловік розповів, що май­ же весь час двоколісник зберігав у загальному коридорі, пристебнувши його до перил велозамком. Що злодії легко зламують подібні зат­ вори чув, але був упевнений – його

омине. Не оминуло. Збитки – майже сім тисяч гривень. Таких історій, зі слів поліцейсь­ ких, щодня по декілька. Люди розуміють і знають про те, що небезпечно зберігати велотранспорт у міс­цях загального користування, проте сподіваються, що з ними прикрих історій не трапиться. Правоохоронці вкотре застерігають: ніколи не залишайте свій

«велик» без нагляду. Якщо ви переконані, що, пристебнувши велосипед замком, вбережете від злодіїв, – помиляєтеся. Немає таких замків, які б не можна було відкрити чи зламати. Думка про те, що ваш двоколісник старий і дешевий, а тому нікому не потрібен, – теж міф. Саме старі й недорогі байки є основною здобиччю велосипедних злодіїв. Як­ що зберігаєте свій двоколісник в підвалі, сушильному приміщенні або загальному коридорі – це теж ризик. Якщо ж ви все-таки потерпіли від злочину, працівники поліції радять не зволікати – терміново телефонувати на номер «102».


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ!

В області завершилась перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення

У

Тернопільській області 29 березня завершилась комп­ лексна перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення.

Під головуванням очільника ко­ місії – Першого заступника Голови ДСНС Олега Мельчуцького в Тернопільській ОДА відбулася підсумкова нарада, на якій було проаналізовано результати перевірки. – Впродовж 10 днів члени комісії не лише здійснили ретельний аналіз стану реалізації державної політики у сфері цивільного захис-

ту населення, а й надали кваліфіковану допомогу, спрямовану на вдос­ коналення діяльності сил цивільно­ го захисту. За результатами робо­ти визначено рівень взаємодії між усіма екстреними службами області, а також певні проблемні питання, над вирішенням яких в подальшому пра­ цюватимуть відповідні відомства, –

У службове відрядження на Схід України проводжали рятувальників-медиків

Р

анок 21 березня для працівників Управління ДСНС України у Терно­ пільській області розпочався тривожно та урочисто. У службове відрядження на Схід України проводжали колег, рятувальників-медиків. Вони надаватимуть необхідну медичну допомогу особовому складу зведеного загону ДСНС, який виконує завдання спеціального призначення на Сході нашої держави. Перед каплицею Божої Матері «Неопалима Купина», що на терито­

рії Управління, священнослужителі відправили молебень, поблагословили рятувальників на добру працю, побажали Божого благословення та захисту. Проводжаючи колег, очільник Тернопільських рятувальників пол­ ковник служби цивільного захисту Віктор Маслей наказав повернутися їм із буремного Сходу живими та неушкодженими. – Дякую кожному із вас за свідому громадянську позицію та патріо­ тизм. Бажаю вам легкої служби, з честю виконати свій обов’язок та повернутися здоровими додому.

зазначив Олег Мельчуцький. З 20 по 29 березня комісія ДСНС працювала у місті Тернопіль, а також Борщівському, Заліщицькому, Підво­лочиському, Збаразькому, Кре­ мене­цькому та Гусятинському районах. Робочою групою проаналізовано ді­яльність Управління Державної служ­би України з надзвичай­ них ситуацій в області та аварійнорятувальних служб, органів виконавчої влади, підприємств, ус­танов і організацій та спеціалізованих служб цивільного захисту на предмет виконання вимог законів, дотримання пожежної та техногенної безпеки. Особливу увагу приділено діяльнос­ті регіональної та місцевих комісій з питань техногенно-екологічної без­ пеки та надзвичайних ситуацій. Вивчено стан інженер­ного, медичного, біологічного та хімічного захисту населення, системи здійснення оповіщення та інші важливі питання. В ході відпрацювання обласного та районних центрів перевірено боєздатність дислокованих там пожежно-рятувальних підрозділів, а також готовність органів управління та служб до реагування на надзвичайні ситуації.

четвер, 13 квітня 2017 року Досьє 102

5

Тернопільські піротехніки вирушили на Харківщину для розмінування території Балаклійського району

З

Тернопільщини на Хар­ ківщину 28 березня виру­ шив піротехнічний роз­ рахунок аварійно-рятуваль­ ного загону спеціального призначення Управління ДСНС України в області. Відповідно до розпорядження ДСНС України, п’ять піротехніків на двох одиницях спецтехніки відряд­ жені для проведення робіт з гуманітарного розмінування території Ба­ лаклійського району. У складі зведеного загону ДСНС вони виконуватимуть роботи з ліквідації наслід-

ків надзвичайної ситуації, пов’яза­ ної із вибухами на території 65-го арсеналу зберігання боєприпасів. Фахівці групи піротехнічних робіт, залучені до виконання даного завдання, забезпечені всім необхідним майном і спорядженням та володіють достатніми вміннями й навиками для проведення подібних робіт, адже більшість мають досвід виконання завдань за призначенням у Новобогданівці Запорізької та Лозовій Харківської областей. Також майже всі з них встигли побувати у зоні АТО на розмінуванні звільнених територій.

У Тернополі відбулись навчання на хімічно-небезпечному об’єкті

У

Тернопільській області триває комплексна пе­ ревірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення.

З метою перевірки рівня взаємодії між усіма екстреними службами відбулися нав­чання з ліквідації аварії на одному з хімічно-небезпечних об’єк­тів Тернополя. Згідно тактичного задуму, внас­ лідок вибуху на території водонапірної насосної станції відбулась роз­ герметизація ємності з хлором. В навколишнє середовище потрапило близько одної тонни хімічно-небезпечної речовини. Працівники об’єкту сповістили про подію керівництво, повідомили екстрені служби району та вжили першочергових заходів щодо мінімізації наслідків надзвичайної ситуації. Рятувальники евакуювали з осередку події умовних потерпілих, провели розвідку та здійснили ліквідацію наслідків аварії, медики надавали першу допомогу ураженим та організували їх транспортування до лікарні, працівники поліції забезпечували громадську безпеку та охорону території. Під час навчання були відпрацьовані спільні дії служб цивільного захисту на випадок виникнення такої аварії.


6 ОДА ІНФОРМУЄ Представники влади та громадських організацій підписали меморандум про підготовку загонів територіальної оборони Досьє 102 четвер, 13 квітня 2017 року

П

ідготовка загонів Тери­ торіальної оборони – це спільне завдання, пере­ конані на Тернопільщині. Ті, хто у разі наступу агресора го­товий стати на захист облас­ ті, повинні мати достатньо ви­ сокий рівень як теоретичної, так і практичної підготовки.

Щоб обороноздатність краю була максимальною, Тернопільська об­ ласна державна адміністрація, обласна рада, міська рада та майже два десятки громадських організацій під­писали 24 березня Меморандум про співпрацю. – Тернопільська ОДА бере на себе головну і координуючу функцію: максимально об’єднати всіх, хто готовий долучатися до підтримки обо­ роноздатності нашої держави. Сьогодні у кожному районі області сфор­ мований загін територіальної оборони, який складається із близько

300 осіб. Понад 4 тисячі осіб, які залучені в загони територіальної оборони області, беруть участь не лише у теоретичних, а й у практичних заняттях. У багатьох випадках це відбувається завдяки громадським ор­ ганізаціям, спілкам учасників АТО.

Цього року в навчаннях взяли участь вже 12 загонів територіальної оборони Тернопільщини, – заз­ начив Степан Барна. Документ передбачає макси­ма­ ль­но широке залучення всіх верств населення до системи територіаль-

Після 30 років очікувань у Козівській школі урочисто відкрили плавальний басейн

О

рганізовувати заняття з дайвінгу, навчально-тре­ нувальні збори, а також просто активно проводити час відтепер можна у Козовій. 23 березня на базі Козівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, урочис­ то відкрили плавальний ба­ сейн. Даний об’єкт перебував у недобудованому стані понад десять років: за 1989-1999 роки на етапі 50 відсотків готовності об’єкт «заморо­ зили». З 2015 року голова Тернопільської ОДА Степан Барна поставив завершення будівництва Козівського басейну, як один із пріоритетних проектів. – Сьогодні ми демонструємо, яких результатів можна досягнути спільними зусиллями державної вла­ ди та місцевого самоврядування. Майже тридцятилітня епопея будівництва басейну завершилася тим, що тепер діти мають можливість проводити час активно та з користю для здоров’я, – зазначив під час урочистого відкриття голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. У будівництво та реконструкцію басейну торік було вкладено 4,5 мільйони гривень, з яких 600 тисяч – це кошти з місцевого бюджету, а решта – з державного бюджету. Загальні витрати склали понад де­в’ять міль­йонів гривень, зазначив очільник області. Займатися у новому спорткомплексі відтепер матимуть можливість понад 1.500 школярів Козови та ще близько 1.000 дітей з сусідніх – Підгаєцького, Зборівського, Бережанського та Тернопільського ра-

ної оборони, у тому числі ветеранів бойових дій і учасників антитерористичної операції на сході України. У подальшому планується створення в Україні потужного громадського інституту територіальної оборони України, запровадження масової

Степан Барна представив Стратегію розвитку краю на Європейському Конгресі

У

м.Краків (Республіка Польща) відбувся ІІІ-й Європейський Конгрес Місцевого Самоврядування.

йонів. Відкриття нового басейну не лише створить належні умови для оздоровлення сотень уч­нів, а й забезпечить нові робочі місця. – Щонайменше 10% від Фонду регіонального розвитку – а це близь­ ко 20 мільйонів гривень – плануємо спрямувати на реконструкцію і будівництво спортивної інфраструк-

тури в Тернопільській області. Одним із найпріоритетніших напрямків є будівництво водної арени «Тер­ нопіль» на базі каналу Тернопільського ставу. У 2017 році в спортивну інфраструктуру області ми плануємо вкласти щонайменше 30-35 мільйонів гривень, – зазначив Степан Барна.

військової підготовки громадян з метою підвищення обороноздатності країни, налагодження всебічної підтримки та співпраця громадськості з державними інституціями в сфері територіальної оборони Ук­ раїни.

Виступаючи спікером у панельній дискусії «Як збудувати стратегію розвитку регіону і ефективно її впроваджувати», голова ТОДА Степан Барна звернув увагу, що стратегічною метою побудови нової Терно­ пільщини є формування конкуренто­ спроможної економіки та підвищен­ ня стандартів життя жителів області. Реалізація цієї стратегічної мети вбачається в таких основних нап­ рямках: безпека життя та здоров’я людини – ефективна медицина, дос­ туп до якісної питної води, без­печ­ ний стан довкілля; підвищення кон­ курентоспроможності Тернопільщи­ ни; забезпечення модернізації уп­рав­ ління територією – децентралізація. Справедливо відзначити, що за два роки під керівництвом Степана Барни, Тернопільщина має позитив­ ну динаміку у згаданих напрямках. Зокрема, в області забезпечується підвищення якості медичного обслуговування, розпочато модернізацію низки лікувальних закладів, закладів спорту, оснащення їх новітнім обладнанням. Так відкрито сучасні медичні заклади: Обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина», операційний блок ортопедо-травматологічного відділення в університетській лікарні, хіміотерапевтичне відділення у онкологічному диспансері та інші. Вод­ ночас оновлюється інфраструктура для занять фізкультурою і спортом: завершено будівництво плавально-

го басейну, збудовано спортивні май­ данчики із уніфікованим покриттям в районних центрах області. З метою створення безпечних умов проживання, здійснюється покращення екологічної інфраструктури області: завершено будівництво 8 біологічно-очисних та каналізаційних споруд, 5 систем водопостачання. В результаті цього загальний коефіцієнт смертності на 1 тис. осіб наявного населення скоротився на 1,5 відсоткових пункти; знизилась кількість хворих з уперше в житті встановленим діагнозом активного туберкульозу; збільшено на 50% очистку забруднених зворотних вод; ліквідовано майже 100 стихійних сміттєзвалищ. – Тернопільщина має стати регіоном з сильною економікою та передовими інноваціями, комфортними умовами для ведення бізнесу. Для реалізації цього амбітного зав­ дання ми намагаємося, насамперед, забезпечити створення сприятливо­ го інвестиційного та бізнес-клімату, – зазначив Степан Барна, звертаючись до учасників Конгресу. За останні два роки в області скорочується кількість дозвільних процедур, унеможливлено безпідставний тиск на бізнес. Важливим є застосування новітніх електронних технологій, що дозволяє покращити сутність відносин влади-бізнесугромадян. Конгрес місцевих органів влади є платформою для обміну думками і місцем зустрічі для керівників місцевих, регіональних еліт з предс­ тавниками уряду, громадських організацій та бізнесу.


НОВИНИ З МІСТА

Депутати затвердили зміни до Генерального плану Тернополя

Н

а сесії міської ради де­ путати затвердили змі­ ни до Генплану Терно­ поля. Загалом серед 33-ох при­ сутніх 26 проголосували «ЗА».

Як розповідає Сергій Надал, затвердженню змін до Генерального плану передувала три­вала робота фахівців спеціалізованого державного інституту «Діп­ро­місто», гро-

мадські обговорення та робота комісії, у яку входили депутати, фахівці та представники громадськості. – Затверджений Генеральний план є узгодженим документом, у якому максимально враховано ті зауваження та пропозиції, які попередньо надавалися депутатами, гро­ мадськими активістами, суб’єктами господарювання та тернополянами, – розповідає очільник Тернополя. – На сесії депутати підтримали зміни до Генерального плану, одночасно дали доручення внести у документ ще пропозиції, які були визначені під час останньої роботи комісії. Прийняття змін до Генерального плану є важливим для життя міста і його майбутнього розвитку. – Генплан – це будівельна конституція усього міста, яка визначатиме його розвиток на найближчі п’ять років, – додає міський го­лова.

Мешканців Тернополя просять повідомляти про факти порушень ловлі риби на ставі

З

квітня розпочався період весняно-літньої заборони (нерест) на ловлю риби у Тернопільській області. На цей час управління рибоохорони області дозволило аматорсь­ кий вилов риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гач­ ком і спінінгом з берега на водоймі м. Тернопіль. Отож, на міському ставі дозво-

ЗА ОСТАННІ ТРИ РОКИ У ТЕРНОПОЛІ З’ЯВИЛОСЯ БІЛЬШЕ 30 ЕКОПАРКОВОК

З

а останні три роки у дво­ рах багатоповерхівок Тер­ нополя облаштовано 31 екопарковку. Як розповідає начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду Анна Муца, збільшують кількість місця для паркування під час капітальних ремонтів прибудинкових територій, якщо є технічна можливість. – Перед ремонтом кожного двору проводяться збори, на яких враховуються пропозиції мешканців з різних питань, у тому числі і щодо збільшення кількості місць для пар­ кування у їх дворах. Варіант екопар­ ковок є доволі популярним, оскільки вони не перешкоджають проростанню трави і одночасно забезпечують додаткові місця для паркування автомобілів, – додає Анна Муца. До слова, облаштування екопар­ ко­вок також передбачено під час проведення капітальних ремонтів дворів у 2017 році.

лено ловити рибу на територіях: • від бази спортивного товариства «Гарт» до пристані причалу ка­ тера (в тому числі з придатковою системою «Чайка»); • на ділянці з правого берега водойми м. Тернопіль (міський став): від пристані причалу кооперативу «Ветеран» до пристані катера на дальньому пляжі; • від дамби водойми м. Тернопіль (міський став) до мосту біля с. Пет­

риків Тернопільського району; • водойми Тернопільського гідропарку «Топільче». У разі виявлення порушень в парках Тернополя і на ставі просимо повідомляти на лінію «102» або за номерами телефонів: управлін­ ня муніципальної поліції – 40-41-67, 40-41-68; екологічна інспекція Тернопільської області – 25-96-33; ри­ бо­охоронний патруль Тернопільсь­ кої об­ласті – 27-70-34.

Н

вати сезонне накриття Співочого поля, встановити дитячі майданчики та створити максимально комфортні місця для відпочинку населення різного віку. Однією з пропозицій було облаштування на місці літака найвищої оглядової тераси, а також розвиток парку у сторону пр.Злуки. Міський голова Тернополя Сер-

четвер, 13 квітня 2017 року Досьє 102

7

Біля екстрим-парку в «Топільче» розширять відпочинкову зону

У

гідропарку «Топільче», де облаштований екст­ рим-парк, розпочнуться роботи з розширення відпо­ чинкової зони. Там встановлять лавочки для відпочинку, «сонячне дерево» для підзарядки мобільних пристроїв та відремонтують конструкції скейтпарку. – Загалом реконструкція триватиме майже два місяці, проте весь

цей час екстрим-парк буде доступний для відвідувачів. Планується, що конструкції екстрим-парку будуть розвернуті на 90 градусів, а на тому місці облаштуємо зону відпочинку, встановимо «сонячне дерево» та декілька лавочок, – розповідає начальник управління сім’ї, молоді та спорту Микола Круть. Скейт-парк не буде функціонувати лише декілька днів, коли підрядники ремонтуватимуть окремі конструкції.

«Картку тернополянина» можна отримати в управлінні соцполітики

Т

ернопільська міська ра­ да продовжує видавати соціально-незахищеним верствам населення «Картки тернополянина». Дана картка надає знижку на придбання ліків у мережі аптек «Бо­

рис» та «Ромашка». «Картки тернополянина» видаються в управлінні соціальної політики за адресою вул. Лисенка, 8 каб. №9 (тел. для довідок 23-56-68). Нагадаємо, що «Картку тернополянина» у Тернополі почали видавати наприкінці 2014 року.

У парку імені Т. Шевченка збільшиться площа зелених зон після реконструкції

З

Відповідно до затвердженого проекту, після реконструкції площа зелених зон стане більшою. – Загалом у проекті передбачена заміна покриття, ремонт підпір-

ної стінки, оновлення зовнішнього освітлення та фасаду будинку на вул. Грушевського, 9, влаштування перголи та ремонт тротуару нав­ проти парку, – розповідає Сергій На­ дал. – Важливо, що на цій ділянці бу­ де збільшено кількість зелених зон на 670 кв.м., облаштовано газонів на площі майже 1000 кв.м. та висаджено 29 нових дерев.

гій Надал каже, що усі пропозиції молодих архітекторів неодмінно врахують під час розробки проекту реконструкції парку Національного відродження. – Щороку у Тернополі з’явля­ ють­ся нові громадські простори, де можуть відпочивати усі категорії тернополян від найменших до найстарших. Звичайно, ми хочемо, щоб

у парку Національного відродження теж все відповідало цій меті, – каже очільник Тернополя. – Усі матеріали з презентації молодих архітекторів ми оприлюднимо, щоб почути думку тернополян, а також будем опрацьовувати ідеї у проекті на відповідність діючим нормам. Першу частину реконструкції парку буде зроблено вже цього року.

початку березня у Терно­ полі триває реконструк­ ція входу в парк імені Тараса Шевченка.

Молоді архітектори представили загальну концепцію реконструкції парку Національного відродження

апрацювання щодо ре­ конструкції парку На­ ціонального відроджен­ ня презентували молоді архі­ тектори у Тернопільській міській раді. Вони пропонують оновити фонтани на центральній алеї, пішохідні доріжки та велодоріжки, облашту-


8 СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ «Рівень загальної злочинності в Тернопільській області є одним із найнижчих по Україні», – Олександр БОГОМОЛ Досьє 102 четвер, 13 квітня 2017 року

Б

езпека громадян – зав­ дання номер один для всіх працівників поліції Тернопільщини, – про це на колегії заявив керівник ГУНП в області Олександр Богомол.

У березні 2017 року облрада затвердила проект Програми спри­ян­ ня поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території нашої області на 2017-2020 роки. Серед пріо­ ритетів, каже Олександр Богомол, створення системи відеонагляду та співпраця поліції з членами громадських й інших формувань. Сформовано уже підзрозділи за­ хисту економіки, протидії кібер- й наркозлочинності, поліції охорони та внутрішньої безпеки. Упродовж січня-березня 2017 ро­ ку до правоохоронців краю надійш­ ло більше 22 тисяч заяв і повідом­ лень про кримінальні правопорушення та інші події. – Завдяки вжитим у першому кварталі 2017 року заходам вдалося зберегти контроль над ситуацією, не допустити її ускладнення, а на деяких напрямках покращати оператив­

ну обстановку. Разом з тим, криміно­ генна ситуація ускладнюється наяв­ ністю значної кількості зброї, боєп­ рипасів, вибухових речовин, що над­ ходять у незаконний обіг з районів проведення АТО. У першому кварталі 2017 року з незаконного обігу вилучено 9 одиниць вогнепальної зброї, 2237 боєприпасів, 3 одиниці холодної зброї, 30 вибухових пристроїв, понад 2,2 кілограм вибухівки.

Зросла кількість тяжких тілесних ушкоджень, розбоїв, грабежів, тілесних ушкоджень невеликої тяж­ кості, шахрайств, фактів незаконно­ го поводження зі зброєю, у т.ч. вогнепальною, фактів незаконного обі­ гу та збуту наркотиків. Зменшилася більш, ніж на 32 відсотка на території області і підліткова злочинність. – Потребує посилення профілак­ тична робота з покращення безпеки дорожнього руху. Про це свідчать

результати вивчення суспільної дум­ ки. Люди переживають за те, що у будь-який момент вони можуть ста­ ти жертвою водія-порушника. За три місяці 2017 року кількість ДТП як з потерпілими, так і загиблими зросла. Не припиняють поліцейські пра­ цювати і в напрямку виявлення та документування економічних злочинів, борються з вимаганням та отриманням неправомірної вигоди. Нагадав Олександр Богомол і про

дисципліну у правоохоронному відомстві. Керівник поліції наголосив, що недобросовісні люди тут працювати не будуть. За три місяці 2017 ро­ ку органи прокуратури розпочали 10 кримінальних проваджень стосовно працівників поліції краю. Публічна безпека і порядок, охо­ рона прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії зло­чинності перебуває на контролі керівництва ГУНП в області.

нагороджені кубками, дипломами та грамотами Тернопільської облас­ ної ­організації «Динамо», а вже не-

вдовзі динамівці представлятимуть Тернопільщину на Всеукраїнських змаганнях.

Команда правоохоронців Силовики Тернопільщини змагалися здобула першість у у чемпіонаті з легкоатлетичного кросу волейбольному турнірі

П

ерший етап турніру з волейболу на кубок Мі­ ністра внутрішніх справ відбувся 5 квітня серед сило­ вих структур Тернопільщини. Спортивні змагання проводять з метою сприяння розвитку фізичної культури, підвищення рівня спортив­ ної майстерності та зміцнення фізич­ ної загартованості працівників силових відомств, підпорядкованих Мі­ ністерству внутрішніх справ України. У відбірковому турнірі звання кращих виборювали команди Нац­ поліції краю, Державної служби з над­звичайних ситуацій та управлін­ ня поліції охорони. Впродовж кількох годин напру-

женої гри учасники волейбольних ігор змагалися за першість у турнірі. У затятій боротьбі золоту винагороду здобула команда правоохоронців Головного управління На­ ціональної поліції в області. Срібло отримали працівники по­ліції охорони, а бронза дісталася представникам служби надзвичайних ситуацій. Призерів турніру нагородили гра­мотами та медалями. 12 квітня команда переможців продовжила бо­ротьбу у другому міжрегіональному етапі в місті Хмельницькому. Бажаємо команді й надалі демонструвати злагоджену гру та показати відмінний результат.

У

вівторок, 4 березня, від­ бувся чемпіонат облас­ ної організації ФСТ «Ди­ намо» України з легкоатле­ тичного кросу за програмою комплексних змагань «Дина­ міада-2017».

У змаганнях брали участь 34 учасника з 8 команд колективів фізичної культури правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб області. До програми змагань входив біг на дистанції 1000, 3000 та 5000 метрів. Участь брали як сильна частина людства, так і жінки. Переможцем загальнокомандного заліку змагань стала команда УДСНС України у Тернопільській об­ ласті. Срібло виборола команда Уп­ равління поліції охорони в Тернопільській області. Бронзу здобула команда Головного управління Національної поліції в Тернопільській області. На дистанції у 1000 метрів серед жінок золото здобула Тетяна Смаль з управління патрульної поліції, а з чоловіків – Назарій Даньків з управління поліції охорони в Тернопільській області. У легкоатлетичному кросі на 3 та 5 тисяч метрів призові нагороди здо­ були експерт-вибухотехнік сектору НДЕКЦ Тернопільської області Тарас Судомир та працівник УПО Тернопільської області Руслан Даньків. Переможці та призери змагань


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 13 квітня 2017 року Досьє 102

9

Про криміногенну ситуацію на Тернопіллі журналістам розповів на прес-конференції Олександр Богомол

К

риміногенна ситуація на території Тернопільської області стабільна, поліцейські готові нести службу та боротися зі злочинністю – в цьому запевнив представників «четвертої влади» начальник ГУНП краю Олександр Богомол. Під час прес-конференції голов­ ний поліцейський Тернопілля розповів про роботу його відомства за перших три місяці 2017 року. Олександр Богомол наголосив, що поліція відкрита та готова завжди співпрацювати з журналістами та громадськими активістами. – За перший квартал цього ро­ ку кількість злочинів, у порівнянні з 2016-м, зросла на 9,6%. Цей ріст фік­ сувався за рахунок розкритих латентних злочинів, скоєних раніше. Поки йшла реорганізація, провад­ ження розслідувалися не так, як хотілося, був некомплект оперативни­ ків, слідчих та інших працівників. Проте уже цього року ситуація стабілізувалася і Тернопільська область знаходиться на третьому місці по розкриттю злочинів. До кримінальної відповідальнос­ ті за три місяці 2017 року притягнули 660 осіб. За словами Олександра Богомола, на території нашої області на 20% зросла кількість тяжких та особливо тяжких злочинів. Проте їхнє розкриття становить 42%, а це більше, ніж минулого року на 12

відсотків. У першому кварталі поточного року зареєстровано два вбивства, 297 фактів легких і шість тяжких тілесних ушкоджень, де три завершилися смертю. Не тішить правоохоронців і ситуація з крадіжками – за перших три місяці їх було 1013. – Майнові злочини на території міста та області різноманітні – це 42 випадки крадіжок велосипедів, 65 –

з квартир, 56 – злочини, скоєні кишеньковими злодіями. Зареєструва­ ли правоохоронці 94 крадіжки з ма­ га­зинів, 118 з транспортних засобів. Олександр Богомол закликає меш­канців Тернопільщини ретельніше ставитися до власного майна, берегти його і не залишати без нагляду, а особливо у салонах автотранспорту. Злодії ніколи не зволікають і як тільки випадає нагода – забирають усе, що погано лежить. Зросла у січні-березні на 49% і кількість шахрайств. Задокументували оперативники і два факти по

торгівлі людьми, 22 щодо звідницт­ ва та сутенерства. На 34% збільшилася кіль­кість фактів незаконного поводження та зберігання зброї. Зареєстрували пра­ цівники по­ліції 7 розбоїв та 49 грабежів. Не втішною залишається ситуація з до­рожньо-транспортними пригодами. Задоволений Олександр Богомол новоствореним відділом по боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Він запрацював у січні цього року. – Якщо порівняти 2016 рік, коли за три місяці задокументували лише три випадки збуту наркотиків,

то цього року за аналогічний період кількість збільшилася до двадцяти восьми. Роботи у оперативників вистачатиме. Ми розуміємо, що більшість майнових злочинів скоюють наркозалежні особи. Я сподіваюся, що завдяки роботі цього відділу кількість злочинів знизиться. Начальник Головного управління Національної поліції краю Олександр Богомол запевнив, що він та його підлеглі робитимуть усе від них можливе, аби криміногенна ситуація в Тернополі та області покращилася, а мешканці й гості міста почувалися в безпеці.

В управлінні Національної поліції Тернопільщини відбулося урочисте освячення службового прапора

З

гідно наказу Президента України «Про символіку Націо­ нальної поліції України», емблема та прапор є офіційними символами, що вказують на належність до Національної поліції України.

– Так співпало, що наші урочистості відбуваються у свято Благовіщеня Пресвятої Богородиці, яке є одним із найбільших християнсь­ ких свят, що принесло добру, радісну звістку про майбутнє народження Сина Божого, – звернувся до особового складу керівник поліції краю Олександр Богомол. – Крок за кроком ми продовжуємо робити дуже важку, але необхідну роботу – захищати наших громадян. Стійкість та прин-

циповість, мужність та велике бажання допомагати людям – основні критерії нашої праці. Освятити службовий прапор Олександр Богомол попросив священнослужителів, відтак стяг замайорів біля будівлі Головного управління. Урочистості продовжилися врученням звань та нагород. Наказом Голови Нацполіції Ук­ раїни присвоєно спеціальні звання

поліції: «полковник поліції» – підполковникові поліції Анатолію Гусці, начальникові управління карного розшуку кримінальної поліції ГУНП, «полковник поліції» – підполковникові поліції Сергію Гаврилюку, начальникові Тернопільського відділу поліції ГУНП. Дострокове звання «підполковник поліції» в порядку заохочення присвоєно майорові поліції Ірині Пинязі, заступнику начальника управління – начальнико­ ві організаційно-методичного відділу слідчого управління ГУНП. З 30 березня по 2 квітня у Запоріжжі проходив чемпіонат України та Всеукраїнський турнір з кікбоксингу за версією ВТКА. На цих змаганнях динамівці Тернопільщини за­ воювали три золотих, одну срібну та дві бронзових нагороди. Спортивні досягнення юних кікбоксерів Максима Левицького, Романа Харитоню­ ка, Вадима Цюпенка, Ігоря Морозов­ ського, а також голову обласного осередку Всеукраїнської громадсь­ кої організації ВТКА Петра Левицького та тренера Сергія Коптюка відзначили в управлінні поліції. Як запевнив Олександр Богомол, незабаром освячене знамено поліції повезуть для підняття бойового духу працівників правоохоронного ві­ домства Тернопільщини, котрі нині несуть службу на сході країни.


10

ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ Досьє 102 четвер, 13 квітня 2017 року

Триває деклараційна кампанія

Г

оловне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що з початку 2017 року стартувала кампа­ нія декларування громадя­ нами доходів, одержаних протягом 2016 року.

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає: – при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання у дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо; – при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами; – при отриманні іноземних доходів; – в інших випадках, передбаче-

них законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду. Обов’язок платника податку що­до подання декларації вважається ви­ конаним і декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно: – від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного до­ ходу; – виключно від податкових аген­ тів незалежно від виду та розміру

Будинок від брата – оподаткуй своєчасно У 2016 році платником податків отримано у спадщину будинок від брата. Відповідно до пп.14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. Отож, платником податків відповідно до норм ПКУ отримано доходи у вигляді майна, що успадкову­ ється спадкоємцем, який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, та підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% (п. 167.2 ст. 167 ПКУ) і військовим збором 1,5%. Розраховуємо податок на дохо-

ди фізичних осіб до сплати. Наприклад, вартість будинку становить 200000,00 гривень, то 200000,00 гривень х 5% = 10000,00 гривень. Отриману суму податку, нараховану до сплати, відображаємо в колонці 6 рядка 10,5 розділу II декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація). Для розрахунку військового збо­ ру до сплати необхідно: 200000,00 гривень х 1,5% = 3000,00 гривень. Суму вирахуваного збору до сплати ставимо у колонці 7 рядка 10.5 розділу II декларації. Також необхідно відобразити інформацію щодо наявного у власності майна у розділі «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)».

нарахованого (виплаченого, надано­ го) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (далі – ПКУ); – від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ; – у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких спла­ чено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Отримані доходи від обробітку землі необхідно декларувати

Д

екларуючи свої доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять ін­ дивідуальний внесок у доб­ робут своєї держави. Декларацію про майновий стан і доходи подають особи, що отримали спадщину чи подарунок, громадяни, які здають в оренду житло, землю, нерухоме або рухоме майно, а також особи, що отримали доходи, з яких не утримувався податок тощо. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, звертаємо увагу громадян-мешканців громад, які здійс­ нюють обробіток землі власною тех­ нікою не у своєму господарстві, а на замовлення за певну оплату. Отриманий в результаті надання таких послуг дохід підлягає декларуванню. Відтак суму таких доходів необхідно включити до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, нарахувати і спла-

тити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18% та військовий збір – 1,5%. Нагадаємо, що декларацію можна подати особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Отримали дохід від здачі в оренду квартири – задекларуйте його

О

триманий у 2016 ріці дохід від здачі в оренду квартири фізичній осо­бі, незареєстрованій, як самозай­ нята особа, необхідно оподат­ кувати податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором – 1,5%.

15000,00 гривень х 1,5% = 225,00 гривень. Зазначену суму відображаємо у колонці 7 рядка 10.3 розділу II декларації як суму, що підлягає сплаті до бюджету.

Наприклад, дохід становить 15 тисяч гривень. Відображаємо його у колонці 3 рядка 10.3 розділу II дек­ ларації про майновий стан і доходи (далі – декларація). Розраховуємо податкове зобо­ в’язання з податку на доходи фізичних осіб 15000,00 гривень х 18% = 2700,00 гривень. Отриману суму відображаємо у колонці 6 рядка 10.3 розділу II декларації як суму, що підлягає сплаті до бюджету. Податкове зобов’язання з війсь­ кового збору розраховуємо так:

Крім того, проставляємо поз­нач­ ку «х» про надання в оренду майна в розділі «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)», де зазначаємо категорію об’єкта (для квартир – 3), адресу та інше. Нагадаємо, що з 1 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року. Граничні строки подання дек­ла­ рації для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяль­ ність – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017. При необхідності платники змо­ жуть отримати консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників.

Репетиторів запрошуємо до декларування

В

чителі та викладачі, які минулого року надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані, як суб’єкти господарської діяльності, зобов’язані за­ реєструватися. Педагоги-репетитори повинні включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шля-

хом подання до територіальних органів Державної фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік. Зробити це слід до 3 травня включно поточного року за місцем своєї податкової адреси. Доходи від надання репетиторських послуг оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором 1,5%.

До репетиторських послуг належить підготовка дітей до школи, вступу до вищих навчальних закладів, незалежного тестування, нав­ чання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання конт­ рольних, курсових, дипломних робіт тощо. Подати декларацію про майновий стан і доходи можна як у паперовому вигляді, так і засобами сучасних інформаційних технологій.


РІЗНЕ

четвер, 13 квітня 2017 року Досьє 102

• КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ – Доброго дня, Павле Дмитро­ вичу. Наскільки нам стало відо­ мо, з початку року були змінені правила нарахування стипендій. Чи могли б ви допомогти нам ро­ зібратися у тому, хто й на яку стипендію може претендувати. – Так, дійсно з 1 січня набрала чинності постанова Кабміну, якою затверджено новий порядок призначення стипендій. Відповідно до цього документу право на отримання стипендії мають особи, які навчаються за державним замовленням, зокрема: – учні денної форми навчання ПТУ, крім слухачів при установах виконання покарань; – студенти денної форми нав­ чання ВНЗ I-IV рівня акредитації, крім тих, хто навчається за спеціальностями «Державне управління» та «Публічне управління та ад­ міністрування» за замовленням Нац­ держслужби; – курсанти денної форми нав­ чання невійськових вищих навча­ льних закладів цивільної авіації, морського і річкового транспорту; – учні VIII-XII класів державних середніх спеціалізованих мистецьких шкіл; – учні I-II курсів училищ фізичної культури, студентів I-II курсів Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного; – слухачі підготовчих відділень музичних вищих навчальних зак­ ладів та студій підготовки акторських кадрів; – клінічні ординатори; – аспіранти і докторанти, які навчаються за денною формою навчання; – курсанти, слухачі та ад’юнкти вищих військових навчальних зак­ ладів та військових навчальних під­ розділів вишів. Усі стипендії діляться на академічні та соціальні. Академічні стипендії ВНЗ призначають згідно з рейтингом успішності, до якого включаються всі студенти денної форми навчання. Натомість соціальні стипендії в обов’язковому порядку виплачує­ ться тим, хто за результатами нав­ чального семестру не має академічної заборгованості й незадовіль­ них оцінок. Для того, щоб отримати соціальну стипендію претенденту слід подати письмове звернення до сти­ пендіальної комісії при ВНЗ. Якщо претендент має право на призначення кількох академічних стипендій, виплачується одна – най­ більша. Розмір соціальної стипендії у 2017 році для учнів професійно-технічних навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбав­ лених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків становить 1000 гривень на місяць. Для студентів цих категорій, які навчаються у вищих навчальних закладах – 2000 гривень на місяць.

11

Що робити та як запобігти насильству в сім’ї

Ф

ахівці системи безоплатної правової допомоги, різних органів та інстанцій, громадських об’єднань і представ­ ники місцевого населення Тернополя обговорили одне із горезвісних явищ у суспільстві – насилля у сім’ї.

У Регіональному цент­рі з надан­ ня безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області відбувся круглий стіл, на якому учас­ ники детально розглянули у чому полягає коріння насильства, куди

звертатися у разі його вчинення та як цьому явищу запобігти. Зі вступним словом виступила директор Регіонального центру Іри­ на Хондогій. Вона висвітлила основ­ ні правові та соціальні аспекти тако­

го негативного явища, як насильст­ во та коротко проінформувала про систему надання безоплатної право­ вої допомоги, роботу центрів і бюро правової допомоги, які допомагають у вирішенні питання насильст­ ва в сім’ї. – Якщо щодо особи застосували насильство, або ж якщо вона сама обвинувачується чи засуджена у вчи­ ненні насилля, то може звернутися до Регіонального центру, як обви­ ну­вачена чи засуджена, або до місцевого центру – як потерпіла чи свідок, – нагадала присутнім очільниця Центру. Заступник директора Регіональ­ ного центру Світлана Бандура зауважила, що жертви насилля можуть звертатися за безоплатною правовою допомогою не лише в місцеві центри з надання БВПД чи бюро правової допомоги, але й до центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї, які забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги, організовують надання юри­ дичних консультацій потерпілим від насильства в сім’ї.

Відповідно до досліджень громадської організації «Жіночі перс­ пективи» випливає, що розірвання шлюбу не завжди є вирішенням проблеми насильства в сім’ї. Кривдник часто продовжує вчиняти насильство і після розлучення, і навіть за умови окремого проживання. Дослідження спростовують міф і про те, що насильство відбувається у сім’ях, де жінка економічно залежна від чоловіка. Більшість жінок, по­ терпілих від насильства в сім’ї, які звертались по допомогу до організації, працюють та мають хоча б мінімальні доходи. Начальник управління превентивної діяльності ГУНП України в Тернопільській області Олександр Розпутній ознайомив учасників із нормами закону «Про попередження насильства в сім’ї». Працівник поліції вказав також на ефективність і дієвість проходження особою, яка вчинила насильство, корекційної програми у кризовому центрі. Він відмітив, що після проходження такої програми зареєст­ рована одна особа за всю практику.

Зустріч представників Регіонального центру із керівниками управління поліції нашого краю

К

ерівники управління ор­ганізаційно-аналітич­ но­го забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Тернопільській облас­ ті зуст­рілися із предс­тавни­ ками Ре­гіонального центру з надання безоплатної вторин­ ної правової допомоги. Мета зустрічі – обговорити ок­ ре­мі моменти взаємодії Регіонального центру з органами поліції відповідно до Порядку інформування

цент­рів з надання безоплатної вто­ ринної правової допомоги про випадки зат­римання, адміністративного ареш­ту або застосування запобіжного заходу у вигляді триман­ ня під вартою. Заступник директора Регіональ­ ного центру Світлана Бандура та фа­хівці центру Віталій Сольський і Олег Кононенко зустрілися з началь­ ником УОАЗОР ГУНП Василем Бойком та заступником начальника Ро­ маном Бовсуновським. Під час зуст­ річі працівники Регіонального цент­

ру наголосили на важливості щоквартальної звірки відомостей щодо кількості переданих та зареєстрованих повідомлень про випадки затримання осіб із органами поліції. – Важливо подавати щокварталу до 5 числа місяця, що настає за звітним періодом, регіональному цент­ ру інформацію про кількість випадків затримання протягом звітного періоду осіб та кількість випадків неприбуття або несвоєчасного прибуття адвокатів, – звернулася Світлана Бандура до керівників управ-

ління поліції. Віталій Сольський нагадав, що суб’єкти подання інформації, органи (установи), де перебувають затримані особи, повинні інформувати під час затримання кожну особу про право на можливість отримання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до Закону Ук­ раїни «Про безоплатну правову допомогу», вручати пам’ятку для зат­ риманих осіб, в якій зазначається єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги».

ра вирішила поєднати свої долі у шлюбі. Саме завдяки сервісу «Шлюб за добу» – Арслан та Людмила змог­ ли втілити своє кохання у створення молодої української сім’ї у такий короткий термін. Молоде подружжя привітав начальник головного територіального управління юстиції Едуард Кольцов та вручив приємні символічні подарунки молодятам, а також наголосив: – Ми запрошуємо усіх бажаючих, а особливо учасників бойових дій, учасників АТО – для них ця послуга є безкоштовною, скористатися пос­ лугами сервісу – «Шлюб за добу. Загалом проект користується по­пулярністю у громадян. У Тернополі шлюб за прискореною процеду­ рою можуть укладати і жителі будьякого району області, мешканці ін-

ших областей, а також іноземці. Сві­ доцтво про шлюб підписується упов­ новаженим працівником відділу дер­ жавної реєстрації актів цивільного

стану та засвідчується печаткою відділу. Нареченим необхідно звернутись до організатора реєстрації шлюбу за телефоном 0967890436.

В Українському домі «Перемога» зареєстровано двадцять восьмий шлюб у рамках сервісу Мін’юсту «Шлюб за добу»

У

Тернополі зареєстрова­ но двадцять восьмий шлюб у рамках сервісу Мін’юсту – «Шлюб за добу». Мешканець Тернопільщини Арс­ лан та донеччанка Людмила скористалися цією послугою. Особливість його у тому, що молодята поз­ найомилися під час проходження Арсланом служби у лавах ЗСУ за контрактом у зоні антитерористичної операції на Сході нашої держави. Вони зустрілися випадково в одній з невеличких кав’ярень в Артемівському районі Донеччини і зрозуміли, що своє майбутнє уявляють лише разом. Як тільки у Арслана з’явилась можливість отримати короткотермінову десятиденну відпустку – ні секунди не сумніваючись, молода па­


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 13 квітня 2017 року

ПОНЕДІЛОК, 17 КВІТНЯ UA:ПЕРШИЙ 06.05, 08.05 АгроЕра 06.10, 07.10 Концерт «Музика рiдного дому» 06.45, 07.45, 08.25 Смакота 08.10 Свiт онлайн 08.35 Паспортний сервiс 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 Вечiр пам’ятi Назарiя Яремчука 11.25 Х/ф «Вiкторiя i Альберт» 15.00 Фольк-music 16.20 Т/с «На межi. Група «Антитерор» 18.15 Клiп учасника Євробачення - 2017 р. 18.20 Що там з Євробаченням? Блоги 18.25 Клiп учасника Євробачення - 2017 р. 18.35 Т/с «На межi. Група «Антитерор» 20.30 Перша шпальта 21.00, 01.20, 05.30 Новини 21.30 Музична весна на Першому 22.55, 05.50 Вiчне 23.00 На слуху 23.30 Вiд першої особи 01.40 Х/ф «Суперник» 03.55 Т/с «Травма» 04.35 Д/ф «Вiдлуння вiкiв. Олександрiя» 05.00 Д/ф «Свiтло Христового воскресiння» 1+1 07.45 Т/с «Село на мiльйон» 19.30 «ТСН» 20.15 Х/ф «Шукаю жiнку з дитиною» 16+ 00.00 Х/ф «Паралельнi свiти» 01.45 Х/ф «Шукаю жiнку з дитиною» 16+

ІНТЕР 05.45 Х/ф «Невиправний брехун» 07.00 Х/ф «Опiкун» 08.40 Х/ф «Одруження Бальзамiнова» 10.30 «Вiцин, якого ми не знали» 11.30 Х/ф «Операцiя «И» та iншi приго­ ди Шурика» 13.25 Ювiлейний вечiр Валерiя i Костян­ ти­на Меладзе 15.20 «Чекай на мене» 17.40 Новини 18.00, 19.00, 04.30 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Любов згiдно iз законом» 16+ 22.45 Т/с «Одного разу в Ростовi» 16+ 00.35 Т/с «Територiя краси» 02.45, 05.10 «Подробицi» - «Час» 03.45 «Готуємо разом» ICTV 05.20 Служба розшуку дiтей 05.25, 19.20 Надзвичайнi новини 06.10 Факти тижня. 100 хвилин 08.05 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 09.00 Х/ф «Подорож «Єдинорога» 12.10, 13.05 Х/ф «Суперфорсаж» 16+ 12.45 Факти. День 14.20 М/ф «Iван Царевич i Сiрий Вовк 2» 15.50 Х/ф «Хоббiт. Пустка Смога» 16+ 18.45 Факти. Вечiр 20.05 Х/ф «Хоббiт. Битва п’яти воїнств» 22.40 Х/ф «Робот Чаппi» 16+ 00.50 Х/ф «Снайпер 5. Спадщина» 18+ 02.00 Небачене Євробачення 02.50 Стоп-10 НОВИЙ

03.15 Зона ночi 05.05 Т/с «Друзi» 06.00 Абзац 06.55, 08.45 Kids’ Time 07.00 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.50 М/ф «Синбад: Легенда семи морiв» 10.20 Х/ф «Без вiдчуттiв» 16+ 12.10 Х/ф «Учень чародiя» 16+ 14.20 Х/ф «Джон Картер: Мiж двох свiтiв» 17.00, 19.00 Ревiзор Магазини 21.00 Таємний агент 22.10 Таємний агент. Пост-шоу 00.00 Суперiнтуїцiя 01.30 Небачене Євробачення 01.50 Х/ф «Не жартуйте iз Зоханом» 16+

СТБ 07.05, 16.00 «Все буде добре!» 09.05 «Все буде смачно!» 10.00, 18.30 «За живе!» 11.30 Х/ф «Осiннiй вальс» 16+ 13.40 «Битва екстрасенсiв 16» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.35, 01.30 «Слiдство ведуть екст­ расенси» 23.35 «Давай поговоримо про секс 3» 2+2

06.00 М/ф 08.00 «Спецкор» 08.30 «Вiдеобiмба» 13.55 Т/с «Загублений свiт» 15.35 Х/ф «Шах i мат» 16+ 17.20 Х/ф «В’язень» 16+ 19.10 Т/с «Команда» 16+ 20.15 Т/с «Схватка» 16+ 21.10 Х/ф «Справжнє правосуддя: Пере­ хрестя смертi» 16+ 23.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 00.00 Х/ф «Стiни» 02.10 Х/ф «Камiнна душа» УКРАЇНА 06.10, 02.45 Зоряний шлях 09.40, 01.35 Х/ф «Пiдкидьок» 11.00 Х/ф «Роман у листах» 12.50 Т/с «Поранене серце» 15.00, 19.00, 00.50 Сьогоднi 15.15 Т/с «Поранене серце» 16.45, 19.40 Т/с «Люба. Любов» 16+ 21.00 Т/с «Покоївка»

23.00 Х/ф «Бiблiотекар 2: Повернення в копальнi царя Соломона» 16+ 04.30 Реальна мiстика 05.20 Агенти справедливостi НТН 05.20 Т/с «Охоронець 3» 16+ 08.55, 19.15 Т/с «Кулагiн та партнери» 11.10, 17.50 Т/с «Детективи» 16+ 12.45 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 14.35, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» 16+ 16.05, 01.20 Т/с «Елементарно» 16+ 00.15 Т/с «Чорнi вiтрила 3» 18+ 03.00 «Випадковий свiдок» 03.15 «РечДОК» 03.35 «Легенди бандитської Одеси» 04.00 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00 «Розсмiши комiка» 11.00 «Файна Юкрайна» 12.25 «Орел i решка. Шопiнг 2016» 14.20 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.20 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 16.20 «Файна Юкрайна» 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 М/ф «Воруши ластами, Семмi» 23.40 Т/с «Сонна Лощина» 18+ 01.20 Х/ф «В очiкуваннi вiчностi» 16+ 02.45 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25, 10.10 М/с «Шаленi кролики. Втор­ гнення» 16+ 07.40 М/ф «Курка, яка несла будь-яку всячину» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.50 Х/ф «Король скейтборду: Най­бiльш вертикальний примат» 12.20 Х/ф «Боги, мабуть, з’їхали з глузду 2» 14.15 Х/ф «Трубач» 15.50 Готель Галiцiя 21.00 Одного разу пiд Полтавою 22.00, 02.05 Країна У 23.00 Х/ф «Новiтнiй заповiт» 16+ 01.15 Теорiя зради 03.45 Вiталька

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30, 20.00 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про кіно» 09.55 «Добрі традиції» 11.00 Дитяча година 12.10 «У фокусі Європа» 12.40 «Слідства.Інфо» 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00 «Великдень - світло життя» 16.00 Великодня казка ТНЕУ «Про що роз­ повіла бабусина скриня» 17.00 «Магія природи» 17.30 «Про нас» 19.00, 03.30 «Слідства. Інфо» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.40 Дім книги 21.30 «Погляд зблизька» 22.00 Євромакс 22.35 «Добрі традиції» 22.40, 04.00 Х/ф «Піше: між небом і зем­ лею» 16+ 00.30 «У фокусі Європа» 01.00 Х/ф «Вікторія і Альберт»

ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15 «Добрий господар» 07.30 «Загублені у часі» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00 «Абетка гурмана» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Подорожні замальовки» 12.00 «Мамина школа» 16.00 «Моє село-моя держава» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.00 «Смакота» 17.15, 20.00 «Із нашої відеотеки» 18.00 «Обітниця Пасхи» 18.50 «З Великоднем!» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Народні перлинки з бабусиної скри­ ньки» 19.30 «Лесодо» 19.40 «Церковні хори про Великдень» 19.50, 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.30 «В неділю рано зілля копала...»

ВІВТОРОК,

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 15.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 23.35 Вiд першої особи 06.45, 07.45, 08.30 Смакота 07.25, 23.00 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 Ранок про Україну 09.35 Україна на смак 10.00 Лайфхак 10.05, 18.50 Що там з Євробаченням? Блоги 10.10, 18.10, 18.55 Клiп учасника Євро­ба­ чення - 2017 р. 10.25 Т/с «Площа Берклi» 11.15 Т/с «Лiнiя захисту» 12.15 Суспiльний унiверситет 13.15 Уряд на зв’язку з громадянами 13.40, 21.50 Музична весна на Першому 15.30 Х/ф «Пiше: мiж небом i землею» 17.20 Хто в домi хазяїн? 17.40 М/с «Книга джунглiв» 18.15, 01.20 Новинний блок 19.00, 01.50 Новини. Культура 19.20 Д/с «Cадовi скарби» 19.55 Нашi грошi 20.20, 04.40 Про головне 21.00, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 22.55, 05.50 Вiчне 23.15 Пiдсумки 02.05 Д/ф «Голий король» Костянтина Сте­ панкова»

1+1 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 01.10 «ТСН» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 7» 12.50, 13.50 «Пробач менi, моя любове» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 18.30, 03.50 Т/с «Кохання проти долi» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Хороший хлопець» 22.00 «На ножах» 23.35, 01.25 Х/ф «Жити» 16+ ІНТЕР

06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.10, 12.25, 21.00 Т/с «Любов згiдно iз законом» 16+ 13.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.30 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.45 Т/с «Одного разу в Ростовi» 16+ 00.35 Т/с «Територiя краси» 02.40, 05.10 «Подробицi» - «Час» 03.45 «Готуємо разом» ICTV 05.35, 20.20 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Антизомбi 11.05 Бiльше нiж правда 11.55, 13.10 Секретний фронт 12.45, 15.45 Факти. День 13.25 Х/ф «Робот Чаппi» 16+ 16.10 Х/ф «Хоббiт. Битва п’яти воїнств» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Т/с «Пес 2» 16+ 23.15 Х/ф «Дум» 18+ 01.15 Т/с «Лас-Вегас 5» 16+ 02.35 Стоп-10 НОВИЙ 03.50 Служба розшуку дiтей 04.00 Зона ночi 05.40, 18.00 Абзац 06.35, 07.55 Kids’ Time 06.40 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.00 Т/с «Друзi» 10.50 Т/с «Саша Таня» 16+ 15.50, 19.00 Серця трьох 21.00 Київ вдень та вночi 22.10 Х/ф «Я номер чотири» 16+ 00.20 Х/ф «Залiзна сутичка» 16+ 02.00 Х/ф «Бiсiв мобiльник» 16+

СТБ 07.00, 16.00 «Все буде добре!» 09.00, 18.30 «За живе!» 10.20 Х/ф «Джентльмени удачi» 12.10 «МастерШеф 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф Дiти 2» 23.20 Т/с «Коли ми вдома» 00.20 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00 Д/ф «Помста природи» 10.30, 23.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 11.30 «Облом.UA» 15.10 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 17.00, 00.00 Т/с «Перевiзник» 16+ 18.00 «Нишпорки» 18.30 «Спецкор» 19.00 «ДжеДАI» 19.20, 20.15 Т/с «Схватка» 16+ 21.10 Х/ф «Справжнє правосуддя» 16+

18 КВІТНЯ 01.00 Х/ф «Тi, що повторюють реаль­ нiсть» 18+ 02.30 Х/ф «Чорна долина» УКРАЇНА 06.10, 05.20 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.10 Зоряний шлях 11.30, 04.30 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Агенти справедливостi 16+ 16.10 Iсторiя одного злочину 16+ 18.00 Т/с «Райське мiсце» 16+ 19.00, 23.00, 03.20 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Покоївка» 23.30 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ 01.50 Х/ф «Бiблiотекар 2: Повернення в копальнi царя Соломона» 16+ НТН 04.35 Х/ф «Командир щасливої «Щуки» 06.10 Х/ф «Бризки шампанського» 08.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.35, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.05 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 13.50, 15.05, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» 14.45, 19.00, 23.15, 02.35 «Свiдок» 15.40, 00.55 Т/с «Елементарно» 16+ 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила 3» 18+ 03.05 «Випадковий свiдок» К1

06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00 «Розсмiши комiка» 11.00 «Файна Юкрайна» 12.25 «Орел i решка. Шопiнг 2016» 14.20 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.20 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.15 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/с «Пригоди Котигорошка та його друзiв» 08.00 Мультмiкс 09.25 М/с «Дора-мандрiвниця» 09.55 Х/ф «Король повiтря: Повернення» 11.25, 17.45 Панянка-селянка 12.30 Найгiрший водiй країни 13.35, 19.55 Готель Галiцiя 14.40, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 15.05 Т/с «Домашнiй арешт» 15.40, 04.25 Вiталька 16.40, 00.55 Казки У Кiно 22.00, 02.45 Країна У 23.00 Розсмiши комiка 01.25 Шпiлiвiлi TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 12.30 Євромакс 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Етикетка» 08.30 «Як судились колись на Україні» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Магія природи» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10, 21.20 «Добрі традиції» 12.15 «Про кіно» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Лінія смерті» 16.00, 19.00, 22.00, 00.30 Провінційні вісті 17.30 «Школа домашнього комфорту» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.30 «Гал-кліп» 22.35, 04.00 Х/ф «Час під вогнем» 16+

ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 07.30, 21.00 «Тема дня» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Народні перлинки з бабусиної скри­ ньки» 10.30, 17.50 «Пісні нашого краю» 10.40, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 10.45 «В об’єктиві ТТБ» 11.15 «В неділю рано зілля копала...» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Легенди Запоріжжя» 18.00 «Енергоманія» 18.30 «Солов’їна пісня» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.30 «Із нашої відеотеки»

СЕРЕДА, UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 15.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 23.35 Вiд першої особи 06.45, 07.45, 08.25 Смакота 07.20, 23.00 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 Ранок про Україну 09.35 Україна на смак 10.00 Лайфхак 10.05, 18.50 Що там з Євробаченням? Блоги 10.10, 18.10, 18.55 Клiп учасника Євро­ бачення - 2017 р. 10.25 Перша шпальта 11.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15 Нашi грошi 14.00 На гостину до Iвана Поповича 15.35, 02.30 Свiтло 16.15 Мистецькi iсторiї 16.30 Т/с «Лiнiя захисту» 17.25 Школа Мерi Поппiнс 17.40 М/с «Книга джунглiв» 18.15, 01.20 Новинний блок 19.00, 01.50 Новини. Культура 19.20 Д/ф «Доньки Єви» 19.55 Слiдство.Iнфо 20.20, 04.40 Про головне 21.00, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Музична весна на Першому 22.40 Мегалот 22.55, 05.50 Вiчне 23.15 Пiдсумки 02.05 Книга.ua

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 01.10 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 7» 12.50, 13.50 «Пробач менi, моя любове» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 18.30, 03.50 Т/с «Кохання проти долi» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Хороший хлопець» 22.00 «Одруження наослiп 3» 23.35, 01.25 Х/ф «Розмова» 16+

ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.10, 12.25, 21.00 Т/с «Любов згiдно iз законом» 16+ 13.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.30 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.40 Т/с «Одного разу в Ростовi» 16+ 00.35 Т/с «Територiя краси» 02.40, 05.10 «Подробицi» - «Час» ICTV 05.35, 10.10 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 11.05 Бiльше нiж правда 12.25, 13.10, 17.50 Т/с «Пiвнiчний вiтер» 12.45, 15.45 Факти. День 13.35 Х/ф «Цунамi: Удар iз глибини» 15.30, 16.10, 21.25 Т/с «Пес 2» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 23.10 Х/ф «Обитель зла 4. Життя пiсля смертi» 18+ 01.00 Х/ф «Дум» 18+

НОВИЙ 05.50, 18.00 Абзац 06.45, 08.05 Kids’ Time 06.50 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.10 Т/с «Друзi» 11.00 Т/с «Щасливi разом» 16.00, 19.00 Вiд пацанки до панянки 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Х/ф «Таймлесс: Рубiнова книга» 16+ 00.20 Х/ф «Я номер чотири» 16+ 02.25 Х/ф «Небеса реальнi» СТБ 07.00, 16.00 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 10.00, 18.30 «За живе!» 11.15 «МастерШеф 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф Дiти 2» 23.20 Т/с «Коли ми вдома» 00.20 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00 «Територiя обману» 10.00 «Нишпорки» 10.30, 22.55 «Вiн, Вона i телевiзор» 11.30 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 15.10 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 17.00, 23.55 Т/с «Перевiзник» 16+ 18.00 «Цiлком таємно» 19.20, 20.15 Т/с «Схватка» 16+ 21.05 Х/ф «Справжнє правосуддя» 16+ 00.55 Х/ф «Генiї» 16+ 02.25 Х/ф «Богдан-Зиновiй Хмельницький»

19 КВІТНЯ УКРАЇНА 06.10, 05.20 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.30 Зоряний шлях 11.30, 04.30 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Агенти справедливостi 16+ 16.10 Iсторiя одного злочину 16+ 18.00 Т/с «Райське мiсце» 16+ 19.00, 23.00, 02.40 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Покоївка» 23.30 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 04.30 Х/ф «Захар Беркут» 06.05 Х/ф «Одиночне плавання» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.35, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.05 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 13.50, 15.05, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» 14.45, 19.00, 23.15, 02.40 «Свiдок» 15.40, 00.55 Т/с «Елементарно» 16+ 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила 3» 18+ 03.10 «Випадковий свiдок» 03.25 «РечДОК» 03.55 «Легенди бандитського Києва» 04.15 «Правда життя. Професiї» К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00 «Розсмiши комiка» 11.00 «Файна Юкрайна» 12.25 «Орел i решка. Шопiнг 2016» 14.20 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.20 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.15 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/с «Пригоди Котигорошка та його друзiв» 08.00 Мультмiкс 09.25 М/с «Дора-мандрiвниця» 09.55 Х/ф «Принци повiтря» 11.25, 17.45 Панянка-селянка 13.35, 19.55 Готель Галiцiя 14.40, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 15.05 Т/с «Домашнiй арешт» 15.40, 04.25 Вiталька 16.40, 00.55 Казки У Кiно 22.00, 02.45 Країна У 23.00 Розсмiши комiка 01.25 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 «Як судились колись на Україні» 08.55, 17.55 «Добрі традиції» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Магія природи» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Острів Джорджа» 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 «Твій дім» 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Соло» 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Вихід у рай» 16+ ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 07.30, 21.00 «Тема дня» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Будьте здорові» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Європа очима українця» 12.00 «Солов’їна пісня» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Діловий ритм» 18.00 «Час змін» 18.30 «Хто в домі хазяїн?» 18.45 «Лесодо» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.15 Д/ф «Писанковий дивосвіт» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Надія є» 21.30, 22.30 «Із нашої відеотеки»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах Ук­раїни; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 15.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 23.35 Вiд першої особи 06.45, 07.45, 08.30 Смакота 07.25, 23.00 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 Ранок про Україну 09.35 Україна на смак 10.00, 18.50 Що там з Євробаченням? Блоги 10.05, 18.10, 18.55 Клiп учасника Євро­ бачення - 2017 р. 10.25 Т/с «Площа Берклi» 11.15, 16.30 Т/с «Лiнiя захисту» 12.05, 03.05 Д/с «Пiвденна Корея сьогоднi» 12.15 Суспiльний унiверситет 12.40, 21.30, 05.35 Новини. Спорт 13.15 Слiдство.Iнфо 13.55 Музична весна на Першому 15.35 Надвечiр’я. Долi 17.20 Казки Лiрника Сашка 17.40 М/с «Книга джунглiв» 18.00 Voxcheck 18.15, 01.20 Новинний блок 19.00, 01.50 Новини. Культура 19.20 Д/ф «Доньки Єви» 19.55 «Схеми» з Н. Седлецькою 20.25 Д/ф «Iсторiя без купюр» 21.00, 05.10 Новини 21.40 Д/ф «Волинянин» 23.15 Пiдсумки 02.05 На гостину до Iвана Поповича 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 7» 12.50, 13.50 «Пробач менi, моя любове» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 18.30 Т/с «Кохання проти долi» 20.30, 04.15 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Хороший хлопець» 22.00 «Чотири весiлля 6» 23.00 «Право на владу» 00.45 Х/ф «Б’ютiфул» 16+ ІНТЕР

06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.10, 12.25, 21.00 Т/с «Любов згiдно iз законом» 16+ 13.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.30 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.45 Т/с «Одного разу в Ростовi» 16+ 00.35 Т/с «Територiя краси» 02.40, 05.10 «Подробицi» - «Час» 03.45 «Готуємо разом» ICTV 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Секретний фронт 11.05 Бiльше нiж правда 12.25, 13.10, 17.50 Т/с «Пiвнiчний вiтер» 12.45, 15.45 Факти. День 13.50 Х/ф «Цунамi: Удар iз глибини 2» 15.35, 16.10, 21.25 Т/с «Пес 2» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 23.15 Х/ф «Обитель зла 5. Вiдплата» 18+ 00.55 Х/ф «Обитель зла 4. Життя пiсля смертi» 18+

НОВИЙ 06.00, 18.00 Абзац 06.45, 08.05 Kids’ Time 06.50 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.10 Т/с «Друзi» 11.00 Т/с «Щасливi разом» 16.05, 19.00 Хто зверху? 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Х/ф «Таймлесс 2: Сапфiрова книга» 16+ 00.15 Х/ф «Якщо твоя дiвчина – зомбi» 18+ 02.00 Х/ф «Коледж» 16+ СТБ 06.45, 16.00 «Все буде добре!» 08.45 «Все буде смачно!» 09.40, 18.30 «За живе!» 11.00 «МастерШеф 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Я соромлюсь свого тiла 4» 00.00 «Один за всiх» 2+2

06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00 «Територiя обману» 10.05 «Цiлком таємно» 10.35, 22.50 «Вiн, Вона i телевiзор» 11.35 «Вiдеобiмба» 15.10 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 17.00, 23.50 Т/с «Перевiзник» 16+ 18.00 «Секретнi матерiали» 19.20, 20.10 Т/с «Схватка» 16+ 21.00 Х/ф «Справжнє правосуддя» 16+ 00.50 Х/ф «1408» 02.50 Х/ф «Гетьманськi клейноди»

20 КВІТНЯ

четвер, 13 квітня 2017 року Досьє 102

УКРАЇНА 06.10, 05.20 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.30 Зоряний шлях 11.30, 04.30 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Агенти справедливостi 16+ 16.10 Iсторiя одного злочину 16+ 18.00 Т/с «Райське мiсце» 16+ 19.00, 23.00, 02.40 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Покоївка» 23.30 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 04.55 «Правда життя. Професiї» 06.10 Х/ф «Страх висоти» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.30 Т/с «Детективи» 16+ 12.05 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 13.50, 15.05, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» 14.45, 19.00, 23.15, 02.40 «Свiдок» 15.40, 01.00 Т/с «Елементарно» 16+ 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила 3» 18+ 03.10 «Випадковий свiдок» К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00 «Розсмiши комiка» 11.00 «Файна Юкрайна» 12.25 «Орел i решка. Шопiнг 2016» 14.20 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.20 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.15 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/с «Пригоди Котигорошка та його друзiв» 08.00 Мультмiкс 09.25 М/с «Дора-мандрiвниця» 09.55Х/ф«Корольповiтря:Лiгачемпiонiв» 11.25, 17.45 Панянка-селянка 13.35, 19.55 Готель Галiцiя 14.40, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 15.05 Т/с «Домашнiй арешт» 15.40, 04.25 Вiталька 16.40, 00.55 Казки У Кiно 22.00, 02.45 Країна У 23.00 Розсмiши комiка 01.25 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Соло» 08.30 «Як судились колись на Україні» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Магія природи» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Неминучість» 15.45, 20.25 «Добрі традиції» 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідство. Інфо» 20.30 У фокусі Європа 21.30 «Смачна мандрівка» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Мій дикий Захід» 16+ 01.00 Х/ф «Неминучість»

ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 07.30, 21.00 «Тема дня» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 10.45 «Надія є» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Хто в домі хазяїн?» 11.45 «Крізь призму часу» 12.00 Д/ф «Пробач мені, Поліське!» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Велети духу і слави» 17.20 «Сад.Город.Квітник» 18.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ ристання» 18.15 «Парламенти світу» 18.30 «Акценти тижня» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Армія нескорених» 21.45 «Думки вголос» 22.30 «Із нашої відеотеки»

13

П’ЯТНИЦЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 15.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25 Життєлюб 06.45, 07.45, 08.25 Смакота 07.20, 23.00 На слуху 08.35 Територiя закону 08.40 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 Ранок про Україну 09.35 Д/с «Розповiдi про Хансiк» 10.00 Що там з Євробаченням? Блоги 10.05, 18.10, 18.55 Клiп учасника Євро­ бачення - 2017 р. 10.25, 16.30 Т/с «Лiнiя захисту» 12.05, 03.05 Д/с «Пiвденна Корея сьогоднi» 12.15 Суспiльний унiверситет 12.35 Voxcheck 12.40, 21.30, 05.35 Новини. Спорт 13.15 Схеми 13.55 Музична весна на Першому 15.35 Вiра. Надiя. Любов 17.20 Казки Лiрника Сашка 17.40 М/с «Книга джунглiв» 18.15, 01.20 Новинний блок 18.50 Що там з Євробаченням? 19.00, 01.50 Новини. Культура 19.20 Циркове водно-вогняне шоу 21.00, 05.10 Новини 21.50 Богатирськi iгри 22.50 З перших вуст 22.55, 05.50 Вiчне 23.15 Пiдсумки 23.35 Вiд першої особи 02.05 Музичне турне 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 6» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 7» 12.50, 13.50 «Пробач менi, моя любове» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 18.30 Т/с «Кохання проти долi» 19.30 «ТСН» 20.15, 05.30 «Розсмiши комiка. Дiти 2» 22.00 «Лiга смiху 3» 00.45 «Вечiрнiй Київ»

ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.10, 12.25 Т/с «Любов згiдно iз законом» 13.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Х/ф «Секретний фарватер» 02.10 Х/ф «Мiж високих хлiбiв» ICTV 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Iнсайдер 11.05 Бiльше нiж правда 12.15, 13.10 Т/с «Пiвнiчний вiтер» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.30 Х/ф «Унiверсальний солдат» 16+ 15.35, 16.10 Т/с «Пес 2» 16+ 17.50 Т/с «Острiв непотрiбних людей» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.25 Дизель-шоу 23.45 Х/ф «Ультрафiолет» 16+ 01.15 Х/ф «Обитель зла 5. Вiдплата» 18+ 02.40 Стоп-10

НОВИЙ 05.45, 18.00 Абзац 06.35, 07.55 Kids’ Time 06.40 М/с «Сiмейка Крудс» 07.00 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.00 Т/с «Друзi» 09.50, 20.50 Київ вдень та вночi 14.10 Серця трьох 16.15, 19.00 Суперiнтуїцiя 21.50 Х/ф «Таймлесс 3: Смарагдова кни­ га» 16+ 00.00 Х/ф «Вiрус любовi» СТБ 05.55, 18.30, 00.15 Т/с «Коли ми вдома» 07.45 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» 09.35 Х/ф «Наречений» 16+ 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.55 «Холостяк 7» 22.30 «Небачене Євробачення» 01.45 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00 «Секретнi матерiали» 09.55 «Роби бiзнес» 10.30 «Вiн, Вона i телевiзор» 11.30 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 14.55 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 16.45 Х/ф «Сонячний удар» 16+ 19.40 26 тур Чемпіонат України з футболу: «Динамо» - «Шахтар» 21.55 Д/ф «Шовковський. Завжди перший» 23.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC» 01.20 «Територiя обману» 02.20 Х/ф «Лiсова пiсня»

21 КВІТНЯ

УКРАЇНА 06.10 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 05.20 Зоряний шлях 11.30, 03.45 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Агенти справедливостi 16+ 16.10 Iсторiя одного злочину 16+ 18.00 Т/с «Райське мiсце» 16+ 19.00, 23.00, 03.00 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Х/ф «Я його злiпила» 16+ 23.20 Слiдами львiвського смiття 00.00 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 05.35 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу» 08.00, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.35, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.05 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 13.50, 15.05, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» 14.45, 19.00, 23.15, 02.30 «Свiдок» 15.40, 00.55 Т/с «Елементарно» 16+ 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила 3» 18+ 03.00 «РечДОК» К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00, 01.40 «Розсмiши комiка» 11.00, 16.20 «Файна Юкрайна» 12.25, 02.20 «Орел i решка. Шопiнг 2016» 14.20 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.20 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 23.00 «КВН» 03.10 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/с «Пригоди Котигорошка та його друзiв» 08.00 Мультмiкс 09.30 Х/ф «Гнiв» 12.30, 17.45 Панянка-селянка 13.35 Готель Галiцiя 14.40 Одного разу пiд Полтавою 15.05 Т/с «Домашнiй арешт» 15.40, 04.25 Вiталька 16.40 Казки У Кiно 20.00 Х/ф «Невловимi» 16+ 21.45 Х/ф «128 ударiв серця на хвилину» 23.20 Х/ф «Кохання з перешкодами» 16+ 01.20 Х/ф «Анничка» 02.45 Країна У TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідство.Інфо» 08.00 У фокусі Європа 08.30 «Смачна мандрівка» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Магія природи» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 «Твій дім» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Ліфт» 17.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.50 «Добрі традиції» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Чорний прилив» 12+

ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Тема дня» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Що робити?» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Армія нескорених» 12.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ ристання» 12.15, 21.15 «Думки вголос» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Слід» 17.35 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Монастир отця Іони» 18.15 «Смакота» 18.30 «ПрофStyle» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.15 «Життя як є» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.30 «Arte, viva!» 22.30 «Із нашої відеотеки»


14

СУБОТА, UA:ПЕРШИЙ 06.00 У просторi буття 06.35 Пiдсумки 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.20 Шеф-кухар країни 08.05 Смакота 08.30, 00.00 Золотий гусак 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 М/с «Книга джунглiв» 09.50 Хто в домi хазяїн? 10.15 Хочу бути 10.45 Що там з Євробаченням? Блоги 10.50 Клiп учасника Євробачення - 2017 р. 11.00 Фольк-music. Дiти 11.50 Т/с «Доньки Єви» 13.20, 02.20 Хокей з шайбою серед чоло­вi­ кiв. ЧС (Україна - Угорщина) 16.05 Чоловiчий клуб 16.30 Чоловiчий клуб. Спорт 17.30 Богатирськi iгри 18.30 Д/ф «Дмитро Гнатюк. Моя Україна» 19.00 Х/ф «Насмiшка» 21.00, 05.35 Новини 21.30 За крок до Євробачення 22.15 Д/с «Традицiйнi свята Масурi» 22.45 Мегалот 23.00 Свiт on-line 23.25 Життєлюб 01.20 Музичне турне 04.20 Д/ф «Доля бiблiотеки Ярослава Муд­ рого» 04.40 Надвечiр’я. Долi 1+1 07.05, 19.30 «ТСН» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00, 23.05 «Свiтське життя» 11.00 «Одруження наослiп 3» 12.35 «Голос країни 7» 16.30, 21.15 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 «Українськi сенсацiї» 00.05 «Лiга смiху 3» 03.50 «Вечiрнiй Київ»

ІНТЕР 06.00 М/ф 06.15 Х/ф «Дачна подорож сержанта Ци­ булi» 07.50 Х/ф «Альошкине кохання» 09.30 «Україна вражає» 10.00 «Леонiд Биков. «Будемо жити!» 11.00 Х/ф «Ати-бати, йшли солдати...» 12.50 Х/ф «Максим Перепелиця» 14.40 Т/с «Поверни мою любов» 16+ 20.00 «Подробицi» 20.30 Х/ф «Час збирати камiння» 22.30 «Великий бокс на Iнтерi» 04.30 «Подробицi» - «Час»

ICTV 05.15 Факти 05.35, 04.05 Х/ф «Ар-хi-ме-ди» 07.05 Дивитись усiм! 08.00 М i Ж 09.00 Я зняв! 09.55 Дизель-шоу. Дайджест 10.55, 11.50 Вiдпустка за обмiном 12.45 Факти. День 13.00 Т/с «На трьох» 16+ 13.15 Х/ф «Ультрафiолет» 16+ 14.55 Х/ф «Громобiй» 16+ 16.55 Х/ф «Люди у чорному» 16+ 18.45 Факти. Вечiр 19.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «Люди у чорному 2» 16+ 21.40 Х/ф «Люди у чорному 3» 16+ 23.35 Х/ф «Унiверсальний солдат» 16+ 01.25 Т/с «Лас-Вегас 5» 16+ 02.45 Т/с «Слiдчi» 16+ НОВИЙ

03.00 Зона ночi 05.10 Т/с «Друзi» 05.40, 07.35 Kids’ Time 05.45 М/с «Сiмейка Крудс» 07.40 Ревiзор Магазини 09.35 Таємний агент 10.50 Таємний агент. Пост-шоу 12.35 Вiд пацанки до панянки 14.30 Хто зверху? 16.25 М/ф «Кiт у чоботях» 18.00 Х/ф «Гаррi Поттер i напiвкровний Принц» 21.00 Х/ф «Гаррi Поттер i Дари смертi. Час­тина 1» 16+ 23.50 Х/ф «Ватиканськi записи» 18+ 01.50 Х/ф «Якщо твоя дiвчина – зомбi» 18+ СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майдан» 09.00 «Все буде смачно!» 10.55 «Холостяк 7» 13.15 «МастерШеф. Дiти 2» 19.00 «Україна має талант! Дiти» 22.05 Т/с «Коли ми вдома» 23.35 «Давай поговоримо про секс 3» 01.20 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 10.00 «Бушидо» 11.40 «Зброя» 13.10, 03.30 «Нишпорки» 13.40, 03.05 «Цiлком таємно» 14.10 «Українськi сенсацiї» 16.35 Х/ф «Фiладельфiйський експери­ мент» 16+ 18.15 Х/ф «Андроїд-полiцейський» 16+

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 13 квітня 2017 року

22 КВІТНЯ

20.00 Х/ф «Президент Лiнкольн: Мисли­ вець на вампiрiв» 16+ 22.00 «Угон по-нашому» 23.30 Х/ф «Фунт плотi» 18+ 01.25 Х/ф «Влада переконань» 16+ 03.55 Х/ф «Ярослав Мудрий» УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 01.45 Сьогоднi 07.15, 05.30 Зоряний шлях 09.00, 15.20 Т/с «Покоївка» 17.20, 19.40 Т/с «Протистояння» 22.00 Х/ф «Що приховує любов» 16+ 23.50 Реальна мiстика 02.25 Iсторiя одного злочину 16+

НТН 06.20 Х/ф «Людина в прохiдному дворi» 11.30, 02.35 «РечДОК» 13.55 «Склад злочину» 15.20 Т/с «Детективи» 16+ 19.00, 01.55 «Свiдок» 19.30 Х/ф «Акцiя» 21.15 Т/с «Гудiнi» 16+ 00.15 Х/ф «Рудий пес» 16+ 02.25 «Випадковий свiдок» 03.20 «Легенди бандитського Києва» 04.10 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00, 01.40 Х/ф «Пригоди Бейлi» 11.45 Т/с «H2O: Просто додай води» 13.10 М/ф «Воруши ластами 2» 15.00, 19.00 «Орел i решка. На краю свiту» 18.00 «Навколо М» 00.00 Т/с «Сонна Лощина» 18+ 03.00 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25, 11.45 М/с «Шаленi кролики. Вторг­ нення» 16+ 07.40 М/ф «Чарований запорожець» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.10 М/ф «Аеротачки» 12.10 Х/ф «Трубач» 13.45 Одного разу пiд Полтавою 15.50 Казки У Кiно 18.05 Х/ф «Невловимi» 16+ 19.50 Готель Галiцiя 22.00 Одного разу в Одесi 23.00, 03.05 Країна У 00.00 Т/с «Отже» 18+ 00.35 Х/ф «Гнiв» 04.20 Вiталька TV-4

06.00 «Про кіно» 06.15, 11.00, 23.30 «Про нас» 06.45, 09.15 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Прекрасна Рита» 16+ 08.55, 19.55 «Добрі традиції» 09.00, 00.10 Час-Tайм 09.30, 19.00 Єдина країна 10.00 «Слідство. Інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 12.00 «Смачна мандрівка» 12.30, 00.30 Х/ф «Пам’ятай про мене» 14.30 Мультфільми 15.00 М/ф «Машина часу» 16.30 Дім книги 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.30 У фокусі Європа 20.10 «Соло» 21.00, 02.30 «Великдень - світло життя» 23.00 Євромакс 00.10 Час-Тайм 04.00 Х/ф «Ліфт» ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15 «Удосвіта» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 10.45 «Думки вголос» 11.00 «Назбиране» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Arte, viva!» 12.00 «Смакота» 12.10 «Слід» 16.00 «Наодинці з усіма» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.00 «Кошик творчих ідей» 17.20 «Хочу бути...» 17.40 «Плекайте мову» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Кулінарія від Андрія» 18.30 «Моя пісенна сповідь» 19.00 «Панорама подій» 19.45 «7 природних чудес України» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «У світі захоплень» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00 Свiт православ’я 06.35 Д/ф «Пасха» 07.25 Життєлюб 08.10 Смакота 08.35 Паспортний сервiс 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 Поза часом. Телевистава «Фараони» 10.40 Д/ф «Дмитро Гнатюк. Моя Україна» 11.30 Спогади 12.00 Театральнi сезони 12.30 Мистецькi iсторiї 12.45 Фольк-music. Дiти 13.50 Фольк-music 14.55 Перший на селi 15.25 Твiй дiм 2 15.45 Х/ф «Марко Поло» 18.55 Д/с «Традицiйнi свята Масурi» 19.30 Перша шпальта 20.00, 05.45 Новини 20.20, 02.20 Хокей з шайбою серед чоловi­ кiв. ЧС (Польща - Україна) 23.00 Свiт on-line 23.20 Територiя закону 23.30 Золотий гусак 01.20 Музичне турне 04.15 Д/ф «Мiж минулим i нинiшнiм. Бiб­ лiотека НАУКМА» 04.50 Вiра. Надiя. Любов 1+1 06.20 «На ножах» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.10 «Розсмiши комiка» 11.10 «Свiт навиворiт 4: В’єтнам» 15.10 Т/с «Хороший хлопець» 18.30 «Українськi сенсацiї» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос країни 7» 00.10 Х/ф «Нащадки» 16+ 03.20 «Аргумент Кiно» 04.50 «Ескiмоска 2: Пригоди в Арктицi»

ІНТЕР 05.00 «Великий бокс. Максим Бурсак - Хiль­ берто Рамiрес». Прямий ефiр 08.00 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Рай i пекло» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00, 01.00 Х/ф «Велика маленька я» 13.45 Х/ф «Час збирати камiння» 15.40 Т/с «Поверни мою любов» 16+ 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 Т/с «Поверни мою любов» 16+ 23.20 Х/ф «Сповiдь Дон Жуана» 16+ ICTV

05.30 Факти 06.00 Х/ф «Життя i неймовiрнi пригоди Робiнзона Крузо» 07.30 Т/с «Вiддiл 44» 16+ 11.05, 13.00 Х/ф «Громобiй» 16+ 12.45 Факти. День 13.25 Х/ф «Люди у чорному» 16+ 15.10 Х/ф «Люди у чорному 2» 16+ 16.50 Х/ф «Люди у чорному 3» 16+ 18.45 Факти тижня. 100 хвилин 20.30 Х/ф «Примарний патруль» 16+ 22.15 Х/ф «Призначення» 16+ 00.00 Х/ф «Судна нiч» 18+ 01.30 Т/с «Лас-Вегас 5» 16+ 03.25 Т/с «Слiдчi» 16+

НОВИЙ 03.25, 02.20 Зона ночi 06.00 Т/с «Друзi» 06.55, 08.45 Kids’ Time 07.00 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.50 М/ф «Дублери» 16+ 11.05 М/ф «Кiт у чоботях» 12.50 Х/ф «Гаррi Поттер i напiвкровний Принц» 15.50 Х/ф «Гаррi Поттер i Дари смертi. Частина 1» 16+ 18.30 Х/ф «Гаррi Поттер i Дари смертi. Частина 2» 16+ 21.00 Х/ф «Час вiдьом» 16+ 22.50 Х/ф «Окулус» 18+ 01.00 Х/ф «Вiрус любовi» СТБ 05.50 «Все буде добре!» 07.45 «Холостяк 7» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 11.00 «Україна має талант! Дiти» 14.05 Х/ф «Iван Васильович змiнює про­ фесiю» 16.00, 23.10 «Я соромлюсь свого тiла 4» 18.00, 22.10, 00.25 «Слiдство ведуть екст­ расенси» 21.00 «Один за всiх» 2+2 06.00 М/ф 08.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.30 «Роби бiзнес» 09.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 13.10 Х/ф «Американський нiндзя 5» 16+ 15.30 Х/ф «Президент Лiнкольн: Мисли­ вець на вампiрiв» 16+ 17.30 Х/ф «Балiстика: Екс проти Сiвер» 16+ 19.20 26 тур Чемпіонату України з футболу: «Зоря» - «Чорноморець» 21.25 ПроФутбол 23.10 «Змiшанi єдиноборства. UFC» 01.30 «Територiя обману» 02.50 Х/ф «Ярослав Мудрий»

23 КВІТНЯ УКРАЇНА 06.50 Сьогоднi 07.40, 05.20 Зоряний шлях 09.10 Х/ф «Що приховує любов» 16+ 11.00 Т/с «Протистояння» 15.00 Х/ф «Я його злiпила» 16+ 17.00 Т/с «Чорна квiтка» 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 20.00 Т/с «Чорна квiтка» 21.50 Х/ф «Павутина бабиного лiта» 23.45 Реальна мiстика 02.20 Т/с «Райське мiсце» 16+

НТН 06.00 Х/ф «Опудало» 08.20 Т/с «Черговий янгол» 16+ 11.40 Х/ф «Акцiя» 13.20 Х/ф «Доля людини» 15.15 «Легенди карного розшуку» 17.35 «Склад злочину» 19.00 Т/с «Охоронець 3» 16+ 22.00 Х/ф «Вороги серед нас» 16+ 23.35 Т/с «Гудiнi» 16+ 02.20 «Таємницi кримiнального свiту»

К1 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 09.40 Т/с «H2O: Просто додай води» 11.00 М/ф «Воруши ластами 2» 12.50 «Навколо М» 13.50 «Орел i решка. На краю свiту» 20.00 М/ф «Астерiкс i Обелiкс: Велика бiйка» 21.40 М/ф «Астерiкс i Обелiкс пiдкорюють Америку» 23.00 «КВН» 01.50 Х/ф «Недоторканi» 16+

ТЕТ 06.00 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25, 10.10 М/с «Шаленi кролики. Вторг­ нення» 16+ 07.40 М/ф «Будиночок для равлика» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 11.20 Х/ф «Шайбу, шайбу!» 12.50 Х/ф «Король скейтборду: Найбiльш вертикальний примат» 14.30 Одного разу пiд Полтавою 15.35 Казки У Кiно 16.40 Рятiвники 19.50 Готель Галiцiя 22.00 Одного разу в Одесi 23.00 Розсмiши комiка 00.00 Т/с «Отже» 18+ 00.35 Х/ф «128 ударiв серця на хвилину» 02.10 Х/ф «Кохання з перешкодами» 16+ TV-4 06.00, 01.00 Х/ф «Прекрасна Рита» 16+ 07.30 «Про кіно» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00, 21.30 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 М/ф «Машина часу» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Слід» 16.00 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 16.20 «Слідство. Інфо» 16.55, 22.10 «Добрі традиції» 17.00 Вікно в Америку 17.30, 20.30 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45, 00.45 Міська рада інформує 20.00, 02.30 Огляд світових подій 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 22.15, 04.15 Х/ф «Ангел для Мей» ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15 «Кулінарія від Андрія» 07.30, 17.50 «Пісні нашого краю» 07.40, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Панорама подій» 10.45 «Спортивні меридіани» 11.00 «У світі захоплень» 11.30 «Словами малечі про цікаві речі» 11.45 «Учнівський щоденник» 12.00 «Говоримо українською» 12.05 «Кошик творчих ідей» 16.00 «Поклик таланту» 17.30 «Мандри» 18.00 «У країні Мультляндії» 18.45 «6 соток» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки»

Репертуар вистав Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка

Музична комедія «Запорожець за Дунаєм» Вистава – про любов, про хитрого та доброго КараКВІТНЯ ся, а також про те, що українець без України прожити не може. І ніякий турок цьому не завадить. Пройшло кілька століть, але ж у народі досі пам’ятають пісні «Місяцю ясний, зорі прекрасні…», «Ластівко моя прекрасна» та інші...

19

Музична комедія «Гуцулка Ксеня» До Ворохти з Америки приїздить бізнесмен Майк Де­ КВІТНЯ делюк з племінником Яро, своячкою місіс Гелен та її дочкою Мері. Основна мета Майка – у короткий термін одружити Яро зі свідомою українкою, бо так заповів покійний батько, інакше усі гроші отримає Гелен і її дочка. Кожен притримується своїх інтересів: Майк – шукає наречену, Гелен навпаки «ставить йому палки у колеса», Мері – розважається з «гуцульським ковбоєм» Се­меном, Яро під впливом рідної мальовничої природи таки знаходить своє кохання… Але чи покине гуцулка Ксеня свій рідний край?... Гуцульський колорит, яскраві масові сцени, іскрометний гумор, запальні танці, співи, мелодійна музика Ярослава Барнича не залишить нікого байдужим.

20

Комедія-жарт «Як наші діди парубкували» Легка комедійна вистава, наче пронизана духом ук­ КВІТНЯ раїнського села, сповнена традиційними піснями, тан­ цями та жартами. Молодий парубок закоханий у дівчину та хоче на ній одружитися. Проте згоди на шлюб не дають її батьки. На які фантастичні вигадки здатні хлопці заради досягнення бажаної мети – ви навіть собі не уявляєте!

22

П’єса «Язичники» Драма про кризу любові у сучасної людини. Що ми КВІТНЯ вкладаємо у слово «любов», що значить воно для кожного з нас… А, можливо, відсутність любові означає втрату віри у самого себе, світ, у якому ми живемо… Чи можливо відродити любов, це основне почуття, яке рятує і дає надію…

23

Комедія «Медовий місяць на всі сто» П’єса Рея Куні «Медовий місяць на всі сто» – типова КВІТНЯ комедія положень. На сцені, що виконує роль лондонського готелю, діє традиційний для комедії набір персонажів: політик, його дружина, помічник та коханка, чоловік коханки, детектив. Зав’язка полягає у тому, що на спину детектива, який видивляється у вікно, падає важка віконна рама, – і він втрачає ознаки життя. Прем’єр-міністр разом із своєю коханкою бачить у своєму готельному номері нерухоме тіло і, щоб відвести від себе підозру, вирішує позбутися його всілякими способами, щохвилини потопаючи у несусвітній брехні...

27

Комедія «Мина Мазайло» Сюжет п’єси не складний: службовець Мина МазайКВІТНЯ ло хоче зробити кар’єру за допомогою зміни прізвища, його підтримують дружина, дочка Рина і сестра дружини тьотя Мотя. Опирається нововведенням син Мини Мокій, який любить українську мову і культуру. З цього приводу у родині постійно розгоряються дискусії.

29

Музична комедія «Наталка Полтавка» «Наталка Полтавка» – перший твір нової українсь­ КВІТНЯ кої драматургії. Головна героїня п’єси – Наталка, як уособлення кращих рис української жінки, що відстоює людську гідність, бореться за своє щастя.

30

Початок вечірніх вистав о 1900 год. Квитки – у касі театру. Довідки за телефонами: 52-40-66, 25-05-04.


ДОЗВІЛЛЯ

четвер, 13 квітня 2017 року Досьє 102

• ПОСМІХНИСЬ!

15

• СМАЧНОГО!

Бланманже сирно-бананове

Виявляється є ще баби, які сподіваються вийти заміж, ходять в зал, жеруть вівсянку і сидять голодними після 18-ти. Деякі навіть не бухають. Серце кров’ю обливається за них.

Інгредієнти: сир – 350 г; молоко – 100 мл; сметана – 150 г; цукор – 50 г; желатин – 15 г; фрукти (свіжі або консервовані, тут банани). Приготування. Замочуємо желатин в 50 мілілітрах теплого молока і залишаємо на 15-20 хвилин до набрякання. Протираємо сир крізь сито. Після цього ретельно перемішуємо йо­ го з цукром-піском і сметаною. Хто любить солодше, можна додати побільше цукру. Беремо молоко, що залишилося (50 мілілітрів), нагріваємо його, але не кип’ятимо і, потім, вливаємо в

*****

Хлопець приходить в жіночий гуртожиток. Вахтерка його питає: – Ви до кого? – А Ви до кого б порадили?

*****

У дитинстві мама говорила: «Бу­ деш себе погано вести, дядько забере». Роки йдуть, веду себе – гірше нема куди, а дядько все не йде і не йде...

*****

Тато накричав на маму. Мама накричала на сина. Син накричав на кішку. Кішка накакала всім в тапки.

*****

– Чому психіатри такі ввічливі зі своїми пацієнтами? – Тому що знають, що їх пацієнти звільнені від кримінальної відповідальності.

*****

Дуже прикро, коли в автобусі щоки трясуться, а груди ні.

*****

Ірина не пила, не курила, не гуляла ночами. Лягала о 22-00 і вста­ вала о 6-00. Була тихою, спокійною і навіть слухняною. Але коли вий­ шла з в’язниці, все змінилося...

*****

Вирішив Діма пожартувати над своєю дівчиною і домалював до тесту на вагітність одну смугу. За кілька хвилин його вбила фраза: – Дмитре, а що означає три смужки?

*****

У жінки совісті взагалі немає! Головне, свою нижню білизну вона пере з рушниками, а мою – зі шкарпетками!

*****

В американських фільмах вранці у всіх є час прийняти душ, поснідати, поговорити. Я ж, як тільки встав і сходив до туалету, вже починаю спізнюватися.

*****

Туалет. Голос з однієї з кабінок: – От халепа, треба починати нор­ мально харчуватись! Голос з другої кабінки: – Ти що, там їси?

*****

Хлопець з дівчиною гуляють в парку. Ні морозива, ні води, ні квітів ніде не продають. Висить оголошення: «Не смітити, не плювати! Штраф – 40 гривень!». Хлопець дівчині: – Плюй, я пригощаю.

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

нього тоненькою цівкою молоко з набряклим желатином, перемішує­ мо. Якщо залишилися пластівці же­ латину, ставимо суміш на 30 секунд в мікрохвильовку на середню потужність. Перемішуємо сир з желатином. Дрібно ріжемо банани і змішуємо з сирною масою. Можна додава­ ти фрукти чи ягоди. Головне, щоб не було дуже багато рідини. Розкладаємо бланманже по фор­ мах і ставимо в холодильник приб­ лизно на 3-4 години, до застигання. Якщо ви плануєте бланманже на сніданок, готуйте його звечора. Смачний, корисний і легкий десерт готовий! Смачного!


• ЦІКАВИНКИ

16

• Самий знаменитий у світі висячий міст – Бруклінський через річку Іст Рівер в Нью-Йорку. • Будівництво мосту велося 16 років і було закінчено в 1883 році. • Бруклінський міст мав найдов­ ший проліт – 486 м і вага – 15 ти­ сяч тонн. • Бруклінський міст – дворівневий, його перший рівень відданий під шестисмуговий автомобільний проїзд, а верхній рівень – під пішохідну і велосипедну доріжки. • При будівництві Бруклінського мосту вперше в якості несучої конструкції були застосовані ста­ леві канати. • Деякий час Бруклінський міст вважався «мостом самогубців», так як з нього кидалися у воду бажали покінчити з життям, втративши роботу за часів великої депресії.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 13 квітня 2017 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 17 квітня ніч / день

+3 / +9

вітер

ВІВТОРОК, 18 квітня ніч / день

+3 / +10

вітер

Б

У середині XIX ст. назріла необхідність будівництва моста, який з’єднав би швидко зростаючий НьюЙорк (який тоді цілком був розташований на острові Манхеттен) і відділений від нього протокою ІстРівер місто Бруклін. 1855 році інженер Джон Роблінг запропонував міській владі проект підвісного моста, який після супере­ чок і обговорень було зат­верджено лише в червні 1869 року. Незабаром під час обстеження місця майбутнього будівництва Джон Роблінг от­ римав важку травму і помер. Керівництво спорудженням мосту перейшло до його сина, Вашингтона Роблінга. 3 січня 1870 року почалися роботи з будівництва моста. На дно протоки опустили величезні герметичні циліндри – кесони. З них відкачали воду, вичерпали мул і прис­ тупили до зведення опор. У кесонах люди страждали від декомпресивної хвороби, пожеж і вибухів, двадцять осіб загинуло і кілька отримали важкі травми, у тому числі й Вашингтон Роблінг. Тепер будівницт­ вом командувала його дружина, Емі­ лі. Вона не лише щодня передавала

ніч / день

0 / +5

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Пн/Зх, 9 м/с

ЧЕТВЕР, 20 квітня ніч / день

-2 / +6

вітер

Пн/Зх, 7 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 21 квітня ніч / день

вказівки паралізованого чоловіка працівникам, а й вивчила вищу математику, опір матеріалів та інші інженерні дисципліни, необхідні для контролю над будівництвом. Бруклінський міст відноситься до так званих висячих мостів, дорожнє полотно яких підвішене на канатах (кабелях) або ланцюгах, протягнутих між двома вежами (пілонами). Хоча висячі мости будува-

лися і раніше, Бруклінський міст був першим у світі великим мостом з низьковуглецевої сталі. До цього в мостобудуванні використовувався чавун, деталі з якого можна було з’єднувати лише болтами, тоді як залізні плити скріплювалися зак­ лепками. У результаті сталеві мос-

ти витримували навантаження до 9,85 кН на квадратний метр. Будівництво мосту тривало три­ надцять років – з 1869 по 1883. Дов­ жина споруди склала 1825 метрів, ширина – 26 метрів, а максимальна висота над водами Іст-Рівер – 41 метр. На момент зведення це був найдовший і грандіозний міст. 24 травня 1883 відбулося урочисте відкриття, заради якого всім

жителям Нью-Йорка в цей день оголосили вихідний. Щоб спростувати чутки про ненадійність мосту, пред­ ставники влади провели по ньому слонів, запозичених у циркачів. Споруда отримала назву «Міст Нью-Йорка і Брукліна» і лише пізніше було перейменовано на звичне

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн/Зх, 2 м/с

СЕРЕДА, 19 квітня

-1 / +7

Бруклінський міст – один із символів Нью-Йорка руклінський міст у НьюЙорку є найстарішим висячим мостом у США. Він проходить над протокою Іст-Рівер і сполучає два райо­ ни – Манхеттен і Бруклін.

Зх, 4 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП в Тернопільсь­ кій області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

сьогодні «Бруклінський міст». Вже більше 125-ти років Брук­ лінський міст служить жителям і гостям міста. Спочатку на мосту були передбачені дві залізничні колії (для поїздів), чотири смуги для кінних екіпажів (що стали незабаром автомобільними) і піднесена над ос­ новним полотном мосту пішохідна доріжка. Пізніше мостом ходили та­ кож трамваї. У 50-их роках XX століття було проведено реконструкцію, рух рейкового транспорту було припинено, а кількість автомобільних смуг збільшили до шести. Міст складається з трьох функціональних зон. Дві смуги призначе­ ні для автомобілів, а одна – піднесена над проїжджаючими машинами – для пішоходів і ве­лосипедистів. Дорожнє полотно моста утримують 4 троси діаметром 40 сантиметрів, причому кожен із них складається з 5 434 сталевих жил. Троси спираються на два побудовані у готичному стилі пілони, що піднімаються над водою на 84 метри. В даний час Бруклінський міст не тільки повною мірою виконує свої функції, але і входить до списку Національних історичних пам’яток. Незважаючи на поважний вік, міст і сьогодні залишається однією з найважливіших транспортних артерій Нью-Йорка. Бруклінсь­кий міст – одна з найбільш упізнаваних пам’я­ток Нью-Йорка, популярна як у жителів міста, так і у численних туристів.

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

СУБОТА, 22 квітня ніч / день

+5 / +17

вітер

Пд/Зх, 5 м/с

НЕДІЛЯ, 23 квітня ніч / день

+9 / +22

вітер

Пд/Сх, 6 м/с

За даними мережі Інтернет

• ВАРТО ПОБАЧИТИ Бруклінський міст – одна з візитних карток Нью-Йорка. Бруклінський міст – така ж не­ від’ємна частина Нью-Йорка, як Ейфелева вежа в Парижі, Біг-Бен в Лондоні. Відвідування Бруклінського мосту зустрічається в популярних списках «Топ-10 місць, які потрібно відвідати у Великому Яблуці». Арки Бруклінського мосту притягують погляди, їх вихваляють у творчості художники і поети. Прогулянка по Бруклінському мосту – священний ритуал як для жителів Нью-Йорка, так і для гостей міста. Він входить до числа головних національних пам’яток країни і став символом індустріального прогресу Америки.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домів­ ку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №6(69)  

Досьє 102 №6(69)  

Profile for dosie102
Advertisement